__MAIN_TEXT__

Page 1

ВБИВСТВО З НЕОБЕРЕЖНОСТІ

стор.

У ТЕРНОПОЛІ ЗІБРАЛИСЯ стор. 2 ПРАВНИКИ ДЕВ’ЯТИ КРАЇН

• НОВИНИ

Тернополяни хочуть, щоб у міс­ ті були цементно-бетонні дороги, бо вважають, що асфальтне покрит­ тя, яке стелять сьогодні в облас­ ному центрі – довго не служить і такий ремонт шляхів не якісний.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

В oблacтi зaвepшили пociв paн­ нiх зepнoвих кyльтyp. Нapaзi ciють кyкypyдзy i coю. Агpapiїв нacтo­po­ жyє пpимхливa пoгoдa. Рiзкi пepe­ пaди мoжyть знищити ypoжaй. Зa cлoвaми aгpapiїв, в oблacтi щopoкy зaciвaють зepнoвими кyльтypaми плoщi пoнaд 800 тиcяч гeктapiв.

4

стор.

«ДОСТУПНІ ЛІКИ» ПОВИННІ БУТИ В АПТЕКАХ КРАЮ

6

стор.

7

У ТЕРНОПОЛІ РЕМОНТУЮТЬ ДИТЯЧІ ПОЛІКЛІНІКИ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№7 (70) / 27 квітня 2017 року

Держлісагентство розробило законопроект, у якому передбаче­ но посилення відповідальності за порушення правил поведінки в лісі, в тому числі за підпал та неза­ конну вирубку. Вони пропонують збільшити штрафи мінімум у 10 ра­ зів та посилити кримінальну від­ повідальність.

З 12 по 14 травня у Тернополі відбудеться вже 5-ий ювілейний, Мистецький фестиваль «Ї» – це три­ денна подія, наповнена нестрим­ ним зарядом енергії, яка вирує у межах вільного і натхненного артпростору. Захід традиційно відбу­ вається у Тернополі, гуртуючи нав­ коло себе найвідоміших представ­ ників сучасного літературного про­ цесу, музикантів та художників. На посаду заступника міністра енергетики та вугільної промис­ ловості України призначено Ігоря Прокопіва. З нашим містом чинов­ ника єднає його навчання у Тер­ нопільській академії народного господарства. До призначення на посаду в Міністерстві працював президентом Публічного акціонер­ ного товариства «УКРТРАНСГАЗ».

На Тернопіллі проведуть без­ коштовний фестиваль сучасної ук­ раїнської музики. Даний захід про­ водиться з метою популяризації української музики та творчості. Музичний Фестиваль ZBRUCH Fest 2017 буде проходити 29-30 липня в смт. Підволочиськ.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

9

Робота експерта НДЕКЦ топтання на місці не терпить

Обов’язок живих – пам’ятати подвиг тих, хто ціною власного життя і здоров’я ліквідовував наслідки чорнобильської аварії

З

того часу, як в Україну прийшла чорнобильсь­ка біда, виповнюється 31 рік. Мирний атом про­кинувся в 01:24 далекого 1986 року. Саме тоді загинула перша людина, однак радіація продовжує забирати життя й досі. З наслідками техногенної ката­ строфи боролися представники різ­ них професій – пожежники, лікарі та багато інших. Осторонь біди не залишились і правоохоронці. Ризи­ куючи власним здоров’ям, борони­ ли світ від чорнобильської біди по­ над двісті працівників міліції краю.

– Обов’язок живих пам’ятати под­виг тих, хто ціною власного жит­ тя і здоров’я долучився до ліквіда­ ції наслідків аварії на ЧАЕС, – зазна­ чає ветеран ОВС, полковник міліції Михайло Прогній. – Нас з кожним роком залишається все менше. Михайло Михайлович пригадує, як його молодого сержанта патруль­ но-постової служби в складі зведе­ ного загону працівників міліції у травні 1987-го відправили підтри­ мувати правопорядок в зону відчу­ ження. – Їхав згідно наказу виконувати свій службовий обов’язок, – розпо­ відає ветеран. – Ми, хоч і відчували

небезпеку, однак не падали духом. Безперечно, мінімум інформації про аварію на атомній електростанції породжувало чутки та різні страш­ ні здогади. Вирушаючи у складі зве­ деного міліцейсь­кого загону Терно­ пільської області з такими ж това­ ришами по роботі, достеменно знав, куди саме прямую виконувати свій обов’язок. На чорнобильській землі Михай­ ло пробув три місяці. З засобів за­ хисту від радіації їм видали лише пелюстковий респіратор, накопичу­ вач радіації та дозиметр в нагруд­ ній кишені польової форми. – Його дія – фіксувати дозу оп­

ромінення радіацією на момент її викиду, – каже Михайло Михайло­ вич. – Ніхто його більше нам і не за­ міняв за всі дні служби в зоні відчу­ ження. Робочі будні видалися нелегки­ ми. Разом з колегами довелося ви­ конувати завдання щодо запобіган­ ня вивозу радіоактивних предме­ тів, недопущення підпалів у селах, з яких відселили жителів, перевірки транспорту, який був залучений для доставки людей і техніки на атомну станцію. А ще – контролюва­ ли, аби люди не потрапили на забо­ ронену територію. (Продовження на сторінці №8)


2

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 7

ТРАВНЯ

9

ТРАВНЯ

30

ТРАВНЯ

31

ТРАВНЯ

народився ГРАБОВСЬКИЙ Ігор Васильович, начальник сектору спеціального зв’язку ГУНП в Тернопільській області

народився ГОРЯНИЙ Сергій Володимирович, начальник Козівського відділення поліції Бережанського ВП ГУНП в Тернопільській області народився ВОЛОЩУК Віктор Іванович, начальник Тернопільського відділення поліції ГУНП в Тернопільській області народився ДУЗЯК Ігор Олександрович, начальник УІЗ ГУНП в Тернопільській області

Нехай летять собі літа, Нам зупинити їх не вдасться. Хай буде істина проста: Чим більше літ, тим більше щастя. Людської шани зичимо й тепла, Достатку, злагоди в родині, Журба щоб в безвість відійшла, А радість жила в кожній днині.

Мешканці нашої області потерпіли від рук двох шахраїв з Кривого Рогу

Тернопільські поліцейські та ветерани органів внутрішніх справ вшанували пам’ять генерала Романа Подсаднюка

Н

ародному генералу Тернопільщини Роману Под­ саднюку 14 квітня мало б виповнитися 70. Але, на жаль, він не дожив до ювілею. Важка недуга вирвала його із жит­ тя 23 березня 1998 року. Йому тоді було лише 51. Смерть забрала тіло та пам’ять про цю людину, яка була першим ге­ нералом міліції Тернопільщини, кот­ ру називали народним генералом, живе в його синах, онуках. Не стерти спогадів із сердець друзів, товари­шів, колег. Вони зіб­ра­ лися біля меморіальної дошки, вста­ новленої на вулиці Стадникової, 1, де колись мешкав народний гене­ рал, аби згадати його добрі справи, пом’янути, покласти квіти. – Він був не просто керівником обласної міліції, він був народним генералом, бо турботи людей завж­ ди ставив вище понад усе, – сказав заступник начальника ГУНП в Тер­ нопільській області Олег Ляхович. – Пам’ять про цю людину житиме віч­ но у наших серцях. Роман Подсаднюк народився 14 квітня 1947 року у селі МельницяПодільська Борщівського району. З грудня 1992 року до 1998 року Под­ саднюк очолював УВС Тернопільсь­ кої області.

Вбивство з необережності та розбійний напад інкримінують уродженцю Росії

З

аїжджі чоловіки з Кривого Рогу обдурювали людей, пропонуючи їм роботу.

За словами начальника сектору боротьби зі злочинами в державно­ му секторі та шахрайства Віктора Демчана, двоє аферистів приїхали до обласного центру у березні цьо­ го року. В інтернет-мережі розмістили оголошення про пошук водіїв. Спо­ чатку з усіма бажаючими працювати спілкувався один з «роботодавців». Коли до нього телефонували, а вже потім приходили кандидати, він по­ відомляв, що усі рейси здійснюються по Україні, але перевозити необхід­ но небезпечні вантажі. Аби влашту­ ватися перевізником, потрібно бу­ ло документ-дозвіл на такі рейси, а також медичну довідку. Коли чоло­ вік бачив, що потенційні безробітні готові йти працювати, він пропону­ вав їм свого спільника, який міг без проблем допомогти у виготовленні усіх необхідних документів.

У

родженець Російської Федерації відбував по­карання за нанесення тяжких тілесних ушкоджень в одній з виправних колоній Миколаївської області. Вийшов 2010 року. З того часу особа без громадянства, принаймні так він себе називає, у пошуках пристановища кочував всією Україною.

Виготовлення посвідчення «Про закінчення закладу підготовки, пе­ репідготовки і підвищення квалі­ фікації водіїв» вартувало 1500 гри­ вень. За меддовідку тернополяни ма­ ли доплатити ще 200-250 гривень. Лю­ди погоджувалися на таку допо­ могу, давали гроші, а коли телефо­ нували у визначений час, номер не відповідав. На сьогодні правоохоронці вста­ новили, що лише за тиждень від рук шахраїв потерпіло восьмеро людей. Двоє з них уже написали заяви до поліції. Інші наразі вагаються. Проте вільними криворізькі «ро­ ботодавці» довго не проходили. Їх уже тривалий час відстежували він­ ницькі оперативники, оскільки дует встиг залишити по собі слід і у ін­ шій області. Зловмисників затрима­ ли і їм обрали запобіжний захід – тримання під вартою. Раніше в по­ ле зору правоохоронців вони не по­ трапляли. Чоловікам інкримінують статтю 190 частина 2 Кримінально­ го кодексу України. Триває слідство.

14 квітня зловмисник разом зі співжителькою прибули до Терно­ поля зі Львова. Жінка пішла шукати квартиру, а він залишився на авто­ вокзалі. Зі свідчень зловмисника, там він і зустрів майбутню жертву – 49-річного жителя села Бурдяківці Борщівського району. Незнайомців звела оковита. Спо­

чатку пили на автовокзалі, згодом борщівчанин запропонував піти «від­ почити» на природі. Так й опинили­ ся поблизу вулиці Тихої в обласно­ му центрі, де проходить залізнична колія. Як насправді розвивалися події, що призвели до трагедії, поліцейсь­ кі ще з’ясовують, бо на даний час є

лише свідчення підозрюваного, ад­ же 49-річного борщівчанина того ж дня знайшли мертвим. Факт смерті спочатку внесли до ЄРДР за частиною першою статті 115 ККУ з поміткою «природня смерть», а після судово-медичної експерти­ зи з’ясувалося – чоловікові допомо­ гли попрощатися з цим світом. Підозрюваний стверджує: ново­ спеченого товариша побив лише за те, що той не хотів його відпускати і наполягав, аби разом їхати на Бор­ щівщину. Те, що в зловмисника ви­ явилися належні жертві мобільний телефон і два золотих персні – пояс­ нює, мовляв, взяв без спротиву по­ терпілого. Того ж дня, як встановили полі­ цейські, ювелірні прикраси зловмис­ ник продав невідомим особам за дві тисячі гривень, а мобільний залишив для власного користування. Йо­го й вилучили правоохоронці. Як повідомив заступник началь­ ника відділу СУ ГУНП в Тернопіль­ ській області Віталій Пушкар, нині зловмисникові оголошено підозру за частиною першою статті 187 ККУ – розбійний напад та частиною пер­ шою статті 119 ККУ – вбивство з не­ обережності. Його взяли під варту. Триває досудове розслідування.


КРИМІНАЛ

четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

3

Двісті гривень за вдале шахрайство Чортківські поліцейські платив злочинець своїй помічниці спіймали дачного злодія

Х

В

азяйновитого злодія спіймали чортківські правоохоронці. Мешканець села Росохач обікрав де­ кілька чужих помешкань, од­ нак не задля продажу майна. Усе крадене чоловік вико­ ристовував на власному господарстві.

ід трьох до тридцяти тисяч гривень віддавали тернополяни за порятунок родичів. Впродовж лютого-березня до поліцейських області почали надходити звернення від потерпілих громадян. Люди розповідали про те, що стали жартвами шахраїв, повівшись на схему «ваш син у поліції».

За словами старшого оперупов­ новаженого управління карного роз­ шуку ГУНП Івана Заверухи, дурили мешканців обласного центру двоє іногородніх людей. Один з них уже близько трьох років перебуває в слідчому ізоляторі на Київщині за шахрайства. Його помічниця – жителька Жи­ томирської області, 1976 року народ­ ження. Раніше у поле зору правоо­ хоронців не потрапляла. Вона сама виховує двох синів. З організатором «заробіток» познайомилася ще до то­го, як той потрапив до в’язниці. Усім керував чоловік з СІЗО – обирав реґіон з жертвами, скеровував туди напарницю і обдурював людей. До Тернополя жінка приїхала наприкінці лютого. Винайняла під вигаданим прізвищем житло і по­ чала чекати вказівок. Іван Заверуха роз­повідає, що зловмисник дзвонив з СІЗО на випадково набрані номе­ ри стаціонарних телефонів. Потра­ пляв, як правило, на людей старшо­ го віку, розповідав їм про лихо, яке трапилося з сином, онуком та іншим родичем і одразу пропонував вихід із ситуації. За звільнення з поліції рідної людини просив гроші. Потер­ пілі одразу погоджувалися і відда­ вали усе, що було. Перевірити слова злочинців пенсіонери не могли, ос­ кільки додзвонювач перебував на постійному зв’язку. Навіть зі спільницею спілкувався через телефонну конференцію. За «викупом» приїжджала уже напар­ ниця. Зароблені гроші вона перека­

зувала на картку організатора афе­ ри або поповнювала йому мобіль­ ний. Жінка отримувала по 200 гри­ вень за кожне вдале шахрайство. У пастку пройдисвітів потрапив пенсіонер Владислав Клименко. Він віддав невідомим тридцять тисяч гривень. – Я відключив телевізор і почав засинати, коли пролунав телефон­ ний дзвінок. Чоловік представився слідчим. Сказав, що трапилася біда – мій онук побився з хлопцем, роз­ бив йому голову, череп розтрощив і його забрала швидка. На ліки пот­ рібно зібрати кошти, аби не усклад­ нювати ситуацію, – пригадує розмо­ ву з невідомим потерпілий. Владислав Клименко каже, що розгубився і був збентежений від почутого. Двадцять тисяч мав дома, а ще 10 довелося знімати з картки. Усю суму передав невідомій жінці, яка приїхала за вказаною адресою. За деякий час зрозумів, що став жерт­ вою шахраїв. В те, що злодіїв знай­ дуть, а йому повернуть гроші – не вірив. – Я переконався, що у поліції підготовлені працівники, люди гра­ мотні, віддані своїй справи і толко­ ві. Вони мають бажання допомага­ ти людям. Я в цьому переконався на власному досвіді. У мене така віра

з’явилася і я від неї не відступлю і буду з більшою повагою ставитися до поліції. Я зрозумів, що треба біль­ ше довіряти поліції. Оперативники Тернополя про­ веденими слідчо-оперативними за­ ходами вийшли на слід помічниці шахрая. 18 квітня житомирянку за­ тримали. Вона зізналася у десяти фактах шахрайств на території на­ шого обласного центру. Сума збит­ ків – близько 80 тисяч гривень. Жінка перебуває в ізоляторі тим­ часового тримання. Їй інкримінують статтю 190 частину 2 ККУ – шах­ райство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому. Як стало відомо, Тернопільська область не перша, де залишив свій слід дует шахраїв. Від їхніх рук уже потерпіли жителі Житомирської, Рів­ ненської та Київської областей. Пра­ воохоронці звертаються до мешкан­ ців міста та області придивитися до шахрайки. Якщо ви також зустрічалися з цією жінкою та передавали їй свої заощадження «за порятунок роди­ чів», телефонуйте за номерами у Тернополі: 27-11-70, 27-12-58, (067) 471 66 23, (067) 208 02 23 або на лі­ нію «102».

Зі слів тимчасово виконуючого обов’язки начальника Чортківсько­ го відділу поліції Віктора Василика, 27-річний молодик в минулому вже не раз притягувався до криміналь­ ної відповідальності за майнові зло­ чини. Коїти протиправне розпочав ще неповнолітнім. Навіть після від­ бування покарання в місцях поз­бав­ лення волі на шлях виправлення не став. Звільнившись у лютому, вже че­ рез місяць розпочав криміналити.

Об’єктом злочину зловмисник обрав дачні будинки поблизу села. До помешкань злодій забирався, по­ ш­коджуючи вікна та зриваючи на­ вісні замки. Виносив усе, що може пригодитися на власному господар­ стві: електроінструменти, кабелі, по­ бутову техніку та навіть консерва­ цію. Збитки потерпілі оцінюють у понад 11 тисяч гривень. Крадене ніс додому та справно використовував в побуті. Продовжити збагачуватися на дачниках крадію завадили поліцей­ ські. Наразі правоохоронці довели причетність підозрюваного до шес­ ти таких вилазок. За фактами крадіжок відкрито кримінальне провадження, злодію обрано міру запобіжного захисту – домашній арешт. Подальшу долю чоловіка вирішить суд.

Зловмисник виманив у мешканця району понад 16 тисяч гривень

Н

еприємність трапилася з 30-річним мешканцем райцентру Бережани. Чоловік повірив новині про акційні знижки на пальне та придбав неіснуючі талони на бензин. На мобільний потерпілого за­ телефонував невідомий і предста­ вився представником однієї з мереж автозаправних комплексів. Він розповів, що саме 23 квітня до кінця дня можна придбати паль­ не за досить непоганою знижкою. Пропозиція за­ціка­вила бережанча­ нина і він погодився придбати та­ лони на пальне. Псевдоменеджер АЗС вказав рек­ візити для оплати і хлопець перера­ хував 16800 гривень. Житель Терно­ пільщини планував купити більше пального, а тому попросив продавця зачекати, поки він обміняє долари і проплатить за другу частину товару.

Проте обмінників поруч не було, а то­ му вирішив забрати те, за що уже за­ платив. Прийшовши на автозаправ­ ку зрозумів, що став жертвою шах­ рая, бо ніяких талонів йому ніхто не дав. Потерпілий звернувся з заявою до поліції.

тавників «Корду», патрульної полі­ ції та представників роти особливо­ го призначення. – Аби уникнути конф­лікту, предс­ тавники охоронної фірми виріши­ ли покинути наш обласний центр. Вони на кількох авто поїхали в на­ прямку Львова. На трасі невідомий автомобіль перек­рив їм до­рогу і з авто пролунав постріл в бік предс­ тавників охоронної структури. На щастя, обійшлося без жертв. Порушено кримінальне провад­ ження за статтею 296 частина 4 ККУ – хуліганство, вчинене із застосу­ ванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціаль­ но пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілес­ них ушкоджень.

Слідство опрацьовує кілька вер­ сій щодо обстрілу автомобіля з людь­ ми. Основна з них – конкуренція двох власників агрохолдингової компанії, які й найняли різні охоронні фірми для вирішення господарських супе­ речок. Олександр Богомол перекона­ ний, що ситуацію з учасником АТО використала у своїх цілях інша охо­ ронна структура. Головний поліцей­ ський краю запевнив усіх, що роз­ слідування у цих кримінальних про­ вадженнях триватиме швидко, об’єк­ тивно та чесно. З ініціативи поліцейських, ке­ рівників обласної ради та адмініст­ рації усі учасники конф­лікту збе­ руться за круглим столом, аби об­ говорити ситуацію, яка ви­ник­ла.

Конфлікт між представниками агрохолдингів спровокував стрілянину

В

одному з готельно-розважальних комплексів Тернополя виник конфлікт між представниками охоронної струк­ тури та місцевими жителями. Суперечка переросла в силове протистояння, виникла бійка у ре­ зультаті якої був використаний трав­ матичний пістолет. На місце події виїжджали працівники поліції, які і встановили особи усіх учасників бійки. Наразі встановлюється роль кожного в цій ситуації. Одному з учасників бійки нанес­ ли тілесні ушкодження. Йому нада­ ли медичну допомогу. Потерпілий от­римав закриту черепно-мозкову травму, рани обличчя та руки. Дана подія внесена до ЄРДР за статтею 296 частина 2 ККУ. – На цьому конфлікт не завер­

шився, – розповідає начальник ГУНП в області Олександр Богомол. – По­ терпілий, який є учасником АТО, звер­нувся за підтримкою до терно­ полян, до учасників АТО та громад­ ських активістів. Вже 23 квітня усі вони зіб­ралися під стінами Терно­ пільської ОДА, аби з’ясувати усі при­ чини конфлікту. Учасники зібрання, з метою помс­ ти, пропонували покарати напад­ ників, застосовуючи радикальні дії. Приблизно шістдесят осіб поїхали туди, де жили представники іного­ родньої охоронної фірми. Аби недопустити масових заво­ рушень, Олександр Богомол залучив до охорони громадського порядку близько 80-ти осіб особового складу – оперативних працівників, предс­


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

У Тернополі зібралися правники дев’яти країн світу

М

ета зустрічі – обмін досвідом в рамках Міжнародної конференції «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Фахівці наукових та юридичних шкіл Польщі, Словаччини, Чехії, Ні­ меччини, Люксембурга, Білорусі, Із­ раїля, Литви та інших країн зібра­ лися у нашому обласному центрі, аби розказати про власний досвід і почу­ ти те, чого досягли сьогодні україн­ ські правники. – В нас в державі проводяться грандіозні та масштабні реформи, а зокрема в сфері права. Тому нам не обійтися без досвіду тих країн, які уже в себе побудували дієві правові системи, – каже декан юридичного факультету ТНЕУ Сергій Банах. – Ми розповідаємо про наші здобутки та досягнення, а паралельно вчимося та намагаємося втілювати в життя і досвід європейських юристів. Сергій Банах переконаний, що ук­раїнська юридична освіта потре­ бує нових ідей, нових підходів та стандартів. Ті зміни, які вже відбу­ ваються у сфері правової освіти, свід­ чать про те, що необхідність реформ побачили на всіх рівнях. – Критично заявляти про зміни не можна. Потрібно все робити по­ ступово, потрібно вдосконалювати систему. В першу чергу – це ввести практичну складову в навчальний процес у вишах. Недостатньо пра­ вової освіти надають і школи. Коли ми викладатимемо дітям виключно теорію, то хороших фахівців та ус­ пішних практиків з них не вийде. Теорія без практики існувати не може. В цьому переконана адвокат з більш як тридцятилітнім стажем, голова Тернопільського відділення спілки адвокатів України Людмила Семененко. Саме адвокати-практики на та­ ких конференціях діляться влас­ ним досвідом та розповідають і по­

яснюють те, про що в книжках не написано. – У народі кажуть, де є два юрис­ ти, там присутні три думки. Дві іден­ тичні справи у судах можуть бути суддями вирішені кардинально порізному. Такі конференції показу­ ють і вчать, як правильно працюва­ ти, як правильно приймати рішен­ ня і що для цього потрібно, – каже Людмила Семененко. – До нас дове­ ли європейський досвід, але це не означає, що ми все повинні стовід­ сотково повторювати і приймати аналогічні закони. Ні. Ми повинні взяти почуте до відома і подивити­ ся, як воно лягає під наші закони. Адвокати-практики стверджу­ ють, їхня професія не є легкою. Це ціла наука. Запорука хорошого ад­ воката – це знання законодавства та бажання допомагати людям. І не важливо чи це потерпілий, чи по­ рушник закону. Право на захист ма­ ють усі громадяни України. – Адвокат повинен бути і хоро­ шим психологом, і співрозмовником. Ми уже на практиці вчимося, як правильно себе вести в тій чи іншій ситуації, як правильно ставити пи­ тання. Хороший адвокат завжди змо­ же допомогти, – переконана голова Тернопільського відділення спілки адвокатів України. Великі сподівання покладає на конференцію і координатор проек­ тів ОБСЄ в Україні, посол Литви Вай­ дотас Верба. Він стверджує, що пред­ с­тавники місії ОБСЄ завжди і всюди підтримують будь-які реформи та зміни, якщо вони несуть покращен­ ня для країни. І не важливо чи це маленьке містечко, чи місто-мільйон­ ник. – Все потрібно змінювати одно­

Віктор Овчарук привітав срібну призерку чемпіонату Європи з важкої атлетики

М

айстер спорту міжнародного класу, тернополянка Марія Хлян стала срібною призеркою на чемпіонаті Європи з важкої атлетики.

Вона є вихованкою Тернопільсь­ кої обласної школи вищої спортив­ ної майстерності. Голова обласної ра­ди Віктор Овчарук зуст­рівся із спортсменкою, а також її тре­нерами Вікторією Шаймардановою та Ві­ ктором Симівим. Очільник області привітав спортсменку та її тре­нерів. – Дякую за те, що прославляєте на увесь світ Тернопільщину та усю Україну, – наголосив очільник об­ ласної ради. – Спорт – це один із най­ потужніших виявів народної дип­ло­ матії. Водночас, це і приклад здоро­ вого способу життя. Саме тому об­ ласна влада зараз приділяє значну увагу популяризації фізичної куль­ тури та спорту. Потрібно популяри­ зувати досягнення наших земляків на європейських та світових турні­ рах – нехай молодь бачить, як мож­ на досягти успіху.

БІЙЦІ АТО ОТРИМАЛИ ПОДАРУНКИ

З

а традицією напередодні великих християнських свят керівництво області вітає наших захисників, виїжд­ жаючи у зону проведення АТО.

часно. Немає бути такого, що спо­ чатку зробимо одне, а потім міня­ тимемо інше. Систему потрібно на­ лагоджувати та реформувати всю й одразу. Починати з конституційної реформи і закінчити реформою су­ дів та юридичної освіти, – розпові­ дає Вайдотас Верба. Посол стверджує, що для ОБСЄ важливе будь-яке партнерство. Ос­ новна вимога –- зацікавленість та професіоналізм колег. А ці риси тер­ нопільським правникам притаманні.

– Реформи відбуваються. Я ду­ маю, що реформа судової системи необхідна усім. Закон та верховенст­ во права – це те, з чого все почина­ ється. Європа – це закон, Європа – це верховенство права. Європейські прин­ципи та цінності повинні ста­ ти взірцем для інших країн. Організатори конференції спо­ діваються почерпнути від своїх єв­ ропейських колег досягнення та позитив, який уже успішно працює в їхніх державах.

Віктор Ов­чарук та Степан Барна побували на Луганщині. Із Великод­ нем вони ві­тали бійців Нацгвардії, роти поліції особливого при­зна­чен­ ня «Терно­піль» та військовослуж­ бовців окремої ар­тбригади ЗСУ. – Ми поставили за мету здійс­ни­ ти реконструкцію військових частин в Тернополі, Теребовлі, Чорткові та в Бережанах. Для нас важливо, щоб військовослужбовці, які виконують бойові завдання із захисту терито­ ріальної цілісності нашої держави на Сході України, почувалися ком­ фортно, – зазначив Степан Барна. – Згадати потрібно у цьому випадку й нашу артилерійську бригаду, ро­ ту «Тернопіль», Нацгвардію, Служ­ бу безпеки України, чиї підрозділи виконують бойові завдання, покли­ кані забезпечити порядок і захист нашої землі. Одночасно наше зав­ дання також проінспектувати умо­ ви, в яких служать військові. Очільники області передали за­ хисникам не­обхідні запчастини для ремонту тех­ніки, а також продукти харчування, солодощі. – Сьогодні сміливо можна кон­ статувати, що армія цілком забез­ печена, а у військовослужбовців є належні умови перебування, екіпі­ рування та харчування, – наголосив голова обласної ради Віктор Овча­ рук. – Інколи терміново необхідні чи то запчастини, чи то інші речі. Завж­ ди перед поїздкою до наших захис­ ників довідуємося, що є найбільш необхідним і намагаємося завжди виконати їхні прохання.

хова з Луганська, Зінаїда Алєксєєн­ ко переселенка із шахтарського се­ лища Вергулівка, що на Луганщині. Усіх їх об’єднує одне – вони були зму­ шені покинути рідні місця, а Терно­ піль став для них другою домівкою.

Великдень вони сприймають, як го­ ловне християнське і водночас ро­ динне свято, коли вся сім’я збира­ ється разом. Зазвичай пекли паски і робила крашанки нічим не різниться у традиціях між Сходом і Заходом.

Працівники головного територіального Управління юстиції завітали до дітей

П

рацівники головного територіального Управління юстиції вручили дарунки переселенцям та ді­ тям, позбавленим батьківсь­ кої опіки. Великодні кошики отримали 10 сімей-переселенців із Донецької та Луганської областей, а також 15 ви­ хованців Центру соціально-психоло­ гічної реабілітації дітей, служби у справах дітей Тернопільської ОДА. – Великдень – одне з тих свят, яке стирає межі й відмінності між людь­ ми. У цей день ми стаємо єдиними, а тільки єдина нація, єдиний народ зможе побудувати успішну і сильну державу. Це свято дає нам упевне­ ність в тому, що будь-які труднощі можна здолати, – зауважив началь­ ник управління Едуард Кольцов. Слова вдячності висловили Лі­ лія Амеліна з Донецька, Ольга Аста­


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ!

Сертифікати семи територіальним громадам краю на пожежно-рятувальну техніку вручив Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко

Т

ернопільщина успішно реалізує ініціативу Уряду та Державної служби з надзвичайних ситуацій по впровадженню секторальної децентралізації органів цивільного захисту.

Борщівський район: пожежа у житловому будинку ледь не забрала життя двох малюків

Д

о оперативно-диспет­ черської служби Управління 16 квітня о 15:43 надійшло повідомлення про пожежу у селі Мушкатівка Борщівського району Тернопільської області. На місце події оперативно на­ правили черговий караул 8-ї дер­ жавної пожежно-рятувальної час­ тини Управління у складі п’яти чо­ ловік. По прибуттю на місце встано­ вили, що пожежа виникла у кімнаті

житлового будинку, а орієнтовна площа її становила 8 м.кв. Вогне­ борці проклали рукавні лінії та роз­ почали ліквідацію пожежі. Завдяки оперативним та професійним діям фахівців Служби порятунку уже о 16:06 пожежу локалізували, о 16:21 – повністю ліквідували. Неабияку сміливість та героїзм при пожежі проявив 9-ти річний син власниці будинку. Малюк, поборов­ ши свій страх, вивів із задимленого приміщення братика та сестричку, та повідомив про подію дорослих.

Торік пожежно-рятувальні час­ тини відкрили у 5 громадах Терно­ пільської області. Цього року від­ криють ще дев’ять. – Ми отримали запевнення від Віце-прем’єр-міністра, що разом зро­ бимо все, аби наше життя і життя кожного громадянина в Тернопіль­ ській області було безпечним, – на­ голосив голова ТОДА Степан Барна. Повноцінна система захисту і безпеки людей у громадах, макси­ мально наблизить послуги, які на­ дають підрозділи Держслужби з над­ звичайних ситуацій, – запевнив Віцепрем’єр-міністр. Ство­рюється розга­ лужена система місцевих пожежнорятувальних команд і запро­вад­жу­ ються законодавчі механізми. – Нам потрібно підтримати в ВР законопроект, який дає можливість передавати від територіальних ор­ ганів підрозділів обладнання, тех­ ніку до органів місцевого самовря­ дування. Звіль­нений ресурс ми спря­ муємо на підсилення те­риторіальних органів надзвичайних ситуацій.

четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

5

Рятувальники провели чемпіонат з міні-футболу

У

Тернополі 13 квітня відбувся заключний етап чемпіонату з міні-футболу серед команд структурних підрозділів Управління ДСНС України в області за програмою «Динаміада-2017».

В змаганнях, які відбувались в два етапи, брали участь 20 команд, кожна з яких складалася з п’яти гравців та запасних. До фіналу дій­ шло п’ять переможців першого ета­ пу. Всі спортсмени були доб­ре під­ готовленими та налаштова­ни­ми на дружню боротьбу за перемогу. У підсумку перше місце виборо­ ли представники частини спеціаль­ ної пожежної техніки аварійно-ря­

тувального загону спеціального при­ значення. Цікаву динамічну гру, справжні бійцівські якості та напо­ легливу боротьбу продемонструва­ ли й інші команди. Окрім представ­ ників аварійно-рятувального заго­ ну відзначились команда Бучацько­ го районного відділу та збірна вете­ ранів пожежно-рятувальної служби, які здобули відповідно друге та тре­ тє призові місця. Переможців від­ значили кубками та дипломами. Вручаючи нагороди очільник пожежно-рятувальної служби об­ ласті Віктор Маслей побажав ряту­ вальникам-спортсменам не зупиня­ тися на досягнутому, а й надалі до­ сягати нових вершин, і не лише у спорті, а й у професійній сфері.

Рятувальники навчали школярів основам безпечної життєдіяльності

Н

а сьогодні й годі уявити повноцінну освіту підростаючого покоління без ґрунтовних знань з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Як запевняють педагоги та пси­ хологи, лише теорії, зазвичай, недо­ статньо. Щоб ґрунтовно засвоїти ці знання – їх варто, як найчастіше за­ кріплювати практично. Однією із перспективних і важливих форм ро­ боти з школярами у цьому напрям­ ку є проведення у загальноосвітніх навчальних закладах міста «Днів ци­ вільного захисту». Саме такий захід відбувся в ЗОШ №11 Тернополя. – Метою практичних заходів з цивільного захисту в навчальних закладах є збереження життя і здо­ ров’я дітей. Адже вони близько 75% свого часу проводять у школі, і де, як не тут, їм отримувати знання про безпечне життя, – підкреслив началь­ ник Навчально-методичний цент­ру цивільного захисту та безпеки жит­ тєдіяльності Тернопільської облас­ ті Юрій Григорович. В рамках «Дня цивільного за­ хисту» рятувальники провели гро­ мадську пізнавальну акцію «Запо­ бігти. Врятувати. Допомогти». Вони

розповіли, як потрібно діяти в умо­ вах надзвичайних ситуацій та на­ вчили школярів ліквідовувати по­ жежу за допомогою первинних за­ собів пожежогасіння – кожен учень, отримав можливість спробувати се­ бе в ролі вогнеборця та самостійно погасити полум’я, використовуючи вогнегасник. У свою чергу, старшо­ класники – учасники громадського руху «Школа безпеки» продемонст­ рували фахівцям Служби порятун­ ку «101» власні теоретичні знання та практичні навики з основ надан­ ня долікарської допомоги. Школярі

навчались прийомам психологічної саморегуляції та самодопомоги, а також опановували навики надан­ ня невідкладної психологічної до­ помоги потерпілим, що зазнали руй­ нівного впливу стрес-факторів. Пси­ хологи-рятувальники не лише роз­ повіли присутнім про прийоми по­ долання паніки, правила поведінки у натовпі та можливості збереження власного психічного здоров’я. Ви­ користовуючи спеціальні психоло­ гічні прийоми, вони допомогли ді­ тям трансформувати отриману ін­ формацію в практичні навики.


6 ОДА ІНФОРМУЄ Програма «Доступні ліки» повинна В області триває робота торкнутися жителів Тернопільщини щодо підготовки загонів Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

територіальної оборони

У

програмі «Доступні ліки» повинна бути задіяна максимально можлива кількість аптек Тернопільської області. Це потрібно для того, щоб яко­ мога більше жителів сільської міс­ цевості з серцево-судинною пато­ ло­гією, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу змогли от­римати компенсацію за меди­ка­ мен­ти. – Ми поставили собі за мету провести максимально широку ін­ формаційну кампанію, щоб люди знали про можливості, якими Уряд дає можливість скористатися. Век­ тор державної політики зараз спря­ мований на додатковий соціальний захист українців, в тому числі і в сфері охорони здоров’я. Програма «Доступні ліки» – один із таких ін­ струментів. Задача для області – за­ безпечити максимально ефективне та якісне її втілення. Тому наразі ми працюємо як з населенням, прово­ дячи інформаційну роботу, так і з медиками, фармацевтами та пред­ ставниками органів місцевого са­ моврядування щодо реалізації про­ грами, – зазначив Степан Барна. Сьогодні до програми вже при­ єдналися 149 аптек області. – У кожному районі також функ­ ціонують центри медико-санітар­ ної допомоги, які є розпорядника­ ми коштів. Від обласної адміністра­ ції ми підготували всі необхідні до­ кументи і за підсумками сесії Тер­

Д

о складу Штабу входять 24 ГО Військово-патріотичного виховання та підготовки і Ветеранські організації Воїнів АТО, Афганістану, Миротворчих операцій.

нопільської обласної ради, фінансу­ вання в рамках програми «Доступні ліки» розподілене між районами. Тепер на місцях потрібно провести сесії районних рад і засідання бюд­ жетних комісій, щоб, згідно із прог­ рамою, відшкодувати кошти апте­ кам. Районні адміністрації зі свого боку повинні забезпечити належну організацію цього процесу, – додав Степан Барна. Голова Тернопільсь­кої ОДА має намір особисто здійснювати регу­ лярні рейди по аптеках. Перебуваю­ чи з робочою поїздкою у Чортківсь­ кому районі, очільник області про­ інспектував, як там працює дана програма. На реалізацію «Доступних ліків» ра­йон отримав більше міль­ йона гривень. Там програма почала діяти з 10 квітня і за цей період уже виписано 1233 рецепти, з яких ото­

ЗСУ поповнили призовники

варено 451 рецепт. – Скористатися програмою в Чорткові можна без будь-яких труд­ нощів, адже фармацевти обізнані та поінформовані, – зазначив очіль­ ник області Степан Барна. – Наразі основне завдання, яке ще потрібно виконати, щоб аптеки, які мають філії у селах, приєдналися до реалі­ зації цієї програми. Нагадаємо, з усіх питань, що стосуються програми «Доступні лі­ ки», можна звертатися на урядову гарячу лінію 15-45 або ж на гарячу лінію Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА за номером те­ лефону – (0352) 52-10-71. Перелік ліків, які надаватимуть пацієнтам безкоштовно (або з ком­ пенсацією) за програмою «Доступ­ ні ліки»: http://www.moz.gov.ua/ua/ portal/pre_20170404_b.html

Спортивний майданчик у Козові відкрили за участю Віце-прем’єр-міністра України

У

рочисте відкриття спортивного майданчика з тренажерами та футболь­ ним міні-полем відбулося 7 квітня у Козові.

З

Тернополя на строкову військову службу у квітні відправили перших призовників області. Участь в урочистій відправці взяв заступник голови Тернопіль­ ської ОДА Юрій Юрик. – Для нас ця подія має дуже важ­ ливе значення, тому що такі заходи дозволяють як пропагувати службу в Збройних силах України, так і по­ казують для всіх наших громадян, позицію хлопців, які готові служи­

ти та захищати нашу країну, здобу­ вати військовий досвід, – заз­начив під час свого виступу Юрій Юрик. – Саме та­кі хлопці повертають довіру до Збройних сил України та є гор­ дістю нашої області. Бажаю, щоб служба в українській армії збагати­ ла призов­ників новими знаннями й досвідом, а ми від обласної держав­ ної ад­мі­ністрації, від органів місце­ вого самоврядування беремо на се­ бе зо­бо­в’я­зання постійно тримати це питання на контролі, допомага­ ти їм і підтримувати.

Рух Сприяння Територіальній Обороні (м. Київ) представив свої напрацювання в області підготовки Територіальної оборони, взаємодії з РНБО, Генеральним Штабом та ко­ мандуванням Сухопутних військ, роз­ робкою нормативно-правової бази та методик підготовки і функціону­ вання для Тероборони. Також пред­ ставлено напрацювання в напрям­ ках розвитку і підготовки загонів Тероборони, створення Студгвардії та просуванню військово-патріотич­

ного виховання на теренах Терно­ пільської області. Під час зустрічі досягнуто до­ мовленостей про взаємодію Терно­ пільського Штабу РСТО та Цент­раль­ ним апаратом Руху СТО, обмін нап­ рацювань, створення нормативнопровових документів, організацію спільних вишколів і основне – це спільно Розвивати Територіальну Оборону України. Також в рамках Руху сприяння тероборони в СК «Центуріон» від­ бувся семінар інструктора з крав маги Михайла Левицького по робо­ ті зі збороєю (пістолет), а також се­ мінар надання долікарської допо­ моги по протоколу ТССС за участі ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського, ряту­ вальників і військової розвідки.

Участь у відкритті взяли Віцепрем’єр-міністр – Міністр регіональ­ ного розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, який перебуває на Тернопільщині з робочим візитом, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, народний депутат Украї­ ни Тарас Юрик та інші перші особи області та Козівського району. – Дуже приємно, що Тернопіль­ ська область є лідером серед ство­ рення об’єднаних територіальних громад. Дуже важливо й те, що ми відкриваємо спортивний майданчик, облаштований за сприяння депута­ та Верховної Ради Тараса Юрика. Ще відкрили також і басейн, що бу­ дувався 30 років і кошти на який було виділо з Фонду регіонального розвитку, – зазначив Генадій Зубко. Водночас, як наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, всі ці

процеси в області відбуваються за­ вдяки тому, що ми маємо добру під­ тримку від Президента України та уряду. Зокрема, від Віце-прем’єр-мі­ ністра України Геннадія Зубка, який вже тричі був на Тернопіллі і щора­ зу переймається проблемами, які є в області. – За рік нам вдалося відкрити дві нові школи, закупити для шкіл нові комп’ютери, відкрити плаваль­ ний басейн та десятки спортзалів. А

також закупити 42 шкільних авто­ буси, в тому числі для Козови та Ко­ зівського району. Відповідальність тепер лягає на органи місцевого са­ моврядування та об’єднані терито­ ріальні громади. В області за мину­ лий рік було реалізовано 500 про­ ектів, спрямованих на покращення життя людей, створення умов для навчання наших дітей. Те, про ми сьогодні говоримо – результат спіль­ них дій, команди, підтримки та віри.


НОВИНИ З МІСТА

четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

У Тернополі за останній рік зробили ремонти у трьох дитячих поліклініках

Д

нями міський голова Сергій Надал побував в оновленому дитячому педіатричному відділенні №3, що на вул. Миру. Поліклініка нещодавно відновила роботу після ремонту.

– За останній рік на ремонти при­міщень дитячої комунальної лі­ карні та поліклінічних відділень з міського бюджету було виділено біль­ше 2 млн. 600 тис. грн. та ще по­ над 1 млн. на придбання необхідно­ го об­ладнан­ня. За ці кошти капі­ тальні ре­монти проведені у полі­ клініці №3 на вул. Миру, полікліні­ ках №4 на вул. Київській та №2 на бульварі Данила Галицького. До цьо­ го часу ремон­ти у цих дитячих по­ ліклініках не про­водилися десятки

років, – розповідає очільник Терно­ поля. – Символічно, що ці приміщен­ ня капітально оновилися тепер, ад­ же на початку квітня Тернопільсь­ ка міська дитяча комунальна лікар­ ня, у підпорядкуван­ні якої перебу­ вають поліклініки, від­значає своє 30-річчя. Тернопільська місь­ка дитяча ко­ мунальна лікарня – це лікувальнопрофілактичний зак­лад, який надає амбулаторно-поліклінічну допомогу для 42,5 тис. дитячого населення.

7

У ПАРКУ ШЕВЧЕНКА КОМУНАЛЬНИКИ ОБЛАШТУВАЛИ ТЕХНІЧНИЙ ЗАЇЗД

З

початку березня у Тернополі розпочалася реконструкція входу у парк імені Тараса Шевченка. Відповідно до проектно-кошто­ рисної документації, у парку запла­ новано облаштувати нове покрит­ тя, відремонтувати підпірну стінку, оновити зовнішнє освітлення, фа­ сад будинку на вул. Грушевського, 9 та встановити перголу. Облаштовують у парку також технічний заїзд. Зі слів головного спеціаліста управління житлово-ко­ мунального господарства Миколи Лесіва, у парку обов’язково пови­ нен бути такий технічний заїзд. – Минулого року була проведе­ на реконструкція ділянки набереж­ ної Тернопільського ставу і тепер там категорично заборонено їздити вантажівкам. Відповідно до усіх вимог, у пар­ ку повинен бути ще один технічний заїзд для того, щоб вивозити сміт­ тя, гілля, скошену тра­ву, щоб, у ви­ падку небезпеки, там могли проїха­ ти машини рятувальників або ж ін­ ший спецтранспорт. Нагадаємо, що після реконст­рук­ ції у парку буде збільшено кількість зелених зон на 670 кв.м., облашто­ вано газонів з посівом трави на пло­ щі майже 1000 кв.м. та висаджено 29 нових дерев.

Муніципальна поліція перевіряє договори За оновленим рейтингом на вивезення рідких побутових відходів місто Тернопіль у п’ятірці

У

Тернополі тривають перевірки договорів на вивіз рідких побутових відходів.

Працівники управління муніци­ пальної поліції Тернопільської місь­ кої ради разом з інспекторами Ко­ мунального підприємства «Терно­ пільводоканал» проводять рей­ди що­до підключення споживачів-влас­ ників приватних будинків до ме­реж централізованого водовідве­дення або укладення договорів на вивіз

рідких побутових відходів у Терно­ полі. За останні два місяці такі пере­ вірки уже відбулися на вулицях мі­ крорайону Кутківці, Бережанській, Білогірській, Львівській, Новий Світ. У результаті було оформлено 24 ад­ міністративних протоколи за стат­ тею 152 КУпАП та надано 53 припи­ си про усунення порушень законо­ давства, з яких 80 відсотків – вико­ нано. Нагадуємо, що відповідно до За­ кону України «Про відходи» та у від­

повідності до п.3.1.1 Правил благо­ устрою міста Тернополя, підприєм­ ства, установи та організації, неза­ лежно від форми власності, фізичні особи-підприємці, громадяни та ін­ ші юридичні особи зобов’язані ук­ ладати зі спеціалізованими підпри­ ємствами договори на вивезення побутових відходів. За вказане порушення законо­ давством передбачено санкцію у ви­г­ ляді штрафу від 20 до 80 неоподат­ кованих мінімумів до­ходів громадян (340-1360 гри­вень).

зв’язку з відпуском лікарських пре­ паратів по програмі «Доступні лі­ ки» станом на 07.04.2017р.: 1. Тернопільська обласна кому­ нальна міжлікарняна аптека №126 вул. Тролейбусна, 14; вул. Купчин­ ського, 14. 2. Тернопільське обласне вироб­ ничо-торгове аптечне об’єднання вул. Бродівська, 5; вул. Клінічна, 1. 3. «Сімейний лікар» вул. Пушкі­ на, 5; вул. Бойчуків, 5А; вул. Криво­ носа, 6Б; вул. Манастирського, 48А; вул. Мазепи, 5; вул. 15 Квіт­ня, 37А; вул. Тарнавського, 4/97; вул. Кулі­

ша, 1; вул. Симоненка, 7. 4. Тернопільська обласна апте­ ка №78 вул. Руська, 23. 5. «Доброго дня» вул. Перля, 3; вул. Живова, 9а; вул. Київська, 9; вул. Руська, 40. 6. «Перша соціальна аптека» вул. 15 Квітня, 4/75. 7. Аптека «Рецептика» бульв. Шевченка, 16; вул. Київська, 9а. 8. Аптека «3І» вул. Чалдаєва, 2; бульв. Просвіти, 21-А; вул. Валова, 3/1; вул. Живова, 9-а. 9. Аптека «Матері та дитини» просп. Злуки, 45.

Безкош­товні ліки у аптеках Тернополя

З

1 квітня 2017 року в Ук­ раїні стартувала Урядова програма «Доступні ліки».

За цією програмою пацієнти ма­ ють змогу отримати ліки від серце­ во-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безко­ штовно або з незначною доплатою. Для отримання ліків за прог­рамою тернополянам необхідно звернути­ ся до лікаря та отримати рецепт. Перелік аптечних закладів, з якими ТМКЗ «ЦПМСД» уклав дого­ вори на відшкодування витрат у

лідерів серед міст України

С

оціологічна група «Рейтинг» провела третє му­ ніципальне опитування рейтингів міст України. Серед 24-ох обласних центрів України Тернопіль ділить третє місце разом із м. Рівне. За останній рік тернополяни від­ значили покращення вуличного ос­ вітлення, якості дворів та прибудин­ кових територій, доріг та тротуарів, місць для паркування, роботи за­ кладів торгівлі та ринків, дитячих садків, спортивних та культурних закладів, екології та роботу поліції. За рівнем задоволення терно­ полян діяльністю міського голови, очільник Тернополя Сергій Надал отримав в Україні третє місце із ре­ зультатом 68%. Щодо роботи місь­ кої ради, то її оцінили на 51%, що дозволило посісти друге місце у рейтингу. Позитивні оцінки влади за напрямками управління були від­ значені з питань покращення імід­ жу міста та громадської безпеки. Тернополяни горді за своє міс­ то, адже, на їх думку, Тернопіль при­ ваблює туристів, має добрі побуто­ ві умови для життя та береже куль­

туру і традиції. За індексом задово­ леності можливостями міста, Тер­ нопіль займає 4 позицію серед міст України (до уваги бралися оцінки можливості реалізовувати духовні потреби, пересуватися містом, про­ водити дозвілля, отримувати якіс­ ну освіту, тощо.). Також тернополя­ ни зазначили, що відчувають себе у безпеці, ідучи додому після настан­ ня темряви. І це один з найвищих показників по усій Україні, який уже стабільний впродовж трьох років. До слова, 80-90% тернополян підтримують інтеграцію з ЄС.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

У Тернополі урочисто відкрили четверту поліцейську станцію

Ч

ергову поліцейську станцію у рамках проекту «Безпечне місто відкрили в обласному центрі 14 квітня. Пілотний проект вперше стартував в 2016 році, а вже зараз в об­ ласті працює 16 таких відділень поліції. Наразі в місті функціонують три поліцейські станції: на залізнично­ му вокзалі, на території Централь­ ного тернопільського ринку, а також на масиві Дружба. Четверта об­слу­

говуватиме мешканців масивів Схід­ ний та Сонячний. Її відкрили на базі пункту охо­ рони громадського порядку. Завдя­ ки допомозі органів місцевого са­

моврядування, у приміщенні зро­ били капітальний ремонт, а його працівників забезпечили необхід­ ною технікою. – Відкриття поліцейських стан­ цій – це найкращий приклад спів­ праці правоохоронних органів та міської ради, адже у місті діє прог­ рама «Безпечне місто», яка перед­ ба­чає фінансову, технічну та мате­ ріальну підтримку правоохоронних органів для того, щоб наше місто було максимально безпечним, – ка­ же Сергій Надал. – Зазначу, що у пла­ нах міської ради – проведення до­ даткового благоустрою пішохідної та проїжджої частини біля цієї полі­ цейської станції, щоб створити ком­ фортні умови працівникам. – Все, що ми робимо, ми робимо для людей, для того, аби нашим кра­ янам жилося безпечно, – каже на­ чальник головного управління На­ ціональної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол. – Ці не­ величкі поліцейські відділення до­ поможуть стати ближчими до тер­ нополян. Приємно, що наш приклад перебирають інші області. Про своєчасну допомогу мешкан­ цям області наголошує і голова Тер­ нопільської ОДА Степан Барна. – Ця станція обслуговуватиме понад сто двадцять тисяч тернопо­ лян. Прошу поліцейських не відмов­ ляти жодному з них. Ваша, насампе­ ред, людяна робота – це найкраще в реформі поліції, – зазначив Степан Барна. Вже сьогодні до роботи на стан­ ції приступлять 19 правоохоронців. Серед них – оперативники та діль­ ничні інспектори поліції. Вони за­ безпечуватимуть цілодобове чергу­ вання, прийматимуть заяви та здій­ снюватимуть прийом громадян.

Обов’язок живих – пам’ятати подвиг тих, хто ціною власного життя і здоров’я ліквідовував наслідки чорнобильської аварії (Початок на сторінці №1) – Важко було спілкуватися зі ста­ ренькими жителями, які вперто по­ верталися у рідні, але вже опечатані домівки, – пригадує Михайло Про­ гній. – Вони відмовлялися пересе­ лятися та визнавати, що їх земля непридатна до життя. Стверджува­ ли, що хочуть померти у оселі, де народилися. Не раз правоохоронцю з Терно­ пільщини доводилося затримувати правопорушників. – Пам’ятаю, звільнився з нічно­ го чергування на контрольно-про­ пускному пункті «Зелений мис». По радіостанції почув прохання про до­ помогу від колег. Міліціонери, які знаходилися на посту за 12 кіломе­ трів від нас, натрапили на групу не­ відомих осіб, які безчинствували у спорожнілому селі. Разом з товари­ шем, який теж звільнився з нічного чергування, ми зупинили машину й поспішили на допомогу колегам. На місці з’ясувалося, що зловмисни­ ків шестеро, а правоохоронців лише двоє, отож ми прибули саме вчасно. Хоч порушники й чинили фізичний опір, нам вдалося затримати їх й до­ правити в райвідділ. Ці чоловіки зрі­ зали маковиння на залишених при­ садибних ділянках, не гре­бували та­ кож й майном, що люди за­лишили. Таких мародерів було чимало, адже у поспіхом залишених оселях зберігалося багато майна, а на до­ро­ гах – покинутий транспорт. Однак зловмисників не хвилювала доза ра­ діації. Мисливці за радіаційним доб­ ром намагалися прор­ватися в зону. – Неспокійні були тих три міся­ ці на посту, – зазначає ветеран. Чи страшно було? Як кажуть, не боїться

хіба нерозумний, бо не думає про наслідки. А чорнобильські наслідки привезли додому усі, хто там побу­ вав. Пригадую ті дні кожного квіт­ ня, але найболючіші вони, коли до­ водиться проводжати у вічність ко­ гось з колег. Ма­ло нас залишилося… І хоча наслідки катастрофи до­ тепер пронизують душу й тіло, Ми­ хайло Прогній не перестав любити життя. Разом з дружиною виховав двох дітей, ще довго працював у мі­ ліції, отримав звання полковника та відзнаку Міністра МВС за сприян­ ня в охороні громадського порядку. Як би важко не було, Михайло Ми­ хайлович завжди пам’ятав настано­ ви матері: бути чесним, справедли­ вим, людяним. – Прожитий день уже не повер­ неш. Щоб не довелося робити, куди б не закинула доля, потрібно пам’я­ тати про свій обов’язок перед ото­ чуючими, – стверджує ветеран. – Та­ ка наша професія – служити людям. Будь-де і за будь-яких обставин.

Півовар та Аліна Лешун з Козови. Роботи переможців направили до Києва для участі у завершально­ му етапі конкурсу.

Найкращі малюнки відобразять у соціальній рекламі з безпеки до­ рожнього руху на території Терно­ пільської області.

Правоохоронці нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху»

С

олодощі, канцелярське приладдя, світловідбиваючі браслети, грамоти, а також сертифікати в аквапарк – саме такі призи за свої роботи отримали дітлахи у рамках Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху». У конкурсі брали участь діти зі всіх куточків нашого краю. Всі ма­ люнки виконані надзвичайно креа­ тивно, кожна робота своєю оригі­ нальністю перевершувала іншу. Ді­ ти на папері відображали те, якою вони бачать «Безпечну дорогу ди­ тинства». Члени журі не могли обмежи­ тись лише дев’ятьма переможцями у трьох вікових категоріях. Саме то­

му за майстерність виконання, ши­ роке розкриття теми відзначили ще кілька робіт юних художників. Переможців 2 етапу нагороди­

ли в приміщенні ГУНП. Перше місце виборола 5-річна Валерія Слюсаре­ ва з Шумська, другу та третю нагоро­ ди здобули кременчанка Сніжана


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

9

Робота експерта топтання на місці не терпить. Не буде розвитку, прогресу – не буде результату

Е

ксперт – слово латинського походження, що в перекладі означає – досвідчений. Досвід – це та незамінна умова, без якої робота в Науково-дослідних експертно-криміналістич­ них центрах МВС неможлива. Директор Тернопільського НДЕКЦ Олександр Шрамко переконаний: є дещо, без чого працівник, який поступив на роботу в службу не стане фахівцем та професіо­ налом Експертної служби, якщо не буде в «тренді» своєї професії. Наприкінці грудня 2016 року пер­шому заступникові начальника Вінницького НДЕКЦ МВС України довелося змінити не лише місце про­ живання, а й взяти на себе відпові­ дальність за роботу Експертної служ­ би Тернопільщини. За майже чотири місяці так і не знайшлося вдосталь вільного часу, аби побачити, яка во­ на Тернопільська земля, однак Олек­ сандр Шрамко радо запрошує у гості в НДЕКЦ, аби оцінити те, що вдалося зробити за такий короткий промі­ жок часу. На запитання, як сприйняв його новий колектив, адже до цього часу Експертну службу Тернопільщини очолювали «свої», відверто зізна­ ється, що прийшов не за «симпатія­ ми», а виконувати роботу. І перший крок уже зроблено – знайдено по­ розуміння зі співробітниками. Себе Олександр Михайлович характери­ зує як вимогливого керівника. Експертна «кухня» – середови­ ще, в якому Олександр Шрамко ви­ ріс, як фахівець. Від молодшого сер­ жанта – до полковника, від рядово­ го експерта-криміналіста – до пер­ шого заступника керівника, а тепер директора НДЕКЦ. За 26 років служ­ би довелося стільки побачити, що

важко виділити якийсь окремий епі­ зод з безлічі робочих моментів. По­ ділився Олександр Михайлович од­ ним з останніх епізодів в його прак­ тиці на Вінниччині, коли завдяки двом недопаленим сірникам вдало­ ся розкрити резонансне вбивство. – Зловмисник, аби приховати сліди жорстокого злочину, підпа­ лив помешкання жертви, – розповів Олександр Михайлович. Вигоріло все до тла, лише дивом в коридорі уцілів килимок. Саме під ним екс­ перти й виявили два недопалені сірники. І ця, на перший погляд, не­ значна зна­хідка, стала суттєвим ре­ човим доказом, завдяки якому вда­ лося ідентифікувати злочинця. У листопаді 2015 року, у зв’язку з реформуванням структури МВС, співробітників експертно-криміна­ лістичних центрів було переведено на цивільну роботу. Нині це держав­ ні спеціалізовані науково-дослідні установи судової експертизи, які входять до Експертної служби МВС України, що належить до сфери уп­ равління Міністерства внутрішніх справ України. Проведене реформу­ вання дало можливість більш скон­ центруватися на судово-експертно­ му забезпеченні розкриття та роз­

слідуванні злочинів та науково-до­ слідній діяльності. – В Тернопільському НДЕКЦ з сім­десяти чотирьох працівників двоє мають наукові ступені, ще один го­ тується до захисту кандидатської дисертації, – розповідає Олександр Шрамко. – Я переконаний, надалі на­ші співробітники почнуть актив­ ніше займатися науково-дослідною ро­бо­тою. Це необхідно для професій­ ного зростання. Працівники, котрі мають наукові ступені, що­місячно отримують десять відсот­ків надбав­ ки до посадового окладу, а за публі­ кацію наукових статей їм виплачу­ ється одноразова премія. Зі слів Олександра Михайлови­ ча, професія експерта – це постійне навчання, удосконалення своїх на­ виків, знань та умінь. Адже кожні п’ять років експерти складають кваліфікаційні іспити на професій­ ну придатність. І кожного разу ви­ моги жорсткіші. Тому, якщо ти не читаєш, не розвиваєшся, перестаєш вчитися – можна забути про цю не­ легку, але цікаву професію. Перспективу розвитку Терно­ пільського НДЕКЦ керівник бачить не лише в досвідчених фахівцях. Зроблено перші кроки для виходу Центру на міжнародний рівень. – У цьому році ми пройшли ак­ редитацію за міжнародними стан­ дартами Національної агенції акре­ дитації України за напрямком ком­ п’ютерно-технічна екс­пертиза, – ка­ же Олександр Шрамко. – Експерти­ зи за цим напрямком будуть легі­

тимні на міжнародному рівні. На цьому зупинятися не збираємося. Маю досвід роботи у Він­ниці, де до рівня міжнародних стандартів акре­ ди­товано чотири напрямки. До Тернопільського НДЕКЦ МВС України входить п’ять відділів: – відділ криміналістичних видів досліджень, де здійснюються дак­ тилоскопічні, трасологічні, балістич­ ні, почеркознавчі експертизи, дос­ лідження холодної зброї, технічна експертиза; – відділ досліджень у сфері ін­ формаційних технологій, що забез­ печує комп’ютерно-технічні, мисте­ цтвознавчі та психологічні експер­ тизи, дослідження об’єктів інтелек­ туальної власності; – відділ дослідження матеріалів, речовин і виробів, де працюють спе­ ціалісти, які виконують досліджен­

ня за експертними спеціальностя­ ми: дослідження вибухових речовин, продуктів вибуху та пострілу; дос­ лідження волокнистих матеріалів і виробів з них; дослідження нарко­ тичних засобів, психотропних речо­ вин, їх аналогів та прекурсорів; дос­ лідження спиртовмісних сумішей; дослідження речовин хімічних ви­ робництв та спеціальних хімічних речовин; дослідження сильнодіючих і отруйних речовин; – відділ інженерних, економічних, товарознавчих видів досліджень та оціночної діяльності проводить на­ ступні види експертиз: автотехніч­ ні, автотоварознавчі, товарознавчі, економічні та криміналістичні дос­ лідження транспортних засобів і до­ кументів, що їх супроводжують; – відділ забезпечення діяльнос­ ті Центру. Також в НДЕКЦ виконуються ви­ бухово-технічні та пожежно-техніч­ ні види експертиз. В центрі щоміся­ ця проводиться близько 500 експер­ тиз. Замовниками виступають в пе­ реважній більшості органи досудо­ вого розслідування Національної по­ ліції, суди та інші правоохоронні структури. У відповідності до Поло­ ження про експертну службу замо­ вити виконання експертиз мають право адвокати, підприємства та ор­ ганізації, фізичні особи. Експертна служба МВС України надає платні послуги громадянам та юридичним особам. Серед осно­ вних – дослідження транспортних засобів і документів, що їх супрово­ джують на предмет виявлення під­ робки при реєстрації та перереє­ страції автотранспорту в Сервісних центрах МВС та відстріл вогнепаль­ ної зброї, що знаходиться в особис­ тому користуванні громадян. Як писав знаний німецький со­ ціолог та правознавець Макс Вебер, експерт – це людина, котра знає все більше і більше про все менше і мен­ ше, і так до тих пір, поки він нічого не знає абсолютно про все. Аби зро­ зуміти ці слова, потрібно декілька разів вдумливо перечитати їх. Отак і професія експерта – опановуєш її щоденно, але кожен завтрашній день знову змушує тебе освоювати нові знання.


10

ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

Чверть століття відзначила Тернопільська митниця ДФС

Н

аказом Державного Мит­ ного Комітету України 8 квітня 1992 року створено Тернопільську митницю із чисельністю 40 штатних одиниць, в зону діяльності якої входила вся територія Тернопільської області. Тоді ж створили Чортківський і Збаразький митні пости зі штатним розписом по 5 працівників кожен. З цього часу і починається історія Тер­ нопільської митниці. Першим нача­ льником митниці призначили Ми­ колу Васильовича Лісовенка, який на той час вже підготував міцний фундамент для роботи митниці й розпочав набір молодих, енергій­ них кадрів, які б змогли виконувати поставлені завдання перед митним підрозділом. Згодом розширення обсягів зо­ внішньоекономічної діяльності об­ ласті зумовило збільшення штатної чисельності Тернопільської митни­ ці до 60 осіб. Весь цей час митниця орендува­ ла приміщення в різних мікрорайо­ нах міста і лише з 1 квітня 1996 ро­ ку всі працівники переїхали в сьо­ годнішнє адмінприміщення. Штатна чисельність митниці що­разу збільшувалася. Найбільшою во­на була у 1998 році – 134 одини­ ці, у 2012 році – 105 осіб. Із створен­ ням у 2013 році Міністерства дохо­

Відзвітували перед державою про отримані доходи 4316 жителів Тернопільської області

Щ

ороку чимало громадян виконують свій конс­ титуційний обо­в’язок пе­ред державою і суспільст­ вом щодо подання декларацій про отримані доходи.

дів і зборів та у зв’язку із реоргані­ зацією митниці, кількість працівни­ ків скоротилась до 70 осіб. Згодом, відповідно до постанови КМУ від 06.08.2014 №311 «Про ут­во­ рення те­риторіальних органів Дер­ жавної фіскальної служби та визна­ ння такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів Ук­ раїни», cтворено Тернопільську мит­ ницю ДФС, державну реєстрацію якої проведено 1 жовтня 2014 року. Сьогодні Тернопільська митни­ ця ДФС складається із 15 самостій­ них структурних підрозділів (в то­ му числі: два віддалених підрозді­ ли – митний пост «Чортків», з дис­ локацією у м. Чортків, та відділ мит­ ного оформлення №2 митного пос­

ту «Тер­нопіль-центральний», дис­ локація у м. Збараж) та має встанов­ лену чисельність у 79 одиниць. Попри невелику кількість пра­ цівників Тернопільська митниця ДФС продовжує якісно виконувати поставлені перед нею цілі та зав­ дання. До прикладу, протягом першого кварталу 2017 року митницею пе­ рераховано до бюджету майже 300 мільйонів гривень митних платежів, а це найбільша сума за весь період існування Тернопільської митниці. Тож з нагоди святкового юві­ лею керівництво митниці щиро ві­ тає весь колектив та бажає взаємо­ розуміння, миру, терпіння і наснаги для нових звершень та починань!

Декларацію про майновий стан і доходи подають громадяни щодо доходів, з яких не утримувався по­ даток, та громадяни, що отримали майно у спадок чи подарунок, зда­ ють в оренду житло, землю, нерухо­ ме або рухоме майно. Крім того, по­ дати декларацію можуть фізичні осо­ би, які мають право на податкову знижку. Так, з початку цьогорічної дек­лараційної кампанії, яка старту­ вала 1 січня, жителі області до по­ даткових інспекцій вже подали 4316 дек­ларацій про майновий стан і до­ ходи за 2016 рік. Із загальної кіль­ кості декларацій 1954 подано гро­ ма­дяна­ми, які зобов’язані це зроби­ ти, а 2362 – з метою отримання по­ даткової знижки. Зокрема, серед декларацій гро­ мадян, які обов’язково мали прозві­ тувати перед державою про свої статки, у 1105 відображено доходи за договорами спадщини чи дару­ вання на суму 105,5 мільйонів гри­ вень. Ще 348 громадян отримали і задекларували 27,4 мільйонів гри­ вень доходу від продажу нерухомо­ го чи рухомого майна, 181 – доходи від здавання в найм майна на суму

2,2 мільйонів гривень, 72 – отрима­ ні доходи від здійснення незалеж­ ної професійної діяльності на суму 2,7 мільйонів гривень. За результа­ тами проведеної роз’яснювальної роботи 11 громадян Тернопільської області, які отримували доходи за кордоном, виконали свій конститу­ ційний обов’язок та задекларували 5,8 мільйонів гривень доходу, а 3 гро­ мадян задекларували 1,8 мільйонів гривень інвестиційного прибутку. Серед декларантів тринадцяте­ ро відобразили доходи понад міль­ йон гривень на загальну суму 27,6 мільйонів гривень. Загальна сума самостійно нара­ хованих податкових зобов’язань з податку на доходи з фізичних осіб становить майже 8 мільйонів гри­ вень, з яких 3,4 мільйонів гривень вже сплачено до бюджету, та 1,9 мільйонів гривень військового збо­ ру, з яких 0,9 мільйонів гривень вже у державній скарбниці. Водночас 2362 громадянам, які задекларували 23,6 мільйонів гри­ вень витрат з метою отримання по­ даткової знижки, держава поверне 3,9 мільйонів гривень зайво спла­ ченого податку. Нагадуємо громадянам, які ма­ ють обов’язок перед державою про­ звітувати про свої статки, що де­ кларацію про майновий стан і дохо­ ди за 2016 рік необхідно подати не пізніше 3 травня 2017 року.

дану заяву про застосування спро­ щеної системи оподаткування? – Норми Податкового кодексу Ук­раїни не передбачають можли­ вості суб’єкта господарювання від­ кликати подану ним заяву про за­ стосування спрощеної системи опо­ даткування. – Що чекати підприємцю – плат­нику єдиного податку при по­ рушенні умов перебування на спро­ щеній системі оподаткування? – Якщо фізичні особи – підпри­ ємці – платники єдиного податку по­ рушують умови, визначені Подат­ ковим кодексом України щодо пере­ бування на спрощеній системі опо­ даткування, то такі платники зобо­ в’язані з першого числа місяця, на­ ступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснене одне із порушень, перейти на сплату інших податків і зборів, визначених По­ датковим кодексом. Окрім того, вказані фізичні осо­ би – підприємці в податковій декла­ рації платника єдиного податку до­ датково повинні відобразити окре­ мо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на зас­ тосовування спрощеної системи опо­

даткування та застосувати до них ставку єдиного податку в розмірі 15 відсотків. – Чи потрібно мені, «спрощен­ цю», отримані кошти від прода­ жу товарів, які я перекинув з од­ ного рахунку на інший, включати до доходу? – Ні, не потрібно. Поясню чому, адже фізична особа – підприємець – платник єдиного податку включає до доходу отриману суму коштів від продажу товарів (послуг) в день її отримання на розрахунковий раху­ нок, який відкритий для здійс­нен­ ня підприємницької діяльності. Кош­ ти, які вже були включені до дохо­ ду, переведені на інший розрахун­ ковий рахунок, який теж відкри­тий для здійснення підприємницької ді­ яльності, не підлягають пов­тор­но­му оподаткуванню єдиним по­датком. – Я нещодавно отримала сві­ доцтво про право на заняття ад­ вокатською діяльністю. Чи можу я перейти на спрощену систему оподаткування? – Фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та об­

рати спрощену систему оподатку­ вання, обліку та звітності. – Чи потрібно платнику єди­ ного податку другої групи пода­ вати заяву при зміні розміру фік­ сованої ставки єдиного податку? – Нормами Податкового кодек­ су України не передбачено подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями – платника­ ми єдиного податку першої та дру­ гої груп при зміні розміру фіксова­ ної ставки єдиного податку, яка від­ бувається на підставі рішення сіль­ ської, селищної або міської ради. При цьому фізична особа – під­ приємець – платник єдиного подат­ ку, яка виявила бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинна звернутися із за­ питом в довільній формі про отри­ мання такого витягу до контролю­ ючого органу за місцем своєї подат­ кової адреси. Витяг з реєстру платників єди­ ного податку є документом, який підтверджує статус фізичної особи – підприємця та вважається дійсним до наступного внесення змін щодо відомостей про платника податку.

Застосування загальної та спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями обговорили в ГУ ДФС

Г

аряча лінія на тему «Застосування загальної та спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями» відбулася в ГУ ДФС у Тернопільській області.

На запитання відповідала зас­ тупник начальника ГУ ДФС у Тер­ нопільській області Надія Михай­ лівна Лопатинська. – Я – підприємець на загальній системі оподаткування, отримав на розрахунковий рахунок кош­ти, які згодом повернув. Чи треба та­ кі кошти оподатковувати?

– Ні, не потрібно. Фізична особа – підприємець не включає до загаль­ ного оподатковуваного доходу суму коштів, яка була отримана на роз­ рахунковий рахунок та повернута у зв’язку з розірванням договірних відносин. – Підприємець – «спрощенець» здійснив господарську діяльність, не зазначену в облікових даних. Чи правомірно це? – Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підпри­ ємницької діяльності, такі види ді­ яльності, які не зазначені в його об­ лікових даних. Якщо фізична особа – підприє­ мець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької ді­ яльності, у межах обраних ним ви­ дів такої діяльності, такі доходи опо­ датковуються за загальними пра­ вилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб. – Чи може новозареєстрова­ ний підприємець відкликати по­


РІЗНЕ

четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

11

ОБМІН МІЖНАРОДНИМ Консультування громадян за телефоном ДОСВІДОМ З НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ Національної «гарячої» лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів Д

К

ерівники системи безоплатної правової допомоги області та Тернополя Ірина Хондогій і Юрій Гордєєв взяли участь у роботі дистанційного пункту консультування громадян.

Консультування відбувалося за телефонним номером Національної «гарячої» лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігран­ тів на базі Тернопільського міського жіночого клубу «Відродження нації». На базі цієї громадської органі­ зації діє єдиний в Україні Центр кон­ сультування мігрантів та працює Національна телефонна «гаряча» лі­ нія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (безкош­ товно номери 0800 505 501 (для ко­ ристувачів стаціонарних телефонів)

та 527 – користувачів операторів мо­ більного зв’язку). Сюди звертаються громадяни, котрі знаходять­ся на те­ риторії нашої держави, і ті, хто на постійній або тимчасовій ос­нові пе­ ребуває за кордоном. На телефонну лінію до директо­ ра Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової до­ помоги у Тернопільській області Іри­ ни Хондогій та очільника Тернопіль­ ського місцевого центру з надання БВПД Юрія Гордєєва звернулося двоє осіб, яким фахівці центрів на­

дали кваліфіковані консультації. Од­ нією з них була громадянка України, яка на постійній основі проживає в Іспанії та зацікавлена в оформленні спадкового майна після смерті сво­ їх батьків, а також порядком перео­ формлення права власності на не­ рухоме майно шляхом дарування. Керівники центрів роз’яснили заявниці черговість спадкування, порядок вступу у спадщину, пра­ вильність оформлення спадкового майна та ін. Заявницю цікавило питан­ня по­ рядку укладення договору дару­ вання нерухомого майна. Очільни­ ки центрів повідомили громадянці, що оформлення договору даруван­ ня нерухомості, яка знаходиться на території України, здійснюється в будь-якого нотаріуса за місцем зна­ ходження майна. При цьому, нота­ ріус на підставі отриманих докумен­ тів підготує необхідний договір для підписання дарувальнику. Проце­ду­ ра укладення договору дарування повинна проходити відповідно до вимог глави 55 ЦК України. Звернувся на телефонну лінію і житель Рівненської області. Чолові­ ка цікавила правильність його дій під час працевлаштування за кор­ доном, а саме в США. З розмови із заявником стало ві­ домо, що невідома особа в телефон­ ному режимі, представившись предс­

тавником італійської фірми із пра­ цевлаштування, запропонувала за не­велику передоплату в сумі 300 до­ ларів США влаштувати заявника на роботу на фабрику із виготовлення шкарпеток, що розміщена у штаті Арізона. Всі назви юридичних фірм в Італії та США є реальними і діючи­ ми, тому в заявника не виникло нія­ кої підозри. Після перерахування вка­заного завдатку невідомий по­ середник перестав відповідати на дзвінки і через три дні номер його телефону відключився. Потерпілому роз’яс­нили, що він, через власну неуважність, діючи з наміром пошуку дешевого заро­біт­ ку, скористався послугами не пе­ре­ вірених на ринку праці осіб і пот­ра­ пив у хитро розроблені шахрайські схеми. У цьому випадку йому необ­ хідно звернутися у найближче від­ ділення Національної поліції Ук­раї­ ни і повідомити про факт шахрай­ ських дій невстановлених осіб. Спільне консультування з предс­ тавниками ГО «Відродження нації» проводиться згідно з визначеним графіком: у другий та останній чет­ вер кожного місяця з 10 до 12 год. Нагадуємо, координати Терно­ пільського місцевого центру з на­ дання БВПД: м. Тернопіль, вул. Шпи­ тальна, 7. Безкоштовний номер «га­ рячої» телефонної лінії безоплатної правової допомоги: 0 (800) 213 103.

о Регіонального центру з надання БВПД у Тернопільській області з метою обміну досвідом і нала­ годження співпраці завітав польський адвокат Dr. Bo­ gusław Przywora.

Dr. Bogusław Przywora дізнався від Ірини Хондогій про роботу Регіо­ нального центру та його структур­ них підрозділів, про саму систему БПД, що діє як на Тернопільщині, так і по всій Україні. Фахівець Цент­ ру Віталій Сольський розповів про організацію роботи адвокатів, про­ цедуру їх призначення, ознайомив із положеннями закону «Про безоп­ латну правову допомогу». – Dr. Bogusław Przywora приїхав до Тернополя читати лекції з кон­ ституційного та адміністративного права у Школі польського та євро­ пейського права, – проінформувала Тетяна Подковенко. Як розповів польський правоза­ хисник, він захищає докторську ро­ боту на тему безоплатної правової допомоги у Польщі, тож досліджен­ ня міжнародного досвіду, зокрема, українського, у сфері надання БПД для нього є вкрай важливим. – Система безоплатної правової допомоги у Польщі діє з 2016 року, тож ще не встигла як слід сформу­ ватися. Я хочу порівняти роботу сис­ теми надання БПД України з поль­ ською, і перей­няти український до­ свід, – повідомив адвокат з Польщі.

Вимоги щодо керування Сучасні матеріали допомагають мопедами та мотоциклами ремонтувати дороги нашого краю

З

настанням потепління на автошляхи області виї­ дуть двоколісні, триколісні транспортні засоби.

Це досить зручний та економний спосіб пересування, такий транс­порт користується заслуженим успіхом у автолюбителів. Керування та­кими транспортними засобами доз­воле­ но лише, якщо у вас є посвід­чення водія відповідної категорії. «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) тран­ спортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 см3 або елект­ родвигун потужністю до 4 кВт; «А» – мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоко­ лісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом 50 см3 і більше або електродвигун потуж­ ністю 4 кВт і більше; «В1» – трицикли, мотоколяски та інші триколісні транспортні за­ соби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів. Зокрема, підготовка водіїв для керування транспортними засобами категорій А1, А проводиться з числа осіб, що на момент закінчення під­

готовки досягнули 16-річного віку, а для керування транспортними за­ собами категорій «В1» – із числа осіб, що на момент закінчення підготовки досягнули 18-річного віку. Тим, хто вже має посвідчення водія з більш вищою категорією, наприклад, «В», що дозволяє керувати легковим ав­ томобілем, та мають стаж керуван­ ня транспортним засобом протягом останнього календарного року – те­ оретичний іспит на знання правил дорожнього руху здавати повторно не потрібно – лише практичний – з водіння. А от починаючі водії, які не мають посвідчення для отримання категорії «А, А1, В1», повинні закін­ чити автошколу та здати і теоре­ тичний і практичний іспит в будьякому територіальному сервісному центрі МВС. З питань реєстрації громадянам необхідно звернутися до будь-яко­го сервісного центру МВС. На зареєст­ рований мототранспорт видається свідоцтво про реєстрацію та держав­ ні номерні знаки, які передбачені чинним державним стандартом для цієї категорії транспортних засобів. Необхідно дотримуватись вимог, щоб уникнути непорозумінь.

Б

агато непорозумінь виникають з приводу проведення робіт на автошляхах, коли вирує негода. Втім, закиди про порушення технології ремонту – безпідставні. У цьому запевняють у Службі автомобільних доріг у Тернопільській області. За словами шляховиків, сучасні матеріали, які використовують при ремонті, виготовлені з врахуванням несприятливих зовнішніх впливів. На замовлення Служби доріг ремонт проводиться з дотриманням ДСТУ. Так, коли температура повітря сягає 100С, дорожні господарства ретель­ но очищують поверхню, де буде всте­ лений новий асфальтобетон. Для на­дійного щеплення нового асфальту зі старим, на дорогах Тер­ нопільщини використовують бітум­ ну емульсію. Це рідина, яка отримана шляхом змішування бітуму з водним розчи­ ном емульгатора за наявності кис­ лоти. Під час розпаду емульсії (від 10 до 25 хвилин) на поверхні шару асфальтобетону утворюється тонка

плівка з бітуму і невелика кількість води. Вона захищає поверхню існу­ ючого шару від проникнення воло­ ги в конструктив дорожнього одягу. Аби не перекривати рух транс­ порту на ремонтованих ділянках на тривалий час, дорожники Тернопіль­ щини використовують швидкороз­ падну емульсію ЕКШ-40. Інколи під час дорожніх робіт погода робить «сюрприз» у вигляді опадів. Та застосування швидкороз­

падної емульсії допомагає дорож­ никам не переривати роботу за ви­ няткових обставин. В процесі випаровування вологи яка-небудь шкода новому покрит­ тю не завдається. Зважаючи на вищевказані об­ ставини у Службі автодоріг закли­ кають громадян не хвилюватися: до­ рожники приймають лише ремонт, проведений згідно ДСТУ, з враху­ ванням гарантійних термінів.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

ПОНЕДІЛОК, 1 ТРАВНЯ UA:ПЕРШИЙ 06.05, 08.05 АгроЕра 06.10, 08.45 Свiт он лайн 06.25, 07.45, 08.10 Смакота 06.30 Життєлюб 07.05 Концерт «Українцям - українське» 08.15, 23.00 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 09.00 Циркове водно-вогняне шоу 10.40 За крок до Євробачення 11.25, 22.25 Д/с «Легенди тофу» 11.50 Х/ф «Насмiшка» 14.00 Д/ф «Бiй за гору Макiвка» 15.10 Фольк-music 16.25 Клiп учасника Євробачення-2017р. 16.35 Х/ф «Вiкторiя i Альберт» 20.10 Чемпiонат України з перетягування канату 21.00, 05.30 Новини 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 22.55, 05.50 Вiчне 23.35 Вiд першої особи 00.00 Концерт Мiли Нiтiч 01.20 Т/с «Час збирати камiння» 02.35 Д/ф «Справа «божевiльного» 03.05 Свiтло 04.00 Т/с «Травма» 1+1 07.05 Х/ф «Кирило i Мефодiй» 16+ 08.45 Х/ф «Iнструкцiї не додаються» 16+ 11.00 Х/ф «Попелюшка з райського острова» 12.35 Х/ф «Кохання неждане надiйде» 16+ 16.20 Х/ф «Екiпаж» 19.30 «ТСН» 20.15 Х/ф «Люди Iкс. Початок. Росомаха» 22.15 Х/ф «Вiйна богiв» 16+ 00.15 Х/ф «Закони привабливостi» 03.10 Х/ф «Кирило i Мефодiй» 04.50 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.50, 03.00, 05.30 «Подробицi» - «Час» 08.20 «Готуємо разом» 09.10 «Орел i решка» Краще 10.10 «Давай одружимося» 12.00 Х/ф «Її серце» 13.50 Концерт «Весна на Зарiчнiй вулицi» 16.00 «Чекай на мене» 18.00, 04.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Спокуса» 22.30 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.15 Т/с «Головний калiбр» 16+ 03.30 «Вдалий проект»

ICTV 04.35 Служба розшуку дiтей 04.40, 19.20 Надзвичайнi новини 05.25 Факти тижня. 100 хвилин 07.10 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 08.05 Х/ф «Флот МакХейла» 10.05 Х/ф «Агент Джоннi Iнглiш» 11.45, 13.15 Х/ф «Агент Джоннi Iнглiш 2. Перезавантаження» 12.45 Факти. День 14.00 Х/ф «Смертельнi перегони» 16+ 15.55 Х/ф «Трансформери 2. Помста полеглих» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 20.05 Х/ф «Трансформери 3» 16+ 22.55 Х/ф «Смертельнi перегони 2» 18+ 00.50 Х/ф «Покарання» 18+ 02.25 Небачене Євробачення 02.40 Стоп-10 НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.55 Абзац 05.45, 07.35 Kids’ Time 05.50 М/с «Сiмейка Крудс» 06.45 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 07.40 М/ф «Переполох в Гiмалаях» 16+ 09.10 М/ф «Гладiатори Риму» 11.00 Х/ф «Мабуть боги з’їхали з глузуду» 13.15 Х/ф «Лара Крофт: Розкрадачка гро­ б­ниць» 15.15 Х/ф «Лара Крофт: Колиска життя» 17.30 М/ф «Три богатирi i Шамаханська цариця» 16+ 19.00 Ревiзор. Магазини 21.00 Таємний агент 22.20 Таємний агент. Пост-шоу 00.00, 02.00 Суперiнтуїцiя 01.40 Небачене Євробачення

СТБ 06.45, 16.00 «Все буде добре!» 08.45, 18.30 «За живе!» 10.05 Х/ф «Термiново, шукаю чоловiка» 12.05 Х/ф «Два береги» 13.40 «Битва екстрасенсiв 13» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.35, 01.30 «Слiдство ведуть екст­ ра­сенси» 23.35 «Давай поговоримо про секс 3» 2+2 06.00 М/ф 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 11.05 Х/ф «Пригоди Посейдона» 14.15 Х/ф «Загнаний» 16+ 16.00 Т/с «Одинак» 16+ 23.00, 00.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 01.00 «Територiя обману» 02.00 Х/ф «Камiнна душа» УКРАЇНА 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою

06.00, 06.50 Зоряний шлях 08.50, 03.40 Х/ф «Стережися автомобiля» 10.45 Х/ф «Волошки для Василiси» 12.40, 15.20 Т/с «Поки живу, люблю» 16+ 15.00, 19.00, 03.00 Сьогоднi 16.45, 19.50 Т/с «Тест на любов» 21.00 Т/с «Я дарую тобi щастя» 23.45 Х/ф «Зелена миля» 16+ 05.10 Реальна мiстика НТН 05.25 Т/с «Я - охоронець» 16+ 08.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.30, 17.50 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.00, 00.50 Т/с «Елементарно 2» 16+ 15.55 Т/с «Батькiвщина» 16+ 19.15 Т/с «Кулагiн та партнери» 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 23.50 Т/с «Королi втечi» 16+ 02.30 «Випадковий свiдок» 02.45 «РечДОК» 03.55 «Легенди бандитської Одеси» 04.35 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 05.55 «Спецiя» 06.25 «Top Shop» 07.25 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 10.55 «Файна Юкрайна» 12.20 «Орел i решка. Шопiнг 2016» 15.05 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка. Невидане» 21.00 Х/ф «Шалено закоханий» 23.00 Х/ф «Блеф» 01.00 Т/с «Сонна Лощина» 18+ 02.20 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Як у нашого Омелечка невелич­ ка сiмеєчка» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Рятiвники 17.40 Одного разу пiд Полтавою 19.55 Готель Галiцiя 22.00 Одного разу в Одесi 00.00 Розсмiши комiка 00.55 Казки У Кiно 01.25 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради 02.45 Країна У 04.25 Вiталька TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.30 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про кіно» 09.55, 22.35 «Добрі традиції» 11.00, 16.00 Дитяча година 12.10 Черкаський державний заслужений народний хор 14.00, 00.50 Х/ф «Легенда про дракона» 17.00 «Магія природи» 17.30 «Про нас» 19.00, 03.30 «Слідства. Інфо» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.40 Дім книги 21.30 «Погляд зблизька» 22.00 Євромакс 22.40, 04.00 Х/ф «Третя п’ятниця» 16+ 02.30 Хіт-парад ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 Д/ф «Мідна казка» 07.30 «Загублені у часі» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00 «Обереги» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Подорожні замальовки» 12.00 «Мамина школа» 16.00 «Просто неба» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Ми - Запоріжжя. Ми - Україна» 17.15 «Урок... для батьків» 18.00 «Мандри Великим Лугом» 18.15 «Азбука смаку» 18.30 «Із нашої відеотеки» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Зелений БУМ» 19.30 «Народний контроль» 19.40 Д/ф «Відверто про себе» 20.00 «Азбука ремесел» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Земля-наш спільний дім» 22.00 Д/ф «Андрій Меленський» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

UA:ПЕРШИЙ 06.05, 07.05, 08.05 Ера бiзнесу 06.10, 08.10 АгроЕра 06.15, 08.45 Свiт он лайн 06.30, 08.15, 23.35 Вiд першої особи 06.50, 07.45, 08.13 Смакота 07.10, 23.00 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 09.00 Чоловiчий клуб. Кубок України з фрiфайту 10.40 За крок до Євробачення 11.25, 22.25 Д/с «Легенди тофу» 11.55 Клiп учасника Євробачення-2017р. 12.05 Х/ф «Цiна солi» 1 с. 14.00 Д/ф «Бiй за гору Макiвка» 15.10 Поза часом. Телевистава «Двi сiм’ї» 17.30 Клiп учасника Євробачення-2017р. 17.40 Х/ф «Дитячий секрет» 19.30 Д/ф «Одеська трагедiя: кривавий слiд «Русской войны» 20.40 Щоденник ПКЄ-2017р. 21.00, 05.30 Новини 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 22.55, 05.50 Вiчне 00.00 Концерт «Шлягер року» 01.20 Т/с «Час збирати камiння» 02.30 Д/ф «Штепсель i Тарапунька. Слава на виснаження» 03.05 Надвечiр’я. Долi 04.00 Т/с «Травма»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.55 «Мiняю жiнку 11» 12.20 Х/ф «1+1» 16+ 14.40 Х/ф «Люди Iкс. Початок. Росомаха» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 20.15 Х/ф «Люди Iкс: Перший клас» 16+ 22.40 Х/ф «Люди Iкс» 16+ 00.50 Х/ф «Вiйна богiв» 16+ 03.40 Х/ф «Закони привабливостi» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.50, 03.00, 05.30 «Подробицi» - «Час» 08.20 «Готуємо разом» 09.10 «Орел i решка» Краще 10.10 «Давай одружимося» 12.00, 20.30 Т/с «Спокуса» 13.50 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.15, 17.10 «Речдок» 18.00, 04.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.30 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.15 Т/с «Головний калiбр» 16+ 03.30 «Вдалий проект»

ICTV 04.20 Факти 04.50 Дивитись усiм! 05.35 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00 Х/ф «Флот МакХейла» 12.00, 13.15 Х/ф «Агент Джоннi Iнглiш» 12.45 Факти. День 14.00 Х/ф «Агент Джоннi Iнглiш 2. Перезавантаження» 15.50 Х/ф «Трансформери 3» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 20.05 Х/ф «Трансформери 4. Час вимирання» 16+ 23.20 Х/ф «Смертельнi перегони 3» 16+ 01.15 Х/ф «Смертельнi перегони 2» 18+ 02.50 Стоп-10

НОВИЙ 03.15 Служба розшуку дiтей 03.20 Зона ночi 05.00 Абзац 05.55, 08.05 Kids’ Time 06.00 М/с «Сiмейка Крудс» 06.55 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10, 01.20 Х/ф «Хто б говорив» 10.00 Х/ф «Хто б говорив 2» 11.40 Х/ф «Великий татко» 13.30 Х/ф «Черговий тато» 15.20 Х/ф «Черговий тато: Лiтнiй табiр» 17.00, 19.00 Серця трьох 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Х/ф «Назад на Землю» ­ 23.45 Х/ф «Ласкаво просимо в Зомбiленд» 01.20 Х/ф «Хто б говорив» СТБ 06.25, 16.00 «Все буде добре!» 08.25, 18.30 «За живе!» 09.55 «Все буде смачно!» 11.50 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф Дiти 2» 23.10, 01.45 Т/с «Коли ми вдома» 00.40 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.55 Х/ф «Агент Кодi Бенкс» 10.50 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2. Пункт призначення - Лондон» 12.35 Х/ф «Помста безоднi» 14.15 Х/ф «Абсолютний нуль» 16+ 16.00 Т/с «Одинак» 16+ 23.00, 00.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 01.00 Т/с «Iнспектор Алекс 4» 01.50 Х/ф «Чорна долина»

2 ТРАВНЯ УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 04.20 Сьогоднi 07.50, 05.00 Зоряний шлях 09.15 Х/ф «Небесний тихохiд» 11.00 Х/ф «Жила собi любов» 12.50, 15.20 Т/с «Тест на любов» 16.45, 19.50 Т/с «Свiй чужий син» 21.00 Т/с «Я дарую тобi щастя» 23.45 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ 01.15 Х/ф «Зелена миля» 16+ НТН 05.35 Х/ф «Iнкогнiто з Петербурга» 07.10 Х/ф «Кухарка» 08.30, 19.15 Т/с «Кулагiн та партнери» 11.05, 17.50 Т/с «Детективи» 16+ 12.40, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.25, 00.45 Т/с «Елементарно 2» 16+ 16.00 Т/с «Батькiвщина 2» 16+ 23.50 Т/с «Королi втечi» 16+ 02.30 «Випадковий свiдок» 02.45 «РечДОК» 03.10 «Легенди бандитської Одеси» 03.35 «Правда життя. Професiї»

К1 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг» 14.20 «Орел i решка. Невидане» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка. Курортний сезон» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Черевички» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Рятiвники 17.40 Одного разу пiд Полтавою 19.55 Готель Галiцiя 22.00 Одного разу в Одесi 00.00 Розсмiши комiка 00.55 Казки У Кiно 01.25 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради 02.45 Країна У TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 12.30 Євромакс 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Твій дім» 08.30, 00.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10, 21.20 «Добрі традиції» 12.15 «Про кіно» 13.00 Легенди музики. Тіна Тернер «Дикі Мрії» 14.00, 01.00 Х/ф «Знову до школи» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 19.00 Прорама «У фокусі Європа» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Гал-кліп» 22.00, 03.45 Х/ф «Суперник» 16+ 02.45 Хіт-парад ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 «Азбука ремесел» 07.30, 21.00 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Земля-наш спільний дім» 11.00 «Ми - Запоріжжя. Ми - Україна» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «В об’єктиві ТТБ» 11.45 «Просто неба» 12.00 «Азбука смаку» 12.15 «Мандри Великим Лугом» 16.00 Д/ф «Хотин» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Життя на дотик» 17.15 «Як це?» 17.35 Д/ф «Серце Поділля Немирів» 18.00 «Енергоманія» 18.30 «Легенди Запоріжжя» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00 Д/ф «Будинок Івана Гончара» 19.30 «Будьте здорові» 20.30 «Сміємося- не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Спадщина» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 21.00, 05.30 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 00.25 Вiд першої особи 07.20, 23.25 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он лайн 09.00 Чоловiчий клуб. Кубок України з фрiфайту 10.15 Клiп учасника Євробачення-2017р. 10.25 За крок до Євробачення 11.25, 22.25 Д/с «Легенди тофу» 11.50 Щоденник Євробачення 12.05 Х/ф «Цiна солi» 2 с. 14.00 Д/ф «Українська революцiя» 15.10 Надвечiр’я. Долi 16.10 Степан Гiга. «Я прийшов у цей свiт любити» 17.40 Клiп учасника Євробачення-2017р. 17.50 Х/ф «Скарби Трої» 1 с. 19.40 Перша шпальта 20.05 Слiдство.Iнфо 20.40 Щоденник ПКЄ-2017р. 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 22.50 Мегалот 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 Т/с «Час збирати камiння» 02.35 Д/ф «Як це було? Вiдлуння Чорноби­ ля. Пiвденний схiд»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50 «Мiняю жiнку 11» 12.20 Х/ф «Люди Iкс» 16+ 14.10 Х/ф «Люди Iкс: Перший клас» 16+ 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 20.15 Х/ф «Люди Iкс 2» 16+ 22.40 Х/ф «Едвард руки-ножицi» 00.55 Х/ф «Екiпаж» 05.15 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.50, 03.00, 05.30 «Подробицi» - «Час» 08.20 «Готуємо разом» 09.10 «Орел i решка» Краще 10.10 «Давай одружимося» 12.00, 20.30 Т/с «Спокуса» 13.50 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.15, 17.10 «Речдок» 18.00, 04.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.30 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.15 Т/с «Головний калiбр» 16+ 03.30 «Вдалий проект»

ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.55 Дивитись усiм! 05.35, 10.10 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 11.05 Антизомбi 12.00, 20.20 Секретний фронт 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 Х/ф «Смертельнi перегони 3» 16+ 15.05, 16.10 Х/ф «Трансформери 4. Час вимирання» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Пес 2» 16+ 22.25 Х/ф «Скажений Макс» 16+ 00.25 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 01.55 Стоп-10 НОВИЙ 05.40, 18.00 Абзац 06.35, 07.50 Kids’ Time 06.40 М/с «Сiмейка Крудс» 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 10.40 Т/с «Щасливi разом» 16.00, 19.00 Вiд пацанки до панянки 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Х/ф «Чоловiк за викликом 2» 18+ 23.50 Х/ф «Назад на Землю» 01.35 Х/ф «Хто б говорив 2» СТБ 05.45, 23.20 Т/с «Коли ми вдома» 08.50, 18.30 «За живе!» 09.40 Х/ф «Дiамантова рука» 11.40 «МастерШеф 4» 16.00 «Все буде добре!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф Дiти 2» 00.50 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 09.00 Т/с «Одинак» 16+ 13.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 15.30 Т/с «Загублений свiт» 17.05 Т/с «Перевiзник 2» 16+ 18.00 «Цiлком таємно» 18.30 «Спецкор» 19.00 «ДжеДАI» 19.20, 20.15 Т/с «Схватка» 16+ 21.00 Х/ф «Справжнє правосуддя 2: Вiд­ плата» 16+ 22.45, 23.45 «Вiн, Вона i телевiзор» 00.45 Т/с «Iнспектор Алекс 4» 01.35 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельницький»

3 ТРАВНЯ УКРАЇНА 06.10, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 23.00, 02.40 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.30 Зоряний шлях 11.30, 04.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Я дарую тобi щастя» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 04.40 Х/ф «Трест, який лопнув» 08.15, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.55, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.25, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.05, 00.45 Т/с «Елементарно 2» 16+ 15.50 Т/с «Батькiвщина 2» 16+ 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 23.45 Т/с «Королi втечi» 16+ 02.55 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 04.00 «Легенди бандитської Одеси»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка. Курортний сезон» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.20 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 2 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Братик кролик та братик лис» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Бiляночка та Розочка» 12.10, 18.50 Панянка-селянка 13.15, 19.55 Готель Галiцiя 14.20 Т/с «Домашнiй арешт» 15.25, 04.25 Вiталька 16.40, 00.55 Казки У Кiно 17.45 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Танька i Володька 22.00, 02.45 Країна У 23.00 Розсмiши комiка 01.25 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 «Слідства. Інфо» 07.35 Межа правди 08.30 «Невідома Україна» 08.55, 17.55 «Добрі традиції» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Боги річкового світу» 16.00, 19.00, 22.00, 00.30, 03.30 Провін­ ційні вісті 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.40, 04.00 Х/ф «Остання мішень» 16+ ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30, 21.00 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Європа очима українця» 12.00 «Легенди Запоріжжя» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 18.00 «Час змін» 18.30 «Хто в домі хазяїн?» 18.45 Д/ф «Скелі Довбуша» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Вінтаж» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кри­ мінальної відповідальності; – придатність до військової служ­ би за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван­

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобу­ вати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах Ук­раїни; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взя­ ти участь у миротворчих операці­ ях або інших заходах міжнародно­ го військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 21.00, 05.30 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.45, 08.30 Смакота 07.25, 23.25 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он лайн 09.00 Чоловiчий клуб. Кубок України з фрiфайту 10.30 За крок до Євробачення 11.25, 22.25 Д/с «Легенди тофу» 11.50 Клiп учасника Євробачення-2017р. 12.00 Х/ф «Потаємнi мiсця» 13.50 Д/ф «Командарм» 15.10, 03.05 Надвечiр’я. Долi 16.10 Анатолiй Матвiйчук. «Полустанок лю­ бовi» 17.45 Х/ф «Скарби Трої» 19.35 Д/ф «Нульовий рубiж» 20.40 Щоденник ПКЄ-2017р. 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 Т/с «Час збирати камiння» 02.40 Д/ф «Чорнобиль. Точка часу» 04.00 Т/с «Травма»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50 «Мiняю жiнку 11» 12.20 Х/ф «Едвард руки-ножицi» 14.10 Х/ф «Люди Iкс 2» 16+ 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 20.15 Х/ф «Люди Iкс 3: Останнiй контакт» 22.15 Х/ф «Петля часу» 16+ 00.30, 03.25 Х/ф «Утiкач» 18+ ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.50, 03.00, 05.30 «Подробицi» - «Час» 08.20 «Готуємо разом» 09.10 «Орел i решка» Краще 10.10 «Давай одружимося» 12.00, 20.30 Т/с «Спокуса» 13.50 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.15, 17.10 «Речдок» 18.00, 04.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.30 Т/с «Одного разу в Ростовi» 16+ 00.15 Т/с «Головний калiбр» 16+

ICTV 04.25 Студiя Вашингтон 04.30 Факти 04.50 Дивитись усiм! 05.35 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Секретний фронт 11.15, 13.20 Х/ф «Скажений Макс» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.35, 16.10 Т/с «Нiконов i Ко» 16+ 17.40, 21.25 Т/с «Пес 2» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 22.25 Х/ф «Скажений Макс 2. Воїн дороги» 16+ 00.25 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 01.55 Стоп-10 НОВИЙ 05.40, 18.00 Абзац 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.40 М/с «Сiмейка Крудс» 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 10.40 Т/с «Щасливi разом» 16.00, 19.00 Хто зверху? 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Х/ф «Тварина» 23.40 Х/ф «Мабуть боги з’їхали з глузуду» 01.50 Х/ф «Черговий тато: Лiтнiй табiр» СТБ 06.50, 16.00 «Все буде добре!» 08.50 «Все буде смачно!» 11.05, 18.30 «За живе!» 12.35 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 4» 00.00 «Один за всiх» 01.10 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00, 00.40 «Територiя обману» 10.00 «Цiлком таємно» 10.30, 22.40, 23.40 «Вiн, Вона i телевiзор» 11.30 «Вiдеобiмба» 15.30 Т/с «Загублений свiт» 17.05 Т/с «Перевiзник 2» 16+ 18.00 «Секретнi матерiали» 19.20, 20.05 Т/с «Схватка» 16+ 20.55 Х/ф «Справжнє правосуддя: Чорний янгол» 16+ 01.35 «Шалений свiт спорту» 02.05 Х/ф «Гетьманськi клейноди» УКРАЇНА 06.10, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 23.00, 02.40 Сьогоднi

4 ТРАВНЯ

четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.30 Зоряний шлях 11.30, 04.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Я дарую тобi щастя» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 05.50 Х/ф «Вантаж без маркування» 07.25 Х/ф «Пострiл у спину» 09.10, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.55, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.00, 00.45 Т/с «Елементарно 2» 16+ 15.35 Т/с «Батькiвщина 2» 16+ 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 23.45 Т/с «Королi втечi» 16+ 02.55 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 04.00 «Легенди бандитської Одеси» 04.45 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 «Розсмiши комiка» 11.00 «Файна Юкрайна» 12.25 «Орел i решка. Шопiнг» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка. Курортний сезон» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Капiтошка» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Гензель i Гретель» 12.10, 18.50 Панянка-селянка 13.15, 19.55 Готель Галiцiя 14.20 Т/с «Домашнiй арешт» 15.25, 04.25 Вiталька 16.40, 00.55 Казки У Кiно 17.45 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Танька i Володька 22.00, 02.45 Країна У 23.00 Розсмiши комiка 01.25 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Переписуючи Бетховена» 15.45, 20.25 «Добрі традиції» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідство. Інфо» 20.30 У фокусі Європа 21.30 «Смачна мандрівка» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Історія Уенделла Бейкера» 16+ ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30, 21.00 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 10.45 «Надія є» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Хто в домі хазяїн?» 11.45 «Крізь призму часу» 12.00 Д/ф «Митрополит Петро Могила» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «У пошуках легенд» 17.20 «Сад.Город.Квітник» 18.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ рис­тання» 18.15 «Іван Франко і Леся Українка» 18.30 «Акценти тижня» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 21.00, 05.30 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25 Життєлюб 06.45, 07.45, 08.25 Смакота 07.20, 23.25 На слуху 08.35 Територiя закону 08.40 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он лайн 09.00 Чоловiчий клуб. Кубок України з фрiфайту 10.40 Чемпiонат України з перетягування канату 11.30, 22.25 Д/с «Легенди тофу» 12.05 Д/ф «Євробачення. Дихай глибше» 12.30 Щоденник Євробачення 13.05, 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 17.10, 02.10 Хокей. ЧС-2017р. (Фiнляндiя - Бiлорусь) 19.40 Богатирськi iгри 20.40 Щоденник ПКЄ-2017р. 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.25 Вiд першої особи 01.20 Музичне турне 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 11» 14.45 Х/ф «Люди Iкс 3: Останнiй контакт» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 20.15 «Розсмiши комiка. Дiти 2» 22.00, 03.00 «Вечiрнiй квартал» 00.00 «Вечiрнiй Київ» 05.15 «Як козаки...» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.50, 02.00, 05.30 «Подробицi» - «Час» 08.20 «Готуємо разом» 09.10 «Орел i решка» Краще 10.10 «Давай одружимося» 12.00 Т/с «Спокуса» 13.50 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.15, 17.10 «Речдок» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.30 Х/ф «Iшов четвертий рiк вiйни» 22.15 Х/ф «Бiлоруський вокзал» 00.15 Х/ф «Людина народилася» 02.30 Х/ф «Записки кирпатого Мефiстофеля» 03.50 «Чекай на мене»

ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45 Дивитись усiм! 05.35 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Iнсайдер 11.10, 13.20 Х/ф «Скажений Макс 2. Воїн дороги» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.35, 16.10 Т/с «Нiконов i Ко» 16+ 17.40 Т/с «Пес 2» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу 23.45 Х/ф «Скажений Макс 3. Пiд куполом грому» 16+ 01.40 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 03.05 Стоп-10 НОВИЙ 03.25, 01.55 Служба розшуку дiтей 03.30, 02.00 Зона ночi 05.40, 18.00 Абзац 06.30, 07.55 Kids’ Time 06.35 М/с «Сiмейка Крудс» 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.00 Т/с «Друзi» 09.45, 20.45 Київ вдень та вночi 14.15 Серця трьох 16.10, 19.00 Суперiнтуїцiя 22.00 Х/ф «Великий Стен» 16+ 00.00 Х/ф «Король вечiрок 2» 16+

СТБ 06.20 Х/ф «Молода дружина» 08.20 Х/ф «Рiдна кров» 10.10 Х/ф «Закоханi жiнки» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.40 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.55 «Холостяк 7» 22.30 «Небачене Євробачення» 02.10 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00 «Секретнi матерiали» 10.25 «Роби бiзнес» 11.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 12.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 15.10 Т/с «Загублений свiт» 16.50 Х/ф «Мiсце аварiї: Сiм’я в небез­пецi» 19.20 Х/ф «Смертельний удар» 16+ 21.10 Х/ф «24 години» 16+ 23.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.20 «Територiя обману» 02.20 Х/ф «Лiсова пiсня»

5 ТРАВНЯ

УКРАЇНА 06.10 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 23.00, 03.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.20 Зоряний шлях 11.30, 03.45 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Агенти справедливостi 16+ 16.10 Iсторiя одного злочину 16+ 18.00 Т/с «Райське мiсце» 16+ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Райський куточок» 16+ 23.20 Спецiальний репортаж 00.00 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 05.45 Х/ф «Тупик» 16+ 07.15 Х/ф «Загадка Ендхауза» 09.10, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 11.00, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.25 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.05, 00.45 Т/с «Елементарно 2» 16+ 15.35 Т/с «Батькiвщина 2» 16+ 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 9» 16+ 23.45 Т/с «Королi втечi» 16+ 02.55 «Випадковий свiдок»

К1 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00, 00.50 «Розсмiши комiка» 11.00, 16.20 «Файна Юкрайна» 12.25, 01.45 «Орел i решка. Шопiнг» 14.20 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.20 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Орел i решка. Курортний сезон» 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 23.00 «КВН» 02.30 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Повертайся Капiтошка» 08.00 Мультмiкс 09.25 Х/ф «Р... Раджкумар» 12.10, 18.50 Панянка-селянка 13.15 Готель Галiцiя 14.20 Т/с «Домашнiй арешт» 15.25, 04.25 Вiталька 16.40 Казки У Кiно 17.45 Одного разу пiд Полтавою 20.00 Х/ф «Сам вдома» 22.00 Х/ф «Роман iз каменем» 00.00 Х/ф «Бiлий птах з чорною ознакою» 01.55 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Травма» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідство.Інфо» 08.00 У фокусі Європа 08.30 «Смачна мандрівка» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Магія природи» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Молоді яскраві речі» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.50 «Добрі традиції» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Листи вбивці» 16+

ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 07.30 «Тема дня» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Що робити?» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Армія нескорених» 12.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 12.15, 21.15 «Думки вголос» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Мій рідний край» 18.15 «Смакота» 18.30 «Влада таланту» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Мелодії української душі» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.30 «Arte, viva!» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА, UA:ПЕРШИЙ 06.00 У просторi буття 06.35 Пiдсумки 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни 08.05 Смакота 08.30 Золотий гусак 08.45 Телемагазин 09.00 М/с «Книга джунглiв» 11.00 Фольк-music. Дiти 12.00 Т/с «Красунi Едiт Уортон» 14.35 Чоловiчий клуб. Спорт 15.40 Чоловiчий клуб 16.15 Богатирськi iгри 17.10, 02.35 Хокей. ЧС-2017р. (Бiлорусь Чехiя) 19.35 Д/ф «49» 20.45 Щоденник ПКЄ-2017р. 21.00, 05.35 Новини 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 22.25 Д/с «Легенди тофу» 22.55 Мегалот 23.00 Свiт on-line 23.25 Життєлюб 00.05 На слуху. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 04.40 Надвечiр’я. Долi 1+1 06.00, 19.30, 04.00 «ТСН» 06.55 «Свiтське життя. Рiк голосу» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00, 23.10 «Свiтське життя» 11.00 Х/ф «Велика рiзниця» 12.45 Х/ф «Трава пiд снiгом» 16.40, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 00.10 «Лiга смiху» 04.45 «Вечiрнiй Київ»

ІНТЕР 06.00 М/ф «Мауглi» 07.40, 03.00 Х/ф «Iдеальний чоловiк» 09.30 «Україна вражає» 10.00, 04.30 «Володимир Етуш. «Усе, що на­ жито непосильною працею» 11.00 Х/ф «Iван Васильович змiнює про­ фесiю» 12.50 Х/ф «Сусiди по розлученню» 14.45 «Концерт Олега Винника» 17.00, 20.00 Т/с «Я повернуся» 16+ 20.00 «Подробицi» 23.45 Х/ф «Ромашка, Кактус, Маргаритка» 01.30 Х/ф «Смертельний спуск» 16+ 05.20 «Подробицi» - «Час» ICTV

04.55 Факти 05.15, 03.10 Х/ф «Дежа вю» 07.05 Дивитись усiм! 08.00 М i Ж 08.55 Я зняв! 09.50 Дизель-шоу. Дайджест 10.55, 11.50 Вiдпустка за обмiном 12.45 Факти. День 13.00 Т/с «На трьох» 16+ 14.10 Х/ф «Скажений Макс 3. Пiд куполом грому» 16+ 16.10 Х/ф «Перший лицар» 18.45 Факти. Вечiр 19.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Битва титанiв» 16+ 21.55 Х/ф «Гнiв титанiв» 16+ 23.45 Х/ф «Останнi лицарi» 16+ 01.45 Т/с «Лас-Вегас» 16+ НОВИЙ 03.00 Зона ночi 05.05 Т/с «Друзi» 05.55, 07.45 Kids’ Time 06.00 М/с «Сiмейка Крудс» 06.55 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 07.50 Ревiзор. Магазини 10.00 Таємний агент 11.15 Таємний агент. Пост-шоу 13.00 Вiд пацанки до панянки 15.00 Хто зверху? 17.00 М/ф «Мегамозок» 18.50 Х/ф «Iлюзiя обману» 16+ 21.00 Х/ф «Iлюзiя обману 2» 23.25 Х/ф «Азартнi iгри» 16+ 01.25 Х/ф «Король вечiрок 2» 16+

СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Т/с «Коли ми вдома» 11.10 «Холостяк 7» 13.50 «МастерШеф Дiти 2» 19.00 «Україна має талант! Дiти 2» 21.50 «Небачене Євробачення. O. Torvald» 22.50 «Україна має талант! Дiти 2». Пiд­сум­ ки голосування 23.20 «Давай поговоримо про секс 3» 01.15 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 09.00 «Бушидо» 10.50 «Зброя» 13.00 «Люстратор 7.62. Прокляття системи» 13.30 «Цiлком таємно» 14.00 «Українськi сенсацiї» 17.10 Х/ф «24 години» 16+ 19.00 Х/ф «Бандитки» 20.45 Х/ф «Шанхайський полудень» 22.50 «Угон по-нашому» 00.15 Х/ф «Абсолютний страх» 18+

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

6 ТРАВНЯ

02.00 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 03.00 Сьогоднi 07.15, 05.10 Зоряний шлях 08.00, 15.20 Т/с «Я дарую тобi щастя» 16+ 17.30, 19.40 Т/с «Вiрю. Люблю. Сподiваюся» 22.00 Х/ф «Жила собi любов» 23.50 Т/с «Вiйна i мир» 16+ 03.40 Iсторiя одного злочину 16+ НТН 06.10 Х/ф «Зворотного шляху немає» 10.00 Х/ф «Мерседес» тiкає вiд погонi» 11.30, 03.55 «РечДОК» 13.50 «Склад злочину» 15.20 Т/с «Детективи» 16+ 19.00, 03.15 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Невловимi месники» 21.00 Х/ф «В iм’я короля» 23.20 Х/ф «Подорож капiтана Фракасса» 01.45 Х/ф «Легенда про Джабберуока» 16+ 03.45 «Випадковий свiдок» 04.20 «Легенди бандитської Одеси» 05.05 «Правда життя. Професiї» К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00Х/ф«ПригодиБейлi:Рiздвянийгерой» 11.40 Т/с «H2O: Просто додай води» 13.00 Х/ф «Любий Джон» 16+ 15.10, 19.00 «Орел i решка. На краю свiту» 18.00 «Навколо М» 23.45 «КВН» 01.35 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Чарiвнi окуляри» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 11.00 М/ф «Оз: Нашестя летючих мавп» 12.35 Одного разу пiд Полтавою 13.40 Казки У Кiно 15.50 Х/ф «Роман iз каменем» 17.50 Х/ф «Сам вдома» 19.50 Готель Галiцiя 22.00 Одного разу в Одесi 00.00 Х/ф «Р... Раджкумар» 02.30 Країна У 04.10 Вiталька TV-4 06.00 «Про кіно» 06.15, 11.00 «Про нас» 06.45, 09.15 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Вічна північ» 16+ 08.55, 19.55 «Добрі традиції» 09.00 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00 «Слідство. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55, 14.25, 16.55, 20.05, 00.05 Терно­піль­ ська погода 12.00 «Смачна мандрівка» 12.30 Х/ф «Водій» 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Діти-шпигуни» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ - калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.30 У фокусі Європа 20.10 «Соло» 21.00, 03.00 Легенди музики. Тіна Тернер «Дикі Мрії» 21.55, 03.55 Х/ф «Червона скрипка» 16+ 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Водій» 02.30 Євромакс ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 «Удосвіта» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 10.45 «Думки вголос» 11.00 «Назбиране» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Arte, viva!» 12.00 «Слід» 12.20 «Зупинись і здивуйся» 16.00 «Смакота» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Кошик творчих ідей» 17.20 «Хочу бути...» 17.40 «Історія одного експонату» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Кулінарія від Андрія» 18.30 «Велика мандрівка» 19.00 «Панорама подій» 19.45 «7 природних чудес України» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «У світі захоплень» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Свiт православ’я 06.35 На слуху 07.05 Золотий гусак 07.25 Життєлюб 08.10 Смакота 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.00 Х/ф «Тарас Шевченко» 11.45 Щоденник Євробачення 12.00 Театральнi сезони 12.25 Мистецькi iсторiї 13.00, 16.00 Мотоциклетний спорт. Чем­ піонат світу. II етап 13.45 Фольк-music. Дiти 14.35 Фольк-music 15.40 Твiй дiм 2 16.50 Червона дорiжка та Церемонiя вiд­ криття мiжнародного пiсенного кон­ курсу Євробачення-2017р. 21.00, 05.35 Новини 21.30 Д/с «Мисливцi за нацистами» 22.30 Д/с «Розповiдi про Хансiк» 23.00 Свiт on-line 23.25 Територiя закону 23.40 Вперед на Олiмп! 00.05 Вiд першої особи. Пiдсумки 01.20 Х/ф «Тарас Шевченко» 03.20 Д/ф «Помилка на тисячолiття» 04.15 Телевистава «Чорна Пантера та Бi­ лий ведмiдь» 1+1 07.05 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.50 «Розсмiши комiка» 10.45 «Розсмiши комiка. Дiти 2» 12.35 «Свiт навиворiт 2: Iндiя» 18.30 «Українськi сенсацiї» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 Концерт «Бенефiс Руслана Квiнти. Небо - це я» 22.55 Х/ф «Повстання планети мавп» 16+ 00.55 «Аргумент Кiно» 01.55 «Свiтське життя» 02.45 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi» ІНТЕР

06.00 М/ф 06.10 Х/ф «Iван Васильович змiнює про­ фесiю» 08.00 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Рай i пекло» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00 Х/ф «Любов без пересадок» 16+ 13.50 Х/ф «Ромашка, Кактус, Маргаритка» 15.45, 20.30 Т/с «Я повернуся» 16+ 20.00 «Подробицi» 22.15 Х/ф «Дот» 00.10 Х/ф «Iшов четвертий рiк вiйни» 01.50, 05.30 «Подробицi» - «Час» 02.20 Х/ф «Бiлоруський вокзал» 03.55 Х/ф «Людина народилася» ICTV 05.30 Факти 06.00, 04.30 Т/с «Слiдчi» 16+ 06.45 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 10.20 Х/ф «Вiдчайдушний» 16+ 12.15, 13.00 Х/ф «Перший лицар» 12.45 Факти. День 15.05 Х/ф «Битва титанiв» 16+ 16.55 Х/ф «Гнiв титанiв» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 19.10 Х/ф «300 спартанцiв 2. Вiдрод­ ження iмперiї» 16+ 21.00 Х/ф «300 спартанцiв» 16+ 23.20 Х/ф «Останнi лицарi» 16+ 01.20 Х/ф «Список Шиндлера» 16+ НОВИЙ 03.15 Зона ночi 05.50, 08.35 Kids’ Time 05.55 М/с «Сiмейка Крудс» 07.10 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.40 М/ф «Астерiкс: Земля богiв» 10.15 М/ф «Мегамозок» 12.00 Х/ф «Черговий тато» 14.00 Х/ф «Iлюзiя обману» 16+ 16.00 Х/ф «Iлюзiя обману 2» 18.50 Х/ф «Одинадцять друзiв Оушена» 21.00 Х/ф «Дванадцять друзiв Оушена» 23.20 Х/ф «Тринадцять друзiв Оушена» 01.50 Х/ф «Азартнi iгри» 16+

СТБ 05.50 «Все буде добре!» 07.45 «Холостяк 7» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 10.50 Т/с «Коли ми вдома» 12.20 «Україна має талант! Дiти 2» 16.00, 23.15 «Я соромлюсь свого тiла 4» 18.00, 22.10 «Слiдство ведуть екстра­сенси» 21.00 «Один за всiх»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 09.00 «Нове Шалене вiдео по-укра­ їнськи» 08.30 «Роби бiзнес» 09.40 «Вiн, Вона i телевiзор» 13.40 Х/ф «Бандитки» 15.15 Х/ф «Шанхайський полудень» 17.20 Х/ф «Смертельний удар» 16+ 19.20 28 тур Чемпіонат України з футболу: «Динамо» - «Олександрiя» 21.25 ПроФутбол

7 ТРАВНЯ 23.10 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.30 «Територiя обману» 02.30 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу»

Репертуар вистав Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка

УКРАЇНА 06.50 Сьогоднi 07.40 Зоряний шлях 10.10 Т/с «Вiрю. Люблю. Сподiваюся» 13.50 Т/с «Свiй чужий син» 17.20, 20.00 Т/с «Моє нове життя» 19.00, 06.45 Подiї тижня з Олегом Панютою 22.00 Х/ф «Подруги» 16+ 23.50 Т/с «Вiйна i мир» 16+ 03.00 Реальна мiстика 04.30 Т/с «Райське мiсце» 16+ НТН 06.05 Х/ф «Слухати у вiдсiках» 08.40 Т/с «Черговий янгол 2» 16+ 12.10 Х/ф «Невловимi месники» 13.30 Х/ф «Дачна подорож сержанта Ци­ булi» 15.00 «Легенди карного розшуку» 17.25 «Склад злочину» 19.00 Т/с «Я - охоронець» 16+ 22.15 Х/ф «Найманець» 18+ 00.00 Х/ф «В iм’я короля» 02.20 «Таємницi кримiнального свiту» К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.30 М/ф 10.00 Т/с «H2O: Просто додай води» 11.20 Х/ф «Любий Джон» 16+ 13.25 «Навколо М» 14.20 «Орел i решка. На краю свiту» 22.00 Х/ф «Вiк Аделайн» 16+ 00.00 Х/ф «Один день» 16+ 02.00 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.35 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 2 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.10 М/с «Лис Микита» 07.25 М/с «Шаленi кролики. Вторгнення» 07.40 М/ф «Двоє справедливих курчат» 08.00 Мультмiкс 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 11.00 М/ф «Врятувати Землю» 12.25 М/ф «Нарештi вдома» 14.05 Країна У 19.50 Готель Галiцiя 22.00 Одного разу в Одесi 00.00 Х/ф «Пляж» 16+ 02.10 Щоденники Темного 04.45 Це любов TV-4 06.00 Х/ф «Вічна північ» 16+ 07.30 «Твій дім» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00, 21.30 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Діти-шпигуни» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Слід» 16.00 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 16.20 «Слідство. Інфо» 16.55, 22.10 «Добрі традиції» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00, 02.30 Огляд світових подій 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 22.15, 04.15 Х/ф «Гарячий кий» 16+ 23.45 Час-тайм 01.00 Легенди музики. Тіна Тернер «Дикі Мрії» 02.00 У фокусі Європа ТТБ 07.00 «Слово Боже на кожен день» 07.10 «Цей день в історії» 07.15 «Кулінарія від Андрія» 07.30, 17.50 «Пісні нашого краю» 07.40, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 07.45 Ранкова гімнастика 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Панорама подій» 10.45 «Спортивні меридіани» 11.00 «У світі захоплень» 11.30 «Словами малечі про цікаві речі» 11.45 «Учнівський щоденник» 12.00 «Кошик творчих ідей» 12.20 «Зупинись і здивуйся» 16.00 «Поклик таланту» 17.30 «Мандри» 18.00 «У країні Мультляндії» 18.45, 22.15 «Із нашої відеотеки» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі»

Комедія «Мина Мазайло» Сюжет п’єси не складний: службовець Мина Мазай­ КВІТНЯ ло хоче зробити кар’єру за допомогою зміни прізви­ ща, його підтримують дружина, дочка Рина і сестра дружини тьотя Мотя. Опирається нововведенням син Мини Мокій, який любить українську мову і культуру. З цього приводу у родині постійно розгоряються дискусії.

29

Музична комедія «Наталка Полтавка» «Наталка Полтавка» – перший твір нової українсь­ КВІТНЯ кої драматургії. Головна героїня п’єси – Наталка, як уособлення кращих рис української жінки, що відстоює люд­ ську гідність, бореться за своє щастя.

30

Музична комедія-жарт «Пошилися в дурні» Сенс життя двох вдівців, які залишилися один із ТРАВНЯ п’ятьма, другий із сімома доньками, перетворилося на пошуки женихів. Але кмітливі наймити знають, як провчи­ ти своїх господарів, ще й одружитись з їхніми доньками…

3

Музична комедія «Сватання на Гончарівці» «Сватання на Гончарівці» – іскрометна комедія ос­ ТРАВНЯ новоположника художньої прози в українській лі­ тературі Григорія Квітки-Ос­нов’яненка. Яскравий динамічний сюжет, щедро пересипаний співами і танцями дарує радість зустічі з відомими героями класичного твору – Уляною та Олексієм, Стецьком та Скориком, Одаркою та Прокопом, па­ рубками і дівчатами мальовничої Гончарівки.

4

П’єса «Язичники» Драма про кризу любові у сучасної людини. Що ми ТРАВНЯ вкладаємо у слово «любов», що значить воно для кожного з нас… А, можливо, відсутність любові означає втрату віри у самого себе, світ, у якому ми живемо… Чи можливо від­ родити любов, це основне почуття, яке рятує і дає надію…

7

Комедія-жарт «Як наші діди парубкували» Легка комедійна вистава, наче пронизана духом ук­ ТРАВНЯ раїнського села, сповнена традиційними піснями, тан­ цями та жартами. Молодий парубок закоханий у дівчину та хоче на ній одружитися. Проте згоди на шлюб не дають її бать­ ки. На які фантастичні вигадки здатні хлопці заради досягнен­ ня бажаної мети – ви навіть собі не уявляєте!

10

Комедія «Смішні гроші» П’єса «Смішні гроші» – комедія одного із найпопу­ ТРАВНЯ лярніших сучасних комедіографів Рея Куні ставить пересічних людей у доволі незвичайні та примхливі життєві ситуації. Події, які блискавично розгортаються, змушують ге­ роїв миттєво реагувати, змінюватися, пристосовуватися до цих ситуацій та інакше дивитися на меркантильний світ.

11

Музична комедія «Летюча миша» Оперета «Летюча миша» – пронизана мелодіями ча­ ТРАВНЯ рівного вальсу і дихає атмосферою справжнього кар­ навалу. На маскарадi, влаштованому князем Орловським, ло­ велас Генрiх Айзенштайн зустрічає прекрасну жінку в костюмі летючої миші i закохується в неї. Він докладає багато зусиль, щоб спокусити красуню, не підозрюючи, що чарівна незнайом­ ка у масці – його дружина Розалiнда. Ображена і спантеличена жінка вирішує провчити невірного чоловіка.

17

Початок вечірніх вистав о 1900 год. Квитки – у касі театру. Довідки за телефонами: 52-40-66, 25-05-04.


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 27 квітня 2017 року Досьє 102

• ПОСМІХНИСЬ!

15

• СМАЧНОГО!

Французькі грибочки із сиром

– Вчора в нашу квартиру заліз злодій. – І що? Взяв щось? – Та де там! Лежить у лікарні. Дружина думала, що це я повер­ нувся так пізно...

Інгредієнти: печериці – 500 гр, сир твердий – 100 гр, цибуля – 2 шт, біле вино – 50 мл, яловичий буль­ йон – 150 мл, вершкове масло – 40 гр, зелень – 100 гр. Приготування. Готуємо начинку. Пательню ставимо на во­гонь, ки­ даємо вершкове масло. Цибулю на­ різаємо великими півкільцями. До­ даємо цибулю до вершкового мас­ ла й обсмажуємо 7-10 хвилин. Піс­ ля цього додаємо яловичий буль­ йон і біле вино. Тушкуємо усе до повного випаровування рідини.

*****

Що не кажіть, але якщо людина тормоз, то ніякий снікерс уже тут не допоможе…

*****

Йде студент університетським коридором і ногою штовхає пирі­ жок. На зустріч йому інший сту­ дент: – Ти що, дурень! – спитав він йо­ му. А той і відповідає: – Тихо-тихо, давай разом його заштовхаємо і в кутку з’їмо.

*****

– Люба, що у нас сьогодні на ве­ черю? – Дуже ліниві голубці! – Це як? – Капуста на балконі, фарш в мо­ розилці!

*****

На іспиті студент бере один кви­ ток – не знає. Бере інший – теж. Третій – та ж біда… Так четвертий, п’ятий… Професор бере заліковку, ставить йому «3». Інші студенти обурюються: – За що? – Як за що…, – відповідає викла­ дач, – якщо щось шукає, значить, щось знає.

Печериці промиваємо. Ножем ви­ даляємо ніжки і серцевину, зали­ шаючи тільки капелюшки. Обсма­ жуємо капелюшки з обох сторін по 2-3 хвилини. Викладаємо їх на де­ ко, змащене вершковим маслом. У серединку кожного капелюшка кладемо трохи цибулі, підсолюємо. Твердий сир натираємо на середній тертці і по 1 чайній ложці кладемо на кожен капелюшок. Відправляє­ мо грибочки запікатися в духовку на 8 хвилин при температурі 1700С. Гарячі грибочки знімаємо з дека і перекладаємо на паперовий руш­ ник, щоб видалити зай­вий жир. По­ сипаємо порізаною зеленню. Ви­к­ ла­даємо гри­би на тарілку, прикра­ шаємо зеленню і подаємо до столу.

*****

Дружина поїхала у відряджен­ ня. Чоловік будить дитину і веде в садок. Прийшли в один, а їм ка­ жуть: «Це не наша дитина!» При­ йшли в інший – та ж історія. Сіда­ ють в автобус, їдуть. Дитина каже: – Тату, ще один садок, і я спіз­ нюся до школи...

*****

– Запам’ятай, синку, розумна лю­дина завжди у всьому сумніва­ ється. Тільки дурень може бути повністю впевненим у чомусь. – Ти впевнений в цьому, тато? – Абсолютно.

*****

Сидять дід з бабою на лаві, мов­ чать. Баба і каже: – Що ти, діду, все мовчиш, роз­ казав би що-небудь… – Та що тобі розказувати, ти ж глуха, як пень. – Цікава історія, і що ж з ними сталося потім?

*****

– Дивися, я єдиноріг! – Вітю, одягни труси!

*****

На паркані читаю «Обережно, у дворі злий папуга». Розумію, що це якась дурня. Заходжу. Останнє, що я чув перед втратою свідомос­ ті, це голос папуги: «Рекс, ФАС!».

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ


• ЦІКАВИНКИ

16

• У Львові є понад 100 діючих хра­ мів, представлено два десятки конфесій. • Львів – єдине місто в Україні, де є пам’ятники Леопольду фон За­ хер-Мазоху і Пабло Пікассо. • Один іноземний турист залишає у місті в середньому €210, а кіль­ кість туристів, які щороку при­ їжджають до міста, росте на 20%. • Львівський концерн «Електрон» випустив власний трамвай і тро­ лейбус. На черзі – електробус. • Кожен п’ятий у Львові – студент. У місті налічується близь­ко 170 тисяч студентів. А також 26 уні­ верситетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка та «Львівсь­ ка Політехніка». • Аеропорт імені короля Данила Га­ лицького – один з найбільших у Східній Європі. Розташований за 6 км від центру міста.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 27 квітня 2017 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 1 травня ніч / день

+6 / +13

вітер

ВІВТОРОК, 2 травня ніч / день

+4 / +14

вітер

ніч / день

+8 / +18

вітер

ніч / день

+9 / +13

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Пн, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 5 травня ніч / день

перший в історії України хокейний матч за міжнародними правилами. В 1629 році італієць Роберто Бандінеллі започаткував у Львові

першу в Україні міську пошту євро­ пейського зразка. В 1853 році в аптеці «Під золо­ тою зіркою» у Львові фармацевти Йоган Зе­г та Ігнаций Лукасевич ви­ найшли першу у світі гасову (наф­ тову) лампу. Дослідники за наполя­ ганням свого шефа аптекаря Міко­

ляша намагалися добути з нафти спирт, проте несподівано винайшли найраціональніший метод крекінгу нафти. З цього часу гас став най­ більш уживаним у світі продуктом освітлення. В 1715 – у Львові засновано пер­ шу в Україні пивоварню. На початку XVIII століття у Льво­ ві встановлено пам’ятник польсь­ко­ му гетьману Станіславу Яблоновсь­

кому – перший пам’ятник в Україні. Яблоновський був захисником Льво­ ва від останнього набігу татар 1695 року. В 1661 році було засновано пер­ ший в Україні університет – Єзуїт­ ська академія. За умовами Гадяць­ кої угоди 1658 року між Україною і

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пд/Сх, 1 м/с

ЧЕТВЕР, 4 травня

се найперше, найкраще, найбільше, найпередовіше, що було написано, надруковано, збудовано, винайдено, засновано – це все могло бути зроблено лише у Львові. Нагадаємо, що Львів – національно-культурний та освітньо-науковий осередок України, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та Західної України. Львів заснований королем Да­ нилом Романовичем в середині 13 століття. Близько 1272 року місто стало столицею Галицько-Волинсь­ кого князівства. В добу Середньовіч­ чя Львів був важливим торгівельним центром. За австрійського пануван­ ня місто стає осередком українсь­ кого та польського національно-виз­ вольних рухів. Після розпаду Авст­роУгорщини був столицею Західно­ української народної республіки. До Другої світової війни належав Поль­ щі, за Пактом Молотова-Ріббентро­ па анексований Радянським Союзом. В 1574 році Іван Федоров надру­ кував у Львові першу в Україні кни­ гу – «Апостол». Він у власній дру­ карні за свій рахунок з допомогою львівсь­ких міщан друкує «Діяння та Пос­лання Святих Апостолів». В 1859 році почалося прокла­ дання колії з Перемишля до Львова протяжністю 97,6 км. В жовтні 1861 року завершили будівництво Львів­ ського вокзалу, який у майбутньому мав служити відправним центром для чотирьох напрямків: зі Львова до Кракова, Чернівців, Бро­дів та Під­ волочиська В 1905 році – у Львові відбувся

Пн/Зх, 4 м/с

СЕРЕДА, 3 травня

+5 / +11

Львів – сучасне та європейське місто України

В

Зх, 3 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Польщею, в Україні мали відкритися два православних університети. В 1784 році у Львові запущено першу у світі повітряну кулю з ав­ томатичним пальником на рідкому пальному для підігріву повітря у балоні. В 1749 році у Львові вийшло де­ кілька номерів першої в Україні га­ зети ( «Kurier Lwowski»), а 1776 ро­ ку почала виходити газета «Gаzette de Leopol» (тижневик) – перша ре­ гулярна газета в Україні. У другій половині XVI століття засновано найстаріший парк в Ук­ раїні – Єзуїтський (тепер парк імені І. Франка). Чотириста років тому на цьому місці були міські лани, але пізніше ця земля перейшла у при­ ватні руки. В 1776 році відбулося відкриття першого професійного театру у Львові. Німецька трупа театру під керівництвом Франца Геттрсдорфа складалася з акторів та співаків, не­ великого хору та оркестру. 1894 року у Львові завершили будівництво на території теперіш­ нього Стрийського парку стадіону британського стилю з футбольним полем та трибунами на 7 000 місць. Близько 1785 року на місці те­ перішнього Музею етнографії на проспекті Свободи підприємець Йо­ ганн Прешель спорудив триповер­ хову будівлю – перший львівський готель, який називався «Під рим­ ським цезарем».

вітер

Пн/Сх, 5 м/с

СУБОТА, 6 травня ніч / день

+5 / +21

вітер

Сх, 5 м/с

НЕДІЛЯ, 7 травня ніч / день

+11 / +19

вітер

Сх, 3 м/с

За даними мережі Інтернет

• ПРО НАЗВИ МІСТА ЛЬВОВА Так-так, саме про назви. Вже якщо ви збираєтеся їхати відпочивати в це місто, то неодмінно повинні знати, що крім офіційної назви, у Львова є ще з десяток імен, кожне з яких красномовно розповість вам про особливості цього міста: «Місто Лева»; «Королівське місто»; «Місто левів»; «Перлина корони Єв­ ропи»; «Столиця Галичини»; «Місто-музей»; «Бандерштадт»; «Маленький Париж»; «Український П’є­ монт»; «Маленький Відень»; «Нова туристична Мекка в Східній Європі»; «Культурна столиця України». Більшість людей вважають, що місто Львів назване на честь левів, скульптури яких розташовані практично на кожній вулиці. Звідки ж тут узятися левам? Дійсно, це – всього лише метафора, бо місто було названо на честь сина Данила Галицького (засновника міста) на ім’я Лев.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №7(70)  

Досьє 102 №7(70)  

Profile for dosie102
Advertisement