Page 1

2012 m. lapkričio 30 d. PeNKtaDieNiS

Nr. 280 (6241) Kovoje dėl valdžios Dituvoje kulminacija

autorių teisės: pažeidimai tyko už kiekvieno kampo

5

7

Kaina 1 Lt

spektras s Sentencija.

Nepriklausomybės Akto signataras Audrius Butkevičius: „ Vakarai šiais laikais net nebesidengia pareiškimais, kad pas juos yra demokratija. Jie tik kritikuoja kitus, o jeigu kas nors nepatinka, visiškai demonstratyviai panaudoja jėgą nepatinkančių asmenų atžvilgiu. Susidaro įspūdis, kad visi tiesiog pavargo nuo demokratinių mantrų.”

s atgulė. Vakar Seimo narys Julius Veselka išlydėtas į amžinojo poilsio vietą - Siesikų kapines Ukmergės rajone.

Kibiras centų: teoriškai - turtas, praktiškai - problema Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s Skundžia. Lietuvos dujų asociacija pa-

teikė skundą Europos Komisijai dėl neteisėtos valstybės pagalbos skyrimo ir kitų konkurenciją iškraipančių Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo įstatymo nuostatų.

s atminimas. Klaipėdoje bus įamžintas

poeto Henriko Radausko ir teatro aktoriaus Vytauto Kanclerio atminimas. Atminimo lenta su poeto bareljefu bus įrengta Centriniame pašte, kur 1936 m. H. Radauskas dirbo radiofono diktoriumi, o V. Kanclerio - ant Teatro a. 3 namo, kuriame aktorius gyveno.

s Krepšinis. Šiandien 18 val. Kūno kul-

tūros ir rekreacijos centre Klaipėdos „NaftaUniversitetas” Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybėse susitiks su Šakių „Zanavyku”.

s Palanga šventinėmis spalvomis nušvis jau šiandien. 17 val. centrinėje aikštėje bus įžiebta 13 metrų aukščio miesto eglė.

s rinkimai. Vakar buvo skaičiuojami „Va-

karų ekspreso” organizuojamų Metų klaipėdiečio rinkimų balsai. Rezultatai bus paskelbti šiandien vyksiančiame renginyje.

s ar žinote, kad... Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje deganti žvaigždė R136a1 už Saulę šviesesnė beveik 9 mln. sykių, nors jos masė Saulės masę viršija „tik“ 250 kartų. Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai,

s BALASTAS? Kadangi nuo rytojaus Lietuvos banko Klaipėdos filialas visam laikui užveria duris, uostamiestyje veikiančiuose komerciniuose bankuose išsikeisti didelį kiekį centų bus labai sudėtinga. Klaipėdietis, prisitaupęs didžiulį kiekį baltų centų, atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje. Viena vertus, jis gali teigti, kad turi pinigų, tačiau praktiškai jais atsiskaityti labai sudėtinga. Dar kvailesnėje situacijoje vyras atsidūrė, kai bandė kalną centų išsikeisti į stambesnes kupiūras uostamiestyje veikiančių bankų filialuose.

4

jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


aktualijos

2

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

šiandien klaipĖdoje RENGINIAI

12, 17 val.

Klaipėdos universitete lankysis Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, KU Garbės daktaras prof. Vytautas Landsbergis: 12 val. susitikimas su KU bendruomene (Mažoji aula, Herkaus Manto g. 84); 17 val. vakaras KU MF Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4).

14 val.

etnokultūros centre (Daržų g. 10) mokslo populiarinimo seminaras “Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą”.

15 val.

Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4) popieriaus karpymo užsiėmimai “Kalėdiniai atvirukai”.

18 val.

“Viešnagė pas Jolantą” (Žvejų g. 9) praktiniai užsiėmimai “Šventinio stalo serviravimo ypatumai”.

19 val.

Friedricho pasažo kiemelyje (Tiltų g. 26A) kalėdinio miestelio atidarymas. Svečiuose Klaipėdos jungtinis diksilendas, Kalėdų Senelis, žaidimai, linksmybės...

PARODOS

17.30 val.

“rūtų” galerijoje (Danės g. 9) atidaroma Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda “E Pluribus Unum”.

18 val.

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) atidaromos M. Gailiūtės tapybos paroda “Ištrinta erdvė”; Lietuvos ir Ukrainos menininkų darbų paroda “Nesamo buvimas”; R. Marčiaus ir R. Martinionio tapybos paroda “Atodangos”; K. Sereikaitės fotografijų paroda “Esu. Būsiu”.

TEATRAS

18.30 val.

Muzikiniame teatre (Danės g. 19) miuziklas “Velnio nuotaka”.

KONCERTAI

19 val.

Koncertų salėje (Šaulių g. 36) Marijono Mikutavičiaus ir grupės akustinis koncertas.

SPORTAS

18 val.

Kūno kultūros ir rekreacijos centre (Dariaus ir Girėno g. 10) NKL rungtynės. Klaipėdos “Nafta-Universitetas” - Šakių “Zanavykas”.

orŲ proGnoZĖ ruBrikos rĖMĖjas +2 -1

+3 +2

+6 0 Kaunas

atsirado dar viena kompanija, Klaipėdai pasiūliusi išbandyti požeminius konteinerius. tokių Lietuvoje dar nėra, jie nuo kitų skiriasi ir talpa, ir iškrovimo metodu.

Valdas PrYŠMaNtaS valdas@ve.lt

Jie pastatyti šalia rekonstruojamos J. Janonio gatvės ir iš pirmo žvilgsnio primena nedideles šiukšliadėžes, prie kurių stovi nedidelis stulpelis. Tačiau tai - tik maža dalis viso įrenginio: pro ją įmestos atliekos patenka į 0,75 kub. m talpos konteinerį, kuris į po žeme esančią kapsulę nuleidžiamas liftu. Šią Lietuvoje dar nematytą technologiją miestui pasiūlė Prancūzijos kompanija “Ecollect”. J. Janonio gatvėje įrengtoje aikštelėje sumontuoti du konteineriai, tačiau jų gali būti ir daugiau. Ant viršutinės jų dalies yra specialus indikatorius - žalia spalva rodo, jog

konteineriai dar neužpildyti, o kai vietos juose jau nėra, dega raudona spalva. Greta esantis stulpelis - konteinerių lifto valdymo skydelis, veikiantis tik prijungus mobilią bateriją, kurią turi konteinerius aptarnaujančios šiukšliavežės darbuotojai. “Taigi, nereikia mašinos su keltuvu, liftu į paviršių iškelti konteineriai stumiami tiesiai prie šiukšliavežės. Todėl juos itin patogu naudoti ten, kur mažai vietos, senamiesčiuose. Tokie konteineriai sėkmingai naudojami Norvegijoje, taip pat Alpių kalnų miesteliuose”,

- sakė gamintojo atstovo - įmonės D-rek” - savininkas Jonas Drejeris. Kaip pranašumą jis įvardija ir tai, kad šioje sistemoje naudojami plastikiniai konteineriai, kurių mieste netrūksta. J. Janonio gatvėje esanti požeminių konteinerių aikštelė - jau septintoji mieste. Pirmosios Klaipėdoje atsirado vasarą, manoma, kad iki metų pabaigos dar viena aikštelė bus įrengta Dragūnų gatvėje. Tikimasi, kad įprastus konteinerius Klaipėdoje požeminiai pakeis iki kitų metų gruodžio pabaigos. Šiuo metu ruošiamuose gyvenamųjų

kvartalų detaliuosiuose planuose jau yra nurodytos vietos, kuriose bus įrengta 150 požeminių konteinerių aikštelių. Kuris variantas uostamiesčiui tinkamiausias, bus apsispręsta kitais metais. Pasirenkant bus atsižvelgta į konteinerius išbandžiusių miestiečių nuomonę. “Jau nuo gruodžio prasidės gyventojų apklausa. Žmonės turėtų nebijoti ir pareikšti tvirtą savo nuomonę dėl naujųjų konteinerių”, - sakė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro analitikas Arvydas Piepalius. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

s ĮSPŪDIS. Antžeminė dalis (dešinėje) primena nedidelę šiukšliadėžę, o po ja slepiasi konteineris.

Brangs verslo liudijimai, didės žemės mokestis Šiemet padidinus minimalią mėnesio algą automatiškai brangsta ir verslo liudijimai. Nuo kitų metų už juos klaipėdiečiai mokės 90 litų daugiau nei šiemet. O žemės mokestis padidės nuo 1,5 iki 100 kartų.

+6 -1

Šiauliai

Klaipėdoje - labai talpi šiukšliadėžė

+6 0 Vilnius

Saulė teka 8 val. 40 min., leidžiasi 16 val. 8 min., dienos ilgumas 7 val. 28 min. Mėnuo - pilnatis. Zodiako ženklas - Šaulys. ORAI. Šiandien Klaipėdoje numatoma šlapdriba. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5-7 m/sek. Oro temperatūra dieną - apie 3, naktį - apie 2 laipsnius šilumos. RYTOJ temperatūra dieną - apie 3, naktį bus apie 1 laipsnį šilumos. Šlapdriba. Vėjas vakarų, 6-7 m/sek.

kalendorius Lapkričio trisdešimtoji, penktadienis - 335-oji metų diena, iki metų pabaigos lieka 31 diena.

DIENA Šv. Andriejus, Saulės grįžtuvių laukimo pradžia. Mažosios Lietuvos diena. Advento pradžia.

VARDADIENIAI Savo vardadienius šiandien švenčia Andrė, Andrėja, Andriejus, Andrius, Andrys, Dovainė, Saugarda, Saugardas, Saugardė, Saugina, Sauginas, Sauginė, Saugirdas, Saugirdė.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiemet individualią veiklą, įsigiję verslo liudijimus, vykdo 3,5 tūkst. uostamiesčio gyventojų. Pastariesiems kitąmet už verslo liudijimą teks mokėti 90 litų daugiau - 1 530 litų. Tiesa, įstatymai suteikia teisę nustatyti lengvatas įvairioms socialiai remtinoms gyventojų grupėms. Jiems už verslo liudijimą teks mokėti perpus mažiau. Iki 2013 m. visoje Lietuvoje žemės mokestis visiems buvo vienodas ir siekė 1,5 proc. nuo minimalios indeksuotos žemės vertės. Iki šių metų gruodžio 1-osios savivaldybių tarybos savo teritorijoje privalo pačios nustatyti žemės mokesčio tarifus. Pagal vakar patvirtintą tvarką, daugeliui žemės sklypų savininkų šis turtas pabrangs, mat reali žemės sklypų rinkos vertė Klaipėdoje yra kur kas didesnė nei iki šiol galiojusi indeksuotoji.

Žemės mokestis turi būti ne mažesnis nei 0,01 ir ne didesnis nei 4 proc. vidutinės žemės rinkos vertės. Gyvenamosioms teritorijoms žemės mokesčio tarifas Klaipėdoje kitąmet sieks 0,4 proc., komercinėms - 0,6 proc., pramonės teritorijoms - 0,7 proc., sodų - 0,1 proc., žemės ūkio paskirties - 0,3 proc. Nenaudojamoms teritorijoms bus taikomas maksimalus tarifas - 4 proc. Beje, savivaldybės administracija dar turės parengti tvarką, kaip nustatyti, ar žemė neprižiūrima piktybiškai, ar šeimininkas ja nesirūpina dėl kitų priežasčių. Žemės mokesčio padidėjimas, pagal registro duomenis, gali išaugti nuo 1,5 iki 100 kartų. Klaipėdoje iš viso yra 6 746 privatūs žemės sklypai, iš kurių 563 nuosavybės teise priklauso juridiniams, o 6 183 - fiziniams asmenims. “Vakarų ekspreso” informacija


aktualijos

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Toliau kovoja dėl “parkavimo” lengvatų Nepaisant paskutinio nesėkmingo susitikimo su uostamiesčio valdžia, verslininkai nenuleidžia rankų ir žada teikti naujus pasiūlymus dėl lengvatų, kurios esą yra būtinos nuo Naujųjų metų apmokestinus automobilių stovėjimą miesto centre esančiuose kiemuose. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) informavo, jog šios savaitės pradžioje gavo savivaldybės atsakymą į savo raštą dėl vietinės rinkliavos už automobilių statymą. Savivaldybė informuoja, kad atsižvelgus į dalį viešo svarstymo metu gautų “konstruktyvių pasiūlymų” nuo 2013-ųjų pražios verslo subjektams bus numatyta “nemažai lengvatų”. Anot valdžios, atsiras mėlynoji zona (šalia “Astros” viešbučio esanti aikštelė Pilies gatvėje; aikštelė prie buvusios Vydūno mokyklos; aikštelė Bangų g. prie buvusio Tabako fabriko; aikštelė prie senojo turgaus). Joje esą galios lengvatiniai tarifai - automobilio stovėjimas iki 4 valandų čia kainuos 2 Lt, iki 8 val. - 4 Lt, iki 10 val. - 6 Lt. Tik šioje zonoje galiosiantys leidimai mėnesiui kainuos 50 Lt, metams - 500 Lt. Čia priklausomai nuo vairuotojų

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Mirus mamai nuoširdžiai užjaučiame Palmirą Martinkienę. Kolegos žurnalistai

dienos paštas ssCitata iš www.VE.lt “Laivą “Deltuva” Liepojoje remontuoja supe-

rintendentas iš Kaliningrado. Apie vadinamąją “remonto” kokybę net nėra ko pasakyti. Eilinis pinigų plovimas. Po tokio remonto 100 procentų laivas vėl bus areštuotas. Kada pagaliau iš ministerijos atvažiuos nors viena komisija patikrinti visas LJL finansines machinacijas?” - taip straipsnį “Laivų sulaikymas - taupymo pasekmė?” komentavo “Mr. Smile” pasivadinęs svetainės lankytojas.

ssGimė. Per statistinę parą uostamiestyje gimdė 8 moterys - pasaulį išvydo 7 berniukai ir viena mergaitė.

ssMirė. Vakar Klaipėdoje užregistruota Albino Joniko (gim. 1938 m.), Vladimir Černov (gim. 1953 m.), Stasės Kavaliauskienės (gim. 1940 m.) ir Vincentos Danutės Perminienės (gim. 1935 m.) mirtis. ssLaidotuvės. Šiandien Lėbartų kapinėse laidojami Domicelė Danutė Stasiuvienė, Piotr Petrov ir Vincenta Danutė Perminienė. ssPASIŪLYMAS. Savivaldybė miesto centre dirbantiems verslininkams siūlo automobilius laikyti “lengvatinėje” Mėlynojoje zonoje - aikštelėse Pilies gatvėje, prie buvusios “Vydūno” mokyklos, šalia buvusio tabako fabriko ir aikštelėje prie Senojo turgaus. Čia, priklausomai nuo vairuotojų automobilių statymo kultūros, gali tilpti 350-400 lengvųjų mašinų. automobilių statymo kultūros gali tilpti 350-400 lengvųjų mašinų. Taip pat informuojama, kad numatyta komerciniams leidimams taikyti 2 mėnesių dydžio rinkliavos nuolaidą, jeigu bus mokama iš karto už visus metus. Tad geltonosios zonos abonementas metams kainuotų 1 000 Lt, Raudonosios zonos - 2 000 Lt. Žadama sukurti ir trumpalaikius leidimus - 5 dienų abonementas geltonojoje zonoje kainuos 30 Lt, raudonojoje - 60 Lt. 10 dienų - atitinkamai 50 ir

100 Lt. Nepaisant šių savivaldybės pažadų KPPAR ketina pateikti savo pasiūlymus. Rūmų nuomone, verslininkams, deklaravusiems įmonės biuro paskirties patalpas mėlynojoje zonoje, pirmas leidimas turėtų kainuoti 100 Lt metams, antras - 150 Lt, trečias - 200 Lt, ketvirtas - 250 Lt. Atitinkamai geltonojoje zonoje - 250, 300, 350 ir 400 litų, o raudonojoje - 300, 400, 500 ir 600 Lt. “Vakarų ekspreso” informacija

Turtingųjų kvartalui – žalia šviesa Eimanto CHACHLOVO nuotr.

ssPASIRINKIMAS. Pagal vakar politikų patvirtintą koncepciją, turėtų būti atkurta pokariu sunaikinta Rasytės gatvės atkarpa, kuri ties kempingu susijungtų su Šlaito gatve. Naujai suformuotas sklypas tarp geležinkelio, atkuriamos Rasytės ir Turistų gatvės būtų suskaidytas į mažesnius, 15 arų ploto, sklypelius. Čia būtų projektuojamas naujas iki dviejų aukštų su mansarda gyvenamųjų namų kvartalėlis. Klaipėdos politikai palaimino uostamiesčio savivaldybės architektų užsakymu parengtą detaliojo plano koncepciją, pagal kurią Giruliuose būtų sudaryta galimybė įkurti dar vieną pasiturinčiųjų “rezervatą”. Pagal šią koncepciją, turėtų būti atkurta pokariu sunaikinta Rasytės gatvės atkarpa, kuri ties kempingu susijungtų su Šlaito gatve. Naujai suformuotas sklypas tarp geležinkelio, atkuriamos Rasytės ir Turistų gatvės būtų suskaidytas į mažesnius, 15 arų ploto, sklypelius. Čia būtų projektuojamas naujas iki dviejų aukštų

3

su mansarda gyvenamųjų namų kvartalėlis. Politikai nė nesvarstė alternatyvaus pasiūlymo, pagal kurį šioje vietoje būtų galimybė kurti pramogų aikštynus ar sanatorijas. Be to, jie užsimerkę patvirtino šią koncepciją, pagal kurią paliko nepakeistą Skautų gatvėje esančio rekreacinės paskirties sklypo pa-

skirtį, nors jame iš tiesų nėra likę rekreacinės paskirties objektų, o tik gyvenamieji namai. Pasak koncepciją pristačiusio savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo poskyrio vedėjo Manto Daukšio, šio kvartalo gyventojai „kažkaip sugebėjo“ čia įteisinti gyvenamuosius namus. Naująjį Girulių gyvenvietės teritorijos detaliojo plano projektą kritiškai įvertino Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos Architektų ir urbanistikos ekspertų taryba. Jos nariai pasigedo idėjos, kuri iš esmės formuotų Girulių gyvenvietės perspektyvą. Istorinę – urbanistinę šios vietovės analizę rengęs architektas Edmundas Andrijauskas siūlė net septynias rekomendacijas, kurias įgyvendinus Giruliai atgytų. „Buvo priimta tik viena – atkurti sunaikintą Rasytės gatvę. Tačiau ir ji neišgelbės gyvenvietės nuo apmirimo“, - savo poziciją dėstė E. Andrijauskas. Pagal vakar patvirtintą koncepciją, pro Girulius einanti geležinkelio trasa bus iškelta toliau į rytus, arčiau Labrenciškių kvartalo. „Vakarų ekspreso“ žiniomis, užgaida perkelti geležinkelį į mišką AB „Lietuvos geležinkeliai“ kainuos ne mažiau nei 30 mln. litų. Tiesa, istoriškai susiformavusi trasa, jungianti Klaipėdą su Giruliais, turėtų išlikti. ”Vakarų ekspreso” informacija

ssVakar Klaipėdoje iki 17.20 val. užregistruoti 9 pranešimai apie pa-

darytus nusikaltimus, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams teko gesinti gaisrą bute Kėdainių gatvėje, Švyturio gatvėje - patraukti nuvirtusį medį. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai sulaukė 58 kvietimų.

ssPasaka.

Kiekvieną gruodžio savaitgalį Teatro aikštėje šviečiančios lėlės vaidins E. T. A. Hofmano pasakos “Spragtukas ir Pelių karalius” herojus. Vakar dailininkas Anatolijus Klemencovas pradėjo “apgyvendinti” šiuos savo sukurtus pasakos personažus.

ssŠį sekmadienį nuo 12 iki 15 val. Klaipėdos teatro aikštėje vyks socialinė paramos akcija “Maltiečių sriuba”.

ssTiltas. Ateinantį ketvirtadienį, gruodžio 6-ąją, Kelių ir transporto tyrimo instituto Tiltų skyrius atliks tilto per Klaipėdos kanalą kelio Priekulė−Sakučiai−Ventė 8,53 kilometre bandymą. Vykstant darbams nuo 10 iki 14 val. transportas tiltu bus praleidžiamas kas 30 minučių. ssPrisiekė. Vakar Klaipėdos miesto savivaldybėje prisiekė dvi naujos Tarybos narės: Lina Skrupskelienė, priklausanti Liberalų sąjūdžiui, ir Julija Pliutienė, atstovaujanti Lenkų rinkimų akcijai. Pirmoji pakeitė Seimo nariu tapusį Eugenijų Gentvilą, o antroji - taip pat Seimo nario mandatą iškovojusią Iriną Rozovą. ssPritarė. Klaipėdos miesto taryba pritarė buvusio VšĮ “Klaipėdos šventės”,

organizuojančios Jūros šventę, direktoriaus Remigijaus Mockaus atleidimui. Jam bus išmokėta dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka ir piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas.

ssSeminaras. Šiemet guodžio 5 d. “Sodros” Klaipėdos skyriaus salėje

(Smiltelės g. 12A, IV a.) vyks nemokamas seminaras. Pradžia - 10 val. Valstybinė darbo inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus specialistai skaitys pranešimus apie nelaimingus atsitikimus ir jų prevenciją ir kt.

ssPertvarka. Nuo kitų metų balandžio norintieji Klaipėdoje deklaruoti

gyvenamąją vietą turės bėgti į dabartinius santuokų rūmus. Mat ten veiks naujai suformuotas savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir registracijos skyrius su dviem poskyriais. Nuo kitų metų balandžio Viešosios tvarkos skyriuje bus įsteigti trys poskyriai. Viešųjų ryšių, Informacinių technologijų, Vieno langelio ir elektroninių paslaugų skyrius nutarta sujungti į vieną Informavimo ir e. paslaugų skyrių. Dėl pertvarkos valdininkų skaičius neturėtų keistis. Šiuo metu savivaldybėje dirba apie 380 žmonių.

ssDienos klausimas. Vakar svetainės www.VE.lt lankytojų klausėme,

ar, jų nuomone, mokyklose iš tiesų mokoma to, ko reikia moksleiviams? “Taip” atsakė 12 proc. apklausoje dalyvavusiųjų, “Ne visai” - 66,7 proc., “Mokoma visiškai ne to” - 16 proc., “Neturiu nuomonės” - 4,9 proc.


4

aktualijos

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Redakcijos archyvo nuotr.

Kibiras centų: teoriškai - turtas, praktiškai - problema Klaipėdietis, prisitaupęs didžiulį kiekį baltų centų, atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje. Viena vertus, jis gali teigti, kad turi pinigų, tačiau praktiškai jais atsiskaityti labai sudėtinga. Dar kvailesnėje situacijoje vyras atsidūrė, kai bandė kalną centų išsikeisti į stambesnes kupiūras uostamiestyje veikiančių bankų filialuose.

edita GUDaViČĖ edita@ve.lt

Iš pirmo žvilgsnio gana juokingai atrodanti situacija, kai vyras blaškosi po bankų filialus tikėdamasis išsikeisti kibirą centų, galiausiai pasirodė esanti gana rimta problema. Vienintelis nemokamai šią paslaugą uostamiestyje teikiantis Lietuvos banko Klaipėdos filialas nuo rytojaus visam laikui užvers duris. Negana to, ir jis pirmadienį negalėjo priimti iš vyriškio baltų centų, nes dėl didelio klientų antplūdžio sugedo centų skaičiavimo mašina. O kiti bankai tokio kiekio monetų neturi galimybės greitai suskaičiuoti.

Centų niekas nepriėmė

s NEPALAIKO. Idėjos iš viso atsisakyti baltų centų Lietuvos bankas kol kas neskuba įgyvendinti, nes nemaža dalis gyventojų nenori su jais atsisveikinti.

“Istorija tokia. Tvarkiau namus ir atradau seniai jau pamirštą kibirą, pilną baltų centų, kuriuos per ilgą laiką buvau sutaupęs. Radinys

gana malonus, tad nedelsdamas paskambinau į Lietuvos banką pasiteirauti, kur Klaipėdoje galėčiau iškeisti tuos centus į popierinius. Šio banko darbuotojai telefonu informavo, kad Klaipėdoje Lietuvos banko filialo nebėra, tačiau esą bet kuris komercinis bankas privalo keisti už jų nustatytą keitimo mokestį”, - pradėjo pasakoti viešumo nenorintis klaipėdietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi - Aut. past.). Žardininkų gatvės rajone gyvenantis vyras pirmadienį, pasiėmęs visą kibirą centų, patraukė į artimiausią Medicinos banko Žardės klientų aptarnavimo skyrių ir buvo nemaloniai nustebintas, kad toks jo turtas niekam nereikalingas.

banko Žardės klientų aptarnavimo poskyrio vadybininkė. Jai antrino ir Ūkio banko viešųjų ryšių atstovė Auksė Armonaitė-Glodienė. Pasak jos, turint tokį kiekį baltų centų protingiausia būtų vykti į artimiausią Lietuvos banko skyrių arba nedideliais kiekiais nešti į komercinius bankus. Jos duomenimis, Ūkio banke privatiems klientams monetų perskaičiavimo paslauga, neatliekant tolesnių operacijų, nėra teikiama. Pageidaujant monetas pakeisti į tos pačios valiutos kitus nominalus, privatiems ir verslo klientams taikomas 4 proc., bet ne mažiau kaip 4 Lt, mokestis. “Mano žiniomis, nė vienas komercinis bankas neturi centų

koMentaras

“Buvo minčių visai atsisakyti” Mindaugas MiLeŠKa, Lietuvos banko atstovas viešiesiems ryšiams Lietuvos banko Klaipėdos filiale pastarosiomis dienomis stebimas klientų, norinčių atsikratyti sukauptų centų, antplūdis, todėl sugedo centų skaičiavimo mašina. Tačiau, mano žiniomis, gedimas buvo pašalintas ir nuo antradienio mašina turėjo veikti. Antplūdis suprantamas, nes nuo gruodžio 1 dienos Klaipėdos filialas klientų nebeaptarnaus. Komerciniams bankams nėra privaloma priimti iš gyventojų centų. Jei jiems finansiškai apsimoka, jie gali tai daryti, bet nėra įpareigoti. Beje, buvo svarstoma idėja kai kurių centų monetas iš viso išimti iš apyvartos, pavyzdžiui, atsisakyti 1, 2, 5 centų monetų. Tačiau buvo darytos apklausos, kurios parodė, kad tik pusė Lietuvos gyventojų palaikytų tokią idėją. Kol nėra įvykęs visuomenės nuomonės lūžis šiuo klausimu, nuo tokių idėjų Lietuvos bankas susilaiko. Tačiau šių centų buvimas apyvartoje Lietuvos bankui, o, vadinasi, ir valstybei, brangiai kainuoja.

“Medicinos banke man pasakė, kad centų nekeičia. Tuomet nešinas centais nuėjau į Ūkio banką - ten irgi tokių paslaugų neteikia... O kai nuėjau į SEB banką, ten apskritai akis išplėtę į mane žiūrėjo tarsi į marsietį ir dievagojosi, jog niekada tokių paslaugų neteikė ir net jų kainoraštyje nėra numatyta mokesčio už tokią paslaugą”, - pasakojo vyriškis. Jis sakė girdėjęs, kad komerciniai bankai paprastai ima 4 proc. mokestį, tad mielai būtų tiek atseikėjęs, tačiau aplankytų bankų filialų darbuotojai į kalbas nesileido. “Kas čia dabar darosi? Ar balti centai jau nebe piniginis vienetas? Dar prisimenu, kaip Arūnas Valinskas kažkada 15 tūkstančių litų baudą sumokėjo baltais centais, ir viskas gerai, o dabar kibiro nenori priimti?” - negalėjo atsistebėti susidariusia situacija klaipėdietis.

skaičiuotų rankomis Iš tiesų, turint didesnį kiekį centų Klaipėdoje jais “atsikratyti” yra gana problemiška. Daugelis komercinių bankų neturi specialių centų skaičiavimo mašinų, tad didesnių kiekių centų kratosi. “Prisimenu šį klientą. Atsinešė pilną kuprinę baltų centų. Įsivaizduokite, kiek laiko užtruktume, jei juos skaičiuotume rankomis. Dėl kitų klientų patogumo negalime sau šito leisti. Tačiau tokią paslaugą mes tikrai teikiame, tik, žinoma, ne tokiais kiekiais. Komisinis mokestis - 4 procentai, minimaliai - 2 litai”, - situaciją komentavo Medicinos

skaičiavimo mašinų, tad tam, kad rankomis būtų suskaičiuota, kiek kibire yra centų, ir dar juos surūšiuoti prireiktų labai daug laiko. Skyrius turėtų kuriam laikui užsidaryti. O juk dėl visiško tikslumo reikėtų dar kartą viską perskaičiuoti”, - tokia situacija A. Armonaitei-Glodienei atrodė gana juokinga ir absurdiška. Be kita ko, ji akcentavo, kad didelius monetų kiekius prašančių perskaičiuoti privačių klientų pasitaiko retai - tai išskirtiniai atvejai, kadangi dauguma klientų išsikeičia arba išleidžia monetas, nelaukdami, kol jų prisikaups itin daug. “Jau nekalbant apie tai, kad laikyti namuose tokį kiekį pinigų ne tik nesaugu, bet ir nepraktiška. Reikia priminti, kad bankuose grynųjų pinigų apdorojimai kainuoja gana brangiai”, - akcentavo banko atstovė.

kur dėti? Nusivylęs esama situacija klaipėdietis viename socialiniame tinkle kreipėsi į savo draugus, kad šie pasiūlytų variantų, kaip šią keistą problemą išspręsti. Socialiniame tinkle užvirė karšta diskusija. Vieni siūlė jam atsiskaityti tais baltais centais “Iki” parduotuvių “Bitučių” kasose, kiti rekomendavo pasilikti šį turtą, kai prireiks sumokėti kuriai nors institucijai baudą, treti svarstė, kad protingiausia būtų paaukoti vargetoms - esą jie žinos, ką su tais centais daryti.


aktualijos. inForMaCija

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Kovoje dėl valdžios Dituvoje - kulminacija rytoj paaiškės, kam bus patikėtas greta Klaipėdos esančios Dituvos sodų bendrijos valdymas. ir vieni, ir kiti pretendentai tikina pasiruošę daryti viską dėl sodininkų ir gyventojų gerovės, tačiau kandidatų konkurencija primena apsidrabstymą mėšlu.

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Valdas PrYŠMaNtaS valdas@ve.lt

Ataskaitinis-rinkiminis bendrijos narių susirinkimas vyks rytoj. Į bendrijos valdybos, revizijos komisijos narius bei pirmininko postą kandidatūras pateikė 20 asmenų. Dalis jų - dabartiniai bendrijos valdytojai, kiti - iniciatyvinės grupės nariai. Tarp abiejų pusių verda aršus žodžių mūšis.

kaltina kiršinimu “Esame didžiausia sodų bendrija Lietuvoje, vienijame per 6,5 tūkstančio narių. Tačiau, kas neįprasta šalyje, ne tik neturime skolų, bet ir esame sukaupę 1,5 milijono litų lėšų bendriems poreikiams. Tačiau ramybę sudrumstė prieš kelerius metus į Dituvą atsikraustę naujieji gyventojai, kurie žūtbūt siekia perimti valdžią. Subūrė iniciatyvinę grupę ir kiršina bendruomenę, atvirai mane šmeižia, vadina vagimi,

s PRIEŠ RINKIMUS. Pretendentai į sodų bendrijos valdybą atvirai kritikuoja vieni kitus. sukčiumi, rengia parodomuosius mitingus”, - pasakojo dabartinis valdybos pirmininkas Vytautas Gedvila, pabrėžęs, kad posto nesilaiko ir paliekantis teisę vadovą rinkti sodininkams. “Paskleisti įvairius gandus labai paprasta - juk žmogų lengva įtikinti, kad valdžia - niekšai, bet tai paneigti - labai sunku, nors darbų rezultatai puikiai matosi. Jie neturi jokių idėjų, tik strategiją viską neigti, bauginti ir šmeižti dabartinę valdybą”, - jam antrino šalininkas Vytautas Petkus. Jie ir dar keli bendraminčiai “Vakarų ekspresui” pasakojo, jog naujakuriai siekia tapti valdytojais todėl, kad nori kontroliuoti

bendrijos biudžetą bei perimti kai kuriuos pastatus, kuriuos esą naudotų savo tikslams. Jie esą turi ir planų įkurti kaimo turizmo sodybą bei organizuoti Dituvoje kitas pramogas, nors dauguma sodininkų tik čia randa ramybę nuo ūžiančio miesto ir tokios kaimynystės nepageidauja. Vyrai teigia ginantys daugumos sodininkų interesus, o iniciatyvinė grupė neva siekia sudrumsti nusistovėjusią ir visiems patogią tvarką.

nori keistis Iniciatyvinės grupės atstovas Jonas Baltokas anksčiau pasisakiusios kompanijos kalbas vadina

kliedesiais. “Žmonės, kurie vadovauja jau 20 metų, bijo prarasti kėdes, todėl sodininkai nuteikiami prieš mus - jie gąsdinami, jog mes esame mafiozai ir gviešiamės bendrijos pinigų. Tačiau nežadame daryti nieko, nuo ko nukentėtų sodininkai. Buvo kalbų tik apie tai, kad yra galimybė dalyvauti projekte ir šeimai draugišką aplinką kurti, iš fondų gauti finansavimą, o bendrijos lėšų tam naudoti negalima. Dabartiniams valdytojams svyla padai, jie įsijautė į aukų vaidmenį ir bet kokia kaina siekia išlaikyti valdžią”, - pasakojo J. Baltokas, pažadėjęs, kad dėl galimo šmeižto būtinai informuosiąs policiją. Nuo 2007 m. Dituvoje gyvenantis vyras teigia, kad čia atsikrausčius pasigedo elementariausios informacijos, reikalingos gyventojams - kas pirmininkauja, autobusų tvarkaraščių ir kt. Dėl to įkūrė interneto svetainę, kurioje ne tik pateikė šią informaciją, bet ir kvietė žmones į renginius, gėdino vietinius apsileidėlius. “Net minimali kritika siutina dabartinius vadovus, dėl to aš tapau jų priešu numeris vienas. Taip, mes siekiame vietų valdyboje, manau, kad esame pakankamai išsilavinę ir kompetentingi viską pakeisti į gerą pusę. Dituvoje niekas nesikeičia dvidešimtmetį, tiek pat niekas nepasikeis ir tuo atveju, jeigu liks dabartinė valdyba”, - sakė J. Baltokas.

5

Atvėrė piniginę skrydžiams Klaipėda sutiko skirti 150 tūkst. litų, kad iš Palangos atsirastų du nauji skrydžių maršrutai į Londoną ir Hamburgą. Jei ir kitos Klaipėdos regiono savivaldybės ras savo biudžetuose lėšų, jau kitą pavasarį iš Palangos oro uosto galėsime nuskristi į Šiaurės Vokietiją ir Londoną. Pagal oro uosto parengtą programą, maršrutu Palanga-Londonas 180 vietų orlaivis skraidytų du kartus per savaitę. Maršrutu Palanga-Hamburgas 70 vietų orlaivis skraidytų tris kartus per savaitę. Finansinės paramos klausimas oro uostui jau buvo svarstytas asociacijos „Klaipėdos regionas“ visuotiniame narių susirinkime. Jame nuspręsta per metus skirti 400 000 Lt. Palangos savivaldybė tam skirtų 150 000 Lt iš šios sumos, uostamiesčio - 135 000 Lt, o likusią 115 000 Lt sumą bendrai, pagal gyventojų skaičių, „susimestų“ kitos savivaldybės. Klaipėdos politikai miesto biudžete numatė šiam tikslui skirti 150 tūkst. litų, tačiau įpareigojo savivaldybės administraciją kreiptis į Susisiekimo ministeriją, kad būtų pakeistas oro uosto pavadinimas ir jis vadintųsi Klaipėdos-Palangos oro uostas. “Vakarų ekspreso“ inf.

Širdies šiluma sušildytos dovanos grožybių oazėje Šiemet kalėdinių dovanų ieškojimo ritualas gali būti kaip niekad jaukus ir išskirtinis, mat Klaipėdoje įsikūrė dvi jaukios “rankdarbis. lt” oazės, kuriose apsilankę klaipėdiečiai supranta suradę tai, ko ilgai ieškojo. Saulė aDOMaitYtĖ Nors kartą apsilankius jaukiuose “Rankdarbis.lt” namuose, užlieja neįtikėtinų emocijų pliūpsnis, kurį norisi patirti dar ir dar. Arba bent jau išsinešti dalelę šios auros įsigijus mielą sau ar savo artimajam rankdarbį. Čia nėra skubos ir tarsi laikas sustoja. Neįtikėtino grožio daiktus norisi liesti, pajausti, išgirsti jų kūrimo istoriją... “Šitaip yra todėl, kad šiuos nuostabius rankdarbius kuria tik geri žmonės. Rankų darbo gaminiai turi savo energetiką. Jie netušti. Šiuose mieluose daikteliuose telpa visa jų kūrėjų širdies šiluma ir meilė, kuria jie dalijasi su kitais”, - šypsodamasi rankdarbių magijos paslaptį

s JAUKI OAZĖ. Pirmą kartą užsukę į “Rankdarbis.lt” parduotuvę žmonės negali atsistebėti, kiek daug rankų darbo grožybių telpa vienoje vietoje. Tai vieta, kurioje norisi užsibūti ilgam. Ypač moterims. išduoda parduotuvių įkūrėja Gintarė Drungilienė. Interjeriniai meškiukai, lėlės,

inForMaCija klaipėdoje mus rasite PC “Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22, II a. PC “Akropolis”, Gamtos studija “Puokštė”, Taikos pr. 61, šalia centrinio įėjimo. Daugiau informacijos www.rankdarbis.lt Tapk mūsų draugu www.facebook.com/Rankdarbis.lt

vienetiniai papuošalai, aksesuarai, rankų darbo žaislai, dekoruotos dėžutės, dovanų idėjos krikštynoms, vestuvėms, Kalėdoms ir dar daug išskirtinių, pagamintų su meile, rankų darbo grožybių ir mielų smulkmenų - visa tai ir dar daugiau galima surasti šiose jaukiose grožio oazėse. Ieškantys dovanų Klaipėdoje ir Vilniuje esančiose “Rankdar-

bis.lt” parduotuvėse ne tik patiria pasitenkinimą, bet ir tarsi atlieka socialinę misiją - juk taip smagu žinoti, kad perkant ilgaamžės močiutės rankomis megztą trapią snaigę prisidedi ir prie šios kūrėjos gražesnių Kalėdų. “Rankdarbis.lt” - tai ne tik rankų darbo grožybės iš visos Lietuvos. Tai - šiluma iš širdies į širdį.


6

sportas. inForMaCija

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

puslapio rĖMĖjas

“Ukrainoje teisėjai dovanėlių neteiks” Praėjusį savaitgalį Klaipėdos “Dragūno” rankininkai, namuose pateikę malonų siurprizą - europos iššūkio taurės varžybose - 27:22 (14:9) nugalėję Zaporožės Ztr rankininkus, rytoj tai stengsis pakartoti ir Ukrainoje. Prieš išvykdami iš Lietuvos klaipėdiečiai “Vakarų ekspresui” teigė, kad važiuoja su tikslu - iškovoti pergalę bei kelialapį į kitą varžybų etapą.

Paulius MatULeViČiUS paulius@ve.lt

“Dragūnas” į Ukrainą iš Lietuvos autobusu išjudėjo vakar ryte. Jų laukia varginanti maždaug 1500 km kelionė autobusu. Lietuvos rankinio čempionai Zaporožėje turėtų būti penktadienį ryte. “Rungtynės šeštadienį Lietuvos laiku vyks nuo 17 valandos. Turėtume spėti atsigauti ir pailsėti, nors pastaruoju metu mums buvo itin aktyvus laikotarpis. Trečiadienį vakare Kaune dar žaidėme Lietuvos rankinio lygos rungtynes su “Granito-Gajos-Kario” ekipa, o varžovai tuo tarpu ilsėjosi ir visą dėmesį galėjo sutelkti tik mūsų tarpusavio dvikovai. Šiuo atžvilgiu jie turi pranašumą”, - pabrėžė “Dragūno” treneris Artūras Juškėnas. Treneris užsiminė ir tai, kad oficialiame “Dragūno” interneto puslapyje (RKdragūnas.lt) turėtų

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

būti rodoma rungtynių videotransliacija arba bent pateikta nuoroda, kur internete bus galima išvysti klaipėdiečių pasirodymą Ukrainoje.

Galimos provokacijos Dragūniečiams varžovų autoritetas ir iškovoti titulai (Zaporožės ZTR rankininkai - 14 kartų Ukrainos čempionai) - nė motais. “Jei pradėsime mąstyti apie jų titulus ar kaip mums išsaugoti tą penkių įvarčių pranašumą, nieko nebus. Reikia žaisti savo žaidimą ir siekti tik pergalės. Jei Ukrainoje kausimės taip kovingai ir iš širdies kaip namuose, galime iškovoti pergalę. Jei atsipalaiduosime ar palūšime psichologiškai, tuomet galime likti skaudžiai nubausti”, pabrėžė “Dragūno” ekipos treneris Artūras Juškėnas. Anot jo, šiuolaikiniame rankinyje 5 įvarčiai nieko nereiškia. “Tai labai slidus ir lengvai panaikinamas skirtumas. Mums reikia suprasti ir tai, kad žaidžiame išvykoje. Gali būti žiūrovų ir net teisėjų

s PATARIMAI. A. Juškėnas savo auklėtiniams prieš svarbią akistatą su Zaporožės ZTR ekipa aiškino, kad reikia pamiršti, jog varžovai - 14 kartų Ukrainos čempionai. “Jei Ukrainoje kausimės taip kovingai ir iš širdies kaip namuose, galime iškovoti pergalę. Jei atsipalaiduosime ar palūšime psichologiškai, tuomet galime likti skaudžiai nubausti”, pabrėžė “Dragūno” ekipos treneris. spaudimas. Mums reikės kažkaip atsilaikyti, jokiu būdu negalime pernelyg reikšti emocijų ir išsibalansuoti, įsivelti į galimai provokuojamus ginčus. Reikia suprasti, kad išvykos rungtynėse teisėjai dovanėlių tikrai neteiks. Galimi tik du variantai: arba atsilaikysime, arba palūšime. Visgi giliai širdyje tikiu, kad galime laimėti, kad ir koks superinis būtų tas Ukrainos rankinio klubas”, - savo nuomonę dėstė Klaipėdos ekipos treneris.

išnarstė po kaulelį Dragūniečiai pastarosiomis dienomis akylai stebėjo tarpusavio rungtynių vaizdo įrašą, analizavo klaidas, pranašumus bei trūkumus, stengėsi kuo geriau perprasti ukrainiečių lyderius, taktines gudrybes. “Išnarstėme kiekvieną žaidėją po kaulelį. Stengsimės vėl itin agresyviai ir kietai dirbti gynyboje. Pirmose tarpusavio varžybose varžovus pribloškėme savo gynyba.

Bandysime tai pakartoti, gal net dar kiečiau gintis”, - kalbėjo vienas iš “Dragūno” lyderių Tadas Stankevičius. Jam antrino ir puikiai per pirmąją dvikovą sužaidęs komandos vartininkas Aistis Pažemeckas. “Suprantame, kad kol kas padarėme tik pusę darbo, liko dar svarbiausioji dalis Ukrainoje. Jau įrodėme, kad gerokai vyresnius (“Dragūno amžiaus vidurkis 21-22 metai, o varžovų - 27-28 metai. - Aut. past.), labiau patyrusius ir vien iš sporto gyvenančius profesionalus galime įveikti. Esame pajėgūs tai padaryti ir sieksime tai pakartoti”, ryžtingai kalbėjo A. Pažemeckas. Nugalėtojas spręsis iš dviejų rungtynių rezultato. Jei pavyktų nugalėti ukrainiečius ar bent nepralaimėti didesniu nei 5 įvarčių skirtumu, tuomet klaipėdiečiai patektų į kitą Europos Iššūkio taurės etapą. Tuomet būtų traukiami burtai ir paaiškėtų kitas varžovas. Priminsime, kad “Dragūnas” šį sezoną Europos Iššūkio taurės varžybose sublizga ne pirmą kartą. Pirmajame etape “Dragūno” rankininkai ypač sėkmingai kovėsi Moldovoje: įveikė Kipro, Moldovos ir Anglijos ekipas ir B grupėje užėmė pirmąją vietą.

„Technorama” – sėkmingo Klaipėdos krašto verslo pavyzdys Jau daugiau kaip 10 metų Vakarų Lietuvoje veikianti bendrovė „topo technika“ šiuo metu valdo 6 „technoramos” parduotuves Klaipėdoje, Šilutėje, Plungėje ir Gargžduose.

riaus ekrane naudotis internetu bei žaisti žaidimus. Diegdama draugišką klientui aptarnavimo standartą ir orientuodamasi į lanksčių kainų politiką, platų asortimentą ir originalias rinkodaros akcijas „Technorama“ siekia tapti organizacija, kuri dirba visuomenės naudai.

Gruodžio pradžioje prekybos buities technika tinklas „Technorama“ atidarys 2 naujas parduotuves Vilniuje ir Kaune.

Į klaipėdos biudžetą mokami milijoniniai mokesčiai

Buitinės technikos inovacijų ir paslaugų lyderė Šiandien UAB „Topo technika" jau pripažinta buitinės technikos, vaizdo ir garso aparatūros bei IT įrangos mažmeninės prekybos rinkos žaidėja. Bendrovė, siekdama klientams pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį, tiesiogiai dirba su didžiausiais pasaulio gamintojais: „Samsung”, „Sony“, „Bosch“, „Miele“, „Panasonic“, „LG“, „Canon“, „Olympus“, „Philips“, „AEG“, „Braun“, „Whirpool“, „Zanussi“, „Moulinex“, „Remington“, „Siemens“ ir kitais. Klientai prekybos tinklą „Technorama“ vertina dėl nuolat gausėjančių ir klientams aktualių paslaugų. Kartu su „Lietuvos draudimu“ visose tinklo parduotuvėse drauge su prietaisu galima įsigyti ir pirkinių draudimą nuo sugadinimo, sunaikinimo ir vagystės. Itin populiari paslauga ir pratęstos garantijos aptarnavimo planas, kuris leidžia išvengti nepatogumų, jei prietaisas netyčia sugestų. Pirkėjai mielai naudojasi ir kitomis „Technoramos“ paslaugomis: prekyba išsimokėtinai, objektyvų ir kamerų nuoma, subraižytų originalių kompaktinių plokštelių atnaujinimu, vartojimo kreditais, prekių pristatymu ir dar kitomis paslaugomis, apie kurias galite sužinoti užsukę į www.technorama.lt puslapį.

„technorama“ – patikimas klaipėdiečių draugas

draugiškas vartotojui ir partneriams

Visi „Technoramos“ klientai, jau daugelį metų perkantys savo namų techniką įprastose ir seniai veikiančiose buities technikos parduotuvėse, žino, kad čia gali įsigyti ne tik moderniausios technikos, bet ir sužinoti apie šiuolaikinės vaizdo ir garso aparatūros bei IT įrangos gamintojų naujoves. „Mūsų tikslas – pasiūlyti klientui prekes pagal individualius poreikius, suteikiant išsamią ir profesionalią informaciją apie moderniausius technikos gaminius,“ – tvirtina „Technorama“ vadovas M. Skalandžiūnas. - Mūsų pagrindinis pranašumas tas, jog galime kone pirmieji į Lietuvą atsivežti pasaulines naujoves, jas išanalizuoti ir vėliau suprantamai papasakoti mūsų ištikimiems vartotojams apie naudojimą.“

Visose „Technoramos“ parduotuvėse klientai gali išbandyti naujausius gaminius ir išmokti jais naudotis. Rudens viduryje didžiausioje „Technoramos“ tinklo parduotuvėje Taikos pr. 39 atidaryta didelį susidomėjimą iki šiol kelianti „Samsung“ interaktyvi ekspozicija. Pasaulinis technikos gigantas „Samsung“ būtent „Technoramai“ patikėjo aptarnauti didžiausią Baltijos šalyse ekspoziciją, kurioje kiekvienas galime pasijausti lygiaverte dalimi šiuolaikinio technologijų pasaulio. Šioje „Samsung“ ekspozicijoje galima rasti televizorius, valdomus balsu ir rankų judesiais, taip pat sužinoti, kaip išmaniuoju telefonu valdyti kitus prietaisus, pavyzdžiui, nesunkiai ir be laidų perduoti vaizdo medžiagą iš telefono tiesiai į televizoriaus ekraną ar televizo-

Rugsėjo pabaigoje pavadinimą pakeitusio prekybos tinklo „Technorama“ (anksčiau parduotuvės vadinosi „Topo centro“ vardu) centrinė būstinė registruota ir veikia Klaipėdoje, todėl darbo vietos kuriamos būtent Klaipėdos regiono žmonėms. Įmonėje dirba per 130 darbuotojų. Per paskutinius 5 metus į valstybės biudžetą sumokėta 13,2 mln. litų, iš jų – 3,5 mln. litų atiteko Klaipėdos apskrities biudžetui kaip gyventojų pajamų ir nekilnojamojo turto mokestis. “Sodrai” sumokėta 6,1 mln. litų.

„technorama“ Vakarų lietuvos gyventojams garantuoja geriausią kainą Visose „Technoramos“ parduotuvėse šiuo metu taikoma geriausios kainos garantijos taisyklė. Prekybos tinklas prisiima įsipareigojimą kompensuoti kainų skirtumą, jei klientas kitur rado tą pačią prekę mažesne kaina. Taip pat visiems pirkėjams, kurie prekę įsigis „Technoramoje“ ir per 2 dienas paaiškės, kad ji kitur kainuoja mažiau, prekybos buitine technika tinklas kompensuos kainų skirtumą ir papildomai dovanos net 2 kartus daugiautechnolit. Išsamesnės akcijos sąlygos – „Technoramos“ parduotuvėse.


Dienraščio “Vakarų ekspresas” kultūros ir meno priedas. Sudarytoja Eglė PIEKIENĖ. Tel. 411309, 8 685 80911, el. p. egle@ve.lt

daugiau kultūros skaitinių - www.ve.lt/naujienos/kultūra

Paroda

V

isoje Lietuvoje, neišskiriant ir Klaipėdos, kasdien pažeidžiamos autorių teisės. Netrūksta atvejų, kai autorių kūriniai neteisėtai naudojami piktybiškai.

eglė PieKieNĖ

8-10

Stasio ŽUMBIO (“Vakaro žinios”) nuotr.

Užsienio reikalų ministerijoje trečiadienį atidaryta Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių dvidešimtmečiui skirta nuotraukų paroda “Indijos atspindžiai”.

Penktadienis 2012 11 30

Skaičius

Festivalis

tūkst. dolerių. Tiek ketinama gauti už aukcione JAV ketinamą parduoti ledkalnio, į kurį, kaip spėjama, rėžėsi ir nuskendo “Titanikas”, nuotrauką.

Nyderlanduose, Zvolės mieste, vyksta ledo skulptūrų festivalis, kurio tema - “Brolių Grimų pasakos”.

s DAŽNAI. Pasak LATGA-A atstovų, autorių teisės Lietuvoje pažeidinėjamos itin dažnai - ir nežinant įstatymų, ir piktybiškai - tikintis, kad pavyks apgauti ir likti nepastebėtais.

egle@ve.lt

Nesibodima ne tik nenurodyti kūrinio autoriaus jį demonstruojant viešai, bet ir kūrinį išdarkyti, pavyzdžiui, į renesanso stiliaus paveikslą įklijuoti plaukų džiovintuvą ar į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinį patupdyti slidininkus. Tiesa, autorių teisių klausimas vis dar išlieka labai slidus. Pasirodo, šios teisės dažnai pažeidžiamos nesąmoningai, mat pavojus prasižengti tyko už kiekvieno kampo. Pakanka neatidžiai panaudotos fotografijos, kurioje matomas meno kūrinys, ar neatsargios citatos ant prekės pakuotės. Uostamiestyje viešėjusi Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros LATGA-A Vizualiųjų menų kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo skyriaus vedėja Gabrielė Naprušienė vietiniams menininkams pristatė pagrindines autorių teisių gaires ir jų praktinį įgyvendinimą. G. Naprušienė ragino nedvejoti - autoriumi gali būti bet kuris fizinis asmuo. Nėra svarbu išsilavinimas, patirtis ar profesija. “Tai gali būti traktorininkas sukūręs vieną vienintelę dainelę. Jei ta daina yra naudojama, jis privalo gauti autorinį užmokestį. Tam, kad kūrinys taptų autorinių teisių objektu, taip pat nereikia jokių ypatingų pastangų. Jis tokiu tampa tuo momentu, kai tik yra

7

truMpai s “Salve Musica”. Vėstan-

tys ir temstantys vakarai byloja apie artėjančią žiemą. Tačiau artėja ir prasmingiausių bei stebuklingiausių švenčių metas. Klaipėdos koncertų salė jį pasitinka tradiciniu festivaliu “Salve Musica”. Pirmasis koncertas “Tango polėkis ir aistra” su fenomenaliu danų akordeonininku Bjarke Mogensenu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, vadovaujamu Donato Katkaus, vyks gruodžio 5 d. 18 val.

s Koncertas.

Gruodžio 1 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Renginių salėje vyks adventinis koncertas “Kalėdos su Mocartu”. Dalyvauja: solistai Giedrė Zeicaitė, Artūras Kozlovskis, styginių kvartetas, svečias iš Vokietijos Alexander Blume (vokalas, fortepijonas) ir H. Zudermano gimnazijos vokalinis instrumentinis ansamblis.

s Filmai.

autorių teisės:

Gruodžio 6-7 d., KKKC Parodų rūmuose pirmą kartą Klaipėdos gyventojai susipažins su persų kinu. Septynetas filmų pasakoja apie tikėjimo išbandymą, šeimyninius konfliktus, karo poveikį Irano visuomenei, socialinio paribio žmones. Filmai bus su titrais lietuvių kalba. Peržiūros nemokamos.

pažeidimai tyko už kiekvieno kampo sukuriamas, o jo autoriumi laikomas būtent tas žmogus, kuris juo skelbiasi, kol kitas asmuo neįrodo kitaip. Jokio oficialaus kūrinių registro nėra, nes jo sukurti tiesiog neįmanoma”, - sakė LATGA-A atstovė. G. Naprušienė priminė, jog kūrinys, esantis autorinių teisių objektu, turi atitikti tam tikrus kriterijus. Jis turi būti originalus, būti kūrybinės veiklos rezultatas bei turėti objektyvią formą. T. y. autorių teisės nesaugo idėjos, kuri nėra užfiksuota popieriuje, piešinyje ar kitokia forma.

idėjos sutampa Tiesa, nutinka taip, jog idėja būna apipavidalinta - nupieš-

ti eskizai, paruoštas nedidelis aprašymas. Su tokiais kūriniais autoriai dažnai keliauja į susitikimus su potencialiais klientais. Pavyzdžiui, dizaineriai rodo savo sugalvoto daikto eskizus ar projektus, užsakovai pasiūlymo atsisako, o po kiek laiko pasirodo jų pagaminti lygiai taip pat atrodantys kūriniai. LATGA-A atstovė patarė kūrėjams griebtis gudrybės. Nupiešus eskizą, sukūrus projektą ar kitaip apipavidalinus savo idėją, geriausia šią informaciją išsisiųsti sau registruotu paštu ir laikyti neatplėštą. Prireikus, toks laiškas gali tapti įrodymu teisme. Žinoma, G. Naprušienė pripažino, jog panašios idėjos gali kilti

skirtingiems autoriams skirtingu metu skirtingose pasaulio šalyse. Pavyzdžiui, juvelyras Žilvinas Bautrėnas agentūroje buvo užfiksavęs savo sukurtą originalų kubo formos žiedą. Po kiek laiko užsienyje kuriantis autorius atsiuntė LATGA-A atstovei laišką su pasaulinio garso juvelyrinės firmos “Cartier” reklama, kurioje puikavosi toks pat žiedas. G. Naprušienės teigimu, Ž. Bautrėnas buvo įsitikinęs, jog tai būtent jis sukūrė šį papuošalą, o “Cartier” firma kažkur jį pamačiusi nukopijavo. LATGA-A darbuotoja, atstovaudama savo klientui, kreipėsi į “Cartier”, tačiau gavo atsakymą su oficialiais dokumentais, patvirtinantį, jog

tokio dizaino žiedas šioje firmoje sukurtas jau prieš trisdešimt metų. “Esu įsitikinusi, jog lietuvis juvelyras taip pat jį sukūrė, tiesiog idėjos sutapo”, - sakė G. Naprušienė.

paslysti nesunku Autoriaus teisės gali būti turtinės ir neturtinės. Turtinės autoriaus teisės, kurios garantuoja, jog panaudojus autoriaus kūrinį kaip priemonę pajamoms gauti, autorius įgyja teisę į atlyginimą, yra laikinos. Jos galioja, kol autorius yra gyvas ir 70 metų po jo mirties. Pasak G. Naprušienės, šios teisės pažeidžiamos įvairiai.

8

s apdovanojimai. Veiklos 10-metį mininti Lietuvos kultūros centrų asociacija pirmą kartą įteikė “Auksinio Fenikso” apdovanojimus. Įteikti penki apdovanojimai - geriausiam metų kultūros rėmėjui, politikui, kultūros centro partneriui, kultūros ir meno kūrėjui bei kultūros centro vadovui.


8

kultūros uostas

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Autorių teisės: pažeidimai tyko už kiekvieno kampo Spaudoje dažnai atsiduria įvairių skulptūrų nuotraukos. LATGA-A atstovės teigimu, dėl to dažnai kyla įvairiausių ginčų. Anot jos, jei tokia nuotrauka naudojama informaciniais tikslais - pranešama, jog skulptūra atidengta ar prie jos vyksta koks nors renginys, tuomet tokią nuotrauką naudoti galima, žinoma, būtina nurodyti kūrinio autorių. Tačiau paslysti nesunku. Net informacinėje brošiūroje turistams nuotraukose pavaizduotos miesto skulptūros, G. Napruševičienės teigimu, jų autoriui turėtų atnešti pelno. Pirmiausia privaloma bent jau atsiklausti. Atsargūs turėtų būti visi. Vienai pieno produkciją gaminančiai įmonei neapgalvotas motyvo panaudojimas vos neatnešė milžiniškų nuostolių. LATGA-A atstovė pasakojo, jog ši įmonė visai savo keliolikos produktų linijai apipavidalinti panaudojo motyvus iš knygos “Lietuviškos pasakos”. Iliustracijų autorės paveldėtoja pastebėjus šį nesusipratimą pasipildė kišenę nemenka suma pinigų. Tiesa, įmonei pasisekė, nes paveldėtoja net ir labai nenorėdama sutiko pasirašyti sutartį, kuri leido naudotis minėtais motyvais. Antraip įmonei būtų tekę atsisakyti visos produktų linijos. G. Napruševičienės teigimu, įstatymams nusižengia ir valstybinio sektoriaus darbuotojai. Pavyzdžiui, Švietimo ministerija buvo išleidusi simbolinius pirmoko pasus. Šiuose pasuose buvo panaudotas dailininkės Rūtos Lelytės-Paškauskienės nupieštas personažas suvalkietis, pasiskolintas iš jos iliustracijų knygos. Autorė nurodyta nebuvo, jos atsiklausta taip pat. Beje, anot LATGA-A atstovės, šios dailininkės darbai dažnai panaudojami neteisėtai. Savo

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

7

ssNEĮMANOMA. LATGA-A Vizualiųjų menų kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo skyriaus vedėja Gabrielė Naprušienė pripažino, jog sužiūrėti visų pažeidimų praktiškai neįmanoma, mat ji yra vienintelė darbuotoja, užsiimanti būtent šia sritimi. sukurtą personažą, kurio veidą ji piešė pagal savo vyro veido bruožus, dailininkė kartą aptiko ant lietuviško džino butelio.

Turtinės autoriaus teisės yra laikinos. Jos galioja, kol autorius yra gyvas ir 70 metų po jo mirties.

Piratinė labdara Pačių priimtus įstatymus pažeidžia ir Seimo nariai. G. Napruševičienė pasakojo, jog kaip tik šiuo metu ruošiasi kovai su “piratinėmis” interneto bibliotekomis. Viena iš jų - Seimo nario Gedimino Navaičio labdaros fonStasio ŽUMBIO (“Vakaro žinios”) nuotr.

do biblioteka. Joje įvairūs kūriniai internetu prieinami nemokamai. “Jis susirado rėmėjų, ir ėmėsi, jo manymu, labdaringos veiklos. Esą padarė įvairius kūrinius visiems prieinamus. Tik kad ta labdara visiškai atvirkščiai paveikė kūrinių autorius. Jie už tokį kūrinių panaudojimą negavo nė cento. Į mane jau kreipėsi viena vertėja, kurios užsakovai atsisakė jos darbo, mat rado kūrinį būtent šioje bibliotekoje. Dar vieną panašią internetinę biblioteką radau pati”, - pasakojo Vizualiųjų menų kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo skyriaus vedėja. Jos teigimu, autorius privalo gauti autorinį atlyginimą už bet kokį jo kūrinio panaudojimą. Būtent todėl pernai buvo apmokestintos skaitmeninės atminties laikmenos ir jas turintys įrenginiai – spausdintuvai, muzikos grotuvai ir kita įranga. Taip autoriams esą sukapsi dalis pinigų už tai, kad jų kūrinius kažkas naudoja asmeniškai, pavyzdžiui, įsirašo į diską ar kopijavimo aparatu atsišviečia knygą. Tiesa, pasak G. Naprušienės, kopijuoti visą kūrinį draudžia įstatymas, tačiau sukontroliuoti juk nėra kaip.

Mano galintys iškraipyti

ssKOVA. LATGA agentūra jau septynerius metus rimtai kaunasi su Grūto parko Druskininkuose įkūrėju Viliumu Malinausku. Pavyzdžiui, teigiama, jog kai kurias skulptūras jis ne tik demonstruoja parke, bet ir neteisėtai naudoja komerciniais tikslais - jų atvaizdus spausdina ant saldainių popierėlių ar dėžučių.

Pagal neturtines autoriaus teises, autorius turi teisę reikalauti pripažinti kūrinio autorystę bei bet kokiu būdu naudojant kūrinį ją nurodyti. Taip pat autorius turi teisę į kūrinio neliečiamybę. T. y. gali bet kada paprieštarauti kūrinio pakeitimui ar iškraipymui bei bet kokiam kėsinimuisi į kūrinį, galinčiam pažeisti autoriaus garbę ar reputaciją. G. Naprušienė yra ne kartą fiksavusi neturtinių autoriaus teisių pažeidimus. Pavyzdžiui, daugelyje Lietuvos miestų, tarp jų ir Klaipėdoje, viena reklamos

įmonė visuomeninio transporto laukimo stotelių paviljonuose buvo iškabinusi senovinių lietuviškų plakatų ciklą. Gatvėse kabėjo ir Vlado Kosciuškos sukurtas plakatas. Tiesa, jo autorius nebuvo nurodytas, po plakatu dėkota muziejui, rėmėjams ir visiems kitiems, išskyrus autorių. Tai pastebėjo autoriaus dukra ir kreipėsi į LATGA-A.

Tai gali būti traktorininkas sukūręs vieną vienintelę dainelę. Jei ta daina yra naudojama, jis privalo gauti autorinį užmokestį Gabrielė NAPRUŠIENĖ, LATGA-A Vizualiųjų menų kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo skyriaus vedėja Neturtinės teisės niekada nesibaigia, jos galioja visą laiką, kol yra naudojami autoriaus kūriniai. G. Naprušienė atkreipė dėmesį į prieš kelerius metus itin išpopuliarėjusį austrų dailininką Gustavą Klimtą. “Iki tol jis taip pat buvo žinomas, tačiau ne toks garsus. O išpopuliarėjo jis ir jo kūrinys “Bučinys” todėl, kad

pagaliau baigėsi jo turtinių teisių galiojimas ir jo kūrinius gali naudoti visi, kas nori”, - sakė G. Naprušienė. Tiesa, LATGA-A atstovė pabrėžė, jog turtinių teisių galiojimo laikotarpio pabaiga jokiais būdais nepanaikina neturtinių teisių galiojimo. Pavyzdžiui, M. K. Čiurlionio turtinės teisės nebegalioja, tačiau tai nereiškia, jog jo kūrinius naudojantys asmenys gali nenurodyti autoriaus ar kaip nors tuos kūrinius keisti. Tai netapo kliūtimi vienai Druskininkuose sveikatingumo paslaugas teikiančiai įmonei, įvairias procedūras ėmusiai reklamuoti pasitelkiant M. K Čiurlionio paveikslus. Projektą jie pavadino “Čiurlionio įkvėpti grąžiname jums gerą savijautą”. Dailininko paveikslai buvo papildyti įvairiais akcentais, pavyzdžiui, nuo kalno besileidžiančiais slidininkais. “Jie teisinosi tuo, jog M. K. Čiurlionio turtinės teisės jau nebegalioja, tačiau tai nesuteikia teisės kažkam kūrinį iškraipyti ar papildyti”, - sakė G. Naprušienė. Panašiai pasielgė ir buitine technika prekiaujanti įmonė. Pasiskolinę įvairių renesanso kūrėjų paveikslus jie į juos įkomponavo įvairią buitinę techniką - plaukų džiovintuvus, ventiliatorius ir kt. Beje, dėl autoriaus teisių gali kilti ir dar įdomesnių nesusipratimų. Pavyzdžiui, pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, prancūzo Antuano de Sent Egziuperi kūrybą jau gali naudoti visi norintys, kadangi turtinių teisių galiojimo laikotarpis jau yra pasibaigęs. Tačiau Prancūzijoje galioja kitokie įstatymai ir šio rašytojo kūriniai vis dar yra saugomi turtiniu atžvilgiu. “Nežinau, kaip baigtųsi, jei šio autoriaus atstovai Prancūzijoje bandytų išsiaiškinti situaciją Lietuvoje. Greičiausiai nukentėtume mes”, - sakė LATGA-A atstovė. Tiesa, Vizualiųjų menų kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo skyriaus vedėja pripažino, jog sužiūrėti visų pažeidimų praktiškai neįmanoma. G. Naprušienė yra vienintelė darbuotoja, užsiimanti būtent šia sritimi. Dauguma LATGAA darbuotojų dirba muzikos kūrinių priežiūros srityje, todėl jai tenka ginti keliasdešimties tūkstančių užsienio autorių bei apie tūkstančio lietuvių autorių teises.

INFORMACIJA

Kaip teisingai naudotis kūriniu?  Išsiaiškinkite kūrinio autorių.  Nustatykite, ar autoriaus turtinės teisės dar saugomos.  Jei turtinės teisės pasibaigusios, kūrinį galite naudoti laisvai (be leidimo ir nemokant autorinio atlyginimo, tik nepažeidžiant autoriaus asmeninių neturtinių teisių).  Jei turtinės teisės nepasibaigusios, reikia kreiptis į autorių ar jį atstovaujančią agentūrą.  Jei neradote teisių turėtojo ir negavote leidimo, kūrinio nenaudokite.


kultūros uostas

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

D

Kęstučio Demerecko leidinio “KLAIPĖDA – senuose atvirukuose” bei archyvinės nuotraukos.

ienraštis “Vakarų ekspresas”, bendradarbiaudamas su visuomeniniu judėjimu “Klaipėdieti! atgaivinki savo miesto parką”, publikuoja Klaipėdos poilsio parko istorijos faktus ir klaipėdiečių prisiminimus apie šį unikalų objektą, kurie vėliau suguls į knygą. Jolanta NOrKieNĖ Žiniomis apie ikikarinę parko istoriją pasidalino Klaipėdos krašto žinovas, istorikas Dainius Elertas. Pasak D. Elerto, atidžiau žvelgiant į mus supančią aplinką ir kraštovaizdį, juos galima skaityti kaip knygą. Parke gausu didelių kompleksų ir darinių, kurie jungiasi į vientisą sistemą. Net ir karinio palikimo dalykai netikėtai persipina su civiliais ir leidžia į šią teritoriją pažiūrėti kitaip.

kariniai reikalai Pradžioje pažvelkime į dabartinio parko gretimybes. Galima

Dienraščio puslapiuose Klaipėdos parko istorija (15) vedė kariškių pratybų keliai. Kartais kariškiai žygiuodavo į Šarlotės ežeriuką išsimaudyti (dabar jis yra prie Dragūnų kvartalo esančioje uždaroje karinio dalinio teritorijoje). Palei kareivinių tvorą

taurės formos paminklas, liaudyje tada vadinama “Vaza”. Žuvusių ties Klaipėda vokiečių karių atminimui suformuota medžių alėja, plokštės su žuvusiųjų pavardėmis. Jose iškaltos pavardės ir tų

sunaikinta daug istoriją menančių objektų.

kavinių vaidmuo Daugelis klaipėdiečių pamena šiemet nugriautą priešais parką stovėjusį didelį raudoną sovietinį kareivinių pastatą prie Universiteto alėjos pradžios. Mažiau miestiečių prisimena iki jo ten stovėjusį kuklesnį namą. Tai buvo XIX a. pabaigoje suformuotos gražios, gausiais želdynais

9

restoranas tapo puikiu orientyru greta pievoje muštruojamiems kariams. Pratybų metu aidėjo komandos “lygiuoti, šaudyti ar pulti į kavinės pusę”. Šalia parko esančiose kareivinėse buvo dislokuoti vokiečių 1905–1918 m. ir 1939-1945 m., prancūzų 1920–1923 m., lietuvių 1923–1939 m., o nuo 1945 m. - sovietų armijos kariai. Kitoje Liepojos gatvės pusėje (dabar Herkaus Manto / Pušyno gatvės kampas) veikė kitas restoranas. Jis priklausė ponui Meschonat. Šis įrengė daug prabangesnę kavinę. Šalia jos būta nedidelio vandens telkinio ir išpuoselėto sodo. Čia veikė vandens pramogos bei sūpynės. Savininkas stengėsi patenkinti net labiausiai rafinuotus įgeidžius - ten įrengtas net nudistų paplūdimys. Dėl prabangos kareivinių gyventojams kavinė nepatiko. Sausumos kariai čia jautėsi nejaukiai. Tačiau tokią kavinę pamėgo vokiečių karo laivyno jūreiviai. Kurį laiką čia veikė net karo laivyno kazino. Tuo metu karininkų kazino nebuvo siejamas su lošimais. Taip vadinta karininkų ramovė. Karininkų ramovė – tai senovinis žodis, reiškiantis šventovę. Nuo XX amžiaus pradžios atkurtoje Lietuvos kariuomenėje šiuo terminu pradėta vadinti kultūros židinį, savišvietos centrą, kari-

inForMaCija Visuomeninis judėjimas “Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką” prašo atsiliepti žmones, turinčius įdomių prisiminimų ar nuotraukų apie parką. Kontaktinis asmuo - Jolanta Norkienė (tel. 8 686 85468). Atsiliepusiųjų atsiminimai bus užrašyti, o nuotraukų laukiama el. paštu: klaipedaparkas@gmail. com. Nemokamai nuskenuoti senas parko fotografijas ir išsiųsti galima Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos interneto skaitykloje. Visos Jūsų nuotraukos bus įrašytos į kompiuterines laikmenas ir padovanotos Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekai, Mažosios Lietuvos istorijos muziejui ir kt. O atsiminimai suguls į knygą apie parką.

s PRATYBOS. Už kareivinių tada driekėsi didelė pieva, kurioje vyko įvairios karių pratybos bei užsiėmimai. 130 m. daryti prielaidą, kad 1907 m. pradėtos naudoti “Raudonos” kareivinės (dabar Klaipėdos universiteto miestelis) tapo pagrindine dominante. Už kareivinių tada driekėsi didelė pieva, kurios kraštas apimtų dabartinį “Studlendą”.

ėjęs kelias suko iki dabartinės Kretingos gatvės. Dabar tai būtų arčiau universiteto esančios Universiteto alėjos atkarpa. Tuo keliu buvo žygiuojama į kitą pievą. Ši driekėsi tarp dabartinio treko ir Šiaurės prospekto (ties LCC

kVietiMas Visuomeninis judėjimas “Klaipėdieti! Atgaivinki savo miesto parką” maloniai kviečia į trečiąjį vakarą prie karštos arbatėlės, skirtą prisiminti gražiausius parko metus, “Akimirkos, kurios sušildo”. Renginys vyks gruodžio 20 d., ketvirtadienį, 18 val., šalia parko esančiame Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre (III aukštas, Herkaus Manto g. 77, Klaipėdos universiteto stotelė). Susitikime dalyvaus anksčiau parke dirbusi vaikų sektoriaus vadovė Virginija Čepaitė.

Čia vyko įvairios karių pratybos. Tačiau ji tarnavo ne vien kariškiams. 1928 metais šioje pievoje veikė Lietuvos paroda – įkurtos kavinės, parodos paviljonai, buvo pastatyta daugybė laikinų pastatų, kuriuose Klaipėdos krašto gyventojams buvo patraukliai pristatoma Lietuva. Šalia dabartinės Vasaros estrados dažnai poškėjo šūviai. Čia veikė pagrindinė šaudykla. Jos liekanos išliko iki šiol. Kita kariškių šaudykla buvo įrengta dabartiniame miško kvartale. Link jų iš pievos tarp kareivinių

tarptautiniu universitetu). Ten manevrų metu buvo įrengiama laikinoji stovykla. Čia telkšantis tvenkinys tiko arkliams pagirdyti ir praustis. Taigi, egzistavo ryšys tarp laikinosios stovyklos ir kareivinių. Greta ėjusia L. Vynerio promenada (dabar Kretingos gatve) buvo nesunkiai pasiekiamos abi šaudyklos. Nebekelia nuostabos tas faktas, kad po Pirmojo pasaulinio karo netoli kareivinių buvo įrengta vadinamoji didvyrių alėja-giraitė (dabar vokiečių karių kapinės). Jos centrine ašimi tapo

klaipėdiečių, kurie žuvo Prancūzijoje, Belgijoje. Todėl šalia realių būta savotiškų simbolinių kapų - “kenotafų”. Taip ši atminimo vieta tokia pagarbos forma artino visus netekusius savo artimųjų karo lauke. Greta buvo laidojami ir Antrojo pasaulinio karo metu žuvę mūšiuose ties Klaipėda ar mirę ligoninėse vokiečių kariai. Apie 1970 m. paminklas buvo susprogdintas. Tuo metu buvo

apsodintos sodybos palikimas. Ją sudarė keletas pastatų, o XX a. 3 dešimtmetyje išplėsti jos pastatai sudarė gana didelį kompleksą. Jau 1898 m. jame veikė kavinė-restoranas “Sprech-An”. Jį prižiūrėjo ir aptarnavo kelios pagyvenusios moterys. Įdomu tai, jog, be paradinių trijų durų įėjimo buvo ir krūmais apžėlęs “slaptas” įėjimas iš kiemo pusės. Ši vieta greitai išpopuliarėjo tarp miestiečių, o pastačius kareivines - ir tarp karių. Grįždami iš pratybų ar žygiuodami pro ją joje mėgo sušilti tiek vokiečių, tiek prancūzų, tiek lietuvių kariai. Išsiskirianti želdiniais kavinė–

ninkų namus. Dabartinė Lietuvos kariuomenė perėmė tarpukario kariuomenės tradicijas ir kariuomenės kultūros centrus vadina ramovėmis. Todėl Meschonat kavinėje įsikūrusiame karininkų kazino turėjo būti biblioteka, skaitykla ar bent lentyna knygoms, uždara patalpa bendravimui. Kiekvienas karininkas privalėjo ten pietauti kartu su kitais ir praleisti laisvalaikį. Taip buvo puoselėjama ginklo bendrijos dvasia ir tradicijos. Abi minėtos užeigos buvo svarbios šiuolaikinį parką apimančios poilsinės infrastruktūros dalys.

s KAVINĖ. Miesto parke veikusi kavinė “Sprech-An” buvo mėgstama kariškių.


10

kultūros uostas

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Vydūno paminklas Klaipėdoje

ssSIEKIS. Susibūrę entuziastai siekia Vydūno atminimą įamžinti skulptūrine kompozicija.

D

ar rugpjūčio 10 d. į bendraminčių susirinkimą Klaipėdoje atvyko svečiai, laikinai stovyklavę Bitėnuose. Vydūno draugijos nariai klaipėdiečiams perskaitė svarbų pranešimą: “…atsižvelgiant į Vydūno fenomeno reikšmingumą Mažajai Lietuvai ir Lietuvos valstybei, paminklas jam turi iškilti centrinėje, kuo reprezentatyvesnėje, didelio žmonių susibūrimo miesto vietoje. Klaipėdos Atgimimo aikštė tuos kriterijus, atrodo, neblogai atitinka…” Šis pranešimas, išreiškęs Vilniaus, Kauno, Panevėžio bei kitų Lietuvos miestų visuotinio Vydūno susirinkimo valią, buvo skirtas ne tik mums, Vydūno atminimo įamžinimo skulptūrine kompozicija (forma) paminklo statymo komisijos susirinkimo nariams. Aštuonių garbingų Vydūno draugijos narių pasirašytas, didesnių Lietuvos miestų valią išreiškiantis (rugpjūčio 9 d.) dokumentas tuoj pat pasiekė miesto merą Vytautą Grubliauską ir LR ministrą pir-

mininką Andrių Kubilių. Kaip teigė dr. Vacys Bagdonavičius, iškilmingai perskaitęs dokumentą, netrukus po Seimo rinkimų bus sudarinėjama valstybinė komisija Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti ir paminklas Klaipėdoje bus ne vienintelė akcija. Klaipėdos metraštininkas, Vydūno šeimos paslapčių saugotojas Bernardas Aleknavičius priminė, kad po gero dešimtmečio minėsime ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąjį jubiliejų. Šis

prasmingas įvykis bus minimas ne tik ministerijų, bet ir pasauliniu lygiu. Ir nors datos šiandieną atrodo tolimos, mūsų miesto Atgimimo aikštės, Muzikinio teatro ir kitus planus jau būtina sudarinėti, orientuojantis į būsimas erdves ir būsimąją aikštę. Juk būsimiesiems fondams pavėlavus pateikti paraiškas, graži iniciatyva gali likti neįgyvendinta, tad būtina tuoj pat pradėti veikti... Rugsėjo 10 d. Vydūno atminimo įamžinimo komisijos susirinki-

mą aplankė ir Mažosios Lietuvos patriarcho, Tilžės akto signataro Martyno Jankaus vaikaitė Eva Jankus-Gerola. Jokių jaučio odų neužteks išvardinti, kiek Eva yra prisidėjusi prie Mažosios Lietuvos kultūros objektų išsaugojimo. O savo pasakojimą apie karo žiaurumus, nelengvą pabėgėlio duoną Eva baigė teigdama, kad pasiruošusi būti pirmąja Vydūno paminklo Klaipėdoje aukotoja - rėmėja. Tad įsipareigojome atidaryti specialiąją tikslinę sąskaitą. Spalio 10 d. į mūsų susirinkimą atvyko Klaipėdos architektai. Tai Edmundas Andrijauskas (Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus narys, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys), bei Ramunė

Staševičiūtė (Lietuvos architektų sąjungos tarybos narė, Lietuvos architektų rūmų narė, ekspertų komisijos narė). Pristatinėjant Klaipėdos miesto kūrimosi raidą, susipažinome ir su istorinių įvykių, suformavusių Klaipėdos Atgimimo aikštę, eiga. Juk ne paslaptis, kad norint, jog būsima paminklinė kompozicija tinkamai įsikomponuotų ateities aikštėje, būtina žinoti ir aikštės plotą, ir šalia esančių pastatų aukštingumą. Lapkričio 7 d. į Vydūno įamžinimo komisijos narių susirinkimą atvyko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys ir vadovo pavaduotoja Inga Gelžinytė. Suprantama, kad būsimojo Klaipėdos muzikinio teatro vieta ir plėtra neabejotinai darys įtaką ir būsimosios Atgimimo aikštės erdvėms. Kitas etapas planų rengimo konkursas ir pačių miesto detaliųjų planų rengimas. Tikėkimės, kad šie miesto darbai niekur “neužklius”. Mažosios Lietuvos reikalų tarybos iniciatyvai pritarė ir Klaipėdos m. savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos posėdžio nariai, ir Klaipėdos m. savivaldybės Socialinių reikalų komiteto posėdžio dalyviai. Iniciatyvai pritarė taip pat ir Klaipėdos m. savivaldybės taryba. Taigi jau turime pirmuosius rezultatus - įkurta Viešoji įstaiga “Mažosios Lietuvos kultūra”. Taip pat atidaryta ir tikslinė sąskaita būsimos Vydūno skulptūrinės kompozicijos projektavimo ir įgyvendinimo lėšoms kaupti: LT15 7300 0101 3364 9490 (“Swedbank” banko kodas 73000). Tad kviečiame visus prie šios iniciatyvos prisidėti. Vydūno atminimo įamžinimo skulptūrine kompozicija Klaipėdos miesto centre paminklo statymo komisijos valdyba

Parodų rūmuose - keturgubas atidarymas Šiandien 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose bus pristatoma Mildos Gailiūtės personalinė tapybos paroda “Ištrinta erdvė”, bendra Lietuvos ir Ukrainos paroda “Nesamo buvimas” (angl. “Presence of the absent”), Kristinos Sereikaitės personalinė paroda “Esu. Būsiu” bei grupinė tapybos paroda “Atodangos”. KKKC kviečia susipažinti su kiekvienas tapybos eksperimentas Lietuvos “naujosios bangos” ta- visų pirma suvokiamas kaip formos pyba. Milda Gailiūtė yra viena menas. Projektas “Ištrinta erdvė”, iš nedaugelio jaunosios kartos prasidėjęs 2008 m., tęsiasi iki šiol. tapytojų, kvestionuojančių mo- “Darbų serija užsimezgė Žagarėje dernistinę pasaulėžiūrą. Ilgas vasaros plenero metu. Pastebėjau, buvimas modernistinėje-ekspre- kad Žagarės pastatai - tai kasdiesionistinėje aplinkoje taip stipriai niški objektai, kuriuose atsispindi paveikė Lietuvos dailę, jog iki šiol miestelio pokyčiai. Įvairius Žagarės objektus užfiksavau nuotraukose, o didelio formato monochrominiai darbai atsirado jau dirbtuvėse, žiemą. Šiame projekte man buvo svarbu ištirti konkrečios vietos pastatus, kaip istorijos ženklus. Prisiminus ankstesnius savo darbus galiu teigti, jog istorija, atmintis ir erdvė, esanti aplink, mano kūryboje yra ypač svarbios”, - sako autorė. Bendroje Lietuvos ir Ukrainos parodoje “Nesamo buvimas” dalyvauja aštuoni jauni menininkai - po keturis iš kiekvienos šalies. ssDARBAS. Parodos “Nesamo Lietuvai atstovauja iš Klaipėdos buvimas” dalyvių Mindaugo ir kilę ar šiuo metu uostamiestyje Neringos Bumblių darbas. kuriantys autoriai: Joana Deltuvaitė,

Mindaugas ir Neringa Bumbliai, Gytis Skudžinskas ir Laura Stasiulytė. Ukrainai - su Charkovo miestu vienaip ar kitaip susiję autoriai: Roman Minin, Vitaliy Kokhan, Alina Kleytman, Hamlet Zinkovskyi. Praėjus daugiau kaip dvidešimčiai metų po TSRS žlugimo jos pėdsakai, žymės ir liekanos vis dar išnyra žmonių sąmonėje, urbanistikoje, kasdienėje buityje, naujai atgimsta dabartinėje vartotojiškoje kultūroje ir persimaišę su šiandienos realijomis tęsia savo egzistavimą kartu nurodydami į tai, ko nebėra. K. Sereikaitė yra jauna menininkė, baigusi fotografijos technologijų studijas Vilniaus dizaino kolegijoje ir vaizdo operatoriaus bakalauro bei magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Išskirtinis Kristinos Sereikaitės bruožas jaunųjų Lietuvos fotografų tarpe – išjausta režisūra, neatsitiktinė personažų paieška. Autorės naratyvinis nuotraukų išdėstymas pats savaime sukuria paslaptį, nuojautą, leidžiančią žiūrovui ieškoti atsakymo. Pirmas įspūdis tik atveria vartus į labirintą, išėjimai iš kurio - skirtingi ir kiekvienas žiūrovas suranda savąjį, susijusį tik su jo

ssPILKA. Vienas iš Mildos Gailiūtės darbų. patirtimi ir pasaulėjauta. Grupinėje tapybos parodoje “Atodangos” savo kūrybą drauge pristatys jaunosios kartos atstovas Rolandas Marčius ir gan gerai šalyje žinomas viduriniosios kartos tapytojas Rytis Martinionis. R. Marčius yra gimęs ir užaugęs Klaipėdoje. Jis parodoje “Atodangos” tęsia anksčiau kūryboje analizuotą rentgeno estetikos temą. R. Martinionis daugiausia dirba tapybos, vitražo ir asambliažo srityse. Parodoje R.

Martinionis tęsia savo pasąmonės safarį tapyboje. Politinės, socialinės realijos, inspiracijos iš literatūros, asmeninės emocijos ir net paprasčiausi buities daiktai, persimaišę autoriaus paveiksluose, pasakoja daugiabriaunę istoriją, kurią kiekvienas išgirs savaip. Parodos vyks iki 2013 m. sausio 6 d. Organizatorių informacija


inForMaCija. skelBiMai. reklaMa

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

KLaiPĖDOS SaViVaLDYBĖS iNFOrMaCiJa

PA R DU O DA

Gyventojų dėmesiui

11

BUAB “Magė” parduoda pastatą-parduotuvę, kurios unikalus numeris 2197-3002-2011, bendras plotas 557,30 kv. m, adresas Kretingos g. 9, Klaipėda, ir kitus statinius (inžinerinius) kiemo statinius (kiemo aikštelę, tvorą), kurių unikalus numeris 2197-3002-2022, adresas Kretingos g. 9, Klaipėda ir žemės sklypo, kurio unikalus Nr. 21010002-0065, bendras plotas 0,1411 ha, adresas: Kretingos g. 9, Klaipėda, nuomos teisę, atsiradusią iš rašytinės nuomos sutarties. Kaina 1068722 Lt. Tel. 8 687 10 119, 8 682 13 718.

Transporto priemonės

Pranešame, kad šių metų gruodžio 3 dieną numatyta išvalyti teritoriją tarp Veterinarijos ir Panevėžio gatvių (šalia „Neringos“ sodų bendrijos), kurioje gyventojai yra įsirengę nelegalius daržus, prikaupę statybinio laužo bei kitų komunalinių atliekų. Prašome išsivežti vertingus daiktus, priešingu atveju viskas bus išvežta į sąvartyną.

59037

Skubiai parduodu 1 kambario butą. Reikalingi gryni pinigai. Lanksti kaina. Tel. 8 691 84 614.

Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyrius

58997

Parduodame šiaudų granulių kurą. 1t kaina – 600 Lt su PVM, 15kg kaina – 9 Lt su PVM. Kainos Klaipėdoje, galimas pristatymas į kitus miestus. UAB „Vakarų Ikoda“, tel.: 8 698 75233.

Savivaldybės Tarybos sprendimas

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba 2012-11-29 priėmė sprendimą Nr. t2-270 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 28 d. sprendimo Nr. t2-36 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės 2012 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo“. Savivaldybės Taryba pakeitė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 28 d. sprendimą Nr. T2-36 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės 2012 metų biudžeto patvirtinimo“, pakeistą Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2012 m. birželio 28 d. sprendimu Nr. T2-158 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 28 d. sprendimo Nr. T2-36 „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės 2012 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo“. Visi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimai skelbiami interneto svetainėje www.klaipeda.lt.

59356

Parduodu medienos atraižas. Tel. 8 653 10 185.

Tik ką pastatytame name, 2 kambarių (47 kv. m) visiškai įrengtą butą Palangoje, Bangų g.13. Savininkas. Tel. 8 698 70 544. 59272

PE RK A Įvairios prekės

59418

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus. Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467. 56564

Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075. 56015

Baldai

Pigiai:lietuviškus medžio briketus, įvairias malkas ir sausas beržines. Atvežame nemokamai. Tel. 8 646 84 632.

Metalai

57053

Reikalavimas vežėjams, teikiantiems taksi paslaugas

Pranešame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 16 straipsnio 3 punkto reikalavimais, keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi tarifus nustato vežėjas ir apie nustatytus tarifus informuoja savivaldybių institucijas arba jų įgaliotas įstaigas ir juos skelbia Susisiekimo ministerijos tvirtinamų Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi taisyklių nustatyta tvarka. Atsižvelgdami į tai, prašome iki 2012 m. gruodžio 17 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Transporto skyriui pateikti keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi tarifus. Pakeitę keleivių vežimo tarifus taip pat privalote apie tai pranešti Transporto skyriui. Už reikalavimų nevykdymą pareiškėjas atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Konkursas pareigoms eiti Klaipėdos miesto savivaldybės administracija skelbia konkursą į Strateginio planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto (karjeros valstybės tarnautojo) pareigas (a lygis, 9 kategorija). Specialieji reikalavimai: turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities ekonomikos ar vadybos ir verslo administravimo krypties išsilavinimą. Turėti darbo patirtį finansų arba ES ir kitų tarptautinių fondų ir programų finansuojamų projektų administravimo srityje; žinoti ir mokėti taikyti praktikoje Lietuvos Respublikos įstatymus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius vietos savivaldą, viešąjį administravimą, valstybės tarnybą, strateginio planavimo ir biudžeto sudarymo principus, savivaldybės biudžeto asignavimų, ES fondų ir kitų finansavimo šaltinių lėšų naudojimą, viešuosius pirkimus, dokumentų valdymą, savivaldybės institucijų sprendimus, susijusius su priskirtų funkcijų vykdymu; mokėti kaupti, valdyti, analizuoti ir apibendrinti informaciją, savarankiškai planuoti ir organizuoti savo darbinę veiklą, gebėti sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu; mokėti anglų kalbą pažengusio vartotojo lygmens B1 lygiu; mokėti dirbti „Microsoft Office“ programiniu paketu. Pretendentų atrankos būdas: egzaminas raštu (testas) ir žodžiu. Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus: 1. Prašymą leisti dalyvauti konkurse, nurodęs, kokiu būdu – raštu ar elektroniniu paštu – nori gauti informaciją. 2. Asmens tapatybę, išsilavinimą, pilietybę ir amžių patvirtinančius dokumentus ir šių dokumentų

kopijas. 3. Gyvenimo aprašymą. 4. Nepriekaištingos reputacijos reikalavimų atitikties deklaraciją (galima užpildyti vietoje). 5. Darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas. 6. Teisės aktų nustatyta tvarka išduotą dokumentą, patvirtinantį nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos, alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos atlikimo ar bazinių karinių mokymų baigimo faktą, ir šio dokumento kopiją, jeigu pretendentas šią tarnybą yra atlikęs ar šiuos mokymus yra baigęs. Pretendentai dokumentų kopijas, patvirtintas notaro, gali siųsti registruotu laišku. Jeigu pretendentų pateiktos dokumentų kopijos nepatvirtintos notaro, pretendentai privalo pateikti dokumentus konkurso dieną jiems praneštu laiku. Pretendentų pateikti dokumentai su registruotu laišku gautomis dokumentų kopijomis, kurios nepatvirtintos notaro, sutikrinami iki konkurso pradžios ir grąžinami pretendentams. Asmenys, pretenduojantys dirbti valstybinėje tarnyboje, privalo pildyti ir pateikti Privačių interesų deklaracijas elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo informacinę sistemą. Dokumentai priimami iki 2012 m. gruodžio 11 d. (įskaitytinai) Personalo skyriuje, 219 kab., Liepų g. 11, Klaipėdoje. Išsamesnė informacija tel.: (8 46) 39 32 28.

informaciją parengė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių skyrius, tel. 396004, el. p. andrius.juskevicius@klaipeda.lt.

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605. 55994

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946. 55969

Įvairios prekės Beržo, juodalksnio malkas (turime sausų), pjuvenas, briketus. www.malkoskurui.lt, tel. 8 670 23 004, 459400. Pigiai beržo ir kt. lapuočių rąstus po 3 m., supjautas trinkomis ir skaldytas malkas. Atvežame. Tel. 8 683 21 435. 56760

BUAB “Magė” parduoda prekybinę įrangą, prekes (autodalys ir priedai prie įrankų). Prekių pavadinimų yra 3063 vnt. Norinčius gauti sąrašus, skambinti tel. 8 687 10 119, 8 682 13 718.

Sausas ir natūralaus drėgnumo beržines ir lapuočių malkas, statybinę medieną. Tel. 8 686 27 149. 47535

Skaldytas beržo, juodalksnio ir kt. lapuočių malkas. Galima mažais kiekiais. Atveža. Tel. 8 615 15 730. 59409

Skaldytas, supjaustytas lapuočių malkas, statybinę medieną. Atvežame. Perkame mišką. Tel. 8 671 99 760, 8 677 56 339.

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibes teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277 55947

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ). 56040

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942. 56086

UAB “Linmeta” labai brangiai superka metalo laužą. Galime pasiimti. Jūrininkų pr. 38 (Minijos ir Jūrininkų pr. sankryža), tel. 8 611 51 111.

55823

Vienfazes metalo apdirbimo ir medžio apdirbimo stakles. Tel. 8 616 89 072. 58785

58779

Durpių pusbriketus kurui (lietuviški). Tel. 8 612 37 686. Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555.

Kompiuteriai Superkame neveikiančius kompiuterius. Taisome, remontuojame, instaliuojame. Suteikiame garantiją. Tel.8 601 18 421. 57572

58766

Geros kokybės juodalksnio, beržo, ąžuolo skaldytas malkas (pakuojame į padėklus arba 3 m ilgio rąsteliais), pjuvenų briketus, atraižas. Atvežame nemokamai. Tel. 8 630 64 435. 56519

Nekilnojamas turtas 2 kambarių butą Palangoje, Druskininkų g. (55 ir 60 kv. m, ne kampinis, 4 a., 135000 Lt, netoli jūros). Tel. 8 605 87 360. 59411

Įvairių rūšių skaldytas, sausas malkas, lentų galus, statybinę medieną. Tel. 8 684 97 350, 8 698 26 990. 57281

3 kambarių su holu rekonstruotą butą Bandužių g. (parketas, virtuvės integ. technika). Savininkas, tel. 8 609 04 234 59102 58776

Kokybiškus baltarusiškus durpių briketus (kaina nuo 300 Lt). Beržines bei įvairias malkas kūrenimui. Tel. 8 682 40 668. 58966

Pigiai tvarkingą 3 kambarių butą Šiaulių g. (9/7a., su baldais), 12 a sklypą s/b “Vyšnelė” (arti miesto). Tel.8 675 43 634.

Svetainė internete: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

SL 2275 Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klaipėda 92131 Faksas korespondencijai (8 46) 310102.

Laiškams: el. p. aktualijos@ve.lt SPAUDOS PLATINIMO TARNYBA (8-46) 420096 SKELBIMAI (8 46) 411314 jolanta@ve.lt; skelbimai@ve.lt PC “Akropolis” - tel. 8 650 51131 REKLAMOS SKYRIUS (8 46) 411296, 420097, faks. 402408 aleksandriene@ve.lt; reklama@ve.lt

ISSN 1392 - 7590

Direktorius ir vyr. redaktorius G. TOMKUS (8 46) 411308 Redaktorius M. VAINORIUS (8 46) 411305

aktualijos@ve.lt KORESPONDENTAI (8 46) 493435, 304302, 493435, 411309 BUHALTERIJA (8 46) 304301 Išeina 6 kartus per savaitę. Spaudė “Respublikos” spaustuvė. M. Sleževičiaus g. 7, Vilnius.

TIRAŽAS 8 990

48467

UAB “Metruna” perka juodojo metalo laužą. už 1 t - 890 Lt. Didesnį kiekį pasiimame patys. Tel. 8 687 99 094. 58019

UAB “Metruna” perka: varį; žalvarį; aliuminį; nerūdijantį plieną. Nevėžio g. 5. Tel. 8 615 91 789. 31256

UAB„Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. I-VI. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244. 52274

(Nukelta į 12 p.)


12

SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Santechnika ir šildymas

57326

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondicionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į namus. Tel. 8 650 57 998. 58875

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099.

Paskolos Siūlome skubaus kredito paslaugas su nekilnojamojo turto užstatu. info@vipkreditas.eu, tel. 8 656 09 042.

Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. 58801

Nebrangiai, kokybiškai keičiu klozetus, maišytuvus, pajungiu skalbimo mašinas (nuperku, parvežu). Tel. 8 612 69 807. 59120

Stalių paslaugos Gaminu medinius laiptus, duris, balkonus. Atlieku visus vidaus staliaus darbus. Tel. 8 674 24 601.

Akmens darbai, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, tapetuojame, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534.

59111

46664

55052

(Atkelta iš 11 p.)

P ER K A Nekilnojamas turtas Brangiai perkame mišką. Prekyba mediena. Tel. 8 655 21 778, 8 612 53 375, el. p. timediss@ gmail.com. 56939

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 46284

Atliekame darbus krautuvu “Bobcat” (ratinis su užd. vikšrais, yra miniekskavatorius). www.erfeja. lt, tel. 8 698 82 453.

Brangiai superkame automobilius, mikroautobusus ir kt. (gali būti be TA, su defektais). Sutvarkome dokumentus. Pasiimame patys. Tel. 8 607 40 674, 8 678 00 694.

Buitinių nuotekų valymo įrenginių pardavimas, montavimas. Drenažo ir vandentiekio įrengimas. Tel. 8 672 07 215, www.feliksnavis.lt.

59497

Superkame naudotus automobilius, išrašome sunaikinimo pažymas, pasiimame. UAB “Jurturas”. Tel. 8 606 11 142.

58793

Atliekame visus buto remonto darbus. Griovimas, montavimas, vidaus apdaila, santechnika, elektros instaliacija. Tel. 8 638 77 669.

37439

57545

PA SL AU GO S

Perkame mišką ir žemę. Perkame medieną. Geras atsiskaitymas. Tel. 8 609 97 517.

LABAI GEROS NUOLAIDOS! Užsisakius langus iki 2012-12-07 d.- vidaus ir lauko palangės –NEMOKAMAI.UAB „Klaipėdos artelė“ Liepų g.2 ,Klaipėda .Tel./fax.: 8 46 311635, mob.tel.:8 685 17557. www. klaipedosartele.lt

Autoserviso paslaugos

49316

Perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, parduodame malkas. Tel. 8 620 87 788. 28493

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939.

Kokybiškas ir nebrangus mašinų poliravimas ir cheminis salonų valymas. Tel. 8 617 62 721. Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309. 59231

Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542. 55857

Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311. 51967

Brangiai automobilį, mikroautobusą, visureigį su variklio, važiuoklės defektu ir nevažiuojančius. Tel. 8 699 26 850. 58992

Statyba ir remontas

Buhalterinės apskaitos tvarkymas, teisinės paslaugos Jūsų verslui. Tel. 8 657 57 575, www. principoreikalas.lt.

Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867.

44175

Statybos darbai, vidaus ir lauko apdaila. Dengiame stogus, klojame trinkeles. Tel. 8 603 09 293.

Baldai

39392

Transporto priemonės

Įmonių paslaugos

Nestandartinių baldų gamyba. Projektavimas, atvežimas, montavimas - nemokamas. www. baldmera.lt, tel. 8 614 14 310.

Vidaus tinkavimas kalkiniu skiediniu. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 653 41 978. 58426

Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821. 58380

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomomis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas (taip pat Neringoje) nemokamai. Galima išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8 680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”).

Įvairūs Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086. 52048

Kompiuteriai

55883

Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Pasiima savo transportu. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Tel. 8 678 66 368. 58340

Perku bet kokios būklės automobilį, gali būti tvarkingas arba daužtas, su defektais, be TA. Pasiimu pats. Tel. 8 676 11 937.

Buitinė technika Automatinių skalbimo mašinų, indaplovių, šaldytuvų, el. viryklių, orkaičių ir kaitlenčių remontas. Atvykstu į namus. Garantija 12 mėn. Tel. 8 681 30 052.

Atnaujiname navigacijas. Taisome kompiuterių programas ir tech. dalį. Atrišame XBOX, PSP, WII. Tel. 8 647 07 741. 56831

Kompiuterių, navigacijų remontas, aptarnavimas Klaipėdoje. Atvykimas nemokamas. Garantija. Tel. 8 625 46 489. 59378 58694

57358

Ratinio ekskavatoriaus, mini ekskavatoriaus ir Bobcat nuoma su operatorium. Tel. 8 609 01 147, 8 608 59 795. 55588 56608

Tinkuoja, betonuoja, dažo, kloja grindis, plyteles, laminatą, parketą. Angokraščių tvarkymas. Tel. 8 626 82 814. 58516 58983

(Nukelta į 13 p.)


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

K VI E Č I A M O K Y T I S

(Atkelta iš 12 p.)

PASL AUG OS

Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www.alksnynesmokykla.lt.

Statyba ir remontas Visi mūro darbai: sienos, pertvaros, kaminai, kaminų, pečių, židinių remontas ir jų valymas Tel. 8 653 90 511.

52121

VA R Ž Y T Y N Ė S

59173

Transporto paslaugos Krovinių pervežimas mikroautobusu iki 1,5 t. Perkraustymo darbai, krovėjai, išrašomos sąskaitos. Tel. 8 601 18 057. 57415

Mikroautobusu vežu krovinius iki 2 t (15 kub. m). Galimos sutartys su įmonėmis. Tel. 8 687 96 191. 57733

Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Tel. 8 601 06 962. 57706

Vežame žvyrą, smėlį, juodžemį, skaldą, akmenis. Kasame tvenkinius, pamatus, tiesiame kelius. Tel. 8 609 59 686. 52866

Žvyras, smėlis, juodžemis, laužas, gruntas sklypo sukėlimui. Kasa ir valo tvenkinius, tiesia ir tvarko kelius, statybos gerbūvio darbai. St. technikos nuoma, griauna pastatus. Tel. 8 615 18 803. 58852

Vonių restauracija

13

Išnuomojamas kambarys, yra internetas. Tel. 8 616 19 455, 8 675 48 147.

MED I CI NA Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www. arlaida.lt. 56065

2012-12-19 11.00 val., Žemaitės g. 17A-1, Telšiuose, bus vykdomos BUAB „Mažoji technika“ turto varžytynės, kuriose bus parduodamos 410,55 kv. m patalpos, un. Nr. 4400-0582-5147:7838, esančios Pramonės g. 9-6/ Šiaurinės g. 2-6, Telšiuose su nuomos teise į žemės sklypą, un. Nr. 7868-00020024. Pradinė turto pardavimo kaina 388 785 Lt. Asmenys, norintys dalyvauti varžytynėse iki 2012-12-18 16.00 val. į įmonės kasą arba į įmonės depozitinę sąskaitą LT054010042800640067, esančią AB DNB banke, banko kodas 40100, privalo sumokėti 10% parduodamo žemės sklypo kainos (3 887 Lt) varžytynių dalyvio mokestį. Informacija tel. 8 698 26 918. 59324

Antstolė Asta Rimaitė Žičkuvienė 2012-12-31 11.00 val. parduoda iš pirmųjų varžytynių transporto priemonę KIA CARNIVAL (pirmos registracijos data 2001 m.), valst. Nr. FHA804, VIN kodas KNEUP751216145166, priklausančią Gediminui Staupeliui. Pradinė pardavimo kaina 4000,00 Lt. Varžytynių dalyvio įmoka 400,00 Lt. Varžytynių dalyvio įmokas reikia įmokėti į antstolės depozitinę

sąskaitą Nr. LT06 7010 8003 6107 0185, esančią AB Ūkio bankas. Varžytynės vyks antstolės Astos Rimaitės Žičkuvienės kontoroje, adresu J.Janonio g. 5, Klaipėdoje. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių turi teisę pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus.

Tamkevičienės depozitinę sąskaitą LT14 4010 0423 0113 4331 AB DnB bankas. Pardavimas vyks Pievų Tako g. 8, Klaipėda. Informacija tel. (8 46) 401 688, 8 618 51 515 antstolė Brigita Tamkevičienė. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių dienos gali pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus. 59513

Antstolė Brigita Tamkevičienė skelbia: pardavimą iš antrųjų varžytynių 2012 m. gruodžio 31 d. 13.00 val. žemės sklypui, kurio plotas 0,0404 ha, unikalus Nr. 2101-0002-0798; garažui, kurio užstatytas plotas 32,00 kv. m, unikalus Nr. 2195-8001-9022; ūkiniam pastatui, kurio užstatytas plotas 18,00 kv. m, unikalus Nr. 2195-8001-9033; ūkiniam pastatui, kurio užstatytas plotas 98,00 kv. m, unikalus Nr. 21958001-9044; ūkiniam pastatui, kurio užstatytas plotas 4,00 kv. m, unikalus Nr. 2195-8001-9055; kiemo statiniams – tvorai, vartams, unikalus Nr. 2100-2025-7054, esantiems Girininkijos g. 4A, Klaipėda, nuosavybės teise priklausantiems Aidui Žurumskui. Pradinė pardavimo kaina 189120,00 Lt. Varžytynių dalyvio piniginės įmokos dydis 10 procentų nuo parduodamo turto kainos – 18912,00 Lt, ši suma turi būti pervesta į antstolės Brigitos

Vonios restauravimas, užliejant ypatingo atsparumo ir blizgesio emaliu specialia turbina, be dulkių. Tel. 8 635 55 303, 8 636 36 261. 57476 55908

N UOM A Nekilnojamasis turtas Ilgesniam laikui išnuomojame 2 kambarių butą su baldais ir buitine technika. Be tarpininkų. Tel. 8 646 95 378, 8 685 03 774. 59452 59463

Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075.

Antstolė Asta Rimaitė Žičkuvienė parduoda iš pirmųjų varžytynių žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kurio bendras plotas 1,7500 ha, un. Nr. 4400-1998-3220, esantį Griežių kaime, Klaipėdos rajone, priklausantį Reginai Pikiotienei. Pradinė kaina 3200,00 Lt. Varžytynės vyks 2012-12-31 10.30 val. antstolės Astos Rimaitės Žičkuvienės kontoroje, adresu J.Janonio g. 5, Klaipėdoje. Varžytynių dalyvio įmoka 320,00 Lt, kurią reikia įmokėti į antstolės depozitinę sąskaitą Nr. Nr. LT06 7010 8003 6107 0185, esančią AB Ūkio bankas. Informacija tel. 255 598. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių turi teisę pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus. 59454

Antstolė Asta Rimaitė Žičkuvienė parduoda iš pirmųjų varžytynių žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kurio bendras plotas 2,7500 ha, un. Nr. 4400-1998-3263, esantį Žagarų kaime, Klaipėdos rajone, priklausantį Reginai Pikiotienei. Pradinė kaina 4800,00 Lt. Varžytynės vyks 2012-12-31 10.00 val. antstolės Astos Rimaitės Žičkuvienės kontoroje, adresu J.Janonio g. 5, Klaipėdoje. Varžytynių dalyvio įmoka 480,00 Lt, kurią reikia įmokėti į antstolės depozitinę sąskaitą Nr. LT06 7010 8003 6107 0185, esančią AB Ūkio bankas. Informacija tel. 255 598. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių turi teisę pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus. 59453 59524

Antstolė Brigita Tamkevičienė skelbia: pardavimą iš pirmųjų varžytynių 2012 m. gruodžio 31 d. 14.00 val. transporto priemonei Mercedes Benz E200, valst. Nr. BDN837, VIN kodas WDB2110421A822405, pirmos registracijos data: 2005-10-26, spalva – mėlyna, degalai – benzinas, variklio tūris – 1796 kub. cm, galia – 120 kW, nuosavybės teise priklausančiai Laimutei Grinienei. Pradinė pardavimo kaina 12800,00 Lt. Varžytynių dalyvio piniginės įmokos dydis 10 procentų nuo parduodamo turto kainos – 1280,00 Lt, ši suma turi būti pervesta į antstolės Brigitos Tamkevičienės depozitinę sąskaitą LT14 4010 0423 0113 4331 AB DnB bankas. Pardavimas vyks Pievų Tako g. 8, Klaipėda. Informacija tel. (8 46)401 688, 8 618 51 515 antstolė Brigita Tamkevičienė. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių dienos gali pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus.

SUDOKU

59525

(Nukelta į 14 p.)

Lapkričio 29 d. numeryje spausdinto SUDOKU teisingas atsakymas 5234.

Dėl tėvelio mirties nuoširdžiai užjaučiame gydytoją Virginiją RAKAUSKIENĘ. Skausmą tegul sumažina šviesus jo prisiminimas.

Kryžiažodžio, spausdinto lapkričio 29 d., atsakymai VERTIKALIAI: Kritika. Profanas. Teška. Ryte. Auk. Sol. Seki. Andai. Sofija. Božolinė. Galan. Ėdu. Leo. Karalius. HORIZONTALIAI: Kiparisas. Tiks. Ray. Enologija. Žagarė. Tefteliai. Olegas. Kinšasa. Avinėlis. Atakuoti. Saklė. Atėnuose. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Sklidinas kibiras.

Sudarė Egidijus Šalkauskis

VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės vadovybė


14

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS

(Atkelta iš 13 p.)

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

LAISVALAIKIO GIDAS

MASAŽAI

daugiau renginių ve.lt/laisvalaikis

22 m. žavi, simpatiška panelė atlieka erotinį masažą. Tel.8 630 17 616.

KLAIPĖDOJE

59451

24 m. simpatiška panelė atlieka atpalaiduojantį masažą. Tel. 8 617 63 532.

Teatras

59447

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331.

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

59539

Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

Jauki aplinka. Atpalaiduojantis masažas. Tel. 370 675 07 817. 59176

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746. 58961

Miela, simpatiška moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 608 39 421.

12 06, 8, 14 d. 18 val. premjera! M. Matišič drama

“Moteris be kūno”, rež. R. Kudzmanaitė.

58808

Miela, švelni moteris padarytų masažą. Tel. 8 648 31 913.

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS

58568

Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

Simpatiška 21 metų mergina atlieka erotinį masažą. Tel. 8 646 23 398. 59538

30, 1 d. 18.30 val. V. Ganelino, S. Gedos miuziklas

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088.

Poulenc “Drambliuko Babaro istorija”. KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

Baldų gamybos įmonė ieško minkštų baldų meistro, baldų surinkėjų. Tel. (8 46) 421 530.

12 01 d. 12 val. Kalėdų Senelio namelio atida-

57916

Įmonė “Taxoma” priima taksi vairuotojus. Galima su nuosavais automobiliais. Tel. (8 46) 303 303.

rymas! 12 01 d. 14 val., 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23 d. 12 ir 14 val. Kalėdų Senelio namelis.

59518

Įmonei Klaipėdoje reikalingi elektros skydų montuotojai. Tel. 8 616 00 838. Įmonei reikalingi šaltkalviai – suvirintojai. Tel. 8 615 27827. 59089

Nestandartinių baldų gamybos įmonė ieško patyrusio konstruktoriaus-projektuotojo. Tel. 8 645 20 777. 58279

Picerijai Klaipėdoje reikalinga barmenė-padavėja. Teirautis tel. 8 612 47 959. 59406

58175

Įmonei reikalingi patyrę korpusinių baldų gamybos specialistai. Patirtis ne mažiau 2 metai. Tel. 8 645 20 777. 58263 58471

Kalėdinei prekybai reikalingi pardavėjai, prekiauti eglutėmis. Geras atlyginimas. Tel. 8 699 20 668. 58858

Kirpyklai reikalinga manikūrininkė. Geros darbo sąlygos. Tel. 8 699 74 285, (8 46) 251 485.

Priimsime į darbą valytoją, kiemsargį, turinčius 35-55 % darbingumą. Tel. 8 618 00 837. 55733

Septyniolika metų statybų srityje stabiliai dirbanti įmonė skubiai iėško kvalifikuotų santechnikų, suvirintojų ir vėdinimo sistemų montuotojų. Siūlome geras darbo ir apmokėjimo sąlygas. Teirautis tel. (8 5) 270 6892, 8 687 11 485. Siūlome darbą valytojams valyti cechą ir tvarkyti teritoriją Klaipėdoje. Tel. 8 618 00 837. 59186

Transporto įmonei Šilutėje reikalingi vairuotojai, važiuoti reisais Europa –Rusija. Tel. 8 698 57 705; dariuskli@zebra.lt. 54462

Reikalinga auklė dirbti Airijoje, prižiūrėti du vaikus 3 ir 4 m., patirtis būtina, anglų-lietuvių k. El. paštas: logogama@gmail.com. 57890

Reikalinga viršutinių drabužių siuvėja. Geras atlyginimas ir darbo sąlygos. Tel. 8 656 73 193.

UAB “Polonezas” siūlo darbą šventiniam laikotarpiui pardavėjai (-ui)-konsultantei (-ui). Reikalavimai: pardavėjos (-o) darbo patirtis, darbo kasos aparatu įgūdžiai, komunikabilumas. Tel. 8 620 75 936. 59040

59491

Reikalingas laminuotos baldinės plokštės pjovėjas. Tel. 8 615 27827. 58484

Reikalingas pagalbinis darbininkas automobilių remontui. Atlyginimas nuo 30 Lt per dieną. Apgyvendinu. Tel. 8 600 48 308.

UAB„GRYNAS MAISTAS“ priimtų kavinės barmenę (-ą) – padavėją, turinčią 30-55 % darbingumo lygį. Gali būti be patirties. Daugiau informacijos tel. 8 678 02 264. 59193

UAB „KELMEDA ir Ko“ ieško statybininkųapdailininkų dirbti objektuose Klaipėdoje, Kretingoje, Palangoje ir Priekulėje. Apmokėjimas sutartinis. Tel. 8 699 63 645.

59424

59246

Naujai įsikūręs baras ieško kūrybingų virėjų bei energingų barmenų ir padavėjų. Tel. 8 607 96 609.

Reikalingas vairuotojas-ekspeditorius dirbti su konteineriais po Lietuvą/Baltarusiją. Tel. 8 655 11 433. 59201

Reikalingos siuvėjos (-ai). Darbas viena pamaina. Tel. 8 612 80 458. 59180

Renginiai KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, “Bilietai.LT” Šventinės klasikos festivalis “Salve Musica”

59147

59487

Maisto prekių parduotuvei reikalingos pardavėjos. Tel. 8 640 51 502.

12 01 d. 15 val. Renginių salėje adventinis

koncertas “Kalėdos su Mocartu”, atlieka G. Zeicaitė (sopranas), A. Kozlovskis (bosas); styginių kvartetas: R. Agintaitė, S. Dirgėlaitė (smuikas), E. Kaziukaitis (altas), T. Mikalauskas (violončelė), dalyvaus A. Blume (vokalas, fortepijonas, Vokietija) ir H. Zudermano gimnazijos vokalinis instrumentinis ansamblis (vadovė A. Merkevičienė). KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA Girulių biblioteka-bendruomenės namai, Šlaito g. 10A

12 01 d. 13 val. susitikimas su Lietuvos bitininkų sąjungos prezidiumo nariu dr. Vytautu Salinka. Koks medus vertingiausias, kokiu gardinti Kalėdų pyragus? Ar kūdikiams medus tikrai žalingas? Išgirsite naudingos informacijos apie lietuvišką medų!

“VIEŠNAGĖ PAS JOLANTĄ”

“Velnio nuotaka”.

S I Ū LO DA R B Ą

Įmonei nuolat dirbti Klaipėdoje reikalingas jaunas, energingas, kruopštus šaltkalvis-mechanikas. Atlyginimas pagal susitarimą ir sugebėjimus. Tel. 8 657 92 500.

Herkaus Manto g. 25

Žvejų g. 9

12 02 d. 12 val. Kolonų salėje spektaklis vaikams F.

58946

59413

KLAIPĖDOS APSKRITIES VIEŠOJI I. SIMONAITYTĖS BIBLIOTEKA

59053

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninei plečiant medicinines paslaugas reikalingi: gydytojas anesteziologas – reanimatologas; vidaus ligų gydytojas. Šios specialybės rezidentams galime apmokėti studijas rezidentūroje, jeigu baigę jas dirbtų Naujosios Akmenės ligoninėje. Geras atlyginimas. Geros darbo sąlygos. Aprūpinsime gyvenamuoju plotu. Telefonas pasiteirauti: (8 425) 56 527. El. paštas akmene@nal.lt.

12 05 d. 18 val. “Tango polėkis ir aistra”. Vilniaus

m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas D. Katkus, solistas B. Mogensen (akordeonas, Danija) (20, 30, 50 Lt, nuolaidos galioja). Kiti renginiai

30 d. 19 val. Marijono Mikutavičiaus ir grupės

akustinis koncertas (“Bilietai.LT”). 12 03 d. 19 val. “Domino” teatro komedija “Meilė pagal grafiką” (“Bilietai.LT”). 12 04 d. 18 val. Juozo Erlicko kūrybos vakaras “Visi parduoti” (“Bilietai.LT”). 12 06 d. 19 val. “Domino” teatro premjera komedija “Sex guru” (“Bilietai.LT”). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt

12 01 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių

vaidinimas vaikams “Klounas ir pelytė Micė”,rež. K. Kondrotaitė (8-12 Lt, “Tiketa”). 12 02 d. 12 val. jaunimo teatro “Be durų” spektaklis vaikams “Karalaitės nori žaisti”, rež. A. Juškevičienė (10 Lt, “Tiketa”). 12 09 d. 18 val. OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklis V. Šekspyro “Miranda”, rež. O. Koršunovas (30-50 Lt, “Tiketa”). “MENŲ VALGYKLA”

59526

I E Š KO DAR B O Apkūni, simpatiška, jauna moteris ieško gerai apmokamo darbo. Tel. 8 661 53 249.

Daržų g. 18, buvusi Vydūno mokykla

12 01 d. 20 val. aitrių saldumynų siunta iš Kauno grupė “Candee Train”.

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRAS

59314

Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 674 64 249.

59123

Miela 38 metų moteris ieško darbo. Tel. 8 676 00 904. 59127

Sportiška, miela moteris virš 50 m., ieško papildomo darbo. Tik skambučiai. Tel. 8 694 41 659. 56640

Žavi, simpatiška, miela moteris ieško darbo. Siūlyti variantus. Tik skambučiai. Tel. 8 609 71 199.

Parodos KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

30 d. 18 val. atidaroma Mildos Gailiūtės tapybos paroda “Ištrinta erdvė”; bendra Lietuvos ir Ukrainos jaunųjų menininkų darbų paroda “Nesamo buvimas”; Rolando Marčiaus ir Ryčio Martinionio tapybos paroda “Atodangos”; Kristinos Sereikaitės fotografijų paroda “Esu. Būsiu” (iki 01 06).

“RŪTŲ” GALERIJA Danės g. 9

30 d. 17.30 val. atidaroma antroji jungtinė Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda “E Pluribus Unum” (iki 12 22).

Kinas “FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Legendos susivienija” (premjera, dubl. liet.

animac., V) - 3D: 10.15, 12.45, 15.15, 18, 20.45 val.; ne 3D: 11.15, 13.45, 16.15, 18.45 val. “Džiunglės” (premjera, rusiška komedija, N-13) - 3D: 20.30 val.; ne 3D: 11.30, 14, 16.30, 19.15, 21.45 val. “Brėkštanti aušra. 2 dalis” (fantastinė drama, N-13) - 11, 13.30, 16 (6 d. nevyks), 18.30 (6 d. nevyks), 21.30 val. “Debesų žemėlapis” (mistinis fantastinis, N-13) - 14.30, 17.45, 21 val. “Vėžliuko Semio nuotykiai 2” (3D, dubl. liet. animac. komedija, V) - 10.45, 15.45 val. “Frankenvynis” (3D, animacinė komedija, N-7) 13.15, 18.15 val. “Monstrų viešbutis” (dubl. liet. animac. komedija, N-7) - 10.30 (vyks 1, 2 d.), 12.30 val. “007 operacija Skyfall” (veiksmo trileris, N-13) - 21.15 val.

Klubai LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA”

Bažnyčių g. 4, www.kulturpolis.lt KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

58579

Maloni tvarkinga moteris ieško darbo. Siūlyti variantus tel. 8 684 42 127.

30 d. 18 val. praktiniai užsiėmimai “Šventinio stalo serviravimo ypatumai”. Registruotis tel. 8 616 99629. Dalyvio mokestis - 30 Lt.

1, 2 d. Adolfo Meko ir jo mokinių filmų retrospek-

tyva: 12 01 d. 14.30 val. “Daboklė”, 1964, rež. A. ir J. Mekai; 16 val. “Grįžimas namo”, 1973, rež. A. Mekas ir P. Chapelle; 17.20 val. “Dviguba detektyvinė istorija”,

1965, rež. A. Mekas. 12 02 d. 14.20 val. “Cage/Canningham”, 1991, rež. E. Caplan; 16 val. “John ir Jane”, 2005, rež. A. Ahluwalia; 17.30 val. “Frank ir Cindy”, 2008, rež. G. J. Echternkamp. Filmai anglų kalba su lietuviškais titrais. Nemokamai.

KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

Debreceno g. 61A, tel. 300855

30 d. 21 val. “Pikaso”. Užsakymai Naujiesiems jau priimami!

FRIEDRICHO PASAŽAS Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390

30 d. 19 val. kiemelyje kalėdinio miestelio atidarymas. Svečiuose Klaipėdos jungtinis diksilendas, Kalėdų Senelis, žaidimai, linksmybės, gardūs pasiūlymai bei linksma nuotaika. 12 01 d. 19 val. kalėdines dainas atliks grupė “Trys apelsinai”. Friedricho smuklė

30 d. 20.30 val. kaimiškos muzikos grupė

“Kvorta”.

30 d. 14 val. mokslo populiarinimo seminaras “Laiko

12 01 d. 20.30 val. grupė “Tequila”.

tiltu į Mažąją Lietuvą”, skirtas Tilžės aktui paminėti. Su naujausiais Prūsijos, Mažosios Lietuvos ir Kuršo tyrinėjimais bei aktualijomis supažindins įvairių sričių mokslininkai. 30 d., 12 04, 7, 11, 14, 18 d. 15 val. Meno kiemo dirbtuvėse popieriaus karpymo užsiėmimai “Kalėdiniai atvirukai” (5 Lt, registruotis tel. (8 46) 310022).

PALANGOJE KULTŪROS CENTRAS “RAMYBĖ” Vytauto g. 35, tel. 8 648 46042. El. p. info@klubasramybe.lt, www.klubasramybe.lt, “Bilietai.LT”

12 01 d. 19 val. “Vintažinės dainos” - N. Malūnavičiūtė ir “4 tango”.


laisValaikis. teleViZija

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

5

PIETŲ PERTRAUKA

Penktadienis, lapkričio 30 d. TV3

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8-682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys.Švaros ir higienos prekės verslui

BARAS “ARTVĖ” Dubysos g. 58, tel. (8 46) 340609, 8 686 20388.

Kompleksiniai pietūs - 7,50 Lt. Agurkinė sriuba + virtų bulvių cepelinai. Sriuba + makaronai su mėsa. Sriuba + mėsos bei daržovių troškinys. Taip pat siūlome dienos patiekalus: Šiupininė sriuba. Lietuviškas karbonadas. Vištienos kepsnys su persikais. Natūralus sprandinės kepsnys. Karbonadas, užkeptas su pomidorais ir sūriu. Vištienos filė su sūrio padažu. Kepti sparneliai. Troškinta vištiena su daržovėmis. Lietiniai su krabų lazdelėmis. Priimami užsakymai kalėdiniams vakarėliams. Pietaujančiųjų patogumui veikia nemokamas bevielis internetas.

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAGNISIMA” J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Burokėlių sriuba. Vištienos kepsnys, užkeptas su sūriu. Tortilija su daržovėmis.

GIMTADIENIŲ CENTRAS

Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

Dienos pietūs 12.00-16.00 val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 l “Coca Cola” + 10 šovinių tire = tik 9,99 Lt.

SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt

Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto klube tik 13,99 Lt! Treniruotė + sportinis kokteilis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto klube! Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

6.30 Teleparduotuvė. 6.45 „Simpsonai“. 7.15 Nauja diena. Tiesioginė translia-

cija. 8.00 „Nusivylusios namų šeiminin-

kės“. 9.00 10.00 11.00 14.40 15.10 15.40 16.10 17.10 18.10 18.45

15

„Meilės sūkuryje“. „Naisių vasara“. Šok su manimi. „Skunk Fu“. „Ančiukas Donaldas ir draugai“. „Simpsonai“. „Meilės prieglobstis“. „Drąsi meilė“. „Naisių vasara“. TV3 žinios. TV3 sportas. TV3

orai. 19.20 Nuotykių komedija „Naktis muziejuje“. 21.40 Veiksmo f. „Geležinis žmogus“. 0.05 Komedija „Van Vailderis. Pirmi metai koledže“. 2.00 „Kaulai“.

LNK Dienos programa. „Smalsutė Dora“. „Mažieji Tomas ir Džeris III“. „Keista šeimynėlė“. „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 24 valandos. Būk mano meile! Radži ieško žmonos. Kitas! „iKarli“. „Keista šeimynėlė“. „Tomas ir Džeris“. „Volkeris, Teksaso reindžeris“. Būk mano meile! 2012. Labas vakaras, Lietuva. 24 valandos. Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. Komedija „Dvylika kėdžių“. Rusija. 1971. 22.45 Farai. 23.45 Veiksmo f. „Blyksnis“. JAV. 1996. 1.50 Veiksmo trileris „Slenkstis“. JAV. 2006. 6.15 6.20 6.50 7.20 7.50 8.50 9.45 10.45 12.40 13.10 13.40 14.15 14.50 15.55 17.00 17.45 18.45 19.19

23.45 Lietuvių kino aukso fondas.

Drama „Mainai“. 1977.

BALTIJOS TV Programa. Televitrina. „Muchtaro sugrįžimas“. Prajuokink mane. Gyvenimo spalvos. Amerikos talentai VI. „Raudonas dangus“. Ekstrasensai detektyvai. „Muchtaro sugrįžimas“. „Liejyklos gatvė“. „Raudonas dangus“. Kalbame ir rodome. „Muchtaro sugrįžimas“. Žinios. Sportas. Orai. „Liejyklos gatvė“. Komikų klubas. Žinios. Verslas. Sportas. Orai. Savaitės kriminalai. Istorinė drama„1612-ieji. Tamsūs laikai“. Rusija. 2007. 23.50 Amerikietiškos imtynės. 0.50 Baltijos galiūnų čempionatas Birštone. 1.50 „Liejyklos gatvė“. 2.50 Bamba. 6.29 6.30 7.00 8.00 9.00 10.00 11.00 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00 17.00 18.00 18.25 19.25 20.00 20.25 21.00

TV6 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 9.30 „Juokingiausi Amerikos namų

vaizdeliai“. 10.00, 15.00 Išlikimas. 11.00, 17.00 „Robinzonas Kruzas“. 12.00, 18.00 „Aferistas“. 13.00, 20.00 „Vedęs ir turi vaikų“. 14.00 „Rezidentai“. 16.00 „Vampyrų žudikė“. 19.00, 1.40 „CSI kriminalistai“. 21.00 „Herojai“. 22.00 „Krintantis dangus“. 23.00 „Vartai“. 24.00 Eurolygos rungtynės. Kauno

„Žalgiris“ - Pirėjo „Olympiacos". Vaizdo įrašas. 2.30 Ledo kelias.

12.00 Televitrina.

LRT TELEVIZIJA 13.00, 19.00, 21.00, 23.00 ŽINIOS +. 6.00 Labas rytas, Lietuva. 9.00 Knygų Kalėdos. Eglutės įžiebimo

šventė Prezidentūroje. 10.00 „Prisikėlęs faras“. 11.00 LRT Aktualijų studija. Tiesioginė laida. 12.00 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 12.20 Žinios. 12.25 Sportas, orai. 12.30 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 13.00 LRT radijo žinios. 13.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 14.00 LRT radijo žinios. 14.05 Laba diena, Lietuva. Tiesioginė aktualijų laida. 14.40 Žinios. Sportas, orai. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 16.00 „Kobra 11“. 17.00 „Viena byla dviem“. 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). Sportas. Orai. 18.45 Lietuvos tūkstantmečio vaikai. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 21.15 Duokim garo! 22.00 Loterija „Perlas“. 22.05 Duokim garo! 23.15 Kine kaip kine.

13.15 LKL Lietuvos krepšinio lyga.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ - Kauno „Žalgiris“. 15.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Maskvos srities „Chimki“ - Talino „Kalev“. 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. „Minsk“ - Maskvos CSKA. 18.30 Automoto. 19.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Zgoželeco „Turow“. 21.15 Sporto metraštis. 21.25 VTB Vieningoji krepšinio lyga. „Donetsk“ - „Astana“. 23.15 Krepšinio pasaulyje.

„Drakonų kova Z“. „Juokingiausi netyčiukai“. „Didžioji sprogimo teorija“. „Auklė“. „Purpurinis deimantas“. Langai III. „Įstatymas ir tvarka. Nusikaltimo motyvai“. 21.00 „Tagartas XXI. Grupė“. 22.35 Istorinė drama „JFK. Džonas F.Kenedis. Šūviai Dalase“. 15.30 16.30 17.00 17.30 18.00 19.00 20.00

INFO TV 5.00 Info diena. 9.00 Žinios. 9.25 Kriminalinė Lietuva. 9.40, 11.15, 14.30 KK2. 10.05, 12.15, 15.00 Dviračio šou. 10.30, 13.45 24 valandos. 11.40 Ne vienas kelyje. 12.45 Apie ūkį ir bites. 13.15 Sveikatos ABC. 15.30 Girių horizontai. 16.00 KTV - kino ir tele virtuvė. 16.30 Pasivaikščiojimai. 17.00 Info diena.

Arti toli. Kapitonų mūšis. „Idiotas“. Džiazo vakaras. XVII tarptautinis džiazo festivalis „Birštonas 2012“. LMTA vokalinis ansamblis „Singas“ ir projektas „Labai baisios stygos“. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai - aš“. 20.50 21.25 22.00 22.50

8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! 9.00, 20.00, 22.20 Balticum TV žinios. 9.15 „Ką mes valgome?“ 9.45 „Advokatė Lovinski“. 10.45 Mūsų augintiniai. 11.15 „Karamelė“. 12.15 „Mergaitė ir lapė“. 14.00 „Taikus karys“. 16.15 Fotografijos istorija arba Istorija

TV8 10.05 „Linksmieji draugai“. 10.35 Senoji animacija. 11.10, 20.35 Nomeda. 12.05, 17.00 „Paliktų žmonų klubas“. 13.00, 19.00 „Rozalinda“. 14.00, 21.30 „Pasmerkti“. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 16.00 Martos Stiuart šou. 18.00, 22.30 „Mano likimo šeimininkė“. 20.00 Labanakt, vaikučiai.

Programa. TV parduotuvė. Ryto reporteris. Negaliu tylėti. Padėkime augti. „Leninas. Mitai ir tikrovė“. Lietuvos diena. „Padūkėlis Eliotas“. TV parduotuvė. Super L.T. Žinios. Orai. Pašėlę TV pokštai. „Kas nužudė J.F.Kennedy?“ Žinios. Orai. „Kas nužudė J.F.Kennedy?“ (tęsinys). 17.00 Žinios. Orai. 17.20 Pašėlę TV pokštai. 18.00 Žinios. Orai. 18.45 „Pagrindinis įtariamasis“. 21.00 Reporteris. Orai. 21.40 „Lotynų Amerikos muzikos Grammy apdovanojimai 2012“. 24.00 „Rossas Kempas. Gaujos“. 1.00 Griūk negyvas! 6.10 6.14 6.30 9.15 10.15 10.55 12.00 13.00 13.20 14.00 15.00 15.10 15.45 16.00 16.10

LRT KULTŪRA

„Nuotykiai elfų šalyje“. Kaimo akademija. TV1 Labas rytas, Lietuva. 7.10 Dienos programa. Lietuvos šokių dešimtukas. 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. Iššūkis žvaigždėms. 7.50 „Mano draugė beždžionėlė“. Kūrybos metas. Režisierė Ramu8.15 „Betmeno nuotykiai“. nė Kudzmanaitė. 2000 m. 8.40 „Džekio Čano nuotykiai“. 14.00 Grynas gyvenimas. 9.05 „Supermeno nuotykiai“. 14.45 Durys atsidaro. 9.30 „Keisti Blynelio Džeko nutiki- 15.15 Laba diena, Lietuva. mai“. 17.45 Vilniaus sąsiuvinis. 10.00 „San Francisko raganos I“. 18.00 Keliaukim! 11.00 „Naujieji Robino Hudo nuoty- 18.30 Maironio 150-ųjų gimimo mekiai“. tinių iškilmingas vakaras-minėjimas 12.00 „Širdies balsas“. Kauno valstybiniame dramos teatre. 13.00 „Keršto bučiniai“. 20.05 Broniaus Kutavičiaus 80-mečio 14.00 „Meilės miestas“. vakaras Lietuvos kompozitorių sąjun8.00 8.30 9.00 11.30 12.30 13.30

goje.

fotografijoje: Vilnius ir jo fotografai. 16.45 Kultūra +. 17.15 Joe Zee mados pamokos. 18.15 Reidas. 18.45 „Misija: išteisinti!“ 20.15 Įspūdingiausių interjerų dešimtukas. 20.45 Auksinė kolekcija. „Gyvenimas be vyrų“. 22.35 „Pranašas“.

1 BALTIJOS K 6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 9.00 Gyventi sveikai. 10.00 Naujienos. 10.25 D. Doncovos laida. 12.00 Kitos naujienos. 12.25 Kontrolinis pirkimas. 13.00 Naujienos. 13.15 Metas pietauti. 14.00 TV serialas “Naikinamoji galia”. 14.55 Mados nuosprendis. 16.00 Naujienos. 16.55 Suprasti. Atleisti. 17.40 Lauk manęs. 18.50 Tegul kalba. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 21.20 TV žaidimas “Stebuklų laukas”. 22.25 Vaidybinis f. “Vestuvės iš pyk-

čio”. 0.30 Vakarinis Urgantas. 1.15 Vaidybinis f. “Rudens marato-

nas”. 2.45 Suprasti. Atleisti. 3.40 Vaidybinis f. “Vieną kartą vienaip,

kitą - kitaip”.

1.15 TV serialas “Operatyvininkai”. 2.05 Vesti.ru

6.00 Ypatinga nuomonė. Ekonomikos

naujienos. 7.00 Animacinis f. 8.00 Vakaro naujienos iš Amerikos. 9.00, 16.00, 2.00 TV serialas “Mano brangus žmogau”. 10.00, 21.00, 3.00 TV serialas “Sudaužytų žibintų gatvės”. 11.00 Savo akimis. 12.00 48 minutės. 13.00 Vaidybinis f. “Leonido mitas”. 15.00, 17.00, 1.00 Ypatinga nuomonė. 18.00 Byla. 19.00, 4.00 Viskas taip! 20.00, 5.00 TV serialas “Banditų Peterburgas”. 22.00 Šiandien pasaulyje. 23.00 Vokietijos savaitė. 23.30 Art navigatorius. 0.00 Skaitytuvas.

NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 6.00 Vaidybinis f. “Mergina ir Grandas”. 8.00 Vaidybinis f. “Pėdsekys”. 10.00 Vaidybinis f. “Tankas “Klimas

Vorošilovas-2”. 12.00 Vaidybinis f. “Senosios Beriozovkos

galas”. 13.30 Vaidybinis f. “Skardis” (1,2). 16.30 Vaidybinis f. “Laukinis paplū-

dimys”. 18.00 Vaidybinis f. “Tėvų namai”. 20.00 Vaidybinis f. “Jautis” (2). 22.00 Vaidybinis f. “Meilės ratas”. 0.00 Vaidybinis f. “Akvanautai”. 1.30 Vaidybinis f. “Nepilnamečiai”. 3.00 Vaidybinis f. “Karantinas”. 4.30 Vaidybinis f. “Dviese naujame name”.

EUROSPORT 9.30 Rogučių sportas. 10.00 Futbolas. 11.15 Biatlonas. 12.15 Šuoliai nuo tramplino. 13.15 Slidinėjimas. 15.00 Biatlonas. 16.30 Žiemos sporto žurnalas. 16.45 Šuoliai nuo tramplino. 19.45 Kalnų slidinėjimas. 21.15 Kalnų slidinėjimas. 22.45 Žiemos sporto žurnalas. 23.00 Jojimas su kliūtimis. 0.30 Boksas. 1.30 Motosportas.

4.55 Vaidybinis f. “Du ir viena”. 6.10 Muzikinis kanalas. 11.05 Futbolas. Anglijos Premier lygos

apžvalga. 4.00 Rusijos rytas. 8.05 TV serialas “Operatyvininkai”. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 9.30 Visa Rusija. 9.45 1000 smulkmenų. 10.20 Apie tai, kas svarbiausia. 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. 13.00 X byla. 13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių

institutas”. 14.50 Žinios. Sportas. 15.50 TV serialas “Balandė”. 18.30, 2.30 Tiesioginis eteris. 19.20 M. Galkino koncertas. 21.40 Vaidybinis f. “Duonos diena”. 23.25 Vaidybinis f. “Aš laiminga”.

12.05 Krepšinis. Eurolyga. “Partizan” -

“Lietuvos rytas”. 13.55 Ledo ritulys. KHL. “Avangard” “Barys”. Tiesioginė transliacija. 16.25 Futbol Mundial žurnalas. 16.55 Ledo ritulys. “Lokomotiv” - “Salavat Yulaev”. Tiesioginė transliacija. 19.30 Futbolas. UEFA Čempionų lygos apžvalga. 19.55 Krepšinis. Eurolyga. “Žalgiris” “Olympiacos”. Tiesioginė transliacija. 21.55 Krepšinis. Eurolyga. “Real” - “Fenerbahce Ulker”. 23.45 Ledo ritulys. “Lokomotiv” - “Salavat Yulaev”. 1.45 Futbolas. UEFA Čempionų lygos apžvalga. 2.15 Programos pabaiga.

daugiau tV programų - www.ve.lt Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


16

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

KONKURSAS

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai

Jis dar sugrįš? Klaipėdos savivaldybei paskelbus konkursą Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo pareigoms eiti, „Bulvaro” agentai gavo pranešimų apie tai, kad 219-ojo kabineto, į kurį kandidatai turėjo pristatyti dokumentus, duris varstė ir vyriškis rudu kostiumu, labai panašus į garsųjį Klaipėdos regbio atstovą Irenijų Zaleckį, ir, kaip madinga šiais laikais pretendentams į valdiškas pareigas, kažką murmėjo angliškai. Berods, „I’ll be back”. Nors nemažai valdininkų, išvydę tokį vaizdą, pamanė, kad tai tik miražas, į tai nereikėtų žiūrėti skeptiškai. Juk konkurso sąlygose nėra įrašyta, kad kandidatuoti į Klaipėdos sporto vado postą negali prieš tai iš šių pareigų atleistas valdininkas. O jei I. Zaleckis iš tikrųjų sumąstė dalyvauti konkurse ir nebus išrinktas, jis juk drąsiai galės tokį sprendimą apskųsti teismui. Žinia, šiam valdininkui varstyti minėtos institucijos duris - vienas juokas, tarsi kasdieninis darbas.

„Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės s POŽIŪRIS. Džeimsui Bondui nerūpi, kur žmonėms eiti. www.ve.lt skiltyje „Kon- Nuotrauka padaryta Debreceno g. prie 33 namo lapkričio kursai” arba siųsti el. paštu  d. 10.13 val. Jos autorius - Mikas. bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT-92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

LIETUVĖLĖS NAUJIENOS

Visgi bus ministru Po to, kai tapo aišku, kad nei premjerui A. J. Butkevičiui nei prezidentei vis netinka siūlomi naujosios koalicijos ministrai, jų paieškos persikėlė į pajūrį. „Bulvaro” darbuotojai girdėjo, kad vėl tapti VRM ministru pasiūlyta klaipėdiečiui Gintarui Vaičekauskui. Šios informacijos jis nei paneigė, nei patvirtino. Tik sakė, kad jeigu jau taip, norėtų tapti kultūros ministru. Tai jam artima sritis, nes jau 12 metų

BULVAROSPEKTRAS

Juokas pro ašaras Kodėl chirurgai operacinėje visada būna su pirštinėmis? Kad nepaliktų pirštų atspaudų.”

Anekdotai Teisėjas kaltinamajam: „Ar jums nepakako to, kad atėmėte iš ieškovo piniginę? Kodėl dar ir skėlėte jam antausį?” - „Nes piniginė buvo tuščia.” *** Vyras sėdi kinų restorane, varto valgiaraštį ir kreipiasi į padavėją: „Taip, norėčiau paragauto šito Čing Čang Čong.” - „Apgailestauju, bet tai yra mūsų virėjas.” *** Blondinės vairuojamas automobilis rėžiasi į kitą. Šio vairuotojas įniršęs: „Ar jūs apskritai kada nors laikėte vairavimo egzaminą?” - „Žinoma, ir ne kartą...” *** Teisėjas kaltinamajam: „Kodėl jūs tam

ASTROLOGIJA 11 23 - 12 21 Zodiako ženklas Šaulys aViNaS. Nebloga diena išvykoms, deryboms, interviu ėmimui ar teikimui. Tikėtinas komercinis susitarimas, dėmesio verta informacija per reklamą, pažįstamus žmones, kuria pavyks kuo puikiausiai pasinaudoti, jei nelauksite vakaro. JaUtiS. Nebloga diena tvarkyti nekilnojamojo turto reikalus, derėtis dėl atlygio, komercinių sutarčių. Turbūt su artimo žmogaus pagalba priimsite svarbų sprendimą. Vakare galite sunerimti dėl savo arba šeimos nario sveikatos sutrikimo. DVYNiai. Šiandien gali pavykti praktiškai realizuoti tai, ką seniai puoselėjate savo mintyse. Arba bent pradėti veikti ta linkme. Regis, būsite linkę šiek tiek pataikauti savo ir mylimų žmonių užgaidoms, jų apetitui. VĖŽYS. Galimi įvykiai, kurie sukels iliuzijų,

žmogui išmušėte keturis dantis?” - „Daugiau jis jų neturėjo, pone teisėjau.” *** „Daktare, aš kasryt 7 val. atlieku gamtinius reikalus.” - „Tai puiku.” - „Bet matote, prabundu aš tik 7.30.” *** Trumparegis medžiotojas po medžioklės ateina į barą, kur sutinka kaimo gydytoją. „Ar žinote, ką šiandien nudobiau?” - „Taip, žinau, jis jau lankėsi šiandien pas mane...” *** 2013-ųjų sausis. Vienas Klaipėdos centro verslininkas kitam: „Kaip tau pavyksta pasiekti, kad visi darbuotojai punktualiai pasirodytų darbe?” - „Paprastas triukas: 30 darbuotojų, bet tik 20 vietų automobiliams.”

Bulvaroskopas Tabletės jums nebepadės, tačiau jos bent jau neturi šalutinio poveikio.

rožinių vilčių. Kai kuriuos jūsų siekius pakeis nauji norai. Tikėtinas kūrybinis įkvėpimas arba slaptas įsimylėjimas. Gera diena užsiimti menu, socialiniais reikalais. LiŪtaS. Kontaktus palaikyti geriau seksis iki pietų, nes vėliau pajusite norą atsiriboti. Galbūt ką nors iš draugų ar simpatijų mėginsite proteguoti, morališkai paremti arba tokios paslaugos patys sulauksite iš pastarųjų. MerGeLĖ. Būsite nusiteikę rimtai paplušėti, kad įvykdytumėte savaitės planą. Darbinę atmosferą gerins malonūs flirtai, naudingi susitarimai. Vakare jus gali sudominti naujas užsiėmimas, masinis renginys. Tikėtinas ir meilės pasimatymas. SVarStYKLĖS. Regis, gausite aktualių žinių iš toli arba iš aukštesnės institucijos. Galite susidomėti nauja veikla, dalyvauti svarbiame renginyje, gauti pasiūlymą iš įtakingo asmens. Vakare nuotaiką gali sugadinti partnerio pretenzijos arba jo bėdos. SKOrPiONaS. Būsite seksualūs, psichologiškai įžvalgūs. Regis, mėginsite pagerinti savo finansinę padėtį, sureguliuoti verslo, paskolų, draudimo reikalus. Ryžtingai

daro kultūrinę laidą apie situaciją krašto keliuose. Priminsime, kad prieš 4 metus šis klaipėdietis iš A. Valinsko partijos taip pat buvo gavęs kvietimą padirbėti vidaus reikalų ministru, tačiau atsisakė teigdamas, kad nenori nusikirpti savo ilgųjų plaukų. Kadangi kultūros ministrui keliami liberalesni reikalavimai, tad G. Vaičekauskui plaukų ilgis tikrai netrukdytų užimti šį postą.

Svajoti nedraudžiama ir Vyšniauskui Visai neseniai nuvilnijo žinia: „Sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas su griausmu žada sugrįžti į didįjį sportą.” Jau nekart įvairiose srityse griaudėjęs R. Vyšniauskas vis pareikšdavo, kad dar parodys, ką gali Europos ir pasaulio čempionatuose. Šįkart tikslai dar rimtesni - prabilta apie 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. „Kas tie metai? Ramūnui per 2016-ųjų žaidynes bus tik 39-eri. Kas mums trukdo pasiekti ilgaamžiškumo sporte rekordą? Gal Ramūnas nutars tapti vyriausiu visų laikų sunkiaatlečiu, kuris startuos Europos, pasaulio ar olimpinėse žaidynėse“, – vienam iš interneto portalų sakė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislovas Vyšniauskas. Turinti tokį tikslą visai realu svajoti ir apie 2020 metų olimpines žaidynes. Juk svajoti niekam nedraudžiama.

ieškokite naujų darbo formų bei metodų. Vakare gali staiga sutrikti sveikata. ŠaULYS. Ši diena bus kupina įspūdžių. Dėl daug ko pavyks nesunkiai susitarti. Tvarkykite reikalus, o jei reikia, kreipkitės dėl įsidarbinimo ar juridinės konsultacijos. Pravartu derinti interesus, aiškintis santykius. Vakare nerimo gali sukelti vaikai. OŽiaraGiS. Gali būti, kad darbe teks ką nors pavaduoti arba konkuruoti dėl norimų pareigų, didesnio uždarbio. O jeigu tai nėra aktualu, tuomet domins sveikatos ir grožio procedūros, madingi daiktai. Galite kažką išbandyti ar įsigyti. VaNDeNiS. Iki pietų nusimato gera nuotaika, kūrybinis įkvėpimas. Galite gauti pakvietimą į šou renginį, pobūvį arba meilės pasimatymą. Seksis daryti įspūdį aplinkiniams. Vakare gali tekti pasirūpinti sava arba šeimos nario sveikata. ŽUVYS. Tai šeiminių reikalų diena. Nusimato namų apyvokos pirkinys arba susitarimas dėl namų apdailos, šeimos verslo ar pan. Popiet parūps ir pramogos, meilės intrigos. Regis, jus užburs dviprasmiškas flirtas.

Sveikinimai Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

Šiandien gimtadienį švenčia Loreta racevičienė.

s ŠIANDIEN jubiliejų švenčia dvynukai Jūratė Bočkuvienė ir Kęstutis Grikšas

Sveikina UAB „Švyturys-Utenos alus” kolektyvas

Sporto klubas „Klaipėda gym“ sveikina sukaktuvininkus ir dovanoja kvietimą dviem asmenims į sporto klubą su baseinu bei 20 proc. nuolaidą abonementui įsigyti. Kvietimą kviečiame atsiimti iki gruodžio 10 d. dienraščio “Vakarų ekspresas” Klientų aptarnavimo skyriuje adresu: M. Mažvydo al. 3, Klaipėda. Prašome atsinešti dienraštį, kuriame esate pasveikintas.

VE 2012 11 30  
VE 2012 11 30  

VE 2012 11 30

Advertisement