Page 1

Ціна 50 коп.

інформація : «Нова Рада», «Вікіпедія», Центральний державний архів, «Відродження».

КЛіО Захист самоврядування Міністерство внутрішніх справ видало наказ, за яким, згідно з існуючими земським і міськими законами, призначено губерніальним старостам лише в законі показаних випадках право ревізувати міські і земські самоврядування. У випадках явної революційної діяльності і агітації органів місцевого самоврядування, дозволяється старостам під особисту їх відповідальність право тимчасового припинення діяльності цих органів, про що необхідно повідомити міністерство.

Міністерство продовольчих справ Нарада. Міністерство продовольчих справ скликає на 1 липня 1918 року, нараду з мануфактурних справ, за участю представників від промисловості, купців, кооперативів, громадських організацій та діячів науки. На порядку денному стоять: організація центральної мануфактурної ради, місцевих рад, централізація закупки краму за межами України, організація промисловості, експорту, імпорту, внутрішнього торгу сирцем, поділ краму між сільською і міською людністю, службовцями на залізницях і робітниками.

У міністерстві шляхів У Міністерстві шляхів було прийнято делегата від російських старшин міста Севастополя. У своїх проханнях делегат вимовляв надії на отримання посад на залізницях за для всіх старшин, від яких він приїхав. Також до Києва у Міністерство шляхів приїхав управляючий Подільської залізниці з помічником прохати мільйону грошей на закінчення будівлі мосту, який зруйнували більшовики через річку Прип’ять.

Посол Василько і становище українців Відень. «Ноє Фр. Прессе» пише: У Буковинськім українськім клубі зробив доповідь про парламентське становище Австрії голова цього клубу, посол Василько.

ВИПУСК № 179 28 червня 1918 року

ГАЗЕТА

Він зазначив, що від самого початку війни українці йшли згідно з австрійськими німцями, не робили ніяких перешкод щоб заключити союз з Німеччиною, і тому всякі польські старання перекинути вину теперішньої парламентської криза на українців є безпідставне. Через польські махінації стали тепер німці перед питанням або: прилучитись до великої польської програми і через це до зменшення Австрії і відкинення симпатій до Української Держави, або стати на бік австрійських українців і взяти їх в оборону перед прилученням Східної Галичини до Польської держави. Вірність австрійських українців цісареві і державі, стверджена доказами чотирьохлітньої війни, велить австрійській державі взяти в оборону українців. У тій війні українці виставили тільки один легіон, який боровся проти Росії і за Австрію. Тому вони мають супроти Австрії і австрійських німців такі самі права як поляки. Буковинські українці мусять рішуче поборювати задуми поляків щодо Східної Галичини.

Віиськовии стан у Тамбовськіи губернії Москва. «Ноє Фр. Прессе» пише: війська генерала Дутова з’єдналися з чехословаками біля станції Поворінцен. Новий Сибірський уряд оголосив військовий стан вздовж залізничної лінії Омськ – Тюмень тому, що в тих околицях нападали на чехословаків численні відділи, складені з залізничників. Чехи і козаки маршують під проводом французьких офіцерів в напрямку Ішима. У Тамбовській губернії теж оголошено військовий стан.

Боротьба проти радянської влади Женева. З Парижа сповіщають, що найближчім часі Японія виступить проти радянського уряду, до повалення якого мусять приступити усі держави чотирьох причетних до порозуміння. У Владивостоці має прийти до злуки між японцями, хінцями і чехословаками. У прокламації виданій до російського народу, стоїть, що Антанта поважає Японію щодо запровадження ладу і порядку в Росії.

1

Рік видання перший перше щоденне ілюстроване видання присвячене ж иттю т а інтересам українців у 1918 році. передплатна ціна

на рік на місяць окремий №

-

170 грн 16 грн 50 коп

редакція і контора Фонд «українська політика» Інститутська, буд. 22/7

Кіїв.

Вул.

В Уманському кооперативному товаристві Нещодавно відбулося загальне зібрання уповноважених Уманського кредитового товариства, на якому виявилося дуже цікаві речі. Так, за доповіддю ревізійної комісії, грошей у касі готівкою рахується 32,904 карбованці 84 копійки, але комісія не може поручитись, що сума правильно підрахована, бо гроші клались в касу і перераховувались там без всякого порядку. Ще гірше справа стоїть з крамом, котрого повинно бути на 62,373 карбованці 85 копійок, справді мається тільки 51, 802 карбованці 47 копійок. Багато також не вистачає і інших документів.

Вища школа у Криму Уперше питання про створення в Криму вищого навчального закладу було підняте у 1916 році, групою земських діячів на чолі із С. Кримом, визначним громадським діячем краю. Надалі ініціативу зі створення в Криму вищого навчального закладу перехопила Ялтинська міська дума. З подачі її членів у 1917 році, в колишньому царському палаці в Лівадії було створено філію Київського університету. У травні 1918 року, на постійну роботу до Криму з Київського університету були відряджені професори Р. Гельвиг, С. Богданов і Л. Кордиш та ін. 28 червня 1918 року, відбулося перше засідання вченої ради Таврійського університету. Однак робота університету в Ялті зривалася німецькими військами, що зайняли приміщення, виділені ялтинською владою. Це стало основною причиною переїзду університету до Сімферополя.

Більшовики почали націоналізацію підприємств 28 червня 1918 року, - Рада Народних Комісарів прийняла Декрет про загальну націоналізацію великої промисловості країни з метою рішучої боротьби з господарською і виробничою розрухою та зміцнення диктатури робітничого класу і селянської бідноти. В умовах громадянської війни почали націоналізацію всіх промислових підприємств.


До осені 1918 року, промисловість було майже повністю націоналізовано.

Німці наполягають на арештах З кінця червня 1918 німецьке командування все активніше вимагало від гетьмана проведення арештів опозиції і агентів Антанти. Гетьман прийняв рішення про затримання і арешт колишніх членів Центральної Ради. Фактично під домашнім арештом опинився Грушевський. Винниченко був «з попередженням» арештований на один день (28 червня 1918 року). У ті ж дні був арештований колишній військовий міністр УНР Порш.

Ад'ютанти За наказом військового міністра особи, які виконують обов’язки «ад’ютантів», надалі мають зватись не «значковими», а «осавулами».

Замах на крадіж вина Завідуючий казенним винним складом №2, заявив в Деміївський район, що під час перерви – невідомі бандити намагалися влізти в склад, де перебуває 20 тисяч відер вина. Замах бандитів своєчасно було помічено і вони зникли. Розслідування провадяться.

2

Більшовики не вгамовуються Новгород-Сіверський. За демаркаційною лінією збираються банди більшовиків, які мають намір розпочати наступ. Селяни заагітовані більшовиками почали бешкети. У селі Заруцькому був бій з більшовиками, які розбіглися.

В Умані У повіті спокійно. У лісах переховуються невеличкі банди, які у ночі роблять напади на людність.

179  
179  
Advertisement