__MAIN_TEXT__

Page 1

ОБЕРЕЖНО КІБЕРШАХРАЇ стор.

У СЕЛІ ПЕТРИКІВ ЛУНАЛИ стор. 10 ВИБУХИ ТА СТРІЛЯНИНА

• НОВИНИ

Тернопільщина вироблятиме власний бензин. Паливо виготов­ лятимуть на базі Зарубинецького спиртозаводу, котрий віднедавна спеціалізується на виробництві біо­ етанолу. За попередньою інфор­ мацією, продаватимуть екобензин з пересувних заправних станцій.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

3

стор.

4

В ОБЛАСТІ ВІДКРИЛИ ПЕРШУ ПОЛІЦЕЙСЬКУ СТАНЦІЮ

стор.

З ID-КАРТКОЮ ВИДАЮТЬ ДОВІДКУ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

11

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№4 (46) / 12 березня 2016 року

За прогнозами аграріїв, ціни на більшість продукції зростати­ муть вже цієї весни. Зокрема до Великодня збільшиться вартість м’яса, а ціна овочів може трохи знизитися.

Тернопільське підприємство виготовлятиме прилади для Мі­ ноборони. Голова Тернопільської ОДА відвідав ТОВ «ОСП Корпора­ ція «Ватра». Робоча поїздка відбу­ лася у рамках моніторингу можли­ вості виконання замовлення для Міністерства оборони України.

У планах «Тернопільміськтеп­ локомуненерго» провести рекон­ струкцію дев’яти котелень, збуду­ вати дві когенераційні станції та облаштувати 311 індивідуальних теплових пунктів та автоматичну систему управління технологічни­ ми процесами. Це дозволить в ре­ жимі реального часу відслідкову­ вати стан роботи системи тепло­ постачання.

Діти учасників АТО у комуна­ль­ них вишах навчатимуться безкош­ товно. Депутати Тернопільської обласної ради погодилися фінан­ сово допомогти учасникам АТО, чиї діти навчаються на контракт­ній (платній) основі у вишах обласної комунальної форми власності.

На Тернопільщині у 2015 році офіційно зареєстровано 32 мільйо­ нера. Вони задекларували загаль­ ну суму майже 99,9 млн. грн. В Ук­ раїні зареєстровано 258 офіційних гривневих мільйонерів, з яких 24 – у нашому місті. Загалом в облас­ ті є 32 «товстосуми», які у 2015 ро­ ці в деклараціях про майновий стан вказали загальну суму близь­ ко мільярда гривень.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

209 поліцейських склали урочисту присягу перед громадою Тернополя Віктор ВОЛОЩУК: вдячність та довіра громадян – запорука хорошої роботи поліцейського

Н

ачальник Теребовлянського відділу поліції на керівній посаді з серпня 2015 року. До призначення він працював заступником началь­ника, начальником міліції громадської безпеки, очолював економічні підрозділи в Тернопільському та Підволочисьстор. 9 кому районах.

стор.

8

«Будувати поліцію маємо з чистого аркуша і з честю», – Хатія Деканоідзе

12

березня Голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе зустрілася з правоохоронцями Тернопільщини.

– Національна поліція повинна співпрацювати з патрульними по­ ліцейськими, – на цьому наголоси­ ла на зустрічі з особовим складом Головного управління поліції Тер­ нопільщини керівник Національної поліції України Хатія Деканоідзе. – Ваші дії мають бути спільни­ ми і скоординованими, ми повинні працювати, як одна велика сім’я, щоб зберегти той високий кредит довіри людей до поліції, який зараз

мають патрульні Києва та інших міст України. Наше завдання – змен­ шити криміногенну ситуацію в дер­ жаві. Проблему росту злочинності та низького рівня розкриття, на дум­ ку Хатії Деканоідзе, можна виріши­ ти лише сумлінним виконанням своїх професійних обов’язків кож­ ним поліцейським. – Я знаю, проблем і перешкод багато. Але, як люди честі, як офі­ цери ми повинні достойно пройти цей перехідний період. Далі буде легше. А сьогодні ви повинні пра­ цювати чесно, віддано, сумлінно на благо держави, народу, аби довіра людей до поліції зростала.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 22

БЕРЕЗНЯ

25

БЕРЕЗНЯ

27

БЕРЕЗНЯ

народився ЖИЛКА Віталій Петрович, начальник кінологічного центру ГУНП в Тернопільській області

народився ГАЛЕВИЧ Володимир Богданович, начальник Кременецього відділу ГУНП в Тернопільській області народилася ДУЗЯК Ольга Павлівна, начальник сектору документального забезпечення ГУНП в Тернопільській області

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Злодій-гастролер проник до продуктового магазину, аби випити та закусити

Б

лизько другої години ночі на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Тернопільській області надійшов сигнал «тривога»: спрацювали засоби охоронної сигналізації з продуктової крамниці в обласному центрі. На місці події поліцейські охоро­ ни піймали 45-річного жителя Львів­ ської області, який уже неод­но­ра­ зово притягувався до криміналь­ної відповідальності за крадіжки. Цьо­ го разу він вирішив «підзаробити» у Тернополі. Обравши продуктовий магазин, розбив вікно та проник у сере­ди­ну. «Джентельменським набором» пра­ вопорушника були плитка шоко­ла­ ду, пляшка оковитої та 147 гри­вень. Прихопив зловмисник навіть ко­ пійки. Крадене почав їсти та пити одразу в магазині.

Злодія-гастролера піймали. Він перебуває під вартою. Стосовно чо­ ловіка відкрили кримінальне про­ вадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка. Санкція передбачає пока­ рання у вигляді позбавлення во­лі на строк від трьох до шести років.

На Тернопіллі піймали чоловіка, який обкрадав орендовані квартири

О

перативники Тернопільського відділу поліції підозрюють 22-річного рівненчанина у вчиненні квартирної крадіжки. Молодик винайняв квартиру на добу і виніс звідти плазмовий телевізор. До правоохоронців із заявою звернулася жителька обласного центру і повідомила, що з квартири, яку вона здала молодому чоловіко­ ві, зник плазмовий телевізор. Поліцейські встановили, що до

крадіжки причетний раніше суди­ мий 22-річний рівненчанин. Під час оперативних заходів стало відомо, що рівненський квартировинаймач встиг залишити слід у Львові та в Луцьку. Він, оплачуючи вартість житла, виносив звідти товару на суму в ра­ зи більшу. Крадене переважно зда­ вав до ломбардів. Тернопільські поліцейські роз­ почали щодо «гастролера» кримі­ нальне провадження за частиною другою статті 185 ККУ. Триває до­ судове розслідування.

Бійці роти патрульної служби поліції особливого призначення «Тернопіль» поїхали у зону АТО

З

викнути до того, що рідна та дорога тобі людина їде в зону неоголошеної вій­ ни завжди важко. Не стає легше на душі і після слів хлопців, що там майже не стріляють і не лунають вибухи. Кожен розуміє, що це лише спро­ ба заспокоїти, бо війна ніколи та ні­ кого не змусить спати спокійно, саме так вважають рідні та близькі бійців роти патрульної служби по­ ліції особливого призначення «Тер­ нопіль». 9 березня до зони проведення антитерористичної операції відпра­ вилося сорок п’ять бійців. Це вже не перша ротація і триватиме вона 45 діб. Проте щоразу кожен сподіваєть­ ся, що вона стане останньою. – Єдине, що я хочу вам побажати це те, щоб ми востаннє проводжали вас туди, щоб ви там відстояли честь нашої області достойно і всі поверну­ лися живі та здорові, – звернувся до бійців заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Руслан Ба­ лик. – Вас чекають батьки, друзі, ді­ ти, дружини. Не забувайте, що ви один колектив, не підводьте самих себе, не підводьте командира і не підводьте честь нашої області. Я ба­ жаю вам щасливої дороги і швидко­ го повернення додому. Правоохоронці виконуватимуть усі поставленні перед ними завдан­ ня. Бійців, які їдуть вперше, зараз немає. Кожен на території прове­ дення антитерористичної операції побував вже не один та не два рази. Хлопці свою роботу знають добре. Допомагатиме їм цього разу на сході і чотирилапий товариш «Лакі». В пе­ рекладі ця кличка означає «Щас­лив­ чик». На різдво до блокпосту хлопців прийшла собака. Вівчарка була по­­ра­ нена, тому доглядати за нею взяв­ся Віталій Щербіна. Він вилікував тва­ рину та привіз її до Тернополя. – Нога була перебита, груди в крові, з носу і пащі кров йшла. Звід­ ки він прийшов не знаю, але підій­ шов одразу до мене. Я назвав його «Лакі»-Щасливчик, бо він вижив. Піс­ ля ротації привіз додому. «Лакі» в квартирі живе, з дітьми грається. Со­

бак чужих не любить і котів, – роз­ повідає господар вівчарки. Хлопці в зоні проведення анти­ терористичної операції підтриму­ ватимуть правовий режим, переві­ рятимуть транспортні засоби, роби­ тимуть усе, аби не допустити пере­ве­ зення незаконних речовин, боє­при­ пасів, зброї. Уже сьомий раз провод­ жає на схід чоловіка Наталія Іваськів. Жінка зізнається, що таке прощання легко не дається, але вона на­­ма­гаєть­ ся тримати себе в руках та не по­ка­зу­ вати чоловікові занепокоєння. – Я знаю, що це його свідомий ви­ бір і він знає для чого туди їде. В та­ кій ситуації я можу його лише під­ тримати і не завдавати зайвого кло­ поту – не показувати своє пережи­ вання. Звичайно я хвилююся кожно­ го разу, коли він їде, але намагаюся бути більш стриманою, бо знаю, що тоді йому буде важко їхати.

Не заважати та не красти – ос­ новні принципи роботи волонтерсь­ кої групи «Схід та Захід єдині». За словами волонтера Василя Конька, вони намагаються завжди допома­ гати та підтримувати бійців на схо­ ді. По кілька разів на місяць у зону неоголошеної війни везуть усе – від харчів до одягу. Найбільш затребу­ вана там хороша питна вода. – За останніх 10 днів на Терно­ пільщині чотири двохсотих – це за­ багато, – каже Василь Конько – во­ лонтер ГО «Схід та Захід єдині». Ко­ ли ти сидиш дома і чуєш ці новини – тебе коробить, що ти здоровий чо­ ловік і нічого не можеш зробити. Я вважаю таких людей ватниками. На­ ша волонтерська група їде зараз на відправку, а через 2 тижні виїжджає фура і ми постійно від Костянтинів­ ки до Станиці Луганської доставляє­ мо все необхідне.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

3

Надзвичайна подія: у селі Петриків вибухи та стрілянина – двоє вбитих, один поранений НАТАЛІЯ БАРНИЧ, ІРИНА БОЙКО

У

п’ятницю, 4 березня, о восьмій годині до чергової частини Тернопільського відділення поліції надійшло повідом­ лення від жителя села Петриків, про те, що в дворі сусіднього будинку чути постріли. На місце події вирушила група швидкого реагування та слідчо-оперативна група. За попередніми даними, стріля­ нину влаштував 55-річний житель Львівської області. За словами тернополянки, в бу­ динку якої усе трапилося, зі злов­ мисником вона познайомилася ще під час Майдану у Києві. Через дея­ кий час вони одружилися та переї­ хали жити до нього у Самбір. Її шес­ тилітнього сина чоловік усиновив. Проте життя не склалося і в новій родині почалися сварки та бійки. Жінка втекла від львів’янина додо­ му у село Петриків Тернопільського району. У ході розслідування стало відо­ мо, що на початку лютого чоловік при­їхав до Тернополя, зняв кварти­ ру і почав погрожувати жінці. За­ просивши до себе дружину начебто на розмову, він закрив її у квартирі та насильно утримував там майже дві неділі. Саме так чоловік вимагав, аби тернополянка забрала заяву про роз­ лучення. Останній вда­лося втекти, але в поліцію про інцидент вона не повідомила, бо боялася помсти. 23 лютого чоловік прийшов до оселі дружини з погрозами. Переля­ кана жінка викликала правоохорон­ ців, але згодом змушена була знову телефонувати на лінію «102», щоб сказати, що все гаразд, оскільки львів’янин заявив, що усіх вб’є, пі­

дірвавши гранату. Проте група швидкого реагу­ вання Тернопільського відділення поліції вирішила з’ясувати обстави­ ни конфлікту. Приїхавши на місце виклику, дебошира не застали, то­ му почали шукати його на орендо­ ваній квартирі та у лісі. Наступного дня знову зателе­ фонувала жінка і повідомила, що розшукуваний уже дома у Самборі. І лише 4 березня чоловік знову приїхав до села Петриків. Зайшовши на подвір’я, побачив там співмеш­ канця дружини та одразу вистрелив у нього з обрізу двохствольної мис­ ливської рушниці «ТОЗ» 16 калібру.

Поранений впав, але зумів підняти­ ся та замкнутися в будинку. На момент пострілу в оселі було троє дітей віком від 2 до 6 років, а також дві жінки. Усі вони встигли зачинитися у віддаленій від подві­ р’я кімнаті будинку. Саме це вряту­ вало їх від гранати, яку непроханий гість кинув у вікно. Двері спинили силу вибуху. На шум вийшов з літньої кухні дідусь жінки. Лів’янин схопив його та потягнув назад. У цей момент до подвір’я уже під’їжджали правоохо­ ронці. Вони допомогли евакуювати людей з помешкання. Тимчасово виконуючий обов’язки началь­ника ГУНП в області Олександр Богомол, згідно з інструкцією, оголосив про проведення операції «Грім». На міс­ це події прибув спецпідрозділ «Со­ кіл». В якийсь момент з літньої кухні пролунав вистріл та вибух. Досере­ дини увірвалися правоохоронці і ви­

Руками поліцейських чоловік хотів знайти загублений телефон

І

з заявою про розбійний напад та зникнення телефону звернувся до Тернопільського відділу поліції місцевий мешканець. Останній розповів, що ще 26 лютого о 22:00 у парку «Національного Відродження» невідомий вдарив його ззаді тупим предметом у голову, через що він втратив свідомість. Оговтавшись, потерпілий виявив зникнення телефону віртістю 2250 гривень. Подію внесли до ЄРДР за статтею 187 ККУ – розбій. Про інцидент потерпілий пові­ домив поліцію лише через чотири дні – 1 березня. Правоохоронці по­ чали з’ясовувати усі обставини. За словами начальника управ­ ління кримінальної поліції ГУНП в Тернопільській області Степана Яцу­ ха, розбій – контрольний злочин і для його розкриття було задіяно багато людей, опитані свідки, пере­ вірялися ломбарди, раніше судимі злочинці та наркомани. Проте їх одразу зацікавив факт невчасного звернення по допомогу. У ході слідчо-оперативних дій спів­ робітники кримінальної поліції вий­

шли на слід двох юнаків. Уже допитуючи їх стало відомо, що наступного дня після розбою, а са­ ме 27 лютого, вони йшли через парк

та знайшли два телефони. Через те­ лефонну книгу знайшли власника мобільного. Один телефон повер­ нули, а інший залишили собі. Про­те до нападу вони не причетні. При проведенні подальшої пе­ ревірки поліцейські запропонували потерпілому пройти поліграф, ос­ кільки він почав путатися у показах після того, як правоохоронці дізна­ лися історію з поверненим телефо­ ном. Від дитектору тернополянин від­ мовився і зізнався, що побиття не було, а він сам загубив телефони, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Написавши неправдиву заяву, хотів віднайти втрачений другий телефон. У зв’язку з новими деталями правоохоронці закрили проваджен­ ня за фактом розбою та ініціювати­ муть відкриття провадження відпо­ відно до статті 383 ККУ – завідомо неправдиве повідомлення про вчи­ нення злочину.

явили два трупи. У ході огляду міс­ ця подій експерти встановили, що львів’янин вистрелив собі з обрізу в область підборіддя. Одна з версій – в руках у нього в цей момент була граната без запобіжника, яка випа­ ла та розірвалася. Дідусь загинув на місці вибуху.

Розпочато кримінальні провад­ ження за частиною першою статті 115 – умисне вбивство, статтями 263 – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибухови­ ми речовинами та 146 – незаконне позбавлення волі або викрадення лю­дини ККУ. Триває слідство.

Автомобіль продав, а в поліції заявив, що вкрали

Ж

итель Шумщини звернувся до правоохоронців із заявою про викрадення транспортного засобу. Як з’ясували оперативники, машину власник насправді продав. У цій історії переплітаються й іноземна реєстрація транспортного засобу, і необхідність у певний час перетнути машиною кордон, і не­ можливість це зробити через від­ сутність візи. Тому шумчанин маши­ ну продав на запчастини, а до поліції прийшов із заявою про викрадення. Сподівався таким чином уникнути проблем на митниці, проте отримав кримінальне провадження. Як розповів начальник кримі­ нальної поліції Степан Яцух, злов­ мисника піймали на неправдивості свідчень. Він до останнього приду­ мував детективні історії про те, як і звідки зникла його автівка, та вреш­ті зізнався, що все це лише вигадки. Щодо шумчанина розпочато кри­

мінальне провадження за фактом завідомо неправдивого повідомлен­ ня про вчинення злочину. Караєть­ ся це виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або по­ збавленням волі на строк до двох років.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

На Тернопільщині відкрили першу в Україні поліцейську станцію МАР’ЯНА ЛЕМІШКА

П

ілотний проект щодо створення спеціальних поліцейських станцій на Тернопільщині стартував 3 березня у Бучацькому районі. У селищі Золотий Потік спільними зусиллями поліцейських та представників органів місцевого самоврядування розпочала роботу перша поліцейська станція.

– Після створення у районі об’єд­ наних територіальних громад ви­ ник­ла необхідність забезпечити пуб­ ліч­ну безпеку у багатьох населених пунктах Бучаччини. Створення стан­ ції допоможе максимально набли­ зити наряди поліцейських до від­

даленої сільської місцевості, – заз­ начив заступник начальника ГУНП в області Руслан Балик. На першій поліцейській станції Тернопільщини працюватимуть шість досвідчених працівників поліції. Во­ ни оперативно реагуватимуть на усі

звернення громадян про скоєні зло­ чини та правопорушення. Старший інспектор поліції Анд­ рій Романишин працює в селищі вже одинадцять років. Він каже, що до­ бре знає місцеве населення та про­ блеми людей навіть з віддалених сіл. На новій посаді продовжить забез­ печувати правопорядок та опера­ тивно реагуватиме на кожне звер­ нення громадян. Мешканці довколишніх сіл від­ тепер матимуть змогу будь-коли звернутися за допомогою до поліцей­ ських, адже вони нестимуть службу у цілодобовому режимі. – Правоохоронці забезпечені ок­ ремим приміщенням, комп’ютер­ною технікою, зв’язком та транспортом. Вони зможуть надавати повноцінні та професійні послуги жителям дов­ колишніх сіл, – розповів начальник Бучацького відділу поліції Сергій Гаврилюк. – Працівники станції пра­ цюватимуть на кшталт груп швид­ кого реагування. Свою підтримку пообіцяв полі­ цейським і народний депутат Ми­ кола Люшняк. – Приємно, що найперша полі­ цейська станція відкрилася на тере­ нах Тернопільської області. Наша

поліція проходить реформування, а це один з її прикладів наближених послуг людям. Аби працівники мог­ ли повноцінно працювати, вже з на­ ступним візитом обіцяю придбати нову офісну техніку та забезпечити їм доступ до мережі Інтернет, – ска­ зав депутат. Голова селищної громади Рос­ тислав Кушик подбає про встанов­ лення у населених пунктах камер відеоспостереження, аби полегши­ ти роботу поліцейським. Керівник зазначив, що спільними зусиллями громада та правоохоронці наведуть лад в районі. Районне керівництво допомага­ тиме з пальним та іншими необхід­ ними матеріалами. Голова районної ради Віталій Фреяк впевнений, що до роботи на станції приступили чес­ ні та принципові працівники, яких оцінюватиме вся громада. Мешканці місцевих громад пе­ реконані, що спільними зусиллями поліцейських та представників вла­ ди вдасться підтримати правопоря­ док та забезпечити публічну безпе­ ку громадян. Керівники ГУНП в Тернопільсь­ кій області планують відкрити такі станції в кожному районі краю.

В Управлінні поліції охорони в Тернопільській області підбили підсумки акції «Квартира під охорону»

Щ

одня до Управління звертаються громадяни, щоб проконсультуватися щодо технічного захисту їхніх домівок. Результат – за місяць свої помешкання поліції охорони довірили понад 60 сімей.

Наразі нові клієнти Управління поліції охорони Тернопільщини знають, що їхнє житло надійно за­ хищене охоронною сигналізацією, тому тепер вони без вагань можуть залишати свої домівки, вирушаю­ чи, до прикладу, на роботу, навчан­ ня, в гості або у відпустку. Ті грома­ дяни, які не встигли скористатися вигідною пропозицією 50-відсотко­ вої знижки на обладнання житла

засобами охорони від несанкціоно­ ваного проникнення, Управління поліції охорони зможе запропону­ вати фінансово максимально вигід­ ний варіант, аби обладнати помеш­ кання охоронною сигналізацією. Поліція охорони нагадує: тіль­ ки подбавши про надійний захист своєї домівки, Ви зведете до мініму­ му вірогідність візиту «непроханих гостей». Як свідчить статистика, за останні два роки з помешкань, які перебувають під охороною Управ­ ління поліції охорони в Тернополі та області, не було скоєно жодної кра­ діжки. Для отримання консультації про послуги можна телефонувати за но­ мерами: 0800-502-220, 0800-211-000 (цілодобово та безкоштовно зі ста­

ціонарних телефонів), 0970-502-220, 0730-502-220, 0990-502-220 (за та­ри­ ­фами мобільних операторів), 52-55-

94; 067-350-55-68; 067-208-50-68 (уп­ равління поліції охорони в Терно­ пільській області).

• КРИМІНАЛЬНІ ФАКТИ

ГРОМАДЯНИН ІРАКУ ПРОДАВ АВТОМОБІЛЬ ЗА ФАЛЬШИВІ ЄВРО

Ж

ертвами шахраїв став громадянин Іраку. Чоловік на сайті оголошень розмістив повідомлення про продаж автівки марки «Rover 416». На днях до нього зателефону­ вав невідомий і сказав, що хоче оглянути транспорт з подальшою покупкою. Зустрілися вони на бульварі Шевченка. Незнайомець прийшов з двома товаришами. Після огля­ ду автівки чоловік погодився ку­ пити товар. Невідомий дав іноземцеві 800 євро купюрами по 50. Коли прода­ вець підійшов в обмінний пункт, аби розміняти гроші, то дізнався, що валюта не справжня. Про це він одразу повідомив правоохоронців. Євро вилучили. Їх перевіряють експерти. Потерпі­ лий зміг описати зловмисників.

ДОВІРЛИВІСТЬ ОБІЙШЛАСЯ У КРУГЛЕНЬКУ СУМУ

П

о 500 євро та доларів США, 13500 гривень – усі ці гроші віддала тернополянка за визволення сина з поліції. Вранці до неї зателефонував невідомий чоловік і повідомив, що її родич потрапив у ДТП за яку доведеться відповідати. Жінка без роздумів та не з’я­ совуючи обставини того, що ста­ лося, одразу погодилася на пропо­ зицію невідомого «домовитися». На перехресті вулиць Рєпіна-По­ льового у Тернополі вона зустрі­ лася з невідомим та передала йо­ му усі заощадження. Проте, коли з’ясувала, що стала жертвою шах­ раїв, звернулася по допомогу до поліцейських.

НЕПОВНОЛІТНЬОГО ЗЛОДІЯ ВИКРИЛИ ПРАВООХОРОНЦІ

У

вчиненні крадіжок співробітники Теребовлянського відділу поліції підозрюють 16-річного жителя одного із сіл району. Підозрюваний вже неоднора­ зово потрапляв у поле зору право­ охоронців. Хлопець ніде не навча­ ється, проживає з бабусею. За наживою він ходив до гос­ подарств односельчан. З сараю пен­ сіонерки виніс семеро курей та дві качки. З будинку сусіда поцупив електродриль та золоту під­віску. До помешкання проник ввечері, скориставшись відчиненими две­ рима. Правоохоронці вилучили у ли­ ходія частину крадених речей. За фактами крадіжок розпочато кри­ мінальне провадження.


ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

Рятувальникам вручили сучасні сертифіковані речі

Р

обота щодо покращення матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів області продовжується.

Велику роль в забезпеченні осо­ бового складу ДСНС спорядженням та спецтехнікою відіграють предс­ тавники органів влади, місцевого самоврядування та благодійних фон­

Рятувальники перевірили готовність ланок територіальної підсистеми до пропуску повені

Г

отовність до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році перевірили на Тернопільщині співробітники обласного Управління ДСНС України. З цією метою перевірили Монас­ тириську, Бучацьку, Заліщицьку та Борщівську ланки Тернопільської те­риторіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного за­ хисту в районах, території яких най­ більше схильні до підтоплень. Фахівці Держслужби з НС пере­

вірили виконання Планів підготов­ ки місцевих органів виконавчої вла­ ди, органів місцевого самоврядуван­ ня, підприємств, установ та органі­ зацій до пропуску весняної повені, а також визначили стан готовності сил та засобів спеціалізованих служб цивільного захисту районів до дій за призначенням. Відпрацювання в черговий раз підтвердили, що в разі необхідності Тернопільська територіальна під­ система єдиної державної системи цивільного захисту готова реагувати на будь-які надзвичай­ні ситуації.

дів, а також просто небайдужі гро­ мадяни, які надають посильну до­ помогу та намагаються робити все можливе, щоб працівники ДСНС при виконанні поставлених завдань бу­ ли забезпечені всім необхідним. Зокрема, 2 березня народний де­ путат України Микола Люшняк вру­ чив працівникам Бучацького та Мо­ настириського гарнізонів нові комп­ лекти сучасного сертифікованого спецвзуття українського виробницт­ ва. Передаючи речове майно він по­ дякував особовому складу за висо­ кий професіоналізм і сумлінне вико­ нання службових обов’язків та по­ бажав рятувальникам й надалі з чес­ тю виконувати благородну місію за­ хисту людей та їх майна від пожеж і наслідків надзвичайних ситуацій. Ок­рім цього представники органів місцевого самоврядування вручили Монастириським вогнеборцям бен­ зопилу Stihl MS 260. Начальник обласного Управлін­ ня ДСНС Ук­раїни полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей подякував за до­по­могу та запевнив, що нове майно та обладнання вико­ ристовуватиметься співробітника­ ми ДСНС за приз­наченням та дасть змогу більш ефективно виконувати поставлені зав­дання. В рамках візиту Віктор Маслей зустрівся з колективами Бучацько­ го та Монастириського районних від­ ділів ДСНС.

субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

5

Тактико-спеціальні навчання з гасіння умовних пожеж відбулися на Тернопільщині

У

Шумському та Бережанському районах відбулись тактико-спеціальні нав­ чання з гасіння умовних пожеж. Рятувальники 16-ї державної по­ жежно-рятувальної частини вдос­ко­ налювали професійні вміння та на­ вики на об’єктах з масовим перебу­ ванням людей під час навчання з га­ сіння умовної пожежі в приміщенні комунальної лікарні села В. Дедер­ кали Шумського району. Працівни­ ки 7-ї державної пожеж­но-ряту­валь­ ної частини тренувались ліквідову­ вати надзвичайну ситуацію на те­ риторії складу Державного під­при­ ємства «Бережансь­ке лісомис­лив­­сь­ ке господарство». Бійці Державної служби надзви­

чайних ситуацій провели бойове роз­ гортання з постановкою техніки на вододжерелах та прокладанням ма­ гістральних ліній для локалізації й подальшої ліквідації умовних пожеж. Відпрацювали тактику пошуковорятувальних робіт в складі ланки га­ зодимозахисної служби та прийоми евакуації й надання долікарсь­кої до­ помоги умовним потерпілим, вияв­ леним на місці подій. Під час проведення навчань та­ кож відпрацьовано дії працівників об’єктів, відповідальних за пожеж­ ну безпеку, щодо організації своє­ часного оповіщення про пожежу, ева­ куації людей, забезпечення збере­ ження матеріальних цінностей, за­ побігання поширенню вогню та ло­ калізації полум’я первинними засо­ бами пожежогасіння.

Рятувальники краю провели навчально-тренувальний збір

К

омандно-штабні навчання з готовності до пропуску повені та дощових паводків у весняно-літній період відбулися в Терно­ пільській області.

В рамках заходу, з метою пере­ вірки готовності підрозділів ДСНС області до дій за призначенням, проведено навчально-тренуваль­ ний збір. Його початок оголошено о 6:00 ранку. Відповідно до «Схеми оповіщення» через засоби зв’язку про подію повідомили весь особо­ вий склад. Після отримання повідо­ млення співробітники пожежно-ря­ тувальної служби з укомплектова­ ними «тривожними валізами» та протигазами своєчасно прибули до місця збору. Керівництво провело стройовий огляд та перевірило го­ товність рятувальників до дій в умо­ вах надзвичайних ситуацій. Віктор Маслей від­значив, що про­ ведення подібних за­ходів є вкрай необхідним, адже вони дають мож­ ливість перевірити ефек­тивність схе­ ми оповіщення та реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації чи інших невідкладних заходів.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

Посол Угорщини вивчає перспективи Тернопільщини

Світлу пам’ять Небесної Сотні вшанували тематичною виставкою

Т

ематична виставка «Тут запеклася кров мого народу» відкрилася у Державному архіві Тернопільської області. Її мета – нагадати трагічні події, що відбулися 18-20 лютого.

П

ерспективи для співпраці з угорськими інвесторами обговорили в обл­ держадміністрації під час ро­ бочої зустрічі з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкень. Як зазначив голова облдерж­ адміністрації Степан Барна, голо­ вними напрямками для проектів є сільське господарство, переробна галузь, спиртова галузь. Також пла­ нують залучати інвестиції у розви­ ток туризму. – Тернопільщина – це центр Єв­ ропи. Тому проекти будуть мати ви­гідні логістичні умови. Ми маємо потенціал у сфері сільського госпо­ дарства, переробної галузі. Також відновлюємо спиртову галузь в об­

ласті. Будемо раді спільним проек­ там у сферах туризму та культури, – продовжив голова ОДА. Степан Барна подякував послу за підтримку бійців АТО з Тернопіль­ щини та їх сімей. – Протягом минулого літа 40 ді­ тей з родин учасників АТО побува­ ли в Угорщині на відпочинку. Цього року плануємо відправити 200 дітей. Також в Угорщині приймали на реа­ білітацію поранених військовослуж­ бовців. Ми дякуємо за підтримку та розуміння, – додав Степан Барна. Посла Угорщини в Україні зап­ росили на бізнес-форум «ТернопільІнвест-2016», який відбудеться у травні. Ерно Кешкень зазначив, що радий співпраці та вивчатиме мож­ ливості для спільних проектів.

В основі вказаної виставки зіб­ рані документи й матеріали зі збір­ ки про Героїв Небесної Сотні, ство­ рення якої ініціювала заступник ди­ ректора архіву Оксана Савчин. Фахі­ вець зібрала документи тернопіль­ ського Майдану – вірші, пісні, а також малюнки небайдужих тернополян, які допомагали мітингуючим та й загалом підтримували революційні події у Києві. У професійних роботах відомого фотографа-архівіста Ігоря Крочака відтворені події дворічної давності, що мали місце у Тернополі та Києві.

Голова ОДА Степан Барна відвідав сім’ю бійця АТО Олега Сітарського

У

рамках робочої поїздки голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна та народний депутат Тарас Юрик відвідали родину військовослужбовця Олега Сітарського, який сьогодні на Сході боронить нашу державу від ворога. Сім’я Сітарських, в якій вихову­ ється четверо дітей, проживає у рай­ центрі Козова. Із березня 2015 року голова сімейства мобілізований та перебуває у зоні проведення АТО, де проходить військову службу у місті Очакові. Відтак турбота про дітей та господарка повністю лягли на плечі дружини Ірини Петрівни. Старші донь­ ка й син вже повнолітні. 22-річна Ольга навчається у Львові, а 20-річ­ ний Володимир працює. Молодші сини Олександр і Павло, 2009 року народження, відвідують козівський дошкільний навчальний заклад. Очільник області й народний депутат приїхали не з порожніми руками – привезли для малечі пода­ рунки, а також подякували родині за гідного батька й чоловіка, який зараз виконує свій обов’язок перед Вітчизною.

В першому розділі вис­тавки пред­ ставлені світлини з Тернопільсько­ го Євромайдану кінця лис­топада – початку грудня 2013 ро­ку. Варто зазначити, у цьому ж розділі експо­ нуються документи зі стенду, вста­ новленого на Театральному майдані. У наступному – документальні дані про Героїв Небесної Сотні, уро­ дженців Тернопільщи­ни. Біографіч­ ні матеріали, публікації у місцевих ЗМІ та з інтернет-ресурсів, зібрані й опрацьовані праців­никами відділу формування НАФ та діловодства. – Події, які два роки тому відбу­

валися у столиці України, вже стали нашою новітньою історією, – зазна­ чив заступник голови Тернопільсь­ кої обласної ради Любомир Крупа. – Ми маємо пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за волю та свобо­ ду майбутніх поколінь. Відвідувачі виставки можуть ді­ знатися про миттєвості з життя ге­ роїв, які у повсякденному житті бу­ ли звичайними людьми – вчилися у школі, працювали, мріяли і при цьо­ му завжди відчували себе вільними. Серед Героїв Небесної Сот­­ні є наші земляки: Назарій Войтович, Устим Голоднюк, Олександр Капінос, Ігор Костенко та Василь Мойсей. Окрім того, 5 березня 2014 року в селі Підгородє прощалися із Тара­ сом Слободяном, також учасником Євромайдану. Його тіло знайшли на Сумщині у лісі. А 12 березня під час лікування у Польщі помер Василь Ак­ сенин, уродженець села Литячі За­ ліщицького району, який отримав важке поранення під час розстрілу демонстрантів. – Десятки молодих людей, які за­ гинули в самому серці Києва, до ос­ таннього боролися за право на кра­ ще життя для кожного з нас, – зазна­ чив заступник голови Тернопілької ОДА Юрій Юрик. – Цей подвиг не був даремним, я вірю, що традиція вша­ нування їхньої пам’яті передавати­ меться з покоління в покоління.

На теренах нашої області відновлюють спиртову галузь

В

иробничі потужності Козлівського спиртзаводу в рамках робочої поїздки оглянув голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. Підприємство функціонує по зерновій схемі переробки. В загаль­ ному на заводі працює 148 осіб. Се­ редньомісячна зарплата у 2015 році становила 3916 гривень. – Ми відновлюємо спиртову га­ лузь, – наголосив очільник області. – Те, що раніше за­планували, сьогод­ ні втілюємо в життя. Козлівське місце провадження

діяльності ДП «Укрспирт» створене на базі колишнього юридично-са­ мостійного державного підприємст­ ва «Козлівський спиртовий завод» згідно з постановою Кабінету Мі­ ніст­рів України від 28 липня 2010 ро­ ку №672 «Про утворення Держав­ ного підприємства спиртової та лі­ керо-горілчаної промисловості «Укр­ спирт». Розташоване у смт. Козлів Ко­ зівського району, підпорядковуєть­ ся ДП «Укрспирт» (м. Київ) на правах виробничого підрозділу. Вид діяль­ ності – виробництво етилового спир­ ту ректифікованого класів «Вища очистка», «Екстра» і «Люкс».


НОВИНИ З МІСТА

субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

У Тернополі запрацювала інноваційна інтерактивна карта прибирання міста

7

У ТЕРНОПОЛІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ДВОМІСЯЧНИК БЛАГОУСТРОЮ

З

1 березня до 1 травня 2016 року у Тернополі триватиме двомісячник благоустрою.

У

Тернополі запрацював інноваційний проект – інтерак­ тивна карта прибирання Тернополя – http://karta.te.ua/, на якій нанесено інформацію про особу чи організацію, що відповідає за прибирання певної території у місті та їх контактну інформацію. – На карті чітко позначені межі, за прибирання яких відповідальні ОСББ, ЖЕКи, підприємства чи інші суб’єкти господарювання та вказа­ но їх контактні дані. Відтак, терно­ поляни будуть знати, до кого звер­ татися щодо неналежного прибиран­ ня території. Якщо ж відповідальні не дотримуватимуться правил при­ бирання, то тернополяни можуть звертатися у міську раду за телефо­ ном 15-80. Ми будемо реагувати та впливати на дотримання порядку у

місті, – каже міський голова Сергій Надал. – Принагідно хочу нагадати, що з 1 березня у Тернополі стартує двомісячник благоустрою, так що суб’єкти господарювання, об’єднан­ ня городян та тернополяни мають хорошу можливість прибрати свої ділянки. На інтерактивній карті приби­ рання Тернополя відповідальну ор­ ганізацію чи особу за прибирання територій можна знайти у рубриці «Вулиці», обравши відповідну вули­

цю та номер будинку. З правої сто­ рони відобразиться кнопка «При­би­ рання», яка містить інформацію про площу прибирання, відповідальну особу та контактний номер телефо­ ну. Також є інша можливість поба­ чити межі територій прибирання ЖЕКами, перейшовши на відповід­ ну рубрику «ЖКГ» на цьому ж сайті. – Розробка такої інтерактивної карти – це об’ємна робота, адже у місті є понад п’ять тисяч будинків, відбуваються постійні зміни, наприк­ лад, реєструються нові об’єднання співвласників багатоквартирних бу­ динків, тому карта буде оновлюва­ тися постійно, – каже начальник уп­ равління стратегічного розвитку міс­ та Юрій Дейнека. – Відзначу, що се­

ред іншого, на карті також можна знайти інформацію про видані у 2015 році містобудівні умови та об­ меження, інформацію про депута­ тів, які були обрані у певному окру­ зі, а також найближчим часом буде нанесено перелік об’єктів, які бу­ дуть відремонтовані у 2016 році. Нагадаємо, у Тернополі функціо­ нує онлайн-карта ремонтів доріг, бу­­ динків, садочків, шкіл та інших об’єк­ тів соціального та інфраструктур­ ного призначення. Діє активна кар­ та незаконних споруд, де тернопо­ ляни можуть ознайомитись із усіма торговими павільйонами та кіос­ка­ ми, які встановлені без відповідних дозвільних документів та підляга­ ють демонтажу.

зважаючи на військові дії, які ве­ дуться на території України, Терно­ піль теж може прийняти черговий міжнародний спортивний форум. – У міжнародному спортивному календарі на 27-28 серпня 2016 ро­ ку запланована відкрита Європейсь­ ка першість з водно-моторних видів спорту у Тернополі. Цей форум мав відбутися ще у 2014 році, але був скасований через складну політич­ ну ситуацію. Тепер же Міжнародний водно-моторний союз (UIM) серти­ фікував трасу на Тернопільському ставі ще на три роки і ми готуємося зустрічати міжнародних гостей, – за­ уважив президент Федерації водномоторного спорту України. – Міська рада підтримує ініціати­ ву Федерації водно-моторного спор­ ту перетворити Тернопільський Став на провідний український центр з водних видів спорту. У рамках цьо­ го проекту відбуватиме­ться рекон­ струкція Набережного Ставу в на­ прямку пляжу «Циганка». Перекона­ ний, що при розвитку належної інф­ раструктури та промоційній кампа­ нії, Тернопіль маєв всі шанси стати не лише центром водно-моторного спорту України, а й водно-мотор­ною столицею України, – підсумував мер Тернополя.

Ж

У рамках благоустрою прибира­ тимуть територію комунальних під­ приємств, організацій, шкіл, а також парків Тернополя, міських кладо­ вищ та меморіальних комплексів. У місті організують загальноміську толоку. Після зими приведуть у належ­ ний стан прибудинкові території, від­ ремонтують або встановлять нові пісочниці, спортивні та дитячі май­ данчики, лавки для відпочинку, за­ планований ямковий ремонт по­ криття дворів, впорядкування зе­ лених зон, обрізка та висадження дерев, очищення горищ та підвалів, знищення написів «графіті».

Тернопіль за показниками Сергій Надал: «Тернопіль має шанс стати ефективності одне столицею водно-моторного спорту Європи» економічної з кращих європейських міст

У

Тернополі будуть створені повноцінні інфраструктурні умови для проведення спортивних змагань та тренувань з водно-моторного спорту, а Тернопільський Став прийматиме найавторитетніші міжнародні змагання.

Про це йшлося під час зустрічі міського голови Тернополя Сергія Надала з президентом Федерації вод­ но-моторного спорту України Вік­ тором Шемчуком. Президент Феде­ рації ВМС України зазначив, що Тер­

нопіль розглядається, як базовий ре­ґіон для розвитку водно-мотор­ ного спорту України, в тому числі для розвитку міжнародного сегмен­ ту цього виду. – У нас є унікальний досвід про­ ведення міжнародних стартів. Са­ ме в Тернополі в далекому 1987-му вперше проводився водно-мотор­ний «Мундіаль». У 2011-му Тернопіль приймав чемпіонат Європи, у 2012 році – чемпіонат світу з водно-мо­ торного спорту, а у 2013 році – між­ народний «Водно-моторний фести­ валь», – зазначив Віктор Шемчук. За його словами, цього року, не­

урнал «fDi Intelligen­ ce» кожного року публікує рейтинг інвестиційно-привабливих європейських міст. Підрозділ впливової британ­ ської газети міжнародних фінансо­ вих кіл, яка виходить у Лондоні «The Financial Times» – журнал «fDi Intelligence» визнав Тернопіль од­ ним із кращих в рейтингу малих єв­

ропейських міст на 2016-2017 роки за показниками економічної ефек­ тивності. У цьому рейтингу Терно­ піль отримав друге місце після сто­ лиці Македонії - міста Скоп’є. Рейтинг журналу «fDi» прово­ диться щорічно фінансовими екс­ пертами на основі незалежного оці­ нювання за критеріями економіч­ ного потенціалу, людських ресур­ сів, витрат на ведення бізнесу, якос­ ті інфраструктури та якості життя.

Соціально-незахищені верстви населення можуть отримати безоплатну правову допомогу

Т

ернопільський місцевий центр з надання безоплат­ ної вторинної правової допомоги розпочав свою роботу ще у липні 2015 року. Соціально незахищеним катего­ ріям громадян у цьому центрі без­ коштовно надаються послуги адво­ катів для представництва їх інте­ ресів у цивільних та адміністратив­ них судових спорах, а також, якщо

вони є свідками чи потерпілими у кримінальних провадженнях. За півроку у міський центр звер­ нулися 274 особи, з яких 202 особи отримали роз’яс­нен­ня та консульта­ ції, а 72 – призначено адвокатів. Діяльність центру поширюєть­ ся на територію Бережанського, Збо­ рівського, Козівського, Підволочись­ кого, Підгаєцького, Теребовлянсь­ко­ го, Тернопільського районів та міс­ та Тернопіль.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

Тернопіль з патрульними поліцейськими В ірно служити українському народу, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов’язки. 209 патрульних поліцейських склали урочисту присягу перед гро­ мадою Тернополя. Відтепер 20 екі­ пажів щодня патрулюватимуть ву­ лиці нашого обласного центру. Бути чесними та справжніми по­ ліцейськими, які зможуть змінити країну, закликала на урочистій при­ сязі у Тернополі Голова Національ­ ної поліції Хатія Деканоідзе. – Для мене велика честь, що сьо­ годні я представляю нових поліцей­ ських, представляю реґіону, який виростив дуже багато героїв. Я ба­ жаю, щоб ці молоді люди стали ва­ шими героями та захисниками, щоб вони, стали новою Україною. За ос­ танніх 2 роки Україна втратила ба­ гатьох героїв. Вони загинули заради того, щоб у нас була хороша та про­ цвітаюча країна. Ми повинні працю­ вати всі разом. Я зі свого боку зроб­ лю все від мене можливе, аби нові патрульні відновили довіру грома­ ди до людей у формі, – наголосила Хатія Деканоідзе. Серед 209 правоохоронців двад­ цять чотири – це учасники АТО. Ал­ тунін Євген у 2014 році ніс службу в зоні проведення антитерористичної операції. Під Дебальцевим До­нець­ кої області чоловік потрапив у по­ лон до бойовиків. Там він був 54 дні. Але вижив та згідно з Мінськими до­ мовленостями про обмін полонени­ ми, повернувся додому. Сьогодні Єв­ ген – інспектор патрульної поліції. Служба у патрульній поліції ста­ ла новим кроком у житті для випус­ книці юридичного факультету Тер­ нопільського Національного еконо­ мічного університету Христини Гна­ тюк. Дівчина розповідає, що спочат­ ку було важко, бо нові предмети, но­ві люди, нові завдання. Але з часом все минулося, труднощі зникли. – У кожному взводі було 30 осіб, з них близько 12 дівчат. Незалежно від статі, вимоги до всіх були одина­ко­ ві, – пригадує Христина. – Наш взвод був надзвичайно дружнім і в будьякій ситуації ми підтримували один одного. Велику увагу під час нав­чан­ ня ми приділяли тактичній підго­ товці, а саме, вивченню захватів, за­ хоплення будівлі, обшуку приміщень, вербальній самообороні, зупинці транспортних засобів, вогневій під­ готовці, оформленню ДТП та інше. Зі сльозами та хвилюванням при­ гадує день, коли донька сказала про своє рішення іти у патрульну полі­ цію мама Христини – Людмила Семе­ ненко. Відмовляти не стала, хоча пе­ реживає сильно, бо не зі слів знає, що сьогодні робиться на вулицях Тер­ нополя. Жінка працює в правоохо­ ронній сфері. – Я розумію, що часто можуть ви­ никати різноманітні нестандартні ситуації, у людей на руках сьогодні є багато зброї, вулицями міста хо­ дить чимало неадекватних людей. І

я вважаю, що саме молодь повинна зробити свій внесок у розвиток краї­ ни. Наша донька пройшла всі від­ біркові етапи тому ми підтримали її бажання та вибір. Я вірю, що їй все вдасться і ми пишатимемося своєю дитиною. Зробити державу кращою має на меті і інспектор патрульної поліції Назарій Крук. Хлопець з дитинства мріяв одягнути форму. В минулому чоловік працював в управлінні по бо­ ротьбі з організованою злочинніс­ тю та в карному розшуку. Сьогодні він став патрульним поліцейським. – Основна моя ціль – це підт­рим­ ка порядку в Тернополі, щоб жителі та гості міста завжди почували себе у безпеці. Я хочу, щоб і люди нам до­ помагали, ставилися до нас із розу­ мінням і не критикували на почат­ ках дуже сильно. Ми не навчалися

кілька років, а лише два місяці. Опа­ нувати за такий короткий час 23 дисципліни надзвичайно важко. Працювати з людьми завжди хо­ тіла і тернополянка Олена Гачинсь­ка. У дівчини вища психологічна ос­віта. Спробувати себе у ролі пат­руль­но­ го поліцейського вирішила, як тіль­ ки почула про відкриття набору. Вона пройшла і тепер їй доведеться прикласти максимум зусиль, аби не підвести тих, хто її підтримав. – Я вважаю, що кожен патруль­ ний має бути вольовим та з сильним характером, оскільки є різні люди, різні емоції та вчинки. Ми повинні вміти спілкуватися та переконувати, ми повинні працювати заради пози­ тивних змін у державі, заради людей. Терпіння та успіхів у подальшій роботі побажали поліцейським та ке­ ­рівникові Національної поліції і най­ менші учасники свята. Вихованці ві­ домчого садочку подарували кож­ній жінці-поліцейському квіти, а Хатії Де­ каноідзе Ікону Божої Матері. – Нехай ця Божа Матір завжди охороняє нас, головне, щоб ви завж­

ди цілими та неушкодженими по­ верталися додому зі служби, – сказа­ ла Хатія Деканоідзе. – Боже, оберігай кожного поліцейського, Боже, охо­ роняй Україну! Тернополяни сподіваються, що молоді люди, які 12 березня одяг­ нули форму патрульного поліцей­ ського та склали присягу, гідно ви­ конуватимуть поставлені завдання і виправдають, довіру та сподіван­

ня населення. Мешканці обласного центру чекають від патрульних чес­ ної та відданої роботи без хабарів та панібратства. Нагадаємо, що конкурсний від­ бір у патрульну службу Тернополя стартував 14 жовтня 2015 року. На одне місце претендувало 24 особи. Бажання стати поліцейськими вия­ вило 4776 людей, але до фінішу ді­ йшло лише 209 найсильніших.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

9

Віктор ВОЛОЩУК: вдячність та довіра громадян – запорука хорошої роботи поліцейського

Н

ачальник Теребовлянського відділу поліції Віктор Волощук на керівній посаді з серпня 2015 року. До призначення він декілька років працював заступником начальника, начальником міліції громадської безпеки, очолював економічні підрозділи в Тернопільському та Підволочиському районах. – Кожен хоче в житті подолати висоти. У своєму кар’єрному зрос­ танні чи в чомусь іншому, – говорить Віктор Волощук. – Посада начальни­ ка кущового відділу відповідальна і з більшим обсягом роботи, але я був до неї готовий. Головне завдання, яке ставлю перед працівниками – допомагати людям. Віктор Іванович народився та виріс у Тернополі. Вже з дитинства мріяв носити форму, з захопленням дивився серіали про військових та міліцію. У шкільних творах зазначав, що стане або солдатом, або міліціо­ нером. Про нелегку, але таку цікаву професію не раз розповідав і рідний дядько Віктора, котрий працював у міліції. Тож той впевнено зробив свій вибір. Освіту здобував у Львівському інс­титуті внутрішніх справ на факу­ льтеті боротьби з економічною зло­ чинністю. Саме у такому підрозділі Тернопільського райвідділу внут­­ рішніх справ оперуповноважений Вік­­тор Волощук і розпочав свою ка­ р’єру. Роботи вистачало, однак з нею Віктор Іванович отримував безцін­

ний досвід, який використовує зараз. Девять років правоохоронець при­ святив саме боротьбі з економічни­ ми злочинами. Вже у 2005-му Віктор Волощук от­ римав перше серйозне підвищення – очолив відділ боротьби з економіч­ ною злочинністю, а з 2009-го керу­ вав економічним підрозділом в Під­ во­лочиському райвідділі. Цю поса­ ду невдовзі змінить на заступника начальника, начальника міліції гро­ мадської безпеки Теребовлянсько­ го райвідділу внутрішніх справ, а згодом очолить увесь райвідділ. – Під моїм керівництвом 86 чо­ ловік особового складу, а це немало. Однак колектив працює злагодже­ но, як одна команда, а це – чи не най­ головніша запорука ефективної ро­ боти, – зазначає начальник. Як керівник міліції Віктор Івано­ вич пропрацював майже три місяці. Вже в листопаді він очолив оновле­ ний Теребовлянський кущовий від­ діл поліції. – Основні завдання поліцейсь­ ких суттєво не змінилися – боротьба зі злочинністю, охорона правопоряд­

ку, допомога населеню. Однак тепер ми стаємо ближчими до людей, ста­ раємося відновити довіру громадян до нової поліції. Саме ефективна ро­ бота допоможе зламати старі сте­ реотипи та наблизить правоохорон­ ців до народу, – зазначає Віктор Во­ лощук. На Теребовлянщині розташова­ на одна з найбільших святинь за­ хідного ре­ґіо­­ну – Зарваницький ду­ ховний центр. Тож роботи щодо за­ безпечення публічної безпеки у по­ ліцейсь­ких вистачає. – До охорони правопорядку під час Всеукраїнських прощ залучаєть­ ся майже весь особовий склад полі­ ції, – каже Віктор Волощук. – З охо­

найкращих команд України. Як зазначив завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини ТДМУ, професор Арсен Гудима, саме завдяки тісній співп­ раці з керівництвом правоохорон­ ного медичного закладу студенти змогли професійно продемонстру­ вати свої знання та гідно предста­ вити Тернопільщину. Михайло Василишин подякував керівництву вишу за відзнаку та наголосив, що їхня дружба, яка три­ ває вже п’ять років, та спільна робо­ та з кафедрою медицини катастроф і військової медицини ТДМУ не

припинятиметься. Вони і далі всі­ ляко сприятимуть та підтримува­ тимуть майбутніх медиків. Змагання відбувалися і вдень, і вночі. Судді оцінювали грамотність організації роботи медичного пер­ соналу на місці виклику, орієнтуван­ ня на місцевості, якість та швидкість надання екстреної медичної допо­ моги тощо. Ці змагання дали можливісь сту­ дентам спостерігати за практичним виконанням теоритичних знань, от­ риманих в університеті, та відчути на собі роботу бригад екстренної ме­ дичної допомоги.

роною правопорядку справляють­ся на відмінно, за що не раз отримува­ ли подяку від ду­ховенства Маріїн­ ського духовного центру. Невдовзі на Теребовлянщині від­ криються і новостворені поліцейсь­ кі станції. – Плануємо розпочати з Мику­ линців. Саме на таких станціях пра­ цівники поліції будуть максималь­ но наближені до людей, – розповідає очільник Теребовлянсь­кої поліції. – Приємно, що свою підтримку пра­ воохоронцям надають місцеві гро­ мади та керівники органів місцевого самоврядування. Спіль­­ними зусилля­ ми зможемо налагоди­ти ефективну роботу поліцейських навіть у най­

віддаленіших куточках району. На службу в Теребовлі та селищі Микулинці щодня заступають дві гру­пи швидкого реагування. Їхню ро­ боту вже оцінили місцеві мешканці. Керівник Теребовлянської полі­ ції зазначає, що приорітетні завдан­ ня поліцейського – максимально за­ безпечити спокій та безпеку людей, протидіяти будь-яким криміналь­ ним проявам. – Співпрацю з керівництвом ра­ йону налагоджено на найвищому рівні. Необхідну допомогу надають міський голова Сергій Поперечний, керівник районної адміністрації Юрій Ништа. За що їм щиро дякую, – каже Віктор Волощук. – Та голов­ не, аби ро­боту поліцейських високо оцінила й уся теребовлянська гро­ мада. Вона, до слова, одна з найбіль­ ша на теренах держави. Працюємо, аби допомагати людям. Підтримку у такій важливій пра­ ці Віктор Іванович черпає у своєї ро­ дини. Виховує доньку та сина. Для них завжди знайде час у щільному робочому графіку. Каже, саме удома навіть за декілька годин встигає за­ бути усі буденні турботи, аби що­ ранку о 8:00 з новими силами роз­ починати день. Сподівається, що в майбутньому синочок Вадим про­ довжить справу батька та започат­ кує вже поліцейську династію.

Територіальне медичне об’єднання МВС тісно співпрацює з медичним університетом імені Івана Горбачевського

П

одяку від ректора Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського Михайла Корди отримав начальник територіального медичного об’єднання МВС в Тернопільській області Михайло Василишин. Завдяки тісній співпраці право­ охоронного відомства та ВУЗу, для участі в Всеукраїнському чемпіона­ ті бригад екстреної медичної допо­ моги з міжнародною участю «Га­ лицькі медичні ралі–2016», керів­ ник медичного об’єднання МВС на­ дав студентам-медикам карету швидкої допомоги. Змагання, в яких участь взяло 22 команди, відбулися на Львівщи­ ні. Аби команда студентів Терно­ пільського державного медичного університету могла конкурувати з досвідченими медиками, зокрема і з Польщі та Литви, керівництво ві­ домчого медичного закладу надало майбутнім лікарям спеціальний ав­ томобіль медичної допомоги та во­ дія. Тернопільські студенти успіш­ но пройшли 11 конкурсних за­ вдань, не поступалися професійним бригадам та потрапили у десятку


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

Як уберегти себе від кібершахраїв

В

ажливо пам’ятати, що при спілкуванні з цією категорією шахраїв, у вас немає візуального контакту з ними. А це – досить освічені люди, з чудово поставленим голосом і бездоганними манерами спілкування. Крім того, вони – прекрасні психологи, які вміють впливати на такі почуття, як страх і жадібність. І на вуличних гопників вони не схожі абсолютно. Тому... Правило перше. Скоротіть спіл­ кування з ними по мобільному те­ лефону до мінімуму і не дайте себе заговорити. Правило друге. Ніколи не ро­ біть передоплату через Інтернет або рахунку мобільного телефону, а ви­ магайте висилати експрес-доставкою товару з післяплатою. Правило третє. Ніколи і ні за яких умов не повідомляйте рекві­ зити своєї банківської картки, а та­ кож свої особисті дані. А тепер про те, на чому шахраї можуть «ловити» свої жертви. 1. «Алло, вас турбують з полі­ ції...». Далі починається розповідь про те, що ваш родич чогось там на­ коїв, доставлений в поліцію і, якщо ви хочете вирішити питання «подоброму», то... Ваші дії – уточнити в яке саме відділення поліції доставлено вашо­ го сина, доньку, чоловіка і так далі. Шахрай може помилитися в роді ва­ шого родича. Навіть якщо він вга­ дав рід вашого родича, передзвоніть на «102» і уточніть, потрапляв та­ кий в таке відділення поліції. Далі

можете бути спокійні – шахрай біль­ ше за цим номером не подзвонить ніколи. 2. На ваш мобільний приходить повідомлення про якусь лотерею, вашому виграші і так далі. У 90% випадків розсилку роблять саме та­ кі «умільці». Ваші дії – ні в якому разі не ро­ бити те, що пропонується в СМС. Інакше ви просто перерахуйте шах­ раям гроші, а вони потім їх переве­ дуть у готівку через картку. 3. «Алло, вам дзвонять з банку. Нам треба уточнити деякі дані ва­ шої картки...». 100% шахраї, банків­ ські співробітники не можуть нічо­ го уточнювати, оскільки вони і так бачать всі транзакції по вашій карт­ ці на комп’ютері. Ви ж, повідомивши номер картки і ваші особисті дані, дасте їм можливість зняти з картки всі гроші, які там є. Ваші дії – просто скинути цей виклик. Більше вони вам ніколи не зателефонують. 4. Вам в Інтернеті пропонується щось купити за дуже низькою ці­ ною, але при цьому треба зробити

Безпечністю автовласників скористався 20-річний злодій

У

вчиненні крадіжок співробітники Кременець­ кого відділу поліції пі­ доз­рюють раніше судимого 20-річного жителя райцентру. Протягом однієї ночі хлопець обікрав два автомобілі. Потерпіли від злодія двоє меш­ канців райцентру, які, залишивши свої автівки на ніч в дворі будинку, забули зачинити їх. Хлопець спочат­ ку оглядав транспортні засоби на наявність сигналізації, коли ж пере­ конувався у відсутності засобів за­ хисту, пробував відчиняти дверця­ та. Йому двічі пощастило залізти до чужого транспорту.

З автомобіля марки «ВАЗ-2107» підозрюваний поцупив магнітолу та документи, а з «Мерседеса» особис­ ті речі власника та інше майно. Розпочато кримінальне провад­ ження за статтею 185 ККУ – крадіж­ ка. Правоохоронці перевіряють пі­ дозрюваного на причетність до вчи­ нення подібних злочинів. Аби не стати жертвою автозло­ діїв поліцейські радять мешканцям області у жодному разі не залишати у салоні автомобілів гроші, доку­ менти, цінні речі, бо саме вони най­ більше ваблять крадіїв. Дієвим за­ хистом від протиправного посяган­ ня є автосигналізація, тож нею не­ хтувати не варто.

передоплату. Не «ведіться» на такі пропозиції, шахраї ваші гроші отри­ мають, і все... Далі вони змінять но­ мер мобільного телефону, а картку, по якій ви з ним були пов’язані, прос­ то викинуть. Ваші дії – просто не звертати ува­ ги на такі «привабливі» пропозиції: і вам спокійніше, і ваші гроші ціліші. 5. Вам пропонують роботу на до­ му, за яку обіцяють заплатити ве­ ликі гроші, але спочатку під приво­ дом того, що ви все-таки будете її робити, треба перерахувати «стра­ хівку», припустимо, 50 гривень. Схе­ ма дії шахраїв та ж, що в п. 4. 6. Якщо ви знаходите партнера для серйозних відносин на сайті зна­ йомств або за шлюбним оголошен­ ням в газеті і після пропозиції про побачення він або вона заявляє, що

потрапили у вкрай скрутне станови­ ще, і не могли б ви до моменту по­ бачення позичити N-нну суму гро­ шей на таку – то картку або номер мобільного телефону. Ваші дії – не могли б, перед вам кібер-шахрай! Решта варіантів «розводу» по мо­ більних телефонах і Інтернету ана­ логічні. Сподіваємося, що і описа­ них ситуацій досить. Окремо про «соціальних праців­ ників». Будь ласка, донесіть до своїх літніх родичів або сусідів, що соціаль­ ний працівник без попереднього дзвінка по телефону не приходить. Якщо ж пенсіонер все ж відкрив їм двері, то перше, що він повинен запитати: «А чому Алла Степанівна (припустимо) не прийшла?». На це у шахраїв відповідь готова: захворі­

Шумські правоохоронці викрили грабіжника

З

заявою про пограбування до правоохоронців Шумського відділення поліції звернувся 28-річний мешканець райцентру. Випадковий знайомий силою відібрав у молодика мобільний телефон. Правоохоронці з’ясували усі обставини злочину та розшукали зловмисника. Зі слів начальника Шумської по­ ліції Анатолія Ігнатюка, грабіжни­ ком виявився неповнолітній меш­ канець села Піщатинці. Хлопчина вже не раз потрапляв в поле зору правоохоронців за скоєння майно­ вих злочинів, ще й друзів сумнівних заводив. 16 річного парубка та старшого на декілька років товариша об’єд­ нали гулянки та спиртне. Хлопець та його старший друг разом випива­ ли. Чоловіка не спиняв й той факт, що юнак неповнолітній, тому не од­ норазово спонукав його чинити про­ типравне. Того дня добряче випивши, по­ далися до райцентру. Вже там купи­ ли ще одну пляшку спиртного, яку вирішили розпити на вулиці. До гу­ лянки запросили й шумчанина, з яким випадково познайомилися. Чо­ ловік випив декілька чарок та пішов

ла, поїхала до хворої родички або щось в тому ж роді. Далі потрібно поставити одне з таких питань: «А як звуть завідую­ чу нашого терцентру?», «А як звуть соцпрацівницю, яка ходить до моєї подруги Марії Петрівни?» Або щось в тому ж роді. Після цього шахраї роблять роз­ гублені очі і питають, а хіба це не..., називаючи не вашу адресу, вибача­ ються і йдуть назавжди. І найголовніше – не довіряйте незнайомим людям, незрозумілим дзвінкам і надто привабливим про­ позиціям. Зрозуміло, що шахраям теж хочеться красивого життя. Але чому за ваш рахунок?.. Якщо ви потрапили у тенета шахраїв, негайно повідомте про це в поліцію на лінію «102».

20-РІЧНОГО БУЧАЧЧАНИНА ПІДОЗРЮЮТЬ У КРАДІЖЦІ ЗОЛОТИХ ПРИКРАС

З

помешкання односельчанки житель села Озеряни Бучацького району виніс сім найменувань золотих виробів. Шість прикрас здав до ломбарду, а обручку повернув назад.

на роботу. А двоє друзів продовжи­ ли гулянку. Вже під ранок вони зно­ ву зустріли мешканця райцентру, який повертався додому з нічної зміни. Захмелілий юнак кинувся до молодика з погрозами, мовляв той не розрахувався за випивку. Хлопець вдарив та повалив свою жертву на землю. Тоді обнишпорив кишені і ви­ тяг мобільний. З награбованим по­ дався додому, а потерпілий поспішив в поліцію. Правоохоронці розшукали юно­ го грабіжника. За фактом злочину відкрито кримінальне проваджен­ ня згідно частини 2 статті 186 ККУ (грабіж). Щодо старшого з товари­ шів, йому інкримінують статтю 304 ККУ (втягнення неповнолітніх у зло­ чинну діяльність).

Потерпіла і підозрюваний – да­ лекі родичі. Парубок часто бував у будинку жінки – дружив з її дітьми. Хлопець помітив, де господиня три­ має золоті прикраси. Виймав зі шка­ тулки по одному виробу, щоб не ви­ кликати підозр. Таким чином виніс ланцюжки, підвіски, браслет та об­ ручку. Як встановили поліцейські Бу­ чацького району, шість ювелірних прикрас парубок здав до ломбарду. За виручені гроші запрошував на ка­ ву знайому, купував дещо собі. Під час останньої злодійської вилазки поцупив обручку. Проте відніс на­ зад. Каже, не зміг цю річ здати до ломбарду. За фактами крадіжок розпоча­ то кримінальне провадження. Дії пі­ доз­рюваного кваліфікують за части­ ною другою статті 185 Криміналь­ ного кодексу України. Проводиться досудове розслідування.


11 П’яний водій «БМВ» накинувся з кулаками на поліцейських РІЗНЕ

Разом із ID-карткою видають довідку про реєстрацію місця проживання

З

січня в Україні розпочався процес заміни паспортів-книжечок на ID-карт­ ки. У зв’язку з цим, в багатьох краян виникає запитання, як бути з реєстрацією місця проживання. Нанесення цієї інформації на пластикову картку не передбачено, а устаткування для зчитування її з чипу встановлено ще не в усіх уста­ новах, в яких вимагають таку ін­ формацію. У міграційній службі знай­ шли рішення. Протягом перехідного періоду, необхідного для заміни паспортів у вигляді книжечок на ID-картки й за­купівлю відповідного обладнан­ ня для зчитування інформації, гро­ мадянам разом із паспортом вида­ ватимуть довідку про місце реєст­ рації.

П

огрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу інкримінують поліцейські мешканцю Теребовлянського району.

Якщо на момент оформлення паспорта в громадянина відсутня реєстрація, документ видадуть без внесення на чіп інформації про місце проживання, а в довідці про реєст­ рацію у відповідній графі зазнача­

тиметься «не зареєстровано». Довідку про реєстрацію оформ­ ляють разом із ID-паспортом, відтак додатково йти в підрозділ міграцій­ ної служби для її одержання не пот­ рібно. Послуга ця є безкоштовною.

Для підприємств: – наказ по організації на списан­ ня транспортного засобу; – доручення на право проведен­ ня операції в сервісних центрах МВС; – паспорт громадянина України (довіреної особи); – і-дентифікаційний код (дові­ реної особи); – акт списання транспортного за­собу форми О/С-4 (2 екземпля­ри); – номерні знаки. Вибракувані транспортні засоби підприємств знімаються з обліку на підставі затверджених актів, а гро­ мадян – за заявами їх власників. Зняття з обліку в таких випад­

ках проводиться без огляду транс­ портних засобів. Номерні знаки і реєстраційні до­ кументи здаються до сервісних цент­ рів МВС. Вивільнені після зняття з обліку транспортних засобів у зв’яз­ ку з їх вибракуванням складові час­ тини, що мають ідентифікаційні но­ мери, залишаються у розпорядженні влас­ників. Відповідні сервісні центри МВС за зверненням власника видають на такі складові частини довідки вста­ новленого зразка. Регіональний сервісний центр МВС в Тернопільській області: м. Тер­ нопіль, вул. Бережанська, 65.

Як зняти автомобіль з обліку, якщо він не придатний до експлуатації

В

се частіше громадяни звертаються із запитанням, як зняти автомобіль з обліку, якщо він не придатний до експлуатації. В такому випадку необхідно звернутися в сервісні центри МВС для зняття таких авто з обліку. Для цього автовласник повинен надати наступні документи до сер­ вісного центру МВС. Для громадян: – паспорт громадянина України; – ідентифікаційний код; – свідоцтво про реєстрацію; – номерні знаки.

субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

За словами начальника відділу управління кримінальної поліції ГУНП в Тернопільській області Ми­ хайла Шмиглика, поліцейські виїха­ ли для надання практичної допо­ моги у розкритті крадіжки приват­ ного майна до Теребовлянського райвідділу поліції. На автодорозі Тер­нопіль-Тере­ бов­ля, в селі Миролюбівка, вони ста­ ли очевидцями грубого порушення ПДР. Водій «БМВ», який їхав попе­ реду службової автівки, перетнув су­ цільну смугу та ледь не зіткнувся із зустрічним транспортом. В ре­зуль­ таті – іномарка з’їхала на ліве узбіч­ чя та зупинилася. Правоохоронці заблокували ав­ тівку порушника. Вони підійшли до водія, аби з’ясувати причину такого маневру та запропонувати допомо­ гу. Проте кермувальник відреагу­

вав на них агресивно. Спочатку ки­ нув у поліцейських свідоцтвом про реєстрацію та посвідченням водія, а далі, вийшовши з «БМВ», почав шар­ пати їх за верхній одяг. Сутичка пе­ реросла у фізичне протистояння та тяганину. Намагаючись втекти, во­ дій одного поліцейського вкусив за передпліччя, а іншому пошкодив кисть руки. Агресію водія правоохоронці спинили наручниками. Дебошира доправили в наркодиспансер для проходження експертизи. Відповід­ но до результатів – водій перебував у стані алкогольного сп’яніння. В його крові виявили 1,5 проміле ал­ коголю. Тест на вміст наркотиків проходити чоловік відмовився. У ході слідства стало відомо, що водій іномарки уже неодноразово притягувався до відповідальності за хуліганку та тілесні ушкодження. Одне з останніх кримінальних про­ ваджень за статтею 296 ККУ – хулі­ ганство, знаходиться у суді. Відповідатиме дебошир і за ке­ рування транспортом у стані алко­ гольного сп’яніння. Триває слідство.

Допуск водіїв до перевезення небезпечних вантажів

П

риймання іспитів і видача (обмін) ДОПНВ-свідоцтв про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, а також свідоцтв про підготовку уповноважених з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів на да­ний час здійснюється у реґіональному сервісному центрі МВС в Тернопільській області. Для складання іспитів подають­ ся такі документи: – заява; – свідоцтво про закінчення спе­ ціального навчання; – екзаменаційна картка; – копія посвідчення водія; – копія медичної довідки вста­ новленого зразка (форма N083/о від­повідно до вимог спільного на­ казу Міністерства охорони здоров’я Ук­раї­ни та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000 N124/ 345 (z0435-00) «Про затвердження Положення про медогляд кан­ди­да­ тів у водії та водіїв транс­портних засобів», зареєстрованого в Мін’юс­

ті 18.07.2000 за N435/4656); – копія паспорта або документа, що його заміняє; – копія трудової книжки у разі водіїв, направлених на спеціальне навчання юридичними особами, – по­ дання суб’єкта перевезення небез­ печних вантажів про направлення на спеціальне навчання; – копія ДОПНВ-свідоцтва (у разі перепідготовки); – документ, що підтверджує спла­ ту коштів за надання послуг (відпо­ відно до вимог спільного наказу Мі­ ністерства внутрішніх справ Украї­ ни, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від

05.10.2007 N369/1105/336 (z1235-07) «Про затвердження розмірів плати за надання послуг органами і під­ розділами Міністерства внут­ріш­ніх справ та Порядку їх справлян­ня», за­ реєстрованого в Мін’юсті 31.10.2007 за N1235/14502).

Для складання іспитів, одержан­ ня свідоцтва про підготовку упов­ новаженого з питань безпеки пере­ везень небезпечних вантажів до Ре­ ґіонального сервісного центру МВС в місті Києві подаються такі доку­ менти:

– заява; – свідоцтво про закінчення спе­ ціального навчання; – екзаменаційна картка; – копія диплому про вищу освіту; – копія паспорту або документа, що його замінює; – копія свідоцтва про підготовку уповноваженого з питань безпеки перевезень небезпечних вантажів (у разі перепідготовки); – документ, що підтверджує спла­ ту коштів за надання послуг (відпо­ відно до вимог спільного наказу Мі­ ністерства внутрішніх справ Украї­ ни, Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України від 05.10.2007 N369/1105/336 (z1235-07) «Про затвердження Розмірів плати за надання послуг органами і під­ розділами Міністерства внутрішніх справ та Порядку їх справляння», за­ реєстрованого в Мін’юсті 31.10.2007 за N1235/14502).


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 14 БЕРЕЗНЯ УТ-1 15.20 Т/с «Бiлявка» 17.00 Вiкно до Америки 17.30 Word on the street 18.05 Час-Ч 18.15 Новини. Свiт 18.30 Новини 18.50 З перших вуст 18.55 Про головне 19.30 Ре:форма 20.00 Перша шпальта 20.30 Книга.ua 21.00 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 23.45 Вiд першої особи 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 01.30 Новини 01.45 Час-Ч 01.55 Вистава «Ретро» 03.25 Надвечiр’я. Долi 04.20 Д/ф «Раїса Недашкiвська. Те, що не вмирає» 05.10 Новини 05.35 Новини. Спорт 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.55, 12.30 «Мiняю жiнку 3» 12.20 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 13.45, 14.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 23.15, 02.05 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Родичi» 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» 00.00 Х/ф «Води слонам!» 02.30 Х/ф «Пiсня пiсень» 03.45 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 05.40 Д/ф «Шевченко. 200 рокiв самотностi» 06.45, 07.15, 07.35 «Ранок з Iнтером» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Ромашка, Кактус, Маргаритка» 11.20, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 13.45, 14.20 «Сiмейний суд» 15.00, 16.15 «Чекай на мене» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 22.35, 03.15 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Тан­ цi на вугiллi» ▲ 00.35 Т/с «Криве дзеркало душi» ▲ 02.25 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.50 Служба розшуку дiтей 04.55 М/с «Молода Лiга Справедливостi» 05.15 Т/с «Стрiла» ▲ 05.40 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 06.35 Факти тижня з О. Соколовою 08.35 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.15 Труба мiстера Сосиски 11.25, 13.20 Х/ф «Колонiя» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.50 Х/ф «Суддя Дредд» 16.10 Х/ф «Термiнатор: Генезис» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Патрульнi. Цiлодобово 21.25 Т/с «Винищувачi» ▲ 22.20 Свобода слова з А. Куликовим 01.00 Х/ф «Острiв доктора Моро» ▲ 02.45 Х/ф «Пропащi хлопцi. Спрага» ■ 04.00 Т/с «Леся+Рома» 04.30 Стоп-10 НОВИЙ 03.00 Нереальна iсторiя 03.55 Зона ночi 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.00 Х/ф «Агент Кодi Бенкс» 09.00 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2» 10.55 Х/ф «Передвiсники бурi» 12.45 Х/ф «Робокоп» ▲ 15.00 Київ удень i вночi 18.00 Абзац! 19.00 Ревiзор 21.35 Пристрастi за ревiзором 00.00 Проект Любов 01.00 Х/ф «У нестямi» ▲

СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.45 Х/ф «Одружений холостяк» 10.20 Х/ф «Iван Васильович змiнює про­ фесiю» 12.10 «Битва екстрасенсiв. Апокалiпсис» 14.20 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.00 «Вiкна-Новини»

22.35 «Детектор брехнi 9» 00.10 «Один за всiх» 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї 09.15 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Т/с «Господиня великого мiста» 18.00 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Громадянин Нiхто» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Судний день» ▲ 05.00 «Говорить Україна» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­рiв­ниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­рiв­ниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 12.50 Т/с «Та, що говорить з привидами» 14.30 Вiталька 15.35 Країна У 17.00 Казки У 17.30 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 20.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 21.00 Вiталька 22.00 Країна У 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 РайЦентр 03.15 Т/с «Щоденники Темного 2» 04.25 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Міська рада інформує 07.40 «Євромакс» 08.10 Вікно в Америку 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Театр невідомого актора» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сільський календар» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Головоломка» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.05 Х/ф «Театр невідомого актора» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Головоломка» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Назбиране» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Вінтаж» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 Д/ф «Тарас Шевченко. «Заповіт» 17.35 «До народних джерел» 17.45 «Mortimer. Inglish Club» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Урок... для батьків» 20.00 «Легенди Запоріжжя» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Нотатки на глобусі» 21.45 «Вони прославили наш край» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 23.45 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25, 23.30 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25, 18.55 Про головне 09.55, 01.55 Д/ф «Замки Європи» 10.40 Чоловiчий клуб 11.50 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 12.15 Перша студiя 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хочу бути 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Фольк-music 16.05 Путiвник прочанина 16.25 Подорожнi 17.10 Т/с «Таксi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.50, 22.40 З перших вуст 19.30 ДебатиPRO 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 23.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин 02.40 Д/ф «Київська старовина. Свiт мис­ тецтва. Принцеса Грьоза» 03.15 Вiра. Надiя. Любов 04.10 Д/ф «Пошук Мазепи» 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Мiняю жiнку 3» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.45, 14.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 23.15, 01.30 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Родичi» 22.00 «Чотири весiлля 5» 00.00, 01.55 Х/ф «Пограбування по-анг­ лiйському» ▲ 03.15 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 05.05, 02.15 «Подробицi» - «Час» 05.55, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 06.45, 07.15, 07.35 «Ранок з Iнтером» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 13.25, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.35, 03.05 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Тан­ цi на вугiллi» ▲ 00.25 Т/с «Криве дзеркало душi» ▲ 04.35 Д/с «Пiдроблена iсторiя» ICTV 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 09.55, 20.20 Громадянська оборона 11.55, 13.20, 22.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Х/ф «Острiв доктора Моро» ▲ 16.45, 21.25 Т/с «Винищувачi» ▲ 17.40, 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 23.15 Х/ф «Глибоке синє море» ▲ 01.20 Т/с «Батл Крiк» ▲ 02.50 Т/с «Леся+Рома» 03.40 Стоп-10 04.25 Т/с «Стрiла» ▲

НОВИЙ 03.20 Абзац! 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Зона ночi 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 10.15 Київ удень i вночi 11.10 Т/с «Щасливi разом» 18.00 Абзац! 19.00 Серця трьох 3 22.00 Київ удень i вночi 23.00 Х/ф «Кладовище домашнiх тварин» 00.55 Х/ф «Звук мого голосу» ▲ 02.45 Нереальна iсторiя СТБ 06.20 «Все буде добре!» 08.15 «Зiркове життя» 09.10 «Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок» 13.25 «МастерШеф 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 23.45 «Один за всiх» 00.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

15 БЕРЕЗНЯ УКРАЇНА 06.10, 11.00, 05.20 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 13.00 Агенти справедливостi 13.55, 15.20 Т/с «Громадянин Нiхто» ▲ 16.20 Глядач як свiдок 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 01.50 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.30 Футбол. Лiга чемпiонiв УЄФА «Ман­ честер Сiтi» - «Динамо» 23.50 Подiї дня 00.10 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 02.40 Х/ф «Судний день» ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­рiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­рiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 12.50 Т/с «Та, що говорить з привидами» 14.30 Вiталька 15.35 Країна У 17.00 Казки У 17.30 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 20.00, 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 21.00 Вiталька 22.00 Країна У 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 РайЦентр 03.15 Т/с «Щоденники Темного 2» 04.25 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Лікарська справа в Україні» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Неминучість» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Євромакс» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Болотний диявол» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Неминучість» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Болотний диявол» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Не перший погляд» 10.20 «Плекайте мову» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Вони прославили наш край» 11.45 «Нотатки на глобусі» 14.00 «Легенди Запоріжжя» 14.30 «Вивчаємо англійську разом» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Плекайте мову» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Випробуй на собі» 17.30 «Сад.Город.Квітник» 17.45 «Mortimer. Inglish Club» 17.50 «Тернопіль у стилі ретро» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Шляхами Тараса» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00 Вiчне 09.25 Про головне 09.55 ДебатиPRO 11.25 Ре:форма 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хто в домi хазяїн? 14.15 Суспiльний унiверситет 14.45 Гра долi 15.30 Т/с «Бiлявка» 17.10 Т/с «Таксi» 17.55 Хокей. Чемпiонат України. 1/2 фiналу 18.40 В перервi - Новини 20.30 Вересень 21.00, 01.20, 05.10 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00 Пiдсумки 23.25 Тепло.ua 23.35 На слуху 23.45 Вiд першої особи 00.20 Телемагазин 01.25 Час-Ч 01.35 Д/ф «Вiтрильник iз запахом свiтла» 02.10 Хокей. Чемпiонат України. 1/2 фiналу 04.20 Д/ф «Свiт Максима» 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 01.50 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.45, 14.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Родичi» 22.00 «Одруження наослiп 2» 00.00, 02.15 Х/ф «Дiм великої матусi 3: Який батько - такий син» ▲ 03.55 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 05.00, 02.25 «Подробицi» - «Час» 05.50, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 06.45, 07.15, 07.35 «Ранок з Iнтером» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 13.35, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.35, 03.10 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Тан­ цi на вугiллi» ▲ 00.35 Х/ф «Крiзь горизонт» ▲ ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50 Студiя Вашингтон 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 09.55 Громадянська оборона 11.55, 13.20, 22.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Х/ф «Глибоке синє море» ▲ 16.45, 21.25 Т/с «Винищувачi» ▲ 17.40, 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Секретний фронт 23.15 Х/ф «Втеча з Лос-Анджелеса» ▲ 01.15 Т/с «Батл Крiк» ▲ 02.50 Т/с «Леся+Рома» 03.45 Стоп-10 04.30 Т/с «Стрiла» ▲

НОВИЙ 03.10 Нереальна iсторiя 2 03.40 Абзац! 04.35 Зона ночi 06.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Kids’ Time 07.20 Т/с «Друзi» 10.15 Київ удень i вночi 11.10 Т/с «Щасливi разом» 18.00 Абзац! 19.00 Серця трьох 3 22.00 Київ удень i вночi 23.00Х/ф«Кладовищедомашнiхтварин2» 00.50 Х/ф «Мерi Поппiнс» СТБ 06.55 «Все буде добре!» 08.55 «Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок» 13.00 «МастерШеф 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома»

16 БЕРЕЗНЯ 19.55 «МастерШеф Дiти 5» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «МастерШеф Дiти 5» 00.45 «Один за всiх» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.10, 11.00, 05.20 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.10, 19.45, 03.30 «Говорить Україна» 13.00 Агенти справедливостi 13.55, 15.20 Т/с «Громадянин Нiхто» ▲ 16.20 Глядач як свiдок 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 01.15 Подiї 21.00 Т/с «Громадянин Нiхто» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30, 02.00 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 12.50 Т/с «Та, що говорить з привидами» 14.30 Вiталька 15.35, 21.00 Країна У 17.00 Казки У 17.30 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 20.00, 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 21.00 Вiталька 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 РайЦентр 03.15 Т/с «Щоденники Темного 2» 04.25 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 «Євромакс» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Щоденник для батьків» 13.00 Концерт Андре Ріє, 1 ч. 14.00 Х/ф «Гарна жінка» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Сад, город, квітник» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.30 Міська рада інформує 22.40 Х/ф «Вікна навпроти» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Гарна жінка» ▲ 02.20 Концерт Андре Ріє, 1 ч. 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Вікна навпроти» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Живі сторінки» 10.20 «Тернопіль у стилі ретро» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Сад.Город.Квітник» 11.30 «Європа очима українця» 14.00 «Будьте здорові» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Тема дня» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Діловий ритм» 17.30 «ПрофStyle» 17.45 «Mortimer. Inglish Club» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Контрасти» 21.45 «Зроблено в Європі» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів.

Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кри­ мінальної відповідальності; – придатність до військової служ­ би за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван­

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормова­ ний робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобу­ вати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взя­ ти участь у миротворчих операці­ ях або інших заходах міжнародно­ го військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Тепло.ua 07.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00 Вiчне 09.25 Д/ф «Обличчя диявола» 10.20 Д/ф «Зимовi чари у серцi Хорватiї» 10.45 Вiкно до Америки 11.30 Вiйна i мир 12.15 Слiдство. Iнфо 13.15 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Надвечiр’я. Долi 15.10, 01.25 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 7, 5 км. Жiнки 16.40 Спогади 17.10 Т/с «Таксi» 17.55 Хокей. Чемпiонат України. 1/2 фiналу 18.40 В перервi - Новини 21.00 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 5 баксiв.net 23.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 23.45 Вiд першої особи 00.20 Телемагазин 01.20 Новини 02.55 Хокей. Чемпiонат України. 1/2 фiналу 05.10 Новини 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 02.25 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.45, 14.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Родичi» 22.00, 23.30 «Право на владу 2016» 00.30, 02.50 Х/ф «Римськi пригоди» ▲ 04.35 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.05 «Подробицi» - «Час» 05.55, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 06.45, 07.15, 07.35 «Ранок з Iнтером» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Запитайте в осенi» 13.35, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Запитайте в осенi» 22.35, 03.15 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Тан­ цi на вугiллi» ▲ 01.30 Д/с «Пiдроблена iсторiя» 02.25 «Подробицi» - «Час»

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

• головного спеціаліста відділу адресно-довідкової роботи УДМС України в Тернопільській області тимчасово, на період від­ сутності основного працівника; • головного спеціаліста сектору централізованого оформлення документів Тернопільського міського відділу УДМС Украї­ни в Тернопільській області тимчасово, на період відсутності ос­ новного працівника. Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-ква­ ліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; – знання державної мови; – стаж роботи за фахом в державній службі на посаді провідного спеціа­ ліста не менше 1 року або стаж роботи за фахом в інших сферах управ­ ління не менше 3 років; –досвід роботи на комп’ютері.

Особи, які бажають взяти участь в конкурсі, подають такі документи: – заяву про участь в конкурсі; – заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками; – дві фотокартки розміром 4х6; – копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вче­ ного звання, присудження наукового ступеня; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; – копію документа, що посвідчує особу; – копію військового квитка для військовозобов’язаних; – довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності). Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, бул. Шевченка, 10, кабінет №9. Телефон: 27 13 52.

ICTV 05.50 Студiя Вашингтон 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.00 Громадянська оборона 11.55, 13.20, 22.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Х/ф «Втеча з Лос-Анджелеса» 16.45 Т/с «Винищувачi» ▲ 17.40, 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Iнсайдер 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Винищувачi» ▲ 23.15 Х/ф «Червоний капелюшок» ▲ 01.15 Т/с «Батл Крiк» ▲ 02.50 Т/с «Леся+Рома» 03.35 Стоп-10 04.20 Т/с «Стрiла» ▲ 05.05 Т/с «У полi зору 2» ▲ НОВИЙ 03.25 Абзац! 04.20 Служба розшуку дiтей 04.25 Зона ночi 06.05 Kids’ Time 06.10 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Kids’ Time 07.25 Т/с «Друзi» 10.20 Київ удень i вночi 11.10 Т/с «Щасливi разом» 18.00 Абзац! 19.00 Серця трьох 3 21.55 Київ удень i вночi 23.00 Х/ф «Туман» ■ 00.55 Х/ф «Дивне життя Тiмотi Грiна» СТБ 06.15 «Все буде добре!» 08.10 «Зiркове життя» 10.05 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 13.00 «МастерШеф 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома»

17 БЕРЕЗНЯ

субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

19.55 «Я соромлюсь свого тiла 3» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 3» 00.10 «Один за всiх» 01.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.10, 11.00, 05.20 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.10 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 13.00 Агенти справедливостi 13.55, 15.20 Т/с «Громадянин Нiхто»▲ 16.20 Глядач як свiдок 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 02.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.50 Футбол. Лiга Європи УЄФА «Андер­ лехт» - «Шахтар» 00.00 Подiї дня 00.20, 02.45 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 12.50 Т/с «Та, що говорить з привидами» 14.30 Вiталька 15.35 Країна У 17.00 Казки У 17.30 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 20.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 21.00 Вiталька 22.00 Країна У 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 РайЦентр 03.15 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.25 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Соло» 13.00 Концерт Андре Ріє, 2 ч. 14.00, 01.00 Х/ф «Френкі та Джонні од­ ружені» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Європа у фокусі 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Служниця на замовлення» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 02.30 Концерт Андре Ріє, 2 ч. 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Служниця на замовлення» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Не перший погляд» 10.20 «Плекайте мову» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Контрасти» 11.45 «Зроблено в Європі» 14.00 «На часі» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Біля рідних джерел» 17.30 «Луцьк.Приємне відкриття» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Акценти тижня» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Думки вголос» 21.50 «Тернопіль сьогодні» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Територiя закону 08.35 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00 Вiчне 09.25 Д/с «Подорожуймо Литвою» 09.45 Д/ф «Заснiжена Трансiльванiя» 10.25 Чоловiчий клуб. Спорт 12.00 Вересень 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Вiра. Надiя. Любов 15.10, 03.30 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 10 км. Чоловiки 16.50 Театральнi сезони 17.15 Т/с «Таксi» 18.15 Новини. Свiт 18.50 З перших вуст 18.55 Про головне 19.35 Intermarium 20.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.00 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 Перша студiя 22.40 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.30 На слуху 23.45 Вiд першої особи 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 01.30 Новини 01.45 Музичне турне 02.40 Д/ф «Обличчя диявола» 05.10 Новини 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.45, 14.45 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30 «ТСН» 20.20 «Вечiрнiй Київ» 22.30 «Свiтське життя» 23.30 Х/ф «Королева» 01.45 «Просто шоу» 05.30 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.05, 01.45 «Подробицi» - «Час» 05.50, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 06.45, 07.15, 07.35 «Ранок з Iнтером» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Запитайте в осенi» 13.35, 14.20, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Залiзна хватка» ▲ 02.35 Х/ф «Лiсова пiсня. Мавка» 03.55 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Танцi на вугiллi» ▲ 04.40 «Чекай на мене» ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50 Студiя Вашингтон 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 09.55 Громадянська оборона 11.55, 13.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Х/ф «Червоний капелюшок» 16.45 Т/с «Винищувачi» ▲ 17.40, 18.20 Т/с «Патрульнi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу 23.20 Х/ф «Смертельний список» ■ 01.05 Т/с «Батл Крiк» ▲ 02.40 Т/с «Леся+Рома» 03.35 Т/с «У полi зору 2» ▲

НОВИЙ 02.55 Абзац! 03.50 Служба розшуку дiтей 03.55 Зона ночi 05.35 Kids’ Time 05.40 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 06.00 Kids’ Time 06.05 Серця трьох 3 18.00 Абзац! 19.00 Серця трьох 3 21.55 Київ удень i вночi 22.45 Проект Любов 23.50 Х/ф «Життя як воно є» ▲ 02.10 Нереальна iсторiя СТБ 06.15 «Зiркове життя» 07.10 Т/с «Коли ми вдома» 09.05 Х/ф «Лабiринти кохання» ▲

18 БЕРЕЗНЯ

10.50 Х/ф «Особисте життя лiкаря Се­лi­ ванової» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Холостяк 6» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Холостяк 6» 00.25 Т/с «Коли ми вдома» 02.15 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.30 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.15, 15.30, 21.00 Т/с «Громадянин Нiхто» 16.00 Х/ф «Жила собi любов» 18.00, 04.45 Т/с «Не зарiкайся» ▲ 19.00, 01.15, 04.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30, 02.05 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 12.50 Т/с «Та, що говорить з привидами» 14.30 Вiталька 15.45 Країна У 17.10 Казки У 17.45 Одного разу пiд Полтавою 18.10 Х/ф «Як кохатися по-англiйськi» ▲ 20.00 Х/ф «Ця незручна мить» ▲ 22.00 Х/ф «Три метри над рiвнем неба: Я тебе хочу» ▲ 00.15 Х/ф «Пробач менi любов» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 РайЦентр 03.15 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.25 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Європа у фокусі 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Лікарська справа в Україні» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Остання воля» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Щоденник для батьків» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Лікарська справа в Україні» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Страхіття» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Остання воля» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Луцьк.Приємне відкриття» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Плекайте мову» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Армія нескорених» 11.45 «Храми Поділля» 14.00 «Що робити?» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Тема дня» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Ігор Павлюк: між Бугом і Богом» 17.35 «Добрий господар» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Arte, viva!» 21.30 «Удосвіта» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА,

УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.25 У просторi буття 07.15 Смакота 07.50 Свiт on-line 08.10 АгроЕра. Пiдсумки 08.35, 23.45 Золотий гусак 09.15 Word on the street 09.40 Хто в домi хазяїн? 10.10 Хочу бути 10.30 Школа Мерi Поппiнс 11.00 М/с «Казки Андерсена. Сучасне про­ читання» 12.45 5 баксiв.net 13.40, 02.30 Бiатлон. Кубок свiту. Пере­слi­ дування 10 км. Жiнки 14.35 Чоловiчий клуб 15.25, 03.20 Бiатлон. Кубок свiту. Перес­лi­ дування 12, 5 км. Чоловiки 16.20 Богатирськi iгри 17.15 Чоловiчий клуб. «Богатир року» 17.55 Гандбол. Лiга чемпiонiв 19.55 Д/ф «Стародавнє мiсто Лiцзян» 20.30 На пам’ять 21.00, 05.35 Новини 21.30 Дорога до Рiо- 2016 г. 22.00 Iнша музика з Олексiєм Коганом 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 Шлях до перемоги 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 04.10 Надвечiр’я. Долi 05.00 Про головне 1+1 06.00 «Грошi» 06.50, 19.30 «ТСН» 07.50 «Свiтське життя» 08.50 Т/с «Родичi» 13.00 «Голос країни 6» 15.40, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 17.35, 18.30 «Розсмiши комiка 7» 20.15 «Українськi сенсацiї» 23.15 «Вечiрнiй Київ» 01.25 Х/ф «Королева» 03.00 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.40, 01.50, 04.45 «Подробицi» - «Час» 07.40 Х/ф «До Чорного моря» 09.00 Х/ф «Двоє пiд однiєю парасолькою» 11.00, 05.15 Х/ф «Службовий роман» 14.00 Т/с «I все-таки я люблю...» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «I все-таки я люблю...» 00.10 Х/ф «Випадковий запис» ▲ 02.20 Д/с «Пiдроблена iсторiя» 03.05 Х/ф «Залiзна хватка» ▲ ICTV

05.10 Факти 05.35 М/с «Муча Луча» 05.55 М/с «Скубi-Ду» 06.15 Х/ф «Спiдi-гонщик» 08.55 Стоп-10 09.50 Секретний фронт 10.50 Антизомбi 11.45 Патрульнi. Цiлодобово 12.45 Факти. День 13.00 Громадянська оборона 14.00 Iнсайдер 14.55 Х/ф «Бiблiотекар. У пошуках Списа Долi» ▲ 16.50 Х/ф «Бiблiотекар. Повернення до копалень царя Соломона» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Х/ф «Мумiя» ▲ 22.25 Х/ф «Викрадена 2» ▲ 00.10 Х/ф «Смертельний список» ■ 02.00 Х/ф «Лавина столiття» ▲ 03.25 Т/с «Батл Крiк» ▲ НОВИЙ

03.10 Абзац! 04.10 Служба розшуку дiтей 04.15 Зона ночi 05.55, 07.45 Kids’ Time 06.00 Х/ф «Передвiсники бурi» 07.50, 11.50 Ревiзор 10.00, 14.30 Пристрастi за ревiзором 16.55 М/ф «Переполох у джунглях» 18.40 Х/ф «Громобой» 20.15 Х/ф «Година пiк 2» ▲ 22.00 Х/ф «Мачо i ботан» ■ 22.40 Х/ф «Кладовище домашнiх тварин» 01.20 Х/ф «Кладовище домашнiх тварин 2» СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55, 23.50 Т/с «Коли ми вдома» 12.10 «Холостяк 6»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

19 БЕРЕЗНЯ

14.55 «МастерШеф Дiти 5» 19.00 «Україна має талант! Дiти» 21.55 Х/ф «Операцiя «И» та iншi пригоди Шурика» 01.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 07.00, 15.00 Подiї 07.10 Зоряний шлях 09.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 10.00 Вiдверто з Машею Єфросинiною 11.00 Х/ф «Нiчна фiалка» ▲ 13.00, 15.20 Т/с «Знайти чоловiка у вели­ кому мiстi» 17.50, 19.40 Т/с «Зведена сестра» 19.00, 03.30 Подiї 22.20 Х/ф «Зворотний квиток» ▲ 00.15 Реальна мiстика 04.10 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 05.30 Агенти справедливостi

ТЕТ 06.00 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 07.10 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.35 М/ф «Лiсовий патруль» 11.55 Х/ф «Братик i сестричка» 13.05 Х/ф «Принц-жабеня» 14.15 Х/ф «Щоденник слабака 2: Правила Родрiка» 16.05 Х/ф «Пробач менi любов» ▲ 18.00 Х/ф «Ця незручна мить» ▲ 20.00 Х/ф «Як кохатися по-англiйськi» ▲ 21.50 Х/ф «Три метри над рiвнем неба: Я тебе хочу» ▲ 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Одна за всiх 02.00 БарДак 04.00 РайЦентр 04.50 Дамочки рулять TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30, 11.15 «Про нас» 06.45, 09.15, 11.00 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Друзі по розуму» ▲ 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.30 «Євромакс» 10.00 «Слідства. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Щоденник для батьків» 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30 Х/ф «Хліб і троянди» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 14.50 Х/ф «У тридев’ятому царстві» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10,03.00 Галицький шлягер - 2016 р. 23.00 Єдина країна 23.30 «Євромакс» 00.05 Тернопільська погода 00.30 Х/ф «17-й трансатлантичний» ▲ 02.30 «Музичні делікатеси» 04.00 Х/ф «Хліб і троянди» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Arte, viva!» 10.30 «Хочу бути...» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «На часі» 10.25 «Гуморинка на хвилинку» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.00 «Музична весна на Першому» 15.40 «Не перший погляд» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Словами малечі про цікаві речі» 17.15 «Добрий господар» 17.35 «Абетка здоров’я» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «У пошуках легенд» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «У країні гурманів» 20.30 Соціальна реканівама 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

ICTV 20.05 «Мумiя». Мiстика. Наткнувшись на стародав­ ню гробницю, мисливцi за скарба­ ми випадково вивiльняють трьох­ тисячолiтнє прокляття жаху, яке втiлене в реiнкарнацiї єгипетсь­ко­го жерця, засудженого до безсмертя живого мерця. Режисер: С. Соммерс. У ролях: Р. Вейс, А. Вослу, С. Данхем.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.40 Золотий гусак 08.05 Свiт on-line 08.20 Смакота 08.40 Тепло.ua 09.05 Путiвник прочанина 09.15 Гра долi 09.55 Спогади 10.30 Твiй дiм 11.15 Бiатлон. Кубок свiту. Мас-старт 12,5 км. Жiнки 12.15 Чоловiчий клуб. Спорт 13.55 Бiатлон. Кубок свiту. Мас-старт 15 км. Чоловiки 15.05 Дорога до Рiо- 2016 р. 15.35 Фольк-music 17.00 Театральнi сезони 17.35 Т/с «Бiлявка» 21.00, 05.35 Новини 21.30 Прем’єр-мiнiстр України А. Яценюк про реформи 21.40 Перша шпальта 22.20 Книга.ua 23.00 День Янгола 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 02.30 Гандбол. Лiга чемпiонiв 04.15 Вiра. Надiя. Любов 05.05 Д/ф «Духовна варта. Священики на Майданi»

1+1 07.00 «Однокласники» 08.00 «Українськi сенсацiї» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00, 12.10, 13.15 «Свiт навиворiт 5: Iндо­ незiя» 14.25 «Одруження наослiп 2» 15.45 «Чотири весiлля 5» 17.10 Х/ф «Принц Персiї. Пiски часу» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос країни 6» 23.20 «Свiтське життя» 00.20 Х/ф «Цвiтiння кульбаби» 02.00 «Шiсть кадрiв» ІНТЕР 06.50 Х/ф «Службовий роман» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подо­ рож» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 Х/ф «Будинок для двох» 14.00 Т/с «I все-таки я люблю...» 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 21.40 Т/с «I все-таки я люблю...» 22.30 Д/ф «1961. Таємниця київського по­ топу» 23.35 Х/ф «Вiй» ▲

ICTV 04.05 Факти 04.35 М/с «Муча Луча» 04.55 М/с «Скубi-Ду» 05.20 Х/ф «Пригоди Тома Сойєра i Гекль­ берi Фiнна» 08.00 Зiрка YouTube 08.35 Дивитись усiм! 10.10 Без гальм 10.45 М i Ж 11.10 Труба мiстера Сосиски 12.05, 13.00 Х/ф «Бiблiотекар. Прокляття юдиного потиру» ▲ 12.45 Факти. День 14.15 Х/ф «Викрадена 2» ▲ 16.05 Х/ф «Мумiя» ▲ 18.35 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 18.45 Факти тижня з О. Соколовою 20.25 Х/ф «Мумiя повертається» 23.00 Х/ф «Ворог бiля ворiт» 01.25 Х/ф «Спiдi-гонщик» 03.35 Х/ф «Лавина столiття» ▲ НОВИЙ 04.10 Зона ночi 05.35 Х/ф «Люди як ми» ▲ 07.30 Т/с «Пригода Мерлiна» 13.10 Х/ф «Великий солдат» ▲ 15.05 Х/ф «Хто я?» 17.30 Х/ф «Година пiк 2» ▲ 19.15 Х/ф «Година пiк 3» ▲ 21.00 Х/ф «Мачо i ботан 2» ▲ 23.10 Х/ф «Форрест Гамп» ■ 01.45 Х/ф «Туман» ■ СТБ 06.00 «Все буде добре!» 07.55 «Холостяк 6» 09.00 «Все буде смачно!» 11.00 «Караоке на Майданi»

• АНОНС

20 БЕРЕЗНЯ 12.00 «Україна має талант! Дiти» 15.00, 21.55 «Я соромлюсь свого тiла 3» 17.00, 00.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.40 «Один за всiх» 23.15 «Детектор брехнi 9»

УКРАЇНА 07.00 Подiї 07.50 Агенти справедливостi 08.50 Т/с «Знайти чоловiка у великому мiстi» 13.10 Т/с «Зведена сестра» 17.00 Т/с «Спадкоємиця» 19.00, 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 19.40, 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.00 Т/с «Спадкоємиця» 21.50 Х/ф «Нiчна фiалка» ▲ 23.50 Т/с «Не зарiкайся» 04.00 Зоряний шлях

ТЕТ 06.00, 10.35 М/ф «Школа монстрiв: Страх, Камера, Мотор!» 07.10 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 12.10 Х/ф «Щоденник слабака 2: Правила Родрiка» 14.00 Панянка-селянка 23.00 Країна У 00.00 Дайош молодьож! 01.00 Одна за всiх 02.00 БарДак 04.00 РайЦентр 04.50 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Х/ф «Друзі по розуму» ▲ 07.30, 15.30, 17.40, 20.45 «Про нас» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «У тридев’ятому царстві» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Щоденник для батьків» 16.30 «Слідства. інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Лікарська справа в Україні» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.30, 00.30 Міська рада інформує 19.40 Хіт-парад 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10 Х/ф «Жінка під дощем» ▲ 00.00 Провінційні вісті 00.40 Галицький шлягер - 2016 р. 02.10 Х/ф «17-й трансатлантичний» ▲ 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Жінка під дощем» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Учнівський щоденник» 11.30 «Думки вголос» 11.45 «Гуморинка на хвилинку» 11.50 «У пошуках легенд» 14.00 «Поклик таланту» 15.30 «У країні гурманів» 15.50 «Mortimer. Inglish Club» 15.55 «Маленька перерва» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Театральні зустрічі» 18.00 «Назбиране» 18.15 «Пісні нашого краю» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тиждень.Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Клара Лучко. Завоювати життя» 1+1 17.10 «Принц Персiї. Пiски часу». Бойовик. Принц Дастан завжди перемагав ворогiв у бою, але втра­ тив королiвство через пiдступи ли­ хого царедворця. Тепер Дастан має викрасти магiчний артефакт, здат­ ний повернути час назад i зробити свого власника володарем свiту... Режисер: М. Ньюелл. У ролях: Дж. Артертон, Б. Кiнгслi.

Настя Приходько про свій програш у нацвідборі: «Я дуже сильна, а сильних не люблять»

С

півачка Анастасія Приходько запевняє, що не засмутилася через програш у півфіналі нацвідбору на «Євробачення-2016».

Настя вважає, що не потрапила до фіналу, бо дуже сильна, а сильних не люблять. Про це вона заявила в інтерв’ю Кате­ рині Осадчій у програмі «Світське життя». Приходько зізналася, що після виступу не спілкувалася зі своїм екс-продюсером Костянтином Меладзе. Співачка наго­ лосила, що попри обіцянку сидіти в депресії в разі поразки, во­ на довго не засмучувалася. Настя зрозуміла, що треба йти далі і «не звертати уваги ні на що».

Єфросиніна стала дизайнером беретів заради доброї справи

М

аша Єфросиніна вирішила спробувати себе у новому амплуа. Вона розробила власну лінію беретів у тандемі з вітчизняним брендом. Свою колекцію теле­ зірка сама ж і прорекла­ мувала. Однак все це було зроблено заради допомо­ ги хворим дітям. Дизайном беретів Ма­ ша прагне залучити нові кошти до благодійного фонду, покро­ вителем якого вона є. Отримані кошти від продажу головних уборів підуть на ку­ півлю ліків для дітей. До того ж, Марія попросила не розціню­ вати даний експеримент, як її претензію на звання дизайнера.

Донька Віри Брежнєвої хоче самотужки переїхати до США

С

тарша донька співачки Віри Брежнєвої Соня Кіперман не приховує, що їй подобається бути частиною модного життя.

У свої 14 років дівчи­ на вже встигла знятися для глянців, зіграти в кі­ но, де­бютувати на балу і прой­тися по подіуму в Нью-Йорку. Та зупиняти­ ся на цьому Соня не пла­ нує. Донька Брежнєвої має на меті переїхати жити до США, але зробити це без допомоги своєї матусі. Дівчина запевняє, що встигає з навчанням попри вже до­ сить активне світське життя: «Я не часто пропускаю школу, трохи через Нью-Йорк про­ пустила. Школа у мене британська і нам надсилають домашнє завдання електронною поштою. Тому я встигала його робити, проблем немає, ніхто мене не сварить». Вона не приховує, що в майбутньому хотіла б жити не в Україні, а в Америці.


ДОЗВІЛЛЯ

ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ СХУДНУТИ

П

редставляємо вашій увазі 10 золотих правил, які допоможуть вам скинути вагу без дієт і тренажерів. 1. Забудьте про дієтичну їжу. Дієтичні продукти, які можна знай­ ти на полицях супермаркетів, час­ то не мають нічого спільного зі здо­ ровою їжею. У більшості випадків подібний напис на упаковці є лише звичайним маркетинговим ходом. 2. Вживайте їжу по годинах. Якщо ви хочете схуднути, то до­ тримуйтеся певного режиму хар­ чування. Намагайтеся їсти при­ близно в один і той же час. Нехай це буде 3 повноцінних трапези – сніданок, обід, вечеря – і 2 переку­ си. Між кожним прийомом їжі має бути приблизно 2-3 години. 3. Включіть в раціон грейпфрут. Грейпфрут – це дуже ко­ рисний фрукт, який обов’язково повинні полюбити всі, хто худне. Він не тільки є цінним джерелом вітаміну С та інших корисних ре­ човин, але і допомагає організму спалювати жирові запаси. 4. Ходіть по магазинах з розумом. Вирушаючи в магазин за їжею, обов’язково складайте спис­ ки необхідних покупок. Не ходіть по магазинах на голодний шлунок. 5. Не ігноруйте заморозку. Про­буйте заморожувати продук­ ти. Це набагато краще, ніж увече­ рі, повертаючись з роботи з по­ рожнім шлунком, вари­ти пельме­ ні або майструвати сендвічі. 6. Чистіть зуби частіше. Як­ що боротися з почуттям голоду вам важко, то візьміть на озброєн­ ня психологічні прийомчики. Так, якщо ви плануєте лягти спати, а шлунок не на жарт розбушувався, почистіть зуби. Це допомагає зу­ пинити бажання щось пожувати не тільки на психологічному, але й на фізичному рівні. 7. Полюбіть соуси. Вони чудо­ во доповнять будь-який гарнір, м’я­ со і рибу.Однак на відміну від ка­ лорійних майонезів і заправок бу­ дуть дуже корисними. 8. Їжте більше клітковини. Налягайте на продукти, які у ве­ ликих кількостях містять клітко­ вину. До них відносяться, наприк­ лад, цільнозернові. Бурий рис, ма­ карони з твердих сортів пшениці, гречка – включайте їх в раціон без ризику. 9. Не їжте на ніч. Вночі орга­ нізм повинен відпочивати. Тому намагайтеся не їсти на ніч, щоб не перевантажувати шлунок і не зму­ шувати його перетравлювати вашу їжу. Останній прийом їжі повинен відбутися за 4 години до сну. 10. Закохаєтесь! Любов окри­ лює і надихає. Особливо на карди­ нальні зміни в житті. Кращою мо­ тивацією скинути зайву вагу і до­ тримуватися всіх правил по праву вважається закоханість.

Технічна рослина

Підставка Спеціаліст Тропіч. для картини по птахах рослина

субота, 12 березня 2016 року Досьє 102

Вигук

Страус

Др.-рим. імператор

"Листя" Верблюд сосни

... товстуни Планета Сонячної системи

... Поло

... де Жанейро

Острів в Хетська богиня Коралов. Вигук морі

Франц. письменник

Грец. філософ

Амер. страус

Клич перемоги

Нім. фізик

Гарматне ... Ковчег

Містер ...

Делікатес

Карти ...

Нота

Мобі-...

Софія ...

Марка літака

Розчин солі

Нота

Книга мусульман

Геом. тіло

Дикий бик

Південний горіх

Крок в Наука танцях про мохи

2

10

Анод

Картонна рамка для фото

Форма випуску ліків

Муз. твір

Житель Бл. Сходу

Межа країни

Од. площі Жін. ім'я

Місто в Шотландії

Корм. рослина

Едгар ...

Нота Непарнокопитний ссавець

Чолов. голос

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ С

Т

У

Т

О

Н

О

Р

Т

О

П

М

А

Р Д

К

А

Н

Н

Д

Н

И

О

Я

Д

О

Е

В

У Н

А

І

Й

С

І

Т

О

Л

Я

Р

О

Н

В

А

І

Н

Е

Т

И

О

К

М

У

Л

К

О

А

Г

А Р

О

Г

І

А

Г

Ф

А

С

А

Л

І

І

Т

С

Т

Т

У

Р

Ч О

Р

О

С

Л

А

О

Т Я

І

А

А Н

Л

М

І М

Р

К

Р

Й

А Я

О

Р

Д

Е

О З

А Н

Т

Л К

В

Б

Р

А

А

Н Е

М

О

Р

І

З

О

О

Н

С

О

А

Т

Р Д

У

Я

У Я

С У

М Х

Д А

К

Я

У

Р Т

Е

Т

К

О

Н

А

Е

Д

Р

А

Т

І

Р

Е

Е

У

В

У

К

О

П

Г

М С

М К

С

Л

У

О

Б

Я

Хвороба Команда коней для коня

Комахакровосос

Ріка в Росії

... Країна в Африці Шевченко

Посуд Лікар. для вина рослина

Модель

О

Частина будинку

Столиця Росії

Столиця Чехії

А

Дипломат

Рим. одяг

Бог з молотом

Друг Мауглі

П

Гірське поселення

Ніс свині

Папуга

Я

К

артопляною запіканкою можна легко нагодувати всю сім’ю. Вона може бути і просто гарніром, але ми використовуємо її як самостійну страву.

Др.-рим. монета

Зарядж. частинка

Портова споруда

Л

Запіканка з картоплі з сиром та часником

Крісло монарха Старов. транспорт

П

Син Зевса

• СМАЧНОГО!

Інгредієнти: 6 середніх кар­ топ­лин, 2 яйця, 2 зубки часнику, 3-4 ст. ложки майонезу, 100 г сиру, 1 ст. ложка сушеного кропу, сіль, перець.

Англ. од. площі

Італ. художник

Нота

Фруктові дерева

15

Н

Р

Я У

Н

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Призовна комісія. Воєнком запитує: – А ти де хочеш служити? – У Генеральному штабі! – Ти що, ідіот? – А це обов’язкова вимога?

*****

– Чим відрізняється програ­ міст від політика? – Програмісту платять гро­ ші за програми, що працюють.

*****

Купує чоловік білет і гово­ рить касиру : – Мені будь ласка одне міс­ це в плацкартному вагоні, ос­ таннє купе, верхнє, бокове, бі­ ля туалету…. Касирка дивиться на нього великими очима… А він: – Ну чого дивитесь тещу до­ дому відправляю.

Приготування. Сир натирає­ мо на дрібній тертці. Так само чи­ нимо і з часником. Половину сиру з’єднуємо з яйцем і сушеним кро­ пом. Цією сумішшю ми покриємо запіканку, щоб утворилася апетит­ на рум’яна скоринка. Друге яйце і сир, що залишив­ ся, змішуємо з часником і майоне­ зом. Це заготовка для самої запі­ канки. Бажано її готувати до нати­ рання картоплі, аби вона не по­ темніла. Картоплю натираємо на круп­ ній тертці і додаємо до заготівлі. Солимо і перчимо. У форму для за­ пікання діаметром 26 см виклада­ ємо запіканку. Зверху покриваємо яєчно-сирно-укропною сумішшю. Відправляємо запікатися в попе­ редньо розігріту до 180 градусів ду­ ховку на 40 хвилин.

*****

– Знаєш, Миколо, у нас в офісі злодії! Розумієш, щове­ чора я ставлю горілку в сер­ вант, а вона зникає, ставлю – зникає, ставлю – зникає… – Слухай, Іване, в нас в офісі немає серванта. – Як це немає??? От, захо­ диш і відразу на ліво – скляні дверцята… - Іване!!! Це вікно!!!

*****

У військкоматі офіцер, що визначає спеціальнос­ті, роз­ мовляє з призовником: – Ми б хотіли призначити вас туди, куди ви найбільше підходите. Яка у вас спеціаль­ ність? – Я податковий інспектор. – От і добре! Будете у казар­ мі «Підйом!» кричати – ви ж уже звикли до того, що вас не­ навидять.

*****

– Лікарю, у мене депресія. – Ну що я можу Вам пора­ дити… Найкращі ліки – пори­ нути з головою в роботу! – Але я замішую бетон, лі­ карю...

*****

Солдатові видали обмунди­ рування, а воно йому завели­ ке. Покрутившись біля дзер­ кала, він каже старшині: – У цьому вбранні я схожий на опудало… – От і добре! Солдат мусить жахати ворогів!

*****

Зима, ліс, падає сніг. По лісі ходить нервовий ведмідь. То ялинку зламає, то дерево коп­ не, то на вовка накричить… короче, весь в гніві. Ходить і бурмоче: «Блін, ну нашо я в вересні каву пив???»


16

• ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ

• Березень з водою, квітень з тра­ вою, а травень з квітами. • Березень невірний – то плаче, то сміється. • Березень сухий та мокрий кві­ тень і комору й льох наповнять. • Березень сухий, теплий квітень – на щедрий урожай. • В березні і на кориті можна їхати. • В березні орють, а квітень студе­ ний, травень буде красний, те­ плий і зелений. • Вітер у березні переважає з пів­ нічного сходу – влітку будуть гра­ добійні хмари. • Вночі тріщить, а вдень плющить. • Грім у березні – на похолодання. • Гуси високо летять – води буде ба­ гато, низько – мало. • Дрозди в березні співають на вер­ хів’ях дерев – весна вже близько; у гілках – то ще далеко.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 субота, 12 березня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 14 березня ніч / день

0 / +4

вітер

ВІВТОРОК, 15 березня ніч / день

0 / +5

вітер

ніч / день

-3 / +4

вітер

ніч / день

0 / +6

вітер

це. Згідно з стародавнім міфом, бо­ гиня сонця Аматерасу глибоко об­ разилася на рідного брата Сусаноо і закрилася у глибокому кам’яному гроті. Без світла і тепла все живе на землі стало гинути. Тоді стурбовані долею світу боги вирішили вимани­ ти світлу Аматерасу з печери. Знаю­ чи цікавість богині, на гілках дере­

ва, яке стояло поряд з гротом, пові­ сили ошатне намисто, поруч покла­ ли дзеркало і веліли голосно співа­ ти священному півневі. На крик пти­ ці Аматерасу визирнула з грота, по­ бачивши намисто, не втрималася від

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

спокуси його приміряти. А в дзерка­ ло не могла не подивитися, щоб оці­ нити прикрасу на собі. Як тільки світла Аматерасу заглянула в дзер­ кало, світ осяяв і залишився таким до цього дня. Дзеркало донині вхо­ дить в обов’язковий набір подарун­ ків для японської дівчинки, що до­ сягла дев’яти років. Воно символі­ зує чесність, прямоту, невинність, а також те, що всі жінки до цих пір так само допитливі, як і Аматерасу. Скляні дзеркала знову з’явили­ ся тільки в 13 столітті. Але вони бу­

ли: увігнутими. Тодішня технологія виготовлення не знала способу «при­ клеювати» олов’яну підкладку до плоского шматка скла. Тому розтоп­ лене олово просто заливали в скля­ ну колбу, а потім розбивали її на

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн, 2 м/с

ЧЕТВЕР, 17 березня

сторія дзеркала почалася з третього тисячоліття до нашої ери. Найдавніші металеві дзеркала майже завжди були круглої форми, а їх зворотний бік покривався візерунками. Для їх виготовлення застосовувалися бронза та срібло. Перші скляні дзеркала були ство­ рені римлянами в першому столітті нашої ери: скляна пластинка поєд­ нувалася зі свинцевою або олов’я­ ною підкладкою, тому зображення виходило жвавіше, ніж на металі. А грецький філософ Сократ наказував юнакам частіше дивитися у дзеркало – щоб ті, хто має гідну зовнішність, не спотворювали її вадами, а ті, хто потворний, дбали про те, щоб при­ красити себе добрими справами. З початком середньовіччя скля­ ні дзеркала повністю зникли: майже одночасно всі релігійні конфесії по­ чали вважати, що через дзеркальне скло дивиться на світ сам диявол. Се­ редньовічним модницям доводило­ ся, як у давнину, користуватися від­ полірованим металом і спеціальни­ ми тазами з водою. Ретельно відпо­ ліровані дзеркала широко викорис­ товувалися для зцілення хворих. Ни­ ми лікували туберкульоз, водянку, віспу і будь-які психічні хвороби. Вра­ жає – багато стражденні дійсно ви­ дужували. Маніпулюючи дзеркала­ ми з різних матеріалів, предки про­ водили біостимуляції організму. Хво­ рий починав активніше позбавляти­ ся хвороби. Японці вважають, що саме дзер­ калам всі нації світу зобов’язані тим, що на землі щоденно сходить сон­

Сх, 4 м/с

СЕРЕДА, 16 березня

Дзеркало – середньовічний винахід людства

І

Пн, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

шматки. Тільки три століття по то­ му майстри Венеції додумалися, як покривати оловом пласку поверх­ ню. У відображаючі склади додава­ ли золото і бронзу, тому всі предме­ ти в дзеркалі виглядали кращим, ніж насправді. Вартість одного ве­ неціанського дзеркала дорівнюва­ ла вартості невеликого морського судна. У 1500 році у Франції звичай­ не плоске дзеркало розміром 120 на 80 сантиметрів коштувало в два з половиною рази дорожче, ніж кар­ тина Рафаеля. На Русі майже до кінця XVII сто­ ліття дзеркало вважалося заморсь­ ким гріхом. Благочестиві люди його уникали. Церковний собор 1666 за­ боронив духовним особам тримати в своїх будинках дзеркала. Китайське вчення фен-шуй на­ дає дзеркалам особливе значення. Вони є своєрідними «перерозподіль­ никами» життєвої енергії в правиль­ ному напрямку. Щоб домашнє вог­ нище було гармонійним, дзеркала категорично забороняється розмі­ щувати в спальні напроти ліжка і в коридорі навпроти вхідних дверей. Навпаки: дзеркала, що розташовані поруч зі столом у вітальні або на кухні, залучать до дому всіляке бла­ гополуччя. Дзеркала по можливості повин­ ні бути великими. Йдучи на роботу, корисно залишити перед домашнім дзеркалом будь-яку грошову купю­ ру – нехай фінанси відображаються і множаться.

Пн/Зх, 7 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 18 березня ніч / день

+2 / +4

вітер

Зх, 7 м/с

СУБОТА, 19 березня ніч / день

-3 / -1

вітер

Пн/Зх, 6 м/с

НЕДІЛЯ, 20 березня ніч / день

-3 / +3

вітер

Зх, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

• ЦИТАТИ ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ Діти мають усе, крім того, що в них украдено. Жак Превер Ніколи не давайте порад тому, хто просить від Вас тільки грошей. Педро Кальдерон де ла Барка Коли мураха вкусить людину, людина не шукає цю мураху, вона руйнує весь мурашник. Едуард Тополь Життя робімо таким, яким ми його хочемо бачити! Ярослав Стецько Той, хто хоче розвивати силу волі, повинен долати перешкоди. Іван Павлов Теорії – це брехня, яка допомагає нам побачити істину. Пабло Пікассо

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №4(46)  

Досьє 102 №4(46)  

Profile for dosie102
Advertisement