Page 1


cymbeline model fauvette


cymbeline model fauvette


SZKOŁA MAKIJAŻU

Biar Beauty Group

®

Zapisz się na profesjonalny kurs makijażu I,II stopnia. Poznaj tajniki kosmetologii, analizy kolorystycznej i stylizacji. Studio makijażu & przedłużania rzęs.

+48 603 270 610 www.biarbeauty.com Katowice ul. Bażantów 10/1


Sezon 2012 Suknie ślubne przygotowane na sezon 2012 są zwiewne, lekkie i eleganckie. Panna Młoda stawia na wygodę ponieważ całą noc chce się bawić nie odczuwając dyskomfortu. Odchodzi się od ozdób kamieni, cekinów i koralików, jednym słowem ma być klasycznie i zmysłowo. Bardzo modne są w tym roku koronki jednak należy pamiętać iż nie każdej Pannie Młodej one pasują. W tym sezonie odchodzi się od koloru ultra fioletowej bieli, zastępując ją tak zwaną bielą naturalną, przy czym nie jest to kolor ecrue. Prawie każda Panna Młoda dobrze wygląda w tym kolorze. W naszym salonie przygotowaliśmy dla Was dwie moje autorskie kolekcje o nazwie Glamour i Sensitive. Pierwsza z nich jest bardziej tradycyjna ma więcej dodatków i zdobień. Natomiast kolekcja Sensitive charakteryzuje się zwiewnością lekkością i minimalizmem.

W Bridal Magazine 2012 poza sukniami ślubnymi znajdziecie dodatkowo wiele informacji na temat makijaży ślubnych, trendów jakie panują w branży oraz wiele ciekawostek przydatnych przed ślubem. Chciałabym na koniec podziękować dyrekcji hotelu Monopol za udostępnienie wnętrz do sesji zdjęciowej mojej kolekcji sukien ślubnych 2012 zamieszczonych w tym wydaniu. Życzę wszystkim miłej lektury.

Jak co roku dostępne są również u nas suknie ślubne Cymbeline. Linia wiodąca to wzór francuskiej elegancji oraz suknie Cymbeline OUI które są piękne w swej prostocie, idealne dla Pań poszukujących wysublimowanego piękna.

str.11

Dorota Wormuth


DW Sensitive 7124

str.12


str.13

DW Sensitive 7172


Dorota Wormuth TEMATY Z OKŁADKI

17

KOLEKCJE 2012 dw sensitive i dw glamour

25

KALENDARZ PRZEDŚLUBNY krok po kroku

55

HONEY MOON czyli podróż poślubna w amerykańskim stylu MAKIJAŻ ŚLUBNY

65 85

2012

TELEDYSK ŚLUBNY wywiad z Anną Bałwas producentem filmowym Dorota Wormuth WSZYSTKO DLA MŁODEJ PARY

11

POSŁOWIE sezon 2012

33

W ROZMIARZE XXL rzęsy na ślub

39

EKSPERT RADZI fryzura ślubna

49

WYWIAD z wedding plannerką

53

PÓŁNOC W PARYŻU

60

PODRÓŻ POŚLUBNA wywiad z właścicielem biura podróży

61

CYMBELINE 2012

70

WYWIAD z Agnieszką Brodą expertem makijażu

73

TRENDY NA MAKIJAŻ wiosna-lato

75

PRAGA I KŁÓDKI ZAKOCHANYCH

76

ŚLUBY STULECIA

77

PALETA KOLORÓW

91

ŚLUB I WESELE W PLENERZE

100

KONKURS FOTO 2012

104

WYWIAD z managerem restauracji Cristallo Hotelu Monopol

str.14


REDAKTOR NACZELNY Mieszko Kastelnik GRAFIK Patryk Wosztal / dwstudio.pl FOTOEDYCJA dwstudio.pl ARTYKUŁY Mieszko Kastelnik, Karolina Gwiszcz ZDJĘCIA Patryk Wosztal / dwstudio.pl Adres Redakcji ul. Andrzeja 29, 40-061 Katowice tel: 32 781 30 19 tel: +48 606 346 846 mail: salon@dorotawormuth.pl WYDAWCA Dorota Wormuth Salon Sukien Ślubnych AGENCJA ODPOWIEDZIALNA DW Studio.pl WSPÓŁPRACA: AS Biuro Podróży, Biar Beauty Group, Efa Gryt Wszystko Do Wynajęcia, Hotel Monopol Katowice, JWK Krzyś Jubiler, Nova Group Studio Filmowe

str.15


str.16


NOWA KOLEKCJA 2012

dw sensitive

str.17


DW Sensitive 7184

str.18


str.19

DW Glamour 1912


str.20


str.21


DW Sensitive 7163

str.22


str.23


PORSCHE PANAMERA

idealne do ślubu

więcej na www.dorotawormuth.pl

str.24


Kalendarz

przedślubny

Z

decydowanie łatwiej przygotować konferencję, nawet międzynarodową, z udziałem kilkuset osób, niż własny ślub i wesele. Choćby dlatego, że w tym drugim przypadku na ogół nie można mówić o doświadczeniu. Metoda prób i błędów nie jest możliwa do zastosowania. Brak dystansu emocjonalnego też nie sprzyja dobrej organizacji. Poza tym ślub dotyczy dwóch rodzin - często o odmiennych tradycjach i gustach, ma spełnić marzenia zarówno panny jak i pana młodego, i zmieścić się w budżecie rodzinnym. Z tego też względu do uroczystości ślubnych i weselnych trzeba się solidnie przygotować i zarezerwować sobie odpowiedni czas. Przesądni mówią, że jaki ślub - takie całe życie!

Zorganizujcie zaręczyny. Może też chcecie zorganizować przyjęcie zaręczynowe albo sesję zdjęciową zaręczynową – świetna pamiątka na przyszłość. Ustalcie przybliżoną datę ślubu (miesiąc). Zacznijcie rozglądać się za salą weselną (te najbardziej popularne mogą wymagać rezerwacji nawet z ponad rocznym wyprzedzeniem). Oszacujcie wstępnie liczbę gości.

Ustalcie charakter waszego ślubu: konkordatowy, cywilny lub oddzielnie kościelny oraz cywilny. Dowiedzcie się, jakie dokumenty będą potrzebne do zarejestrowania małżeństwa. Opracujcie budżet ślubny i podzielcie koszty. Panna młoda powinna zastanowić się, jaką suknię ślubną i dodatki odpowiadają jej najbardziej. Tak naprawdę nigdy nie jest na to za wcześnie. Przygotujcie listę gości weselnych. Wybierz świadków - pomogą Wam w części przygotowań. Pamiętajcie, że świadkowie w kościele na ceremonii ślubnej muszą spełnić określone warunki. Muszą to by osoby pełnoletnie. Prawo kanoniczne nie określa, by byli katolikami, w praktyce jednak jest to wymagane. Świadkami mogą być osoby tej samej płci. Zacznijcie szukać DJ-a albo zespołu. Nie zatrudniajcie nikogo w ciemno. Musicie wiedzieć, co grają i jak grają. Zacznij szukać fotografa - ci najlepsi maja terminy czasem i rok naprzód poumawiane. Zarezerwujcie lokal – najlepsze lokale mają terminy pozajmowane nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jeśli chcecie zatrudnić koordynatora wesel, zacznijcie go szukać. Obejrzyjcie portfolio, pytajcie znajomych o rekomendacje. Dowiedz się, gdzie organizują nauki przedmałżeńskie i ile trwa kurs. Ustalcie datę. Odwiedźcie targi ślubne, by sprawdzić, co jest modne w tym roku. Na targach możecie obejrzeć pokazy sukien ślubnych, zespoły muzyczne w akcji, wybrać zaproszenia. Targi to bardzo dobra okazja porównania firm i obejrzenia na własne oczy możliwości jakie oferują. I trochę egoizmu - zacznijcie myśleć nad listą prezentów. Kiedy zostawisz to na ostatnią chwilę, zapomnisz o połowie potrzebnych Wam rzeczy.

str.25

To już czas, by Wasze rodziny dobrze się poznały, warto więc umówić się na wspólną kolację. Jeśli bierzesz ślub kościelny, wybierz kościół i sprawdź, czy masz wszystkie potrzebne dokumenty, np. bierzmowanie. Podpiszcie umowę z zespołem muzycznym. Podpiszcie umowy z fotografem. Pomyślcie o podróży poślubnej (miejsce, termin, formalności) i wstępnie zorientujcie się w pracy, co do terminu urlopu.


Spotkajcie się ze świadkami i poznajcie ich, jeśli się nie znają. Powiedzcie im otwarcie, jakiej pomocy od nich oczekujecie. Suknia ślubna czeka na zamówienie, więc zbliżajmy się do tej decyzji. Podróż poślubna tuż po weselu? Sprawdź, czy nie warto już teraz zarezerwować wycieczki lub biletów. Może być taniej. Zastanów się nad fryzurą i welonem. Wybierzcie zaproszenia lub zacznij produkcję zaproszeń hand-made. Masz gości z daleka? Zastanów się, gdzie będą nocować. Zarezerwujcie im hotel lub pomyślcie o organizacji jakiegoś noclegu - im wcześniej tym taniej. Kupcie/zamówcie obrączki.

Udajcie się do proboszcza i ustalcie godzinę ceremonii ślubnej. Jeszcze wcześniej warto obejrzeć, jak wyglądają zaślubiny w wybranym kościele, by oswoić się z otoczeniem i klimatem uroczystości. Zapiszcie się na nauki przedmałżeńskie. Z reguły trwają od 4 do 10 tygodni (w zależności od liczby spotkań w tygodniu). Jeżeli pracujecie do późna, możecie skorzystać z katechez dla narzeczonych organizowanych w weekend. Wybierzcie suknię ślubną (czas oczekiwania na zamówioną suknię może wynosić nawet 6 miesięcy, plus ewentualne poprawki) oraz strój pana młodego. Nie zapominj umówić się do fryzjera i wizażysty, unikniesz stresu związanego z brakiem terminu w dniu ślubu. Jeżeli chcesz by towarzyszyła Ci mama lub przyjaciółka niech również zarezerwują termin - dobra zabawa gwarantowana. Pamiętaj również o wizycie u kosmetyczki na diagnozę Twojej cery. Może okazać się, iż wymagana będzie głębsza rewitalizacja. Nie zapomnij o plecach i dekolcie.

Zacznijcie gromadzić niezbędne dokumenty. W urzędzie stanu cywilnego (USC) odbierzcie akty urodzenia. Zgłoście się do kancelarii parafialnej narzeczonej lub narzeczonego. Wówczas ustalicie datę spisania protokołu przedślubnego. Wymagane dokumenty: dowód osobisty lub paszport, miesiące ostatnie świadectwa nauki religii, metryka chrztu (ważna 6 miesięcy) przed ślubem. zaświadczenie o bierzmowaniu, zaświadczenie o ukończeniu katechezy przedmałżeńskiej. Metrykę chrztu należy pobrać z parafii, gdzie przyjmowało się sakrament chrztu, z zaznaczeniem, że jest potrzebna do ślubu kościelnego. Osoby, które nie były bierzmowane, powinny przygotować się i przystąpić do tego sakramentu we własnej parafii. W uzasadnionych przypadkach można poprosić duszpasterza o indywidualne przygotowanie. Poinformujcie pracodawców o ślubie i poproście o urlop. Zgodnie z kodeksem pracy, przy umowie o pracę, przysługują 2 dni wolne. Najczęściej bierze się piątek i poniedziałek, ale decyzja, które dni wybierzecie, należy do Was, nie do pracodawcy. W przypadku intercyzy odwiedźcie notariusza. Pan młody też ma być modny. Zdecydujcie, jaki będzie miał garnitur/frak/inne ubranie. Jaką fryzurę i buty. Sprawdź, czy nie musisz zamówić jakiejś dodatkowej usługi na wesele albo ślub: namioty do ogrodu, fontanna z czekolady, fajerwerki, stoisko z watą cukrową dla dzieci albo przedszkolanka? Pomyślcie też o samochodzie - najlepiej już teraz zarezerwować sobie termin i podpisać umowę. Wybierzcie zaproszenia ślubne i zlećcie druk.

str.26


Zróbcie listę i notujcie, kogo już zaprosiliście, a kto jeszcze czeka na zaproszenie (osobiście lub pocztą). Zróbcie to w miarę wcześnie, jeżeli macie wielu gości z zagranicy, do których trzeba wysłać zaproszenie miesiące ślubne pocztą. Jeżeli planujecie zapraszać ważniejszych gości, osobiście przed ślubem. opracujcie dokładny plan odwiedzin. Nie da się przyjechać, wejść, zaprosić i wyjść. Bywa, że goście zorganizują dla Was obiad, poczęstunek, a to wszystko trwa. Nie bierzcie zbyt dużo na głowę jak na jeden dzień. Zastanówcie się nad listą prezentów i poinformujcie gości w jakiej formie chcecie je otrzymać. Jeśli myślisz o dodatkowej dekoracji (np. kwiatach, girlandach) zorganizuj to teraz. Sprawdź, kiedy będzie wieczór panieński i kawalerski. Może trzeba coś uzgodnić. Włóż wszystkie potrzebne dokumenty do jednej teczki, żeby nie zgubiły się w ostatniej chwili. Ustal ze świadkami, w czym pomogą Wam w czasie ślubu i wesela. Na przykład świadkowa może mieć przy sobie pakiet pierwszej pomocy ślubnej tabletkę przeciw bólową, igłę z nitką, fluid. Ustalcie menu weselne (alkohol, gorące posiłki, nakrycia, dekoracje). Zamówcie tort na wesele. Jeśli alkohol nie jest wliczony w cenę cateringu lub nie zapewnia go restauracja, zamów alkohol.

Zasugerujcie najbliższym znajomym datę wieczoru kawalerskiego i panieńskiego. Zweryfikujcie listę gości i zastanówcie się jeszcze raz czy nikogo nie pominęliście. Uzgodnijcie szczegóły z zespołem muzycznym, miesiące fotografem i kamerzystą. Zgłoście się do USC miejsca zamieszkania. Przygoprzed ślubem. tujcie dowody osobiste oraz aktualne, skrócone odpisy aktów urodzenia (jeżeli znajdują się w innym USC). Osoby, które wcześniej zawierały związek małżeński, składają dokument o jego rozwiązaniu. Wdowa lub wdowiec muszą dołączyć odpis aktu zgonu współmałżonka. Narzeczeni podpisują zapewnienia przedślubne, w których oświadczają, jakie nazwiska będą nosić oni i ich dzieci po zawarciu małżeństwa. Zapewniają, że nie istnieją żadne okoliczności wykluczające zawarcie małżeństwa według prawa polskiego. Następnie sporządza się zaświadczenia stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Zaświadczenie należy złożyć w kancelarii parafialnej. Zaświadczenie to nie może stracić ważności przed wyznaczoną datą ślubu. Nawet jeden dzień przekroczenia może uniemożliwić jego wykorzystanie. Zamówcie tort weselny oraz ciasta. Zapiszcie się na kurs tańca.

Poproście o potwierdzenie przybycia gości na ślub - unikniecie w ten sposób pustych miejsc przy stołach weselnych. Pomyślcie nad rozsadzeniem gości przy stołach. Ustalcie z miesiąc mistrzem ceremonii repertuar zabaw i gier weselnych. przed ślubem. Wybierzcie kilka z nich i omówcie ich przebieg, by uniknąć przykrych niespodzianek podczas wesela. Zaplanujcie oczepiny. Ostatecznie ustalcie szczegóły dotyczące przyjęcia weselnego: nakrycia i ustawienie stołów, dekoracje, menu. Zamówcie kwiaty: wiązankę ślubną dla panny młodej i dla świadka, butonierki dla pana młodego i świadka. Pamiętajcie też o spowiedzi przedślubnej. Ustalcie utwór na pierwszy taniec. Panna Młoda może również udać się na makijaż próbny. str.27


Zgłoście się do kancelarii parafialnej, aby dopełnić formalności i omówić przebieg uroczystości. Trzeba przynieść ze sobą: - dowody osobiste; - zaświadczenie o odbyciu katechizacji przedmałżeńskiej; - potwierdzenie nauk przedślubnych i spotkań w poradni rodzinnej; - zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedzi, jeśli były głoszone w innej parafii; - zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne 3 miesiące). Po spisaniu protokołu, przez dwie kolejne niedziele głoszone są zapowiedzi z ambony lub przez informację w gablocie parafialnej, w parafiach obojga narzeczonych. Fakt wygłoszenia zapowiedzi musi być potwierdzony specjalnym zaświadczeniem, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafii, w której załatwiane są formalności przedślubne. Ponownie przymierzcie suknię ślubną i garnitur. Rozchodźcie buty. Odbierzcie obrączki od jubilera.

Śledźcie prognozę pogody. Skompletujcie stroje weselne oraz wszelkie dodatki. Zróbcie "próbę generalną" wraz z próbną fryzurą i makijażem. Będziecie wtedy mieli czas na ewentualne poprawki. Przekażcie organizatorowi uroczystości wasze sugestie odnośnie do tego, jak chcecie rozsadzić gości weselnych (przygotujcie winietki ślubne z imionami do położenia na stole).

Przygotujcie dokumenty. Przygotujcie obrączki. Odbierzcie kwiaty. Udajcie się na drugą spowiedź przedślubną. Wyśpijcie się.

str.28


Wizyta u fryzjera i makijażystki. Odbierzcie bukiety panny młodej i świadkowej lub zlećcie to świadkom. Spróbujcie pobyć chwilę sami, z dala od całej organizacji ślubno-weselnej. Pamiętajcie, że jeżeli wydarzy się coś niezgodnego z planem, nie przejmujcie się. W najgorszym wypadku poprosicie świadków by ratowali sytuacje. To jest Wasz dzień i na pewno będzie taki jak sobie wymarzyliście. Przyjedźcie do kościoła około 15 minut przed uroczystością. Świadkowie zgłaszają się do zakrystii z dowodami osobistymi i obrączkami. Przynoszą również zaświadczenia o spowiedzi narzeczonych i odpis aktu małżeństwa cywilnego (jeśli był zawierany w tym dniu w USC).

str.29


AKADEMIA TALENTÓW STYLIZACJI Agnieszka Broda School of Make-Up

Rozpakujcie prezenty. Wyślijcie podziękowania za przybycie na ślub i wesele oraz za liczne prezenty. Wywołajcie dodatkowe zdjęcia i przekażcie najbliższej rodzinie. Postarajcie się o jakiś super album, fotoksiążkę dla najważniejszych gości. To niezapomniana pamiątka na całe życie. Zgłoście zmianę nazwiska do właściwych organów: miejsce pracy, urząd skarbowy, bank. Wymieńcie dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport. Po 10 dniach odbierzcie odpis skrócony aktu małżeństwa w USC odpowiednim dla kościoła, w którym odbyła się uroczystość zaślubin. Wystarczy, że zgłosi się jedno z małżonków z dowodami osobistymi obydwojga. Spakujcie swoje walizki i wyjedźcie w zaplanowaną wcześniej podróż poślubną.

Poznaj świat fascynujących trendów kosmetycznych oraz pracuj przy ciekawych sesjach zdjęciowych i prestiżowych pokazach mody. Absolwentki szkoły dbają o wygląd znanych modelek, gwiazd i wszystkich kobiet, które doskonałym makijażem chcą podkreślić swoją osobowość.

Agnieszka Broda School of Make-Up unikalne programy szkoleń: I, II ORAZ NOWOŚĆ - III STOPIEŃ MAKIJAŻU

tryb weekendowy, intensywny, indywidualny

SPECJALISTA NOUVEAU LASHES

I stopień umiejętności pozwalający oferować usługę profesjonalnego przedłużania rzęs

EKSPERT NOUVEAU EXPRESS

II stopień stylizacji rzęs i przedłużanie rzęs nową metodą Nouveau Express

STYLISTA BLINK & GO

innowacyjna, ekspresowa metoda przedłużania i pogrubiania rzęs

Agnieszka Broda School of Make-Up Biar Beauty Group Katowice, ul. Bażantów 10/1 603 848 883, 603 270 619 www.biarbeauty.com str.28


str.31


ZESPÓŁ MUZYCZNY Granie na weselach sprowadza się nie tylko do grania muzyki, ale również do sprawnego i ciekawego zabawiania gości. Jaki zespół wybrać to dylemat przed jakim staje niemal każda Para Młoda. Oczekiwania są różne, dla jednych najważniejsze jest granie i muzyka, inni stawiają na doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju zabaw i konkursów. Niektóre zespoły na życzenie Pary Młodej wykonają Ave Maria podczas Mszy Św. na saksofonie lub flecie poprzecznym. Najważniejsze by muzyka zespołu muzycznego który wybierzecie przypadła Wam do gustu.

str.32


W rozmiarze XXL

- rzęsy na ślub

Od wieków kobiety doceniają znaczenie, a zarazem magię pięknego spojrzenia. Obecnie istnieją coraz doskonalsze metody podkreślania ich wyrazistości i wydobywania urody. Jedną z takich metod jest zabieg trwałego przedłużania, zagęszczania i stylizacji rzęs. Do niedawana takie rozwiązanie było elementem scenicznej charakteryzacji i dostępne wyłącznie dla aktorek czy piosenkarek. Obecnie mogą z niego korzystać wszystkie kobiety, które szturmując salony i gabinety pragną dłuższych i grubszych rzęs w efektownych kolorach i kształtach. str.33


Biar Beauty Group

®

NOUVEAU

®

L A S H E S

Rozwój segmentu spowodował że stosowane na początku rozwiązania - rzęsy w pasku czy kępki zastąpione zostały przez trwałe, profesjonalne aplikacje metodą pojedynczego doklejania rzęs. Usługa niezwykle szybko pojawiła się w ogromnej liczbie centrów piękności o różnych specjalizacjach - gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich czy ośrodkach spa. Obecnie jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów typu beauty. więcej na www.biarbeauty.com

Rzęsa do rzęsy - szczegóły zabiegu. Każda nowa rzęsa jest doklejana do naturalnej rzęsy na całej jej długości - od nasady do samej końcówki, w niewielkiej odległości od powieki ( maksymalnie 1 mm ). Zabieg wykonujemy równocześnie na obu oczach - aplikacja włoska raz na jednym, a następnie na drugim oku pozwala klejowi wyschnąć i uzyskać optymalne właściwości łączące. Na każdej powiece doklejamy od 50 do ponad 100 rzęs - liczba zależy od oczekiwań klientki i ilości jej własnych rzęs. Istotne znaczenie ma jakość kleju, najlepsze na rynku produkty są bezwonne, nie wypłukują się i nie wykruszają, a także mają krótki czas zastygania i nie wymagają użycia specjalnych suszarek. Rzęsy są dostępne w różnych długościach, kolorach i kształtach - można je więc indywidualnie dobrać dla każdej kobiety, a efekt uzyskany po zabiegu zawsze będzie naturalny. Odpowiedniego dopasowania powinna dokonać kosmetyczka, doradzając optymalne rozwiązanie - np. przesadnie grube i długie rzęsy będą się odkształcać i wykręcać. Można również wykorzystać dodatkowe elementy, takie jak rzęsy w kształcie piórek czy kryształki Swarovskiego.

Trwałość aplikacji Rzęsa utrzymuje się do momentu wypadnięcia rzęsy naturalnej, czyli od dwóch do trzech miesięcy. Jednak dzięki możliwości uzupełnienia efektem można się cieszyć przez dowolny okres czasu. Doklejone rzęsy nie ograniczają aktywności - są wodoodporne, więc można w nich zarówno pływać, jak i korzystać z sauny bez groźby tego że ulegną zniszczeniu lub się odkleją. Pozwalają także zapomnieć o istnieniu maskary. Co równie ważne aplikowane tą metodą rzęsy w przeciwieństwie do przyklejonych kępek wyglądają naturalnie i pozwalają uniknąć niechcianej przesady oraz obciążenia własnych rzęs. Ważna jest również pielęgnacja domowa, która powinna uwzględniać kosmetyki kolorowe wyłącznie na bazie wody oraz specjalne preparaty pomagające przedłużyć rezultat zabiegu. Metoda ekspresowa Firma Nouveau Lashes proponuje od 2009 roku nową metodę Blink&Go, która pozwala wykonać zabieg przedłużania i pogrubiania rzęs w ciągu 30 minut. Jego efekt utrzymuje się dwa tygodnie po tym okresie rzęsy należy zdjąć w salonie lub wykonać nową aplikację.

str.32


str.35

DW Sensitive 7140


DW Sensitive 7161

str.36


Dekolt Serce

Niezwykle zmysłowy dekolt dla kobiet o kształtnym biuście i zgrabnych ramionach. Dekolt idealny dla Pań Młodych o krótkiej szyi którą poprzez swój fason optycznie wydłuża.

str.37

DW Sensitive 7151


DW Sensitive 7140

str.38


ekspert

RADZI

Fryzura ślubna Kiedy wydawać by się mogło że wszystkie sprawy związane ze ślubem masz już poukładane zaczynasz się zastanawiać nad wyborem idealnej fryzury ślubnej, często nie mogąc zdecydować się na wybór tej jedynej. Niektóre z moich klientek chcą mieć włosy gładkie oraz kręcone, często ich życzenia są wyrażane na tyle sprzecznie, iż mam wrażenie, że chcą wszystkiego na raz. Tak naprawdę wybór idealnej fryzury ślubnej jest zależny od wielu czynników - przede wszystkim od charakteru i sposobu bycia Panny Młodej. Niektóre dziewczyny wybiorą uczesanie gładkie, stawiając na wygodę, inne natomiast wybiorą coś bardziej ekstrawaganckiego, zapragną totalnej odmiany np. w stylu Marlene Dietrich. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście suknia, welon lub dodatki do włosów. Często fason sukni i wybór welonu narzucają wygląd uczesania. Gdy kreacja ślubna jest bogato zdobiona proponuję Pannom Młodym prostą fryzurę. Jeżeli dodatkowo chcą wpiąć welon, trzeba przygotować dla niego stosowne „mocowanie” żeby dobrze się trzymał. Bardzo modne w tym sezonie są woalki które stanowią ciekawą alternatywę do welonu. Trzecią i ostatnią sprawą jest długość i struktura włosów. Czasem nie warto na siłę kręcić loków, po to żeby podczas całego przyjęcia weselnego nie stresować się czy fryzura nie rozprostuje się. Przy doborze fryzury ślubnej należy spojrzeć na oboje przyszłych małżonków. Należy pamiętać o różnicy wzrostu pomiędzy małżonkami. Niezmiennie od wielu lat proponuję koki w przeróżnych postaciach które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem.

Katowice, ul. Kościuszki 2 tel: 32 251 65 02 www.marginess.pl str.39


DW Sensitive 7123

str.40


NOWA KOLEKCJA 2012

dw glamour

str.41


Fason sukni Empire

Odcinana pod biustem, materiał opadający luźno do ziemi. Bywa, że odcięcie pod biustem kontrastowane jest kolorową elegancką taśmą lub ozdobnym pasem. Często też posiada długie rozszerzane rękawy. Suknia ta idealnie wydłuża sylwetkę.

DW Sensitive 7193

str.42


str.43

DW Sensitive 7131


DW Sensitive 8001

str.44


str.45

DW Sensitive 7122


DW Sensitive 7150

str.46


str.47

DW Sensitive 7148


Dekolt Amerykański

Wiązany lub zapinany na szyi, z głębokim wycięciem pięknie podkreśla biust oraz wysmukla szyję. Doskonały, jeśli zależy nam na subtelnym wyszczupleniu górnej partii ciała.

DW Sensitive 7084

str.48


Karolina Gwiszcz Wedding planner www.blog.dorotawormuth.pl

Dobierane są także barwy, które przewijać się będą podczas całej imprezy. Na tej kanwie powstaje scenariusz wesela. Od wyboru zaproszeń po podróż poślubną. Czy w Polsce istnieje zapotrzebowanie na tego typu usługi?

Wedding planner to stosunkowo nowa profesja na polskim rynku. Co właściwie kryje się pod tą nazwą? Wedding planner to osoba, która zajmuje się planowaniem wesel. Organizuje je kompleksowo, bądź też służy radą i udziela wsparcia Młodej Parze w realizacji ich wizji. Co należy do obowiązków wedding plannera? Jeśli para zdecyduje się na powierzenie kompleksowej realizacji wesela ślubnemu doradcy, przejmuje on praktycznie wszystkie obowiązki związane z jego przygotowaniem. Na początku wedding planner spotyka się z parą młodą, aby ustalić motyw przewodni uroczystości, zwykle związany jest on z ich zainteresowaniami, pasjami, albo zawodami. str.49

Zdecydowanie tak. Młodzi ludzie żyją w pośpiechu, mając coraz więcej obowiązków, a mimo to chcą aby ich wesele było wyjątkowe i niezapomniane dla gości. Organizacja nieszablonowej uroczystości pochłania wiele czasu, toteż niezwykle przydatna jest pomoc kogoś doświadczonego. Wedding planner odciąża Parę Młodą w wielu kwestiach, m. in. w poszukiwaniu sali, zespołu muzycznego, samochodu, florysty, fotografa... Z jakim wyprzedzeniem trzeba się zgłosić do wedding plannera? Nie istnieją sztywne ramy czasowe, niemniej jednak warto zrobić to jak najszybciej. Najczęściej Pary Młode pojawiają się na rok przed ślubem. Jeśli jednak marzą o szczególnie oryginalnej sali, warto zrobić to jeszcze wcześniej.

W przeciwieństwie do większości wedding plannerów, Dorota Wormuth to znana marka, która oferuje nie tylko usługi planowania ślubów, ale również posiada ekskluzywny salon sukien ślubnych, luksusowe samochody, profesjonalnych fotografów i filmowców. Z jakimi wydatkami musi się liczyć para młoda, która zatrudnia wedding plannera? Pierwsze spotkanie z doradcą jest bezpłatne, a już na nim można uzyskać przydatne informacje. Podpisując umowę z wedding plannerem trzeba się liczyć z kwotami od 1 tys. do 5 tys. zł. Jakie są największe zalety powierzenia organizacji wesela wedding planner? Poza wcześniej wymienionymi zaletami, nie do przecenienia jest fakt, iż wedding planner ogranicza Parze Młodej stresy i obowiązki związane z planowaniem wesela, pozostawiając im czas na korzystanie z uroków narzeczeństwa.

Na co może liczyć para, która zdecyduje się na korzystanie z twoich usług? Posiadam szeroki wachlarz propozycji. rozmawiał: Mieszko Kastelnik


str.50


str.51


str.52


str.53


NOUVEAU

®

L A S H E S

Północ W PARYŻU

PULSUJĄCE RYTMY W RIO DE JANEIRO, ZACHWYCAJĄCA FERIA SZTUCZNYCH OGNI POD WIEŻĄ EIFFLA, CZY BAL TAJEMNIC W WENECJI KARNAWAŁ TO NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCY CZAS DLA STYLISTÓW RZĘS NOUVEAU LASHES.

Barwy nocy kolorowe rzęsy nie tylko dla odważnych

Specjalistyczne kosmetyki dedykowane pielęgnacji rzęs po aplikacji

Uwolnij z nimi swoje spojrzenie, a potem hipnotyzuj, oszałamiaj i... po prostu bądź sobą. Profesjonalna aplikacja sprawi, że Twoje naturalne rzęsy staną się maksymalnie wydłużone, pogrubione, uniesione i podkręcone - jak nigdy wcześniej. Rzęsy Nouveau Lashes są supertrwałe, ale jednocześnie lekkie i delikatne. Nie musisz ich tuszować, są zawsze świetnie ułożone i możesz je nosić tak długo jak tylko chcesz - to za sprawą szybkich zabiegów uzupełniających. Nouveau Lashes to patent na gwiazdorską stylizację spojrzenia, która przyciąga wzrok mężczyzn i sprawia, że oczy są zawsze w centrum uwagi. Delikatny makijaż wzmocnij jedynie szminką w metalizującym odcieniu - radzi Agnieszka Broda, dyrektor kreatywny autorskiej szkoły wizażu i przedstawicielka marki w Polsce.

więcej informacji: www.biarbeauty.com, tel: +48 603 270 619

str.54


str.55


str.56


str.57


M

łoda para wsiadająca tuż po ceremonii zaślubin do wypolerowanego samochodu i wyruszająca na miodowy miesiąc kojarzy nam się z kadrami amerykańskich filmów. A gdyby tak... Dlaczego nie spróbować przenieść tego uroczego obrazka do naszej rzeczywistości? Zamiast długiego i wystawnego przyjęcia weselnego proponujemy coś zupełnie innego: ślub w kościele lub USC, uroczysty obiad dla najbliższej rodziny, po czym wylot w tropikalne i romantyczne miejsce. Takie skondensowanie weselnej uroczystości daje szansę na podróż w bardziej egzotyczną i nietypową podróż, na którą mogłoby zabraknąć środków w przypadku organizacji tradycyjnego wesela. A co mogłoby jeszcze spotęgować wyjątkowość tych chwil? Obecność profesjonalnego fotografa i filmowca, którzy stworzyliby niezapomnianą pamiątkę. Właśnie taką usługą przygotowała dla Państwa Organizacja Wyjątkowych Ślubów Dorota Wormuth wraz z DW studio. Po szczegółowe informacje zapraszamy do salonu sukien ślubnych oraz na bloga.

str.58


str.59


Arkadiusz Sobieraj Właściciel biura podróży www.asbiuropodrozy.pl

Ile kosztuje taka podróż poślubna? Biorąc pod uwagę koszt wyprawienia tradycyjnego wesela czyli minimum 30 tyś zł, egzotyczne wczasy nie są drogie, przy wcześniejszej rezerwacji można się zmieścić w kwocie około 1500 Euro od osoby.

Podróż poślubna jest nieodzownym elementem większości hollywoodzkich komedii romantycznych. Czy polska tradycyjna para młoda udaje się w podróż poślubną? Należy zastanowić się nad tym jak wyglądał ślub kiedyś a jak wygląda dziś? Jeszcze kilkanaście lat temu organizowało się wesela na sto czy dwieście osób w remizach strażackich lub na ogródkach działkowych, dziś często młodzi wybierają kameralne przyjęcie weselne a za zaoszczędzone pieniądze udają się w swoją wymarzoną, egzotyczną podróż poślubną. A dlaczego egzotyczną? W czasach tanich linii lotniczych kraje europejskie takie jak Hiszpania czy Włochy stały się ogólnie dostępne przez co spowszechniały. Malediwy i Tajlandia to dla nas wciąż egzotyka.

Co młodym można zaoferować w tej cenie? Zwiedzanie świata na pokładach luksusowych statków wycieczkowych jest ostatnio bardzo modne. Statek wycieczkowy to„pływający hotel”, dzięki czemu możemy w krótkim czasie odwiedzić wiele interesujących miejsc. Nocą płyniemy a w dzień zwiedzamy... Brzmi kusząco, gdzie pływają takie statki wycieczkowe? Na całym świecie od morza śródziemnego po Karaiby bardzo atrakcyjna jest Ameryka Południowa, rejs„śladami imperiów inków”. Jak wygląda taka wycieczka? Samolotem z Warszawy lub z Katowic lecimy do Peru. W rejs wyruszamy z Callao i płyniemy do perły Pacyfiku czyli Limy, zwiedzamy muzeum złota, kupujemy pamiątki i płyniemy dalej do Ekwadoru, Kostaryki, w Meksyku spędzamy 5 dni, odwiedzamy klimatyczne porty, malownicze zatoki, kurort Acapulco. Rejs kończymy po 17 dniach w San Diego w Kalifornii.

To może być niezapomniana pamiątka na całe życie! I o to chodzi, na pewno tak będzie, pamiętajmy iż podróżujemy pływającym hotelem o „podwyższonym”standardzie. Na statku do dyspozycji mamy wiele atrakcji i mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu. Na każdym statku możemy korzystać z siłownia, basenów, odnowy biologicznej oraz różnego rodzaju animacji. All inclusive czyli wszystko w cenie to w tym przypadku standardem. Skąd wynika tak niska cena za spełnieniu marzeń o idealnej podróży poślubnej? Niska cena to oferta nie last minute a first minute, czyli rezerwacji powinniśmy dokonać około 10 miesięcy wcześniej. To jedyny warunek. Myślę że w przypadku młodych par które często planują ślub z dwu letnim wyprzedzeniem nie powinno stanowić to problemu. Szkoda że ja jestem już po ślubie, jak tak o tym wszystkim opowiadałeś już widziałam te palmy, słońce i przepiękne plaże z białym piaskiem. Dziękuję ci za rozmowę. Ja również dziękuję

rozmawiał: Mieszko Kastelnik str.60


str.61

cymbeline model feoline


Cymbeline Paris 2012 Sukces Cymbeline to historia trzech sióstr, które postanowiły zrewolucjonizować modę sukni ślubnych. Wszystko zaczęło się się przeszło trzydzieści lat temu, kiedy to trzy siostry Evelyne Delaroche, Chantal i Monique Joubert otworzyły swoją pracownię projektową. Jej siedzibą został dawny młyn w miejscowości Nemours, w okolicach Paryża, który to w XVII wieku służył jako klasztor. Suknie ślubne powstające w ich pracowni niemal od początku nabrały swoistego stylu, będącego połączeniem awangardowych krojów, dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, wysokiej jakości tkanin z wyrafinowanym gustem. cymbeline model fatima

W wyniku połączenia nowoczesności z klasyczną elegancją, trzem siostrom z podparyskiego Nemours udało się stworzyć rozpoznawalną i ceniona na całym świecie markę. Kreacje pochodzące z ich pracowni od ponad trzech dekad towarzyszą kobietom w jednym z najważniejszych momentów życia. Jesienią 2010 roku Chantal Joubert podczas pokazu najnowszej kolekcji Cymbeline osobiście zaingurowała sprzedaż tej francuskiej marki w katowickim salonie sukien ślubnych Doroty Wormuth.

str.62


cymbeline model fado

str.63

cymbeline model flower

cymbeline model farandole

cymbeline model fee


cymbeline model fayette

cymbeline model fabuleuse

str.64


str.65

makijaż: Anna Kubica / makijażystka Agnieszka Broda School of Make-Up


str.66


str.67

fryzura: Agnieszka Tokarczyk / Studio Fryzur Agnieszka & Robert Tokarczyk


MAKIJAŻ ŚLUBNY

ekspert

RADZI

Makijaż ślubny Makijaż ślubny powinien w naturalny i subtelny sposób podkreślać urodę Panny Młodej. Profesjonalny makijaż ślubny łączy w sobie cechy zarówno makijażu okolicznościowego jaki i fotograficznego. Jakość i trwałość makijażu ślubnego zapewni ci profesjonalna wizażystka, która nie tylko zachowa kolejność poszczególnych etapów makijażu ale również użyje sprawdzonych kosmetyków. Zostań sobą Ważne by nie zmieniać swojego wizerunku zbyt radykalnie. Twój ślubny makijaż powinien cię upiększyć a nie zmienić. Pamiętaj że do fotografii ślubnych powraca się latami, klasyczne rozwiązania są więc bezpieczną opcją nie tylko w przypadku makijażu ale również fryzury. Makijaż próbny Ponad 90 % kobiet umawia się na makijaż próbny. Wybierając takie rozwiązanie masz pewność że w dniu ślubu nie będziesz przechodzić niepotrzebnych stresów związanych z doborem kolorystyki do twojego ślubnego wizerunku. Przed wizytą u wizażystki wykonaj próbną fryzurę ślubną. Profesjonalna wizażystka przeprowadzi z tobą rozmowę na której uzyska niezbędne informację potrzebne do wykonania idealnego makijażu. Suknia ślubna, dodatki a przed wszystkim twoje upodobania mają ogromne znaczenie podczas tworzenia harmonii twojego wizerunku. Jeżeli chcesz nadać spojrzeniu głębi możesz przedłużyć i zagęścić rzęsy poprzez aplikację Nouveau Lashes lub Blink&Go. Zniewalający efekt murowany. Próba generalna Po powrocie do domu w towarzystwie mamy, siostry czy też przyjaciółki ubierz suknię i welon. Spójrz w lustro i sprawdź jak wyglądasz. Jesteś piękna!

makijaż: Anna Kubica / makijażystka Agnieszka Broda School of Make-Up

str.68


str.69


Agnieszka Broda Dyrektor Kreatywna Biar Beauty Group www.biarbeauty.com

Prowadzisz szkołę makijażu. Masz wieloletnie doświadczenie w tej branży, co według ciebie jest ważne w makijażu ślubnym? Bardzo ważnym elementem każdego makijażu jest doświadczenie osoby wykonującej go. Dobór odpowiedniego makijażysty jest niezwykle ważny: makijaż zostanie  pamiątka na całe życie.   A jakie są zasady wykonania makijażu na tę okoliczność? Po pierwsze postępujemy zgodnie z etapami makijażu - czyli: konsultacja, przygotowanie cery, dobór bazy,  podkładu, dostosowanie kolorystyki, przeprowadzenie modelarzu, zastosowanie produktów które gwarantują trwałość w makijażu. Makijaż ślubny musi być wyrazisty ( to Panna Młoda jest najważniejsza ), musi uwzględniać przyzwyczajenia w makijażu jeśli chodzi o intensywność tzn. z doświadczenia wiem że Pani która lubi mocniejszy

makijaż nie będzie dobrze się czuła w makijażu delikatnym i na odwrót. W makijażu delikatnym wyrazistość uzyskamy przez np. wykonanie kreski u nasady rzęs, zaaplikowanie rzęs, a nie przez aplikację krzykliwego cienia. Co to znaczy przeprowadzenie modelarzu? Bardzo to skomplikowane... Tak się tylko wydaje, jak słyszysz o tym po raz pierwszy. Przeprowadzenie modelarzu ma na celu podkreślenie wyrazistości, rysów twarzy, uwydatnienie kości policzkowych, tak aby wyglądać atrakcyjnie nie tylko w rzeczywistości ale również na fotografiach ślubnych. W profesjonalnym makijażu twarz nie może być płaska jak płótno.   Brzmi zachęcająco, co jeszcze proponujesz swoim Pannom Młodym? Doskonałym rozwiązaniem jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs, oko wygląda naturalnie, ale niezwykle intensywnie, głębia spojrzenia jest niepowtarzalna oraz jest idealnym wykończeniem makijażu oka – zarówno na żywo jak i na zdjęciach. Słyszałem że założenie rzęs długo trwa, czy to prawda? Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, ja korzystam z tych sprawdzonych - aplikacja Blink&Go by Nouveau Lashes to tylko 30 minut i na dwa tyg. zapominasz o tuszowaniu rzęs, efekt zostanie również na podróż poślubną. Dla dziewczyn które szukają rozwiązań na stałe proponuję metodę Nouveau Lashes.   Kim są dziewczyny które przychodzą na kurs?

Można je podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to profesjonaliści lub osoby zmierzające w tym kierunku, druga i o dziwo większa część to Panie, które chcą opanować sztukę wykonywania poprawnego makijażu, na własne potrzeby.   A dla osób zainteresowanych tematyką ślubną masz jakieś warsztaty? Konsultant wizerunku ślubnego - to ostatnio bardzo modne zajęcie, oraz poszukiwana usługa. Dla osób, które z jakichś powodów nie mogą skorzystać z makijażu wykonanego przez profesjonalistę polecam indywidualną naukę makijażu. Takie spotkanie trwa 4 godziny, podczas spotkania analizuje kształt i proporcje twarzy, dobieramy produkty do makijażu, wykonujemy makijaż dzienny, wieczorowy. To szkolenie cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Pań i przydaje się nie tylko na wielkie wyjście, ale na co dzień. Ponadto podczas takiego spotkania można uzyskać poradę jak rozwiązać problem np. rozmazanej kreski.   Co daje Ci najwięcej satysfakcji w pracy? Wszystko, ( śmiech), kocham moja pracę. Malowałam wiele sławnych ludzi... rodzinę Wałęsów, Izabelę Małysz, Aleksandrę Nieśpielak, Joannę Koroniewską i wiele innych osób... najwięcej jednak radości sprawia mi przekazywanie wiedzy innym. Kiedy widzę jak moje  kursantki odnoszą sukcesy, jestem szczęśliwa. Cieszy mnie fakt, iż szczegółowe szkolenia jakie prowadzimy cieszą się powodzeniem osób nie tylko ze  Śląska, ale z całej Polski. rozmawiał: Mieszko Kastelnik

str.70


str.71


Akademia

TALENTÓW STYLIZACJI

Imponuje Ci praca stylisty wizerunku i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zamienić się rolami, by z odtwórczyni stać się kreatorką wizażu?

Z

rób pierwszy krok z Agnieszka Broda School of Make-Up. Tylko tyle wystarczy by poznać fascynujący świat trendów kosmetycznych oraz pracować przy najciekawszych sesjach zdjęciowych. Absolwentki szkoły szybko rozwijają karierę oraz stają się cenionymi doradcami w zakresie profesjonalnego makijażu i stylizacji. Szkołę wyróżnia różnorodność kursów niedostępna w żadnym innym miejscu. Innowacyjny program nauczania pozwala wybrać dogodny dla siebie moduł szkoleniowy lub zdecydować się na kompleksową współpracę z Biar Beauty Group.

Ekspert stylizacji rzęs Nouveau Lashes: poznaj najdoskonalszą metodę przedłużania i pogrubiania rzęs. Rozpoczynając szkolenie, poznasz tajniki zakładania rzęs dolnych już na kursie I stopnia, otrzymasz też specjalne warunki na dalsze szkolenia i kurs makijażu.

Stylista Blink & Go by Nouveau Lashes:

zostań specjalistą oryginalnej, ekspresowej stylizacji rzęs – wszędzie, gdzie liczy się czas oraz zachwycający efekt spojrzenia, makijażyści stosują Blink & Go. Dla ekspertów Nouveau Lashes specjalna oferta: w pakiecie ze szkoleniem Blink & Go otrzymują dostęp do warsztatów z aplikacji rzęs dolnych.

www.biarbeauty.com

Wizażysta, stylista wizerunku:

Makijaż III stopnia - pierwsze w Polsce szkolenie! Tylko w Agnieszka Broda School of Make-Up

dołącz do grona absolwentów Agnieszka Broda School of Make-up – cenionych ekspertów na planach zdjęciowych, współpracujących z gwiazdami i prowadzących własne centra piękności. Do wyboru masz zajęcia w trybie weekendowym i intensywnym. Programy z zakresu wizażu uzupełniają kursy stylizacji ubioru i szkolenia z dziedziny kamuflażu.

Specjalne ceny szkoleń: • Foundation Level PRO make up course (81 godzin lekcyjnych, tryb weekendowy): tylko 2 250 PLN Foundation Level PRO make up course (81 godzin lekcyjnych, tryb intensywny): tylko 2 499 PLN GRATIS do kursu Foundation Level PRO make up course: Kurs Blink & Go by Nouveau Lashes • W ofercie również pakiety i szkolenia Nouveau Lashes i Blink & Go w atrakcyjnych cenach. • Advanced Level PRO make up course (107 godzin lekcyjnych, tryb weekendowy lub intensywny): 2 299 PLN

AGNIESZKA BRODA SCHOOL OF MAKE-UP, KATOWICE, UL. BAŻANTÓW 10/1, 603 270 619

str.72


W

iosną i latem 2012 w makijażu odnajdziemy harmonijne połączenie stylu vintage z nowoczesnością. Elementy zaczerpnięte z poprzednich epok łączą się w spójną całość poprzez uzupełnienie ich współczesnymi technikami, produktami do makijażu oraz kolorystyką. W nadchodzącym sezonie makijaże z ‘kocim okiem’ jako głównym elementem są numerem jeden. ‘Kocie oko’ ma różne odmiany, nie jest już tylko kreską zrobioną linerem, może być i podwójną linią, linią łączącą górną powiekę z dolną, jak również tylko elementem wykańczającym oko w zewnętrznym kąciku (także w formie kwadratów, kropek nieregularnych linii). Kolorem obowiązującym jest czerń, ale spotkać możemy różne odmiany kociego oka z użyciem kolorowych linerów.

str.73

Kolejnym z trendów są mocne brwi. Nawiązują one do ikon kina lat 50-tych XX wieku, m.in. Elizabeth Taylor. Mocne, często dodatkowo barwione lub malowane, gęste i szerokie łuki, takie mają być brwi sezonu wiosna/lato 2012. Często nieuczesane, wręcz dramatyczne brwi mają być głównym elementem makijażu, dominują nad całością. Taki look uzupełniamy matową cerą i ustami w cielistych barwach. Ciągle w modzie smoky eye - ten makijaż nie ustępuje z wybiegów od kliku sezonów. W tym wcieleniu, to mocne, często nieregularne plamy koloru otaczające oczy, podkreślające kolor tęczówki. Głównym kolorem jest czerń, często uzyskiwana za pomocą tłustych cieni, dająca efekt mokrego oka. Nowością w makijażu smoky eye są rozjaśnione brwi, które dodatkowe potęgują efekt.

więcej na www.biarbeauty.com

Smoky eyes na wybiegach często widziane były w towarzystwie brokatu, co jest nowością, jeśli mówimy o letnich makijażach. Makijażyści stawiają w sezonie letnim również na rzęsy w rozmiarze i objętości XXL. Mocne, wręcz teatralne rzęsy to jeden z hitów wiosny i lata 2012. Kępki i rzęsy w pasku pozwolą uzyskać nam taki efekt na jeden wieczór. Efekt mega rzęs na 2 tygodnie można wykonać za pomocą metody Blink&Go by Nouveau Lashes. Rzęsy bardziej naturalne na długi okres czasu pomoże nam uzyskać metoda 1:1 Nouveau Lashes. Obie metody w ofercie najlepszych makijażystów w Polsce.


Biar Beauty Group

®

Konrad Szymański, makijaż, rzęsy Agnieszka Broda, Anna Kubica www.biarbeauty.com

str.74


Praga i kłódki zakochanych Poranek w hotelu Waldstein można uznać za jedną z przyjemniejszych rzeczy jakie nas spotkały podczas sesji ślubnej w Pradze. Byliśmy zachwyceni pobytem w hotelu który mieścił się w samy centrum starego miasta, pięć minut pieszo od słynnego i wiekowego Mostu Karola. Czterogwiazdkowy hotel w starej kamienicy jak najbardziej wpisywał się w romantyczny charakter naszej foto sesji. Jednym słowem było bardzo klimatycznie. Po obfitym śniadaniu nadszedł czas na "formalności" czyli makijaż oraz fryzura ślubna. W między czasie sprawdziłem sprzęt, przeczyściłem obiektywy i zapakowałem do torby świeży zapas naładowanych baterii. Około 9.00 byliśmy gotowi do foto akcji. Nasz cel to most zakochanych. Wyposażeni w kłódkę i flamaster udaliśmy się w pobliże wielowiekowego młyna, do celu naszej podróży. Tam Paweł wyznał Zuzie swą miłość, pocałował, wspólnie zapieli kłódkę a kluczyk wrzucili do Certovki, rzeki niespiesznie pod mostem płynącej. Ot i cała historia i według tradycji przepis na bardzo trwały związek. Patryk Wosztal fotograf

str.75


Książę William & Kate Middleton 29 kwietnia 2011 Następca brytyjskiego tronu książę William wziął za żonę Kate Middleton. Do Londynu na to wydarzenie przyjechała śmietanka arystokracji z całego świata. Uroczystość ślubna odbyła się w Opactwie Westminster a ślubu udzielił arcybiskup Caterbury Rowan Williams. Wydarzenie to oglądało tysiące Brytyjczyków zgromadzonych na ulicach oraz za pośrednictwem telewizji 2 mld. ludzi na całym świecie.

Książę Karol i Lady Diana 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie Lady Diana Spencer poślubiła następcę tronu brytyjskiego, Karola, księcia Walii. W uroczystości ogłoszonej "świętem narodowym" uczestniczyło 3500 osób, 600 tysięcy ludzi pojawiło się na ulicach Londynu, a kolejne 750 mln ludzi obejrzało ceremonię w telewizji.

Katie Holmes i Tom Cruise

str.76


Paleta kolorów CZERWONY jest kolorem namiętności. Gdy mężczyzna wręcza kobiecie purpurowe róże, mówi tym: „Kocham cię i pragnę byś była moja” właśnie dlatego bukiety z czerwonych róż są tak często wybierane jako wiązanki ślubne, Panny młode nie rzadko pojawiają się też w czerwonych butach czy dodatkach a Panowie Młodzi w krawatach, szelkach czy muszkach.

ZÓŁTY stymuluje działania i poprawia nastrój, oraz zwiększa poczucie własnej wartości. Dzięki temu kolorowi ludzie czuja się pewniej i są pełniejsi optymizmu. Jest kolorem słońca, kolorem który daje życie. Żółty  często kojarzony z oświeceniem, pewnego rodzaju inteligencją i mądrością a do tego jest niesamowicie optymistyczny.

str.77


RÓŻ jest kolorem symbolizującym delikatność, kobiecość, wytworność i elegancję. Głęboki różowy przekazuje uznanie oraz wdzięczność, podczas gdy blady kolor oznacza podziw i radość. Różowy jest bardzo wdzięczmy kolorem, pastele niesamowicie pasują do białego jak i ecrue.

ZIELONY główne oznacza równowagę. Od dawna wiadomo, że przebywanie wśród zieleni uspokaja i regeneruje siły witalne. Osoby lubiące kolor zielony to ludzie towarzyscy i przyjaźni, bezkonfliktowi, stali w uczuciach i ceniący spokój. Lubią stałe związki i stabilizację. Jasna zieleń oznacza wierność i lojalność w stosunku do partnera. Pierwotnym i najbardziej chyba znanym symbolem nadziei jest kolor zielony. Harmonia, natura i uczucie spełnienia.

str.78


OBRĄCZKI ŚLUBNE Salony jubilerskie W.KRZYŚ oferują bardzo duży wybór obrączek polskich oraz włoskich producentów . Bardzo dużym uznaniem cieszą się obrączki marki Breuning. Wszystkie obrączki marki Breuning produkowane są wyłącznie z pierwotnego materiału (Feingold, czyste złoto). Ma to decydujące znaczenie dla jakości oraz trwałości obrączek, ponieważ dopiero w czasie użytkowania okazuje się jak ważne jest używanie do produkcji wyłącznie czystego złota, a nie jego przetopów. Produkcja obrączek wyłącznie z Feingold gwarantuje, że obrączka nigdy w przeszłości nie była już jakąś inną obrączką, kolczykami czy zawieszką. Obrączki Breuning nie mają żadnej przeszłości. Obrączki Breuning posiadają unikalny kształt wewnętrzny (wypukłość) zgodny z kształtem palca.Obrączki Breuning mają w tym względzie w Europie, najwygodniejszy komfort noszenia. Standardowo obrączki wykonywane są w 3 różnych kolorach: żółtym, białym oraz różowym (rosa). Każda obrączka składa się zasadniczo z tylu elementów składowych, ile jest jej kolorów. Oznacza to w praktyce, że obrączka jednokolorowa może być wykonana zamiennie w każdym innym z powyższych kolorów. Na specjalne życzenie możliwe są zmiany szerokości obrączek,dokładanie lub rezygnacja z liczby kamieni w danym modelu oraz grawerowanie. www.krzys-jubiler.pl

str.79

Katowice ul. Staromiejska 15 | tel: 32 253 98 39


Silesia City Center ul. Chorzowska 107 | tel: 32 60 50 900

str.80


str.81


str.82


TELEDYSK

ŚLUBNY SPECJALNIE

DLA CIEBIE

2012

str.83


str.84


str.85


Anna Bałwas Producent filmowy www.nova-group.com.pl

To ciekawe co Pani mówi...tzn. że nie mamy relacji ze ślubu, gości, życzeń i zabawy? Tak, chcemy odejść od tradycyjnego modelu czy też schematu kręcenia relacji czy też reportażu z dnia ślubu. Proponujemy zupełnie inne, ale przyjęte już od dawna w Europie, rozwiązanie a mianowicie nakręcenie kilku scen z parą młodą z ich świadkami, przyjaciółmi lub z profesjonalnymi aktorami. Proszę opowiedzieć w takim razie jak wyglądają przygotowania takiego teledysku ślubnego? Z tego co zauważyłem przeglądając Państwa portfolio Nova Group Studio Filmowe to profesjonalna firma zajmująca się produkcjami filmowymi? Tak, od kilku lat produkujemy filmy reklamowe, promocyjne spoty telewizyjne i teledyski dla gwiazd polskiej muzyki. Proszę w takim razie wyjaśnić skąd pomysł na produkcje teledysków ślubnych? Zacznijmy może od tego jak my rozumiemy te słowa: teledysk ślubny to pewien rodzaj filmowej etiudy, zainscenizowanego filmu w którym główne rolę odgrywają Państwo młodzi.

rozmawiał: Mieszko Kastelnik

Na początku spotykamy się z parą młodą, staramy się ich poznać, jakimi są ludźmi, jak się poznali , jakie mają zainteresowania itd. Następnie tworzymy scenariusz jest to krótka historia w wybranej scenerii i tutaj mamy duże pole do popisu ponieważ możemy zabrać parę młodą np. do Krakowa lub nad polskie morze ale możemy tez zaproponować weekend w Paryżu lub tydzień na Karaibach, wszystko zależy od budżetu i oczekiwań. Czyli rozumiem że kręcenie teledysku ślubnego można połączyć z podróżą poślubną? Tak, jest taka możliwość. Przyznam szczerze że na początku nie myśleliśmy o takich dalekich podróżach, ale jedna z par„zabrała„ nas ze sobą w podróż do Egiptu.

Pan młody bardzo chciał spełnić marzenie swojej narzeczonej i przyszłej żony...I tak oto powstał teledysk ślubny umiejscowiony w Sharm El Sheikh. Czyli jak zwykle życie napisało swój scenariusz... Właśnie tak. Rozumiem że przyszli małżonkowie biorą czynny udział w tworzeniu scenariusza swojego teledysku ślubnego? Tak oczywiście jeżeli mają pomysł i chęci to jak najbardziej. Jeżeli nie mają za bardzo pomysłu na siebie to oczywiście my im w tym pomagamy, pracujemy nad pomysłem, scenerią, kostiumami i dajemy gotowy scenariusz. Oczywiście para młoda musi go zaakceptować, bo to oni grają tu role pierwszoplanowe i przede wszystkim muszą się dobrze czuć w swoich rolach. To w końcu ich życiowe role.... To może zapytam teraz chyba o najważniejszy aspekt tego przedsięwzięcia czyli o cenę teledysku ślubnego? Myślę, że jak na to co proponujemy-czyli profesjonalny obraz filmowy i naprawdę ekscytujące przeżycia i pamiątkę na całe życie cena nie jest wygórowana, produkcja teledysku ślubnego w kraju to koszt. 5.000 zł. dziękuję za rozmowę str.86


str.87

cymbeline model fadela


cymbeline model oui 27

str.88


Fason sukni Rybka

Charakterystycznym elementem tej sukni jest bardzo wąski krój. Rozszerza się albo poniżej bioder, albo w kolanach, tworząc piękny wachlarz. Bywa że suknia jest wzbogacona o długi tren. Podkreśla talię oraz eksponuje biodra i pupę, dlatego pasuje wyłącznie do kobiet o idealnej figurze.

str.89

cymbeline model oui 21


cymbeline model farandole

str.90


Slub i wesele w plenerze Ś

lub i wesele w plenerze to nowy wyraźny trend. Moda ta, zaczerpnięta z zachodu zaczęła zyskiwać wielu zwolenników. Obecnie coraz więcej firm oferuje namioty w wysokim standardzie i ciekawym kształcie. Mogą być zamknięte z każdej strony, choć powinny być prześwietlone i zachęcać gości do spędzania czasu na łonie natury. Przeważnie postawione są na drewnianej podłodze na legarach, która minimalizuje wszystkie nierówności terenu. Namiot daje olbrzymie możliwości aranżacyjne. Jego jednolity kolor i prosta forma pozwala stworzyć niesamowite klimaty przy wykorzystaniu świateł, kwiatów, tkanin, mebli. Możliwości aranżacji jest bez liku i wszystko zależy od wyobraźni Państwa Młodych oraz dekoratora. Raz może być nowoczesny i minimalistyczny, za chwilę rustykalny innym razem bardzo romantyczny dzięki stylizowanym meblom i delikatnym tkaninom. Propozycje aranżacji i ślubów plenerowych znajdziesz pod adresem.... www.wszystkodowynajecia.pl str.91


str.92


str.93

cymbeline model fayette


Fason sukni Litera "A"

Dopasowana w biuście, przechodząca w trapezowy symetryczny dół. Góra sukni na szerokich ramiączkach, ewentualnie z krótkimi rękawami. Idealna dla kobiet niskich, ukrywająca drobne niedoskonałości.

cymbeline model feoline

str.94


str.95

cymbeline model OUI 05


str.96


Odkryte plecy

Fason dekoltu bardzo odważny, przeznaczony dla kobiet o nienagannej figurze, niewielkim biuście i przede wszystkim pięknych plecach.

str.97


cymbeline model femme

str.98


str.99


a k i n r e i z d ź a do 30 p a i c ę j d z e j o wyślij sw

s e r d a a n e ślubndorotawormuth.pl konkurs@

d n e k e e w r e p i wygraj su

l o p o n o m u l w hote

th.pl

.dorotawormu

w.konkurs na stronie ww y pn tę s do in Regulam

str.100


str.101

DW Sensitive 7178


Dekolt Bez ramiączek

Dekolt zwany gorsetowym, wybierany najczęściej przez kobiety posiadające duży biust. Wybierając ten dekolt, należy pamiętać, by go idealnie dopasować.

str.102


str.99


Dariusz Ziemiański Manager restauracji

www.monopolkatowice.hotel.com.pl

Co pierwsze przychodzi Panu na myśl, kiedy słyszy Pan słowo „wesele”? Wyzwanie. Kolejna niesamowita uroczystość, którą z przyjemnością przygotujemy wkładając w to nie tylko całą wiedzę profesjonalną, ale i energię oraz własne emocje. Każdy z nas kiedyś przygotowywał własne wesele i wiemy jak ważne jest to przeżycie dla nowej Pary Młodej. Świadomość, że każde tego typu przyjęcie rządzi się innymi prawami, jest wyjątkowe. Na Śląsku wesela rozpoczynają się stosunkowo wcześnie – co powinno pojawić się w menu? U nas stosunkowo rzadko zdarza się, aby ktoś rozpoczynał wesele wcześniej niż o godz. 16.00. Po przyjeździe Gości witamy Parę Młodą dobrym włoskim Prosecco lub hiszpańską musującą Cavą, po czym następuje czterodaniowy posiłek zasiadany. rozmawiała: Karolina Gwiszcz

Ta część jest bardzo podniosła i elegancka, potęguje ją jeszcze muzyka grana na żywo przez pianistę, którego grą codziennie delektować się mogą Goście naszej restauracji. Kolejna część jest mniej formalna. Tu posiłki przybierają formę bufetową, przeplataną gorącymi daniami. Około północy pojawia się nieodzowny element każdego wesela - tort weselny.

Dodatkowym atutem jest prezent przygotowany przez hotel dla nowożeńców - po przyjęciu czeka na Młodą Parę ukwiecony hotelowy apartament, z dodatkowymi niespodziankami w postaci koszu owoców i butelki dobrego wina. W przypadku rezerwacji pokoi hotelowych dla gości weselnych, Para Młoda może liczyć na bardzo dobre ceny pokoi.

Jakich potraw nie powinno zabraknąć na przyjęciu weselnym? Na pewno nie powinno zabraknąć niczego – to pewne. Charakter menu weselnego uzależniony jest w 100% od gustu Państwa Młodych – jako że to Oni mają przyjemność spośród wielu propozycji dokonać optymalnego dla swoich Gości wyboru. Bufet który jest elementem menu weselnego z pewnością od samego jego wyserwowania do końca wesela powinien być dostępny dla Gości. Zasadniczo dysponując dwiema restauracjami, skłaniamy się ku przygotowywaniu menu kuchni włoskiej oraz polskiej – ale serwowanej w nowoczesnej odsłonie. Oczywiście zawsze jesteśmy elastyczni i staramy się sprostać każdym wymaganiom stawianym nam przez Gości.

A co jeśli chodzi o wystrój, kto go ustala? Każdemu przyjęciu standardowo towarzyszą eleganckie, minimalistyczne dekoracje z żywych kwiatów zgodne ze standardem naszej restauracji. Do dyspozycji Państwa Młodych jest w hotelu florystka, która chętnie dopasuje dekoracje do oczekiwań Pary Młodej. Współpracujemy również z zewnętrznymi firmami zajmującymi się florystyką. Jeśli Państwo Młodzi zdecydują się na zatrudnienie firmy florystycznej, z przyjemnością pomożemy w przygotowaniu wszelkich elementów zamówienia.

A jak kształtują się ceny? Cena za przyjęcie weselne zaczyna się od 260 złotych. Należy przy tym pamiętać, że w cenę wliczone są już napoje zimne i gorące. Elementem osobnego rozliczenia pozostaje zatem wyłącznie tort weselny oraz alkohol.

Czyli wesele się kończy i co dalej…? Dla nas przyjęcie weselne nie kończy się na tym jednym dniu. W każdą rocznicę ślubu pary młode, których wesele odbyło się w hotelu Monopol traktowane są wyjątkowo. Jeśli zechcą świętować swą rocznicę w naszej restauracji, traktujemy ją w sposób szczególny - począwszy od specjalnych cen w restauracji, poprzez butelkę wina do kolacji w prezencie z okazji rocznicy, nie zapominając o doskonałej obsłudze. str.104


str.105


Biar Beauty Group

®

więcej info tel: + 48 603 270 619

Bridal Magazine  

Magazyn dotyczący branży ślubnej. Kolekcje sukien ślubnych 2012 Cymbeline Paris oraz Doroty Wormuth. Dużo praktycznych porad i wskazówek dla...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you