Dream & live magazine - Happily ever after

Page 1


DREAM & LIVE magazine Happily ever after / Summer 2015 Unikátny projekt o plnení snov, ktorého cieľom je ľudí postrčiť k tomu, aby svoje sny nielen snívali, ale predovšetkým išli a prežili ich.. NAPÍŠTE NÁM Páči sa Vám myšlienka tohto projektu? Chcete viac ako len spomienky, ktoré časom vyprchajú?
Rozhodnite sa teraz a už o pár týždňov môžete listovať vo vlastnom časopise! Píšte nám na katka@dreamandlive.eu ŠÍRTE A ZDIEĽAJTE Pomôžte nám, aby sa o tomto malom projekte s veľkou dušou dozvedelo čo najviac ľudí, aby sa ošiaľom plnenia snov mohli nakaziť úplne všetci! NÁJDETE NÁS na webe: www.dreamandlive.eu na facebooku: www.facebook.com/dreamandlive.eu na instagrame: www.instagram.com/dreamandlive.eu Koncept a foto: Katka Sedláková – Fotky pre Radosť Grafika: Katka Králiková – Vanilkový kaktus Korektúra textov: Evka Rybárová Copyright © DREAM & LIVE magazine 2015 Autorské práva sú vyhradené. Akékoľvek rozmnožovanie, kopírovanie, opätovné publikovanie alebo rozširovanie ktorejkoľvek časti časopisu je možné len s predchádzajúcim súhlasom DREAM & LIVE magazine.


Once in a while right in the middle of an ordinary life love gives us a fairy taleAko malá som milovala rozprávky a šťastné konce milujem dodnes. Veľa rozprávok sa končilo slovami “a žili šťastne až kým nepomreli” alebo nejak podobne, ale iba výnimočne sa hovorilo či ukázalo, čo bolo potom.. Čo sa udeje, keď si so svojím princom povieme to čarovné „áno“, však zistíme až v dospelosti. A práve tam je priestor začať svoju vlastnú rozprávku. Ja som napríklad zistila, že rozprávkovo krásne nie sú pompézne dary či veľkolepé gestá. Najradšej mám začiatky a konce dní, keď sa budím a zaspávam vedľa svojho princa. Dni, ktoré sa začínajú úsmevom a raňajkami do postele. Dni, keď sa mi nechce vstávať, ale on ma vždy dokáže prebrať tým najkrajším spôsobom. Dni, keď viem, že sa môžem pritúliť a spať ďalej alebo aj dni, keď ma záchvat smiechu zaručene preberie. Sú to totiž dni, keď viem, že mám ten správny základ na to, aby som dokázala čo len chcem. A nech už ten deň dopadne ako chce, viem, že večer budeme zase spolu a všetko sa na dobré obráti. A práve večer, keď mi srdce priam prekypuje láskou a vďačnosťou, tam niekde medzi pusou na dobrú noc, slovíčkami ľúbim ťa a sladkým zaspávaním, tam sú TIE momenty. To je ten najkrajší happyend každého dňa. K.NIKI A ĽUDO V živote existujú druhé aj tretie šance.. Ak sa vám nepodarí splniť si sen na prvýkrát, no budete to veľmi chcieť a pracovať na tom, splní sa vám to neskôr. Verte či nie. Posvadobno-výročné fotenie Niki & Ľuda je toho jasným dôkazom a ja som šťastná, že som mohla byť pri tom. Vďaka nim som sa ocitla v scenérii ako vystrihnutej z Pinterestu. Láska a šťastie bolo doslova všade vo vzduchu. Niki je osôbka plná lásky. K svojmu manželovi, k fotkám, ku krásnym veciam.. a na výzdobe, ktorú vytvorila, to bolo cítiť. S Ľudom tvoria veľmi príjemný sympatický pár a o tom, že k sebe patria, niet pochýb. Želám im, aby ich rozprávka trvala naďalej a aby im ich šťastné úsmevy vydržali na veky vekov..
Svadba je udalosť! Životná, krásna a významná. Aj preto azda každá žena túži po tom, aby na ten deň boli krásne spomienky. Pre každého. Ja osobne doslova milujem lásku! Túžila som po nej, odkedy som prišla na to, že čosi také existuje. Že láska nie je len o najbližších, ktorí nás sprevádzajú od útleho detstva, priateľoch či prírode. Že niekde vo veľkom svete existuje moja spriaznená duša, láska na celý život! Dlhé roky som v predstavách videla sedieť seba a “jeho” na dvore nášho spoločného domu a vedľa mňa sa hrali na trávniku naše dve deti s veľkým labradorom. Dlhé roky som v tejto predstave nevidela “jeho” tvár, videla som nás iba od chrbta. Zmenilo sa to len pred 4 rokmi. Zrazu sa môj pohľad zmenil! Odrazu som nás videla spredu a vedľa mňa sedel “ON”! Muž, ktorý sa pred rokom stal mojím manželom! Od tej doby nebolo pochýb, že je to môj “Pán Pravý” a že práve jemu raz poviem svoje “Áno”. Napriek tomu som nad svadbou neuvažovala. Netušila som, akú svadbu by som chcela, nemala som ani vysnívané šaty. Napriek mojej láske k láske som netúžila nikdy po honosnej svadbe za veľmi veľa peňazí. Podstatný je predsa vždy fakt, že svadba spraví “mužom a ženou” dve spriaznené duše, že spojí dve srdcia v jedno, navždy. Aj preto som mala pre svadbu len dve kritériá. Mať krásny obrad s atmosférou a emóciou, a fotky, ktore nám zvečnia a zhmotnia silu našej lásky v ten okamih. Pretože fotky sú mojou ďalšou životnou láskou! :)
Ako sa míňal deň za dňom, prípravy boli v plnom prúde a každým dňom som sa tešila viac a viac na to, aké to bude krásne. Svadbu sme si naplánovali presne na deň nášho 3. výročia. Malo to byť úžasne symbolické! V mestskom parku, kde sme mali prvé rande. Aj hostia sa už na túto udalosť veľmi tešili. Predstavte si obrad v parku, za sprievodu sláčikového kvarteta, ktoré hrá “vašu skladbu”, na drevených lavičkách s jutovými poťahmi sú upevnené obrovské biele balóny. Všade poletujú bubliny z bublifukov, hostia veselo debatujú, pochutnávajú si na sušienkach, ktoré ste sami doma napiekli a už sa nevedia dočkať vášho príchodu z fotenia, aby to celé začalo! Paráda však? Áno, tiež som sa tešila. A všetko šlo podľa plánu až kým sme nezačali naše fotenie v parku. To fotenie, na ktorom mi tak veľmi záležalo. Neubehla hádam ani pol hodina od začiatku, nestihli sme nafotiť žiadne “láskyplné” zábery, keď sa strhol strašný lejak! Nie, nebol to dážď, bola to priam pohroma, v strede ktorej sme stáli s fotografkou pod stromami a ja som sa mohla už len dívať na to, ako tá pohroma ničí miesto pripravené na náš obrad. Spolu s backdropom, na ktorom stál text našej piesne “písaný” jutovým špagátom. Sen sa rozplýval.. mizol mi priamo pred očami.. v deň, ktorý mal byť tým najšťastnejším v mojom živote.. v deň, kedy sa mal splniť môj najkrajší sen.. v deň, kedy som sa mala stať ženou môjho muža. Nebolo to jednoduché, opísať emócie z niečoho takého sa dá len ťažko, keď miesto fotenia vysnívaných záberov musíte bežať domov, pretože vaše šaty sú úplne premočené a doslova o pár minút má začať váš obrad. Obrad, ktorého ste sa nevedeli dočkať, no v tom momente by ste ho najradšej zrušili. :( Samozrejme, že obrad zrušený nebol. Stali sme sa manželmi presne v deň nášho tretieho výročia, no prebehol úplne inak, ako bolo plánované. Pre mňa ako ženu však nemal žiadne čaro ani emóciu, žiadne slzy dojatia, ktorých som sa bála, že zničia môj makeup. Nedokážem na ten okamih spomínať s tichým úsmevom na perách. A síce sa vraví, že čas vylieči toho veľa, v tomto úspešný nebol. Ani po týždňoch či mesiacoch neprichádzalo žiadne zmierenie sa s tým, že ten najkrajší deň v živote takým nebol. Blížilo sa leto a mne sa konečne podarilo môjho drahého presvedčiť, aby sme si náš deň vynahradili. Spoločne s fotením. Nápadov bolo viac. Nakoniec sme si náš manželský sľub zopakovali presne v deň štvrtého výročia nášho vzťahu a to aj na úplne rovnakom mieste a skoro aj v rovnakom čase. Iba medzi štyrmi očami a tentokrát aj so slzami v očiach, ktoré ale už neboli žiadnou hrozbou pre make-up. V deň prvého výročia našej svadby, som sa konečne aj v srdci nie len na papieri stala ženou môjho muža. :)

Fotenie prišlo na rad o pár dní neskôr. Predchádzali tomu prípravy rekvizít a hlavne špagátového backdropu s textom našej skladby. Obavy z počasia boli aj tentokrát, z predpovede sa na nás neusmievalo jednoznačné “slnečno a jasno”. Našťastie tentokrát nepršalo. :) Práve naopak, sem tam vykuklo aj slniečko. Rýchlo sme sa pustili do prípravy backdropu a ostatných doplnkov. Keď som to uvidela všetko pripravené, prepadol ma pociť úľavy, že to vlastne asi tak malo byť, že fotenie na prvýkrát nevyšlo. Pretože to, čo sme pripravili na druhýkrát, bolo ešte krajšie! Všetko do seba zapadalo a ja som sa cítila absolútne šťastná.. najšťastnejšia manželka na svete! :) Druhýkrát mi do šiat pomáhal Ľudko. Mať ich opäť na sebe bol zvláštny pocit. Myslím, že počas toho fotenia som si svoje voňavé šaty skutočne užila, lebo každá nevesta mi dá za pravdu, že počas svadobného dňa je to jeden veľký frmol. :) A aj sme sa zabavili, lebo Ľudko mi korzet na šatách uviazal opačným smerom, ale o to lepšie počas fotenia držal. :-) Veľa sme sa počas fotenia nasmiali, bolo to uvoľnené a opadol z nás všetok stres.


“Láskavá, starostlivá, trpezlivá so zmyslom pre detail a úprimným pohľadom na svet, taká je moja princezná na fotke a ja ju za to milujem.”


“Ľudko je srdečný a starostlivý človek s krásnym zmyslom pre rodinu. Milujem sa na neho dívať, keď spí, milujem jeho krásne ruky, milujem naše výlety a vždy keď ma niečím prekvapí. A rovnako zbozňujem naše bláznenie sa a keď ma hladká po tvári.”
Svoje životné heslo som našla iba tento rok, je to krátky, no krásny výrok pána, ktorého postavičky milujem od detstva. A pán Walt Disney sa veru nemýlil, keď vyslovil vetu:

“If you can dream it, you can do it.”

Nikdy sa nevzdávajte niečoho, o čom musíte denne aspoň raz premýšľať, pretože to je už vlastne snívanie, no nie? :) Keď je možnosť niečo napraviť, je to iste znamenie preto, aby ste to skúsili!


“Keď sa niekedy veci nepodaria na prvýkrát tak, ako by sme si predstavovali, možno sa tak deje preto, aby sa to na druhýkrát podarilo ešte krajšie..”Fotenie pred backdropom malo pre mňa osobitnú atmosféru. Fotky s bublinkami sú najradostnejšie, majú presne takú atmosféru, ako som si predstavovala počas nášho svadobného obradu. Zábery, na ktorých sedíme pred backdropom vznikli neplánovane, úplne spontánne a už teraz viem, že budú môjmu srdcu najbližšie. Pretože fotenie v tej chvíli bolo, akoby ani nebolo. :) Je zbytočné pokúšať sa popísať pocity siahodlhými vetami, pretože úplne stačia dve slová - absolútne šťastie. :)Veríš na rozprávky a “happily ever after”? Ako milovníčka lásky predsa veriť musím! :) Ale zároveň viem, že vyslovenie slovka “áno” v ten osudný deň nezaručuje lásku až za hrob. Iba to nestačí, pretože láska je ako rastlinka, o ktorú sa treba starať. Neprežije bez komunikácie, dôvery, kompromisov a tolerancie. A myslím si, že v láske a partnerstve dvoch ľudí, čo sa milujú by navždy malo ostať aj niečo z obdobia pred svadbou, nebrať sa navzájom ako samozrejmosť, ale uvedomovať si, čo jeden pre druhého znamenáme a dávať si to aj najavo.


Tento rok sa v mojom živote zapíše jednoznačne ako rok splnených snov.

Po úžasnej svadobnej ceste, ktorú sme absolvovali s drahým na jar, bolo obnovenie alebo pre mňa skôr emocionálne naplnenie manželského sľubu a krásne svadobné fotky ďalším nie jedným ale rovno dvomi splnenými snami. Aj vďaka Katke a projektu Dream and live moje snívanie akosi nabralo úplne iný rozmer - dala tomu snívaniu zmysel a šancu byť reálnym. Snívanie sa premenilo na skutočnosť..Lillya Hand Made Vraví sa, že človek by v živote nemal robiť to, čo ho nebaví. Považujem to za veľké šťastie, že práve vlastná svadba ma doviedla k tomu, čo ma skutočne baví, napĺňa a môžem vytvárať originálne kúsky na želanie. Lillya ma za sebou skvelú svadobnú sezónu a pred sebou veľa nových nápadov do tej nasledujúcej, na ktorú sa už teraz veľmi teším.
SILVIA A TOMÁŠ Keď mi Silvia prvýkrát napísala, najviac ma z jej mailu dostalo toto: „Niekedy mám pocit, že veci v tejto dobe príliš rýchlo zovšednejú, že tu chýba to myslenie z minulosti, keď sa pokazené veci opravovali a nie vyhadzovali, či hneď vymieňali za nové. A bolo to tak aj so vzťahmi - ľudia spolu zostávali nielen v krásnych, ale aj v tých ťažkých chvíľach. Asi pre toto mi je vintage taký blízky.“ A hoci sa Silvii ten najväčší a najkrajší sen splnil vo chvíli, keď povedala “áno” svojmu Tomášovi, v kútiku duše mala ešte jeden maličký.. kráčal ruka v ruke s jej estetickým cítením, láskou k dobám minulým a svoju úlohu v ňom “tak trochu” hrali aj nádherné vintage šaty, ktoré si dala na mieru ušiť - len tak, pre radosť :). Práve ony naštartovali túžbu zachytiť ich lásku v momente, keď sa plnia sny.. A tak si mladomanželia v jedno krásne letné popoludnie urobili skutočný retro piknik. Silvia bola za kočku ako vystrihnutú z módneho časopisu 50. rokov a Tomáš ju ako vzorový džentlmen dokonale dopĺňal. A hoci tento piknik mal niekoľko magických momentov, ten najčarovnejší nastal večer, keď slnko zapadlo a sviečky sa rozhoreli romantickým svetlom..
Silvi, prezraď nám, ako to celé začalo – kedy si vedela, že si stretla svojho princa na bielom koni? S: Úprimne, keď som Tominka prvýkrát videla, po pár minútach som si povedala, že takého muža by som chcela za manžela. Pritom nešlo o jeho vzhľad, ale o jeho spôsob komunikácie, o jeho zmysel pre humor a celkovo - o jeho charizmu. Inak sa musím v duchu usmievať, keď si spomeniem na naše prvé stretnutie. Ak by som ho mala vystihnúť jednou vetou, tak by to bolo:

“Obaja sme boli v rovnakom čase na nesprávnom mieste.” Naozaj sme obidvaja hľadali to isté miesto, ale obaja sme boli na nesprávnej adrese. :) Každopádne, vtedy sme sa ešte aj tak nedali dokopy, až po dlhšej dobe sme si našli znova k sebe cestu a postupne sa začali naozaj spoznávať a naplno si uvedomovať, že chceme byť spolu.
Kedy a ako sa ti začal v hlave rodiť sen o retro pikniku a fotení? S: Už dosť dlhšiu dobu som “namotaná” na vintage style a dosť sledujem s tým súvisiace trendy a nápady. Napríklad home design - jedným z mojich veľkých snov je mať tak zariadenú našu domácnosť. A potom móda - konkrétne som si veľmi oblúbila českú značku MiaBella, ktorá sa špecializuje práve na nádherné retro šaty, ktoré vždy vyzdvihujú ženskosť. No a ja som raz v obchode v Bratislave objavila jednu kvetinovú látku, z ktorej som si ihneď vysnívala šatičky z dielne MiaBella. Takže zabalila som látku a spolu s mojimi mierami som poslala balíček do Prahy. O pár týždňov mi majiteľka doniesla moje šaty a poviem vám, že keď som si ich obliekla, až mi srdiečko poskočilo. Tie šaty vás jednoducho nútia snívať o krásnych slnečných nedeliach, o prechádzkach v parku, o takých tých naozajstných piknikoch z minulých čias, ktoré teraz máme možnosť vidieť už len v starých filmoch.. A presne takýto piknik som chcela zažiť a mať na pamiatku aj na fotkách.


Tomino, ako sa ti páčilo popoludnie, ktoré pre vás pripravila tvoja žienka? Musím povedať, že tomu popoludniu predchádzala pre mňa “nepochopiteľná” príprava. Silvia je totiž detailistka, čo som mal možnosť vidieť aj počas našich svadobných príprav a prezradím na ňu, že jej snom je mať svadobnú agentúru, kde by sa mohla kreatívne realizovať. Vždy má v hlave predstavu, projekt, podľa ktorého ide. No a keď som videl zoznam vecí, ktoré chcela použiť na náš piknik, a ktoré aj postupne začala zhromažďovať u nás doma - staré kufre, piknikový kôš, kufríkový gramofón, debničky, mega balóny.. len som krútil hlavou, ako to všetko dopravíme do parku na fotenie ;). Lenže to nebolo zďaleka všetko! Potom prišiel na rad retro bicykel. Doma stál jeden vo vojenskej zelenej farbe, lenže farba musela byť mentolová, takže sme nakúpili spreje a prefarbili ho. My si už vlastne pokojne môžeme otvoriť lakerníctvo. Hoci mi často nie je veľmi do smiechu, keď Siska príde, že treba niečo prefarbiť, ale čo by som pre ňu neurobil, že? :)


A to piknikové popoludnie bolo pre mňa zo začiatku trošku náročné - nemám rád časový stres a my sme sa doň dostali. Meškali sme možno aj vyše hodiny, a tak sme sa báli, že nám zájde slnko a fotiť sa budeme tak akurát za šera a za tmy.. (hoci na pár takých fotiek sme si potom aj tak počkali). Siska to tam však všetko rýchlo porozkladala a ja som vtedy musel uznať, že všetky veci tam majú svoje miesto. A keď sme konečne začali fotiť, už to bola pohodička. V máji sme fotili svadobné portréty, takže pred objektívom sme to mali “nacvičené”, a tak samotný piknik sme si už naozaj užívali.


Predstavte si, že ste o pár rokov starší a vaše deti chcú počuť zaľúbený príbeh o vás dvoch.. ako by ste im opísali jeden druhého? S: Možno to vyznie ako klišé, ale ja som ako malá snívala o tom, že chcem byť princezná. Časom som pochopila, že to zrejme nebude možné (predsa len - stretnúť princa Williama alebo Harryho nie je len tak. ;) Teraz mám však môjho Tominka a aj keď je niekedy “bručoun”, je to ten najúžasnejší človek na svete - vždy dostanem väčšiu časť koláča alebo capuccino s väčšou penou, on je skrátka ochotný sa vzdať svojho pohodlia na úkor toho môjho. Okrem toho je pre mňa neskutočne zábavný a častokrát mi pomáha s úsmevom zvládnuť moje ťažké chvíle a taktiež je veľmi vnímavý - postupne mi plní moje malé i veľké sny. Veľakrát si uvedomujem, že v podstate s ním žijem v jednej krásnej rozprávke a ja som jeho princezná. T: Silvia je veľký dreamer; často mi rozpráva o svojich predstavách, o našej spoločnej budúcnosti a keď sa jej niečo nepodarí, máva vždy pripravený plán B. Podľa mňa žije heslom, že život je krátky, ale môže byť hlavne krásny, len nemožno míňať svoju energiu, ako ona hovorí na “žabomyšie boje”. Tomu aj prispôsobuje svoje správanie, má rada pekné veci (asi preto má skriňu plnú dolly a tutu sukní a iných šiat) a taktiež ich rada vyrába. Často investuje svoj čas, aby ma, či už na narodeniny, meniny alebo pri inej príležitosti, prekvapila nejakým originálnym handmade darčekom.. takže už teraz sa teším na Vianoce.. :)Veríte v rozprávky a „happily ever after“? S: Ja som to vlastne už naznačila - rozprávky milujem a dokonca jednu žijem. Uvedomujem si však, že to nie je len o tom krásnom a život prináša rôzne situácie, s ktorými je potrebné sa vysporiadať. Obidvaja sme rozdielni, inak vychovávaní, s inými návykmi, ale myslím si, že všetko je o tolerancii, dôvere, kompromisoch a komunikácii. Určite sa nemôžeme uspokojiť s tým čo teraz máme, ale je potrebné náš vzťah posúvať v láske a odpúšťaní stále ďalej a ďalej a mať jeden druhého v úcte.


T: Ja neprirovnávam náš vzťah k rozprávkam, som realista. Súhlasím však so Siskou, že v živote sa vyskytnú aj mnohé nie veľmi príjemné veci, ktoré páry musia spoločne zvládnuť. Pre mňa sú veľkým vzorom moji starí rodičia, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami, ale mám vo svojich spomienkach to, ako spolu žili. No a samozrejme vzorom sú mi aj moji rodičia - vidím, ako im na sebe záleží a že sú si stále navzájom oporou.Čo by sme si podľa vás mali zobrať ako inšpiráciu z čias minulých? S: Dávnejšie som čítala jednu úvahu mojej dobrej kamarátky, ktorá krásne rozvila jednu myšlienku - a síce že v minulosti sa veci, keď sa pokazili, hneď nevyhadzovali, ale opravovali. A že podobné to bolo aj vo vzťahoch, keď staršia generácia neriešila svoje nezhody hneď radikálne napr. rozvodom. A naozaj - teraz, keď si uvedomíme, v akom konzumnom svete žijeme, že je nám stále vnucovaná možnosť neustále vymienať veci za “lepšie”, veľakrát sa potom zdá jednoduchšie ísť do nového vzťahu, ako ostať pri partnerovi práve aj v tom “sľúbenom” nešťastí alebo chorobe. Isteže, teória je jedna vec, prax je druhá, ale keď sa chce, tak to ide o tom predsa svedčia - tak ako povedal aj Tominko - naši starí rodičia, či naši rodičia, a teda u mňa aj ďalšie manželské páry v mojom okolí, ktoré sú mi príkladom. Naposledy mi toto pripomenul jeden úžasný manželský pár z Veľkej Británie, s ktorým sme sa zoznámili na dovolenke. Obidvaja mali okolo osemdesiatky, ale bolo až neuveriteľné ich pozorovať, ako sa dopĺňajú, ako sa spolu smejú, ako sa stále jeden o druhého s láskou starajú. Ťažko sa to opisuje, museli by ste ich vidieť, akí boli zlatí.. A to je jeden z mojich ďalších snov - dožiť sa niečoho takého krásneho s mojím Tomim.Je ťažké nájsť tie správne slová, ktoré by Santorini vystihli. Tí, ktorí tam boli, vedia.. :) a tí, čo ešte len snívajú, to musia jednoducho zažiť. Santorini je sen a láska na celý život. Sen, ktorý je taký krásny, že sa z neho nechcete zobudiť. Je to proste rozprávková krajina, kam sa budete vždy chcieť vrátiť. S Tominom sme sa na Santorini vybrali na našu prvú spoločnú dovolenku a úplne nás očarilo. Až natoľko, že som sa sem často vracala v snoch. A bolo len otázkou času, kedy sa tam opäť vrátime naozaj. Vybrali sme sa tam rok po svadbe - na druhú svadobnú cestu.. Hoci sme vedeli, čo nás čaká, výhľad z balkóna našej izby nás opäť dostal do kolien. Myslela som si, že najkrajšie raňajky sú tie od mojej lásky do postele, no raňajky na Santorini - to je naozaj ťažká konkurencia. :) Objednáte si ich na kedy chcete a donesú vám ich priamo na váš balkón, kde si ich vychutnáte spolu s výhľadom pre bohov.. a s láskou vášho života po boku. Už viete, prečo je Santorini jednou z najobľúbenejších destinácií na medové týždne ;)? K.dychberúce výhľady.. kam len oko dovidí..Santorini musíte zažiť, precítiť, vychutnať si každú jednu chvíľu a každý jeden výhľad. Jednoducho vstrebať to všetko do seba a zamknúť do svojho srdca. Keď vás zaň totiž Santorini raz chytí, už vás nepustí. Budete ho milovať navždy - láskou silnou, bláznivou, vášnivou. Láskou, ktorá vás tam prinesie späť ešte veľakrát..
Kto skutočne miloval, vie, aké šialenstvá je zamilovaný človek schopný povyvádzať :). Aj keď ide “len” o lásku k dovolenkovej destinácii. Priznám sa, že na našu poslednú dovolenku na Santorini som išla parádne vybavená, aby som ladila s typickými santorínskymi bielymi domčekmi a modrými kupolami.. a ešte modrými dverami, zábradliami.. a tak podobne.. :)
Niekde som čítala, že Santorini je ideálne miesto pre fotografov, romantikov ,a zaľúbených. Niet divu, že to bola láska na prvý pohľad..


Na Santorini sa s Katkou vždy radi vraciame. Prežili sme tam našu prvú spoločnú dovolenku (ako čerstvo zasnúbení), na ktorú nikdy nezabudneme. Santorini je to najúžasnejšie miesto, kde môžete stráviť chvíle s niekým, koho milujete. T.

Santorini navždy zostane v našich srdciach ako honeymoon ostrov. Tento kúsok zeme v Egejskom mori, s množstvom prekrásnych zákutí v nás rezonuje dodnes..

Pred svadbou sme z mnohých strán počúvali, že sa naša sloboda za chvíľu skončí. Prišli sme však na to, že sloboda nám ostala, len si ju užívame spoločne.
 Na Zuzke si najviac cením jej cit a pochopenie voči mne ako partnerovi, schopnosť riešiť prekážky a v neposlednom rade aj to, že mi je oddanou manželkou.
 Iminko je veľmi pokorný muž, ktorý sám seba neberie príliš vážne a život s ním je jedno veľké dobrodružstvo.Náš vzťah sa od začiatku zakladá na úprimnosti, čo každý deň prehlbuje vzájomnú dôveru, a zároveň je tým správnym základom pre rodinnú harmóniu. Toto sú hodnoty, ktoré by sme chceli odovzdať aj našim deťom. Našou túžbou je pokračovať na našej spoločnej ceste s čistým štítom a s rovnakou vášňou ako na začiatku. Help us God. :)