Page 38

Групи суспільства з дещо нижчим рівнем доступу, як правило, вже мають несприятливі умови. Наприклад, люди з низьким рівнем доходу мають менший доступ до Інтернету, чим ті, що з високим рівнем доходів. Такі неблагополучні групи часто є об’єктом державної політики і мають більш високий рівень постійної взаємодії з урядом. Урядова інформація та можливості консультацій та участі, особливо на місцевому рівні, може мати важливе значення в поєднанні з іншими факторами, такими як застосування в освітніх цілях, доступ до електронної пошти та використання ПК вдома. Таким чином, для уряду важливо, на основі е-врядування, продовжувати дії і конкретні заходи щодо скорочення цифрової нерівності. Конкретна увагу на державних послугах, що найчастіше використовуються групами з низьким рівнем доступу, поряд із загальним маркетингом державних онлайн послуг, може стати важливим елементом політики усунення цифрової нерівності.

3.5.2 Громадські пункти доступу до Інтернету При плануванні та вивченні інфраструктури ІКТ територіальної громади, слід мати на увазі не тільки потреби органів влади, а й можливості доступу для громадян. У великих містах можна принаймні частково покладатися на можливості приватного сектора, але у невеликих територіальних громадах це може бути невигідно, принаймні, на поточному рівні розвитку. Однак, немає ніякого сенсу розвивати е-послуги в умовах, коли лише невелика частина людей може потенційно мати доступ до Інтернету.

КЕЙС Громадські пункти доступу до Інтернету, Естонія Люди по всій країні можуть отримати доступ до Інтернету з понад 700 громадських пунктів доступу в Інтернет (ГПДІ), 51 на 100 000 чоловік - один з найвищих показників в Європі. ГПДІ мають особливий дорожній знак, з символом @, що показує їх місцезнаходження. Більшість ГПДІ знаходяться в бібліотеках та інших громадських будівлях по всій країні.

Завдяки своїй можливостям надання доступу до ІКТ повсюди, громадські пункти доступу до Інтернету (ГПДІ) стали ефективним засобом вирішення проблем соціально-економічного розвитку в усьому світі. ГПДІ також мають істотний потенціал для зменшення розриву між людьми з кращим доступом до ІКТ і тими, що мають обмежений доступ чи взагалі його не мають. Вони можуть грати важливу роль в наданні допомоги країнам, що розвиваються для отримання переваг інформаційної економіки. Як наслідок, величезна кількість такого роду центрів було впроваджено у такий спосіб багатьма урядовими організаціями, а також агентствами з розвитку.

E-послуги для громадян і бізнесу

37

Profile for e-governance academy

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

Advertisement