Page 1

2018 KATALOG pro zdravotnická zařízení POLŠTÁŘE, PŘIKRÝVKY, PŘEHOZY, CHRÁNIČE, PODLOŽKY


TEXTILNÍ MANUFAKTURA Jsme výrobní družstvo ze severu Čech. Z regionu, kde tradice výroby textilu sahá daleko do minulosti. Navrhujeme a vyrábíme lůžkoviny, kterými vybavujeme hotely a penziony v celé České republice. Osvědčily se také ve zdravotnictví a v pečovatelských službách. Dlouhodobě dodáváme domovům pro seniory i nemocnicím. Vyrábíme kvalitní lůžkoviny s dlouhou životností. Důležitá je pro nás kvalita dostupná i zařízením hospodařícím s omezeným rozpočtem. Zodpovědně vybíráme materiály, klademe důraz na pečlivost při zpracování tak, aby lůžkoviny byly dlouhodobě pěkné a funkční. Přednostně používáme materiály od českých výrobců a dodavatelů, u nichž máme garantovány standardy kvality doložené certifikáty a navíc je všechny osobně zkoušíme a testujeme. Snažíme se porozumět potřebám našich zákazníků a ke každé zakázce přistupujeme individuálně.

2


4 6 8 10 14

POLŠTÁŘE PŘIKRÝVKY LETNÍ PŘIKRÝVKY PŘEHOZY, CHRÁNIČE A INKONTINENČNÍ PODLOŽKY POVLEČENÍ A PROSTĚRADLA

3


POLŠTÁŘE 4

Unikátní vnitřní konstrukce a použité hypoalergenní materiály zajišťují u našich polštářů jejich tvarovou stálost, odolnost proti mechanickému namáhání a vysoký hygienický standard. Výplní polštářů je značkové kuličkové polyesterové rouno, které udržuje polštáře dlouhodobě pružné a nadýchané. Vnější tkanina z polyesterového mikrovlákna je pošita vrstvou vlákenného rouna, což zabraňuje městnání výplně a mnohonásobně zvyšuje jejich životnost. Jednotlivé typy polštářů se liší pouze doplňkovou funkční úpravou vnější tkaniny.


POLŠTÁŘ CARBON ANTISTATIC Funkční polštář Carbon Antistatic má zajímavý vzhled, a to díky jemné síti z karbonových vláken. Ty díky své elektrické vodivosti účinně neutralizují kladný statický náboj nashromážděný na těle v průběhu dne a přispívají tak ke spánkové pohodě u citlivých jedinců.

kód

rozměr v cm

POCA79 70 × 90 POCA44 40 × 40

cena bez DPH

339 Kč 139 Kč

POLŠTÁŘ SOFTEN

POLŠTÁŘ SILVER ACTIVETM

Povrchový materiál polštáře Soften je ze 100% polyesterového mikrovlákna, které má příjemný omak. Tkanina je jemná a lehká a vysoce absorbční. Výplní je značkové kuličkové rouno se silikonovou úpravou.

Hlavní předností polštářů Silver Active je antimikrobiální funkčnost povrchové tkaniny, kterou jí dodává antibakteriální úprava s aktivními ionty stříbra. Tato úprava brání množení bakterií, plísní a dalších mikroorganismů, čímž se výrazně snižuje riziko vzniku zápachu. Polštáře Silver Active jsou proto vhodné všude tam, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na hygienu. Uvedená úprava je stálá, nevypratelná.

kód

kód

rozměr v cm

POSO79 70 × 90 POSO44 40 × 40

cena bez DPH

299 Kč 119 Kč

rozměr v cm

POSA79 70 × 90 POSA44 40 × 40

cena bez DPH

319 Kč 129 Kč

5


PŘIKRÝVKY 6

Přikrývky TEXman mají unikátní komorovou konstrukci bez tzv. „studených švů“. To zajistí jejich výborné izolační vlastnosti a minimalizuje tepelné ztráty. Přikrývky s vnitřní výplní ze značkového dutého vlákna mají díky své originální vnitřní konstrukci v celé ploše uzavřenou vzduchovou komoru pouze s fixačním švem po obvodu. Svrchní tkanina z polyesterového mikrovlákna se u jednotlivých typů liší dodatečnou funkční úpravou.


PŘIKRÝVKA CARBON ANTISTATIC Funkční přikrývka Carbon Antistatic má zajímavý vzhled díky jemné síti z karbonových vláken. Tato vlákna díky své elektrické vodivosti účinně neutralizují kladný statický náboj nashromážděný na lidském těle v průběhu dne a přispívají tak ke spánkové pohodě u citlivých jedinců.

kód

rozměr v cm

PSCA40 140 × 200 PSCA22 200 × 220

cena bez DPH

719 Kč 1149 Kč

PŘIKRÝVKA SOFTEN

PŘIKRÝVKA SILVER ACTIVETM

Jemné pobroušení potahového materiálu přikrývky Soften je příjemné na dotek. Komorová konstrukce je zárukou stability funkčnosti produktu při dlouhodobém používání i praní.

Přikrývky Silver Active vynikají svými termoregulačními vlastnostmi a spolu s vysoce účinnou antibakteriální úpravou povrchové tkaniny aktivním stříbrem vytváří účinnou antibakteriální obranu. Úprava tkaniny s aktivními ionty stříbra je permanentní a dlouhodobě brání množení bakterií, plísní a dalších mikroorganismů.

kód

kód

rozměr v cm

PSSO40 140 × 200 PSSO22 200 × 220

cena bez DPH

599 Kč 949 Kč

rozměr v cm

PSSA40 140 × 200 PSSA22 200 × 220

cena bez DPH

639 Kč 1049 Kč

7


LETNÍ PŘIKRÝVKY 8

Lehké letní přikrývky TEXman jsou variantou určenou do teplých letních měsíců. Zachovávají si všechny základní vlastnosti konstrukce a materiálů svých celoročních sestřiček. Snadná údržba a dlouhodobá životnost. Letní přikrývky mají vnitřní výplň ze značkového dutého vlákna a jsou charakteristické svým vnitřním proševem pouze s fixačním švem po obvodu. Svrchní tkanina z polyesterového mikrovlákna se u jednotlivých typů liší dodatečnou funkční úpravou.


PŘIKRÝVKA CARBON ANTISTATIC Funkční letní přikrývka Carbon Antistatic má zajímavý vzhled díky jemné síti z karbonových vláken. Tato vlákna díky své elektrické vodivosti účinně neutralizují kladný statický náboj nashromážděný na lidském těle v průběhu dne a přispívají tak ke spánkové pohodě u citlivých jedinců.

kód

rozměr v cm

PLCA40 140 × 200 PLCA22 200 × 220

cena bez DPH

549 Kč 889 Kč

PŘIKRÝVKA SOFTEN

PŘIKRÝVKA SILVER ACTIVETM

Jemné pobroušení potahového materiálu letní přikrývky Soften zaručuje příjemné pocity při doteku a vlastnosti polyesterových mikrovláken pak spánkovou pohodu po celou noc. Konstrukce je zárukou stability funkčnosti produktu při dlouhodobém používání i praní.

Letní přikrývky Silver Active svojí vysoce účinnou antibakteriální úpravou povrchové tkaniny aktivním stříbrem vytváří účinnou antibakteriální obranu. Úprava tkaniny s aktivními ionty stříbra je permanentní a dlouhodobě brání množení bakterií, plísní a dalších mikroorganismů.

kód

kód

rozměr v cm

PLSO40 140 × 200 PLSO22 200 × 220

cena bez DPH

469 Kč 749 Kč

rozměr v cm

PLSA40 140 × 200 PLSA22 200 × 220

cena bez DPH

499 Kč 819 Kč

9


PŘEHOZY, CHRÁNIČE A INKONTINENČNÍ PODLOŽKY 10

Chrániče polštářů Jsou spolehlivou vodo nepropustnou ochranou polštářů všude tam, kde může dojít ke znečištění polštářů tekutinami. Chrániče mají sendvičovou konstrukci z jednotlivých funkčních vrstev. Zachovávají poddajnost polštářů a neomezují komfort a pohodu na lůžku. Inkontinenční podložky Pro pocit komfortu u dlouhodobě ležících osob je podstatné udržet je v suchu. Pratelné inkontinenční podložky TEXman slouží k ochraně lůžka a usnadňují práci pečujícímu personálu. Přehozy na lůžka Praktické jednostranné či oboustranné přehozy TEXman na povrchu s jemnou potištěnou bavlněnou tkaninou, lze používat jako přehoz na lůžko i jako lehkou přikrývku. Vybarvení či potisk na základě momentální nabídky a na objednávku. Všechny použité materiály jsou hypoalergenní. Chrániče oděvu Chrániče oděvu TEXman jsou příjemné na dotek, díky měkké počesané bavlně, a nepropouštějí tekutiny, díky PE/PP zátěru, který odolá i častému praní. Chrániče nábytku Chrániče nábytku zvyšují hygienu a usnadňují údržbu sedacích ploch převážně u čalouněného nábytku. Chrání nábytek před znečištěním. Mají sendvičovou konstrukci s vysoce savou vrstvou (až 4 l tekutin na 1 m2) nepropustnou vrstvou PE/PP. Na rubové straně chrániče je tkanina se strukturou, bránící posunu po povrchu nábytku.


PŘEHOZ NA LŮŽKO JEDNOSTRANNÝ Lícová strana přehozů je z vybarvené nebo potištěné bavlněné tkaniny a rubová část z funkční netkané textilie. Všechny použité materiály jsou zdravotně nezávadné. Nadýchaný vzhled přehozům dodává vnitřní výplň ze značkového polyesterového rouna.

kód

rozměr v cm

KPBJ40 140 × 200 KPBJ24 240 × 200

cena bez DPH

399 Kč 689 Kč

PŘEHOZ NA LŮŽKO OBOUSTRANNÝ Lícová i rubová strana přehozů je z vybarvené nebo potištěné bavlněné tkaniny. Všechny použité materiály včetně tisku jsou hypoalergenní. Nadýchaný vzhled přehozům dodává vnitřní výplň ze značkového polyesterového rouna.

kód

rozměr v cm

KPBO40 140 × 200 KPBO24 240 × 200

cena bez DPH

619 Kč 1049 Kč

11


CHRÁNIČ POLŠTÁŘE ANTIBAKTERIÁLNÍ Chránič je sendvičové konstrukce, kdy každá z vrstev plní svou samostatnou funkci. Vnější tkanina disponuje antibakteriální úpravou bránící množení bakterií, další vrstva je mimořádně savá (vysoký podíl viskózy) a poslední vrstva má PE/PP zátěr a chrání polštář před znečištěním.

kód

rozměr v cm

CPSN79 70 × 90 CPSN56 50 × 60

cena bez DPH

449 Kč 419 Kč

CHRÁNIČ ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU Potah chrániče je z vybarvené nebo potištěné 100% bavlněné tkaniny. Ochrannou část tvoří pětivrstvý sendvič s vysokou savostí a nepropustnou PE/PP vrstvou. Na spodní části je tkanina se strukturou, bránící posunu po povrchu nábytku. Na zakázku je možné chránič tvarově přizpůsobit chráněnému nábytku. kód

rozměr v cm

CNAN54 50 × 40

cena bez DPH

149 Kč

Další rozměry a tvary (půlkulatý, kulatý, oválný apod.) na základě poptávky.

12


CHRÁNIČ ODĚVU NEPROPUSTNÝ Chrániče oděvu TEXman jsou z měkké počesané bavlny a ochranou funkci jim dodává PE/PP zátěr, který odolá i častému praní za vysokých teplot. Lze vyvářet.

kód

varianta

CONM44 velikost M CONL46 velikost L CONK45 s kapsou

cena bez DPH

189 Kč 199 Kč 219 Kč

INKONTINENČNÍ PODLOŽKA BEDERNÍ Jedná se o produkt se speciální pětivrstvou konstrukci usnadňující péči o hygienu osob ležících dlouhodobě na lůžku. V základní velikosti pojme až 2,5 l tekutin. Lze ji opakovaně prát i za vysokých teplot (snese vyvářku). Lze doplnit bavlněnými záložkami pro lepší fixaci na lůžku.

kód

varianta

IPNN79 bez záložky IPNZ79 se záložkou

cena bez DPH

209 Kč 259 Kč

13


POVLEČENÍ A PROSTĚRADLA 14

V provozech hotelů, pečovatelských domovů, nemocnic a dalších podobných zařízeních je ložní povlečení vystavováno nadměrné zátěži. Jeho základní vlastností by proto by měla být vysoká odolnost, díky které vydrží povlečení mnoho pracích a sušících cyklů. K příjemnému pocitu během usínání a k doladění celého pokoje slouží mnoho různobarevných variant se zajímavými dezény. V našem sortimentu najdete odolné a zároveň stylové ložní povlečení německého výrobce, jehož jsme v České republice výhradním zástupcem.


SIENNA

RAVENA

NISA

JIZERA

NEAPEL KARO

NEAPEL FLORAL

METUJE

KAMENICE

LABE

POVLEČENÍ PESTŘETKANÉ

POVLEČENÍ TISK Materiál polycotton 80/20 % bavlna/PES, chlorostálý tisk (možno použít desinfekci chlórem), možnost vyvářky. Standardně hotelový uzávěr.

Materiál 100% bavlna, probarveno ve vláknech, vysoká světlostálost, možnost vyvářky. Standardně hotelový uzávěr. kód

vzor

rozměr

ód

vzor

rozměr

140 × 205, 70 × 90 HU

PTSIEN PTRAVE PTSIME PTRARI PTNEFL PTNEKA

SIENNA

140 × 205, 70 × 90 HU

NISA růžová

140 × 205, 70 × 90 HU

RAVENA

140 × 205, 70 × 90 HU

NISA vínová

140 × 205, 70 × 90 HU

SIENNA + MESSINA

140 × 205, 70 × 90 HU

NISA modrá

140 × 205, 70 × 90 HU

RAVENA + RIVOLI

140 × 205, 70 × 90 HU

JIZERA hnědá

140 × 205, 70 × 90 HU

NEAPEL FLORAL

140 × 205, 70 × 90 HU

LABE modrá

140 × 205, 70 × 90 HU

NEAPEL KARO

140 × 205, 70 × 90 HU

TPNIBI TPNIRU TPNIVI TPNIMO TPJIHN TPLAMO TPMEOR TPKAOR

NISA bílá

METUJE oranžová

140 × 205, 70 × 90 HU

cena bez DPH

399 Kč 399 Kč 399 Kč 399 Kč 399 Kč 399 Kč

KAMENICE oranžová 140 × 205, 70 × 90 HU

cena bez DPH

499 Kč 499 Kč 499 Kč 499 Kč 499 Kč 499 Kč 499 Kč 499 Kč

PROSTĚRADLO NAPÍNACÍ SINGL JERSEY

PROSTĚRADLO ZAKLÁDACÍ Kvalitní hladké bílé plátno, 100% bavlna, vysoce kvalitní tkanina, gramáž 142 g/m2.

Prostěradlo té nejvyšší kvality. Jeho velkou předností je antipeelingová (nežmolkující) úprava a speciální konstrukce pružného lemu bez použití gumičky. Gumičky bývají často nejslabším článkem konstrukce napínacího prostěradla. Při praní se mění jejich vlastnosti, až přestávají úplně pružit. Díky našemu řešení tento problém odpadá.

kód

kód

rozměr v cm

PZBA26 145 × 260 PZBA16 145 × 160 podložka

cena bez DPH

127 Kč 89 Kč

rozměr v cm

cena bez DPH

PNSJ19 90 × 200

179 Kč

15


družstvo TEXman Hejnická 165 460 01 Liberec 31 tel.: +420 778 430 692 e-mail: obchod@texman.cz

Katalog TEXman 2018 zdravotnická zařízení a DPS  

Katalog produktů TEXman určených primárně pro zdravotnická zařízení a pečovatelské domy. Včetně cen.

Katalog TEXman 2018 zdravotnická zařízení a DPS  

Katalog produktů TEXman určených primárně pro zdravotnická zařízení a pečovatelské domy. Včetně cen.

Advertisement