__MAIN_TEXT__

Page 1

СКІФСЬКЕ ЗОЛОТО стор.

стор.

• НОВИНИ

6

Депутати міськради Тернополя хочуть українізувати назви громадських закладів. Зі зверненням затвердити це на законодавчому рівні народні обранці звернулися до Верховної Ради України.

Декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, платник податку подає у зручний для себе спосіб. Граничний термін до 30 квітня 2015 року.

5

БУДЬТЕ УВАЖНІ НА ЛЬОДУ – ПОПЕРЕДЖАЄ СЛУЖБА МНС

стор.

ЯКІ ПІЛЬГИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ УЧАСНИКАМ АТО?

7

стор.

8

«ВОРОГ СЛАБКИЙ ДУХОМ, І В ЦЬОМУ НАША ПЕРЕВАГА»

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

№3 (23) / 6 лютого 2015 року

Тернополяни зможуть утепляти багатоповерхові будинки: 70% – за рахунок міського бюджету та 30% – за власний кошт. Відповідну про­граму затвердила міськрада.

Державтоінспекція в Тернопіль­ ській області отримала два прилади для оплати штрафів за порушен­ ня правил дорожнього руху. Тепер водії можуть вирішити проблему на місці – у службовому автомобілі працівника державтоінспекції. Укрпошта з нагоди 100-річчя від дня народження художника Якова Гніздовського випустила конверт, присвячений вихідцю з Тернопільщини.

Тернопільські інженери створи­ ли для бійців АТО унікальний літальний апарат. Його головне завдання – фіксувати скупчення сепаратистів. 2015-ий у Тернопільській області проголошено роком митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького.

Тернопіль – місто студентів. Згідно офіційної інформації, у ВНЗ міста освіту здобувають 33,5 тисяч молодих людей.

Два нові дитячі садки, а також п’ять груп у вже діючих дошкільних навчальних закладах планують відкрити у Тернополі у 2015 році. Статті витрат на виконання даних робіт уже закладені у проекті бюд­ жету міста.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,00 ГРН.

«Плече брата – надійна непробивна броня» стор.

9


2 ІНФОРМАЦІЯ Вітаємо іменинників. У лютому святкують дні народження

Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

10 лютого – БОГОМОЛ Олександр Миколайович, пол­ковник міліції, тимчасово виконуючий обов’язки начальника УМВС України в Тернопільській області. Щиросердечно вітаємо Вас з Днем народження. Від усієї душі бажаємо доброго здоров’я, великого людського щастя, сімейного добробуту, злагоди, щирих та добрих друзів. Хай збуваються всі Ваші мрії та сподівання, хай кожен день приносить Вам тільки радість, а життя буде щедрим і багатим на добро. 2 лютого – ШМИГЕЛЬСЬКИЙ Юрій Богданович, підполковник міліції, начальник відділення спеціальної міліції, підпорядкованого УМВС України в Тернопільській області.

11 лютого – КОНДРАТЮК Георгій Григорович, підполковник міліції, начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Тернопільській області.

11 лютого – БРУЖИНА Петро Євгенович, підполковник міліції, начальник кінологічного центру при УМВС України в Тернопільській області. 20 лютого – ПАШКОВСЬКИЙ Роман В’ячеславович, полковник міліції, начальник НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області.

22 лютого – БАЛИК Руслан Михайлович, підполковник міліції, заступник начальника-начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області. Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Сховок з вибухівкою та боєприпасами виявили тернопільські міліціонери

Н

еподалік села Біла Тернопільського району співробітники міліції спільно з працівниками обласного управління СБУ вия­ вили схованку з вибухівкою та набоями. Повідомлення про те, що поруч з меморіалом Пам’яті жертв голо­ до­мору, що поблизу об’їзної дороги «Тернопіль-Львів», під залізобетон­ ною плитою лежать граната та на­ бої, надійшло на телефон довіри уп­ равління СБУ в Тернопільській об­ ласті. Правоохоронці оперативно від­ реагували на анонімний дзвінок, і вже за декілька хвилин на місці знахідки працювали спецпризначен­ ці, міліція та експертна служба. Як повідомив старший експертвибухотехнік Науково-дослідного екс­ пертно-криміналістичного центру при УМВС України в області Віталій Ярошенко, під час огляду було вияв­ лено предмет, схожий на корпус гра­ нати РГД-5, запал ручної гранати та 18 набоїв калібру 5,45 та 7,62. Увесь арсенал вилучено та направлена на експертизу. Подію внесено до Єдиного реєст­ ру досудових розслідувань. Кримінальне провадження розпочато за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Правоохоронці краю вдячні жи­ телям області за небайдужість та

пильність та вкотре нагадують, по­ відомляти про подібні факти мож­ на міліцію за номерами телефонів: (код 0352) 27-12-30, 27-12-58 або 102 у будь-який відділ внутрішніх справ

та підрозділи СБУ – на гарячу лінію 0800-501-482, електронною поштою callcenter@ssu.gov.ua або зверта­ти­ ся на телефон довіри УСБУ в Тер­но­ пільській області (0352) 52-90-00.

Ф

світ наркотичних ілюзій. Найбільше схильні до експериментів такого штибу молоді люди. А підсаджують їх на «хімію», здебільшого, однолітки. Одного з таких продавців днями арештували у Тернополі. Молодику всього 24-ри, а він уже досвідчений споживач психот­роп­них речовин. Коли його вперше «взяли» за збут забороненого порошку, суд виявив поблажливість й покарав

умовним терміном. Та парубок знову взявся за старе. – Протягом кількох місяців мі­ ліціонери документували факти йо­ го незаконної діяльності, – повідомив начальник ВБНОН Володимир Строїч. – Під час однією з оперативних закупок у молодика виявили згорток з амфетаміном. За словами арештованого, товар у згортки по граму він фасував самостійно. Поширював його, здебіль­ шого, серед знайомих за 300 гривень за один пакуночок. Іншого заробітку не мав. Оскільки це вже не перший аналогічний злочин молодого тернополянина, правоохоронці інкримінують йому частину 2 статті 307 Кримінального кодексу України. – Продавець – це лише одна з ла­ нок ланцюжка, – каже Володимир Строїч. – Нам надзвичайно важливо з’ясувати усіх його учасників, а особливо канали надходження порошку в нашу область.

Про підозрілих осіб, предмети, ситуації повідомляйте Продавця амфетаміну арештували, канали на телефон «гарячої лінії» надходження «хімії» встановлюють їхня маса значно перевищує звичзв’язку з надзвичайною

У

суспільно-політичною ситуацією, що склалася в країні, правоохоронці Тернопільщини посилили заходи з охорони громадського порядку з метою недопущення теро­ ристичної загрози в області.

Правоохоронці звертаються до краян із проханням повідомляти про підозрілі предмети, залишені на три­ валий час без нагляду, громадян, які викликають підозру, надзвичайні си­ туації, транспорт з номерними знаками інших регіонів та інші факти, які можуть дестабілізувати ситуацію в області. Громадян повинні насторожити валізи, пакунки, залишені у людних місцях без нагляду, насамперед, якщо від предмета надходить характерне годинникове цокання, чи до нього приєднані нетипові деталі. Ко­робка з-під цукерок, банка з-під кави, книга, блокнот, якщо від них пах­не пальним, гасом, розчинником і

ну, можуть нести потенційну загрозу для оточуючих. Небезпечний предмет зловмисники можуть заховати у смітті, відходах будівельних матеріалів, при­ кріпи­ти до автомобільного чи заліз­ ничного транс­порт­ного засобу. Потенційно небезпечним є автомобіль, залишений на тривалий час без нагляду. У разі виявлення підозрілого предмета не можна доторкатися та перебувати поблизу нього. Терміно­ во телефонуйте на номер «102». Дочекайтеся співробіт­ни­ків мі­ліції. Не перешкоджайте діям правоохоронців, виконуйте всі їхні вказівки. Дотримуйте безпечної дис­танції від можливого небезпечного об’єкта. Про подібні виявлені факти те­ лефонуйте в обласне управління міліції на телефон «гарячої лінії» (0352) 52-15-33 (для абонентів, кот­рі не бажають називати своїх анкетних даних), або 102 у будь-який підрозділ міліції.

ахівці б’ють на сполох: у світі збільшується кількість наркозалежних. Україну також не оминула ця невтішна участь.

Неабиякий вплив на поширення залежності має криза у державі, переконані психологи. Ті, кому не вдається впоратися із натиском реальності, намагаються втекти від неї у


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

3

Вирок винесено ґвалтівнику і Залицяльник матері неповнолітньої жертви виявився крадієм

Д

ванадцять років колонії - таким став судовий вирок для 30-річного ґвалтівника зі Збаразького району. Окрім нього на лаві підсудних опинилася й мати потерпілої дівчинки. Як не жахливо, але саме рідна ненька змушувала неповнолітню доньку вступати у статевий зв’язок з дорослим чоловіком. Покаранням для горе-матері стало 11 років в’язниці. Цей резонансний злочин сколих­ нув усю Тернопільщину наприкінці 2013 року. Жахлива правда про знущання над дитиною сплила завдяки тернопільським міліціонерам. Від­так за підозрою у зґвалтуванні 12-річної школярки був затриманий неодноразово судимий 30-річний чоловік. В ході досудового розслідування встановлено, що підсудного в дім привела мати потерпілої, як нареченого для старшої 19-річної донь­ ки. Згодом жінка поклала до нього в ліжко й молодшу доньку. Насильст­ во над дівчинкою тривало майже рік. Важко уявити через яке пекло довелося пройти дитині. Вона терпіла знущання найріднішої людини – матері, котра за відмову лягати в ліжко зі співжителем старшої сест­ ри била та погрожувала вигнати з дому. Нещодавно крапку у цій жахливій історії поставив суд. 30-річного

чоловіка визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 4 статті 152 ККУ (зґвалтування малолітньої), призначивши йому по­ карання у вигляді позбавлення волі на 12 років. Щодо матері потерпілої, то під

Крадіжку та грабунок інкримінують двом жителям Зборівщини

З

лодійський дует викрили нещодавно працівники Зборівського райвідділу міліції. 19-річного та 24-річного мешканців села Тустоголови підозрюють у вчиненні крадіжки та грабунку. Як повідомив заступник началь­ ника районної міліції Денис Бортняк, ініціатором протиправних діянь був 19-річний хлопець. Парубок зростав у неблагополучній родині та вже неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжки та зберігання наркотиків. Цього разу до протиправного залучив свого приятеля – 24-річного односельчанина. Першим об’єктом наживи злов­ мисники обрали покинутий будинок, господар якого мешкав на Львівщині. Досередини проникли, виламавши замок вхідних дверей. Із цінних речей знайшли лише електропилу. Однак, понишпоривши по кімнатах, злодії назбирали ще цілу купу металевих речей. Крадене здали на металобрухт, а виручені гроші витратили на спиртне. Наступною жертвою зловмисни­ ків став 32-річний мешканець Зборова, якого вони запросили до себе у гості. Усі троє випивали. Коли ж

гість з райцентру вирішив прощатись, парубки розгнівались, і між ни­ми зав’язалася суперечка. Під час сварки господар та його товариш побили чоловіка, забрали гаманець з грошима та вигнали його з дому.

час розслідування з’явилися нові деталі у справі. Зокрема, було доведено причетність жінки до вчинення зло­чинів, передбачених наступними статтями Кримінального кодексу: 152 (зґвалтування малолітньої), 166 (злісне невиконання обо­ в’язків по догляду за дитиною), 185 (крадіжка), 383 (завідомо неправди­ ве повідомлення про вчинення злочину). За сукупністю злочинів її засуджено до 11 років неволі. Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції без змін.

Н

амагання влаштувати своє особисте життя обернулося для жительки Борщова прикрим розчаруванням. Новий кавалер виявився ласим до чужого добра. Борщівчанка познайомилася з 30-річним жителем Львова у потязі. Чоловік одразу сподобався жінці, тож вона запросила його до себе у гості. Львів’янин пристав на пропозицію і невдовзі переступив поріг оселі нової знайомої. Так і замешкали під одним дахом. Якось жінка з новоспеченим залицяльником завітала у гості до зна­ йомої. Сиділи, говорили. Вже коли розійшлися по домівках, господиня будинку помітила, що зник її мобільний телефон. Стала телефонувати гостям, та вони твердили, що нічого не знають. За допомогою потерпіла звернулася до працівників районної міліції. Правоохоронці теж запідозрили, що мобільний телефон міг «прилип­ нути» до рук одному з гостей. І не помилилися. Причетним до крадіжки виявився 30-річний львів’янин.

У нього міліціонери вилучили чужий мобільний телефон. Як з’ясувалося, проблеми із законом у львів’янина не вперше – був судимий за майнові злочини. За даним фактом відкрито кримінальне провадження. Дії підоз­ рю­ваного кваліфікують за статтею 185 Кримінального кодексу України (кра­діжка). Триває досудове роз­ сліду­вання. Олена КОЗАР

Нещастя через позичені гроші

57

-річний житель Гу­ сятинщини наніс ножові поранення 39-річ­ному односельцю, у якого позичив гроші, а потім, будучи у розпачі, намагався вчинити самогубство. Історія почалася з позики грошей. 39-річний чоловік не відмовив односельчанину і дав йому в борг дві тисячі американських доларів. Час спливав, але боржник не поспішав віддавати кошти. Якось знайомий попросив повернути хоча б час­тину грошей. Боржник погодився. До­мо­ вилися зустрітися наступного дня.

Під час зустрічі 57-річний чоловік сказав, що у нього є лише гривні, які йому необхідно обміняти на долари. Запропонував поїхати до знайомого, який допоможе з обміном. Проте останнього вдома не виявилося. Після невдалої спроби обміняти гривні на долари між чоловіками виник конфлікт. Позичальник раптово накинувся на кредитора і наніс йому тілесні ушкодження гост­ рим предметом. Потерпілий за допомогою звернувся до лікарів – у нього попередньо діагностували численні поверхневі ножові поранення. Після надання медичної допомоги лікарі

відпустили пацієнта додому, а про випадок повідомили працівників місцевого райвідділу міліції. Проте допитати підозрюваного вдалося не одразу. Як з’ясувалося, 57-річний чоловік теж опинився у лікарні після спроби суїциду. Підозрюваний не може пояснити свого вчинку, шкодує про скоєне. Та це не звільняє його від кримінальної відповідальності. За даним фактом розпочато кримінальне провадження. Дії 57-річного жителя Гусятинщини слідчі попередньо кваліфікували за статтею 125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження. Триває досудове розслідування.

потрібно було продиктувати співрозмовнику номер платіжної картки, термін її дії та інші персональні дані. Пенсіонерка чітко виконала вказівки «працівника банку». Вже після того, як закінчила роз­ мову, жінка запідозрила щось неладне. Кинулася до банкомату і побачила, що на рахунку порожньо. За допомогою звернулася до працівни­ ків міліції. Зловмисника розшукують. Працівники міліції знову і знову застерігають жителів області від шахраїв. Пам’ятайте, вберегтися від аферистів допоможе лише власна пильність і обережність. Ось декілька практичних порад, які допоможуть вам не стати жерт-

вою псевдобанківських працівників: ніколи не розголошуйте персональ­ ні дані або інформацію про платіжну картку на вимогу будь-яких сторонніх осіб; не передавайте платіжну картку для використання іншим особам; встановіть добовий ліміт на зняття коштів; якщо вам телефонують нібито з банку і просять назвати особисті дані, запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не телефоном. Дотримуючись цих правил, ви зможете убезпечити себе і свої кошти від шахраїв. У будь-якому випадку, про усі такі дзвінки повідом­ ляйте працівників міліції.

У тенета шахраїв потрапила бабуся

Здобиччю грабіжників стала тисяча гривень. Потерпілий звернувся за допомогою в міліцію. Правоохоронці роз­ шукали злодійський дует. Парубки зізналися у скоєному. За фактом крадіжки та грабунку відкрито кримінальні провадження. Дії підозрюваних слідчі кваліфікують за статтями 185 (крадіжка) та 186 (грабіж) Кримінального кодексу України.

З

рахунку 60-річної жительки Бережан зловмисник зняв тисячу гривень. Лиходій, представившись пра­ цівником банку, вивідав у жін­ ки не лише номер пенсійної картки, а й персональні дані. Як розповіла потерпіла правоохоронцям, до неї на мобільний зателефонував незнайомець, який від­ рекомендувався співробітником бан­ ку. Чоловік повідомив, що доступ до пенсійної картки жінки мають треті особи і можуть скористатися цим, знявши кошти. Далі запропонував пенсіонерці заблокувати рахунок, щоб зберегти гроші. Для цього їй


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

Злодійські візити козівчанина до Тернополя обернулися кримінальним провадженням

С

півробітники Тернопільсь­кого міськвідділу міліції підозрюють раніше судимого 35-річного жителя Козів­ського району у вчиненні серії крадіжок з автомобілів. Від досвідченого злодія потерпали автовласники, які не под­бали про належну безпеку своїх транспортних засобів. Повідомлення про крадіжки з автомобілів почали надходити до Тернопільського міськвідділу внутрішніх справ наприкінці листопада минулого року. З автівок знімали колеса, акумулятори, крали ав-

томагнітоли, колонки та особисті речі. Як правило, усі крадіжки вчинялися у вечірню пору, а об’єктами злочинних посягань ставали автомобілі вітчизняного виробництва, не обладнані сигналізацією.

Співставивши всі зафіксовані фак­ти, співробітники міліції дійш­ ли висновку, що протиправні діяння – справа рук однієї і тієї ж особи. І не помилилися. Проведеними оперативно-розшуковими заходами мі­ лі­ціонери встановили, що злочини скоїв 35-річний житель Козівського району. Примітно, що в минулому він вже тричі відбував покарання за крадіжки з автомобілів. Як повідомив слідчий Тернопільського міськвідділу міліції Мирон Шеремета, підозрюваний зізнався у вчиненому. Більшу частину краденого зловмисник встиг прода­ ти, решту правоохоронці вилучили. Після проведення експертиз майно повернуть власникам. У ході досудового розслідування з’ясувалося, що зловмисник ввечері приїжджав рейсовим автобусом до обласного центру, аби чинити протиправне. Спочатку оглядав легківки на наявність сигналізації. Відтак за допомогою підручних засобів виламував замки та забирав з автівок усе, що можна було згодом продати. Через свою безпечність поплатився не один автовласник. Так, з автівки 37-річного тернополянина підозрюваний зняв не лише акумулятор, а й поцупив з салону сумку з двома тисячами гривень. А машину 35-річного жителя обласного цент­ ру зловмисник залишив без коліс. Майно, здобуте злочинним шляхом, одразу продавав на ринку, або ж випадковим людям. Наразі за всіма фактами викрадення чужого майна відкрито кримінальні провадження. Дії жителя Козівського району слідчі кваліфікують за частиною 2 статті 185 ККУ. За вчинене йому загрожує до п’я­ти років позбавлення волі. Також вирішується питання про обрання пі­доз­ рюваному міри запобіжного заходу.

Грабіжник, крадій, фальшивомонетник

41

-річного жителя Хмельницької області затримали працівники Підволочиського райвідділу внутрішніх справ. Чо­ ловік впродовж кількох тижнів скоював у райцентрі грабунки та крадіжки. Як повідомив заступник началь­ ника Підволочиського райвідділу мі­ ліції Сергій Осадца, житель Волочиська Хмельницької області вже неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців. За скоєння майнових злочинів зловмисник відбував покарання за ґратами. Лише чо­ тири місяці тому звільнився з місць позбавлення волі. Місцем злодіянь хмельничанин обрав Підволочиськ. Кожного дня чо­ ловік навідувався до райцентру в по­ шуках наживи. У 22-річного жителя села Оріховець грабіжник викрав мобільний телефон. Потерпілого він перестрів біля одного з місцевих барів. Попросив здійснити терміновий дзвінок. Як тільки чоловік дав зловмисникові телефон, той втік. Наступною жертвою грабіжника стала 37-річна жителька села Староміщина. Перест­ рівши жінку на околиці селища, підбіг до неї та вир­вав з рук пакет з гаманцем. Перелякана жінка не встиг­

ла оговтатися, як грабіжник витягнув з кишені куртки ще й мобільний. На цьому злочинець не зупинив­ ся. Наступним протиправним діянням стала крадіжка мотоцикла, що знаходився біля будинку 86-річного пенсіонера. Злодій вночі проник на територію домогосподарства та непомітно викотив транспорт. Мотоцикл крадій завіз до Волочиська, де здав його на металобрухт. А вже наступної ночі злодій обікрав костел у Підволочиську. Вибив вікно та проник до підсобного приміщення храму. Викрав ноутбук та магнітофон, які належали священику. Крадене добро швидко збував, а виручену готівку витрачав, здебіль­ шого, на наркотичне зілля. Надалі чинити протиправне злов­ миснику завадили правоохоронці. Міліціонери оперативно-пошукови­ми заходами встановили особу злов­мис­ ника. Під час затримання в чоло­віка виявили фальшиві купюри, яки­ми він вже встиг розплатитися у од­но­ му з торгівельних закладів селища. Слідчі відкрили кримінальне про­ вадження одразу за кіль­кома статтями Кримінального кодексу України: 186 (грабіж), 185 (крадіжка), 289 (не­ законне заволодіння транспортним засобом) та 199 (зберігання підроб­ лених грошей). Мар’яна БОЙКО

Зловмисника, який пограбував двох сестричок, правоохоронці розшукали гарячими слідами

В

ипадок трапився у райцентрі Заліщики. Обідньої пори зловмисник на вулиці підійшов до дівчаток 4 і 10 років і, погрожуючи, відібрав у молодшої золоті сережки. В такій ситуації діти не розгубилися. Вони описали свого кривдника, і це допомогло міліціонерам оперативно розкрити злочин. Як розповіли правоохоронцям сестрички, коли вони гуляли неподалік дому, до них підбіг незнайомець і сказав віддати все цінне. Зля­ кавшись погроз, 4-річна дівчинка від­ дала золоті сережки. Отримавши бажане, зловмисник наказав дітям мовчати про те, що трапилося, в іншому випадку обіцяв розправитися з ними та їхніми бать­

ками. Проте сестрички, щойно лихо­ дій зник з поля зору, миттю кинули­ ся додому й розповіли про все мамі. Жінка самотужки почала шукати кривдника доньок. Та через півтори години безрезультатних пошуків повідомила про грабіж працівників райвідділу. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Як розповів начальник Заліщи­

цького райвідділу міліції Сергій Семенків, діти на свій вік виявилися дуже кмітливими та спостережли­ ви­ми. Вони розповіли, в чому був одягнений грабіжник, а старша дів­ чинка навіть запам’ятала телефонну розмову зловмисника. Вже за годину працівники міліції встановили особу підозрюваного. Причетним до пограбування вия­ вився 17-річний житель одного із сіл району. Спочатку хлопець намагався все заперечувати. Однак діти впізнали свого кривдника, а мілі­ціо­ нери вилучили у нього речові до­ка­ зи – відібрані у дівчинки сережки.

Незважаючи на юний вік, парубок уже не раз мав проблеми із законом – двічі притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочини. На даний час відкрито кримінальне провадження. Дії підозрю­ ва­ного слідчі кваліфікують за частиною 2 статті 186 ККУ – грабіж, поєд­наний з насильством, яке не є небез­печним для життя чи здо­ро­ в’я потерпілого, або з погрозою зас­ тосування такого насильства. По­ ка­ран­ня за це – до шести років поз­ бав­лення волі. Олена КОЗЮК


ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

Рятувальники застерігають рибалок бути уважними та обережними на льоду

К

рига, що скувала зимові водойми, не є перешкодою для справжніх любителів риболовлі. Деякі з них спаковують свої снасті до теплішої пори, але чимало виходять на вкриту льодом поверхню і в сніг, і в мороз. Не лякає їх і відлига. Саме вона спонукала рятувальників вийти на кригу Терно­ пільсь­­кого ставу, аби вкотре провести комплекс профілактичних заходів, спрямованих на попередження загибелі людей на водних об’єктах у зимовий період. Працівники пожежно-рятуваль­ ної служби розповсюдили листівки з правилами безпечної поведінки на кризі та провели роз’яснювальну роботу серед шанувальників підлідного лову риби. Управління ДСНС у Тернопільсь­ кій області закликає всіх громадян і особливо рибалок бути уважними та обережними під час знаходження на кризі. Для того, аби не трапилося не­ щастя, слід пам’ятати: виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягає не менше 7 см; масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см, відстань між людьми повинна бути не менше 5 м. Міцний лід має, зазвичай, синюватий або зеленкуватий відтінок. Лід білого або жовтуватого кольору не такий міцний. Тонкий лід трап­ ляється біля берега, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні, у таких місцях можна провалитися! Міцність льоду слід перевіряти палицею, але ні в якому разі не ногою. Під час перебування на льоду рибалкам необхідно дотримуватися наступних правил безпеки: не пробивайте поруч багато лунок;

29

Сталь загартовується при високій температурі, характер людини – у випробуваннях. Це древня аксіома. Не дарма ще здавна про людей, що зазнали всіляких випробувань, були дуже спритними, мужніми, вит­­ ривалими казали: «Пройшов вогонь,

РЯТУВАЛЬНИКИ ПРАЦЮЮТЬ У РЕЖИМІ ПІДВИЩЕНОЇ ГОТОВНОСТІ

З

28 січня управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області та під­ порядковані підрозділи переведено у режим підвищеної готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації.

не збирайтеся великими групами на одному місці; не пробивайте лунки на переправах; не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега; завжди майте під рукою міц­ ну мотузку 12-15 метрів; тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку; якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся на берег; не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. У випадку, якщо ви провалились, необхідно: не піддаватись паніці, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою; намагатися вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги; на­ магайтесь якомога ефективніше ви­ користати своє тіло, збільшуючи ним площу опору; вибравшись на лід, пе­ рекотіться і відповзайте в той бік – звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома. Якщо у вас на очах людина провалилась під лід: крикніть, що ви йдете на допомогу; наближайтесь до ополонки поповзом, широко роз­ кинувши руки; підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, жерди-

ну, лижу, шарф, мотузку, санчата чи щось подібне і витягніть його на лід; витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Безумовне дотримання правил безпечної поведінки є неодмінною запорукою збереження вашого життя. Ірина КРУПА

воду і мідні труби». Найбільшою мірою це твердження стосується пожежників, бо саме вони завжди мають справу і з вогнем, і з водою, і з мідними трубами. Вони хоробро йдуть у вогонь, во­ни спрямовують у розлючену стихію струмені води, їх після вогнен­ного двобою колись зустрічали мідними тру­бами – фанфарами: радісними у разі перемоги та тужливими за ти­ми, хто поклав своє життя.

Відвагою і героїзмом уславилися пожежники. За це й полюбив їх народ. Чимало вони зазнали на своє­ му віку випробувань та завжди з честю з них виходили. Цим хлопцям і справді вогонь не страшний. Пожежний, рятувальник – як би їх не називали, ці люди іноді ціною влас­ ного життя рятують життя інших. 29 січня ми відзначили знаменну дату – свято всіх тих, хто вірою і правдою не одне десятиліття слу-

жив людям, захищаючи їх від вогненної стихії – День вшанування ветеранів та пенсіонерів пожежної охорони. Шановні колеги, від щирого сер­ ця дякуємо Вам за самовіддану пра­ цю, професіоналізм, витримку, врятовані людські життя й матеріальні цінності. Бажаємо всім Вам міцного здоров’я, життєвої наснаги, незборимої волі й стійкості духу, благополуччя, миру і добра!

Найщиріші побажання ветеранам-пожежникам!

січня – День вшанування ветеранів та пенсіонерів пожежної охорони.

5

Також в режим підвищеної готовності приведено пожежну, рятувальну, інженерну та спеціальну тех­ ніку, засоби для виконання рятувальних та інших невідкладних робіт. Проведено розрахунки чергових сил, засобів та резерву на випадок ускладнення оперативної обстанов­ ки, необхідних для належного реагування на надзвичайні ситуації. З метою перевірки готовності екстрених служб області до дій за призначенням, підрозділи пожежнорятувальної служби Тернопільсь­ко­ го гарнізону провели позапланові тактико-спеціальні навчання на хімічно небезпечних об’єктах міста. Під час тренувань рятувальники вдосконалили навики проведення аварійно-рятувальних робіт, використовуючи при цьому спеціальне обладнання та застосовуючи всі не­ обхідні сили та засоби. Спільно з представниками інших екстрених служб та формувань цивільного захисту об’єктів відпрацювали дії на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру,

по­в’язаних з розливом хімічно небезпечної речовини та загрозою ма­ сового ураженням людей. Підводячи підсумки заходу, пол­ ковник служби цивільного захисту Юрій Берестецький, вказав на основні аспекти при проведенні аварійно-рятувальних робіт на хімічно не­ безпечних об’єктах та наголосив на необхідності тісної та злагодженої взаємодії між усіма екстреними службами, для забезпечення безпеки громадян і цивільного захисту населення. Він відзначив: «Такі навчання дозволяють підтримувати екстрені служби в підвищеній готовності до реагування на випадок надзвичайних ситуацій та допомагають відпрацьовувати стратегію та тактику взаємодії служб цивільного захисту».


УКРАЇНА

6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

Розпочався судовий процес із повернення Скіфського золота

У

суді Амстердама відбулася перша формальна зустріч в рамках судового процесу, за яким музеї Криму, що перейшли під юрисдикцію Росії, вимагають повернути їм колекцію скіфських коштовностей, яка експонувалася в музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті.

«Зустріч в суді мала процедурний характер. Амстердамська Феміда повинна вирішити питання про вступ держави Україна як сторони

САУДІВСЬКА АРАВІЯ

у справі», – йдеться у повідомленні Міністерства культури України. Офіційна позиція України – «екс­ понати не можуть бути повернуті на окуповану територію, яка тимчасово знаходиться не під ук­раїн­сь­ ким контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна». Як відомо, виставка «Крим – золотий острів у Чорному морі» була відкрита в музеї Алларда Пірсона –

археологічному музеї Амстердамсь­ кого університету на початку люто­ го. Вона була сформована з колекцій п’яти музеїв, один з яких знахо­ дить­ся в Києві, чотири – у Криму. Ос­ кільки Нідерланди не визнали при­ єднання Криму до Росії, яке від­бу­ лося вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію після закриття виставки.

рев, кораблів, плодів, будівель тощо», – написав шейх у відповідь на запитання, чи можуть батьки-мусульмани дозволяти дітям ліпити сніговиків.

С

Богослов заборонив ліпити сніговиків

О

дин із відомих богословів Саудівської Аравії оголосив релігійний припис про заборону ліпити сніговиків, які, за його словами, суперечать вченню ісламу. Як написав на одному з релігійних сайтів шейх Мухаммед Салех аль-Мунадджид, робити сніговика – означає створювати подобу людини, а це заборонено відповідно до ісламу суворої консервативної вер­ сії, прийнятої в Саудівській Аравії. «Робити людські постави зі снігу, навіть у вигляді гри чи розваги – не дозволено, а Господь дав людям досить можливостей створювати образи того, що не має душі – де-

ФЛОРИДА

ПІДЛІТОК ПРИКИДАВСЯ ГІНЕКОЛОГОМ

В

американському штаті Флорида поліція затримала 17-річного підлітка, який протягом місяця з’яв­лявся у відділенні гінекології, видаючи себе за лікаря.

Обман був розкритий після того, як неповнолітнього застали в кімнаті для огляду разом з однією з пацієнток. Поліцейські, які вивчили матеріали з камер спостереження, прийшли до висновку, що парубок ніяких злочинів не скоював, а його мати розповіла, що молодий чоловік психічно хворий і перебуває на обліку в психіатра. До кримінальної відповідальності псевдолікаря притягувати не стали.

ПІВНІЧНА КАРОЛІНА

КИТАЙ

С

півробітники митної служби аеропорту БенГуріон виявили в ручному багажі жителя Єрусалиму діаманти, які були заховані в рулоні туалетного паперу. Пасажира, який намагався покинути територію аеропорту «зеленим коридором», затримали і за­ просили на особистий огляд. Під час обшуку у чоловіка знай­ шли декілька діамантів, а також май­же двадцять тисяч євро і три тисячі доларів готівкою. Загальна вартість дорогоцінно­

го каміння, яке житель Єрусалиму намагався незаконно ввезти до Ізраїлю, оцінюється у 75 тисяч доларів. Правопорушника затримала по­лі­ція. Гроші та діаманти конфіскували.

гаджетів і видав контрабандиста. За словами прикордонників, увагу до чо­ ловіка привернула незвичайна хода. Вирішивши переглянути його осо­ бисті речі й не знайшовши нічого

підозрілого, митники попросили мо­ лодого чоловіка пройти через рамку металошукача, після чого і з’ясу­ валося, що при собі у нього був додатковий вантаж.

мартфони були запаковані в поліетилен і приклеєні до тіла клейкою стрічкою. Китайські прикордонники зат­ римали жителя Гонконгу, який на­ магався ввезти в країну 94 iPhone, примотавши їх до себе ізолентою. Співробітники митниці району Футянь в місті Шеньчжень вилучили у молодика велику партію конт­ рабандних мобільних телефонів компанії Apple, яку той хотів незаконно перевезти на собі в КНР. Декларувати смартфони iPhone 6 та iPhone 6 Plus затриманий не збирався. Всі пристрої були упаковані в пакети і заховані під його одя­ гом за допомогою клейкої стрічки. Саме такий спосіб перевезення

епер 70-річний колишній арештант хоче, насамперед, поспати на справжньому ліжку і викупатися в басейні. Суд американського міста Вайт­ вілл (штат Північна Кароліна) пос­ тановив звільнити з в’язниці 70-річ­ ного Джозефа Следжа, який через помилкове судове рішення провів за ґратами майже 40 років. У 1976 році Следж був засуд­ жений до довічного ув’язнення за вбивство 74-річної жінки та її 57-річ­ ної доньки. Однак проведена нещо­ давно експертиза ДНК показала, що чоловік не причетний до скоєння цього злочину. Крім того, від своїх свідчень відмовився один із головних свідків. Після вивчення нових обста-

Туалетний папір – сховок для діамантів

Контрабандист намагався перетнути кордон, обклеївши себе майже сотнею iPhone

40 років у в’язниці – через помилку

Т

ІЗРАЇЛЬ

РОСІЯ

Наречена втекла з весілля, прихопивши із собою сто тисяч рублів кредиту

Д

о п’яти років позбавлення волі загрожує нареченій, яка втекла з-під вінця зі 105 тисячами рублів.

вин справи суд визнав Следжа невинним. Вийшовши за ворота в’яз­ ниці, чоловік розповів журналістам, що тепер збирається «поспати на справжньому ліжку і, можливо, викупатися в басейні». За даними американських ЗМІ, з 1973 року в США були звільнені 150 людей, які потрапили у в’язни­ цю помилково.

До поліції звернувся наречений. Він розповів, що познайомився з дівчиною у соціальній мережі. Вона переїхала до нього у Чорногорськ з Красноярського краю. Готуючись до весілля, наречений взяв кредит, передавши майбутній дружині 105 тисяч рублів на покупку весільної сукні і прикрас. Незабаром дівчина зникла разом з грошима. Поліцейські знайшли втікачку в місті Назарово Красноярського краю. Свій вчинок дівчина пояснила тим, що дуже потребувала грошей. Поліцейські не стали затримувати її, проте зобов’язали за пер-

шою вимогою з’явитися в Чорногорськ для дачі свідчень у кримінальній справі, порушеній стосовно неї за статтею 159 КК РФ «шахрайство».


МОЗАЇКА

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

7

Які пільги забезпечені учасникам АТО та членам їхніх сімей? У часникам бойових дій, відповідно до статті 12 Закону Ук­ раїни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаються такі пільги: – безкоштовне отримання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; – першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів); – безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або отримання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лі­кування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати ком­ пенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів Ук­­ раїни; – 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кож­ну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); – 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових пот­ реб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю; – для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користу­ вання газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри

на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю); – 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення; – безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільсь­ кій місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внут­ріш­ ньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання; – користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за поперед­ нім місцем роботи; – щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів; – першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних зак­ ладах, аптеках та першочергова гос­ піталізація; – виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи; – використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; – переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації; – першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують

поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житло­ вого будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом; – учасники бойових дій, які от­ римали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, забезпечуються жи­ лою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місце­ вих рад та державних адміністрацій, – протягом двох років з дня взяття на квартирний облік; – одержання позики на будів­ ництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або

придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів Ук­ раїни; – першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів з будівництва та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків; – безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;

– позачергове користування всі­ ма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів; – першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту; – позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також на обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, вста­ новлених чинним законодавством.

Міліціонери затримали групу наркоторговців

Г

рупу з чотирьох осіб, які займалися збутом наркотиків, за­тримали у Тернополі. Впродовж восьми місяців міліціонери відстежували торговців амфетаміном.

За словами начальника обласного відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Володими­ ра Строїча, у ході операції в даних осіб було проведено дев’ять оперативних закупок, а під час останньої їх затримали, відповідно до статті 208 КПК. Усі вони – тернополяни, 1986-1987 років народження. Наразі хлопці перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. Під час проведення санкціонованих обшуків у них вилучили марихуану, амфетамін, гроші, здобуті

під час незаконної торгівлі на суму майже 10 тисяч гривень та прист­ рій для куріння. Володимир Строїч каже, що за грам порошкової суміші чоловіки заробляли в середньому 250-300 гривень. Правоохоронці з’ясовують, кому і коли наркоторговці збували товар. На сьогодні вже встановлено 20 осіб. Де брали наркотики самі продавці, також встановить слідство. Окрім амфітаміну у групи вилучили і канабіс. Експерт відділу спеціальних видів експертиз НДЕКЦ

при УМВС України в Тернопільській області Ярослав Музика стверджує, що вважати цей вид наркотиків лег­ кими – помилка. Він викликає звикання, а також шкідливо впливає на розумову активність, веде до погіршення пам’яті, провокує судинні захворювання. Існує ймовірність переходу людей з коноплі на важкі наркотики. Подію внесено до Єдиного реєст­ ру досудових розслідувань за статтею 307 ККУ – незаконне зберігання, виробництво чи збут наркотичних засобів. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 8 до 12 років. Наталя БАРНИЧ


8

СПРАВИ ВНУТРІШНІ Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

«Ворог слабкий духом, і в цьому наша перевага» НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

Р

озмова з начальником штабу обласного управління тер­ нопільської міліції Орестом Михайловичем Кісілем від­бу­ лася одразу після його повернення із зони АТО. Вражень багато. Але, звикнувши за роки служби до аналітичної роботи, полковник міліції радше аналізує побачене. Висновки цікаві.

– Оресте Михайловичу, якими сьогодні постають Луганщина та До­неччина? – Як обчімхане дерево. Крона є, а решту знищено, зірвано, зламано. Наяву постають міста та села часів радянщини. Таке враження, що історія у цих населених пунктах зупинилася ще на початку дев’янос­ тих. Можливо, в Донецьку, Лугансь­ ку чи інших великих містах було все по-іншому, але, приміром, в Попас­ ній, де ніс службу наш загін, у нав­ колишніх селах – усе нагадує ми­нув­­ шину чверть столітньої давнос­ті. Ймовірно тому місцеве населен­ня, особливо люди старшого поко­лін­ня, живуть ностальгією за «сов­ком».

– Війна – це продовження по­ літики іншими засобами, – гово­ рив колись прусський військовий теоретик Карл Клаузевіц. Ваша думка. – Звичайно, і буде вона про­дов­ жуватися до тих пір, поки за її роз­ в’язання не візьмуться ті, хто по­ мирає на полі бою. По-філософськи, але правдиво. Візьмімо проблему так званого перемир’я, що офіційно тривало донедавна. Це нонсенс. Про яке при­ пинення вогню можна було го­во­ рити, якщо воно одностороннє. Нас накривають артилерією та ля­кають штурмом, а ми чекаємо миру. ЗМІ розповідають скільки разів бо­йови­

– Чи не здається Вам, що така вирва в новітній історії і стала сприятливим ґрунтом для «сепа­ ратистської розсади»? – Одна з причин саме у цьому. Але вона не єдина. Варто пам’ятати й давню історичну складову цієї проб­ леми, адже аборигенний Донбас постійно знищувала царська Росія, морила голодом радянська. В лю­ дей немає генетичної пам’яті, немає духу українства. Сучасність принес­ ла ще одне випробовування у не­ визначеність луганчан та донеччан – активну проросійську пропаганду. Схід залишився без вибору – там російське практично усе. І якщо на­ садження «руського міра» ведеть­ся давно і безперервно, то з боку усіх каденцій української влади лише ця заговорила про діалог зі сходом, і то тоді, коли пролилася кров, коли на нашу незалежність зазіхнув зов­ нішній агресор.

ки порушили «режим тиші», а наші бійці не можуть дочекатися на­казу, щоб боронити себе. Я не війсь­ковий експерт, але, на мою думку, з те­ро­ ристами домовлятися не пот­рібно. Бо доки ця «зараза» гризтиме дер­ жаву з середини, доти спокою не буде. Слава Богу, вчимося. На жаль, на власних помилках. – Останні два тижні перебу­ ван­ня зведеного загону, яким Ви керу­вали, припали якраз на той період, коли на сході почалися активні нас­тупальні дії з боку те­ рористичних угруповань та регу­ лярних російсь­ких військ. – «Подарунки», як ми називали терористичні атаки, стали нам над­ силати з першого січня. Місто По­ пасну обстрілювали двічі. Частіше «обдаровували» місця дислокації на­ ших військових, особливо, де стоя­ ла артилерія, бронетехніка. На щас­

тя, усі наші добровольці не зазнали травм і повернулися додому живими та неушкодженими. – Було страшно? – Тоді про страх не думаєш. Ре­ ально оцінюєш ситуацію і намага­ єшся оперативно прийняти потріб­ не рішення. Особливо, якщо несеш відповідальність не тільки за влас­ не життя. – Якими були повсякденні зав­ дання тернопільських мілі­ціоне­ рів у зоні проведення антитеро­ ристичної операції? – Наш зведений загін був розби­ тий на три групи. Одні залишилися на межі Харківської та Донецької областей, частина дислокувалася в Лисичанську, решту – в Попасній Луганської області. Я був серед тих, хто допомагав співробітникам По­ паснянського райвідділу внутріш­ ніх справ виконувати міліцейські завдання. Напередодні нашого приїзду на­ дійшла інформація про те, що на території району діє диверсійнорозвідувальна група. Тому першим нашим спільним завданням з місце­ вими міліціонерами було відпрацю­ вання населених пунктів, аби зат­ римати зловмисників. Трьох вдалося взяти, інші, як з’ясувалося, відступили на непідконтрольну територію. Наркозлочини, злочини, по­ в’язані з незаконним обігом зброї та боєприпасів, вбивство – працювали та розкривали, як зазвичай. Прига­ дую, на Різдво охороняли громадсь­ кий спокій на території храму, він там, до слова, один. Були вражені, ко­ ли священик після закінчення служ­ би звернувся до прихожан із закликом: «А тепер ходімо пити горілку». – До слова, чи варили кутю на святвечір, адже пшеницю ви по­ ­в­езли з собою? – Варили. І розвозили по всіх довколишніх блокпостах та місцях дислокацій наших правоохоронців, військових, добровольців, аби вгос­ тити, адже для місцевих кутя – це рис з цукерками.

– Кажете, що працювали, як зазвичай, але зазвичай міліція не ходить вулицями міста в броне­ жилетах, з автоматами. – Дотримання заходів безпеки – це головне для усіх, хто перетинає лінію зони АТО. Без цього ніяк, тому що диверсій і провокацій можна че­ кати будь звідки. Місцеве населен­

ня, щоправда, лояльно до нас ста­ вилося. Не було випадків, коли б під час перевірки документів, встанов­ лення особи чи спілкуванні з людь­ ми виникали якісь серйозні непо­ розуміння. Найбільше несприй­нят­ тя було від людей похилого віку. Їх уже важко переконати в чомусь ін­ шому, аніж в закоренілому бажан­­ ні бути частиною Росії. Ми, бувало, розмовляючи з ними, жартома за­пи­ тували, чи не допомогти їм сісти на поїзд чи автобус, що їде до Москви. Решту населення потроху при­ ходить до усвідомлення, що Росія не є панацеєю їхніх проблем, їх вирішення, у першу чергу, залежить від них самих та влади, яку обирають. Але стовідсотково стверджу­ ва­ти, що «схід і захід – разом» теж не варто. Гадаю, політика україніза­ ції Донбасу – це ще велика праця. І наша влада, якщо дбатиме про цілісність держави, муситиме про це пам’ятати.

– За допомогою люди часто зверталися? – Ми самі намагалися допомага­ ти тим, хто цього потребував. Про­ дуктами ділилися, відвідували нав­ чальні заклади з солодкими пода­ рунками, аби бодай якось створити для дітей новорічно-різдвяний наст­ рій, для тих, чиїм помешканням тимчасово ставало бомбосховище в будинку культури, де ми дислоку­ валися, варили їжу. – В яких умовах довелося жити? – Нашим прихистком став буди­ нок культури вагонного депо. Без тепла, зате з дахом над головою. Був інцидент, коли нам намагалися

вимкнути ще й електоренергію, мотивуючи надмірним споживанням. Але, як з’ясувалося, світло використовували не лише ми, а працівники швейного цеху, котрі начебто облі­ ко­вували електроенергію за окре­ мим лічильником, та насправді ма­ ли декілька розеток, котрі працюва­ ли поза обліком. Коли ми виявили це порушення та ще пообіцяли ви­ яснити ситуацію з місцевою котель­ нею, яка дивним чином опинилася в приватних руках, – проблема вмить вирішилася. На умови проживання не скар­ жився ніхто. Хоча довелося спати при п’яти-восьми градусах тепла, але ж це краще, ніж бліндаж. Проте частина бійців нашого загону, яка несла службу на блокпосту, змуше­ на була жити в земляних укриттях. Щоправда, це питання вдалось ви­ рішити та домогтися, аби наступна ротація дислокувалася тільки в при­ міщенні. – Оресте Михайловичу, доки тернополяни, львів’яни, кияни, волиняни та інші добровольці втрачатимуть здоров’я, життя на сході? – Робити сьогодні якісь прогнози не береться ніхто. Наша країна – в стані війни, хоч неоголошеної, проте найжорстокішої, найпідступнішої, найгібриднішої. Тому там, на сході, – усі, кому небайдужа доля держави та народу. І я вірю в перемогу. Бо ворог слабкий духом, і в цьому на­ ша перевага. Мир настане. А за ним – той ру­ бікон, після якого кожному з нас до­ ведеться переглянути свої життєві пріоритети та цінності.


СПРАВИ ВНУТРІШНІ

Б

ратів-близнюків з Тернопільщини тепер знає уся країна. І не лише тому, що вони служать в рядах тернопільської міліції чи обрали за дружин, як дві краплі води, схожих сестер. Тепер вони ще й стали на захист кордонів нашої держави, поповнивши ряди добровольців. Саме цих слав­них воїнів, котрі несли службу на блокпосту поблизу містечка Щас­тя на Луганщині, показали на українських телеканалах. Дивлячись на їх щирі посмішки та теплі слова при­вітань, рідним хотілося вірити, що вже зовсім скоро там, на сході, так посміхатиметься кожен його мешка­нець, і не буде чутно жодного пост­рілу. Ярослав та Володимир нещодав­ но повернулися із зони проведення антитерористичної операції додому, де на них з нетерпінням чекали рідні. Дивлячись на це унікальне сімейство, чоловіки мимоволі пригадали перше знайомст­во з дружинами. Воно було таким ж незвичайним, як усе в родині Сімчуків. – Познайомились випадково. Че­ рез невірно набраний номер. Вперше поспілкувались по мобільному, – пригадує Ярослав. – Я ж навіть спо­ чатку не вірив, що у Наді є сестраблизнючка. Вирішили перевірити та зустрітись. Отак з першого побачення закохані більше не розлучались. Усе ділять порівну – радощі, переживання, навіть власних діток виховують спільно. Мимоволі задаєшся питанням, а чи не плутають їх дітлахи? – Ще ніколи, – посміхається мама Надія. – Зате на роботі нас плутали часто, – запевняє один з братів Володимир. – Під час служби на сході

оберіг. – Скільки було моментів, коли небезпека чатувала поруч, і раптом нещастя немов рукою відводило, – пригадує Ярослав. – Двоє наших товаришів дивним чином врятувалися від смерті. Один мав Євангеліє із собою, а другий 50 копійок в кишені. Коли мінометний снаряд біля них вибухнув, то одному осколок попав в Євангеліє, а другому – в монету, і це зберегло їм життя. Дійсно, Божа велич проявляється дуже сильно, – роз­казує Ярослав. Перебувати серед вибухів до­ помагала підтримка один одного.

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

Дуже допомогли під час несення служби навички роботи у спец­ під­розділах міліції, далася взнаки медична і психологічна підготовка. Не раз доводилося надавати першу медичну допомогу, підтримувати мо­ ральний дух воїнів. До щирих доб­ро­душних хлопців тягнулися всі. Поб­ратими з Франківщини та Львівщини заїжджали на блокпост, аби лише поспілкуватися з близнюками, а бійці з Чернівців мимоволі завдячують хлопцям життям. У той самий день, коли чернівецькі воїни подолали більше ста

«ПЛЕЧЕ БРАТА – НАДІЙНА НЕПРОБИВНА БРОНЯ» місцеві жителі жартували, що ми клоновані бійці НАТО. Аби братів не плутали під час проходження служби, хлопці пов’я­ зали на автомати стрічки. Володимир – синю, а Ярослав – жовту. Брати записалися добровольцями у зведений загін правоохоронців Тернопільщини ще напередодні різдвяних свят. Тож дружини Любов та Надія цього року святкували Різдво без коханих. Звістку про поїздку в АТО жінки перенесли стійко. Допомогли зібрати необхідні речі. Ретельно, бо ж са­мі за фахом медики, підібрали аптечку. Поблагословивши усією ріднею, від­ правили на тривожний схід. Молили­ ся разом з матерями за щасливе повернення хлопців. І саме молитва, запевняють брати, їх найсильніший

Хлопці кажуть, що плече брата, як непробивна броня, надійний щит, який ніколи тебе не підведе. Хлопці навіть не уявляють, що могли б служити по черзі, адже все завжди вирішували разом, навіть вибір професії. Хотілося справедливості, стати на захист скривджених. А ще дуже люблять спорт та дисципліну. Усі ці якості пригодилися не лише на роботі, в міліції, а й під час служби в АТО. Нервове напруження зні­ма­ли фізичними вправами, а на блокпост завжди приходили охайно вдягнени­ми та в до блиску начищеному взутті. – А як інакше. Ти ж боєць, який, в першу чергу, подає приклад іншим. Та й хотілося, аби усі знали, які правоохоронці служать в рядах тернопільської міліції, – запевняють брати.

кілометрів, щоб познайомитись та зробити фото на згадку, їхній блокпост вщент розгромили ворожі міномети.

9

На сході гріли душу дитячі обереги та малюнки, навіть, якщо на папері нерівним дитячим почерком виведено лише два слова «Повертайтеся живими!» Місцевих мешканців та бойових побратимів, яких тернопільські пра­ воохоронці запросили на святу вечерю, вразили приготовані 12 пісних страв, спільна щира молитва та колядки. На сході таких традицій не бачили уже роками. А тим часом родина хлопців з нетерпінням чекала їх повернення. Найбільше сумували за татусями діти – Артемчик та Діанка, яким ска­ зали, що батьки поїхали на змагання. Єдине, про що просила Діана тата – це не стріляти. Телефонуючи, Ярослав та Володимир завжди запевняли рідних, що з ними все гаразд. Жодного разу і словом не обмовились про важкі реалії служби. Сьогодні хлопці вже вдома і вони бажають одного – мирного синього неба над головою, і щоб жодна мати, дружина та діти не знали, що таке війна. Мар’яна ЛЕМІШКА

Міліціонери вчили підшефних учнів військової справи

З

бирати та розбирати навчальну зброю, правил та методів стрільби з неї вчили працівники сектору професійної підготовки обласного управління внутрішніх справ учнів Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі. Підліткам випала можливість поспілкуватися зі справжніми професіоналами своєї справи та дізнатися багато цікавого про нелегку та ризиковану професію міліціонера. У дітей виникало чимало запитань. Правоохоронці ознайомили уч­ нів з будовою табельної вогнепаль-

ної зброї, розповіли про правила без­ печного поводження з нею. В спортзалі обласного управління працівники міліції провели показові заняття з рукопашного бою та навчили підлітків ос­новних прийомів самозахисту. Як зазначив начальник сектору

професійної підготовки обласного управління внутрішніх справ Олексій Криворучко, у тривожний час, ко­ли наші бійці відстоюють терито­ ріальну цілісність держави, подіб­ні заходи якнайкраще сприяють вихованню гідних якостей майбутнього захисника Вітчизни, а згодом допоможуть у виборі професії. Правоохоронці сподіваються, що молодь для здобуття освіти обере саме заклади системи Міністерства внутрішніх справ. Мар’яна ЛЕМІШКА


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

Cтворять реєстр тих, хто ухиляється від мобілізації

М

іністерство оборони створить єдиний реєстр осіб, які ухиляються від мобілізації. Про це повідомила речник Міноборони Вікторія Кушнір. «В рамках четвертої хвилі мобілізації буде створено єдиний реєстр військовослужбовців. На даному ета­пі туди будуть вноситися ті, хто ухи­ляється від мобілізації», – сказала Вікторія Кушнір. За її словами, в подальшому цей реєстр буде переданий МВС та Ген­ штабу Збройних сил, де буде проводитися робота щодо притягнення тих, хто ухиляється, до відповідальності. Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 14 січня підписав указ про проведення часткової мобілізації до української армії через «виникненням реальної загрози територіальній цілісності, спричине-

Д

ержавна міграційна служба закликає громадян не користатися послугами сумнівних посередни­ ків, які пропонують оформлен­ ня біометричних паспортів.

ної агресивними діями Російської Федерації». Мобілізація проводитиметься протягом 2015 року у три черги протягом 210 діб. Нові війсь­ ковослужбовці замінять бійців, які служать з весни 2014 року, протя-

Алкоголь не можна вживати перед сном

Б

агато людей вживають алкоголь перед сном: часто в колі друзів, під час застілля. Але досить багато роблять це, щоб швидше заснути і міцніше спати. І справді, алкоголь здатний допомогти заснути, тільки як засіб проти безсоння алкогольні напої зовсім не годяться. Чому? Пояснення цьому знайш­ ли вчені зі США. Автори дослідження відзначають, що алкоголь зовсім непридатний як засіб проти безсоння, з таких причин: погіршується якість і глибина сну; алкоголь вик­

Біометричний паспорт можна оформити тільки у міграційній службі

ликає звикання, і з’являється згубна звичка приймати це «снодійне» постійно; у «тверезі» дні без вживання спиртного заснути стає практично неможливо.

гом березня-травня. На строкову службу до армії пла­ нують призвати 40 тисяч людей віком 20-27 років, однак до зони АТО їх не направлятимуть. Сам призов проходитиме після трьох хвиль мобілізації.

Жодна організація в Україні, ок­ рім Державної міграційної служби України, не наділена повноважен­ ня­ми щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Із запровадженням біометричних паспортів активізувалися шахраї та фірми-посередники, які пропонують «прискорити» оформлення біометричного паспорта або ж взагалі оформити цей документ. Розцінки на послуги таких посередників коливаються від 1000 гривень і більше. На своїх сайтах шахраї пишуть, що нібито є офіційними партнера-

ми Державної міграційної служби України, або ж державного підприємства «Документ» у галузі оформлення документів. Однак ані міграційна служба, ані ДП «Документ» не співпрацюють з питань оформлення паспорта для виїзду за кордон з жодними приватними компаніями. Для оформлення біометричного паспорта громадянам необхідно звертатися до найближчого підрозділу міграційної служби. Тільки пра­ цівники міграційної служби здійс­ нюють фотографування, сканування підпису та відбитків пальців рук особи, і без особистої присутності людини у підрозділі ДМС ці процедури провести неможливо. У разі виявлення приватних організацій, які пропонують послуги з оформлення біометричного паспорта, громадяни мають інформувати правоохоронні органи або міграційну службу.

серцево-судинної системи 1089 учас­ ників віком 30-45 років. Якість життя в дитинстві сильно

вплинула на стан здоров’я серцевосудинної системи у дорослому віці. Так, учасники, у яких було щасливе дитинство частіше мали нормальну вагу, рідше палили, а їх рівень глюкози в крові відповідав нормі. Високий соціально-економічний статус і високий рівень саморегуляції поведінки в дитинстві виявилися найбільш тісно пов’язані з міцним здоров’ям серцево-судинної сис­ теми у дорослому віці. Так, батьки здатні допомогти дітям надовго збе­ регти здоров’я серцево-судинної сис­ теми. Для цього їм потрібно вести здоровий спосіб життя, піклуватися про створення емоційного оточення, бути фінансово забезпеченими.

Щасливе дитинство знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

В

исокий соціально-економічний статус і рівень саморегуляції поведінки в дитинстві виявилися найбільш тісно пов’язані з міцним здоров’ям серцево-судинної системи у дорослому віці. У дослідженні, проведеному в університеті Хельсінкі, взяли участь 3577 дітей у віці від 3 до 18 років. Фахівці зафіксували дані про соці­ аль­но-економічний статус сім’ї, спо­ соби життя батьків, емоційну стійкість дітей, їх поведінкові проблеми, соціальну адаптацію та рівні стресу. Через 27 років після початку дослід­ ження вчені оцінили стан здоров’я

Батьки можуть зареєструвати неповнолітню дитину без дозволу інших власників житла

З

аконодавство України захищає інтереси маленьких громадян, у тому числі й у сфері реєстрації їхнього місця проживання, – інформують у міграційній службі краю.

Зважаючи на реалії сьогодення, в одній квартирі на правах співвласників не рідко проживає кілька поколінь родичів. Коли ж мова заходить про реєстрацію у квартирі наймолодших членів сім’ї, бабусі чи дідусі не завжди охоче на це погоджуються. Бувають випадки, коли пенсіонери починають «шантажу­ ва­ти» молодих, мовляв, буде по-на­ шому, або ж дозволу на реєстрацію не дамо. У міграційній службі пояснюють,

що батькам, аби зареєструвати неповнолітню дитину, дозвіл інших власників житла не потрібний. Відтак, щоб зареєструвати місце проживання неповнолітньої дитини, один з батьків повинен звернутися до міграційної служби за місцем реєстрації із відповідною зая­ вою та подати наступні документи: – свідоцтво про народження дитини; – квитанцію про сплату державного мита чи документ, який від

нього звільняє; – документи, що підтверджують право власності на житло (за наявності). Якщо батьки дитини проживають за різними адресами, а реєстрацію дитини здійснюють за місцем проживання матері, тоді потрібно надати письмову згоду батька і довідку з адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України про те, що дитина не зареєстрована разом з ним. У Тернополі відділ адресно-до­ відкової роботи УДМС знаходить­ся за адресою: вул. Кн. Острозького, 3. Ірина БОЙКО


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 9 ЛЮТОГО УТ-1 14.15 Казки Лiрника Сашка 14.25 М/ф 14.35 Вiкно до Америки 15.10 Утеодин з Майклом Щуром 15.45 Euronews 15.55 Чоловiчий клуб. Бокс 16.55 Чоловiчий клуб 17.30 Книга.ua 18.05 Час-Ч 18.15 Новини. Свiт 18.30, 21.00, 05.00 Новини 18.55 З перших вуст 19.00 Перша шпальта 19.30 Дорогi депутати 20.00 Про головне 21.30, 23.15, 00.15, 05.30 Спорт 21.50 Д/ф «Квант Iндiї» 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.30 Вiд першої особи 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 04.10 Бiатлон. Кубок свiту. Переслiдування 05.40 Д/ф «Варшава вчора i сьогоднi» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.40 «Чотири весiлля» 11.05 Т/с «Сила. Повернення додому» 12.20, 12.55 Т/с «Ворожка» 13.25 Т/с «Слiпа» 13.55, 14.50, 15.50 Сiмейнi мелод­рами 4» 17.10, 02.00 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 19.30, 23.15 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Сiмейний бiзнес» 22.00 «Грошi» 23.35, 04.25 Т/с «Касл» ▲ 00.25 Т/с «Терпкий смак кохання» 01.15 Т/с «Сила. Повернення додому» 03.40 «Сiмейнi мелод­рами 4» 05.10 «Служба розшуку дiтей» 05.15 «Телемагазин» ІНТЕР 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 11.05 Х/ф «Зовсiм iнше життя» 11.00 Новини. Дайджест 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 12.25 Х/ф «Зовсiм iнше життя» 14.20 «Сiмейний суд» 15.10, 16.15 «Чекай на мене» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.45 Т/с «Гречанка» 22.35, 04.10 Т/с «Шулер» ▲ 00.40 Х/ф «Старим тут не мiсце» ▲ 02.40 Т/с «Чаклунське кохання»

ICTV 05.25 Служба розшуку дiтей 05.30 М/с «Том i Джерi» 06.10 Надзвичайнi новини 06.55 Факти тижня 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Х/ф «Останнiй герой» 11.50 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45 Факти 13.15 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.30, 16.15 Х/ф «Людина нiзвiдки» 15.45 Факти 16.45 Х/ф «Бригада. Спадкоємець» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.20 Дiстало! 21.05 Факти 21.20 Свобода слова 00.05 Х/ф «Бетмен» 02.15 Приголомшливi сюжети про роботу полiцiї 02.55 Т/с «Гра в брехню» НОВИЙ 05.30 Телемагазин 06.35 Kids’ Time 06.36 М/с «Пригоди Джекi Чана»

• АНОНС

06.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.50 Kids’ Time 07.55 Х/ф «Матриця» 10.30 Х/ф «Матриця 2» 13.15 Х/ф «Примарний гонщик» 16.00 Х/ф «Примарний гонщик 2» 18.00, 02.00 Репортер 18.20, 01.20 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 20.00 Т/с «СашаТаня» 21.00 Х/ф «Красуня» ▲ 22.50 Х/ф «Матриця 3» ▲ 02.05 Служба розшуку дiтей 02.10 Х/ф «Перукарня» ▲ 03.40 Х/ф «Перукарня 2» 05.10 Зона ночi 05.25 25-й кадр

СТБ 06.00 «У пошуках iстини. Надiя Крупська. Бездiтна мати революцiї» 06.55 «Все буде добре!» 08.55 Х/ф «За сiмейними обставинами» 11.40 Х/ф «Операцiя «И» та iншi пригоди Шурика» 13.30 «Слiдство ведуть екстрасенси» 14.35 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.05 «Зiркове життя. Мiй коханий - янгол» 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 6» з Павлом Кос­тi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Детектор брехнi 7» 23.45 «Один за всiх» 00.55 Х/ф «За сiмейними обставинами» 03.20 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Унікальна Україна 12.40 «Етнографія і фольклор» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Орел і решка» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Погляд зблизька» 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 Єдина країна 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Кров і зухвальство» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Орел і решка» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Кров і зухвальство» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.00 «Час змін» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Урок... для батьків» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.15 «Дорога на Схід» 22.30 «Чаc країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі IНТЕР 9.20 «Зовсiм iнше життя». Мелодрама. Вiдзначивши 20-рiччя щасливого сiмейного життя, Ри­ та Чащина несподiвано дiзнаєть­ ся, що її чоловiк давно їй зраджує. Їхнiй син потрапив в аварiю, але навiть це нещастя не змінило чо­ ло­вiка Рити... Режисер: С. Альошечкiн. У ролях: Н. Кiкнадзе, К. Мiлованов. НОВИЙ 21.00 «Красуня». Комедiя. У життi Крiстiни завжди не було вiдбою вiд чоловiкiв. Але жоден iз них не змiг розтопити її серце. Так би i провела кращi роки своєї молодостi одна, якби одного дня не закохалася. Режисер: Р. Камбл. У ролях: К. Дiаз, С. Блер, Т. Джейн, К. Епплгейт, П. Поузi, Л. Адамс.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.00, 00.30 Вiд першої особи 06.30, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 05.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10, 21.35, 23.15, 00.15, 05.35 Спорт 07.20 Ера будiвництва 07.30, 23.30 На слуху 08.20 7 чудес України 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.05 Про головне 09.55 Х/ф «Хлопчик на водi» 12.00 Уряд на зв’язку з громадянами 12.30 Дорогi депутати 13.20 Час-Ч 13.45 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хочу бути 14.15 Хто в домi хазяїн? 14.40 Фольк-music 15.55 Euronews 16.15 Х/ф «Березняк» 18.05 Час-Ч 18.15 Новини. Свiт 18.55 Т/с «Мiс Марпл» 20.00 Про головне 22.00 Вiйна i мир 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Бiатлон. Кубок свiту. Переслiдування 03.15 Х/ф «Хлопчик на водi» 1+1 06.00, 07.00, 08.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.40 «Чотири весiлля 3» 11.05 Т/с «Сила. Повернення додому» 12.20, 12.55 Т/с «Ворожка» 13.25 Т/с «Слiпа» 13.55, 14.50, 15.50 «Сiмейнi мелод­рами 4» 17.10, 01.50 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 19.30, 23.05 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Сiмейний бiзнес» 22.00 «Принци бажають познайомитися 2» 23.25, 04.30 Т/с «Касл» ▲ 00.15 Т/с «Терпкий смак кохання» 01.05 Т/с «Сила. Повернення додому» 03.45 «Сiмейнi мелод­рами 4» 05.10 «Служба розшуку дiтей» 05.15 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Гречанка» 11.00 Новини. Дайджест 11.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.25, 14.20 Т/с «Людмила» 14.40 «Судовi справи» 15.40, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.45 Т/с «Гречанка» 22.35 Т/с «Шулер» ▲ 00.40 Х/ф «Пряма i явна загроза» ▲ 03.05 Т/с «Чаклунське кохання» 04.30 Т/с «Шулер» ▲ ICTV 05.05 Факти 05.35 Цивiльна оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.45 Т/с «У полi зору» 11.25, 13.15, 16.55 Т/с «Бомбила» 12.45, 15.45 Факти 13.40 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.40, 16.15 Т/с «Лiтєйний» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.20 Цивiльна оборона 21.05 Факти 21.20 Т/с «Лiсник» 23.10 Х/ф «Мистецтво вiйни 2. Зрада» ▲ 01.00 Х/ф «Кодове iм’я «Джеронiмо» ▲

• АНОНС

10 ЛЮТОГО

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

02.40 Т/с «У полi зору» 04.00 Т/с «Гра в брехню»

НОВИЙ 05.30 Телемагазин 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.36 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 08.00, 18.00, 01.55 Репортер 08.05 Т/с «Метод Лаврової» 10.10 Серця трьох 12.50 Т/с «Щасливi разом» 15.55, 19.00 Т/с «Воронiни» 18.20, 01.10 Абзац! 20.00 Т/с «СашаТаня» 21.00 Х/ф «Турецька для початкiвцiв» 23.05 Х/ф «П’ять наречених» ▲ 02.00 Т/с «Плiткарка 5» 04.10 Зона ночi 05.10 25-й кадр

СТБ 05.40 «У пошуках iстини. Окультний Гiтлер» 06.25, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 08.55 «Зiркове життя. Мiй коханий - янгол» 09.50 «Зiркове життя. Випробування без­ дiт­нiстю» 10.50 Х/ф «Довгождана любов» 12.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.35 «МастерШеф» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.05 «Зiркове життя. Загартованi убогiстю» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 6» з Павлом Костi­ циним» 22.35 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.25 «Один за всiх» 01.50 Х/ф «До Чорного моря» 03.00 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Дивовижне і небезпечне» 10.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 Унікальна Україна 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Суперполіцейський» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 Культура і мистецтво 18.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Вікно в Європу. Сильні разом 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Інтенсивна терапія» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Суперполіцейський» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Інтенсивна терапія» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Зона ризику» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Своє, українське» 21.30 «На часі» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.20 «Моя улюблена робота» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі УТ-1 16.15 «Березняк». Драма. До лiсника Болеслава приїжджає вмирати брат Ста­нiслав. На вiдмiну вiд старшого бра­та вiн умiє радiти життю. I хоча Станiслав вмирає, його життєлюб­нiсть перетворює садибу i її мешканцiв. Режисер: А. Вайда. У ролях: Д. Ольбрихський, О. Лукашевич, Е. Краковська.

СТБ 1.50 «До Чорного моря». Комедiя. Iрина i Микола вирi­шу­ють поїхати на машинi до Чорного моря i на шляху вiдсвяткувати весiл­ ля. Їх переслiдує викладач Хохлов, який давно кохає Iрину. Незабаром до них приєднується дiвчина. Цю четвiрку чекає маса пригод!.. Режисер: А. Тутишкiн. У ролях: I. Iзвицька, А. Кузнецов.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.00, 00.30 Вiд першої особи 06.30, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 05.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10, 21.35, 23.15, 00.15, 05.35 Спорт 07.20, 23.30 На слуху 08.20 7 чудес України 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.15, 20.00 Про головне 10.05 Д/ф «Квант Iндiї» 11.00, 18.55 Т/с «Мiс Марпл» 12.35 Зроблено в Європi 13.20, 18.05 Час-Ч 13.30 Вiйна i мир 14.25 Казки Лiрника Сашка 14.40 Школа Мерi Поппiнс 14.55, 03.30 Як ваше здоров’я? 15.45 Euronews 15.55 Iнша музика з Олексiєм Коганом 16.20 Т/с «Сержант Рокка» 18.15 Новини. Свiт 22.00 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Д/ф «У пошуках Грецiї» 04.05 В гостях у Д. Гордона

1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.40 «Чотири весiлля 3» 11.05 Т/с «Сила. Повернення додому» 12.20, 12.55 Т/с «Ворожка» 13.30 Т/с «Слiпа» 14.00, 14.55, 15.50 «Сiмейнi мелодрами 4» 17.10 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Сiмейний бiзнес» 22.00 «Повернiть менi красу» 23.35, 04.35 Т/с «Касл» ▲ 00.25 Т/с «Терпкий смак кохання» 01.15 Т/с «Сила. Повернення додому» 02.00 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 03.50 «Сiмейнi мелодрами 4» 05.15 «Служба розшуку дiтей» 05.20 «Телемагазин» ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.45 Т/с «Гречанка» 11.00 Новини. Дайджест 11.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.25, 14.20 Т/с «Людмила» 14.40 «Судовi справи» 15.35, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.35, 04.05 Т/с «Шулер» ▲ 00.40 Х/ф «Цивiльний позов» ▲ 02.40 Т/с «Чаклунське кохання» ICTV 05.10 Служба розшуку дiтей 05.15 Студiя Вашингтон 05.20 Факти 05.50 Цивiльна оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15, 19.15 Надзвичайнi новини 10.05, 02.25 Т/с «У полi зору» 11.50, 13.15 Т/с «Бомбила» 12.45, 15.45 Факти 14.00, 16.15 Т/с «Прокурорська перевiрка» 16.45 Т/с «Лiтєйний» 18.45, 21.05 Факти 20.20 Спецназ. Повернутися живими 21.20 Т/с «Лiсник» 23.10 Х/ф «Мистецтво вiйни 3. Вiдп­лата» ▲ 00.45 Х/ф «Мистецтво вiйни 2. Зрада» ▲ 03.50 Т/с «Гра в брехню» НОВИЙ 05.30 Телемагазин

• АНОНС

11 ЛЮТОГО

06.35, 07.55 Kids’ Time 06.36 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 08.00, 18.00, 01.35 Репортер 08.05 Т/с «Метод Лаврової» 10.10 Серця трьох 12.50, 19.00 Т/с «Воронiни» 18.20, 00.50 Абзац! 20.00 Т/с «СашаТаня» 21.00 Х/ф «Нестерпнi боси» ▲ 22.55 Х/ф «Стрiтрейсери» ▲ 01.40 Служба розшуку дiтей 01.45 Т/с «Плiткарка 5» 03.55 Зона ночi 05.05 25-й кадр

СТБ 05.10 «У пошуках iстини. Йосип Сталiн: жiн­ ки тирана» 05.55, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 06.30, 16.00 «Все буде добре!» 08.20 «Зiркове життя. Загартованi убогiстю» 09.10 «Зiркове життя. Народженi в чужому тiлi» 10.10 «Моя правда. Урi Геллер. Звичайне диво» 11.00 «Моя правда. Стас Шурiнс. Всiм бiдам на зло» 11.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.50 «МастерШеф» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.05 «Зiркове життя. Кримiнальнi родичi» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 6» з Павлом Кос­тi­ циним» 22.35 «Давай поговоримо про секс 2» 00.25 «Один за всiх» 02.05 Х/ф «Мiчман Панiн» 03.30 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Вікно в Європу. Сильні разом 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Дивовижне і небезпечне» 10.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Щоденник для батьків» 13.10 В. Павлік «Приречений на любов» 14.00 Х/ф «Блакитний метелик» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 Про кіно 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Давай зробимо це шви­ денько» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Блакитний метелик» ▲ 02.30 В. Павлік «Приречений на любов» 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Словами малечі про цікаві речі» 19.45 «Олена Пчілка: «Я не йду в слід чийсь...» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.15 «Крізь призму часу» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі НОВИЙ 21.00 «Нестерпнi боси». Кримiнал. Три головнi герої нiби нормальнi хлопцi i славнi трудiв­ ники. Але їх посадовi обов’язки дав­ но виходять за рамки, i все гаразд, якби не їх шкiдливi начальники, якi не дають спокою i весь час чимось незадоволенi. Режисер: С. Гордон. У ролях: Дж. Бейтман, Дж. Енiстон. СТБ 2.05 «Мiчман Панiн». Комедiя. Фiльм про пригоди моряка, що таємно перевозить на суднi з в’язницi революцiонерiввтiкачiв. Режисер: М. Швейцер. У ролях: В. Тихонов, М. Сергєєв, М. Подгорний, Л. Куравльов, I. Пе­ реверзнєв, Л. Поляков, О. Голубицький.


12

ЧЕТВЕР,

УТ-1 06.00, 00.30 Вiд першої особи 06.30, 07.00, 08.00, 13.05, 18.30, 21.00, 05.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10, 21.35, 23.15, 00.15, 05.35 Спорт 07.20 Ера будiвництва 07.30, 23.30 На слуху 08.20 7 чудес України 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.15 Про головне 10.05 Д/ф «Неочiкуване побачення» 10.30 Слiдство. Iнфо 11.25, 02.20 Бiатлон. Кубок свiту. Iндивi­ дуальнi перегони 13.25, 18.05 Час-Ч 13.50 Казки Лiрника Сашка 14.05 Надвечiр’я... 14.55 Euronews 15.10 Бiатлон. Кубок свiту. Iндивiдуальнi перегони 17.00 Д/ф «Шпигун у Пекiнi» 18.15 Новини. Свiт 18.55 Т/с «Мiс Марпл» 20.00 Про головне 22.00 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 ТелеАкадемiя 04.05 В гостях у Д. Гордона

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.15, 04.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.40 «Чотири весiлля 3» 11.05 Т/с «Сила. Повернення додому» 12.20, 12.55 Т/с «Ворожка» 13.25 Т/с «Слiпа» 13.55, 14.50, 15.50 «Сiмейнi мелодрами 4» 17.10 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Сiмейний бiзнес» 22.00 «Сказочная Русь» 22.30 «Право на владу 2» 01.25 Т/с «Сила. Повернення додому» 00.35 Т/с «Терпкий смак кохання» 02.10 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 04.20 «Сiмейнi мелодрами 4» 05.05 «Телемагазин» ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Гречанка» 11.00 Новини. Дайджест 11.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.25, 14.20 Т/с «Людмила» 14.40 «Судовi справи» 15.40, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.45 Т/с «Гречанка» 22.35 Т/с «Шулер» ▲ 00.40 Х/ф «Випадковий запис» ▲ 02.10 Х/ф «Експеримент доктора Абста» 03.35 Т/с «Чаклунське кохання» 04.15 Т/с «Шулер» ▲ ICTV 05.05 Студiя Вашингтон 05.10 Факти 05.40 Цивiльна оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Т/с «У полi зору» 12.45, 15.45 Факти 13.15, 16.15 Т/с «Прокурорська перевiрка» 16.55 Т/с «Лiтєйний» 18.45, 21.05 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.20 Iнсайдер 21.20 Т/с «Лiсник» 23.10 Х/ф «Мета номер один» 00.55 Х/ф «Мистецтво вiйни 3. Вiдплата» ▲ 02.20 Т/с «У полi зору» 04.25 Т/с «Гра в брехню»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

12 ЛЮТОГО

НОВИЙ 05.30 Телемагазин 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.36 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 08.00 Репортер 08.05 Т/с «Метод Лаврової» 10.10 Серця трьох 12.50 Т/с «Щасливi разом» 15.55, 19.00 Т/с «Воронiни» 18.00 Репортер 18.20, 01.35 Абзац! 20.00 Т/с «СашаТаня» 21.00 Х/ф «Серцеїдки» 23.25 Х/ф «Любов пiд прикриттям» ▲ 02.15 Репортер 02.20 Служба розшуку дiтей 02.25 Т/с «Плiткарка 5» 03.55 Зона ночi 05.05 25-й кадр

СТБ 05.45 «У пошуках iстини. Блиск i убогiсть кремлiвських дружин» 06.25, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 09.00 «Зiркове життя. Кримiнальнi родичi» 09.55 «Зiркове життя. Не вiдрiкаються, люб­ лячи» 10.50 «Моя правда. Вiталiй Лузкарь. Змi­ ню­ючи реальнiсть» 11.45 «Моя правда. Юрiй Батурiн. Повернення з безоднi» 12.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.35 «МастерШеф» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.05 «Зiркове життя. Мiй син особливий» 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 6» з Павлом Костi­ циним» 22.35 «Я соромлюся свого тiла 2» 00.25 «Один за всiх» 02.05 Х/ф «На жвавому мiсцi» 03.40 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Дивовижне і небезпечне» 10.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.10 В. Павлік «Приречений на любов» 14.00 Х/ф «Армійський пиріг» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.00 «Наші вітання» 21.30 Модна «Меланж» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Гарячий кий» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Армійський пиріг» ▲ 02.30 В. Павлік «Приречений на любов» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Гарячий кий» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.15 «Думки вголос» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

НОВИЙ 21.00 «Серцеїдки». Романтична комедiя. Шляхом рiз­ них прийомiв мати i дочка заманюють чоловiкiв у свої тенета i вiдбирають у них грошi... Енджела i Пейдж - вiдмiнна команда мами i дочки... Режисер: Д. Мiркiн. У ролях: С. Уiвер, Джейсон Лi, Дж. Лав Х’юїт, Дж. Хекман, Р. Лiотта.

ІНТЕР 0.40 «Випадковий запис». Бойовик. Iгор приїжджає до Ялти, щоб iз другом здiйснити занурення i зняти на вiдео останки старовинного судна. У перший же вечiр у Ялтi вiн знайомиться з Iриною, представником прес-служби однiєї полiтичної партiї... Режисер: Б. Недiч. У ролях: Є. Стичкiн, С. Анатолiй.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу адресно-довідкової роботи Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області тимчасово, на період відсутності основного працівника.

Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за ос­віт­ ньо-кваліфікаційним рівнем ма­ гістр, спе­ціаліст; – знання державної мови; – стаж роботи за фахом в держав­ ній службі на посаді провідного спеціаліста не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сфе­ рах управління не менше 3 років; – навики роботи на ПК. Необхідні документи:

– заява про участь в конкурсі; – копії документів про освіту, під­ вищення кваліфікації, присвоєн­

ня вченого звання, присудження наукового ступеня; – копія документа, що посвідчує особу; – заповнена особова картка (фор­ ми П-2 ДС) з відповідними додат­ ками; – копія трудової книжки; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; – 2 фотокартки розміром 3х4; – копія військового квитка для військовозобов’язаних.

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, бул. Шевченка, 10, кабінет №9. Телефонуйте: 27-13-52.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Тернопільській області

проводить відбір кандидатів для вступу до відомчих навчальних закладів МВС України, які готують фахівців експертної служби. Національна академія внутрішніх справ: – навчально-науковий інститут слідчих і криміналістів; – факультет підготовки експертів-криміналістів, з тер­мі­ ном навчання 4 роки. Донецький юридичний інститут Луганського державного уні­верситету внутрішніх справ: – слідчо-криміналістичний факультет, з терміном нав­ чання 4 роки.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ТЕРНОПОЛІ: (0352) 27-12-68, 52-67-16.

ДИВІТЬСЯ У БУДНІ НА ТЕЛЕКАНАЛІ ICTV


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюється за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2015 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в запас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно обирати навчальний заклад (Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич-

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору кадрового забезпечення міськрайвідділів внутрішніх справ у районних центрах та у м. Тернополі або в управління МВС України в Тернопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить військово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 00.30 Вiд першої особи 06.30, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 05.00 Новини 06.40, 07.10, 08.10, 21.35, 05.35 Спорт 07.20 На слуху 08.20 7 чудес України 08.40 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.15, 20.00 Про головне 10.05 Д/ф «Шпигун у Пекiнi» 11.00, 18.55 Т/с «Мiс Марпл» 12.20 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.20 Час-Ч 13.45 Казки Лiрника Сашка 13.55 Як це? 14.20 Вiра. Надiя. Любов 15.10 Театральнi сезони 15.45 Euronews 16.00 Свiтло 16.30 Д/ф «Палiтра. Портрет з Фаюма» 17.05 Європейський стадiон культури, 1 ч. 18.15 Новини. Свiт 22.00 Перша студiя 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 01.20 ТелеАкадемiя 02.20 Бiатлон. Кубок свiту. Iндивiдуальнi перегони (чол) 04.10 Х/ф «Меланхолiйний вальс»

1+1 06.00, 07.00, 08.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.40 «Чотири весiлля 3» 11.05 Т/с «Сила. Повернення додому» 12.20, 12.55 Т/с «Ворожка» 13.25 Т/с «Слiпа» 13.55, 14.50, 15.50 «Сiмейнi мелодрами 4» 17.10 Т/с «Сила кохання Ферiхи» 19.30, 04.10 «ТСН» 20.20 «Сказочная Русь 2015» 21.00 «Вечiрнiй Київ» 22.50 «Свiтське життя» 23.50 Х/ф «Фiломена» ▲ 01.35 Х/ф «Об’єкт мого бажання» 03.25 «Сiмейнi мелодрами 4» 04.35 «Грошi» 05.40 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Гречанка» 11.00 Новини. Дайджест 11.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 12.25, 14.20 Т/с «Людмила» 14.40 «Судовi справи» 15.35, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.45 «Чорне дзеркало» 23.30, 03.50 Т/с «Шулер» ▲ 01.35 Х/ф «Пятница 13-те» ■ 03.10 Д/с «Дика Америка» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Студiя Вашингтон 05.10 Факти 05.40 Цивiльна оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Зiрка YouTube 10.30, 13.10 Т/с «Зниклi» 12.45, 15.45 Факти 14.50, 16.15 Т/с «Операцiя «Горгона» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.20 Цивiльна оборона 21.05 Факти 21.20 Т/с «Лiсник» 23.10 Х/ф «Убивця» ▲ 01.10 Х/ф «Убивство за розкладом» ▲ 02.45 Х/ф «Той, що виганяє заново» ▲ 04.05 Т/с «Гра в брехню»

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

• АНОНС

13 ЛЮТОГО

НОВИЙ 05.30 Телемагазин 05.35 Служба розшуку дiтей 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.36 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 08.00 Репортер 08.05 Т/с «Метод Лаврової» 10.10 Серця трьох 14.20 Т/с «Воронiни» 18.00 Репортер 18.20 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 20.00 Т/с «СашаТаня» 21.00 Х/ф «Свекруха-монстр» ▲ 23.00 Х/ф «Весiльний переполох» 01.05 Х/ф «П’ять наречених» ▲ 02.40 Т/с «Плiткарка 5» 04.05 Зона ночi 05.05 25-й кадр

СТБ 05.15 «У пошуках iстини. Володимир Великий. Святий варвар» 05.55 Х/ф «Аелiто, не чiпляйся до чоло­ вiкiв» 07.20 Х/ф «На вас чекає громадянка Никанорова» 09.00 «Зiркове життя. Мiй син особливий» 09.55 Х/ф «Iнше обличчя» 11.45 Х/ф «Мама-детектив» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.40 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.10 «Зiркове життя. Любов, перевiрена вiдстанню» 20.05 Х/ф «Це мiй собака» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 Х/ф «Мiльйонер» 00.50 Х/ф «Осiннiй марафон» 02.25 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Дивовижне і небезпечне» 10.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Етнографія і фольклор» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Залізна сотня» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 Модна «Меланж» 18.00 Т/с «Моє серце наполягає» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Смішні люди» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Залізна сотня» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Смішні люди» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Шкільний щоденник» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Удосвіта» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «На часі» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.15 «Актуально» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі 1+1 1.35 «Об’єкт мого бажання». Трагiкомедiя. Джордж i Нiна – прекрасна пара. У них маса спiльних iнтересiв. Є всього лише двi не­ ве­ликi проблемки. Перша: Нiна ва­гiт­на i хоче, щоб Джордж став батьком її дитини. I друга: Джордж – гей. Режисер: Н. Хiтнер. У ролях: Дж. Енiстон, П. Радд.

ICTV 2.45 «Той, що виганяє заново». Комедiя. Виступаючи перед студен­ тами, святий отець Джiдай Мейi розповiдає їм iсторiю, що трапилася в 1973 роцi, коли йому вдалося вигнати диявола, що вселився в тiло 13-рiчної дiвчинки Ненсi. З тих пiр пройшло 17 рокiв... Режисер: Боб Логан. У ролях: Л. Блейр, Л. Нiлсен.


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.20 Вiд першої особи. Пiдсумки 07.35 На слуху. Пiдсумки 08.30 «Золотий гусак» 09.15 Перша студiя 10.10 Зроблено в Європi 10.30 Подорожуй першим 11.00 Книга.ua 11.45 Д/с «Мiй новий дiм - Корея» 12.10, 02.20 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 13.40 Свiтло 14.10 В гостях у Д. Гордона 15.10 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 16.45 Чоловiчий клуб. Бокс 17.45 Чоловiчий клуб 18.20 Д/ф «Палiтра. Дама з єдинорогом» 18.55 Х/ф «По цигарки» 21.00, 05.00 Новини 21.40 Утеодин з Майклом Щуром 22.10 Iнша музика з Олексiєм Коганом 22.40 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 День янгола 00.00 Концерт «Приречений на любов» 1 ч. 01.20 Музичне турне 03.45 Д/ф «Середземномор’я» 04.10 Вiра. Надiя. Любов 05.30 Вiкно до Америки

1+1 06.00, 05.20 «Шiсть кадрiв» 07.10, 19.30 «ТСН» 08.00, 08.35 М/с «Качинi iсторiї» 09.00 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.25 «Свiтське життя» 10.25, 02.05 Х/ф «Красунчик» 14.25 «Вечiрнiй Київ» 16.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.15 Концерт гурту ТIК «Люби ти Україну» 00.25 Х/ф «Лукас» 05.05 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.45 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 06.30 М/ф 06.55 «Подробицi» - «Час» 07.40 Д/ф «Ельдар Рязанов. Жiночi iсторiї» 08.45 «Школа доктора Комаровського» 09.30 Новини 10.00 Х/ф «Приморський бульвар» 12.30 Т/с «Сiльський романс» 1, 4 с. 16.10 Х/ф «Дiм для двох» 18.05 Т/с «Я все подолаю», 1 i 2 с. ▲ 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Я все подолаю», 3 i 4 с. ▲ 22.25 Т/с «Друге дихання» 01.30 Х/ф «Дiвчата мрiї» 03.25 Д/с «Дика Америка» 04.45 Х/ф «Випадковий запис» ▲

ICTV 05.35 Факти 06.05 М/с «Том i Джерi» 06.50 Х/ф «Бетмен повертається» 09.00 Спецназ. Повернутися живими 10.00 Дiстало! 10.55 Цивiльна оборона 11.55 Iнсайдер 12.45 Факти 13.05 Т/с «Без права на помилку» 17.05 Т/с «Туман 2» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.05 Т/с «Туман 2» 21.45 Х/ф «Ханна» ▲ 23.45 Х/ф «Убивця» ▲ 01.40 Х/ф «Кодове iм’я «Джеронiмо» ▲ 03.10 Х/ф «Бетмен повертається»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

14 ЛЮТОГО

НОВИЙ 05.30 Телемагазин 06.30 ЛОЛ 08.05 М/с «Монстри проти прибульцiв» 09.55 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 12.50 Т/с «СашаТаня» 16.35 Х/ф «Турецька для початкiвцiв» 18.45 Х/ф «Красуня» ▲ 20.40 Х/ф «Нереальна любов» 22.30 Х/ф «Чоловiк з гарантiєю» ▲ 00.05 Х/ф «Любов пiд прикриттям» ▲ 02.05 Т/с «Плiткарка 5» 04.15 Зона ночi 05.05 25-й кадр

СТБ 06.25 Х/ф «Американська дочка» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 10.55 Х/ф «За двома зайцями» 12.15 Х/ф «Мiльйонер» 14.20 Х/ф «Це мiй собака» 16.10 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 18.00 Х/ф «Бабине царство» 21.40 Х/ф «Iнше обличчя» 23.35 «Давай поговоримо про секс 2» 01.15 Х/ф «Головною вулицею з оркест­ ром» 02.50 Нiчний ефiр TV-4 06.00 «Унікальна Україна» 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Поклик предків» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Дивовижне і небезпечне» 10.00 Вікно в Європу. Сильні разом 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 Європа у фокусі 12.30 Х/ф «Кришталевий камінь» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 «Щоденник для батьків» 15.00 Х/ф «Пригоди маленького Мука» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Соло» 21.00 Модна «Меланж» 21.30 Тернопільській філармонії - 75 22.30 Х/ф «Чорна таверна» ▲ 23.30 Єдина країна 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Читай по губам» ▲ 02.30 Х/ф «Кришталевий камінь» ▲ 04.00 Тернопільській філармонії - 75 ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Скарби роду» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Назбиране» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Поклик таланту» 22.20 «В об’єктиві ТТБ» 22.25 «Моя улюблена робота» 22.30 «Абетка здоров’я» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ІНТЕР 10.00 «Приморський бульвар». Муз. комедiя. Фiльм про маляраерудита, його непростi вiдносини з двома сестричками та про iс­тин­ но одеський гумор, який допомагає героям «перетворити» любовний чотирикутник на двi щасливi пари молодят... Режисер: О. Полиннiков. У ролях: О. Кабо, А. Равiкович.

ICTV 21.45 «Ханна». Бойовик. Тендiтна на перший пог­ ляд Ханна – iдеальний солдат. Таєм­ ниця її народження ревно охороняється американським урядом. Її мiсiя – помститися колишнiм працедавцям батька, у минулому секретного аґента.... Режисер: Дж. Райт. У ролях: С. Ронан, К. Бланшетт.

1+1 0.25 «Лукас». Комедiя. 14-рiчний Лукас бiльше цiкавиться таємницями науки. Але пiд час канiкул вiн закохується в 16-річну дiв­чи­ну, що очолює гру­ пу пiдтримки футбольної команди. Щоб сподобатися дiв­чинi, треба термiново щось зробити... Режисер: Д. Селтцер. У ролях: К. Хейм, Ч. Шин, В. Райдер.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.40 Крок до зiрок 07.30 Шеф-кухар країни 08.30, 23.00 «Золотий гусак» 09.05 Як це? 09.40 Хто в домi хазяїн? 10.00 Школа Мерi Поппiнс 10.20 Хочу бути 11.00 Подорожуй першим 11.35 Фольк-music 12.40 Православний вiсник 13.10 Бiатлон. Кубок свiту. Естафета 14.50 Д/с «Мiй новий дiм - Корея» 15.25 Бiатлон. Кубок свiту. Естафета 17.15 Театральнi сезони 17.45 Гандбол. «Ольборг» (Ольборг, Данiя) - «Мотор» (Запорiжжя, Україна) 19.45 Європейський стадiон культури, 2 ч. 21.00, 05.00 Новини 21.40 Перша шпальта 22.10 Д/ф «6 ярдiв грацiї» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.30 Концерт «Приречений на любов» 2 ч. 01.20 Музичне турне 02.20 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 04.10 «Надвечiр’я» 1+1 06.00 Х/ф «У пошуках нянi» 07.35 М/ф 08.00, 08.35 М/с «Качинi iсторiї» 09.00 «Лото-Забава» 10.05 «ТСН» 10.50 «Свiт навиворiт: Камбоджа» 11.50 М/ф «Ескiмоска 2: Пригоди в Арк­ тицi» 11.55 «Маша i ведмiдь» 12.20 «Повернiть менi красу» 13.45 «Мультибарбара» 14.55 Т/с «Сiмейний бiзнес» 18.30 «Українськi сенсацiї» 19.30 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос. Дiти 2» 23.30 Х/ф «Сурогати» ▲ 01.05 Х/ф «Людина з кiноапаратом» 02.25 Х/ф «Лукас» 04.00 «Принци бажають познайомитися 2» 04.50 «Телемагазин» 05.20 «ТСН-Тиждень» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.25 Х/ф «Приморський бульвар» 08.40 «Готуємо разом» 09.30 Недiльнi новини 10.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 11.00 Х/ф «Дiм для двох» 12.55 Т/с «Любов в спадок» 1, 8 с. 20.00 «Подробицi тижня» 22.00 Т/с «Друге дихання» 01.05 Т/с «Я все подолаю» ▲ 04.15 Д/с «Дика Америка» 04.55 «Подробицi тижня»

ICTV 05.20 Факти 05.50 Х/ф «Бетмен назавжди» 07.50 Зiрка YouTube 09.15 Дивитися всiм! 11.15, 13.00 Т/с «Лiсник» 12.45 Факти 18.45 Факти тижня 20.20 Х/ф «Робокоп» ▲ 22.10 Х/ф «Робокоп 2» ▲ 00.25 Х/ф «Робокоп 3» ▲ 02.05 Х/ф «Убивство за розкладом» ▲ 03.40 Х/ф «Той, що виганяє заново» ▲ НОВИЙ 05.30 Телемагазин 06.30 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани»

• АНОНС

15 ЛЮТОГО 08.00 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 09.50 Х/ф «Нестерпнi боси» 11.55 Х/ф «Нереальна любов» 13.45 Х/ф «Серцеїдки» 16.30 Х/ф «Весiльний переполох» 18.40 Х/ф «Свекруха-монстр» ▲ 20.40 Х/ф «Оце любов» ▲ 22.45 Х/ф «Мрiяти не шкiдливо» ▲ 00.30 Х/ф «Стрiтрейсери» 02.20 Т/с «Плiткарка 5» 03.50 Зона ночi 05.10 25-й кадр

СТБ 05.50 Х/ф «Щиро Ваш...» 07.10 Х/ф «Дiти понедiлка» 09.00 «Все буде смачно!» 11.00 «Караоке на Майданi» 11.55 Х/ф «Бабине царство» 15.20 «Мiстичнi iсторiї 6» з Павлом Костi­ циним» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.30 «Один за всiх» 21.40 «Детектор брехнi 7» 22.40 «Я соромлюся свого тiла 2» 00.30 Х/ф «Ще раз про любов» 02.10 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Х/ф «Поклик предків» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Святої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Пригоди маленького Мука» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Щоденник для батьків» 16.30 «Слідства. інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 17.40 «Про кіно» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10 Х/ф «Кришталевий камінь» ▲ 00.00 Провінційні вісті 00.35 Тернопільській філармонії - 75 02.30 Єдина країна 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Читай по губам» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 19.00 «Студмістечко» 19.15 «Загублені у часі» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Музичний калейдоскоп» 20.30 Соціальна реклама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Театральні зустрічі» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

1+1 6.00 «У пошуках нянi». Комедiя. Пiсля звiльнення чергової нянi, 13-рiчний Леон вирiшив сам собi пiдiбрати няньку. Його друг Морiц вирiшив пожартувати над приятелем i зробив замовлення по Iнтернету надiвчину за викликом... Режисер: С. Тафель. У ролях: А. Добра, Д. Рааке.

CTБ 7.10 «Дiти понедiлка». Комедiя. Головний герой, маючи грошi, бiзнес i ефектну дружину, втрачає все вiдразу i опиняється в сiльськiй глушинi. Але навiть далеко вiд столичного життя вiн не втрачає природного оптимiзму i знаходить щастя в новiй любовi. Режисер: А. Сурiкова. У ролях: I. Скляр, I. Розанова.

1+1 22.45 «Мрiяти не шкiдливо». Комедiя. Героя фiльму звуть Шнек. Вiн не зовсiм звичайний хлопець i вiд компанiї, що веде тусовочний спосiб життя його вiдрiзняє одне: Шнек – мрiйник. Вiн постiйно дивується i заздрить красивим дiв­ чаткам... Режисер: Є. Лаврентьєв. У ролях: О. Семчев, А. Ткаченко.

В дорожній аварії загинув лідер гутру «Скрябін»

Л

ідер гурту «Скрябін» Андрій Кузьменко, відомий під псевдонімом Кузьма Скрябін, загинув у ДТП на Дніпропетровщині.

«В дорожньо-транс­ портній пригоді загинув видатний ук­раїнсь­кий спі­ вак, лідер групи «Скрябін», – сказано в по­відомленні ДАІ. За попередніми даними, о 8.20 у Криворізькому районі, біля села Лозоватка, сталося зіткнення позашляховика, в якому знаходився співак, та вантажівки. «На жаль, від отриманих травм, Андрій Кузьменко загинув на місці пригоди», – повідомляє прес-служба ДАІ МВС. Наразі правоохоронці встановлюють обставини події.

Тернополянку номінували на Нобелівську премію

П

оетеса з Тернопільщини На­ талія Пасічник стала номінантом Нобелівської премії з літератури.

Про це повідомила са­ ма авторка. До розгляду запропоноване найповні­ ше на сьогоднішній день зібрання творів – книгу «Пастух бджіл», що вий­ шла друком у поетичній серії «Зона Овідія». У доробку Наталі Пасічник багато поетичних збірок. Вона є автор «Елегія печалі» (2002), «Портрети доби Ренесансу» (2006), «Гра в три руки» (2009), «Пастух бджіл» (2012), «Зимові канікули» (2014), а також повісті для дітей «Терезка з Медової Печери» (2014). Нагороджена багатьма літературними преміями. Член Національ­ ної спілки письменників України. Кандидат філологічних наук.

Анастасія Меркушина – чемпіонка Європи

А

настасія Меркушина стала дворазовою чемпіонкою Європи.

В естонському Отепя завершилися змагання з біатлону. Дві золотих медалі виборола динамівка Анастасія Меркушина. Перше «золото» для збірної України на чемпіонаті Єв­ ропи здобула у спринті серед юніорок . Після переможного спринту уродженка Тернопільської області блис­куче пройшла й гонку пе­реслідування серед юніорок. Не поступаючись ос­новним конкуренткам ні в швидкості, ні в стрільбі, Настя впевнено захопила лідерство, і вже не віддавала його до самого фінішу.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 6 лютого 2015 року Досьє 102

• ПОЕТИЧНИМ РЯДКОМ

ЗА МИТЬ ДО КУЛІ...

• СМАЧНОГО!

Сирник «Французький»

За мить до кулі – передам свого серця вічність. За мить до раю – спалахну поцілунком неба. За мить до завтра – надіп’ємо незнану ніжність. За мить до сина – перевтілюся вперше у тебе. Олег ГЕРМАН

Інгредієнти. Тісто: 5 жовтків, півсклянки цукру, 200 гр маргарину, 3 склянки муки, 1 пачка порош­ ку для печива. Сир: 2 кг сиру, 6 білків, 6 жовтків, 400 гр цукру, 200 гр масла, банка персиків у власному соку, 3 пачки пудингу. Білки: 5 білків, 1 склянка цукру, 1 пачка киселю «Лимонного».

НАЗАД НАМ РАЗОМ ВЖЕ НЕ ЙТИ

Я молю Бога, я прошу небо: війни не треба, війни не треба! Нас б’ють із «Градів» і «Ураганів», все зло російське над головами. Нас б’ють за правду, нас б’ють за волю і за бажання бути собою. Зніміть хрести, злі бусурмани, ви не брати, не християни! Ви не герої, ви кровопивці, прокляті небом братоубивці! Хати палають, палає небо, а до світанку дожити треба. Ще так далеко до того ранку, та я стоятиму до останку. Ще серце б’ється, душа ще в тілі і лиш на Бога одна надія! Одна надія на Матір Божу, що захистить нас і допоможе. Не плач, матусю, я не боюся, я жити хочу та не здаюся. Герої, сину, живі у Бога за нами правда і перемога! Гонімо, браття, злих сіроманців, згадаймо славу трьохсот спартанців. Згадаймо Січ, козацьку славу, ми відступати не маєм права! Гей, всі до бою! За честь і волю! За Україну! За кращу долю! За нами правда і поміч Бога! За нами мир і перемога! Любов ЧОПКО

Приготування. Жовтки розтерти з цукром, додати масло кімнатної температури, муку, виміша­ ну з порошком для випічки, і замісити тісто. Розділити йо­го на дві частини: меншу і більшу. Більшу частину тіста покласти до холодильника, а меншу – до морозильної камери. Сир двічі перемолоти на м’ясо­ рубці, додати жовтки, розтерті з цукром і маслом, пудинг, збиті біл­ ки. Білки вводити у декілька прийомів, акуратно вимішуючи. Білки збити з цукром до стійкості і всипати кисіль. Більшу частину тіста викласти у форму, попередньо змащену маслом та посипану мукою,чи подрібненими горішками. Додати по­ ловину сирної маси. Зверху вик­ ласти – різані смужками персики. Відтак – другу половина сиру, білки з кіселем, а зверху потерти частино тіста, що знаходилося в морозильній камері. Випікати годину п’ятнадцять хвилин при температурі 1800С.

ПОВЕРТАЙТЕСЬ ЖИВИМИ!

Синочки! Брати! Татусі і кохані! Улюблені, рідні, єдині! Ви долею й Богом на захист обрані святих рубежів України. Ви – мужні, відважні. Ви – воїнство, сила, пишатись нам вами довічно! За матір, дружину, маленького сина на смерть стоїте героїчно! Ми знаєм, як важко... Герой із вас – кожен, бо ворог – підступніший звіра, та віримо, знаємо: Бог нам поможе, бо правда за нами і віра. Нема в нас байдужих. В пориві єдинім вслухається люд весь в новини. І молить, благає вся наша країна: «Рідненькі! Верніться живими!» Вся церква – ота, що завжди була наша від наших князів і донині – за ваше життя, неушкодженість вашу в молитвах схиляє коліна. Борітеся, славні! Хай Божа підмога життя вбереже вам і сили! Ви – наші ГЕРОЇ! Близька перемога! Скоріш повертайтесь живими! Світлана МОРЕНЕЦЬ

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

– Лікарю, у мене грип ? – Грип, грип... – Свинячий? – Свинячий!!! Бо тільки сви­ ня може викликати швидку о четвертій годині ночі з температурою 36,7.

*****

Не всі чиновники у нас пат­ ріоти, деякі беруть хабарі в чужій валюті.

*****

Господиня – гостям: – Пригощайтеся, не соромтеся. І раптом маленька донька видає: – Мамо, ти неправильно говориш. Треба говорити, як у нас в дитячому садку: «Вдома будете їсти що хочете, а тут – жеріть, що дають».

*****

– Змирися, грішнику, – вигукує отець Володимир, коли обганяє когось на своєму джипі.

*****

– Три слова, які найчастіше зустрічаються в написах по всьому світу? – Я тебе кохаю? – Made in China.

*****

– І навіть якщо ти впав – вставай! Та іди до мети! – Та зараз домету, мамо, чого ви вчепилися.

*****

– У мене комп’ютер не бачить принтера, я вже і монітор на нього повернув, а він все одно пише що не бачить. Що мені робити? – Пальцем покажи.

*****

– Стояти! Це пограбування! – Стояти – це дієслово, неуку!!!

*****

Лежачий поліцейський – най­ рівніша частина наших доріг.

*****

Якщо довго дивитися на двадцять гривень, то можна побачити, як вони перетворюються на один долар.

*****

Нові серйозні перестановки в Кабінеті міністрів України: тепер вазон з фікусом стоїть праворуч від входу.

*****

Одразу покращилось, потім ще більше покращилось, а зараз настільки покращилось, що поганіше вже нема куди...


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 6 лютого 2015 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• Лютий багатий снігом – квітень буде щедрий на воду. •Ворона під крило дзьоб ховає – до холоду. • Тяга сильна в печі – на мороз, слабка – на вологу погоду. •Снігурі туляться до оселі – на великий снігопад. •Вранці сорока стрибає з гілки на гілку – на відлигу. •Сонце сходить червоне і в червоній зорі – чекати хуртовини. •Корова п’є багато води – на мороз. •Сніг йде, мов крупа, – чекай морозу. •Віконниці риплять – на мороз. • Зимовий туман стелеться по зем­лі – на відлигу. •Глибокий сніг узимку – на дощо­ ве літо. • Півень хвоста волочить – буде снігопад. • Вранці сорока стрибає з гілки на гілку – на відлигу.

ПОНЕДІЛОК, 9 лютого ніч / день

-9 / -5

вітер

ВІВТОРОК, 10 лютого ніч / день

-14 / -7

вітер

ніч / день

-10 / -6

вітер

ніч / день

-8 / -1

вітер

Врешті знайшли належний роз­ в’язок: усі взялися за руки. Візьми за руку тих, котрі поруч з тобою, і тримай їх міцно, бо вогник маленький, а темрява щораз глибша.

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

йому можливість порозмовляти з дівчиною. Король нетерпляче чекав і після розмови прийняв його. – Володарю, – сказав мудрець, – маю безвідмовний засіб для нареченої Вашої королівської величності. Це засіб дуже болючий… не для дівчини, а для Вас. – Скажи мені, що це за засіб! – вигукнув король. – Ми вдамося до нього, без огляду на те, скільки це коштує!

но кохав свою наречену, аби дозволити їй умерти. Погодився на її шлюб із вояком. Дівчина справді видужала, але володар кожного дня ставав сумніший і щораз більше занепадав у силі. Його стан погіршувався. Над ним нависла смерть. Отож знову закликали мудреця, який урятував дівчину. Старець підійшов до ліжка володаря, однак лише з сумом похитав головою і прошепотів: «Бідний ко-

Закоханий король

Король до нестями закохався у бідну, але привабливу дівчину із простолюду, отож наказав привести її до королівського палацу. Був сповнений рішучості одружитися з нею і зробити своєю королевою. Але дівчина несподівано серйозно захворіла того-таки дня, коли опинилась у палаці. Її стан невпинно погіршувався. Скликали найвідоміших лікарів і цілителів із всього королівства. Проте їй не вдавалось нічим зарадити. Бідній дівчині загрожувала смерть. Король у розпачі пообіцяв половину свого королівства тому, хто зможе її вилікувати. Однак ніхто не згодився. Прийшов лише один дуже муд­ рий старець, який попросив дати

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Зх, 2 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 13 лютого ніч / день

-9 / +1

вітер

Зх, 4 м/с

СУБОТА, 14 лютого ніч / день

-2 / 0

вітер

Зх, 7 м/с

НЕДІЛЯ, 15 лютого ніч / день

-1 / 0

вітер

Пд/Зх, 4 м/с

За даними мережі Інтернет

• АФОРИЗМИ Той, хто вміє, той робить, хто не вміє – той вчить інших. Постарайтеся отримати те, що любите, інакше доведеться полюбити те, що отримали. Звання та титули придумані для тих, чиї заслуги перед країною безперечні, але народові цієї країни невідомі. Природа не терпить порожнечі: там, де люди не знають правди, вони заповнюють прогалини домислом. Людина – як цегла: обпалюючись, вона твердне.

Мудрець поглянув на короля і сказав: – Дівчина закохалася в одного з Ваших вояків. Дозвольте їм побратися – і вона відразу одужає! Король замовк. Він надто силь-

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 2 м/с

ЧЕТВЕР, 12 лютого

и хочемо, щоб наше кохання було наче міцне дерево, яке не зламає жодна буря, але забуваємо, що молоденьке деревце треба дбайливо доглядати, щоб воно стало могутнім дубом. Ми часто, як ті соколята, що зростали в неволі, не наважуємося злетіти у височінь. “Але ж ми маємо крила ”, – нагадує нам Бруно Ферреро у своїх історіях для душі, допомагають збагнути і усвідомити, здавалось би, такі прості, але насправді такі важливі і глибинні речі.

Святий Пахомій хотів пізнати значення життя і щоденно розмислював святі слова і слова мудреців, які відкрили цю таємницю. Якоїсь ночі Господь сповнив його бажання і послав йому сон. Пахомій побачив світ у вигляді величезної темної геть чорної печери. У ній людські істоти пересувалися навпомацки, штовхаючись, ра­ нячись, спотикаючись, щораз більше розчаровані і пригнічені, оскільки ніяк не могли знайти дороги, яка вела б до виходу. Раптом якийсь чоловік запалив вогник. Він був зовсім маленький, але нема такої темряви, якої не поборов би навіть маленький вогник. Завдяки світлу завжди можна знайти якусь дорогу, котра провадить до виходу, і тому всі стали за тим, хто запалив вогник. Спершу товпилися, одне одному заважаючи, згодом намагалися стати одне за одним. Та їх було ба­га­ то, темрява глибока, а вогник лед­ве помітно.

Пн, 4 м/с

СЕРЕДА, 11 лютого

Збагнімо істину і глибину життя М Печера

Пн/Зх, 6 м/с

роль! Немає для нього рятунку. Ніхто-бо не любить так сильно, як любить він». Бог на землі мусив умерти. Ніхто-бо не любив Його так сильно, як любить Він.

Тепер, коли ми навчилися літати у небі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

Бернард Шоу

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №3(23)  

Досьє 102 №3(23)  

Profile for dosie102
Advertisement