Page 1

Nr. 35 (6298)

2013 m. vasario 12 d. ANTRADIENIS

Viešbučio karo laive dar teks palaukti

3

Kaina 1 Lt

speKtRas

Popiežius žengė šešis amžius neregėtą žingsnį

s Sentencija.

Dienraščio “Klaipėda” ir Ūkio banko savininkas Vladimiras Romanovas apie savo vaidmenį krepšinio klube „Žalgiris“: “Viskas labai paprasta – dabar aš tik rėmėjas.“

5

Priklausomybių gydykla –

pelėsių ir nežinomybės gniaužtuose Nuo svaigalų priklausomi klaipėdiečiai gali nebeturėti kur gydytis. Mat šiuo metu Klaipėdos priklausomybės ligų centro likimas tarsi pakibo ant plauko. Įstaigai pateiktas ultimatumas - jeigu ji iki šio mėnesio pabaigos nesusitvarkys nuo pelėsių pajuodusių ir aptriušusių palatų, centrui gali būti sustabdyta licencija verstis priklausomybės ligų turinčių asmenų gydymu.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s Pataisos.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seimui teikiamos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, kuriomis siekiama paspartinti baudžiamųjų bylų nagrinėjimą teismuose. Be kitų pasiūlymų, prezidentė siūlo numatyti maksimalų pertraukos tarp teismo posėdžių terminą – vieną mėnesį.

s Kalba.

Kauno nusikalstamo pasaulio šulu tituluotas Henrikas Daktaras pirmadienį Klaipėdos apygardos teisme pasakė baigiamąją kalbą. Henytė nepripažino jam mestų kaltinimų ir prašė teisėjų kolegijos išleisti jį į laisvę.

s Atnaujino. Pranešta, kad Iranas vėl atnaujino branduolinės medžiagos, kuri gali būti naudojama branduolinio ginklo gamybai, perdirbimą į kurą. Ekspertų vertinimais, jeigu Teheranas toliau tęs urano sodrinimą, iki šios vasaros šalis jau gali turėti pakankamai prisodrinto urano vienai bombai pagaminti. s Sprogimas. Pirmadienį per sprogimą Vorkutos šachtoje Rusijos šiaurėje žuvo 18 žmonių. 800 m gylyje sprogo metanas. Sprogimo metu šachtoje buvo daugiau kaip 250 žmonių. Nelaimės aukų šeimoms valdžia pažadėjo išmokėti po 2 mln. rublių (apie 170 tūkst. Lt).

Jolanta BENIUŠYTĖ Situaciją aštrina tai, jog biudžetinė įstaiga, nesulaukusi pagalbos iš savo steigėjo, t. y. savivaldybės, remontui lėšų turi rasti iš vidinių resursų. Tai reiškia, jog dar šį mėnesį centre, kuriame dirba 90 darbuotojų, gali tekti mažinti etatus bei gydymo apimtis.

7

s Mafija. s ULTIMATUMAS. Klaipėdos priklausomybės ligų centrui suteiktas mėnesio terminas suremon-

tuoti higienos reikalavimų neatitinkančias  lovų skyriaus palatas. Priešingu atveju įstaigai gali nebebūti pratęsta veiklos licencija.

Prie Europos šalyse kilusio skandalo dėl arklienos gali būti prisidėjusios mafijos grupės iš Italijos ir Lenkijos. Skandale taip pat gali dalyvauti Rusijos nusikalstamos grupuotės, veikiančios Baltijos šalyse.

s Perteklius. Graikijos sausio mėnesio biudžeto perteklius siekia 159 mln. eurų. Graikijos vyriausybė drastiškai sumažino biudžeto išlaidas, kad didžiulio nuosmukio metu kompensuotų pajamų sumažėjimą. s Paradas.

Brazilijos sostinėje Rio de Žaneire naktį į pirmadienį prasidėjo tradicinis sambos mokyklų paradas.

s Ar žinote, kad viduramžiais už nelegalų muskatų auginimą buvo skiriama mirties bausmė. Sugautiems muskatų vagims buvo nukertamos rankos. Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai,

2

jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


2 "Vakarų ekspresas"

aktualijos

Švęsti Velykų - ne per Palangą

šianDien KLaipĖDoJe KONCERTAI

18 val.

Koncertų salėje (Šaulių g. 36) koncertas “Muzika jums”, atlieka R. Beinaris (obojus), G. Beinarytė (altas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų septetas.

TELEVIZIJA

20.15 val.

“Balticum” TV laidoje “Reidas”: neblaivus vilkiko vairuotojas Palangos keliu važiavo atbulas. Netikėtas policijos reidas turgaus dieną Rietave. Per 20 dienų Klaipėdos policija avarijose prarado 5 automobilius. Užklimpusio BMW ekipažas toliau sau gėrė viskį...

oRŲ pRoGnoZĖ -1 -5

-1 -6

0 -3

Šiauliai

0 -4

Kaunas

Vilnius

0 -3

Saulė teka 8 val. 12 min., leidžiasi 17 val. 29 min., dienos ilgumas 9 val. 17 min. Mėnuo - jaunatis. Zodiako ženklas - Vandenis. ORAI. Šiandien Klaipėdoje snigs. Vėjas rytų, pietryčių, 3-8 m/sek. Oro temperatūra dieną apie 1, naktį - apie 5 laipsnius šalčio. RYTOJ temperatūra dieną - apie 0, naktį bus apie 3 laipsnius šalčio. Debesuota su pragiedruliais, gali nedaug pasnigti. Vėjas pietryčių, 5-6 m/sek. VANDENS temperatūra Baltijos jūroje ties Klaipėda - apie 0, Kuršių marias ties Nida dengia apie 21 cm ledas. Bangų aukštis jūroje - 0,5 m.

KaLenDoRiUs Vasario dvyliktoji, antradienis - 43-ioji metų diena, iki metų pabaigos lieka 322 dienos.

DIENA Užgavėnės.

“Scanpix” nuotr.

Skuodo rajono gyventojų, laikinai uždarbiaujančių Londone, svajonės per Velykų atostogas namo grįžti lėktuvu per Palangą gali ir neišsipildyti. Mat skrydžių bendrovė, skaičiuodama pliusus ir minusus, kuriuos neišvengiamai patirs, delsia atsakyti. Mindaugas MILINIS milinis@ve.lt

“Gyventojai manęs tiesiai šviesiai klausia, ar per Velykas jau galės į Lietuvą grįžti per Palangą?” - tarptautinio Palangos oro uosto (TPOU) direktorės Jolantos Jucevičiūtės teiravosi Stasys Vainoras, Skuodo rajono savivaldybės meras. Tačiau tokio pat atsakymo į konkretų klausimą šios Šiaurės Žemaitijos savivaldybės vadovas neišgirdo. Pasak J. Jucevičiūtės, iki vakar atsakymo iš pigių skrydžių bendrovės, su kuria ir vyksta derybos, esą negauta. “Skrydžių bendrovė dar pati iki šiol neapsisprendė. Tačiau mes dar negavome ir neigiamo atsakymo. Tad durys naujus skrydžius į Palangą pradėti šiemet dar neuždarytos”, - nieko konkretaus atsakyti negalėjo oro uosto vadovė.

s LĖKTUVAI. Didieji “Airbus” orlaiviai į Palangą kol kas neuž-

suks, o skris pro šalį.

“Vakarų ekspreso” žiniomis, TPOU mėgina susitarti su pigių skrydžių bendrove “Ryanair”, kuri, be Palangos, svarstė ir Vilniaus, Rygos bei Kopenhagos alternatyvas. Pagal TPOU parengtą programą, maršrutu Palanga-Londonas 180 vietų “Ryanair” orlaivis skraidytų du kartus per savaitę. Per metus tikimasi sulaukti net 37,4 tūkst. keleivių. Avialinijoms, aptarnausiančios šį maršrutą, vadinamajam skrydžio rinkodaros palaikymui, bus skiriama nuo 6 iki 10 eurų už išvykstantįjį keleivį. Asociacijos “Klaipėdos regionas”, kuriam priklauso septynios Vakarų Lietuvos savivaldybės, vi-

suotiniame narių susirinkime buvo nuspręsta projektui “Klaipėdos regiono pasiekiamumo didinimas” per metus skirti 400 000 Lt. Palangos savivaldybė tam skirtų 150 000 Lt, Klaipėdos miesto savivaldybė - 135 000 Lt, o likusią 115 000 Lt sumą bendrai, pagal gyventojų skaičių, “susimestų” kitos savivaldybės. Visos savivaldybės aptartas sumas jau numatė šių metų biudžetuose, todėl merams kilo klausimas, ką daryti su pinigais, jei skrydžių nesulauksime? “Tai tolygu pinigų padėjimui loterijos bilietui pirkti”, - kolegas ramino Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas.

Jam pritarė ir J. Jucevičiūtė, kurios teigimu, šis savivaldybių apsisprendimas labai palengvins derybas su skrydžių bendrovėmis sudarant kitų metų tvarkaraščius. Verslininkų žinia, kad “Ryanair” delsia su atsakymu, nė kiek nenustebino. Žinodami šio verslo specifiką, jie daro išvadą, jog jei vasario mėnesį negaus atsakymo, šią vasarą skrydžių būtų sunku tikėtis. Be to, Vida Kažuro, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus pavaduotoja, priminė, kad rūmų nariai pageidavo skrydžių visai į kitus miestus. “Vakarų Lietuvos verslininkams kur kas aktualiau nei Londonas yra Hamburgas, Frankfurtas ir Amsterdamas. Skrydžiai iš Londono, akivaizdu, buvo skirti migrantams. Tačiau ir tai būtų buvęs šioks toks pliusas. Nes dabar į Klaipėdą dėl menko pasiekiamumo neįmanoma prisikviesti užsienio partnerių. Sužinoję, kad į Klaipėdą galima atskristi tik per Rygą ar Vilnių, o paskui dar reikia kelias valandas važiuoti automobiliu, daugelis jų atsisako”, - aiškino V. Kažuro.

Jei vasarį nebus gautas atsakymas, šią vasarą skrydžių tikėtis būtų sunku.

Klaipėdiečiai virė šiupinį karalienei Luizei Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėda turi ir turės savo teatrą: ji to verta - ši mintis skambėjo bendrovės“Philip Morris” inicijuotame labdaros renginyje “Užgavėnių šiupinys”, praėjusį sekmadienį vykusiame Žvejų kultūros rūmuose. Ivona ŽIEMYTĖ ivona@ve.lt

VARDADIENIAI Savo vardadienius šiandien švenčia Benediktas, Deimantė, Deimilas, Deimilė, Elmis, Eulalė, Eulalija, Mantas, Mantmina, Mantminas, Rainoldas, Reginaldas, Renalda, Renaldas.

1809 m.

2013 m. vasario 12 d., antradienis

DATOS

Gimė gamtininkas ir veikalo“Rūšių atsiradimas natūraliosios atrankos būdu, arba Pranašesnių veislių išlikimas kovoje dėl būvio” autorius Čarlzas Darvinas.

1994 m. Daugiau kaip 100 žmonių dalyvavo labdarai skirtame 50 kilometrų žygyje tuneliu po Lamanšu. Jie tapo pirmaisiais, kurie po ledynmečių pėsti iš Prancūzijos pasiekė Didžiąją Britaniją.

2000 m. Pirmą kartą per Europos dailiojo čiuožimo čempionatų istoriją apdovanojimai atiteko ir Lietuvos sportininkams. Čiuožėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas laimėjo bronzos medalius.

Pilnutėlę salę žiūrovų sveikino įspūdingi Klaipėdos dramos teatro artistai, kai kurie jų - net su sparnais. Vakarą vedė kultūros puoselėtoja ir bendruomenės vienytoja, filantropė, televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, atradusi rėmėjų atgimstančio miesto teatro premjerai - režisieriaus Gyčio Padegimo statomam premjeriniam spektakliui pagal filosofo Arvydo Juozaičio pjesę “Luizė Pirmoji”. Visi uostamiesčio teatrai susivienijo kurdami “gardų” spektaklio šiupinį iš skirtingų fragmentų. Taip atgaivinta sena Mažosios Lietuvos tradicija, kai bendruomenė susirinkdavo skanauti šiupinio ir pasidalinti dvasingumu.

Atgaivinta sena Mažosios Lietuvos tradicija, kai bendruomenė susirinkdavo skanauti šiupinio ir pasidalinti dvasingumu. Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai pasirodė esą ne tik kupini novatoriškų idėjų, bet ir ekspresijos bei muzikinių gebėjimų. Jie grojo

Daugiau nuotraukų - www.ve.lt s PAVYKO. Labdaringas renginys “Užgavėnių šiupinys” suteikė klaipėdiečiams prasmingų akimirkų, aidėjo juoko salvės. skudučiais ir improvizavo mušdami būgnus. Dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė savo galingu, sodriu balsu skaitė Juozo Erlicko pasaką apie Lietuvą, kaip ši prašėsi priimama į Europos Sąjungą, ir iš banknotų klijavo aitvarus. Žiūrovai kvatojo, o lubos kilnojosi nuo plojimų. Vakaro “vinis” buvo Alekso Mažono ir Žvejų rūmų pantomimos teatro “A” trupės pasirodymas. Mimai, regis, kalbėjo kiekviena savo kūno ląstele. Neįtikėtinai raiškiais judesiais buvo perteikta stotyje lūkuriuojančių žmonių vidinė drama, kurioje viešpatavo meilės ir kančių didybė. Vakarui einant į pabaigą buvo pagerbti nusipelnę kultūros veikė-

jai, juos pristatant buvo parodyti trumpi dokumentiniai filmai. Pirmasis į sceną kopė skulptorius Algirdas Bosas, kuriam paklūsta bet kokia žemiška medžiaga: akmuo, bronza, šiaudai, medis ir granitas. Pasak E. Mildažytės, jo sukurtus epochinius monumentalius darbus visada vainikuoja meistrystė. Buvo pagerbta ir žodį tarė Šalpėnų bibliotekininkė, tautinių tradicijų puoselėtoja Janina Morta Tamkienė. Akiplėšiškai aštrių tekstų nuo sovietinės satyros, komunisto išpažinties iki paaugliškų reikalų sprendimo - knygų parašęs rašytojas Kostas Kaukas, sulaukęs vakaro vedėjos komplimentų, jog tokio garbaus amžiaus sulaukusį jį pakviestų šokiui, bemat ir pakvietė moterį

valsui. Sąmojo netrūko ir garsiausiam šalies marinistui, vienam savičiausių uostamiesčio reiškinių Edvardui Malinauskui. Jis sakė, kad jį visą gyvenimą maitina jūra, o šią jis garbina. Juokavo: “Šviečiau Klaipėdą, kol pats pasidariau šviesus.” Dėkojo draugams, kuriuos jis remia dvasiškai, o šie jį - materialiai. Ir su E. Mildažyte užtraukė “Šių naktį per naktį gaideliai giedojo”... Pasveikinta buvo ir gėlių karalienė, rengianti gyvas žydinčias šventes Gargžduose, muzikos mokytoja Aldona Varkalienė. Vakarą nostalgiška gaida baigė Klaipėdos dramos teatro artistai, o vikrūs “švaros specialistai” išvalė sceną nuo piktų dvasių.


2013 m. vasario 12 d., antradienis

aktualijos

"Vakarų ekspresas"

3

Viešbučio karo laive jaunimui teks dar palaukti

Dienos paštas ssCitata iš www.VE.lt. “Pėsčiųjų titą galėjo ir gražesnį sukurti. Su-

sidaro vaizdas, kad pėsčiųjų tilto per geležinkelį neturėjo kur dėti, nes Šilutė nenori, tai ir numetė prie “Banginio”, - straipsnį “Baltijos prospekto ateitis - tarp miesto ir Europos” ir Baltijos pr. bei Šilutės pl. sankryžos pėsčiųjų tilto vizualizaciją pakometavo internautas Artūras.

ssGimė.

Per statistinę parą uostamiestyje gimdė 9 moterys - pasaulį išvydo 4 berniukai ir 5 mergaitės.

ssMirė. Vakar Klaipėdoje užregistruota Onos Minakovos (gim. 1932 m.), ssRIKIUOTĖJE. Šiemet Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas “Kuršis” lieka rikiuotėje ir prieglobsčiu turistams Klaipėdoje dar netaps.

Pernai pavasarį pasiūlyta nurašytą Karinių jūrų pajėgų (KJP) priešmininį laivą“Kuršis”statyti prie Danės upės krantinės ir jame įrengti apie 40 vietų nebrangų viešbutį jaunimui. Tačiau minėtas laivas šiemet dar lieka rikiuotėje ir nurašomas bus, ko gero, tik kitais metais, bet viešbučio idėjos autorius savo ketinimų neatsisako. Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Karo laive sumanęs įrengti viešbutį jaunimui marinistas Kęstutis Oginskas sako vis dar neatsisakąs savo idėjos, nors kol kas ji nejuda iš vietos. Dėl bendradarbiavimo siekiant išsaugoti karo laivą “Kuršis” jis kreipėsi į KJP pernai gegužės 31 d. Iš jų gavo atsakymą, kad pajėgų disponuojami laivai patikėjimo teise yra valdomi Lietuvos kariuomenės ir būtent į ją reikia

kreiptis dėl konkretaus laivo perdavimo. Kol kas K. Oginskas į Lietuvos kariuomenę dar nesikreipė. “Galiu tik pajuokauti, kad derybos tebevyksta. Jeigu nepavyks gauti to laivo, būtų galima kokį nors kitą atvilkti į Danę. Turėčiau galimybę, visą upę laivais apstatyčiau, nes man tai labai gražu”, - sakė jis. 50 m ilgio ir 8 m pločio “Kuršis” buvo pastatytas 1959 m. Vokietijoje. Šiai šaliai laivą perdavus Lietuvai, 2000 m. lapkritį jame suplevėsavo Lietuvos vėliava, į Klai-

pėdą jis parplukdytas 2001 m. pradžioje. Pastaruoju metu jį vis žadama nurašyti. Planuota tai padaryti pernai metų pabaigoje arba šių pradžioje, tačiau nuspręsta šiemet jį dar palikti rikiuotėje.

Turėčiau galimybę, visą Danę laivais apstatyčiau man tai labai gražu. Kęstutis OGINSKAS, marinistas KJP štabo viršininko pavaduotojas civilių ir karių bendradarbiavimui Antanas Brencius mano, kad entuziastams reikėtų iš karto kreiptis į Krašto apsaugos ministeriją, mat laivas yra valstybės turtas ir KJP tėra jo naudotoja. Jis sakė, kad KJP neprieštarautų tam, jog laivas, kuriame daugiau kaip 10 metų garbingai plevėsavo KJP vėliava, būtų perduotas visuomenės poreikiams ir gyventų dar antrą gyvenimą. Tačiau esą neturėtų būti perduotas bet kam, kad vėliau būtų paliktas prie krantinės be priežiūros. Beje, “Kuršį” norėta perduoti ir Lietuvos jūrų muziejui. A. Brencius atkreipė dėmesį į tai, kad tokio valstybės turto kaip laivas perdavimas nėra paprastas procesas ir trunka gana ilgai. Pavyzdžiui, nurašytų KJP fregatų “Aukštaitis” ir “Žemaitis” inkarų perdavimo procesas Telšių ir Biržų savivaldybėms užtruko apie pusę metų, tad viso laivo perdavimas, ko gero, truktų dar ilgiau. Pasak A. Brenciaus, KJP pati negali susirasti institucijos ir įpiršti jai laivo. Reikia, kad suinteresuotos šalys pačios tuo domėtųsi, kad ministerijai pateiktų pasiūlymą su labai konkrečiu verslo planu. Kitas dalykas, A. Brenciaus manymu, dar reikėtų atsiklausti ir Vokietijos, ar ji sutiktų, kad “Kuršis” būtų perduotas kitoms reikmėms.

Kazimiero Anužio (gim. 1957 m.), Kristinos Čiabaniuk (gim. 1942 m.), Liubov Anokhinos (gim. 1931 m.), Danutės Keršienės (gim. 1956 m.), Charitono Jefišovo (Chariton Jefišov, gim. 1925 m.), Alesės Želvienės (gim. 1928 m.), Vladimiro Temliakovo (Vladimir Temliakov, gim. 1938 m.), Aleksandro Paliukaičio (gim. 1931 m.), Vasilijaus Andrončenko (gim. 1918 m.), Valentinos Čistiakovos (gim. 1932 m.), Kazimieros Gubarevos (gim. 1933 m.) ir Prano Kazimiero Virkšo (gim. 1927 m.) mirtis.

ssLaidotuvės. Šiandien Lėbartų kapinėse laidojami Olga Gulbenkova, Vladimiras Temliakovas, Liubov Anokhina, Charitonas Jefišovas, Ona Freigofienė, Svetlana Tolis, Kazimieras Anužis, Aleksandras Paliukatis ir Kazimiera Gubareva. ssVakar Klaipėdoje iki 17.20 val. užregistruoti 8 pranešimai apie

padarytus nusikaltimus, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai triskart gesino šiukšles apleistuose pastatuose. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai sulaukė 68 kvietimų.

ssGarsai. Vasario 14 d. 18-20 val. Simono Dacho namuose (Jūros g. 7)

Pasaulinės gydymo garsu dienos proga vyks renginys “Tapk skambančiu bendrakūrėju”. Vaikai, suaugusieji ir senjorai kviečiami dovanoti širdies garsą savo planetai Žemei. Renginys nemokamas.

ssSlidu. Sekmadienį, apie 21 val., Klaipėdos r., kelyje Klaipėda-Šilutė, nuo kelio į griovius pradėjo skrieti lengvieji automobiliai. Visi vairuotojai teigė, kad buvo žvėriškai slidu. Dumpių kaimo ribose nuo kelio nuvažiavęs ir ant stogo apsivertęs šilutiškės vairuojamas automobilis “Audi” dar išvertė nukreipiamuosius kelio ženklus. Šalia į griovį įvažiavo automobilis “Nissan”, o kitoje kelio pusėje griovyje atsidūrė dar du automobiliai. Nuo Klaipėdos iki Priekulės suskaičiuotos 7-ios vietos grioviuose, kuriose vienaip ar kitaip pabuvota mašinų. ssGripas.

Dėl gripo ir peršalimo pirmadienį į pamokas neatvyko 15,9 proc. moksleivių. Daugiausiai sergančių mokinių fiksuojama “Santarvės” pagrindinėje mokykloje (27,9 proc.) ir Tauralaukio progimnazijoje (27,1 proc.). Gausiausiai vaikų susirinko “Ąžuolyno” gimnazijoje (trūksta 8,6 proc. moksleivių).

ssPratybos. Vasario 4-7 dienomis Lietuvos kariuomenės karinių jūrų

pajėgų povandeninių veiksmų komanda Klaipėdoje ir jos apylinkėse vykdė nardymo pratybas COLDEX, kurios buvo organizuotos siekiant patikrinti narų praktinius įgūdžius atliekant standartines procedūras įvairių užduočių po vandeniu metu.

ssDienos klausimas. Vakar www.VE.lt lankytojų klausėme, ar jie švenčia Užgavėnes. 27,4 proc. atsakė “taip”, 69,3 proc. - “ne”, o 3,3 proc. nežinojo, kas tai yra.


4 "Vakarų ekspresas"

AKTUALIJOS

2013 m. vasario 12 d., antradienis

Uosto ir miesto santykiai: niekas kardinaliai nesikeis Tomo GUKAUSKO nuotr.

Miestas padarys viską, jog galėtų tenkinti uosto poreikius, jei tik nereikės pažeisti įstatymų. O uostas su miestu palaikys geranoriškus santykius. Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Tokiais pažadais buvo apsikeista vakar pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską apsilankius naujajam Uosto direkcijos generaliniam direktoriui Arvydui Vaitkui bei direkcijos rinkodaros ir administracijos direktoriui Artūrui Drungilui. Visgi, anot V. Grubliausko, pasirengusio spręstinų klausimų sąrašą, natūralu, kad ne visais klausimais bendras sutarimas bus pasiektas iš karto.

"Linksmiausias" klausimas ssNEMAŽINS. Uosto direkcija kasmet miestui skiria privažiuojamiesiems keliams rekonstruoti Ko gero, daugiausia prieštaravimų gali sukelti išorinio Klaipėdos uosto statybos klausimas, nes A. Vaitkus yra varianto ties Melnrage šalininkas. Meras patikino, kad miesto pozicija, jog išorinis uostas neturėtų būti statomas Melnragėje, nepasikeitė. Juo labiau kad, pasak mero, dabartiniame uoste neišsemtos visos galimybės. A. Vaitkus savo ruožtu pažadėjo įsigilinti į pasiūlymą statyti išorinį uostą ties Būtinge ir sakė, kad staigių ir skubių sprendimų nebus - pirmiau bus gilinamas laivybos kanalas ir marios prie dabartinių krantinių, tačiau jis atkreipė dėmesį į tai, kad Klaipėdos uostas nebeturi galimybių plėstis. Anot uosto vadovo, galima tik

3-7 mln. Lt. Pasak naujojo uosto vadovo, panašios nuostatos bus laikomasi ir toliau.

pavydėti kaimynei Rygai, kurioje ilginio metro plotas yra 4 kartus didesnis nei Klaipėdoje - t. y. ji turi daug neišnaudotų plotų. Jis klausė, ką reikės daryti, kai bus išsem-

Abu vadovai sutarė, kad šis klausimas, nors ir žada būti "linksmiausias", nėra šiandienos aktualija, tačiau akivaizdu, kad prie jo teks grįžti.

Uostas yra labai svarbi Lietuvos ekonomikos dalis, tačiau dėl to miestiečių interesai neturi būti ignoruojami Arvydas VAITKUS, Uosto direkcijos vadovas tos visos galimybės, juk išorinio uosto per pusmetį nepastatysi, tam reikia 5-15 metų.

Falšo negali būti A. Vaitkus informavo, kad svar-

biausias Uosto direkcijos objektas šiuo metu yra suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo infrastruktūra. Jau pradedama kasti duobė, kurioje stovės laivas-dujų saugykla, netrukus bus statomas pirsas, prie kurio jis bus švartuojamas. Uosto vadovas prisipažino, kad jeigu nebūtų spaudę terminai ir pinigai, jis būtų už tai, kad SGD terminalas būtų statomas išoriniame uoste. V. Grubliauskas savo ruožtu pastebėjo, kad SGD terminalo statyboje pirmu smuiku griežia AB “Klaipėdos nafta”, antru - Uosto direkcija, o savivaldybė esanti altų grupėje, tačiau meras pabrėžė, kad falšo negali būti nė vienoje grupėje.

Finansavimas keliams nemažės Meras priminė ankstesnes pastangas pakeisti Uosto įstatymą, kad dalis Uosto direkcijos rinkliavų būtų pervedama miesto reikmėms. Pasak V. Grubliausko, miestui labai svarbu, kad būtų įtei-

žiuojamiesiems keliams į uostą tvarkyti, kurie svarbesni yra paties uosto veiklai, o ne miesto gyvenimui. Meras priminė, jog reikėtų peržiūrėti keturšalę sutartį dėl viso Baltijos prospekto, visų 3 sankryžų rekonstrukcijos, ir ją atnaujinti. A. Vaitkaus manymu, galėtų būti padaryta pataisa Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatyme, kad visas Uosto direkcijos pelnas būtų paliekamas investicijoms. Jis apgailestavo, kad Uosto direkcija pervedė dalį savo pelno, t. y. 34 mln. Lt, į valstybės biudžetą. Pasak jo, panašiai tiek pinigų reikėtų mažųjų laivų prieplaukai statyti pietinėje uosto dalyje. Uostui ji svarbi tuo, kad pastačius SGD terminalą laivybos sąlygos bus dar sudėtingesnės, tad būtų gerai, kad daugybė mažų laivelių kuo mažiau plaukiotų laivybos kanalu. Uosto vadovas prisipažino matąs problemą dėl Nemuno gatvės gyventojų, kurie kenčia nuo geležinkelio keliamo triukšmo. Ją esą reikėtų kuo greičiau spręsti ir neerzinti visuomenės. Susitikimo pas merą metu aptartas ir Nemuno gatvės perdavimo Uosto direkcijai klausimas. Pasak A. Vaitkaus, šiuo metu Uosto direkcijos specialistai diskutuoja, kiek direkcija turėtų perimti uosto kelių. A. Vaitkaus teigimu, jeigu gatvė iš tikrųjų bus reikalinga uosto poreikiams, tada klausimų nekils.

Bendradarbiavimo lygis V. Grubliauskas akcentavo, kad pastaraisiais metais miesto ir uosto bendradarbiavimo kartelė buvo pakelta į gana aukštą lygį, ir išreiškė viltį, kad ji nebus nuleista žemyn. Meras juokavo sakydamas, kad miesto ir uosto medaus mėnuo galėtų tęstis ir iki deimantinių vestuvių. A. Vaitkus pastebėjo, kad uostas yra labai svarbi Lietuvos ekonomikos dalis, tačiau, pasak jo, miestiečių interesai neturi būti ignoruojami.

Miesto pozicija, jog išorinis uostas neturėtų būti statomas Melnragėje, nepasikeitė Vytautas GRUBLIAUSKAS, Klaipėdos meras sintas uosto ir miesto bendradarbiavimas, ir tai esąs šiuo metu didžiausias miesto lūkestis. Pataisa jau buvo pradėta svarstyti, tačiau užstrigo Seimo komitetuose. Uosto direkcija kasmet miestui skiria privažiuojamiesiems keliams rekonstruoti 3-7 mln. Lt. Pasak A. Vaitkaus, panašios nuostatos bus laikomasi ir toliau. Pernai direkcija Klaipėdos miesto savivaldybei skyrė 7 mln. Lt, šiemet planuojama skirti 5 mln. litų Minijos gatvės rekonstrukcijai ir milijoną - Baltijos pr. ir Minijos gatvės sankryžos rekonstrukcijai. V. Grubliauskas atkreipė uosto vadovo dėmesį į tai, kad paprastai Uosto direkcija skiria lėšų priva-

Meras pakvietė uosto vadovą kooperuotis sprendžiant kai kuriuos tiek Uosto direkcijai, tiek miesto savivaldybei svarbius klausimus, pavyzdžiui, siekiant pritraukti į Klaipėdos uostą kuo daugiau kruizinių laivų. V. Grubliauskas taip pat priminė seną miesto pageidavimą, kad jo atstovai taptų Uosto direkcijos valdybos nariais, kad daugiau savivaldybės specialistų būtų įtraukti į Uosto plėtojimo tarybą. Tačiau uosto vadovas pažymėjo, kad iki šiol visais klausimais buvo rastas sprendimas, neišspręstų neliko, tad abejojo tarybos narių skaičiaus didinimo reikalingumu.


2013 m. vasario 12 d., antradienis

liEtuVa. Pasaulis

"Vakarų ekspresas"

5

Benedikto XVI įpėdinis turėtų paaiškėti iki Velykų EPA-ELTA nuotr.

KoMentaRai

“Pasaulis dėl to neapsivers” Vilius VIKTORAVIČIUS, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos klebonas Negaliu nieko daug komentuoti, nes neturiu galimybės pamatyti oficialių šaltinių Vatikano puslapiuose, kur būtų pranešta apie popiežiaus sprendimą atsistatydinti. Man skambino žmonės, teiravosi, ar tai tiesa, bet tikrai nesu kompetentingas komentuoti šia tema. Bet jei tai ir būtų tiesa, pasaulis dėl to neapsivers. Keičiasi žmonės, keičiasi pasaulis, keičiasi ir popiežiai. Gyvenimas toliau teka savo vaga. Popiežius Benediktas XVI turėjo savo požiūrį, savo politiką, kiek kitokią nei buvo Jono Pauliaus II vadovavimo metais. Jis labiau kreipė dėmesį į santykius su Rytų bažnyčia, ieškojo įvairesnių kontaktų su ortodoksais bei atsiskyrusiais nuo bažnyčios.

“Įdomus sutapimas” Darius TRIJONIS, Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas

s POZICIJA. “Šiandieniniame pasaulyje, kuriame vyksta tiek daug esminių pokyčių ir kurį krečia

tikėjimo likimui svarbūs klausimai, norint valdyti šventojo Petro laivą bei skelbti Evangeliją, reikalingo proto ir kūno stiprybė. Pastarosios man vis labiau trūksta, tad turiu pripažinti savo nesugebėjimą tinkamai vykdyti man pavestas pareigas”, - savo apsisprendimą aiškino Benediktas XVI.

Popiežiui Benediktui XVI paskelbus apie savo atsistatydinimą, Vatikanas rengiasi jo įpėdinio paieškoms.“Per Velykas mes turėtume turėti naują popiežių”, - pareiškė Vatikano atstovas Federikas Lombardis (Federico Lombardi) po to, kai Katalikų Bažnyčios vadovas vakar paskelbė netikėtą savo pareiškimą. F. Lombardis pranešė, kad 85-erių Benediktas XVI savo tarnybą paliks vasario 28 d. 20 val. Konklava, rinksianti naują popiežių, gali prasidėti praėjus 15-20

dienų po Benedikto XVI atsistatydinimo. Į konklavą turi teisę susirinkti visi kardinolai, nesulaukę 80 metų. Šiais metais Velykų sekmadienis yra kovo 31-oji.

inFoRMaCiJa

Žemaičių piligrimai popiežiaus nesutiks Žlugo Vakarų Lietuvos piligrimų, išsiruošusių į Vatikaną paminėti 600-ųjų Žemaitijos krikšto metinių, viltis susitikti su popiežiumi. Registracija į kovo 2-7 dienomis vyksiančią kelionę jau baigta, skelbiama, jog į ją išsiruošė beveik 700 tikinčiųjų iš Žemaitijos ir kitų parapijų. Programoje numatyta Romoje ne tik paminėti vienintelio Lietuvos šventojo Kazimiero šventę, bet ir susitikti su popiežiumi Benediktu XVI. Jis į piligrimus turėjo kreiptis lietuviškai.

„Ilgai galvojęs apie savo sprendimą prieš Dievą, galiausiai supratau, kad mano jėgos, senkančios dėl amžiaus, jau per silpnos eiti apaštalo Petro pareigas... Šiandieniniame pasaulyje, kuriame vyksta tiek daug esminių pokyčių ir kurį krečia tikėjimo likimui svarbūs klausimai, norint valdyti šventojo Petro laivą bei skelbti Evangeliją, reikalingas proto ir kūno stiprybė. Pastarosios man vis labiau trūksta, tad turiu pripažinti savo nesugebėjimą tinkamai vykdyti man pavestas pareigas“, – BBC citavo Benediktą XVI. Jozefas Racingeris (Joseph Ratzinger) popiežiumi tapo 2005 m. balandį po Jono Pauliaus II mirties. Nors, jo paties teigimu, “meldėsi, kad būtų išrinktas kas nors kitas”. Konklava tada ketvirtuoju mėginimu dviejų trečdalių balsų dauguma

Man tai buvo nelaukta žinia, tai unikalus dalykas, nes istorijoje buvo keletas atsistatydinusių popiežių, bet tai buvo viduramžiais, ir ne tokiomis sąlygomis. Manau, visiems žmonėms ta žinia buvo netikėta. Popiežius Benediktas XVI savo komunikacijoje mini, kad jėgos silpsta, ir jis nebegali tinkamai atlikti savo pareigų. Popiežius minėjo, kad ši tarnystė turi būti dvasinga žodžiais ir darbais, kančia ir malda, vis dėlto šiame pasaulyje sparčiai senka jo dvasios ir kūno jėgos. Įdomus sutapimas, kad vasario 11-ąją Bažnyčia mini Pasaulinę ligonių dieną.

paskyrė jį pontifiku. 2010 m. išleistoje interviu knygoje Benediktas XVI pareiškė, kad popiežiaus “pareiga” yra atsistatydinti, jei jis negali susidoroti su savo pareigomis. Popiežiaus brolis Georgas Racingeris (Georg Ratzinger) Benedikto XVI pasitraukimo priežastimi nurodė prastą jo sveikatą. “Amžius spaudžia, - sakė jis agentūrai dpa. - Mano brolis tokiame amžiuj nori daugiau ramybės." G. Racingeris prisipažino jau kelis mėnesius žinojęs apie jo planus atsistatydinti. Remiantis Bažnyčios teise, popiežius gali atsistatydinti, jei tam yra rimtų motyvų. Tačiau tai Katalikų Bažnyčios istorijoje iki šiol pa-

sitaikė labai retai. Benediktas IX (1012-1055) arba Grigalijus VI (?1046) vienuoliktajame amžiuje tai padarė dėl politinių priežasčių. Celestinas V popiežiaus postą savo noru paliko 1294-aisiais, praėjus vos penkiems mėnesiams nuo pontifikato pradžios. Paskutinis atsistatydinęs popiežius buvo Grigalijus VII (13251417). 1415 m. pontifikas, turėjęs suvienyti Romos bažnyčą, kuri tuo metu turėjo net tris popiežius, iš kurių vienas rezidavo Avinjone (Prancūzija), buvo priverstas pasitraukti po Konstancos bažnytinio susirinkimo, sprendusio ir Lietuvos ginčą su kryžiuočiais.

“Vakarų ekspreso”, Eltos inf.

Cheminio ginklo ieško ir Lietuva 5 mln. eurų vertės cheminio ginklo paieškos ir vertinimo Baltijos jūroje projektas“CHEMSEA”, kurį įgyvendina kelios šalys, tarp jų ir Lietuva, jau įpusėjo. Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Naujas mokslinių tyrimų laivas „Vėjūnas“ šio mėnesio pabaigoje ir kovo pradžioje ketina surengti dvi ekspedicijas, bus imami mėginiai iš įvairių vietų.

Rengiama metodika Po Antrojo pasaulinio karo cheminis ginklas buvo laidojamas Baltijos jūroje - skandinti laivai, iš kitų į jūrą mėtytos statinės ar dėžės su pavojingomis medžiagomis. Cheminio ginklo transportavimo kelias ir laidojimo vietos iš esmės yra žinomos ir pažymėtos. Manoma, jog Skagerako sąsiauryje nuskandinta apie 40 laivų, 150 tūkst. tonų cheminių medžiagų, prie Bornholmo salos – apie 32 tūkst. tonų, Gotlando įlankoje – apie 2

tūkst. tonų, netoli Danijos - 2 laivai, 69 tūkst. tonų. Tačiau jo pėdsakų galima aptikti ir nepažymėtose vietose. Į vykdomų tyrimų zoną patenka ir Lietuvos ekonominės zonos dalis. Manoma, kad joje nuskandintas vienas toks laivas. Kadangi cheminis ginklas yra gana intensyvios veiklos vietose, su juo gali susidurti ir žvejai, traluodami jūroje, ir vėjo jėgainių statytojai, ir atliekantieji gilinimo bei vamzdžių klojimo bei kabelių tiesimo darbus. Vienos metodikos, kaip reikėtų elgtis susidūrus su šiuo pavojingu dalyku, dabar nėra, ji tik rengiama. Projektas “CHEMSEA” buvo pradėtas įgyvendinti 2011-aisiais ir bus tęsiamas iki 2014-ųjų. Jo partneriai – Lenkija, Švedija, Suomija, Vokietija ir Lietuva. Įgyvendinant šį projektą organizuojamos ekspedicijos į cheminio ginklo laidojimo rajonus, skenuojamas jūros dugnas, imami ir analizuojami mėginiai, bandoma identifikuoti pavojingas medžiagas dugno nuosėdose, nustatyti jų poveikį moliuskams, žuvims, ieškoma cheminio ginklo.

s NEIŠVENGĖME. Ir Lietuvos teritorijai tenka dalis to ploto,

kuriame buvo laidojamas cheminis ginklas.

Lietuvos iniciatyvos Atliekant tyrimus, susijusius su cheminiu ginklu, Lietuva nėra naujokė. 2002 m. Lietuvos karinės jūrų pajėgos atliko Baltijos jūros dugno skenavimą, kuris parodė, kad ir Lietuvos teritorijai tenka dalis to ploto, kuriame buvo laidojamas cheminis ginklas. Lietuvos ekonominėje zonoje

yra aptikti 39 objektai - 13 bombų ir kelios statinės. Ne visus objektus pavyksta identifikuoti. 2003-iaisiais buvo surengta mokslinė ekspedicija laivu “Vėjas” ir buvo paim-

ti biologiniai mėginiai iš tų vietų, kur yra cheminio ginklo. 2010 m. gruodį Jungtinėse Tautose vienbalsiai priimta Lietuvos rezoliucija dėl tarptautinio bendradarbiavimo keičiantis informacija apie jūrose paskandintą cheminę ginkluotę ir jos poveikį aplinkai. Lietuvos iniciatyva suburta nepriklausoma patariamoji mokslininkų taryba jūrose paskandinto cheminio ginklo klausimu. Ją sudaro mokslininkai iš Australijos, Belgijos, Japonijos, JAV, Kanados, Lenkijos, Prancūzijos, Lietuvos, Švedijos, Rusijos, dirbantys aplinkosaugos ir cheminės ginkluotės sunaikinimo srityse. Jie konsultuoja įvairiais su cheminiu ginklu susijusiais klausimais. Beje, 2010 m. atlikus Lietuvos gyventojų apklausą paaiškėjo, kad net 42 proc. jų yra susirūpinę dėl Baltijos jūros būklės. Jai gerinti vienas žmogus sutiktų per metus paaukoti 22 litus.


6 "Vakarų ekspresas"

sPoRtas

ŠViEslENtĖ

Paaiškėjo “Dragūno” varžovai ŠIAIS metais 52-osios LRT taurės rankinio varžybos bus vykdomos finalinio ketverto principu kovo 9-10 dienomis Kauno sporto halėje. Kovo 9 d. bus sužaisti pusfinaliai, o kovo 10 d. įvyks rungtynės dėl pirmosios vietos. Ištraukus burtus paaiškėjo, kad Klaipėdos “Dragūnas” pusfinalyje susitiks su Kauno “Granito–Gajos-Kario” ekipa, o Kauno “LSU–Lūšis” - su Vilniaus VHC “Šviesa”.

2013 m. vasario 12 d., antradienis

Klaipėdiečiams - kelialapiai į aukščiausio rango varžybas

Editai Daniūtei - profesionalų auksas

Šokėjos Editos Daniūtės sugrįžimas į didįjį sportą tapo auksiniu. Lietuvė su italu Mirku Gocoliu triumfavo Italijoje surengtame Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų lygos pasaulio klasikinių šokių čempionate. 33-ejų E. Daniūtė ir 37-erių M. Gocolis šį kartą atstovavo ne Italijai, o Lietuvai. Penktąją vietą užėmė kita Lietuvos pora - Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė. Čempionate dalyvavo 43 poros iš 20 šalių. E. Daniūtė prieš metus buvo paskelbusi, kad baigė sportininkės karjerą. Ji su M. Gocoliu šoko nuo 2009 metų rudens ir atstovavo Italijai.

“Žalgiriui” - agentų ultimatumas

KAUNO „Žalgirio” sporto direktorius Vitoldas Masalskis sako, kad nepagerėjus klubo finansinei situacijai, LKL čempionus savaitės pabaigoje gali palikti mažiausiai keturi žaidėjai. „Netyla mano telefonas - skambina žaidėjų agentai, kurie pranešė, kad „Žalgirui” duodama savaitė. Jeigu per ją nebus išspręstos iškilusios problemos - nesumokėti atlyginimai žaidėjams, jie pasilieka teisę atšaukti žaidėjus iš Kauno „Žalgirio” ir surasti jiems kitus klubus”, - „Laisvajai bangai” teigė V. Masalskis.

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija

daugiau informacijos - www.ve.lt

s KLAIPĖDOS KOMANDA. Iš Lietuvos sambo jaunių pirmenybių klaipėdiečiai grįžo su šešiais

medaliais.

Lietuvos čempionate medaliais Šiauliuose vykusiose Lietuvos jaunių sambo pirmenybėse trys pasipuošė, tačiau kelialapių į aukšklaipėdiečiai iškovojo kelialapius į Europos ir pasaulio čempionatus.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Tokia garbė atiteko savo svorio grupėsečempionais tapusiems šiems Klaipėdos sporto centro auklėtiniams: Andrejui Kravčenkai (iki 48

kg), Aleksandrui Kravčenkai (iki 52 kg) ir Aisčiui Mačerauskui (iki 56 kg). Visi trys čempionai įtraukti į Lietuvos rinktinės gretas. Tikimasi, kad jie garbingai gins šalies trispalvę balandžio mėnesį Kipre vyksiančiame Europos čempionate ir spalio mėnesį Graikijoje pasaulio pirmenybėse.

čiausio rango varžybas neiškovojo Akvilė Titorenko (per 78 kg, II vieta), Vytautas Šeirys (iki 70 kg) ir Rokas Garbačauskas (iki 81 kg, abu liko treti). Šiauliuose vykusiose pirmenybėse dalyvavo komandos iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Jurbarko, Telšių, Molėtų, Rokiškio, Lentvario ir kitų Lietuvos miestelių.

PA Ž I N T I S S U “A P E L S I N I E Č I A I S ”

Fitneso treneris Arvydas Mišeikis: “Kuo sveikesnė nacija, tuo naudingiau valstybei” Eimamnto CHACHLOVO nuotr.

“Vakarų ekspresas”, suprasdamas sporto ir fizinio aktyvumo naudą sveikatai, tęsia rašinių ciklą apie Klaipėdos sporto klubo “Apelsinas”kolektyvą. Šįkart mūsų dėmesio centre - sporto klubo “Apelsinas”salės vyr. treneris Arvydas Mišeikis. Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Šis ne tik sveiką gyvenimo būdą propaguojantis, sportininkus varžyboms ruošiantis, bet ir pats scenoje puikiai ištreniruotą kūną

sRAUMENŲ KALNAS. Arvydas Mišeikis net ir artėjant -mečiui demonstruoja puikią sportinę formą.

demonstruojantis 46-erių vyriškis vadovaujasi šūkiu: “Mylėk save - gyvenk sveikai.” Jis nuolat žmonėms pabrėžia, jog geriausias vaistas nuo ligų - tai sportas. “Šiais laikais sirgti - tikra prabanga. Vaistų kainos - kosminės. Mano nuomone, daug pigiau kasdien sportuoti ir rūpintis savimi, tuomet nereikės ir vaistų”, - įsitikinęs A. Mišeikis. Ką pasakytumėte žmonėms, kurie teigia, kad jie treniruoklių salėje gali puikiai išsiversti ir be trenerio pagalbos? - pasiteiravome A. Mišeikio. Juk daug geriau, kai pataria ir paslaugą suteikia tikri specialistai. Kai žmogui skaudą dantį, jis gi nepuola ieškoti informacijos internete, kaip jį ištraukti, arba, kai suskausta pilvą, pats nesiryžta operuotis apendicito. Kiekvienas turime dirbti savo darbą. Seminarai, mokslinės sporto literatūros paieška knygynuose - tai mano kasdienybė. Norint išlikti profesionaliam ir įdomiam, reikia žinoti naujausias sporto technologijas, metodiką. Nuolat tobulinuosi ir semiuosi vis naujų žinių. Manau, kad eiliniam žmogui daug geriau ir paprasčiau, kai pasitaria su sporto specialistu, o ne pats stengiasi išradinėti dviratį. Visgi per daugelio metų praktiką mes esame sukaupę daug žinių.

ViZitinĖ KoRteLĖ

s SPORTO SALĖJE. Sporto klubo “Apelsinas” lankytojai

Arvydą Mišeikį apibūdina kaip paslaugų, komunikabilų ir itin nuoširdų trenerį.

Juk, kai žmogui skaudą dantį, jis gi nepuola ieškoti informacijos internete, kaip jį ištraukti, arba, kai suskausta pilvą, pats nesiryžta operuotis apendicito. Kiekvienas turime dirbti savo darbą. Ką Jums pačiam reiškia sportas, trenerio darbas? Fitneso trenerio darbas - mano hobis, o sportas - tai gyvenimo būdas. Turbūt nieko negali būti geriau, kai kasdien darai tai, kas teikia didžiulį malonumą. Darbe aš laiko neskaičiuoju, sporto salė tarsi mano antrieji namai. Puiku, kad galiu save realizuoti sporto srityje dirbdamas trenerio darbą.

Jums 46-eri, tačiau kūnas - tarsi jaunuolio. Papasakokite, kokia jūsų jaunystės eliksyro paslaptis? Propaguoju sportą ir subalansuotą mitybą, dėl to jaučiuosi puikiai, neturiu laiko senti ir dejuoti. Dalyvauju fitneso, kultūrizmo varžybose su jaunimu, džiaugiuosi gyvenimu. Sportas ir varžybos man suteikia papildomos motyvacijos, jėgų, energijos. Sporto virusu yra užsikrėtusi visa mūsų šeima: žmona Roberta Europos ir Lietuvos fitneso čempionė, sūnus Valdas - Europos ir Lietuvos fitneso jaunimo čempionas. Tiems, kas pritingi sportuoti, siūlyčiau nelaukti, kol gydytojai prabils apie ligas ar visiškai suglebs jūsų kūnas. Fizinę formą reikia palaikyti visą gyvenimą, nesvarbu, ar esate jaunuolis, ar senjoras.

Vardas: Arvydas Pavardė: Mišeikis Pareigos: sporto klubo “Apelsinas” salės vyr. treneris. Laimėjimai: triskart Lietuvos čempionas, iš jų vieną kartą - absoliutus Lietuvos čempionas, triskart Europos čempionas, daugkartinis įvairių čempionatų ir komercinių turnyrų nugalėtojas ir prizininkas. Kartu su žmona Roberta (taip pat dirba fitneso trenere) yra iškovojęs ir pasaulio porų prizininkų laurus. Yra išugdę daugybę Lietuvos ir Europos fitneso (kūno rengybos) čempionų. 2012 metais per geriausių Klaipėdos sportininkų pagerbimo vakarą miesto mero Vytauto Grubliausko buvo apdovanotas diplomu už puikų trenerio darbą. Patirtis: 30 metų užsiima kūno tobulinimu, varžybinė patirtis - 10 metų. Išsilavinimas: baigti kineziterapijos trenerio veikloje ir sporto medicinos pagrindų (2 pakopa) mokymai. Nuolatinis įvairių sveikos gyvensenos, reabilitacijos, subalansuotos mitybos seminarų dalyvis. Kas labiausiai “veža” darbe: neapsakomas jausmas ir vidinis pasitenkinimas užplūsta tuomet, kai matau klientų kūno pokyčius, gerėjančią nuotaiką, per kraštus plūstančią energiją ir vis didesnį pasitikėjimą savimi. Kuomet keičiasi žmonių kūnai, keičiasi ir jų mąstymas, gyvenimo vertybės. Juk sportas tai ne tik gražus, raumeningas kūnas, bet ir gera savijauta bei sveikata.


2013 m. vasario 12 d., antradienis

"Vakarų ekspresas"

7

sVEikata Dienraščio “Vakarų ekspresas” savaitinis medicinos aktualijų priedas. Sudarytoja Jolanta BENIUŠYTĖ. Tel. 8 685 66167, el. p. benijola@ve.lt. Daugiau skaitinių - www.ve.lt/naujienos/visuomene/sveikata

Darbštuoliai

908

Skaičius

Receptas

tūkst. litų į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą privalės grąžinti pernai šias lėšas netinkamai panaudojusios asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir vaistinės.

Lietuviai nuo seno naudoja pušų pumpurus gydyti kvėpavimo takų ligas. Nuovirui tinka ir žiemą nuskabytos švelnios pušų šakelių viršūnėlės, jau sukaupusios daug vitamino C, eterinio aliejaus ir kitų gydomųjų medžiagų. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, beveik visose savivaldybėms pavaldžiose ligoninėse dirbančių specialistų yra mažiau nei įsteigtų etatų. Ir tai esą rodo, jog daug darbuotojų dirba ne visu etatu keliose įstaigose.

TRUMPAI s Epidemija.

Nuo sausio 30 d. Klaipėdos mieste paskelbta gripo epidemija. K laipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro duomenimis, praėjusios savaitės pabaigoje uostamiesčio mokyklose trūko penktadalio vaikų, sergančių gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų ligomis.

s Sumaištis.

Priklausomybių gydykla – pelėsių ir nežinomybės gniaužtuose Klaipėdos priklausomybės ligų centre suteikiama ambulatorinė ir stacionarinė pagalba asmenims, turintiems problemų dėl įvairių priklausomybių: alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, vaistų. Centre konsultuojami ir priklausomų asmenų šeimos nariai.

1

perspėjo ne kartą Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (VSC) Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė informavo „Vakarų ekspresą“, jog šio centro specialistai dar pernai rugsėjį patikrino Klaipėdos priklausomybės ligų centro pirmąjį stacionaro 60 lovų skyrių, esantį adresu Taikos pr. 46, ir nustatė higienos normų pažeidimus. „Penktajame pastato aukšte esančių stacionaro patalpų sienos yra įskilusios, nuo jų atšokę bei atsilupę dažai, kai kur ištrupėjęs tinkas, grindų danga suplyšusi, paviršiai nelygūs, sunkiai valomi ir dezinfekuojami. Įstaiga šiuos trūkumus turėjo pašalinti iki pernai metų gruodžio 25 dienos. Tačiau šių metų sausio 22 dieną gavome iš įstaigos paaiškinimą, kad pažeidimas nėra pašalintas dėl lėšų trūkumo“, - sakė A. Šlepetienė. Kaip numato teisės aktai, visuomenės sveikatos specialistai sausio pabaigoje vėl patikrino Klaipėdos priklausomybės ligų centrą. Ir dar

kartą įsitikino, jog padėtis nepasikeitė ir net pablogėjo – kai kur sienos buvo pajuodusios nuo išplitusio pelėsinio grybelio. Tad Klaipėdos VSC direktoriaus sprendimu buvo sustabdytas centro leidimo – higienos paso galiojimas ir apie tai informuota Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Ligonių į gatvę nemes Prieš dvejus metus panaikinus apskričių administracijas, Klaipė-

bučio patalpose. Tačiau ūkiškai tvarkantis, galima bent kažkiek susitvarkyti. Pernai centre buvo atlikti vidaus auditas, veiklos analizė. Paaiškėjo, jog stacionaro paslaugų apimtys mažėja, tačiau nieko nedaroma, siekiant efektyviai panaudoti lėšas. Galbūt kažko atsisakant galima buvo sutapyti lėšų einamajam remontui? Pavyzdžiui, centras iki audito laikė atskirą patalpą archyvui, kurio išlaikymas nemažai kainavo, o juk galima buvo sutilpti savose patalpose.

Stacionaro skyriaus neuždarome, tik teko atsisakyti kai kurių paslaugų, nes pradėjome remontą. Pavyzdžiui, šiuo metu nebevykdome blaivybės motyvacijos įtvirtinimo pagal 12 žingsnių, vadinamosios Minesotos modelio, programos. Liudas ANDRIKIS, Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius dos priklausomybės ligų centras buvo grąžintas valdyti Klaipėdos miesto savivaldybei. Pasak savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Janinos Asadauskienės, gautas turtas nenudžiugino – patalpos buvo prastos būklės. „Pati gydymo įstaiga yra įkurdinta tam nepritaikytose bendra-

Įstaigos vadovas yra kreipęsis į savivaldybę dėl lėšų remontui, buvome įtraukę šį klausimą į strateginį planą, tačiau prašymas nebuvo patenkintas. Akivaizdu, kad peržiūrėjus įstaigos veiklą, galima rasti remontui ir vidinių resursų“, - teigė J. Asadauskienė. Jos žiniomis, centrui skirtas mėnesio ter-

minas susitvarkyti. „Turinčių priklausomybių žmonių niekas į gatvę neišmes, jie juk gali gydytis ambulatoriškai“, - sakė J. Asadauskienė. Klaipėdos priklausomybės ligų centro išlaikymui iš biudžeto kasmet tenka per 2 mln. litų.

Privačiai dirbantys gydytojai gavo dar vieną sveikatos politikų niuksą. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio pasirašytame įsakyme numatyta, kokių specialistų komandą turi suburti visi - valstybiniai, privatūs psichiatrijos centrai, pavieniui dirbantys specialistai. Tai sukėlė sumaištį psichiatrų bendruomenėje. Tuo tarpu politikai aiškina, kad privačių psichikos sveikatos centrų šalia valstybinių pridygo kaip grybų po lietaus. Jie esą nusiurbė pacientus, gauna pinigų iš ligonių kasų, o paslaugų realiai net neteikia.

s Kompetencija. Dar šiais metais nuo balandžio 1 dienos šeimos gydytojai turės kur kas daugiau galimybių padėti savo pacientams, nes didėja jų kompetencija. Nuo šiol jie galės skirti ir vertinti daugiau nei iki šiol laboratorinių tyrimų (kepenų fermentų, skydliaukės hormonų, geležies kraujyje nustatymo ir kt.), reikalingų gerai žmogaus sveikatos būklei užtikrinti.

Bandys susitvarkyti Kad pacientų dar nevaro į gatvę, patvirtino ir pats Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius Liudas Andrikis. “Stacionaro skyriaus neuždarome, tik teko atsisakyti kai kurių paslaugų, nes pradėjome remontą. Pavyzdžiui, šiuo metu nebevykdome blaivybės motyvacijos įtvirtinimo pagal 12 žingsnių, vadinamosios Minesotos modelio programos“, - sakė L. Andrikis, įstaigai vadovaujantis pusantrų metų. Centro vadovo teigimu, patalpų kapitaliniam remontui reikia apie 300 tūkst. litų, tačiau įstaiga tokių lėšų neturi, o savivaldybė, kuri yra centro steigėja, jokios paramos neskiria. „Aišku, visiems lėšų trūksta, bet mūsų patalpos jau seniai šaukėsi rimto remonto. Metalinių lovų kojos suplėšė linoleumą, nėra vėdinimo sistemos, todėl patalpas puola pelėsis. Pastatas senas, jam reikalinga renovacija. Pradėjome kosmetinį palatų remontą, tikiuosi, spėsime susitvarkyti iki šio mėnesio pabaigos“, - sakė L. Andrikis.

9

s Šeima. JAV atlikto tyrimo duomenimis, vaikai, kurie valgo kartu su šeima, 24 proc. dažniau vartoja sveikesnį maistą nei tie, kurių šeimose prie bendro stalo susėdama retai. Be to, jie kur kas rečiau kenčia nuo valgymo sutrikimų, turi antsvorio ar serga depresija. s Naujovė.

Europos, tarp jų ir Lietuvos, kosmetikos gamintojai nuo šių metų vidurio apie kiekvieną naują produktą turės informuoti Europos Komisiją. Gamintojas turės pateikti informaciją ne tik apie gaminio sudėtį ir naudojamus produktus, bet ir nurodyti tų sudedamųjų dalių cheminius pavadinimus, jų sąveiką ir poveikį žmonių sveikatai.


8 "Vakarų ekspresas"

sVEikata

2013 m. vasario 12 d., antradienis

ką daryti, kai puola virusai? Naujajam ligoninės padaliniui – 19,5 mln. litų

Gripo epidemijos metu kiekvienas patarimas, kaip sustiprinti savo sveikatą, išvengti mus puolančių virusų ir bakterijų, yra labai vertingas. Plauname muilu ne tik rankas, bet ir nosį ar uostome kasdien česnaką? O gal turime„stebuklingų“ mišinių receptų? Matyt, viskas tinka, kuomet norime džiaugtis žiema gryname ore, o ne ligos patale. Pakalbinome įvairaus amžiaus ir profesijų klaipėdiečius, kokiais būdais jie ginasi nuo peršalimo ir virusinių ligų.

Jūratė Diržauskienė, gydytoja otorinolaringologė

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s INVESTICIJOS. Turto banko užsakymu statomas  kv. m ploto naujas ligoninės korpusas turėtų būti užbaigtas iki metų pradžios.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje (RKL) šiuo metu vyksta intensyvūs statybos darbai – įstaigos teritorijoje dygsta trečiasis korpusas. Septynaukščio pastato statybos vertė - 19,5 mln. litų.

Jolanta BENIUŠYTĖ benijola@ve.lt

Statybos darbai pagal valstybės turto atnaujinimo programą ligoninės teritorijoje vyksta Valstybinės įmonės (VĮ) “Turto bankas” užsakymu. “Statomas šiuolaikiškas ligoninės pastatas bus apie 5000 kv. m ploto, gydomosios paskirties, nors dalis patalpų teks ir administravimo reikmėms. Ypač pagerės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbo sąlygos. Statybos darbų rango-

vas yra bendrovė “Mitnija”. Objektas finansuojamas Turto banko lėšomis. Išlaidas planuojama susigrąžinti pardavus nebereikalingus ligoninės statinius, pavyzdžiui, pastatą Jūros gatvėje, kuriame yra įsikūrusi odos ligų klinika”, - “Vakarų ekspresui” sakė VĮ “Turto bankas” Turto atnaujinimo tarnybos direktorius Laimas Daniūnas. RKL vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas teigė, jog naujajame korpuse planuojama įkurdinti Priėmimo – skubios pagalbos, ambulatorinių konsultacijų, kai kuriuos gydymo ir diagnostikos skyrius. Pastatas turi būti užbaigtas statyti iki 2014 metų.

Kai siaučia gripas, labai svarbus yra darbo ir poilsio režimas. Patartina geriau būti namuose negu eiti į didesnius žmonių susibūrimus. Taip išvengsime kontakto su sergančiaisiais. Stenkimės daugiau būti gamtoje, gryname ore, tik tinkamai apsirenkime. Tokiu metu negalima laikytis dietos – būtinas visavertis, kaloringas maistas, nepamirštant valgyti daug vaisių ir daržovių. Svarbu gerai išsimiegoti. Mano šeima gripu šiemet nesirgo. Stengiamės gyventi sveikai: daug vaikštome pajūryje, slidinėjame, užsiimame fitnesu. Manau, apsisaugoti nuo ligų padeda ir košelė iš sutrintos su visa žievele citrinos, imbiero šaknies, cinamono ir medaus. Po šaukštelį šio mišinio reikėtų pagerti bent savaitę. Labai svarbu ir gera nuotaika – mokėkime džiaugtis smulkmenomis. Juokas labai stiprus antivirusinis vaistas! O jeigu jau susirgote gripu, būtinai gydykitės, nelėkite į darbą. Reikia kreiptis į savo gydytoją, griežtai laikytis jo rekomendacijų. Būtina išsigulėti, gerti daug skysčių, gerai maitintis. Deja, yra žmonių, kurie nekreipia dėmesio į tokias ligas, galvoja, kad jos praeis savaime. Tačiau kai žmogaus imunitetas nusilpęs, organizmo atsparumas sumažėjęs, gripo komplikacijos gali prasidėti labai greitai. Šiomis dienomis gydome daug žmonių, sergančių au-

sų, ryklės pūlingais uždegimais, sinusitu ir kitais gripo sukeltais negalavimais.

Valerija Klovienė, sveikuolė Peršalimo ligos dažniausiai prasideda nuo slogos, kuri labai apsunkina kvėpavimą. Bet paskalavus nosiaryklę druskos tirpalu tris kartus per dieną, slogos greitai nelieka. Dukra iš Danijos atsiuntė specialų ragą slogos profilaktikai, pas mus kol kas vaistinėse tokių nėra. Į stiklinę šilto virinto vandens reikia įberti vieną specialų šaukštelį ar pusę arbatinio šaukštelio druskos be jodo.

pat nepamirštu gerai išvėdinti patalpų namuose ir darbe. Miegu prie atviro lango. Kasdien po šaukštelį kartu su arbata naudoju sveikatą stiprinantį mišinį iš medaus, citrinos ir imbiero šaknies.

Lilija Petraitienė, politikė

Tirpalą supilti į ragą nosiai, o jei tokio neturite, tai galima pasinaudoti mažu arbatinuku. Galvą palenkti žemyn ir į kairę pusę, o į dešinę nosies angą pilti iš rago tirpalą, kvėpuoti per burną. Tirpalas išteka per kairę angą. Po to viską kartojame iš kitos pusės. Siaučiant ligoms sveika gerti citrinų ir medaus sirupą. Jį paruošti nesudėtinga. Citriną reikia pavirinti penkias minutes, atvėsinti ir išspausti sultis, kurios labai gerai teka. Sumaišyti su penkiais šaukštais medaus. Sirupą laikyti šaldytuve. Stiklinėje vandens išmaišyti du tris šaukštelius sirupo. Tai puikus gėrimas, stiprinantis sveikatą.

Ineta Pačiauskaitė, visuomenės sveikatos specialistė Gripu susergu maždaug kas dvejus metus. Šiemet planavau pasiskiepyti, bet taip ir neprisiruošiau. Laimei, kol kas gripu nesusirgau. Stengiuosi sveikai maitintis, nevaikščioti į didesnes žmonių susibūrimo vietas, renginius. Taip

inFoRMaCiJa K la i pė do s vi s uo m en ė s s vei k atos centro duomenimis, Klaipėdos apskrityje sergamumas gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis pastaruoju meto nežymiai sumažėjo. Vasario 4-10 dienomis sergamumo rodiklis siekė 154,5 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Apskrityje gripu susirgo 1 561 asmuo, iš jų 776 - vaikai iki 17 metų amžiaus. Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sudarė 62 proc. Pastarąją savaitę dėl sunkios gripo eigos į ligonines pateko 99 asmenys, iš jų 65 vaikai. Intensyvios terapijos skyriuose gydėsi 3 suaugusieji. Didžiausias sergamumas registruojamas Kretingos rajone ir Klaipėdos mieste. Gripo epidemija paskelbta beveik visoje Klaipėdos apskrityje, išskyrus Skuodo rajoną ir Palangos bei Neringos savivaldybes.

Gripu ir net sloga šiemet nesirgau ir tikiu, kad nebesusirgsiu. Net stebiuosi, kad tiek daug aplink žmonių serga. Sveikatos profilaktikai namuose ir darbe kartu su arbata vartoju mišinuką iš imbiero šaknies, citrinos ir medaus. Neužmirštu ir vitamino C.

Skiepų atžvilgiu esu nusiteikusi skeptiškai, manau, jog suaugusiems žmonėms skiepytis nuo gripo nėra jokio reikalo. Tikiu, kad organizmo atsparumas ligoms susijęs ir su žmogaus nuotaika, pozityviu mąstymu. Mažiau sirgsime, jei dažniau juoksimės, užsiimsime malonia veikla, mokėsime pastebėti žiemos grožį, pasakyti gerą žodį šalia esančiam žmogui.

Kalbino Jolanta BENIUŠYTĖ


SVEIKATA

2013 m. vasario 12 d., antradienis

Priklausomybių gydykla – Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

pelėsių ir nežinomybės gniaužtuose

"Vakarų ekspresas"

9

KLAUSIATE-ATSAKOME

Nagų grybelis. Kaip išsigydyti?

“Sergu kojų nagų grybeliu. Gydausi tepalais, bandžiau ir liaudiškomis priemonėmis, niekas nepadeda, nagai negražūs. Sergu hepatitu B, negaliu gerti vaistų nuo grybelio, nes šie vaistai neigiamai veikia virškinimo organus. Girdėjau, kad grybelis gydomas lazeriu. Norėčiau plačiau sužinoti apie šį gydymo metodą. Ačiū, 73 m. Danutė.”

ssLYGIS. Palatų, kuriose gydomi priklausomybės ligų turintys žmonės, būklė apverktina: kai kur

sienos pajuodusios nuo pelėsių, įskilusios, nuo jų atšokę bei atsilupę dažai, ištrupėjęs tinkas, grindų danga suplyšusi.

7

Iki remonto pirmajame stacionaro skyriuje galėjo gydytis iki 60 pacientų. Gydymui priimami ir vyrai, ir moterys. Čia teikiamos mokamos ir nemokamos paslaugos: abstinencijos sindromo gydymo, detoksikacijos nuo alkoholio ir kitos.

Mažins darbuotojų? Pasak centro vadovo L. Andrikio, šiuo metu įstaigoje vyrauja slogi nuotaika. Mat remontui

dinių rezervų, kurie šiemet dar ir buvę apkarpyti. Į klausimą, ar ketina atleisti darbuotojų, L. Andrikis atsakė, jog taip gali būti, tačiau dar galutinai nenuspręsta. „Šiuo metu peržiūrime etatus, skaičiuojame, svarstome, kaip optimizuoti paslaugas. Kaip sakoma, devynis kartus pamatuok, paskui kirpk“, - teigė direktorius. Anot jo, centre darbuotojų tikrai nėra per daug, o gydytojų psichiatrų net labai trūksta.

Klaipėdos priklausomybės ligų centrui suteiktas mėnesio terminas suremontuoti higienos reikalavimų neatitinkančias 60 lovų skyriaus palatas. Priešingu atveju įstaigai gali nebebūti pratęsta veiklos licencija.

teks skirti lėšų tik apkarpius savo išlaidas – sumažinus stacionaro lovų skaičių, taip pat ir darbo užmokesčio fondą. Galvos skausmą kelia ir didesnių atlyginimų dėl padidinto minimalaus atlygio išmokėjimas, nes šioms reikmėms įstaigoms papildomai valstybė lėšų neskyrė – vėl tenka ieškoti vi-

„Neseniai atėjo dirbti ketvirčiu etato gydytoja psichiatrė, tai situacija iškart palengvėjo“, - sakė L. Andrikis. Centre dirba gydytojai psichiatrai, socialiniai darbuotojai, psichologai, psichikos sveikatos slaugytojai, turintys nemažą patirtį gydant priklausomybės ligas.

Kamuoja nežinomybė Klaipėdos priklausomybės ligų centre rūpesčių kyla ne tik dėl apverktinos patalpų būklės. Kaip ir kitos panašaus profilio įstaigos šalyje, taip ir klaipėdiečiai dar nežino, kokia ateitis jų laukia. Pasak L. Andrikio, A. Kubiliaus vyriausybė buvo pritarusi Ligų prevencijos, gydymo, reabilitacijos ir reintegracijos paslaugų sistemos sukūrimo koncepcijai. Joje buvo siūloma reorganizuoti penkis Lietuvos priklausomybės ligų centrus, tarp kurių yra ir Klaipėdos, sujungiant juos į vieną įstaigą - Valstybinį priklausomybių ligų centrą. O miestuose liktų tik šios įstaigos filialai. „Kiek žinau, šiuo metu yra sudaryta darbo grupė, kuri svarsto šią koncepciją ir toliau diskutuoja, ar centrai išliks biudžetinėmis, ar viešosiomis įstaigomis“, - sakė L. Andrikis. Viešosios įstaigos statusas esą būtų palankesnis centrui, kuris galėtų laisviau disponuoti darbo užmokesčio fondu ir prisikvieti trūkstamų specialistų. Be to, anot L. Andrikio, gal tuomet pasikeistų ir požiūris į priklausomybės ligų gydymą, nes šiuo metu ši veikla esą yra atsidūrusi podukros vietoje.

Į šį klausimą atsako Vilniaus lazerinės dermatologijos centro Klaipėdos filialo gydytojas dermatologas, medicinos mokslų daktaras Viktoras Sidorovas: „Nagų grybelis yra lengvai atpažįstama liga. Dažniau serga vyresnio amžiaus žmonės arba dažnai sportuojantys, lankantys baseinus ir pirtis. Pažeistas nagas praranda blizgesį, pagelsta, trupa, nago plokštelė sustorėja ir po ja pradeda kauptis hiperkeratozinė masė. Nagai tampa jautrūs bei skausmingi. Dėl tokių pakitimų pacientai jaučia didelį diskomfortą, vengia viešų vietų, kur reikia būti basomis (baseinas, paplūdimys ir t.t.). Nors ši liga nesunkiai diagnozuojama net plika akimi, prieš pradedant gydymą reikia atlikti mikroskopinį tyrimą arba pasėlį. Yra keli pagrindiniai gydymo metodai:  Seniausias gydymo metodas - tai pažeisto nago chirurginis šalinimas. Procedūra nemaloni, ilgas gijimo procesas ir mažas efektyvumas (iki 20 proc.). Todėl šiais laikais toks gydymo metodas kaip nagų chirurginis šalinimas nenaudojamas arba naudojamas labai retai.  Gydymas vaistais (tabletėmis) yra daug efektyvesnis, galimybė pagyti siekia iki 80 proc. Gydymo vaistais pagrindinis minusas yra galimos komplikacijos, iš jų sunkiausia - kepenų pažeidimas. Todėl tokie vaistai draudžiami vartoti pacientams, sergantiems kepenų ligomis, taip pat ir hepatitu B. Kadangi vaistus reikia vartoti kelis mėnesius, gydytojas būtinai turi sekti kepenų būklę ir daryti specialus tyrimus.  Naujausias gydymo metodas yra nagų grybelio gydymas lazeriu. Kad lazerio spindulys sugeba sterilizuoti paviršių, yra seniai žinoma. Tik ilgą laiką egzis-

tavo pagrindinė problema, kaip tai padaryti nesudeginant nago, ir kaip užtikrinti, kad procedūra būtų saugi ir gerai toleruojama. Esama kelių lazerių tipų, kuriais galima gydyti nagų grybelį. Jų veikimas, efektyvumas ir saugumas pacientui skiriasi. Geriausiai, jeigu gydytojas patartų, su kokiu lazeriu efektyviau atlikti procedūrą. Prieš ją atliekant gydytojas turi patikslinti, ar nėra tokios procedūros priešparodymų (kontraindikacijų).

ssGydytojas dermatologas,

medicinos mokslų daktaras Viktoras Sidorovas.

Procedūra su lazeriu nereikalauja nejautros, 90 proc. pacientų toleruoja lazerį gerai, apie 10 proc. pacientų jaučia didesnį ar mažesnį diskomfortą. Gydymui įprastai prireikia 3 procedūrų. Atsižvelgdamas į lazerio tipą, gydytojas pasako, kokiu periodiškumu bus atliekamos šios procedūros. Po procedūros pacientas yra darbingas, nejaučia diskomforto. Procedūros su lazeriu vidutinis efektyvumas prilyginamas gydymui su vaistais. Pagrindinis gydymo lazeriu pranašumas - nėra rizikos pažeisti kepenis. Dabar nagų grybelio gydymo lazeriu procedūras galima atlikti ir Klaipėdoje.

Vitamino D turėsi – sveikatai padėsi! Tokią sveikatos profilaktikos akciją ką tik paskelbė“Medicina practica”laboratorija. Dabar beveik perpus pigiau atlikę kraujo tyrimą sužinosite, kiek turite vitamino D. Mažai gaunant saulės, senka vitamino D atsargos. Tuomet žmogaus imunitetas silpsta ir sunkiau pasipriešina infekcijoms. Akivaizdžiai tai galima pajusti, pavyzdžiui, gripo epidemijos metu. JAV nacionalinio tyrimo duomenimis, žmonėms, kurių kraujyje vitamino D mažiau nei 10 ng/ml, rizika susirgti peršalimo ligomis padidėja apie 40 proc., palyginus su tais žmonėmis, kurių kraujyje jis viršija

30 ng/ml. Kai kurie gydytojai teigia, kad didelė šio saulės vitamino koncentracija yra geresnė apsauga nei skiepai ar antivirusiniai vaistai. Vitamino D svarba mūsų sveikatai yra žymiai didesnė nei apsauga nuo gripo, kvėpavimo takų infekcijų ar kaulų stiprinimas. Mokslininkai tvirtina, kad saulės vitaminas yra labai svarbus siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, bronchinės astmos ir net kai kurių vėžinių susirgimų. Jo stoka siejama su depresija, silpnaprotyste, nėštumo komplikacijomis, nutukimu, kai kuriomis autoimuninėmis ligomis. Deja, vitamino D trūkumas pasaulyje jau primena epidemiją. Ši problema labai aktu-

Galima stengtis saulės spindulių stygių kompensuoti vartojant vitamino D turinčių produktų, žuvų taukų. Bet tokiu atveju labai svarbu neviršyti jo kiekio. Be kraujo tyrimo įvertinti vitamino D koncentraciją nėra paprasta. Todėl tikimasi, kad akcija „Vitamino D turėsi – sveikatai padėsi!“ padės žmonėms lengviau pasirūpinti savo sveikata.

ali daugeliui mūsų šalies gyventojų. Lietuvoje mažai matome saulės, esame per daug prigąsdinti vengti tiesioginių jos spindulių. Vitamino D atsargų per vasarą, kaip anksčiau galvota, nesukaupiame.

AKCIJA: vitamino D tyrimą atlikite su didele nuolaida “Medicina practica” laboratorijoje Šilutės pl. 38 tel.: (8 46) 230048. Iš anksto registruotis nereikia. Akcija vyks iki kovo pabaigos. Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt.


10 "Vakarų ekspresas"

sVEikata

L

ietuvoje kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones vartoja beveik trečdalis gyventojų. Jie gali rinktis iš 1 850 vaistinių preparatų ir 962 medicinos pagalbos priemonių.

Ką reikia žinoti prieš išsirenkant tinkamiausią? Kompensuojamuosius vaistus ir kitas kompensuojamąsias medicinos priemones įsigyti gali tik tie asmenys, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu. Jiems medikamentus skiria šeimos gydytojas ar specialistas. Vaistai pacientams įrašomi į oficialų dokumentą – kompensuojamųjų vaistų pasą.

Kokie vaistai yra kompensuojami? Lietuvoje registruoti kompensuojamieji vaistai yra įtraukti į du pagrindinius sąrašus. Pirmojo sąrašo sudarymo esmė – kompensuoti tam tikrus kriterijus (ligų paplitimą, įtaką gyventojų sveikatai) atitinkančių ligų gydymą. Į antrąjį kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukiami dažniau vartojami vaistai. Čia atsižvelgiama į atskirų socialinių grupių pacientų finansines galimybes. Tokioms grupėms priskiriami vaikai, pensi-

Redakcijos archyvo nuotr.

2013 m. vasario 12 d., antradienis ju metu dažniausiai perkami vaistai diabetui gydyti, kraujospūdžiui reguliuoti ir antibiotikai.

Vaistų kaina Bazinė vaisto kaina gali būti kompensuojama 100, 90, 80 ar 50 procentų – likusią dalį moka pirkėjas. Dažnai stebimasi, kodėl tas pats kompensuojamasis vaistas vienoje vaistinėje kainuoja mažiau, o kitoje – daugiau. Sveikatos apsaugos ministerija yra patvirtinusi maksimalias kompensuojamųjų vaistų kainas. Vaistinės įvairių akcijų metu stengiasi pasiūlyti savo klientams mažiausias kainas, todėl ir atsiranda kainų skirtumas. Rinkdamiesi vaistus analizuojame ir pastebime, kad skiriasi ne

Vaistai: ką verta žinoti? ninkai bei neįgalieji. Šiuo metu bene kiekvienoje vaistinėje prie kasos galima rasti pasirinkimo procesą palengvinantį monitorių. Jame rodomas kompensuojamųjų vaistų sąrašas, kurio pirmoje eilutėje pateikiami pigiausi kompensuojamųjų vaistų variantai su mažiausia priemoka.

Brangesni medikamentai nurodomi priemokos didėjimo tvarka – žemiau. „Galutinį sprendimą, kokius vaistus pasirinkti, visgi turi priimti pirkėjas. Tuomet mes tik nurodome, kaip juos reikia vartoti”, teigia vaistininkė Zita Janušauskienė. Ji pažymėjo, kad pastaruo-

tik vaistų gamintojai, pakuotės, pavadinimai, bet ir kainos. Ar didesnė kaina garantuoja aukštesnę kokybę? Anot vaistininkų, nebūtinai. Vieną bendrinį pavadinimą turintiems ir vieną vaistų grupę sudarantiems vaistams gamintojai dažnai suteikia skirtingus pavadi-

Paprastai brangiausius vaistus linkę rinktis žmonės, kurie galvoja, kad kokybė priklauso nuo kainos, tačiau tai tik mitas, teigia vaistininkai. nimus. Nors jų kainos skiriasi, vaistų pagrindas – veiklioji medžiaga, yra ta pati. Dėl šios priežasties, pasitardamas su vaistininku, kiekvienas gali pasirinkti tokį vaistą, kurio priemoka yra mažesnė. Pasak Z. Janušauskienės, paprastai brangiausius vaistus linkę rinktis žmonės, kurie galvoja, kad kokybė priklauso nuo kainos, tačiau tai tik mitas. „Nereikia bijoti pirkti pigesnių vaistų, neva jie yra nepakankamai kokybiški. Visi vaistinėse parduodami medikamentai patikrinti klinikiniais tyrimais ir yra patikimi“, – pataria vaistininkė. Prieš einant pirkti kompensuojamųjų vaistų, verta peržvelgti įvairių vaistinių reklaminius ledinius ar jų interneto tinklalapius. Kam permokėti, jei vaistų galima įsigyti ir pigiau.

“Vakarų ekspreso” inf.

Pėdų priežiūra ypač svarbi žiemą Žmogaus pėdoms Kinijoje ir Indijoje jau tūkstantmečius skiriamas didžiulis dėmesys. Iki mūsų laikų atkeliavo ne tik šiose šalyse atsiradę įvairūs pėdų masažai, bet ir bandymai iš pėdų nustatyti žmogaus savybes ar net nuspėti ateitį. Agnė GEDMINTAITĖ Nejučia pagalvojote, kad tokiam „būrimui“ ryžtumėtės nebent vasarą, kai nebūtų gėda parodyti pedikiūro išpuoselėtų pėdų? Tuomet pats metas prisiminti, kad šiai kūno daliai, kuriai kasdien tenka atlaikyti visą mūsų svorį, turėtų būti skiriamas dėmesys visus metus.

Rūpinkitės kasdien Žiemą pėdos varginamos netgi labiau negu vasarą – jas neretai nutrina nauji batai, šiltuose žieminiuose aulinukuose pėdos prakaituoja ar sušlampa. Todėl idealiausia būtų pėdų priežiūrai atrasti laiko kiekvieną dieną.

ir šiurkščios, patariama jas kiekvieną vakarą patepti medicininiu vazelinu ir, apsimovus medvilnines kojines, palaikyti per naktį. Procedūrą kartoti reikėtų dvi ar tris savaites. Jei jūsų darbotvarkė itin užimta ir laiko kasdienei pėdų priežiūrai nebelieka, galite išbandyti ir įvairiausius specialius preparatus, kurių poveikis panašus į medicininio vazelino. „Skubančios mamos paprastai neturi laiko, todėl dažniausiai prašo rekomenduoti greitai veikiančias priemones. Sudėtingais atvejais siūlau įvairias terapines įmautes. Jos yra vienkartinio naudojimo ir užsidėjus jau po kelių valandų pėdų būklė pastebimai pagerėja. Tokių įmaučių poveikis išlieka kelis mėnesius. Tik reikėtų nepamiršti, kad vien išorinės priežiū-

Sumaišykite du puodelius avižinių dribsnių, puodelį miltų, po pusę puodelio medaus ir alyvuogių aliejaus. Pamirkę pėdas vandenyje su soda, užtepkite šią kaukę ir laikykite 20–30 minučių. Paprasčiausia kas vakarą, nusiprausus po dušu, patepti jas ta pačia priemone, kuria drėkinate ir kūną. Tiesa, jei naudojate aliejų, juo pėdas tepti reiktų likus keletui ar keliolikai minučių iki prausimosi. Jei nusprendėte įsigyti specialų kremą pėdoms, patariama ieškoti tokio, kuris minkštintų ir drėkintų, nes pėdų oda linkusi greičiau ragėti. Nesirinkite kremo, kurio sudėtyje yra vandens – jis dar labiau sausina odą. Kai vargina rimtesnės problemos, pavyzdžiui, pėdos itin sausos

ros nepakanka – kad pėdos būtų sveikos, svarbu ir pakankamas vitaminų A ir B kiekis, taigi reikėtų ir jais pastiprinti organizmą“, – pataria vaistininkė Kristina Gabriūnaitė.

Vaistinėlė - namuose Tiek pėdų priežiūrai, tiek jų gydymui galite drąsiai naudoti namie pasigamintas kaukes ir šveitiklius. Pavyzdžiui, sumaišykite du puodelius avižinių dribsnių, puodelį miltų, po pusę puodelio medaus ir alyvuogių aliejaus. Pamir-

Redakcijos archyvo nuotr.

kę pėdas vandenyje su soda, užtepkite šią kaukę ir laikykite 20– 30 minučių. Šveitiklį pėdoms galite pasigaminti iš trijų šaukštų rudojo cukraus, šaukšto medaus, šaukšto citrinų sulčių ir tiek pat alyvuogių aliejaus. Iš namuose turimų produktų galite netgi pasidaryti pėdų talko – sumaišykite šaukštą sodos su keliais lašais eterinio aliejaus (pavyzdžiui, pipirmėčių ar arbatmedžio), o gautu mišiniu galite pudruoti tiek pėdas, tiek avalynę. Nepamirškite, jog didelę įtaką sveikai pėdų odai turi ir judėjimas, ypač vaikščiojimas. Kad suaktyvintumėte pėdų kraujotaką, jas pamankštinkite: sukite čiurnas pagal laikrodžio rodyklę ir atgal, tempkite kojų pirštus pirmyn ir atgal ar tiesiog rankomis švelniai pamasažuokite kiekvieną kojos pirštelį.


2013 m. vasario 12 d., antradienis

Neringoje steigiamas Trečiojo amžiaus universitetas Neringos socialinių paslaugų centras, siekdamas skatinti vyresnio amžiaus žmonių aktyvumą, užimtumą, dalyvavimą visuomenės ir savarankiško gyvenimo srityse, įgyvendindamas Mokymosi visą gyvenimą strategiją ir atsižvelgdamas į Neringos savivaldybės senjorų poreikius, nuo 2013 m. vasario 28 d. steigia Neringos Trečiojo amžiaus universitetą. Trečiojo amžiaus universitetas – tarptautinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – mokytis visą gyvenimą ir skatinti bendradarbiauti vyresnio amžiaus žmones. Minėto universiteto veikla pradėta Prancūzijoje, Tulūzos mieste, 1973 metais. 1995 metais toks universitetas jau pradėjo veikti ir Vilniuje, po truputį jie buvo steigiami visoje Lietuvoje.

"Vakarų ekspresas" 11

NERiNGos saViValDYBĖs iNFoRMaCija

Neringos Trečiojo amžiaus universiteto tikslas - vykdyti nepertraukiamą žmonių mokymąsi, aktyvinant bendravimą, bendradarbiavimą, saviraišką bei patirties sklaidą. Užsiėmimus universiteto studentams ves kviesti kitų aukštųjų mokyklų lektoriai, politikai, istorikai, menininkai, žolininkai, gydytojai bei kiti žymūs Lietuvos žmonės.

Paskaitos vyks 1-4 kartus per mėnesį. Bus organizuojami seminarai, konferencijos, disputai, kultūriniai ir sportiniai renginiai, išvykos. Po dvejų metų išduodami sertifikatai. Nei stojamųjų, nei baigiamųjų egzaminų ar įskaitų nebus. Parašius prašymą, galima tapti šio universiteto studentu - klausytoju. Gerbiami Neringos Trečiojo amžiaus universiteto senjorai, kviečiame Jus į Neringos Trečiojo amžiaus universiteto atidarymą ir mokslo metų pradžios šventę š. m. vasario 28 d. 15 val. KTIC „Agila“ (Taikos g. 4, Neringa).

Neringos socialinių paslaugų centro darbuotojai

Ruošiamasi vasaros sezono pradžios šventei

PRO MEMORIA

Romanas KIZEVIČIUS Po sunkios ligos į Amžinybę išėjo buvęs Neringos miesto vadovas, ilgametis Neringos vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Romanas Kizevičius. Išėjo nespėjęs pasidžiaugti ir kitus pradžiuginti savo 75-uoju gimtadieniu. Romanas Kizevičius gimė 1938 m. kovo mėn. 24 d. Pagėgiuose, Šilutės rajone. 1962 m. baigė valstybinį Kauno kūno kultūros institutą. 1963 m. atvyko į Neringą, dirbo mokytoju, o nuo 1966 m. vadovavo miesto Sporto komitetui, vėliau dirbo Švietimo skyriuje. Tiek vadovaudamas Sporto komitetui, tiek dirbdamas Švietimo skyriuje, didelį dėmesį skyrė jaunimo problemų sprendimui. Jis svariai prisidėjo įkuriant mieste sporto ir muzikos mokyklas, skatino kaupti istorinį-kultūrinį palikimą muziejuose, rūpinosi Raganų kalno įsteigimu, organizavo skulptorių kūrybines stovyklas. 1975 m. išrinktas Neringos miesto Liaudies deputatų tarybos vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoju. Neringos miesto augimas ir kiekvieno gyventojo gerovė tapo pagrindiniu jo darbo tikslu. Jis nevengė bendrauti su miesto gyventojais, jų šeimomis, todėl užsitarnavo jų pagarbą ir pasitikėjimą. 1989-1990 m. išrinktas miesto meru ir vadovavo tuometinei

1938 03 24–2013 02 09 Neringos miesto tarybai. Nuo 1994 metų vadovavo ir dirbo miesto viešbučių „Jūratė“, „Linėja“, „Tylos slėnis“ administracijose, tačiau nuolatinis rūpestis ir dėmesys buvo Neringos miesto problemų sprendimas. 2005-2006 m. buvo Nidos LIONS klubo įkūrėjas ir pirmasis prezidentas. Šviesus atminimas išliks jį pažinojusiųjų ir su juo ilgus metus dirbusiųjų atmintyje. R. Kizevičius buvo inteligentas ir didelės erudicijos žmogus. Kartu paprastas ir nuoširdus, mokantis išklausyti, padėti ir pradžiuginti, turėjo stiprią valią ir kantrybę. Jam buvo ne tas pats, kas vyksta Neringoje, ne tas pats, kaip ji tvarkoma ir puoselėjama. R. Kizevičius buvo aktyvus miesto vadovų susitikimų ir diskusijų dalyvis. Reiškiame nuoširdžią užuojautą Velionio žmonai Vidai, dukroms Editai ir Gitanai bei visiems artimiesiems.

Neringos savivaldybės taryba ir administracija

inFoRMaCiJa

Vasario 16-osios - Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos 95-mečio šventės renginių programa Vasario 15 d., penktadienis

s RUOŠIAMASI. Pirmadienį įvyko pirmasis susitikimas su festivalį organizuojančios VšĮ „Zuzi

muzika“ vadovu Žilvinu Žvaguliu.

Neringos vasaros sezono pradžia šiais metais bus skelbiama paskutinįjį pavasario savaitgalį – gegužės 24–27 dienomis. Pasiruošimas festivaliui„Benai, plaukiam į Nidą“ aptartas susitikimo Neringos savivaldybėje metu. Šiais ir kitais metais festivalį organizuos VšĮ „Zuzi muzika“, su kuria Neringos savivaldybės administracija, atstovaujama direktoriaus Algimanto Vyšniausko, pasi-

rašė dvejų metų sutartį. Anot Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, Neringos kurortui labai svarbi renginių kokybė. Meras pastebėjo, kad praė-

jusių metų koncertai sulaukė ypač daug gerų atsiliepimų, tad šiais metais esą tai dar labiau įpareigoja pateisinti neringiškių ir kurorto svečių lūkesčius. VšĮ „Zuzi muzika“ vadovas Žilvinas Žvagulis teigė, kad kol kas festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ programa rengiama. Jis sutiko, kad praėjusiais metais kartelė iš tiesų buvo pakelta, tad rengiant programą į tai bus atsižvelgta.

Sveikiname nugalėtojas Nidos vidurinės mokyklos mokinės Andriana Andrulytė ir Kornelija Jakaitė dalyvavo Švietimo informacinių technologijų centro kūrybiniame komiksų konkurse„Garbingo elgesio internete kodeksas“. Šiuo konkursu siekiama ugdyti pagarbos kitam ir atsakomybės už savo elgesį internete nuostatas, atkreipti dėmesį į 2013 m. Saugesnio interneto programos temą „Teisės ir atsakomybė internete“ ir šūkį

„Junkis pagarbiai ir atsakingai“. Iš konkursui pateiktų 95 komiksų 9-12 klasių grupėje vienu iš geriausių pripažintas Andrianos ir Kornelijos sukurtas komiksas. Mergaičių mokytojas - informacinių technologijų mokytojas metodininkas Norbertas Airošius. Konkurso nugalėtojos bus apdovanotos 8 Gb USB jungtimis ir ausinėmis. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Nidos vidurinės mokyklos informacija

Neringos ugdymo įstaigų auklėtinių trispalvė akcija ,,Aš laisvės ąžuolą puošiu“. Prie Nepriklausomybės ąžuolo Nidos centre. 18 val. Koncertas-minėjimas Juodkrantėje. Dalyvauja moterų vokalinis ansamblis ,,Neringa“. Liudviko Rėzos kultūros centras (L. Rėzos g. 8).

Vasario 16 d., šeštadienis 12 val. Vasario 16-osios krepšinio turnyras 3x3. Nidos vidurinės mokyklos sporto salė (G. D. Kuverto g. 12). 16 val. Lietuvos valstybės atkūrimo 95-mečio minėjimas ir koncertas ,,Tai gražiai mane augino“. Dalyvauja Neringos meno kolektyvai. Svečiuose dr. Arvydas Juozaitis. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras ,,Agila“ (Taikos g. 4). 18 val. Šv. Mišios. Nidos Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia (Taikos g. 17).

Kvietimas teikti paraiškas jaunimo veiklos skatinimo projektams Nuo š. m. vasario 12 d. iki kovo 12 d. kviečiame teikti paraiškas dalyvauti Jaunimo iniciatyvų projektams remti. Paraiškos paramai gauti priimamos Neringos savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriuje adresu: Taikos g. 2, III a., tel. (8 469) 52 622, vyr. specialistė Ž. Chlebavičiūtė, el. paštas zydrune.chlebaviciute@neringa.lt.

Magiškasis Valentinas Juodkrantėje Vasario 14 d. 19 val. Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje įsimylėjusiems, šeimoms ir vaikams stebuklų šventę kurs iliuzijos magai “DiArchy”. Nemokamą pasirodymą magai neringiškiams dovanoja šv. Valentino dienos proga. Nidos, Preilos, Pervalkos gyventojai turės galimybę į renginį nuvykti specialiu autobuso, kuris veš nemokamai, reisu. Iš Nidos gyvenvietės autobusų stoties autobusas išvyks 18 val., iš Preilos autobusų stotelės – 18.20 val., Pervalkos – 18.35 val. (po renginio taip pat bus sudaryta galimybė grįžti).


12 "Vakarų ekspresas"

SKELBIMAI. REKLAMA

2013 m. vasario 12 d., antradienis

Kvietimas teikti vietos projektų paraiškas Nr. 2 I priemonė “Žuvininkystės regiono aplinkos saugojimas, atnaujinimas ir plėtra”: 1.1.1. Veiklos sritis – vandens telkinių valymas ir poilsio vietų įrengimas; 1.1.2. Veiklos sritis - viešųjų erdvių sutvarkymas ir (arba) sukūrimas, kultūrinio kraštovaizdžio komponentų išsaugojimas ir atnaujinimas, privažiavimo kelių sutvarkymas; 1.1.3. Veiklos sritis - mažos apimties žuvininkystei ir rekreaciniam bei pažintiniam turizmui, rekreacijai skirtos infrastruktūros pritaikymas ir tvarkyba, paslaugų rėmimas, žvejybos tradicijų išsaugojimas. II priemonė “Ekonominės veiklos rūšių diversifikavimas”: 2.1.1. Veiklos sritis - ekonominės

veiklos pertvarka arba jos krypties pakeitimas, ypač skatinant ekologinį turizmą, gerinant jo paslaugų kokybę; 2.1.2. Veiklos sritis - papildomų darbo vietų ne žuvininkystės sektoriuje kūrimas, skatinant žvejų veiklos rūšių diversifikavimą. III priemonė “Žuvininkystės produktų vertės didinimas ir konkurencingumo skatinimas”: 3.1.1. Veiklos sritis - veikiančių žuvininkystės mikroįmonių gyvybingumo ir modernizavimo rėmimas; 3.1.2. Veiklos sritis - inovatyvių technologijų diegimas žuvininkystės sektoriuje. IV priemonė “Žuvininkystės bendruomenės gebėjimų ugdymas”: 4.1.1. Veiklos sritis - kokybės ir maisto saugos gebėjimų ugdymas;

4.1.2. Veiklos sritis - profesinių gebėjimų tobulinimas ir naujų mokymo metodų bei priemonių plėtojimas; 4.1.3. Veiklos sritis - mokslininkų ir žuvininkystės sektoriaus ūkio subjektų partnerystės skatinimas; 4.1.4. Veiklos sritis - galimybių studijų skatinimas, siekiant žuvininkystės sektoriaus partnerystės su trečiosiomis šalimis. Vietos projekto paraiškos formos skelbiamos strategijos vykdytojo interneto svetainėje www.klaipedazvvg. lt ir Agentūros interneto svetainėje www.nma.lt. Vietos projekto paraiškas galima gauti Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupės biure adresu: Birutės g. 22-311, Klaipėda. Tel. (8 46) 380749. Vietos projektų paraiškų rinkimo pradžia 2013 m. vasario 11 d. 9.00 val., pabaiga - 2013 m. kovo 12 d. 17.00 val.

Perkame arba išsinuomojame žemės ūkio paskirties žemę (ne mažiau 10 ha). Tel. 8 612 22 908.

Aukščiausiomis kainomis superkame automobilius, atsiskaitome iš karto, sutvarkome dokumentus. Tel. 8 673 62 877.

Suteikiame skubias paskolas už užstatą (nuo 1 %) ir be užstato pagal vekselį. Užstatui tinka automobiliai. Tel. 8 600 61 023.

64333

67803

Perkame žemės ūkio paskirties žemę visoje Lietuvoje. Atsiskaitome prieš notarą.Tel. 8 643 75 526.

Automobilių supirkimas didžiausiomis kainomis. Atvykstame į vietą, sutvarkome dokumentus. Tel. 8 602 54 010.

Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupė kviečia teikti vietos projektų paraiškas pagal strategiją “Klaipėdos žuvininkystės regiono plėtros strategija iki 2013 m.“.

68505

Metalai

PAR D UODA Buitinė technika Dviejų durų,naudota, nerūdijančio plieno šaldymo spintą.Tel.8656 99099. 69762

Įvairios prekės

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605.

Įvairių rūšių skaldytas, sausas malkas, lentų galus, statybinę medieną. Tel. 8 684 97 350, 8 698 26 990.

68462

Pigiai beržo ir kt. lapuočių rąstus po 3 m. Turime sausų skaldytų malkų. Atvežame. Tel. 8 683 21 435.

Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555.

67825

Nebrangiai parduodu 3 m rąstus, kapotasberžines ir mišrias malkas bei lapuočių medžio briketus. Tel. 8 646 84 632.

Nekilnojamas turtas

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946. 68440

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibės teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277. 68394

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ).

69858

68483

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942. 68549

UAB „Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244. 64818 69396

Transporto priemonės Parduodamos reikalavimo teisės į BUAB “Navisa” debitorių skolas. Pasiūlymai priimami iki 2013-02-18, adresu Minijos g. 2-403, Klaipėda. Informacija teikiama 8 603 99 348. Bankroto administratorius. 69882

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus. Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467. 69908

Saldytas malkas, atraižas, statybinę medieną. Tel. 8 694 46 893.

P ERK A Įvairios prekės Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075. Nekilnojamas turtas MSK “Privati girininkija”: perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, konsultuojame miškų savininkus. Tel. 8 620 87 788. 69658

Svetainė internete: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

SL 2275 Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klai­pė­da 92131 Fak­sas ko­res­pon­den­ci­jai (8 46) 310102.

Laiškams: el. p. aktualijos@ve.lt SPAUDOS PLATINIMO TARNYBA (8-46) 420096 SKELBIMAI (8 46) 411314 jolanta@ve.lt; skelbimai@ve.lt PC “Akropolis” - tel. 8 650 51131 REKLAMOS SKYRIUS (8 46) 411296, 420097, faks. 402408 aleksandriene@ve.lt; reklama@ve.lt

ISSN 1392 - 7590

Direktorius ir vyr. redaktorius G. TOMKUS (8 46) 411308 Redaktorius M. VAINORIUS (8 46) 411305

aktualijos@ve.lt KORESPONDENTAI (8 46) 493435, 304302, 493435, 411309 BUHALTERIJA (8 46) 304301 Išeina 6 kartus per savaitę. Spaudė “Respublikos” spaustuvė. M. Sleževičiaus g. 7, Vilnius.

Tiražas 8 350

Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542. 68349

Aukščiausiomis kainomis perkame automobilius, išrašome sunaikinimo pažymas, pasiimame. UAB Jurturas. Tel. 8 606 11 142. 67327

Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Parduoda atsargines automobilių dalis. Pasiima savo transportu. Tel. 8 678 66 368. Rusiškus VAZ, Moskvič, Volga, ZIL, GAZ 53 automobilius ir įvairius užsienietiškus, gali būti nevažiuojantys. Pasiimame patys. Metalinius garažus. Tel. 8-687 39872. 69009

Automobilius ir mikroautobusus (gali būti be TA). Sutvarkome dokumentus. Tel. 8 678 35 673. 68188

Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311.

Baldai Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821. Autoserviso paslaugos Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309. Buitinė technika

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondicionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į namus. Tel. 8 650 57 998. 69098

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099. 69224 67870

Įvairūs

61721

Brangiai automobilį, mikroautobusą, visureigį su variklio, važiuoklės defektu ir nevažiuojančius. Tel. 8 699 26 850.

Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086. 61672

69609

PAS L AUG OS Paskolos Reikalinga paskola sklypui įsigyti 1 -erių metų laikotarpiui. Tel. 8 604 92 826. 69722

Kompiuteriai Asmeninių kompiuterių taisymas, pardavimas, supirkimas, programų tvarkymas. Be išeiginių. Tel. 8 618 87 184, 489 294. 69770

(Nukelta į 13 p.)


2013 m. vasario 12 d., antradienis

"Vakarų ekspresas" 13

SKELBIMAI. REKLAMA

M E DI C I N A (Atkelta iš 12 p.)

PASL AUG OS

Dažome, glaistome, tapetuojame. Tel. 8 683 88 967. 69786

Transporto paslaugos

Santechnika ir šildymas

Kiekvieną savaitę vykstame į/iš Švediją, Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų Norvegiją. Pakeleiviai, siuntos, automobiliai. vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, Tel. +370 671 43 302, +4796688929. klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne Statyba ir remontas tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali Tel. 8 601 06 962. kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 69822

69625

69080 68765

NU O MA

68867

Nekilnojamasis turtas Dirbanti tvarkinga šeima išsinuomotų 2 arba 3 kambarių butą Debreceno, Naujakiemio, Gedminų g. raj.. Tel. 8 648 37 593. 69785

Išnuomojame gerai įrengtą 2 kambarių butą Liepų gatvėje. Tel. 8 686 62 740.

Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www.arlaida.lt. 68373

Gyd.urologas - seksologas, med. mokslų daktaras konsultuoja inkstų, šlapimo takų, seksualinių sutrikimų klausimais, echoskopijos. Taikos pr. 32. Tel. 8 657 89 603. 69767

Išblaivinimas visą parą. Priklausomybės ligų gydymas. UAB„Akvamira“. Tel. 8-606 91150. Licencijos Nr. 2248. 65145

69784

Akmens, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534.

Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075. 68528

Išnuomoju 1 kambario butą Žalgirio g. (su baldais ir buitine technika). Tel. 8 699 03 370.

KV IE ČIA MOKY T IS

Buitinių nuotekų valymo įrenginių pardaviŪkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja mas, montavimas. Drenažo ir vandentiekio dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939. įrengimas. Tel. 8 672 07 215, www.feliksnavis. lt. 69839

Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www.alksnynesmokykla.lt.

64953 69581

BALKONŲ, TERASŲ stiklinimas, berėmė ir rėminė aliuminio stumdoma sistema, PLASTIKINIAI LANGAI, ROLETAI ir ŽALIUZĖS. www. sistemax.lt; Dubysos 25-207. Tel. 8 675 66 117.

61793

Apdaila: plytelės, gipskartonis, dažome, tapetuojame, santechnika. Namų rekonstrukcija, šiltinimas. Tel. 8 687 58 921. 68417

Kursai: buhalterjos, fotografijos, kompiuterių, raštvedybos, makiažo. www.vev.lt, tel. 380703, 8 678 68 888. 68168

KONK URS AI GNSB “Marios”, įm. k. 141789970 adresu Kalnupės g. 11, Klaipėda skelbia apklausą dėl rangovo parinkimo penkiaaukščio pastato, 4 laiptinių langų keitimui į plastikinius. Dėl konkurso sąlygų teirautis tel. 8 610 87694.

ĮVAIRŪS Reikalingas patikimas žmogus galintis vedžioti šunį Naujakiemio gatvės rajone. Tel.8 605 09 060. 69812

Vilko Vidmanto diplomą, BT Nr. 028779 išduotą Lietuvos aukštosios jūreivystės mokykloje, laikyti negaliojančiu.

SUDOKU

69964

MAS A Ž AI 27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331. 69842

30 metų miela blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 647 49 932. 68629

Jauki aplinka. Atpalaiduojantis masažas. Tel. 370 675 07 817. 69875

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746.

Vasario 8 d. numeryje spausdinto SUDOKU teisingas atsakymas 7385.

69602

Kai jau vasaris, bet dar ne vasara, kai greit pavasaris, bet dar žiema - tai laikas pradėt mylėt save! Masažo tel. 8 638 13 549. 68231

Masažo menas. Įvairūs viso kūnai masažai. Tel. 8 679 50 051.

Kryžiažodžio, spausdinto vasario 8 d., atsakymai VERTIKALIAI: Cechinas. Dom. Lempyra. Bengalai. Ryti. SIM. Sila. Jalta. Albanai. Dakaras. Vedi. Re. Noras. Vabalas. HORIZONTALIAI: Celebracija. Eye. Maladeta. Cementas. Pigiai. Taukina. Luanda. Norilskas. Amarai. Laidaras. Impala. Ses. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Perlieta vandeniu.

69063

Miela, simpatiška moteris padarytų atpalaiduojantį masažą. Tel. 8 648 31 913. 69899

Sudarė Egidijus Šalkauskis

(Nukelta į 14 p.)


14 "Vakarų ekspresas"

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS LAISVALAIKIO GIDAS daugiau renginių ve.lt/laisvalaikis

Teatras KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

14 d. 18 val. premjera! C. Churchill drama “Top Girls” (“Neprilygstamosios”), rež. G. Padegimas.

2013 m. vasario 12 d., antradienis

17 d. 17 val. “Ledinė zylutė”: Teatro judėjimo

“No Theatre” “No Concert”, rež. V. Bareikis (15 Lt, “Tiketa”).

vaidinimas “Klounas ir pelytė Micė”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną 12 Lt, “Bilietai.LT”).

23 d. 17 val. “Ledinė zylutė”: “Menų spaustuvės” “Ribos” (N-16), rež. T. Montrimas (20 Lt, “Tiketa”).

RENGINIŲ SALĖ “VAKARIS” Naujojo Sodo g. 1 (viešbutis “Amberton Klaipėda”)

23 d. 19 val. grupės “Rondo” gyvo garso koncertas.

24 d. 12 val. Kolonų salėje muzikinė pasaka vai-

kams F. Poulenc “Drambliuko Babaro istorija”.

28 d. 18.30 val. premjera! Z. Liepinio muzikinė drama “Adata” (N-14).

(Atkelta iš 13 p.)

MASA Ž AI Simpatiška 21 metų mergina atlieka erotinį masažą. Tel. 8 646 23 398. 69880

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088. 67965 69821

S IŪLO DARBĄ Darbui užsienyje skubiai reikalingi patyrę plytelių klojėjai ir suvirintojai (136, 141 sertifikatai, geros anglų kalbos žinios ). Tel. +370 671 15 748. Maisto prekių parduotuvei reikalingos pardavėjos. Tel. 8 640 51 502. 69884

KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS

Reikalingas patyręs tolimųjų reisų vairuotojas darbui su refrežeratoriu Europoje. Tel. 8 698 74 876, 8 46 341 520. 68602

Reikalingas žmogus buitinių dujų balionų prekybos organizavimui Klaipėdos regione. Patirtis būtų privalumas. Tel. 8 686 18 128. 69483

Restoranui “Ridikai” reikalingi darbuotojai virtuvėje. Tel. 8 699 14 714, 8 648 33 019. 69854

Šaldymo ir kondicionavimo įrenginių remonto specialistui ar norinčiam juo tapti. Tel.8656 99099 69759

Socialinė valymo paslaugų įmonė priims į darbą valytojas (-us), kiemsargius, turinčias (-ius) 35-55 % darbingumą. Tel.8 618 00 837. 67896

Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

16 d. 12 val. spektaklis kūdikiams “Labas, mažyli”,

rež. K. Jurkštaitė.

Renginiai KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, “Bilietai.LT”

12 d. 18 val. “Muzika jums”. R. Beinaris (obojus), G. Beinarytė (altas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų septetas (15, 20 Lt, nuolaidos galioja).

22 d. 18 val. “Šeimų duetai ir orkestras”. Klaipėdos

16 d. 18 val. Manto ir grupės akustinis koncertas

(“Bilietai.LT”).

20 d. 18 val. čigonų šou grupės “Sare Roma” teatralizuotas koncertas “Čigonų baronas” (“Bilietai.LT”).

21 d. 19 val. komedija “Langas į parlamentą” (“Bilietai.LT”).

69426

Įmonei reikalingas dažytojas. Darbas gamybos ceche su pramoniniu purkštuvu. Pageidautina patirtis gaminių dažyme ir beicavime. Tel. 8 615 27827. 68008

Įmonei reikalingi staliai: baldžiai, baldinės plokštės pjovėjai, surinkėjai. Tel. 8 615 27827. 67997 69585

Padangų servisui reikalingas padangų montuotojas. Tel. 8 698 48 140. 69126

69332

I EŠKO DA R B O Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 605 85 181. 68616

Mirus buvusiai ilgametei darbuotojai Stasei KEPALIENEI, nuoširdžiai užjaučiame šeimą ir artimuosius. Akcinės bendrovės “Senoji Baltija” kolektyvas

Miela, simpatiška moteris ieško darbo. Siūlyti įvairius variantus. Tik skambučiai! Tel. 8 609 71 199. 69468

Miela, simpatiška moteris ieško darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 606 30 737.

23 d. 18 val. romansų vakaras, dalyvauja: Liudas Mikalauskas, Judita Leitaitė, Algis Frankonis (“Bilietai.LT”). 03 09 d. 18 val. gyvo garso koncertas “Hit para-

das”: dainuos Jūratė Miliauskaitė, Giulija, Romas Dambrauskas, gros Gintaras Šulinskas, Robertas Vilčinskas (“Bilietai.LT”). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt

13 d. 18 val. klounų teatro studijos “Dulidu”

poetinės klounados spektaklis-cirkas “Dykuma” (N-14), rež. L. Vyšniauskas (12 Lt, renginio dieną 20 Lt, “Bilietai.LT”).

15 d. 19 val. Gyčio Ivanausko teatro premjera -

šokio komedija “BollyWood”, rež. ir choreografas G. Ivanauskas (25-40 Lt, “Tiketa”).

16 d. 16 val. šventinis koncertas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Dalyvauja pučiamųjų orkestras “Trimitas”, Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Merūnas Vitulskis (tenoras) ir Klaipėdos jaunimo centro dainos studija “Keberiokšt” (nemokamai).

Dubysos g. 10, www.svyturioarena.lt, www. bilietai.lt

69190 69838

17 d. 12 val. “Ledinė zylutė”: aktorių ansamblio “Degam” “Zita - pelytė”, rež. A. Vidžiūnas (15 Lt, “Tiketa”).

“Ištrūkęs Džango” (veiksmo trileris, N-16) 14.30, 20.30 val. (13 d. seansas nevyks) val.

“Vargdieniai” (muzikinė drama, N-13) - 17.30 val.

14 d. 19.15 val. LKL rungtynės: Klaipėdos “Nep-

“Kietašikniai” (komedija, N-16) - 20.45 val.

17 d. 18 val. VTB Vieningosios lygos rungtynės:

Klubai

tūnas” - “Prienai”.

Klaipėdos “Neptūnas” - Žemutinio Naugardo “Nyzhnij Novgorod”.

20 d. 19 val. “Domino” teatro miuziklas “Paryžiaus katedra”. KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS

LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA” Debreceno g. 61A, tel. 300855

15, 16 d. 21 val. muzika gyvai ir šokiai. 23 d. 21 val. Žilvinas Žvagulis. FRIEDRICHO PASAŽAS

Daržų g. 10

19 d. 17 val. dr. Mariaus Ščavinsko knygos “Kryžius ir kalavijas. Krikščioniškųjų misijų sklaida Baltijos jūros regione X-XIII amžiais” pristatymas. Dalyvaus doc. dr. V. Vaivada, prof. habil. dr. V. Žulkus, dr. M. Ščavinskas. Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. jaunimui

skirtas projektas “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakarai - “Vožiniai” (nemokamai). TAUTINIŲ KULTŪRŲ CENTRAS K. Donelaičio g. 6B, inf. tel. (8 46) 210283

“Prosvit” dainų vakaras (su kvietimais).

KLAIPĖDOS APSKRITIES VIEŠOJI I. SIMONAITYTĖS BIBLIOTEKA Herkaus Manto g. 25

14 d. 17 val. Gerlacho palėpėje poezijos ir muzikos

Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390 Friedricho smuklė

14 d. 20.30 val. švento Valentino fiesta su grupe “Vairas” (Šiauliai). 15 d. 20.30 val. grupė “Trys apelsinai”. 16 d. 20.30 val. Lietuvos nepriklausomybės diena

su kaimiškos muzikos kapela “Kvorta”.

Friedricho bistro, Herkaus Manto g. 5

16 d. 21 val. Kristina Jatautaitė (vokalas) ir Mindaugas Putna (piano).

BOULINGAS-KAVINĖ “KAPITOLIJUS” Herkaus Manto g. 27. Tel. (8 46) 310472.

Kviečiame pažaisti boulingą ir paskanauti picų.

Muziejai LDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA Liepų g. 33

Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės grafikos darbų paroda “Kasdienybės valandos” (iki 02 24).

popietė “Jeigu meilė širdyje”. Dalyvauja skaitytojų klubas “Tarp eilučių”. Renginį moderuoja Algirdas Petraitis.

Vytauto Kašubos kūrybos ekspozicija “Žmogaus

15 d. 17 val. Konferencijų salėje Vasario 16-ajai

02 24).

skirtas renginys “Signatarai ir laikmetis”, bus pristatyta prof. habil. dr. Stasio Vaitekūno knyga “Stanislovas Narutavičius. Signataras ir jo laikai”, rodoma teatrinė miniatiūra, dedikuota leidinio globėjui, Kovo 11-osios signatarui dr. Bronislovui Lubiui. Atlieka Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija “Savi”, rež. L. Pocevičienė.

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

Šiuolaikinio Švedijos meno paroda “Falling from Grace” (iki 02 24). KLAIPĖDOS GALERIJA Bažnyčių g. 4/ Daržų g. 10

Suaugusiųjų dailės studijos narių darbų paroda (iki 02 22).

Filialas PC “Herkaus galerija” (Herkaus Manto g. 22, II a.)

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos sky-

riaus dailininkų mažosios skulptūrinės plastikos paroda “Mainai” (iki 02 21). BAROTI GALERIJA Aukštoji g. 1

Isroildžono Baroti keramikos paroda “Suzani”.

misterija”.

Paroda “Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę” (iki Prano Domšaičio tapybos ekspozicija. Dailininko marinisto Česlovo Janušo (1907-1993,

JAV) nuolatinė kūrinių ekspozicija “Prie Baltijos ir prie Atlanto”.

Antradieniais 17 val. Dailės studija suaugu-

siems.

Darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val.

Parodos

69463

Simpatiška miela moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 648 15 385.

“Pi gyvenimas” (3D, nuotykių drama, N-7) 11.30, 17.45 val.

“Skrydis” (veiksmo drama, N-13) - 13.15, 18.45 “ŠVYTURIO” ARENA

13 d. 17.30 val. Konferencijų salėje užsiėmimas “Pirmasis žingsnis”, pristatomos jogos, meditacijos, kvėpavimo technikos. Bus kalbama apie kvėpavimo paslaptis ir kaip tai gali pagerinti mūsų gyvenimą.

guru”, vaidina Algis Ramanauskas (“Bilietai.LT”).

UAB Naujosios statybų idėjos siūlo darbą: fasado apdailininkams ( apšiltinimo medžiagų klijavimas, armavimas, tinkavimas, plytelių klijavimas) . Geros darbo salygos, socialinės garantijos. Cv siųsti info@ nsi.lt , faksas 383 099, info@nsi.lt, tel. (8 46) 210 246.

“Senelis” su R. Rudoku.

Kiti renginiai

14 d. 19 val. interaktyvus šou-komedija “Sex

Dėvėtų rūbų parduotuvei reikalinga pardavėja-konsultantė. CV siųskite el.paštu: darbases@yahoo.com.

03 09 d. 19 val. G. Paškevičiaus koncertas. 03 15 d. 19 val. komedija - monospektaklis

14 d. 17 val. tradicinės ukrainiečių kultūros klubo

“Kitais metais tuo pačiu laiku” (“Bilietai.LT”).

“Nemirtingųjų kronikos: nuostabūs sutvėrimai” (premjera, romantinė drama, N-7) - “Čili” draugų seansas 13 d. 18.45 val.

(veiksmo trileris, N-13) - 19, 21.30 val.

kamerinis orkestras, solistai: A. Strimaitis (smuikas) ir E. Strimaitienė (fortepijonas), A. DoveikaitėRubinė (smuikas) ir D. Rubinas (kontrabosas), I. Armonaitė (smuikas) ir R. Armonas (violončelė), G. Gelgotas (fleita) ir J. Gelgotaitė (obojus) (15, 20 Lt, nuolaidos galioja).

13 d. 18 val. VšĮ “Laimingi žmonės” spektaklis

14.45, 18.15, 21.15 val.

21.45 val.

17 d. 12 val. lėlių vaidinimas “Stebuklingas Pelenės laikas”, rež. G. Radvilavičiūtė.

V) - 3D: 10.30, 13, 15.45 val.; ne 3D: 13.45 val.

“Ana Karenina” (premjera, drama, N-13) - 11.45,

“Jonukas ir Grytutė: raganų medžiotojai

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS

miuziklas “Velnio nuotaka”.

“Žuviukas Nemo” (premjera, dubl. liet. animac.,

“Dubleris” (rusiška komedija, N-13) - 11, 16.30,

Rožė”, rež. P. Gaidys.

21, 22, 23 d. 18.30 val. V. Ganelino, S. Gedos

“Valentinas vienas” (premjera, komedija, N-16) - 11.15, 16.15, 18.30, 21 val.

12.30, 15 val.

24 d. 18 val. E. E. Schmitto elegija “Oskaras ir ponia

apie Brodvėjų”, viešnia - Anelie Virkberg (Švedija).

Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Ralfas Griovėjas” (dubl. liet. animac., V) -

tė, kurios bijojo Dievas”, rež. J. Vaitkus.

14 d. 18.30 val. teatralizuotas koncertas “Sapnai

“FORUM CINEMAS”

23 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių

22 d. 18 val. G. Grajausko tragikomedija “Mergai-

Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

Kinas

MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS Didžioji Vandens g. 6, tel. 410527

13 d. 17 val. knygos “Klaipėdos skulptūrų parkas ir jo tapatumų iššūkiai” (2012, UAB “Druka”) pristatymas. Dalyvaus straipsnių autoriai. Veikia paroda “Kova dėl Klaipėdos - įvykiai ir žmonės” (iki 03 02).

Klaipėdos bei visos Mažosios Lietuvos krašto

istoriją atspindi muziejuje eksponuojami įvairūs radiniai, aptikti archeologinių kasinėjimų metu, daug XX a. pradžios miestelėnų apyvokos reikmenų, baldų bei indų.

Darbo laikas: II-VI 10-18 val. KLAIPĖDOS UNIVERSITETO BOTANIKOS SODAS Kretingos g. 92, tel. 398833, 8 611 14644

Botanikos sodas kviečia lankytojus pasigėrėti gamtos grožiu. Apsilankyti galite: I-V 8-18 val., VI 9-15 val. PILIES MUZIEJUS


2013 m. vasario 12 d., antradienis

2

pietŲ peRtRaUKa

TV3

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys. Švaros ir higienos prekės verslui

RESTORANAS “DAO-SUSHI” Herkaus Manto g. 22, PC “Herkaus galerija”, tel.: + 370 609 18118.

Dienos pietūs 12.00-15.00 val. Kaina 11 Lt. Kaiso. Sušis Nr. 4 (su lašiša). Taikos pr. 139, PC “BIG1”, tel.: +370 670 00400.

Dienos pasiūlymas. Kaina 10 Lt. Sušis Nr. 12 (su krevetėmis).

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAGNISIMA” J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Trinta daržovių sriuba. Žuvies kepsnys. Kepti varškėčiai.

GIMTADIENIŲ CENTRAS

Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

Dienos pietūs 12.00-16.00 val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 l “Coca Cola” + 10 šovinių tire = tik 9,99 Lt.

SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt

Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto klube tik 13,99 Lt! Treniruotė + sportinis kokteilis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto klube!

RESTORANAS “ŽEMAITIJA”

Herkaus Manto g. 31, Klaipėda (II a.), tel. 8 690 55550.

Raugintų kopūstų sriuba 4 Lt. Naminiai makaronai su jūros gėrybėmis 10 Lt. Virtų burokėlių salotos su ožkos sūriu 8 Lt. Lašišos kepsneliai su ryžiais ir marinuotomis daržovėmis 13 Lt. Kiaulienos išpjova su kmynais, bulvių koše ir daržovėmis 12 Lt. Karamelizuotas obuolys 4 Lt. Cinamono skonio ledai 4 Lt. Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

laisValaikis. tElEViZija

"Vakarų ekspresas"

15

antradienis, vasario 12 d.

18.45 „Šnipai“. 19.45 Nacionalinė paieškų 6.45 Teleparduotuvė. tarnyba. 7.00 „Simpsonai“. 20.25 Loterija „Perlas“. 7.30 Diena. 20.30 Panorama. Verslas. Kultū8.00 „Biuras“. ra. Sportas. Orai. 9.00 „Meilės sūkuryje“. 21.15 Emigrantai. 10.00 „Naisių vasara“. 22.00 Loterija „Perlas“. 11.00 „Gyvenimo kryžkelės“. 22.05 Emigrantai. 12.00 Gyvenimas yra gražus. 22.15 Pinigų karta. 12.30 „Gormitai“. 23.15 Vakaro žinios. Sportas. 13.00 „Ponas Jangas“. Orai. 13.30 „Bailus voveriukas“. 23.30 „Šnipai“. 14.00 „Čipas ir Deilas skuba į 0.30 „Senis“. pagalbą“. 14.30 „Simpsonai“. Baltijos TV 15.00 „Natalija“. 6.29 Programa. 16.00 „Drąsi meilė“. 17.00 Diena. Tiesioginė translia- 6.30 Televitrina. 7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. cija. 8.00 Tauro ragas. 17.40 „Gyvenimo kryžkelės“. 18.45 TV3 žinios. TV3 sportas. 8.30 Cukrus. 9.00 Ekstrasensai detektyvai. TV3 orai. 10.00 „Alibi. Tapatybė“. 19.20 „Pamiršk mane“. 19.50 Pilis. Lietuva, Gruzija, 11.00 Kalbame ir rodome. 12.00 „Mentai“. 2012. 13.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 20.30 Be komentarų. 21.00 „Moterys meluoja ge- 14.00 „Laukinis“. 15.00 „Raudonas dangus“. riau“. 21.35 TV3 vakaro žinios. TV3 16.00 Ekstrasensų mūšis. 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. sportas. TV3 orai. 18.00 Žinios. Sportas. Orai. 22.00 „Tėvynė“. 18.25 „Laukinis“. 23.05 „CSI kriminalistai“. 19.25 Atsargiai - moterys! 0.05 „Kaulai“. 20.00 Žinios. Verslas. Sportas. 1.00 „Herojai“. Orai. 1.55 „Lujis“. 20.30 Juoko kovos. 21.30 Pasitarkime. LNK 22.30 „Sausas įstatymas. Kova 6.15 Dienos programa. dėl valdžios“. 6.20 „Smalsutė Dora“. 23.30 Ekstrasensų mūšis. 6.50 „Kung Fu Panda“. 0.30 „Laukinis“. 7.20 „Kempiniukas Plačiakel- 1.30 Bamba. nis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindže- TV6 ris“. 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 8.50 24 valandos. 9.45 Būk mano meile! 2012 9.30 Tavo augintinis. 10.00, 15.00 Išlikimas. m. 10.50 Komedija „Policijos aka- 11.00, 17.00 „112. Ekstremali demija 3. Vėl apmokymuose“. pagalba“. 12.00, 16.00 „Kamelotas“. JAV. 1986. 13.00, 20.00 „Moderni šeima“. 12.40 Kitas! 14.00, 21.00 „Rezidentai“. 13.10 „iKarli“. 13.40 „Kempiniukas Plačiakel- 18.00, 1.25 „Kastlas“. 19.00, 2.15 „CSI Majamis“. nis“. 21.35 UEFA Čempionų lygos 14.15 „Kung Fu Panda“. 14.50 „Volkeris, Teksaso reindže- rungtynės. „Valencia CF“ - „Paris Saint-Germain FC (98). Tiesioginė ris“. 15.55 Būk mano meile! 2012 transliacija. 23.40 „Naša Raša“. m. 0.40 „6 kadrai“. 17.00 Labas vakaras, Lietuva. 1.10 UEFA Čempionų lygos 17.45 24 valandos. 18.45 Žinios. Kriminalai. Spor- apžvalga. tas. Orai. Sport 1 19.30 KK2. 20.00 Pasaulis X. 12.00 Televitrina. 21.00 Šlovė ir turtai. 13.00, 19.00, 21.00, 23.00 21.30 Dviračio šou. ŽINIOS +. 22.00 Žinios. Verslas. Sportas. 13.15 VTB Vieningoji krepšinio Orai. lyga. Rygos VEF - Krasnojarsko 22.25 Kriminalinė Lietuva. „Enisey“. 22.35 Veiksmo trileris „Sargybi- 15.00 VTB Vieningoji krepšinio nis“. JAV. 2006. lyga. Kauno „Žalgiris“ - Rygos 0.45 „Įstatymas ir tvarka“. VEF. 1.40 „4400“. 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Liubercų „Triumph“ - Kauno LRT „Žalgiris“. 18.30 Futbolo dievai. Ruud Gul6.00 Labas rytas, Lietuva. lit. 9.00 „Kobra 11“. 19.15 VTB Vieningoji krepšinio 10.00 Stilius. Gyvenimas. 11.00 LRT Aktualijų studija. lyga. „Minsk“ - Klaipėdos „Neptūnas“. Tiesioginė laida. 12.00 Laba diena, Lietuva. Tie- 21.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Maskvos CSKA - Kauno sioginė aktualijų laida. „Žalgiris“. 12.20 Žinios. Sportas, orai. 12.30 Laba diena, Lietuva. Tie- 23.15 Širdžių gelbėtojas karaliaus Artūro soste. sioginė aktualijų laida. 13.00 LRT radijo žinios. TV1 13.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 7.10 Dienos programa. 14.00 LRT radijo žinios. 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. 14.05 Laba diena, Lietuva. Tie- 7.50 „Pirmykštė žemė“. sioginė aktualijų laida. 8.15 „Nenugalimieji. Kovos 14.40 Žinios. Sportas, orai. tęsiasi“. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 8.40 „Kovotojas Reksas“. 16.00 „Kobra 11“. 9.05, 16.30 „Draugai III“. 17.00 „Senis“. 9.30 „Senosios Kristinos nutiki18.15 Šiandien (su vertimu į mai“. gestų kalbą). Sportas. Orai. 10.00, 1.25 „Vaiperis“.

11.00 „Liežuvautoja“. 12.00 „Purpurinis deimantas“. 13.00 „Meilė ir kančia“. 15.30 „Drakonų kova Z“. 17.00 „Auklė“. 18.00 „Detektyvė Džonson“. 19.00 Langai III. 20.00 „Mentalistas“. 21.00 Kriminalinė veiksmo drama „Blogas policininkas“. 23.25 „Deksteris“. 0.25 „Užmirštieji“.

Info TV 5.00 Infodiena. 9.00 Žinios. 9.30 Kriminalinė Lietuva. 9.40, 11.15, 15.10 KK2. 10.05, 11.45, 15.40 Dviračio šou. 10.30, 14.25 24 valandos. 12.10 KK2 Penktadienis. 13.30, 16.05 Nuo... Iki. 17.00 Infodiena.

„Su hidžabu ir aukštakulniais“. Danija. 2007 m. 1, 2 s. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 Parodos „1863 metų sukilimo ženklai Arturo Grottgerio kūrybos cikluose „Polonia“ ir „Lithuania“ atidarymas Taikomosios dailės muziejuje. 1.35 Muzikos pasaulio žvaigždės. Griežia Vilniaus valstybinis kvartetas. Programoje M.K.Čiurlionio kvartetas c-moll.

Balticum TV

8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! 9.00, 20.00, 21.45 Balticum TV žinios. 9.15 Įspūdingiausių interjerų dešimtukas. 9.45 „Komanda Č“. 10.45 „Jūros patruliai“. 11.45 Kinomano užrašai. 12.00 „Pasitinkant Ali“. TV8 13.50 „Vaiduokliškos istorijos“. 14.20 Gyvūnai - darbo pirmū9.10 „Linksmieji traukinukai“. nai! 9.35 Senoji animacija. 14.50 „Sandėris“. 10.10 Drama „Indi“. 16.45 Dingusios civilizacijos. 11.55, 17.00 „Paliktų žmonų 17.15 „Neišvengiamos katastroklubas“. fos“. 12.55, 19.00 „Rozalinda“. 18.15 „Vienišų seselių klubas“. 13.45, 20.35 „Naisių vasara“. 18.45 „Likimo dovana“. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 20.15 Reidas. Eismo įvykių kro16.00 Gaminame kasdien. nika. 18.00, 23.55 „Mano likimo šei- 20.45 „Senas geras faras“. mininkė“. 22.00 „Kritinė riba“. 20.00 Labanakt, vaikučiai. 23.00 „Advokatė Lovinski“. 21.55 Komedija „Ponas“. 24.00 „Karamelė“.

1.05 Vaidybinis f. “Baltieji drabužiai” (6). 2.40 Vesti.ru

RTVi 6.00 Ypatinga nuomonė. Ekonomikos naujienos. 7.00 Animacinis f. 8.00 Vakaro naujienos iš Amerikos. 9.00 TV serialas “Favoritas”. 10.00, 20.00, 3.00 TV serialas “Įteisintas mentas”. 11.00 Vokietijos savaitė. 11.30 Neraštingumo likvidavimas Amerikoje. 12.00, 17.00, 21.00 TV serialas “Tyrimo paslaptys”. 13.00 Vaidybinis f. “Antrininkas”. 15.00, 18.00, 22.00 Šiandien pasaulyje. 15.08, 18.08, 1.00, 4.00 Ypatinga nuomonė. 16.00, 2.00 TV serialas “Ponai prisiekusieji”. 19.00, 5.00 TV serialas “Banditų Peterburgas”. 23.00 Vaidybinis f. “Likimo pasikeitimas”.

NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 6.00 Vaidybinis f. “Senas jojikas”. 8.00 Vaidybinis f. “Siūlau ranką ir širdį”. 10.00 Vaidybinis f. “Tamsi naktis”. 12.00 Vaidybinis f. “Armonika”. 13.30 TV serialas “Griovos”. 15.00 Vaidybinis f. “Jos sūnų metas” (1,2). 18.00 Vaidybinis f. “Inžinieriaus Kočino klaida”. 20.00 Vaidybinis f. “Ana ir komandoras”. 22.00 Vaidybinis f. “Laužas baltąją naktį”. 0.00 Vaidybinis f. “Didysis gyvenimas”. 1.30 TV serialas “Griovos”. 3.00 Vaidybinis f. “Tarp aukštų rugių”. 4.30 Vaidybinis f. “Nežinomojo autoportretas”.

Lietuvos ryto TV

Pirmasis Baltijos k.

6.10 Programa. 6.14 TV parduotuvė. 6.30 Ryto reporteris. 7.50 Bunda sirgaliai. 7.55 Aš tave myliu! 8.00 Ryto reporteris. 9.15 Gyvenimo būdas. 10.15 Šiandien kimba. 10.55 „Vandenyno milžinai“. 12.00 Lietuvos diena. 13.00 Mokausi gaminti. 13.20 „Padūkėlis Eliotas“. 13.35 TV parduotuvė. 14.10 Kas tu toks? 15.00, 16.00 Žinios. Orai. 15.15 Pašėlę TV pokštai. 15.45, 16.10 „Tamsioji Adolfo Hitlerio charizma“. 17.00, 18.00 Žinios. Orai. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.45 Negaliu tylėti. 19.45 Aš tave myliu! 19.50 „Rossas Kempas. Gaujos“. 21.00 Reporteris. Orai. 21.55 Lietuva tiesiogiai. 22.30 Negaliu tylėti. 23.30 Reporteris. Orai. 0.25 Aš tave myliu! 0.30 Pašėlę TV pokštai. 1.00 Griūk negyvas!

6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 9.00 Gyventi sveikai. 10.00 Naujienos. 10.25 D. Doncovos laida. 11.10 Noriu žinoti. 12.00 Kitos naujienos. 12.25 TV serialas “Tu ne vienas”. 13.00 Naujienos. 13.20 Metas pietauti. 14.00 TV serialas “Nelygios vedybos”. 14.55 Mados nuosprendis. 16.00 Naujienos. 17.05 Suprasti. Atleisti. 17.40 Susituokime. 18.55 Tegul kalba. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 21.05 TV serialas “Gračius”. 23.25 Lietuvos “Laikas”. 23.35 Vakarinis Urgantas. 0.15 Naujienos. 0.30 G. Malachovo laida. 1.20 Suprasti. Atleisti. 1.50 Mados nuosprendis. 2.40 TV serialas “Nelygios vedybos”. 3.25 TV serialas “Gračius”. 5.05 Muzikinis kanalas. 5.50 Lietuvos “Laikas”.

LRT kultūra

RTR Planeta

Viasat Sport Baltic

8.00 Tele bim-bam. 8.30 Septynios Kauno dienos. 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Bohemiečių trupės ir LVSO spektaklis. P.Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas“. 13.50 Mokslo ekspresas. 14.10 Mūsų miesteliai. Punia. 2001 m. 15.00 Posūkiai su Viktoru Gerulaičiu. 15.30 Laba diena, Lietuva. 18.00 Kultūrų kryžkelė. Vilniaus albumas (lenkų k.). 18.15 Gimtoji žemė. 18.45 „Lyderiai“ su Zita Kelmickaite. 19.30 Gintarinės batutos meistrai. Gintaras Rinkevičius. 21.00 Tapatybės labirintai. 21.30 Tradicijos. Užgavėnės Plateliuose. 1999 m. 22.00 Lietuvos šokių dešimtukas. 23.00 Pasaulio dokumentika.

4.00 Rusijos rytas. 8.05, 23.55 TV serialas “Sonka”. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 9.30 1000 smulkmenų. 10.15 Apie tai, kas svarbiausia. 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. 13.00 X byla. 13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių institutas”. 14.50 Žinios. Sportas. 15.50 TV serialas “Buvo meilė”. 18.30 Tiesioginis eteris. 19.20 TV serialas “Perkūnas”. 20.15 TV serialas “Marijos giria”. 22.05 Specialusis korespondentas. 23.05 Išdavos. 0.50 Žinios +.

10.55 Futbolas. Anglijos Premier lygos apžvalga. 11.55 Futbolas. Draugiškos rungtynės. Olandija - Italija. 13.45 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Tottenham” - “Newcastle”. 15.35 Krepšinis. Eurolyga. “Real” - CSKA. 17.25 Krepšinis. Eurolyga. “Žalgiris” - “Alba”. 19.15 Futbolas. Anglijos Premier lyga. “Liverpool” - “West Bromwich”. 21.05 Futbolas. UEFA Čempionų lygos apžvalga. 21.35 Futbolas. UEFA Čempionų lyga. “Celtic” - “Juventus”. Tiesioginė transliacija. 23.40 Futbolas. UEFA Čempionų lyga. “Valencia” - PSG. 1.30 Futbolas. UEFA Čempionų lygos dienos apžvalga. 1.50 Programos pabaiga.

Eurosport 9.30 Žiemos sporto žurnalas. 9.45 Šuoliai nuo tramplino. 10.45 Biatlonas. 11.30 Biliardas. 12.30 Futbolas. 13.30 Sporto linksmybės. 13.45 Biatlonas. 15.15 Šuoliai nuo tramplino. 16.00 Šuoliai nuo tramplino. 17.15 Kalnų slidinėjimas. 19.00 Žiemos sporto žurnalas. 19.15 Šuoliai nuo tramplino. 20.15 Biliardas. 0.00 Motosportas. 0.15 Šuoliai nuo tramplino. 1.15 Biliardas.

Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


16 "Vakarų ekspresas"

PaskutiNis PuslaPis

2013 m. vasario 12 d., antradienis

KonKURsas

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.

ve.lt skiltyje „Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

Vilniuje -

tik uosto vadovo šlepetės Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską vakar apsilankęs naujasis Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus bandė pastarąjį įtikinti, kad labai mylįs uostamiestį. Jis esąs klaipėdietis (nemeluoja) iki kaulų smegenų, ir nesvarbu, kad jo šlepetės šiuo metu yra Vilniuje. Meras labai atidžiai klausėsi šio suokimo ir skenuodamas naująjį uosto vadovą skvarbiu žvilgsniu tarė: “Ne-

Juokas pro ašaras

Moterys myli ausimis. Vadinasi, labiausiai mylinti moteris - tai Kūlverstukas.

Anekdotai

- Tėti, ar tai tiesa, kad kai kuriose Rytų šalyse vyras nesužino, kokia bus jo žmona, kol jos neveda? - Tiesa, sūneli, tiesa, ir ne tik Rytų šalyse, o ir visame pasaulyje... Autobuse riksmas: - Oi, kaip koja nutirpo! Po sekundės kitas riksmas: - Aš ir žiūriu, iš kur čia tiek vandens...

svarbu, kur yra Jūsų šlepetės, svarbu, kur yra širdis.” Įkvėptas A. Vaitkaus kalbos, V. Grubliauskas prakalbo apie miesto ir uosto medaus mėnesį, kuris galėtų tęstis iki deimantinių vestuvių. Žinia, miestui visada reikės Uosto direkcijos pinigų ir gatvėms remontuoti, ir “Neptūno” ar kokiai kitai komandai paremti, o kur dar didelė Jūros šventės kišenė.

Dvi lesbietės išeina iš ginekologo kabineto. Paaiškėjo, kad viena iš jų - nėščia. Antroji piktinasi: - Tik įsivaizduok, kaip reikia prisigerti. Iki visiškos seksualinės orientacijos praradimo! Neraštinga senutė, gavusi pensiją, visada parašydavo kryžiuką, bet kartą ji parašė skrituliuką. - Ką tai reiškia? - paklausė kasininkas. - Ištekėjau, dabar mano pavardė rašoma kitaip.

ti?

Naudingas patarimas: jeigu jūsų pleiskanos juda - vadinasi, tai utėlės.

re?

ASTROLOGIJA

01 21 - 02 19 Zodiako ženklas Vandenis AVINAS. Šiandien tikriausiai norėsite pabūti vienumoje, atsipalaiduoti, patinginiauti. Jei įmanoma, taip ir padarykite. Kas buvo slapta, gali iškilti į paviršių. Nekaltinkite savęs dėl pasikeitusių aplinkybių - šį kartą tai nepriklauso nuo jūsų valios ir norų. JAUTIS. Teks vikriai suktis ir apeliuoti į bendraminčių, kolegų solidarumą. Kažkas iš pažįstamų jus nustebins ar suintriguos. Vakare neatsisakykite šurmulingo renginio, aktyvaus bendravimo su bendraminčiais.

sVeiKiniMai Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

primena nuotraukos autorius Mindaugas.

MiesteLio Žinios

Kur vyks reidas

- Močiute, tada duok man 10 litų, aš tavo akinius sulaužiau.

Baldų parduotuvėje: - Vakar aš nusipirkau jūsų parduotuvėje kėdę, o šiandien ji jau sulūžo. - Tikrai? Tai gal ant jos kas nors atsisėdo?

Anūkas klausia močiutės: - Ar tiesa, močiute, kad krikščionybė liepia už kiekvieną blogą darbą atsilyginti geru? - Taip, anūkėli, tiesa.

s DALTONIKAS? “Geltonos linijos tam ir brėžiamos, kad prie jų nestovėtų”, -

Mokytoja klausia: - Petriuk, kokiu gyvūnu tu norėtum bū- Žalčiu. - O kodėl? - Kad galėčiau vaikščioti gulėdamas. - Panele, ką jūs veikiate šiandien vaka- Nieko! - Na, tada eime su manimi, tinginėle.

Bulvaroskopas

Gyvenimą reikia pragyventi taip, kad pirmą jo pusę jus maitintų tėvai, o antrą pusę - vaikai. DVYNIAI. Galite gauti svarbią oficialią žinią arba pažįstamas asmuo suteiks informacijos apie dominantį reikalą. Galima tikėtis naujų kūrybinių idėjų antplūdžio. Gali būti kalbama apie profesinę kelionę, konferenciją ar publikaciją, VĖŽYS. Gera diena bendrauti su įtakingais veikėjais, siekti įsitvirtinti profesinėje srityje. Seksis ginti savo teises ir interesus, tartis dėl svarbaus reikalo, susitikimo, ryšių atnaujinimo. Staiga galite įžvelgti svarbaus reikalo esmę arba trūkumus. LIŪTAS. Pažįstamas asmuo gali prašyti, kad suteiktumėte paskolą ar grąžintumėte skolą. Atsargiai elkitės su pinigais ir pažadais. Stenkitės išsaugoti kompetentingo žmogaus įvaizdį. MERGELĖ. Ši diena leis užglaistyti kai kuriuos nesklandumus, suteiks šansą naujai užmegzti

Vakar “Bulvaras” pasidžiaugė vadinamosios Tarptautinės perkėlos apsaugos viršinin-

Kas DeDasi pasaULYJe

Susidomėjo “Mis Kosovu”

Naujausia aktoriaus Leonardo Di Kaprio (Leonardo Di Caprio) aistra – “Mis Kosovas 2011” Aferdita Dreshaj. Kventino Tarantino filme „Ištrūkęs Džango“ nusifilmavęs ir kūrybinių atostogų išėjęs aktorius dabar laiką leidžia Majamyje, kur buvo pastebėtas žavių moterų draugijoje - sušį jis valgė su 12 damų. Paskutinioji, kuri jį bučiavo Majamyje, žiniasklaidai keletą dienų buvo tapusi galvos skausmu. Po kurio laiko ji buvo identifikuota. Tai - 26-erių konkurso „Mis Kosovas“ nugalėtoja. 2011 metais ji buvo patekusi į grožio konkurso „Mis Visata“ finalą. Anksčiau L. Di Kaprio susitikinėjo su pasaulinio garso supermodeliais Gizele Biundchen, Bar Rafaeli, Erin Heatherton. nutrūkusį ryšį, paskirti pasimatymą. Kita vertus, mėgindami numalšinti aistros ir meilės troškulį, galite patekti į dviprasmišką situaciją. Saugokite reputaciją. SVARSTYKLĖS. Tikriausiai darbe bus įvertinta jūsų kompetencija ar įdirbis. Pagaliau gali išsispręsti klausimas, į kurį atsakymo teko ilgai laukti. Galimas ir darbo pasiūlymas arba preliminarus pokalbis. SKORPIONAS. Jums galvoje bus nuotykiai, staigmenos, kurių galbūt ketinate pažerti per Valentino dieną. Galbūt kils ūpas kautis dėl kokio prizo, laimėjimo ar patinkančio asmens dėmesio. Išdaigų gali prikrėsti vaikai. Saugokite juos. ŠAULYS. Šiandien intuityviai jausite, kaip turite elgtis, kad pelnytumėte artimųjų palankumą. Tai ir klausykite intuicijos, antraip ne laimėsite, o pralaimėsite. Vakare norėsis gurmaniškai pasilepinti. Taip

ir padarykite, tik kartu su šeima. OŽIARAGIS. Turbūt atsiras skubių reikalų, susijusių su giminaičiais, mokslu, reklama, ryšiais, žiniasklaida, transportu. Galima nauja sutartis. Atsargiau elkitės kelyje, nes per skubėjimą jūs arba kiti dėl jūsų gali patirti problemų. VANDENIS. Tikriausiai gausite pasiūlymą, kaip greitu būdu padidinti santaupas arba kaip nebrangiai įsigyti norimą daiktą. Svarbu neįsivelti į lengvabūdišką finansinę, turtinę avantiūrą. Jei esate vieniši, galite užmegzti meilės ryšį. ŽUVYS. Diena bus keistoka. Jūsų nuotaika kaitaliosis, ir tuo trikdysite kitus. Galbūt atskleisite slaptą sąmokslą ar svetimą paslaptį, ir tai jus sujaudins. O galbūt patys įkliūsite į kažkieno paspęstas pinkles ir kažkaip nepageidaujamai atsiskleisite.

s VAKAR 3-ejų metukų gimtadienį šventė Evita.

s VAKAR gimtadienį šventė Domas Vaitelė.

Šiandien gimtadienį švenčia Valentinas Greičiūnas.

Sveikina ROTARY klubo “Klaipėda” broliai

ko Valdo B. (pavardė daug kam žinoma) norais iš anksto žinoti slaptą informaciją, kur kelių policijos ekipažai vykdys reidus dėl išgėrusių vairuotojų. Dabar “Bulvaras” mielai dalinasi su skaitytojais ir apsaugos vadu informacija, kur šiandien stovės policijos ekipažai. Automobilis “Škoda Octavia” (ekipažo šaukinys “Dainava 896”) dirbs nuo 6 val. ryto Smiltelės gatvėje ir dar prižiūrės Laukininkų gatvę. Automobilis BMW-325 (ekipažo šaukinys “Dainava 952”) nuo 9 val. dirbs jau minėtoje perkėloje ir pasitiks iš Švedijos parplaukiantį keltą. Gali būti, kad su policijos ekipažu dirbs ir žurnalistai...

s VAKAR -ąjį

gimtadienį šventė Aurimas.

s ŠIANDIEN  m.

gimtadienį švenčia Liutauras Rutė.

s ŠIANDIEN

gimtadienį švenčia Danas Zakarauskas.

VE2013 02 12  

VE2013 02 12