Page 1

БЕРЕЖІТЬСЯ ШАХРАЇВ!

БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ стор. 10 – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ!

• НОВИНИ

Середній дохід тернополян у березні склав 3394 гривні. Для порівняння у лютому середня зарплата мешканця області була на рівні 3211 грн, а в січні – 3008 грн. Найбільше отримують мешканці столиці – 8364 гривні щомісяця. У п’ятірці областей з високими зарп­ латами також Донеччина, Дніпропетровщина, Запоріжжя.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

3

стор.

ПОДАТКІВЦІ ВИЛУЧИЛИ «ПІДПІЛЬНИЙ» БЕНЗИН

4

стор.

«СЛУЖБА 102» – НОВИЙ РІВЕНЬ РОБОТИ ПОЛІЦІЇ

9

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№8 (50) / 20 травня 2016 року

10 нових тролейбусів придбають для тернополян цього року. Наразі у Тернополі курсує 22 «гармошки». Не припинятимуть ремон­ тувати й старі. Великі рогаті себе виправдали, кажуть в «Тернопіль­ електротрансі», і тепер для якісно­ го обслуговування пасажирів купуватимуть лише гармошки.

В команді «Файного міста» від­ булись вибори нового голови. Василь Томчишин свою варту здав, – про це він пише у мережі Фейс­ бук. Новим керівником ГО «Моло­ діжне об’єднання «Файне місто» стала Вікторія Микитюк. Запаси цукру зменшуються на Тернопільщині. Цьогорічні площі посіяних цукрових буряків теж не надто великі. Жителям краю ре­ ко­мендують економити цей продукт, а агропромислових підпри­ єм­­ців просять не продавати цукор за кордон. На Тернопільщині має розпочатися будівництво нової повіт­ ряної лінії електропередачі з рівнем напруги 330 кВ «Луцьк-Пів­ніч­ на-Тернопільська», яке фінансува­ тимуть за рахунок кредитних коштів Євросоюзу. Нова лінія дасть змогу збільшити потужності Рівненської АЕС. У Тернополі урочисто відкрили 5-ий чемпіонат світу серед діас­ пор. Цього року за кубок переможця змагатимуться команди з Білорусі, Молдови, Придністров’я, Іспанії та Молдови. А проведення матчів чемпіонату заплановані не лише в Тернополі, але й у кількох районних центрах.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Поліція затримала підозрюваного у вбивстві таксиста

стор.

Поліцію залучають до проведення призовної кампанії

П

’ятого травня розпочали роботу призовні комісії. Жителів Тернопільщини, котрим 18-27 років, чекають у військових комісаріатах.

Забезпечення виконання Закону України «Про військовий обо­в’я­ зок і військову службу», стан взаємодії між підрозділами, на яких законодавством покладені обов’язки проведення призовної кампанії – ці та інші питання обговорювалися в Головному управлінні Національної поліції Тернопільщини під час селекторної наради за участю представників обласного та районних ко­ місаріатів, заступника керівника об­ ласного управління СБУ, керівників та заступників обласної та районних адміністрацій, представників по­

ліці. Ініціював зустріч голова обласної державної адміністрації Степан Барна. За словами обласного військового комісара Володимира Катинсь­ кого, молоді люди не поспішають ви­ конувати свій конституційний обо­ в’язок. Аби призовна кампанія відбулася, працюватимуть усі служби – від військ­коматів до органів місцевого самоврядування та правоохоронних структур. Завдання поліції у цьому процесі визначені частиною третьою стат­ті 38 Закону України «Про військовий

обов’язок і військову службу». Поліцейські у встановленому за­ коном порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, котрі ухиляються від виконання військового обов’язку, а також надсилати відомості про випад­ки виявлення громадян, які не перебувають, але повинні стояти на війсь­ ковому обліку. З цією метою у всіх районах та в обласному центрі проводитимуться відповідні рейди. Перші результа­ти відпрацювання уже мають співробітники Збаразького відділення по­

2

ліції. Там правоохоронці виявили чотирьох осіб, котрі ухилялися від призову. – Щоб уникнути ганебних випадків розшуку, а надалі ще й притягнення до адміністративної відповідальності, вкотре закликаю всіх чоловіків призовного віку не пере­ ховуватися, а з’явити­ся до військово­ го комісаріату за місцем прописки, – наголосив Володимир Катинський. Степан Барна запевнив, що виконання вимог призовної кампанії – це спільна відповідальність. З Тер­ нопільщини до лав Збройних сил України має вступити 489 осіб, а до призовних комісій зобов’язані з’яви­ тися 16,5 тисяч жителів Тернопільської області.


2 ІНФОРМАЦІЯ У жорстокому вбивстві тернопільського таксиста підозрюють двох осіб. Один уже арештований Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

Р

озслідування за фактом зникнення людини розпочали тернопільські поліцейські. Про це заявив керівник ГУ Нац­ поліції в Тернопільській області Олександр Богомол.

11 травня із заявою про зникнення 28-річного сина до праців­ ників Тер­нопільського відділу полі­

ЗІ СХОДУ ПОВЕРНУВСЯ ЗВЕДЕНИЙ ЗАГІН ТЕРНОПІЛЬСЬКИХ ПРАВООХОРОНЦІВ

Т

ридцять співробітників поліції Тернопільщини повернулися із зони «неоголошеної війни» додому. Зустрічали хлопців рідні, друзі та колеги. У зоні АТО поліцейські несли службу місяць. До складу зведеного загону входили добровольці з різних підрозділів управління поліції, відділів та відділень. Основне зав­дання, яке виконували наші бійці на Сході – забезпечення громадсь­кого порядку на територіях, підконтроль­них українсь­ кій владі. Окрім цього, тернопільські правоохоронці допомагали колегам з міс­цевих підрозділів боротися зі зло­ чинністю та усіляко підтримували місцеве населення. Хлопці сумлінно поставилися до виконання своїх службових обо­в’яз­ ків, а найголовніше, що повернулися на рідну Тернопільщину в повному складі.

ції звернув­ся мешканець обласного цент­ру. Чо­ловік розповів, що ввечері 10 травня син, підробляючи так-

систом, підібрав біля бару «Корона», що поб­лизу автовокзалу в обласному цент­рі, двох пасажирів. Рідні знали, що авто прямує у бік Шумська, адже близько десятої години вечора вони ще розмовляли з водієм, проте, коли батько через деякий час наб­ рав номер мобільного сина, то відповів не­відомий, запевнивши, що таксист пі­шов оплачувати за пальне, ад­ же заї­хав на автозаправку. – Батько вже тоді запідозрив не­ добре, бо автомобіль був обладнаний газовим устаткуванням, – розповів Олександр Богомол. – Проте до поліції звернувся лише наступного дня о шостій ранку. По тривозі були підняті всі відділи та відділення поліції, залучили всі оперативні служби. На жаль, знайшли молодого чоловіка уже мертвим. Оскільки тіло тернополянина виявили на території Хмельниччини, за розслідування кримінального

провадження, що було перекваліфіковане, як навмисне вбивство, взялися оперативні служби сусіднього реґіону. Проте тернопільські поліцейські не полишали тієї справи. – Всю зібрану інформацію ми на­ дали хмельничанам. І це допомогло їм вже наступного дня затримати, а відтак арештувати одного з підоз­рю­ ваних, – сказав Олександр Богомол. – Ним виявився уродженець Зборівського району, раніше судимий. Під час обшуку у нього було ви­лучено особисті речі таксиста – обручку та мобільний телефон. Встановлено особу іншого підозрювано­го, якого на даний час оголошено у розшук. Це житель однієї зі східних областей України. – Розслідування цього резонанс­ ного кримінального провадження на стадії завершення, – поінформував керівник Національної поліції краю Олександр Богомол.

ТЕРНОПОЛЯНИН ОБІКРАВ МАЙБУТНЮ ТЕЩУ НА ВІСІМДЕСЯТ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Д

о поліції із заявою звернулася 58-річна жителька Тернополя і повідомила, що стала жертвою крадія.

Правоохоронці встановили, що з помешкання потерпілої зникли вісім найменувань золотих виробів, триста євро, двісті канадських доларів та мобільний телефон. Сума збитків становить вісімдесят тисяч гривень. У вчиненні крадіжки зізнався майбутній зять тернополянки, пояс­ нивши свій вчинок скрутним матеріальним становищем. 23-річний молодий чоловік був заручений з донькою потерпілої, то­му на правах майбутнього зятя вільно приходив до квартири. Господарі не сподівалися такої підлості з боку кавалера, тож про безпеку ніхто не замислювався, а молодик з того скористався. У скоєному тернополянин зіз­ нався. Поліцейські вилучили у нього квитанції з ломбарду, куди зловмисник здавав золоті прикраси.

Зведений загін правоохоронців вирушив у зону АТО

Н

ести службу на Схід Ук­ раїни в черговий раз вирушили співробітники тернопільської поліції. Це відрядження для них буде тривалішим, ніж зазвичай. У зоні АТО поліцейські проведуть два місяці. У складі зведеного загону – трид­ цять добровольців із різних підрозділів управління, відділів та відділень. Більшість із них уже не вперше їдуть на Донбас, тож знають завдан­

ня, які доведеться виконувати. Перед від’їздом настанови підлеглим дав керівник Головного уп­ равління поліції Олександр Богомол: гідно виконувати поставлені завдан­ ня, дотримуватися дисципліни, законності та берегти один одного. – У жителів тих населених пунктів Сходу, де несли і несуть службу бійці з Тернопільщини, склалися як­ найкращі враження про них. Тому ведіть себе гідно, достойно, не розча­ руйте тих людей, котрі вам довіряють, – наголосив Олександр Богомол.

Провести поліцейських прийшов голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Він побажав бійцям швидкого повернення додому живими та здоровими. – Підтримуйте один одного, бо тернополян на Сході чимало і серед представників добровольчих баталь­ йонів, і серед військових. Пам’я­тай­ те, вдома на вас чекають, за вас моляться, тому повертайтеся цілими та неушкодженими. Для старшого інспектора з уп­ равління превентивної діяльності

Василя Дідуха досвід служби в зоні АТО новий, але боєць каже, що готовий до труднощів. – Колеги, котрі вже служили на Сході розповідали про ті основні зав­ дання, які ми виконуватимемо. Тому дух бойовий, настрій хороший, їду захищати свою державу. За словами добровольців, вони забезпечені усім необхідним для не­ сення служби. За традицією після благословен­ ня священиків поліцейські вирушили у далеку дорогу.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ

Безпека на дорозі – безпека життя!

А

би обговорити питання безпеки на автошляхах області та донести цю інформацію до громадськості, правоохоронці запросили в Головне управління Національної поліції представників страхової компанії, кафедри медицини катаст­ роф та військової медицини, засобів масової інформаці. Тема прес-конференції – Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху, який триватиме до 22 травня.

Головний меседж тижня безпеки дорожнього руху, який правоохо­ ронці прагнуть донести до краян – «Безпека на дорозі – безпека життя». Обраний він не випадково, адже для того, щоб на наших шляхах настав порядок, кожен учасник дорожнього руху повинен зробити свій внесок. Дотримання Правил дорожнього руху, розуміння засад безпечної поведінки і повага до них, культура на дорозі, взаємодопомога – ось скла­ дові безпечної та комфортної участі в дорожньому русі. – За 4 місяці цього року на автошляхах області сталося 433 дорожньо-транспортних пригоди, в тому числі 136 з потерпілими, в яких 12 людей загинуло та 168 травмовано, – розпочав свій виступ т.в.о заступ-

ника начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Володимир Зігрій. – Серед основних причин ДТП – перевищення швидкості, виїзд на сму­гу зустрічного руху та порушення правил маневрування. Внаслідок допущення водіями порушень Правил до­ рожнього руху працівниками відділу Управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області з початку року задокументовано 1362 порушення Правил дорожнього руху, затримано 395 водіїв за керування транспортними засобами в стані сп’яніння, 10 – за створення ава­рійної ситуації, 29 та 12 відповідно – за порушення правил обгону та проїзду перехресть. Про ситуацію із аварійністю на

дорогах обласного центру розповів начальник Управління патрульної по­ ліції м. Тернопіль Володимир Струк. Зокрема він поінформував громадськість про найбільш аварійні ділянки на тернопільських автошляхах та порушення, які найчастіше скоюють водії. Серед запрошених на прес-кон­ ференцію фахівців була директор Тер­нопільської філії АТ «Простострахування» Тетяна Задорожна. У її доповіді йшлося про шляхи вдосконалення відносин у сфері обо­в’яз­ кового страхування цивільної відповідальності власників транспорт­ них засобів. Це, за словами експерта, є одним із механізмів соціального захисту майнових прав у дорожньотранспортних пригодах. Знати, як надати першу медичну допомогу постраждалому в автопригоді повинні не лише водії, а усі учасник дорожнього руху, – переконаний завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, доктор медичних наук Арсен Гу­ди­ма. Професор поділився кількома прос­ тими та ефективними порадами про те, як надати першу домедичну допо­ могу жертвам дорожньо-транспорт­ них пригод. – Ми впевнені, що для зміни ситуації на краще необхідні спільні зусилля як органів державної влади, так і громадських організацій, засобів масової інформації, врешті – кожного громадянина. Саме в такий спосіб ми досягнемо підвищення правосвідомості кожного учасника дорожнього руху та застережемо наших дітей від необдуманих вчинків на дорозі. Безпека на дорозі залежить від кожного з нас!, – резюмував Володимир Зігрій.

п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

3

Олександр Богомол зустрівся з представниками місії ОБСЄ

П

редставники робочої групи організації з безпеки та співробітництва в Європі відвідали Тернопільщину. Зуст­рі­ лися представники місії з керівником ГУ Національної поліції Тернопільщини Олександром Богомолом. Серед кримінальних проявів представників місії ОБСЄ цікавили протиправні діяння, вчинені інозем­ цями та злочини, пов’язані з використанням зброї, привезеної із зони АТО. Олександр Богомол запевнив, що криміногенна ситуація на Тернопіллі контрольована, проте гаст­ ролююча злочинність, особливо, що стосується підозрюваних громадян інших держав – дійсно питання актуальне. Нещодавно поліцейські об­ ласті затримали групу квартирних крадіїв серед яких були громадяни Грузії. Травневі вихідні минули на Тер­ нопільщині спокійно. Це свідчить про те, що в нашій області правоохоронцям вдається оперативно втру­ титися у ситуацію і запобігти розгортанню подій у разі загострення

політичних та міжконфесійних конфліктів. Зі слів полковника поліції, під час Великодніх свят правоохоронці забезпечували публічну безпеку в кожному храмі краю, посилено в тих населених пунктах, де церковні громади не можуть дійти згоди почерговості богослужінь. Як ре­ зультат – жодних міжконфесійних ексцесів. Спокійно було і 8-9 травня. Участь тернопільської поліції у мобілізаційних процесах теж цікавила спостерігачів місії ОБСЄ. Керівник управління Нацполіції запевнив, що ця робота виконується правоохоронцями тільки в межах їхніх посадових обов’язків. Обговорили під час зустрічі і питання співпраці поліцейських з новою патрульною поліцією та громадськими організаціями.

На АЗС в Скалі-Подільській Поліцейські спіймали злодія, котрий юнаки пограбували сторожа обкрадав пасажирів на автовокзалі

Г

рабіж, поєднаний з насильством інкримінують правоохоронці Борщівщини двом мешканцям села Лосяч. Чоловіки побили та пограбували жителя селища Скала-Подільська. Трапилося усе на недіючій автозаправці.

За словами начальника Борщівського відділення поліції Володими­ ра Горб’яка, АЗС знаходиться на око­ лиці району. Вона не працює, але там щоночі чергує сторож. На нічну зміну тридцятичотирьохлітній житель Скали-Подільсь­ кої приїхав на власному автомобілі «Сітроен-Берлінго». Його припарку­ вав поруч, а сам пішов до приміщення. Близько 2:30 чоловік почув шум на вулиці, коли вийшов, то помітив, що біля його автівки сидять двоє невідомих. Вони уже встигли зняти одне колесо і демонтовували інше. Власник автівки кинувся на зло­ діїв. Одного йому вдалося повалити на землю. Проте інший підійшов ззаді та вдарив чоловіка ключем по

голові. Потерпілий впав, а грабіжники кинулися тікати до припаркованої неподалік машини. Дорогою додому нападники зга­ дали, що забули на АЗС власні речі та не забрали колесо. Коли вони повернулися, то сторожа не було. Він сховався, але зміг запам’ятати окремі цифри з номера автівки. Як тільки невідомі поїхали, чоловік викликав поліцію. Близько чотирьох годин знадобилося правоохоронцям, аби встановити особи грабіжників. За інформацією правоохоронців, нападники – мешканці сусіднього села – 21-го та 22-ох років. Хлопці безробітні, раніше до відповідальності не притягувалися. У скоєному вони зізналися. Кажуть, що винна у їхньому вчинку горілка, а на заправку приїхали, щоб випити пива. Потерпілий із втовченими ранами голови звернувся до лікарні. Його не госпіталізовували. Правоохоронці вирішують питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним. Триває слідство.

У

вчинені серії крадіжок тернопільські працівники поліції обґрунтовано підозрюють 48-річного громадянина Молдови. Від протиправних дій зловмисника потерпіло чимало пасажирів на центральному автовокзалі в Тернополі. Зі слів начальника кримінальної поліції Головного управління Нац­ поліції в області Степана Яцуха, звер­ нення від громадян про крадіжки ноутбуків почали надходити до по-

ліцейських ще в грудні минулого ро­ ку. Невідомий викрадав недешеву техніку з салонів рейсових автобусів. Проведеними оперативно-по­ шу­ковими заходами правоохоронці

вста­новили особу зловмисника. Ним виявився громадянин Молдови. У Тернополі чоловік проживає з дружиною. Крадій приходив на перон автовокзалу та ретельно спостерігав за пасажирами. Помічаючи у руках когось з них ноутбук, відстежував жерт­ву, аж поки та не заходила до салону автобуса. Усі потерпілі залишали речі на сидінні без нагляду та виходили з транспорту. Цим і користався злодій. Під виглядом пасажира заходив у автобус і викрадав ноутбуки. Крадене майно пересилав зна­йомому до Одеси, а вже звідти отримував грошовий переказ за про­дану техніку. Наразі працівники поліції задокументували шість фактів крадіжок комп’ютерів. Зловмиснику повідом­ лено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу Ук­ раї­ни (крадіжка, вчинена пов­тор­но). Вирішується питання про обран­ня до підозрюваного запобіжного заходу. Слідчі дії тривають.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

Пенітенціарії краю здійснили поїздку до історичного міста Кам’янець-Подільський

Ч

лени первинної профспілкової організації управління ДПтС України в Тернопільській області разом із сім’ями здійснили поїздку до історичного міста Кам'янець-По­ діль­ський, а також екскурсію по Хотинській та Кам'янецьПодільській фортеці. Екскурсію пенітенціарії розпоча­ ли з Кам’янецької фортеці, в яку вхо­ дять одинадцять башт. Під час екс­ курсії гід розповіла цікаві історії та легенди про Стару фортецю, озна­ йо­мила з її вежами, з гідротехнічними фортифікаційними спорудами XIV-XVIII століття. Крім того, розпо-

віла про історію та особливості Русь­ ких і Польських ворот, Турецького та Вір­менського бастіонів, порохової лабораторії, порохових складів і гарнізонних казарм. Співробітники управління ДПтС України в Тернопільській об­ласті дізналися історію православних цер­

ков, відвідали Францискансь­кий кос­ тел, Католицький Собор Пет­ра і Пав­ ла, турецький мінарет із золотою Мадонною та міську ратушу. Після чого пенітенціарії відвідали старовинну Хотинську фортецю XIII-XVIII століття, яка розташована у місті Хотині на Дністрі, що у Чер­ні­ вецькій області. В ході екскурсії співробітники уп­ равління дізналися про перші зве­ дені дерев’яні укріплення на висо­ко­ му березі Дністра, які й заклали ос­ нову для майбутньої слави Хотина,

як міста-фортеці, про походження назви міста, про те, що Хотин зна­ ходився у вигідному місці на пере­ ти­­ні торгівельних шляхів, а у майбут­ ньо­му – на кордонах різних держав і завж­ди був мрією для різних завойовників. Саме тому Хотин здавна був одним з найбільш укріплених по­ селень Подністров’я. Завершилася екскурсія незабут­ німи враженнями, позитивними емо­ ціями та гарним настроєм. Прес-служба УДПтС України в Тернопільській області

ЗБАРАЗЬКУ ВИПРАВНУ КОЛОНІЮ ОГЛЯНУВ ПЕТРО ЛЕЙКОВСЬКИЙ

З

робочим візитом відвідав Збаразьку виправну ко­ лонію управління ДПтС України в Тернопільській області №63 виконуючий обов’язки Голови Державної пенітенціарної служби України полковник внутрішньої служби Петро Лейковський. Він разом з начальником управління ДПтС України в Тернопільсь­ кій області Андрієм Шацьким оглянули територію установи. У виробничій зоні їм продемонстрували про­ дукцію, що виготовляється в колонії та одяг, який засуджені шиють для учасників АТО. Петро Лейковський ознайомив­ ся з умовами відбування покарань засуджених, оглянув відділення соціально-психологічної служби, кому­ нально-побутового та медичного забезпечення, побував в їдальні, клу­ бі, пекар­ні та бібліотеці. Полковник внутрішньої служби спілкувався із персоналом, цікавився умовами проходження служби та проблемами, які виникають, а також зустрівся із засудженими жінками та надав вичерпні відповіді на поставлені за­питання.

На Тернопільщині податкові міліціонери В області податкові міліціонери на АЗС вилучили 8,5 тисяч викрили підприємця, який незаконно літрів «підпільного» бензину збував елітний іноземний алкоголь ержавною фіскальною

Д

П

ід час Великодніх свят співробітники податкової міліції припинили надходження в область алкогольних напоїв іноземного виробництва.

У рамках операції «Акциз-2016», фахівці оперативного управління та відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних то­варів ГУ ДФС викрили підприємця, який, не маючи ліцензії на право тор­гівлі алкогольними напоями, зберігав та розповсюджував незаконно ввезену на митну територію України алкогольну продукцію іноземно­го виробництва. В ході проведення санкціонованих обшуків, у гаражному приміщен­ ні вказаного підприємця, розташованому у приміській зоні Тернополя, вилучено 374 пляшки алкогольних напоїв закордонного виробництва (віскі, лікери, текіла, самбука, вино, бренді). Їх розливали у скляну, паперову та пластикову тару місткістю від 0,5 л до 5 літрів, без марки акцизного податку. Загальна вартість вилучених під­акцизних товарів становить 120 тисяч гривень. На даний час вирішується питання щодо притягнення вказаного суб’єкта господарювання до адміністративної та фінансової відповідальності.

службою України здійс­ нюються заходи щодо виявлення та припинення фактів підпільного вироб­ ництва паливно-мастильних матеріалів, а також реалізації такої неякісної чи контра­ фактної продукції.

Слід відзначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення за реалізацію алкогольних напоїв без ліцензії передбачена відповідальність у вигляді штрафу розміром від 17000 до 34000 гривень. Якщо ж на алкогольних напоях відсутні марки акцизного податку на порушника, окрім вказаного, накладається штраф у розмірі від 850 до 3400 гривень із конфіскацією алкогольних напоїв. Законом України «Про державне регулювання виробницт­ва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за здійс­нення торгівлі алкогольними напоями без

ліцензії, а також за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка передбаче­но застосування фінансових санкцій у розмірі 200 відсотків вартості товару (але не менше 17000 гривень) за кожне із вказаних порушень. Всього ж з початку року співробітниками податкової міліції області з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 6,2 мільйонів гривень, судами прийняті рішення про конфіскацію конт­ рафактної підакцизної продукції на суму 501 тисяча гривень. Відділ організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області

Під час проведення операції «Ак­ циз-2016» співробітники податкової міліції ГУ ДФС в області спільно із співробітниками уп­равління захисту економіки в Тернопільській області встановили факти зберігання з метою подальшої реалізації та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів підприємцем. У ході проведення санкціонова-

ного обшуку на автозаправній стан­ ції вилучено 8,5 тисяч літрів бензину вартістю 185,8 тисяч гривень. Крім цього, встановлено розбіж­ ність фактичних залишків паливномастильних матеріалів із даними їх документального обліку. По даному факту триває розслідування. За незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, а та­кож збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів – кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 17 000 до 34 000 гривень з конфіскацією незаконно виготовленої продукції. Відділ організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області


ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ!

У рятувальників відбулися планові тактико-спеціальні навчання

У

Тернополі рятувальники провели планові тактико-спеціальні навчання в резервуарному парку ПАТ «Тернопільнафтопродукт», де відпрацювали алгоритми дій підрозділів під час гасіння пожежі резервуару з нафтопродуктами. Захід організували з метою вдосконалення навиків організації та тактики гасіння пожеж і ліквідації надзвичайних ситуацій на об’єктах із зберіганням легкозаймистих го-

рючих рідин, а також для досконалого вивчення об’єкту, щоб у разі реальної загрози зреагувати з найвищою ефективністю. Згідно тактичного задуму нав­

чань, внаслідок порушення правил пожежної безпеки при проведенні газозварювальних робіт під час ремонту резервуару ємністю 3000 м3 виникла пожежа. Про подію адмініст­ рація об’єкту повідомила до Служби порятунку за номером 101. До прибуття професійних вогнеборців чле­ ни добровільної пожежної дружини нафтобази за допомогою мотопомпи спрямували воду на охолодження палаючого резервуару та захист обладнання й технологічного устат­ кування, а також організували евакуацію автотранспорту з небезпечної зони. За кілька хвилин після виклику за вказаною адресою почали прибувати пожежно-рятувальні підрозділи Тернопільського гарнізону. Всьо­ го на навчаннях було задіяно 46 чо­ ловік особового складу, 8 одиниць техніки Управління ДСНС та пожеж­ ний поїзд станції Тернопіль. Рятувальники оцінили ситуацію, розгорнули штаб пожежогасіння, встановили автоцистерни на во­ до­джерела, проклали рукавні лінії для подачі вогнегасних засобів до палаючого та сусідніх резервуарів. Під час тренувань були створені умови максимально наближені до реальних. Бійці ДСНС показали високий рівень професіоналізму у так­ тиці боротьби з вогнем, а техніка і засоби пожежогасіння працювали на максимальній потужності. З усіх боків на охолодження резервуару зі стволів подавали воду, а в «осередок пожежі» за допомогою спеціальних піногенераторів – сотні кубометрів піни. Професійно проведена пінна атака допомогла приборкати умовну пожежу.

п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

5

У Тернополі змагалися ветерани та діючі працівники Управління ДСНС

З

12 по 13 травня у Тернополі на території обласної організації ФСТ «Динамо» проводився товариський матч з міні-футболу. На спортивному майданчику зуст­ рілись збірні команди підрозділів Управління Державної служби Ук­раї­ ни з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області та ветерани пожежно-рятувальної служби. У змаганнях, які проходили у

два етапи, взяли участь 20 команд. Поєдинок пройшов із справжнім спортивним запалом. Безліч позитивних емоцій отримали як учасники змагань, так і вболівальники. У нелегкій напруженій боротьбі першість вибороли спортсмени ава­ рійно-рятувального загону спеціаль­ ного призначення Управління. Другу сходинку п’єдисталу посі­ ли Підволочиські вогнеборці. А брон­ зовими призерами змагань стала команда із Бережан.

Як захистити себе під час грози

Н

егода, що супроводжується блискавками, не рідкість на Тернопільщині. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів. На вулиці уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева. В лісі не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть

низькі дерева. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі. Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Запам’ятайте: електричні при­ ла­ди, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульо­ вих блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

Шістнадцять команд виборювали першість на обласному чемпіонаті з пожежно-прикладного спорту серед юнаків

16

травня виборювати першість та право представляти Тернопільщину на Всеукраїнських юнацьких змаганнях з пожежно-прикладного спорту до Тернополя прибули 96 учасників у складі 16 команд дружин юних пожежних з усіх куточків області. Урочисте відкриття заходу розпочалось на навчально-тренувальній базі обласного Управління ДСНС. Учасників привітав очільник пожеж­ но-рятувальної служби області пол­ ковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. – Ці змагання є вкрай важливими, адже формують у підростаючого покоління навики безпечної поведінки, навчають не губитися в надзвичайних ситуаціях і вміти зберегти власне життя та врятувати інших, – підкреслив він. – Такі заходи в області вже давно стали традиційними, багато хто з учасників команд виріс і поповнив ряди служби цивільного захисту, а це значить, що у нас підростає надійна зміна!

До вітань приєднались предс­ тавники органів влади, ветерани пожежно-рятувальної служби і пожежно-прикладного спорту та інші запрошені. Гості побажали присутнім гарного настрою, а юним спорт­ сменам перемог. Учасники змагань вшанували спортсменів, котрі 20 років тому ста­ ли абсолютними переможцями Чем­ піонату України з пожежно-прик­лад­ ного спорту серед юнаків, що відбув­ ся в м. Черкаси в 1996 році, а згодом поповнили ряди «Служби порятунку 101». Організатори сподіваються, що й серед учасників сьогоднішніх зма­ гань обов’язково будуть ті, хто згодом стануть справжніми майстрами

пожежно-прикладного спорту, а також будуть й такі, що в недалекому майбутньому поповнять ряди професійних вогнеборців. Майстерність, продемонстрована на спортивному майданчику, стане їм у пригоді під час виконання реальних бойових завдань, а можливо й допоможе вря­

тувати не одне людське життя. Змагання відбувалися почергово, в три етапи. Юні спортсмени мірялись силами у подоланні стометрової смуги з перешкодами, підйомі по штурмовій драбині у вікна другого й третього поверхів учбової ве­ жі та в пожежній естафеті. Вони де-

монстрували швидкість, вправність та витримку – якості та вимоги, що повинні бути притаманні й професійним рятувальникам, які щодня перебувають у повній бойовій готовності та за першим викликом приходять на допомогу. У підсумку журі визначило переможців: перше місце вибороли юні вогнеборці зі Збаразького району, друге місце п’єдесталу посіла коман­ да з Тернополя, третє – у спортсменів з Кременеччини. Призери представлятимуть область у Всеукраїнському чемпіонаті з пожежно-прикладного спорту серед юнаків, що відбуватиметься 5-9 липня 2016 ро­ ку в Львові. Всі учасники отримали заряд енергії, позитиву та хорошого наст­ рою. Організатори заходу перекона­ ні, що в цих змаганнях немає переможених, адже всі команди продемонстрували достойні результати.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

Степан Барна: «Відтепер поліція набагато В оновленому перинатальному ближче до кожного жителя Скалатської центрі «Мати і дитина» голова ТОДА привітав перших породіль об’єднаної територіальної громади»

П

оліцейську станцію відкрили в місті Скалат Підволочиського району.

Обслуговуватиме вона 16 населених пунктів Скалатської об’єдна­ ної територіальної громади. Це доз­ волить правоохоронцям бути ближ­

чими до віддалених населених пунк­ тів, швидше реагувати на правопорушення і вчасно приходити на допомогу. Тут працюватиме 6 працівників поліції, які чергуватимуть по 12 годин. Священики освятили приміщен­ ня, де працюватимуть поліцейські,

Завершився ремонт частини дороги у напрямку Кременця

З

авершився ремонт на автодорозі Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече в напрямку міста Кременець. Він проводився за технологією ресайклінгу. Суть методу полягає в тому, що відфрезований матеріал використовується повторно з додаванням домішок, перелік та відсоток яких визначається за допомогою комп’ютеризованої техніки. В

результаті отримуємо європейсь­ кого зразка дорогу з 30-ти сантиметровою основою та двома шарами асфальтобетону. – Завершивши ремонт цієї ділянки дороги, отримаємо 5 км нового дорожнього покриття при в’їз­ ді в обласний центр. Минулого року ми відремонтували ще 1,5 км даного автошляху, – зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Богдан Юлик.

та благословили на добру роботу. Голова обласної державної адміністрації Степан Барна переконаний, що головне завдання реформ – максимально наблизити послуги до жителів області. Відтепер поліція набагато ближче до кожного жителя Скалатської об’єднаної територіальної громади. – 14,5 тисяч жителів Скалатсь­ кої громади отримають надійний за­ хист і підтримку, – наголосив очільник краю. – Для мене надзвичайно важливо, щоб на кожен телефонний дзвінок, який надійде від будь-яко­го жителя громади, була швидка відповідь. Щоб для цього не витрачали­ ся години, хвилини, а лічені секунди. Бо саме в цьому головна ідея ре­ форми. Сьогодні, як бачите, влада не тільки ставить завдання, а й ство­ рює умови для тих людей, які будуть тут працювати. Очільник краю побажав правоохоронцям сумлінно виконувати поставлені завдання і бути справж­ німи захисниками народу. Заступник начальника Головно­ го управління Національної поліції в області Руслан Балик передав авто­ мобіль від керівництва Нацполіції. Нагадаємо, для того, щоб поліція могла реагувати швидше, на Тернопільщині запустили проект «Поліцейська станція». Їх відкривають у містечках. На кожній стан­ції працюватимуть 8-10 поліцейських. Планується, що до кінця червня на Тернопільщині працюватимуть 17 поліцейських станцій.

Г

олова обласної держав­ ної адміністрації Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук ознайомилися з функціонуванням реконструйованого Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина». Нагадаємо, він містить передродові палати, операційні, відділен­ ня гінекології й декілька палат, спе­ ціально призначених для партнерських пологів. Сьогодні тут забезпечені ідеальні умови для перебування вагітних жінок й породіль. Очільники області привітали од­ них з перших жінок, які народили дітей у новому корпусі перинатального центру. Кожна палата має окремий санвузол – душ, туалет, умивальник, бі­ де. За рахунок цього у медичному зак­ладі значно покращиться сані-

тарно-протиепідемічний режим й загалом це має неабиякий вплив на якість надання медичних послуг ма­ терям та дітям. – Сьогодні даний об’єкт працює на всі 100%, – зазначив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. – На черзі – відкриття реанімаційного відділення для но­во­ народжених. В оновленому Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина» вже народило 14 жінок. – У даному закладі надається ме­ дична допомога жінкам з патологіч­ ним перебігом вагітності, – розпові­ дає головний лікар Тернопільського обласного клінічного перинаталь­ ного центру «Мати і дитина» Віктор Куценко. – Коли діти народжуються з надзвичайно низькою масою тіла, новий корпус із надсучасним облад­ нанням надає додаткові можливості для їхнього порятунку.

лина Воляник. – Думаю, цей досвід буде корисний партнерам з інших областей України. Під час пленарного засідання Фо­ руму, яке проходитиме під гаслом «Тернопільщина – надійний парт­ нер!», буде представлено потенціал Тернопільської області, відбудуться презентації актуальних інвестиційних проектів. Основною складовою Форуму стануть панельні дискусії «Туризм –

перспективи розвитку», «Агропромисловий комплекс: нові можливості», «Економічно спроможні громади – сильна Тернопільщина: час реформ», «Платформа для ділового спілкування: стратегічні інвестицій­ ні проекти Тернопільщини», «Енергоефективність та альтернативні види енергії», «Бізнес та влада: парт­ нерство заради процвітання», «Шля­ хи створення успішного бізнес-середовища Тернопільщини».

25 іноземних делегацій візьмуть участь у Міжнародному інвестиційному форумі

25

іноземних делегацій із 18 країн світу уже зголосилися взяти участь у Міжнародному інвестиційному форумі «Тернопільщина Invest – 2016», який 19-20 травня проходитиме в Тернополі та Збаражі. – Мета форуму – налагодити кон­ такт між бізнесом світу і бізнесом Тернопільщини, – зазначив під час засідання організаційного комітету з питань підготовки та проведення форуму Степан Барна. – Це допоможе реалізувати нові проекти і створити нові робочі місця. Ми очікуємо близько 450 представників бізнесу, з них близько 100 іноземців. Як повідомила директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Галина Воляник, під час заходу буде презентовано 7 інвестиційних проектів у сфері туризму, 6 – в АПК, 8 – енергозбереження. – Презентуватимуть свої можливості і 4 об’єднані територіальні громади Тернопілля, – зазначила Га­


7 В обласному центрі почали Соціальні картки дають можливість встановлювати паркомати тернополянам економити до 12% НОВИНИ З МІСТА

п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

У

Тернополі для соціальнонезахищених категорій впровадили «Соціальні картки», які дають 12% знижку на придбання лікарських засобів у мережі аптек.

З

а дорученням міського голови Сергія Надала у Тернополі, на території майданчиків для паркування автомобілів, почали облаштовувати паркомати. Як зауважив оператор паркування Микола Мисенко, встановлю­ ють паркомати для зручності водіїв. Також тернополяни за допомогою паркоматів можуть скористатись ря­ дом інших послуг. Зокрема, оплатити за комунальні послуги, Інтернет, поповнити мобільний рахунок чи здійснити інший онлайн платіж.

Начальник управління транс­пор­ ту, комунікацій та зв’язку Ігор Мединський розповідає, що сьогодні у місті функціонує п’ять паркоматів – два на вул. Живова та по одному на вул. Оболоня, вул. Шептицького, вул. Й. Сліпого. – Завдяки паркоматам водії самостійно можуть обирати, чи оплачувати за послуги паркування через переносні термінали, які використо­ вують паркувальники, чи самос­тій­ но розрахуватися че­рез стаціонарний паркомат. Роботи із облаштуван­ ня паркоматів у місті будуть про­дов­ жені, – додав Ігор Мединський.

– У рамках цього проекту ми виготовили 10 тисяч соціальних карток, які надаватимуть 12% знижки у мережі аптек Тернополя. Наразі та­ких аптек, які долучилися до проекту, є 44, – розповідає начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека. – Для того, щоб скористатися знижкою, покупцю необхідно пред’явити соціальну картку та посвідчення. При цьому сума покупки ліків чи їх кількість не обмежені. На майбутнє планується, що до проекту будуть долучатися інші торгівельні мережі міста. Отримати картки можуть терно­ поляни із соціально-незахищених ка­ тегорій – це діти-інваліди, інваліди дитинства, інваліди війни та праці, інваліди першої та другої груп. Для цього необхід­но звернутися за адресою: вул. Лисенка, 8 або у ЦНАП на вул. Острозького, 6. Із собою мати паспорт та посвідчення інваліда.

них ділянках. Ми хочемо, щоб цей сквер став ще одним місцем для від­ починку тернополян, – розповідає

міський голова Сергій Надал. – Робо­ ти із ремонту цього скверу намагатимемося завершити до початку лі­та.

Відремонтують сквери двох вулиць

У

Тернополі цього року будуть відремонтовані два великі об’єкти благоустрою – сквер на вул. Руській та Б.Лепкого. Роботи у сквері, що розташований у центральній частині міста, уже розпочато, а на вул. Б.Лепкого тривають тендерні процедури. – Сквер на вул. Руській розташований у центральній частині міста, це не лише прибудинкова територія, а й громадський простір. Саме тому ми хочемо зробити його сучасним, оновити вуличне освітлення, обладнати новий дитячий майданчик, змінити покриття на пішохід-

Свято «Випускник-2016» відбудеться 28 травня

28

травня на центральному стадіоні міста відбудеться свято «Випускник-2016». Відповідне розпорядження підписав міський голова Сергій Надал. О 15.30 тернопільські випуск­ни­ ки, яких цього року є 1191, розпоч­ нуть ходу центральними вулицями міста від церкви Чесного Хреста, що біля Тернопільського ставу. Супроводжуватимуть колону прапоронос­ ці у національних костюмах та духовий колектив «Оркестра Волі». О 17.00 на центральному стадіо­

ні розпочнеться урочиста частина та нагородження золотих та срібних медалістів.

на велосипедна доріжка, відмежована від проїжджої частини металевими стовпчиками, та тротуар; головна пішохідна алея; на рівень ниж­ че відпочинкова зона із дерев’яним

покриттям, звідки ноги можна буде занурити у воду. Також передбачений амфітеатр біля вже існуючої підпірної стінки за рахунок перепаду рельєфу.

У Тернополі розпочнуть реконструкцію пляжу «Циганка»

П

рогулянкова алея з пристанню, зона тихого відпочинку та скейтпарк, площа з пірсом і пішохідним фонтаном, «Зелений пляж» з рестораном, спортивна зона з дитячим майданчиком та велодоріжка з’являться цього року біля Набережної ставу після проведення реконст­ рукції пляжу «Циганка». Як розповідає міський голова Сергій Надал, усе це буде реалізовано завдяки ініціативі молодих архітекторів із громадської організації «URBAN.te». – Реконструкція Набережної тер-

нопільського ставу роз­­почнеться найближчим часом. Ми плануємо до Дня міста, 28 серпня, пе­ретворити занедбану територію на сучасну від­ починкову зону європей­сь­­кого ти-

пу, – зазначає очільник міста. Представники громадської організації «URBAN.te» пояснюють, що вузька частина Набережної буде на трьох рівнях: від дороги запланова-


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

Володимир ГОРБ’ЯК: «Патріотизм, професіоналізм та порядність – це ті якості, які найбільше ціную у людях» НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

П

оруч із відділком поліції у стародавньому Борщові затишно й спокійно. Струмки фонтану відбивають хвилини до зустрічі з його очільником – Володимиром Горб’яком.

Керівника-чужинця із впевненим поглядом і твердою життєвою позицією, налаштованого на зміни, тут сприйняли не одразу. Згадує, от­ римавши пропозицію кардинально змінити налагоджений ритм життя і роботу у штабі УМВС на керівницт­ во райвідділом та ще чи не в перші дні після Революції гідності, погодився не одразу. Говорить, розуміючи кво­ту довіри українців та величезну від­повідальність перед ними ж, кілька діб радився з родиною, колегами і навіть опонентами. Нам зізнається, якби тоді почув хоча б най­ менший натяк чи сумніви у тому, що зміни йому втілити не вдасться, цього ін­терв’ю, каже, не було б. – Зовнішні обставини часто суперечили внутрішнім переконанням, але рішення, безальтернативно прий­ малися виключно на користь людя-

ності, чесності, справедливості. Зда­ валося б, робота у штабі, а це більше шістнадцяти років мого життя, далека від спілкування з простими людьми, проте впливати на ситуацію, аби інші співробітники не допускали прорахунків в обліково-реєстраційній дисципліні – коли, наприк­ лад, людині відмовляли в прийнятті заяви чи то зумисно приховували злочин – я і міг, і робив це. Не все було ідеально, адже в самій правоохоронній системі чимало погрішнос­ тей, і зламати це водночас неможливо, але тим не менше, я працював чесно. Бо переконаний, якщо не в силі чогось змінити, то, принаймні, зробити його кращим можна. Липень 2014-го. Перший робочий день на посаді керівника Володимир Горб’як згадує ще й дотепер. Адже, розповідає, так звану «атес-

тацію» колективу почав саме того дня. І, звичайно, сподобалося це далеко не всім. – Робота над собою, над удосконаленням своїх професійних навичок – це запорука не лише кар’єр­но­ го зростання, а й можливість бути кориснішим суспільству – власне те, чого від нас і чекають люди. Я чітко сказав – відтепер, варто забути про зловживання з боку міліції про які складають легенди: сам не вживаю, коли за кермом – і ви не будете, я не беру – і вам не дозволю. Така небагатослівність, але категоричність керівника змусила тих, хто мав на меті інші методи роботи, звільнитися. Були й такі, хто «грав роль», але скоро і з них зірвали маски. Володимр Горб’як став налагод­ жувати роботу підрозділу і взаємодію з борщівчанами, оскільки переконаний – правоохоронці найперше покликані стояти на варті закону, відтак – інтересів суспільства. – Професіоналізм і порядність – це ті якості, які найбільше ціную у співробітниках. Колектив це зрозумів одразу, тому ті, хто захотів чесно і віддано нести службу, залишилися. Зараз немає отої розбалансованості та незібраності, яку застав, прийшовши на посаду. Бентежить людей лише невпевненість у завт­ рашньому дні, що пов’язана з атестаційними процесами в поліції. Про­ те я впевнений, 95 відсотків особового складу борщівської поліції змо­ же й надалі працювати. Шкодую за тими співробітниками, котрі вміли і могли нести службу, але через нес­ табільність і невисокі зарплати зму­ шені були шукати кращого. Близьких за духом і переконаннями однодумців зустрів Володи-

мир Михайлович і серед борщівчан. Його перші знайомства з громадою району відбувалися на народних віче, де підполковник публічно висловлював своє бачення, як має пра­ цювати правоохоронне відомство. – З перших днів і до сьогодні ми тісно співпрацюємо з громадськістю району. Спочатку це були спільні патрулювання, забезпечення пуб­ лічної безпеки, виявлення коруп­ ціо­нерів та хабарників, відтак об’єд­­ нала нас ідея взаємодопомоги добро­ воль­цям, котрі їхали на Схід. До сло­ ва, з нашого районного відділення 18 пра­цівників та і я також несли служ­ бу у зоні АТО в м. Попасна Лугансь­ кої області. Володимир Горб‘як пишається співпрацею з тими, хто пообіцяв іти далі одною дорогою з ним. Розповідає, народився і виріс у Самборі на Львівщині, яку, як і Тернопільщину та Івано-Франківщину називають серцем справжнього українства. Тут люди з особливим менталітетом і особливими почуттями. – Дух українства завжди був при­ сутній у нашій родині. Один дідусь дійшов до Берліна і був поранений перед самим Днем Перемоги, а інший відсидів у Сибіру 10 років за «бандерівщину». Підполковник стверджує, життям крокує із кредом – хочеш змінити світ – почни з себе. Говорить, що кожен з українців у такі важкі для країни часи має взяти за правило філософію національного героя Індії, Махатми Ганді. Не кивати на когось, не чекати, що хтось за нас щось зробить, не жити в постійному очікуванні чиєїсь допомоги, а самим працювати, кожен на своєму місці, докладаючись до спільної – розбу-

дови держави. – Ми не повинні опускати рук, навіть якщо не все і не завжди виходить. Знаю з власного досвіду, що буває дуже важко, але здаватися не потрібно. Крок за кроком – і те, що ще вчора здавалося безпросвітнім, сьогодні приносить результат. Хочу пояснити це на прикладі своєї роботи. Всі добре знають, яка ситуація була з довірою людей до міліції після подій на Майдані. Керівники низових ланок – районних відділів – це дуже боляче відчули. Але я взяв собі за правило, і до цього стимулював своїх підлеглих, – ми маємо заслужити довіру людей. Не іміджевими акціями та піаром – від яких давно всі втомилися, не порожніми гаслами – яким уже ніхто не вірить, а пра­ цею – наполегливою і чесною. Жодне людське звернення, жодна скарга, жодне повідомлення не має залишитися поза увагою. Люди до нас йдуть, а, отже, чекають допомоги. І цю допомогу вони отримують. Ви знаєте, минуло не так багато часу, але я відчуваю, як скресає крига. Вірю, якщо кожен з нас сумлінно і чесно виконуватиме свою роботу, стоя­ тиме на боці правди та закону, буде патріотом свого краю, тоді обо­в’яз­ ково збудеться те, за що віддали своє життя Герої Небесної Сотні, за що проливають кров наші товариші на Сході. Під час спілкування в контекс­ті слів цієї людини я часто чула лек­ семи «правда», «чесність», «патріотизм». Звучали вони без пафосу, без надмірності. В нашій розмові ми не торкалися якихось високоморальних чи ідеологічних тем, але ці слова так пасували і були такими доречними до буденності.

мація про те, що «легкі» наркотики безпечні – це міф, який поширюють наркоторговці, аби здобути найбіль­ ше клієнтів серед ваших однолітків. Застерегли поліцейські школярів й від жартів про замінування. – Час від часу до нас надходять повідомлення про мінування нав­ чаль­них закладів, – розповів керів-

ник вибухотехнічного підрозділу ГУ НП в Тернопільській області Ігор Васьків, – допоки ні одне із них не підтвердилося. А жартівників, які таким чином хотіли уникнути, приміром, контрольної, знаходимо у 99 відсотках випадків. Не втішайтеся думкою, що ви неповнолітні і покарати вас не можна, відповідальність

понесуть ваші батьки. Так, виїзд екст­ рених служб, таких як поліція, меди­ ки, рятувальники, на повідомлення про мінування обходиться державі у щонайменше 10 тисяч гривень. У разі хибного повідомлення, ці кош­ ти доведеться відшкодовувати бать­ кам жартівника. Ірина БОЙКО

Урок від головного поліцейського Тернопільщини

В

тернопільській загальноосвітній школі №3 було чимало людей у формі. Прибув туди і очільник Головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол. Приводом до цього стала не якась надзвичайна подія – поліцейські завітали, аби поспілкуватися зі школярами.

– Ви повинні зрозуміти, що полі­ цейські не вороги, а партнери, поміч­ ники, захисники, – розпочав своє спіл­ кування із учнями Олександр Богомол. – Якщо стаються якісь негаразди, куди ви телефонуєте? – До поліції. Тому пам’ятайте: тим, хто не вчи­ няє нічого протиправного, боятися людей у формі немає причин. Головний поліцейський краю роз­ повів дітям про роботу тернопільсь­ ких правоохоронців як на території нашої області, так і в зоні АТО, нав­ чив, як не втрапити у пастку шах­ раїв, застеріг від протиправного. – У вас такий вік, що хочеться спробувати усе, а найбільше манить заборонене, – звернувся до школярів полковник поліції. – Серед таких спокус чи не найбільш підступними

є наркотики. Запам’ятайте, спробувавши їх лише раз, ви ризикуєте пустити під укіс своє життя. Інфор-


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

9

«Служба 102» – якісно новий рівень роботи поліції НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

Щ

е не так давно про існування такого підрозділу в правоохоронному відомстві, як управління інформаційних тех­ нологій знали тільки поліцейські. Звичайним громадянам абревіатура УІЗ абсолютно ні про ще не говорила. Та з березня цього року жителі області відчули якісно новий рівень роботи поліції, особливо, що стосувалося оперативності реагування на повідомлення та заяви. Саме з цього часу в системі управління інформаційного забезпечення запрацювала «Служба 102». – «02», а згодом «102», як один з телефонів екстреного виклику служб колись був прив’язаний до чергової частини штабу – розповідає керівник управління інформаційних технологій Ігор Дузяк. – Кожен свідомий громадянин знав цей номер на випадок, якщо треба зателефонувати до міліції. Та з кожним днем, з кожним новим витком подій в нашому суспільстві поставала вимога створювати щось досконаліше, нове. Так само і в екстрених викликах. Люди частіше почали звертатися за допомогою, повідомляти про злочи­ ни, а з березня в нашому місті запрацювала нова патрульна поліція. Аби скоординувати цей взаємозв’я­ зок в Головному управлінні поліції, фахівці нашого підрозділу налагодили роботу якісно нової структури – «Служби 102». Дзвінок за дзвінком – прохання про допомогу, вимоги розібратися в ситуації, повідомлення про ДТП чи іншу подію… За добу оновлений call-

центр «Служби 102» тернопільсь­ кої поліції приймає майже півтисячі дзвін­ків громадян, а програмний комплекс «Цунамі» дозволяє забезпечити негайне реагування. – Сьогодні у нас на зміні працює п’ятеро операторів та троє диспетчерів – розповідає Ігор Дузяк. – У пи­ таннях кадрового підбору принци­ по­во віддавали перевагу тим спів­ро­­ біт­никам поліції, котрі мали досвід спіл­кування з людьми безпосередньо – колишнім працівникам пат­ рульної служби, черговим чергової частини. Серед диспетчерів – офіцери, котрі знають тонкощі та специфіку роботи з інформацією. Часовий проміжок між моментом отримання від громадянина повідом­лен­ ня чи заяви до прибуття на місце по­ дії поліції – до п’яти-восьми хвилин. Але бувають злочини, котрі можна розкрити гарячими слідами, тоді діє­ мо ще оперативніше. Останній прик­ лад – за дві хвилини патрульна поліція прибула до місця скоєння кра-

діжки і затримала підозрюваних. Служба 102 – найновіший проект, який реалізує управління інформаційних технологій. А загалом до обо­ в’язків співробітників цього підрозділу входить ще чимало завдань, зок­ рема, організація та здійснення інформаційно-аналітичного забезпечення оперативно-службової діяльності органів внутрішніх справ області, формування довідково-інфор­ маційних фондів, ведення оператив­ но-пошукових та криміналістичних обліків, здійснення обробки персональних даних. – Наша служба в правоохоронній системі допоміжна, але аж ніяк не другорядна, – зауважує Ігор Дузяк. – Адже ми живемо та працюємо у суспільстві, в якому, як відомо, інформація керує світом. Щодня пра­ців­ни­ ки підрозділу звично займають робочі місця, ад­же без їхньої фахової допомоги не може обійтися жоден поліцейський підрозділ. У травні управління інформацій­ ного забезпечення відзначає день служби. Керівництво Головного уп­ равління Національної поліції в Тер­ нопільській області щиро вітає спів­ робітників підрозділу і зичить нових якісних проектів та успішної реалізації задуманих планів. – Бажаю колегам невпинного ру­ ху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів. Нехай підґрунтям щасливого життя та плідної профе-

сійної діяльності будуть міцне здо­ ров’я, серце, сповнене любові та доб­ ра, натхненна думка й щирі почут­тя,

– приєднується до привітань керівник управління інформаційних технологій Ігор Дузяк.

На Тернопільщині запрацювала п’ята поліцейська станція

С

покій та безпеку мешканців селища Микулинці Теребовлянського району відтепер забезпечуватимуть шестеро поліцейських. 13 травня тут розпочала роботу чергова поліцейська станція, п’ята за кількістю в області. На урочисте відкриття завітали керівники району та Головного управління поліції Тернопільщини. – Звертаюся до поліцейських, кот­рі нестимуть тут службу, бути справжніми помічниками та захисниками людей. Виправдайте довіру населення до поліції. У свою чергу бажаю, аби громадяни якнайбільше відвідували станцію з благими намірами та якнайменше з бідами та негараздами, – виступив перед присутніми заступник начальника Головного управління поліції Руслан Балик. Подякував керівництву поліції

Тернопільщини за таку необхідну ініціативу створення поліцейської станції голова Теребовлянської РДА Юрій Ништа. – Сьогоднішня подія дуже важлива, адже новостворена станція до­ поможе оперативно реагувати на всі правопорушення в селищі та навколишніх селах, охороняти правопорядок. Поліцейські зможуть вчасно приходити на допомогу, вести превентивну роботу, – зазначив очільник району.

Правоохоронці забезпечені окре­ мим, повністю відремонтованим за кошти місцевої влади приміщенням,

комп’ютерною технікою, зв’язком та транспортом. Працівник поліцей­ ської станції Микола Сирник пере-

конаний, що спільними зусиллями поліцейських та громади вони зможуть забезпечувати правопорядок на ввіреній їм території. Станція обслуговуватиме Микулинецьку об’єд­ нану територіальну громаду, а також села Кровинка, Лошнів, Сущин та Остільці. Одразу після освячення приміщення станції досвідчені працівники поліції приступили до роботи: вони цілодобово реагуватимуть на усі звернення громадян про скоєні злочини та правопорушення, забезпечуватимуть патрулювання, виїжджатимуть на виклики в прилеглі населені пункти. Загалом на території, закріпленої за поліцейськими, проживає майже десять тисяч населення.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

Майже сто тисяч пенсіонерка з Тернопільщини заплатила шахраям за «порятунок» сина

К

римінальне провадження за фактом шахрайст­ ва розпочали правоохоронці Збаразького відділення поліції. Потерпіла – 78-річна жителька районного центру. Пенсіонерка віддала 94 тисячі гривень пройдисвітам, кот­ рі переконали її, що рідній людині потрібна допомога. Зі слів потерпілої, на домашній номер телефону надійшов дзвінок від чоловіка, котрий представився консулом України в Польщі і повідомив, що син пенсіонерки, котрий перебуває на заробітках в сусідній державі, був учасником бійки в результаті якої загинула людина. Витягнути чоловіка з поліції допоможуть 25 тисяч гривень. Без вагань та навіть спроби зв’язатися з сином старенька виконала всі вимоги «кон­ сула» – перерахувала на два банківських рахунки обумовлену суму. Наступного дня «дипломат» зно­ ву зателефонував, але не з радісною новиною про визволення сина, а з новою вимогою. Мовляв, у справі ви­ никли обтяжуючі обставини, тому ще потрібні 44 тисячі гривень. Пенсіонерка нікому нічого не повідоми-

ла і знову кинулася збирати гроші. Цього разу перерахунок здійснила на три банківських рахунки. Але й на цьому пройдисвіти не зупинилися. Вони втретє зателефонували старенькій збаражчанці і видурили ще 25 тисяч гривень. Що з сином все гаразд, пенсіонерка дізналася, коли все-таки наважилася зв’язатися з ним. Той був здивований розповіддю про бійку, про поліцію і ошелешений новиною про перераховані майже сто тисяч гривень. Порадив матері негайно звернутися до правоохоронців.

– Зараз ми проводимо ряд оперативно-слідчих дій, аби встановити осіб, на яких були відкриті банківські рахунки, а також з’ясовуємо, де були зняті кошти, – розповів керівник збаразької поліції Сергій Семенків. – А до людей звертаємося з проханням не довіряти інформації, особливо, якщо в процесі у вас почи­ нають вимагати якісь кошти. Будьте пильними, зв’язуйтеся, насамперед, з рідними, котрим начебто пот­ рібна допомога. Якщо ж не вдається, краще повідомляйте про такі дзвінки поліцейських.

Через неподілену чергу в крамниці вбили чоловіка

К

римінальне провадження за фактом ненавмисного вбивства розслідують слідчі Тернопільського відділу поліції. Підозрюваний у вчиненні злочину – 20-річний житель Тернопільського району. – Конфлікт між двома компаніями розгорівся на Привокзальному майдані в обласному центрі, – розпо­ відає керівник Тернопільського від­ ділу поліції Степан Савка. – Моло­ді люди не поділили черги в крамниці. Зі слів очевидців, затійником сварки став 26-річний тернополянин. Бу­ дучи напідпитку, житель обласного центру хотів поза чергою придбати якийсь товар. Така поведінка не спо­ добалася 20-річному жителю райо­ ну. Той зробив зауваження. Слово за слово – почався конфлікт. Вже на вулиці молодий чоловік не втримався від словесних образ і вдарив тернополянина. Потерпілий впав на бе­тонну поверхню і сильно вдарився головою. До медичного закладу чоловіка доправили з відкритою про­ника­ю­ чою черепно-мозковою травмою, силь­ним забоєм головного моз­ку, переломом склепіння та основи черепа. Через два дні пацієнт помер. Повідомлення про подію слідчі внесли до ЄРДР і попередньо кваліфікували, як необережне тяжке ті­

лес­не ушкодження. Водночас трива­ ли оперативні заходи із встановлен­ ня особи молодика, котрий був при­ четний до цього. – З’ясувати, хто ця молода людина було не складно. Після конф­ лікту він сів за кермо автівки, тому, встановивши марку автомобіля та номерні знаки, ми змогли іден­ти­ фікувати підозрюваного, – розпо­вів Степан Савка. – Останній, щоправ­да, навіть не здогадувався про такі фатальні наслідки удару. Смерть потерпілого зумовила й перекваліфікацію злочину. Сьогодні кримінальне провадження розсліду­ ється за фактом вбивство через необережність. Підозрюваному загрожує обмеження або позбавлен­ня волі на строк від трьох до п’яти років.

У 90-річної тернополянки «соціальні» Поліцейські вдячні шахраї викрали гроші та документи тернополянину за недопущений злочин П ообіцяли допомогу, а натомість обікрали. Така пригода трапилася зі старенькою жителькою Тернополя. Жінка впустила до хати незнайомців, які виявилися злодіями.

Ш

ахраї, котрі працюють за схемою: «Ваш син в поліції…» знайшли чергову жертву – пенсіонерку з Чортківщини. Але завдяки свідомому вчинку таксиста, котрого зловмисники найняли для перевезення грошей, злочин вдалося попередити.

До чортківських правоохоронців звернувся житель Тернополя і пові­ домив, що йому передано велику суму грошей – шість тисяч гривень та 700 американських доларів. Чоловік запідозрив, що невідомі вплутали його в якусь нечесну справу. Як з’ясували поліцейські, напередодні цю суму грошей по сусідах, рідних та знайомих збирала старенька жителька села Косів. Жінка мала заплатити невідомим за те, що звільнять її сина від кримінальної відповідальності, адже інформацію, що рідна людина потрапила до поліції за вчинення злочину, пенсіонерка отримала телефоном. В цей час по гроші вже їхало так­сі з Тернополя. До водія теж зателефо­ нували з номера, який виз­на­чити

було неможливо, і поросили поїхати до Чорткова забрати передачу. За послугу пообіцяли тисячу гривень. Пропозиція виявилася заманливою, тож тернополянин без вагань помчав до райцентру. Проте, коли до рук йому передали пакунок з грошима збагнув, що справа нечиста і зателефонував до поліції. Завдяки свідомому вчинку тернополянина вдалося попередити зло­чин. Правоохоронці про­водять слідчо-оперативні заходи із вста­ нов­лення осіб, причетних до цієї шахрайської схеми.

9 травня у двері 90-річної мешканки обласного центру постукали невідомі. Представилися соціальни­ ми працівниками та повідомили, що ознайомлюють ветеранів та пенсіонерів з умовами отримання грошової допомоги з нагоди свят. Жінка впустила гос­тей до хати. Одна з «працівниць» стала пояс­ню­ вати пенсіонерці, як саме та може от­ римати кошти, а інша придивлялася до речей. Лише після того, як гос­ті покинули квартиру, жінка помітила, що з коридору пропала її сум­ка, а з нею гаманець з грошима (700 гривень), посвідчення ветерана війни та паспорт. Жінка зателефонувала в по­ ліцію. Зловмисників розшукують. Подібних злочинних схем легко уникнути. Варто лише не довіряти незнайомим людям, вкотре застерігають працівники поліції. Найперше правило, якого слід до­тримуватися неухильно – ніколи і ні за яких обставин не впускати до помешкання невідомих осіб. Вима-

гайте у працівників соціальних, комунальних служб, які приходять з візитом до ваших домівок, показати документи. Завжди перевіряйте от­риману від них інформацію. Аби впевнитись у реальності пропозицій непроханих гостей, необхідно телефонува­ ти в ті організації, які вони представляють. Лише після уточнення можна відкривати двері. Не слід забувати, що, відкриваючи двері незнайомцям, ви наражаєтесь на небезпеку стати жертвою шахраїв чи злодія. Якщо непрохані гості вже перес­ тупили поріг вашої оселі, намагайте­

ся не випускати їх з виду, не прис­ тавайте на їхні пропозиції, не показуйте, де зберігаєте заощадження. Розкажіть про такі правила безпеки стареньким родичам, адже лю­ ди похилого віку найчастіше стають жертвами обману та шахрайства. Нав­чіть їх вимагати в офіційних осіб, що прийшли до помешкання, документи, номери робочих телефонів, по яких можна відразу передзвонити і дізнатися про мету візиту. Такі заходи безпеки, швидше за все, відлякають шахраїв, а справжній «соц­ пра­цівник» не образиться. Також попередьте роди­чів про афери з ворожками або цілительками.


РІЗНЕ

п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

11

Закордонний паспорт Транспортні засоби, ввезені в Україну можна оформити лише з-за кордону, підлягають державній реєстрації на підставі митної декларації у міграційній службі

В

везені в Україну авто підлягають держ­реєстрації на підставі заяв власників і митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронних митних декларацій, або виданих митними органами посвідчень про їх реєстрацію в сервісних центрах МВС.

Транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, ввезені в Україну з ме­тою їх подальшого відчуження су­б’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні но­мери і придбані юридичними чи фізичними особами. Такі автомобілі реєструються на підставі документів, що підтверд­жу­ють правомірність придбання транс­портних засобів, а митних дек­ла­ра­цій на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або їх копій, що скріплюються особистою номерною печаткою пра­цівника митної служби та печаткою митного органу. У разі митного оформлення транс­ портних засобів, їх складових частин,

що мають ідентифікаційні номери, за електронною митною декларацією, засвідченою електронним цифровим підписом відповідальної посадової особи митного органу, державна ре­ єстрація транспортних засобів і скла­ дових частин здійснюється на підс­ таві зазначеної митної декларації, отриманої органами МВС від Держмитслужби за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем та розміщеної в автоматизованій інформаційній системі «Митний документ». Відповідно до пункту 8-го цієї постанови, перша державна реєст­ рація транспортних засобів в Україні проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів, а також внесення в установленому порядку

платежів за проведення огляду автомобілів, держреєстрацію, зняття з обліку, відш­кодування вартості бланків реєст­раційних документів та номерних знаків. Державна реєстрація транс­порт­ них засобів, що перебували в експ­ луатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов’язковим вимогам правил, нормативів і стандартів Ук­ раїни, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката. Копії цих документів власники подають до сервісного центру МВС. Коли авто перебувало в екс­п­луа­ тації за межами України і було за­ре­ єстроване у відповідних органах іншої держави, обов’язковим є подання до сервісних центрів МВС реєст­ раційних або прирівняних до них документів такої держави. Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України для власного ко­ристування більш як на два місяці, підлягають держреєстрації в сервісних центрах МВС на строк, виз­начений Держмитслуж­ бою. Тимчасово ввезені транспортні засоби не можуть бути розукомплектовані на запасні частини, передані у володін­ня або користування іншим особам. До реєстраційних та облікових доку­ментів вносяться відомості про заборону відчуження і передачі пра­ва користування, да­ту їх зворотного вивезення та інші обмеження, що встановлюються мит­ ни­ми органами.

Д

ержавна міграційна служба закликає громадян не користуватися послугами сумнівних посередників, які пропонують посприяти в оформленні закордонного паспорта за певну фінансову винагороду. Жодна організація в Україні, ок­ рім Державної міграційної служби України, не наділена повноваженнями щодо оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Із запровадженням біометричних паспортів активізувалися шахраї та фірми-посередники, які пропонують «прискорити» оформлення закордонного паспорта або ж взагалі оформити цей документ без вашої особистої присутності. Спів­ праця із ними закінчується звичайним оформленням документа у міграційній службі у встановлений

законодавством строк – це у кращому випадку, у гіршому – втратою коштів і неотриманням документа. На своїх сайтах шахраї пишуть, що нібито є офіційними партнерами Державної міграційної служби України, або ж Державного підприємства «Документ», однак ані мігра­ ційна служба, ані ДП «Документ» не співпрацюють з питань оформлення паспорта для виїзду за кордон з жодними приватними компаніями. Аби оформити закордонний пас­ порт, необхідно особисто звернутися до найближчого підрозділу міграційної служби. Не спокушайтеся на пропозицію оформити документ без вашої присутності – це зробити не можливо. Тільки працівники міг­раційної служби здійснюють фотографування, сканування підпису та відбитків пальців рук особи, яка оформляє закордонний паспорт. Ірина БОЙКО

Стали свідком злочину – зателефонуйте до поліції!

У

Тернополі почастішали крадіжки приватного майна. Злодії цуплять велосипеди, проникають до приватних помешкань, викрадають речі із салонів авто. Попередити злочин, знайти вин­ них у скоєнні правопорушення, повернути майно потерпілим допоможе ваша пильність. Правоохоронці звертаються до

краян, якщо ви помітили підозрілу особу в дворі будинку чи під’їзді, стали свідком викрадення велосипеда, проникнення в авто чи скоєння іншого подібного злочину, негайно телефонуйте до поліції за номером «102». Якщо є можливість, не нара­жаю­ чись на небезпеку, сфотографуйте чи зніміть на відео зловмисника. Ваша уважність допоможе зат­рима­ ти винних та попередити злочини.

Порядок замовлення індивідуальних номерних знаків на авто

22

квітня 2016 року набув чинності наказ МВС України від 11 березня 2016 року №174 «Про затвердження Порядку замовлення, видачі та обліку номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються на індивідуальне замовлення їх власників», який спрощує процедуру замовлення індивідуальних номерних знаків.

Власники транспортних засобів, крім державного номерного знака, що закріплюється за автомобілем під час його реєстрації у територіальному сервісному центрі, мають змогу замовити номерний знак, що буде виготовлений з урахуванням індивідуальних побажань замовника. Індивідуальні номерні знаки на транспортний засіб замовляються після держреєстрації транспортного засобу в територіальних сервісних центрах МВС. Для замовлення індивідуального номерного знаку власник транспортного засобу (уповноважена осо­ ба) повинен звернутися за адресою: м. Тернопіль, вулиця Бережанська, 65, 3-тій, поверх кабінет №4. Теле-

фон для довідок – 43-58-06. Можна поставити запитання, на­писавши лист на адресу otk@ter.hsc.gov.ua. Приймають за­мовлення і в будьяко­му терито­ріаль­ному сервісному центрі області. Пакет документів, які необхідні для оформлення номерів: 1) заява про встановлення можливості оформлення індивідуально­ го номерного знака; 2) заява про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків; 3) свідоцтво або копію про реєст­ рацію транс­портного засобу; 4) довіреність (на вимогу); 5) паспорт; 6) засвідчену в установленому

порядку копію документа, що підт­ верджує державну реєстрацію символіки або логотипа юридичної осо­ би (у разі нанесення логотипа або символіки на індивідуальний номерний знак); 7) копію посвідчення члена громадського об’єднання, юридичної особи, логотип яких буде нанесено

на індивідуальний номерний знак (за потреби). Макет індивідуального номерного знаку розробляється посадовою особою сервісного центру, погоджується із замовником та зат­ верджується керівництвом сервісного центру. На підставі затвердженого макета визначається вартість

комплекту номерних знаків: три символи – 300 грн, кожен наступний – 90 грн, графічний елемент – 500 грн, знак номерний типу 7-1 вартує 152,28 грн. Після здійснення усіх передбачених законодавством платежів, що підтверджується відповідною квитанцією, затверджений макет впродовж 10 робочих днів з дати реєст­ рації в ГСЦ МВС матеріалів замовлення, передається виробникові. Термін виготовлення номерного знака до 1 місяця. Наступний кро­к – реєстрація індивідуальних номерних знаків впродовж 10 діб. Свідоцт­ во про реєстрацію транспорту підлягає заміні з внесенням у графу «Особливі відмітки» інформації про індивідуальні номерні знаки. При знятті з обліку транс­порт­ ного засобу, за яким був закріплений індивідуальний номер, даний знак продовжує рахуватися за власником. Індивідуальні номерні знаки дійс­ ні виключно на території України.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 23 ТРАВНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.15, 07.20 АгроЕра 06.25, 07.50, 08.25 Смакота 06.30, 00.20 Телемагазин 06.55, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Золотий гусак 09.00 Вiчне 09.15 Уряд на зв’язку з громадянами 09.50 Д/с «Вiзит до Кореї» 10.25 Д/с «Смачнi подорожi» 10.55 Д/с «Подорожуймо Литвою» 11.30 Чоловiчий клуб. Спорт 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.45 М/ф 14.15 Суспiльний унiверситет 15.10 Х/ф «Сон» 17.00 Вiкно до Америки 17.30 Орегонський путiвник 18.05, 01.45 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Ре:форма 20.00 Перша шпальта 20.30 Вересень 21.30 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.25 Золотий гусак 23.50 На слуху 01.55 Вiра. Надiя. Любов 02.45 Уряд на зв’язку з громадянами 03.10 Т/с «Царiвна» 04.55 Iсторiя музики з Бобом Россом 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне

1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 02.30 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Вiдьма» 22.00 «Грошi» 00.00, 02.55 Х/ф «Було це на Кубанi» ▲ 05.45 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.05 Д/ф «Леонiд Каневський. Пригоди си­ щика» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25 Т/с «Тiльки не вiдпускай мене» 12.00, 14.00, 17.40 Новини 14.20 «Судовi справи» 15.15 «Сiмейний суд» 16.15 «Чекай на мене» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Я повернуся» 22.40 Т/с «Одну тебе люблю» 00.45, 04.35 «Подробицi» - «Час» 01.35 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 03.25 Х/ф «Пропала грамота» 05.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 М/с «Муча Луча» 05.25 М/с «Скубi-Ду» 05.45 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 06.45 Факти тижня з О. Соколовою 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.00 Без гальм! 10.35 М i Ж 11.15 Дивитись усiм! 11.35, 13.20 Х/ф «Жага золота» 12.45 Факти. День 13.45, 16.20 Х/ф «Паркер» ▲ 15.45 Факти. День 16.40 Х/ф «Джi ай Джо. Атака кобри 2» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Кримiнальна Україна 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Свобода слова з А. Куликовим 00.10 Х/ф «Теорiя змови» ▲ 02.20 Х/ф «Холодне свiтло дня» ▲

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.45, 08.45 Kids’ Time 04.50 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 08.50 Х/ф «Не для дiвчаток» 10.50 Х/ф «Чаклунка» ▲ 12.45 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац! 19.00 Дешево i сердито 20.15 Ревiзор 23.00 Пристрастi за ревiзором 01.25 Проект Любов 02.25 Про що говорять тварини СТБ 06.20 «Все буде добре!» 08.20 «Зiркове життя»

10.10 Х/ф «З привiтом, Козаностра» 12.10 «Битва екстрасенсiв 14» 14.20 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Детектор брехнi 9. Життя пiсля спо­ вiдi» 00.20 «Один за всiх» 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2

06.00 М/ф 06.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 06.50 «Вайпаут» 08.40, 19.00, 23.30 «ДжеДАI» 09.00 «Українськi сенсацiї» 10.00 Х/ф «Пророцтво Судного дня» ▲ 11.50 Т/с «Скорпiон» ▲ 13.30 «Top Gear» 15.30 Д/ф «Помста природи» 18.30, 23.00 «Спецкор» 19.20 «Цiлком таємно» 20.00, 00.00 Т/с «Ласко» ▲ 21.00 Х/ф «Шах i мат» ▲ 00.50 Т/с «Загублений свiт» 02.25 «Облом.UA» УКРАЇНА 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 09.15 Зоряний шлях 11.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Т/с «Багаття на снiгу» ▲ 18.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 02.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Коли минуле попереду» 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Парк Юрського перiоду» ▲ 02.50 «Говорить Україна» 04.00 Зоряний шлях 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 05.20 Агенти справедливостi

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.20 Т/с «Вiдьми Iст-Енду» ▲ 14.10 Панянка-селянка 15.15 Казки У 16.10, 19.55, 22.00 Країна У 17.10 Вiталька 18.50, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Я права 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато! TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.40, 18.45 Міська рада інформує 07.50 «Слід» 08.10 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.10, 01.00 Х/ф «Італійська казка» 17.00 «Калейдоскоп» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.40 Дім книги 21.30 «Сільський календар» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Поїзд смерті» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Назбиране» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Вінтаж» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 Д/ф «Доля. Григір Тютюнник» 17.45 «Іноземна для дітей» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.30 «Cад.Город.Квітник» 18.50, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Урок... для батьків» 20.00 «До чистих джерел» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Нотатки на глобусі» 21.45 «Вони прославили наш край» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.20 АгроЕра 06.25, 07.50, 08.25 Смакота 06.30 Телемагазин 06.55, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.40 Золотий гусак 09.00 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 09.50 Д/с «Вiзит до Кореї» 10.25, 02.45 Д/с «Смачнi подорожi» 10.55 Д/с «Подорожуймо Литвою» 11.30 Чоловiчий клуб 12.05 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 12.30 Prime time з Мирославою Гонгадзе 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Школа Мерi Поппiнс 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Фольк-music 16.05 Путiвник прочанина 16.25 Подорожнi 17.10 Т/с «Таксi» 18.15 Новини. Свiт 19.30 ДебатиPRO 21.00 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.40 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 23.25 Золотий гусак 23.50 На слуху 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 01.30 Новини 01.55 Надвечiр’я. Долi 03.10 Т/с «Царiвна» 05.10 Новини 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне

1+1 06.00, 07.00, 08.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.30, 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 02.30 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Вiдьма» 22.00 «На ножах 2» 00.00, 02.55 Х/ф «Було це на Кубанi» ▲ 05.45 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 06.05, 11.30, 12.25, 05.30 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 22.40 Т/с «Одну тебе люблю» 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.30 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Я повернуся» 00.40, 04.40 «Подробицi» - «Час» 01.30 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 03.15 Х/ф «Танго смертi» ICTV 04.20 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.05 Т/с «Небо у вогнi» ▲ 11.05, 13.20 Х/ф «В останнiй момент» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.30, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 16.45 Т/с «Танцi марiонеток» ▲ 17.40 Т/с «Володимирська, 15» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Громадянська оборона 21.25 Х/ф «Полiцейська академiя 3. Знову до навчання» ▲ 23.35 Х/ф «Захисник» ■ 01.00 Х/ф «22 кулi. Безсмертний» ▲ 03.20 Стоп-10 НОВИЙ 03.00 Служба розшуку дiтей 03.05 Зона ночi 05.00 Абзац! 05.50, 07.10 Kids’ Time 05.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.15 Т/с «Друзi» 10.00 Київ удень i вночi 10.55 Т/с «Щасливi разом» 16.25, 19.00, 19.50 Вiд пацанки до панянки 18.00 Абзац! 22.00 Київ удень i вночi 23.05 Х/ф «Синевiр» ▲ 00.40 Х/ф «Перевертень» ■ 02.25 Про що говорять тварини СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.40 «Зiркове життя»

24 ТРАВНЯ 09.40 «Битва екстрасенсiв 14» 11.45 «МастерШеф 3» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 22.00 «Вiкна-Новини» 00.00 «Один за всiх» 01.00 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.30 «ДжеДАI» 08.30, 18.30, 23.00 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Десятка найкращих 2» 10.20 Д/ф «Десятка найкращих 3» 11.20 Д/ф «Помста природи» 12.10 Т/с «Скорпiон» ▲ 13.50 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.45, 00.50 Т/с «Загублений свiт» 16.35 Х/ф «Широко крокуючи 2: Розп­ лата» ▲ 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 20.00, 00.00 Т/с «Ласко» ▲ 21.00 Х/ф «Веселi» канiкули» ▲ 02.25 Х/ф «Чорна Рада» УКРАЇНА 06.00 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.05 Зоряний шлях 10.45 Реальна мiстика 11.45 Т/с «Черговий лiкар» 13.40, 15.25 Х/ф «Готель для Попелюшки» 16.00 Т/с «Адвокат» ▲ 18.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 03.20 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Коли минуле попереду» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 01.15 Х/ф «Парк Юрського перiоду» ▲ 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 05.20 Т/с «Адвокат» ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.20 Т/с «Вiдьми Iст-Енду» ▲ 14.10 Панянка-селянка 15.15 Казки У 16.10, 19.55, 22.00 Країна У 17.10 Вiталька 18.50, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 00.00 Теорiя зради 02.30 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.50 Це любов TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Калейдоскоп» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Рекламна кухня» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Амазонки» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Євромакс» 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Аватар» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Імена» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50, 18.15 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 21.00 «Тема дня» 11.30 «Нотатки на глобусі» 11.45 «Вони прославили наш край» 14.00 «Cад.Город.Квітник» 14.25 Телезамальовка 14.30 «До чистих джерел» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Просто неба» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Як це?» 17.20 «Моє місто» 17.30 «Козацька звитяга» 17.45 «Іноземна для дітей» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «7 природних чудес України» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.15, 07.20 АгроЕра 06.25, 07.50, 08.25 Смакота 06.40, 00.20 Телемагазин 06.55, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.40 Золотий гусак 09.00 Вiчне 09.15 Про головне 09.45 ДебатиPRO 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хто в домi хазяїн? 14.15 Суспiльний унiверситет 15.10 Вiктор Павлик. Концертна 17.10 Т/с «Таксi» 18.15 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.35 Д/ф «Степан Бандера. Україна мiж чер­воним i чорним» 20.30 Книга.ua 21.30 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 01.20 Новини. Свiт 01.55 Д/ф «Український пересмiшник Анд­ рiй Сова» 23.25 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.25 Класики свiтової лiтератури 02.45 Д/с «Смачнi подорожi» 03.10 Т/с «Царiвна» 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне 1+1 06.00, 07.00, 08.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.30, 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 01.40 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Вiдьма» 22.00 «Мiняю жiнку 11» 00.00, 02.15 Х/ф «Було це на Кубанi» ▲ 03.50 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 06.10, 11.30, 12.25, 05.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 22.40 Т/с «Одну тебе люблю» 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.30 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Я повернуся» 00.45 «Подробицi» - «Час» 01.35 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 03.20 Х/ф «Сватання на Гончарiвцi» 04.40 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.35 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 09.50, 16.45 Т/с «Танцi марiонеток» ▲ 10.50, 13.20 Х/ф «Теорiя змови» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.35, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 17.40 Т/с «Володимирська, 15» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Секретний фронт 21.25 Х/ф «22 кулi. Безсмертний» ▲ 23.55 Х/ф «Скаженi перегони» ▲ 01.50 Х/ф «В останнiй момент» ▲ 03.25 Стоп-10

НОВИЙ 02.50 Зона ночi 04.50 Абзац! 05.40, 07.25 Kids’ Time 05.45 М/ф «Хранитель Мiсяця» 07.30 Х/ф «Померти молодим» ▲ 09.35 Київ удень i вночi 10.40 Х/ф «Мачуха» 13.00 Х/ф «Мiсто Ембер: Втеча» 15.00 Х/ф «Гаррi Поттер i кубок вогню» 18.00 Абзац! 18.55 Х/ф «Гаррi Поттер i напiвкровний Принц» 22.00 Київ удень i вночi 22.55 Х/ф «Померти молодим» ▲ 01.05 Х/ф «Не для дiвчаток» СТБ 06.35 «Все буде добре!» 08.20 «Зiркове життя»

25 ТРАВНЯ 09.15 «Битва екстрасенсiв 14» 11.20 «МастерШеф 3» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.00 «МастерШеф Дiти 5. Фiнал» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «МастерШеф Дiти 5. Фiнал» 23.15 «Один за всiх» 00.40 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 Д/ф «Помста природи» 08.10 «ДжеДАI» 08.30 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Десятка найкращих 3» 11.20 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.50 Т/с «Загублений свiт» 16.40 Х/ф «Експедицiя до пекла» ▲ 18.30 «Спецкор» 19.00 «ДжеДАI» 19.20 «Люстратор 7, 62» 20.00, 00.00 Т/с «Ласко» ▲ 21.00 Х/ф «Мамонт» ▲ 23.00 «Спецкор» 23.30 «ДжеДАI» 00.50 Т/с «Загублений свiт» 02.25 «Облом.UA»

УКРАЇНА 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.45 Реальна мiстика 11.45 Т/с «Черговий лiкар» 13.40, 15.25 Х/ф «Петрович» 18.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 02.45 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Коли минуле попереду» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 03.30 «Говорить Україна» 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.20 Т/с «Вiдьми Iст-Енду» ▲ 14.10 М/ф «Як козаки...» 16.15, 22.00 Х/ф «Арктичний вибух» ▲ 18.00 Х/ф «Нiколи не здавайся» ▲ 20.00 Х/ф «Залишенi» ▲ 23.45 Це любов 00.15 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.15 Я права 02.05 ТЕТ-Iнтернет 02.55 17+ 03.40 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.50 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 «Євромакс» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Калейдоскоп» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.40 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Легенда про дракона» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Сад, город, квітник» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Тільки поцілунок» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Як це?» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Європа очима українця» 14.00 «Будьте здорові» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Козацька звитяга» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Діловий ритм» 17.30 «ПрофStyle» 17.45 «Іноземна для дітей» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 21.45 «Зроблено в Європі» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів.

Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.20 АгроЕра 06.25, 07.50, 08.25 Смакота 06.30 Телемагазин 06.55, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.40 Золотий гусак 09.00 Вiчне 09.20 Про головне 09.50 Д/с «Вiзит до Кореї» 10.25 Вiкно до Америки 10.55 Ре:форма 11.30 Вiйна i мир 12.10 Слiдство. Iнфо 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Як це 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Спогади 15.35, 01.55 Надвечiр’я. Долi 16.35 Свiтло 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.35 Д/ф «Степан Бандера. Україна мiж чер­воним i чорним» 20.35 Люструвати не можна залишити 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 Переселенцi 23.00 Пiдсумки 23.25 Золотий гусак 23.50 На слуху 00.20 Телемагазин 02.45 Д/ф «Жити довго, жити вiчно» 03.10 Т/с «Царiвна» 05.45 Вiчне

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 02.25 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Вiдьма» 22.00, 23.30 «Право на владу 2016» 00.30, 02.50 Х/ф «Кухар на колесах» ▲ 04.35 «Шiсть кадрiв» ІНТЕР 06.05, 11.30, 12.25, 05.30 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Одну тебе люблю» 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.30 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Я повернуся» 22.40 Т/с «Одну тебе люблю» 00.45, 04.40 «Подробицi» - «Час» 01.35 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 03.20 Х/ф «Лiсова пiсня. Мавка» ICTV 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.05 Т/с «Танцi марiонеток» ▲ 11.00 Х/ф «Полiцейська академiя 3. Знову до навчання» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.15, 16.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 16.45 Т/с «Танцi марiонеток» ▲ 17.40 Т/с «Володимирська, 15» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Iнсайдер 21.25 Х/ф «Полiцейська академiя 4. Квар­ тальна охорона порядку» ▲ 23.10 Х/ф «Сезон убивць» ▲ 02.10 Х/ф «Скаженi перегони» ▲ НОВИЙ 03.25 Служба розшуку дiтей 03.30 Зона ночi 05.05 Абзац! 06.00, 07.10 Kids’ Time 06.05 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.15, 11.05, 11.40 Т/с «Друзi» 10.00 Київ удень i вночi 12.05 Т/с «Не родись вродлива» 17.40, 19.00, 20.30 Суперiнтуїцiя 18.00 Абзац! 22.00 Київ удень i вночi 22.55 Х/ф «Мачуха» 01.15 Х/ф «Чаклунка» ▲ 03.10 Про що говорять тварини СТБ 06.15 «Все буде добре!» 08.10 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 11.20 «МастерШеф 3»

26 ТРАВНЯ

п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 3» 22.00 «Вiкна-Новини» 00.10 «Один за всiх» 01.10 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 02.25 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.30 «ДжеДАI» 08.30, 18.30, 23.00 «Спецкор» 09.00, 19.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Iнженернi iмперiї. Китай» 10.15 Д/ф «Iнженернi iмперiї. Таїланд» 11.15 Д/ф «Помста природи» 12.15 «Вiдеобiмба» 13.50 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.45, 00.50 Т/с «Загублений свiт» 16.35 Х/ф «Мамонт» ▲ 20.00, 00.00 Т/с «Ласко» ▲ 21.00 Х/ф «Кривавий полiт» ▲ УКРАЇНА 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.45 Реальна мiстика 11.45 Т/с «Черговий лiкар» 13.40, 15.30 Х/ф «Рiдна людина» 18.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Коли минуле попереду» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 02.45 Подiї 03.30 «Говорить Україна» 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Панянка-селянка 15.15 Казки У 16.10, 19.55, 22.00 Країна У 17.10 Вiталька 18.50, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Я права 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато!

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.30 «Калейдоскоп» 11.00 Дитяча година 12.10 «Соло» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Ангел з майбутнього» 16.10 Дитяча година 17.00 «Калейдоскоп» 17.30 «Євромакс» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Європа у фокусі 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «До революції на двох конях» ▲ 00.15 Час-Tайм 01.00 Х/ф «Ангел з майбутнього» 02.30 Хіт-парад 04.00 Х/ф «До революції на двох конях» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Не перший погляд» 10.20 «В об’єктиві ТТБ» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Із нашої відеотеки» 11.45 «Зроблено в Європі» 14.00 «На часі» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Степовики» 17.15 «Храми Поділля» 17.30 «Служба розшуку дітей» 17.35 «Почерк долі» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Акценти тижня» 19.30 «Що робити?» 20.25, 21.50 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Думки вголос» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.15, 07.20 АгроЕра 06.25, 07.50, 08.25 Смакота 06.30, 00.20 Телемагазин 06.50, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.30 Територiя закону 08.35 ПаСпорт.ua 08.40 Золотий гусак 09.00 Вiчне 09.20 Про головне 09.50 Д/с «Вiзит до Кореї» 10.25 Мистецький пульс Америки 10.55 Чоловiчий клуб. Спорт 12.00 Вересень 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хочу бути 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Театральнi сезони 15.35 Вiра. Надiя. Любов 16.35 Гра долi 17.10 Т/с «Таксi» 18.15 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.40 Д/ф «Степан Бандера. Україна мiж червоним i чорним» 20.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.30 Новини. Спорт 21.50 Перша студiя 22.40 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.25 Золотий гусак 23.50 На слуху 01.20 Новини. Свiт 01.45 Музичне турне 02.45 Д/ф «Жити довго, жити вiчно» 03.10 Т/с «Царiвна» 05.00 Час-Ч 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 20.20 «Сватики» 21.45 «Свiтське життя» 22.45 «Вечiрнiй Київ 2014» 00.45 Х/ф «Усе, що тобi треба, - це любов» 02.40 «Вечiрнiй Київ» 04.25 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.10, 11.30, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Одну тебе люблю» 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.30 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Талановитий мiстер Рiплi» 02.15 «Подробицi» - «Час» 03.00 Х/ф «Усе перемагає любов» 04.10 М/ф «Бабай» 05.15 «Чекай на мене» ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.05, 16.45 Т/с «Танцi марiонеток» ▲ 11.00 Х/ф «Полiцейська академiя 4. Квар­ тальна охорона порядку» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.15, 16.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 17.40 Т/с «Володимирська, 15» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Антизомбi 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Дизель-шоу 23.20 Х/ф «Стукач» ▲ 01.45 Х/ф «Сезон убивць» ▲ 03.55 Стоп-10

НОВИЙ 03.15 Служба розшуку дiтей 03.20 Зона ночi 04.45 Абзац! 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.00 Т/с «Друзi» 08.15, 11.00 Серця трьох 3 10.00 Київ удень i вночi 18.00 Абзац! 18.50 Аферисти в мережах 20.00 Х/ф «Новi пригоди Аладдiна» 22.00 Київ удень i вночi

27 ТРАВНЯ

22.55 Суперiнтуїцiя 00.35 Проект Любов 01.40 Про що говорять тварини

СТБ 05.45, 18.30, 00.00 Т/с «Коли ми вдома» 06.10 «Зiркове життя» 08.00 Х/ф «Доглядальниця» 09.50 Х/ф «Швидка допомога» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Холостяк 6» 01.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 19.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Iнженернi iмперiї. Наполеон» 10.15 Д/ф «Iнженернi iмперiї. В’єтнам» 11.15 Д/ф «Помста природи» 12.15 «Вiдеобiмба» 13.45 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.40 Т/с «Загублений свiт» 16.30 Х/ф «Кривавий полiт» ▲ 20.00 Х/ф «Пiслязавтра» 22.25 Х/ф «Королiвство вiкiнгiв» ■ 00.55 Х/ф «Колекцiонер 2» ■ УКРАЇНА 06.00 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.45 Реальна мiстика 11.45 Т/с «Черговий лiкар» 13.40, 15.20 Т/с «Провiнцiйна муза» 18.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 02.45 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Коли минуле попереду» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «Коли минуле попереду» 00.20 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 03.30 «Говорить Україна» 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 05.20 Зоряний шлях

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Панянка-селянка 15.15 Казки У 16.10 Країна У 17.10 Вiталька 18.15 Х/ф «Шпигун по сусiдству» 20.00 М/ф «Родина Крудс» 21.45 Х/ф «Залишенi» ▲ 23.45 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.45 ТЕТ-Iнтернет 02.35 17+ 03.20 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.30 УТЕТа тато! TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Європа у фокусі 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Калейдоскоп» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 20.40 «Рекламна кухня» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Живим» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.10 «Сільський календар» 21.30 «Твій дім» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Жінка з тіні» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пілігрим» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Степовики» 10.50, 18.15 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Армія нескорених» 11.45 «Храми Поділля» 14.00 «Що робити?» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Думки вголос» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «На долині туман» 17.25 «Сучасник» 17.30 «Cлово має народний депутат» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.30 «Не перший погляд» 18.50, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Arte, viva!» 21.30 «Удосвіта» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА,

УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.20 У просторi буття 06.40, 00.20 Телемагазин 07.15 АгроЕра. Пiдсумки 07.25 Шеф-кухар країни 08.10 Смакота 08.40 Золотий гусак 09.15 Мистецький пульс Америки 09.45 Як це? 10.15 Хто в домi хазяїн? 10.40 Хочу бути 11.00 Школа Мерi Поппiнс 11.20 Казки Лiрника Сашка 11.35 М/с «Казки Андерсена. Сучасне про­ читання» 13.30 Х/ф «Дiм для вiдпочинку» 15.30 Музична премiя «Європейський про­ рив-2016». Церемонiя нагородження 16.40 Чоловiчий клуб 17.20 Д/с «Обличчя Америки» 18.25 Т/с «Мафiоза» 20.30 На пам’ять 21.00, 05.30 Новини 21.30 Дорога до Рiо-2016 р. 21.55 Переселенцi 22.10, 02.55 Iсторiя музики з Бобом Россом 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 День Янгола 01.20 Музичне турне 02.20 Свiтло 03.05 Т/с «Царiвна» 04.55 Про головне 1+1 06.00, 19.30 «ТСН» 07.00 «Свiтське життя» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 Т/с «Вiдьма» 13.35 «Голос країни 6» 16.30, 21.15 «Вечiрнiй квартал 2016» 18.30 «Розсмiши комiка 7» 20.15 «Українськi сенсацiї» 23.15 Х/ф «План втечi» ▲ 01.20 Х/ф «Iнсайдер» ▲ 03.50 Т/с «Торговий центр» ▲

ІНТЕР 06.30, 02.15 «Подробицi» - «Час» 07.15, 03.50 Х/ф «Пригоди Тома Сойєра i Гекльберрi Фiнна» 11.45 Т/с «Я повернуся» 18.00 Т/с «Братськi узи» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Братськi узи» 22.30 Х/ф «Гувернантка» 00.25 Х/ф «Мамо, я льотчика люблю» 02.45 М/ф «Бабай»

ICTV 04.40 М/с «Муча Луча» 05.00 Факти 05.20 М/с «Скубi-Ду» 06.00 Х/ф «Американський нiндзя» ▲ 07.50 Lабiринт. Мiстика поруч 09.50 Секретний фронт 10.50 Антизомбi 11.50 Громадянська оборона 12.45 Факти. День 13.05 Iнсайдер 14.05 Х/ф «Ковбої проти прибульцiв» ▲ 16.35 Х/ф «Стукач» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.10 Х/ф «Шерлок Холмс» ▲ 22.40 Х/ф «Шерлок Холмс. Гра тiней» ▲ 01.00 Х/ф «Мементо...» 03.40 Стоп-10 04.25 Громадянська оборона

НОВИЙ 03.10 Служба розшуку дiтей 03.15 Зона ночi 04.55 Т/с «Татусевi дочки» 05.45, 08.10 Kids’ Time 05.50 М/с «Дак Доджерс» 06.45 М/ф «Хранитель Мiсяця» 08.15 Дешево i сердито 09.30 Ревiзор 12.15 Пристрастi за ревiзором 14.40 Вiд пацанки до панянки 17.05 Х/ф «Аферисти Дiк i Джейн розважаються» ▲ 18.55 Х/ф «Маска» ▲ 21.00 Х/ф «Син Маски» 22.50 Х/ф «Скаути проти зомбi» 00.40 Х/ф «Хочу як Брiджет» ▲ 02.25 Про що говорять тварини СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно» 09.55 Т/с «Коли ми вдома»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

28 ТРАВНЯ

13.05 «Холостяк 6» 16.15 «МастерШеф Дiти 5» 19.00 Х/ф «Бабине лiто» 22.45 Х/ф «Мандрiвка у закоханiсть» 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2

06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.25 «Облом.UA» 10.00 «Вайпаут» 11.50 «Top Gear» 14.00 Т/с «Скорпiон» ▲ 15.40 Х/ф «Шостий день» ▲ 17.50 Х/ф «Самоволка» ▲ 19.55 Х/ф «Подвiйний удар» ▲ 22.00 Х/ф «Шiсть куль» ■ 00.10 Х/ф «Королiвство вiкiнгiв» ■ УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.50 Подiї 07.10 Зоряний шлях 10.00 Х/ф «Петрович» 12.00, 15.20 Т/с «Коли минуле попереду» 17.45, 20.00 Т/с «Мiй коханий генiй» 22.10 Х/ф «Рiдна людина» 00.00 Реальна мiстика 02.30 Т/с «Черговий лiкар»

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 06.20, 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 10.35 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.40 М/ф «Чарiвний горох» 11.50 М/с «Пригоди Котигорошка та його друзiв» 13.00 М/с «Лис Микита» 18.00 М/ф «Родина Крудс» 19.45 Х/ф «Шпигун по сусiдству» 21.30 Х/ф «Нiколи не здавайся» ▲ 23.30 Дайош молодьож! 01.15, 01.40 БарДак 03.45 17+ 04.35 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30, 11.15 «Про нас» 06.45, 09.15, 11.00 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Коли мене покохають» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.30 Єдина країна 10.00 «Слідства. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55, 14.45, 16.55, 20.05, 00.05 Тернопіль­ ська погода 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30, 00.30 Х/ф «Океанське плем’я» ▲ 14.50 Мультфільм 15.00 М/ф «Пітер Пен» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Євромакс» 20.10, 02.10 В. Павлік. Ювілейний концерт 22.00, 04.00 Х/ф «Поцілунок змія» ▲ 00.10 Час-Тайм ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Arte, viva!» 10.30 «Хочу бути...» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «На долині туман» 11.25 «Сучасник» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.00 «На часі» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Абетка здоров’я» 15.30 «Не перший погляд» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Словами малечі про цікаві речі» 17.15 Д/ф «Доля. Григір Тютюнник» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Моя улюблена робота» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Азбука смаку» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

ІНТЕР 22.30 «Гувернантка». Мелодрама. Нiна втратила роботу i близького друга. Несподiвано для себе вона знайомиться з дiвчин­ кою-пiдлiтком Машею. Волею випадку Нiна стає гувернанткою Ма­ шi. Не вiдразу вона розумiє, що їй подобається батько дiвчинки Iгор... Режисер: С. Крутiн. У ролях: К. Федулова, А. Соколов.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.40, 00.20 Телемагазин 07.10 Крок до зiрок 07.50 Свiт on-line 08.15 Смакота 08.40 Золотий гусак 09.00 Путiвник прочанина 09.20 Д/с «Китай на кiнчику язика» 10.15 Гра долi 10.45 Мистецькi iсторiї 10.55 Спогади 11.30 Х/ф «Захар Беркут» 13.40 Театральнi сезони 14.15 Фольк-music 15.45 Дорога до Рiо-2016 р. 16.15 Чоловiчий клуб. Спорт 17.25 Український корт 17.55 Д/с «Обличчя Америки» 19.00 Т/с «Мафiоза» 21.00, 05.30 Новини 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга.ua 22.40 Iсторiя музики з Бобом Россом 23.00 Паспортний сервiс 23.20 Euro show Михайла Поплавського у Варшавi 01.20 Музичне турне 1+1 06.15 «Однокласники» 07.05 «Українськi сенсацiї» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00, 12.15 «Свiт навиворiт 6» 13.30 «На ножах 2» 14.45 Х/ф «Кадри» ▲ 16.55 «Сватики» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос країни 6. Фiнал» 00.30 «Свiтське життя» 01.25 Х/ф «Шум вiтру» 03.15 Х/ф «Усе, що тобi треба, - це любов»

ІНТЕР 06.25 Х/ф «Пригоди Тома Сойєра i Гекль­ беррi Фiнна» 07.40 «Подробицi» - «Час» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка» 12.00 Х/ф «Ласкаво просимо, або Сто­ роннiм вхiд заборонено» 13.20 Т/с «Братськi узи» 17.15 Т/с «Гордiїв вузол» 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 Т/с «Гордiїв вузол» 22.30 Д/ф «Життя - не казка» 23.30 Х/ф «Любов на асфальтi» 01.35 Х/ф «Усе перемагає любов» ICTV 05.15 М/с «Муча Луча» 05.55 Факти 06.35 М/с «Скубi-Ду» 07.15 Зiрка YouTube 09.00 Дивитись усiм! 10.00 Без гальм 10.40 М i Ж 11.00 Х/ф «Ковбої проти при­бульцiв» ▲ 12.45 Факти. День 13.00 Х/ф «Ковбої проти при­бульцiв» ▲ 13.45 Х/ф «Шерлок Холмс» ▲ 16.10 Х/ф «Шерлок Холмс. Гра тiней» ▲ 18.45 Факти тижня з О. Соколовою 20.25 Х/ф «2012» ▲ 23.40 Х/ф «Законослухняний громадянин» ■ 01.45 Х/ф «Американський нiндзя» ▲ 03.20 Х/ф «Мементо...» НОВИЙ 02.50 Зона ночi 04.50 Т/с «Татусевi дочки» 05.35, 09.45 Kids’ Time 05.40 М/с «Дракони: Вершники Йолопа» 07.55 Х/ф «Мiсто Ембер: Втеча» 09.50 Х/ф «Учень Мерлiна» ▲ 13.15 Х/ф «Аферисти Дiк i Джейн розважаються» ▲ 15.10 Х/ф «Син Маски» 17.00 Х/ф «Маска» ▲ 18.55 Х/ф «Черепашки-нiндзя» ▲ 21.00 Х/ф «Клiк: з пультом по життю» ▲ 23.00 Х/ф «Зловiснi мерцi» ■ 00.50 Х/ф «Скаути проти зомбi» СТБ 06.00 «ВусоЛапоХвiст» 07.00 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 10.10 «Караоке на Майданi» 11.10 Х/ф «Бабине лiто»

• АНОНС

29 ТРАВНЯ 15.00, 00.00 «Я соромлюсь свого тiла 3» 17.00, 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Один за всiх» 22.15 «Детектор брехнi 9»

Репертуар вистав Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка

2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.25 «Облом.UA» 09.00 «Бушидо» 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 «Хоробрi серця» 16.40 Х/ф «Пiслязавтра» 19.15 Х/ф «Шостий день» ▲ 21.30 «ПроФутбол» 23.00 Х/ф «Шiсть куль» ■ 01.10 Х/ф «Колекцiонер 2» ■

УКРАЇНА 07.15 Подiї 08.05 Т/с «Мiй коханий генiй» 11.50 Т/с «Коли минуле попереду» 17.10 Х/ф «Шукайте маму» 19.00, 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою 20.20 Футбол. Румунiя - Україна 22.30 Т/с «Провiнцiйна муза» 02.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 06.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.45 М/с «Лис Микита» 14.45 Країна У 00.15 Одна за всiх 01.15 БарДак 03.45 17+ 04.35 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Х/ф «Коли мене покохають» ▲ 07.30, 15.30, 20.45 «Про нас» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00, 21.30 Єдина країна 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 М/ф «Пітер Пен» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 16.00 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 16.30 «Слідства. Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 03.00 Європа у фокусі 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.30, 00.30 Міська рада інформує 19.45 Хіт-парад 21.00, 02.30 «Гал-кліп» 22.10, 04.00 Х/ф «Два нулі» ▲ 00.40 В. Павлік. Ювілейний концерт ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50, 18.15 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Учнівський щоденник» 11.30 «Думки вголос» 11.45, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 11.50 «Моя улюблена робота» 14.00 «Поклик таланту» 15.30 «Азбука смаку» 15.45 «В об’єктиві ТТБ» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «А у нас кіно знімали...» 17.30 «Народні перлинки з бабусиної скринь­ ки» 18.00 «Назбиране» 18.30 «Cпіває Тетяна Гайчук» 18.50 «Тиждень.Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Телевізор» ICTV 20.25 «2012». Драма. Згiдно з календарем пле­ менi Майя наша ци­вiлiзацiя перестане iснувати в 2012 роцi... Го­лов­ ним героям доведеться з’ясо­ву­ва­ ти причини бiд i не втрачати на­ дiю на порятунок. Режисер: Р. Еммерiх. У ролях: Дж. К’юсак, Ч. Еджиофор, А. Пiт, Т. Ньютон, Д. Гловер.

21

Вистава «Медовий місяць на всі сто»

Прем’єр-міністр разом із своєю коханкою бачить у ТРАВНЯ своєму готельному номері нерухоме тіло і вирішує позбутися його всілякими способами, щохвилини потопаючи у несусвітній брехні.

22

Вистава «Квартет для двох»

Сімейний адюльтер, у перекладі з французького – ТРАВНЯ побутова комедія, в якій усе – кохання, вірність, зрада, любовні інтриги і незвичайний кінець.

25

Вистава «Фараони»

Чоловіки стали «жінками», а їхні дружини – «чоловіТРАВНЯ ками». От тоді і почались справжні пригоди. Що ж переможе: здоровий глузд чи жіночі хитрощі, і чим врешті скінчиться цей вар’ятський сон?

28

Вистава «Занадто одружений таксист»

Пролежавши ніч у лікарні, він збивається з графіку і ТРАВНЯ не може пригадати до якої ж дружини необхідно іти. А чекають його обидві не на жарт схвильовані кохані.

29

Вистава «Украдене щастя»

В основі п’єси лежить народна «Пісня про шандаря» ТРАВНЯ у якій яскраво виражене прагнення до справедливої свободи селян. Широка насиченість п’єси українським фольклором породила реалістичну народну драму. Початок вечірніх вистав о 1900 год. Квитки – у касі театру. Довідки за телефонами: 52-40-66, 25-05-04.

Репертуар вистав Тернопільського обласного театру актора і ляльки

22

Вистава «Казка чарівного світлофора»

Дуже необхідна і корисна вистава, точніше – виставаТРАВНЯ урок. Проведуть його веселі дорожні гноми. Вони не лише покажуть цікаву історію, але й навчать дітей правил дорожнього руху, які повинні знати всі – і великі, і маленькі!

22

Вистава «День народження кота Леопольда»

Музична казка для дітей та їхніх батьків. Добрий кіт ТРАВНЯ Леопольд і бешкетні Мишенята, герої відомого мульт­ фільму, тепер і на сцені театру. Біле Мишеня і Сіре Мишеня вирішили зіпсувати котові Леопольдові його день народження. Початок вистав о 1200, 1430 год. Квитки – у касі театру. Довідки за телефонами: 52-49-54, 52-49-57, 25-15-69.


ДОЗВІЛЛЯ

п’ятниця, 20 травня 2016 року Досьє 102

КОРИСНІ ПОРАДИ

• СМАЧНОГО!

Яблучний самбук

1. Ніколи не залишайте на сезонне зберігання непраний або нечищений одяг і брудне взуття. 2. Коміри і манжети піджаків, жакетів і плащів легко чистяться за допомогою нашатирного спирту. 3. Замшу чистять за допомогою ганчірочки, змоченої у розчині нашатирю і гумовою щіткою. 4. Плями від трави легко видаляються соляним розчином (чайна ложечка солі на дві склянки води). 5. Питна сода, додана в воду для прання, видалить запах поту з вов­ няного трикотажу і освіжить колір виробу. 6. Речі з вовни і шовку ніколи не зволожуйте при прасуванні і прасуйте їх тільки з виворітного боку. 7. Не запрасовуйте стрілки на рукавах – це поганий тон. 8. Білі гольфи і шкарпетки набагато легше відперуться, якщо попередньо замочити їх у розчині борної кислоти. 9. Ніколи не залишайте на ніч бруд­ не або мокре взуття. Щоб взуття швидше просохло, покладіть всередину зім’яту газету. 10. Перучи дрібні речі і шкарпетки, складайте їх в спеціальний мішечок для прання. Так само періть і бюстгальтери.

11. Плями від пива, вина, коньяку і лікеру видаляються з килима за допомогою розчину звичайного прального порошку. Плями від кави і чаю можна вивести холодним розчином гліцерину (на літр води столова ложка). 12. Щоб трикотажні футболки не м'ялися, зберігайте їх у шафі, згорнутими в рулон. 13. Сухі духи, саше або звичайне туалетне мило не дадуть жодних шансів для появи в шафі неприємного запаху. 14. В’язані пухові хустки і шарфи слід сушити тільки на спеціальних розтяжках. 15. Не забувайте, що літнє взуття теж потрібно мити. 16. Прибираючи в шафі шкарпетки та гольфи, зв’яжіть їх попарно – то­ ді вони не втратять один одного. 17. Хутряну шапку або комір можна швидко почистити звичайним борошном або крохмалем. 18. Щоб блискавка на одязі та взут­ ті служила довше і не заїдала, змас­ тіть її кремом для рук або оливковою олією. 19. Користуйтеся дезодорантами для взуття або періодично протирайте їх зсередини ганчіркою, змо­ ченою в оцеті. 20. Не давайте постільній білизні пересихати після прання. У цьому випадку навіть зволожену білизну буде важко розпрасувати.

15

Інгредієнти: • яблука свіжі – 500 г; • цукор – 50 г; • яєчні білки – 2 шт; • желатин – 10 г. Приготування. Яблука розрізати на четвертин­ ки. Викласти у форму для запікання, влити 2-3 столових ложки води, накрити кришкою. Поставте в духовку, розігріту до 1800С, і запікайте до м’якості. У желатин влийте 150 мл. води, розмішайте, залиште на 10 хви­ лин. Потім поставте на водяну баню, злегка підігрійте до розчинення желатину. Помішуйте желатин, щоб він швидше і рівномірніше роз­ чинився. Остудіть.

Дістаньте з духовки яблука. У глибокому посуді збий­те їх міксером. Коли яблука стануть однорідною масою, додай­те цукор і продов­ жуйте збивати до розчинення. Яйця розділіть на білки і жовт­ ки. Додайте до яблук тільки білок. Збивайте білково-яблучну масу міксером хвилин п’ять. Яблучне пюре має значно збільшитися в об­ сязі, стати повітряним і біліти. Влийте розчинений желатин. Продовжуйте інтенсивно збивати масу ще 1-2 хвилини. Готова маса вийде дуже пишною. Розкладіть її по склянках і поставте в холодиль­ ник на 3 години.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Джунглі. Спека. Під пальмою лежить сонна Багіра. До неї підходить Мауглі. – Багіра, ти віриш шо я дістану от той банан. – Так, Мауглі. – А той банан, який вище? – Вірю, Мауглі. – А той, який найвище, його я так само дістану. Віриш, Багіра? – Так, Мауглі, вірю. Ти кого захочеш дістанеш.

*****

Розмовляють два студенти після здачі екзамену: – Сань, ти щось написав? – Ні, пустий лист здав. – Але ж, ти і дурень! – Це чого ж??? – Я теж здав чистий, тепер подумають, що ми один в одного списували.

*****

Бесіда собаківників: – Мій пес такий розумний, що вранці сам дістає з поштового ящика газету. – А мій такий розумний, що коли дзвонять в двері – сам відкриває замок. – Так, повезло вам! А моя со­ бацюра – дурепа страшенна! Вранці кажу їй: «Принеси мені тапки, а вона біжить на кух­ ню і варить каву».

*****

Підходить до хвірт­ки листоноша і бачить табличку: «Обережно, собака!» Подивив­ шись углиб і не побачивши ніякого собаки, він входить і тут же чує собаче завивання. Тут з будинку виходить господар і кричить: – Ну що всі, читати розучилися, чи що? Ти сьогодні третій, хто на собаку наступив!

*****

У зоопарку: – Мамо, це вже мавпа? – Hі, це ще касир…

*****

Жінка роздратовано каже су­сідові, який їде із со­бакою: – Приберіть нарешті пса, по мені вже блохи повзають! Чоловік стурбовано: – Тузику, відійди від тьоті! Що, не бачиш, у неї блохи?!

*****

Ніч. Село. В коморі зі скрипом відкриваються двері холодильника, з нього вилазить жирний пацюк. В одній лапі тримає окорок, у другій банку сметани. Хвостом відсовує капкан з маленьким засохшим шматочком російського сира. Дивиться на капкан, чухаючи черево, зітхнув й каже: – Ну чесне слово, як діти.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 20 травня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• Вранці на кінчиках листя і трави висять краплі роси – бути дощу. • Тиха світла ніч без роси – чекай дощу на наступний день. • Стелиться вранці туман по воді до гарної погоди, піднімається вгору – до негоди. • Основна ознака покращення погоди – розмивання однорідної сі­ рої суцільній хмарності. • Акацію жовту посилено відвідують бджоли та інші комахи перед наближенням негоди, перед сухою і ясною погодою відвідують слабо. • Перед негодою квіти кульбаби змикаються. • Бджоли вилетіли з вуликів, але залишаються поблизу-наближається негода. • Соловей всю ніч співає перед погожим днем.

ПОНЕДІЛОК, 23 травня ніч / день

+10 / +22

вітер

ВІВТОРОК, 24 травня ніч / день

+12 / +22

вітер

ніч / день

+12 / +18

вітер

ніч / день

+9 / +19

вітер

під час відвідування Інтернету. Коли дитина стає дорослішою, навчіть її перевіряти достовірність за допомогою пошукових систем. Завжди спілкуйтеся і зберігайте довіру. Приділяйте час дитині і її заняттям в інтернеті – стежте за тим, які сайти вона відвідує і з ким спілкується. Дуже важливо зберігати до­

7-8 років без наг­ляду залишати в мережі не можна. Навчіть дитину регулярно міняти паролі скрізь, де вони потрібні – в електронній пошті, електрон­ них гаманцях, особистих кабінетах, соціальних мережах і т. д. Забороніть дітям публікувати свою особисту інформацію, реєстру­ ватися в соціальних мережах і на інших сайтах, робити покупки в Інтернеті, завантажувати музику, ігри та інший контент з мережі, вико-

віру у відносинах з дитиною, щоб вона могла поставити будь-яке питання, яке її турбує. Заохочуйте дитину ділитися з вами своїм досвідом і перебувайте поруч, коли вона проводить час в інтернеті. Пам’я­тай­те, що дитину до

ристовувати програми миттєвого обміну повідомленнями та відвідувати чати. Якщо дітям дозволяєте викорис­ товувати програми миттєвого обміну повідомленнями або від­віду­ ва­ти інтернет-чати, розкажіть їм

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Зх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 26 травня

учасні діти оточені технологіями і інтернет є невід`ємною частиною їхнього життя. Як показують дослідження, лише 24% батьків знають, чим саме їх діти займаються в мережі.

Навіть перегляд мультфільмів і телепередач на сайтах, віртуальні ігри – всі ці, мирні, на перший погляд, заняття пов’язані небезпеками всесвітньої павутини. Дитина може легко залучитися до перегляду випадкової інформації або зацікавитися відео з огляду на те, що він не розбирається і не розуміє, що можна, а що не можна. Розповідайте своїй дитині про небезпеку сайтів для дорослих, недоброзичливців, шахраїв і різних ві­ русів. Встановіть надійне рішення безпеки з функцією батьківського контролю. Знайомте дітей з інтернетом пос­ тупово. Не чекайте, поки вони самі відкриють для себе інтернет, але і не поспішайте знайомити їх з вір­ туальним світом. Малюк бачить, що ви проводите час в мережі, тому пояснюйте, що і навіщо ви робите. Навчайте дітей бути обережними в Інтернеті і в реальному житті Попереджайте дитину про небезпеку. Пояснюйте, що не всьому в інтернеті можна довіряти, і що не всі люди налаштовані до них доброзичливо. Розкажіть малюкам про потенційні загрози, які є в всесвітній павутині. Попросіть дітей розповідати про все, що викликає у них неприємні почуття або дискомфорт

Пн/Сх, 2 м/с

СЕРЕДА, 25 травня

Як навчити дитину користуватися інтернетом

С

Пн/Зх, 1 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

про небезпеки спілкування або над­ силання повідомлень людям, яких вони не знають і яким не довіряють. Намагайтеся зробити дозвілля дитини максимально різноманітним. Будьте уважними до поведінки дитини за комп’ютером: чи не з’явила­ся залежність, чи не проводить вона час в інтернеті більше дозволеного. Встановіть правила використан­ ня Інтернету і переконайте дітей дотримуватися їх. Якщо це мож­ли­ во, поставте комп’ютер у спільній кімнаті та намагайтеся проводити час за комп’ютером усією родиною. Обмежте кількість матеріалів, дос­ тупних для дітей через комп’ютер. Близько 75 відсотків дітей пов­ ністю по­кладаються на захист, який встановлений на їх комп’ютері і близько 80 процентів дітей почуваються в безпеці при використанні Інтернету. Це «помилкове» відчуття безпеки: щорічно кількість кіберзлочинів по відношенню до дітей зростає зі стрімкою швидкістю. При­ чому ці злочини здійснюються ні «десь там…», і жертвою може стати, на жаль, будь-яка дитина. Ми, дорослі, повинні проявити підвищену увагу і відповідальність, щоб не дозволити злочинцям ображати наших дітей. Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до ком­ п’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

Зх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 27 травня ніч / день

+13 / +22

вітер

Зх, 4 м/с

СУБОТА, 28 травня ніч / день

+14 / +23

вітер

Зх, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 29 травня ніч / день

+15 / +20

вітер

Пн/Сх, 7 м/с

За даними мережі Інтернет

• ВИСЛОВИ ЛІНИ КОСТЕНКО ∎∎Якщо я не виживу, то людство й не помітить, а якщо людство не виживе, то й мені гаплик. ∎∎Доля не усміхається рабам. Доля усміхається людям. ∎∎Скажи, навіщо людству розум, щоб так цей світ занапастить? ∎∎Дві людини взаємно мають творити одна одну. Ми руйнуємо, бо руйнують нас. ∎∎Коли починається смерть культури, настає культура смерті. ∎∎Єдиний, хто не втомлюється, – час. А ми живі – нам треба поспішати. ∎∎Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня. ∎∎Я всіх люблю, аби не заважали. ∎∎Життя іде і все без коректур, і як напишеш, так уже і буде. ∎∎Жах не в тому, що щось змінить­ ся, – жах у тому, що все може залишитися так само.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №8(50)  

Досьє 102 №8(50)  

Profile for dosie102
Advertisement