Page 1

2013 m. sausio 21 d. PIRMADIENIS

Nr. 16 (6279)

Kaina 1 Lt

Klaipėda socialinių pašalpų varguoliams neskirstys

Prefektūros šturmo spektaklis sužavėjo miestiečius

2

3

Į darbą - tarsi į mišką grybauti Eimanto CHACHLOVO nuotr.

“Vakarų ekspresas”pristato naują rubriką“Diena su profesija”. Dienraščio žurnalistai bent keletą valandų praleis kartu su įvairių profesijų atstovais, o savo įspūdžius perteiks skaitytojams. Galbūt kai kam tai bus puikus akstinas pakeisti savo profesiją, o gal - tiesiog puiki proga iš šono pasižiūrėti į kito žmogaus darbą.

SPEKTRAS s Sentencija. Apžvalgininkė Liudvika Pociūnienė:“Šiandien toleruojame gėjų santuokas, ryt leisime jiems įvaikinti beglobius vaikus, o poryt nematysime nieko bloga, kad tie vaikai seksualiai išnaudojami? O gal ir žmogienos paragauti užsigeidusiems rasim pateisinimų? Juk individo laisvė - aukščiau visko...” s Krepšinis.

Sekmadienį Klaipėdos “Neptūno” ekipa VTB Vieningosios lygos pirmenybėse Kaune kovėsi su tituluotaisiais Kauno “Žalgirio” krepšininkais. Neptūniečiai, treniruojami Kazio Maksvyčio, dvikovą pralaimėjo rezultatu 87:111.

Edita GUDAVIČĖ Yra darbų, kuriais didžiuojasi ne tik šių profesijų atstovai, bet dar ir pusė giminaičių, tačiau yra ir tokių darbų, kai nepažįstamoje kompanijoje geriau apsimesti bedarbiu.

s Mirė. Eidamas 85-uosius metus šeštadienį

s STEBĖTOJAI. “Tiesiog

s Kailiai. Tauragės rajone apvogta brangia-

po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio tėvas Andrius Sabonis. Jo gyvybė užgeso Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose.

4

stebime aplinką. Tarkime, pamatai ant kurio nors viešbučio pakabintą informaciją, kad čia vyks konferencija, ir žinai, jog tą dieną čia gali privažiuoti daug užuomaršų”, - atvirauja eimo kontrolierius Romas Pocius.

kailių žvėrelių ferma. Penktadienį pastebėta, kad iš Juodpetrių kaime esančios V. N. priklausančios fermos pavogtos 247 audinės. Nuostolis - apie 60 tūkst. litų.

s Pažymėjimas. Nuo šiol visoje Europos

Sąjungoje bus išduodami tik naujo pavyzdžio Europos vairuotojo pažymėjimai - jie bus plastikinės kredito kortelės formos, bendro standartinio formato, su patikimesnėmis apsaugos priemonėmis.

Prasidėjo vyrų atlaidai - eina stintos Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Savaitgalį Kuršių marių ledas juodavo nuo žieminės žvejybos išsiilgusių stintautojų. Žvejai džiaugėsi visai neprastu laimikiu ir galimybe pabūti ramybėje. Edita GUDAVIČĖ

s Pozicija. Popiežius Benediktas XVI patvirtino savo poziciją, kad santuoka galima tik tarp vyro ir moters. s Būklė.

Sekmadienio vidurdienį Kairių poligono miške išsirikiavusios automobilių virtinės atrodė tarsi per didžiausius atlaidus. Nors termometro stulpelis rodė 11 laipsnių šalčio, toliau nuo kranto ant ledo knibždėte knibždėjo žvejų. Jiems nė motais, kad šalia jų žiojėjo dvi didžiulės properšos, kuriose raibuliavo vanduo.

5 s TRAUKĖ. “Kokią 9 valandą kibimas buvo toks, kad net nugara šlapia buvo, antros meškerės nebebuvo kada įmerkti - tik traukėme ir traukėme. Per kelias valandas kokius 500 stintų ištraukėme”, - vakar pasakojo ant Kuršių marių ledo sutikti žvejai.

Įkalintos Ukrainos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko sveikatos būklė labai sunki. Ji sveria 47 kilogramus, negali pasiremti dešine koja ir kenčia nuo deguonies bado, pareiškė deputatė Liudmila Denisova, kuri buvo susitikusi su J. Tymošenko.

s Ar žinote, kad apklausa atskleidė, kad 36 proc. JAV porų nesutarimus dėl televizijos programų pasirinkimo vertina kaip labiausiai erzinantį gyvenimo kartu niuansą.

Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai, jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


2 "vakarų ekspresas" ŠIANDIEN KLAIPĖDOJE RENGINIAI

10 val.

KU MF Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Instrumentinės muzikos katedros studentų egzaminas-koncertas (nemokamai).

17 val. I. Simonaitytės bibliotekos (Herkaus Manto g. 25) Renginių salėje Klaipėdos krašto prijungimo 90-mečiui skirta muzikinė popietė “Aš nusieisiu į Klaipėdužę. Pamario krašto etnoatspindžiai”, dalyvauja S. Šimkaus konservatorijos dėstytojai ir moksleiviai, ansambliai “Kuršiukas”, “Žilvinas” ir kt.

19 val. Studijoje “Grock” (Ligoninės g. 16-2, įėjimas iš kiemo) Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro organizuojamas muzikos terapijos užsiėmimas pradedantiesiems (nemokamai, registruotis tel. 8 600 00370, el. p. pastas@grock. lt).

ORŲ PROGNOZĖ -8 -14

Šiauliai

-11 -19

-11 -19

-12 -15

Kaunas

Vilnius

-12 -15

Saulė teka 8 val. 46 min., leidžiasi 16 val. 47 min., dienos ilgumas 8 val. 1 min. Mėnuo - priešpilnis. Zodiako ženklas - Vandenis. ORAI. Šiandien Klaipėdoje debesuota su pragiedruliais. Vėjas šiaurės, 4-6 m/sek. Oro temperatūra dieną - apie 8, naktį - apie 14 laipsnių šalčio. RYTOJ temperatūra dieną - apie 10, naktį bus apie 16 laipsnių šalčio. Debesuota su pragiedruliais. Vėjas nepastovios krypties, 4-5 m/sek. VANDENS temperatūra Baltijos jūroje ties Klaipėda - apie 0, Kuršių marias dengia apie 3 cm ledas. Bangų aukštis jūroje - 0,5 m.

KALENDORIUS Sausio dvidešimt pirmoji, pirmadienis - 21oji metų diena, iki metų pabaigos lieka 344 dienos.

aktualijos

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Klaipėda pašalpų varguoliams neskirstys Redakcijos archyvo nuotr.

Vyriausybei pristigo politinės valios perduoti socialinių pašalpų skirstymo funkciją visoms šalies savivaldybėms. Šis sprendimas atidėtas neribotam laikui. Mindaugas MILINIS milinis@ve.lt

Šios galimybės neteko ir Klaipėdos miestas, kurio savivaldybės taryba dar pernai spalį sutiko tokią funkciją perimti nuo šių metų sausio 1-osios. Mat tikėtasi, kad gali pavykti sutaupyti pašalpoms skirtas lėšas ir panaudoti jas kitoms reikmėms. Šiemet socialinių pašalpų gavėjams Klaipėdoje gali būti skirta 18,9 mln. Lt. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorės Audros Daujotienės, jei pašalpų skyrimo funkcija būtų perduota miestui, tam buvo numatyta skirti mažesnę sumą. “Todėl mes nesutikome. Siekėme, kad šiam tikslui būtų skirta tiek pat pinigų, kiek ir pernai. Dabar tas procesas yra įstrigęs. Kada pajudės iš mirties taško - nežinia”, - svarstė A. Daujotienė. Kol kas bandomajame projekte dalyvauja tik penkios savivaldybės: Akmenės, Šilalės, Panevėžio, Raseinių ir Radviliškio. Visose jų socialinės pašalpos gavėjų skaičius ir išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo. Šilalė buvo viena iš penkių šalies savivaldybių, kurios praėjusiais metais pradėjo pačios skirstyti socialines pašalpas. Jonas Gudauskas, Šilalės savivaldybės meras, “Vakarų ekspresui” pasigyrė, kad rajone pašalpų gavėjų pernai sumažėjo apie 30 proc. “Tačiau tiek pat įgijome ir priešų,

s REZULTATAS. Pašalpas varguoliams pačios skirstančios savivaldybės ne tik sutaupė, bet ir

įsigijo priešų.

mat mes nusprendėme ne dalinti pinigus, o juos atimti”, - juokiasi meras. Nepaisant kilusio tam tikros bendruomenės dalies nepasitenkinimo, mero manymu, sprendimas dalyvauti projekte pasitvirtino su kaupu.

Į socialines pašalpas pretenduoja asmenys, kurių mėnesinės pajamos neviršija 350 litų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) “Vakarų ekspresą” informavo, kad idėja šią funkciją perduoti pačioms savivaldybėms dar ne-

Iki tol buvo ir tokių atvejų, kad šelpdavome į Angliją uždarbiauti išvykusiuosius ar nelegaliai dirbančiuosius Lietuvoje. Jonas GUDAUSKAS, Šilalės rajono meras “Nuo Naujųjų tokia tvarka galėjo pradėti galioti visoje Lietuvoje, deja. Kažkam pritrūko politinės valios. Tačiau mūsų rajone situaciją normalizavome ir pašalpas gauna tik tie, kuriems jų tikrai reikia. Mat iki tol buvo ir tokių atvejų, kad šelpdavome į Angliją uždarbiauti išvykusiuosius ar nelegaliai dirbančiuosius Lietuvoje”, - patirtimi dalijosi J. Gudauskas.

palaidota, tačiau šiemet dar nebus įgyvendinama. Mat tai susiję ir su šalies biudžeto perskirstymu bei su tuo susijusių įstatymų pakeitimu Seime. Pasak SADM Piniginės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Tatjanos Knyzienės, tarpinstitucinė darbo grupė piniginės socialinės paramos vykdant savarankiškąją savivaldybių funkciją perspektyvoms vertinti ga-

Šimtametis pastatas - vėl aukcionų sūkuryje Redakcijos archyvo nuotr.

Prieš dvejus metus Turto banko pradėtas pardavinėti uostamiesčio K. Donelaičio aikštėje 4 įsikūręs pastatas, prieš tai priklausęs KlaiVARDADIENIAI pėdos universitetui, savo pirkėjo taip ir nesulaukė. Pirkėjų nepaSavo vardadienius šiandien švenčia Agnietė, skatino net ir pakeistas įstatymas, leidžiantis privatizuoti pastatui Augas, Augė, Augis, Augius, Augūnas, Augūnė, priklausantį žemės sklypą. Galigina, Galiginas, Galiginta, Galigintas, Garsė, Ina, Inezė.

1793 m.

DATOS

Už išdavystę buvo giljotinuotas Prancūzijos karalius Liudvikas XVI.

1905 m. Gimė prancūzų mados kūrėjas Kristianas Dioras, po Antrojo pasaulinio karo iš pagrindų pakeitęs madą.

1941 m. Gimė ispanų operos tenoras Plasidas Domingas, vienas iš įžymiausių pasaulio tenorų.

1954 m. Į vandenį nuleistas pirmasis branduolinis povandeninis laivas “Nautilus”.

1984 m. Didžiojoje Britanijoje gimė pirmasis dirbtiniu būdu apvaisintas trejetukas - mergaitė ir du berniukai.

2003 m. Mirė karikatūristas Albertas Hiršfeldas, kurio grakštūs piešiniai pasirodydavo dienraščio“New York Times” puslapiuose 7 dešimtis metų.

lutinę vertinimo ataskaitą turėtų pateikti iki 2013 m. spalio 1 d. “Tik tuomet būtų pateikti pasiūlymai dėl vienodo piniginės socialinės paramos teikimo modelio. Pernai gruodį atliktas tarpinis piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems gyventojams vertinimas. Atsižvelgiant į bandomųjų savivaldybių patirtį ir savivaldybių pasiūlymus, svarstoma, ar nebūtų tikslinga paankstinti vienodo piniginės socialinės paramos teikimo modelio įgyvendinimą visose savivaldybėse. Tačiau toks sprendimas sietinas ne tik su funkcijų perdavimu, bet ir valstybės biudžeto lėšų perskirstymu, ir su Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymo pakeitimu”, - atsakė T. Knyzienė. Anot jos, artimiausiu metu piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams sistemos tobulinimo ir tolimesnės pertvarkos gairės bus svarstomos Vyriausybės Strateginio komiteto posėdyje.

Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt

Tiesa, pastato pardavėjai vilties nepraranda ir tikisi, jog statinys su sklypu vis dėlto bus parduotas. 1911-1912 m. pastatytas statinys Turto bankui pagal valstybės turto atnaujinimo programą buvo perduotas daugiau nei prieš dvejus metus. Pastatą bandyta parduoti daugybę kartų, tačiau visi rengti aukcionai buvo nesėkmingi. Kaskart neatsirasdavo nė vieno pirkėjo, nors susidomėjusiųjų ir buvo.

Po įstatymo pasikeitimo jau buvo suorganizuoti trys aukcionai. Deja, ir jie sėkmės neatnešė.

Paskutinysis iki įstatymo pasikeitimo sėkmės taip ir neatnešęs Turto banko organizuotas aukcionas įvyko pernai spalį. Potencialių pirkėjų nepriviliojo ir tai, jog šio aukciono metu pradinė pastato K. Donelaičio a. 4 kaina nuo 1,78 mln. litų jau buvo nusiritusi iki 1,22 mln. Po šio aukciono pastato pardavimas buvo laikinai sustabdytas. Žemės sklypas, kuriame stovi pastatas, iki praėjusių metų kovo negalėjo būti privatizuojamas, todėl naujajam savininkui jis būtų išnuomotas su galimybe vėliau įsigyti ne aukciono tvarka. Sklypas, kuriame stovi pastatas, yra Klaipėdos miesto istorinės dalies teritorijoje, įrašytoje į Kultūros vertybių registrą. Priėmus minėtas įstatymo pataisas ir leidus sklypą privatizuoti, imta galvoti apie pastato K. Donelaičio aikštėje pardavimo atnaujinimą. Po įstatymo pasikeitimo jau buvo

s SUDĖTINGA. Turto banko Turto valdymo skyriaus viršininko

Dainiaus Juozėno teigimu, sausio pabaigoje vyks jau 9-asis aukcionas, kurio metu bus bandoma parduoti šimtametį pastatą. suorganizuoti trys aukcionai. Deja, ir jie sėkmės neatnešė. Tiesa, pasak Turto banko Turto valdymo skyriaus viršininko Dainiaus Juozėno, potencialūs pirkėjai pastatu ir žemės sklypu domisi jau seniai. “Žmonės laukia, skaičiuoja, sveria rizikas, nagrinėja planus. Tai yra sudėtingas objektas, todėl savaime suprantama, jog jo pardavimas nėra lengvas ir trunka daug ilgiau nei ki-

tų objektų. Labai tikimės, kad artimiausiu metu pastatą vis dėlto pavyks parduoti, nes jis prašyte prašosi savininko”, - sakė D. Juozėnas. Naujausias aukcionas, kurio metu bus bandoma parduoti šimtametį pastatą, rengiamas sausio pabaigoje. Pradinė turto kaina siekia 1,15 mln. litų. Į šią sumą įeinanti žemės sklypo dalies kaina siekia daugiau nei 620 tūkst. litų.


aktualijos

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Prefektūros šturmo inscenizacija nukėlė į 1923-iuosius Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šeštadienio vidurdienį Klaipėdos Teatro aikštėje griaudėjo šūviai, tratėjo kulkosvaidžių salvės. Susirinkusius stebėti inscenizuoto prefektūros šturmo klaipėdiečius teatralizuotas vaidinimas tarsi laiko mašina nukėlė į 1923 metus, kuomet sukilėliai atkovojo Klaipėdą iš prancūzų.

"vakarų ekspresas"

3

DIENOS PAŠTAS s Citata iš www.VE.lt. “ale

eina jie...” pasivadinęs internautas apie Šventosios gyventojų norą siekti priklausomybės Kretingos rajonui: “Nejaugi jie tikrai galvoja, kad tereikia surinkti keletą šimtų aborigenų parašų ir Lietuva netenka nemažo pakrantės ruožo kaip kurorto zonos? Ir taip kiekvienas pakrantės kaimas? O gal geriau iš karto save prisiskirkite Švedijai?”

s Gimė.

Vakar Klaipėdoje gimė 5 mergaitės ir 6 berniukai, šeštadienį - 9 mergaitės ir 4 berniukai.

s Mirė. Šeštadienį Klaipėdoje užregistruota Galinos Fokinos (gim. 1933 m.), Monikos Biriukovos (gim. 1938 m.), Broniaus Mėdžiaus (gim. 1938 m.), Ivano Jackino (gim. 1937 m.) ir Ninos Mosejevos (gim. 1936 m.) mirtis.

s Vakar Klaipėdoje iki 17.45 val. policija buvo sulaukusi vos vieno

Edita GUDAVIČĖ edita@ve.lt

Tikriausiai sunku būtų sugalvoti geresnį būdą paskatinti žmones domėtis istorija. Nors lauke spaudė stiprus šaltukas, klaipėdiečiai rinkosi į Teatro aikštę vedini mažamečiais vaikais. Prasidėjus Klaipėdos ir Kauno karybos istorinių klubų parengtai šturmo inscenizacijai minioje nestigo emocijų. “Mes vieną sužeistąjį padėjome išgelbėti. Turėjau kišenėje saldainį, su vaikais išlupome ir padavėme sužeistajam. Kaipmat atgijo”, - pasakojo garbingo amžiaus ponia. “Tai bent mūšis”, - negalėjo atsidžiaugti keturmetis Paulius ir gniaužė rankoje po mūšio ant grindinio likusias gilzes. Prisiminimui iš sukilėlių šautuvų prikritusių gilzių prisirinko daugelis susirinkusiųjų. Pasak Klaipėdos karybos istorinio klubo vadovo Egidijaus Kazlauskio, stengtasi, kad anuometinės prancūzų prefektūros šturmas atrodytų kuo autentiškiau. Tačiau nedaug trūko, kad inscenizacija būtų sugadinta. “Stengėmės, kad ne tik sukilėliai ir prancūzų kareiviai atrodytų kuo autentiškiau. Atkurti tų laikų Prancūzijos karininkų uniformas – buvo

Daugiau nuotraukų - 18 p. ir www.ve.lt s TIKROVĖ. Stengtasi, kad anuometinės prancūzų prefektūros

šturmas atrodytų kuo autentiškiau. Vis dėlto nedaug trūko, kad inscenizacija būtų sugadinta.

pats sudėtingiausias uždavinys. Parsisiuntėme keletą autentiškų uniformų iš Tailando bei Prancūzijos ir pagal jas siuvome kitas uniformas. Net ir rasti tokio atspalvio, kokios buvo prancūzų uniformos, medžiagą nebuvo lengvas uždavinys”, - pasakojo E. Kazlauskis.

Mes vieną sužeistąjį padėjome išgelbėti. Turėjau kišenėje saldainį, su vaikais išlupome ir padavėme sužeistajam. Kaipmat atgijo. Tam, kad akies nerėžtų urbanizuotos senamiesčio gatvės, buvo uždangstyti visi kelių eismo ženklai, iš anksto buvo paprašyta, kad miestiečiai nestatytų toje vietoje savo automobilių. “Deja, ne visi žmonės supratingi. Šįryt toje vietoje, kur turėjo vykti inscenizacija, stovėjo net penki au-

tomobiliai. Teko ilgai paplušėti, kad jų čia neliktų. Kitaip nežinau, kaip būtų atrodę 1923 metų sukilėliai jų fone. Beje, iki pat šio ryto tiksliai nežinojome, ar įsileis mus to pastato, kuriame įkurdinome prancūzų prefektūrą, savininkai. Laimei, įsileido”, - detales pasakojo E. Kazlauskis. Žiūrovai ne tik plojimais palydėjo teatrališką prancūzų išvarymą, bet ir priėję asmeniškai dėkojo inscenizacijos dalyviams už išskirtinį reginį. “Džiaugiamės, kad pagaliau, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-metį, pavyko įgyvendinti idėją, kuri kilo dar prieš penketą metų. Ruošėmės labai atsakingai ir galiu patikinti, kad tuomet, 1923-iaisiais, viskas atrodė labai panašiai”, - tikino renginio organizatorius. Pasibaigus pasirodymui žmonės neskubėjo skirstytis ir dar apžiūrėjo specialiai Teatro aikštėje eksponuotą parodą, skirtą prisiminti 1923 metų sukilimą.

pranešimo apie įvykį. O šeštadienį 21.50 val. Minijos gatvėje vyras peiliu sužalojo M. D. (gimusį 1990 m.). Šis dėl durtinės žaizdos krūtinėje paguldytas į ligoninę, įtariamasis I. G. (gim. 1985 m.) uždarytas į areštinę. Ugniagesiai vakar porą kartų važiavo gesinti individualių namų kaminuose užsidegusių suodžių ir vieno tvarto. Greitosios pagalbos medikai buvo sulaukę daug - apie 60 - iškvietimų pas ligonius.

s Ieško. Klaipėdos apskrities VPK

Klaipėdos miesto 2-ajame policijos komisariate atliekamas ikiteiminis tyrimas dėl vagystės. Nustatyta, kad pernai gruodžio 14 d., apie 15 val., pilietis V. Š. prie prekybos centro “Akropolis” susipažino su moterimi, vilkėjusia rudos spalvos kailinius, mėlynas džinsines kelnes, avėjusia juodus batais, kuri, įtariama, būdama V. Š. namuose iš jo striukės pavogė 900 litų. Policija prašo asmenis, šioje nuotraukoje atpažinusius moterį, pranešti tel. (8 46) 354437 arba 112.

s Iniciatyva. Viešai iškelta idėja kurortiniam Šventosios miesteliui atsiskirti

nuo Palangos savivaldybės susilaukia vis daugiau šalininkų: jau surinkta apie 200 sumanymą remiančių parašų. Vietos gyventojai siekia, kad Palangos podukra vadinama Šventoji atsiskirtų nuo didžiausio Lietuvos pajūrio kurorto ir prisijungtų prie Kretingos rajono, kuriam priklausė prieš 40 metų. Tačiau skeptikai parašų rinkimą ir pačią atsiskyrimo iniciatyvą vadina Balandžio 1-osios pokštu, mat Kretingai išlaikyti ir puoselėti kurortą neva būtų finansiškai neįmanoma.

s Teleloto Nr. 876. Keturi kampai (4 Lt): 17, 73, 56, 36, 61, 33, 47, 72, 53, 18, 49, 24, 35, 66, 52, 50, 16, 51, 21, 60, 45, 37, 07, 64, 74, 25, 26, 05, 39, 11, 69, 03, 67, 46, 48. Eilutė (3 Lt): 40, 62, 59, 14, 34. Įstrižainės (15 Lt): 31, 38, 55, 09, 08. Visa lentelė (70 812 Lt - 21 x 3 372 Lt): 70, 58, 43, 63, 65, 28, 68, 44. Papildomi prizai: “Volkswagen Golf” - 0130921, “Nissan Note” - 0480530, “Hyundai i20” - 0485738, pakvietimai į TV - 030*421, 027*419, 010*375. s Dienos klausimas. Savaitgalį svetainės www.VE.lt lankytojų klausėme, kiek litų per mėnesį jie išleidžia. “Iki 1 000”, - teigė 26,5 proc. atsakiusiųjų, nuo 1 000 iki 2 000 Lt išleidžia 36 proc., nuo 2 000 iki 3 000 Lt - 21,5 proc., nuo 3 000 iki 5 000 Lt - 8,1 proc., daugiau nei 5 000 Lt - 3,2 proc., daugiau nei 10 000 Lt - 4,8 proc.

Naktinis žygis: nuotykiai ir istorijos pamokos Kone pusantro tūkstančio entuziastų, nepabūgę gąsdinančių orų prognozių ir naktį iš penktadienio į šeštadienį dalyvavusių žygyje Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais, tikino patyrę tik teigiamas emocijas, o planuojantiems prie jų prisijungti kitais metais siūlė iš anksto pasirūpinti tinkamu apavu.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Daugiau nuotraukų - www.ve.lt

Edita GUDAVIČĖ Jau 12 metus organizuojamas žygis šį kartą vyko nuo Priekulės iki Klaipėdos. Kasmet taip paminimi 1923 metų sausio 15-osios įvykiai, kai Lietuvos kariuomenės daliniai atžygiavo iki Klaipėdos ir užėmė prancūzų prefektūrą. “Kadangi buvo prognozuojama, kad naktį paspaus iki 20 laipsnių šal-

Viso atstumo nepavyko įveikti tik 8 dalyviams. Pagrindinė priežastis – netinkamas apavas, tad nutrintos kojos nebeleido toliau eiti.

s SĄLYGOS. Žadėtas speigas taip ir nepaspaudė, žygeiviai

tikino, kad temperatūra naktį nukrito tik iki 7 laipsnių, tad esą daugeliui sparčiai žygiuojančių buvę labiau karšta nei šalta.

čio, dalis norėjusių prisijungti prie žygio išsigando arba tėveliai neišleido. Nepaisant to, dalyvių skaičius įspūdingas - net 1 459. Daugiausia - vyrai, tačiau naktinio žygio nepabūgo ir 277 moterys. Žygyje dalyvavo ne tik kariuomenės atsovai, policijos pareigūnai, skautai, šauliai, medžiotojai, bet ir pavieniai patriotai, moksleiviai. Žmonės susirinko iš visos Lietuvos”, - pasakojo vienas žygio organizatorių Algirdas Grublys. Dalyvių amžiaus vidurkis – 30

metų. Pats vyriausias, net 87-erių senolis, atvyko į žygį iš Marijampolės. Jauniausiam dalyviui šį sykį buvo 11 metų. Žadėtas speigas taip ir nepaspaudė, žygeiviai tikino, kad temperatūra naktį nukrito tik iki 7 laipsnių, tad esą daugeliui sparčiai žygiuojančių buvę labiau karšta nei šalta. “Nuostabus žygis. Ypač smagu buvo eiti mišku, tuomet labiau gali įsijausti į įvykius, vykusius prieš 90 metų. Asfaltu eiti jau ne taip įdomu”,

s VISI. Dalyvių amžiaus vidurkis – 30 metų. Pats vyriausias, net 87-erių senolis, atvyko į žygį iš Marijampolės. Jauniausiam dalyviui šį sykį buvo 11 metų. - atviravo jau ketvirti metai tokiuose žygiuose dalyvaujanti Renata. Pusiaukelėje žygeivių laukė improvizuotas pasienio postas, kur vokiečių kareivių uniformomis vilkintys Karybos istorijos klubų nariai pasitiko žygeivius. Taip pat žygeivių laukė gardi kareiviška košė ir karšta arbata. 24,5 km atstumą sparčiausiems žygeiviams pavyko įveikti vos per 4 valandas. Pirmieji žygio dalyviai iš Priekulės pajudėjo 20 val. vakare, o

Klaipėdoje jau buvo iškart po vidurnakčio. Paskutinieji uostamiestį pasiekė pusę penkių ryte. Visiems tikslą pasiekusiems žygeiviams buvo įteikti dalyvio diplomai. “Viso atstumo nepavyko įveikti tik 8 dalyviams. Pagrindinė priežastis – netinkamas apavas, tad nutrintos kojos nebeleido toliau eiti”, - pasakojo žygio organizatoriai Leonas Stonkus ir Zigmas Gulbinas. Vyrai žadėjo, kad tokie žygiai bus rengiami ir kitais metais.


4 "Vakarų ekspresas"

vakar. šiandien. rytoj

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Į darbą - tarsi į mišką grybauti Vienas tokių - automobilių stovėjimo rinkliavą Klaipėdos mokamose zonose prižiūrintys eismo kontrolieriai. Jie ir patys neslepia, kad daugelis jų darbą vadina šunišku, o prakeiksmų jie sulaukia kone kasdien. Kadangi šiemet įsigaliojus rinkliavai už automobilių stovėjimą daugiabučių kiemuose eismo kontrolierių “medžioklės plotai” dar labiau išsiplėtė, akivaizdu, kad priešų gretos tik didės. “Nedaug yra galinčiųjų dirbti šį darbą. Ne visi ištveria psichologinį spaudimą”, - pripažįsta ir VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” vadovas Gintaras Neniškis. Tad saulėtą, bet šaltoką rytą išsiruošėme į reidą kartu su šios įmonės Kontrolės ir teisės skyriaus viršininko pavaduotoju Romu Pociumi. Jis Klaipėdoje - pats pirmasis kontrolierius, pradėjęs tikrinti, ar visi vairuotojai, palikę automobilį apmokestinamose zonose, susimoka už stovėjimą. Nors šis darbas ir nesuteikia jam malonių emocijų, esą vis tiek kas nors turi jį dirbti.

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

1

“Vaikystėje neturėjau jokios svajonės, kuo būsiu užaugęs. Mokiausi Eduardo Balsio mokykloje ir turėjau būti chorvedžiu, bet 9-oje klasėje, visų nuostabai, įstojau į aukštesnę technikos mokyklą, į autoremonto specialybę. Po mokslų pakvietė dirbti policininku - ilgai išdirbau šioje sferoje, gal todėl ir esu užsigrūdinęs. Dar esu dirbęs greitosios medicininės pagalbos vairuotoju. Draugai juokėsi, kad dabar laikas būtų išbandyti gaisrininko duonos, bet tapau kontrolieriumi...” - atviravo R. Pocius.

“Gyvybės įnešantis automobilis” Sunku pasakyti, ar saulėta diena, ar kitos aplinkybės lėmė, bet per porą valandų, kurias praleidome kartu, nė vienas prasižengęs vairuotojas neišdrįso Romo iškoneveikti, apspjauti ar pan.. Tiesa, reikėtų paminėti, kad Romas - tvirtas kaip ąžuolas, gerų akių vyras vien savo stotu transliuoja žinią, kad šokinėti prieš jį nebūtų protinga. “Visko šiame darbe būna. Pasitaiko dienų, kai per dieną 5-6 kartus prakeikia ir visokiomis ligomis gąsdina. Ypač sunku vasarą, kai tenka budėti žaliojoje zonoje - pajūryje, kur privažiuoja panevėžiečių, kauniečių. Ir beisbolo lazdas išsitraukia, ir kitaip grasina. Bet aš nieko nebijau - nei prakeiksmų, nei

nusipirkti”, - labai nesielvartaudamas dėl prasto “laimikio” pasiūlė kontrolierius.

Normų nėra Nors esą eismo kontrolieriams nėra nustatyta jokių normų, kiek pažeidėjų per dieną jie turi pagauti, o už puikius pasiekimus niekas premijų neskiria, pasak R. Pociaus, žiemą vidutiniškai kiekvienas kontrolierius per darbo dieną užfiksuoja maždaug 20 pažeidėjų, o vasarą - dvigubai daugiau. Neaišku, ką R. Pocius tą dieną darė ne taip, bet pradėjus tiksėti

ssNESKUBA? Kontrolieriai tikina laukiantys pažeidėjų bent 10 minučių ir tik po to fotografuoja, žinoma, jei per tą laiką belieka ką fotografuoti. grasinimų. Juk nieko blogo nedarau - aš tik savo darbą dirbu, tai už ką mane keikti?” - pradėjo pasakoti R.

Pocius, vos tik įsėdę į automobilį pajudėjome į tą dieną jam paskirtą teritoriją prie senojo turgaus. Pirmiausia užsukome į mėlynajai zonai priskirtą aikštelę, kurioje stovėjimas valandą kainuoja 50 centų. Nors aikštelė didžiulė, 10 val. ryte joje stovėjo tik keli automobiliai. “Pirmiausia patikriname, ar

veikia stovėjimo skaitiklis”, - niekur neskubėdamas ramiai patikrinimą pradeda R. Pocius. Įsitikinęs, kad skaitiklis nesugedęs, jis ramiai pradėjo apžiūrinėti kiekvieną aikštelėje stovintį automobilį. Užuomaršų nepasitaikė - visi vairuotojai buvo susimokėję už stovėjimą. Tiesa, vienas automobilis buvo taip užsnigęs, kad ir kvailiui būtų aišku, jog jis čia stovi ne vieną dieną, tačiau ar jis turi teisę čia stovėti, išsiaiškinti nepavyko. “Tokių užsnigtų automobilių stengiamės nekrapštyti, nes paskui sulaukiame priekaištų, esą subraižėme mašiną. Nutirps sniegas - patikrinsim”, - šypsojosi R. Pocius. Taigi iš pirmos aikštelės pajudėjome be “laimikio”. “Čia kaip ir grybavimas ar žvejyba. Būna, kad grįžti tuščiomis ir neturi viršininkams ką pasakyti atrodo, jei pažeidėjų neradai, tai visą dieną nieko ir nedirbai. Bet labai dažnai tiesiog atlieki prevencinį darbą - ypač kai į reidą išvažiuoji automobiliu. Nuvažiuosime į Turgaus gatvę - pamatysite, koks sujudimas kyla, kai žmonės pamato mūsų mėlynąjį “kabluką”. Tikras senamiesčio atgaivinimo planas - vieni bėga “bilietėlių” pirkti, kiti skubinasi išvažiuoti”, - šypsojosi R. Pocius.

rėjo skersai. Ne vienas vairuotojas, pamatęs kontrolierių, skubėjo prie stovos skaitiklių, kiti priėjo pasitikslinti, ar šis “netyčia” nenufotografavo jo automobilio. R. Pocius patikino, jog rasti automobilių, kurių vairuotojai būtų visiškai nesumokėję už stovėjimą, retai bepasitaiko. Tuo įsitikinome ir patys. Prie pat senojo turgaus esančioje aikštelėje iš 15 stovinčių automobilių įtarimą sukėlė tik du. Vieno vairuotojas buvo susimokėjęs už stovėjimą, bet geltonojoje zonoje, kuri yra pigesnė. Užkliuvo dar vienas automobilis, kuriame esančio talono galiojimo laikas jau buvo pasibaigęs prieš kelias minutes.

Dešimties minučių taisyklė

“Ką gi - užsirašome duomenis ir šiek tiek palauksime. Turime nerašytą taisyklę - bent dešimt minučių lukterėti, gal vairuotojas tikrai tik kelioms minutėms yra nubėgęs”, - paaiškino R. Pocius. Lietuvių liaudies išmintis byloja - ilgai iešmą drožiant, šuo mėsą nusineša. Taip nutiko ir šiuo atveju. Tiksint dešimtai minutei, tarsi susitarę parbėgo abiejų automobilių vairuotojai. Pirmasis pasiteisino tik trumpam nubėgęs į turgų šlepečių nusipirkti ir kaip įrodymą pamojavo prieš nosį maišeliu, iš kurio kyšojo apavas. Kitas vairuotojas atsiprašė už vėlavimą ir žadėjo taip daugiau nedaryti. “Ką gi - nieko nepešėme. Važiuojame į kitą senojo turgaus aikštelę. Ten dažnai pasitaiko tokių pasiteisinimų: “Tik minutei. Stintų

Kad mėlynasis “kablukas” žmonių nenuteikia maloniai, įsitikinome ir patys - daugelis į jį žiū-

antrai valandai mes dar neturėjome nė vieno užfiksuoto pažeidėjo. Pamažu pradėjo kilti azartas - negi taip ir grįšime be “grobio”? Tokią akimirką apie nelaimingojo “laimikio” problemas jau nebegalvojau... Tušti išvažiavome ir iš kitos senojo turgaus aikštelės. Iš keliolikos automobilių tik vienas stovėjo be jokio talonėlio. R. Pocius vėl ramiai užfiksavo savo užrašų knygutėje “įtariamąjį” ir pradėjo skaičiuoti,

kuomet baigsis 10 minučių limitas. Spės-nespės, spės-nespės... Suspėjo. Tiksint paskutinėms sekundėms prie prabangios mašinytės sugrįžo prabangiai apsirengusi porelė, nešina, matyt, turguje pirktomis bulvėmis. Išgirdęs R. Pociaus priekaištą, kad jis nesusimokėjo už stovėjimą, vairuotojas mandagiai atsakė girdė

5


2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

vakar. šiandien. rytoj

"Vakarų ekspresas"

5

Prasidėjo vyrų atlaidai - eina stintos Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

jęs, jog už 10 minučių nereikia mokėti. Mandagiai atsiprašė ir nuvažiavo. “Žinoma, daug kas tuo manipuliuoja. Mes stengiamės žmoniškai elgtis, o vairuotojai tuo piktnaudžiauja”, - pažymėjo kontrolierius.

4

ssTIRŠTA. Sekmadienį vidurdienį ant Kuršių marių ledo vien ties Kairių poligonu žvejų buvo galima priskaičiuoti per pusę tūkstančio. Patys žvejai tikino, kad ryte jų buvę keliskart daugiau.

Kyšių neima? Žmoniškai belaukiant, kol ištiksės 10 minučių limitas, ne viena “žuvelė” paspruko ir Turgaus gatvėje. Tačiau čia nepasisekė seno aprūdijusio folksvageno vairuotojui. Nors ant jo lango buvo lipdukas, jog jis gali susimokėti telefonu, savo išmaniajame telefone patikrinęs informaciją, kontrolierius išsiaiškino, kad stovėjimo laikas pasibaigęs jau prieš 20 minučių. Dar lukterėjo 14 minučių ir ... galėjome konstatuoti, kad užfiksuotas pirmas tos dienos “laimikis”.

“Norėdami efektyvesnių rezultatų stebime aplinką. Tarkime, pamatai ant kurio nors viešbučio pakabintą informaciją, kad čia vyks konferencija, ir žinai, kad tą dieną čia gali privažiuoti daug užuomaršų. Visi žino, kada prie Pedagogikos fakulteto suvažiuoja studentai, kurie stengiasi išvengti bet kokių mokesčių. Geras laimikis gali būti prie prekybos centrų, bet reikia ateiti pėsčiomis, kad į akis taip nekristum. Tačiau realiai mūsų tikslas ne nubausti kuo daugiau pažeidėjų, o užtikrinti, kad jie visi susimokėtų. Tad važinėdami automobiliu dažniausiai dirbame preven-

1

cinį darbą”, - pasakojo R. Pocius. Nors atrodė, kad išvykai esame pasiruošę, ilgainiui ėmė šalti kojos, nosis. Tuo metu kontrolierius, atsilapojęs striukę, be pirštinių ir kepurės ramiai, neskubėdamas apžiūrinėjo savo “medžioklės plotus”. “Pietaujate?” - nedrąsiai pasiteiravau, lyg kontrolieriai būtų iš

kito molio drėbti. “Žinoma. Tik stengiuosi nepietauti toje zonoje, kurioje dirbu. Kodėl? Nes visuomet atsiranda gudručių, kurie sugalvoja pavaišinti pietumis, žinoma - avansu už “draugystę”. Kam man tokios nereikalingos smulkmenos...” - nepaperkamo kontrolieriaus įvaizdį stengėsi sudaryti R. Pocius. Jei tai tiesa, tai po dviejų valandų pasivažinėjimo pakeisti darbovietės noras tikrai nekilo. O juk ir oras pasitaikė puikus, ir vairuotojai buvo mandagūs. Ir normų nėra. Tačiau šis specifinis darbas tikrai ne kiekvienam.

Pačių žvejų teigimu, ne ką mažiau stintautojų merkė meškeres į eketes ties Juodkrante ir Preila, būriavosi ir ties Nida.

“Čia jau nieko nebėra. Kibimas baigėsi ir visi baigia išsivažinėti. Ryte buvo net kelis kartus daugiau. Kokią 9 valandą kibimas buvo toks, kad net nugara šlapia buvo, antros meškerės nebebuvo kada įmerkti - tik traukėme ir traukėme. Per kelias valandas kokius 500 stintų ištraukėme. Kitaip tariant - po 5-6 kilogramus”, - pasakojo prie Kairių poligono jau su laimikiu mašinos link kulniuojantys klaipėdietis Robertas ir iš Akmenės pažvejoti atvykęs Albertas. Pasak žvejų, ant Kuršių marių savaitgalį susirinko žvejai iš visos Lietuvos - tai esą aišku vien iš įvairiausiomis tarmėmis sklindančių kalbų. Moteriškomis akimis vaizdas ant ledo iš tiesų priminė vyrų atlaidus. Sukritę ant ledo, kai kurie net ant kelių atsiklaupę, pamažu traukė valus. “Kibimas jau pasibaigė. Teks traukti namo. Labai smagi žvejyba buvo penktadienį - nešalta ir kibo neblogai, o žvejų dar nebuvo tiek daug, kaip savaitgalį. Šįryt atvažiavome dar su tamsa - vaizdas buvo išties įspūdingas, ant ledo pilna

šviečiančių palapinių, kaip ufonautai atrodė”, - pasakojo klaipėdietis Gintas. Tačiau sutikti tų, kurie žvejojo ir naktį, nebepavyko. Stintautojai paaiškino, kad anie jau seniai namuose šildosi ir atvažiuos tik vakare vėl naktinei žvejybai. Tai esą tarsi darbas pamainomis. “Kiti ir akumuliatorius atsiveža, kad galėtų geriau teritoriją apsišviesti”, - sakė žvejys Deivis. Vyrai tikino nebijantys šalia žiojėjančių properšų. Esą yra tik vienas pavojus - einant tamsoje apsižiūrėjus į jas įkristi. Bet kadangi visi žino, kur yra išmintas takas iki kranto, tokių apsižioplinusių nepasitaiko. Kai kurie žvejai atviravo, kad žieminė žvejyba nėra pigus malonumas, neva vien aprangai tenka išleisti tūkstantį litų, ką ir kalbėti apie įrangą. Nemaža dalis vyrų traukė žuvis tiesiog plikomis rankomis. Žinoma, buvo ir tokių, kurie šil-

dėsi svaigiaisiais gėrimais, tad pamatę žurnalistus mielai pokštavo, jog visi vyrai čia renkasi tik tam, kad iš namų pabėgtų. “Ne nuo žmonos bėgu. Tiesiog vaikų daug turiu”, - juokavo neprisistatęs jaunas vyriškis ir pamokė, jog jokiu būdu negalima žvejams linkėti sėkmės. Tai esąs didžiausias įžeidimas.

Dalis žvejų jau seniai namuose šildosi ir atvažiuos tik vakare - vėl naktinei žvejybai. Tai tarsi darbas pamainomis. Pačių žvejų vertinimu, vakar Kuršių marių ledas buvo 20-30 centimetrų storio. Tuo metu Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos teigimu, ledo storis ties Nida penktadienį siekė 19 centimetrų. Bet vietomis ledas esą nėra toks tvirtas, kaip atrodo.

Daugiau nuotraukų - www.ve.lt ssLAIMIKIS. Pasak žvejų, geriausiai vakar kibo nuo 9 valandos.

Per valandą esą pavyko ištraukti po pusšimtį stintų.

Motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjų žiniai Vadovaujantis Ligos ir motinystės socialinio draudimo nuostatais (Žin., 2001, Nr. 10-284)) motinystės (tėvystės) pašalpos mokamos už praėjusį mėnesį, todėl motinystės (tėvystės) pašalpos už gruodžio mėnesį bus išmokamos šių metų sausio mėnesį. Vadovaujantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, apmokestinant išmokas gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) už praėjusį mokestinį laikotarpį (praėjusius metus), neapmokestinamasis pajamų dydis netaikomas, todėl motinystės (tėvystės) pašalpos už 2012 m. gruodžio mėnesį, išmokėtos 2013

m. sausio mėnesį, bus mažesnės už tas, kurios buvo išmokėtos už kitus 2012 m. mėnesius. Permokėtą GPM motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjai galės susigrąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikę metinę Gyventojo pajamų mokesčio deklaraciją už 2013 metus. Taip pat primename, kad moti-

nystės (tėvystės) pašalpos, į kurias teisę asmuo įgijo iki 2012 m. kovo 31 d., pervedamos į išmokos gavėjo sąskaitą ne anksčiau kaip mėnesio 15 d. Motinystės (tėvystės) pašalpos, į kurias teisę asmuo įgijo po 2012 m. kovo 31 d., į išmokos gavėjo sąskaitą pervedamos ne anksčiau kaip mėnesio 20 d. Visa informacija teikiama “Sodros” informacijos centro telefonu 1883. VSDFV Klaipėdos skyriaus informacija


6 "vakarų ekspresas"

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

sPortas “Vakarų ekspreso”sporto priedas. Sudarytojas Paulius MATULEVIČIUS. Tel. 411305, 8 674 02996, el. p. paulius@ve.lt

“Dragūnas” išsaugojo vienvaldžio lyderio vietą Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Nors Klaipėdos“Dragūno”rankininkams dėl įvairių traumų negali padėti net keturi svarbūs žaidėjai, tačiau daugkartiniai Lietuvos čempionai net nesiruošia užleisti lyderio pozicijų. Artūro Juškėno auklėtiniai šįkart Klaipėdoje Lietuvos rankinio lygos (LRL) rungtynėse rezultatu 31:23 (13:11) nugalėjo Varėnos“Ūlos”ekipą. Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Dragūniečiai pirmąjį kėlinį pirmavo 2-3 įvarčiais, tačiau antroje rungtynių dalyje įjungė aukštesnę pavarą ir varžovams jau nebepaliko vilčių.

įvarčius, 4 pridėjo Kęstutis Ikasala, 3 - Šarūnas Krisiulevičius, po 2 Rimantas Palevičius ir Eimantas Kalanta (2 iš 7 m), po 1 - Egidijus Sereičikas, Rytis Kavaliauskas ir Gediminas Barysas. “Dragūnui” negalėjo padėti kojos padikaulį susilaužęs Karolis Stropus, riešo traumą patyręs (ranka įtvirtinta į langetę) Evaldas

Pergalė - gerai, tačiau žaidimas netenkina. Jaučiasi traumuotų žaidėjų netektis. Patys komandos nariai šįkart nebuvo patenkinti savo žaidimu. Tačiau pernelyg nesiguodžiame, į viską žvelgiame optimistiškai. Artūras JUŠKĖNAS, “Dragūno” ekipos treneris “Dragūno” komandoje daugiausiai - 5 įvarčius (2 iš 7 m) pelnė Tadas Stankevičius, po 4 pridėjo Edvinas Vorobjovas (1 iš 7 m), Benas Petreikis (1) ir Gražvydas Juška, po 3 - Robertas Dulinskas, Mindaugas Dumčius ir Jonas Truchanovičius, po 2 - Arvydas Bučius ir Darius Jasinskas, 1 - Gediminas Vaitkus. “Ūlos” komandoje išsiskyrė Kęstutis Krisiulevičius, pelnęs 9

Griežė, taip pat du vartininkai: Šarūnas Mičiulis (čiurnos trauma), ir Aistis Pažemeckas (atlieka reabilitaciją po Achilo sausgyslės operacijos), Jonas Truchanovičius rungtyniauja ne visa jėga, kadangi kenčia peties skausmus. Klaipėdiečiai savo sąskaitoje turi 21 tašką (iš 12 žaistų rungtynių iškovojo 10 pergalių, po kartą sužaidė lygiosiomis bei patyrė pra-

s ISTORIJA. Dragūniečiai Varėnos “Ūlą” šį sezoną nugalėjo jau antrą kartą. Pirmoji šių komandų dvikova, vykusi 2012 metų rugsėjo 29 dieną Varėnoje, baigėsi solidesne “Dragūno” pergale – 35:23. laimėjimą) ir išlieka vienvaldžiais LRL lyderiais. Kiti LRL rungtynių rezultatai: Kauno “Granitas-Gaja-Karys” HC “Utena” - 47:30 (24:14); Pasvalio “ Triobet” - Šiaulių “Universitetas-Gubernija” - 31:29 (14:14); Kauno “LKKA-Lūšis” - HC “Vilnius” - 28:29 (13:14); VHC “Šviesa” - Alytaus “AlmeidaStronglasas” - 20:25 (11:11).

Lietuvos rankinio lygos (LRL) turnyrinė lentelė (žaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, pelnyti ir praleisti įvarčiai, įvarčių skirtumas, taškai): 1. Klaipėdos „Dragūnas“ 12 10 1 1 403:294 109 21 2. Alytaus „Almeida – Stronglasas“ 12 10 0 2 336:274 62 20 3. Kauno “Granitas–Gaja–Karys” 12 8 1 3 383:329 54 17 4. Vilniaus “VHC-Šviesa” 12 7 2 3 389:327 62 16 5. Kauno „LKKA–Lūšis“ 12 7 1 4 372:318 54 15 6. Vilniaus HC “Vilnius” 12 6 1 5 325:335 -10 13 7. Šiaulių “Universitetas–Gubernija” 12 4 1 7 337:383 -46 9 8. Varėnos „Ūla“ 12 2 0 10 268:349 -81 4 9. Pasvalio “Triobet” 12 2 0 10 323:416 -93 4 10. Utenos HC „Utena“ 12 0 1 11 299:410 -111 1

Ričardas Berankis: “Tai įsimintiniausias mačas” EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis Melburne vykstančio atvirojo Australijos čempionato, kurio prizų fondą sudaro 30 mln. Australijos dolerių, vyrų vienetų varžybų trečiajame rate - šešioliktfinalyje - šeštadienį 3:6, 4:6, 5:7 pralaimėjo olimpiniam čempionui 25-erių britui Endžiui Miurėjui (Andy Murray), kuris pasaulio reitinge užima trečiąją vietą. Nepaisant nesėkmingai susiklosčiusios mačo baigties, Lietuvos tenisininkas buvo nusiteikęs pozityviai. “Nepavyko laimėti, bet džiaugiuosi, kad pavyko jausti didelį malonumą žaidžiant tokioje pilnoje arenoje. Gal ir nepavyko savo galimybių geriau išnaudoti, bet vis tiek džiaugiamės, - sakė R. Berankis. - Žinoma, tai yra pats įsimintiniausias mano karjeros mačas. Tiek man, tiek treneriui. Ir manau, kad viskas yra labai gerai.”

Šį kartą tikrai jaudinausi ir tai pripažįstu, nes pirmą kartą teko žaisti tokį mačą ir tokioje sausakimšoje arenoje.

KOMENTARAS

“Pakvietė į Majamį”

Remigijus BALŽEKAS, Ričardo Berankio treneris Mačas - labai vykęs. Nuo pat pirmo iki pat paskutinio kamuolio buvo labai įtemptas. Ričardas iš tikrųjų kovojo gerai. Žiūrovai patenkinti ir mes patys esame labai patenkinti savo žaidimu. Pradžioje gal ir jautėsi tas jaudulys, nes žinot, kai žiūri apie 20 tūkst. aistruolių, pirmas kartas tokiame stadione, tai tas jaudulys nori nenori atsiranda. Bet po to jis atsikratė to jaudulio. Keletu momentų pritrūko patyrimo. Žinot, reikia daug mačų tokių sužaisti, kad galėtum valdyti situaciją. E. Miurėjus po mačo pasveikino su geru žaidimu, mes jį pasveikinome su pergale. Ir su jo treneriais teko kalbėti. Jie giria Ričardo žaidimą ir pakvietė vasario mėnesį kartu treniruotis Majamyje.

s SUSIDOMĖJIMAS. Naktį iš penktadienio į šeštadienį (Lietuvos laiku) Ričardo Berankio dvikovą su olimpiniu čempionu Endžiu Miurėjumi stebėjo milijonai teniso mėgėjų. Šią akistatą tiesiogiai transliavo “Eurosport” televizija. Po dvikovos iki šiol netyla kalbos apie puikų lietuvio pasirodymą.

Kaustė jaudulys 22-ejų lietuvis, kuris pasaulio reitinge užima 110-ąją vietą, teigė jautęs jaudulį prieš dvikovą su tituluotu varžovu. “Aš manau, kad kiekvienas sportininkas pradžioje jaučia jaudulį prieš bet kokį mačą. Šį kartą tikrai jaudinausi ir tai pripažįstu, nes pirmą kartą teko žaisti tokį mačą ir tokioje arenoje. Žaidžiau prieš “Top 3” žaidėją.

Vieni su jauduliu susitvarko greičiau, kiti truputėlį daugiau užtrunka. Aš džiaugiuosi, nes man irgi pavyko su tuo jauduliu susitvarkyti, - kalbėjo pajėgiausias Lietuvos tenisininkas. - Manau, svarbiais momentais neišnaudojau savo galimybių ir padariau keletą negerų sprendimų. Turėjau pasielgti atvirkščiai. Ir, žinoma, jo patirtis daug didesnė. Tai matėsi iš jo pasitikėjimo, žaidimo taktikos ir dar daug ko. Taigi, yra kur tobulėti.

Džiaugiamės, kad dabar žinome, kuria linkme reikia dirbti.” R. Berankis su treneriu Remigijumi Balžeku sekmadienį parvyko į Lietuvą. Mūsų šalies teniso rinktinės vasario 1-3 dienomis Šiaulių arenoje laukia Deviso taurės varžybų dvikova su Kipro komanda.

Sužavėjo komentatorius R. Berankis savo žaidimu sužavėjo net “Eurosport” kanalo komentatorius, tarp kurių buvo ir teniso legenda Borisas Beckeris. Komentatoriai akivaizdžiai gyrė lietuvio žaidimą. Pateikiame jums kelias frazes, kurios įrodo, kad komentatoriai palaikė lietuvį ir buvo gerokai nustebinti jo puikiu žaidimu: “R. Berankiui nieko nėra neį-

manomo“, “Nors Miurėjus ir sakė, kad treniruojasi su Berankiu, tokias lietuvio atakas jis tikrai mato pirmą kartą gyvenime“, “Pasakiškas Berankio žaidimas. Lietuvis vis dar yra rimta grėsmė Miurėjui“, “Berankis žaidžia geresnį tenisą. Koks įkvepiantis jo pasirodymas!“, “Lietuvis labai vikrus ir dinamiškas. Puiki technika ir pasitikėjimas savimi“, „Miurėjus yra greitas lyg žaibas, bet šis smūgis jam tiesiog buvo per geras“, „Jis žaidžia taip, lyg būtų pirmojo ATP reitingo 50-uko tenisininkas“, „Berankio žaidžiamas tenisas - tikrai patrauklus. Lietuvis nusipelno daugiau nei rodo rezultatas“.

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija


sPortas

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

“Fortūna” žengia antra Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos“Fortūnos”krepšininkės, treniruojamos Daliaus Ubarto, Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmenybėse namuose rezultatu 69:65 įveikė Kauno“Aisčių-LSU”ekipą ir pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą.

"vakarų ekspresas"

7

švieslentĖ

“Atlantas” įveikė lenkus

NAUJAJAM sezonui Marijampolėje besirengiantys Klaipėdos “Atlanto” žaidėjai kontrolinėse rungtynėse rezultatu 3:2 įveikė Lenkijos 2-oje lygoje rungtyniaujančią Suvalkų “Wigry” komandą. Dukart pasižymėjo atlantietis Simas Juška, kartą - “Atlante” įsitvirtinti siekiantis Klaudijus Upstas. Marijampolėje “Atlanto” dar laukia dvejos rungtynės – sausio 22 d. su Bialystoko “Jagellonia” (Lenkija), sausio 24 d. - su Alytaus “Dainavos” ekipomis. Atlantas.lt nuotr.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Klaipėdiečių sąskaitoje - 28 taškai (12 pergalių iš 16 rungtynių). Jas šalies čempionate lenkia tik Vilniaus “Kibirkšties-VIČIIKI” ekipa, surinkusi 31 tašką (15 pergalių, 1 pralaimėjimas). Dvikova su Kauno “AisčiųLSU” ekipa “Fortūnai” nebuvo lengva - 36-ąją min. kaunietės pirmavo minimalia persvara - 65:64, tačiau tritaškį pataikiusi “Fortūnos” žaidėja Lina Aglinskaitė persvėrė rezultatą savo ekipos naudai - 67:65, o legionierės Garkeivos Kaunsil (Garkeiva Council) dvitaškis, likus žaisti 1 min. 3 sek., įtvirtino jų pergalę. “Fortūnai” Gabrielė Gutkauskaitė pelnė 17 taškų, Monika Grigalauskytė (15 atk. kam.) ir Eglė Šikšniūtė (12 atk. kam.) - po 15, L. Aglinskaitė - 12. Kauno ekipai 18 taškų pelnė Laura Svarytė (15 atk. kam.), 17 - Jolanta Marmienė, 13 - Dovilė Saurazaitė. Anot Klaipėdos ekipos trenerio Daliaus Ubarto, tai buvo vienos sunkiausių sezono rungtynių: “Su Kauno komanda apskritai visada sunku žaisti. Visada mūsų kovos būna atkaklios ir laimėtojas sprendžiasi paskutinėmis minutėmis. Šįkart sunkiai sekėsi žaisti mūsų gynėjoms, legionierė neda-

Naujas Rūtos Meilutytės rekordas

s ROKIRUOTĖ. “Fortūna” (balti marškinėliai) aplenkė iki tol antroje vietoje buvusias Kauno “Hoptrans-Sirenų” krepšininkes. vė reikiamo rezultato ir dėl to mums sunkiai sekėsi užpulti. Kauno komanda tuo pačiu žaidė užti-

krintai ir dėl to teko visas rungtynes vytis, bandyti perlaužti rungtynių eigą.”

Džiaugiuosi, jog žaidėjos stengiasi, kovoja, tiki mano, kaip trenerio, filosofija, žaidimo braižu, dėl to sunkiais momentais mums būna lengviau siekti bendro tikslo. Sezono pradžioje sprendėme išlikimo lygoje tikslus, o šiandien rėmėjų ir visos komandos užsispyrimo dėka esame sėkmingame kelyje.

s PRAKTINĖ DALIS. Po teorinės dalies patyręs fitneso treneris Arvydas Mišeikis praktiškai parodys, kaip taisyklingai atlikti kojų raumenų pratimus.

Sausio 26 dieną (šeštadienį) Klaipėdoje, sporto klube“Centras” (I. Simonaitytės g. 24), organizuojamas seminaras fitneso treneriams ir kūno kultūros mokytojams.

Seminare gali dalyvauti visi norintieji ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš kitų šalies miestų. “Taisyklingai sportuoti ir maitintis turėtų mokėti net tik treneriai, bet ir kiekvienas sportuojantis

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

LMKL turnyrinė lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai) 1. Vilniaus “Kibirkštis-Viči-Iki” 16 15 1 31 2. Klaipėdos “Fortūna” 16 12 4 28 3. Kauno rajono “Hoptrans-Sirenos” 16 11 5 27 4. Marijampolės “Sūduva-Mantinga” 15 9 6 26 5. Kauno “Aistės-LSU” 16 6 10 22 6. Šiaulių “Rūta-Universitetas” 15 6 9 22 7. Utenos “Utena” 15 2 13 19 8. Vilniaus “Jaunieji talentai” 15 1 14 17

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

paulius@ve.lt

“Naftos-Universiteto” savaitgalis

KLAIPĖDOS “Naftos-Universiteto” krepšininkai savaitgalį sužaidė dar dvejas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes: penktadienį išvykoje rezultatu 72:95 turėjo pripažinti Joniškio “Delikateso” ekipos pranašumą, o šeštadienį namuose po permainingos kovos 95:105 pralaimėjo Marijampolės “SūduvosMantingos” atstovams. Dvikovoje su marijampoliečiais antrajame kėlinyje naftininkai vienu metu pirmavo 12 taškų skirtumu, tačiau antroje rungtynių pusėje jėgos ėmė sekti ir teko pripažinti varžovų pranašumą. Artimiausias rungtynes “Nafta-Universitetas” Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre žais sausio 26 dieną (šeštadienį) 16 val. su “Mažeikiais”. Dieną prieš - sausio 25-ąją (penktadienį) klaipėdiečių laukia dvikova išvykoje su Pasvalio “Triobet” ekipa.

Dalius UBARTAS, “Fortūnos” treneris

Seminaras sporto specialistams

Paulius MATULEVIČIUS

OLIMPINĖ čempionė Rūta Meilutytė Liuksemburge vykstančiose varžybose „Euro-Meet“ 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje iškovojo pirmą vietą ir pagerino Lietuvos rekordą. R. Meilutytė distanciją įveikė per 30,91 sekundės. 15 metų lietuvė taip pat dukart šioje rungtyje pagerino čempionato laiką. Atrankos etapą ji įveikė taip pat pirmoji – per 31,39 sek. Ankstesnis 50 m plaukimo krūtine rekordas priklausė taip pat R. Meilutytei. 2012 metais Prancūzijoje ji distanciją įveikė per 30,99 sek.

žmogus. Seminare gali dalyvauti kiekvienas norintis žmogus, nebūtinai treneris ar kūno kultūros mokytojas. Juk sportas - tai raktas į mūsų sveikatą”, - teigė seminarą kuruojantis Arvydas Mišeikis daugkartinis Europos bei Lietuvos kultūrizmo čempionas, asmeninis sporto klubo “Apelsinas” fitneso

treneris, turintis ilgametę patirtį ruošiant sportininkus fitneso ir kultūrizmo varžyboms. Jis yra parengęs išsamų pranešimą tema “Asmeninio trenerio darbas fitneso salėje, klientų motyvavimas”. Taip pat pranešimus apie sportuojančių žmonių mitybos ypatumus skaitys Roberta Mišeikienė - Europos ir Lietuvos fitneso čempionė, mitybos konsultantė, apie dabartinę pasaulio ir Lietuvos fitneso sporto padėtį - WFF-WBBF fitneso federacijos prezidentas klaipėdietis Edmundas Daubaras, apie maisto papildus, jų vartojimą ir derinimą - “Maistas sportui” konsultantas Audrius Šopis. Jis turi ilgametę patirtį konsultuojant profesionalius sportininkus maisto papildų derinimo klausimais. Vėliau vyks praktinė mokymo dalis - A. Mišeikis treniruoklių salėje praktiškai pademonstruos kojų raumenų treniruočių ypatumus. Treneriams, išklausiusiems seminarą, bus įteikti WFF-WBBF trenerių sertifikatai. Išsamesnė informacija apie seminarą teikiama telefonu: (8 46) 322 522.

Jaunųjų tenisininkų kovos

KLAIPĖDOS trenerių teniso federacija surengė vaikų iki 7 metų teniso turnyrą, skirtą 90-osioms Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinėms paminėti. Dalyvavo 16 pirmos ir antros klasių mokinių. Pirmąją vietą iškovojo Benediktas Trilikauskas, antrąją - Ivanas Gončaras, trečiąją - Jakaterina Kuperina. Paguodos turnyre triumfavo Edgaras Šemeta.

Įveikė Dakaro ralį

ŠEŠTADIENĮ Santjage (Čilė) finišavusio 34-ojo Dakaro ralio automobilių klasės galutinėje įskaitoje Lietuvos atstovų Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas užėmė 64-ąją vietą. Nugalėtojo titulą apgynė prancūzas Stefanas Peteranselis (“Mini”). Jis Dakaro ralio automobilių klasėje triumfavo penktąjį kartą (2004, 2005, 2007, 2012 ir 2013 m.). Automobiliu “Oscar” lenktyniavę B. Vanagas ir S. Jurgelėnas nugalėtojui pralaimėjo 31 val. 19 min. 54 sek. Iš viso klasifikuota 90 ekipažų. Motociklų klasėje bendrojoje įskaitoje pirmąją vietą užėmė prancūzas Sirilas Deprė (KTM). Jis Dakaro ralio nugalėtoju tapo penktąjį kartą (2005, 2007, 2010, 2012 ir 2013 m.). Sunkvežimių klasės nugalėtoju tapo rusas Eduardas Nikolajevas (“Kamaz”), o keturračių motociklų klasėje po trejų metų pertraukos triumfavo argentinietis Markosas Patronelis (“Yamaha”). Dakaro ralis Pietų Amerikoje buvo surengtas penktą kartą. Varžybų dalyviams iš viso teko įveikti daugiau nei 8000 km.

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija

daugiau informacijos - www.ve.lt


8 "Vakarų ekspresas"

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

autosalonas Savaitinis dienraščio “Vakarų ekspresas” priedas. Sudarytojas Tomas Gukauskas, tomas@ve.lt. Daugiau naujienų apie automobilius - www.ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai

Naujovė I

Naujovė II

Naujovė III

Nuo šeštadienio Lietuvoje įsigaliojo ES direktyva, kuri leis nuo 35 kW galios motociklus vairuoti ir A kategorijos vairuotojo pažymėjimą gauti tik sulaukus 24 metų.

Nuo šiol neišlaikius automobilių vairavimo teorijos ar praktinio egzamino pakartotinai tai bus galima daryti tik praėjus 7 dienoms.

“Regitroje” vykstantys praktinio vairavimo egzaminai jau yra filmuojami. Trys vaizdo kameros egzaminų automobiliuose fiksuoja vaizdą į priekį, vaizdą į galą bei vairuotojo ir egzaminuotojo veiksmus. EPA-ELTA, AFP, AP ir “Reuters” nuotr.

ssAUDI SQ5 TFSI apgin-

kluotas 8 laipsnių “automatu” ir 3 l 354 AG V6 motoru, kurio maksimalus sukimo momentas siekia 470 Nm.

J

AV“variklių mieste”Detroite vyksta kasmetinė Šiaurės Amerikos tarptautinė automobilių paroda (NAIAS). Renginys, kurio metu jau įvyko 40 pasaulinių naujų modelių premjerų, tęsis iki sausio 27-osios. Iš pradžių “Cobo” konferencijų ir parodų centre pradėjo veikti pirmoji - uždara - parodos dalis, kurios metu penkias dienas naujienas galėjo apžiūrėti žurnalistai ir automobilių pramonės atstovai, o užvakar šis šou atvėrė duris ir visuomenei. Europinėje Detroito automobilių parodos dalyje vienu iš pagrindinių įvykių taps 4-osios serijos BMW modelio premjera. Tiesioginiai bavarų konkurentai - bendrovė “Daimler” - pristatė visiškai naujos CLA klasės sedaną ir visą atnaujintą E klasės šeimą, trečiasis iš vokiškos trijulės – koncernas “Audi” - savo pagrindine premjera įvardino “Audi RS7 Sportback” bei SQ5 modelių debiutą. Korėjiečiai giriasi koncepciniu “Hyundai HCD-14” bei “Kia Caden-

ssBENTLEY CONTINENTAL

GT SPEED CONVERTIBLE maksimalus greitis – net 325 km/h, “šimtas” pasiekiamas per 4,1 sek.

Motorų mieste – nauji ratai za” modeliu, japoniškoms naujienoms atstovauja “Honda Urban SUV”, “Nissan Resonance Concept”, “Toyota Furia”, “Infiniti Q50” bei kiti automobiliai. Tarp svarbiausių amerikietiškų debiutų 25-ą kartą rengiamoje parodoje – nauja kultinio “Chevrolet Corvette” karta, “Cadillac” elektromobilis ELR, koncepcinis pikapas “Ford Atlas”, “Lincoln MKC” ir daug kitų modelių. Beje, Detroito autosalono metu tradiciškai paskelbti Šiaurės Ameri-

kos metų automobilio rinkimų nugalėtojai. Tarp lengvųjų automobilių geriausiu 50 žurnalistų komisija pripažino sedaną “Cadillac ATS”, aplenkusį “Ford Fusion” ir “Honda Accord” modelius, o tarp pikapų ir visureigių laimėjo “Ram 1500”, pralenkęs praėjusių metų lyderį “Range Rover Evoque”, “Ford C-Max” ir “Mazda CX-5”. Visos pagrindinės NAIAS-2013 premjeros – “Autosalono” skaitytojams. “Autosalono” informacija

ssP O R S C H E C AY E N N E

TURBO S su 4,8 l 550 AG V8 motoru ir naujasis “Cayman” – pagrindinės vokiečių kompanijos naujienos.

ssNISSAN VERSA NOTE yra penkiadurė naujos kartos mode-

lio “Versa Note”, Europoje žinomo “Tiida” vardu, modifikacija.

ssNISSAN RESONANCE. Naujausia dar vieno “Nissan” krosoverio versija įkūnija hibridinio modelio idėją. Beje, būtent taip atrodys nauja “Murano” karta.

ssCHEVROLET CORVETTE STINGRAY. Septintosios kartos

ssHYUNDAI HCD-14. Kupė tipo sedanas - tai būsimų “Hy-

undai” “premium” klasės modelių, visų pirma, antrosios kartos “korvetė” gavo “Stingray” pavadinimą ir galingiausio “Chevrolet” “Genesis”, vizija. istorijoje modelio titulą.

ssVL DESTINO: “VL Automotive” – jauna amerikiečių kompanija, “Fisker Karma” modelio pagrindu sukūrusi prabangų sportinį sedaną “Destino”.

ssTOYOTA COROLLA FURIA. Šis “konceptas” leidžia įsivaiz-

duoti, kokia bus nauja kultinio “Corolla” modelio karta.

ssMASERATI QUATTROPORTE. Šis atnaujintas modelis turėtų padidinti “Maserati” pardavimą nuo 5 000 egzempliorių per metus dabar iki 50 000 po dvejų metų.

ssACURA NSX – vienas įdomiausių Detroito parodos eksponatų. Tai – koncepcinis kupė, kurį europiečiai savo akimis išvysti galės Ženevos autosalone kovą.


2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

autosalonas

"Vakarų ekspresas"

9

ssM I N I JCW PACEMAN. ssTESLA MODEL X. Tai – atnaujinta JAV gana populiariaus

“Model S” elektromobilio versija su krosoverio kėbulu ir žuvėdros sparnų tipo durelėmis.

ssCADILLAC ELR. Šis modelis pirkėjus JAV ir Europoje pasieks

po metų. Po antvožu – “Chevrolet Volt” ir “Opel Ampera” modeliams analogiška hibridinė jėgainė.

“John Cooper Works”“patiuninguotas” variantas, JAV rinkoje pasirodysiantis kovą, kainuos nuo 36 200 dolerių.

ssMERCEDES-BENZ E klasė ssAUDI RS7 SPORTBACK po antvožu turi biturbininį 4 l V8

motorą, kuris 100 km/h greitį leidžia pasiekti vos per 3,9 sek., maksimalus greitis – 305 km/h.

ssBMW 4 – “karščiausia” bavarų naujiena. Tiesa, kol kas tai – tik koncepcinė versija, tikslus serijinio kupė pasirodymo terminas dar nežinomas.

atsinaujino “nuo – iki”: naują veidą bei techninius patobulinimus gavo ir sedanas, ir kupė, ir kabrioletas.

ssHONDA URBAN SUV CONCEPT. Subkompaktinės klasės

krosoveris, daug dalykų pasiskolinęs iš mažylio “Jazz”, rinkoje pasirodys tik 2015 metais.

ssVIA MOTORS X-TRUCK yra iš elektros tinklo pakraunamas pikapas, perdarytas iš “Chevrolet Silverado”. Žadama, esą jo kuro sąnaudos bus tokios pačios, kaip “Toyota Prius”. ssGUANGZHOU TRUMPCHI GS5. GAC, arba “Guangzhou

Automobile Group Co. Ltd” – vieninteliai kinai, išdrįsę Vakarams pristatyti savo naują kūrinį – krosoverį.

ssSHELBY FOCUS ST: “pa-

tiuninguotas” “Focus ST” bus išleistas kasmetiniu 500 egzempliorių tiražu ir kainuos nuo 14 995 dolerių.

ssACURA MDX kol kas tėra naujojo krosoverio prototipas, tačiau japonai teigia, kad iki serijinės gamybos – vos vienas žingsnis. Galima ir hibridinė versija.

ssMERCEDES-BENZ CLA

sedanas “mersų” gamoje bus laipteliu žemiau už 4 durelių kupė CLS, bus siūloma ir visų 4 varomųjų ratų versija “4Matic”.

ssJEEP GRAND CHERO-

KEE. Atnaujintas visureigis turės 8 laipsnių “automatą” ZF, centrinėje konsolėje – multimedijos sistema su 8,4 colio monitoriumi.

ssLINCOLN MKC CONCEPT. Teigiama, kad ir serijinė šio liuk-

ssVOLKSWAGEN CROSSBLUE. 7 vietų visureigis skirtas JAV

rinkai, kur turės konkuruoti su “Ford Explorer”, “Nissan Pathfinder” bei “Toyota Highlander”.

ssKIA CADENZA – svarbiausia “Kia” koncerno premjera, skirta

JAV rinkoje įveikti tokius konkurentus, kaip “Buick LaCrosse” ir “Toyota Avalon”.

ssB M W 6 G R A N C O U P E kaina – nuo 129 tūkst. eurų, už atskirą mokestį pirkėjas gaus sportines “M GmbH” sėdynes, GPS sistemą ir “Bang & Olufsen” garso aparatūrą.

ssFORD ATLAS “konceptas” demonstruoja, kaip atrodys ir kokias technologijas gaus nauja JAV rinkoje populiariausio pikapo F-150 karta.

so klasės “parketinio” visureigio versija atrodys taip pat, kaip ir koncepcinis modelis.

ssINFINITI Q50. Naujasis japonų sedanas “Infiniti” modelių eilėje pakeis G klasės atstovą. Variklis – 3,7 l V6, bus ir hibridinė versija.


10 "Vakarų ekspresas"

šią savaitę

TREČIADIENIS, SAUSIO 23 D.

ssKlaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) 19 val. “Idioteatro” komedija “Ša, kalba mamos!”, režisieriusstatytojas Aidas Giniotis, vaidina Redita Dominaitytė, Saulė Degutytė, Aldona Vilutytė, Gabija Ryškuvienė, Kristina Mauruševičiūtė, Lina Budzeikaitė. Jei esi jauna mama ir atėjusi susitikti su drauge pastebi, kad tavo švarkelio atlapas suteptas kūdikio atpilta košele - verkti ar juoktis? O jei nieko iš aplinkinių nesudomina tavo pasakojimas apie trečiąjį tavo mažyliui išdygusį dantį? Ir tavo vyras, grįžęs namo, po pusvalandžio pareiškia, kad negali ištverti “viso to bardako” - verkti ar juoktis? “Juoktis! - sako komedijos kūrėjos. - Juoktis ir džiaugtis kiekviena stebuklinga motinystės akimirka!”

laisvalaik

Dienraščio“Vakarų ekspresas” laisvalaikio priedas. Sudarytoja Irma STASIULIENĖ, el. p. irma@v

Teatras KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

25, 26 d. 18 val. premjera! K. Čerčil drama “Top Girls (neprilygstamosios)”, rež. G. Padegimas. 27 d. 12 val. S. Maršako “Katės namai”, rež. D. Rabašauskas. 30 d. 18 val. meilės istorija I. Šeiniaus “Kuprelis”, rež. K.Macijauskas.

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

27 d. 12 val. Kolonų salėje F. Poulenco muzikinė

pasaka vaikams “Drambliuko Babaro istorija”. KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

PENKTADIENIS, SAUSIO 25 D.

26 d. 12 val. spektaklis vaikams “Vištytė ir gaidelis”,

mųjų kvintetas “Vilniaus Brass”: Laurynas Lapė (trimitas), Aretas Baranauskas (trimitas), Linas Dakinevičius (valtorna), Marius Balčytis (trombonas), Sergijus Kirsenka (tūba). Dalyvauja aktoriai Gelminė Glemžaitė ir Gabrielius Zapalskis. Teatralizuotame koncerte visai šeimai išgirsite nuotaikingą muzikinę pasaką apie narsuolį Čipoliną ir jo draugus - linksmąją Ridikutę, išmintingąjį Vyšniuką, gražiąją Magnoliją, kurie nugali pikčiurną princą Citroną ir sinjorą Pomidorą. Skambant uždegančiai armėnų kompozitoriaus K. Chačaturiano muzikai tikrai norėsis trypte trypti ir energingai ploti!

“Raudonkepuraitė”, rež. G. Radvilavičiūtė.

ssKlaipėdos koncertų salėje 18 val. koncertas visai šeimai “Čipolino nuotykiai”, atlieka varinių pučia-

rež. G. Radvilavičiūtė.

21, 22 d. 10 val. Klaipėdos universiteto Menų fa-

kulteto Instrumentinės muzikos katedros studentų egzaminas-koncertas (nemokamai).

Renginiai KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, “Bilietai.LT”

tykiai”. Varinių pučiamųjų kvintetas “Vilniaus Brass”, dalyvauja aktoriai G. Glemžaitė ir G. Zapalskis. Programoje: K. Chačaturiano baleto “Čipolinas” muzika (15 Lt, taikoma “Šeimos bilieto” nuolaida). 30 d. 18 val. “Serenada orkestrui” - meistriškumo savaitės baigiamasis koncertas. Klaipėdos kamerinis orkestras, dirigentas T. Furi (Šveicarija) (20, 30 Lt, nuolaidos galioja). Kiti renginiai

23 d. 19 val. “Idioteatro” spektaklis “Ša, kalba

(Taikos pr. 70) 18 val. Klaipėdos dramos teatro premjera! C. Churchill “Top Girls” (“Neprilygstamosios”), rež. Gytis Padegimas, choreografė Agnija Šeiko, dailininkė Birutė Ukrinaitė, kompozitorius Gintaras Kizevičius, kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė, vaidina: Alina Mikitavičiūtė, Jūratė Jankauskaitė, Regina Šaltenytė, Jolanta Puodėnaitė, Renata Idzelytė, Eglė Barauskaitė, Eglė Jackaitė, Simona Šakinytė. “Top Girls” struktūra neįprasta - tai trys visiškai atskiri veiksmai, kuriuose kartojasi tik vienas personažas, Marlenė, o laiko ir tikrovės procesai tarsi atgręžti atgal - pjesė prasideda nuo fantastinio lygmens, sudaryto iš daugialypių praeities klodų, antrame veiksme ji šokteli į šių laikų tikrovę, tačiau aplenkia trečio veiksmo įvykius, galiausiai grąžinančius mus į realios sekos pradžią, kurios rezultatus jau žinome. Spektaklis bus rodomas ir šeštadienį, sausio 26 d.

ŠEŠTADIENIS, SAUSIO 26 D.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 12

val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių spektaklis mažiems ir dideliems “Ežiuko pasakos”, rež. Kamilė Kondrotaitė, vaidina: Liudas Vyšniauskas, Kamilė Kondrotaitė, Vaida Čiuželytė ir Sigita Bartulytė. S. Kozlovo pasakų miškas - atskiras pasaulis. Jame kiekvienas žvėriukas gyvena savo namelyje, kaupia malkas ir maisto atsargas, kūrena krosnelę, žiūri į ugnį, klausosi vėjo ir lietaus...

ssKlaipėdos lėlių teatre (Vežėjų g. 4) 12 val. spektaklis vaikams “Vištytė ir gaidelis”, rež. Gintarė Radvi-

lavičiūtė, vaidina Linas Zubė ir Renata Kutaitė. Tai lėliškas detektyvas mažiesiems su gera juoko doze. Linksmas, nuotaikingas, spalvingas vaidinimas su lėlėmis apie tai, jog ieškant teisybės, kartais nukenčia visai nekaltas. Ši pasaka - puikus pavyzdys, kaip iš degtuko priskaldomas pilnas vežimas malkų. Gaidelis išmuša vištytei akelę ir apkaltina lazdyną. Bobutė su dieduku puola ieškoti teisybės. Aišku, niekas nenori prisiimti atsakomybės už išmuštą akelę, todėl gaidelis, lazdynas, ožys-avinas, kiaulė, netgi diedukas su bobute suranda, ant ko suversti bėdą. Už viską atsiima vilkas.

KU MF KONCERTŲ SALĖ K. Donelaičio g. 4

27 d. 12 val. premjera! Spektaklis visai šeimai

25 d. 18 val. koncertas visai šeimai “Čipolino nuo-

ssKultūros centre Žvejų rūmuose

25-02 09 d. penktadieniais 17 val., šeštadieniais 11 val. Meno kiemo dirbtuvėse edukaciniai užsiėmimai “Gaminame Užgavėnių kaukę” (dalyviai susipažins su Užgavėnių personažų įvaizdžiu bei pasigamins kaukę papjė mašė technika, priemonėmis aprūpina organizatoriai, 2 užsiėmimų kaina 20 Lt, registruotis tel. (8 46) 310022). 31 d. 18 val. centro salėje “Užgavėnės. Dainos, šokiai, oracijos”. Svečiuose Vilniaus etninės kultūros centro vyr. koordinatorė Loreta Šarkaitė. Meno kiemo dirbtuvėse (Daržų g. 10) veikia KVLC klubo “Žuvėdra” auklėtinių Užgavėnių kaukių paroda (iki 02 12). Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. jaunimui skirtas projektas “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakarai “Vožiniai” (nemokamai). Trečiadieniais 10-12 val. etnologės Valerijos Jankūnaitės konsultacijos kalendorinių švenčių klausimais (registruotis tel. 310022). Ketvirtadieniais 15-16.30 val. dailininkės Elenos Matulionienės konsultacijos tautinio kostiumo klausimais (tel. 410108).

mamos”, vaidina A. Vilutytė, G. Jaraminaitė-Ryškuvienė, L. Budzeikaitė, R. Dominaitytė, S. Degutytė, K. Mauruševičiūtė (“Tiketa”). 27 d. 13 val. muzikinė teatralizuota popietė vaikams “Linksmosios natos ieško La” (bilietai klube “Grock”, Ligoninės g. 16, ir 1 val. prieš renginį Koncertų salėje). 27 d. 18 val. grupė “Ačiū kubu”: R. Vaičiūtė (vokalas), M. Liutikas (klavišiniai), M. Eiva (mušamieji), D. Levencovas (trimitas, perkusija), A. Isojanas (kontrabosas), svečiai: E. Bodrovaitė, V. Rukas, S. Bogužaitė, E. Žaltauskas (bilietai - klube “Grock”, Ligoninės g. 16, ir 1 val. prieš renginį Koncertų salėje). 29 d. 19 val. “Domino” teatro komedija “Žirklės” (“Bilietai.LT”). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI

TAUTINIŲ KULTŪRŲ CENTRAS K. Donelaičio g. 6B, inf. tel. (8 46) 210283

30 d. 17 val. seminaras “Tautinių mažumų integracijos į visuomeninį ir kultūrinį Lietuvos gyvenimą aspektai”, kviečiami klaipėdiečiai ir tautinių mažumų bendruomenių atstovai. Registruotis tel. (8 46) 210283. 31 d. 16 val. Kaliningradas - Klaipėda: “Literatūrinis draugystės tiltas”. Susitikimas su poetais Sergejumi Michailovu, Igoriu Belovu (Kaliningradas) ir Andrejumi Tozikovu, dalyvaus literatė Barbara Jaroszuk (Lenkija). Bus pristatyti rusų almanachai “Saulėtas smūgis”, “Paralelės” ir S. Michailovo knyga “Visavertis gyvenimas”.

LCC TARPTAUTINIS UNIVERSITETAS Kretingos g. 36, Neufeldo auditorija

26 d. 18 val. Klaipėdos krikščioniškas kitokio

kino klubas kviečia žiūrėti filmą “Bus kraujo” (rež. P. T. Andersonas, 2007 m., JAV, 158 min.), vakaro svečias - evangelikų reformatų teologas Holgeris Lahayne (nemokamai).

KLAIPĖDOS APSKRITIES VIEŠOJI I. SIMONAITYTĖS BIBLIOTEKA

Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt

Herkaus Manto g. 25

26 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių

21 d. 17 val. Renginių salėje Klaipėdos krašto prijungimo 90-mečiui skirta muzikinė popietė “Aš nusieisiu į Klaipėdužę. Pamario krašto etnoatspindžiai”, dalyvauja S. Šimkaus konservatorijos dėstytojai ir moksleiviai, ansambliai “Kuršiukas”, “Žilvinas” ir kt. 23 d. 17 val. Gerlacho palėpėje I. Simonaitytės literatūrinės premijos įteikimas rašytojams Algiui Kukliui ir Sergejui Isajevui (Clandestinui). 28 d. 17 val. Renginių salėje XVII a. istorinio šaltinio Michele Bianchi (Alberto Vimina) Lenkijos pilietinių karų istorijos (Historia delle Guerre civili di Polonia) pristatymas. Galerijoje 13L Sauliaus Jokužio fotografijos darbų paroda “Laiko atodangos” (iki 02 01). Vaikų skyriuje spaudinių paroda “Kas žmogiuko širdyje” A. Matučio 90-osioms metinėms (iki 01 25). M. Mažvydo progimnazijos 7-8 kl. moksleivių darbų paroda “Žvilgsnis į Senovės Egiptą” (iki 02 09). Muzikos skyriuje Vytauto Dvariono metalo plastikos paroda “Veidrodžiai” (iki 03 08).

spektaklis mažiems ir dideliems“Ežiuko pasakos”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną 12 Lt, “Bilietai.LT”). 28 d. 19 val. Pilies teatro poetinis spektaklis Maironio “Susiliejimai”, rež. A. Vizgirda (15 Lt, “Tiketa”). 31 d. 19 val. Pilies teatro komedija D. Fo ir F. Rame “Aš laukiu tavęs, mielasis”, rež. A. Vizgirda (15 Lt, “Tiketa”). KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRAS Bažnyčių g. 4, www.kulturpolis.lt KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

26 d. 12 val. šeimų savaitgalis “Pabaik plakatą”.

Užsiėmimai mokami. Registracija: virginija@ kulturpolis.lt, tel. (8 46) 313691. Meno kiemas, Bažnyčių g. 4

Maris Grosbahs instaliacija “Minčių lizdas” (iki 01 27).

KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

24, 31, 02 07 d. 18 val. Meno kiemo dirbtuvėse

(Daržų g. 10) edukaciniai užsiėmimai “Drožiame medines Užgavėnių kaukes”(priemonėmis aprūpina organizatoriai, 30 Lt už 3 užsiėmimus, registruotis tel. (8 46) 310022).

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA Meno skyrius, J. Janonio g. 9

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno


kio gidas Pirmadienis 2013 01 21

. irma@ve.lt. Daugiau laisvalaikio skaitinių - www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/renginiai/ tapybos kursų dalyvių kūrybos darbų paroda “art

Mix” (iki 02 15). Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos rengiamo gražiausios ir populiariausios 2012 metų Klaipėdoje išleistos knygos konkursas-paroda (iki 02 26).

FRIEDRICHO PASAŽAS Friedricho smuklė

Pempininkų filialas (Taikos pr. 79/81A)

“Gražinos Studio” kalėdinių atvirukų, kvietimų,

dovanėlių pakavimo paroda “Artėjančių švenčių proga linkiu...” (iki 01 31). Vaikų skyrius, Danės g. 7

M. Montessori mokyklos-darželio ugdytinių darbų

paroda “Žiemos pasaka” (iki 01 31).

Parodos

24 d. 20.30 val. Herbis Kopfas (Šveicarija, boso gitara) ir E. Jonavičiaus vadovaujamas “Jazz Trio”. 25 d. 20.30 val. “Jazz kvartetas” ir Klaipėdos muzikantų jam session. 26 d. 20.30 val. A. Ivanauskas “Fara” ir legendinė Lietuvos grupė “Rondo”. Friedricho bistro, Herkaus Manto g. 5

26 d. 21 val. grupė “Trys apelsinai”.

BILIARDINĖ-BARAS “BLACK BALL” Herkaus Manto g. 31, PC “Žemaitija”, II a., tel. 865557772, www.blackball.lt

Sunkūs laikai - lengvos kainos! Moksleiviams

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

Šiuolaikinio Švedijos meno paroda “Falling from

Grace” (iki 02 24).

“RŪTŲ” GALERIJA

ir senjorams nuo 5 Lt. Žaidžiant vienam - 50 proc. nuolaida.

Muziejai

ssKlaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Kolonų salėje, 12 val. F. Pulenko muzikinė

pasaka vaikams “Drambliuko Babaro istorija”, rež. Rima Sasnauskaitė, vaidmenis atlieka Aurelija Dovydaitienė, Šarūnas Juškevičius, Stanislovas Rezgevičius, Jūratė Gedminienė arba Reda Jucevičienė. Pagal Žano Brunhofo knygelę “Pasaka apie Babarą” garsus prancūzų kompozitorius Fransis Pulenkas (1899-1963) sukūrė muzikinį kūrinį. Teigiama, kad kas ketvirtas prancūzas pažįsta mažąjį drambliuką žaliu kostiumu, priklausantį ne tik vaikystės pasauliui, bet ir esantį prancūzų kultūros dalimi.

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS Smiltynės g. 3, inf. tel. (8 46) 492250, 869837299, el. p. ljm@muziejus.lt, www.muziejus.lt, www.jurumuziejus.blogas.lt

Danės g. 9

Sausį lankytojai kviečiami ne tik susipažinti su mu-

Ernesto Žvaigždino tapybos darbų paroda (iki

ziejaus ekspozicijomis ir gyvūnais, bet ir pasivaišinti nemokama kava bei arbata. 12 val. jų laukia pažintis su muziejaus akvariumų gyvūnija, 13-15 val. bendravimas prie kavos ar arbatos puodelio. Šaltuoju metų laiku lankytojus, persikėlusius iš Klaipėdos į Smiltynę 10 ir 11.30 val. pėsčiųjų keltais, iki muziejaus nuveža specialus autobusas. Muziejus dirba šeštadieniais ir sekmadieniais 10.30-17 val.

02 08).

“Katės namai”, rež. Darius Rabašauskas, vaidina A. Mikitavičiūtė, A. Eisimantas, D. Švirėnas, L. Krušnaitė, L. Lukošius, R. Idzelytė, R. Pelakauskas, S. Gaudušytė, S. Šakinytė, T. Gailiutė. Rusų rašytojo S. Maršako kūryba iki šiol žavisi mažieji žiūrovai. “Katės namai” - tai paprasta, smagi ir spalvinga istorija apie vieną išpaikusią šeimynėlę, per savo turtus pamiršusią svarbiausią dalyką - širdies gerumą...

25 d. 21 val. “Patruliai”. 26 d. 21 val. muzika gyvai ir šokiai.

L/d “Giliukas” vaikų kūrybinių darbų paroda “Žiemos linksmybės” (iki 02 20).

02 02).

SEKMADIENIS, SAUSIO 27 D.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 12 val. Klaipėdos dramos teatro spektaklis vaikams S. Maršako

LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA”

Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390

Rolandos Šneiderytės akvarelių paroda (iki

"Vakarų ekspresas" 11

Debreceno g. 61A, tel. 300855

Girulių filialas, Šlaito g. 10A

Centrinė biblioteka, Turgaus g. 8

šią savaitę

LDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA Liepų g. 33

TAUTODAILĖS SALONAS “MARGINIAI” Sukilėlių g. 4

Klaipėdos krašto tautodailininkų fotodarbų paroda (iki 01 30).

Kinas “FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Tyli naktis” (nacionalinė premjera, juodojo humo-

ro drama, N-18) - 17.30, 19.45, 22 val. “Paskutinė tvirtovė” (premjera, veiksmo, N-13) - 14, 16.30, 19, 21.30 val. “Ištrūkęs Džango” (premjera, veiksmo trileris, N-16) - LNK kino startas 24 d. 19 val. “Kietašikniai” (komedija, N-16) - 13.45, 16.15, 18.45, 21.15 val. “Ralfas Griovėjas” (dubl. liet. animac., V) - 3D: 10.15, 12.30, 15.15 val.; ne 3D: 13.20, 16, 18.15 val. “Cirque du Soleil. Visatos pakrašty” (3D, dubl. liet., cirkas, “fantasy”, V) - 12.45, 15 val. “Hobitas. Nelaukta kelionė” (fantastinis nuotykių, N-7) - 10.45, 21 val. “Vargdieniai” (muzikinė drama, N-13) - 14.30, 17.45 val. “Su Naujaisiais, mamos!” (rusų komedija, N-7) - 20.45 val. “Zambezija” (3D, dubl. liet. animac. komedija, V) - 10.30 val. “Pi gyvenimas” (nuotykių drama, N-7) - 3D: 18.30 val. (24 d. nevyks); ne 3D: 11.15 val. “Gangsterių medžiotojai” (veiksmo trileris, N-13) - 21.30 val. (24 d. nevyks). “Legendos susivienija” (dubl. liet. animac., V) - 11.30 val.

Klubai 3D VAIZDO KLUBAS “RELAX CUBE” Vingio g. 29, tel. (8 46) 474999; Taikos pr.81, tel. (8 46) 490491, www.3drelaxclub.lt

Kasdien galite žiūrėti pasirinktą televizijos ar sporto

programą 12 kv. metrų ekrane! Kompiuteriniai žaidimai, filmai ir animaciniai filmukai vaikams 3D formatu iš mūsų siūlomo sąrašo - tik 4 Lt už val. Organizuojame šventes vaikams.

Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės grafikos darbų paroda “Kasdienybės valandos” (iki 02 24). Vytauto Kašubos kūrybos ekspozicija “Žmogaus misterija”. Paroda “Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę”. Prano Domšaičio tapybos ekspozicija. Dailininko marinisto Česlovo Janušo (1907-1993, JAV) nuolatinė kūrinių ekspozicija “Prie Baltijos ir prie Atlanto”. Antradieniais 17 val. Dailės studija suaugusiems. Darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val.

MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS Didžioji Vandens g. 6, tel. 410527

Klaipėdos bei visos Mažosios Lietuvos krašto istoriją

atspindi muziejuje eksponuojami įvairūs radiniai, aptikti archeologinių kasinėjimų metu, daug XX a. pradžios miestelėnų apyvokos reikmenų, baldų bei indų. Kiekvieną antrąjį mėnesio šeštadienį Klaipėdos 760 metų sukakties proga klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kurti grafikos darbus, skirtus savo miestui. Darbo laikas: II-VI 10-18 val. KLAIPĖDOS LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS Liepų g. 12, tel. 410413, el. p. klm@takas.lt

Paroda “Laikrodžiai iš Lietuvos nacionalinių muziejų rinkinių” (iki 06 01). Viena didžiausių Europoje laikrodžių ekspozicijų supažindina su laiko matavimo prietaisų istorine raida - kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais. Ekspozicija “Laikrodininko dirbtuvė” supažindina su XVI-XIX a. laikrodžių gamybos, remonto bei apdailos senoviniais įrankiais. Muziejaus darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val.

KLAIPĖDOS UNIVERSITETO BOTANIKOS SODAS Kretingos g. 92, tel. 398833, 8 611 14644

Botanikos sodas kviečia lankytojus pasigėrėti gamtos grožiu. Apsilankyti galite: I-V 8-18 val., VI 9-15 val.

ssKlaipėdos lėlių teatre

12 val. premjera! Spektaklis visai šeimai “Raudonkepuraitė”, rež. Gintarė Radvilavičiūtė, dailininkė, lėlių kūrėja Viktorija Dambrauskaitė, vaidina Renata Kutaitė ir Karolina Jurkštaitė. Spektaklio kūrėjai tvirtina pernelyg nenutolę nuo pasakos originalo, tiesiog į ją pasižiūrėję kitu kampu iš vilko pozicijos: kodėl vilkas Albinas praryja Raudonkepuraitę ir senelę? Kas verčia jį taip elgtis? Ką reiškia būti kitokiam?.. Aplinkinių patyčios skatina nepasiduoti, kovoti pasirinktomis ar primestomis kovos formomis, dažnai tik prajuokinančiomis aplinkinius arba dar blogiau - užtraukiančiomis jų rūstybę.

ssKlaipėdos koncertų salėje

13 val. muzikinė teatralizuota programa vaikams “Linksmosios natos” ieško “La”. “Linksmosios natos” - tai jaunų talentingų Klaipėdos aktorių komanda, kuri paruošė pasirodymą vaikams ir tiems, kurie dar moka žaisti. Popietės metu personažai kartu su vaikais žaidžia, dainuoja, atlieka ritminius numerius, bendrauja ir pokštauja įtraukdami ir žiūrovus. Programą papildo cirko ir akrobatikos elementai. Organizatorius - klubas “Grock”.

ssKlaipėdos koncertų salėje 18 val. grupės “Ačiū kubu” ir svečių koncertas. “Ačiū Kubu” - jaunų talentingų uostamiesčio muzikų komanda. Grupės lyderė vokalistė Raimonda Vaičiūtė yra įvairių tarptautinių konkursų laureatė, džiazo festivalių dalyvė. Grupės atliekama originali muzika spalvinga, jauki, suteikianti pozityvumo. “Ačiū kubu”: Raimonda Vaičiūtė (vokalas), Mantas Liutikas (klavišiniai), Dmitrijus Levencovas (trimitas, perkusija), Armanas Isojanas (kontrabosas), Mykolas Eiva (mušamieji). Koncerto svečiai: Edita Bodrovaitė, Vaidotas Rukas, Saulė Bogužaitė, Edgaras Žaltauskas. Organizatorius - klubas “Grock”.

Eltos, “Vakarų ekspreso”, “Respublikos” archyvų ir organizatorių nuotr.


12 "vakarų ekspresas"

diena Po dienos

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (276) Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

“Vakarų ekspresas”tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien žingsniuosime į daugelio klaipėdiečių beveik antruosius namus (juk dėl įvairių priežasčių ir reikmių juose yra pabuvojęs kone kiekvienas) - Herkaus Manto gatvės 25-ąjį, kuris šiandien priklauso Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos pastatų kompleksui.

Biblioteka

s ŠIANDIENA. Šiandieniniame I. Simonaitytės bibliotekos komplekso viename pastatų - Herkaus

Gražina JUODYTĖ

grazina@ve.lt

Ir ko tik šis vienas gražiausių Herkaus Manto gatvės architektūrinių puošmenų nėra matęs: ir pirklių, statydinusių šį namą, puikybę, ir labai turtingų bei įtakingų miestelėnų Gerlachų, perstačiusių šį pastatą, dinastijos didybę, ir prancūzmečio generolo Dominyko Odry rezidencijos svečius bei viešnias. Ir jau vėliau prieškario bei pokario bibliotekininkų pastangas šviesti bei mokslinti klaipėdiečius.

lipdinių, duryse - drožinėtų detalių. Į sudėtingą išorinių durų metalinių grotelių ornamentą įkomponuota savininko monograma “H. G.” Pietinio portalo archivolte yra ir reljefinė kompozicija, kurioje sparnuota moteris saugo gėrybes nešančius vaikus. Ji taip pat namui teikia išskirtinumo.

Manto g. 25-ajame - galima rasti autentiškų, tiesa, restauruotų detalių.

Pirklių buveinės Pirmasis žinomas žemės sklypo, ant kurio dabar stūkso Herkaus Manto g. 25-asis namas, savininkas buvo pirklys Karlas Fridrikas Grafas (Carl Friedrich Graff). Namas žymimas 1840 m. miesto plane. Istoriko Jono Tatorio studijoje nurodoma, kad K. F. Grafas į pirklių organizaciją įstojo 1852 m. ir su kitu pirkliu turėjo prekybos firmą. Vėliau sklypo savininke nurodoma pirklio našlė C. Liedtkė. Name gyveno ir du pirkliai nuomininkai.

Nuotraukos iš Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos fondų (Arbeitsgemeinschaft der Memel landkreise archyvas).

s BIBLIOTEKA. Pirmoji miesto biblioteka buvo įkurta Herkaus Manto g. 20 name (šiandien čia - “Lūjos” restoranas). Kai čia pasidarė per ankšta - ir fondams, ir skaitytojams, miestas 1935 m. pasirūpino nupirkti iš Hermano Gerlacho našlės Marie rezidenciją ir ją pritaikyti bibliotekai.

Pagal 1857 m. miesto planą sprendžiama, kad tas pirklių namas buvęs nedidelis, mūrinis. Jis stovėjo prie pat šaligatvio linijos ir kiemo pusėn turėjo prasikišusį tambūrą. Manoma, kad namas buvęs vieno aukšto, tradiciškai su priemene namo centre. Būtent tokios stilistikos namai XIX a. pirmojoje pusėje buvo statomi šioje ir kitose miesto gatvėse.

tas?) ir patrauktas į sklypo gilumą statant naują pastatą - rezidenciją. Namas statyti baigtas 1874 m. Miesto laikraštyje jis buvo giriamas kaip gražiausias mieste, žinoma, puošęs ir visą gatvę.

Ši namo valda Gerlachams priklausė ilgai - iki 1935 metų, kai miestas iš Hermano Gerlacho našlės Marie Gerlach nupirko pastatą miesto bibliotekai. Matyt, M. Gerlach pastatą miestui perleido labai geromis sąlygomis, nes iš miesto biudžeto jai iki mirties (1937 m.) buvo mokama pensija. Po šio sandėrio miesto biblioteka iš Herkaus Manto g. 20 namo (dabar restoranas “Lūja”), kur jau buvo per ankšta, persikraustė į šį pastatą. Pir-

Gerlachų palikimas XIX a. antrojoje pusėje šią valdą nupirko kitas pirklys - Gerlachas. Gerlachai buvo vieni turtingiausių miško medžiagos pirklių, lentpjūvių savininkų Klaipėdoje. Ši pavardė mieste buvo labai paplitusi. Klaipėdos pirklių organizacijos sąraše 1822 m. įregistruotą galima atrasti J. G. Gerlacho pavardę, jo sūnų Heinricho Gerlacho - 1866 m., o Hermano Gerlacho - 1872. Beje, pastarasis ėjo ir Italijos vicekonsulo pareigas. Iš 11 J. G. Gerlacho vaikų Klaipėdoje gyveno ir tęsė tėvo verslo imperijos darbus vyriausiasis sūnus Eduardas Gotlibas Gerlachas. Jam pasimirus, medienos, lentpjūvių verslą perėmė Hermanas ir Heinrichas, o Herkaus Manto g. 25-ąjį namą paveldėjo Hermanas. Šis, būdamas 28 metų, ėmėsi naujo namo statybos. Senasis buvo nugriautas (o gal ir gaisro sunaikin-

s REZIDENCIJA. Hermano Gerlacho rezidencija fotografuota gal-

būt 1939 metais, nes transparante tarp namų - nacių himno citata.

Deja, kas projektavo šį pastatą nežinoma. Pasak specialistų, to meto architektai, projektuodami turtingų miestiečių namus erdviuose naujamiesčio sklypuose, galėjo būti išradingesni, nes nereikėjo derintis prie gretimų pastatų. Todėl šie namai išsiskyrė puošnumu, lipdinių gausa. Prie tokių priskiriamas ir Herkaus Manto g. 25 namas, kurio laiptinė suprojektuota ne centre, o pastato krašte. Iš gatvės pusės pristatytas didelis, korintinėmis kolonomis remtas balkonas. Fasaduose gausu

masis miesto bibliotekos direktorius 1920-1925 m. buvo meno istorijos daktaras Georgas Kempas. Na, o biblioteka Gerlacho name veikė net ir II pasaulinio karo metais. Kur išvežė ir kas priglaudė čia iki 1945 m. kauptus fondus, neaišku. Bus daugiau. Pradžia - 2007 m. balandžio 23 d., išeina pirmadieniais. “Vakarų ekspreso” portale www.ve.lt skaitytojai “Akvareles” vienoje vietoje gali rasti meniu juostoje paspaudę nuorodą “Klaipėda”.

“Būk mano draugas”. “Sesutės” Dienraštis“Vakarų ekspresas”ir portalas www.VE.lt, bendradarbiaudami su gyvūnų globos namais“5 pėdutės”, tęsia projektą“Būk mano draugas”, padėjusį rasti namus kelioms dešimtims likimo nuskriaustų keturkojų. Šį kartą jūsų dėmesio laukia praėjusį kartą pristatytos kalytės Bitės vaikai. Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt

Naujų namų ieškanti šarpėjaus mišrūnė Bitė turėjo keturis vaikus. Šiuo metu šeimininkų ieško dvi likusios jos “dukrytės”. Mažylės yra trijų mėnesių amžiaus. Nors jos dar visai jaunutės, tačiau savo stotu gali lygiuotis su daugeliu suaugusių šunų. Kalytės yra gana stambios ir augs didelės. Viena iš jų, pūkuotu kailiu, yra panaši į Kaukazo aviganį. Kas žino, galbūt mažylių tėtis buvo stambus ir kilmingas Kaukazo aviganių patinas? Abi “sesutės” yra draugiškos ir žaismingos, mėgsta žmonių kom-

paniją. Tiesa, trumpaplaukė mažylė yra šiek tiek drąsesnė ir energingesnė už savo “sesę”. Pamačiusi žmogų, ji tuojau pat puola sveikintis, prašosi glostoma, kviečia žaisti. Kaukaziukė, kaip ją meiliai vadina prieglaudos darbuotojai, pamačiusi nepažįstamus žmones elgiasi kiek atsargiau ir pirmojo susitikimo metu ant kaklo nesikaria, tačiau prieglaudos darbuotojai užtikrina - artimiau susipažinusi, ji

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

s ŠIOS MAŽYLĖS - dvi skirtingos,

tačiau vienodai meilios kalytės.

bet kurį laikys savo geru draugu ir apdovanos dėmesiu. Kalytės yra paskiepytos, nukirminuotos ir gali bet kada keliauti į naujus namus.

INFORMACIJA Trumpą filmuką ir pasakojimą apie “sesutes” galite rasti portale www.VE.lt, rubrikoje “Projektai”/”Būk mano draugas”. Kviečiame jus nelikti abejingus. Galbūt čia laukia būtent jūsų būsimas geriausias draugas. Jeigu norite priglausti vieną iš kalyčių ar kurį nors kitą “5 pėdučių” globotinį, skambinkite telefonu 8 620 15481 (Natalija) arba atvykite į gyvūnų prieglaudą “5 pėdutės” (Jūrininkų pr. 38, Klaipėda).


2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

N UOM A

Muzikinių instrumentų išpardavimas!

2 kambarių butą centre, Šilutėje, šalia

Akordeonai, armonikos, bajanai, pučiamieji,

senelių namų (38 kv. m, 4/2 a., visi patogu-

pianinai, sintezatoriai. Tel. 8 603 10 867.

mai). Tel. 8 616 49 689.

66649

66259

Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo

Nebrangiai atvežame lapuočių medienos

6 a sodą Šernuose su gyvenamu namu, 2

patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų

pjūvenų briketus (70 proc. beržas, kt. lapuo-

kambarių butą Taikos pr (13/5 a., suremon-

g.). Tel. 8 659 44 075.

tis). Tel. 8 646 84 632.

tuotas). Tel. 8 683 70 445.

Nekilnojamasis turtas

"Vakarų ekspresas" 13

SKELBIMAI. REKLAMA

62875 66466

Išnuomoju 2 kambarių 61 kv. m butą Birutės

Nebrangiai įvairias skaldytas malkas, įvairią

Parduodamas BUAB “Vesteka” (įm. k.

g. (baldai, buitinė technika, reguliuojamas

statybinę medieną, dailylentes, atraižas,

300867606) nekilnojamasis turtas - 40 vnt.

pjuvenas. Tel. 8 611 03 438.

žemės sklypų (bendras plotas 5,139 ha),

šildymas, vieta automobiliui, 850 Lt). Tel. 8

65945

615 47 524.

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio

66625

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja

ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus.

dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939.

Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467.

esančių Baukštininkų k., Klaipėdos r. sav., kartu su nebaigtomis statyti inžinerinėmis komunikacijomis, kaip vienas turtinis vienetas. 40 vnt. žemės sklypų – kaina 500 000,00 Lt, nebaigtos statyti inžinerinės komunikacijos – kaina 10 000,00 Lt, bendra pradinė kaina – 510 000,00 Lt. Pasiūlymus teikti iki 2013 m. vasario 4 d. el. paštu verslascom@ gmail.com arba adresu Šermukšnių g. 20, Klaipėda. Su turto pardavimo tvarka

60 a suformuotą ūkininko sodybvietę

Nebrangiai 2 kambarių butą Palan-

galima susipažinti darbo dienomis adresu:

Klaipėdos raj. su leidimu statyti, bei pro-

gos centre (4/4 a., plastikiniai langai,

Šermukšnių g. 20, Klaipėdoje (UAB Verslo

jektu (yra šiltnamis, tvenkinys, šulinys,

šarvuotos durys). Tel. 8 609 06 322.

administravimo kompanija patalpose). Par-

garažas, elektra, buitinės patalpos,

duodamo turto apžiūra: iš anksto susitarus.

krosninis šildymas, galima gyventi, kaina

Informacija teikiama tel. (8 46) 411 778, 8

sutartinė). Tel. 8 647 44 313.

66760 66772 66267

66538

686 73 503.

PAR D UODA

Malkas. Atvežame nemokamai. Turime ir sausų. Tel. 8-612 17 198. 64437

Nebrangiai naujus, mažai naudotus pra-

Skaldytas ąžuolo, beržo ir juodalksnio malkas. Tel. 8 617 05 604. 64570

Nekilnojamas turtas

bangius vokiškus audinės kailinius (rudos ir pilkos sp.). Tel. +370 689 08 399. 66372

1,5 kambario butą 5/2 a. Baltijos pr., šalia

Prekyba urmu labai gerais dėvėtais,

“Maximos”. Kaina sutartinė. Be tarpininkų.

rūšiuotais rūbais, avalyne ir sveriamaisiais

Tel. 8 652 30 846 (po 16 val.). 64870

žaislais. Tel. 8 682 52 931. 66079

kaimo rajone. Informacija tel. 8 688

11 a žemės sklypą Kretingos raj., Kluonalių

93 405.

kaime (detalusis planas, visos komunikacijos, 1 a - 6000 Lt). Tel. 8 683 72 593

8 603 23 961. Skubiai pigiai 1 kambario tvarkingą butą P.Komunos g. ir 12 a žemės sklypą s/b “Vyšnelė”.Tel. 8 670 82 365. 66745

Pigiai butus: 1 kambario 2/2a. Šateikiuose, Plungės raj., 5/2 a. Sportininkų g., 5/3a. Įgulos g., 2 kambarių 5/5 Kauno g.,3 kambarių 4/1a. Birutės g., 4 kambarių 5/1a .Simonaitytės, 9/6a. Vaidaugų. Tel. 8 675 43 634. 66298

Statybinės medžiagos

Namą Plikiuose (yra 25 a, sutvarkyta teritorija, ūkinis pastatas, pirtis, 460000 Lt). Tel. 8 607 12 909. 66500

Naujos statybos 178 kv. m 2 a namą prie Įvairios prekės

jūros (yra 4 a žemės). Savininko tel. 8 652 36 554. 65846

Akmens anglį, pjuvenų, durpių briketus, beržo malkas. Produkciją pristatome. Tel. 8 699 99 937. Sausas beržo, uosio ir kt. lapuočių malkas. Atvežame. Tel. 8 683 21 435. 66088

Baltarusiški durpių briketai (nuo 300 Lt), durpių acijos (100 Lt). Pristatome. Tel. 8 608 17 579. 64892

Beržo, juodalksnio malkas (turime sausų), pjuvenas, briketus. www.malkoskurui.lt, tel. 8 670 23 004, 459400. 62699

Geros kokybės juodalksnio, beržo, ąžuolo skaldytas malkas (pakuojame į padėklus arba 3 m ilgio rąsteliais), pjuvenų briketus, atraižas. Atvežame nemokamai. Tel. 8 630 64 435. Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555. 65474

Kokybiškus baltarusiškus durpių briketus (kaina nuo 300 Lt). Beržines bei įvairias malkas kūrenimui. Tel. 8 682 40 668. 62397

Kuro sandėlys parduoda baltarusiškus durpių briketus, stambią, kokybišką akmens anglį. Tel. 8 657 95 758. 63512 62711

g., Klaipėdoje (1 kv. m kaina - 3700). Tel. 66758

Gerą 150 kv. m namą naujajame Kalotės

66067

Drabužiai

Skubiai 5 kambarių 166 kv.m butą Liepų

Skubiai pigiai, arti centro 1 kambario butą Paryžiaus Komunos g. (gražus, l.šiltas). Tel. 8 647 70 244 (Pildyk), 8 684 27 541. 65799

(Nukelta į 14 p.)


14"Vakarų ekspresas" (Atkelta iš 13 p.)

SKELBIMAI. REKLAMA 63327

Buitinė technika

PAR D UODA

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Buhalterė, turinti didelė buhalterinio darbo patirtį, nebrangiai tvarko individualių įmonių dokumentud (gali būti užleista

Transporto priemonės

buhalterija iš praėjusių metų). Tvarkau doku-

Iš Vokietijos: Audi B4 (1994 m., 1,9TD),

mentus užsieniečiams pristatyti migracijos

Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - mini-

tarnyboms. Tel. 8 648 15 579.

mali kaina, varstomus, pakeliamus

Renault Megane (1997 m., 1,6 kub. cm), Subaru Justy (2000 m., 1,3 kub. cm, 4x4). Mazda 121 (1998 m., 1,3 kub. cm). Tel. 8 610 19 414. 66262 65556

Automatinių indaplovių, skalbyklių, viryklių,

64136 61653

šaldytuvų taisymas ir pajungimas, 36 mėn.

Kadastro darbai

garantija. Perku naudotas. Tel. 8 698 38

Žemės sklypų kadastriniai matavimai,

753; 489 294.

topografinės nuotraukos, pastatų inventor-

(automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 66630

Akmens, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, laminatas, betonuojame, tinkuo-

62475

PASL AUGOS

izavimas. Tel. 8 600 70 194, 8 601 17 363. Automatinių skalbyklių, indaplovių,

Automobilių dujų įrangos servisas. Montavimas (išsimokėtinai), remontas. Signalizacija. Tel. 8 606 11 399. Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309. Baldai Gaminame virtuvės, prieškambarius,

Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra.

Garantija. Atvykstame. Pensininkams

Asmeninių kompiuterių taisymas, pardavi-

Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8

nuolaida. Tel. 8 674 12 735.

mas, supirkimas, programų tvarkymas. Be

611 60 534.

išeiginių. Tel. 8 618 87 184, 8 46 489 294.

Aukštalipiai atlieka darbus aukštyje su

65966

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondi-

64934 52948

62330

cionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į

Atnaujiname navigacijas. Taisome

alpinistine įranga, medžių kirtimas. www.

namus. Tel. 8 650 57 998.

kompiuterių programas ir tech. dalį. Atrišame

geniai.lt, tel. 8 681 00 322.

XBOX, PSP, WII. Tel. 8 647 07 741.

Buitinių nuotekų valymo įrenginių parda-

65842

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje.

66786

Kompiuteriai

el. viryklių, šaldytuvų remontas.

Autoserviso paslaugos

jame. Karkasinių namų statyba. Drenažas.

65500

Įvairūs

”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099. 46693

stumdomas sistemas, sekcijas ir kt. Pro-

Fotopaslaugos

jektavimas, atvežimas ir montavimas

Nebrangiai profesionalūs foto menininkai

nemokamas. www.baldmera.lt, tel. 8 614

filmuoja, fotografuoja vestuvės, renginius,

Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086.

Durys - laiptinių, rūsių, šarvuotos. Garažo vartai. Tvoros. Vartai (automatika). Laiptai. Šiltnamiai. Tel. 8 606 11 399. 66794

Greitai, kokybiškai atliekame remonto

vimas, montavimas. Drenažo ir vanden-

apdailos darbus. Tel. 8 675 91 761.

tiekio įrengimas. Tel. 8 672 07 215, www.

Kokybiškai gaminu ir sumontuoju meta-

feliksnavis.lt.

lines sandėliukų, rūsių duris ir kitus

66334

darbus. Tel. 8 687 75 262.

62998 66245

64415

14 310.

Meistro pagalba: santechnikos, elektros, tvirtinimo, apdailos ir kt. darbai. Tel. 8

reklamą. Tel. 8 671 90 198.

618 00 700.

66431

59018

Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamy66775

ba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821.

Įmonių paslaugos

Mūrija, tinkuoja, betonuoja, dažo, klijuoja

VIJUVA - skubus mažųjų bendrijų, komercinių

plyteles, kloja laminatą, parketą, krosnys.

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomo-

bei ne pelno siekiančių organizacijų, lab-

Tel. 8 626 82 814.

mis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas

daros fondų registravimas. Reorganizuo-

(taip pat Neringoje) nemokamai. Galima

jame, pertvarkome visų rūšių įmones.

išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8

Konsultuojame nemokamai. Suteikiame

680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”).

juridinę buveinę, padedame suformuoti

62737

64488

Paskolos

įstatinį kapitalą, tvarkome banko sąskaitas,

Suteikiame skubias paskolas už užstatą

Apgyvendiname užsienio klientus savo

(nuo 1 proc.) ir be užstato pagal vekselį. Užstatui tinka ir automobiliai. Tel. 8 600 61 023.

legalizuojame užsieniečių gyvenimą ES. verslo svečių namuose. Tel. 8 680 22 022, www.vijuva.lt.

Rimta firma glaisto, dažo, tapetuoja. Gipskartonis, plytelės, parketas, elektra, santechnika. Tel. 8 640 21 670. 66720

Statyba ir remontas

Atliekame visus santechnikos dar-

Vidaus apdailos darbai: pakabinamos lubos,

bus, keičiame radiatorius, vamzdynus,

gipskartonio montavimas, plytelių klojimas,

kanalizaciją, perstatome skaitiklius. Garan-

elektros darbai bei kiti apdailos darbai. Tel.

tija, faktūra. Demidovo IĮ. Tel. (8 46) 210 047,

8 650 64 575.

8 698 07 929. 64539

Statybos darbai, glaistymas, gipsas, tapetavimas, plytelės, parketas, santechnika. Tel. 8 606 35 997. 64775

Sutvarko dokumentaciją, reikalingą deklaruojant statinio statybos užbaigimą. Tel. 8 620 92 326. 66280 66718

Transporto paslaugos Atsakingai teikiame perkraustymo paslaugas. Vežame krovinius nuo 1 iki 5 t. Krovėjų paslaugos. Tel. 8 616 49 649. 58542

Automobilių nuoma su/be vairuotojo. Pervežimai į kitus miestus bei oro uostus (Latviją, Estiją), realrentt@gmail.com. Tel. 8 693 74 035. 65685

Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Tel. 8 601 06 962. 63729

Santechnika ir šildymas Kaminų įdėklai, pristatomi kaminai. Kaminų valymas. Židinių ir krosnelių montavimas. Tel. 8 672 72 974. 66579

Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. 66677

Santechnikas keičia kanalizacijos, vandentiekio vamzdyną, klozetus, vonias, dušo kabinas. Tel. 8 600 81 705. 66697

(Nukelta į 15 p.)


"Vakarų ekspresas" 15

SKELBIMAI. REKLAMA

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

ISSN 1392 - 7590

Interneto svetainė: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

SL 2275. Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klai­pė­da 92131 Ko­res­pon­den­ci­jai fak­sas (8 46) 310102, el. paštas aktualijos@ve.lt.

Direktorius ir vyr. redaktorius Gintaras Tomkus (8 46) 411308 Redaktorius Martynas Vainorius (8 46) 411305; 8 650 77550 Redaktoriaus pavaduotojas Tomas Gukauskas (8 46) 411305; 8 699 01321 REPORTERIAI Pagalbos turgelis Gražina Juodytė (8 46) 493435

Įmonė nuolat neribotais kiekiais superka

UAB „Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą

Mirus mylimam vyrui

plastiko laužą (plėvelę, dėžes, rites ir kt.).

metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154,

nuoširdžiai užjaučiame

Tel. 8 699 31 161.

Klaipėda. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244.

65083

64876

Centro gydytojo-odontologo

Perkame įvairų popierių ir kartoną.

padėjėją

Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075.

Transporto priemonės Ar norėtum parduoti automobilį? Geromis kai-

62828 64799

NIJOLĘ NORKEVIČIENĘ. VšĮ Klaipėdos SPC kolektyvas

(Atkelta iš 14 p.)

Paslau g os Santechnika ir šildymas Vamzdynai, kanalizacija, klozetai, kriauklės, skalbimo mašinų pajungimas. Viriname. Tel. 8 600 82 505.

Nekilnojamas turtas

nomis perkam automobilius, važiuojančiusnevažiuojančius. Tel. 8 687 77 706

1 arba 2 kambarių butą Kauno g., Baltijos pr.,

61965

Aukščiausiomis kainomis įvairius automo-

Debreceno g. Tel. 8 645 90 097. 66696

bilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A.

2 - 3 kambarių butą šiaurinėje miesto dalyje.

Tel. 8 687 90 542.

Kaina iki 100000 LT. Tel. 8 608 07 854.

62588

66522

Brangiai perkame mišką. Prekyba mediena. Tel. 8 655 21 778, 8 612 53 375, el. p. timediss@gmail.com.

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo Aukščiausiomis kainomis nuolat superkame laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 automobilius važiuojančius ir su defektais. 003, 8 659 89 605. 62807

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 63196 58229

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo Aukščiausiomis kainomis superkame autolaužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. mobilius, atsiskaitome iš karto, sutvarkome

eko akmeniu ir keramika. 5 m.raštiška

Mišką su žeme, žemę, mišką išsikirtimui, Tel. 486 287, 8 659 77 946. eglės, beržo rąstus, popiermedį. Pjauname, Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. traukiame mišką. Tel. 8 611 17 726. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibės teritorija). Tel. MSK “Privati girininkija”: perkame mišką, 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277.

garantija. vvvvvv.voniosrestauracija.lt. Tel.

žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos

Vonių restauracija Restauruojame vonias kliento namuose. Ilgaamžė dvigubo armavimo danga su

(8 46) 320 488, 8 699 25 011. 63555

Vonios restauravimas, užliejant ypatingo

Tel. 8 684 12 994. 66661

62496

62784

63619

63567

dokumentus. Tel. 8 673 62 877.

turbina, be dulkių. Tel. 8 635 55 303, 8 636 36 261.

P ER K A

Automobilius ir mikroautobusus (gali būti be TA). Sutvarkome dokumentus. Tel. 8 678 35 673. 64167

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu projektus, konsultuojame miškų savininkus. laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 Tel. 8 620 87 788. ATĮ). 13 311. Visi 1 kamb. butai. Geriausia kaina per Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, Brangiai automobilį, mikroautobusą, trumpiausią laiką! Padedame įsigyti ar nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942. visureigį su variklio, važiuoklės defektu ir parduoti Jūsų nekilnojamąjį turtą. NT agentė nevažiuojančius. Tel. 8 699 26 850. Karina, tel. 8 677 00 858 8 677 92 724. 65770

62851

Įvairios prekės

62896

Metalai

Politika, ekonomika Mindaugas Milinis (8 46) 411309; 8 698 59563 Teisėtvarka Valdas Pryšmantas (8 46) 304300; 8 610 85404 Laivyba Dalia Bikauskaitė (8 46) 411309; 8 685 46191 Sveikata Jolanta Beniušytė (8 46) 411305; 8 685 66167 Sportas Paulius Matulevičius (8 46) 304302; 8 674 02996 Švietimas, “Šeštadienis” Andromeda Milinienė (8 46) 411308 Kultūra Eglė Ruškutė, Ivona Žiemytė (8 46) 493435 Laisvalaikio renginiai Irma Stasiulienė irma@ve.lt (8 46) 493435; 411309

64454

61629

atsparumo ir blizgesio emaliu specialia

Aktualijos aktualijos@ve.lt Edita Gudavičė (8 46) 411305; 8 685 85845

Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Parduoda atsargines automobilių dalis. Pasiima savo transportu. Tel. 8 678 66 368. 66751

(Nukelta į 16 p.)

Fotokorespondentai Eimantas Chachlovas 8 600 10953 Egidijus Jankauskas 8 652 20614 INTERNETO SVETAINĖ www.VE.lt Redaktorius Tautvydas Lukaševičius (8 46) 304300 KOMERCIJOS SKYRIUS (8 46) 411296; faksas (8 46) 402408 Komercijos direktorė Rasa Aleksandrienė aleksandriene@ve.lt 8 656 13669 Reklamos projektų vadovė Alina Gukauskienė 8 614 31500 Reklamos vadybininkės reklama@ve.lt Nadežda Kovaliova 8 683 27729 Inga Ruginienė 8 689 73972 Rinkodaros vadovė Jurgita Petrauskienė ivaizdis@ve.lt (8 46) 411296 Buhalterija (8 46) 304301 Spaudos platinimo tarnyba (8 46) 420096

SKEL­BI­MAI PRI­IMA­MI

KLAIPĖDOJE: M. Mažvydo al. 3, tel. (8 46) 411314, faks. (8 46) 402409. El. p.: skelbimai@ve.lt I-V 8-17 val., VI 8-10 val. PC “Akropolis”, Taikos pr. 61, kasdien 10-22 val., tel. 8-650 51131. KRETINGOJE: “Pajūrio naujienų” red., Rotušės a. 17, II a., tel. (8 445) 51397. PALANGOJE: Ma­lū­no g. 6, tel. (8 460) 52338, (Pa­lan­gos TV skel­bi­mų sk.). “Respublikos” atstovybė, Vytauto g. 53 (Centrinis paštas) (8 460) 48872, I-VI 9-14 val. ŠILUTĖJE: “Pamario“ redakcijoje, Lietuvininkų g. 20, tel. (8 441) 78191. PLUNGĖJE: J. Tumo-Vaižganto g. 27, tel. (8 448) 72419. Už skel­bi­mų turinį redakcija neatsako Išei­na 6 kar­tus per sa­vai­tę. Spau­sdino “Res­pub­li­kos” spaus­tu­vė. M. Sle­že­vi­čiaus g. 7, Vil­nius.

Tiražas 9 490


16"Vakarų ekspresas"

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS

(Atkelta iš 15 p.)

P ER K A

Dingusius BUAB “Sagara”, įmonės kodas

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653

301245685, įstatus laikyti negaliojančiais.

27 746. 66239

Administratorius. 65790

PA Ž I N T YS

Transporto priemonės Brangiai superkame automobilius, mikroautobusus ir kt. (gali būti be TA, su defektais).

Ateik pas mus ir išmoksi vairuoti! Laukininkų

Sutvarkome dokumentus. Pasiimame patys.

g. 2, tel. (8 46) 322 664, 8 600 20 097, kg@

Tel. 8 607 40 674, 8 678 00 694.

inbox.lt.

36 m. mergina be vaikų ir be žalingų įpročių ieško rimto vyro. Tel. 8 676 05 584, skype: delana46. 66429

58357

Geromis kainomis perkame įvairios būklės

Kursai: buhalterjos, fotografijos, kompiuterių,

automobilius. Padedame sutvarkyti doku-

raštvedybos, makiažo. www.vev.lt, tel.

mentus. Tel. 8 627 48 279.

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

380703, 8 678 68 888.

65 m. tvarkingas materialiai nepirklau-

Tel. 8 679 50 051. 65434

Miela simpatiška moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 648 15 385. 65865

Miela, švelni moteris padarytų masažą. Tel. 8 648 31 913. 66611

somas vyriškis susipažintų su moterimi

Simpatiškos, malonios moterys atlieka

bendravimui arba kartu gyventi. Tel. 8

visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik

604 72 418.

57182 66305

Masažo menas. Įvairūs viso kūnai masažai.

skambučiai tel. 8 601 25 088. 65417

66694

Perku bet kokios būklės automobilį, gali būti

MC ,,Žinių gausa“ sausį pradeda rinkti

tvarkingas arba daužtas, su defektais, be TA.

daug naujų grupių – anglų, vokiečių, rusų,

Pasiimu pats. Tel. 8 676 11 937.

norvegų, švedų k. Dar gali prisijungti ir Tu!

66185

Superkame naudotus, daužtus automobilius, išrašome pažymas nurašymui. Tel. 8 643 77 519, (8 46) 365 236.

Tel. 27 2 41 82, 8 640 12573, www.ziniugausa.lt 65940

Mokau vokiečių kalbos (Jums patogiu laiku)

61921 62445 65126

K V I EČIA M OKY TI S Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais au-

suaugusius ir moksleivius. Individualiai arba mažose grupėse. Konsultuoju, ruošiu testams. Tel. 8 611 71 040.

Apsirūpinęs vyras ieško moters iki 40 m. kartu gyventi. Tik rimti pasiūlymai. Palanga. Tel. 8 645 41 475. 66802

M A S A Ž AI 24 m. simpatiška, maloni panelė atlieka švelnų atpalaiduojantį masažą. Tel. 8 617 63 532. 66531

Į VAI RŪS Palangoje, ant pagrindinio kelio KretingaKlaipėda-Palanga 2013 01 11 buvo rastas sužeistas Pekino veislės šuo (kalytė). Šeimininkas neatsiliepė. Kas galite priglausti, skambinkite tel. 8 616 18 779.

S I Ū LO DARB Ą

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka

I NFO RMACI J A

švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331. 66750

66773

Autoservisui reikalingi autošaltkalviai, visos socialinės garantijos. Tel. 8 656 15 680. 65552 66548

30 metų miela blondinė atlieka švelnų

snynesmokykla.lt.

eisti savo gyvenimą”. Pažintinė nemokama

masažą. Tel. 8 647 49 932.

paskaita 6 d. 19 val. Paryžiaus Komunos

Čia ne būrimas iš kavos tirščių, čia - atp-

Lietuvoje, atlyginimas mokamas laiku. CV

alaiduojamasis masažas, poilsis ir širdies

siųsti e-paštu: erika@bullcargo.lt, tel. +370

atgaiva. Skambinkite tel. 8 638 13 549.

684 58 242.

66603

61774

truotis tel. (8 46) 224 947, 8 699 73 558.

66726 66227

Lengvųjų automobilių servisui “Autopoliklinika” Klaipėdoje reikalingi: serviso vadovas, meistras, autošaltkalvis, autoelektrikas, kėbulininkas. Tel. 8 600 66 676. 64349

Norwegian company offers work in Norway from January 2013 for Electricians with

66704

Nuo vasario 7 d. prasideda kursai “Kaip pak-

asmenims), Budelkiemio g. Klaipėda. Regis-

kirpėja. Tel. 8 618 64 754.

66541

tomobiliais. Tel. 363 399, www.alkAnglų k. kursai (juridiniams, fiziniams

Grožio salonui - kirpyklai reikalinga moterų

g. 14, “Aitvaro” gimnazija, aktų salė. Tel. 8 699 61 455.

66504

PIRMADIENIO KRYŽIAŽODIS

62230

Ieškome vilkikų vairuotojų turinčių vairavimo patirties ir C, E kat. Pervežimai tik

DSB approval. Required experience in the Shipbuilding industry (Maritime) for at least 3 years. Company provide - norwegian salary, all social garanties, pension fund. Please your CV, Education’s diplom and DSB certificate send to e-mail post@ eraindustrier.no. (Nukelta į 17 p.)

Atsakymą sudaro frazė, užkoduota skaitmenimis pažymėtuose langeliuose. Teisingas atsakymas bus paskelbtas sausio 28 d.

Kryžiažodžio, spausdinto sausio 14 d., atsakymai VERTIKALIAI: Limnologija. Eliksyras. Lopo. Ultimatumas. „Tipelis“. Maskva. Cuba. Maskuok. Aldanas. Arka. Nun. „Aldaris“. Lauris. Išdygo. LEU. Aptepk. Upė. Bo. Lava. „Trojnoj“. Ydingi. „Uno“. Kosmėja. Siekėt. Jana. AGI. Nandu. „Karvutė“. Často. Pupa. Odinas. Magotai. Ora. HORIZONTALIAI: Leukocitai. „Blyksnis“. Mit. DDT. Visinčia. Daug. Osmis. Durga. Gėjus. Kraniopatija. TNT. Ankona. Gautama. „Lenor“. Asklepijas. Apis. Šaukėnai. Vudu. Alseika. Urartu. Jukatano. Prinokti. Nėgė. Korsika. Spėlioti. Isa. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Paslaptingas murmesys.

Sudarė Egidijus Šalkauskis


2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

SKELBIMAI. REKLAMA

(Atkelta iš 16 p.)

Miela, simpatiška 38 metų blondinė ieško darbo. Tel. 8 676 00 904.

S IŪLO DAR BĄ

66520

Simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 608 39 421.

Kirpyklai senamiestyje reikalinga kirpėja.

65857

Simpatiška moteris ieško darbo. Tik

Tel. 8 685 41 098. 64874

skambučiai. Tel. 8 609 71 199.

Nuolat ieškome vokiškai kalbančių įvairių

66655

Sportiška miela virš 50 m. moteris ieško

specialybių darbuotojų darbui Vokietijoje. Surandame darbą pagal jūsų specialybę. Būtinos vokiečių kalbos žinios. Kreiptis tel. 8 699 60 239. CV siųskite: info@ bpcenter.lt. 66716

papildomo darbo, gydomasis “TurmaUAB„VMG TECHNICS“, užsiimančiai technine

lino” masažas. Tel. 8 694 41 659 tik

pramoninių įrengimų priežiūra ir aptar-

skambučiai. 65728

navimu, nuolatiniam darbui reikalingas šaltkalvis-suvirintojas. Būtina patirtis gamybinių įrengimų remonto srityje. Kreiptis el.paštu kestutis.mockus@vmgt.lt arba tel. 8 620 30 204.

Sutvarkau įmonių apleistą apskaitą. Tel. 8 645 32 880.

M E DI C I N A

66328

UAB reikalingas buldozerio mašinistas, dirbti

DRAGŪNŲ ODONTOLOGIJOS CEN-

buldozeriu CAT D5 M. Tel. 8 686 22 280.

TRAS! Dantų gydymas, proteza-

66487

Reikalinga valytoja biuro valymui, pirmenybė teikiama asmenims, turintiems neįgalumą. Skambinti tel. 8 646 12 626. 66684

Reikalinga vyr. buhalterė turinti 5 metų darbo stažą, mokanti anglų kalbą. Darbas Klaipėdoje. CV siųsti zigmas@anista.lt. Tel. +370 686 03 098. 66137

Ieškau gerai apmokamo darbo. Siūlyti

Ginekologijos ambulatorija. Dirba gydytojai: S. Neverauskienė, E.Žukienė,

66596

Jauna moteris ieško darbo, gali masažuoti. Tel. +370 676 01 105. 66707

Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio

Norvegijoje. Privalumas - anglų kalba.

Jauna, simpatiška moteris ieško darbo.

Tel. +4796850640, el. p.: Areda.Bygg@

Siūlyti variantus. Tel. 8 684 42 127.

66619

66642

Reikalingas patyręs tolimųjų reisų vairuotojas darbui su refrežeratoriais Europoje. Tel. +370 698 32 878, +370 46 341 520. 65886

Reikalingas vilkiko vairuotojas maršrutui Klaipėda-Baltarusija (konteineriai). Tel. 8 610 41 063. 64916

Reikalingi korpusinių baldų surinkėjaimontuotojai, pjovėjas. Patirtis būtina. Tel. 8 680 11 553. 63182

Reikalingi laiškininkai, skrajučių išnešiotojai Žardininkų mikrorajone. Galimas kaip papildomas darbas. UAB „Greitasis kurjeris“, 8 683 11154. 66683

Reikalingi nuolatiniam darbui plataus profilio statybininkai. Tel. 8 675 91 761. 66342

Socialinė valymo paslaugų įmonė priims į darbą valytojas (-us), kiemsargius, turinčias (-ius) 35-55 % darbingumą. Tel. 8 618 00 837. 62557

Statybos įmonei reikalingi stogdengiai – lydytojai. Tel. + 370 671 85 940. 65624

Statybų įmonei nuolat dirbti reikalingas atestuotas bendrastatybinių darbų vadovas. Skambinti tel. 8 657 09 007. 66688

Sunkvežimių autoservisui rekalingas autošaltkalvis. Tel. 8 611 33 003. 66537

Transporto įmonei Šilutėje reikalingi vairuotojai, važiuoti reisais Europa –Rusija. Tel. 8 698 57 705; dariuskli@zebra.lt. 54480

UAB „VMG TECHNICS”, užsiimančiai technine pramoninių įrengimų priežiūra ir aptarnavimu, nuolat dirbti reikalingi: elektrikas-automatikas; šaltkalvisremontininkas (baldų gamybos įrengimų remontas); šaltkalvis-remontininkas (hidraulikos, rotacinių įrengimų remontas). Būtina darbo patirtis. CV siųsti: info@ vmgt.lt. 66585

38 282, (8 46) 411 115. 58074

24 159.

darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 674 64 249.

66357

balinimas. Dragūnų g. 1, tel. 8 645

įvairius variantus. Tel. 8 673 83 715, 8 640

Reikalingas ekskavatorininkas. Darbas

yahoo.no.

vimas, implantavimas, higiena,

I EŠKO DA R BO

V.Urbanavičiūtė, T.Dėdinienė, m.d. A.Fabijonavičius, A. Milkintaitė. Vyturio g. 2-4, tel. 326663, 324111, 8 - 655 05088, www.moteruklinika.lt 62751

Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www.arlaida.lt.

"Vakarų ekspresas" 17


18 "Vakarų ekspresas"

tikro gyvenimo kronika

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis as pres s k e rø Vaka

Sausio 15-ajai atminti: mūšis už prefektūrą Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

0 Ø 0 EID

1

V


laisvalaikis. televiZija

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis PIETŲ PERTRAUKA

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8-682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys. Švaros ir higienos prekės verslui

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAgNISIMA” J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Šiupininė sriuba. Kiaulienos nugarinė ant “griliaus”. Lietiniai su vištienos įdaru. gIMTADIENIŲ CENTRAS

Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

1 TV3 6.45 Teleparduotuvė. 7.00 „Simpsonai“. 7.30 Diena. 8.00 „Aiškiaregys“. 9.00 „Meilės sūkuryje“. 10.00 „Naisių vasara“. 11.00 „Ledynmetis 2. Eros pabaiga“. 12.30 „Gormitai“. 13.00 „Šeimos reikalai“. 13.30 „Bailus voveriukas“. 14.00 „Ančiukas Donaldas ir draugai“. 14.30 „Simpsonai“. 15.00 „Meilės prieglobstis“. 16.00 „Drąsi meilė“. 17.00 Diena. 17.40 „Gyvenimo kryžkelės“. 18.45 TV3 žinios. TV3 sportas. TV3 orai. 19.20 „Pamiršk mane“. 19.50 Prieš srovę. 20.30 Gyvenimas yra gražus. 21.00 „Moterys meluoja geriau“. 21.35 TV3 vakaro žinios. TV3 sportas.

20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Spor- 16.30 Juokas juokais. 17.00 „Auklė“. tas. Orai. 18.00 „Detektyvė Džonson“. 21.15 Įžvalgos. 18.57 Žodis - ne žvirblis. 2010 m. 22.00 Loterija „Perlas“. 19.00 Langai III. 22.05 Įžvalgos. 20.00 „Mentalistas“. 22.15 „Sunaikinti Bin Ladeną“. 21.00 NemaRUS kinas. „Septyniolika 0.15 Vakaro žinios. Sportas. Orai. pavasario akimirkų“. 0.30 „Šnipai“. 23.00 „Skaičiai“. BALTIJOS TV 0.10 „Užmirštieji“. 1.00 Sveikatos ABC. 6.29 Programa.

ga. 23.00 „Gyvi numirėliai“. 24.00 Ekstrasensų mūšis. 1.00 „Laukinis“. 2.00 Bamba (S).

7.20 „Kempiniukas Plačiakelnis“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. TV6 8.50 24 valandos. 9.45 Būk mano meile! 2012 m. 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 10.40 Veiksmo komedija „Beprotiški 9.30 Universitetai.lt. pinigai“. 10.00, 15.00 Išlikimas. 12.40 Kitas! 11.00, 17.00 „112. Ekstremali pagalba“. 13.10 „iKarli“. Herkaus Manto g. 84A, II a. 12.00, 16.00 „Krokodilų gaudytojo die(PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; 13.40 „Kempiniukas Plačiakelnis“. noraštis“. Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 14.15 „Kung fu Panda“. 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt 13.00, 20.00 „Vedęs ir turi vaikų“. 14.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. Dienos pietūs nuo 12 iki 14 14.00 „Simpsonai“. 18.00, 1.50 „Pagrindinis įkaltis“. val. sporto klube tik 13,99 Lt! 15.55 Būk mano meile! 2012 m. 17.00 Labas vakaras, Lietuva. 19.00, 1.00 „CSI Majamis“. Treniruotė + sportinis 17.45 24 valandos. 21.00 „Rezidentai“. kokteilis. 18.45 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 21.30, 2.35 „6 kadrai“. Keiskite įpročius - pietaukite 19.30 KK2. 22.00 „Naša Raša“. 20.00 Nuo... Iki. sporto klube! 23.00 Siaubo trileris „Lemtingas posūkis 21.00 Šlovė ir turtai. 2. Aklavietė“. KINŲ 21.30 Dviračio šou. SPORT 1 RESTORANAS 22.00 Žinios. Verslas. 22.25 Kriminalinė Lietuva. “ČANAS” 22.35 „Specialioji Los Andželo policija“. 12.00 Televitrina. 13.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Taikos pr. 61, PC “Akropolis” 23.35 „Nikita“. „Astana“ - Samaros „Krasnyje Krylja“. (prie Ledo arenos kasų ir vaikų kambario). 0.30 „Įstatymas ir tvarka“. Darbo laikas 10-22 val. 14.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 1.25 „4400“.

SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Kiekvieną darbo dieną siūlome dienos pietus: “Čano” blyneliai su daržovių įdaru - 11,99 Lt; Vištienos sparneliai su bulvytėmis - 12,99 Lt; Jautiena “Šao” su daržovėmis - 14,99 Lt; Menkė su saldžiarūgščiu padažu - 13,99 Lt; Kiauliena su šparaginėmis pupelėmis - 12,99 Lt; “Guobao” saldžiarūgščiai traški vištiena - 12,99 Lt; Traškieji “Čano” kepsniukai su “čili” - 12,99 Lt; Kiniški makaronai su vištiena - 9,99 Lt. Užsisakant dienos pietus sriuba nemokamai. Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

LRT 6.00 Labas rytas, Lietuva. 9.00 „Kobra 11“. 10.00 Pinigų karta. 11.00 LRT Aktualijų studija. Tiesioginė

19

Pirmadienis, sausio 21 d.

6.30 Televitrina. 7.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 8.00 Savaitės kriminalai. 8.30 Auksarankiai. 9.00 Ekstrasensai prieš nusikaltėlius. 10.00 „Mitų griovėjai“. 11.00 Kalbame ir rodome. 12.00 „Svotai“. 13.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 14.00 „Laukinis“. 15.00 „Raudonas dangus“. 16.00 Ekstrasensų mūšis. 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. TV3 orai. 18.00 Žinios. Sportas. Orai. 22.00 „Nusivylusios namų šeiminin- 18.25 „Laukinis“. kės“. 19.25 Cukrus. 23.00 „CSI Majamis“. 20.00 Žinios. Verslas. Sportas. Orai. 24.00 „Kaulai“. 20.30 Lietuvos žinių tyrimas. 1.00 „Herojai“. 21.30 Užkalnio 5. 22.30 DAKARAS 2013. Savaitės apžval-

Dienos pietūs 12.00-16.00 LNK val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 6.15 Dienos programa. l “Coca Cola” + 10 šovinių tire 6.20 „Smalsutė Dora“. 6.50 „Kung fu Panda“. = tik 9,99 Lt.

"vakarų ekspresas"

INFO TV 5.30, 7.05, 8.15, 10.30, 13.45 24 va-

landos. 6.15, 9.40 Diagnozė: valdžia. 7.50, 12.45 Pasivaikščiojimai. 9.00 Žinios. 9.15, 15.55 „Alfa“ savaitė. 11.15 Pasaulis X. 12.00 Nuo... Iki. 13.15 Retrospektyva. Ciklas „Menininkų

portretai“. 1999 m. 14.30 Valanda su Rūta. 16.25 Ne vienas kelyje. 17.00, 21.00, 1.00 Infodiena.

TV8 9.15 „Linksmieji draugai“. 9.40 Senoji animacija. 10.15 „Apsisprendimų metas“. 12.00, 17.00 „Paliktų žmonų klubas“. 13.00, 19.00 „Rozalinda“. 13.50, 20.35 „Naisių vasara“. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 16.00 Gaminame kasdien. 18.00, 23.25 „Mano likimo šeimininkė“. 20.00 Labanakt, vaikučiai. 21.45 Melodrama „Draskomos širdys“.

„Lagerių moterys. Adelė Dirsytė“. 2011 m. 22.05 Prisiminkime. Rūta Staliliūnaitė skaito Salomėjos Nėries eilėraščius. 22.20 Fantastinis nuotykių f. „Nuskendusio miesto ieškotojai“. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 Pinigų karta. 1.30 Muzikos pasaulio žvaigždės. Muzikinė vaivorykštė. Akordeono muzikos koncertas. Groja G.Smolskas ir V.Petkevičius.

BALTICUM TV

LRT KULTŪRA

8.00 Gustavo enciklopedija. 8.30 Keliaukim! 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 „Pakelkim mes taurę linksmybių...“

Dainuoja N.Kazlauskaitė-Kazlaus (sopranas) ir O.Marinas (tenoras, Ispanija). 13.00 Aktorės Rūtos Staliliūnaitės 75-osioms gimimo metinėms. Ateinu ... Dokumentinis f. apie aktorę Rūtą Staliliūnaitę. 2011 m. 14.30 Prisiminkime. Rūta Staliliūnaitė skaito Salomėjos Nėries eilėraščius. 14.45 Arti toli. 15.30 Laba diena, Lietuva. 18.00 Kultūrų kryžkelė. Trembita. 18.15 Septynios Kauno dienos. 18.45 Mūsų miesteliai. Onuškis. 1 d. 19.35 Auksinė Agatos Kristi kolekcija. „Puaro“. 21.10 Veidai. Lietuvių dokumentika. Premjera. „Lagerių moterys. Anastazija Kanoverskytė“. 2012 m. 21.35 Veidai. Lietuvių dokumentika.

pakeisti negalima” (1). 2.00 Visa Rusija. 2.15 Vesti.ru

RTVI 6.00 Šalis ir žmonės. 7.00 Animacinis f. 8.00 Pergalės kaina. 9.00, 16.00, 2.00 TV serialas “Aš viską

8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! nuspręsiu pati”. 9.00 Klaipėdos savaitė. 10.00, 21.00, 3.00 TV serialas “Įteisintas 9.30 „Pavojingi Ostino Styvenso nuoty- mentas”. kiai“. 11.00 Savaitės apžvalga. 10.30 „GSG 9: elitinis būrys“. 12.00 Vangos fenomenas. 11.30 Misijos Baltijos jūros regione. 13.00 Vaidybinis f. “Nikos įpėdinė”. 12.00 „Kaktusas“. 14.30 Rusiškas akcentas. 13.40 Įspūdingiausių interjerų dešimtu- 15.00, 17.00, 22.00 Šiandien pasaulyje. kas. 15.08, 17.08, 1.00 Ypatinga nuomonė. 14.10 „Pražūtingas auksas“. 18.00 J. Albac laida. 15.10 „Surikatos“. 19.00, 4.00 Skrydžio nagrinėjimas. 16.45 Klaipėdos savaitė. 20.00, 5.00 TV serialas “Banditų Peter17.15 „Užtemimas: prisiminti pavojin- burgas”. ga“. 23.00 Vaidybinis f. “Papūga, kalbanti 18.15 Maisto detektyvai. jidiš”. 18.45 „Kritinė riba“. NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 20.00, 22.45 Balticum TV žinios. 20.15 „Vaiduokliškos istorijos“. 6.00 Vaidybinis f. “Didžioji šeima”. 20.45 Kinomano užrašai. 8.00 Vaidybinis f. “Mažoji Vera”. 21.00 Kino akademija. „Vicekaraliai“. 10.20 Vaidybinis f. “Laimės ieškoti”. 23.00 „Senas geras faras“. 12.00 Vaidybinis f. “Rajono komiteto 24.00 „Komanda Č“. sekretorius”.

PIRMASIS BALTIJOS K.

6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 9.00 Gyventi sveikai. LIETUVOS RYTO TV 10.00 Naujienos. 10.25 D. Doncovos laida. 6.10 Programa. 11.05 Noriu žinoti. 6.14 TV parduotuvė. 12.00 Kitos naujienos. 6.30 Ryto reporteris. 12.25 TV serialas “Tu ne vienas”. 9.15 Super L.T. 13.00 Naujienos. 10.15 Pradėk nuo savęs. 13.20 Metas pietauti. 10.55 24/7. 14.00 TV serialas “Nelygios vedybos”. 12.00 Lietuvos diena. 15.00 Mados nuosprendis. 13.00 Mokausi gaminti. 16.00 Naujienos. 13.20 „Padūkėlis Eliotas“. 17.05 Suprasti. Atleisti. 13.35 TV parduotuvė. 17.40 Susituokime. 14.10 Kas tu toks? 18.50 Tegul kalba. 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 Žinios. Orai. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 15.15 Supernamai. 21.05 TV serialas “Viktorija”. 15.45, 16.10 „Dingę. 447-ojo skrydžio 23.05 Lietuvos “Laikas”. paslaptis“. 23.25 Laisvė ir teisingumas. 17.20, 21.55 Lietuva tiesiogiai. 0.25 Naujienos. 18.45, 22.30 Gyvenimo būdas. 0.40 G. Malachovo laida. 19.45 „Kas nužudė Ivaną Rūstųjį?“ 1.30 Suprasti. Atleisti. 21.00, 23.30 Reporteris. Orai. Maskvos CSKA - Rygos VEF. 2.25 Mados nuosprendis. 0.25 Pašėlę TV pokštai. 16.30 Automoto. 3.15 TV serialas “Nelygios vedybos”. 16.55 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Vil- 0.55 Griūk negyvas! 4.00 Vaidybinis f. “Mylima mechaniko

niaus „Lietuvos rytas“ - Kazanės UNICS. 18.40 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Zgoželeco „Turow“ - Mariupolio „Azovmaš“. Tiesioginė transliacija (pertraukoje laida. - ŽINIOS +). 12.00 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė 20.25, 23.15 Krepšinio pasaulyje. aktualijų laida. 21.00, 23.00 ŽINIOS +. 12.20 Žinios. Sportas, orai. 21.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 12.30 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė Kauno „Žalgiris“ - Klaipėdos „Neptūnas“. aktualijų laida. TV1 13.00 LRT radijo žinios. 13.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė 7.10 Dienos programa. aktualijų laida. 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. 14.00 LRT radijo žinios. 7.50 „Kitas Džimio pasaulis“. 14.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė 8.15 „Betmenas ir narsuolių komanaktualijų laida. da“. 14.40 Žinios. Sportas, orai. 8.40 „Nenugalimieji. Kovos tęsiasi“. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 9.05 „Galingasis šuo Kriptas“. 16.00 „Kobra 11“. 9.30 „Senosios Kristinos nutikimai“. 17.00 „Viena byla dviem“. 10.00 „San Francisko raganos III“. 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų 11.00 „Naujieji Robino Hudo nuotykiai“. kalbą). Sportas. Orai. 12.00 „Purpurinis deimantas“. 18.45 „Šnipai“. 13.00 „Keršto bučiniai“. 19.45 Nacionalinė paieškų tarnyba. 14.00 „Meilė ir kančia“. 20.25 Loterija „Perlas“. 15.30 „Drakonų kova Z“.

22.05 Istorinės kronikos. 23.00 TV serialas “Kotovskis”. 23.50 Merginos. 0.30 Žinios + 0.50 Vaidybinis f. “Susitikimo vietos

13.30 TV serialas “Kaimo detektyvas”. 15.00 Vaidybinis f. “Liudmila”. 16.30 Vaidybinis f. “Tarakonų lenktynės”. 18.00 Vaidybinis f. “Don Sezaras de

Bazanas”. 20.00 Vaidybinis f. “Lokės širdis”. 22.20 Vaidybinis f. “Dar ne vakaras”. 0.00 Vaidybinis f. “Šarvuotis “Potiom-

kinas”. 1.30 TV serialas “Aniskinas ir Fantomas”. 3.00 Vaidybinis f. “Goja, arba Sunkus

pažinimo kelias” (1,2).

EUROSPORT 4.00 Tenisas. “Australian Open”. 16.45 Futbolas. 19.00 Futbolo žurnalas. 19.30 Tenisas. “Australian Open”. 20.00 Futbolas. 22.00 Kovinis sportas. 0.00 Sporto linksmybės. 0.15 Tenisas. “Australian Open”.

VIASAT SPORT BALTIC 10.55 Futbolas. UEFA Čempionų lyga. “AS

Roma” - “Dynamo Kyiv”.

Gavrilovo moteris”.

11.55 Futbolas. UEFA Čempionų lyga.

5.15 Muzikinis kanalas. 5.50 Lietuvos “Laikas”.

12.45 Motosportas. WRC sezono apž-

RTR PLANETA

“Dynamo Kyiv” - “Real Madrid”. valga.

14.15 Boksas. Aleksandras Povetkinas Marco Huckas. 4.00 Rusijos rytas. 15.25 Ledo ritulys. KHL. Rygos “Dinamo” 8.05 Ieškotojai. “Atlant”. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 17.25 Ledo ritulys. KHL. “Vityaz” - “Sibir”. 9.30 1000 smulkmenų. Tiesioginė transliacija. 10.15 Apie tai, kas svarbiausia. 20.00 Boksas. Manny Pacquiao - Juanas 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. Manuelis Marquezas. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 20.55 Pokeris. “The Big Game” turnyras. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. 21.55 Futbolas. Anglijos “Premier” lyga. 13.00 X byla. “Southampton” - “Everton”. Tiesioginė 13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių transliacija. institutas”. 0.00 Futbolas. Anglijos “Premier” lygos 14.50 Žinios. Sportas. 15.50 TV serialas “Visada sakyk “visada”. apžvalga. 1.00 “Trans World Sport” žurnalas. 18.30, 2.30 Tiesioginis eteris. 19.20 TV serialas “Visada sakyk “visada”. 2.00 Programos pabaiga. 21.05 TV serialas “Objektas 11”.

daugiau tv programų - www.ve.lt Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


20 "vakarų ekspresas"

Paskutinis PuslaPis

2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

KONKURSAS

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.

ve.lt skiltyje „Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

Direkcija laukia Arvydo Vaitkaus Naujas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, sekdamas savo pirmtako pavyzdžiu, nusprendė ne tiesiog paskirti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių, o skelbti konkursą. Ir paskelbė. Deja, tarp norinčiųjų jame dalyvauti - tik trys drąsūs Lietuvos vyrai. Net į AB “Lietuvos jūrų laivininkystė”, kuri anaiptol nežarsto milijonų litų savo rankose, generalinio direktoriaus postą pretendavo 10 asmenų. Greičiausiai lygiai taip pat, kaip kažkada dorai ir garbingai Uosto direkcijos vadovo

konkursą laimėjo Eugenijus Gentvilas, taip šį kartą jį laimės Arvydas Vaitkus, buvęs Susisiekimo ministerijos sekretorius, koncerno “Achemos grupė” darbuotojas. Beje, pats ministras yra dirbęs tai grupei, tad jie greitai ras bendrą kalbą. Po E. Gentvilo atlikto generalinio valymo Uosto direkcijoje likę darbuotojai visai norėtų, kad uostui vadovauti ateitų A. Vaitkus. Bent jau žinomas žmogus, yra uostą ir laivą iš arti matęs, be to, kilęs iš Klaipėdos. Visa tai mes matome iš šios nuotraukos.

s TAIP. “Nors yra vietų, bet galima statyti taip...” - rašo vaizdelio iš Bandužių gatvės

autorius Gela.

Juokas pro ašaras

Vedybos - visada rizika: arba princesė pavirs į varlę, arba princas į kiauliaganį.

Anekdotai

Banke investiciniam konsultantui klientas sako: - Norėčiau investuoti savo pinigus į mokesčius, nes jie nuolat labai auga ir, girdėjau, dar augs!

zė.

- Alio, čia bazė? - Jūs ne čia pataikėte. Čia raketinė ba-

- Tai jūs ne ten pataikėte! Kas man sumokės už sandėliuką?! Sausakimšame autobuse mergina: - Vyriški, jūs jau trečią stotelę stovite prie manęs prisispaudęs! - Aš nieko negaliu padaryti. - Tai darykite ką nors!

Užsieniečiams pirmą kartą leista įsivežti į Šiaurės Korėją savo mobiliuosius telefonus. Atitinkamas potvarkis įsigaliojo sausio 7 dieną, pranešė Kinijos naujienų agentūra “Xinhua”, remdamasi Šiaurės Korėjos mobiliojo ryšio tiekėjo “Koryolink” atstovu. Įvažiuojant į šalį, lankytojams muitinėje reikės pateikti savo mobiliojo telefono serijos numerį. Iki šiol galiojo nu-

01 21 - 02 19 Zodiako ženklas Vandenis AVINAS. Puiki diena. Palanku baigti seniau pradėtus darbus, tvarkyti neatidėliotinus reikalus. Noriai bendrausite, pagerės santykiai su giminaičiais, kolegomis, kaimynais. Kai kurias problemas išspręsti jums padės būtent jie. JAUTIS. Palanku tvarkyti turto bei su nuoma, kreditais, buhalterija susijusius reikalus. Galbūt pavyks įgyvendinti svarbų ir pelningą sumanymą, įsigyti norimą daiktą. Kai ką sėkmingai pakeisite savo stiliuje. DVYNIAI. Gerai jausitės, jei galėsite be skubos tęsti įprastinius darbus, rūpintis šeima. Galima

- Pas mane veržėsi plėšikai. Klausiu prie durų: “Kas ten?”, o jie man: “Atidaryk, nes kitaip bus blogiau!” Pagalvojau: penki vaikai ir uošvė gyvename viename kambary, santechnika sugedusi, komunaliniai mokesčiai milžiniški... Kas dar gali būti blogiau. Ir neatidariau...

Bulvaroskopas

VĖŽYS. Šiandien nepatartina daug bendrauti bei imtis svarbių reikalų, jeigu jie nesusiję su medicina, menu, socialine sfera, nes tik šios sritys žada kažkiek sėkmės. Gali būti, kad konfidenciali informacija ir gera intuicija padiktuos teisingą sprendimą. LIŪTAS. Jausitės apsupti draugiškai nusiteikusių žmonių, galbūt gausite pajamų iš neplanuoto darbelio arba suteiktos paslaugos. Tikėtinos įdomios naujienos, susitikimai su draugais. Venkite to, kas gali pakenkti sveikatai. MERGELĖ. Diena gana palanki įvairiems darbams, dalykiniams pokalbiams, kontaktams su oficialiais veikėjais. Ypatingo jūsų dėmesio, pagarbos

Naktį į šeštadienį apie 165 tūkst. Rusijos stačiatikių išsimaudė lediniame Maskvos ekečių vandenyje, taip paminėdami Kristaus Krikšto šventę, praneša “Interfax”, remdamasi Vidaus reikalų ministerijos sostinės skyriaus duomenimis. Nepaprastųjų situacijų ministerijos duomenimis, eketėse išsimaudė per 82 tūkst. žmonių. Sušokdami į upes, tvenkinius ir specialiai pastatytus baseinus tikintieji pamini Kristaus Krikšto šventę. Dvasininkų pašventintas ledinis vanduo esą apvalo kūną ir sielą. Tradicinių maudynių vietose incidentų neužfiksuota.

sulauks protingi ir talentingi žmonės. Gali užsimegzti įdomūs bendradarbiavimo ryšiai. SVARSTYKLĖS. Jeigu jums teks spręsti su teisėtvarka, švietimu, publikacijomis, užsieniu ar užsieniečiais susijusius reikalus, seksis gana sklandžiai. Aplinkinius galite sužavėti savo erudicija, plačiu akiračiu, aukštais moraliniais principais. SKORPIONAS. Šiandien labiausiai tiktų užsiimti finansų reikalais, mokesčiais, draudimu, deklaracijomis, kitais dokumentais. Su naujovėmis neskubėkite. Pirmiausia užbaikite tai, ką jau seniau pradėjote ir ką būtina suspėti atlikti laiku. ŠAULYS. Jūsų iniciatyvą, veiklumą itin skatins konkurencija. Galbūt ieškosite galimybių, kaip įsiteikti asmeniui, nuo kurio galėtų priklausyti jūsų pranašumas. Padaugės emocijų, susijusių su meile,

Vakar 4 metukų gimtadienį šventė Urtė Vaitkutė.

Sveikina močiutė Teresė ir senelis Jurgis

rodymas telefonus palikti muitinėje, o išvykstant vėl pasiimti. Anot “Xinhua” pranešimo, užsieniečiai jau netrukus Šiaurės Korėjoje galės naudotis ir mobiliuoju internetu. Techniškai tai yra įmanoma, dabar tik trūksta šalies vadovybės leidimo, sakė “Koryolink” atstovas. Jau dabar lankytojai gali įsigyti “Koryolink” SIM kortelę, su kuria galimi tarptautiniai pokalbiai.

Eketėse išsimaudė apie 165 tūkst. žmonių

netikėta žinia. Neatidėliokite reikalų, kuriuos jau seniai reikėjo atlikti. Svarbiausia - pasitikėkite savo jėgomis, kūrybiškumu.

ASTROLOGIJA

Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

Šiaurės Korėjos malonė

Jei dantų šepetėlis kažkodėl nelenda jums į burną, vadinasi, tai ne dantų šepetėlis, o batų šepetys!

Pacientas pas gydytoją: Gydytojas:

SVEIKINIMAI

KAS DEDASI PASAULYJE

- Ką skauda? Pacientas: - Laba diena. Gydytojas: - Seniai prasidėjo? Pacientas: - Kepenis. Gydytojas: - Ką gėrėt? Pacientas: - Užvakar. Gydytojas: - Viso gero. Pacientas: - Stabdžių skystį.

partneryste. Išsiaiškinsite nesklandumus. OŽIARAGIS. Ryžtingai imsitės darbų. Viskas bus gerai, jeigu pavyks išvengti netikėtų posūkių. Galbūt kils vertingų minčių, kaip pagerinti profesinius reikalus, išplėsti savo ar įmonės galimybes. Jomis verta pasidalinti su kolegomis, darbdaviu. VANDENIS. Ši diena žada kūrybinį, romantinį polėkį. Palankia vaga judės reikalai, susiję su pramogų verslu, menu, pedagogika. Gali nudžiuginti flirtas, viliojamas pasiūlymas, laimėtas prizas arba vaikų pasiekimai. Tik labai saugokite sveikatą. ŽUVYS. Neblogai seksis seniai suplanuoti darbai ir tikriausiai nenuvils žmonės, iš kurių tikėjotės supratimo, paramos. Mintys nuolat suksis apie tai, kaip pagerinti materialinę savo gyvenimo kokybę, išspręsti šeimos problemas.

Šiandien jubiliejų švenčia Arvydas Žemaitaitis.

s ŠIANDIEN 63 m. sukanka

seserims dvynėms Birūtai Bagočienei ir Sofijai Bagočienei

s ŠIANDIEN gimtadienį švenčia Domas Rimeika

Tegul 70-ojo jubiliejaus rytą lyg saulė naujos viltys sužydės, o mūsų žodžiai dar neišsakyti lai Tavo sielą šiluma užlies. Sveikina draugai

VE 2013 01 21  

VE 2013 01 21

VE 2013 01 21  

VE 2013 01 21

Advertisement