__MAIN_TEXT__

Page 1

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПІЙМАЛИ ЗЛОДІЇВ

стор.

СТАРТУВАЛА АКЦІЯ стор. 3 «КВАРТИРА ПІД ОХОРОНУ»

• НОВИНИ

На Тернопільщині під час весняного призову планують викликати 19 853 чоловіка. У межах міста призову підлягає 460 чоловік. У той же час по області 40 тисяч при­ зовників перебувають у розшуку. Вручити повістку можуть патруль­ ні під час руху водіїв.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

4

стор.

«МЕДИЧНІ РАЛІ-2018» ЗІБРАЛИ НАЙСИЛЬНІШИХ

6

стор.

14

В УКРАЇНСЬКОМУ ВІЙСЬКУ ЖІНКИ НЕ ГІРШІ ЧОЛОВІКІВ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№4 (87) / 8 березня 2018 року

З першим днем весни в Тернополі стартував двомісячник благо­ устрою. Метою його є забезпечення утримання належного санітарного стану на території міста. За цей період усі обслуговуючі підприємства, комунальні та інші від­ повідальні структури повинні при­ вести у належний стан території, які обслуговують.

Рятувальники Тернопільщини заявили про готовність протистоя­ ти стихії і допомагати людям, якщо повінь на Дністрі цього року буде повноводою. Як повідомили в Уп­ равлінні ДСНСУ в Тернопільській області, скресання криги на Дніст­ рі і його притоках прогнозують в найближчі дні. Далі буде льодохід. Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, котрій належать дороги державного значення, докладає всіх зусиль, аби оновлення автошляхів краю було розпочате якомога швидше. Один з найважливіших кроків організації – оголошення тендерів на ремонт автошляхів заздалегідь.

Відомому композиторові, музи­ кантові, акторові та телеведучому, тернополянину Андрієві Підлужному присвоїли звання «Заслужений артист України». Державну на­ городу передав йому голова Тер­ нопільської облдержадміністрації Степан Барна під час його творчого вечора.

У Тернополі в минулому році кількість новонароджених переви­ щила кількість померлих! Серед­ ня тривалість життя теж збільшилася і становить 73,69 проти 73,35 в 2016 році! Показник є кращим в Україні.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

4,00 ГРН.

стор.

5

Вісім автомобілів та автобус отримали поліцейські краю При головному територіальному управлінні юстиції в області утворили штаб, який контролюватиме сплату аліментів

Д

ержавні виконавці Тернопільської області стягнули з борж­ників аліментів на користь дітей понад 2 мільйони гривень. Впродовж місяця кількість винесених постанов про встановлення тимчасового обмеження боржни­ ками (до повного погашення ними заборгованості) у праві керувати транспортними засобами становить 1360, у праві користування зброєю, пристроями для відстрілу патронів – 1360 та 1345 боржників обмежено у праві полювання. – Якщо раніше подання про тим­

часову заборону боржнику виїздити за кордон задовольняли суди, то тепер таке право надано державним виконавцям. За місяць винесено 1360 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України (у 2017 ро­ці державні виконавці скерували до су­ду 406 подань, і лише 125 з них були задоволені). Усі ці заходи впливу застосовуються виключно до зліс­них неплатників аліментів, які мають борги перед дітьми, що сукупно перевищили суму платежів за 6 місяців, – зазначив начальник управ­лінні юстиції Едуард Кольцов.

За новим законодавством впроваджено нові засоби стягнень аліментів. Зокрема, передбачено нове адміністративне стягнення для неплатника аліментів – «суспільно ко­ рисні роботи». Боржники примусово притягуються до виконання суспільно корисних робіт три­валістю від 120 до 240 годин. Суспільно корисні роботи мають на меті зробити платним видом адміністративного стягнення. Кошти, отримані боржником за виконання таких робіт, будуть спрямовуватися саме на погашення боргу за аліментами. У разі ухилення неплатника від виконання суспільно корисних робіт їх

встановлений строк може бути замінений адміністративним ареш­том із розрахунку одна доба арешту – 15 годин невиконаних суспільно корис­ них робіт, однак такий арешт не може перевищувати 15 діб. – На початку року в області відкрито понад 8 тисяч виконавчих проваджень про стягнення заборгованості зі сплати аліментів, а 6 лю­ того на сайті Мінюсту запрацювала «Дошка ганьби» – реєстр боржників зі сплати аліментів. У найбільш проблемних районах області будуть працювати мобільні групи з ліквідації аліментної заборгованості, – наголосив Едуард Кольцов.


2

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

Працівники карного розшуку Тернопілля затримали двох квартирних злодіїв

П

ідозрюваних у серії квартирних крадіжок на території обласного центру затримали оперативники управління карного розшуку Тернопільської області спільно з пра­ цівниками міського відділу поліції. Впродовж лютого невідомі обікрали три квартири у Тернополі – на БАМі та масиві Канада. Залізти до четвертого помешкання їм не вдалося, оскільки, відкриваючи вікно, впав вазон і цей шум розбудив господиню житла.

За словами начальника управління карного розшуку ГУНП в Тернопільській області Анатолія Гус­ ки, першу крадіжку оперативники зареєстрували 18 лютого. Ще дві – впродовж наступних кількох днів. Як правило злодії виносили гроші,

коштовності та малогабаритну побутову техніку. Жертвами злодіїв ставали власники квартир, розташованих на перших поверхах і не захищених ні ґратами, ні іншими засобами. До середини залазили, як правило, вночі або в робочий час. Чи є хтось дома перевіряли, продзвонюючи квартиру та кидаючи у вікна камінцями. Оперативники вийшли на слід підозрюваних. Затримали чоловіків у той момент, коли ті намагалися виїхати за межі Тернопільської області. Крадії – уродженці Грузії, 1997 та 1990 років народження. Обоє уже неодноразово притягувалися до кри­ мінальної від­повідальності та відбували покаран­ня за майнові злочини у своїй державі. У ході перевірки стало відомо, що чоловіки їздили містами Київської, Франківської, Львівської та Тернопільської областей й знімали там подобово квартири. Після кожного злочину виїжджали, аби перечекати і повернутися для продовження злочинної діяльності. У одного з них були прострочені документи щодо перебування в Україні і Франківська міграційна служба прийняла рішення про примусове видворення. Проте чоловік його не виконав. Наразі підозрювані затримані. Їм оголосили підозру відповідно до статті 185 частина 3 ККУ – крадіжка, поєднана з проникненням у жит­ ло, інше приміщення чи сховище або, що завдала значної шкоди потерпілому. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Вирішується питання про обрання підозрюваним міри запобіжного заходу, а також перевіряються вони на причетність до схо­ жих злочинів як на території Тернопільської, так і інших областей.

Штучну водойму на земельній ділянці, виділеній для ведення господарства, вирішила створити жителька Тернополя

Д

ля цього були організовані масштабні роботи: аж зі столиці найнята бульдозерна техніка, працювала спеціальна помпа для відкачування води. Все це робилося без жодного дозвільного документа. Даний факт був виявлений співробітниками Чортківської місцевої прокуратури і внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією статті 239 Кримінального кодексу України – за­ б­руднення або псування земель. Виїхавши на місце події у село Пробіжна Чортківського району, слід­ чо-оперативна група відділу поліції виявила, що на території земельної ділянки, прилеглої до автозаправної станції, три екскаватори риють кот­ лован. З’ясувалося, що і автозаправна станція, і прилегла ділянка належать жительці Тернополя.

Земля, на якій здійснювалися роботи щодо зняття верхнього родючого шару ґрунту, виділена сільською радою для ведення особисто­ го селянського господарства, проте на момент прибуття правоохоронців там уже був викопаний котлован у формі трикутника розміром 45/40/70 метрів та глибиною три метри. Правоохоронці припускають, що підприємці, не змінивши цільового призначення, вирішили створити на земельній ділянці штучну водойму. На момент документування фак­ ту псування земель нікого з власників ділянки не було. Жодних доз­вільних документів на проведення робіт не надали працівники компанії-підрядника, що здійснювали роботи. Поліцейські розпочали досудове розслідування. Вирішується питання щодо накладення арешту на транспортні засоби.

Жителю Тернопілля, який шукав молодих дівчат для роботи повіями, загрожує дванадцять років позбавлення волі. Його доля в руках суддів

Д

ля надання сексуальних послуг в Республіці Польща чоловік вербував жінок, які перебували у скрутно­ му матеріальному становищі. На його оголошення про високооплачувану роботу відгукнулася мешканка Тернопільської області. Уже у ході розмови вона зрозуміла в чому повинна заключатися її робота за кордоном. Із заявою про вербування повій жінка звернулася до поліції. Чоловіка на гарячому піймали оперативники. Працівники відділу боротьби із злочинами, пов’язани­ми із торгівлею людьми, прокуратури та прикордонної служби Західного регіонального управління не допус­ тили виїзд дівчат для роботи у «сек­ суальному рабстві» в країну Євросоюзу.

У ході розслідування стало відомо, що вербуванням дівчат займався тридцятидев’ятилітній житель Тере­ бовлянського району. Він через своїх друзів та знайомих шукав молодих жінок віком від 20 до 30 років модельної зовнішності. Роботодавець пропонував охочим підзаробити міс­ ця прибиральниць у готельних комп­ лексах. Зарплата у місяць там мала бути в межах п’ятисот євро. Коли дівчата погоджувалися, чоловік роз­ повідав й про альтернативу із доходом, який в 3-4 рази перевищував попередню суму. За 1,5-3 тисячі доларів дівчата мали працювати повіями у борделях. Двоє мешканок Тернопільської області погодилися на пропозицію торгувати тілом. У червні минулого року право­ охоронці затримали роботодавця разом із двома заробітчанками та

водієм на пункті державного пропуску «Шегині». Вербувальника затримали і йому повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, пе­ редбаченого частиною 2 статті 149 ККУ – вербування людини, вчинене з метою експлуатації, з використанням уразливого стану особи, вчинене щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб. Оперативники з’ясували, що «за­ робітчанки» мали працювати у нічному клубі міста Згожелець. За кожну завербовану жінку бізнесмену обіцяли винагороду в розмірі 500 доларів США. Із власниками борделю при розважальному закладі меш­ канець Тернопілля познайомився, коли перебував у Польщі на заробітках. Жінок, які встигли перетнути кордон раніше, роботодавці оформ-

ляли офіціантами, покоївками та прибиральницями, хоча насправді вони надавали сексуальні послуги чоловікам за гроші. Підозрюваний у скоєному зізна-

вся. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна або без такої. Долю жителя Теребовлянщини вирішуватиме тепер суд.


КРИМІНАЛ

На Тернопільщині поліцейські затримали підозрювану у крадіжках франківчанку

З

олоті вироби на суму 20 тисяч гривень викрала з будинку жительки села Комарівка Бережанського району невідома особа. Потерпіла звернулася за допомогою до поліцейських.

Жінка заявила, що до її оселі сторонню особу пустив малолітній син. Йому незнайомка розповіла, що збирає кошти на лікування дитини. Хлопчик відволікся, а злодійка зайшла в кімнату та витягнула з шухляди ювелірні вироби із золота –

три жіночих каблучки та підвіску ікони «Божої матері». Зі схожою заявою того ж дня звернулася до правоохоронців і урод­ женка Зборівщини. Її так-звані волонтери обібрали на тисячу гривень. Потерпілі та сусіди змогли описати

За півгодини зловмисник пограбував двох жінок

Р

аніше судимого 38-річ­ ного тернополянина правоохоронці взяли за вчинення серії грабежів. Зловмисника підозрюють у трьох злочинах. Першою жертвою нападника ста­ла 69-річна тернопільська пен­ сіонерка. Жінка пізно ввечері поверталася додому, коли зловмисник збив її з ніг і відібрав сумочку. Через два дні лиходій вчинив напад ще на двох жінок. Одну підстеріг на вулиці Симоненка близько шостої години ранку, коли 39-річна тернополянка поспішала на роботу, а через півгодини пограбував 71-річну пенсіонерку на вулиці 15 Квітня. У всіх потерпілих нападник забирав жіночі сумочки. Частину краденого поліцейсь­ ким вдалося вилучити у підозрюваного, мобільні телефони потерпілих

він встиг здати до ломбардів. Сума збитків, заявлена жертвами, від двох­ сот до півтори тисячі гривень. Триває досудове розслідування, розпочате за частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України. Ви­ рішується питання про обрання злов­ мисникові міри запобіжного заходу.

підозрюваних. Запам’ятали жителі області і автівку злодіїв – це Mitsu­ bishi Lancer чорного кольору. – Проведеними слідчо-оператив­ ними заходами працівники поліції затримали особу на території Львів­ ської області. Нею виявилася жителька Івано-Франківської області 1986 року народження. На даний час вона доставлена до Бережанського відділу поліції і з нею проводяться слідчі дії, збираються докази для притягнення до кримінальної відповідальності, – розповіла начальник слідчого відділення Бережансь­ кого відділу поліції Ганна Олексів. Підозрювана у скоєному зізналася. Жінка каже, що спочатку вона заїхала на Львівщину до знайомих, де гуляла та розважалася із друзями. Вранці автівкою із товаришем виїхали в напрямку Тернопільської області. В одному із сіл зупинилися, аби просити гроші на лікування неіснуючої дитини. – В одну хату зайшла – там не було нікого, але я побачила тисячу гривень і забрала їх. Звідти сіли в машину і поїхали далі. В Бережанському районі теж пішли по хатах. В одній нам відкрив двері хлопчик. Сказав, що мами нема. І я попросилася погрітися і почекати, бо замерз­ ли. Він пустив і пішов телевізор дивитися, а я зайшла в спальню, забрала золото і пішла. Затримали підозрювану у Стрию близько першої години ночі. Викрадене у неї вилучили. Наразі вирішується питання про обрання франківчанці міри запобіжного заходу та оголошення підозри відповідно до статті 185 ККУ – крадіжка. Оперативники перевіряють при­ четність жінки до вчинення схожих злочинів на території Тернопільсь­ кої та сусідніх областей.

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

3

Зловмисники продовжують обкрадати безпечних власників автомобілів

П

равоохоронці Тернопільського відділу поліції майже не щодня документують факти крадіжок з транспортних засобів. У більшості випадків причиною є недбалість самих краян. Із заявою до працівників обласної поліції звернувся житель районного центру. 40-річний мешканець Теребовлі припаркував автомобіль поблизу торгового центру, а повернувшись, виявив зникнення автомаг­ нітоли марки «Pionеer». Правоохоронці встановили, що зловмисники потрапили до середи­ ни, пошкодивши замок. Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України. Правоохоронці наголошують тер­ нополянам та гостям краю не залишати цінні речі на видному місці в салонах авто. Зловмисники, а це зазвичай нар­

козалежні, шукають спосіб швидко поживитись, аби знайти кошти на нову дозу наркотиків. Злодії оглядають салони транспортних засобів та шукають, що вкрасти. Як правило, вони пошкоджують вікна авто чи підбирають ключ. Завжди закривайте транспортний засіб навіть, якщо вийшли з авто на декілька хвилин. Пам’ятайте, злодії не сплять. Ви можете навіть не зауважити, як за вашим авто будуть спостерігати невідомі та чекати нагоди, аби поцупити цінні речі. Налагоджені схеми, коли крадії працюють в парі. Поки один відволікає водія, другий залазить в салон та викрадає цінні речі. Зазвичай люди навіть не розуміють, що їх ошукали допоки не виявлять відсутність майна. Паркуйте автомобілі в освітлених місцях, де встановлені камери відеоспостереження. Якщо ви стали жертвою невідомих, одразу телефонуйте в поліцію.

Викрадача автомобільних номерів піймали правоохоронці Тернополя

Д

ва повідомлення про зникнення автомобільних номерних знаків надійшло на лінію «102». Перший потерпілий звернувся до поліції о 10:25. Чоловік заявив, що невідомі в ніч з 19 на 20 з автомобіля марки Volkswagen Passat B-6 зняли номерні знаки польської реєстрації. Суму збитків чоловік оцінив в сімсот гривень. Ще одна заява схожого змісту надійшла двома годинами пізніше. Власник BMW-316 також скаржився на крадіжку знаків. На іномарках злодії залишили записки з номерами телефонів та електронною адресою. В них йшлося про те, що втачене злодії повернуть лише після того, як власники автівок перекинуть на мобільний по 400 гривень.

В ході проведених оперативнорозшукових заходів працівникам по­ ліції вдалося вийти на слід крадія. Це – житель Гусятина, 1985 року народження. У скоєному він зіз­нався.

Правоохоронці відкрили кри­мі­ нальне провад­ження відповідно до частини 2 статті 185 ККУ. Вирішується питання про оголошення йому підозри.


4 КРИМІНАЛ З 1 по 17 березня в Тернопільській області триватиме акція «Квартира під охорону-2018» Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

П

рофесійні злодії, які планують обікрасти квартиру, готуються до злочину не один день, а буває й не один місяць. Про це на зустрічі із журналістами розповів начальник відділу розкриття злочинів проти особи управління карного розшуку кримінальної поліції Михайло Шмиглик. Вони стежать за жертвою, перевіряють поштову скриньку, продз­ вонюють квартиру, а буває, що під приводом проведення соцопитувань, спілкуються із сусідами, які й розповідають про те, де і як в даний час перебувають мешканці тієї чи іншої квартири. – В першу чергу на що вони дивляться: підходять до квартири, продзвонили – ніхто не відчиняє. Якщо квартира на першому поверсі, то мо­ жуть кинути камінцем у вікно. Якщо реакції жодної немає, ніхто на це не зреагував-залазять до приміщення. Найкращий спосіб вберегтися від злодіїв, кажуть правоохоронці, це встановлення системи відеоспос­ тереження як на приміщенні будин­ ку, так і в самих квартирах. – У 2017 році на території області скоєно

276 квартирних крадіжок, 100 – розкрито. У 2018 році ми вже маємо вчинених 30 квартирних крадіжок і з них 13 розкрито. Працівники кримінальної поліції у минулому році затримали вісім груп квартирних злодіїв з числа «гастролерів». Серед них – мешканці Київської, Львівської, Хмельниць­кої областей та громадяни Грузії. За словами поліцейських, менше злочинів трапляється у помешканнях, які перебувають під захистом управління поліції охорони. Ос­новне завдання УПО – забезпечити недоторканність житла і своєчасне реагування на будь-які сигнали, що сповіщають про небезпеку ввіреного їм об’єкта, – каже Олексій Дзюра, заступник началь-

В

продовж одного дня одразу двоє жителів Заліщицького району попалися на незаконному зберіганні наркотичних речовин.

ника Управління поліції охорони в Тернопільській області. – Встанов­лення відеоспостереження як по міс­ту, так і в приватному секторі є одним із пріоритетних напрямків поліції охорони та всієї роботи національної поліції, а також встановлен­ня систем тривожної та пожежної сигналізації. У наш час, стверджує Олексій Дзюра, встановлювати сигналізації потрібно в першу чергу тим мешканцям краю, які свідомо у квартирах чи офісах зберігають цінні речі, документи, великі суми грошей, кош­ товності чи антикваріат. Радять пра­цівники охорони облаштовувати в приміщеннях і невеличкі, але надій­ні сейфи, вмонтовуючи їх у стіну чи підлогу. – Ми встановлюємо засоби сигналізації з можливістю виведення сигналу тривоги безпосередньо в наряд групи затримання, що дозволяє зберегти тих 10-15 секунд для групи затримання, які необхідні для доїзду наряду до помешкання.

Управління поліції охорони в Тернопільській області надає весь спектр послуг, а саме: забезпечує безпеку приватних будинків та об’єк­ тів різних форм власності, тілоохорона, перевезення під охороною ва­ лютних цінностей, а за допомогою GPS-трекерів, обладнаних тривожною кнопкою, можна відстежувати місце перебування автомобіля, дитини чи дорослої людини. – Кожного року ми проводимо соціальну акцію «Квартира під охорону». Умовами акції передбачено зниження вартості робіт на 50%. Як­ що в поточному місяці людина вста­ новлює обладнання і робота вартує 2 тисячі гривень без врахування вартості самого обладнання, то під час акції вартість робіт лише тисячу гривень в квартирі і трішки більше в приватному будинку. Для учасників антитерористичної операції знижки будуть ще більшими – 75 відсотків. Стартувала акція «Квартира під охо­рону» 1 березня.

до вашої оселі та пропонувати здійснити обмін гривень на іноземну валюту. Це – схема шахраїв. Поліцейські просять розповісти своїм батькам, родичам та близьким про такі випадки, аби рідні не потерпіли від рук аферистів.

О

Псевдопрацівники соціальної служби видурили в краянки всі заощадження

Ш

ахраї видурили 7 000 доларів США та 35 000 гривень – з такою заявою звернулась жителька райцентру до працівників Лановецького відділення поліції.

Як повідомила заявниця, неві­ до­мі особи видурили в її сусідки всі заощадження. Того дня у помешкан­ ні старенької пролунав дзвінок у двері. На порозі стояли двоє незнайомок, які представилися працівни­ ками соціальної служби. Спочатку аферистки увійшли в довіру, а потім розповіли старенькій історію про те, що сьогодні вони мають можливість поміняти українські гривні на купю­ ри нового зразка. Пенсіонерка пого­ дилась та віддала пройдисвіткам всю готівку, а взамін отримала конверт, наповнений газетними вирізками. Після афери шахрайки покинули помешкання. Старенька зрозуміла, що стала жертвою зловмисниць, коли все розповіла приятельці. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провад­ження відповід-

но до частини 1 стат­ті 190 ККУ. Пам’ятайте, праців­ники державних установ не будуть приходити

У ДВОХ ЖИТЕЛІВ ЗАЛІЩИЦЬКОГО РАЙОНУ ВИЯВИЛИ МАРИХУАНУ

Під час відпрацювання районного центру в поле зору правоохоронців втрапив 18-річний юнак. В ході поверхневого огляду в нього було виявлено три саморобні конверти з подрібненою зеленою речовиною рослинного походження, попередньо, марихуаною. Речовину вилучено та направлено в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр для про­ ведення експертизи. За даним фактом відкрито кримінальне провад­ ження за частиною 1 статті 309 Кри­ мінального кодексу України. Аналогічну статтю інкримінують і жителю одного з сіл Заліщицького району, який теж зберігав при собі подрібнені рослини коноплі. Під час спілкування з поліцейськими старший чоловік поводив себе агресивно та вживав нецензурні слова. «Відзначився» й його онук, який раптово підбіг до правоохоронців та вдарив одного з них головою в обличчя. Внаслідок удару поліцейський отримав черепно-мозкову травму та перелом носа. Відносно молодика відкрито кримінальне провадження за час­ ти­ною 2 статті 345 Кримінального кодексу України – умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяж­кос­ ті тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником служ­ бових обов’язків.

За невчинення дій по виконавчому провадженню керівник державної установи вимагав 1500 гривень перативниками управління захисту економіки в Тернопільській області ДЗЕ НП України спільно з працівниками слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури області викрито та припинено злочинні дії посадовця одного з відділів державної виконавчої служби. Встановлено, що чиновник от­ римав неправомірну вигоду в сумі 1,5 тисячі гривень від місцевого жителя за невчинення дій по виконавчому провадженні, в тому числі щодо дій по обмеженню права його виїзду за кордон. Прокуратурою Тернопільської області повідомлено про підозру у скоєнні злочину за частиною 3 стат­ті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки

або одержання неправомірної вигоди службовою особою) начальнику відділу державної виконавчої служби одного з міськрайонних управлінь юстиції Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області.


РІЗНЕ

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

5

Вісім автомобілів та автобус отримали поліцейські краю

Г

рупи реагування патрульної поліції отримали подарунок – вісім нових автомобілів марки Skoda Rapid та Renault Duster. Передали поліцейським Тернопільщини і автобус. Вартість подарунку – понад 5 мільйонів гривень.

Начальник Головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол наголосив, що пріоритетом для кожного поліцейського повинні бути повернення та підвищення довіри населення до людей у формі. – Ми передємо нові еко­номні ав­ томобілі для роботи та виконання своїх службових повноважень. Держава підтримує забезпечення громадського порядку на місцях, роботу з населенням. Від ОДА та облради ми також отримали суттєву фінансову допомогу в облаштуванні сервера відеоспостереження по всій області. ГРПП, завдяки цій підтримці, забезпечені планшетами, нагруд­ ними камерами відеоспостереження необхідними для несення служби. Голова Тернопільської облдерж­ адміністрації Сте­пан Барна каже, що сьогодні керівництво держави задумується над безпекою громадян. Серед основних завдань влади та поліції – створення центрів безпеки в селах та містечках краю. – Хочу відзначити, що і надалі пріоритетом ОДА буде підтримка

правоохоронних органів на території області. У 2017 році з обласного бюджету на заходи безпеки було ви­

Лави патрульної поліції Тернопільської області поповнили новобранці

Ш

естеро нових патрульних склали присягу на вірність українському народові. Усі поліцейські пройшли відповідний курс навчань і готові до несення служби, аби захищати права та свободи громадян. Вони патру­ лю­ватимуть як вулицями Тернополя, так і дорогами державного значення. З вітальним словом до новоб­

ранців звернувся очільник ГУНП в області Олександр Богомол. Він побажав усім кар’єр­ного росту й підт­ римки від колег та близьких. – Бережіть честь офіцера Національної поліції України. Примножуйте наші традиції – служити та захищати. Ваша робота – підтримати правопорядок на вулицях та автошляхах, – зазначив керівник поліції краю. Працівни­ків патрульної поліції поблагословили священ­ики.

ділено близько півтора мільйона гри­вень. У цьому році плануємо спря­ мувати на ці заходи ще близько

трьох мільйонів, щоб люди почувалися комфортно та безпечно. Після офіційної частини поліцей-

ські отримали ключі від новеньких автівок і одразу виїхали на патрулювання.

У волейбольному турнірі перемогу здобула команда управління поліції охорони Тернопільської області

В

олейбольний турнір, присвячений 26-й річ­ ниці створення Служби безпеки України, зібрав на ігровому майдан­чику шість команд. У спортивних змаганнях взяли участь волейболісти силових підроз­ ділів області: Головного управління Національної поліції, управління по­ ліції охоро­ни, фіскальної та рятувальної служб, Національної гвардії і, звичайно, ко­манда організаторів спортивного дійства – управління Cлужби безпеки. Команда ГУНП в Тернопільсь­ кій області зігра­ла три гри. У першому двобої пра­воохорон­ці зійш­ лися з гравцями дер­жавної фіскальної служ­би. Проте ви­гра­ти не вдалося і з рахунком 2:0 во­ни віддали перемогу суперникам. У другій грі поліцейські змогли відігратися та вирвати перемогу з рахунком 2:0 у волейболістів поліції охорони. У фінальному поєдинку за перемогу змагалися чотири команди. У підсумку третє місце здобули поліцейські Головного управління, другими стали господарі змагань – команда СБУ, співробітники поліції охо­рони вибороли звання лідера турніру.


6

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

«Медичні ралі-2018» відбулися на Тернопільщині

В

продовж трьох днів у Кременці тривав третій Всеукраїнський зимовий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги.

Такі змагання, розповідає Арсен Гудима, професор, завідувач кафед­ри медицини катастроф та війсь­ко­вої медицини Тернопільського дер­жав­ ного медичного університету іме­ні І. Горбачевського, були започатковані львів’янами, як літні конкурси в рамках ґранду. У 2008 цю ідею перейняли тернопільські медики і про­ вели перший літній чемпіонат. – Відбулося сім літніх Всеукраїн­ сь­ких чемпіонатів швидкої допомоги з міжнародною участю. Одночасно виникла ідея проводити зимові чемпіонати, бо існує необхідність допомагати як зимою, так і літом. У 2016 році відбувся в Карпатах літній чемпіонат і двічі провели вже зимові чемпіонати у Кременці. Цього року за звання найкращих боролася 31 команда з вісімнадцяти областей України, приватних клінік, чотирьох вишів. Взяли участь у чемпіонаті і сім іноземних команд із Польщі, Ізраїлю та Литви. Рівень змагань, кажуть організатори, з кож­ ним роком зростає. За словами начальника державної установи «Територіального медичного об’єднання МВС України по Тернопільській області» Михайла Ва­ силишина, основна мета змагань – продемонструвати взаємодію, вико­ нання всіх покладених функцій та завдань як поліцейських, так і працівників екстреної меддопомоги. – Працівники ГУНП, спецпризна­

ченці «Корду» задіяні в декількох етапах цього чемпіонату. Саме від взаємодії, від злагодженості, від чіт­ кості та виконання стандартів, зат­ верджених у нас в державі, відпрацьовується на таких змаганнях. Один з етапів, який проходить в районі санної траси, УПП забезпечує дот­ римання правил дорожнього руху. Три дні учасники Кременецьких медичних ралі доводили свою майстерність не лише у фаховому нап­ рямку, але й в умінні співпрацювати. Працівники національної поліції, естреної медичної допомоги та пожежно-рятувальної служби відпрацьовували методи та специфіку спільної роботи. – У нас виклики бувають най­ різноманітніші. Тому перше питання, яке ставить медик – чи місце безпеч­ не. Бо якщо існує загроза, то на місце прибувають і поліцейські, і представники ДСНС, а працювати вони повинні злагоджено.

Маленька дитина вилила на себе окріп – таке повідомлення отримала бригада швидкої допомоги. На момент прибуття медиків нетверезий батько, схопивши зброю, поранив в ногу матір. Усе це – одна з вигаданих історій на чемпіонаті, яка повинна продемонструвати та навчити правильно працювати лікарів та поліцейських. – Наші бригади сміливі, во­ни йдуть рятувати маму не дивлячись на небезпеку, – розповідає завідувач відділу підготовки Державного зак­ ладу медицини катастроф Києва Віталій Крилюк. – Це є помилка, бо во­ ни можуть стати жертвами тактичної екстреної медичної ситуації. Закордонні команди зреагували кра­си­ во, знайшли безпечне місце, ховаються і заробляють максимум балів. – Наші працівники можуть відпрацювати і практичні, і теоретичні якості, побути в штучно створених ситуація техногенного характеру і

перевірити, на скільки вони готові надавати допомогу в різних умо­вах, зберегти своє життя і рятувати жит­ тя інших, – наголосив Юрій Пацюрко, суддя змагань. Перемогу у «Медичних ралі – 2018» серед команд центрів екстре-

ної медичної допомоги та медицини катастроф вибороли хмельниччани. Кращими з кращих серед вишів стали студенти Вінницького медуніверситету, а команда парамедиків №1 Краків (Республіка Польща) виборола перше місце з-поміж іноземних колег.

Обласна рада зробила важливі кроки для збереження палацу графа Бадені

В

обласній раді презентували деталізований проект ре­конст­ рукції палацу графа Бадені, який розташований у селі Коропець Монастириського району.

Проект представив автор-переможець відкритого архітектурного конкурсу на визначення найкращого проекту комплексної реставрації та пристосування палацу графа Бадені в смт. Коропець Монастириського району під культурно-освітній комплекс. Участь у ній взяли очільники обласної ради, районної влади, Коропецької об’єднаної територіальної громади, реставратори та архітектори, фахівці зі збереження пам’яток архітектури. – Обласна рада зробила важливі кроки для збереження палацу графа Бадені. Майже три мільйони гри­ вень було виділено з обласного бюд­ жету для порятунку палацу, як об’єк­ та культурної спадщини, адже будівля палацу була у вкрай критичному технічному стані, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – За ці кошти було проведено протиаварійні невідкладні консерваційні роботи з відновлення частини даху над входом у палац та усунення загрози обвалу централь-

ного купола. Завдяки цим роботам палац вдалося зберегти від повної руйнації. Згодом був проведений відкритий архітектурний конкурс з реставрації та пристосування палацово-паркового комплексу графа Ба­дені під культурно-освітній об’єкт. Тепер перед нами постало ще одне амбітне завдання – пошук коштів для реалізації проекту. Потрібно залучати інвесторів, використовувати грантові пропозиції від вітчиз­ ня­них чи міжнародних фондів. Словом, є над чим працювати задля розвит­ку туристичного потенціалу області. Присутній на круглому столі на­ родний депутат України, обраний на Івано-Франківщині, уродженець Коропця Михайло Довбенко відзначив шанобливе ставлення органів влади та громадськості Тернопільщини до історичних та культурних пам’яток. – Готовий допомагати тим, хто щось робить, – додав він. – Для збереження унікального палацу графа

Бадені у Коропці зроблено справді багато. Найголовніше, що є цікавий проект та розроблена проектнокош­торисна документація. На черзі – проведення експертизи. На даний час палац графа Бадені належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області, управління якою здійснює Тернопільсь­ ка обласна рада, і перебуває на балансі Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою війсь­ ково-фізичною підготовкою. – Згідно із нашим проектом палац з прилеглим до нього парком розглядаються в структурі населеного пункту Коропець як багатофункціональний комплекс, який об’єднує в собі музейно-туристичну, культурно-освітню, оздоровчодоз­віллєву та частково готельновідпочинкову діяльності, – розповів архітектор Юрій Вербовецький. – Це одна з небагатьох пам’яток, у якій збережені фасади та палацові ін­ тер’єри так званого віденського ренесансу. Проектом пропонується проведення комплексної реставрації фасадів з консервацією всіх збереже-

них елементів декору та відтворенням втрачених фрагментів - підвіконників, ліпних орнаментів, декоративних ваз у нішах, колон з капітелями, ліхтарів тощо та реставрація елементів центрального та бокових куполів – «луски», «ребер», архітектурних деталей декору. Запроектовано проводити реставраційні роботи в приміщеннях першого поверху, де збереглись декоровані інтер’єри графських покоїв, які підкорюють своєю екстрава-

гантністю і пишністю, мають високу художню цінність і значною мірою зберегли автентичні елементи архітектурного декору. Вартість реставрації ком­плексу становить майже 100 мільйонів гри­ вень. Тернопільська обласна рада поставила перед собою складну та водночас вкрай необхідну мету – зберегти уні­кальну пам’ятку архітектури, відреставрувати та зробити її функціональною у розрізі туристичної принади краю.


РІЗНЕ

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

В Головному управлінні Національної поліції Тернопільської області запрацювали поліцейські детективи. Нова служба об’єднала в собі функції слідчих і оперативних підрозділів

Д

етективні підрозділи у складі управлінь поліції – одне з нововведень, яке запрацювало у всіх реґіонах на початку 2018 року. До цього масштабні експерименти проводи­ лися на базі декількох управлінь. Зокрема, в Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківсь­ кій та Хмельницькій областях. 26 січня, згідно наказу Голови Національної поліції України Сергія Князєва, на посаду керівника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Тернопільській області – саме таку офіційну назву має підрозділ (термін «детектив» ще не затверджений жодним законом) був призначений Юрій Барабан. Одинадцять років роботи у слідстві дали той необхідний багаж знань, аби пройти всі випробування і серед семи кандидатів на посаду таки перемогти у конкурсному відборі. Сьогодні майор поліції разом з де­ в’ятьма співробітниками вже працює над розкриттям злочинів, а також вирішує кадрові питання, бо підроз­ діл укомплектований лише наполовину. Згідно штатного розпису, окрім керівника і двох заступників, введе­ ні посади слідчих, старших слідчих, старших слідчих в особливо важливих справах, загалом 18 людей. – Умовно кажучи, третину кад­ рового потенціалу нашого підрозділу складатимуть люди, котрі мають досвід роботи у слідстві. Дві трети-

ни – це працівники з досвідом роботи в оперативних підрозділах. Але, приміром, я взяв людину, котра раніше працювала дільничним офіцером. Спочатку оформили його, як тимчасово виконуючого обов’язки, проте офіцер проявив себе з хорошої сторони, тому без проблем взяли у свій колектив. Обов’язкова умо­ ва – вища юридична освіта, – розповідає Юрій Барабан. – У результаті такого кадрового поєднання отримаємо універсальних поліцейських, яким під силу як розкриття злочинів, так і їх подальше розслідування, до передачі закінченого провад­ ження в суд. Особисто мені теж цікаві тонкощі оперативної роботи, ад­же з перших днів служби в правоохоронних органах я займався лише слідчою діяльністю. Порядок злочинів, розслідуванням яких займатиметься підрозділ, в Нацполіції ще не визначений, проте Юрій Барабан каже, що без діла ніхто не сидить. – Уже з самої назви відділу зрозуміло: у нашій компетенції будуть тяжкі та особливо тяжкі злочини, вчинені організованими злочинни-

Д

Такі заняття, розповідає директор Тернопільського регіонального центру перепідготовки та підвищен­ ня кваліфікації працівників держав­ них органів влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Ткач, кожен держслужбовець повинен проходити раз на три роки.

– В нас діє філіал кафедри з економічного університету менеджмен­ ту та публічного управління, 14 док­ торів наук залучені в роботі філіалу кафедри, також ми до роботи в цент­ рі залучаємо кращих викладачів інших вишів. У нас викладають і вик­ ладачі з технічного, педагогічного, медичного університетів. Курс навчань триватиме 46 го-

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ УДМС КРАЮ У 2017 РОЦІ

О

сновними завданнями УДМС України в Тернопільській області є реалізація на території області державної політики у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії (незаконній) нелегальній міграції, громадянства та паспортизації.

ми угрупованнями, латентні злочини. Не знаю, чи займатимемося нерозкритими важкими злочинами минулих років, але загалом готуємося до складної роботи. Метод роботи універсальних по­ліцейських – «трійки». Цих троє лю­дей виконуватимуть усю роботу, аби в перспективі зібрати доказову базу, якісно розслідувати та скерувати провадження до суду. – Такий принцип роботи, по-пер­ ше, це економія часу щодо збору доказів, адже тепер слідчий не писати­ ме доручень оперативнику на виконання якоїсь роботи, не чекатиме поки той, відклавши свої першочер­ гові оперативні завдання, виконає це доручення, – розповідає Юрій Ба­

рабан. – По-друге, для люди­ни, котра стала жертвою злочину, буде прос­ тіше взаємодіяти з конк­ретним по­ ліцейським, котрий буде максималь­ но володіти інформацією про хід роз­ слідування. По-третє, поліцейський буде не тільки обізнаний, але й зацікавленим в якісному зборі доказової бази, адже тепер саме він буде супроводжувати справу від початку і до кінця. По-четверте, витік будьякої інформації щодо ходу роз­сліду­ вання провадження буде зведений до мінімуму, адже про всі деталі відатиме «трійка» та керівник. Перелік переваг можна продовжувати, але найголовніша з них – підвищення рівня розкриття злочинів – те, що є першочерговим завданням поліції.

дин. За цей час більш як 50 держслужбовців поліції вивчатимуть пси­ хологію, історію держави, політологію та інші дисципліни, які стосуються державної служби та необхідні як для роботи, так і для загального розвитку. – Заповнення електронних дек­ ларацій – з цим виникає дуже багато кричущих питань, – розповідає заступник начальника управління кадрового забезпечення ГУНП в Тер­ нопільській області Ігор Шинкар. – Тому я приділятиму цьому питанню особливу увагу і намагатимусь максимально точно розповісти усі де-

талі. Це питання на часі, маємо досить серйозні наслідки по заповненню декларацій та допущенні помилок минулого року. Тому до цього питання також потрібно досить серйозно віднестися. У перший лекційний день держслужбовці пройдуть так-зване проб­ не міні-тестування. Його мета – пе­ ревірка знань перед початком нав­ чань. Після закінчення усіх лекцій сту­ денти-службовці складатимуть ще одні тести відповідно до результатів яких отримають сертифікати про закінчення курсу.

Держслужбовці ГУНП краю підвищують кваліфікацію ержавні службовці головного управління Нацполіції Тернопільщини сіли за парти. Впродовж тижня вони згаду­ ватимуть, як це вчитися, слухати лекції та складати іспити. Навчання працівників відбувається в рамках підвищення рівня кваліфікації працівників державних органів влади.

7

Впродовж 2017 року УДМС та його територіальними підрозділами надано понад 141770 адмінпослуг, з яких 141079 – оформлення до­ кументів, що підт­верджують грома­ дянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. Оформлено та видано 28884 паспортів громадянина України: – 1570 паспортів громадянина України у формі книжечки (припинено видачу у квітні 2017 року); – 27314 – у формі ІD-картки. Здійснено 27645 вклеювань фотокарток у паспорт громадянина Ук­ раїни для виїзду за кордон. Оформлено та видано 87332 паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Розглянуто 294 клопотання з питань громадянства. Прийнято до провадження 237 заяв щодо оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання. Проводиться робо­та щодо налагодження взаємодії з Цент­рами надання адміністративних послуг з пи­ тань оформлення документів, що підтверджують громадянство Украї­ ни, посвідчують особу чи її спеціаль­ ний статус. Результатом цієї роботи є готовність ЦНАП Шумської міської ради надавати адміністративні пос­ луги з оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. На території області постійно проживають 2317 іноземців, тимчасово проживають – 2159. У вишах Тернополя навчається 1791 іноземець, найбільше – у Тернопільському медуніверситеті. До адміністративної відповідаль­ ності притягнуто: – 520 іноземців за порушення правил перебування в Україні; – 11 осіб за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянст­ва та оформлення для них документів; – 80 осіб за невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства; – 2 осіб за порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та наданні інших послуг. Прийнято 231 рішення про примусове повернення з України. Подано до суду 15 позовів про примусове видворення за межі України іноземців. 29 іноземцям заборонено в’їзд в Україну.


8

ЗІ СВЯТОМ!

Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

У жінці ховається дивовижна таємниця,

На фото: Сектор документального забезпечення та контролю Дівчата, які відповідають за документування та організацію роботи зі служ­ бовими документами, працюють з листами та зверненнями громадян міс­та та Тернопільської області.

Краса жіноча, теплий подих квітки, Коханий погляд радісних очей. Усмішка, котра так личить жінці Засліплює, як перший Божий день. Русе волосся, чорне або біле; Коротке, довге, крутиться, пряме; Гарно зачесане чи просто і невміло, Яка різниця, в жінки гарне все! Далі статура, кожен дюйм говорить: Таку фігуру тільки обнімать! Жіночий стан лиш на одне наводить, Її можливо тільки лиш кохать. А ніжки, це постійний подив. Хіба можлива ще така краса? Аби могти, очей би з них не зводив, Ці ніжки дарували небеса. А руки, довгі, худощаві, Ця витонченість розуму лиша, Вони лиш створені, аби їх цілували, А дотики, це райські відчуття. Краса жіноча, еталон усього, А жінка, це богиня на Землі. Кохання наше, це ключі від всього І навіть... найгарнішої.

На фото: Управління кадрового забезпечення Конкурси на посади, проведення різноманітних заходів, відбір кандидатів на службу у поліцію лягають на плечі дівчатам-кадровикам. Вони знають, якими якостями повинні володіти майбутні правоохоронці, коли та кого чекає підвищення по службі.

На фото: Лінія «102» Саме працівники цього підрозділу отримують інформацію про події та ске­ ровують на місця виклику всі екстрені служби. Жінки-оператори лінії «102» ввічливі, виважені та спокійні.

На фото: Слідче управління Жінки-слідчі працюють не гірше чоловіків. Виїжджають на місця подій, розслідують злочини, часто працюють понаднормово та без вихідних. Їхні посади вимагають бути ерудованими, уважними, мислити логічно та на кілька кроків вперед.

На фото: Управління фінансового забезпечення Вони точно знають, як звести Дебет з Кредитом. У багатьох професія бухгалтера асоціюється з нескінченними стосами документів, складанням звітів та видачею зарплати. Але насправді їх не можна недооцінювати і в них є чому повчитися. Саме вони знають в кого яка зарплата, хто отримає надбавку, а хто залишиться без премії.

На фото: Відділ ювенальної превенції Дівчата, які завжди та всюди знаходять спільну мову з дітьми та підлітками, вчать їх бути законослухняними. Стежать ювенали і за тим, чи не порушуються права дітей та захищають їх від жорстокого поводження.


ЗІ СВЯТОМ!

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

9

життєва загадка, джерело всіх радощів

На фото: Управління превентивної діяльності Дівчата, які аналізують причини та умови, що призводять до вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень на території Тернопільської області, вживають заходів із запобігання та припинення насильства в сім’ї.

На фото: Управління карного розшуку Служба, в якій парцюють ці жінки, веде боротьбу зі злочинністю. Займаються припиненням і розкриттям запланованих або вже скоєних злочинів, розшукують осіб, які переховуються, безвісти зниклих громадян.

На фото: Управління інформаційно-аналітичного забезпечення Таблиці, цифри, графіки – працівниці даного підрозділу знають скільки і де в місті та області трапилося правопорушень й злочинів, надають інформаційні послуги, створюють умови для захисту інформації, відповідають за формування інформаційних ресурсів.

На фото: Інспектори режиму секретності ГУНП в Тернопільській області Без жінок не обходиться жоден відділ та відділення ГУНП в Тернопільській області. Вони пліч-о-пліч несуть службу з чоловіками-поліцейськими. Саме ці правоохоронці контролюють дотримання режиму секретності працівниками галузевих служб апарату ГУНП та районних підрозділів поліції.

На фото: Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Накази, доручення, планування роботи Нацполіції краю, проведення різноманітних нарад, інспектування роботи працівників поліції відокремлених структурних підрозділів – за усе це відповідають працівниці УОАЗОРу.

На фото: Відділ комунікації Завдяки працівникам цього підрозділу мешканці Тернопільської області дізнаються про роботу поліції, про злочини та їх розкриття. Дівчата відділу комунікації тісно співпрацюють з усіма журналістами та громадськими активістами.


10

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

«Благословенне Тернопілля» зустріло гостей у столичному «Українському домі»

М

истецькі здобутки, історичні цінності, освітній потенціал, інвестиційна привабливість – на день один презентаційний майданчик в центрі Києва перетворився на платформу для співпраці та перспектив.

Новий формат обговорень – біз­ нес-ланч, зібрав за круглим столом представників різних рівнів влади та бізнесу. А сам захід набув міжнародного значення, адже його відвідали понад півтора десятка послів. – Понад 300 підприємств з понад 90-та країн світу сьогодні вже є інвесторами в економіку Тернопіль­ ської області. На заході присутні посли не лише представників недалекого зарубіжжя, Польщі, Угорщини, а й – В’єтнаму, Ірану, Індії, представники дипломатичних місій понад 30

країн. Це говорить про те, що вони для себе також відкривають Тернопільську область, – наголосив Степан Барна. Якісний інвестиційний продукт та одностайність керівництва області – ось що змушує потенційних інвесторів зацікавитись регіоном в першу чергу, кажуть фахівці. І на ос­ нові власної співпраці переконують – Тернопільщина має всі передумови для успішних проектів. – Інвестори, які вже працюють на Тернопіллі, дуже успішні. Водно-

час, дуже важлива й співпраця всіх органів влади. Тоді інвестор розуміє, що на його потреби реагують, допомагають, йому сприяють і він комфортно почувається. В даному аспекті Тернопільщина є тим взір­ цем успішності. Тут є повна спів­пра­ ця, мінімальний рівень корупції. То­ му ми рекламуємо Тернопілля, як чу­довий регіон для інвестицій, – зауважила заступник директора офі­ су із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Уляна Хром’як. Аграрна сфера – один з пріоритетних напрямків розвитку облас­ ті. Обговорення в такій атмосфері фор­мують свіжий спільний погляд на її сильні сторони і дають початок новим проектам. Ми маємо вдос­таль сировини, потужностей, робочого по­тенціалу та фахівців, тому підприємства Тернопільщини повинні стати локомотивом спиртової галузі, переконаний вихідець з нашої області, представник «Укрспирту» Віталій Сосницький. До кінця року, за його словами, в районах запрацює два нових промислових об’єкти. «Благословенне Тернопілля» да­ ло початок новій відзнаці – «Гордість Тернопільщини». Її отримали троє людей, серед яких талановитий тер­ нополянин – Андрій Підлужний. Тернопільщина відкрита для своїх гостей. Вона приймає в обійми і водночас віддає світові найцінніше – народжене з землі і любові.

Підрозділи територіальної оборони Тернопільської області взяли участь у вишкільному тренуванні

У

рамках проведення «Єдиного всеукраїнсь­ кого стрілецького дня» відбувся вишкіл загонів те­ риторіальної оборони на базі полігону c. Біла Тернопільсь­ кого району. – «Єдиний всеукраїнський стрілецький день» вже став хорошою традицією, яку ми вдосконалюємо та розвиваємо, – розповів військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Леонід Нечепорук. – У бойовій підготовці взяли участь 150 осіб, се­ред яких жителі Заліщицького, Борщівського, Теребовлянського, Чортківського, Гу­

сятин­ського та Шум­ського районів. Головна умова участі в даному вишколі – придатність за станом здо­ ров’я та відповідність морально-пси­ хологічним вимогам, адже тут люди мають справу зі зброєю. Учасники тренувань проходять інженерну, військово-медичну, тактичну та вог­ неву підготовки. Відпрацьовують практичні вправи стрільби з АК-74 та пістолета ПМ. За словами військового комісара Леоніда Нечепорука, мотивація громадян перебувати у загонах обо­ рони – це, насамперед, отримання відповідної підготовки, аби в разі воєнного стану вміти захистити свою землю від ворога.

В Збаражі з’явиться новий Бізнес-інкубатор має стати місцем, де зростають успішні бізнес-проекти універсальний спортзал

Г

олова Тернопільської ОДА Степан Барна оглянув будівництво спортивного комплексу, який зводять у місті Збараж. На об’єкті він поспілкувався з підрядниками, які сьогодні зводять основу – металеві конструкції, й надалі працюватимуть над самим будівництвом. Кошти на спорудження універсального ігрового спортивного залу було виділено з Державного фон­ ду регіонального розвитку. Частину коштів виділили також з місце-

вого бюджету на умовах співфінасування. Будівництво об’єкта планується завершити до кінця року. – Те, що сьогодні нам вдається суттєво відновлювати та покращувати спортивну інфраструктуру, – це унікальна можливість, яка дається завдяки коштам державного бюд­же­ ту та співфінансування з місцевого бюджету. Партнерські відносини, які формуються між органами місце­ вого самоврядування та державної влади, дають конкретний ре­зультат у вирішенні проблем спортивної галузі, зокрема для того, щоб забезпечити умови для занять спортом.

В

ідбувся другий конкурсний відбір кандидатів на участь в Регіональному бізнес-інкубаторі, мета якого – підтримка малого та середнього бізнесу. Започаткований проект з ініціативи Тернопільської обласної державної адміністрації. Про реалізацію проекту, який дозволить безкоштовно навчатись підприємництву та отримати бізнеснаставництво від органів державної влади, наукових, банківських установ, бізнес-об’єднань, успішних підприємців області, досвідчених менторів та експертів з бізнес-середовища, розповів заступник голови – керівник апарату ОДА, голова конкурсної комісії Ігор Вонс. За його словами, відкриття навіть маленької власної справи – це хороша альтернатива найманій пра­ ці, і вона дедалі популярніша на Тер­ нопільщині. Адже, як відомо, за підсумками 2017 року в області зареєструвалися близько 5 тисяч фізичних осіб-підприємців. – Створення умов для самозайнятості населення є прогресивною стратегією. До неї вдавалося багато країн, котрі нині мають успішні показники економічного зростання.

Ми бачимо, що на Тернопільщині є велика зацікавленість у відкритті власної справи, але для цього не створені ще всі необхідні умови, ад­ же бракує підтримки таким підприємцям-початківцям. Саме тому бізнес-інкубатор має стати місцем, де народжуються і зростають успіш­ні проекти, – підкреслив Ігор Вонс. Власне, під час другого конкурсного відбору учасники презентували свої проектні ідеї та бізнес-плани в різних галузях: від створення сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств до комплексу оздоровлення бджоло-

продуктами, обробки та розпилення природного каменю. Як повідомили в департаменті економічного розвитку і торгівлі ОДА, ті, хто не встиг зробити перший крок до реалізації своєї ідеї, можуть долучатися до участі у бізнес-інкубаторі. Але, увага, кількість місць обмежена! Тому варто поквапитися. За детальнішою інформацією звертайтесь у Тернопільський ре­ гіональний центр підтримки підприємництва за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, каб. 837, тел.: 098-648-60-86, 25-25-85.


НОВИНИ З МІСТА

Тернопіль вперше в Україні запустив оплату за проїзд банківськими картками у всьому громадському транспорті

У

приміщенні Тернопільської міської ради відбулася пре­ зентація запуску безконтактних технологій оплати про­ їзду у всьому громадському транспорті Тернополя за до­ помогою банківських карток VISA та інших платіжних систем, зокрема і NFC-пристроями.

Така можливість вперше в Ук­ раїні реалізована у всьому комунальному та приватному транспорті. Розраховуватися за проїзд безконтактними банківськими картка­ ми тернополяни та гості міста можуть вже від сьогодні. Презентували систему у Тернополі партнери проекту, зокрема директор відділу технологічних рішень, керівник групи інноваційних рішень компанії VISA Євген Лісняк, заступник директора департаменту електронної комерції та платіжних засобів – начальник управління тор­ гового еквайрингу «Ощадбанк» Наталія Войтович, директор ТОВ «Сис­ темний зв’язок» Віталій Васильків та міський голова Тернополя Сергій Надал. – Місто Тернопіль іде європейсь­

ким шляхом розвитку громадського транспорту. Зараз наше місто – одне з перших, де запроваджено електронний квиток і наразі єдине місто в Україні, де є можливість оп­ лачувати за проїзд безконтакт­ни­ ми банківськими картками у всьому громадському транспорті: комунальному та приватному, – розпові­ дає Сергій Надал. – Наголошую, що це лише черговий етап масштабної транспортної реформи у Тернополі, оскільки на часі закупівля великих автобусів та створення єдиної муніципальної транспортної компанії. Відтак, у нашому місті зовсім скоро буде якісний, зручний та доступний громадський транспорт. – Дякуємо керівництву міської ради за активну позицію і запуск безконтактних технологій оплати

У квітні відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословення!»

У

Тернополі 21-22 квітня за підтримки міського голови та Міністерства культури України відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс духовної пісні «Я там, де є благословення». В конкурсних виступах 2018 року візьмуть участь професійні і твор­ чі колективи та виконавці з Ук­раї­ ни і зарубіжжя. Конкурсний відбір учасників відбудеться 21 квітня в академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Шевченка, Українському домі «Перемога» та церкві Матері Божої Неустанної Помочі, або в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Діви Марії. 22 квітня – нагородження та гала – концерт переможців фестивалю. Документи та заявки на участь

у фестивалі потрібно надсилати в Управління культури і мистецтв за адресою: 46001, бул. Шевченка, 1, м. Тернопіль або на електронну ад­ ресу: kultura_mr.ter@ukr.net, тел. 4206-72. Положення про проведення конкурсу духовної пісні та камерної музики «Я там, де є благословення» та реєстраційний лист додаються.

проїзду у громадському транспорті Тернополя, – зазначає Євген Лісняк. – Цей крок є дуже ефективним та корисним як для міської влади, так і для перевізників, адже це дасть змогу детальніше відстежувати пасажиропотік, виключити готівковий розрахунок та унеможливити шахрайство під час перевезення пасажирів. Нам дуже приємно, що Тернопіль є одним з перших міст в Ук­ раїні, де вдалося впровадити елект­ ронний квиток та, завдяки відкритості мерії, став першим, де впроваджено електронний квиток у приватному транспорті. У нашій практиці – це один з небагатьох прикладів, яким ми дуже пишаємося і зав­ дячуємо Тернопільській міській раді та партнерам проекту. Одночасно, Наталія Войтович за­ значила, що керівництво «Ощадбанку» сьогодні приділяє значну увагу інноваціям та сучасним технологіям, які роб­лять життя мешканців міста комфортнішим, тому участь у таких рішеннях, як «cashless» рішення, яке зараз впроваджується у Тернополі, для «Ощадбанку» є дуже важливим. – Введення розрахунку банківськими картками – це вагома частина у розвитку автоматизованої оп­ лати проїзду у громадському транспорті Тернополя, – коментує Віталій Васильків. – Також це ще один крок до мінімізації готівкових розрахунків у транспорті та успішної транспортної реформи у Тернополі. Разом з міською радою та компанією VISA ми і надалі впроваджуватимемо інновації, що стосуватимуться і соціальної карти жителів міста з банківськими можливостя­ ми та інших важливих процесів.

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

11

Аварійні ремонтні роботи у Тернополі проводяться відповідно до вимог ДСТУ

П

ід час зими на дорогах та ділянках, які давно не підлягали ремонту, утворюються глибокі вибоїни та деформації, які прискорюють подальшу руйнацію дороги та є небезпечними для руху транспорту. Тому, навіть при несприятливих погодних умовах (відповідно до дію­ чих нормативних документів), на ву­ лицях і дорогах міста виконуються аварійні роботи асфальтобетонного покриття. В чому специфіка проведення аварійних ремонтних робіт? Цей вид робіт проводиться за спрощеною технологією. Не виконуються усі технологічні операції при ліквідації ямковості на асфальтобетонному покритті. У разі необхідності, роботи дозволяється прово­ дити за мінусової температури повітря, без попередньої підготовки та підгрунтовки, з використанням

як холодних, так і гарячих асфальтобетонних сумішей, а ущільнення можна проводити і віброплитами, і ручними трамбівками, і котками. Аварійні ремонтні роботи мають тимчасовий характер. За ділянкою ремонту встановлюється спостереження і після настання сприятливих погодних умов проводять відповідні роботи. З настанням весни у Тернополі розпочнуться капітальні ремонти об’єктів житлового фонду та шляхо-мостового господарства. Зокрема, у 2018 році продовжиться реконструкція проїзної частини дамби Тернопільського ставу на вул. Руській та тротуарів зі сторони ставу та парку «Топільче». До слова, проведення таких аварійних ремонтних робіт регламентуються ДСТУ 3587 – 97 «Безпека до­ рожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди» та Технічні правила ремонту і утримання міських вулиць та доріг.

Тернопільські кардіологи вперше провели складну операцію на відкритому серці

Н

ещодавно кардіологи Тернопільської комунальної міської лікарні №2 вперше провели унікальну операцію аорто-коронарного шунтування на відкритому серці. Як зазначають у відділі охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради, нещодавно у комунальну міську лікарню №2 поступив 70-річний тернополянин з тотальним ураженням всіх коронарних су­ дин, що загрожувало раптовою смер­ тю. Пацієнтові необхідно було провести термінове аорто-корональне шунтування на судинах серця. Тернопільські кардіологи успіш­ но провели операцію, яка тривала п’ять годин. – Суть її у тому, що пришивають до серця нові судини нижче місця ураження, аби відновити постачан-

ня крові до серцевого м’яза, – розпо­ відає завідувач відділення серцевосудинної хірургії Тернопільської ко­ мунальної міської лікарні №2 Олег Луговий. – Іноді її можна зробити на працюючому серці, без штучного

кровообігу, а іноді цей штучний кро­ вообіг є необхідний. У грудні 2017 року при Тернопільській лікар­ні №2 був створений центр інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії.


12

ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

У Всеукраїнських змаганнях «Firefighter Combat ОБЕРЕЖНО, Challenge» взяли участь тернопільські рятувальники ЧАДНИЙ ГАЗ!

П

редставники пожежнорятувальної служби Тернопільської області взяли участь у 3-му Відкритому Чемпіонаті Рівненської об­ ласті серед підрозділів ДСНС України на звання «Кращий пожежний-рятувальник»

Захід відбувся в м. Вараш Рівненської області на базі спортивнооздоровчого комплексу 2-го держав­ ного пожежно-рятувального загону з охорони об’єктів ГУ ДСНС України

у Рівненській області. Тернопільські спортсмени-рятувальники вперше долучились до змагань, що відбувалися за міжнародним форматом «Firefighter Com­ bat Challenge». За звання найсильнішого боролися вогнеборці з усіх ку­ точків України. На учасників чекали чимало непростих випробувань: підйом рукавної лінії по сходових маршах на майданчик 4-го поверху навчальної вежі; підйом рукавних скаток з укладанням у контейнер; «Силовий тренажер», де ударами

кувалди учасник повинен перемістити балку вагою 72,5 кг на відс­ тань 1,5 метри; прокладання робочої лінії і подання ствола на заливку мішені; «евакуація потерпілого», де учаснику необхідно підняти і протягнути манекен вагою близько 80 кг на відстань 30 м. За правильністю та швидкістю виконання вправ слідкувало профе­ сійне журі з Республіки Польща. У фіналі збірна Управління ДСНС Ук­ раїни у Тернопільській області здо­ була 13 місце, серед 17 команд.

В рамках заходу, окрім змагань, учасники та гості мали змогу насолодитися видовищним шоу у виконанні рятувальників-стронгменів та показовими виступами команд юних пожежних-рятувальників. А ще до уваги присутніх було розгорнуто виставку пожежно-рятувальної тех­ ніки й спорядження та тематичних сувенірів. У підсумку кожен, хто побував на Чемпіонаті, збагатився позитивними емоціями та незабутніми враженнями.

Теребовлянський район: ліквідовано пожежу на площі 100 м2 в господарській будівлі, переобладнаній на овочевий склад

О

06:37 до державної пожежно-рятувальної частини Управління надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в господарсь­ кій будівлі, переобладнаній на овочевий склад, на тери­ торії аграрного підприємства в с. Дворіччя Теребовлянсь­ кого району. Для ліквідації пожежі було залучено чергові караули 12-ї державної пожежно-рятувальної части­ ни та 25-го державного пожежнорятувального поста – всього 8 чоловік особового складу та дві одиниці техніки. На момент прибуття рятувальни­ ків площа горіння становила близько 100 м2.

Всі сили та засоби рятувальники спрямували на боротьбу з вогнем. Гасіння пожежі було дещо ускладнене труднощами, пов’язаними із до­ заправкою пожежних автоцистерн водою з місцевої водонапірної вежі, встановленої на території підприємства та призначеної для використання в якості джерела протипожеж­ ного водопостачання. Очевидно, що дана споруда перебуває в занедбаному стані, своєчасно не обслуговується та частково розукомплектована, тож рятувальникам довелось затратити додаткові зусилля та час для налагодження безперебійної по­ дачі води до осередку пожежі. О 07:52 пожежу локалізовано, а о 08:36 – ліквідовано. Вогнем знищено 60 м2 та пош­ коджено 25 м2 покрівлі та 1 т капус-

ти. Обставини виникнення пожежі та сума збитків встановлюються. На місці події працювали опера-

тивні групи Управління ДСНС у Тер­ нопільській області та Теребовлянського районного відділу УДСНС.

П

ри неповному згоранні газу утворюється токсичний газ – оксид вуглецю (чадний газ), смертельно небезпечний для людини. Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Так, наприклад, в кухні об’ємом 16м3 при горінні трьох горілок впродовж двох годин концентрація СО зростає в 11 разів. Чадний газ є небезпечним тому, що він вступає в реакцію з гемоглобіном крові в 200-300 інтенсивніше за кисень. В наслідок цього кров’яні тільця втрачають здатність постачати організм киснем, що викликає кисневе голодування – гіпоксію. У першу чергу кисневе голодування відчувають клітини головного мозку – звідси виникає головний біль. Це перша ознака надходження до організму чадного газу. Крім цьо­го його дія викликає порушення ко­ординації рухів, людина втрачає здатність розмірковувати, її поведінка стає неадекватною – втрачається бажання уникнення існуючої загрози та здійснен­ ня заходів до власного порятунку. Вплив чад­ного газу може привести до зупинки дихання, а то й до смерті людини. Нейтралізувати чадний газ важ­ ко через його нездатність вступати в реакцію з водою, кислотами та лугами. Проте він легко розчиняється у воді, тому, в разі відсутності спеціальних засобів захисту органів дихання, необхідно використовувати зволожену пов’язку на обличчя – вона набагато зменшує концентрацію чадного газу. У разі отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря в лежачому стані, розстібнути одяг для вільного дос­ тупу чистого повітря до легенів, забезпечити спокій і тепло, бо переохолодження організму є небезпечним. У разі необхідності зробити штучне дихання та направити потерпілого до лікувального закладу. Як вберегтись від отруєння: • відкривати кватирку на час роботи газових приладів; • перевірити наявність тяги в ди­ моходах та вентиляційних каналах; • слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були справні; • не закривати решітку вентиляційного каналу; • не залишати працюючі газові прилади без нагляду; • вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти про це будинкоутримувачів; • не використовувати газову плиту для обігріву приміщення; • негайно перекрити контрольні крани на газових приладах у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу і повідомити аварійну службу за телефоном «104».


ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Підприємців позбавляють ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

П

ротягом січня цього року управлінням контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Тернопільській області проведено 18 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосовано фінансові санкції на суму 132,2 тисяч гривень. За результатами проведених пе­ ревірок встановлено 14 порушень Закону України від 19.12.95 №481/ 95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алко-

гольних напоїв та тютюнових виробів». Зокрема, 7 фактів продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років; 3 факти торгівлі алкогольними напоями за цінами, ниж­ чими від встановлених мінімальних

Порядок справляння рентної плати за спеціальне користування радіочастотним ресурсом України

Т

ернопільський відділ податкового супровод­ ження підприємств Львів­ ського управління Офісу великих платників податків ДФС звертає увагу, що Порядок справляння рентної плати за спеціальне користування ра­діочастотним ресурсом України регламентується ст. 254 Розділу IX Податкового кодексу України. Платниками Рентної плати є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіо­ частот загального користування на підставі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного за­ собу та випромінювального прист­ рою, дозволу на експлуатацію радіо­ електронного засобу та випроміню­ вального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцен­ зії на мовлення, дозволу на експлуа­ тацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою. Ставки Рентної плати встанов-

лено окремо для кожного виду користування радіочастотним ресурсом України у гривнях до одиниці виміру залежно від діапазону радіочастот та виду радіозв’язку. При цьому слід зазначити, що п. 4 розділу XIX «Прикінцеві положення» Кодексу встановлено, що КМУ має щороку до 1 черв­ня у разі необхідності вносити до ВР проект закону про внесення змін до Кодексу що­до ставок оподаткування, виз­на­че­них в абсолютних значеннях, з ура­ху­ван­ ням індексів цін виробників промислової продукції з Рентної плати. Однак відповідні зміни до Кодексу на 2018 рік не внесено, тому ставки Рентної плати залишаються на рівні 2017 року. Порядок обчислення та сплати Рентної плати у 2018 році не змінився. Податкові декларації Рентної пла­ти з розрахунками подаються платниками контролюючим органам до закінчення визначеного роз­ ділом II Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що до­ рівнює місяцю за місцем податкової реєстрації, а сплата податкових зобо­ в’я­зань проводиться до бюджету про­ тягом 10 календарних днів після за­ кінчення граничного строку подання такої податкової декларації.

оптово-відпускних або роздрібних цін; 2 факти реалізації алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці; 1 факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів; 1 факт роздрібної торгівлі алкоголь­ ним напоями без наявності ліцензії. Крім того, встановлено 4 порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадсь­ кого харчування та послуг». Також протягом січня анульовано 26 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в тому числі 5 ліцензій за порушення вимог Закону України №481 в частині продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років. Анульовано 17 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, в тому числі 2 ліцензії за порушення вимог Закону України № 481 в частині продажу тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

13

Де можна пройти контроль за принципом «єдиного вікна»?

П

ерелік місць митного оформ­лен­ня товарів, в яких застосовується По­ рядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та під­приємствами за принципом «єди­но­го вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. Він затверджений наказом Мі­ ністерст­ва фінансів України від 25 липня 2016 року №657 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 18 жовтня 2017 року №847). Даний наказ розміщено на офіційному веб-порталі ДФС. Зокрема, у зоні діяльності Тернопільської митниці ДФС функціонує 4 місця митного оформлення товарів, в яких застосовується порядок інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. Місця, де принцип «єдиного вікна» застосовується обов’язково: – відділ митного оформлення №1 митного посту «Тернопіль-центральний» (м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28а); – відділ митного оформлення №2 митного посту «Тернопіль-цент­

ральний» (Тернопільська обл., м. Зба­ раж, вул. Кармелюка, 5); – відділ митного оформлення №3 митного посту «Тернопіль-центральний» (м. Тернопіль, вул. Текстильна, 38); – митний пост «Чортків» (Тернопільська обл., м. Чортків, вул. В.Ве­ ликого, 31). Що стосується статистики та по­ казників використання принципу «єдиного вікна» слід зазначити, що протягом лютого 2018 року у Тернопільській митниці ДФС 99% (від загальної кількості) митних декларацій оформлюються із застосуванням принципу «єдиного вікна».

На соціальні потреби мешканці Тернопільщини спрямували 226,3 млн. гривень єдиного внеску

П

ротягом січня поточного року платники області перерахували до бюд­же­ ту 226,3 млн. гривень єдиного внеску. Це на 71 млн. гривень або на 45,7% більше, ніж у січні 2017 року. Нагадаємо, що з 1 січня поточно­ го року дещо розширено перелік тих, хто має сплачувати єдиний внесок за рахунок членів фермерського гос­ подарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Крім цього, починаючи з 1 січня 2018 року через збільшення мінімальної зарплати до 3723 гривень змінився і мінімальний страховий внесок, який тепер становить 819,06 гривень (3723х22%). У 2018 році за­конодавчі зміни торкнулись також і максимальної величини бази нарахування єдиного соціального внеску – вона налічує 15 розмірів мінімальної зарплати, тобто 55845 гривень (3723х15), а відповідно максимальна сума єдиного страхового внеску дорівнює 12285,9 гривень.

ти за здійснення митних формальностей та інших надходжень. Найбільший вплив на зростання надходжень у січні мало ввезення легкових автомобілів громадянами (сплачено 12 млн. гри­вень). Вагомий вплив мало також сезонне збільшення обсягів митного оформлення риби та морепродуктів, а також ввезення (в тому числі і випуск зі складів тимчасового зберігання) сільськогосподарської тех­ ніки та комплектуючих до неї.

Товари, при митному оформ­ лен­ні яких сплачено найбільше податків: легкові автомобілі товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД (сплачено 11,6 млн. гри­вень, в січні 2017 року – 10,6 млн. гри­вень); риба морожена товарної позиції 0303 згідно з УКТЗЕД (сплачено 8 млн. гри­вень, протягом звітного пе­ріоду минулого року – 5,1 млн. гри­вень); сік яблучний товарної позиції 2009 згідно з УКТЗЕД (сплачено 4,6 млн. гри­вень, в минулому році не імпортувався).

У січні Тернопільська митниця ДФС спрямувала до Державного бюджету майже 100 млн. гривень

У

січні 2018 року Тернопільською митницею ДФС до Держбюджету України мобілізовано 95,8 млн. гривень. Це на 39,5 млн. гривень або на 70% більше порівняно з січнем 2017 року. Зокрема, сплачено 83,7 млн. гри­ вень податку на додану вартість, 9,2 млн. гри­вень мита та 2,7 млн. гри­ вень акцизного податку. Також перераховано 153,1 тисяч гри­вень пла­


14

АРТБРИГАДА ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД» Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

Жінки в українській армії не гірше чоловіків вміють любити та захищати свій рідний край

У

наших дописах не вперше головні ролі дістаються тим, хто, не зважаючи на тендітність та жіночість, вдягнули берці й піксель та виконують завдання, захищаючи свій край, свою Вітчизну. Напередодні свята весни ми знову повертаємось до розповідей про жінку, її роль та професію під час служби в українському війську.

Ніщо не змушувало її змінювати щось в житті, була у неї і улюблена робота, доволі швидко йшла вверх кар’єра, зростало число шанувальни­ ків, розширювалось коло знайомств з новими та цікавими людьми. Красива жінка, молода у віці з міста Кіц­ мань, що на Буковині. Щоранку прокидалася і поспішала на улюблену роботу. Тетяна у цивільному житті була психологом, займалася з діть­ ми-сиротами, проводила підготовку кандидатів в прийомні батьки, була на посаді регіонального представника по цих питаннях в Чернівецькій області. Разом з улюбленим заняттям молодий психолог присвячу­ вала себе громадському життю, дві­чі

була депутатом Кіцманської міської ради (вісім років), разом з громадою переймалася проблемами міста, дбала про свого виборця. З початком буремних подій 2013 року, коли вся Україна вийшла на Майдан, Тетяна була активним учас­ ником Революції Гідності, разом з такими ж патріотами хотіла змінити свою країну, зробити її кращою. Коли вже почались бойові дії на Донбасі, вона допомагала українсь­ кій армії, як волонтер, збирала й від­ правляла все, що передавали через неї люди хлопцям на війну. Мабуть, це і стало поштовхом, щоб присвятити себе боротьбі за мир та Незалежність, щоб приєднатися до сво-

їх захисників та патріотів на передо­ вій. Тетяна неодноразово переступала пороги військового комісаріату, просила, щоб її прийняли в лави добровольчих батальйонів, хотіла бути потрібною там, де найважче. Проте у відповідь «на жаль»…, тоді бійців – жінок не набирали. Згодом Тетяна вступила на службу в Чернівецький обласний військовий комісаріат, але на цивільну посаду. Розуміючи, що цього замало, робота з психологічно-професійного відбору кандидатів в лави армії була не тою, про яку мріяла від самого початку, вона вирішила діяти далі. Дізнав­ шись про потребу психологів і наявні вакансії у військових частинах, не роздумуючи уклала контракт з 44 окремою артилерійською бригадою, оскільки, за словами Чернівець­ ких комісарів, в Тернополі є непо­ гана бойова частина. Прибувши до Тернополя, починала службу психологом артилерійського гаубичного дивізіону. Пройшла курси перепідготовки і підвищення кваліфікації у військовому інституті Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка. Тривалий час перебувала зі своїм підрозділом в АТО. Сьогодні вона вже військовий психолог із знаннями та практикою, працює в управлінні бригади на посаді офіцера відділення моральнопсихологічного забезпечення. Їй сьо­ годні довіряють, поважають, прислу­

У пам’ять всіх Героїв України, хто віддав життя заради Батьківщини

С

итуація, пов’язана з воєнними подіями, вносить у життя не лише біль, негатив, але й згуртовує поблизу себе небайдужих патріотів, однодумців.

Прикладом такого є дружба військового оркестру Тернопільських артилеристів та відомої волонтерки, громадської діячки, чарівної Львівської співачки Софії Федини. Нещодавно її авторська пісня у

виконанні оркестру і солістки Зо­ ряни Вовк зайняла 2-ге місце у конкурсі на кращу пісню Сухопутних військ ЗС України «Герої не гинуть, герої живуть у піснях». А вже сьогодні творчий тандем готує відеоверсію на одноіменну композицію та її прем’єру. За словами Софії Федини, коли прийшла війна на нашу землю, доб­ ровольці звідусіль кинулись захища­ ти Батьківщину. Для когось бій був першим і останнім, але всі вони своєю жертовністю та хоробрістю змог­ ли зупинити ворога. Допоки ми будемо пам’ятати подвиги наших героїв та оспівувати їх у піснях, до тих пір вони будуть залишатися для нас живими. За словами співачки, 44 ок­ рема артилерійська бригада була од­ нією з перших, де вона та її команда допомагали усім чим могли від початку неоголошеної війни з російсь­ ким агресором.

хаються до думки та поради. Якщо з’являється хвилинка часу, Тетяна повертається, як вона каже, до іншого життя, до живопису. Окрім ос­ віти психолога у молодшого лейтенанта Тетяни Попович ще є художня. Малює у вільний час картини, віддає їх на благодійні аукціони, а виручені кошти передає на потреби армійців. Ось так і служить, ніби ще вчора була депутатом, а насправді минає рік, як вона в бойовій частині, в окремій артилерійській бригаді. – Я люблю свою роботу і бригаду в якій служу, незалежно, де я буду чи на полігоні, чи на Сході України. В АТО мені навіть комфортніше, там легше морально, там я відчуваю потребу у своїй роботі. Як психолог можу відверто сказати, що переступивши поріг військової частини, мої сподівання про те, що в армії служать інші люди, не виправдались, це правда. Тут, як і в цивільному житті, є різні постаті, подібно, як в одному домі сусіди, різні за віком, за вподобаннями, за спеціальністю чи характером. Є такі, що потребують тро­ хи більше контролю за інших, порад, серед них є сильніші, є слабші. Комусь легше проходить розлука із рід­ними, хтось переживає більше. А якщо проблеми є, то вони ті ж самі, що в цивільному житті. Загалом вій­ сь­кові – це хороші люди, їх об’єднала одна справа, спільна мета, захищати свою Батьківщину, рідну землю,

вони є патріотами, чого, на жаль, бра­кує ін­шим молодим людям, які уни­кають служби в українському війську. Сьогодні Тетяна разом із своїми товаришами перебуває в зоні АТО. Вона по життю оптимістка, яка твер­ до вірить, що ми переможемо, бо інак­ ше й бути не може. Бажає, щоб усе швидше закінчилось, щоб повертались до своїх сімей батьки, діти, кохані, повертались до рідного дому, туди – звідки вийшли. Тетяну також люблять і чекають вдома. Чекає бать­ ко, в минулому військовий лікар – хі­ рург, офіцер, чекає мати, яка по-своє­ му переживає, чекають друзі, які теж допомагають армії. Під час спілкування щойно завів мову про її день народження, як одразу прозвучала відповідь: «…зірки в житті зійшлися так, що народилася я не у простий день, а у святковий. Саме 8-го берез­ ня я святкую свій день народження. І цей збіг у даті мені ніколи не подобався, адже в цей день вітають всіх однаково, дарують квіти, побажання. Де ж тоді цей день народження, він повинен бути особливим…» Так, у кожного з нас є власне свя­ то. А коли воно множиться на два в один день, то ще й хочеться подвійних вражень, привітань, емоцій. Не­ хай у свято, в будні жінки будуть посправжньому щасливі, особливі, щоб вони ніколи не відчували браку чоловічої уваги, були коханими і самі кохали. Тетяні Попович в день її народження зичимо від усього колективу найкращих привітань. Нехай на шляху в твоєму житті завжди зуст­ річаються добрі та щирі люди, вірні друзі, з ким легко долати вершини і обов’язково перемагати.

Здоров’я воїна понад усе

С

пілкування з військово­ службовцями та демонст­ рація відеороликів на те­ му отруєння власного організ­ му відбулась в актовій залі військової частини А3215. Яким повинно бути життя військовослужбовця без шкідливих зви­чок? Наскільки великий вплив інтоксикантів на організм та поведінку людини? Як побороти залежність шкідливих звичок та почати дивитись на світ по - іншому? Науковець, викладач у багатьох вишах, волонтер та координатор громадського руху «Твереза Україна» у Черкаській області Юрій Оробець під час свого виступу розповів військовослужбовцям, як він 11 років тому позбувся шкідливих звичок і до сьогодні відчуває себе абсолютно здоровим чоловіком у повному розумінні цього слова. За словами лектора, щоб змінитися, потрібно перш за все бажання, прийняти вольове рішення, а вже

потім пройти курси програми зняття отруєння інтоксикантами. Сьогоднішня лекція - це лише поштовх для того, аби зробити правильний вибір між здоровим способом життя та вживанням різних інтоксикантів. Юрій Оробець з благословення Голови Синодального управління військового духовенства УПЦ КП військового духовенства владики Іоана за підтримки капеланів, побував уже у багатьох військових частинах, навчальних закладах, об’їз­див передові лінії в АТО, аби за допомогою науки сорбіології та з метою духовної місії звільнити людину від отруєння власного організму, аби во­на стала наслідником здорового способу життя та прикладом для дру­ зів, родичів, навколишніх людей. Кращі вчені і практики сучасності, сотні історій людей, що звільнилися від залежності, підтверджують: можна звільнитися від залежності будь-якій людині на будь-якій стадії залежності!


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОСМІХНИСЬ! – В загибелі «Титаніка» винні євреї! – Ти що??? Які такі євреї??? – Лоцман, Боцман і Штурман. А більше усіх – Айсберг.

Планета Сон. сис-ми

Повітр. Право власності оболонка на винахід Землі

Стінобитна зброя

Коли на вулиці за пом’яту купюру Вбивають батька у якого шість дітей, Коли на операцію дитині Сім’я не може «нашкребти» грошей. Коли людина, що безвинно засудили В тюрмі вмирає в муках від сухот, А судді, взявши хабарі в злочинців Відпочивати їдуть на курорт. Коли із армії привозять тіло сина, Коли у матері вже присмерті дитина, Коли вбивають і грабують ветеранів, Які за вас боролися в Афгані. Коли дружина поховала чоловіка, А в нього залишився син-каліка, Коли вмирають наркомани-школярі Від «передозу» у під’їзді чи дворі. А ви себе продовжуйте жаліти І казати, що кохання справжній жах! І дай вам Бог ні разу не пізнати Весь жах, що є на долі сторінках!

Негроїдна, монголоїдна

Гніт

Нащадок

Відкрита корона

Річка у В'єтнамі

Вид, тип

Бог вітру в Єгипті Частина плівки

Замок Материк

Супутник Юпітера

Укр. письм.

Пилочка для фанери

С/г машина

Канава для води Укр. турист. фірма

Одиничний вектор

Хвороба тварин

Акула, окунь

Нота

Куртка на ваті

Підйомний ...

Кінський ...

Команда для коня

Болотний газ

Голландський ...

Хетська богиня

Прикраса

продукт

Напій піратів Сатир. малюнок Нічний птах

Птах родини горобиних

Лірична пісня

Фруктовий ...

С

А

Т

Р

У

Т

Г

Р

О

З

А

Р

А

Т

І

Н

А

О

В

Е

Н

Р

А

Р

В

Т

І

Й

А

Н

О

Д

Д

О

Л

О

Т

К

О

М

А

О

О А

О Н

Т

М

О

Б

Р

А

К

А

С

А

П

Л

О

Р

Р

И

Г

А

П

Н

Е

А

Й

В

Р Д Р П

Т

С

А

Н

О

Н

О

Д

А

А

Р

А

Т

А

А

Т

П

А

К

С

Ф

Е

Р

А

М

Е

К

К

А

А

Н

О

С

Н

І

Л

І

К

О

Я

С

Т

А

Р

О М

М

О

О С

Н

Р

Т

С

О

В С

І

С

П

И

С

Т

А

Н

К

А

Н

Е

А

І

К

А

А

А

Ю

Р

Ц

Ф

П

А

Т

П Л

А

К

О

Д

Н

О

В

А

О

В

А

Б

А

С

Р

О

С

Т

Я

Л

Ф

Е

А

Р

Місто в Гані

Місце для стрільби

Річка у Франції

Місто в Грузії Насел. пункт

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ Е

Одиниця площі

Розмнож. у риб

Плазун

С

Частина травної сис-ми

Головн. убір

Знак зодіаку

Байкало- Зимовий Отруйна змія Амурська транспорт Бджол. магістраль

Б

Торбинка Друг ... для Холмса Цзедун тютюну

... Мезозойська ... Монтан

Кухня на судні

В

Блюдо розраховане на одну пор­ цію і готується не більш як півгодини. Бананові панкейки підходять для легкого сніданку. Пропонуємо класич­ний, але дієтичний рецепт панкейків з бананом.

Тропіч. трава

Жін. ім'я

А

Х

Міський транспорт

... і проти

Р

Вівсянобананові панкейки

Жорстокий правитель

Старов. холодна зброя

Т

• СМАЧНОГО!

День тижня

Штучний сон

Папуга

15

очете спробувати щось новеньке і незвичайне? Спробуйте приготувати американські млинці, або, як їх називають на батьківщині, в США і Канаді, панкейки (pancakes).

Хитрий, як ...

Страва

Верблюд

• ХВИЛИНКА ЛІРИКИ Всі ті, які щоночі гірко плачуть І побиваються, мовляв кохання; жах! Насправді «жах» коли в лікарні в мами, Дитина помирає на руках.

Густина

Річка у Фр.

*****

– Алло, це поліклініка? Кажуть, що у мене руки ростуть з дупи. – Ну і що?! – Так мені до ортопеда записува­ тися чи до проктолога?

Крок у танці

Розділовий знак

Нота

Оголошення в туалеті: «Користуйтеся, будь ласка, щіткою». Внизу приписка: «А можна туалетним папером? Щіткою дуже бо­ ляче».

*****

Напад

Опір

*****

Кока-кола допоможе позбутись карієсу! Кока-кола – немає зубів – немає карієсу!

Ряди складок

Штат США

*****

*****

Поріз

Вулкан на Філіппінах

По справжньому ризикує той, хто пробує пукнути при проносі.

Дівчина телефонує своєму хлоп­ цеві з таксі: – Виходь через 5 хвилин, заплатиш, а то у мене готівки немає. – Розплатись натурою, сьогодні ж віддам!

Брюс ...

Вулкан Старов. муз. на Сицилії інструм.

Англ. філософ

Засіб для волосся

*****

Двоє друзів розмовляють про своє сімейне життя. – Ось уже п’ятнадцять років, як я одружений, на початку я так її обіймав і цілував, що вона боялася, як би я її не задушив. – А зараз? – запитує другий. – Видно, справа йде до цього!..

четвер, 8 березня 2018 року Досьє 102

І

Й

Марка літака

Інгредієнти: – банан – 1/2 шт.; – грецькі горіхи – 10 г; – вівсяні пластівці – 3 ст.л.; – яблуко – 1/4 шт. Приготування. Перемелюємо вівсяні пластівці в борошно і додаємо в бананове пюре. Дрібно нарізаємо горіхи і до­ даємо в тісто. Сюди ж можна додати кілька столових ложок води для більш рідкої консистенції. На розігріту пательню без олії викладаємо столовою люжкою тіс­ то, формуючи блінчики. Випікаємо кілька хвилин з кожного боку. Подавати з тертими чи дрібно нарізаними яблуками.


16

• ПРО ЖІНОК ВІД Л. КОСТЕНКО

• Пристрасть – це натхнення тіла, а кохання – це натхнення душі. Лю­ бов як функції геніталій залишмо приматам. Мені потрібен космос її очей. • Мудрість мужчини – промовчати, коли говорять стихії. • Жінки довше переживають обра­ зу, незалежно від того, вони образили чи їх ображено. • Поверніть мені мій захват перед жінкою. Хоч трохи магії, загадки, недосяжності. • Жінка – як музика, її можна любити, навіть не дуже розуміючи. • Кожен мужчина, крім своєї домашньої Єви, має в уяві свою недосяжну Ліліт. • От я гляну на неї – вона прекрасна. Торкнуся до неї – вона магніт. Але втомлена жінка під вечір – це вже ступа. А коли ще й задубіла в роздратуванні, то це вже меґера.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 8 березня 2018 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 12 березня ніч / день

+5 / +8

вітер

ВІВТОРОК, 13 березня ніч / день

+5 / +10

вітер

В

ФОНТАН ROSHEN (м. Вінниця) Фонтан Roshen – найбільший пла­вучий фонтан в Україні та Європі, відкритий у Вінниці 4 вересня 2011 року. За цей час на набережній річки Південний Буг було зроблено не одну пропозицію руки та серця, під гарну музику станцювало безліч закоханих пар, а музична шоу-програма з використанням 3D-ефектів увійшла в десятку найбільш видовищних у світі. Технічні характерис­ ти­ки фонтану можна порівняти з фон­таном міста Дубаї в Об’єднаних Арабських Еміратах. Висота стру­ меня до­ходить до 60 метрів, фронтальний розліт води становить 140 метрів.

ВОЗДВИЖЕНКА (м. Київ) Мікрорайон з багатовіковою історією – улюблене місце для фотосесій в Києві. Компактні будиноч­ ки, на перших поверхах яких розташувалися галереї, кафе і магазини; роз­кішні фасади, виконані в стилі баро­ко, готики і модерну, покликані ра­дувати і вражати. По дорозі до Возд­виженки пройдіться по Андріїв­ сь­кому узвозу або загляньте в гості до закоханих зебр – на Пейзажну Алею.

ніч / день

+3 / +5

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Пн/Зх, 4 м/с

ЧЕТВЕР, 15 березня ніч / день

+1 / +12

вітер

Пд, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 16 березня ніч / день

ПАМ’ЯТНИК ЗАКОХАНИМ (м. Харків) До 2002 року в місті був маленький сквер, який був без пам’ятника. Ідея встановити пам’ятник виникла на зустрічі колишнього губернатора Євгена Кушнарьова зі студентами трьох архітектурних факультетів місцевих вишів. Губернатор запропонував студентам показати, на що вони здатні, так і розпочався кон­ курс на ескіз-ідею пам’ятника. Перемогла ескіз-ідея, хлопчик і дівчин­ ка, що летять у повітрі і з’єднуються

ІТАЛІЙСЬКИЙ ДВОРИК (м. Львів) Італійський дворик – дивовиж­ ний пам’ятник архітектури епохи Відродження, який по праву вважається одним із найпрекрасніших та найромантичніших прикрас цент­

в поцілунку. Вважалося, що треба стати під пам’ятник закоханим, загадати бажання і закріпити його міц­ ним поцілунком. Однак неодноразо­ ві акти вандалізму, змусили обгоро-

раль­ної частини Львова. Італійсь­ кий дворик у Львові – це немов машина часу, що нагадує типові для Риму і Флоренції дворики. Недарма, вже у XVII столітті саме тут ставили

дити його мармуровим бордюром і влаштувати навколо фонтан. Тому традиція змінилася: необхідно поб­ ризкати губи водою з фонтану і поцілуватися – це подарує довге і пов­ не любові, життя закоханим.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 4 м/с

СЕРЕДА, 14 березня

Найромантичніші та прекрасні місця України Україні є чим здивувати не тільки гостей, але і її мешканців.

Пд/Сх, 4 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

п’єси Шекспіра. Потрапивши сюди, Ви немов потрапляєте в ті часи, коли поняття про романтику були зов­сім інші, ніж зараз. Сьогодні в Італійсь­ кому дворику працює літнє кафе, а також проводяться джазові та класичні концерти. Тут панує атмосфера епохи Ренесансу і європейської величі. Де, як не тут, приймати пропозицію руки і серця?

ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО (м. Кам’янець-Подільський) Лебедине озеро – одне з найромантичніших місць Хмельницької об­ласті. Сквер «Лебедине озеро» зна­ ходиться біля мосту на краю каньйо­ ну річки Смотрич, який з’єднує Старе і Нове місто, завдяки чому чарує мешканців та туристів невимовною красою краєвиду. З цієї території відкривається пано­рама Старого міс­ та, оповита міцним кам’яним каньйоном. Щодня у цьому сквері можна зустріти десятки закоханих сердець, які прогулюються та милуються красотами середньовічного Кам’янця-Подільського. З бо­ку кань­ йону можна побачити скульп­туру білого оленя, який є символом міста, а біля входу у сквер вас зуст­рі­не пара янголят. Від входу тягнеться місток, обвішаний замками від за­ ко­ханих парочок, на кшталт київсь­ кого мосту закоханих у маріїнському парку. Цей місток проходить над озером в якому плавають дві пари чарівних білих та чорних лебедів.

+6 / +14

вітер

Пд, 6 м/с

СУБОТА, 17 березня ніч / день

+6 / +12

вітер

Пд/Сх, 5 м/с

НЕДІЛЯ, 18 березня ніч / день

+7 / +15

вітер

Зх, 6 м/с

За даними мережі Інтернет

◾◾ЦИТАТИ, ЯКІ ЗМІНЯТЬ МИСЛЕННЯ ◾◾Запаліть свічки, випийте вина, одягніться привабливо. Не варто зберігати все для особливого випадку, сьогодні – саме той випадок. ◾◾Любіть і цінуйте своїх батьків. Ми настільки зайняті своїм дорослішанням, що забуваємо про те, що батьки теж старіють з часом. ◾◾Якщо Ви змушені йти на компроміс і поступатися своїми принципами заради людей навколо, ймовірно, прийшов час, щоб замінити людей навколо вас. ◾◾Коли хтось говорить вам: «Ти змі­ нився», то, найімовірніше, ви перестали жити так, як вони жили до цього. ◾◾Будьте щасливі. Будьте самим собою. Якщо іншим це не подобається, не звертайте на них уваги. Це ваш вибір і Ви не зобов’язані всіх задовольняти. ◾◾Коли у вас справи йдуть у гору, ваші друзі знають, як ви і хто ви. Коли ж удача не на вашому боці, тоді вже ви знаєте, хто ваші друзі.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №4(87)  

Досьє 102 №4(87)  

Profile for dosie102
Advertisement