__MAIN_TEXT__

Page 1

5. vydání, 4. února 2016

POLÍVKOVÁ SMRŠŤ

A POLÍVKOVÁ SMRŠŤ

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

A POTOM POLÍVKOVÁ SMRŠŤ

POLÍVKY A SMRŠŤ

NAKONEC SMRŠŤ A POLÍVKY!

HANDY & CAP ! ! ! ! ! EDITORIAL Milí čtenáři, právě držíte v rukou speciál Newsletteru o Polívkové smršti. Co že se to děje? Od příštího týdne od 8.2. do 12.2. téměř celý den od 10 do 19 hodin terapeuti z ERGO Aktivu, budou naši klienti a dobrovolníci čuchat omamné výpary z delikátních polévek od špičkových kuchařů na stánku vedle stanice metra Anděl. Nalévat ji budeme speciálně pro vás se vším naším fyzioterapeutickým, ergoterapeutickým a psychologickým úsilím! Takže si nalaďte chuťové buňky a přijďte si dát chutnou a vydatnou polévku, než se zase rozeběhnete do práce a za povinnostmi.

+1


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

ANDĚL GURMÁNSKÝ ZÁŽITEK S CHUTÍ K ŽIVOTU Fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Polívková smršť - gurmánský zážitek s návratem chuti do života. Špičkoví kuchaři a restaurace připraví polévku, kterou následně firemní dobrovolníci nebo klienti ERGO Aktivu prodávají. Výtěžek projektu putuje organizaci ERGO Aktiv, o.p.s., která poskytuje účinnou rehabilitaci zejména mladým lidem po mozkové příhodě a úrazech hlavy.

! Jedná se o registrovanou veřejnou sbírku.

Gurmánská benefice skvělé polévky, které pomáhají

! ! +2


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

!

! +3


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

POLÍVKOVÁ SMRŠŤ JAKO VEŘEJNÁ SBÍRKA VÝSTUPY V ČÍSLECH Výtěžek sbírky je věnován na úhradu rehabilitace klientů ERGO Aktiv, o.p.s. Za uplynulý rok se vybralo 422 000 kč. Tato částka umožní 21 klientům absolvovat tříměsíční intenzivní rehabilitační program (5,5 rehabilitace denně - ergoterapie, fyzioterapie, logopedie, psychoterapie a sociální práce). Pro naše klienty znamená výrazný posun v návratu do aktivního společenského života a práce. Princip sbírky je jednoduchý. Klienti a zaměstnanci ERGO Aktivu spolu s firemními dobrovolníky prodávají na vybraných akcích polévky, které jako dar připraví prvotřídní restaurace. Polévky připravuje řada známých kuchařů – R. Paulus (držitel Michelinské hvězdy pro hotel Alcron Radison Blu), O. Slanina a F. Sajler (kluci v akci), J. Wiesner (šéfkuchař hotelu Marriott), M. Rozkošný (šéfkuchař hotelu Panorama) a řada jiných. Smršť podporují další známé osobnosti jako Linda Rybová a Kateřina Winterová, MUDr. K. Cajthamlová a spousta dobrovolníků a partnerů (viz níže).

! Děkujeme!


www.polivkovasmrst.cz

+4


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

NÁZOR KLIENTŮ CO PRO NĚ ZNAMENÁ POLÍVKOVÁ SMRŠŤ Aktivitu "Polévková smršť" hodnotím velmi kladně. Hlavní důvody jsou především ztráta určité obavy komunikovat s běžnými lidmi a ujistit se v tom, že okolí akceptuje jakýkoliv handicap, ať už ve formě horší paměti, hybnost či kognice. Právě naopak si myslím, že většina zákazníků projevila snahu pomoci dobré věci. My jako klienti jsme se mohli bez jakýchkoliv obav prezentovat před okolím a komunikovat s ostatními lidmi bez předsudků a zábran. Reakce zákazníků byly spontánní. Také se snažili pomoct dobré věci - nákupem, vyslovením slovní podpory, příspěvkem navíc.... Setkal jsem se i s negativní reakcí, ale i toto beru jako pozitivní zkušenost, že si člověk musí dávat pozor na své okolí... Toto aktivní zapojení přináší utvrzení v tom, že nic není zadarmo a je potřeba se snažit v rámci svých možností pomáhat. Doporučuji Všem klientům se v rámci možností zapojit do těchto činností, aby se utvrdili v tom, že nejsou nikomu lhostejní a zároveň se utvrdili v tom, že každá, byť drobná pomoc se počítá. Hezký den Jirka


+5


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

DOBROVOLNCI Z FIREM !

TREND, KTERÝ POMÁHÁ I POLÍVKOVÉ SMRŠTI

CO SI MYSLÍTE O POLÍVKOVÉ SMRŠTI? ! ! ! ! ! ! Vyměnit jeden pracovní den sezení v kanceláři za pobyt na čerstvém vzduchu… Dostat se do prostředí čerstvých lokálních surovin na farmářském trhu, pohovořit se stánkaři a vyzkoušet, jak obstojíte v jejich konkurenci… A navíc pomoci dobré věci… Zrovna tak vypadá spolupráce firemních dobrovolníků a Polívkové smršti! No, nezní to skvěle? Polívková smršť má každou středu stánek na farmářských trzích, dvakrát do roka pořádá velkou Polívkovou smršť na Andělu a objevuje se na různých foodfestivalech. Aby ale celá akce měla smysl a mohla přinášet intenzivní rehabilitaci těm, kteří ji potřebují, je nutné snížit provozní náklady na minimum. Konkrétně je třeba sehnat polévku, věnovat se propagaci, komunikovat s restauracemi, zajistit dovoz polévky, vybavení stánku a údržbu a zajistit prodej polévky. Pokud by všechny tyto činnosti byly zajišťovány standardní cestou, zbylo by na rehabilitaci vskutku málo. ERGO Aktiv však garantuje, že z každé polévky bude putovat na rehabilitaci minimálně celých 40 Kč. Jaké je tedy řešení? Právě pomoc firemních dobrovolníků, zapojení firem a restaurací je to, co drží smršť nad vodou. Možnosti jsou různé – firemní dobrovolníci často pomáhají s prodejem na stánku, restaurace vaří

+6


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

polévku a firmy nás podporují materiálně nebo třeba tím, že pro své zaměstnance hromadně polévku objednají. Oplátkou nabízíme dobrovolníkům zážitek a rozvoj soft skills, firmám propagaci a příležitost ke smysluplné pomoci. Neváhejte tedy ani Vy a zapojte se také! Přijďte na polévku, pomozte jako dobrovolník či zapojte do projektu Polívková smršť Vaši firmu. Zkrátka, kontaktujte nás na polivkovasmrst@ergoaktiv.cz. Řekli o spolupráci s Polívkovou smrští: „Vystřídali jsme kolegy na stánku asi ve 13:00, zjistili jsme od nich co a jak máme dělat a začali prodávat. Postupně jsme vymýšleli, jak prodat víc - nabízeli jsme polévku jako skvělý tip na večeři, vylezli jsme před stánek a chytali klienty procházející kolem, hodinu před koncem jsme nasadili cenovou akci "39 Kč"... Prodali jsme téměř vše, zbylo pár porcí.“ „Práce s lidmi a mezi lidmi a pro lidi....“ „Organizacím, jako je ERGO Aktiv - centrum moderní rehabilitace pro osoby se získaným poškozením mozku - budu vždy připravena pomoci, každý z nás se může do takové situace dostat a pomoc s návratem do každodenního života je pak velmi cenná.“

! Polívková smršť nabízí příležitost pro firemní dobrovolníky i firmy ke smysluplné, originální a konkrétní pomoci.

! +7


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

POMÁHEJME SPOLEČNĚ HLEDÁME DOBROVOLNÍKY Rádi pomáháte druhým? Chcete smysluplně trávit svůj volný čas?

Chceš se dozvědět více nebo si promluvit o konkrétních možnostech dobrovolnictví?

Kontaktuj nás!

Co může práce u nás obnášet Buďte „sparing partnerem“ našim klientům – můžete pomoci našim klientům v dosažení jejich osobních cílů. Těmito cíli jsou např.: návrat do zaměstnání, samostatná doprava po městě, práce na počítači atd. Tato podpora spočívá v přímé práci s našimi klienty. Pokud by pro Vás byla zajímavá dobrovolná pomoc v jiné oblasti, jsme otevřeni různým možnostem. Neváhejte a kontaktujte nás! Rádi se s Vámi setkáme.

! Co nabízíme: Příjemné pracovní prostředí a kolektiv. Získání zajímavých zkušeností a informací – dopomoc při cvičení a tréninku. Dobrý pocit ze smysluplné činnosti. Odreagování se od Vašeho všedního života.

! !

ERGO Aktiv, o.p.s.

!

kontakt: poradna@ergoaktiv.cz

+420 732 542 525

www.ergoaktiv.cz

! !

otevřeno: po–pá 8–16.30 hod.

! !

bankovní spojení: Transparentní účet Raiffeisenbank, a.s.

č. účtu:

2134496311/5500

+8


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

NOVÉ FORMY POMOCI BEŽNÝM NÁKUPEM I ESEMESKOU Rádi byste nás podpořili, ale nemůžete se k nám osobně dostavit? Můžete využít novou možnost podpory přes dva záslužné projekty, se kterými spolupracujeme. Obě formy pomoci jsou velice jednoduché a potřebovat k nim budete pouze připojení k internetu a telefon!

Givt Chtěli byste nás podpořit? Udělejte to jednoduše při nakupování na svých oblíbených e-shopech!

!

Stačí, když nákupy, které děláte běžně, provedete přes portál GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu, ale vy nezaplatíte ani korunu navíc!

givt.cz

Na portálu givt.cz si vyberte internetový obchod (např. kasa.cz, zoot.cz, bata.cz), přes který chcete nakoupit a organizaci, kterou chcete podpořit, např. ERGO Aktiv. Zahajte nákup (lze nakupovat i bez přihlášení) a pak už si jen ve svém e-shopu kupte zboží, jak jste zvyklí. Jedná se o internetový projekt, který umožňuje přímou finanční podporu neziskových organizací. Vybraný obchod, u kterého nakoupíte odešle dané procento ze své tržby přímo na účet vámi zvolené organizace! Podrobnosti a všechny participující obchody naleznete na stránkách projektu Givt.

Myslete na nás při vašem dalším nákupu přes e-shop.

DMS Projekt darujspravne.cz poskytuje dárcům návod, 
 jak poznat, že se jejich příspěvek skutečně dostane potřebným organizacím. Každá neziskovka, kterou najdete v adresáři na uvedeném webu je prověřená. Chcete-li ERGO Aktivu pomoci, pošlete sms ve tvaru DMS CHUTKZIVOTU na tel.: 87 777. 


!

darcovskasms.cz

+9


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

POMÁHAJÍ NÁM

HLAVNÍ PARTNER

! !

! PARTNEŘI ! ! ! ! ! !

SPOLUPRACUJEME


+1 0


5. vydání, 4. února 2016

Zpravodaj centra moderní rehabilitace ERGO Aktiv, o.p.s.

!

+1 1

Profile for Druidfiren

Handy & Cap 07  

Handy & Cap 07  

Advertisement