__MAIN_TEXT__

Page 1

ГОРЕ-МАТИ Якщо не казати скільки користі в овочах і фруктах, ВБИВАЛА НЕМОВЛЯТ

стор.

6

вони здадуться дітям смачнішими, дослідження

ПОРАДИ, ЯК НЕ ВТРАТИТИ МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН

З

появою у нашому житті мобільних телефонів у ки­ шенькових злодіїв з’я­вилося нове джерело доходів. Адже одна вкрадена і продана перекупни­ кам найдешевша трубка гаран­ товано принесе со­ тню гривень. стор.

5

ПЕНСІОНЕРКА ТОРГУВАЛА ГОРІЛКОЮ

Н

ещодавно оперативники управління боротьби з економічною злочинністю обласної міліції за сприяння журналістів одного з місцевих видань задокументували факт реалізації підакциз­ них товарів. стор.

Сканворд Анекдоти Гороскоп

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

стор.

Незаконну схему продажу елітних земельних ділянок ліквідували убозівці

стор.

2

Штрафи сплачують, та продавати алкоголь не перестають

Н

езважаючи на за­ борону продажу неповнолітнім тютюнових виробів та міцних напоїв, деякі несумлінні підприємці та продавці продовжують наживатися на здоров’ї настор. 3 ших дітей.

4

41782

2,50 ГРН.

№13 / 8 серпня 2014 року

Репортаж зі Сходу, де в зоні АТО несуть службу тернопільські добровольці

15

10

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

В

обласному управлінні внутрішніх справ відбувся брифінг за участю міліцейського керівництва і представників обласної та міської рад. З журналістами правоохоронці та службовці поділилися враженнями від свого перебування на Сході, розповіли, як служиться в зоні АТО терностор. 8 пільським добровольцям.

На Тернопільщині зменшилась кількість бажаючих емігрувати

З

а останні декілька років на Тернопільщині в рази зменшилася кількість емігрантів. В 2014 році, чи не вперше за тривалий період, тих, хто повернувся в Україну, стор. 7 більше, ніж бажаючих емігрувати за кордон.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

Бійці батальйону «Тернопіль» вирушили в зону АТО Т

ри місяці напружених та щоденних тренувань позаду, попереду – бойові будні. Півсотні бійців новоствореного спеціального батальйону патрульної служби міліції особ­ ливого призначення «Тернопіль» поїхали на Схід України. Проводжати в далеку дорогу тернопільських добровольців при­ й­шли керівники міліції краю, пред­ ставники громадських організацій, духовенства. З напутнім словом до бій­ців звернувся начальник облас­ ного управління внутрішніх справ, полковник міліції Василь Облещук. – Це вже четвертий загін тер­ нопільських правоохоронців, який від’їжджає в зону АТО, – відзначив Василь Корнелійович. – Пам’ятайте, що вас чекають вдома, будьте обе­ реж­ні, повертайтеся живими, здо­ ровими та у повному складі. Капелан Самооборони Майдану Тернопільщини отець Іван Гуня по­ благословив кожного бійця, поба­ жав хлопцям мирної служби та по­ дарував їм обереги – образочки. Новостворений батальйон «Тер­ но­піль» сформований виключно з добровольців. Тут є майданівці, ко­ лишні військослужбовці, пенсіоне­ ри органів внутрішніх справ, жите­ лі області. Усі вони з власної волі прийшли до батальйону і готові їха­ ти на передову захищати цілісність

нашої держави. – Усі хлопці їдуть в зону АТО за власним бажанням, готові до вико­ нання поставлених завдань і мо­ рально, і фізично, – каже заступник командира батальйону з кадрового забезпечення Микола Сивирин. – Де­ кілька місяців ми щоденно трену­ валися на полігонах та у навчальних класах. Зараз їдуть лише півсотні найбільш підготовлених бійців, реш­ ту – проходять підготовку та несуть службу на місцях. Спецбатальйонівців забезпечи­ ли усім необхідним: новою формою, взуттям, спецзасобами, зброєю, ме­ дикаментами, харчуванням, водою та речами першої необхідності. Про це подбало керівництво обласної міліції, громадські організації, місь­ ка влада, меценати, небайдужі лю­ ди. Жінки із Самооборони Майдану Тернопільщини допомогли хлоп­цям із пошиттям військового споряд­ ження. – Насамперед, ми намагаємося максимально здешевити одяг воїна, щоб можна було всіх бійців якнай­ швидше забезпечити формою, тож робимо все своїми силами, – розпо­ відає представниця штабу Лілія Му­ сіхіна. – Ми мобілізували всіх жінок на пошиття одягу. Зараз пошили для хлопців нашоломники, планує­ мо також пошити форму, розванта­ жувальні жилети. Підтримати бійців прийшли най­ рідніші люди. Тернополянка Оля Яц­ ків уже вдруге проводжає свого батька на буремний Схід. – Я горджуся, що мій тато вже вдруге їде захищати мене і усіх, хто живе на Україні, – каже Оля. – Вірю, що повернеться з перемогою, а інак­ ше і бути не може! Ми будемо моли­ тися за всіх наших захисників.

ПРИЙОМНА ДОНЬКА ОБІКРАЛА БАТЬКІВ

Х

оч як важко було 81-річному тернополянину змиритися із втратою захмарної, як для пенсіонера суми, – 30 тисяч гривень, дізнатися правду про особу злодія було для нього ще біль­шим шоком. Бо ж, як з’ясу­ва­ли правоохоронці, потерпів він від прийомної доньки. 37-річна жінка донедавна від­ бувала покарання у місцях позбав­ лення волі. Після звільнення осели­ лася у стареньких названих батьків, бо власного житла не надбала. Але квартирувала не довго. Одного дня вона просто не повернулася додому. Через декілька днів після зник­ нення доньки, пенсіонер виявив, що з зачиненого сейфа наче корова язи­ ком злизала тридцять тисяч гри­ вень. Але обидві події літній чоло­ вік жодним чином не пов’язав. Хіба ж могла людина, яка вихо­ вувала чужу дитину як рідну, пові­ рити, що на його заощадження спо­ кусилася саме донька. Однак міліці­ онери довели причетність родички до крадіжки. Коли ж правоохоронці розшука­ ли втікачку, вона не стала запере­ чувати свою причетність до крадіж­ ки. Зізналася, що підгледіла, де бать­ ко ховає ключ від сейфу і, щойно випала зручна нагода, скористала­ ся ним. Батьківський статок вона розтратила за декілька днів. Зараз злодійка каже, що шкодує про скоєне і обіцяє згодом повер­ нути все до копійки. Однак у її щи­ ре каяття і обіцянки відшкодувати вкра­дене чомусь мало віриться. Звісно, за свій вчинок підозрю­ ваній доведеться відповідати. Та навряд чи від цього стане легше по­ терпілим, які на старості від при­ йомної доньки не то, що не дочека­ лися допомоги, а й потерпіли від її злочинної пристрасті. Щодо підозрюваної міліціонери розпочали кримінальне проваджен­ня.

Незаконну схему продажу елітних земельних ділянок ліквідували убозівці

С

півробітники управління боротьби з організованою злочинністю обласної міліції викрили групу учасників з ознаками організованості, які налагодили корупційну схему збагачення за рахунок виділення земельних ділянок в елітному котеджному містечку поблизу обласного центру. Як повідомив начальник управ­ ління боротьби з організованою зло­ чинністю Василь Джиджора, орга­ нізував незаконну діяльність сімей­ ний підряд: батько – голова сільсь­кої ради одного з населених пунктів Збаразького району, його дружина, донька та колишній зять. Спільники створили приватне підприємство, на яке перераховували грошові ко­ шти, отримані злочинним шляхом. Відносно зловмисників розпо­

ча­то кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправо­ мірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Спецпідрозділ УБОЗу «Сокіл» затримав батька та доньку в банку, після отримання 12 тисяч доларів США, які вони вимагали за виготов­ лення проектів землеустрою на ви­ ділення двох земельних ділянок площею 0,24 га та подальше їх за­

твердження сесією сільської ради. У це же час проводилося затримання інших учасників групи. Кошти, а та­ кож банківські «платинові» картки, на які перераховувалися гроші, ви­ лучено. Наразі зловмисники затримані в порядку статті 208 Кримінально­ го про­цесуального кодексу України та вирішується питання про обран­ ня міри запобіжного заходу. До уваги громадян! Телефон до­ віри з питань боротьби з корупцією Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС Ук­раїни – 097-220-31-16; електрон­ на скринька довіри – http://www. guboz.gov.ua/corrupt.html.


КРИМІНАЛ

Випадковий свідок допоміг зборівським міліціонерам взяти злодія «на гарячому»

Х

тось заробляє на прожиття важкою працею, а хтось шукає легких способів збагачення. Саме до останніх належить 24-річний уродженець Гусятинщини. Через свою любов до чужого майна чоловік вже одного разу пот­ рапляв на лаву підсудних. Та Фемі­ да була поблажлива до молодого чоловіка – за скоєні крадіжки його було засуджено до умовного пока­ рання. Здавалося б, після цього моло­ дик вирішив розпочати все з чисто­ го аркуша. Влаштував особисте жит­ тя – познайомився з жителькою Зборова та переїхав до неї жити. Аби забезпечити нову сім’ю, почав працювати на будовах. Та чи недо­ статньо заробляв, чи то старі звич­ ки далися взнаки – невдовзі знову вчинив протиправне. За наживою вночі поліз до під­ валу однієї із багатоповерхівок рай­ центру. Досередини проник через вікно. Виніс різні інструменти та декілька пляшок горілки. Однак

пішки повертатися додому не захо­ тів, вирішив поїхати на чужих «Жи­ гулях», які стояли в дворі багатопо­ верхівки. Довго вовтузився, та все ж відчинив машину. Тільки завести двигун ніяк не вдавалося. Один із жителів багатоповерхівки помітив зловмисника і зателефонував до міліції. Правоохоронці відреагува­ ли на повідомлення оперативно – злодія взяли «на гарячому».

Тепер за вчинене 24-річному чоловікові доведеться понести по­ карання. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу Ук­ раїни: замах на крадіжку (ч.1 ст.15, ч.3 ст.185) та замах на незаконне за­ володіння транспортним засобом (ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 289). Проводиться досудове розсліду­ вання. Олена КОЗЮК

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

3

З судових засідань – на нові злочини

К

амера відеоспостереження допомогла бучацьким міліціонерам оперативно встановити особу зловмисника, який скоїв крадіжку грошей з приватного підприємства. Причетним до злочину виявився неодноразово судимий 23-річний житель одного із сіл району. Повідомлення про крадіжку на­ дійшло до працівників райвідділу від власника підприємства. Вранці, прийшовши на роботу, чоловік по­ бачив розбите скло в одному з кабі­ нетів адмінбудівлі, а всередині – від­ чинений сейф, в якому зберігалися гроші. Зі сховку зникло понад три тисячі гривень. Працівники міліції розпочали пошуки крадія. Допомогла їм у цьо­ му камера відеонагляду, яка була встановлена у приміщенні будівлі. 23-річного крадія розшукали. Той зізнався у вчиненому. Хлопець не вперше порушує за­ кон. Декілька місяців тому міліціо­ нери взяли його на гарячому під час скоєння крадіжки. На даний час кримінальне провад­ження за цим фактом розглядається в суді.

Частину крадених з підприємст­ ва грошей юнак встиг витратити на розваги, решту вилучили правоохо­ ронці. Як розповів т.в.о. начальника Бучаць­кого районного відділу мілі­ ції Анатолій Мельник, щодо підо­ зрюваного розпочато кримінальне провад­ження за частиною 3 статті 185 ККУ (крадіжка, поєднана з про­ никненням у житло, інше примі­ щення чи сховище або, що завдала значної шкоди потерпілому). Дане діяння карається позбавленням во­ лі на строк від трьох до шести років.

не оформив. Про випадок бізнесме­ ну повідомив покупець, котрий при­ й­шов до офісу з претензіями, мов­ ляв, терміни виготовлення продук­ ції вже давно минули, а дверей досі немає. Продавцем-консультантом заці­ кавилися правоохоронці, і з’ясува­ло­

ся, що зловмисник у подібних спра­ вах уже має досвід. Півроку тому його звільнили з-під арешту за шах­ раювання з мобільними телефона­ ми. Але молодик кримінального ре­ месла не покинув. Взявся придуму­ вати нові схеми видурювання гро­ шей. Як з’ясувалося, до випадку із завдатком в крамниці, лиходій на­ дурив ще двох жителів Кременеч­ чини. В одного взяв дві тисячі гри­ вень, пообіцявши відремонтувати житло, а в іншого вициганив дві сот­ ні за послуги майстра-сантехніка. Правоохоронці також перевіря­ ють причетність зловмисника до ін­ ших протиправних діянь. За факта­ ми шахрайств порушено криміналь­ не провадження.

пець розповів, що з його будинку невідомий викрав фотоапарат, зо­ лотий ланцюжок та 50 американсь­ ких доларів. За словами потерпіло­ го, він на декілька днів від’їжджав з дому, а коли повернувся, то виявив пропажу. Міліціонери почали встановлю­ вати обставини злочину. З’ясувало­ ся, у день крадіжки вдома був бать­ ко потерпілого. На гостину до себе запросив 30-річну місцеву житель­ ку. Обох об’єднала чарка. В якийсь

момент оковита зморила господаря і він заснув. Цим скористалася жін­ ка і, проникнувши в одну з кімнат, поцупила звідти речі сина. Міліціонери розшукали злов­мис­ ницю і вилучили у неї чужий фото­ апарат, золотий ланцюжок. Гро­ші лиходійка вже встигла витратити на власні потреби. Відкрито кримінальне провад­ ження за частиною 1 статті 185 ККУ (крадіжка). Проводиться досудове розслідування.

Завдатки без зобов’язань – шахрайська Штрафи сплачують, та продавати алкоголь схема кременецького пройдисвіта дітям не перестають Ж

Н

езважаючи на заборону продажу неповнолітнім тютюнових виробів та міцних напоїв, деякі несумлінні підприємці та продавці продовжують наживатися на здоров’ї наших дітей.

Факти збуту подібних товарів школярам виявляють у ході профі­ лактичної операції «Літо-2014» мі­ ліціонери. За продаж неповнолітнім цига­ рок, слабо- та алкогольних напоїв частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні право­ порушення передбачена адмінвід­ повідальність у вигляду штрафу від тридцяти до ста неоподатковува­

них мінімумів доходів громадян. У грошовому еквіваленті це 510 – 1700 грн. Але такі фінансові втрати, схоже, не надто лякають торговців. За словами начальника сектору кримінальної міліції у справах ді­ тей обласної міліції Петра Тихови­ ча, за два місяці, відколи триває профілактична операція, правоохо­ ронці задокументували 24 факти продажу неповнолітнім тютюно­ вих виробів та спиртних напоїв. Міліціонери закликають про­ давців та власників торгових точок не нехтувати Законом заради нажи­ ви та у жодному разі не продавати отруту дітям. Пам’ятайте, сьогодні формується майбутнє нації і яким воно буде, залежить від кожного.

одними зобов’язання­ ми не обтяжував себе 30-річний кременчанин, не зважаючи на те, що до кишені клав людські гроші. Шахрай видурював чималі суми за товар та послуги, які не збирався надавати.

Як повідомив виконуючий обо­ в’язки начальника Кременецького райвідділу внутрішніх справ Воло­ димир Галевич, до міліціонерів звер­ нувся місцевий підприємець із зая­ вою, що молодий чоловік, котрий працював у нього консультантом, взяв завдаток за виготовлення ме­ талопластикових дверей, але ні гро­ шей в касу не поклав, ні замовлення

Знайома виявилася злодійкою

З

апросивши у гості знайому, житель Шумського району, мабуть, не один раз пошкодував про це, адже гостя виявилася ласою до чужого майна і поцупила речі у його сина. Як розповів начальник Шумсь­ кого райвідділу міліції Анатолій Іг­ натюк, заява про крадіжку із по­ мешкання надійшла від 27-річного жителя одного із сіл району. Хло­


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

«Змайданив» від одних кримінальних вчинків, але від відповідальності за замах на вбивство втекти не зміг

Н

е переконання та ідеали спровадили 28-річного жителя Копичинців Гусятинського району взимку до Києва, де вирував Майдан. А, з його слів, саме там він був з лютого аж до липня. Поїхав на так звану Революцію Гідності з нечистою совістю, бо мав нести покарання і за кримінальні злочини, і за ухилення від адміністративної відповідальності. Ще злобнішим повернувся, бо тепер перебуває в ізоляторі тимчасового тримання за замах на вбивство. Від працівників Копичинецької клінічної лікарні надійшло повідо­ млення про те, що до них доправле­ ні двоє молодих жінок з вогнепаль­ ними пораненнями. Міліціонери, ви­ їхавши до медичного закладу, з’ясу­ вали – у потерпілих справді стріля­ ли, але не з вогнепальної зброї, а гумовими набоями. І вчинив це спів­ житель однієї з них. Дізнавшись ім’я кривдника, мі­ ліціонери зрозуміли, що справу ма­ ють не з новачком кримінального ремесла. Адже зловмисник уже де­ кілька місяців перебуває у розшуку за вчинення шахрайств, нанесення тілесних ушкоджень та ухиляння від адміністративної відповідальності. Правоохоронці доклали усіх зусиль, аби не дати 28-річному жителю Ко­ пичинців втекти, бо, зі слів потерпі­ лих, коли він чинив над ними роз­ праву, на вулиці на нього вже чека­

ло таксі. На одному з виїздів з Гусятин­ щини патрульна машина перекри­ ла дорогу таксі. В салоні справді був розшукуваний. Цього разу сплано­ вана втеча провалилася. Міліціонери знайшли та вилучи­ ли знаряддя замаху на вбивство. За попередніми даними, адже експер­ тиза ще триває, пристрій для відст­ рілу гумовими кулями був переро­ блений з пневматичної зброї. Її, як стверджує зловмисник, він привіз зі столиці. Незрозумілим залишається мо­ тив жорстокого вчинку. За що пом­ стився молодик своїй колишній спів­ жительці та її подрузі? Адже одна з них, за висновками лікарів, отрима­ ла кульове поранення тім’яної час­ тини голови, а інша – потилиці, за­ п’ястя лівої руки та пальця правої руки. Зловмисник на це запитання

ТРОФЕЄМ ЗЛОДІЯ СТАЛО ДЕСЯТЬ ПЛЯШОК АЛКОГОЛЮ

С

півробітники Тернопільського райвідділу внут­ рішніх справ підозрюють 26-річного жителя села Зас­ тав’є у вчиненні крадіжки з приватного будинку. Потерпіла від зловмисника його односельчанка.

мовчить. Співжителька розповідає, що причиною конфлікту стали діти, начебто новоявлений батько, якого не було майже півроку, раптом з’я­ вився і став вимагати, аби малі були з ним. Коли жінка заперечила, злов­ мисник, як аргумент, вийняв пісто­ лет. В цей час в помешканні перебу­ вала подруга. В неї лиходій випус­ тив три кулі, а колишній зайшлася одна – в голову. Вчинивши розправу над жінка­ ми, 28-річний житель Копичинців хутко покинув місце злочину, сів у таксі, яке чекало його на вулиці, і знову думав «змайданити». Та план

втечі зруйнували міліціонери. Як повідомив начальник Гуся­ тинського райвідділу внутрішніх справ Олег Демчан, сьогодні підоз­ рюваний перебуває в ізоляторі тим­ часового тримання. Суд постановив арештувати його на час досудового розслідування. Вийти на волю стріл­ ку по живих об’єктах, найімовірні­ ше не вдасться, адже стаття, яку ін­ кримінують молодикові, а це закін­ чений замах на вбивство (ч.2 ст.15, п.1 ч.2 ст. 115 ККУ), передбачає ізо­ ляцію від суспільства аж до дові­ чного ув’язнення. Христина НАЗАР

Із заявою про те, що стала жерт­ вою злодія, до співробітників рай­ відділу міліції звернулася 74-річна пенсіонерка. Жінка розповіла, що невідомий проник через вікно до її помешкання і викрав звідти кілька пляшок горілки і вина. Цікаво, що більше нічого цінного з будинку зловмисник не виніс. Міліціонери встановили особу пі­ дозрюваного. Ним виявився 26-річ­ ний односельчанин потерпілої. В поле зору правоохоронців мо­ лодик потрапляє не вперше – був раніше неодноразово судимий за май­нові злочини. Як зізнався підозрюваний, до бу­ динку односельчанки поліз за на­ живою. Добре знав, коли жінки не буде вдома, тож подався до чужого помешкання. Звідти забрав лише спиртні напої, які згодом випив. Те­ пер чоловік понесе кримінальну відповідальність відповідно до час­ тини 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєдна­ на з проникненням у житло, інше приміщення). Олена КОЗЮК

півпраця міліції та громадськості у протистоянні кримінальним проявам триває. Нещодавно оперативники управління боротьби з економічною злочинністю обласної міліції за сприяння журналістів одного з місцевих видань задокументували факт реалізації підакцизних товарів.

Як повідомив тимчасово вико­ нуючий обов’язки начальника Тер­ нопільського міського відділу мілі­ ції Петро Гукалюк, дана подія вне­ сена до Єдиного реєстру досудових

розслідувань і кваліфікована час­ тиною першою статті 204 ККУ – не­ законне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів. Прово­ диться досудове розслідування.

Нянька самостійно Пенсіонерка торгувала горілкою брала собі «преміальні» С золотими прикрасами

Д

екілька найменувань золотих прикрас загальною вартістю тридцять тисяч гривень з помешкання тернополянки поцупила няня. Щодо липкорукої «Мері Попінс» міліціонери відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 ККУ.

Хатній помічниці, в обов’язки якої входив догляд за дітьми, жи­ телька обласного центру довіряла до тих пір, поки не помітила, що з квартири почало зникати золото. Не маючи беззаперечних доказів при­ четності няні до крадіжок, жінка не хотіла зводити наклеп на працівни­ цю. Однак, випадок допоміг вивес­ ти злодійку на чисту воду. Якось, йдучи на прогулянку з дітьми, помічниця забула у помеш­ кан­ні роботодавців сумочку. Госпо­ диня, аби не мучитися більше сум­ нівами, насмілилася перевірити її вміст. Всередині вона знайшла кіль­ ка квитанцій з ломбарду, де зазна­ ча­лося, що няня отримала круглень­ ку суму готівки за золоті прикраси.

З’ясувалося, що в період з берез­ ня по червень няня кілька разів спустошувала вміст скарбнички гос­ подарів, – повідомив т.в.о. началь­ ника Тернопільського міського від­ ділу міліції Петро Гукалюк. – Зага­ лом вона поцупила вісім наймену­ вань золотих виробів. Збиток по­ терпілі оцінили в тридцять тисяч гривень. 39-річна няня-крадійка не ста­ ла заперечувати своєї причетності до скоєння злочину. Частину краде­ ного вона вже повернула колишнім роботодавцям. Решту обіцяє відш­ кодувати готівкою.

Протиправним займалася терно­ пільська пенсіонерка. Жінка навіть спеціально облаштувала добудова­ ний балкон своєї квартири, що на першому поверсі, вмонтувавши в склопакет маленьке віконечко, при­ кріпивши декілька сходинок та вста­ новивши дзвінок. Товаром власного виробництва була біленька, яку продавчиня ко­ лотила зі спирту та дистильованої води. За півлітрівку такого градус­ ного напою брала 24 гривні. Серед покупців – місцеві випиваки, для яких ні якість, ні безпечність това­ ру значення не мали, головне, аби дешевше. Під час санкціонованого обшу­ ку в квартирі пенсіонерки міліціо­ нери вилучили сімнадцять літрів спирту, дві літри спиртосуміші, уже розлитої в пляшки і готової до реа­ лізації, десть пачок цигарок.


ПРОФІЛАКТИКА

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

Руслан БАЛИК: «Якщо у вас вкрали мобільний телефон – не гайте часу – відразу йдіть до найближчого відділення міліції»

З

появою у нашому житті мобільних телефонів у кишенькових злодіїв з’я­ вилося нове джерело доходів. Адже одна вкрадена і продана перекупникам найдешевша трубка гарантовано принесе сотню гривень. Тож не дивно, що крадіжки мобілок є одним з найпоширеніших видів майнових злочинів. До Тернопільського міськвідді­ лу міліції надійшла заява від 28-річ­ ного тернополянина про те, що не­ відома особа шляхом вільного дос­ тупу із кишені його штанів викрала телефон марки «Леново». Окрім за­ собу зв’язку, чоловік також втратив паспорт громадянина України та дві сотні гривень. Свої збитки потерпі­ лий оцінив у понад тисячу двісті гривень. Наразі міліціонери розшу­ кують злодія. З подібними повідомленнями тер­нополяни до нас звертаються щодня, – каже заступник начальника УМВС – начальник міліції громад­ ської безпеки УМВС України в Тер­ нопільській області Руслан Балик. – Не одного злодія нам вдалося ви­ крити, але їх щоразу змінюють нові. Зі слів Руслана Михайловича, най­небезпечніше місце, де у вас мо­

жуть вкрасти мобільний – це гро­ мадський транспорт у години пік. Відтак він радить не ставати біля вхідних дверей, адже саме там зло­ дії найчастіше вичікують здобич. Другі за ступенем ризику – рин­ ки, – зауважує заступник начальни­ ка УМВС. – Увагу відволікає ненав­ мисний поштовх у спину, і ви не по­ мічаєте, як у вашу кишеню або сум­ ку лізе чужа рука. Так само небез­ печні супермаркети. Щоб уберегти свою мобілку від злодіїв, підполковник міліції ра­ дить дотримуватися елементарних правил безпеки.

– Не використовуйте поширені нині гаманці для мобільних або кліпси, що кріпляться до пояса. У базарній штовханині, в маршрутці або тролейбусі у години пік у вас мало шансів відчути як злодій від­ с­тібає їх. Вкрай ненадійні зовнішні і задні кишені штанів – телефон там видно неозброєним оком, і ви самі спокушаєте злодія легкою здобич­ чю. Кладіть телефон туди, де будете його відчувати, наприклад, у внут­ рішню кишеню піджака. Дорогими телефонами нині та­ кож «озброєно» багато школярів, та навіть дошкільнят. Батькам Рус­

Операція «Мак-2014»: найбільше посівів нарковмісних рослин виявлено на Кременеччині

З

початку проведення на Тернопільщині оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак-2014» співробітники служби дільничних інспекторів міліції задокументували більше сотні фактів вирощування незаконних посівів снодійного маку та конопель. Найбільше грядок із нарковміс­ ними рослинами виявили на Кре­ менеччині – п’ятнадцять, – повідо­ мив начальник відділу дільничних інспекторів обласної міліції Олек­ сандр Розпутній. – У Бережансько­ му та Бучацькому районах задоку­

ментовано по десять фактів. Більшість правопорушень пра­ воохоронці кваліфікували частиною 1 статті 310 Кримінального кодек­ су України – незаконний посів або незаконне вирощування снодійно­ го маку в кількості від ста до п’яти­

сот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин. Реш­ ту – частиною 2 цієї ж статті – неза­ конний посів або незаконне виро­ щування снодійного маку чи коно­ пель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчини­ ла один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попере­ дньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снодійно­ го маку в кількості п’ятисот і біль­ ше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин. Днями чималу грядку із нарков­ місними культурами дільничні ви­ явили на Бучаччині. На присадиб­ ній ділянці жительки села Косми­ рин правоохоронці нарахували 2335 рослин маку. Жінка каже, що уро­ жай планувала зібрати лише для власних потреб. Однак намір зеко­ номити на купівлі маку для пиріж­ ків і куті, обернувся проблемами із Законом. Ірина БОЙКО

лан Михай­ лович радить пояснити дітям, що телефон – не іграшка, то­ му не варто ним гратися на вулиці або в транспорті. Малюки повинні розуміти, що у жодному разі засіб зв’язку не можна давати «подивитися», «зателефонувати», «пе­ревіри­ти», «погратися», «порів­ няти» чужій людині, а якщо вона наполягає, голосно кликати на до­ помогу. Що ж робити, якщо вашу мобіл­ ку все ж таки викрали? На цей ви­ падок Руслан Балик дає наступну інструкцію: – Не гайте часу – відразу йдіть до найближчого відділення міліції. Там вам запронують написати зая­ ву із зазначенням серійного номера – IMEI телефону (він написаний на коробці, у якій ви купили телефон, а також вказаний під акумулятором). У разі, коли не знаєте IMEI, деталь­ но опишіть марку, колір, його осо­ бливі прикмети, наприклад, потер­ тості, подряпини. Також потрібно вказати місце і обставини, за яких у вас викрали мобілку.

5

ПРАВООХОРОНЦІ ЗАКЛИКАЮТЬ БУТИ ПИЛЬНИМИ

У

зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією на Сході України, правоохоронці Тернопільщини звертаються до жителів області з проханням бути уважними в громадських місцях, транспорті, повідомляти про підозрілі предмети та осіб, які можуть вчиняти протиправні чи провокаційні дії.

Наразі криміногенна ситуація в області залишається стабільною, мі­ ліціонери роблять усе залежне від них, щоб оперативна обстановка була керованою і контрольованою. Ситуація, яка склалася в держа­ ві, вимагає від нас згуртованості, пильності, єдності. Міліціонери про­ сять краян повідомляти про появу в населених пунктах чужих автомо­ білів, підозрілих чи озброєних осіб, залишені на тривалий час без наг­ ляду в людних місцях транспортні засоби, валізи, пакунки. У випадку появи обґрунтованих підозр щодо можливості виникнен­ ня небезпечної ситуації, телефонуй­ те за номерами «102».

Зачиняйте, люди, двері, бо злодії не дрімають!

Ц

е тільки вам здається, що, зайшовши до власної квартири, ви можете не зачиняти вхідні двері, бо в своїй хаті ви господар. А злодії думають інакше. Нахаб не лякає навіть присутність влас­ ників – вони вдираються до помеш­ кання і крадуть все, що потрапляє під руку. В тому, що можна стати жертвою злодія навіть в момент присутності в квартирі, нещодавно переконалася тернополянка. Жінка, повернувшись з роботи, забула замкнути вхідні двері. За хат­ німи справами не помітила, що у квартирі побував непроханий гість. Лише, коли почула, як сильно грюк­ нули вхідні двері, кинулася до кори­ дору. Там побачила не вельми при­ ємну картину: двері були відкриті навстіж, а сумка зникла. Тоді й збаг­ нула, що сталося, але було пізно. За допомогою потерпіла звернулася до правоохоронців. Міліціонери роз­ шукують злодія. Кількість крадіжок, коли злов­ мисник шляхом вільного доступу викрадали з помешкань цінні речі, кошти та інше добро, не перелічи­

ти. Найкращою запорукою збере­ ження майна є пильність самих гос­ подарів. Правоохоронці звертають­ ся до громадян з проханням не не­ хтувати елементарними правила­ ми безпеки. Не забувайте зачиняти двері своїх помешкань, виходячи і заходячи до них. Намагайтеся збе­ рігати цінні речі у недоступних для сторонніх осіб місцях, не запрошуй­ те малознайомих людей у власні помешкання. Використовуйте су­ часні технічні засоби, які дозволя­ ють надійно захистити оселю від відвідування небажаних гостей.


БАЛТИМОР

6

УКРАЇНА І СВІТ

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

Сексуальне збочення медика коштувало лікарні мільйонів

190

мільйонів доларів адміністрація Johns Hopkins Health System розподілить між дев’ятьма тисячами пацієнток колишнього гінеколога Микити Леві. Під час огляду жінок він використовував аксесуари з вмонтованими прихованими камерами. Таким чином зробив 1200 відеозаписів і 400 фотографій.

Микита Леві працював у кліні­ ці з 1988 року. Медпрацівникові за­ лишалося до пенсії декілька років, але в 2013 році одна з його колег

помітила, що в ручці, якою користу­ ється лікар, є прихована відеокаме­ ра. Після службового розслідування у кабінеті гінеколога виявили й ін­ ші пред­мети, що містили записуючі прист­рої. Медика з ганьбою звільнили, а через декілька днів після цього він наклав на себе руки. Під час обшуку в будинку покій­ ного поліцейські виявили пікантні фото і відео, на яких були зафіксо­ вані жінки різного віку. Співробіт­ никам правоохоронних органів не

В юних футболістів знайшли марихуану ПАРАГВАЙ

Д

итяча футбольна команда з Парагваю, що прямувала на турнір до Чилі, була затримана на кордоні за спробу провезення в автобусі 400 кілограмів марихуани.

Відомо, що батьки футболістів, вік яких становить від 14 до 15 ро­ ків, і керівництво клубу були обма­ нуті якоюсь людиною, яка запро­ понувала сформувати команду для участі в турнірі в столиці Чилі Сан­ тьяго. Насправді метою невідомого було переправлення дурману че­рез кордон. Зловмисник був перекона­ ний, що транспорт з юними футбо­

КАЛІФОРНІЯ

ГОРЕ-МАТИ ВБИВАЛА НЕМОВЛЯТ

У

Сполучених Штатах Америки поліцейські затримали 39-річну Меган Хантсмен, яка в гаражі зберігала тіла власних дітей. Підозрювана зізналася, що вже кілька років вживає наркотики. Усвідомлюючи, що такий стиль жит­тя міг не найкращим чином вплинути на здоров’я її дітей та боячись клопотів, пов’язаних із їх вихованям, жінка вбивала немов­ лят одразу після народження. Тіла малюків вона зберігала у власно­ му гаражі. Поліцейські з’ясували, що та­ ким чином жінка вбила сімох своїх дітей. Тепер горе-матір чекає суд.

лістами ніхто не перевірятиме. Самі спортсмени після чотирьох днів тримання під вартою на кор­ доні повернулися додому, а водій автобуса, його напарник і власник транспортного засобу були ареш­ товані.

ПОЛТАВЩИНА

вдалося встановити, чи ділився збоченець компрометуючими ма­ теріалами ще з кимось. Колишні пацієнтки гінеколога подали колективний позов на ме­ дичний заклад. «Ці жінки стали бо­ ятися походів до лікаря, оскільки не почувають себе у безпеці. З цієї ж причини вони не допускають на огляд і своїх дітей», – стверджує ад­вокат потерпілих Джонотан Шо­ кор. Адміністрація лікувальної ус­ танови не стала оспорювати судо­ вий вердикт.

ЛЬВІВЩИНА

О

дна з найбільших у світі художніх галерей, музей Прадо в Мадриді, не може знайти 885 творів мистецтва з власної колекції. Зниклих експонатів може бути ще більше.

Два роки тому інвентаризація колекції музею показала майже 27,5 тисяч творів, більшу частину яких складали картини і гравюри – 15,5 тисячі. Прес-секретар музею заявляє, що більшість зниклих експонатів втрачені в результаті пожеж та во­ єн. Результати аудиту пояснюють­ ся тим, що більша частина втраче­ них експонатів не знята з інвента­ ризації, оскільки немає достовір­ них доказів їх знищення. Також стало відомо, що лише у

2012-му музей відправляв 176 ро­ біт в інші установи, а також нада­ вав в оренду зарубіжним вистав­ кам 288 творів мистецтва. Суд аудиторів Іспанії закликав керівництво музею Прадо розшу­ кати зник­лі роботи і ретельніше ставитися до зберігання шедеврів мистецтва.

чоловік помер у лікарні від от­ри­ маних травм. Через сім місяців після цього трагічного випадку Залізничний ра­

йонний суд Львова ухвалив вирок у цій справі. Водія визнали винним у скоєнні ДПТ зі смер­тельними на­ слідками і взяли під варту просто у залі суду. Згідно із вироком, нас­ тупні чотири роки він проведе у місцях позбавлення волі. Родичі загиблого також звер­ нулися до суду з вимогою стягнути з винуватця ДТП відшкодування завданої моральної шкоди на за­ гальну суму 1,6 мільйона гривень. Їхні вимоги повністю задовольни­ ли. Дружина заявила таку велику суму відшкодування, мотивуючи, що у неї на руках маленька дитина. На той момент, коли чоловік заги­ нув, дитині було лише 2 місяці.

С

ім’я загиблого у ДТП чоловіка отримає 1,6 мільйона гривень у якості компенсації моральної шкоди. Таке рішення ухвалив Залізничний райсуд Львова.

Трагедія сталася у грудні мину­ лого року. Позашляховик Porsche Cayenne збив чоловіка, який пере­ ходив вулицю по нерегульованому пішохідному переході. Як з’ясува­ ло­ся, водій Porsche Cayenne не був його власником – він випробову­ вав автомобіль перед покупкою. Водій позашляховика зупинив автомобіль і намагався надати пер­ шу допомогу потерпілому, однак

Кременчуці троє жінок займалися звідництвом та утриманням місця розпусти. 31-річна кременчужанка, яка вже мала судимість за звідництво та сутенерство, залучила двох знайомих до інтимного бізнесу. У квартирі однієї зі спільниць група організувала підпільний бор­ дель, в якому відбувалися зустрічі чоловіків із повіями. «Товар» 31-річ­ на кременчужанка знаходила за допомогою оголошень в газеті. Та­ ким чином були підібрані троє мо­ лодих дівчат, які надавали інтимні послуги. За годину втіх повії отри­ мували від клієнтів 250 гривень, частину яких передавали сутене­ рам.

У музеї Прадо шукають зниклі експонати

Сім’я загиблого у ДТП отримає рекордну суму відшкодування – 1,6 мільйона гривень

Бізнес із надання сексуальних послуг

У

МАДРИД

Наразі незаконна діяльність злочинної групи припинена. Вже доведено сім епізодів надання сек­ суальних послуг. Відкрито кримі­ нальне провадження за частиною 2 статті 302 Кримінального кодек­ су України. Згідно санкції даної статті передбачено покарання у вигляді обмеження або позбавлен­ ня волі на строк до 5 років.

ЮТА

Аби не йти до церкви, викрав батькове авто

У

штаті Юта, що на заході США, семирічний хлопчик влаштував справжню автомобільну гонитву. Юний порушник їхав зі швидкістю 70 кілометрів на годину. Один зі свідків повідомив на диспетчерський пульт, що малень­ кий водій проїхав без зупинки за­ боронний знак «Стоп». У погоню за порушником вирушили двоє полі­ цейських. Все, що відбувалося, пра­ воохоронці зафільмували. На відео добре видно, що дитина непогано справлявся з керуванням автомо­ білем. Коли поліцейські наздогнали маленького водія, він вибіг з ма­ шини і сховався у найближчому

будинку. Як пояснив батько дити­ ни, його син не захотів йти до церкви, тому втік на машині. Порушник ще занадто малий, щоб пред’являти йому звинувачен­ ня, тому поліція обмежилася усним попередженням батькам.


НОВИНИ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

7

Перший український Колишньому студентові вишу можна отримати примусово доведеться покинути паспорт навіть у 60-річному віці територію нашої держави

Щ

е в жовтні 2004-го постановою Кабінету Міністрів України «Про паспорти громадян України, що оформленні з використанням бланків паспортів колиш­ нього союзу РСР», так звані «червоні», були визнані недійсними. Але попри це «раритети» й донині є єдиним документом деяких українців похилого віку.

29

-річний іноземець, колишній студент одного з тернопільських вишів, повернеться на батьківщину без диплома, але зі штампом у паспорті про примусове вид­ворення з України. Минулоріч нігерійця відрахува­ ли з університету за невиконання умов контракту, – повідомила на­ чальник відділу у справах іноземців і біженців та протидії нелегальній міграції УДМС України в Тернопіль­ ській області Лариса Христюк. – На цій підставі міграційною службою області іноземцеві було скасовано пос­від­ку на тимчасове проживання на території України. Упродовж мі­ сяця молодий чоловік мав добро­ вільно покинути нашу країну. Одначе іноземець порахував, що Закон написаний не для нього. З червня 2013 року нігерієць перебу­ вав в Україні незаконно. Постійного

місця проживання не мав. У липні цього року за позовом управління Державної міграційної служби України в області Терно­ пільський міськрайонний суд прий­ няв рішення про примусове видво­ рення громадянина Нігерії. Наразі іноземець поміщений у Волинсь­кий пункт для іноземців та осіб без гро­ мадянства, які незаконно перебува­ ють на території України. Звертаємо увагу, що, згідно За­

На Тернопільщині зменшилася кількість бажаючих емігрувати

З

а останні декілька років на Тернопільщині в рази зменшилася кількість емігрантів. В 2014 році, чи не вперше за тривалий період, тих, хто повернувся в Україну, більше, ніж бажаючих емігрувати за кордон. – У першому півріччі цього року для отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання (далі – ПМП) за кордон до нас звернулося трохи більше трьох десятків терно­ полян і жителів області, – повідоми­ ла головний спеціаліст сектору емі­ граційної роботи УДМС України в Тернопільській області Надія Пет­ рів. – В той же час повернулися в Україну півсотні краян. Для порівняння: за перші шість місяців 1998-го року дозвіл на виїзд на ПМП за кордон отримали 248 жителів області, у 2004-му – 263.

Тенденція до зменшення кіль­ кості бажаючих оселитися за кор­ доном на Тернопільщині спостері­ гається з 2010 року. Так, вже у 2011му, у порівнянні з початком двоти­ сячних, бажаючих емігрувати з Ук­ раїни стало менше вдвічі. Довідково: Термін розгляду зая­ви на отримання дозволу на ви­ їзд на постійне місце проживання – три місяці. Вартість послуги 195,31 грн. Підстави для відмови у надані дозволу на виїзд на ПМП передба­ чені ст. 6 Закону України «Про поря­ док виїзду з України і в’їзд в Україну громадян України». Детальніше про умови отримання адміністративної послуги можна дізнатися, зателе­ фонувавши на гарячу лінію Управ­ ління ДМС України в області за но­ мером: 27-13-89, або особисто заві­ тавши у територіальний підрозділ міграційної служби за місцем про­ живання.

кону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянст­ ва», іноземці та особи без грома­ дянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користують­ ся тими ж правами і свободами, а також мають ті обов’язки, що і гро­ мадяни України, – каже Лариса Хрис­ тюк. – У разі порушення Конститу­ ції чи Законів України іноземці не­ суть відповідальність згідно нашо­ го законодавства.

Обмінювати старі документи на паспорти громадянина України по­ чали в 1995 році. Якийсь час для зручності населення в користуван­ ні були документи обох взірців. Але в 2004-му «червоні» паспорти оста­ точно вийшли з ужитку. Ті, хто з якихось причин не обміняв старий документ на новий, самі створили для себе труднощі. З таким паспор­ том громадяни не можуть отрима­ ти пенсію, оформити субсидії чи кредит у банку, проголосувати. Отримати свій перший україн­ ський паспорт, навіть якщо вам за

шістдесят – реально. Для цього по­ трібно звернутися до територіаль­ ного підрозділу міграційної служби за місцем проживання. Щоправда, за проживання з недійсним паспор­ том доведеться сплатити штраф у розмірі від 17 до 51 гривні (ст. 197 Кодексу України «Про адміністра­ тивні правопорушення»). Паспортом громадянина Украї­ ни вас зможуть документувати на підставі відмітки в паспорті СРСР про реєстрацію в Україні на момент про­голошення незалежності, – пояс­ нює головний спеціаліст відділу паспортної роботи, реєстрації та громадянства УДМС України в Тер­ нопільській області Людмила Скар­ жевська. – Якщо такої немає, додат­ ково встановлюємо належність осо­ би до громадянства України. Разом із заявою на оформлення паспорта громадянина України до міграційної служби слід подати дві фотокартки розміром 3,5х4,5 сан­ тимертів. Держмито за обмін пас­ порта не стягується. Ірина БОЙКО

ТОП оригінальних паспортів

П

редставляємо вашій увазі найоригінальніші паспорти світу.

Найкрасивіший закордонний паспорт.

Закордонний паспорт громадя­ нина Австралії заслужено вважаєть­ ся найкрасивішим паспортом у сві­ ті. На обкладинці зображені страус і кенгуру. Внутрішні сторінки дуже яскраві, кольорові і, навіть можна сказати, казкові. Паспорт прикра­ шений багатьма малюнками, в тому числі різних тварин. Крім того, пас­ порт шанований у світі. З його до­ помогою австралійці без проблем можуть відвідати багато країн.

Інноваційний паспорт.

З 2011 року в Грузії користу­ ються біометричними паспортами у вигляді пластикової картки . Одна ця картка замінює багато інших до­ кументів, таких як студентський квиток, пропуск в державні устано­ ви, проїзний квиток, страховий по­ ліс, банківський рахунок і багато іншого.

Паспорт негромадянина.

В Естонії та Латвії людям, які ім­ мігрували до їхніх країн в часи Ра­ дянського Союзу, видавали паспор­ ти негромадянина країни. Оскільки на цей час це був окупаційний період, мігрантам потрібно було мати гро­ ма­дянство. За допомогою цього уні­ кального паспорта громадяни от­ри­ мали право працювати, жити і без­ перешкодно подорожувати по Євро­

пейському союзу. Його власникам не можна лише голосувати на виборах.

Паспорт громадянина світу.

У 1954 році організація World Service Authority почала видавати паспорти громадянина світу. Будьяка людина, у якої немає ніякого громадянства, може отримати його. Не дивлячись на те, що цей доку­ мент визнають всього лише 6 країн, багато держав випадково, або по­ милково пропускають до себе влас­ ників такого паспорта.

Паспорт СРСР.

Уряд Росії ось уже 22 роки як на­ магається змусити колишніх гро­ мадян СРСР поміняти його на но­ вий паспорт РФ. Але, тим не менш, тисячі громадян не хочуть розлуча­ тися з червоним паспортом і жи­ вуть з ним в Російській Федерації.

Паспорт невизнаної держави.

Внаслідок військового конфлік­ ту в 1974р. Турецька Республіка Північного Кіпру відкололася від Кіпру. Визнала її тільки Туреччина, яка, власне, і окупувала її. Однак, паспорт невизнаної держави ви­ знає не одна країна.

Намальований паспорт Ладонії.

Невизнана держава Ладонія зна­ ходиться на території національно­ го парку Швеції. Творець цієї псев­ додержави спочатку продавав пас­ порти в друкованому вигляді. Але після того, як африканці в аеропор­ ту столиці з паспортом Ладонії ви­ магали пустити їх нібито на бать­ ківщину, його почали видавати ли­ ше за особливі заслуги перед краї­ ною. При цьому обкладинку пас­ порта малюють художники Ладонії.


8

БУРЕМНИЙ СХІД

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

«Моліться за нас, а ми повернемося з перемогою», – прохання тернопільських добровольців, що несуть службу в зоні антитерористичної операції

В

обласному управління внутрішніх справ відбувся брифінг за участю заступника начальника УМВС-начальника міліції громадської безпеки Руслана Балика, т.в.о. начальника уп­равління кадрового забезпечення Віктора Гулича, депутата обласної ради Степана Барни та начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради Сергія Волкова. З журналістами правоохоронці та службовці поділилися враженнями від свого перебування на Сході, розповіли, як служиться в зоні АТО тернопільським добровольцям. Основна мета поїздки – відвіда­ ти співробітників міліції, які несуть службу в зоні АТО, доставити їм продукти харчування, засоби захис­ ту, вивчити та, по можливості, ви­ рішити їхні нагальні проблеми, а також підняти бойовий дух бійців. – Чим ближче ми під’їжджали до зони АТО, тим менше на нашому шляху зустрічалося цивільного ав­ тотранспорту. Зазвичай, на дорогах були колони з військовою технікою, які рухалися у напрямку міста Сло­ в’янськ, – розповів заступник на­ чальника УМВС Руслан Балик. – При­ ємно вразило, що майже на кожній автобусній зупинці та при в’їзді в населені пункти розвішана україн­ ська символіка. У місті Ізюм, що межує з Донець­ кою областю, несе службу зведений загін тернопільських правоохорон­ ців у складі 35 чоловік. Серед їхніх завдань – охорона телевежі та стра­ тегічних об’єктів в Ізюмі, несення служби на блокпостах, забезпечен­ ня правопорядку в місті. Також пра­ воохоронці беруть участь у прове­ денні зачисток у звільнених від се­ паратистів населених пунктах До­ неччини. – Бійці проживають на терито­ рії телевежі, – каже т.в.о. начальни­ ка уп­рав­ління кадрового забезпе­ чення Віктор Гулич. – Умови, звичай­ но, далекі від комфортних, але поп­ ри це, тернополяни ні на що не скар­ жаться. Тут вони облаштували кух­ ню, місце для відпочинку та сну. Правоохоронці забезпечені про­ дуктами харчування й усім необхід­ ним для несення служби. Щотижня до місця їхньої дислокації приїжд­ жають представники громадської організації «Автомайдан Тернопіль» і керівництво обласного управлін­ ня внутрішніх справ. Вони приво­ зять бійцям продуктову провізію, об­мун­дирування, речі першої необ­ хідності. Допомагають також місце­ ві жителі. Люди забезпечують хлоп­ ців про­дуктами харчування, питною во­дою. – Ми вдячні місцевому населен­ ню за турботу, – каже командир зве­ деного загону, заступник начальни­ ка Тер­нопільського міського відді­ лу внутрішніх справ Анд­рій Фірман. – Особливо хочу подякувати пані Лілії, яка разом із чоловіком протя­ гом двох місяців щодня навідуються до нас і допомагають, чим можуть. Вдячні працівникам міліції міс­

цеві мешканці та влада району. Зо­ крема, начальник цеху трансляції Ізюмської телевежі Юрій Каранда запевняє, що тільки завдяки терно­ пільським правоохоронцям вдало­ ся зберегти неушкодженою теле­ вежу та не допустити повторення трагедії, що сталася на телевежі, яка розташована на горі Карачун поблизу Слов’янська. Заступник міського голови Ізю­ ма Юрій Захарченко приїхав у місце дислокації тернопільських правоохо­ ронців на прохання депутата Тер­ нопільської обласної ради Степана Барни. Нещодавно чиновник допо­ міг тернополянам вирішити питання з ремонтом їх службового автобуса. – Останні події об’єднали нас, – каже Юрій Захарченко. – Зараз усі ми переконані в одному: Україна має бути єдина, вільна та незалежна. Тернопільські міліціонери не­ суть службу позмінно. Перед засту­ панням у наряд командир зведено­ го загону правоохоронців Андрій Фір­ман проводить для бійців спеці­ альний інструктаж, наголошує на дотриманні власної безпеки та то­ лерантному спілкуванні з місцевим населенням. Нещодавно міліціонери затри­ мали шістьох осіб, які намагалися проникнути на територію телевежі. Під час обшуку в автомобілі злов­ мисників було знайдено наркотич­ ні речовини та камуфляжну форму. Підозрюваних осіб доправлено до місцевого райвідділу міліції. Правоохоронці зізнаються, що сумують за рідними, але не хочуть повертатися додому без перемоги.

Наступним місцем зупинки став блокпост між Слов’янськом та Кра­ маторськом Донецької області. На ділянці дороги до блокпоста – розруха: зруйновані будівлі, сліди від мінометних обстрілів. Проте Сло­ в’янськ, Краматорськ та інші звіль­ нені міста поволі оговтуються від пережитої трагедії, місцеве населен­ ня повертається у свої домівки. На блокпосту між Слов’янськом і Краматорськом несуть службу де­ сять тернопільських спецпризначен­ ців. Тут пліч-о-пліч із ними служать житомирські десантники, харківсь­ кі нацгвардійці та інші військовос­ лужбовці. Серед завдань наших бійців – здійснення дорожнього контролю, перевірка транспортних засобів, які в’їжджають у реґіон з метою запо­ бігання проникнення на територію області сепаратистів, ввезення зброї, вибухівки та вчинення зло­чинів. Крім цього, вони охороняють стра­ тегічно важливий об’єкт – міст Сє­ веродонецького каналу та забезпе­ чують безпеку місцевих жителів, які проводять сільськогосподарські польові роботи. Умови проживання у спецприз­ наченців дещо гірші, ніж в Ізюмі. Їжу готують на багатті, сплять у спе­ціально облаштованих у землі копанках – це допомагає вберегти­ ся від частих обстрілів, особливо вночі. Проте, на спартанські умови не скаржаться. Розуміють, що йдуть бойові дії, і за таких умов головне – безпека, а не комфорт. Міліціонери забезпечені боє­ припасами, продуктами харчуван­ ня. Як розповідає один із спецприз­ наченців, нещодавно на блокпост спро­бували прорватися сепаратис­ ти. Зав­дяки злагодженим діям бій­ ців вдалося знешкодити озброєних та небезпечних осіб, а їхній транс­ портний засіб – автомобіль марки «Кіа Соренто», тепер служить пра­ воохоронцям мішенню для прове­ дення тренувань зі стрільби руч­

ним гранатометом. За словами спецпризначенців, вони готові до кінця боронити те­ риторіальну цілісність нашої дер­ жави, більшість із них має намір за­ лишитися в зоні АТО на наступну ротацію. Єдине прохання тернопіль­ ських бійців – молитися за їхні жит­ тя, а вони обіцяють повернутися з перемогою. На околиці Слов’янська дисло­ кується загін тернопільських нац­ гвардійців. З ними теж зустрілися ке­рівництво тернопільської міліції та представники влади. Нацгвардійці проживають у при­ міщенні колишнього гуртожитку. – Перший поверх будівлі заміно­

ваний сепаратистами, тому терно­ поляни живуть, як на пороховій боч­ ці, – роз­повів на брифінгу т.в.о. на­ чальника управління кадрового за­ безпечення обласної міліції Віктор Гулич. – Наразі бійці очікують сапе­ рів, щоб розмінували будівлю. До їх приходу ретельно охороняють бу­ дівлю, щоб туди не повернулися не­ прохані гості. Адже щоночі сепара­ тисти ведуть обстріл гуртожитку. Проте наші зем­ляки, які забезпечені тепловізорами, приладами нічного бачення, не­обхідним озброєнням, дають відсіч нападникам. Окрім цього, тернопільські нац­ гвардійці допомагають нести служ­ бу військовим на блокпосту, що на в’їзді у Слов’янськ, а також супрово­ джують важливі вантажі у місця, де тривають бойові дії. Після спілкування з нацгвардій­ цями делегація повернулася до Із­ юма, звідки розпочала свою подо­ рож. На той час туди прибули п’ять екіпажів тернопільської ДАІ та спе­ ціально обладнана вантажівка «КамАЗ». Тернопільським право­ охо­рон­цям, які мужньо захищають цілісність нашої держави, привезли продукти та інші необхідні речі. – Провівши декілька днів з на­ шими бійцями, ми самі перейняли­ ся їх високим бойовим духом, патрі­ отичним настроєм та незламною вірою у перемогу, – підсумував зас­ тупник начальника управління мі­ ліції Руслан Балик. Олена КОЗАР


9 Тернопільщина відправила на Схід ще п’ятнадцятьох правоохоронців СПРАВИ ВНУТРІШНІ

Кадровій службі міліції – 95 років

З

95-річчям служби співробітників та ветеранів під­ розділу кадрового забезпечення привітав начальник міліції Василь Облещук. Тривожні події в Україні – не при­ від для урочистостей. Тому в управ­ лінні внутрішніх справ Тернопіль­ щини вирішили зібратися не для святкування, а щоб обміркувати по­ даль­ші плани роботи, адже сього­ дення вимагає якісного кадрового підбору у всіх суспільних сферах, а в міліцейському відомстві й поготів. Зі слів Василя Облещука, робо­ ти працівникам кадрової служби завжди вистачає, адже вони зай­ маються забезпеченням реалізації вимог сучасної кадрової політики, поліпшенням якісного складу кад­ рів, постійно удосконалюють робо­ ту з відбору нових працівників. На їхніх плечах лежить завдання зміц­

нити керівну ланку всього управ­ ління МВС компетентними та ініці­ ативними працівниками. – Сьогодні, як ніколи, потрібно ста­витися до покладених на кадро­ виків завдань сумлінно та відпові­ даль­но, – звернувся до присутніх т.в.о. начальника управління кад­ рового забезпечення Віктор Гулич. – Найперше, надію покладаємо на ветеранів підрозділу, адже за пле­ чима кожного з вас десятки років праці та досвіду, тому будьте й на­ далі активними у вихованні моло­ дого покоління, підказуйте, навчай­ те, допомагайте. Теперішнім працівникам управ­ ління Віктор Миколайович побажав терпіння, наснаги, виконувати свою роботу з відповідальністю, а кращим співробітникам вру­чив нагороди – ювілейні медалі «95 років кадровій службі міліції України». Наталія БІСОВСЬКА

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

З

араз у зоні проведення антитерористичної операції перебувають вісімдесят співробітників міліції та військовослужбовців Національної гвардії України з Тернопілля. Нещодавно ряди захисників територіальної цілісності України поповнили ще п’ятнадцять співробітників державтоінспекції Тернопільщини. На п’ятьох службових машинах вони вирушили у нелегку дорогу. Серед сміливців, які зголосили­ ся їхати у зону АТО, – співробітники дорожньо-патрульної служби УДАІ області, Тернополя, Підволочиська та Теребовлі. – Їхні завдання можуть змінюва­ тися мало не щодня, – каже керівник обласної міліції Василь Облещук. – Усе залежить від оперативної об­ становки на місці несення служби. Ми, у свою чергу, доклали макси­ мум зусиль, аби забезпечити наших бійців необхідною амуніцією, про­ дуктами харчування. У цьому нам охоче допомагають органи місцево­ го самоврядування, меценати, во­ лонтери. Начальник управління ДАІ в об­ ласті Андрій Матрифайло дав ос­ танні настанови своїм підлеглим. – Очікую від вас добросовісного несення служби у цей нелегкий для країни час. Бажаю вам якнайшвид­ шого повернення живими та здо­ ровими на тернопільську землю, – звер­нувся до добровольців Андрій Матрифайло. Серед гостей, що зібралися на плацу перед обласною державтоін­ спекцією, й ветеран служби ДАІ Пе­ тро Гутман. Його син – старший інс­ пектор ДПС – у числі добровольців. – Так вже повелося, що на кожне покоління випадає своє випробу­

вання, – каже ветеран. – Зараз моло­ дим випало нелегке завдання – бо­

правоохоронцю вимагати та от­ римати чотири тисячі гривень від одного з представників органів міс­ цевого самоврядування, як «опла­ ту» за непритягнення останнього до відповідальності за порушення правил користування надрами. Ще один хабарник у погонах – працівник слідчого підрозділу од­ ного з райвідділів міліції – попався на гарячому під час отримання май­ же двох з половиною тисяч гривень від жителів одного з райцентрів об­ ласті. У кругленьку суму правоохо­ ронець оцінив свої «послуги» щодо непритягнення громадянина до кримінальної відповідальності за вчинення злочину проти моралі. Раніше у скоєнні аналогічного злочину працівники ВВБ викрили ласого до чужих грошей співробіт­ ника одного з підрозділів ДАІ. Під час затримання у нього були вияв­

лені понад вісім тисяч гривень, які інспектор отримав від жителя міста Тернопіль за вирішення питання, які входять до компетенції ДАІ. За матеріалами відділу співро­ бітники УСБ України в Тернопільсь­ кій області склали адміністративний протокол про порушення антико­ рупційного законодавства щодо од­ ного з працівників обласного уп­рав­ ління міліції, який порушив вста­ новлені законодавством обмежен­ ня щодо отримання подарунків. На­ разі протокол розглядається судом. Ще один важливий напрямок роботи відділу внутрішньої безпе­ ки – захист працівників міліції і сис­ теми МВС вцілому. Адже нерідко правопорушники самі пропонують правоохоронцям «винагороду» за непритягнення їх до відповідаль­ ності, а, отже, свідомо провокують останніх на вчинення протиправ­

ронити територіальну цілісність Ук­ раїни, захищати незалежність, яку виборювали ми. Вірю, що їм це до снаги. Головне, аби хлопці були згур­ тованими та обережними. Бажаємо тернопільським право­ охоронця легкої служи і щасливого повернення додому. Перемога – за нами! Ірина БОЙКО

Начальник відділу внутрішньої безпеки обласного управління внутрішніх справ Андрій Власов: «Обов’язок тих, то одягнув форму, – служити Закону»

Б

ути своєрідною міліцією для міліції – обов’язок підрозділів внутрішньої безпеки системи МВС. Відділ внутрішньої безпеки області стоїть на варті життя, свобод та особистої недоторканості громадян, протидіє злочинам та корупційним діянням працівників міліції, забезпечує внутрішню безпеку в органах та підрозділах внутрішніх справ України. – Обов’язок тих, хто одягнув фор­ му, – служити Закону, – каже началь­ ник відділу внутрішньої безпеки УМВС України в області Андрій Вла­ сов. – Якщо ж людина в міліцейсь­ких погонах умисно намагається вико­ ристати надані їй повноваження з протиправною метою, то це не зали­ шається без уваги оперативників підрозділу внутрішньої безпеки. За матеріалами відділу внут­ріш­ ньої безпеки за шість місяців поточ­ ного року органи прокуратури роз­ почали 25 кримінальних провад­ жень щодо неправомірних дій окре­ мих працівників міліції області. Сі­

мом правоохоронцям вже повідо­ млено про підозру у вчиненні тяж­ ких злочинів. За результатами су­ дових розглядів кримінальних про­ ваджень двох правоохоронців ви­ знано винними у вчинені тяжких злочинів, пов’язаних з отриманням неправомірної вигоди. Упродовж півріччя співробітни­ ки відділу затримали на гарячому трьох корисливих міліціонерів. По­ казово, що один із них – працівник служби по боротьбі з економічною злочинністю, професійним обов’яз­ ком якого саме і була боротьба з ха­ барництвом. Однак це не завадило

них дій. У результаті про­ведених особовим складом відділу цільових спільних рейдів з працівниками УДАІ УМВС в області, лише у червнілипні виявлено десять гро­мадян – порушників правил дорожнього руху, які пропонували неправомір­ ну вигоду правоохоронцям. За усіма фактами слідчими підрозділами розпочаті кримінальні провад­ження, тривають розслідування. Найбільшим пріоритетом «мілі­ ції для міліції» був і залишається за­ хист життя та здоров’я співробітни­ ків ОВС. За останній період за ініціа­ тивою відділу розпочато 15 кримі­ нальних проваджень. За результата­ ми їх роз­слідування чотирьом гро­ мадянам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з на­ сильством проти працівників міліції, од­ного, за рішенням суду, засудже­ но за погрозу такого насильства.


10

НОВИНИ З ПАВУТИНИ Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

Як нашого брата обманюють у різних країнах світу? З

ЧИНОВНИКАМ УРІЖУТЬ ЗАРПЛАТИ аступник міністра фінансів України Володимир Матвійчук заявив про те, що з метою економії коштів дербюджету деяким державним службовцям до кінця 2014 року будуть урізані зарплати.

У

кожної нації існують свої традиції. У тому числі і традиції… обману. Про те, як можуть обдурити туриста в різних країнах світу.

ПІДНЕБЕСНА

Китай і в цьому питанні попере­ ду всієї планети. Тут вам можуть впарити підробку під що завгодно і на будь-який смак. Особливо люб­ лять китайці в цій справі шовк і перли. Тому, якщо ви думаєте, що станете щасливим власником де­ шевого товару, будьте пильні! Хоча б тому, що ні перли, ні натуральний шовк дешевими не бувають. Справжня перлина, особливо морська, коштує дуже дорого, хо­ лодна на дотик і досить важка. Як­ що ви приміряєте кольє з натураль­ них перлів, то для шиї це буде до­ сить відчутно. Підробка ж, навпаки, легка. Кожна перлина – різна за роз­ міром і нерівна. Киньте намистин­ ку на стіл – відскочить як м’яч, зна­ чить, справжня. У натурального шовку легко знайти краєчок, де можна витягну­ ти ниточку. Підпаліть її. Якщо пла­ виться і виділяє гострий неприєм­ ний запах – підробка. Натурпродукт пахне паленою шерстю. Якщо ж вам забороняють робити такий фокус – не варто витрачати час на вибір то­ вару в цьому магазині.

ІНДІЯ, ТАЇЛАНД

Говорячи про Індію, відразу уявляєш собі коштовності. Колись рубін в цій країні цінувався куди вище, ніж діамант. Але це в минуло­ му. Зараз населення цієї величезної

країни живе дуже бідно. Може тому вас обов’язково спробують «надути» з дорогоцінними каменями. І якщо ви не ювелір, то купуйте дорогоцін­ ні камені в якій-небудь іншій країні. З Таїланду теж багатенько ту­ ристів хочуть привезти справжні коштовності. Але навіть купуючи необроблені камені з сертифіката­ ми на фабриці, не тіште себе дум­ кою, що вас тут не обдурять.

ЄГИПЕТ

Єгипет – це туристична Мекка. Тут тільки ледачий не спробує на вас заробити. Найпопулярніший єги­ петський сувенір – це папірус. Порада: не слухати таксистів, які «відвезуть вас у найкращу і дешеву лавку». Шукайте спеціальний мага­ зин, де вам разом зі справж­нім папі­ русом видадуть сертифікат, який, до речі, можуть зажадати митні служ­ би. Запам’ятайте, що цей сувенір дешевше 10-15 доларів не вартує.

Україна запускає міжнародний телеканал

Г

рупа «1+1 медіа» запускає міжнародний новинний телеканал Ukraine Today.

Мовлення в тестовому режимі розпочнеться 11 серпня, а з 24 серп­ ня телеканал запрацює у повноцін­ ному режимі. На телеканалі працюватиме но­ востворена редакція, яка увійде до структури департаменту інформа­ ційного мовлення «1+1 медіа». В ре­

дакції працюватимуть не тільки ук­ раїнці, а й громадяни країн Євросо­ юзу. Генеральним продюсером Uk­ raine Today призначено Тетяну Пуш­ нову, яка з вересня 2011 року обі­ ймає посаду шеф-редактора ТСН. Телеканал буде вести мовлення англійською. Передбачається, що зго­ дом редакцію буде розширено, і до англійської додасться ще й російсь­ ка мова. Канал буде безкоштовним, до­ ступ до нього можна буде отримати через супутник Hotbird у 2014 році на території Європи та з 2015 року на території США. Окрім того планується створен­ ня потужного каналу українського іномовлення на базі УТР, ТОВ «Бан­ ківське телебачення» (БТБ) та ка­ налу «Перший Ukraine».

КУБА

ЄВРОПА

Куба славиться своїми сигарами. Якщо ви хочете ощасливити когось таким сувеніром, як кубинські сига­ ри, але нічого в них не тямите – не купуйте їх де попало. Ідіть тільки в спеціальний магазин при тютюно­ вій фабриці. Справжні сигари доро­ гі. Якщо купуєте 1 штуку, то короб­ ку, на якій стоїть гарантійна печат­ ка, нехай розкривають при вас. У коробці ви побачите кедрову плас­ тинку, що перестеляє шари сигар.

Мова піде, зокрема, про Чехію. Зда­валося б, культурна європейсь­ ка країна. Але й тут не гребують на­ дурити нашого брата. Це роблять як і у нас, в супермаркетах. У чеках ви­ бивають або не ту кількість товару, якщо його багато, або пробивають товар за ціною більш дорогого сорту.

АЗІЯ

Всі азіатські магазини і крамни­ ці не дають решти. Ось така цікава національна традиція! То­му, або майте при собі розмінні гроші, або, якщо очікуєте решту вже годинудругу, то демонстративно набирай­ те номер, кажучи, що телефонуєте в поліцію. Решта чудесним чином знайдеться швидко.

ГОНКОНГ І СИНГАПУР

Звідси наші туристи привозять техніку. Вас обов’язково запитають, що ви шукаєте. І, якщо ви поясните, то затягнуть в крамницю, розпові­ даючи казки про найнижчі ціни. По­ рада: не віддавайте гроші, поки не візьмете в руки товар і не перекона­ єтеся, що це саме те, що потрібно. Краще, звичайно, зайти в спеці­ алізований магазин, а не залишати свої кровні в різних забігайлівках. Так ви ризикуєте привезти додому або підробку, або застарілу модель.

Він зазначив, що попереднім про­ ектом економії бюджетних коштів було передбачено взагалі позбави­ ти працівників державних структур заробітної плати на два місяці. Од­ нак сьогоднішній варіант проекту націлений тільки на зменшення де­ яких необов’язкових виплат, причо­ му торкнеться він далеко не всіх держ­службовців. Співробітни­ки ра­ йонних державних адмініст­рацій, які отримують невисокі зарп­лати, фінансовим змінам піддаватися не будуть взагалі. А от для працівни­ ків Адмініст­рації Президента, Се­ кретаріату Кабінету Міністрів, Ге­ неральної прокуратури та інших органів цент­ральної влади виплати до кінця року будуть скорочені, але не основні, а тільки стимулюючі. Такі заходи українська влада змушена прийняти з причини бра­ ку коштів на матеріальну підтрим­ ку АТО, яка вже кілька місяців про­ ходить на сході держави. З цією ж метою 25 липня 2014 було прийня­ то рішення про введення воєнного податку на заробітні плати всіх гро­ мадян України в розмірі 1,5%.

Американські вчені радять не казати дітям, яка їжа корисна

В

иявляється, якщо не казати, скільки користі в овочах чи фруктах, вони здадуться дітям смачнішими.

В експерименті взяли участь малюки від 3 до 5 років. Науковці поділили їх на групи та розпо­

віли історію про те, як одна дівчин­ ка їла крекери та моркву. Одним ді­ тлахам експериментатори казали, що від того героїня стала дужча чи навчилася рахувати, іншим не гово­ рилося жодного слова про користь їжі. Потім дітям запропонували та­ ке ж саме частування, яке мала дів­ чинка з почутої історії. Як побачили дослідники, біль­ ше крекерів та морк­ви в результаті схрумали ті малюки, яким не гово­ рили про те, що ця їжа – корисна. Як пояснюють учені, дітям зда­ ється, що корисне, напевно, не мо­ же бути смачним. Вони радять бать­ кам та людям, які створюють ре­ кламу продуктів, орієнто­вану на ді­ тей, не акцентувати на користі.


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 11 СЕРПНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 06.20 Невiдоме про вiдомих 07.25, 23.30 На слуху 07.40, 00.30 Вiд першої особи 08.25 М/ф 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.35, 19.45 З перших вуст 09.45, 19.00 Про головне 10.30 Свiтло 11.10 Т/с «МонтеКрiсто» 96 с. 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.15 Вiкно до Америки 13.45 Х/ф «Маєток на продаж» 15.50 Книга ua 16.25 Т/с «Сержант Рокка» 18.10 Euronews 18.15 Час-Ч 19.55 Д/с «Щастя в тарiлцi» 21.40 Д/с «Схiд». Фiльм 9. «Танкiст» 21.55 Д/ф «Бiле полотно Едварда Хоппера» 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 ТелеАкадемiя 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.05 В гостях у Д. Гордона 05.00 Т/с «МонтеКрiсто»

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 06.45 Х/ф «Осiннiй марафон» 08.45, 19.30 «ТСН» 10.00, 10.35 М/ф «Аладiн» 11.00 «Мiняю жiнку 6» 12.15 Х/ф «Береги» 16.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 23.00 Х/ф «Цiкава Варвара» ▲ 00.10, 04.10 Х/ф «Таємничий острiв Жуля Верна» ▲ 01.55 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.40 «Служба розшуку дiтей» 05.45 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10 Х/ф «Навмисно не придумаєш» 11.20, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 12.00, 14.00, 17.45 Новини 12.35, 04.10 Д/с «Склад злочину» 13.30, 14.20 Д/с «Легенди радянського роз­шуку» 14.40 «Судовi справи» 15.30 «Сiмейний суд» 16.15 «Чекай на мене» 18.10, 01.40 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.00 Т/с «Справа для двох» 02.25 «Обережно: Дiти!» 03.15 М/ф 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.40 Служба розшуку дiтей 05.45 Факти 06.15 Свiтанок 07.15, 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 08.45 Факти 10.05 Х/ф «Космiчна катастрофа» 11.50, 13.20 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.30, 16.20 Т/с «Захист свiдкiв» 17.00 Х/ф «Солдати удачi» 18.45 Факти 20.25 Дiстало! 21.15 Свобода слова 00.05 Х/ф «В’язень» ▲ 01.40 Х/ф «Пiд прицiлом» ▲ 02.55 Т/с «Перли мого батька» НОВИЙ 04.40, 05.50 Kids’ Time 04.45 М/с «КiтПес» 05.20 25-й кадр 05.55 Т/с «Смугасте щастя» 12.05 Х/ф «Бiблiотекар»

• АНОНС

14.05 Х/ф «Бiблiотекар 2» 15.55 Х/ф «Бiблiотекар 3» 18.00, 01.05 Репортер 18.05 Т/с «До смертi красива» 19.00 Т/с «Воронiни» 22.00 Т/с «Останнiй iз Магiкян» 23.00 Т/с «Щасливi разом» 01.10 Х/ф «Могутнi каченята» 02.50 Т/с «Красунi в Клiвлендi» 03.45 Зона ночi

СТБ 05.30 «У пошуках iстини. Cекс-шпигунст­ во: таємна зброя КДБ» 06.15, 16.00 «Усе буде добре!» 08.00 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.05 Х/ф «Вiрнi друзi» 11.00 Х/ф «Домоправитель» 12.45, 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 13.25 «Битва екстрасенсiв» 15.00 «Усе буде смачно!» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.55 Т/с «Рiвняння любовi» 22.35 «Вагiтна в 16» 23.30 «Дочки-Матерi» 00.40 Х/ф «Днi Турбiних» 02.10 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Екологічно чисте життя» 12.40 «Життя з майбутнім» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Останній мисливець» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Погляд зблизька» 20.30 Знай наших 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Кращий фехтувальник» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Останній мисливець» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Кращий фехтувальник» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Загублені у часі» 14.30 «Мамина школа» 15.00 «Відверті діалоги» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «ТиМур та патентне право» 16.45 «Словами малечі про цікаві речі» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Західний експрес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «В об’єктиві ТТБ» 20.00 «Пісні нашого краю» 20.15 «Будьте здорові» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Час змін» 21.30 «Урок... для батьків» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

СТБ 9.05 «Вiрнi друзi». Комедiя. На однiй iз московських околиць жили троє хлопчиськ. Пройшли роки. Один став вiдомим хiрургом, iнший – професором, а третiй – архiтектором. Пригадав­ ши юнiсть, вони вирушають рiч­ кою на плоту. Режисер: М. Калатозов. У ролях: В. Меркур’єв, Б. Чiрков.

НОВИЙ 12.05 «Бiблiотекар». Пригоди. Iз таємних сховищ бiб­ лiотеки викрадений магiчний ар­ тефакт. Бiблiотекар Флiнн Карсен повинен повернути його за будь-яку цiну i заразом зберегти два фраг­ менти, що залишилися, перш, нiж ними заволодiють лиходiї. Режисер: П. Уiнтер. У ролях: Н. Уайл, С. Вагнер.

ВІВТОРОК, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Невiдоме про вiдомих 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.30 На слуху 07.45, 00.30 Вiд першої особи 08.25 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.35, 19.45 З перших вуст 09.45, 19.00 Про головне 10.30 Уряд на зв’язку з громадянами 11.10, 05.00 Т/с «МонтеКрiсто» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.15, 18.15 Час-Ч 13.35 М/с «Сандокан» 14.10 Хочу бути 14.30 Українського роду 15.20 Д/ф «Айлей. Таємниця вiскi» 16.20 Т/с «Сержант Рокка» 18.05 Euronews 19.55 Д/ф «Персона грата. Iван Фундуклей» 20.25 Д/ф «Вiкiнги на берегах Десни» 21.40 Д/с «Схiд». Фiльм 10. «Кардан» 21.45 Д/с «Контингент. Чехословаччина» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.50 ТелеАкадемiя 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.05 В гостях у Д. Гордона

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 06.45 Х/ф «Не може бути» 08.45, 19.30 «ТСН» 10.00, 10.35 М/ф «Аладiн» 11.00 «Iлюзiя безпеки. Те, що доктор при­ писав» 12.05, 21.00 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 14.10, 15.10 «Сiмейнi мелодрами 2» 16.05 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Секретнi матерiали» 23.00 Х/ф «Цiкава Варвара» ▲ 00.05, 04.15 Х/ф «Джошуа» ▲ 02.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.50 «Служба розшуку дiтей» 05.55 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10 Т/с «I все-таки я люблю...» 12.00, 14.00, 17.45 Новини 12.25 Т/с «I все-таки я люблю...» 12.50 Д/с «Склад злочину» 13.45, 14.20 Д/с «Легенди радянського розшуку» 14.55 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Небесна любов» 18.10, 01.45 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.05 Т/с «Справа для двох» 02.30 «Обережно: Дiти!» 03.25 М/ф 04.10 Д/с «Склад злочину» 04.50 «Подробицi» - «Час» ICTV

04.00 Факти 04.35 Свiтанок 05.40 Свобода слова з А. Куликовим 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.55, 16.50 Т/с «Вулицi розбитих лiх­та­ рiв. Менти 6» 11.50 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 13.30 Т/с «Самотнiй вовк» 14.25, 16.20 Т/с «Захист свiдкiв» 18.45, 22.00 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Лiтєйний» 22.20 Х/ф «Анаконда» ▲ 00.00 Т/с «Революцiя» 00.50 Х/ф «Важкi грошi» ▲ 02.30 Т/с «Полiцейська академiя» 03.50 Т/с «Перли мого батька»

• АНОНС

12 СЕРПНЯ

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

НОВИЙ 05.45, 06.55 Kids’ Time 05.50 М/с «КiтПес» 07.00, 18.00, 01.05 Репортер 07.05 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 09.10, 22.00 Т/с «Останнiй iз Магiкян» 10.10, 23.00 Т/с «Щасливi разом» 16.50 Серця трьох 18.05 Т/с «До смертi красива» 19.00 Т/с «Воронiни» 01.10 Х/ф «Могутнi каченята 2» 02.50 Т/с «Красунi в Клiвлендi» 03.50 Зона ночi 05.20 25-й кадр

СТБ 05.45, 16.00 «Усе буде добре!» 07.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.45 «Зiркове життя. Заклятi подруги» 09.45 Х/ф «Посмiхнися, коли плачуть зiрки» 11.35 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.15 «Битва екстрасенсiв. Апокалiпсис» 15.00 «Усе буде смачно!» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.55 Т/с «Рiвняння любовi» 22.35 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.30 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.20 Знай наших 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 10.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Bon appetit» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Людина з півдня» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Лікарська справа в Україні» 18.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Автоакадемія» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Слова на віконному склі» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Людина з півдня» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Слова на віконному склі» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Будьте здорові» 15.00 «Час змін» 15.30 «Тема дня» 15.45 «Пісні нашого краю» 16.00 «В об’єктиві ТТБ» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.40 «До речі, про речі» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Зона ризику» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

ICTV 22.20 «Анаконда». Фiльм жахiв. Команда дослiдникiв вирушає на пошуки загублених iндiанських племен. Насолоджую­ чись пейзажами великої рiчки, во­ ни i не пiдозрюють, що їхнiй про­ вiдник – мисливець, схиблений на iдеї знайти гiгантську змiю... Режисер: Л. Льоса. У ролях: Дж. Лопес, А. К’юб. 1+1 0.05 «Джошуа». Трилер. Iсторiя про Бреда та Еббi Керн – чудових батькiв, що ведуть безтурботне життя. Все круто мi­ няється, коли у них народжується дочка Лiлi. З появою малятка в бу­ динку темна суть першого сина Джошуа починає виявлятися... Режисер: Дж. Ретлiфф. У ролях: С. Рокуелл, В. Фармiга.

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Невiдоме про вiдомих 07.25, 23.30 На слуху 07.40, 00.30 Вiд першої особи 08.25 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.35, 19.45 З перших вуст 09.45, 19.00 Про головне 10.30 Перша шпальта 11.10, 05.00 Т/с «МонтеКрiсто» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.15, 18.15 Час-Ч 13.35 М/с «Сандокан» 14.10 Як це? 14.30 Хто в домi хазяїн? 14.50 Як ваше здоров’я? 16.20 Т/с «Днi лева» 18.10 Euronews 20.00 Слiдство. Iнфо 20.30 Д/ф «Україна 1812» 21.40 Д/с «Схiд». Фiльм 11. «Комбат» 21.50 Д/с «Контингент. Чехословаччина» 22.40 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 ТелеАкадемiя 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.05 Вiра. Надiя. Любов

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 07.00 Х/ф «Три тополi на Плющисi» 08.45, 19.30 «ТСН» 10.00, 10.35 М/ф «Аладiн» 11.00 «Iлюзiя безпеки. Чарiвнi бульбашки» 12.05 Т/с «Гюльчатай 2. Заради лю­бовi» 14.10, 15.10 «Сiмейнi мелодрами 2» 16.05 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Гюльчатай 2. Заради лю­бовi» 23.00 Х/ф «Цiкава Варвара» ▲ 00.05, 04.05 Х/ф «Месники» ▲ 01.50 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.25 «Служба розшуку дiтей» 05.30 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10, 12.25 Т/с «I все-таки я люблю...» 12.00, 14.00, 17.45 Новини 12.50, 04.10 Д/с «Склад злочину» 13.40, 14.20 Д/с «Легенди радянського розшуку» 14.55 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Небесна любов» 18.10, 01.50 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.00 Д/ф «Блаженнiйший Володимир» 01.05 Т/с «Справа для двох» 02.35 «Обережно: Дiти!» 03.25 М/ф 04.45 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.50 Служба розшуку дiтей 04.55 Факти 05.35 Свiтанок 06.35 Т/с «Таксi» 07.00, 13.30 Т/с «Самотнiй вовк» 07.45, 08.45 Факти 08.20 Сiм чудес України 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00, 16.50 Т/с «Вулицi розбитих лiхта­ рiв. Менти 6» 11.50 Т/с «Прокурорська перевiрка» 12.45, 15.45 Факти 14.20, 16.20 Т/с «Захист свiдкiв» 18.45, 22.00 Факти 20.15 Т/с «Лiтєйний» 22.20 Х/ф «Анаконда 2. Полювання на прокляту орхiдею» ▲ 00.10 Т/с «Революцiя» 01.00 Х/ф «Гран Торiно» ▲ 02.50 Т/с «Полiцейська академiя» 04.15 Т/с «Перли мого батька»

• АНОНС

13 СЕРПНЯ

НОВИЙ 05.45, 06.55 Kids’ Time 05.50 М/с «КiтПес» 07.00, 18.00, 01.05 Репортер 07.05 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 09.10, 22.00 Т/с «Останнiй iз Магiкян» 10.10, 19.00 Т/с «Воронiни» 16.40 Серця трьох 18.05 Т/с «До смертi красива» 23.00 Т/с «Щасливi разом» 01.10 Х/ф «Загублений табiр» 02.40 Служба розшуку дiтей 02.45 Т/с «Красунi в Клiвлендi» 03.45 Зона ночi 05.20 25-й кадр

СТБ 05.45, 16.00 «Усе буде добре!» 07.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.45 «Зiркове життя. Подкаблучники за власним бажанням» 09.40 Х/ф «Приборкання норовливого» 11.15, 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.10 «Битва екстрасенсiв. Апокалiпсис» 15.00 «Усе буде смачно!» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.55 Т/с «Рiвняння любовi» 22.35 «Хата на тата» 00.30 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «У пошуках нових вражень» 10.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.40 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 13.05 Концерт «SKINGS» 14.10 Х/ф «Немає що декларувати» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Сад, город, квітник» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Маестро Моди» 20.30 «Лікарська справа в Україні» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Мій дикий Захід» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Немає що декларувати» ▲ 02.20 Концерт «SKINGS» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Мій дикий Захід» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «На часі» 15.00 «Зона ризику» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Василь Сухомлинський-дітям» 16.45 «Тема дня» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Економічний інтерес» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Надія є» 20.00 «Удосвіта» 20.30 «Пісні нашого краю» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Європа очима українця» 21.30 «Енергоманія» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

1+1 7.00 «Три тополi на Плющисi». Мелодрама. Розповiдь про те, як сiльська замiжня жiнка з’їздила на три днi до Москви до невiстки i на ринок, як несподiвано зустрiла во­ на чудову людину – водія таксi, який змiг зрозумiти i вiдчути кра­ су душi випадкової попутницi... Режисер: Т. Лiознова. У ролях: Т. Доронiна, О. Єфремов.

НОВИЙ 1.10 «Загублений табiр». Комедiя. Коли Морiс Хiммель дiз­ нається, що йому разом iз друзя­ ми належить провести лiто в лiт­ ньо­му таборi, вiн вирiшує дiяти. Спiльно вони органiзують влас­ ний табiр, райський куточок без батькiв, з морем розваг. Режисер: Дж. Принц. У ролях: К. Ллойд, Дж. Джексон.


12

ЧЕТВЕР,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.15, 08.15, 23.20 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Невiдоме про вiдомих 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.30 На слуху 07.45, 00.30 Вiд першої особи 08.25 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.35, 19.45 З перших вуст 09.45, 19.00 Про головне 10.30 Слiдство. Iнфо 11.10, 05.00 Т/с «МонтеКрiсто» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.15, 18.15 Час-Ч 13.35 М/с «Сандокан» 14.10 Околиця 14.40 Надвечiр’я... 16.00 Т/с «Днi лева» 18.00 Euronews 20.00 Схеми 20.30 Д/ф «Київська старовина. Свiт мис­ тецтва. О. Екстер» 21.40 Д/с «Схiд». Фiльм 12. 21.50 Д/ф «Твiггi. Обличчя 60-х» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 ТелеАкадемiя 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.10 Уряд на зв’язку з громадянами 04.40 Включення з Кабiнету Мiнiстрiв Ук­ раїни 1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 06.45 Х/ф «Зимова вишня» 08.45, 19.30 «ТСН» 10.00, 10.35 М/ф «Аладiн» 11.00 «Iлюзiя безпеки. Як збудувати дачу» 12.05 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 14.10, 15.10 «Сiмейнi мелодрами 2» 16.05 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 23.00 Х/ф «Цiкава Варвара» ▲ 00.05, 04.05 Х/ф «Здається, я кохаю свою дружину» ■ 01.50 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.30 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10, 12.25 Т/с «I все-таки я люблю...» 12.00, 14.00, 17.45 Новини 12.50, 04.10 Д/с «Склад злочину» 13.40, 14.20 Д/с «Легенди радянського роз­шуку» 14.55 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Небесна любов» 18.10, 01.45 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.05 Т/с «Справа для двох» 02.30 Д/с «Обережно: Дiти!» 03.15 М/ф 04.50 «Подробицi» - «Час»

ICTV 04.55 Факти 05.35 Свiтанок 06.35 Т/с «Таксi» 07.00, 13.25 Т/с «Самотнiй вовк» 07.45, 08.45, 12.45 Факти 08.20 Сiм чудес України 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.55, 16.45 Т/с «Вулицi розбитих лiх­та­ рiв. Менти 6» 11.50 Т/с «Прокурорська перевiрка» 14.20, 16.20 Т/с «Захист свiдкiв» 15.45 Факти 18.45, 22.05 Факти 20.10 Т/с «Лiтєйний» 22.25 Х/ф «Анаконда 3. Цiна експерименту» ▲ 00.10 Т/с «Революцiя» 01.00 Х/ф «Помста» ▲ 02.45 Т/с «Полiцейська академiя» 04.05 Т/с «Перли мого батька»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

14 СЕРПНЯ

НОВИЙ 05.45, 06.55 Kids’ Time 05.50 М/с «КiтПес» 07.00, 18.00, 01.05 Репортер 07.05 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 09.10, 22.00 Т/с «Останнiй iз Магiкян» 10.10, 23.00 Т/с «Щасливi разом» 16.40 Серця трьох 18.05 Т/с «До смертi красива» 19.00 Т/с «Воронiни» 01.10 Х/ф «Табiр року» 02.40 Служба розшуку дiтей 02.45 Т/с «Красунi в Клiвлендi» 03.45 Зона ночi 05.15 25-й кадр

СТБ 05.25 «У пошуках iстини. Калiгула: хворо­ блива пристрасть iмператора» 06.10, 16.00 «Усе буде добре!» 07.55 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.10 «Зiркове життя. Роль цiною в життя» 10.10 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» 11.55, 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 12.50 «Битва екстрасенсiв. Апокалiпсис» 15.00 «Усе буде смачно!» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.55 Т/с «Рiвняння любовi» 22.35 «Давай поговоримо про секс» 00.30 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Маестро Моди» 08.00 «Лікарська справа в Україні» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «У пошуках нових вражень» 10.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.00 «Формула здоров’я» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Гарна жінка» ▲ 15.25 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «У пошуках нових вражень» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Золоте стремено» 20.30 Культура і мистецтво 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Bon appetit» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Прекрасна Донна» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Гарна жінка» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Прекрасна Донна» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Європа очима українця» 15.00 Д/ф «Глобальне попередження» 15.30 «Надія є» 15.45 «Тема дня» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Мандри кота Фініка» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Пісні нашого краю» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Тема дня» 19.45 «Що робити?» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Фабрика ідей» 21.30 «Розмова без нотацій» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

1+1 6.45 «Зимова вишня». Мелодрама. Ольга – молода само­ тня жiнка. У неї, здавалося б, все є: i квартира, i хороша робота, i син. Вона кохає i її кохають, але її обра­ нець Вадим одружений i нiяк не може зважитися залишити сiм’ю... Режисер: I. Масленнiков. У ролях: О. Сафонова, Н. Руслано­ ва, Л. Удовиченко, В. Соломiн.

ICTV 1.00 «Помста». Трилер. Помста – страва, яку кра­ ще подавати холодною. У життi відставного поліцейського Еддi Бернса починають вiдбуватися зловiснi подiї, початок яким кладе таємниче зникнення його сестри... Режисер: М. Стiвенс. У ролях: Г. Олдмен, В. Реймс, К. Ва­ шингтон, А. Коппола.

МІЛІЦІЯ ПРОВОДИТЬ НАБІР НА СЛУЖБУ Тернопільський МВ УМВС України в Тернопільській області проводить набір на службу в органи внутрішніх справ чоловіків віком до 25 років, котрі мають повну середню або вищу освіту, пройшли строкову або контрактну службу в Збройних Силах Ук­ раїни чи закінчили військову кафедру, а також осіб призов­ного віку, яким виповнилося 18 років (на період служби в ОВС їм на­ дається відстрочка від строкової військової служби) та за ста­ ном здоров’я придатні до служби в правоохоронному відомстві. За детальною інформацією звертайтеся: – до Тернопільського МВ УМВС за адресою: м. Тернопіль, буль­ вар Т.Шевченка, 10, сектор кадрового забезпечення (кабінет №6), тел. 27-12-67, 27-10-46, 27-10-45; – до обласного управління внутрішніх справ за адресою: м. Тер­ но­піль, вулиця Валова, 11, тел. 27-13-14.

Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Тернопільській області

проводить відбір кандидатів для вступу до відомчих навчальних закладів МВС України, які готують фахівців експертної служби. Національна академія внутрішніх справ: – навчально-науковий інститут слідчих і криміналістів; – факультет підготовки експертів-криміналістів, з тер­мі­ ном навчання 4 роки. Донецький юридичний інститут Луганського державного уні­верситету внутрішніх справ: – слідчо-криміналістичний факультет, з терміном нав­ чання 4 роки.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ У ТЕРНОПОЛІ: (0352) 27-12-68, 52-67-16.

ДИВІТЬСЯ У БУДНІ НА ТЕЛЕКАНАЛІ ICTV


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

ПРАЦІВНИКИ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМВС УКРАЇНИ В ОБЛАСТІ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ

Загальні положення: – ВНЗ МВС України здійснюють ступеневу підготовку фахівців для органів внутрішніх справ освітньо-кваліфікаційних рівнів бака­ лавра, спеціаліста, магістра на основі повної загальної середньої освіти; – підготовка фахівців у ВНЗ МВС здійснюєть­ ся за державним замовленням (денна форма навчання); – курсантів ВНЗ забезпечують харчуванням, форменим одягом та грошовим утриманням.

Вимоги до рівня освіти та віку:

– на денну форму навчання зараховують осіб, які мають повну середню освіту, віком від 17 до 25 років;

Інформація щодо вступу до відомчих навчальних закладів МВС України в 2014 році

– призовники віком від 17 до 21 року, які ма­ ють повну загальну середню освіту; – військовослужбовці та особи, звільнені в за­ пас Збройних сил України, що мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років (для Академії внутрішніх військ МВС).

Порядок відбору кандидатів:

– кандидат на навчання має право вільно оби­ рати навчальний заклад (Національна акаде­ мія внутрішніх справ, м. Київ, Львівський дер­ жавний університет внутрішніх справ, Одесь­ кий державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внут­ рішніх справ, Академія внутрішніх військ МВС, м. Київ, Національний університет «Юридич­

на Академія України ім. Я.Мудрого», м. Харків, Одеська юридична академія); – кандидат на навчання подає до сектору ка­ дрового забезпечення міськрайвідділів вну­ трішніх справ у районних центрах та у м. Тер­ нополі або в управління МВС України в Тер­ нопільській області пакет документів для оформлення особової справи, проходить вій­ ськово-лікарську комісію.

Звертайтесь у Тернопільський МВ (м.Тернопіль, бульвар Шевченка 10) за телефонами (0352)27-12-67, 27-10-46, або в управління МВС України в Тернопільській області (м.Тернопіль, вул.Валова 11) за телефонами (0352) 27-13-55, 27-14-21, 27-13-69.

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.15, 08.15 Спорт 06.20 М/ф 06.30 Невiдоме про вiдомих 07.25, 00.30 На слуху 07.40 Вiд першої особи 08.25 Паспортний сервiс 08.35 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.25 Пiдсумки дня 09.35, 19.45 З перших вуст 09.45, 19.00 Про головне 10.30 Схеми 11.10, 05.00 Т/с «МонтеКрiсто» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 13.15 Час-Ч 13.35 М/с «Сандокан» 14.10 Школа Мерi Поппiнс 14.25 Театральнi сезони 14.50 Вiра. Надiя. Любов 16.15 Т/с «Днi лева» 18.15 Euronews 19.55 Д/ф «Взуття. Зроблено у Венджоу» 21.25 Шустер-LIVE 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 Трiйка, Кено, Секунда удачi 01.45 Х/ф «Натурник» 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.15 Д/ф «Раїса Кириченко. Дiагноз - на­ родна»

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 06.30 Х/ф «Твiр до Дня Перемоги» 08.45, 19.30 «ТСН» 10.00, 10.35 М/ф «Аладiн» 11.00 «Iлюзiя безпеки. Як знайти роботу» 12.05 Т/с «Гюльчатай 2. Заради любовi» 14.10, 15.10, 05.05 «Сiмейнi мелодрами 2» 16.05 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.30 «Вечiрнiй Київ» 22.25 «Свiтське життя» 23.30, 03.40 Х/ф «Не вмирай сам один» ▲ 01.25 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 05.45 «Телемагазин» ІНТЕР 05.30 Т/с «Повернення Мухтара 2» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.10, 12.25 Т/с «I все-таки я люблю...» 12.00, 14.00, 17.45 Новини 12.50 Д/с «Склад злочину» 13.40, 14.20 Д/с «Легенди радянського розшуку» 14.55 «Судовi справи» 15.50 «Сiмейний суд» 16.50 Т/с «Небесна любов» 18.10 «Стосується кожного» 19.00 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «I все-таки я люблю...» 01.00 Х/ф «Iгри дорослих дiвчаток» 03.05 «Обережно: Дiти!» 03.55 М/ф 04.25 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.50 Служба розшуку дiтей 04.55 Факти 05.15 Т/с «Перли мого батька» 05.35 Свiтанок 06.35 Т/с «Таксi» 06.55 Т/с «Самотнiй вовк» 07.45, 08.45 Факти 08.20 Сiм чудес України 09.15 Надзвичайнi новини 09.55, 16.50 Т/с «Вулицi розбитих лiхта­ рiв. Менти 6» 11.55 Дiстало! 12.45, 15.45 Факти 13.30, 16.20 Т/с «Захист свiдкiв» 18.45, 22.00 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Лiтєйний» 22.20 Х/ф «Анаконда 4. Кривавий слiд» ▲ 00.00 Т/с «Революцiя» 01.35 Х/ф «Останнiй рубiж» 03.00 Т/с «Полiцейська академiя» 03.45 Т/с «Карадай» НОВИЙ 05.40 Служба розшуку дiтей 05.45, 06.55 Kids’ Time

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводжен­ ня цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслу­ говування найдосконаліших технічних за­ собів безпеки; – сертифікація засобів охоронного при­ значення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

• АНОНС

15 СЕРПНЯ

05.50 М/с «КiтПес» 07.00, 18.00, 01.30 Репортер 07.05 Т/с «Моя улюблена вiдьма» 09.10 Т/с «Останнiй iз Магiкян» 10.10, 18.05 Т/с «Воронiни» 16.45 Серця трьох 22.00 Х/ф «Чотири Рiздва» 23.45 Х/ф «Остiн Пауерс - Голдмембер» 01.35 Т/с «Красунi в Клiвлендi» 02.30 Зона ночi 05.25 25-й кадр

СТБ 05.25 «У пошуках iстини. Подвiйне життя Йосипа Сталiна» 06.05 Х/ф «Небезпечно для життя» 07.45 «Неймовiрна правда про зiрок» 08.40 Х/ф «Максим Перепелиця» 10.20 Х/ф «Весiлля в Малинiвцi» 12.10 Х/ф «Гардемарини, вперед!» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 18.30 «Неймовiрна правда про зiрок» 20.10 Х/ф «Джентльмени удачi» 22.35 Х/ф «Любов i голуби» 00.50 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» 02.20 Нiчний ефiр TV-4 06.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Золоте стремено» 08.00 Культура і мистецтво 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «У пошуках нових вражень» 10.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Острів Джорджа» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 17.30 «Bon appetit» 18.00 Т/с «Диявол з Орлі» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Поспішне рішення» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Хіт-парад 02.00 Х/ф «Острів Джорджа» ▲ 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Поспішне рішення» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Вісті ТТБ» 14.15 «Новини України» 14.30 «Слід» 14.45 «Тема дня» 15.00 «Що робити?» 16.00 «Пісні нашого краю» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Іноземна для дітей» 16.50 «Біржа праціf» 16.55 «Служба розшуку дітей» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Думки вголос» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Новини України» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Актуально» 19.45 «Західний експрес» 20.00 «Слово має народний депутат» 20.20 «Пісні нашого краю» 20.30 «Після школи» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «На часі» 21.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

НОВИЙ 23.45 «Остiн Пауерс – Голдмембер». Комедiя. Неприємностi починають­ ся, коли Доктор Зло i Мiнi-Мi тi­ кають iз в’язницi. Об’єднавши зу­ силля з манiяком на iм’я Голдмем­ бер, вони викрадають батька Ос­ тiна, досвiдченого шпигуна Найд­ жела Пауерса... Режисер: Дж. Роуч. У ролях: М. Майєрс, Б. Ноулс. ІНТЕР 1.00 «Iгри дорослих дiвчаток». Мелодрама. Жили собi три това­ ришi. Чоловiк Вiталiк з дружиною Женею i їхня вiрна подруга Алька, настiльки вiрна, що погоджується стати сурогатною матiр’ю, оскiль­ ки за вердиктом лiкарiв Женя не може народити дитину... Режисер: С. Ляпiн. У ролях: Є. Сидихiн, Л. Толкалiна.


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.25 На слуху 07.05 Вiд першої особи 07.30 Д/ф «Антарктична симфонiя» 08.05 Шустер-LIVE 11.10 Д/ф «Київська старовина. Свiт мис­ тецтва. О. Екстер» 11.50 Т/с «П’ять хвилин до метро» 12.45 Свiтло 13.15 Хочу бути 13.35 М/с «Сандокан» 14.15 Околиця 14.40 Українського роду 14.55 Д/ф «Iван Терещенко. Колекцiонер справ благодiйних» 15.40 Х/ф «Райський куточок» 17.35 В гостях у Д. Гордона 18.40 Книга ua 19.20 Т/с «Сержант Рокка» 21.00 Пiдсумки дня 21.45 Дреди епохи 22.40 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Вiд першої особи 23.35 «Золотий гусак» 00.05 Х/ф «Не ходiть, дiвчата, замiж» 01.20 Пiдсумки дня 01.50 Х/ф «Колiївщина» 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.05 Як ваше здоров’я? 05.00 «Надвечiр’я» 1+1 06.05 «Шiсть кадрiв» 07.00, 19.30 «ТСН» 08.00, 08.25 М/с «Гуфi та його команда» 09.00 «Свiтське життя» 10.00 Х/ф «Квiти вiд Лiзи» 14.10 «Вечiрнiй Київ» 16.10 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 5» 20.15 «Вечiрнiй квартал» 22.15 Х/ф «Бiлоснiжка. Помста гномiв» 00.25 Х/ф «Пiдйом з глибини» ▲ 02.15 Х/ф «Квiти вiд Лiзи» 05.20 «Телемагазин» ІНТЕР 05.05 Т/с «Найщасливiша» 1, 4 с. 08.00 «Школа доктора Комаровського» 08.30 «Містечко» 09.30 «Новини» 10.00 Х/ф «4:0 на користь Тетянки» 11.55 Т/с «Злочин по спадку» 15.50 «Юрмала 2013» 17.55 Х/ф «Не покидай мене, Любов» 20.00 «Подробицi» 20.35 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.35 Х/ф «Почуй моє серце» 02.15 Х/ф «Марiя, Мiрабелла» 03.20 М/ф 04.05 «Містечко» 04.55 «Подробицi» - «Час» ICTV

05.50 Факти 06.25 М/ф «Скубi Ду. Пiрати, на абордаж!» 07.35 Зiрка YouTube 08.45 Дача 09.10 Т/с «Захист свiдкiв» 12.45 Факти 13.00 Т/с «Захист свiдкiв» 18.45 Факти 19.15 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Захист свiдкiв» 23.10 Х/ф «Ханна. Досконала зброя» ▲ 01.10 Х/ф «Домiно» ▲ 03.10 Т/с «Полiцейська академiя» 03.55 Т/с «Карадай» 05.30 Т/с «Перли мого батька» НОВИЙ 05.50 М/с «Новi пригоди мисливцiв за привидами» 07.10 М/с «Пiнгвiни з Мадагаскару» 10.15 Х/ф «Чотири Рiздва» 12.05, 13.45 Уральськi пельменi

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

16 СЕРПНЯ

15.30 Т/с «Воронiни» 18.30 Х/ф «Смертельна зброя» 20.40 Х/ф «Смертельна зброя 2» 23.00 Х/ф «Останнiй бойскаут» ▲ 01.25 Х/ф «Остiн Пауерс - Голдмембер» 02.50 Т/с «Красунi в Клiвлендi» 03.45 Зона ночi 05.05 25-й кадр СТБ 06.30 Х/ф «Баламут» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Усе буде смачно!» 10.45 «Хата на тата» 12.15 Х/ф «Джентльмени удачi» 14.00 Х/ф «Любов i голуби» 16.05 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 18.00 Х/ф «Не було б щастя» 22.15 «Вагiтна в 16» 23.15 «Дочки-Матерi» 00.15 «Давай поговоримо про секс» 02.05 Х/ф «Недiльний тато» 03.25 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 «Bon appetit» 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Те, що бачив місяць» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Золоте стремено» 10.00 Культура і мистецтво 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 Новини Європи 12.30 Х/ф «Тато-невидимка» ▲ 14.00 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Капітан Крокус» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 «Сад, город, квітник» 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 Концерт «Щастя моє» 22.00 Х/ф «Чорний яструб» ▲ 23.35 Тернопільська погода 23.40 Час-Тайм 00.00 Х/ф «Будинок, який купила Мері» ▲ 02.00 Х/ф «Крижаний смерч» ▲ 03.30 «Музичні делікатеси» 04.00 Концерт «Щастя моє» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Новини України» 14.15 «Актуально» 14.30 «Пісні нашого краю» 14.45 «Після школи» 15.00 «На часі» 15.30 «7 природних чудес України» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «ПрофStyle» 16.15 «Чудесний канал» 16.40 «Василь Сухомлинський-дітям» 16.45 «Пісні нашого краю» 17.00 «Панорама подій» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Назбиране» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Скарби роду» 20.00 «Крізь призму часу» 20.15 «Спортивні меридіани» 20.30 «Щляхами Тараса» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Поклик таланту» 22.20 «Замки Тернопілля» 22.30 «Абетка здоров’я»

ICTV 23.10 «Ханна. Досконала зброя». Бойовик/Трилер. Тендiтна на пер­ ший погляд Ханна – iдеальний солдат. Таємниця її народження ревно охороняється американсь­ ким урядом. Її мiсiя – помстити­ся колишнiм працедавцям батька, у минулому секретного аґента. Спецслужби всього свiту виходять на слiд дiвчинки-вбивцi. Полю­

вання починається... Режисер: Дж. Райт. У ролях: С. Ронан, Е. Бана, К. Бланшетт, Т. Холландер, П. Ерроусмiт. УТ-1 1.50 «Колiївщина». Драма. У картинi зроблена спроба вiдобразити одну зi сторiнок ви­ звольного руху на Українi – повс­ тання колiїв (крiпосних, ремiсни­ кiв i риболовiв), проти свавiлля феодалiв i польської шляхти, яке завершилося жорстокою розпра­ вою росiйськими каральними екс­ педицiями в 1768 роцi. Герой фiльму Семен Неживий, поблукавши по чужинi, повертається в рiдне село, де застає страшну убогiсть i голод... Режисер: I. Кавалерiдзе. У ролях: А. Сердюк, С. Шклярський, I. Мар’яненко, Д. Антонович, В. Спешинський.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.40 Крок до зiрок 07.30 «Золотий гусак» 08.10 Шеф-кухар країни 09.10 Як це? 09.30 Х/ф «Райський куточок» 11.15 Т/с «МонтеКрiсто» 12.05 Т/с «П’ять хвилин до метро» 12.55 Православний вiсник 13.25 Школа Мерi Поппiнс 13.40 М/с «Сандокан» 14.10 Фольк-music 15.45 Х/ф «Райський куточок 2» 17.35 Театральнi сезони 18.10 В гостях у Д. Гордона 19.20 Т/с «Сержант Рокка» 21.00 Пiдсумки дня 21.40 Перша шпальта 22.10 Дреди епохи 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00 На слуху 23.35 Концерт «Українська пiсня року» 01.20 Пiдсумки дня 01.50 Фольк-music 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.10 Д/ф «Епоха Платона Майбороди» 05.00 Д/ф «Раїса Недашкiвська. Те, що не вмирає»

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 07.00 «Велика iлюзiя» 07.35 М/ф 08.00, 08.25 М/с «Гуфi та його команда» 09.00 «Лото-Забава» 10.10, 19.30 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 12.10 «Маша i ведмiдь» 13.40 Х/ф «Доктор Дулiттл 4» 15.35 «Мiняю жiнку 6» 17.25 «Розсмiши комiка 5» 18.25 «Українськi сенсацiї». «Вiйни Крем­ ля 2» 20.30 Х/ф «Любов без зайвих слiв» 00.30, 03.40 Х/ф «Дiвчина у пристойну родину» ▲ 02.20 Х/ф «Доктор Дулiттл 4» 05.20 «Телемагазин» ІНТЕР 05.30 Х/ф «4:0 на користь Тетянки» 06.50 «Юрмала 2013» 08.40 «Вдалий проект» 09.30 «Недiльнi новини» 10.00 «Орел i решка. На краю свiту» 11.55 Т/с «Я прийду сама» 1, 9 с. 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.50 Т/с «Найщасливiша» 1, 4 с. 03.35 М/ф 04.45 «Подробицi» - «Час»

ICTV 06.20 Факти 06.50 Таксi 07.15 Анекдоти по-українськи 08.00 Зiрка YouTube 09.15 Дивитися всiм! 11.10 Т/с «Лiтєйний» 12.45 Факти 13.00 Т/с «Лiтєйний» 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Тачка 19» 22.00 Х/ф «Кур’єр» ▲ 23.50 Х/ф «Ханна. Досконала зброя» ▲ 01.45 Х/ф «Колiр ночi» ▲ 04.00 Т/с «Перли мого батька»

НОВИЙ 05.30 М/с «Новi пригоди мисливцiв за привидами» 06.30 М/ф «Скубi Ду: Музика вампiра» 07.50 Х/ф «Красуня i Чудовисько» 09.45 Х/ф «Мiсто Ембер: Втеча» 11.40 Файна Украйна 13.40 Х/ф «Смертельна зброя» ▲ 15.55 Х/ф «Смертельна зброя 2» ▲

• АНОНС

17 СЕРПНЯ 18.10 Х/ф «Смертельна зброя 3» ▲ 20.40 Х/ф «Смертельна зброя 4» ▲ 23.15 Х/ф «Пограбування на Бейкер-стрiт» 01.25 Х/ф «Останнiй бойскаут» ▲ 03.20 Зона ночi 05.00 25-й кадр

СТБ 05.45 Х/ф «Недiльний тато» 07.05 Х/ф «Одружений холостяк» 08.50 «Усе буде смачно!» 09.45 «Караоке на Майданi» 10.40 Т/с «Рiвняння любовi» 14.45 Х/ф «Не було б щастя» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.35 «Один за всiх» 21.50 «Вiкна-новини» 22.20 Х/ф «Двi iсторiї про кохання» 00.20 Х/ф «Успiх напрокат» 02.10 Х/ф «Одружений холостяк» 03.30 Нiчний ефiр

TV-4 06.00 Х/ф «Те, що бачив місяць» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Новини Європи 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Капітан Крокус» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Маестро Моди» 16.30 «Лікарська справа в Україні» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 17.40 «Про кіно» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.40 Файне місто Тернопіль. Місто любо­ ві і весни 20.00 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 «Про кіно» 21.55 Тернопільська погода 22.00 Х/ф «Крижаний смерч» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.35 Концерт «Щастя моє» 02.30 Новини Європи 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Будинок, який купила Мері» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 14.00 «Фільм-дітям» 15.30 «Шляхами Тараса» 15.45 «Крізь призму часу» 16.00 «Назбиране» 16.15 Телефільм «На перші гулі» 16.45 «Спортивні меридіани» 17.00 «Пісні нашого краю» 17.15 «Словами малечі про цікаві речі» 17.30 «У країні Мультляндії» 18.30 «Студмістечко» 18.45 «Пісня в дарунок» 19.00 Д/ф «Дива цивілізації» 19.25 Телезамальовка 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Музичний калейдоскоп» 20.30 «Загублені у часі» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Скарби роду» 22.30 «Повір у себе»

слiду викрадених грошей. Режисер: Р. Дональдсон. У ролях: Д. Мейс, С.К. Мур, С. Берроуз, Дж. Стетем.

НОВИЙ 23.15 «Пограбування на Бейкерстрiт». Трилер. Фiльм заснований на ре­ альних подiях, що вiдбувалися у Великобританiї в 1971 роцi. Пiсля 35 рокiв забуття дiз­наємося про одне з найлеген­дар­нiших пограбу­ вань банку в iсторiї Великоб­ри­ танiї, коли не було проведено жод­ ного арешту i не було знайдено ICTV 22.00 «Кур’єр». Бойовик/Трилер. У фiльмi роз­по­ вiдається про вiдважного кур’єра, що намагається доставити валiзку якомусь кримiнальному автори­ тету, мiсцезнаходження якого нi­ кому не вiдоме. Виконати цю мi­ сiю кур’єру всiляко заважають ко­ румпованi полiцейськi i представ­ ники злочинного свiту, якi пере­

слiдують його по всiй країнi. Режисер: Х. Абу-Ассад. У ролях: М. Рурк, Дж.Д. Морган, Т. Швайгер, М. Феррер, Л. Тейлор, М. Марголiс, Дж. Хо, Д. Дженсен, Т. Проктер, М. Арата.

Серебряков відмовився від громадянства РФ

В

ідомий російський актор Олексій Сереб­ ряков оформив канадське грома­ дянство.

Зірка показаного в Каннах «Левіафана» ві­ домий глядачам також за численними серіалами, таких як «Штрафбат» та інші, заявив, що не хоче більше чекати, коли росі­ яни порозумнішають. «Часто в Росії кажуть про те, що посмішки в західних країнах штучні. Але мені вже краще штучні усмішки, ніж щира злість», – говорить актор. Олексій Серебряков мріє, щоб його діти росли у світі, де ці­ нуються знання, працьовитість і де «необов’язково штовхати­ ся ліктями, грубіянити, бути агресивними і боятися людей».

Найвисокооплачуваніша актриса – Сандра Баллок

З

а підрахунками видання «Forbes», з червня 2013-го по червень 2014-го Сандра Баллок заробила 51 мільйон доларів. На другому місці опи­ нилася Дженніфер Лоу­ ренс. Вона зуміла зароби­ ти за рік 34 мільйони. Третьою цього року стала Дженніфер Аністон із 31 мільйоном доларів заробітку. Четверта сходинка дісталася Гвінет Пелтроу, чий дохід оці­ нюється в 19 мільйонів доларів. Лідер торішнього рейтингу, актриса Анджеліна Джолі по­ ділила п’яте місце з Камерон Діас – обидві актриси заробили по 18 мільйонів доларів.

Сніжана Єгорова тішиться онуком

Н

а своїй сторінці у Facebook акт­ риса повідомила, що нарешті побачила малюка та його документ.

«Найпрекрасніший паспорт на землі! Я лю­ блю свободу… Не потріб­ но заздрити. Заплатимо!!! Сповна… Я – Україна!, – написала Єгорова та вик­ лала світлини паспорта онука. Любов телеведучої до США просто не знає меж. Коли ж хтось з коментаторів подумав, що Сніжана сама змінила громадянство, телеведуча додала: «Прилетів до мене мій американський онук! А батьківщину я поки що люблю і не змінюю! Просто хотілося б, щоб і вона від­ повідала взаємністю! І щоб крім війни тут ще комусь були ці­ каві діти, в даному випадку я говорю не тільки про своїх!».


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 8 серпня 2014 року Досьє 102

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

21.04 21.05

21.05 21.06

22.06 22.07

23.07 23.08

24.08 23.09

24.09 23.10

24.10 22.11

23.11 22.12

22.12 20.01

21.01 19.02

20.02 20.03

ОВЕН Фiнансовi кошти, якими ви во­ лодієте, можуть почати стрiм­ ко танути, але з середи стано­ вище стабiлiзується. Проте варто докласти зусиль.

Інгредієнти: 100 грамів масла або олії, 2 великі цибулини, 200 гра­ мів дріжджі, 100 г томатного соу­ су, 4 яйця, 0,5 чайної ложки чи до смаку солі. Приготування. Цибулю тоне­ сенько порізати і підсмажити на маслі чи олії до прозорості. Дріжд­

ТIЛЕЦЬ Вам можуть надавати багато завдань, але на допомогу, на жаль, розраховувати не дове­ деться. Вiрогiднi поїздки i укладення договорiв.

БЛИЗНЮКИ Вас може чекати невеликий заробіток, не вiдмовляйтеся вiд нього. Хай це будуть i не значні кошти, але вам вони знадобляться.

жі подрібнити, всипати у сковорід­ ку і відразу посолити. Дріжджі зрід­ нуть. Варити на невеликому вогні помішуючи, поки не почнуть гус­ ну­ти. Швиденько влити томатний соус і варити, помішуючи, поки не загусне. Далі вилити збиті яйця. До­ дати меленого перцю і гвоздики.

РАК До будь-яких пропозицiй на цьому тижнi вам слiд вiд­нес­ тися скептично. Не варто та­ кож витрачати грошi на не­ потрiбнi речі.

ЛЕВ Найневдалiший день тижня у фiнансовiй сферi – понедi­ лок. Бережiть свiй гаманець у чет­вер. Серйознi покупки бу­ дуть вдалими у суботу.

Холодний чай з прянощами

ДIВА Новi грошовi надходження по­ виннi порадувати вас у пер­ шій половині тижня. Не вик­ люченi проблеми, пов’язанi з оформленням документів.

Інгредієнти: 3 чайні ложки чорного чаю, лимон, кориця, неве­ ликий шматочок імбиру, гвозди­ ка, 1 столова ложка цукру, 500 мл води, кубики льоду. Приготування. У чайник кла­ демо чай, корицю, очищений імбир, гвоздику, заливаємо окропом. Дає­ мо чаю заваритися і охолоджуємо його. Глечик наполовину запов­ нюємо кубиками льоду. Ріжемо ли­ мон часточками, посипаємо його цукром і додаємо до льоду. Холод­ ний чай вливаємо в глечик з льо­ дом і лимоном, настоюємо і подає­ мо до столу.

ТЕРЕЗИ Можливо, фiнансове станови­ ще зараз вас зовсiм не влаш­ товує, але потерпіть ще тро­ хи. В п’ятницю отримаєте зас­ лужену винагороду.

СКОРПIОН У понедiлок можете чекати нових грошових надходжен­ ня. У серединi тижня можли­ вi деякi витрати, пов’язанi з дiтьми або родичами.

СТРIЛЕЦЬ Стабiльнiсть у фiнансовому питаннi дозволить вам реа­ лiзувати вашi задуми. У по­ недiлок не бажано носити при собі велику суму грошей. КОЗЕРIГ Фiнансове становище стабiль­ не, новi грошовi надходжен­ ня вiрогiднi у четвер. Покуп­ ки, зробленi у се­рединi тиж­ нi, радуватимуть вас. ВОДОЛIЙ У вас можуть бути неперед­ бачуванi витрати, але бюд­ жет вiд цього не постраждає. У п’ятницю i суботу у вас з’я­ виться можливiсть заробити.

РИБИ Навчіться добре робити свою спра­ву, i грошi прийдуть са­ мi. Не соромтеся витрачати кошти для досягнення пос­ тавлених цiлей.

• СМАЧНОГО!

Дріжджовий паштет

на 11 – 17.08 2014 року

21.03 20.04

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Дівчина навіть уявити собі не може, чого їй бракує, доки подруга не похвалиться.

*****

Якщо чоловік сказав, що зро­ бить, – значить зробить… Тіль­ ки треба йому щоразу про це нагадувати.

*****

В купе їдуть три жінки і один чоловік. Жінки розмовляють про чоловіків: – Я люблю спортсменів, – ка­ же одна. – А я – військових. – Як на мне, то найкращі – ін­ діанці! З верхньої полиці злазить чоловік: – Дозвольте представитись – заслужений майстер спорту генерал Чингачкук!

*****

– Ви розмовляєте англійсь­ кою? – Тільки зі словником. – А з людьми соромитесь?

*****

Начальник секретарці: – Катрусю, мені каву. – Петре Івановичу, неділя, відійдіть від домофону!

*****

У жінці повинна бути ма­ ленька загадка. А не ребус на дві сторінки!

*****

– На яку зарплату ви розра­ ховуєте? – На «вау, це все мені?».

*****

Мої сусіди цілу ніч слухають хорошу музику! І неважливо, хочуть вони цього, чи ні...

*****

У тернопільських маршрут­ ках лотерея: зітри захисне по­ криття на бокових вікнах та дізнайся, де ти є.

*****

Двоє студентів сидять у пе­ реповненому трамваї: – Навіщо ти закрив очі? – Не можу дивитись, коли ба­ бусі стоять.

*****

– Кохана, дивись, зірка з не­ ба падає. Загадай бажання... – Я хочу... Я хочу щоб ми од­ ружилися! – Ой, дивись, назад догори полетіла...

*****

– Коли будеш вдома? – Пора вже запам’ятати,що по п’ятницях я приходжу до­ дому в суботу!...


• АФОРИЗМИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 8 серпня 2014 року

• ФОТОМИТЬ

• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

Люди, які живуть глибоко, не мають страху смерті. Анаіс Нін

• До серпня рослина зріє, а після нього в’яне. • Прийшов Спас – бери рукавиці про запас. •У серпні серпи гріють, а вода хо­ лодить. • У Спасівку на деревах жовтіє листя – буде рання осінь. • Якщо антонівка вродила – нас­ тупного року хліб уродить.

Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими. Ф. Ніцше Я люблю життя, бо ще стільки багато невідомого. Ентоні Хопкінс Кожен помирає. Але не кожен насправді живе. Вільям Воліс

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 11 серпня

Той, хто сміє змарнувати бодай одну годину, не зрозумів цінності життя. Чарльз Дарвін

ніч / день

+19 / +27

вітер

Все в житті є щастям. Дональд Трамп

е дивлячись на те, що з усіх боків українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що найкращий вихід для них – «втікати з цієї країни якомога швидше», що ди­витися в Україні немає на що і світові на нас начхати, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні. Найбільша країна, що знаходить­ ся в Європі. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій меш­ кає 0,85% населення планети та яка приносить 0,20% світового валово­ го національного продукту. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки най­ більших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробни­ ків зерна та разом із Францією, Ні­ меччиною та США є одним з най­ більших виробників цукрового бу­ ряка. Наша країна входить до сімки найпотужніших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру та картоплі. Сотні видатних українців були та залишаються творцями сві­ тової історії. Художники та науков­ ці, політики та композитори, акто­ ри та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!» Українці, а саме конструкторсь­ ке бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопід­ йомністю – Ан-225 «Мрія». Спочат­ ку він проектувався для транспор­ тування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантаж­ ні перевезення.

Автор однієї з перших в світі Конституцій – український політич­ ний і громадський діяч Пилип Ор­ лик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі – тільки в 1791 р. Перший рамковий вулик винай­ дено в Україні у 1814 р. Петром Про­ коповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці сві­ тових лідерів з виробництва меду.

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кіль­ ка разів, Україна є одночасно пер­ шою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг). В Україні найбільші в світі запа­ си марганцевої руди – 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світово­ го запасу. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у сві­ ті. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерсь­ ка Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенсь­ ка Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеч­ чині. Острозька академія – перший ви­ щий навчальний заклад у Східній

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

ВІВТОРОК, 12 серпня ніч / день

Україна надзвичайна. Неймовірні факти

Н

Пд/Сх, 3 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Європі, найстаріша українська нау­ ково-освітня установа. У 1576 році князь Острозький Костянтин-Василь заснував слов’яно-греко-ла­тин­ську академію в Острозі. Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лу­ касевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна опе­рація при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній вис­ тавці в Мюнхені, винахід був відзна­ чений там спеціальною грамотою. Пам’ятники відомому українсь­ кому поетові Тарасу Шевченку вста­ новлені в 1200 містах по всьому сві­ ту. Станція метро «Арсенальна» у Києві – найглибша у світі. Вона про­ ходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р. однією з пер­ ших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схован­ ки для політичної верхівки. Український духовий інструмент трембіта – найдовший духовий му­ зичний інструмент у світі. Найдовший тролейбусний марш­ рут в світі складає 86 км, а прохо­ дить він у Криму між Сімферополем та Ялтою. Найкоротша головна вулиця се­ ред усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарні­ ших – Хрещатик у Києві.

+18 / +23

вітер

Пд/Зх, 3 м/с

СЕРЕДА, 13 серпня ніч / день

+18 / +22

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 14 серпня ніч / день

+19 / +26

вітер

Пн/Зх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 15 серпня ніч / день

+19 / +27

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 16 серпня ніч / день

+18 / +28

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 17 серпня ніч / день

+20 / +28

вітер

Зх, 2 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРИВІТАЙТЕ!

11 серпня – Костянтина, Романа. 12 серпня – Валентина, Івана. 14 серпня – Олександра. 15 серпня – Василя, Степана. 16 серпня – Антона, Дениса. 17 серпня – Євдокії. 20 серпня – Митрофана. 21 серпня – Омеляна, Леоніда. 22 серпня – Олексія, Антона. 23 серпня – Романа, Василя.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №13  

Досьє 102 №13  

Profile for dosie102
Advertisement