Page 1

Ціна 50 коп.

інформація : «Нова Рада», «Вікіпедія», Центральний державний архів, «Відродження».

КЛіО Присяга Чини департаменту загальних справ Міністерства внутрішніх срав, присягли на вірність Українській Державі.

Контрибуція Міністерство внутрішніх справ отримало від Радомиської єврейської громади скаргу на розпорядження колишнього повітового комісара Карбовського, що наклав на єврейських мешканців у березні цього року 90 тисяч карбованців. У матеріалах поданих до міністерства, є дійсно розписка Карбовського про отримання грошей.

Заява Д. Сеидамета Одеса. Зі Сімферополя повідомляють: міністр закордонних справ Джафер Сейдамет у розмові з журналістами пояснив з приводу свого вступу до кабінету Сулькевича. Крим терпів від громадської економічної і політичної руїни, падаючи в безодню, перш за все потребував центральної влади, без якої починали виникати сумніви, чи здатен край до самостійного життя, з іншого боку виникла небезпека Кримові, як смачному шматочкові, потрапити в інші руки. Через вступ до кабінету, Сейдамет, за його словами, отримав можливість впливати і обороняти політичну самостійність Криму, коли навіть припустимо, сказав зрештою міністр, що Кримському урядові не вдасться вплинути на міжнародну політику, то самим наведенням порядку уряд відіграє роль для політичної самостійності країни, міністр переконаний, що становище татарської національності при такому уряді буде підвищуватися.

Відомості про врожаи У Катеринославськім повіті: пшениця, ячмінь, овес, гречка, кукурудза, сінокоси, садовина середні; жито, просо, горох вище середніх. У Павлоградськім повіті: жито, гречка, сінокоси гарні, пшениця, ячмінь, овес, просо, кукурудза, горох, садовина середні. В Олександрійськім повіті: пшениця, ячмінь кепські, жито, вся ярина, сінокоси, садовина, середні. У Но-

ВИПУСК № 187 6 липня 1918 року

ГАЗЕТА

вомосковськім повіті: пшениця середня, жито гарне, ярина, сінокоси, садовина задовільні за винятком проса, яке кепське. У Слав’яносербськім повіті: пшениця середня, жито і просо гарне, ячмінь, овес, гречка, кукурудза, горох, сінокоси, садовина задовільні. У Бахмутськім повіті: жито, гречка гарні, пшениця, ярина, сінокоси, садовина середні. У Верхньодніпровськім повіті: жито гарне, пшениця, ярина сінокоси задовільні. У Маріупольськім повіті: озимина середня, ячмінь гарний, ярина, сінокоси, садовина задовільні.

Допомога чехословакам

Рік видання перший перше щоденне ілюстроване видання присвячене ж иттю т а інтересам українців у 1918 році. передплатна ціна

на рік на місяць окремий №

-

170 грн 16 грн 50 коп

редакція і контора Фонд «українська політика» Інститутська, буд. 22/7

Кіїв.

Вул.

одеського рейду, Дніпро-Бузького лиману та його околиць. Операція дала змогу відновити в цьому районі морську торгівлю та перевезення. Це була перша бойова операція українського флоту з часів козацтва.

Призначення воєнно-морського агента До Румунії за наказом по Морському відомству Української Держави № 158/3, від 6 липня 1918 року, воєнно-морським агентом призначено було капітана 2-го рангу Багманова.

Перехоплена радіотелеграма повідомляє про відправку з Америки на поміч чехословакам, що борються у Сибіру під керівництвом відомого чеського діяча Массарика.

Огієнко прибув до Кам'янця-Подільського

Корабель «Донець»

6 липня 1918 року, - Огієнко прибув до Кам’янця-Подільського у ролі керівника майбутнього університету.

6 липня 1918 року, «Донець» зарахований до Одеської бригади тралення Українського Державного Флоту під командуванням капітана першого рангу Олександра Гадда.

Повстання селян У рапорті начальника особого відділу Бусло при штабі гетьмана України від 6 липня 1918 року, йдеться про повстання селян у Звенигородському повіті, що почалося 3 червня 1918 року, і було підтримане загонами Вільного козацтва. Значних розмірів у липні 1918 року, набуло повстання у Таращанському повіті Київської губернії: київський губернський староста у секретно-екстреній доповіді до міністра внутрішніх справ, повідомляв, що «Повстанці займають значну територію ... можуть досить серйозно загрожувати державному порядку ...».

Боиова операція Українського флоту 6 липня 1918 року, в Одесі з кораблів Дунайської флотилії була організована українська бригада тралення (2 канонірські човни та 20 тральщиків), яка протягом місяця виконала успішне тралення

1

Більшовики, ліві есери і анархісти Першою жертвою лівих есерів 6 липня 1918 року, став посол Німеччини у Москві граф Вільгельм фон Мірбах. Прагнучи не допустити розриву мирного договору з Німеччиною, більшовики заарештували всю лівоесерівску фракцію, присутню на 5-му Всеросійському з’їзді Рад. Власне більшовики всю владу монопольно перебрали на себе лише після придушення заколоту лівих есерів 6 липня 1918 року. А до того більшовики спільно з лівими есерами роздушили анархістів - ті вдалися до відвертого бандитизму і свавілля. Саме лівий есер керував загонами Червоної гвардії - підполковник Михайло Муравйов. Той самий, що влаштував різанину в Києві. Знищений він був більшовиками Тухачевського влітку 1918 року.

Скоропадськии на Церковному Соборі 6 липня 1918 року, на Українськім Церковнім Соборі, Гетьман рішучо заявився про самостійність Української православної церкви


та сказав: «Розквіт національного духовенства - це розквіт Вільної Української Держави».

Більшовики на Кавказі Вирішальним напрямком для радянських сил був центральний, включно з районами вподовж Закавказької залізниці. Керівництво Бакинської

комуни вирішило завдати удару по Єлизаветполю. 10–12 червня 1918 року, радянські частини під командуванням Г. Корганова і Амазаспа зайняли Кюрдамир і наступали на Геокчай. С. Шаумян у листі до Леніна 23 червня 1918 року, повідомляв: «Ми думаємо дійти до Євлаха і далі на Єлизаветполь». Між тим ситуація для радянських військ значно ускладнилась. Командувач Кавказь-

2

кою мусульманською армією Нуріпаша здійснив перегрупування сил і завдав контрудару. Однак радянські частини 27 червня 1918 року, знову оволоділи Кюрдамиром і декілька днів утримували місто. Наростивши сили, Кавказька мусульманська армія 6 липня 1918 року, увійшла до Ахсу і дорога на Баку була відкрита.

187  
187  
Advertisement