Page 22

Крім оновлення інфраструктури, мають бути передбачені деякі інші витрати - вартість Інтернет підключення, вартість підтримки програмно-апаратного забезпечення, вартість ліцензій на програмне забезпечення, вартість навчання персоналу в сфері ІКТ і т.д. Керівники місцевих органів влади повинні нести чітку відповідальність у питаннях планування та використання цих фінансових ресурсів. Також можливо, щоб надходження до бюджету ІКТ частково здійснювалось з міжнародних джерел підтримки, але з метою забезпечення стійкості існуючих ІТ-систем, всі місцеві органи влади також повинні планувати свої власні бюджети для підтримки та розвитку систем е-врядування.

2.3 Технічна модель 2.3.1 Інфраструктура ІКТ Інфраструктура ІКТ для місцевих органів влади – це матеріальна частина електронної моделі для органів влади. Обладнання та дротове чи бездротове підключення є основою обміну інформацією як всередині органу місцевого самоврядування так і між ними. Оскільки устаткування ІКТ також є і найдорожчою частиною е-моделі, тому впровадження має заощаджувати наявні ресурси, а також потрібно бути дуже обережним в процесі планування. Загальна рекомендація — прагнення до гармонійного розвитку інфраструктури для того, щоб не створювати штучних перешкод, які не дозволять ефективно використовувати отримані ресурси. Інфраструктура ІКТ для місцевих органів влади складається з персональних комп’ютерів, локальної мережі\мереж, системи ідентифікації і авторизації користувачів та базового програмного забезпечення. Для безперервної передачі даних, що є передумовою обміну даними між органами влади, потрібно забезпечити функціонування широкосмугового підключення до Інтернету в кожному місцевому органі влади. Оскільки це також потреба центрального уряду, для досягнення цієї цілі доцільно централізовано запустити та профінансувати цей проект, де б центральний уряд профінансував би початкове налаштування широкосмугового підключення, а місцеві органи влади будуть нести відповідальність за покриття поточних витрат. Така схема забезпечить базу для сталого функціонування і розвитку місцевих систем ІКТ. Рекомендується, щоб кожна особа, яка має персональний комп’ютер має бути підключена до Інтернету і оснащена базовим набором програмного забезпечення. Місцеві органи влади повинні самі розвивати закріплений стандартизований список необхідного програмного забезпечення звичайного ПК своєї установи, з метою сприяння обміну інформацією та відстеження власних проблем програмного забезпечення. Впровадження системи ІКТ на місцевому рівні, як правило, проходить через наступні етапи: »» »» »» »» »» »»

Системний аналіз процесів і процедур місцевих органів влади Аналіз придатності інформаційної системи Проектування мережі Установка інформаційної системи Підготовка користувачів Впровадження системи моніторингу моделі використання

Планування та впровадження місцевого е-врядування

21

Profile for e-governance academy

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

e-Government Handbook for Ukrainian Municipalities  

Practical Guidelines and Best Practices of Local e-Government.

Advertisement