__MAIN_TEXT__

Page 1

НЕ ПОТРАПЛЯЙТЕ У АФЕРИ ШАХРАЇВ

стор.

МОЛОДЬ ПРОВЕЛА ДОБУ стор. 4 В КАМЕРАХ ІЗОЛЯТОРА КДБ

• НОВИНИ

2016-ий рік на Тернопільщині оголошено роком художника Івана Марчука. Депутати доручили Тернопільській облдержадмініст­ рації розробити до 15 березня 2016 року план заходів з відзначення в області року митця. 21 лютого в Українському домі «Перемога» організовують концерт і продаж книг. Там збиратимуть кошти на лікування двох тер­ нопільських письменників – Богдана Мельничука та Михайла Левицького.

Пенсіонери та малозабезпечені тернополяни можуть скористатись послугами соціальної перукарні, яка розміщена на вулиці Ли­ сенка, 8 у підвальному приміщенні. Графік роботи: понеділок – п’ят­ ниця з 8.00 до 17.00, з 13.00 до 14.00 обідня перерва. Телефон для дові­ док: 22-02-62. Комунальні тарифи за січень шокували українців і тернополян зокрема. У багатьох сім’ях рахунки за січень «з’їли» половину сімейного бюджету. Причини – затверджений Урядом з 19 грудня новий метод нарахувань. Пpaцiвники ДП «Гaзпocтaч» ПАТ «Тepнoпiльмicькгaз» пpoпoнyють для пoдaчi показників лiчильни­ кiв cкopиc­тa­тиcя cпeцiaльними cкpинькaми, якi poзмiщeнi нa тe­ pитopiї пiдпpи­ємcтвa зa aдpecoю вyл. Митpoпo­литa Шeптицькoгo, 20.

Епідемічна ситуація щодо туберкульозу на території Тернопільщини залишається напруженою. Торік в області від різних форм туберкульозу померло 77 мешканців. 19 лютого на тернопільському ставі відбудеться Чемпіонат світу із зимової риболовлі. Уже зареєструвалося 160 учасників. Про­ те через зміну погоди крига значно потоншала і виходити на лід стало небезпечно. Організатори шу­ кають резервну водойму.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

П

6

стор.

7

ДОДАТКОВІ ГРУПИ ВІДКРИЛИ В САДОЧКАХ ТЕРНОПОЛЯ

стор.

9

ГРАМОТОЮ ВР ВІДЗНАЧИЛИ ВОЛОДИМИРА КАТРУКА

Досьє102

одряпане обличчя, забій руки та колі­ на, закрита череп­ но-мозкова травма, струс та забійні рани голови – з такими травмами звер­ нулися до лікарні швид­ кої допомоги поліцейські Тернополя. На правоохо­ ронців напало троє меш­ канців села стор. 3 Петриків.

ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№2 (44) / 12 лютого 2016 року

На поліцейських при виконанні напало троє чоловіків Реєстраційно-екзаменаційні відділи ДАІ перетворилися у реґіональні сервісні центри

З

амінити посвідчення водія, перереєстру­ вати транспортний засіб, зареєструвати пе­ ревезення небезпечних вантажів – усе це можна зробити відтепер у ре­ ґіональному сервісному центрі МВС в Тернопіль­ ській області, який роз­ почав свою роботу ще наприкінці ми­ стор. 8 нулого року.

Володієте інформацією про неправомірні та корупційні дії поліцейських? Телефонуйте!

К

ерівництво Головного управління Національ­ ної поліції в Тернопіль­ ській області звертається до мешканців краю повідомля­ ти про вчинення протиправ­ них дій правоохоронцями. Про факти неналежного виконання правоохоронцями своїх обо­ в’язків, а саме неякісного розгляду заяв чи звернень громадян, випадки нетактовного ставлення до людей, зловживання службовим становищем, прояви ко­рупційних дій

та хабарництва, повідомляйте за но­ мером у Тернополі (0352) 27-13-41. Про вчинки, що дискредитують звання поліцейського, можна також повідомляти на електронну скринь­ ку sdzumvs@ukr.net. Анонімність при кожному звер­ ненні ґарантується. Керівництво Головного управління Національної поліції в Тернопільській області оперативно реа­ гуватиме на усі повідомлення. Лише разом ми зможемо очистити лави від недобросовісних пра­ цівників поліції.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 10

ЛЮТОГО

11

ЛЮТОГО

20

ЛЮТОГО

22

ЛЮТОГО

народився БОГОМОЛ Олександр Миколайович, т.в.о. начальника ГУНП в Тернопільській області

народився КОНДРАТЮК Георгій Григорович, заступник начальника Подільського реґіонального управлінняначальник відділу кіберзлочинності в Тернопільській області народився ПАШКОВСЬКИЙ Роман В’ячеславович, директор Тернопільського НДЕКЦ МВС України

народився БАЛИК Руслан Михайлович, заступник начальника ГУНП в Тернопільській області

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Розслідування провадження щодо директора ВПУ триває

П

равоохоронці продов­ жують вивчати деталі справи, яка стосується керівника одного з тернопіль­ ських училищ. Дана історія набула чималого розголосу як серед журналістів, так і се­ ред громадських організацій.

Правоохоронці обіцяють довести справу до логічного завершення та покарати винних. Відповідно до доручення тимчасово виконуючого обов’язки начальника обласного уп­ равління поліції Олександра Богомола, деталі провадження передали на розгляд з міського відділу поліції в Головне управління. На сьогодні, розповідає Сергій Осадця, заступник начальника слідчого управління, опитано уже 35 сту­ дентів училища та 30 викладачів. Ді­ ти підтверджують деталі, оприлюд­ нені в засобах масової інформації, тоді як викладачі давати будь-які покази проти директора відмовляються. Вони стверджують, що в їхньо­ му навчальному закладі все чудово. Слідчі працюють у трьох нап­ рямках: – перевіряють господарську діяльність ВПУ, а зокрема, чи дійсно діти працювали на господарстві директора та на одному з аграрних

підприємств Заліщицького району; – відпрацьовують інформацію що­до вилучення керівником та вик­ ладачами у студентів приватних ре­ чей, а саме мобільних телефонів та з’ясовують, чи вимагали за їхнє повернення винагороду; – відстежують поліцейські і корупційні схеми в училищі ресторанного сервісу і торгівлі (комендант гур­ тожитку – рідна сестра директора). Правоохоронці звертаються до учнів, їхніх батьків та викладачів до­ помогти у розслідуванні – підтвердити чи спростувати інформацію, чи дійсно директор змушував та навчав дітей тет-а-тет, як і що говорити пра­ воохоронцям. Будь-яка інформація допоможе в справі. 8 лютого кадрова комісія департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА винесла рішення про звільнення директора ВПУ із зай­ маної посади, 9 лютого він перестав бути керівником навчального закладу. Нагадаємо, наприкінці січня в соціальних мережах з’явилося відео на якому видно, як двоє учнів одного з місцевих училищ стоять на колінах перед однокурсниками. За сло­ вами хлопців, у такий спосіб директор ВПУ вирішив покарати їх за паління цигарок.

Керівник Бережанського відділу поліції Вадим МІЖНОВ: у роботі поліцейського головне – довіра

З

ахищати законність та правопорядок Вадим Між­нов вирішив ще у ди­тинст­ві і впевнено кроку­ вав до мети. Розпочинав ро­ боту у мі­ліції, зараз – очіль­ ник по­ліцейського відділу у рай­центрі Бережани.

Вадим Олександрович родом з Хмельниччини. У мальовничому селі Лисогірка Теофіпільського району минули дитячі та шкільні роки. Вадим рано втратив батька, тож доб­ ре знає, як важко без такої необхідної чоловічої підтримки в родині. Допомагав чим тільки міг і матері, і сестрі – ріс маленьким господарем. Закінчивши школу, подався нав­ча­ тися в Івано-Франківське міліцейсь­ ке училище. Студентські роки минули, як одна мить. Здобувати свої професійні нави­ ки він розпочинає на посаді оперативника на Збаражчині. Карний розшук. Саме з ним по­ в’язана уся кар’єра Вадима Міжнова. Недоспані ночі – отакими прос­ти­ ми і зрозумілими словами він описує роботу оперативника. Розуміє це й дружина Юлія. Не раз доводилося чекати його повернення до самого ранку, спочатку самій, а згодом і з маленькою донечкою. Однак такі робочі будні чоловіка сприймає, як належне. Як і часті переїзди. Збаразький райвідділ Вадим Олек­ сандрович змінює на Лановецький. Продовжує роботу оперативникомрозшуківцем. Сумлінна служба дає свої плоди і невдовзі Вадим Міжнов отримує підвищення – заступник на­ чальника, начальник кримінальної міліції. Завдання, які ставив перед собою на керівній посаді – максимально забезпечити спокій людей, уберегти від злочинних посягань. – Закон – найвища цінність, як і

людське життя. Будемо дотримуватися закону – буде порядок й усім стане легше жити і працювати, – заз­ начає начальник відділу. Вадим Міжнов стверджує, що під­ літкова злочинність чи не найбільша біда суспільства. Тож батькам у першу чергу слід прищепити своїм дітям певні правила поведінки, не залишати їх один на один з проблемами, говорити про усе, що хвилює. – Я своїй донці часто наводжу приклади правопорушень, які скоюють підлітки, багато між нами роз­ мов і про наркотики та алкоголь, їх шкоду та можливі наслідки. Час з рідними – це найдорожчий час, вважає Вадим Олександрович. Його у працівників поліції дуже мало. Чоловік намагається кожну віль­ ну хвилину приділити родині. У жовтні 2015 року Вадим Міжнов очолив Бережанський відділ по­ ліції. У народі побутує думка, що зміна керівника вносить зміни в роботі всього колективу. Для нового начальника Бережанської поліції – це, насамперед, порозуміння з особовим складом.

– Злагоджений колектив – запорука виконання усіх поставлених перед ним завдань. За місяці роботи на посаді зауважень до особового складу не маю. Відділ укомплектований кваліфікованими кадрами, – зазначає майор поліції. – Чимало працівників захищають спокій на східних рубежах, гідно виконують свої професійні обов’язки. – Першочергове завдання на­шої роботи – це повернення довіри громадян до поліції. Люди повинні зрозуміти, що нова поліція це та, до якої можна звернутися у будь-яку хвилину за допомогою й отримати її, – вважає Вадим Міжнов. Миттєво реагувати на звернення громадян, – таким було перше зав­ дання, поставлене ним перед особовим складом райвідділу міліції після його призначення. А ще, як зазначає керівник Бережанського відділу поліції, правоохоронець повинен вжити всіх захо­ дів для розкриття злочину чи правопорушення, знайти необхідний контакт з людьми, адже довіру доведеться не повертати, а завойовувати реальними діями і справами.

О 16:40 в Козівське відділення поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Городище-Зарваниця-Бучач, а саме в селі Ішків, зіткнулося дві автівки. На місце ав-

топригоди виїхала слідчо-оператив­ на група. За попередньою інформацією, водій автомобіля «ВАЗ-2107», житель села Новосілка Підгаєцького району, не обрав безпечної швид­ кості та зіткнувся з автівкою «ОпельКомбо», яка їхала попереду. В результаті удару травми от­ римало п’ятеро людей з «Жигулів». Двоє потерпілих, а це водій та пасажир госпіталізовані в травматологічне відділення з переломами та іншими ушкодженнями, троє інших також потрапили до лікарні. Їх після огляду лікаря та надання меддопомоги відпустили. Автомобілі помістили на арешт­ майданчик, у водіїв взяли кров для перевірки на вміст алкоголю. Триває слідство.

Одна аварія – п’ять травмованих

П

’ятеро людей отримали травми в результаті ДТП, яка трапилася у неділю, 7 лютого в селі Ішків.


КРИМІНАЛ

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

На поліцейських при виконанні напало троє мешканців Тернопільського району

П

одряпане обличчя, забій руки та коліна, закрита черепномозкова травма, струс та забійні рани голови – з такими травмами після виїзду у складі групи швидкого реагуван­ ня на виклик, звернулися до лікарні швидкої допомоги полі­ цейські Тернополя. На правоохоронців напало троє мешканців села Петриків. Як каже Мар’яна Серединська, слідчий Тернопільського райвідділу поліції, 31 січня о 21:50 надійшло повідомлення від мешкан­ця району про те, що племінник не пускає його додому, погрожуючи ножем. – На місце події виїхала група швидкого реагування у складі двох працівників поліції. Під час спілкування із заявником, останній повідомив, що особа, яка вчинила сімей­ ний скандал, на даний час знаходиться в приміщенні будинку і зап­ росив людей у формі пройти разом із ним. У помешканні правоохоронців зустріло троє братів. Останні перебували у стані алкогольного сп’я­нін­ ня, оскільки святкували день народ­ ження. Родичі почали хамити та

погрожувати поліцейським, а потім один з братів схопив кирку та накинувся на непроханих гостей. – Один з братів взяв кирку в руки та замахнувся на мене, намагаючись нанести тілесні ушкодження, – розповів інспектор Тернопільсь­ко­го районного відділення поліції Дмитро Шевців. – Однак мій напарник правою рукою зупинив удар. І тоді двоє інших братів налетіли на нього й почали бити. Вгамувати нападників правоохоронцям вдалося за хвилин сім, пригадує інший інспектор районного відділення поліції Віталій Шегера. На двох з них одягнули кайданки, а третього тримали під конт­ ролем. Далі викликали слідчо-оперативну групу, яка і зафіксувала бій­

ку. У ході перевірки стало відомо, що один з нападників раніше притягувався до відповідальності за статтею 296 частина 2 ККУ – хуліганство, вчинене групою осіб. Подія внесена до єдиного реєст­ ру досудових розслідувань за статтею 345 частина 2 ККУ – умисне заподіяння працівникові правоохорон­

Представляючись працівником інтернетпорталу, аферист виманював кошти

Б

ільше десяти мешканців обласного центру потер­ піли від шахрайських дій афериста. Той, предcтавляю­ чись працівником інформа­ ційного інтернет-порталу, виманював кошти у власни­ ків приватних фірм за розмі­ щення реклами на сайті. Шахрай обходив приватні підприємства та представлявся предс­ тавником інформаційного інтернетвидання «0352». Пропонував на вигідних умовах розміщувати рекламу на даному порталі. Подібні послуги лиходій оцінював від 100 до 400 гри­ вень. Такі вигідні умови привабили багатьох тернополян. Люди віддава­ ли готівку у руки шахраю. Однак обі­ цяної реклами так і не дочекалися. До Тернопільського відділу поліції почали надходити заяви від ошуканих краян. Працівники поліції задокументували більше десяти

таких звернень, однак потерпілих може бути значно більше. Наразі особу підозрюваного вста­ новлено, проводяться слідчі заходи. За фактом шахрайських дій відкрито кримінальне провадження згідно статі 190 ККУ – шахрайство.

Правоохоронці звертаються до громадян, які потерпіли від подіб­ ного шахрайства, повідомляти про це за телефонами у Тернополі (0352) 27-11-70 або на лінію «102» у будьякий відділ поліції. Мар’яна ЛЕМІШКА

ного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’яз­ ку з виконанням цим працівником службових обов’язків. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти ро­ ків або позбавлення волі на той самий строк. Триває слідство.

3

ПРИЧИНОЮ БІЙКИ НА КРЕМЕНЕЧЧИНІ СТАЛА ДІВЧИНА

І

нцидент стався в одному з барів Кременця. У закладі в різних компаніях відпочи­ вали місцевий 49-річний біз­ несмен і співробітник відділу поліції, який на той час був поза службою. Зі слів право­ охоронця, він прийшов на зустріч з колишніми одно­ класниками. Очевидці розповідають, що бійку розпочав підприємець. Останній спочатку став ображати молодого чоловіка, відтак накинувся на нього і почав душити. З метою самозахисту старший лейтенант поліції відштовхнув нападника і той, не втримавшись на ногах, упав. З травмами обоє учасників конфлікту звер­ нулися до медиків. Співробітники Кременецького відділу поліції за заявами і підприємця, і свого колеги розпочали кримінальні провадження. Уже вдалося з’ясувати, що причиною агресивного поводження підприємця стали його залицяння до однієї зі своїх працівниць. Дівчина ж зустрічається з 28-річним поліцейським. Під час перебування в барі роботодавець наполегливо писав смсповідомлення кременчанці, запрошуючи її на побачення, але та була категоричною. Розлючений ка­валер, добряче хильнувши, увірвався в кабінку, де поліцейський відпочивав ра­ зом з колишніми однокласни­ками. Про запальний характер кремененчанина знають усі. Чотири роки тому він, добиваючись взаємності ще однієї жінки, обстріляв її автомобіль з пневматичної зброї. Правоохоронці наразі з’ясо­вують подробиці інциденту, проводиться службова перевірка.

Арсенал набоїв вилучили поліцейські у 20-річного мешканця Кременця

Ф

акт незаконного збе­ рігання зброї та боє­ припасів інкримінують кре­менецькі правоохоронці 20-річному мешканцю рай­ центру. Парубок зібрав удома цілу колекцію набоїв різного калібру. Як повідомив начальник Кременецького відділу поліції Володимир Галевич, інформацію про можливу наявність зброї в оселі кремен­ чанина правоохоронці отримали з оперативних джерел. Підозрюваний за допомогою спе­ ціального обладнання розшукував старовинні металеві предмети. У та­ кий спосіб і поповнив колекцію боєприпасами. Небезпечні знахідки збе­ рігав у будинку, де проживав з батьками.

Правоохоронці провели санкціо­ нований обшук у помешканні підоз­ рюваного. В одній з кімнат поліцейські знайшли майже півсотні набоїв різного калібру та міну часів Другої світової війни. Усе вилучене направили на дослідження до науково-дос­ лідного експертно-криміналістично­ го центру. Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 1 стат­ті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Триває розслідування. Мар’яна ЛЕМІШКА


4 КРИМІНАЛ Двоє захмелілих молодиків побили й пограбували перехожого та вчинили дебош у відділі поліції Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

С

півробітники групи швид­ кого реагування Терно­ пільського відділу поліції на гарячому затримали двох молодиків, які пограбували та нанесли тілесні ушкоджен­ ня 29-річному тернополянину. Зловмисники, будучи у стані алкогольного сп’яніння, по­ чали розмахувати руками та погрожувати й у відділі полі­ ції, куди їх доправили. Як розповів начальник Тернопі­ льського відділу поліції Степан Савка, у неділю, третього лютого, до чергової частини надійшло повідом­ лення від незнайомого чоловіка про те, що неподалік бару «День і ніч» на вулиці Карпенка бійка. На місце конфлікту прибула група швид­кого реагування. За підозрою у вчиненні пограбування та нанесені тілесних ушкоджень співробітники полі­ції піймали двох тернополян. Як з’ясувалося, молодики, одному з яких ще й вісімнадцяти немає, а інший щойно переступив поріг пов­ ноліття – постійні «герої» кримінальних подій. Незважаючи на зов­ сім юний вік, були неодноразово су­ димі. Того дня один із зловмисників святкував свій день народження, тому в обідню пору разом з товари-

шем уже були напідпитку. Чим не вгодив зловмисникам ви­ падковий перехожий – невідомо, проте свідки розповідають, що молодики самі спровокували конфлікт з потерпілим. Ударом в обличчя зва­ лили жертву з ніг, один став бити, а інший, вихопивши з кишені по­тер­ пілого гаманець та телефон, кинувся тікати. Небайдужі тернополяни, що стали очевидцями конфлікту, по­ відомили про це в поліцію і не дали нападникам втекти з місця злочину. У 29-річного потерпілого лікарі діагностували струс головного мозку, закриту черепно-мозкову травму та перелом нижньої щелепи.

Хулігану, який побив правоохоронця, суд обрав запобіжний захід

З

аставу в розмірі десяти мінімальних зарплат, а це більше тринадцяти тисяч гривень, присудив суд меш­ канцю Борщова. Чоловікові інкримінують частину 2 статті 345 Кримінального кодексу України – умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяж­кос­ ті тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником служ­ бових обов’язків. Нагадаємо, що в грудні 2015 року на одній із вулиць Борщова побили правоохоронця. Останній перебував у складі слідчо-оперативної групи у цивільному одязі. Мав при собі табельну вогнепальну зброю. Поліцейський зробив зауваження чоловікам, які розпивали спиртні напої та порушували громадсь­ кий спокій. Один з них підійшов та вдарив правоохоронця. Останній вик­ ликав групу швидкого реагування та звернувся до медзакладу. У нього медики констатували легкі ті-

лесні ушкодження – забій грудної клітки. Проте одразу притягнути до від­ повідальності дебошира не вдалося, оскільки з райцентру він зник. Його оголосили в розшук. За словами начальника відділен­ ня слідчого уп­равління ГУМП в Тернопільській об­ласті Рустама Гикавчука, у лютому підозрюваний прий­ шов до поліції сам. Чоловік заявив, що перебував за межами України і не знав, що його розшукують. В суді свою провину мешканець Борщова визнав, тоді як зі слідчими спілкуватися відмовлявся. Феміда обрала запобіжний засіб чоловікові у виг­ ляді зас­тави. Підозрюваний фігурує ще в одній справі, яка розглядається в суді. Там він проходить за частиною 4 статті 296 ККУ – хуліганство, вчинене групою осіб із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень. Наталія БАРНИЧ

Вчасне звернення до поліції допомогло жителю краю вберегти власні кошти

Ж

ертвою телефонного шахрая ледь не став 59-річний житель Кре­ менецького району. Схема, за якою хотіли ошукати чолові­ ка, незмінна: «Ваш син у біді – готуйте гроші».

Зловмисників доправили до від­ ділу поліції. Але й там один з них, чи­ нячи опір правоохоронцям, ногою вдарив в обличчя поліцейського, спричинивши останньому тілесні ушкодження. Кримінальні провадження розпочаті за чотирма статтями Кримінального кодексу: 122 (ч.1) – умисне середньої тяжкості тілесне ушкод­ ження, 186 (ч.2) – грабіж, поєднаний з насильством, 342 – опір працівникові правоохоронного органу, 345 – погроза або насильство щодо праців­ ника правоохоронного органу. Од­но­ го з нападників затримано згідно статті 208 КПК.

Як розповів потерпілий, до нього на мобільний зателефонували вранці 7 лютого. Незнайомець, який розмовляв ро­сійською мовою, повідомив, що син пенсіонера збив людину в Києві і йому загрожує в’язниця. Новина приголомшила чоловіка. Проте спів­ розмовник одразу заспокоїв потерпілого, мовляв, вихід є – потрібно 4 тисячі гривень. За словами пенсіонера, він спочатку повірив співрозмовнику, адже його син дійсно перебуває на заробітках у столиці. Чому не зателефонував родичу і не перевірив інформацію, потерпілий пояснити не може. Каже – був у шоковому стані. За вказівкою невідомого, пенсіонер пі­ шов до найближчого терміналу, аби перекинути гроші. Вже після того, як кременчанин перерахував частину коштів, а це 1650 гривень, він вирішив зателефонувати до місцевого відділу поліції і з’ясувати ситуацію. Черговий сказав пенсіонеру, що це шахрайст­ во і наголосив в жодному випадку не перераховувати більше грошей.

П

нам, які хочуть стати автовласниками, не поспішати і не довіряти незнайомцям, а про таку послугу, як обмін по довіреності забути взагалі. Якщо ви хочете придбати автомобіль, зверніться в сервісний центр до спеціалістів. Там фахівці зможуть надати вам кваліфіковану допомогу і ви себе убезпечите від купівлі проблемного авто. Ще одну проблемну автівку то-

За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження. Правоохоронці вживають оперативнорозшукових заходів для розкриття злочину. Співробітники поліції вкотре застерігають громадян від необдуманих вчинків. Не довіряйте інформації, яку отримуєте від незнайомих по телефону. Завжди перевіряйте її. Не поспішайте робити жодних дій особливо, якщо вони стосуються пе­ реказу грошей. Якщо ж ви підозрюєте, що вас намагаються ошукати, негайно повідомляйте про це поліцейських за телефоном «102».

Підроблені документи та перебитий номер кузова автомобіля виявили працівники сервісного центру ід час експертного ог­ ляду автомобіля марки «Опель» працівники Територіального сервісного центру Тернополя виявили, що номер кузова даного авто­ мобіля набитий кустарним способом та не відповідає встановленим вимогам. За словами власника транспорту, напередодні він обміняв власну автівку на «Опель» по довіреності. Про те, що в автомобіля перебитий кузов він дізнався, коли приїхав до сервісного центру для переоформлення транспорту. Під час огляду експерти встановили, що номера агрегатів на «Опелі» підроблені. З’ясовуватимуть деталі справи правоохоронці, яких викликали на місце події. Вони шукатимуть продавця іномарки та встановлюватимуть, чому на автівці перебиті номери. Працівники Реґіонального сервісного центру МВС в Тернопільсь­ кій області наголошують громадя-

го ж дня виявили правоохоронці у Кременці. Власник «Хонди-Акорд» приїхав до сервісного центру, аби поставити її на облік. Чоловік став жерт­вою шахрая. Номер кузова, свідоцт­во про реєст­ рацію, реєстраційна картка про знят­ тя автомобіля з обліку та доручення підроб­лені. Правоохоронці розшукують продавця іномарки. Наталія БАРНИЧ


ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

5

Рятувальники отримали з реґіонального матеріального резерву облдержадміністрації нове технічне обладнання

М

атеріально-технічна база Державної служби надзвичай­ них ситуацій в Тернопільській області поповнилась но­ вим спеціальним технічним обладнанням.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. №775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», 4 лютого тернопільські рятувальники отримали з реґіонального матеріального резерву Тернопільської ОДА нове спеціальне технічне обладнання. Відтепер матеріально-технічна база ДСНС краю поповнилась двома електромолотками BOSCH GSH11Е 1500 Вт, п’ять­ма комплектами бензопил STIHL MS440, двома бензорізами STIHL TS800, чотирма комплектами мотопомп Koshin КТН-50Х (на базі двигуна Honda GX160), п’ять­ ма генераторами FOGO FH3001, FH9000T та FV13000E (на базі двигунів Honda та B&S).

АРТИЛЕРІЙСЬКИЙ СНАРЯД ВИЛУЧИЛИ ТА ЗНЕШКОДИЛИ ПІРОТЕХНІКИ ДСНС

У

Тернополі на вулиці Дов­ женка, 13, поряд зі сміт­ тєвими контейнерами, виявили предмет, зовні схо­ жий на боєприпас.

Про подію рятувальників повідомили працівники Національної по­ ліції. Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення, які прибули на виклик, ідентифікували пі­ дозрілу знахідку. Нею виявився артилерійський снаряд часів Другої світової війни калібром 152 мм. Як даний вибухонебезпечний предмет вагою у 45 кілограм потрапив у двір житлового будинку, встановлюватимуть правоохоронні органи. Працівники ДСНС вилучили небезпечну знахідку та вивезли в безпечне місце для подальшого зни­ щення. Від початку 2016 року на території Тернопільської області виявле­ но 9 вибухонебезпечних предметів.

Вручаючи техніку, голови обласної державної адміністрації Степан Барна та обласної ради Віктор Овчарук побажали, щоб співробіт-

никам Служби порятунку якнайменше доводилось використовувати її в роботі, а ще спокою та миру і після виконання завдань за призначенням живими та неушкодженими повертатися до рідних домівок! Начальник Управління ДСНС, пол­ ковник служби цивільного захисту

Віктор Маслей подякував очільнику області та відзначив, що дане ос­ нащення справді потрібне пожежно-рятувальній службі краю і відтепер допомагатиме рятувальникам ліквідовувати наслідки надзвичайних подій та ситуацій у разі їх виникнення.

Матеріальні цінності передано на баланс аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в області. Після відповідного навчання особового складу щодо безпечної експлуа­ тації технічне обладнання поставлять у бойовий розрахунок.

Завершився зимовий збір «Школа безпеки»

В

селі Буковець Верховинського району відбувся Всеукраїн­ ський зимовий навчально-тренувальний збір юних ряту­ вальників «Буковець-2016» Всеукраїнського громадсько­ го дитячого руху «Школа безпеки». Більше сотні юнаків та дівчат ві­ ком від 10 до 18 років та активісти Руху із Запорізької, Миколаївської, Рівненської, Житомирської, ІваноФранківської та Тернопільської областей зібралися у Карпатах. За сприяння Управління ДСНС України у Тернопільській області наш край на Зборі представляли юні рятувальники – вихованці гуртка «Школа безпеки» Почаївського будинку дитячої творчості на чолі з керівником Юрієм Бельковим та тренером Денисом Безкоровайним. Юні рятувальники долали снігові замети, підіймаючись північним схилом до заповідного урочища «Писаний Камінь», вчилися розпалювати багаття в горах. Всі учасники Збору освоювали техніку та тактику гірських сход­ жень, наводили перила на снігових схилах, транспортували потерпілих,

надавали першу домедичну допомогу при умовних травмуваннях, переохолодженні та обмороженні. Впродовж кількох днів тривали змагання з рятувального багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи в зимовий період». Юні рятувальники демонстрували свої вміння у наведенні навіс­ ної переправи через річку, переправи на колоді, пошуку в лавині двох потерпілих за допомогою лавинного датчика, GPS-орієнтування на місце­ вості, спуску по сніжно-трав’янис­ тому схилі за допомогою льодоруба, транспортуванні потерпілого за допомогою ак’ї. У підсумку загальнокомандне перше місце у старшій групі вибороли команди Тернопільської, друге – Миколаївської, третє – Рівненсь­ кої областей. У молодшій групі першою стала

команда Миколаївської, другою – За­ порізької, третьою – Тернопільсь­кої областей. В особистому заліку на смузі перешкод ІІ місце серед юнаків вибороли Юрій Дрепко, серед дівчат Вероніка Хоміч. Крім навчально-тренувальних занять, спортивних змагань, відбули­ ся і культурно-розважальні заходи.

Юні рятувальники взяли участь у спортивних іграх, тематичному конкурсі «Рятувальники мають талант», відвідали музей Гуцульщини та Івана Франка. За словами дітей та керівників команд, в них залишилися найкращі враження від організації і про­ ведення зимового навчально-трену­ вального збору юних рятувальників.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

На Тернопільщині перебував Надзвичайний СУМівці вшанували та Повноважний Посол Австралії в Україні пам’ять полеглих героїв а Тернопільщині перебував Надзвичайний та Пов­новаж­

Н

ний Посол Австралії в Україні Й. В. пан Даглас Роберт Трап­ петт. Мета візиту – загальне ознайомлення з реґіоном, спри­ яння розвитку торговельно-економічного співробітництва.

Надзвичайний та Повноважний Посол Австралії в Україні зустрівся з керівництвом Тернопілля. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна подякував Надзвичайному та Повноважному Послу за проведення на високому рівні першого бізнес-форуму «Австралія-Україна, OzUke 2015», який відбувся у листопаді 2015 року у місті Мельбурн. То­ ді Степан Барна презентував учасникам пріоритетні нап­рямки для інвестування. – Австралія для нас є прикладом залучення інвестицій, впровадження новітніх технологій у пріоритетні напрямки економіки, – наголосив очільник краю. – Ми зацікавлені у залученні інвестицій у туризм, культуру, освіту, економіку тощо. Не менш цікавими є реалізація проектів відродження культурної спадщини, охорона пам’яток. Голова адміністрації запросив Надзвичайного та Повноважного Пос­ ла Австралії в Україні на інвестиційний форум, який планують провести у травні. Даглас Роберт Траппетт наголосив, що для нього великою честю є відвідати Тернопільщину. – Австралія знає про Україну, – зауважив він. – Австралійці люблять подорожувати. Ми заохочуємо їх їхати до вас. Однак не радимо зараз їхати у східні області чи на територію АР Крим. Обговорили на зустрічі і про залучення інвестицій та налагодження нових партнерських зв’язків.

А

графах й співставляє їх з реальними анатомічними структурами голови та черепа. При застосуванні навігації на хребті комп’ютер навігатора працює в парі з рентген-апаратом. Досі такого обладнання у ней­ рохірургічному відділенні «Тернопільської університетської лікарні» не було. Про це у коментарі повідомив головний лікар медзакладу Василь Бліхар. – Вартість медобладнання орієн­ товно понад триста тисяч гривень. Окремо варто сказати, що лише от­ римані монітори відповідних мо­

делей та класу вартують від 200 до 500 тисяч гривень, – зазначив Василь Бліхар. – Обладнання не є новим. Проте тестоване та на місці пройш­ло сервісне обслуговування. Воно від­ повідає усім вимогам та стандартам медицини. Даний транш гуманітарного ван­ тажу з Франції посприяла отримати не лише адміністрація лікарні, а й Тернопільська облдержадмініст­ра­ ція та облрада. Про те, що Тернопільська обл­ держадміністрація завжди підтримує і підтримуватиме співпрацю з

кція «Доба» відбулася у Тернополі. Захід, який організував Тернопіль­ ський осередок Спіл­ки ук­ раїн­ської молоді в Україні, присвячений річниці бою під Крутами.

Активісти вказаної організації, а також представники інших моло­ діж­них спільнот добровільно провели 24 години в камерах колишнього слід­чого ізолятора КДБ, в якому сьо­годні розміщений Музей політв’язнів. Учасники акції на власному дос­ віді відчули подих історії, дізналися про життя героїв, які боролися за визволення України від поневолювачів. Цілу добу юнаки та дівчата про­вели без мобільних телефонів,

годинників, ноутбуків. У глибокій мовчанці та молитві учасники акції вшанували пам’ять героїв, полеглих за волю України. Окрім цього, програма заходу передбачала зустрічі з цікавими людьми, перегляд історичних кінофільмів, практичні роботи з виготовлення вервичок бійцям АТО. Під­ тримав учасників вказаної акції голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. – Це багаторічна акція, яка насамперед має виховну мету, – зазначив очільник області. – Дякую всім, хто долучився, адже завдяки подіб­ ним заходам молодь дізнається про життя героїв, які боролися за визволення України. З радістю відзначаю, що з такою молоддю у нашої держави, безперечно, є майбутнє.

Університетська лікарня отримала нове обладнання

В

исокоякісне медобладнання з Франції, зокрема операцій­ ний нейромікроскоп та модульний блок нейронавігації от­ римала «Тернопільська університетська лікарня» від бла­ годійного фонду «Міжнародної асоціації підтримки України». Це вже вдруге лікарня отримує гуманітарний вантаж від фонду.

Цього разу – це спостережна апа­ ратура, рентгенівське обладнання, концентратори кисню, які є незамінними і ефективними засобами для киснетерапії у комп­лекс­ному лікуванні дихальної недостатності, а також дефібрилятори, розхідні матеріали. Та найвагомішим се­ред от­ риманого обладнання є опера­цій­ ний нейрохірургічний мікроскоп і часткова нейронавігаційна система. Як стверджує завідувач ортопедо-травматологічним відділенням «Тер­нопільської університетської лікарні» Сергій Гаріян, інтраопераційна навігація, яка є комп’ю­тери­ зованою, дає можливість виконувати високо­технологічні оперативні втру­ чан­ня, зокрема операції на кисті. До слова, при виконанні операцій на хребті навігація дозволяє замінити інтраопераційні рентгенівські зображення на віртуальні навігаційні, що дає можливість контролювати положення та правильність установки хребетних імплантатів, зменшує вірогідність їх проникнен-

ня в канал хребта та пошкодження спинного мозку. Застосування навігації різко зменшує рентгенівське навантаження на хворого та бригаду хірургів. Навігаційний апарат завантажує віртуальні зображення головного мозку, виконані на магнітно-резонансному та комп’ютерному томо-

благодійними організаціями за­зна­ чив і радник голови Тернопільської обласної державної адмініст­рації Юрій Юрик. Він підкреслив, що на даний час по суті партнерство з благодійними та громадськими організаціями є головним та економічно обґрунтованим із виходів ситуації як в області, так і в державі. – Адміністрація «Тернопільсь­ кої університетської лікарні» спрацювала оперативно. Є чіткі домовленості з громадськими та благодійними організаціями. І цей процес обов’язково продовжуватиметься.


НОВИНИ З МІСТА

У чотирьох дитсадках міста за кошти Європейського Союзу відкрили нові групи

У

чотирьох дитсадках Тер­ нополя № 1, 16, 19 та 22 міська рада спільно з Представництвом Європейсь­ кого Союзу відкрила додатко­ во п’ять груп для дітей різно­ го віку. Міський голова Сергій Надал оглянув новостворені приміщення. – Міська рада виграла конкурс, який проводився Представництвом Європейсь­кого Союзу, на суму 80 ти­ сяч євро. За ці кошти ми змогли від-

крити п’ять додаткових груп у діючих дитячих садочках на «Дружбі», у «Центрі» та на масиві «Сонячний», – розповідає Сергій Надал. – Завдяки відкриттю груп відвідувати дошкільні навчальні заклади можуть і діти переселенців, і діти тернополян, які перебували у черзі. Нагадаємо, що минулого року в Тернополі відкрили додаткові групи у дошкільних навчальних зак­ла­ дах №1,7,17,28 та новий дитячий садочок №4. На цьому, обіцяють в міськраді, зупинятися не будуть.

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

7

Сергій Надал оглянув стан проведення реконструкції інфекційного відділення

У

Тернополі триває рекон­ струкція інфекційного відділення комунальної лікарні швидкої допомоги. Це відділення єдине в області, яке надає допомогу хворим з інфекційною патологією не лише з міста, а й з усієї Терно­ пільщини. Стан проведення ремонтних робіт оглянув міський голова Сергій Надал. – Загалом на капітальний ремонт інфекційного відділення передбачено майже 9 мільйонів гривень, з яких лише 5 мільйонів надано з Державного фонду регіонального розвитку, інша частина фінансується з міського бюджету, – розповідає очільник Тернополя. – Під час зимового періоду виконуються першочергово внутрішні роботи і уже завершуються ремонти у палатах. Із настанням сприятливих погодних умов робітники почнуть ремонтувати фасад та добудовувати

зовнішній ліфт, окрім того тут передбачене будівництво спеціальних очисних споруд. Приміщення інфекційної лікарні не ремонтувалося більше сорока років. За кошти міського бюджету на початку 2015 року було відремонтовано четвертий поверх, зараз

завершується ремонт на других та третіх поверхах. До слова, у 2016 році у бюджеті міста заплановано виділити близько чотирьох мільйонів гривень на придбання медичного обладнання та проведення ремонтних робіт у медичних закладах Тернополя.

Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділить Тернополю 25 мільйонів доларів на термомодернізацію житлового сектору

М

іжнародний банк реконструкції та розвитку надасть Тер­ нополю 25 мільйонів доларів на проведення термомодер­ нізації у рамках проекту «Підвищення енергоефектив­ ності в секторі централізованого теплопостачання України». «Тернопільміськтеплокомуненерго» отримає кошти на проведен­ ня реконструкції дев’яти котелень, будівництва двох когенерацій­них станцій, облаштування 311 індивідуальних теплових пунктів та автоматичної системи управління технологічними процесами, які доз­во­ лять в режимі реального часу відслідковувати стан роботи системи теплопостачання. Нагадаємо, що Тернопіль також

співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку і Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності у впровадженні інноваційного проекту із модернізації теплопостачання, у рамках якого передбачається встановлення сонячних колекторів, теплового насосу, будівництво котельні на біо­ масі тощо. Реалізація цих проектів спрямована на забезпечення якісних по-

слуг теплопостачання та подання до домівок тернополян цілодобово гарячої води.

чальник відділу технічного нагляду Олег Вітик. – Наразі заготовлено 25 тонн холодного асфальту, який

можна використовувати у холодну пору року. Допустима температура повітря –5 градусів. Ми запевняємо,

що доріг перекривати не будемо. Управління ЖКГ просить у во­ діїв вибачення за незручності.

На дорогах Тернополя ліквідовують глибокі вибоїни

П

ошкодження на дорогах Тернополя, які виникли внаслідок перепаду тем­ ператур, ліквідовують терно­ пільські комунальники.

Наразі дороги ремонтують у трьох напрямках: на Об’їзній, у напрямку вулиць Злуки – Купчинсь­ кого – Збаразьке кільце та на вулиці Микулинецькій. – При проведенні обстеження шля­хово-мостового господарства Тер­ нополя виявлено глибокі вибоїни на дорогах, які виникли через різкі перепади температур. Саме тому працівники управління житлово-ко­ мунального господарства, як тільки зійшов сніг, об’їхали місто, зафіксували найбільш знищені ділянки та почали готуватися до ліквідації гли­

боких вибоїн. Усе це робиться з метою забезпечення безперешкодного руху транспорту, – розповів на-


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

Реєстраційно-екзаменаційні відділи ДАІ перетворилися у реґіональні сервісні центри НАТАЛІЯ БАРНИЧ

З

амінити посвідчення водія, перереєструвати транспортний засіб, зареєструвати перевезення небезпечних вантажів – усе це можна зробити відтепер у реґіональному сервісно­ му центрі МВС в Тернопільській області, який розпочав свою роботу ще наприкінці минулого року. Такі центри створені по всій Ук­ раїні. Вони замінили ліквідовані реєстраційно-екзаменаційні відділи ДАІ (МРЕВ). В підпорядкування Реґіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області входить 5 структурних підрозділів – у Тернополі, Кременці, Чорткові, Підгайцях та в Теребовлі. Територіальні сервісні центри МВС працюють за прин­ ципом «єдиного вікна». – Сьогодні, – розповідає в.о. директора реґіонального сервісного центру МВСУ в області Святослав Виш­невський, – ми видаємо довідки, ви­конуємо всі запити усіх державних установ, юридичних та фізичних що­до знаходження автомобіля в єдиному реєстрі. База наша, в якій знаходиться реєстрація транспортних засобів, посвідчень водія і всіх доз­вільних документів – це єдиний дер­жавний реєстр. Вперше територіальні сервісні центри МВС почали видавати Свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів. Серед нововведень – отримування в реґіо­ нальному сервісному центрі індивідуальних номерних знаків для ав-

тівки. Раніше заради цього потрібно було їхати до столиці. – Людина, яка хоче індивідуальний номерний знак, приходить до нас. В Київ звертатися не потрібно, а в будь-який територіальний центр, який знаходиться на території нашої області. Для цього потрібно написати заяву про номерний знак та вказати який саме. Цю заяву електронкою ми направляємо на Київ на головний центр і вони вже там впро­ довж певного часу опрацьовують і присилають номер. Людині залиша­ ється прийти та отримати номерний знак. Спростилася процедура і реєст­ рації транспортних засобів, оскільки відмінені довідки-рахунки. Раніше за них, каже Святослав Вишневсь­ кий, треба було платити від 500 до 1200 гривень. Тепер це безкоштовно. – Водії, які купують чи продають авто, замість довідки-рахунку, самостійно заповнюють три екземпляри договору купівлі-продажу. У новоствореному центрі лише фіксують це та перевіряють транспорт по базах. Довідки купівлі-продажу запов­ нюються безкоштовно. Продавець і

покупець приходять в приміщення будь-якого центру незалежно від їхнього місця проживання з громадянськими паспортами, заповнюють договір купівлі-продажу, підходять до адміністратора, він завіряє і вже після цього потрібно оплатити 610 гривень, якщо це з заміною номерних знаків. Якщо без, то мінус 105 гривень. Під час оформлення документів на автівку на предмет виявлення переварених чи перебитих номерів агрегатів автомобіля та підроблених документів можна провести перевірку в фахівців НДЕКЦ, каже Святослав Вишневський. – Ми наголошуємо, щоб громадяни при покупці транспортного засобу зверталися та приїжджали до наших працівників у сервісні цент­ ри для перевірки автівок, не слухали сторонніх осіб, які можуть бути посібниками шахраїв. Лише тоді гро­ мадяни себе убезпечать і не стануть жертвами шахраїв, не куплять двійника або підроблений транспортний засіб. Серед функцій новостворених центрів – приймання іспитів на пра­ во керування транспортними засобами всіх категорій та облік суб’єк­ тів господарювання всіх форм власності. Отримати послуги з питань дер­ жавної реєстрації, перереєстрації, оформлення договорів купівлі-продажу, зняття з обліку транспортних засобів усіх типів, складання іспитів,

необхідних для одержання посвідчення водія або обміну чи поновлення втраченого документу може

ного проекту. Для цього правоохо­ рон­цям потрібно написати програму, обґрунтувати її актуальність та доцільність й подати для погоджен­ ня представникам КМЄС. Олександр Богомол подякував іноземним гостям за увагу, яку вони приділяють питанню реформування та кадрів тернопільської поліції. Очільник управління запевнив, що в області належним чи­ном забезпе-

чується охорона правопорядку та ведеться контроль над злочинністю. Представники КМЄС повідомили, що готові надати методичну та практичну допомогу щодо покращення реформування правоохорон­ ної структури Тернопільщини. Офіційні представництва, де консультуватимуть та проводитимуть відповідні тренінги, незабаром функціонуватимуть у Львові та Харкові.

Представники Консультативної місії Європейського Союзу ознайомилися з роботою поліцейських

В

Головному управлінні поліції Тернопільщини з робочим візитом побували представники відділу реґіонального співробітництва і консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки. Як зазначили під час зустрічі радники КМЄС, їх місія в Україні – надання підтримки відповідним дер­ жавним органам в секторі цивільної безпеки, відповідно до стандартів і передового досвіду ЄС.

Сторони обговорили питання реформування правоохоронної системи, переатестацію працівників поліції та співпрацю з іншими владними структурами. Роз­повіли гості і про можливість фінан­сування інновацій-

кожен в будь-якому сервісному цент­ рі незалежно від місця прописки чи реєстрації.

ПРАЦІВНИКИ ПОЛІЦІЇ З БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ПРИЙМАТИМУТЬ ГРОМАДЯН ВІДТЕПЕР ЗА НОВОЮ АДРЕСОЮ

В

зв’язку з організаційноштатними змінами, що відбулися в ГУНП в Тер­ нопільській області, праців­ ники поліції, які забезпечують безпеку дорожнього руху в обласному центрі, переїхали. Відтепер по усіх питаннях, які стосуються їх діяльності, громадяни можуть звертатися за адресою: місто Тернопіль, вулиця Котляревсь­ кого, 24. Це приміщення відділу уп­ равління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Тернопіль­ ській області. Отримати будь-яку інформацію щодо роботи поліцейських з безпеки дорожнього руху можна за номерами телефонів: (0352) 23-51-06, 27-12-40. Нагадаємо, що раніше працівни­ ки з безпеки дорожнього руху прий­ мали громадян у Тернополі на вули­ці Бережанська, 65. Відтепер за цією адресою розміщується Реґіональний сервісний центр МВС в області.


9 Травмованого у Лисичанську бійця спецбатальйону Сергія Шлапака транспортували до Тернополя СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ

Грамотою Верховної Ради відзначили командира батальйону «Тернопіль»

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

Т

равмованого бійця спец­ батальйону «Тернопіль» Сергія Шлапака доправи­ ли додому. Травму хребта по­ ліцейський отримав під час огляду вантажного автомобі­ ля на блокпосту в Лисичансь­ ку Луганської області.

В

олодимиру Катруку – ко­ мандиру батальйону по­лі­ ції спеціального призна­ чення «Тернопіль» вручили грамоту Верховної Ради Укра­ їни. Відповідне розпоряджен­ ня підписав керівник парла­ менту Володимир Гройсман. Володимир Катрук віддав армій­ ській службі одинадцять років. За плечима військово-десантні війсь­

ка, служба в Національній гвардії Ук­ раїни. Коли 2000 року військове фор­ мування перейшло у підпорядкування внутрішніх військ, батальйон, командиром роти спецпризначення якого був Володимир Катрук, розформували. Капітан гвардії зали­шив­ ся поза службою. А навесні 2014 року очолив батальйон «Тернопіль». Впродовж двох останніх років Володимир Катрук разом з правоохоронцями несе службу на Сході.

Будь-який покупець або продавець автомобіля – мішень в очах аферистів

Зі слів Сергія Шлапака, того дня він був старшим зміни блокпоста. Ра­ зом з товаришами перевіряли транс­ портні засоби, що проїжджали через ввірений їм пропускний пункт. Аби оглянути вантажівку, Сергій під­ нявся у кузов автомобіля, а коли спускався – послизнувся і впав. З сильним болем у спині сержанта по­ ліції доправили до медичного закла­ ду Лисичанська. Там він лікувався тиждень. Про транспортування травмова­ ного до Тернополя подбало керівництво управління та спецбатальйону. Ка­рета швид­кої з бригадою медиків територіального медичного об’єднання МВС України по Тернопільській області відбула за місцем лікування Сергія Шлапака. Лікар-хірург Олег Проць розповів, що дорогу травмований пе­реніс нормально, травма неважка. Мати поліцейського щиро вдяч­ на всім, хто подбав про її сина та не залишив їхню родину.

Як не зазнати втрат при купівліпродажу товарів через Інтернет

П

родавати та купувати товари, отримувати по­ слуги через Всесвітню мережу зручно, але не завжди безпечно. У цьому щоразу переконуються жителі Тернопільщини.

П

еревірка реєстраційних документів та номерів агрегатів машини за наявними інформаційними базами – єдиний шлях убезпе­ чити себе від шахрайства при купівлі автомобіля. Для цього потрібно лише приїхати до найближчого територіально­ го сервісного центру МВС. Фахівці радять ретельно перевіряти документи у самого власника: перепишіть паспорт­ні дані, перевірте номер його робочого та домашнього телефону, переконайтеся, чи справді він проживає за вказаною адресою.

Якщо у Вас виникла підозра щодо легальності авто, ви можете звер­ нутися для проведення відповідних експертиз та досліджень до працівників НДЕКЦ, який є в складі ТСЦ. Не купуйте авто за довіреністю. Без відповідної перевірки ви можете найближчим часом почути неприємну звістку про розшук даного автомобіля або про підробку чи перебиття агрегатів. Памятайте! Набуття права власності на транспортні засоби здійс­ нюється при їх реєстрації у територіальних сервісних центрах МВС. Прийом громадян здійснюєть­ ся з вівторка по п’ятницю з 9.00 до 18.00, у суботу з 9.00 до 16.45.

Замість заробити 50-річна жителька обласного центру втратила сім тисяч гривень. Як розповіла потерпіла, через Інтернет вона продавала електродвигун. Оголошення з пропозицією розмістила на сайті «OLX». Одного дня до жінки зателефонував невідомий. Чоловік захо-

тів придбати товар. Коли зійшлися на ціні, покупець попросив тернопо­ лянку продиктувати йому реквізити банківського карткового рахунку. Жінка й не подумала, що насправді дані її електронного гаманця цікавлять шахрая. Що потрапила у тенета пройдисвіта зрозуміла, коли на мобільний надійшло повідомлення про зняття коштів з рахунку. У неприємну ситуацію потрапив й 36-річний житель обласного цент­ ру. Чоловік хотів придбати через мережу комплектуючі до автомобіля. Перерахував чотири з половиною тисячі гривень, а товару не от­

римав. За допомогою звернувся до правоохоронців. Заробляють мережеві шахраї й на оренді житла. В тенета таких пройдисвітів потрапили дві тернополянки. Маючи на меті організувати відпочинок поближче до засніжених гір, одна з жінок перерахувала власнику котеджу, який здавав в оренду житло, майже три тисячі гривень, інша домовилася про найм заміського будинку за майже п’ять з половиною тисяч гривень. У результаті – ні відпочинку, ні грошей. Аби не потрапляти у подібні ситуації, поліцейські радять бути прискіпливими та уваж­ними, здійснюючи віртуальні розрахунки: – не зберігайте заощадження на одній банківській картці; – заведіть спеціальну картку для Інтернет-розрахунків; – регулярно перевіряйте рахунок, як у платіжній системі, так і на картці; – якщо вас просять надіслати пароль або інші дані картки, не робіть цього. Якщо вже й трапилася неприєм­ ність, не зволікаючи, одразу звер­ тайтеся до правоохоронців.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

Триває досудове розслідування щодо керівника лікарні, який спокусився на двісті тисяч гривень хабара НАТАЛІЯ БАРНИЧ

Д

осудове розслідування у кримінальному провадженні, роз­ початому за заявою тернополянина про вимагання одним із керівників медзакладу неправомірної вигоди, триває.

Нагадаємо, 11 лютого 2015 року слідче управління Головного уп­рав­ ління Національної поліції в Тернопільській області розпочало кримінальне провадження проти керів-

ника одного з медзакладів Тер­но­ пільщини за ознаками кримі­наль­ ного правопорушення, передбаче­ ного частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу Ук­раїни – прий­

няття пропозиції, обі­цянки або одер­ жання неправомір­ної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за поперед­ ньою змовою групою осіб, або пов­ торно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди. Санкція статті передбачає по­ карання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати пев­ ні посади чи займатися певною ді­ яльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. В середині грудня 2014 року директор приватного підприємства звернувся до очільника медзакладу з питань продовження договору орен­ ди приміщення площею 135,3 м2, яке знаходиться на балансі комунального закладу. Під час розмови з підприємцем підозрюваний поставив вимогу передати йому неправомірну вигоду в розмірі 10 000 доларів США за безперешкодне здійснення своєї госпо­ дарської діяльності в орендованих приміщеннях. А також погрожував, у випадку невиконання його вимоги, достроково розірвати діючий до­го­ вір оренди нежитлових приміщень. Підприємець вимушений був по­ годитися на злочинні вимоги і повідомив, що неправомірну вигоду він йому передасть, як тільки збере кош­ти. 17 квітня «учасники справи» до­ мовилися, що гроші підприємець по­ винен передати його знайомій в од­ ному з банків, яка в подальшому внесе їх на його власний розрахунковий рахунок. 17 квітня 2015 року підозрюваного затримали в порядку статті 208 КПК України, за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України. Після цього його через погіршення ста­ ну здоров’я, знову госпіталізували у

реанімаційне відділення із діагнозом рецидивний стан після перенесеного інфаркту міокарда. Покази підозрюваний давати відповідно до статті 63 Конституції України відмовився. Впродовж 19-26 квітня 2015 року підозрюваному вручались судові повістки про необхідність явки в Тернопільський міськрайонний суд для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу. Але він не з’являвся. Від лікування у медичному закладі Тернополя підозрюваний відмовився та 26 квітня самовільно залишив його. Чоловіка затримали правоохоронці в с. Солонка Львівської області при спробі залишити межі України на реанімаційному автомобілі, орендованому у приватній клініці м. Черкас. Зі слів підозрюваного, він їхав на обстеження в лікувальний заклад м. Штудгард (Німеччина). Від оперативного лікування в Ук­ раїні хворий категорично відмовлявся. При чергових спробах вручити судові повістки про явку в суд для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу потерпілий завжди скаржився на погіршення стану здоров’я. Враховуючи стан здоров’я підозрюваного, досудове розслідування у кримінальному провадженні припинялося та відновлювалося неодноразово. Підозрюваний категорично відмовляється від аналогічного лікування, яке згідно висновку консиліуму лікарів, може бути проведене в Україні. На зустрічі з журналістами правоохоронці оприлюднили тепер уже розсекречене відео моментів вимагання та передачі неправомірної ви­ годи. Слідство продовжується.

НЕ СПРИЯЙТЕ ЗЛОЧИНЦЯМ У КРАДІЖЦІ СВОЇХ МАШИН!

В

ідчинену, з ключами в замку запалювання та з увімкненим двигуном залишив громадянин респуб­ ліки Ірак свій «Мерседес Е-220» та на кілька хвилин відійшов по справах. Цього часу вистачило невідомим, аби сісти у авто та поїхати. Інформація про крадіжку автомобіля надійшла в Тернопільський відділ поліції о 23:40 від тернополянина. Чоловік заявив, що на вулиці Острозького, поблизу цілодобового магазину, невідомі викрали у іноземного студента іномарку. На місце пригоди виїхала слідчооперативна група. Правоохоронці встановлюють особу крадія. Нагадаємо, що від початку року це вже четверта крадіжка автомобіля, який без нагляду та з ключами в замку запалювання залишили безпечні власники. Поліцейські звертаються до водіїв транспортних засобів не сприяти злочинцям у крадіжці своїх машин. Викрадачі не нехтують ні автомобілями іноземного виробницт­ ва, ані старенькими автівками. Потурбуйтеся про безпеку вашо­ го автомобіля, зробіть все можливе, аби ваш транспортний засіб не став здобиччю для крадіїв. Якщо всетаки сталося неминуче – не займайтеся пошуком самостійно! Негайно зверніться до найближчого відділення поліції. – Ніколи не залишайте ключі від автомобіля у замку запалювання, вик­лючайте двигун і замикайте транспорт навіть, якщо відходите на хвилинку; – не залишайте свої автомобілі з ключами малознайомим майст­ рам чи співробітникам автостоянок та автомийок, особливо на ніч; – якщо зупиняють малознайомі люди, ні в якому разі не вимикайте двигун і не відкривайте дверей.

На Тернопільщині продовжується боротьба з хабарництвом

Л

ише за місяць працівни­ ки управління захисту економіки в Тернопіль­ ській області піймали на хаба­ рі трьох працівників медза­ кладів. Суми, які вимагали лікарі за свої послуги, колива­ ються від кількасот гривень до кількох тисяч доларів.

25 січня працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) та слідчого управління Національної поліції України у Тернопільській області задокументували факт вимагання та отримання неправомірної вигоди керівником відділу кадрів однієї із тернопільських лікарень. Як встановили правоохоронці, 41-річ-

на жителька обласного центру за допомогу у працевлаштуванні на посаду медсестри до лікувального закладу вимагала грошову винагороду. Свої послуги оцінила у дві тисячі доларів. Кошти начальниця відділу кадрів отримала, але у справу втрутилися поліцейські. Правоохоронці зафіксували факт передачі грошей. Речові докази вилучено. Тисячу доларів знову-таки за допомогу у працевлаштуванні, але вже на посаду лікаря, 1 лютого просив у мешканки обласного центру посадовець медустанови. Співробіт­ ники УЗЕ спільно з працівниками прокуратури задокументували про­ цес отримання неправомірної виго-

ди та вилучили гроші. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 369-2 КК України – зловживання впливом. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна. Потрапив у поле зору поліцейських і лікар-нарколог з Тернопільщини. В даному випадку медик вимагав гроші за підготовку та видачу сертифікату про проходження наркологічного огляду. Працівники УЗЕ викрили чоловіка під час отримання неправомірної вигоди. По усіх справах триває досудове розслідування.


РІЗНЕ

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

Збаражчанин вибив скло та завів за допомогою викрутки автомобіль, аби доїхати додому НАТАЛІЯ БАРНИЧ

М

енше години знадобилося правоохоронцям Збаражчини, аби розшукати викрадений автомобіль. Про зникнення транспорту 8 лютого близько 23:00 повідомив власник. Чоловік заявив, що о 16:00 його дружина припаркувала «Фіат тіпо» у дворі будинку, а через кілька годин автівки не стало.

– Я повертався додому близько 20:00 і автомобіль стояв на звичному місці, – пригадує Сергій. – За три години я вийшов вигуляти собаку і помітив, що його вже немає. Я одразу викликав правоохоронців. За вказаною адресою виїхала слідчо-оперативна група. На місці стоянки авто вони виявили лише рештки розбитого скла. За словами начальника Збаразь­ кого слідчого відділення поліції Анд­ рія Кулика, правоохоронці одразу розіслали орієнтування щодо викра­ деного «Фіату» усім черговим нарядам, перевірялася кожна вулиця та подвір’я. Знайшли автівку непода-

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ТЕРНОПОЛЯНАМ, ЩОБ ОТРИМАТИ НОВІ ID-ПАСПОРТИ?

Н

а даний час паспорт гро­ мадянина України у ви­ гляді ID-картки оформ­ ляють 10 підрозділів мігра­ ційної служби області. Тернопільський міський відділ УДМС – м. Тернопіль, вул. Петлюри 6, тел. (0352) 53-79-02. Борщівський районний сектор УДМС – м. Борщів, вул. І. Франка, 10, тел. (03541) 2-28-48. Бучацький районний сектор УДМС – м. Бучач, вул. Міцькевича, 6, тел. (03544) 2-18-69. Збаразький районний сектор УДМС – м. Збараж, вул. Б.Хмельниць­ кого, 24, тел. (03550) 2-21-39. Козівський районний сектор УДМС – смт. Козова, вул. Січових Стрі­ ль­ців, 2, тел. (03547) 2-13-33. Кременецький районний сектор УДМС – м. Кременець, вул. Драгоманова, 9, тел. (03546) 2-39-66. Лановецький районний сектор УДМС – м. Ланівці, вул. Волинська, 7, тел. (03549) 2-12-70. Теребовлянський районний сек­ тор УДМС – м. Теребовля, вул. Січових Стрільців, 13, тел. (03551) 2-39-46. Тернопільський районний сектор УДМС – м. Тернопіль, вул. Степо­ ва, 45, тел. (0352) 43-61-16. Чортківський районний сектор УДМС – м.Чортків, вул. Горбачевсь­ кого, 5, тел. (03552) 2-32-28. У тих підрозділах, де ще немає технічної можливості оформлення паспортів у вигляді ID-картки, продовжують видавати документи у формі книжечки. У 2016 році ДМС планує видати понад 2 мільйони ID-паспортів.

лік одного з будинків. У ній був і сам крадій. У ході слідства стало відомо, що до угону причетний раніше судимий мешканець Збаража, 1993 року народження. У скоєному чоловік зізнався. – На днях вийшов з тюрми, – роз­ повідає підозрюваний, – зустрів ком­ панію старих товаришів. Вирішили випити. Після цього з’явився адреналін, а машину взяв, щоб доїхати додому. Зустріч чоловіки святкували у тому ж будинку, де мешкає потерпілий. З вікна підозрюваний помітив припаркований автомобіль. Вийшов­ ши з гостей, вибив скло та завів іно-

марку за допомогою викрутки. Працівники дорожньо-патрульної служ­ би піймали автокрадія за триста метрів від дому. Подія внесена до ЄРДР за частиною 1 статті 289 ККУ – незаконне заволодіння транспортним засобом.

11

НА КОЗІВЩИНІ ГАСТОЛЕРИ ОБІКРАЛИ ЦЕРКВУ

З

атримана поліцейськими Перемишлянського райо­ ну Львівської області зло­ дійська група виявилася при­ четною до крадіжки зі старо­ винного храму на Козівщині.

Таке діяння карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Наразі під слідством перебуває троє осіб, ще двоє оголошені в розшук. Усі підозрювані – молоді люди, є серед них – неповнолітній. Крадіжка з церкви в селі Конюхи сталася минулого року. Тоді невідомі відважили вхідні двері, зай­ шли до святині і викрали звідти старовинне Євангеліє та гроші. На слід злодійської зграї, що крала у західному реґіоні, вийшли перемишлянські правоохоронці. Пі­доз­ рювані – жителі Перемишлянщини. Поліцейські Козівського відділення інкримінують підозрюваним частину третю статті 185 ККУ. Перевіряється причетність зграї до вчинення інших церковних крадіжок на території Тернопільщини.

На офіційному сайті Державної міграційної служби започатковано рубрику «Питання-відпо­відь». У ній зібрані запитання по лінії міграційної служби, з якими громадяни найчастіше звертаються на «гарячу лінію» та відповіді на них. Рубрику структуровано за видами послуг, які надає міграційна служба, тому пошук необхідної інформації не займе багато часу. Такий онлайн-консультант дозволить громадянам не витрачати час на додзвін на «гарячі лінії» й суттєво розвантажить їх, адже зараз «га­ ря­чі лінії» територіальних органів ДМС перевантажені у зв’язку із за­ про­вадженням нового паспорта гро­ мадянина України у формі картки.

Руб­рика доступна за посиланням http://dmsu.gov.ua/faq. На сайті ДМС також можна самостійно перевірити написання пріз­ вища та імені латинськими (англійськими) літерами у паспорті громадянина України у формі ID-картки та паспорті для виїзду за кордон. Для цього достатньо ввести свої персональні дані українською мовою у відповідну графу і система відобразить, як вони будуть записані у документах латинкою. (Транслітерація здійснюється за правилами, визначеними постановою Ка­ бінету Міністрів від 27.01.2010 №55). Даний сервіс доступний за посилан­ ням: http://dmsu.gov.ua/perevirkatransliteratsiji-prizvishcha.

би кошти, місцеві громади витрачають на власний розсуд, а відтак гро-

ші громадян працюють на їхній добробут.

На офіційному сайті Державної міграційної служби України запрацювали корисні сервіси

З

найти відповіді на найпоширеніші запитання по лінії мігра­ ційної служби і перевірити написання прізвища та імені англійською у ІD-паспорті можна самостійно на сайті ДМС.

Торік міграційна служба Тернопілля поповнила місцеві бюджети на понад 27 мільйонів гривень

О

дним з основних напов­нювачів місцевих бюд­жетів мігра­ ційна служба стала після внесення на початку 2015 року змін до Бюд­жетного кодексу.

Відповідно до них, кошти, котрі громадяни сплачують за адмінпослуги, які надає Державна міграційна служба, а також держав­не мито, яке стягується при цьому, перераховуються на рахунки бюд­жетів за місцем надання послуги. – Минулого року міграційна служба Тернопілля перерахувала в місцеві бюджети більше 27 мільйонів гривень, – повідомив начальник УДМС України в області Томаш Вербич. – Із них понад 10 мільйонів –

надходження від надання адмінпос­ луг і майже 17 мільйонів державного мита. Найбільшу частку цих коштів отримав бюджет Тернополя – понад 17 мільйонів гривень. В казну Борщова від міграційної служби надійшло майже два з половиною мільйони, Бучача – понад два мільйони двісті тисяч, Кременця – майже півтора мільйона, Чорткова – більше трьох мільйонів. Отримані від міграційної служ-


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 15 ЛЮТОГО УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35, 23.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Мiграцiйний вектор 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Д/с «Клуб пригод» 09.55 Д/с «Мости мiж свiтами» 10.40 Бiатлон. Кубок свiту. Естафета 4х6 км. Жiнки 12.35 Зроблено в Європi 13.15 Вiкно до Америки 13.50 Казки Лiрника Сашка 14.00 Школа Мерi Поппiнс 14.15 М/ф 15.00 Х/ф «Атентат. Осiннє вбивство в Мюнхенi» 16.55 Книга.ua 17.35 Суспiльний унiверситет 18.05, 01.45 Час-Ч 18.15 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Ре:форма 20.00 Перша шпальта 20.30 Д/ф «Нiмецькi вояки в Косово» 21.30 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Щоденник II зимових Юнацьких Олiм­ пiйських iгор 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 01.55 Всесвiтня серiя боксу. «Українськi отамани» - «Турецькi завойовники» 03.30 Телевистава «Камiнний господар» 05.35 Новини. Спорт 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.30 «Мiняю жiнку 8» 12.20 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 14.00, 14.55 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 23.15, 01.50 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Хазяйка» 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» 00.00, 02.15 Х/ф «Жандарм iз Сен-Тропе» 03.50 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Шалено закоханий» 11.20, 12.25 Х/ф «Бiдна Liz» ▲ 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 13.35, 14.20 «Судовi справи» 15.05, 16.15 «Чекай на мене» 18.05, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Запитайте у осенi» 22.25, 03.40 Т/с «Мiсто мрiї» ■ 00.40 Х/ф «Iншi 48 годин» ▲ 02.50, 05.20 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 М/с «Молода Лiга Справедливостi» 05.15 Т/с «Стрiла» 05.50 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 06.45 Факти тижня з О. Соколовою 08.35 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Труба мiстера Сосиски 11.05 Без гальм! 11.40 М i Ж 12.00, 13.20 Дивитися усiм! 12.45, 15.45 Факти. День 14.15, 16.20 Х/ф «Грифон» 16.35 Х/ф «Обладунок Бога 3» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Дiстало! 21.25 Свобода слова з А. Куликовим 00.10 Х/ф «Залягти на дно в Брюгге» ▲ 02.05 Х/ф «Той, хто знову виганяє» ▲ 03.25 Стоп-10 НОВИЙ 06.00, 07.05 Kids Time 06.02 М/с «Губка Боб - Квадратнi Штани» 07.10 Т/с «Друзi» 10.50, 12.10 Суперiнтуїцiя 13.30 Х/ф «50 перших поцiлункiв» 15.25 Х/ф «Охоронець» 18.00 Абзац! 19.00 Ревiзор 22.05 Пристрастi за ревiзором 00.10 Х/ф «Клятва» ▲ 02.15 Україна чудес

СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.45 Х/ф «Вам i не снилося» 10.20 «Битва екстрасенсiв. Вiйна титанiв» 14.20 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Все буде добре!»

18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55, 01.10 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Детектор брехнi 9» 00.00 «Один за всiх» УКРАЇНА 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 09.15 Зоряний шлях 10.10, 19.45, 03.30 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.20 Т/с «Iлюзiя щастя», 1 i 2 с. ▲ 15.30 Т/с «Iлюзiя щастя» ▲ 18.00, 04.35 Т/с «Не зарiкайся», 26 с. ▲ 19.00, 02.45 Подiї 21.00 Х/ф «Одного разу i назавжди» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Кiнг Конг» ▲ 05.20 Реальна мiстика

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Стiч!» 11.00 Х/ф «Панi Метелиця» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 18.00 Вiталька 16.00, 21.00 Казки У 17.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 22.00 Країна У 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Міська рада інформує 07.40 «Євромакс» 08.10 Вікно в Америку 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Діти-шпигуни» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сільський календар» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Іржавий алюміній» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.05 Х/ф «Діти-шпигуни» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Іржавий алюміній» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Назбиране» 10.50, 16.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 15.15 «Із нашої відеотеки» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40, 18.30 «Не перший погляд» 13.15 «Загублені у часі» 13.30 «Мамина школа» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.30 «Подорожні замальовки» 16.00 «У пошуках легенд» 16.10 «Маленька перерва» 16.15 «Чудесний канал» 17.15 «Кулінарія від Андрія» 17.30 «Легенди Запоріжжя» 18.00 «Золота провінція» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Вивчаємо англійську разом» 20.00 «Урок... для батьків» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Вони прославили наш край» 22.30 «Чаc країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25, 23.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25, 18.55 Про головне 09.55, 01.55 Д/с «Мости мiж свiтами» 10.45 Чоловiчий клуб. Спорт 12.10 Перша студiя 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хочу бути 14.15 М/ф 15.05 Фольк-music 16.10 Путiвник прочанина 16.35 Подорожнi 17.35 Суспiльний унiверситет 18.15 Новини. Свiт 19.30 ДебатиPRО. Новий сезон 21.30 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Щоденник II зимових Юнацьких Олiм­ пiйських iгор 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 02.35 Т/с «Чорна Рада» 04.05 Вiра. Надiя. Любов 05.35 Новини. Спорт 1+1 06.00, 07.00, 08.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 8» 13.50, 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 23.15, 01.55 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Хазяйка» 22.00 «Чотири весiлля 5» 00.00, 02.20 Х/ф «Жандарм у Нью-Йорку» 04.00 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.10 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25, 21.00 Т/с «Запитайте у осенi» 12.45 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.35, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Мiсто мрiї» 00.50 Х/ф «Той, що худне» ▲ 02.50 «Подробицi» - «Час» 03.40 Т/с «Мiсто мрiї» ■ 05.20 «Подробицi» - «Час» ICTV 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 09.55 Секретний фронт 11.45 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.05 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 13.55 Х/ф «Затяжний пострiл» ▲ 15.35, 16.15 Патруль. Самооборона 16.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Громадянська оборона 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Син батька народiв» ▲ 23.15 Х/ф «Незаконне втручання» ▲ 01.20 Х/ф «Грифон» 02.55 Стоп-10 04.25 Т/с «Стрiла»

НОВИЙ 02.55 Абзац! 03.55 Служба розшуку дiтей 04.00 Зона ночi 06.00, 07.20 Kids Time 06.02 М/с «Губка Боб - Квадратнi Штани» 07.22 Т/с «Друзi» 11.05 Т/с «Щасливi разом» 16.55 Аферисти в мережах 18.00 Абзац! 19.00 Половинки 21.10 Х/ф «Цунамi» ▲ 23.05 Т/с «Гра престолiв» ■ 01.10 Х/ф «Привиди колишнiх подружок» СТБ 06.35 «Все буде добре!» 08.20 «Зiркове життя» 10.10 «Битва екстрасенсiв. Вiйна титанiв» 12.45 «МастерШеф» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Врятуйте нашу сiм’ю 5» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Врятуйте нашу сiм’ю 5» 00.05 «Один за всiх» 01.35 «Слiдство ведуть екстрасенси»

16 ЛЮТОГО УКРАЇНА 06.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.15 Т/с «Весна в груднi», 1 i 2 с. ▲ 15.30 Глядач як свiдок 17.00 Агенти справедливостi 18.00 Т/с «Не зарiкайся», 27 с. ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.30 Футбол. Лiга чемпiонiв УЄФА «ПСЖ» - «Челсi» 23.50 Подiї дня 00.10 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 01.45 Х/ф «Кiнг Конг» ▲ 04.35 Т/с «Не зарiкайся», 27 с. ▲ 05.20 Реальна мiстика ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Стiч!» 11.00 Х/ф «Король Дроздобород» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 18.00 Вiталька 16.00, 21.00 Казки У 17.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 22.00 Країна У 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Лікарська справа в Україні» 13.00 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Поріг» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Євромакс» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Абсолютне вторгнення» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Абсолютне вторгнення» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Золота провінція» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 13.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Кулінарія від Андрія» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 «Не перший погляд» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Легенди Запоріжжя» 14.00 Д/ф «Патрірх». 1 ч. 14.40 «Телемандри» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Вони прославили наш край» 15.45 «Енергоманія» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.15 «День - як мить» 17.35 «Не перший погляд» 18.00 «Замки Тернопілля» 18.15 «Моя улюблена робота» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Лицарі небесної варти» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25, 18.55 Про головне 09.55 ДебатиPRO 11.30 Ре:форма 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 Хто в домi хазяїн? 14.15 М/ф 15.00 На гостину до Iвана Поповича 15.55 Гра долi 16.25, 04.30 Д/ф «Гайдамацьким шляхом» 16.55 Д/ф «Подорожуймо Литвою» 17.35 Суспiльний унiверситет 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 Т/с «Мафiоза» 20.30 Вересень 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Щоденник II зимових Юнацьких Олiм­ пiйських iгор 23.35 Тепло.ua 00.20 Телемагазин 01.55 Д/с «Мости мiж свiтами» 02.40 Т/с «Чорна Рада» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 8» 12.00, 16.45 «ТСН» 13.50, 14.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 23.15, 01.40 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Хазяйка» 22.00 «Одруження наослiп 2» 00.00, 02.05 Х/ф «Жандарм одружується» 03.30 «Шiсть кадрiв» 05.30 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.10, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Запитайте у осенi» 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 13.35, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Запитайте у осенi» 22.50, 03.40 Т/с «Мiсто мрiї» ■ 00.55 Х/ф «Вiд заходу до свiтанку 3» ■ 02.50, 05.20 «Подробицi» - «Час» ICTV 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55 Студiя Вашингтон 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.05 Секретний фронт 11.55 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 14.00 Х/ф «Незаконне втручання» ▲ 16.30 Патруль. Самооборона 16.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Д/ф «Дебальцеве» 21.25 Т/с «Син батька народiв» ▲ 23.20 Х/ф «Спiвучасник» ▲ 01.30 Х/ф «Затяжний пострiл» ▲ 03.00 Стоп-10 04.35 Т/с «Стрiла»

НОВИЙ 03.05, 18.00, 02.05 Абзац! 04.00 Зона ночi 05.55, 07.10 Kids Time 05.57 М/с «Губка Боб - Квадратнi Штани» 07.12 Т/с «Друзi» 12.05 Т/с «Молодята» 16.50 Аферисти в мережах 19.00 Суперiнтуїцiя 20.20 Х/ф «Жало» 22.05 Т/с «Гра престолiв» ■ 00.15 Україна чудес СТБ 07.05 «Все буде добре!» 09.05 «Зiркове життя» 10.00 «Битва екстрасенсiв. Вiйна титанiв» 12.35 «МастерШеф» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «МастерШеф Дiти 5» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «МастерШеф Дiти 5» 01.10 «Один за всiх»

17 ЛЮТОГО УКРАЇНА 06.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.15 Т/с «Весна в груднi», 3 i 4 с. ▲ 15.30 Глядач як свiдок 17.00 Агенти справедливостi 18.00 Т/с «Не зарiкайся», 28 с. ▲ 19.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.30 Футбол. Лiга чемпiонiв УЄФА «Рома» - «Реал» 23.50 Подiї дня 00.10 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 01.45 Подiї 02.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 03.50 Зоряний шлях 04.35 Т/с «Не зарiкайся», 28 с. ▲ 05.20 Реальна мiстика ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Стiч!» 11.00 Х/ф «Столику, накрийся» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50 Панянка-селянка 14.50 Вiталька 16.00 Казки У 17.00 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 20.00 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Казки У 22.00 Країна У 23.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт. Таємниця кровi» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 «Євромакс» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Щоденник для батьків» 13.00 «Ми-українці», В.Дунець, 1 ч. 14.00 Х/ф «Братство», 1 с. ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Сад, город, квітник» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.30 Міська рада інформує 22.40, 04.00 Х/ф «Загнаний» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Братство», 1 с. ▲ 02.20 «Ми-українці», В.Дунець, 1 ч. 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «День - як мить» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50, 16.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 13.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Замки Тернопілля» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40, 18.30 «Не перший погляд» 13.15, 21.00 «Тема дня» 13.30 «Будьте здорові» 14.30 «Європа очима українця» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Лицарі небесної варти» 15.30 «Час змін» 16.00 «Дім.Сад.Город» 16.15 «Чудесний канал» 17.15 Д/Ф «Патрірх». 2 ч. 18.00 «Arte, viva!» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Надія є» 21.30 «Вони прославили наш край» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів.

Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Тепло.ua 07.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00 Вiчне 09.25 Про головне 09.55 Д/с «Мости мiж свiтами» 10.40 Вiкно до Америки 11.30 Вiйна i мир 12.15 Слiдство. Iнфо 13.00, 18.30 Новини 13.15, 18.05 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 М/ф 14.30 Спогади 15.20 Надвечiр’я. Долi 16.15 Свiтло 16.55 Д/ф «Духовна варта. Священики на Майданi» 17.35 Суспiльний унiверситет 18.15 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.25 Т/с «Мафiоза» 20.25 Д/ф «Албанськi жiнки за власне майбутнє» 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 5 баксiв.net 23.00 Пiдсумки 23.20 Щоденник II зимових Юнацьких Олiм­ пiйських iгор 23.35 На слуху 00.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 01.45, 05.00 Час-Ч 01.55 Д/ф «Подорожуймо Литвою» 03.15 Т/с «Чорна Рада» 6 с. 04.05 Д/ф «Василь Стус. Феномен «суток» 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне 1+1 06.00, 07.00, 08.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 8» 13.50 «Сiмейнi мелодрами 6» 14.50 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 23.15, 02.20 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали - 2016» 21.00 Т/с «Хазяйка» 22.00, 23.30 «Право на владу 2016» 00.30, 02.45 Х/ф «Жандарм на вiдпо­чинку» 04.20 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.10, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Запитайте у осенi» 13.35, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Запитайте у осенi» 22.50, 03.40 Т/с «Мiсто мрiї» ■ 00.50 Х/ф «Американськi гiрки» ▲ 02.50, 05.20 «Подробицi» - «Час»

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області

Вимоги до кандидатів: – вища юридична освіта за освіт­ ньо-кваліфікаційним рівнем ма­гіст­ ра, спеціаліста, бакалавра; – знання державної мови; – навики роботи на персональному комп’ютері.

– заповнену особову картку (фор­ ми П-2 ДС) з додатками; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; Необхідні документи: – 2 фотокартки розміром 3х4; – заяву про участь в конкурсі; – копії першої та другої сторінок – копії документу про освіту, за- паспорта громадянина України; свідчені нотаріально; – копію військового квитка для – копію трудової книжки; військовозобов’язаних. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова, 11, кабінет №604. Телефонуйте: 27-13-69.

ICTV 05.55 Студiя Вашингтон 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 09.55 Секретний фронт 11.45 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 13.50 Х/ф «Спiвучасник» ▲ 16.30 Патруль. Самооборона 16.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Iнсайдер 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Син батька народiв» ▲ 23.25 Х/ф «Безмежний обрiй» ▲ 01.10 Х/ф «Залягти на дно в Брюгге» ■ 03.00 Стоп-10 04.30 Т/с «Стрiла»

НОВИЙ 03.05 Служба розшуку дiтей 03.10 Т/с «Вiолетта» 04.00 Зона ночi 06.00, 07.15 Kids Time 06.05 М/с «Губка Боб - Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 11.05 Т/с «Щасливi разом» 17.00 Аферисти в мережах 18.00 Абзац! 19.00 Звичка одружуватися 20.55 Х/ф «Анаконда» ▲ 22.40 Т/с «Гра престолiв» ■ 00.45 Україна чудес 02.15 Абзац!

18 ЛЮТОГО

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

СТБ 06.35 «Все буде добре!» 08.25 «Зiркове життя» 09.20 «Врятуйте нашу сiм’ю 5» 12.40 «МастерШеф» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Я соромлюсь свого тiла 3» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 3» 00.25 «Один за всiх» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.15 Т/с «Весна в груднi», 5 i 6 с. ▲ 15.30 Глядач як свiдок 17.00 Агенти справедливостi 18.00 Т/с «Не зарiкайся», 29 с. ▲ 19.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.50 Футбол. Лiга Європи УЄФА «Шахтар» - «Шальке» 00.00 Подiї дня 00.20 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 02.00 Подiї 02.45 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 04.10 Зоряний шлях 04.35 Т/с «Не зарiкайся», 29 с. ▲ 05.20 Реальна мiстика ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Стiч!» 11.25 Х/ф «Румпельштiльцхен» 12.35 Т/с «Та, що говорить з привидами» 15.05Х/ф«Упошукахскарбiвтамп­лiєрiв2» 16.40 Т/с «Останнiй iз тамплiєрiв» ▲ 20.00 Х/ф «Скарб нацiї» 22.20, 01.50 Х/ф «Створiння 2» ▲ 00.05, 03.15 Х/ф «Створiння 3» ■ 04.40 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Соло» 13.00 «Ми-українці» 14.00, 01.00 Х/ф «Братство», 2 с. ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Зустріч з Наталею Земною 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Прямий єфір з Анатолієм Гриценко 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Крихітка Гонолулу» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 02.30 «Ми-українці» 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Вони прославили наш край» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 13.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Мандри Великим Лугом» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40, 18.00 «Не перший погляд» 13.15, 21.00 «Тема дня» 13.30 «На часі» 14.30 «Arte, viva!» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «Почерк долі» 16.00 «ПрофStyle» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.15 «Храми Поділля» 17.30 «Сумщина IHKOGNITA» 17.45 «Степовики» 18.30 «Думки вголос» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Уряд на зв’язку з громадянами» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 07.50, 08.25 Смакота 08.30 Територiя закону 08.35 Паспортний сервiс 08.40 Кориснi поради 09.00 Вiчне 09.25 Про головне 09.50 Д/ф «Траєкторiя волi» 10.50 Чоловiчий клуб 11.40 Дорога до Рiо-2016 р. 12.00 Вересень 12.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.55 М/ф 14.15 Театральнi сезони 14.55 Вiра. Надiя. Любов 15.50 Д/ф «Довженко в огнi» 17.05 Д/ф «Майдан. Викриття» 17.45 Суспiльний унiверситет 18.15 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Intermarium 20.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30 Новини. Спорт 21.50 Перша студiя 23.00 Пiдсумки 23.20 Щоденник II зимових Юнацьких Олiм­ пiйських iгор 23.35 Вертикаль влади 00.00 Пiдсумки 00.20 Телемагазин 01.20 Новини. Свiт 01.45 Час-Ч 01.55 Д/с «Мости мiж свiтами» 02.35 Т/с «Чорна Рада» 05.35 Новини. Спорт 05.45 Вiчне 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 9» 12.00, 16.45 «ТСН» 13.50, 14.50 «Сiмейнi мелодрами 5» 15.50 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 2» 19.30, 04.50 «ТСН» 20.20 «Вечiрнiй Київ» 22.45 «Свiтське життя» 23.45 Х/ф «Зозуля» 01.50 Х/ф «Трава пiд снiгом» 05.15 Х/ф «Робiнзон Крузо»

ІНТЕР 06.10, 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Запитайте у осенi» 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 13.35 «Судовi справи» 14.20 Судовi справи 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Iгри розуму» 02.00 Х/ф «Прощання з Каїром» 04.05 «Чекай на мене» ICTV 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55 Студiя Вашингтон 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.05 Секретний фронт 11.50 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.10 Т/с «Розвiдники. Останнiй бiй» ▲ 14.00 Х/ф «Корупцiонер» ▲ 16.30 Патруль. Самооборона 16.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Антизомбi 21.25 Т/с «Син батька народiв» ▲ 23.15 Х/ф «Фортеця 2. Повернення» ■ 01.00 Х/ф «Надмiрне насилля» ■ 02.15 Х/ф «Безмежний обрiй» ▲ 03.40 Т/с «Стрiла»

НОВИЙ 03.10 Служба розшуку дiтей 03.15 Зона ночi 05.25, 06.45 Kids Time 05.27 М/с «Губка Боб - Квадратнi Штани» 06.47 Половинки 09.00 Серця трьох 18.00 Абзац! 19.00 Суперiнтуїцiя 20.20 Х/ф «Анаконда: Полювання за про­ клятою орхiдеєю» ▲ 22.15 Т/с «Гра престолiв» ■ 00.20 Х/ф «Анаконда 3» ■ 02.10 Україна чудес СТБ 06.10 «Зiркове життя» 08.00 Х/ф «Спокута»

19 ЛЮТОГО

09.50 Х/ф «Наречений» ▲ 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 Х/ф «Сильна слабка жiнка» ▲ 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 Х/ф «Остання роль Рити» ▲ 00.55 «Зiркове життя» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси» УКРАЇНА 06.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.10 «Говорить Україна» 11.20 Реальна мiстика 13.15 Т/с «Весна в груднi» ▲ 15.00 Подiї 15.30 Глядач як свiдок 17.00 Агенти справедливостi 18.00 Т/с «Не зарiкайся», 30 с. ▲ 19.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Сонячне затемнення» 2 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «Сонячне затемнення» 01.15 Подiї 02.05 «Говорить Україна» 04.00 Подiї 04.45 Т/с «Не зарiкайся», 30 с. ▲ 05.30 Зоряний шлях

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Стiч!» 11.25 Х/ф «Червона шапка» 12.35 Т/с «Та, що говорить з привидами» 14.15 Т/с «Останнiй iз тамплiєрiв» ▲ 17.35 Х/ф «Скарб нацiї» 20.00 Х/ф «Скарб нацiї: Книга таємниць» ▲ 22.20 Х/ф «Король Артур» 00.40 Х/ф «Нiколи не здавайся» ▲ 02.30 Х/ф «Озеро страху 2» ▲ 03.50 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Зустріч з Наталею Земною 08.30 «Унікальна Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Неповторна природа» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Лікарська справа в Україні» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Моя мама - шпигунка» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Неповторна природа» 17.30 «Щоденник для батьків» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Лікарська справа в Україні» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Оператор» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Моя мама - шпигунка» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00, 18.30 «Не перший погляд» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «ПрофStyle» 10.50, 16.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 13.00, 15.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.45 «Тема дня» 13.15 «Армія нескорених» 13.30 «Що робити?» 14.30 «Храми Поділля» 14.45 Телезамальовка 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Сумщина IHKOGNITО» 15.30 «Сторінками історії» 16.00 «Степовики» 16.15 «Чудесний канал» 17.15 «Музеями Тернопілля» 17.30 «Cлово має народний депутат» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Arte, viva!» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «Удосвіта» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.25 У просторi буття 07.00, 23.30 Вiд першої особи 07.35 На слуху 08.10 АгроЕра. Пiдсумки 08.20 Вертикаль влади 09.20 Д/ф «Все палає» 10.45 Д/ф «Український аргумент» 12.00 Нацiональна хвилина мовчання 12.05 Вавiлон’13. Свобода. Гiднiсть. Братство 13.15, 18.30 Новини. Спецвипуск 13.45 Х/ф «Атака на Перл Харбор» 16.40 Вавiлон’13. Generation Maidan 18.50 День героїв Небесної Сотнi 21.00, 05.30 Новини 21.30 Д/ф 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 Щоденник II зимових Юнацьких Олiм­ пiйських iгор 00.20 Телемагазин 01.20 Свiтло 01.55 Д/ф «Траєкторiя волi» 02.45 Надвечiр’я. Долi 03.35 Д/ф «Духовна варта» 04.05 Вiра. Надiя. Любов 05.00 Про головне 1+1 07.15, 01.55 Х/ф «Робiнзон Крузо» 09.15 «Грошi» 10.40, 19.30 «ТСН» 11.30 Т/с «Хазяйка» 15.45 Х/ф «Трава пiд снiгом» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 Х/ф «Голоднi iгри. Переспiвниця» 23.30, 05.20 Х/ф «Ворог держави»

ІНТЕР 05.50, 03.00 «Подробицi» - «Час» 06.55 Х/ф «Iгри розуму» 09.20 Х/ф «Десять негренят» 12.00 «Хвилина мовчання» 12.10 Т/с «Коли на пiвдень вiдлетять журавлi» 15.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 20.00 «Подробицi» 20.30 Х/ф «Фото на документи» 22.25 Х/ф «Егоїст» ▲ 00.20 Х/ф «Iгри дорослих дiвчаток» 03.30 Д/ф «Любов проти правил» 04.20 Х/ф «Циганка Аза» ICTV 06.15, 12.45, 18.45 Факти 06.45, 03.45 Х/ф «Контакт» ▲ 09.30 Д/ф «Чорнi тiнi Майдану» 10.30 Д/ф «Дебальцеве» 11.25 Антизомбi 12.20, 13.00 Дiстало! 13.20 Громадянська оборона 14.15 Iнсайдер 15.15 Х/ф «Корупцiонер» ▲ 17.15 Х/ф «Широко крокуючи» ▲ 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Х/ф «007: Координати «Скайфолл» ▲ 22.45 Х/ф «Не брати живим» ▲ 00.45 Х/ф «Надмiрне насилля 2» ▲ 02.15 Х/ф «Фортеця 2. Повернення» ■ НОВИЙ 02.50 Абзац! 03.45 Служба розшуку дiтей 03.50 Т/с «Вiолетта» 04.35 Зона ночi 06.00, 07.00 Kids Time 06.02 М/с «Барбоскiни» 07.05 Аферисти в мережах 10.00 Ревiзор 13.10 Пристрастi за ревiзором 15.15 Х/ф «Останнiй день» 19.00 Х/ф «Пiсля нашої ери» ▲ 21.00 Х/ф «Ерагон» 23.00 Т/с «Гра престолiв» ■ 01.10 Х/ф «Цунамi» СТБ 06.10 «Зiркове життями» 07.05 Х/ф «Спокута» 09.00 «Все буде смачно!»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

20 ЛЮТОГО

10.10 Х/ф «Сильна слабка жiнка» ▲ 12.05 Х/ф «Остання роль Рити» ▲ 14.20 «МастерШеф Дiти 5» 19.00 Х/ф «Вийшов їжачок iз туману» 23.20 Х/ф «Дружина за контрактом» 01.15 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 02.20 Подiї 07.10 Зоряний шлях 09.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 10.00, 22.30 Т/с «Берег надiї» ▲ 14.00, 15.20 Т/с «Сонячне затемнення» 18.00, 19.40 Т/с «Батько-одинак» ▲ 03.00 Реальна мiстика

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Чагiнгтон» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Стiч!» 10.35 М/ф «Хоробре сердце» 11.55 М/ф «Роботи» 13.45 Х/ф «У пошуках скарбiв тамплiєрiв 2» 15.20 Х/ф «Король Артур» 17.40 Х/ф «Скарб нацiї: Книга таємниць» ▲ 20.00 Х/ф «Голоднi iгри: У вогнi» ▲ 22.30 Х/ф «Нiколи не здавайся» ▲ 00.30 Х/ф «Озеро страху 2» ▲ 01.50 БарДак

TV-4 06.00, 02.00 Європа у фокусі 06.30, 11.15 «Про нас» 06.45, 09.15, 11.00 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Небилиці про Івана» ▲ 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.30 Зустріч з Наталею Земною 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Щоденник для батьків» 11.55, 14.25 Тернопільська погода 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30, 00.30 Х/ф «Сяюча молодь» ▲ 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Хлопчиська є хлопчиська» ▲ 16.30 Дім книги 16.55, 20.05 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30, 02.30 «Музичні делікатеси» 20.10, 03.00 Концерт «Onuka» 21.30 «Євромакс» 22.00, 04.00 Х/ф «Джіа» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Легенди Запоріжжя» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Музеями Тернопілля» 10.50, 18.00 Пам’яті Героїв Небесної Сотні 11.00 «Закохана у небо» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40, 17.30 «Не перший погляд» 13.00 «Краєзнавча подорож» 13.30 «На часі» 14.30 Д/ф «Сходи до неба» 14.50 Д/ф «Тарас Шевченко» Заповіт». 1 с. 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «Словами малечі про цікаві речі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Учнівський щоденник» 17.15 «7 природніх чудес України» 17.50 «Вони прославили наш край» 18.10 Д/ф «І Слово було Бог...» 18.40 «Думки вголос» 19.00, 21.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «У країні гурманів» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.30 «Поклик таланту» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.30 Золотий гусак 07.50 Свiт on line 08.15 Смакота 08.40 Тепло.ua 09.05 Путiвник прочанина 09.15 Гра долi 09.50 Мистецькi iсторiї 10.25 Спогади 10.50 Твiй дiм 11.35 Д/с «Смачнi подорожi» 13.10 Фольк-music 14.20 XX Мiжнародний турнiр з боротьби 16.10 Чоловiчий клуб 18.25 Дорога до Рiо-2016 р. 19.00, 22.20 Нацiональний вiдбiр на ПКЄ 21.00, 05.30 Новини 21.25 Прем’єр-мiнiстр України про реформи 21.40 Перша шпальта 23.15 Концерт-реквiєм

1+1 07.40 «Однокласники» 08.00 «Свiтське життя» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00, 12.00, 12.55, 14.00 «Свiт навиворiт» 15.05 «Одруження наослiп 2» 16.20 «Чотири весiлля 5» 17.30 «Мультибарбара» 19.20 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Зимовий вальс» 00.50 Д/ф «Сильнiше, нiж зброя»

ІНТЕР 05.50 «Подробицi» - «Час» 06.20 Х/ф «Десять негренят» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка» 12.00 Х/ф «Егоїст» ▲ 13.55 Х/ф «Фото на документи» 15.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 21.40 Т/с «Коли на пiвдень вiдлетять журавлi» 01.40 Х/ф «Звуки шуму» ▲ ICTV 06.20, 12.45, 18.45 Факти 06.55 М/с «Том i Джерi 3» 07.40 Х/ф «Широко крокуючи» ▲ 09.05 Зiрка YouTube 10.10 Дивитись усiм! 11.40 Без гальм 12.20 М i Ж 13.00 Труба мiстера Сосиски 13.50 Х/ф «Не брати живим» ▲ 15.50 Х/ф «007: Координати «Скайфолл» ▲ 18.35 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.20 Х/ф «Троя» ▲ 23.20 Х/ф «Легiон» ■ 01.05 Х/ф «Надмiрне насилля» ■ 02.40 Х/ф «Надмiрне насилля 2» ■ НОВИЙ 05.50, 06.55 Kids Time 05.52 М/с «Барбоскiни» 06.57 Т/с «Пригода Мерлiна» 14.10 Х/ф «Анаконда» ▲ 15.55 Х/ф «Анаконда: Полювання за прок­ лятою орхiдеєю» ▲ 17.45 Х/ф «Ерагон» 19.50 Х/ф «Елiзiум: Рай не на Землi» ▲ 22.00 Х/ф «Обитель зла 4» ■ 23.55 Х/ф «Обитель зла 5» ■ 01.50 Х/ф «Жало» СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 06.55 «Все буде добре!» 08.50 «Все буде смачно!» 09.50 «Караоке на Майданi» 10.45 Х/ф «Вийшов їжачок iз туману» 15.00, 22.35 «Я соромлюсь свого тiла 3» 17.00, 01.35 «Слiдство ведуть екстрасенси» 19.00, 21.45 «Євробачення 2016»

21 ЛЮТОГО 20.55 Т/с «Коли ми вдома» 00.05 «Детектор брехнi 9»

УКРАЇНА 07.00 Подiї 07.50 Агенти справедливостi 09.45 Т/с «Весна в груднi» ▲ 17.00 Т/с «Дочекатися любовi» ▲ 19.00, 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 19.40 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.00 Т/с «Дочекатися любовi» ▲ 21.50 Х/ф «Одного разу i назавжди» ▲ 23.45 Т/с «Не зарiкайся»

ТЕТ 06.00 М/ф «Новенька у школi монстрiв» 06.25 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Стiч!» 11.00 М/ф «Новенька у школi монстрiв» 11.20 М/ф «Роботи» 13.10 М/ф «Хоробре сердце» 14.30 Х/ф «Голоднi iгри: У вогнi» ▲ 17.00 Панянка-селянка 23.00 Дайош молодьож! 00.00 Одна за всiх

TV-4 06.00, 01.30 Х/ф «Небилиці про Івана» ▲ 07.30, 15.30, 20.45 «Про нас» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Хлопчиська є хлопчиська» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 16.00 Зустріч з Наталею Земною 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слідства. інфо» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.30, 00.30 Міська рада інформує 19.40 Хіт-парад 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.10, 04.00 Х/ф «Новокаїн» ▲ 00.40 Концерт «Onuka» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50, 18.15 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Учнівський щоденник» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40, 18.30 «Не перший погляд» 13.00 «Поклик таланту» 14.30 «У країні гурманів» 14.55, 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Думки вголос» 15.15, 17.00 Концерт «Ми-українці» 16.15 «Чудесний канал» 16.45 «Казки запорозькі від Санька Сита» 18.00 «Назбиране» 18.50 «Край, в якому я живу» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «В об’єктиві ТТБ» 22.20 «Наодинці з усіма» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

Джолі сподівається, що її діти не стануть, як вона

А

ктриса Андже­ ліна Джолі спо­ дівається, що їхні з Бредом Піттом діти оберуть собі якийсь інший фах, а не акторство.

Але озвучувати персо­ нажів мультика «Панда Кунг-фу 3» Паксу, Захарі, Шайло і Ноксу сподобалося. Як розповіла Анд­ желіна, сини та дочки дуже відповідально поставилися до цієї роботи. Джолі сподівається, що акторство, як професію для себе її діти все ж не розглядатимуть. «Сподіваюся, що ні! Ми завжди говоримо, якщо вони схочуть бути акторами, то я сподіваюся, що вони зроблять щось (у своєму житті), а тоді вже стануть акторами», – зазначила вона. Нагадаємо, Захара і Шайло вже наслідують свою маму-благодійницю. Дівчатка взялися опікуватися незаможною багатодітною родиною в Камбоджі.

Онуку Ніни Матвієнко назвали на її честь

Д

онька співачки Ніни Матвієнко Антоніна розсе­ кретила ім’я своєї другої доньки.

Дівчинку, яку Антоніна народила від коханого Арсена Мірзояна, виріши­ ли наректи Ніною. Про обране ім’я до­неч­ки Тоня повідомила у соціальній мережі Facebook. Нагадаємо, друга ону­ ка Ніни Матвієнко з’явилася на світ 15-го січня. У Тоні Матвієнко вже є 17-річна донька Уляна. А Арсен взагалі став батьком утретє, адже у нього підростають два сини від першого шлюбу – 12-річний Влад і 5-річний Артем.

Сини Олега Скрипки вчаться бути козаками

О

лег Скрипка тривалий час приховував ді­тей від преси. Він пояснив це тим, що діти незахищені та не можуть самі прий­ мати рішення.

«Мої сини Роман і Ус­ тим вже більш-менш дорослі. Старшому десять років, молодшому – сім. Вони артисти, виступають у фольклорному ансамблі «Райгородок». Скрипка не приховує, що прикладом для його синів є образ козака, як справжнього українця. – Я виховую синів, дотримуючись кращих козацьких традицій. Вони займаються бойовим гопаком, верховою їздою, фехтуванням, стрільбою з лука, грають на фортепіано», – поділився Олег. Олег Скрипка з дружиною виховують чотирьох дітей. Молодшим донькам Олесі та Зоряні – 5 та 3 роки відповідно.


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОЕТИЧНИМ РЯДКОМ

НА ВАРТІ ПРАВОПОРЯДКУ Коли минає вечір, засинає місто, По тихих вулицях пройде нічний патруль. Робота наша людям звісна і корисна, Хоч без гарантії від холоду і куль. В моїй кишені-фотографія дружини, У кобурі-потертий пальцями курок. Пливе за роком рік за вікнами машини, А шлях освітить проблисковий маячок. Нам берегти потрібно спокій у країні, А ще-загиблих наших друзів імена. І є для всіх одна-єдина Україна, Присяга, Віра, Честь, і доля в нас одна! Дмитро АКІМОВ

*****

Коли їхав батько, він сину казав: «Синочку, мене дочекайся! Щоб маму ти слухав та поважав. «А син йому вслід: «Повертайся!» І він повернувся,але неживий, Життя його згасло в хвилину. Тато сміливий і молодий. Загинув за Україну!

п’ятниця, 12 лютого 2016 року Досьє 102

Деталь Англ. вогнеп. письзброї менник

Грец. буква

Старов. муз. інстр.

Майстер ... Хайям Горло птахів

Хім. елем.

Нота Слов. бог багатства

Монета Лаосу

Казкова чарівниця

Лікар. рослина Томас ...

Сірчана кислота

В останні хвилини згадав про все, Як мати в дитинстві на руках несе. Як із братом весело проводили час, І як на клятій тій війні, я зовсім згас.

Ріднесенькі мої, ви мене пробачте, Не хотів вас засмучувати, не плачте. Батьку, теж за мною ніколи не тужи, Згадай, як говорив: «з вірою служи».

В пам’яті залишусь вірним солдатом, Комусь чоловіком, сином, братом... Будь ласка, не плачте ви за мною, Ви не винні, що помер я на полі бою! Анатолій КОЛОС

Коштовн. з молюсків

Інгредієнти. 2 ст.л. вершкового масла, ¼ горня подрібненої цибулі, 1 червоний солодкий перець, 1 жовтий солодкий перець, 250г шампіньйонів, 4 горнятка савойської капусти, порізаної не надто тонкими стрічками, 1 ст.л. бальзамічного оцту, ¼ горня натертого пармезану, 1 зубчик часнику, сіль та перець.

Розчин солі

Римський музей

Легкий теплий вітер

Страус

Нью-... Деревина Науков. доклад Тропіч. рослина

Прилад для вимір. глибини

Марка літака

...-кістянка

Молочний ...

Частина заводу

Тенісна партія

Миючий засіб

Яп. вишня

Невільник

12 міс.

Сквер

Частини деревини

Рух. ногою

Хім. елем.

Острів в Індонезії

Орган нюху

Іспанська срібна монета

Рів Пішохідна доріжка

Засідання керівників

Носій спадков. інф-ї

Кухар на судні

Адм.-тер. одиниця Росії

Світильник

Рів

Рос. авто

Знак зодіаку

Слова автора в п'єсі

Нота Марка літака

Автомат Калашн.

С

Е

Р

Е

Н А

Г

О

Р

Д

І

В

А

Б

А

Т

О

Д

А К

Д

А

А

Н

О

М

М

А

Р

А

Р

А

Н

О

С

О

Д

В

Р

О

М

Р

А

В

О

О Е

Е

А

П

Д

Л

О Р

Р

Т

Т

Т

Л

Ь

Л

Я М А

Р

Р

А

М

И

Т

Р

А

А

А

К

Т

А

У

О

О

С

І

Л

І

Д

А

М

З

Е

С Е

А

С

Т

А

Ш Т А Н

А

Е

Р

І

Н

О

Т

А

Н

М

А

І

Л

В

О

Н

Б

А

Н

І К

• ПОСМІХНИСЬ! *****

– Кохана, дивись який прекрасний сьогодні день! – На що це ти натякаєш? – Ти ж сама казала, що підеш від мене одного прекрасного дня.

Сільська дискотека. Хлопець підходить до дівчини: – Танцюєш? – Ні! – Чудово, пішли трактор до­ поможеш попхати.

*****

К

Р

А

Н

О

К

О

Повітр. оболонка Землі

"..., постривай!"

*****

Л

Р

О

К

К

Н

Б

О

Н

Л

Е

Р И

А

К П

Т

А

О

О

А

Е

А

Ю

А

В

Ф

А

Л

Р

Н

Т

Н

Е

О

Я

У

Л

З

А

Р

І

А

О

Н

А

Е

С

А

Я

Х

С

Т

О

Х

Р

А

Військовий підрозділ

Част. п'єси

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ Х

Трамв.-

Поема Місто в тролейб. Шотландії Шевченка управл.

Колектив музикантів

Од. площі

К

Брюс ...

Хижий птах

Папуга

Мамо, не чекай на мене більше, Мені тут тепло і вже спокійніше. Тут не лунають постріли гармат, Не тисне в спину старий карімат.

Ми боролися і рятували як могли, Щоб наші хлопці землі вберегли. Про те, запеклий бій забрав життя, Не знаю чи ворогу прийде каяття.

Притока Гарони

Шахова фігура

*****

На Схід я пішов Вкраїну захищати, Щоб українці могли спокійно спати. Був готовий мерзнути, страждати, І навіть мовчки життя своє віддати!

Опіумна квітка

Ріка в Рос.

Я дякую тобі за мир у домі! У тебе там його давно нема. Це в мене спокій тут, сім’я, знайомі, Ти ж, в хаосі під назвою війна...

Тепер лише у сні бачу твої очі, Відчуваю біль та недоспані ночі. Вибач, не стану більше на поріг, Я давно в сиру навіки землю зліг.

Рушій торгівлі

Сорт цукерок

Шлюпка

• СМАЧНОГО!

Теплий салат з грибами та солодким перцем

... Монтан

Магістраль Др.-грец. Вівці геометр

Нота

Порт в Україні

ДТП

Річка в Франції

Троп. плід

Нота

Віслюк з м/ф

*****

Прощаючись я міцно обіймаю, Ледь стримуючи сльози у очах. Куди й чому ти йдеш, я добре знаю, Майбутнє нас усіх в твоїх руках.

Рос. письм.

Шифр

15

Жінка приходить на роботу з синцем під оком. Співробітник зауважив, запитує: – Хто це тебе так? – Чоловік! – Чоловік? Я думав він у від­ рядженні … – Я теж так думала!

Спосіб приготування. Перці почистіть від насіння та поріжте кубиками. У великій пательні розтопіть на середньому вогні вершкове масло. Додайте цибулю та пер­ ці, обсмажуйте на пательні до м’я­ кості. Додайте нарізані плас­тин­ ками гриби і обсмажуйте до готовності гри­бів. Додайте капусту, подрібнений часник та бальзамічний оцет. Про­ довжуйте готувати поки капуста трохи не розм’якшиться, але й не до повної її готовності (от той стан, коли вам здається, що «ще 5 хвилинок»). Зніміть з вогню та дайте трішки охолонути, бо салат має бути теплим, а не гарячим. Перед подачею посипте парме­ заном. Смачного!

*****

П’ятирічна дівчинка: – Татку, дай мені 100 гривень і я тобі скажу, хто вночі з мамою спить, коли тебе немає… – Ось, бери… Скажи хто?! – … Я!!!

*****

– Мам, у мене до тебе дві но­ вини – хороша і погана. Хороша – я сьогодні таку блискавку бачила! – Блискавку? Зараз же зима. – Тепер погана – у нас більше немає мікрохвильовки.

*****

– Тату, я попав каменем у сусідський «Лексус»! – Іди геть хлопчику, я тебе не знаю!

*****

Хто не працює – той вдало вийшла заміж.

*****

Всім чоловікам з почуттям гумору: підійдіть до якої-небудь дівчини й скажіть: – Дівчино, у вас найкрасивіше місце забруднилося! А потім спостерігайте куди вона буде дивитися…

*****

– Милий, привіт чим зай­ маєшся? – Лежу в ліжку, засинаю. А ти? – А я сиджу в барі за твоєю спиною, дивлюся, як ти крутишся і не можеш заснути.

*****

Увечері на лавці в парку си­ дить хлопець і дівчина. Хлопець обмацує її спину. Нареш­ ті дівчина запитує: – Що ти робиш? – Шукаю груди. – Груди попереду! – Там уже шукав…


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• Юхим вітер приніс – на сире літо. • На Стрітення із стріх капає – бути затяжній весні, якщо тепло, а зі стріх не капає – весна буде ран­ ня, суха. • Небо в зорях – на пізню весну. • Цього дня відлига – на ранню й теплу весну, сніг – на дощову, три­ валу, а коли хуга – весна буде піз­ ня й холодна. • Мороз на Вакулу віщує бурхливу весну і сухе та спекотне літо. • Віконниці і рами спітніли в мороз – чекай потепління. • Вітер в лютому сильний віє – ріль­ ники мають надію. • Дощ в лютому – журяться скупники фруктів. • Земля взимку тепліша звичайного – чекай повені. • Зірки світять яскраво – перед похолоданням.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 12 лютого 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 15 лютого ніч / день

+1 / +11

вітер

ВІВТОРОК, 16 лютого ніч / день

+7 / +11

вітер

Щ

Каву відкрили пастухи Ефіопії близько 800 року н.е. Легенда свідчить, що вони помітили ефект від кофеїну на своїх козах, які буквально пускалися в танок після ягід кави. Потім місцевий чернець виготовив з цих ягід напій – і виявив, що він не дає спати ночами. Так з’явив­ ся улюблений багатьма напій.

КАВА СТИМУЛЮЄ МОЗКОВУ АКТИВНІСТЬ

Спочатку кава була не напоєм, а їжею. Ягоди кавового дерева змі­ шували з жиром, щоб приготувати енергетично багатий снек. Крім того, з м’якоті кавових ягід робили вино. У каві міститься кофеїн, який в малих дозах стимулює мозкову активність, покращує обмін речовин в організмі, підвищує фізичну витривалість та стимулює приплив енергії. Також відомо, що кава короткочасно покращує увагу та здатність концентруватися, особливо коли лю­ дина втомлена. Але у великих дозах (більше двох горнят напою за раз) кофеїн призводить до занепаду мозкової діяльності та виснаження організму. Тому не варто пити каву горня за горням. Від цього більше сил та енергії Ви не отримаєте, а навпаки

ніч / день

+6 / +5

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Зх, 6 м/с

ЧЕТВЕР, 18 лютого ніч / день

-1 / -1

вітер

– може часто змінюватись настрій, Ви можете нервувати та бути дуже емоційним. До речі, відомо, що смер­ тельна доза – це приблизно 60 горняток кави за 4 години.

НЕ СЛІД БОЯТИСЬ ПИТИ КАВУ НА НІЧ

Молекули кофеїну починають активізуватися через 15 хвилин піс­ ля споживання кави і вже через годину припиняють діяти на організм людини. Кофеїн повністю виводить­

КАВА З НАУКОВОЇ ТОЧКИ ЗОРУ

КОФЕЇН, ЯК НАРКОТИК

Доведено, що любов до кави у нас в крові: нещодавно вчені відкрили CYP1A2 ген, який відповідає за те, як і скільки людина п’є кави. Вагому роль у популяризації кави відіграли хіміки. Наприклад, першу версію розчинної кави у 1901 році створив Саторі Като, вчений-хімік з Чикаго. Тепер хіміки нам ще й підказують, що в каві міститься близько 1200 хімічних компонентів, а 800

Звичайне горня кави містить 150 міліграм кофеїну – медики зазначають, що це «лікувальна доза». В свою чергу, багато вчених стверд­ жує, що кофеїн – це наркотична речовина, адже він збуджує ті ж сектори головного мозку, що й деякі наркотики. Звикання відбувається непомітно, тому краще не зловживати. При зловживанні кавою можуть ви­ никнути проблеми зі сном, головні болі, шлунково-кишкові роз­лади, депресивний стан, тремтіння м’язів, нервовість та роздратованість. Загалом, кофеїн міститься не тільки в каві, але й в какао, шоколаді, КокаКолі, чаї, енер­гетиках та ін.

РЕЙТИНГ ВІДОМИХ КАВОМАНІВ

ся з організму через 2-5 годин після споживання напою – цей показник залежить від особливостей організму людини. А те, що після горнятка кави хтось не може довго заснути – це міф і психологічна пастка.

з них – ароматичні з’єднання, які і складають смак та аромат кави. Перше масове виробництво розчинної кави заснував Джордж Констант Вашингтон, англійський хімік, що працював у Гватемалі.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пд/Сх, 4 м/с

СЕРЕДА, 17 лютого

Кава – один із найбільш вживаних напоїв одня у світі випивають більше 1 400 мільйонів горняток кави. Більшість з них припадає на сніданок.

Пд/Сх, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Відомий філософ Вольтер випивав до 50 горнят кави в день, в свою чергу представник французького реалізму Оноре де Бальзак щодня коштував напій близько 60 разів. Іншими «фанатами» кави були композитор Людвіг ван Бетховен, який заварював каву рівно із 64 зерен та ще один філософ Жан-Поль Сартр, який годинами смакував каву з одного і того ж горня у «Cafe de Flore». Ще однією «кавовою зіркою» можна назвати імператрицю Катерину ІІ, на одне горнятко якої припадало 81,9 г кави, а це 4 чайні ложки.

Зх, 8 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 19 лютого ніч / день

-4 / +4

вітер

Пд/Сх, 5 м/с

СУБОТА, 20 лютого ніч / день

+1 / 0

вітер

Зх, 6 м/с

НЕДІЛЯ, 21 лютого ніч / день

0 / +9

вітер

Пд/Сх, 6 м/с

За даними мережі Інтернет

• АФОРИЗМИ Щедрість полягає не стільки в тому, щоб давати багато, скільки в тому, щоб давати вчасно. Жан де Лабрюйер Невдячних набагато менше, ніж вважають, бо щедрих значно менше, ніж думають. Шарль Сент-Евремон Все приходить у свій час для тих, хто вміє чекати. Оноре де Бальзак Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів. Іван Франко Люди взагалі судять більше по зовнішності, ніж за змістом. У всіх є очі, але лише у небагатьох дар проникливості. Н. Макіавеллі

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домів­ ку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №2(44)  

Досьє 102 №2(44)  

Profile for dosie102
Advertisement