Page 1

Ціна 50 коп.

інформація : «Нова Рада», «Вікіпедія», Центральний державний архів, «Відродження».

КЛіО Центральнии Українськии кооперативнии союз Центральний сільськогосподарський кооперативний союз («Централ») жваво провадить організацію своєї праці. Мета цього нового кооперативного центру в Україні: 1) постачання кооперативам та їх союзам всього, що потрібно для сільського господарства та сільськогосподарської промисловості; 2) організація збуту продуктів; 3) закладання фабрик, заводів та майстерень, як для виготовлення потрібних у сільському господарстві та промисловості речей, так і для переробки сировинних продуктів; 4) давати кооперативам під товари, які будуть передані на комісію Централу для гуртового продажу.

ВИПУСК № 184 3 липня 1918 року

ГАЗЕТА

Автомобільна екскурсія За прикладом минулих років, багато киян та киянок розпочали літній сезон так званою «автомобільною екскурсією», як Україною так і за кордон – у міста Варшаву, Тернопіль, Львів, Відень та інші. Дорожнеча бензину уже не сприймається на увагу через те, що замінник його «бензоль» дешевший, і крім того, мається його скрізь у великій кількості.

Фальшиві сто карбованці Чинами карного розшуку було затримано за збут фальшивих купюр сто карбованців невідомого молодого чоловіка, який назвав себе прапорщиком Володимиром Гас.

Журнальнии бандитизм

Українська «Олімпіада»

У деяких провінціальних газетах, що надходять до нашої редакції, поміщаються передруковані з нашої газети статті, але не тільки без зазначення - звідкіля ці статті взято, а ще й з підписом і ініціалами «автора», який вчиняє плагіат. Попереджуємо, що при повторенні подібних випадків, коли не буде подаватися джерело передруків, редакція потягне плагіаторів до відповідальності.

У спортивних колах столиці порушено питання про те, щоб при допомозі відомого спортивного діяча Анохіна, а також і інших осіб, улаштувати майбутньою весною так звану, першу за рахунком, Українську «Олімпіаду».

Заборона вивозу

3 липня 1918 року, Юзеф Галлер разом з п’ятьма іншими польськими офіцерами відплив на борту англійського судна «Сіті оф Марсель» з Мурманська у напрямку Франції. Корабель прибув до Гавра 13 липня 1918 року. Галлер і офіцери, які його супроводжували, хотіли приєднатися до Польської армії, що формувалася у Франції.

За межі України заборонено вивіз малясу і спирту у всіх його видах.

Перегони Перегони, що недавно відбулися, зібрали, як завжди, багато глядачів, ставки були значні, але, через болотяну доріжку, і через дощ, з 20 намічених заїздів відбулося тільки 16; 4 заїзди довелося відмінити – між ними з «призом відкриття» у 2200 карбованців, у якому мав взяти участь і знаменитий «Мухтар». Надзвичайно значних видач не було. На перегонах поширюється уперта чутка, що має бути конкуренція кращих конюшень Відня, Берліна та України. Де, не важко передбачити великий успіх як в матеріальному значенні так і в спортивному.

Поляк Юзеф Галлер повертається до Франції

Радянськии проект конституції Вироблений Конституційною комісією проект конституції був розглянутий 3 липня 1918 року, спеціальною комісією ЦК РКП (б), яка схвалила представлений проект, внесла в нього низку важливих поправок і доповнень. У Конституції як її вступній частині була включена Декларація прав трудящого і експлуатованого народу.

1

Рік видання перший перше щоденне ілюстроване видання присвячене ж иттю т а інтересам українців у 1918 році. передплатна ціна

на рік на місяць окремий №

-

170 грн 16 грн 50 коп

редакція і контора Фонд «українська політика» Інститутська, буд. 22/7

Кіїв.

Вул.

Перемога грузинських віиськ над більшовиками 3 липня 1918 року, грузино-абхазькі війська під командуванням Мазніашвілі, підсилені кількома сотнями кубанських козаків, почали новий наступ і при підтримці німецького флоту зайняли Адлер. У ході боїв, на річці Кудепста в тил сочинським і Майкопським червоногвардійцям вдарили сочинські добровольці-антибільшовики, що призвело до повного занепаду цього майже чотирьохтисячного угруповання більшовицьких військ, і в той же день війська Мазніашвілі та регулярні частини місцевих антибільшовиків під командою Петра Блохніна увійшли в Сочі. Розбиті більшовицькі частини тим часом відступали до Туапсе. Згідно з деякими грузинськими джерелами (Гамахарія, Гогія, Джугелі, Мазніашвілі) а також - спогадами лідера «Зеленого руху» Сочинського округу Миколи Вороновича, більшість населення Сочі вітало вступ до міста грузинських військ. У той же час, в спогадах генерала Антона Денікіна, а також в роботах ряду сучасних російських дослідників (Балмасов, Пученков) говориться про те, що сім місяців по тому жителі Сочі вітали денікінців. Втім, одне не виключає іншого. В описуваний період населення сочинського округу і міста Сочі було досить різноманітним не тільки в етнічному, а й тим більше - в політичному плані, так що грузинів могла вітати одна частина населення, а денікінців інша. У будь-якому випадку, деяка кількість жителів Сочі добровільно вступило в грузинську армію і взяло участь у подальшому наступі військ Мазніашвілі на Туапсе.

Про Крим з Каизером 3 липня 1918 року, на нараді представників імперського уряду і Верховного головнокомандування кайзеру Вільгельму 2-му було заявлено: «Зараз Великоросія і Україна претендують на Крим. Згода в цьому питанні між обома так само неможлива, як і в питанні про кордони. Порядок, в крайньому разі, слід встановити. Більшовицькі злочинці там ще на волі. Ми не можемо заднім числом чинити правосуддя. Населення не в змозі сформувати уряд. Генерал Сулькевич готовий керувати


країною у згоді з нами».

Губернськии староста Кисельов Раніше, у своєму першому зверненні «До населення Поділля», губернський староста С. Кисельов,

закликав «до розсудливості, спокою і допомоги уряду у встановленні необхідного державного ладу». Попереджаючи, «що невиконання вимог урядової влади, порушення ладу, «буде каратися, ... найбільш суворими засобами», староста вимагав повернути розграбовану власність поміщиків, припинити випаси худоби на посівах землевласників і вируб-

2

ки лісів. Також С. Кисельов наказав подолянам здати вогнепальну зброю. В іншому своєму зверненні 3 липня 1918 року, староста закликав населення припинити руйнування і пошкодження державного майна і, зокрема, засобів зв’язку.

184  
184  
Advertisement