Page 1


Drodzy Czytelnicy, cieszę się, że po raz drugi przypadło mi w udziale zaprezentować Wam naszą najnowszą ofertę. Wśród nowości są książeczki dla dzieci, powieści dla młodzieży, a także pozycje dla dorosłych. Ufam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek pragnę gorąco polecić książki wybitnego mistrza słowa i ilustracji pana Bohdana Butenki, który zaszczycił nas aż trzema autorskimi historiami dla najmłodszych, zatytułowanymi: „Krasnoludek”, „Grzyby i król” oraz „Gapiszon i wędzone morze” – to najnowsze przygody Gapiszona! Mam nadzieję, że i moja nowa książka „W pewnym teatrze lalek”, do której przepiękne ilustracje wykonała pani Laura Aldofredi z Włoch, spotka się z przychylnością młodych czytelniczek. Nie sposób nie wspomnieć o długo wyczekiwanej premierze drugiej części „Konia na receptę” Agaty Widzowskiej–Pasiak pt. „Grzywą malowane”. I tym razem autorka przenosi nas na piękną polską wieś, gdzie po łąkach hasają konie, a wrażliwe na los zwierząt dzieci integrują się, by nieść pomoc białej klaczy. Tym, którzy zapoznali się już z naszymi seryjnymi opowieściami, dedykujemy kontynuację przygód kota Cukierka, Kaja i jego kompana Coolmana, dalsze losy Mumii Dummie, drugą część „Kronik Tempusu” oraz ostatni tom „Wiatru” i „Finna”. Podobnie rzecz ma się z powieściami dla młodzieży. Ten rok obfituje w kolejne części do serii: „Akademii Mitu”, sagi morskiej „Morza szept” oraz sagi Sary Midnight. Czytelnikom, którzy tak jak my uwielbiają historie z przenikającymi się światami, polecam bestsellerową powieść „Księga portali” Laury Gallego, znanej z baśniowej kreacji księżniczki Viany w powieści„Tam, gdzie śpiewają drzewa”. Po międzynarodowym sukcesie „Wszechświatów” autorstwa Leonardo Partignaniego doczekaliśmy się następnego tomu zatytułowanego „Wszechświaty – pamięć”. Miłośnikom tej wyjątkowej, opartej na teorii światów równoległych trylogii, obiecujemy równie mocne doznania co przy tomie pierwszym, a może nawet większe! Dla dorosłych czytelników przygotowaliśmy powieść znamienitej autorki Antonii Michaelis, która poruszyła nas do głębi powieścią „Baśniarz”. W tegorocznej ofercie zachęcam do zapoznania się z nietuzinkowym i trzymającym w napięciu thrillerem spisanym na kartach „Dopóki śpiewa słowik”. Zapraszam do lektury!

Wydawnictwo Dreams Lidia Miś-Nowak ul. Unii Lubelskiej 6A 35-310 Rzeszów tel/fax: (17) 8581255

www.dreamswydawnictwo.pl office@dreamswydawnictwo.pl redakcja@dreamswydawnictwo.pl handlowy@dreamswydawnictwo.pl marketing@dreamswydwanictwo.pl


DLA MŁODZIEŻY | 9-10 LAT

AGATA WIDZOWSKA-PASIAK, w roku 2001 zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. „Pomysł na film współczesny”. Jest współautorką książki „Trójkowa Bridget Jones”. W 2004 roku zadebiutowała książką o Beatlesach dla dzieci pt. „Bitelsiaki”. Rok później wydała książkę z wierszykami dla dzieci pt. „Co uciął Gucio?”. Została również laureatką konkursu „Gazety Wyborczej” na tekst piosenki z okazji Dnia Matki, wydanej na płycie Arki Noego, oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na „trzeszczące wierszyki”.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Koń na receptę Agata Widzowska-Pasiak Piotr Parda 145x195 mm twarda 978-83-932877-6-5 80 27 zł

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka. Dzieci szukają rozwiązania. Rozbijają swoje skarbonki, zbierają w lesie jagody i grzyby i je sprzedają. Piszą również wiersze o koniach, malują do nich ilustracje i próbują sprzedać swoje dzieła turystom. Czy ich wysiłki okażą się skuteczne, a zarobione pieniądze wystarczą na wykupienie Szoguna, by mógł nadal służyć ich niepełnosprawnym kolegom? „Koń na receptę” to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Jednak przede wszystkim to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Miłości, która niesie uzdrowienie.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Grzywą malowane Agata Widzowska-Pasiak Ksenia Berezowska 145x195 mm twarda 978-83-63579-43-2 192 29,90 zł

Kontynuacja powieści „Koń na receptę”. Kolejne przygody Jagody i grupy dzieci, spędzających wakacje w Dąbrówce, widziane oczami nowej bohaterki, Gai. W okolicy dzieją się niezwykłe rzeczy: inwazja królików, podejrzane ucieczki koni i innych zwierząt gospodarskich, dziwne malunki na murach Starego Młyna, muzyka dobiegająca z lasu i przemykająca postać Czarnego Maxa. To tylko niewielka część pasjonujących wydarzeń, które sprawiają, że dzieci ponownie jednoczą siły, aby rozwikłać tajemnicę białej klaczy i kolorowych koni. „Grzywą Malowane” to poruszająca opowieść o próbach porozumiewania się ludzi i zwierząt. Jednak przede wszystkim jest to historia o przeznaczeniu i o tym, że sztuka może uratować czyjeś życie.

3


DLA DZIECI | 9-10 LAT DARIUSZ REKOSZ, urodził się 11 kwietnia 1970 roku w Sosnowcu. Polski pisarz, prozaik, autor książki dla dzieci i młodzieży z ilustracjami Bohdana Butenki. Autor cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży pod wspólnym tytułem „Detektywów para – Jacek i Barbara”, emitowanych w Polskim Radiu Bis. Laureat konkursu Kryminał Gdański (opowiadanie pt. „Tajemnica Neptuna”). Funkcja Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa pozwoliła mu na napisanie powieści sensacyjnej (thrillera) pt. „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”. W 2011 roku powstał Fan Club Dariusza Rekosza. Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself? Laureat dorocznej nagrody (2010) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

4

Tajemnicza szafa Dariusz Rekosz Bohdan Butenko 160x220 mm twarda 978-83-933831-3-9 96 29 zł

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Żółta walizka Dariusz Rekosz Bohdan Butenko 160x220 mm twarda 978-83-63579-06-7 88 29 zł

Pierwsza część przygód młodych detektywów – Jacka i Basi

Druga część przygód młodych detektywów – Jacka i Basi

Nastolatkowie nie mają czasu na nudę. Jacek tworzy spiskowe historie, a Basia stara się je w kosmiczny sposób rozwikłać. Bo dla Basi wszystko wydaje się kosmiczne! Nawet szafa. Nie wierzycie? Nie...? To może zegary? Albo zagadka?! Tak, „Tajemnicza szafa” to kosmicznie zagmatwana zagadka!

Nie wiesz, co ze sobą zrobić, gdy pada deszcz? To kosmicznie proste! Weź udział w profesjonalnym castingu. Jeżeli nawet nie dostaniesz się do filmu, to zawsze możesz liczyć na... kolejną dawkę detektywistycznych przygód. Tym razem Basia i Jacek chcą się dowiedzieć: ile chlebów upiekł piekarz? Kto udawał kalekę? No i gdzie, do licha, podziała się żółta walizka? Ruszamy do akcji numer dwa!!!

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Naszyjnik królowej Dariusz Rekosz Bohdan Butenko 160x220 mm twarda 978-83-63579-21-0 88 29 zł

Trzecia część przygód młodych detektywów wprowadzi cię na trop licznych spisków i nieodkrytych tajemnic. Zaczynamy! Totalne zamieszanie. Jacek narzeczonym Basi??? Nie, nie, nie! Za to tato Basi spóźnia się na obiad, pojawia się dawno niewidziany wujek Karol, a na dodatek planowany jest remont kamienicy. I to akurat wtedy, gdy miasteczko ma odwiedzić... prawdziwa królowa! Tak! Najprawdziwsza!


DLA DZIECI | 0-5 LAT BOHDAN BUTENKO, jeden z najoryginalniejszych i najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej książki. Ceniony w świecie i wielokrotnie nagradzany. Architekt książki, ilustrator i autor, mistrz pozornie prymitywnej czarnej kreski. Zawsze uśmiechnięty, obdarza kolejne pokolenie dzieci i ich rodziców nowymi przygodami swoich bohaterów. Jego kreska obecna jest w ponad dwustu książkach. Twórca animacji filmowych, scenografii teatralnych, plakatów, pocztówek.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wędzone morze? Gdzie to jest...? Spytaj Gapiszona!

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Nareszcie! Nareszcie! Nareszcie!!! Mnóstwo grzybów i sam król Pafnucy Trzeci na dodatek. Będzie się działo!

Krasnoludek! Krasnoludek! No to co, że krasnoludek?

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Gapiszon i wędzone morze Bohdan Butenko Bohdan Butenko 270x255 mm twarda + UV 978-83-63579-44-9 36 32,90 zł

Grzyby i król Bohdan Butenko Bohdan Butenko 270x255 mm twarda + UV 978-83-63579-33-3 36 34,90 zł

Krasnoludek Bohdan Butenko Bohdan Butenko 270x255 mm twarda + UV 978-83-63579-35-7 36 34,90 zł

5


DLA DZIECI | 8-12 LAT

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Lidia Miś Ewa Ludwikowska 200x245 mm twarda + UV 978-83-63579-36-4 120 37 zł

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Lidia Miś Ewa Ludwikowska 200x245 mm twarda + UV 978-83-63579-15-9 104 35 zł

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Lidia Miś Jolanta Ludwikowska Ewa Ludwikowska 200x245 mm twarda + UV 978-83-930941-0-3 104 35 zł

Dziadzio Józef żył naprawdę. Mieszkał w drewnianym domku pokrytym starą ceglaną dachówką. To właśnie tu, z dala od miejskiego zgiełku, schodziły się nie tylko jego wnuki, ale całe gromady dzieciaków, by posłuchać ciepłych biblijnych opowieści. Autorka w biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był cudownym gawędziarzem. Tom I: Synowie Jakuba, Stworzenie świata, Siła Samsona. Tom II: Dzieje Mojżesza, Dawida i Goliata, króla Salomona, powstanie wieży Babel oraz arki Noego. Tom III: Narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie.

6


DLA DZIECI | 5-8 LAT LIDIA MIŚ, wielokrotnie nagradzana autorka książek dla dzieci, właścicielka rzeszowskiego wydawnictwa Dreams. Absolwentka studiów ekonomicznych, pedagogicznych i scenariopisarstwa filmu fabularnego. Urodzona 27 marca 1977 r., w Międzynarodowy Dzień Teatru, z książką i teatrem związana od dzieciństwa. Już od najmłodszych lat brała udział w konkursach recytatorskich oraz występowała w przedstawieniach adaptowanych przez mamę, Krystynę – polonistkę i reżysera teatralnego. W marcu 2012 r. jej debiutancka (2004 r.) i nagrodzona przez Związek Literatów Polskich baśń „Odwiedzając czarownice” doczekała się prapremiery teatralnej. Wszystko to złożyło się na powstanie kolejnej powieści „W pewnym teatrze lalek...”, gdzie, jak twierdzi autorka: „słowo pędzi za obrazem, a bohaterowie zostali wrzuceni w wir wydarzeń”. Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena: Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

W pewnym teatrze lalek Lidia Miś Laura Aldofredi 160x234 mm twarda + UV + aksamit 978-83-63579-42-5 128 29,90 zł

Odwiedzając czarownice Lidia Miś Ewa Ludwikowska 215x215 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-933831-2-2 128 35 zł

„Dawno, dawno temu w odległej krainie mieszkały siostry czarownice...”. Ośmioletnia Asia wypożycza z biblioteki starą baśń. Okazuje się, że książka posiada magiczną moc i przenosi dziewczynkę do zaczarowanego świata. Odtąd Asia staje się główną bohaterką utworu i żeby wrócić do domu, musi odwiedzić siedem czarownic! Baśń, którą pokochały tysiące dzieci w całym kraju, w III wydaniu. Książka wydana w Wielkiej Brytanii przez THE EAST EUROPEAN PROJECT 2013

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem! Książka „W pewnym teatrze lalek” w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.

7


Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Cukierku, ty łobuzie! Waldemar Cichoń Dariusz Wanat 155x215 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-932877-8-9 64 25 zł

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Nie martw się, Cukierku! Waldemar Cichoń Dariusz Wanat 155x215 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-63579-13-5 72 25 zł

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim opowie... „Cukierku, ty łobuzie” – to stuprocentowa kocia komedia! – polecam, Lidia Miś.

Siądź wygodnie, zamknij buzię Znasz „Cukierku, ty łobuzie!”? Jeśliś czytał i chcesz więcej Oddajemy w twoje ręce Książkę drugą o kocurze Co w kłopoty wpada duże Pręgowane ma futerko Oto – „Nie martw się, Cukierku”! Przygód kocich tu bez liku Znajdziesz, Miły Czytelniku Psot i włóczęg co niemiara (Już kot o to się postarał) Dowiedz się, co łobuz koci Narozrabiał i napsocił: Co wyczyniał kocur bury? Zapraszamy do lektury! Druga część opowiadań o przygodach kota Cukierka.

8


DLA DZIECI | 5-8 LAT WALDEMAR CICHOŃ, urodził się 9 marca 1974 roku w Tychach. Rodowity z dziada pradziada Ślązak. Zawód wyuczony – politolog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawód wykonywany od zawsze – „rzeźbienie w Słowie”. Wieloletni dziennikarz śląskiej prasy lokalnej i regionalnej, a także gospodarczej; obecnie rzecznik prasowy jednego z katowickich instytutów badawczych. Żonaty, tata Marcelego (11 lat) i Macieja (rok). Właściciel kota Cukierka. Fanatyczny wielbiciel literatury, hokeja na lodzie, chorwackiego Adriatyku i węgierskiej kuchni.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Popraw się, Cukierku! Waldemar Cichoń Dariusz Wanat 155x215 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-63579-26-5 64 25 zł

„Oto właśnie, proszę dzieci O Cukierku tomik trzeci! O czym zatem nam opowie Nim postawi świat na głowie? Czy się uda wygrać z kretem? Czemu trzeba iść na dietę? Czy sąd kocie uzna racje? Jak się wyrwać na wakacje? O tym wszystkim, drogie dzieci Powie kot nam po raz trzeci...”.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Jak się masz, Cukierku? Waldemar Cichoń Dariusz Wanat 155x215 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-63579-50-0 64 25 zł

Rodzina pewna, jakich jest wiele Zdecydowała w pewną niedzielę: Miłego kotka chcemy mieć bardzo! Miłego kotka trzeba przygarnąć! Szukali długo, długo szalenie W końcu znaleźli kota marzenie Słodki jak cukier, piękny jak kwiatek W rzeczywistości był to gagatek...

9


DLA DZIECI | 3-6 LAT

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Alberta szuka miłości Isabel Abedi Andrea Hebrock 270x255 mm twarda + UV 978-83-933831-8-4 32 29,99 zł

Chcesz wiedzieć, gdzie jest miłość? Nie musisz jej szukać. To ona znajdzie CIEBIE. A kiedy nadejdzie, rozpoznasz ją sercem. Pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych czytelników przeniesie ich w świat małej myszki. Książka o marzeniach, o wspaniałych wartościach, jakimi są miłość, przyjaźń i pomoc drugiemu. Napisana prostym i niezwykle plastycznym językiem. ISABEL ABEDI, urodzona w 1967 r. w Monachium, wychowała się w Düsseldorfie. Po maturze wyjechała na rok do Los Angeles, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci i praktykantka przy produkcji filmowej. Po powrocie do Niemiec zdobyła w Hamburgu wykształcenie jako copywriter. Przepracowała w tym zawodzie trzynaście lat. Wkrótce Isabel stała się też poczytną autorką dziecięcych książek. Obecnie mieszka ze swoim mężem i dwoma córkami w Hamburgu.

10

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Radosny świat Mireczki Edward Guziakiewicz Anna Tomaszek-Walczak 155x215 mm twarda 978-83-932877-5-8 88 21 zł

Mam kilka lat, wiatr we włosach, tuzin pytań, wielką wyobraźnię, nie wspomnę o... pomysłach! Sądzę, że gdyby tata wyburzył w domu sufit, to mogłabym zamieszkać z żyrafą. A co w razie deszczu? Hm... podałabym jej parasol! Wiem, jak sadzić grzyby. Wy nie wiecie? Zwyczajnie! Trzeba buty taty zakopać w piasku, a na nie położyć kapelusze lalek! A czy domyślacie się, po co uczyłam chodzić pluszowego misia? Oczywiście by go zabrać ze sobą na basen! A tego, jak zrobić latawiec, już wam nie zdradzę. Powiem tylko, że każdy dzień można spędzić ciekawie. Mireczka EDWARD GUZIAKIEWICZ, urodził się w 1952 roku w Mielcu, absolwent Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Debiutował opowiadaniami dla dzieci i młodzieży w latach 80. na łamach miesięczników katolickich, m.in. „Mały Gość Niedzielny”, „Wzrastanie”, „Katolik”. Jego dzieła rozsiane są po łamach około 30 pism, w tym polonijnych. Od roku 1995 autor powieści science fiction. Jest autorem powieści, opowiadań, drobnych utworów poetyckich oraz kilkuset publikacji prasowych. Ulubionym gatunkiem literackim Guziakiewicza jest fantastyka naukowa. Jako autor science fiction debiutował mikropowieścią „Ekscytoza. Z tamtej strony Trójkąta Bermudzkiego”. Za powieść „Zdrada strażnika planety” został uhonorowany Złotym Piórem – nagrodą rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Kilka mikropowieści znalazło się w tomie „Przyloty na Ziemię” wydanym w Chicago (USA) w 2006 r.


DLA DZIECI | 5-10 LAT

KNISTER, Jest jednym z najbardziej znanych, odnoszących sukcesy niemieckich autorów książek dla dzieci. Jego dzieła przetłumaczono na blisko 40 języków i wydano w ponad 25 milionach egzemplarzy. Na podstawie bestsellerowej serii Knistera pod tytułem „Hexe Lilli” (Czarodziejka Lili) została napisana sztuka teatralna, powstał serial animowany oraz nakręcono film. Więcej ciekawych informacji na temat autora, który jest także muzykiem i najbardziej lubi kolor „kolorowy”, znajdziesz pod adresem www.knister.com.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

YOKO. Mój wyjątkowy przyjaciel KNISTER Melanie Garanin 145x195 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-23-4 152 37,90 zł

Pia uważa, że świat jest głupi. Wszystko sprzysięgło się przeciwko niej... Nawet Lukas, jej dobry przyjaciel, nie potrafi rozweselić dziewczynki. I wtedy pojawia się... YOKO! – mała, futerkowa istota, która najchętniej je mrożonki, potrafi stawać się niewidzialna i uwielbia rapować, trzepocząc przy tym uszami. Nagle życie Pii diametralnie się zmienia! Yoko depcze jednak po piętach wredny kłusownik Thor van Sneider. Czy dziewczynie uda się uratować nowego przyjaciela?

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Kim jest Yoko? KNISTER Melanie Garanin 145x195 mm miękka + UV + tłoczenia 978-83-63579-34-0 176 24,90 zł

Yoko najchętniej zajada mrożonki i śpi w zamrażarce. Lubi hałasować i tańczyć, trzepocząc przy tym uszami. Pia i Lukas, jego najlepsi przyjaciele, starają się poznać tajemnicę puchatego zwierzaka. Dzieci nie podejrzewają jednak, że Yoko depcze po piętach bezwzględny kłusownik! Spektakularna przygoda autorstwa KNISTERA podbiła serca dzieci na całym świecie.

11


DLA DZIECI | 0-5 LAT

BEATA NAKLICKA, urodzona 1 lutego 1972 roku w Stalowej Woli. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie w zakresie pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyła również podyplomowe studia logopedyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zajmuje się terapią dzieci z różnymi zaburzeniami mowy i funkcji poznawczych. Prywatnie jest mamą szesnastoletniego Konrada. Lubi zwierzęta i komedie romantyczne, a wolny czas spędza na dyskusjach ze swoimi przyjaciółmi.

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: Ilość stron: Cena:

Beata Naklicka Jolanta Ludwikowska Ewa Ludwikowska 215x215 mm miękka 24 10 zł / egzemplarz

Opowiadania o Prymulce są propozycją dla dzieci (w wieku od 2 do 6 lat) i ich rodziców lub opiekunów. Dziecko słuchając krótkiego tekstu, uczy się nowych rzeczy bądź porządkuje już znane informacje. Równocześnie dzięki zabawom w formie prostych ćwiczeń, pojawiających się po każdym z opowiadań, maluch utrwala poznane fakty oraz pokazuje, na ile je przyswoiło. Książeczki dzięki licznym ćwiczeniom i bogatym ilustracjom Jolanty Ludwikowskiej i Ewy Ludwikowskiej zaspokoją dziecięcą ciekawość i zapewnią doskonałą zabawę.

12


DLA DZIECI | 6-8 / 0-5 LAT

URSZULA KOZŁOWSKA, urodziła się i mieszka w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Z wykształcenia jest ekonomistką, z zamiłowania autorką ponad dwustu publikacji głównie poezji dziecięcej. Laureatka dwóch wyróżnień w VI Otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego na bajkę dla dzieci i wyróżnienia za tekst bajki dla dzieci w I edycji konkursu Fundacji Wspierania Inicjatyw Twórczych FOSTER. W swoich tekstach pełnych humoru przemyca zasady i wartości, które pomagają dziecku w poznawaniu świata.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Czapka nie Witka czyli odlotowe zabawy ze słowem Urszula Kozłowska Dariusz Wanat 215x215 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-933831-1-5 48 29 zł

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Lubicie żarty homonimowe i odlotowe zabawy słowem? Poszukujecie wierszyków dracznych, gdzie moc wyrazów jest wieloznacznych? Zajrzyjcie zatem do tej książeczki, gdzie gołąb szuka swej gołąbeczki, gdzie cielę myśli wśród myślicieli i Cela siedzi na Helu w celi. O norce w norce będzie tu jeszcze, o tym jak w Kleszczach szczerzą się kleszcze... Lubicie psoty...? To nie ma sprawy – zapraszam, życząc pysznej zabawy!

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę Urszula Kozłowska Agnieszka Kuglasz 255x195 mm twarda + UV + tłoczenie 978-83-933831-0-8 48 26 zł

Każdy pragnie mieć przyjaciela, takiego od serca, z którym mógłby spędzać czas, dzielić radości i smutki, a nawet powierzać sekrety. Znalezienie bratniej duszy to niełatwa sztuka. Kiedy jeżykowi Ignacemu wydaje się, że to niemożliwe, marzenie spełnia się w nieoczekiwany sposób! Wszystko się zgadza... „Jak jeżyk z jerzykiem odkryli Afrykę” to historia pięknej przyjaźni mimo różnic. Przyjaźni, która sprawia, że nawet największe zmartwienia uda się pokonać przy wsparciu przyjaciela.

Kiedy ma się kilka lat... Urszula Kozłowska Aleksandra Chabros 155x215 mm miękka 978-83-932877-3-4 32 12 zł

Książka wydana w Wielkiej Brytanii przez THE EAST EUROPEAN PROJECT 2013

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wiosna niedźwiadka i innych wierszy gromadka Urszula Kozłowska Agnieszka Korfanty 195x240 mm miękka 978-83-932877-4-1 48 15 zł

13


DLA DZIECI | 0-5 LAT ANDRZEJ ŻAK, urodził się w Lublińcu. Debiutował w Polskim Radiu cyklem słuchowisk „Dziwny tydzień”, które w wersji książkowej wydano w milionowym nakładzie. W 1983 roku, w katowickim teatrze Ateneum odbyła się prapremiera jego sztuki „Gdzie mieszka wiosna”. Autor łączy twórczość prozatorską dla dzieci z twórczością sceniczną. Trylogia „Władca czasu” znalazła uznanie nie tylko wśród dzieci. Fundacja „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” umieściła ją na Złotej Liście książek. Baśnie Andrzeja Żaka znajdują się również w lekturach szkolnych dla IV i V klasy (wydanych przez Naszą Księgarnię) oraz w licznych antologiach. Polskie Radio Katowice i I program z Warszawy wielokrotnie nadawały z okazji Barbórki jego wiersze dla dzieci. Widowisko „Skarbnikowy dar” wystawiały teatry w Katowicach, Czeskim Cieszynie, Sofii i Mericourt we Francji.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wyspa baśni Andrzej Żak Agata Krzyżanowska 240x230 mm twarda + UV 978-83-933831-4-6 24 24,20 zł

Na oceanie wyobraźni Jest taka Wyspa Baśni. Zanim sen się pojawi, szukajmy jej tam właśnie. Regulamin czytania Kto chce czytać moje wiersze, musi nie bać się, po pierwsze, a po drugie i po trzecie, sami to na pewno wiecie, musi być do tego dzieckiem. Jeśli jesteś takim Ktosiem, czytaj książkę, bardzo proszę! Autor

Tytuł: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Kołysanki Agnieszka Korfanty 155x215 mm twarda + UV 978-83-930941-5-8 80 25 zł

Niegdyś, korzystając z ludowych przyśpiewek, kołysanki nuciły prababcie. Dziś ich wnuczki są mamami i tulą do snu własne pociechy. Na osiemdziesięciu cudnie ilustrowanych stronach prezentujemy wersy klasyczne, rymowane i przez niektórych już zapomniane. W zbiorze kołysanek, wśród autorów nieznanych, znajdą Państwo wiersze: Marii Konopnickiej Józefa Czechowicza Zofii Rogoszównej Anny Pikulskiej.

14


DLA DZIECI | 5-9 LAT

GRAŻYNA STRUMIŁŁO-MIŁOSZ, polska dziennikarka, publicystka i autorka książek dla dzieci, tłumacz języka rosyjskiego, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autorka takich tytułów jak: „Znad Świtezi w głąb tajgi”, „Radziecka Azja Środkowa”, „Kuchnia narodów Kaukazu”, „Kuchnia gruzińska”. Z reporterskich wędrówek po radzieckiej Azji Środkowej pisała wraz z Andrzejem Miłoszem „Kaukaz” i „Uśmiech bez parandży”. Prywatnie żona Andrzeja Miłosza i bratowa Czesława Miłosza.

Fryga, kotka o żółto-niebieskich oczach, chodzi w białej sukience, popielato-srebrzystym serdaczku i krzywo zaciągniętym bereciku. Do tego jeszcze czarna kropka na różowym nosie, krzywe łapki i niecały ogon. Pewnie zapytacie: „Co się jej stało?”. A ja Wam odpowiem: Przeczytajcie sami i zobaczcie świat widziany jej wyjątkowymi oczami! Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Pod szczęśliwą kocią gwiazdą Grażyna Strumiłło-Miłosz Agata Krzyżanowska 164x195 mm twarda 978-83-932877-1-0 120 26 zł

Na skraju lasu stoi duży drewniany dom, zwany Pod Dębami. Pod taką nazwą kryje się niezwykła lecznica, dająca schronienie plejadzie zwierząt. Ania i jej brat Jędrek, dzieci miejscowego weterynarza, mają pełne ręce pracy. Nie tylko opiekują się dziką świnką Dundzią, boćka Panka uczą latać, ale także poskramiają temperamenty kota Kropka, jamnika Łobuza, wiewiórki zwanej Duszką, kawki Kaśki oraz Lotki i jej szczeniąt Bolka i Lolka. Nic dziwnego, że w takim miejscu i w takim towarzystwie przygoda goni przygodę, a przyjaciele narażeni są na wiele niebezpieczeństw. Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Dundzia, Panek i przyjaciele Grażyna Strumiłło-Miłosz Agnieszka Kuglasz 165x234 mm twarda 978-83-932877-2-7 104 23 zł

15


Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Rüdiger Bertram Heribert Schulmeyer 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-02-9 176 32 zł

Cześć, mam na imię Kaj! Ten gość w pojemniku na śmiecie to właśnie ja. Zastanawiacie się, dlaczego w nim siedzę? To długa historia, jedna z wielu katastrofalnych katastrof w moim życiu. Winę ponosi COOLMAN. To ten dziwny typ obok mnie, który... Hmm... to skomplikowane. Lepiej będzie, jak zacznę od początku...

16

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Rüdiger Bertram Heribert Schulmeyer 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-09-8 184 34,90 zł

Kaj i COOLMAN w Wielkiej Brytanii. Dwa tygodnie w Londynie! Brzmi nieźle, prawda? Ale tylko wtedy, gdy COOLMANA nie ma w pobliżu. A Lena, za którą szaleje Kaj, nie wodzi oczami za zarozumiałym Charlesem. Oczywiście COOLMAN, ze swoimi mądrymi radami, zamiast pomóc Kajowi, jedynie pogarsza sprawę, jednak z kradzieżą w zamku COOLMAN naprawdę nie ma nic wspólnego. Przydadzą się za to detektywistyczne umiejętności jego i Kaja!


DLA DZIECI | 9-13 LAT RÜDIGER BERTRAM, urodził się w 1967 roku w Ratingen. Studiował historię, ekonomię polityczną i germanistykę, wykonuje wolny zawód dziennikarza i pisarza. Pisze krótkie historyjki satyryczne, scenariusze oraz szkice filmowe i telewizyjne, przede wszystkim do komedii i seriali, odniósł sukces, publikując także kilka książek dla dzieci, po części z ilustracjami Heriberta Schulmeyera. „COOLMAN i ja” to pierwszy tom przygód Kaja i superbohatera ekstraklasy.

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Rüdiger Bertram Heribert Schulmeyer 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-31-9 184 34,90 zł

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: PREMIERA:

Rüdiger Bertram Heribert Schulmeyer 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-54-8 CZERWIEC 2014

Jakież życie byłoby piękne bez COOLMANA! Czasami Kaj myśli, jak wszystko mogłoby mu się układać – na przykład sprawy z Leną. Ale czy wtedy nadal byłoby tak zabawnie? Akcja! Kaj przypadkowo trafia na casting filmowy i od razu dostaje główną rolę! Rewelacja! Nie spodziewa się jednak, że razem z COOLMANEM natkną się na prawdziwych gangsterów...

17


FRANZISKA GEHM, urodziła się w 1974 r. w Sonderhausen (Niemcy). Po ukończeniu studiów w Niemczech, Anglii i Irlandii pracowała w wiedeńskim radiu, gimnazjum w Danii i wydawnictwie książek dla dzieci. Obecnie jest autorką książek i tłumaczką. Mieszka razem z rodziną w Monachium. Wydała wiele tytułów dla dzieci i młodzieży, które zostały przetłumaczone na kilka języków. Jedna z jej książek dla młodzieży została nominowana w 2009 r. do nagrody Hansa-JörgaMartina.

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Purkająca świnia z obwisłym brzuchem Franziska Ghem Franziska Harvey 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-01-2 208 34,90 zł

Padauz − mieszkańcy hotelu Piękne Chwile przenoszą się o 99 lat w przyszłość. Kasmiranda Pompadauz, Jonni „Piekielna Ręka” i Melusine trzeba przyznać: są totalnie niedzisiejsi! Coś dziwnego się stało z ich rodzinnym miastem Rippelpolde. Dzieci poruszają się tu na deskach z kółkami i cały czas rozmawiają same ze sobą, mówiąc do małych skrzyneczek... Na szczęście poznają Milforda, syna właściciela fabryki kiełbasy. Okazuje się, że fabryka skrywa pewną tajemnicę, której rozwiązaniu towarzyszy nie tylko Milford, ale i wrażliwa na zapachy cesarzowa Ingeborg, świnia z obwisłym brzuchem!

18

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Bardzo wredna pułapka Franziska Ghem Franziska Harvey 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-10-4 200 37,90 zł

Gra o najwyższą stawkę... Co za bezczelność! Mało tego, że Jonni, Kasmiranda, Milford i Melusine muszą odnaleźć słoneczny medalion... to szykuje się jeszcze nieszczęście w postaci bardzo wrednej pułapki. Czy Milfordowi uda się pomóc przyjaciołom? A może wszyscy wpadną w zasadzkę?


DLA DZIECI | 9-13 LAT

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Zamelinowana świnia Franziska Ghem Franziska Harvey 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-22-7 224 39 zł

O rety! Pierwszy dzień w szkole po dziewięćdziesięciu dziewięciu latach jest już wystarczająco ciężki – a tu jeszcze trzeba znaleźć magiczny kompas czasu! Dla Kasmirandy, Milforda, Jonniego, Melusine i cesarzowej Indii Ingeborg – świni z obwisłym brzuchem to niełatwy orzech do zgryzienia. Czy i tym razem pomocne okażą się (świeże) wiatry Ingeborg? Już niebawem grupa przyjaciół wpadnie na trop wielkiej tajemnicy i... dokona niesamowitego odkrycia!

Tytuł: Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Musztardowa lawina Franziska Ghem Franziska Harvey 150x220 mm twarda + UV + tłoczenia 978-83-63579-37-1 216 37,90 zł

Czwarta część niezwykłej serii „Rodzina Pompadauz” pełnej wyjątkowego humoru, niezwykłych bohaterów i niezapomnianych przygód. Wielkie nieba! Kasmiranda, Jonni, Melusine i cesarzowa Ingeborg są całkowicie zbici z tropu: wygląda na to, że z wesoło-smutnego pożegnania z przyszłością nici. Pozbawiony skrupułów szantażysta zagraża należącej do ojca Milforda fabryce kiełbasy i planuje zalanie całego miasta Rippelpolde musztardową lawiną! Czy przyjaciołom uda się wyjść z opresji bez szwanku i pokonać szantażystę za pomocą serdelkowego łóżka Milforda?

19


DLA MŁODZIEŻY | 9-13 LAT

TOSCA MENTEN, W książkach Toski Menten (1961 r.) wiele jest osobliwych postaci i przedziwnych sytuacji. Jej trafny humor i nieograniczona fantazja śmieszą dzieci w każdym wieku. Ona sama uważa, że: „dzieci doskonale rozumieją umowność zwariowanych, nadzwyczajnych i strasznych rzeczy. Ale myślę, że najważniejsze jest to, że od czasu do czasu wybuchają głośnym śmiechem”.

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Tosca Menten Elly Hees 150x220 mm twarda + UV 978-83-63579-05-0 264 39 zł

Wyobraź sobie: nazywasz się Goos Guts, jesteś niesłychanie przeciętny i mieszkasz w najnudniejszej wsi na świecie. Pewnego dnia wchodzisz do swojego pokoju, czujesz, że coś cuchnie, rozglądasz się dookoła i dostrzegasz leżącą w twoim łóżku mumię. Co robisz? Tak, jesteś śmiertelnie przerażony, naturalnie. I wtedy zamykasz oczy, liczysz do dziesięciu i już jej nie ma. Ale wyobraź sobie, że po odliczeniu do dziesięciu mumia wciąż tam leży... I do dwudziestu też...! Co wtedy robisz?

20

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Tosca Menten Elly Hees 150x220 mm twarda + UV 978-83-63579-18-0 272 39 zł

Dummie jest przeszczęśliwy. Po pełnej wrażeń podróży znów jest w Egipcie, aby razem z Goosem i Klaasem odszukać grób swego ojca, faraona Achnetuta. Z entuzjazmem rozpoczynają poszukiwania. Ale po czterech tysiącach lat Egipt całkowicie się zmienił i nie sposób odnaleźć grobu Achnetuta. I na dodatek przydarza im się coś strasznego, przez co Goos i Dummie znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie...

Autor: Ilustrator: Format: Oprawa: ISBN: PREMIERA:

Tosca Menten Elly Hees 150x220 mm twarda + UV 978-83-63579-53-1 PAŹDZIERNIK 2014

Dummie podejmuje decyzję: skoro nigdy ani nie dorośnie, ani nie zostanie królem, to chce stać się równie sławny jak jego ojciec faraon. Pewny siebie bierze udział w szczególnym konkursie. Tymczasem Goos ma inny plan. Gdzieś na kuli ziemskiej znajduje się tajemniczy obraz – sfinks z Shakaby. Być może ten niezwykły malunek mógłby Dummiemu pomóc. Ale... gdzie on jest? Sakra makabra! Chyba nie na dnie morza?!


DLA MŁODZIEŻY | 10-14 LAT

OLIVER USCHMANN, urodził się w roku 1977 w Wesel. Od kiedy pamięta, zajmuje się wymyślaniem historii. Mając lat dwanaście, zaczął je zapisywać. Zdał maturę i studiował w Bochum literaturoznawstwo. Pracował w Berlinie w agencji reklamowej. Dzisiaj mieszka na wsi i wraz z żoną, Sylwią Witt, pisze książki, między innymi powieści przeznaczone dla dorosłych czytelników, którzy ciągle czują się młodzi.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena: Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Finn nieujarzmiony Oliver Uschmann 140x205 mm miękka 978-83-63579-47-0 304 34,90 zł

Finn nieposkromiony Oliver Uschmann 140x205 mm miękka 978-83-63579-32-6 304 34,90 zł

Finn nieokiełznany Oliver Uschmann 140x205 mm miękka 978-83-63579-25-8 280 34,90 zł

Trzej przyjaciele, którym los niespodziewanie zsyła wolną chatę na całe trzy tygodnie. Absurdalna myśl zmieniająca się w prawdziwe wyzwanie. I odpowiedź na pytanie, dlaczego sprzątanie naprawdę się nie opłaca. To druga książka z serii o perypetiach trójki przyjaciół stawiających przed sobą kolejne wyzwania.

Nie wolno opuszczać granic korytarza i wchodzić na obszar położony poza nim. Trzej przyjaciele, różniący się od siebie w każdym calu. Wspólny cel, który spaja ich ze sobą jeszcze mocniej. I przeszkody – jedna groźniejsza od drugiej.

Trzej przyjaciele, którzy razem pokonali niejedną trudność. Nowe zadanie, które na początku wydaje się niemożliwe do wykonania. I tajemniczy obcy, który wszystko potrafi i wyciśnie z chłopaków siódme poty.

21


DLA MŁODZIEŻY | 11-14 LAT

K.A.S. QUINN urodziła się i wychowała w Kalifornii. Studiowała historię i anglistykę na Vassar College w Stanach Zjednoczonych. Przez dziesięć lat była wydawcą „Spectatora”. Pisała do „The Times”,„Daily Telegraph”,„Independent” i„Wall Street Journal”, występowała w programach radiowych BBC Any Questions, A Good Read, Famous Lives i Broadcasting House. Razem z dwójką synów i mężem, Stephenem Quinnem, dyrektorem wydawniczym „Vogue’a” mieszkają w Londynie. Wieczorem, po zgaszeniu światła, lubi czytać przy latarce książki dla dzieci.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Królowa musi umrzeć K.A.S Quinn 145x195 mm twarda + UV 978-83-63579-07-4 296 34 zł

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: PREMIERA:

Królowa na wojnie K.A.S Quinn 145x195 mm twarda + UV 978-83-63579-52-4 SIERPIEŃ 2014

Zwykła dziewczyna – niezwykła przygoda w czasie Katie w jednej chwili siedzi pod łóżkiem w Nowym Jorku... a w następnej jest w pałacu Buckingham w okresie panowania królowej Wiktorii. Wbrew pozorom to bardzo niebezpieczne miejsce. Królowa z rodziną znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po tajnych przejściach krążą zamachowcy, na mrocznych, oświetlonych gazowymi latarniami ulicach Londynu czają się podejrzane postaci. Na domiar złego okazuje się, że Katie nie jest jedynym podróżnikiem w czasie... Wkrótce Anglia stanie na skraju wojny z Rosją, lecz w tle wydarzeń szykuje się poważniejsza bitwa, która odmieni losy świata. Czy nastoletnia Katie może przechylić szalę zwycięstwa?

22


DLA MŁODZIEŻY | 11-14 LAT

MIRIAM DUBINI, urodziła się 25 marca 1977 roku w Mediolanie. Obroniła pracę magisterską ze scenopisarstwa. Pracowała dla Ditta Gioco Fiaba oraz w cyrku Ambry Orfei jako aktorka i autorka sztuk teatralnych dla dzieci. Pisała książki i tworzyła komiksy dla Disneya i Edizioni BD, wymyślała zabawy dla Art Attack, a potem zmieniła miasto i rower. Teraz mieszka w Rzymie, pisze książki dla młodzieży, scenariusze do kina i telewizji i przemierza okoliczne wzgórza na Merlinie, rowerze błękitnym jak powietrze.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wiadomość do mnie Miriam Dubini 145x195 mm twarda 978-83-63579-16-6 192 32 zł

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Jaskółczy lot Miriam Dubini 145x195 mm twarda 978-83-63579-19-7 200 34 zł

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Taniec spadających gwiazd Miriam Dubini 145x195 mm twarda 978-83-63579-46-3 208 34 zł

Jest takie miejsce, do którego trafiają niedoręczone listy, zawieruszone paczki, wiadomości, które rozpłynęły się w powietrzu. Istnieją oczy, które znają mowę wiatru i serca. „Co za głupota!” – powiedziałaby natychmiast Greta, trzynastolatka w glanach, która ucieka na swoim rowerze, gdy tylko ktoś zaczyna mówić o uczuciu. Greta, Emma, Lucia – trzy przyjaciółki z różnymi osobowościami przemierzają Rzym, by odkryć sekret chłopca o imieniu Anselmo. Im lepiej Greta poznaje chłopca, tym bardziej oczywiste staje się, że ta dwójka ma ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż tylko rowerowa pasja..

23


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Spojrzenie elfa Katrin Lankers 148x215 mm miękka + tłoczenie 978-83-63579-11-1 352 39 zł

Kiedy Mageli poznaje tajemniczego Erina, wyczuwa, że chłopak jest inny. Nieznajomy pociąga ją jednak coraz bardziej. Dziewczyna balansuje na granicy jawy i sennych marzeń, coraz bardziej tracąc poczucie rzeczywistości. Gdy chłopakowi grozi niebezpieczeństwo, Mageli musi podjąć decyzję: czy może go uratować, wierząc w moc swoich snów? KATRIN LANKERS, urodzona w 1977 roku, studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie w Dortmundzie. Przez wiele lat pisała do różnych gazet, czasopism oraz mediów elektronicznych, aż w końcu zdecydowała się nie tylko połykać książki, ale również je tworzyć. Dzisiaj Katrin Lankers mieszka z mężem, dwójką dzieci i dwoma kotami w Bornheim niedaleko Bonn i zajmuje się pisaniem powieści.

24

Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa. – Jesteśmy do siebie tak niezwykle podobni – powiedział. – A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach. Ja w mojej krainie elfów, a ty w świecie... – Ludzi – dokończyła Mageli. – Ludzi – potwierdził Erin, jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów. – Utracona ojczyzna – wymruczał tak cicho, że dziewczyna nie była pewna, czy w ogóle to usłyszała.


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT PATRICIA SCHRÖDER, urodzona w 1960 r. w Wesermarsch, przez wiele lat mieszkała w Düsseldorfie. Studiowała projektowanie tkanin i przez kilka lat pracowała w tym zawodzie. Kiedy na świat przyszły jej dzieci, wraz z rodziną i wielkim koszem pełnym kotów przeprowadziła się z powrotem nad morze. Bezkres i spokój północnofryzyjskich polderów uskrzydliły jej fantazję i zaczęła pisać. Obecnie należy do najbardziej znanych autorów literatury dziecięco-młodzieżowej, a jej powieści zostały przetłumaczone na wiele języków. Bliskość morza i podróże na Wyspy Normandzkie stanowiły inspirację do napisania historii Elodie i Gordiana.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa ISBN: Ilość stron: Cena:

Morza szept Patricia Schröder 148x215 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-28-9 336 39 zł

Tytuł: Autor: Format: Oprawa ISBN: PREMIERA:

Morza szum Patricia Schröder 148x215 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-51-7 PAŹDZIERNIK 2014

Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.

Druga część morskiej sagi o losach ludzkiej dziewczyny i niksa, którzy nie pasują do siebie, jednak mimo to bezsprzecznie stanowią jedność.

Pewnego dnia przed Elodie pojawia się, jako morska istota, Gordian. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd dziewczyna nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.

Dziewczyna, która boi się wody, i niks – Elodie i Gordian nie mogliby się bardziej od siebie różnić, a jednak czują się ze sobą związani, jakby ich dusze zostały utkane z tej samej materii. Ale potem wydarza się coś niepojętego i nadzieje oraz marzenia Elodie spełzają na niczym. Jednocześnie mnożą się dramatyczne wydarzenia na Guernsey, za które Elodie się obwinia. Nie słuchając głosu serca, wyjeżdża z wyspy, żeby zapomnieć o Guernsey – i niksie. Jednak czy uda jej się uciec przed przeznaczeniem?

25


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Dopóki śpiewa słowik Antonia Michaelis 148x215 mm twarda + UV 978-83-63579-40-1 416 44,90 zł

Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko się zmienia, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las skrywający zbyt wiele grobów. I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.

26


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Baśniarz Antonia Michaelis 140x205 mm miękka + UV + skrzydełka 978-83-933831-6-0 400 44,99 zł

ANTONIA MICHAELIS, urodzona w 1978 roku w północnych Niemczech. Pracowała m.in. w południowych Indiach, Nepalu i Peru. W Greifswaldzie studiowała medycynę i równocześnie zaczęła pisać książki dla dzieci i młodzieży. Od kilku lat mieszka w pobliżu wyspy Usedom, gdzie zajmuje się pisarstwem jako wolny strzelec. Wydała już wiele interesujących, pełnych fantazji i odnoszących sukcesy książek. Dotychczas w Polsce ukazały się: „Tygrysi księżyc”, „U nas w Ammerlo”, „Lato w Ammerlo”, „Mikołajowe historie”.

Jego usta były zimne jak śnieg, ale biło z nich ciepło jedwabnej czerwonej tkaniny, tkaniny z pokładu statku. Poczuła jego język i pomyślała o wilku. „A jeśli to prawda? Jeśli ta baśń jest prawdziwa? Pocałunek i śmiertelne ugryzienie w kark. Wszystko się zgadza. Co, jeśli właśnie całuję mordercę?”. Abel Tannatek, outsider, wagarowicz, handlarz narkotykami. Mimo to Anna zakochuje się w nim do szaleństwa, gdyż wie, że Abel ma jeszcze inne oblicze: łagodnego, smutnego baśniarza, opiekującego się młodszą siostrą. Niezwykła opowieść, którą snuje Abel, fascynuje Annę do tego stopnia, że dziewczyna nie może o niej zapomnieć. Granica między rzeczywistością a fantazją stopniowo się rozmywa. A jeśli jej fabuła wcale nie jest fikcją i obawy Anny są uzasadnione? Ten, którego kocha, może okazać się równocześnie jej największym wrogiem...

27


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT

Tytuł: Autor: Format: Oprawa ISBN: PREMIERA:

Księga portali Laura Gallego 148x215 mm twarda + UV 978-83-63579-45-6 LIPIEC 2014

Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji. Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł. Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii. „Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać” Mistrz Belban z Vanicji

28


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT

Tytuł: Autor: Format: Oprawa ISBN: Ilość stron: Cena:

Tam, gdzie śpiewają drzewa Laura Gallego 148x215 mm miękka + UV + tłoczenia 978-83-63579-17-3 400 39 zł

LAURA GALLEGO, jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.

Viana, jedyna córka księcia z Rocagrís, wraz z nadejściem wiosny planuje swój ślub z ukochanym Robianem z Castelmar, któremu przyrzeczona została, jeszcze gdy byli dziećmi. Jednak podczas święta zimowego przesilenia do zamku przybywa Wilk, rycerz z gór, aby ostrzec króla Nortii o zbliżającej się inwazji stepowych barbarzyńców. Robian, książę i pozostali rycerze, zmuszeni są bronić swojego króla i ziem. Większość z nich ginie w walce i królestwo zostaje podbite. Pozostali przy życiu rebelianci wraz z Vianą postanawiają uwolnić królestwo Nortii spod panowania okrutnego i pozornie nieśmiertelnego króla Haraka. Aby zwyciężyć, muszą poznać tajemnicę Wielkiego Lasu i dotrzeć tam, gdzie śpiewają drzewa... Wzruszająca i niezwykle wciągająca historia o miłości i pokonywaniu przeszkód.

29


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT ASIA GREENHORN, urodzona w Londynie w roku 1980, wychowała się w małej miejscowości na północy Walii wśród urzekających krajobrazów Parku Narodowego Snowdonia. Obecnie mieszka w Mediolanie razem z Crumbem, swoim wiernym kotem syjamskim. Winter to jej pierwsza powieść.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena: Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Winter Asia Greenhorn 148x215 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-933831-7-7 456 44,90 zł

Czas się zatrzymał, strach i tęsknota walczyły w jej sercu. Rhys stojący w cieniu drzewa posłał jej pełen melancholii uśmiech. Czy jesteś gotowa zaryzykować wszystko dla miłości, Winter Blackwood Starr?

30

Silver Asia Greenhorn 148x215 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-63579-14-2 440 39 zł

Winter nie może się uwolnić od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew dwóch ras, dająca moc, która może się okazać zabójcza. Dopóki on żyje, każdy, kogo kochasz lub chociaż przelotnie znasz, będzie w niebezpieczeństwie. Teraz powiedz, czy go zabijesz?


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT DANIELA SACERDOTI, jest matką i pisarką. Urodziła się w Neapolu, a wychowała w małej wiosce we włoskich Alpach. Mieszka z mężem i synami nieopodal Glasgow. Nazywa siebie złodziejką czasu, ponieważ aby pisać, kradnie czas, gdy już wszyscy pójdą spać lub zanim się obudzą. Z wykształcenia jest nauczycielką, ale zdecydowała się zostać w domu z dziećmi. Uwielbia spędzać czas z synami, maluje z nimi, a poza tym czyta, co jej wpadnie w ręce, i uwielbia pogawędki z przyjaciółkami. Ale lubi także w samotności popuszczać wodze fantazji i wymyślać różne historie.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa ISBN: Ilość stron: Cena:

Wizje Daniela Sacerdoti 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-24-1 376 37,90 zł

Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć. Trafia do świata pełnego niebezpieczeństw. Widzi rzeczy, których istnienia nigdy by nie podejrzewała. W dodatku nie wiadomo skąd pojawia się jej dawno niewidziany kuzyn. Przychodzi do niej w chwili, gdy jest najbardziej potrzebny, i oświadcza, że chce jej pomóc. Tymczasem Sara nie wie już, komu ufać. Nie wie też, czy pożyje wystarczająco długo, aby misję rodziców doprowadzić do końca. Poznaj świat, w którym czyhają demony, gdzie śmierć nie przebiera w środkach...

Tytuł: Autor: Format: Oprawa ISBN: Ilość stron: Cena:

Przypływ Daniela Sacerdoti 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-39-5 392 37,90 zł

Trylogii Sary Midnight ciąg dalszy... Sara Midnight nie jest zwyczajną nastolatką. To łowczyni demonów, która znalazła się w samym środku krwawej wojny. Osierocona w wieku szesnastu lat zmuszona jest nauczyć się śmiercionośnej profesji swojego rodu. Harry Midnight, który zaoferował pomoc jako daleki kuzyn, nie jest tym, za kogo się podaje. To Sean Hannay. Chłopak z czasem staje się jej najlepszym przyjacielem i w mgnieniu oka życie Sary zmienia się nie do poznania. Walka trwa. Sean i Sara wygrali pierwszą bitwę, lecz wojna szaleje i demony stają się coraz silniejsze. Dziewczyna pragnie się dowiedzieć, kto jest jej wrogiem, nim świat pogrąży się w chaosie. Misja doprowadza ją do posiadłości od pokoleń należącej do rodziny. Midnight Hall na wyspie Islay skrywa mroczne sekrety przodków oraz władcy demonów, który poprzysiągł zniszczyć Sarę. Kiedy wokół niej zaczyna wirować nowy świat, dziewczyna musi uporać się z niełatwą przeszłością Midnightów i ich dziedzictwem, aby przebić się przez falę demonów i dotrzeć do ich władcy.

31


Potomkowie legendarnych wojowników, takich jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie władają magicznymi mocami. W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać. Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar… Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne. Szybko się orientuje, że będzie potrzebowała swoich umiejętności, by pokonać potężnego wroga – mrocznego boga Loki. Aby tego dokonać, trenuje pod okiem Spartanina, Logana Quinna, najatrakcyjniejszego, ale i najniebezpieczniejszego chłopaka w szkole.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

32

Dotyk Gwen Frost Jennifer Estep 140x205 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-63579-04-3 312 34,90 zł

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Pocałunek Gwen Frost Jennifer Estep 140x205 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-63579-20-3 304 34,90 zł


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT

JENNIFER ESTEP, pisarka nieustannie krążąca po ulicach wyobraźni w poszukiwaniu nowych pomysłów na powieści. Pisze serię Akademia Mitu, dla młodych dorosłych, i Elemental Assasin. Stworzyła również serię paranormalnego romansu „Bigtime”. Jennifer jest członkiem między innymi Amerykańskiego Związku Pisarzy Romansów (Romance Writers of America) oraz Amerykańskiego Związku Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Science Fiction and Fantasy Writers of America). Jej powieści były prezentowane na łamach „Cosmpolitan”, „Entertainment Weekly”, „Southern Living” i innych wydawnictw. Aby dowidzieć się więcej, zajrzyj na jej stronę internetową www.jenniferestep.com. Możesz również odwiedzić stronę dla jej fanów na Facebooku i obserwować ją na Twitterze.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Tajemnice Gwen Frost Jennifer Estep 140x205 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-63579-30-2 328 34,90 zł

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wina Gwen Frost Jennifer Estep 140x205 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-63579-48-7 344 34,90 zł

33


DLA MŁODZIEŻY | 13-16 LAT

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

W roku skorpiona Isabell Pfeiffer 140x205 mm miękka + tłoczenie + skrzydełka 978-83-63579-00-5 304 29,25 zł

– Masz zadanie, Eleni, i chcę, żebyś je wypełniła. – A na czym ma polegać to wspaniałe zadanie? – spytałam. – Zabijesz Skorpiona. Po to się urodziłaś. Eleni urodziła się w roku Skorpiona, ale nie tylko to łączy ją z okrutnym księciem Galeazzo, zwanym Skorpionem. Fascynująca opowieść przygodowa, w której główna bohaterka zarówno w życiu, jak i miłości zostaje poddana próbie.

ISABELL PFEIFFER, urodzona w 1961 roku, mieszka wraz z rodziną w okolicach Tybingi, w Niemczech. Przez wiele lat pracowała na oddziałach neurologicznych i psychiatrycznych, zanim zwróciła się ku pisarstwu. Opublikowała wiele powieści historycznych. „W Roku Skorpiona” jest jej pierwszą książką dla młodzieży.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Freak city Kathrin Schrocke 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-03-6 224 27,99 zł

Zawsze myślałam, że spadające gwiazdy brzmią jak tłuczone szkło... Kiedy piętnastoletni Mika poznaje głuchą Leę, jego świat zupełnie się zmienia. Dziewczyna jest bezpośrednia, pełna werwy i... piękna. Żyje jednak w świecie ciszy, do którego chłopak z trudem znajduje dostęp. Poruszająca powieść o rodzącym się uczuciu nastolatków – dla nastolatków.

KATHRIN SCHROCKE, urodziła się w 1975 roku. Studiowała germanistykę i psychologię. Otrzymała wiele nagród i nominacji za swoje dzieła, m.in. nagrodę Nettetaler Youth Book Prize (2010), nominację do Nagrody Niemieckiej Literatury Młodzieżowej (2011) oraz do Nagrody Hansjörg-Martin za najlepszy niemiecki thriller młodzieżowy (2010). Obecnie mieszka w Augsburgu i pisze opowiadania, sztuki teatralne oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

34


DLA MŁODZIEŻY | 15-18 LAT JUS ACCARDO, Pisze paranormalne romanse dla młodzieży, a także powieści z gatunku urban fantasy. Urodzona w Nowym Jorku mieszka z dala od miasta z mężem, trzema psami, a czasami także zaprzyjaźnionym niedźwiedziem Oswaldem. Kiedy nie pisze, pracuje jako wolontariuszka w pobliskim schronisku dla zwierząt albo oddaje się pasji kulinarnej. Po przyjęciu do Amerykańskiego Instytutu Kulinarnego odsunęła pisanie na bok i nie żałuje swej decyzji. Uważa, że ma najfajniejszą pracę na świecie: objada się za kasę.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Dotyk Jus Accardo 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-08-1 344 34 zł

Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku z nadrzecznego wału ląduje u stóp Deznee Cross, szalonej 17-letniej miłośniczki mocnych wrażeń. Dziewczyna uznaje to za świetną okazję, żeby wkurzyć ojca, i sprowadza błękitnookiego przystojniaka do domu. Jednak nie wszystko jest z nim w porządku. Kale zachowuje się na tyle dziwnie, że nawet Deznee zaczyna coś podejrzewać. Okazuje się, że chłopak był więziony przez Denazen Corporation, organizację, która wykorzystuje ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń. A umiejętności Kale’a są wyjątkowo niebezpieczne – jego dotyk zabija...

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Toksyna Jus Accardo 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-38-8 416 37 zł

Szóstka ocaliła życie Kale’a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale’a słabnie. Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca. Poświęcenie, niedotrzymane sekrety i tajemnice. Dez będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli chce znaleźć winowajcę – zanim skończą za kratami Denazen albo, co gorsza, zapłacą życiem...

35


FANTASTYKA | 15-18 LAT

EDWARD GUZIAKIEWICZ, urodził się w 1952 roku w Mielcu, absolwent Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jego dzieła rozsiane są po łamach około 30 pism, w tym polonijnych. Od roku 1995 autor powieści science fiction.Jest autorem powieści, opowiadań, drobnych utworów poetyckich oraz kilkuset publikacji prasowych. Ulubionym gatunkiem literackim Guziakiewicza jest fantastyka naukowa. Jako autor science fiction debiutował mikropowieścią „Ekscytoza. Z tamtej strony Trójkąta Bermudzkiego”. Za powieść „Zdrada strażnika planety” został uhonorowany Złotym Piórem - nagrodą rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Kilka mikropowieści znalazło się w tomie „Przyloty na Ziemię” wydanym w Chicago (USA) w 2006 r.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Hurysy z katalogu Edward Guziakiewicz 140x205 mm miękka + UV + skrzydełka 978-83-930941-9-6 184 26 zł

Mający ponad sto dwadzieścia lat Groom chciał za wszelką cenę się odmłodzić. To była jego idée fixe. Jedynie zamożni mogli sobie pozwalać na takie kaprysy. Zagubiony w dżungli Ganimedesa ośrodek, w którym rezydował, łączył się z dużym laboratorium badawczym. Mrowie ściągniętych tam naukowców z różnych branż trudziło się nad opartym na retelicie eliksirem młodości. Specjaliści poradziliby sobie pewnie z tym widmowym zadaniem na miarę średniowiecznych alchemików pokroju Paracelsusa, gdyby Raoul Dupont nie wszedł Groomowi w drogę i nie zniweczył jego planów, odcinając mu dostęp do złóż cennej rudy. W ten przedziwny sposób Bogu ducha winny wojskowy, którego wspierały piękne, obdarzone niezwykłymi umiejętnościami hurysy, stał się wrogiem numer jeden.

36

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Obcy z Alfy Centauri Edward Guziakiewicz 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-932877-0-3 320 32,50 zł

Ziemi grozi zagłada. Zbliża się do niej czarna dziura. Obcy, reprezentujący osobliwą, pochodzącą z zupełnie innego wymiaru wszechświata cywilizację, dawno temu przewidzieli ten niewyobrażalny kataklizm. Kilkuset z nich żyje na naszej planecie. Służby specjalne Ziemi mają ich na oku. Konfrontacja wydaje się nieunikniona. Czy Ziemianie i obcy zdołają uchronić się przed katastrofą? Powieść pełna zagadek i zwrotów akcji, obfitująca również w wątki miłosne, winna zadowolić nie tylko miłośników science fiction.


FANTASTYKA | 15-18 LAT

LEONARDO PATRIGNANI, urodził się w Moncalieri w roku 1980. Kompozytor, aktor dubbingujący i lektor zafascynowany powieściami Stephena Kinga; opowiadania zaczął pisać, kiedy miał sześć lat. „Multiversum” jest jego powieścią debiutancką.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wszechświaty Leonardo Patrignani 148x215 mm miękka + obwoluta 978-83-63579-29-6 272 44,90 zł

Według teorii wieloświatów istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie. Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki ich świata.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Wszechświaty - Pamięć Leonardo Patrignani 148x215 mm miękka + obwoluta 978-83-63579-49-4 256 42 zł

Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów. Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają. Od końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości?

37


DLA MŁODZIEŻY | 14-18 LAT MIRJAM MOUS, urodziła się w 1963 r. w Made (Holandia). Zanim zawodowo zajęła się pisarstwem, pracowała jako nauczycielka w szkole specjalnej. Pisze książki dla dzieci i młodzieży i jest znana szczególnie z trzymających w napięciu thrillerów.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena: Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Boy 7 Mirjam Mous 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-933831-9-1 248 34,90 zł

Wyobraź sobie, że budzisz się na gorącej jak rozżarzony węgiel, wypalonej łące i nie masz pojęcia, dokąd podróżujesz ani skąd pochodzisz. Nie wiesz nawet, jak się nazywasz. Adresatem jedynej wiadomości na poczcie głosowej w twoim telefonie jesteś ty sam: ,,Cokolwiek się stanie, pod żadnym pozorem nie dzwoń na policję”. Kim jesteś? Jak tu trafiłeś? Czy można zaufać komukolwiek, kiedy nie ufa się nawet samemu sobie? Wciągający thriller stawiający wiele pytań.

38

Password Mirjam Mous 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-27-2 328 37 zł

Mick, wchodząc do pokoju swego najlepszego przyjaciela Jerro, dostrzega, że ten leży nieprzytomny. Szybko powiadamia pogotowie. Ponieważ nie należy do rodziny, nie wolno mu towarzyszyć przyjacielowi w karetce. Lecz gdy chwilę później w szpitalu chce się czegoś o nim dowiedzieć, spotyka go coś osobliwego. Na Stefana czeka pod szkołą nieznany mężczyzna. Chłopiec mu nie ufa, więc odchodzi. Czego ten facet od niego chce? Stefan rozpaczliwie próbuje zgubić śledzącego go człowieka. Życiorysy trzech chłopców splatają się ze sobą w szczególny sposób. Przedziwne wydarzenia następują jedno po drugim, a Jerro i Stefan znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Mick powoli dochodzi do szokującej prawdy...


THRILLER | 15-18 LAT

JANUSZ KORYL, urodzony w 1962 roku w Rzeszowie, z wykształcenia polonista. Debiutował w 1985 roku zbiorem wierszy „Uśmierzanie źródeł”. Poeta, autor reportaży, prozaik. Wydał kilkanaście książek poetyckich (m.in. „Kłopoty z nicością”, „Siatka na motyle”, „Spacer po linie”) oraz dwie powieści: „Zegary idą do nieba” (2007) i „Śmierć nosorożca” (2008). Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Sny Janusz Koryl 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-932877-7-2 144 19,90 zł

W Dynowie, małym miasteczku na Podkarpaciu, dochodzi do serii śmiertelnych wypadków. Życie mieszkańców jest zagrożone. Po zabójstwie młodej kobiety do akcji wkracza policja. Tymczasem w prasie pojawia się informacja o sennych koszmarach miejscowego proboszcza. Spisane w zeszycie sny spełniają się w najdrobniejszych szczegółach. Nowy dowód w sprawie stawia przed śledczymi wydziału kryminalnego kolejne pytania.

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Ceremonia Janusz Koryl 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-932877-9-6 200 24,90 zł

Od trzech lat w naszej wsi krzyżuje się ludzi. [...] Co roku w Wielki Piątek ginie w ten sposób jeden młody mężczyzna. Te zdania z anonimowego listu wybiły z powszedniej nudy młodego rzeszowskiego dziennikarza. Czyjś makabryczny żart? A może to głos przerywający zmowę milczenia? Rafał Kamiński jedzie w Bieszczady, do wsi Polana, gdzie ma być praktykowany śmiertelny rytuał. Znajduje groby wielkanocnych ofiar. Od pierwszych godzin jego pobytu w bieszczadzkiej głuszy atmosfera gęstnieje, ostatecznie on sam jest w niebezpieczeństwie... „Ceremonia” to jeden z najlepszych polskich dreszczowców kryminalnych ostatnich lat...

Tytuł: Autor: Format: Oprawa: ISBN: Ilość stron: Cena:

Urojenie Janusz Koryl 140x205 mm miękka + skrzydełka 978-83-63579-12-8 216 27 zł

Podczas mroźnej sylwestrowej nocy dochodzi do brutalnego morderstwa. Młoda kobieta ginie od ciosu nożem. Koszmar zatacza coraz szersze kręgi. Pogoń za nieuchwytnym zabójcą staje się obsesją rzeszowskiego śledczego. Czy morderca jest rzeczywiście mordercą, a ofiara ofiarą? Gdzie kończy się prawda, a gdzie zaczyna urojenie? Najnowszy thriller autora „Snów” i „Ceremonii”, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji.

39


Dreams Wydawnictwo - Katalog 2014  

Drodzy Czytelnicy, cieszę się, że po raz drugi przypadło nam w udziale zaprezentować Wam naszą najnowszą ofertę. Wśród nowości są książeczki...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you