Page 1

dovgaпанчоха

12 випуск

святковий випуск

Газета для ініціативних, веселих і вдумливих! Газета для тих, кому є, що розповісти! Газета для тих, хто шукає друзів і цікаві справи! Газета для тих, хто працює з молоддю! Газета для тебе!

Газета для ініціативних, веселих і вдумливих! Газета для тих, кому є, що розповісти! Газета для тих, хто шукає друзів і цікаві справи! Газета для тих, хто працює з молоддю! Газета для тебе!

Газета для ініціативних, веселих і вдумливих! Газета для тих, кому є, що розповісти! Газета для тих, хто шукає друзів і цікаві справи! Газета для

Газета для ініціативних, веселих і вдумливих! Газета для тих, кому є, що розповісти! Газета для тих, хто шукає друзів і цікаві справи! Газета для


Доброго літа усім!

12 випуск

Не марнуйте часу цими спекотними днями, а читайте «Довгупанчоху». Цей випуск ми створювали, без перебільшення, на теренах Європи: готували матеріали в Україні й Німеччині, верстали у Швеції, а цю передмову писали пливучи на нічному паромі до Польщі. Тактак, частина редакції була у відрядженні, і саме завдяки цьому ви зможете насолодитися оригінальним авторським оглядом цікавинок Берліну, наприклад. А ще – увага! – цей випуск ну дуже святковий! Ми присвячуємо його трьом непересічним людям, думки про яких переповнюють наші серця теплом. А от яким саме і на честь чого така честь – читайте далі! Знайдуть у 12-му номері щось для себе і любителі надсучасних гаджетів, і прихильники вільного стилю життя, і давні друзі й партнери, які підтримують усі наші громадські починання. Словом, приємного вам читання, друзі! Ваша «Довгапанчоха»

читайте нас on-line

dovgapanchoha.com.ua Над номером працювали

dovgaпанчоха Головний редактор: НАТАЛІЯ Дмитренко Редакційна колегія: НАТАЛІЯ Дмитренко ОЛЕНА Ульяніч ТЕТЯНА Дмитренко ОЛЕНА Крамарева Верстка та дизайн: ОЛЕКСІЙ Гаєвий

Фото: @marjut

Журналісти: Марія Бєлінська, 10 клас СОФІЯ Бут, 8 клас Олександра Говорова, Ярослава Сириця, 7 клас Марія Петренко, 6 клас Софія Куцина, 6 клас ОЛЕНА Ульяніч ОЛЕКСІЙ Гаєвий Тетяна Шинкаренко

Редакція газети висловлює вдячність родині Астрід Ліндгрен за дозвіл використання ілюстрацій Інгрід Ван Німен. За достовірність фактів, цитат, власних імен, посилання на джерела відповідають автори публікацій. Редакція зберігає за собою право рецензування, редагування та скорочення статей без згоди автора, може публікувати статті в порядку обговорення, не поділяючи поглядів автора. Рукописи та фотознімки не повертаються та не рецензуються. Довгапанчоха № 12 Тираж: 1000 екземплярів Обласна молодіжна газета Засновник: Педагогічний центр “Академія“ Реєстраційне свідоцтво: серія ПЛ №879-1363Р Дата реєстрації: 04.03.2009 Р/р ГО 26001710000151 Харківській обласній філії АКБ УСБ, МФО 351016, код ГДПРОУ 21069326 Адреса редакції: 36000, м.Полтава, вул.Жовтнева, 46 E-mail: dovgapanchoha@ukr.net, dovgapanchoha.com.ua@gmail.com Телефон/факс: +38 (0532) 611 537


лікНЕП 7,4% робочої сили США складають фрілансери

*Фрилансер

*Фрилансер - віддалений співробітник, основною характеристикою роботи якого є ненормований робочий день та відсутність необхідності постійного перебування в офісі. Першими «вільними працівниками» були консультанти, перекладачі, журналісти, редактори, фотографи та художники. Фрилансер, як правило, не має постійного і формального роботодавця. Він може одночасно виконувати замовлення кількох клієнтів, або ж працювати «на себе». Появі фрилансерства, як виду зайнятості сприяло безліч факторів. Найбільш значущим із них став Інтернет, який дав якісно нові можливості зв'язку. У результаті його швидкого розвитку виникли нові «технологічні» фахівці: вебдизайнери, програмісти.

Фахівці, які перейшли на подібний тип зайнятості, відмічають такі його переваги -можливість самостійно планувати свій робочий день; -необмеженість у кількості замовлень та роботодавців; -можливість підвищувати рівень доходів залежно від кількості замовлень та обсягу виконуваних робіт; -відсутність необхідності щодня бути присутніми в офісі. Сьогодні серед фриланс-фахівців зустрічаються представники найрізноманітніших професій. Найбільш поширеними серед них є актори, юристи, психологи, бізнес-консультанти, торгові агенти, ріелтори, фотографи, журналісти та дизайнери.

Крім того, фриланс дає можливість поєднувати традиційний восьмигодинний робочий день із домашніми справами, даючи можливості для збільшення, таким чином, своїх прибутків. Ринок фриланс-послуг сьогодні уже розвинено у Європі та Північній Америці, і стрімко розвивається у Росії та країнах СНД. Він залучає все більше нових учасників як із боку виконавців, які пропонують свої послуги, так і з боку приватних осіб і організацій, готових до співпраці на віддаленій основі. Отже і у нашій країні ви завжди зможете звернутися по допомогу до фрилансерів або ж приєднатися до їх когорти.

Редактор видавничих проектів у Видавництві "Темпора" Олександр Стукало на власному досвіді відчув переваги й недоліки такого виду зайнятості. Працюючи фриласером, він переклав шість книг, серед яких "Ефект Фейсбуку" Девіда Кіркпатріка, "Назви пустку матір'ю" Лаєма Карсона, "Як вони вкрали у нас гру" Дейвіда Єллопа.

"Я працював з 8.30 до 15.00 з короткою перервою на обід чи похід до магазину за продуктами. Денна норма - 15 перекладених сторінок на день. Норму визначав собі самостійно, виходячи з власних можливостей. Безумовні переваги фрилансерства: ти сидиш удома й не мусиш на 9.00 бути на роботі. Якщо ти пунктуальний, то в тебе дійсно вільний графік: сьогодні зробив більше - завтра можеш зробити менше. Можеш будь-коли кудись поїхати. Недоліки - ти завжди удома сам, бо інші вчаться або працюють в офісі. Часом це набридає".

XII ВИПУСК

Текст: Софія Бут за матеріалами Інтернету

Слово «фрилансер», як ви уже здогадуєтеся, походить з англійської мови. Freelancer — вільний заробітчанин, вільний списоносець, найманець; у переносному значенні — вільний художник.

3


діалог

сергій супрунець

7

питань

до випускників

У ці останні дні нашого шкільного року ми взяли інтерв’ю в одного з цьогорічних випускників нашої школи, одного з найкращих організаторів шкільних проектів, непересічного капітана, найкращого нашого футболіста – Сергія Супрунця: - Як ти вважаєш, чого найважливішого тебе навчила школа? - На мою думку, це організаторські уміння. Завдяки практикуму організаторських умінь я навчився бути лідером, капітаном, президентом школи. Навчився бути відповідальним не лише за себе, а й за інших. У дорослому житті ці уміння, мені здається, дуже важливі – треба уміти взаємодіяти з людьми, уміти гуртувати їх у хороших справах. - А які події твого шкільного життя найбільше тобі згадуватимуться? - Напевно, це наші поїздки в Херсонес на початку навчального року. Там я завжди почувався дуже затишно. Можливо, тому що ця виїзна школа ніби продовжувала усім нам літо. А ще це був час, коли ми могли здружитися. Дуже запам’яталися походи в гори. Особливо останній… - Яке життєве кредо ти зараз візьмеш для початку свого дорослого життя? - Мабуть, максимально залишатися самим собою. Не підлаштовуватися ні під кого. Тут найвлучніше сказати рядком пісні: «Не стоит прогибаться под изменчивый мир, пусть лучше он прогнется под нас!» - Які в тебе є захоплення, крім футболу? - Я дуже люблю тварин. Усіх, без виключення. Дуже люблю їх доглядати, вирощувати. - Яким ти уявляєш себе через 10 років?

4

DOVGAПАНЧОХА • 2013


Як відомо, вустами дитини говорить істина. Наші молодші учні визначили головні побажання для дорослого життя, які і пропонують випускникам взяти у дорогу. Навчитися… …бути цілеспрямованими людьми, які йдуть уперед не зважаючи ні на що; …сприймати усі невдачі мужньо, робити з них висновки і радіти новому досвіду; …іти до мети і здійснювати свої мрії; Зрозуміти… …яку дорогу в житті ви хочете обрати, щоб потім не жалкувати про свій вибір; …що життя складне і несправедливе, але у світі завжди є хороші люди; …зрозуміти інших людей, їхні цінності, думки, поведінку; Не забути… …старих добрих друзів, з якими ви дружили протягом 11 років; …своє коріння; …вчителів, які навчали вас у школі; Знайти… …хороших вірних друзів; …нових надійних партнерів і людей, які допоможіть пізнавати світ; …мету, до якої ви будете крокувати.

Текст: Олександра Говорова, Ярослава Сириця

- Поки що уявляти рано, ще не знаю, як все складеться. І загадувати поки що не хочу. Кажуть, не можна загадувати на дорогу. - А яку професію ти хочеш обрати? - Я хочу бути юристом. - Що приваблює тебе у цій професії? - Можливість допомагати іншим людям. - У якому ВНЗ ти хочеш продовжувати здобувати освіту? - У київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка, якщо все буде, як планую. Ось такий він зараз, наш Сергій. Ми бажаємо тобі, щоб усі твої плани здійснилися, а дорога твоя обов’язково була щасливою. А уміння, які дала тобі школа, завжди хай будуть твоєю опорою. Як і наша шкільна дружба, Сергію. Ми завжди чекатимемо на тебе в гості. Щасливої тобі дороги в дорослому житті! Ми вболіваємо за тебе!

* 3 червня 2013 року, паром ЗассніцТреллеборг, ваші друзі-мандрівники з думкою про вас

5

XII ВИПУСК


діалог

7

питань

до випускників

наталія хишко Наташа Хишко – талісман і сонце ПНВК «Паросток». Прийшовши до нас у другому класі, Наташа ні на мить не втрачала здібності причаровувати оточуючих своєю усмішкою і добрим поглядом. Протягом усіх шкільних років головною Наташиною пристрастю були танці. Ті, хто розуміються на цьому мистецтві, знають, якої сили духу і витривалості вимагають щоденні тренування, постійне удосконалення себе. Приділяючи своєму захопленню багато життєвого часу, Наташа брала участь у різноманітних українських та закордонних виступах як з танцювальним колективом «Міленіум», так і з театром танцю нашого шкільного гурту. Еволюція її ролей у виставі «Щоденник Анни Франк» говорить сама за себе: від маленької ролі «Дівчинки з бананом» у кордебалеті до найскладнішої партії Світлої Долі. Спокійна, врівноважена, послідовна, у 10 класі Наташа очолила шкільний гурт, ставши Президентом Школи. На її долю перепало чимало представницької роботи: вона презентувала школу на Всеукраїнських конференціях асоційованих шкіл ЮНЕСКО, регіональних форумах Євроклубів, міських та обласних конкурсах художньої самодіяльності. Наташу дуже любить малеча, адже вона вміє бути доброю і терплячою, і, водночас, вимогливою і справедливою. Саме такою її запам’ятає шкільний гурт «Паростка» напередодні її вступу у зовсім доросле життя. Цього року у нас у школi випускається дві чудові людини: Наташа і Сергiй. Наташа дуже цiкава людина. У майбутньому вона хоче здобути професiю, пов`язану зі складною наукою хiмiєю. Ще із дитячого садочку Наташа захоплюється танцями. Ми не раз мали нагоду спостерігати, як охайно вона оформлює свої зошити та робочі конспекти. А у 2011-2012 навчальному році Наташа була Президентом школи, і під її керівництвом наш гурт зробив чимало цікавих справ. Напередодні її випуску ми спробували взяти у неї інтерв`ю.

6

- Чи можеш ти пригадати свій улюблений екіпаж дитинства? - Так, це був екіпаж «Світанок» під керівництвом Люди Ієвлєвої.* - У яку країну, де ти вже була ти хотіла б повернутися? - Мабуть, у Нідерланди. - Чи подобається тобі твій однокласник? - Так, за його почуття гумору. - У якому місті ти будеш жити після навчання? - Я ще не думала про це! - Якби існувала машина часу у який клас ти б хотіла повернутися? - У 8 або 9 клас. - Який подарунок ти б хотіла отримати на випускний? - Щоб наше фото з Сергієм висіло не збоку кімнати і, не біля підлоги!

DOVGAПАНЧОХА • 2013

*Шкільний гурт ПНВК «Паросток» на невеликі різновікові групи, які називаються «екіпажі». Кожен екіпаж очолює капітан – учень старших класів.


Кожне завершення – це початок чогось нового Любі випускники! Сьогодні підійшов до кінця період, який був сповнений дивовижних відкриттів, справжньої дружби, перших неймовірних пригод. Це той час, коли для вас відкрито всі горизонти, але, на превеликий жаль,час плине швидко. Щойно ми встигаємо зрозуміти та звикнути до чогось, аж ось на порозі нові знайомства, події та несподіванки. Хочеться, щоб ви пам’ятали про цінність кожної миті, яка прекрасна у своїй неповторності. Бажаю вам насолоджуватися життям, бо воно коротке. Завжди пам’ятайте: усе, що трапляється з вами – на краще. Мудрі люди говорять про те, що варто вчитися на чужих помилках. Тож я бажаю вам обдумувати свої вчинки, ніколи не приймати швидких рішень. Будьте впевнені у своїх силах, йдіть уперед. Не розчаровуйтеся у житті, нехай воно подарує вам, любі випускники, багато радості та пригод. Нехай це дивне почуття легкості від величі усього того, що вам вдалося зробити за своє шкільне життя, наповнює і надихає вас, як воно наповнює і надихає нас, ваших друзів. Хочеться побажати вам ніколи не втрачати таке натхнення, нехай воно супроводжує вас кожну хвилину!

Текст: Марія Петренко, Софія Куцина

- Зі скількох років ти почала займатися танцями? - Здається, ще з садочку, але в мене таке відчуття, що з народження! Ви побачили, що Наташа дуже талановита людина, тому ми хочемо тобі Наташа побажати,щоб ти завжди залишалася такою ж веселою і оптимістичною, якою ти є зараз!!!

Текст: Марія Бєлінська

7

XII ВИПУСК


До ювілею прекрасного вчителя, автора виховної системи школи «Паросток» Тетяни Григорівни Дмитренко

Плекати добро із принад суєти.

Слово про Вчителя Коли працює педагогічний ансамбль і кожен грає свою партію, нелегко побачити диригента, а ще важче – композитора. Але вони є. І без них не було б тієї мелодії, яка світло і невимушено формує особистість. Таким диригентом і композитором у складному педагогічному ансамблі школи «Паросток» найчастіше виступає Тетяна Григорівна Дмитренко. Теплий талант цієї людини відчувають всі, хто до нього доторкнувся. Талант створювати розумне, радісне і впорядковане дитяче життя. Талант його сутнісно сприймати і любити – з усіма принадами і тривогами. Талант зрощувати людей, які мають сили для створення життя. Наша школа, як дерево, що виросло на турботі, праці та любові. І ви, Тетяно Григорівно, є його садівником. Завдяки вашій роботі ми розвиваємося, здобуваємо неоціненний досвід. Цей живильний сік збагачує нас, відкриваючи нові горизонти. Як щороку навесні оживає природа, так із початком навчального року школа починає жити у ритмі Вашої душі. І хай так буде ще багато років! Марія Бєлінська, 10 клас

8

Як педагог вибудовує для дітей нову дійсність, описати нелегко. Бо те, що професійною мовою називається педагогічною формою чи технологією, народжується із тонкого відчуття сьогодення дитини та щирої віри у її велике майбутнє. І дитина тягнеться до цієї світлої і мудрої віри, відчуваючи її за уроками і шкільними справами. Я дуже Вам вдячна за все, що Ви для мене зробили, дякую, що Ви мені довіряєте, підтримуєте, допомагаєте, вірите у мене, у мої сили. З великою повагою, учениця 7 класу Ярослава Сириця Тетяна Григорівна – один найтерплячіших і найдобріших вчителів у нашій школі. Вона дуже любить нас, своїх учнів, завжди радіє успіхам кожного з нас і гурту в цілому, робить все можливе, щоб розкрити таланти кожного з нас… Але найголовніше – Тетяна Григорівна вчить нас бути людьми, виховувати свою силу волі та позитивні риси характеру, вчить нас любити людей. Олександра Говорова, 7 клас

DOVGAПАНЧОХА • 2013

І лише прощаючись із цим етапом свого життя, може його узагальнити у відчутті ШКОЛИ. Наша школа – це великий світ зоряного дитинства, де кожен стає особистістю. Люда Івлєва Моя школа – це шанс у моєму житті, місце, де я зріс розумом і душею. В`ячеслав Бровко Наша школа – це диво, яке залишається з нами на все життя. Катерина Петренко Наша школа навчає поважати і любити, допомагати і підтримувати, впевнено й успішно крокувати по життю, долаючи всі негаразди, вірити у свої можливості. Бути людиною. Ірина Райляну …Ці слова про багатьох, бо багато людей входять до складу цього оркестру дитинства, але всі вони адресовані насамперед автору мелодії… Витоки таланту людяності Тетяни Григорівни – в її родині, і в школі її дитинства. Багато людей, що нині живуть на землі завдячують цим сильним і дбайливим рукам її батька – Григорія Федоровича Артюха, хірурга від Бога, створювача і головного лікаря обласного онкологічного диспансеру. Тож, мабуть, від нього успадкована відданість своїй справі і людям, здатність до професійного і життєвого ризику. Чого варта сама ідея авторської приватної школи! А здійснення у нинішніх, аж ніяк не сприятливих для цього умовах?! Мама, Галина Василівна, подарувала підкреслену ретельність і відповідальність у ставленні до будь-якої справи. А втіленням всього українського: совісті, здатності доходити до сутності, працелюбності, - стала бабуся. Розбудила мрію про вчительську працю школа, третя полтавська, директором якої тоді був фронтовик і талановитий педагог Іван Іванович Дяченко, пізніше – почесний директор школи «Паросток». Саме тут пройшло шкільне дитинство – щасливе, насичене, захищене і змістовне. Школа стала втіленням рукотворної мудрості життя. Тож не дивно, що врешті-решт робота в університеті на кафедрі педагогічної майстерності була залишена задля роботи у самій гущавині професії, у своїй школі.


Природа педагогічної творчості є такою, що педагог переливає у форми дитячого життя своє ставлення до світу, свою філософію життя, свої життєві цінності. Любов Тетяни Григорівни до рідної землі, небагатослівна і сутнісна, дієва і відповідальна, народжена серед удайських чистих плес та стриманих гадяцьких соснових лісів, звідки родом батьки, стала основою і стрижнем шкільного життя. І це виражається не тільки в унікальному курсі практичного українознавства: колядки, щедрівки і веснянки, мандри за зеленим клечанням і веселі андріївські вечорниці, українські страви, приготування яких є спершу подією, а потім реальним умінням для кожного… Але й надзвичайно гострій орієнтації на найактуальніше в професійному і життєвому сьогоденні. Саме вони сформували європейське обличчя школи, яке навіть численними її європейськими партнерами сприймається як надсучасне і змушує їх до руху вперед. І численні соціальні проекти школи, що допомагають дітям покращувати світ і себе, одночасно виражають і традиційні українські цінності добротворчості, і Школа відома далеко за межами нашої країни, щороку вона приймає по кілька закордонних делегацій, і діє в багатьох міжнародних проектах, у неї європейський дизайн і європейська організація педагогічного процесу, що стане реальністю для масової української школи через не одне десятиліття. Все це є відображенням здатності майстра випереджати час. Це людина, яка завжди має безліч ідей. Думки Тетяни Григорівни є унікальними, цікавими, а головне – сучасними й актуальними. Так у школі з’являлися спортивний куточок, шведська мода на мінімалізм, численні волонтерські акції, міжнародні проекти, святкування Масниці, Зеленої неділі та інші справи, без яких уже не уявити навчальні дні. Завдяки неформальному ставленню до роботи: життя школи – її життя, учнівські успіхи – її успіхи. Безліч шкільних поколінь вивчало з Тетяною Григорівною «Тараса Бульбу», «Різдвяну пісню в прозі», «Захара Беркута», «Климка»… Запам’ятаються назавжди обговорення творів. Завдяки цьому вчителю я зрозуміла суть поняття «уважний читач», адже саме Тетяна Григорівна навчила звертати увагу на літературні деталі та розуміти думки автора… Наталія Хишко, 12 клас Майстер своєї справи, вчитель від Бога, відкрита до світу людина, Тетяна Григорівна вміє об`єднувати навколо себе людей – маленьких і дорослих, пробуджуючи краще в них, вміє любити світ. І світ відповідає їй щирою взаємністю: зростають діти і квіти, здійснюються професійні мрії, і відкриваються нові горизонти. Щодня ми зустрічаємо безліч різних людей: хтось іде поряд, хтось проходить повз нас, про когось ми забуваємо одразу, а хтось залишається назавжди в нашому серці. Саме такою для мене є Ви, Тетяно Григорівно. Ви – та людина, яка увінчала щирим добром мою душу. Наше з Вами знайомство відбулося давно, коли я тільки почала ходити до нашої школи. Я пам’ятаю багато щасливих митей, про які можна говорити і говорити, починаючи від поїздки в Євпаторію і того шаленого штормового запливу на катері до Севастополя. І закінчуючи тими щасливими ранками в Остапьє, біля хатинки, з кавою, динею та медом… Мені і зараз здається, що літні ранки мають саме так розпочинатися, бо тільки тоді виростають крила і душа насичується блаженним станом

радості і щастя. Ви скажете, що це дрібниці, але коли Ви їх створюєте, то хочеться віддячити тим же добром, хочеться зробити щось приємне. Ви для мене є втіленням справжньої людини, яка вміє любити, оберігати, цінувати, творити, жити так, щоб не було соромно, жити так, щоб світ поряд ставав кращим. Часто згадуються ваші мудрі вислови, вони допомагають мені у різні моменти життя. Ваш заряд енергії, посмішка, щирість та людяність – це ті важливі якості, про які можна згадувати та радіти. Я Вас дуже поважаю і щиро вдячна, що Ви є в моєму житті. Ірина Литовка, випускниця, нині вчитель

Завдяки вам, Тетяно Григорівно, я змогла перемогти свій страх перед усним словом і вже можу вільніше говорити, впевненіше висловлюватися публічно. Я залюбки вчу і можу презентувати різноманітні розповіді. Але ще я Вам вдячна за те, що Ви навчили мене розуміти зміст літературних творів. Зараз, читаючи книги, я навчилася пропускати їх через свою душу. Я розумію і відчуваю усе, про що пише автор. Тепер я бачу, що художні твори вчать бути кращим, підказують, як можна і як не треба діяти в різних життєвих ситуаціях, вони можуть бути хорошими друзями. Бут Софія, 8 клас Тетяна Григорівна веде уроки української літератури, але також вона виховує силу волі у всього нашого 5-го класу. Виховувати силу волі дуже непросто (особливо у нас!), але дуже потрібно. Тетяно Григорівно, за цей рік, який Ви у мене ведете уроки української літератури, я Вам дуже вдячна! Ваші уроки для мене стали святами, які випадають не на кожен день! Влада Горбань, 5 клас Тетяна Григорівна – це особливий вчитель, який щиро піклується всіх своїх учнів, радіє всім нашим перемогам і підтримує при поразках. Для неї важливо, щоб із кожного з нас виросла сильна, щира, щедра, тямуща людина. Тетяна Григорівна піклується про те, щоб ми у школі почували себе, як вдома, затишно і комфортно. Вона не формально ставиться до своєї професії, і кожен із нас може підтвердити, що це – її школа. Даниїл Сергієнко, 8 клас Тетяні Григорівні належить пісня, адресована всім, хто поєднав свою долю з нелегкою вчительською працею. Але за законами поезії ця пісня виражає насамперед її ставлення до світу, вчительської праці – світле, благородне, щире.

XII ВИПУСК

9


bon voyage Берлін є найбільшим за кількістю мешканців й площею містом Німеччини, і другим найнаселенішим містом ЄС після Лондона.

на

БЕРЛІН без танків!

наш кореспондент підкорює столицю Німеччини

Фото: Олексій Гаєвий

Уже давно відгриміли салюти великої Перемоги і пройшли святкові паради, але Німеччина продовжує гостинно приймати туристів з усього світу. Сьогодні у нашій незмінній рубриці "Bon Voyage" я розповім про мандрівку до міста ведмедів - Берліну.

10

Його назва походить від ведмедів, що колись дуже давно населяли цю територію. Ведмедів, звісно, уже немає, а от назва залишилася. Берлін - найбільше місто країни. Це й не дивно, адже тут мешкає кілька мільйонів осіб. Після завершення Другої Світової війни гордість Німеччини перетворилася на купу уламків. Для того, щоб повернути місту колишню велич, сюди запросили архітекторів з усього світу для практики. В результаті Берлін перетворився на вінегрет різних стилів і напрямів: від бароко до абсурдного модернізму. Ось так, правдами і неправдами, невелике містечко стало одним із найпотужніших центрів економіки та промисловості у світі. Перш ніж їхати назустріч пригодам, будь-який свідомий мандрівник поцікавиться різними

DOVGAПАНЧОХА • 2013

хитрощами подорожі у ту чи іншу країну. Але путівники часто замовчують деякі важливі деталі. Зокрема одним із найважливіших питань є транспортне. Спершу детально розрахуйте місця, куди ви бажаєте поїхати та випишіть адреси. Потім варто пошукати, на яких номерах автобусів, трамваїв чи метро туди можна дістатися. Берлін має дуже складну транспортну систему, бо пропонує нам безліч засобів пересування. Там є рикші, велосипеди на прокат, метро, трамваї та автобуси. Залежно від власних смаків, ви можете обрати будь-що. Не раджу кататися на місцевому таксі, адже кожен кілометр коштуватиме вам 1,50 євро. Воно й не дивно, бо німці підтримують вітчизняну марку, користуючись мереседесами. Автомобілі усіх служб мають бежевий колір, тож ви легко відрізните таксі від звичайного транспорту. Уявимо, що ви - на місці. Одразу виникає питання: де краще жити? Я можу порекомендувати хостели. За одну ніч можна заплатити приблизно 10-13 євро, цілком зручно розташувавшись. Такий тип ночівлі

буде дуже зручний для багатоденної подорожі. Якщо ж ви більше цінуєте комфорт, то краще надати перевагу готелям у центрі міста. Дорогою рекомендую придивитися до світлофорів для пішоходів. Там зображені зовсім нетрадиційні позначки - зелений та червоний чоловічки. Їхні чисельні копії продаються у місцевих сувенірних крамницях. Вони є безумовною родзинкою німецької столиці. Обов'язково варто також посмакувати свіжий еспресо

Фото: Олексій Гаєвий


У Берліні нараховується понад 2 500 скверів, парків та місць відпочинку. Їхня загальна площа становить близько 5 500 гектарів. Парки, ліси, річки, озера і канали займають близько 30 % міської площі. На заході і південному сході міста розташовані лісові масиви.

Звичайно, відгуки на музеї в інтернеті почитати завжди корисно, але не варто забувати про те,

що такі думки дуже суб'єктивні та можуть не співпадати з вашими. Та є кілька місць, які варто відвідати за будь-яку ціну. Шанувальники історї природи та еволюції можуть відкрити для себе дещо нове у Берлінському музеї природи. Зануртесь у юрський період, населений жахливими ящурами - динозаврами. Познайомтеся з історією Всесвіту, прадавніми тваринами. Дізнайтеся, звідки взяти ДНК людини та як правильно вести розкопки. Природознавці отримають велетенське задоволення, пізнаючи світ в Берлінському музеї природи. Я вже говорила, що архітектори-модерністи доклали чимало зусиль для надання місту чудернацького вигляду. Ви хочете дізнатися більше про нетипові мистецькі напрями? Тоді вам потрібно прогулятися до картинної галереї Сальвадора Далі. Великий сюрреаліст створив безліч геніальних картин маслом, графікою. Але Далі вабив не лише живопис. Він працював із скульптурами, робив колажі з фотографій. У його творчому доробку є навіть олімпійські медалі. Спершу незрозумілі лінії, плями та образи видадуться вам дивними, але варто придивитися і можна відкрити для себе власну суть цих картин. Ваші можливості безмежні, бо лабіринти німецької твердині готують багато приємних сюрпризів. Можна дуже довго говорити про Берлін та його історію, пам'ятки, але не можна сказати всього того, що знають ці давні стіни. Тож я бажаю вам отримати неабияке задоволення, мандруючи містом. Відкрийте Берлін з нового боку!

Фото: Олексій Гаєвий

Фото: Олексій Гаєвий

11

Подорожуй з нами! Читай інформацію тут: Фото: Олексій Гаєвий Фото: Марія Бєлінська

vk.com/centeracademia

Текст: Марія Бєлінська

у будь-якій кав'ярні на вулиці. Вранці літні люди приходять туди почитати газету, розраховуючи на дружню розмову. Повз вас на порожніх тротуарах бігтимуть спортсмени та щодуху мчатимуть велосипедисти на роботу. Саме так прокидається місто-мільйонник. Воно подібне до живого організму, що має свій ритм існування, звичаї та дивацтва. Найголовніше полягає у тому, щоб зрозуміти інших людей, впустити цей ритм у власне серце. Берлін - місто майбутнього. Це доводить не лише першість Німеччини у світових рейтингах, а й велика кількість технологічних вдосконалень життя. На пішоходних переходах діють звукові сигнали для сліпих, скрізь є ліфти для людей з обмеженими можливостями. Придбання квитків на метро та парковку здійснюється через автомати. І це лише маленька частинка того, чим вас може здивувати ця європейська столиця.

XII ВИПУСК


funART Добронравов Федір Добронравов Федір Вікторович Хто школу не гулял, тот детства не видал! Дата народження:

11 вересня 1961

Місце народження:

Таганрог

Сімейний стан:

Одружений

Мова:

Російська

Вільний час:

Співаю, люблю різати по дереву

Діти:

Двоє синів: Віктор та Іван

Заняття:

Творчість

Напрям:

Актор у театрі

Онуки:

Варвара - дочка Віктора

Лента новостей Федір Добронравов Увы, я не поступил на факультет клоунады в Московском цирковом училище, хотя с детства мечтал стать клоуном. Оказалось, юношей, не отслуживших в армии, не принимают. Предложили отслужить и вернуться к ним через два года. Так я и сделал. Отслужил в воздушно-десантных войсках, но вот в цирковое обратно вернуться не пришлось… Федір Добронравов, 1988 Окончил Воронежский государственный інститут искусств и вместе с однокурсниками создал театр с необычным названим «Рубль». (Билеты на наши спектакли столько стоили…) Федір Добронравов Чтобы прокормить семью, подрабатываю дворником в детском саду…

С колегами

12

Текст: Олена Ульяніч

Сочи 2007

DOVGAПАНЧОХА • 2013

Федір Добронравов, 1990 Константин Райкин пригласил меня в Москву. Теперь я - актер театра «Сатирикон». Денег катастрофически не хватало, но мне повезло — знакомые ребята устроили меня мыть полы в новом помещении Третьяковской галереи. Я вставал в 5 утра и с открытием метро ехал на Крымский Вал, драил несколько залов, а к 10 уже был в театре. Поселили меня в гостинице, недалеко от «Сатирикона», но там я проводил считанные часы — репетиции, спектакли занимали все время. Федір Добронравов Моя жена Ирина всегда для меня надежный тыл и поддержка. Если честно, все хорошие идеи мне подает супруга, ее женская интуиция и логика всегда были для меня загадкой. Но ей легче — она многое видит со стороны. Федір Добронравов Становлюсь постоянным участником телевизионных шоу «6 кадров», «Большая разница», «Сам себе режиссер» и «Слава богу, ты пришел».

С 1993 года много снимаюсь в кино.


іМолодець iPad з’явився в російського екс-президента Дмитра Мєдвєдєва навесні 2010 року, коли офіційного продажу в Росії ще не почалося

назад можна було мріяти. Два гігабайти ОЗУ і чотириядерний процесор – це, звичайно, добре, але коли не знаєш, як зробити свій планшет багатофункціональним, то для чого викидати гроші на вітер? Вже півроку я користуюся планшетником від яблуневого виробника і підібрав

для себе низку корисних програм, які справді полегшують як навчання так і роботу, дають можливість реалізувати свої ідеї та бажання. Отже, хочу вам представити 7 найкорисніших, на думку мою думку, програм для планшетника.

Pages Аналог традиційного Word від Microsoft. На App Store має вартість $9.99, але якщо ваш іГаджет має *джейлбрейк то ви можете завантажити Pages цілком безкоштовно. Це надзвичайно корисна програма, яка дає можливість створювати і редагувати текстові

файли у оффлайн режимі. Має широкий вибір шаблонів, великий ряд інструментів включно до можливості створення 3D діаграм та графіків. Усередині програми файли можна групувати у папки, одразу пересилати на e-mail чи переганяти в pdf-формат.

Pinnacle Studio Багатофункціональна програма для монтажу відео. Вартість на App Store $12,99. Прямим її конкурентом, звісно, є iMovie, але останній займає понад 400 мегабайтів «золотої» пам’яті планшетника, тоді як Pinnacle Studio займає лише 30 «метрів». Ця програма дає можливість одночасно накладати 3 звукові доріжки, і це без урахування звуку на відео!

Широкий як для планшета вибір титрів і переходів, розумно організована бібліотека аудіозаписів: ця програма дає можливості збереження відео в Full HD якості та прямого завантаження на YouTube. Програма працює побігайком і ті, хто знайомий із ПК версією Pinnacle Studio, не будуть мати з нею взагалі жодних проблем.

Нагадування та Календар Це програми, які встановлено за замовчуванням на вашому яблуці, але про них більшість забуває. Щоб встигати за активним плином життя, сучасній людині необхідно все планувати. Ці програми дають можливість похвилинно поба-

чити свій день, не забути про важливі дати, такі як дні народження друзів чи річницю весілля. Також, ці програми можна прикріпити до вашої пошти, щоб усе заплановане відображалося також і у ваших вхідних листах.

КиноПоиск Якщо ви не знаєте, які кінопрем’єри чекають на вас, то найкращий спосіб про них дізнатися - це саме КиноПоиск. Надзвичайно зручний інтерфейс, підсказки про сеанси у кінотеатрах поблизу вас,

русифіковані трейлери в HD якості, відгуки, останні новини у майстерні кіноіндустрії – ось далеко неповний перелік переваг цієї програми.

Яндекс.Карты Найновіші карти допоможуть прокласти маршрут майбутньої подорожі, схеми більше ніж 300 міст планети, допоможе подивитися місцевість із супутника, визначити напрямки

роботи громадського транспорту. У цієї програми є також функція визначення геопозиції, а за наявності 3G/4G ви зможете навіть підключити функцію навігатор.

iBooks Стандартна безкоштовна програма, яка дає можливість читати книги у форматах .ePub, .pdf, .ibooks. На мою думку, найзручнішим із них є ePub. Книги у цьому форматі можна вільно і безкоштовно завантажити з Інтернету. В iBooks також є можливість створювати закладинки, виділяти цитати та ділитися

ними із своїми друзями через Facebook чи інші соціальні мережі. Невідомі слова можна одним дотиком надіслати до пошуку та знайти їх тлумачення. Саме завдяки iBooks я почав активно читати книги. Крім того, студентам тепер не потрібно носити гори книг за собою, все це за вас тепер робить iBooks.

*джейлбрейк — операція, за допомогою якої можна відкрити повний доступ до файлової системи апарату.

XII ВИПУСК

13

Текст: Гаєвий Олексій

Планшети увірвалися в наше життя так швидко, як мода на спортивні костюми з трьома смугами у середині 90-х. Виробники розробляють нові моделі, використовують потужні процесори та феноменальні гігабайти оперативної пам’яті про які ще років п’ять-сім

7

друзів яблука


єднаймося Лідер (від англ. leader той, хто веде, перший, що йде попереду) — той, хто веде. Член групи, всі учасники якої визнають його керівництво, покладаються на нього у прийнятті серйозних рішень і вирішенні важливих проблем.

ОБМІН ДОСВІДОМ

ЛІДЕРИ ДОЗВІЛЛЯ ФЕСТИВАЛЬ

МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Текст: Тетяна Шинкаренко, учасник майстер-класу, учитель української мови та літератури Руденківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

14

DOVGAПАНЧОХА • 2013

18 квітня 2013 року в ТРЦ «Метрополітен» відбувся обласний фестиваль майстер-класів організаторів дитячої творчості «Лідери дозвілля», проведений у межах Року дитячої творчості. До Полтави з’їхались талановиті діти з усієї області. Новосанжарський район представляла делегація учнів та педагогів Руденківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, які проводили майстер-класи для школярів Полтави та області з паперопластики (лідер Андрущенко Н.М.), тістопластики (лідер Коробкіна Л.В.), та літературної творчості (лідер Шинкаренко Т.М.). Приємно були здивовані, коли завітали до Метрополітену». Починаючи з десятої години ранку в окремих залах вже були розміщені експозиції майстрів Полтавщини. Радісною посмішкою й привітними словами нас зустріла координатор фестивалю Олена Говорова, допомогла розміститись у павільйонах та вирішити усі організаційні питання. Потім ми виявили бажання ознайомитися з роботами майстрів, могли

навіть самі взяти участь у проведенні майстер-класів та навчитися створювати мистецькі твори власноруч. Під час цього дійства побачили й почули багато цікавого, чогось навчилися, у чомусь просто випробували свої сили, познайомили інших зі своєю майстерністю. Адже в селі не завжди є можливість презентувати свої уміння чи поділитися з іншими своїм досвідом, поспілкуватися чи завести нових друзів, тому від імені учнів і колег висловлюю слова найщирішої вдячності організаторам цього фестивалю: начальнику відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської ОДА Шкоденко Наталії Анатоліївні та Педагогічному центру «Академія», усім керівникам майстер-класів та координаторам фестивалю Олені Говоровій та Олені Крамаревій, працівникам відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської ОДА - за роботу з молоддю, за запрошення, за змістовне дозвілля, досвід, спілкування, подарунки й подяки, просто за теплі та щирі слова. Сподіваємось, що в майбутньому ви знову покличете нас до співпраці. Адміністрація, педагогічний та учнівський колективи Руденківської школи також щиро вдячні за спонсорську допомогу директору ТОВ «Елеватор «Чиста криниця» Харченку Миколі Олексійовичу.


Наш поетичний фестиваль «Стояла я, і слухала весну» - безстроковий! Канікули – найкращий час для красивих почуттів, тож ми даруємо вам щирий і щемний вірш однієї з наших головних журналісток – Марії Бєлінської. Моєму найкращому другу Засніженими вулицями йду, І рідного нема мені нікого. Все сподіваюсь, що когось знайду, Хто звільнить від прокляття цього.

Пишіть вірші і надсилайте їх нам на адресу 36000 м.Полтава, вул. Жовтнева, 46 Педагогічний центр «Академія» або на електронну пошту

Я – тінь, котра не зна спочинку. Блукаю тут широкими стежками. Нехай мене побачать на хвилинку, Попестять трохи теплими руками. Але поки що нікому торкнутись До мене, ніжним словом говорить. Буває, навіть важко ворухнутись!.. Ох, і не просто в світі цьому жить!

dovgapanchoha@ukr.net

Душа моя, знесилена від муки, Чекає, що ось-ось настане час, Коли ми разом візьмемось за руки, І щастя буде кожному із нас.

… молодіжні обміни

… освітні візити

Дешево мандрувати Європою, знаходити нових друзів і покращувати англійську можна з Педагогічним центром «АКАДЕМІЯ»

Міжнародні проекти – … тренінгові це… курси

Македонія, Англія, Грузія, Вірменія, Молдова, Норвегія, Німеччина, Швеція, Данія, Польща, Болгарія

… виїзні школи

слідкуйте за новинами: vk.com/centeracademia facebook.com/CenterACADEMIA

15


Пісня для вчителя Вірші Т.Дмитренко, муз. Т.Дмитренко, О.Ульяніч Dm Am Коли починаються в школі уроки, E Am Коли галасливо лунають дзвінки – A Dm Стоїш перед класом, душею високий, G C Дітей у політ відправляєш стрімкий. A7 Dm І ти в ці хвилини вже непересічний – G C В тобі і майбутнє, і мудрість віків… Dm E Am Ти вічний, Учителю, знаєш, ти вічний – Dm E О, скільки в тобі умістилось світів! Dm Дитинства світи – G C Це Андрійко, Тетянка і Павлик, Dm Дитинства світи – G C Щирі очі і крапельки сліз, Dm Перший шквал відкриттів, E Am перша дружба і перший чийсь равлик, Dm E Це хлопчаче «Гайда!» і, буває, розбитий чийсь ніс…

16

Робота оця потребує натхнення, Вона вириває із плину буття. Нескоро зроста тут посіяне зерня – Тому так важливо любити життя! Любити життя – професійна вимога, Плекати добро із принад суєти… І, хоч нелегка твоя, Вчитель, дорога – Натхненням хай будуть дитячі світи. Дитинства світи – Це Андрійко, Тетянка і Павлик, Дитинства світи – Щирі очі і крапельки сліз, Перший шквал відкриттів, перша дружба і перший чийсь равлик, Це хлопчаче «Гайда!» і, буває, розбитий чийсь ніс… DOVGAПАНЧОХА • 2013

DOVGAPANCHOHA 12  
DOVGAPANCHOHA 12  
Advertisement