Page 1

КОРОЛЬ ЧИ ДИЛЛЕР

стор.

6

Як отримати закордонний паспорт переселенцям із зони проведення антитерористичної операції

«ПОЛЕГШУВАВ» БАНКІР ЧУЖІ РАХУНКИ

Д

вадцять чотири тисячі доларів та вісімдесят од­на тисяча гривень – саме на стільки загалом «полегша­ли» рахунки клієнтів одного з відділень банку в місті Бучач. Схему розкрадання грошових коштів вкладників викрили стор. міліціонери.

ВРЯТУВАЛИ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО РАБСТВА

№15 / 12 вересня 2014 року

5

стор.

10

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

9

Тернопіль проводжав на Схід своїх героїв

Почаївські міліціонери Перш ніж пожертвувати, справили новосілля перевірте документи

Ф

акт торгівлі людьми з ме­тою їх подальшої сексуальної експлуатації викрили працівники обласного відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торстор. гівлею.

Сканворд Анекдоти Гороскоп

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

стор.

4

15

41782

2,50 ГРН.

Т

ернополяни неодноразово зверталися до міліціонерів зі скаргами на волонтерів, які заполонили вулиці обласного центру. Здавалося б, добровольці, жертвуючи власним ча­сом, безоплатно допомагають: хто – хворим дітям, хто – учас­никам стор. 2 АТО. Одначе...

У

Почаєві Кременецького району відкрито нове приміщення міськвідділення міліції. Розпочалося будівництво ще в 1992 році, але через відсутність фінансування роботи були призупинені. Другий етап будівництва розпочався в 2011-му. Нещодавно особовий склад відсвяткував стор. 8 новосілля.

Гінеколог вимагала грошову «винагороду» за свої послуги

О

перативники обласного управління служби боротьби з економічними злочинами разом із колегами з Борщівщини викрили в от­риманні неправомірної вигостор. 7 ди лікаря районної лікарні.


2

МОБІЛЬНІ ТЕЛЕФОНИ АТАКУЮТЬ «ВІРУСНІ» СМС-ПОСИЛАННЯ

З

28 серпня року почалася масова розсилка СМС з текстом: «дивись ти виграв автомобіль» та посилан­ ням на окрему папку веб-сто­ рінки http://motosan.ru.

При переході за вказаним посиланням мобільний пристрій під керуванням ОС Android завантажує програмний додаток PHOTO_ ALBOM.apk (наголошуємо на тому, що завантажується не файл зоб­ раження з розширенням .jpg, .jpeg, .bmp, а з розширенням додатків Android – .apk) до папки /Downolads. В подальшому зазначена програма виконується як додаток And­roid і постійно перебуває в стані виконуваного процесу в папці Налаш­ тування – Опції – Диспетчер до­дат­ ків під назвою Google Play ~ 204Kb і відповідною іконкою (не сплутати з Google Play Market ~ 10Mb). Зазначена програма отримує дос­ туп до телефонної книги, журналів вхідних, вихідних дзвінків та повідомлень користувача, а потім ініціює пересилання знай­де­ним або­нентам смс-повідомлень із подібним текстом та посиланням. 31 серпня цього року почалась масова розсилка СМС з текстом: «дивись твоє фото» та посиланням на окрему папку веб-сторінки https://soloboro.ru. При переході за вказаним посиланням мобільний пристрій під керуванням ОС Android завантажує програмний додаток PHOTO_ ALBOM.apk (наголошуємо на тому, що завантажується не файл зоб­ раження з розширенням .jpg, .jpeg, .bmp, а з розширенням додатків Android – .apk) до папки /Downolads. У подальшому зазначена програма виконується як додаток And­roid і постійно перебуває в стані виконуваного процесу в папці Налаш­ тування – Опції – Диспетчер додат­ ків під назвою Google Play ~ 204Kb і відповідною іконкою (не сплутати з Google Play Market ~ 10Mb). Зазначена програма отримує дос­ туп до телефонної книги, журналів вхідних, вихідних дзвінків та повідомлень користувача, а потім ініціює пересилання знайденим абонентам СМС повідомлень із подібним текстом та посиланням. При отриманні зазначених смс пропонується: не переходити за посиланням; повідомити абонента, від якого надійшло смс про наявність у нього шкідливого додатка Android. При отриманні інформації про те, що від вас надходять смс з посиланнями пропонується: зупини­ ти виконання процесу Google Play ~ 204Kb (або іншого підозріло­ го); не видаляти СМС та файл .apk з пап­ки /Downolads; письмово повідомити про по­дію до ОВС; надіслати елект­ронний лист за адресою cybercrime.gov.ua; повідомити або­нентів, яким від вас вже надійшло СМС про його небезпечність.

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

Правоохоронці радять: перед тим як кинути гривню у скарбничку волонтера, перевірте його документи

Т

ернополяни неодноразово зверталися до міліціонерів зі скаргами на волонтерів, які заполонили вулиці обласного центру. Здавалося б, добровольці, жертвуючи власним ча­ сом, безоплатно допомагають: хто – хворим дітям, хто – учасникам АТО. Одначе городяни нарікають: молоді люди зі скриньками проходу не дають, порушують правила дорожнього руху, і, не рідко, не можуть пред’явити жодних документів, які б давали право на заняття подібною діяльністю.

– Зважаючи на численні заяви від громадян, ми регулярно прово­ ди­мо відпрацювання міста щодо виявлення волонтерів, які збирають гроші без необхідних документів, – каже заступник начальника обласного управління міліції Руслан Балик. – З людьми, які стоять зі скриньками для пожертв, спілкуються дільничні. Міліціонери просять їх продемонструвати паспорт, доручення на збір коштів, медичні довідки тих, для кого призначена допомога. Якщо волонтер не може надати жодного офіційного підтвердження законності своєї діяльності, його запрошують у міськвідділ міліції для з’ясування обставин. В один із рейдів Тернополем разом із дільничними інспекторами ви­ рушили співробітники сектору зв’яз­ ків з громадськістю обласної міліції. Першими, з ким довелося поспіл­ куватися, – Юрій і Георгій з Україн­ сь­­кої народної самооборони (УНСО). Хлопців жодним чином не схвилювала поява людей у формі й вони охоче відповідали на запитання пра­ воохоронців. Молоді люди розповіли, що волонтерами вирішили стати після загибелі побратима та активного члена громадської організації УНСО Андрія Дрьоміна. Гроші хлопці збирають для потреб баталь­ йону територіальної охорони «Тернопіль». – Я не служив в армії та не маю достатнього військового вишколу, аби бути корисним на передовій, – каже Юрій. – Тому вирішив допомог­­ ти військовим таким чином. За словами волонтерів, за зібрані кошти їхня громадська організація планує закупити речі першої необхідності для бійців батальйону:

білизну, шкарпетки, тактичні рукавиці. Про те, як використають гроші, обіцяють прозвітувати на сторін­ці громадської організації у Facebook. Поблизу одного із супермаркетів міста зустріли представників одразу двох благодійних фондів «Люди в дії» та «Фонд добрих людей». Назар наразі перебуває в пошуку постійної роботи. Допоки має вдосталь вільного часу, вирішив до­ лучитися до благодійності – став во­ лонтером «Фонду добрих людей». Каже, що таких як він у Тернополі майже два десятки. Хлопець чесно зізнався, що отримує за свою діяльність фінансову винагороду, також керівництво фонду, аби заохотити й стимулювати волонтерів, час від часу організовує між ними своєрідні змагання, переможець отримує грошовий приз. Назар розповів, що збирає кош­ ти для тернопільських військових, які несуть службу на Сході. На підтвердження своїх слів продемонст­ рував клопотання, із яким до керівництва фонду звернувся т.в.о військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський. Волонтер благодійного фонду «Люди в дії» назвати власне ім’я від­ мовилася, натомість вручила візитівку фонду і запропонувала з усіма запитаннями телефонувати керів­ ницт­ву. До слова, жінка збирає по­ жерт­ви на лікування дворічного хлоп­чика з Львівщини. Вона продемонструвала копію свідоцтва про на­ родження дитини та довіреність від «Фонду добрих людей», яка уповноважує її проводити збір коштів. Найбільше нарікають тернополяни на волонтерів, які збирають

кошти на проїжджій частині. Мовляв, вони порушують ПДР. Під час рейду вдалося поспілкуватися з юнаком, котрий «працює» на дорозі вздовж вулиці Руська. За фірмовим жилетом впізнали у ньому помічника благодійного фонду «Лю­ ди в дії». Помітивши людей у формі, хлопчина розгубився, але, хоч і не дуже охоче, відповів на декілька запитань. За його словами, в газеті по­ мітив оголошення про те, що потріб­ ні люди для розповсюдження флає­ рів, коли ж зателефонував, виявило­ ся, що потрібні волонтери. 16-річний юнак каже, що жодного спеціального інструктажу, перед тим як вийти на дорогу, не проходив. Того дня міліціонери не виявили волонтерів, які б працювали без

документів, однак такі випадки були раніше. – Декількома днями раніше у центрі міста, а саме на вулиці Сагайдачного, виявили жінку, яка стояла зі скринькою з емблемою Червого Хреста, без жодних документів – повідомив дільничний Тернопільсь­ кого міськвідділу міліції Ігор Пухта. – Для з’ясування особи її запросили до міськвідділу. Пізніше волонтерку відпустили. Звісно, благодійність – справа по­ чесна, але не слід забувати й про те, що, жертвуючи кошти, ми також не­ семо відповідальність за те, на що вони будуть витрачені. Відтак міліціонери радять: перед тим як кинути гривню у скарбничку волонтера, перевірте його документи.

трібна була допомога родині інс­ пектора роти патрульної служби Володимира Папури. Старший сержант міліції уже вдруге поїхав у складі зведеного загону тернопільських правоохоронців на Схід. Як зізнається батько правоохоронця, він намагався відмовити сина від такої місії, проте той був категоричний. – Каже мені, якщо ми себе не захистимо, то нас ніхто боронити не буде, – згадує слова сина Микола Па­

пура. – Ми дуже хвилюємося за нього, але він телефоном переконує, що все гаразд. З нетерпінням чекаємо його повернення. Очікують повернення інспектора патрульної служби і у Тернопільському міському відділі внутрішніх справ. А поки той несе службу на Сході, дільничні райвідділу навідалися до його рідних, які мешкають у селі Ігровиця, аби допомогти, запитати про самопочуття. Зі слів старшого дільничного

Володимира Гаврилюка, родина Па­ пур була приємно здивована таким візитом. – Батьки Володі зраділи нашим відвідинам, і нам приємно, що знайшовся час, аби провідати їх, допомогти в господарстві, дізнатися, як їм живеться в очікуванні сина, – роз­ повів Володимир Гаврилюк. – Наві­ дуємося також до всіх родин наших правоохоронців, які зараз несуть службу в зоні АТО. Наталія БІСОВСЬКА

Родинами колег опікуються дільничні інспектори

Д

опомагати родинам колег, що зараз несуть службу в зоні антитерористичної операції, – добра традиція тернопільських міліціонерів. А в час, коли кипить робота у полі, працьовиті руки ніколи зайвими не бувають. Працівники Тернопільського райвідділу міліції на деякий час від справ професійних перейшли до господарських, адже по-


3 Спокусився на ноутбук односельчанина КРИМІНАЛ

Вандал бушував на цвинтарі

Р

уйнувати місце поховання – справа остання. Вчинок, що трактується Кримінальним кодексом як наруга над могилою, принижує не тільки пам’ять за тими, хто відійшов з цього світу, а й зав­ дає моральних страждань ро­ дичам покійних. Саме через це довелося пройти дванадцятьом родинам із села Вівся Козівського району. Як розповів перший заступник начальника Козівського райвідділу внутрішніх справ Юрій Козак, до чергової частини надійшло повідомлення від сільського голови села Вівся про те, що вночі хтось вчинив наругу на кладовищі. Розбиті та поламані дерев’яні хрести, зірвані меморіальні таблички – таку картину селяни застали на новому цвинтарі. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група. Правоохо­ ронці задокументували наругу над дванадцятьма могилами, а також ви­ явили ймовірне знаряддя, яким ван­ дал трощив цвинтарні хрести. Того ж дня вдалося встановити особу підозрюваного. Ним виявився 20-річний місцевий житель. У скоєному молодий чоловік зізнався. Роз­ повів, що пізно вночі повертався з сільської крамнички додому. Був на­ підпитку. Шлях його пролягав повз новобудову церкви, а відтак – через цвинтар. Каже, що саме з церков­ ного подвір’я й прихопив дерев’яну дошку, яку згодом використав як

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

22

-річний житель одного із сіл Збаразького району вирішив завітати у гості до односельчанина. Та, як виявилося, не просто так, а з наміром вкрасти ноутбук. Як розповів начальник Збаразького районного відділу міліції Ігор Саган, заява про крадіжку з помешкання надійшла від 21-річного жителя одного з сіл району. Хлопець розповів, що з його будинку поцупили ноутбук. У крадіжці потерпілий запідозрив односельча-

нина, який напередодні гостював у нього. Як з’ясувалося, підозри були не­ безпідставними. Причетним до про­ типравного виявився 22-річний гість. Міліціонери розшукали підозрюваного. Він зізнався у крадіжці. Розповів, що чужий портативний ком­п’ютер продав, а за виручені гроші придбав мопед. Правоохорон­ ці вилучили транспортний засіб. За вчинене молодикові доведеть­ ся понести покарання. Йому інкримінують частину 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

Поцупив тещині гроші

З

ять, аби взять, – каже народна мудрість. У правдивості цього твердження нещодавно переконалася 81-річна жителька Чорткова. Чоловік доньки поцупив зі сховку старенької майже 1700 гривень.

знаряддя руйнування хрестів. Чому так вчинив – пояснити не може. Щодо підозрюваного порушено кримінальне провадження. Його дії

кваліфіковано за частиною першою статті 297 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове роз­ слідування.

Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Чортківського райвідділу міліції Андрій Свинарчук, із заявою про крадіжку грошей до них звернулася пенсіонерка. 81-річна жінка бідкалася – з її помешкання викрали заощадження. За словами потерпілої, це міг

зробити зять, який напередодні заходив до неї. Міліціонери розшукали родича заявниці. 45-річний чоловік своєї провини заперечувати не став. Зізнався, що спокусився на тещині заощадження. Підглянув, де вона ховає гроші, і одного дня, скориставшись моментом, викрав майже 1700 гривень. Родинні відносини не звільняють від кримінальної відповідальності. За вчинене 45-річному чоловікові доведеться понести покарання за частиною 1 статті 185 ККУ (крадіжка). Триває досудове розслідування.

Дурман до Тернополя не довезли. Обікрав, поділив, непотрібне повернув Завадили інспектори ДАІ

В

багажнику, в салоні, під сидінням і навіть у «бардачку» – де тільки могли ховали дурман четверо тернополян. Три мішки марихуани спритники намагалися ввезти до обласного центру, проте на в’їзді до міста їхню автівку зупинили інспектори роти ДПС.

Д

ві жіночі сумочки поцупив з розважального закладу 22-річний чортківчанин. Коли вміст краденого лиходія не зацікавив, взяв лише найцінніше, а реш­ ту підкинув на територію ба­ру, де вчинив протиправне. Із заявами до чортківських правоохоронців звернулися дві місцеві жительки про те, що в диско-барі, де вони розважалися, хтось викрав у них сумочки. Обидві потерпілі заявили про втрати приблизно на ти­ся­ чу гривень. В переліку краденого бу­ ли одяг, деякі аксесуари, особисті до­ кументи, банківські картки і га­ман­ ці з незначними сумами грошей. Коли правоохоронці приїхали на місце скоєння злочину, то на території диско-бару знайшли частину зниклих речей. Згодом з’ясувалося, зловмисник після викрадення перебрав вміст жіночих сумочок, і те, що йому не підійшло, підкинув назад. У ході слідчо-оперативних заходів правоохоронці встановили особу підозрюваного. Ним виявився 22-річ­ ний житель райцентру. Молодик то­

го вечора також відпочивав у барі. Помітивши, що дівчата за сусіднім столиком не надто переймають­ся безпекою особистих речей, сприт­но вхопив їхні сумочки в надії збагатитися. Проте з дамського майна не багато підійшло зловмисникові. Тож, аби бодай якось викрутитися із ситуації, відніс чуже майно і підкинув на територію бару. Та це не звільнило підозрюваного від відповідальності. Йому інкримінують порушення статті 185 (частина 1) Кримінального кодексу України.

Як розповів Роман Самойліч, який того вечора був у складі роти дорожньої патрульної служби обласної ДАІ, автомобіль ВАЗ 2108 був зупинений для перевірки документів. Проте водій, вийшовши із салону транспортного засобу, помітно нервував, вів себе неспокійно. Це і викликало підозру. Капітан міліції попросив водія відчинити багажне відділення. Тоді й стала зрозуміла причина такої неадекватної поведінки – автівка була завантажена дурманом. Автоінспектори повідомили про випадок чергового управління ДАІ, а вже звідти надійшла інформація до чергової частини Тернопільсь­ кого райвідділу внутрішніх справ, адже транспортний засіб рухався зі

сторони Байковець. – На місце події виїхала слідчооперативна група, – розповів началь­ ник районної міліції Андрій Купчак. – Під час огляду транспортного засобу було виявлено три мішки свіжозрізаних рослин марихуани, також у «бардачку» в газетних згортках був, так би мовити, готовий товар – висушена та подрібнена нарковмісна рослина. Вилучений багаж направлено на

експертизу. Щодо підозрюваних, а їх, окрім водія, ще троє, порушено кримінальне провадження за частиною першою статті 309 Кримінального кодексу – незаконне зберігання та перевезення наркотичних засобів. Звідки везли наркотовар молодики, з якою метою – встановить слідство. Допоки підозрювані відмовляються від дачі свідчень. Христина НАЗАР


4 КРИМІНАЛ Щоб жити у рідному місті, чоловік мав платити вимагачам гроші Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

Н

а гарячому тернопільські убозівці затримали зловмисника, який вимагав гроші у приватного підприємця з Бучача. Три тисячі гривень потерпілий мав сплатити, аби вільно пересуватися рідним містом.

За словами Дмитра Різника, начальника відділу обласного УБОЗу, до них звернувся 27-річний бучачанин. Молодий чоловік повідо­мив, що група осіб нанесла йому тілесні уш­ код­ження, а після цього почала вимагати гроші. У три тисячі гривень злов­мисники оцінили можливість потер­пілого вільно пересуватися Б­у­ чачем, а також пообіцяли захист від будь-яких злочинних посягань. – У зв’язку з цим, – каже Дмитро Різник, – було прийнято рішення про негайну локалізацію членів злочин­ ної групи, аби не допустити вчинення ними тяжких злочинів та викрити інші факти, до яких вони можуть бути причетні. У ході досудового розслідування з’ясувалося, що підозрювані дійс­но впродовж тривалого часу вимагали у потерпілого кошти, погрожуючи

йо­му тілесними ушкодженнями, вбивством, пошкодженням особистого майна, завданням шкоди його рідним та близьким. З метою швидкого розслідування правоохоронці провели ряд слідчо-оперативних і розшукових заходів, які невдовзі принесли позитивний результат. Під час передачі кош­тів одного із підозрюваних затримали. Ним вия-

вився 39-річний меш­канець Бучача. Наразі проводиться перевірка ще відносно двох осіб, при­четних до вимагання. Відкрито кримінальне провад­ ження за частиною 2 статті 189 ККУ – вимагання, вчинене групою осіб за попередньою змовою. Згідно санкції, затриманому загрожує позбавлення волі від трьох до семи років.

ми, відтак люди звернулися за допомогою до працівників міліції. Правоохоронці виїхали на місце події. Вже невдовзі міліціонери знайшли тварин у лісі. Разом із ними там перебував і злодій – 21-річний житель Івано-Франківської області. Молодик зізнався у крадіжці. Як розповів, на злочин його штовхнула матеріальна скрута. Крадених коней хотів здати заготівельникам, та це йому не вдалося, адже документів на худобу у нього не було. Тоді й вирішив заховати коней у лісі, а згодом планував «пустити» їх на м’ясо. Намірам конокрада завадили співробітники районного відділу внут­ рішніх справ. Щодо підозрюваного розпоча­ то кримінальне провадження. Йому інкримінують частину 1 статті 185 Кримінального кодексу України.

Ф

За наживою – до сусіда

Н

е дивина, що поки більшість важко працює, аби заробити на прожиття, дехто стає нікчемним злодієм, здобуваючи легкі гроші. До останніх належить теребовлянець, який скоїв новий злочин вже через два місяці після звільнення з місць позбавлення волі. Поки сусіда не було вдома, крадій, знявши віконну шибу, проник до його житла. Із усього майна господаря увагу привернув ноутбук – техніка не громіздка та й попитом неабияким користується. З будинку вийшов тим самим шляхом, яким потрапив до середини. – Пропажу господар виявив, щой­но повернувся додому, і негайно звер­нувся до нас із заявою, – розповів начальник Теребовлянського ра­йонного ­відділу Ми­кола Сивуля. – Завдяки цьому злочин вдалося оперативно розкрити. Крадія затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Щоправда, ноутбука у нього вже не було. Як стало відомо у ході слідства, крадену техніку він збув у ломбарді за 1700 гривень, тоді як його реальна вартість вдвічі більша.

Злодію-рецидивісту інкримінують частину 3 статті 185 Криміналь­ ного кодексу України – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або, що завдала значної шкоди потерпілому. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Олена КОЗЮК

Продати крадених коней Правоохоронці врятували завадили міліціонери жінок від сексуального рабства

Л

ише декілька годин зна­ добилося працівникам Монастириського райвідділу міліції, аби розкрити крадіжку коней з пасовища. Вони розшукали злодія і повернули тварин власникам.

Як розповів начальник Монасти­ риського райвідділу міліції Андрій Гожій, до правоохоронців за допомогою звернулися двоє жителів села Горожанка. Люди бідкалися, що з пасовища зникла їхня худоба – двоє коней і лоша. За словами потерпілих, вранці вони привели тварин на пасовище поблизу села, як завжди прив’язали їх, й пішли додому. Ввечері, коли повернулися за тваринами, – їх уже не було. Спочатку потер­ пілі намагалися самотужки розшукати ко­ней. Та пошуки були марни-

акт торгівлі людьми з метою їх подальшої сексуальної експлуатації викрили працівники обласного відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею. За словами начальника підрозділу Сергія За­паранюка, бізнес на людях організував 31-річний тернополянин спіль­но з 27-річним жителем Чортківсь­кого району. Молоді люди шукали та вербували дівчат через мережу Інтернет. Аби майбутні секс-рабині не «зірвалися з гачка», їх заганяли в боргову кабалу, мовляв, бранки повинні відпрацювати витрати за відкриття віз. У ході слідства правоохоронці

з’ясували, що лише у липні-серпні цього року зловмисники завербува­ ли двох панянок: 22-річну жительку Теребовлянського району та 27-річ­

ну тернополянку. Живий товар з Тер­ нополя вже чекали в Італії. Та завер­ шити угоду торгівцям не вдалося. Від сексуального рабства молодих жінок врятували правоохоронці. Нещодавно на території прикор­ донного посту «Ужгород» Чопського прикордонного загону міліціонери Тернопільщини спільно з праців­ никами прикордонного оперативнорозшукового відділення затримали зловмисників, які намагалися власним транспортним засобом переп­ равити сімох жінок за кордон для роботи в сфері інтимних послуг. Матеріали за даними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 149 (частина 2) Кримінального кодексу України.

Серійного крадія викрили у Заліщиках

С

півробітники Заліщицького райвідділу міліції підозрюють 38-річного жителя райцентру у вчиненні серії крадіжок. Злодій зі стажем, за його плечима не одна судимість за майнові та наркозлочини, протягом місяця обкрадав заліщан. Як розповів т.в.о. начальника За­ ліщицького райвідділу міліції Анд­ рій Долинський, хвиля крадіжок з підсобних господарств прокотилася райцентром. Невідомий зловмисник посеред ночі проникав до підсоб­ них приміщень і виносив звідти усе,

що мало хоч якусь цінність. Міліціонери розпочали пошуки нічного візитера. Незабаром з’ясувалося, що до крадіжок причетний 38-річний місцевий житель. Правоохоронці встановили, що зловмисник шукав наживи не лише

у підвалах, а також скоїв крадіжку зі школи. До навчального закладу про­ ник вночі, розбивши скло. Звідти виніс два комп’ютери. Покупця на крадену техніку знайшов швидко. Наразі правоохоронці довели при­ четність жителя Заліщик до скоєння восьми крадіжок. За усіма фактами відкриті кримінальні провад­ ження. Дії підозрюваного кваліфікують за статтею 185 ККУ (крадіжка). Триває досудове розслідування.


КРИМІНАЛ

Нелюд побив та задушив цивільну дружину

Н

едарма кажуть: де чарка, там сварка. Підтвердженням цьому стала кременецька трагедія. Будучи напідпитку, 46-річний місцевий житель вбив свою співмешканку. За вчинене йому загрожує від семи до п’ятнад­ цяти років позбавлення волі. – Повідомлення про виявлення тіла 42-річної кременчанки з ознаками насильницької смерті надійш­ ло до нас від лікарів, – поінформував начальник Кременецького райвідділу міліції Василь Крайнік. – Ме­ дики від­разу встановили, що при­чи­ ною смер­ті стала механічна асфіксія. Ми ж по­чали з’ясовувати, хто позбавив жінку життя. Пролити світло на те, за яких обставин загинула кременчанка, до­ помогла її знайома, у помешканні якої й сталася трагедія.

У ході досудового розслідування було встановлено, що того фатального дня загибла разом зі своїм співмешканцем завітала у гості до товаришки. З собою принесли пляш­ ку, відтак застілля затягнулося. Зго­ дом господар помешкання пішов у справах, а дружину залишив з гостями. Компанія продовжувала пиячити втрьох. В якийсь момент між гостями

За нічліг та «не пам’ятаю що» молодик «заплатив» майже три тисячі гривень

П

рокинувшись вранці в чужій хаті, 27– річний житель Теребовлянщини виявив, що з його барсетки зникло шістдесят п’ять ти­сяч російських рублів та шість ти­ сяч гривень. Аби зрозуміти, що трапилося, та як він опинився невідомо де, довелося звернутися до правоохоронців. Співробітники Тернопільського райвідділу внутрішніх справ взялися розплутувати клубок подій, що передували вранішньому «сюрпризу». З’ясувалося, напередодні молодий чоловік прибув із села Лошнів, де мешкає, до обласного центру. Декілька днів тому він повернувся із заробітків, тож вирішив трохи розважитися, а заодно наступного дня мав зустріч з товаришем, якому повинен був повернути кругленьку суму грошей. Лошнівчанин зайшов до бару, що поблизу залізничного вокзалу. Місце – не найбезпечніше, особливо для

тих, хто з повною барсеткою грошей. За столик до молодика підсіла жіночка. Розговорилися, випили, познайомилися, випили – і так до стану, коли молодий чоловік погодився поїхати з новою знайомою. Що було далі – пам’ятає невиразно. Прокинувся вранці, заглянув до барсетки, а там – порожньо. Міліціонери встановили особу жінки, що надала нічліг жителю Теребовлянщини і самовільно взяла за це плату. Нею виявилася 38-річна жителька села Довжанка Тернопільського району. Вранці, поки чоловік спав, вона встигла з’їздити на ринок і оновити свій гардероб майже на три тисячі гривень. Решту викраденого правоохоронці вилучили. Щодо підозрюваної розпочато кримінальне провадження за статтею 185 Кримінального кодексу Ук­ раїни. Та мораль в цій історії інша – горілка та легкодоступні жінки – не найкращі супутники, якщо в барсетці великі гроші, та ще й чужі.

спалахнула сварка. Чоловік згадав старі образи, почав докоряти цивільній дружині зрадою. Після словесної перепалки вдався до фізичної розправи. Спочатку кілька разів вда­ рив жінку в обличчя, коли ж вона не втрималася і впала, почав жорс­токо гамселити її ногами в різні час­тини тіла, а згодом – душити. Вже непритомну витягнув з будин­ку на вулицю та пішов додому. Там його й затримали правоохоронці. Проблеми із Законом у 46-річного чоловіка не вперше. Примітно, що лише півроку тому він вийшов із в’язниці, де відбував покарання за крадіжки. Наразі підозрюваний у важко­ му злочині, згідно статті 208 КПК, зат­риманий. Йому повідомлено про пі­дозру у вчиненні кримінального пра­вопорушення, передбаченого стат­тею 115 ККУ (умисне вбивство). Триває досудове розслідування.

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

5

Роль залицяльника змінив на грабіжника

Ж

ертвою грабіжника стала 36-річна жите­ лька Теребовлі. Злов­ мисник відібрав у неї сумку. Проте потерпіла не розгубилася – побігла за допомогою до місцевого райвідділу міліції. Саме вчасне звернення допомогло правоохоронцям швидко розкрити злочин.

Жінка ввечері прогулювалася у парку. В якийсь момент до неї підійшов невідомий чоловік. Спочатку вдавав, що хоче познайомитися, відтак зненацька вихопив з рук сумочку та втік. Потерпілій вдалося запам’ятати у чому був одягнений нападник. Правоохоронці виїхали на місце події. Шукати зловмисника довго не довелось – він прогулювався неподалік місця скоєння злочину. Жін­ ка впізнала свого кривдника. Причетним до пограбування ви­ явився 27-річний житель села Гум-

нисько. У скоєному зловмисник зізнався. Міліціонери вилучили у ньо­ го чужі речі. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 186 Кримінального ко­дек­ су України (грабіж). Триває досу­до­ ве розслідування.

– У ході слідства з’ясувалося, що кошти вкладників привласнив працівник реґіонального відділення банку, – повідомив т.в.о. начальника Тернопільського міськвідділу мі­

ліції Петро Гукалюк. – Для цього ско­ ристався можливістю доступу до ін­ формації про рахунки клієнтів. Наразі до міліціонерів звернулися троє жителів Бучацького району, які потерпіли від несумлінного банкіра. Однак таких може бути більше, – підозрюють правоохоронці, адже слідство в цій справі ще не завершено. Дії підозрюваного попередньо кваліфіковано за частиною 3 статті 190 ККУ – шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незакон­ них операцій з використанням елек­ тронно-обчислювальної техніки.

Банкір «викачував» гроші з депозитних вкладів клієнтів

Д

вадцять чотири тисячі доларів та вісімдесят од­ на тисяча гривень – саме на стільки загалом «полегша­ ли» рахунки клієнтів одного з відділень банку в місті Бучач. Схему розкрадання грошових коштів вкладників викрили тернопільські міліціонери.

Тривалий час люди навіть не підозрювали про зникнення чималих сум грошей. Пропажу ж виявили тоді, коли прийшли перевірити стан рахунків. Дізнавшись прикру правду, написали заяви у міліцію.

Злодійство стало звичкою Д ля 40-річного жителя Підволочиська злодійство стало чи не єдиним заняттям. За свої кримінальні вчинки він вже неодноразово відбував покарання у місцях позбавлення волі. Нещодавно співробітники місцевого райвідділу міліції вкотре викрили його у вчиненому злочині. Із заявою про крадіжку до підволочиських міліціонерів звернувся 44-річ­ний житель райцентру. Чоловік розповів, що невідомий поцупив з його автомобіля барсетку з грошима та документами. За словами потерпілого, він припаркував ма­ шину поблизу банку і пішов у справах. Коли ж повернувся, то побачив, що дверцята відчинені, а з салону зникла сумка. Як пізніше з’ясува­ло­ ся, злодій скористався тим, що чоловік, поспішаючи, забув зачинити автівку.

Міліціонери оперативно відреагували на повідомлення. Вони виїхали на місце події, опитали свідків та очевидців злочину. І вже невдов­зі правоохоронці вийшли на слід крадія. Причетним до протиправно­го виявився 40-рінчий житель Підволочиська за плечима котрого не одна судимість за корисливі злочини. Чоловік зізнався у крадіжці. Міліціонери вилучили у нього крадені речі. Розпочато кримінальне провад­ ження. Підозрюваному інкриміну-

ють статтю 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).


ЖИТОМИРЩИНА

6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

ІСПАНІЯ

Кохання до гробу: у власному Марокканський король чи наркоторговець? гаражі повісилась cім’я

П

ізнього вечора до Любарського райвідділу міліції, що на Житомирщині, надійшло повідомлення про те, що в одному з сіл виявлено тіла дружини та чоловіка. За попе­ ред­ньою ін­формацією, подружжя вчинило само­губство.

На місце події виїздила слідчооперативна група, працівники якої провели першочергові заходи для встановлення причин трагедії. Ті-

АРГЕНТИНА

ла 64-річного чоловіка та 60-річної дружини виявили рідні. Сусіди звер­ нули увагу, що у гаражі тривалий час горить світло, але на подвір’ї

Племінник понтифіка втратив родину в автокатастрофі

Р

одичі Папи Римського Франциска – дружина і двоє дітей його племінника – загинули у дорожній аварії в Аргентині. «В результаті аварії загинули два внучаті племінники понтифіка, яким було вісім місяців і два роки, а також їхня мати. Племінник глави римо-католицької церкви, який знаходився за кермом автомашини, госпіталізований у важкому стані», – йдеться у повідомленні. Сам племінник понтифіка, Еммануель Бергольйо, хоча й серйозно постраждав в аварії, але залишився живий. Інцидент стався біля міста Джеймс-Крейк за 550 кілометрів на північ від Буенос-Айреса. Легковий автомобіль, в якому знаходи-

лися родичі понтифіка, врізався у вантажівку. – Понтифік був глибоко зас­ мучений подією, – повідомив його предс­тавник, глава служби друку Свято­го престолу Франческо Ломбарді. – Папа просить усіх, хто почувається причетним до його болю, приєднатися до нього у молитві, – сказав Ломбарді.

БРИТАНІЯ

нікого не видно. На їх виклики також ніхто не відгукувався, тож стри­ вожені люди зателефонували до сина загиблих. Коли чоловік прийшов, то знайшов батьків мертвими у гаражі. – Жодних ознак стороннього проникнення до господарства нами не виявлено. Також будь-яких видимих тілесних ушкоджень на тілах загиблих не має. У будинку на місцях цінні речі, гроші, документи, – повідомили в районній міліції. Приз­начено судово-медичне дос­ лідження для встановлення причин смерті. Як з’ясували правоохоронці, по­ дружжя проживало вдвох. Попе­ ред­ньо, причиною трагедії могли стати побутові негаразди. За однією з версій, спо­чатку чоловік вчинив самогубство, а коли дружина виявила це, то у роз­пачі також взяла мотузку. Жінка, у зв’яз­ку з поганим станом здоров’я, пот­ребувала постійного догляду.

США

Б

32-річний житель з Великого Манчестера зателефонував подрузі, з якою проживає, і повідомив, що зловмисники не відпустять його, поки він не віддасть їм позичені 50 фунтів. Далі з дівчиною зв’язав­ ся і сам викрадач, роль якого приміряв на себе друг її коханого. Схвильована дама звернулася за допомогою в поліцію. Щоб вста-

новити, де знаходиться зниклий, правоохоронці проаналізували історію дзвінків з його мобільного но­ мера. Так їм вдалося вийти на хлопця, який представився жінці викрадачем. Він і розповів охоронцям порядку, що викрадення є вигадкою. Любителя вечірок розшукали в одному з особняків, де він продов­ жував веселитися з приятелями. Поліцейські не стали пред’яв­ля­ ти британцеві звинувачень, а лише оштрафували. Як відреагувала на ви­ тівку гуляки його дівчина, на жаль, не повідомляється.

Монарх насолоджувався відпусткою на узбережжі напіванклави Сеула разом зі своїми підлеглими.

Моторні човни і гідроцикли відпочиваючих привернули увагу солдат, адже такими плавальними засобами в Іспанії користуються здебільшого злочинці. Гвардійці попросили Мухаммеда VI пред’явити документи. Ця вимога так розлютила короля, що він кинувся телефонувати іспанському монарху, з яким підтримує товариські стосунки. Через декілька хвилин бійцям довелося вибачитися перед коронованою персоною. Після інциденту Мухаммед VI потиснув поліцейським руки, подякувавши за доб­ лесне несення служби. Правда, при цьому строгий монарх зауважив, що гвардійці не проявили до нього належної поваги. Солдати виправдовуються тим, що не впізнали Мухаммеда VI через те, що він одягнув темні окуляри і кепку. Крім того, катери і гідроцикли – це улюблений водний транспорт торговців людьми і тих, хто промишляє наркотиками.

коштовно відлетіти з Лос-Андже­ле­ са до Арізони, де мандрівницю зат­ римали знову. Ще раніше, в лютому 2014-го, Мерилін Джин Хартман була засуджена до 18-ти місяців ув’язнення умовно за те, що тричі намагалася

полетіти без квитка на Гавайї з Сан-Франциско. Нині поліція вимагає проведен­ ня психіатричної експертизи – рап­ том за невтомною романтикою «авіастопу» у пані Хартман ховається щось клінічне?

Подорожі зайцем закінчилися арештом

62

-річна Мерилін Джин Хартман була арештована в аеропорту Скай-Харбор міста Фінікс після тривалого очікування біля стійки реєстрації без квитка. Це був не перший раз, коли її бачили в СкайХарборі, і далеко не перша спроба пані Хартман подорожувати на літаку зайцем.

Як повідомляє преса, раніше Мерилін арештовували на початку серпня цього року, після вдалого безквиткового перельоту з Сан-Хо­ се до Лос-Анджелеса. Тоді її засудили до ув’язнення терміном на 117 днів. Однак через те, що колонія в Лінвуді переповнена, порушниця відсиділа лише декілька днів і вий­ шла на волю з приписом не наближатися до аеропорту. Тим не менше їй вдалося якимось чином без-

Інсценував викрадення, щоб не йти додому ританець так хотів залишитися на вечірці, що вирішив розіграти своє викрадення.

С

півробітники іспанської гвардії переплутали короля Марокко з наркодилером.

ФРАНЦІЯ

У Парижі пограбували арабського принца

У

Парижі скоєно збройний напад на кортеж саудівського принца.

Зловмисники викрали 250 тисяч євро готівкою, а також віді­ брали автомобіль. Про якого саме представника саудівської королівської родини йдеться, в поліції не уточнюють. Інцидент стався на в’їзді в місто. Напад на автомобіль, що нале-

жить посольству Саудівської Аравії, здійснили декілька осіб, озброєних автоматами. Крім грошей, до їхніх рук потрапили документи дип­ ломатичної місії та особисті речі принца. За даними поліції, зброї злов­ мисники не застосовували, адже представники посольства добровільно віддали те, що вимагали нападники. Роз­почато розслідування події.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

7

Вуличні шахрайки-ворожки лякають У вас є велосипед? жінок хворобами рідних, а чоловікам Подбайте про те, обіцяють швидкий прибуток аби його не вкрали

Я

кщо вам на вулиці незнайомці пропонують поворожити, зняти пороби, посприяти у розвитку бізнесу – різко закінчуйте розмову й ідіть далі у своїх справах. Вас хочуть ошукати. Більше порад про те, як не втрапити на гачок шахраїв, від начальника сектору психологічного забезпечення УКЗ УМВС України в Тернопільській області Михайла Козюка. – Вуличні ворожки, передусім, хороші психологи, які добре розуміються на людських слабкостях, – ка­ же Михайло Козюк. – Серед десятків перехожих вони майже безпомилково вираховують тих, кому лег­ ко можна заморочити голову. Увагу потенційної жертви дурисвіти привертають запитанням на кшталт: «Котра година?». Якщо людина йде на контакт, продовжують «атаку». – Щоб позбавити перехожого кри­ тичного сприйняття реальності та повністю заволодіти його увагою, лиходії використовують прийоми впливу на свідомість: пильно дивляться у вічі, потискають чи погладжують його праву руку, – розповідає міліцейський психолог. – Паралельно залякують жертву страшними пророцтвами та бідами, які можуть трапитися із найближчими людьми, або ж обіцяють посприяти в отриманні фінансової вигоди, ка­ р’єрному зростанні. Як показує досвід, жінкам старшого віку, зазвичай, пророкують смерть або тяжку хворобу близьких. Чоловікам морочать голову по-

робами на гроші чи бізнес. Молодим дівчатам розповідають, що во-

ни ніколи не вийдуть заміж, а дітей лякають смертю батьків. Почувши таке, навіть найстійкіші віддають гроші та ювелірні прикраси, щоб відкупитися від лихої долі. Однак, протидіяти вуличним во­ рожкам можна і треба. Для цього слід запам’ятати декілька правил. Перш за все, навчіться відмовляти, адже найдоступніша жертва для шахрая – це людина, яка соро-

Гінеколог вимагала грошову «винагороду» за свої послуги

миться сказати «ні». Тримайте дистанцію, не дозволяйте незнайомцям за­надто наближатися чи торкатися вас. Ніколи не хваліться перед малознайомими людьми та не розповідайте їм про своє особисте життя. Ваші успіхи та нев­дачі цікаві лише близьким людям, сторонні ж можуть використати цю інформацію у

своїх інтересах. Чітко дотримуйтеся своїх планів на день і не дозволяйте незнайомцям у них втручатися. Якщо ж ви потерпіли від вуличного пройдисвіта, не зволікаючи, телефонуйте «102» у будь-який підрозділ міліції. Гарячими слідами у правоохоронців буде більше шансів розшукати зловмисника та повернути вам втрачені кошти та майно.

П

ересісти на економний та екологічний транспорт – справа благородна. У Європі така практика доволі поширена, коли на вулицях серед потоку іншого транспорту масово крутять педалі велосипедисти. Та розповідь наша не про вигоди від двоколісника, а про те, як вберегти його. Бо, на жаль, до європейської культури не брати чужого, нашому народові, ой, як далеко. І міліцейська статистика засвідчує – в області щодня стаються крадіжки велосипедів. Проаналізувавши ситуацію разом із заступником начальника Тер­ нопільського міського відділу внут­ рішніх справ Анатолієм Стельмащу­ ком, робимо певні висновки. Містом, де найчастіше викрадають двоколісники, був і залишається Тернопіль. Саме в обласному центрі стається понад вісімдесят відсотків по­ дібних протиправних діянь. Власники велосипедів залишають їх без нагляду біля будинків, магазинів інших громадських закладів, на сходових клітках, в сушильних приміщеннях, в спільних коридорах. А велосипед – така річ, що тягти його не треба – просто сів та й їдеш собі, не привертаючи зайвої уваги. Разом з тим, він – річ цінна, якщо навіть про­

На гарячому затримали злодія, який орудував на турбазі

О

дразу декілька заяв про крадіжки надійшли до співробітників Заліщицького райвідділу міліції від відпочиваючих з турбази, що поблизу Касперівців. Троє потерпілих повідомили про те, що невідомий злодій вночі проник у їхні автомобілі, ще один, – що крадій побував у його хатинці.

О

перативники обласного управління служби боротьби з економічними злочинами разом із колегами з Борщівщини викрили в от­ риманні неправомірної вигоди лікаря районної лікарні. Медик вимагала у пацієнтки майже дві з половиною тисячі гривень за проведення пологів кесаревим шляхом. У суму також входила послуга з видачі довідки для призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами жінкам, які не застраховані в

системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Витратити нечесно зароблені гроші на власні потреби лікарці не довелося. Її взяли на гарячому під час отримання «винагороди». Готівку міліціонери вилучили. Як повідомив начальник управління ДСБЕЗ в області Василь Мок­ рицький, медику вже оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого час­ тиною 3 статті 368 ККУ – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою осо­бою.

дати його задешево, все одно вийде чимала сума. Міліціонери вкотре нагадують елементарні правила безпеки, дотримуючись котрих, ви зможете запобігти втраті майна: не залишайте велосипед без нагляду; якщо виник­ ла така необхідність, попросіть тих, кому довіряєте, приглянути за ним або використовуйте надійні замки; зберігайте двоколісник у закритих приміщеннях з міцними замками; сушарки, сходові клітки, спільні коридори – це місця, звідки найчастіше викрадають велосипеди. Також правоохоронці зверта­ ють­ся до тих, хто має спокусу до дешевого товару: коли вам пропонують придбати велосипед за низькою ціною, засумнівайтеся, чи бува він не крадений. Повідомте про це правоохоронців.

Вже за годину неподалік турбази правоохоронці помітили підозрілого чоловіка, який йшов пішки з Касперівців. Той помітно нервував і, як з’ясувалося, недарма – у його кишенях міліціонери виявили речі, що їх він поцупив у потерпілих. Серед краденого – три сотні гривень і дві флешкартки. Не погребував кра­дій навіть декількома пачками цигарок. – 26-річний підозрюваний родом із Заліщицького району, але ос­ таннім часом проживає на Чернівеччині, – повідомив начальник Заліщицького райвідділу Сергій Семенків. – Він раніше був судимий за злочини, кваліфіковані статтями 185 ККУ (крадіжка) та 263 ККУ (незаконне по­водження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Як стало відомо, на турбазу па-

рубок приїхав напередодні. Вдень він завів дружбу з декількома компаніями відпочиваючих і навіть побував у їхніх хатинках, а вночі, коли нові знайомі спали, обікрав їх. Міліціонери встановили, що у Касперівцях крадій побував не впер­

ше. Тижнем раніше в одного з відпочивальників він викрав гаманець із сотнею американських доларів та трьомастами гривнями. Злочин скоїв аналогічним чином. Правоохоронці інкримінують пі­ дозрюваному частини 2 і 3 статті 185 ККУ – крадіжка, вчинена повторно, та крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи схови­ще. Вирішується питання про обран­ня підозрюваному міри запобіжного заходу.


8

СПРАВИ ВНУТРІШНІ Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

Почаївські міліціонери справили новосілля

У

Почаєві Кременецького району відкрито нове приміщення міськвідділу міліції. Розпочалося будівництво ще в 1992 році, але через відсутність фінансування в 1997 році роботи були призупинені. Другий етап будівництва розпочався в 2011-му. Нещодавно особовий склад відсвяткував новосілля.

Привітати правоохоронців з вхо­ динами прибуло багато гостей. – Привід для сьогоднішнього зібрання урочистий і сумний водночас, – звернувся до присутніх керівник обласного управління внутрішніх справ Василь Облещук. – Нареш­ ті ми відкриваємо новозбудоване Почаївське міське відділення міліції. До цієї події ми йшли довгих двадцять два роки. Важко давався кожен крок будівельної справи, адже проблем з фінансуванням завжди

вистачало. Проте сьогодні над нами тяготить ще більше горе – в небезпеці наша держава. Страшно усвідомити, що в незалежній та суверенній країні проливається кров наших братів та синів. Але ми віримо – доб­ ро переможе, і завтра ми спокійно та впевнено будуватимемо нашу Ук­ раїну для майбутніх поколінь. Кошторис будівництва склав 4 мільйони 900 тисяч гривень. Кош­ ти, як мовиться, збирали усім миром. Основну частину фінансування взя-

ло на себе Міністерство внутрішніх справ, а ще допомагали благодійники, меценати, церква і всі небайдужі люди. Ця будівля розрахована на 20 ро­ бочих місць, загальною площею 790 квадратних метрів. Правоохоронці запевняють, що в стінах цього відділення почаївчани і гості міста завжди знайдуть допомогу, підтримку, пораду. У цьому переконаний і голова обласної держадміністрації Олег Си­ ротюк, адже, з його слів, останні події в державі засвідчили – правоохоронні органи беруть новий курс – на служінню народу, а не владі. Для тих, хто нестиме службу в міськвідділенні, створені всі умови. Тому гості бажали правоохоронцям зміцнювати кращі традиції міліцейської служби, сумлінно вчитися і переймати досвід, на високому рівні виконувати свій службовий обо­ в’язок, і мати за це довіру та вдячність від людей. Яке ж новосілля без подарунків. Найціннішим з них став автомобіль для потреб чергової частини міськ­ відділення, подарований Міністерст­ вом внутрішніх справ. Чисельні подяки, грамоти та відзнаки отримали міліціонери за участь в антитерористичній операції, та за розбудову Почаївського міського відділення міліції.

За давнім християнським звичаєм священнослужителі освятили

приміщення адміністративної будівлі.

Орденом «За мужність» нагороджено Андрія Дрьоміна. Посмертно

Н

айвища державна нагорода знайшла свого героя. Щоправда, вручена не йому особисто, а рідним, в чиїх серцях пам’ять про нього житиме вічно. Андрій Дрьомін – доброволець спецбатальйону МВС «Азов» посмертно нагороджений орденом «За мужність». Свіжа рана втрати ятрить серця рідних бійця спецбатальйону «Азов» Андрія Дрьоміна. Батько та матір, в котрих Андрій був єдиним сином, кажуть, що разом зі своєю дитиною втратили майбутнє. Підтримати рід­ них у ці важкі дні приїхали керівник обласної держадміністрації Олег Си­ ротюк та начальник обласного уп­ равління внутрішніх справ Василь Облещук.

Президентська відзнака – орден «За мужність» третього ступеня та синьо-жовтий стяг – це подвиг та життєві переконання героя-добровольця – саме ці нагороди передали батькам керівники краю. – Ми низько схиляємо голови перед подвигом Вашого сина, – звер­ нувся до рідних голова облдержадміністрації Олег Сиртюк. – Такі, як Андрій, – це втілення патріотизму,

мужності та відданості своєму народові. Василь Облещук запевнив, що управління міліції прийняло у свої ряди Андрія Дрьоміна, і хай без запису в трудовій книжці, але він залишиться правоохоронцем – взір­цем для наслідування та виховання май­ бутніх поколінь. Нагадаємо, Андрій Дрьомін, позивний «Світляк», загинув від кулі снайпера 10 серпня у бою під Іловайськом Донецької області. На вій­ ну житель Великого Глибочка пішов добровольцем. Був гранатомет­ ником батальйону «Азов». Наталія БІСОВСЬКА

Правоохоронці змагалися за звання кращих футболістів

Н

априкінці серпня на спортивній базі «Динамо» відбулися ігри чемпіонату Тернопільсь­кої обласної організації «Динамо» України з міні-футболу за програмою змагань «Динаміада-2014».

У спортивному випробуванні взяли участь 90 учасників з 10 команд колективів фізичної культури правоохоронних органів області. Золото змагань здобула команда управління служби безпеки Ук­ раїни в Тернопільській області, яка

у фінальній грі з рахунком 3:2 перемогла спортсменів з обласного уп­ равління внутрішніх справ. Третіми стали футболісти Головного управління Міндоходів у Тернопільській області. Кращим гравцем чемпіонату визнано Олександра Пижа – учасни­ ка команди УСБУ в Тернопільській області. Кращим воротарем став Ігор Дзюбатий з обласного управління міліції. Команди-переможці та призери змагань нагороджені кубками та дипломами Тернопільської облорга­ нізації ФСТ «Динамо» України.


БУРЕМНИЙ СХІД

МАР’ЯНА СЕМЧУК: «ЗА ПРИКЛАДОМ БРАТА ТЕЖ СЛУЖИТИМУ ВІТЧИЗНІ»

С

лужити Батьківщині, віддавати усі свої знан­ ня, сили та вміння справі захисту рідного народу – так утвердилося переконання 22-річної тернопільчанки Мар’яни Семчук після трагедії, що спіткала їхню родину. Рідний брат дівчини – Вік­тор загинув у зоні АТО. – Минулого року я закінчила На­ ціональний університет «Одеська юридична академія» з прокурорсько-слідчою кваліфікаціє, захистила диплом спеціаліста. Уявлення про роботу в органах прокуратури мала, тому що двічі відбувала практику, але чомусь мене завжди вабила служба в міліції, – розповіла Мар’яна. – Здійснитися моїй мрії та остаточно переконатися, що са­ ме в мундирі міліціонера хочу служити людям, допоміг, на превеликий жаль, трагічний випадок. В тернопільському аеропорту на прибуття військового літака на борту із загиблим 23-річним розвідником-снайпером розвідуваль­ ного відділення штабного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади оперативного командуван­ ня «Північ» Віктором Семчуком разом з рідними очікував керівник обласної міліції Василь Облещук. Довідавшись, що сестра Віктора мріє служити в органах внутрішніх справ, запропонував їй роботу. – У ці дні я не думала над про­ по­зи­цією Василя Корнелійовича, – зга­дує Маряна Семчук. – А коли біль втрати змінився усвідомленням, що Віктор віддав своє життя за кожного з нас, за майбутнє нашої України, я зрозуміла, що за прикладом брата теж служитиму Вітчизні. Сьогодні старшина міліції Ма­ р’яна Семчук освоює перші ази нелегкої служби в підрозділі дільничних інспекторів Тернопільсь­ кого міськвідділу внутрішніх справ. Попереду – фахова професійна під­ готовка, відтак дівчина виконуватиме обов’язки інспектора по роботі з населенням та громадськими формуваннями. Нагадаємо, 23-річний Віктор Семчук поклав своє життя під Ямполем 19 червня. Разом з ним загинули ще шестеро військовослуж­ бовців 24-ої окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ», яка дислокується в Яворові Львівської області. Коли Віктор потрапив у зону АТО, рідні досі не знають. Та й про загибель свого героя довідалися з Інтернету, бо офіційної інформації не надходило ще понад добу. Не вірили, сподівалися на диво, та не сталося. 23 червня Тернопільщина попрощалася з уродженцем села Залав’є Теребовлянського ра­ йону. Вічна пам’ять герою! Наталія БІСОВСЬКА

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

9

Тернопіль проводжав на Схід своїх героїв

Х

лібом на вишитому рушнику, оплесками та вигуками «Слава героям!» сотні тернополян зустрічали зведений загін міліціонерів та бійців спецбатальйону пат­ рульної служби «Тернопіль». На Театральну площу міста зійшлися рідні, друзі, колеги і пересічні тернополяни, аби підтримати правоохоронців, котрі їдуть не Схід. Емоції напружені до краю: сльози, плач матерів, дружин, дітей. А во­ ни – сто десять бійців у повному обмундируванні чекають наказу відбути до нового місця несення служби. Хвилини прощання – найважчі. Бо треба підібрати ті слова, аби все­ лити в рідних спокій та переконання – вони обов’язково повернуться живими та здоровими. Бійці мовчать, говорять ті, кого народ уповноважив – керівники області, міста, народні обранці. Найперше слово тримає началь­ ник обласного управління внутрішніх справ Василь Облещук. Говорить твердо, впевнено, адже розуміє, що саме на ньому лежить найбільша від­ повідальність перед родинами кожного з правоохоронців, що стоять навпроти. Не приховує – буде нелегко, проте нагадує: «Виконуючи свій обов’язок, кожен з вас повинен пам’ятати, що за вашими спинами – матері, дружини, сини і дочки. Тільки злагодженість, виваженість дій та виконання чітких наказів коман-

дирів допоможуть вистояти та повернутися додому без втрат». Слова обнадійливі, от тільки б від цього вповні залежала безпека кожного з бійців. Війна – не мати. Війна – підступна, жорстока, кровопролитна. І як доказ – хвилина мовчання за загиблими побратимами. До мікрофону підходять заступник керівника обласної адміністрації Леонід Бицюра, голова обласної ради Василь Хомінець, мер Тернополя Сергій Надал, народні обранці різних рівнів – Михайло Апостол, Степан Барна. Лейтмотив їхніх звер­ нень єдиний – повернутися додому живими та здоровими, аби Тернопіль за якийсь час радісно зустрічав своїх героїв і вітав не лише з поверненням, а й з перемогою.

Зі слів Василя Облещука, саме завдяки органам місцевого самовря­ дування, благодійним фондам, громадським організаціям і небайдужим громадянам сьогодні тернопільська міліція проводить уже чет­ верту ротацію правоохоронців, що несуть службу на Сході. Загалом, за час антитерористичної операції в зоні бойових дій побувало понад триста міліціонерів області. Слава Богу, усі повернулися додому живі. Серед них – поранений Володимир Намака. Бійцю вручили президентську нагороду – медаль «За бездоганну службу». Мікроавтобус, два автомобілі, бронежилети найвищого класу захисту – нові пожертвування тернопільським правоохоронцям. Та най-

зворушливішими були подарунки від гімназистів Тернопільської гімназії імені Івана Франка. Діти зібрали кошти і купили для бійців речі особистої гігієни, чай, печиво, теплі шкарпетки. Подарунок від польсь­кої громади – тепловізор передав пра­ воохоронцям міський голова Борщова Іван Башняк. Духовний щит і найбільший захист – молитву подарували добровольцям отці усіх конфесій. Капелан, отець Іван Гуня звернувся до рідних з проханням не плакати, а мати надію на Всевишнього, а бійців зас­те­ ріг від необдуманих вчинків, бо най­ вища людська цінність – це життя. Серця повні надії, а очі – сліз. Рід­ ні обнімали своїх героїв, але не прощалися...


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

Про що найбільше запитували українці в Google за останній рік

З

а останній рік пріоритети українців дуже змінилися. 12 місяців тому більшість українців і гадки не мала, що таке анексія, «бук», «град» і що їхніх родичів будуть вести з Донбасу у цинкових гробах, а Крим піде під Росію. Наприкінці літа компанія INSIDER вирішила проаналізувати, як змінилися зацікавлення українців, проаналізувавши їх пошукові запити у Google. Серпень 2013. Рік тому в пріоритетах українців першу сходинку займав сайт «Абіт-пошук» – сервіс, що дозволяє переглянути місце кон­ к­ретного абітурієнта у рейтингових списках на вступ. Наступну позицію посів дотичний до цієї теми запит – яким був конкурс на вступ у 2013 році. Інші позиції в десятці зай­ няли серіали. Вересень 2013. На початку осені українців найбільше цікавив третій сезон кулінарного шоу «МастерШеф». Конкурувала з ним інформація про подробиці смерті півзахисника луганської «Зорі» – Максима Бі­лого, який помер від пухлини моз­ ку. Крім того, вболівальники активно шукали новини про матчі збірної України у відборі до плей-оф Чем­ піонату світу з футболу. А далі – зно­ ву серіали. Жовтень 2013. Політичним жур­ налістам важко повірити, але ще в жовтні нікого з українців не цікавили новини про євроасоціацію. Топінтерес наших громадян становив бій Кличко – Повєткін, матч Шахтар – Манчестер Юнайтед, матч збірних України та Польщі з футболу. Листопад 2013. Ось ми і дійш­ ли до переломного місяця в українській історії. Незважаючи на те, що

першу сходинку зацікавлень становить сумнозвісний матч Україна – Франція, коли наша збірна не змог­ ла вийти в плей-оф ЧС-2014, на другому місці вже щойно народжене слово «Євромайдан». Далі укра­їн­ ці переймалися через моніторинг якості освіти, запроваджений Табач­ ником у школах. Грудень 2013. Смерть зірки філь­ му «Форсаж» Пола Вокера перемог­ ла найважливішу подію країни. Хоча увага до Євромайдану дуже висока. Друге місце в пошуку займає «Громадське ТВ», яке на той час робило якісні трансляції з Євромайдану. Суспільно-політичним подіям від­ водиться майже половина всього інтересу українців до новин. Січень 2014. В новому році вся увага прикута до однієї вулиці в Киє­ві – Грушевського. За рахунок телекамер на готелі «Дніпро», які найкраще показували сутички між майданівцями та правоохоронцями, на першу сходинку видирається канал Миколи Княжицького «Espresso. tv». Друге місце в списку зацікавлень – новини про пухлину мозку співачки Жанни Фріске. Різдвяні свята теж позначились на запитах та зацікавленнях – українці шукали привітання до Різдва та дивилися серіали.

Лютий 2014. Увага українського сегменту Google у лютому була прикута до Олімпіади в Сочі. Найбільше враження на ній справив вис­туп 15-річної росіянки Юлії Лип­ ницької – чемпіонки Ігор з фігурного катання у командному заліку. «Майдан онлайн» все ще в топі. Раптово юзерів зацікавило питання, хто такий Арсен Аваков. Березень 2014. Судячи із запитів березня, українці дуже сподівалися, що їхній колишній президент таки помер. Після страшних подій революції багатьох потягло на відпочинок, бо на перших місцях «Холостяк» та серіал «Кухня». Українцям ще важко осягнути масшта­ би військової операції РФ, але в пошуку частіше з’являються «анек­

Топ речей, що дратують людей

Є

вропейські соціологи про­ вели дослідження і склали список речей, котрі найбільше дратують людей.

На першому місці опинився хрус­кіт чіпсів. Більшість людей жалілися, що їх дратує, коли хтось поруч хрупотить чіпсами та шелестить пакетом. Друге місце посіла звичка позіхати у людних місцях. Виявляється, багато хто не любить, коли поруч з ними позіхають з широко відкритим ротом. Більшість людей з третьої підкатегорії запевняли, що більше за все їх дратує, коли хтось, отримуючи гроші в банкоматі, чекає на чек, змушуючи усіх інших людей у черзі споглядати за папірчиком, що неквапливо покидає банкомат. У магазинах «ворогами народу» стають люди, що починають судомно шукати гаманець уже після того, як касир повідомив ціну, змушуючи чекати всю чергу. «Можна подума-

сія», «мобілізація» та «референдум». Квітень 2014. В країні починається війна, а на першому місці серіал «Фізрук» – про начальника охорони російського олігарха. Половину топу знову займають шоу та серіали. Але на другій позиції новини із Сло­ в’янська, де терористи на той час організували свій передовий штаб. Травень 2014. «Фізрук» поступився першою сходинкою Євробаченню, одразу за ним по сусідству Кончіта Вурст та ДНР. В парі ідуть також результати виборів 2014 і «Годзілла». Невдале самогубство ге­ нерального директора «Першого ка­ налу» Костянтина Ернста на сьомій позиції. Українців починає цікавити самохідна артилерійська установка «Нона» та криваві події в Одесі.

Як отримати закордонний паспорт переселенцям із зони проведення АТО

Д

ержавна міграційна служба фіксує багато звернень жителів Донеччини і Луганщини, які подали заяви на оформлення закордонного паспорта за місцем проживання, але через вимушене переселення так і не от­ римали документи. Наразі проблему цих громадян вирішено.

ти, людина не очікувала, що за продукти у неї попросять розплатитись», – обурюється один із опи­туваних. Багато хто не любить ставати свідком нудної розмови. «Мені не цікаво слухати про проблеми з начальником у чоловіка, що стоїть по­ переду. Чому він не може вийти на вулицю і там обговорити це зі своїм

другом?» – пояснює опитуваний. До списку найдратівливіших ре­ чей увійшло близько сотні різних явищ. Зокрема, повільні пішоходи, що займають тротуар, люди, що заглядають у вашу книгу чи гаджет у громадських місцях та пасажири, що сідають поруч з вами у порожньому транспорті.

Червень 2014. Вболівальники Сходу та Заходу об’єдналися у перегляді Чемпіонату світу з футболу. Почалася вступна кампанія – абітурієнти вивели у топ Український центр оцінювання якості освіти та «результати ЗНО 2014». На третій сходинці інавгурація Петра Порошенка. А далі знову серіали і шоу. Липень 2014. Українці прискіп­ ливо спостерігали за картою АТО, вступом у виші та фестивалем «Новая волна». Смерть російської опозиціонерки Валерії Новодворської та трагедія зі збитим аеробусом малазійських авіаліній над Донеччиною завершують список. Крім того, українців цікавлять подробиці біографії лідера російських бойовиків Ігоря Стрєлкова.

Якщо на момент звернення до міграційної служби паспорт ще не було виготовлено та відправлено до місця подання документів, готовий паспорт переселенці можуть отримати за місцем тимчасового перебування. Перевірити стан виготовлення паспорта можна на сайті Державного центру персоналізації документів. Якщо документ ще не від­

вантажено, громадяни повинні негайно звернутися до ДМС України будь-яким з наступних способів: особисто звернутися із письмовою заявою до громадської приймальні ДМС України (м. Київ, вул. Володимирська, 9); відправити скановану копію заяви на електронну скриньку hotline@dmsu.gov.ua; особисто по­ дати заяву до найближчого територіального органу ДМС України (обласного управління). У заяві на ім’я голови ДМС Ук­ раї­ни Радутного С.І. необхідно вказати прізвище, ім’я, по-батькові, код платника податку заявника, дату і місце подання документів на оформ­ лення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також обласний центр (на території Ук­ раї­ни), у якому заявнику зручно отримати паспорт.


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 15 ВЕРЕСНЯ УТ-1 06.00, 00.30 Вiд першої особи 06.30, 07.00, 08.00, 09.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.20 Новини 06.40, 07.15, 08.15, 21.30, 01.50 Спорт 06.50 Доброго ранку, Україно! 06.55 Огляд преси 07.25, 07.40, 08.25, 08.40 Гiсть студiї 07.35 Країна on-line 07.50 Ера бiзнесу 08.35 Паспортний сервiс 09.45, 19.00 Про головне 10.50 Д/ф «Буддистськi ченцi Калмикiї» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.20 Вiкно до Америки 13.50 Концерт «Тiнь по водi» 15.05 Книга ua 15.40 Euronews 16.00 Т/с «Сержант Рокка» 18.05 Час-Ч 18.15 Новини. Свiт 18.55 З перших вуст 19.40, 05.10 Шустер Live. Буднi 21.50 Д/ф «Щастя в тарiлцi» 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 02.00 ТелеАкадемiя 03.00 Телевистава «Задля Натуся» 1+1 06.45, 07.15, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 19.30, 00.15, 05.30 «ТСН» 07.10 «Особистий рахунок» 07.35, 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 08.35, 21.00 «Чистоnews» 10.00 Х/ф «Дiди-розбiйники» 12.15, 01.20 «Розсмiши комiка» 13.20, 04.15 Т/с «Терпкий смак кохання» 14.35 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Секретнi матерiали - 2014» 21.20 Х/ф «Свати» 22.30 «Грошi» 23.35 «Сказочная Русь» 00.30, 03.40 Х/ф «Заручники» ▲ 02.05 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 04.55 «Служба розшуку дiтей» 05.00 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Коли на пiвдень вiдлетять жу­ равлi» 1, 3 с. 12.00, 14.00, 17.45 Новини 12.25 Т/с «Коли на пiвдень вiдлетять жу­ равлi» 4 с. 13.25 Д/с «Легенди радянського розшуку» 14.20 «Судовi справи» 15.30 «Сiмейний суд» 16.20 «Чекай на мене» 18.10, 03.30 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Обiймаючи небо» 23.35 Т/с «Знахар 2» ▲ 02.10 Д/с «Iсторiя Свiту» 03.00 М/ф 04.15 Д/с «Легенди радянського розшуку» 04.55 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.50 Служба розшуку дiтей 04.55 Свiтанок 05.55 Надзвичайнi новини 06.45 Факти тижня 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 10.00 Х/ф «Викрадачi картин» 11.45, 13.10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.50, 16.10 Х/ф «Скарб нацiї» 16.25 Х/ф «Скарб нацiї 2. Книга таємниць» 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Дiстало! 21.10 Свобода слова 23.45 Х/ф «Цунамi» ▲ 01.20 Т/с «Дружини футболiстiв»

• АНОНС

НОВИЙ 05.55, 07.00 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.35 М/с «Скубi-Ду: Корпорацiя Загадка» 07.05 Т/с «Крок за кроком» 08.00, 16.45 Шоуманiя 09.20 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 11.20 Т/с «Воронiни» 18.00, 01.50 Репортер 18.20, 01.10 Абзац! 19.00 Ревiзор 21.35 Пристрастi за Ревiзором 23.05 Х/ф «Мушкетери» 01.55 Т/с «Нiкiта» ▲ 04.05 Т/с «Пекельна пiдтримка» ▲ 05.25 25-й кадр

СТБ 05.10 «У пошуках iстини. Вольф Мессiнг проклятий провидець» 05.55 «Вiкна-новини». Спецрепортаж 06.45, 16.00 «Усе буде добре!» 08.40 Х/ф «За сiмейними обставинами» 11.30 Х/ф «Дозвольте тебе поцiлувати... знову» 13.40 «Битва екстрасенсiв» 15.05 «Усе буде смачно!» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 19.10 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 20.05 «Куб 5» 22.35 «Детектор брехнi 6» 00.05 «Один за всiх» 01.15 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Культура і мистецтво 07.50 «Слід» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Знову до школи» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Живе багатство України 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Сільський календар» 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Золота рука» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Знову до школи» ▲ 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Загублені у часі» 14.30 «Мамина школа» 15.00 «Відверті діалоги» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Край, в якому я живу» 16.45 «Словами малечі про цікаві речі» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Гра долі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «В об’єктиві ТТБ» 20.00 «Пісні нашого краю» 20.15 «Будьте здорові» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Час змін» 21.30 «Урок... для батьків» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни» 1+1 10.00 «Дiди-розбiйники». Трагiкомедiя. Слiдчого прокуратури М’ячикова колеги активно виштовхують на пенсiю, тому що вiн не може розкрити жодного злочину. Інженер Воробйов прагне допомогти М’ячикову стати сищиком номер один... Режисер: Е. Рязанов. У ролях: Ю. Нiкулiн, Є. Євстiгнєєв.

ICTV 13.50 «Скарб нацiї». Пригоди. У далекому 1832 роцi волею випадку 10-рiчний хлопчик виявився єдиною людиною, якому по­вi­дали таємницю найбiль­шого скарбу нацiї. Але не встигли сказати, де він захований... Режисер: Дж. Тертлтоуб. У ролях: Н. Кейдж, Х. Кайтел, Дж. Войт, Д. Крюгер, Ш. Бiн.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.30, 07.00, 08.00, 09.00, 13.00 Новини 06.40, 07.15, 08.15 Спорт 06.50 Доброго ранку, Україно! 06.55 Огляд преси 07.25 Ера будiвництва 07.30, 07.40, 08.25, 08.40 Гiсть студiї 07.35 Країна on-line 07.50 Ера бiзнесу 08.35 Паспортний сервiс 09.30, 21.30, 01.50 Спорт 09.45, 19.00 Про головне 10.50, 04.30 Уряд на зв’язку з громадянами 11.25 Д/ф «Українська Гельсiнська спiлка - вектор визначено» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.25, 18.05 Час-Ч 13.40 Хочу бути 14.00 Українського роду 14.30 НАЙЄМtime 15.40 Euronews 16.00 Т/с «Сержант Рокка» 18.15 Новини. Свiт 18.30, 21.00, 01.20 Новини 18.55 З перших вуст 19.40, 05.10 Шустер Live. Буднi 21.50 Д/ф «Контингент. Єгипет. Нескiн­чен­ на вiйна на Сходi» 22.20 Перша студiя 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.30 Вiд першої особи 02.00 ТелеАкадемiя 03.00 Х/ф «Любовна лотерея»

1+1 06.30, 20.30 «Секретнi матерiали - 2014» 06.45, 07.15, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 19.30, 00.15, 05.45 «ТСН» 07.10 «Особистий рахунок» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 08.35, 21.00 «Чистоnews» 09.40 «Чотири весiлля» 10.55, 21.20 Х/ф «Свати» 12.15, 01.30 «Розсмiши комiка» 13.15, 04.30 Т/с «Терпкий смак кохання» 14.30, 15.40 «Сiмейнi мелодрами» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10, 02.15 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 22.30 «Територiя обману» 23.35 «Мультибарбара» 00.30, 03.50 Х/ф «Заручники» ▲ 05.10 «Служба розшуку дiтей» 05.15 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.35 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.40 Т/с «Обiймаючи небо» 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.40 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10, 03.25 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 22.35 Т/с «Знахар 2» 01.25 Д/с «Iсторiя Свiту» 03.05 М/ф 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.20 Факти 04.55 Свiтанок 05.55 Свобода слова з А. Куликовим 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Т/с «Пастка» 11.50, 13.10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 14.35, 16.10, 21.05 Т/с «Лiтєйний» 16.45 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 7» 18.45, 22.00 Факти 20.20 Цивiльна оборона 22.15 Х/ф «Без пощади» ▲ 00.00 Голос Америки 00.15 Т/с «Стрiла»

• АНОНС

16 ВЕРЕСНЯ

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

01.05 Х/ф «Спецiальне завдання» ▲ 02.35 Т/с «Дружини футболiстiв»

НОВИЙ 05.55, 06.55 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.35 М/с «Скубi-Ду: Корпорацiя Загадка» 07.00, 18.00, 01.10 Репортер 07.05, 11.25 Т/с «Крок за кроком» 08.00, 16.45 Шоуманiя 09.20 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 18.20, 00.15 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Т/с «Фiзрук» 22.00 Ревiзор 01.15 Т/с «Нiкiта» ▲ 03.25 Х/ф «Пес-вампiр» 04.45, 05.25 Т/с «Пекельна пiдтримка» ▲

СТБ 05.25 «У пошуках iстини. Наркотики в СРСР» 06.10, 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 06.45, 16.00 «Усе буде добре!» 08.45 «Зiркове життя. Любов на все життя» 09.40 Х/ф «Мужики!..» 11.35 Х/ф «Птах щастя» 13.15 «Битва екстрасенсiв» 15.05 «Усе буде смачно!» 19.00 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.55, 22.45 «Врятуйте нашу сiм’ю 3» 23.40 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Духовні роздуми» 08.20 Знай наших 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Живе багатство України 10.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Bon appetit» 13.10 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Повернення у таємничий сад» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Живе багатство України 17.30 Культура і мистецтво 18.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. інфо» 20.30 «Як судились колись на Україні» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Прокляття самогубця» ▲ 00.30 Провінційні вісті 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Будьте здорові» 15.00 «Час змін» 15.30 «Тема дня» 15.45 «Пісні нашого краю» 16.00 «В об’єктиві ТТБ» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.40 «До речі, про речі» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Зона ризику» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

СТБ 11.35 «Птах щастя». Мелодрама. У дружний жiночий колектив одного офiсу приходить новий заступник директора Володимир Халаїмов. Поява цього серцеїда iнтригує спiвробiтниць i перетворює офiс на розворушений вулик. Режисер: Т. Канаєва. У ролях: С. Крючкова, Л. Байрашевська, А. Куликова, П. Семак.

ICTV 1.05 «Спецiальне завдання». Бойовик. Колишнi найманцi спец­ пiдроздiлу американських вiйськ розробляють план по ввезенню на територiю США колосальної партiї наркотикiв. Єдиний, хто встає на їхньому шляху, – патрульний прикордонної служби Джек. Режисер: А. Флорентайн. У ролях: Ж.-К. Ван Дамм, С. Едкинс.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.30, 07.00, 08.00, 09.00, 13.00 Новини 06.40, 07.15, 08.15 Спорт 06.50 Доброго ранку, Україно! 06.55 Огляд преси 07.25, 07.40, 08.25, 08.40 Гiсть студiї 07.35 Країна on-line 07.50 Ера бiзнесу 08.35 Паспортний сервiс 09.30, 21.30, 01.50 Спорт 09.45, 19.00 Про головне 10.50 Перша шпальта 11.25 Д/ф «Українська Гельсiнська спiлка - вектор визначено» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.25 Перша студiя 13.50, 18.05 Час-Ч 14.05 Хто в домi хазяїн? 14.35 Як ваше здоров’я? 15.40 Euronews 16.00 Х/ф «Тимчасово тато» 18.15 Новини. Свiт 18.30, 21.00, 01.20 Новини 18.55 З перших вуст 19.40, 05.10 Шустер Live. Буднi 22.00 Д/ф «Контингент. Єгипет. Нескiнчен­ на вiйна на Сходi» 22.40 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.30 Вiд першої особи 02.00 ТелеАкадемiя 03.00 Муз. телефiльм «Образи» 04.05 В гостях у Д. Гордона 1+1 06.30, 20.30 «Секретнi матерiали - 2014» 06.45, 07.15, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 19.30, 00.15, 04.35, 05.30 «ТСН» 07.10 «Особистий рахунок» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 08.35, 21.00 «Чистоnews» 09.40 «Чотири весiлля» 10.55, 21.20 Х/ф «Свати» 12.15, 01.30 «Розсмiши комiка» 13.15 Т/с «Терпкий смак кохання» 14.30, 15.40 «Сiмейнi мелодрами» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 22.30 «Iнспектор Фреймут» 00.30, 03.50 Х/ф «Заручники» ▲ 02.15 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 04.55 «Служба розшуку дiтей» 05.00 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.40 Т/с «Обiймаючи небо» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.40 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10, 03.25 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 22.35 Т/с «Знахар 2» ▲ 01.25 Д/с «Iсторiя Свiту» 03.05 М/ф 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.50 Служба розшуку дiтей 04.55 Факти 05.30 Свiтанок 06.30, 08.00, 16.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 7» 07.45, 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.20 Т/с «Пастка» 12.05, 13.10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 14.45, 16.10, 20.10 Т/с «Лiтєйний» 18.45, 21.55 Факти 22.10 Х/ф «Немає шляху назад» ▲ 23.50 Голос Америки 23.55 Т/с «Стрiла»

• АНОНС

17 ВЕРЕСНЯ 00.45 Х/ф «Без пощади» ▲ 02.30 Т/с «Дружини футболiстiв»

НОВИЙ 05.55, 06.55 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.35 М/с «Скубi-Ду: Корпорацiя Загадка» 07.00, 18.00, 00.55 Репортер 07.05 Т/с «Крок за кроком» 08.00, 16.45 Шоуманiя 09.20 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 11.25, 19.00 Т/с «Воронiни» 18.20, 00.00 Абзац! 21.00 Т/с «Фiзрук» 22.00 Ревiзор 01.00 Служба розшуку дiтей 01.05 Т/с «Нiкiта» ▲ 03.15 Х/ф «Хресний пес» 04.40 Т/с «Пекельна пiдтримка» ▲ 05.30 25-й кадр

СТБ 05.25 «У пошуках iстини. Кремлiвськi го­ мосексуалiсти» 06.05, 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 06.40, 16.00 «Усе буде добре!» 08.40 «Зiркове життя. Вiдчайдушнi домогосподарки» 09.30 «Зiркове життя. Розплата за гор­дiсть» 10.30 «Врятуйте нашу сiм’ю 3» 13.05 «Битва екстрасенсiв» 14.55 «Усе буде смачно!» 19.00 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.55, 22.45 «МайстерШеф 4» 00.05 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. інфо» 08.00 «Як судились колись на Україні» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Живе багатство України 10.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Щоденник для батьків» 13.10 «Мелодія двох сердець», 1 ч. 14.00 Х/ф «Провінційний роман», 1 с. ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 Живе багатство України 17.30 «Сад, город, квітник» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Мер» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Провінційний роман», 1 с. ▲ 02.30 «Мелодія двох сердець», 1 ч. 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «На часі» 15.00 «Зона ризику» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Край, в якому я живу» 16.45 «Тема дня» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Економічний інтерес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Надія є» 20.00 «Удосвіта» 20.30 «Пісні нашого краю» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Європа очима українця» 21.30 «Енергоманія» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

ICTV 22.10 «Немає шляху назад». Гостросюжетний. Пройшло вже де­ кiлька рокiв з моменту смертi дружини аґента ФБР Зака Гранта, але вiн так i не змiг вiдновити душевну рiвновагу пiсля втрати. Зак пос­тiй­ но знаходиться на межi емоцiйного зриву, i це шкодить його роботi... Режисер: Ф. Капелло. У ролях: Р. Кроу, Х. Слейтер. 1+1 3.15 «Хресний пес». Комедiя. У дона мафiї тiкає його пес Соннi. Бог би з ним, але вiн потягнув перстень дона – символ мо­ гутностi i ключ до сейфа! На його пошуки кинута цiла армiя ма­фiо­зi. Режисер: Р. Боддiнгтон. У ролях: К. Парнелл, Б. Уорд, У. Каддi, Дж. Мендiчiно, Т. Наппо, Д. Ревiн, Р. Маркус.


12

ЧЕТВЕР,

УТ-1 06.30, 07.00, 08.00, 09.00, 13.00 Новини 06.40, 07.15, 08.15 Спорт 06.50 Доброго ранку, Україно! 06.55 Огляд преси 07.25 Ера будiвництва 07.30, 07.40, 08.25, 08.40 Гiсть студiї 07.35 Країна on-line 07.50 Ера бiзнесу 08.35 Паспортний сервiс 09.30, 21.30, 01.50 Спорт 09.45, 19.00 Про головне 10.50 Д/ф «Бути сама собi цiллю. Ольга Ко­ билянська» 11.25 Д/ф «Український пересмiшник» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.25, 18.05 Час-Ч 13.40 Як це? 14.00 Свiтло 14.35 Надвечiр’я... 15.40 Euronews 16.05 Х/ф «Капуччино на трьох» 18.15 Новини. Свiт 18.30, 21.00, 01.20 Новини 18.55 З перших вуст 19.40, 05.10 Шустер Live. Буднi 21.50 «Схеми» з Наталiєю Седлецькою 22.20 Перша студiя 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 00.30 Вiд першої особи 02.00 ТелеАкадемiя 03.00 Х/ф «Весiлля» 04.05 В гостях у Д. Гордона

1+1 06.30, 20.30 «Секретнi матерiали - 2014» 06.45, 07.15, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 19.30, 00.40, 05.45 «ТСН» 07.10 «Особистий рахунок» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 08.35, 21.00 «Чистоnews» 09.40 «Чотири весiлля» 10.55, 21.20 Х/ф «Свати» 12.15, 03.00 «Розсмiши комiка» 13.15 Т/с «Терпкий смак кохання» 14.30, 15.40 «Сiмейнi мелодрами» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 22.30 «Право на владу» 00.55 Х/ф «P.S. Я люблю тебе» ▲ 03.45 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.15 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 20.40 Т/с «Обiймаючи небо» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20, 04.10 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.40 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10, 03.25 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 23.40 Т/с «Знахар 2» ▲ 02.15 Д/с «Iсторiя Свiту» 03.05 М/ф 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.05 Факти 05.40 Свiтанок 06.45, 08.00, 17.05 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв. Менти 7» 07.45, 08.45, 12.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.20 Т/с «Пастка» 12.00, 13.10 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.50, 16.10, 20.10 Т/с «Лiтєйний» 15.45 Факти 18.45, 21.55 Факти 22.10 Х/ф «Красень Джоннi» ▲ 23.55 Голос Америки 00.00 Т/с «Стрiла» 00.50 Х/ф «Немає шляху назад» ▲ 02.15 Т/с «Дружини футболiстiв»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

18 ВЕРЕСНЯ

НОВИЙ 05.55, 06.55 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.35 М/с «Скубi-Ду: Корпорацiя Загадка» 07.00, 18.00, 01.00 Репортер 07.05, 11.25 Т/с «Крок за кроком» 08.00, 16.45 Шоуманiя 09.20 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 18.20, 00.05 Абзац! 19.00 Т/с «Воронiни» 21.00 Т/с «Фiзрук» 22.00 Ревiзор 01.05 Служба розшуку дiтей 01.10 Т/с «Нiкiта» ▲ 03.20 Х/ф «Психи в тюрязi» 05.05 Т/с «Пекельна пiдтримка» ▲

СТБ 05.25 «У пошуках iстини. Двiйники Гiт­лера» 06.10 «Вiкна-новини» 06.45, 16.00 «Усе буде добре!» 08.40 «Зiркове життя. Сльози клоуна» 09.40 Х/ф «Де знаходиться нофелет?» 11.05 Х/ф «Термiново! Шукаю чоловiка» 13.00 «Битва екстрасенсiв» 15.00 «Усе буде смачно!» 18.00 «Вiкна-новини» 19.00 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.55, 22.45 «Зваженi i щасливi 4» 22.00 «Вiкна-новини» 00.05 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Живе багатство України 10.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.00 «Про кіно» 12.30 Культура і мистецтво 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Провінційний роман», 2 с. ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Живе багатство України 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Золоте стремено» 20.30 Культура і мистецтво 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Bon appetit» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Тут палять» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Провінційний роман», 2 с. ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Тут палять» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Європа очима українця» 15.00 «Світ квітів» 15.30 «Надія є» 15.45 «Тема дня» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Край, в якому я живу» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Що робити?» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Інновації» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

ICTV 22.10 «Красень Джоннi». Трилер. Пiд час збройного пограбування злочинця Джона Седлі i його друга Майкi обманули партнери. Майкi був убитий, а Джоннi потрапив до в’язницi, але нiкого не заклав, розраховуючи вийти на волю i помститися... Режисер: У. Хiлл. У ролях: Е. Баркiн, М. Фрiмен.

1+1 0.55 «P.S. Я люблю тебе». Мелодрама. Все життя Холлi будувалося на любовi до чоловiка. Його не стало. Тепер невiдомо звiд­ки Холлi отримує листи, в яких їй даються якiсь конкретнi поради. Слi­ дуючи порадам, жiнка крок за кроком, виходить з депресiї. Режисер: Р. ЛаГравенес У ролях: Х. Суонк, Дж. Батлер.

МІЛІЦІЯ ПРОВОДИТЬ НАБІР НА СЛУЖБУ Тернопільський МВ УМВС України в Тернопільській області проводить набір на службу в органи внутрішніх справ чоловіків віком до 25 років, котрі мають повну середню або вищу освіту, пройшли строкову або контрактну службу в Збройних Силах Ук­ раїни чи закінчили військову кафедру, а також осіб призов­ного віку, яким виповнилося 18 років (на період служби в ОВС їм надається відстрочка від строкової військової служби) та за станом здоров’я придатні до служби в правоохоронному відомстві. За детальною інформацією звертайтеся: – до Тернопільського МВ УМВС за адресою: м. Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 10, сектор кадрового забезпечення (кабінет №6), тел. 27-12-67, 27-10-46, 27-10-45; – до обласного управління внутрішніх справ за адресою: м. Тер­ но­піль, вулиця Валова, 11, тел. 27-13-14.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Тернопільській області

проводить відбір кандидатів для вступу до відомчих навчальних закладів МВС України, які готують фахівців експертної служби. Національна академія внутрішніх справ: – навчально-науковий інститут слідчих і криміналістів; – факультет підготовки експертів-криміналістів, з тер­мі­ ном навчання 4 роки. Донецький юридичний інститут Луганського державного уні­верситету внутрішніх справ: – слідчо-криміналістичний факультет, з терміном нав­ чання 4 роки.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ТЕРНОПОЛІ: (0352) 27-12-68, 52-67-16.

ДИВІТЬСЯ У БУДНІ НА ТЕЛЕКАНАЛІ ICTV


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюється за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2014 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в запас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно обирати навчальний заклад (Національна академія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський державний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич-

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору кадрового забезпечення міськрайвідділів внутрішніх справ у районних центрах та у м. Тернополі або в управління МВС України в Тернопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить військово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.30, 07.00, 08.00, 09.00, 13.00 Новини 06.40, 07.15, 08.15 Спорт 06.50 Доброго ранку, Україно! 06.55 Огляд преси 07.25, 07.40, 08.25, 08.40 Гiсть студiї 07.35 Країна on-line 07.50 Ера бiзнесу 08.35 Паспортний сервiс 09.30, 21.30, 01.55 Спорт 09.45, 19.00 Про головне 10.50 «Схеми» з Наталiєю Седлецькою 11.25 Д/ф «Лука Кримський. Я полюбив страждання» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.25 Перша студiя 13.50 Час-Ч 14.05 Школа Мерi Поппiнс 14.30 Театральнi сезони 14.55 Вiра. Надiя. Любов 15.55 Euronews 16.30 Д/ф «Берлiн 1885. Наступ на Африку» 18.15 Новини. Свiт 18.30, 21.00, 01.25 Новини 18.55 З перших вуст 19.40 Шустер LIVE, 1 ч. 21.40 Шустер LIVE, 2 ч. 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.30 На слуху 01.20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 02.05 Музичне турне 03.00 Х/ф «Острiв любовi», 1 с. ▲ 04.05 Д/ф «Василь Стус. Феномен суток» 05.00 Як ваше здоров’я? 1+1 06.30 «Секретнi матерiали - 2014» 06.45, 07.15, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30 «ТСН» 07.10 «Особистий рахунок» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 08.35 «Чистоnews» 09.00, 12.00, 19.30 «ТСН» 09.40 «Чотири весiлля» 10.55 Х/ф «Свати» 12.15 «Розсмiши комiка» 13.20 Т/с «Терпкий смак кохання» 14.30, 15.40 «Сiмейнi мелодрами» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Сказочная Русь» 21.20 «Мультибарбара» 21.45 «Вечiрнiй Київ» 23.00 «Свiтське життя» 00.05, 03.25 Х/ф «Вавiлон нашої ери» ▲ 01.50 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.00 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.45 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Обiймаючи небо» 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.25, 14.20, 04.35 Д/с «Легенди радянсь­ кого розшуку» 14.40 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 18.10, 03.50 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 «Чорне дзеркало» 22.35 Х/ф «Вагома пiдстава для вбивства» 01.55 Д/с «Iсторiя Свiту» 03.40 М/ф 05.15 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.05 Служба розшуку дiтей 05.10 Факти 05.50 Свiтанок 06.50, 08.00 Т/с «Вулицi розбитих лiх­та­ рiв. Менти 7» 07.45, 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.35, 13.10, 16.10 Т/с «Лютий» 12.45, 15.45 Факти 18.45, 22.05 Факти 20.10 Х/ф «Повернення героя» ▲ 22.20 Х/ф «Слiпа лють» ▲ 23.55 Голос Америки 00.00 Х/ф «Красень Джоннi» ▲

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

• АНОНС

19 ВЕРЕСНЯ

01.35 Х/ф «V Центурiя» 03.20 Т/с «Дружини футболiстiв»

НОВИЙ 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55, 06.55 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джекi Чана» 06.35 М/с «Скубi-Ду: Корпорацiя Загадка» 07.00, 18.00, 01.10 Репортер 07.05 Т/с «Крок за кроком» 08.00, 16.45 Шоуманiя 09.20 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 11.25 Т/с «Воронiни» 18.20, 03.25 Абзац! 19.00 Супермодель по-українськи 21.00 Т/с «Фiзрук» 22.00 Проект Перфект 23.15 Х/ф «Закони привабливостi» 01.15 Х/ф «Усе навпаки» 02.55 25-й кадр

СТБ 05.20 Х/ф «А якщо це любов?» 07.05 Х/ф «Дiти понедiлка» 08.55 Х/ф «Термiново! Шукаю чоловiка» 10.50 Х/ф «Жiнка бажає знати» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 19.00 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 19.55, 22.45 «Танцюють всi! 7» 00.10 «Куб 5» 01.50 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Золоте стремено» 08.00 Культура і мистецтво 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Живе багатство України 10.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.00, 01.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «У пошуках мільйонерші» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Живе багатство України 17.30 «Bon appetit» 18.00 Т/с «Ангел з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Як судились колись на Україні» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Аватар» ▲ 00.30 Провінційні вісті 02.00 Х/ф «У пошуках мільйонерші» ▲ 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Гра долі» 14.45 «Тема дня» 15.00 «Що робити?» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Юні експерти» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Думки вголос» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Актуально» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Слово має народний депутат» 20.20 «Пісні нашого краю» 20.30 «Після школи» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

ICTV 20.10 «Повернення героя». Бойовик. Найжорстокiша банда наркоторговцiв, при­хопивши заручника, тiкає з-пiд конвою ФБР. У них на шляху стоїть лише тихе мiстечко, за порядком в якому стежить шериф Оуєнс. Режисер: К.Чж. Ун. У ролях: А. Шварценеггер, Р. Род­ рi­гез, Дж. Александр.

1+1 0.05 «Вавiлон нашої ери». Бойовик. На найманця Туропа, що побував у багатьох гарячих точках, виходить ватажок мафiї Горський i просить за винагороду доставити з монастиря в Центральнiй Азiї до Нью-Йорка молоду дiвчину Аврору i черницю Ребеку... Режисер: М. Кассовiц. У ролях: В. Дiзель, М. Йєо.


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 На слуху 06.35 Пiдсумки 07.00 Шустер-LIVE 11.30 Подорожуй першим 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 12.55 Свiтло 13.30 Хочу бути 13.50 Дитячi iсторiї. «Здоровань» 14.20 Українського роду 14.35 Д/ф «Народженi в Ризi. За лаштунками концерту» 15.30 Концертна «Народженi в Ризi» 17.20 В гостях у Д. Гордона 18.30 Книга ua 18.55 Т/с «Сержант Рокка» 21.00, 01.20 Новини 21.40 НАЙЄМtime 22.40 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Вiд першої особи. Пiдсумки 00.20 «Золотий гусак» 00.40 Д/ф «Приречений на любов» 01.50 Музичне турне 03.00 Х/ф «Острiв любовi», 2 с. ▲ 04.30 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. Барокова примха «веселої Єлизаветъ» 05.00 Вiра. Надiя. Любов 1+1 06.00, 10.05 «Шiсть кадрiв» 06.15 «Розсмiши комiка» 07.00 «ТСН» 08.00, 08.25 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi» 09.00 «Свiтське життя» 10.50 Х/ф «Його любов» 14.50 «Вечiрнiй Київ» 16.05, 21.20 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 23.30 Х/ф «Мiцний горiшок» ▲ 02.05 Х/ф «Капiтан Алатрiсте» ▲ 04.25 «Грошi» 05.10 «Територiя обману» 05.55 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.55 «Чорне дзеркало» 07.25 «Школа доктора Комаровського. Невiдкладна допомога» 08.00 «Школа доктора Комаровського» 08.30 Д/ф «Формула кохання Олександра Абдулова» 09.30 Новини 10.00, 02.30 Х/ф «Формула кохання» 11.55 Х/ф «Дiм для двох» 14.05 Т/с «Сiльський романс» 1, 4 с. 18.00 Т/с «Поки живу, люблю» 2 с. 20.00 «Подробицi» 20.35 Т/с «Поки живу, люблю» 4 с. 22.30 Т/с «Щасливий квиток», 1, 4 с. ▲ 03.55 М/ф 04.05 «Подробицi» - «Час» 04.45 Т/с «Сiльський романс» 1 с.

ICTV 06.25 Факти 07.00 Дача 07.25 Х/ф «Мисливцi за привидами» 09.15 Дiстало! 10.15 Цивiльна оборона 11.10 Х/ф «Мисливцi за привидами 2» 12.45 Факти 13.20, 20.05 Т/с «Полювання на Беркута» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 21.50 Х/ф «Таксi» 23.30 Х/ф «Таксi 2» 00.55 Х/ф «Пiд прицiлом» ▲ 02.15 Т/с «Дружини футболiстiв» 04.00 Т/с «Карадай»

НОВИЙ 04.25 М/с «Новi пригоди мисливцiв за при­видами»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

20 ВЕРЕСНЯ

05.20 25-й кадр 05.50 Нереальнi iсторiї 07.55, 10.00 Ревiзор 12.35 Пристрастi за Ревiзором 14.05 Уральськi пельменi 15.55 Т/с «Воронiни» 18.35 М/ф «Рататуй» 20.40 Х/ф «Ейс Вентура: Детектив з розшуку домашнiх тварин» ▲ 22.35 Х/ф «Тупий i ще тупiший» ▲ 00.40 Х/ф «Закони привабливостi» 02.20 Зона ночi СТБ 06.20, 01.40 Х/ф «Полiцейськi i злодiї» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Усе буде смачно!» 11.35 «Зваженi i щасливi 4» 15.10 «Танцюють всi! 7» 19.00 «Х-фактор 5» 22.05 Т/с «Коли ми вдома» ▲ 00.15 «Детектор брехнi 6» 03.15 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 «Bon appetit» 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «У пошуках мільйонерші» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Золоте стремено» 10.00 Культура і мистецтво 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 Новини Європи 12.30, 00.00 Х/ф «Повернення у таємничий сад» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 «Щоденник для батьків» 15.00 Х/ф «Щеня з сузір’я «Гончих псів» 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 «Сад, город, квітник» 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Мелодія двох сердець», 2 ч. 21.15 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» ▲ 23.35 Тернопільська погода 23.40 Час-Тайм 01.30 «Музичні делікатеси» 02.00 Х/ф «Знайдеш друга, придбаєш скарб» ▲ 04.00 «Мелодія двох сердець», 2 ч. ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Новини України» 14.15 «Актуально» 14.30 «Пісні нашого краю» 14.45 «Після школи» 15.00 «На часі» 15.30 «Гра долі» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «ПрофStyle» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Край, в якому я живу» 16.45 «Пісні нашого краю» 17.00 «Панорама подій» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Назбиране» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Смак життя» 20.00 «Крізь призму часу» 20.15 «Спортивні меридіани» 20.30 «Щляхами Тараса» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Поклик таланту» 22.20 «Замки тернопілля» 22.30 «Абетка здоров’я»

ІНТЕР 21.50 «Таксi». Комедiя. Молодий хлопець iде з розвозки пiци на моторолерах працювати таксистом. Будучи автокентавром вiд Бога, ганяє вiн, як божевiльний, i випадково потрапляється за перевищення швид­ костi полiцейському-невдасi, який нiяк не може здати на права. Таксист вимушений допомагати йому ловити банду нiмцiв, що грабують банки на червоних «Мерседесах»... Режисери: Л. Бессон, Ж. Перес. У ролях: Б. Фарсi, С. Насерi, Ф. Дiфенталь, М. Котiяр, Е. Шоберг, М. Гурарi. 1+1 2.05 «Капiтан Алатрiсте». Бойовик. Час i мiсце дiї – Iспанiя 17 столiття, епоха прав­лiння Фiлiпа Четвертого. Цим слабким, схильним до чужого впливу монархом з легкiстю манiпулює його розбещений, повний iнтриг двiр, де всiм заправляє впливовий граф Ольварес. У цiй iмперiї, яка неухильно рухається до свого занепаду, i розгортаються пригоди Дiєго Алатрiсте, гордого солдата на службi Його Величностi у Фландрiї, а в мирний час – найманця у Мадридi i Севiльї... Режисер: Д. Янес. У ролях: В. Мортенсен, Е. Нор`єга, Х. Камара, Е. Анайя.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.40 Крок до зiрок 07.20 Ера здоров’я 07.45, 23.30 «Золотий гусак» 08.10 Шеф-кухар країни 09.15 Як це? 09.35 Хто в домi хазяїн? 10.15 Х/ф «Тимчасово тато» 12.00 Т/с «П’ять хвилин до метро» 12.55 Православний вiсник 13.30 Школа Мерi Поппiнс 13.50 Дитячi iсторiї. «Кохання, кекси i рокн-рол» 14.20 Фольк-music 15.30 Дитячий фестиваль «Щасливi долонi» 16.40 Театральнi сезони 17.15 В гостях у Д. Гордона 18.30 Подорожуй першим 18.55 Т/с «Сержант Рокка» 21.00, 01.20 Новини 21.40 Перша шпальта 22.10 Моя країна 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 00.05 На слуху. Пiдсумки 01.50 Музичне турне 03.00 Х/ф «Острiв любовi», 3 с. ▲ 04.05 Д/ф «У майстернi Мондрiана» 05.00 «Надвечiр’я» 1+1 06.00 Х/ф «Долина папоротi 2» 07.35 М/ф 08.00, 08.25 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi» 09.00 «Лото-Забава» 10.10 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 12.15 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi» 12.20 М/ф «Машинi казки», «Маша i ведмiдь» 14.05 «Розсмiши комiка» 15.05 «Мiняю жiнку» 16.40 «Iнспектор Фреймут» 18.25 «Українськi сенсацiї» 19.30, 04.30 «ТСН-Тиждень» 21.30 Х/ф «Легенда №17» 00.35 «Скiльки правди в легендi. Пост-шоу» 01.35 Х/ф «Вавiлон» ▲ ІНТЕР 05.30 Т/с «Сiльський романс» 2, 4 с. 08.00 «Вдалий проект» 08.40 «Готуємо разом» 09.30 «Недiльнi новини» 10.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 11.00 «Орел i решка. Невидане» 12.00, 01.50 Х/ф «У Бога свої плани» 14.00 Т/с «Поки живу, люблю» 1, 4 с. 18.00 Х/ф «Мамина любов» 20.00, 04.00 «Подробицi тижня» 21.55 Т/с «Щасливий квиток», 5, 8 с. ▲ 03.20 М/ф ICTV 06.20 Свiтанок 07.20 Факти 07.55 Анекдоти по-українськи 08.45 Зiрка YouTube 09.55 Козирне життя, на дачi 10.20, 13.00 Т/с «Пастка» 12.45 Факти 15.40 Х/ф «Таксi» 17.15 Х/ф «Таксi 2» 18.45 Факти тижня 20.20 Х/ф «Таксi 3» 21.50 Х/ф «Таксi 4» 23.30 Х/ф «Проект Х. Дорвалися!» 00.55 Х/ф «Слiпа лють» ▲ 02.20 Т/с «Карадай»

НОВИЙ 05.35 М/с «Новi пригоди мисливцiв за привидами» 07.20 Х/ф «Зачарована Елла» 09.00 М/с «Дракони: Вершники Йолопа» 10.55 М/ф «Рататуй»

• АНОНС

21 ВЕРЕСНЯ 13.05 Т/с «Татусевi дочки» 15.35 Проект Перфект 16.50 Супермодель по-українськи 19.00 Х/ф «Ейс Вентура: Детектив з розшуку домашнiх тварин» ▲ 20.40 Х/ф «Ейс Вентура: Поклик приро­ ди» ▲ 22.40 Х/ф «Тупий i ще тупiший: Коли Гаррi зустрiв Ллойда» ▲ 00.30 Х/ф «Тупий i ще тупiший» ▲ 02.20 Зона ночi 05.05 25-й кадр СТБ 06.20 Х/ф «Мерi Поппiнс, до побачення!» 09.00 «Усе буде смачно!» 11.00 «Караоке на Майданi» 11.55 «МайстерШеф 4» 15.45 «Х-фактор 5» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.30 «Один за всiх» 21.40 «Вiкна-новини». Спецрепортаж 22.40 Х/ф «Дозвольте тебе поцiлувати... на весiллi» 00.25 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Х/ф «У пошуках мільйонерші» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Новини Європи 08.35 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Собору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Щеня з сузір’я «Гончих псів» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Щоденник для батьків» 16.30 Культура і мистецтво 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слідства. інфо» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 «Про кіно» 21.55 Тернопільська погода 22.00, 04.00 Х/ф «Знайдеш друга, прид­ баєш скарб» ▲ 00.00 Провінційні вісті 00.35 «Мелодія двох сердець», 2 ч. 01.35 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» ▲ 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Фільм-дітям» 15.20 «Замки тернопілля» 15.30 «Шляхами Тараса» 15.45 «Крізь призму часу» 16.00 «Назбиране» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Спортивні меридіани» 17.00 «Пісні нашого краю» 17.15 «Словами малечі про цікаві речі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Студмістечко» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Азбука смаку» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Музичний калейдоскоп» 20.30 «Загублені у часі» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Смак життя» 22.30 «Повір у себе»

НОВИЙ 22.40 «Тупий i ще тупiший: Коли Гаррi зустрiв Ллойда». Комедiя. Сюжет фiльму розгортається в 80-х роках у звичайнiй школi. Тiнейджери Гаррi i Ллойд мимоволi опиняються втягнутими в аферу продажного директора Коллiнза i його под­ружки мiс Хеллер. Вони вирiшують зробити хло­ п’ят першими студентами липового класу для розумово вiдсталих пiдлiткiв, щоб отримати сто тисяч доларiв. Режисер: Т. Мiллер. У ролях: Е.К. Ольсен, Д. Рiчардсон, Ч. Отерi, Л. Гузман, Е. Хенсон, У. Лi Скотт. СТБ 22.40 «Дозвольте тебе поцiлу­ва­ ти... на весiллi». Комедiя. Пройшов рiк пiсля подiй фiльму «Дозвольте тебе поцiлува­ ти... знову», в якому Власов iз честю вийшов iз iсторiї з «генеральсь­ кою внучкою». Тепер вiн вiд­нов­ лений у званнi полковника. Генерал же готується до «пiдви­щення» i благополучного виходу на пен­ сiю. Тiльки ось єдина частина псує йому всi показники i ставить пiд загрозу «заслужений вiдпочинок». Режисер: М. Сергєєнкова. У ролях: I. Лiфанов, М. Куликова, Б. Щербаков, А. Струговець, С. Низовська.

Рената Літвінова відхрестилась від Путіна

Р

осійський режисер та кліпмейкер Рената Літвінова спростувала заяву про свою підтримку президента Росії Володимира Путіна. У Twitter, який буцімто належить артистці, з’я­ вилося досить агітаційне повідомлення. «Я людина далека від політики, але я повністю довіряю Воло­ димиру Путіну. Вважаю, що обрано правильний курс», – написали від імені Ренати. Літвінова ж поспішила спростувати цю заяву у своєму Facebook та сайті. «Це фальшивка! Я не веду твіттер і подібні заяви не мають до мене ніякого відношення,» – написала режисерка. Шанувальники Ренати подякували їй за те, що не побоялася написати правду і відкрити очі на політичне шахрайство.

$200 тисяч за медовий місяць без свідків

Н

овоспечене подружжя Бреда Пітта й Анд­ желіни Джолі, кажуть, вирішило провести медовий місяць наодинці.

Для цього пара поп­ росила жителів мальтійського острова Гоцо на деякий час залишити свої помешкання. Звісно, не за просто так, а за гроші. Як повідомляє видан­ ня «Zeenews», Джолі та Пітту довелося викласти 200 тисяч доларів, аби усі мешканці острова погодилися поїхати з домівок. Подейкують, молодята не стали орендувати житло на острові, а зупинилися на яхті біля берега.

Крижана естафета від князя – президенту

К

нязь Монако Альбер II взяв участь у благодійній акції «Ice Bucket Challenge». На своїй сторінці у Facebook монарх розмістив відео, на якому він обливає себе холодною водою з відра, стоячи на високій скелі, з якої відкривається мальовничий вид на Монако. Заявивши, що для ньо­го велика честь взяти участь у цьому марафоні, Альбер за традицією передав естафету трьом іншим людям. Зокрема, кинув виклик президенту Франції Франсуа Олланду. «Я пишаюся можливістю взяти участь у цьому незвичайному проекті, і буду радий зробити пожертвування в фонд ALS», – сказав князь Монако.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 12 вересня 2014 року Досьє 102

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

21.04 21.05

21.05 21.06

22.06 22.07

23.07 23.08

24.08 23.09

24.09 23.10

24.10 22.11

23.11 22.12

22.12 20.01

21.01 19.02

20.02 20.03

ОВЕН Вам не варто одночасно працювати в рiзних мiсцях. У фi­ нансовiй сферi зосередьтеся на чомусь одному. У вихiднi краще не витрачати зайвого.

Інгредієнти. 1,5 л води, 6-7 яб­ лук, 2-3 ст. л. цукру, щіпка ванільно­ го цукру, 1 склянка сметани, 1 ст. л. борошна.

ТIЛЕЦЬ Вас так i тягне вплутатися у фiнансовi афери. Будьте уваж­ нi до дiлових партнерiв, не доз­воляйте ввести себе в ома­ ну. I бережiть гаианець.

БЛИЗНЮКИ Зiрки обiцяють фiнансову ста­ бiльнiсть. Ви навiть зможете допомогти друзям i рiдним. Тiльки не наобіцяйте зайвого, особливо начальству.

Приготування. Яблука почистити, нарізати дольками, залити водою, додати цукор і варити доти, поки не стануть м’якими. Борошно добре розтерти зі смета­ною (щоб не було грудочок) та влити у компот. При потребі доцукрувати, додати ваніль чи корицю за бажанням. Варити, поки не загусне. Споживати можна і у гарячому, і в холодному вигляді.

РАК Якщо у вас зараз є гроші, краще їх вiдкласти. Фiнансове ста­ новище у будь-який момент може змiнитися. Брати кредити не рекомендується.

Кабачки пікантні

ЛЕВ Зараз вам грошi практично не потрiбнi. Хтось вирi­шить всi ва­шi фiнансовi питання. Можливо отримаєте великий спадок.

Інгредієнти. 2 кабачки, 1 ч. л. приправи до грилю, 2 ст. л. олії.

ДIВА На початку тижня бiльше вит­ рачатимете, нiж зароблятиме­ те. В середу з’явить­ся мож­ли­ вiсть поповнити свою скарбничку. Не втратьте цей шанс.

ТЕРЕЗИ З боргами краще розрахуватися. Новi покупки порадують вас i ваших близьких. Отже, можна згаяти багато часу на шопiнг.

СКОРПIОН На цьому тижнi у вас з’я­вить­ ся можливiсть домовитися з конкурентами. Грошовi питання вирiшуйте з близькими людьми.

СТРIЛЕЦЬ Фiнансовi плани починають реалiзовуватися на вашу користь. Отже, мислiть масштабно, оцiнюйте свої вигоди і дійте. КОЗЕРIГ Зараз можна купувати все. Вiдвiдайте автосалони, подумайте над вкладенням в не­ рухомiсть. Але не варто за­ хоплюватися розвагами.

ВОДОЛIЙ У вашому фiнансовому життi – затишшя. Нi особливих витрат, нi великих доходів. Поки краще обходити стороною дорогi магазини.

РИБИ Ви можете опинитися на мi­ линi, якщо робитимете необ­ думанi покупки. Ситуацію мо­ же змінити ваше вміння знаходити компроміс.

• СМАЧНОГО!

Квасничинка

на 15 – 21.09 2014 року

21.03 20.04

15

Приготування. Кабачки поми­ ти, нарізати тонкими пластівцями. Посипати приправою та полити олією, все добре перемішати. Вик­ ласти у форму для запікання. Пекти 30-40 хв при 200 градусах.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

– Чому у вас посуд розбитий? – Сварилися! – А чому диван розламаний? – Мирилися...

*****

Чим більше я читаю газети і дивлюся новини по телевізору, тим чіткіше розумію: тікати треба не з України, а з планети!

*****

Якщо людина, котра тобі подобається, не звертає на тебе уваги, позич у неї гроші.

*****

– Я завжди говорив, що жінки дуже балакучі. Ось, пишуть, що жінка в день вимовляє 2200 слів, а чоловік – тільки 1100. – А це тому, що жінки змушені все повторювати двічі! – Що?

*****

*****

– Милий, коли ми одружимося, я буду ділити з тобою всі тривоги і турботи. – Але, дорога, у мене немає ніяких турбот і тривог. – Я ж сказала «коли ми одружимося».

Батьки – дітям: 4-й клас: «Ти уроки зробив?» 9-й клас: «Ти портфель зіб­ рав?» 11-й клас: «Ти в школу йдеш?»

*****

Стоматолог – пацієнтові: – Зуб я вам видалив, дві години не їжте. – Та я після ваших цін півмісяця жерти не буду!

*****

Гроші – зло. Не в грошах щас­ тя. Хто духом сильний – той і багатий... Чим би ще себе зас­по­ коїти, поки зарплату не дали? Будь-який санаторій ефективно зміцнить стан вашої нервової системи, якщо відправити туди тещу.

*****

Якщо я залишаюся наодинці зі своїми думками, то вони починають якось неадекватно се­ бе вести.

*****

Сучасним школярам, у яких в кабінетах є інтерактивна дош­ ка, не зрозуміти, як це піти намочити ганчірку і прогуляти 10 хвилин уроку.

*****

*****

– Кохана, чому, коли я співаю, ти підходиш до вікна? – Щоб люди не подумали, що я тебе б’ю.


• АФОРИЗМИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 12 вересня 2014 року

• ФОТОМИТЬ

• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Лише той Учитель, хто живе так, як навчає. Г. Сковорода

• Гуси летять високо – осінь буде довгою. • Голуби розтуркотілися – на доб­ ру днину. • Здійнявся вітер уночі – вдень буде дощ. • Кури довго не линяють – осінь буде суха. •Довго не зникають мухи – на затяжну осінь.

Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить. М.Форбс Будь найкращим, набувай багатства, але залишайся скромним. Гордон Драйден

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

Якщо ти віднайдеш у своєму серці турботу про когось іншого, ти досягнеш успіху. Мая Ангелоу

ПОНЕДІЛОК, 15 вересня ніч / день

+15 / +22

Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто найкраще реагує на зміни, що відбуваються. Гордон Драйден

вітер

ороткі історії для душі» Бруно Ферреро – це шедевр! Перечитуючи їх знову і знову, наповнюєшся теплом і світлом. Ці перлини знаходять відгук в кожній душі.

Один з багатьох днів

Поглянь, мамо! – вигукнула семирічна Марта. – Зараз, зараз! – автоматично ви­ мовила знервована жінка за кермом, маючи на голові купу справ, що ще очікували на неї вдома. Потім була вечеря, перегляд телепрограм, купання, телефонні розмови, аж прийшов час, коли треба було вкладатись спати. – Марто, вже час іти в ліжечко! Дівчинка побігла східцями вгору. Мама вже падала від утоми, та, цілуючи її, усе ж знайшла в собі сили, щоб помолитися з донечкою. Поправила ковдру. – Мамусю, забула дати тобі одну річ! – Даси вранці, – відповіла мама. Дівчинка невдоволено насупилась. – Але ж вранці в тебе знову не буде часу! – запротестувала. – Знайду час, не хвилюйся, – відказала мати, обережно обороняючись. – Добраніч! – додала й рішуче зачинила двері. Та все ж не змогла забути сумних очей дитини. Тихесенько повернулась в кімнату до дівчинки. У маленькій дитячій ручці помітила затиснені клаптики паперу. Набли-

зилась й обережно розтулила долоньку. Дівчинка подерла на дрібненькі шматки велике червоне серце із написаним на ньому текстом, що мав назву: «Чому я люблю свою маму». Жінка старанно зібрала всі клаптики й, наче з дитячої складки, спробувала скласти пошматований листок паперу. Врешті змогли прочитати, що написала Марта: «Навіть як багато працюєш і мусиш вирішити тисячу справ, завжди знаходиш час побавитись зі мною. Люблю тебе, мамо, бо я – найважливіша частина твого дня!» Ці слова глибоко зворушили жінку. За десять хвилин вона знову зайшла в кімнату дівчинка, трима-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

ючи срібну тацю з двома чашками шоколаду і двома шматками торта. Лагідно погладила пухкеньку щічку Марти. – Що трапилось? – запитала дів­ чинка, здивована нічними відвідинами. – Це для тебе, бо ти – найважливіша частина мого дня! Дівчинка усміхнулась і, трохи над­пивши з горнятка, знову заснула. А хто є найважливішою частиною твого дня?

Вибір

Один чоловік завжди відчував себе пригніченим через різні життєві труднощі. І якось він поділився цим із відомим духовним наставником. – Не можу більше! Життя стало просто нестерпне!

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

ВІВТОРОК, 16 вересня ніч / день

Мудрі думки та короткі історії для душі

«К

Сх, 4 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Учитель взяв у пригорщу попелу і вкинув до склянки, у якій перед тим була кришталево чиста питна вода, і промовив: – Це твої страждання. Вода у склянці умить стала брудна й мутна. Учитель вилив її. Тоді знову набрав пригорщу попелу і кинув його у море. Попіл у тій же хвилі розчинився, а вода у морі залишилися така сама чиста, як і до того. – Бачиш? – спитав учитель. – Кож­ ного дня ти мусиш вибирати, бути тобі склянкою, а чи морем. Занадто багато серед нас плитких сердець, занадто багато перестрашених душ, занадто багато заморожених чуттів і спаралізованих рамен. Найбільше у наших часах бракує відваги. Не йдеться тут про нерозважне зухвальство чи безоглядність, а про правдиву відвагу, яка дозволяла б кожну проблему зустріти словами: «Напевно, існує якийсь розв’я­зок, я шукатиму його, а, отже, знай­ду». Короткі, але такі милі нашому серцю історії на кожен день від Бруно Ферерро. Ці оповідання – наче промінчик сонця, що освітлює і зіг­ ріває душу. Досить уважно прочитати, замислитися і можна побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає так легко жити і з’явля­ ються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола.

+17 / +22

вітер

Сх, 4 м/с

СЕРЕДА, 17 вересня ніч / день

+14 / +21

вітер

Сх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 18 вересня ніч / день

+14 / +20

вітер

Сх, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 19 вересня ніч / день

+12 / +19

вітер

Пн/Сх, 3 м/с

СУБОТА, 20 вересня ніч / день

+10 / +15

вітер

Пн, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 21 вересня ніч / день

+10 / +19

вітер

Сх, 2 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРИВІТАЙТЕ!

12 вересня – Олександра. 13 вересня – Петра, Геннадія. 14 вересня – Марфи, Семена. 15 вересня – Антона, Івана. 17 вересня – Афанасія. 18 вересня – Гліба, Єлизавети. 19 вересня – Михайла, Івана. 22 вересня – Анни, Йосипа. 23 вересня – Андрія, Павла. 24 вересня – Дмитра, Сергія.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Досьє 102 №15  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you