__MAIN_TEXT__

Page 1

ЕЛІТНИЙ КОНФІСКАТ

стор.

• НОВИНИ

6

Батькам учнів, які цьогоріч не вступили до вишів, у військкоматі пропонують віддати дітей у війсь­ кові навчальні заклади. Запрошують як хлопців, так і дівчат і обіця­ ють спрощену процедуру поступ­ лення.

ОБ’ЄДНУЄМО ЗУСИЛЛЯ ЗАРАДИ РЕФОРМ

стор.

2

стор.

МІЛІЦІОНЕРИ НАГАДУЮТЬ ПРАВИЛА ПОЛЮВАННЯ

4

З ЮВІЛЕЄМ ВЕТЕРАНА ВІТАЛИ ЙОГО УЧНІ

стор.

8

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

№14 (34) / 14 серпня 2015 року

У Тернопільській області незабаром функціонуватиме чотири прокуратури: Тернопільська, Чорт­ ківська, Теребовлянська та Креме­ нецька. Ці зміни стануться у зв’яз­ ку з дією нового закону «Про прокуратуру».

Тернопільщина на восьмому міс­ ці у рейтингу областей з найгіршими дорогами. Майже 40 відсот­ ків автошляхів краю – у критично­ му стані. На капітальний ремонт цих ділянок коштів не вистачає. Вперше в Тернополі 25-27 вересня пройде туристичне ралі історичних автомобілів «Золота під­ кова» та автопробіг замками Тернопілля. Участь у ньому візьмуть представники п’ятнадцяти країн світу.

Горілка ковалівська гаражного розливу

Тернопільська єпархія Українсь­ кої православної церкви Київсь­ кого патріархату вручила ключі від помешкання у Підволочиську Олегу Рудяку – бійцю, який відслу­ жив рік у зоні АТО. Готівку в тролейбусах Тернополя замінять електронні гроші. Апа­ рати та електронні картки обіцяють в міській раді закупити у вересні. Переконують, що до того часу Тернопіль буде повністю готовий до впровадження системи безготівкової оплати за проїзд в електротранспорті.

29 серпня у Тернополі відкриють новий екстрим-парк. Він буде одним із найбільших в усій Західній Україні і там знайдуть для себе місце і скейтери, і ролери, і усі тернополяни, які будуть мати бажання займатися екстремальними видами спорту та матимуть необхідне захисне спорядження.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Руслан БАЛИК: «Правоохоронці не мають повноважень вручати громадянам повістки»

О

бговорення участі мі­ ліції в процесі призову громадян та часткової мобілізації – тема не нова. Набило оскомину й риторичне – чи має право міліція бути учасником цього процесу, і на яких підставах. Аби розставити усі крапки над «і», ми звернулися за роз’яснен­ ням до заступника началь­ ника обласного управління внутрішніх справ стор. 9 Руслана Балика.

стор.

Міліціонери розшукують грабіжників ювелірної крамниці

Д

о правоохоронців надійшло повідомлення про те, що пограбовано ювелірну крамницю по вулиці 15 квітня у Тернополі. На місці події міліціонери встановили, що невідомі особи, прикриваючи обличчя капюшонами, розбили вікно торгового комплексу та за допомогою тросу вирвали сейф із ювелірними прикрасами, відтак повантажили його в автомобіль і зникли. За свідченнями охоронця, злов­ мисників було четверо, один із них

3

перебував всередині магазину, інші – «працювали» ззовні. На даний час співробітники органів внутрішніх справ вилучили речові докази з місця події та ві­ део­записи з камер спостереження. Триває робота щодо встановлення транспортного засобу, на якому пе­ ресувалися зловмисники, та осіб, причетних до скоєння грабунку і їхнього можливого місця перебування. Інформацію про дану подію вне­ сено в ЄРДР за правовою кваліфікацією частини 5 статті 186 Кримінального кодексу України – грабіж.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 10

CЕРПНЯ

14

CЕРПНЯ

17

CЕРПНЯ

народився МАТРИФАЙЛО Андрій Васильович, начальник УДАІ УМВС, полковник міліції народився ЛЯХОВИЧ Олег Михайлович, заступник начальника УМВС

народився ПЕТРИК Микола Ярославович, начальник Зборівського РВ УМВС, підполковник міліції

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Міліція та ОДА об’єднують зусилля заради реформ

7

серпня на Театральному майдані Тернополя відбувся інструктаж особового складу працівників органів внутрішніх справ щодо забезпечення охорони громадського порядку в місті. Участь у заході взяли керівники обласної та міської міліції, пред­ ставники органів влади, засобів масової інформації. Інструктаж для правоохоронців провів начальник обласного управління внутрішніх справ Олександр Богомол. «З початку року в Тернополі вже працює п’ять груп швидкого реагу­ вання, завдання яких – надання допомоги потерпілим. Плануємо зго-

дом запровадити такі мобільні групи й в інших містах області. Щодо набору до лав нової національної поліції, то конкурсний відбір роз­ почнеть­ся вже у вересні», – зазначив Олександр Богомол. Також очільник тернопільської міліції повідомив присутніх, що в обласній адміністрації вже затверджений проект щодо охорони громадського порядку. При впровад­ женні патрульної поліції влада виділить п’ятсот тисяч гривень для її матеріального забезпечення. Про позитивні результати спів­ праці міліції та влади розповів і голова обласної державної адмініст­­ ра­ції Степан Барна. Він запевнив, що представники місцевої влади допомагатимуть правоохоронцям.

Керівник обласної міліції Олександр БОГОМОЛ: «За працевлаштування в поліцію через «фінансову призму» або лобіювання інтересів через «сильних світу цього» забудьте назавжди!»

З

акон «Про національну поліцію» був прийнятий Верхов­ ною Радою України 2 червня. 15 червня голова парламенту Володимир Гройсман підписав його і направив президенту. І через мі­ сяць після презентації у Києві на Софійській площі нової патрульної поліції Петро Порошенко поставив підпис під доленосним документом, бо, за словами глави держави, зміни мають відбутися не лише в законі, а й імплементовані на теренах української землі.

За три місяці Україна має бути з новою поліцією. Як ці реорганізаційні процеси відбуватимуться на Тернопіллі, про це ми поговорили з керівником обласного управління внутрішніх справ Олександром Богомолом. – Олександре Миколайовичу, такий довгоочікуваний документ нарешті вступив у законну силу, що далі? – Хочу зазначити, ще до офіційного підписання президентом закону «Про національну поліцію» і в МВС, і в управліннях проводилася ґрунтовна робота щодо створення, так би мовити, фундаменту для імп­ лементації нового закону. Буду гово­ рити конкретно за Тернопільщину. Відколи очолив обласне управління, найперша вимога до підлег­ лих – пам’ятати, що всі ми працюємо для людей. Відкрито, прозоро, ефективно. Попередив – від якості роботи, професійності залежатиме перспектива й надалі служити в органах внутрішніх справ, а відтак – в поліції. Ефективне реагування на звернення громадян – ще один дієвий крок. Задля цього модернізували службу 102. Після особистого ознайомлення з роботою патрульної поліції в Києві було прийняте рішення збільшити штат підрозділу вдвічі. Наступний крок, який зробили для того, аби вчитися працювати по-новому, – створили групи швидкого реагування. Так звана поліція по-тернопільськи з новим підходом до роботи – максимально за короткий термін прибувати на виклики громадян. На сьогодні в Тернополі ефективно діє п’ять груп швидкого реагування. Гадаю, до моменту ство­ рення патрульної поліції збільшимо їх чисельність. Зоною обслуговування ГШР будуть обласний центр та Тернопільський район. Використання засобів відеоспостереження – ще одне запровад­ ження задля ефективного реагування на повідомлення про скоєні злочини. Сьогодні в області використовується понад 200 камер віде-

оспостереження з мережевим дос­ тупом з чергових частин управління та міськрайвідділів, що дає змогу використовувати зафіксовану ві­­деоінформацію під час розслідування. До слова, всі ці здійснені кроки на шляху до реформування, а також очікувані результати від їх впровадження були викладені в програмі «Поліція Тернопілля», яку під час особистої зустрічі я передав мініст­ ру МВС Арсену Авакову. – У кадровому плані теж відбулися зміни. Чого ще очікувати? – Відбулося скорочення штату, зокрема, за рахунок ліквідації уп­ равління боротьби з організованою злочинністю, переполовинення служ­ би боротьби з економічною злочин­ ністю. Також ліквідовано підрозділи, які виконували дублюючі функції. Проте своїх обіцянок працевлаш­ тувати тих, хто сумлінно і професійно виконував свою роботу, я дотримав. За рахунок реорганізації інших підрозділів, наявних вакантних посад, ті люди, котрі відповідально ставилися до своїх професійних обов’язків, залишилися. Щодо кількісного наповнення поліції, теж, звичайно, будуть обмеження. МВС ставить пріоритет на якість роботи за відповідно вищу зарплатню, яка реальна за умови зменшення кількості штату. Але і в цій ситуації хочу заспокоїти особовий склад – ті, хто працював, а не відсиджував службу, залишаться. Тим більше, що загалом маємо некомплект понад триста п’ятдесят вакансій, тому ще й за рахунок цього зробимо менш болісним перехід до зменшення кількості особового складу. Проте наголошую, головна вимога переходу на службу в поліцію – не наявність посади, а конк­ ретні результати роботи. За працевлаштування через «фінансову призму» або лобіювання інтересів через «сильних світу цього» забудьте назавжди! Будь-яка спроба «дати» чи «взяти» – і дорога до поліції закрита. Не за це наш народ стільки терпить, бореться, проливає кров!

– Коли пілотує проект національної патрульної служби на Тер­ нопільщині? – За попередньою інформацією, з вересня ми будемо набирати кандидатів до патрульної поліції. Вимоги і критерії, гадаю, повторювати не варто, адже про них стільки говорилося і писалося, що ті, хто задався ціллю бути лицем нової патрульної поліції, достеменно їх знають. Хочу зазначити, що якогось упередженого ставлення до кандидатів з числа міліціонерів не буде, єдине, аби репутація не було заплямована і людина довела свою готовність викладатися на повну. Тому кажу своїм підлеглим – маєте бажання – дійте. Час, аби привести до порядку і знання законодавства, і фізичну форму, у вас є. Бо, до слова, зарплата патрульних стартуватиме від восьми тисяч гривень. Такого матеріального забезпечення на початках не буде в інших поліцейсь­ ких підрозділах. Водночас хочу зазначити, що з власної ініціативи за рахунок внут­ рішніх резервів – у зв’язку з некомп­ лектом – ми вже сьогодні пропор­ ційно розділити кошти для підвищення зарплат та адресної допомоги нашим співробітникам. – Яка процедура переходу міліції у поліцію. – З дня опублікування закону «Про національну поліцію» всі працівники міліції вважаються попередженими про скорочення. Дев’я­ носто днів триватиме процедура пе­ реходу в поліцію. Як саме? Гадаю, найближчим часом отримаємо ро­ з’яснення з МВС. Але на цей час ніхто не звільняє нас від професійних обов’язків. Згідно закону ми зобо­ в’язані виконувати покладені на нас функції. За місяць повинен бути створений штатний розпис працівників поліції, і вже тоді конкретно можна буде говорити про служби, посади, розатестацію окремих підрозділів. Допоки офіційної інформації немає, фантазувати не варто. – «Дуже легко щось презентувати, але дуже важко зберегти відповідність високій планці очікувань людей від поліції» – це слова Президента України Петра Порошенка під час підписання в присутності представників пат­ рульної поліції закону «Про націо­ нальну поліцію». Розчарування боїмося усі. Тому сподіваємося, що і тернопільська, і українсь­ка поліція загалом стане по-справж­ ньо­му новою. – Я переконаний у цьому. Ми че­ кали перетворень чверть століття. Тепер кожен особисто мусить докласти зусиль для реалізації спільної мети. Розмовляла Наталія БІСОВСЬКА


3 Водії спокусилися на півтонни зерна КРИМІНАЛ

п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

Горілка ковалівська гаражного розливу С

тараннями двох водіїв приватної фірми вантаж зерна, який вони мали доставити з Івано-Франківська на Теребовлянщину, ледь не полегшав на майже півтонни.

П

ідпільну гуральню із розливу горілчаної продукції відомих торгових марок оперативники управління протидії злочинності у сфері економіки спільно з працівниками обласного слідчого управління виявили у селі Ковалівка Монастириського району.

Про посилення заходів протидії кримінальним правопорушенням у сфері виробництва та обігу алкогольної продукції міліціонери попереджали, з цією метою на території області тривають профілактичні заходи. Проте для 37-річного жителя села Ковалівка, що на Монастири­ щині, вочевидь, непогані прибутки від реалізації розлитої в гаражі горілки виявилися вагомішими, аніж страх перед відповідальністю. Чоло­ вік у підсобних приміщеннях на території власного господарства влаштував гуральню з виготовлення та розливу оковитої різних торгових брендів. Як повідомив начальник управління протидії злочинності у сфері економіки Василь Мокрицький, міліціонери задокументували факт ор­ ганізації діяльності підпільного цеху з виробництва фальсифікованої алкогольної продукції з підробленими марками акцизного податку. У 37-річного підозрюваного вилучено обладнання, яке забезпечувало серійність виготовлення сурогату. Зокрема, металеві ємності, шлан­ ги, лійки, пристрій для закорковування пляшок, майже дві тисячі порожніх пляшок з уже наклеєними етикетками різних виробників, шіст­

Чоловіки, один з яких родом з Одещини, інший – з Луганщини, вирішили розжитися легкими грошима за рахунок фірми-роботодавця. Під час перевезення зерна частину вантажу – 440 кг пшениці – крадії розфасували у мішки та вивантажили під час однієї з зупинок. Здобич мали намір заховати в лісопо-

Від мобілізації «косять» за доларові хабарі

16

Щойно надійшли заяви від рідних, міліціонери одразу ж взялися розшукувати дітей. Було встановлено, що 13-річна школярка пішла з дому після сварки з батьками, а причина зникнення 16-річної дів­ чи­ни –невідома. Орієнтування правоохоронці роз­

Т

исячу сімсот американських доларів хабара взяли двоє тернополян за обіцянку посприяти в ухиленні від мобілізації.

сот корків, майже сотня марок акцизного збору з ознаками підробки. Є серед вилученого і спиртосуміш в кількості 120 літрів, а також півтори сотні пляшок готової продукції. Обладнання, алкогольну продук­ цію та марки акцизного збору направлено на експертизу, а власнико­ ві всього цього «добра» оголошено підозру за частиною першою статті

Неповнолітніх чортківчанок правоохоронцям вдалося розшукати менше ніж за добу -річну жительку села Кривеньке та 13-річну уродженку села Бичківці співробітники сектору кримінальної міліції у справах дітей Чортківського райвідділу внутрішніх справ розшукали менше ніж за добу. Одну з дівчаток довелося доправляти додому з Гусятинщини, а інша мандрувала селами Чортківщини.

садці поблизу села Озеряни Бучацького району та забрати на зворотньому шляху. Довести задумане до кінці крадіям завадив охоронець приватної фірми. Чоловік повідомив бучацьких міліціонерів про спробу вчинення злочину на території району. Правоохоронці упіймали злодіїв на гарячому. За словами водіїв, зерно планували продати й таким чином заробити трохи готівки. Чоловікам міліціонери інкримінують злочин, передбачений части­ ною 1 статті 185 Кримінального ко­ дексу України – крадіжка.

містили у засобах масової інформації, було створено спеціальні розшукові групи з числа співробітників відділу кримінальної міліції у справах дітей, карного розшуку та дільничних інспекторів. Зусилля принесли результат. У Гримайлові Гусятинського району правоохоронці розшукали 13річну втікачку, а 16-річну мандрівницю виявили на автобусній зупинці у селі Пробіжна. Дітей повернули додому. Міліціонери закликають батьків та підлітків не конфліктувати, проте, якщо й виникають непорозуміння, то не варто неповнолітнім тікати з дому. Бо такі вчинки не завжди закінчуються щасливим поверненням в коло сім’ї, буває, що неповнолітні стають об’єктами злочину.

199 ККУ – виготовлення, зберігання, придбання, перевезення а також збут незаконно виготовлених, одер­ жаних чи підроблених марок акцизного податку. Карається таке діяння позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Міліціонери встановлюють ринок збуту товару ковалівського гаражного розливу.

Оперативники управління протидії злочинності у сфері економіки спільно зі слідчими обласної міліції Тернопільщини задокументували факт передачі неправомірної вигоди. Тисячу сімсот американських до­ ларів поклали до власних кишень двоє тернополян – жінка 1990 року народження та її спільник 1986 року народження, пообіцявши знайомому допомогти в ухиленні від мобілізації. Під час затримання в підозрюваної було вилучено двісті «зелених», а в її спільника решту отриманої суми – півтори тисячі.

Відомості про даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною четвертою статті 27, частиною третьою статті 369 Кримінального кодексу України.

Материн співжитель чинив насилля над одинадцятирічною донькою

І

з заявою про злочин до працівників міського відділу внутрішніх справ звернулася 35-річна мешканка обласного центру. Жінка повідомила, що її 32-річний співмешканець декілька мі­ сяців знущався над 11-річ­ ною донькою. Правоохоронці оперативно з’я­ сували обставини злочину. Як розповів начальник міського відділу внутрішніх справ Петро Гукалюк, підозрюваний у скоєнні злочину є громадянином Грузії. До обласного центру чоловік приїхав у пошуках заробітку. Невдовзі познайомився з тернополянкою. Жінка вже виховувала двох дітей, а згодом у пари народилося спільне маля. Співмешканець часто залишався вдома з діть­

ми, а мати навіть уявити не мог­ла, що впустила до хати збоченця. Як встановили під час розслі­ дування правоохоронці, малолітня дів­чинка стала потерпати від знущань вітчима ще з минулої осені. Чоловік силою примушував дитину

задовольняти його статеву прист­ расть, постійно залякував дівчинку, аби та нічого не розповіла матері. Боячись побоїв, дитина мовчки терпіла знущання дорослого. Однак згодом наважилася розповісти про насильство сусідці, а та одразу повідомила приголомшливу новину матері дівчинки. Жінка звернулася за допомогою до правоохоронців. Відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових роз­ слідувань. Зловмисникові оголошено підозру у скоєні злочину, передбаченого частиною 3 статті 153 ККУ (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом щодо малолітньої особи). Правоохоронці звернулися з клопотанням до суду щодо обрання для підоз­ рюваного запобіжного заходу – взя­ ття під варту. Тривають слідчі дії.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

Шахраї полюють на своїх жертв поблизу банківських установ

У

тенета аферистів потрапила жителька села Ценів Козівського району. Шахраї виманили з рук жертви тисячу доларів.

Жінка приїхала у справах до Бережан, де в одному з відділень банку отримала чималий грошовий пе­ реказ. Та щойно покинула фінансову установу, як на вулиці до неї підбігли двоє незнайомців. Чоловік та жінка стали розповідати, що загубили чималу суму гро­шей, допитувалися, чи не прив­лас­нила ценівчанка їхніх грошей. Жінка розгуб­ лено пояснювала, що ніякої готівки не знаходила, навіть погодилася по­ка­зати власну сумку і гаманець. Уважно роздивившись купюри, не­ зна­йом­ці повернули їх і пішли геть.

Однак, як з’ясувалося згодом, шахраї спритно обміняли гроші на фальшиві купюри, виманивши таким чином в жертви тисячу доларів. Потерпіла звернулася за допо-

На дитячих майданчиках Тернополя орудує шахрайка

В

обласному центрі невідома жінка виманює золоті прикраси в неповнолітніх. Черговий випадок шахрайства днями зафіксували працівники Тернопільського міського відділу міліції. Зі слів потерпілих, лиходійка прогулюється дворами багатоповер­ хівок з 3-річною дівчинкою, яку називає своєю донькою. У потенційні жертви вибирає дітей, котрі без дог­ ляду дорослих граються на дитячих майданчиках. Жінка знайомиться з малечею, роздає дрібні подарунки, пригощає солодощами. Втершись у довіру, прой­­дисвітка пропонує дівчаткам поп­ра­вити зачіску чи одяг, а сама

тим часом спритно знімає золоті прикра­си. Допоки діти оговтуються, аферистка швидко покидає майданчик. Правоохоронці задокументували вже чотири таких факти на масиві Друж­ба. Шахрайку розшукують. На виг­ляд жінці 30-35 років, зріст 160-165 см, приємної зовнішності, смуглява, з довгим чорним волоссям. Працівники міліції звертаються до жителів обласного центру под­ба­ ти про безпеку своїх дітей. Не залишайте надовго малечу без нагляду, не одягайте на дітей дорогих прик­ рас, відпускаючи гуляти на вулицю. Якщо ваші діти стали жертвами шахрайки, просимо звернутися до найближчого відділ міліції, або зателефонувати за номером 102.

могою до працівників Бережансь­ кого райвідділу внутрішніх справ. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провад­ ження. Зловмисників розшукують.

В

Аби здійснювати контроль за безпечним використанням мисливської вогнепальної зброї під час полювання, не допустити надзвичайних подій, правоохоронці спільно із представниками зацікавлених служб і громадськості створили робочі рей­дові групи. Під час перевірки вони також контролюють наявність всіх документів, які дають право на полювання. Як показує досвід, серед найпо-

ширеніших порушень правил мисливства – здійснення полювання у нетверезому стані, носіння та збері-

З

аява про крадіжку надійшла до працівників Підгаєцького райвідділу міліції від 47-річного жителя райцентру. Чоловік повідомив, що вночі з його помешкання поцупили гроші.

За словами заявника, він пішов на ніч на роботу. Повернувшись вран­ ці, виявив виламаними вхідні двері. З оселі зник гаманець в якому було понад 100 доларів, 170 євро та 700 гривень. У протиправному чоловік запідозрив хлопця, який допомагав йому у проведенні ремонтних робіт. Підозри заявника підтвердилися. Міліціонери встановили, що гроші з його оселі дійсно поцупив помічник по господарству – 25-річний житель одного із сіл району. Той зізнався у вчиненому. Підозрюваний вже не вперше потрапляє у поле зору міліціонерів.

Зараз суд розглядає провад­ження щодо вчинення двох крадіжок в яких він – головний підозрюваний. За даним фактом розпочато кри­ мінальне провадження. Дії молодика слідчі кваліфікують за частиною 3 статті 185 ККУ – крадіжка. За вчинене йому загрожує від 3 до 6 років в’язниці. Також вирішується питання щодо обрання підозрюваному мі­ ри запобіжного заходу.

Шість гектарів самосівів коноплі правоохоронці виявили на Збаражчині

Н

а території Збаразького цукрового заводу виявлено шість гектарів самосівів коноплі. Оперативники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків обласної міліції та працівники управління СБУ взялися за знищення плантації. Зі слів правоохоронців, на цій території майже щороку виростає конопляне поле, тому міліціонери щоразу вживають заходів для знищення дурману. Дані про факт виявлення посівів нарковмісних рослин внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано за статтею 310 ККУ. Аби не допустити потрап­

Міліціонери нагадують порядок та правила полювання на дичину осьмого серпня роз­по­ чав­ся сезон полювання на пернату дичину. Тому не зайвим буде нагадати про пра­вила мисливства, а також ви­моги щодо перевезення та ви­корис­тання вогнепальної зброї.

Обікрав роботодавця

гання зброї з дозволом, термін дії якого закінчився, передача мисливської зброї іншій особі, полювання в заборонених місцях та з використанням недозволених знарядь, а та­ кож транспортування «трофеїв» без відмітки цього факту у спеціальному дозволі. Під час полювання мисливець повинен мати з собою посвідчення, щорічну контрольну картку добутої дичини, дозвіл на добування мисливських тварин і відповідний доз­ віл на право користування вогнепальною зброєю. За порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання передбачено адмініст­ ративну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність. Степан ДЖИНДЖИРИСТИЙ

ляння сировини до рук наркозалеж­ них, міліціонери та працівники Служ­ би безпеки знищили самосіви. Директор підприємства, на те-

риторії якого виявлено посіви, допоміг правоохоронцям з технікою за допомогою якої викосили дурман. Траву спалювали на покосах.

Футболісти не поділили м’яча

Р

екордно короткий футбольний матч відбувся в селі Кривеньке Чотківсь­ кого району. А все через те, що однин з гравців вирішив спор­ тивні змагання перетворити на кулачне протистояння. Як повідомив слідчий чортківсь­ кої міліції Андрій Старовойтов, до них із заявою звернувся 20-річний житель села Васильків. Юнак повідомив, що отримав тілесне ушкод­ ження під час футбольного матчу. З’ясувалося, молодий чоловік – гравець СК «Нічлава» села Давидківці. Під час футбольного матчу саме він допустив порушення правил, але з рішенням судді призначити штрафний був не згідний. Зі слів очевидців, нічлавець не хотів віддавати м’яч гравцеві СК «Острога» з села Кревеньке для реалізації штрафного, тоді останній замахнув­

ся на опонента кулаком. На 31-ій хвилині футбольний поєдинок закінчився. Проте почалися з’ясу­вання взаємин у рамках правового поля. 20-річному жителю села Василь­ ків видано направлення на проход­ ження судово-медичної експертизи, а щодо 21-річного гравця СК «Остро­ га» розпочато кримінальне провад­ ження за частиною 1 стат­ті 296 ККУ.


ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

5

Польовий спеціалізований наметовий табір «Юний рятувальник» завершив свою роботу

8

серпня 2015 року відбулось урочисте закриття чергової зміни у польовому спеціалізованому таборі «Юний рятувальник», який щороку збирає під своїм крилом дітей рятувальників та їхніх друзів. Цьогоріч тут приємно та корисно провели свої літні канікули 63 дитини, серед них двоє – з сімей вимушених переселенців зі сходу України. Вже традиційно наметове містечко розташувалось у мальовничій місцевості поблизу села Скоморохи Бучацького району. За час та­ бо­рування діти брали участь у

захоп­люючих конкурсах та спортивних розвагах, бували на цікавих екскурсіях. А крім цього вони ознайомилися з рятувальною технікою, навчилися гасити пожежі, розгорта-

ти пожежні рукави і подавати воду, вправно і швидко зав’язувати рятувальні вузли, надавати першу медичну допомогу, діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних пред­ метів. Активний відпочинок, дружнє спілкування, веселі розваги, спортивні ігри, дотримання чіткого розпорядку дня, пильний нагляд з боку вихователів – усі ці фактори скріплювали дух і тренували витримку, готували до дорослого життя.

Швидко проминув час відпочин­ ку, позаду залишилися два тижні ве­ селощів та розваг. Всього, чого нав­ чилися, діти показали гостям, яких чимало прибуло на урочистості з на­­годи завершення табірної зміни. Ви­хованці та персонал табору радо зустріли начальника управління ДСНС України в області Віктора Маслея, засновника табору, генерал-майора служби цивільного захисту у відстав­ ці Євгена Лукавого, голову Терно-

пільської об­ласної державної адміністрації Степана Барну, делегацію польських вогнеборців на чолі з комендантом Шльонського воєводст­ ва Державної пожежної охорони Рес­ публіки Поль­ща, генералом Мареком Рончкою, а також, звісно, рідних та близьких. Гості прибули не з порожніми руками. На всіх учасників таборування чекали різноманітні подарун­ ки, грамоти та пам’ятні нагороди. Кожен юний рятувальник також от­ римав посвідчення учасника табору. Особливий дарунок приготували польські колеги – генерал Марек Ронч­ ка в знак багаторічної дружби вручив очільнику пожежно-рятуваль­ ної служби краю Віктору Маслею ключі від технічно-рятувального автомобіля IVEKО Magirus, а також запросив дітей працівників пожежно-рятувальних підрозділів області прийняти участь у навчально-відпочинковому таборі на балтійському узбережжі Польщі. Урочисте дійство завершилося святковим концертом. Ірина КРУПА

Збережемо урожай! У Почаєві урочисто відкрили

Н

а Тернопільщині у розпалі жнива. Праця на по­лях області не припиняється ні на мить, адже зерно, яке збирають та звозять з ланів до комори, – це хліб, багатство нашої країни. Тому при збиранні зернових вкрай важливо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Аналізуючи причини пожежі на ланах, видно, що переважна їх більшість спричинюється найпростіши­ ми чинниками: необережне повод­ ження з вогнем, порушення пра­вил експлуатації машин та агрегатів, ви­ палювання стерні, дитячі пус­тощі з вогнем. У цей період найменша іск­ ра від сільгоспмашини чи кинутий не­допалок можуть призвести до масштабного загоряння. Запобігти втратам урожаю від пожеж зовсім не складно. Треба організувати охорону полів у період достигання хлібів та збирання уро-

жаю, заборонити розпалювання багать поряд з хлібними масивами, розбити поля на п’ятдесятигектарні ділянки, обкосити їх та проорати протипожежні смуги. Місця постійного скиртування грубих кормів по­ винні бути огороджені та забезпечені первинними засобами пожежегасіння. Щодня до початку роботи необхідно ретельно очищати іскрогасник та вихлопну трубу сільгосптехніки від нагару, заборонити заливати пальне в збиральну техніку безпосередньо на хлібних масивах. Слід мати на увазі, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. Управління ДСНС України у Тер­ нопільській області звертається до населення та суб’єктів господарсь­ кої діяльності з попередженням: «Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж погасити!».

оновлене пожежне депо

У

Почаєві Кременецького району відбулося урочисте відкриття оновленої будівлі пожежного депо.

В урочистостях взяли участь керівники пожежно-рятувальних підрозділів краю на чолі з начальником управління Віктором Маслеєм, голо­ ва Кременецької РДА Сергій Сімчук, Почаївський міський голова Василь Бойко та священнослужителі. Під час церемонії відкриття на адресу вогнеборців линули щирі вітання та слова подяки за їхню важку та самовіддану працю. Гості подарували рятувальникам спе­ціаль­ не обладнання, зокрема електрогенератор та бензопилу. Окрім того кращих працівників відзначено нагородами і грамотами обласного управління ДСНС та місцевих органів виконавчої влади. – Відкриття оновленого пожежного депо – це надзвичайно важлива подія як для району так і для Тер­ нопільщини загалом, – відзначив під час виступу Віктор Маслей. – Незважаючи на важкий час, ми не звертаємо з обраного напрямку на модернізацію матеріально-технічної бази та підвищення боєздатності пожежно-рятувальних підрозділів області. Керівник управління також зазначив, що сьогодні до послуг працівників 23-го державного пожеж-

но-рятувального поста просторі кабінети, зручні караульні приміщення. Створено всі умови для тре-

нування, праці та відпочинку, що, безумовно, суттєво підвищить боє­ з­датність підрозділу.


ДОНЕЧЧИНА

6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

Справи міліціонерів-зрадників передали до суду заочно

С

лідче управління прокуратури Донецької області передало до суду сім справ для заочного винесення вироку міліціонерам, що перейшли на бік бойовиків. У період з червня до липня 2014 року, коли адміністративні будівлі у містах Донецької області захоплювали представники терористичної організації «ДНР», семеро правоохоронців самоусунулися від виконання службових обов’яз­ків. Через деякий час вказані особи, всупереч присязі працівника ор­ганів внутрішніх справ України, вступили до лав бойовиків та стали членами одного зі збройних формувань – так званої «поліції ДНР». Серед міліціонерів-зрадників шестеро чоловіків та одна жінка. До переходу на бік бойови­ків во-

НЕПАЛ

ни працювали у підрозділах МВС України в Донецькій області, а саме: в обласному управлінні, До­нецько­ му й Авдіївському МУ ГУМВС. Ще троє – в районних управліннях Донецька: Ленінському, Кіровському та Ворошиловському. На даний час обвинувачувані за­

«Село нирок»: люди продають свої органи за копійки

С

ело Хоксе в Непалі прозвали «селом нирок» за його сумну славу.

А вся справа в тому, що в наш час є ще такі місця, де майже всі жителі живуть з однією ниркою, тому що друга «пішла на органи», і далеко не завжди колишній її власник давав згоду на таку операцію. У таких місцях людину можуть ви-

БІЛОРУСЬ

красти посеред вулиці, щоб відправити на операцію, можуть пообіцяти золоті гори і навіть запевнити, що «нирка відросте знову». Брокери з продажу органів частенько відвідують Хоксе і прилеглі околиці, щоб переконати жителів, що потребують грошей, позбутися своєї нирки. Вони вмовляють людей відправитися на південь Індії, де і проводяться необхідні операції. Як розповів Лаксман Ламічхане, координатор програми із захисту прав людей в Непалі, селяни відчувають себе дуже невпевнено, во­­ ни бояться. Незважаючи на регулярні патрулі, які намагаються захистити жителів від торговців органами, селянам все одно доводить­ ся щодня стикатися з бро­керами. Хтось із них дійсно може заплатити, а хтось – забрати органи безкош­ товно.

лишаються на тимчасово окупованій території. Враховуючи вказаний факт, прокуратурою прийня­то рішення про передачу справ до суду для заочного винесення вироку. За співпрацю з терористами зрадникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

США

С

«Співробітники відділу бороть­ би з економічними злочинами Жов­ т­невого РВ припинили незаконну діяльність студента одного зі столичних вузів з реалізації великої партії елітних алкогольних напоїв в Мінську, – йдеться у повідомленні міліцейської пресслужби. – Спиртні напої чоловік реалізовував, поширюючи інформацію в соцмережах. Під час конт­роль­ної закупки прода­ вець нелегально­го товару був зат­

риманий на місці злочину. Спиртне реалізовувалося без відповідних до­ кументів, а у молодої людини не було ліцензії, що дозволяє здійснювати зазначений вид діяльності». Під час слідчо-оперативних заходів загалом було вилучено 86 літ­ рів віскі та коньяку відомих торгових марок на загальну суму понад 44 мільйони білоруських рублів. Студенту загрожує адміністративна відповідальність за незаконну підприємницьку діяльність, а та­ кож штраф з конфіскацією товару. Раніше хлопець притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення.

Колишній бібліотекар зізнався у крадіжках та підробці картин

Б

ібліотекар Сяо Юань зізнався у китайському суді, що вкрав 143 картини з галереї Гуанчжоусь­ кої академії образотворчого мистецтва. Протягом двох років Сяо Юань, який відповідав за галерею, розташовану в бібліотеці академії, крав полотна і замінював їх копіями, які сам створював. За його словами, в перший день роботи він помітив, що деякі виставлені в галереї роботи – підробки. Згодом він з подивом виявив, що і його фальшивки крадуть і замінюють на інші копії, при­ чому гіршої якості. Красти він припинив після того, як полотна перевезли в іншу галерею. Поліція дізналася про злочин від колеги зловмисника. Живописець-фальсифікатор за сім років продав на аукціоні 125 полотен і виручив за них понад 34

млн юанів ($6 млн). На ці гроші він купив квартиру та інше майно. Ще 18 вкрадених ним творів мистецтва, за оцінками прокуратури, коштують понад 70 млн юанів ($11 млн). Сяо Юань заявив, що дуже шкодує про скоєне. Серед вкрадених робіт – полотно художника XVII століття Чжу Да, картини Ци Байши і Чжана Дацяня.

ження права на володіння зброєю американські політики говорять вкрай обережно. А все через опозицію могутньої Національної асоціації стрільців – лобі, яке об’єднує любителів зброї та промисловців, які її виробляють. Володіючи потужною фінансовою базою, асоціація управляє голосами

своїх послідовників, домагаючись ефекту політичного шантажу. Коли в червні 2011 року Вер­ ховний суд США скасував yсі обмеження на володіння зброєю, що дія­ ли в деяких штатах, часопис The New York Times патетично написав: «Пра­ во на володіння зброєю – священне, і горе тому, хто на нього зазіхне».

Озброєні та дуже небезпечні

Щ

ороку в результаті застосування вогнепальної зброї в США гинуть 30 тисяч людей. «Найбагатша нація в світі оз­б­ роєна до зубів, вона переконана, що таким чином «захищається» від небезпеки і реалізує своє священне конституційне право. Водночас щороку внаслідок застосування вог­ непальної зброї гине понад 30 тисяч людей і отримують поранення, зокрема важкі, 67 тисяч американців», – писав свого часу італійський часопис La Repubblica. У Сполучених Штатах від вогнепальної зброї гинуть в 20 разів частіше, ніж в інших розвинених країнах. Згідно зі статистикою, кожен, в чиєму будинку є зброя, має уп’ятеро більше шансів скоїти самогубство і втричі більше шансів стати вбивцею або жертвою вбивства. Однак про обме­

У студента вилучили 86 літрів віскі тудент одного зі столичних вузів Мінська незаконно торгував елітним алкоголем.

КИТАЙ

ІТАЛІЯ

Собакам заборонили гавкати після обіду

М

ер італійського населеного пункту Конт­ роне Нікола Пасторе видав розпорядження, що забороняє собакам гавкати під час післяобіднього від­ починку. Власникам домашніх тварин, які заважають мешканцям Контро­ не відпочивати, загрожує штраф у розмірі від 20 до 500 євро. Місцеві ЗМІ повідомляють, що собаки повинні поводитися тихо не тільки з другої до четвертої дня,

але і в нічний час. Мер Контроне таким чином хоче підвищити загальну культуру поведінки тварин, які іноді бувають досить агресивними. Проте жодних рекомендацій господарям, як змусити замовкнути чотирилапих ут­ риманців, у розпорядженні немає. Варто зазначити, що післяобідній відпочинок в Італії – поширене явище, як й іспанська сієста. У багатьох південних країнах Європи та Латинської Америки через спеку вдень закриваються різні установи. Жителі в цей час відпочивають.


КРИМІНАЛ

Міліціонери викрили торговця амфетаміном та його постачальника ІРИНА БОЙКО

С

півробітники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків спільно з працівниками Тернопільського міськвідділу міліції викрили за збут амфетаміну двох жителів обласного центру. У підозрюваних загалом вилучили дванадцять з половиною грамів наркотичного порошку. Співробітники ВБНОН провели оперативну закупку амфетаміну в 28-річного тернополянина. Наркоторговець, не підозрюючи, що по­ купець насправді працівник органів внутрішніх справ, продав півграма амфетаміну, натомість отримав 200 гривень. Відтак зловмисника зат­ римали на гарячому в порядку стат­ті 208 КПК України. Як розповів начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків обласної міліції Володимир Строїч, міліціонерам вда­лося з’я­су­ ва­ти, у кого тернополянин брав «хімію». Постачальником виявився 22-річний житель обласного цент­ ру. Відомо, що збутом амфетаміну молодик займався щонай­менше місяць. Його клієнтами, здебільшого, були знайомі. Порошок передавав їм з рук у руки, попередньо домовившись про зустріч телефоном.

Під час санкціонованого обшуку за місцем роботи 22-річного підоз­ рюваного міліціонери виявили два згортки з фольги та поліетиленовий пакет, заповнені білою порошкоподібною речовиною. В ході су-

Правоохоронці посилюють боротьбу з незаконним виробництвом та обігом алкогольної продукції

Н

а Тернопіллі, як і загалом по Україні, набули поширення факти організації підпільних цехів з виготовлення алкоголю. Відтак в обласному управлінні міліції прийняли рішення щодо посилення роботи з виявлення такої незаконної діяльності та недопущення потрапляння сурогату на ринок. Спиртова та лікеро-горілчана га­ лузі є однією з важливих для економіки та безпеки країни, адже фор­мує значну частину державного бюд­ жету за рахунок надходжень ак­циз­ ного податку з виготовленої про­ дукції. Тіньовий обіг підакцизних товарів, у свою чергу, підриває ос­ нови ринкової економіки та еконо-

міку країни в цілому, сприяє розк­ віту кримінальних угруповань, ство­ рює конкуренцію товарам, які вироблені на легально діючих підприємствах. На Тернопільщині правоохорон­ ці цьогоріч вже припинили діяльність підпільних цехів у Бережанському, Заліщицькому, Козівському, Чортківському та Тернопільсь­ кому районах. Кримінальні провад­ ження за цими фактами вже направленні до суду. Однак ця робота потребує подальшої активізації. Зважаючи на ситуацію, що склалася в області, впродовж липнясерп­ня міліціонери проведуть прак­ тичні заходи з протидії кримінальним правопорушенням у сфері обігу спир­ту та лікеро-горілчаної продукції.

дово-хімічної експертизи встановлено, що це амфетамін. Обом підозрюваним міліціонери інкримінують злочин, передбачений частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України – неза­ко­нне виробництво, виготовлення, прид­ бання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засо­ бів, психотропних речовин або їх ана­ логів. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

7

86-річного дідуся міліціонери розшукали живим через три доби після зникнення

Р

одичі звернулися до правоохоронців на другий день з моменту зникнення пенсіонера. Перша доба пошуків результату не при­ несла, а вже наступного дня зранку міліціонерам вдалося розшукати старенького поб­ лизу села Дзвиняч. Не зважаючи на поважний вік, 86-річний житель Заліщик вів активний спосіб життя. Рідні розповідають, що дідусь не міг сидіти на місці. Колись займався випасанням худоби, а коли господарство довелося закинути через неспроможність стареньких утримувати його – дружині пенсіонера теж за вісімдесят – постійними супутниками пен­ сіонера стали четверо собак. Разом з ними й пропав одного дня. До правоохоронців звернулася онука зниклого. Дівчина пояснила: вони з бабусею два дні пробували самотужки встановити місце перебування дідуся, бо не раз траплялося, що він навідувався до родичів, що мешкають у навколишніх селах, і там подовгу затримувався. Та ко-

ли зрозуміли, що старенького ніде немає – забили тривогу. – Особовий склад був піднятий по тривозі, – розповідають у Заліщицькому райвідділі міліції. – Допомагали нам у пошуках рятувальники, кінологи з Чорткова, долучилися й заліщани. Повідом­лення за даним фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковане за частиною першою статі 115 ККУ. Надія розшукати старенького живим танула з кожною годиною пошуків, проте ні правоохоронці, ні рідні не хотіли вірити у найгірше. Першої доби знайти пенсіонера не вдалося, лише двох собак, що пропали разом з ним. Наступного дня о п’ятій годині ранку пошуки відновилися. І вже за декілька годин поблизу лісового масиву села Дзвиняч міліціонери побачили пенсіонера. Живого та здорового. Щоправда, дідусь був у стресовому стані, не розумів, що відбувається. Рідні безмежно вдячні правоохоронцям і всім, хто допоміг розшукати їхнього дідуся. Наталія БІСОВСЬКА

Розбещувачів малолітніх виявили під час операції «Нічне місто»

В

продовж двох тижнів на Тернопільщині тривала профілактична міліцейська операція «Нічне місто». Правоохоронці максимально ак­тивізували роботу з виявлення і документування протиправної діяльності злочинних груп і окремих осіб, причетних до утворення чи утримання місць розпусти, звідництва, сутенерства. Під прицілом співробітників внут­ рішніх справ – також особи, причетні до виготовлення і розповсюд­жен­ ня порнографічних предметів, вуличної проституції. Два злочини проти статевої сво­ боди та статевої недоторканості особи задокументували впродовж тижня правоохоронці Чортківського райвідділу внутрішніх справ. Пра­ цівники міліції викрили двох мешканців району, які вчинили розпусні дії відносно малолітніх дітей. З повідомленням про скоєння злочину до міліціонерів звернулася 37-річна мешканка одного з сіл району. Жінка розповіла, що відносно її дев’ятирічної доньки вчинив розпусні дії односельчанин. Правоохоронці оперативно з’ясовували усі обставини злочину. Як розповів заступник начальника Чортківського райвідділу внут­ рішніх справ Віктор Василик, дів­ чинка поверталася додому з крам-

ниці, коли зловмисник раптово потягнув її у хащі, що неподалік дороги. Чоловік примусив перелякану жертву роздягнутися та став вчиняти розпусні дії з дитиною. Однак

Встановили правоохоронці при­ четність до скоєння аналогічного кри­ мінального правопорушення ще одного мешканця Чортківщини. 24-річ­ ний молодик розбещував 12-річну

розбещувача помітив мешканець се­ ла та забив тривогу. Той утік, а перелякану дитину повернули додому. Матір дівчинки поспішила за до­ помогою до правоохоронців. Працівники міліції затримали чоловіка згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу Ук­ раїни. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 156 (розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання правопорушникові міри за­ по­біж­ного заходу.

односельчанку. Зловмисник вчинив протиправні дії з малолітньою на бе­ резі річки, неподалік села, куди дів­ чинка прийшла купатися. Про протиправне дитина розповіла бать­­кам, а вони звернулися в міліцію. Правоохоронці розшукали злов­мис­ника. Той у скоєному зізнався. Даний факт правопорушення внесено до Єдиного реєстру досу­ дових розслідуваннь. За вчинення роз­пусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, розпочато кримінальне проваджен­ ня. Триває слідство.


8

СПРАВИ ВНУТРІШНІ Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

У тернопільській міліції обговорили нові напрямки співпраці з центром надання безоплатної правової допомоги

А

ктуальні питання співпраці обговорили керівник обласного управ­лін­ня внутрішніх справ Олександр Богомол та директор реґіонального центру з надан­ня безоплатної вторинної пра­вової допомоги Ірина Хондогій.

Темою розмови стали підсумки роботи за перше півріччя та обговорення нових напрямків спів­праці. Зі слів Ірини Хондогій, перед зустріччю вона поспілкувалася з деякими адвокатами і суттєвих зауважень щодо роботи міліції не було. – Сьогодні обговорення торкнулося двох актуальних питань, – за­у­ важила директор центру. – Зокрема, вчасне інформування центру про за­ тримання особи згідно статті 208 КПК за підозрою у скоєнні злочину та вироблення стратегії у новому нап­ рямку співпраці – перелік підт­верд­ жуючих документів, які має надати

міліція особі, що проходить у провадження як свідок чи потерпілий, аби та могла звернутися до нас за до­ помогою. Раніше ми надавали юри­ дичну допомогу лише обвину­ва­­че­ ним, а, згідно нового Закону «Про прокуратуру», який вступив у дію 15 липня цього року, така категорія учасників процесу – наші клієнти. Олександр Богомол каже, що зуст­ річі з представниками реґіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводяться з метою якісної співпраці і, щонайголовніше, задля вирішення проблемних питань.

З ювілеєм ветерана міліції прийшли привітати його учні

В

ісімдесятий ювілей відсвяткував ветеран тер­ нопі­ль­ської міліції Володимир Георгійович Пелевін. При­вітати іменинника прийшли його учні. На правах голови ветеранської спілки святковий захід органі­зував Григорій Головатий. Іменин­нику вру­ чили відзнаку Асоціації ве­теранів МВС України «За заслуги» та віталь-

ну листівку від начальника обласної міліції. До слова, службі в органах внут­ рішніх справ Володимир Пелевін віддав двадцять три роки. Пройшов шлях від міліціонера патрульно-пос­ тової служби до начальника відділу охорони громадського порядку. Приєднуємося до привітань та зичимо Володимиру Георгійовичу міцного здоров’я та зустріти в своєму житті ще не один ювілей.

Начальник Збаразького районного відділу внутрішніх справ Ігор САГАН:

«Працюю заради колективу»

К

ерівник – для колективу, колектив – за керівника. Сьогодні важко знайти підрозділ чи службу в тернопільській мі­ліції, який би так згуртовано та дружньо працював як Збаразький райвідділ внутрішніх справ. Його керівник, пол­ков­ник міліції Ігор Саган каже, що заради людей, які пліч-о-пліч з ним несуть службу, він й досі ут­ ри­мався від спокуси піти на заслужений відпочинок, як це зробили багато тих, з ким починав працювати.

Довіри та поваги не купиш. Їх треба заслужити. За майже чверть століття роботи в рідному райвідділі Ігор Броніславович став не лише керівником, бо, як зізнається, ніколи не тримався за посади, а, щонайважливіше, як стверджують його підлеглі, – людиною, якій вони довіряють. Від сержанта і до начальника служби – всі йдуть до свого ке­ рівника не лише за професійною по­ радою, а й з особистих питань. Знають – вислухає, допоможе. – Колектив мій працелюбний, дружний, усі – один за одного, – так характеризує співробітників збара­ зь­кої міліції їхній керівник. – Немає такого, щоб з важливих питань, що стосуються роботи, я сам приймав рішення. Збираємося зі старшими служб, вони висловлюють свою дум­ ку, я – власне бачення і знаходимо альтернативне вирішення цієї чи іншої проблеми. Особовий склад райвідділу запевняє, а співробітники служби пси­ хологічного забезпечення, які вив­ чають взаємини в колективах служб та підрозділів, підтверджують – Саган Ігор Броніславович – керівник з найвищим рейтингом довіри та високим авторитетом. І не лише в своєму колективі. Співпрацю зумів налагодити з громадою району, з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями. – Що люди нам довіряють зас­ відчує хоча б той факт, що за непов­ ний місяць до нас із заявами та повідомленнями звернулися стільки громадян, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 75 кримінальних проваджень. Для району з населенням шістдесят тисяч і стабільною криміногенною ситуацією – це справді показник, – розповідає Ігор Броніславович. – А ще лю­ ди з різноманітних питань чи не щод­ ня бувають у мене на особистому прийомі. Годинами, визначеними у графіку, не обмежуюся. Знаю, що йдуть не з добра, тому намагаюся вислухати кожного і чим можу – допомогти. – Жодних конфліктних ситуацій з активістами громадських органі-

зацій у нас не було, – запевняє полковник міліції. – Щойно люди почали організовувати майдани, ми залучи­ ли найактивніших до спільної робо­ ти – разом з патрульною службою вони охороняли спокій на вулицях Збаража. Навіщо ставати супротивниками, якщо в нас стільки спільної роботи на благо громади. – Попри зайнятість намагаюся відвідувати засідання та наради в районній адміністрації, особливо, коли збирають голів сільських рад, – продовжує Ігор Саган. – Кожного з керівників місцевого самоврядуван­ ня знаю особисто і завжди пропоную співпрацю, особливо, що стосується профілактики таких різновидів злочинності, як крадіжки та шахрайства. До слова, саме ці злочини у виконанні гастролерів найбільше нам допікають. Бо з місцевими «любителями» кримінального адреналіну ми розберемося, а от заїжджі накриміналили – і шукай віт­ ру в полі. Тому кажу людям: бачите в своєму населеному пункті незнайомця – зателефонуйте, повідомте – ми обов’язково з’ясуємо, що привело цю людину до вашого села. Кажу відверто, кожен сільський голова має мій номер телефону, координати моїх заступників, бо ж дільничний інспектор, на обслуговуван­ ні котрого п’ять сіл, не може бути щоразу всюди присутній. Щодо попередження шахрайств, то в райвід­ ділі ми розробили спеціальну па­ м’ятку, в якій розповідаємо жителям нашого району про те, які види цього злочину бувають, як розпізнати пройдисвітів, вказуємо телефони за якими люди можуть звертатися. Аби кожен отримав таке застереження – домовилися з листоношам про їх розповсюдження. Актуального питання мобілізації начальник збаразької міліції теж не оминув. Каже, що міліція у цій ситуації виконує лише покладені на неї завдання з охорони громадського порядку. – Ні дільничні, ні співробітники інших служб не мають права вручати чи змушувати громадян отримувати повістки, – уточнює полковник

міліції. – Вони лише супроводжують працівників військових комісаріатів, бо бували випадки, коли люди агресивно реагували на появу останніх. А міліціонер у формі завжди дисцип­ лінує поведінку таких громадян. За ухилення від мобілізації ми розслідуємо декілька кримінальних про­ ваджень. По одному з них уже є судове рішення, ще одне скерували до суду. У всіх випадках розслідування проводиться об’єктивно і неупереджено. Ми не лише збираємо докази винуватості підозрюваного, а й намагаємося вивчити всі обставини, що спонукали людину до небажання йти захищати свою країну. Що обов’язок кожного, хто спро­ можний тримати в руках зброю, – послужити Україні Ігор Саган довів власним прикладом. У листопаді ми­ нулого року він на чолі зведеного загону правоохоронців Тернопільщини вирушив на Донбас. – За місяць несення служби в По­ пасній нас двадцять одну добу обстрілювали, – згадує полковник міліції. – Ризик, звичайно, неабиякий, але це неоціненний досвід вміти ор­ ганізувати роботу в умовах воєнних дій. Дай Боже, щоб ці навики ніколи і нікому не знадобилися, проте готовим треба бути до всього. Хіба ж хтось з нас два роки тому міг припустити, що схід України буде в огні. За прикладом керівника до лав добровольців стали записуватися й інші співробітники райвідділу. Ігор Броніславович стверджує, що вже більше третини особового складу побували на Донбасі, а дехто двічі а то й тричі. – Всіляко підтримуємо наших доб­ровольців. І матеріально, і морально. А ще беремо на себе відповідальність турбуватися про батьків, дружин, дітей разом з якими з нетерпінням чекаємо на повернення бійців. На запитання про ставлення до реформ, що відбуваються в правоохоронному відомстві, Ігор Броніславович запевняє, що говорити про результати ще зарано. – Звичайно, зміни потрібні, але наскільки ефективні ті, що зараз відбуваються, – говорити зарано. Час покаже, чи правильний напрямок ми вибрали, – роздумує керівник Збаразького райвідділу внутрішніх справ. – Хочеться вірити, що за реформами ми не забудемо про долі сотень тих міліціонерів, котрі дійс­ но вірою і правдою служать, котрі становлять професійний кістяк міліції, здатні розкривати, розслідувати тяжкі та особливо тяжкі злочини. На час виходу газети Ігор Броніс­ лавович Саган, згідно наказу МВС, був призначений тимчасово виконуючим обов’язки начальника Залі­ щицького райвідділу міліції.


9 Начальник міліції громадської безпеки Руслан БАЛИК: «Правоохоронці не мають повноважень вручати повістки чи доправляти до військових комісаріатів громадян» СПРАВИ ВНУТРІШНІ п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

О

бговорення участі міліції в процесі призову громадян та часткової мобілізації – тема не нова. Набило оскомину й риторичне – чи має право міліція бути учасником цього процесу, і на яких підставах. Аби розставити усі крапки над «і», ми звернулися за роз’ясненням до заступника начальника обласного управління внутрішніх справ Руслана Балика. – Руслане Михайловичу, тож чи передбачена участь міліції у процесі призову та мобілізації? – Участь міліції у процесі призову та часткової мобілізації передбачена, але лише в рамках законів Ук­ раїни «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про міліцію», Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих нормативних актів. – Чи мають право працівники міліції вручати повістки? – Категорично ні! Такі повноваження на працівників органів внут­ рішніх справ не покладені і суперечать законодавству. – Але ж надходять скарги від

людей про те, що під час вручення повістки присутні міліціонери. – Бути присутнім і вручати по­ вістку – це різні речі. Згідно законодавства України та Указу Президента України працівники міліції виконують покладені на них функції що­ до охорони громадського порядку, в тому числі в громадських місцях під час проведення мобілізаційних заходів. Під час роботи працівників військових комісаріатів досить часто відбуваються конфлікти із родичами чоловіків, які підлягають мобілізації. У таких випадках залучаються міліціонери для забезпечення громадського порядку та безпеки громадян. Також працівники

ОВС фіксують можливі незаконні дії зі сторони учасників конфлікту. – Хто відповідальний за оповіщення громадян та контроль за прибуттям призовників для проходження призовної комісії. – Відповідно до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» та пункту 2.2 Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’я­ за­них і призовників, саме на органи місцевого самоврядування покладається обов’язок оповіщення війсь­ ковозобов’язаних та призовників про їх виклик до військкомату і забезпечення своєчасного прибуття. А контролювати при­буття призовників для проходження призовної комісії або ж вживати заходів для встановлення причин їх неприбуття – це зобо­в’я­зання військових комісарів, згідно пункту 3 статті 16 За­ кону України «Про військовий обо­ в’язок та військову службу».

– Чи здійснюють правоохорон­ ні органи розшук осіб, що ухиляються від мобілізації? – Згідно законодавства України працівники міліції здійснюють розшук осіб, що переховуються від мобілізації. Списки таких осіб та пос­ танови на їх привід надаються до

органів внутрішніх справ військови­ ми комісарами. Постанови про привід санкціонують прокурори. Мобілізаційна робота на Тернопільщині триває, тому особовий склад міліції попереджений про недопущення порушень законодавст­ ва у цій сфері.

порт у відведених для цього місцях, аби не створювати незручностей та заторів на дорозі. Як зазначив заступник начальника обласного управління Руслан Балик, задля безпеки краян та гостей свята на території фестивалю

було створено оперативний штаб, який координував діяльність усіх правоохоронців. Міліціонери пильнували, щоб не було скоєно майнових злочинів, допомагали і в пошуку тих, хто загубився серед тисячного натовпу.

Загалом вдалося не допустити правопорушень та злочинів під час масових заходів. Правоохоронці задокументували лише декілька фактів скоєння дрібного хуліганства. Організатори свята подякували міліціонерам за добру службу.

Тернопільські міліціонери забезпечили правопорядок на Всеукраїнському етнофестивалі «Дзвони Лемківщини»

1

та 2 серпня в урочищі Бичова Монастириського району від­ лунали «Дзвони Лемківщини». Громадський порядок на ма­ сових заходах забезпечували півтори сотні правоохоронців.

На традиційне святкування у ма­ льовничому місці зібралися майже тридцять тисяч людей. Приїхали гості з усіх куточків України, Польщі, Словенії, Чехії та інших держав. Як розповів начальник управлін­ ня внутрішніх справ в Тернопільсь­ кій області Олександр Богомол, у ці дні більше сотні працівників міліції посилено несли службу, забезпечуючи охорону громадського порядку. До роботи були залучені співробітники різних служб та підрозділів обласного апарату та районних відділів міліції. Вже традиційно на фестивальному полі відбулися найрізноманітніші масові заходи: концерти професійних та аматорських колективів, виставка робіт майстрів народної творчості, а також традиційна ватра та спільна молитва. Поминальне богослужіння за жертвами депортації та борцями за незалежність та суверенітет нашої держави, очолив глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Демобілізовані воїни АТО, серед яких і бійці добровольчих батальонів – лемки за походженням, – привезли на фестиваль прапор етнографічного товариства «Лемківщина». Його організатори передадуть наступним військовослужбовцям під час ротації. До урочища більшість учасників добиралися власними транспортни­

ми засобами. Тому співробітники ДАІ забезпечували безпеку руху, допомагали водіям паркувати транс­


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

Здай корупціонера – отримай гроші

Ц

ікавий, а головне корисний проект діє зараз в Ук­раїні. Долучитися, не без вигоди для себе, можуть і тернополяни. Суть проекту проста: є факти про корупційні схеми чи корупціонерів – надсилайте їх засновникам ініціативи «Платформа знищення корупції». Наголошуємо: мова не про підозри чи інформацію, яку «десь

почув», а саме про факти. Ну, приміром, ви підприємець в якого вимагають хабар... Або ж, приміром, ви живете поряд з «палацом» в якому щодня буває бідний (згідно з даними податкової декларації) чиновник. Вигод участі в проекті дві. Особиста – гроші і суспільна – знищення корупції. «Чиновник, який краде, – зароб­ ляє на нас з вами. Тож, ми вирішили створити можливість заробляти на корупції кожному українцю. Саме тому ми оголошуємо фінансову винагороду за інформацію, яка містить докази корупції чиновників будьяких рівнів. Ми не просто проводимо та публікуємо розслідування. По кожному виявленому факту ми над­ силаємо заяву про злочин в Генеральну прокуратуру України», – пишуть на сайті проекту його автори. Радимо долучитися. Процес такого спіробітництва може виявитись дієвим, а результат переверши­ти спо­ дівання песимістів. То ж заходьте на http://kill-corruption.org і дійте!

Еміграційні тенденції на Тернопіллі – інформує ДМС

В

продовж останніх років на Тернопільщині зменшилась кількість еміг­ ран­тів. Про це свідчить ана­ліз статистичних даних мігра­ ційної служби області. Помітно, що останній пік еміг­ра­ ції припав на 90-ті – початок 2000-их років. Приміром, за шість місяців 1998-го року дозвіл на виїзд на постійне місце проживання з Украї­ ни отримали 248 жителів області, у 2004-му – 263. Тенденція до змен­ шення кількості емігрантів почала простежуватися в 2011-му році. У порівнянні з початком 2000-их, то­ го року бажаючих виїхати на пос­ тійне місце проживання з України зменшилось вдвічі. У першому півріччі 2014-го, чи не вперше за тривалий час, кіль­ кість тих, хто повернувся в Україну, суттєво наблизилась до показника

еміграції – 50 та 76 громадян відпо­ відно. Цьогоріч еміграційні процеси знову дещо набрали обертів. У пер­ шому півріччі для отримання доз­ во­лу на виїзд на постійне місце про­ живання за кордон до управ­лін­ня міграційної служби в області звер­ нулися 124 громадяни. Поверну­ли­ ся в Україну 24 жителі області.

Педагогічних працівників звільнили від мобілізації

П

ід час мобілізації призову на військову службу не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання. Відповідний Закон уже підписав Президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Окрім того, від призову звільняються наукові і науково-педагогічні працівники вищих навчальних зак­ ладів, наукових установ та організа­ цій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні пред­с­ тавники загальноосвітніх навчальних закладів, за умови, що вони пра­ цюють у навчальних закладах за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Біль у спині: причини, лікування, профілактика

Б

іль у спині – одна з найпоширеніших причин звернення до лікарів. Найчастіше ці симптоми турбують працездатне населення віком від 20 до 60 років, пік больових відчуттів припадає на вікову групу 35-45 років, причому від болю в спині страждають 24 відсотки чоловіків та 32 відсотки жінок.

В чому ж причини болю у спині, як з ними боротися і що зробити, щоб спина була здорова? Спина – це складна структура, що складається з кісток, м’язів, зв’язок, сухожиль і дисків. Біль у спині може виникнути внаслідок проблем, по­ в’язаних з кожною з цих складових. Є декілька різних причин болю у спині. Іноді важко визначити, яка саме винна у вашому дискомфорті. Найчастіше до появи болю у спині призводить тривале вимушене перебування у нефізіологічному для тіла статичному положенні з нап­ ру­гою м’язів або в одноманітній позі. Неправильно організоване робоче місце з погано підібраним столом або стільцем, керування транспортом, тривалі переїзди або перельоти, підняття важких речей неправильним способом або однією рукою, невдалий рух, робота на присадибній ділянці – все це може погіршити поставу і призвести до болю у спині. Іноді біль може викликати м’я­зо­ вий спазм, або він виникає без видимих причин. Фактори, що підвищують ризик виникнення болю в спині, – паління, зайва вага, літній вік, належність до жіночої статі, тяжка фізична праця, сидяча робота, робота, пов’язана зі стресом. Біль у спині може бути проявом як вертебральної (самого скелета, його зв’язок і сухожиль та інше), так й невертебральної патології. У сучасній практиці частіше опираються на диференційні критерії болю у спині за Deyo R. та Weinstein (2001). Механічний (вертебральний) біль у нижній частині спини або нижніх кінцівках (97%): перенап­ ру­жен­ня, пошкодження, розтягнення поперекового відділу хребта; де­ генеративні зміни міжхребцевих дисків і фасетних суглобів (зазвичай по­в’я­зані з віком); пролапс (кила) міжхребцевого диску; стеноз хребет­ ного каналу; остеопоротичні компресійні переломи; спондилолістез; трав­матичні переломи хребта; врод­ жені захворювання; виражене скрив­ лення хребта; внутрішні розриви диска; нестабільність хребцевих ру­ хових сегментів. Вісцеральні захворювання (за­ хворювання внутрішніх органів) – 2%. Немеханічні ураження хребта (1%): неопластичні процеси (пухлинні); інфекції; запальні захворювання суглобів. Коли необхідно звертатися до лікаря? Негайно зверніться до лікаря, якщо біль у спині: пос­тійний та інтенсивний, особливо вно­чі або в лежачому положенні; розповсюд­ жується вниз по нозі, особ­ливо, як-

що біль поширюється нижче коліна; викликає слабкість, оніміння або по­ колювання в одній або обох ногах; викликає проблеми, пов’язані з роботою кишечника або сечового міхура; виник після падіння, забиття спини або іншої травми; супровод­ жується незрозумілою втратою ваги. Профілактика. Насамперед, про здоров’я спини повинні подбати ви самі. Покращуйте свій фізичний стан, вчіться правильної біомеханіки тіла. Ходити і стояти намагайтеся завжди з прямою спиною, щоб голова не «звисала» вперед, не нахиляйтеся і не згинайте тіло без опори на руки. У положенні сидячи, тримай-

те спину прямою, розвантажите поперек спеціальними подушками, не сидіть на табуретах або зігнувшись у спині, кожні 15 хвилин при сидячій роботі міняйте пози, робіть найпростіші вправи, потягуйтеся і нахиляйтеся назад. Робіть перерви на 5 хвилин щогодини сидіння, встань­ те і пройдіться. Якщо вам необхідно тривалий час залишатися на ногах, знайдіть точку фіксації для голови і кінцівок, наприклад, притулившись до стіни, шафи або будь-якої іншої опори. Не варто ходити у взутті на високих підборах більше двох годин, давайте ногам відпочинок на кілька хвилин, піднімаючи їх вгору. Правильно переносьте вантажі. Не можна переносити в одній руці вантаж більше трьох кілограмів жін­ ці і п’яти кілограмів чоловікові. Особ­ ливо небезпечно піднімати важкі сумки, зігнувшись, або ривком із зем­лі. Піднімати й опускати вантажі потрібно лише з прямою спиною, згинаючи тільки коліна. Намагайте­ ся тримати вантаж якомога ближче до тулуба і кінцівок, так його вага розподілиться більш рівномірно. Для сну особливу увагу приділіть підбору ортопедичної подушки і матрацу. Встаючи з ліжка, перекотіться на бік і опустіть ноги, а потім плавно вставайте, без ривків, допо-

магаючи собі руками. Якщо ви довго лежите, необхідно змінювати пози. Підтримка здоров’я спини. Регулярні вправи без сильного навантаження можуть зміцнити спину та дозволити м’язам функціонувати краще. Прогулянки і плавання також є дуже корисними. Проконсуль­ туйтеся з лікарем щодо вправ, які найкраще вам підходять. Відмова від паління. У пацієнтів, що палять, рівень кисню в тканинах хребта знижений, що може уповільнити процес лікування. Підтримання нормальної ваги. Надмірна вага викликає перенапруженість м’язів спини. Лікування болю в спині. Біль у спині можна вилікувати. Є три ос­ новні способи лікування болю в спині – це нетрадиційні методи, медикаментозна терапія та хірургічне втручання. Який з них необхідний

вашій спині, може визначити тільки лікар після з’ясування причин і уточнення локалізації болю. У більшості людей біль в спині зникає через декілька тижнів домашнього лікування. Можливо, все, що вам знадобиться для зняття болю, – це регулярний прийом знеболювальних препаратів. Деякий час, проведений в ліжку, прискорить одужання. Потрібно максимально зменшити навантаження на хребет, тимчасово уникати будь-яких фізичних навантажень. Медикаментозна терапія. Якщо домашнє лікування не допомагає, лікар може запропонувати більш сильні медичні препарати або інший метод лікування. Операція необхідна для усунення механічної компресії нервів, а також стабілізації надлишкової рухомості у хворому хребетно-руховому сегменті. Операції виконуються за суворо визначеними показами і лише, якщо консервативне лікування не ефективне. Насамкінець хочу порадити: завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з приводу болю в спині, почніть стежити за своїм здоров’ям не завт­ ра, а сьогодні. Володимир ПРИТУЛЮК, лікар-невропатолог СМЗ УМВС України в області


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 17 СЕРПНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.30, 08.40 Ескулап 07.35, 23.25 На слуху 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Казки Лiрника Сашка 09.35 М/ф 10.00, 14.40 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.55 Д/ф «Подорожуй Литвою» 12.00 Д/ф «Голос» 13.15, 05.25 Вiкно до Америки 13.35 Д/ф «Галiсiя. Рибалки у небезпецi» 15.30 Альтернативна музика 16.15 Х/ф «Полковнику нiхто не пише» 18.15 Час-Ч 18.50, 21.40 З перших вуст 19.00 Дорогi депутати 19.30 Перша шпальта 20.00 Д/ф «Повернення на мапу» 21.50 Подорожнi 23.00, 00.00 Пiдсумки 00.20 Домашня скарбничка 01.20 Т/с «Роксолана» 02.35 Д/ф «Галiсiя. Рибалки у небезпецi» 03.25 Х/ф «Наталка-Полтавка»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 08.45, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 4» 10.55, 12.20, 02.55 «Мiняю жiнку» 13.40 «Ворожка» 14.15 «Слiпа» 14.45 «Не бреши менi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 17.10 Т/с «Чорна троянда» 19.30 «ТСН» 20.15 Т/с «Свати 5» 21.20, 22.15 Т/с «Чудо» 23.15, 23.50 Т/с «Мiсцевi новини» ▲ 00.40, 01.55 «Great British Bake Off 3» 04.00 «Служба розшуку дiтей» 04.05 «Шiсть кадрiв + Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Д/ф «Вiктор Цой. Група кровi» 06.25 М/ф 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10 Х/ф «Королева бензоколонки 2» 10.55 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.40 «Судовi справи» 13.30 Т/с «Я повернуся» 16.35 «Чекай на мене. Україна» 17.50 «Новини» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Острiв непотрiбних людей» 23.40, 03.50 Т/с «Мисливцi за дiамантами» 01.45 Т/с «Зцiлення любов’ю» 03.10 Т/с «Скандал 2» ▲ 05.25 Д/с «Великi українцi» ICTV 06.05 Служба розшуку дiтей 06.10 М/с «Пригоди мультяшок» 06.50 Факти 07.35, 19.20 Надзвичайнi новини 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Провокатор 11.45, 13.20 Х/ф «Скелелазка» 12.45, 15.45 Факти. День 14.00, 16.10 Х/ф «Ключ Саламандри» 16.20 Х/ф «Операцiя «Валькiрiя» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Дiстало! 21.30 Свобода слова 00.20 Х/ф «Колонiя» ▲ 02.00 Т/с «Агенти Щ.И.Т.»

НОВИЙ 05.50, 06.50 Kids’ Time 05.55 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 06.55 Т/с «Друзi» 09.55 Т/с «Щасливi разом»

• АНОНС

14.20 Х/ф «Знайомтеся: Дейв» 16.05 Х/ф «Черговий тато» 18.00, 01.10 Абзац! 19.00 Весiльнi битви 20.10 Х/ф «Холостяк» ▲ 22.10 Х/ф «Дуже страшне кiно 2» 23.45 Х/ф «Дуже страшне кiно 3» ■ 02.00 Спiвай, якщо зможеш 2 04.10 Служба розшуку дiтей 04.15 Зона ночi 05.40 25-й кадр

СТБ 06.15, 16.00 «Все буде добре!» 08.00 «Зiркове життя. Окiльцювати неодруженого» 09.00 Х/ф «Тобi, справжньому» 12.05 «Битва екстрасенсiв» 13.05 «Х-Фактор» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 4 з П. Костiциним» 22.35 «Вагiтна в 16» 23.45 «Дочки-матерi» 00.40 «Один за всiх» 02.15 Х/ф «Осiннiй марафон» 03.45 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.30 Міська рада інформує 07.40 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.05 Х/ф «Троянський спас» ▲ 16.00 Провінційні вісті 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 18.40 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.40 Дім книги 21.30 «Сільський календар» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Останні герої» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Біля рідних джерел» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Назбиране» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Мамина школа» 12.30 «Скарби роду» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Загублені у часі» 13.30 «Музичний калейдоскоп» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Як це було» 15.30 «Будьте здорові» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Сім природних чудес України» 17.15 «100 шедеврів» 17.30 «Влада таланту» 18.00 «Калинові острови» 18.30 «Мандри» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.00 «Урок... для батьків» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Віконечко» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ICTV 11.45 «Скелелазка». Бойовик. Зникла цивiлiзацiя Пре­ людiй поклала сiм «колисок но­ сiїв», розкиданих по всьому свiту. У певний момент вони повиннi активiзуватися. Але що принесуть вони людству? Страшний катак­ лiзм чи диво? Режисер: О. Шторм. У ролях: А. Панiна, Д. Нагiєв. УТ-1 3.25 «Наталка-Полтавка». Драма. Наталка, дочка бiдної вдови Терпелихи, сумує за своїм коханим Петром, який шукає для себе i Наталки щасливу долю на чужинi. Одного разу в будинок Терпелихи приходить Виборний, щоб просватати дiвчину за мiсцевого пана... Режисер: I. Кавалерiдзе. У ролях: К. Осмяловська, Г. Манько.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.30, 08.40 Ескулап 07.35 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Казки Лiрника Сашка 09.35 Хочу бути 10.00, 14.40 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.55 Подорожнi 12.05 Уряд на зв’язку з громадянами 12.30 Дорогi депутати 13.15, 18.15 Час-Ч 13.40, 02.35 Д/ф «Вiрменiя. Райськi фрукти» 15.25 Фольк-music 16.30 Д/с «Подорожуймо Литвою» 17.35 Перша студiя 18.50, 21.40 З перших вуст 19.00 Першi на Першому. Євроiгри 19.30 «Вересень» 20.00 Д/ф «Павло Загребельний. До запитання» 21.50 Д/ф «Двi столицi» 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Вертикаль влади 00.20 Домашня скарбничка 01.20 Т/с «Роксолана» 03.35 Х/ф «Мiсяцева зозулька» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.10 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 08.45, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.55, 02.50 «Мiняю жiнку» 12.20, 20.15 Т/с «Свати 5» 13.25 «Ворожка» 14.05 «Слiпа» 14.45 «Не бреши менi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 17.10 Т/с «Чорна троянда» 21.15, 22.10 Т/с «Чудо» 23.10, 23.45 Т/с «Мiсцевi новини» ▲ 00.35, 01.50 «Great British Bake Off 3» 03.45 «Служба розшуку дiтей» 03.50 «Шiсть кадрiв + Телемагазин»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 08.00, 17.50 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.00 «Новини» 09.10, 20.40 Т/с «Острiв непотрiбних людей» 12.00 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.50 «Судовi справи» 13.50 «Сiмейний суд» 14.45 Т/с «Я повернуся» 16.45 Т/с «Хатня робiтниця» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.40, 03.45 Т/с «Мисливцi за дiамантами» 01.45 Т/с «Зцiлення любов’ю» 03.05 Т/с «Скандал 2» ▲ 05.30 Д/с «Великi українцi» ICTV 05.20, 14.00 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 15.00, 16.20 12 найкращих шахраїв України 11.50, 13.20, 03.00 Т/с «Гра в брехню» 12.45, 15.45 Факти. День 17.45 Т/с «Наркомiвський обоз» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Цивiльна оборона 21.30 Т/с «Операцiя «Горгона» 22.25 Т/с «Останнiй бiй майора Пугачова» 23.20 Х/ф «Унiверсальний солдат» ▲ 01.15 Х/ф «Ключ Саламандри» 04.25 Т/с «Агенти Щ.И.Т.» НОВИЙ 06.05, 07.05 Kids’ Time

• АНОНС

18 СЕРПНЯ

п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

06.10 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.10 Т/с «Друзi» 10.10, 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 12.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 18.00, 01.00 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Х/ф «Острiв» 23.40 Х/ф «Дуже страшне кiно 5» ▲ 01.50 Спiвай, якщо зможеш 2 04.10 Зона ночi 05.40 25-й кадр СТБ 05.40, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 06.15, 16.00 «Все буде добре!» 08.00 Х/ф «Спортлото-82» 09.55 «Битва екстрасенсiв» 12.50 «Х-Фактор» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 4 з П. Костiциним» 22.35 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 01.15 «Один за всiх» 02.20 Х/ф «Сни» ▲ 03.35 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Духовні роздуми» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Одна ластівка весну приносить» ▲ 16.00 Провінційні вісті 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Компроміс» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 Унікальна Україна 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Тиша стає тобою» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Будьте здорові» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Земляки» 14.00 «Український романс» 14.30 «Славетний лицар України» 14.45 «100 шедеврів» 15.00 «Енергоманія» 15.30 «Сумщина INKOGNITO» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Замки Тернопілля» 17.15 «Карпатські замальовки» 17.30 «Бортництво» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Мова про мову» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Історія однієї пісні» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Зона ризику» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Телемандри» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

НОВИЙ 21.00 «Острiв». Фантастика. Подiї фiльму розгортаються у серединi XXI столiття. Головнi герої не здогадуються про те, що вони – клони. Їхня доля – стати «запчастинами» для своїх «прототипiв». Але одного разу «штучнi люди» вирiшують втекти. Режисер: М. Бей. У ролях: Е. МакГрегор, С. Йоханссон.

ICTV 23.20 «Унiверсальний солдат». Бойовик. Люк Деверо працює над створенням непереможних робо­ тiв. Секретний проект пiдходить до своєї кульмiнацiйної точки, але комп’ютер, що контролює армiю унiверсальних солдатiв, виходить з ладу... Режисер: Р. Еммерiх. У ролях: Ж.-К. ван Дамм, Е. О’Рос.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.30, 08.40 Ескулап 07.35, 23.30 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Казки Лiрника Сашка 09.35 Хто в домi хазяїн? 10.00, 14.40 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.55 Як ваше здоров’я? 13.15, 18.15 Час-Ч 13.25, 02.35 Д/ф «Народження Шарло» 15.30 Д/ф «Двi столицi» 16.15 Книга.ua 16.50 Д/с «Подорожуймо Литвою» 17.20 Д/с «Китай на кiнчику язика» 18.50, 21.40 З перших вуст 19.00 Х/ф «Марiя з Назарета» 1 с. 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Тепло.ua 00.20 Домашня скарбничка 01.20 Т/с «Роксолана» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.20 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 08.45, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 03.00 «Мiняю жiнку» 12.20, 20.15 Т/с «Свати 5» 13.25 «Ворожка» 14.05 «Слiпа» 14.45 «Не бреши менi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 3» 17.10 Т/с «Чорна троянда» 21.20, 22.20 Т/с «Чудо» 23.20, 23.55 Т/с «Мiсцевi новини» ▲ 00.45, 02.00 «Great British Bake Off 3» 04.05 «Служба розшуку дiтей» 04.10 «Шiсть кадрiв + Телемагазин»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 08.00, 09.00, 17.50 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10, 20.40 Т/с «Острiв непотрiбних людей» 12.00 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.50 «Судовi справи» 13.50 «Сiмейний суд» 14.45 Т/с «Я повернуся» 16.45 Т/с «Хатня робiтниця» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.40, 03.45 Т/с «Мисливцi за дiамантами» 01.45 Т/с «Зцiлення любов’ю» 03.05 Т/с «Скандал 2» ▲ 05.25 Д/с «Великi українцi» ICTV 05.10 Служба розшуку дiтей 05.15 Студiя Вашингтон 05.20, 14.00 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 15.00, 16.10 12 найкращих шахраїв України 11.50, 13.10, 02.35 Т/с «Гра в брехню» 12.45, 15.45 Факти. День 17.50, 22.25 Т/с «Останнiй бiй майора Пугачова» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 21.30 Т/с «Операцiя «Горгона» 23.20 Х/ф «Унiверсальний солдат 2. Повернення» ▲ 01.00 Х/ф «Шлях Баннена» ▲ 04.00 Т/с «Агенти Щ.И.Т.» НОВИЙ 06.05, 07.05 Kids’ Time 06.10 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани»

• АНОНС

19 СЕРПНЯ

07.10 Т/с «Друзi» 10.10, 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 12.00 Т/с «Щасливi разом» 18.00, 01.50 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Х/ф «Безодня» 23.50 Х/ф «Брати Грiмм» 02.40 Спiвай, якщо зможеш 2 03.45 Служба розшуку дiтей 03.50 Зона ночi

СТБ 05.35, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 06.10, 16.00 «Все буде добре!» 07.55 «Зiркове життя. Цiна щастя - дитина» 08.55 «Зiркове життя. Розмiр не має значення» 09.45 «Таємницi МастерШеф. Самвел» 10.40 «Моя правда. Тетяна Катерновська. Мiй рiдний бивця» 11.25 «Битва екстрасенсiв» 13.15 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 4 з П. Костiциним» 22.35 «Давай поговоримо про секс 2» 00.30 «Один за всiх» 01.25 Х/ф «Валентин i Валентина» 03.00 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 Унікальна Україна 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 12.00 «Гал-кліп» 12.30 «Щоденник для батьків» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Право на пам’ять» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Неповторна природа» 17.30 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Слова на віконному склі» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Мова про мову» 12.30 «Європа очима українця» 13.00, 16.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Замки Тернопілля» 13.45 «Я любив Сестринівку незвичайно» 14.00 «Зона ризику» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Бортництво» 15.30 «Час змін» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Леся Дичко» 17.30 «Випробуй на собі» 18.00 «Музика двох сердець» 18.15 «Дорога на Схід» 18.30 «Вишиванка» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.00 «Діловий ритм» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Актуально» 21.45 «Своє, українське» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

УТ-1 19.00 «Марiя з Назарета». Драма. Будучи свiдком побиття ка­ мiнням своєї матерi, винної в пе­ релюбствi, Магдалина, за допомогою родички, оселяється в палацi царя Iрода, стаючи пiшаком в придворних змовах i поступово скачуючись у напрямi загибелi. Режисер: Дж. Кампiоттi. У ролях: А. Юнг, П. Вега, А. Пiтчман. ІНТЕР 1.25 «Валентин i Валентина». Мелодрама. Валентин i Валентина кохають одне одного, але матуся дiвчини проти, оскiльки наречений трапився невигiдний – мати працює провiдником у поїздi, тодi як у неї з двома дочками три­кiм­ натна квартира з обстановкою... Режисер: Г. Натансон. У ролях: Л. Удовиченко.


12

ЧЕТВЕР,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Тепло.ua 07.35, 08.40 Ескулап 07.40, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Казки Лiрника Сашка 09.35 Як це? 10.00, 14.40 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.55 Свiтло 11.55 «Вересень» 12.20 Слiдство. Iнфо 13.15, 18.15 Час-Ч 13.35 Д/ф «Повернення на мапу» 15.30, 03.30 Надвечiр’я 16.35 Х/ф «Нога Бога» 18.50, 21.40 З перших вуст 19.00 Х/ф «Марiя з Назарета» 2 с. 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.30 Етнографiчнi замальовки. Грузiя 23.00, 00.00 Пiдсумки 00.20 Домашня скарбничка 01.20 Т/с «Роксолана» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 01.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 08.45, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 03.35 «Мiняю жiнку 2» 12.20, 20.15 Т/с «Свати 5» 13.25 «Ворожка» 14.05 «Слiпа» 14.45 «Не бреши менi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 3» 17.10 Т/с «Чорна троянда» 21.20, 22.15 Т/с «Чудо» 23.15 Х/ф «Розiграш» ▲ 01.30, 02.35 «Great British Bake Off 3» 04.45 «Шiсть кадрiв + Телемагазин»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 08.00, 09.00, 17.50 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10 Т/с «Острiв непотрiбних людей» 12.00 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.50 «Судовi справи» 13.50 «Сiмейний суд» 14.45 Т/с «Я повернуся» 16.45 Т/с «Хатня робiтниця» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 23.40, 03.50 Т/с «Мисливцi за дiамантами» 01.45 Т/с «Зцiлення любов’ю» 03.10 Т/с «Скандал 2» ▲ 05.25 Д/с «Великi українцi» ICTV 05.10 Студiя Вашингтон 05.15, 14.55 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05 12 найкращих шахраїв України 11.50, 13.10, 03.00 Т/с «Гра в брехню» 12.45, 15.45 Факти. День 15.10, 16.20 Д/ф «На передовiй» 16.50 Д/ф «Братство червоного хреста» 17.50, 22.30 Т/с «Останнiй бiй майора Пугачова» 18.45, 21.10 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 21.35 Т/с «Операцiя «Горгона» 23.25 Х/ф «Вiд колиски до могили» ▲ 01.25 Х/ф «Полювання за дiамантами» ▲ НОВИЙ 06.05, 07.05 Kids’ Time 06.10 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.10 Т/с «Друзi» 10.10, 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 12.00 Т/с «Моя прекрасна няня»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

20 СЕРПНЯ

18.00, 01.30 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Х/ф «Втеча неможлива» ▲ 23.15 Х/ф «Єдиний, хто вижив» 02.15 Спiвай, якщо зможеш 2 03.20 Закутi 04.10 Служба розшуку дiтей 04.15 Зона ночi 05.35 25-й кадр

СТБ 05.20, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 05.55, 16.00 «Все буде добре!» 07.40 «Зiркове життя. Як пережити зраду» 08.25 «Зiркове життя. Помста по-жiночому» 09.20 «Зiркове життя. Бездiтнi за власним бажанням» 10.20 «Таємницi Зважених. Надмiрна любов» 11.15 «Таємницi Зважених. Страшна таємниця Євгенiї Мостовенко» 12.10 «Битва екстрасенсiв» 14.00 «Вагiтна в 16» 15.00 «Дочки-матерi» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 4 з П. Костiциним» 22.35 «Я соромлюся свого тiла» 00.30 «Один за всiх» 01.35 Х/ф «Усе починається з дороги» 03.00 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Маестро моди 12.40 Модна правда 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Таємний хід» ▲ 16.00 Провінційні вісті 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 21.30 «Компроміс» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Викрасти поліцейсь­ ко­го» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Вишиванка» 12.30 «На часі» 13.00, 16.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 Д/ф «Пробач мені, Поліське» 14.00 «Легенди Запоріжжя» 14.30 «Рідкісні рослини Медоборів» 14.45 «Актуально» 15.00 «Фабрика ідей» 15.30 «Розмова без нотацій» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «ПрофStyle» 17.15 «Далека близька Україна» 17.30 «Намисто Cлавутича» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.00 Д/ф «Справа Грушевського» 1 ч. 18.30 «Думки вголос» 18.45 «Музей гетьманства» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Уряд на зв’язку з громадянами» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі НОВИЙ ­ 1.00 «Втеча неможлива». 2 Бойовик. 2022 рiк. У в’язницю суворого режиму потрапляє капiтан морської пiхоти. В’язниця майбутнього – це острiв, де два угруповання ведуть вiйну за виживання, а корумповане начальство вважає за краще не втручатися... Режисер: М. Кемпбелл. У ролях: Р. Лiотта, С. Уiлсон. ICTV 23.25 «Вiд колиски до могили». Пригоди. Професiйний грабiжник i секретний аґент, об’єднують свої зусилля в боротьбi проти банди лютих гангстерiв пiд керiвницт­ вом жорстокого мафiозi в захоп­ люючiй картинi. Режисер: А. Бартковяк. У ролях: Джет Лi, DMX, Е. Андерсон, К. Ху, Т. Арнольд, М. Дакаскос.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посад

начальника відділу адресно-довідкової роботи Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – стаж роботи на державній службі не менше 3 років, або стаж роботи в інших сферах управління не менше 5 років; – знання державної мови; – досвід роботи на комп’ютері.

головного спеціаліста з мобілізаційної роботи Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області тимчасово, на період відсутності основного працівника

Вимоги до кандидатів: – вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – стаж роботи на державній службі не менше як 3 роки, досвід роботи у сфері мобілізаційної підготовки та має або мав відповідний допуск до державної таємниці; – знання державної мови; – досвід роботи на комп’ютері.

провідного спеціаліста відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та протидії нелегальній міграції Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – стаж роботи за фахом в державній службі на посаді спеціаліста I або II категорії не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 2 років; – знання державної мови; – досвід роботи на комп’ютері. Особи, які бажають взяти участь в конкурсі, подають такі документи: – заяву про участь в конкурсі; – заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками; – дві фотокартки розміром 4х6; – копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; –копію документа, що посвідчує особу; –копію військового квитка для військовозобов’язаних.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, бул. Шевченка, 10, кабінет №9. Телефонуйте: 27-13-52.

ЯКЩО ВАШІ РІДНІ З АТО НЕ ВИХОДЯТЬ НА ЗВ’ЯЗОК – ЗВЕРТАЙТЕСЬ У МІЛІЦІЮ У слідчому управлінні обласної міліції створена спеціальна робоча група для надання допомоги громадянам, чиї родичі та близькі зникли у зоні АТО. Правоохоронці співпрацюватимуть з волонтерами щодо розшуку та встановлення місця перебування зниклих осіб. Контакти робочої групи: м. Тернопіль, вул. Валова, 11 каб. 115, 115 А, телефони: (0352) 27-14-15, 27-12-31, «гаряча телефонна лінія» 097-707-39-11 (цілодобово).


ТЕЛЕДОСЬЄ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ПРИ УМВС УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

оголошує конкурс на заміщення вакантної посади

експерта-вибухотехнік в секторі вибухотехнічної і пожежотехнічної експертизи Вимоги до кандидатів. Особа чоловічої статі віком до 30 років, з вищою освітою (освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», «магістр») за напрямком: офіцери, які проходили службу в інженерних (інженерно-саперних) підрозділах МО України або піротехнічних підрозділах ДСНС, фахівці служб ракетно-артилерійського озброєння, фахівці з проектування та виготовлення боєприпасів, інженери протипожежної техніки та безпеки, інженери у галузі радіоелектронних засобів, інженери-механіки, інженери гірничої промисловості, а також особи з вищою юридичною освітою за спеціальністю «правознавство». Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 48. Телефонуйте: 27-14-11, 27-12-99.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 02.20, 05.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Агровектор 06.30, 08.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.30, 08.40 Ескулап 07.35, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Казки Лiрника Сашка 09.35 М/ф 09.40 Школа Мерi Поппiнс 10.00, 14.40 Т/с «Таємниця старого мосту» 10.50 Вiра. Надiя. Любов 12.00 Д/ф «Пiду до полiцiї» 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15 Час-Ч 13.35 Д/ф «Павло Загребельний. До запитання» 15.25 Спогади 16.05 Театральнi сезони 16.35 Д/с «Подорожуймо Литвою» 17.10 Д/ф «Трипiлля. Забута цивiлiзацiя старої Європи» 18.05 Першi на Першому. Євроiгри 18.50, 21.40 З перших вуст 19.00 Х/ф «Атентат. Осiннє вбивство в Мюнхенi» 21.50 Перша студiя 23.00, 00.00 Пiдсумки 00.20 Домашня скарбничка 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35, 08.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 08.45, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50 «Мiняю жiнку 2» 12.20 Т/с «Свати 5» 13.25 «Ворожка» 14.05 «Слiпа» 14.45 «Не бреши менi» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 3» 17.10 Т/с «Чорна троянда» 19.30 «ТСН» 20.10, 20.50 «Мультибарбара 2015» 21.15 «Вгадай ящик» 22.15 «Свiтське життя» 23.15 Х/ф «Двадцять вiсiм днiв потому» ■ 01.35, 02.35, 03.35 «Great British Bake Off 3: Masterclass» 04.35 «Шiсть кадрiв + Телемагазин»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 08.00, 09.00, 17.50 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10 Т/с «Острiв непотрiбних людей» 12.00 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.55 «Судовi справи» 13.50 «Сiмейний суд» 14.50 Т/с «Я повернуся» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Балада про Бомбера» 00.55 Х/ф «База» ▲ 02.35 Т/с «Зцiлення любов’ю» 04.00 Х/ф «А життя продовжується» ▲ 05.35 Д/с «Великi українцi» ICTV 05.10 Служба розшуку дiтей 05.15 Студiя Вашингтон 05.20, 14.50 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 12 найкращих шахраїв України 11.45, 13.10, 02.55 Т/с «Гра в брехню» 12.45, 15.45 Факти. День 15.30, 16.20 Д/ф «Спецназ. Повернутися живими» 16.50, 22.25 Т/с «Останнiй бiй майора Пугачова» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.30 Т/с «Операцiя «Горгона»

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

• АНОНС

21 СЕРПНЯ

23.20 Х/ф «Повiтряна в’язниця» ▲ 01.35 Х/ф «2035. Заборонена реальнiсть» 05.00 Т/с «Кiстки»

НОВИЙ 06.00 Служба розшуку дiтей 06.05, 07.05 Kids’ Time 06.10 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.10 Т/с «Друзi» 10.10, 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 12.00, 19.00 Т/с «Воронiни» 18.00, 00.55 Абзац! 21.00 Х/ф «Макс Пейн» 23.00 Х/ф «Один у темрявi» ▲ 01.45 Закутi 04.20 Зона ночi 05.40 25-й кадр

СТБ 05.20 Х/ф «Валентин i Валентина» 06.50 Х/ф «Усе починається з дороги» 08.25, 00.30 Х/ф «Привiт вiд Чарлi-Тру­ бача» 10.05 Х/ф «Пiзнє розкаяння» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 Х/ф «Це мiй собака» 22.35 Х/ф «Довгоочiкувана любов» 02.05 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Етнографія і фольклор» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Лес Паттерсон рятує світ» ▲ 16.00 Провінційні вісті 17.00 «Неповторна природа» 17.30 Унікальна Україна 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Золоте стремено» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Плем’я пітьми» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «ПрофStyle» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 Д/ф «Справа Грушевського» 1 ч. 12.30 «Армія нескорених» 12.45 «Тема дня» 13.00, 16.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Думки вголос» 13.30 «Козацькі землі України» 14.00 «Що робити?» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Василь Зінькевич» 15.30 «Глобальне попередження» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 Д/ф «Справа Грушевського» 2 ч. 17.30 «Слово має народний депутат» 17.50 «Історія одного експоната» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Музеями Тернопілля» 18.30 Д/ф «Україна-рідний край» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.00 «Удосвіта» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «Актуально» 21.45 «Західний експрес» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

СТБ 19.55 «Це мiй собака». Мелодрама. П’ять рокiв Iрина чекала, поки її коханий Костя розлучиться з дружиною. Нарештi цей день настав. Костя запрошує Iрину в ресторан i оголошує, що купив обручки. Тiльки друга обручка при­ значається не їй... Режисер: О. Iтiгiлов. У ролях: М. Куликова. ICTV 23.20 «Повiтряна в’язниця». Бойовик. Повернувшись з «Вiйни в затоцi», рейнджер Кемерон Пол застосував вiйськовi навики стосовно «звичайних людей», захищаючи життя дружини, за що суд ухвалив йому вирок вiд 7 до 10 рокiв тюремного ув’язнення... Режисер: С. Уест. У ролях: Н. Кейдж, Дж. К’юсак.


14

СУБОТА,

УТ-1 06.00, 07.00 Пiдсумки 06.25 У просторi буття 07.25 На слуху 07.50 Вертикаль влади 08.20 АгроЕра. Пiдсумки 08.35 «Золотий гусак» 09.20 Спiвають учасники вiдбору на ДПКЄ2015 р. 10.10 Хочу бути 10.30 Книга.ua 11.25 Концерт «Unplugged» 12.15 Етнографiчнi замальовки. Грузiя 12.25 Д/ф «Iндiя та Європа: палiмпсест» 13.00 Свiтло 13.35 Х/ф «Залiзна сотня» 15.20 Д/ф «Юрiй Рибчинський. Слова i му­ зика» 16.10 Гра долi 16.35 Х/ф «Гетьманськi клейноди» 18.30 ДПКЄ. Нацiональний вiдбiр. Фiнал 21.00, 05.00 Новини 21.30 Країна мрiй, 1 ч. 22.40 Мегалот 23.00 День Янгола 00.05 «Золотий гусак» 00.20 Домашня скарбничка 01.20 Т/с «Роксолана» 02.20 Т/с «Чорна Рада» 05.25 Як ваше здоров’я? 1+1 06.20 «Українськi сенсацiї» 07.05, 19.30 «ТСН» 08.00 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi» 08.55 «Маша i ведмiдь» 09.05 «Свiтське життя» 10.05 Х/ф «Любов i трохи перцю» 12.00, 03.40 Х/ф «Маша» 13.55 «Вгадай ящик» 14.55 «Сказочная Русь» 15.25 «Вечiрнiй квартал» 16.35 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 Д/ф «Де починається Україна?» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.50 Х/ф «Я, робот» 01.55 Х/ф «Двадцять вiсiм днiв потому» ■ 05.10 «Телемагазин» 05.25 М/ф 05.45 «Недiля з Кварталом 2» ІНТЕР 06.00 «Подробицi» - «Час» 06.30 М/ф 07.05 Х/ф «Милий ти мiй» 08.40 «Школа доктора Комаровського» 09.35 Х/ф «Екiпаж» 2 с. 12.15 Т/с «Розлучення» 14.25 Т/с «Райськi яблучка» 1-6 с. 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Райськi яблучка» 7-12 с. 02.10 «Подробицi» - «Час» 02.40 Х/ф «База» ▲ 04.10 Х/ф «Екiпаж» 1 с. ICTV 06.10 Факти 06.40 М/с «Пригоди мультяшок» 07.15 Стоп-10 08.10 Провокатор 10.05 Секретний фронт 11.00 Антизомбi 11.55 Дiстало! 12.45 Факти. День 13.10 Цивiльна оборона 14.05 Iнсайдер 15.10 Т/с «Операцiя «Горгона» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Х/ф «Багрянi рiчки» ▲ 22.10 Х/ф «Iмперiя вовкiв» ▲ 00.40 Х/ф «Обряд» ▲ 02.35 Х/ф «2035. Заборонена реальнiсть» 04.00 Т/с «Кiстки» НОВИЙ 06.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 07.35 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 08.30 Kids’ Time 08.35 Файна Юкрайна 09.50 Весiльнi битви 11.05 Х/ф «Брати Грiмм»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

22 СЕРПНЯ

13.15 Х/ф «Безодня» 16.10 Х/ф «Острiв» 19.00 Х/ф «Клiк: З пультом по життю» ▲ 21.00 Х/ф «Завжди говори «так» 22.55 Х/ф «Герiальнi немовлята» 00.50 Закутi 04.25 Зона ночi 05.35 25-й кадр СТБ 05.05 Х/ф «Зигзаг удачi» 06.30 Х/ф «Старi-розбiйники» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Х/ф «За двома зайцями» 11.35 Т/с «Коли ми вдома» 15.00 Х/ф «Довгоочiкувана любов» 16.55 Х/ф «Це мiй собака» 19.00 «Х-Фактор 6» 21.55 Х/ф «Знахар» 00.35 «Давай поговоримо про секс 2» 02.10 Х/ф «Старi-розбiйники» 03.35 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «З тобою та без тебе» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Євромакс» 10.00 Вікно в Європу. Сильні разом 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Компроміс» 12.30 Х/ф «Сотник» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 «Щоденник для батьків» 15.00 Х/ф «Леді-казка» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 Унікальна Україна 21.00 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 21.30 Х/ф «Маленькі пальчики» ▲ 23.00 «Євромакс» 23.30 Єдина країна 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Чорна долина» ▲ 03.00 «Музичні делікатеси» 03.30 Вікно в Європу. Сильні разом 04.00 Х/ф «Сотник» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Учнівський щоденник» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Музеями Тернопілля» 12.15 «Актуально» 12.30 «На часі» 13.00«Українаневідома.Розбудовадержави» 13.20 Д/ф «Справа Грушевського» 2 ч. 13.50 «Просто неба» 14.00 «Співаю тобі, Україно» 14.30 Д/ф «Будинок Івана Гончара» 15.00 Муз. «Встань, козацько славо!» 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «Словами малечі про цікаві речі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Театральні зустрічі» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Подорожні замальовки» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Храми Поділля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту» 23.00 Мовлення у цифровому форматі УТ-1 13.35 «Залiзна сотня». Драма. Герої фiльму, побудованого на реальних фактах – молодi ук­ раїнцi, якi свiдомо прийшли в УПА. У жорстоких мережах вiйни, де життя i смерть завжди поряд, вони пройшли свiй шлях до кiнця i залишилися нескореними... Режисер: О. Янчук. У ролях: Н. Боклан, О. Прiмагенов.

1+1 23.50 «Я, робот». Фентезi. 2035 рiк. Роботи, як i iншi чудеса науки i технiки, стали частиною повсякденного життя людини. У них закладенi три закони, що не дозволяють заподiяти шкоду людинi, тому їх абсолютно не бояться. А дарма... Режисер: А. Пройас. У ролях: У. Смiт, Б. Мойнехен.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.20 Шеф-кухар країни 08.10 Агровектор 08.20, 00.05 «Золотий гусак» 08.40 Тепло.ua 09.00 Трансляцiя урочистостей з нагоди дня прапора України 10.00 Спогади 10.30 Х/ф «Гетьманськi клейноди» 12.00 Загальнонацiональна хвилина мовчання 12.40 Гра долi 12.55 Фольк-music 14.10 Перша студiя 14.30 Губiн: сiльська атракцiя на три дiї 16.10 Концертна до 110-ї рiчницi вiд дня народження Вiрського 18.20 Театральнi сезони 19.05 Х/ф «Атентат. Осiннє вбивство в Мюнхенi» 21.00, 05.00 Новини 21.40 Перша шпальта 22.15 Країна мрiй, 2 ч. 23.00 День Янгола 00.20 Домашня скарбничка 01.20 Т/с «Роксолана» 02.20 Т/с «Чорна Рада» 05.25 Уряд на зв’язку з громадянами 1+1 06.35 Х/ф «Снiгова королева» 08.00 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Ескiмоска 2» 09.45 «Маша i ведмiдь» 10.15 «ТСН» 11.00, 11.55 «Свiт навиворiт: Камбоджа» 12.55 «Iнспектор Фреймут» 14.30 «Територiя обману» 15.30 «Повернiть менi красу» 16.45, 18.00 «Чотири весiлля 4» 19.30, 05.25 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Стежка вздовж рiчки» ▲ 00.40 Х/ф «Хребет диявола» ▲ 02.30 Х/ф «Любов i трохи перцю» 04.05 «Шiсть кадрiв + Телемагазин» ІНТЕР 05.35 Х/ф «Екiпаж» 2 с. 06.30, 03.05 «Подробицi» - «Час» 07.00 Х/ф «Марiя, Мiрабелла» 08.15 «уДачний проект» 09.10 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Ювiлейний 2» 11.00 «Орел i решка. На краю свiту» 12.05 Т/с «Розлучення» 14.10 Т/с «Вангелiя» 1, 6 с. 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Вангелiя» 7, 12 с. 03.45 Х/ф «А життя продовжується» ▲ 05.15 Х/ф «Милий ти мiй»

ICTV 06.00 Факти 06.35 М/с «Пригоди мультяшок» 07.15 Т/с «Рюрiки» 09.00 Зiрка YouTube 11.25 Дивитися всiм! 12.45 Факти. День 13.15 Х/ф «Нелегальна студiя» 15.00 Х/ф «Викрадачi картин» 16.55 Х/ф «Мерехтливий» 18.45 Факти тижня 20.20 Х/ф «Три iкси» 22.45 Х/ф «Три iкси. Новий рiвень» 00.40 Х/ф «Убити гiнця» ▲ 02.30 Х/ф «Полювання за дiамантами» ▲ 04.00 Т/с «Кiстки»

НОВИЙ 05.55, 08.55 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 09.00 М/ф «Скубi Ду: Вiдпочинок з привидами» 09.20 Х/ф «Моя мачуха - iнопланетянка» 11.25 Х/ф «Холостяк» 13.25 Х/ф «Клiк: З пультом по життю» 15.25 Х/ф «Завжди говори «так» 17.25 Х/ф «Ейс Вентура» 19.10 Х/ф «Ейс Вентура 2» ▲ 21.00 Х/ф «Аферисти Дiк i Джейн розважаються» ▲

• АНОНС

23 СЕРПНЯ 22.50 Х/ф «Макс Пейн» 00.50 Закутi 04.15 Зона ночi 05.35 25-й кадр

СТБ 05.30, 00.35 Х/ф «Гараж» 07.10 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 11.10 «Караоке на Майданi» 12.05 «Х-Фактор 6» 15.05 «Мiстичнi iсторiї 4 з П. Костiциним» 19.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.45 «Я соромлюся свого тiла» 02.20 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Х/ф «З тобою та без тебе» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Леді-казка» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 Файне місто Тернопіль. Свідчення часу 16.30 «Слідства. інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Золоте стремено» 17.40 «Про кіно» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.30 Міська рада інформує 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10, 04.00 Х/ф «Чорна долина» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.30 Міська рада інформує 00.40 Х/ф «З тобою та без тебе» ▲ 02.10 Хіт-парад 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Подорожні замальовки» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Поклик таланту» 13.30 «Спортивні меридіани» 13.45 «Мальовниче Тернопілля» 13.55 «Служба розшуку дітей» 14.00 «Театральні зустрічі» 15.40 «Золотом у небесну синь» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «Храми Поділля» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Так було» 17.15 «Україна невідома» 17.30 «Українські державники» 18.00 «Назбиране» 18.15 Д/ф «Україна - рідний край» 18.30 Д/ф «Дім Грушевських у Києві» 18.50 «Край, в якому я живу» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Скарби роду» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Наша спадщина» 22.30 «Сад божественних пісень» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ICTV 16.55 «Мерехтливий». Бойовик. Лейтенант полiцiї Джек Коул став напарником детектива Джима Кемпбелла. Вони при­сту­пи­ ли до розслiдування вбивств скоєних манiяком – релiгiйним фанатиком. Виявленi вiдбитки паль­цiв Коула – серйозний доказ... Режисер: Д. Грей. У ролях: С. Сiгал, К.А. Вейс.

НОВИЙ 17.25 «Ейс Вентура». Комедiя. Вiн шукає зниклих собачок, кiшок i пташок. Його будинок – справжнiй зоопарк, а спiлкування з «братами нашими меншими» час­ то замiнює йому людську увагу. I вiн не сумує, адже вiн – приватний детектив на iм’я Ейс Вентура. Режисер: Т. Шедьяк. У ролях: Дж. Керi, Ш. Янг, К. Кокс.

Cписок тих, хто загрожує нацбезпеці України

М

іністерство культури оп­ рилюднило перелік осіб, які ство­ рюють загрозу нацбезпеці. «На виконання вимог Закону України «Про вне­ сення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного те­ лерадіопростору України» 7 серпня 2015 року СБУ надала Міністерству куль­тури список діячів з 14 осіб, дії яких створюють загрозу національній безпеці Ук­ раї­ни», – йдеться в заяві Мінкульту. До списку втрапили: Олег Газманов, Йосип Кобзон, Валерія Перфілова, Йосип Пригожин, Сергій Безруков, Михайло Боярський, Микола Расторгуєв, Іван Охлобистін, Михайло Пореченков, Григорій Лепс, Жерар Депардьє, Володимир Кучеренко, Єгор Холмогоров та Михайло Хазін.

Періс Хілтон хоче присвятити себе сиротам

П

еріс Хілтон зая­ вила, що її світ перевернувся після відві­дин в Індії будинку для ВІЛ-ін­ фікованих дітей.

Білявку так вразили діти-сироти, що вона ви­рі­ шила присвятити їм своє життя. «Це дитячий будинок в Індії, де всі діти опи­ни­ лися там тому, що їхні батьки померли від СНІДу, і діти також хворі. Це роз­ било моє серце, коли я побачили всіх цих дітей, які залишилися там без сім’ї, ні з чим», – зізналася світська левиця. Після цього візиту до індійського притулку Періс дала собі слово відвідувати дитячі будинки в кожній країні, де б вона не подорожувала.

Боббі Х’юстон міг вбити зведений брат

Х

лопець, якого співачка Вітні Х’юстон виростила як сина, міг ста­ ти вбивцею її єдиної рідної доньки Боббі Крістіни. У вбивствіі Ніка Гордона звинуватила юристопікун померлої Боббі, Бе­ делія Харгроув. Вона подала проти хлопця позов від імені покійної. Харгроув звинуватила Гордона у тому, що він дав Боббі «токсичний коктейль», від якого та втратила свідомість, а тоді поклав її у ванну з водою обличчям донизу. «Ми перевернемо кожен камінь, але знайдемо вбивцю Боббі Крістіни Браун», – сказала Харгроув у заяві для преси.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 14 серпня 2015 року Досьє 102

ЦІКАВО ПРО ЧОЛОВІЧІ ІМЕНА

• СМАЧНОГО!

Шарлотка в мультиварці

Ч

итайте цікаві факти про найпопулярніші чо­ловічі імена, а також про незвичайні, екзотичні, рідкісні і власне українські імена. Чи зустрічався вам ко­лись Сонцелик чи 1792? Так, це теж чоловічі імена! Найбільше чоловіків у світі мають ім’я Мухамед. Ті, хто спові­ дує іслам, називають своїх синів на честь мусульманського пророка. В Україні хлопчиків найчастіше називають Олександрами та Іва­нами. Поширені також імена Во­ лодимир, Андрій, Артем, Денис то­ що. У 2013 році хлопчика у Львові назвали Євромайданом, до того у Закарпатській області дитині дали ім’я Янукович. Серед власне ук­ раїнських чоловічих імен є чимало цікавих, зокрема Зоредар, Густомисл, Красун, Любомудр, Полель, Сонцелик, Хорошун та інші. Також до суто українських належать всі імена, які закінчуються на -слав. Оригінальні у виборі імен для своїх діток і світові зірки. До прик­ ладу, одного з синів Бекхема звуть так само, як і район Нью-Йорка: Бруклін. Чому? Дуже просто: саме в Брукліні Вікторія та Девід зачали дитину. Дуже здивувало громадсь­кість одне сімейство з Франції. Воно від­ мовилося від звичайного імені, замінивши його на число 1792 – рік падіння французької мо­нар­хії. У сім’ї народилися чотири сини, яких було названо по місяцях – січень, лютий, березень і квітень. Ще гірше вчинило зі своїми синами подружжя Джексонів, які проживають в місті Чикаго. Вони нарекли п’ятьох хлопчиків назвами людських недуг – Ларингіт, Тон­ зиліт, Менінгіт, Апендицит і Перитоніт. Легендарний художник Пікассо увійшов в історію як Пабло. Насправді, це тільки перше слово в його імені, що містить більше 90 букв – Па́ бло Діє́ го Хосе́ Франсі́ско де Па́ ула Хуа́ н Непомусе́ но Марі́я де лос Реме́ діос Сіпріа́ но де ла Сантісі́ма Трініда́ д Клі́то Ру́ їс-і-Пі­ ка́ ссо. До речі, багато народів вірять в те, що чим довше ім’я, тим більшою силою воно наділяє. Капітан Врунгель був упевнений: доля корабля залежить від його назви. Схоже, ця ж прикмета поширюється і на монархів. Ще три століття тому лікар Е. Пауліні зіставив імена королів з їхніми біографіями. Висновки були приголомшливими: з усіх французьких Генріхів ніхто не помер від хвороби або старості: всі загинули або були страчені. Для шотландських монархів фатальним стало ім’я Дональд, для англійських – Річард, для іспанських – Філліп. Найбільш винахідливі у виборі імен для хлопчиків жителі Венесуели. У місцевих книгах реєст­ рації можна зустріти, наприклад, Бетмена із Суперменом.

15

Інгредієнти. 5 яєць, 5 ст. л. цук­ ру, 6 ст. л. борошна, 1 ст. л. розпушувача, яблука – 5-6 штук, ванільний цукор, пудра. Приготування. Білки збити до густої піни, додаючи цукор. Вмішати жовтки, ванільний цукор, бо­ рошно, розпушувач. Змастити каструлю мультиварки олією. Вилити тісто. Зверху розкласти порізані яб­лу­ка. Ложкою легенько заглибити їх в тісто. Виб­ рати функцію випічка і час 50хв.

Після випічки даємо шарлотці охолонути 7-10хв. і легенько перенести на тарілку. Посипати цук­ ровою пудрою.

Налисники «Баунті»

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

За даними вітчизняних операторів мобільного зв’язку, 75% дзвінків у п’ятницю відбуваються з метою уточнити місце п’янки.

*****

Тато хотів хлопчика, щоб забирати з футболу, мама хотіла дівчинку, щоб забирати з танців, народився я, вони не сподівались, що будуть забирати мене з міліції.

*****

Вчора у передачі «На добраніч, діти» ляльковод випадково вдарився головою об стіл. Таких побажань на ніч діти ще не чули.

*****

Якщо я сказав, що не брав, значить – не віддам!

Інгредієнти. Для тіста: 1 стакан молока (200 гр), 1 стакан мінеральної води (200 гр), 3 яйця, 1,5 стакана муки, дрібка солі, 2 ст. лож. цукру, 3 ст. лож. олії. Для начинки: 100 гр вершків 30 %, 150 гр кокосової стружки, 3 ст. лож. цук­ ру, 3 ст. лож. згущеного молока. Приготування. В каструлю з товстим дном вилити вершки, додати цукор і закип’ятити. Тоді вси­ пати кокос і проварити 3 хвилини. Зняти з вогню і додати згущене молоко. Остудити. Перекласти налисники.

*****

– Як вам вдалось прожити 50 років з чоловіком у повній гармонії без жодної сварки? – Дуже просто. Коли ми од­ ру­жились, мій чоловік посадив мене в карету і повіз на своє ранчо. Поки ми їхали один з коней спіткнувся і чоловік спокій­ но сказав: «Раз». Через 15 хвилин цей кінь спіткнувся ще раз і він сказав: «Два». І вже коли ми під’їжджали до його ранчо цей же ж кінь спіткнувся третій раз. Він сказав: «Три» – i прист­ре­ лив його. Я, звичайно, почала кричати, наробила шуму, по­ ча­ла жаліти бідну тварину… – І що? – І він сказав «Раз».

*****

Бабусю, дай п’ять гривень. – Га? – Дай десять гривень! – Ти ж казав п’ять!?

*****

– Милий, чим займаєшся? – Лежу в ліжку, засинаю. А ти? – А я сиджу в барі за твоєю спиною, дивлюся, як ти крутишся і не можеш заснути.

*****

Чоловік дивиться телевізор: – Не йди туди! Ну не йди… Жінка запитує: – Що дивишся? Чоловік: – Наше весілля.

*****

Жіноча логіка – це травма для чоловічої психіки.

*****

– Алло, мам, тут тато каву розлив на білий рушник. Замочити його чи що? – Батька не чіпай, а рушник в машинку кинь, ввечері прийду сама розберуся.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 14 серпня 2015 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• У першій половині серпня погода постійна – зима буде довга. • Якщо насіннєва «парасолька» в моркви поникла – скоро занегодить. • Якщо бур’яни влітку виростають високі – зима сніжна. • Два вечори поспіль немає місяця, а зорі світять – на дощ. • Якщо на чистому небі не видно малих зірок – бути бурі. • Якщо вранці трава суха – з обіду потягне хмарами. • Відсиріло з обіду підсохле сіно – збереться на дощ. • Комарі, мухи та інші комахи набридливі – на дощ і негоду. • Парує туман над лісом – пора йти по гриби. • Вранці з’являються густа роса й туман – на паркий день.

ПОНЕДІЛОК, 17 серпня ніч / день

+18 / +29

вітер

ВІВТОРОК, 18 серпня ніч / день

+18 / +26

вітер

ніч / день

+15 / +23

вітер

Серед правил, актуальних не лише для спеки, а й загалом у житті, – уважно прислухатися до свого організму. Саме він підкаже, коли йому щось загрожує або ставить під сумніви його повноцінне функціонування. Хочете спати – поспіть, хочете пити – випийте води, якщо паморочиться в голові або стало погано – сядьте в тінь, облийтеся холодною водою, покрийте голову, поверніться додому, а головне – зверніться за медичною допомогою. Медики радять не виходити на вулицю в період найвищої сонячної активності – з 12 до 16 години. У зоні ризику, передусім, діти (від грудних малят до молодших школярів), а ще люди похилого віку, гіпертоніки, особи з серцево-судинними захворюваннями, хворобами органів дихання тощо. Також у групі ризику особи з надмірною вагою і ті, що зловживають спиртним. Виходячи на вулицю, потрібно взяти з собою медпрепарати, засоби захист від ультрафіолетового ви­ промінювання. Не потрібно носити у спеку синтетичних речей, одяг повинен бути з натуральних тканин,

ніч / день

+17 / +24

вітер

світлого кольору, зручним, а взуття – шкіряним.

СТЕРЕЖІТЬСЯ, ПРОТЯГ!

Якщо їдете у транспорті, у спекотну пору не намагайтеся ство­ рити штучну прохолоду, відчинив-

ши кілька вікон. Стежте, аби люк у транспорті був відчинений лише за його рухом, а не проти. Кондиціонер удома чи на роботі наставляй-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

те лише на кілька градусів нижче, аніж температура повітря на вулиці. Переохолодження може викликати одночасно і спазм судин, і спазм м’язів (міозит). Для останнього характерний біль у місці ураження, інтенсивність якого з часом збільшується та обмежує рух суг­ лобів.

НЕ ДОПУСТІТЬ ТЕПЛОВОГО УДАРУ!

Пам’ятайте, що тепловий удар може статися не лише в сауні чи

лазні, а й на пляжі, коли ви йдете вулицею чи навіть перебуваєте в закритому приміщенні. Аби не допустити теплового удару, потрібно

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Сх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 20 серпня

Україні – по-справжньому літня пора. Хоч сонячні промені часто змінюються на дощ, ось уже кілька днів поспіль ртутний стовпчик термометра тримає позначку майже +300С. Особливо небезпечне для здоров’я літо в місті, серед асфальту, транспорту, офісів і метушні. Пережити спеку з мінімальними втратами допоможуть прості правила.

ПОРАДИ ФАХІВЦІВ

Сх, 4 м/с

СЕРЕДА, 19 серпня

Спека: правила, які рятують життя!

В

Пд/Сх, 2 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

уникати фізичної активності в занадто спекотні дні і в години активного сонця, пити велику кількість рідини, уникати переїдання, не вжи­ вати спиртного. Якщо це вже трапилося – у вас почервоніло обличчя та шкіра тіла, різка слабкість, холод­ ний піт, розширення зіниць, задишка, сонливість, сильний головний біль, запаморочення, потемніння в очах, частий і слабкий пульс – відразу викликайте швидку медичну допомогу.

ПОРЯТУНОК ВІД СПЕКИ ВДОМА

Візьміть звичайний гель із алое вера та розлийте його у форми для льоду. Ніч у морозильній камері перетворить цю субстанцію у прекрасний засіб, яким можна освіжити шкіру в будь-який час. Складіть кілька наволочок і простирадл у целофановий пакет і залиште в морозильній камері на кілька годин. Перед сном застеліть ними ліжко. Відсутність кондиціонера – не вирок, якщо у вас є звичайний вентилятор і форми для льоду. Замороже­ ний лід поставте в невеликій мисочці перед вентилятором і насолоджуйтеся прохолодою. Звичайні білі аркуші паперу прикріпіть до вікон, що виходять на сонячну сторону. Таким чином ви їх затемните. Майте під рукою пульверизатор із прохолодною водою. Оприскуйте ним себе, а також штори в кімнаті.

Сх, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 21 серпня ніч / день

+16 / +25

вітер

Сх, 3 м/с

СУБОТА, 22 серпня ніч / день

+15 / +21

вітер

Пд/Зх, 2 м/с

НЕДІЛЯ, 23 серпня ніч / день

+16 / +25

вітер

Пд, 2 м/с

За даними мережі Інтернет

• АФОРИЗМИ Ніхто нікого не може втратити, тому що ніхто нікому не належить. Ось вона, справжня свобода – мати те, що тобі найдорожче, але не володіти цим. Найглибше, найщиріше бажання – це бажання бути для когось близьким. Життя любить нагнітати морок для того, щоб потім яскравіше блиснути своєю світлою стороною. Я – не тіло, наділене душею, я душа, частина якої видима і називається тілом. Що трапилося одного разу, може ніколи більше не трапитися. Але те, що трапилося двічі, неодмінно трапиться і в третій раз.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

Паоло Коельо

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №14(34)  

Досьє 102 №14(34)  

Profile for dosie102
Advertisement