Page 1

ВБИВ

ВИЛАМИ

стор.

6

Ініціативна група запрошує стати членами Громадської ради при УМВС України в області

ГРОШОВА РЕФОРМА ВІД ШАХРАЙКИ

Ж

ертвою шахрайки стала 85-річна житель­ка села Стіжок Шумсь­кого району. Старенька від­дала незнайомій жінці, яка розповіла їй про грошову реформу, стор. 16 тисяч гривень.

ТОРГОВКУ НАРКОТИКАМИ ВЗЯЛИ «НА ГАРЯЧОМУ»

С

5

півробітники відділу бо­ роть­би з незаконним обігом наркотиків обласної міліції викрили 33-річну тернополянку, яка займалася незаконним збутом наркотичних стор. засобів.

4

Сканворд Анекдоти Гороскоп

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

стор.

15

41782

2,50 ГРН.

8

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

№7 / 25 квітня 2014 року

У складі організованої злочинної зграї – тільки жінки Н

еймовірний резонанс – співробітники УБОЗу знешкодили «учасників злочинної групи з ознаками організованості, створеної на етнічній основі з міжреґіональними зв’яз­ка­ми». Всі її учасники – жінки. І звинувачують їх у сутенерстві. Такого стор. 3 у Тернополі ще не було.

Результати роботи та Закордонні паспорти – резонансні злочини шістнадцятирічним ержавна міграційна – тема брифінгу України розДслужба робила законопроект, яким пропонується внести важливі зміни до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України». Що чекати від новов­ стор. 10 ведень?

У

вівторок, 22 квітня, в обласному управлінні внутрішніх справ відбувся брифінг за участю начальника міліції Василя Облещука. Темою зустрічі з журналістами стали результати роботи правоохоронців краю та розкритстор. 2 тя резонансних злочинів.

Як вберегти власні домівки від злодіїв – поради фахівців

П

опереду травневі свята, за ними – літні відпустки. Пора гаряча не лише для тих, хто планує відпочити, а й ласих до чужого майна. Як захистити оселю від злостор. 9 діїв – радили правоохоронці.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

Результати роботи та останні резонансні злочини – тема брифінгу керівника обласної міліції Василя Облещука НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

У

вівторок, 22 квітня, в обласному управлінні внутрішніх справ відбувся брифінг за участю начальника міліції Василя Облещука. Темою зустрічі з журналістами стали результати роботи правоохоронців краю за останні три з половиною місяці та розкриття резонансних злочинів.

Як запевнив полковник міліції, криміногенна ситуація в області є спокійною, спостерігається скорочення динаміки росту злочинності. З початку року зареєстровано 2516 кримінальних правопорушень, які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з них 666 відносяться до категорії тяжких та особ­ ливо тяжких. Уже традиційно перша половина зустрічі була присвячена міліцейській статистиці – скільки і що зроблено кожною зі служб. – Вжиті заходи оперативно-про­ фі­лактичного характеру сприяли зменшенню кількості фактів нанесення тяжких тілесних ушкоджень, грабежів, вимагань, – констатував Ва­силь Облещук. – Поряд з цим більше, ніж за аналогічний період минулого року, скоєно навмисних

убивств, кра­діжок, у тому числі з квартир, незаконних заволодінь автотранспортом, шахрайств. У сфері протидії наркоманії та боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів викрито 167 кримінальних правопорушень, серед яких 116 фактів збуту наркотиків. Ліквідовано 13 наркопритонів. З не­ законного обігу вилучено 12,4 кг наркотичних засобів. Виявлено 55 кримінальних правопорушень у сфері протидії торгівлі людьми та суспільної моралі. Пріоритетом залишається протидія економічній злочинності. Тут викрито 64 факти привласнення майна, 166 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, 54 – у сфері господарської діяльності. Більше, ніж торік обліковано фактів вимагання та отримання не-

правомірної вигоди. Детальніше керівник управління міліції зупинився на протидії гральному бізнесу. – Уже відкрито вісім кримінальних проваджень за виявленими фактами зайняття гральним бізнесом. З підпільних гральних закладів вилучено 37 одиниць обладнання – 16 гральних автоматів, 21 персональ­ ний комп’ютер та готівкові кошти на загальну суму понад 2 тисячі гривень. У цьому напрямку ми й далі активно працюватимемо, адже Міністерство внутрішніх справ, як ви знаєте, взяло курс на викорінення цього протизаконного бізнесу. Зброя – ще одне актуальне питання сьогодення. Смертельних «іг­ рашок» у руках лідерів та членів різних формувань, зважаючи на ос­ танні події в державі, чимало. Тому правоохоронні органи впродовж бе­ резня-квітня проводять профілактичні місячники добровільної здачі зброї, аби дати можливість усім бажаючим безкарно позбутися цих не­ безпечних предметів. Зі слів Василя Облещука, з початку року виявлено 73 злочини, пов’язані з незаконним

Земельні афери обернулися мільйонними збитками

М

іського голову та деяких посадовців Почаївської міської ради правоохоронці підозрюють у службових зловживаннях та підробленнях. Крутилася чиновницька веремія навколо земельних питань. Та так спритно, що громада зазнала мільйонних збитків.

Як встановили співробітники обласного управління боротьби з економічною злочинністю, чиновники міськради, не вносячи питання виділення земельних ділянок на рішення сесії, вписували неправдиві відомості до протоколу і таким чином чотири з половиною гектари сільськогосподарських угідь перейшли у власність конкретних осіб. Дивно те, що люди, на котрих були оформлені земельні ділянки, й гадки не мали про це. Приміром, однією такою «щасливою» землевласницею стала 88-річна пенсіонерка –

жителька одного з сіл Кременецького району. Коли правоохоронці навідалися до бабусі, аби дізнатися, чи справді вона зверталася до міської ради з проханням про виділення півтора гектара угідь, старенька запевнила, що вже декілька років з села нікуди не виїжджала.

Сільськогосподарські угіддя – товар не дуже цінний. Тож зупинятися лише на незаконному відчуженні землі чиновники міської ради не стали. Перевіреним шляхом службових зловживань та підроб­ лень змінювали цільове призначен­ ня земельних ділянок. Словом, замість вирощування, приміром, картоплі, земля ставала придатною для ведення будівельних робіт. Загалом, як встановили правоохоронці, слуги народу нанесли інтересам громади збитків на суму два мільйони 622 тисячі гривень. Як повідомив під час брифінгу керівник обласної міліції Василь Облещук, задокументований факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочато кримінальне провадження за ознаками правопорушень, передбачених частиною другою статтті 364 та частиною другою статті 366 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

поводженням зі зброєю і боєприпасами у тому числі 55– з вогнепальною. До 30 квітня на території області триватиме місячник добровільної здачі зброї. Станом на 22 квітня жителі Тернопільщини доб­ ровільно здали до органів внут­ рішніх справ 43 одиниці зброї. Серед якої – 2 одиниці армійського взірця, 10 – мисливської нарізної, 27 – мисливської гладкоствольної, 2 оди­ниці холодної зброї та 2 – саморобної. Також наші краяни здали майже півтисячі боєприпасів. Розкриття останніх найрезонансніших кримінальних правопорушень – тема другої половини зустрічі. Йшлося і про затримання на території Козівського району озб­ роєного жителя Миколаєва, і про знешкодження організованого злочинного угруповання сутенерів, і про земельні афери у Почаєві (детальніше на сторінках «Досьє 102»). Завершилася зустріч жвавим діалогом. Керівник обласної міліції відповідав на запитання, що цікавили предс­тавників засобів масової інформації та їхніх читачів, глядачів, слухачів.

ВОЛОНТЕРАМ КОРПУСУ МИРУ ҐАРАНТУЮТЬ БЕЗПЕКУ

П

ро безпеку перебування волонтерів Корпусу Миру США на території нашого краю йшлося на робочій зустрічі, яка відбулася в УМВС України в Тернопільській області.

Участь у заході взяли координатор Служби Безпеки Корпусу Миру в Україні Сергій Пашинський, началь­ ник обласної міліції Василь Облещук, керівники галузевих служб УМВС. У рамках зустрічі сторони обговорили актуальні питання поперед­ ження правопорушень проти волон­ терів Корпусу Миру США в Ук­раїні на території області та координацію дій на випадок надзвичайних ситуацій. Начальник обласної міліції Василь Облещук запевнив, що криміногенна ситуація на Тернопільщині є контрольованою. Всі підрозділи міліції працюють у звичному режимі, і в разі необхідності здатні забезпечити безпеку волонтерам під час їхньої діяльності на території нашої області.

Подаючи милостиню на вулиці, пильнуйте гаманці

Н

апередодні Великодня на вулицях Тернополя, як це зазвичай відбувається, збільшилась кількість жебраків. У вічі одразу кидається, багато з них – не місцеві. До нас про­ хачі їдуть, бо знають добру вдачу тернополян. Та не поспішайте подавати милостиню кожному зустрічному, бо жебрацтво вже давно із соціального явища переросло у непоганий бізнес.

Найчастіше з простягнутою рукою з реґіону в реґіон кочують безхатьки, громадяни, для яких це є основним способом заробітку або ж ті, хто збирає кошти для підтримки кримінальних груп. Зі слів заступ­ ника начальника управління громадської безпеки – начальник відділу дільничних інс­пекторів міліції Олександра Розпутнього, останні на території нашої області помічені не були. – Ми виявляємо волоцюг та пові­ домляємо про них відповідні служби для здійснення соціального суп­ роводу, регулярно проводимо із ни­ ми профілактичні бесіди, – розповів підполковник міліції Олександр Роз­­ путній. – Забрати з ву­лиць їх немає куди – для цього пот­рібні спеціальні притулки. Та й зат­римувати за

жебрацтво не можемо, адже це не є порушенням закону, ін­ша справа, як­ що така людина скої­ла крадіжку, гра­ біж, або інше протиправне діяння. Але таких ви­пад­ків цьогоріч на території області не зареєстровано. Незважаючи на позитивну статистику, міліціонери все ж радять бути обачними, коли подаєте милостиню. У жодному разі не демонст­ руйте жебракові вміст свого гаманця чи портмоне. Краще відій­діть убік, вийміть кілька монет чи купюру, а вже потім подайте їх. Пильнуйте за своїми речами та кишенями, перебуваючи в людних місцях, на кшталт вокзалів, автобусних зупинок, ринків – там волоцюг найбільше, а також чимало тих, хто тільки й чекає зручної нагоди залізти до чужої кишені. Ірина БОЙКО


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

У складі організованої злочинної зграї – тільки жінки

3

НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

Н

еймовірний резонанс – співробітники УБОЗу знешкодили «учасників злочинної групи з ознаками організованості, створеної на етнічній основі з міжреґіональними зв’яз­ка­ ми». Всі її учасники – жінки. І звинувачують їх у сутенерстві. Такого у Тернополі ще не було. Перефразовуючи назву американської кінокомедії «У джазі тільки дівчата», про тих, хто стали членами кримінального угруповання, що діяло в Тернополі, з впевненістю можна сказати – панянки по-справж­ ньому джазові, бо влаштовували по­ лювання з наслідками збудження та хвилювання у «жертв». Організаторка, дві її спільниці та п’ятнадцять повій у підпорядкуванні у нашому місті влаштували цілу індустрію з надання сексуальних послуг. Були у бізнесменок і постійні клієнти, і домовленості з власниками готелів та саун про створення необхідних умов для «праці», активно велася реклам­ на кампанія, підбирався «персонал», навіть кредити бралися для розвит­ ку секс-бізнесу. Щоправда, робилося все в цілковитій конспірації: подо­ бово орендовані квартири, проінст­ руктовані повії, на випадок, якщо їх затримають правоохоронці, теле­ фон­ні розмови з умовною термінологією, перевірені клієнти. Як розповів оперативний працівник управління боротьби з організованою злочинністю Дмитро Різ­ ник, чи не кожна з тих, хто надавав сексуальні послуги, притягувалася до адміністративної відповідальнос­ ті за заняття проституцією. Та жодна з дівчат не обмовилася, що працює на сутенерів. Причина? Найперше – страх, бо, як з’ясувалося в процесі документування діяльності зграї, до балакучих і неслухняних застосовувалися «санкції» – від морального тиску і погроз розповісти про рід діяльності до фізичних покарань.

А серед повій – переважно вихідці з неблагонадійних родин, або ж інтернатів чи сиротинців. Приміром, одна з дівчат – кругла сирота, виховувалася в дитячому будинку. Знай­ ти своє місце в нормальному житті, як зізнається, пробувала, проте без сторонньої підтримки та допомоги молодій людині було важко, от й закрутив її вир древньої професії. Ще одну торговку власним тілом сутенерки виманили з ринку. Дів­чина важко працювала, аби заробити на хліб, та одного разу зустрілися їй «добродійки» і запропонували лег­кі гроші. Але не всі убогі та знедолені мог­ ли стати підопічними сутенерського тріо. Існував віковий ценз – перевагу надавали молодим – більше ці­ нувалися двадцятирічні, дівчата ма­ ли бути приємної зовнішності, з хорошими статурними даними, не об­ тяжені сімейними зобов’язаннями, а ще комунікабельними та послушними. Варто зазначити, що менеджерських тонкощів справи торгівлі тілом організаторка та дві її спільниці вчилися на власному досвіді. Усі три – повії з досвідом, тож, як втягнути у цю трясовину молодих і довірливих – знали добре. Спочатку – «метод пряника» – більші відсотки за виконану роботу, частіші пропозиції їхніх тіл клієнтам, організація дозвілля та відпочинку, забезпечен­ ня житлом, а далі – примус, покора, безвідмовне виконання всього, що наказують. Основним місцем дислокації «то­

вару» був залізничний вокзал. Зрозуміло – там завжди людно і клієнтів вистачало. Дівчата «трудилися» і в готелях, і в саунах, і на орендованих квартирах, і навіть виїжджали до перевірених клієнтів за місто. Але де б не надавалися послуги, гроші пливли до рук організаторки та її спільниць. Від них повії отримували відсотки за виконану роботу. Майже половину заробленого сутенерки залишали собі. Проте, розуміючи, якщо в справу не вкладати, то розвитку не буде, – турбувалися і про житло, і про рекламу, навіть про обс­ теження підлеглих у лікарів. Щоправда, останнє здійснювалося не часто. Над розширенням клієнтської бази працювали усі, адже чим більше замовлень, тим вищі доходи. Розуміючи цей принцип, повії також докладали чималих зусиль, аби заманити у свої тенета нових бажаючих любові за гроші і втримати постійних клієнтів. А сутенерші навіть «акційні пропозиції» для частих замовників робили – діяла система знижок на постійність і тривалість. Ще одна маркетингова «фішка» – клієнт мав право вибору, тобто, якщо поступало замовлення, на вик­ лик їхали одразу дві-три повії. Бу­ вало, «мамочки» самі задовольняли клієнтів, якщо на це була воля ос­ танніх.

За натуру брали по-різному, залежно від платоспроможності замов­ ника. Якщо з вигляду чоловік не справляв враження грошовитого, то в 250 гривень обходилися йому втіхи жриці кохання, із заможніших брали по півтисячі, проте були випадки, коли, вгледівши в портмоне клієнта пачку грошей, йому виставляли суму, еквівалентну восьми купюрам із зображенням Кобзаря. Кримінально-сексуальний бізнес працював на повну, допоки його кон­ спірацію не почали руйнувати оперативні заходи міліціонерів. Праців­ ники УБОЗу декілька місяців документували діяльність зграї, адже злочини проти моралі завжди важко розслідувати, тому потрібно було зібрати беззаперечну доказову базу, щоб притягнути до кримінальної відповідальності всіх учасників організованого злочинного угруповання. Результат – розпочато кримінальне провадження, вирішується питання про взяття під варту однієї зі спільниць, котра має непогашену судимість, в порядку статті 208 КПК затримані організаторка та ще одна учасниця ОЗГ. Під час особистого огляду та обшуків за місцем проживання зловмисниць вилучено кош­ ти, здобуті злочинним шляхом, засоби мобільного зв’язку, записники з базою клієнтів. До слова, усі троє підозрюваних

в минулому мали проблеми із законом. 40-річну організаторку – громадянку Молдови – притягували до кримінальної відповідальності за нанесення тяжких тілесних ушкод­ жень та грабіж. Одна з її спільниць – 30-річна жителька Хмельниччини – у березні цього року отримала умовне покарання за крадіжки. Ін­ ша – 39-річна уродженка Російської федерації, а нині – тернополянка – рекордсменка з кількості адмініст­ ративних протоколів, складених за заняття проституцією. Допоки зловмисницям інкримінують частину другу статті 303 Кри­ мінального кодексу України – сутенерство. Та слідство щойно розпочато. Велика ймовірність що до переліку кримінальних правопорушень додасть­ся ще декілька статей не тільки з розділу злочини проти моралі, а й проти власності, бо є підоз­ри, що клієнтам не лише надавали сексуальні послуги, а й обкрадали їх, також можливі звинувачення у легалізації доходів, одержаних злочинним шля­хом, бо гривнями, отри­ мани­ми від торгівлі тілом, учасниці зграї сплачували банківські кредити. Підопічні сутенерок будуть при­ тягнені лише до адміністративної відповідальності за заняття прос­ти­ туцією, якщо в слідства не виникне до них претензій кримінального ха­ рактеру.

До села Яструбово Козівського району миколаївець прибув ще з трьома раніше судимими товариша­ ми – уродженцем Київської області, громадянином Білорусі та жителем Теребовлянського району. В се­лі орендували житло. Хоча жодних пі­ дозр щодо гостей у місцевого населення не було, проте молоді люди викликали оперативну зацікавленість у правоохоронців. І недарма. У жителя Миколаєва було виявлено та вилучено автомат АК-74, чотири

магазини до нього, майже дві сотні набоїв калібру 5,45, радіостанцію, розвантажувальний жилет, також дві медалі «За мужність» та орден «Богдана Хмельницького». Троє інших заїжджих до зберігання зброї виявилися непричетними. Поход­ ження вилученого наразі правоохоронці встановлюють. Факт вилучення озброєння зареєстровано, відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслі-

дувань з правовою кваліфікацією частини 1 статті 263 Кримінального кодеку України – носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ре­ монт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових прист­ роїв без передбаченого законом дозволу. Вилучену зброю та боєприпаси направлено на експертизу. Проводиться досудове розслідування. Христина НАЗАР

Автомат та набої до нього міліціонери вилучили у жителя Миколаєва

О

перативна робота з виявлення незаконних збройних формувань, що мають у користуванні вогнепальну зброю вибухівку та спецзасоби, готують, або ж вчинили кримінальні правопорушення, ведеться на території нашої держави, згідно розпорядження МВС, з початку квітня. Тернопільські правоохоронці та­ кож активно проводять комплекс оперативних заходів. І вже є перші результати. Як повідомив під час бри­­ фінгу начальник обласного управління міліції Василь Облещук, на те­ риторії Козівського району у поле

зору оперативників карного розшуку потрапив немісцевий молодий чоловік. При собі жодних документів молодик не мав, проте міліціонерам вдалося встановити що він – житель Миколаєва, 1990 року на­ род­ження.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

Менше доби знадобилося міліціонерам, аби вийти на слід хатніх злодіїв

К

оли бучацькі правоохоронці розшукували чотирьох пі­ дозрюваних у вчиненні крадіжки з приватного будинку, останні, не підозрюючи, що їхні імена відомі міліціонерам, тринькали гроші, вторговані за крадені ювелірні прикраси. Затримали зловмисників менше ніж за добу. – Повідомлення про крадіжку на­ дійшло до чергової частини райвідділу від власників приватного будинку. На місце злочину одразу виїхала слідчо-оперативна група, – роз­ повів перший заступник начальника бучацької міліції Анатолій Мельник. – Уже на місці з’ясувалося, що зловмисники проникли до чужого помешкання, відхиливши шибу плас­ тикового вікна. Погосподарювали всюди – про це свідчили розкидані речі, висунуті шухляди шаф, комодів. Потерпілі заявили, що зникли ювелірні прикраси. Суму завданих збитків оцінили у понад десять ти­сяч гривень. Менше доби знадобилося бучацьким міліціонерам, аби встановити осіб, причетних до крадіжки. Наступного дня у райвідділі свідчен­ ня давали четверо підозрюваних. Троє із затриманих – мешканці райцентру, один – житель приміського села Підлісся. Жадоба наживи об’єднала їх. Навідатися до приватного будин­ ку сусіда трьом товаришам «порекомендував» наймолодший зі зграї – вісімнадцятирічний. Незважаючи, що щойно досягнув повноліття, уже мав проблеми із законом через пристрасть до чужого майна. У цій спра­ві проявив ініціативність, припильнувавши, що сусіди приїжджають на

обійстя лише у вихідні. В ході слідчого експерименту з’ясувалося, під час вчинення злочину наймолодший виконував роль спостерігача. На велосипеді катався вулицею, пильнуючи, чи немає нічо­ го підозрілого. А в цей час спільники уже ламали вікно. До помешкання залізли втрьох. Для безпеки залиши­ ли біля місця проникнення ще одного наглядача – а раптом той, що на вулиці, чогось недогледить. Обшуковували помешкання двоє найавторитетніших і найстарших злов­ мисників – їм по 23 роки. До слова, один з них уже має досвід злодійсь­ кої діяльності, бо притягувався до відповідальності за квартирні крадіжки. З того, що цікавило, крадії знайшли ювелірні прикраси – декілька каблучок, підвісок та ланцюжок. Загребли все. Наступного дня злодійський квар­ тет зустрівся знову. Тому, хто навів, доручили здати золото. В одній з ювелірних крамниць, продаючи чужі прикраси як брухт, 18-річний бучаччанин виручив три тисячі сімсот гривень. Гроші віддав старшим, а ті вділили кожному за виконану роботу. За них й поїхали розважатися. Зі слів Анатолія Мельника, слідст­ во має підозри щодо причетності зграї до інших протиправних діянь. Адже в чотирьох кримінальних про­

С

Як розповів начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Володимир Строїч, 33-річна жителька обласного центру ніде не працювала, а на прожиття заробляла кримінальним способом, а саме - торгувала наркотичними засобами. Допомагали їй у цьому двоє братів. Чоловіки добре зналися на цій справі, бо раніше були судимі за

вадженнях, розпочатих за фактами крадіжок, що сталися в районному центрі за останні півтора місяці, – схо­жі обставини вчинення злочинів. На­разі проводяться чисельні експер­ ти­зи, аби остаточно з’ясувати так це, чи ні.

Міліціонери взяли торговку наркотиками «на гарячому» півробітники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків обласної міліції викрили 33-річну тернополянку, яка займалася незаконним збутом наркотичних засобів – опію та бупринорфіну. Підприємливу жінку взяли на «гарячому».

наркозлочини. Як встановили правоохоронці, тернополянка протягом року розповсюджувала ацетильований опій та таблетки забороненого наркотичного лікарського засобу бупринорфіну. Міліціонери задокументували три факти збуту наркотичних речовин. За один грам опію жінка брала 100 гривень, а за пігулку бупринорфіну – 500. Товар реалізовувала наркозалежним особам. Наразі правоохоронці з’ясовують, де підозрювана брала наркотичні речовини. Відносно тернополянки розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України - незаконне придбання, зберігання збут наркотичних засобів, психотропних речовин. За такі дії законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

Трьох зі зловмисників взято під варту. Одному суд обрав запобіжний захід – домашній арешт. Підозрюваним інкримінують частину 3 статті 185 Кримінального кодексу. Проводиться досудове розслідування. Христина НАЗАР

ЗЛОДІЙСЬКИЙ ДУЕТ ОБКРАДАВ АВТО

Н

ещодавно Тернопільщиною прокотилася хвиля крадіжок з автомобілів. За підозрою у скоєнні злочинів співробітники обласного управління карного розшуку впіймали двох юнаків, молодшому з яких 19 років, старшому – 21. Молодики родом з Бучацького району. А щоб відвести від себе пі­ дозру, обкрадали автомобілі в Терно­ полі та прилеглих до обласного цент­ ру районах. Щойно на вулиці су­те­ні­ ло, на машині одного з них вирушали з Бучача у напрямку Тернополя. Вже на місці шукали автівки, зде­ більшого, вітчизняного виробницт­ ва, припарковані у неосвітлених міс­ цях та не обладнані жодними сигналізаційними системами. До салонів проникали шляхом підбору клю­­ ча, або, зламавши замок дверцят. Забирали все, що можна було легко продати: автомагнітоли, інст­ рументи, які власники безпечно залишили в салоні, запаски. Крадені речі, як пізніше з’ясувалося, зберігали у себе вдома. Зі слів начальника сектору уп­ равління карного розшуку обласної міліції Сергія Гатанюка, більшість із краденого молодики добровільно видали міліціонерам. Зважаючи на це, а також, врахувавши, що юнаки раніше не притягувалися до кримінальної відповідальності, їм було об­ рано запобіжний захід у вигляді осо­ бистого зобов’язання. Рішення суду крадії-початківці чекатимуть вдома. Їхні дії правоохоронці кваліфікують за частиною 2 статті 185 Криміналь­ ного кодексу України.

Крадіжка дитячого мотоцикла – остання вилазка злодюги

З

лодійство стало способом життя 26-річного тернополянина. Через погану звичку привласнювати чуже майно чоловік не раз потрапляв у поле зору правоохоронних органів – за його плечима декілька судимостей. Востаннє з місць позбавлення волі звільнився торік.

За рік волі молодий чоловік по­ повнив свій послужний список ще декількома кримінальними факта­ ми. Востаннє спокусився на дитячу іграшку, щоправда, вельми дорогу. Посеред ночі з під’їзду багатопо­вер­ хівки поцупив дитячий мотоцикл. Мініатюрний транспортний засіб вар­ тує декілька тисяч гривень. Кра­дій, мабуть, планував вигідно продати крадене, та не вдалося. На вулиці йо­ го зупинили співробітники патруль­ ної служби. Згодом з’ясувалося, що підозрю­ ваний причетний ще до двох крадіжок мобільних телефонів. Апарати зв’язку поцупив у випивак, які мали необережність задрімати у громадсь­ ких місцях. За усіма фактами крадіжок роз­ почато кримінальні провадження. Дії підозрюваного кваліфікують за частиною 2 статті 185 КК України.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

5

На викрадені з церкви гроші молодик купив «Жигулі» та місяць відпочивав у Карпатах ОЛЕНА КОЗАР

19

-річний житель Гусятинського району поцупив кошти, за які планували ремонтувати церкву. На крадені гроші більше місяця відпочивав на Івано-Франківщині. Коли ж у кишенях спорожніло – повернувся додому, де на нього вже чекали правоохоронці.

Крадіжка в одній з церков Гусятинського району сталася у середи­ ні лютого цього року. Повідомлення про злочин надійшло до працівників місцевого райвідділу від настоятеля храму. Міліціонери встано­ вили, що до церкви невідомий проник через балконні двері на другому поверсі. Нічний візитер випорожнив скриньку з грошима, у яку прихожани збирали кошти на ремонт церкви. Загалом викрав чималу суму – понад 16 тисяч гривень, 1790 доларів та майже 900 євро. Як розповів начальник Гуся­ тин­сь­кого райвідділу міліції Олег Демчан, слідчо-оперативними захо­

дами пра­воохоронці встановили осо­ бу злодія. Ним виявився 19-річний житель одного із сіл району. Проте зловити зловмисника правоохо­рон­ цям вдалося не одразу, адже, скоївши крадіжку, молодик подався у не­відомому напрямку. Додому повернувся лише через місяць. Як згодом зізнався міліціонерам підозрюваний, крадіжку з церкви скоїв, щоб роздобути гроші на поїздку до Прикарпаття. Мовляв, давно мріяв відпочити там. За крадені гроші, насамперед, придбав старенькі «Жигулі», якими планував їхати. Та тут його спіткала невдача – не маючи водійського по-

За дві смерті на дорозі – сім років позбавлення волі

А

пеляційний суд Тернопільської області залишив без змін вирок першої інстанції винуватцеві смертельної ДТП. Чоловіка позбавили волі на сім років. Нещастя трапилося ще у серпні 2011 року неподалік села Товстеньке Чортківського району. Пізньої ночі водій мікроавтобуса «Mercedes-Benz» виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з автомобілем «ВАЗ-2115». Внаслідок аварії водій та пасажир легківки отримали травми несумісні з життям. Медикам швидкої,

які приїхали на місце події, не за­ лишилося нічого іншого, як констатувати смерть двох молодих чоловіків. Обоє загиблих були жителями Чортківського району. Вирок у цій справі суд виніс у грудні 2013 року. Провину водія у суді довели, втім сам підсудний себе винним не вважав. Судова тяганина тривала понад два роки. Обидві сторони оскаржували вирок Чорт­ ківського райсуду в апеляційному суді. Нещодавно Феміда нарешті пос­ тавила крапку у цій справі. Винуват­ цеві ДТП доведеться сім років провести у в’язниці.

свідчення та навиків керування транс­портним засобом, проїхавши декілька десятків кілометрів, з’їхав на узбіччя, де машина заглохла. Завести автівку уже не зміг. Подорож продовжив автостопом. Більше місяця злодій розкошував на крадені церковні гроші в Івано-Франківській області. Там винай­ мав помешкання, проводив час у своє задоволення. Коли ж запаси готівки закінчилися – повернувся до рідного села. Тут на нього вже чекали міліціонери. Щодо підозрюваного відкрито кримінальне провадження. Йому ін­ кримінують частину 3 статті 185 Кри­ мінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, або що завдала значної шкоди потерпілому). За вчинене зловмисникові загрожує від трьох до шести років позбавлення волі. Триває досудове розслідування.

Грошова реформа від шахрайки: пенсіонерка втратила 16 тисяч

Ж

ертвою шахрайки стала 85-річна житель­ ка села Стіжок Шумсь­ кого району. Старенька від­ дала незнайомій жінці, яка розповіла їй про грошову реформу, шістнадцять тисяч гривень.

Зі слів потерпілої, в обідню пору вона вийшла на подвір’я, аби набрати води з криниці. Тут до неї підій­ш­ ла незнайомка на вигляд 35-40 ро­ ків. Жінка представилася працівницею електромереж і сказала, що їй потрібно перевірити показники лічильника. Ніби між іншим незнайом­ ка почала розпитувати стареньку про її життя, з ким вона мешкає, де діти, внуки. Пенсіонерка розповіла, що родичі живуть далеко, приїжджають нечасто, а вона доживає віку з незрячим чоловіком. Разом із пенсіонеркою псевдопрацівниця пішла до будинку нібито подивитися показники лічильни­ ка. Переконавшись, що в домі крім дідуся більше нікого немає, лихо-

дійка стала розповідати стареньким про гро­шову реформу, що нібито від­ бувається у державі. Почала переко­ нувати у необхідності якнайшвидше обміняти гроші на нові. Сама ж запропонувала здійснити обмін. Старенька віддала шахрайці 16 тисяч гривень. Отримавши готівку, гостя пішла з обійстя. Як встановили міліціонери, після того, як лиходійка вийшла з будинку пенсіонерки, вона сіла в автомобіль марки «Лада Пріора» темно-сірого кольору. Правоохоронці розшукують шахрайку. Міліціонери закликають жителів області бути пильними. Велике про­ хання до всіх громадян: попередьте своїх близьких, родичів, знайомих, особливо людей похилого ві­ку про можливі випадки шахрайств та переконайте їх ні в якому разі не довіряти незнайомим людям, а тим біль­ ше – не віддавати гроші. Пам’ятайте, шахраї – гарні психологи. До кожної людини мають свій підхід. У розмові дуже ввічливі та тактовні.

Якщо ж сталося так, що ви потрапили у тенета шахраїв, не зволікайте, негайно телефонуйте до міліції. Намагайтеся запам’ятати зов­ нішність зловмисників, їхні особливі прикмети, це допоможе правоохоронцям розкрити злочин та повернути втрачене.


6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

Мертву українку знайшли в коробці з-під холодильника ІТАЛІЯ

В

Італії знайшли тіло вбитої 62-річної українки. Труп жінки викинули на узбіччя дороги в картонній коробці з-під холодильника.

Уже встановлено, що жінка померла від черепно-мозкової травми – її вдарили тупим предметом по голові. Головний підозрюваний – її чоловік, 67-річний італієць. Як пише місцева преса, чоловік вбитої перебуває у розшуку, оскіль­ ки його не можуть знайти за місцем проживання. Це автоматично кидає на нього тінь підозри. Проти чоловіка вбитої свідчить і той факт, що він збирав картонні коробки, тобто міг знайти бокс потрібного розміру. Жертва перебралася до Італії дев’ять років тому. Спочатку жінка працювала нянею, потім доглядала за людьми похилого віку. З чолові-

КИЇВ

ком познайомилася, коли прийш­ла працювати в благодійну організацію «Карітас», де він також був волонтером. Одружилися близько ро­ ку тому. «Вони часто сварилися че­ рез гроші», – пишуть сусіди пари на

Щоб повернути борг, школярка торгувала власним тілом

С

півробітники відділу бо­ротьби з торгівлею людьми та злочинами проти моралі столичної міліції розкрили черговий резонансний випадок – заняття проституцією неповнолітньою дівчиною. Школярку змусили займатися проституцією її ж ровесниці. Дівчина позичила гроші у двох знайомих товаришок, але не змог­ ла вчасно розрахуватися. Щоб повернути борг, панянки змусили від­ працювати, як то кажуть, натурою. Вони розмісти­ли номер мобільного телефону в Ін­тернеті і домовлялися з клієнтами. Як зізналася потерпіла, займа-

тися проституцією їй довелося два тижні. За цей час вона надала сексуальні послуги шести клієнтам. Оплату за інтимні послуги – 50 доларів на годину – неповнолітні звід­ ниці забирали собі.

своїй сторінці у Facebook. Ця справа викликала резонанс в Італії, адже в країні почастішали так звані фемініціди (вбив­ства жінок). Чоловіки стали частіше вбивати на ґрунті ревнощів.

ГОНКОНГ

В

управлінні лондонської поліції похвалили папугу на прізвисько Вунсі і назвали чи не головним борцем з вуличною злочинністю в місті. «Якби всі лондонці вели себе як цей птах, – зая­вив представник поліції, – то вулиці й парки британської столиці були б набагато безпечнішими, ніж зараз».

Сірий папуга (жако) прийшов на допомогу господині, на яку під час прогулянки в парку Санні Хілл напав незнайомий чоловік. Наміри зловмисника залишилися незрозумілими: він повалив жертву на зем­ лю, але більше нічого зробити не встиг. Домашній улюбленець не роз­ губився і кинувся на допомогу. Папуга почав махати крилами і так

голос­но кричати, що грабіжник зля­ кався і втік. Господиня папуги відбулася лег­ким переляком, а поліція зараз розшукує чоловіка 25-35 років з коротким білявим волоссям в бежевих брюках, чорній куртці і з темно-сірим рюкзаком. Поліцейські припускають, що зловмисник міг вчинити подібні напади як у цьому, так і в інших лондонських парках.

П’яниця вилами вбив свою дружину

Н

а Волині під час сварки п’яний чоловік вилами вбив свою дружину та спокійно пішов спати. Господар ввечері повернувся з роботи додому. В будинку були лише діти, найстаршій із яких – 8 років, а найменшій – чотири місяці. Через деякий час прийшла захмеліла 28-річна дружина. Словесний конфлікт між подружжям, який був звичним явищем у цій сім’ї, закінчився бійкою. Чоловік взявся за вила та «повчав» дружину до тих пір, поки не зламав держак. Відтак облив нещасну водою та пішов спати. Від отриманих тілесних ушкоджень жінка померла. Вбивцю затримали . Його звинувачують у порушенні частини другої статті 121 Кримінального кодексу України

-умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть. Підозрюваний перебуває під вартою. Йому загрожує до десяти років позбавлення волі.

вила, що готель не несе жодної відповідальності за зникнення твору мистецтва. Картини Цуй Жучжоу вважають­ ся одними з найдорожчих творів сучасного мистецтва в Азії. На ос­ танньому аукціоні з молотка за 23,8

мільйона доларів пішла ще одна його робота – сувій «Сніжний пейзаж», написаний в аналогічному сти­ лі. У 2011 році його картина «Лотос» була продана на гонконгзьких торгах Christie’s за 15,8 мільйона доларів.

Три мільйони доларів – на сміття

У

Гонконгу з п’ятизірко­ во­го готелю пропала картина відомого китайського художника Цуй Жучжоу, продана з аукціону за 3,7 мільйона доларів. Прибиральники готелю помилково викинули на звалище написаний тушшю сувій під назвою «Засніжені гори».

Інцидент стався в готелі Grand Hyatt, де азіатський аукціонний дім Poly Auction проводив торги. На записах камер спостереження видно, що прибиральники випадково заб­ рали сувій разом із сміттям, який потім вивезли на звалище. Туди ви­ рушили поліцейські, однак їм не вда­лося знайти слідів картини в горі відходів. Адміністрація Grand Hyatt зая-

Папуга врятував господиню від вуличного грабіжника БРИТАНІЯ

ВОЛИНЬ

ФРАНЦІЯ

На дзвінки та пошту після роботи – табу

Ф

ранцузькі профспілки та організації роботодавців уклали угоду, що забороняє співробітникам відповідати на робочі телефони і пошту після шести вечора і до дев’ятої ранку. Як повідомляється, угода має обов’язковий характер і направлена на дотримання закону про 35-го­ динний робочий тиждень, прийнятий в 1999 році. Зазначається, що використання смартфонів і планшетів фактично збільшило до 40 кількість робочих годин на тиждень. Тепер служ-

бовцям наказано після 18:00 вимикати робочі телефони і не відкривати робочу пошту. Нові вимоги стануть актуальни­ ми для більш ніж 250 тисяч фран­ цузьких службовців. У квітні 2012 року стався випадок у Німеччині, коли службовець банку переказав понад 222 мільйони євро, заснувши під час роботи. Чоловік мав здійснити переказ 64,2 євро, але задрімав, залишивши руки на клавіатурі. Натиснувши увісні на кнопку «2», він переказав на рахунок 222222222,22 євро. Помилку незабаром було виявлено ​​і виправлено.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

У суді злочинець довів, що вбив з необережності

В

они змалку дружили, та якщо дітьми чесно ділили цукерку, то парубками – вже пляшку оковитої. І саме зелений змій зламав обом життя: одного звів у мо­гилу, іншого – до в’язниці. Ви­роком Чортківського районного суду 27-річного Євгена було засуджено до восьми років позбавлення волі. Трагедія сталася рік тому, на Бла­говіщеня. Того дня Євген із товаришем Олексієм поїхали у селище Друж­ба, що неподалік Теребовлі. Там зустріли односельця, і той запросив посидіти у кафе. Дорогою купили пляшку горілки, сиділи, нікуди не поспішаючи, пили та переповідали місцеві байки. Коли закінчилися гро­ ші, вирішили повертатися додому. Уже сутеніло, коли маршрутка зупинилась у центрі села. Стояли, балакали, проте розходитись не хотілося. І тоді Євген запропонував йти до нього, мовляв, десь має приховану півлітру. Співрозмовники од­ разу пожвавішали і швидко попрямували до його хати. Вдома господар дістав десь із закутка пляшку та під веселі крики друзяк поставив її на стіл. Усі троє знову сіли пити. Вар­ то визнати, що Євген протягом дня найменше влив у себе оковитої. Натомість його друг дитинства Олексій разом із сусідом дружньо стукалися склянками. Під вечір у кімнаті стало прохолодно, тож господар вирішив роз-

палити пічку. Однак це чомусь не сподобалось Олексію, який ледь тримався на ногах. Він підійшов до Євгена, почав лаяти його та шарпати за рукав. У селі знали, що п’яним Олексій стає агресивним та задиркуватим, тож товариш спочатку спробував заспокоїти гостя. Навіть пожартував. Але це ще більше роздратувало друзяку. Замахнувся кулаком у груди, потім – в обличчя, а коли Євген похитнувся – збив з ніг. Господар звівся і ображено дорікнув: «Ти чого у моїй хаті мене б’єш?». «Ах, так», – вже не тямив себе від люті гість. Налитими кров’ю очима озирнувся навколо, побачив залізний совок, що випав із рук господаря. Не замислюючись, схопив його та декілька разів вдарив Євгена по обличчю. Від болю той завив і закрив рукою обличчя. Пальці одразу ста­ли липкими від гарячої крові. Па­ рубок схопився за край столу, піднявся на ноги. Його кривдник знову за­махнувся. Але в цей момент Євген побачив на столі ніж. Не думаючи, схопив лезо та вдарив нападника у

живіт. Олексій похитнувся, миттєво зблід і впав на підлогу. Як згодом встановила судмедекспертиза, потерпілому було заподіяно проникаюче ножове поранення живота з уш­ кодженнями печінки, правої нирки та кровоносних судин. Це спричини­ ло масивну внутрішню кровоте­чу та призвело до миттєвої смерті. На досудовому слідстві та у суді першої інстанції в Чорткові Євген не втомлювався повторювати, що за ніж схопився, захищаючись. Вбивати ж Олексія не хотів. «Зрозумійте, він мені був, як брат», – з болем повторював. Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційно-

го суду Тернопільської області, розглянувши скаргу засудженого, змінила вирок Чортківського районного суду та перекваліфікувала його дії з ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України на ст. 118 (умисне вбивство, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони) КК України та призначила остаточну міру покарання – 2 роки позбавлення волі. Варто зазначити, що не так часто суд вищої інстанції кардинально змінює обвинувачення,тим більше, в одному з найтяжчих злочинів – убивстві, й учетверо зменшує термін ув’язнення. Галина ВІЯТИК

7

ПОКИ ПЕНСІОНЕРИ БУЛИ В ЛІКАРНІ, ЇХНЮ ДОМІВКУ ОБІКРАВ РОДИЧ

Л

ише на одну ніч подружжя пенсіонерів з Гусятинщини залишило без нагляду свою домівку, а з цього встиг скористатися злодій. З’ясувалося, діяв свій. Вибиті вхідні двері – перше, що кинулося у вічі стареньким, коли во­ни повернулися з лікарні додому. У будинку панував безлад: речі роз­ ки­дані, шухляди висунуті, а зі сховку зникли 600 гривень та пляшка шампанського. Вже через декілька годин після того, як до співробітників Гусятинського райвідділу внутрішніх справ надійшла заява від потерпілих, особу злодія було встановлено. Коли міліціонери повідомили стареньким, кого пі­дозрюють у злочині, ті неабияк зди­вувалися – на їх скромні пожитки спокусився 20-річний родич, котрий, до слова, мешкає неподалік. Як розповів начальник Гусятин­ ського райвідділу міліції Олег Демчан, крадія застали вдома. Він саме допивав крадену пляшку шампанського. А от витратити чужі гроші не встиг, їх у нього вилучили. За даним фактом відкрито кримінальне провадження. За крадіжку, поєднану із проникненням у житло (ч.3 ст.185 ККУ), молодикові доведеться провести за ґратами від трьох до шести років. Міру покарання йому визначить суд.

Помічниця чи крадійка? Торгуючи в мережі, подбайте про

М

обільний телефон та 800 гривень вкрала 30-річна жителька Кременця з будинку пенсіонера, котрому допомагала по господарству. Щоправда, телефон повернула потерпілому, а от гроші витратила на власні потреби.

Як встановили правоохоронці, 30-річна кременчанка певний час до­ помагала 62-річному пенсіонеру по господарству – прибирала, мила посуд та робила іншу хатню роботу, за що отримувала платню. Якось, наво­ дячи лад в будинку, випадково нат­ рапила на мобільний телефон та

гроші. Перед спокусою заволодіти чужими речами не втрималася. Пропажу пенсіонер виявив одра­ зу. У крадіжці запідозрив хатню робітницю, яка своєї провини не заперечувала. Мобільний телефон жінка повернула власнику, а от гроші вже встигла витратити. Підозрювана запевнила, що згодом поверне вкрадені кошти. Та час минав, а обіцянка так і залишилася порожніми словами. За допомогою потерпілий вирішив звернутися до працівників районної міліції. Там відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Триває слідство.

окрему картку для розрахунків

П

родати товар через Інтернет намагалися двоє тернополянок. Думали, що вдасться непогано підзаробити, але через свою довір­ ливість та необізнаність у бан­ ківських операціях, обидві за­лишилися без грошей. Шахраїв, від яких потерпіли жінки, розшукує міліція. За минулі вихідні одразу двоє тернополянок потрапили у тенета шахраїв. Як розповіла потерпіла, 28-річна тернополянка, на одному з сайтів вона розмістила оголошення про продаж дитячого візочка. Невдовзі зателефонував покупець. Чоловік виявив бажання купити товар. Обговоривши всі деталі, продавець та покупець зійшлися у ціні. Жінка продиктувала чоловікові номер бан­ ківської картки, аби він зміг перера­ хувати туди кошти. Тернополянка очікувала надходження грошей, натомість невідомий зняв з картки по­ над тисячу гривень. У дев’ять разів більша сума зник­ ла з рахунку 31-річної тернополянки, котра через Інтернет продавала

стільці. Шахраям вдалося вивідати у жінки конфіденційну інформацію – номер картки та пін-код. Як свідчить міліцейська статистика, подібні випадки шахрайств ос­ таннім часом стають все більш поширеними. Тому, здійснюючи операції з коштами, особливо, якщо це стосується купівлі-продажу через ме­ режу, необхідно бути максимально обачними. У жодному разі не збе­рі­ гайте усі заощадження на одній бан­ ківській картці. Заведіть спеціаль­ ну картку для Інтернет-розрахун-

ків. Нікому не повідомляйте пароль, який дозволяє розпоряджатися коштами. Регулярно перевіряйте рахунок як у платіжній системі, так і на картці. Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково скористайтеся нею, адже це най­ швид­ший спосіб отримати інформацію про дії із вашим рахунком. Якщо вас просять повідомити пароль або інші дані картки, не робіть цього, обо­в’яз­ково зателефонуйте до Call-центру банку та впевніться у тому, що це не шахрайство.


8 СПРАВИ ВНУТРІШНІ На толоці робота кипіла: допомагали шефи з міліції та міграційної служби Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

В

рамках проведення щорічної акції «За чисте довкілля» співробітники Тернопільського міськвідділу міліції та працівники обласного апарату управління Державної міграційної служби допомогли підшефним впорядкувати територію навчального закладу.

Я

к раніше повідомлялося, в УМВС України в Тернопільсь­ кій області розформовано діючу Громадську раду при УМВС у зв’язку з тим, що вона не діяла протягом останніх трьох місяців. Водночас, створено ініціативну групу з підготовки установчих зборів із формування нового складу Громадсь­кої ради при УМВС України в Тернопільській області.

– Вихованцями спеціальної загальноосвітньої школи для дітей з особливими потребами ми опікуємося вже не один рік, – каже началь­ ник міськвідділу міліції Олександр Хілюк. – Доброю традицією стало не тільки вітати дітлахів зі святами, а й щовесни допомагати адміністрації закладу прибирати та озеленювати територію школи. Цьогоріч шефи висадили живо-

пліт із молодих ялинок. Спільними зусиллями з роботою впоралися за декілька годин. Проте на цьому допомога не завершилася. Зі слів зас­ тупника на­чаль­ника міграційної

служби Івана Чубатого, коли працівники обласно­го апарату дізналися, що в підшефно­му закладі планують ремонтні роботи, вирішили допомогти будівельними матеріалами.

Чортківського районного відділу мі­ ліції Олег Янчинський. – Для нас, як і для вас, важливо, аби голосування пройшло без порушень. Також обговорювалося питання здійснення волевиявлення самими співробітниками органів внутрішніх справ. Представники місії ОБСЄ подякували керівництву райвідділу за зустріч та співпрацю.

Громадська рада при УМВС Ук­ раїни в Тернопільській області, як постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий ор­ ган утворюється на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996. До складу громадської ради можуть бути обрані представники гро­ мадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недер­ жавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України. Склад громадської ради буде сформовано на установчих зборах, які будуть проведені через 30 днів, з часу створення ініціативної групи. Тим, хто бажає взяти участь у роботі ради та стати її членом, слід звернутися до ініціативної групи та пода­ ти заяву, підписану уповноваженою осо­бою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються: рішення ке­ рівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, пос­ відчене печаткою (у разі наявності); біографічна довідка делеговано­го представника інституту громадянського суспільства; копії докумен­тів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільст­ва; інформація про результати діяль­нос­ ті інституту громадянського сус­піль­ ства протягом останніх двох років. Документи приймаються до 30 квітня поточного року. Надсилати їх можна на електронну адресу: trpg@ ukr.net. Детальнішу інформацію щодо членства в Громадській раді при УМВС України в Тернопільській області можна дізнатися, зателефонувавши до представників ініціативної групи за номерами: 0967003955 (Во­ лодимир Шевченко) та 0964708810 (Во­лодимир Малишевський).

П

Ук­раїни, які відбудуться 25 травня. Крістен Робсон та Лара Залускі будуть здійснювати спостереження за ходом організації та проведення ви­борчої кампанії на Тернопільщині. Іноземні гості цікавилися, як пра­ воохоронці забезпечують порядок під час народного волевиявлення. – Ми готові належним чином ви­ конати свою роботу під час виборів, – запевнив спостерігачів начальник

іноземцями у виші. – У нашому університеті навчаються студенти з понад двадцяти країн, – розповів Богдан Любомирович. – Щойно вони перетнули україн­ ський кордон, повинні дотримувати­ ся законодавства нашої держави. На цьому ми їм постійно наголошуємо. Послухати правоохоронців, пос­ тавити їм запитання прийшло біль­ ше сотні іноземців. Примітно, що в аудиторії зібралися як студенти-пер­

шокурсники, які порівняно нещодав­ но в Україні, так і випускники, що про­ живають у нас вже декілька років. Начальник сектору зв’язків з гро­ мадськістю обласного управління міліції Сергій Крета розповів студентам про криміногенну ситуацію на Тернопільщині та закликав їх бути законослухняними. – Зважаючи на події, що зараз відбуваються в Україні, прошу бути вас максимально відповідальними, – звернувся до студентів Сергій Йосипович, – не беріть участі в масових акціях, істинної мети яких не знаєте, а також, по можливості, уникайте поїздок у ті реґіони країни, де зараз вирують протистояння. Про відповідальність за пору­ шен­ня чинного українського законодавства поінформував студентів заступник начальника Тернопільсь­ кого міського відділу міліції Анатолій Стельмащук. – Як не прикро, але не всі інозем­ ці, які приїжджають до нас, є зако­но­­ слухняними, – зауважив Анатолій Стельмащук. – Дехто із вас, мабуть, думає, що, оскільки є громадянами

інших держав, може уникнути відповідальності. Запевняю вас – це не так. Щоб не бути голослівним наведу приклад: торік іноземець підпалив житло, яке винаймав. Нині він відбу­ ває покарання за скоєне у місцях поз­ бавлення волі на території України. У ході бесіди з правоохоронцями молоді люди ставили запитання, які їх найбільше хвилюють. Також іноземці скаржилися, що часто їм важко порозумітися із операторами лі-

нії «102», оскільки ті не володіють англійською мовою. Міліціо­нери пообіцяли, що їхні зауваження обов’яз­ ково врахують в подальшій роботі. Організатори зустрічі подякува­ ли міліціонерам за корисну і змістов­ ну розмову, висловивши сподівання, що інфор­ма­ція, яку отримали студенти, допоможе їм уникнути ба­ гатьох труднощів та ускладнень під час їх навчання і перебування на території нашої держави.

Відбулася зустріч із представниками ОБСЄ редставники місії ОБСЄ, що здійснюють спостереження за виборчим процесом, завітали до Чортківського райвідділу міліції. Під час зустрічі з керівництвом спостерігачі обговорили питання за­ безпечення охорони громадського порядку працівниками міліції під час позачергових виборів Президента

Ініціативна група запрошує стати членами Громадської ради при УМВС України в Тернопільській області

Громадяни інших держав на території України повинні жити у злагоді з нашими законами

П

ро те, як не стати жертвою злочину та самому не перетнути межу доз­воле­ ного, студентам-іноземцям Тернопільського національного економічного університету розповіли міліціонери. Зустріч студентів з людьми у по­ гонах ініціював проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ Богдан Луців, саме він координує роботу з


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

9

Як вберегти власні домівки від злодіїв – практичні З поради правоохоронців

П

опереду травневі свята, за ними – літні відпустки. Пора гаряча не лише для тих, хто планує відпочити, а й ласих до чужого майна. Як захистити оселю від злодіїв – розповіли на брифінгу заступник начальника управління карного розшуку Анатолій Гуска, начальник управління Державної служ­ би охорони Олег Іващенко та старший експерт Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Сергій Джугла. Як свідчить кримінальна статис­ тика, квартирні крадіжки – один з найпоширеніших видів майнових злочинів. Лише з початку року на Тернопільщині зареєстровано понад півсотні таких фактів. На щастя, дві третини з них вдалося розкрити гарячими слідами. Зі слів заступника начальника управління карного розшуку обласної міліції Анатолія Гуски, у половині випадків зловмисники проникали до приватних помешкань шляхом вільного доступу чи, пошкодивши серцевини замків на вхідних две­рях, рідше крадіям вдавалося підіб­рати ключ, деякі злодії залазили до чужих осель, розбивши вікно. Що примітно, левова частина подібних зло­ чинів була скоєна серед білого дня – з 10 до 18 години, коли більшості громадян немає вдома. Як же вберегти свою оселю від злочинних посягань? Засобів захисту майна є багато, проте, як правильно ними скориста­ тися – залежить тільки від вас. І наскільки розумно, виважено та відповідально ви підійдете до цієї спра­ ви, настільки безпечно почуватиме­ тися не тільки під час відпочинку, а й в майбутньому.

«Правильні» двері – це вже успіх

У справі захисту майна дріб’яз­ ків не має. І найголовніша мета господаря – зробити шлях злодія до за­повітних «скарбів» складним і тернистим. Для цього з самого входу в квартиру зловмисник повинен витратити якнайбільше часу. Тоді є шанс, що сусіди викличуть міліцію, побачивши незнайому людину, кот­ ра вовтузиться біля ваших дверей. Зараз усі кинулися міняти вхідні двері на так званий бюджетний варіант – китайські. Можна сказати – на радість злодіям. Такі двері розрізують консервним ножем, а замок за декілька хвилин відмикають зви­ чайною викруткою. Дешево і абсолютно не надійно. Добротні двері – металеві. Коштують дорого, проте ні вибити, ні розрізати їх неможливо. Важливо, щоб відчинялися назовні. Вибір дверей – справа, безумовно, важлива. Але ще ретельніше потрібно поставитися до вибору зам-

ка. Обов’язково придбайте врізний, адже накладний легко можна зламати, знявши панель і видаливши серцевину. Чим більше обертів клю­ ча передбачено, тим надійніше. В ідеалі повинно бути 3-4. Дуже важливу роль відіграють ригелі замка. Це такі «пальчики», які висуваються при повороті ключа. Їх повинно бути не менше двох. Чим більше, тим краще.

то краще захистити абсолютно всі вікна.

Професійна охорона – надійно

Як показує досвід, один тільки факт наявності охоронної сигналізації примушує відмовитися від зло­ чину п’ятдесят відсотків квартирних злодіїв. Щоб забезпечити недоторка-

на всі сигнали тривоги. Уже протягом багатьох років коефіцієнт надійності охорони ДСО залишається стабільним і становить 99,9%. Такий високий показник досягнутий завдяки чіткій і злагодженій взаємодії всіх структур державної охорони – груп затримання, технічної служби, спецпідрозділів «Титан», підрозділів цивільної охорони, а також передовому технічному устаткуванню. Сигналізаційні систе­ ми, які користуються найбільшим

Захист вікон теж важливий

Захист від злодіїв повинен бу­ ти максимально комплексним. Тому встановленням дверей і замка не обійтися. Сучасні злодії часто прони­ кають у житло не через двері, а через вікна. Більше того, вони уже навчені відчиняти пластикові вікна. Зараз є така послуга, як бронювання шиб. Зсередини квартири на скло наклеюється спеціальна плівка, яка через декілька днів стає єдиним цілим з шибою. Таке вікно неможливо розбити каменем чи молотком, і навіть під час вибуху воно деформується, а не б’ється. Послуга, щоправда, не з дешевих. Під час замовлення нових пластикових вікон з’ясуйте у продавця, чи є можливість оснастити їх спеціальною протизламною фурнітурою. Ці елементи коштують не так уже й дорого, зате їх виробники стверд­жу­ ють, що навіть ґрати не прий­деться ставити. Існує можливість монтажу такої фурнітури на вже встановлені вікна. До речі, добре для вас і погано для незваних гостей буде, якщо ви за­ склите балкон, або лоджію – додат­ко­ві перешкоди зроблять свою справу. Крім бронювання існує ще один старий добрий вид захисту – ґрати. Існуючий вибір решіток дозволить вам підібрати будь-який візерунок, колір, тому почувати себе як у в’язниці ви не будете. Зате відчуєте себе в цілковитій безпеці. Найкращі з погляду безпеки – стаціонарні решітки товщиною не менше 10 мм, краще 12-15 мм. Багато вважають, що ставити ґрати вартує тільки на перших поверхах. Це не так! Усі вікна, близько яких проходять труби, пожежні сходи – вразливі. А якщо врахувати аль­ піністські навички сучасних злодіїв,

МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН ПРИВЛАСНИВ СУСІД абула зачинити двері – позбулася мобільного телефону. Така неприємність спіткала 22-річну жительку Кременця. Про крадіжку потерпіла повідомила працівників районної міліції. Як розповіла жінка, вона була вдома і дивилася телевізор. Чи хтось заходив до її помешкання – не чула. Згодом виявила, що зник мобільний телефон, який во­на залишила у коридорі. Як з’ясували правоохоронці, злодій потрапив до будинку через незачинені вхідні двері. Міліціонери оперативно вста­ новили особу крадія. Причетним до протиправного виявився сусід кременчанки. 36-річний чоловік зізнався у крадіжці. Чужий телефон, який він планував продати, вилучили правоохоронці. Проблеми із законом у чоловіка – не вперше. За погану звичку потягнути чуже уже потрап­ ляв на лаву підсудних. За даним фактом відкрито кримінальне провадження, дії пі­ дозрюваного слідчі кваліфікують за чатиною 1 статті 185 ККУ.

ПОЦУПИВ МОТОЦИКЛ У СВОГО ТОВАРИША

С

півробітники Козівсь­ кого райвідділу міліції підоз­рюють 21-річного жителя села Августівка у незаконному заволодінні транспортним засобом. Молодик спокусився на мотоцикл товариша.

ність власності, найнадійніше охорону домівки довірити співробітни­ кам Державної служби охорони. Монтаж, налагодження та підключення до пульту централізованого спостереження здійснюється у найкоротший термін, залежно від характеристик об’єкта й обраного типу обладнання. Технічне оснащен­ ня дає змогу забезпечувати надійну охорону як телефонізованих об’єк­ тів, так і за допомогою радіоканалу і стільникового зв’язку. Час охорони визначає замовник. – Встановлення сигналізації – не данина моді, а необхідність, – наголосив начальник управління ДСО в Тернопільській області Олег Іващен­ ко. – До слова, жодна з домівок, за безпекою яких стежать працівники ДСО, торік не була обкрадена – міліціонери оперативно відреагували

попитом серед наших краян, співробітники служби охорони продемонстрували на брифінгу. – Тернополянам буде приємно дізнатися, що у травні Державна служба охорони проводить соціальну акцію «Квартира під охорону». В цей період монтажні роботи з підключення засобів охоронної системи обійдуться у половину вартості, – повідомив Олег Іващенко. – А програмування та підключення на пульт охорони – лише в одну гривню. Аби більше дізнатися про умови акції «Квартира під охорону», дос­ татньо зателефонувати до інформа­ ційного центру ДСО 0800 502 220, 0800 211 000 або ж безпосередньо до управління Державної служби охо­рони в Тернопільській області за номерами 52-55-94, 52-79-89, 067208-69-02, 067-208-50-68 .

Як розповіли у Козівському рай­ відділі міліції, із заявою про крадіжку мотоцикла до них звернувся житель райцентру. Потерпілий повідомив, що хтось викрав з його гаража двоколісник. До гаражного при­міщення злодій проник вночі, зір­вавши навісний замок. Проведені слідчо-оперативні за­ходи вивели на слід крадія. Яким же було здивування потерпілого, коли він дізнався, що до вчинення проти­правного причет­ний його товариш. Зі слів підозрюваного, він вик­ рав транспортний засіб, аби ввечері доб­ратися з райцентру до села. Крадений мотоцикл міліціонери вилучили. Щодо підозрюваного розпочато кримінальне провадження за части­ною 2 статті 289 ККУ.


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

Міграційна служба пропонує видавати закордонні паспорти 16-річним

Д

ержавна міграційна служба України розробила законопроект, яким пропонується внести важливі зміни до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Зокрема, йдеться про статтю 6 закону, якою встановлено підстави для тимчасових обмежень у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також тимчасових обмежень у виїзді за межі України. Цією статтею фактично встанов­ лено необхідність дублювання здійс­ нення перевірки відсутності підс­тав для зазначених обмежень міграційною та прикордонною службами. Са­ ме на виконання цієї статті громадяни раніше змушені були подавати підрозділам міграційної служби довідки про відсутність судимості та інші документи. Пропонуючи відмовитись від пе­

ревірок на етапі видачі закордонно­ го паспорта, міграційна служба вихо­ дить з того, що перевірка обставин, які перешкоджають пропуску громадянина через державний кордон Ук­раїни, у будь-якому випадку проводиться працівниками прикордонної служби під час перетину кордону особою шляхом автоматичної пе­ ревірки наявності даних особи у відповідних базах даних. Здійснення ж будь-яких перевірок, окрім ідентифікації особи, під час оформлення паспорта для виїзду за кордон не має жодного змісту, а лише затягує процес оформлення та створює додаткові навантаження для працівників Державної міграційної служби України та створює передумови для корупційних діянь. Законопроект пропонує залишити обмеження на видачу закордонного паспорта лише у випадках оформлення дозволу на виїзд на постійне проживання за кордоном.

Верховна Рада України посилила відповідальність за сепаратизм та зраду

Як очікується, у разі прийняття законопроекту, термін оформлення закордонного паспорта міграційна служба зможе скоротити до 20 днів. Окрім зазначених змін, законопроектом пропонується видача закордонних паспортів з 16-річного, а не з 18-річного віку, як було раніше.

Набули чинності законодавчі зміни щодо мобілізації

1

квітня 2014 вступив у силу Закон № 1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», прийнятий 27 березня.

З

а посягання на територіальну недоторканність України тепер «світить» до 10 років ув’язнення. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (реєстраційний номер 4524-1). Законом внесено зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено збільшити терміни ув’яз­ нення за посягання на територіальну цілісність і недоторканність Ук­ раїни. Згідно із законом, умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, – караються поз­ бавленням волі на строк від трьох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за по-

передньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. Дії, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти ро­ ків або довічним позбавленням волі. Відповідно до закону, державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду сувернітетові, територіальній ці­ ліс­ності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройно­ го конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги у проведенні підривної діяльності в Україні, – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Це нововведення необхідно молоді, яка планує навчатися за кордоном. Оформлення проїзного документа дитини створює суттєві незручності для таких дітей через обмежений термін дії документа – 3 роки. Ок­ рім того, не всі держави визнають цей документ.

Згідно з документом, громадянам України від 40 до 55 років надана можливість реалізувати конституційний обов’язок захисту Батьківщини та її територіальної цілісності. Закон також регулює питання призову на військову службу під час мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності. Згідно із Законом, за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, не припиняється держреєстрація підприємницької діяльності фізичних осібпідприємців. Крім того, підвищуються соцгарантії військовозобов’язаних, призваних на військову службу під час мобілізації. Так, встановлено недопущення зменшення соціальних га­ рантій офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади. За громадянами України, які про­ ходять військову службу за призовом під час мобілізації, в даний період (але не більше року) зберігаються місце роботи (посада), серед-

ній заробіток на підприємстві, в ус­ танові, організації, незалежно від під­ порядкування та форм власності. Законом покращено комплекту­ вання резервістами Збройних сил України, Національної гвардії Украї­ ни та інших військових формувань; уточнено порядок виконання війсь­ ково-транспортного обов’язку. Також впорядковано питання надання спеціального дозволу на здійснення діяльності, пов’язаної з державною таємницею, та надано громадянам України допуск до державної таємниці у разі виникнення кризової ситуації, оголошення рішення про проведення мобілізації або введення правового режиму воєнного стану.

ЗА НАРОД­ЖЕННЯ ПЛАТИТИМУТЬ ПО-ІНШОМУ

З

першого липня уряд підвищить допомогу при народженні першої дитини. Так виплата зросте на 10 тисяч 320 гривень і буде складати 41 тисячу 280 гривень. Такою ж буде сума виплат за на­родження другої та третьої дитини. В уряді повідомляють, що таке рішення ухвалено з метою уніфікації підходів до нарахування допомоги при народженні та допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. Таким чином перші 10 тисяч 320 гривень виплачуватимуть од­ разу після народження, а решту суми – впродовж трьох років рівними частинами. У свою чергу виплата допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з першого липня скасовується. Зараз допомога при народ­жен­ ні становить 35 тисяч гривень для першої дитини, 71 тисяча гривень для другої та 141 тисяча гривень для третього й кожного наступного немовляти.

СТВОРЮЄТЬСЯ БАТАЛЬЙОН ПАТРУЛЬНОЇ СЛУЖБИ МІЛІЦІЇ «ТЕРНОПІЛЬ»

З

метою належного забезпечення прав та свобод громадян, захисту суспільства від злочинних посягань, охорони громадського порядку, в структурі УМВС України в Тернопільській області створюється баталь­йон патрульної служби міліції особливого призначення «Тернопіль». На службу до підрозділу, де зарплата становитиме 4200 гривень, запрошуються цивільні особи з числа добровольців. Вимоги: вік до 40 ро­ків, повна загальна се­ редня ос­ві­та, наявність строкової військової служби в Збройних Си­ лах, або без служби, що досягли 25-річного віку та офіцери запасу. Необхідні документи: паспорт, військовий квиток, ідентифікаційний номер, трудова книжка, документи про освіту, свідоцтва про народження, одруження, розлучення, зміну прізвищ близьких родичів. За додатковою інформацією звертатись у відділ кадрів міськ­ райвідділу за місцем проживання, а також за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова, 11. Контактні телефони: (0352) 27-13-14, 27-10-46, 067-352-92-66, 067-946-58-04.


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 28 КВІТНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.20, 06.40, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.50, 18.50 Час-Ч 10.05 Як це? 10.40 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт 12.40 Т/с «МонтеКрiсто» 42 с. 13.40 Д/ф «Модель свiту» братiв Тобiле­ви­ чiв» iз циклу «Київська старовина. Свiт мистецтва» 14.10 Право на захист 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 15.30 Вiкно до Америки 15.50 Громадське телебачення 19.00 Про головне 19.40 Громадське телебачення 21.40 Шустер Live. Буднi 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 1 с. 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Т/с «МонтеКрiсто» 42 с. 03.15 Про головне 03.45 Як Ваше здоров’я? 04.40 Пiдсумки дня 05.10 Дiловий свiт. Агросектор 05.20 Шустер Live. Буднi

1+1 06.00 «ТСН-Тиждень» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.10 «Свiт навиворiт 5: Iндонезiя» 11.15 Х/ф «Титанiк» 15.00 Х/ф «Попелюшка з райського острова» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.40 «Секретнi матерiали» 20.55 «Чистоnews» 21.10 «Кухня. Новий сезон» 22.15 «Грошi» 23.30, 02.25 «ТСН» 23.55 Х/ф «Лiкар мафiї» ▲ 00.50 Х/ф «Три iкси 2: Новий рiвень» ▲ 02.45 Х/ф «Братство вовка» 05.00 «Телемагазин» ІНТЕР 05.15 Х/ф «Любов на асфальтi» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Ранок з Iнтером 10.00 Т/с «Любов неждана нагряне» 2 с. 12.25 Т/с «Любов неждана нагряне» 3 с. 14.20 Т/с «Любов неждана нагряне» 4 с. 14.35 «Судовi справи» 15.30 «Сiмейний суд» 16.15 «Чекай на мене» 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «До побачення, хлопчики» 23.40 Т/с «Картковий будиночок 2» ▲ 00.35 Х/ф «Людина, яка бiжить» ▲ 02.30 Т/с «Чаклунське кохання» 03.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Свiтанок 06.05 Надзвичайнi новини 06.55 Факти тижня 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.50, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.45 Х/ф «Хронiки Рiддiка» 16.20 Х/ф «Рiддiк» 18.45 Факти 19.25 Надзвичайнi новини 20.15 Дiстало! 21.20 Свобода слова 00.15 Х/ф «Одинак» ▲ 02.10 Т/с «У чорному списку» 03.35 Т/с «Американський татко» НОВИЙ 05.10 Здрастуйте, я ваша мама 05.45, 06.30 Kids’ Time 05.50, 06.35 М/с «Дак Доджерс» 07.00 Пiдйом 08.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 08.55, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.50 Х/ф «Широко крокуючи»

• АНОНС

12.30 Х/ф «Нова Людина-павук» 15.05 Т/с «Вiолета» 16.00 Т/с «Татусевi дочки» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 20.00 Ревiзор 22.45 Пристрастi за Ревiзором 00.05 Педан-Притула шоу 02.05 Т/с «Пан Ам» 02.45 Служба розшуку дiтей 02.50, 03.45, 04.20 Зона ночi 02.55 Де ти, Україна? 03.50 ТБ про ТБ 04.25 Медицина Київської Русi 04.30 Слово i зiлля 04.35 Свiт Юрiя Дрогобича 04.40 Унiверситети милосердя 04.45 25-й кадр 04.55 Абзац!

СТБ 05.00 «Чужi помилки. Жiноча дружба» 05.45 «Усе буде добре!» 07.25 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.50 Х/ф «Не було б щастя» 12.50 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.50 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Ой, ма-моч-ки!» 22.00 «Вiкна-новини» 22.35 «Детектор брехнi 5» 23.35 «Один за всiх» 00.50 Х/ф «Не було б щастя» 04.25 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Ти зможеш» 07.50 «Слід» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Змова» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Невідома Україна 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Сільський календар» 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Вип’ємо разом» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Змова» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Вип’ємо разом» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Загублені у часі» 14.30 «Вибори-2014» 14.40 Телезамальовка 14.45 «Кобзар єднає Україну» 15.00 «Відверті діалоги» 16.00 «Вибори-2014» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Тема дня» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Західний експрес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50 «Вибори-2014» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Вибори-2014» 19.45 «В об’єктиві ТТБ» 20.00 «Пісні нашого краю» 20.15 «Будьте здорові» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Вибори-2014» 21.10 «Час змін» 21.30 «Урок... для батьків» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

1+1 11.15 «Титанiк». Драма. Щоб врятувати свою сiм’ю вiд розорення, 17-рiчна Роза Дьюїтт Букейтер повинна вийти замiж за багатого промисловця. В емоцiй­но­ му поривi вона хоче покiнчити життя самогубством, кинувшись у воду з корабля... Режисер: Дж. Кемерон. У ролях: К. Бейтс, Б. Зейн, Д. Уорнер.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Ера будiвництва 07.25 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00 Пiдсумки дня 09.50, 18.50 Час-Ч 10.05 Свiтло 10.40 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт 12.45 Т/с «МонтеКрiсто» 43 с. 13.45 Крок до зiрок 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 15.30 Українського роду 15.50 Громадське телебачення 19.00 Про головне 19.40 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки дня 21.40 Шустер Live. Буднi 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 2 с. 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Т/с «МонтеКрiсто» 43 с. 03.10 Про головне 03.40 Д/ф «Двi столицi» 04.25 Свiт навколо нас 04.40 Пiдсумки дня 05.10 Дiловий свiт. Агросектор 05.20 Шустер Live. Буднi

1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.30 «Чистоnews» 10.45 «Красуня за 12 годин 2» 11.45, 12.45 «Сiмейнi мелодрами 3» 13.45 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 15.40 «Кухня. Новий сезон» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 19.30, 23.45 «ТСН» 20.40 «Секретнi матерiали» 20.55 «Чистоnews» 21.10 «Кухня. Новий сезон» 22.15 «Мiняю жiнку 9» 00.10 Х/ф «Лiкар мафiї» ▲ 01.00 Х/ф «Безсонна нiч» ▲ 02.35, 03.20 «Сiмейнi мелодрами 3» 04.05 «Мiняю жiнку 9» 05.05 «Телемагазин» ІНТЕР 05.25 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35, 09.20 «Ранок з Iнтером» 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» 12.25, 14.20 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.50 «Судовi справи» 16.45 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «До побачення, хлопчики» 23.40 Т/с «Картковий будиночок 2» ▲ 00.35 Х/ф «Втеча з Лос-Анджелеса» ▲ 02.30 Т/с «Чаклунське кохання» 03.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» ICTV 04.20 Факти 04.45 Про-Цiкаве.ua 05.00 Свiтанок 06.00 Свобода слова 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.25 Дiстало! 14.25, 16.15 Т/с «Бомбила. Продовження» 16.45 Т/с «Братани 2» 18.45 Факти 19.25 Надзвичайнi новини 20.15 Т/с «Бомбила. Продовження» 22.05 Четверта башта 23.05 Х/ф «Убити Бiлла» ▲ 01.05 Х/ф «Мисливець на прибульцiв» ▲ 02.35 Т/с «У чорному списку» 04.00 Т/с «Американський татко» НОВИЙ 05.00 Здрастуйте, я ваша мама 05.45, 06.30 Kids’ Time 05.50, 06.35 М/с «Дак Доджерс» 07.00 Пiдйом

• АНОНС

29 КВІТНЯ

п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

08.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 09.00 Т/с «Не родись вродлива» 09.55 Т/с «Щасливi разом» 15.00 Т/с «Вiолета» 16.00 Т/с «Татусевi дочки» 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 22.00 Закутi 00.30 Т/с «Щасливi разом» 01.30 Т/с «Друзi» 01.50 Т/с «Пан Ам» 02.35 Репортер 02.40, 03.40, 04.40 Зона ночi 02.45 Благославляю i молюся 03.10 Мольфар 03.45 Хто лiкував рани козакам? 04.00 Рiднi стiни 04.15 Вiн врятував нас вiд чуми 04.30 Пам’ятай про життя 04.45 25-й кадр 04.50 Абзац!

СТБ 05.35 «Чужi помилки. Смерть Нефертiтi» 06.20 «Усе буде добре!» 08.10 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.25 Х/ф «Нiколи не забуду тебе» 11.15 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.05 «МайстерШеф 3» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Ой, ма-моч-ки!» 22.00 «Вiкна-новини» 22.35 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.20 «МайстерШеф 3» 03.45 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Невідома Україна 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Bon appetit» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «З’їсти персик» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Невідома Україна 17.30 «Смаки культур» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Екологічно чисте життя» 20.30 «Життя з майбутнім» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Автоакадемія» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Вбити президента» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «З’їсти персик» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Вбити президента» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Вибори-2014» 14.40 «Це дерево дивне й по втраті не в’яне» 15.00 «Час змін» 15.30 «Будьте здорові» 16.00 «Вибори-2014» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.45 «Тема дня» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50 «Вибори-2014» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Вибори-2014» 19.45 «Зона ризику» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Вибори-2014» 21.10 «На часі» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» ICTV 23.05 «Убити Бiлла». Бойовик. Смертоноснi Гадюки - най­ жорстокiша банда вбивць. А Чорна Мамба – краща з них. I її зрадили свої!.. Куля в голову. Але вона воскресла! Повернулася, щоб нагадати про себе. Тепер тiльки безжальна помста заспокоїть її серце!.. Режисер: К. Тарантiно. У ролях: У. Турман, Д. Керредiн.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.50, 18.50 Час-Ч 10.00 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв Ук­ раїни 10.15 Уряд на зв’язку з громадянами 10.55 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт 12.45 Т/с «МонтеКрiсто» 44 с. 13.45 Книга.ua 14.10 Шлях до ЧС FIFA 2014 р. Бразилiя 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 15.30 «Таємницi успiху» з Н. Городенською 16.00 Соцiальнi гарантiї 16.30 Громадське телебачення 19.00 Про головне 19.40 Громадське телебачення 21.40 Шустер Live. Буднi 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 3 с. 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Т/с «МонтеКрiсто» 44 с. 03.10 Про головне 03.40 Уряд на зв’язку з громадянами 04.05 Д/ф «Модель свiту» братiв Тобiле­ вичiв» iз циклу «Київська старовина. Свiт мистецтва» 04.40 Пiдсумки дня 05.10 Дiловий свiт. Агросектор 05.20 Шустер Live. Буднi 1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.40, 03.15 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.25, 20.55 «Чистоnews» 10.40, 04.15 «Красуня за 12 годин 2» 11.40, 12.40, 05.05 «Сiмейнi мелодрами 3» 13.40 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 15.40, 21.10 «Кухня. Новий сезон» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.40 «Секретнi матерiали» 22.15 «Чотири весiлля 3» 00.05 Х/ф «Грiшники i святi» ■ 01.50 Х/ф «Все не випадково» 05.55 «Телемагазин» ІНТЕР 05.25 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35, 09.20 «Ранок з Iнтером» 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» 12.25, 14.20 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.50 «Судовi справи» 16.45 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «До побачення, хлопчики» 23.40 Т/с «Картковий будиночок 2» ▲ 00.30 Х/ф «Щосили» 02.30 Т/с «Чаклунське кохання» 03.15 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Факти 05.15 Кримiнальний облом 05.45 Свiтанок 06.50 Т/с «Братани 2» 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.55, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.30 Дивитися всiм! 14.25, 16.15, 20.15 Т/с «Бомбила. Продов­ ження» 16.45 Т/с «Братани 2» 18.45 Факти 19.25 Надзвичайнi новини 22.05 Кримiнальна Україна 23.05 Х/ф «Убити Бiлла 2» ▲ 01.25 Х/ф «Сповiдь невидимки» ▲ 03.05 Х/ф «Полiцейська академiя» 04.30 Т/с «Американський татко» НОВИЙ 04.55 Здрастуйте, я ваша мама 05.45, 06.30 Kids’ Time

• АНОНС

30 КВІТНЯ

05.50, 06.35 М/с «Дак Доджерс» 07.00 Пiдйом 08.00, 10.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 09.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 15.00 Т/с «Вiолета» 16.00 Т/с «Татусевi дочки» 18.00, 01.50 Репортер 18.20, 04.45 Абзац! 22.00 Закутi 00.20 Т/с «Щасливi разом» 01.20 Т/с «Друзi» 01.55 Служба розшуку дiтей 02.00, 03.00, 03.50, 04.05 Зона ночi 02.05 Чорний колiр порятунку 02.30 Свобода йде з боями 02.45 Великий злам 03.05 Українцi Вiра 03.55 Моя адреса - Соловки. Навiщо перек­ ладати Вергiлiя 04.10 25-й кадр СТБ 05.30 «Чужi помилки. Материнська любов» 06.15, 16.00 «Усе буде добре!» 08.05 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.20 «Зiркове життя. Убитi молодiстю» 10.15 «Зiркове життя. Сльози клоуна» 11.10 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.00, 00.20 «МайстерШеф 3» 18.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Ой, ма-моч-ки!» 22.00 «Вiкна-новини» 22.35 «Хата на тата» 03.50 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Екологічно чисте життя» 08.05 «Життя з майбутнім» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Невідома Україна 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Автоакадемія» 13.10 Віталій Бобровський, фортепіанна музика 14.00 Х/ф «Забери мене додому» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 Невідома Україна 17.30 «Сад, город, квітник» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Коли мене покохають» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Забери мене додому» ▲ 02.30 Віталій Бобровський, фортепіанна музика 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Коли мене покохають» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Вибори-2014» 14.40 «З народної криниці» 15.00 «Зона ризику» 16.00 «Вибори-2014» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Тема дня» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Економічний інтерес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50 «Вибори-2014» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Вибори-2014» 19.45 «Надія є» 20.00 «Удосвіта» 20.30 «Пісні нашого краю» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Вибори-2014» 21.00 «Європа очима українця» 21.30 «Енергоманія» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

ICTV 3.05 «Полiцейська академiя». Комедiя. Мер мiста Сью Бiлл вiд­ мiнив обмеження з пiдбору кан­ дидатiв на службу в полiцiї, i всi, хто мiг, почали записуватися туди негайно – у результатi вийшла смiшна комедiя. Режисер: Х. Уiлсон. У ролях: С. Гуттенберг, К. Кеттрол, Бi Смiт.


12

ЧЕТВЕР, УТ-1 06.40 Пiдсумки 07.20 Ера будiвництва 07.25 Х/ф «В. Леонтьєв. Час летить, неначе вершник» 09.00 Пiдсумки дня 10.00 Ближче до народу 10.40 Хто в домi хазяїн? 11.05 Громадське телебачення 12.40 Т/с «МонтеКрiсто» 46 с. 14.40 «Надвечiр’я» 15.45 Д/ф «Життя на продаж» 16.20 Громадське телебачення 18.05 Концертна програма «Приречений на любов» 19.55 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки дня 21.40 Шустер Live. Буднi 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 На слуху 23.30 Вiд першої особи 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 4 с. 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Т/с «МонтеКрiсто» 46 с. 04.00 Українського роду 04.20 Свiтло 04.45 Пiдсумки дня 05.20 Шустер Live. Буднi 1+1 06.25 «Сiмейнi мелодрами 3» 07.20 Х/ф «Гардемарини, вперед» 10.15 «ТСН» 11.15 «Чистоnews» 11.30 М/ф «Ну, постривай!» 11.40 Х/ф «Олiмпiйське селище» 13.20 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 15.30 «Кухня. Новий сезон» 16.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 19.30 «ТСН» 20.15 Х/ф «Три мушкетери» 22.50 Х/ф «Час вiдьом» ▲ 00.40 Х/ф «Олiмпiйське селище» 02.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 03.15 Х/ф «Гардемарини, вперед» 05.45 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00 Х/ф «Той самий Мюнхгаузен» 09.35 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» 12.30 Х/ф «Службовий роман» 15.50 Х/ф «Час збирати» 17.45 Новини 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «До побачення, хлопчики» 23.40 Т/с «Картковий будиночок 2» ▲ 00.35 Х/ф «Полiцейський iз Беверлi Хiллз» 02.45 Т/с «Чаклунське кохання» 04.10 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13»

ICTV 05.40 Факти 06.25 Свiтанок 07.25 Х/ф «Внутрiшнiй космос» 09.45 Х/ф «Зоонаглядач» 11.35, 13.20 Х/ф «Полiцейська академiя» 12.45 Факти 13.55, 04.30 Х/ф «Полiцейська академiя 2. Їх пер­ше завдання» 15.35 Х/ф «Полiцейська академiя 3. Пе­ репiдготовка» 17.05 Х/ф «Полiцейська академiя 4. Громадяни в дозорi» 18.45 Факти 19.25 Надзвичайнi новини 20.15 Х/ф «Смертельна зброя» ▲ 22.20 Х/ф «Смертельна зброя 2» ▲ 00.20 Х/ф «Смертельна зброя 3» ▲ 02.30 Х/ф «Смертельна зброя 4» ▲ НОВИЙ 05.40 Здрастуйте, я ваша мама 06.30 Т/с «Смугасте щастя» 14.30 Х/ф «Деннiс-мучитель» 16.30 Х/ф «Деннiс-мучитель 2» 18.05 Х/ф «Таксi 3» 20.00 Х/ф «Iндiана Джонс: у пошуках втраченого ковчега» 22.10 Х/ф «Васабi» 00.05 Т/с «Щасливi разом»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

1 ТРАВНЯ

01.20 Т/с «Друзi» 01.45 Х/ф «Назад в СРСР» 03.20 Служба розшуку дiтей 03.25, 04.25 Зона ночi 03.30 Українцi Любов 04.30 Георгiй Нарбут. Живi картини 04.50 Портрет, написаний глибиною 05.00, 05.10 Зона ночi 05.05 Пiд знаком бiди 05.15 25-й кадр 05.20 Абзац!

– завідувача сектору юридичного забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища юридична освіта відповідного професійного спрямуван­ня за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – досвід роботи в підрозділах юридичного забезпечення системи МВС не менше 10 років, з них на керівних посадах не мен­ше 2 років; – навики роботи на персональному комп’ютері.

СТБ 05.00 «Чужi помилки. Дiагноз: любов» 05.17 Нiчний ефiр 05.45 «Усе буде добре!» 07.35 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.50 Х/ф «Дiамантова рука» 10.45 «Слiдство ведуть екстрасенси» 11.35 «МайстерШеф 3» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Ой, ма-моч-ки!» 22.00 «Вiкна-новини» 22.35 Х/ф «Службовий роман» 01.35 «МайстерШеф 3»

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Невідома Україна 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.00 Ювілейний концерт дуету «Писанка» 14.00 Х/ф «Залізна сотня» ▲ 16.00 Дитяча година 17.00 Невідома Україна 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 18.55 Тернопільська погода 19.00 Унікальна Україна 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Океан Ельзи» на майдані Незалежності 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Bon appetit» 21.50 Тернопільська погода 22.00 Х/ф «Тільки після Вас» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Тернопільська погода 00.40 Невідома Україна 01.00 Х/ф «Залізна сотня» ▲ 02.30 «Океан Ельзи» на майдані Незалежності 03.30 Унікальна Україна 04.00 Х/ф «Тільки після Вас» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Співоче «Веретено» 14.15 «Новини України» 14.30 «Вибори-2014» 14.45 «Надія є» 15.00 «Європа очима українця» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «Вибори-2014» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Тема дня» 17.00 «Кобзар єднає Україну» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «До речі, про речі» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50 «Вибори-2014» 19.00 «Мелодії цимбалів Івана Кавацюка» 19.30 «Вибори-2014» 19.45 «Що робити?» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Вибори-2014» 21.10 Телезамальовка 21.15 «Інновації» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Подіум» 22.45 «Довженківськими стежками»

СТБ 8.50 «Дiамантова рука». Комедiя. Радянський службовець ви­ рушив у поїздку за кордон, де, сам того не бажаючи, став кур’єром банди контрабандистiв. Додому вiн повертається з купою вражень i зламаною рукою, а в гiпсi – золота i дiа­ мантiв на багато тисяч доларiв... Режисер: Л. Гайдай. У ролях: Ю. Нiкулiн, А. Миронов. НОВИЙ 22.10 «Васабi». Бойовик. Полiцейський при затри­ маннi на дискотецi випадково ка­ лiчить сина префекта, через що начальство вiдправляє його у вiдпуст­ ку. А тут i оказiя – за загадкових обставин вмирає кохана жiнка героя, залишивши йому дочку-пiдлiтка... Режисер: Ж. Кравчик. У ролях: Ж. Рено, Р. Хiрошi, К. Буке.

УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

– заступника начальника управління – начальника відділу інспекції з особового складу управління кадрового забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного про­фесійного спрямування за освіт­ньокваліфікаційним рівнем спе­ціаліста, магістра; – знання державної мови; – стаж роботи на керівних поса­дах в органах виконавчої влади не менше 5 років; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– провідного спеціаліста сектору професійної підготовки управління кадрового забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– начальника відділу-головного бухгалтера відділу фінан­ сового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Тернопільській області.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади завідувача сектору документального забезпечення Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області

Вимоги до кандидатів: – вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – стаж роботи за фахом у держав­ ній службі не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сфе­ рах управління не менше 5 років; – знання державної мови; – досвід роботи на комп’ютері.

– дві фотокартки розміром 4х6; – копії документів про освіту, під­ вищення кваліфікації, присвоєн­ ня вченого звання, присудження наукового ступеня; – декларацію про доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за фор­ мою передбаченою Законом Ук­ раїни «Про засади запобігання і протидії корупції»; Необхідні документи: – копію документа, що посвід– заяву про участь в конкурсі; чує особу; – заповнену особову картку – копію військового квитка для (форма П-2 ДС) з додатками; військовозобов’язаних. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, бул. Шевченка, 10, каб. №9. Телефон: 27 13 52. Додаткова інформація щодо основних функціональних обо­ в’язків, розмірів та умов оплати праці надаються кадровою службою Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – досвід роботи в підрозділах фінансового забезпечення системи МВС не менше 10 років, з них на керівних посадах не менше 5 років; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– начальника управління матеріального забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – досвід роботи в системі МВС не менше 10 років та на посадах керівного складу не менше 2 років; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– начальника відділу ресурсного забезпечення та озброєння управління матеріального забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – досвід роботи в системі МВС не менше 10 років та на посадах керівного складу не менше 2 років; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– заступника начальника управління – начальника відділу комплектування та проходження служби управління кадрового забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – стаж роботи на керівних посадах в органах виконавчої влади не менше 5 років; – навики роботи на персональному комп’ютері. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, повинні подати такі документи: – заяву про участь в конкурсі; – заповнену особову картку (форми П-2 ДС) з додатками; – копії документів про освіту, засвідчені нотаріально; – декларацію про доходи; – 2 фотокартки розміром 3х4; – копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України. – копію військового квитка для військовозобов’язаних – копію трудової книжки. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова, 11, кабінет №604. Телефонуйте: 27-13-69.


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюється за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2014 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в запас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно обирати навчальний заклад (Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич-

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору кадрового забезпечення міськрайвідділів внутрішніх справ у районних центрах та у м. Тернополі або в управління МВС України в Тернопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить військово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.40 Пiдсумки 07.20 Гранд-шоу М. Поплавського «Приречений на любов» 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 10.00 Не вiр худому кухарю 10.35 Рояль в кущах 11.10, 17.55 Громадське телебачення 12.45 Т/с «МонтеКрiсто» 47 с. 13.45 «На гостину до Iвана Поповича». Алла Кудлай 14.35 Вiра. Надiя. Любов 15.40 Дорослi iгри 16.35 Українська пiсня 19.30, 21.25 Шустер-LIVE 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 5 с. 01.20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 01.25 Хiт-парад «Нацiональна двадцятка» 02.35 Т/с «МонтеКрiсто» 47 с. 03.25 Як це? 03.50 Українського роду 04.05 Рояль в кущах 04.40 «Надвечiр’я» 05.35 Пiдсумки дня 1+1 06.15, 03.15 Х/ф «Гардемарини, вперед» 08.55, 19.30 «ТСН» 09.45 «Секретнi матерiали» 10.00 «Чотири весiлля 3» 11.15 Х/ф «Три мушкетери» 13.45 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 15.45 М/ф «Маша i ведмiдь» 17.10 Т/с «Фатмагюль» 20.15 «Вечiрнiй Київ - 2014» 22.05, 05.35 «В мережi» 23.10 Х/ф «Вавiлон» ▲ 01.45 Х/ф «Час вiдьом» ▲ 05.55 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.40 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.15 Х/ф «Службовий роман» 10.15 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 13» 12.10 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.55 Х/ф «Час збирати» 15.55 Х/ф «Карнавал по-нашому» 17.45 Новини 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Iнша сiм’я» 1, 4 с. 00.20 Д/ф «Єдина країна» 00.55 Х/ф «Полiцейський iз Беверлi Хiллз 2» 02.30 «Подробицi» - «Час» 03.00 М/ф ICTV 06.00 Служба розшуку дiтей 06.05 Факти 06.45 Свiтанок 07.55 Х/ф «Зоонаглядач» 09.45 Х/ф «Пригоди Плуто Неша» 11.30, 13.20 Х/ф «Обдурити всiх» 12.45 Факти 13.55 Х/ф «Полiцейська академiя 5. Пункт призначення - Маямi Бiч» 15.40 Х/ф «Полiцейська академiя 6. Мiсто в облозi» 17.05 Х/ф «Полiцейська академiя 7. Мiсiя у Москвi» 18.45 Факти 19.25 Надзвичайнi новини 20.15 Х/ф «Смертельна зброя 3» ▲ 22.25 Х/ф «Смертельна зброя 4» ▲ 00.55 Х/ф «Викуп» ▲ 02.55 Х/ф «Полiцейська академiя 3. Пере­ пiдготовка» 04.15 Т/с «У чорному списку» 05.40 Про-Цiкаве.ua НОВИЙ 05.30 Служба розшуку дiтей 05.35 Здрастуйте, я ваша мама 06.20 Х/ф «Деннiс-мучитель» 07.55 Х/ф «Деннiс-мучитель 2» 09.25 Т/с «Смугасте щастя» 13.50 М/ф «Планета скарбiв» 15.45 Х/ф «Васабi» 17.40 Х/ф «Iндiана Джонс: у пошуках втраченого ковчега» 20.00 Х/ф «Iндiана Джонс i Храм долi» 22.15 Х/ф «Невезучi» 00.05 Т/с «Щасливi разом»

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

• АНОНС

2 ТРАВНЯ

01.10 Т/с «Друзi» 01.30 Х/ф «Назад в СРСР» 03.20, 04.15, 05.00, 05.20 Зона ночi 03.25 Втрачений рай 04.20 Драй Хмара: останнi сторiнки 04.45 Портрет, написаний глибиною 05.05 Моя адреса - Соловки. Пастка 05.10 Моя адреса - Соловки. Тягар мовчання 05.15 Птахи гнiзда Марiї 05.25 25-й кадр 05.28 Абзац! СТБ 05.30 «Чужi помилки. Удар iз минулого» 06.15 Х/ф «Суєта суєт» 07.50 Х/ф «Молода дружина» 09.40 «Неймовiрна правда про зiрок» 10.55 Х/ф «Зрада» 18.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.00 «Холостяк 4» 22.00 «Вiкна-новини» 22.45 «Холостяк 4» 01.15 Х/ф «Службовий роман» 03.55 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Тернопільська погода 07.10 Х/ф «Здравія бажаю» ▲ 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Невідома Україна 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.00 Хіт-парад 14.00, 02.00 Х/ф «Повернення у таємничий сад» ▲ 16.00 Дитяча година 17.00 Невідома Україна 17.30 «Bon appetit» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Унікальна Україна 19.30 «Наші вітання» 20.10 «Сільський календар» 20.40 Невідома Україна 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 21.50 Тернопільська погода 22.00 Х/ф «Найшвидший «Індіан» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Тернопільська погода 00.40 Невідома Україна 01.00 Хіт-парад 03.30 Унікальна Україна 03.50 Х/ф «Найшвидший «Індіан» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Мелодії цимбалів Івана Кавацюка» 14.30 «Вибори-2014» 14.40 «Поліське коло» 15.00 «Що робити?» 16.00 «Вибори-2014» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Актуально» 17.00 «Запоріжжя туристичне» 17.15 «Думки вголос» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Місто сонця» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50 «Вибори-2014» 19.00 «Біля рідних джерел» 19.30 «Вибори-2014» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Азбука смаку» 20.15 Телезамальовка 20.20 «Пісні нашого краю» 20.30 «Після школи» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Вибори-2014» 21.10 «Тарасова візитка» 21.25 «Мандруємо разом» 21.30 «На часі» 22.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 22.30 «Дива цивілізації»

СТБ 7.50 «Молода дружина». Мелодрама. Пiсля зради коханого дiвчина на зло всьому свiту виходить замiж за iншого. Але образа i нерозумiння стає мiж молодими крижаною стiною. Багато що доведеться пережити, вiдчути, перш нiж почне танути крига недовiри. Режисер: Л. Менакер. У ролях: Г. Камєнкова, В. Бiрюков. 1+1 23.10 «Вавiлон». Драма. Пiд час подорожi подружньої пари по Марокко вiдбувається не­ сподiваний iнцидент, який дає початок цiлому ланцюгу захоплюючих i непередбачуваних подiй на трьох континентах... Режисер: А.Г. Iньяррiту. У ролях: К. Бланшетт, Г. Гарсiа Берналь, Б. Пiтт, М. Шодрi.


14

СУБОТА, УТ-1 06.05 Вiд першої особи 06.35 На слуху 07.00 Шустер-LIVE 11.40 Армiя 11.50 Православний вiсник 12.25 Громадське телебачення 13.55 Моменти життя 15.00 Громадське телебачення 16.40 Театральнi сезони 17.55 В гостях у Д. Гордона 19.00 Український акцент 19.30 Громадське телебачення 21.00 Пiдсумки дня 21.35 Головний аргумент 21.50 Українська пiсня 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Вiд першої особи 23.30 Країна on-line 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 6 с. 01.20 Пiдсумки дня 01.50 Головний аргумент 02.00 Український акцент 02.20 «Нащадки» з Н. Рибчинською та К. Гна­ тенком 03.20 Не вiр худому кухарю 03.45 Книга.ua 04.10 Дорослi iгри 05.00 Д/ф «Твiггi. Обличчя 60-х»

1+1 06.15 «ТСН» 07.00 «Хто там?» 08.05, 08.30 М/с «Гуфi та його команда» 08.55 «Свiтське життя» 10.05, 11.15, 12.20, 13.25 Т/с «Свати 6» 14.30 «Вечiрнiй Київ - 2014» 16.25 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 5» 19.30 «ТСН» 20.15, 05.00 «Українськi сенсацiї. Вiйни Кремля в Осетiї i в Абхазiї» 21.20 «Вечiрнiй квартал 2014» 23.20 Х/ф «Ларрi Краун» ▲ 01.10 Х/ф «Вавiлон» ▲ 03.25 Х/ф «Ларрi Краун» ▲ 05.55 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.05 Х/ф «Той самий Мюнхгаузен» 07.15 «Школа доктора Комаровського. Не­ вiдкладна допомога» 07.50 «Школа доктора Комаровського» 08.20 Д/ф «Конкретний приклад» 09.15 Д/ф «Цвiль» 11.00 «Обережно: Дiти!» 12.10 Т/с «Iнша сiм’я» 1, 4 с. 16.05 «Юрмала 2013» 18.00 Т/с «Птах у клiтцi» 2 с. 20.00 «Подробицi» 20.35 Т/с «Птах у клiтцi» 4 с. 22.30 Х/ф «Про нього» ▲ 00.15 Х/ф «Полiцейський iз Беверлi Хiллз 3» 02.00 «Подробицi» - «Час» 02.55 Х/ф «Полiцейський iз Беверлi Хiллз 2» ICTV 06.05 Факти 06.45 Свiтанок 08.30 Х/ф «Пригоди Плуто Неша» 10.30 Зiрка YouTube 11.35 Дача 12.00 Т/с «Вiйськова розвiдка» 12.45 Факти 13.15 Т/с «Вiйськова розвiдка» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Вiйськова розвiдка» 22.05 Х/ф «Тринадцятий воїн» ▲ 00.05 Х/ф «Соломон Кейн» ▲ 01.50 Х/ф «Смертельна зброя» ▲ 03.35 Т/с «У чорному списку»

НОВИЙ 05.40 М/с «Мисливцi за привидами» 06.25 М/с «Дак Доджерс» 07.30, 10.00 Ревiзор 12.50 Пристрастi за Ревiзором 14.10 М/ф «У пошуках Немо» 16.10 Х/ф «Таксi 3» 18.00 Х/ф «Iндiана Джонс i Храм долi»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

3 ТРАВНЯ

20.20 Х/ф «Iндiана Джонс i останнiй хрестовий похiд» 23.00 Педан-Притула Шоу 01.00 Х/ф «Кремiнь» 02.30, 04.20, 05.05 Зона ночi 02.35 Українцi Вiра 04.25 Райськi сади гетьмана Сагайдачного 04.40 Магдебурзькi хронiки 04.55 Першi кроки кримiналiстики 05.10 25-й кадр

СТБ 06.30 Х/ф «Балада про доблесного лицаря Айвенго» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Усе буде смачно!» 10.00 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 12.00 «Холостяк 4» 16.55 «Хата на тата» 19.00 «Україна має талант! 6» 21.20 «Таємницi МайстерШефа. Незломлений велетень» 22.25 «Україна має талант! 6». Пiдсумки голосування» 22.55 «Детектор брехнi 5» 00.00 Х/ф «Молода дружина» 01.50 Х/ф «Китайський сервiз» 03.25 Нiчний ефiр TV-4 06.00 «Bon appetit» 06.10 Невідома Україна 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Унікальна Україна 07.25 Тернопільська погода 07.35 Х/ф «Фарт» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Невідома Україна 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 Новини Європи 12.30, 00.30 Х/ф «Повернення у таємничий сад» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Хлопчик-поліцейський» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 «Сад, город, квітник» 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Мелодія двох сердець», 1 ч. 22.30 Х/ф «Мама-привид» ▲ 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Tайм 02.00 Х/ф «Штормові вершники» ▲ 03.50 «Мелодія двох сердець», 1 ч. ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Живі сторінки» 14.15 «Степовики» 14.30 «Вибори-2014» 14.40 «Музичний калейдоскоп» 15.00 «Театральні зустрічі» 16.00 «Вибори-2014» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Мандри кота Фініка» 17.00 «ПрофStyle» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Назбиране» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50 «Вибори-2014» 19.00 «Смак життя» 19.30 «Вибори-2014» 19.40 «Пілігрим» 20.00 «Крізь призму часу» 20.15 «Спортивні меридіани» 20.30 «Щляхами Тараса» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Вибори-2014» 21.10 «Поклик таланту» 22.00 «Подорож гурмана» 22.30 «Абетка здоров’я»

ICTV 22.05 «Тринадцятий воїн». Фантастика. Х столiття. На порозi середньовiччя однi держави до­ сяг­ли пiку свого розвитку. Арабський емiсар їде з великого Багдада з караваном на зустрiч з королем Сагалiби. Але дорогою його захоплюють в полон вiкiнги... Режисер: Дж. МакТiрнан. У ролях: А. Бандерас, Д. Венора. НОВИЙ 1.00 «Кремiнь». Драма. Сучасна Москва – глянцева, європейська, жорстка. Мiсто надiй i обдурених очiкувань. Тут дiє закон виживання. Перемагає сильнiший. Антон приїжджає до столицi за коханою дiвчиною. Вона вiдкидає його. Але вiн не звик вiдступати. Режисер: О. Мiзгiрєв. У ролях: Є. Антропов, Д. Куличков.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Вiд першої особи 07.05 Панянка та кулiнар 07.30 «Дружина» 09.10 Шеф-кухар країни 10.25, 15.50, 19.30 Громадське телебачення 11.30 Крок до зiрок 12.20 Музична академiя. Євробачення 13.55 Караоке для дорослих 14.45 Як Ваше здоров’я? 17.30 В гостях у Д. Гордона 18.25 Щоденник ПКЄ-2014 р. 18.45 Дiловий свiт. Тиждень 21.00 Пiдсумки дня 21.35 Фольк-music 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23.30 Країна on-line 00.00 Х/ф «17 миттєвостей весни» 7 с. 01.20 Пiдсумки дня 01.45 Х/ф «Не той» 05.20 Ближче до народу 1+1 06.10, 03.00 Х/ф «Москва - Кассiопея» 07.40 М/ф 08.10, 08.35 М/с «Гуфi та його команда» 09.00 «Лото-Забава» 10.10 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 5: Iндонезiя» 12.05 М/ф «Машинi казки. Маша i ведмiдь» 12.50 «Зiркова хронiка» 13.50, 21.00 «Голос країни 4. Перезаванта­ ження» 16.30 «Розсмiши комiка 5» 17.30 Х/ф «Няньки» 19.30 «ТСН-Тиждень» 23.30 «Свiтське життя» 00.30 «Що? Де? Коли?» 01.25 Х/ф «Тридцять дев’ять сходинок» 04.55 «Телемагазин» ІНТЕР 04.30 Х/ф «Про нього» ▲ 05.50 Х/ф «Закоханий i беззбройний» 07.15 «Вдалий проект» 08.05 «Юрмала 2013» 10.00 «Орел i решка. На краю свiту» 11.00 «Сусiд на обiд» 12.00 Х/ф «Карнавал по-нашому» 13.55 Т/с «Птах у клiтцi» 1, 4 с. 17.55 Т/с «Так далеко, так близько» 2 с. 20.00, 03.05 «Подробицi тижня» 21.00 «Без протоколу» 21.40 Т/с «Так далеко, так близько» 4 с. 23.45 Концерт «Золотий грамофон» 04.00 Д/ф «Цвiль» ICTV 05.00 Факти 05.30 Свiтанок 06.50 Так$i 07.20 Космонавти 08.05 Зiрка YouTube 09.15 Дача 09.55 Дивитися всiм! 10.50, 13.15 Т/с «Дiзнавач» 12.45 Факти 18.45 Факти тижня 20.20 Х/ф «Мисливцi на вiдьом» 22.00 Х/ф «Ван Хелсiнг» 00.30 Х/ф «Тринадцятий воїн» ▲ 02.10 Х/ф «Смертельна зброя 2» ▲ 03.55 Т/с «У чорному списку»

НОВИЙ 05.40 М/с «Мисливцi за привидами» 07.00 М/с «Дак Доджерс» 08.10 М/ф «Планета скарбiв» 10.00 Закутi 13.50 М/ф «Хоробра серцем»

• АНОНС

4 ТРАВНЯ 16.00 Х/ф «Казки на нiч» 18.00 Х/ф «Iндiана Джонс i останнiй хрес­ товий похiд» 20.20 Х/ф «Iндiана Джонс i Королiвство кришталевого черепа» 22.40 Х/ф «Посейдон» 00.35 Х/ф «8 секунд» 02.25 Х/ф «Кремiнь» 04.00, 05.05, 05.15 Зона ночi 04.05 Українцi Надiя 05.00 Зима надiї 05.10 Десята муза в Українi 05.20 25-й кадр

СТБ 05.35 Х/ф «Китайський сервiз» 07.10 Х/ф «Пригоди Квентiна Дорварда – стрiльця королiвської гвардiї» 09.00 «Усе буде смачно!» 09.50 «Караоке на Майданi» 11.15 Т/с «Ой, ма-моч-ки!» 15.45 «Україна має талант! 6» 19.00 «Битва екстрасенсiв 13» 21.05 «Один за всiх» 22.15 Х/ф «Zоlushkа.ru» 00.20 Х/ф «Мiмiно» 02.10 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Х/ф «Фарт» ▲ 07.30, 20.45 «Про нас» 07.45, 09.45 Ранковий фітнес 08.00 Новини Європи 08.35, 15.55, 21.55 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Хлопчик-поліцейський» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Екологічно чисте життя» 15.00 «Життя з майбутнім» 15.30 «Про нас» 16.00 «Формула здоров’я» 17.00 Вікно в Америку 17.30 «Смаки культур» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.40 Хіт-парад 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 «Про кіно» 22.00 Х/ф «Штормові вершники» ▲ 00.35 «Мелодія двох сердець», 1 ч. ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 09.00, 14.30, 16.00 «Вибори-2014» 09.10 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Смак життя» 14.45 «Шляхами Тараса» 15.00 «Поклик таланту» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «До речі, про речі» 17.00 «Пісні нашого краю» 17.15 «Словами малечі про цікаві речі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Студмістечко» 18.45 «Пісня в дарунок» 18.50, 19.30, 21.00 «Вибори-2014» 19.00 «Подорож гурмана» 19.40 «Мамина школа» 20.00 «Музичний калейдоскоп» 20.30 «Загублені у часі» 20.45 «Вечірня казка» 21.10 «Відверті діалоги» 22.00 «Cкарби роду» 22.30 «Повір у себе»

ІНТЕР 5.50 «Закоханий i беззбройний». Комедiя. Основнi подiї фiльму вiд­ буваються в навчальному центрi МНС у нашi днi. Там починає роботу iнструктором iз дзюдо молода дiв­ чина. У неї нелегке завдання – за два тижнi пiдготувати до змагань групу вiйськовослужбовцiв. Режисер: О. Мамедов. У ролях: I. Жидков, А. Задорожна. НОВИЙ 22.40 «Посейдон». Фiльм-катастрофа. Пiд ударом хвилi круїзний лайнер за декiлька секунд перевертається i починає тонути. Декiлька пасажирiв, що дивом уцi­ лiли, вимушенi об’єднати зусилля заради порятунку своїх життiв. Режисер: У. Петерсен. У ролях: Дж. Лукас, К. Расселл, Р. Дрейфус, Дж. Баррет, М. Фогель.

ICTV 22.00 «Ван Хелсiнг». Бойовик. Глибоко в Карпатах лежить таємнича країна Трансiльванiя – свiт, в якому зло зустрiчається на кож­ ному кроцi, свiт, в якому небезпека оживає iз заходом сонця, i де монст­ ри, що живуть в глибинi людських жахiв, набувають форми... Режисер: С. Соммерс. У ролях: Х. Джекман, К. Бекiнсейл.

Страшний діагноз Жанни Фріске не підтвердився

Н

авколо діагнозу зірки зав’яза­ла­ ся нова дискусія: несподівано для всіх Ольга Орлова спростувала оприлюднений раніше діагноз. «У Жанни не гліоб­лас­ тома четвертого ступеня! Повірте, Жанною займаються найкращі онкологи світу і помилки бути не може!» – повідомила Орлова на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі. Проте остаточний діагноз Ольга не уточнила. Також вона обурилася чутками про те, що співачка і її близькі нібито живуть у будинку відомої письменниці Оксани Робскі: «Як же я «люблю» читати про себе і близьких мені людей абсолютну нісенітницю в пресі. Запевняю усіх прихильників Жанни, що 90 відсотків інформації, яка з’являється про неї у пресі, – лише чутки».

Помер письменник Ґабріель Ґарсія Маркес

К

олумбійський письменник Ґабріель Ґарсія Маркес помер у Мексиці у віці 87 років через інфекцію та зневоднення організму.

Маркес став класиком ще за життя, він створив легендарні твори «Сто ро­ ків самотності», «Полков­ нику ніхто не пише», «Осінь патріарха» та інші, які в другій половині ХХ століття стали популярними в усьому світі. Ґабріель Ґарсія Маркес творив у жанрі «магічного реалізму», в якому повсякденне життя перепліталося з вигаданими, уявними історіями і персонажами. Письменник свого часу брав участь у політичному житті. Маркес підтримував ідеї свободи слова і боротьби з корупцією в Південній Америці та у всьому світі.

Росіяни скасовують концерти в Києві

В

се більше російських артистів відмовляються виступати у Києві. Зокрема, гроші по­вер­ тають за квитки на концерти Володимира Кузьміна, Олександра Розенбаума, Хору Турецького та інших зірок. За словами організаторів, від гастролей в Ук­ раїні відмовляються самі артисти. Вони бояться виступати через події, які нині відбуваються в Україні. Уже скасовано три концерти – Аллєгрової, Турецького та Трофима. Крім того, скасовано концерти Володимира Кузьміна та Сергія Пєнкіна, які мали відбутися у Жовтневому палаці. В адміністрації концертного майданчику повідомили, що жодних коментарів та інтерв’ю вони не дають. Також свій концерт, запланований на 15 травня, скасував гурт «Ленінград».


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 25 квітня 2014 року Досьє 102

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

21.04 21.05

21.05 21.06

22.06 22.07

23.07 23.08

24.08 23.09

24.09 23.10

24.10 22.11

23.11 22.12

22.12 20.01

21.01 19.02

20.02 20.03

ОВЕН Фiнансове становище починає поліпшуватися, тому мож­ на планувати поїздки. У четвер будьте уваж­нi до всього, що вам пропонують.

Інгредієнти: цвітна капуста – 1 качан, яйця – 2-3 штуки, сіль, перець чорний мелений, італійські трави, вершки – 150 грамів, сир твердий тертий (найкраще парме­ зан) – 50 грамів, олія соняшникова.

ТЕЛЕЦЬ У вас можуть виникнути фi­ нансовi неприємностi через невчасне повернення боргiв. У четвер вiрогiднi грошовi над­ ходження. БЛИЗНЮКИ У фiнансовому планi тиждень вдалий. Вирішаться усі проб­ леми та негаразди, а також будуть вдалими запланованi великі покупки.

Спосіб приготування. Цвітну капусту помити та розібрати на суцвіття. Відварити до готовності в підсоленій воді. Яйця збити з верш­ками. Додати сіль та перець. Деко змазати олією. Викласти капусту. Залити яєчно-вершковою су­ мішшю. Посипати зверху твердим сиром та італійськими травами. Поставити в духовку, розігріту до 180 градусів на 10-20 хвилин.

РАК Вашим девiзом повиннi стати неквапливiсть i обереж­нiсть. При щонайменшому натяку на ризик негайно вiдмовля­ ти­ся вiд будь-яких операцiй. ЛЕВ Вам доведеться термiново реанiмувати свiй бюджет, ад­ же велика кiлькiсть непередбачених витрат можуть пов­ ністю його виснажити.

Сирна соломка

ДІВА Фiнансовi проблеми зваля­ть­ ся на вас несподівано. У по­не­ дiлок остерігайтеся обма­нiв i бережiть гаманець. У четвер вiрогiднi грошовi надходження.

Інгредієнти: сир твердий – 150 грамів, борошно – 1,5 склянки, мас­ ло – 80 грамів, молоко – 4 ст. ложки, сіль, цедра лимона, кунжут. Спосіб приготування. Сир і масло натерти на дрібній терці. Додати сіль, молоко, лимонну цед­ ру, борошно та замісити м’яке тісто. Розкачати заміс в тонкий пласт, розрізати його на смужки, і кожну смужку скрутити в трубочку та по­ сипати кунжутом. Деко застелити пергаментним папером. Викласти на нього трубочки. Випікати 15 хви­лин у розігрітій до 180 градусів духовці.

ТЕРЕЗИ Вас можуть пiдтримати не­ офiцiйнi джерела доходу. Про­ те, будьте обережнi з пропо­ зи­цiями про додатковий за­ ро­бiток.

СКОРПІОН Якщо не дозволите втягнути себе в сумнівну iсторiю, то фi­ нансове становище залишати­ меться стабiльним. У середу чекайте на грошові надходженя. СТРІЛЕЦЬ Можливо, ваш родич зверне­ ться за фiнансовою допомогою, постарайтеся йому не вiд­ мовити. У суботу є ризик зробити непотрiбнi покупки. КОЗЕРІГ Якщо ви бажаєте ввечерi у вiвторок знайти свiй гаманець на мiсцi, то постарайтеся проявляти обачнiсть протягом дня.

ВОДОЛІЙ Фiнансове становище починає потихеньку стабiлiзову­ ва­тися. У першiй половинi тижня будь-які операції будуть вдалими.

РИБИ Тиждень буде мінливим. Середа виявиться конфлiктним днем, що може негативно від­ битися на вашому фiнансо­ вому становищі.

• СМАЧНОГО!

Цвітна капуста з вершками

на 28.04 – 04.05 2014 року

21.03 20.04

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Секрет успіху – знати, кого звинуватити в своїх невдачах.

*****

Молода, чарівна, забезпечена. Маю дві вищих освіти. Квартиру, машину! Нікого не шукаю, нічого не продаю, заміж не збираюся! Просто хизуюся.

*****

Розмова батька з сином: – Тату, скажи, а як ловлять божевільних? – За допомогою пудри, кра­ сивих суконь і милих усмішок.

*****

– Мамо, а чому ви відразу не сказали мені, що ваша донь­ ка стерво? – Сюрпри-и-из!

*****

– У Вас в продажі є дор блю? – А що це? – Це сир із синьою цвіллю. – Сира немає. Але є ковбаски дор блю і копчена риба дор блю.

*****

Власник ресторану хизується перед відвідувачем: – Особливість і гордість на­ шого ресторану – це черепахи! Гість спокійно відповідає: – Я знаю, вчора одна з них мене обслуговувала.

*****

Одна білявка запитує іншу: – Про що ти мрієш? – Про те, що якось зустріну фею, і вона подарує мені сто тисяч доларів… – А чому не мільйон? – Мільйон – це нереаль­но…

*****

– Що таке свобода? – Це коли тебе посилають в одне місце, а ти йдеш, куди хочеш!

*****

Якщо ви заблукали в лісі, не панікуйте! Подивіться з якого боку росте мох на деревах. Вигляд моху заспокоює…

*****

Син – батькові: – Тату, мені приснилося, начебто ти дав мені п’ятсот євро! – Можеш залишити їх собі, синку.

*****

Мета тривалого ходіння з чоловіком крамницями – довести його до такого стану, щоб він був готовий купити що зав­ годно і за будь-яку ціну.


• АФОРИЗМИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 25 квітня 2014 року

• ФОТОМИТЬ

• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Людина рідко помиляється двічі: зазвичай, разів зо три або й більше. Джон Перрі Барлоу

Сто років живи – сто років вчися як жити. Сенека

• Якщо травневий дощ починається великими краплинами, то він ненадовго. • Весною літає багато павутиння – на спекотне літо. • Худоба пожадливо їсть траву, коні форкають – погода зіпсується. • Соковито пахтить м’ята – нев­ довзі збереться на дощ. • Квіти пахнуть здалека – на вітер.

Люди глухі до того, про що їм кричать найголосніше. Станіслав Єжи Лєц

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

Людину роблять старою не зморшки, а відсутність мрії і надії. Хорхе Анхель Ліврага

ПОНЕДІЛОК, 28 квітня ніч / день

+11 / +16

У чому сенс життя? Служити іншим і робити добро. Арістотель

вітер

ВІВТОРОК, 29 квітня ніч / день

Люди, яким завжди ніколи, за звичай, нічого не роблять. М. Ліхтенберг

+9 / +16

вітер

Жити довше. Поради фахівців

В

ідомий британський онколог Девід Ейгас дає практичні поради про те, як продовжити життя і зберегти молодість.

Посміхатися. Посмішка покра­ щує настрій. Цей нехитрий жест приз­ водить до викиду ендорфіну і серотоніну – гормонів, що знижують рівень шкідливих стресів. Зберігати правильну поставу. Рухатися правильно – значить, уник­ нути артриту, проблем з кровообігом, головного болю, м’язових болів і ускладненого дихання. Загалом, це сприяє кращому функціонуванню організму. Відмовитися від високих підборів. Запальні процеси, пов’язані зі звичкою носити дуже високі підбори, пов’язуються наукою з появою серцево-судинних захворювань, хво­ роби Альцгеймера, раку, аутоімунних патологій, діабету, прискореного старіння. Будити себе чашкою кави. Над­ мірне вживання кави завдає шкоди, але кава і чай можуть бути союзниками здоров’я, якщо їх пити один раз на день, після пробудження. Останні дослідження доводять, що низькі дози кофеїну позитивно впливають на весь організм. Геть весь одяг – щонайменше на декілька хвилин у день. Стати ого­ леним перед дзеркалом і оглянути

себе із захопленням з усіх боків. Це покращує самооцінку і запобігає поя­ ві пухлин. Здивовані? Уважний ог­ ляд свого тіла допомагає «діагностувати» можливі зміни на шкірі. Пити вино. Так само, як і кава, вино в малих дозах може стати панацеєю. Червоне вино (стакан в день) віддаляє загрозу розвитку кардіологічних захворювань та інших патологій. Триматися подалі від сканерів. Вони використовуються для запобігання терактів і проблем, пов’я­ заних з безпекою, але ще ніхто не довів з наукової точки зору, що сканери, встановлені в аеропортах, без­ печні для здоров’я.

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Дотримуватися режиму харчування. Це нудно, але стандартна програма корисна. Слід їсти приблизно в один і той же час і не пропускати прийоми їжі; позбавляти се­ бе обіду або вечері означає не тільки посилити почуття голоду, але і спровокувати підйом рівня кортизолу – гормону стресу. Робити щеплення від грипу, щоб почуватися краще, а також уни­ кати ГРВІ, які можуть призвести до згубних наслідків: ожиріння, інфарк­ ту, інсульту, раку. Народжувати дітей. Наукові дослідження доводять, що ті, у кого є діти, швидше за все, проживуть дов­ ше за тих, у кого їх немає. Тому що

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пд/Зх, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

діти, внуки, правнуки позитивно впли­ вають на настрій і створюють установку на продовження життя. Приймати одну таблетку аспірину в день. Ейгас пояснює: не варто зловживати ліками. Винятком є аспірин. Ацетилсаліцилова кислота не тільки позитивно впливає на серце, але здатна віддалити появу низки патологій завдяки сильним протизапальним властивостям. Стояти на ногах. Відомо, що сидячий спосіб життя завдає шкоди. Існує прямий зв’язок між часом, який ми проводимо сидячи, і такими хворобами, як ожиріння, діабет, серцево-судинні патології і передчасна смерть. Досить двох годин на день фізичних вправ, щоб компенсувати 22 години, проведених сидячи або лежачи. Заморожувати фрукти. Замість того, щоб їсти фрукти не в сезон, коли вони втратили більшу час­тину своєї поживної цінності, краще купувати їх у правильний час і заморожувати. Уникати вітамінів. Останні наукові дослідження вказують на прямий зв’язок між прийомом вітамінних добавок і підвищенням загрози появи таких важких захворювань, як рак. Організм виробляє віль­ні радикали, завданням яких є знищення «поганих» клітин. Якщо цей механізм переривається, то ми стає­мо більш вразливими, говорить Ейгас.

Пд/Зх, 3 м/с

СЕРЕДА, 30 квітня ніч / день

+10 / +16

вітер

Пд, 2 м/с

ЧЕТВЕР, 1 травня ніч / день

+11 / +16

вітер

Зх, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 2 травня ніч / день

+11 / +15

вітер

Пд/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 3 травня ніч / день

+11 / +14

вітер

Зх, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 4 травня ніч / день

+10 / +17

вітер

Пд/Сх, 3 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРИВІТАЙТЕ!

28 квітня – Анастасії, Андрія. 29 квітня – Галини, Ірини. 30 квітня – Олександра, Семена. 1 травня – Антона, Віктора. 2 травня – Георгія, Івана. 3 травня – Григорія, Федора. 4 травня – Дениса, Кіндрата. 5 травня – Всеволода, Луки. 6 травня – Анатолія, Георгія. 7 травня – Олексія, Валентина.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Досьє 102 №7  
Досьє 102 №7  
Advertisement