__MAIN_TEXT__

Page 1

БЕРЕЖІТЬ ВЕЛОСИПЕДИ! стор.

КІНОЛОГ – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, стор. 8 А ПОКЛИКАННЯ ДУШІ

• НОВИНИ

У Тернополі створили базу даних веловласників. Туди патрульні поліцейські вноситимуть дані власника і усі характеристики його велосипеда. У випадку крадіжки транспортний засіб легше буде повернути. Наразі у цій ба­зі даних трохи більше сотні місцевих велосипедистів.

5-8 травня на місці історичного бою УПА проти НКВС, що відбувся на межі Тернопільської і Рів­ ненської областей, пройде найбіль­ ша в Україні теренова гра «Гур­биАнтонівці». Зареєструватися для участі у грі можна до 20 квітня на сайті http://www.gurby.org.ua. Військову частину, що у Теребовлі, мають намір відновити до вересня цього року. На виконання ремонтних робіт вже виділили понад 14 мільйонів гривень. Планують провести капітальний ремонт приміщення штабу управління, казарм, плацу, їдальні.

З 15 по 17 квітня у Тернополі відбудеться шостий фестивальконкурс «Я там, де є благословіння». У концертних виступах братимуть участь хори із Польщі, Молдови, Грузії, Румунії, зведений колектив із Замбії, Конго, Нігерії, а також учасники із українських міст Маріуполь, Хмельницький та Тернопіль. Відомий колектив Crazy Town зіграє на музичному фестивалі «Файне Місто». На Західній Україні музиканти виступатимуть впер­ ше. Почути та побачити гурт можна буде 10 липня на головній сцені фестивалю. Нагадаємо, що фестиваль «Файне Місто» відбуватиметься з 7 по 10 липня на території аеропорту «Тернопіль».

У Тернополі проводиться набір на безкоштовні заняття в оз­ доровчих групах для тернополян віком від 55-ти років. Перше заняття відбудеться о 12 годині 17 квітня у парку ім. Т. Шевченка на Літній естраді.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

3

«ТРИВОЖНА КНОПКА» – ЗАХИСТ ВІД ЗЛОДІЇВ

стор.

9

стор.

11

1500 ID-ПАСПОРТІВ ВИДАЛИ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№6 (48) / 15 квітня 2016 року

Тернопільські нацгвардійці навчалися знешкоджувати терористів

З

і зброєю, службовими собаками та бойовою технікою в Тернополі розшукували озброєних злочинців. За таким сценарієм в парку Загребел­ля проходили нав­ стор. 2 чан­ня у бійців Національної гвардії.

В зону АТО поїхав зведений загін правоохоронців

С

лідчі, розшуківці та працівники територіальних структурних підрозділів Тернопільщини поїхали на схід. 30 правоохоронців впродовж місяця нестимуть службу у зоні АТО.

Провести бійців, які відправилися виконувати відповідальні завдання в буремний регіон, прийшли рідні, друзі, колеги. Останні настанови перед виїздом дав своїм підлеглим начальник ГУНП в області Олександр Богомол. Він побажав з честю виконати обо­ в’язок перед Україною та повернутися неушкодженими додому. – Ви всі досвідчені люди, зброю в руках тримаєте не вперше і знаєте, що і як маєте робити. Від вас вимагається увага і безпека. Ви їдете на місяць і я вірю, що із усім впораєтеся бездоганно, будете ефективно, самовіддано і з віддачею виконувати службові завдання. Впродовж служби бійці забезпе-

чуватимуть охорону громадського порядку, контролюватимуть стратегічні об'єкти державного значення, стежитимуть за безпекою населення в зоні бойових дій, працюватимуть на випередження щодо здійс­ нення терористичних актів. Бути мужніми та дисциплінованими закликав правоохоронців голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Правоохоронці з посмішкою зби­ ралися в дорогу та прощалися з рідними, адже ризик – це частина їхньої професії. Близькі підтримують своїх синів та чоловіків й пишаються їхньою мужністю. Вони намагаються не виказувати тривоги, хоча на душі важко.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

Звільняти заручників та знешкоджувати терористів вчилися нацгвардійці у Тернополі

З

і зброєю, службовими собаками та бойовою технікою в Тернополі розшукували озброєних злочинців. За таким сценарієм в парку Загребелля, в районі «Дальнього пляжу», проходили тактичні навчання у бійців Національної гвардії, яка дислокується в обласному центрі. За словами командира батальйону Національної гвардії Віктора Шершуна, бійці отримали інформацію про те, що озброєна група здійс­ нила напад на державну установу. У ході оголошеної спецоперації черговий підрозділ військових відбив напад на адмінбудівлю. Проте оз­ броєні злочинці зникли у невідомому напрямку. – Командування прийняло рішення задіяти особовий склад батальйону. Бійці блокували район ймовірного місцезнаходження озб­ роєних злочинців і розпочали їхній пошук та знешкодження, – розповів командир. Продовження подій – це раптова перестрілка, в якій озброєні злочинці влучають у нацгвардійця. До нього поспішають медики та намагаються врятувати. Такі навчання, переконаний Вік­ тор Шершун, необхідні для того, щоб нацгвардійці в реальному житті вмі­ ли виконувати поставленні завдання без втрат. – Враховуючи обстановку, є пот­ реба у проведенні таких навчань. Як мінімум один раз в місяць ми про­ водимо відповідні заняття. Перед практикою солдати вчаться працювати злагоджено, визначають хто і що повинен виконувати у разі надзвичайної події. Закріплюється теорія на практиці – на тактичних нав­ чаннях. Стежив за ходом спецоперації голова обласної державної адмініст­ рації Степан Барна. Він каже, що у нашій області проводиться цілий комплекс антитерористичних заходів, які спря­мовані на попередження небезпеки. Ці навчання комп-

лексні, вони включають не тільки елементи поводження зі зброєю, а й надання медичної допомоги. Як результат – умовного ворога знищено, завдання успішно виконано. Результатами бойового злагодження та взаємодії підрозділів командир задоволений. – Такі знання дуже потрібні. Плануємо провести аналогічні нав­

чання в усіх районах області. Якщо сьогодні були одноденні військові навчання, то ми будемо планувати проведення трьохденних навчань в районах. Ми також працюємо в нап­ рямку формування загонів територіальної оборони, які складатимуть­ ся, виключно, з добровольців. Їх ми будемо залучати в процесі підготов­ ки військовослужбовців. Нагадаємо, що навчання відбувалися в рамках антитерористичних заходів, які покликані боротися з проявами заколоту чи диверсійних дій з боку ворожої сторони. Наталія БАРНИЧ

Автомобілі поліцейських Роті патрульної служби поліції «Тернопіль» виповниться два роки перевірили на справність

У

травні другу річницю з початку свого формування відзначатиме рота патрульної служби поліції особливого призначення «Тернопіль». Навесні 2014 року у структурі управління МВС України в Тернопільській області сформували перший загін добровольців з колишніх військовослужбовців, пенсіонерів ор­ ганів внутрішніх справ, жителів області. Очолив тоді ще батальйон спеціального ­призначення «Тернопіль» Володимир Катрук.

В серпні 50 бійців-доброволь­ців відправилися боронити східні ру­ бежі. Головні завдання – несення служби на блокпостах, недопущення потрапляння на мирну територію зброї та боєприпасів, охорона правопорядку. Перше бойове хрещення під гра­ дами та мінометними обстрілами тернополяни отримали під час зачистки населеного пункту Станиця Луганська. Селище було успішно звільнене від бойовиків без втрат та поранень. Відзначилися бійці і в Золотому Попаснянського району, де право­ охоронець Анатолій Косенюк, поп­

ри смертельний ризик, вивісив ук­ раїнський прапор. Місцем дислокації тернопільсь­ ких бійців залишається Луганщина. Проте місцем служби завжди стає той населений пункт, де потрібна їхня допомога. Несуть службу бійці і в обласному центрі – охороняють правопорядок на вулицях міста. За відмінну службу у лютому 2016 року командиру роти патруль­ ної служби поліції спеціального приз­начення «Тернопіль» вручили грамоту Верховної Ради України. Відповідне розпорядження підписав керівник парламенту Володимир Гройсман.

В

автогосподарстві поліції Тернопільщини відбувся черговий сезонний технічний огляд службового транспорту. Перевірку прой­ шли всі автомобілі, які використовують для роботи тернопільські поліцейські.

Оцінив технічний стан відом­ чих транспортних засобів очільник ГУНП в Тернопільській області Олек­ сандр Богомол. Серед іншого він перевірив на­ яв­ність у службовому транспорті вогнегасників, знаків аварійної зупинки, аптечок та буксирувальних тросів.

– Під час техогляду ми перевіри­ ли на справність понад дев’яносто автівок, від яких залежить ефективність роботи всіх структурних підрозділів управління, їхня мобіль­ ність та оперативність. На жаль, недостатнє фінансування не дозволяє в повному обсязі забезпечити якісною гумою усі машини. Проте транспорт автопарку технічно справний та придатний до виконання оперативно-службових завдань, – зазначив заступник начальника ГУНП в області Олег Ляхович. Під час техогляду усіх праців­ ників поліції, за якими закріплені службові автомобілі, перевірили на знання правил дорожнього руху.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

3

Сергій КРАМАР: «Кращого професійного тандему у поліцейській роботі, аніж досвідчений кінолог та його чотирилапий помічник – годі шукати»

C

ергій Крамар понад двадцять років віддав кінологічній службі. 1995-го, одразу після служби в прикордонних військах, де, до слова, теж працював з чотирилапими, прийшов у кінологічну службу тернопільської міліції і відтоді не розлучається зі своїми вихованцями. Каже, вони – як люди. І працювати з ними – велике задоволення. Більше десятка собак виховав майор тепер уже поліції. Зізнається, не кожна може стати службовою. Пе­ ред тим, як бути зарахованими у ря­ ди помічників правоохоронців, тва­ рини проходять ретельний відбір, перевіряють їхні фізичні можливості, вивчають характер. Виявляється,

у собак буває різна спеціалізація, яка залежить від їхнього темпераменту. Наприклад, запальних та активних мухтарів-холериків залучають до патрульної служби та затримання злочинців, флегматики – спокійні та виважені – незамінні у пошуку зброї чи вибухівки, а сангвініки –

грайливі та орієнтовані на спілкуван­ ня з людиною – найкраще виконують завдання із пошуку наркотиків. Сьогодні в кінологічному цент­ рі Головного управління поліції живуть і віддано несуть службу 17 собак. Сергій Крамар дресирує німець­ ку вівчарку Лорда та лабрадора Ніку. З Лордом у Сергія особливі взаємини. Вони у грудні 2014-го - січні 2015-го несли службу в зоні АТО. Наставник хвалить свого чотирилапого помічника, бо той не раз допомагав у пошуку зброї та вибухівки на блокпостах, а ще брав участь у

розкритті резонансного вбивства у місті Старобільськ Луганської області. Слід, який взяла вівчарка, завів аж до кордону з Росією. Кличку Лорд своєму трирічному вихованцю Сергій Крамар дав не випадково. У 2008 році з іншим собакою, котрого теж кликали Лорд, майор поліції побував у миротворчій місії в Косово. Тоді пес врятував життя багатьом людям. – Під час однієї зі спецоперацій Лорд показав себе справжнім профі, – розповів Сергій Крамар. – Відбувалося затримання одного торговця

зброєю. Військові хотіли штурмом брати ворота обійстя, де жив злочинець, але я запропонував першим пустити Лорда. Уже біля хвіртки поведінка пса різко змінилася – він притих та прийняв стійку – так вів­ чарка попереджала про небезпеку. Саме в цьому місці злочинець зак­лав розтяжку гранати, яка могла вибухнути від найменшого руху. На щастя, собака виявив небезпечний предмет та попередив трагедію. Заступник керівника кінологічного центру переконувався у незамінності чотирилапих помічників, коли в зону АТО поїхав вдруге у лютому-березні цього року. Хоча тоді його робота більше стосувалася координації дій кінологів, бо призначи­ ли його старшим кінологічної групи, проте щоденно бачив результати собачого професіоналізму. – Не уявляю себе поза кінологіч­ ною службою, – зізнається Сергій Кра­ мар. – Бо серцем прикипаєш до своїх вихованців і вони стають частиною твого життя. Гадаю, кращого професійного тандему у поліцейській роботі, аніж досвідчений кінолог та його чотирилапий помічник – годі шукати. Наталія БІСОВСЬКА

«Полювання» на порушників правил дорожнього руху продовжується. До бюджету вони сплатили 300 000 гривень

П

аркування у недозволеному місці, їзда за кермом автомобіля без посвідчення водія – на такого порушника ПДР натрапили 7 квітня у Тернополі патрульні поліцейські.

Чоловік припаркував своє авто на пішохідному перехо­ді на вулиці С.Будного, а сам пішов на ринок. Автівку порушника помітили під час патрулювання правоохоронці. За словами патрульного поліції міста Тернополя Ірини Баган, дане порушення підпадає під частину 3 статті 122. Іномарка суттєво перешкоджала руху пішоходів, бо вона припаркована безпосередньо на пішохідному переході. До власного авто водій повернувся саме тоді, коли патрульні уже викликали евакуатор. Правоохорон­ ці погодилися на те, що порушник перепаркується та заплатить штраф за свою необачність. Коли діло дій­ш­ ло до документів на авто, то з’ясу­ ва­лося, що водій приїхав з Бучача до Тернополя лише з технічним пас­ портом на «Тойоту», але без посвідчення водія. Його він забув у іншій куртці. – От ви сіли без прав і доїхали з Бучача сюди без посвідчення водія? – Доїхав. – Ви хочете, щоб ми зараз, знаючи те, що у вас немає посвідчення

водія при собі, відпустили та виписали вам постанову, щоб ви заплати­ ли для формальності штраф і сказали щасливої дороги? – Визнаю. Заплачу штраф і буду пам’ятати. – Ми не можемо дозволити рух. – Чому,колись за старої системи можна було? – Забудьте за стару систему. Допоки поліцейські очікували на документи, які б зас­відчували

особу водія, порушити пра­вила паркування у даному місці спробувало ще кілька водіїв. Проте після бесіди та попередження патрульних вони шукали інше місце для стоянки. За місяць роботи до патрульних поліцейських надійшло більше п’я­ ти тисяч викликів, вони склали 2065 адміністративних протоколів. Левова частка належить порушникам правил дорожнього руху, а саме – 1880. До державного бюджету винуватці сплатили майже 300 тисяч гри­ вень штрафу. 30 автівок патруль­ні відправили на арештмайданчики.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

«На гарячому» піймали квартирного злодія на вулиці С. Будного у Тернополі

К

радіжку приватного майна інкримінують правоохоронці громадянину іноземної держави. Він разом з іншим чоловіком виходив з чужої квартири на вулиці С. Будного у Тернополі. Його помітили сусіди та піймали. Із заявою про те, що невідома осо­ба пошкодила замок вхідних две­ рей та проникла до квартири звер-

нувся житель обласного центру. Проте забрати цінне майно злочинці не встигли, прихопили лише мо-

Тернополянка втратила понад 11 тисяч гривень

«В

ітаємо, номер Вашого мобільного переміг у розіграші авто», – такі слова пролунали у слухавці мобільного мешканки обласного центру. Невідомий, представившись кон­ сультантом автопідприємства, повідомив жінці, що вже сьогодні вона стане власником іномарки. Жінка поцікавилася умо­вами ак­ ції. Консультант пояснив: щоб от­ римати автівку, вона повинна сплатити один відсоток від її вартості. Кошти, начебто, призначалися для оформлення документів на автомобіль, послуги перевізника та узаконення виграшу. Жінка справно перерахувала понад 11 тисяч гри­ вень на надісланий смс-повідомлен­ ням рахунок. Представник компанії запевнив, що після надходження кош­ тів та оформлення документів автомобіль одразу вирушить до нового власника. Однак обіцяного призу мешканка району так і не отримала.

Не відповідав й жоден номер мобільного з якого телефонували з повідомленнями про виграш. Потер­ пі­ла звернувся за допомогою до пра­воохоронців. Працівники поліції встановлюють особу організатора «виграшної» акції. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу Ук­ раїни – шахрайство. Правоохоронці зафіксували десятки подібних випадків шахрайст­ ва на території області, тож вкот­ре застерігають краян не довіряти сум­ нівним повідомленням про виг­раш. Не поспішайте перераховувати гроші на рахунки невідомих чи повідомляти особисті дані банківсь­ ких карток. Ретельно перевіряйте отриману інформацію. Пам’ятайте, у аферистів одна мета – виманити у вас гроші і для її досягнення вони використовують будь-які методи. Якщо ж ви все ж стали жертвою шахрайства, негайно телефонуйте на лінію «102».

більний телефон вартістю в тисячу гривень. За словами слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільсь­ кій області Мирона Шеремети, син господаря був в гостях у сусіда, коли вони почули сторонні звуки з йо­го квартири. Вийшовши на сходову кліт­ ку побачили, що з помешкання виходять двоє невідомих чоловіків. – Ми відчинили двері і побачили, як з квартири виходять двоє, – пригадує сусід Ігор Ярмусь. – Вони поча­ ли тікати. Одного я піймав за капюшон, але той відстібнувся і незнайомець втік. Іншого ми наздогнали на сходовій клітці. Він просився відпус­ тити його, пропонував гроші. На жодну з пропозицій тернополяни не пристали, від грошей від­мо­ вилися і викликали поліцію. – Дана особа була затримана і пе­ редана нам, – каже патрульний поліції Назар Бунда. – На місце виїхала слідчо-оперативна група, яка займа­

ється розслідуванням даної справи. Мешканці розповідають, що кра­ діжки в їхньому будинку не рідкість. Стали жертвами зловмисників уже власники кількох квартир. Правоохоронці встановили особу одного з крадіїв – це сорокап’я­ ти­річний чоловік. Проте, хто був з ним він не зізнався. Підозрюваного у вчи­нені злочину затримали на підс­ таві статті 208 КПК України. На даний час особі повідомлено про підоз­ ру у вчиненні злочину, передбаченого час­тиною 3 статті 15, частиною 3 статті 185 Кримінального ко­дексу України – незакін­чений замах на таємне викрадення чу­жого майна, вчи­ нене за поперед­ньою змовою гру­пою осіб, яке поєднане із проникнен­ням в приміщення. Підозрюваному обрано запобіжний захід тримання під вартою із визначенням застави у розмірі 68 тисяч гривень. Триває слідство. Наталія БАРНИЧ

ДІВЧИНКУ ЧЕКАЄ ДОЛЯ СИРОТИ ПРИ ЖИВИХ БАТЬКАХ

П

рацівники гусятинської поліції спільно з спів­ робітниками служби у справах дітей району забрали з сім’ї 12-річну жительку села Сухостав. Її «родиною» був батько-випивака, оскільки матір вже давно позбавили батьківських прав. Останньою каплею, що змусила соцпрацівників та поліцейських заб­ рати підлітка з родини, став випадок з побиттям. Про цей факт повідомили педагоги сільської школи, де нав­ чається дівчинка. Малолітню доп­ра­ вили до лікарні з тілесними ушкод­ женнями. Медики діагностували за­к­ риту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забійну гематому лівої навколоорбітальної ділянки, забійну рану верхньої губи. У справу втрутилися поліцейсь­ кі. Як повідомив старший інспектор відділу управління превентивної ді­ яльності поліції Микола Подлецький, з’ясувалося, що тілесні ушкодження доньці наніс батько, який мав зай­ матися доглядом та вихованням ма­ лолітньої дитини. Вирішується питання про притягнення горе-родича до відповідальності.

Вісім тисяч гривень та сто доларів віддала аферистам мешканка Теребовлі

П

онад десять тисяч гривень втратила мешканка райцентру Теребовля, довірившись шахраям. Жінка обміняла гривні на порізану газету. Пройдисвітів пенсіонерка зуст­ ріла вранці на вулиці. Незнайомий чоловік та жінка вийшли з іномарки та стали розпитувати, як потрапити до місцевої лікарні. Мешканка райцентру вказала напрямок, однак незнайомці дуже просили її сісти в авто та показати дорогу до медзак­ ладу. Вона погодилася. Вже в салоні автомобіля незнайомка слізно розповіла, що її брат потрапив у ДТП неподалік міста і зараз потребує термінового оперування. Ніби у підтвердження її слів, у чоловіка задзвонив телефон. З роз­ мови теребовлянка зрозуміла, що лі­ карі просять негайно оплатити операцію та купити дорогі медикаменти. Незнайомці захвилювалися, мов­ ляв у них тільки іноземна валюта.

Вони запитали, чи не могла б жінка швидко обміняти долари на грив­ні. Та погодилася. Разом поспішили до по­мешкання жертви. Потерпіла при­ гадує, як навіть не перераховуючи іноземну валюту, від­дала у руки аферистам вісім тисяч гривень ще й сто доларів додала. Нові знайомі по­ дякували та поспішили до лікарні. Жінка помітила аферу не одра-

зу. Спочатку розповіла про пригоду чоловіку, разом поспівчували біді незнайомців, а вже потім відкрила сумку. Побачене вразило – замість грошей там лежала порізана газета. Теребовлянка звернулася за допомо­ гою до правоохоронців. Відомості про подію внесено до ЄРДР згідно статті 190 ККУ – шахрайство. Злов­ мисників розшукують.


ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ! п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

5

Рятувальники привітали Рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!» ветерана ДСНС України

К

омплекс профілактичних заходів, спрямованих на роз’яс­ нення громадянам правил безпеки життєдіяльності, провели рятувальники Тернопільщини.

Одним із напрямків профілактичної роботи з молоддю є прове-

дення громадсь­кої акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»

У рамках проведення тижнів знань з безпеки життєдіяльності, рятівники Тернопільського міського відділу зустрілися з студентами другого, третього, четвертого курсів та викладачами Тернопільського тех­ нічного коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя. Студентам розповідали про особ­ ливості повсякденної роботи рятувальників, ознайомили із будовою, видами та принципом дії вогнегасників, причинами виникнення пожеж у м. Тернополі та загибелі людей на них. Особливу увагу акцентували на правилах пожежної безпе­ки в будинку, квартирі, на вулиці, в лісі. Спробували студенти себе у ролі рятувальників – вони ліквідовували умовну пожежу за допомогою порошкового та вуглекислотного вогнегасників а також ознайомилися із пожежно-технічним обладнанням авто першої допомоги АПД-2.

Рятувальник – не професія, а спосіб життя

В

ибір професії – це вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі залежить задоволення людини своїм майбутнім. Фахівці відділу персоналу Уп­ рав­ління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області спільно із начальником Інституту цивільного за­ хисту Львівського державного уні-

верситету безпеки життєдіяльнос­ ті полковником служби цивільного за­хисту Андрієм Ренкасом, кандида­ том технічних наук, доцентом, провели комплекс профорієнтаційних заходів, приурочених вступ­ній кампанії 2016 року до Львівсь­кого державного університету безпеки життєдіяльності. Рятувальники відвідали декілька шкіл міста, зуст­рілися з випуск­ никами, аби ознайомити їх зі зміс-

Поблизу селища В.Бірки рятувальники вилучили із землі чотири авіабомби

З

настанням весни кожного року на полях, присадибних ділянках, у лісах люди знаходять вибухонебезпечні предмети часів Великої Віт­ чизняної війни. Тому необхідно дотримуватись заходів безпеки. Вже майже рік фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області працюють поблизу селища Великі Бірки Терно­ пільського району – вони обстежують місцевість, де 20 квітня 2015 ро­ ку шукачі кольорових металів на­ трапили на фугасну авіаційну бомбу часів Другої світової війни. В період з 20 квітня 2015 по 5 квітня 2016 року працівники Служби порятунку детально перевірили 0,967 га території, виявили 197 вибухонебезпечних предметів, в числі яких 122 стокілограмових фугасних авіабомби, 41 запалювальна бомба вагою 100 та три – вагою 2,5 кг, 2

артснаряди калібром 152 мм та 27 калібром 85 мм, мінометну міну калібром 82 мм та двохсотп’ятидеся­ тикілограмову фугасну товстостінну авіаційну бомбу. Подія класифікована, як надзви­ чайна ситуація техногенного ха­рак­ теру об’єктового рівня. 5 квітня на місці надзвичайної ситуації піротехніки ДСНС вилучили з землі та зосередили в безпечному місці для подальшого знищен­ ня чотири фугасних авіаційних бом­ би ФАБ-100 часів Другої світової вій­ ни. Пошукові роботи поблизу селища В. Бірки тривають.

Григорія Демчишина з 80-річним ювілеєм

6

квітня виповнилось 80 років ветерану пожежної охорони Григорію Михайловичу Демчишину. Привітати ювіляра завітали начальник Управління державної служ­ би надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Вік­тор Маслей та ветеран пожежно-рятувальної служби генерал-майор служ­ би цивільного захисту у відставці Євген Лукавий. Від імені всіх працівників пожежно-рятувальної служби Тернопільщини та ветеранів вони побажали йому міцного здоров’я, родинного тепла, щастя, благополуччя та

мирного неба над головою, подякували за багаторічну бездоганну та самовіддану службу в лавах пожежної охорони й вручили від імені ветеранської організації медаль «За службу Державі». Понад 30 років свого життя Григорій Демчишин віддав службі в Державній пожежній охороні. Перебуваючи на заслуженому відпочинку, він і тепер завжди життєрадісний та сповнений енергії, активно пропагує славетні героїчні та трудові традицій пожежної охорони, робить вагомий внесок у виховання молоді та власним прикладом підтверджує, що пожежно-рятувальну службу обирають за покликом серця.

том професії рятувальника, сучасними вимогами до служби порятунку, умовами та характером. Пояснили гості і значення правильного, вмотивованого вибору професії для суспільст­ва й особистості в цілому. Особи, котрі виявили бажання вступити до Львівського державного університету безпеки життєдіяль­ ності, необхідну інформацію можуть знайти на офіційному сайті університету (http://www.ldubgd.edu.ua/).

На Тернопільщині ліквідували за добу чотири пожежі в природних екосистемах

7

квітня на Тернопільщині виникло чотири пожежі в природних екосистемах у м. Тернополі, Теребовлянсь­ кому та Монастириському районах. До оперативно-диспетчерської служби Управління ДСНС України у Тернопільській області надійшло по­ відомлення про задимлення прибудинкової території на вул. Дорошен­ ка, 1 в Тернополі. Рятувальники, які прибули на виклик встановили, що на відкритій території, неподалік за­лізничної колії палало побуто­ ве сміття на площі близько 5 м2. Горіння супроводжувалось виділен­­ ням значної кількості їдкого диму. Поже­жу ліквідовано. На пункт зв’язку 12-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про горіння су­ хої трави та рослинності на відкритій території в селищі Дружба на Теребовлянщині. Вогнеборці лік­ві­ ду­вали пожежу сухої трави та кущів на площі 100 м2. Чергове повідомлення про поже­ жу в природних екосистемах ряту-

вальники отримали о 21:10. В с. Папірня горіла суха трава та рослинність на відкритій території. На пункт зв’язку 19-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про пожежу в селищі Коропець Монастириського району. Горіла суха трава та чагарники на відкритій території, на площі орієнтовно 2 га. Пожежу ліквідовано. Під час гасіння врятовано модриновий ліс на площі 1,5 га. Причини виникнення пожеж та

збитки встановлюються. Рятувальники закликають громадян відмовитись від підпалів сміт­ тя, сухої трави та інших рослинних залишків! Невинні на перший пог­ ляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Кожен підпал також завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищує живу природу та спричинює до багатьох інших негативних наслідків.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

На реконструкцію дамби Тернопільського ставу виділять п’ять мільйонів гривень з Державного фонду реґіонального розвитку

Р

еконструкцію дамби Тернопільського ставу, що на вулиці Руська у Тернополі, планують провести у 2016 році. 5 квітня об’єкт оглянув голова ОДА Степан Барна.

– Дамба є артерією, яка з’єднує мікрорайони «Дружба», «Пронятин» та «Кутківці» з центральною частиною міста, – зазначив Степан Барна. – Тому об’єкт має стратегічне зна-

чення для Тернополя. Відомо, що будували її в післявоєнний період, використовуючи будматеріали низь­ кої якості. Тому зараз тут незадовільний стан покриття, що унемож-

Родини загиблих учасників АТО зможуть пройти реабілітацію в медичних закладах області

Д

ержавними нагородами відзначили членів сімей загиблих військовослужбовців Тернопільщини. Відповідно до Указу Президента України «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено командира взводу 30 окремої механізованої бри­ гади старшого лейтенанта Володимира Рожелюка. Цю нагороду голова Тернопільської ОДА Степан Барна вручив донці старшого лейтенан­ та Рожелюка. Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено опе­

ратора – навідника 128 окремої гірсь­ко-піхотної бригади солдата Андрія Капчура. Відзнаку отримала матір загиблого. Жінка виховала 12 дітей. Державною нагородою, медаллю «Захиснику Вітчизни» за виявлені у захисті державних інтересів особисті мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності та безпеки України, нагородили солдата Юрія Смертюка – сапера інженерно – саперного взводу 24 окремої механізованої бригади. На зустрічі родинам загиблих бійців запропонували пройти реабілітацію в медичних закладах області. – Ніякі нагороди не замінять ваших синів, чоловіків, братів, – заз­на­ чив очільник краю. – Дякую вам за недоспані ночі, молитви, хвилювання, за любов до України.

ливлює нормальну експлуатацію гро­мадського та автомобільного транспорту. За словами очільника краю, дам­ бу включено у перелік об’єктів, які фінансуватмуться за рахунок кош­ тів Державного фонду реґіонального розвитку. – Ми очікуємо 5 мільйонів гривень з Державного фонду реґіональ­ ного розвитку, 2669,8 мільйонів пла­ нують виділити з міського бюджету, – констатував Степан Барна. – Також сподіваємося на підтримку народних депутатів від Тернопільщини, плануємо залучити кошти Кабінету Міністрів по програмі соціально-економічного розвиту. Цього року передбачено провести реконструкцію існуючих дощеприймальних колодязів, будівництво нового каналізаційного колектора, ремонт проїзної частини шлюза на дамбі. Загальна вартість проекту – 26,7 міль­йонів гривень. Роботи планують розпочати у червні, коли будуть виділені кошти з ДФРР. Наразі оголошено тендер. – Якщо буде повноцінне фінансування, то до вересня ми плануємо завершити всі роботи, – підсумував Степан Барна. Проект реконструкції передбачає демонтаж та заміну асфальтобетонного покриття – 625 метрів, чотирнадцять одиниць існуючих ко­ лодязів інженерних мереж, двох спо­ руд на дамбі Тернопільського ставу, а також відремонтують 563 мет­ ри водопроводу. Планується також відновити на дамбі ставу мережу зовнішнього освітлення протяжністю 1400 метрів.

Посадовці Тернопільщини висадили дуби та ялини

К

ілька тисяч саджанців дуба та ялини висадили в урочищі імені Зеновія Добеньки, що в Скалатському лісництві, керівники обласної ради та адміністрації разом з підлеглими. Допомагали держслужбовцям лісничі. Озеленення території відбувалося в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

– Ліси – легені планети, – зазначив голова ОДА Степан Барна. – Тому щороку проходить Всеукраїнсь­ ка акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка має на меті привернути увагу кожного до проблеми відт­ ворення лісів, а також розвитку лі­ сового господарства. Приємно, що участь в акції взяли представники облдержадміністрацій, ради. Кожен зробив свій внесок у розвиток лісового господарства Тернопільщини.

У Петриківському геріатричному пансіонаті провели ремонтні роботи

З

робочою поїздкою голова ОДА Степан Барна побував у комунальній установі Тернопільської обласної ради «Петриківський обласний геріатричний пансіонат».

Наразі у закладі завершили реконструкцію покрівлі з надбудовою горищного даху корпусів. Роботи про­

ведено за кошти Державного фонду регіонального розвитку (1 мільйон 600 гривень), ще 160 тисяч спряму-

вали з обласного бюджету. Як розповів директор закладу Степан Глушок, пансіонат збудований без шатрового даху і без технічного поверху. Тому неодноразово під час дощів волога потрапляла на ліжка підопічних. Наразі усі роботи, які тривали з вересня минулого року, завершилися, – констатував керівник установи. – Облаштування шатрового даху дозволить зменшити фактичні питомі тепловитрати на опалення будівлі. За словами Степана Глушка, у планах – реконструювати мансардний поверх і перенести туди адміністративний корпус. – Для нас важливо створити належні умови для людей похилого віку. У Петриківському пансіонаті ще кілька місяців тому в двохмісних кім­ натах жило по троє-четверо людей. Зараз цю ситуацію виправили.


НОВИНИ З МІСТА

Тернопіль готується до Чемпіонату світу з водно-моторного спорту

Т

ернопільський став у 2016 році знову перетвориться у центр міжнародних змагань з різних видів водно-мотор­ ного спорту. Місто отримало право на проведення 27 та 28 серпня Чемпіонату світу з водно-моторного спорту в класі «Формула 500» та двох етапів Чемпіонату Європи в класах «Формула 250» та «Формула 125». Також 24 та 25 серпня у Тернополі пройде традиційний чемпіонат з аквабайку. Про це під час прес-конференції повідомили міський голова Сергій Надал та Президент Національної федерації водно-моторного спорту Віктор Шемчук. – Тернопіль отримав продов­жен­ ня сертифікації траси для проведення водно-моторних перегонів на ставі на наступні три роки, яка сертифікована на 24 спортивні човни. Це найвищий стандарт, який сьогодні існує у Міжнародному водномоторному союзі (UIM), – розповів очільник Тернополя. – Зараз ми спіль­ но із Національною федерацією готуємося до проведення чемпіонату світу та плануємо події, які зможемо проводити у місті у 2017-2018 роках. Віктор Шемчук зазначив, що На­ ціональній федерації водно-мотор­ ного спорту хочеться, щоб статус Європейської столиці з водно-моторних видів спорту, до якого наближається Тернопіль, став реальністю уже після цього чемпіонату. Також він передав міському голові Сергію Надалу прапор Міжнародного водномоторного сою­зу, який буде зберігатися у Тернопо­лі до завершення змагань. – Цього року ми очікуємо велику кількість спортсменів. На минулому чемпіонаті були представники із 13 країн світу. Сподіваємося, що зараз їх буде не менше, – розповів Віктор Шемчук. Зазвичай ініціатива проведення таких змагань у Тернополі завжди виходить від міста та федерації, а цього року із відповідним лис-

том до Міжнародного водно-мотор­ ного союзу звернулися спортсмени, які приїжджали до Терно­поля у минулому році для участі в чемпіонаті світу «Формула 500». Це свід­чить про те, що місто належно організувало минулий чемпіонат, а за гос-

Д

Працівники підрядної організації демонтують старі фігурні елементи мощення і лише після цього приступлять до виконання ремонтних робіт. – У сквері на Валовій цього року заплановано замінити пок­рит­тя на

7

На будівлях обласного центру розмістили анотаційні дошки про пам’ятки архітектури

А

нотаційні дошки із зоб­ раженням визначних пам’яток довоєнного Тернополя розмістили на трьох будівлях обласного центру. Відтепер пам’ятки з’явилися на «Універмазі», де колись був Парафіяльний костел Пресвятої Діви Марії Неустанної помочі; на фасаді будин­ ку на бульварі Шевченка, 23, поруч якого була Тернопільська ратуша та на вул. Опільського, 1, де знаходився Єзуїтський костел. – На анотаційній дошці, розміром 1х0,5 метри, розміщене зображення зруйнованих під час війни пам’яток архітектури, інформація про дати будівництва, руйнування об’єкту та QR-код, через який тернополяни та гості міста можуть дізнатися більше інформації про історичні будівлі, – розповідає начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. – Наразі через код доступна інформація тільки українською мовою, проте за декілька місяців ми оновимо її ще англійською та польською мовами для зручності тих

гостей, хто приїжджає з-за кордону. До 15 квітня у Тернополі з’я­ виться ще дві такі дошки. Одна буде присвячена засновнику міста Яну Тарновському, інша – Тернопільсь­ кому замку. У планах міської ради до кінця року поставити ще, як мінімум, п’ять таких туристичних ознакувань, серед яких буде дошка Сергію Кузьмінському, автору пісні «Файне місто Тернопіль».

У місті відкриється виставка генія сучасності Івана Марчука

В

ідкриття виставки «Генотип вольності» генія сучасності Івана Марчука відбудеться 15 квітня у Артгалереї, що знаходиться на вулиці Сагайдачного.

Триває реставрація скверу на вулиці Валовій нями розпочався ремонт скверу на вулицях Валова-Руська.

тинність, організацію, безпеку та роботу міських служб було виставлено найвищі бали. Захід, який раніше проводився у Тернополі, був визнаний подією року Міжнародного водно-мотор­но­ го сою­зу. У Тернополі уже стало традиційним відзначати переможців змагань зіркою на Набережній ставу. Ця традиція збережеться цього року і в обласному центрі з’я­виться де­кілька зі­рок переможцям кож­но­ го етапу змагань з водно-мотор­но­ го спор­ту.

п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

нове, облаштувати огородження та клумби, а також встановити лавки для відпочинку, – роз­повідає міський голова Сергій Надал. Нагадаємо, що цього року у Тернополі заплановано відремонтувати чимало великих об’єктів благоуст­ рою: Набережну ставу, бульвар Петлюри, Просвіти, Лепкого, тротуарну доріжку у парку «Топільче» та декілька пішохідних ділянок.

Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шев­ чен­ка, почесний громадянин Києва та Тернополя, член Золотої гільдії

Римської академії сучасного мистецтва. У доробку майстра близько 5000 картин, він провів понад 150 монографічний та 50 колективних виставок в Украї­ні та за кордоном. Художник систематизував свої роботи в 11 творчих циклів. У 2007 році Іван Марчук потрапив до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності, який уклала британська газета «The Daily Telegraph».

кого, 14, вул. Симоненка, 16, 18, вул. Новий Світ, 91, на проспекті Злуки, 33, вул. Миру, 11 та 12. На стадії за-

вершення капітальний ремонт прибудинкової території на вул. Надзб­ ручанська, 2.

Розпочався капітальний ремонт двору на вулиці Старий Ринок

К

апітальний ремонт прибудинкових територій розпочався у Тернополі на вулиці Старий Ринок, 1, 3, 5. Наразі працівники підрядної ор­ ганізації демонтували старі бордюри, забрали старий шар покриття та розпочали роботи із заміни інженерних комунікацій. Капітальний ремонт дворів на вул. Руській, 13 та 15, які знаходяться поруч із прибудинковими територіями на вулиці Старий Ринок, 3, 5, здійснили ще минулого року. Ок­ рім того, поблизу вказаних дворів відкрили універсальний спортивний майданчик. Нагадаємо, що у Тернополі ремонти дворів тривають на вул. Леп-


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

Робочі будні патрульних поліцейських М ісяць у Тернополі несуть службу патрульні поліцейські. 12 березня 209 вартових порядку склали урочисту присягу вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України та сумлінно виконувати свої службові обов’язки.

З появою на вулицях міста нового підрозділу в тернополян виникло безліч запитань щодо їхньої ро­ боти. Чим займаються патрульні, які порушення найчастіше фіксують, як люди реагують на нових вартових порядку? Відповіді на ці запитання ми намагалися знайти, патрулюючи місто разом з командиром другої роти патрульної поліції Богданом Джулою та патрульним Юрієм Залецьким. Зі слів Богдана Джули, на сьогод­ нішній час найгостріше стоїть питання неправильного паркування. Ця проблема має дві сторони медалі, по-перше, відсутність належної кіль­ кості парковочних місць, по-друге, на­хабство окремих водіїв, котрі нех­ тують всіма вимогами щодо зупинки-стоянки своїх автівок. – Найпроблемнішою є централь­ на частина міста, зокрема, вулиці Грушевського, Танцорова (поблизу візового центру), бульвар Шевченка, – розповідає командир другої ро­ ти патрульної служби. – Намагаємося також навести лад на вулиці Клінічній, що веде до обласної лікарні, адже нерідко карети швидкої допомоги не можуть доправити хворих до медичного закладу через щільність паркування на цьому відрізку дороги. Недобросовісні водії, котрі звик­ ли паркуватися де заманеться, аби було лише їм зручно, нерідко обурюються діями поліцейських. Мовляв, не перший рік паркуємось на цьому місці, нікому не заважаємо. Але правила є правила.

– Хочу звернутися до всіх учасників дорожнього руху, – каже Богдан Джула. – Правила дорожнього руху існують для того, аби їх виконували і дотримувалися усі: і водії, і пішоходи. До слова, пішоходи у Тернополі

теж не усі законослухняні, нерідко буває, що перебігають дорогу у невстановлених місцях, або ж так пос­ пішають, що переходять вулицю на червоний сигнал світлофора. Тому патрульні пильнуватимуть та складатимуть постанови і на таких порушників. Попередження про порушення – таку превентивну міру тернопільсь­ кі поліцейські нерідко практикують щодо незлісних порушників. Замість складати постанову, патрульні про-

сять учасників дорожнього руху надалі дотримуватися правил. Для ко­ гось це стає добрим уроком, а хтось просто нехтує можливістю зекономити сімейний бюджет, тому нас­ тупного разу сплачує чималу суму штрафу. Буває, що автомобіль забирає евакуатор, тоді проблем та вит­ рат для горе-водія ще більше. Реагувати на надзвичайні ситуа­ ції, забезпечувати громадський поря­ док, допомагати людям – теж в компетенції нової патрульної поліції.

На проспекті Злуки стався прикрий випадок зі старенькою тернополянкою. Бабуся переходила доро­ гу і впала. Якраз поблизу проїжджала наша автівка. Поліцейські зупинилися, допомогли старенькій піднятися, дійти до патрульної машини. Дочекавшись приїзду карети швидкої, патрульні передали пенсіонерку у руки медиків і поїхали на нові виклики. А їх того дня було ще дуже багато. Наталія БІСОВСЬКА

Розпочалося «полювання» на двоколісні транспортні засоби!

В

елосипеди – це не тільки екологічний та зручний вид транспорту, а й улюблений об’єкт злочину для злодіїв. Вартує недешево, продати вигідно, а відшукати крадений двоколісник надзвичайно складно. З приходом тепла все більше мешканців області пересідають на велосипеди, а злодії розпочинають полювання на двоколісники. Лише за добу у Тернополі вик­ рали чотири двоколісних транс­порт­ них засоби. Два велосипеда крадії викрали зі сходової клітки багатоповерхівки, ще два з підвалу житлового будинку. Постійно дбати про надійну охо­ рону – єдиний вихід із ситуації і най­ більш дієвий, – радять правоохорон­ ці. Розшукати велосипед складно, бо злодії здебільшого не роз’їжд­жа­ ють на них містом, а відразу намагаються продати. Здебільшого через інтернет чи на ринку. Дешева ціна приваблює покупців і, на жаль, мало хто цікавиться, крадений транспорт чи ні. Крадії перед продажем можуть перефарбувати залізного

«коня» так, що його вже й сам власник не впізнає. Найперша і найдієвіша порада: ніколи не залишайте свій велосипед на сходових клітках чи сушарнях без нагляду, навіть, якщо ви замикаєте його хорошим велозамком. Саме звідти найчастіше викрадають транспорт. Запам’ятайте, навіть на дуже товстий трос знайдуться гострі кусачки. Звичайні замки розрізаються і ламаються просто. Навіть недосвідчені крадії зможуть зняти його за лічені секунди. Дорожчі виводяться з ладу відмичками або ламаються ломами. Злодії знають – дорогий замок ставлять на дорогий велосипед, за який можна отримати хороші гроші. Тому будуть старатися впоратися з ним. Краще не виставляти двоколіс-

ник на показ усім. Зловмисники про­ мишляють у багатоповерхівках, при­ дивляються до замків та визначають найзручніший час для крадіжки. Не допоможуть велолюбителям й кодові замки на дверях під’їзду. Досвідчений крадій таки знайде спо­ сіб потрапити досередини, а далі питання часу. Інше популярне місце зберігання – підвали. Звичайно, якщо на дверях підвального приміщення сто­ять надійні залізні двері з двома замками, а доступ до приміщення маєте тільки ви, то навряд чи велосипедний злодій буде посягати на ваш транспорт, а от колодка на дерев’я­ них дверях не спинить злодія, якщо він знає, що там є чим поживи­тися. Якщо залишили ровер в людному місці, не сподівайтеся, що злодії побояться викрадати його на очах інших перехожих. Велозлодії зроб­ лять це так професійно і нахабно, що ніхто й не запідозрить. Залишайте велотранспорт поб­ лизу камер відеоспостереження, за-

кривайте його на декілька замків. Аби відімкнути їх усі знадобиться час, а злодій не захоче, так би мовити, «світитися» на камеру. Однак пам’я­ тайте, цей спосіб також не є надійним захистом! Помилковим є й судження, що старий велосипед крадіям непот­ рібний. Саме такий велосипед продати легше. Вартість йо­го низька,

тому злодії почуваються віль­но і розуміють, що здебільшого власник не буде подавати заяву в поліцію. Запишіть серійний номер транспорту. Це допоможе заяви­ти права на велосипед, якщо його вдасться розшукати. Пот­рібно від­разу заявити про крадіжку в поліцію. Хоч шанси невеликі, але бездіє­вість точно не поверне ваш транс­порт.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

Гуманітарний вантаж для сходу

П

родукти харчування, лі­ ки, побутові речі отримали бійці на сході від тернопільських благодійників.

Майже тридцять тонн гуманітарного вантажу розподілили між війсь­ковослужбовцями 44-ї бригади, працівниками зведеного загону поліції та роти патрульної служби поліції особливого призначення «Тернопіль». Делегацію, що супроводжувала вантаж, очолив голова Тернопільсь­ кої обласної державної адміністрації Степан Барна. – Багато чуток шириться про те, в яких умовах несуть службу наші бійці та добровольці на сході, – заз­ начив Степан Барна. – Тому сьогодні ми тут, аби на власні очі побачити, як служиться нашим побратимам та почути від них усі зауваження. Скажу відверто, умови, зважаючи, що територія на якій несуть службу наші захисники в зоні військового конфлікту, нормальні. Тернополяни не жаліються, навпаки, вдячні, що земляки їх не забувають. Зведений загін правоохоронців несе службу на Донеччині. Їхнє завдання – охорона семи об'єктів державного значення.

Створювати необхідні умови на­ ші добровольці навчилися самі. Сер­ гій Крета, начальник сектору комунікації Головного управління На­ ціо­нальної поліції Тернопільщини, кот­рий зараз в складі зведеного загону служить на Донеччині каже, що влас­ними руками поліцейські створюють собі комфорт. – Ми самі дбаємо, щоб служилося нам добре. Продуктів та всього необхідного для забезпечення життєдіяльності нашого зведеного загону маємо вдосталь. Вдячні тернополянам за гуманітарний вантаж і добровольці роти патрульної служби поліції особливо­ го призначення «Тернопіль». Її командир Володимир Катрук каже, що завжди приємно за півтори тисячі кілометрів від дому побачити земляків. Майже на 20 тисяч гривень медикаментів зібрали лікувальні зак­ лади краю для бійців. Серед іншого – антибіотики, про­типростудні засоби, перев'язочні ма­теріали. Бійці та добровольці сумлінно несуть службу, а в цей час волонтери знову готуються до чергового від­ правлення гуманітарної допомоги на схід. У передпасхальний час зап­ лановано ще декілька поїздок.

9

160 СИСТЕМ ТЕРМІНОВОГО ВИКЛИКУ ПОЛІЦІЇ ВСТАНОВИЛИ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ

Т

ривожна кнопка відноситься до тех­ніки забезпечення особистої безпеки громадян та для оповіщення поліції охорони про необхідність надання допомоги у надзвичайній ситуації.

Для захисту мешканців краю від протиправних посягань у громадсь­ ких місцях працівники Управління поліції охорони встановили сотні та­ ких термінових викликів в усіх куточках області. – Найбільша кількість кнопок екстреного виклику поліції встанов­ лена у місцях масового відпочинку городян. Саме там часто виникають конфлікти й правопорушення, нап­ риклад, хуліганство, які через ве­ лике скупчення людей потребують швидкого реагування й термінового блокування конфлікту. У таких місцях серед відпочиваючих багато дітей. Наряди групи реагування Уп­ равління поліції охорони сьогодні забезпечують всі ці вимоги у повній мірі, діючи миттєво й професійно, – розповідає начальник Управління поліції охорони Олег Іващенко. В області вже встановлено 160 систем термінового виклику поліції в громадських місцях. 76 тривожних кнопок вмонтовано в торгових та розважальних закладах, 60 розміщено на підприємствах. Знайти «тривожну» кнопку мож­ на за спеціальним вказівником – на­к­ лейкою жовтого кольору з написом «Терміновий виклик поліції». Працівники поліції звер­таються до мешканців області у разі необхідності використовувати сис­теми термінового виклику, задля оперативного розкриття злочинів.

Про небезпечні предмети школярам розповіли правоохоронці

П

рактичні заняття з цивільного захисту відбулися в тернопільській гімназії імені Івана Франка. Рятувальники та правоохоронці навчали дітей грамотно і чітко діяти у надзвичайних ситуаціях, аби захистити своє здоров’я і життя. Про правила поведінки у надзвичайних ситуаціях та як правильно надавати першу медичну допомо­ гу розповів школярам старший вик­ ладач-методист навчального пунк­ту аварійно-рятувального загону спеціального призначення в Тернопіль­ ській області Євген Ярема. Він детально пояснив учням, як діяти за сигналами сповіщення, користуватися засобами індивідуального захисту та в разі необхідності врятувати чиєсь життя. Урок безпеки провели для школярів працівники вибухотехнічного сектору Головного управління поліції в області. Фахівці пояснили, як діяти при виявлені різних підоз­рілих предме-

тів у приміщеннях, гро­мадських місцях чи транспорті та продемонст­ рували дітям різні види вибухонебезпечних пристроїв. – В нашій державі проходить ан­ тите­рористична операція, небезпеч­ ні пред­мети потрапляють в усі ре­ ґіони, тож дуже важливо знати, як виглядають вибухонебезпечні пред­ мети та як діяти в надзвичайній ситуації, – зазначив старший інспекторвибухотехнік Віталій Ярошенко. Гімназисти мали змогу детально ознайомитися з будовою предметів, що несуть загрозу, діти ставили багато питань про дію їх ураження та як мінімізувати небезпечні наслідки. Про необхідність таких занять

зазначали не тільки викладачі, а й самі школярі. – Кожен може стикнутися з ситуацією, коли знаходиш невідомий предмет та навіть не здогадуєшся наскільки він небезпечний, – каже учень 4Б класу Ілля Онищук. – Деякі

предмети, які я сьогодні побачив, ви­ глядають зовсім звичайно і я навіть не підозрював, наскільки жахливі від них наслідки. – Такі знання має отримати кожен, аби убезпечити своє здоров’я та життя. Небезпечну знахідку мож­

на знайти просто на вулиці. Необхід­ но не тільки володіти інформацією, як діяти при загрозі вибуху, а й уміти запобігти негативним наслідкам, – вважає гімназистка Вікторія Василик. Галина ГУБІЦЬКА


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

Підозрюваного у вбивстві в Заліщиках взяли під варту

В

ніч з 30 на 31 березня в одній з квартир райцентру Заліщики правоохоронці знайшли обезголовлений труп 67-річного пенсіонера. За підозрою у вчиненні вбивства затримали 41-річного місцевого мешканця.

За словами старшого слідчого ГУНП в Тернопільській області Анд­ рія Дзюрбеля, злочин стався на квар­ тирі підозрюваного. – Мотиви злочину встановити важ­ко. Свідків кривавої розправи не­ має, – каже старший слідчий. – Проте відомо, що господар квартири страждає на психічне захворювання. Під час обшуку ми виявили в його помешканні чимало відеопродук­ ції зі сценами фізичного насилля.

Загиблий – 67-річний військовий пенсіонер. Чоловік повернувся з Англії, де був на заробітках, та винайняв квартиру у свого майбутнього вбивці. Сусіди розповідають, що чоловіки ніколи не конфліктували, але інколи господар, перебуваючи у стані алкогольного сп’я­нін­ ня, міг влаштувати дебош та ставав агресивним. У ніч вбивства п’яний власник помешкання приїхав на квартиру та

Крадія велосипедів піймали у Тернополі

Н

а «гарячому» в обласному центрі патрульні поліцейські піймали кра­ дія велосипедів. 11 квітня близько четвертої ранку на лінію «102» надійшло повідомлення від місцевих мешканців про ймовірних викрадачів двохколісних транспортних засобів. Вик­ лик отримав черговий наряд пат­ рульних поліцейських, який одразу виїхав за вказаною адресою, а саме на бульвар Данила Галицького. За словами інспектора патрульної поліції Тернополя Юлії Дручок, на місце виклику вони прибули за кілька хвилин. Вікно над вхідними дверима під’їзду було розбите, а поруч лежав велосипед. – Ми помітили рух у самому під’їзді. Зверху спускався з велосипедом крадій. Йому тікати уже не було куди. Патрульні поліцейські викликали слідчо-оперативну групу та експертів. Правоохоронці встановили, що крадіїв було двоє. Проте один з них, побачивши здалеку автомобіль пат­рульних, втік. Особи обох злов­ мисників встановлені. Один з них – шіст­надцятилітній юнак. – Неповнолітній житель Терно-

поля – учень місцевої школи, – пові­ домила старший слідчий відділу по­ ліції Оксана Валіхова. – Другий злов­ мисник з місця події втік. Його особа встановлена. Відомо, що це пов­ нолітній житель обласного центру, який неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Як каже слідча, ймовірно, що хлопці знали, де знаходяться велосипеди. На дверях стояв кодовий замок, тому вони, перш, ніж зайти у під’їзд, вибили шибу та зачекали, чи ніхто не почув. Далі залізли в при­ міщення. Велосипеди були пристібнуті захисними тросами до перил. Проте хлопці мали кусачки і перерізали ними замок. Втікача розшукують, а інший хлопець зізнався у крадіжці. Його перевіряють на причетність до схожих злочинів. Подія внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 185 – крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб. Правоохоронці застерігають власників велосипедів не зберігати транспорт у під’їзді, підвалі, там­ бу­рі або балконі. Найкраще місце для двоколісного друга – це власна квартира. Звертайте увагу на те, до чого і чим пристібаєте велосипед.

почав викидати речі пенсіонера через вікно. Далі схопив ніж і вдарив його. Поранений встиг зателефонувати до поліції. Проте до їхнього приїзду не дожив. – Загиблий набрав на лінію «102». Виклик спочатку прийняли наші ко­леги з Чернівецької області, оскільки райцентр Заліщики межує з сусід­нім реґіоном. А вже вони перенаправили інформацію до нас, – розповів старший слідчий. На місце злочину ми прибули за хвилин двад­ цять. Врятувати чоловіка не вдалося. Коли правоохоронці приїхали за вка­ заною адресою, то застали жахливу картину. На підлозі в одній із кімнат лежав обезголовлений труп пенсіонера. Голова була у сміттєвому поліетиленовому пакеті в коридорі, а вбивця сидів у сусідній кімнаті. За словами керівника сектору кримінальної поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області Ігоря Стегновича, вбивця нікуди і не думав тікати. В його оселі правоохоронці знайшли ножі, якими, ймо­ вірно, він різав чоловіка. За даним фактом порушене кри­ мінальне провадження за частиною першою статті 115 ККУ – умисне вбивство. Проводяться слідчі дії і судові експертизи. Підозрюваний перебуває під вартою.

Хотів повернути крадені номерні знаки – втратив одну тисячу гривень

Н

еприємність трапилася з 43-річним мешканцем обласного центру. Вранці чоловік виявив, що з його авто невідомий зняв номерні знаки, залишивши записку з повідомленням про вина­ городу за їх повернення. Зловмисник на папері зазначив реквізити рахунку та суму, за яку обіцяв повернути крадене – тисячу гривень. Оскільки номери на автомобілі іноземної реєстрації, власник, аби уникнути лишнього клопоту, ви­ рішив заплатити гроші шахраю. Готівку перевів справно, а номерів назад так і не дочекався. Довелося таки звертатися за допомогою в поліцію. Відомості про подію внесено до ЄРДР згідно статті 190 ККУ – шахрайство. Поліцейські застерігають меш­ канців краю – не поспішайте віддавати власні кошти аферистам. Навіть, якщо номерні знаки повернуть, невідомо, чи не використали їх злов­ мисники у злочинних цілях. Потерпілим варто звернутися в поліцію та повідомити про факт кра­ діжки. Там отримати довідку про зникнення номерних знаків. Далі необхідно звернутися до Реґіонального сервісного центру МВС, пре­ д’я­вити довідку про втрату номерів

і довідку про закриття кримінального провадження, подати заявку на отримання нових номерів, після їх отримання, поміняти техпас­порт, от­римати інші номерні знаки. Процедура займе тривалий час, однак завадить в подальшому аферис­там продовжувати коїти протиправне. Один із безпечних та надійних способів уберегтися від пропажі номерів з машини – закріпити їх спеціальними заклепками. Така конст­ рукція потребує особливих зусиль для того, щоб її розібрати. Викрадачеві доведеться скористатися дрилем або шуруповертом. Тож номерні злодії не стануть ризикувати, просвердлюючи автомобіль під вік­ нами будинку. Крім цього, щоб у черговий раз не стати жертвою «мисливців на но­ мери», краще залишати автомобіль на стоянках, що охороняються.

Шахраї вкотре виманили готівку, знімаючи родинне прокляття

А

би позбутися родинного прокляття, 28-річна тернополянка віддала шахрайці усі золоті прикраси та гроші. Зняття поробів обійшлося потерпілій у понад 60 тисяч гривень.

Післяобідньої пори жінка з малюком гуляла поблизу будинку. Дорогою її перестріла невідома. Вона запитала у молодиці, як потрапити до майстерні з ремонту одягу. Та показала напрямок. Слово за сло­во – зав’язалася розмова. Незнайомка по­ чала залякувати потерпілу, що на її родині лежить старе прокляття, через яке померла бабуся, хворіють її діти та батько. Та найбільше налякало потерпілу повідомлення, що че­

рез пороби на грошах, які вона нещодавно отримала, смертельно захворіє молодша дитина. Злов­мис­ ни­ці настільки професійно вдалося заморочити голову молодій жінці, що остання була готова піти на все, аби допомогти рідним. Пройдисвітка цього тільки й чекала, запевнила тернополянку, що допоможе їй. В цей час до них підійшла випадкова перехожа, яка підіграла «провидиці» – стала дякувати

їй за нещодавній порятунок сина від нещастя. Далі все відбувалося за звичним шахрайським сценарієм. Ворожка по­обіцяла тернополянці «відвести» прокляття від її родини шляхом здійснення особливого обряду. Для того, щоб ритуал вдався, вона повин­ на принести з дому усі гроші та золоті вироби. Жертва афери побігла до квартири та винесла у сумці 150 євро, 130 польських злотих, 700 гри­ вень та 16 ювелірних прикрас. Жінка чекала її на лавці у дворі. Наказала піти зламати дві гілки з дерева. Потерпіла залишила сумку поряд з шахрайкою та рушила до насаджень у дворі. Вже біля дерева схаменулася, згадала про гроші та прикраси. Повернувшись, не застала ні сумки на лавці, ні незнайомки. Тернополянка зателефонувала в поліцію. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці розшукують лиходійку. Такі злочини, кажуть правоохоронці, легше попередити, ніж розкрити. Не будьте надто довірливими. Ніколи невідома особа, яку ви зустрінете на вулиці, не допоможе вам вирішити родинні проблеми, по­кращити здоров’я чи зняти прок­ ляття.


РІЗНЕ

п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

У реґіональному сервісному центрі встановили інформаційні стенди

П

олегшити процедуру реєстрації та перереєст­ рації транспортних за­ собів громадянами – одне з основних завдань працівників реґіонального сервісного центру.

З цією метою, каже провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю Василь Барановський, вони розробили та розмістили на території та в приміщенні установи інформаційні стенди та банери. – Ці інформаційні стенди спростять людям, які звертаються в сервісні центри, процедуру реєстрації та перереєстрації транспорту, а також збережуть їхній час, – розповів

провідний спеціаліст сектору. На розміщених стендах детально розписані усі послуги, які можна отримати в державній установі, та подальші дії клієнта. Окрім цього, на них вказано місце, де пройти ту чи іншу процедуру. – Необхідно громадянам знати, що транспортний засіб можна пе­ ререєструвати без зняття його з обліку. Це скоротить не лише час, але й заощадить кошти громадянам, – каже Ва­силь Ба­рановський. Керівництво реґіонального сервісного центру вкотре застерігає власників автомобілів не користуватися послугами сторонніх осіб, які пропонують оформити документи за коротший час. Вони не зекономлять ні часу, ні грошей, а нав­паки –

ускладнять процедуру реєст­рації. Адреса Реґіонального сервісного центру МВС в Тернопільсь­кій об-

Міграційна служба припинила реєстрацію місця проживання

З

4 квітня територіальні підрозділи ДМС припинила прийом громадян з питань реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання. Відповідні повноваження від міграційної служби перейшли до органів місцевого самоврядування. Про це повідомив начальник Управління Державної міграційної служби в Тернопільській області Томаш Вербич. Відповідні зміни передбачені За­ коном «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» ще наприкінці 2015 року. Згідно нових правил реєстрації, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 №207, для реєстрації чи зняття реєстрації місця проживання потрібно звернутися до відповідного виконавчого органу сільсь­ кої, селищної або міської ради. Протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання громадяни України та іноземці, які постійно або тимчасово проживають на території України, повинні звернутись за місцем нового проживання до органів реєстрації та зареєструвати його. Після народження дитини батьки або інші законні представники зобов’язанні

зареєструвати місце проживання но­вонародженої дитини протягом трьох місяців. Відповідно до положення, реєст­ рація або зняття з реєстрації місця проживання/перебування осо­би здійс­ нюватиметься в день подан­ня документів. Реєстрація місця про­живання за заявою особи може бути здійснена одночасно зі зняттям з поперед­ нього місця проживання. Як і раніше, відомості про реєст­ рацію/зняття з реєстрації місця про­ живання у паспорт у вигляді кни­ жечки будуть вноситись шляхом прос­ тавляння відповідного штампу. У паспорт у формі картки така інформація буде вноситись до безкон­ тактного електронного носія, який імплантовано у документ. Окрім то­ го, ці відомості вноситимуться до Єди­ного державного демографіч­но­ го реєстру. Якщо ж орган реєст­рації не підключений до Реєстру, особі

ви­дадуть довідку про реєст­рацію/ знят­тя реєстрації місця проживання, а внесення інформації до без­ контакт­ного електронного носія здійснюва­тиме територіальний під­ розділ міг­раційної служби на підс­ таві цієї довідки. За реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір: – у разі звернення особи протягом встановленого цим Законом стро­ку – у розмірі 0,0085 розміру мі­німаль­ ної заробітної плати, на даний час це – 11,71 грн; – у разі звернення особи з порушенням встановленого цим Законом строку – у розмірі 0,0255 розміру мінімальної заробітної плати, на даний час це 35,14 грн; – у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу та за­ раховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання. Довідково: Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради знаходиться у Тернополі за адресою бул.Шевченка, 1.

ласті: м.Тернопіль, вул. Бережан­сь­ ка, 65. Довідки за телефоном – (0352) 43-58-06.

11

НА ТЕРНОПІЛЛІ ОФОРМИЛИ ПІВТОРИ ТИСЯЧІ ID-ПАСПОРТІВ

З

а три місяці територіальні підрозділи Управління ДМС України в Тернопільській області прийняли півтори тисячі заяв на оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки. Майже тисячу готових документів вже вручили власникам. Більше чотирьох сотень ID-кар­ ток оформлено та видано Тернопільським міським відділом міграційної служби, – про це повідомила на­ чальник Тернопільського МВ УДМС України в області Людмила Лужняк. У районах триває процес паспортизації 16-річних громадян IDкартками. Понад півтори сот­ні паспортів нового взірця оформлено Бу­ чацьким, Бор­щівським, Кременецьким і Чортківським районни­ми сек­ торами УДМС, більше сотні – Збаразьким, Теребовлянським і Тер­но­ пільським, понад вісімдесят – Козів­ ським та Лановецьким районними секторами. Допоки отримати ID-картку можуть 16-річні українці, які оформлять паспорт громадянина України вперше. Для цього потрібно звернутися до підрозділу ДМС за місцем реєстрації зі свідоцт­вом про народження та копіями паспортів батьків. При оформленні паспор­та у вигляді карт­ ки фото приносити не потрібно.

На Тернопільщині виявили 24 нелегальних мігрантів

В

області працівники УДМС спільно з співробітниками СБУ та поліції провели оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на виявлення іноземців, які незаконно перебувають в Україні. До комплексу заходів залучили близько 90 працівників різних служб, які впродовж двох тижнів відпрацьовували ринки, гуртожитки, проводили поквартирні обходи громадян щодо встановлення нелегальних мігрантів та осіб, які безпосередньо їм сприяють. Попри те, що Тернопілля не є прикордонною областю, питання

протидії нелегальній міграції є актуальним для краю. Як свідчить статистика затримань та видворень, найризикованіша категорія іноземців, яка поповнює ряди нелегальних мігрантів – це колишні студенти місцевих вишів. У Тернополі найбільше студентів-іноземеців з Африки та Азії: майже п’ять сотень нігерійців, дві з половиною сотні ірак­ ців, двісті громадян Ганни, також у нас навчаються представники Анголи, Беніну, Ботсвани, Сирії, Сомалі та Австралії, але їх кількість не перевищує десятка. За два тижні в Тернопільській області виявили 24 нелегальних міг­ рантів. – До 22 осіб прийнято рішення про примусове повернення, щодо 2 – суд задовільнив позов міг­ра­ційної служби про видворення з України. Трьом із порушників міг­раційного законодавства забороне­но в’їзд в Україну, – повідомила заступник на­ чальника Управління-начальник від­ ділу у справах іноземців, осіб без громадянства та протидії нелегальній міграції Тетяна Мулик. Профілактичні заходи показали ефективність спільної роботи усіх відповідальних служб.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 18 КВІТНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.20 АгроЕра 06.20, 07.50, 08.25 Смакота 06.25, 00.20 Телемагазин 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Ера будiвництва 07.35, 00.55 На слуху 08.30 Паспортний сервiс 08.40, 23.25 Золотий гусак 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Уряд на зв’язку з громадянами 10.05 Д/ф «Сiон на рiчцi Шпреє» 10.35 Д/с «Вiзит до Кореї» 11.50 Чоловiчий клуб. Спорт 13.35 Казки Лiрника Сашка 13.45 Хто в домi хазяїн? 14.15 Суспiльний унiверситет 14.55 Х/ф «Нескорений» 17.00 Вiкно до Америки 17.30 Word on the street 18.05, 05.00 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Ре:форма 20.00 Перша шпальта 20.30 Вересень 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 01.45 Надвечiр’я. Долi 02.35 Т/с «Роксолана» 03.30 Т/с «Бiлявка»

1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 9» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 02.30 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Останнiй москаль 2» 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» 00.00, 02.55 Т/с «Як вийти замiж за мiль­ йо­нера 2» ▲ 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.10, 11.50, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Жiноча iнтуїцiя» 12.00, 14.00, 17.40 Новини 13.10 «Судовi справи» 14.20 «Сiмейний суд» 15.20 «Чекай на мене» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Гречанка» 23.45 Т/с «Погана кров» ▲ 01.45, 05.20 «Подробицi» - «Час» 02.30 Д/с «Україна: забута iсторiя» 03.15 Х/ф «Знахар» ▲

ICTV 04.55 Служба розшуку дiтей 05.00 М/с «Муча Луча» 05.15 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ 05.20 М/с «Скубi-Ду» 05.45, 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 06.40 Факти тижня з О. Соколовою 08.35 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 08.45 Факти. Ранок 10.10 Труба мiстера Сосиски 11.10 Без гальм 11.45 М i Ж 12.05, 13.10 Дивитись усiм! 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Х/ф «Суперфорсаж!» 16.45 Х/ф «Загублений свiт» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Патрульнi. Цiлодобово 21.25 Т/с «На трьох 2» ▲ 22.20 Свобода слова з Андрiєм Куликовим 00.55 Х/ф «Iнший свiт. Пробудження» ■ 02.25 Х/ф «Корупцiонер» ▲ 04.05 Стоп-10 НОВИЙ 03.00 Про що говорять тварини 03.55 Зона ночi 05.50, 07.10 Kids’ Time 05.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.15 Т/с «Друзi» 10.05 Х/ф «Управлiння гнiвом» ▲ 12.10 Х/ф «DOA: Живим або мертвим» ▲ 14.00 Хто зверху 18.00 Абзац! 19.00 Дешево i сердито 20.10 Ревiзор 23.15 Пристрастi за ревiзором 01.50 Проект Любов СТБ 06.45, 16.00 «Все буде добре!» 08.45 «Зiркове життя» 09.35 Х/ф «Дочка» ▲ 11.15 Х/ф «Службовий роман» 14.20 «Битва екстрасенсiв» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини»

18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 01.15 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.35 «Детектор брехнi 9» 00.00 «Один за всiх» 2+2 06.00 М/ф 06.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 06.50 «Вайпаут» 08.40, 19.00, 00.00 «ДжеДАI» 09.00 «Українськi сенсацiї» 10.00, 16.00 Д/ф «Помста природи» 11.00, 02.30 «Облом.UA» 11.35 «Вiдеобiмба» 12.50 «Top Gear» 14.05 Х/ф «Вогняна пастка» ▲ 18.30, 23.30 «Спецкор» 19.20 «Цiлком таємно» 20.20 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 21.15 Х/ф «Втеча» ▲ 00.20 Х/ф «Залiзний кулак» ■

УКРАЇНА 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.05 Подiї 09.15, 03.50 Зоряний шлях 11.30 Реальна мiстика 13.30 Т/с «Дуже красива дружина» 15.30 Т/с «Дуже красива дружина» 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.45, 02.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя» 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «12 мавп» ▲ 05.20 Т/с «Адвокат» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Якось у казцi» 11.50 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Любов онлайн 15.10, 21.00 Країна У 16.45 Казки У 17.45 Вiталька 20.00 Одного разу в Одесi 22.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Помста» ▲ 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35, 18.45 Міська рада інформує 07.40 «Євромакс» 08.10 Вікно в Америку 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Європа у фокусі 12.40 «Слідства. інфо» 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.05 Х/ф «Які ж ми були молоді» ▲ 16.00 Провінційні вісті 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 «Погляд зблизька» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Демократичний терорист» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Назбиране» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Азбука смаку» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Лесь Курбас.Дорога до слави» 17.30 «Вінтаж» 17.45 «Mortimer. Inglish Club» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «Урок... для батьків» 20.00 «Легенди Запоріжжя» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Нотатки на глобусі» 21.45 «Вони прославили наш край» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.20 АгроЕра 06.20, 07.50, 08.25 Смакота 06.25, 00.20 Телемагазин 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Авто перевiрено 08.30 ПаСпорт.Ua 08.40, 23.25 Золотий гусак 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 10.05 Д/ф «Боротьба албанських жiнок за майбутнє» 11.00 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 11.30 Д/ф «Амнiстiя» iз циклу «Слiдами революцiї» 12.30 Prime time з Мирославою Гонгадзе 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 М/ф 14.15 Суспiльний унiверситет 14.55 Фольк-music 16.00 Путiвник прочанина 16.15 Подорожнi 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 ДебатиPRO 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.40, 02.20 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 00.55 На слуху 01.55 Уряд на зв’язку з громадянами 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 9» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 02.30 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Останнiй москаль 2» 22.00 «На ножах 2» 00.00, 02.55 Т/с «Як вийти замiж за мiль­ йонера 2» ▲ 05.30 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 06.10, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Гречанка» 13.35 «Судовi справи» 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Судiть самi» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.45 Т/с «Погана кров» ▲ 01.40, 05.20 «Подробицi» - «Час» 02.30 Д/с «Україна: забута iсторiя» 03.15 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу»

ICTV 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.50 Антизомбi 12.05, 13.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.40 Х/ф «Корупцiонер» ▲ 16.10, 22.20 Т/с «На трьох» ▲ 17.20, 21.25 Т/с «На трьох 2» ▲ 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Громадянська оборона 23.20 Х/ф «V» означає Вендета» ▲ 01.55 Т/с «Морська полiцiя: Новий Орлеан» ▲ 02.35 Т/с «Леся+Рома» 03.25 Стоп-10 04.25 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ НОВИЙ 02.50 Служба розшуку дiтей 02.55 Зона ночi 05.00, 18.00 Абзац! 05.50, 07.10 Kids’ Time 05.55 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.15 Т/с «Друзi» 10.00, 22.00 Київ удень i вночi 11.00 Стажери 12.10 Т/с «Щасливi разом» 17.00, 19.00, 20.00 Вiд пацанки до панянки 23.00 Х/ф «Темний свiт: Рiвновага» ▲ 01.00 Педан-Притула Шоу 2 02.30 Про що говорять тварини СТБ 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 09.00 «Битва екстрасенсiв 13» 11.05 «МастерШеф 2» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.05 «Один за всiх» 01.40 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи»

19 КВІТНЯ 07.35, 15.45, 02.10 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 00.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30, 23.30 «Спецкор» 09.00 Д/ф «Помста природи» 09.20, 01.15 Д/ф «Знищенi за мить» 10.15, 00.20 Д/ф «Сучаснi снайпери» 11.10 Х/ф «Земний апокалiпсис» ▲ 13.00, 20.20 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 13.55 Т/с «Загублений свiт» 17.00 «Вiдеобiмба 2» 18.00 «Вiдеобiмба» 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 21.20 Х/ф «Загнаний» ▲

УКРАЇНА 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.05 Зоряний шлях 10.50 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30, 21.00 Т/с «Вiкно життя» 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 02.00 Х/ф «12 мавп» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Якось у казцi» 11.50 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Любов онлайн 15.10, 21.00 Країна У 16.45, 20.00 Одного разу в Одесi 17.45 Вiталька 22.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Помста» ▲ 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Рекламна кухня» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «1200» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Мовчи в ганчірочку» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «1200» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Не перший погляд» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Нотатки на глобусі» 11.45 «Вони прославили наш край» 14.00 «Лесь Курбас.Дорога до слави» 14.30 «Легенди Запоріжжя» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Вінтаж» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 Д/ф «Юрій Рибчинський. Музика слів» 17.45 «Mortimer. Inglish Club» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Напам’ять» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.20 АгроЕра 06.20, 07.50, 08.25 Смакота 06.25, 00.20 Телемагазин 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Ера будiвництва 07.35, 00.55 На слуху 08.30 ПаСпорт.Ua 08.40, 23.25 Золотий гусак 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 10.00 ДебатиPRO 11.35 Ре:форма 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 М/ф 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Х/ф «Атентат. Осiннє вбивство в Мюнхенi» 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 Т/с «Мафiоза» 20.30 Книга.ua 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 22.50 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 01.55 Свiтло

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 9» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 01.40 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Останнiй москаль 2» 22.00 «Мiняю жiнку 11» 00.00, 02.05 Т/с «Як вийти замiж за мiль­ йонера 2» ▲ 03.40 «Шiсть кадрiв» ІНТЕР 06.10, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Гречанка» 13.35 «Судовi справи» 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Судiть самi» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.45 Т/с «Погана кров» ▲ 01.35, 05.20 «Подробицi» - «Час» 02.20 Д/с «Україна: забута iсторiя» 03.55 Х/ф «Сповiдь Дон Жуана» ▲

ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50 Студiя Вашингтон 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.50 Антизомбi 11.45 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.15 Х/ф «V» означає Вендета» ▲ 16.10, 22.20 Т/с «На трьох» ▲ 17.20, 21.25 Т/с «На трьох 2» ▲ 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 23.20 Х/ф «Максимальний ризик» ▲ 01.15 Т/с «Морська полiцiя: Новий Орлеан» ▲ 02.45 Т/с «Леся+Рома» 03.35 Стоп-10 04.30 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ НОВИЙ 03.00 Зона ночi 05.00 Абзац! 05.55, 07.10 Kids’ Time 06.00 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.15 Т/с «Друзi» 10.00 Київ удень i вночi 11.00 Стажери 12.25 Т/с «Саша Таня» ▲ 16.50, 19.00, 19.55 Хто зверху 18.00 Абзац! 22.00 Київ удень i вночi 23.00 Х/ф «Крокодил Дандi» ▲ 01.00 Педан-Притула Шоу 2 02.40 Про що говорять тварини СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.40 «Зiркове життя» 10.35 «Битва екстрасенсiв 13» 12.40 «МастерШеф 3» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00 «МастерШеф Дiти 5» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «МастерШеф Дiти 5» 00.50 «Один за всiх» 01.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

20 КВІТНЯ 2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 15.45, 02.10 «Облом.UA» 08.10, 21.00, 00.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30, 23.30 «Спецкор» 09.00, 01.15 Д/ф «Знищенi за мить» 10.15, 00.20 Д/ф «Сучаснi снайпери» 11.10 Х/ф «Пильне око» ▲ 13.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 13.55 Т/с «Загублений свiт» 17.00 «Вiдеобiмба 2» 18.00 «Вiдеобiмба» 18.55 Кубок України з футболу. «Днiпро» - «Зоря» 21.20 Х/ф «Загiн порятунку» ▲ УКРАЇНА 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.50 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30, 21.00 Т/с «Вiкно життя» 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.45, 03.30 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Якось у казцi» 11.50 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Любов онлайн 15.10, 21.00 Країна У 16.45, 20.00 Одного разу в Одесi 17.45 Вiталька 22.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Помста» ▲ 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00 Концерт Філа Коллінза, 1 ч. 14.00 Х/ф «Живий» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Сад, город, квітник» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.30 Міська рада інформує 22.40, 04.00 Х/ф «Зло» ▲ 00.15 Час-Tайм 01.00 Х/ф «Живий» ▲ 02.30 Концерт Філа Коллінза 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Дива цивілізації» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Напам’ять» 11.30 «Європа очима українця» 14.00 «Будьте здорові» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Тема дня» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Діловий ритм» 17.30 «ПрофStyle» 17.45 «Mortimer. Inglish Club» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Контрасти» 21.45 «Зроблено в Європі» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів.

Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.20 АгроЕра 06.20, 07.50, 08.25 Смакота 06.25, 00.20 Телемагазин 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.30, 00.55 На слуху 08.30 ПаСпорт.Ua 08.40, 23.25 Золотий гусак 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.50 Про головне 10.05 Д/ф «Пiсля великої повенi» 10.40 Вiкно до Америки 11.30 Вiйна i мир 12.15 Слiдство. Iнфо 13.15, 18.05, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 М/ф 14.15 Суспiльний унiверситет 14.40 Спогади 15.25 Надвечiр’я. Долi 16.25 Свiтло 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.15 Т/с «Мафiоза» 20.30 Prime time з Мирославою Гонгадзе 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 Переселенцi 22.30 З країни в Україну 22.50 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 01.45 Вiра. Надiя. Любов 02.35 Т/с «Роксолана» 03.30 Т/с «Бiлявка»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Мiняю жiнку 9» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30, 23.15, 02.50 «ТСН» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Останнiй москаль 2» 22.00, 23.30 «Право на владу 2016» 00.30, 03.15 Х/ф «Афера по-американсь­ кому» ▲ ІНТЕР 06.10, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Гречанка» 13.35 «Судовi справи» 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Судiть самi» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.45 Т/с «Погана кров» ▲ 01.40, 05.20 «Подробицi» - «Час» 02.25 Д/с «Україна: забута iсторiя» 03.10 Х/ф «Iгри дорослих дiвчаток»

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області

Вимоги до кандидатів: – вища юридична освіта за освіт­ ньо-кваліфікаційним рівнем ма­ гістра, спеціаліста, бакалавра; – знання державної мови; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– заповнену особову картку (фор­ ми П-2 ДС) з додатками; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; Необхідні документи: – 2 фотокартки розміром 3х4; – заяву про участь в конкурсі; – копії першої та другої сторінок – копії документу про освіту, за- паспорта громадянина України; свідчені нотаріально; – копію військового квитка для – копію трудової книжки; військовозобов’язаних. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова, 11, кабінет №604. Телефонуйте: 27-13-69.

ICTV 05.50 Студiя Вашингтон 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Антизомбi 12.15, 13.10 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.50 Х/ф «Максимальний ризик» ▲ 16.10, 22.20 Т/с «На трьох» ▲ 17.20, 21.25 Т/с «На трьох 2» ▲ 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 23.20 Х/ф «У пеклi» ▲ 01.15 Т/с «Морська полiцiя: Новий Орлеан» ▲ 02.45 Т/с «Леся+Рома» 03.35 Стоп-10 04.25 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ НОВИЙ 03.05 Служба розшуку дiтей 03.10 Зона ночi 05.05, 18.00 Абзац! 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.20 Т/с «Друзi» 10.05, 22.00 Київ удень i вночi 11.05 Стажери 12.30 Т/с «Щасливi разом» 17.45, 19.00, 20.10 Суперiнтуїцiя 23.00 Х/ф «Крокодил Дандi 2» ▲ 01.05 Педан-Притула Шоу 2 СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.40 «Зiркове життя» 10.35 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 13.20 «МастерШеф 3» 16.00 «Все буде добре!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 3» 00.10 «Один за всiх» 01.50 «Слiдство ведуть екстрасенси»

21 КВІТНЯ

п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 15.45, 02.10 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 00.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30, 23.30 «Спецкор» 09.00 Д/ф «Помста природи» 09.20, 01.15 Д/ф «Загубленi свiти. Супер­ мiс­то Гiтлера» 10.15, 00.20 Д/ф «Вiйськовi технологiї» 11.10 Х/ф «Пильне око» ▲ 13.00, 20.20 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 13.55 Т/с «Загублений свiт» 17.00 «Вiдеобiмба 2» 18.00 «Вiдеобiмба» 19.20 «Секретнi матерiали» 21.20 Х/ф «Винищувачi» ▲ УКРАЇНА 06.00, 16.00, 05.20 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.50 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30, 21.00 Т/с «Вiкно життя» 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.45, 03.30 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Якось у казцi» 11.50 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Любов онлайн 15.10, 21.00 Країна У 16.45, 20.00 Одного разу в Одесi 17.45 Вiталька 22.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Помста» ▲ 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00 Концерт Філа Коллінза 14.00, 01.00 Х/ф «Великий дуб» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Європа у фокусі 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Один божевільний день» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 02.30 Концерт Філа Коллінза 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Не перший погляд» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Контрасти» 11.45 «Зроблено в Європі» 14.00 «На часі» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Козацька звитяга» 17.15 «Храми Поділля» 17.30 «Служба розшуку дітей» 17.35 Д/ф «Персона грата. Іван Фундуклей» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Акценти тижня» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Думки вголос» 21.50 «Тернопіль сьогодні» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.20 АгроЕра 06.20, 07.50, 08.25 Смакота 06.25, 00.20 Телемагазин 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.30 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.30 Територiя закону 08.35 Паспортний сервiс 08.40, 23.50 Золотий гусак 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 10.05 Д/ф «Рiза» 10.40 Д/с «Вiзит до Кореї» 11.30 Чоловiчий клуб 12.00 Вересень 12.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 М/ф 14.15 Суспiльний унiверситет 14.40 Театральнi сезони 15.30 Вiра. Надiя. Любов 16.25 Гра долi 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 Д/ф «Нью-Йоркський вокзал Гранд Сентрал» 20.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Люструвати не можна залишити 22.10 Перша студiя 23.00 Пiдсумки 00.55 Авто перевiрено 01.45 Музичне турне 02.35 Т/с «Роксолана» 03.30 Т/с «Бiлявка»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку» 13.55 «Сiмейнi мелодрами 4» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 3» 19.30 «ТСН» 20.20 «Розсмiши комiка. Дiти» 22.15 «Свiтське життя» 23.15 Х/ф «Операцiя «Валькiрiя» 01.35 Т/с «Торговий центр» 05.05 «Грошi» ІНТЕР 06.10, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Гречанка» 13.35 «Судовi справи» 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Судiть самi» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Любити не можна забути» ▲ 01.25 «Подробицi» - «Час» 02.10 Д/с «Україна: забута iсторiя» 03.10 Х/ф «Лессi» 04.40 Х/ф «Приходьте завтра»

ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50 Студiя Вашингтон 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 20.20 Антизомбi 12.45 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 13.10 Х/ф «Встигнути за 30 хвилин» ▲ 15.45 Факти. День 16.10 Т/с «На трьох» ▲ 17.20 Т/с «На трьох 2» ▲ 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Дизель-шоу 23.15 Х/ф «Точка обстрiлу» ▲ 01.00 Х/ф «У пеклi» ▲ 02.40 Т/с «Леся+Рома» 03.25 Стоп-10 04.25 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ НОВИЙ 02.55 Служба розшуку дiтей 03.00 Зона ночi 05.00, 18.00 Абзац! 06.00, 07.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Кунг-фу Панда: Легенди крутизни» 07.05 Т/с «Друзi» 09.55, 22.00 Київ удень i вночi 10.55 Хто зверху 13.00 Половинки 19.00 Аферисти в мережах 20.00 Х/ф «Джек - завойовник велетнiв» ▲ 23.00 Суперiнтуїцiя 00.50 Проект Любов 02.00 Про що говорять тварини СТБ 05.50, 18.30, 00.20 Т/с «Коли ми вдома» 07.05 «Зiркове життя» 08.55 Х/ф «У Бога свої плани» 10.50 Х/ф «П’ята група кровi»

22 КВІТНЯ

18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Холостяк 6» 02.15 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 15.45, 02.00 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 Д/ф «Помста природи» 09.20 Д/ф «Загубленi свiти. Афiни - супер­ мiсто античностi» 10.15 Д/ф «Вiйськовi технологiї» 11.10 Х/ф «Цiль номер один» ▲ 13.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 13.55 Т/с «Загублений свiт» 17.00 «Вiдеобiмба 2» 18.00 «Вiдеобiмба» 19.20 Х/ф «Винищувачi» ▲ 21.15 Х/ф «Вiдплата» ▲ 23.25 Х/ф «Письменник-привид» ▲ УКРАЇНА 06.00 Т/с «Адвокат» ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.20 Зоряний шлях 10.50 Реальна мiстика 12.45 Агенти справедливостi 13.40, 15.30 Т/с «Вiкно життя» 16.00 Х/ф «Шлях до серця чоловiка» ▲ 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.45, 03.30 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Чужi дiти» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Якось у казцi» 11.50 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 14.10 Любов онлайн 15.10 Країна У 16.45 Одного разу в Одесi 17.45 Вiталька 18.25 М/ф «Астробой» 20.00 Х/ф «Пригоди Паддiнгтона» 21.50 Х/ф «Джордж iз джунглiв 2» 23.20 Х/ф «Загадки Сфiнкса» ▲ 01.05 Дайош молодьож! 01.50 ТЕТ-Iнтернет 02.40 17+ 03.25 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.35 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Європа у фокусі 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 11.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Рекламна кухня» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Дитячий будинок» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Загублений в Сибіру» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Подорож гурмана» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Козацька звитяга» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 18.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Армія нескорених» 11.45 «Храми Поділля» 14.00 «Що робити?» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.15 «Тема дня» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 Д/ф «Не хочу згадувати» 17.40 «Український музей декоративного мистецтва» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Слід» 18.50, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Arte, viva!» 21.30 «Удосвіта» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА, УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.20 У просторi буття 07.10 АгроЕра. Пiдсумки 07.25 Шеф-кухар країни 08.10 Смакота 08.35 Золотий гусак 09.15 Word on the street 09.40 Мистецький пульс Америки 10.10 Хто в домi хазяїн? 10.40 Хочу бути 11.00 Школа Мерi Поппiнс 11.15 Казки Лiрника Сашка 11.45 М/с «Казки Андерсена. Сучасне прочитання» 13.35 Концерт «Пiсня України» О. Злотник 15.50 Чоловiчий клуб 16.25 Д/с «Розкриття Америки» 20.30 На пам’ять 21.00, 05.35 Новини 21.30 Дорога до Рiо-2016 р. 21.55 Переселенцi 22.20 Альтернативна музика 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.15 День Янгола 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 02.05 Д/ф «Рiза» 02.35 Т/с «Роксолана» 03.30 Т/с «Бiлявка» 04.15 Надвечiр’я. Долi 05.05 Про головне 1+1 06.05 «Свiтське життя» 07.05, 19.30 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 Т/с «Останнiй москаль 2» 14.10 «Голос країни 6» 16.40 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 7» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Лiга смiху 2» 23.20 «Розсмiши комiка. Дiти» 01.10 «Шiсть кадрiв» 03.10 «Однокласники»

ІНТЕР 06.10 «Чекай на мене» 08.30 «Подробицi» - «Час» 09.30 Х/ф «Дiвчина без адреси» 11.20 Х/ф «Доярка з Хацапетiвки 2» 15.00 Х/ф «Любити не можна забути» 17.00 Т/с «Погана кров» ▲ 20.00 «Подробицi» 20.30 «Концерт Олега Вiнника» 23.00 «Великий бокс. Бiй за участю Д. Бе­ рiнчика i О. Малiновського» 01.00 Х/ф «Сповiдь Дон Жуана» 02.40 «Подробицi» - «Час» 03.10 Х/ф «Ярослав Мудрий»

ICTV 05.50 М/с «Муча Луча» 06.10 Факти 06.40 М/с «Скубi-Ду» 07.20 М/ф «Зiрка Лаури i казковий монстр» 08.30 Х/ф «Встигнути за 30 хвилин» ▲ 10.05 Lабiринт. Мiстика поруч 11.05 Секретний фронт 12.00 Антизомбi 12.45 Факти. День 13.10 Громадянська оборона 14.10 Iнсайдер 15.05 Х/ф «Точка обстрiлу» ▲ 16.50 Lабiринт. Мiстика поруч 17.45 Перший раз за кордоном 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Х/ф «Код да Вiнчi» ▲ 22.55 Х/ф «Аполло 13» ▲ 01.35 Х/ф «Екзорцист. Початок» ■ 03.20 Стоп-10 04.50 Т/с «Леся+Рома»

НОВИЙ 02.55 Служба розшуку дiтей 03.00 Зона ночi 04.45 Абзац! 05.40 Kids’ Time 05.45 Х/ф «Три нiндзя: Рiвно опiвднi» 07.00 Kids’ Time 07.05 Дешево i сердито 08.15 Ревiзор 11.20 Пристрастi за ревiзором 14.00 Вiд пацанки до панянки 16.00 Х/ф «Усе або нiчого» ▲ 18.10 Х/ф «Людина-павук: Ворог у вiдоб­ раженнi» 21.00 Х/ф «Нова Людина-павук» ▲ 23.25 Х/ф «Суддя Дредд» ■ 01.15 Х/ф «Пегас проти Химери» ▲ СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Т/с «Коли ми вдома» 12.05 «Холостяк 6» 14.50 «МастерШеф Дiти 5» 19.00 «Україна має талант! Дiти» 21.25 Т/с «Коли ми вдома» 22.15 «Україна має талант! Дiти. Пiдсумки голосування» 23.10 Т/с «Коли ми вдома» 00.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2 06.00 «Нове Шалене вiдео по-укра­їн­ськи» 07.00 «Маски-шоу»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

23 КВІТНЯ

08.00 «Нове Шалене вiдео по-укра­їн­ськи» 09.00 «Облом.UA» 10.00 «Вайпаут» 12.00 «Top Gear» 13.00 Д/ф «Королi рингу. Постол» 13.50 23 тур Чемпiонату України з футболу. «Карпати» - «Говерла» 16.00 Бокс: Василь Ломаченко (Україна) - Гамальєр Родрiгес (Пуерто-Рiко) 16.55 Бокс: Флойд Мейвезер - Меннi Пакьяо (Фiлiппiни) 18.05 Бокс: Генадiй Головкiн (Казахстан) Девiд Лемьє (Канада) 19.20 23 тур Чемпiонату України з футболу. «Чорноморець» - «Шахтар» 21.20 «Золотий свисток» 22.20 Х/ф «Балiстика: Екс проти Сiвер» ▲ 00.10 Х/ф «Письменник-привид» ▲ 05.00 Бокс. Чемпiонськi бої за версiями WBA, WBC и IBF: Генадiй Головкiн (Казахстан) - Домiнiк Вейд Роман Гонсалес (Нiкарагуа) - Маквiльямс Арройо (Пуерто-Рiко) УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.10 Зоряний шлях 09.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 10.00 Вiдверто з Машею Єфросинiною 11.00 Х/ф «Чужi дiти» 12.50, 15.20 Т/с «Життя розсудить» 15.20 Т/с «Життя розсудить» 17.00, 19.40 Т/с «Чорна квiтка»▲ 21.30 Т/с «Другий шанс» ▲ 02.00 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 05.20 Агенти справедливостi

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 06.20, 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 09.00 Мультик з Лунтиком 10.35 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.35 М/ф «Клуб Вiнкс: Чарiвна пригода» 13.10 Т/с «Таємничий острiв» 16.30 М/ф «Астробой» 18.10 Х/ф «Пригоди Паддiнгтона» 20.00 Х/ф «Джордж iз джунглiв 2» 22.00 Х/ф «Цiлитель: Учень Авiценни» ▲ 01.00 Одна за всiх 01.30 БарДак 03.55 17+ 04.45 Дамочки рулять TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30 «Про нас» 06.45, 09.15, 11.00 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Живіть у радості» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.30 «Євромакс» 10.00 «Слідства. інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.15 «Про нас» 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30 Х/ф «Крихітка Джиммі» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Молодший пілот» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Соло» 21.00 «Музика крізь століття», В.А.Моцарт 22.10 Х/ф «Рука, що гойдає колиску» ▲ 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Крихітка Джиммі» ▲ 02.30 «Музичні делікатеси» 03.00 «Музика крізь століття», В.А.Моцарт 04.10 Х/ф «Рука, що гойдає колиску» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Arte, viva!» 10.30 «Хочу бути...» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Моя колиска» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.00 «На часі» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Абетка здоров’я» 15.30 «Слід» 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Словами малечі про цікаві речі» 17.15 «Музеями Тернопілля» 17.30 «Світлиця» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «У пошуках легенд» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Азбука смаку» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.40 Золотий гусак 08.05 Свiт on-line 08.20 Смакота 08.45 Авто перевiрено 09.10 Путiвник прочанина 09.20 Гра долi 09.50 Мистецькi iсторiї 10.20 Спогади 10.50 Твiй дiм 11.25 Х/ф «Нескорений» 13.35 Театральнi сезони. Спецвипуск 14.25 Фольк-music 15.55, 02.20 Баскетбол. Чемпiонат України. Матч за третє мiсце 17.50 Дорога до Рiо-2016 р. 18.25 Чоловiчий клуб. Спорт (Бокс) 19.45 Д/ф «Будiвництво автостради на Алясцi» 21.00, 05.35 Новини 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга.ua 22.40 Iсторiя музики з Бобом Россом 22.55 передач 23.00 ПаСпорт.Ua 23.15 День Янгола 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 03.55 Д/ф «Самотнiй мандрiвник» 04.40 Вiра. Надiя. Любов 05.55 Гiмн України

1+1 06.10 «Однокласники» 07.05 «Українськi сенсацiї» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 5: Iндонезiя» 12.30, 13.50 «Свiт навиворiт 6» 14.45 «На ножах 2» 16.00 «Чотири весiлля 4» 17.10 Х/ф «Операцiя «Валькiрiя» 19.30, 05.20 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос країни 6» 23.15 «Свiтське життя» 00.15 Д/ф «Голiвуд над Днiпром. Сни з Атлантиди» 02.25 «Найкращий ресторан з Русланом Се­ нiчкiним» ІНТЕР 05.40 «Подробицi» - «Час» 06.10 «Великий бокс. Бiй за участю Д. Бе­ рiнчика i О. Малiновського» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00, 11.00 «Орел i решка» 12.00 Т/с «Доярка з Хацапетiвки 2» 15.25 «Концерт Олега Вiнника» 18.00, 21.30 Т/с «Погана кров» ▲ 20.00 «Подробицi тижня» 22.30 Д/ф «Володимир Висоцький i Марина Владi. Останнiй поцiлунок» 23.35 Х/ф «Двiчi в одну рiчку» ▲ 01.25 Х/ф «Iгри дорослих дiвчаток» ICTV 05.50 М/с «Муча Луча» 06.40 Факти 07.10 М/с «Скубi-Ду» 08.05 Зiрка YouTube 09.10 Дивитись усiм! 10.05 Без гальм 10.40 М i Ж 11.05 Труба мiстера Сосиски 12.00 Перший раз за кордоном 12.45 Факти. День 13.10 Х/ф «Аполло 13» ▲ 15.55 Х/ф «Код да Вiнчi» ▲ 18.45 Факти тижня з О. Соколовою 20.20 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.30 Х/ф «Янголи i демони» 23.10 Х/ф «Вигнанець» 01.55 Х/ф «Виходу немає» 03.35 Х/ф «Екзорцист. Початок» ■ НОВИЙ 03.05 Зона ночi 04.50 Абзац! 05.40, 07.00 Kids’ Time 05.45 М/с «Дак Доджерс» 07.05 Т/с «Пригода Мерлiна» 12.30 Х/ф «Людина-павук: Ворог у вi­доб­ раженнi» 15.30 Х/ф «Нова Людина-павук» ▲ 17.50 Х/ф «Повернення Супермена» ▲ 21.00 Х/ф «Ультраамериканцi» ▲ 22.50 Х/ф «Роллербол» ■ 00.50 Х/ф «Суддя Дредд» ■ 02.45 Про що говорять тварини СТБ 06.00 «Все буде добре!» 07.55 «Холостяк 6» 09.00 «Все буде смачно!» 10.35 «Караоке на Майданi» 11.35 «Україна має талант! Дiти» 15.00, 23.10 «Я соромлюсь свого тiла 3» 17.00, 00.35 «Слiдство ведуть екстрасенси» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.40 «Один за всiх» 21.55 «Детектор брехнi 9»

2+2 06.00, 09.00, 00.20 Чемпiонськiй бiй за вер­ сiями WBA, WBC и IBF: Генадiй Го­ ловкiн (Казахстан) - Домiнiк Вейд

24 КВІТНЯ 07.10 Бокс: Василь Ломаченко (Україна) - Гамальєр Родрiгес (Пуерто-Рiко) 08.20 Д/ф «Королi рингу. Постол» 08.50 Бокс: Флойд Мейвезер - Меннi Пакьяо (Фiлiппiни) 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 Х/ф «Цiль номер один» ▲ 17.00 Х/ф «Тунель» ▲ 19.20 23 тур Чемпiонату України з футболу. «Динамо» - «Ворскла» 21.30 «ПроФутбол» 23.15 «Золотий свисток» УКРАЇНА 07.00 Подiї 07.50 Агенти справедливостi 08.50 Т/с «Другий шанс» ▲ 12.40 Т/с «Чорна квiтка» ▲ 16.20 Т/с «А снiг кружляє...» ▲ 19.00, 05.50 Подiї тижня з О. Панютою 20.00 Т/с «А снiг кружляє...» 21.10 Т/с «Життя розсудить» 01.00 Х/ф «Шлях до серця чоловiка» ▲ 02.40 Т/с «Не зарiкайся» ▲

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 06.20, 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.15 М/с «Машинi казки» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 09.00 Мультик з Лунтиком 10.35 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.35 М/с «Маша i Ведмiдь» 12.45 М/ф «Клуб Вiнкс: Чарiвна пригода» 14.35 Країна У 23.00 Дайош молодьож! 01.00 Одна за всiх 01.30 БарДак 03.55 17+ 04.45 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Х/ф «Живіть у радості» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.50 Ранковий фітнес 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Молодший пілот» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 16.30 «Слідства.Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 17.40 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.30 Міська рада інформує 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10, 04.00 Х/ф «Загублений світ» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.30 Міська рада інформує 00.40 «Музика крізь століття» 02.00 Хіт-парад 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Учнівський щоденник» 11.30 «Думки вголос» 11.45 «Гуморинка на хвилинку» 11.50 «У пошуках легенд» 14.00 «Поклик таланту» 15.30 «Азбука смаку» 15.45 Телезамальовка 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Як це?» 17.20 «7 природних чудес України» 17.30 «Вивчаємо англійську разом» 18.00 «Назбиране» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тиждень. Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 Д/ф «Гуцулка Ксеня»

Українська співачка Гросу проміняла чоловіків на собак

Т

варинна тема не на жарт зачепила співачку Аліну Гросу та її продюсера Григорія Лепса. Дівчина випустила пісню з назвою «Собака».

Нову композицію артистка нібито адресувала жінкам, які розчарувалися у чоловіках. Аліна зауважила, що пісня «Собак@» досить алегорична. – На превеликий жаль, історія стара, як світ – жінки все частіше зазнають краху власних ілюзій, покладаючись на вірність і любов своїх чоловіків. Тільки брати наші менші залишаються непохитні в своїй щирості, любові і відданості, – вважає співачка. А для того, щоб ефектніше презентувати свою «Собаку», Гросу знялася у фотосесії з різними песиками.

В Індії з’явився триметровий пам’ятник Майклу Джексону

П

окійному королю поп-музики Майклу Джексону встановили пам'ятник в Індії. У місті Ченнаї, штат Тамілнад, Індія був встановлений пам’ятник аме­ риканському музиканту і хореографу Джексону, по­ відомляє BBC. Триметрову статую створили з єди­ ного �мат­ка граніту. Автор скульптури Чандрасекара хотів пожертвувати її на ранчо співака, але реалізувати цю затію не вдалося. Над статуєю вагою у 3,5 тонни, працювали дев’ять майст­ рів протягом півтора місяця. Для того, аби реалізувати задумане, скульптори переглядали тисячі фотографій Майкла Джексона і безупинно дивилися кліп «Beat It», щоб зуміти втілити знамениті танцювальні рухи в камені. Пам’ятник розмістили на території Університету Велса, а на його відкритті був присутній відомий актор Прабху Дева.

Кері застрахувала найцінніші частини тіла на $70 мільйонів?

П

одейкують, спі­ вачка Мерайя Кері, котра зараз перебуває в гаст­ рольному турі, перед цим застрахувала деякі частини свого тіла.

Найціннішими та най­ вразливішими зірка вважає свої голосові зв’язки та ніжки, якими багато танцює. Якщо щось станеться з ногами Кері, вона отримає 35 мільйонів доларів відшкодування. Стільки ж «коштують» і її голосові зв’язки. За інформацією співрозмовників видання, ця страховка щомісяця обходиться Мерайї в кругленькі суми, мова йде про десятки тисяч доларів.


ДОЗВІЛЛЯ

ЯК МУДРО ПРОЖИТИ ЖИТТЯ

Т

е, що залишив нам у спадок Григорій Ско­ ворода – це джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки нових поколінь. 1. Якщо любиш прибуток, шукай його пристойним шляхом. Тисяча на те перед тобою благословенних ремесел. 2. У істини проста мова. 3. Найголовніша з усіх згубних пристрастей є заздрість – мати інших пристрастей та беззаконь. 4. Уникай людей, які, бачачи твої вади і недоліки, виправдовують їх або навіть схвалюють. Такі люди або підлабузники, або боягузи, або просто дурні. Від них не чекай допомоги ні в якій біді чи нещасті. 5. Краще в одного розумного і добродушного бути в любові і повазі, ніж у тисячі дурнів. 6. Ми повинні бути вдячні Богові, що він створив світ так, що все просте – правда, а все хибне – неправда.

Голланд. художник

Сплав Країна в міді з оловом Африці

Портова споруда

Іспит

п’ятниця, 15 квітня 2016 року Досьє 102

Малокрів'я

Наставник мусульман

Верблюд

Монета Лаосу

Головн. убір монарха

Шлюпка

Масовий страх

Густина Др.-грец. вчений

Добро і ... Крок (фр.)

Фр. напій

Церковн. союз

Ріка в Рос.

Космічне тіло

Марка літака

Ядерне паливо

Стан води

Америк. крокодил

Команда собаці

Вдохновителька Канц. приладдя

Управитель міста Клич перемоги

... цокотуха

Місто в Грузії

Крісло монарха

Фараон

Станція техніч. обслугов.

Чума ХХ століття

Білковий конд. виріб

Опір ...-134

Кормовий біб

Вибухівка

Столиця Албанії

"..., постривай!"

Прилад Річка у Фр. для вимір. глибини Хім. елем.

Бальний Річка в танець Росії

Брюс ...

Чан Джеймс ...

Деталь годинника

Катіон Суглоб ноги

Молода вівця Нота Кафе-... Незасіяне поле Антонов

Жін. ім'я Річка в Україні Медичний

Одиниця матеріал еволюції Мезоз. ...

Гніт ... Лорак

О

Е

Р

М

Е

В

О

Л

О

Е

Л

Т Т

Е

С

У

Р

А

П

У

А

Н

І

А

С

І

К

О

М

Н К

І

С

О

О

Я І

П

Л

Я С

Т

Широка чашка

Н

Т

О

Р

І

Е Р

С

А

Н

А

Т

Т

І

Н

Р А

А

К

Я

А

Е

М

А

Р

И

Н

А

О

Б

Я

Л

Л

Ь

Р

І

Й

А

В

У

Л

К

А

Н

О

О

С

Т

Н

Т

О

А

Н

І Д Н

Я

З А

К Н

Х Е

А

Папуга Хеопс

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Йде урок у 5 класі. Андрійко тягне руку. – Маргарито Михайлівно, а у мене можуть бути діти? – Ні, Андрійку, ти ще малень­ кий. Андрійко повертається до Машки і говорить: – Ну бачиш, а ти боялась.

*****

С

І

С

С

С А

М

О

Н

О

Е

О

Т

И

Н

П

Р

В

І

Я

Д

Р

О

С

А К

О

Т

А

А

М

Е

Ш

Л

І

И

М

А

Р

К

Ц

К

О

А

А

О

Б О

Л

С

Р

І

О

І

Е

Я

Г

І А

Ч

Л

Ш

Г

А

П

О

Р І

П

А

Н

С

О

Ф

А

А

Діто-

Човен родний Хейєрдала орган

... Поло

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

В

Хетська богиня

Вівсяне Вілкан на борошно Філіппінах Виноградне ...

Г

Чол. голос

Річк. риба

Шарф

Р

Л

Е

І

С

Інгредієнти: 1 кг картоплі, 500 г грибів, 30 г вершкового масла, 2 се­ редніх цибулини, 1 яйце, 3 ст. ложки борошна, 1/2 склянки сметани, зелень петрушки, мелений чорний перець, сіль, борошно для обкачування, олія для обсмажування. Приготування. Цибулю очистіть і наріжте, підсмажте на олії до золотавого кольору. Гри­би почистіть, помийте, дріб­но наріжте. Покладіть гриби в пательню до цибулі і тушкуйте до готовності. Очищену і нарізану великими шматками картоплю відваріть в підсоленій воді до готовності. Біль­ ші частинки не так сильно розварюються, як дрібні. Злийте всю во­ ду, поставте каструлю на невеликий вогонь і випаруйте всю рідину. Додайте до картоплі вершкове масло і перець, і зробіть пюре.

"Слово" корови

Невільник

Велика кімната

• СМАЧНОГО!

Картопляні зрази з грибами

Країна в Африці

3,14

Др.-рус. князь

7. Ні про що не турбуватися – значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота – рух душі, а життя – це рух. 8. Не все те отрута, що неприємне на смак. 9. О, якби ми в ганебних справах були такі ж соромливі і боязкі, як часто ми буваємо боязкі і хибно соромливі у порядних вчинках! 10. Похибки друзів ми повинні вміти виправляти або зносити, коли вони несерйозні. 11. Для шляхетної людини ніщо не є таким важким, як пишний бенкет, особливо, коли перші місця на ньому займають дурні. 12. Що полюбив, в те й перетворився. 13. Хіба може говорити про біле той, кому невідомо, що таке чорне? 14. Ніхто не може вбити в собі зло, поки спершу не зрозуміє, що таке зло, а що добро. А не пізнавши цього усередині себе, як можна пізнати і вигнати його в інших. 15. Нам недобре від того, що ми знаємо багато зайвого, а не знаємо найпотрібнішого: самих себе. Не знаємо того, хто живе в нас. Якби ми знали і пам’ятали те, що живе в кожному з нас, то життя наше було б зовсім інше.

Бобова рослина

15

Виникає таке відчуття, ніби перші три класи в школі у вашої дитини – це захоплююче змагання між батьками: хто краще малює, ліпить, клеїть…

*****

На корпоративі в школі побилися фізрук і вчитель праці. Переміг вчитель праці, ос­ кільки карате – це карате, а молоток – це молоток.

Злегка охолодіть пюре, додайте яйце і 3 ст. ложки борошна, ретельно перемішайте. На дошку насипте 1/2 склянки борошна. Мок­рою ложкою наберіть картопляне тісто і покладіть його на борошняну гірку. Мокрою рукою зробіть з тіста коржик, покладіть на її грибну начинку. З’єднайте краї зрази і обваляйте її в борошні. Сформовані зрази смажте до рум’яної скориночки. Перед подачею до столу полий­ те зрази сметаною, посипте ложкою грибів, прикрасьте листочками петрушки.

*****

Школа. Урок правил дорож­ нього руху. – Вовочка, чи можна перехо­ дити вулицю на червоне світло світлофора? – Можна. Тільки потрібно якомога вище підняти руки. – А руки для чого піднімати? – А щоб в морзі сорочку лег­ ше знімати було.

*****

– Знаєш, даремно ми свари­ ли дочку за пірсинг. Тепер, ко­ ли в неї кільце в носі, піднімати її в школу стало легше.

*****

– Мааам! Завтра батьківсь­ кі збори! Підеш? – Ні! – А чому? – Знаю я ці батьківські збори! Ми краще з тобою на ці гроші в Єгипет з’їздимо!

*****

Хлопчик повернувся зі шко­ ли з подертою шапкою в руці. – Що трапилося? – Та це все хлопці. Стягнули з мене шапку і давай нею в футбол грати. – А ти де був? – На воротах стояв.

*****

На уроці математики: – Скільки буде, якщо вісім поділити навпіл? – запитує вчи­телька. – Якщо поперек, то два ну­ ля, а якщо уздовж, то дві трієч­ ки, – відповідає Вовочка.

*****

На держіспиті з літератури випускник Сидоренко істотно збагатив зміст відомого афоризму Сократа «Я знаю, що я нічого не знаю». Він додав: «І знати не хочу».


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• Якщо на Вербну неділю йде дощ – це до гарного врожаю. • Спечені в цей день господинею горіхи з тіста, наділяють здоро­ в’ям домочадців і тварин. • Якщо цього дня стоїть ясна погода і світить сонце, то рік буде неврожайним. • Якщо у свято з’їсти бруньки свяченої верби – благополучно вирішаться важливі справи і проб­ леми. • Якщо на Вербному тижні мороз – ярі хліба будуть хорошими. • Освячені гілки верби можуть зупинити літню грозу і врятувати від блискавки. Якщо вербовими гілками помахати в бік хмар – вони відведуть грозу і град. • Кілочок освяченої верби, вбитий у стіну будинку, проганяє у вбиваючого його природну людську боязкість.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 15 квітня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 18 квітня ніч / день

+13 / +14

вітер

ВІВТОРОК, 19 квітня ніч / день

+3 / +11

вітер

ніч / день

+6 / +11

вітер

ніч / день

+2 / +11

вітер

ВИШИВАНКА – УНІВЕРСАЛЬНИЙ ОДЯГ Вони ідеально поєднуються як з джинсами, так і з діловими костюмами. Вам не доведеться довго ду-

нів. А що вже говорити про те, як чоловічі вишиванки виглядають поряд з брючним костюмом – елегантно і стримано, але в той же час яскраво і оригінально.

ВИШИВАНКА – ЦЕ ТРАДИЦІЯ І ПАТРІОТИЗМ

Зарубіжні ЗМІ часто іронізують з приводу того, що, мовляв, українці стали масово носити вишиванки і співати патріотичні пісні, прояв-

ВИШИВАНКА – ЗРУЧНИЙ ТА БЕЗПЕЧНИЙ ОДЯГ

Звичайно, це насамперед стосується лляних сорочок. Недарма ж наші предки носили лише одяг з льону – зручний та комфортний як для дорослих, так і для дітей. Льон добре пропускає вологу, нейтралізує неприємні запахи, не токсичний, гіпоалергенний, та й що там говорити – він неймовірно приємний для тіла! Кращого одягу для вашого малюка, ніж дитячі вишиванки з льону, просто не знайти.

ніч / день

мати, з чим носити вишиту сорочку. Вона стане чудовим доповненням практично до будь-якого повсякденного образу, гармонійно поєднуючись зі штанами, джинсами, шортами і спідницями різних фасо-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

ляючи тим самим свою громадянсь­ ку позицію. Здавна вишиванка вва­ жається символом і гордістю української культури. Вона зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух

Досьє102

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

+2 / +14

вітер

Багато світових дизайнерів, таких як Валентино, Дольче Габбана, Ніна Річі, Елі Сааб та багато інших, прикрашають свій одяг вишивкою, в тому числі й українськими орнаментами і візерунками. Вишивка на одязі виглядає дуже ніжно і романтично, здатна освіжити будь-який, навіть сумний комплект. Ось чому вишиванка є такою популярною – це стильний одяг для людей, які знаються на моді.

Пд/Сх, 5 м/с

СУБОТА, 23 квітня ніч / день

+8 / +19

вітер

Пд, 2 м/с

НЕДІЛЯ, 24 квітня

ВИШИТА СОРОЧКА – ПОТУЖНИЙ ОБЕРІГ

Як би скептично ви не ставилися до різної магії і забобонів, але факт залишається фактом – з давніх часів і до наших днів налічується чимало випадків, коли сорочка, вишита дбайливими маминими руками, не раз рятувала від нещасть і постійно повертала до рідного порогу. Наші предки вірили в силу вишитих візерунків і вважали вишиванку надійним оберегом від бід і неприємностей. Кожен візерунок на сорочці виконує свою функцію і несе певний сенс.

Пн/Зх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 22 квітня

нації. У жодного народу світу немає подібного одягу: такий колоритний і «національний» з одного боку, і такий сучасний з іншого.

ВИШИВАНКА – ЦЕ МОДНО ТА КРАСИВО

ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 7 м/с

ЧЕТВЕР, 21 квітня

країнські вишиванки стали популярнішими за будь-який модний бренд. Їх носять дорослі і діти, чоловіки і жінки, українці та іноземці. Якщо раніше подібний одяг одягали лише на тематичні заходи або «Парад вишиванок», то сьогодні вишиті сорочки стали невід’ємною частиною повсякденного і ділового гардеробів. Перші вишивки на території Ук­ раїни з’явилися ще за скіфів. Археологічні розкопки підтверджують, що знайдені на Черкащині фігурки чоловіків, створені ще у VI столітті, в своєму оздобленні мають не тільки структурні особливості українського одягу XVIII-XIX століть, а й елемен­ ти давнього орнаменту. Про той же орнамент розповідав і арабський мандрівник у своїх описах русів, які датуються Х століттям. Тому варто схилитися перед цим феноменом, що пройшов через стільки століть і повернувся до сучасних українців.

Зх, 4 м/с

СЕРЕДА, 20 квітня

Вишитий одяг – це модно та стильно!

У

Пн/Зх, 7 м/с

ніч / день

+9 / +11

вітер

Зх, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

• ЗАПОВІДІ МАТЕРІ ТЕРЕЗИ ∎∎Нам не потрібні зброя і бомби. Аби перемогти зло, нам потрібні любов і співчуття. Всі труди любові – це труди заради миру. ∎∎Легко любити дальніх, але не так уже легко полюбити ближніх. ∎∎Найбільша вбогість – це вбогість серця. ∎∎Гордий завжди ображений. Сми­ ренний ніколи не сердиться, бо ніщо його не принижує. Гордий шукає любові до себе. Смиренний любить сам, нічого не очікуючи взамін! ∎∎Найважливіші ліки – ніжна любов і турбота. ∎∎Не обов’язково робити щось велике. Можна робити і щось маленьке, але з великою любов’ю. ∎∎Розчарувавшись в одній людині, не карайте другу. Всі люди різні. Не втрачайте здатності довіряти, вірити і любити.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №6(48)  

Досьє 102 №6(48)  

Profile for dosie102
Advertisement