__MAIN_TEXT__

Page 1

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПІЙМАЛИ ДВОХ ВАНДАЛІВ стор.

ОФІЦЕРИ ПОЛІЦІЇ СКЛАЛИ стор. 3 ПРИСЯГУ НА ВІРНІСТЬ

• НОВИНИ

У 2018 poці бyдyть poзпoчaтi poбoти з мoдepнiзaцiї yciх мepeж вyличнoгo ocвiтлeння Тepнoпoля. Дeпyтaти дaли дoзвiл нa зaлyчeн­ ня кoштiв для пpидбaння мaйжe 2000 лiхтapiв для зoвнiш­ньoгo oc­ вiтлeння. Вжe з лiтa poзпo­чнеться poбoтa iз зaмiни cтapих лiхтapiв з pтyтними лaмпaми нa cвiтлoдioд­ нi нa yciх вyлицях, мiжквapтaльних пpoїздaх тa двopaх мicтa.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

5

стор.

ПОЛІЦІЯ ОХОРОНИ РАДИТЬ ПОДБАТИ ПРО БЕЗПЕКУ

8

стор.

У ТЕРНОПОЛІ ПОМ’ЯНУЛИ ГЕРОЇВ «НЕБЕСНОЇ СОТНІ»

9

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№3 (86) / 22 лютого 2018 року

Спортивній школі Тернополя хочуть присвоїти ім’я добровольця Юрія Горайського. На весні 2015 року Юрій пішов добровольцем в зону АТО. Під час розвідки на Ма­ ріупольському напрямку передо­ вий дозор «морсь­ких котиків» вий­ шов на висоту в районі міста До­ кучаєвська, де наштовхнувся на ди­ версійну групу про­тивника. Юрій отримав смертельні поранення і 4 березня 2016 року помер.

Лісогосподарські підприємст­ва Тернопільського обласного управ­ ління лісового та мисливського гос­подарства планують створити лісові захисні насадження на пло­ щі 150 гектарів. Так, 2017 року лі­ сівники створили 60,5 гектарів но­ вих лісів та виконали обсяги ство­ рення лісових захисних насаджень, передбачених Програмою розви­ тку лісового господарства Терно­ пільщини на 2017-2021 роки за звітний рік.

Від початку цього року в над­ звичайних подіях на Тернопільщи­ ні загинуло 34 людини, 152 врято­ вані. За даними рятувальників, на Тернопільщині в 2018 році пошкод­ жень у пожежах (найчастіше) за­ знали 37 будівель, тоді як вряту­ вати вдалось 87. Пряму трансляцію коротких молитов і благословення можна переглянути в Instagram від отця з Тернопільщини. Так священик про­ являє свою духовну опіку для су­ часних друзів та підписників на Instagram-каналі. Пости можна переглянути щонеділі та під час релігійних свят.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

4,00 ГРН.

Правоохоронці прикрили групу, яка продавала людей у рабство стор.

Начальник Управління карного розшуку Анатолій Гуска: у роботі розшуківця головне – рішучість та наполегливість

К

3

арний розшук – одна з головних служб в системі Національної поліції України, яка веде реальну боротьбу зі злочинністю. Вона займається припиненням і розкриттям запланованих або вже скоєних злочинів, розшуком осіб, які переховуються від слідства і суду, безвісти зниклих громадян. Це одна з небагатьох поліцейсь­ ких структур, яка ніколи не мінялася. Інші служби виникали і зникали, змінювали свої назви, а карний роз­ шук вже 98 років залишається кар­ ним розшуком. Незмінними залиши­ лися і його завдання. Мабуть, цим і зумовлене таке сумлінне ставлення розшуківців до їхньої праці. Полковник поліції Анатолій Гус­ ка працює у розшуку вже майже 20

років. Що таке життя оперативни­ ка, дізнався ще задовго до того, як став курсантом Національної ака­ демії внутрішніх справ та заступив на службу – його батько також при­ святив усе життя оперативній ді­ яльності. – Складна, але така цікава про­ фесія правоохоронця мені подоба­ лася з дитинства. (Продовження на сторінці 5)


2

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 20

БЕРЕЗНЯ

21

БЕРЕЗНЯ

22

БЕРЕЗНЯ

25

БЕРЕЗНЯ

27

БЕРЕЗНЯ

народився ГУСКА Анатолій Степанович, начальник управління карного розшуку КП ГУНП в Тернопільській області

народився ІГНАТЮК Анатолій Миколайович, начальник Шумського ВП Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області народився ЖИЛКА Віталій Петрович, начальник кінологічного центру ГУНП в Тернопільській області

народився ГАЛЕВИЧ Володимир Богданович, заступник начальника ГУ – начальник СУ ГУНП в Тернопільській області

У Тернополі четверо невідомих відібрали у неповнолітнього біля школи телефон

Б

алаклави, рукавиці, два ножі та одяг – усе це вилучили правоохоронці у чоловіків, яких підозрюють в розбої. Невідомі o 19:40 напали на перехожого. Вони, погрожуючи шістнадцятирічному хлопцеві ножем, викрали мобільний телефон марки iPhone-5 та втекли. Потерпілий за допомогою звернувся до поліції.

народилася ДУЗЯК Ольга Павлівна, начальник сектору документального забезпечення ГУНП в Тернопільській області Нехай летять собі літа, Нам зупинити їх не вдасться. Хай буде істина проста: Чим більше літ, тим більше щастя. Людської шани зичимо й тепла, Достатку, злагоди в родині, Журба щоб в безвість відійшла, А радість жила в кожній днині.

Правоохоронці Тернополя піймали одного з трьох підозрюваних у розбої

Т

римання під вартою без права внесення застави – такий запобіжний захід обрали судді жителю Тернопільської області. Чоловікові інкримінують статтю 187 частина 2 ККУ – розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій або бандитизм. За словами тернопільських пра­ воохоронців, ще на початку лютого до них надійшло повідомлення від місцевого жителя. Потерпілий роз­ повів, що коли він йшов через парк, його раптово вда­ри­ли зі спини по голові. Чоловік обернувся та побачив трьох невідомих. Після цього один з нападників продовжив наносити

удари перехожому, а інший відби­ рав особисті речі. Нападники забрали у потерпі­ лого мобільний телефон та гама­ нець, а після цього втекли. Чоловік звернувся за меддопо­ могою до лікарні. У нього медики констатували переломи, забійні ра­ ни повік та інші ушкодження. Написав тернополянин і заяву до поліції. Йому вдалося описати кривд­ ників. Працівники кримінальної по­ ліції про­веденими оперативно-роз­ шуковими заходами встановили осо­ би підоз­рюваних. Одного з нападників уже взяли під варту. Це – житель Тернопільсь­ кої області, 1994 року народження. Чоловік попадав раніше у поле зору правоохоронців за крадіжки. Місце перебування двох інших встанов­ люється. Триває слідство.

За словами тернополянина, роз­ бій трапився неподалік школи №21, а сума збитків – близько чотирьох тисяч гривень. У ході проведених оперативно-розшукових заходів по­ лі­цейські карного розшуку вийшли на слід зловмисників. Ними вияви­ лися троє тернополян – двом з них по вісімнадцять років, одному двад­ цять, а четвертий – неповнолітній львів’янин 2002 року народження. Троє тернопільських підозрю­ ваних у скоєному зізналися. Місце знаходження львів’янина встанови­ ли оперативники також. Затримані розповіли, що підза­ робити злочинним шляхом виріши­ ли за годину до злочину. Жертву вони знали заочно – мали з ним спільних знайомих. Відомо було і те, що той користується дорогим мо­ більним телефоном. На місце запла­ нованого злочину під'їхали на таксі і стали чекати на свою жертву. Коли юнак підійшов, вони, погрожуючи но­жем, почали вимагати у нього гро­ ші, а після цього змусили ще й від­ дати мобільний. Після розбою усі втекли. Теле­ фон здали до ломбарду. Правоохо­ ронці перевіряють четвірку на при­ четність до інших злочинів. Їм ін­ кримінують статтю 187 частина 2 ККУ – розбій, вчинений за поперед­ ньою змовою групою осіб, або осо­ бою, яка раніше вчинила розбій, або бандитизм. Санкція статті передба­ чає позбавлення волі на строк від 7 до 10 років із конфіскацією майна. Повнолітнім обрали запобіжний за­ хід тримання під вартою, а непов­ нолітньому – домашній арешт.

З помешкання пенсіонерів злодії винесли півтори тисячі доларів

Ж

ертвами злодіїв стало подружжя пенсіонерів із села Підлісці Кременецького району. Старенькі, відгукнувшись на нещастя, про яке їм розповіли двоє незнайомців, втратили півтори тисячі американських доларів. Схема пройдисвітів була доволі знайомою: зустрівши на вулиці пен­ сіонера, зловмисники стали розпо­ відати, що вони не місцеві, що з їх­ нім знайомим трапилося нещастя – він потрапив у ДТП і зараз у важко­ му стані перебуває в лікарні. Запи­ тали старенького, чи не має він аме­ риканських доларів дрібними купю­ рами, бо в них тільки сотні. Дідусь так перейнявся проблемою незна­ йомців, що привів їх до власного по­ мешкання, де на той час була тіль­ ки дружина – теж пенсіонерка, і пі­ шов до сховку дивитися за дрібними грошима. Обмін не відбувся – дріб­ них купюр в кременчанина не вия­ вилося.

Але гастролери не збиралися від­ пускати жертву – покликали дідуся на вулицю і жінка стала відволікати його ува­гу розмовами. В цей час її спільник – того ж віку чоловік, непо­ мітно проник до помешкання і, уже знаючи, де старенькі зберігають гро­ ші, заб­рав кошти. Потерпілі поміти­ ли зникнен­ня грошей, коли поба­ чили на комоді порожній конверт.

Поліцейські вживають всіх за­ ходів, аби встановити осіб зловмис­ ників та притягнути їх до відпові­ дальності, а до краян вкотре звер­ таються з проханням бути обереж­ ними, якщо справа стосується гро­ шей. Уникайте спілкування з незна­ йомцями, особливо, якщо ті пропо­ нують будь-які операції з коштами, не пускайте їх до свого помешкання.


КРИМІНАЛ

четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

У Тернополі правоохоронці прикрили групу, яка продавала людей у сексуальне рабство

В

ід трьох до шести тисяч доларів в місяць – таку зарплату пропонували двоє тернополян дівчатам, які погоджува­ лися працювати за кордоном. Оголошення про пошук кандидатів роботодавці розмістили на сайтах в соцмережах. Єдина вимога – претендентки повинні бути приємної зовнішності та віком до двадцяти п’яти років. Дане оголошення зацікавило пра­цівників відділу боротьби із зло­ чинами, пов’язаними із торгівлею людьми в Тернопільській області. Керівник відділу Олександр Буняк каже, що вони почали документува­ ти діяльність цих роботодавців ще з жовтня минулого року. У ході перевірок з’ясувалося, що дует займався торгівлею людьми. Нелегальний бізнес в обласно­ му центрі облаштувало двоє знайо­ мих – двадцятирічний чоловік та двадцятиоднорічна жінка. Обоє – сту­денти одного з місцевих вишів. Вони через мережу інтернет шу­ кали бажаючих працювати у Туреч­ чині та Об’єднаних Арабських Емі­ ратах, а саме в місті Дубаї. Спілкувалися в соцмережах. Про роботу розпочинали говорити лише після того, як дізнавалися, що кан­ дидати перебувають у складних ма­ теріальних умовах – мають на вихо­ ванні дітей, хворих батьків та інші фінансові проблеми. Тільки після цьо­го роботодавці пояснювали суть ро­боти. Обов’язковою вимогою бу­ ла надіслана фотографія та копія паспорту.

ЗЛОДІЯ З ПОДВІР’Я НЕ ВИПУСТИЛИ

М

ешканці села Золота Слобода, що на Козівщині, помітивши, як з вікна їхньої односельчанки вилазить невідомий чоловік та ще й телевізором у руках, негайно про випадок повідомили поліцейських. Поки злодій вовтузився, перетя­ гаючи габаритну техніку через вік­ но, на подвір’ї уже були правоохо­ ронці. Злодія, що називається, взя­ ли на гарячому. Як з’ясувалося, житель Качанів­ ки, що на Підволочищині, приїхав на Козівщину до свого товариша. Остан­ ній мешкав у будинку сестри. Не за­ ставши нікого вдома, гість зметику­ вав, що можна на дорогу щось при­ хопити. Відваживши металопласти­ кове вікно, заліз до помешкання, зіб­ рав у рюкзак усе, що йому сподоба­ лося: тонометр, жіночий одяг, чобо­ ти, а телевізор замотав у ковдру, і став перелазити назад. Тут його і по­ мітили сусіди потерпілої. Зловмисника затримали згідно статті 208 КПК і помістили до ізоля­ тора тимчасового тримання. Наразі вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу. Криміналь­ не провадження розпочато за час­ тиною 3 статті 185 ККУ.

Коли дівчата погоджувалися з усіма умовами, роботодавці почина­ ли готувати документи на виїзд. Во­ ни брали на себе усі фінансові вит­ рати на виготовлення паспортів, віз, купівлю авіаквитків. Ці гроші, як ста­ ло відомо уже у ході перевірки, а це близько чотирьохсот доларів за осо­ бу, їм повертали іноземні замовники. Куди саме мали їхати дівчата, визначали самі «покупці» живого товару. Їм в ОАЕ та Туреччину тер­ нополяни відправляли фотографії і замовники повідомляли, яка праців­ ниця і кому потрібна. За дівчину, яка підходила для виїзду у Туреччину, роботодавець отримував від 500 до­ ларів до тисячі, а за Дубаї – від тися­ чі до двох тисяч умовних одиниць. У місяць українська повія зароб­ ляла приблизно 12 тисяч доларів. Половину забирав господар, а поло­ вину видавав, як зарплату. Олександр Буняк каже, що на ву­ дочку тернопільських торгівців людь­ ми потрапило дві дівчини – з Терно­ поля та Львова. Спочатку вони по­ годилися на усі умови, але згодом злякалися і вирішили звернутися за допомогою до правоохоронців.

3

НА КОЗІВЩИНІ ДВОЄ ЧОЛОВІКІВ НАМАГАЛИСЯ ВТОПИТИ СОБАКУ

І

нформація про знущання над твариною була оприлюднена у соцмережах.

15 лютого дівчата мали виліта­ ти на роботу з аеропорту «Київ», але їм не дозволили це зробити праців­ ники департаменту боротьби із зло­ чинами, пов’язаними із торгівлею людьми, тернопільські оперативни­ ки й представники державної при­ кордонної служби України. Уже в Тернополі правоохоронці провели санкціоновані обшуки під процесуальним керівництвом про­ куратури у помешканнях самих ро­ ботодавців. У них вилучили мобіль­ ні телефони з переписками, ком­п’ю­ терну техніку, записники, флешки, гроші, отримані від незаконного за­ робітку, та копії паспортів завербо­ ваних дівчат. За попередньою інформацією,

злочинний дует уже встиг відпра­ вити за кордон близько п’яти дів­ чат. У ході слідства стало відомо, що у сітку торговців людьми потрапи­ ли жінки з Хмельниччини, Рівного, Вінничини та Запоріжжя. Тернопільський дует затримали відповідно до статті 208 Криміналь­ ного процесуального кодексу. Їм ого­ лосили підозру за статтею 149 час­ тина 2 ККУ – торгівля людьми або інша незаконна угода щодо люди­ ни. Обрали затриманим і міру запо­ біжного заходу – тримання під вар­ тою із правом внесення застави. Вий­ ти на волю обидва фігуранта кримі­ нального провадження можуть лише при умові внесення застави у роз­ мірі півмільйона гривень кожен.

Молода жителька Козівського ра­йону помітила на березі річки двох чоловіків, які спочатку копали ногами мішок, а потім скинули його у воду. Дівчина запідозрила недо­ бре й вирішила з’ясувати, що в міш­ ку. На допомогу покликала батька і вже разом вони витягнули торбу, а в ній виявили собаку. Тварина ди­ вом залишилася живою після люд­ ських знущань. Інформацію про цей випадок пра­ воохоронці внесли в журнал Єдино­ го обліку. Дільничні офіцери поліції Володимир Шупарський та Ярослав Андрусишин розшукали підозрюва­ них. З фотографією пса вони обій­ шли обійстя в двох селах і таки зна­ йшли її власника. Краянин зізнався, що собака йому стала непотрібною от він і попросив двох односельців за пляшку горілки її позбутися. Відносно чоловіків, які топили собаку, правоохоронці склали адмін­ протоколи за частиною 2 статті 89 КУпАП – жорстоке поводження з тва­ ринами вчинене, групою осіб. Санк­ ція статті передбачає накладення штрафу від 300 до 500 неоподатко­ вуваних мінімумів доходів грома­ дян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

викрадачі – двоє місцевих жителів, 1986 та 1982 років народження. Во­ ни неодноразово потрапляли в по­ ле зору правоохоронців. Один з них 15 років відбував покарання у міс­ цях позбавлення волі за розбої та крадіжки. Інший також судимий за майнові злочини. У чоловіків вилучили знаряддя, з яким вони ходили на промисел – це фігурна викрутка та невеличка сокирка. Окрім цього в підозрюва­ них було три портрети з пам’ят­ни­ ків. Решту викрадених речей вони

продали невідомим. Правоохоронці відкрили кримінальне проваджен­ ня за частиною першою статті 297 ККУ – наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом по­ мерлого. Слідчі перевіряють причетність вандалів до скоєння інших злочинів, а також звертаються до мешканців міста та області, зголошуватися, як­ що на могилах рідних та друзів во­ ни виявили пошкоджені могили чи відсутність предметів з кольорових металів.

Вандалів, які руйнували надмогильні пам’ятники, піймали правоохоронці Тернополя на гарячому

Б

ронзові портрети з надмогильних плит, різні вироби та предмети з кольорових металів викрадали невідомі з могил на кладовищі. З надгробку молодої дівчини вандали зняли метеликів, жайворонка та пензлики з квітами. Вартість цих виробів, кажуть родичі, більше восьми тисяч гривень. За словами Степана Яцуха, зас­ тупника начальника ГУНП в Терно­ пільській області, перші заяви від жителів Тернополя про пошкоджен­ ня плит до поліції надійшли ще на початку лютого. Слідчо-оперативна група та працівники карного роз­ шуку почали відпрацьовувати тери­

торію та зайнялися пошуками ван­ далів. Вийти на слід підозрюваних вда­ лося за деякий час. Поціновувачі ко­ льорових металів повернулися на місце злочину. На гарячому їх пій­ мали оперативники. Як з’ясувалося у ході перевірки,


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

Віктор Овчарук: «Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити»

Р

еформування медичної галузі – це перш за все забезпечення громадян якісними та доступними медичними послугами, створення комфортних умов для лікування хворих та покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. Ще один крок до цього – від­ криття центру нейрореабілітації, дитячого відділення та 6-го психіа­ тричного відділення на базі кому­ нальної установи обласної ради – Тернопільської психоневрологічної лікарні. – 120 тисяч нових випадків ін­ сульту реєструється в Україні що­ року. Половина людей помирають у перші місяці захворювання, 40% ста­ ють інвалідами. Навіть ці дві цифри свідчать, наскільки важливим та не­ обхідним є питання реабілітації та­ ких хворих. У центрі нейрореабіліта­ ції їм дадуть шанс вижити та звести

до мінімуму наслідки інсульту, – на­ голосив на урочистому відкритті центру голова обласної ради Віктор Овчарук. – Хочу щиро подякувати меценатам, які доклалися до осна­ щення центру, – Ігорю Гуді, Степану Трояну та нашим двом депутатам обласної ради, Героям України Пет­ ру Гадзу та Олегу Крижовачуку. Оглянувши усі функціональні приміщення дитячого відділення, психіатричного відділення, очільник області наголосив, що тут створені, без перебільшення, справді комфорт­ ні та необхідні для таких пацієнтів умови.

Лікування у дитячому відділен­ ні охоплює увесь комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-екс­ периментальні дослідження, різно­ манітні педагогічні прийоми. Також забезпечується навчання дітей, що тривалий час перебувають на ліку­ ванні. Водночас створені усі умови для соціального адаптування – іг­ рова кімната, спортивний тренажер, комп’ютери. Комфортні умови для пацієнтів створені і в 6-му оновленому психі­ атричному відділенні. Воно спеціа­ лізується на лікуванні хворих з хро­ нічними психічними захворювання­ ми в стадії загострення, аномалії роз­ витку тощо. Тут існує кімната реа­ білітації, де пацієнти займаються різними видами діяльності: вишив­

Як отримати послугу оформлення ID-картки у зв’язку зі зміною прізвища

П

ри зміні прізвища необхідно провести заміну документів, пов’язаних з особистістю громадянина. Законодавець встановив обов’яз­ ко­вий термін щодо оновлення дея­ ких паперів, пропуск якого загрожує штрафом. Для цього необхідно: • зібрати необхідні документи; • звернутися до територіально­ го підрозділу ДМС України за зареє­ строваним місцем проживання або

до відповідного центру надання ад­ міністративних послуг (ЦНАП). Загальна вартість адміністра­ тивного збору становить 279 грн., у тому числі: • вартість адміністративних по­ слуг за оформлення та видачу пас­ порта громадянина України у фор­ мі картки 87 грн. • вартість бланка 192 грн. Документи для оформлення, об­ міну паспорта подаються особою або її законним представником/упов­но­

важеною особою до територіально­ го органу/територіального підроз­ ділу ДМС, уповноваженого су­б’єкта за зареєстрованим місцем прожи­ вання особи. Заява-анкета заповню­ ється пра­цівником ДМС або адміні­ стратором ЦНАП. Для обміну паспорта у зв’язку зі зміною прізвища заявник подає та­ кі документи: 1. паспорт, що підлягає обміну; 2. документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну, в даному випадку свідоцтво про реєстрацію шлюбу; 3. документи, що підтверджують сплату адміністративного збору; 4. документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтакт­но­ го електронного носія та у паспорт: про місце проживання – довідку ор­ гану реєстрації встановленого зраз­ ка (крім випадків, коли здійсню­ється обмін паспорта зразка 1994 року); про народження дітей – свідоцтва про народження дітей; про шлюб – сві­ доцтво про шлюб; довідку про при­ своєння реєстраційного номера об­ лікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб.

кою, макраме, бісероплетінням, ви­ готовленням святкових листівок тощо. Щорічно у відділенні прохо­ дять лікування понад 500 пацієнтів. – Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити, – наголосив Віктор Овчарук. – Крок за кроком медична галузь області усе більше наближається до європейських стан­ дартів, розширюється спектр пос­ луг, які надаються на місцях. Як додав голова обласної ради, це результат спільних зусиль – дер­ жави, депутатського корпусу, меце­ натів та благодійників і, звичайно, високопрофесійних медичних пра­ цівників. Тернопільський обласний клі­ нічний онкологічний диспансер от­ римав реанімобіль, обладнаний су­

часною апаратурою, від благодійно­ го фонду міста Білефельд (Німеччи­ на). Автомобіль-реанімобіль марки Mersedes-Benz обладнаний кардіо­ монітором із дефібрилятором, кар­ діографом з показниками життєді­ яльності, дихальним апаратом, кар­ діографом 2000 Sdraver. Змінюється і аптечна галузь – обласна рада намагається не тільки зберегти, а й розширити мережу комунальних аптек, які виконують соціальну функцію. Днями віднов­ лену комунальну аптеку було від­ крито у Зборові. – Ця аптека буде забезпечувати жителів міста Зборова та Зборівсь­ кого району лікарськими засобами, у тому числі за пільговими та без­ коштовними рецептами, а також під­ контрольними ліками, за якими ра­ ніше жителі Зборівщини їздили у Тернопіль, – наголосив Віктор Овча­ рук. – Обласна рада, усвідомлюючи проблему, виділила кошти попри те, що у районі активно поширюва­ лись чутки, що установу готують до приватизації. Тож усі переконались, що обласна рада дотримує слова: аптека функціонуватиме, як кому­ нальна установа, що входить у ме­ режу Тернопільського обласного ви­ робничо-торгового аптечного об’єд­ нання. І це наше принципове пере­ конання. Загалом протягом минулого ро­ ку з обласного бюджету на розви­ ток охорони здоров’я області виді­ лено понад 82 мільйони гривень.

Тернопільські міграційники поглиблювали знання щодо протидії торгівлі людьми

Р

озпізнавати осіб, які пост­раждали від торгівлі людьми, та надавати їм необхідну допомогу, вчилися міграційники в ході одноденного семінару-тренінгу. Захід організовував відділ сі­м’ї та молоді Тернопільської ОДА на ви­ конання обласної програми що­до протидії торгівлі людьми. Знан­ня­

ми щодо специфіки роботи із жерт­ вами торгівлі людьми з працівни­ ками міграційної служби ділилися представники громадської органі­ зації «Відродження нації». У ході семінару розглянули при­ чини торгівлі людьми, масштаби цьо­ го явища, міжнародне та національ­ не законодавство у сфері протидії рабству, морально-етичні засади ро­ боти з постраждалими особами.


РІЗНЕ

четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

Начальник Управління карного розшуку Анатолій Гуска: у роботі розшуківця головне – рішучість та наполегливість (Початок на сторінці 1) Я бачив, як працює мій батько, бував у нього на роботі, бачив, як працюють інші співробітники, – роз­ повідає розшуківець. – Тому після закінчення школи жодних сумнівів у виборі професії не виникало. З рідного містечка Борщів хло­ пець подався до столиці здобувати фахові знання в академії МВС. По за­ вершенню навчання молодий лей­ тенант приступив до служби опер­ уповноваженим в Тернопільському міському відділі міліції. – Коли йшов тоді до міліції, всі очікування від служби повністю спів­ пали з тим, що бачив на службі в та­ та: режим, умови, обов’язки, – розпо­ відає оперативник. – Я був сповне­ ний сил та енергії, горів роботою. До­сі пам’ятаю свій перший розкри­ тий злочин – крадіжку норкової шап­ки. Так почалися нелегкі робочі буд­ ні. Успішні розкриття змінювали і невдачі. Анатолій Степанович при­ гадує і перше вбивство, яке досі за­ лишилося нерозкритим – загибель молодої дівчини. Однак труднощі в роботі лише додавали наполегли­ вості та принциповості. Без неї на службі у карному розшуку аж ніяк не обійтися, запевняє керівник. – Впевнений, аби працювати в головному управлінні, необхідно пройти оперативний шлях, так би мовити, на землі – у районних чи

міських відділеннях. Саме там на­ бираєшся неоціненного стажу. У самого Анатолія Степановича такого стажу – десять років. Прой­ шов шлях від оперативника до на­ чальника карного розшуку терно­ пільського міськвідділу, а далі – ке­ рівник розшуківців управління На­ цполіції краю. – В області працює більше двох­ сот працівників карного розшуку. Це невелика кількість у порівнянні з іншими областями, однак робота у нас злагоджена та ефективна, – за­ певняє начальник. – В нас серед зло­ чинів переважають крадіжки, зок­ рема з транспортних засобів. Серед гучних розкритих справ – вбивство активіста в Кременці. Ми ретельно вистежували підозрюваних у його смерті і таки довели справу до суду. Каже, мета поліцейських – вста­ новити, зібрати достатню доказову базу та затримати людину, яка вчи­ нила злочин. – І після того, як ти чогось дося­ гаєш, витративши на це багато сил та засобів, але впевнено приходиш до мети, отримуєш надзвичайно по­ зитивні відчуття, – розповідає по­ ліцейський. – Така вже в нас робота – відновити справедливість, покарав­ши винного. Після стількох років роботи на запитання, що для нього означають слова «карний розшук» – відповідає без роздумів:

– Напевно, не для мене одного, а для всіх оперативників це не про­ сто професія. Якщо людина обрала цей напрямок, вона має змиритися, що її звичайне життя буде розходи­ тися з її роботою до того моменту, поки вона не вийде на пенсію. Так було у мого батька, так працюю я, так продовжив правоохоронну ди­ настію і мій молодший брат. Вже давно звикла до нелегких робочих буднів і дружина Анатолія Наталя. Подружжя виховує синочка Вадима та ще зовсім крихітну доне­ чку Іринку. – Добре знаю сам, що дружині хотілося б бачити мене вдома часті­ ше. Однак, мабуть вона, як і кожна жінка працівника поліції згодом ро­

зуміє, що ця професія залишає мало часу для рідних. Тому дуже ціную свій родинний затишок і тепло, до­ помагаю дружині чим можу, приді­ ляю якнайбільше уваги діткам. З сім’єю відпочиваєш емоційно. Зараз в управлінні карного роз­ шуку є 8 вакантних посад. На запи­ тання, які ж вони мають бути ці кандидати, впевнено відповідає: – Бажаючим опанувати опера­ тивну службу, потрібно прийняти рішення, що ти готовий пра­­цювати і повністю віддаватися роботі, не вра­ ховуючи особистий час. У злочинців немає вихідних, свят­кових днів, а від професійності дій оперативних пра­ цівників залежить розкриття зло­ чинів та авторитет поліції.

цейський готовий як морально, так і фізично. – Країна стає на ноги та будує своє краще майбутнє. Я хочу вклас­ ти свою лепту в розвиток країни, в розвиток правоохоронної структу­ ри нашої держави. Тому в своєму житті я вибрав професію поліцей­ ського. Я хочу боротися із злочин­ ністю, покращувати нашу країну. Привітав новобранців і голов­ ний поліцейський краю Олександр Богомол. Він переконаний, що для молодого поповнення сьогоднішній день повинен стати визначним, ос­

кільки таку присягу можна склада­ ти лише раз у житті. Тому кожен, хто наважився, зробив крок і одяг­ нув поліцейську форму, повинен з шаною та повагою ставитися до офіцерського звання. – Ви пройшли не довгий, але не легкий шлях для того, щоб стати в стрій, стати поліцейським, служити свому народові, своїй державі, лю­ дям та своїй сім’ї. Я вас вітаю. Після присяги 11 дільничних та 10 слідчих приступили до виконан­ ня службових обов’язків по відділах та відділеннях поліції краю.

На вірність українському народу присягнули молоді офіцери поліції Тернопільщини

У

свідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю вірно служити українському народові, дотри­ муватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов’язки. В Головному управлінні Націо­ нальної поліції в Тернопільській об­ ласті поповнення. На вірність укра­ їнському народові урочисто при­ сягнули молоді офіцери. Усі вони – випускники Одеського та Житомир­ ського навчальних центрів первин­ ної професійної підготовки.

Вирішив одягнути форму полі­ цейського і Назарій Мазур. Чоловік каже, що його вибір свідомий, ос­ кільки він вірить, що зможе, працю­ ючи в органах внутрішніх справ, вплинути позитивно на розвиток держави. Слідчий розуміє складність роботи, але його це не лякає. Полі­

5

РОЗПОЧАВСЯ НАБІР НА ВАКАНТНІ ПОСАДИ

В

Тернопільській області 19 лютого розпочався набір в поліцію на посади інспекторів та поліцейських секторів реагування патрульної поліції.

Основні службові обов’язки інс­пектора сектору реагування: • забезпечення громадського порядку; • здійснення заходів, спрямова­ них на розкриття злочинів по гаря­ чих слідах, протидія злочинності; • здійснення превентивної та профілактичної діяльності; • забезпечення безпеки дорож­ нього руху та контролю за станом дорожньої інфрастуктури; • своєчасне реагування на заяви та звернення громадян; • вживання заходів для запобіган­ ня та припинення насильства в сім’ї; • здійснення превентивних за­ ходів (перевірка осіб, що перебува­ ють на обліку Національної поліції). Основні службові обов’язки по­ ліцейського сектору реагування: • швидке та ефективне реагу­ вання на правопорушення, патру­ лювання визначеної території для забезпечення публічної безпеки; • забезпечення безпеки дорож­ нього руху; • здійснення контролю стану дорожньої інфраструктури; • виїзд на виклики громадян; • надання невідкладної допомо­ ги громадянам; • здійснення заходів, спрямова­ них на розкриття злочинів по гаря­ чих слідах, протидія злочинності; • здійснення превентивних за­ ходів (перевірка осіб, що перебува­ ють під адміністративним наглядом, перевірка власників зброї тощо). Бажані якості та навички: • висока мотивація та орієнта­ ція на якісні зміни в державі; • здатність швидко приймати рішення та діяти в екстремальних ситуаціях; • дисциплінованість, організо­ ваність, відповідальність; • комунікабельність, ввічливість, стриманість, прагнення допомага­ ти людям; • вміння аргументовано вислов­ лювати свою думку; • досвід роботи з ПК (Інтернет, офісні програми) на рівні впевнено­ го користувача. Ми пропонуємо: • соціальне забезпечення згідно діючого законодавства; • професійну підготовку за між­ народними стандартами. • перспективу кар’єрного росту; • можливість підвищити освіт­ ній ступінь вищої освіти у вищих нав­ чальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських. Адреса для подання документів: 46002, м. Тернопіль, вул. Галицька, 40. Контактні телефони (0352) 27-15-40, (067) 65-34-593, (067) 65-37-728. Прийом докумен­ тів триватиме до 12 березня.


6 СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР МВС ІНФОРМУЄ Водії-початківці за два роки повинні довести професійність у керуванні Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

В

ідтепер видача першого посвідчення на право керування транспорт­ ним засобом відбувається по-новому.

Про це розповідає провідний спе­ ціаліст сектору кадрового забезпе­ чення та зв’язків з громадськістю ре­ гіонального сервісного центру Ва­ силь Барановський. За його слова­

ми, водії-початківці, які відівчилися у автошколі та здали іспити на во­ дія, перше посвідчення отримують терміном на два роки. – В майбутньому вони можуть замінити це посвідчення на постій­ не, але це за умови, що впродовж двох років не буде зареєстровано за ними трьох чи більше порушень щодо забезпечення безпеки дорож­ нього руху. Якщо ж водій за цей час все-та­ ки назбирає порушень, то, аби отри­ ма­ти постійне посвідчення, йому до­ ведеться ще раз складати іспит на знання як теорії, так і практики. Про­ те не підлягає поверненню посвід­ чення водія, якщо воно вилучене у людини через керування транспор­ том у стані алкогольного сп’я­ніння чи за ДТП з потерпілими. У цьому випадку кермувальник повинен зно­ ву пройти весь курс і ще раз отри­ мати посвідчення на два роки. – В сервісних центрах усі здають теоретичний та практичний іспити на навики керування транспортни­ ми засобами. Практичний іспит про­ ходить в два етапи. Василь Барановський каже, що під час здачі іспиту на майданчику водій повинен виконати кілька впра­в – здійснити відповідно до правил по­ чаток руху, заїхати на парковку за­ днім ходом та розвернутися на об­ меженій ширині проїзної частини. Окрім цього потрібно зупинитися та рушити на підйомі. Майбутній кер­ мувальник може допустити лише три помилки або не більше двох ідентичних неточностей.

Посвідчення водія у 2017 році отримало 3620 іноземців

С

ервісні центри МВС оп­ рилюднили інформацію, що у 2017 році посвід­ чення водія в Україні отри­ мали громадяни 100 країн. Більшість іноземних громадян складає іспит з ПДР у м. Києві, Дніп­ ропетровській, Київській, Хар­ківсь­ кій та Одеській областях. Найчастіше зверталися громадя­ ни Російської Федерації, Азербайд­ жану, Молдови, Китаю, Грузії, Турк­ меніс­тану, Вірменії. За інформацією Державної при­ кордонної служби України до топ-10 країн, громадяни яких перетинають кордон, входять: Молдова, Білорусь, Росія, Польща, Угорщина та інші. А щодо кількості транспортних засо­ бів, які перетнули кордон у 2017 ро­ ці, Державна прикордонна служба України називає цифру в 20,9 млн. транспортних засобів.

Вже найближчим часом інозем­ цям стане зручніше складати теоре­ тичну частину іспиту на отримання права керування транспортними за­ собами: за підтримки Консульта­ тивної місії Європейського Союзу в Україні питання іспиту тепер будуть доступні англійською мовою. Мову тесту можна обрати самостійно пе­ ред іспитом. Аби скласти іспит для отриман­ ня водійського посвідчення, іно­ зем­цям необхідно надати: доку­ мент, що посвідчує особу – посвідка на пос­тійне/тимчасове проживан­ ня, копію ідентифікаційного коду (у разі наявності), чинну медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування транс­ портними засобами відповідної ка­ тегорії (форма 083/о) та свідоцт­во про закінчення навчального закла­ ду з підготовки водіїв транспорт­ них засобів.

Сервісні центри МВС інформують: як убезпечити себе від підроблених документів та шахраїв при купівлі автомобіля

Щ

ороку багато українців потрапляють в неприємну ситуацію через шахраїв. За 2017 рік по всій Україні під час надання послуг у сервісних центрах МВС було виявлено 319 фактів підроблених документів; 1201 транспортний засіб, номери агрегатів яких змінені або підроб­лені; 215 агрегатів транспортних засобів, які розшукуються; 240 викрадених. Працівники сервісних центрів МВС постійно інформують населен­ ня, як не стати власником підробле­ них документів або автомобіля, що знаходиться у розшуку. У 2017 році в сервісних центрах МВС було виявлено 69 підроблених посвідчень водія. Пам’ятайте, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше або замінити його – це особисто про­ йти процедуру от­ри­мання послуги в сервісному центрі МВС. Детальну ін­ формацію про послуги, пов’язані з посвідченням водія, можна отрима­ти в контакт-центрі сервісних цент­рів МВС за телефоном (044) 290-19-88. При купівлі авто є декілька ва­ ріантів його переоформлення з од­ ного власника на іншого: шляхом оформлення договору купівлі-про­

дажу з подальшою перереєстраці­ єю в сервісному центрі МВС, оформ­ лення договору купівлі-продажу в нотаріуса або через комісійний ма­ газин. Та доволі часто громадяни обирають інший шлях – оформлен­ ня довіреності на авто від продавця на покупця, в ході такої процедури покупець так і не стає повноправ­ ним власником транспортного засо­ бу. Аби вберегти себе від придбан­ ня транспортного засобу із переби­ тими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись саме до сервісно­ го центру МВС для оформлення до­ говору купівлі-продажу та перереє­ страції авто в присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при пере­ реєстрації авто та заповнюється ад­ міністратором в електронній формі.

Важливою процедурою в дано­ му процесі буде проведення праців­ никами Експертної служби МВС ог­ ляду або експертного дослідження транспортного засобу. Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєст­ рації, перереєстрації та зняття з об­ ліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, переоформ­

лення документів у зв’язку зі зміною анкетних даних, а також при вибра­ куванні авто. Мета такого огляду – звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних докумен­ тів. Такий огляд не потребує окремої сплати – його вартість вже включе­ на у вартість послуги перереєстра­ ції транспортного засобу. Відповід­ ний акт, складений експертом, або

його відмітка у заяві власника транс­ портного засобу, є обов’язковими в переліку необхідних документів для оформлення реєстраційної послуги в сервісному центрі МВС. У випадку проведення експерт­ ного дослідження транспортного засобу встановлюється відсутність чи наявність ознак пошкодження, знищення, підробки або заміни но­ мерів двигуна, шасі або кузова, за­ міни панелі з ідентифікаційним но­ мером транспортного засобу та під­ роблення реєстраційних документів, в результаті чого власник авто от­ римує висновок. Це платна послуга, що прово­ диться на розсуд власника авто. Екс­ пертне дослідження доціль­но оби­ рати у разі, якщо при ог­ляді авто в експерта виникли сумніви щодо достовірності певних даних. Якщо у вас виникли питання щодо діяльності працівників Екс­ пертної служби Міністерства внут­ рішніх справ у територіаль­них сер­ вісних центрах, звертайтесь за теле­ фоном (096) 086-56-56.


РІЗНЕ

Правоохоронцям області нагадали про їхні обов’язки щодо затриманих

П

рактичні моменти призначення Регіональним центром захисника для захисту інтересів затриманих осіб нагадала працівникам Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Ірина Хондогій. Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної пра­вової допомоги озвучила, чого варто уникати та на що слід зважа­ ти під час винесення постанови про залучення захисника для здійснен­ ня захисту за призначенням чи під час окремої процесуальної дії. Серед обов’язкових моментів – зазначати підстави для залучення особі захис­ ника за призначенням; уникати по­ милок в зазначенні номеру Єдиного реєстру досудових розслідувань; не допускати невідповідність інформа­ ції частин постанови одна одній; не забувати проставляти печатку та ставити підпис у постанові. Ірина Хондогій зазначила, що в Україні 2018-й рік оголошено «Ро­ ком реалізації правопросвітницько­ го проекту «Я маю право!». Проект передбачає інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповід­ них сферах, зокрема через засоби ма­ сової інформації, шляхом запровад­ ження телефонних «гарячих ліній»,

організації зустрічей з громадяна­ ми за місцем проживання, виготов­ лення та розповсюдження інфор­ маційних матеріалів та здійснення комунікаційних заходів з метою реа­ лізації зазначеного проекту. Під час навчання в Тернопіль­ ському відділенні поліції виникла жвава дискусія щодо особливостей практичного застосування Порядку інформування. Працівники поліції спільно з представником Регіональ­ ного центру Олегом Кононенком та омбудсменом поліції Валентиною Перхалюк детально обговорили не­ типові випадки затримань, які зуст­ річались в практиці правоохоронців. Працівникам карного розшуку

наголосили, що кожен Регіональний центр забезпечує безоплатною вто­ ринною правовою допомогою вик­ лючно на відповідній адміністра­ тивно-територіальній одиниці. Тому інформувати про затримання особи необхідно Регіональний центр тієї області, на території якої відбулось затримання. В Україні діє єдиний номер з на­ дання безоплатної правової допо­ моги – 0-800-213-103. Зателефону­ вавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторин­ ну правову допомогу, змін в законо­ давчій базі, актуальні адреси та кон­ такти центрів у всіх регіонах.

Як виховувати сучасного підлітка

П

ідлітки можуть бути дуже складними і це не має дивувати вас з огляду на всі зміни перехідного віку, з якими їм доводиться зіштовхуватися. Вам доведеться бути дуже терплячими, щоб упоратись з цим. Психологи національної поліції окреслили ряд корисних порад, які стануть у нагоді при вихованні. ІНТЕРЕС. З’ясуйте, що подоба­ ється вашій дитині у конкретному віці. Коли Ваш підліток був дити­ ною, можна було з легкістю знайти щось, чим можна було б з ним зай­ матися. Але діти дорослішають, і Вам доведеться докласти додатко­

вих старань, аби довідатись, що по­ добається вашим дітям. Знаєте, що подобається на даний час вашій ди­ тині – посприяйте розвитку цих ін­ тересів. Пам’ятайте: щоб бути гар­ ними батьками Вам також потрібно бути гарними друзями. ОБМЕЖЕННЯ. Чимало підлітків пручаються правилам і обмеженням. Вони думають, що вже дорослі, що можуть про себе подбати самостійно. Ви стали добрим другом для своєї дитини – це ще не все…?! Одночасно, треба сформувати відповідні рам­ки дозволеного та періодично контро­ лювати дитину. Дайте зрозуміти вашій дитині, що в неї буде більше свободи, але при цьому й більше відповідальності. Ін­

коли, свобода без відповідальності, шлях до криміналу! СПІЛКУВАННЯ. Незважаючи на те, що це є постійною порадою усіх психологів, вкотре наголошуємо – щоденне спілкування є найважли­ вішим у взаєминах. Щоденне спіл­ кування покаже вашій дитині, що ви дбаєте про неї. Це дуже важли­ вий фактор, тому що підлітки почу­ ваються комфортніше з батьками, які активно залучені в їхнє життя. Інакше підлітки можуть звернутися до ненадійних однолітків за пора­ дою або настановами. Зрозумійте, якщо Ви вчасно не поспілкуєтесь із своїми дітьми, існує імовірність, що бесіду із ними мати­ муть працівники поліції. ВИЗНАННЯ ПРОБЛЕМИ. Як тіль­ ки Ви помітили, що в дитини з’я­ вилися проблеми, вам необхідно по­ чинати діяти негайно. Часто бать­ ки чи близькі намагаються «не ві­ рити», «не бачити», «свідомо замен­ шу­вати» проблеми, які є у власних дітей. У ви­падках зловживання ал­ коголем, вживання наркотиків, без­ розбірливого статевого життя чи явних негативних змін у поведінці дитини Ви зобов’язанні звертатися за допомогою кваліфікованих спе­ ціалістів. Михайло КОЗЮК, начальник сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Тернопільській області

четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

• КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ

В

ітаю Вас, Павле Дмитровичу! По телевізору ба­ гато казали про те, що Мін’юст прийняв закон, який примусить чоловіків, які не платять аліменти, зробити це, або до них буде застосоване серйозне покарання. Мій колишній чоловік вже кілька років ні копійки не дає нам з дитиною. Поясніть, що саме його очікує за новим законом.

7

Оксана МУЛЯР

Проблема безвідповідального став­лення батьків до утримання своїх дітей є однією з найбільш ак­ туальних в Україні. На обліку вико­ навчої служби Міністерства юсти­ції перебуває майже 600 тисяч провад­ жень про примусове стягнення алі­ ментів. З них понад 90 тисяч – борг, який перевищує 6 мі­сяців. Лише за минулий рік державни­ ми виконавцями Мін’юсту стягнено понад 2,4 млрд. гривень заборгова­ ності по аліментах на користь 576 тисяч дітей. Вирішити проблему без законо­ давчих змін було неможливо. Тому Міністерство юстиції розробло за­ конопроект №7277 про посилення відповідальності злісних неплатни­ ків аліментів. Документ підтримала Верховна Рада України та підписав Президент України. – Які нові засоби впливу зап­ роваджує закон? – Спрощується порядок вста­ новлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця по­ кладається обов’язок встановлюва­ ти таке обмеження без участі суду. Крім того, з моменту вступу у дію закону злісних неплатників буде обмежено у праві керування транс­ портними засобами, у праві корис­ тування вогнепальною зброєю та у праві полювання. Той із батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, не зможе вплива­ ти на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з ме­ тою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку. Всі ці обмеження застосовува­ тимуться до повного погашення за­ боргованості.

Окрім цього, для неплатників вводиться новий вид адміністра­ тивного стягнення – суспільно ко­ рисні роботи. Оплата за такі роботи йтиме на погашення заборгованос­ ті зі сплати аліментів. – Чи до всіх боржників будуть застосовуватися такі заходи? – Важливо звернути увагу на те, що ці положення Закону застосову­ ються лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує су­ му відповідних платежів за 6 місяців. Ми не збираємося залишати не­ добросовісних батьків без засобів за­ робітку чи нормального життя. Для прикладу, тимчасове обме­ ження у праві користування тран­ спортними засобами не може засто­ совуватися до боржника якщо: – керування транспортними за­ собами є для боржника основним законним джерелом доходу; – у разі використання боржни­ ком транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інва­ лідністю; – у випадку проходження борж­ ником військової служби; – розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліменти. У таких випадках рішення щодо застосування обмежень визначати­ муться окремо, враховуючи всі об­ ставини. – Скільки коштує звернення до суду з вимогою стягнути борг? – Відповідно до прийнятих змін батьки, які подають заяву щодо ви­ дачі судового наказу про стягнення аліментів, звільняються від сплати судового збору.

В центральній частині міста реставруватимуть будівлю

Б

удинок на вулиці О. Кульчицької 3,5, в якому розташоване Територіальне медичне об'єднання МВС України по Тернопільській області, чекає реставрація. Впродовж 2018-2020 років фа­ сад будівлі пофарбують, відновлять елементи декору фасадів, повністю замінять конструкції даху із заміною покрівлі (без зміни висоти та форми),

перепланують приміщення горища. Орендарі стверджують, що на­ разі існує потреба привести існую­ чу будівлю до нормативів, відповід­ но до актів з пожежної безпеки, не­ обхідно облаштувати під'їзди для маломобільних верств населення та з метою покращення умов праці медпрацівників. Усі роботи проводитимуться згідно з Державними будівельними нормами.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

Поліцейські приєдналися З турботою про дітей: з ініціативи поліцейських до товариського футбольного тернопільські школярі вивчатимуть англійську езкоштовні курси англійтурніру «В єдності наша сила» ської мови організували

Щ

орічний турнір з мініфутболу відбувся в ігровому залі спортивного комплексу «Політехнік». Захід присвятили до Дня пам’яті Небесної сотні та всіх загиблих за волю і суверенітет України.

Організували товариський фут­ больний турнір Тернопільський крайовий кіш та громадська орга­ нізація «Козацько-десантний рій» за підтримки волонтерів, Тернопіль­ ського технічного університету іме­ ні І. Пулюя, міського відділу фізич­ ної культури та спорту. Після вшанування хвилиною мов­чання Героїв Небесної сотні на

фут­больне поле вийшли дванад­ цять команд у складі ветеранів ан­ титерористичної операції, обласної організації спілки офіцерів України, працівників Національної поліції краю, війсь­кових, нацгвардійців, волонтерів, студентів з Тернопіль­ щини. Першість у футзалі здобула ко­ манда козацько-десантного еколо­ гічного осередку ім. Дмитра Байди Вишневецького. Переможці отримали унікаль­ ний кований кубок. Організатори cпортивного дійст­ ва впевнені, що, незважаючи на дух суперництва, такі змагання об’єд­ нують та підтримують патріотич­ ний дух.

Б

працівники ювенальної превенції поліції Тернопільщини для школярів з малозабезпечених родин.

Діти матимуть змогу здобути якіс­ні знання з іноземної мови за методом Каллана. – Ми з радістю відгукнулися на прохання працівників поліції надати діткам необхідні у наш час знання, – розповідає директор нав­чальної установи Володимир Гевко. – Інозем­ на мова дає багато можливостей у подальшому житті, а на­ші методи навчання забезпечують над­звичай­ но ефективне засвоєння курсу. Приємно здивовані такій ініціа­ тиві від поліцейських і самі школярі та їх родичі. Діти охоче прийшли на перше заняття та надіються на хо­ роші результати. – Англійську вивчаю у школі, од­ нак не дуже добре її розумію, – ка­же учениця 3 класу Діана Будна. – Хочу швидко вивчити її тут. Добре знати хоч одну іноземну мову, кудись по­ дорожувати і вільно спілкуватися. Сподіваються на успішність сво­ го проекту й працівники поліції. Ке­ рівник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Пе­ тро Тихович впевнений, що нав­чан­ ня дадуть можливість учням реалі­ зувати себе в майбутньому. – Освічені діти – це окраса дер­

Порядок на вулицях міста та області – одне із завдань поліції охорони Тернопілля

О

хорона приміщень та фізичних осіб, захист майна та протидія квартирним крадіжкам, супровід транспорту – це та багато іншого входить до основних функцій управління поліції охорони в Тернопільській області. Аби мешканці нашого краю біль­ ше дізналися про роботу цього пра­ воохоронного відомства, його пра­ цівники організували в торгово-роз­ важальному комплексі своєрідну промо-акцію. – Ми включені в єдину дислока­ цію і ми, крім наших виїздів, реагує­ мо ще й на виклики по лінії «102», –

розповідає начальник Управління поліції охорони в області Роман Ли­ хота. – Основним нашим пріорите­ том є не лише охорона квартир, бу­ динків, підприємств, а й виїзд по лінії «102». Працівники поліції охорони ма­ ють дозвіл на використання у своїй роботі вогнепальної зброї та інших

спецзасобів, а при виїзді на місце по­ дії мають повне право затримувати, обшукувати та доправляти поруш­ ників у відділи та відділення нац­ поліції. Поліція охорони стежить за по­ рядком не лише в Тернополі, а й на території всієї області. Одна з пріо­ ритетних функцій УПО, каже зас­ тупник начальника центру техніч­ ного обслуговування управління по­ ліції охорони Володимир Слідзевич, це встановлення охо­ронної сигна­ лізації. – Є можливість підключення на пульт централізованого спостере­ ження та автоматичної сигналізації. Надаємо послуги щодо спостережен­ ня та охорони за малолітніми діть­ ми та автомобілями. Задумується про встановлення сигналізації і житель обласного цент­ ру Михайло. Чоловік мешкає у при­ ватному будинку. Він каже, що у наш непевний час уже не знаєш чого і кого боятися. Поліцейські охорони кажуть, що в березні відбудеться Всеукраїн­ ська акція «Квартира під охорону», яка передбачатиме мінус 50 відсо­ тків на монтажні послуги при вста­ новленні сигналізації.

жави, – зазначає Петро Тихович, – а проект щодо навчання ми організу­ вали саме для малозабезпечених ро­

дин. Таким дітям підтримка особ­ ливо необхідна, тож усіма способа­ ми намагаємося допомогти.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

9

Тернополяни пам’ятають про подвиг Небесної Сотні

Т

ернопільщина вшанувала учасників Революції Гідності та згадала усіх, хто віддав життя на Майдані. Поклав квіти до пам’ятника Ге­ роям Небесної Сотні і керівник Го­ ловного управління Національної поліції краю Олександр Богомол. Заходи розпочалися з поминаль­ ної панахиди на Микулинецькому кладовищі в обласному цент­рі. Від­ так на площі Героїв Євромайдану зібралися представники влади, гро­ мадських організацій, родичі загиб­ лих та звичайні тернополяни на Все­ народний реквієм.

Поліцейські долучилися до акції «Стоп насильству»

А

кція «Стоп насильству» відбулася в Тернополі. Представники органів влади, державних структур, громадських організацій та поліції об’єдналися, аби привернути увагу суспільства до проблем домашнього насилля. – Насильство в родинах – проб­ лема не нова, проте, на жаль, акту­ альності не втрачає, – розповів стар­ ший інспектор з особливих доручень відділу дільничних офіцерів поліції

ГУНП в Тернопільській області Ва­ силь Дідух. – Сьогодні дільничні офі­ цери та управління превен­тивної діяльності поліції приділяють увагу цьому питанню. На обліку в нас пе­

ребуває 2117 осіб, з них 102 жінки, які схиль­ні до сімейного насилля. Зі слів підполковника поліції, згідно Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який вступив у силу у січні цього року, за вчинення насильницьких дій в родинах передбачено штрафні санкції, громадські роботи та адмі­ ністративний арешт.

Інспектор зв’язків з громадсь­кіс­ тю управління патрульної поліції Тернопільської області Олександра М’ялковська розповідає, що до по­ ліції доволі часто надходять повідо­ млення про сімейні скандали, де хтось із подружжя застосовує силу до інших членів родини. – Наша найперша ціль – зроби­ ти все, аби сторони конфлікту знай­

шли порозуміння Але, на жаль, не завжди це виходить. Буває, що й до­ водиться застосовувати спеціальні засоби, аби втихомирити агресорів. Проти таких складаємо адміністра­ тивні протоколи, які скеровуємо до суду, буває, люди проходять корек­ ційні програми разом з психолога­ ми, і це дає результат. Представниця громадської ор­ ганізації «Відродження нації» Окса­ на Вандяк розповіла, що акція від­ булася в рамках проекту «ПОЛіС» за підтримки міжнародної організації «IREX» та фінансування американ­ ського посольства. – Ми хочемо донести до людей, що проблему домашнього насильст­ ва можна і потрібно вирішувати, – каже Оксана Вандяк. – Для цього пра­ цює безліч державних структур, гро­ мадських організацій. Ми роздаємо людям підготовлені буклети, де во­ ни зможуть знайти багато корисної інформації, зокрема, контактні но­ мери телефонів, за якими їм обов’яз­ ково допоможуть у разі, якщо вони стали жертвами сімейного насилля.

Поліцейські приєдналися до всеукраїнських змагань «Football for kids»

Ф

інальні змагання з футзалу серед школярів навчальних закладів краю відбулися у Тернополі. Захід ініційовано з метою нала­ годження дружніх стосунків праців­ ників поліції і підростаючого поко­ ління та популяризації здорового способу життя серед підлітків. Змагання з міні-футболу розпо­ чалися у кожному районі ще на по­ чатку січня. Організаторами спор­ тивного дійства виступили фізкуль­ турно-спортивне товариство «Дина­ мо», працівники Національної полі­ ції області та районні відділи осві­ ти. До футболу залучено дітей з ба­ гатодітних, малозабезпечених сімей та батьки яких загинули під час про­ ведення АТО. Шість районних команд вибо­ роли участь у фінальних змаганнях та вирушили до Тернополя. Юних

футболістів гостинно приймала за­ гальноосвітня школа №26. Поліцей­ ські привітали учасників та поба­ жали перемоги найсильнішому. За першість змагалися команди Бережанського, Заліщицького, Чорт­

ківського, Збаразького, Теребовлян­ ського та Шумського районів. Декіль­ ка годин запеклої боротьби визна­ чили фіналіста – юні чортківські фут­ болісти забили переможний гол ко­ манді з Бережан. Третє та четверте

місця посіли гравці з Теребовлянщи­ ни та Шумщини. Попри суперницький дух, ігри пройшли в дружній атмосфері, а ко­ жен учасник змагань отримав смач­ ні подарунки від спонсорів.

Кубки та грамоти фіналістам змагань вручили працівники полі­ цї. Вони побажали гравцям подаль­ щих переможних голів на міжрегіо­ нальних змаганнях, а також не забу­ вати про основні правила безпеки.


10

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

Скалатський ЦНАП є чудовим прикладом ефективного партнерства між громадою та міжнародною донорською програмою

З

авдяки створенню Центру надання адміністративних послуг майже 15 тисяч мешканців Скалатської громади Підволочиського району отримали доступ до широкого спект­ ру якісних адмінпослуг, включно з найнеобхіднішими в ОТГ.

Працюємо над тим, щоб Тернопільщина стала реґіоном альтернативної енергетики

П

ерші спроби для роз­ витку та популяризації альтернативних джерел енергії, а саме – вітрових електростанцій, роблять на ТзОВ «Зборівська птахофаб­ рика», де влітку 2017-го встановили два вітряки. Їх потужність складає 1320 кіло­ ват в годину, а це значно більше, ніж споживає підприємство, тому елект­ роенергією, яку продукують вітря­ ки, можуть користуватися й жителі Зборова. На вітровій електростанції побували голова Тернопільської ОДА Степан Барна, народний депутат Ук­ раїни Тарас Юрик та керівництво району. – Стратегія чистої енергії має підтримуватися як на державному, так і на місцевому рівнях. І якщо на обласному та місцевому рівнях со­ лідарні в цьому питанні, то є проб­ лема в відповідних інституціях, кот­рі займаються транзитом електрое­

нер­гії, – тобто обленерго, – заува­ жив Степан Барна. За його словами, цей проект, ко­ трий реалізовується Зборівською птахофабрикою, буде покликаний виробляти щонайменше 2,5 млн. кі­ ловат електроенергії. – Сподіваюся, що найближчим часом ми налагодимо алгоритм, який дозволить займатися такими проек­ тами без особливих ускладнень. Тим більше, що це не перший проект в Зборові. Зараз подібний проект реа­ лізовується в Лопушанах Зборівсь­ кого району. Маю надію, що невдов­ зі ми також вийдемо з ініціативою подібних проектів по всій області і будемо працювати над тим, щоб Тер­ нопільщина стала регіоном альтер­ нативної енергетики. Бу­демо заохо­ чувати суб’єктів госпо­дарювання йти цим шляхом, адже це шлях до аль­ тернативної енергетики, викорис­ тання природно­го ресурсу, а також можливість створення нових робо­ чих місць, – підкреслив голова ОДА.

Про це зазначив голова Терно­ пільської ОДА Степан Барна під час урочистого відкриття новостворе­ ного ЦНАПу, який вдалося відкрити у співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою». За його словами, децентраліза­ ція є елементом спільної політики обласної державної адміністрації та обласної ради та спільної політики держави на чолі з Президентом Ук­ раїни Петром Порошенком. Її мета – максимально передати повнова­ ження на місця. – Сьогодні на рівні громади са­ мостійно вирішується куди спрямо­ вувати і як ефективно використо­ вувати ресурси та можливості, які їм надані. І, власне, ми маємо приклад Скалатської громади, яка за цей не­ великий час реалізувала проектів на суму понад 25 млн. грн. І це лише за рахунок коштів із субвенції з дер­ жавного бюджету місцевим бюдже­ там на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. І тому Скалатський ЦНАП є чудо­ вим прикладом ефективного парт­ нерства між громадою та міжна­ родною донорською програмою. Керівник початкової фази з по­ кращення якості місцевих послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» Сусанна Дел­ланс наголо­ сила, що ЦНАП створено, враховую­ чи шведський досвід надання зруч­ них та доступних адміністративних послуг. Відкриття центру зробить життя в громаді комфортним та бу­ де сприяти розвитку регіону.

Відтепер у селі Оліїв діти навчаються у школі з покращеними умовами

В

Оліївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Зборівського району завершилися ремонтні роботи з утеплення фасадів, перек­ риття та заміни покрівлі. Кошти на ці роботи виділили з держбюджету на умовах спів­фінан­ сування з місцевого бюджету. За­ гальна кошторисна вартість проек­ ту – близько 1,5 мільйона гривень. У зв’язку із реформою децент­ ралізації, за словами очільника краю Степана Барни, коли ресурси та по­ вноваження передаються на місця, жителі громад самі вирішують на що спрямувати кошти та куди їх вкласти: чи це буде вуличне освіт­ лення, чи ремонт каналізації, чи ре­ монт дороги або ж дитячого садоч­ ка. Держава ж зі свого боку буде максимально у цьому сприяти. – Мені подобається ваш команд­ ний дух. Бо коли бачиш спільну ро­ боту та результат від неї голови гро­

мади, районної ради та адміністра­ ції та ще й за підтримки народного депутата України Тараса Юрика, то це не може не тішити. І те, що ми сьогодні перебуваємо у добре об­ лаштованому навчальному закладі, де за рахунок державних коштів утеплили фасад, перекрили дах, то це вселяє надію у добре майбутнє та комфортне навчання наших ді­ тей, – наголосив голова ОДА. Крім цих якісних змін, в школі здійснено заходи з термомодерні­ зації – замінено вікна на пластикові та замінено систему теплопостачан­ ня із встановленням електроакуму­ ляційного обігріву. Можливим це стало в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується Програ­ мою розвитку ООН, з бюджету Збо­ рівського району та за рахунок кош­ тів ГО «Крок вперед» села Оліїв. За­ гальна вартість проекту – понад 278 тисяч гривень.

Степан Барна обговорив напрями співпраці з представниками Королівства Нідерландів

Н

аша область достатньо динамічно розвивається у своїй співпраці з Нідер­ ландами і є надія, що ця спів­ праця буде продовжуватися. Ми також представлені в реалі­ зації багатьох спільних проектів і сподіваюся, що ці проекти вдасться реалізувати на практиці. Про це за­

значив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час зустрічі з По­ чесним Косулом Королівства Нідер­ ландів у Західному регіоні Андрієм Гринчуком та радником з питань сільського господарства Посольст­ ва Королівства Нідерландів в Украї­ ні Кароліною Спаас. Тернопільщину представники Королівства Нідерландів відвідали

з метою представлення новоприз­ наченого Консула керівництву об­ ласті, якого затвердили на посаді влітку 2017-го. А також з метою об­ говорення поточного стану співро­ бітництва та перспективних напря­ мів співпраці між Тернопільською областю та Королівством Нідерлан­ дів. У рамках зустрічі відбулася й презентація економічного та інвес­ тиційного потенціалу області. Як зазначив Степан Барна, у Тер­ нопільській області сьогодні спо­ стерігається достатньо добра дина­ міка щодо залучення інвестицій. Представники Королівства Ні­ дерландів наголосили, що мають намір розвивати подальшу співпра­ цю з нашим регіоном і перш за все їх цікавить агропромисловий потен­ ціал нашого краю, вторинна пере­ робка та заморожування ягід. Вони пообіцяли, що візьмуть участь в ін­ вестиційному форумі «Тернопільщи­ на INVEST-2018», що відбудеться у травні поточного року і запевнили, що на форум прибудуть представ­ ники бізнесу та зацікавлені особи.


НОВИНИ З МІСТА

Сергій Надал нагородив учасників та переможців змагань «Ігри героїв»

У

Тернополі відбулися всеукраїнські аматорсь­ кі спортивні змагання «Ігри героїв», які проводяться з метою виявлення найбільш фізично підготовленого атлета серед людей з інвалідністю.

У День святого Валентина у Тернополі сім пар уклали «Шлюб за добу»

З

нагоди Дня святого Валентина у Тернополі відбулася урочиста державна реєстрація шлюбу семи пар – учасників проекту «Шлюб за добу». – Проект «Шлюб за добу» допо­ магає будувати міцну родину, а міц­ на родина – це міцна громада та на­ ція, – наголошує очільник Тернопо­ ля Сергій Надал. – За минулий рік цим сервісом скористалося більше 500 закоханих пар, а сьогодні ми ба­ жаємо щасливого сімейного щастя семи парам молодят. Особливе значення ця послуга має для учасників антитерористич­

ної операції. Відтак, протягом року у Тернополі проектом «Шлюб за до­ бу» скористалися більше 30 учасни­ ків бойових дій. На завершення, міський голова Сергій Надал при­вітав закоханих з Днем святого Валентина та по­бажав усім щастя, любові та сімейного благополуччя. Нагадаємо, «Шлюб за добу» – це проект, який з лютого 2017 року про­ водиться Тернопільською міською радою спільно з Міністерством юс­ тиції України в особі Головного те­ риторіального управління юстиції у Тернопільській області та надає можливість зареєструвати шлюб за 24 години.

Змагання відбуваються протя­ гом року в різних містах країни, а фінал запланований у Києві. Своїм прикладом та силою волі учасники проекту довели, що всу­ пе­реч статусу людини з інвалід­ніс­ тю, можна вести активний спосіб життя та займатися спортом. Участь у тернопільських змага­ ннях взяли 15 учасників. – Для нашого міста честь прий­ мати змагання «Ігри героїв». Адже кожен учасник є людиною з над­ звичайними можливостями, яка по­ казує приклад мужності, сили волі, віри та сили духу. І кожна перемога цих хлопців ще раз підтверджує, що потрібно іти вперед, боротися та пе­ ремагати, – зазначив Сергій Надал. За словами організатора змагань Андрія Гуменного, проект «Ігри Ге­ роїв» об’єднав навколо себе людей, які не згодні з поняттям «з обме­же­ ними можливостями». 80% учасни­ ків змагань – ветерани АТО, які от­ римали важкі поранення внаслідок участі у бойових діях.

четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

11

З 1 березня пільговики у громадському транспорті обласного центру їздитимуть безкоштовно з «Карткою тернополянина»

З

початку січня у всьому громадському транспорті Тернополя запрацювала електронна система оплати за проїзд. На перехідний період, який за­ вершиться 1 березня, пільговики у тролейбусах мали змогу їздити ще за посвідченням. Проте з першим днем весни безкоштовний пільговий проїзд буде доступний лише для тих, хто має електронний квиток – піль­ гову «Картку тернополянина». Для того, щоб надалі безкош­ товно користуватися громадським транспортом, пільговикам потріб­ но оформити «Картку тернополяни­

на». Зробити це можна в управлінні соціальної політики за адресою: ву­ лиця Лисенка, 8, або у Оператора елект­ронних систем міста за ад­ре­ сою вул. В. Чорновола 1, ІІ поверх. Із собою необхідно мати паспорт, іден­ тифікаційний код та посвідчення. При цьому картка для пільго­ виків виготовляється безкоштовно впродовж 20-25 робочих днів. Загалом у місті є 54 тисячі піль­ говиків, з яких «Карту тернополяни­ на» отримали майже 40 тисяч осіб. До слова, вищезазначені зміни не стосуються лише учасників бо­ йових дій, які і з першого березня надалі їз­дитимуть лише за посвід­ ченням.

Іноземна компанія працюватиме спільно з міськрадою над промоцією Тернополя

Г

енеральний директор ТзОВ «Фючер Процесінг Україна» Павел Вуттке зустрівся з очільником Тер­ нополя Сергієм Надалом з метою підписання Угоди про співпрацю. Адже «Фючер Процесінг Украї­ на» спільно з міською радою розпо­ чинає роботу з промоції Тернополя, як потужного IT-центру, включаю­ чи пошук висококваліфікованих фа­ хівців у цій галузі та надаючи їм місце роботи у компанії. Компанія зі 100% польськими інвестиціями у лютому 2017 року зареєст­рувала своє представницт­во у Тернополі та вже у 2018 році пла­ нує створити у нашому місті до 100 робочих місць. – Ми працюватимемо над попу­ ляризацією Тернополя, як ідеаль­ ного міста для життя і роботи для фахівців у сфері сучасних техноло­ гій, – пояснює Павел Вуттке. – У на­ шій компанії досвідчені програміс­ ти зможуть заробляти від 30 до по­ над 110 тисяч гривень щомісяця, окрім того, вони будуть забезпечені пакетом важливих муніципальних пільг, наданих міською владою. Очільник Тернополя зазначає, що місто має перспективу розвитку у цій сфері.


12 ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! У Тернополі говорили про розвиток місцевої пожежної охорони Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

У

Тернополі обговорили методи управління розвитку цивільного захисту та місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації.

На заході учасники зустрічі роз­ глянули питання організації вико­ нання ком­плексу за­ходів щодо запо­

бігання над­зви­чай­ним ситуаціям та своєчасного реагування на них в умовах децентралізації; обговори­

ли структурно-інс­титуційні аспек­ ти формування мережі місцевої по­ жежної охо­рони та питання органі­ зації діяльності місцевої пожежної охорони в умовах децентралізації та ряд інших. Як зазначив голова Тернопіль­

ської ОДА Степан Барна, область впевнено рухається в напрямку ре­ форми децентралізації, позитивні змі­ни від якої відчувають жителі об’єднаних територіальних громад. У контексті цієї реформи у грома­ дах області відкриваються місцеві

пожежні станції, а це, у свою чергу, є запорукою безпеки місцевих жите­ лів. Саме тому, органи державної влади й надалі підтримуватимуть цю ініціативу. В свою чергу начальник Управ­ ління ДСНС України у Тернопіль­ ській області полковник служби ци­ вільного захисту Віктор Маслей на­ голосив, що відкриття підрозділів міс­цевої пожежної охорони – це над­з­ вичайно важлива подія як для ра­ йонів, де вони створюються, так і для області загалом. Адже це сприяє більш оперативному реагуванню на надзвичайні події та посилює рівень пожежної безпеки населених пунк­ тів. Незважаючи на непростий час сьогодення, Управління ДСНС Укра­ їни у Тернопільській області буде і надалі продовжувати роботу, спря­ мовану на те, щоб навіть найвідда­ леніші населені пункти області мали надійний захист від пожеж та інших надзвичайних подій і ситуацій.

Рятувальникам вручили нову сучасну техніку та обладнання

У

лютому 2018 року минає два роки з часу підписання Меморандуму про спів­ працю між Тернопільсь­кою ОДА та Державною службою Украї­ ни з надзвичайних ситуацій. Цим кроком було започаткова­ но участь Тернопільщини в пілотно­ му Проекті, результатом якого ста­ не побудова економічно обґрунто­ ваної та ефективної моделі цивіль­ ного захисту. На Тернопільщині вже функціонують 34 місцеві пожежні команди. Вони є надійними поміч­ никами підрозділів ДСНС та відігра­ ють важливу роль у захисті терито­ рій та населення ре­гіону від наслід­ ків надзвичайних подій. Реформа у сфері цивільного захисту триває. Од­ ним із основних напрямків рефор­ мування системи ДСНС є підвищен­ ня спроможності пожежно-рятуваль­

них сил до виконання завдань за призначенням. З цією метою Уряд України виділив кошти на придбан­ ня 149 одиниць пожежно-рятуваль­ ної та спеціальної техніки на суму

740,8 мільйонів гривень. Закупив 130 пожежно-рятувальних автомо­ білів, 4 з яких призначені для ряту­ вальників Тернопільщини. Заступник директора Департа­

менту організації заходів цивільно­ го захисту ДСНС України Сергій Ку­ дін та голова Тернопільської ОДА Степан Барна передали рятувальни­ кам ключі від чо­тирьох нових су­

часних пожежних автомобілів. Від­ тепер вони перебуватимуть на озб­ роєнні в Тернопільському, Шумсь­ кому, Чортківському та Збаразько­ му гарнізонах ДСНС області.

Гусятинським вогнеборцям передали спорядження та спецобладнання

С

пеціальне спорядження та обладнання гусятинські рятувальники отримали за сприяння районних органів виконавчої влади та місцево­го самоврядування на суму 210 тисяч гривень.

Їм вручили компресор, призна­ чений для заправки дихальних апара­ тів на стис­неному повітрі, компре­ сор повітряний поршневий, пожеж­

ні рукави, бензопилу, дискоріз, зва­ рювальний апарат, костюм зимовий повсякденний, набір інструментів, 8 комплектів масок для захисту ор­

ганів дихання та зору, 8 пар чобіт спеціальних та 4 пари чобіт з висо­ кими берцями. Все це було закупле­ но для рятуваль­ників згідно «Район­ ної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуа­ цій техногенного та природного ха­ рактеру на 2014-2017 роки». Звертаючись до присутніх, нача­ льник Управління щиро подякував усім небайдужим, причетним до роз­ витку матеріально-технічної бази пожежно-рятувальної служби райо­ ну. Він запевнив, що кошти, виділе­ ні рятувальникам, повернуться сто­ рицею врятованими матеріальними цінностями та збереженими людсь­ кими життями. Адже нове майно та спорядження рятувальники вико­ ристовуватимуть за призначенням і це дасть змогу й надалі ефективно виконувати поставлені завдання.


ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Доходи, отримані за кордоном, підлягають декларуванню

Г

оловне управління ДФС у Тернопільській області інформує, що громадяни, які в 2017 році отримували іноземні доходи, відповідно до п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу, зобо­ в’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Сума такого доходу включається до річного оподатковуваного дохо­ ду платника та оподатковується по­ датком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою1,5%. Зазначимо, що відповідно до аб­ зацу першого п.п.170.11.2 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу, платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кор­ доном, за нормами міжнародних до­ говорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Платник податку має визначити су­

П

За січень 2017 року заявлено до відшкодування майже аналогічну суму – 22 мільйона гривень. Як повідомив начальник Голов­ ного управління ДФС в області Ігор Комендат, протягом січня цього ро­ ку платникам по­датків області відш­

му такого зменшення за зазначени­ ми підставами в річній податковій декларації. Але це можливо лише за умови отримання від уповноважено­ го державного органу країни, де бу­ ло одержано дохід, довідку про су­ му сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт опо­ даткування. Довідка має бути належ­

ним чином легалізована, якщо ін­ шого не передбачено чинними між­ народними договорами України. Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до тери­ торіального органу фіскальної служ­ би за місцем своєї прописки. А гра­ ничним днем строку подання дек­ ларації буде 2 травня 2018 року.

Д

Про це повідомляє Тернопільсь­ кий відділ податкового супровод­ ження підприємств Львівського уп­ равління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служ­ би. Окрім цього 15 листопада 2017 року набрав чинності наказ Мініс­ терства фінансів України від 6 черв­ ня 2017 року №557 «Про затверд­ ження Порядку обміну електронни­ ми документами з контролюючими органами», зареєстрований у Мініс­ терстві юстиції України 3 серпня 2017

У січні цього року Тернопільська область найбільше співпрацювала із торговими партнерами з Польщі

У

З

початку року податкові декларації про отримані доходи подали 812 мешканців Тернопільщини.

кодовано з Держ­бюджету грошови­ ми коштами на розрахунковий ра­ хунок 29 мільйонів гривень ПДВ. Станом на 1 лютого загаль­ний залишок невідшкодованого на роз­ рахунковий рахунок ПДВ становив 35 мільйонів гривень. Зокрема, 24 мільйона гривень перебувають на стадії перевірок та процедурі бюд­ жетного відшкодування згідно з ви­ могами Податкового кодексу Украї­ ни і відповідних нормативних доку­ ментів та 11 мільйонів гривень – на стадії судового та адміністративно­ го розгляду.

року за №959/30827, який розроб­ лено з метою нормативно-правово­ го врегулювання обміну електрон­ ними документами з контролюю­ чими органами. Основними організаційно-пра­ вовими засадами Порядку обміну електронними документами з конт­ ролюючими органами визначено: • електронний документообіг здійснюється на підставі Договору про визнання електронних доку­ ментів (Договір), який укладається шляхом приєднання платника до Договору на підставі заяви про при­ єднання, що надсилається платни­ ком до контролюючого органу в електронному вигляді; • договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інфор­ мації щодо електронного цифрово­ го підпису (ЕЦП), які станом на день

Оформлено 46,6 тис. тонн ванта­ жів, що на 18,6 тис. тонн більше, ніж протягом січня попереднього року. Загальний товарообіг склав 62,2 млн. дол. США й порівняно з анало­ гічним періодом 2017 року збіль­ шився на 79%. Імпорт становив 30 млн. дол. США, це майже вдвічі більше, ніж у минулорічному січні. Експорт – 32,2 млн. дол. США, що на 68% переви­ щує показник попереднього року. Сальдо торгового балансу (по­ зитивне) – плюс 2,2 млн. дол. США. Зовнішньоекономічні операції проводились з торговельними парт­ нерами із 50 країн світу, перші по­ зиції серед яких займають Польща (56,4% від усього товарообігу), Ні­

меччина (7,6%), Швейцарія (5,4%), Білорусь (3,6%) та Словаччина (3,3%). У географічному розрізі най­ більше товарів (за вартістю) в об­ ласть надійшло з Польщі (54,4% від усього імпорту), Швейцарії (7,7%), Німеччини (6,1%), Великобританії (3,6%) та Китаю (2,8%). Експорт товарів здійснювався до таких країн, як Поль­ща (62,2% від усього експорту), Німеччина (7,8%), Білорусь (7,2%), Швейцарія (2,6%) та Казахстан (1,6%).

Тернопільщина: декларації про доходи подали п’ятеро мільйонерів

Система обміну електронних документів оговори про визнання електронних до­кумен­тів для перегляду та надання платникам можливості подальшого приєднання до договору за основ­ним місцем обліку розміщені в «Електронному кабінеті платника».

13

січні 2018 року Тернопільською митницею ДФС оформлено 2378 митних декларацій. Забезпечено 100% оформлення декларацій в електронному вигляді.

У січні платникам Тернопільщини відшкодовано за рахунок держави 29 мільйонів гривень ПДВ ротягом січня цього року 70 представників бізнесу регіону заявили бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 23 мільйона гривень.

четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

набрання чинності наказом є чинни­ ми, продовжують діяти до виникнен­ ня визначених Порядком підстав; • електронні документи, що над­ ходять до контролюючих органів від суб’єктів електронного документо­ обігу на підставі діючих Договорів, приймаються до обробки. У зв’язку із запровадженням з 1 січня 2018 року інформаційно-те­ лекомунікаційної системи «Елект­ ронний кабінет» відповідно до на­ казу Міністерства фінансів України від 14 липня 2017 року №637 «Про затвердження Порядку функціону­ вання Електронного кабінету», який зареєстровано у Міністерстві юсти­ ції України 1 серпня 2017 року за №942/30810, можливість подання Заяви про приєднання до Договору забезпечується, починаючи з 1 січ­ ня 2018 року.

Із загальної кількості деклара­ цій 410 – подано громадянами, які зобов’язані були задекларувати свої доходи, та 402 – громадянами, які виявили бажання скористатись пра­ вом на податкову знижку. Загальна сума самостійно нара­ хованих податкових зобов’язань з ПДФО становить 2,1 мільйонів гри­ вень і порівняно з 2017 роком збіль­

шилась на 440 тисяч гривень. П’ятеро осіб задекларували до­ ходи в розмірі понад 1 мільйон гри­ вень на загальну суму 7,2 мільйонів гри­вень. Основними джерелами до­ ходів мільйонерів є: – продаж нерухомого та рухо­ мого майна (4 громадянина); – дохід у вигляді спадщини чи дарування (1 громадянин). За результатами декларування мільйонери мають додатково спла­ тити 360,0 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 108 тисяч гривень військового збору.

Майже 13 мільйонів гривень акцизного податку надійшло до зведеного бюджету від платників Тернопільщини у січні

З

а перший місяць 2018 ро­ ку до державного бюджету надійшло понад 3,5 млн. гривень акцизного податку. Зокрема, надійшло: від вироб­ ництва горілчаної продукції – 1,4 мільйонів гривень; від виробницт­ ва виноробної продукції – 2,1 міль­ йонів гривень; від виробництва пи­ ва – 10,2 тисяч гривень; від пально­ го – 1,1 тисяч гривень. Надходження акцизного подат­ ку з роздрібного продажу підакциз­ них товарів за січень склали 9,3 міль­йонів гривень, в тому числі: від продажу алкогольних напоїв – май­ же 3,3 мільйонів гривень (35,1%); від продажу пива – понад 1,2 міль­ йонів гривень (13,2%); від продажу

тютюнових виробів – 4,8 мільйонів гривень (51,7%). Загалом до Зведеного бюджету України від платників Тернопільщи­ ни у січні надійшло 12,8 мільйонів гривень акцизного податку.


14 АРТБРИГАДА ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД» Військові пом’янули героїв, які загинули за нашу державу Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

В

ійськовослужбовці окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» взяли участь у пам’ятних заходах, які проходили у Тернополі, вшанували загиблих Героїв Майдану та учасників АТО.

Четверта річниця з часу розст­ рілу своїх громадян для України є на­ гадуванням про одну з найтрагічні­ ших подій сучасної історії країни.

І коровай, і українська пісня є на Сході. Артилеристам подарували незабутній вечір

В

иключно український репертуар, попурі, вірші та гумор дарували Терно­ пільським артилеристам на Сході Народний аматорський колектив «Хуторянка».

Військовослужбовці одного з підрозділів окремої артилерійської бригади оперативного командуван­ ня «Захід» із захопленням слухали чарівних співунь. Жінки готувалися до зустрічі з

солдатами цілий тиждень. Приїха­ ли вони не з пустими руками: і ва­ реників наліпили, і млинців наро­ били, і холодцю зварили... Гості подарували нашим захис­ никам пишний коровай, який є ук­ раїнським символом добробуту й достатку. За словами керівника «Хуторян­ ки» Матрьони Кривошиї, їхня осно­ вна місія на сході – повернути хлоп­ цям відчуття потреби та уваги, від­ творити домашню обстановку та під­няти настрій. Жінка переконана, що її колективу це вдалося. Підтримка бійців, котрі перебу­ вають у зоні проведення АТО, дуже важлива. Солдатів необхідно забез­ печувати не лише засобами захисту і теплими речами, але й таким цілю­ щим теплим словом. Завжди і всю­ ди пісня, музика та слово розраджу­ вало і збадьорювало людей, при­ четних до армії.

Серед Героїв «Небесної сотні» – шес­ теро хлопців з Тернопільщини: Олек­ сандр Капінос, Устим Голоднюк, На­ зар Войтович, Василь Мойсей, Ігор

Костенко і Тарас Слободян. День вшанування подвигу учасників Ре­ волюції гідності та увічнення па­ м’яті Героїв Небесної Сотні – це день данини тим патріотам, котрі відда­ ли найцінніше за те, що хотіли жити у вільній країні, захищаючи та відс­ тоюючи права і свободи людини. Се­ ред військовослужбовців Тернопіль­ ської окремої артилерійської брига­ ди також є учасники Революції Гід­ ності, які по сьогодні боронять схід­ ні терени нашої держави і виборю­ ють її Незалежність. Присутні на за­ ходах, а це родини загиблих, волон­ тери, влада, громадськість, шко­лярі та студентська молодь хвилиною мовчання згадали загиблих, поклали квіти до стелли «Героїв Небесної сотні» та помолились за упокій їх­ ніх душ. Не згасне пам’ять про тих, хто віддав за Україну своє життя.

Тривога для артилеристів

А

ртилеристи однієї з бригад ОК «Захід» в умовах тиші під час тренувань відпрацьовують сигнал «тривога». Швидкість, вправність, точність виконання нормативів – ось мета,

яка стоїть перед «Богами війни» під час виконання завдань. Для них на­ каз про висування на умовні позиції та наведення на ціль – понад усе. Під час подібних тренувань гармаші вдосконалюють професійні навич­ ки, здобуті раніше, і вкотре засвою­ ють їх в умовах зимової пори року.

Військові змагалися під пильним оком чемпіона світу з амреслінгу

В

ідбірковий етап змагань з армреслінгу серед війсь­ ковослужбовців відбувся у спортивному залі військової частини А3215. Понад тридцять учасників зійшлися у бо­ ротьбі, щоб помірятись силою у своїй ваговій категорії. Армреслінг не потребує якоїсь особливої екіпіровки, головне, що потрібно учаснику – це сила, сприт­ ність і витривалість – якості, влас­ тиві будь-якому справжньому чоло­ вікові, а тим паче воїну. Оцінювали змагання спеціальні гості – багаторазовий чемпіон світу, Європи та України, заслужений майс­ тер спорту України, президент об­ ласної федерації армспорту у Тер­ нопільській області Андрій Пушкар та президент Тернопільської облас­

ної федерації пауерліфтингу Ігор Ли­ сий, який забезпечив змагання спе­ ціальними столами. Боротьба була запеклою, виснаж­

ливою, кожен старався здолати су­ перника. Уболівальники, серед яких значна частина жінки, підтримува­ ли учасників. Після змагань кожен

охочий мав змогу пройти майстерклас із чемпіоном Андрієм Пушкарем. Переможці поїдуть представля­ ти артилеристів в Рівне. Там вони

змагатимуться за звання кращих серед інших учасників військових частин оперативного командуван­ ня «Захід».


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОСМІХНИСЬ! Мама сварить доньку: – Забороняю тобі так пізно по­ вертатися додому! Тобі ж тільки 17 років, от я у твої роки... – Знаю, знаю, – перебила її донь­ ка, – сиділа вдома, бо мені було 5 місяців.

Опера Верді

Заклад громадськ. харчування

Автор опери "Фауст"

Кафе

Частина будівлі

Буря

... Монтан

Склад і норма їжі

Едем Вчений ступінь

Ушкодж. шкіри

Спорт. снаряд

Один з електродів

Військ. машина

Столярн. інструмент

Паливноенергет. комплекс

Галоген Стан без свідомості

Річка в Росії

Кульмінація

Тропічна водяна квітка

Напій піратів

Голос Весняна квітка Острів біля Австралії

Заперечна частка

"Батько детективу"

К

*****

Продає мужик живого півня на базарі. Підходить жінка і питає: – Хороший півень? – Хороший. – Кур топче? – І курей, і гусей, і індичок топче. – Так навіщо продаєте? – На мене поглядати став.

Я

К

Ш

Е

О

В

Ю

Р

Т

О

А

Н

В

С

О

Е

Р

А

С

В

А

Т

І

В

А

А

З

А

І

Н

Я

А

Л

Н

Й

Х

Н

А Н

О

О

Р

С

Е

Н

Д

Е

Ф

О

Р

Е

Л

І

Л

А

Д

А

Н

Н

А

Т

Ю

Р

Г

У

М

А

Р

Ф

Н

О

Я

Б С

Р

І

А

М

О І

Н

Р А

М

О

Л

П

А

С

І М

О

К

Д

І

К І

Б

Р

К

Е

Р

О

С

Т

И

С

С

О

М

А

Р

А

Н

М

Р

Я

О

Н

І

К

О

Г

С

Т К

А

У

Н

А

О

К М

С Т

У

Д

А О

А

А

С

О

І

В

С

Л

О

М

О

Л

А

М

Е

М

О

Н

Ф

Р

Л

О

У

О

О

О І

К

К

Р

Т

О О

К

Т А

Р

В

А

А

Схід Чол. голос

Міфічний співак (греч.)

Майстер Одиниця площі

Бог війни

Р

А

Страва з Предмет рису меблів Команда для коня

Бог Сонця

Р

Щипковий муз. інструмент

Портрет святого

*****

У

Місто в Лаосі Америк. пастух

Шифр

Кредитна установа Столиця Латвії

Інгредієнти: Для тіста: маргарин – 200 г; сме­ тана – 300 г; борошно – 4 склян­ки; цукор – 1/2 склянки; сода – 1 ч.л.; ванільний цукор – 1 пакет; сіль. Для начинки: вишня (замороже­ на або свіжа) – 700 г; цукор – 3 ст.л. Для крему: масло – 250 г; згуще­ не молоко – 2 банки. Приготування. Розм’якшений маргарин перет­ ріть з цукром, сметаною, борошном і содою (соду попередньо погасіть – приблизно 1-1,5 ч.л., оцту). Замі­ сіть туге тісто і поставте в холо­ дильник на 1 годину. Дістаємо тіс­ то з холодильника і ділимо його

Місто в Сауд. Аравії

Річка в Африці

Англ. титул

Т

Бджол. продукт

Базис Хвороба коней

• СМАЧНОГО!

... Роговцева

Міжнар. договір

Пральний порошок

Валка верблюдів

*****

Марка літака

Документ про освіту

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

На слова дружини «Все, я від те­ бе йду!!!» молодий чоловік почне просити вибачення, досвідчений мовчки перечекає істерику, а бува­ лий сумно скаже: «Ти тільки обі­ цяєш!»

... Поло Патрисія ...

Оболонка Землі

Г

Звертання до чоловіка

Птах з попелу

Супутник Юпітера

Рослина символ України

Нота

Штат в США

Човен Хейєрдала

Майнова частка

Зустрілися дві подруги: – Люба, ти так погладшала! – Це я вже схудла. Ти мене ми­ нулого місяця не бачила. Була, як ти!!!

Озеро в Африці Нащадок

*****

Злива. Стук у двері. Чоловік від­ криває, а там теща стоїть. Він ка­ же до неї: – Що ви в таку погоду на вулиці робите? Ідіть додому!

Хвалебн. вірш

Пістолет

15

Торт «Смерекова хата»

Родичка бджоли

Знак зодіаку

*****

*****

Пустеля в Мексиці

Карбонат натрію

Команда собаці

Папуга

Суддя виносить обвинувачено­ му вирок: – 25 років позбавлення волі! Обвинувачений в шоці кричить на всю судову залу: – Та Ви що, пане суддя, знущає­ теся?!. Та як так можна?!? Та мені ж 83 роки!.. Суддя почухав потилицю і каже: – Не хвилюйтеся, ми ж теж лю­ ди і не вимагаємо від Вас неможли­ вого… Відсидите, скільки зможете!

Розмовляють два старих лікаря: – У мене був хворий, який за всі­ ма прогнозами повинен був по­ мерти ще десять років тому, а він все ще живе. – Так-так буває. Це ще раз дово­ дить, що коли хворий дійсно хоче жити, то медицина безсила.

Дійсна подія

Церковне правило

Червона ...

Епоха

*****

Дружина заходить у ванну і ба­ чить: на вагах стоїть чоловік і втя­ гує живіт. – Думаєш, це допоможе? – Звичайно! Як я інакше побачу цифри?!

Виріб з бавовни Крок у танці

*****

– Лікарю, я, як отримую зарпла­ ту – не перестаю сміятись! – Ну і добре! Сміх продовжує життя! – Тобто до пенсії я дотягну? – Звичайно! Далі буде ще сміш­ ніше!

Головний у картах

Гадальні карти

четвер, 22 лютого 2018 року Досьє 102

Шлюпка

на 15 однакових частин. Розкачує­ мо прямокутник розміром 20х7 см. Викладаємо вишні близенько одна до одної на корж та добре закріп­ люємо кінці. Готову «колоду» звер­ ху посипаємо злегка борошном. Ви­ пікаємо «колоди» до золотистого кольору при 200 градусах. Готуємо крем. Змішуємо згущене молоко і розм’якшене масло та зби­ ваємо блендером до однорідності. Викладаємо «колоди» 5х4х3х2х1 і кожен шар щедро змащуємо кре­ мом. Верх торта теж змастіть кре­ мом. Залишіть торт на всю ніч в хо­ лодильнику, щоб він просочився.


16

• ВІДОМІ УКРАЇНЦІ В СВІТІ!

• Володимир Хавкін. Мільйони лю­ дей у світі завдячують йому жит­ тям. Виходець з Бердянська ви­ найшов вакцину проти холери та чуми. Найдовше жив бактеріолог в Індії – 22 роки, рятував країну від епідемії. За 40 років понад 35 мільйонів осіб вбереглось від страшної хвороби. • Соня Делоне. Одеситка Соня під­ корила світ моди Франції. Вона запропонувала змінити бісер та пір’я на мінімалістичні пальта та сукні прямого крою з геомет­рич­ ним принтом. Будинки моди Yves Saint Laurent та Missoni зізнава­ лися, що вона була їхнім натх­нен­ ням. • Віра Фарміга. Не кожен украї­ нець станцює гопака, а от Вірі, батьки якої з України, запросто. Голлівудська акторка постійно наголошує на своєму походжен­ ні та стежить за подіями в Україні.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 22 лютого 2018 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 26 лютого ніч / день

-16 / -14

вітер

ВІВТОРОК, 27 лютого ніч / день

-21 / -13

вітер

В

ДОЛИНА НАРЦИСІВ (Закарпатська область) «Долина нарцисів» – заповідний масив, що знаходиться в урочищі Кіреші в 4 км від р. Хуст Закарпат­ ської області. З 1992 р. у складі Кар­ патського біосферного заповідника входить до міжнародної мережі біо­ сферних заповідників ЮНЕСКО. Ли­ ше один раз в рік, в травні, можна побачити квітуче поле нарцисів. Зви­чайно ж, у такого романтичного місця є і своя, не менш романтична легенда. Коли княжій доньці Русі ви­ повнилося 18 років, з цим святом її прийшли привітати іногородні візи­ тери та городяни, серед яких був і бідний гончар Іванко. Хлопець пода­ рував дівчині в подарунок чудову вазу, на якій, наче живі, мерехтіли квіти граціозного білого нарциса. У цей момент Руся та Іванко полюби­ ли один одного і стали таємно зуст­ річатися. Але батько дівчини дові­ дався про ці відносини і, розлютив­ шись, викинув вазу в долину, забо­ ронивши дочці бачитися з коханим. А на наступний день всю долину, на якій ще вчора дрібним дощем лежа­ ли уламки вази, покривав біло-зе­ лений килим квітучих нар­цисів. По­ бачивши це чудо, батько Ру­сі дав свою згоду на союз дочки і бідного гончара.

ніч / день

-17 / -12

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Пн/Сх, 2 м/с

ЧЕТВЕР, 1 березня ніч / день

-22 / -9

вітер

Сх, 7 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 2 березня ніч / день

«УКРАЇНСЬКА ВЕНЕЦІЯ» (Одеська область) Вилкове – це невелике містеч­ ко на кордоні з Румунією, розташо­ ване в українській частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України, в Кілійському ра­ йоні Одеської області. Це останній населений пункт на узбережжі Ду­ наю пе­ред його впадінням в Чорне море. Це місто також відоме під на­ звою «Українська Венеція» завдя­ ки численним каналам (місцеві жи­ телі називають їх єриками), прори­

попиваючи смачне домашнє вино, Ви почуєте за парканом шум мото­ рного човна, а не мотоцикла або ма­ шини. Ви і Ваша друга половинка, сидячи на березі Дунаю і насолоджу­ ючись спокоєм і кра­сою навколо Вас, зможете розслабитися і відповісти заповітне «Так» на пропозицію ру­ ки і серця.

тим вздовж вулиць. Саме тут при­ рода та людина живуть зовсім по­ руч, доповнюючи один одного. Тіль­ ки тут, сидячи вве­чері біля будиноч­ ка в невеличкому зеленому садку і

ному місті. Але тільки в Дніпрі, на 227-річницю міста, відкрили Алею закоханих з фонтаном «Амур» і зо­ ною відпочинку, яка стала візитною карткою Дніпра. Символічна алея ко­

ФОНТАН «АМУР» (м. Дніпро) Україна – країна романтична, то­ му алеї кохання є практично в кож­

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Сх, 3 м/с

СЕРЕДА, 28 лютого

Найромантичніші та прекрасні місця України Україні є чим здивувати не тільки гостей, але і її мешканців.

Пн, 2 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

хання настільки красива, що важко це передати на словах. Тільки тут є: лава виснажливих очікувань; фонтан Романтичних побачень; алея Приєм­ них зустрічей; мідний «Рушник» з системою підігріву. Рушник знахо­ диться прямо під стрілами Амура і призначений для молодят. У горо­ дян вже з’явилася легенда, що цей рушник має велику силу – він здат­ ний мирити посварених закоханих та навіки з’єднувати люблячі серця. Фонтан на алеї закоханих у Дніпрі самий маленький фонтан.

СОФІЇВСЬКИЙ ПАРК (Черкаська область) Умань відомий Софіївським пар­ ком, найгарнішим парком в Черка­сь­ кій області. Він був створений поль­ ським магнатом Станіславом По­ тоцьким, який присвятив його сво­ їй коханій дружині Софії. Парк на­ сичений цікавими місцями, пам’ят­ ни­ками та спорудами: численні гро­ ти, водоспади, вигадливі альтанки, та архітектурні композиції до поем Гомера – «Іліада» та «Одіссея». Пот­ рапивши сюди, вам не доведеться нудьгувати. Крім піших прогулянок по алеях парку, ви можете здійсни­ ти прогулянку підземною річкою Стікс; покататися на човні по озеру, навколо острова Кохання; проїха­ тися в кареті, запряженій кіньми; а для молоді, яка любить екстрим і швидкість, можна здійснити прогу­ лянку на сігвеї або велосипеді.

-5 / -1

вітер

Пн, 2 м/с

СУБОТА, 3 березня ніч / день

-12 / -5

вітер

Пд/Зх, 2 м/с

НЕДІЛЯ, 4 березня ніч / день

-14 / -2

вітер

Пд, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

◾◾ЦИТАТИ, ЯКІ ЗМІНЯТЬ МИСЛЕННЯ ◾◾У житті, якщо ви нічим не ризикуєте, насправді ви ризикуєте багато чим. ◾◾Люди приховують від вас більше, ніж демонструють. ◾◾Іноді люди не помічають того, що для них роблять інші, допоки ті не перестануть цього робити. ◾◾Не слухайте, що люди говорять, ди­ віться на те, що вони роблять. ◾◾Бути одинаком не означає бути са­ мотнім, і бути самотнім не означає, що ви наодинці. ◾◾Кохання не ґрунтується на сексі, показових почуттях або прогулян­ ках разом. Кохання – це бути з людиною, яка робить вас щасливим так, як ніхто інший не зможе. ◾◾Будь-яка людина може увійти у ваше життя і сказати, як сильно вона вас кохає. Але не всі зможуть це показати, довести і залишитися у вашому житті. ◾◾Навчіться любити себе в першу чергу, замість того, щоб любити ідеї тих людей, які люблять вас.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №3(86)  

Досьє 102 №3(86)  

Profile for dosie102
Advertisement