Page 40

PIELĘGNACJA

CIAŁA

tajemnice

ziarenek

Rodzaje peelingów do ciała

ziarenka. drobne, grube, cukrowe, solne... na czym polega ich działanie, co zawdzięcza im twoje ciało i najważniejsze: jaki peeling wybrać?

U

wielbiasz latem leżeć na piasku albo spacerować boso brzegiem morza. Ciepły piasek masuje Twoje ciało i działa na nie jak peeling. W środku zimy trudno o taki naturalny zabieg. Niezależnie od pory roku nie zapominaj o dobroczynnych dla Twojej skóry właściwościach ziarenek i staraj się regularnie używać peelingów do ciała.

Jak działają?

Peelingi pobudzają proces odnowy, związany z naturalnym złuszczaniem martwego naskórka. Jest to pierwsza warstwa skóry. Dojrzewa ona co około cztery tygodnie. Jeśli nie jest złuszczana (usuwana) systematycznie, może doprowadzić do przesuszenia ciała lub dyskomfortu spowodowanego podrażnioną skórą.

1. BIELENDA Awokado

subtelny peeling do ciała 200 ml

100 ml = 7,49 zł

14,99 zł

2. DAX COSMETICS Perfecta SPA solny peeling do ciała 225 ml 100 ml = 8,88 zł

19,99 zł

3. FARMONA Sweet Secret waniliowy scrub do mycia ciała 225 ml 100 ml = 5,33 zł

11,99 zł

4. JOANNA Fruit Fantasy Hawajski Ananas

gruboziarnisty peeling do ciała 200 ml 100 ml = 4,44 zł

8,89 zł

5. GARNIER Intensywna pielęgnacja cukrowy peeling do ciała 200 ml

100 ml = 14,99 zł

40

29,99 zł

Peeling to zabieg, który polega na wymasowaniu kolistymi ruchami całego ciała preparatem złuszczającym. Pod wpływem masażu ziarenka ścierają martwe komórki skóry. Wyjątkiem jest peeling enzymatyczny, który usuwa martwy naskórek chemicznie – zawarte w kosmetyku enzymy roślinne rozpuszczają go, a nie ścierają.

Co zawdzięcza im skóra? Dokładnie złuszczona skóra staje się dotleniona, wygładzona i bardziej elastyczna. Poprawia się również jej koloryt. Dodatkowo zadaniem peelingu jest przygotowanie skóry na dawkę składników odżywczych zawartych w balsamach, lotionach czy masłach do ciała.

CZAS NA PEELING 1 JAK CZĘSTO STOSOWAĆ? Raz na tydzień – jeśli masz skórę wrażliwą. Dwa razy w tygodniu – jeśli masz skórę normalną. Dwa lub trzy razy w tygodniu – jeśli masz skórę suchą.

2

JAK UŻYWAĆ? Nałóż na dłoń niewielką ilość peelingu. Masuj czystą, zwilżoną skórę okrężnymi ruchami. Masaż zaczynaj od dolnych partii ciała i kończ na górnych. Nie omijaj trudno dostępnych pleców (możesz pomóc sobie myjką na długiej rączce). Dokładnie wymasuj kolana, łokcie i stopy. Najpierw opłucz ciało ciepłą wodą, potem chłodną.

3

P RZED DEPILACJĄ Peeling spulchnia skórę i porusza cebulki. Dzięki temu łatwiej jest usunąć włoski.

4

B Y UNIKNĄĆ PODRAŻNIEŃ Nie wykonuj peelingu przez dobę po depilacji. Nie nakładaj go na skaleczoną skórę.

1

Enzymatyczny do skóry wrażliwej Najłagodniejszy z peelingów. Nie ściera martwego naskórka, tylko go rozpuszcza. Może być na bazie roślinnych enzymów albo bardzo delikatny, z zawartością miękkich pestek owoców.

www.drogeriahebe.pl

Kobiecy sposób na... filmowy look | Magazyn luty 2013 | hebe - health & beauty  

Wydanie magazynu hebe na luty 2013