__MAIN_TEXT__

Page 1

ПСИХОЛОГ РАДИТЬ стор.

2

ПОЛІЦІЯ ПІЙМАЛА ПРОДАВЦЯ стор. 6 НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН

• НОВИНИ

Епідеміологи та інфекціоністи прогнозують: після спалаху кору в Україні може бути спалах значно небезпечнішого захворювання – дифтерії. Зважаючи на низький рі­ вень вакцинації, це захворювання може спричинити епідемію. Згід­ но з календарем щеплень, аби за­ хистити дитину від дифтерії, її тре­ ба вакцинувати у 2, 4 і 6 місяців, а потім – у півтора року.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

ШАХРАЇ ДУРЯТЬ ЛЮДЕЙ РІЗНИМИ МЕТОДАМИ

стор.

4

стор.

ХАБАР ЗА ЛІЦЕНЗІЮ – 800 ДОЛАРІВ ТА 5000 ГРИВЕНЬ

6

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№2 (85) / 1 лютого 2018 року

На лекції «Врятувати життя мо­ же кожен» тернополян чекає пів­ тори години знань від інструкто­ ра з домедичної та військово-так­ тичної допомоги «44 Навчального Центру» – Дениса Кошарського. За­ хід відбудеться за ініціативи мо­ лодіжного об’єднання «Успішна Мо­ лодь» 6 лютого о 16:00 у приміщен­ ні Дружньої ресторації «Мамонт». У Тернополі знову не вистачає працівників. За попередніх сім днів з географічною прив’язкою до Тер­ нополя було розміщено 481 вакан­ сію. Найбільше потребують у: про­ даж та закупівлі – 203, робітничі спеціальності – 133, сфера обслу­ говування – 118, роздрібна торгів­ ля – 115 та транспорт, автобізнес – 91. Найменше у: нерухомість – 5, страхування – 3 та шоу-бізнес – 1.

10 лютого в ТРЦ «Подоляни» відбудуться всеукраїнські аматор­ ські спортивні змагання з кросфі­ ту «Ігри Героїв», участь в яких ві­ зьмуть люди з інвалідністю. Як розповіли організатори проекту, учасники не погоджуються з тер­ міном «обмежені можливості» і в першу чергу хочуть показати, що ніколи не потрібно здаватись. Українські біатлоністи здобу­ ли золоту медаль у змішаній ес­ тафеті на відкритому чемпіонаті Європи з біатлону. Останнє «золо­ то» змагань завоювала команда у складі: Юлія Журавок, Ірина Вар­ винець, Артем Прима і тернополя­ нин Дмитро Підручний. Змагання відбувалися в альпійській долині Ріднаун у Південному Тиролі на півночі Італії.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

4,00 ГРН.

Бійці роти «Тернопіль» змінили своїх колег у зоні АТО стор.

9

Повага та взаєморозуміння населення допомагає патрульним поліцейським гідно виконувати свою роботу, – Богдан Шевчук

П

осади та звання – це лише формальність. Головне – людяність, повага та взаєморозуміння. В цьому переконаний на­ чальник патрульної поліції Тернопільщини Богдан Шевчук.

Двадцятип’ятирічний уродже­ нець Борщівського району не одра­ зу наважився на кар’єру працівника поліції, хоча у дитинстві мріяв одяг­ нути форму. Як і більшість хлопчи­ ків, він захоплювався фільмами, де головний герой рятував світ від не­ безпеки і неодноразово уявляв себе на місці сильного та відважного чо­ ловіка. Проте після школи юнак пі­ шов не за дитячою мрією. Він всту­ пив у Кам’янець-Подільський аг­рар­ ний університет, Київський Націо­

нальний університет біоресурсів і природокористування України, де здобув спеціальність ландшафного дизайнера. Після вишу працював по­ мічником агронома. Далі – навчання у НАВС на факультеті правознавства. Коли в країні почалися зміни, коли на майдані почали гинути лю­ ди, а на сході України розпочалася неоголошена війна, Богдан ви­рі­шив стати частинкою змін, долучитися до побудови нової Бать­ківщини. (Продовження на сторінці 5)


2

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 4

ЛЮТОГО

10

ЛЮТОГО

20

ЛЮТОГО

22

ЛЮТОГО

25

ЛЮТОГО

народився ПРИСЯЖНЮК Віталій Петрович, начальник Збаразького ВП Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області народився БОГОМОЛ Олександр Миколайович, начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

народився ГУДАК Олег Васильович, начальник Гусятинського ВП Підволочиського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області народився БАЛИК Руслан Михайлович, начальник центру обслуговування підрозділів ГУНП в Тернопільській області народився СТРИЖАК Роман Юрійович, начальник Кременецького відділу поліції ГУНП в Тернопільській області

Нехай летять собі літа, Нам зупинити їх не вдасться. Хай буде істина проста: Чим більше літ, тим більше щастя. Людської шани зичимо й тепла, Достатку, злагоди в родині, Журба щоб в безвість відійшла, А радість жила в кожній днині.

ЖАРТ МОЖЕ ВАРТУВАТИ ЖІНЦІ УВ’ЯЗНЕННЯМ

З

авідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єк­ тів власності інкримінують правоохоронці Тернополя 34-літній жительці села Вербівка Борщівського району. За словами правоохоронців, 28 січня близько 2:00 на лінію «102» надійшло повідомлення про заміну­ вання закладу громадського харчу­ вання, який знаходиться в центрі Тернополя. На місце події виїхали працівники поліції, вибухотехніки, рятувальники служби надзвичайних ситуацій. На момент приїзду екстре­ них служб у барі відвідувачів уже не було, лише персонал. Оглянувши приміщення, жодних небезпечних предметів вони не виявили. У ході проведених оперативних заходів стало відомо, що дзвінок був здійснений з готельного номеру об­ ласного центру. За кілька хвилин пра­воохоронці встановили і особу «жартівника». При перевірці з’ясу­ ва­лося, що жінка неодноразово при­ ходила в даний заклад і конфлікту­ вала з персоналом, навіть на­магалася нанести тілесні ушкод­жен­ня бармену. 27 січня невідома знову прийш­ ла, але обслуговувати її персонал відмовився і попросив покинути при­ міщення. Через деякий час вона пе­ ретелефонувала в бар і сказала, що там лишилася її сумка, а в ній є ви­ бухівка. Дане повідомлення праців­ ники розцінили, як жарт, але за хви­ лин сорок після цього у них на по­ розі з’явилися представники екст­ рених служб.

У Тернополі піймали раніше судимого продавця «метадону» та «димедролу»

П

ідозрюваного у продажі наркотичних речовин піймали пра­цівники уп­ равління протидії наркозлочинності ГУНП в області. Чоловік реалізовував наркозалежним особам обласного центру «метадон» та «димедрол». За словами керівника управлін­ ня Михайла Димиди, «бізнесмен» – раніше судимий житель Тернополя, 1975 року народження. Він уже при­ тягувався до кримінальної відпові­ дальності за незаконні операції з наркотичними засобами. Наразі в суді розглядається кримінальне про­ вадження щодо підозрюваного. У 2015 році його піймали на продажі сильнодіючих лікарських засобів – «димедролу» та «соннату». Проте на шлях виправлення тер­ нополянин не став і продовжив тор­ гувати недозволеними препаратами. Його піймали на гарячому. Під час проведення санкціонованого обшу­ ку у чоловіка вилучили димедрол та двадцять таблеток метадону. Опе­

ративники встановлюють шляхи надходження цих препаратів. У ході слідства стало відомо, що за таблетку димедролу він просив 40 гривень, а метадон цінив в сто гривень за штуку. Вирішується питання про обран­ ня підозрюваному запобіжного за­ ходу та оголошення підозри відпо­ відно до статті 307 частина 1 ККУ –

незаконне виробництво, виготовлен­ ня, придбання, зберігання, переве­ зення, пересилання чи збут нарко­ тичних засобів, психотропних речо­ вин або їх аналогів та 321 частина 1 – незаконне виробництво, виготов­ лення, придбання, перевезення, пе­ ресилання, зберігання з метою збу­ ту або збут отруйних чи сильнодію­ чих речовин. Триває слідство.

– Ми більше обслуговуємо доросле населення, але також і членів їхніх сімей – дітей. Самі працівники, які спілкуються з іншими категоріями людей, повинні бути обізнані на су­ часному рівні з усіма моментами з питань профілактики та лікування кору, з методами боротьби. Медики наголошують, що пер­

ші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апе­ тит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується тем­ пература. Зволікати при таких симп­ томах не можна. Пот­рібно одразу звернутися до фахівців.

Про кір та його наслідки говорили медики відомчої лікарні

С

палахи небезпечних захворювань час від часу виникають в наших умовах. В даному випадку це стосується кору – хвороби, яка може становити серйозну небезпеку для здоров’я і навіть життя особливо дорослих людей. Про це на семінарі для лікарів Державної установи «Територіаль­ не медичне об’єднання Міністерст­ ва внутрішніх справ України по Тер­ нопільській області» наголосив про­ фе­сор кафедри інфекційних хвороб Тернопільського державного медич­ ного університету імені І.Горбачев­ ського Василь Копча. Кір, каже ме­ дик, типова дитяча хвороба і тому вони переносять її легше. Проте від ускладнень не застрахований ніхто. – Дорослі переносять кір дуже тяжко, можливі вкрай небезпечні ускладнення. Приєднання бакте­ рійних інфекцій, розвиток енцифа­ літу, пневмонії та інших тяжких за­ хворювань. А ще з вірусом кору по­ в’язують ряд повільних інфекцій – фактично невиліковних невроло­ гічних захворювань, від яких люди стають інвалідами на все життя.

Василь Копча стверджує, що аль­тернативи вакцинації, як методу ефективної профілактики та ефек­ тивного запобігання кору, немає. Проте і вакцинація – це відповідаль­ ний момент і однозначної та чіткої відповіді щодо стовідсоткового ще­ плення бути не може. На кінець грудня на території Тернопільської області інфекціоністи зареєструва­ ли 102 випадки кору. – Виникла необхідність спілку­ вання та консультації фахівців об­ ласного рівня, які мають досвід і тео­ ретичний, і практичний по виявлен­ ню кору, по діагностиці, по органі­ зації методів профілактики, – каже начальник лікарні з поліклінікою Державної установи «Територіаль­ не медичне об’єднання Міністерст­ ва внутрішніх справ України по Тер­ нопільській області» Галина Годько.


КРИМІНАЛ

Підозрюваного у тяжкому злочині затримали поліцейські Тернополя

З

ґвалтування та розбій інкримінують правоохоронці Тернополя 33-літньому жителю села Паївка Гусятинського району. Чоловік напав, побив та відіб­рав у жертви гроші, а після цього втік. Затримали підозрюваного у злочи­ ні того ж дня. Наразі він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. За словами начальника Голов­ ного управління Нацполі­ції Терно­ пільської області Олександ­ра Бого­ мола, нещастя трапилося 21 січня. Потерпіла – уродженка облас­ ного центру, 1962 року народжен­ ня. Жінка впродовж п’яти років пе­ ребувала на заробітках за кордоном. Квартиру залишила на сина, який неодноразово притягувався до кри­ мінальної відповідальності та злов­ живав спиртним. У ході слідства з’ясувалося, що чоловік ключі від власного житла дав товаришу, аби той пожив у нього, допоки не помириться з дружиною. Маму про квартиранта не попе­ редив, а жінка, бажаючи зробити сюрприз дитині, повернулася із за­ робіток без дзвінка. Коли при­їхала – в квартирі нікого не було. Близько п’ятої ранку, – пригадує потерпіла, – вона почула, що хтось намагається увійти до оселі. Коли відчинила двері, побачила незнайо­ мого п’яного чоловіка, який просив

В

Повідомлення до поліцейських надійшло від головного лісничого Кременецького лісового господар­ ства про те, що поблизу села Старий Олексинець здійснено порубку де­ рев породи дуб. Виїздом слідчо-оперативної гру­ пи виявлено вантажний автомобіль КамАЗ під керуванням 45-річного

3

Чортківчанин обікрав крамницю, де продавцем працює його дружина

Д

о співробітників Чорт­ ківського відділу поліції надійшло повідомлення від жительки райцентру про те, що невідома особа, пошкодивши захисні ролети та вхідні двері, проникла до приміщення торгового закладу і з каси викрала всю виручку. Сума була чималою – майже ві­ сім з половиною тисяч гривень. Проведеними заходами поліцей­ ські встановили особу зловмисника.

Ним виявився раніше судимий 32річний чортківчанин. Чоловік – іг­ро­ ман, тож постійно у пошуку готівки. Крадіжку зловмисник скоїв близько восьмої години вечора і тієї ж ночі разом з товаришем все програв. Вибір крамниці для крадія не був випадковим. У цьому торговому закладі він часто бував, адже там про­ давцем працює його дружина, тож лиходій знав, що власниця торгового закладу не завжди забирає виручку. Кримінальне провадження роз­ почато за частиною 3 статті 185 ККУ.

Житель села Сураж Шумського району підрізав товариша по чарці

його пустити, аби він міг взяти за­ рядне до телефону. Жінка відмови­ ла та зачинила двері. Через деякий час невідомий по­ вернувся і сказав, що привів її сина, але у стані алкогольного сп’яніння. Тернополянка відімкнула і підозрю­ ваний напав на неї. Кілька разів він вдарив жінку в обличчя руками, а потім стиснув горло та силою всту­ пив із нею в статеві зносини. Після цього знайшов 700 євро та втік. Жінка за допомогою звернулася до медиків та поліції. Окрім цього, вона змогла описати нападника. Уже за дванадцять годин підоз­ рюваного затримали. Чоловік пере­ бував в районі залізничного вокза­ лу. Іноземну валюту встиг обміняти

КамАЗ зрізаного дуба вилучили кременецькі правоохоронці одій, котрий здійснював перевезення каже, що не відає, хто господар деревини – його попросили тільки про доставку. Куди? Теж не знає.

четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

козівчанина. Машина була заванта­ жена деревиною. Водій каже, що в Тернополі до нього підійшли люди, котрі попросили пе­ре­везти дубові колоди. Що це за люди і куди треба було везти дуб – начебто не знає. Поки житель селища Козова від­ мовчується, поліцейські працюють над тим, аби встановити всіх при­ четних до незаконної порубки де­ ревини. Кожна колода довжиною 5 метрів і діаметром від 45 до 60 сан­ тиметрів. Кримінальне провадження роз­ почато за частиною 1 статті 246 ККУ. Тривають слідчі заходи.

на гривні і частину з них витратити. Встановивши особу підозрюва­ ного стало відомо, що це – уродже­ нець Гусятинського району. У трав­ ні 2017 року він звільнився з місць позбавлення волі, де майже сім ро­ ків відбував покарання за розбій­ ний напад. Зловмиснику оголосили підоз­ ру відповідно до статті 152 ККУ – зґвалтування, тобто статеві зноси­ ни із застосуванням фізичного на­ сильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи та статтю 187 частина 2 – розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила роз­ бій або бандитизм.

У

мисне середньої тяжкості тілесне ушкодження інкримінують працівники Шумського відділення по­ліції мешканцю району. Чоловік підрізав товариша по чарці. Подія трапилася в селі Сураж. До підозрюваного в гості завітали двоє односельців, разом розпивали спирт­ не. Вже коли всі добряче захмеліли, між господарем та гостем зав’яза­ лася суперечка і, аби довести свою правоту, чоловік схопив ножа та на­ ніс удар односельцю. На щастя поранення виявилося несмертельним. Чоловіка до­прави­ ли до районної лікарні, де медики надали необхідну допомогу.

Однак мешканець району тепер відповідатиме за скоєне. За фактом злочину відкрите кримінальне про­ вадження згідно статті 122 ККУ.

тижні в місяць одні, наступних дві неділі – інші. Клієнтів «роботодавці» шукали через оголошення в соцмережах та на сайтах, а зустрічі організовували лише на виїздах. Година послуг вар­ тувала від 1200 гривень. При ба­ жанні клієнта до нього могло приї­ хати одразу двоє жінок. Коштувало це 3 тисячі гривень. Частину зароблених грошей дів­ чата віддавали адміністраторам та таксисту. Розвиток нелегального біз­ несу припинили правоохоронці.

У помешканні сутенерів під час обшуку вилучено комп’ютерну тех­ ніку, з якої подавалися оголошення, мобільні телефони, записники з клі­ єнтами, а також мічені гроші. Справа організатора, а саме жи­ тельки Теребовлі, уже передана до суду. Жінка відповідатиме перед за­ коном за статтею 303 частиною 2 ККУ – сутенерство або втягнення осо­би в заняття проституцією та частиною 2 статті 302 ККУ – ство­ рення або утримання місць розпус­ ти і звідництво.

Мешканка Теребовлі постане перед судом за сутенерство та звідництво

С

утенерство, вчинене повторно щодо кількох осіб та звідництво для роз­ пусти з метою наживи інкримінують правоохоронці Тер­ нопіль­щини двадцятишестирічній жительці Теребовлі. Вона в обласному центрі організувала бізнес з надання сексуальних послуг. Документувати факти сутенер­ ства та заняття проституцією, каже керівник відділу боротьби із зло­ чинами, пов’язаними із торгівлею людь­ми Головного управління На­ ціональної полі­ції в Тернопільській області Олександр Буняк, оператив­ ники почали ще у квітні 2017 року. У ході оперативних заходів стало ві­ домо, що заборонений бізнес запо­ чаткувала матір-одиначка. В поміч взяла собі подругу, яка працювала адміністратором та знайомого. Ос­ танній розвозив «підлеглих». Співпрацювати у секс-індустрії погодилися іногородні дівчата – це четверо мешканок Дніпропетров­ ської та Запорізької областей віком від 25 до 30 років. Їх «бізнесменша» знайшла через оголошення в інтер­ неті. Працювали повії позмінно: два


4 ШАХРАЙСТВА Перевірка лічильника вартувала Житель Теребовлі зняв 17 тисяч з чужої картки тернополянці 70 000 гривень Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

Н

е розпізнала шахрайку 94-річна мешканка обласного центру. Впустила незнайомку до помешкання та втратила майже сімдесят тисяч гривень.

Невідома жінка постукала у две­рі потерпілої 15 грудня минулого ро­ ку. Вона представилася працівни­ ком «Тернопільгазу» та повідоми­ ла, що оглядає лічильники. Місцева мешканка впустила її до помешкан­ ня. Заговоривши господиню, аби та принесла документи, крадійка знайшла сховок та викрала з нього 63 000 гривень та золоті вироби. Після вчинення протиправного псевдопрацівниця швидко попро­ щалася та покинула квартиру. Жін­ ка майже одразу помітила пропажу цінностей, але повідомляти праців­ ників поліції не хотіла. Вже через місяць після події пенсіонерка все розповіла своїй онуці, яка й зверну­ лась за допомогою до поліції.

За фактом крадіжки відкрито кри­мінальне провадження відповід­ но до частини 1 статті 185 ККУ. Поліцейські застерігають краян не довіряти незнайомцям. Якщо до вас завітала особа, котра назвалась працівником будь-якої дер­жавної чи комунальної установи, в першу

Близько 33 000 гривень перерахував шахраєві

Д

о Збаразького відділення поліції звернувся 45-річний мешканець села Старий Збараж. Чоловік повідомив, що потрапив на гачок аферистів. Як розповів, сам потерпілий, до нього зателефонував невідомий чо­ ловік, який представився співробіт­ ником служби безпеки банку. Афе­ рист повідомив, що кошти краяни­ на в небезпеці, оскільки зловмисни­ ки намагалися їх зняти. Пройдисвіт запевнив жителя краю, що гроші можна вберегти, але для цього йому необхідно перера­ хувати готівку на інший активний рахунок, який спеціально створили для нього. Потерпілий за підказками псев­ допрацівника зняв готівку в банко­ маті, а потім за допомогою терміна­ лу поклав 32 500 гривень на невідо­ мий рахунок. Лише наступного дня

до краянина повернувся здоровий глузд: чоловік збагнув, що не знає ні номера рахунку, ані кодів доступу до нього. Довелося повідомити по­ ліцейських, що став жертвою афери. Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розсліду­ вань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Поліцейські наголошують міс­ цевим мешканцям, ніколи, ні за яких обставин, не повідомляти особисті дані невідомим. Інформація щодо карткових рахунків вважається кон­ фіденційною, нею повинні володі­ ти власники електронних гаманців. Ніколи не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, ПІНкод або CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS. Якщо телефо­ нують і уточнюють ці дані, знайте – це спро­ба шахрайства. Якщо ж ви потерпіли від рук аферистів, не зволікайте, одразу те­ лефонуйте на лінію «102».

чергу попросіть її пред’явити по­ свідчення, також зателефонуйте на підприємство, аби з’ясувати усі обс­ тавини даного візиту. Перевірте ре­ тельно почуту інформацію, не пос­ пішайте віддавати незнайомцям гро­ ші за будь-які послуги, розмінюва­ ти чи міняти купюри.

З

никнення 17 тисяч гривень з рахунку виявив житель Теребовлі після того, як банкомат «з’їв» його картку. За словами потерпілого, коли він вставив картку в банкомат, зникло світло. На гарячій лінії банку його запевнили, що щойно електропоста­ чання відновиться, банкомат карт­ ку вилучить, і він зможе забрати її в відділенні банку. Та коли чоловік за декілька днів знов звернувся у бан­ ківську установу, кредитки у них не виявилося, а з рахунку знято 17 ти­ сяч гривень. Поліцейські з’ясували, що кош­ти потерпілого були зняті того ж дня, коли сталася неприємність із карт­ кою. З незрозумілих причин банко­ мат її не вилучив, а повернув. Пе­ рехожий помітив у банкоматі карт­ ку, на якій був написаний пін-код, й зняв з неї усі гроші. Особу «щасливчика» поліцейсь­

кі оперативно встановили, тож він не довго тішився раптовому фінан­ совому покращенню. Чоловік у ско­ єному зізнався й повернув потерпі­ лому кошти. Та за скоєне все ж таки доведеться відповісти, адже його дії кваліфіковані за частиною 1 статті 185 ККУ – крадіжка.

Поліцейські розповідають, що шахраї копіюють фото квартир на різних сайтах і розміщують пропо­ зиції, представляючись власника­ ми. Ціни вказують зазвичай нижчі від ринкових, щоб заманити клієн­ тів. Після того, як жертва переказує

кошти, просто вимикають телефон. Щоб не потрапити на гачок, не­ обхідно під час телефонної розмови запитати адресу житла і перевірити в пошукових системах чи це помеш­ кання раніше здавали в оренду, про­ читати відгуки про нього.

Ошукав тернополянку на круглу суму

Т

исячею гривень шахрайським способом заволодів зловмисник. Саме та­ке повідомлення надійшло до Тернопільського відділу поліції від місцевої мешканки. Потерпіла знайшла в мережі ін­ тернет оголошення про оренду квар­ тири за вигідною ціною. Тернопо­ лянка зателефонувала до орендаря, аби уточнити інформацію. Чоловік повідомив, що є й інші клієнти. Аби орендувати квартиру, жінка погоди­­ лась перерахувати завдаток в розмі­рі 1000 гривень. Вже наступного дня пройдисвіт не піднімав слухавки, а потім зовсім її вимкнув. Краянка зрозуміла, що стала черговою жертвою прой­дис­ ві­та. За допомогою звернулась до поліцейських. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження відпо­ відно до частини 1 статті 190 ККУ.

Кременчанка «перемогла» у шахрайській лотереї й заплатила реальні гроші за віртуальний автомобіль

Н

а повідомлення від шахраїв «ви виграли автомобіль» купилася 63-річна жителька Кременця. Жінка так зраділа перспективі стати власницею новенького «ФОРД КУГА», що без задуми перерахувала на рахунок зловмисників майже со­ рок тисяч гривень. Результат пе­ редбачуваний – ні грошей, ні авто­ мобіля. Схема шахрайства не нова. Афе­ ристи розсилають на випадкові мо­ більні номери повідомлення про виг­

раш автівки. В смс вказують номер телефону, за яким можна дізнатися про деталі акції. Жертва шахраїв зателефонував­ ши на зазначений номер, чують, що для того, аби отримати приз, потріб­ но здійснити кілька фінансових опе­ рацій: оплатити комісію та відшко­ дувати надані послуги. Сплачуючи ці кошти, потерпілі поповнюють га­ма­ нець шахраїв. Застерігаємо краян не спокуша­ тися на подібні повідомлення, адже безкоштовний сир буває лише в ми­ шоловці.


5 Повага та взаєморозуміння населення допомагає патрульним поліцейським гідно виконувати свою роботу, – Богдан Шевчук ПАТРУЛЬНА ПОЛІЦІЯ четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

(Початок на сторінці 1) Після того, як оголосили набір в ряди патрульної поліції, він не дов­ го думав. Залишив роботу і по­дав до­ кументи в патрульку Києва. Його вибір батьки підтримали, хоча сум­ нівалися у тому, що син пройде. Во­ ни вважали, що корупцію так швид­ ко не здолати ніде, а особливо там, де починалося щось нове. – Але я пройшов. Найбільше пе­ реживав за тести, бо не знав що і до чо­го буде, як здам їх. Та все пройш­ ло добре. Найлегше для мене була фізкультура, оскільки з дитинства зай­мався спортом і маю розряд з вільної боротьби та футболу. Починав Богдан Шевчук інспек­ тором патрульної служби Києва. Пер­ ша зміна, перший наряд виявився найважчим, пригадує чоловік. Змі­ на тривала майже 32 години. І таке навантаження дещо вибило Богдана з колії, оскільки втома та виснажен­ ня брало своє. Проте все нормалізу­ валося і робота пішла. – До поліції я інакше дивився на людей та на усі події, які відбувалися навколо. А, одягнувши форму, почав­ ши їздити на виклики та спілкува­ тися з населенням, я зрозумів, що усе зовсім по-іншому. Люди різні, кожен сприймає тебе по своєму: одні дяку­ ють, інші зляться та агресивні. До змін звик швидко так само, як і до вигляду крові та агресії лю­ дей. Один з найемоційніших викли­ ків, каже поліцейсь­кий, був виїзд до однієї родини. Там жінка народжу­ вала дома. Поруч був її чоловік. Про­те у подружжя щось пішло не так і ди­ тина померла. Саме тоді Богдан поба­ чив море крові, розпач та горе людей. Рота Богдана Шевчука була пі­ шою – її патрульні забезпечували всі заходи біля Верховної Ради, в центральній частині міста, відпові­ дали за охорону громадського по­ рядку. Далі роту розформували, ос­ кільки потрібні були люди, які б навчали патрульних по інших міс­

тах. Саме так Богдан Шевчук став заступником командира роти Дніп­ ровського району. Чотири місяці він боровся із злочинністю там, а да­лі чоловіка чекало перепризначення – тепер командиром роти Святошин­ ського району. Богдан Шевчук зізнається, що кар’єрний ріст ніколи не вплине на нього, бо люди – перш за все. – В мене відношення до людей взагалі не змінилось, яке було, то та­ ке і є. Те, що там вища посада, ролі не грає для мене. Сьогодні можу бу­ ти на високій посаді, завтра можу бути на нижчій посаді, але завжди потрібно залишатися людиною. Та­ кого нема в мене, що крила вирос­ тають. До всіх однакове ставлення, завжди все роблю, як то кажуть, по справедливості. Через деякий час Богданові зно­ ву запропонували посаду, але вже у іншій області – заступником началь­ ника патрульної служби Рівного. Та чоловік тоді відмовився, бо вважав, що ще не має достатньо досвіду за­ йняти таку високу посаду. У березні 2017 все ж таки дове­ лося погодитися на перевід – Богдан став тимчасово виконуючим обов’яз­ ки начальника управління патруль­ ної поліції Житомира-начальником чергової частини. – Відділ чергової частини для мене був новим. Я вчився, навчався, ця сфера для мене була новою, але цікавою. І я вважаю, що робота мені вдавалася. Наприклад, коли я прий­ шов в Житомир, в них було розкри­ то близько 326 злочинів за рік, а в кінці, коли я йшов, то було 658. Я зі своїми колегами в два рази збіль­ шили розкриття злочинів. Наприкінці 2017 року Богдана Шевчука чекали чергові зміни. Йо­ му зателефонували, викликали на співбесіду у Департамент Патруль­ ної поліції і запропонували очолити патрульку в іншій області. Де саме не розголошували, вимагаючи кон­

кретної відповіді «так» чи «ні». – Я розумів, що мені треба було оприділитися в цьому житті. Запи­ тали, чи перейду в іншу область працювати на керівну посаду – на­ чальником. Відповідь мала бути чіт­ ка і без будь-яких вагань та сумнівів. Я думав, що це будуть Чернівці, але кінцевий результат виявився нео­ чікуваним – це був Тернопіль. Таке призначення здивувало Богдана Шевчука, але не розчарува­ ло. 22 грудня перший заступник на­ чальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький пред­ ставив Тернополю нового керівника. – Я впринципі вже звик. Колек­ тив непоганий. Приходять нові лю­ ди. Працюємо, налагоджуємо зв’язок, трішки вчимо, а також вчимося самі. Богдан Шевчук каже, що єдина відмінність у роботі – це специфіка областей, менталітет та відношен­ ня людей. У Житомирі, порівняно з Києвом, було легше, бо викликів менше, менше резонансних подій. Тернопіль також відрізняється від тих областей – тут менше тяжких, особливо тяжких злочинів, але від­ повідальності ще побільшало. За­ раз Богдан Шевчук, як керівник, по­ винен ходити на наради, багато до­ кументації і часу виїжджати на лі­ нію нема, але він старається приді­ ляти увагу підлеглим. – Спілкуюсь з колективом. Коли заступає рота в ніч чи на день, то я стараюсь в кінці до зміни наряду спілкуватись з ними, нагадувати їм законодавство, опитуємо їх, цікави­ мося проблемними питаннями, ню­ ансами по роботі. Сьогодні в патрульну поліцію Тернопільщини прийшло багато но­ вих працівників. Богдан Шевчук на­ магається поспілкуватися з кожним, ділиться з молодими колегами дос­ відом. Якщо виникають проблеми, співробітники можуть напряму, без будь-яких проблем зв’язатися зі своїм керівником та порадитися у вирі­

шенні того чи іншого питання. – Поліцейські тут діляться на па­ ру груп. Хтось любить більше спря­ мовувати себе на виявлення пору­ шень правил дорожнього руху, хтось розкривати злочини, хтось більше спілкується з людьми (превентив­ на діяльність). Ну, а з поліцейськими, які погано виконують свої функ­ціо­ нальні обовязки, чи десь помили­ лися, я намагаюся спілкуватися і з’я­ совувати чому він вчинив саме так і що його на це спонукало. Ну а в за­ гальному, то більше їм ставимо за­ дач і вчимо, як в тій чи іншій ситуа­ ції вони повинні діяти. Задоволений очільник патруль­ ної поліції Тернопільщини і співп­ рацею з Головним управлінням на­ цполіції краю. Він каже, що будь-що вирішується швидко та позитивно. Бюрократії з листуванням чи пере­ писками довгими немає – На даний момент ми плануємо зараз трішки підлагодити управ­ ляння – зробити ремонти. Ну а про­ блемні питання патрульних зали­ шаються, як всюди. Дуже хочеться, щоб людям зарплату підняли, за­ безпечили гідним соцпакетом, щоб вони не турбувалися про те, як буде завтра в разі біди чи чогось гіршого. Всі розуміємо, що робота небезпечна.

Працівники ризикують своїм жит­ тям, вони та їхні родини не захище­ ні. Було б добре, якби вище керівни­ цтво йшло нам на зустріч. Завжди і в усьому підтримувала Богдана його подруга, а сьогодні вже дружина – Ольга. Жінка муж­ ньо переносила усі відрядженння та переїзди коханого. Плакала, але чекала і допомагала. – Перед поїздкою у Тернопіль я прийшов і сказав їй, що маю дві но­ вини: перша – мене підвищили, а дру­ га – їду знову у інше місто. Про це я їй повідомив о 22:00, а вже о 4-ій ранку виїхав. Вона майже три місяці була далеко від мене, поки я шукав житло. Зараз ми уже разом, як моло­ да сім’я. Розписалися в Києві, а ве­ сілля зіграли у Скалі-Подільській. Дружина Богдана Шевчука за­ кінчила Чортківський медичний, навчалась у Польщі. Зараз у пошу­ ках роботи фізіотерапевта в Терно­ полі. У планах – поповнення роди­ ни. Богдан Шевчук зізнався, що ду­ же хоче дівчинку, а от дружина на­ впаки – хлопця. У вільний час керівник патруль­ ної служби любить грати у футбол або дивитися фільми. Відпустки ста­ рається проводити або вдома, або десь на природі.

Двадцять патрульних поліцейсь­ ких скла­ли урочисту присягу. Від­ тепер вони патрулюватимуть вули­

ці нашого обласного центру і стежи­ тимуть за громадським порядком. Бути чесними та справжніми по­

ліцейськими, які зможуть змінити країну, працювати для людей закли­ кав новобранців очільник поліції Тер­ нопільщини Олександр Богомол. – Досягнувши поставлених пе­ ред собою цілей, ви повинні розумі­ ти, що отримавши нову форму та зброю, ви отримали й велику відпо­ відальність. Її ви нестимете щодня, незалежно від пори доби як на служ­ бі, так і в побуті. Бажаю вам ка­р’єр­ ного росту та підтримки від колег. Терпіння та успіхів у подальшій роботі побажали поліцейським як представники правоохоронного ві­ домства, так і рідні та близькі моло­ дих людей. Вони сподіваються, що патрульні гідно виконуватимуть по­ с­тавлені зав­дання і виправдають до­ віру своєю чесною та відданою ро­ ботою.

Нові патрульні присягнули на вірність українському народові

В

ірно служити українському народу, дотримуватися Конс­ титуції та законів України, втілювати їх у життя, поважа­ ти та охороняти права і свободи людини, честь держави...


6 РІЗНЕ Кнопка «Терміновий виклик поліції» може запобігти небезпеці та біді Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

П

оліція охорони продовжує роботу у напрямку соціального захисту населення. На території Тернопільської області розміщено майже 208 кнопок «Терміновий виклик поліції». Такі кнопки призначені, щоб по­ кращити охорону громадського по­ рядку. Кнопка термінового виклику поліції дає можливість без наявнос­ ті телефону викликати наряд реа­ гування поліції охорони, адже, як по­ казує практика, випадки бувають

різні і громадяни не завжди мають можливість бігти до правоохорон­ них органів чи то телефонувати на лі­нію «102». У таких випадках «Тер­ міновий виклик поліції» відіграє ви­ рішальне значення. Більшість кнопок «тривожного» виклику встановлені у громадських місцях. Переважно це – магазини, ап­ теки, розважальні заклади, АЗС. Про те, що в цьому чи іншому місці є «Три­ вожка», вам підкаже спеціальний покажчик: жовта наліпка з надпи­ сом – «Терміновий виклик поліції». Що потрібно від вас – це не зво­

лікати, адже основне правило, яке ви повинні пам’ятати: найлегше впій­ мати злочинця «по гарячих слідах». Добре було б, аби ви та ваші діти орієнтувалися, в яких районах вашо­ го населеного пункту розміщені та­ кі «тривожні» кнопки. Не надійтеся на щасливий випадок, гуляючи у вільний час, зверніть увагу на уста­ нови, на яких є наліпка «Терміно­ вий виклик поліції». Адже хто зна, коли така кнопка може стати для вас у нагоді. – Централізована система швид­ кого виклику поліції дає змогу під­ вищити ефективність діяльності на­ рядів реагування поліції охорони, задіяних для охорони об’єктів та гро­ мадського порядку. Завдяки цьо­му вдається скоротити час реагування на повідомлення громадян про зло­ чини та інші протиправні дії і зат­ римання злочинців по «гарячих слі­ дах», – розповідає начальник Управ­ ління поліції охорони в Тернопіль­ ській області Роман Лихота. Пропонується встановлення та­ ких кнопок і в індивідуальному жит­ лі – в квартирах, в будинках. Сигна­ лізатори поліції охорони встанов­ люються не лише у стаціонарних об’єктах. Для громадян – спеціальні мобільні «тривожні кнопки».

Викрито схему вимагання коштів за отримання ліцензії

С

иловики викрили схему збагачення до якої вия­ вилися причетними приватні структури та посадові особи Тернопільсь­кої державної архітектурно-будівельної інспекції. Хабарників виявили співробіт­ ники управління захис­ту економі­ ки Тернопільщини спільно з праців­ никами слідчого управління Голов­ ного управління Національної полі­ ції в області. Зловмисники заробляли чималі кошти за сприяння в швидкому от­

риманні ліцензій на виконання буді­ вельних ро­біт. Ціна питання для одного з під­ приємців, котрий звернувся за бу­ дівельною ліцензією, окрім офіцій­ них платежів, склала вісімсот аме­ риканських доларів та п’ять тисяч гривень. Розпочато кримінальне провад­ ження за частиною 3 статті 368 Кри­ мінального кодексу України. Проце­ суальне керівництво здійснює про­ куратура Тернопільської області. Вирішується питання про обран­ ня підозрюваним міри запобіжного заходу.

Виховання та культура на дорогах – гарантія зменшення ДТП

Я

к знизити аварійність на дорогах – одна із пріоритетних проблем, яка сьогодні турбує громадськість. Поліцейськіпсихологи виділили окремі психологічні чинники, що впливають на скоєння дорожньо-транспортних пригод, травмування, а інколи безповоротних втрат життя. Про це розпо­ відає начальник сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Тернопільській області Михайло Козюк. ДОСВІД. Людину, яка закінчила водійські курси та отримала посвід­ чення, називати водієм зарано, вона повинна, як мінімум, декілька років провести за кермом, щоб отримати певний досвід і вважатись справж­ нім водієм. Звичайно, кожен із нас таких водіїв знає. При нагоді додат­ ково порадьте їм не перевищувати швидкості, бути уважними при ке­ руванні у населених пунктах, вкот­ ре зазначте про відповідальність за своє життя та здоров’я інших. Як­ що ж ви їдете поруч, не відволікай­ те «мо­лодого» водія, не ведіть з ним за­тяжні та емоційні бесіди, не спере­ чайтесь, вкажіть про недопустимість розмов по мобільному телефону під час керування автомобілем. НЕВИПРАВДАНИЙ РИЗИК. До­ волі часто люди через власну «без­ печність» не усвідомлюють наслід­ ків швидко прийнятих спонтанних рішень, під час того, як вони є учасни­ ками дорожнього руху. Перед здійс­ ненням маневру чи перетині вулиці – на короткий час сконцентруйтесь на обстановці, яка є навколо Вас, по­ думайте чи достатній ресурс вашо­ го авто для маневру, про погодні умови, які є на даний час та на кон­

кретній ділянці. Якщо ж ви пішохід пам’ятайте – у багатьох випадках при ДТП з участю пішоходів винен сам пішохід. Навчіться сприймати ав­томобіль, як серйозну небезпеку для свого здоров’я. Подумайте, на­ приклад, над тим, що автомобіль відразу неможливо зупинити в хо­ лодний, зимовий чи мокрий період часу. Врахуйте, що Ваша увага та зо­ середженість різко знижуються при використанні навушників із ввімк­ неною музикою або при повному «за­ нуренні» в улюблені соціальні ме­ режі у вашому смартфоні при пере­ міщенні вулицями. СПРИЙНЯТТЯ. Окремою темою надмірної безпечності пішоходів чи велосипедистів можна вважати не використання у темний час доби світловідбивачів. Більшість людей просто не усвідомлюють, що сприй­ няття водієм інших учасників до­ рожнього руху у нічний час в рази гірше, ніж у день. Уявіть себе за кер­ мом автомобіля під час туману чи нічної подорожі та спробуйте спрог­ нозувати свою поведінку, як водія, коли раптово перед вашим авто з’яв­ ляється людина. Відчуваєте емоції... Якщо Ви турботливі батьки, а Ваша

дитина ходить до школи рано-вран­ ці, коли ще темно, а повертається з секцій пізно ввечері, то вам, насам­ перед, слід потурбуватися про її без­ пеку на дорозі! Закріплюйте на одязі та аксесуарах дитини підвіски, знач­ ки, нарукавні пов’язки, браслети, на­ шивки та наклейки із світло-відби­ ваючими властивостями. ЕМОЦІЙНА СТІЙКІСТЬ. Кожен водій повинен мати самовладання і повний контроль своїх емоцій. Зви­ чайно, бути спокійним за кермом – не означає розслабленість і сповіль­ неність реакції. Емоційний спокій, відсутність надмірної роздратова­ ності, стурбованості – це запорука успішної їзди! Не панікуйте, якщо вам сигналять звуком або блимають світлом фар, будьте пильними і обе­ режно виконуйте свій маневр. На

до­рогах виникають ситуації з вико­ ристанням нецензурної лайки та об­ разливих жестів, будьте незворуш­ ні і не вступайте в суперечку з таки­ ми малоосвіченими та гірше вихо­ ваними від Вас людьми. Якщо під час Вашого руху відбулась неприєм­ на телефонна розмова, зупиніться, озирніться довкола, знайдіть пози­ тивні сторони у природі, згадайте якусь щасливу подію із свого життя чи завітайте до найближчої автоза­ правки, щоб випити чаю. Пам’я­тай­ те, що усі життєві труднощі носять виключно тимчасовий характер і обов’язково вирішаться. ВИХОВАННЯ І КУЛЬТУРА ВОДІННЯ. Найпопулярніша помилка водіїв (до слова не тільки новачків) – бажання доїхати швидше за інших та бути першим. Доходить до відвер­

тих дурощів. Наприклад, деякі водії змагаються в тому, хто швидше дої­ де до світлофора чи до визначеного місця. Їх результат – стоять на «чер­ воному» разом, а потім кожен з них старається щонайшвидше почати рух. Безумовно, голов­не – це «внут­ ріш­ня психологія», куль­турний роз­ виток як водія, так пішохода. Для прикладу, обдумайте враження ото­ чуючих про Вас, які поряд спостері­ гають Ваш «дещо неадек­ват­ний» до ситуації чи місця стиль водіння. Якщо ж Вам байдуже – це Ваш влас­ ний культурний рівень... Не­від’єм­ ними елементами вихованого водія мають бути гуманність, відпо­відаль­ ність, стриманість, прояв толерант­ ності до інших водіїв і пішоходів, які потрапили в біду. ШВИДКІСТЬ РЕАКЦІЙ. Реакція водія – це не тільки своєчасне галь­ мування у заторі чи перешкоді по­ переду, а й вміння вчасно оцінити дорожню обстановку. На дорозі усе вирішують долі секунд, яких часто може і не вистачити. Реакція люди­ ни сповільнюється в разі втоми, не­ досипання, при стресових станах, депресії, внаслідок прийому певних лікарських препаратів, психоактив­ них речовин і алкоголю. Більшість резонансних та транспортних при­ год та найбільша кількість смертей на дорозі, пов’язана із вживанням алкоголю як водіями, так і пішохо­ дами. Пам’ятайте – Ви автор не тільки свого життя!


РІЗНЕ

Ми ставимо собі амбітні, сміливі завдання для поліпшення якості життя нашої громади

У

продовж минулого року в галузі охорони здоров’я в об­ ласті зроблено було чимало. На медицину з ініціативи голови обласної ради та депутатського корпусу виділялись серйозні кошти, відкривались нові відділення, навіть центри, з сучасним обладнанням.

Зокрема, впроваджено сучасну систему та відкрито мультимедій­ ну оперативно-диспетчерську служ­ бу на базі центру екстреної медич­ ної допомоги, що дає можливість рятувати життя важких пацієнтів. Відкрили відділення з наступними процедурами: підводний витяг хреб­ та під нахилом (кут 450), киснева, озонова та гідромасажна ванни, 4-х камерна ванна для рук і ніг, а також відділення CPAP (сіпап) терапії для лікування апное сну у Більче-Золо­ тецькій обласній фізіотерапевтич­ ній лікарні реабілітації. Запрацю­ вав у Збаразькому районному цент­

рі пер­винної медико-санітарної до­ помоги електронний реєстр. 2017 рік в області завершився відкриттям на базі Тернопільської обласної університетської лікарні Центру політравми з інноваційним обладнанням, з повністю реоргані­ зованим приймальним відділенням, складовою якого є відділення ін­ тенсивної терапії для хворих з по­ літравмою, операційний блок для виконання невідкладних маніпуля­ цій та хірургічних втручань при че­ репно-мозковій травмі, травмі груд­ ної клітки, травмі органів черевної порожнини та скелетній травмі; від­

діленням ортопедичного стаціона­ ру з операційним блоком на чотири операційних, укомплектованих най­ сучаснішим обладнанням, що дає можливість виконувати високотех­ нологічні хірургічні втручання при переломах кісток тазу, хребта та кін­ цівок. У структурі стаціонару пра­ цює підрозділ реабіліта­ції. Отримавши мандати довіри від виборців у 2015 році, ми поставили собі амбітну, сміливу мету – відкри­ ти в області найсучасніший іннова­ ційний медичний центр з новітнім обладнанням. На реконструкцію бу­ ло використано 4 400 000 гривень бюджетних коштів та 1 500 000 гри­ вень позабюджетних коштів. Ні для кого не секрет, що в краї не було можливості провести повно­ цінну діагностику серцевих захво­ рювань та допомогти людям. Тому було прийнято рішення створити кардіоцентр на ба­зі обласної уні­ верситетської лікарні. Закуплено об­ ладнання для того, щоб можна було проводити операції на відкритому серці: апарати штучного кругообі­ гу, апарати анестезії, інші. Разом з тим, одне із найважливіших питань – купівля і ангеографа, без якого на­ дання медичних послуг важким кар­ діологічним хворим неможливе. Тернопільська область та наше суспільство в цілому рухається впе­ ред, до кращого, успішнішого, якіс­ нішого життя. Ми і надалі працюва­ тимемо у цьому напрямку, ставимо собі амбітні, сміливі завдання, для поліпшення якості життя громади.

Проїзні документи дитини для виїзду за кордон – чинні до закінчення терміну їх дії

З

2015 року, після відповідних змін у законодавстві, що регулює видачу документів, які посвідчують особу, міграційна служба не оформляє проїзних документів дитини та не здійснює вклейку фото дитини у паспорт батьків. Натомість дітям з народження оформляють паспорт для виїзду за кордон, такий самий, як у дорослих. Але документи, оформлені раніше, залишаються чинними до закінчен­ ня терміну їхньої дії. Усі паспорти громадянина Ук­ раїни для виїзду за кордон, які зараз оформлять в підрозділах міграційної служби, є біометричними, тобто міс­ тять вмонтований електронний но­ сій, на який записані біометричні да­ ні, параметри особи, у тому числі від­ битки пальців. Сканування відбит­ ків дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків чи законних предс­ тавників. Паспорт громадяни­на Ук­ раїни для виїзду за кордон оформ­ люється дітям від народження стро­ ком на 4 роки, громадянам ві­ком від 16 років – строком на 10 років. Вартість «дитячого» закордон­ ного паспорта така, як і для дорослих. Адміністративний збір за оформ­лен­ ня паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтакт­

ним електронним носієм становить: впродовж 20 днів – 557 грн.32 коп.; впродовж 7 днів – 810 грн. 32 коп. Для того, щоб оформити паспорт дитині, один з батьків разом з дити­ ною повинен звернутися у будь-який підрозділ міграційної служби (неза­ лежно від місця реєстрації) та пода­

ти документи: свідоцтво про народ­ ження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла 14-річного віку); пас­ порт громадянина Ук­раїни (для осіб, що досягли 14-річного віку); доку­ менти, що підтверд­жують сплату ад­ міністративного збору; у разі оформ­ лення паспорта особі, що не досяг­ ла 12-річного віку, фото розміром 10х15 см для внесення відцифрова­ ного зобра­ження особи шляхом ска­ нування; ідентифікаційний код.

четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

• КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ

Д

обрий день! Звертаюся до Вас, бо більше не знаю, в кого спитати. Ми з чоло­ віком прожили разом більше 20 років, виростили 2 дітей. Од­нак вже давно зрозуміли, що краще нам жити ок­ремо, чекали лише, доки діти вирос­ туть, стануть на ноги і почнуть самостійне життя. Зараз збираємося розлучатися. Тож прошу роз’яснити, яке майно ми маємо розділити, а яке ні?

7

Тамара ТВЕРДОХЛІБ

– Яке майно є спільною сумісною власністю подружжя? – Майно, яке набуте за час шлю­ бу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самос­ тійного заробітку. Такими поважни­ ми причинами можуть бути, напри­ клад, навчання, ведення домашньо­ го господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо. До майна, що належить подруж­ жю на праві спільної сумісної влас­ ності відноситься: майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей ін­ дивідуального користування), дохо­ ди, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші), речі, придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське ус­ таткування, оргтехніка тощо). Як­ що майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудо­ вих чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи кош­ тами брав участь в утриманні май­ на, управлінні цим майном чи дог­ ляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору, можуть бути визнані за рі­ шенням суду об’єктом права спіль­ ної сумісної власності. Увага! Якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, майно, набу­ те ними за час спільного проживан­ ня, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. – Яке майно є особистою власністю дружини, чоло­віка? – Особистою приватною власніс­ тю дружини, чоловіка є: майно, на­ буте до шлюбу; майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дару­ вання або в порядку спадкування; майно, набуте за час шлюбу за кош­ ти, які належали їй чи йому особис­ то; житло, набуте за час шлюбу вна­ слідок його приватизації; земельна ділянка, набута за час шлюбу вна­ слідок приватизації; речі індивіду­ ального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя; премії, нагороди, які вона, він одержала за особисті заслуги (суд може визнати за дру­ гим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встанов­ лено, що він своїми діями сприяв її одержанню); кошти, одержані як від­

шкодування за втрату (пошкоджен­ ня) речі, яка їй, йому належала та відшкодування завданої моральної шкоди; страхові суми за обов’яз­ко­ вим чи добровільним особистим стра­хуванням, якщо страхові внес­ ки сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною влас­ ністю кожного з подружжя; майно, набуте за час їхнього окремого про­ живання у зв’язку з фактичним при­ пиненням шлюбних відносин (за рі­ шенням суду); якщо у придбання майна вкладені крім спільних ко­ штів і кошти, які належали одному з подружжя, то частка у цьому май­ ні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власніс­ тю; якщо річ, що належить одному з подружжя, плодоносить, дає прип­ лід або дохід (дивіденди), він є влас­ ником цих плодів, приплоду або до­ ходу (дивідендів). – Як провести розділ майна добровільно? – Дружина і чоловік мають пра­ во розділити майно за взаємною згодою, уклавши договір про поділ майна або договір про виділ майна зі складу майна подружжя. – Який порядок поділу майна через суд? – Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Речі для професійних занять присуд­ жуються тому з подружжя, хто вико­ ристовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей вра­ ховується при присудженні іншого майна другому з подружжя. Присудження одному з подруж­ жя грошової компенсації замість йо­ го частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема, на жит­ ловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою та попереднього внесення другим із подружжя відповідної суми на депозитний рахунок суду. – До якого суду звертатися і скільки це коштує? Справи щодо поділу спільного майна подружжя розглядаються міс­ цевими загальними судами в поряд­ ку позовного провадження за міс­цем розташування майна або його осно­ вної частини або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування відповідача.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

Про резонансні злочини та роботу поліції краю розповів на прес-конференції журналістам керівник відомства

П

ро забруднення навколишнього середовища, рейди та перевірки громадського транспорту, законність введення карток тернополянина, розслідування резонансних кримінальних проваджень та інші питання, які стосуються роботи правоохоронного відомства у минулому році обговорив під час прес-конференції начальник ГУНП області Олександр Богомол.

У 2017 році, каже головний по­ ліцейський краю, відбувся ріст зло­ чинності на 6,5%. – Цей невеликий ріст по загаль­ ній статистиці напевне пов’язаний з тим, що більш активніше почали

працювати окремі служби поліції та виявляти латентні злочини і відпо­ відно у нас більше притягнуто до кримінальної відповідальності зло­ чинців за вчинені злочини і загалом відсоток розкриття по області ста­

новить 46,2% злочинів. В минулому році правоохоронці області зареєстрували десять умис­ них вбивств, усі розкриті. Трапилося 25 злочинів, пов’язаних з нанесен­ ням тяжких тілесних ушкоджень, 11 з них закінчилися летально для по­ терпілих. Зафіксовано у 2017 році і 3730 злочинів майнового характе­ ру. На 9,2% зросла кількість грабе­ жів, облікували працівники поліції 636 шахрайств. – Ми розуміємо, що злочинці сьо­ годні досить озброєні і поліцейські максимально при роботі з підобліко­ вим елементом працюють з засто­ суванням заходів безпеки. Триває в області боротьба з роз­ повсюдженням зброї та обігом нар­ котиків. Посилено стежитимуть пра­ воохоронці і за ситуацією на доро­ гах, не припинятимуть боротьби з ко­рупціонерами та порушниками законодавства.

«Крокуй обережно». Інтерактивну гру для п’ятикласників організували тернопільські поліцейські та співробітники обласної бібліотеки для дітей

В

ивчення правил дорожнього руху, виховання культури поведінки на дорогах – саме це поставили собі за ціль поліцейські та співробітники Тернопільсь­ кої обласної бібліотеки для дітей, організовуючи для п’я­ тикласників Тернопільської ЗОШ №5 інтерактивну гру під назвою «Крокуй обережно».

ор­ганізовувати для школярів різно­ го роду зустрічі. Сьогодні ми разом з п’ятикласниками згадували пра­ вила дорожнього руху, моделювали різні ситуації, які виникають на до­ розі. Діти пробували себе у ролі і по­

Зі слів керівника відділу юве­ нальної превенції управління пре­ вентивної діяльності ГУНП в Терно­ пільській області Петра Тиховича, за­хід відбувся в рамках програми «ПОЛіС», яка стартувала у Тернопо­ лі, як і в багатьох інших містах Ук­ раїни у грудні минулого року. – Відділ ювенальної поліції під­ писав меморандум про співпрацю з обласною бібліотекою для дітей. Та­ ка взаємодія дає нам можливість

В Головному управлінні Національної поліції області правоохоронцям та пенсіонерам ОВС урочисто вручили візнаки гаранта держави

В

ідзнаки Президента України «За участь в Антитерористичній операції» вручили співробітникам, які проходили службу в правоохоронних органах в Тернопільській області. Нагороди та медалі отримали понад 150 мешканців краю. З вітальним словом до присут­ ніх у залі звернувся Олег Ляхович. Він висловив слова вдячності за про­ явлену мужність, сумлінне ставлен­ ня до виконаних службових обо­в’яз­

ків, які поставали перед правоохо­ ронцями в зоні АТО. Також він по­ бажав незламної долі, мирного не­ ба та добробуту в родинному колі. – Дай вам Бог здоров’я і всього найкращого, злагоди в родинах, до­ бра і щастя. Дякуємо вам за вашу чоловічу, мужню роботу! Ви – наша гордість. Кожен, хто захищає свою Батьківщину, гідний подяки. Не всі змогли бути присутніми на урочистостях. Більшість бійців продовжують захищати суверенітет та територіальну цілісність в Доне­ цькій та Луганській областях.

ліцейських, і порушників. Такі уро­ ки у формі гри їм дуже подобаються. Методист обласної дитячої біб­ ліотеки Хрис­тина Яцків розповіла, що в Тернополі чотири організації беруть участь у програмі «ПОЛіС».

– Проект, частиною якого є про­ грама, має на меті вибудувати плід­ ну співпрацю між поліцією та тими, для кого вона працює і кого захищає, зокрема, шляхом організації зустрі­ чей представників місцевої поліції

та громадськості на базі бібліотек та інших публічних платформ. Зустрічі триватимуть й надалі і поліцейські активно братимуть у них участь, прививаючи юним тернопо­ лянам повагу до Закону.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

9

Олександр Богомол перевірив роботу на Підволочищині

К

ерівник Національної поліції краю Олександр Богомол проінспектував особовий склад Підволочиського відділення поліції та спілкувався з міс­цевими жителями. На виїзний прийом до очільни­ ка тернопільської поліції люди при­ йшли з різними проблемами. Зде­ більшого громадяни просили допо­ моги у вирішенні особистих соціаль­ но-побутових питань, цікавилися хо­ дом розслідування окремих кримі­ нальних проваджень. Кожного із за­ явників начальник Головного управ­ ління поліції уважно вислухав та, залучивши відповідних працівників, пообіцяв розібратись у всіх проблем­ них ситуаціях. Прийшли просити підтримки щодо перерахунку пенсій й місцеві пенсіонери органів внут­ рішніх справ. Олександр Богомол запевнив, що в разі необхідності го­ товий надати підтримку кожному. По завершені прийому керівник Нацполіції Тернопільщини проінс­ пектував роботу підволочиських по­ ліцейських. На спільній нараді вони обговорили недоліки та напрацю­ вання у службі. Актуальними для обговорення залишилися питання щодо рівня розкриття злочинів, ор­ ганізація робочого процесу правоо­ хоронців та забезпечення публічної безпеки в районі. Олександр Бого­ мол цікавився ефективністю роботи поліцейської станції у місті Скалат

та груп швидкого реагування. – Дисципліна та законність осо­ бового складу – це основа роботи по­

ліцейських, – зазначив на завершен­ ня зібрання керівник ГУНП в Терно­ пільській області. – Вкотре наголо­

У далеку дорогу та на відпові­ дальну службу благословили терно­ піль­сь­ких поліцейських священики. Дорога на схід не легка та довга. Це – 1200 кілометрів. Проте доба в автобусі дрібниця для тих, хто уже чекає на зміну колег і рахує хвили­ ни до того часу, як повернеться до­ дому та зустрінеться з рідними. Два місяці відрядження завер­ шилося наприкінці січня для іншої частини бійців роти патрульної по­ ліції особливого призначення «Тер­ нопіль». Старший лейтенант поліції Роман Мельник каже, що покладені на них завдання виконували сумлін­ но, за що від громадських організа­

цій Луганщини отримали подяки. – За два місяці служби на блок­ постах наші бійці неодноразово ви­ являли осіб, що намагалися пере­ везти холодну зброю, вибухові при­ строї. Слава Богу, всі ми поверну­ лись додому живими та неушкод­ женими. Правоохоронців у піднесеному настрої зустрічали рідні та близькі, які з нетерпінням чекали їх. Мар’яна Гаєвська зустрічала з тривалого відрядження тата. Дів­ чина зізнається, що за прикладом батька обрала військову професію і сьогодні навчається у Чернівецько­ му військово-спортивному ліцеї.

шую сумлінно виконувати покладе­ ні на вас обовязки, адже через нена­ лежну поведінку одного працівника

поліції формується негативна гро­ мадська думка про роботу правоо­ хоронних органів в цілому.

Бійці роти «Тернопіль» змінили своїх колег у зоні проведення АТО

В

зону проведення анти­ терористичної операції відбули поліцейські ро­ ти особливого призначення «Тернопіль». Новачків серед бійців немає, то­ му, переконаний начальник ГУ На­ ціональної поліції Тернопільщини Олександр Богомол, вкотре нагаду­ вати про їхню місію потреби немає – хлопці знають свою роботу і про­ фесійно її виконуватимуть. – Звертаюся до кожного з вас: бе­режіть один одного, зважай­те на власну безпеку, адже позиції, на яких ви нестимете службу, небезпеч­ні – вимагають уважності та дисцип­ліни. Скільки б поліцейські не їздили в зону АТО, а для їхніх рідних кожне таке відрядження – це хвилювання та сльози. Старший лейтенант роти Андрій Алексевич каже, що у 2014 ро­ ці, коли вирішив стати доброволь­ цем роти, матері не зізнавався, яка служба на нього чекає. Ненька діз­ налася, що син їде на Схід букваль­ но у переддень відрядження. З того часу кожна його ротація, а їх було вже чотиринадцять, – нелегке вип­ робування для рідних. – Мрію, аби найшвидше закін­чи­ лися бойові події на Сході і ми повер­ нулися додому і працювали в рідно­ му місті, – каже Андрій Алексевич.


10

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

Підписання Меморандуму про співробітництво з Німецько-Українським фондом – це потужний стимул для розвитку підприємництва області

Н

імецько-Український фонд і Тернопільська ОДА підписали Меморандум про співробітництво у сфері підтримки фінансування та розвитку малого та середнього підприємництва Тернопільської області.

Степан Барна вручив посвiдчення учасникам антитерористичної операції

Г

олова Тернопільської ОДА Степан Барна вручив 9-ом воїнам з Тернопільщини посвідчення учасникадобровольця антитерористичної операції.

Він подякував бійцям за те, що стали на захист територіальної ці­ лісності та незалежності України перед російським агресором. За словами очільника області, кожен учасник-доброволець анти­ терористичної операції повинен зна­ ти, якими пільгами може скориста­ тися, а також де зможе оздорови­ тися сам чи разом з сім’єю.

Степан Барна зазначив, що ве­ деться робота у напрямку оздоров­ лення учасників бойових дій. – Кожен учасник бойових дій, учасник-доброволець має можли­ вість у закладах обласної ради, ус­ тановах обласної ради лікуватися та проходити обстеження безкош­ товно за рахунок обласного бюдже­ ту. Тому хотів би, щоб ви користува­ лися цими можливостями, як це вже зробили майже 2 тисячі учасників бойових дій, добровольців, які вия­ вили бажання оздоровитися. В області статус учасника-доб­ ровольця антитерористичної опе­ рації отримали більше 102 осіб.

Домовленість дозволить розпо­ чати активні дії щодо впроваджен­ ня в регіоні Програми субсидуван­ ня процентних ставок для місцевих малих та середніх підприємств. Як наголосив під час зустрічі ви­ конуючий обов’язки керівника Ні­ мецько-Українського Фонду Вале­ рій Майборода, полегшення досту­ пу бізнесу до дешевих кредитів, як частина програми Федерального уря­ ду Німеччини, має на меті стимулю­ вання української економіки. Степан Барна зазначив, що під­ писання Меморандуму для Терно­ пільщини буде стимулом для розви­ тку підприємництва в області, а та­ кож сприятиме підвищенню інвес­ тиційної привабливості регіону. Він акцентував, що у 2017 році в Тернопільську область перереєст­ рува­лися з інших областей понад 130 підприємств. Згідно з оцін­кою ділового бізнес-клімату Тернопіль­ щина вважається однією з найпри­ вабливіших областей для бізнесу.

Тернопільська обласна дитяча лікарня отримала обладнання для офтальмологічних потреб

Н

а Тернопільщині 12 рік поспіль проводиться благодійна акція «Серце до серця», в рамках якої волонтери по всій області збирають протягом місяця кошти на придбання обладнання для обласної дитячої лікарні. У 2017 році близько 500 волон­ терів для офтальмологічного відді­ лення зібрали 244 тис. грн. Облад­ нання для офтальмології уже вста­ новили в дитячій лікарні. Як повідомив начальник відді­ лу сім’ї та молоді ОДА та один із ко­ ординаторів акції на Тернопільщи­ ні Ігор Чорний, раніше, за рахунок

коштів, зібраних в рамках проекту, уже було закуплено частину облад­ нання для офтальмологічного від­ ділення і це дозволило зберегти зір 50 дітям, які проходили там обсте­ ження та лікування. Діти з області, до слова, прохо­ дять діагностику та лікування цим обладнанням безкоштовно. – Цього року знову ж таки в нас буде стартувати акція під патрона­ том голови обласної державної ад­ міністрації Степана Барни та голо­ ви обласної ради Віктора Овчарука. Акція триватиме з 2 до 22 квітня і ми збиратимемо кошти на облад­ нання для обласної дитячої лікарні, – поінформував Ігор Чорний.

У боротьбі за національне визволення наш народ утверджував власну державність заради миру і добра

М

и раді вітати громаду Хмельниччини, яка приїхала до нас на Тернопільщину відзначити величну подію, що мала місце 99 років тому, коли два береги Збруча об’єдналися в одну Українську Державу. Акція єднання і громадської зла­ годи на мості між Чемеровецьким та Гусятинським районами зібрала близько трьох тисяч учасників. Де­ легації з Тернопільської та Хмель­ ницької областей з’єднали україн­ ський прапор, який зшили за розмі­ рами 10 метрів у довжину та три метри в ширину кожне із полотен – синє та жовте, спеціально до свята. Звертаючись до історичних по­ дій, очільник краю Степан Барна наголосив, що тоді були різні пог­ ляди на те, якою має бути україн­ ська історія. – Сьогодні понад 250 тисяч вій­ ськових захищають нашу землю від російського окупанта. І тому ми, як ніколи, маємо усвідомлювати, що ідеологія нашої держави – це Украї­ на від Сяну до Дону, від Закарпаття до Криму, від Донецька і Луганська до Львова. Це все – наша велика держава і тому ми зібралися всі ра­ зом засвідчити свою позицію: ми хочемо об’єднати нашу державу.


НОВИНИ З МІСТА четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

З 1 лютого з перевізниками-порушниками договірних умов мерія припинить співпрацю

Т

ернопільська міська рада розірве договори з приватними перевізниками, які надають послуги з перевезення пасажирів маршрутками, з 1 лютого 2018 року. Про це заявив міський голова Сергій Надал. Очільник Тернополя зазначив, що усім перевізникам було вруче­ но офіційні листи про розірвання договорів, оскільки ті не надають якісних послуг з пасажирського пе­ ревезення у місті та не виконують умов договору. – Протягом тривалого часу ми намагалися дійти порозуміння з пе­ ревізниками, аби забезпечити мак­ симально якісне транспортне спо­ лучення у місті, – коментує міський

голова. – Натомість кожного дня от­ римуємо все більше скарг від тер­ нополян щодо недотримання норм та вимог перевезення пасажирів, що водії не дотримуються графіків ро­ боти та завчасно з’їжджають з виз­ начених маршрутів, спостерігається перевезення пасажирів понад мак­ симальну кількість, передбачену тех­ нічною характеристикою транспорт­ ного засобу, недотримання та ігно­ рування електронної системи опла­

«Благодійна їдальня» щодня забезпечує харчуванням майже 60 тернополян

Г

ромадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах, можуть скористатися послугами Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення. Окрім надання соціальної та пси­ хологічної допомоги вдома, забез­ печення технічними засобами реа­ білітації, надання матеріальної до­ помоги та відшкодування оплати за житлово-комунальні послуги, центр надає можливість скористатися без­ коштовними обідами. У «Благодійній їдальні», яка функ­ціонує понад 20 років, щодня

харчується майже 60 мешканців. За­ галом, впродовж минулого року, пос­ лугами їдальні скористалось близь­ ко 700 осіб. Право на безоплатне отриман­ ня гарячих обідів мають мешканці Тернополя, які перебувають у склад­ них життєвих обставинах, зумовле­ них самотністю, хворобами, інвалід­ ністю, сирітством. Першочергово у їдальні обслуговуються одинокі не­ працездатні громадяни, які перебу­ вають на обслуговуванні в центрі. Тернопільський міський терито­ ріальний центр соціального обслу­ говування населення знаходиться за адресою: вул. Лисенка, 8. Телефон: (0352)23-56-68.

ти за проїзд, зокрема – фальсифіка­ ція квитків та відмова приймати оп­лату за проїзд електронними про­ їз­ними картками. Тому управлін­ ням транспорту було проаналізова­ но стан виконання умов договорів, які були укладені з перевізниками на підставі проведеного конкурсу. Вра­ховуючи цей аналіз, було вияв­ лено цілий ряд порушень. Відтак, за десять днів до дати розірвання угоди, усім приватним перевізникам було вручено офіцій­ ні листи-повідомлення про припи­ нення їхньої діяльності з 1 лютого. Ті перевізники, які протягом цього часу зможуть забезпечити виконан­

ня умов, які передбачені конкурсом та договором, будуть допущенні до подальших перевезень. – Наразі працівниками правоо­ хоронних та інших контролюючих органів проводяться рейди що­до пе­ ревірки перевізників та во­діїв марш­ рутних таксі на дотриман­ня умов договору та законодавства Ук­раїни, – зазначає очільник Тернополя. До слова, Тернопіль веде актив­ ні перемовини з банком щодо отри­ мання кредиту на придбання 40-50 транспортних засобів для переве­ зення пасажирів. Таким чином місто хоче створити єдину муніципальну транспортну систему.

11

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕЯКІСНЕ ПРИБИРАННЯ ПРИБУДИНКОВИХ ТЕРИТОРІЙ

П

ід час зимового періоду актуальним залишається питання своєчасного очищення міста від снігу та ожеледі. У Тернополі прибирання прибу­ динкових територій та міжбудин­ кових проїздів здійснюють обслу­ говуючі підприємства та ОСББ. Тротуари, дворові території та проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При ви­ никненні ожеледі балансоутриму­ ючі організації зобов’язані здійсни­ ти обробку території піском або пі­ щано-солевою сумішшю. З метою контролю за належним прибиранням прибудинкових тери­ торій підприємствами, які обслуго­ вують житловий фонд міста, місь­ кий голова підписав розпоряджен­ ня про створення робочої групи, яка здійснюватиме обстеження прибу­ динкових територій протягом зи­ мового періоду 2018 ро­ку з оформ­ леннях відповідних актів. При вияв­ ленні факту ненадання ба­лансоут­ римувачем належних послуг з утри­ мання прибудинкової терито­рії, меш­ канці будуть звільнені від сплати за ненадані послуги у розмір 100% за той місяць, коли був складений акт.

Тернопіль придбав за кошти міського бюджету сучасний комп’ютерний томограф

У

Тернопільському лікувально-діагностичному центрі, який знаходиться на вул. Руська, 47, запрацю­ вав сучасний комп’ютерний томограф. Це перший комунальний томограф, який повністю був придбаний за кошти міського бюджету. – Ми хочемо бачити нашу гро­ маду здоровою, тому рівень медич­ них послуг у Тернополі повинен бу­ ти достатньо високим, аби забезпе­ чити вчасне виявлення хвороб та їх правильне лікування в межах міста, – зазначає міський голова Сергій Надал. – Перевагою даного томогра­ фа є те, що він придбаний для кому­ нального підприємства за кош­ти з місцевого бюджету, що в подальшо­ му гарантуватиме безкош­товне то­ мографічне обстеження та обстежен­ ня за пільговою ціною для окремих верств населення. Зі слів головного лікаря місько­ го лікувально-діагностичного цент­ ру Петра Левицького, новий комп’ю­ терний томограф дозволятиме про­ вести детальне медичне обстеження усіх органів та систем. Він запевняє, що при цьому променеве наванта­ ження на пацієн­та, завдяки цьому сучасному новітньому обладнанню, знижується на 75%.


12

ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

Тернопільські рятувальники взяли участь у заходах з нагоди святого Водохреща

П

равославні християни та греко-католики відзначають третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу – Хрещення Господнє. По всій Україні відбулися святкові Богослужіння та освячення води.

Аби привітати рятувальників з нагоди цього великого християнсь­ кого свята до Управління Держав­ ної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області завітали священнослужителі. Біля каплиці «Пресвятої Богородиці Не­ опалимої Купини», на фасаді уста­ нови, де зібрались працівники та ве­ терани пожежно-рятувальної служ­ би, вони освятили воду та об’єднали всіх присутніх молитвою. А далі, вже традиційно, благословили та окро­ пили всіх присутніх цілющою Йор­ данською водою, на зміцнення сил духовних та фізичних. Також святі отці освятили аварійно-рятувальну та спеціальну техніку й службові при­міщення установи. Цього ж дня на набережній Тер­ нопільського ставу зібрались чис­ ленні представники християнських

конфесій, перші особи області, жи­ телі та гості міста. Після святкового богослужіння, спільної молитви та водохресного обряду чимало бажа­ ючих змогли зануритись у цілющу воду. Не залишаються осторонь цієї традиції й рятувальники. Щороку на Йордан вони приймають крижа­ ну купіль – кажуть, враження ней­ мовірні, а таке зимове купання ще жодного разу не спричинило жод­ них захворювань. Аби під час проведення обряду водохрещення не трапилося непри­ ємних і непередбачуваних ситуацій, у місцях, відведених для масового купання громадян, працівники Служ­ би порятунку виставили рятуваль­ ні пости та організували чергуван­ ня пожежно-рятувальних підрозді­ лів на спеціальній техніці, обладна­ ній засобами для рятування людей.

Екстремальні розваги призвели до трагедії

Н

а номер екстреного виклику Служби порятунку «101» 22 січня надійшло повідомлення про подію, що трапилась в селі Теклівка Гусятинського району: на місцевому ставі під лід провалився автомобіль, в якому перебувало двоє осіб. За отриманою інформацією, чо­ ловіки, 1970 та 1986 років народ­ жен­ня, заради розваги виїхали на поверхню замерзлого ставу. І вже за лічені хвилини авто з людьми зник­ ло у крижаній воді. Одному з чоло­ ві­ків вдалось врятуватись з транс­ порт­ного засобу та дістатися бере­

га, інший вибратись не зміг. Виїз­ дом на міс­це події чергового відді­ лення Державної служби з надзви­ чайних ситуацій встановлено, що один з учасників події загинув. Оскільки в темну пору доби по­ шуково-водолазні ро­боти проводи­ ти заборонено, керівництво прий­ня­

ло рішення, їх розпочати з ранку 22 січня. До пошукових робіт залучали працівників Гусятинської рятува­ль­ но-водолазної станції, водолазів від­ ділення водолазно-рятувальних ро­ біт аварійно-рятувального загону та особовий склад Гусятинського ра­ йонного відділу Уп­равління ДСНС України. Всього на місці події працювали 8 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки. Координував про­

ведення робіт перший заступник начальника Управління, підпол­ков­ ник служби цивільного захисту Ігор Павук. Трагедія не залишила байдужи­ ми громадян, які долучились допо­ магати рятувальникам. Керівники ДСНС дякують міс­це­ вому приват­ному підприємцю Сер­ гію Саранчуку, який для підняття автомобіля з дна водой­ми надав повнопривідний транспортний за­ сіб, оснащений лебідкою.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ

М

ороз на вулиці може призвести до біди. На цьому наголошують рятувальники Управління ДСНС в області. Як вберегтися від нещастя, нагадують працівники екстрених служб. Категорично заборонено: – Торкатися до металу голими руками. Метал дуже добре прово­ дить тепло і так само швидко заби­ рає його у вас, тому на місці дотор­ кання може статися обмороження. – Вживати спиртне. Алкоголь розширює судини на поверхні тіла і може призвести до швидкої втрати тепла. А це заважає судинам убері­ гати від тепловтрат внутрішні ор­ гани. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом че­ рез згубний вплив на стінки судин. Перша допомога: – Не слід думати, що переохолод­ ження пройде само собою. Як тільки з’являються його симптоми – вос­ кові плями та оніміння шкірних по­ кривів, терміново перейдіть у теп­ ле приміщення. – Перша допомога при переохо­ лодженні не складна – зігрійтеся, посидьте у приміщенні кілька годин. – У разі обмороження слід термі­ ново звернутися до лікаря. В край­ ньому випадку, треба переодягну­ тися: зняти мокрий одяг і укута­ тись в теплі простирадла і ковдри. – При обмороженні слід дотри­ муватися принципу «внутрішнього зігрівання» пошкоджених тканин – накласти термоізолюючі пов’язки, пити теплі напої. – Ні в якому разі не можна зігрі­ вати пошкоджені тканини тіла га­ рячою водою або тримати їх біля га­ рячих батарей, так як це може при­ вести до більш глибокого пошкод­ ження тканин. – Не можна розтирати уражені ділянки тіла спиртом, а тим більше снігом. У рани від снігу може потра­ пити інфекція. При сильному обмо­ роженні відігрівають у ванні з тем­ пературою води 20 градусів, а потім протягом 15 хвилин доводять воду до 37 градусів Цельсія. Після цього треба закутати потерпілого у теплу ковдру і дати йому гарячого солод­ кого чаю. – У випадках, коли площа обмо­ роження більша за долоню, після ві­ дігрівання людина відчуває млявість і сонливість, перемерзлі кінцівки залишаються білими – слід викли­ кати швидку допомогу. – Обов’язково пийте біль­ше рі­ дини – будь-які теплі напої, крім ал­ коголю. Вони відновлять нормаль­ ну температуру тіла і покращать циркуляцію крові. Прийміть знебо­ лювальний засіб і терміново звер­ ніться за кваліфікованою допомо­ гою! Найкраще у сильні морози уни­ кати виходити на вулицю. А якщо все ж є така необхідність, треба теп­ ло одягатися і не довго ходити у справах.


ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

З початку року на території Тернопільщини вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму майже 1 мільйон гривень

С

півробітники податкової міліції ГУ ДФС в області спільно із працівниками CБУ в області в ході прове­ дення операції «Акциз-2018» припинили виробництво та розповсюдження територією області незаконно виготовлених алкогольних напоїв, обк­ леєних підробленими марками акцизного податку.

процесі протиправної діяльності. Загальна вартість вилучених з незаконного обігу підакцизних то­ варів становить 501,6 тисяч гривень. Завдяки вилученню цих товарів вда­ лось запобігти втратам бюджету від ненадходження акцизного податку більш як на 80 тисяч гривень.

Триває досудове розслідування. Всього ж з початку січня 2018 ро­ ку у ході проведення операції «Ак­ циз-2018» співробітники податко­ вої міліції Тернопільської області з незаконного обігу вилучили товари підакцизної групи на суму 0,8 міль­ йона гривень.

Виготовлення, зберігання та збут фальсифікату налагодив житель од­ ного із районів Тернопільської об­ ласті за місцем свого проживання. Окрім горілки, чоловік також тор­ гував спиртом та цигарками без ма­ рок акцизного податку. У ході санкціонованих судом слідчих дій (обшуків) вилучено 450 літрів незаконно виготовлених ал­ когольних напоїв, понад 400 літрів спирту, 650 пачок тютюнових виро­ бів, а також вилучений транс­порт­ ний засіб, який використовувався у

Майже 170 мільйонів гривень акцизного податку надійшло торік до бюджету від платників краю

У

2017 році Держбюджет України отримав від плат­ників області 49,8 мільйона гривень акцизного податку. Порівняно з 2016 ро­ ком надходження збільшились на 13,2 мільйона гривень. Структуру акцизного податку до державного бюджету складають та­кі надходження: від виробництва горілчаної продукції – 23,9 млн. грн.; від виробництва виноробної про­ дукції – 25,3 млн. грн.; від пального –

0,3 млн. грн.; від виробництва пива – 0,1 млн. грн.; від переобладнання транспорт­ного засобу – 0,2 млн. грн. До місцевих бюджетів з роздріб­ ного продажу підакцизних товарів протягом 2017 року надійшло 119,7 млн. грн., в тому числі: з алкоголь­ них напоїв та пива – 46,2 млн. грн.; з тютюнових виробів – 58,5 млн. грн.; з нафтопродуктів – 15,1 млн. грн. Загалом за 2017 рік платники Тернопільщини спрямували до дер­ жавного та місцевих бюджетів 169,5 млн. грн. акцизного податку.

здача в оренду рухомого чи нерухо­ мого майна; незалежно-професійна діяльність; інші доходи. За результатами декларування

мільйонери мають додатково спла­ тити 2 млн. 569,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 428,2 тис. грн. військового збору.

Доходи на суму понад 1 мільйон гривень у 2017 році задекларували 30 мешканців Тернопільщини

У

2017 році податкові дек­ ларації про отримані до­ ходи подав 10871 мешканець області. Із загальної кількості 6026 декларацій подали громадяни, які зобо­ в’язані були задекларувати свої доходи, та 4845 – громадяни, які скористалися правом на податкову знижку. Загальна сума самостійно нара­ хованих податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб ста­ новила 22 млн. 64 тис. грн. Доходи в розмірі понад 1 млн. грн. на загальну суму 79,7 млн. грн. задекларували 30 осіб. Основними джерелами доходів мільйонерів є: продаж нерухомого та рухомого май­ на; спадщина чи дарування; інозем­ ні доходи; інвестиційний прибуток;

четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

13

Новації у застосуванні РРО

П

ідвищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів, у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’яз­ко­вим, для окремих форм та умов проведення діяльності. Підвищення відбулось з 200 ти­ сяч гривень на один суб’єкт госпо­ дарської діяльності до 500 тис. гри­ вень на один суб’єкт господарюван­ ня, та з 75 тисяч гривень на один структурний підрозділ до 250 ти­ сяч гривень. Про це нагадує Тернопільський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управлін­ ня Офісу великих платників подат­ ків Державної фіскальної служби. У постанові №984 зазначено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких про­ тягом календарного року перевищив 1 млн. гривень, обов’зково застосо­ вують РРО відповідно до п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України. Крім того, пункт 2 Постанови до­ повнено пунктом 21: дія цієї поста­ нови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роз­дрібну торгівлю підакцизними товарами. Відповідно до постанови, внесе­ но зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчу­ вання та послуг, яким дозволено про­ водити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг об­

ліку розрахункових операцій. Слід зазначити, що постановою Правління Національного банку Ук­ раїни затверджено Положення про ведення касових операцій у націо­ нальній валюті. Звертаємо увагу, що п.11 Поло­ ження №148 дано оновлене визна­ чення оприбуткуванню готівки, а са­ ме: оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремле­ них підрозділів, які проводять го­ тівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО, є здійснення обліку готів­ ки в повній сумі її фактичних над­ ходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіс­ кальних звітних чеків. Також п.12 Положення №148 передбачено, що установа/підпри­ ємство на підставі цього положення зобов’язане розробити та затвер­ дити внутрішнім документом поря­ док оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому мак­ симально врахувати особливості ро­ боти як установи/підприємства, так і його відокремлених під­розділів.

До уваги жителів області

Ф

ізичні особи, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто под­ бати про подання річної податкової декларації. Нагадаємо, що цього року гро­ мадяни звітують про доходи за ми­ нулий рік за новою формою декла­ рації. Заповнити і подати декларацію можна до 2 травня 2018 року в подат­ ковій інспекції за місцем реєстрації. Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно із законодавчими вимо­ гами підлягають обов’язковому дек­ ларуванню, належать: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті пода­ ток на доходи фізичних осіб не ут­ римувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу влас­ ного майна, продажу власної сіль­ госппродукції фізичним особам, то­ що); спадок від осіб, які не є члена­ ми сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого сту­

пеня споріднення; доходи від про­ дажу інвестиційних активів; інозем­ні доходи. Щоб виконати свій конститу­ ційний обов’язок і подати річну по­ даткову декларацію, громадянам по­ трібно звернутися в Центр обслуго­ вування платників, тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.


14 АРТБРИГАДА ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД» завжди продумують, Концерт для військових у зоні АТО Артилеристи аналізують й зважують кожен хід Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

Д

о Тернопільських артилеристів в зону проведення АТО з концертною програмою завітали Заслужена артистка України Інеса Братущик та київський бард Віктор Ткаченко.

Захід відбувався за сприяння Центру морально-психологічного за­ безпечення ЗСУ і всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шев­ ченка. Під час зустрічі, виконання колядок та пісень було тепло, весело, відверто. Віктор Ткаченко підіймав настрій військовим дотепними гу­ моресками Павла Глазового та ви­ конанням власних пісень під ак­ компонемент гітари. Не завжди за­ хисники, які знаходяться на чергу­ ваннях, мають змогу відлучитись на подібні заходи, тому волонтерські групи приїжджають до них, щоб під­ тримати морально та подарувати гарний настрій. А ще київські шко­ лярі спеціалізованих шкіл (І ступе­ ня) №324 і (ІІ–ІІІ ступеня) №159 пе­ редали подаруночки захисникам з найкращими вітаннями. На завер­ шення концерту, присутні всі разом виконували державний гімн Украї­ ни, у знак підтримки, єдності наро­ ду, для всіх військових, котрі не зва­ жаючи на холодну пору стережуть свої кордони на сході України.

Пам’яті загиблих побратимів – артилеристів

С

ічень 2015 року був чи не найважчим по втратам серед особового складу за всю історію існування 44-ї окремої артбригади. Незважаючи на оголошення пов­ ного припинення вогню, яке розпо­ чалось 9 грудня 2014 року, незакон­ ні збройні формування за підтримки регулярних підрозділів ЗС РФ про­

довжували зрив мирного процесу, не припиняючи провокації, проводи­ ли регулярні обстріли позицій сил АТО та населених пунктів. Наші за­ хисники відбивали напади проти­ вника і стримували сили бойовиків. На всіх напрямках в зоні АТО спо­ стерігалося перегрупування та на­ рощування сил противника. Ок­рім стрілецької зброї та мінометів, бо­ йовики неодноразово використо­

вували танки та реактивні установ­ ки «Град» проти сил АТО. 29 січня увагу всієї України бу­ ло прикуто до міста Вуглегірськ на Донеччині. Після того, як українські військові залишили руїни Донець­ко­ го аеропорту, саме тут розгорілися найзапекліші бої. Лише за перший місяць 2015 ро­ ку загинуло 9 бойових товаришів під час виконання зав­дань в зоні АТО.

ранку, відважилося більшість особо­ вого складу. У добрих побажаннях до військових звернулися гості за­ ходу, запрошені. Олександр Савчен­ ко зазначив, що водохреща – це свя­ то, яке об’єднало людей у річці, по­

дія, яка, насамперед, символізує Во­ дох­реща і повагу до захисників Ук­ раїни, до релігії, до миру в Україні. Пра­пор України, ми даруємо перш за все заради єдності народу України від Сходу до Заходу, але найголо­

Ш

ахи, шашки – не просто гра. Це вміння приймати рішення, вип­ робовувати стратегії та засвоювати уроки з результатів.

Своєрідне дозвілля на Різдвяні свята організували і провели Тер­ нопільські артилеристи у одному з

підрозділів в зоні проведення АТО. Шашко-шаховий турнір, крім ін­ телектуального змагання, дав мож­ ливість кожному, хто в цей день не залучався до чергувань, перевірити себе на кмітливість та відчути ре­ зультат перемоги у фіналі гри. По закінченню турніру кращих заохотили подяками та грамотами.

Немає кращого шляху, ніж перемога

Д

опоки Мінські домовленості в силі, артилеристи підвищують свою бойову майстерність та несуть службу, аби в будь-який момент завдати нищівного удару. Станіслав родом з Києва, ось уже два роки, як проходить службу за контрактом (до закінчення особли­ вого періоду) водієм у одному з під­ розділів окремої артбригади. «Шишарик» так він називає свій автомобіль, за будь-яких умов гото­ вий до виїзду, адже такі машини він ще знає з «цивілки». Усе життя пра­ цював водієм, позаду тисячі кіломет­ рів за кермом вантажівок, але у своїй професії не розчаровувався ніколи.

Найбільше чого бажає наш за­ хисник – це повернення додому, ад­ же там найрідніші зачекались люб­ лячого чоловіка й батька.

вніше, мабуть, те, що ми об’єдналися в святі, девіз якого – у здоровому тілі здоровий дух. Рятувальники, облаштувавши міс­ ця для купань із застережними за­ ходами, зустрічали охочих перед

занурюванням. Вони спостерігали за кожним рухом пірнальників, а також провели інструктаж по захо­ дах безпеки. Свято вдалося на сла­ ву, усі без винятку відчули справ­ жній дух відваги, гарту.

Тернопільські артилеристи на Водохреща пірнали у Сіверський Донець

З

давна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою. На Луганщині військовослужбов­ ці окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» відзначили Водохреща зануренням у крижану воду Сіверського Донця та обтиранням тіла снігом. Такі за­ ходи оз­наменували зміц­нення духу та очи­щення організму у кожного війсь­ковослужбовця, а також віри у воду, яку у молитві освятив війсь­ ковий священик артилеристів Во­ лодимир Андрухів. Зануритися у холодну воду, не­ зважаючи на січневий мороз і вітер, який не стихав впродовж цілого


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОСМІХНИСЬ! Чоловік приїхав з відрядження. В шафу заглянув, балкон обниш­ порив. Дружина лежить і посміха­ ючись думає: «Шукай... Я сама пер­ ший день вдома».

Валка в'ючних тварин

Вид Перевірка живопису каси

Надпалубна прибудова

Муза любовної поезії

*****

В купе сидить дівчина, колгот­ ки з візерунком. Навпроти сидить грузин. Грузин: – Красуня, куди ведуть ці візе­ рунки? Дівчина грайливо відповідає: – До станції. Грузин: – За сто рублів станцію покажеш? Зверху зістрибує чоловік: – Ти, двісті дай, я тобі начальни­ ка станції покажу!

*****

– Запам’ятайте! Червоне вино – до м’яса, біле – до рибки... – А горілка? – А от вона універсальна... йде навіть до тортика...

*****

Коли я кажу чоловікові, що ми навіки будемо разом – він починає плакати. Такий вразливий...

*****

Ввечері в провулку: – Закурити не знайдеться? – Я – боксер. І три дні тому вже пояснював, що не курю. – Вибачте, око запливло, не впіз­ нав... Багатим будете.

*****

Найбільше чоловіків насторо­ жують дві речі: незрозумілий шум в двигуні автомобіля і дівчина, яка раптом стала такою доброю.

*****

У відділі жіночої спідньої білизни чоловік звертається до продавця: – Покажіть мені бюстгальтери п’ятдесят восьмого розміру. Жінка ошелешено дивиться на хлопа, втративши на хвильку дар мови. Тоді каже: – Та немає таких розмірів... – Як то немає?! Я ж міряв своєю кепкою – саме п’ятдесят восьмий!

Морський поліп

Орган зору Старов. музичний інструмент

Нота Злак коня

Чолов. ім'я Перев'язочний матеріал

Народ в Азії

Великий молоток

Циганка

Всесвіт

Опади Вулкан. порода

Колектив співаків

Гра в карти

Ковчег

Японський одяг

Німецька спец. служба

Природна фарба Орг-я Об'єдн. націй

Неякісний товар

Нота

Ірбіс

Франц. монета

Револьвер

Аромат. смола

Фруктовий напій

Хім. речовина

Підставка для картини

Каучук

Нім. Укр. Одиниця фізик письменник площі

Хетська богиня

Портова споруда

Морський рак Білкова рослина

Статева клітина

Тегеран

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ В

Ж

У

Ж

П

Л

Р

М

І

Н

А

Л

А

Л

О

П

О

Р

І Р

О

С

С

І

О

Л

Р

Ь М

Т

О

А

С

П

Р

Е

А

О

С

Б

І

К

О

П

А Р

Н

Л О

А

Н

В

С

В

І

К

А

А

Б

А

Р

І

С

К

А

В

С

К

А

А

Р

С

Т

Е

Р

Р

А

Т

І

А

С

Н

У

О

К

Е

А

Н

А

С

П

А

Р

Т

А

Е

Р

Г

О

В

О

К

К

Л

Г

К

Т У

Я

Д

И

Н

К

І

В

І

А

Я

У

Т

Я

Р

А

Р

А

З

И

А

О

Й

Л

Ч

Л

В

А І

А

І

Л

С

А И

Т Т

Е

А

Т

П

А

К

О

Н

А

А

Н

І

Т

К

Ц

І

Я

Р

Я

А

Л

А

Е

Т А

А Р

І Д

П Р

Л

П

Р

Т У

К

К Н

Пориста Кухар кора на судні

Картина з квітами, фруктами

Ріка в Росії

Річка в Азії

Другий укіс трави

"Чингісхан" (автор)

Частина Англ. гри філософ Верхня межа атмосфери

Півроку зозулі

Одиниця площі

Нива

Катіон

Р

Інгредієнти: • сир 5% – 130 гр.; • йогурт натуральний – 2 ст.л.; • шоколад чорний – 40 гр.; • кокосова стружка – 2 ч.л. Приготування. Розтоплюємо шоколад на водя­ ній бані і змазуємо кондитерсь­кою кісточкою тоненьким слоєм стінки та дно силіконових форм для кек­ сів. Відправляємо їх в морозильну камеру на 10 хвилин. Дістаємо. Зма­щуємо другим сло­ єм. Старайтеся, щоб шоколад був рівномірно розподілений по боках і на дні форми. Забираємо на холод ще на хвилин 10-15. В блендері змішуємо сир та йо­ гурт і доводимо до однорідної маси.

Картина з бутафор. планом

Межа держави

Хижий птах

• СМАЧНОГО!

Водяна рослина

Віслюк з м/ф

Бджол. продукт

Початок змагання

Напій з кобилячого молока

Дорогоц. метал Рослина Легка Внутр. певної комедійна частина місцевості п'єса кисті

Схід

15

Сирки в шоколаді

Хрещен. батько

Сухі стебла злаків

Родич

*****

Чоловік у коханки після «спра­ ви» на кухні чай п’є. – Погостри ножі, бо чоловікові нема коли... Гострить і думає: – А хто гострить ножі у мене в квартирі?!

Франц. авто

Марка літака

*****

– Я пиріжки з чорницею люблю, у мене тому зір 100%. – А я з грибами – у мене 150% зір. – Це як? – Бачу те, чого немає.

Каска

Рів Майстер

*****

– Доню, ти заміж виходити зби­ раєшся? – Хто? Я? Та ви що?! У мене хо­ м’як жив – здох, а чоловік – це така відповідальність! Ні-і-і!..

Венозна ...

четвер, 1 лютого 2018 року Досьє 102

І

О

Я

Д

Місто в Гані Бог Сонця

Дістаємо затвердівші шоколад­ ні формочки і заповнюємо сир­ ною масою повністю, але без гір­ ки. Обережно рівняємо начинку ножем чи лопаткою. Зверху поси­ паємо кокосовою стружкою. Наносимо на творожну масу за­ лишки шоколаду (який ми трима­ ли на водяній бані, але не на пли­ ті). Це буде дно десерту. Відправ­ ляємо все в морозилку на 15 хви­ лин чи до повного заморожування шоколаду. Щоб обережно дістати десерт з форми, достатньо просто відігну­ ти краї і перевернути сирок в та­ рілку.


16

• ВІДОМІ УКРАЇНЦІ В СВІТІ!

• Вейн Грецкі. Канадський хокеїст встановив 61 рекорд. Нашими ко­ ренями завдячує бабусі з Терно­ пільщини. Грецкі став символом нового хокею за свою майстер­ ність у гольових передачах, тех­ нічність та невловимість. • Роберт Максвел. Гох Мехел Гер­ шович, більш відомий, як Роберт Максвел народився на Закарпат­ ті у селищі Солотвино. Своє ім’я він ще змінить кілька разів, поки стане Максвелом – мільярдером, який володів частиною медійно­ го бізнесу Великобританії. • Володимир Горовиць. Родом з Києва. У 5 років сів за фортепіано. У 21 виконав 155 творів, що було феноменально для його віку. Во­ лодимир спочатку переїхав до Бер­ ліна, згодом – до Америки. Біль­ шість українців і не здогадується про музичного генія. Саме він є володарем 25 премій «Греммі».

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 1 лютого 2018 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 5 лютого ніч / день

-4 / -2

вітер

ВІВТОРОК, 6 лютого ніч / день

-6 / -2

вітер

В

ОЗЕРО СИНЕВИР (Закарпатська область) Синевир – це озеро, невимовної краси, оповите смарагдовими ліса­ ми і засніженими вершинами гір. Карпати – це земля міфів та легенд, тому і про озеро Синевир є своя іс­ торія. Легенда свідчить, що колись жив багатий граф, у якого була пре­ красна блакитноока донька – Синь, яка полюбила пастуха на ім’я Вир. Пара зустрічалася таємно, але як би не ховали закохані свої по­чуття, батько дівчини про них довідався і наказав убити коханого його донь­ ки. Люди графа вичекали момент і скинули на нього камінь зі скелі. Ді­ знавшись про це, Синь побігла до то­ го місця, обняла камінь і заплакала. Її сльози стали озером Синевир, вода в якому така ж чиста, як і очі Синь. Зараз на березі озера встановлені, вирізані з дерева, фігури Сині і Вира. Кажуть, що якщо люди познайоми­ лися і полюбили один одного на озе­ рі, то їх чекає міцна любов, а якщо Ви зробите пропозицію руки і серця біля нього – то Вас чекає красиве весілля і щасливе сімейне життя. ОСТРІВ ЗАКОХАНИХ (м. Тернопіль) Острів закоханих, розташований посеред Тернопільського ставу, не­

ніч / день

-7 / -2

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Зх, 2 м/с

ЧЕТВЕР, 8 лютого ніч / день

-8 / 0

вітер

Пд/Сх, 1 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 9 лютого ніч / день

дарма вважається одним з найкра­ сивіших і романтичних місць в Ук­ раїні. Сам острів створили під час відновлення ставу після Другої Сві­ тової війни. Дістатись до нього мож­ на спеціальним містком, або на чов­ ні. Хоча взимку, коли став замерзає – можна і пішки по кризі. Легенди свідчать, що саме на цьому острові живе «дух міста». Подейкують, що якщо закохані будуть довго вдив­ лятися в дзеркальну гладь води, то зможуть побачити там своє май­

ПАРК КОВАНИХ ФІГУР (м. Донецьк) Донецький парк кованих фігур – це абсолютно унікальний в Європі парк, музей просто неба предметів ковальського мистецтва, закладений в Донецьку 2001 року у Ворошилов­ ському районі міста, на території скверу біля Донецького міськвикон­ кому. Історія цього рукотворного

бутнє. Чудове місце, щоб дати одне одному обітницю вічної вірності, чи не так? Але і це ще не всі таємниці Острова закоханих. Неподалік від во­ доймища в мальовничій місцевості розташований скверик, біля якого

дива почалася в 2001 році, коли бу­ ло встановлено перші 10 фігур, а на сьогоднішній момент у парку налі­ чується вже більше 200 кованих екс­ понатів. Від 2005 року у третю неді­ лю вересня в парку щорічно прово­

росте Дерево щастя, яке обіцяє ус­ піх всім, хто побуває біля нього.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Зх, 5 м/с

СЕРЕДА, 7 лютого

-8 / +2

Найромантичніші та прекрасні місця України Україні є чим здивувати не тільки гостей, але і її мешканців.

Зх, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

вітер

СУБОТА, 10 лютого ніч / день

диться міжнародний фестиваль ко­ вальської майстерності «Парк кова­ них фігур». Поруч із скульптурами розташувалася галявина казок, на якій стоять вирізні дерев’яні скуль­ птури казкових героїв.

МИС ПЛАКА КРИМ (Кримська область) Мис Плака – мис на Південному березі Криму, розташований на пів­ нічний схід від Партеніту. Являє со­ бою грибоподібну скелю, схили якої пронизані численними тріщинами. Висота мису 50 метрів, довжина – близько 330 метрів. На мисі розташо­ ваний замок княгині Гагаріної, який овіяний міфами та легендами. За од­ нією з них Анастасія Гагаріна, гру­ зинська красуня, жила в любові і гар­ монії зі своїм чоловіком. Вона вий­ шла заміж за князя Гагаріна всупе­ реч бажанням своєї матері і стала його другою дружиною. Але щастя подружжя не було довгим. У віці 27 років дівчина стала вдовою і заміж більше не виходила. Будівництво замку Анастасія почала у віці 70 ро­ ків. За однією з легенд, до неї з’я­ вився дух чоловіка і сказав побуду­ вати чудовий палац, жінка дала йо­ му обітницю, що не помре, доки за­ мок не піднесеться на схилах мису. Так і вийшло: коли палац на мисі Плака добудували, княгиня помер­ ла. Мис Плака і замок Гагаріних на ньому – це приклад того, що справ­ жня любов сильніше смерті.

Пд/Зх, 3 м/с

+1 / +1

вітер

Зх, 2 м/с

НЕДІЛЯ, 11 лютого ніч / день

-3 / +1

вітер

Пн/Зх, 1 м/с

За даними мережі Інтернет

◾◾ЦИТАТИ, ЯКІ ЗМІНЯТЬ МИСЛЕННЯ ◾◾Поки ви зайняті пошуком ідеальної людини, ви, ймовірно, пропустите не зовсім досконалу людину, яка могла би зробити вас абсолютно щасливим. ◾◾Ви можете пізнати що-небудь цін­ не на своїх помилках, якщо ви, звичайно ж, їх не заперечуєте. ◾◾Як тільки ви припините гнатися за неправильними речами, ви зможете нагнати правильні. ◾◾Кожна ситуація, що коли-небудь відбувалася у вашому житті, готує вас до того моменту, що ще чекає вас попереду. ◾◾Немає нічого хвалькуватого у вашій перевазі над іншою людиною. Істинні хвастощі полягають у вашій перевазі над тією людиною, якою ви колись були. ◾◾Намагаючись бути кимось, ви мар­ но витрачаєте свій час. ◾◾Ви ніколи не станете тим, ким хочете бути, якщо будете продовжувати звинувачувати всіх інших за те, ким ви є зараз. робити.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №2(85)  

Досьє 102 №2(85)  

Profile for dosie102
Advertisement