__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Identyfikacja wizualna

designed by


Spis treści Postanowienia ogólne............................................................................................................................ 3 Font........................................................................................................................................................... 4 Kolorystyka ogólna.................................................................................................................................. 4 Facebook.............................................................................................................................................. 5-9 Działania organiczne............................................................................................................... 5-8 Posty wizerunkowe........................................................................................................5-6 6 Posty edukacyjne dla rodziców..................................................................................... Posty od naszych wychowawców................................................................................ 7 Udostępnianie treści z profili i portali powiązanych tematycznie.............................. 8 Działania płatne....................................................................................................................... 8-9 Reklamy - propozycje..................................................................................................... 8 Przykładowe działania reklamowe............................................................................... 8 Reklamy - grupa odbiorców.......................................................................................... 9 Reklamy - kreacje............................................................................................................ 9 Reklamy - komunikaty..................................................................................................... 9

2


Postanowienia ogólne Stworzenie spójnej graficznie identyfikacji wizualnej marki oraz estetycznego i przejrzystego profilu na Facebooku wzmocni jej wizerunek w sieci i rozpoznawalność Żłobka w Namysłowie i okolicznych miejscowościach. Zastosowanie oprawy graficznej z wykorzystaniem kolorów firmowych i fontu użytego w logo spowoduje, że wszystkie elementy graficzne będą ze sobą spójne. Sprecyzowanie tematyki postów pomoże zaplanować komunikację na fanpage oraz określić kierunek jego rozwoju.

3


Font 1. Century Gothic Bold 2. Century Gothic Regular • Century Gothic jest krojem pisma wykorzystywanym do prezentacji marki. • Wersja Bold wykorzystywana jest do nagłówków i wyróżnień w tekście. • W wersji Regular font używany jest głównie do tekstu znajdującego się pod nagłówkami, długich opisów, artykułów itp.

Kolorystyka ogólna

RGB 181/206/43 CMYK 34/3/100/0 HEX b5ce2b PANTONE 382 C

RGB 0/189/163 CMYK 73/0/47/0 HEX 00bda3 PANTONE 7465 C

RGB 170/233/219 CMYK 31/0/18/0 HEX aae9db PANTONE 331 C

RGB 255/153/0 CMYK 0/47/100/0 HEX ff9900 PANTONE 1375 C

RGB 255/209/0 CMYK 1/16/99/0 HEX ffd100 PANTONE 116 C

RGB 118/11/89 CMYK 53/100/34/22 HEX 760b59 PANTONE 7650 C

4

RGB 250/253/232 CMYK 2/0/10/0 HEX fafde8 PANTONE 7499 C


Facebook Grupą odbiorców profilu Niepublicznego Żłobka Integracyjnego w Namysłowie powinny być osoby, które z dużym prawdopodobieństwem będą zainteresowane oferowanymi usługami. Kluczowe jest zatem odpowiednie dopasowanie treści zarówno do medium, jak i grupy odbiorców. W dłuższej perspektywie istotne będzie nawiązanie relacji z fanami i osobami obserwującymi fanpage. Aktywność użytkowników wpływa na zasięg postów i rozpoznawalność marki, dlatego ich reakcje, komentarze, czy udostępnienia będą w tym przypadku pożądane.

Działania organiczne Podczas działań na Facebooku będziemy chcieli w głównej mierze skupić się na przedstawieniu zakresu działalności żłobka, budowaniu zaufania zarówno u rodziców dzieci już zapisanych, jak i potencjalnie nowych klientów. Ważny będzie również profesjonalny wizerunek oraz spójna komunikacja.

Posty wizerunkowe • Prezentacja harmonogramu planu dnia dzieci w żłobku (zdjęcia dzieci podczas zajęć, snu, posiłków). • Zwrócenie uwagi na nowoczesną infrastrukturę budynku. • Prezentacja kadry wychowawczej i pracowników żłobka, budowa zaufania i podkreślenie profesjonalizmu.

5


Posty edukacyjne dla rodziców - przykładowa tematyka Poza prezentacją materiałów dotyczących codziennego życia żłobka, warto również zadbać o treści mające walory edukacyjne. Tego rodzaju wpisy będą wartością dodaną dla grupy odbiorców. • • • • • • •

5 sposobów na… Jak zachęcić dziecko do… Te 5 zabaw sprawi, że Twoje dziecko… Jak zachęcić dziecko do jedzenia... Kreatywne posiłki dla dziecka… Co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść… Edukacyjne zabawy sensoryczne dla Twojego dziecka…

6


Porady od naszych wychowawcรณw

7


Udostępnianie treści z profili i portali powiązanych tematycznie

Działania płatne - kampanie reklamowe Reklamy - propozycje Obecnie działania na Fanpage na Facebooku wymagają dodatkowego wsparcia w postaci reklam. Działający w tym medium algorytm ogranicza wyświetlanie postów do małej grupy fanów. Rozwiązaniem, które pomoże w dotarciu z postami i informacjami jest stosowanie dodatkowych reklam, dzięki czemu duże grono osób dowie się o działalności żłobka. Ogromną zaletą jest możliwość precyzyjnego targetowania, co pozwala na trafianie z komunikatami do osób, które prawdopodobnie będą zainteresowane ofertą marki

Przykładowe działania reklamowe: Zasięg - typowo wizerunkowy typ reklamy. Ta ma za zadanie wyświetlić się jak największej ilości osób. Reklama może odsyłać do konkretnej strony www. Ruch - reklama przenosząca do konkretnej podstrony (np. rejestracja) pozwoli kierować osoby zainteresowane, bezpośrednio z Facebooka do formularza zgłoszeń. Kontakt via messenger - reklama odsyłająca do kontaktu na messengerze. Taką formę można wykorzystać również do zapisów.

8


Reklamy - grupa odbiorców Płeć: kobiety/mężczyźni Wiek: 27-40 Lokalizacja: osoby mieszkające w Namysłowie i okolicach (promień ok. 40 km) • Rodzice dzieci w wieku 0-3 lat. • Osoby zainteresowane ofertą żłobków. • Osoby wykazujące zainteresowanie rodzicielstwem.

Reklamy - kreacje W reklamach na Facebooku proponujemy wykorzystywać faktyczne zdjęcia ze żłobka, animacje, gify, krótkie filmy. W trosce o spójność przekazu do zdjęć dodamy ramki, które wkrótce staną się charakterystyczne dla marki, a odbiorcy na pierwszy rzut oka będą wiedzieć, że chodzi o posty Żłobka.

Reklamy - komunikaty W tekście reklam planujemy: • informować o otwarciu żłobka, • zachęcać do zapisów poprzez formularz i messengera, • podkreślać zalety żłobka (nowoczesna infrastruktura, sala sensoryczna, własna kuchnia, kreatywne nauczanie, udogodnienia dla niepełnosprawnych).

9


www.dreamlike.pl 10

Profile for dreamlike.pl

Żłobek Integracyjny w Namysłowie - Identyfikacja Wizualna  

Żłobek Integracyjny w Namysłowie - Identyfikacja Wizualna  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded