Page 1

2012 m. lapkričio 15 d. KETVIRTADIENIS

Nr. 267 (6228)

Visuomeninis transportas pagaliau nebeignoruos Tauralaukio gyventojų

Klaipėdos uostas lieka be tėvo - Eugenijus Gentvilas keliasi į Seimą

3

2

Mokyklose daugėja

„sprinterių”

Redakcijos archyvo nuotr.

Kaina 1 Lt

SPEkTRAS s Sentencija. Apžvalgininkas Rimvydas

Valatka: „Pagaliau kaip dabar kvalifikuoti kas penktą pilietį, balsavusį už Darbo partiją? Paskelbti penktadalį Lietuvos tėvynės išdavikais? Nes jei jų rinkta partija negali būti valdžioje, tai kaip ją į tą valdžią atvedę piliečiai gali nebaudžiami vaikščioti Lietuvos žeme?”

s Seniūnaičiams. Penktadienį 16 val. Klaipėdos miesto savivaldybėje (Liepų g. 11, III aukšto posėdžių salė) organizuojamas seniūnaičių susitikimas su savivaldybės administracijos vadovais ir atsakingais darbuotojais. Susitikimo tema - aptarti seniūnaičių darbo organizavimo ir gyventojų bendruomeniškumo skatinimo klausimus. Savivaldybė kviečia dalyvauti visus seniūnaičius. s Koalicijon.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija sutiko su jai buriamos koalicijos siūlomomis sąlygomis ir prie jos jungsis pasitenkindama vieno ministro postu. Kol kas neaišku, kuri ministerija jai atiteks ir kiek ji gaus viceministrų postų.

s Kandidatas. Darbo partijos prezidiu-

mas nusprendė į Seimo pirmininko postą siūlyti parlamentaro 53 metų Vydo Gedvilo kandidatūrą. Neoficialiomis žiniomis, į šį postą taip pat pretendavo Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė, buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

s Kiti. Seimas, savo nutarimu nustatęs, kad

Darbo partijos nariai Živilė Pinskuvienė, Jolanta Gaudutienė, Jonas Pinskus nėra išrinkti Seimo nariais daugiamandatėje rinkimų apygardoje, vietoj šių asmenų parlamentarais išrinko Viliją Filipovičienę, Gediminą Jakavonį ir Larisą Dmitrijevą.

s Reforma. Seimas vakar priėmė Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas. Pagal jas gyventojai turės tris pasirinkimus: nieko nedaryti – tada į sąskaitą pensijų fonde bus mokama bazinė įmoka iš „Sodros“; „grįžti“ į „Sodrą“ (tokiu atveju jau sukaupta suma liks pensijų fonde); savo lėšomis pradėti mokėti papildomas įmokas į pensijų fondą ir papildomai iš valstybės gauti skatinamąją įmoką.

s Pasirinkimas. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas oficialiai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją prašydamas nutraukti jo Europos Parlamento nario įgaliojimus.

s PaSTEBĖJIMaS. Anot pedagogų, bėda yra ne programos, o egzaminų užduotys, kurios dažnai reikalauja faktų. Uostamiesčio pedagogai tvirtina, kad norinčiųjų itin gerai mokytis tikrai nėra mažai, tad vis dažniau prabylama apie mokyklos, skirtos tik gabiems vaikams, kūrimą. Prašymą dėl akademinės gimnazijos statuso suteikimo jau yra pateikusi „Ąžuolyno” gimnazija. Tačiau pirmūnai vis dar yra vertinami stereotipiškai - kaip kalikai. Apie tai liudija ir neseniai internete užvirusi karšta diskusija dėl vienos moksleivės šia tema švietimo savaitraštyje išsakytų minčių.

6

Redakcijos archyvo nuotr.

Dokininkai panoro daugiau litų Klaipėdos uoste dirbantiems dokininkams atlyginimų gali pavydėti nemažai klaipėdiečių ir Lietuvos gyventojų, tačiau jie jau žvalgosi, ar sulauktų tarptautinės pagalbos bandydami priversti darbdavius didinti jiems atlyginimus.

8

s PIGu? Dabar Lietuvos dokininkai gali drąsiau kelti savo reikalavimus jau vien dėl to, kad Tarptautinė transporto darbuotojų federacija ruošiasi kovai prieš vadinamuosius pigius uostus, tarp kurių gali atsidurti ir Klaipėda.

s Išėjo. Eidamas 70-uosius metus staiga mirė buvęs Seimo narys Kęstutis Gaška. Jis gimė 1943 m. kovo 28 d. Pakruojo rajono Žeimelio miestelyje. 1988 m. prasidėjus Atgimimui, K. Gaška įsitraukė į Sąjūdžio veiklą, 19921996 m. - Seimo narys, išrinktas kaip Lietuvos demokratinės darbo partijos narys. s Sveikas? Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neturi jokių rimtų medicininių problemų, vakar sakė premjeras Dmitrijus Medvedevas. s Ar žinote, kad... tiek aktyviai, tiek

pasyviai rūkančiajam yra 6 kartus didesnė tikimybė patirti komplikacijas operacijų metu negu visiškai nerūkančiam žmogui.

Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai, jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


AkTUALIJOS

2

Uostui laikinai vadovaus moteris

ŠIANDIEN kLAIPĖDOJE REnGInIaI

9.30 val.

Klaipėdos universiteto konferencijų komplekse “Aula Magna” (PC “Studlendas”, Herkaus Manto g. 84) KU HMF tarptautinė mokslinė konferencija “Tradicijos ir modernumo dermė, priešprieša, raidos perspektyvos”.

13 val.

Etnokultūros centre (Daržų g. 10) seminaras “Etnokultūrinio ugdymo padėtis ir galimybės Lietuvoje: rekomendacijos dėl naujų etnokultūrinio ugdymo programų įgyvendinimo”.

17 val.

Savivaldybės bibliotekos Meno skyriuje (Janonio g. 9) pristatoma Jūrų muziejaus išleista knyga R. Adomavičiaus mokslinė studija “Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija 1921-1940 m.”

18 val.

Meno kieme (Daržų g. 10) “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakaras - “Vožinis”, svečiuosis etnomuzikologė dr. D. Urbanavičienė (nemokamai).

20 val.

Friedricho pasaže (Tiltų g. 26A) Božolė šventė.

KInaS

18 val.

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) filmas apie prancūzų konceptualistą Danielį Bureną (rež. C. Guichard, 2000, titrai anglų k.), nemokamai.

TEATRAS

19 val.

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Vakar E. Gentvilas, sukvietęs žurnalistus į spaudos konferenciją, pareiškė apsisprendęs eiti dirbti į Seimą. Vakar parašė ir prašymą susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui atleisti jį iš užimamų pareigų nuo lapkričio 15 d. Asmeninės dramos dėl pasitraukimo iš posto E. Gentvilas sakė nepatiriantis, nes ateidamas vadovauti žinojo, kad ateis tokia diena X. Išeina šalių susitarimu ir paprašė skirti jam 5 mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją, kuri sudarytų apie 50 tūkst. litų. Pagal Darbo kodeksą jam priklausytų 3 mėnesių algos dydžio kompensacija. Laikinai nuo rytdienos Uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas turėtų pradėti eiti infrastruktūros ir plėtros direktorė Roma Mušeckienė.

“Jie man niekada neatleis”

“Švyturio menų doke” (Naujoji Uosto g. 3) “Teatro elingas”: Memelio teatro šokio ir mados spektaklis pagal R. Murphy dainas “Geroji ir išvirkščioji pusės”.

ORŲ PROGNOZĖ

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Šiandien Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas atsisveikins su darbo kolektyvu. Per pusketvirtų vadovavimo šiai valstybės įmonei metų jis įsigijo nemažai priešų, užtat direkcijos kišenėje esą liko 104 mln. litų.

Apsisprendimo išeiti priežasčių, pasak E. Gentvilo, yra daug, bet jis išvardino tik keletą. Pirmiausia, jo manymu, formuojama kažkokia kreiva valdančioji

s nORaI. Eugenijus Gentvilas paprašė skirti jam  mėnesių atlyginimo dydžio išeitinę kompensaciją, kuri sudarytų apie  tūkst. litų. Pagal Darbo kodeksą jam priklausytų  mėnesių algos dydžio kompensacija. koalicija ir dar neaišku, ar ji bus suformuota, tad dirbti gerai, taip, kaip jis nori, esą nebus galima. Už galimybę vadovauti Uosto direkcijai nauja valdžia gali ko nors pareikalauti, o tai jam nepriimtina. E. Gentvilas aiškino, kad net E. Masiuliui buvo pasakęs, jog jeigu šis prašys ko nors neteisėto, tegu ieškosi kito vadovo. Politiniuose užkulisiuose jis jau girdėjo kalbų, jog negalima rizikuoti ir pirmas darbas turi būti E. Gentvilo atleidimas. “Tie, kurie ateina į uostą, žino, kad aš žinau, ką jie yra padarę”, - sakė atsistatydinantis Uosto direkcijos vadovas. Anksčiau konkursus statybos darbams uoste “valdė” keturios kompanijos - UAB “Klaipėdos hidrotechnika”, iš jos išėję žmonės dirba Vokietijos kapitalo kompanijoje “Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft”, UAB “Lokys”,

kurios akcijos priklausė pirmos kompanijos vadovui Pranciškui Jurgučiui, ir UAB “Hidrostatyba”, kažkada su “Klaipėdos hidrotechnika” buvusi viena įmonė. Jos esą susitardavo, kas turi laimėti konkursus. E. Gentvilas įsitikinęs, kad “Klaipėdos hidrotechnikos” era jau baigėsi - jai bus keliamas bankrotas. E. Gentvilo teigimu, pavykus padidinti konkurenciją, kai konkursuose pradėjo dalyvauti 6-10 kompanijų, keli stambūs konkursai padėjo Uosto direkcijai sutaupyti net 104 mln. Lt. Iki tol esą Uosto direkcijoje karaliavo mafija, vagystės, kyšiai. Atsistatydinęs vadovas sako puikiai suprantąs, kad tie, kurie karaliavo direkcijoje, jam už tai niekada neatleis. “Nukeptas nebuvau tik todėl, kad buvau E. Gentvilas”, - liūdnai juokavo jis.

E. Gentvilas tvirtina, kad jam pavyko padaryti Uosto direkciją lygiaverte krovos kompanijų partnere, o ne pastumdėle. Esą buvo užkirstas kelias valstybės lėšomis pasididinti kompanijų akcijų vertę reikalaujant statyti krantines. Etatų Uosto direkcijoje nuo 292 sumažėjo iki 240, bet dėl to rezultatai pagal visus parametrus esą ne pablogėjo, o pagerėjo. Anot E. Gentvilo, buvo ir tokių darbuotojų, kuriuos rangovai tiesiog šantažuodavo versdami priimti sprendimus jų naudai. Per savo vadovavimo laikotarpį jis sakė parašęs 112 įsakymų ir potvarkių, kurių dėka galima atlikti kontrolę direkcijos viduje.

Situacija nepatinka Į prokuratūrą Uosto direkcija kreipėsi ne kartą. Visas bylas, kurios baigtos, laimėjo. Kai kurie ikiteisminiai tyrimai nutraukti, nors ir pripažįstama, kad Uosto direkcijai buvusi padaryta žala, bet nematoma motyvų, už ką būtų galima bausti. E. Gentvilas sakė, kad kreipsis į generalinį prokurorą, bet jau ne kaip Uosto direkcijos vadovas, o kaip Seimo narys. Beje, prieš jį patį pradėti du ikiteisminiai tyrimai. “Teisėsauga Klaipėdos krašte - nulis. Klaipėdos regione "nebevagiama”, - juokavo jis. E. Gentvilas nesidžiaugia uosto perspektyvomis. Jis prognozuoja, kad Rusijos kapitalas brausis į Klaipėdos uosto įmones, o Energetikos ministeriją atidavus į Darbo partijos rankas, į suskystintųjų dujų terminalą esą gali ateiti Rusijos koncernas “Gazprom”.

RUBRIkOS RĖMĖJAS +7 +2

+8 +6

+6 +1

Šiauliai

+5 +1 Kaunas

+5 0 Vilnius

Saulė teka 8 val. 12 min., leidžiasi 16 val. 28 min., dienos ilgumas 8 val. 16 min. Mėnuo - jaunatis. Zodiako ženklas - Skorpionas. ORAI. Šiandien Klaipėdoje gali trumpai palyti. Pūs pietvakarių, vakarų, 6-8 m/sek. stiprumo vėjas. Oro temperatūra dieną apie 8, naktį - apie 6 laipsnius šilumos. RYTOJ bus debesuota su pragiedruliais. Oro temperatūra dieną apie 8, naktį - apie 5 laipsnius šilumos. Pūs pietvakarių, 4-5 m/sek. stiprumo vėjas.

kALENDORIUS Lapkričio penkioliktoji, ketvirtadienis - 320oji metų diena, iki metų pabaigos lieka 46 dienos.

dIEna Pasaulinė filosofijos diena, Tarptautinė nerūkymo diena.

vaRdadIEnIaI Savo vardadienius šiandien švenčia Alberta, Albertas, Albertina, Leopolda, Leopoldas, Lygeda, Lygedas, Lygirda, Lygirdas, Žadvilas, Žadvilė, Žadvydas, Žadvydė.

Klaipėdai siūloma oro balionų fiesta Kitų metų Jūros šventę galėtų papuošti ore skraidantys oro balionai - siūloma surengti naktinį oro paradą ir oro balionų ugnies šou.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

“Tai būtų pirma tokia didžiulė oro balionų fiesta Klaipėdoje. Galėtume sukviesti maždaug 15 oro balionų pilotų. Tai papuoštų miestą ir visi galėtų pasigrožėti šviečiančiais oro balionais”, - tokį siūlymą vakar išdėstė pas uostamiesčio merą Vytautą Grubliauską apsilankę Klaipėdos oreivių klubo atstovai Renata Narbutė ir Silvija Kaminskaitė bei svečias iš Vilniaus oreivystės centro Mindaugas Kilikevičius. V. Grubliauskas šį siūlymą priėmė palankiai, tačiau pabrė-

žė, jog detaliau apie tai svarstyti būtų galima tuomet, kai prieš aks matys konkrečią paraišką ir šiam renginiui reikalingą pinigų sumą. “Pati idėja skamba labai gražiai. Konkrečių pažadų dabar negaliu duoti, lauksime detalios paraiškos”, - sakė Klaipėdos meras. Klaipėdos oreivių klubo nariai taip pat paprašė mero pritarimo, kad būtų pakoreguotos skrydžiams draudžiamų zonų ribos, kurios įsigaliojo dar 2007 m. “Dabar mūsų pakilimo vieta yra šalia Jono kalnelio. Norėtume įsiterpti į Klaipėdos kruizinių laivų terminalo teritoriją. Čia galėtume turėti savo pakilimo vietą, tačiau iš čia oreiviams

Mariaus JOVAIŠOS (“Respublikos”) archyvo nuotr.

s POPulIaRuMaS. Kituose šalies miestuose vykstančios oro balionų fiestos sutraukia mases žmonių. pakilti draudžiama”, - guodėsi oreivystės klubo nariai. V. Grubliauskas pabrėžė, kad

įtakoti oro erdvės įstatymų jis negali, geriausiu atveju galėtų būti tik derybų tarpininkas.


AkTUALIJOS

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

Viešojo transporto pokyčiai Klaipėdoje vis nesibaigia Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

3

DIENOS PAŠTAS s Citata iš www.VE.lt.

“Tai” pasivadinęs internautas apie klaipėdietės Alinos Rogač bandymus atskleisti pirkėjų apgavystes ir pasityčiojimą iš darbuotojų vienoje iš “Norfos” parduotuvių: “Lietuva virsta išnaudojimo, patyčių, melo ir suktybių tvirtove prekybos ir aptarnavimo sferose, statybose ir net kultūros bei švietimo srityje. Taip tvirtina daugelis komentatorių. Ką mes pasiekėme sugriovę LTSR? Ar jau galim įvertinti, ar dar trūksta dešimtmečių lažo ponui?”

s Gimė. Per statistinę parą uostamiestyje gimdė 10 moterų - pasaulį išvydo 4 berniukai ir 6 mergaitės.

s Mirė. Vakar Klaipėdoje užregistruota Aleksandr Ždanov (gim. 1938 m.), Anatolij Ašichman (gim. 1950 m.), Bronislovo Galdiko (gim. 1958 m.), Antano Kapecko (gim. 1929 m.), Viktor Prolisko (gim. 1947 m.), Aleksandr Malyšev (gim. 1952 m.), Vladimir Nikolajev (gim. 1940 m.), Tatjanos Volgarevos (gim. 1923 m.), Michail Vorobjov (gim. 1966 m.), Vytauto Pranciškaus Janulio (gim. 1939 m.) ir Vytauto Kazimiero Sėlenio (gim. 1944 m.) mirtis. s Laidotuvės. Šiandien Lėbartų kapinėse laidojami Jonas Vaitkus, Vasilij Golik, Ana Kasatkina, Viačelav Baliakin ir Eugenija Karpauskienė. s Vakar Klaipėdoje iki 17.20 val. užregistruoti 8 pranešimai apie

padarytus nusikaltimus, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams diena buvo rami. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai sulaukė 47 kvietimų.

s SuSISIEKIMaS. Tauralaukio gyvenvietėje bus pratęsta 14-ojo autobuso trasa bei nukreiptas naujas -ojo maršrutinio taksi maršrutas. Tauralaukio gyventojai jau kitų metų pradžioje gali tikėtis lengvesnio susisiekimo su miestu. Uostamiesčio savivaldybės Tarybos Miesto ūkio ir ekonomikos komitetas nutarė pritarti siūlymui pratęsti 14-ojo maršruto autobuso trasą bei organizuoti 9-ojo maršrutinio taksi važiavimą šioje gyvenvietėje.

Eglė PIEKIENĖ egle@ve.lt

Komiteto nariai galėjo rinktis iš trijų variantų: pratęsti 14ojo autobuso (BIG-Tauralaukis) važiavimo trasą Tauralaukio gyvenvietėje esančia Pajūrio gatve, pratęsti 9-ojo maršrutinio taksi maršrutą (Vingio g.-Miesto

pratęsti miesto autobuso Nr. 14 važiavimo trasą bei organizuoti miesto maršrutinio taksi Nr. 9 važiavimą. Nutarta, jog gyventojų interesus reikia patenkinti kuo geriau, todėl pritarta pastarajam variantui. Anksčiau Tauralaukį aptarnavę 7-ojo maršruto mikroautobusai gyventojų interesų nebetenkina, kadangi tokio maršruto paprasčiausiai nebėra - vežėjams nebuvo pratęstos licencijos.

s lĖŠOS. 1 tūkst. litų per metus ketinama skirti paviljonų priežiūrai ir remontui, pavyzdžiui, sudaužytų stotelių paviljonų atkūrimui. ligoninė-Vingio g.) jam užsukant į Tauralaukio gyvenvietę, maršrutą tęsiant Tuopų gatve ir baigiant Pajūrio gatvėje esančioje Debesų stotelėje, arba pritarti kompleksiniam sprendimui, t. y. Tauralaukio gyvenvietėje

Tiek autobusui, tiek maršrutiniam taksi prireiktų galutinės stotelės. Ją įrengti planuojama Pajūrio gatvėje. Infrastruktūros įrengimo darbai užtruktų kelias savaites ar mėnesį, todėl manoma, jog naujieji maršrutai Taura-

laukio gyventojus pasiektų nuo 2013-ųjų pradžios. Pinigai minėtai stotelei bei papildomiems stotelių ženklams bus skiriami iš rinkliavos už automobilių stovėjimą. Pokyčiai laukia ir kitų miesto viešojo transporto sričių. Komitetas pritarė siūlymui sudaryti su savivaldybei priklausančia bendrove UAB “Gatvių apšvietimas” Klaipėdos miesto autotransporto laukimo paviljonų priežiūros ir remonto paslaugų sutartis. Klaipėdoje šiuo metu yra 99 stotelių paviljonai, kuriuos įrengė ir eksploatuoja UAB “JCDecaux”, bei 9 paviljonai, kuriuos įrengė savivaldybė vykdydama Rimkų ir Minijos gatvių rekonstrukcijų projektus. Šių paviljonų iki šiol niekas neprižiūrėjo. Toks pat likimas lauktų ir naujai pastatytų paviljonų, kadangi papildomų objektų “JCDecaux” apsiimti nesutiko, mat šie nėra patraukliose reklamai vietose. Planuojama, jog 9 paviljonų priežiūrai ir remontui išlaidos preliminariai sudarytų apie 18 tūkst. litų per metus. Tuo pačiu sprendimu norėta nustatyti ir naujo laukimo paviljono įrengimo kainą - 17 tūkst. litų, tačiau komiteto nariai šiam punktui nepritarė. Nuspręsta, kad ši kaina yra per didelė. Be to, savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda užsiminė, jog jei šiuos paviljonus gamintų minėtoji UAB “Gatvių apšvietimas”, jie kainuotų perpus pigiau.

s Knygutė. Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai, tikrindami į JAV siunčiamas pašto siuntas, aptiko, spėjama, XVI-XVII amžiuje išleistą religinę knygą, kurios vertė gali siekti ne vieną dešimtį tūkstančių litų. Neįprasta, oda aptrauktais mediniais viršeliais knyga aptikta Šiauliuose, AB “Lietuvos paštas” paskirstymo skyriuje. Pagal preliminarų specialistų vertinimą, senoviniu slavų šriftu parašyta knyga gali būti pripažinta itin vertinama antikvarine vertybe. Ji buvo siunčiama pažeidžiant Kilnojamųjų kultūros vertybių ir antikvarinių daiktų išvežimo iš Lietuvos Respublikos taisykles. s Atomazga.

Išnagrinėjęs gyventojų kreipimąsi dėl uostamiesčio I. Simonaitytės g. 34 namo kieme įrengtų užtvarų automobilių vietoms, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras tai padariusiai administratorei Gražinai Korsakei surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Už šį pažeidimą yra numatyta bauda nuo 100 iki 500 litų.

s Eiga. Pietų Korėjos laivų statykloje “Hyundai Heavy Industries Co., Ltd”, kurioje statomas Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų terminalui skirtas laivas-saugykla su dujinimo įrenginiu, darbai įsibėgėja. Supjauta daugiau nei 5 500 tonų (iš 25 000 t) plieno lakštų, reikalingų laivo statybai. Planuojama, jog lapkričio pabaigoje jau bus paruošta per 14 000 t plieno lakštų, o visas reikalingas plieno kiekis bus pagamintas iki metų pabaigos. Anksčiau buvo planuojama, jog plieno pjovimo darbai užtruks iki 2013-ųjų kovo. Paraleliai plieno pjovimo darbams vykdoma ir laivo technologinių sistemų gamyba bei šių sistemų patikrinimo ir testavimo darbai. s Istorija. Jachtos

“Lietuva” įgulos nariai, dalyvavę edukaciniame žygyje aplink Rusnės salą autentiškomis lietuvininkų burinėmis valtimis, pasijuto kaip praėjusio amžiaus pradžioje. Šiuo metu Lietuvoje yra tik keturi tokio tipo laivai. Du iš jų - “Rusnietis” ir “Simietis” - priklauso Rusnės gyventojams Kęstučiui Laukevičiui ir Simui Knapkiui, kurie ir sutiko jaunimui patikėti venterines valtis. “Lietuvos” įgula galėjo palyginti, kaip skiriasi šiuolaikinės jachtos nuo pamario krašto senovinių laivų. Pavyko surengti net nedideles varžybas.

s Rūkaliams. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia

išbandyti naujovę - specialų aparatą, kuris padeda nustatyti nikotino kiekį organizme. Taip pat čia galima išvysti, kaip atrodo rūkalių plaučiai - tai specialus muliažas, kuris atskleidžia, kiek dervų susikaupia rūkančio žmogaus organizme. Norintys išbandyti nikotino kiekį diagnozuojantį aparatą šiandien 13 val. kviečiami į biurą (Taikos pr. 76).

s Paroda.

Klaipėdos centrinis paštas kviečia užsukti ir pasižvalgyti po istorinę fotografijų parodą “Kai Klaipėda vadinosi Memeliu...”. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos parengtoje parodoje eksponuojama dalis AdM archyvo eksponatų - nuotraukos, atvirukai, transporto bilietai ir pan. Ši kilnojamoji paroda - pirmoji iš parodų serijos “Kai Klaipėda vadinosi Memeliu”. Paroda Klaipėdos centriniame pašte veiks iki gruodžio 1 dienos.

s Dienos klausimas. Vakar svetainės www.VE.lt lankytojų klausė-

me, ar jie už šildymą gavo didesnes sąskaitas nei pernai tuo pačiu metu. “Taip, didesnė”, - atsakė 36,3 proc. respondentų, mažesnes sąskaitas gavo 8,8 atsakiusiųjų, tokias pačias, kaip ir pernai - 6,6 proc. “Negaliu pasakyti, nes neprisimenu”, - atsakė dar 23,1 proc. žmonių, o nuosavame name gyvenantys pareiškė 25,3 proc. respondentų.


4

VAkAR. ŠIANDIEN. RYTOJ

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

“Fortepijonas turi skambančią širdį” “Tai, kad klaipėdiečiai mus siūlo Jaunojo talento nominacijai, nuteikia smagiai. Kiekvienas muzikantas nori būti išgirstas ir kaip nors įvertintas”,- sakė Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos fortepijono trio Ieva ir Gabrielė Šiaudvytytės bei Anastasija Tarasova, laimėjusios I vietas tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse NOVA MUSICA, tarptautiniame konkurse “Musica piano forte”, XII respublikiniame fortepijoninių ansamblių konkursefestivalyje.

Ivona ŽIEMYTĖ ivona@ve.lt

“Mergaitės yra ypatingos. Jos “kaifuoja” grodamos, subtiliai jaučia muziką, tik yra kai kurių atlikimo technikos dalykų, kuriuos nori nenori reikia šlifuoti”, - sakė šio trio mokytoja Vanda Šarkuvienė.

“Muzika jos kvėpuoja” Trijų pianisčių draugystė prasidėjo tada, kai Vokietijoje dirbantis dirigentas Mindaugas Piečaitis, į Lietuvą atvykstantis su įvairiais projektais, pernai lapkritį surengė žaismingą muzikos festivalį. Dvynės, laimėjusios I vietą Latvijoje, Koknesės mieste, vykusiame festivalyje, suskubo rengti naują programą, repeticijoms paaukojusios rudens atostogas. Prisijungė ir Anastasija. Per metus mergaitės sugebėjo pasiruošti ir dalyvauti Birštone vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse, o respublikiniame konkurse Elektrėnuose jos gavo net tris nominacijas - už artistiškumą, geriausią pasirodymą ir geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį. Kompozitoriaus Leono Povi-

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s dRauGaS. “Su fortepijonu gali kalbėtis sava kalba. Išmokti daugybę įdomių mažorinių bei minorinių kūrinių. Nors linksmesni kūriniai - arčiau širdies”, - sakė Gabrielė ir Ieva Šiaudvytytės bei Anastasija Tarasova (kairėje). laičio džiazo kūrinys “Vaiduoklis” pasirodė tarsi specialiai sukurtas J. Kačinsko muzikos mokyklos auklėtinėms. Kūrinių, atliekamų šešiomis rankomis, parašyta labai nedaug, o atliekant “Vaiduoklį” Ieva dar pasitelkia medinį instrumentą, kuriuo galima išgauti gąsdinančius, kraupius balsus. Mergaitės, muzikos mokyklą lankančios trejus metus, o kartu grojančios tik vienerius, jau koncertavo uostamiesčio, Gargždų bei Palangos publikai, įsimintinas buvo rečitalis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje. Pasak jų mokytojų, 2012 m. konkursai, kuriuose mergaitės skambino trise, dviese ir po vieną, buvo tarsi šienapjūtė. Kai kuriems jų reikėjo pasiruošti staigiai - per dvi savaites. Į muzikos pedagogių

atmintį įstrigo konkursas, vykęs Daugpilyje. Kaip visada, komisija vėlavo paskelbti rezultatus, publika didžiulėje salėje jau kiek nerimavo. Kai tik mokytojos nusisuko, šalia straksėjusios panelės užšoko ant scenos ir pradėjo groti džiazo improvizacijas. Taip iš nuobodulio išvaduota publika prapliupo plojimais...

Muzikos karuselėje “Namuose dažnai skambėjo muzika, mums labai patiko, norėjome išmokti groti taip pat gražiai. Užaugusios norime būti pianistėmis, nors žinome, koks tai sunkus darbas, nes kasdien ilgai skambiname”, - sakė dvynukės Gabrielė ir Ieva. “Aš labai mėgstu pianiną, juo grojo brolis, jam pavydėjau. Kai man buvo šešeri metai, pri-

siliečiau prie klaviatūros”, - sakė Anastasija. Visos trys mergaitės patikino, jog muzikavimas mokslams bendrojo lavinimo mokykloje netrukdo, atvirkščiai - padeda. Joms labiausiai patinka tikslieji mokslai, ypač - matematika, nes tai lavina abstraktų mąstymą, praverčiantį įsimenant natas ir tiksliai jas grojant. Tačiau geras pianistas turi savo muzikos pajautas ir stilių. Nors mergaitės yra skirtingų charakterių, tai joms netrukdo susigroti trims, nenustelbiant savojo “aš”. Ieva sakė esanti linksmesnė už sesę, nors abi - vienodai drąsios ir smalsios. Gabrielė yra labiau susimąsčiusi, bet ne tylesnė. Dvynės nenustygsta ir po pamokų ruošos bei muzikos pratybų maratono skuba į karatė treniruotes. Pelnyta

daugybė prizų, sesės jau turi geltoną karatė diržą. “Man patinka groti trise, nes Ieva ir Gabrielė yra linksmos, geros mergaitės. Net mūsų gimtadienius skiria tik viena diena, tai esame kaip trynukės. Smagu kartu repetuoti, o per pertraukas jos moko mane lietuvių kalbos, aš jas - rusų”, - sakė Anastasija. Šios mergaitės meniška siela taip pat veržli - ji savo gyvenimo įspūdžius ir emocijas išlieja piešdama ir tapydama. Kai buvo mergaičių rečitalis, Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Muzikos skaityklos sienos buvo nukabintos jos dailės kūriniais. Devynmetės fortepijono muzikos atlikėjos nepamiršo papasakoti apie apsilankymą Gargždų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur viena profesorė grojo vargonais, leido ir mergaitėms pabandyti. Nors šio pučiamojo klavišinio instrumento sandara yra kitokia nei pianino, joms sekėsi neblogai. Mergaitės žino, kad kai kurie pianistai vėliau pasirenka vargonus, bet jos apie tai dar negalvoja. “Kai dalyvaujame konkursuose, patinka groti publikai, kuri įdėmiai klausosi arba jaučiasi linksmai. Jeigu konkursas nepasisektų, neaišku, kaip būtų, nes dar tokio konkurso nebuvo. Nemanome, kad praeitų didelis noras skambinti, nes tai yra didelis džiaugsmas”, - čiauškėjo mergaitės. Jos artimiausiu metu koncertuos Montesori vaikų darželyje, gruodžio pradžioje dalyvaus pianistų konkurse, vyksiančiame Latvijoje. Mergaitės labai laukia gruodžio 21 dieną J. Kačinsko muzikos mokykloje prasidėsiančių meistriškumo pamokų-seminarų, kuriuos ves profesorė iš Sankt Peterburgo. Beje, konkursų metu jaunųjų pianisčių trio, laimėjęs I vietą, gauna tik vieną prizinę taurę, tad ji taip ir “vaikšto” iš vienų namų į kitus.

Kalėdinių stebukliukų pas floristą Artėjant vienoms Kalėdoms, kolegė atnešė gražiai supakuotą dėžutę. Žinoma, smalsu buvo tuoj pat ją išvynioti. Bet dėl visa ko paklausiau, ar galiu ją atidaryti per pačias Kalėdas? Kolegė patarė nedelsti... Taigi, artėja Kalėdos. Ir vėl sukame galvas, ką padovanoti patiems mieliausiems ir brangiauGražina siems žmonėms? Kinų gamybos JUODYTĖ kalėdiniai blizgučiai jau taip apgrazina@ve.lt kartę ir lenda per gerklę. Jais tikrai Išvyniojau namuose. Ir tai nieko nei pradžiuginsi, nei sušiltapo sielos švente. Dėžutėje buvo dysi. Todėl mane patraukė floįguldytas iš samanėlių, šiaudelių risto Sigito Kaminsko skelbiamas ir kitų augaliukų sukomponuo- kursas, kuriame ponios ir panelės, tas angeliukas. Jis skleidė šilumą o gal ir ponai su ponaičiais galėtų - mano kolegės rankų, sielos ir pasimokyti floristinių kalėdinių fantazijos. Tas angeliukas ir dabar kompozicijų namams papuošti ar mano angelų kolekcijoje. Bene pats dovanėles artimiesiems ir bičiubrangiausias. liams savo rankomis iš natūralių medžiagų sukomponuoti. Kursais s EGluTĖ. Kursuose fitodigalėtų susidomėti ir restoranų darzainerė iš Rygos pamokys, kaip buotojai, kurie galėtų pasimokyti, tokią eglutę ir kitokius kalėdinius kaip menkiausiomis sąnaudomis papuošalus patiems pasidaryti. papuošti salę ir stalus Kalėdoms,

Naujiesiems metams. Tokius kursus jau esu lankiusi. Kaip buvo džiugu iš kavos pupelių, cinamono lazdelių klijuoti žvakides, skleidžiančias kvapą, iš tuščiavidurių augalų kotų sukomponuoti kažką panašaus į laišką ir t.t. O kur dar kūrybinis džiaugsmas, kai kažką sugebėjai gražaus padaryti. O bendravimas su kitais kurso lankytojais... Taigi, jeigu norėtumėte ne standartinėmis kinų girliandomis papuošti savo namus, biurus, kavines ar apdovanoti artimuosius ir bičiulius savo rankdarbiais, lapkričio 22-24 d. floristikos ir fitodizaino paslaptis įminti ir kai kuo išmokti visam gyvenimui galėtumėte su fitodizainere Aja Žagarinia iš Rygos. Registruotis galite tel. 410202, 8 616 49644, rašyti el. laiškus adresu: info@geliufabrikas.lt


INFORMACIJA

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

5

Po apsilankymo “Saturne” - kuras pigiau Bene žinomiausias Klaipėdos prekybos centras “Saturnas” kiekvienam lankytojui nuo šiol siūlo kvietimus, su kuriais jiems kuras degalinėse “Apoil” kainuos žymiau pigiau nei kur kitur. Tai - ne reklaminė akcija, tai tiesiog padėka klientams už tai, kad jie ir toliau apsiperka “Saturne”. Prieš dešimtmečius įkurtas ir po rekonstrukcijos Taikos prospekte atgimęs prekybos centras šiuo metu lankytojams gali pasiūlyti itin daug prekių ir paslaugų, o šiuo metu kiekvienam žmogui yra parengęs tikrai vertingą dovaną - pakvietimą į “Apoil” degalines netoli Kalotės bei Kretingoje, kurį pateikus kuro litro kaina sumažės net 14 centų. Pakvietimai į degalines bus dalijami iki šių metų pabaigos, juos gaus kiekvienas lankytojas, išleidęs bet kokią sumą po “Saturno” stogu. O trijų aukštų prekybos centro pastate yra visko, ko reikia - pradedant vadinamąja mažų kainų “Camelia” vaistine, baigiant žaislų išparduotuvėmis, kuriose parduodami tokių garsių prekės ženklų kaip “Dysney”, LEGO, “Haribo”, “Duplo”, “Playmobil” ir daugelio kitų gaminiai. Galima pasirūpinti išvaizda - čia veikia grožio salonai, galima apsirengti nuo galvos iki kojų - yra apatinio trikotažo, aprangos ir avalynės parduotuvių. Yra prekių namams: pavyzdžiui, speciali-

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

ssDOVANA. Prekybos centro “Saturnas” lankytojai gaus kvietimus, su kuriais degalinėse “Apoil” kuras kainuos 14 centų pigiau. zuotame salone galima įsigyti užuolaidų, kitoje parduotuvėje parduodama patalynė, čia pat veikia virtuvės baldus bei spintas projektuojančios įmonės. Na, o visiškai naują veiklą vystanti įstaiga - Klaipėdos bendradarbystės centras “HUB Klaipėda”, kuriame gali įsikurti visi, norintys pradėti savo verslą. Čia pradedantys verslininkai gali bet kuriam termi-

nui - valandai, dienai ar mėnesiui - gauti darbo stalą bei interneto prieigą, sutikti bendraminčių, dalintis idėjomis. “Saturnas” yra ne tik ta vieta, kurioje galima apsipirkti, bet ir praleisti laisvalaikį - trečiajame prekybos centro aukšte yra įsikūrusi šokių studija bei SPA procedūrų centras. Žinoma, yra nemažą plotą užimantis

“Norfos” prekybos centras, kurį pirkėjai pamėgo dėl mažesnių kainų. Taigi, “Saturno” pastate išleistas bent vienas litas virsta metus galiosiančiu kvietimu į “Apoil” degalinę. O kai populiariausių degalų litro kaina jau seniausiai pranoko pesimistiškiausius lūkesčius, 14 centų nuolaida nepamaišys nė vienam vairuotojui.

Kas yra biologiškai skaidžios atliekos ir ką su jomis daryti? Pastaruoju metu spaudoje, viešojoje erdvėje vis dažniau kalbama apie biologiškai skaidžias atliekas (BSA). Kas užkoduota šiomis raidėmis ir kodėl panašūs straipsniai atsiranda šalia informacijos apie aplinkos taršą? Biologiškai skaidžias atliekas galima laikyti vienomis seniausių iš žinomų atliekų. Tai maisto gamybos ar jo realizavimo liekanos, sodo bei daržo žaliosios atliekos, taip pat popierius ir kartonas, dumblas. Sena atliekų rūšis, senas ir įprotis mesti jas kartu su kitomis šiukšlėmis. Į sąvartyną patekusios biologiškai skaidžios atliekos yra. Jei irimas vyksta be deguonies – išsiskiria metano dujų. Dar išsiskiria sieros vandenilio, gali išsiskirti amoniako ir kitokių lakiųjų organinių junginių, kurie turi įtakos klimato atšilimui. Pastebėta, kad rūšiuojant ir atskiriant biologiškai skaidžias atliekas nuo kitų atliekų, galima ne tik sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, bet ir turėti naudos. „Suskaičiuota, kad per metus Lietuvoje vienam žmogui tenka apie 200 kilogramų biologiškai skaidžių atliekų. Tai maždaug pusė visų vieno asmens išmetamų šiukšlių, – tvirtino Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Vilma Karosienė. – Nors pats atliekų kiekis vienam žmogui per paskutinius dešimt metų išaugo, džiugina nors tai, kad biologiškai skaidžių atliekų kai kuriose Vakarų šalyse yra daugiau. Galbūt tai lemia dar ir tai, kad nuo seno lietuviai

Klaipėdos regioninio atliekų tvarkymo centro archyvo nuotr.

ssIndividualių namų gyventojai skatinami kompostuoti žaliąsias atliekas – jiems nemokamai dalijami specialūs konteineriai. gerbia maistą, paprastai perka tiek, kiek suvalgo, kad nereiktų išmesti.“ Lietuvoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, atliekų rūšiavimas yra gana naujas dalykas. Pavyzdžiui, Skandinavijos šalys ar Vokietija turi jau daugiau nei trisdešimties metų patirtį. Pasak specialistų, būtina, kad pasikeistų bent viena žmonių karta, tada jau bus galima tikėtis akivaizdesnių rezultatų.

BSA nauda

Bausti ar skatinti?

Lietuvoje biologiškai skaidžios atliekos utilizuojamos dviem būdais, jas anaerobiškai (be deguonies) pūdant arba kompostuojant. Pirmuoju atveju gaunamos gamtinės dujos, kurias galima naudoti energijai gaminti, antruoju – kompostas, puiki žemės trąša. Kompostuojant biologiškai skaidžias atliekas, svarbu atminti, jog komposto kokybė priklauso nuo to, ar minėtosios atliekos buvo rūšiuojamos gyventojų, ar tik pačiuose sąvartynuose. Jei biologiškai skaidžios atliekos yra išrūšiuojamos mechaninio biologinio atliekų tvarkymo sistemoje, vėliau iš jų gautas kompostas nėra pačios aukščiausios kokybės. Tačiau jis tinka atnaujinti pakelėms, naudojamas keliams tiesti. Minėtas mechaninio biologinio apdorojimo sistemas turėtų statytis regioniniai atliekų tvarkymo centrai. Tačiau ne visuose centruose darbai vyksta sklandžiai ir kai kurie rizikuoja netekti finansavimo. Projektams įgyvendinti numatyta 450 milijonų litų. Lėšos skirtos iš Sanglaudos fondo. Projektai vykdomi pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas“. Šiuo metu šalyje taip pat veikia 21 kompostavimo aikštelė, kur gyventojai nemokamai gali atvežti žaliąsias sodo ir daržo atliekas. Pasak specialistų, toks aikštelių kiekis nėra pakankamas, tačiau kai kurios savivaldybės neskuba jų įsirengti.

Kaip pakeisti gyventojų mentalitetą, nelaukiant, kol pasikeis karta, pasakyti sunku. „Pagal Valstybinio strateginio atliekų tvarkymo planą, kuris sudarytas remiantis ES direktyvomis, jau nuo kitų metų į sąvartynus turėtų patekti ne daugiau nei 362 600 tonų biologiškai skaidžių atliekų. O iki 2020 m. šis kiekis turėtų sumažėti dar perpus, – pasakojo Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė. – Bus imtasi įvairių veiksmų. Be abejo, norėtųsi, kad Lietuvoje sustiprėtų bendruomeniškumo jausmas ir žmonės tvarkytųsi ne tik savo kiemus, bet ir už tvoros.“ Specialistai mąsto apie skatinimo programas, pavyzdžiui, už išrūšiuotas šiukšles mažinti sąskaitas, o jei nepavyktų susitarti gražiuoju – skirti baudas. Ateityje daugiau dėmesio planuojama kreipti prevencijai. Iki šiol daugiausiai dėmesio buvo skirta informacijai apie atliekų tvarkymą ir pasekmes, dabar bus inicijuojami projektai, skatinantys atliekas perdirbti ir naudoti dar kartą.


Savaitinis dienraščio “Vakarų ekspresas” priedas. Informaciją apie švietimo aktualijas bei renginius prašom siųsti el. pašto adresu svietimas@ve.lt

6

Daugiau švietimo aktualijų bei renginių - www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas

Darželinukų akcija

Citata

Klaipėdos lopšelis-darželis “Boružėlė” organizavo akciją “Ar vieta šiukšlių konteineriams prie vaikų žaidimų aikštelės?”, norėdamas atkreipti aplinkinių gyventojų ir šiukšlių vežėjų dėmesį, kad būtų pakeista jų laikymo vieta.

“Žinoma, standartus reikia kelti - problema ne standartų kėlimas. Problema - standartizacija, kuri yra inovacijų priešas.”

1

Kenas ROBINSONAS, tarptautinis švietimo ekspertas

Š

"Fotolia" nuotr.

vietimo savaitraštyje “Dialogas” neseniai išspausdintas vidurinės mokyklos moksleivės Ievos rašinys “Apie sprinterius, arba Kodėl nenoriu mokytis Licėjuje”, atsidūręs internete, sukėlė audringą diskusiją bei įvairius vertinimus. Andromeda MILINIENĖ "Jei gyveni Vilniuje ir tavo tėvai ne asocialūs, dauguma jų nori, kad baigęs aštuonias klases stotum į vidurinio mokslo Meką - Licėjų. Jei mokaisi ten, jau savaime esi su kokybės ženklu. O jei ne ir nesirenki bent Žirmūnų ar Jėzuitų gimnazijų, esi laikomas žlugusiu. Nestojusi į jokią gimnaziją, esu ta, kuri nepateisino lūkesčių. Namie esu kone nurašyta. Man svetimas Licėjus, kur visi viską mokosi, visur dalyvauja, viską lanko, aktyviai reiškiasi pamokose ir kur visų

Ketvirtadienis 2012 11 15

Skaičius diena liko studentams, norintiems gauti valstybės remiamas paskolas. Lapkričio 15-oji yra paskutinė diena, kai jie turi kreiptis į pasirinktą banką dėl paskolos sutarties pasirašymo.

Kalėdoms gautas vadovėlis? Ar toji mažuma - chemikai, fizikai, olimpiadose skinantys laurus, mums šiandien pažįstama? Ar tai iš tiesų albinosai, žiūrintys pro akinius išsprogusiomis akimis ir bijantys žmonių? O gal savaitgaliais, padėję į šalį knygas, jie kuria eiles ir groja gitaromis senelių namuose? Ar tikrai jie niekada nemaištauja, nepavargsta ir nepasvajoja apie “patogų ir tingų mėgavimąsi gyvenimu”? Ar pirmūno - kaliko įvaizdis nėra tik mitas, stereotipas, atėjęs iš senų laikų? Kas juos iš tiesų pažįsta - naujųjų laikų pirmūnus? Šįkart kalbiname pirmūnus dvyliktos klasės mokinius Neringą Mataitytę, Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos auklėtinę, ir Paulių Urboną iš Šiaulių Didždvario gimnazijos, įgyvendinančios Tarptautinio bakalaureato diplo-

Apie “sprinterius”, arba Kodėl jie nori gerai mokytis

akys nukreiptos į įspūdingą profesinę ateitį po studijų prestižiškiausiuose pasaulio universitetuose. Geriečiai, turintys unikalų sugebėjimą atkartoti vadovėlinę išmintį. To nemoku ir nenoriu mokėti. Mokiniai būna: a) pirmūnai; b) nesimokantys ir c) nesugebantys mokytis. Aš - iš antrųjų: mokausi tik tai, kas man įdomu. Supratimą apie gyvenimą, man reikalingų žinių gaunu iš knygų ir interneto. Mokykloje moko tik ruoštis kontroliniams ir egzaminams. Todėl

pažymiai neretai būna nuo gyvenimo atitrūkusių programų ir mokytojų nuotaikų vidurkis, kuris mane domina tik tiek, kiek nuo to priklauso kišenpinigiai ir leidžiamas ar uždraudžiamas internetas namie. Pati žinau, ką gerai moku, ko nesuprantu, ir man gerai: tėvams - ne man to vidurkio reikia. Man patinka pačiai pasidaryti išvadas apie pasaulį, o ne kaip papūgai kartoti reikalaujamus iškalti vadovėlių paragrafus. Kai nematau kokių nors mokslų reikšmės savo gyvenime, nesimokau. Net svarstydama, kad galbūt man kada nors prireiks kažkokių žinių, vis tiek nesuprantu, kodėl negalėsiu to išmokti tada, kai jau nuspręsiu, kad man to reikia. Galima sakyti, kad šia prasme sekasi tiems vaikams, kuriuos tėvai apleidę. Mat tėvai stengiasi, kad taptum toks, kaip visi, nes patys yra taisyklių ir stereotipų įkaitai: nesimokysi - kokia bus tavo ateitis, nori visą gyvenimą “Maximos” kasoje už minimumą sėdėti? Ir t. t., ir pan. Tarsi suaugusieji nebūtų matę filmų, skaitę straipsnių apie tai, kaip buvę pirmūnai gyvenimą pratūno pilkomis pelytėmis buvusių prastų mokyklos mokinių vadovaujamose įmonėse. Kodėl? Todėl, kad nepirmūno dirba visa galva, o ne tik už faktų kalimą atsakinga smegenų dalis: nemoksliukas nuolat turi sukti galvą, nuo ko nusirašyti namų darbus ir kokią “špargalkę” pasidaryti kontroliniam darbui, - to vadovėliuose neišmoksi. Pirmūnas iškala viską, ko reikalauja programa, o nemoksliukas įsimena tik tai, kas jam iš tikrųjų įdomu. Kai galva neprikemšama nereikalingų žinių kaip šiukšlių dėžė, joje lieka laisvos vietos nestandartui. Man netrukdo Licėjaus sprinteriai (greitučiai), tačiau nenoriu būti viena jų - nuolat skubanti “greičiau, geriau, daugiau”, besinervinanti dėl pirmos vietos po mokslo saule ar drebanti dėl vietos Oksforde ar Kembridže... Ir kur jūs, sprinteriai, tiesą sakant,

skubate? Finišas, - net aš, blondinė, tai suprantu, - visų tas pats. Jo pasiekti pirma bent kol kas nenorėčiau. Galbūt ryžčiausi aukotis dėl tėvynės, bet tik ten, kur šilta ir gražu, ir tik tuo atveju, jei bus įgrisęs patogus nerūpestingas gyvenimas. Aš - Ieva. O ne teisininkė, medikė, ekonomistė ar panašios “sėkmingos” profesijos, apie kurią svajoja visų tėvai, atstovė. Spjaunu ant jų svajonių ir visuomenės nuomonės. Aš - blondinė. Gaila, kad ne natūrali, o dažyta, bet vis tiek. Taip, man dabar patinka gražus ir lengvas blondiniškas gyvenimas, patogiai ir tingiai kaip katei besimėgaujant pasauliu tokiu, koks jis yra... Gal kas nors gali man Kalėdoms padovanoti naujus “Lancome” kvepalus “La vie est belle”? Manote, tai blogiau nei sprinterio moksliuko trokštama neurobiologijos enciklopedija?” Ieva Lozuraitytė, Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos moksleivė.

komentarai “... kalikai, pakalikai, tiksliukai, moksliukai... ar gi ne tokius ugdome??? argi galima būnant kitokiu mokytis 10-ais? Jei esi

“plaukiojantis humanitaras”, kaip išmokti tas teorijas, taisykles, apibrėžimus, bent jau iki kontro, kad gautum nors 6??? IŠKALTI!” “Bet iš tiesų kam patinka pirmūnai kalikai? Tokie be savo nuomonės, beveidžiai ir nuobodos? Maištaujantys mokiniai mokytojams gal ir nepatogūs, bet būtent jie yra tie, kurie įskelia mintį, tada galima diskutuoti, ir pamoka įdomesnė.” “Ar pirmūnas - būtinai kalikas ir neįdomus - “beveidis nuoboda”? Gyvenime esu sutikęs šimtus priešingų pavyzdžių.”

Moksliukai Greičiau, daugiau, geriau. Poilsio, pramogų, draugų sąskaita. Kam jiems to reikia? Kur jie skuba ir dėl ko aukojasi? Ar tikrai jų vienintelis tikslas - paklusti, įtikti tėvų išsvajotajam prestižui, o daugiausiai džiaugsmo suteikia

s MOTYvaS. “Tikiuosi, jog darbas, kurį įdedu dabar, kada nors atsipirks ir bus galima gyventi patogiai. Kita vertus, noriu, kad dalykai, kuriuos darau gyvenime, turėtų prasmę”, - teigia Paulius. mo programą *(tokias programas taiko tik dvi Lietuvos gimnazijos: jau paminėtoji ir Vilniaus licėjus). Esate pirmūnai, ar galite atsakyti į paprastą klausimą: kodėl tiek daug mokotės, kam jums to reikia? Kaip reaguojate į epitetą “kalikas”? NERINGA: Aš daug mokausi, nes jaučiu ne tik pareigą, bet ir norą tai daryti. Noriu realizuoti save srityje, kuri man tinka ir, žinoma, galvoju apie perspektyvią ateitį. Nesutinku su tuo, kad esu kalikė. Iškalti dalykai naudos neduoda - greit pasimiršta, neugdo loginio mąstymo, be to, atima daug laiko.


ŠVIETIMAS

PAULIUS: Žodis “kalikas” turi labai neigiamą reikšmę. Bet kam būtų sunku pripažinti, kad jis yra “kalikas”, juolab kad tas žodis turi įvairių reikšmių. Jei kalbėčiau apie save, man būtų sunku pasakyti, kad daug mokausi. Dažniausiai mano mokymasis yra būtinų kitos dienos namų darbų atlikimas bei papildomų atsiskaitomųjų darbų rašymas - jų reikalauja Tarptautinio bakalaureato programa. Labai norėčiau daug geriau pasiruošti egzaminams: daugiau skaityti vadovėlių, paspręsti uždavinių ir pan., bet tam dažniausiai fiziškai nelieka laiko, nes esu įsitraukęs į nemažai popamokinių veiklų. Nepaisant to, visus dvylika metų turėjau gerus pažymius. Galbūt todėl, kad suprantu, ko mokytojas nori, gal kad geriau sekasi prisiminti kai kuriuos dalykus. Bet ar visi dalykai, kurių mokotės, jus iš tikrųjų domina? Ar tai įmanoma? NERINGA: Dažniausiai taip. Man mokytis nenuobodu nei per daug sunku. PAULIUS: Man mokykla niekada nesiasocijavo su prievole ar kančia. Aš ją priimu kaip neatsiejamą savo gyvenimo dalį. Kažkada esu girdėjęs: “Ne visada noriu eiti į mokyklą, bet kai einu, bent jau žinau, kad praleidžiu dieną prasmingai.” Visiškai su tuo sutinku. Nes jums tokią nuostatą įskiepijo tėvai? PAULIUS: Manau, gana teigiamas požiūris į mokyklą ir mokymąsi yra taip pat ir mano tėvų nuopelnas. Bet kiek galiu prisiminti, tėvai niekada nevertė mokytis ir beveik niekada nekontroliavo. Už tai esu jiems dėkingas. NERINGA: Manęs tėvai niekada nevertė mokytis. Jie nei kontroliuoja, nei sėdi kartu, kai ruošiu pamokas. Tiesiog įtikino, išugdė suvokimą, jog gerai mokantis galima įgyvendinti didelius tikslus. Taip, jaučiuosi jiems dėkinga ir man smagu, kai jie manimi didžiuojasi. O kiek tėvai įsitraukę į būsimosios profesijos pasirinkimą? NERINGA: Diskusijos šeimoje iš tiesų kyla, ir dažnokai. Tėvai, be abejo, turi savo nuomonę, bet nepasakyčiau, kad reikalauja jai paklusti arba nekreipia dėmesio į tai, ko noriu aš. Aš puikiai suvokiu, kad šioje situacijoje svarbiausia yra tai, ko noriu aš.

Gerbiu jų nuomonę, bet įtakai nepasiduodu. Tikiu, kad tėvai supras ir toleruos mano pasirinkimą, nes savo šeimoje iki šiol visada rasdavau palaikymą. PAULIUS: Tėvai niekada nepiršo savo nuomonės. Kažkada norėjau būti architektu, paskui dar kažkuo, ir tik prieš keletą metų kažkaip palengva sugalvojau, jog visai norėčiau mokytis ekonomikos, dirbti versle ar banke. Galbūt todėl, kad mano šeimai toks karjeros kelias yra nesvetimas ir paprasčiausiai nebuvau nei maištingas, nei išradingas, kad sugalvočiau daryti ką nors kita...

ssPASIRINKIMAS. “Kokią specialybę rinksiuosi, rūpi visai šeimai, bet tai mano ateities reikalai, todėl galutinį sprendimą priimsiu aš”, sako Neringa. Ar nebaisu prieštarauti tėvams, eiti prieš jų valią? NERINGA. Mano specialybės pasirinkimas rūpi visai šeimai, bet juk tai mano ateities reikalai... Todėl galutinį sprendimą priimsiu aš. Kodėl rinkotės gimnaziją, kurioje itin stipriai spaudžia prie mokslų? Dėl prestižo? Negaila prarasto laisvalaikio, pomėgių, draugų? NERINGA: Aš ne iš tų, kurie bijo daug dirbti. Svarbiausia, kad šioje gimnazijoje puikiai paruošia egzaminams, be to, apie ją patys mokiniai gerai atsiliepia. Tai ir buvo svarbiausi kriterijai, kodėl norėjau čia mokytis. O dėl laisvalaikio nesutinku su nuomone, kad pirmūnai jo neturi. Galima susiplanuoti viską taip, kad nei asmeninis gyvenimas, nei mokslai nenukentėtų. Jei nepailsėsi, tai ir gerai mokytis neįstengsi. Aš daug laiko praleidžiu su šeima, draugais ar dar užsiimdama užklasine veikla. Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji.

PAULIUS: Iki aštuntos klasės labai gerai sekėsi mokslai, sėkmingai dalyvaudavau olimpiadose ir konferencijose, ir kai atėjo metas rinktis naują gimnaziją, nusprendžiau, jog reikėtų mesti sau iššūkį. Labai svarbi priežastis buvo ir ta, jog Didždvario gimnazijoje yra Tarptautinio bakalaureato programa. Tada beveik nieko apie ją nežinojau, bet tai atrodė įdomu ir perspektyvu. Na, o dėl darbo ir sunkumo - aštuntoje klasėje jau buvo pakankamai aišku, kad sportininku, menininku ar dainininku nebūsiu, todėl visas jėgas ir dėmesį reikėjo sutelkti ties mokymusi ir įvairia popamokine veikla. Tai buvo turbūt pagrindinės priežastys, kodėl pasirinkau dabartinę savo gimnaziją. Laisvalaikio tikrai ne per daugiausiai. Jau porą metų darbo dienomis nebeįsivaizduoju galimybės vakare išeiti į miestą ar namie pažiūrėti filmą. Tad laisvalaikį palieku savaitgaliams ir tuomet atsigriebiu už visą savaitę. Ar jums nesinori tiesiog mėgautis gyvenimu - patogiai ir tingiai? NERINGA: Norisi. O kieno sąskaita? Aš ateityje noriu būti ne tik išprususi, bet ir ekonomiškai nepriklausoma, o ne tikėtis, kad tėvai ar vyras visą gyvenimą mane maitins - kad galėčiau būti “tiesiog Neringa” ir tuo mėgautis. Tai ne man. Aš noriu būti profesionalė savo mėgstamoje srityje. PAULIUS: Tikrai norisi! Bet visą laiką tikiuosi, jog darbas, kurį įdedu dabar, kada nors atsipirks ir bus galima gyventi patogiai ir tingiai. Kita vertus, neaišku, ar kada taip bus, nes visą laiką noriu, kad dalykai, kuriuos darau gyvenime, turėtų prasmę ir galėčiau tobulėti. Todėl sėdėti ir nieko neveikti, niekuo nesidomėti būtų beprasmiška ir man asmeniškai ne pakeliui.

“Gerai besimokančiųjų nebe mažuma” Klaipėdos miesto savivaldybei prašymą dėl Akademinės gimnazijos statuso suteikimo pateikusios Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos vadovė Vilija Prižgintienė, paklausta, ar gerai besimokantys mokiniai šiandien yra mažuma, atsakė neigiamai: “Norinčiųjų mokytis tikrai nėra mažai, pavyzdžiui, jų daugiau, nei kasmet gali priimti mūsų gimnazija. Ir jie čia ateina vedami noro atsidurti į save panašių - motyvuotų mokytis - aplinkoje, o ne

dėl tėvų įgeidžių.” Ką manote apie nuolat kritikuojamas faktų prikimštas mokymo programas? Kad galėtum mąstyti kūrybiškai, vis dėlto yra reikalingi tam tikri pagrindai, startinės, bazinės žinios, bendras išprusimas, simboliškai tariant - abėcėlė. Nepakanka paklausti “Google”, nes ten gausite tik paviršutinišką ir ne visada patikrintą, pagrįstą informaciją. Kita vertus, ugdymo programos yra nuolat peržiūrimos, tobulinamos ir skiriama vis daugiau dėmesio kūrybiškumui lavinti. Sakyčiau, bėda net ne programos, o egzaminų užduotys, kurios dažnai reikalauja faktų. Jūs kasdien susiduriate su dabartiniais mokiniais, koks yra šiuolaikinis moksliukas? Ir maištaujantis, ir kūrybiškas. Yra moksliukų, kurie noriai reiškiasi įvariose srityse - ir matematikoje, ir fizikoje, ir dainuoja, ir humoreskas rašo. Tarp moksliukų, žinoma, yra įvairių vaikų, ir uždaresnių, ir labai ekstravertiškų, ir tokių, kuriems iš prigimties einasi kaip per sviestą, ir tokių, kurie gerų rezultatų pasiekia įdėdami daug darbo. Ir vieni, ir kiti verti didelės pagarbos, antruosius netgi pagirčiau labiau, nes jie įdeda daugiau pastangų.

7

vietos galima ir fiktyviai, tokių atvejų pasitaikė. Kas atliks atranką, kokie bus taikomi kriterijai? Atranką atliksime mes patys, o kriterijai bus aštuntos klasės pažymiai plius mūsų žinių patikros rezultatai. Ką manote apie tėvų norą, kad jų vaikai mokytųsi “prestižinėje gimnazijoje”? Vaikai yra skirtingi ir ne visi turi motyvaciją ar duomenų gerai mokytis. Todėl tėvai turėtų atsižvelgti į savo atžalos gebėjimus. Jeigu vaikas gabus ir nesimoko? Galbūt jo kažkas “neužkabino”, nesudomino mokykloje... Bet negalintiems ar tiesiog nenorintiems siekti mokslo aukštumų nebūtina siekti ir aukštojo mokslo diplomo - yra daug įdomių specialybių ir darbų, kurie to nereikalauja. Didžiausia bėda - kai mokinys niekur neranda savęs, kai nenori nieko, arba nori gyventi prabangoje kitų sąskaita, kitaip tariant - imti, bet pats nenori nieko duoti visuomenei. * Tarptautinio bakalaureato programa - dvejų metų vidurinio ugdymo programa, skirta pasirengti studijoms aukštojoje mokykloje. Tai aukštų reikalavimų mokymo planas, intensyvi intelektualinė veikla, aukščiausi Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

ssĮVAIZDIS. “Tarp moksliukų yra įvairių vaikų, ir uždaresnių, ir labai ekstravertiškų, ir tokių, kuriems iš prigimties einasi kaip per sviestą, ir tokių, kurie gerų rezultatų pasiekia įdėdami daug darbo”, - sako “Ąžuolyno” gimnazijos vadovė V. Prižgintienė. Kas pasikeis gimnazijoje, kai ji taps akademine? Dar negavome atsakymo iš savivaldybės, tad visiškai galutinio varianto neturime - tik idėjų apmatus, vadinamąjį “karkasą”, ir tikslą - kad Klaipėdos mokiniams būtų sudarytos lygios galimybės čia patekti. Buvęs teritorinis principas to neužtikrino, nes prisirašyti prie reikiamos

vertinimo kriterijai. Be šešių tradicinių vidurinės mokyklos mokomųjų dalykų, programoje yra trys komponentai, privalomi visiems TB klasių moksleiviams: pažinimo teorija (2 val. per savaitę), kurio nors dėstomojo dalyko kursinis darbas, rašomas per dvejus metus, užklasinė veikla (kūryba, sportas, visuomeninis ir socialinis darbas).


“Vakarų ekspreso” jūros verslo priedas. Sudarytoja Dalia BIKAUSKAITĖ. Tel. 411309, 8-685 46191, el. p. dalia@ve.lt

Daugiau - www.ve.lt/naujienos/jura

8

Ketvirtadienis 2012 11 15

Naujas

Knyga

Grįžta

Lapkričio 13 d. AB Vakarų laivų gamyklos antrinė UAB “Vakarų krova” pradėjo bandomąjį laivo pakrovimą naujame skystų krovinių terminale. Jis vienu metu gali talpinti iki 8500 t skystų krovinių, o metinis pajėgumas - 120 tūkst. t.

Šiandien 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) pristatoma Jūrų muziejaus išleista knyga “Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos prekybos laivyno kūrimosi istorija 1921-1940 m.” Tai istoriko Romualdo Adomavičiaus mokslinė studija.

Lapkričio 24 d. į Klaipėdos uostą turėtų grįžti olandų kompanijos “Van Oord” didžioji 160 m ilgio žemsiurbė”“Utrecht”.

Dokininkai ruošiasi

deryboms dėl atlyginimų

s nEGalI. Kad ir kokia moderni būtų krovos kompanija, be dokininkų išsiversti ji negali.

K

laipėdos uoste dirbantiems dokininkams atlyginimų gali pavydėti nemažai klaipėdiečių ir Lietuvos gyventojų, tačiau jie jau žvalgosi, ar sulauktų tarptautinės pagalbos bandydami priversti darbdavius didinti jiems atlyginimus. Kainos Lietuvoje kyla sparčiais tempais, o dokininkų atlyginimai jau kelerius metus esą stovi vietoje. Be to, kitų Europos šalių uostuose tie patys dokininkai už tą patį darbą gauna gerokai didesnius atlyginimus.

dalia@ve.lt

Dabar Lietuvos dokininkai gali drąsiau kelti savo reikalavimus jau vien dėl to, kad Tarptautinė transporto darbuotojų federacija ruošiasi kovai prieš vadinamuosius pigius uostus, tarp kurių gali atsidurti ir Klaipėda.

“Mažiau nei anksčiau” Dokininkų profsąjungos pirmininkas Vladimiras Bendoraitis neneigia, kad dokininkų atlyginimai, palyginti su kitų profesijų atstovais, yra didesni. Jų koeficientas - 1,7 darbininko atlyginimo. Pasak jo, taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Daugiausia dokininkai uždirba Nyderlanduose. Šioje šalyje vidutinis dokininko mėnesio atlyginimas - 4,5 tūkst. eurų. “Taip yra todėl, kad dokininkų darbas yra pavojingas, dideli fiziniai krūviai, neretai jie patiria traumų, dažnai pervargsta, tenka dirbti ir kenksmingomis sąlygomis, ir taip toliau. Trumpai tariant, tai “durna” specialybė, ir nėra daug norinčiųjų dirbti šį darbą. Jau daug

apie tai, kad dėl infliacijos atlyginimai taip ir nebuvo indeksuoti. Kas iš to, kad jie buvo po šiek tiek didinami. Tie pinigai, kurie buvo numatyti mokėti pagal kolektyvinę sutartį, nuvertėjo, krito jų perkamoji galia, vadinasi, dokininkai dabar uždirba daug mažiau nei anksčiau”, - kalbėjo dokininkų profsąjungos pirmininkas.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Dalia BIKAUSKAITĖ

Lietuvos dokininkų išvažiavo į užsienį”, - sakė V. Bendoraitis. Anot jo, negalima lyginti skirtingas profesijas turinčių žmonių atlyginimų. Tačiau negerai, kai vieni darbdaviai, gaudami daugmaž vienodas pajamas už tą patį darbą, moka savo darbininkams daugiau, o kiti nenori to daryti. Europos šalyse dokininkai uždirba vidutiniškai 3 tūkst. eurų per mėnesį. Pavyzdžiui, vidutinis dokininkų atlyginimas Danijos, Vokietijos, Suomijos uostuose yra iki 3 500 eurų, o Latvijoje, Lietuvoje ir Rusijoje - iki 1 000 eurų, Estijoje net dar šiek tiek mažesnis. V. Bendoraičio teigimu, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) dokininkų popierinis mėnesio atlyginimas yra siekęs ir 4 tūkst. litų, bet dabar yra nukritęs iki 3,5 tūkst. Lt, be to, jis svyruoja. Sakoma, jog šioje bendrovėje dokininkai uždirba daugiausia, o kitose Klaipėdos uosto krovos kompanijose, išskyrus kai kurias išimtis, jis vidutiniškai siekia tik iki 3 tūkst. Lt. “Suprantu, skandinavų niekada nepasivysime. Mes ir nereikalaujame, kad dokininkų atlyginimai viršytų indeksuotųjų lygį, kalbame

kad didesni atlyginimai yra tų šalių uostuose, kuriuose yra galingesnės profsąjungos, vienijančios daugiau narių. Klaipėdos uoste dirba keliolika krovos kompanijų, tačiau dokininkų interesus gina tik dvi profsąjungos. Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS), kuri yra ITF narė, pirmininkas Petras Bekėža sako, jog Lietuvai atgavus nepriklausomybę tarybinės profsąjungos buvo sunaikintos. O šiais laikais darbuotojai nenori skirti 1 proc. atlyginimo profsąjungoms. “Profsąjungos Lietuvoje irgi ruošiasi permainoms. Ketinama

s dOKInInKaI. KLASCO dokininkai susitikime su tarptautinių profsąjungos organizacijų atstovais.

Profsąjungų jėga Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos (ITF) koordinatorius Baltijos regionui, t. y. Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Rusijai, Alexander Meier iš Estijos mano,

eiti prie to, kad jos gins tik savo narių teises, o ne profsąjungos nariai galės patys atskirai derėtis su darbdaviais”, - sako P. Bekėža. Tiek dokininkai, tiek jūrininkai turi stiprias profsąjungas, kurios susivienijusios į tarptautines orga-

nizacijas yra nemenka jėga, galinti priversti darbdavį mokėti deramus atlyginimus. Veikdamos kartu ir būdamos solidarios profsąjungos pajėgios boikotuoti ir uostus, ir laivus. ITF, kurios būstinė yra Londone, turi savo filialus visame pasaulyje, netgi Afrikoje. Europos transporto darbuotojų federacija (ETF) šiuo metu vienija 40 tūkst. narių. ITF ir ETF yra tarsi broliai dvyniai, kurių siekis - gerinti tiek jūrininkų , tiek dokininkų sąlygas darbo vietose, jų socialinę gerovę. ITF Dokininkų sekcijos vadybininkės globaliems projektams Jessikos Fenn teigimu, dokininkų problemos tos pačios tiek Lietuvoje, tiek Indijoje. Svarbiausi klausimai šiuo metu - atlyginimai, saugumas, darbo laikas, minimalių standartų laikymasis, dokininkų prestižo kėlimas - jaunimas nenori dirbti šio sunkaus ir pavojingo darbo, nes gali kur kas lengviau užsidirbti pinigų kitur, ne uoste. 2006 m. ITF priėmė sprendimą pradėti ruoštis kovai prieš “pigius” uostus. Ji bus vykdoma panašiai kaip ITF organizuojama kova prieš vadinamąsias patogias vėliavas. Akcijų metu IFT inspektoriai tikrina laivus uostuose, kartais jų akivaizdoje darbdaviai sumoka pinigus jūrininkams. Tokiu būdu jau atkovota nemažai jūrininkams privalomų mokėti pinigų. Šiemet rugsėjo 3-7 dienomis, kai vyko ITF akcija, nukreipta prieš vadinamąsias patogias vėliavas, buvo boikotuojami ir uostai, ir laivai. “Pigiu” uostas laikomas pagal 7 kriterijus. Vienas jų - jeigu dirbantis dokininkas negali išmaitinti šeimos. 2010 m. A. Meier ITF buvo paskirtas koordinatoriumi šiuo klausimu Baltijos regionui, kuriame laukiama kylančių problemų. Jis jau ne kartą lankėsi ir Klaipėdoje. V. Bendoraičio vadovaujama dokininkų profsąjunga yra tiek ITF, tiek ETF narė.

Sieks konvencijų ratifikavimo

ETF Dokininkų sekcijos prezidentas Terje Samuelsen, dirbantis su Skandinavijos šalių dokininkais, susitikimo su KLASCO dokininkais metu atkreipė dėmesį į tai, kad ETF streikų banga, nuvilnijusia per visą Europą, pavyko sustabdyti nepageidautinas Europos Sąjungos direktyvas dėl laisvo įėjimo į uostus ir kt. Jis informavo, jog dabar vyksta debatai dėl vadinamųjų dokininkų konvencijų, kurios turi apibrėžti dokininkų statusą, darbą bei saugą darbe. T. Samuelsen teigimu, tokių konvencijų ratifikavimas šalyje labai sustiprintų dokininkų pozicijas.

9


JŪROS VARTAI

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

P

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

raėjusį ketvirtadienį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje pradėta vertinti, ar kompanijos, norinčios dalyvauti gilinimo darbų, susijusių ir su suskystintųjų gamtinių dujų terminalu, konkurse, atitinka joms keliamus kvalifikacinius reikalavimus. Prieš tai direkcijos viešųjų pirkimų komisijai teko atsakyti net į 98 klausimus. Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Šiemet lapkričio 8 d. buvo atplėšti vokai su paraiškomis dėl dalyvavimo vadinamojo Smeltės laivų apsisukimo rato tobulinimo pritaikant jį didesniems laivams gilinimo darbų konkurse. Paraiškas pateikė 6 kompanijos. Kai bus baigtas vertinimas,

ssOLANDAI. Klaipėdos uoste laivybos kanalo gilinimo ir platinimo darbus atliekanti olandų kompanija “Van Oord”, prieš priimdama sprendimą, ar dalyvauti kitame Uosto direkcijos skelbiamame gilinimo darbų konkurse, pastarajai pateikė 77 klausimus.

9

jos specialistai ir trys - Uosto direkcijos. Jie renka terminalo pirso statybos rangovą. Pasak Uosto direkcijos viešųjų pirkimų komisijos pirmininko E. Gentvilo, šiemet spalį labai daug teko padaryti darbų, susijusių su viešųjų pirkimų procedūromis. Komisija 12 valandų sugaišo vien tik atsakinėdama į potencialių rangovų, galinčių atlikti Smeltės apsisukimo rato ir SGD terminalui reikalingus gilinimo darbus, klausimus. Vieni potencialūs konkurso dalyviai pateikė 3 klausimus, o Klaipėdos uoste laivybos kanalo gilinimo ir platinimo darbus jau įpusėjusi Nyderlandų kompanija „Van Oord Dredging and Marine Contractors BV“ - net 77. Dar iš įvairių kitų tiekėjų gauta 18 klausimų. Taigi komisijai

Olandai direkcijai pateikė 77 klausimus tos kompanijos, kurios atitiks kvalifikacinius reikalavimus, bus pakviestos pateikti pirminius pasiūlymus nurodant kainą. Akvatorija čia bus gilinama iki 14,5 m, o toje vietoje, kur stovės laivas-dujų saugykla ir dujove-

žiai - iki 16 m. Minėtus gilinimo darbus reikia pabaigti iki 2013 metų liepos 1 d. Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo teigimu, valstybės interesų apsauga per viešųjų pirkimų įsta-

tymą nėra garantuojama. Jeigu vykstant konkursui kas nors ką nors apskųstų, praeitų kokie 4-5 mėnesiai. Tiesa, įstatymas įpareigoja teismuose priimti sprendimą per 60 dienų, tačiau pasitaiko, kad teisminis procesas užtrunka

ir 170 dienų. Priminsime, kad suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos atžvilgiu perkančioji organizacija yra AB “Klaipėdos nafta”. Šio objekto viešųjų pirkimų komisijoje dalyvauja keturi

teko atsakyti į 98 klausimus. “Į juos reikėjo labai preciziškai atsakyti, nes tie atsakymai vėliau darbo metu, kai jau bus vykdoma sutartis, yra traktuojami kaip priedai prie sutarties”, - sakė E. Gentvilas.

rių terminale dokininkams buvo paaiškinta, kad nėra pinigų ir antrą ketvirtį žadėtų premijų nebus. Taigi suorganizuota akcija - dokininkai ėmė dirbti vangiau, laivų krova užgaišdavo 2-5 valandas ilgiau. Galų gale darbdavys paprašė dirbti taip, kaip anksčiau, ir surado pinigų premijoms.

P. Bekėža. Klaipėdoje ne per seniausiai viešėję ITF ir ETF atstovai pageidavo susitikti su KLASCO dokininkais. Nustebino tai, kad į susitikimą juos atlydėjo bendrovės teisės ir personalo direktorius Egidijus Kaselis, tačiau po kurio laiko paliko dokininkus kalbėtis vienus. Pasak KLASCO dokininkų atstovų, dabar bendrovėje dirba jauni vadovai, kurie su profsąjungomis gal ir geriau kalbasi, tačiau taip pat, kaip ir ankstesni vadovai, nenori daugiau mokėti. Vienos didžiausių Klaipėdos uoste krovos kompanijų dokininkai domėjosi, ar jie sulauks tarptautinės paramos, jeigu nebus sutikta kelti atlyginimų, nes jie ketina įspėti darbdavį, kad bus organizuojamos įvairios akcijos. ITF atstovai atkreipė dėmesį į tai, kad labai svarbus yra Klaipėdos uosto ir kito uosto, į kurį iš Klaipėdos plaukia laivas, bendradarbiavimas. Jie akcentavo uostų solidarumą ir tai, kad derybos su darbdaviais bet kuriuo atveju neturi nutrūkti, kad karas veda į aklavietę. KLASCO dokininkai pasiguodė, jog Lietuvos įstatymai nenumato solidarumo atvejų, kad jiems patiems sunku pasiekti solidarumą tarp savęs, nes vieni boikotuos, kiti dirbs. “Kol jūs nesusikalbėsite tarpusavyje, niekas jums nepadės, profsąjunga taip pat”, - tikino ETF atstovas T. Samuelsen. Pasak J. Fenn, ir Anglijos įstatymai nenumato streikų, tačiau jos tėvas dirbdamas dokininku gana dažnai streikuodavo. Ji pastebėjo, jog susitikimas Jūrų perkėlos terminale su jo vadovu Vaclovu Grigalausku padarė gerą įspūdį. KLASCO dokininkai replikavo, jog jeigu ITF atstovai būtų susitikę su dirbančiais žmonėmis, o ne su vadovais, įspūdis būtų buvęs kitoks.

Tikisi pagalbos

ssPROFSĄJUNGININKAI: (iš kairės į dešinę) A. Meier, T. Samuelsen, J. Fenn, V. Bendoraitis. “Tarptautinės konvencijos yra patogios ir darbdaviams, nes ir jiems geriau, jeigu darbas atliekamas saugiai ir gerai. Šalyse, kurios neratifikuoja konvencijų, dokininkų darbas prastesnis. Būna ir tokių atvejų, kai jūrininkai verčiami patys iškrauti krovinį iš laivo”, - sakė ETF atstovas. LJS pirmininkas informavo, kad LJS jau gavo Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos prašymą skirti savo atstovus į sudaromą darbo grupę iš įvairių ministerijų atstovų. Ji turės išsiaiškinti, kiek dvi tarptautinės konvencijos, susijusios su dokininkų darbu, atitinka Lietuvos įstatymus, teisės aktus, kokių reikėtų pataisymų norint Lietuvai jas ratifikuoti. P. Bekėža tvirtina, kad LJS teiks pasiūlymus, jog tokios konvencijos būtų ratifikuotos ir Lietuvoje.

8

Savi uostai svarbiau T. Samuelsen sako, kad skandinavai nori bendradarbiauti su Baltijos šalimis. Tokį norą skatina ir keltų linijos, jungiančios Skandinaviją su Baltijos šalimis. Pasak jo, dirbdamos kartu šalių profsąjungos gali kur kas daugiau pasiekti. Kitas svarbus yra uostų konkurencijos tarpusavyje klausimas,

darantis neigiamą poveikį juose dirbantiems dokininkams, ir atsirandantis socialinis dempingas, kai vienų uostų dokininkai keičiami kitais, kurie sutinka dirbti už mažesnį atlyginimą. 2006-aisiais Švedijos profsąjungos atkreipė dėmesį į tai ir pareikalavo tam užkirsti kelią. Tais pačiais metais ITF nusprendė ruoštis kovai su “pigiais” uostais. Beje, kai kurie Klaipėdos uosto specialistai per daug nesureikšmina ITF ir ETF inspektorių vizitų į Baltijos šalių uostus. Esą jie rūpinasi ne tiek būtent šio regiono žmonėmis, kiek tuo, kad pastarieji nesudarytų konkurencijos uostų, kurių ekonominė padėtis geresnė, dokininkams. Todėl užsieniečiai ir susitikinėja su įvairių uostų dokininkais ir skatina kelti reikalavimus, kad viskas juose atitiktų nustatytus standartus.

Griebiasi šantažo

A. Meier pasakojo, jog Latvijos Liepojos uoste artėjo metas pasirašyti kolektyvinę sutartį, kelti atlyginimus darbuotojams. Vienos krovos kompanijos administracija ėmėsi netgi neteisėtų priemonių. Ji suorganizavo 10 dokininkų spintelių patikrinimą nedalyvaujant jų savininkams, kuriose esą rado metalo. Paskui pareikalavo

profsąjungos duoti sutikimą, kad būtų atleisti 10 dokininkų, kurie esą vogė metalą. Profsąjunga jo nedavė, nes vagysčių nebuvo, prasidėjo teismai. Tie 10 dokininkų buvo nušalinti 3 mėnesius nuo darbo, tačiau galų gale viskas baigėsi tuo, kad vėliau jie buvo grąžinti į darbą, buvo sumokėtas atlyginimas už tuos 3 mėnesius ir dar po 1,5 tūkst. eurų kompensacija. Rusijos Ust-Lugos uoste taip pat buvo be pagrindo atleistas dokininkas, o pareiškus protestą jam sumokėta kompensacija, nes į darbą grįžti jis nenorėjo. Estijos Talino uosto konteine-

P. Bekėžos teigimu, kolektyvinė KLASCO sutartis dar galioja iki šių metų gruodžio 31 d. Tačiau likus trims mėnesiams iki jos pabaigos paprastai pradedamos derybos dėl atnaujinimo. Kaip pagrindas imama sena kolektyvinė sutartis, greičiau apsvarstomi punktai, kuriems didelių pakeitimų nereikia, ir ruošiamasi esminėms deryboms dėl atlyginimų. “Dar nėra galutinai nuspręsta, kokiu procentu reikalausime didinti atlyginimus. Krizės laikotarpiu stengėmės nekelti reikalavimų. Manome, kad jau metas tai daryti, nes jau kelerius metus jie nebuvo indeksuoti atsižvelgiant į infliaciją. KLASCO gerai dirbanti ir uždirbanti kompanija, tad metas dalintis pelnu su jį uždirbančiais. Reikalausime didinti atlyginimus ir KLASCO dirbantiems jūrininkams”, - sakė

komentaras

“Vertiname savo darbuotojus” Audrius PAUŽA, KLASCO generalinis direktorius Bendrovė turi net tris profsąjungas, ginančias atskiras darbuotojų grupes. Dokininkų atlyginimas nėra išskiriamas ir jis nėra pastovus. Dokininkams mokama pagal atskirą sistemą už atliktą darbą. Vidutinis KLASCO atlyginimas - 4000 litų, kai visoje Lietuvoje - apie 2 300. KLASCO darbuotojų atlyginimai vieni didžiausių Klaipėdos uoste. Šiemet jų nedidinome, bet įvedėme sveikatingumo ir gydymo draudimą, kuris sudaro iki 4 tūkstančių litų vienam darbuotojui per metus. Manome, kad jis išliks ir kitais metais. Eidami atostogauti visi mūsų darbuotojai gauna atlyginimo dydžio vadinamąjį 13-ąjį atlyginimą. Pastaruoju metu mokame ir vadinamąjį 14 atlyginimą metams baigiantis, nes bendrovė dirba pelningai. Šiemet, manau, 14-asis atlyginimas irgi bus. Jo neliktų, jeigu, tarkime, krova sumažėtų. Mes vertiname savo darbuotojus. Šiuo metu jau prasideda derybos dėl atlyginimų. Derėtis mes pasiruošę.


10

SPORTAS

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

PUSLAPIO RĖMĖJAS ŠVIESLENTĖ

R. Berankis - ketvirtfinalyje SUOMIJOS sostinėje Helsinkyje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) “Challenger” serijos turnyro “IPP Open”, kurio prizų fondą sudaro 106,5 tūkst. eurų, vienetų varžybų antrajame rate - aštuntfinalyje - ketvirtoji turnyro raketė lietuvis Ričardas Berankis 7:6 (7-3), 6:4 įveikė 163-iąją pasaulio raketę 25-erių metų ukrainietį Ilją Marčenką. Mačas truko 1 val. 54 min. 22-ejų R. Berankis, kuris pasaulio reitinge užima 101-ąją vietą, ketvirtfinalyje susitiks su Vokietijos atstovu - arba su 108-ąja pasaulio rakete 25-erių metų Matjasu Bachingeriu, arba su 180-ąja pasaulio rakete savo bendraamžiu Janu Lenardu Štrufu. R. Berankis 2010 metais tapo šių varžybų nugalėtoju.

Vaikų teniso turnyras

Klaipėdos karatistai - geriausi Algirdo DERINGIO nuotr.

Klaipėdiečiai Vilniaus “Siemens” arenoje vykusiame Lietuvos moksleivių karatė kiokušin taurės varžybų finale neturėjo lygių - Klaipėdos “Shodan” atstovai tarp 650 kovotojų iš 40 karatė kiokušin mokyklų iškovojo net 70 medalių.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

KLAIPĖDOS teniso trenerių federacija organizavo vaikų teniso turyrą “Klaipėdos ruduo 2012”. Varžėsi 16 vaikų. Pirmąją vietą iškovojo Edas Butvilas, antras liko Dominykas Lukošius, trečias - Domas Bandzevičius. Paguodos turnyre triumfavo Nedas Sūdžius.

“LKKA-Lūšies” pergalė LIETUVOS vyrų rankinio lygos (LRL) čempionate Kauno “LKKA-Lūšies” komanda savo aikštėje 34:29 (17:16) palaužė kitą šio miesto ekipą - “Granitą-Gają-Karį”. Nugalėtojams po 7 įvarčius pelnė Saulius Katkevičius, Egidijus Morkūnas ir Petras Očikas. “Granito-Gajos-Kario” gretose 10 kartų pasižymėjo Robertas Švedas. “LKKA-Lūšis” (10 tšk.) turnyro lentelėje užima antrąją vietą, o “Granitas-Gaja-Karys” (9 tšk.) yra ketvirtas.

Z. Ibrahimovičius geriausias PRANCŪZIJOS “Paris Saint-Germain” komandos puolėjas Zlatanas Ibrahimovičius išrinktas geriausiu 2012 metų Švedijos futbolininku. 31erių sportininkui atiteko “Auksinis kamuolys”. Z. Ibrahimovičius laureatu tapo šeštą kartą iš eilės ir septintą kartą per visą istoriją. Jis geriausiu Švedijos futbolininku buvo išrinktas ir 2005, 2007-2011 metais. Šiuos rinkimus rengia Švedijos futbolo federacija ir dienraštis “Aftonbladet”.

Luko Kubiliaus auklėtinių sąskaitoje - net 21 aukso, 19 sidabro ir 30 bronzos medalių. “Shodan” karatistai šiose varžybose pirmąją komandinę vietą iškovojo penktus metus paeiliui. Shodaniečiai laimėjo net 89 kovas ir surinko 150 taškų. Antroje vietoje likę Vilniaus “Saulės ženklo” klubo karatistai laimėjo 27 kovas ir surinko tik 46,5 taško. 27 kovas laimėję “Jurbarko kumite” klubo atstovai surinko 42 taškus ir užėmė 3 vietą. Anot “Shodan” klubo prezidento L. Kubiliaus, visi varžybose dalyvavę shodaniečiai nusipelnė pagyrimo žodžių, o efektingiausiai kovėsi Dovydas Rakevičius, kuris net keturis savo varžovus pasiuntė į nokdauną. “Šiais metais tikėjomės rimtesnės konkurencijos iš kitų Lietuvos

s nOKdaunų MEISTRaS. Tarp 1-1 metų karatistų pirmąją vietą iškovojo net keturis varžovus į nokdauną pasiuntęs Dovydas Rakevičius. klubų. Manėme, kad sunkiau bus apginti čempionų taurę. Jau penkeri metai esame stipriausia Lietuvos moksleivių komanda. Tai įrodo, kad mūsų mokyklos instruktorių metodika bei nuoseklus ir sistemingas darbas ugdant jaunąją kartą yra tikrai efektyvus”, - džiaugėsi klubo vadovas. Kitiems Klaipėdos karatė kiokušin klubams šįkart sekėsi kiek kukliau: iš 17 “Okinavos”

“Neptūnas” - LKF taurės ketvirtfinalyje Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Lietuviams - stipendijos TREČIADIENĮ spaudos pusryčius surengusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasidžiaugė, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) “Olimpinio solidarumo” stipendijas po 1500 JAV dolerių (apie 4000 litų) skyrė net septyniems Lietuvos sportininkams, besirengiantiems Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms. D. Gudzinevičiūtė gruodžio 6-9 dienomis kartu su LTOK generaliniu sekretoriumi Valentinu Paketūru dalyvaus 41-ojoje Europos olimpinių komitetų asociacijos Generalinės asamblėjos sesijoje Eilate (Izraelis).

Atsiveria NBA durys VAKAR Lietuvos sporto universitete lankėsi Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) Europos padalinio vadovas Jesus Bueno Pascualis. Universitete jis dalyvavo spaudos konferencijoje, o sausakimšoje aktų salėje susitiko su aukštosios mokyklos bendruomene bei krepšinio specialistais, - skelbia “BasketNews.lt”. „Džiaugiuosi, kad užmezgame ryšius su viena žinomiausių sporto organizacijų. Mes daug dėmesio skiriame sporto mokslui ir ieškome partnerių pasaulyje. Norime ne tik pasisemti patirties, bet ir ja pasidalyti. Šiandien siunčiame žinutę visiems, kurie ketina studijuoti mūsų universitete. Turėsite galimybę stažuotis žinomiausiose pasaulio sporto organizacijose“, – teigė LSU rektorius Albertas Skurvydas. LSU viešėjęs NBA Europos padalinio vadovas teigė, kad organizacija siekia užmegzti ryšius su aukštosiomis mokylomis, o Lietuvos sporto universitetas gali būti geras partneris.

Lietuvių indėlis

NBA čempionate “Toronto Raptors” komanda, kuriai atstovauja du lietuviai, svečiuose 74:72 (29:21, 17:15, 23:22, 5:14) įveikė “Indiana Pacers” krepšininkus. Antrąją pergalę iškovojusiai Toronto komandai (2 pergalės/6 pralaimėjimai) Linas Kleiza per 25 min. pelnė 10 taškų (dvitaškiai 2/8, tritaškiai 0/1, baudos 6/6), atkovojo 4 kamuolius bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė. Starto penkete rungtynes pradėjęs Jonas Valančiūnas per 22 min. surinko 9 taškus (dvitaškiai 4/8, baudos 1/2), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus. “Raptors” Rytų konferencijoje pakilo į 12-ąją vietą.

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija

daugiau informacijos - www.ve.lt

karatistų (klubo prezidentė Diana Mačiūtė) Vilniuje ant prizininkų pakylos laiptelio lipo 7 (4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalis), iš 12 “Tensho” atletų (vadovas Darius Glodenis) laurus iškovojo 5 (visi bronzos medaliai). Jau ateinantį savaitgalį Lenkijoje vyks Europos jaunučių (14-16 m.) bei jaunimo (18-22 m.) čempionatai, kuriuose kaip Lietuvos rinktinės nariai dalyvaus ir nemažas būrys klaipėdiečių.

Klaipėdos “Neptūno” krepšininkai namuose, savo senojoje arenoje, be didesnio vargo 93:71 palaužė Vilniaus “PerloMRU” komandą ir iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės ketvirtfinalį. Matas PAULIUKONIS

s aTaKa. Neptūniečiai nuo pat susitikimo pradžios vilniečius pribloškė galingais prasiveržimais, o antroje rungtynių pusėje jau ir triuškino juos.

STATISTIkA “NEPTŪNAS” - “PERLAS-MRU” - 93:71 (26:16, 25:18, 19:16, 23:21). Klaipėdos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Deividas Gailius, pelnęs 26 taškus (9 atk. kam.), 20 taškų pridėjo Marius Runkauskas, 12 (7 rez. perd.) Rashaun Broadus, 10 - Laurynas Mikalauskas. Vilniečių komandos gretose rezultatyviausiai žaidė Mantas Virbalas, pelnęs 18 taškų, Jonas Elvikis pridėjo 14 taškų.

kOMENTARAS

“Reikia teigiamų emocijų” Kazys MAKSVYTIS, “Neptūno” vyr. treneris Prieš šią dvikovą akcentavau, kad būtina vertinti ir gerbti varžovą. Taip pat sakiau, kad būtina agresyviau ir kibiau gintis. Šiandien mačiau, kad vyrai jau labiau atkreipė dėmesį į gynybą ir nenuvertino varžovo. Mums labai reikia tų teigiamų emocijų ir pergalių. Norime kuo daugiau džiugių akimirkų padovanoti klaipėdiečiams. Kalbant apie aikštėje nepasirodžiusius žaidėjus: kurį laiką sirguliavęs Martynas Mažeika buvo pasiruošęs išbėgti į aikštę, tačiau nusprendžiau jį patausoti, o Martynas Andriuškevičius per vakarinę treniruotę sunegalavo. Tiksliai negaliu pasakyti, ar tas jo negalavimas labai rimtas. Giedrius Gustas turėtų žaisti jau kitose rungtynėse.

Pajūrio krepšininkai, kurių gretose šįkart nerungtyniavo čiurnos skausmus kurį laiką jautęs Giedrius Gustas bei sirguliuojantys Martynas Mažeika ir Martynas Andriuškevičius, jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę taškų persvarą - 26:16, o į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami net 17 taškų pranašumą - 51:34. Vienu metu skirtumas buvo šoktelėjęs ir iki 27 taškų, tad rungtynių pabaiga buvo tik formalumas. LKF taurės ketvirtfinalyje “Neptūnas” susitiks su Šakių “Zanavyko” (NKL) ir Kėdainių “Nevėžio” (LKL) poros nugalėtoju. Varžovą “Neptūnas” sužinos tik lapkričio 21 dieną. Būtent tuomet Šakiuose tarpusavyje susitiks minėtosios ekipos. Artimiausias rungtynes “Neptūnas” žais lapkričio 19 dieną (pirmadienį) Rusijoje su vietos “Nižnij Novgorod” ekipa. Tai bus VTB Vieningosios lygos rungtynės.


2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

Kuršių nerija - vienas iš šešių Baltijos regiono stebuklų Po trijų balsavimo etapų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Lietuvai ir Rusijos Federacijai priklausanti Kuršių nerija pripažinta Baltijos regiono stebuklu gamtos paveldo srityje. Neringos savivaldybė džiaugiasi įvertinimu bei dėkoja visiems, savo balsais prisidėjusiems prie šio pasiekimo. Baltijos jūros regionas turi ne tik bendrą istoriją, bet ir daug jį reprezentuojančių išskirtinių kultūros ir gamtos paveldo objektų. Baltijos regiono stebuklų rinkimų metu siekta išskirti šešis žinomiausius ir populiariausius. Šie objektai prisidės prie regiono identiteto stiprinimo bei garsins jį kaip turistų traukos vietą. Rinkimų metu buvo reitinguojama daugiau nei 60 Baltijos jūros regiono turizmo objektų. Kuršių nerija jos gerbėjų dėka visų

Gerbiami Neringos gyventojai, Nuoširdžiai sveikinu Jus Neringos miesto 51–osios sukakties proga! Nors Neringa įkurta 1961 metais, Kuršių marių ir Baltijos jūros skalaujamo kurorto istorija siekia kur kas senesnius laikus. Šiandien kviečiu prisiminti milžinę Neringą, kuri, kaip byloja legenda, supylė Kuršių nerijos pusiasalį, sukurdama vietos žvejams saugų prieglobstį nuo siautulingos jūros bangų. Per pastaruosius 51–erius metus Kuršių nerijos pusiasalis tapo ramiu užutėkiu šimtams tūkstančių keliautojų iš viso pasaulio, ir svarbiausia – brangiais namais tūkstančiams Neringos gyventojų. Neringos legenda čia gyvenančius, dirbančius ir kuriančius žmones moko rūpestingumo, tvirtumo ir svetingumo, o svarbiausia – bendruomeniškumo. Tik pasitikėdami vieni kitais, kartu priimdami šiandienos iššūkius - galėsime būti gyva ir kurianti bendruomenė. Kviesdamas kartu minėti 51-ąją Neringos miesto sukaktį, linkiu Jums gražaus bendravimo - raskime stiprybės vieni kituose ir kūrybinio įkvėpimo unikalioje Kuršių nerijos gamtoje. Tegul kiekvieną bendruomenės narį artėjančiomis dienomis lydi džiugi šventinė nuotaika, gera sveikata ir pasididžiavimas savo kraštu! Su gimtadieniu, neringiečiai!

Neringos savivaldybės meras Antanas VINKUS s STEBuKlaS. Kuršių nerija pripažinta vienu iš šešių Baltijos jūros regiono stebuklų. balsavimo etapų metu buvo tarp pirmaujančių. Baltijos jūros stebuklu kultūros paveldo srityje pripažintas ir Vilniaus senamiestis. Kitais Baltijos jūros šalių stebuklais tapo Riugenas ir Baltosios Riugeno uolos, Mozūrijos ežerynas, Talino senamiestis, Gdansko miestas.

Konkursas yra viena iš įgyvendinamo projekto “Inspiracijos / įkvėpimas inovacijoms-paveldo turizmas, didinant Baltijos jūros regiono identitetą (orig. “Heritage tourism for increased BSR identity”) veiklų. Projekte dalyvauja 22 partneriai, tarp jų - ir Neringos savivaldybės administracija.

Pradedamas rengti detalusis planas Informuojame, kad pradedamas rengti žemės sklypo Ievos Kalno g. 8A, Neringa, detalusis planas (kad. Nr. 2301/0004:2, 0,0367 ha), kurio naudojimo paskirtis kita, naudojimo būdas – gyvenamoji teritorija. Planavimo tikslai ir uždaviniai bei numatoma veikla: nekeičiant pagrindinės tikslinės žemės paskirties, keisti žemės sklypo naudojimo būdą iš gyvenamosios teritorijos į rekreacinės paskirties teritorijos. Nustatyti sklypo tvarkymo ir naudojimo režimo reikalavimus.

Projekto rengimo terminas: 2013 m. Detalusis planas rengiamas trimis etapais, derinamas ir viešai svarstomas bendrąja tvarka. Apie viešo susirinkimo vietą ir laiką bus pranešta papildomai. Planavimo organizatorius ir detaliojo plano užsakovas – Nomeda Karalienė, gyv. Ievos Kalno g. 8A, Neringa. Detaliojo plano rengėjas – R. Staševičiūtės projektavimo firma „PILIS“, į. k. 140556276, Tiltų g. 6, Klaipėda, III aukštas, tel. (8 46) 410679, el. paštas: pilis@pilis.lt.

Neringos savivaldybės mero potvarkis Dėl Neringos savivaldybės tarybos posėdžio Nr. 15 sušaukimo ir posėdžio darbotvarkės sudarymo 2012 m. lapkričio 14 d. Nr. V10-144, Neringa Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290; 2011, Nr. 52-2504) 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu: 1. Šaukiu Neringos savivaldybės tarybos posėdį Nr. 15, 2012 m. lapkričio 22 d. 14 val. 2. Sudarau Neringos savivaldybės tarybos posėdžio Nr. 15 darbotvarkę iš 25 klausimų: 1. Dėl 2012 m. lapkričio 22 d. Neringos savivaldybės tarybos posėdžio Nr. 15 darbotvarkės patvirtinimo. 2. Dėl sutikimo perimti valstybės turtą. 3. Dėl gatvių geografinių charakteristikų pakeitimo. 4. Dėl Gintaro įlankos, Juodkrantės gyv., Neringoje, teritorijos vakarinės dalies detaliojo plano rengimo. 5. Dėl Neringos savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatos taikymo UAB „Kristiana“. 6. Dėl prekybos ar / ir paslaugų teikimo Neringos savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose vietinės rinkliavos nuostatų, prekybos ar / ir paslaugų teikimo Neringos savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose taisyklių, asmenų, kuriems išduo-

11

NERINGOS SAVIVALDYBĖS INFORMACIJA

dami leidimai prekiauti ar teikti paslaugas Neringos savivaldybės tarybos nustatytose vietose, atrankos aprašo patvirtinimo. 7. Dėl pritarimo projektui „Pervalkos gatvės dalies rekonstrukcija Neringoje“. 8. Dėl triukšmo prevencijos Neringos savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo. 9. Dėl triukšmo rodiklių Neringos savivaldybės teritorijoje taikymo. 10. Dėl asociacijai Lietuvos rašytojų sąjunga valstybinės žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 11. Dėl Marijai Danilevičienei valstybinės žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 12. Dėl Zofijai Šopienei valstybinės žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 13. Dėl Danutei Gintautienei valstybinės žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 14. Dėl UAB „Nidos pastogė“ nekilnojamojo turto mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 15. Dėl AB „Jūratė“ nekilnojamojo turto mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 16. Dėl AB „Jūratė“ valstybinės

žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 17. Dėl tarnybinio lengvojo automobilio įsigijimo. 18. Dėl Eduardui Antanui Jonušui valstybinės žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 19. Dėl A. Pukelio individualiai įmonei „Altana“ valstybinės žemės nuomos mokesčio 2012 metams lengvatos suteikimo. 20. Dėl Neringos savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 23 d. sprendimo Nr. T1-29 „Dėl Neringos savivaldybės 2012 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo. 21. Dėl pritarimo jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties su VšĮ „ATW sprendimai“ projektui. 22. Dėl sutikimo reorganizuoti Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklą prijungiant ją prie Nidos vidurinės mokyklos. 23. Dėl Neringos savivaldybės tarybos 2012 m. gegužės 25 d. sprendimo Nr. T1-107 ,,Dėl vienkartinių pašalpų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo. 24. Dėl turto perdavimo Nidos vidurinei mokyklai. 25. Dėl Lietuvos konferencijų biuro pristatymo. Savivaldybės meras Antanas VINKUS

Neringos 51-ojo gimtadienio šventės renginių PROGRAMA Lapkričio 15 d. (ketvirtadienis) 19 val. Neringos vaikų ir jaunimo nominacijų vakaras „Auksinis kankorėžis“. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4). 21 val. Diskoteka jaunimui. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4).

Lapkričio 16 d. (penktadienis) 17 val. Neringos meno mokyklos teatro studijos ,,Nendrelė“ (vad. V. Mamontovienė) vaikų kūrybinių darbų koliažas - spektaklis ,,Aš - tai tu, tu - tai aš“. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4). 18 val. Neringos ,,Kuršiai“ - Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas. Nidos vidurinė mokykla (G. D. Kuverto g. 12). 19 val. Didysis koncertas. Pasirodys Neringos meno kolektyvai ir svečiai. Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salė (L. Rėzos g. 54, Juodkrantė). 20–24 val. Akcija ,,Kitokia Neringa”. Pažinkime Neringą tamsiuoju paros metu! (daugiau informacijos www.neringa.lt).

Lapkričio 16-18 dienomis (penktadienis-sekmadienis) Atviras Baltijos šalių “Blokart” vėjaračių čempionatas. Nidos aerodromas.

Lapkričio 17 d. (šeštadienis) 13–15 val. Projekto „Kuršių kiemas“ atidarymas. Programoje dalyvauja Neringos įmonės, įstaigos, organizacijos. Automobilių stovėjimo aikštelėje prie savivaldybės pastato (prie Taikos g. 2, Nida). 19 val. Didysis koncertas „Kur gintarais nusėtas marių krantas“. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4).

Lapkričio 19 d. (pirmadienis) Mykolo Romerio universiteto diena Neringoje 15 val. konsultacinis seminaras pradedantiems verslininkams. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4). 15 val. konsultacinis seminaras mokyklų bendruomenėms. Nidos vidurinės mokyklos aktų salė (G. D. Kuverto g. 12). 16.30 val. konsultacinis seminaras šeimoms. Neringos savivaldybė (Taikos g. 2, Nida). 18 val. MRU meno kolektyvų koncertas. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4).

Lapkričio 22 d. (ketvirtadienis) 17.30 val. Lietuvius ir lenkus vienijanti paroda ,,Solidarumas su Lietuva. Lenkų ir lietuvių susitikimai. 1988-1994”. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4).

Lapkričio 23 d. (penktadienis) 18 val. Folkloro ansamblio „Giedružė“ 10–ies metų jubiliejui skirtas koncertas ir kompaktinės DVD plokštelės „Ten ant maračių“ pristatymas. Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salė (L. Rėzos g. 54, Juodkrantė). 18 val. Neringos ,,Kuršiai“ – Kretingos „Kretinga“. Nidos vidurinė mokykla (G. D. Kuverto g. 12, Neringa).

Lapkričio 24 d. (šeštadienis) 17 val. Daivos Molytės-Lukauskienės knygos ,,Baltojo kiro giesmynai” pristatymas. Nidos KTIC „Agila“ (Taikos g. 4).

Kviečia diskutuoti apie jaunimo problemas Lapkričio 16 d., penktadienį, Neringos savivaldybės posėdžių salėje bus pristatomas rengiamas Neringos jaunimo problemų sprendimo planas. Jį bendrai rengia Jaunimo reikalų departamentas, Neringos savivaldybė bei kurorto jaunimas. Planas bus sudarytas trejiems metams. Penktadienį vyksiantis susitikimas bus paskutinis kartas, kuomet Neringos jaunimo organizacijos, savivaldybės darbuotojai ir Neringos miesto gyventojai kartu su Mykolo Romerio universiteto lektore Audra Visockaite diskutuos apie jaunimo problemas bei galimus jų sprendimo būdus. Galutinai baigtas planas bus teikiamas Neringos savivaldybės tarybai tvirtinti. Renginio pradžia - 9 val., pabaiga 16.30 val. (registracija 8.30 - 9 val.). Daugiau informacijos manvydas.dziaugys@neringa.lt arba tel. 8 686 55922.


12

SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

Transporto priemonės Parduodamas TOYOTA CAMRY, žalia, 2007 m., benzinas. Lengvo lydinio ratlankiai, vairo stiprintuvas, elektra reguliuojami langai, oro kondicionierius, CD grotuvas, ABS, oro pagalvės, centrinis užraktas, TA-nėra. Automobilis iš Amerikos, 9 mėnesius stovi nevažinėjamas, sutvarkytas po avarijos, yra kitų smulkių pabraižymų. Kaina 24 500 Lt. Klaipėda. Tel. +370 600 11 133, diana@vlbb.lt. 57802

PERKA 56004 52261

Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086. 46655

Įmonių paslaugos Buhalterinės apskaitos tvarkymas, teisinės paslaugos Jūsų verslui. Tel. 8 657 57 575, www. principoreikalas.lt. 44162 52035

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946. 55958

Nekilnojamas turtas

PAR D UODA Įvairios prekės BUAB “Migekava” geriausio komercinio pasiūlymo sąlygomis parduoda: prekybos įrangą (šaldytuvai ir kt.) už nemažesnę pradinę kainą kaip - 6905,12 Lt. Dėl parduodamo turto apžiūros vietos ir laiko, iš anksto susitarus tel. 8 698 77 271. Pasiūlymai priimami 30 dienų nuo paskelbimo laikraštyje dienos. Administratorius.

Nekilnojamas turtas BUAB „Partenonas“ parduoda 2,1 ha žemės sklypą, un Nr. 8207-0003-0084, esantį Klovinių k., Utenos raj., kaina 73 688 Lt. Pasiūlymai priimami iki 2012-12-17, adresu Žemaitės g. 17A-1, Telšiai, tel. 8 698 26 918. 57803

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 46273

Perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, parduodame malkas. Tel. 8 620 87 788. 28480

Pirkčiau žemės sklypą, sodybą, mišką ar sodą. Atsiskaitau gera kaina ir iš karto. Tel. 8 602 43 533. 52695

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibes teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277 55936

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ). 56027

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675 00 942. 56075

UAB “Linmeta” labai brangiai superka metalo laužą. Galime pasiimti. Jūrininkų pr. 38 (Minijos ir Jūrininkų pr. sankryža), tel. 8 611 51 111.

57794

BUAB „Mažoji technika“ parduoda UAB „Autorek“ 122 212,97 Lt debitorinę skolą. Pradinė pardavimo kaina 97 770 Lt. Pasiūlymai priimami iki 2012-12-17 Žemaitės g. 17A-1, Telšiuose, arba el.p. jonvita@takas.lt, tel. 8 698 26 918.

Kompiuteriai Asmeninių kompiuterių taisymas, pardavimas, supirkimas, programų tvarkymas. Be išeiginių. Tel. 8 618 87 184, 489 294. 55402

Atnaujiname navigacijas. Taisome kompiuterių programas ir tech. dalį. Atrišame XBOX, PSP, WII. Tel. 8 647 07 741. 56818

Paskolos

48454

UAB “Metruna” perka: varį; žalvarį; aliuminį; nerūdijantį plieną. Nevėžio g. 5. Tel. 8 615 91 789. 31245

Pigiai beržo ir kt. lapuočių rąstus po 3 m., supjautas trinkomis ir skaldytas malkas. Atvežame. Tel. 8 683 21 435. 57775

Geros kokybės juodalksnio, beržo, ąžuolo skaldytas malkas (pakuojame į padėklus arba 3 m ilgio rąsteliais), pjuvenų briketus, atraižas. Atvežame nemokamai. Tel. 8 630 64 435. 56512

Įvairių rūšių skaldytas, sausas malkas, lentų galus, statybinę medieną. Tel. 8 684 97 350, 8 698 26 990.

Labai skubiai ir gera kaina 120 kv. m sublokuotą, įrengtą namą šalia Klaipėdos. Tel. 8 607 88 776.

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja dirbamas žemes. Tel. 8 677 90 939.

UAB„Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. I-VI. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244.

Įvairios prekės

39379

57656

Labai skubiai ir pigiai parduodu butą. Geroje vietoje. Reikalingi gryni pinigai. Tel. 8 691 84 614. 57491

Suremontuotą 3 kambarių butą H.Manto g. prie picerijos “Bambola” arba išnuomojame. Tel. 8 615 47 963.

Transporto priemonės Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542. 55844

Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūnininkų g. 13, tel. 8 659 44 075. 37426

PAS L AUG OS

Santechnika ir šildymas Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas, klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. 53830

Stalių paslaugos

57486

Baldai

57272

Masažinę džiakuzi kanadietišką “Beachcamber” (mažai naudota, 7 vietos); poilsio namelius su terasomis. Tel. 8 603 42 212.

Nestandartinių baldų gamyba. Projektavimas, atvežimas, montavimas - nemokamas. www. baldmera.lt, tel. 8 614 14 310.

Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555.

55781

Gaminu medinius laiptus, duris, balkonus, atlieku įvairius staliaus darbus. Tel. 8 674 24 601. 57527

Montuoju duris, spynas, surenku baldus, bei atlieku kitus staliaus darbus. Tel. 8 614 29 143. 53716

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomomis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas (taip pat Neringoje) nemokamai. Galima išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8 680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”).

57812

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus. Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467.

Statyba ir remontas Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 57237

56551

Pigiai:lietuviškus medžio briketus, įvairias malkas ir sausas beržines. Atvežame nemokamai. Tel. 8 646 84 632. 57043

57565

Statybinės medžiagos

Kompiuteriai Superkame neveikiančius kompiuterius. Taisome, remontuojame, instaliuojame. Suteikiame garantiją. Tel.8 601 18 421.

Automobilius. Pasiima patys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311.

Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821.

Autoserviso paslaugos

51954

Brangiai automobilį, mikroautobusą, visureigį su variklio, važiuoklės defektu ir nevažiuojančius. Tel. 8 699 26 850. Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali būti nevažiuojantys. Pasiima savo transportu. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Tel. 8 678 66 368. 57560

Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309.

Akmens darbai, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, tapetuojame, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus, rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534. 55039

55870

Barai ir pirtys Kavinė “Žvejo sodyba” Karklėje organizuoja šventinius banketus, taikome 10 proc. nuolaidą. Tel. 8 647 64 768.

Atliekame visus buto remonto darbus. Griovimas, montavimas, vidaus apdaila, santechnika, elektros instaliacija. Tel. 8 638 77 669.

57763

Superkame naudotus automobilius, išrašome sunaikinimo pažymas, pasiimame. UAB “Jurturas”. Tel. 8 606 11 142.

Buitinė technika

Metalai

Buitinių nuotekų valymo įrenginių pardavimas, montavimas. Drenažo ir vandentiekio įrengimas. Tel. 8 672 07 215, www.feliksnavis.lt. 57537

Automatinių skalbimo mašinų, indaplovių, šaldytuvų, el. viryklių, orkaičių ir kaitlenčių remontas. Atvykstu į namus. Garantija 12 mėn. Tel. 8 681 30 052.

BALKONŲ, TERASŲ stiklinimas, berėmė ir rėminė aliuminio stumdoma sistema, PLASTIKINIAI LANGAI, ROLETAI ir ŽALIUZĖS. www.sistemax.lt; Dubysos 25-207. Tel. 8 675 66 117. 55917

57313

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605. 55981

Remontuoju šaldytuvus, skalbykles, kondicionierius ir kt. (ir užmiestyje). Atvažiuoju į namus. Tel. 8 650 57 998.

LABAI GEROS NUOLAIDOS! Užsisakius langus iki 2012-12-07 d.- vidaus ir lauko palangės –NEMOKAMAI.UAB „Klaipėdos artelė“ Liepų g.2 ,Klaipėda .Tel./fax.: 8 46 311635, mob.tel.:8 685 17557. www. klaipedosartele.lt

57466

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325, (8-656) 99 099. 57347

Įvairūs Svetainė internete: http://www.ve.lt

Vakarø ekspresas

SL 2275 Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klai­pė­da 92131 Fak­sas ko­res­pon­den­ci­jai (8 46) 310102.

Laiškams: el. p. aktualijos@ve.lt SPAUDOS PLATINIMO TARNYBA (8-46) 420096 SKELBIMAI (8 46) 411314 jolanta@ve.lt; skelbimai@ve.lt PC “Akropolis” - tel. 8 650 51131 REKLAMOS SKYRIUS (8 46) 411296, 420097, faks. 402408 aleksandriene@ve.lt; reklama@ve.lt

ISSN 1392 - 7590

Direktorius ir vyr. redaktorius G. TOMKUS (8 46) 411308 Redaktorius M. VAINORIUS (8 46) 411305

aktualijos@ve.lt KORESPONDENTAI (8 46) 493435, 304302, 493435, 411309 BUHALTERIJA (8 46) 304301 Išeina 6 kartus per savaitę. Spaudė “Respublikos” spaustuvė. M. Sleževičiaus g. 7, Vilnius.

Tiražas 8 920

Buriu taro kortomis ir iš nuotraukos. Nusakau ateitį, dabartį, praeitį. Tel. 8 607 63 727. 57804

Ratinio ekskavatoriaus, mini ekskavatoriaus ir Bobcat nuoma su operatorium. Tel. 8 609 01 147, 8 608 59 795. 55577

(Nukelta į 13 p.)


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

(Atkelta iš 12 p.)

PASL AUG OS Statyba ir remontas Statybos darbai: pamatų įrengimas, mūras, stogų dengimas ir jų renovacijos, lauko apdaila. BOBCAT NUOMA. Tel. 8 686 51 274.

Ateik pas mus ir išmoksi vairuoti! Kaina tik 1000 Lt. Laukininkų g. 2, tel. (8 46) 322 664. 55329

51507

Statybos įmonė atlieka visus bendrastatybinius ir apdailos darbus, tel. 8 612 41 170. 56124

Sutvarko dokumentaciją, reikalingą pripažįstant statinį tinkamu naudoti. Tel. 8 620 92 326. 57598

KURSAI - UAB,,VENJORA” vairavimo mokykla centre, H.Manto g.31, “Žemaitija” III a. Tel. (8 46) 210 363, 8 657 92 301. Filialas - Šilutės pl.40 a, MAXIMA II a. Tel. 8 659 99 904. Studentams ir mokiniams taikomos nuolaidos. 53534

Vidaus tinkavimas kalkiniu skiediniu. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 653 41 978. 56795

Vidaus tinkavimas Knauf mišiniais (gipsinis tinkas), mechanizuotu būdu. Tel. 8 680 45 809. 56567

Visi mūro darbai: sienos, pertvaros, kaminai, kaminų, pečių, židinių remontas ir jų valymas Tel. 8 653 90 511. 57231

Transporto paslaugos

Kursai: buhalterjos, fotografijos, kompiuterių, raštvedybos, makiažo. www.vev.lt, tel. 380703, 8 678 68 888.

MED I CI NA Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www. arlaida.lt. 55895

79, Palanga. Nutartis įsiteisėjo 2012 11 10. Bankroto administratoriumi paskirta UAB Klaipėdos administratorių biuras, tel. (8 46) 310 494. Kreditorinius reikalavimus iki 2012 m. gruodžio 28 d. administratorius priima adresu H. Manto g. 2/17, Klaipėda. Nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, nutraukiamos visos sutartys sudarytos su UAB “Baltijos energija”. Su UAB “Baltijos energija” darbuotojais darbo sutartys nutraukiamos vadovaujantis LR Darbo kodeksu ir LR Įmonių bankroto įstatymu. Administratorius. 57818

Klaipėdos apygardos teismas 2012 m. spalio 30 d. nutartimi iškėlė bankroto bylą UAB “Gejeda”, įmonės kodas 302568780, Statybininkų pr. 30-30, Klaipėda. Nutartis įsiteisėjo 2012 11 10. Bankroto administratoriumi paskirta UAB Klaipėdos administratorių biuras, tel. (8 46) 310 494. Kreditorinius reikalavimus iki 2012 m. gruodžio 12 d. administratorius priima adresu H. Manto g. 2/17, Klaipėda. Nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, nutraukiamos visos sutartys sudarytos su UAB “Gejeda”. Su UAB “Gejeda” darbuotojais darbo sutartys nutraukiamos vadovaujantis LR Darbo kodeksu ir LR Įmonių bankroto įstatymu. Administratorius. 57823

Pigiai vežame krovinius, perkraustome ne tik Klaipėdoje. Liftas, krovėjai, sąskaitos. Tel. 8 601 06 962. 57695

Vonių restauracija Vonios restauravimas, užliejant ypatingo atsparumo ir blizgesio emaliu specialia turbina, be dulkių. Tel. 8 635 55 303, 8 636 36 261. 57469 57026

N UOM A Nekilnojamasis turtas Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075.

Dingusius UAB “Jonė”, įmonės kodas 163937553, įstatus, registravimo pažymėjimą ir antspaudą laikyti negaliojančiais. 57821

VAR Ž Y T YNĖ S 2012 m. gruodžio mėn. 18 d. 11.00 val. adresu Malūnininkų g. 3, Klaipėda, pavaduojanti antstolė Viktorija Vėliuvienė skelbia pirmąsias varžytines nuosavybės teise Valdemarui Vištajūnui priklausančio turto buto su rūsiu, su bendro naudojimo patalpomis, kambarių skaičius 1, aukštas 5, bendras plotas 12,78 kv. m, unikalus Nr. 2196-3005-0013:0090, adresu Mokyklos g. 23-129, Klaipėda. Turto pardavimo pradinė kaina – 4000,00 Lt. Varžytinių dalyvio piniginės įmokos dydis – 400,00 Lt. Parduodamo turto nuosavybės apribojimai: apribota disponavimo teisė. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teises į parduodamą turtą, iki varžytinių pateikia antstoliui savo teises patvirtinančius dokumentus. Telefonas pasiteirauti 8 657 98 705. 57813

Antstolė Brigita Tamkevičienė skelbia: pardavimą iš antrųjų varžytynių 2012 m. gruodžio 27 d. 11.00 val. ½ daliai žemės sklypo, kurio plotas 0,6700 ha, esančiam Sėlenų k., Dauparų – Kvietinių sen., Klaipėdos raj., unikalus Nr. 4400-1046-9739, nuosavybės teise priklausančiam Žilvinui Laurinavičiui. Pradinė pardavimo kaina 1020,00 Lt. Varžytynių dalyvio piniginės įmokos dydis 10 procentų nuo parduodamo turto kainos – 102,00 Lt, ši suma turi būti pervesta į antstolės Brigitos Tamkevičienės depozitinę sąskaitą LT14 4010 0423 0113 4331 AB DnB bankas. Pardavimas vyks Pievų Tako g. 8, Klaipėda. Informacija tel. (8 46) 401 688, 8 618 51 515 antstolė Brigita Tamkevičienė. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių dienos gali pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus. 57832

56052

Išnuomoju kambarį su baldais 3 kambarių bute vienam žmogui, Statybininkų pr. (200 Lt + mokesčiai). Tel. 8 689 08 399. 57591

Išsinuomosime visai 2013 m. vasarai namą (kotedžą), ar jo dalį su atskiromis patalpomis dviejų šeimų poilsiui netoli Nidos centro. Pageidautina su atskiru įėjimu ir kiemu. Pasiūlymų lauktume iki gruodžio 1 dienos. Kontaktinis tel. 8 686 33 822. 57373

K V I EČIA M OKY TI S

Jeigu Jums SKAUDA sąnarius, stuburą, sergate žvyneline, dermatitu, prostatitu, naudokite šiuolaikinius lazerinius prietaisus LMP-010M, LMP-010 ir gydykitės patys namuose be skausmo ir vaistų. www.laz.lt, tel.(8 5) 212 5868, 8 615 36 522, Vilniaus Lazerinės technologijos centras. 55745

I NFO RMACI J A 57833

Klaipėdos apygardos teismas 2012 m. spalio 30 d. nutartimi iškėlė bankroto bylą UAB “Baltijos energija”, įmonės kodas 300110987, Vytauto g.

Klaipėdos apygardos teismas 2012 m. spalio 30 d. nutartimi iškėlė bankroto bylą UAB“Robigas”, įmonės kodas 301107677, Klaipėdos r. sav. Karklės k. Placio g. 27A-2. Nutartis įsiteisėjo 2012 11 10. Bankroto administratoriumi paskirta UAB Klaipėdos administratorių biuras, tel. (8 46) 310 494. Kreditorinius reikalavimus iki 2012 m. gruodžio 12 d. administratorius priima adresu H. Manto g. 2/17, Klaipėda. Nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, nutraukiamos visos sutartys sudarytos su UAB “Robigas”. Su UAB “Robigas”darbuotojais darbo sutartys nutraukiamos vadovaujantis LR Darbo kodeksu ir LR Įmonių bankroto įstatymu. Administratorius.

Antstolė Brigita Tamkevičienė skelbia: pardavimą iš antrųjų varžytynių 2012 m. gruodžio 27 d. 13.00 val. ½ daliai žemės sklypo, kurio plotas 1,5000 ha, esančiam Smilgynų k., Dauparų – Kvietinių sen., Klaipėdos raj., unikalus Nr. 4400-1046-9706, nuosavybės teise priklausančiam Žilvinui Laurinavičiui. Pradinė pardavimo kaina 2280,00 Lt. Varžytynių dalyvio piniginės įmokos dydis 10 procentų nuo parduodamo turto kainos – 228,00 Lt, ši suma turi būti pervesta į antstolės Brigitos Tamkevičienės depozitinę sąskaitą LT14 4010 0423 0113 4331 AB DnB bankas. Pardavimas vyks Pievų Tako g. 8, Klaipėda. Informacija tel. (8 46) 401 688, 8 618 51 515 antstolė Brigita Tamkevičienė. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių dienos gali pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus.

13

pastato, kurio bendras plotas 76,58 kv. m, unikalus Nr. 5599-0042-1010, ¼ daliai pastato – ūkinio pastato, kurio užstatytas plotas 10,00 kv. m, unikalus Nr. 4400-0423-5654, ¼ daliai pastato – šiltnamio, kurio užstatytas plotas 18,00 kv. m, unikalus Nr. 4400-04235876, esantiems Žiaukų k., Priekulės sen., Klaipėdos raj., nuosavybės teise priklausantiems Žilvinui Laurinavičiui. Pradinė pardavimo kaina 9000,00 Lt. Varžytynių dalyvio piniginės įmokos dydis 10 procentų nuo parduodamo turto kainos – 900,00 Lt, ši suma turi būti pervesta į antstolės Brigitos Tamkevičienės depozitinę sąskaitą LT14 4010 0423 0113 4331 AB DnB bankas. Pardavimas vyks Pievų Tako g. 8, Klaipėda. Informacija tel. (8 46) 401 688, 8 618 51 515 antstolė Brigita Tamkevičienė. Visi suinteresuoti asmenys, turintys teisę į parduodamą turtą, iki varžytynių dienos gali pateikti antstolei savo teises patvirtinančius dokumentus. 57830

MAS A Ž AI 26 m. žavi panelė atlieka erotinį masažą. Tel. 8 630 17 616. 57760

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331. 57831

Ateik. Nurimk. Pasveik. Ramus žmogus=sveikas žmogus. Tavęs laukia puikus atpalaiduojamasis masažas. Tel. 8 638 13 549. 55534

Jauki aplinka. Atpalaiduojantis masažas. Tel. 370 675 07 817. 57869

Masažo menas. Viso kūno atpalaiduojantis, anticeliulitinis, klasikinis, sveikatingumo. Tel. 8 679 50 051. 55270

Miela, švelni moteris padarytų masažą. Tel. 8 648 31 913. 56919

Simpatiška 21 metų mergina atlieka erotinį masažą. Tel. 8 646 23 398. 57868

Simpatiška 24 m. mergina padarytų švelnų masažą. Tel. 8 617 63 532. 57753

Simpatiška, miela moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 608 39 421. 57146

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088. 56649

ĮVAIRŪS Keičiama KB “Tarptautinis akvakultūros centras” buveinės adresas iš Vyžių k., Šilutės raj. į Dzūkų g. 5, Dreverna, Klaipėdos raj. 57774

Nemokamai išvežame seną buitinę techniką, skalbimo mašinas, šaldytuvus, vonias. Tel.8 691 93 674 56412

57829

Antstolė Brigita Tamkevičienė skelbia: pardavimą iš antrųjų varžytynių 2012 m. gruodžio 27 d. 14.00 val. ¼ daliai žemės sklypo, kurio plotas 0,0580 ha, unikalus Nr. 5552-0012-0343, ¼ daliai pastato – sodo

Š.m rugsėjo 22 d. apie 04.30 val. ryte Kepėjų g. ir Vežėjų g. sankryžoje tarp keletos asmenų įvyko konfliktas. Mačiusius prašome paskambinti tel. 8 670 26 641. 57783

(Nukelta į 14 p.)

Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruktoriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www.alksnynesmokykla.lt. 52108

Mirus buvusiam ilgamečiui darbuotojui Alfonsui Motiekai, nuoširdžiai užjaučiame šeimą ir artimuosius.

SUDOKU

Akcinės bendrovės “Senoji Baltija” kolektyvas

Po sunkios ligos mirus ilgametei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Personalo skyriaus viršininkei Loretai DUBINSKIENEI, nuoširdžiai užjaučiame jos šeimą ir artimuosius. Klaipėdos apskrities VPK vadovybė ir darbuotojai

Lapkričio 14 d. numeryje spausdinto SUDOKU teisingas atsakymas 5283.

Kryžiažodžio, spausdinto lapkričio 14 d., atsakymai VERTIKALIAI: Madjarai. Reglanas. Išvagos. San. Iam. Apie. Pa. Tarandė. Adakavas. Dėmė. Pravažos. Isos. SD. HORIZONTALIAI: Mariboras. Taip. „Matadoras“. „Dogvilis“. Ararato. „Jolanta“. Amapa. Runos. Panevėžys. Abasas. Diamond. Notecė. Sės. SKAIČIAIS PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Perdarytas darbas. Sudarė Egidijus Šalkauskis


14

SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS

(Atkelta iš 13 p.)

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

LAISVALAIKIO GIDAS

S IŪLO DARBĄ

daugiau renginių ve.lt/laisvalaikis

55647

Priimsime į darbą valytoją, kiemsargį, turinčius 35-55 % darbingumą. Tel. 8 618 00 837.

KLAIPĖDOJE

Teatras

Dėvėtų rūbų parduotuvei reikalingos pardavėjos - konsultantės. CV siųsti e.paštu: darbases@ yahoo.com. Tel. 8 613 21 712.

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

57747

Lengvųjų automobilių servisui reikalingi autošaltkalviai. Teirautis tel. (8 46) 342 411, 8 699 47 712

Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

55720

18 d. 18 val. C. Goldoni “Mirandolina, arba Šiandien vaidiname Goldonį”, rež. G. Tuminaitė.

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

mo”. Veda Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė dr. D. Urbanavičienė. 16 d. 16 val. atidaroma tautodailininkės Eglės Pečiurienės (Jonava) riešinių paroda (iki 12 21). 17 d. 15 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) Etnokultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblio “Senoliai” (vad. E. Šalkauskienė, J. Petrauskas) 30-mečio jubiliejaus koncertas “Jauni esam, tai dainioukem, kuolei mums patink...” (nemokamai). KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA “Pelėdžiuko” filialas, Tilžės g. 11

15 d. 16.30 val. atidaroma KJC dizaino studijos “Kukutis” ir KVLC klubo “Žuvėdra” keramikos studijos “Lipdutis” vaikų darbų parodėlė “Kur gyvena ežiukai?..” (iki 12 17).

Parodos BAROTI GALERIJA

16 d. 18.30 val. Z. Liepinš opera-melodrama

“Paryžiaus katedra”. 17 d. 18.30 val. P. Abraham operetė “Balius

Savojoje”.

Aukštoji g. 1

16 d. 17 val. atidaroma Aušros Kleizaitės (Vilnius) piešinių paroda “Drawings” (iki 12 05).

18 d. 12 val. Kolonų salėje premjera - spektaklis

vaikams (iki 4 metų) “Verpalų pasakos”. Reikalingi biologijos ir chemijos repetitoriai dvyliktokę ruošti egzaminui A lygiu. Tel. 8 674 42 395.

KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

56964 57636

Reikalingi pagalbiniai darbuotojai valymo ir statybos darbams. Tel. 8 659 55 015.

17, 18, 25 d. 12 val. premjera! Spektaklis visai

šeimai “Raudonkepuraitė”, rež. G. Radvilavičiūtė.

57786

SG klinikoje (Šermukšnių g. 15) išnuomojamas manikiūro-pedikiūro kabinetas su įranga (arba įdarbiname apmokant už faktiškai išdirbtą laiką). Tel. 8 615 45 644. 57723

FOTOGRAFIJOS GALERIJA Tomo g. 7, dirba I-V 12-17 val.

16 d. 18 val. atidaroma Mindaugo Ažušilio

fotografijų paroda “Happiness in Lithuania” (iki 12 14).

Kinas

Renginiai Siūlome darbą prekybos srityje (prekiauti mobiliaisiais telefonais ir buitine technika). Jaunatviškas kolektyvas. Galimybė tobulėti. Patirtis nebūtina. Apmokome. Tel. 8 609 97 490.

KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, Bilietai.LT

54626

UAB KEČAS ieško patyrusio, pareigingo, atsakingo ir darbštaus tolimųjų reisų vairuotojo, turinčio CE kateg. komandiruotėms LT-EU-LT. Tel. 8 612 96 068.

Reikalingi elektros kabelių vamzdžių klojėjai, privalumas - darbo prie geležinkelio kelių patirtis. Tel. 8 652 67 005. 57341

UAB reikalingi šaltkalviai-suvirintojai ir paruošėjai - dažytojai (darbas prie puspriekabių) . Tel. 8 635 08 417.. 57616

I E Š KO DAR B O Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 674 64 249. 56908

Simpatiška, apkūni, jauna moteris ieško gerai apmokamo darbo. Tel. 8 661 53 249. 57801

Žavi, simpatiška, miela moteris ieško darbo. Tik skambučiai. Tel. 8 609 71 199.

20 d. 18 val. I a. fojė “Rudens divertismentas”. Kamerinis ansamblis “Vilniaus arsenalas”: L. Šulskutė (fleita), R. Romoslauskas (altas), S. Okruško (klavesinas), solistas L. Mikalauskas (bosas). Programoje: J. S. Bach, G. F. Handel, W. A. Mozart ir kt. (30 Lt, nuolaidos galioja). Kiti renginiai

16 d. 18 val. koncertų ciklas “Jaunieji Rusijos talen-

“FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Vėžliuko Semio nuotykiai 2” (3D, premjera, dubl. liet. animac. komedija, V) - 10.15, 12.30, 14.45, 17.15 (15 d. seansas nevyks), 19.30 (15 d. seansas nevyks) val. “Apgaulinga aistra” (premjera, trileris, N-13) 13.45, 16.15, 19, 21.30 val. “Brėkštanti aušra. 2 dalis” (premjera, fantastinė drama, N-13) - “Cosmo” VIP seansas 15 d. 18.30, 21.30 val. “007 operacija Skyfall” (veiksmo trileris, N-13) 10.45, 14.15, 17.45, 20.20, 21.15 val. “Monstrų viešbutis” (dubl. liet. animac. komedija, N-7) - 3D: 13, 18 val.; ne 3D: 14, 16, 20.40 val.

tai”: A. Ramm (violončelė). V. Vatulya (saksofonas), M. Yakhlakova (fortepijonas) (“Bilietai.LT”). 19 d. 19 val. “Domino” teatro komedija “Daktaras” “Asteriksas ir Obeliksas jos didenybės tarnyboje” (“Bilietai.LT”). (3D, dubl. liet. komedija, V) - 10.30, 15.15, 21.45 (15 d. seansas nevyks) val. KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI “Pabandom iš naujo” (premjera, komiška drama, Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt N-13) - 13.30, 18.30 val. Šiuolaikinio šokio festivalis “Naujasis arabeskas” “Laukiniai” (kriminalinė drama, N-16) - 15.45, 16 d. 18 val. Teatro salėje pantomimos teatro “A” 21 val. judesio spektaklis “Jaunystė. Branda. Senatvė. Mirtis” “Kazino apiplėšimas” (kriminalinis trileris, N-16) (premjera), rež. A. Mažonas (15 Lt, “Tiketa”). - 18.15 val. 17 d. 18 val. Kauno šokio teatro “Aura” spektaklis “Karališka drąsa” (dubl. liet. animac., N-7) - 11.15 “Išplautas dangus”, chor. B. Letukaitė (20-30 Lt, val. “Tiketa”). Kiti renginiai

Klubai

17 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių

spektaklis “Ežiuko pasakos”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną 12 Lt, “Bilietai.LT”). 18 d. 12 val. jaunimo teatro “Be durų” spektaklis vaikams “Karalaitės nori žaisti”, rež. A. Juškevičienė (10 Lt, “Tiketa”).

LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA” Debreceno g. 61A, tel. 300855

16 d. 21 val. “Patruliai”. 17 d. 21 val. muzika gyvai ir šokiai. 30 d. 21 val. “Pikaso”.

FRIEDRICHO PASAŽAS

RENGINIŲ SALĖ “VAKARIS” Naujojo Sodo g. 1 (viešbutis “Amberton Klaipėda”)

Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390

15 d. 20 val. BOŽOLĖ šventė: 16 d. 19 val. improvizacijos teatro “Kitas kampas” Friedricho smuklėje “Prancūziškos muzikos projektas”.

premjera “Eilinis elitas”.

Natalija Chareckaja (vokalas) ir Donatas Bukauskas “ŠVYTURIO MENŲ DOKAS” (vokalas, trombonas) atliks prancūziškas melodijas ir dainas iš E. Piaf ir M. Mateu repertuaro. Naujoji Uosto g. 3 Friedricho restorane - išskirtinės vakarienės pasiūly“Teatro elingas” mas, prancūziškas melodijas atliks merginų grupė 15 d. 19 val. Memelio teatro šokio ir mados spek- “Bon Ami”. taklis pagal R. Murphy dainas “Geroji ir išvirkščioji Visuose Friedricho restoranuose, kavinėse bei Friepusės”, rež. Rūta Bunikytė. dricho bistro (Herkaus Manto g. 5) turėsite galimybę 16 d. 18 val. Klaipėdos jaunimo teatro dainų spek- paragauti božolė vyno. taklis “Gaidos”, misterija “Už linijos”, rež. Valentinas 16 d. 20.30 val. Friedricho smuklėje Klaipėdos Masalskis. jungtinis diksilendas. 17 d. 18 val. “Apeiron” teatro eksperimentinė kome- 17 d. 20.30 val. Algis Kilis ir grupė “Maestro”. dija su tragedijos motyvais “Fliuchšteino moterys” 17 d. 22 val. Friedricho bistro (Herkaus Manto g. pagal D. Madseno romaną “Sapnų dėžutė”, rež. 5) kokteilių vakarėlis su DJ IceMan. Kokteiliai - tik Greta Kazlauskaitė. po 12 Lt. KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. Meno kieme (Daržų g. 10) jaunimui skirtas projektas “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakarai - “Vožiniai” (nemokamai). 15 d. svečiuosis etnomuzikologė, choreografinio folkloro tyrinėtoja ir populiarintoja dr. Dalia Urbanavičienė. 15 d. 13 val. seminaras “Etnokultūrinio ugdymo padėtis ir galimybės Lietuvoje: rekomendacijos dėl naujų etnokultūrinio ugdymo programų įgyvendini-

PALANGOJE

KULTŪROS CENTRAS “RAMYBĖ” Vytauto g. 35, tel. 8 648 46042. El. p. info@klubasramybe.lt, www.klubasramybe.lt, “Bilietai.LT”

16 d. 20 val. džiazo grupė “State Of Monc” (Ny-

derlandai). 17 d. 19 val. “Una Palabra” - O. Kolobovaitė ir gitaristas A. Globys.


LAISVALAIkIS. TELEVIZIJA

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

4

PIETŲ PERTRAUKA

Ketvirtadienis, lapkričio 15 d. TV3

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8-682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys. Švaros ir higienos prekės verslui

BARAS “ARTVĖ” Dubysos g. 58, tel. (8 46) 340609, 8 686 20388.

Kompleksiniai pietūs - 7,50 Lt. Rūgštynių sriuba + įdarytas kotletas. Sriuba + kiaulienos plovas. Sriuba + bulvių plokštainis. Taip pat siūlome dienos patiekalus: Šiupininė sriuba. Cepelinai su mėsa. Kepsnys “Gildija”. Kepsnys “Vingis”. Vištienos kepsnys su ananasais. Užkeptas vištienos kepsnys. Kiauliena su daržovėmis. Jautienos guliašas. Lietiniai su sūriu. Pietaujančiųjų patogumui veikia nemokamas bevielis internetas.

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAGNISIMA” J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Pievagrybių sriuba. Žuvies kotletukai su bulvių koše. Plovas su jautiena.

GIMTADIENIŲ CENTRAS

Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

Dienos pietūs 12.00-16.00 val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 l “Coca Cola” + 10 šovinių tire = tik 9,99 Lt.

SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt

Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto klube tik 13,99 Lt! Treniruotė + sportinis kokteilis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto klube! Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

6.30 6.45 7.15 8.00

Teleparduotuvė. „Simpsonai“. Nauja diena. „Nusivylusios namų šeiminin-

kės“. „Meilės sūkuryje“. „Naisių vasara“. X Faktorius. „Motina ir sūnus“. Nuodėmių dešimtukas. „Juodoji skylė“. „Drakonų medžiotojai“. „Skunk Fu“. „Ančiukas Donaldas ir draugai“. „Simpsonai“. „Meilės prieglobstis“. „Drąsi meilė“. „Naisių vasara“. TV3 žinios. TV3 sportas. TV3 orai. Paskutinė instancija. Nuodėmių dešimtukas. Patys pačiausi. „Moterys meluoja geriau“. TV3 vakaro žinios. TV3 sportas. TV3 orai. 22.00 „Kobra 11“. 23.00 „Kaulai“. 24.00 „Žmogžudystė“. 1.00 „Lėlių namai“. 1.55 „Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami kėslai“. 9.00 10.00 11.00 12.40 13.10 13.40 14.10 14.40 15.10 15.40 16.10 17.10 18.10 18.45 19.20 20.00 20.30 21.00 21.35

LNK 6.15 6.20 6.50 7.20 7.50 8.50 9.45 13.10 13.40 14.15 14.50 15.55 17.00 17.45 18.45 19.19 19.55 21.30 22.00 22.25 22.35 23.35 0.30 1.25

Dienos programa. „Agentas Šunytis“. „Mažieji Tomas ir Džeris III“. „Madagaskaro pingvinai“. „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 24 valandos. Kviečiu šokti. Pažadinta aistra. „iKarli“ (1). „Madagaskaro pingvinai“. „Tomas ir Džeris“. „Volkeris, Teksaso reindžeris“. Būk mano meile! 2012. Labas vakaras, Lietuva. 24 valandos. Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. KK2. Valanda su Rūta. Dviračio šou. Žinios. Verslas. Sportas. Orai. Kriminalinė Lietuva. „Visa menanti“. „Agentai“. „V. Vizitas“. Sveikatos ABC.

LRT TELEVIZIJA Labas rytas, Lietuva. „Kobra 11“. „Prisikėlęs faras“. LRT Aktualijų studija. Menora. Laba diena, Lietuva. Žinios. Sportas, orai. Laba diena, Lietuva. LRT radijo žinios. Laba diena, Lietuva. LRT radijo žinios. Laba diena, Lietuva. Žinios. Sportas, orai. „Hartlando užuovėja“. „Kobra 11“. „Viena byla dviem“. Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). Sportas. Orai. 18.50 „Prisikėlęs faras“. 19.45 „Rojus Lietuvoj“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 6.00 9.00 10.00 11.00 12.00 12.15 12.20 12.30 13.00 13.05 14.00 14.05 14.40 15.00 16.00 17.00 18.15

15

21.15 Tautos aikštė. Nacionaliniai deba- 17.00 „Didžiojo sprogimo teorija“. 17.30 Pasaulio virtuvė. tai. 18.00 „Purpurinis deimantas“. 22.00 Loterija „Perlas“. 22.05 Tautos aikštė. Nacionaliniai deba- 19.00 Langai. 20.00 „Įstatymas ir tvarka. Nusikaltimo tai. motyvai“. 23.25 Vakaro žinios. Sportas. Orai. 21.00 „Donos Leon detektyvai. Geri 23.40 „Rojus Lietuvoj“. draugai“. 0.10 Stilius. Veidai. 22.50 „Mano slaptas mirtinas priešas“. BALTIJOS TV 23.50 „Vienuolikta valanda“. 0.50 „Pasitikėk manim“. 6.29 Programa. 6.30 Televitrina. INFO TV 7.00 Kalbame ir rodome. 5.00 Info diena. 8.00 Lietuvos žinių tyrimas. 9.00 Žinios. 10.00 Žmogus prieš gamtą. Teksasas. 9.25 Kriminalinė Lietuva. 11.00 „Raudonas dangus“. 12.00 Ekstrasensai prieš nusikaltėlius. 9.40, 11.15, 14.30 KK2. 10.05, 12.15, 15.00 Dviračio šou. 13.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 10.30, 13.45 24 valandos. 14.00 „Liejyklos gatvė“. 11.45, 15.30 Karamelinės naujienos. 15.00 „Raudonas dangus“. 12.45 Pasaulis X. 16.00 Kalbame ir rodome. 16.00 Diagnozė: Seimas. 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 17.00, 21.00, 1.00 Info diena. 18.00 Žinios. Sportas. Orai. 18.25 „Liejyklos gatvė“. TV8 19.25 Karštas vakaras. 20.00 Žinios. Verslas. Sportas. Orai. 10.05 „Linksmieji draugai“. 20.25 Ingos ir Arūno Valinskų sidabrinių 10.35 Senoji animacija. vestuvių koncertas. 11.10, 20.35 Nomeda. 22.25 Veiksmo f.„Kalnietis. Sugrįžimas“. 12.05, 17.00 „Paliktų žmonų klubas“. Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Argenti13.00, 19.00 „Rozalinda“. na. 1991. 14.00, 21.30 „Pasmerkti“. 0.30 Kalbame ir rodome. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 1.30 Bamba. 16.00 Martos Stiuart šou. TV6 18.00, 22.30 „Mano likimo šeimininkė“. 20.00 Labanakt, vaikučiai. Senoji animacija. 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 9.30 Vienam gale kablys. 10.00, 15.00 Topmodeliai. 11.00, 17.00 „Kobra 11“. 6.10 Programa. 12.00, 18.00 „Aferistas“. 6.14 TV parduotuvė. 13.00, 20.00 „Vedęs ir turi vaikų“. 6.30 Ryto reporteris. 14.00, 21.00 „Rezidentai“. 9.15 Gimnazistai. 16.00, 1.20, 2.15 „Vampyrų žudikė“. 10.15 Girių takais. 19.00, 0.25 „CSI kriminalistai“. 10.55 „Reaganas“. 21.30 Komedija „Vyras už pinigus“. 12.00 Lietuvos diena. 23.20 „6 kadrai“. 23.50 „Stivenas Sigalas. Įstatymų sergė- 13.00 „Padūkėlis Eliotas“. 13.20 TV parduotuvė. tojas“. 14.00 Negaliu tylėti. 15.00 Žinios. Orai. 15.10 „Jaunikliai“. 15.45 „Didieji politikai. Franklinas 12.00 Televitrina. Rooseveltas“ (1). 13.00, 19.00, 21.00, 23.00 ŽINIOS +. 13.15 Lietuvos krepšinio lyga. Vilniaus 16.00 Žinios. Orai. 16.10 „Didieji politikai. Franklinas „Sakalai“ - „Šiauliai“. 15.00 Lietuvos Krepšinio lyga. Utenos Rooseveltas“ (tęsinys). 17.00 Žinios. Orai. „Juventus“ - Kauno „Žalgiris“. 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.00 Žinios. Orai. „Astana“ - Zgoželeco „Turow“. 18.30 Sportas LT. Kauno dviračių mara- 18.45 Super L.T. 19.45 „Blogiausia vieta būti gėjumi“. tonas 2012. 19.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 21.00 Reporteris. Orai. 21.55 Lietuva tiesiogiai. Kauno „Žalgiris“ - Maskvos CSKA. 21.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 22.30 Super L.T. Klaipėdos „Neptūnas“ - Kauno „Žalgiris“. 23.30 Pasaulio krepšinio apžvalga. 23.15 Futbolo dievai. Diego Maradona. 0.05 Reporteris. Orai. 1.00 Griūk negyvas!

TV1 7.10 Dienos programa. 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. 7.50 „Superdidvyrių komanda“. 8.15 „Betmeno nuotykiai“. 8.40 „Džekio Čano nuotykiai“. 9.05 „Supermeno nuotykiai“. 9.30 „Keisti Blynelio Džeko nutiki-

LRT KULTŪRA 8.00 Gustavo enciklopedija. 8.30 Etnokultūros ratas. Raštai iš

nežinios (runos). 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Kine kaip kine. 11.55 Lietuvių kino aukso fondas. Drama

„Perskeltas dangus“.

mai“.

13.25 Mokyklos langas. 10.00 „San Francisko raganos I“. 11.00 „Naujieji Robino Hudo nuoty- 13.45 Muzikos pasaulio žvaigždės.

kiai“. 12.00 13.00 14.00 15.30 16.30

„Teresa“. „Keršto bučiniai“. „Meilės miestas“. „Drakonų kova Z“. Juokingiausi netyčiukai.

Dainuoja Vladimiras Prudnikovas, akompanuoja Nijolė Ralytė. 14.15 Netradicinės pamokos. 15.00 Grafikos stebuklai. 4 laida. 15.30 Rusų gatvė (rusų k.). 15.45 Laba diena, Lietuva.

13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių 18.00 Kaimo akademija. institutas”. 18.30 Grynas gyvenimas. 19.15 Donaldo Kajoko knygos „Ežeras 14.50 Žinios. Sportas. ir kiti jį lydintys asmenys“ sutiktuvės 15.50 TV serialas “Zemstvos gydytojas”. 18.30 Tiesioginis eteris. Rašytojų klube. 20.25 Kūrybos metas. Fotografas Alfon- 19.20 TV serialas “Ievos spalva”. 21.05 TV serialas “Šuniškas darbas”. sas Butvytis. 2001 m. 20.50 „Posūkiai su Viktoru Gerulaičiu“. 22.05 Dvikova. 21.25 Lietuvių kinas trumpai. „Šarka 2“. 23.40 TV serialas “Operatyvininkai”. 22.00 Koncertas „Iššūkis žvaigždėms“. 0.35 Žinios + 23.00 Lietuvių dokumentikos meis- 0.55 Vaidybinis f. “Klimo Samgino gy-

trai. Diana ir Kornelijus Matuzevičiai. „Iš keliautojų gyvenimo“. 1987 m.„Nueinančios vasaros teatrai“. 2006 m. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 J.Meko kūrybos retrospektyva. „Prarasta prarasta prarasta“. 1976 m.

venimas” (7). 2.25 Vesti.ru

6.00 Ypatinga nuomonė. Ekonomikos naujienos. 7.00 Animacinis f. 8.00 Vakaro naujienos iš Amerikos. 9.00 TV serialas “Jaunikis Barbei”. 10.00, 21.00, 3.00 TV serialas “Sudaužytų 8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! 9.00, 20.00, 22.15 Balticum TV žinios. žibintų gatvės”. 11.00 Šalis ir žmonės. 9.15 Reidas. 12.00 Šviesos rate. 9.45 „Senas geras faras“. 13.00 Vaidybinis f. “Stebuklų sezonas”. 10.45 Gyvūnai - darbo pirmūnai! 15.00, 17.00, 1.00 Ypatinga nuomonė. 11.15 „Daktarės dienoraštis“. 18.00, 4.00 48 minutės. 12.15 „Ką mes valgome?“ 12.45 „Pavojingi Ostino Styvenso nuo- 19.00 Savo akimis. 20.00, 5.00 TV serialas “Banditų Petertykiai“. burgas”. 13.45 „Kritinė riba“. 22.00 Šiandien pasaulyje. 14.45 „Boitono pakrantės našlių klu23.00 Vaidybinis f. “Geli ir Nokas”. bas“. 16.45 17.15 18.15 18.45 20.15 21.15 22.30 23.00 24.00

„Vaiduokliškos istorijos“. „Advokatė Lovinski“. Mūsų augintiniai. „Karamelė“. Joe Zee mados pamokos. „Misija: išteisinti!“ „Vienišų seselių klubas“. „Pražūtingas auksas“. „Kenedžiai“.

NTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ 6.00 Vaidybinis f. “Daurija” (2). 8.00 Vaidybinis f. “Kieno jūs, seniai?” 10.00 Muzikinis f. “29-ųjų pavasaris”. 12.00 Vaidybinis f. “Šventojo Jorgeno

šventė”. 13.30 Vaidybinis f. “Myliu, laukiu. Lena”. 15.00 Vaidybinis f. “Kazino” (1,2). 18.00 Vaidybinis f. “Vestuvių dieną reikės

1 BALTIJOS K patikslinti”. 6.00 TV kanalas “Labas rytas”. 9.00 Gyventi sveikai. 10.00 Naujienos. 10.25 D. Doncovos laida. 12.00 Kitos naujienos. 12.25 Metas pietauti. 13.00 Naujienos. 13.15 Kontrolinis pirkimas. 13.55 TV serialas “Nelygios vedybos”. 14.55 Mados nuosprendis. 16.00 Naujienos. 16.55 Suprasti. Atleisti. 17.40 Susituokime. 18.50 Tegul kalba. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 21.20 TV serialas “Priedanga”. 23.35 Lietuvos “Laikas”. 23.55 Vakarinis Urgantas. 0.35 Naujienos. 0.50 Žvaigždėlaivis. 1.10 TV serialas “Auksiniai spąstai”. 2.45 Suprasti. Atleisti. 3.10 TV serialas “Naikinamoji galia”. 4.05 TV serialas “Nelygios vedybos”. 4.50 Federalinis teisėjas. 5.35 Muzikinis kanalas. 5.50 Lietuvos “Laikas”.

4.00 Rusijos rytas. 8.05 TV serialas “Operatyvininkai”. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 9.30 1000 smulkmenų. 10.15 Apie tai, kas svarbiausia. 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. 13.00 “Viskas bus gerai!”

20.00 Vaidybinis f. “Prasiveržimas”. 22.00 Vaidybinis f. “Stiklinis labirintas”. 0.00 Vaidybinis f. “Naujoji Maskva”. 1.30 Vaidybinis f. “Batalionų vadai”

(1,2). 4.30 Vaidybinis f. “Tegul aš mirsiu, Viešpatie.”

EUROSPORT 9.35 Motosportas. 10.00 Jojimas. 10.15 Futbolas. 20.15 Rankinis. 22.00 Kovinis sportas. 0.00 Pokeris. 1.00 Futbolas.

11.05 Golfas. Europos turo savaitės

apžvalga. 11.35 Golfas. PGA turo užkulisiai. 12.05 Premier League World žurnalas. 12.35 “Trans World Sport” žurnalas. 13.35 Futbolas. Draugiškos rungtynės.

Olandija - Vokietija. 15.25 Ledo ritulys. KHL. Rygos “Dinamo”

- “Ak Bars”. 17.25 Krepšinis. Eurolyga. “Chimki” - “Fenerbahce Ulker”. Tiesioginė transliacija. 19.25 Krepšinis. Eurolyga. “Lietuvos rytas” - CSKA. Tiesioginė transliacija. 21.25 Krepšinis. Eurolyga. “Cedevita” “Žalgiris”. Tiesioginė transliacija. 23.25 Krepšinis. Eurolyga. “Panathinaikos” - “Real”. 1.15 Programos pabaiga.

Daugiau TV programų - www.ve.lt Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


16

2012 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis

Arenoje -

KONKURSAS

cirkas po cirko

Daug miesto krepšinio mėgėjų nustebo sužinoję, kad paskutiniąsias rungtynes Klaipėdos „Neptūnas” žaidė senojoje savo salėje. Klubas oficialiai pranešė, kad rungtyniauti „Švyturio” arenoje šiomis dienomis negali dėl to, kad ten vyksta Rusijos cirko pasirodymai. Tačiau ir iki jų kai kurios „Neptūno” varžybos atrodė kaip cirkas, o kai kurie žaidėjai - tikri klounai.

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.ve.lt skiltyje „Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT-92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

s vaIZdElĮ prie Klaipėdos „Akropolio” lapkričio 14 d. 1 val., kai buvo pilna laisvų vietų, užfiksavo Knopkė.

BULVAROSPEKTRAS

Juokas pro ašaras - Kas yra klaustrofobija? - Tai uždarų patalpų baimė. Pavyzdžiui, eini į parduotuvę alaus ir bijai, kad bus uždaryta.

Anekdotai

Rūpestinga mama sako: - Kęstuti, nemušk berniukui per galvą su kastuvėliu. Suprakaituosi ir peršalsi. *** - Tu miegojai su mano žmona? - Kaip suprasti „miegojau”? - Ką čia apsimeti? Posakis yra toks: miegoti - vadinasi, dulkintis. Tai taip ar ne?! - Na, tada nemiegojau. Šiaip porą kartų nusnūdau… *** Po parkelį vaikšto stambus raumeningas vyrukas. Bukaveidis toks. Tatuiruotas. Nešasi pavadėlį. Ir stūgauja: - Reksaaai! Reksaaai! Čionai! Akivaizdu, kad ieško šuns. Prie jo tirtančiomis kojomis prieina senutė: - Atsiprašau... Jūsų šuo - tai toks didelis bulterjeras? - Taip, kur jis, rodyk! - Jis... Jis... Jį... - Na? - Jį užmušė mano katė... - Kaip tai? - Na... Jis paspringo... *** – Ką veiki? – Vaikštinėju. – Bet jau tamsu! – Aš nebijau.

ASTROLOGIJA 10 23 - 11 22 Zodiako ženklas Skorpionas AVINAS. Tikėtina, kad į pirmą planą iškils juridiniai arba su mokslu, publikacijomis, užsieniu susiję klausimai. Gali būti tikrinamos jūsų žinios, etiškumas. Arba patys ką nors aktyviai testuosite, tikrinsite, įrodinėsite savo objektyvumą ir tiesas. JAUTIS. Galite nusivilti niekaip nepradedamu arba sunkiai judančiu projektu, investicija. Galbūt teks pateikti veiklos ar išlaidų sąmatas, ataskaitas, ir kaip tik tai kels daug nerimo. Nekokia diena skolintis ir skolinti. DVYNIAI. Būsite nusiteikę juridiškai ginti savo interesus, kaltinti kitus arba jiems autoritetingai nurodinėti, spausti. Kita vertus, tam gali provokuoti aplinkinių arba žiniasklaidos skleidžiama dezinformacija, rezgamos užkulisinės intrigos. VĖŽYS. Rytas bus gana nepalankus darbui ir sveikatai. Labiau pasisaugokite

MIESTELIO ŽINIOS

– Ką, labai drąsi? – Ne… Labai baisi. *** Petriuko kaimynai susilaukė kūdikio, tačiau kūdikis gimė be ausų. Petriukas su mama nuėjo aplankyti naujagimio. Mama prieš vizitą įspėjo Petriuką, kad šis nekalbėtų apie kūdikio ausis. Petriukas pažiūrėjo į kūdikį ir sako: - Koks mielas vaikutis! Mielos pėdutės, rankytės ir oda. O kaip jo regėjimas? Kūdikio mama sako: - Puikus! Petriukas: - Tai gerai, nes jeigu jam reikėtų akinių, tada būtų nekas... *** - Koks idealus uošvės svoris? - 2 kilogramai su urna. *** Lietuvos taikdariai Afganistane. Į žvalgybą buvo išsiųsti trys kariai ir vienam iš jų gyvatė suleido nuodus į tarpkojį. Vienas klausia: - Ką daryt? Kitas atsako: - Skambink į štabą, gal žinos, ką daryti. - Alio, štabas, eiliniam Jonui suleido nuodus gyvatė. Ką daryt? - Reikia iščiulpti nuodus.. Po to kitas klausia: - Na, ką sakė? - Sakė, jog jis mirs..

Bulvaroskopas

Kai akmuo krinta nuo širdies, saugokite kojas.

įvairių nesusipratimų. Neimkite kyšių, nerizikuokite savo geru vardu ir socialiniu statusu. Tinkamai maitinkitės ir saugokite sveikatą, nes ji dabar pažeidžiama. LIŪTAS. Šiandien nuo pat ryto venkite konfliktinių situacijų. Sėkmingai išlaviravę, galite turėti romantišką vakarą. Ir vis dėlto netgi laisvalaikiu nepamirškite apie garbę bei reputaciją, nes dabar itin lengva tai prarasti. MERGELĖ. Pavojų kels diskretiškumo stoka, neatsargumas, kompromituojanti informacija. Jūsų ambicijos gali susidurti su galingomis kitų asmenų ambicijomis. Galite pakliūti į sudėtingą situaciją, jei kažko siekėte ar kiti siekė neteisinėmis priemonėmis, šmeižtu. SVARSTYKLĖS. Rytas ne itin palankus tolimesnei kelionei bei vizitams pas valdininkus. Tikėtini biurokratiniai trukdžiai. Kita vertus, aplinkiniai jums nešykštės patarimų, pamokymų. Mokėkite atsirinkti - ne viskas, kas tinka kitiems, tiks jums. SKORPIONAS. Būsite verčiami rūpestingai elgtis su pinigais, atsakingai žiūrėti į savo pareigas bei pažadus. Tuo bus suinteresuoti ir dalykiniai partneriai, ir antroji pusė. Sunki

Atleidinėja iki paskutinės minutės Kadangi pasikeitus valdžiai tų, kurie būna užtūpę šiltas valstybės įmonių vadovų kėdes, dažniausiai mandagiai paprašoma išeiti geruoju, t. y. be teismų, uostui beveik ketverius metus dirigavęs Eugenijus Gentvilas nusprendė nelaukti, kol jo to paprašys. Tačiau nenorėdamas išeiti vienas, darbuotojų atleidimais jau pagarsėjęs E. Gentvilas siautėjo iki paskutinės akimirkos - neseniai krito dar viena projektų vadovė. Nors direkciją E. Gentvilas turėtų palikti jau šiandien, tikriausiai niekas nenustebtų, jei prieš išeidamas šįryt parašytų dar vieną įsakymą apie atleidimą.

Reidas pranoko lūkesčius Žinia, Klaipėdos kelių policijos biuro pareigūnai vis netikėtai užpuldavo jūrinius keltus, grįžtančius į Tarptautinę perkėlą iš užsienio, ir su alkoholio matuokliais tikrindavo atvykstančių vairuotojų sveikatą. Taip buvo „išblaivinti” iš Švedijos plaukiantys keltai ir paskutiniu metu įkliūdavo tik lengvai pagiringi vilkikų ar lengvųjų automobilių vairuotojai. Tačiau antradienį netikėtai buvo patikrintas keltas, atplaukęs iš Kylio uosto Šiaurės Vokietijoje. Rezultatai pribloškiantys - vidury baltos dienos (keltas švartuojasi 12.30 val.) iš jo išvažiavo net 6 (šeši) girti vairuotojai iš 88. Jiems nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Reidui pasibaigus prie Tarptautinės perkėlos tvoros sugautas itin girtas dviratininkas.

Iškalbos menas

Neseniai vienoje miesto kolegijoje lankėsi Nepriklausomybės Akto signatarė, aktorė ir visuomenės veikėja Nijolė Oželytė. Ji turėjo skaityti paskaitą „Oratorystė - įgimtas talentas, Dievo dovana ar išmokimas”. Lekcijos pradžioje pareiškusi, kad ji nieko neišmano apie retoriką ir oratorystę, moteris vis dėlto nesustodama kalbėjo 1,5 valandos ir pabaigoje pareiškė, kad ji yra „ryža ir dar Oželytė”...

diena, jei teks bylinėtis, oponuoti turintiems daugiau įtakos. ŠAULYS. Padidėjęs emocinis jautrumas trukdys sklandžiai tvarkyti susikaupusius reikalus, atsispirti motyvuotam oponavimui bei spaudimui, apginti savo nuomonę ir interesus. Galite pasijusti per silpni arba nepakankamai kompetentingi. OŽIARAGIS. Rytinis dalykinis pokalbis gali jus nuvilti taip, kad po to visą dieną stigs ūpo bei jėgų ko nors rimčiau imtis. Arba tiesiog galite kažko nerealizuoti dėl nekokios savijautos, vidinio komplekso, praleistos galimybės tai padaryti. VANDENIS. Išaugęs aplinkinių dėmesys jums šiandien gali būti šiek tiek klastingas. Galbūt bus mėginama iš jūsų išgauti tam tikrą informaciją ir ja pasinaudoti, arba užsitikrinti palaikymą, liudijimą, nors jūs nesate nei tuo suinteresuoti, nei apsisprendę. ŽUVYS. Tai gali būti reikalavimų ir pretenzijų diena. Ir darbe atsiras nepatenkintų, ir viešumoje arba namuose. Galite sulaukti rimtos kritikos. Klius ir jūsų manieroms, ir pasaulėžiūrai ar tikslams.

Sveikinimai Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

Sese, ar pastebėjai baltoj karietoj laikas nuvežė metus!

s ŠIandIEn gimtadienį švenčia Guostė Vaičekauskaitė

s ŠIandIEn gimtadienį švenčia Austėja Raudytė

s ŠIandIEn gimtadienį švenčia Indrė Šimkutė

s ŠIandIEn jubiliejinį gimtadienį švenčia Irutis Tamošiūnas

VE 2012 11 15  

VE 2012 11 15

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you