__MAIN_TEXT__

Page 1

ГЕРОЇНУ

стор. 6

НА 3 МІЛЬЙОНИ

«Рада бізнесу Тернопілля» презентувала перший інтернет-проект «Вікіпедія чиновника» стор. 10 Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

«СЮРПРИЗ» ВІД ШАХРАЇВ

«В

ітаємо, ви виграли автомобіль!» Таке повідомлення на мобільний надійшло жителю Борщівського району. Звісно, чоловік неабияк зрадів такій удачі. Ще б пак! У повідомленні також зауважувалося: аби отримати детальнішу інформацію, слід зателефонувати за вказаним номером. Так борщівстор. чанин і зробив.

4

ПРОДАВЧИНЯ МЕДУ ОБІКРАЛА ПЕНСІОНЕРКУ

С

півробітники Підгаєцького райвідділу міліції розкри­ли крадіж­ку з помешкання 84-річної мешканки села Голгоча. Правоохоронці допомогли повернути старенькій гроші, які у неї вик­рала жительстор. ка Закарпаття.

Сканворд Анекдоти Гороскоп

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

№5 / 28 березня 2014 року

7

41782

П

ід час спецоперації співробітники карного розшуку обласного уп­равління зупинили групу з дев’яти осіб. Шестеро з них мали при собі вогнепальну та травматичну зброю, набої до неї, вибухові предмети. Молоді люди віком 17-28 років розповіли про те, що зброю зберігали для самозахисту. Однак, готові стор. 2 здати її добровільно. Що і зробили.

Вилучений пістолет належав убитому інспектору ДАІ «Така допомога не має ціни»

стор. 15

2,50 ГРН.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

М

айже п’ять годин тривали пошуки 73-річного жителя Бучача. Рідні спочатку власними силами пробували розшукати хворого чоловіка, що вийшов з дому і зник. А коли з відчаю та безпорадності опустилися руки стор. 8 – син за­телефонував до міліції.

Шахраї спустошують банківські рахунки

Я

кщо раніше вважалося, що носити з собою пластикові картки значно безпечніше, ніж тримати кругленьку суму в гаманці, то сьогодні ситуація абсолютно протилежна. Шахраї, рухаючись в ногу з технологічним прогресом, навчилися спустошувати чужі ра­хунки на стор. 3 відстані.

Не дай дитині оступитись

Ф

ізичний, розумовий і психічний розвиток неповнолітніх обумовлює нестійкість їх характеру, незрілість мислення, схильність до наслідування поведінки старших за них, бажання показати себе самостійним і намагання стор. 5 звільнитися від контролю та опіки з боку батьків.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

Вилучений арсенал зброї та затримання ймовірного підозрюваного у вбивстві – результат спецоперації

У

минулі вихідні весь особовий склад органів внутрішніх справ області ніс службу у посиленому варіанті. Тернопіль­ ські правоохоронці прийняли таке рішення через сус­пільнополітичні події, що відбуваються у державі, а також з метою недопущення резонансних злочинів та протиправних діянь з використанням зброї, вибухівки, інших провокаційних дій.

Як повідомив під час прес-кон­ ференції перший заступник начальника обласної міліції Валерій Гіль, під час спецоперації співробітники карного розшуку обласного уп­ равління зупинили групу з дев’яти осіб. Шестеро з них мали при собі вогнепальну та травматичну зброю, набої до неї, вибухові предмети. Молоді люди віком 17-28 років, жителі Сумщини, Кіровоградщини, Київщи­ ни, Донеччини, Чернівеччини, Криму, розповіли про те, що зброю зберігали для самозахисту. Однак, готові здати її добровільно. Що і зробили. Серед вилученого: дві мисливсь­ кі гвинтівки, пістолети «Наган», «Корнет» та майже півтори сотні на­ боїв до них, також велика кількість набоїв до пістолетів «ТТ» і «ПМ», де­ в’ять саморобних вибухових прист­

роїв, три гранати, з яких дві Ф-1 та одна димова, підривач, підсумок для зберігання магазинів до автомата Калашникова та сам магазин до АК, травматичні пістолети марок «Стал­кер» та «ПГШ» і набої до них, два розкладних ножі, шість радіостанцій, маска, протигаз. Та чи не найбільше зацікавлення в оперативників викликав пістолет «ПМ» з номерним знаком. Звірившись з базою даних зброї, що була викрадена з органів внутрішніх справ, правоохоронці з’ясували, що даний пістолет належав одному зі співробітників державтоінспекції, якого разом зі ще двома правоохоронцями розстріляли 2 березня на стаціонарному посту на Броварському проспекті під Києвом. Тепер ця зброя була в руках 17 річного киянина.

Кращого за професією обрали серед розшуківців

Про подію тернопільські правоохоронці повідомили київських колег і сьогодні із підлітком працює столична міліція. До слова, нещодав­ но були арештовані організатор та один із убивць співробітників ДАІ під Києвом. Можливо, затриманий в Тернополі юнак також причетний до вбивства. Згідно ухвали Дніп­ ровського районного суду міста Киє­ва, виданої ще 14 березня, є дозвіл на затримання підозрюваного. Щодо решти п’яти осіб, у яких була вилучена зброя, боєприпаси, вибухові предмети, слідчі клопотатимуть перед судом про їх звільнен­ ня від кримінальної відповідальності, згідно частини 3 статті 263 ККУ. Дані про подію внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковані за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України - носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Наталя ФЕДІВ

З недіючого фермерського господарства зловмисники вивезли півтисячі кліток

Щ

о одному непотріб – іншому заробіток. Так сталося із старими клітками для утримання норок. На зоофермі в селі Ангелівка Тернопільського району вже декілька років як перестали розводити цих ціннохутрових тварин, а клітки зосталися. Вони й стали справжнім скарбом для трьох жителів Збаразького району.

В

обласному управлінні внутрішніх справ відбувся ІІ-й етап конкурсу на визначення кращого за професією серед атестованих пра­ цівників карного розшуку. До участі в конкурсі з районів були делеговані провідні фахівці цієї служби, котрі мають високі показники у службовій діяльності та позитивні оцінки зі службової підготовки. Професіоналізм та вміння конкурсантів оцінювала спеціально створена комісія, яка за підсумками випробувань і мала визначити кращого за професією. Вісімнадцять оперативників із завзяттям приступили до виконання поставлених завдань. Спочатку було проведено тестування з функціональної, загальнопрофільної під­

готовки і тактики дій. Заліки з вогневої підготовки про­ водились у тирі обласного уп­рав­ ління, де учасники конкурсу зма­ гались у влучності та вправності во­­ лодіння табельною вогнепальною зброєю. Завершальним етапом конкурсу була фізична підготовка. Конкурсанти показали гідні результати на біговій доріжці, під час відпрацюван­ ня прийомів рукопашного бою та виконали норматив з підтягування. За підсумками проведення конкурсу кращим за професією став оперативник карного розшуку Збаразького райвідділу міліції Ігор Зарічний. Другий результат – у розшу­ ківця з Тернопільського міськвідділу Володимира Осадчука. Трійку лі­ дерів замкнув працівник карного розшуку Борщівського райвідділу міліції Роман Семенчук.

Як повідомив начальник Тернопільського райвідділу міліції Руслан Балик, злочинна група із трьох чоловіків за два місяці викрала з території фермерського господарства пів­тисячі кліток. Міліціонерам вдалося з’ясувати, що злодії навідувалися на приватну територію щонайменше десять разів. Із Стриївки сусіднього Збаразь­ко­ го району до Ангелівки – кіломет­ рів три-чотири полем. Цю відстань крадії на підводі долали менше ніж

за годину. Будучи впевненими, що їх ніхто не помітить – ферма давно пустує й ніким не охороняється – чоловіки здійснювали свої вилазки, здебільшого, вдень. Злодійський розрахунок виявив­ ся вірним, на гарячому їх не впіймали. Натомість під час чергової інвентаризації власники виявили недостачу й звернулися із відповідною заявою до Тернопільського райвідділу органів внутрішніх справ. Чутками земля повниться, от і

про те, що на Збаражчині збувають за півціни металеві клітки, дізналися в Тернопільському районі. До слова, одна така клітка, яка вже була в користуванні, вартує майже тридцять гривень, крадії ж продавали за десять-п’ятнадцять. Коли міліціонери навідалися до ділків, то виявили на їх господарст­ вах частину краденого. Розібрані клітки, які чоловіки пристосували для власних потреб, й стали незаперечним доказом їхньої провини. Щодо фігурантів справи розпочато кримінальне провадження за частиною другою статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

3

Шахраї спустошують банківські рахунки ІРИНА БОЙКО

П

рактично кожна друга людина користується кредитними чи зарплатними банківськими картками. Якщо раніше вважалося, що носити з собою пластикові картки значно безпечніше, ніж тримати кругленьку суму в гаманці, то сьогодні ситуація абсолютно протилежна. Шахраї, рухаючись в ногу з технологічним прогресом, навчилися спустошувати чужі рахунки на відстані. Крадуть у найрізноманітніші спо­соби. Часто вдаються до створення фіктивних інтернет-магазинів, де люди, купуючи такі ж самі фіктивні товари, залишають реквізити своєї картки, а там, як мовиться, справа техніки. 60-річна жителька Борщівщини мала шанс вберегти свої гроші, однак злегковажила елементарними правилами фінансової безпеки. Відтак втратила п’ять тисяч гривень.

Як розповіла міліціонерам потерпіла, напередодні у неї виникли проблеми із рахунком, принаймні, так їй по телефону сказала співробітниця банківської установи. Незнайомка запропонувала усунути не­ гаразди. Для цього попросила клієнт­ ку назвати номер картки та пін-код до неї. Довірлива пенсіонерка так і зробила. А через декілька хвилин їй на мобільний прийшло повідомлен­ ня про зняття коштів з картки.

Від подібного роду шахраїв потерпіла й тернополянка. Жінка хотіла через мережу продати плаття, а позбулася грошей з банківської картки. Тернополянка розмістила оголошення на одному із популярних сайтів. Товаром зацікавилися. Аби здійснити розрахунок, продавець по­ відомила покупцеві номер кредитної картки. Та замість домовленої суми отримала повідомлення, що з її рахунку знято шістсот гривень. Наразі правоохоронці встанов­ лю­ють осіб, причетних до шахрайств, а громадян застерігають: як­ що від вас вимагають надати кон­фі­ денційні дані, на кшталт пін-ко­ду, одразу кладіть слухавку. Пам’ятай­ те: представники банків ніколи не телефонують до клієнтів із проханням назвати пін-код картки.

Тим, хто торгує в мережі, варто встановити ліміт на зняття коштів із картки. У такому разі, якщо шахраям вдасться «зламати» доступ до

Крадіїв мотоцикла та скутера оперативно розшукали збаразькі правоохоронці

О

дразу двох любителів чужих транспортних засобів викрили співробітники Збаразького райвідділу міліції. 20-річний житель села Синява спокусився на мотоцикл, а 40-річний житель села Грицівці поцупив скутер. Житель Синяви вже давно мріяв про двоколісний транспортний засіб. До душі молодику припав мотоцикл односельчанина. Мав намір придбати двоколісник – неоднора­ зово пропонував власнику гроші, та останній ніяк не погоджувався. Коли всі старання виявилися марними, вирішив іншим способом заволодіти чужим транспортним засо-

бом. Вночі пробрався до господарст­ ва односельця та з підсобного приміщення викрав мотоцикл. Що­прав­

да, покататися на краденому двоколіснику юнак так і не встиг – вже наступного дня до його домівки на­

відалися працівники районної міліції. Хлопець зізнався у крадіжці й показав, де заховав мотоцикл. За незаконне заволодіння транспортним засобом доведеться відповідати й 40-річному жителю села Грицівці. Чоловік вночі з господарства односельчанина викрав скутер. Чужий транспорт одразу розібрав на запчастини, з якою метою – встановить слідство. За обома фактами слідчі Збаразького райвідділу міліції відкрили кримінальні провадження за частиною 2 статті 289 Кримінально­ го кодексу України (незаконне заволодіння транспортними засобами). Проводиться досудове розслідування. Олена КОЗЮК

З рахунку матері – на рахунок сина, а відтак до власної кишені клала гроші майбутня невістка

О

дну з банківських пос­ луг, яка дозволяє користувачам кредиток еко­ номити час, кмітлива 18-річ­ на збаражчанка ефективно використовувала задля влас­ ного збагачення. Схему ви­ крадення коштів з «плас­ти­ ку» розкрили правоохоронці.

Жителька одного з прилеглих до Тернополя сіл не дочекалася зарп­ лати. Думала, що виплати затримують усім. Та коли дізналася, що ін­ шим співробітникам вчасно на­ра­ ху­вали зароблене, занепокоїлася і звернулася за поясненнями до банку. «Гроші з картки перерахували на погашення кредиту», – повідо­

мили клієнтці в фінансовій уста­ нові. Така відповідь викликала ще більше за­питань, адже жодних банківських операцій вона не проводила та й бор­гових зобо­в’я­ зань не має. Аби з’я­су­вати, куди ж насправді поді­ лися гроші, потер­пі­ ла звернулася до мі­ ліціонерів. Із подібною схе­ мою викрадення грошей з електронного гаманця співробітники Тернопільсь­ ко­го рай­відділу внутрішніх справ не були знайомі. Довелося добряче помізку­вати, щоб розплутати клубок. У ході слідчих дій стало ві­домо,

що гроші з картки зні­мала 18-річна збаражчан­ка, яка, до слова, уже де­ кіль­ка років зустрі­чається із сином потерпілої. Дів­чи­на за допо­мо­гою послуги мо­більного банкін­гу, не знаючи пін-коду, перераховувала кошти із рахунку потерпі­лої на картку свого хлопця. Па­руб­кові по­ яс­нювала, що гроші їй «скинули» зна­йомі. Далі легко знімала готівку. Подібну операцію підозрюваній вдалося провести декілька разів. Та­ким чином зняла майже чотири ти­сячі гривень. Щодо спритниці правоохоронці розпочали кримінальне провад­жен­ ня, кваліфіковане частиною 2 стат­ ті 185 Кримінального кодексу Ук­ раїни.

рахунку, ви не втратите значної суми. Або ж оформити для таких потреб окрему картку, на якій зберігати мінімальну кількість грошей.

ЗА 200 ГРИВЕНЬ ЗАВДАВ 37 НОЖОВИХ ПОРАНЕНЬ ОДНОСЕЛЬЦЮ

К

ривавий злочин стався понад рік тому, в квітні 2013-го. Неодноразово судимий молодик не просто вбив, а жорстоко пошматував ножем старенького односельця, вимагаючи віддати за­ ощадження. Вбивця завдав жертві 37 ударів ножем. А потім почав нишпорити по хаті, шукаючи скромні заощадження. Аж поки не знайшов під матрацом 200 гривень. Трагедія сталася в одному із сіл на Кременеччині. Як зізнався підозрюваний, він зайшов у гості до сусіда. Знав, що дідусь полюбляє хильнути оковитої, тож і прийшов скласти компанію. Чоловіки сіли, випили. Потім ще і ще. Пенсіонер швидко захмелів і, цілком можливо, похвалився заощад­ женнями на «чорний день». Не відав, що розповідає про це чоловікові, котрий не зі слів знає, що таке в’язниця, бо неодноразово відбував покарання за майнові злочини. Чужі гроші спокусили раніше судимого односельця. За декілька годин молодик ще раз зайшов до пенсіонера, та цього разу з ножем у руках. Згодом судмедексперт нарахує на тілі жертви 37 колотих ран, з них лише у груди – 25 ударів. Переконавшись, що пенсіонер мертвий, вбивця почав перекидати все у хаті, аж поки під матрацом не знайшов 200 гривень. Схопив гроші та втік. Зважаючи на тяжкість скоєного, Кременецький районний суд покарав вбивцю дванадцятьма з половиною роками ув’язнення. Апеляційний суд Тернопільської області залишив термін відбування покарання без змін.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

«Вітаємо, ви виграли!..» або «Cюрприз» від шахраїв

«В

ітаємо, ви виграли автомобіль!» Таке повідомлення на мобільний надійшло жителю Борщівського району. Звісно, чоловік неабияк зрадів такій удачі. Ще б пак! У повідомленні також зауважувалося: аби отримати детальнішу інформацію, слід зателефонувати за вказаним номером. Так борщівчанин і зробив.

На тому кінці чоловік почув приємний жіночий голос. Співрозмовниця представилася працівницею компанії мобільного оператора і розповіла про умови акції. Спочатку «щасливчику» запропонували обрати приз до смаку: або 130 тисяч гривень, або автомобіль. Чоловік обрав новенький транспорт­ ний засіб й погодився виконати подальші умови, а саме – перерахувати дві тисячі сто гривень на запропонований номер телефону. Сума начебто призначалася для оформлення докумен­тів на автомобіль та узаконення виграшу. Гроші 45-річний чоловік перека­ зав справно. Став чекати від оператора підтвердження про надходжен­ ня коштів, та не дочекався. Відтак зателефонував сам. Його запевнили, що банківська операція пройшла ус­ пішно, і протягом дня буде оформлено виграш. Та дзуськи. Усі нас­ тупні спроби зв’язатися із оператором колл-центру, яка раніше так привітно розповідала про умови акції, були марними. Не відповідав також номер, з якого надійшло «щасливе» SMS. Дотелефонувався лише до влас­ ниці мобільного, на який перерахував кош­ти. Жінка, чий мобільний номер зареєстрований на Полтавщині, сказала, що жодні гроші їй на рахунок не надходили і про таку акцію вона нічого не знає. Наступним, за яким зателефону­ вав ошуканий, став номер чергової частини Борщівського райвідділу органів внутрішніх справ. Зараз міліціонери встановлюють особу організатора «виграшної» акції. Кри-

мінальне провадження порушене за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство. До слова, нещодавно один з про­ відних українських операторів мобільного зв’язку оприлюднив рейтинг найпоширеніших способів мобільного шахрайства, який пропонуємо вашій увазі. Отримайте вдвічі більше! Абонент отримує наступне SMS: «Перешліть гроші на номер 8-ХХХ-ХХХХХ-ХХ й отримайте вдвічі більше!». За законами жанру довірливий абонент втрачає власні кошти. Життя без спаму. Абонентові приходить повідомлення із пропозицією відписатися від рекламної SMS-розсилки. Для того, аби це зробити, пропонується відправити «без­ коштовне» SMS певного змісту (най­ частіше це набір цифр) на один із коротких номерів і перейти за одер­ жаним у відповідь посиланням. У чому ж пастка? SMS на запропонований короткий номер виявляється платним і вартує 3-5 доларів США, а посилання не працює. Шок! SMS і дзвінки, які шокують одержувача, – найчастіше в них повідомляється, що близькі або друзі абонента потрапили в біду. По той бік слухавки пропонують залагодити ситуацію, переславши коди ваучерів поповнення на певну суму. Врятуйте дитину! Абонент от­ри­ мує повідомлення із невідомого номера про необхідність донора із рідкісною групою крові для порятунку дитини. У повідомленні вказано но­ мер телефону, дзвінки на який автоматично «полегшують» рахунок

того, хто телефонував, на 20-30 грн. Збій мережі! Абонент отримує дзвінок нібито з сервісного центру оператора про збій у системі. «Ваш номер через півгодини буде заблокований на чотири дні. Ми зараз мо­ жемо швидко перереєструвати SIMкарту в системі, для цього наберіть на телефоні певну комбінацію. Тіль­ ки швидше, нам ще багато абонентів треба обдзвонити!» Порада виявляється командою переказу грошей з одного рахунку на інший. Зателефонувати батькам! На ву­ лиці до власника мобільного засобу зв’язку підходить незнайомець із проханням дозволити перетелефонувати хворій матері. Мовляв, у ньо­ го сів акумулятор, а дзвінок терміновий. Через хвилину телефон повертають, а ось кількість готівки на рахунку зменшується. Чому? «Турботливий» незнайомець телефонував на платний номер. Шукаю роботу! На телефон при-

ходить текстове повідомлення із про­ позицією стабільної роботи і зарплатою у декілька тисяч доларів. Для отримання детальнішої інформації пропонується відправити SMS або зателефонувати на короткий номер. Шахрайство полягає у підвищеній вартості SMS або платному автовідповідачеві. Звичайно, про працевлаштування можна забути. Поповніть мені рахунок! Абонентові приходить SMS такого змісту: «Не можу тобі додзвонитися, немає грошей, перешли 5, 10, 15… гривень». Довірливі користувачі мобільних телефонів дійсно посилають вказану суму незнайомцеві. Поверніть мої гроші! Користувач мобільного телефону отримує SMSповідомлення про те, що хтось перевів на його рахунок певну суму грошей. Найчастіше вона невелика – 10-15 гривень. За декілька хвилин приходить інше SMS з повідомленням про помилку і проханням по-

вернути гроші назад. Найчастіше та­ кі повідомлення відправляються з Інтернету – в цьому випадку номер відправника не повідомляється, замість нього на дисплеї адресата з’яв­ ляється короткий номер, максимально схожий на службове повідомлення. Якщо довірливий абонент вирішить повернути гроші, він не до­ рахується набагато більшої суми. Вітаємо, Ви виграли! Шахрай представляється ді-джеєм радіостан­ ції або оператором колл-центру й вітає із перемогою. «Переможець» нібито виграв мобільний телефон чи інший цінний приз. Але, щоб от­ римати його, необхідно купити ваучер поповнення рахунку (сума залежить від нахабності дурисвіта) протягом певного часу і повідомити код активації. Маємо надію, що дана інформація вбереже когось від втрати значної суми коштів та неприємного досвіду бути ошуканим.

Повернувся з’ясовувати взаємини з ножем у руках

Н

адмірне вживання алкоголю ледь не призвело до фатальних наслідків. Під час відпочинку в одному із розважальних закладів Тернополя між двома відвідувачами виник конфлікт, внаслідок якого один із ножовим пораненням потрапив на лікарняне ліжко, інший – опинився під слідством. Повідомлення про те, що 23-річний житель обласного центру от­ри­ мав колото-різану рану живота надійшло до співробітників Тернопіль­ ського міськвідділу міліції від медиків. Допоки лікарі рятували життя молодому чоловіку, правоохоронці розшукували його кривд­ни­ка. Вже невдовзі за підозрою у вчиненні важ­ кого злочину міліціонери затрима-

ли 24-річного тернополянина. Як встановили правоохоронці, ні підозрюваний, ні потерпілий між собою не були знайомі. Напередодні трагедії обоє відпочивали в одному розважальному закладі. Через що виник конфлікт – пригадати не можуть, адже були напідпитку. Зі слів очевидців, молодики спочатку вийшли на вулицю з’ясову­ва­

ти взаємини. Проте їх вдалося втихомирити. Та, як виявилося, ненадовго: 24-річний тернополянин пішов з клубу, але згодом повернувся

вже з ножем, яким завдав удару в живіт своєму опоненту. Потерпілого з проникаючим ножовим пораненням доправили до

лікарні, де йому зробили операцію. Отримані ушкодження медики кваліфікували як тяжкі. Наразі стан пацієнта стабільний, його життю нічого не загрожує. Підозрюваного у важкому злочині правоохоронці затримали згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Розпочато кри­мі­ нальне провадження за частиною 1 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне уш­ кодження). За вчинене тернополянину загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років. Олена КОЗАР


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

Не дай дитині оступитись

Ф

ізичний, розумовий і психічний розвиток неповнолітніх обумовлює нестійкість їх характеру, незрілість мислення, схильність до наслідування поведінки старших за них, бажання показати себе самостійним і намагання звільнитися від контролю та опіки з боку батьків. Але не завжди процес са­мо­ ствердження проходить без наслідків. Неадекватна самооцінка, недостатній життєвий досвід штовхають на хитку дорогу. За даними сектору кримінальної міліції у справах дітей обласного управління внутрішніх справ з початку року на Тернопільщині задокументовано 14 кримінальних правопорушень, що на майже сім відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року. Серед підлітків, що вчинили правопорушення, пере­ важно школярі середньої вікової категорії. Щоправда, є й такі, що не досягли й 14-ти років. Найбільш поширеними злочина­ ми серед неповнолітніх залишають­ ся хуліганства, крадіжки, грабежі. Виявлено також причетність підліт­ ків до шахрайств, нанесення тілесних ушкоджень та незаконного заволодіння транспортним засобом. Як приклад, співробітники Бучацького райвідділу внутрішніх справ порушили кримінальне про­ вад­жен­ня щодо восьмикласника од­ нієї з сільських шкіл за підозрою у вчиненні ним крадіжки з крамниці. Тринадцятирічний підліток, пошко­ дивши вікно крамниці, проник всередину та виніс товару на понад п’ять тисяч гривень. Аналогічний спосіб проникнення, щоправда, уже до приватного житлового будинку обрав 16-річний житель Копичинець Гусятинського району. З чужої оселі неповнолітній

виніс цінних речей та грошей на суму майже п’ять тисяч гривень. Про причини дитячої злочинності можна говорити багато. Це і неблагополучність родин, і соціаль-

не сирітство, і незайнятість підлітків, педагогом яким стає вулиця. До того ж, недостатнє виховання породжує у свідомості неповнолітніх порушення споконвічних заповідей «не вбий» та «не вкради» – їхнє місце посідає культ сили, грошей, здо-

створює у неповнолітніх уявлення про вседозволеність і можливості швидкого збагачення незаконним способом. Та спільний знаменник усіх цих причин – неналежна увага батьків, опікунів. Коли немає поруч авторитетної дорослої людини, ко-

бутих будь-якими способами злочинного світу. У засобах масової інформації надмірно демонструється насилля, протиправні вчинки, за які нема покарання. У результаті все це

ли дитині нікому підказати, роз’яс­ нити, тоді й пожинаємо наслідки ди­ тячої злочинності. Бити на сполох потрібно не тоді, коли дитина оступилася. Усі зусил-

виїзду за межі кордону. А все – заради збагачення. Коли людина, котра прийшла, аби виготовити документ, чує з уст самого співробітника міграційної служ­ би про те, що існує чимало переш­ код вчасно отримати закордонний паспорт, то як не повірити такій ін­ формації. Питання: а що ж робити? Відповідь: допомогти можна, але… Чи не кожен, хто звертався до сектору міграційної служби в Кременці, чув після «але» конкретну су­ му, яку повинен був покласти на стіл головного спеціаліста. Зважаючи на останні суспільно-політичні події в державі, кількість бажаючих виготовити закордонні паспорти зросла в рази, а службовець цим користався сповна. Зі слів начальника відділу боротьби з корупцією обласного УБОЗу Олега Пальчика, лише за один робочий день чиновник поклав до кишені три тисячі гривень. По шістсот з кожного з п’яти громадян, які звернулися до нього. Загалом під час обшуку в кабінеті співробітника міграційної служ­

би виявили майже п’ять з половиною тисяч доларів, тисячу триста євро, двадцять сім тисяч гривень, п’ятде­ сят фунтів. Зі слів підозрюваного, це він сімейний бюджет зберігав на робочому місці, та оперативники пе­ реконані, гроші – здобуті злочинним шляхом і їм це вдасться довести. Згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України 48-річного жителя Почаєва затримали. Йому інкримінують частину 4 статті 368 ККУ. Проте оперативна робота з документування фактів отримання незаконної вигоди державним службовцем не припинена. Міліціонери з’ясовують, хто ще зі співробітників державного відомст­ ва причетний до хабарницької схеми вимагання грошей. І не тільки в Кременці. Оперативники звертають­ ся до жителів області повідомляти про випадки, коли від вас вимагали чи вимагають «доплачувати» за виготовлення закордонних паспортів чи інших послуг міграційної служби за номерами телефонів (0352) 2712-15, (067)208-03-06 або 102.

Вимагання та отримання «доплати» за закордонні паспорти обернулися кримінальним провадженням

Г

оловного спеціаліста Кременецького сектору управління державної міграційної служби області співробітники УБОЗу затримали за вимагання та отримання неправомірної вигоди. З громадян, котрі зверталися за виготовленням закордон­ ного паспорта, державний службовець вимагав кругленьку суму.

Ажіотаж навколо виготовлення закордонних паспортів був завжди. Цим скористався посадовець. Розпо­ відав людям, які зверталися до нього з документами на виготовлення закордонного паспорта, то про черги, що розтягнулися на декілька місяців, то про відсутність бланків, то ще про

якісь малозрозумілі причини невчасного виготовлення документа. Оператив­ники управління боротьби з організованою злочинністю днями довели, що «гальмівні» процеси в більшості випадків – справа рук того, в чиїй компетенції забезпечувати людей документами для

5

ля нас, дорослих, повинні бути спря­ мовані на те, аби не допустити підлітка до кримінального середовища. До цього докластися може кожен. Зі слів Володимира Пахолківа, тимчасово виконуючого обов’язки начальника сектору кримінальної міліції у справах дітей, співробітники служби постійно зустрічаються з підлітками в школах та інших нав­ чальних закладах, розповідаючи мо­ лодому поколінню про можливі нас­ лідки, які наступають, якщо перет­ нути межу закону; залучаються під­ тримкою християнських спільнот, громадських організацій у перевихованні «важких» дітей; регулярно організовують профілактичні рейди з відпрацювання місць масового скупчення молодих людей, аби запобігати розповсюдженню в такому середовищі алкогольних на­поїв, наркотичних засобів. Свою лепту в профілактичну ро­ боту повинні також вносити вихо­ вателі та педагоги. Тематичні уроки, присвячені проблемам, які найбільше цікавлять підлітків, виховні години, зустрічі з батьками – усе, що під силу педагогам, має стати дієвою пересторогою для дітей. Але найкраща профілактика про­ водиться у сім’ї, де рідні подають власний приклад, як поводитися. Тому, шановні батьки, будьте терпеливими та мудрими, розважливи­ ми та уважними у ставленні до ваших дітей. Пам’ятайте, відсутність вашої уваги не варто компенсувати грошима чи іншими цінностями. Це найшвидше згубить ваших дочок та синів. Адже, як свідчить статистика, саме за батьківські гроші діти купують алкоголь, пробують наркотики. Саме батьківська байдужість штовхає їх до необдуманих і часто протиправних вчинків.

ПОКАРАННЯ УНИКНУТИ НЕ ВДАЛОСЯ

Х

тось ходить на базар за покупками, а дехто – у пошуках легкої наживи. Саме за останнім навідувалася на ринок 40-річна тернополянка. За плечима жінки вже є судимість, та це не зупинило її від вчинення нового протиправного діяння. Співробітники Тернопільсько­ го міськвідділу міліції підозрюють 40-річну жительку обласного цент­ ру у вчиненні крадіжки. Лиходійка на центральному ринку поцупила сумку в одного з продавців. Здобиччю злодійки стали 70 гривень та 50 євро, які вона швидко витратила на власні потреби. Зловмисниця була переконана, що її вчинок залишиться безкарним. Та уникнути відповідальності не вда­лося: те, як вона скоювала крадіжку, зафіксувала камера відеоспостереження. Це й допомогло правоохоронцям розкрити злочин. Відкрито кримінальне про­ вад­ження за статтею 185 ККУ.


6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

За вбивство інкасаторів – довічне ув’язнення ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

Д

овічне ув’язнення за вбивство двох людей і крадіжку півмільйона гривень – такий вирок оголосив суд у Дніпропетровській області інкасатору Олегу Калюжному, який застрелив своїх напарників і викрав гроші в липні минулого року.

Інкасатори втрьох везли гроші з Кривого Рогу в Апостолове, а вже згодом на малолюдній трасі виявили машину «Ощадбанку» з двома розстріляними людьми. Третій інкасатор Олег Калюжний зник. Слідст­во встановило, що він попросив зу­пинитися і відкрив вогонь по ко­ле­гах. Потім схопив мішок із грошима і втік. Його затримали через добу в місті Зеленодольську за 20 кілометрів від місця розстрілу. У картатій сумці знайшли 500 тисяч гривень. На викрадені гроші він встиг купити собі сорочку та гумо-

ГОНКОНГ

КІРОВОГРАДЩИНА

Забили сусіда до смерті

Н

а Кіровоградщині правоохоронці затримали 21-річного та 41-річного чоловіків із Добровеличківського району, які до смерті забили свого 54-річного односельчанина.

Трагедія сталася вдома у загиб­ лого. Того дня він був у літній кухні. До нього зайшов старший із пі­ дозрюваних. Між ними виникла свар­ка. Господар вдарив гостя по ру­ці кочергою і вигнав із двору. Ображений чоловік подався до свого знайомого. Разом вирішили «віддячити» за негостинність. Прихо-

ві капці і збирався їхати на море. Вже на суді Калюжний запевняв, що це він так рятував гроші. Вирок убивці оголосили в день народження одного з розстріляних інкасаторів – Валерія Петрушовця. Йому виповнилося б 49 років. 59-річ­

пили із собою арматуру і вже за півгодини були на подвір’ї. Між трьо­ма чоловіками почалася бійка. Старший із підозрюваних бив господаря арматурою. Молодший гамселив кулаками, а потім кинув на нього стіл із важкою стільницею. Після цього пішли геть. Судмедексперти виявили у загиблого переломи рук, ребер, череп­ но-моз­кову травму, пробиті легені . Підозрюваних правоохоронці затримали. Відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 121 ККУ – умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.

ний водій інкасаторської машини Микола Кульпанов не дожив декілька тижнів до пенсії. В інкасаторській машині на узбіччі траси він стікав кров’ю три години, бо ніхто не зупинився, а в банку схаменулися надто пізно.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Вантаж героїну на Британка «тролила» саму себе 3 мільйони доларів М

П

ешканку Великої Британії, яка відправляла сама собі образливі повідомлення в соціальній мережі Facebook, засудили до 20 місяців ув’язнення.

оліція Гонконгу затримала п’ятьох громадян Росії і двох громадян Ук­ раїни за спробу перевезення 32 кілограмів героїну вартістю понад 3 мільйони доларів.

Спершу на прикордонному конт­ ролі були затримані українці, які стверджували, що везуть суміш для виробництва морозива. Проте фахівці встановили, що 11 кілограмів порошку є героїном на суму майже мільйон доларів. Потім співробітники наркоконтролю провели рейд у гонконзькому готелі Mira­ dor Mansion, де було заарештовано п’ятьох росіян і конфісковано 21 кілограм героїну. Митники повідомили, що затри­

ФРАНЦІЯ

мані причетні до міжнародного синдикату наркоторговців, усі вони – безробітні іноземці. У поліції не виключили, що під час розслідування будуть нові арешти. Згідно з місцевим законодавством, покарання за торгівлю наркотиками – довічне ув’язнення.

Суд встановив, що 24-річна Мішель Чепман створила у Facebook декілька підроблених акаунтів, використовуючи імена свого батька і прийомної матері. Після цього вона почала від особи мачухи «тролити» саму себе, відправляючи повідом­ лення сексуального характеру. Після того, як подібних повідом­ лень накопичилося досить багато, дівчина звернулася до поліції. У пра­ воохоронних органах скаргу Чепман на «тролінг» з боку батьків сприйняли з усією серйозністю – батька і прийомну матір дівчини затримали. Пізніше їм було винесено поперед-

Термін – за відмову від пестицидів

П

отомствений французький винороб з Бургун­дії Еммануель Гібло постав перед судом за відмову зас­ тосовувати пестициди на своїх плантаціях всупереч розпорядженням міністерст­ ва сільського господарст­ва Франції.

Бажання вирощувати виноград знаменитих сортів без хімічних добавок може коштувати Гібло волі. Місцеві екологи, які вимагають дбайливого ставлення до природи,

вже виступили в підтримку прихильника натурального виробницт­ ва. У той же час інша група виноробів, виходячи з комерційних інтересів і розраховуючи на додатковий прибуток від використання отрутохімікатів у боротьбі з комахами, засудила спроби заступитися за Гібло. Влітку 2013 року Гібло вже от­ римував припис суду про виплату штрафу в розмірі 30 тисяч євро і відбування піврічного ув’язнення, од­нак, тоді на захист француза стали екологи, що дозволило йому уникнути покарання.

ження. Розкрити обман вдалося тільки після перевірки акаунтів, що велися від імені батьків (обидва виявилися зареєстровані з комп’ю­те­ ра Мішель Чепман). Зі слів судді Харві Кларка, який займався розглядом справи, дії Чеп­

ман завдали її батькам серйозної психологічної травми. Адвокат Чеп­ мен, у свою чергу, назвав вердикт несправедливим. За його словами, дівчина страждає пси­хічним розладом, а здійснений нею вчинок є «криком про допомогу».

РОСІЯ

Легковик налетів на танк

Т

анк, модель якого не уточнюється, на момент зіткнення прямував з «Уралвагонзаводу» на випробувальний полігон.

Як повідомили в прес-службі підприємства, водій легкового автомобіля проігнорував заборонний сигнал світлофора і спробував про­ ско­чи­ти перехрестя між танком і машиною супроводу. У результаті аварії ВАЗ-2112 от­ римав значні пошкодження, військова машина не постраждала.

В управлінні міліції Свердловсь­ кої області за фактом ДТП почали перевірку, за результатами якої винуватця аварії притягнуть до відповідальності.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

Злодія-гастролера з Франківщини затримали тернопільські міліціонери

С

півробітники Тернопільського міськвідділу внутрішніх справ за підозрою у вчиненні серії квартирних крадіжок затримали 26-річного жителя міста Калуш Івано-Франківської області. До чужих помешкань злодій проникав шляхом підбору ключа до вхідних дверей. Ті господарі, котрі не подбали про надійний захист своїх осель, втратили чимало грошей, ювелірних виробів та інших цінних речей. Що до вчинення злочинів може бути причетна одна і та ж особа – вказував спосіб проникнення до помешкань. Злодій залазив лише до тих квартир, які, крім слабких замків, більше нічим не були захищені. Причетним до майнових злочинів виявився 26-річний мешканець Івано-Франківщини. В поле зору пра­ воохоронців чоловік потрапляє не вперше – за його плечима декілька судимостей. Востаннє побував у міс­ цях позбавлення волі за квартирні крадіжки та грабунок. Як встановили правоохоронці, до Тернополя у пошуках легкої наживи підозрюваний приїжджав з Івано-Франківська разом з друзями їх автомобілем. Щоправда, за словами крадія, товариші не здогадува-

лися, чим він займається, – їм розповідав, що їде у гості до знайомих. До чужих помешкань досвідчений злодій проникав лише шляхом підбору ключа. Переконавшись, що вдома нікого немає, відмикав квартиру. Золоті вироби, гроші та дрібна техніка – це все, що брав злов­ мисник, коли потрапляв до помешкання. Найбільше поживитися злодію пощастило у квартирі, що на ву­ лиці Мазепи. Звідти виніс добра на майже десять тисяч гривень. Як пра­ вило, зловмисникові вистачало декількох хвилин, аби обікрасти квартиру і непомітно зникнути. Вийти на слід злодія допомогла тернополянка, до квартири якої він намагався проникнути. Відчинивши двері чужої домівки, гастролер не

Через затриману квартплату ледь не поплатився життям

Р

ізана рана шиї – травма насильницького харак­ теру. Тому, коли до Залі­ щицької районної лікарні до­правили жителя райцентру із таким ушкодженням, ме­ дики поспішили повідомити про це правоохоронців. Коли загроза життю минулася, лікарі дозволили слідчим опитати потерпілого. Та отримати зрозумілі свідчення міліціонерам не вдалося – чоловік лика не в’язав. Окрім сер­ йозного порізу, медики діагносту­ вали у нього ще й важку ступінь алкогольного сп’яніння. Аби не гаяти часу, чекаючи до­ поки до потерпілого повернеться здатність більш-менш логічно вик­ ладати свої думки, міліціонери взя­ лися за оперативну роботу. Огляд місця проживання чоловіка та свід­ чення судів допомогли дещо прояс­ нити ситуацію. Стало відомо, що квартира, в якій проживає 39-річний заліща­нин, йо­ му не належить. Чоловік винаймає її у місцевого пенсіонера. Того дня власник саме навідувався, аби от­ римати плату за оренду. Тоді ж між чоловіками розгорілася суперечка. Як згодом розповів 60-річний пі­дозрюваний, причиною сварки ста­ ли гроші: квартирант не розплатив­

очікував там когось побачити. Та вдома виявилася господиня. Непроханий гість кинувся тікати. Жінка не розгубилася, зателефонувала до працівників міліції. Квартирного злодія вдалося затримати «гарячими» слідами. Наразі працівники міліції довели причетність івано-франківця до вчи­

нення чотирьох квартирних крадіжок. За усіма фактами відкрито кри­ мінальні провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло). Триває досудо­ве розслідування. На вирок суду пі­дозрюваний чекатиме під вартою.

7

ЛИПКОРУКОГО ВИКРИЛИ МІЛІЦІОНЕРИ

Л

юбов до чужих речей не раз створювала 33-річному тернополянину проблеми із Законом. Та це ніяк не ставало уроком для чоловіка. Співробітники Тернопільського міськвідділу міліції підозрюють жи­ теля обласного центру у вчиненні трьох крадіжок. Серед тих, хто потерпів від зловмисника, стали двоє його знайомих. З домівки одного поцупив два мобільних телефони, з помешкання іншого виніс сумку, в якій був фотоапарат та тисяча гривень. Покупців на чуже майно знайшов одразу, а гроші витратив на власні потреби. Ще одним місцем збагачення для тернополянина стала перукарня. Ту­ ди зайшов підстригтися, а вийшов не з порожніми кишенями – поцупив те­ лефон однієї з працівниць. Засіб мо­ більного зв’язку продав. За вказаними фактами відкрито кримінальні провадження. Тер­ но­по­лянина звинувачують у порушенні статті 185 Кримінального ко­ дексу України (крадіжка).

Двірникові інкримінують розбещення

П

овідомлення про те, що невідомий вчиняє розпусні дії відносно двох малолітніх дівчаток, надійшло до працівників Тернопільського міськвідділу міліції від батьків. Правоохоронці оперативно розшукали збоченця. Міліціонери з’ясували, восьмирічні дівчатка гралися у дворі свого будинку без нагляду дорослих. У якийсь момент, за словами малолітніх, до них підійшов незнайомий чоловік. Він почав розмову, а відтак попросив їх підійти до нього ближ-

че. Діти послухалися. Зловмисник зняв штани та продемонстрував дів­ чаткам свої статеві органи. Злякавшись, вони кинулися тікати. Про те, що сталося, розповіли батькам. Ті ж зателефонували у міліцію. Збоченця розшукали швидко.

Ним виявився 45-річний тернополянин, котрий працює двірником в одному із житлово-комунальних гос­ подарств. Чоловік ніколи раніше в поле зору правоохоронців не потрапляв, на обліку в психіатра не перебуває. Причин своєї неадекватної поведінки пояснити не зміг. Відкрито криміналь­не провад­ ження за статтею 156 ККУ. За скоєне чоловікові загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

ла до хати торгашів, ще й чаєм пригостила. Міліціонери взялися розшукувати незнайомок. Вийти на їх слід

допомогло опитування сусідів. Люди підтвердили, що в селі справді були невідомі жінки і продавали мед, а ще описали автомобіль, на якому вони пересувалися. Схожу за описом автівку міліціо­ нери наздогнали на виїзді з району. І не помилилися – одна з пасажирок цієї машини виявилася причетною до крадіжки грошей пенсіонерки. Як з’ясували правоохоронці, 26-річна мешканка Закарпаття вже не вперше порушує закон та відбувала покарання за майнові злочини. Нещодавно достроково звільнилася з місць позбавлення волі. Довго сидіти без діла не стала – знову взялася за протиправні заробітки. Щодо підозрюваної відкрито кри­ мінальне провадження за статтею 185 ККУ (крадіжка). Триває досудове розслідування.

Продавчиня меду із Закарпаття обікрала підгаєцьку пенсіонерку

ся за оренду житла. Слово за слово і жоден із чоловіків вже не конт­ро­ лював своїх дій, тим паче, що обоє були добряче напідпитку. Мо­лод­ ший накинувся на опонента з кула­ ками. Пенсіонер, аби зрівняти сили, вихопив із сумки ножа й у запалі встромив його квартиранту в шию. Що відбувалося далі власник житла не пам’ятає. Каже, що не ві­ дає й куди подів знаряддя злочину. Нині чоловік щиро розкаюється у скоєному. Підозрюваного затримали у по­ рядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Щодо ньо­ го відкрито кримінальне провад­ ження з правовою кваліфікацією частини 1 статті 15, частини 1 стат­ ті 115 Кримінального кодексу Ук­ раїни – замах на вбивство. Ірина БОЙКО

С

півробітники Підгаєцького райвідділу внутрішніх справ оперативно розкри­ ли крадіжку з помешкання 84-річної мешканки села Голгоча. Міліціонери допомогли повернути старенькій по­над тисячу гривень, які у неї вик­ рала жителька Закарпаття. Те, що з її оселі зникли гроші, літня жінка помітила не одразу. Виявити пропажу допомогла внучка, яка завітала у гості до бабусі. Про факт крадіжки дівчина й повідомила працівникам міліції. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Поспілкувавшись з потерпілою, правоохоронці з’ясували, що напередодні у її помешканні побували дві незнайомі жінки, які пропонували купити у них мед. Бабуся пусти-


8

СПРАВИ ВНУТРІШНІ Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

«Така допомога не має ціни», – слова вдячності бучацьким правоохоронцям за врятоване життя

НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

М

айже п’ять годин тривали пошуки 73-річного жителя Бучача. Рідні спочатку власними силами пробували розшукати хворого чоловіка, що вийшов з дому і зник. А коли з відчаю та безпорадності опустилися руки – син за­ телефонував до міліції.

– До чергової частини Бучацько­ го райвідділу міліції повідомлення про зникнення місцевого жителя на­дій­ш­ло близько 10 години ве­чо­ ра, – розповів заступник начальника сектору дільничних інс­пекто­рів Олег Добропольський. – Ра­зом з екс­

пер­том та співробітником патрульної служби ми виїхали на виклик. – Минуло сім хвилин і на под­ві­р’ї була вже слідчо-оперативна гру­па, – згадує пережите син розшукува­но­ го Володимир. – Мій розпач і тривогу правоохорон­ці сприйняли як влас­

не нещастя. Усі разом ми ще раз кинулися обходити сусідні двори, вули­ ці, закинуті приміщення. Але марно. Зволікати з пошуками було небезпечно. Адже, зі слів сина, батько вийшов з дому без верхнього одягу в кімнатному взутті, а надворі прой­ мало холодом. Була ще одна важлива деталь – пенсіонер страждає на захворювання Альцгеймера, тому повноцінно усвідомлювати небезпеку не може, тим більше, що недуга провокує втрату пам’яті. На підмогу колегам виїхав інспектор кінологічної служби з чотирилапою помічницею Еммою. – Декілька разів я виводив собаку на вулицю, та вона не брала сліду, – згадує інспектор-кінолог Анд­ рій Бур­дельний. – Навпаки, поверталася на­зад на подвір’я, до огорожі, що відділяє сусідське обійстя. По ту сторону бігав собака теж породи німецька вівчарка, тому складалося враження, що Емма рветься до нього. Та коли ми обійшли сусідське под­вір’я, моя помічниця впевнено повела вгору, у бік лісу. Вже за декілька хвилин правоохоронці побачили старенького дідуся. Коли міліціонери привели пенсіонера до хати, син не міг повірити, що буквально декількасот метрів

відділяли його від найріднішої людини і саме ця відстань, яку пенсіонер назад подолати сам не зміг би, й стала б смертельною пасткою для важкохворого чоловіка. – Я безмежно вдячний правоохоронцям за те, що батько живий, що він зі мною. Повірте, така допомога ціни не має, – витираючи сльози радості, дякує пан Володимир. – Двері моєї домівки завжди відчинені для цих людей і для їхньої чотирилапої помічниці у мене теж знайдеться гостинець. Що врятувала людське життя

пів­торарічна Емма, либонь, не усвідомлює. Та розуміє – зробила справу добре, бо отримала похвалу від наставника і маленьку «премію» у вигляді кістки від незнайомих людей. – Емму я взяв ще цуценям, – розповідає кінолог Андрій Бурдельний. – Півтора року виховую. Собака здіб­ на, вона – призер України зі спеціальної підготовки по слідовій справі. На службу беру її з собою майже півроку. Ніколи не підводила: і злодіїв допомагала затримувати, і зниклі речі розшукувала, а от пошуки людини – це її перший досвід.

Шість років немає з нами миротворця Одноденний заробіток міліціонери віддали сім’ям внутрішніх військ Ігоря Киналя

С

імнадцятого березня минуло шість років з дня загибелі старшого лейтенанта внутрішніх військ Ігоря Киналя. Життя 25-річного юнака обірвалося під час миротворчої місії в Косово. У церкві Успіння Пресвятої Богородиці за загиблим правоохоронцем відправили поминальну службу. Молитвою пом’янули солдата і на його могилі. В Тернопільській загальноосвітній школі №3, де навчав­ ся Ігор, на фасаді якої встановлена

меморіальна дошка загиблому миротворцю, теж відбулося покладання квітів. Підтримати рідних прийшли пра­ цівники обласного управління внут­ рішніх справ, військові внутрішніх військ, друзі, товариші, знайомі. Добрими і щирими словами згадували солдата його бойові побратими. Зі слів начальника відділу виховної роботи військової частини міста Золочева Євстахія Моспана, подвиг Ігоря Киналя – це приклад для виховання молодого покоління військовослужбовців.

Мати Любов Дмитрівна, каже, що кожен день, прожитий без сина, – це нестерпний біль і гірке усвідомлення, що нічого змінити уже не можна. Але жінка вдячна усім за те, що пам’ятають про подвиг її дитини, що намагаються зберегти про нього найсвітліші й найкращі спогади. – Мій син віддав життя за мир та спокій чужого народу, проте й наша держава сьогодні переживає не най­кращі часи. Так не хочеться, аби ми втрачали своїх дітей, щоб матері не хоронили своїх синів та дочок. Наталія БІСОВСЬКА

загиблих правоохоронців та активістів Майдану

В

Тернопільському обласному управлінні внутрішніх справ на загальних зборах особового складу прийняли рішення перечислити одноденний заробіток родинам п’ятьох активістів «Небесної сотні» з Тернопільщини, сім’ям співробітників міліції з усієї України, що загинули під час протистояння в Києві, та на потреби Міністерства оборони України. Криваві події листопада-лютого назавжди закарбуються в пам’яті нашого народу. Тоді злочинна влада розвела по обидва боки барикад людей у формі та тих, хто вийшов протестувати проти несправедливос­ ті та насилля. Сьогодні в скорботі та жалобі схиляємо голови перед загиблими побратимами. Немає значення по котрий бік протистояння вони були, бо немає провини в цьому ні одних, ні других. Синів, братів, чоловіків, батьків уже не повернути. З міліцейських лав пішли у вічність двадцять два співробітники, а в списках «Небесної сотні» – п’ятеро жителів Тернопіль-

ського краю. Саме для їхніх рідних та близьких тернопільські міліціонери перечислили матеріальну допомогу у вигляді одноденного заробітку. – Загальна сума грошової допомоги, вирахувана із міліцейських

зарплат, дорівнює майже 250 тисяч гривень. Тобто кожна сім’я, яка втра­ тила найріднішу людину, от­ри­має близько 8 тисяч гривень, – повідомив начальник управління кадрового забезпечення обласної мі­ліції Віктор Гулич. Ініціативу обласного управління підтримали усі міськрайоргани внутрішніх справ Тернопільщини.


ТРУДОВЕ ПРАВО

Неповний робочий день для жінок

Я

кими законодавчими актами регулюється встановлення неповного робочого дня для жінок?

У відповідності до ст. 56 Кодексу законів про працю України на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, у тому числі що знаходиться під її опікою, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Неповний робочий час може вста­ новлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня або одночасно шляхом зменшення і кількості годин роботи протягом дня, і кількості робочих днів протягом тижня. Отже, на прохання робітниці, яка має дитину віком до 14 років і вирі-

шила працювати на умовах неповного робочого часу, роботодавець зобов’язаний установити їй такий режим роботи. Зазначена норма не обмежує права сторін трудового до­ говору на визначення тривалості неповного робочого часу. Тому тривалість робочого дня може встановлюватися за угодою між працівни-

ком і роботодавцем. При роботі на умовах неповного робочого часу оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу. Про встановлення неповного робочого дня або тижня роботодавець видає наказ на підставі заяви працівниці.

ництвом повна зайнятість працівника за основним місцем роботи не

потрібна. Тривалість роботи за сумісницт­ вом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом про­ тягом місяця не може перевищувати половини місячної норми робочого часу (для педагогічних працівників – навантаження в розмірі на 0,5 ставки). Разом з тим працівник, який працює неповний робочий день і отримує неповний оклад, може виконувати іншу роботу, але якщо сума зарплат за основну та іншу роботу не перевищує повного окладу, то така інша робота не буде вважатися сумісництвом.

ний стаж (про роки навчання) зможуть зробити тільки після закінчен­ ня університету і, відповідно, після отримання диплома. Однак у відділі кадрів вам можуть відмовити в такому записі.

Справа в тому, що в Законі Украї­ ни «Про пенсійне забезпечення», який діяв до 2004 року, стаж роботи, що дає право на пенсію, зараховувався як стаж фактичної роботи (в якійнебудь установі, організації чи підприємстві), так і час навчання у виші. Але, починаючи з 1 січня 2004 року, набув чинності новий Закон України «Про обов’язкове державне пенсійне страхування». У ньому для отримання пенсії вже зараховуються не роки трудової діяльності, а так званий страховий страж. Тобто, той період часу, протягом якого відраховувалися страхові внески до Пенсійного фонду. Все це означає, що навчання в університеті не зараховується в загальний страховий стаж, хіба, якщо ви добровільно всі ці роки робили відповідні внес­ки. Тому юридичної сили роки навчання, впи­ сані в трудову книжку, не мають.

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

9

Доплачувати зобов’язаний

З

а що роботодавець повинен доплачувати працівникові?

Що може бути краще виплаченої у встановлений термін зарплати? Мабуть, тільки заслужена надбавка та доплата до основного заробітку. На жаль, більшість працівників навіть не здогадуються про те, що, наприклад, виконуючи роботу, так ска­ зати, за двох, вони мають право на отримання відповідної надбавки. Мова йде про наказ Держкомс­ тату України від 13.01.2004 №5, яким затверджена Інструкція зі статистики заробітної плати (далі – Інструкція №5). Отож, згідно з нею, надбавки та доплати до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених законодавством, виплачуються за: сполу-

чення професій (посад); розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт; виконання обо­ в’язків тимчасово відсутнього працівника; роботу у важких і шкідливих й особливо важких й особливо шкідливих умовах праці; інтенсивність роботи; роботу в нічний час; керівництво бригадою; висока професійна майстерність; класність – водіям (машиністам) транспортних засобів; високі досягнення в праці, у т.ч. державним службовцем; виконання особливо важливої роботи за певний термін; знання та використання в роботі іноземної мови; допуск до державної таємниці; дип­ ломатичні ранги, персональні звання посадових осіб, ранги державних службовців, кваліфікаційні класи суд­дів; науковий ступінь й інші надбавки, передбачені законодавством.

Що вважається сумісництвом?

Я

кими законами регламентується робота за сумісництвом.

У листі Мінсоцполітики від 28 вересня 2011 року №697/18/155-11 уточнюється, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. Договори роботодавця з працівником на основній роботі та за сумісництвом не пов’язані між собою юридично. При укладенні трудового договору на виконання роботи за суміс-

Роки навчання і стаж роботи

Ч

и зараховуються роки навчання до пенсійного стажу?

Якщо вам зараз відкриють трудову книжку, то запис про п’ятиріч­

Оплата лікарняного не здійснюється

Ч

и оплачується лікарняний лист в період відпустки без збереження заробітної плати? Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 21.05.2012 р. №1772-07 зазначив, що листки непрацездатності, видані застрахованим особам під час перебування у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням, не підлягають оплаті. Такий висновок підтверджується п. 6 ч. 1 ст. 36 Закону «Про обо­ в’яз­кове державне соціальне страху­

вання у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами на поховання», згідно з яким допомога з тимчасової непрацездатності з шос­ того дня непрацездатності за рахунок коштів Фонду не виплачується за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням. Роботодавець звіль­няється від обов’язку оплачувати перші п’ять днів тимчасової не­працездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з не­щасним випадком на виробництві, які припадають на період такої відпустки.


10 НОВИНИ З ПАВУТИНИ Рейтинг міст світу: Сінгапур – У німецьких атласах найдорожче, Мумбай – найдешевше Крим – український Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

С

інгапур забрав у Токіо лаври найдорожчого міста світу для іноземців. Висока вартість комунальних послуг та витрати на володіння автомобілем перевершили ціни у японській столиці, яка роками очолювала рейтинг.

хівців, таке подорожчання життя у місті частково є наслідком відновлення європейської економіки. Індійський Мумбай став найдешевшим містом для життя іноземців завдяки урядовим субсидіям на

Далі у списку йде столиця Франції – Париж. Норвезький Осло та швейцарський Цюрих посіли 3-ю та 4-у сходинки. Сідней в Австралії – на 5-му місці, столиця Венесуели – Каракас – шоста, Женева у Швейцарії – 7-ма найдорожча у світі. Авст­ ралійський Мельбурн – 8-й, Токіо займає дев’яту, а данський Копенгаген – 10-у сходинку. Ставши другим найдорожчим містом світу, Париж за рік подолав одразу шість сходинок. На думку фа­

Українців за 2013 рік поменшало на 129 тисяч

Ч

исельність населення України у січні скоротилася на 16 тисяч осіб, і становила на 1 лютого 45 млн 410 тисяч осіб, повідомила Державна служба статистики України.

Порівняно з показником 1 лю­ то­го 2013 року, населення скоротилося на 129 тис. осіб. За даними Держстату, кількість новонароджених становила 41 437 осіб, кількість померлих – 61 569 осіб. Чисельність населення України, станом на 1 січня 2013 року, становила 45 млн 426 тис. осіб, що на 126,8 тисячі менше від показника 2012 року. Тенденція до скорочення населення, за даними Держстату, зберігається. За прогнозом ООН, при збере­ жен­ні динаміки скорочення, до 2030 ро­ку населення України може зменшитися до 39 млн осіб.

деякі продукти та низькій місцевій зарплаті. Другим найдешевшим вважають фінансовий центр Пакистану – Карачі. Третю сходинку рейтингу посів індійський Нью-Делі, четвертим виявився Дамаск.

Г

За словами члена ради організації Ярослава Колодія, Інтернет дає можливість кожному небайдужому громадянину зробити свій внесок у прозорість влади, додавши на сторінці «Вікіпедія чиновника» достовірну інформацію про зловживання владою чи корупційні дії конкретного чиновника. «Вікіпедія» на сьогодні – це май­ же першоінстанція, де ви шукаєте якусь інформацію про ту, чи іншу людину або подію. Вона формуєть-

– Ми не будемо через це заново друкувати, – заявив речник німецького видавництва Diercke, котре спеціалізується на картографії. – Та й узагалі зміна статусу українського півострова знайде відображення в німецьких атласах лише у тому разі, якщо його офіційно підтвердить федеральний уряд Німеччини. Атласи видавництва Haak, яке належить німецькій компанії Klett, також не зникатимуть з торгівельних мереж через зміну статусу Криму, яку не визнає ані Німеччина, ані ЄС. Це видавництво також заявило,

що запропонує актуалізовані атласи лише після того, коли уряд ФРН офіційно визнає приєднання Криму до Росії.

Світовий борг перевищив 100 трильйонів доларів

З

аборгованість державних структур і приватних ком­ паній перевищила 100 трлн доларів, підрахували експерти Банку міжнародних розрахунків (BIS). Для порівняння: світовий ВВП у 2013 ро­ці склав 87,18 трлн доларів.

За даними організації, з 2007 по 2013 роки борг урядів і приватних організацій збільшився на 30 трлн – з 70 до 100 трлн доларів. Основними емітентами облігацій стали державні структури. Зокрема, з кінця

У Тернополі для чиновників створили спеціальну Вікіпедію ромадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля», нещодавно створена ініціативними тернопільськими підприємцями, презентувала перший власний інтернетпроект «Вікіпедія чиновника».

А

нексія Росією українсь­ кого півострова Крим не знайде швидкого відображення у німецьких шкільних географічних атласах.

ся різними дописувачами. Наш проект також передбачає, що його інформаційним наповненням займатимуться не наймані працівники, а пересічні громадяни, які підтримують наміри у боротьбі з корупцією в кабінетах влади», – каже Ярослав Колодій. Основним завданням проекту «Вікіпедія чиновника» є: створення прозорої інформаційної системи, в якій всі чітко бачитимуть хто є хто. Організатори наголошують, що заповнювати відомості про конкретну особу можна лише після реєстрації у проекті, а використовувати слід виключно правдиві дані з посиланням на достовірні джерела (документи, фото-, відеоматеріали, відомості зі ЗМІ, в тому числі з Інтернету).

2007 року вартість облігацій, що торгуються на ринку США, зросла з 4,5 трлн до 12 трлн доларів, свідчать дані аґенства. За період з 2007 по 2013 роки обсяг продажів випущених приватними компаніями облігацій у світі перевищив 21 трлн доларів. Банк міжнародних розрахунків був створений у 1930 році. Його штаб-квартира розташована у Базелі. Метою організації є допомога у співпраці Центробанкам. BIS також регулярно публікує макроекономіч­ ні дослідження.

149 українців попросили про притулок у Польщі

В

ід початку року до 24 березня громадяни Ук­ раїни склали у Польщі 149 прохань про надання статусу біженця. Про це повідомила Польському радіо прессекретар управління у справах іноземців Єва Пєхота. «Медіа вже «розкручують» цю цифру, але маю запевнити – це небагато, порівняно з кількістю аплікантів з інших країн. Тільки з Чечні за цей самий період надійшло понад 750 подань. Так що Польщі не загрожує навала біженців з України», – підкреслила прес-секретар. Люди, які чекають на надання статусу біженця в Польщі, можуть скористатися 12 осередками управління у справах іноземців або отримати гроші на самостійний пошук

житла та харчування. Для біжен­ ців передбачені безкоштовні курси польської мови та допомога у разі їх рішення повернутися на батьківщину.


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 31 БЕРЕЗНЯ УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.50, 20.50 Час-Ч 10.05, 15.30, 19.10 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.45, 21.25 Дiловий свiт 12.45 «Єдина країна» 14.15 Вiкно до Америки 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 17.35 Вiчний вогонь 18.05 Фiнансова перспектива 21.40 Шустер-Live. Буднi 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 Країна on-line 00.00 На слуху 00.30 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 «Єдина країна» 03.50 Новини 04.15 Вiчний вогонь 04.45 Пiдсумки дня 05.15 Дiловий свiт. Агросектор 05.20 Шустер-Live. Буднi

1+1 06.00 «ТСН-Тиждень» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.05, 04.40 «ТСН» 10.00 Х/ф «Iталiєць» 11.20 Х/ф «Каблучка з бiрюзою» 15.00 Х/ф «Дiди-розбiйники» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 20.30 «Грошi. Спецрепортаж» 20.45 «Чисто-ньюз» 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Грошi» 23.30 Т/с «Касл 2» ▲ 00.20 Х/ф «Нокаут» ▲ 01.45 Х/ф «Тринадцять» ▲ 03.15 Х/ф «Нокаут» 05.00 «Телемагазин» ІНТЕР 05.25 Х/ф «Везуча» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Не покидай мене, любов» 11.20, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 15.20 «Чекай на мене» 18.05, 01.50 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30, 04.30 Т/с «Дiм iз лiлiями» 23.50 Х/ф «Кидок кобри» ▲ 02.35 М/ф ICTV 05.10 Служба розшуку дiтей 05.15 Свiтанок 06.15, 19.45 Надзвичайнi новини 07.05 Факти тижня 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.30 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 14.20, 16.15 Х/ф «Мiстер i мiсiс Смiт» 16.55 Х/ф «Турист» 18.45 Факти 20.30 Дiстало! 21.20, 02.20 Свобода слова 00.50 Х/ф «Армiя темряви» ▲

НОВИЙ 05.30 Україна чудес 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15, 13.50 М/с «Панда Кунг-Фу» 07.00 Пiдйом 08.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 08.55, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Щасливi разом» 15.05 Х/ф «Такi рiзнi близнюки» 18.00, 02.25 Репортер 18.20 Абзац! 20.00 Ревiзор 22.30 Пристрастi за Ревiзором 23.50 Педан-Притула шоу 01.40 Т/с «Пан Ам» 02.30 Служба розшуку дiтей 02.35, 03.35 Зона ночi 02.40 Десята муза в Українi 03.10 Моє серце пронизує ножами 03.40 Становлення українського нiмого кiно 04.35, 05.25 Зона ночi. Культура

• АНОНС

04.40 Майстер музи 04.55 Марiя i Марфа 05.15 Софiя - дитя любовi

СТБ 05.30 «Чужi помилки. Ангел знiмає крила» 06.15, 16.00 «Усе буде добре!» 08.05, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.20 Х/ф «Сестричка» 11.10 Х/ф «Донечка моя» 12.55, 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.50 «Битва екстрасенсiв 13» 18.00, 21.45 «Вiкна-новини» 21.00 Т/с «Швидка допомога» 22.30 «Детектор брехнi 5» 00.00 «Один за всiх» 01.10 Х/ф «Iван Бровкiн на цiлинi» 02.45 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Ти зможеш» 07.50 «Слід» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Вишневі ночі» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Підводний світ» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Сільський календар» 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Клан вбивць» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30, 03.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Вишневі ночі» ▲ 02.30 Хіт-парад

TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45, 14.00, 20.00 «Пісні нашого краю» 07.00 «Панорама подій» 07.30 «Урок... для батьків» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00 «Обереги» 11.20 «Музична хвиля ТТБ» 11.30 «Стародавні культури» 12.00 «Мамина школа» 12.30 «Загублені у часі» 12.45 «Студмістечко» 13.00, 17.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Словами малечі про цікаві речі» 13.45 Д/ф «Сокиринська пам’ять» 13.55 «Велети духу і слави» 14.15 «Людина праці» 14.30 Д/ф «Козацькі землі України» 15.00 «Кіноісторії нашого часу» 15.30 «Екотур» 15.40 Телезамальовка 15.45 «Мій Шевченко» 16.00 «100 шедеврів» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Юні експерти» 16.45 «До речі, про речі» 17.15 «Західний експрес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.30 «Тема дня» 19.45 «В об’єктиві ТТБ» 20.15 «Будьте здорові» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Час змін» 21.30 «Урок... для батьків» 22.30 «Чаc країни» 23.00 «Біля рідних джерел» 23.30 «Гра долі» 23.45 Д/ф «Сокиринська пам’ять» 23.55 «Велети духу і слави» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово ICTV 16.55 «Турист». Бойовик. Американський турист Френк приїжджає до Iталiї. У Ве­ нецiї вiн знайомиться з жiн­кою на iм’я Елiза. Зранене серце, схоже, готове здатися новiй ко­ханiй. Проте плани Френка й Елi­зи порушує вир iнтриг i небезпек. Режисер: Хенкель фон Доннерсмарк. У ролях: Дж. Депп, А. Джолi.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Ера будiвництва 07.25 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.55, 20.40 Час-Ч 10.10, 15.30, 18.50 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт 12.45 «Єдина країна» 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 21.40 Шустер-Live. Буднi 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 Країна on-line 00.00 На слуху 00.30 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 «Єдина країна» 04.15 Д/ф «Свята Софiя. У фокусi драми та воскресiння» 04.45 Пiдсумки дня 05.15 Дiловий свiт. Агросектор 05.20 Шустер-Live. Буднi

1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.20, 02.10 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 10.00, 20.45 «Чисто-ньюз» 10.15, 03.15 «Красуня за 12 годин 2» 11.10, 04.00 «Сiмейнi мелодрами 3» 12.05, 02.30 Т/с «Справа лiкарiв» 12.55, 13.50 Т/с «Склiфо­совсь­кий 2» 14.45 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 15.40 «Свати 5» 16.45, 05.00 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 20.30 «Грошi. Спецрепортаж» 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Мiняю жiнку 8» 23.45 Т/с «Касл 2» ▲ 00.35, 01.20 Т/с «Склiфо­совсь­кий 2» 05.10 «Телемагазин» ІНТЕР 05.20, 20.30, 04.30 Т/с «Дiм iз лiлiями» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 02.35 Т/с «Чаклунське кохання» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20 «Судовi справи» 15.20 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Жiночий лiкар» 18.05, 01.50 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 23.50 Х/ф «Кидок кобри 2» ▲

ICTV 04.55 Факти 05.50 Свiтанок 06.55, 17.00 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15, 19.45 Надзвичайнi новини 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.45 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 14.50, 16.15, 20.30 Т/с «Братани 3» 18.45 Факти 22.10 Четверта вежа 2 23.05 Т/с «Лiсник» 00.45 Х/ф «Пропащi хлоп’ята. Плем’я» ▲ 02.15 Т/с «Спогади про минуле» 03.40 Т/с «Американський татко» 04.00 Стоп-10 НОВИЙ 05.30 Україна чудес 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15 М/с «Панда Кунг-Фу» 07.00 Пiдйом 08.00 Т/с «Воронiни» 08.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Татусевi дочки» 14.00 М/с «Панда Кунг-Фу» 15.20 Т/с «Щоденники Керрi» 16.10 Т/с «Татусевi дочки» 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 18.00, 02.15 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Серця трьох 23.20 Т/с «Друзi» 00.15 Х/ф «Моя мачуха - iнопланетянка» 02.20, 03.20, 04.25, 05.00 Зона ночi 02.25 Народження українського кiно 03.25 Розквiт українського кiно

• АНОНС

1 КВІТНЯ

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

04.30 Подорож у втрачене минуле 05.05, 05.20 Зона ночi. Культура 05.10 Так нiхто не любив

СТБ 05.35 «Усе буде добре!» 07.15 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.45 Х/ф «Мiльйонер» 10.45 «Слiдство ведуть екстрасенси» 11.40, 00.20 «МайстерШеф 2» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00, 21.45 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.55 Т/с «Швидка допомога» 22.30 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 04.15 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Підводний світ» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Відчиняй» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Повернення Каліостро» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Підводний світ» 17.30 «Смаки культур» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Екологічно чисте життя» 20.30 «Життя з майбутнім» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Автоакадемія» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Служниця на замовлення» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Повернення Каліостро» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Служниця на замовлення» ▲ TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Кіноісторії нашого часу» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 10.30 «Час змін» 11.00 «Біля рідних джерел» 11.30 «Усмішка Анатолія Демчука» 12.00 «В об’єктиві ТТБ» 12.15 «Випробуй на собі» 12.45 «Мій Шевченко» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «100 шедеврів» 13.45 «Новини України» 14.00 Д/ф «Асканія - Нова» 14.35 «Музична хвиля ТТБ» 14.45 «Нариси історії культури України» 15.15 «Гра долі» 15.30 «Світлиця» 16.00 «Цивільний захист» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.40 «Школа шляхетних дівчаток» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Зона ризику» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Легенди Запоріжжя» 23.30 «Гра долі» 23.45 «Людина праці» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово ICTV 23.50 «Кидок кобри 2». Бойовик. Член угруповання «Кобра» проникає в Бiлий дiм, видаючи себе за президента. Вiн вiддає наказ знищити загiн «G.I. Joe». Вижити вдається лише декiльком його членам. Тепер Роудблоку належить розкрити змову «Кобри». Режисер: Дж.М. Чу. У ролях: Д. Джонсон, Е. Палiкi.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00 Пiдсумки дня 09.50 Час-Ч 10.00 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв Ук­ раїни 10.20, 15.30 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10 Дiловий свiт 12.40 «Єдина країна» 14.10 Шлях до ЧС FIFA 2014 р. Бразилiя 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 18.05 Дiловий свiт 18.50 Громадське телебачення 20.40 Час-Ч 20.50 Дiловий свiт 21.00 Пiдсумки дня 21.35 Шустер-Live. Буднi 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 Країна on-line 00.00 На слуху 00.30 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.35 «Єдина країна» 04.00 Д/ф «Винниченко без брому» 04.50 Пiдсумки дня 05.20 Дiловий свiт. Агросектор 05.25 Шустер-Live. Буднi

1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.25, 02.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 10.00, 20.45 «Чисто-ньюз» 10.15, 03.10 «Красуня за 12 годин 2» 11.10, 03.55 «Сiмейнi мелодрами 3» 12.05, 02.25 Т/с «Справа лiкарiв» 13.00, 13.55 Т/с «Склiфосовський 2» 14.50 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 15.45 «Свати 5» 16.45, 04.40 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 20.30 «Грошi. Спецрепортаж» 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Чотири весiлля 3» 23.40 Т/с «Касл 2» ▲ 00.30, 01.15 Т/с «Склiфосовський 2» 05.05 «Телемагазин» ІНТЕР 05.20, 20.30, 04.30 Т/с «Дiм iз лiлiями» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 02.40 Т/с «Чаклунське кохання» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20 «Судовi справи» 15.20 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Жiночий лiкар» 18.05, 01.55 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 23.50 Х/ф «Капiтан Америка - Перший месник» ▲

ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Факти 06.00 Свiтанок 07.00 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45 Факти 13.45 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 14.40 Т/с «Братани 3» 15.45 Факти 16.15 Т/с «Братани 3» 16.50 Т/с «Опери» 18.45 Факти 19.45 Надзвичайнi новини 20.30 Т/с «Братани 3» 22.10 Кримiнальна Україна 23.05 Т/с «Лiсник» 00.50 Х/ф «Пропащi хлоп’ята. Спрага» ▲ 02.05 Т/с «Спогади про минуле» 03.25 Т/с «Американський татко» 03.50 Провокатор НОВИЙ 05.25 Україна чудес 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15 М/с «Панда Кунг-Фу» 07.00 Пiдйом 08.00 Т/с «Воронiни» 08.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.50 Т/с «Щасливi разом» 14.00 М/с «Панда Кунг-Фу» 15.20 Т/с «Щоденники Керрi» 16.10 Т/с «Татусевi дочки» 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Серця трьох 23.20 Т/с «Друзi» 00.15 Х/ф «Перукарня» ▲ 02.05 Репортер 02.10 Служба розшуку дiтей 02.15, 03.15, 04.15 Зона ночi 02.20 Середньовiччя починається о 18.00

2 КВІТНЯ

02.30 Я, милiстю Божою, пан ввiзний 03.00 Український Соломон, або Українсь­ ка правда i закон 03.20 Пiднятися на попа 03.30 Бий, хто безневинний 03.45 Втраченi права 04.00 Магдебурзькi хронiки 04.20 Райськi сади гетьмана Сагайдачного 04.40 Першi кроки кримiналiстики 04.50, 05.15 Зона ночi. Культура 04.55 Тася 05.05 Соломон i Годеле 05.10 Та, яка поруч

СТБ 05.20 «Чужi помилки. Мовчазний свiдок» 06.05 «Усе буде добре!» 07.55 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.15 «Зiркове життя. Найскандальнiшi зо­ рянi розлучення» 10.20 «Зiркове життя. Б’є, отже, любить?» 12.15 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.05 «МайстерШеф 2» 16.00 «Усе буде добре!» 18.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.55 Т/с «Швидка допомога» 21.45 «Вiкна-новини» 22.30 «Хата на тата» 00.05 «МайстерШеф 2» 02.40 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Екологічно чисте життя» 08.05 «Життя з майбутнім» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Підводний світ» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Автоакадемія» 13.10 Роксана Вікалюк, «Дійство», 1 ч. 14.00 Х/ф «До вас прийшов янгол», 1 с. ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Підводний світ» 17.30 «Сад, город, квітник» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Копіюючи Бетховена» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «До вас прийшов янгол», 1 с. ▲ 02.30 Роксана Вікалюк, «Дійство», 1 ч. 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Копіюючи Бетховена» ▲

TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Діловий ритм» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Гра долі» 10.30 «Легенди Запоріжжя» 11.00 «А у нас кіно знімали» 11.30 «Іван Миколайчук.Спадщина» 12.00 «Соціальні грані» 12.25 Телезамальовка 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Цивільний захист» 13.45 «Новини України» 14.00 «Зона ризику» 15.00 «Імена» 15.30 «Твої сини, Україно» 16.00 «Мій Шевченко» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Запоріжжя туристичне» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Економічний інтерес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Надія є» 20.00 «Удосвіта» 20.30 «Пісні нашого краю» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Європа очима українця» 21.30 «Енергоманія» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Земляки» 23.25 «Гра долі» 23.40 Співає Т.Гайчук 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово


12

ЧЕТВЕР, УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Ера будiвництва 07.25 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.55, 20.40 Час-Ч 10.10, 15.30, 18.50 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.05, 20.50 Дiловий свiт 12.45 «Єдина країна» 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 21.35 Шустер-Live. Буднi 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 Країна on-line 00.00 На слуху 00.30 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 «Єдина країна» 04.20 Книга.ua 04.45 Пiдсумки дня 05.15 Дiловий свiт. Агросектор 05.20 Шустер-Live. Буднi

1+1 06.00 «Служба розшуку дiтей» 06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.10 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 10.00, 20.45 «Чисто-ньюз» 10.15, 04.15 «Красуня за 12 годин 2» 11.10 «Сiмейнi мелодрами 3» 12.05, 03.30 Т/с «Справа лiкарiв» 13.00, 13.55 Т/с «Склiфосовський 2» 14.50 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 15.45 «Свати 5» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 20.30 «Грошi. Спецрепортаж» 21.00 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Небесна сотня». «Фiльм об’єднання Вавилон’13» 23.25 Т/с «Касл 2» ▲ 00.15 Х/ф «Залюднений острiв: Сутичка» ▲ 01.55, 02.45 Т/с «Склiфосовський 2» 05.00 «Телемагазин» ІНТЕР 05.20, 20.30, 04.30 Т/с «Дiм iз лiлiями» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 02.30 Т/с «Чаклунське кохання» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20 «Судовi справи» 15.20 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Жiночий лiкар» 18.05, 01.45 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 23.50 Х/ф «Тор» ▲ ICTV 04.50 Факти 05.50 Свiтанок 06.50, 17.00 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15, 19.45 Надзвичайнi новини 10.05, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.45 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 5» 14.50, 16.15, 20.30 Т/с «Братани 3» 18.45 Факти 22.10 Клан 23.05 Т/с «Лiсник» 00.50 Х/ф «Гаманець або життя» ▲ 02.05 Т/с «Спогади про минуле» 03.30 Т/с «Американський татко» 03.50 Нетаємнi файли НОВИЙ 05.30 Україна чудес 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15 М/с «Панда Кунг-Фу» 07.00 Пiдйом 08.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 08.55, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 09.50, 16.10 Т/с «Татусевi дочки» 14.00 М/с «Панда Кунг-Фу» 15.20 Т/с «Щоденники Керрi» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 21.00 Серця трьох 23.20 Т/с «Друзi» 00.15 Х/ф «Перукарня 2» 02.15 Служба розшуку дiтей 02.10 Репортер 02.20, 03.10 Зона ночi 02.25 Українцi Вiра, 1 ч. 03.15 Українцi Вiра, 2 ч. 04.05 Зона ночi

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

3 КВІТНЯ

ЩОПОНЕДІЛКА НА ТЕЛЕКАНАЛІ УТ-1

04.10 Благославляю i молюся 04.35, 05.15 Зона ночi. Культура 04.40 Швидкоплинний сон

СТБ 05.10 «Чужi помилки. Вибухова хвиля» 05.55 «Чужi помилки. Полювання на блондинку» 06.40, 16.00 «Усе буде добре!» 08.40, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 10.00 Х/ф «Термiново шукаю чоловiка» 11.50, 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.40, 00.20 «МайстерШеф 3» 18.00, 21.45 «Вiкна-новини» 21.00 Т/с «Швидка допомога» 22.30 «Я соромлюся свого тiла» 03.20 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Підводний світ» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Про кіно» 12.25 «Смаки культур» 13.00 Роксана Вікалюк, «Дійство», 2 ч. 14.00 Х/ф «До вас прийшов янгол», 2 с. ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Підводний світ» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Знати більше 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Bon appetit» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Хакер» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «До вас прийшов янгол», 2 с. ▲ 02.30 Роксана Вікалюк, «Дійство», 2 ч. 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Хакер» ▲

TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Удосвіта» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Економічний інтерес» 10.30 «Твої сини, Україно» 11.00 «Гра долі» 11.15 «Забудь мене» 11.30 «Імена» 12.00 «Мій Шевченко» 12.15 «Надія є» 12.30 «Європа очима українця» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Запоріжжя туристичне» 13.45 «Новини України» 14.00 «Уряд на зв’язку з громадянами» 14.30 «Земляки» 15.00 «Енергоманія» 15.30 Співає Т.Гайчук 15.50 «У пошуках легенд» 16.00 «Азбука ремесел» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 Телезамальовка 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Що робити?» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Інновації» 21.15 «Просто неба» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Пісня, подарована Богом» 23.30 «Гра долі» 23.45 «Екотур» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово IНТЕР 23.50 «Тор». Фентезi. У центрi iсторiї – Могутнiй Тор, сильний, але зарозумiлий воїн. Тора вiдправляють у заслання на Землю, позбавляють сил i примушують жити серед звичайних людей як покарання... Режисери: К. Брена, Дж. Уiдон. У ролях: К. Хемсворт, Н. Портман, Е. Хопкiнс, Т. Хiддлстон.

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МВ УМВС УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

проводить набір на службу в органи внутрішніх справ чоловіків віком до 25 років, котрі мають повну середню або вищу освіту, пройшли строкову або контрактну службу в Збройних Силах України чи закінчили військову кафедру та за станом здоров’я придатні до служби в правоохоронному відомстві. За детальною інформацією звертайтеся: – до Тернопільського МВ УМВС за адресою: м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 10, сектор кадрового забезпечення (кабінет №6), тел. 27-12-67, 27-10-46, 27-10-45; – до обласного управління внутрішніх справ за адресою: м. Терно­ піль, вулиця Валова, 11, тел. 27-13-14.

УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного спеціаліста сектору зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за ос­ віт­ньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спе­ціаліста; – знання державної мови; – навики роботи на ПК. Необхідні документи:

– заяву про участь в конкурсі; – копії документу про освіту, засвідчені нотаріально; – копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України;

– заповнену особову картку (фор­ ми П-2 ДС) з відповідними додатками; – копію трудової книжки; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; – 2 фотокартки розміром 3х4; – копію військового квитка для військовозобов’язаних.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова, 11, кабінет №604. Телефонуйте: 27-13-69.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Тернопільській області

проводить відбір кандидатів для вступу до відомчих навчальних закладів МВС України, які готують фахівців експертної служби. Національна академія внутрішніх справ: – навчально-науковий інститут слідчих і криміналістів; – факультет підготовки експертів-криміналістів, з тер­мі­ ном навчання 4 роки. Донецький юридичний інститут Луганського державного уні­верситету внутрішніх справ: – слідчо-криміналістичний факультет, з терміном нав­ чання 4 роки.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ТЕРНОПОЛІ: (0352) 27-12-68, 52-67-16.

ДИВІТЬСЯ У БУДНІ НА ТЕЛЕКАНАЛІ ICTV


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюється за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2014 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в запас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно обирати навчальний заклад (Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич-

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору кадрового забезпечення міськрайвідділів внутрішніх справ у районних центрах та у м. Тернополі або в управління МВС України в Тернопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить військово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.30, 07.00, 08.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10 Спорт 06.50, 07.45, 08.20, 08.40 Гiсть студiї 07.20 Країна on-line 07.40 Ера бiзнесу 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.55 Час-Ч 10.10, 15.30, 18.50 Громадське телебачення 12.00, 15.00, 18.20 Новини 12.10, 18.05, 21.15 Дiловий свiт 12.45 «Єдина країна» 14.45 Euronews 14.55 Дiловий свiт. Агросектор 15.15 Брифiнг Кабмiну України 19.30, 21.30 Шустер-LIVE 00.00 Пiдсумки 00.35 На слуху 01.20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 01.25 «Єдина країна» 03.10 Д/ф «Леонардо да Вiнчi, реставрацiя столiття» 04.15 Українського роду 04.40 Д/ф «Долина в’язниць: тюремна iн­ дустрiя» 05.30 Пiдсумки дня 05.50 Дiловий свiт. Агросектор

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 10.00 «Чисто-ньюз» 10.15 «Красуня за 12 годин 2» 11.10 «Сiмейнi мелодрами 3» 12.05 Т/с «Справа лiкарiв» 13.00, 13.55 Т/с «Склiфосовський 2» 14.50 Т/с «Кохання у великому мiстi 3» 15.45 «Свати 5» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Асi» 20.30 «Сказочная Русь» 21.10 «Вечiрнiй Київ - 2013» 22.50 «В мережi» 23.50, 03.40 Х/ф «Майстер» ▲ 02.00 Х/ф «Залюднений острiв: Сутичка» ▲ 05.50 «Телемагазин» ІНТЕР 05.20 Т/с «Дiм iз лiлiями» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.30, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 03.10 Т/с «Чаклунське кохання» 11.15, 12.25, 05.00 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20 «Судовi справи» 15.30 «Сценарiї любовi» 16.50 Т/с «Жiночий лiкар» 18.05 «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Синiвський обов’язок» 1, 4 с. 00.20 Х/ф «Ася» 02.05 Д/ф «Квiтка. Голос у єдиному ек­ земплярi» 02.40 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Факти 06.00 Свiтанок 07.00 Т/с «Опери» 08.45 Факти 09.15, 19.45 Надзвичайнi новини 09.55 Т/с «Прокурорська перевiрка» 10.55 Т/с «Топтуни» 10 с. 12.45, 15.45 Факти 13.15 Т/с «Топтуни» 11, 13 с. 16.15 Т/с «Топтуни» 14, 16 с. 18.45 Факти 20.30 Т/с «Братани 3» 22.10 Т/с «Лiсник» 23.55 Х/ф «Iдеальна втеча» ▲ 01.30 Х/ф «Погром у понедiлок» ▲ 03.05 Т/с «Спогади про минуле» 03.50 Стоп-10

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

НОВИЙ 05.20 Служба розшуку дiтей 05.25 Україна чудес 06.10, 06.55 Kids’ Time 06.15, 14.00 М/с «Панда Кунг-Фу» 07.00 Пiдйом 08.00, 09.50, 19.00 Т/с «Воронiни» 08.55, 17.05 Т/с «Не родись вродлива» 15.20 Т/с «Щоденники Керрi» 16.10 Т/с «Татусевi дочки» 18.00, 02.20 Репортер 18.20 Абзац! 21.00 Серця трьох 23.25 Т/с «Друзi» 00.20 Х/ф «Салон краси» 02.25, 03.25, 04.20 Зона ночi 02.30 Українцi Надiя, 1 ч. 03.30 Українцi Надiя, 2 ч. 04.25 Зiрка Вавiлова

• АНОНС

4 КВІТНЯ

04.30, 05.15 Зона ночi. Культура 04.40 Мовчазне божество 05.05 Сон Алiни Костомарової

СТБ 05.50 «Чужi помилки. Убивство на страу­ синiй фермi» 06.30 Х/ф «Людина народилася» 08.15, 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.45 Х/ф «Подаруй менi життя» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 20.00, 22.45 «Холостяк 4» 00.15 «Холостяк 4. Як вийти замiж» 01.10 Х/ф «Термiново шукаю чоловiка» 02.50 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Знати більше 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Підводний світ» 10.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Таємний хід» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Підводний світ» 17.30 «Bon appetit» 18.00 Т/с «Гра в кохання» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Індекс небезпеки» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Крижана пам’ять» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Знати більше 02.00 Х/ф «Таємний хід» ▲ 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Крижана пам’ять» ▲

TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Розмова без нотацій» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Гра долі» 10.30 «Пісня, подарована Богом» 11.00 «Просто неба» 11.15 «Клара Лучко» 12.00 «Азбука ремесел» 12.15 «Невигадані історії» 12.45 «Інновації» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Історія одного експоната» 13.45 «Новини України» 14.00 «Що робити?» 15.00 «Ми-українські» 15.30 «Музична хвиля ТТБ» 15.40 «Обереги» 16.00 «Музейні скарби» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Юні експерти» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Думки вголос» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Актуально» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Аннина гора» 20.15 «Пісні нашого краю» 20.30 «Після школи» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 22.30 «Час країни» 23.00 «Дорога до храму» 23.20 «Місто сонця» 23.30 «Світлиця» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово ICTV 23.55 «Iдеальна втеча». Трилер. Двi пари молодят на райському островi виявляють, що тут якiсь вбивцi-манiяки переслiду­ють i вбивають туристiв i пора б iз цього раю вже тiкати. Режисер: Д. Туї. У ролях: М. Йововiч, Т. Олiфант, С. Зан, М. Шелтон, К. Санчес, К. Хемсуорт, Д. Дiккi, У. Браун, К. Чонакас.


14

СУБОТА, УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.30 На слуху 07.00 Шустер-LIVE 11.20 Час-Ч 11.30 Армiя 11.40 Православний вiсник 12.15 Громадське теле­бачення 14.00 Театральнi сезони 15.20 Громадське теле­бачення 17.30 Головний аргумент 17.35 В гостях у Д. Гордона 18.40 Український акцент 19.10 Громадське теле­бачення 20.50 Час-Ч 21.00 Пiдсумки дня 21.35 Громадське теле­бачення 22.50 Мегалот 22.55 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Вiд першої особи 23.35 Х/ф «Пiчки-лавочки» 01.20 Пiдсумки дня 01.50 «Нащадки» з Н. Рибчинською та К. Гна­ тюком 02.45 Свiт навколо нас 03.00 Д/ф «Сонячна наномашина» 03.20 Вiра. Надiя. Любов 04.10 Т/с «Днi лева» 6 с. 1+1

06.00 «ТСН» 07.00 «Хто там?» 07.55, 08.20 М/с «Король-Лев. Тiмон i Пумба» 08.45 «Свiтське життя» 09.45 «Сказочная Русь» 10.25, 11.30, 12.35, 13.40 «Свати 5» 14.40 «Вечiрнiй Київ - 2013» 16.25 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 5» 19.30 «ТСН» 20.15 «Вечiрнiй квартал» 22.20 Х/ф «1+1» 00.30 Х/ф «Сахара» 02.30 Х/ф «Як Майк 2: Стрiтбол» 04.00 Х/ф «Макар-слiдопит»

ІНТЕР 05.40 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневсь­ким» 06.20 Х/ф «Ася» 08.00 «Школа доктора Комаровського» 08.30 «Сценарiї любовi» 09.30 Новини 10.00 Д/ф «Цвiль» 11.50 Х/ф «За сiмейними обставинами» 14.45 Т/с «Шлюб за заповiтом 2: Повернення Сандри» 16.55 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Танцi на вугiллi» 20.00 «Подробицi» 20.35 Т/с «Усе спочатку» 1, 4 с. 00.50 Х/ф «Дорога моя донечка» 02.30 «Подробицi» - «Час» 03.05 М/ф ICTV 04.40 Факти 05.35 Свiтанок 06.35 М/ф «Опудало» 07.55 Зiрка YouTube 09.00 Дача 09.50 Х/ф «Дiамантовий полiцейський» 11.30 Т/с «Братани 3» 12.45 Факти 13.15 Т/с «Братани 3» 13.40 Т/с «Топтуни» 22 с. 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Топтуни» 24 с. 21.50 Х/ф «Орел дев’ятого легiону» ▲ 23.45 Х/ф «Триста спартанцiв» ▲ 01.35 Х/ф «Iдеальна втеча» ▲ 03.05 Т/с «У чорному списку» 03.50 Т/с «Американський татко»

НОВИЙ 05.45 М/с «Маска» 07.40, 10.00 Ревiзор 12.30 Пристрастi за Ревiзором 13.55 Т/с «Воронiни» 18.20 М/ф «Три богатирi i Шамаханська цариця» 20.00 Х/ф «Двоє: Я i моя тiнь» 22.00 Педан-Притула шоу 23.50 Х/ф «Бурлеск» ▲ 02.20 Зона ночi 02.25 Iван Мазепа 03.25 Зона ночi 03.30 Джерела Батькiвщини 03.45 Братiя i дружина 04.00 У литовський час 04.15 Дике поле

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

5 КВІТНЯ

04.30 Зона ночi. Культура 04.35 Iван Франко 05.20 Зона ночi. Культура

СТБ 05.40 Х/ф «Одружений холостяк» 07.05 «Караоке на Майданi» 07.55 «Їмо вдома» 09.00 «Усе буде смачно!» 10.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 12.35 «Холостяк 4» 17.05 «Хата на тата» 19.00 «Україна має талант! 6» 21.10 «Детектор брехнi 5» 22.40 «Я соромлюся свого тiла» 00.30 Х/ф «Одружений холостяк» 02.05 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 «Bon appetit» 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Станційний доглядач» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Знати більше 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 Новини Європи 12.30 Х/ф «Леді-казка» ▲ 14.00 «Смаки культур» 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Золоте курчатко» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 «Сад, город, квітник» 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 Струсівська заслужена капела бандуристів України 22.00 Х/ф «Пам’ятай про мене» ▲ 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Леді-казка» ▲ 02.00 «Життя з майбутнім» 02.30 Х/ф «Справжнє кохання» ▲ 04.00 Струсівська заслужена капела бандуристів України TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Ми-українські» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пісні нашого краю» 10.15 «Думки вголос» 10.30 «Сяйво віри» 11.00 «Заграй, гітаро, пісню волі» 11.25 «У пошуках легенд» 11.35 «Галерея образів» 12.00 «На часі» 12.30 «Музичний калейдоскоп» 13.00 «Музейні скарби» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Місто сонця» 13.45 «Новини України» 14.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.30 «Театральні зустрічі» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «ПрофStyle» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Назбиране» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Смак життя» 20.00 «Крізь призму часу» 20.15 «Спортивні меридіани» 20.30 «Щляхами Тараса» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Поклик таланту» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Абетка здоров’я» 23.00 «Живі сторінки» 23.30 «Кохання в житті великих українців» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово

НОВИЙ 23.50 «Бурлеск». Мюзикл. Алi – молода дiвчина з маленького мiстечка з чудовим голосом недавно втратила своїх бать­ кiв. Тепер нiкому не потрiбна, вона вирушає у велике мiсто Лос-Анд­ желес, де влаштовується на роботу до Тесс, – господинi нiчного клу­ бу «Бурлеск». За короткий час вона знаходить друзiв i кохання всього свого життя. Але чи може казка тривати вiчно? Адже чимало людей заздрить цiй прекраснiй танцiвницi... Режисер: С. Ентiн. У ролях: Шер, К. Агiлера, Е. Дейн, К. Жiганде, Дж. Хаф.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Вiд першої особи 07.05 Панянка та кулiнар 07.30 «Дружина» 09.10 «Надвечiр’я» 10.05 Час-Ч 10.15 Громадське телебачення 13.05 Як Ваше здоров’я? 14.20 Громадське телебачення 17.30 В гостях у Д. Гордона 18.30 Дiловий свiт. Тиждень 19.10 Громадське телебачення 20.50 Час-Ч 21.00 Пiдсумки дня 21.35 «Єдина країна» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23.40 «Дружина» 01.20 «Єдина країна» 02.30 Свiт навколо нас 02.40 «Нащадки» з Н. Рибчинською та К. Гна­ тенком 03.30 Д/ф «Модест Мусоргський. Картинки з виставки» 04.20 Д/ф «Сiллi, архiпелаг нарцисiв» 05.20 Д/ф «Сiмдесятники. Костянтин Єршов»

1+1 07.40 М/ф 08.10, 08.35 М/с «Король-Лев. Тiмон i Пумба» 09.00 «Лото-Забава» 10.00 «ТСН» 10.50 «Свiт навиворiт 5: Iндонезiя» 11.55 М/ф «Маша i ведмiдь» 12.10 «Зiркова хронiка» 13.15 «Чотири весiлля 3» 14.30, 21.00 «Голос країни 4. Перезавантаження» 16.50 «Розсмiши комiка 5» 17.50 Х/ф «Чоловiк з гарантiєю» 19.30 «ТСН-Тиждень» 23.20 «Свiтське життя» 00.20 «Що? Де? Коли?» 01.20 Х/ф «Чоловiк у пошуках еротики» ■ 02.45 Х/ф «Як Майк 2: Стрiтбол» 04.45 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.35 Х/ф «За сiмейними обставинами» 07.50 «Школа доктора Комаровського. Невiдкладна допомога» 08.30 «Вдалий проект» 09.30 «Недiльнi новини» 10.00 «Орел i решка. На краю свiту» 11.00 «Сусiд на обiд» 12.00 Т/с «Синiвський обов’язок» 1, 4 с. 15.55, 21.00 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Танцi на вугiллi» 20.00, 02.15 «Подробицi тижня» 23.00 Х/ф «Красуня i чудовисько» ▲ 01.05 Х/ф «За тобою» ▲ 03.00 М/ф ICTV 04.10 Факти 04.40 Свiтанок 05.00 Дача 05.45 Х/ф «Дiамантовий полiцейський» 07.20 Так$i 07.45 Космонавти 08.35 Зiрка YouTube 09.35 Дивитися всiм! 10.20 Клан 11.15 Т/с «Лiсник» 12.45 Факти 13.15 Т/с «Лiсник» 18.45 Факти тижня 20.20 Х/ф «Падiння Олiмпу» 22.20 Х/ф «Триста спартанцiв» ▲ 00.20 Х/ф «Орел дев’ятого легiону» ▲ 02.10 Х/ф «Дiм сонця, що сходить» ▲ 03.35 Х/ф «Митниця дає добро» ▲ НОВИЙ 05.25 М/с «Маска» 07.50 М/с «Том i Джерi» 10.00 Серця трьох 19.50 Х/ф «Агент пiд прикриттям» 21.50 Х/ф «Вiдмiнниця легкої пове­ дiнки» ▲ 23.40 Х/ф «Якби погляди могли вбивати» 01.20 Х/ф «Бурлеск» ▲ 03.20 Зона ночi 03.25 Запорiзька Сiч. Витоки 03.40 Зоряна година козацтва 03.55 Козацтво: руїна 04.10 Там на горi сiч iде 04.25 Зона ночi 04.30 Кращi... Серед повитух 04.40 Земцi

• АНОНС

6 КВІТНЯ 04.55, 05.20 Зона ночi. Культура 05.00 Усмiшник СТБ 06.30 Х/ф «Недiльний тато» 07.55 «Їмо вдома» 09.00 «Усе буде смачно!» 09.50 «Караоке на Майданi» 11.00 Х/ф «Я щаслива» 12.45 Т/с «Швидка допомога» 16.45 «Україна має талант! 6» 19.00 «Битва екстрасенсiв 13» 21.05 «Один за всiх» 22.15 Х/ф «Мама мимоволi» 00.50 Х/ф «Недiльний тато» 02.15 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Х/ф «Станційний доглядач» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Новини Європи 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Святої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Золоте курчатко» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Екологічно чисте життя» 15.00 «Життя з майбутнім» 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Формула здоров’я» 17.00 Вікно в Америку 17.30 «Смаки культур» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 «Про кіно» 21.55 Тернопільська погода 22.00 Х/ф «Справжнє кохання» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.35 Струсівська заслужена капела бандуристів України 02.00 Хіт-парад 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Пам’ятай про мене» ▲ TTБ 06.00 Гімн України 06.05 «Джерело духовності» 06.15 «Історичний календар» 06.25 «Мій тренер-гімнастика» 06.40 «Гуморинка на хвилинку» 06.45 «Пісні нашого краю» 07.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Смак життя» 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Крізь призму часу» 10.15 «Назбиране» 10.30 «Шляхами Тараса» 10.45 «ПрофStyle» 11.00 «Фільм-дітям» 12.15 «Спортивні меридіани» 12.30 «Абетка здоров’я» 13.00 «Пісні нашого краю» 13.20 «Історичний календар» 13.25 «Плекайте мову» 13.30 «Живі сторінки» 14.00 «Поклик таланту» 15.20 «Моє місто» 15.30 «Кохання в житті великих українців» 16.00 «Кулінарія від Андрія» 16.10 Телезамальовка 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Школа шляхетних дівчаток» 17.00 «Пісні нашого краю» 17.15 «Словами малечі про цікаві речі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Студмістечко» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00, 22.00 «Панорама подій» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Музичний калейдоскоп» 20.30 «Загублені у часі» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.30 «Повір у себе» 23.00 «Мистецька палітра» 00.00 Мовлення у цифровому форматі цілодобово

1+1 17.50 «Чоловiк з гарантiєю». Романтична комедiя. В одному великому i улюбленому городянами торговому центрi працює охоронцем незвичайна людина. Вiн допомагає всiм: продавцям гро­мадсь­ ко­го харчування i модного одягу, прибиральникам i барменам в ка­ фетерiї. Вiн знає все i всiх, i всi знають i люблять його! Вiн, немов домовик, у цiй величезнiй будiвлi з мiльйоном неонових вивiсок i яскравих скляних вiтрин. Режисер: А. Аксененко. У ролях: А. Олешко, Н. Грiшаєва, Д. Нагiєв, П. Федоров, О. Волкова.

Королівському весіллю бути?

Б

ританський принц Гаррі вперше з’явився на публіці зі своєю дівчиною Крессида Бонас. Пара вирішила відвідати світсь­ кий захід разом.

У компанії своєї обраниці британський спадкоємець престолу з’явив­ ся на офіційному заході – благодійному концерті, на якому планували зібрати кошти на користь організації We Day UK. Там принц Гаррі виголосив промову і виступив перед студентами. Раніше Гаррі рідко з’являвся у супроводі своєї обраниці на людях , швидше за все , що скоро він зробить їй офіційну пропозицію руки і серця.

Зірки платитимуть штраф за скасування концертів

Я

к відомо, ро­ сійські артисти масово скасовують свої концерти в Україні. Однак прос­ то так їм це не минеться, адже за відмову виступати зірки мають сплачувати штраф. Відомо, що за останній період свої концерти в Києві скасували Ірина Алєгрова, Надія Кадишева, Володимир Кузьмін, Ірина Дубцова, група «Чиж і Ко», Кубанський козачий хор. Також не відбудуться концерти Крістіни Орбакайте та Михайла Жванецького. Утім, за словами директора палацу «Україна» Михайла Кулиняка, у разі раптового скасування концерту представники артиста зобов’язані сплатити організаторам штраф.

Алла Пугачова відкрила в Москві школу мистецтв

А

лла Борисівна Пугачова відкрила школу мистецтв, навчання в якій вартує 10 тисяч євро на рік. Вона са­ма зустрічає нових уч­нів і контролює процес навчання.

Школа працює на базі дитячого центру Fami­ly Club. Вільних місць залишилося всього 15, кастинг уже пройшли 35 дітей. Підлітки займаються три рази на тиждень з 17.00 до 20.30. З перервою на вечерю. Їжа – за додаткову плату. У вартість, крім навчання, входять відвідання театрів Москви. Зірка зізналася, що зважилася на цей крок заради культурної освіченості дітей.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 28 березня 2014 року Досьє 102

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

21.04 21.05

21.05 21.06

22.06 22.07

23.07 23.08

24.08 23.09

24.09 23.10

24.10 22.11

23.11 22.12

22.12 20.01

21.01 19.02

20.02 20.03

• СМАЧНОГО!

КРОКЕТИ В КУНЖУТІ!

на 31.03 – 06.04 2014 року

21.03 20.04

15

ОВЕН Настає сприятливий час. Фi­ нансове становище стабiлi­ зу­єть­ся, а робота почне при­ но­сити результати i задово­ лення.

Інгредієнти: 60 г пшона, яйце, морквина (натерта на терці), 2 ст. л. дрібної кукурудзяної крупи, 2 ст. л. борошна, 2 ст. л. – натертого твердого сиру, сіль, перець, кунжут.

ТЕЛЕЦЬ Деякi подiї відкриють перед вами нові можливості та додаткові джерела доходів. Про­ те варто усе ретельно зважувати, аби не зазнати втрат.

БЛИЗНЮКИ У понеділок чекайте фінансових труднощів. Але четвер повинен принести приємний сюрприз. Субота буде вдалою для серйозних покупок.

РАК Планувати фiнансовi опера­ цiї, призначати важливi зуст­ рiчi i переговори бажано саме цього тижня. Вiдрядження теж повиннi пройти успiшно.

Спосіб приготування. Відварити пшоно до готовності. Додати решту інгредієнтів і добре розмішати. Залишити на 30 хвилин. Вологими руками сформувати кульки, обваляти в кунжуті і випікати в розігрітій духовці 30 хвилин.

ЛЕВ Всерединi тижня надайте увагу дiловому спiлкуванню, воно може принести значнi результати. У вихiднi доз­ вольте собi вiдпочити.

ЗАПЕЧЕНИЙ ЛОСОСЬ

ДІВА На жаль, ваше фiнансове становище далеке від бажаного. Вiрогiднi непе­редбаченi вит­ рати. Маєте сенс знайти додатковий заробіток.

Інгредієнти: філе лосося, мари­ над: 2 ст. л. гірчиці, 2 ст. л. оливкової олії, 2 зубчики часнику, цедра і сік одного великого лимона, 1 ч. л. ме­ ду, 2 ч. л. солі, перець. Спосіб приготування. Форму застелити фольгою. Викласти риб­ ку і залити зверху маринадом. Накрити харчовою плівкою. Залиши­ ти маринуватися півгодини. Духов­ ку нагріти до 2500С. Запікати філе 20-30 хвилин. Дістати рибу із духов­ ки, накрити зверху фольгою і зали­ шити на 10-15 хвилин. Смачного!

ТЕРЕЗИ На початку тижня вас може че­ кати раптова перевiрка, тому переконайтеся, що всi папери i документи знаходяться у вас в iдеальному порядку.

СКОРПІОН Обмеження у коштах най­ вiрогiднiшi у понедiлок або вівторок. Але до середи все зміниться. Покупки варто пла­ нувати у четвер. СТРІЛЕЦЬ Фортуна посміхнеться вам. Проте фiнансове благополуч­ чя зможете зберегти, тiльки якщо не вплутуватиметеся в авантюрнi пропозицiї. КОЗЕРІГ Здійснюючи покупки, стежте за своїм гаманцем. Вар­то бути уважними з грошима. У су­ боту зможете отримати цiка­ вi дiловi пропозицiї. ВОДОЛІЙ В середу є ймовірність втратити чималу суму, тому краще не носити з собою багато готiвки. У четвер хорошi бізнесові новини потішать вас.

РИБИ Початок цього тижня буде не найкращим для дiлової активності. З четверга, можна приступати до роботи i тодi результат не забариться.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

– Татусю, коли я виросту, то буду такою гарною, як ти? – Ну.., я думаю, ти будеш такою гарною, як мама! – Ні, як мама – це довго! Я бачила, як вона спочатку крем, потім туш, потім помаду, потім зачіску... А ти встав, вмився – і вже красивий!

*****

Краще бути останнім у списку мільярдерів, ніж першим у списку «кращі працівники місяця».

*****

Розмова чоловіка та дружини: – Купиш нове плаття? – Ні. – А їсти хочеш? – Так. – А зв’язок відчуваєш?

*****

Дружина будить чоловіка посеред ночі: – А… що? Що трапилося? – Як ти можеш спокійно спати, отримуючи таку маленьку зарплату?

*****

Вихідні... Прибирання... По яких каструлях треба постука­ ти, щоб виліз містер Пропер?!

*****

Мати сварить дитину: – Ти справжнє порося, весь брудний! Ти знаєш, що таке порося? – Так, мамо, порося – це син свині...

*****

– Як сказати одним словом: «Дружина і теща поїхали на дачу і взяли з собою дітей»? – Yeеееееееееs!!!

*****

Вчора мій чоловік заявив моєму батькові, що той виростив змію... На що тато з гордістю відповів, що виростив не просто змію, а королівську кобру.

*****

– Пив? – Ні, люба, не пив! – Тоді скажи: в надрах тунд­ ри видри в гетрах тирять в відра ядра кедрів. – Пив!

*****

На вихідних займаюся не­ рухомістю. Лежу i... не рухаюся.

*****

– Милий, я прийшла до тебе з казки! – З якої? – З доброї. – Що, вигнали?


• АФОРИЗМИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 28 березня 2014 року

• ФОТОМИТЬ

• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Є жінки такі красиві, що хочеться згасити світло, щоб краще їх розглянути. Аркадій Давидович

Всі докази чоловіків не варті думки однієї жінки. Вольтер

• Якщо кожух став гнучким і м’яким – чекай тепла й опадів. • Якщо весна маловітряна, то літо буде сухе. • Копита в коней потіють – на тепло. • В який бік лягає тварина спиною, звідти повіє вітер. • Якщо в холодний день заспіває півень – потепліє.

Жінка – велика вихователька чоловіка. Анатоль Франс

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

Бог створив Адама, а жінка зробила з нього чоловіка. Жанна Голоногова

ПОНЕДІЛОК, 31 березня ніч / день

+2 / +14

Жінка – одночасно яблуко і змія. Генріх Гейне

вітер

ВІВТОРОК, 1 квітня

Жінка – як музика, її можна любити, навіть не дуже розуміючи. Ліна Костенко

ніч / день

+2 / +7

вітер

Улюблений колір розкаже про ваш характер

Б

ільшість людей мають свій улюблений колір. Одним подобається небесно-блакитний, бо він підкреслює їхні очі, а іншим – зелений, бо має заспокійливу дію. Проаналізуйте, що означає ваш улюблений колір і улюблений колір вашої половинки, і отримаєте цікаві ідеї, які принесуть користь в особистому житті!

Червоний – це колір пристрасті, гніву і високого кров’яного тиску. Червоний – це свого роду «перший» колір. Люди, яким подобається цей колір, люблять отримувати задоволення тут і зараз. Помаранчевий – дуже чуттєвий колір, оскільки він – це пом’якшений червоний. Даний колір асоціюється з емоційними реакціями і внутрішнім магнетизмом. І ще одна важлива деталь: помаранчевий колір дуже близький до золота, який є кольором успіху і багатст­ва. Жовтий – це колір сонця, життєвої сили, влади, але це далеко не ознака романтичної натури. Якщо жовтий ваш улюблений колір, то уважно стежте за кількістю вживаного у своїй мові слова «я», коли вас цікавить хтось ще. Інакше про вас можуть подумати, як про дуже егоцентричну людину. Якщо ви зустрічаєтеся з людиною, чий улюблений колір жовтий, переконайтеся, що во­ на уважно слухає вас, коли ви розповідаєте про себе. Зелений – це колір любові. (Це не збіг, що багато грошей саме такого кольору…). Зелений колір – це колір

життя і достатку – листя, трава, рослини – усе це належить до продовження життя, процвітання і благополуччя. Зелений – це чиста, гуманістична любов, а не бурхливий роман.

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Більше того, зелений – це дуже приємний колір. У любителя цього кольору гаряче серце. Синій – це колір ясності, чарівності і спілкування. Незалежно від відтінку, любитель цього кольору на підсвідомому рівні посилає сигнали оточуючим «Мені подобається, коли мене розуміють». З іншого боку, перебуваючи в стані стресу, людина, що віддає перевагу цьому кольору, може посилати суперечливі сигнали, оскільки вона не в силах

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Зх, 4 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

висловити свою точку зору. Якщо синій ваш улюблений колір, вам завж­ди є що сказати, ос­кільки гарне вира­ження своїх думок – це ваш козир. Бузковий – це колір-символ ілю­ зій, уяви і фантазії. Він поєднує в собі сором’язливість, романтику, флірт, це грайливість в поєднанні з очікуванням. Але хіба легше жити у світі фантазій в порівнянні з реальним світом? Все ж деякі любителі бузкового кольору відповідають ствердно на це питання. Якщо вам подобається бузковий колір, то, залежно від того, як ви себе почуваєте, ви можете бути творчим романтиком або сором’язливою людиною. Білий – це світло, поєднання всіх кольорів. Білий колір символізує чистоту і духовність. Також він говорить і про простоту. Люди, які люблять білий колір, швидше за все, люблять чистоту і порядок. Чорний – представляє щось невідоме, таємне. Чорний, в основному, своєрідним чином стримує потік інформації, але немає ніяких сумнівів у тому, що в сучасній культурі він також асоціюється з «темною стороною» і злом. Якщо ваш улюблений колір чорний, то за природою, ви віддаєте перевагу тримати все в собі, ніж виставляти напоказ. «Мовчазність» цього кольору дозволяє іншим здогадатися про все, що було недоказане.

Пн, 4 м/с

СЕРЕДА, 2 квітня ніч / день

0 / +7

вітер

Пн, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 3 квітня ніч / день

+1 / +9

вітер

Пн/Сх, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 4 квітня ніч / день

+3 / +11

вітер

Пн/Сх, 3 м/с

СУБОТА, 5 квітня ніч / день

0 / +8

вітер

Сх, 6 м/с

НЕДІЛЯ, 6 квітня ніч / день

+1 / +7

вітер

Сх, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРИВІТАЙТЕ!

1 квітня – Дарини, Софії. 2 квітня – Олександри, Віктора. 3 квітня – Кирила, Якова. 4 квітня – Василя, Ісакова. 5 квітня – Лідія, Никона. 6 квітня – Артема, Захара. 7 квітня – Алли, Ганни. 8 квітня – Івана, Феодосія. 9 квітня – Панаса. 10 квітня – Іони, Степана.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №5  

Досьє 102 №5  

Profile for dosie102
Advertisement