Page 1

Ke zmĺrnéní rýmy je treba každé tri hodiny promývat nos malým množstvím roztoku, pripraveného následujícím zpúsobem: vĺčko Ústni vody smíchat s 1/2 sklenice teplé prevarené vody. Pri silné rýme je, kromé kloktání, potrebná horká koupel (do 41 °C, ne dele, než 15 minút) s Kvartetem solí, a také vaničky na nohy (kyblík horké vody s 2 polévkovými lžícemi soli). K léčení rýmy je vedie toho účinná inhalace solného roztoku, obsahujíci heŕmánek. Inhalaci je nutné provádét nad misou s horkým solným roztokem, pritom pŕikrýt hlavu velkým ručníkem. Je možné používat také iontoforézu. Pri zvýšené teplote je nutné nanést Dynamický hydratační krém na dlane a chodidla, a také na límečkovou zónu.

ZKUŠENOSTI S POUŽÍVANÍM PRODUKTU Dr.NONA Stále ješté nedostatečné zkušenosti s použitím produkce Dr. Nona omezují možnost úplné systematizace formou tabulek. Proto dále dodatečné predkladáme nékteré praktické návody na použití preparátu pri rúzných patologických stavech ve volné forme.

Nemoci z nachlazení a otolaringologická onemocnení Pri bolestech v krku, v první radé je nutné kloktat vodní roztok Ústni vody. Mechanická stimulace sliznice hrdla jemnou vodní masáži vyvoláva zlepšení krevního obehu, což zesiluje imunologickou odpoveď tkané u samotného ohniska infekce, a soli Mŕtveho more s aromaterapeutickými oleji ničí patogénni mikroflóru.

V období zvýšeného nebezpečí nemocí z nachlazení je treba pro aktivaci imunitního systému ráno nanášet na místa pulsace (zápéstí, loketní jamka, podkolenní jamka) a za ušima Dynamický hydratační krém, ráno po sprše se doporučuje masáž celého tela Telovým mlékem. Večer pred spaním je nutná koupel, 10-15 minút (37°C) s Kvartetem solí. Pro stimulaci mozkového krevního obehu a zesílení prítoku krve k poškozeným orgánúm doporučujeme užívat 2 tobolky Lookseenu ráno a 2 tobolky pfes den po jídle. Jako celkové posilující prostŕedek pri prudkém prúbéhu nemoci je možné užívat 2 tobolky Ravseenu trikrát denné, 5 minút pred jídlem. K prevenci je dostačující brat Ravseen 2 tobolky denné ráno, 5 minút pred jídlem. Jako tonizující a stimulující prostŕedek je vhodné užívat Lovseen, 1-2 tobolky denné ráno.


K prevenci nemocí z nachlazení a k posílení imunitního systému doporučuje klinika Lénom také Okseen, obsahující vitamíny a silné antioxidanty. Pri plieni patológii (astma, bronchitída atd.) se doporučuje Pulmoseen, obsahující vitamíny C a E, beta-karoten, selen, methionin.

Hemoroidy Hemoroidy - to je varikózní rozšírení žil konečníku. Bohužel, jen 25% obyvatelstva se obrací k lékari, když zjistí první symptómy nemoci. K lékari jde človek až když má takové projevy nemoci, jako svédéní, pálení, pichlavá bolest, krvácení. Zanedbaní onemocnení pri prvních symptomech múze mít smutné dúsledky, včetné rozvoje rakoviny konečníku. Proto se pri prvních pŕíznacích hemoroidú musíte obrátit na lékaŕe a projít nutným vyšetrením. Dále búdou popsány procedúry, zahrnující použití preparátu společnosti Dr. Nona určené k prevenci hemoroidú v počátečním stadiu onemocnení. Pokud budete plné dodržovat naše doporučení, za nékolik dnú od začátku kúry pocítite úlevu, svédéní, bolesti a pálení se značné zmĺrní. Kontrastní vaničky. Umýt pánevní hráz a pŕipravit dva lavóry s vodou (studenou - 18-20°C a teplou - 37-39°C), rozpustit v každém lavóru 1 polévkovou lžíci soli s heŕmánkem z Kvartetu solí. Stŕídavé si sedat do jednoho, pak do druhého lavóru na 1-2 minutý. Opakovat procedúru nékolikrát, ukončit lavorem se studenou vodou. Pak osušit ŕitní otvor a nanést Dynamický hydratační krém nebo Balzam na oční vrásky (záleží na tom, co máte doma). Po vyprázdnení se pečlivé umýt, pak pŕiložit na ŕitní otvor na jednu minutú Obklad z vody Mŕtveho more. Provádét tri až čtyňkrát denné v prúbéhu 3-6 týdnú, až zmizí

uzliny. Po kompresii ritní otvor ošetŕit hydratačním krémem nebo krémem Solaris.

Dynamickým

Pro osušení a lokálni masáž na uzel hemoroidú nanést Pleťovou bahenní masku na 15-20 minút, pak smýt chladivou vodou a ošetŕit Dynamickým hydratačním krémem (nebo Solarisem nebo Balzámem na oční vrásky). Je dobré védét, jak vznikají hemoroidy. Často jimi trpí lidé s dedičnou slabostí svalových tkaní, ale zpravidla hemoroidy vznikají jen v dúsledku velkých zátéží nebo úsilí. Klasický príklad - hemoroidy, které se objevují u žen v období téhotenství nebo po pôrodu. Jiné príčiny vedoucí k objevení hemoroidú: nadbytečná váha, chronické zácpy, málo pohyblivý zpúsob života. Žily na nohou a v ŕitním otvoru podléhají nejtéžším zátéžím, protože je zde nejvyšší tlak, pŕivádéjící krev k srdci. Pokud jsou steny cév na nékterém místé oslabený, rozširuj! se a na tomto místé vznikají novotvary, podobné bouli, ve kterých pak krev zahníva. Zbavit se velkých uzlu hemoroidú není možné zadnými domácimi prostŕedky, proto, pokud vás stále trápi tato nemoc, je nutné obrátit se na lékaŕe - proktologa, který v krajním prípade provede operaci. Jestliže máte predpoklady k hemoroidúm, méli byste dodržovat následující pravidla: •

nepožívat alkohol a pikantní korení, protože to rozširuje krevní cévy;

snažit se zbavit nadváhy, protože nadváha ztéžuje činnost trávicího systému, znesnadňuje peristaltiku stŕev, zatéžuje tlusté stŕevo a cévy ŕitního otvoru;

používat potravinové produkty s velkým obsahem bilančních látek (buničiny), pít dostačující množství tekutin, nejlépe šťavy a minerálni vodu; čas od času držet diétu s optimálním množstvím čerstvé zeleniny;


dle možnosti vyloučit projímadla nebo užívat prírodní projímadla, napríklad Cleanseen;

používat jen mékký toaletní papír, aby se nedráždily jemné anální cévy;

Pokud se problémy s kŕečovými žilami stále zhoršují nebo se zanítily cévy, nacházející se v hlubších vrstvách, nejspíš to znamená, že operace je nevyhnutelná.

Špeciálni gumové punčochy jsou u kŕečových žil nepostradatelné. Punčochy stlačují rozšírené cévy a tím v nich zvyšují krevní tlak, čímž napomáhaj? zlepšení krevního obehu.

Pro stimulaci látkové výmeny a zlepšení krevního obehu se doporučuje dvakrát ročné, nejlépe na podzim a na jaŕe, po dobu jednoho mésíce, užívat ráno Lovseen po dvou tobolkách, pak týdenní prestávka a opakovat mésíční kúru.

Proti chronické únave nohou a k prevenci kŕečových žil se doporučují vaničky na nohy: v lavóru teplé vody (teplota 37°C) rozpustit 2 polévkové lžíce soli z Kvartetu solí. Po vaničce je treba nanést na nohy Dynamický hydratační krém.

co nejvíce se pohybovať, procházky, športovaní, zvlášté dúležité pro ty, kteŕí mají sedavý zpúsob života.

Kŕečové žily na končetinách Diagnózu kŕečových žil není složité určit. Každý si bez velkého úsilí všimne svétle-modrých cév, prevážne na nohou, občas dosahujících tloušťky tužky. Vypouklé cévy jako takové nevyvolávaj! velké nepríjemnosti. Ale je lepší se obrátit na lékaŕe, aby nemoc neprešla do závažnejší formy. Pro začátek je bezpodmínečné nutné si zapamatovať. méné štát a více chodit. Stav se zhoršuje, pokud máte dedičný predpoklad pro kŕečové žily, to znamená dedičnou slabost spojové tkané. Abyste pŕedešli komplikacím, spojeným s kfečovými žilami, tri až čtyŕikrát týdné nanášejte na odpovídající místa Bahenní zábal na nohy na 20-30 minút. Nohy je treba po nanášení masky držet ve vyšší poloze. Pak zbytky preparátu smýt chladivou vodou a nanést Dynamický hydratační krém. Tyto procedúry značné zlepšují krevní obeh, likviduj! otok a zlepšují výživu a zásobení nohou kyslíkem: •

Na noc pfikládat obklady s Ústni vodou na dvé hodiny.

Ráno je treba provádét masáž od chodidel smérem k rozkroku s použitím Dynamického hydratačního krému.

Onemocnení prostaty Onemocnení prostaty vyvoláva hodné starostí a utrpení u mužú stŕedního a vyššího veku. Ale porucha činnosti prostaty je doprovázena nejen komplikacemi a bolestmi pri močení. Zánétlivá onemocnení prostaty pri nesprávném a nevčasném léčení mohou zapŕíčinit rozvíjení téžkého nádorového onemocnení (adenom prostaty). Kromé toho, v prostate syntetizuj! nékteré komponenty mužského spermatu a proto vše, co se tyká zachovaní sexuálního zdraví, se tyká i zachovaní činnosti prostaty. Pro normálni činnost prostaty je nutné zaŕadit do výživy produkty bohaté na vitamíny A a C. První je obsažen v rybím tuku, nati koreňové zeleniny, zelí, repe, rajčatech, šalátu, játrech, ledvinách, mléce, masle, šlehačce; druhý ve vétšiné čerstvé zeleniny a ovoce, v nati a lesních plodech.


Z produktu společnosti Dr. Nona se pro zachovaní činnosti prostaty a prevenci rozvíjení jejích onemocnení doporučuje užívat Ravseen - po dvou tobolkách dvakrát denné, pét minút pred jídlem. Pro zachovaní normálního krevního obehu prostaty a tonusu celého organismu je nutné po dobu 1 mésíce užívat Lovseen po dvou tobolkách denné ráno a to dvakrát ročné. Po mésíci udélat týdenní prestávku a pak opakovat mésíční kúru. Lovseen také blahodarné púsobí na zachovaní a zvýšení potence u mužú, vyvoláva syntézu endogenního testosteronu.

zvody Mŕtveho more se prakticky nelepí na ránu; současné se na nich shromažďuji výméšky z ran, které se lehce odstraňují pri pŕevazech, obväz se lehce odstraňuje bez traumatizovaní vzniklé epidermy. •

K urýchlení granulace dlouho nehojících se zbytkových ran je treba používat krém Solaris.

K prevenci vzniku hrubých keloidních jizev používat Dynamický hydratační krém a Solaris stfídavé - okraje rany ve stadiu epitelizace a uprostred ohniska epitelizace ošetŕovat krémem Solaris dvakrát denné.

K rozpoušténí jizev od spálenin, pro snížení hustoty zjizvené tkané, zvýšení pružnosti jizev nanášet krém Solaris tri až čtyrikrát denné. Všechny preparáty Dr. Nona pro vnéjší použití, používané pri léčení termických spálenin a zbytkových ran, mají výrazné regenerační a protizánétlivé účinky a jsou nemocnými dobre snášeny. V okamžiku aplikace je možné krátkodobé pálení.

Pro zesílení rozpoušténí keloidních jizev na tele nanášet Telovou bahenní masku na 3-4 hodiny, na obličej Pleťovou bahenní masku na 5-7 minút.

Ke zvýšení imunity se doporučuje Ravseen po dvou tobolkách trikrát denné pét minút pred jídlem. Pro zabránení toxických účinku Okseen, jednu tobolku dvakrát denné (ne najednou s Ravseenem).

K prevenci nádoru prostaty se doporučuje užití komplexu silných antioxidantú v Okseenu: po jedné tobolce ráno a večer béhem jídla, zapíjet sklenicí vody. Pro stimulaci činnosti prostaty je treba provádét prstovou masáž pŕés ŕitní otvor s použitím Balzamu na oční vrásky. Masírovat po dobu 3-5 minút dvakrát denné v prúbéhu šesti týdnú. K celkové stimulaci organismu a likvidaci napétí se doporučuj! také dvakrát týdné koupele pri 37°C s pridaním 2 polévkových lžic soli z Kvartetu solí (15 minút).

Termické spáleniny Léčení spálenin býva zpravidla ztéžováno vznikem komplikací - infikováním ran, poruchou granulace, epitelizace a rozšírením jizev po spáleninách, které vyvolávaj! hodné nepríjemností. Nabízíme varianty opatrení proti nékterým komplikacím, vznikajícím po termických spáleninách. • Pro vysoušení mokvavých erozí používat Ústni vodu: obklady na 5-10 minút, tri až čtyrikrát denné, v téžkých pŕípadech pét až šestkrát denné. Pri komplikacích opakované infekce prikládat Obklady z vody Mŕtveho more na 1-2 minutý, dva až trikrát denné. Obklady

Cukrovka Cukrovka je jednou z nejvíce rozšírených endokrinních nemocí, podmínéných nedostatkem inzulínu, produkovaném slinivkou bŕišní, nebo její nízke biologické hodnoty. Dle posledních údaju se počet nemocných cukrovkou stále zvyšuje a počet úmrtí v dúsledku této nemoci je na tretím místé po srdečné-cévních a onkologických onemocnéních.


Faktory rizika:

K eliminaci vnitŕního napétí a neklidu se doporučuje užívat Yamseen (dvé tobolky na noc).

K faktorúm rizika pro vznik cukrovky je možné pŕičíst následující:

Prevence:

Nadváha tela. Je prokázáno, že hromadením tuku se zvyšuje riziko onemocnení cukrovkou.

Použití velkého množství tuku a cukru v potrave, celkové prejídání. Takový režim stravovaní vede k pŕetížení slinivky bŕlšní, jejímu vyčerpaní a prerodu, což se nakonec odráží na produkovaní inzulínu. Cukr z cukrové červené repy napomáha rozvíjení cukrovky a ztéžuje její prúbéh.

Omezte v potrave tuky a cukr, současné zvýšte podíl čerstvého ovoce a zeleniny. Taková korelace produktu pomúže uvést do normy váhu tela a zlepší činnosti slinivky bňšní.

Nedostatek vitamínu (v první radé A, B a E) a nékterých stopových prvku (síry, niklu, selenu atd.) v potrave.

Používejte dostatečné množství vitamínu B, který napomáha produkovaní inzulínu. Vitamín B je prítomný ve velkém množství v kaši z celých zrn, výhoncích pšenice, droždí, mléce, jogurtu.

Nedostačující fyzická zátéž.

Zaveďte do stravy stopové prvky potrebné pro činnost slinivky bňšní: síru a nikl, které jsou prítomné ve vétšiné bílkovin; zinek, jehož vlastností je zesilovat účinky inzulínu. Zinek je v dostačujícím množství v červené ŕepé.

Pravidelné (tň až pétkrát týdné) provádéjte ozdravná fyzická cvičení.

Činnost slinivky bňšní velmi dobre stimuluje Lovseen (používat dvé tobolky ráno). Zlepšuje krevní obeh a ionizuje organismus, zlepšuje celkový stav. Ke stimulaci imunity se doporučuje užívat Ravseen (dvé tobolky trikrát denné pét minút pred jídlem). Ravseen také kladné púsobí na trafiku tkané. K léčení dúsledkú cukrovky (trofických vredu a jiných komplikací) je treba nanášet krém Solaris a Dynamický hydratační krém stŕídavé. Na oblast vredu je možné pokládat také Obklady z vody Mŕtveho more s bezpodmínečným užitím Okseenu (2 tobolky denné). Slibné výsledky jsou pri komplexním použití takových preparátu společnosti Dr. Nona, jako Okseen, Gonseen, Dakseen a Fáze 3. Současné použití téchto preparátu, které jsou charakteristické vysokou antioxidační aktivitou, umožňuje zlepšit klinické ukazatele, okysličovací vlastnosti a funkce obvodových nervu. Tento komplex preparátu múze být doporučován nemocným cukrovkou se senzoricko-motorickou polyneuropatií na fónu bázové terapie pro snížení cukru.

Nespavost Poruchou spánku trpí ve velkoméstech až tretina dospelého obyvatelstva. Bohužel, použití prášku na spaní nedovoluje normalizovat spánek. Navíc bývají nékdy návykové. Niže uvedené, dostatečné jednoduché a účinné, návody vám pomohou zbavit se tohoto problému: • Z produkce společnosti Dr. Nona se doporučuje ke stimulaci mozkového krevního obehu a zlepšení výživy mozku užívat Lookseen po dvou tobolkách ráno a pŕes den, po jídle. Na noc je treba užívat Yamseen po dvou tobolkách. Je treba ŕíct, že proces normalizace spánku múze trvat od jednoho mésíce do mésíce a pút. Nezoufejte, jestli se spánek hned nenormalizuje. Yamseen


není práškem na spaní, ale komplexem bylinek, uklidňujícím nervový systém a umožňujícím vám uvolnení. •

Velmi dobré jsou uvolňující solné koupele s levandulovou solí z Kvartetu solí (2 polévkové lžíce soli na vanú, teplota 37°C, doba púsobení 15-20 minút). Béhem koupele masírujte chodidla, ruce, hlaďte telo a vzpomínejte na príjemné chvíle vašeho života. „Smyjte" všechny starosti dne. Pamatujte si, že sprcha tonizuje a koupel uvolňuje.

Ve večerní a noční dobu zabezpečte v domé ticho a klid. Za dávnych času se u asijských národu pokladalo za velký hrích probudit človeka.

Polštáŕ na spaní musí být nízky a postel rovná a tvrdá. Když uléháte ke spánku, nesnažte se hned usnout. Neklid kvúli nespavosti škodí více, než sama nespavost. Je treba usínat ve stejné poloze, nejlépe ze všech na levém boku, pri tom ohnout levou nohu v kolenním a pánevním kloubu. Pred spaním v lehu na zádech si uvolnéte celé telo, proberte program na zítra a stanovte si čas pro probuzení. Budík je značnou prekážkou pro zdravý spánek. Naučte se využívat svúj „vnitŕní budík", a za 1-2 týdny cvičení se budete probouzet presné ve stanovený čas. Proto si v myšlenkách predstavte polohu hodinových ručiček, ukazujících určený čas. Pak zaujmete polohu pro usínaní a myslete na néco príjemného. Uvolnéte se - a sen pŕijde sám. Jestli fyzické cvičení bylo dúkladné, usnete hned jakmile položíte hlavu na polštáŕ.

Predpokladá se, že dedičný mechanismus každého človeka má svou naprogramovanou individuálni potrebu spánku od 4-5 hodin (Napoleon Bonaparte, Fridrich II, Margarét Thatcher) do 10 hodin (Albert Einstein). Proto, pokud spíte 7-8 hodin a probouzíte se čilý, neležte v posteli a netrápte se. Vstávejte a začnete novou práci. Pokud se prebudíte v noci, pracujte do té doby, pokud nepocítite ospalost.

Naučte své deti včasnému usínaní a plnohodnotnému spánku. Francouzští vedci prekážali, že když v prvních tŕídách detí spí méné než osm hodin, pak z každé stovky takových školákú 60 nestíha učivo, ostatní mají prúmérné výsledky.

Po koupeli naneste na obličej Balzam na oční vrásky a na telo krém Solaris. Neutírejte se do červená, nanášejte krémy nežnými pohyby. Vypracujte si zvyk plnit aspoň nékteré z niže uvedených, v dostatečné míŕé účinných, zpúsobú sebeošetŕení. •

Nepŕejídejte se večer „do odpadnutí", kdy pod tíhou snédeného a vypitého jídla a pití je téžké vstát od stolu.

Hlavními „chemickými" viníky nespavosti jsou tabak, alkohol a kofeín. Snažte se co nejdfíve zbavit se zvyku používat tyto „povzbuzovače", zvlášť po 16.-17. hodine. Pamatujte si, že púsobení kofeínu múze trvat až sedm hodin.

Neužívejte k večeri produkty, které mají močopudný účinek: brambory, ovoce, zelenina, káva, čaj, kakao.

Optimálni fyzická zátéž napomáha zdravému spánku. Nejlepší je čas od 17. do 20. hodiny, pred spaním je dobrá púlhodinová procházka. To napomúže eliminovat napétí nahromadené za celý den, nepripustí projekci emocionálních dojmu v posteli.

Snažte se ukončit den beze spéchu, shonu, rozčilení a znepokojení. Nevyŕešené problémy odložte na zítra. Pamatujte si, že nejlépe se spí nejen s prázdnym žaludkem, ale i s „prázdnou" hlavou. Vše vyprávéjte nékomu pred spaním a bude vám hned lépe.


Deprese

Gynekologické nemoci •

Pri kolpitisech, vaginitisech je nutné vstfikování Ústni vodou, pak nanést na tampón Dynamický hydratační krém nebo Balzam na oční vrásky a zavést na dvé hodiny do vagíny. Pri hnisavých komplikacích nanést na tampón Pleťovou bahenní masku a zavést do vagíny na 30 minút. Pak se doporučuje provést vstňky prevarenou vodou. Opakovat procedúru ob den.

Pri výtocích (fluór, moučnice) provádét vstŕiky Ústni vodou.

Pri frigidité je treba užívat Lovseen po dvou tobolkách každé ráno po dobu dvou mésícú, a na noc teplé koupele s Kvartetem solí (ylang-ylang).

Pri zvýšené podráždenosti v období klimaktéria je treba užívat Yamseen po dvou tobolkách na noc.

Pri erozi déložního krčku je nutné provádét vaginální aplikace Pleťové bahenní masky na 1-2 hodiny, pak vstŕiky prevarenou vodou a zavést Dynamický hydratační krém nebo krém Solaris.

Silné antioxidanty napomáhaj! prevenci onkologických ženských onemocnení; užívejte pravidelné Okseen po jedné tobolce denné a Ravseen po dvou tobolkách (ne současné). Pri mastitidách: Ravseen - po dvou tobolkách dvakrát denné, obklady nebo kompresy s pŕedem vychlazenou Ústni vodou, pri ztuhlosti - aplikace bahenní masky Fáze 1 (nanést na nemocné místo na 30 minút, pak smýt teplou vodou), vaničky na prsa - do lavóru s teplou vodou (do 40°C) pfidat Ústni vodu a provést lehkou masáž pŕímo ve vode; pak pfiložit studený kompres s Ústni vodou.

Podlé mínéní amerických psychiatra jsou deprese charakterizovaný sedmi príznaky: •

Snížená chuť k jídlu doprovázená snížením váhy, nebo naopak - zvýšená chuť k jídlu, doprovázená zvýšením váhy.

Nespavost nebo hyperspavost (zvýšená potreba spánku).

Fyzická hyperaktivita nebo hypoaktivita.

Ztráta zájmu o všední starosti, snížení sexuality.

Pocit beznádeje, výčitky svedomí, ztráta zájmu o vlastní osobu.

Neschopnost se soustŕedit nebo pŕemýšlet.

Neodbytné myšlenky na smrt nebo sebevraždu.

Pokud má človek pét z uvedených príznaku, znamená to, že je ve stavu deprese, pokud čtyŕi - nachází se ve stísnéném stavu. Preparáty společnosti Dr. Nona vám pomohou zbavit se podobných stavu. Ke stimulaci mozkového krevního obehu se doporučuje užívat Lookseen po dvou tobolkách dvakrát denné po jídle. K prekonaní depresivního stavu, doprovázeného strachem, nejistotou, podráždeností, bolestmi hlavy a jinými nezdravými projevy, se doporučuje užívat Yamseen po dvou tobolkách na noc. Ke zvýšení tonusu organismu a posílení nervového systému je treba užívat Lovseen po dvou tobolkách ráno.


Ke zlepšení nálady se doporučuje dvakrát týdné ráno na 15-30 minút nanést na hlavu bahenní masku Fáze 1, pak smýt teplou vodou. Dvakrát týdné nanášet na nohy od lýtek smérem ke kolenúm slabou vrstvu Bahenního zábalu na nohy, ponechat 30 minút, pak smýt studenou vodou. Aby se zvýšil celkový tonus organismu, doporučuje se ráno nanášet Dynamický hydratační krém na místa pulsace, za uši, mužúm na obličej nanést Toaletní vodu po holení.

Pro zdraví je prospešné se potírat ráno ručníkem, namočeným v roztoku soli z Kvartetu solí, nejlépe - s ylangylangem (1 polévkovou lžíci soli na 1 I vody). Jako uklidňující procedúru doporučujeme koupel dvakrát týdné večer se soli z Kvartetu solí, slevandulí (37°C, 15-20 minút, 2 polévkovou lžíci vanú).

teplou nejlépe soli na

Skúsenosti s používaním produktov Dr.Nona  

Všeobecné skúsenosti s používaním produkrov pri roznych ochoreniach