Page 1

Nr. 264 (6225)

2012 m. lapkričio 12 d. PIRMADIENIS

Kaina 1 Lt

Metų klaipėdiečio rinkimai: šiandien prasideda balsavimas

2

Potencialus premjeras žada dėmesį Klaipėdai Martyno VAINORIAUS nuotr.

SPeKTRaS s Sentencija. Nepriklausomybės Atkū-

rimo Akto signataras prof. Aloyzas Sakalas: „...Prezidentė turėtų būti nešališka - neagituoti nė už vieną ir nė prieš vieną partiją. Tačiau ji prieš rinkimus labai neakivaizdžiai palaikė konservatorius - siūlė, už kokias partijas nereikia arba negalima balsuoti. Prezidentė pažeidė savo priesaiką būti visiems vienodai teisinga.”

s Pozicijos. Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Indrė Pukanasytė vakar sakė, kad šalies vadovė Konstitucinio Teismo (KT) išvados dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų nekomentuoja, o Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo kreipimosi į KT iniciatorius Gintaras Songaila tvirtina, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos įgaliojimai po tokios KT išvados automatiškai nutrūksta. s Vertinimas I. Politologas Mažvydas Jastramskis sako, kad Konstitucinis Teismas, skelbdamas išvadą dėl Seimo rinkimų rezultatų teisėtumo, pasirinko kompromisinį variantą: rinkimų rezultatų pripažinimas negaliojančiais būtų visiškai sukrėtęs politinę sistemą, bet ir dabar pasirinkta gana aiški ir neigiama būtent Darbo partijos atžvilgiu pozicija. s Vertinimas II.

s poZICIJA. Kol kas realiausius šansus tapti premjeru turintis Algirdas Butkevičius teigia, jog formuojamai koalicijai tapus kūnu suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektas Klaipėdoje bus toliau vykdomas, giliavandenio uosto projektas į Melnragę nesugrįš, o Uosto direkcija dalį savo pelno, kaip ir anksčiau, galės skirti investiciniams projektams, o ne valstybės biudžetui. Kaskart, kai Lietuvoje keičiasi valdžia, Klaipėdos uoste dirbančius žmones apima nerimas. Tačiau po šeštadieninio Konstitucinio Teismo sprendimo šiek tiek lengviau atsikvėpti galinčios ir valdžią formuoti ketinančios Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius „Vakarų ekspresui” tvirtina, kad uostamiesčiui itin nerimauti nereikėtų. Jo manymu, šiuo metu yra du pagrindiniai Lietuvos ekonomikos „garvežiai” - Vilnius ir Klaipėda, tad pastarajai valdžios dėmesio netrūks. Tačiau A. Butkevičius neslepia, jog pokyčių bus, nes valstybinių įmonių valdymo politizavimą esą skatina dabartiniai įstatymai.

6

„Meridianas” bus atkurtas su žmonių pagalba Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šeštadienį ryte Klaipėdos simboliu vadinama barkentina „Meridianas” išplukdyta į remonto vietą. Kad ji patektų į „Klaipėdos laivų remonto” doką, teko pakelti abu Danės tiltus. Šio gana reto reginio ir plaukiančio „Meridiano” susirinko stebėti nemažas būrys žmonių. Jie upės krantines apstojo nuo skverelio iki pat Danės žiočių. Dauguma klaipėdiečių padėjo laikyti prie laivo pritvirtintus lynus - tam, kad buksyro tempiamo „Meridiano” nepaveiktų srovės. Stebinčiųjų gausa tik patvirtino faktą, kad laivas miestiečiams yra itin brangus.

3 s tERMINAI. Dokuose bus rekonstruotas kritinės būklės „Meridiano” korpusas. Iki kitų metų vasaros laivas jau turėtų grįžti į įprastą vietą. Tuomet prasidės vidaus remonto ir kiti darbai, o klaipėdiečiams ir miesto svečiams trapas į jį bus nuleistas 1-ųjų pavasarį.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas Konstitucinio Teismo išvadą, pagal kurią patvirtinant kai kurių „darbiečių” pirmumo vietas sąraše Seimo rinkimų įstatymas buvo pažeistas, bet patys daugiamandatės apygardos rezultatai lieka galioti, apibūdino kaip netikėtą, bet vertingą.

s Rekomendacija.

Charkovo ligoninės ir apskrities sveikatos apsaugos valdybos specialistai šeštadienį atliko nuteistosios buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko medicininę apžiūrą. Gydytojai jai dar kartą rekomendavo nutraukti badavimą.

s Irakas atšaukė 4,2 mlrd. JAV dolerių vertės ginkluotės tiekimo sandorį su Rusija dėl įtarimų korupcija. s Ryžtingumas.

JAV Naujojo Džersio valstijos prokuratūra pateikė teismui ieškinius prieš septynių degalinių ir viešbučių savininkus, padidinusius kainas po uragano „Sandy”.

s Ar žinote, kad... mokslininkai ištyrė,

jog mūsų raumenys, gavę cukraus iš gaiviųjų gėrimų, jį naudoja energijai, o ne riebalams deginti. Panašu, kad cukrus daro įtaką mūsų raumenyse esantiems genams. Taigi gresia ne tik priaugti svorio, bet ir sulėtinti metabolizmą. Tai gali nuvesti iki antrojo tipo diabeto.

Mieli “Vakarų ekspreso” prenumeratoriai, jei susiduriate su laikraščio pristatymo nesklandumais, kreipkitės į redakciją tel.: (8 46) 411314, 420096, 411308 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

http://www.ve.lt


AKTUALIJOS

2

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Metų klaipėdiečio rinkimai: prasideda balsavimas Tradiciniai “Vakarų ekspreso” organizuojami Metų klaipėdiečio rinkimai persirito į antrąjį etapą - nuo šiandien galima balsuoti už devynis nominantus, kuriuos dienraščio skaitytojai dažniausiai siūlė pirmojo rinkimų etapo metu. Šiemetiniai rinkimai išsiskirs tuo, jog skaitytojai nusprendė, kad kiekvienoje kategorijoje (Garbės klaipėdiečio, Meniškos sielos ir Jaunojo talento) turi būti po vieną kandidatą, kurie jau turi tokių rinkimų patirties - buvo jiems nominuoti praeityje.

laimėjusią bronzos medalį. Trečias kandidatas į Jaunojo talento vardą Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos fortepijoninis trio, kurį sudaro Ieva ir Gabrielė Šiaudvytytės bei Anastasija Tarasova. Jis nominuotas už I vietas Tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse NOVA

iniciatyvą ir pasiryžimą išgelbėti burlaivį “Meridianas”. Trečias nominantas - Jurgis Aušra. 2010ųjų Metų klaipėdiečio rinkimuose jis irgi buvo nominuotas tai pačiai kategorijai. Tada - už pasiekimus vadovaujant bendrovei “Klaipėdos nafta”. Dabar, dienraščio ir portalo

Per tris savaites skaitytojai minėtoms kategorijoms pasiūlė beveik šešias dešimtis miestelėnų, kurie savo darbais keičia Klaipėdą į gerąją pusę, garsina ją mūsų šalyje ir pasaulyje. Ypač aktyviai buvo siūlomi kandidatai Meniškos sielos ir Jaunojo talento kategorijoms. Per savaitgalį suskaičiavus el. paštu ir kuponais pateiktus siūlymus paaiškėjo, kad į Jaunojo talento vardą, kaip ir pernai, vėl pretenduos tinklininkė Ieva Dumbauskaitė. Šįkart už tai, kad su partnere tapo pasaulio jaunimo iki 19 metų paplūdimio tinklinio čempione. Šioje nominacijoje bus galima balsuoti ir už Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos moksleivę Vytautę Mačiulskytę, Vašingtone vykusioje tarptautinėje mokinių chemijos olimpiadoje

MUSICA, tarptautiniame konkurse “Musica piano forte”, XII respublikiniame fortepijoninių ansamblių konkurse-festivalyje. Meniškos sielos nominacijai skaitytojai dažniausia siūlė į Klaipėdos meninį pasaulį įsiliejusį Valentiną Masalskį, Karklės festivalio organizatorius Marių Tumšį ir Mantą Kanišauską bei nekart jau nominuotą Vytautą Karčiauską. Šįkart - už skulptūrą, kuri Lietuvos meną reprezentavo pasaulinėje parodoje EXPO 2012. Balsavime dėl Garbės klaipėdiečio nominacijos, skaitytojų valia, dalyvaus Kazimieras Budrys (vienintelis klaipėdietis, Londono olimpiadoje nešęs olimpinę ugnį), verslininkai Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis, nominuoti už

www.VE.lt skaitytojų nuomone, jis šios nominacijos nusipelnė už tai, kad suorganizavo senųjų klaipėdiečių palaikų, rastų buvusios Šv. Jono bažnyčios teritorijoje ir ilgai nepagarbiai gulėjusių dėžėse, perlaidojimą. Išreikšti savo nuomonę ir atiduoti balsus už kandidatus galima dviem būdais - interneto portale www.VE.lt (skiltyje “Konkursai”) ir užpildžius kuponus, kurie bus publikuojami dienraštyje, bei atnešus juos į “Vakarų ekspreso” redakciją (M. Mažvydo al. 3, Klaipėda) arba įmestus į urną, esančią “Vakarų ekspreso” skyriuje “Akropolyje” (Taikos pr. 61, Vokiečių al., prie centrinio įėjimo). Balsuoti galima iki lapkričio 29 d. 12 val. “Vakarų ekspreso” informacija

šiandien KLAIPĖDOJE sportas

18 val.

Kūno kultūros ir rekreacijos centre (Dariaus ir Girėno g. 10) Lietuvos studentų krepšinio lygos rungtynės. Klaipėdos universitetas - Vilniaus universitetas.

ORų prognozė RUBRIKOS RĖMĖJAS +9 +7

Šiauliai

+8 +4

ORAI. Šiandien Klaipėdoje nepastoviai debesuota, galimas nedidelis lietus. Vėjas vakarų, pietvakarių, 6-10 m/sek. Oro temperatūra dieną - apie 9, naktį - apie 7 laipsnius šilumos.

+8 +4

+9 +3

Kaunas

Vilnius

+8 +2

Saulė teka 8 val. 6 min., leidžiasi 16 val. 33 min., dienos ilgumas 8 val. 27 min. Mėnuo - delčia. Zodiako ženklas - Skorpionas.

RYTOJ temperatūra dieną - apie 8, naktį bus apie 6 laipsnius šilumos. Debesuota su pragiedruliais. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5-7 m/sek. VANDENS temperatūra Baltijos jūroje ties Klaipėda - apie 8, Kuršių mariose - apie 6 laipsnius šilumos. Bangų aukštis jūroje - 2 m.

KALENDORIUS Lapkričio dvyliktoji, pirmadienis - 317-oji metų diena, iki metų pabaigos lieka 49 dienos.

DIENA Ožio diena.

VARDADIENIAI Savo vardadienius šiandien švenčia Alvė, Alvilas, Alvilė, Ašmantas, Irvaidas, Irvaidė, Irvainas, Irvainė, Irvyda, Irvydas, Kristinas, Renata, Teodoras.


aKTUaLiJOS

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

“Meridianas” bus atkurtas su žmonių pagalba Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Daugiau nuotraukų - www.ve.lt

s KELIONĖ. Tempiamą laivą stebėjo tūkstančiai miestiečių - tai tik patvirtino faktą, kad “Meridianas” Klaipėdos gyventojams yra itin svarbus simbolis. Ilgiau nei keturis dešimtmečius prie Danės krantinės stovėjęs laivas “Meridianas” vėl paliko šią vietą. Dabar - geram pusmečiui. Žadama, kad kai į ją grįš, laivas vėl bus atviras klaipėdiečiams jame, kaip ir senais laikais, veiks restoranas, taip pat muziejus.

Valdas PRYŠMANTAS valdas@ve.lt

Šeštadienį ryte Klaipėdos simboliu vadinama barkentina “Meridianas” išplukdyta į remonto vietą. Kad ji patektų į “Klaipėdos laivų remonto” doką, teko pakelti abu Danės tiltus - šio gana reto reginio ir plaukiančio “Meridiano” susirinko stebėti nemažas būrys

žmonių. Jie upės krantines apstojo nuo skverelio iki pat Danės žiočių. Dauguma klaipėdiečių padėjo laikyti prie laivo pritvirtintus lynus - tam, kad buksyro tempiamo “Meridiano” nepaveiktų srovės. Stebinčiųjų gausa tik patvirtino faktą, kad laivas miestiečiams yra itin brangus. Dokuose bus rekonstruotas kritinės būklės “Meridiano” korpusas, iki kitų metų vasaros laivas turėtų grįžti į įprastą vietą. Tuomet prasidės vidaus remonto ir kiti

darbai, o klaipėdiečiams ir miesto svečiams trapas į jį bus atidarytas 2014 m. pavasarį, teigė naujieji laivo labdaros ir paramos fondo valdytojai, verslininkai Aidas Kaveckis ir Aloyzas Kuzmarskis. Iki to laiko laive bus įrengta istorinė-pažintinė ekspozicija bei restoranas. Fondo valdytojai sakė į “Meridiano” remontą investuosiantys apie 2 mln. litų. Žmonių, kurie turi su barkentina susijusių autentiškų daiktų, verslininkai prašė jų nelaikyti namuose ir atnešti į Friedricho pasažą - visa tai bus panaudota atkuriant laivo interjerą bei įrengiant ekspoziciją. Daiktų bus laukiama nuo gruodžio 6-osios. Iki šiol “Meridianą” valdė 2001 m. jį už simbolinį litą įsigijęs juristas Artūras Žičkus, kuris ir įkūrė laivo paramos ir labdaros fondą. Kiek į jį surinkta pinigų, neaišku, tačiau per dešimtmetį laivo būklė tik blogėjo, paaiškėjo, kad fondas turi apie 200 tūkst. litų skolų, o jo valdytojas šį rudenį pareiškė, jog “Meridianą” reikia nuskandinti. Po šio skandalingo pareiškimo praėjus gerai savaitei, A. Kaveckis ir A. Kuzmarskis nutarė perimti fondo valdytojų pareigas. Dauguma šeštadienį ryte plaukiantį “Meridianą” stebėjusių klaipėdiečių tikėjosi, jog naujieji savininkai su barkentina elgsis padoriau ir šiuo miestui brangiu laivu pasirūpins tinkamai.

PadĖKa Klaipėdos jūrinio miesto simbolio burlaivio “Meridianas” paramos fondo vardu nuoširdžiai dėkojame visiems, suteikusiems pagalbą, prisidėjusiems prie sėkmingo laivo išplukdymo į remonto doką. Tik kruopštaus visų tarnybų ir institucijų pasiruošimo, susiklausymo, profesionalumo ir geranoriškumo dėka „Meridianas“ išplukdytas saugiai ir sklandžiai, be jokių incidentų. Asmeniškai už geranorišką pagalbą ir paramą dėkojame Klaipėdos miesto savivaldybei, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, Uosto kapitono tarnybai, Lietuvos saugios laivybos administracijai, Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, AB „Klaipėdos laivų remontas“, kompanijai „Gridin‘s Group“, UAB „Viadukas“, gelbėjimo katerio „Žaibas“, vilkikų „Bentis“, „Mūša“, įguloms, savanoriams, padėjusiems prilaikyti laivą virvėmis nuo abiejų Danės upės krantų, ir visiems klaipėdiečiams, taip šauniai palydėjusiems „Meridianą“ pro pakeltus Biržos ir Pilies tiltus remonto vietos link. Jausdami didelę miesto bendruomenės paramą ir palaikymą, įgyjame dar daugiau motyvacijos kuo greičiau suremontuoti „Meridianą“ ir atverti jį visuomenei. Su pagarba ir padėka Klaipėdos jūrinio miesto simbolio burlaivio “Meridianas” paramos fondo dalininkai Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis

3

dienOS PašTaS s Citata iš www.VE.lt. “Tik būkit geri, jei jau gelbėjat, gelbėkit iki galo, t. y. sutvarkykit jį taip, koks jis buvo - grąžinkite vairinę, buvusią laivagalyje, grąžinkite stiebų dalis ir pan. Jei tik palopysit ir grąžinsit, tai tada nekas”, - prašė Darius, perskaitęs straipsnį “Meridianas” išplaukė atgimti”.

s Gimė. Iki vakaro vakaro Klaipėdoje gimdė 11 moterų. Gimė po šešis

berniukus ir mergaites. Tarp kūdikėlių buvo mišri dvynukų porelė. Šeštadienį gimdė 12 gimdyvių. Pasaulį išvydo 7 mergaitės ir 5 berniukai.

s Mirė. Šeštadienį Klaipėdoje užregistruota Viačeslav Baliankin (g. 1965 m.) ir Emylio Nobaro (g. 1937 m.) mirtis. s Vakar Klaipėdoje iki 16.45 val. policija buvo gavusi 6 pranešimus apie nusikaltimus, greitosios pagalbos medikai kviesti 49 kartus. Gaisrininkams sekmadienis buvo ramus. s Talka.

Šeštadienį asociacija “Mano miestas - Klaipėda” žmones jau ketvirtą kartą pakvietė į tradicinę lapų grėbimo akciją. Šiemet miesto mylėtojai rinkosi ne į Skulptūrų parką, kaip įprasta, bet į skaverelį prie Danės, kuriame tos pačios asociacijos iniciatyva įrengta vaikų žaidimo aikštelė. “Iš viso lapus grėbė apie 30 žmonių, kasmet jų daugėja, būtų atėję daugiau - būtume neužtekę grėblių. Buvo ir asociacijos narių, ir miestiečių”, - sakė asociacijos prezidentas Tadas Šatkauskas. Talkininkai nugrėbė nemažą Danės skvero teritoriją.

s Šv. Martynas. Vakar, kai buvo švenčiama Šv. Martyno diena, Klaipėdos vokiečių bendrija surengė vaikų, nešusių šviečiančius žibintus, eiseną nuo Jono kalnelio iki Skulptūrų parko.

Daugiau nuotraukų - www.ve.lt

s Mušeika. Šeštadienį, apie 4 val. 20 min., Klaipėdoje, Taikos prospekte, policijos pareigūnams išskyrus muštynių dalyvius, vienas iš vyriškių trenkė į veidą policininkui. Pareigūnas dėl veido sumušimo gydomas ambulatoriškai. Įtariamasis 38 metų R. S. uždarytas į areštinę. s Teleloto Nr. 866. Keturi kampai (3 Lt): 43, 2, 59, 32, 45, 7, 12, 37,

57, 18, 35, 51, 3, 66, 73, 65, 26, 1, 17, 68, 19, 50, 23, 13, 11, 53, 24, 9, 25, 39, 8, 21, 38, 60, 4. Eilutė (3 Lt): 49, 61, 67, 74, 40. Įstrižainės (11 Lt): 52, 48, 36, 33, 47. Visa lentelė (55 859 Lt): 34, 6, 71, 20, 42. Papildomi prizai: “Citroen C3” - 0157282; “Hyundai i20” - 0275186; “Renault Thalia” - 0291278; pakvietimai į TV - 017*024, 025*333, 002*166.

s www.VE.lt klausimas. Savaitgalį skaitytojų klausėme, ar jie tiki, kad “Meridianas” kada nors vėl grįš į įprastą vietą Danės krantinėje. Tuo buvo įsitikinę 82,4 proc. atsakiusiųjų. Tokia perspektyva abejojo 14,8 proc., o 2,8 proc. neturėjo nuomonės.

TOPO CENTRAS – patikimiausias Jūsų pagalbininkas Netrukus Klaipėdoje duris atvers atsinaujinęs “Topo centras”. Tai didžiausia namų technikos ir elektronikos parduotuvė Lietuvoje. Patikimumas, platus pasirinkimas, naujovės, kokybė, visa tai, ko reikia - vienoje vietoje: tokį “Topo centrą” atpažįsta bei renkasi klientai visoje Lietuvoje. Čia kiekvieno žmogaus ir šeimos buitis tampa lengvesnė ir mielesnė: naujausias televizorius ar kompiuteris, išmanusis telefonas, moderni virtuvės technika ir dar daugybė dalykų, be kurių šiandien mes neįsivaizduojame savo kasdienybės. Kiekvienas ras čia tai, ko reikia šiuolaikiniam gyvenimui. 1995–aisiais, prieš beveik 18 metų, ši įmonė veiklą pradėjo Kaune. Vienoje 50 kv. metrų ploto parduotuvėje “Skalbimo mašinos” puikiai tilpo naujos idėjos ir siekis veržtis į rinką. Tad ši maža parduotuvė tapo šiandien plačiai žinomo ir mėgstamo lietuviško prekybos tinklo “Topo centras” užuomazga. Verslo iniciatorius Aurelijus Rusteika kartu su kolega tuo metu įžvelgė puikią nišą Lietuvos rin-

koje ir ši verslo idėja netrukus įgavo milžinišką pagreitį, nes atspindėjo kiekvienos Lietuvos šeimos poreikius - turėti lengvesnę, gražesnę ir jaukesnę buitį. Verslo pradžioje buvo siekiama užmegzti ryšius su žinomiausiais ir patikimais produktų gamintojais. Atkaklaus darbo bei geranoriško bendradarbiavimo dėka į Lietuvą keliavo žinomiausių prekės ženklų produkcija: “Gorenje”, “Ariston”, “Indesit”, “Bosch”, “Miele”, “Siemens”, “Beko”, “Electrolux”, o kiekvienais metais duris atverdavo nauja parduotuvė didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriose pirkėjai galėjo rinktis tai, kas geriausiai atlieptų jų gyvenimo būdą, įpročius ir norus. Po penkerių produktyvaus darbo metų bei sėkmingos partnerystės dėka “Topo centro” asortimentas plėtėsi - įsiklausius į klientų poreikius Lietuvoje atsirado garso bei vaizdo technikos prekių asortimentas. Pradėta importuoti žinomiausių - “Sony”,

JVC, LG, “Toshiba”, “Samsung”, “Kenwood”, “Philips” - ir kitų garsių gamintojų vaizdo ir garso aparatūrą. Kiek vėliau asortimentą papildė kompiuterinė ir fototechnika, mobilieji telefonai ir jų priedai. Net ir įnoringiausius pirkėjus stebino garsiausių gamintojų - “Canon”, “Nikon”, “Olympus”, “Fuji”, “Asus”, “Dell”, HP, “Toshiba”, “Nokia”, “Sony Ericson” - produkcija. Šiandien prekybos lyderis Lietuvoje “Topo centras” gali didžiuotis tu-

rintis ilgamečius, plačius ir patikimus ryšius su užsienio partneriais. Įžengęs į naują tūkstantmetį “Topo centras” jau turėjo dešimties parduotuvių tinklą visoje Lietuvoje, o netrukus jis tapo ir tarptautine kompanija. Pasak A. Rusteikos, tai buvo pirmoji lietuviška bendrovė, pradėjusi prekybą buities technika ir elektronika už Lietuvos ribų. 2002 m. Latvijoje, Rygos senamiestyje, buvo atidaryta didelė parduotuvė “Topo centrs”. Vėliau įmonių grupė drąsiai

plėtėsi ir atrado perspektyvias Rusijos ir Baltarusijos rinkas eksportui. 2003-2007 m. “Topo centras” Lietuvoje plėtėsi išties milžinišku greičiu - atnaujinti ir rekonstruoti prekybos centrai didžiuosiuose miestuose. Vadovaujantis principu “arčiau žmogaus”, viena po kitos atidarytos parduotuvės ir mažesniuose Lietuvos miestuose - Biržuose, Druskininkuose, Kėdainiuose, Mažeikiuose, Plungėje, Radviliškyje, Šilutėje, Telšiuose, Ukmergėje, Utenoje. Per 2003 metus buvo atidaryta net 15 “Topo centro” parduotuvių - tai intensyviausias plėtros etapas įmonės istorijoje. Šiandien Lietuvoje veikia 23 “Topo centro” parduotuvės. Dabar “Topo centras” - tai vieta, kur moderniausiose ekspozicijose pristatomos pasaulinės technologijų naujienos, demonstruojami novatoriški sprendimai. Tačiau svarbiausia – kiekvienas pirkėjas čia gali rasti tai, ko reikia jo kasdieniniam gyvenimui, tai, kas palengvins buitį, kas padės koja kojon žengti su kosmopolitinės kultūros ir informacijos srautu.


SPORTaS

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

5

PUSLaPiO RĖMĖJaS

“Dragūno” lygiosios Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionai Klaipėdos “Dragūno” rankininkai, po pertraukos grįžę į aikštelę, išvykoje lygiosiomis - 27:27 (12:13) - sužaidė su Vilniaus VHC “Šviesa” ekipa. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

s RUNGTYNIŲ DIDVYRIS. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis rezultatą išlygino “Dragūno” žaidėjas Benas Petreikis.

KOMenTaRaS

“Galėjome laimėti” Tadas Stankevičius, “Dragūno” žaidėjas Rezultatas tikrai atitinka rungtynių eigą. Ir mes, ir varžovai turėjom progų ir galėjom išplėšti pergalę. Pirmajame kėlinyje VHC “Šviesa” turėjo iniciatyvą savo rankose, antrajame kėlinyje mes perėmėme iniciatyvą, o lygus rezultatas atspindi tai, kad esame lygūs varžovai. Iš mūsų komandos šįkart gerai sužaidė Mindaugas Dumčius. O varžovų komandoje daug juodo darbo ir, svarbiausia, kad naudingo, atliko Vaidas Trainavičius.

“Fortūnos” ekipoje - amerikietė Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

Klaipėdos rankininkai paskutinę rungtynių minutę buvo persvėrę rezultatą savo naudai - 26:25, tačiau VHC “Šviesos” žaidėjai Vaidas Trainavičius ir Tomas Bernatavičius, pelnę po įvartį, išvedė savo komandą į priekį - 27:26. Paskutinėmis rungtynių sekundėmis rezultatą išlygino “Dragūno” žaidėjas Benas Petreikis. VHC “Šviesa” ekipos gretose išsiskyrė 8 įvarčius pelnęs V. Trainavičius, po 6 pridėjo T. Bernatavičius ir Mindaugas Sukackas (4 iš 7 m). “Dragūno” ekipoje rezultatyviausias buvo B. Petreikis, pelnęs 8 (3) įvarčius, 4 pridėjo Gražvydas Juška, po 3 - Jonas Truchanovičius, Karolis Stropus ir Tadas Stankevičius, po 2 - Darius Jasinskas ir Edvinas Vorobjovas, po 1 - Gediminas Vaitkus ir Mindaugas Dumčius. “Dragūnas” LRL turnyrinėje lentelėje su 11 taškų (5 pergalės, 1 lygiosios ir 1 pralaimėjimas) išliko pirmoje vietoje, o VHC “Šviesa” su 9 taškais (4 pergalės, 1 lygiosios, 2 pralaimėjimai) žengia antroje pozicijoje.

Klaipėdietis žibėjo Rusijoje Rusijoje vykusiame atvirajame Kaliningrado srities MMA čempionate, kuriame varžėsi per 100 dalyvių, žibėjo klaipėdietis Raimondas Zeniauskas. Šis Ernesto Slavinsko auklėtinis iškovojo bronzos medalį tarp mėgėjų.

K L A I P Ė D O S “ Fo rtūna” Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pirmenybėse namuose iškovojo dvi pergales paeiliui: 91:74 (38:11, 19:19, 17:21, 17:23) nugalėjo Šiaulių “Rūtą-Universitetą” ir 72:58 (24:12, 8:12, 23:17, 17:17) palaužė lygos debiutantes Vilniaus “Jaunuosiuos talentus”. “Fortūnos” komandoje (4/3) debiutavo 22-ejų metų 171 cm ūgio gynėja iš JAV Garkeiva Dženisė Kaunsil. Dvikovoje su šiaulietėmis ji pelnė 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Rungtynėse su vilnietėmis legionierė surinko 22 taškus. Pirmąjį LMKL čempionato ratą uostamiesčio merginos, treniruojamos Daliaus Ubarto, baigė turėdamos 4 pergales ir 3 pralaimėjimus. Jos LMKL turnyrinėje lentelėje tarp aštuonių ekipų žengia trečios.

Pergalė ir pralaimėjimas Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

KLAIPĖDOS “Naftos-Universiteto” krepšininkai penktadienį Marijampolėje rezultatu 83:100 (32:31. 14:24, 18:27, 19:18) nusileido Marijampolės “Sūduvos-Mantingos” ekipai, šeštadienį namuose 58:54 (11:13, 13:8, 13:19, 21:14) nugalėjo Joniškio “Delikatesą”.

“Ekranas” - Lietuvos čempionas PANEVĖŽIO “Ekranas” apgynė Lietuvos futbolo čempiono titulą. Paskutiniame, 26-ajame, A lygos čempionato ture sekmadienį panevėžiečiai svečiuose 2:0 (0:0) įveikė Pakruojo “Kruoją”. “Ekranas” per 36 rungtynes surinko 88 taškus. Antrąją vietą užėmė Vilniaus “Žalgiris”, surinkęs 87 taškus. Vilniečiai sekmadienį svečiuose 2:1 (2:1) įveikė septintąją vietą užėmusią Alytaus “Dainavą”. Trečiąją vietą užėmė Marijampolės “Sūduva”, surinkusi 70 taškų. Komandų rikiuotei įtakos nebeturėjusiose rungtynėse Gargždų “Banga” namuose 2:1 (0:1) įveikė Šiaulių “Šiaulius”. “Šiauliai” (55 tšk.) liko penkti, o “Banga” (47 tšk.) - šešta.

“Nevėžis” įveikė “Palangą”

LIETUVOS krepšinio lygos (LKL) čempionate penktadienį Kėdainių “Nevėžis” svečiuose 84:74 (21:16, 16:25, 21:21, 26:12) įveikė autsaiderę Palangos “Palangą”.

Paulius MATULEVIČIUS paulius@ve.lt

MMA braziliško džiudžitso kovos klubo “Lutador Klaipėda” kovotojas varžėsi tarp svorio iki 70 grupės atletų. Klaipėdietis jau pirmose dvikovose visus nustebino itin gražia kovos technika - dvi pirmąsias kovas baigė pirma laiko, vienoje iš jų vos per 17 sekundžių smaugimo veiksmu privertė pasiduoti šių varžybų favoritą iš Dagestano. Itin daug diskusijų sukėlė pusfinalio kova, kurioje klaipėdietis, visų nuostabai, abejotinu teisėjų sprendimu buvo pripažintas pralaimėtoju. Tai sukėlė daug žiūrovų šūksnių ir švilpimų. Nepatekęs į finalą, Raimondas kovojo dėl trečiosios vietos ir čia teisėjų sprendimu jau buvo pripažintas nugalėtoju. “Teisėjai ir vėl norėjo “pasistengti” su savo sprendimais, tačiau reikia padėkoti varžybų organizatoriui Jevgenijui Bochanui už sąžiningumą. Jis privertė teisėjus paskelbti Raimondą Zeniauską

šVieSLenTĖ

“Vakarų ekspreso” ir Eltos informacija

daugiau informacijos - www.ve.lt

s DUEtAs. Raimondas Zeniauskas (dešinėje) ir jo treneris Ernestas Slavinskas džiaugėsi Rusijoje iškovotu bronzos medaliu. trečios vietos laimėtoju”, - situaciją komentavo E. Slavinskas, kuris neseniai Klaipėdoje (Statybininkų pr. 2A, Eduardo Balsio menų gimnazijoje) atidarė naują MMA ir braziliško džiudžitso kovos klubą “Lutador Klaipėda”. Šis kovos klubas yra Rogerio Gracie’o Lietuvoje šeimos narys. “Lietuvoje lankęsis Rogeris Gracie’as, seminarų metu įvertinęs mūsų patirtį ir pasiruošimą, nutarė suteikti šiam klubui teisę vadintis garbingu savo akademijos vardu. Tai yra didelė garbė ir taip pat didelis įpareigojimas tęsti Graci’o šeimos mokymą ir laikytis aukščiausių mokymo standartų

prižiūrimiems pasaulinio lygio brazilų džiudžitso meistrų”, džiaugėsi E. Slavinskas. Patyręs treneris, kuris ir pats kaunasi kovos ringuose, E. Slavinskas į klubą priima naujus narius. “Laukiami ir pradedantys, ir patyrę sportininkai. Noriu pasidalinti savo patirtimi”, - teigė daugkartinis MMA tarptautinių turnyrų dalyvis ir nugalėtojas E. Slavinskas. Visi norintys lankyti užsiėmimus gali skambinti telefonu: 8 610 05301. Daugiau informacijos galima sužinoti apsilankius klubo interneto svetainėje: www.mmaklaipeda.lt.


6

AKTUALIJOS

Kaskart, kai Lietuvoje keičiasi valdžia, Klaipėdos uoste dirbančius žmones apima nerimas. Tačiau po šeštadieninio Konstitucinio Teismo sprendimo šiek tiek lengviau atsikvėpti galinčios ir valdžią formuoti ketinančios socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius “Vakarų ekspresui” tvirtina, kad uostamiesčiui itin nerimauti nereikėtų. Jo manymu, šiuo metu yra du pagrindiniai Lietuvos ekonomikos “garvežiai” – Vilnius ir Klaipėda, tad pastarajai valdžios dėmesio netrūks.

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Potencialus premjeras Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Tačiau A. Butkevičius neslepia, jog pokyčių bus, nes valstybinių įmonių valdymo politizavimą esą skatina dabartiniai įstatymai.

Pradėjo konservatoriai? Niekam ne paslaptis, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos valdymas yra itin politizuotas, tačiau kai kuriems jos vadovams pavyko išsilaikyti daugiau nei 4 metus. Pavyzdžiui, Valentinas Greičiūnas Uosto direkcijai vadovavo beveik 8 metus. Anot jo, madą politizuoti valstybės įmonių valdymą įvedė konservatoriai. 1999-aisiais jį iš pareigų atleido tuometinis susisiekimo ministras Rimantas Didžiokas.

ssSĄLYGA. Anot kai kurių buvusių Uosto direkcijos vadovų, uostas yra labai sudėtingas objektas, kurio darbas priklauso nuo Vyriausybės, susisiekimo ministro ir direkcijos vadovo bendro darbo ir supratimo. bė, kurioje susisiekimo ministro postas, tarkime, atiteks socialdemokratams, turiu liudijimų, kad vienas iš pirmųjų darbų būtų mano atleidimas. Tai normalu, dėl to nesipiktinu. Visada sakiau, kad

Politikas, atėjęs į ministeriją, siekia realizuoti savo tikslus. Gana dažnai būna, kad požiūriai į tuos tikslus skiriasi. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl keičiami vadovai Eligijus MASIULIS, susisiekimo ministras “Prisimenu, rašiau pareiškimą “Jums prašant prašau mane atleisti iš užimamų pareigų”, - juokavo V. Greičiūnas. Paklaustas, ar dabar dar eitų vadovauti Uosto direkcijai, jeigu būtų pasiūlyta, atsakė: “Ką jūs, aš dabar labai gerai jaučiuosi. Mano darbo stažas - 50 metų. Kiekvienas žmogus tegu tiek išdirba valstybės labui, tai bus labai gerai. Dabar tais dalykais aš sau galvos nebekvaršinu. Kaip žmogui, žinoma, įdomu, kaip čia viskas toliau klostysis.” Sigitas Dobilinskas Uosto direkcijai vadovavo 7 metus. Jam einant šias pareigas pasikeitė net trys ministrai. Liberalams atėjus į valdžią, nelaukė, kol paprašys išeiti, pats išėjo supratęs, kad neturės užtarimo Susisiekimo ministerijoje. “Uostas labai sudėtingas objektas. Jo darbas priklauso nuo Vyriausybės, ministro ir Uosto direkcijos vadovo bendro darbo ir supratimo. Be tarpusavio supratimo, nieko nebus”, - sakė S. Dobilinskas, pyktelėjęs dėl užduoto klausimo, ar grįžtų vėl vadovauti direkcijai, jeigu jam būtų pasiūlyta.

Būtų dar griežtesnis “Apsispręsti, ką darysiu, nebus lengva, nes, manau, situacija nebus vienareikšmė. Savižudis nesu. Jeigu bus formuojama Vyriausy-

savininkas turi turėti laisvas rankas elgtis su savo samdomais darbuotojais, šiuo atveju ir su manimi, kaip tinkamas. Žinoma, įdomu būtų sužinoti, koks būtų ministerijos motyvas atleisti mane iš darbo. Noriu dirbti uoste, bet suprantu, kad gali neleisti. Arba iš karto iškrapštys, kam aš pritariu, arba man likus darbas gali būti neįmanomas. Puikiai suprantu, kad tokio komforto kaip dabar niekada neturėsiu. Kiekvienam direktoriui linkiu turėti tokį ministerijos vadovų pasitikėjimą. Bet sutikčiau dirbti ir apsunkintomis sąlygomis. Galiu iš karto pasakyti, jeigu nuspręsčiau likti Uosto direkcijoje, daug ką daryčiau dar griežčiau”, - atviravo dabartinis Uosto direkcijos vadovas Eugenijus Gentvilas, pagal partijos sąrašą išrinktas į Seimą. Iš esmės tam, kad valstybės įmonių valdymas būtų politizuojamas, E. Gentvilas sako nepritariantis, tačiau, anot jo, pagal dabartinius įstatymus valdžia turi tokią teisę. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatyme aiškiai pasakyta, kad Uosto direkcijos valdybą sudaro keturi susisiekimo ministro paskirti Susisiekimo ministerijos pareigūnai, valstybės tarnautojai, o penktas yra įmonės generalinis direktorius. Pasikeitus ministerijos vadovui, jis gali sudaryti iš ministe-

rijos darbuotojų kitą valdybą. Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymas sako tą patį - valstybės įmonės valdybą sudaro ministerijos, kuri yra įsteigusi tą įmonę, ministro įsakymu paskirti ministerijos darbuotojai, valstybės tarnautojai. Taigi ir šis įstatymas taip pat numato politizavimą.

Kaita natūralus dalykas

AB “Smiltynės perkėla” direktorius Darius Butvydas, pakeitęs tuometinį bendrovės vadovą amžinatilsį Algimantą Žukauską, kuris pasisukus palankiems politiniams vėjams buvo pakeitęs Valerijų Kuznecovą, sako nenorįs burti iš kavos tirščių, kas bus toliau.

nebūdavo. Ir šiemet tikimasi tokių pačių rezultatų.

Kai išsiskiria požiūriai Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, paklaustas, kodėl kiekviena valdžia nori turėti savo žmones svarbiose valstybės įmonėse, atsakė: “Politikas, atėjęs į ministeriją, siekia realizuoti savo tikslus. Gana dažnai būna, kad požiūriai į tuos tikslus skiriasi. Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl keičiami vadovai. Mes padarėme daug pokyčių, tačiau buvo ir tokių vadovų, kurių nekeitėme. Pavyzdžiui, „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Stasys Dailydka liko. Jam buvo suformuluotos užduotys, jis jas įvykdė, tad nebuvo

Apsispręsti, ką darysiu, nebus lengva, nes, manau, situacija nebus vienareikšmė Eugenijus GENTVILAS, Uosto direkcijos generalinis direktorius Pagal Akcinių bendrovių įstatymą, skelbti konkursą valstybės valdomos bendrovės vadovui parinkti neprivaloma. Jis gali būti atleistas tiesiog bendrovės valdybos sprendimu. D. Butvydas prieš tapdamas „Smiltynės perkėla“ vadovu dalyvavo konkurse, nes taip buvo nusprendusi dabartinė bendrovės valdyba. Pasak D. Butvydo, atėjusio vadovauti valstybės bendrovei iš privataus verslo struktūros, vienareikšmiškai vertinti valstybės įmonių vadovų postų politizavimo nereikėtų. Ir privačių kompanijų akcininkai priima sprendimą keisti vadovą, ir tai esąs natūralus procesas. Šiuo metu “Smiltynės perkėlos” rezultatai tikrai neblogi, tad realaus preteksto keisti vadovą lyg ir nėra. Jau porą metų bendrovė moka valstybei dividendus po maždaug 1 mln. Lt, ko anksčiau

pagrindo jį atleisti. “Lietuvos jūrų laivininkystės” generalinis direktorius Vytautas Vismantas nebuvo pakeistas, jis išėjo pats.” Pasak ministro, Uosto direkcijos ir AB “Smiltynės perkėla” vadovai buvo pakeisti, nes kalbantis su jais tiesiog išsiskyrė požiūriai į įmonių veiklą ir tikslus. E. Masiulio manymu, jeigu įmonės dirba gerai, tai vadovus keisti nėra būtina. Tačiau kita vertus, anot jo, vadovų kaita nėra jau toks blogas dalykas - ne būtinai žmogus visą gyvenimą turi sėdėti vienoje vietoje, ypač jei pradeda nebepasiekti reikiamų

rezultatų. Susisiekimo ministras mano, kad vadovų pakeitimai tiek Uosto direkcijoje, tiek “Smiltynės perkėloje” pasitvirtino. Pastaroji pradėjo dirbti ir pelningiau, ir moderniau. Nors uosto rekordai ir priklauso nuo įmonių, kurios dirba uoste, darbo, tačiau ministras pasidžiaugė atsiradusiu bendradarbiavimu tarp įmonių, krovos terminalų ir Uosto direkcijos. Paklaustas, ką veiks netekęs ministro posto, E. Masiulis atsakė: “Jeigu reikės, esu nusiteikęs eiti į opoziciją. Manau, kad mes būsime stipri opozicija, turinti informacijos ir žinanti, kas valstybėje vyksta. Bet kokiu atveju dirbsiu kaip parlamentaras ir bandysiu įgyvendinti tas idėjas, kurias pristačiau ir klaipėdiečiams, ir visos Lietuvos žmonėms”, - sakė E. Masiulis. Jis nesiėmė prognozuoti, kas bus naujas susisiekimo ministras. “Manau, kad visi svarbiausi projektai Klaipėdos uoste - tokie kaip suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, būsimasis išorinis uostas ties Būtinge, taip pat didžiausi uoste vykdomi infrastruktūriniai projektai - tikrai nebus stabdomi, nes tai kainuotų labai daug laiko ir šiuo atveju susilpnintų mūsų uosto ir mūsų valstybės ekonomines pozicijas. Sieksiu, kad tie esminiai darbai, kurie pradėti daryti, būtų tęsiami ir užbaigti. Kalbant apie strateginius objektus, dėl jų tam tikri saugikliai yra sudėti. Vieni jų yra sutvirtinti įstatymais. Žinoma, įstatymus galima pakeisti, bet tai daryti nebūtų lengva”, - sakė E. Masiulis.

Prisimenu, rašiau pareiškimą “Jums prašant prašau mane atleisti iš užimamų pareigų” Valentinas GREIČIŪNAS, buvęs Uosto direkcijos vadovas


AKTUALIJOS

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

7

žada dėmesį Klaipėdai INTERVIU Ar per tuos ketverius metus, kai nedirbote vyriausybinio darbo, nenutolote nuo Klaipėdos uosto reikalų? - “Vakarų ekspresas” paklausė A. Butkevičiaus. Ne, visiškai nenutolau. Labai įdomu buvo įgyvendinti projektus Klaipėdoje. Tuo metu ypač daug dėmesio skyriau geležinkelio infrastruktūrai vystyti, tam, kad vagonai, skirti Klaipėdai, nestovėtų Vaidotuose, kad cisternos su degalais nebūtų miesto centre, ypač vasarą, ir neskleistų kvapų, kad geležinkelio stotis būtų plečiama kitur, paankstinau Jakų žiedo rekonstrukciją. Taip pat buvo įdomu įgyvendinti uosto plėtros projektus. Manau, kad ankstesnė mūsų Vyriausybė Klaipėdai skyrė didžiulį dėmesį. Pasikeitus politinei valdžiai jums teko palikti postą nespėjus įgyvendinti kai kurių projektų. Dabar, jeigu jūs būsite valdžioje, keisite ministrus, kurie irgi kažko nespėjo įgyvendinti. Koks bus pradėtų projektų likimas? Projektai niekada nesibaigia su vienos ar kitos Vyriausybės kadencija. Turi išlikti jų tęstinumas. Pakitus politinėms jėgoms, pasikeitus ministrams, gali būti kas nors patobulinta, pagerinta, jeigu buvo daromos kokios nors klaidos, tačiau valstybės valdymo

srityje labai svarbu supratimas, kad ankstesnės valdžios pradėti darbai, reikalingi Lietuvai ir jos žmonėms, turi būti tęsiami. Ar keisite tokių valstybės įmonių kaip Uosto direkcija, „Klaipėdos nafta“, “Smiltynės perkėla”, kurios yra gana svarbios Klaipėdos miestui, vadovus? Negaliu pasakyti. Dirbdamas ministerijose nežiūrėjau į jokius partiškumus, bet man reikėdavo, kad būtų pasiektas rezultatas. Mano požiūris į įmonių vadovus aiškus ir suprantamas - jeigu jų kompetencija leis susidoroti su jiems keliamais uždaviniais, jie dirbs toliau. Bet jeigu matysiu, kad žmonės yra parinkti pagal partiškumą ir neturi kompetencijos, savaime suprantama, jie nebevadovaus. Svarbiausias mano reikalavimas - kompetencija. Jums būnant susisiekimo ministru buvo kalbama, kad pigiausia ir geriausia statyti išorinį Klaipėdos uostą būtų ties Melnrage. Pasikeitus valdžiai paaiškėjo, kad geriausia vieta jam yra ties Būtinge. Ar šioje srityje ką nors keisite? Tokio sprendimo, kad būtinai ties Melnrage reikia statyti išorinį uostą, nebuvo. Mes labai daug diskutavome dėl japonų atliktos studijos, kuri siūlė tokį variantą, tačiau jokių investicijų į tai nebuvo

nukreipta ir nieko nebuvo pradėta daryti. Viskas vyko pokalbių lygiu. Dabar jau yra tam tikri žingsniai padaryti ir derinti su visuomene, su Klaipėdos miesto gyventojais. Beje, labai svarbu, kokią poziciją palaikys gyventojai. Nesu kategoriškas – niekada prieš gyventojų valią jokie projektai nebus įgyvendinami. Dabartinė valdžia pareikalavo, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija 50 procentų pernai metų pelno pervestų į valstybės biudžetą. Todėl Uosto direkcija atsisako įgyvendinti vadinamuosius socialinius miesto gyventojams svarbius projektus, pavyzdžiui, buvo sustabdyta valčių prieplaukos statyba. Jums būnant susisiekimo ministru buvo laikomasi pozicijos, kad Uosto direkcijos pajamos turi

būti skiriamos investicijoms. Ar neperžiūrėsite šitos nuostatos? Mes galvojome apie uosto infrastruktūros plėtrą, kai kurių socialinių projektų, susietų su Klaipėdos miesto gyventojais, įgyvendinimą. Jeigu uostas yra mieste, jis turi duoti kokią nors grąžą miesto žmonėms. Manau, kad šitas dabartinės Vyriausybės pasirinktas kelias yra visiškai neteisingas. Jeigu Vyriausybė per apmokestinimo sistemą paima daugiau lėšų iš tų institucijų, tai ji faktiškai stabdo jų plėtrą. Ekonominės plėtros požiūriu pasirinktas blogas kelias. Mes esame numatę artimiausiu metu sudaryti ekspertų grupę, kuri iki liepos 1-osios turėtų peržiūrėti visą mokesčių sistemą. Mano nuomone, mes grįšime prie ankstesnio varianto. Kokia jūsų pozicija dėl suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos Klaipėdoje. Ar ką nors keisite šiuo klausimu? Ne. Terminalas bus statomas taip, kaip yra numatyta. Tai vienas iš strateginių Lietuvos objektų. Ką ketinate daryti su„Lietuvos jūrų laivininkyste“, kurios pagrindinį akcijų paketą valdo Susisiekimo ministerija? Ar nežadate jos privatizuoti, skirti naują vadovą? Ne, ji tikrai nebus privatizuojama. O daugiau ką nors atsakyti man sunku, nes pastaruoju metu per

daug informacijos neturiu. Su jos vadovybe teko susitikti. Manau, iš viršaus tikrai nebus nuleistos kokios nors priemonės. Reikėtų susipažinti, su kokiomis problemomis ji susiduria pastaruoju metu, įsigilinti į jos situaciją. Pirmiausia bus atsižvelgta į ten dirbančių žmonių tikslus, reikalavimus. Jeigu būsite Lietuvos premjeras, kokį dėmesį skirsite Klaipėdos uostui? Kaip vertinate jo svarbą? Manau, kad šiuo metu yra du pagrindiniai Lietuvos ekonomikos “garvežiai” – Vilnius ir Klaipėda. Žinoma, reikėtų, kad vystytųsi ir kiti Lietuvos regionai, kad juose vyktų kapitalo koncentracija. Tačiau tie projektai, kurie artimiausiu metu yra numatyti įgyvendinti Klaipėdoje, bus tęsiami. Dar norėtųsi, kad Klaipėdos regionas labiau vystytųsi sveikatingumo, turizmo linkme. Šioje srityje turėtų būti stipriau dirbama su Palanga. Tai būtų paslaugų sfera, kuri Lietuvoje sukurtų daugiau darbo vietų. Puikiai suprantame, kad sveikatingumas, turizmas galėtų plėstis Druskininkuose, Birštone ir Palangoje pritraukiant ir investuotojus, ir turistus iš užsienio valstybių, o tai teigiamai atsilieptų ir Klaipėdos miesto paslaugų sferos plėtrai.

“Soscredit” - gelbėjimosi ratas prislėgus finansinei krizei Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Įkyrių įsiskolinimų prislėgti klaipėdiečiai džiaugiasi atradę bendrovę “Soscredit”, nes tai puikus gelbėjimosi ratas nesugebantiems susitvarkyti su užklupusia finansine krize. Bendrovė tiesiog padengia klientų skolas ir įmokas ilgam terminui išskaido taip, kad jos nebeslegia žmogaus pečių. Saulė ADOMAITYTĖ “Štai ką tik išnarpliojome vieno kliento problemų mazgą. Jis buvo iš įvairių bendrovių prisiskolinęs greitųjų kreditų ir jo mėnesinė įmoka siekė net 3 tūkst. litų. Netekęs vilties išsikapstyti žmogus kreipėsi į mūsų bendrovę. Suteikėme jam paskolą ir jis atsiskaitė su kreditoriais, o įmokas išskaidėme taip, kad per mėnesį jam tereikia mokėti 400 litų”, - pavyzdį pateikė bendrovės “Soscredit” atstovas Arūnas Janutėnas.

ssVISIEMS. “Paslaugas suteikiame visiems žmonėms, nepriklausomai nuo pajamų”, - teigia“Soscredit” atstovas Arūnas Janutėnas. Sostinėje bei Klaipėdoje filialus turinti bendrovė pagalbos ranką ištiesia ir tiems žmonėms, kurie savo jėgomis nebesugeba

padengti įsiskolinimų už komunalinius patarnavimus. Per ilgesnį laiko tarpą išskaidyti įsiskolinimai nebeatrodo taip grėsmingai ir leidžia žmogui atsitiesti. “Taip pat turime klientų, kuriems prireikia finansinės pagalbos, kai, pavyzdžiui, daugiabučių namų ūkį administruojanti bendrovė nusprendžia renovuoti namo stogą ar fasadą, o namo gyventojai neturi sukaupę reikiamos sumos”, - priminė bendrovės atstovas. Pagrindinis šios bendrovės skirtumas nuo kitų panašia veikla užsiimančių įmonių, kad bendrovė „Soscredit“, įgyvendindama atsakingo skolinimo principą, išsiaiškina, kokio dydžio įmoką žmogus per mėnesį gali sumokėti, kad ji nebūtų jam skausminga. Lietuviško kapitalo kredito įstaiga tenkina daugelį klientų finansinių poreikių: duoda paskolas už užstatą, taiko išperkamosios nuomos kreditus, taip pat gali suteikti ir greitąjį kreditą - pageidaujama suma gali atsirasti kliento sąskaitoje per 30 min., o greitiesiems kreditams iki 3 tūkst. litų nereikia jokio papildomo užstato ar kito asmens laidavimo. Didesnę paskolą už užstatą norintiems gauti klientams patogu tai, kad sprendimus apie suteikiamas paskolas bendrovės darbuotojai

ssNAUJA VIETA. “Soscredit” Klaipėdoje persikėlė į dar patogesnę vietą - dabar finansinę pagalbą teikianti bendrovė įsikūrė pačioje miesto širdyje, Naujojo Sodo g. 1. priima labai greitai - per 1-2 dienas. Daugeliui priimtina, jog kas mėnesį jie gali grąžinti tik palūkanas, o pačios paskolos grąžinimą galima atidėti net iki 3 metų. Toks modelis daugeliui padeda atsistoti ant kojų ir suteikia postūmį geresnei ateičiai. Atsižvelgiant į užstatyto nekilnojamojo turto amžių, paskirtį ir geografinę padėtį, paskola gali sudaryti iki 70 proc. užstatomo turto vertės. “Soscredit” padės ir tiems, kurie svajoja įsigyti nekilnojamąjį turtą.Tereikia pasinaudoti siūloma išperkamosios nuomos paslauga

- tai turto įsigijimo finansavimo metodas, kai “Soscredit” nuperka kliento pageidaujamą nekilnojamąjį turtą ir leidžia klientui juo naudotis, o klientas moka mėnesines įmokas už paslaugą. Sumokėjus visą turto kainą ir apskaičiuotas palūkanas, turto nuosavybė pereina klientui. Lizingas patrauklus tuo, kad nereikia papildomo užstato, nes garantas yra pats turtas. “Soscredit” ištiesia pagalbos ranką ir verslui, prioritetą suteikdamas teikiamam užstatui, o ne įmonės finansiniams rodikliams.

“Neturime jokių šablonų. Į mūsų bendrovę gali kreiptis kiekvienas, kuriam reikia finansinės pagalbos. Dirbame labai lanksčiai ir kiekvienam pagal poreikius bei galimybes randame tinkamiausią variantą”, - patikino A. Janutėnas.

“Soscredit” ieškokite: Naujojo Sodo g. 1, Klaipėda (Klaipėdos viešbutis, 1 aukštas) Tel. 8 650 33238 El. p. Klaipeda@soscredit.lt www.soscredit.lt


daugiau naujienų apie automobilius - www.ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai

8

Pirmadienis 2012 11 12

Savaitinis dienraščio “Vakarų ekspresas” priedas. Sudarytojas Tomas Gukauskas, tomas@ve.lt

Pasidavė Japonijos kompanija “Suzuki Motors” pranešė nebepardavinėsianti automobilių JAV, nes jai sunkiai sekasi varžytis su konkurentais.

27

Skaičius

Rekordas

Tiek litrų darbo tūrio variklį turi inžinieriaus Bobo Peterseno sukurtas “Bentley Meteor” modelis, kurį dabar galima įsigyti aukcione už 500 000 svarų.

JAV patobulintas 1 700 AG “Ford GT” modelis pasiekė 455,818 km/h greitį ir tapo greičiausiu keliams skirtu automobiliu pasaulyje.

Nauji padangų pirkimo įpročiai diegiami su lipdukais

N

KOMenTaRaS

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

uo lapkričio 1-osios vairuotojų, perkančių naujas padangas, dėmesį atkreipia viena naujovė - lipdukas, panašus į tuos, kuriuos esame įpratę matyti ant, pavyzdžiui, parduodamų šaldytuvų ar kitų buities prietaisų.

“Padangų kainoms įtakos neturės” Ričardas TAMAŠAUSKAS, “Klaipėdos Melgos” pardavimo vadovas

Tomas GUKAUSKAS tomas@ve.lt

Tiesa, naujas padangas ženklinantys lipdukai žymi ne energijos klasę - iš jų vairuotojai gali sužinoti tris padangos parametrus, į kuriuos anksčiau galbūt visiškai nekreipė dėmesio. Remiantis naująja tvarka, nuo šiol ant visų naujų Europos Są-

s tAUpUMAs. Padangoms tenka - proc. viso transporto priemonės sunaudojamų degalų kiekio, todėl pasipriešinimo riedėjimui parametras turi didelės reikšmės taupant kurą. Teigiama, kad degalus taupančios padangos yra ekonomiškos - esą sutaupyto kuro kaina visiškai kompensuos ir net viršys didesnę padangų kainą, kurią lems didesnės gamybos sąnaudos. jungoje parduodamų padangų privaloma tvarka atsirado nauji indeksai - jos turi būti paženklintos pasipriešinimo riedėjimui (degalų taupumo), sukibimo su šlapiu keliu ir triukšmo lygio duomenimis. Toks reikalavimas įsigaliojo lengvųjų automobilių, lengvųjų komercinių transporto priemonių, sunkiasvorių sunkvežimių, tolimojo susisiekimo ir miesto autobusų padangoms, pagamintoms nuo 2012 metų liepos 1 dienos. Šio dar 2009 m. Europos Parlamente (EP) priimto reglamento autorių teigimu, taip siekiama vartotojams suteikti daugiau informacijos saugumo ir aplinkosaugos

LiPdUKaS Gamintojai ir importuotojai turi naudoti standartizuotos formos informacinį lipduką. Jame yra informacija apie pasipriešinimo riedėjimui (degalų taupumo) klasę, sukibimo su šlapia danga klasę ir skleidžiamo triukšmo lygį. Informacija etiketėje pateikiama piktogramomis, kad jos nereikėtų versti į skirtingų ES šalių kalbas.

temomis. Be to, anot jų, šiuo pasiūlymu siekiama skatinti, kad rinkai būtų tiekiama daugiau degalus taupančių padangų. Esą etiketėje pateikta informacija apie padangų savybes padės vartotojams pasirinkti saugesnes, mažiau triukšmo keliančias ir tausesnes padangas. “Padangų savybes lemia daug tarpusavyje susijusių parametrų. Gerinant vieną parametrą, pvz., mažinant pasipriešinimą riedėjimui, galima neigiamai paveikti kitą parametrą, tokį kaip sukibimas su šlapia danga, o bandant gerinti pastarąjį galima neigiamai paveikti skleidžiamo triukšmo lygį. Naujuoju reglamentu siekiama skatinti padangų gamintojus kuo labiau gerinti visus šiuos parametrus”, teigė idėjos autoriai. Manoma, kad dėl naujojo ženklinimo padangų kainos neturėtų padidėti - esą pigios padangos vis dar bus tiekiamos rinkai; vienintelis skirtumas - vartotojams bus

Kam reikalinga naujoji tvarka? Manau, atsiradus jai nebebus galima pardavinėti visiškai nekokybiškų padangų, kurios neatitinka net žemiausių ženklinimo kriterijų. Vis dėlto mums, kaip pardavėjams, ji labai didelės įtakos tikriausiai neturės, nes naujasis ženklinimas apima tik 3 charakteristikas, o padanga jų turi keliasdešimt. Aišku, parduodant padangas turėsime galimybę lengviau argumentuoti siūlomo produkto pranašumus, nes visi trys parametrai vasarą labai svarbūs. Kalbant apie pirkėjus galiu pasakyti, kad kol kas dar ne visi žino apie naująją tvarką. Vidutinis pirkėjas juk neperka padangų kas metus, taigi, manau, prireiks kelerių metų, kol šis ženklinimas taps plačiai žinomas. Be to, Lietuvoje du trečdalius padangų rinkos sudaro žieminės padangos, o joms tie trys parametrai nėra labai aktualūs. Dygliuotoms padangoms naujasis ženklinimas apskritai neprivalomas.

O ar tie lipdukai privers padangų gamintojus tobulinti savo produkciją? Lyderiaujantys gamintojai ir iki šiol labai aktyviai tobulindavo savo padangas. Jie nesiorientuoja tik į šias tris reikšmes ir kažin ar aukos kitas padangų charakteristikas vardan šių trijų rodiklių. Na, bet prie bendro visų gamintojų produkcijos tobulėjimo ši tvarka turėtų prisidėti. Žinomi, seniai rinkoje esantys padangų gamintojai ir taip atlieka labai rimtus savo produkcijos testus, taigi šių 3 privalomų nurodyti parametrų įvedimas padangos kainai įtakos neturės. Padidėti gali nebent pigių padangų kaina, nes jų gamintojai turės įsirengti testavimo bazes, kad galėtų išmatuoti tas charakteristikas.

teikiama objektyvi informacija apie padangų parametrus, kad konkurencija būtų susijusi ne tik su kainomis. Be lipdukų reikalavimo, EP nu-

matė, jog informacija apie padangų klasę turės būti pateikiama ir gamintojų reklaminiuose techniniuose dokumentuose bei internete, taip pat pardavimo sąskaitoje.

Milžinų soste - vėl permainos Didžiausių pasaulio automobilių gamintojų pakyloje - vėl permainos: lyderio vardą susigrąžino “Toyota”. Japonų koncernas iš pirmos pozicijos į antrą išstūmė pagrindinį konkurentą - JAV milžiną “General Motors” (GM). “Toyota Motor Corp.” pardavimas visame pasaulyje trečiąjį šių metų ketvirtį padidėjo 18 proc. dėl išaugusios sedano “Camry” ir hibridinio “Prius” modelio paklausos Jungtinėse Valstijose. Praėjusiame ketvirtyje “Toyota” par-

davė 2,43 mln. lengvųjų ir krovininių automobilių (įskaitant “Hino Motors Ltd.” ir “Daihatsu Motor Co.” produkciją). Tuo pačiu periodu pernai parduota 2,06 mln. automobilių. Iš viso šiemet nuo metų pradžios japonų koncerno pardavimas išaugo 28 proc. - iki 7,4 mln. egzempliorių (rugsėjo 30-osios duomenys). O štai GM per tris šių metų ketvirčius pardavė 2,28 mln. automobilių, metų rezultatas (iki spalio) siekia 6,95 mln. automobilių. Trečiojo ketvirčio prieaugis - vos 1,8 proc.

Dar vienas trejetuko narys - “Volkswagen Group” - šiemet iki spalio buvo pardavęs 6,9 mln. automobilių (+11 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai). Trečiojo ketvirčio prieaugis - 13 proc. (2,3 mln.). Analitikai pripažįsta metų pradžioje nesitikėję, kad “Toyota”, patyrusi daug nuostolių bei veiklos problemų dėl pernai kovą Japoniją nusiaubusio žemės drebėjimo ir cunamio, taip greitai atsigaus. 2011-aisiais japonų koncernas buvo tik trečias - po GM ir “Volkswagen”. Tiesa, rugsėjį koją šiemet 75 metų jubilie-

jų švenčiančiam gamintojui pakišo Tokijo konfliktas su Pekinu dėl Senkaku (Diaoyu) salų, kuomet Kinijoje kilus antijaponiškiems protestams “Toyota” pardavimas krito net 49 proc. Čia III metų ketvirtį parduota 197 700 tojotų, arba 23 proc., mažiau nei analogišku laikotarpiu pernai. Šiais metais “Toyota” tikisi parduoti 10,05 mln. naujų automobilių, arba 4 proc. daugiau nei rekordiniais 2007-aisiais (9,37 mln.). “Autosalono” informacija


AUTOSALONAS

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Kas

EPA-ELTA nuotr.

yra gamtos stichijos ir koks jų poveikis tokiam sudėtingam procesui, kaip automobilių gamyba, geriausiai galėtų paaiškinti nuo žemės drebėjimo ir cunamio pernai kovą nukentėjusių Japonijos koncernų atstovai. O šįkart pati gamta pamoką pateikė ir amerikiečiams. Kristijonas BAUKYS Uraganas “Sandy”, su liūtimis ir galingu vėju užpraėjusią savaitę praūžęs pro rytinę JAV pakrantę, smogė Naujojo Džersio valstijai ir Niujorko miestui. Pastarajame vandens lygis pasiekė rekordinį lygį, buvo apsemti automobiliai, požeminės perėjos, didžioji Manheteno dalis liko be elektros energijos. Buvo užlieta ir didžioji Atlantik Sičio miesto dalis. “Sandy” vien tik Niujorke nusinešė 42 žmonių gyvybes. 15oje nukentėjusių JAV valstijų ir Kanadoje žuvo per šimtą žmonių. Stichija padarė iki 50 mlrd. dolerių nuostolių.

Dėl degalų - chaosas Dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų beveik 7,1 mln. rytinės JAV dalies gyventojų buvo likę be elektros.

“Sandy”

Kalifornijos valstijoje - įsikūrusi kompanija “Fisker”. Niuarko uoste sudegė 16 naujų hibridinių “Fisker Karma” modelių, kainuojančių nuo 103 tūkst. dolerių. Iš pradžių buvo užtvindyta aikštelė, kurioje stovėjo šie automobiliai. Pirminiais duomenimis, vandeniui patekus į hibridinę vienos mašinos jėgainę, įvyko trumpas elektros jungimasis ir dėl jo kilo gaisras. Tiesa, kol kas tiksliai nėra žinoma, dėl ko kilo gaisras. Gali būti, jog kaltas sūrus jūros vanduo, veikęs kaip laidininkas ir sukėlęs trumpąjį jungimąsi baterijose. “Fisker Karma” turi du elektros variklius, sukančius mašinos ra-

nepamiršo ir automobilių pramonės žmonių bergždžiai laukė benzinvežių. Kaimyninėje Naujojo Džersio valstijoje buvo uždaryta keturi penktadaliai degalinių. Gubernatorius Chrisas Christie’is nurodė kai kuriuose regionuose normuoti benziną. Lyginėmis mėnesio dienomis kuro gali prisipildyti tik automobiliai, kurių paskutinis valstybinio numerio skaičius yra lyginis. Nelyginėmis dienomis į eilę stoja automobiliai, kurių paskutinis numeris yra nelyginis, nurodė gubernatorius. Kai kurie vairuotojai pasakojo laukę aštuonias valandas, kad galėtų įsipilti degalų.

Užsidarė salonai

Turint omenyje tai, kad amerikiečiai - tauta, negalinti išsiversti be savo transporto, reikia tik įsivaizduoti, kokie išbandymai teko vairuotojams - tiems, kurių automobiliai per stichijos šėlsmą liko sveiki. Visų pirma chaosą sukėlė degalų trūkumas. Pavyzdžiui, daugiamilijoniniame Niujorke buvo uždaryta daugiau nei trečdalis degalinių. Kad būtų sušvelnintas benzino trūkumas, penkiose vietose nuspręsta nemokamai dalyti benziną, tačiau šimtai susirinkusių

9

“Minusinės” prognozės numatomos ir rytinėje pakrantėje dirbantiems naujų automobilių pardavėjams. Visų pirma todėl, kad daugelis jų dar prieš uraganą skubėjo išvežti nespėtas parduotas mašinas toliau į žemyną, į aukščiau esančias teritorijas. Verta pažymėti, jog “Sandy” palietė regionus, užtikrinančius

net 30 proc. JAV naujų automobilių pardavimo rinkos. Niujorko automobilių pardavėjų asociacijos duomenimis, net 60 proc. pardavimo salonų iš 886 liko uždaryti po uragano praėjus savaitei. Naujajame Džersyje neveikė 400 autosalonų iš 463. Kai kuriuos iš jų “Sandy” nusiaubė tiesiogine to žodžio prasme. Maža to, spėjama, kad dėl infrastruktūros pažeidimų uostuose gali sutrikti ir naujų automobilių tiekimas iš Europos. Visų pirma tai pasakytina apie importuojamus BMW, “Mercedes-Benz” ir “Volkswagen” markių modelius.

Naikino naujas mašinas Uraganas fiziškai pažeidė net daugiau nei 15 tūkst. naujų automobilių, paruoštų parduoti. Sunaikinta per 6 tūkst. “Nissan” ir “Infiniti” modelių - jie, pasak “Nissan Motor Co.” atstovų, jau nebetinkami parduoti. Niuarko uoste (Naujasis Džersis) nukentėjo apie 4 tūkst. naujų “Toyota” bei “Lexus” modelių, pažeista tiek pat neparduotų “Honda” ir “Acura” egzempliorių.

“Chrysler” prarado apie 750 naujų modelių, “Hyundai” - 400, “Kia” - maždaug 200. “General Motors” ir “Ford” nuostoliai dar nežinomi. Tiesa, žvelgiant į priekį, pardavėjams “Sandy” galėjo atpūsti ir gerų naujienų. Skaičiuojama, jog šėlstant stichijai nepataisomai sugadinta ne mažiau 200 000 naudojamų automobilių, tad jų savininkai greičiausiai ieškos naujų. Jų sulaukti pardavimo salonuose tikimasi jau gruodį.

tus, ir benzininį motorą, tačiau šis skirtas tik įkrauti ličio jonų akumuliatorius. Šiaip ar taip, tai greičiausiai taps dar vienu smūgiu “Karma” modelio reputacijai - jau anksčiau JAV žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų apie atvejus, kuomet kildavo gaisrai šiame hibride. Dėl to net dukart teko atšaukti kelis tūkstančius šio modelio egzempliorių.

Sudegė hibridai Beje, keturių kompanijų - “Mercedes-Benz”, BMW, “Volvo” ir “Subaru” pagrindinės būstinės Šiaurės Amerikoje įsikūrusios būtent Naujojo Džersio valstijoje, tad dėl elektros tiekimo problemų sutriko ir jų veikla. Dėl “Sandy” koncernui “General Motors” kelioms dienoms teko stabdyti dviejų gamyklų Merilendo valstijoje konvejerius. Tačiau bene didžiausius “momentinius” nuostolius patyrė visai kitoje JAV pakrantėje - vakarinėje

Iš viso per uraganą Niuarke “Fisker” neteko net 338 “karmų”, nuostolius kompanija vertina 34,8 mln. dolerių. Beje, per uraganą tame pačiame uoste nukentėjo ir trys hibridiniai “Toyota Prius” modeliai - vienas jų sudegė visiškai, kiti buvo pažeisti ugnies.

ss16 hibridinių “Fisker Karma” modelių sudegė aikštelę uoste užliejus jūros vandeniui.

Amerikiečiams Europoje nebepatinka Jungtinių Valstijų automobilių pramonės gigantams “Ford” ir “General Motors” (GM) žodis “Europa” jau tapo keiksmažodžiu. Tiesa, į savo verslo vystymo perspektyvą Senajame žemyne šie koncernai žvelgia skirtingai. Remiantis trečiojo šių metų ketvirčio rezultatais, GM nuostoliai Europoje siekia 478 mln. dolerių (pernai tuo pačiu metu - 292 mln.). Manoma, kad iš viso 2012-aisiais šis automobilių pramonės milžinas Senajame žemyne patirs 1,5-1,8 mlrd. dolerių nuostolius. “Ford” darbo rezultatai panašūs - šiemet trečiąjį ketvirtį užfiksuoti 468 mln. dolerių nuostoliai (pernai - 306 mln.). Paskutinių dvejų metų prognozės - beveik 3 mlrd. dolerių. Abu šiuos gamintojus “į pliusą” traukia tik gerėjantys pardavimo Šiaurės Amerikoje rezultatai. Pavyzdžiui, “Ford” gimtojoje rinkoje šiemet fiksuoja didžiausią pelną

nuo 2000 metų. Vis dėlto abiejų gamintojų vizijos, susijusios su Europa, skirtingos. “Mūsų koncerno rodikliai Europoje atspindi nepalankius rinkai faktorius, tarp kurių - ir žemiausi per beveik 20 metų naujų automobilių pardavimo rezultatai”, - pareiškė “Ford” atstovai ir pranešė apie ketinimus Europoje uždaryti tris savo gamyklas. Amerikiečiai ketina iki 2014 m. pabaigos uždaryti savo gamyklą Belgijos Genko mieste, o modelių “Mondeo”, S-MAX ir “Galaxy” gamybą perkelti į Ispanijos Valensiją tikėdamiesi sumažinti nuostolius, patiriamus dėl sumažėjusių par-

“Reuters” nuotr.

davimo apimčių. Genkui, kur gyvena kiek daugiau nei 60 tūkst. žmonių, GM gamykla yra viena pagrindinių darbdavių. Pačioje įmonėje darbuojasi 4,3 tūkst. žmonių. Be to, “Ford” paskelbė apie savo planus kitąmet uždaryti ir dvi įmones Didžiojoje Britanijoje bei atleisti

mažiausiai 1,3 tūkst. darbuotojų. Ketinama uždaryti Sautamptono ir Dagenhamo gamyklas ir “Transit” mikroautobusų gamybą perkelti į Turkiją. Profsąjungos atstovo teigimu, uždarius vien šias dvi įmones gali būti atleista mažiausiai 2 tūkst. darbuotojų. Tuo metu GM, nuo 1999 metų Europoje jau praradusio 16,8 mlrd. dolerių, pareiškimai - ne tokie drastiški. Koncerno finansų direktorius Danielis Ammannas viliasi, kad ateinančiais metais padėtis Europoje pasikeis, o po dvejų metų GM šioje rinkoje sugrįš į pelno kelią. Lyg patvirtindami tokias viltis, amerikiečiai atsisako parduoti pagrindinį nuostolių šaltinį - kompaniją “Opel”. Šios viltys siejamos ir su neseniai sudarytu aljansu su Prancūzijos koncernu “PSA Peugeot Citroen”, kuriam, beje, Prancūzijos vyriausybė, papiktindama

kitus gamintojus, pažadėjo skirti net 7 mlrd. eurų pagalbą. Tiesa, dar anksčiau GM buvo pranešęs apie ketinimus iki 2016 metų uždaryti “Opel” gamyklą Bochume (Vokietija). Tačiau kartu paskelbtas planas “Drive Opel 2022”, remiantis kuriuo iki tų pačių 2016-ųjų ketinama rinkai pasiūlyti 23 naujus “Opel” modelius ir tapti antru pagal pardavimus gamintoju Europoje. “Ford” patys yra savo likimo kalviai Europoje, o GM ateitį bando dalintis su PSA, o tai su laiku bus vis labiau ir labiau komplikuota. Geriau skaudžiai viską pabaigti nei leistis į agoniją”, - taip skirtingas dviejų gigantų taktikas apibūdino automobilių pramonės ekspertai. Kurio - “Ford” ar GM - kelias buvo teisingesnis? Palaukime, ir pamatysime. “Autosalono” informacija


10

šią SaVaiTę

ANTRADIENIS, LAPKRIČIO 13 D.

s Klaipėdos koncertų

salės (Šaulių

g. 36) I a. fojė 18 val. koncertas “Kartu”, atlieka Agnė Doveikaitė-Rubinė (smuikas) ir Danielius Rubinas (kontrabosas). Programoje: N. Paganini, R. Kreutzer, R. Gliere, F. Proto, T. Žukausko kūriniai. Agnė ir Danielius baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Šiuo metu abu muzikuoja Gidono Kremerio vadovaujamame orkestre “Kremerata Baltica”, kuriame ne kartą pasirodė ir kaip solistai. Jų duetas “Kartu” (“Together”) gyvuoja nuo 2007 m.

s Klaipėdos “Švyturio” arenoje (Dubysos g. 10) 18.30 val. Auksinis Sankt Peterburgo cirkas. Progra-

moje - Afrikos akrobatų grupė, aštuoni Afrikos liūtai, gigantiški Nilo krokodilai ir Misisipės aligatoriai, be apsaugos dirbantys oro akrobatai, klounai, įspūdingas lazerių šou, šokėjos su užburiančiais šokančių švieselių kostiumais... ir tai dar ne viskas! Cirko pasirodymas vyks ir trečiadienį, lapkričio 14 d.

daugiau laisvalaikio skaitinių - www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis

Dienraščio “Vakarų ekspresas” laisvalaikio priedas. Sudarytoja Irma STASIULIENĖ, el. p. irma@ve.

KLAIPĖDOJE

TEATRAS KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS Žvejų rūmai, Taikos pr. 70. Bilietai parduodami Žvejų rūmų Dramos teatro kasoje II-VI 10-18 val., VII 2 val. iki spektaklio. Inf. ir bilietų rezervavimas tel. 8 (46) 314453, www.kldteatras.lt ir www.bilietupasaulis.lt

vaidiname Goldonį”, rež. G. Tuminaitė.

Danės g. 19, tel. (8 46) 397402, 397404, 397413, www.klaipedosmuzikinis.lt

16 d. 18.30 val. Z. Liepinš opera-melodrama “Paryžiaus katedra”. 17 d. 18.30 val. P. Abraham operetė “Balius Savojoje”. 18 d. 12 val. Kolonų salėje premjera - spektaklis vaikams (iki 4 metų) “Verpalų pasakos”. 24 d. 18.30 val. premjera - šokio ir muzikos šou “Pilna’tis”. 25 d. 13 val. A. Kučinsko opera vaikams “Bulvinė pasaka”.

s “Švyturio menų doke”

(Naujoji Uosto g. 3) 19 val. teatro renginių serija “Teatro elingas”: Memelio teatro mados ir šokio spektaklis “Geroji ir išvirkščioji pusės” pagal Roisin Murphy muziką, rež. Rūta Bunikytė, choreogr. Karolis Barčius, kostiumų dizainerė Gretė Petkevičiūtė, šoka R. Želnytė, J. Milčienė, A. Zenčius, M. Žilinskas, K. Makauskas. Šou ašis unikali airių dainininkės R. Murphy, išgarsėjusios su elektroninės muzikos projektu “Moloko” ir sėkmingai plėtojančios solinę karjerą, savita kūrybinė bei gyvenimiška pozicija.

PENKTADIENIS, LAPKRIČIO 16 D.

s Klaipėdos koncertų salėje 18 val. koncertų ciklas “Jaunieji Rusijos talentai”: Aleksandras Rammas

(violončelė), Vitalijus Vatulia (saksofonas), Marina Jachlakova (fortepijonas). Programoje: F. Liszt, A. Scriabin, P. Tchaikovsky - M. Pletnev, S. Rachmaninov, B. Martinu kūriniai. Jaunieji Rusijos talentai - vieni ryškiausių savo kartos klasikinės muzikos atstovų, žinių besisemiantys geriausiose Rusijos aukštosiose mokyklose, laurus pelnę daugelyje tarptautinių konkursų.

s Kultūros centre Žvejų rūmuose

18 val. šiuolaikinio šokio festivalis “Naujasis arabeskas”. Pantomimos teatro “A” judesio spektaklis “Jaunystė, branda, senatvė, mirtis”, rež. Aleksas Mažonas. Spektaklyje kalbama apie kiekvieno žmogaus kelią. Visas ilgas žmogaus gyvenimo intervalas sukoncentruotas istorijoje, įprasmintoje keturių etapų - jaunystės, brandos, senatvės ir mirties...

s Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre

(Danės g. 19) 18.30 val. Z. Liepinio operamelodrama “Paryžiaus katedra”, rež. Ramūnas Kaubrys. “Paryžiaus katedros” sėkmę lėmė ne tik originali ir patraukli muzikinė operos kalba, bet ir vieno žymiausių XIX a. prancūzų romantikų V. Hugo romano šlovė. Jaudinamas pasakojimas apie pasaulyje bei asmenybėje esančias priešybes: grožį ir bjaurumą, gėrį ir blogį, dieviškąjį ir žvėriškąjį pradus, įtaigi režisūra, nuoširdi artistų vaidyba sukrečia kiekvieną.

s “Švyturio menų doke” 18 val. teatro renginių serija “Teatro elingas”. Klaipėdos jaunimo teatro vakaras:

spektaklis “Žinia”, misterija “Už linijos”, rež. Valentinas Masalskis, vaidina L. Akstinaitė, V. Bačianskas, J. Burakaitė, M. Intaitė, N. Krunglevičiūtė, K. Kontenytė, V.Kvedaravičiūtė, R. Latvėnaitė, J. Leinartaitė ir kt. “Žinia” - veržlumu trykštantis šaukinys. Skudučiai, savadarbiai būgnai, kūno perkusija, ritmas ir dainos įkrauna kiekvieną žiūrovą jaunatviškos energijos. “Už linijos” scenoje kuriamas ritualas, kuriame pirmykščių misterijų principu siekiama atkartoti pasaulio cikliškumą.

13, 14 d. 18.30 val. Didysis Sankt Peterburgo “Chinizeli” cirkas. 20 d. 20 val. Valerijaus Meladzės koncertas. 24 d. 19 val. ledo šou “Big City Lights”.

“ŠVYTURIO MENŲ DOKAS” Naujoji Uosto g. 3

18 d. 18 val. C. Goldoni “Mirandolina, arba Šiandien

KLAIPĖDOS VALSTYBINIS MUZIKINIS TEATRAS

KETVIRTADIENIS, LAPKRIČIO 15 D.

“ŠVYTURIO” ARENA Dubysos g. 10, www.svyturioarena.lt

KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS Vežėjų g. 4, tel. 239932, www.klaipedosleliuteatras.lt

17, 18, 25 d. 12 val. premjera! Spektaklis visai

šeimai “Raudonkepuraitė”, rež. G. Radvilavičiūtė. 24 d. 12 val. premjera! Spektaklis vaikams “Kur dėmelė?”, rež. K. Jurkštaitė.

“Teatro elingas”

15 d. 19 val. “Memelio teatro” šokio ir mados spek-

taklis pagal R. Murphy dainas “Geroji ir išvirkščioji pusės”, rež. Rūta Bunikytė. 16 d. 18 val. Klaipėdos jaunimo teatro dainų spektaklis “Gaidos”, misterija “Už linijos”, rež. Valentinas Masalskis. 17 d. 18 val. “Apeiron” teatro eksperimentinė komedija su tragedijos motyvais “Fliuchšteino moterys” pagal D. Madseno romaną “Sapnų dėžutė”, rež. Greta Kazlauskaitė. Bilietai iš anksto - 20 Lt, abonementas - 45 Lt, “Tiketa”. KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRAS Bažnyčių g. 4, www.kulturpolis.lt KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2

15 d. 18 val. filmas apie vieną iš parodos “Prestižas:

šių dienų fantasmagorija”dalyvių prancūzų konceptualistą Daniel Buren (rež. C. Guichard, 2000, titrai anglų k.), nemokamai.

RENGINIAI KLAIPĖDOS KONCERTŲ SALĖ Šaulių g. 36, tel. 410566, www.koncertusale.lt, Bilietai.LT

13 d. 18 val. I a. fojė “Kartu”. A. Doveikaitė-Rubinė (smuikas), D. Rubinas (kontrabosas). Programoje: N. Paganini, R. Kreutzer, R. Gliere, F. Proto, T. Žukauskas (20 Lt, nuolaidos galioja). 20 d. 18 val. I a. fojė “Rudens divertismentas”. Kamerinis ansamblis “Vilniaus arsenalas”: L. Šulskutė (fleita), R. Romoslauskas (altas), S. Okruško (klavesinas), solistas L. Mikalauskas (bosas). Programoje: J. S. Bach, G. F. Handel, W. A. Mozart ir kt. (30 Lt, nuolaidos galioja).

17 d. 12 val. šeimų savaitgalis: piešimas parodoje

(registruotis: el. p. virginija@kulturpolis.lt, tel. 313691). Meno kiemas, Bažnyčių g. 4

Maris Grosbahs instaliacija “Minčių lizdas”

(iki 01 27). KLAIPĖDOS ETNOKULTŪROS CENTRAS Daržų g. 10

Kiti renginiai

Kiekvieną ketvirtadienį 18 val. Meno kie-

16 d. 18 val. koncertų ciklas “Jaunieji Rusijos talen-

me (Daržų g. 10) jaunimui skirtas projektas “Etnoreidas”: tradicinių šokių vakarai - “Vožiniai” (nemokamai). 15 d. svečiuosis etnomuzikologė, choreografinio folkloro tyrinėtoja ir populiarintoja dr. Dalia Urbanavičienė. 15 d. 13 val. seminaras “Etnokultūrinio ugdymo padėtis ir galimybės Lietuvoje: rekomendacijos dėl naujų etnokultūrinio ugdymo programų įgyvendinimo”. Veda Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė dr. D. Urbanavičienė. 16 d. 16 val. atidaroma tautodailininkės Eglės Pečiurienės (Jonava) riešinių paroda (iki 12 21). 17 d. 15 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36) Etnokultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblio “Senoliai” (vad. E. Šalkauskienė, J. Petrauskas) 30-mečio jubiliejaus koncertas “Jauni esam, tai dainioukem, kuolei mums patink...” (nemokamai). 19 d. 17 val. Latvijos Respublikos Nepriklausomybės dienai skirtas vakaras “Suitų dainos”. Svečiuose Kuržemės Suitų krašto dainininkės “Suitu sievas”, dalyvaus Latvijos Respublikos ambasadorius JE dr. M. Virsis, renginį ves dr. D. Kiseliūnaitė. Konsultacijos: trečiadieniais 10-12 val. kalendorinių švenčių klausimais (etnologė Valerija Jankūnaitė), registracija tel. (8 46) 310022; ketvirtadieniais 15-16.30 val. tautinio kostiumo klausimais (dailininkė Elena Matulionienė), registracija tel. (8 46) 410108.

tai”: A. Ramm (violončelė). V. Vatulya (saksofonas), M. Yakhlakova (fortepijonas) (“Bilietai.LT”). 19 d. 19 val. “Domino” teatro komedija “Daktaras” (“Bilietai.LT”). 22 d. 19 val. Ievos Narkutės ir grupės akustinis koncertas (“Bilietai.LT”). 24 d. 18 val. rusiškų romansų koncertas “Su meile apie meilę”, atlieka Inga Jankauskaitė (vokalas) ir Aurelijus Globys (gitara) (“Bilietai.LT”). KULTŪROS CENTRAS ŽVEJŲ RŪMAI Taikos pr. 70, tel. 300118, www.zvejurumai.lt Šiuolaikinio šokio festivalis “Naujasis arabeskas”

16 d. 18 val. Teatro salėje pantomimos teatro “A” judesio spektaklis “Jaunystė. Branda. Senatvė. Mirtis” (premjera), rež. A. Mažonas (15 Lt, “Tiketa”). 17 d. 18 val. Kauno šokio teatro “Aura” spektaklis “Išplautas dangus”, chor. B. Letukaitė (20-30 Lt, “Tiketa”). Kiti renginiai

17 d. 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių

spektaklis “Ežiuko pasakos”, rež. K. Kondrotaitė (8 Lt, renginio dieną 12 Lt, “Bilietai.LT”). 18 d. 12 val. jaunimo teatro “Be durų” spektaklis vaikams “Karalaitės nori žaisti”, rež. A. Juškevičienė (10 Lt, “Tiketa”). RENGINIŲ SALĖ “VAKARIS” Naujojo Sodo g. 1 (viešbutis “Amberton Klaipėda”)

16 d. 19 val. improvizacijos teatro “Kitas kampas”

premjera “Eilinis elitas”. 24 d. 19 val. Erikos Jenings ir Jurgio didžiulio turas “Dviejų dviem”.

KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJI BIBLIOTEKA Jaunimo skyrius, Tilžės g. 9

13 d. 14 val. renginys “Profesinės karjeros plana-

vimas”, bus kalbama apie profesinės karjeros planavimo etapus, kokie veiksniai lemia būsimo darbo pasirinkimą, duodami patarimai, atliekamas


šią savaitę

11

Pirmadienis 2012 11 12 individualus profesijos pasirinkimo testavimas. Registr. tel. (8 46) 31 01 43, el. p. jdc.klaipeda@ ldb.lt. Meno skyrius, J. Janonio g. 9

Klubo “Fotokablys” paroda “Mūsų pasaulis” (iki

12 14).

“Kazino apiplėšimas” (kriminalinis trileris, N-16) - 18.15 val. “Karališka drąsa” (dubl. liet. animac., N-7) 11.15 val.

Klubai LIAUDIŠKA UŽEIGA “TROBA”

Pempininkų vaikų padalinys, Taikos pr. 79/81A

“Versmės” spec. m/d “Bitučių” grupės darbelių paro-

da “Margaspalvės rudeninės gėlių puokštės”; Vydūno vid. m-klos pradinių klasių moksleivių darbų paroda “Rudens spalvos” (iki 12 10).

Parodos

Debreceno g. 61A, tel. 300855

16 d. 21 val. “Patruliai”. 17 d. 21 val. muzika gyvai ir šokiai. 30 d. 21 val. “Pikaso”.

FRIEDRICHO PASAŽAS

KLAIPĖDOS KULTŪRŲ KOMUNIKACIJŲ CENTRO PARODŲ RŪMAI Didžioji Vandens g. 2, tel. 314446, 8 611 26244

Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio meno paroda

“Prestižas. Šių dienų fantasmagorija” (iki 11 25). BAROTI GALERIJA Aukštoji g. 1

Jolantos Kvašytės keramikos paroda “Kinija Azijos tigras” (iki 11 14).

KLAIPĖDOS GALERIJA Bažnyčių g. 4

Akvilės Zavišaitės (1962-1991) tapybos paroda (iki 11 28).

Tiltų g. 26A, staliukų rezervacija tel. (8 46) 211390

13 d. 19 val. smuklėje prancūziškų, Elzaso regiono,

Bestheimo vyninės vynų degustacija, pristatys ekspertas Algirdas Patackas. Vakaro metu: degustuosime keturis vynus, skanausime užkandžius bei turiningai praleisime laiką. Bilietai - Friedricho vyninėje. 15 d. 20 val. BOŽOLĖ šventė: Friedricho smuklėje “Prancūziškos muzikos projektas”. Natalija Chareckaja (vokalas) ir Donatas Bukauskas (vokalas, trombonas) atliks prancūziškas melodijas ir dainas iš E. Piaf ir M. Mateu repertuaro. Friedricho restorane - išskirtinės vakarienės pasiūlymas, prancūziškas melodijas atliks merginų grupė “Bon Ami”. Visuose Friedricho restoranuose, kavinėse bei Friedricho bistro (Herkaus Manto g. 5) turėsite galimybę paragauti božolė vyno. 16 d. 20.30 val. Friedricho smuklėje Klaipėdos jungtinis diksilendas. 17 d. 20.30 val. Algis Kilis ir grupė “Maestro”. BILIARDINĖ-BARAS “BLACK BALL”

ssRenginių salėje “Vakaris” (Naujojo Sodo g. 1, viešbučio “Amberton Klaipėda” II a.) 19 val. improvizacijos

teatro “Kitas kampas” premjera - improvizacijų koncertas “Eilinis elitas”. Kūrybiškai chuliganiškame, persmelktame humoru improvizacijų koncerte aktoriai ir patys nežino, kokius kūrinius atliks, nes dainų pavadinimus ir temas siūlys patys žiūrovai. Koncerte dalyvauja: aktoriai Kirilas Glušajevas (vedėjas, vokalas), Audrius Bružas (vokalas, gitara), Martynas Nedzinskas (vokalas), Šarūnas Datenis (vokalas, lūpinė armonikėlė), muzikantas Dmitrijus Golovanovas (klavišiniai).

ŠEŠTADIENIS, LAPKRIČIO 17 D.

ssKlaipėdos lėlių teatre

(Vežėjų g. 4) 12 val. premjera! Spektaklis visai šeimai “Raudonkepuraitė”, rež. Gintarė Radvilavičiūtė, vaidina R. Kutaitė, K. Jurkštaitė, kompozitorius D. Bielkauskas (Donis), dailininkė V. Dambrauskaitė, scenarijaus autorius M. Valiukas. Sena, tūkstantį kartų girdėta Š. Pero pasaka nuspalvins niūrią rudens dieną. Ryškiai ir netikėtai. Veltos lėlės, širdį velianti muzika ir dar labiau suveltas siužetas laukia visokio amžiaus žiūrovų. Kartu su Raudonkepuraite, vilku Albinu, Pranu, Zenium ir kitais painiu miško labirintu ieškosime kelio namo. Spektaklis bus rodomas ir sekmadienį.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 12 val. klounų teatro studijos “Dulidu” lėlių spektaklis mažiems ir dideliems “Ežiuko pasakos”, rež. Kamilė Kondrotaitė, vaidina: L. Vyšniauskas, K. Kondrotaitė, V. Čiuželytė ir S. Bartulytė. S. Kozlovo pasakų miškas - atskiras pasaulis. Jame kiekvienas žvėriukas gyvena savo namelyje, kaupia malkas ir maisto atsargas, kūrena krosnelę, žiūri į ugnį, klausosi vėjo ir lietaus...

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 18 val. festivalis “Naujasis arabeskas”. Kauno šokio teatro “Aura” spektaklis “Išplautas dangus”, choreogr. Birutė Letukaitė. “Lietaus reminiscencijos” - kompozitoriaus Gintaro Samsono ir choreografės B. Letukaitės kūrybinio susitikimo vaisius. Tiesa, muzika ir šokis šiame spektaklyje gyvena savo gyvenimus. Jie gali eiti kartu, atskirai, kartais persikirsti, bet gali ir nesusitikti.

Herkaus Manto g. 31, PC “Žemaitija”, II a., tel. 865557772, www.blackball.lt

Sunkūs laikai - lengvos kainos! Moksleiviams ir senjorams nuo 5 Lt. Žaidžiant vienam - 50 proc. nuolaida. Filialas PC “Herkaus galerija” (Herkaus Manto g. 22, II a.)

Vilniaus ir Kauno skulptorių apžvalginė mažosios skulptūrinės plastikos paroda “Mainai” (iki 12 04).

“RŪTŲ” GALERIJA Danės g. 9

Jungtinė Klaipėdos dailininkų paroda, dalyvauja

autoriai: P. Šmitas, P. Lukošius, A. Mėčius, D. Andriulionis, A. Vadoklis, E. Malinauskas, R. Lūšis, S. Jurkus, J. Vosylius. ŽEMAITIJOS DAILININKŲ SĄJUNGOS GALERIJA Žvejų g. 2

Sarmite Caune (Latvija) tapybos darbų paroda “Dialogai” (iki 11 20).

Kinas “FORUM CINEMAS” Taikos pr. 61, PC “Akropolis”

“Vėžliuko Semio nuotykiai 2” (3D, premjera,

dubl. liet. animac. komedija, V) - 10.15, 12.30, 14.45, 17.15 (13, 15 d. seansas nevyks), 19.30 (13, 15 d. seansas nevyks) val. “Apgaulinga aistra” (premjera, trileris, N-13) 13.45, 16.15, 19, 21.30 val. “Coldplay Live 2012” (koncertas) - 13 d. 18.30 val. “Brėkštanti aušra. 2 dalis” (premjera, fantastinė drama, N-13) - “Cosmo” VIP seansas 15 d. 18.30, 21.30 val. “007 operacija Skyfall” (veiksmo trileris, N-13) 10.45, 14.15, 17.45 (13 d. seansas nevyks), 20.20, 21.15 val. “Monstrų viešbutis” (dubl. liet. animac. komedija, N-7) - 3D: 13, 18 val.; ne 3D: 14, 16, 20.40 val. “Asteriksas ir Obeliksas jos didenybės tarnyboje” (3D, dubl. liet. komedija, V) - 10.30, 15.15, 21.45 (15 d. seansas nevyks) val. “Pabandom iš naujo” (premjera, komiška drama, N-13) - 13.30, 18.30 val. “Laukiniai” (kriminalinė drama, N-16) - 15.45, 21 val.

Muziejai LDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA Liepų g. 33

14 d. 18 val. J. Kačinsko muzikos mokyklos projekto

“Su muzika per pasaulį” koncertas “Auksinis ruduo Europoje. Prancūzija”, dalyvaus Palangos S. Vainiūno meno mokyklos, Gargždų muzikos mokyklos, Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos moksleiviai. Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos edukacinio projekto “Žuvys” paroda (iki 11 25). Vytauto Kašubos kūrybos ekspozicija “Žmogaus misterija”. Paroda “Arbit Blatas. Sugrįžimas į tėvynę”. Prano Domšaičio tapybos ekspozicija. Dailininko marinisto Česlovo Janušo (1907-1993, JAV) nuolatinė kūrinių ekspozicija “Prie Baltijos ir prie Atlanto”. Antradieniais 17 val. Dailės studija suaugusiems. Darbo laikas: II-VI 12-18 val., VII 12-17 val. MAŽOSIOS LIETUVOS ISTORIJOS MUZIEJUS Didžioji Vandens g. 6, tel. 410527

Žurnalisto Antano Stanevičiaus fotografijų paroda

“Armėnija Ararato akyse” (iki 11 24). Klaipėdos bei visos Mažosios Lietuvos krašto istoriją atspindi muziejuje eksponuojami įvairūs radiniai, aptikti archeologinių kasinėjimų metu, daug XX a. pradžios miestelėnų apyvokos reikmenų, baldų bei indų. Kiekvieną antrąjį mėnesio šeštadienį Klaipėdos 760 metų sukakties proga klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kurti grafikos darbus, skirtus savo miestui. Darbo laikas: II-VI 10-18 val.

PALANGOJE KULTŪROS CENTRAS “RAMYBĖ” Vytauto g. 35, tel. 8 648 46042. El. p. info@klubasramybe.lt, www.klubasramybe.lt, “Bilietai.LT”

16 d. 20 val. džiazo grupė „State Of Monc“ (Ny-

derlandai). 17 d. 19 val. „Una Palabra“ – O. Kolobovaitė ir

gitaristas A. Globys.

ss“Švyturio menų doke” 18 val. “Teatro elingas”: “Apeirono” teatro eksperimentinė komedija su tragedijos

motyvais “Fliuchšteino moterys” pagal Davido Madseno romaną “Sapnų dėžutė”, rež. Greta Kazlauskaitė, vaidina: E. Šimėnaitė, G. Surgautaitė, K. Krasilnikovaitė, A. Stalaučinskytė, E. Kazickaitė, A. Krupelytė, V. Kriučkovaitė, Ž. Beniušytė, E. Kubiliūtė. Žmogaus tuštybė šiandien užgožia būties esmę, iškrypimai tapatinami su plačiomis pažiūromis, ydos tampa norma. Vis dažniau suabejoji: nejaugi niekas nemato, kaip tai nenormalu?..

ssKlaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre 18.30 val. P. Abrahamo operetė “Balius Savojoje”, rež. Ramūnas Kaubrys. Balius Savojoje ypatingas - vyksta vieną kartą per metus. Į Nicą suvažiuoja damos ir ponai, ištroškę skandalingų naujienų. “Figaro” redakcija kasmet įsteigia premiją už didžiausią Savojos baliaus sensaciją. Kam ji atiteks šį kartą?

SEKMADIENIS, LAPKRIČIO 18 D.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 12 val. jaunimo teatro “Be durų” spektaklis vaikams “Karalaitės nori

žaisti” pagal Astridos Lindgren apsakymą, rež. Angelė Juškevičienė. Šis spektaklis primena spalvotą sapną, kuriame gyvena išdykėlė princesė, karalius, karalienė, juokingos rūmų damos ir dar daug kitokių neregėtų personažų. Mažuosius žiūrovus ypač žavi negirdėta muzika, įspūdingi šokiai, linksmi žaidimai.

ssKlaipėdos valstybinia-

me muzikiniame teatre,

Kolonų salėje, 12 val. premjera - muzikinė pasaka vaikams (iki 4 metų) “Verpalų pasakos”, rež. Rūta Bunikytė. Spektaklis paremtas klausos, kalbos pažinimo, melodinio intonacinio žodyno ugdymo metodika. Jo metu išgirsite F. Mendelssohn, J. Brahms, W. A. Mozart, E. Grieg, R. Pauls, G. Shearing, V. Jakovlev klasikines lopšines.

ssKultūros centre Žvejų rūmuose 18 val. Klaipėdos dramos teatro komedija C. Goldoni “Mirandoli-

na, arba Šiandien vaidiname Goldonį”, rež. Gabrielė Tuminaitė, vaidina T. Gailiutė, D. Meškauskas, N. Savičenko, E. Barauskaitė, D. Švirėnas, E. Brazys, L. Lukošius, V. Mickevičius, Č. Judeikis. Viešbučio šeimininkė Mirandolina sužavi kavalierių Ripafratą. Tačiau staiga jis prisipažįsta nepasitikintis moterimis - mat labai bijo prarasti laisvę. Mirandolina ne juokais pasipiktina ir ima veikti... Eltos, “Vakarų ekspreso”, “Respublikos” archyvų ir organizatorių nuotr.


12

diena PO dienOS

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (268) Bronės VIRŠILAITĖS-POCIENĖS ir Jono Vytauto VIRŠILO archyvo nuotr.

“Vakarų ekspresas” tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius žmones. Šiandien dairysimės po darbininkų kolonija vadinto kvartalo namą Lelijų g. 9, kuriame gyveno Viršilų šeima.

Gražina JUODYTĖ

grazina@ve.lt

Viršilų duktė Bronė Pocienė šiame namelyje ir dabar tebegyvena. Jis yra šios šeimos tėvonija tikrąja šio žodžio prasme.

“šeimą ištiko stebuklas” Taip namo Lelijų gatvėje įsigijimo istoriją, vykusią 1937-aisiais, vertina Stanislovo ir Onos Viršilų sūnus Jonas Vytautas. “Tėvas, tarnaudamas dvarininkui vežėju, iš pono sužinojo, kad Klaipėdoje pastatytas namų kvartalas, kuriame galima nusipirkti namą. Kadangi jau augino tris vaikus, nusprendė, kad visą gyvenimėlį po dvarus bastytis ne kas, ir nutarė susisukti šeimos lizdą. Tarp šimto penkiasdešimt pareiškimų namui įsigyti atgulė ir tėvo gražiu braižu parašytas prašymas”, - pasakojo Viršilų sūnus,

įsitikinęs, kad būtent dėl gražaus braižo namus pardavinėjantis bankas patikėjo Viršilu. Jam leido pasirinkti, kurį norėtų pirkti - Lelijų g. 9, 11 ar kitoje gatvės pusėje stovinčius Lelijų g. 10, 12. Viršilai pasirinko devintąjį. Žinoma, susimokėti už jį pinigų nebuvo, tad iš dvaro kumetyno persikėlę gyventi į Klaipėdą Viršilai ieškojo būdų, kaip tai padaryti. Paprasčiausias kelias - eiti dirbti į popieriaus fabriką, kurio šeimininkai savo darbininkams duodavo lengvatinius kreditus namams pirkti. Taigi S. Viršilas ir įsidarbino jame. Tad namai buvo visai šalia darbo.

Sugrįžimas

Stebuklas truko neilgai 1939 m. Hitlerio įvykdyta Klaipėdos krašto aneksija sujaukė čionykščių lietuvių gyvenimus. Tarp jų - ir Viršilų. Šeimos pirmagimis Stasys, mokęsis Kristijono Donelaičio mokykloje Tiltų gatvėje, puikiai mena, kaip toji gatvė buvo išbarstyta gėlių

kaimas tarp Saugų ir Švėkšnos. Žinoma, Viršilai ilgėjosi savo gūžtos Lelijų gatvėje ir vylėsi kada nors į ją grįžti. Ir grįžo. Tačiau jau tik apie 1950-uosius.

s NAMAs. Prie ką tik įsigyto Lelijų g. -ojo namo apie 1 m. Ona ir Stanislovas Viršilai su Jonuku Vytautu, Janyte ir Stasiuku. žiedais, kuriais prariedėjo Hitlerio kortežas. O jau kitą dieną lietuvių mokinukų nebeįleido į mokyklą, nes šis pastatas buvo paskirtas vokiečių kontorai.

s MoKYKLA. Viršilų pirmagimis Stasiukas (dešinėje, antroje eilėje vidurinis) mokėsi Kristijono Donelaičio mokykloje Tiltų g.

“Nors tėvas jau buvo išsimokėjęs kreditą už namą, tačiau vokiečių valdžia ne Klaipėdos krašte gimusiems (tėvas buvo nuo Kulių, mama - nuo Kontaučių) nuosavybės nepripažino. Mūsų gatvėje prasidėjo keisti dalykai - vokietukai ar tik save tokiems priskiriantys, su kuriais iki tol žaisdavome ir puikiai sutardavome, pradėjo dainuoti “Judel šmit, žemaičiai raus”, mėšlu tepti kvartale gyvenusių lietuvių duris. Viršūnė buvo, kai į Alyvų gatvę nuėję nusipirkti pieno, ką jau trejus metus darėme, parsinešėme jį, atskiestą šlapimu. Gyventi Lelijų gatvėje darėsi nebeįmanoma, tad mūsų šeima išsikraustė į Kretingą. Mūsų name buvo apgyvendinta esesininko šeima”, - vaikystės prisiminimus klostė Jonas Vytautas Viršilas. Tada prasidėjo benamiais tapusių Viršilų klajonės - Plungė, Karklėnai, Jokūbavas, Begėdžių

Karas Viršilams baigėsi gyvenant Begėdžių kaime. Jame šeima gavo ir 15 hektarų žemės. Viršilai, būdami darbštūs, greitai stojosi ant kojų. Bet 1948 m. ir Begėdžiuose buvo tveriamas kolūkis. Šeimos galva buvo kategoriškai nusistatęs prieš tokį “jovalą” ir išvažiavo į Klaipėdą dairytis, kur galėtų iš naujo pradėti gyvenimą. Pasidairė - ir rado. Viršilų šeima jau su šešiais vaikais į Klaipėdą grįžo tais pačiais 1948 m. Apsigyventi savo tėvonijoje - Lelijų g. 9-ajame name - nebuvo jokių šansų, nes jis jau buvo tankų dalinio teritorijos “aptvare”. Name jau buvo įsikūrusios sovietų armijos karininkų šeimos. Tad Viršilai prisiglaudė kažkuriame Vitės kvartalo name. Šeimos galva pradėjo dirbti Prekybos uoste kroviku. S. Viršilas buvo atkaklus žmogus ir rankose laikydamas namo nuosavybės popierius beldėsi į pačias įvairiausias instancijas siekdamas teisybės - apsigyventi name, kurį buvo įsigijęs prieškariu. Dabar net sunku įsivaizduoti, kas ir kaip padėjo paprastam darbininkui atsikariauti savo nuosavybę. Tuo labiau - iš sovietinės armijos. Reikia manyti, kad įtakos turėjo ir šeimoje auginami šeši vaikai. Kaip bevertintume sovietinius įstatymus, bet vaikai daugeliu atvejų, ypač “mūšiuose” dėl gyvenamojo ploto, suvaidindavo svarbų vaidmenį. “Pradžioje mums leido apsigyventi sandėliuke. O vėliau, matyt, migruojant karininkų šeimoms, namo kambariai vienas po kito buvo atlaisvinami, ir mes pamažu kraustėmės iš sandėliuko į namą”, pasakojo Bronė Viršilaitė- Pocienė. Bus daugiau

Savaitgalį Klaipėdoje susituokė

Ilja Sorokin ir Yulia Zhdanova

Domas Klumbys ir Agnė Kazlauskaitė

Deividas Jurevičius ir Ieva Tamušauskaitė Artūr Ancypovič ir Greta Tavoraitė

“Vakarų ekspresas” sveikina jaunavedžius!

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

13

PAR D UODA Buitinė technika Nauji šaldytuvai, skalbyklės, viryklės, indaplovės, garintuvai, įmontuojama technika. Kainos sutartinės. Taikos pr.58 “Šilas”. Tel. 8 687 11 719. 56802

Drabužiai Pigūs darbo rūbai, batai parduotuvėje Minijos g. 169a. Antradieniais - penktadieniais 9-17 val., šeštadieniais 9-14 val. 49567

Statybinės medžiagos

Sausas beržo, ąžuolo ir kt. lapuočių malkas supakuotas į tinklinius maišus arba palaidas. Atvežame ir mažais kiekiais. Tel. 8 605 57 555. 57328

93 kv. m butą Šventojoje. Tel. 8 618 87 368. 54313

Labai skubiai ir pigiai sublokuotą 120 kv. m namą prie Klaipėdos (įrengtas, 2005 m. statybos). Tel. 8 607 88 776. 57142

Ekologinis V.B.Žiogienės ūkis parduoda ekologiškas sertifikuotas daržoves: bulves, burokelius, morkas, kopūstus, svogūnus. Didesnius kiekius pristatome. Galime tiekti mokykloms, darželiams. Tel. 8 659 59 341.

Palangos m. 38 kv. m butą (I a., atliktas remontas). Tel. 8 613 15 539.

Žemės ūkio paskirties 1 ha 84 a sklypą už Klaipėdos 20 km. Tel. 8 680 48 439.

Alksnynės vairavimo mokykla. B kategorijos kursai. Patyrę mokytojai ir instruk-

57014

Transporto priemonės Akcija! Naudotos padangos, R-13 nuo 40 Lt. Montavimas - balansavimas. Tel. 8 600 48

toriai. Mokome naujais automobiliais. Tel. 363 399, www.alksnynesmokykla. lt. 54251

308, Tauralaukis.

57192

Parduodamas 1 kambario butas Palangoje. Tel. 8 606 27 420.

Firma brangiai perka visų markių lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus, gali

57137

54927

Geros kokybės juodalksnio, beržo, ąžuolo skaldytas malkas (pakuojame į padėklus arba

Parduodamos veikiančios maisto prekių parduotuvės su įranga. Tel. 8 616 90 164.

3 m ilgio rąsteliais), pjuvenų briketus, atraižas. Atvežame nemokamai. Tel. 8 630 64 435.

Parduodu 25 a žemės sklypą statybai su nebaigtais statiniais Dauparuose. Yra

56511

57104

būti nevažiuojantys. Pasiima savo transportu. Perka metalinį garažą nusikėlimui. Tel. 8 678 66 368.

K VI E Č IA MOK Y T IS 52105

Įvairių rūšių skaldytas, sausas malkas, lentų galus, statybinę medieną. Tel. 8 684 97 350,

statybinės medžiagos, projektas, leidimas, vanduo iš vandentiekio ir šulinys, elektra.

8 698 26 990.

Užsodintas sodas, sutvarkyta aplinka, sklypas aptvertas tvora. Sklypas puikioje vietoje šalia asfaltuoto kelio. Kaina sutartinė. Tel. 8

57270 48052

Medžio masyvo durų varčias nuo 100 Lt. Gaminame ir staktas. Šilalė. Tel. 8 699 25 646. 56530

Kursai: buhalterjos, fotografijos, kompiuterių, raštvedybos, makiažo. www.vev.lt, tel. 380703, 8 678 68 888.

699 11 492. 57070

Pigiai skaldytas, rąstais beržo, kietmedžio ir kt. lapuočių malkas, pjuvenų briketus. Atveža nemokamai. Tel. 8 612 60 467. 56548

Parduodu skubiai 3 kambarių butą (75000 Lt) ir garažą Gargžduose. Nebrangiai. Tel. 8 698 23 646.

Ateik pas mus ir išmoksi vairuoti! Kaina tik 1000 Lt. Laukininkų g. 2, tel. (8 46) 322 664. 55327

57136

Pigiai:lietuviškus medžio briketus, įvairias malkas ir sausas beržines. Atvežame nemokamai. Tel. 8 646 84 632. 57040

Sausas ir natūralaus drėgnumo beržines ir lapuočių malkas, statybinę medieną. Tel. 8 686 27 149. 47527

Skaldytas ąžuolo, beržo ir juodalksnio malkas. Tel. 8 617 05 604. 56580

Įvairios prekės Akmens anglį, pjuvenų, durpių briketus, beržo malkas. Produkciją pristatome. Tel. 8 699 99 937. Pigiai beržo ir kt. lapuočių rąstus po 3 m., supjautas trinkomis ir skaldytas malkas. Atvežame. Tel. 8 683 21 435.

Skaldytas beržo, juodalksnio ir kt. lapuočių malkas. Galima mažais kiekiais. Atveža. Tel. 8 615 15 730. 57106

Skaldytas, supjaustytas lapuočių malkas, statybinę medieną. Atvežame. Perkame mišką. Tel. 8 671 99 760, 8 677 56 339. 55815

Nekilnojamas turtas

56386

Baltarusiški durpių briketai (nuo 300 Lt), pjuvenų briketai (430 Lt), durpių acijos (100 Lt). Pristatome. Tel. 8 608 17 579.

1 kambario 38 kv. m butą Klaipėdos m. centre, J. Janonio g. (butas suremontuotas, graži bei rami aplinka). Tel. 8 678 78 294. 57204

44431

Beržo, juodalksnio malkas (turime sausų), pjuvenas, briketus. www.malkoskurui.lt, tel. 8 670 23 004, 459400. Malkas. Atvežame nemokamai. Turime ir sausų. Tel. 8-612 17 198.

1 kambario butą Alksnynės rajone (34 kv. m, 5/2 aukštas, mūrinis namas). Savininkas. Tel. 8 685 09 299. 57250

1 kambario butą Rimkų g. (autonominis šildymas, sklypas). Tel. 8 611 20 618. 57294

56750

BUAB „Eldirina“ parduoda debitorinius įsiskolinimus Andrejaus Bažutkino ir sekančių įmonių: UAB „Steel-M“, UAB „Stademas“, UAB „Dalsona“, UAB Aldena“, D.Kačinsko reklamos įmonės „Vakarų reklama“. Tel. (8 46) 344 330 arba 8 688 43 577.

13 kv. m kambarį bendrabutyje su bendro naudojimo patalpomis (5000 Lt). Tel. 8 670 16 012, d.d. 8-17 val. (ne agentūra). 57207

8 arų sodo sklypą SB “Šernai” (gyvenamas namas, garažas, pirtis, šiltnamis). Tel. 8 614 42 334. 57209

Prie Klaipėdos ir Danės upės namų valdos sklypus be tarpininkų. Tel. 8 676 31 601. 57083

Visi 1 kambario butai geriausia kaina per greičiausią laiką! NT paslaugos, agentė Karina, tel. 8 677 00 858, 8 677 92 724. 54783

Jolantos Goliak kirpėjų mokykla priima mokytis kirpėjos (-o) specialybės. Mokymo metodika orientuota į praktinį darbą, kuris užtikrina jums pasitikėjimą. Išsamesnė

KURSAI - UAB,,VENJORA” vairavimo mokykla centre, H.Manto g.31, “Žemaitija” III a. Tel. (8 46) 210 363, 8 657 92 301. Filialas - Šilutės pl.40 a, MAXIMA II a. Tel. 8 659 99 904. Studentams ir mokiniams taikomos nuolaidos. 53533 55742

informacija tel. +370 670 26 853, www. kirpejumokykla.lt.

(Nukelta į 14 p.)


SKELBIMAI. REKLAMA

14

(Atkelta iš 13 p.)

K V I EČIA M OKY TI S

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Įmonių paslaugos

Minkštų baldų restauravimas. Lovų gamyba. Tel. 8 600 75 483, 8 624 12 821. 55867

Buitinė technika

Kviečia mokytis klasikinio masažo. Medicinos centras ”Sodalitas”, Debreceno,

Buhalterinės apskaitos tvarkymas, teisinės paslaugos Jūsų verslui. Tel. 8 657 57 575, www.principoreikalas.lt. 8640

47-1, Klaipėda, (46) 379922 (14.0018.00), 8 694 83005 (10.00-18.00). www. sodalitas.lt 55247

Profesionalus anglų kalbos mokytojas individualiai moko moksleivius, suaugusiuosius. Tel. 8 699 97 236. 57093 37423

PASL AUG OS

Automatinių indaplovių, skalbyklių, viryklių, šaldytuvų taisymas ir pajungimas, 36 mėn. garantija. Perku naudotas. Tel. 8 698 38 753; 489 294.

53714

Automatinių skalbimo mašinų, indaplovių, šaldytuvų, el. viryklių,

Autoserviso paslaugos

Vertimai

Asmeninių kompiuterių taisymas, pardavimas, supirkimas, programų tvarkymas. Be išeiginių. Tel. 8 618 87 184, 489 294. 55400

orkaičių ir kaitlenčių remontas. Atvykstu į namus. Garantija 12 mėn. Tel. 8

Automobilių dujų įrangos servisas. Montavimas (išsimokėtinai), remontas. Signalizacija. Tel. 8 657 94 549.

Kompiuteriai

54912

681 30 052. 57310

57378

Kėbulo remontas.Nedidelių įlenkimų ir duobučių taisymas be perdažymo. Tel. 8 669

Šaldytuvų remontas mieste ir apskrityje. ”Šalna”, Šilutės pl.101a. Tel.(8-46)325 325,

90 488.

(8-656) 99 099.

Atnaujiname navigacijas. Taisome kompiuterių programas ir tech. dalį.

Visi žemės darbai su BOBCAT (skylių gręžimas poliams, tranšėjų kasimas, grunto lyginimas,

Atrišame XBOX, PSP, WII. Tel. 8 647 07 741.

betono maišyklė, kaušas). Mini ekskavatorius. Tel. 8 677 70 395.

56815

56710

Santechnika ir šildymas Keičiame senus vandentiekio ir nuotekų vamzdžius, gyvatukus, vonias, dušo kabinas,

46653

klozerus ir kt. Tel. 8 636 78 565. 53827

Statyba ir remontas

Paskolos

Akcija! Šarvuotas ir vidaus duris - minimali kaina, varstomus, pakeliamus (automatiniai) Montuojame automobilinę BRC dujų įrangą, tiesioginis įpurškimas. Tel. 8 620 38 309.

Sertifikuota šaldytuvų remonto įmonė pildo kondicionierius, taiso šaldytuvus (ir apskri-

53049

Nebrangiai dažau automobilius, valau rūdis, užtaisau skyles, arkas, dažau bamperius,

tyje). Birutės g. 12, Klaipėda, tel. 410 000, 8 685 31 353. 50498 44159

Įvairūs

diskus. Tel. 8 609 53 923. 57304

Baldai Nestandartinių baldų gamyba. Projektavimas, atvežimas, montavimas - nemokamas. www. baldmera.lt, tel. 8 614 14 310. 55778

Virtuvės baldų gamyba, spintos stumdomomis durimis ir kt. Projektavimas, atvežimas (taip pat Neringoje) nemokamai. Galima išsimokėtinai. www.nerijausbaldai.lt, tel. 8 680 11 553, Danės g. 45 (PC “Gulbė”).

Individualiai konsultuoju interjero dizaino klausimais. Tel. 8 656 19 086.

garažo vartus. Tel. 8 603 10 867. 57234

Akmens darbai, pamatai, mūras, stogai, plytelės, dažome, tapetuojame, laminatas, betonuojame, tinkuojame. Karkasinių namų statyba. Drenažas. Griovimas, pjovimas, santechnika, elektra. Statome priestatus,

Atlieku skardinimo darbus: palangės, lietvazdžiai, vėjalentės, indėklai, kaminai jų valymas. Tel. 8 614 34 401. 33192

BALKONŲ, TERASŲ stiklinimas, berėmė ir rėminė aliuminio stumdoma sistema, PLASTIKINIAI LANGAI, ROLETAI ir ŽALIUZĖS. www.sistemax.lt; Dubysos 25-207. Tel. 8 675 66 117. 55914

rekonstruojame. Tel. 8 611 60 534. 55036

52032

NEMOKAMAI išvežame buitinę, kompiuterinę techniką. SUPERKAME akumuliatorius. Tel. 8-678 80975.

Stalių paslaugos

Atliekame visus santechnikos darbus, keičiame radiatorius, vamzdynus, kanalizaciją, perstatome skaitiklius. Garantija, faktūra. Demidovo IĮ. Tel. (8 46) 210 047, 8 698 07 929. 52921

Montuoju duris, spynas, surenku baldus, bei atlieku kitus staliaus darbus. Tel. 8 614 29 143.

Atliekame visus vidaus ir išorės apdailos darbus. Dedame dekorą. Suteikiame garantiją. Tel. 8 604 50 391.

(Nukelta į 15 p.)


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

(Atkelta iš 14 p.)

15

ISSN 1392 - 7590

Interneto svetainė: http://www.ve.lt

Paslaugos

Vakarø ekspresas

Statyba remontas

SL 2275. Leidžia UAB “Vakarų ekspresas“. Adresas: M. Mažvydo al. 3, Klai­pė­da 92131 Ko­res­pon­den­ci­jai fak­sas (8 46) 310102, el. paštas aktualijos@ve.lt.

Direktorius ir vyr. redaktorius Gintaras Tomkus (8 46) 411308 Redaktorius Martynas Vainorius (8 46) 411305; 8 650 77550 Redaktoriaus pavaduotojas Tomas Gukauskas (8 46) 411305; 8 699 01321

Durys - laiptinių, rūsių, šarvuotos. Garažo vartai. Tvoros. Vartai (automatika). Laiptai. Šiltnamiai. Kalvystė. Tel. 8 606 11 399.

Kas savaitę vykstu į Europos šalis (Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Angliją) imu pakeleivius,

57388

Gaminame, montuojame ąžuolines, uosines, pušines duris, laiptus, palanges, grindjuostes. www.montroma.eu, tel. 8 670 16 809.

Meistro pagalba: santechnikos, elektros, tvirtinimo, apdailos ir kt. darbai. Tel. 8 618

du vairuotojai, atlenkiamos sėdynės, didelis bagažo skyrius). Tel. +447853615263,

00 700. 48134

55500

Priduodu ir registruoju gyvenamuosius ir sodo namus, tvarkau statybinę dok. www.

+37067639733. 57073

Vonių restauracija

pastatupridavimas.lt, tel. 8 685 41 632. 52881

Kloju laminatą, linoleumą, parketlentes. Kalu dailylentes, gipskartonį. Įrengiu balkonus,

Ratinio ekskavatoriaus, mini ekskavatoriaus ir Bobcat nuoma su operatorium. Tel. 8 609 01

Restauruojame vonias kliento namuose. 15 m. patirtis. Dangos užliejimo technologija

147, 8 608 59 795.

su amerikietiška turbina- be dulkių. Dvigubo armavimo danga su keramika ir eko akmeniu.

55574

pirtis. Tel. 8 613 93 810. 57195 50705

Naujos lubos per 1 dieną!!! Įtempiamos lubos yra montuojamos greitai, be dulkių ir šiukšlių. Lubos yra ilgaamžės, suteikiama net 10 metų garantija. Tel. 8 683 87 825.

Statybos darbai, vidaus ir lauko apdaila. Dengiame stogus, klojame trinkeles.

Valo kaminus, žiidinius, krosnis. Tel. 8 673 92 749.

Tel. 8 603 09 293.

Vidaus tinkavimas kalkiniu skiediniu. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 653 41 978.

Visi mūro darbai: sienos, pertvaros, kaminai, kaminų, pečių, židinių remontas ir jų valymas Tel. 8 653 90 511. 56616

55594

56792 57228 52858

5 m. raštiška garantija. vvvvvv.restauruok.lt. Tel. (8 46) 320 488, 8 699 25 011.

PERKA 57210

Metalai

Valymo paslaugos

valymo paslaugos, automobilių salonų plovimas. www.svarosartele.lt, tel. 8 657

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. El. svarstyklės. Minijos g.172. Tel. 486 003, 8 659 89 605. 55978

Krovinių pervežimas 1,5 + 2 t (priekaba), yra kranas. Galima vežti gaminius iki 6 m ir

Aukščiausiomis kainomis superka visą metalo laužą. Gali pasiimti. El. svarstyklės. Dubysos

automobilius. Tel. 8 699 81 857.

g.31. Tel. 486 287, 8 659 77 946.

45229

55955

Krovinių pervežimas mikroautobusu iki 1,5 t. Perkraustymo darbai, krovėjai, išrašomos sąskaitos. Tel. 8 601 18 057. 57405

Aukščiausiomis kainomis visą metalo laužą. Minijos 169M,13 sand.(Autoaibes teritorija). Tel. 319 951, 8 699 91 539, 8 606 12 277 55933

Vežame žvyrą, smėlį, juodžemį, skaldą, akmenis. Kasame tvenkinius, pamatus, tiesiame kelius. Tel. 8 609 59 686.

Teisėtvarka Valdas Pryšmantas (8 46) 304300; 8 610 85404 Laivyba Dalia Bikauskaitė (8 46) 411309; 8 685 46191 Sveikata Jolanta Beniušytė (8 46) 411305; 8 685 66167 Sportas Paulius Matulevičius (8 46) 304302; 8 674 02996

Laisvalaikio renginiai Irma Stasiulienė irma@ve.lt (8 46) 493435; 411309

Transporto paslaugos

53435

Politika, ekonomika Mindaugas Milinis (8 46) 411309; 8 698 59563

Kultūra Eglė Ruškutė, Ivona Žiemytė (8 46) 493435

94 361.

paslaugos. Tel. 8 616 49 649.

Aktualijos aktualijos@ve.lt Edita Gudavičė (8 46) 411305; 8 685 85845

Švietimas, “Šeštadienis” Andromeda Milinienė (8 46) 411308

Giluminis, cheminis minkštųjų baldų, kilimų, čiužinių valymas. Visos patalpų

Atsakingai teikiame perkraustymo paslaugas. Vežame krovinius nuo 1 iki 5 t. Krovėjų

REPORTERIAI Pagalbos turgelis Gražina Juodytė (8 46) 493435

Aukščiausiomis kainomis visą spalvotąjį metalo laužą. Tel. 8 659 44 075, Tilžės g. 52 (buvusi 4 ATĮ). (Nukelta į 16 p.)

Fotokorespondentai Eimantas Chachlovas 8 600 10953 Egidijus Jankauskas 8 652 20614 INTERNETO SVETAINĖ www.VE.lt Redaktorius Tautvydas Lukaševičius (8 46) 304300 KOMERCIJOS SKYRIUS (8 46) 411296; faksas (8 46) 402408 Komercijos direktorė Rasa Aleksandrienė aleksandriene@ve.lt 8 656 13669 Reklamos projektų vadovė Alina Gukauskienė 8 614 31500 Reklamos vadybininkės reklama@ve.lt Nadežda Kovaliova 8 683 27729 Inga Ruginienė 8 689 73972 Rinkodaros vadovė Jurgita Petrauskienė ivaizdis@ve.lt (8 46) 411296 Buhalterija (8 46) 304301 Spaudos platinimo tarnyba (8 46) 420096

SKEL­BI­MAI PRI­IMA­MI

KLAIPĖDOJE: M. Mažvydo al. 3, tel. (8 46) 411314, faks. (8 46) 402409. El. p.: skelbimai@ve.lt I-V 8-17 val., VI 8-10 val. PC “Akropolis”, Taikos pr. 61, kasdien 10-22 val., tel. 8-650 51131. KRETINGOJE: “Pajūrio naujienų” red., Rotušės a. 17, II a., tel. (8 445) 51397. PALANGOJE: Ma­lū­no g. 6, tel. (8 460) 52338, (Pa­lan­gos TV skel­bi­mų sk.). “Respublikos” atstovybė, Vytauto g. 53 (Centrinis paštas) (8 460) 48872, I-VI 9-14 val. ŠILUTĖJE: “Pamario“ redakcijoje, Lietuvininkų g. 20, tel. (8 441) 78191. PLUNGĖJE: J. Tumo-Vaižganto g. 27, tel. (8 448) 72419. Už skel­bi­mų turinį redakcija neatsako Išei­na 6 kar­tus per sa­vai­tę. Spau­sdino “Res­pub­li­kos” spaus­tu­vė. M. Sle­že­vi­čiaus g. 7, Vil­nius.

Tiražas 10 390


SKELBIMAI. REKLAMA. LAISVALAIKIS

16 (Atkelta iš 15 p.)

P ER K A 57210

Metalai

Nekilnojamas turtas

Įvairios prekės

Brangiai perkame mišką. Prekyba mediena. Tel. 8 655 21 778, 8 612 53 375, el. p. timediss@gmail.com.

Perkame įvairų popierių ir kartoną. Malūninkų g. 13, tel. 8 659 44 075.

56934

Brangiai perkame mišką. Tel. 8 602 31 516. 46270

Perkame mišką, žemę, sodybas, rengiame miškotvarkos projektus, parduodame malkas. Tel. 8 620 87 788. 28477

Pirkčiau žemės sklypą, sodybą, mišką ar sodą. Atsiskaitau gera kaina ir iš karto. Tel. 8 602 43 533. 52694

56024

Pirksiu 1 kambario butą Miško kvartale. Tel. 8 670 22 990.

Brangiai superkame katalizatorius, alavą, nikelį, nichromą ir kitus metalus. Tel. 8 675

57217

Ūkininkas perka žemes ir miškus. Išsinuomoja dirbamas žemes. Tel. 8 677

00 942. 56072

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

90 939. 39376

UAB “Linmeta” labai brangiai superka metalo laužą. Galime pasiimti. Jūrininkų pr. 38 (Minijos ir Jūrininkų pr. sankryža), tel. 8

Aukščiausiomis kainomis įvairius automobilius. Keitimas į naujesnius. Šilutės pl. 55A. Tel. 8 687 90 542. 55841

611 51 111. 48451

UAB “Metruna”perka: varį; žalvarį; aliuminį; nerūdijantį plieną. Nevėžio g. 5. Tel. 8 615 91 789. 31242

UAB„Metalo laužas“ perka juodą, spalvotą metalą ir akumuliatorius. Minijos g.154, Klaipėda. I-VI. Tel. 8 620 64 444, (8 46) 442 244. 52258

PIRMADIENIO KRYŽIAŽODIS

A u to m o b i l i u s. Pa s i i m a p at ys. Vienviečiu autovežiu veža automobilius. Tel. 8 658 13 311. 51951

Bet kokios markės automobilį, gali būti su defektais arba be TA. Tel. 8 676 11 937. 56342

56464

56001

Pirksiu gintarą su inkliuzais, senus gintaro gaminius. Tel. 8 670 22 990. 57018 56096

N U O MA Nekilnojamasis turtas

Nebrangiai išnuomoju butą senamiestyje darbininkams arba studentams. Tel. 8 698 71 049. 57396

Paromis išnuomojami kambariai su visais patogumais nuosavame name. Tel. 412 390, 8 657 94 214, 8 699 16 202. 52547

Išnuomojamas 3 kambarių su holu butas (su baldais) šalia p/c BIG. Tel. 8 616 11 713. 57081

KE IČIA

Išnuomojamas kambarys ramioje vietoje netoli autobusų stoties (reikalingas avansas, 200

Keičiu 2 kambarių suremontuotą butą geroje vietoje, prie Žardės (1 aukštas) į nuosavą

Lt+ kom.). Savininko tel. 8 602 29 736

valdos dalį ar nedidelį namą Klaipėdoje. Tel. 8 606 65 064.

57401

Išnuomojame 100 kv. m komercines patalpas pirmajame aukšte Klaipėdoje, yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė. Tel. 8 686 91 051. 57333 56049

Transporto priemonės

Išnuomojamos gamybinės ir sandėliavimo patalpos Klaipėdos m. centre (Malūnininkų g.). Tel. 8 659 44 075.

Išnuomoju bendrabučio tipo mažąjį kambarį. Tel. 8 671 41 256. 56712

Išnuomoju kambarį su baldais vienam asmeniui. Tik skambučiai tel. 8 606 43 853.

56574 57225

MAS A Ž AI 25 m. žavi panelė atlieka erotinį masažą. Tel. 8 630 17 616. 57246

27 m. simpatiška, seksuali blondinė atlieka švelnų masažą. Tel. 8 645 11 331. 57293

Ajurvediniai masažai vyrams ir moterims, profilaktiniai su natūraliais aliejais, prostatos, veido, kt. Tel. 8 676 64 266. 57404

Ateik. Nurimk. Pasveik. Ramus žmogus=sveikas žmogus. Tavęs laukia puikus atpalaiduojamasis masažas. Tel. 8 638 13 549. 55531

Superkame naudotus automobilius, išrašome sunaikinimo pažymas, pasiimame. UAB “Jurturas”. Tel. 8 606 11 142.

Jauna moteris atlieka masažą. Tel. 8 653 27 746. (Nukelta į 17 p.) 56541

Atsakymą sudaro frazė, užkoduota skaitmenimis pažymėtuose langeliuose. Teisingas atsakymas bus paskelbtas lapkričio 19 d.

Kryžiažodžio, spausdinto lapkričio 3 d., atsakymai VERTIKALIAI: Petrofilas. Laimingas. Lubinas. Aid. Storuma. Manitoba. LSD. Eta. Eisena. Oslo. Kosmosas. Stati. Panas. KAMAZ. Amanda. „Laguna“. TSK. Balanitas. Nojus. Perkasa. Ašaka. Sija. Tom. Carmina. Mėgstamas. DM. Asalnai. Lašina. HORIZONTALIAI: Poliomielitas. Parma. Dalinkis. Trešnės. Tebrizas. Sąranga. Raiste. Ekipa. SL. „Panorama“. Flagmanas. Naibas. AA. Mianmaras. Sniego. SD. Ametistas. Alanija. Otra. Ask. Arda. Ostalgija. Gaublys. Amputuoti. Laimas. LETA. Daosizmas. Smala. PAŽYMĖTUOSE LANGELIUOSE: Gerklės persišaldymas. Sudarė Egidijus Šalkauskis


SKELBIMAI. REKLAMA

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Reikalingi aukštos kvalifikacijos suvirintojai gerai apmokamam darbui Lietuvoje. Darbas su aliuminiu ir nerūdyjančiu plienu (TIG MIG).

(Atkelta iš 16 p.)

MASA Ž AI

CV siųsti: gintarine.prieplauka@gmail.com. 56888 55811

Masažo menas. Viso kūno atpalaiduojantis, anticeliulitinis, klasikinis, sveikatingumo. Tel. 8 679 50 051.

Švyturio taksi reikalingi du vairuotojai. Geros darbo sąlygos, laiku mokamas atlyginimas. Tel. 8 655 50 220.

55267

57113

Miela, švelni moteris padarytų masažą. Tel. 8 648 31 913.

Transporto įmonei Šilutėje reikalingi vairuotojai, važiuoti reisais Europa –Rusija. Tel. 8 698

56916

Simpatiška 24 m. mergina atlieka švelnų masažą. Tel. 8 617 63 532. 57120

Simpatiška, miela moteris atlieka malonų masažą. Tel. 8 608 39 421. 57143

Simpatiškos, malonios moterys atlieka visapusišką, atpalaiduojantį masažą. Tik skambučiai tel. 8 601 25 088. 56646

57 705; dariuskli@zebra.lt. 54454

Lietuvos jūrų muziejaus Techninei tarnybai nuolat dirbti reikalingas budintis technikas. Pagrindiniai reikalavimai: galiojanti elektriko kategorija ir darbas su siurbliais. Gyvenimo aprašymus siųsti el. paštu ljm@muziejus.lt iki lapkričio 20 dienos. Telefonas pasiteirauti (8 46) 490 743 arba (8 46) 490 740. 57300

Į VA IR ŪS Parduodu kavinės verslą su visomis licencijomis. Tel. 8 605 64 944. 57199

Priimsime į darbą valytoją, kiemsargį, turinčius 35-55 % darbingumą. Tel. 8 618 00 837. 55717

Reikalinga viršutinių drabužių siuvėja. Geras atlyginimas ir darbo sąlygos. Tel. 8 650 54 053.

UAB “Stiklita Klaipėda” reikalingi berėmio stiklo montuotojas. CV siųsti: aidas@stiklita. lt, tel. 8 612 35 262. 56976

UAB KEČAS ieško patyrusio, pareigingo, atsakingo ir darbštaus tolimųjų reisų vairuotojo, turinčio CE kateg. komandiruotėms LT-EU-LT. Tel. 8 612 96 068. 57338

Vairavimo mokyklai reikalingi vairavimo instruktoriai. Tel. 8 657 92 301. 57423

I E Š KO DAR B O

57283

Reikalingas budintis sunkvežimių autošaltkalvis Dovilų k., Klaipėdos raj. Tel. 8 656 12 786.

Jauna, simpatiška moteris ieško bet kokio darbo. Siūlyti variantus. Tel. 8 674 64 249. 56905

57368 57037

Reikalingi biologijos ir chemijos repetitoriai dvyliktokę ruošti egzaminui A lygiu. Tel. 8 674 42 395. 56961

Reikalingi CE kategorijos vairuotojai dirbti LT, LV, BY. Laiku mokamas atlyginimas Tel. +370 613 98 419. Statybos ir remonto darbų įmonė UAB „KELMEDA ir Ko“ darbui Klaipėdos regione ieško: dažytojų, stalių, plytelių klojėjų. Darbo patirtis būtina. Apmokėjimas sutartinis. Atsiskaitymas kiekvieną savaitę.Tel. pasiteirauti 8 652 55 460. El.p.: statyba@kelmeda.lt. 57090

Reikalingi korpusinių baldų surinkėjaimontuotojai, pjovėjas. Patirtis būtina. Tel. 8

S IŪLO DARBĄ “Švyturio” taksi reikalingas atsakingas vairuotojas. Geros sąlygos. Tel. +370 695 33 213. 57249

Darbas Anglijoje, Vokietijoje ir Olandijoje! Fabrikuose, žemės ūkyje, aptarnavimo sferoje. Užtikrinama gyvenamoji vieta. UAB “Aladija”, tel: 865 558710, Klaipėda 56180

680 11 553. 54088

Siūlome darbą prekybos srityje (prekiauti mobiliaisiais telefonais ir buitine technika). Jaunatviškas kolektyvas. Galimybė tobulėti. Patirtis nebūtina. Apmokome. Tel. 8 609 97 490. 54624

Statybos įmonė užsiimanti betranšėjiniais gręžimais ieško gręžėjo. Patirtis būtina. Tel. 8 650 36 977, 8 644 11 155.

Miela 38 metų moteris ieško darbo. Tel. 8 676 00 904. 57364

turintys “E” kat. ir patirties. Atlyginimas už dienas. Tel. 8 633 39 017.. 57122

Dirbti žvejybiniame laive reikalingas kapitonas, kapitono padėjėjas, vyr. mechanikas, mechanikas, tralų meistras ir virėjas-jūreivis. Būtini galiojantys jūriniai dokumentai. Tel. 8 699 38 447. 56670

Ieško patyrusio automechaniko, išmanančio elektroniką. Garantuojamas geras atlyginimas. Tel. 8 698 17 410. 57386

Lengvųjų automobilių servisui reikalingi autošaltkalviai. Teirautis tel. (8 46) 342 411, 8 699 47 712 55644 57153

Paslaugų įmonei reikalingi: siuvėja (-as) smulkiam drabužių remontui ir drabužių priėmėja (-as). Tel. 8 658 00 911. 56942

Picerija ieško picų kepėjų, administratorių ir vairuotojų. Tel. 8 670 36 099.

Ginekologijos ambulatorija. Dirba gydytojai: S. Neverauskienė, E.Žukienė, V.Urbanavičiūtė, T.Dėdinienė, m.d. A.Fabijonavičius, A. Milkintaitė. Vyturio g. 2-4, tel. 326663, 324111, 8 - 655 05088, www.moteruklinika. lt 56133 55892 54303

Sportiška, miela moteris virš 50 m., ieško papildomo darbo. Tik skambučiai. Tel. 8 694 41 659. 56628

Žavi, simpatiška, miela moteris ieško darbo. Tik skambučiai. Tel. 8 609 71 199.

M E DI C I N A Akušerių ginekologų konsultacijos. Ankstyvas gimdos kaklelio vėžio išaiškinimas: onkocitologinis tepinėlis, kolposkopija, biopsija. Gimdos, kiaušidžių, krūtų ligų diagnostika ir gydymas. Ambulatorinės operacijos, diagnostinė histeroskopija. Nėščiųjų priežiūra, nėščiosios vaisiaus tyrimas 4D vaizdu, kardiotokograma. Dirba I. Gruzdienė, V. Konciutė, I. Kiseliova, A. Pauliukovich, R. Valickienė. UAB Kuncų ambulatorinė klinika, Kuncų g. 12-54, tel. (8 46) 22 04 55, Taikos pr. 28, 3 aukštas, tel. (8 46) 41 05 70, Klaipėda; www.kaklinika.lt Gydytojas A. Kaukėnas taiko manualinę terapiją sergantiesiems radikulitu, disko išvarža, stuburo kalkėjimu. Kasdien nuo 14 iki 17.00 val. Turgaus g. 31, tel. 8 686 55 924. 56186

Dirbti po Vakarų Europą reikalingi vairuotojai,

17

Medicinos mokslų daktaras, profesorius Borisas Ivnevas koduoja nuo alkoholio ir rūkymo. Gydymas vyksta PSPC (buvusi 3-a poliklinika) lapkričio 24 ir 25 d. 09.00 val. Registracija, konsultacija: UAB „SODALITAS“, Debreceno 47-1, Klaipėda, (8 46) 379922 (14.00-18.00), 8 694 83005 (10.00-18.00), www.sodalitas.lt. 55240

UAB “Avimeda” Birutės 20/Lelijų 19 tel. 381 838, 8 679 72 442. Kviečiame prisirašyti visą šeimą, vaikus ir suaugusius, pas gydytojus A. Norkų., N. Drungilienę, V. Markauskienę. Dirba vaikų ligų gydytojas V. Grigorjevas. Nemokama vaikų, suaugusiųjų, nėščiųjų priežiūra, profilaktinės programos. Konsultuoja urologas, endokrinologas, neurologas, ginekologas, LOR. Atliekamos echoskopijos.

Gyd. A.Grigaliūnas gydo, išblaivina, konsultuoja, koduoja. Tel. 8 699 34 700. (0-24 val.), www.arlaida.lt. 57220


18

SPAUDOS APŽVALGA

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

Aluje plaukiojantys gyvi padarai pavojus sveikatai REUTERS-SCANPIX nuotr.

15 tūkst. mikroorganizmų mililitre alaus – tai daug ar mažai? Ar jie gali sukelti sunkias ligas? Atsakyti į šiuos klausimus sunku – mažųjų daryklų verdamo gyvo alaus kokybės kontrolė yra palikta pačių aludarių sąžinei. Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto Maisto tyrimų centro laboratorijoje atliktas tyrimas įrodo, kad mikroorganizmų kiekis aluje gali skirtis kelis ar net keliasdešimt tūkstančių kartų. Galbūt neįmanoma pirkėjams pasiūlyti gyvo alaus, kurio mikrobiologinė tarša prilygtų pasterizuotam gėrimui? Įmanoma. Tačiau viską lemia mažųjų aludarių norai ir galimybės. Tuo metu valstybės institucijos nėra sukūrusios jokio priežiūros mechanizmo.

Nustebino keistas skonis

ssPASITAIKO. Ne vienam alaus mėgėjui teko susidurti su parūgusiu gėrimu, kurį pardavėjai pristatydavo kaip „gyvą”, „kaimišką” ar „natūralų” alų.

KTU Maisto instituto Maisto tyrimų centro laboratorijoje atsidūrė 16 pavadinimų alus. Daugiausia – vadinamasis gyvas alus, kuriuo itin mėgsta pasipuikuoti mažieji aludariai. Kodėl prireikė tokio tyrimo? Vasarą asmeniškai teko susidurti su parūgusiu gėrimu, kurį pardavėjai pristatydavo kaip „gyvą”, „kaimišką” ar „natūralų” alų.

Pardavėjai tikino, kad gėrimo galiojimo laikas tikrai nebuvo pasibaigęs, o dėl pareikštų pretenzijų gūžčiojo pečiais. Jo kaina buvo net didesnė nei daugelio gerai žinomų alaus rūšių. Ką pardavėjai tuomet pila į bokalus, jeigu pusė litro vadinamojo gyvo alaus bare kainuoja vos 1 litą? Juk pardavus bokalą alaus vien pridėtinės vertės ir akcizo mokesčių

komentaras

Niekaip negali sugriežtinti kontrolės Almantas KRANAUSKAS, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo ir kurortologijos skyriaus vedėjas Higienos norma alui nėra nustatyta visoje Europos Sąjungoje, o jos atsiradimas vienoje šalyje reikštų laisvos prekybos reglamento pažeidimą. Tiek pati laboratorijų įranga, tiek produkcijos tyrimai labai brangūs, todėl nereikalaujama jų atlikti, jeigu nėra apčiuopiamos rizikos žmonių sveikatai. Kita vertus, verslas turėtų užtikrinti, kad į rinką patekęs produktas nekenkia sveikatai, jame negali būti patologinių bakterijų, kurias dažniausiai sukelia fekalinė tarša, gyvūnai. Dėl nekokybiško alaus Lietuvoje nebūta ligų protrūkio. Alus nėra tas produktas, kuriame yra palanki terpė veistis bakterijoms.

tenka sumokėti beveik pusę lito.

Gali slypėti ligos užkratas

Visame tirtame pasterizuotame aluje KTU tyrėjai užterštumo mikroorganizmais nenustatė. Toks pat rezultatas gautas tiriant kelių rūšių nepasterizuotą alų – mililitre alaus rasta 1–21 mikroorganizmas arba jų visai neaptikta. Bet šešiuose alaus buteliuose mikrobiologinė tarša buvo skaičiuojama tūkstančiais ar net šimtais tūkstančių mikroorganizmų. Nepavejamas lyderis tapo bendrovės „Butautų dvaro bravoras” gaminamas „Boiko” alus. Paskutinėmis jo tinkamumo vartoti dienomis mikroorganizmų skaičius siekė 170 tūkst. Bendrovės „Kupiškio alus” pagamintame „Kupiškio šventiniame” aluje rasta 15 tūkst. mikroorganizmų. Ar tai reiškia, kad tokio alaus išgėręs žmogus iš karto susirgs? Nebūtinai, bet už mikroorganiz-

mų gali slypėti ir pavojingas ligas sukeliančios bakterijos. Norint tiksliai jas nustatyti, reikėtų labai sudėtingų ir brangių tyrimų.

Aludariai sprendžia patys

Kas Lietuvoje kontroliuoja alaus kokybę ir kaip tai daroma? – „Lietuvos rytas” paklausė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjo pavaduotojos Ingos Keniausytės. Alaus gamintojai, importuotojai ir pardavėjai privalo užtikrinti, kad alkoholinių gėrimų kokybė atitiktų gamintojų deklaruojamus kokybės rodiklius. Gamintojai turi atlikti kiekvienos gėrimo partijos tyrimus ir išduoti atitiktį patvirtinančius dokumentus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo laboratorinius tyrimus ir kontroliuoja, ar tiek vietoje gaminamo, tiek įvežtinio alaus kokybė atitinka gamintojo pateiktus rodiklius.

Šiemet atlikti 33 kokybės rodiklių tyrimai Lietuvos alaus gamybos įmonėse ir pardavimo vietose, tačiau visais atvejais gaminys atitiko gamintojo deklaruojamus rodiklius. Ar mažosioms alaus darykloms skiriama daugiau dėmesio? Juk jos alų fermentuoja atvirose brandinimo talpyklose, į kurias iš aplinkos gali patekti daug didesnė tarša? Kontrolė vykdoma tiek didžiosiose, tiek mažosiose alaus gamyklose. Lietuvos teisės aktai nereglamentuoja mikrobiologinių alaus kriterijų, mat šis produktas nėra jautrus mikrobiologiniu požiūriu. Neįžvelgiame didesnės rizikos saugai, bet siūlome aludarių asociacijoms įvertinti, ar reikia mikrobiologinių tyrimų, ir nustatyti savanoriškai taikomas geros higienos praktikos taisykles. Ar mažosios daryklos privalomai tikrina alų prieš išleisdamos į rinką, ar joms privaloma turėti laboratorijas? Alkoholio kontrolės įstatymas numato, kad įmonės, pagaminančios iki 5 000 hektolitrų alaus per metus, gali naudotis kitų institucijų ar įmonių maisto produktų kokybės tyrimo laboratorijų paslaugomis. Kaip tarnyba vertina tai, kad laboratorijos mažiesiems gamintojams neprivalomos, todėl nėra galimybės užtikrinti gaminio kokybę ir saugumą vartotojams? Kiekvienas alaus gamintojas visuose su jo kontroliuojamu verslu susijusiuose gamybos, perdirbimo bei paskirstymo etapuose privalo užtikrinti, kad alus atitiktų teisės aktų reikalavimus. Jie, atlikdami kokybės rodiklių tyrimus, tikrina, kad šių reikalavimų būtų laikomasi gaminant kiekvieną partiją. Kaip neatidarant taros susekti, kad alus yra netinkamas vartoti, o galbūt net pavojingas sveikatai? Gamintojai ir importuotojai atsakingi už galutinio produkto pateikimą vartotojui. Įvertinę visus rizikos veiksnius gamintojai nustato tinkamumo vartoti terminą. Tarnyba nėra gavusi vartotojų skundų, kad alus buteliuose būtų prarūgęs ar pakeitęs skonio savybes. Arūnas KARALIŪNAS, („Lietuvos rytas”)


LaiSVaLaiKiS. TeLeViziJa

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

1

PIETŲ PERTRAUKA

Pirmadienis, lapkričio 12 d. 22.00 Loterija „Perlas“.

TV3 22.05 Įžvalgos.

Rubrikos rėmėjas: www.bareka.lt 8-682 50616 Barų, restoranų, kavinių reikmenys. Švaros ir higienos prekės verslui

BARAS “ARTVĖ” Dubysos g. 58, tel. (8 46) 340609, 8 686 20388.

Kompleksiniai pietūs - 7,50 Lt. Šviežių daržovių sriuba + šnicelis. Sriuba + bulvių plokštainis. Sriuba + vištienos kepenėlės. Taip pat siūlome dienos patiekalus: Šiupininė sriuba. Cepelinai su mėsa. Kiaulienos kepsnys su česnakiniu padažu. Troškinta vištiena. Žuvies filė kepsnelis. Kepti šonkauliukai. Pietaujančiųjų patogumui veikia nemokamas bevielis internetas.

6.30 Teleparduotuvė. 6.45 „Simpsonai“. 7.15 Nauja diena. 8.00 „Nusivylusios namų šeimininkės“. 9.00 „Meilės sūkuryje“. 10.05 „Naisių vasara“. 11.00 Nuotykių f. „Beždžionėlė šnipė“. 12.40 „Juokingiausi Amerikos namų

22.45 „Garsiausios pasaulio kapinės“.„Ar-

lingtono nacionalinės kapinės“. Kanada. 2002. 23.25 Vakaro žinios. Sportas. Orai. 23.40 „Laukiniai Karibai“. D.Britanija. 2007.

BALTIJOS TV

J. Janonio g. 11, Klaipėda, tel.: +370 46 310901.

Šviežių kopūstų sriuba. Vištienos kepsniukai su česnakiniu padažu ir ryžiais. Bulviniai blynai su varškės padažu.

GIMTADIENIŲ CENTRAS

Taikos pr. 139 (PC BIG, antras aukštas), Klaipėda, tel. +370 607 81883, www.crazzycity.lt.

Dienos pietūs 12.00-16.00 val. 32 cm pica pasirinktinai + 0,5 l “Coca Cola” + 10 šovinių tire = tik 9,99 Lt.

SPORTO KLUBAS “APELSINAS”

Herkaus Manto g. 84A, II a. (PC “Studlendas”) tel. (8 46) 259922; Vingio g. 8A, II a. (PC “Vingis”), tel. (8 46) 322522, Klaipėda, www.apelsinas.lt

Dienos pietūs nuo 12 iki 14 val. sporto klube tik 13,99 Lt! Treniruotė + sportinis kokteilis. Keiskite įpročius - pietaukite sporto klube! Kavinės ir restoranai pasilieka sau teisę keisti dienos meniu

17.00 „Didžiojo sprogimo teorija“. 17.30 Pasaulio virtuvė. 18.00 „Purpurinis deimantas“. 19.00 Langai. 20.00 „Įstatymas ir tvarka. Nusikaltimo

motyvai“. 21.00 NemaRUS kinas. Muzikinė drama „Assa“. 24.00 „Užribis“. 1.00 Sveikatos ABC.

vaizdeliai“.

6.29 Programa. 6.30 Televitrina. 7.00 Kalbame ir rodome. 8.00 Savaitės kriminalai. 8.30 „Auksarankiai“. 9.00 Ekstrasensai prieš nusikaltėlius. 10.00 „Alibi“. 11.00 „Raudonas dangus“. 12.00 „Svotai“. 13.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 14.00 „Liejyklos gatvė“. 15.00 „Raudonas dangus“. 16.00 Kalbame ir rodome. 17.00 „Muchtaro sugrįžimas“. 18.00 Žinios. Sportas. Orai. orai. 18.25 „Liejyklos gatvė“. 22.00 „Nusivylusios namų šeimininkės“. 19.25 „Milijonieriai“. 23.00 „CSI Majamis“. 20.00 Žinios. Verslas. Sportas. Orai. 24.00 „Žmogžudystė“. 20.25 Lietuvos žinių tyrimas. 1.00 „Gelbstint Greisę“. 22.25 „Tikras kraujas“. 1.55 „Įstatymas ir tvarka. Nusikalstami 23.25 „Muchtaro sugrįžimas“. kėslai“. 0.25 Kalbame ir rodome. 1.25 Bamba. 13.40 „Juodoji skylė“. 14.10 „Drakonų medžiotojai“. 14.40 „Smurfai“. 15.10 „Ančiukas Donaldas ir draugai“. 15.40 „Simpsonai“. 16.10 „Meilės prieglobstis“. 17.10 „Drąsi meilė“. 18.10 „Naisių vasara“. 18.45 TV3 žinios. TV3 sportas. TV3 orai. 19.20 Kodėl? 20.00 Gyvenimas yra gražus. 20.30 Be komentarų. 21.00 „Moterys meluoja geriau“. 21.35 TV3 vakaro žinios. TV3 sportas. TV3

LNK

VIEŠBUTIS-RESTORANAS “MAGNISIMA”

19

6.15 Dienos programa. 6.20 „Agentas Šunytis“. 6.50 „Mažieji Tomas ir Džeris II“. 7.20 „Madagaskaro pingvinai“. 7.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 8.50 24 valandos. 9.45 Būk mano meile! 10.45 Nuotykių filmas šeimai „Alvinas ir

burundukai“. JAV. 2007. 12.40 Kitas! 13.10 „Didžioji sėkmė“. 13.40 „Madagaskaro pingvinai“. 14.15 „Tomas ir Džeris“. 14.50 „Volkeris, Teksaso reindžeris“. 15.55 Būk mano meile! 2012. 17.00 Labas vakaras, Lietuva. 17.45 24 valandos. 18.45 Žinios. Kriminalai. Sportas. Orai. 19.19 KK2. 19.55 Nuo... Iki. 20.55 Karamelinės naujienos. 21.30 Dviračio šou. 22.00 Žinios. Verslas. Sportas. Orai. 22.25 Kriminalinė Lietuva. 22.35 „Specialioji Los Andželo policija“. 23.35 „Nikita“. 0.30 „V. Vizitas“. 1.25 „Įstatymas ir tvarka. Specialiųjų

TV6 9.15, 14.30 Teleparduotuvė. 9.30 Universitetai.lt. 10.00, 15.00 Topmodeliai. 11.00, 17.00 „Kobra 11“. 12.00, 18.00 „Aferistas“. 13.00, 20.00 „Vedęs ir turi vaikų“. 14.00 „Juokingiausi Amerikos namų

vaizdeliai“. 16.00 „Vampyrų žudikė“. 19.00, 1.20 „CSI Niujorkas“. 21.00 „Rezidentai“. 21.30 „6 kadrai“. 23.00 Siaubo f. „Pabaisa atrakcionų

parke“. 0.50 „Klyvlendo šou“. 2.10 „Čikagos kodeksas“.

12.00 Televitrina. 13.00 VTB Vieningoji krepšinio lyga.

INFO TV 5.30, 7.05, 8.15, 10.30, 13.45 24 valandos. 6.15, 9.40 Diagnozė: Seimas. 7.50, 12.45 Alchemija XL. 9.00 Žinios. 9.15, 15.55 „Alfa“ savaitė. 11.15 Pasaulis X. 12.00 Nuo... Iki. 13.10, 16.25 Ne vienas kelyje. 14.30 Valanda su Rūta. 17.00, 21.00, 1.00 Info diena.

TV8 10.05 „Linksmieji draugai“. 10.35 Senoji animacija. 11.10, 20.35 Nomeda. 12.05, 17.00 „Paliktų žmonų klubas“. 13.00, 19.00 „Rozalinda“. 14.00, 21.30 „Pasmerkti“. 15.00 „Žavūs ir drąsūs“. 16.00 Martos Stiuart šou. 18.00, 22.30 „Mano likimo šeimininkė“. 20.00 Labanakt, vaikučiai. Senoji anima-

cija.

6.10 Programa. 6.14 TV parduotuvė. 6.30 Ryto reporteris. 7.50 Aš ir vanduo. 7.55 Ryto reporteris. 9.15 Super L.T. 10.15 Pradėk nuo savęs. 10.55 24/7. 12.00 Lietuvos diena. 13.00 Mokausi gaminti. 13.20 TV parduotuvė. 14.00 Gimnazistai. 15.00 Žinios. Orai. 15.10 „Jaunikliai“. 15.45 „Rossas Kempas. Piratai“. 16.00 Žinios. Orai. 16.10 „Rossas Kempas. Piratai“ (tęsi-

Maskvos CSKA - „Nymburk“.

nys).

14.45, 21.15 Sporto metraštis. 14.55 VTB Vieningoji krepšinio lyga.

17.00 Žinios. Orai. 17.20 Lietuva tiesiogiai. 18.00 Žinios. Orai. 18.50 VTB jungtinė lyga. Talino „Kalev“

„Astana“ - Zgoželeco „Turow“. Tiesioginė transliacija. 16.45 VTB Vieningoji krepšinio lyga. Mariupolio„Azovmaš“ - Sankt Peterburgo tyrimų skyrius“. „Spartak“. LRT TELEVIZIJA 18.30 Futbolo dievai. Zico. 19.00, 21.00, 23.00 ŽINIOS +. 6.00 Labas rytas, Lietuva. 19.15 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 9.00 „Kobra 11“. Talino „Kalev“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“. 10.00 Pinigų karta. Transliacija iš Talino. 11.00 LRT Aktualijų studija. 21.25 VTB Vieningoji krepšinio lyga. 12.00 Trembita. Rygos VEF - Kauno „Žalgiris“. 12.15 Laba diena, Lietuva. 23.15 Sportas LT. Penktasis Lietuvos Kendo 12.20 Žinios. Sportas, orai. čempionatas. 12.30 Laba diena, Lietuva. 13.00 LRT radijo žinios. TV1 13.05 Laba diena, Lietuva. 7.10 Dienos programa. 14.00 LRT radijo žinios. 7.15, 15.00 Teleparduotuvė. 14.05 Laba diena, Lietuva. 7.50 „Superdidvyrių komanda“. 14.40 Žinios. Sportas, orai. 8.15 „Betmeno nuotykiai“. 15.00 „Hartlando užuovėja“. 8.40 „Džekio Čano nuotykiai“. 16.00 „Kobra 11“. 9.05 „Supermeno nuotykiai“. 17.00 „Viena byla dviem“. 18.15 Šiandien (su vertimu į gestų kalbą). 9.30 „Keisti Blynelio Džeko nutikimai“. 10.00 „San Francisko raganos I“. Sportas. Orai. 11.00 „Naujieji Robino Hudo nuotykiai“. 18.55 Nacionalinė paieškų tarnyba. 12.00 „Teresa“. 20.25 Loterija „Perlas“. 20.30 Panorama. Verslas. Kultūra. Spor- 13.00 „Keršto bučiniai“. 14.00 „Meilės miestas“. tas. Orai. 15.30 „Drakonų kova Z“. 21.15 Stilius. Namai. 16.30 Juokas juokais. 21.45 Įžvalgos.

(Estija) - Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva). Tiesioginė transliacija iš Estijos. 21.00 Reporteris. Orai. 21.55 Lietuva tiesiogiai. 22.30 Gyvenimo būdas. 23.30 Reporteris. Orai. 0.25 Pašėlę TV pokštai. 0.55 Griūk negyvas!

LRT KULTŪRA 8.00 Gustavo enciklopedija. 8.30 Keliaukim! 9.00 Labas rytas, Lietuva. 11.30 Muzika gyvai. VII tarptautinis

M.Oginskio festivalis. Groja Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Dir. J.Domarkas. 12.25 Amžininkai. Režimas ir religija. 2007 m. 13.20 Auksinė Agatos Kristi kolekcija. „Puaro“. 15.00 Arti toli. 15.30 Kultūrų kryžkelė. Vilniaus sąsiuvinis. 15.45 Laba diena, Lietuva. 18.00 Septynios Kauno dienos. 18.30 Mūsų miesteliai. Rusnė. 2 d. 19.20 Kompozitoriaus Algimanto Bra-

žinsko 75-mečiui. A.Bražinsko opera „Kristijonas“. 21.10 Veidai. Lietuvių dokumentika. „Šokis dykumoje“. 2009 m. Rež. A.Marcinkevičiūtė. 22.10 Operos solisto, režisieriaus prof. Rimanto Sipario 85-osioms gimimo metinėms. „Man girdisi garsas nutilęs“. Rež. J.Janulevičiūtė. 22.30 „Šerlokas“. 2 s. „Aklas bankininkas“. 24.00 Panorama. Verslas. Kultūra. Sportas. Orai. 0.45 Pinigų karta. 1.30 Muzikos pasaulio žvaigždės. Penkios choreografinės miniatiūros.

23.00 TV serialas “Operatyvininkai”. 23.50 Merginos. 0.30 Žinios + 0.50 Vaidybinis f. “Klimo Samgino gyve-

nimas” (4). 2.15 Vesti.ru

6.00 Šalis ir žmonės. 7.00 Animacinis f. 8.00 Pergalės kaina. 9.00, 16.00, 2.00 TV serialas “Jaunikis

Barbei”. 10.00, 21.00, 3.00 TV serialas “Sudaužytų žibintų gatvės”. 11.00 “Echo Moskvy”. 12.00 Dokumentinis f. 13.00 Vaidybinis f. “Didmeistris”. 8.45, 19.45 Ieškokime geriausio! 14.30 Rusiškas akcentas. 9.00, 16.45 Klaipėdos savaitė. 15.00, 17.00, 1.00 Ypatinga nuomonė. 9.30 Joe Zee mados pamokos. 18.00 J. Albac laida. 10.30 „Misija: išteisinti!“ 19.00, 4.00 Skrydžio nagrinėjimas. 11.30 „Trotskis“. 20.00, 5.00 TV serialas “Vilkolakio pėd13.35 Įspūdingiausių interjerų dešimtu- sakas”. 22.00 Šiandien pasaulyje. kas. 14.05 „Pražūtingas auksas“. 23.00 Vaidybinis f. “Rimtas pokalbis”. 15.05 „Kaktusas“. 17.15 „Pavojingi Ostino Styvenso nuotyNTV ÍÀØÅ ÊÈÍÎ kiai“. 6.00 Vaidybinis f. “Traukinys ne pagal 18.15 „Ką mes valgome?“ tvarkaraštį”. 18.45 „Kritinė riba“. 8.00 Vaidybinis f. “Žandenos”. 20.00, 22.55 Balticum TV žinios. 10.00 Vaidybinis f. “Aš laisvas, aš nie20.15 „Vaiduokliškos istorijos“. kieno”. 20.45 Kinomano užrašai. 12.00 Vaidybinis f. “Jūreiviai”. 21.00 Kino akademija. „Reikalai Briugė13.30 Vaidybinis f. “Andromedos ūkas”. je“. 15.00 Vaidybinis f. “Lietūs vandenyne”. 23.10 „Senas geras faras“. 16.30 Vaidybinis f. “Tik dviese”. 0.10 Kultūra +. 18.00 Vaidybinis f. “Vyborgo pusėje”. 1 BALTIJOS K 20.00 Vaidybinis f. “Ponai artistai”. 22.00 Vaidybinis f. “Operacijos “Didieji 6.00 TV kanalas “Labas rytas”. Grįžulo Ratai” žlugimas”. 9.00 Gyventi sveikai. 0.00 Vaidybinis f. “Oro pardavėjas” (1). 10.00 Naujienos. 1.30 Vaidybinis f. “Mėlynosios naktys” 10.25 D. Doncovos laida. (1,2). 12.00 Kitos naujienos. 4.30 Vaidybinis f. „Viską aplinkui už12.25 Metas pietauti. snigo”. 13.00 Naujienos. 13.15 Kontrolinis pirkimas. EUROSPORT 13.55 TV serialas “Nelygios vedybos”. 9.30 Motosporto žurnalas. 14.55 Mados nuosprendis. 9.45 Kalnų slidinėjimas. 16.00 Naujienos. 11.00 Futbolas. 16.55 Suprasti. Atleisti. 20.30 Biliardas. 17.40 Lauk manęs. 21.45 Sporto linksmybės. 18.50 Tegul kalba. 22.00 Kovinis sportas. 20.00 Laikas. Lietuvos “Laikas”. 22.05 Rankų lenkimas. 21.20 TV serialas “Priedanga”. 22.35 Kovinis sportas. 23.35 Lietuvos “Laikas”. 22.45 Rankų lenkimas. 23.55 Vakarinis Urgantas. 23.45 Futbolas. 0.35 Naujienos. 0.50 TV serialas “Auksiniai spąstai”. 2.30 Suprasti. Atleisti. 2.55 TV serialas “Naikinamoji galia”. 10.50 Motosportas. Nascar 500 mylių 3.45 TV serialas “Nelygios vedybos”. lenktynės. 4.30 Federalinis teisėjas. 11.50 Motosportas. Pasaulio ralio čempio5.15 Muzikinis kanalas. natas. Ispanijos etapo apžvalga. 5.50 Lietuvos “Laikas”. 12.20 Motosportas. Pasaulio ralio čempionatas. Ispanijos etapo apžvalga. 12.50 Motosportas. Pasaulio ralio čempionatas. Ispanijos etapo apžvalga. 4.00 Rusijos rytas. 13.20 Motosportas. Valensijos MotoGP 8.05 Ieškotojai. Moto3 lenktynės. 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 Žinios. 14.30 Motosportas. Valensijos MotoGP 9.30 1000 smulkmenų. Moto2 lenktynės. 10.15 Apie tai, kas svarbiausia. 15.40 Motosportas. Valensijos MotoGP 11.00, 3.10 TV serialas “Jefrosinija”. lenktynės. 12.30, 15.30, 17.40 Žinios. Maskva. 17.00 Tenisas. Barclays ATP pasaulio turo 12.50 Žinios. Budėtojų dalis. finalinis turnyro pusfinalis. 13.00 “Viskas bus gerai!” 13.55 TV serialas “Kilmingųjų mergelių 19.30 Tenisas. Barclays ATP pasaulio turo finalinis turnyro pusfinalis. institutas”. 22.00 Tenisas. Barclays ATP pasaulio 14.50 Žinios. Sportas. turo finalinio turnyro finalas. Tiesioginė 15.50 TV serialas “Zemstvos gydytojas”. transliacija. 18.30, 2.30 Tiesioginis eteris. 1.00 Pokeris. The Big Game turnyras. 19.20 TV serialas “Ievos spalva”. 2.00 Programos pabaiga. 21.05 TV serialas “Šuniškas darbas”. 22.05 Šalies budėtojas.

daugiau TV programų - www.ve.lt Už TV programų pakeitimus redakcija neatsako


20

2012 m. lapkričio 12 d., pirmadienis

KONKURSAS

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai „Bulvaras” tęsia konkursą „Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai”. Jis vyks tol, kol bus norinčių viešumu kovoti su automobilių statymo „genijais”. Kas mėnesį apdovanosime komisijos geriausia pripažintos nuotraukos autorių. Norintieji dalyvauti konkurse nuotraukas gali įkelti interneto svetainės www.ve.lt skiltyje

„Konkursai” arba siųsti el. paštu bulvaras@ve.lt, taip pat tai galima padaryti tradiciniu paštu, adresu „Bulvarui”, „Vakarų ekspreso” redakcija, M. Mažvydo al. 3, LT-92131 Klaipėda. Norintieji, kad į jų nuotraukas atitinkamai sureaguotų policijos pareigūnai, laiške turi nurodyti ir tikslų pažeidimo laiką.

Auksinis dumblas Ilgametis restorano „Meridianas”, kuris veikė to paties pavadinimo barkentinoje, rūbininkas Bronislovas „Bulvarui” prasitarė, kad ta vieta, kur stovėjo laivas, yra auksinė, mat jis pamena tuos laikus, kai ant restorano denio siaučiantys jūreiviai dažnai nuskandindavo brangius laikrodžius, aukso gaminius - žiedus, kojos storio grandinėles, auskarus. Keičiantis laikams, ten pradėjo skęsti pirmieji mobilieji telefonai etc. Bronislovas linkęs manyti, kad jau netrukus šioje vietoje pradės darbuotis vandens nebijantys „gatvių sanitarai”, dumble ieškantys lobių...

BULVAROSPEKTRAS

Juokas pro ašaras - Dešimt centų skolinga būsiu! - su šia fraze kasininkė Olga uždirbo savo pirmąjį milijoną.

Anekdotai

- Labiausiai mėgstu dirbti su pinigais. - Tai jūs finansininkas? - Ne, aš - išlaidautojas. *** Grįžta žmogus vakare iš medžioklės, ant peties berdanas, rankose - didžiulis maišas. Susitinka kaimyną ir kaimynas klausia: - Ką čia parsineši? - Va, medžioklėj buvau, ežių prišaudžiau! - O kam tau tie ežiai??? - Žmonai bus apykaklė, uošvei - paklodė! *** Autoįvykis. Avarijos vietą apsupusi žioplių minia. Atvykęs žurnalistas nesėkmingai bando prasibrauti iki nukentėjusiojo. Galų gale ima šaukti: - Praleiskite, ten guli mano tėvas! - Minia ima kvatoti ir prasiskiria. O žurnalistas pamato gulintį... asilą. *** Vyrukas kalnų kurorte pirmą kartą leidžiasi nuo kalno. Puikios slidės, madingas slidinėtojo kostiumas ir akiniai - viskas

ASTROLOGIJA 10 23 - 11 22 Zodiako ženklas Skorpionas AVINAS. Neišpūskite kiekvienos menkos problemos, vadovaukitės blaiviu protu. Pasistenkite nesugadinti brangių jums santykių beprasmišku ginču, pavydo scena. Be reikalo neišlaidaukite. JAUTIS. Nors konkurencija visose srityse gali atrodyti didžiulė, jūs būsite pakankamai patrauklūs publikai, kolektyvui. Svarbu nepasiduoti blogai įtakai, neįsivelti į avantiūras, dėl kurių vėliau tektų gailėtis, teisintis ar netgi bylinėtis. DVYNIAI. Diena bus kupina rūpesčių. Kažkas gali sutrikdyti jūsų sumanytą planą ir reikalai judės gana lėtai. Didesnį dėmesį skirkite sveikatos ir grožio profilaktikai. Turėtumėte intuityviai pajusti, ko reikia įvaizdžiui pagerinti.

aukščiausios klasės. Suriečia jis vieną posūkį, kitą, nuskrieja nuo nedidelio tramplino, dar vienas posūkis ir žiebia į medį. Slidės pažyra šipuliais, kostiumas plyšta, ant galvos guzas, koja lūžusi. - Bet vis vien geriau nei darbe, - atsipeikėjęs save nuramina slidininkas. *** Motina auklėja dukrą: - Kai buvau tavo metų, man vaikinai nerūpėjo. - Žinoma, mama, aš juk tada buvau ką tik gimusi... *** Geležinkelio stotyje praneša: „Traukinys Maskva-Čiukotka išvyksta 12 valandą iš antro kelio. Specialiai čiukčiams kartojame: traukinys Maskva - namo išvyksta nuo 3 ir 4 bėgio, kai abi laikrodžio rodyklės bus viršuje...” *** Lekia motociklininkas didžiuliu greičiu, o jam priešais atskrenda žvirblis. Bac, susidūrė. Motociklininkui pagailo paukštelio, parnešė namo, patupdė į narvelį, patrupino duonos, vandens įpylė. Žvirblis atsipeikėja, apsidairo: - Dieve mano - narvas, duona, vanduo... Aš numušiau motociklininką?

Bulvaroskopas

Nestok į eilę, nes gyvenimas praeis pro šalį.

VĖŽYS. Šiandien nestigs darbo ir bendravimo ir tuo labiau, kuo populiaresni esate. Labiau saugokite savo atžalas nuo galimų pavojų bei patys atsakingiau rinkitės laisvalaikio pramogas. Nepainiokite darbovietės su pramogų arena, venkite aferų. LIŪTAS. Tikriausiai nelengvai seksis įgyvendinti planus. Daug kas priklausys nuo tvirto pasiryžimo ir kitų žmonių pritarimo. Nebūkite nervingi namuose, nes taps tikrai nelinksma, jei artimuosius išvesite iš pusiausvyros. MERGELĖ. Turėtų neblogai sektis darbai, susiję su reklama, prekyba, apdaila, mokslu. Jei susitiksite su įdomiais žmonėmis, paklauskite jų nuomonės jus dominančiu klausimu. Galbūt su kitų pagalba rasite aktualų atsakymą ar sprendimą. SVARSTYKLĖS. Tikėtina, kad teks grąžinti skolą arba dėl kažko derėtis, tarpininkauti. Galbūt įsigysite daiktą, kurį buvote iš anksto suplanavę. Aplinkinius nustebinsite savo pasiryžimu stipriai keisti išvaizdą arba gyvenimo būdą. SKORPIONAS. Nesidžiaugsite, jei per daug tikitės iš kitų. Būsite tokie emocionalūs, kad galite pa-

s ĮRODYMAS. „Nespėjus nufotografuoti „Lexus” statymo subtilumų, lyg įrodymas tam, kad jei jau turi nors kiek prašmatnesnę mašiną, PRIVALAI pastatyti ją taip, kad visi galėtų pasidžiaugti jos grožiu, atlėkė KIA ir nukopijavo lexuso „parkavimo” stilių. Nuotraukos darytos  minučių intervalu”, - rašo nuotraukų autorius Alexandras.

LIETUVĖLĖS NAUJIENOS

Vadybininkus keičia kaip kojines Neseniai paskelbęs, kad turi naujus vadybininkus Luką ir Gretą ir keliasi į Šiaulius, atlikėjas Minedas dabar jau trimituoja, kad jį „oficialiai po savo vadybos sparnu priglaudė Daina Bilevičiūtė”. Tad dabar jis Šiaulius iškeitė į Vilnių, kur „atkakliai mokosi vokalo, dėliojasi koncertus ir planuoja juos Lietuvoje ir už Lietuvos ribų”. Kaži ar ilgam?

Etiškas pabėgimas Ne veltui kadenciją baigiantis Seimas kone vienbalsiai parodė pasitikėjimą buvusiu policijos kriminalistu Virginijumi Kanapinsku ir pritarė, kad jis taptų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariu. Jau pačią pirmą dieną po pasitikėjimo parodymo vyras įrodė esąs jo vertas - iš peties kibo į darbus ir užsidirbo kvietimą į teismą, mat Vilniuje sumanė pasivažinėti autobusams skirta eismo juosta, nors vairavo ne autobusą, o viso labo automobilį. Negana to, pilietis sumanė sprukti nuo jį besivejančios policijos, tačiau pabėgti nepavyko, todėl teks stoti prieš teismą. O pareigūnai pasirodė esantys kieti. Nors ponas Kanapinskas jiems pasigyrė pažįstantis patį policijos šefą, ši užuomina nepadėjo išsisukti. Geriau reikėjo pasigirti pažintimi su kokiu nors ministru ar dar aukštesniu pareigūnu.

šnekovų neišklausyti iki galo ir dėl to kažko nesuprasti. Apskritai jums labiausiai norėsis komforto, ramaus atsipalaidavimo. Suteikite sau tai, jei tik galite. ŠAULYS. Jausite keistą nepasitenkinimą, sunku bus bendrauti netgi su artimais ir mylimais žmonėmis. Galbūt ramybės neduos kokia nors nemaloni paslaptis arba pasklidusios apkalbos. Neeikvokite jėgų abejotiniems užsiėmimams. OŽIARAGIS. Neblogai seksis tiek profesiniai, tiek visuomeniniai reikalai, lengvai prisitaikysite įvairiose situacijose. Džiaugsmo suteiks flirtas, meilės nuotykis arba susitikimas su išsiilgtu bičiuliu, sena drauge. Tik neturėkite per didelių lūkesčių. VANDENIS. Galite ne juokais įklimpti dirbdami suplanuotus darbus. Galbūt susidursite su biurokratinėmis užkardomis, keistais draudimais. Mėginimas juos apeiti išvargins ir naujus planus tikriausiai teks peržiūrėti ar atidėti. ŽUVYS. Būsite nusiteikę filosofuoti, gvildenti globalias problemas, mokyti aplinkinius. Lengviau ištversite ir kitų moralus, noriai diskutuosite. Galite pakeisti nuomonę apie save, sustiprinti savo autoritetą.

Sveikinimai Sveikinimus siųskite el. paštu gimtadienis@ve.lt. Mokami nestandartiniai sveikinimai bet kuria proga priimami dienraščio Klientų aptarnavimo skyriuje M. Mažvydo al. 3. Informacija tel. (8 46) 411 314.

Šiandien gimtadienį švenčia Laurynas Norkus

Sveikatos, stiprybės, šeimyninės darnos, pinigų, svajonių ir jų išsipildymo gimtadienio proga linki komandos draugai, su kuriais dažnai žaidi pirmadienio ir trečiadienio vakarais.

VE 2012 11 12  

VE 2012 11 12

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you