Page 1

Ціна 50 коп.

інформація : «Нова Рада», «Вікіпедія», Центральний державний архів, «Відродження».

КЛіО Боротьба за Крим гетьмана Скоропадського Для нейтралізації зусиль Криму щодо незалежності, 10 липня 1918 року, новим українським послом у Стамбулі був призначений адвокат О. Кістяківський. У свою чергу послом Османської імперії в Києві призначили Хусейна Гільмі Пашу (пізніше його місце зайняв Ахмед Мухтар-бей). Незважаючи на своє призначення, Кістяківський під різними приводами не поспішав залишати Київ. Це змусило гетьмана П. Скоропадського змінити початковий намір і призначити 21 жовтня 1918 року, новим послом М. Суковкіна. Українське посольство почало повноцінну роботу в Стамбулі лише 1 листопада 1918 року.

Бессарабці тягнуться до України 10 липня 1918 року, до канцелярії гетьмана Павла Скоропадського надійшов документ, в якому гостро критикувалися дії Сфатул Церій та діяльність у ньому румунофілів. Його автор писав про те, що багато мешканців Бессарабії бажають приєднатися до Української Держави, яка є їм ближчою і зможе гарантувати їм безпечне майбутнє. Таке рішення, зокрема, прийняли мешканці Акерманського, Сороцького, Хотинського, Ізмаїльського та Бендерського повітів. Усі рішення приймалися на Земських зборах на основі присудів сільських громад протягом грудня 1917 - січня 1918 років. Автор листа наголошував на тому, що Українська Держава повинна приєднати до себе Бессарабію, яка з нею пов’язана в етнографічному, матеріальному та культурному плані. Однак, незважаючи на всі намагання і прагнення гетьманського уряду, Українській Державі не вдалося вирішити бессарабське питання на свою користь.

Тимчасові погони для козаків 10 липня 1918 року, - начальник 5-ї пішої дивізії 3-го корпусу (штаб – місто Одеса) наказав негайно зробити всім під-старшинам і козакам погони із захисного сукна

ВИПУСК № 191 10 липня 1918 року

ГАЗЕТА

з кантом відповідного кольору та номером частини, керуючись наказом ВО ч. 222. Цей захід мав тимчасовий характер – до «виробу постійної форми для козаків».

Питання анафеми Мазепі З правової точки зору воно перестало бути актуальним з того часу, коли Православна церква перестала бути державною. А з церковно-канонічної точки зору ця анафема давно недійсна, бо з 1869 року, її вже не виголошували навіть в Російській імперії. У 1917-1918 роках, про її виключно політичний характер говорив тодішній Київський митрополит Антоній (Храповицький), з благословення якого його вікарій єпископ Черкаський Назарій (Блінов) 10 липня 1918 року, звершив на Софійській площі панахиду за Мазепою.

У Москві утворено Комуністичну партію України 10 липня 1918 року, - у Москві утворено Комуністичну партію України. У московському виданні «Єжегоднік Комінтерна» була інформація, що серед членів КПУ 1918 року, було 2,5% українців. Сама КПУ зазначала, що у 1923 році їх було лише 1,3%.

Муравиов У червні 1918 року, дістав нове призначення – командувача Східним фронтом проти біло-чехів. У липні приєднався до заколоту лівих есерів. 10 липня 1918 року, заарештував у Симбірську керівництво фронту і оголосив себе головнокомандуючим армією, що діє проти Німеччини. Раднарком оголосив М. Муравйова поза законом. Симбірським більшовикам вдалося придушити заколот. М. Муравйов при затриманні виявив опір і був убитий. За іншими даними, втік і згодом покінчив самогубством. М. Тухачевський про Муравйова: «…Муравйов відрізнявся шаленим честолюбством, блискучою хоробрістю і вмінням наелектризовувати солдатські маси. Теоретично Муравйов був надто слабким у військовій справі, майже безграмотним. Проте знав історію війн Наполеона. Думка «зробитися Наполеоном» переслідувала його, і це наклало

1

Рік видання перший перше щоденне ілюстроване видання присвячене ж иттю т а інтересам українців у 1918 році. передплатна ціна

на рік на місяць окремий №

-

170 грн 16 грн 50 коп

редакція і контора Фонд «українська політика» Інститутська, буд. 22/7

Кіїв.

Вул.

відбиток на всі його манери, розмови і вчинки. Він не вмів оцінювати ситуації. Його «прожекти» часом бували абсолютно відірваними від життя. Керувати він не вмів. Втручався у всякі дрібниці… Перед червоноармійцями загравав, аби здобути їхню прихильність, безкарно дозволяв грабувати, застосовував найбезсоромнішу демагогію». В. Антонов-Овсієнко про Муравйова: «Працівник він був невтомний, військову справу знав професійно. Звичайно, він був занадто честолюбним і великий хвалько. Особливо він любив вихвалятися своєю жорстокістю: скільки крові!.. скільки крові!.. скільки крові!..».

П’ятии Всеросіиськии з'їзд Рад 10 липня 1918 року, - 5-м Всеросійським з’їздом Рад була прийнята перша радянська Конституція, яка визначила основні принципи устрою нової держави. Більшість цих принципів було розроблено в ході революції і знайшло відображення в перших декретах Радянської влади і документах Всеросійських з’їздів Рад. Перша Конституція РРФСР складалася з 6 розділів і включала 17 глав і 90 статей. В якості першого розділу в Конституції 1918 року, була включена «Декларація прав трудящого і експлуатованого народу». Конституція закріплювала в якості основного знаряддя будівництва соціалізму в державі - диктатуру пролетаріату, а в якості державної форми цієї диктатури Ради робітничих, селянських і червоноармійських депутатів. Державна влада оголошувалася, як така, що належить тільки трудящій частині населення. Передбачалося позбавлення політичних прав непрацюючих класів і груп. У виборчому праві робітникам надавалися певні переваги в порівнянні з іншими класами, в тому числі і з селянством.

Відокремлення Церкви від держави і школи 10 липня 1918 року, - у прийнятій першій конституції РРФСР, у статті 13 було офіційно закріплено відокремлення церкви від держави та школи від церкви. Крім того, статтею 65 клір був позбавлений виборчого права, що призвело до певної


конфронтації між церквою та новою владою.

1918 року, було ухвалено постанову «Про організацію Червоної армії».

Червона армія

Залізничнии страик

Вважається, що творцем Червоної армії був Лев Троцький, який у березні 1918 року, став народним комісаром військових справ уряду більшовицької Росії. На 5-му Всеросійському з’їзді Рад 10 липня

Харків. У Харків повертаються люди, які хотіли через Білгород поїхати у Московщину. Проїхати неможна через залізничний страйк на всіх дорогах Московщини.

2

Виїзд консулів Одеса. Французький, італійський, грецький консули за порозумінням з австро-угорським командуванням виїжджають з-за меж України у напрямку Курська.

191  
191  
Advertisement