Page 1

Ціна 50 коп.

інформація : «Нова Рада», «Вікіпедія», Центральний державний архів, «Відродження».

КЛіО Повідомлення Департамент державної варити міністерства внутрішніх справ цим оповіщає, що згідно з резолюцією міністра внутрішніх справ, за дозволами на всі зібрання, з’їзди і зборища, належить звертатись до місцевої влади; цебто, до міських отаманів у містах – Києві, Одесі, Миколаєві, Севастополі, і до губерніальних старост – в інших містах України.

Підтримка державності литовців поляками

ВИПУСК № 181 30 червня 1918 року

ГАЗЕТА

які становлять славу вітчизняної та світової літератури, - Пушкіна, Лермонтова, Гоголя, Бєлінського, Чернишевського, Добролюбова, Некрасова, Салтикова-Щедріна, Л. Толстого та інших. Ленін особисто розглядав проект пам’ятника українському поету який підготував скульптор С. Волнухін.

Присяга на вірність Українськіи Державі

30 червня 1918 року, - після переговорів, проведених у Берліні Аугустінасом Вольдемарасом і Адамом Ронікером, польський уряд визнав і зобов’язався підтримати литовську державність в обмін на надання полякам у Литві широких повноважень у державному і культурному житті.

Гетьман залучав до роботи талановитих висококваліфікованих фахівців із великим досвідом роботи. На початку червня згідно з законом «Про урочисту обітницю урядовців і суддів на присягу та вірність Українській державі» від 30 червня 1918 року, у всіх державних установах та військових частинах України було складено присягу на вірність гетьману та Українській державі. Тих, хто відмовився її скласти, звільнили від державної та військової служби.

Осавул Гриценко власноруч зняв червонии прапор

Декрет про «Набатнии дзвін»

Червоний прапор протримався поряд з жовто-синім недовго. З зміною влади в Києві та утворенням Української Держави Скоропадського у Єлисаветі також змінились представники центральної української влади. Методи нової влади були дієвіші. Один з кроків - оголошення міськими службовцями присяги на вірність Українській Державі та гетьману Скоропадському. Іншим кроком, до якого вдався помічник повітового коменданта Єлисавета осаул Гриценко, був припис до міського голови Крамаренка зняти червоний прапор до 17:00, 30 червня 1918 року. У відведений час прапор не був знятий, тому Гриценко наступного дня зняв прапор власноруч.

30 червня 1918 року, - Раднарком РРФСР видав декрет «Про набатний дзвін», за яким піддавали суду революційного трибуналу кожного, хто насмілився бити у дзвони «на сполох».

Ленін і революціонер Тарас Шевченко 30 червня 1918 року, - у підписаному Леніним декреті «Про монументальну пропаганду» ім’я Тараса Шевченка названо серед імен видатних діячів соціалізму й революції, поетів і письменників,

Більшовики не все маино націоналізовували Однак не все націоналізоване майно автоматично переходило у власність держави. Декрет РНК від 30 червня 1918 року, визнавши власністю РРФСР значну частину підприємств Росії, залишив їх у безоплатному орендному користуванні колишніх власників. При цьому колишні власники підприємств і їх правління зобов’язувалися фінансувати господарську діяльність підприємств, могли отримувати доходи на колишніх підставах. В особистому володінні власників зберігалися дрібні заводи і фабрики, торгові підприємства, засоби виробництва кустарних промислів і дрібні житлові будови в містах. Однак діяльність таких підприємств ставилася

1

Рік видання перший перше щоденне ілюстроване видання присвячене ж иттю т а інтересам українців у 1918 році. передплатна ціна

на рік на місяць окремий №

-

170 грн 16 грн 50 коп

редакція і контора Фонд «українська політика» Інститутська, буд. 22/7

Кіїв.

Вул.

під контроль держави.

Не стало Федора Вовка 30 червня 1918 року, - у місті Жлобін, Гомельського повіту, помер видатний український етнограф, антрополог, археолог Вовк (Волков) Федір Кіндратович. Обстоював думку про те, що українці за антропологічними ознаками становлять єдиний тип, різко відмінний від російського та білоруського. Навколо цієї ідеї серед антропологів та етнографів тривалий час точилася запекла боротьба.

Національнии хор у Кам'янці-Подільському Перший Національний хор був заснований у Києві в 1917 році, а другий у Кам’янці-Подільському 30 червня 1918 року. Він мав 58 співаків під орудою В. Бесядовського та М. Гринченка.

Союз визволення України Союз визволення України як організація, була покликана до життя обставинами війни й зорієнтована на завдання воєнного часу, виконав величезну політичну й культурну працю. Здійснилося програмне домагання СВУ - державну самостійність України було здобуто. 30 червня 1918 року, за підписом Андрія Жука (керівника) було опубліковано заяву про саморозпуск Союзу визволення України. Члени організації вважали, що здобуття Україною державної самостійності та утворення легальних українських репрезентаційних органів підтверджує виконання основного завдання Союзу.

Економіка за договором Згідно з мирним договором і додатковою угодою до 30 червня 1918 року, Україна зобов’язувалась поставити австрійцям та німцям 60 мільйонів пудів хліба (борошна). Кожному солдатові окупаційних військ дозволялось відправляти щоденно на батьківщину посилку вагою у 12 фунтів. Керівництво УНР взяло також зобов’язання поставляти в країни гаранти - залізну руду, ліс та інші сировинні ресурси. Взамін німці забов’язувались поставляти в


Україну, «за можливістю», за досить високими цінами продукцію своєї промисловості. УНР було заборонено вести товарообмін з сусідніми країнами, навіть з окупованою німцями Білорусією. Це вело не тільки до захоплення українського ринку й підриву української економіки, оволодіння її промисловістю, а і штучного створення заборгованості України.

мало і свій окружний суд, не вистачало лише адміністративної самостійності. У 1918 році, «Протофіс» (об’єднання торговців, фінансистів і селян) звернулося з проханням до Гетьмана Скоропадського про створення Сумської губернії. 30 червня 1918 року, це звернення було надруковано в газеті «Луч». Але з інтервенцією радянських військ, ця ідея була похована.

Прохання про створення Сумської губернії

Харків

У свій час, про місто Суми говорили як про цукрову столицю російської імперії. Значний потенціал мала і освіта міста. Місто

Настрій населення у губернії пригнічений. У Білгородському повіті появилися відділи більшовиків. У Лебединському повіті більшовицькими відділами пограбовано Семенівську економію.

2

Чигирин Настрій у повіті спокійний. У селі Медведівці, пограбовано євреїв на 22 163 тисячі карбованців. Затримано 43 злочинці.

Новгород-Сіверськии За демаркаційною лінією починають скупчуватися більшовицькі відділи, що викликає неспокій у сусідніх частинах повіту.

Тараща У повіті спокійно. Звільнивши Таращу і повіт від банд, німці покинули повіт.

181  
181  
Advertisement