__MAIN_TEXT__

Page 1

У СХОВКУ – ГРАНАТИ стор.

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗДАЛИ стор. 4 КРОВ ДЛЯ ХВОРИХ ДІТЕЙ

• РЕЗОНАНС

БАТЬКО З СИНОМ ВЗЯЛИ У ЗАРУЧНИЦІ ОФІЦІАНТКУ

О

фіціантку з Бучача місцевий підприємець за­ підозрив у тому, що вона може знати, куди поділися його п’ятдесят тисяч американських доларів. Як розповів начальник Бучаць­ кого відділення поліції Сергій Гав­ рилюк, до правоохоронців звер­ нувся власник місцевого бару із заявою, що двоє невідомих чоло­ віків викрали та три години неза­ конно утримували його працівни­ цю. З’ясу­валося, до злочину при­ четна родина місцевих підприєм­ ців, точніше, батько з сином. Старший з підозрюваних роз­ повів, що півтора року тому він після сварки з дружиною взяв з дому величезну суму у валюті і по­ їхав запивати горе у місцевих ген­ деликах. Ніби тоді й пропали гро­ ші. Чоловік спокою не мав, все ду­ мав-гадав, хто міг вкрасти, чи бо­ дай щось знати про зниклі дола­ ри. Спогади чомусь видавали об­ раз офіціантки з гриль-бару. За неї й вирішив узятися. Разом з сином напередодні доб­ ряче хильнули і поїхали вистежу­ вати жертву. Щойно дівчина вий­ шла з приміщення бару, а було це близько третьої години ночі, «мес­ ники» накинули їй на голову по­ ліетиленовий пакет, засунули в ма­ шину і повезли до закинутого при­ міщення неподалік свого госпо­ дарства. Розмову з дівчиною вели у масках, аби та їх не впізнала. Зму­ сили нещасну зізнатися у тому, що вона щось знає про гроші. Зізнан­ ня записали на диктофон. Згодом цей запис став одним із доказів їхнього злочинного ді­ яння. Поліцейські також вилучи­ ли маски. Вирішується питання про об­ рання підозрюваним міри запо­ біжного заходу. Кримінальне про­ вадження розпочато за частиною другою статті 146 ККУ.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

5

стор.

СТЕПАН БАРНА З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ – У ЗАЛІЩИКАХ

6

ЗБЕРЕЖЕННЯ ТЕПЛА – СПРАВА СПІЛЬНА

стор.

7

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№20 (40) / 27 листопада 2015 року

Оперативники кримінальної поліції затримали нічного грабіжника

2

Степан Савка: «Я не з категорії На викраденому авто людей, які руками і ногами злодії потрапили в ДТП овідомлення про викра- вдалося втекти, зараз його розшу­ тримаються за посади» кують. Пасажира, а заодно співучас­ дення автомобіля мар-

К

ерівник Тернопільського відділу ГУ НП, полковник поліції Степан Савка пе­рекона­ ний, очікуваного результату від роботи реформованого відомства не буде, якщо люди не повірять: змінилася не просто назва, а пріоритети, цілі, завдання, змінилися кадри. А для цього потрібно стор. 3 працювати.

П

ки «КІА SORENTO» до тернопільських поліцейських надійшло від власника легківки. В області негайно було оголошено план-пере­ хоплення.

– Викрадену автівку помітили на одному з постів у Почаєві, – по­ відомив начальник Кременецького відділу по­ліції Володимир Галевич. – Вимо­гу поліцейсь­ких зупинитися невідомий водій проігнорував, але зрештою автівку таки затримали. Одному з викрадачів – водієві

ника злочину, правоохоронці впій­ мали. 40-річного мешканця Тер­но­ поля доправлено до ГУ поліції в об­ ласті для з’ясування обставин зло­ чину. З’ясувалося, що, втікаючи від правоохоронців, викрадачі на чужій іномарці потрапили в дорожньотранспортну пригоду на ділян­ці до­ роги Кременець-Почаїв. Водій, не впоравшись з керуванням, допус­ тив наїзд на металеву огорожу. За фактом незаконного заволо­ діння автотранспортом відкрито кримінальне провадження.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

Оперативники кримінальної поліції затримали нічного грабіжника ХРИСТИНА НАЗАР

К

Д

иїв, Хмельницький, Тернопіль, Жмеринка Вінницької області – перелік міст, де встиг наслідити за дев’ять місяців перебування на волі житель нашого обласного центру. Грабежі, розбої, квартирні крадіжки – «спеціалізація» 35-річного тернополянина, котрий майже половину свого життя провів за ґратами.

Оперативники кримінальної по­ ліції Головного управління Націо­ нальної поліції в Тернопільській об­ ласті ретельно працювали над роз­ криттям пограбувань, від яких по­ терпали тернополянки. На жінок нічної пори чинив напад невідо­ мий, збиваючи жертву з ніг та заби­ раючи сумочки. Коли зловмисника затримали, з’ясувалося, що не лише пограбування і не лише в Тернополі чинив рецидивіст. На совісті раніше судимого чоловіка кілька десятків інших майнових злочинів. Зі слів начальника відділу роз­ криття майнових злочинів кримі­ нальної поліції Головного управлін­ ня Михайла Шмиглика, підозрюва­ ний одинадцять років свого життя провів за ґратами. Вперше був суди­ мий як учасник організованої зло­ чинної групи, що чинила квартирні крадіжки. Шість років колонії так і не змінили чоловіка. Наступного ра­

есятки епізодів викрадення чужого майна інкримінують правоохоронці Кременецького відділу поліції п’ятьом молодикам з Рівненщини.

зу за збут наркотичних речовин та пограбування отримав п’ятирічний термін. У березні цього року звіль­ нився і все повернулося на круги своя. Лише у Тернополі зловмисник вчинив шість пограбувань та п’ять квартирних крадіжок. Грабував тільки жінок і тільки в темну пору доби. «Специфіка» зло­ чинів полягала у тому, аби завжди залишатися невпізнаним. Зловмис­ ник чинив напад зі спини, збиваю­ чи жертв з ніг та завдаючи їм тілес­ них ушкоджень. Поки шоковані жін­ ки приходили до тями, забирав су­ мочку і тікав.

Донька правоохоронця потребує допомоги

Ч

отирирічна Каролінка потребує допомоги. Дів­ чинка через важкі пологи отримала травму головного мозку. У вісім місяців, після проведеного МРТ, батькам повідомили страшний діаг­ ноз. У їхньої дитини мікроцефалія – затримка моторного та психомовного розвитку.

Уже чотири роки родина Каро­ ліни бореться за її життя. Коли дів­ чинці виповнилося три роки, її бать­ ки почули про лікування в Китаї стов­буровими клітинами, яке дає не­ погані результати. Його вартість – 40 ти­сяч доларів. До трьох років бать­ ки намагалися лікування оплачува­ ти самостійно. Щоб зібрати необхід­ ні кошти, до­велося продати всі цін­ ні речі, частину грошей допомогли зібрати дру­зі та небайдужі люди. Минулого року Кароліна пере­ несла три операції і місяць знаходи­ лась під крапельницями. Дівчинці потрібна постійна реабілітація, про­ те сім’я залишилась без заощад­жень. У лікуванні вже є успіхи – вона почала краще ходити, посміхається.

ЗЛОДІЙСЬКА ГРУПА ОБКРАДАЛА БУДИНКИ

До вчинення квартирних краді­ жок теж підходив нестандартно. Обирав помешкання на першому по­ версі, відстежував графік господарів і, переконавшись, що останніх по­ довгу не буває вдома, брався за чор­ ну справу. Вночі розбивав шибу по­ близу ручки, відчиняв вікно і за де­ кілька хвилин виносив усе цінне. Крадене та награбоване, а це пе­ реважно мобільні телефони, золоті прикраси, дрібна побутова техніка здавав до ломбарду. Для цього вико­ ристовував не тільки власний пас­ порт, а й документ співжительки. У ході відпрацювання стало ві­

домо, що тернополянин – постійний клієнт ломбардів Києва, Хмельниць­ кого та Жмеринки. Туди зносив ре­ чі, крадені та награбовані у місце­ вих жителів. Сьогодні оперативні за­ ходи щодо діяльності зловмисника проводять хмельницькі поліцейсь­ кі. Чимало запитань до нього мають столичні правоохоронці та опера­ тивники Вінниччини. У Тернополі щодо підозрювано­ го слідчими розпочато криміналь­ не провад­ження за частинною тре­ тьою статті 185 та частиною дру­ гою статті 186 Кримінального ко­ дексу України.

Зі слів начальника Кременець­ кого відділу поліції Володимира Га­ левича, правоохоронці оперативнопошуковими заходами вийшли на слід зловмисників. Підозрюваними у скоєнні низки злочинів виявили­ ся мешканці сусідньої Рівненщини. Молодики проживають у місті Дуб­ но, не працюють. З метою незакон­ ного збагачення, хлопці утворили зло­чинну спілку та здійснювали на­ біги на Кременеччину. Найбільше потер­піли від злодіїв мешканці се­ ла Білокриниця. З їх приватних по­ мешкань молодики винесли чимало добра – опалювальну техніку, буді­ вельні ма­теріали, робочі інструмен­ ти. Збитки потерпілі оцінюють у десятки тисяч гривень. Крадіїв упіймали під час черго­ вої вилазки. У вчинених злочинах підозрювані зізналися. Загалом за­ документовано 14 фактів незакон­ них заволодінь майном з чужих по­ мешкань. Зловмисникам інкримінують час­ тину третю статті 185 ККУ. Правоохоронці встановлюють причетність зловмисників й до ін­ ших протиправних діянь.

У

«Нас вразила зацікавленість поліцейських темою виставки, – під­ креслює керівник ГО «ІПЦ «Права лю­дини» Олександра Гриньків, – а також їхня категорична позиція що­ до неприпустимості такого виду по­ карання в Україні як смертна кара, оскільки, як обґрунтували поліцей­ ські, людина повинна бути гуман­ ною і не опускатися до рівня тієї особи, що скоїла злочин.

«Ми раді, що долучились до просвітництва тернопільських пра­ воохоронців, – говорить юрист про­ екту «Студентська ініціатива Тер­ нополя «Наші права» Алла Менько. – Свої позитивні враження від ви­ ставки представники поліції зали­ шили в Книзі відгуків. Сподіваємось, що нова поліція працюватиме, не по­ рушуючи прав людини, зважаючи на гідність кожного з нас».

Поліцейські відвідали виставку «Кожен має право знати свої права» Тернополі проходила Всеукраїнська виставка «Кожен має право знати свої права», створена ГО «МАРТ» у рамках освітньої програми «Розуміємо права людини».

У березні їй знову потрібно прой­ ти курс реабілітації в польській клі­ ніці «Олінек». Вартість лікування – 40 тисяч гривень. Для родини ця сума непосильна і самостійно зібра­ ти такі кошти для них нереально. Батьки та рідні просять відгук­ нутися всіх небайдужих. Приват Банк: картковий номер 5168 7420 6494 8478 номер рахунку: 29244825509100 МФО 305299, ЭДРПОУ 14360570 096-560-13-16 Ірина (мама).

На запрошення ГО «Інформацій­ но-правовий центр «Права люди­ ни» виставку відвідали працівники Тернопільського відділу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області. В умовах сьогодення в Україні проходить реформування правоо­ хоронних органів. Звісно ж, суспіль­ ство хоче бачити нову поліцію осві­ ченою в тому числі і у сфері дотри­ мання прав людини. Під час екскурсії поліцейські на­ шого міста ознайомились з історією прав людини, їх індивідуальністю, універсальністю тощо. Гідами-сту­ дентами зверталась увага працівни­ ків правоохоронного органу на пев­ ні порушення прав людини в різних державах саме зі сторони поліцей­ ських, як представників влади.


ЗНАЙОМСТВО

п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

3

Степан САВКА: «Я не з категорії людей, які руками і ногами тримаються за посади» НАТАЛІЯ БІСОВСЬКА

Д

исципліна, порядність і чесність, толерантне ставлення до людей, а навзаєм – довіра, самодостатність, бажання професійно розвиватися – саме таким критеріям, на дум-­ ку керманича Тернопільського відділу Головного управління Національної поліції в області Степана Савки, має відповідати кожен поліцейський. Полковник поліції, за плечима котрого майже двадцять років служби в правоохоронних органах, пе­ реконаний, очікуваного результату від роботи реформованого відомства не буде, якщо люди не повірять: змінилася не просто назва, а пріоритети, цілі, завдання, змінилися кадри. А для цього потрібно працювати.

– Степане Степановичу, що для Вас означає працювати поновому? – Мої перші вимоги до особово­ го складу – сувора дисципліна, по­ рядність та чесність. Нічого нового, але безальтернативно обов’язкове до виконання. Гадаю, кожен, хто на­ писав рапорт, у якому зазначив, що має бажання продовжити службу в поліції, робив усвідомлено свій ви­ бір. Як платять – так працюємо – пе­ рестало бути актуальним. Усі ми ма­ ли можливість, або залишити цю ро­ боту і шукати більш перспективну, високооплачувану, легшу, або пере­ ламати в собі споживача людських податків і починати працювати за­ для тих, хто нас утримує. Цю вимо­ гу я доніс до кожного співробітника поліції Тернопільського відділу. Пос­ тупків не буде. Наступні критерії – толерант­ ність, людяність, доброзичливість, ввічливість у ставленні до людей. Поліцейський – не наглядач, не ка­ ратель. Це людина у формі, яка до­ помагає, захищає, забезпечує закон­ ність у суспільстві. Раз і назавжди у свідомість наших співробітників має вкарбуватися ця аксіома. Ми сервіс­ на інституція, і наскільки від наших послуг буде комфортно людям, на­ стільки вони довірятимуть нам. А довіра – це єдино правильний кри­ терій оцінки нашої роботи. Жодні ініціативи, і поліцейські в тому чис­ лі, нічого не варті, якщо не мають підтримки громадян. Відповідна фізична форма, пси­ хологічна стійкість, достатній інте­ лектуальний рівень, бажання роз­ виватися – теж обов’язкові вимоги. В руках поліцейських – зброя, їм мо­ жуть чинити спротив злочинці, то­ му неповоротким і без належної фі­ зичної підготовки немає чого роби­ ти в поліції. Але лише мускулами грати теж не вийде. У спілкуванні з людьми треба вміти висловити свою думку, пояснити, аргументувати. Правоохоронець повинен постійно удосконалювати свої знання, бути компетентним не лише у правовій сфері, а жити тим життям, яким жи­ ве країна. – Керівник Національної поліції держави Хатія Деканоідзе в одному зі своїх виступів заявила про те, що поліція не реформується, а будується заново. Розу-

міємо, що як би нам не хотілося все почати з чистого аркуша, фун­ дамент, принаймні кадровий, допоки мусить бути міліцейський. Ви, як фахівець з майже двадцятирічним стажем, як вважаєте – реально вибудувати нове на старій основі? – Є люди, чий професіоналізм та практика будуть корисними у роз­ будові нової структури, але, як вчить нас досвід багатьох поколінь, – скільки старе не латай, воно но­ вим не стане. Такі процеси, як ство­ рення масштабних державних струк­ тур, зокрема поліції, за півроку не робляться. Розумію, в цьому була суспільна необхідність, тому вважаю сьогоднішні зміни – так званим пе­ рехідним етапом. Кардинальні перетворення по­ винні починатися з навчальних за­ кладів, в яких за новими стандарта­ ми, новими програмами, у новому дусі мають виховати нових полі­ цейських, які б замінили більшу час­ тину старих кадрів – тих, у кого не­ має бажання чи можливостей пра­ цювати. Сподіваюся, ми викорис­ таємо цей час, щоб відсіяти гірше і найгірше, а залишаться адекватні, професійні, достойні люди, котрі в подальшому виховають молодих фа­ хівців, які нині є ще студентами, курсантами, а останні згодом без­ болісно замінять своїх вчителів. Мо­ лодь має прийти не на пустир, а вже на підготовлений чистий ґрунт, щоб рости, розвиватися, працювати і от­ римувати за це достойне матері­ альне забезпечення. На перспективу я б не відкидав так званої школи наставництва. Тим професійно грамотним колишнім правоохоронцям, які виявлять ба­ жання допомагати поліції, потрібно дати таку можливість. Хай тандем минулого і тих, за ким майбутнє, працює над розкриттям злочинів, над вдосконаленням методів бо­ ротьби з криміналітетом, над інши­ ми актуальними потребами. Але не на словах, не на папері, а на ділі. – Знаю, що Ваша кандидатура була однією з перших на заміщен­ ня посади керівника найбільшої і, по-суті, найпроблемнішої в криміногенному плані відокремле­ ної структури. Як оцінюєте свої шанси? – Моя життєва і професійна пози­

ція була і залишається незмінною: якщо не переконаний, що зможу ви­ конати цю чи іншу роботу, за неї не беруся, а коли маю у цьому впевне­ ність, то віддаю усі сили, щоб спра­ ву зробити якнайкраще. Була у ме­ не можливість попрацювати не ли­ ше на Тернопіллі. Так склалося, що досвід здобував і в центральній Ук­ раїні – Київщині, і в реґіоні ближчо­ му до сходу – Полтавщині, і в при­ кордонній Рівненській області. Ін­ коли люди, котрі мене мало знали, дивувалися, навіщо мені, так би мо­ вити, зі шкіри лізти, щоб зробити щось краще, чи більше, адже можна пливти за течією. Хай не здасться

третім сортом на чужій землі, краще шукатиму свій шлях тут, в Україні». Сьогодні він разом з тисячами ін­ ших кандидатів проходить тесту­ вання, військово-лікарську комісію, аби стати патрульним поліцейсь­ким. Буду відвертим, без моєї протекції, бо знову ж таки це його вибір. Молодший син – студент юри­ дичного факультету, любить спорт, активно займається бойовим кара­ те, рукопашним боєм, боями без правил. Як і старший, у всьому по­ кладається на власні сили, має свою життєву позицію. Найбільша потіха дружини, її по­мічниці і наші красуні – донечки.

читачам пафосом моя відповідь, але такий вже я є: якщо працювати, то так, аби людям не було соромно в очі дивитися, аби за мене не встида­ лася родина, діти. І своїх синів та дочок виховую у тому ж дусі – ніко­ ли не загравати з совістю. – Скільки у Вас дітей? – Двоє синів і двоє дівчаток. Це найбільший мій скарб і найбільша радість. Сини уже дорослі. Найстаршому – 23. Він – випускник економічного вишу. Під час навчання була мож­ ливість закінчити військову кафе­ дру, та хлопець він амбіційний, не захотів, аби на це витрачалися кош­ ти. «Я – фізично здоровий і хочу служити в армії», – таким було його рішення. Чи хотів я, аби моя дитина пройшла армійський вишкіл, скіль­ ки було хвилювань і під час служби, але це був його вибір. І я його пова­ жаю. За два роки хлопця було не впізнати – дорослий, змужнілий, від­ повідальний, з чітким усвідомлен­ ням, чого він хоче від життя. Згодом, добре володіючи іноземними мова­ ми, які освоював самостійно, вирі­ шив спробувати свої сили за кордо­ ном. Я підтримав. Бо як мене батьки виховували, так і я даю можливість своїм дітям вчитися самим пізнава­ ти світ, розуміти, скільки вартує хліб насущний. Так от, повернувшись з-за кордону син заявив: «Не хочу бути

Старша, як і молодший з синів, об­ рала юридичний фах – навчається у Галицькому коледжі. Старанна, від­ повідальна. А найменшій нашій улюблениці скоро виповниться де­ сять років. Співає, грає на фортепіа­ но, староста класу – невгамовна ак­ тивістка. Ми з дружиною, хоч кажуть, що про вік не варто говорити, але уже цілком дорослі, інколи хочеть­ ся після важкого трудодня посиді­ ти, відпочити, та де там. Донечка не дає нам старіти, є нашим життєвим стимулом. Усіх своїх дітей ми виховуємо в дусі поваги, взаєморозуміння, дові­ ри, любові. Я ніколи не планую і не загадую, яким буде їхнє майбутнє – життя покаже. Головне, аби вони стали Людьми. – Наскільки стає зрозуміло з Ваших перших кадрових рішень в Тернопільському відділі, Ви – лю­ дина, котра звикла працювати з командою, якій довіряє. – Характеристику собі можу да­ ти таку – я не з категорії людей, які вростають у посадові крісла, рука­ ми і ногами тримаються за посади. Навпаки, вважаю, що ті, хто в житті вичерпав ідеї та цілі, хто думає, що усього досягнув – не приносять ко­ ристі. Людина, скільки б не жила, не працювала завжди повинна вдос­ коналюватися, вчитися, розвивати­ ся. Слава Богу, я це зрозумів у до­

сить ранньому віці. Пригадую після п’яти років ке­ рівництва одним із найпотужніших і в технічному, і в інформаційному, і у впливовому на ряд ситуацій щодо розкриття злочинів управлінь об­ ласного апарату сам попросився у райвідділ. Було це після подій на Майдані, Революції гідності. Я багато читаю, багато слухаю та аналізую, тому розумів, людині мого складу характеру важко буде далі ефективно служити, бо перс­ пектив розвиватися, пізнавати щось нове не бачив. А настрої в суспільст­ ві змінювалися кардинально, тоді я вирішив – маю попрацювати «на землі» – з тими, хто виконує в пра­ воохоронній структурі найбрудні­ шу роботу, якої ніхто не бачить, за яку рідко отримують похвалу. По­ просився у райвідділ. Керівництво прислухалося до мого прохання. Та цього було недостатньо. Пригадує­ те, тоді будь-які кадрові призначен­ ня, особливо в міліцію, проходили через так зване народне віче. Я був на всіх громадських слуханнях, го­ ворив з людьми, розповідав про те, що можу і хочу зробити. І жителі Підволочищини повірили мені. На­ родна довіра ще більше стимулюва­ ла до праці, насамперед, над собою. Я ретельно вивчив нову для мене нормативно-правову базу, згуртував колектив і зробив по-максимуму, аби очолюваний мною підрозділ, скаже­ мо так, не був серед найгірших. Через деякий час отримав про­ позицію очолити тоді Тернопільсь­ кий райвідділ внутрішніх справ. Зно­ ву ж таки – новий виток для роз­ витку, бо, повірте, це абсолютно різ­ні підрозділи. Робота тільки стала на­ лагоджуватися, як нове призначен­ ня – тимчасово виконуючий обов’яз­ ки керівника Тернопільського від­ ділу Головного управління Націо­ нальної поліції. Скажу відверто, для мене це крок у глибоку яму. Знаю, як нелегко тут згуртувати колектив, з якого постійно «виривають» про­ фесійних кадрів. В обласному цент­ рі, а тепер до відділу приєднані Тер­ нопільське та Зборівське відділен­ ня, стається левова частка злочинів. Тому разом зі мною прийшли пер­ ший заступник та начальник кад­ рового відділення. Повірте, в цьому була потреба, бо взятися за роботу і залишити її на півшляху – не в моїй манері. Нелегко даються перші кро­ ки, не розраховую, що в подальшо­ му буде легше, але я впертий, напо­ легливий, випробування та переш­ коди мене ще більше стимулюють. Було б здоров’я. – Зичу Вам, щоб здоров’я не просто було, а було міцним. Бо на Ваші плечі звалилася небагатьом посильна ноша, а на підтримку розраховують ще й рідні, особливо двоє хлопців та двоє дівчаток, яких називаєте своїм найбільшим скарбом.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

На станції «Тернопіль-Острів» поліцейські виявили гранати для знищення бронетехніки

Д

ва предмети, схожі на вибухонебезпечні, виявили на Тернопільщині. Повідомлення про дивну знахідку в селищі міського типу Велика Березовиця надійшло в чергову частину Тернопільського відділення поліції.

Перевірити достовірність інфор­ мації виїхала слідчо-оперативна гру­ па поліції та обласного управління СБУ. При огляді на території заліз­ ничної станції Тернопіль-Острів й справді було виявлено дві реактивні протитанкові гранати РПГ-22 «Нет­ то». За словами начальника Тер­но­ пільського відділення поліції Петра Гукалюка, їх використовують для знищення броньованої техніки. Зна­ хідка виявилася в бойовій готовнос­ ті. Гранати силовики вилучили та перевезли у безпечне для оточую­ чих місце. У ході слідства стало відомо, що

РПГ-22 у робочому приміщенні збе­ рігав один із працівників станції. Чо­ ловік зізнався, що знайшов гранати неподалік колії і сховав їх у кімнаті для переодягання. Кримінальне провадження роз­ почато за статтею 263 (частина 1) Кри­

На довірливих клієнтах чортківчанин заробив тисячі доларів США

Д

есятки людей обшахраював 22-річний підприємець з Чорткова. Молодик пропонував мешканцям району вигідні умови працевлаштування за кордоном та візову підтримку. Гроші брав чималі, а клієнти на візи та заробітки чекають досі. Як розповів старший слідчий слідчого управління ГУНП в Терно­ пільській області Юрій Барабан, під­ приємливий ділок орен­дував примі­ щення в центрі Чорткова та облаш­ тував там фіктивну фірму. Послуги пропонував різні: візова підтримка, працевлаштування за кор­доном, сі­ мейні тури Європою тощо. До підприємця почали звертати­ ся клієнти. Свою так звану роботу

чортківчанин оцінював по-різному, загалом люди платили аферисту від п’ятисот до восьми тисяч доларів. Той забирав готівку і паспорти, але працевлаштовувати чи сприяти у виготовленні віз не поспішав. Люди чекали більше року. Вреш­ ті обдурені клієнти почали зверта­ тися за допомогою до правоохорон­ ців. Поліцейські задокументували вже п’ятнадцять таких звернень. За фактом шахрайських дій відк­ рито кримінальне провадження. Три­ває розслідування. Працівники поліції звертають­ ся до мешканців краю, хто потерпів від подібного шахрайства, зверта­ тися за телефоном 097–941-79–25 або на лінію 102 у Чортківський від­ діл поліції. Мар’яна ЛЕМІШКА

мінального кодексу України – неза­ конне поводження зі зброєю, бойо­ вими припасами або вибухови­ми ре­ човинами. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Наталка БАРНИЧ

Оператор РЕМу з Кременця привласнювала кошти, сплачені людьми за електроенергію

К

ошти, які жителі Кремен­ ця оплачували за послуги електормереж, оператор районного РЕМу клала до власної кишені. Каже, самій потрібні були гроші. Зі слів начальника відділу полі­ ції, що в Кременці, Володимира Га­ левича, правоохоронці задокумен­ тували одинадцять випадків шах­ райства, вчинених місцевою житель­ кою. Жінка, працюючи оператором районних електромереж, обслуго­ вувала населення, приймаючи пла­ тежі за використану електроенер­ гію. Щоправда, людські гроші до ка­си підприємства так і не доходили – осідали в кишені працівниці. Що за оплачені послуги їм не ви­ дають жодних підтверджуючих до­ кументів, кременчани спочатку не звертали уваги. Працівниця, що бра­ ла гроші і не видавала квитанцій, заспокоювала абонентів, мовляв, не хвилюйтеся, все буде добре. Люди їй довіряли. Проте, коли через дея­ кий час на їхні адреси почали над­

ходити «листи щастя» про заборго­ ваність, взялися з’ясовувати ситуа­ цію. У процес втрутилися креме­ нецькі поліцейські. Володимир Галевич розповідає, що підозрювана за один раз клала до кишені суми від двохсот до семи­ сот гривень, мотивуючи це потре­ бою в матеріальних коштах. Як пла­ нувала повертати – невідомо, та й чи взагалі у плани це входило. Щодо підозрюваної розпочато кримінальне провадження за части­ ною другою статті 190 ККУ. Прово­ диться досудове розслідування.

Прикрас на 15 тисяч гривень виніс крадій з оселі мешканки Бережан

І

нформація про крадіжку ювелірних виробів надійшла до Бережанського відділу поліції. Із заявою звернулась мешканка райцентру. Жінка повідомила, що з квартири, за якою вона наглядала, пропали золоті прикраси. За словами начальника Бере­ жанського відділу поліції Вадима Міжнова, у ході слідчо-оперативних заходів з’ясувалося, що до злочину причетний 24-річний мешканець рай­ центру. Молодий чоловік раніше не­ одноразово потрапляв у поле зору

працівників поліції. Потерпіла звернулась до моло­ дика, аби той допоміг їй перенести важкі речі. Після роботи хлопець з оплатою прихопив із собою ще й ювелірні вироби на суму 15 тисяч гривень. Прикраси крадій здав до лом­ барду, а готівку витратив на власні потреби. Підозрюваному інкримінують час­тину 3 статті 185 ККУ – крадіжка. Санкція статті передбачає позбавлен­ ня волі на строк від трьох до шести років. Вирішується питання про об­ рання міри запобіжного заходу.

ку спровокувала сварка через їхню спільну знайому. Спочатку чолові­ ки разом з подругою випивали, від­ так один з гостей запропонував жін­ці піти з ним. Ком­панія обу­рилася. По­ чалася сварка. Предметом розправи над опо­ нентом став молоток. Його до рук вхопив 47-річний лозівчанин, а гос­ подар помешкання, в котрого й ви­ пивала компанія, допомагав йому, гамселячи потерпілого. Непритомного гостя завернули в покривало і витягли на вулицю. Були переконані – позбулися опо­ нента назавжди, тому тіло виріши­ ли втопити у річці. Проте сил дотяг­

нути до водойми непритомного не вистачило – залишили посеред под­ вір’я, де він й пролежав цілу ніч. Коли розвиднілося, хтось із лозів­ чан, проходячи повз обійстя 58-річ­ ного односельця, помітив непри­том­ ного чоловіка. Зателефонував до ме­ диків. Потерпілого госпіталізували із важкою черепно-мозковою травмою, переломами ребер та іншими важ­ кими ушкодженнями. Лікарі кажуть, шансів вижити у пацієнта небагато. Менше, ніж у його кривдників по­ трапити за ґрати. Їм інкримінують статтю 121 ККУ – умисне тяжке ті­ лесне ушкодження.

Двох жителів Лозової підозрюють у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень

Т

роє випивак не поділили жінки. В результаті один з них з проламаним черепом та потрощеними ребрами опинився в реанімації. До Тернопільського відділення поліції надійшло повідомлення від медиків. З Лозової карета швидкої допомоги доправила 45-річного чо­ ловіка з чисельними важкими тілес­ ними ушкодженнями. Як розповів заступник відділен­ ня поліції Анатолій Стельмащук, за підозрою у вчиненні злочину опера­ тивники затримали двох односель­ ців потерпілого. Ті зізналися, що бій­


ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

В Озерній урочисто стала до чергування новостворена пожежно-рятувальна команда

В

край рідко на Тернопільщині випадають дні, коли немає пожеж. Зазвичай, буває навпаки – у вогні горять будинки, господарські будівлі, ліси, торфовища, лани дозрілого урожаю, гинуть люди… Як свідчить статистика, більша половина пожеж на території об­ ласті виникають у сільській місце­ вості. Особливої гостроти проблема захисту від вогню набуває у відда­ лених населених пунктах. Аби діста­ тися туди від найближчого пожежно-

рятувального підрозділу затрачаєть­ ся безцінний час, відлік якого у разі біди йде не на хвилини, на секунди. Іноді професійним вогнеборцям бу­ ває важко встигнути зупинити по­ ширення стихії, долаючи до місця по­ дії відстань у понад 30, а то й більше

кілометрів. У зв’язку з цим надзви­ чайно важливим є функціонування місцевих пожежних команд. Керівництво управління ДСНС у Тернопільській області прикладає максимум зусиль для створення у сільській місцевості протипожеж­ них формувань. 10 листопада в селі Озерна Зборівського району уро­ чисто стала до чергування новост­ ворена місцева пожежна команда – третій підрозділ місцевої пожежної охорони створений на Тернопільщи­ ні у 2015 році. На урочисту церемонію з наго­ ди відкриття завітали перші особи області та району, представники органів місцевої виконавчої влади та сільської громади, а також деле­ гація пожежно-рятувальної служби області. Відкриваючи Озернянську місце­ ву пожежну частину, голова облас­ ної державної адміністрації Степан Барна урочисто перерізав стрічку та побажав пожежникам наснаги в по­ чесній справі порятунку людських життів та матеріальних цінностей. Про важливість створення в ра­ йоні даного підрозділу говорив і на­ чальник управління ДСНС України в Тернопільській області Віктор Мас­ лей. «Ми не зупинятимемося на до­ сягнутому, а будемо продовжувати роботу, спрямовану на те, щоб навіть у найвіддаленіших селах області дія­ли підрозділи місцевої пожежної охорони», – відзначив очільник по­ жежно-рятувальної служби області. Слід зазначити, що місцеві по­ жежні чергуватимуть в цілодобово­ му режимі і у випадку виникнення пожежі, до прибуття основних сил зможуть протистояти руйнівній сти­ хії вогню. Сільські рятувальники за­ безпечені необхідним обладнанням, яке дозволить їм виконувати зав­ дання за призначенням.

На базі гіпермаркету відбулися тренування з цивільного захисту

У

Тернополі за сприяння служби надзвичайних ситуацій та супроводу Навчально-методичного центру цивільного захисту й безпеки життєдіяльності на базі будівельного гіпермаркету «Епіцентр К», пройшли об’єктові тренування з цивільного захисту. Мета навчань – вдосконалення умінь, знань та навичок з цивіль­ ного захисту об’єкта під час дій у надзвичайних ситуаціях, а також досяг­нен­ня злагодженості у взаємо­ дії ке­рівного складу з персоналом під час виконання заходів, спрямо­ ваних на запобігання ураження лю­ дей, та від­новлення життєдіяль­ ності об’єк­та. Під час тренувань відпрацьовано

дії формувань пожежогасіння, зв’яз­ ку та оповіщення, охорони громадсь­ кого порядку та санітарного поста. Зокрема, було оперативно проведе­ но оповіщення та збір персоналу, здійснено тимчасову евакуацію від­ відувачів та працівників торгівель­ ного центру, продемонстровано при­ йоми надання домедичної допомо­ ги умовно постраждалим та за допо­ могою первинних засобів пожежо­

гасіння ліквідовано умовну пожежу. За виконанням практичних робіт здійснювався ретельний контроль з боку керівництва гіпермаркету та предс­тавників пожежно-рятуваль­ ної служ­би області. Після завершення навчань від­ булось засідання комісії з надзви­ чайних ситуацій, під час якого обго­ ворено результати тренувань. Зла­ годжені дії керівного складу та фор­ мувань цивільного захисту будівель­ ного гіпермаркету засвідчили, що даний об’єкт готовий до дій у разі загрози і виникнення надзвичай­ них ситуацій. Ірина КРУПА

5

Рятувальники взяли участь у благодійній акції

З

1 по 30 листопада в Україні триває благодійна акція «Врятуй дитині життя». Її метою є збір крові для онкохворих дітей, що лікуються у гематологічних відділеннях лікарень. На заклик допомогти хворим ді­ тям відгукнулися Тернопільські вог­ неборці. Працівники пожежно-ряту­ вальної служби Тернопільщини вже неодноразово ставали донорами. Доб­ровільна здача крові для кож­ ного з них є почесною і благород­ ною справою. Вони вважають, що рятувати життя людей можна не лише виконуючи свій професійний обов’язок, а й участю в акції. Відда­

ти частку своєї крові заради доброї справи – можливість надати реаль­ ну допомогу онкохворим діткам, які потребують особливої підтримки. Ад­же після курсу хіміотерапії пере­ ливання донорської крові для них є вкрай необхідним для відновлення життєвих сил. «Порятунок людей є головним обов’язком працівників ДСНС, – від­ значив начальник управління Дер­ жавної служби України з надзвичай­ них ситуацій у Тернопільській об­ ласті, полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. – Якщо ми мо­ жемо допомогти, то повинні це зро­ бити – адже немає нічого ціннішого, ніж людське життя, особливо, якщо мова йде про важкохворих дітей.

Вогнеборці вчать малят правил безпеки

В

Україні почастішали випадки травмування та загибелі дітей. Залишені без нагляду дорослих, дітлахи часто потрапляють у над­ звичайні ситуації. З цією метою представники Дер­ жавної служби України з надзви­ чайних ситуацій у Тернопільській області завітали до дитячого садоч­ ка №1, що в обласному центрі. Працівники ДСНС розглянули з дошкільнятами різні ситуації, що можуть трапитись внаслідок необе­ режної поведінки в дитсадку та вдо­ ма, під час відпочинку на природі та

в інших місцях. Діти жваво прийма­ ли участь в дискусії, демонстрували власну обізнаність, показували свої малюнки на протипожежну темати­ ку та відповідали на запитання вог­ неборців. День минув корисно та цікаво. Хочеться сподіватися, що ді­ ти добре засвоїли важливий урок. А отримані знання, не раз стануть їм у пригоді та допоможуть уникнути лиха. Рятувальники також закликали педагогів змалечку прививати куль­ туру безпечної поведінки своїм ви­ хованцям та пояснювати, як потріб­ но діяти у випадку виникнення по­ жежі чи іншої надзвичайної події.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

Новоствореним громадам допомагають вирішувати найактуальніші проблеми

П

Степан Барна перевірив стан реконструкції гімназії у Заліщиках

ід керівництвом першого заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Івана Крисака відбулося засідання робочої групи з питань надання методичної та організаційної допомоги щодо реформування місцевого самоврядування.

Участь у засіданні взяли пред­ ставники обласної державної адмі­ ністрації та обласної ради, керівник Офісу реформ у Тернопільській об­ ласті, новообрані голови сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад. «Вибори відбулися, але попере­ ду ще багато роботи, – констатував перший заступник голови обласної державної адміністрації Іван Крисак. – Сподіваюся, зустріч у такому фор­ маті допоможе новообраним керів­

никам отримати відповіді на багато актуальних запитань, налагодити тісний контакт з фахівцями різних галузей. Я переконаний, що лише ра­ зом нам вдасться реалізувати пос­ тавлені завдання і завершити про­ цес реформування місцевого само­ врядування». У рамках засідання заступник керуючого справами – начальник ор­ ганізаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Володимир Чубатий поінформував про основні організаційні аспекти з підготовки до проведення першого пленарного засідання сесії місцевої ради об’єд­на­ ної територіальної громади. Началь­ ник Головного управління Держав­ ної казначейської служби в області Петро Гринчишин – про стан казна­ чейського обслуговування та поря­ док використання коштів бюджетів місцевих рад, які увійшли до складу об’єднаних територіальних громад.

Ремонт центру ПМСД у Гусятині завершиться до кінця року

П

ро це повідомив пресслужбу департаменту охорони здоров’я ТОДА головний лікар Гусятинського центру первинної медикосанітарної допомоги Михайло Кобрин. Він зазначив, що після вирішен­ ня певних організаційних питань уже розпочато ремонтні роботи, за­ везено будматеріали. Найближчим

часом спеціалісти також оглянуть стан електромережі та налагодять телефонні лінії. Оновлений Гусятинський центр ПМСД загальною площею понад 280 метрів квадратних знаходити­ меться у приміщенні колишнього реанімаційного відділення Гусятин­ сь­кої центральної комунальної ра­ йонної лікарні. У планах – оновлення матеріаль­ но-технічної бази медзакладу.

Підприємці Тернопільщини можуть отримати послугу «Захистити свій бізнес»

Н

адання зазначеної пос­ луги в електронному вигляді запроваджено в Тернопільській області. З метою спрощення умов веден­ ня господарської діяльності, макси­ мального захисту прав та законних інтересів суб’єктів підприємниць­ кої діяльності, оперативного вирі­ шення проблемних питань, облас­ ною державною адміністрацією за­ проваджено електронний сервіс під назвою «Захистити свій бізнес». Суб’єкти господарювання за до­

помогою порталу «igov.org.ua» мо­ жуть оформити звернення до де­ партаменту економічного розвит­ ку, інвестиційної діяльності та між­ народного співробітництва ОДА та отримати необхідну допомогу. Зазначений оптимізований он­ лайн сервіс забезпечуватиме опе­ ративне та доступне оформлення звернень представниками бізнесу та отримання відповіді. Особлива подяка IT волонтерам Тернопільщини, які допомогли ство­ рити даний он-лайн сервіс, зокрема Ірині Кельнер.

Також заслухали інформацію ди­ ректора департаменту економічно­ го розвитку, інвестиційної діяльнос­ ті та міжнародного співробітницт­ ва Галини Воляник про стратегію розвитку об’єднаних територіальних громад та заступника директора департаменту фінансів Дмитра Чир­ ки про підсумки виконання бюдже­ ту 2015 року та формування проек­ ту бюджету на 2016 рік. Байковецький сільський голова Анатолій Кулик та Новосілківський сільський голова Ілько Стахурсь­кий поінформували про основні проб­ лемні питання в організації діяль­ ності об’єднаної територіальної гро­ мади. Відтак члени робочої групи на­ дали відповіді на запитання учасни­ ків засідання, які стосувалися на­ дання методичної та організаційної допомоги щодо реформування міс­ цевого самоврядування.

І

з робочим візитом у Заліщиках побував голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Очільник краю ознайомився із станом виконання робіт у приміщенні гімназії, де триває реконструкція. «Цього року із фонду реґіональ­ ного розвитку на реконструкцію навчального закладу виділили по­ над 3 мільйони гривень. В гімназії добудуть спортивний та актовий зали. Уже найближчим часом учні

матимуть більше можливостей для проведення позакласної діяльнос­ ті», – зазначив Степан Барна. До слова, з фонду реґіонального розвитку цього року виділили на Тернопільську область 98 млн грн. Також 9,8 млн грн фінансують за ра­ хунок місцевих громад. Відтак, за ці кошти до кінця року реалізують 39 проектів у різних галузях – освіта, охорона здоров’я, культура, соціаль­ ний захист, спорт, сфера теплопос­ тачання (щодо заходів енергозбере­ ження), житлово-комунальне госпо­ дарство.

На Гусятинщині в Оришківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів тривають будівельно-ремонтні роботи

Г

олова районної державної адміністрації Віталій Батіг оглянув хід ремонтних робіт в Оришківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, провів ділову розмову з директором навчального зак­ ладу Іванною Лесишин, новим сільським головою Ярославом Мацієвським, керівниками ремонтних бригад. Проводяться будівельні роботи ззовні та всередині загальноосвіт­ ньої школи. Ще свіжим є нанесення структурного покриття жовтого ко­ льору, проходять підготовчі роботи по укладанню бруківки перед при­ міщенням. Заміни потребує також огорожа. Подальший хід робіт зале­ жить лише від погодних умов. Віталій Степанович ознайомив­ ся із ходом ремонтних робіт, які на даний час проводяться у добудова­ них спортивному залі та їдальні. Уже майже завершені роботи з об­ лаштування комп’ютерного класу. Під час зустрічі директор шкіль­ ного закладу розповіла районному керівнику про життєдіяльність шко­ ли, досягнення учнів та поділилася своїми планами на майбутнє. Олег УДИЧ


НОВИНИ З МІСТА

п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

7

Енергозберігаючі технології впроваджують у медичних та навчальних закладах міста

У

поліклінічному відділені Тернопільської міської комунальної лікарні №3 замінено 130 вікон. Кошти на це виділила міська рада та фонд реґіонального розвитку.

Міський голова Сергій Надал роз­ повідає, що міська рада ще з початку року формувала «Програму соціаль­ но-економічного розвитку», у якій було передбачено провести ремон­ ти та реконструкції у ряді об’єктів Тернополя, серед яких й і у цій по­ ліклініці. Вікна у цьому медичному закла­ ді не мінялися з 1988 року – з часів будівництва. А цьогорічний енерге­ тичний аудит показав, що із замі­ ною вікон та дверей лікарня зможе зекономити до 20% тепла. «Лікарня №3 комплексно підхо­ дить до енергозбереження. Адже влітку на умовах залучення приват­ них інвесторів у цьому закладі було встановлено котельню на деревині, завдяки чому лікарня відмовилася від використання газу та економить

до 30% тепла, при цьому забезпечу­ ючи комфортну температуру повіт­ ря, – каже Сергій Надал. – Окрім того, економію тепла тепер ще й забезпе­

На першому засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради прийнято ряд важливих рішень

В

ідбулося перше засідання новообраного виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Як розповідає міський голова Сергій Надал, одним із важливих рі­ шень було затвердження нового реґ­ ламенту виконавчого комітету, у яко­му було враховано зміни зако­ нодавства та пропозиції громадсь­ ких організацій. «Виконавчий комітет прийняв рішення про внесення змін до бюд­ жету Тернополя на 2015 рік. Ці про­ позиції будуть винесені на розгляд депутатів на чергову сесію міської ради, – каже Сергій Надал. – Зокре­ ма, рекомендується збільшити бюд­ жет міста на 16 мільйонів, і ці кошти

виділити на заробітну плату пра­ цівникам закладів освіти та меди­ цини, на придбання медикаментів, проведення вакцинації та на харчу­ вання у лікарнях, для додаткової допомоги малозабезпеченим терно­ полянам та для проведення проек­ тування інженерних мереж комуні­ кацій на ті земельні ділянки, які були виділені для учасників АТО». Також передбачені кошти для виготовлення документів для ре­ конструкції пляжу «Циганка» та для відкриття амбулаторії сімейної ме­ дицини на Сонячному масиві, для придбання нових сучасних моніто­ рів для спостереження за тяжкими хворими для міських лікарень. Пла­ нується завершити ремон­ти у дит­ садку №3 на вул. Юності.

Тернополяни зможуть набирати питну воду на вулиці Юності

Д

нями розпочне свою роботу спеціальний бювет на вулиці Юності, з якого тернополяни зможуть безкоштовно набирати чисту та питну воду. Фахівців з управління ЖКГ ка­ жуть, що вода буде не гіршої якості аніж та, яку сьогодні продають у спеціальних автоматах. За кошти міського бюджету бу­ ло проведено реконструкцію систе­ ми водопостачання та очищення бювету, а також відремонтовано альтанку.

чить заміна вікон у поліклініці». Очільник Тернополя додає, що на перспективу заплановано здійс­ нити заміну вікон у всіх медичних закладах міста, у дитячих садках та школах. Проте бюджет міста, замість того, щоб проводити ремонти у нав­ чальних та медичних закладах, зму­

шений виділяти кошти на виплату заробітної плати вчителям та ліка­ рям. Відтак, на ці потреби місто не­ щодавно виділило 32 мільйони гри­ вень і для того, щоб завершити рік без заборгованості, змушене додат­ ково виділити ще 11 мільйонів. Хо­ ча ці кошти мав би виплатити ліка­

рям та освітянам уряд. До слова, також було замінено 140 вікон у місцях загального ко­ ристування школи №13. Раніше вік­на були замінені у школах №10, 17 та 29, а для дитсадка №2 придбано енер­ гозберігаюче кухонне обладнання. Мар’яна ЗВАРИЧ

Дитячий садок №4 відвідують 90 дітей

Н

овий дитячий садок №4 на вул. Київській розпочав свою діяльність ще 15 жовтня. Наразі цей заклад відвідують 90 дошкільнят. Батьки задоволені умовами у дитячому садку. Адже заклад утеп­ лили, обладнали індивідуально-те­ пловий пункт, закупили кухонне, медичне, пральне та інше необхід­ не обладнання. «На початку року у черзі в дитя­ чі садки було понад 500 дітей. За­

вдяки відкриттю чотирьох груп у діючих дитячих садках та дитсадка №4 частково проблему вдалося ви­ рішити, – розповідає міський голо­ ва Сергій Надал. – Плануємо відкри­ ти ще п’ять додаткових груп у дію­ чих дитсадках за кошти міської ради та Представництва ЄС, які будуть відвідувати діти переселенців та ма­ ленькі тернополяни». Сьогодні триває ремонт у дит­ садку на вул. Юності, який заплано­ вано відкрити ще цього року. Там функціонуватиме шість груп.

Триває капітальний ремонт єдиного в області інфекційного відділення

Р

озпочався капітальний ремонт інфекційного від­ ділення лікарні швидкої допомоги. На ремонтні роботи міська рада Тернополя ви­ ділила 3,5 мільйони гривень та ще 5 мільйонів надав Державний фонд реґіонального розвитку. Тернопільська область – єдина в Україні, яка немає спеціалізованої ін­ фекційної лікарні. Саме тому всі па­ цієнти з області проходять лікуван­ ня у Тернополі. Наразі, у зв’язку з ремонтом, хворі з області тимчасо­ во не прийматимуться. «У даному закладі будуть обла­ штовані палати-бокси, які відпові­ датимуть сучасним вимогам, для до­ рослих та дітей, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Ззовні примі­ щення облаштовують спеціальний ліфт, щоб пацієнти могли підніма­

тися на кожний із чотирьох повер­ хів лікарні». Приміщення інфекційної лікарні не ремонтувалося понад сорок років. За кошти міського бюджету на по­ чатку цього року було відремонто­ вано четвертий поверх, зараз ремон­ тують другий та третій поверхи.

«Ми попередили Департамент охорони здоров’я, що наразі не змо­ жемо у закладі приймати пацієнтів з області, – каже головний лікар Ярос­ лав Чайківський. – А для надання медичної допомоги тернополянам нам достатньо першого поверху». Мар’яна ЗВАРИЧ


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

До Всесвітнього тижня безпеки дорожнього руху на Тернопільщині долучилися школярі

У

листопаді на Тернопільщині, як і по всій Україні, проходив Всесвітній тиж­ день безпеки дорожнього ру­ху. У ці дні стежити за дотриманням правил дорожнього руху правоохоронцям допомагали школярі. Вони вийш­ ли на спільне патрулювання і закликали водіїв та пішоходів до безпечної поведінки.

– Мета заходу – привернути ува­ гу громадськості до проблем трав­ матизму та смертності на дорогах, покращання дорожньої безпеки, – розповів заступник начальника уп­ равління превентивної діяльності Головного управління Національ­ ної поліції в Тернопільській області Олег Турлай. Статистка смертності та трав­ матизму на дорогах Тернопільщи­ ни сумна. Цьогоріч на автошляхах області сталося 37 автопригод, у яких загинули 68 людей. Застерегти учас­ ників руху від небезпеки на дорогах працівникам дорожньо-патрульної служби активно допомагали учас­ ники гуртка «Юні інспектори руху» з Великоглибочецької загальноос­ вітньої школи. Школярі разом з полі­ цейськими несли службу на дорозі у селі Біла Тернопільського району. – Якщо хоча б один з водіїв чи пішоходів задумався над своєю по­ ведінкою на дорозі – це вже резуль­ тат, – констатував Олег Турлай. Профілактичні заходи поліцей­ ські організували і в навчальних за­

кладах. Зокрема, завітали вартові доріг до Довжанківської загально­ освітньої школи, аби поспілкувати­ ся з дітьми, нагадати їм правила до­

рожнього руху. Випускниця школи Руслана Че­ ховська стверджує, що такі заняття та зустрічі необхідні. Дівчина погод­

сяча заявників. Медичне обстежен­ ня триватиме до кінця листопада. Кандидати з відмінним здоров’ям приступлять до чергових випробу­ вань – у них перевірятимуть рівень фізичної підготовки. Попереду у майбутніх патруль­ них – проходження психологічних тес­тів та співбесіда.

Д

2642 кандидати у патрульну поліцію Тернополя пройшли незалежне тестування

З

авершився перший етап відбору в патрульну поліцію Тернополя.

2642 кандидати у патрульну по­ ліцію здали тести на загальний роз­ виток та приступили до проходжен­ ня ВЛК. Не з’явилися на незалежне комп’ю­тер­не тестування майже ти­

жується, що підростаюче покоління стало більш безпечнішим та неуваж­ ним на дорогах. Працівники дорожньо-патруль­

Поліцейські з Бережан поділися кров’ю із важкохворими дітками нями працівники Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області долучилися до акції «Здай кров – врятуй життя дитині». Зранку до Бережанської станції переливання крові прибули багато відвідувачів серед них і працівники місцевого відділу поліції, які вирі­ шили поділитись власною кров’ю, адже вірять, що їх допомога стане у нагоді тим, хто щохвилини бореть­ ся за своє життя. Після отримання реєстраційних карток та відповідного обстеження, поліцейські вишикувалися у неве­ личкому коридорі, чекаючи своєї черги. За словами начальника сектору кадрового забезпечення Івана Па­ наса, колеги усвідомлюють важли­ вість створення банку крові для

своєчасного надання необхідної ме­ дичної допомоги тяжкохворим діт­ кам. – Знаєте, усвідомлювати те, що ти сьогодні допоміг маленькій ди­ тині у боротьбі за життя, – надзви­ чайно приємно, – зазначив Василь Петрів, начальник ізолятора тимча­ сового тримання. Після здачі крові працівники поліції повернулися на службу.

ної служби подарували учням світ­ ловідбиваючі елементи, які допомо­ жуть їм стати більш помітними на дорозі.

ПОЛІЦЕЙСЬКІ РОЗШУКАЛИ ПІДЛІТКА

М

айже три доби пра­ воохоронці шукали 15-річного Назара Білоусова, жителя селища Заводське Чортківського району. Пошуки увінчалися успіхом. Нині життю та здоров’ю хлопця вже нічого не загрожує. Повідомлення про зникнення підлітка надійшло до правоохорон­ ців увечері 20 листопада від його прийомного батька. Востаннє хлоп­ ця бачили того дня о 10 год. – Пішов з дому після сварки з прийомними батьками, – так пояс­ нює свій вчинок хлопець. Першу ніч поза домом хлопець провів у занед­ баному підсобному приміщенні, на­ ступну – в лісі неподалік Заводсько­ го. Зрештою хлопець сконтактував зі своїм однокласником. В помешкан­ ні товариша втікача і розшукали по­ ліцейські. За час відсутності школяр жерт­ вою злочинів не став.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

Ротація батальйону «Тернопіль» З мінити своїх колег у зоні АТО вирушили півсотні бійців спецпідрозділу патрульної поліції особливого призначення. Захисників урочисто проводжали рідні, друзі, колеги, керівництво реґіонального Головного управління Національної поліції. – Вітаю вас з тим, що першими їдете на Схід уже поліцейськими, – звернувся до захисників тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління Національної поліції Тернопільщини Олександр Богомол. – Ця зміна повинна відчу­ ватися у сумлінному несенні служ­ би, у ставленні до людей. Незмінни­ ми залишаються вимоги, яких ко­ жен з вас має неухильно дотримува­ тися – особиста безпека, дотриман­ ня дисципліни та «сухий» закон. Па­ м’ятайте, вашого повернення з не­ терпінням чекають рідні та близькі. Надія Пшеничняк уже вшосте проводжає в зону проведення анти­ терористичної операції свого чоло­ віка Василя. Жінка зізнається, що звикла до постійних відряджень ко­ ханого, проте завжди тривожиться за його безпеку. Так і цього разу, бла­ гословляючи в дорогу, найперше, що

побажала, – здоров’я, терпіння і як­ найшвидшого повернення додому. Поліцейські, як і завжди, виру­ шили на Схід у повному обмундиру­ ванні, забезпечені продуктами хар­ чування та всім необхідним для на­ лежного виконання завдань. Допо­ магають їм у цьому волонтери. Ке­ рівник волонтерської групи «Схід і Захід єдині» Василь Конько, пере­ конаний, що допомога бійцям пот­ рібна буде доти, поки кожен з них не повернеться до рідного дому. А ситуація на Сході знову загострю­ ється, тому наші бійці мають бути готовими дати відсіч ворогові, а їх­ ня сила – це наша допомога. З найдовшого та одного з най­ важчих відряджень зі Сходу повер­ нулися 40 бійців спецбатальйону по­ ліції особливого призначення «Тер­ нопіль». У зоні проведення антите­ рористичної операції працівники по­

ліції були майже два місяці. Десять правоохоронців залишилося і далі охороняти спокій на Луганщині. На хлопців, окрім побратимів, че­ кали рідні та близькі. Бійців зуст­ річали з українською символікою. Рідні не стримували сліз. Дружини та матері героїв розповіли, що поп­ ри хвилювання вірили – чоловіки приїдуть живими та здоровими. Одразу двох рідних зустрічала

Олександра Оверко. З АТО додому повернулися її син та племінник. Жінка стверджує, що навіть те, що діти їздили на Схід не вперше, не дозволяє материнському серцю спа­ ти спокійно. Бійцям надали короткострокові відпустки. Після чого вони повер­ нуться до виконання своїх службо­ вих завдань у Тернополі. Наталка БАРНИЧ

9

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ПОЛІЦІЯ ПРАЦЮЄ У ПОСИЛЕНОМУ РЕЖИМІ

З

метою попередження терористичних актів та диверсій Головне управління Національної поліції в Тернопільській області працює у посиленому режимі. Доручення «Про заходи щодо по­ силення боротьби з тероризмом» підписав т.в.о. начальника обласної поліції Олександр Богомол. До кінця листопада правоохо­ ронці краю посилено відстежувати­ муть усіх підозрілих осіб у місцях масового скупчення людей, у гро­ мадському транспорті, на авто та залізничних вокзалах. У першу чергу правоохоронці перевірятимуть громадян з предме­ тами, сумками та пакунками, у яких можуть перевозитися вогнепальна зброя, боєприпаси та вибухові ре­ човини. Під контролем силовиків пере­ буватимуть транспортні засоби, які прямують з Автономної республіки Крим, Донецької, Луганської облас­ тей, а також Російської Федерації. Правоохоронці звертаються до мешканців краю бути обачними та звертати увагу на будь-які підозрілі предмети чи людей. При наймен­ шій підозрі одразу телефонувати на лінію «102». Вибухотехніки та слідчо-опера­ тивні групи реагуватимуть миттє­ во на всі повідомлення та перевіря­ тимуть їх.

РАНІШЕ СУДИМІ ОСОБИ НЕ БУДУТЬ ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ

Майбутні поліцейські проходять медичну комісію

У

Тернополі завершується черговий етап відбору в патрульну поліцію – кандидати у поліцейські проходять військово-лікарську комісію. Усім, хто пройшов тести на уміння логічно мислити, на елект­ ронну пошту надійшли листи із за­

прошенням на ВЛК, опісля праців­ ники колл-центру телефонували з проханням підтвердити присутність на медичному огляді. Як розповів виконуючий обо­ в’язки голови військово-лікарської комісії Павло Поляцко, у надісланих листах детально зазначається пере­ лік необхідних для медогляду доку­

ментів. Кандидатам потрібно мати з собою паспорт, витяг із медичної документації за останні 5 років, для чоловіків – військовий квиток. Для прискорення проходження ВЛК, лікарі рекомендують заздале­ гідь зробити флюорографію, елект­ рокардіограму, здати необхідні ана­ лізи. З усіма необхідними аналізами

проходження медичного огляду зай­ має один повний день. Загалом протягом дня медичне обстеження проходять від 140 до 180 кандидатів. Нагадаємо, наступний етап від­ бору – складання спортивних нор­ мативів. Мар’яна ЛЕМІШКА

І

нформація про те, що юнакам, які уникали мобілізації заборонено подавати до­кументи на роботу у пат­ рульну поліцію або їх свідомо відсіюватимуть, неправдива, – про це наголошує т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол. Він заявив, що, відповідно до Закону України «Про Національну поліцію», ніхто не має права забо­ ронити претендентам подавати до­ кументи та проходити іспити. Ви­ ключення складають ті особи, про­ ти яких порушено кримінальні про­ вадження. Таких чоловіків на Тернопіль­ щині 238. З них – 17 відповідно до статті 335 ККУ – ухилення від при­ зову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу та 221 мешка­ нець області за статтею 336 ККУ – ухилення від призову за мобіліза­ цією. На сьогодні 130 справ уже зак­ риті, 47 направлено до суду, 8 зупи­ нено та по 36 триває слідство.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

Злодійсько-шахрайська афера: На Борщівщині мати за викрадене авто потерпілому школяра підняла руку на чужу дитину довелося ще й заплатити

М

Ж

атір підлітка так виховувала його однолітка, що дитина зі шкільного класу потрапила до лікарні. Щодо жінки правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 125 ККУ – легкі тілесні ушкодження.

ертвою добре продуманої шахрайської схеми став житель обласного центру. У чоловіка невідомі викрали автомобіль, а потім почали вимагати гроші за повернення транспортного засобу. Правоохоронці розшукують осіб, причетних до злочину.

Тернополянин, як зазвичай, за­ лишив свій автомобіль марки «БМВ» на ніч у дворі будинку. А вже зранку автівки на місці не було. Першим на сполох забив батько потерпілого. Са­ ме йому на мобільний зателефону­ вав невідомий і повідомив, що вик­ рав автомобіль. Як з’ясують пізніше правоохоронці, викрадений транс­ портний засіб зареєстрований на батька потерпілого, тож зловмис­ ники із документів, які були в сало­ ні авто, дізналися номер телефону власника і зателефонували йому. За новиною про крадіжку, на­ дійшла пропозиція повернути автів­ ку за чималу грошову винагороду. Чоловік зв’язався з сином і далі пе­ ремовини зі злодіями вів останній. Спочатку телефонні аферисти нака­

зали потерпілому перекинути ти­ сячу гривень на банківський раху­ нок. Чоловік виконав умови. Після цього йому повідомили місце, де зна­ ходяться документи від його ав­тів­ ки. Далі зловмисники почали вима­ гати чотири тисячі за повернення іномарки. Тернополянин зно­ву ски­ нув обумовлену суму на рахунок шахраїв. Після цього йому зателе­ фонували і повідомили, де знахо­ диться його машина. Автомобіль по­ терпілий виявив цілим та неушко­

Поліцейські встановили особу палія, котрий влаштовував пожежі на обійстях односельців

З

а чотири ночі жителі села Іванківці Лановецького району п’ять разів збігалися, аби погасити пожежу на обійсті котрогось із сусідів. Під час чергової спроби підпалу люди таки вичислили лиходія. Ним виявився їхній 18-річний односелець. Як повідомив перший заступ­ ник начальника Лановецького від­ ділення поліції Руслан Хайдаров, перше повідомлення про пожежі на­ дійшло у неділю, 15 листопада. Тоді згоріли піднавис та копиці з соло­ мою і сіном одразу у двох господа­ рів. Через добу селяни збіглися, аби зарадити пожежі на обійсті ще од­ ного односельця. Наступної ночі вкотре спалахнув піднавис з сухою травою. Але в той час налякані гос­ подарі разом з правоохоронцями уже пильнували своє майно. І таки вис­ тежили палія під час спроби влаш­ тувати шосте вогняне дійство на господарстві односельця. Зловмисником виявився місце­ вий житель. Парубок каже, йому по­ добається спостерігати за тим, як

дженим неподалік від місця свого проживання. Правоохоронці проводять опера­ тивно-розшукові заходи щодо роз­ криття злочину. Уже встановлено, звідки телефонували зловмисники та де знімали гроші. Аби вберегти краян від подіб­ них афер, поліцейські радять не до­ віряти телефонним незнайомцям, не вестися на їхні пропозиції та од­ разу повідомляти про такі факти правоохоронцям.

лася у клас, схопила чужого сина та вдарила його об стіну. Як стверджують свідки, побит­ тя дитини відбувалося на очах у за­ вуча школи. Якщо жінка за свої дії нестиме кримінальну відповідальність, то ос­ вітянин наразі обійшовся дисцип­ лінарним впливом – його звільни­ ли з посади завуча й перевели в ря­ дові педагоги. Покарання горе-пе­ дагога батьківський комітет вва­ жає зам’яким й наполягає на його звільненні чи переведенні на інше місце роботи.

щення оцінок. Педагог також пові­ домила, що директор самовільно виписує додатки до свідоцтв окре­ мим учням із завідомо неправдиви­ ми та завищеними оцінками, аби по­легшити їм вступ до навчальних

закладів. Кримінальне провадження роз­ почато за частиною першою статті 358 Кримінального кодексу Украї­ ни. Проводиться досудове розсліду­ вання.

Вчителька заявила про махінації

С

лідчі Тернопільського відділу Національної поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом підроблення документів. Справа стосується шкільних атес­татів, до яких, за свідченнями одного з педагогів Чорткова, ди­ ректор місцевої школи-інтернату вносить неправдиві відомості. Вчителька звернулася до пра­ воохоронців із заявою про те, що керівник навчального закладу та окремі батьки учнів випускних кла­ сів чинять на неї тиск з метою зави­

горить вогонь, як люди метушать­ ся, намагаючись погасити полум’я. До слова, кожного разу після підпа­ лу він біг додому, повідомляв про пожежу батька, не зізнаючись про свою причетність до цього, і разом з рідними біг рятувати чуже сіно та солому. Підозрюваному інкримінують частину 2 статті 194 ККУ. Поліцейсь­ кі звернулися до суду з клопотанням про обрання парубкові міри запо­ біжного заходу у вигляді домаш­ нього арешту. Також палій пройде судово-психіатричну експертизу.

Про те, що із Глибочецької за­ гальноосвітньої школи, що на Бор­ щівщині, для надання медичної до­ помоги доставили 13-річного шко­ ляра, поліцейських повідомили із районної лікарні. Для з’ясування обставин, за яких була травмована дитина, до медичного закладу тер­ міново виїхала слідчо-оперативна група. Правоохоронці встановили, що закрита травма шийного відділу хребта, гематоми шиї та лівої скро­ невої ділянки голови і садна лівої вушної раковини – наслідки вихов­ ного впливу на семикласника до­ рослого, а саме – матері одного з уч­ нів школи. Коли між хлопчиками виник конфлікт, матір одного з них вирі­ шила буквально взяти ситуацію у свої руки. На перерві жінка ввірва­

Тернополянин за декілька годин обікрав чотири крамниці у Підволочиську

Д

рібного краму на понад тисячу гривень поцупив тернополянин з торгових закладів Підволочиська. На те, аби обікрасти чотири крамниці, йому знадобилося декілька годин. Спритник заходив у торговий зал, й поки продавці були заняті ін­ шими покупцями, забирав з полиць товар. Речі обирав малогабаритні, щоб легко помістилися під курткою.

Далі, оминаючи касу, виходив із крамниці. В одному із магазинів злодія та­ ки помітили й повідомили про нього поліцейських. Правоохоронці спра­ цювали оперативно й упіймали кра­ дія ще до того, як він покинув Під­ волочиськ. Підозрюваний у скоєному зіз­ нався й добровільно видав усе по­ цуп­лене. Йому попередньо інкри­ мінують частину 1 статті 185 ККУ – крадіжка.


РІЗНЕ

п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

11

Вбережемо наших дітей Збитків на майже сто тисяч гривень завдали від спокуси спробувати крадії ліній електромереж отруту під назвою насвай У

П

оліцейські Тернопілля б’ють на сполох: в області, як і загалом по Україні, почастішали випадки вживання підлітками жувальної суміші насвай. У гонитві за новими відчуттями діти ризикують скалічити власне життя. Продавці жувальної суміші, яку називають в народі насвай, за по­ мірну ціну обіцяють дітям кайф без жодних шкідливих наслідків. Але правди про склад «диво-речовини» та про її вплив на здоров’я й психіку дилери нізащо не розкажуть потен­ ційним клієнтам. Аби вберегти школярів від за­ грози, правоохоронці Тернопілля роз­ починають в області профілактич­

ну кампанію, мета якої – донести до молодих людей істину про насвай. До цієї справи закликають долучи­ тися також батьків і освітян. Врятуй­ мо разом наших дітей. Отож, що ж таке насвай? Жуваль­ на суміш з легким психотропним ефектом, до складу якої входять тютюн, вапно, курячий послід, олія, синтетичний клей і ще ціла низка небезпечних речовин, залежно від

Атрибутика міліції буде чинною ще понад рік – положення закону

П

равоохоронці вже нової структури – Національної поліції України – мають змогу використовувати посвідчення, печатки, логотипи та емблеми міліції і Міністерства внутрішніх справ Ук­ раїни до 31 грудня 2016 року. Відповідна норма закріплена у Законі України «Про Національну поліцію». У відповідності з пунктом 18 При­ кінцевих та перехідних положень

Закону України «Про Національну поліцію» до 31 грудня 2016 року по­ ліцейські можуть використовувати атрибути міліції, зокрема – посвід­ чення, печатки, логотипи та ембле­ ми міліції і Міністерства внутрішніх справ України. Також, відповідно до Прикінце­ вих та перехідних положень цього Закону, поліцейським дозволяєть­ ся носіння та використання форме­ ного обмундирування, визначеного для працівників міліції. Таким чином, до моменту забез­ печення поліцейських належним од­ ностроєм, а органів та підрозділів Національної поліції – відповідною атрибутикою, працівники поліції бу­ дуть користуватись форменим об­ мундируванням міліції. Це жодним чином не свідчить про відсутність у них повноважень працівників Наці­ ональної поліції. Нагадаємо, Закон України «Про Національну поліцію» вступив в за­ конну силу 7 листопада. З цього ча­ су міліція в Україні припинила своє існування. Департамент комунікації Національної поліції України

«виробника». Речовина з таким скла­ дом не може принести користі ор­ ганізму, а от нашкодити – легко. Не­ приємний запах з рота, псування зу­ бів, головний біль, отруєння, вираз­ ки, пухирі на губах, зміни психіки, залежність – неповний перелік «бо­ нусів» після вживання цієї суміші. Більш тривале вживання речовини може викликати ще серйозніші проб­ леми аж до онкологічних захворю­ вань. Боротися з цими наслідками доведеться довго, а от кайф від вжи­ вання насваю, який виявляється в легкій розслабленості та потемнін­ ні в очах, триває лише 5-6 хвилин. Визначити людину, яка вживає насвай, за візуальними ознаками практично не можливо. Ця речови­ на не потребує ні підшкірного чи внутрішньовенного введення, ні ков­ тання. Достатньо невелику кількість суміші покласти під язик або за гу­ бу. Такі специфічні особливості на­ сваю ускладнюють виявлення під­ літків, які його вживають. Крім того батьки, вчителі часто навіть не зна­ ють, як він виглядає. Тож правоохо­ ронці закликають дорослих взяти до уваги цю інформацію й донести її до своїх дітей. Ірина БОЙКО

період з серпня по жовтень невідомі зловмисники зрізали 13 кілометрів або майже дві тонни високовольтних проводів у Козівському районі.

Факт розкрадання державного майна виявили працівники РЕМу під час чергової перевірки справності електромереж й повідомили про це правоохоронців. Співробітники Ко­ зівського відділення ГУ Національ­ ної поліції в області розшукують зловмисників. Крадіжки проводу скоїли особи, які добре знали, що роблять, у цьому переконані поліцейські. Адже спро­ ба зрізати лінію, яка перебуває під напругою у 10 тисяч Ватт без спеці­ ального захисного костюма та об­ ладнання – рівноцінна смерті. За словами т.в.о начальника Ко­ зівського відділення ГУ Національ­ ної поліції Михайла Швайки, крадіж­ ки були скоєні на двох ділянках. У першому випадку поцупили п’ять кі­ лометрів електромереж вагою 746 кілограмів, у другому – вісім кіло­ метрів вагою 1189 кілограмів. Во­ чевидь, щоб зрізати й вивезти таку кількість проводів, невідомі мали неодноразово приїжджати на місце злочину. Щоб їхні злодіянні якнай­ довше залишалися непоміченими,

Виграного автомобіля так і не дочекався, а три тисячі гривень втратив

«В

СТАН ОФОРМЛЕННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА МОЖНА ПЕРЕВІРИТИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

В

іднедавна через мережу Інтернет можна дізнатися, у якому стані знаходиться оформлення або виготовлення закордонного паспорта. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт ДМС України й перейти по вказаному там посиланню.

ітаємо, ви виграли автомобіль», – саме такі слова пролунали у слухавці мобільного 47-річного мешканця Бучача. Невідомий повідомив чоловікові, що його номер виявився виграшним в автомобільній ло­ тереї, тож він став власником новенької іномарки. Бучаччанин невимовно зрадів такій удачі та поцікавився умова­ ми акції. Йому пояснили: щоб отри­ мати іномарку, потрібно сплатити один відсоток її вартості – три тися­ чі гривень. Кошти начебто призначалися для оформлення документів та уза­ конення виграшу. Чоловік справно перерахував готівку на надісланий смс-повідомленням рахунок. Пред­ ставник компанії запевнив, що піс­ ля надходження коштів та оформ­ лення документів автомобіль одра­ зу вирушить до нового власника. Однак обіцяного призу мешканець району так і не отримав, а номер, з якого телефонував шахрай, згодом виявився заблокованим оператором.

об’єктом наживи обирали резервну лінію, адже при пошкодженні осно­ вної зникло б електропостачання у населених пунктах і це негайно по­ мітили працівники РЕМ. За фактами розкрадання держав­ ного майна розпочато кримінальне провадження.Слідство триває. Тим часом правоохоронці зак­ ликають гонителів за металом не ризикувати власним життям зара­ ди примарної можливості зароби­ ти. Спроба зрізати провід ЛЕП може вартувати життя.

Потерпілий звернувся за допомогою до правоохоронців. Працівники поліції встановлю­ ють особу організатора «виграшної» акції. Розпочато кримінальне про­ вадження за статтею 190 Криміналь­ ного кодексу України – шахрайство. Поліцейські застерігають краян не довіряти сумнівним повідомлен­ ням про виграш. Не поспішайте пе­ реходити за по­силаннями, набира­ ти коди, відправляти смс, перево­ дити гроші на рахунки, повідомля­ ти особисті дані банківських кар­ ток. Ретельно перевіряйте отрима­ ну інформацію.

Наразі сервіс видає один з чоти­ рьох статусів документа відповідно до етапів оформлення: 1. Документи прийнято підроз­ ділом міграційної служби, прово­ диться перевірка даних; 2. Надано дозвіл на виготовлен­ ня паспорта – дані відправлено не персоналізацію до Поліграфкомбі­ нату «Україна»; 3. Паспорт виготовлено та від­ вантажено до місця видачі; 4. Паспорт доставлено до місця видачі. Сервіс дозволить зняти частину навантаження на гарячі лінії тери­ торіальних органів міграційної служ­ би, а також уникнути випадків, коли працівники міграційної служби штуч­ но «затягують» видачу паспорта.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

ПОНЕДІЛОК, 30 ЛИСТОПАДА УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Уряд на зв’язку з громадянами 09.55, 04.35 Д/с «Шляхами Саксонiї» 10.35 Богатирськi iгри 12.05 «План на завтра» з А. Рiнгiс 12.35, 20.30 Зроблено в Європi 13.15 Вiкно до Америки 13.50 Казки Лiрника Сашка 14.00 М/ф 14.40 Т/с «Бiлявка» 17.35 Книга.ua 18.05, 01.45 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Дорогi депутати 20.00 Перша шпальта 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Подорожнi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 Бiатлон. Кубок свiту 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.30 «Мiняю жiнку 7» 12.20 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 14.00 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 19.30 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Слуга народу» 22.00 «Грошi» 23.15 «ТСН» 23.30 «Мiнкульт» 00.00 Х/ф «Титанiк» 03.30 Х/ф «Фортуна Вегаса» ▲ 05.00 «Служба розшуку дiтей» 05.05 «Телемагазин» ІНТЕР

06.20 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25 Т/с «Повернешся - поговоримо» 13.45, 14.20 «Судовi справи» 15.00, 16.15 «Чекай на мене» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 22.55, 02.35 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Тан­ цi на вугiллi» ▲ 02.00 «Подорожi в часi» ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 М/с «Том i Джерi в дитинствi» 05.50 Надзвичайнi новини 06.45 Факти тижня 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.15 Труба мiстера Сосиски 11.10, 13.20 Х/ф «Астерiкс i Обелiкс у Британiї» 12.45 Факти. День 14.00 Х/ф «Широко крокуючи» 15.45 Факти. День 16.20 Х/ф «Широко крокуючи» 16.30 Х/ф «Вiйна свiтiв Z» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Дiстало! 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Свобода слова 00.25 Х/ф «Далласький клуб покупцiв» ▲ 02.35 Х/ф «8 мiлiметрiв» ▲ 04.30 Т/с «Ганнiбал» НОВИЙ 03.15 Т/с «Рiззолi i Айлс» 04.05 Зона ночi 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 11.25 Х/ф «Вовки» 13.15 Х/ф «Голоднi iгри» 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 18.00, 02.05 Абзац! 19.00 Ревiзор 21.35 Пристрастi за ревiзором 23.45 Х/ф «Джулi i Джулiя: Готуємо щастя за рецептом» ▲ СТБ 06.05 «Все буде добре!» 08.05 «Все буде смачно!» 09.00 «За живе!» 10.10 «Битва екстрасенсiв 15» 12.20 «Танцюють всi! 8» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Хата на тата» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Детектор брехнi 7» 23.30 «Один за всiх» 00.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

01.50 Х/ф «На пiдмостках сцени» 03.20 «Найкраще на ТБ»

УКРАЇНА 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50, 05.05 Подiї 09.15, 03.45 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Анютине щастя» 18.00, 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 21.00 Х/ф «Я все пам’ятаю» 2 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Гладiатор» ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепаш­­кинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.00 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Осляча шкура» 12.10 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 04.25 УТЕТа тато! 15.50, 21.00 Вiталька 17.00, 22.00 Країна У 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.00 Дайош молодьож! 23.55 Т/с «Молодий вовк» ▲ 00.45 Т/с «Любить не любить» ▲ 01.15 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.05 УТЕТа в Iнтернетi 02.55 Теорiя зради 05.15 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Міська рада інформує 07.40 «Євромакс» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Вікно в Європу. Сильні разом 12.40 «Слідства.інфо» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Вінчання зі смертю» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Погляд зблизька» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Нічна варта» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.05 Х/ф «Вінчання зі смертю» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.00 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Нічна варта» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Подорож гурмана» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Назбиране» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Мамина школа» 12.30 «Скарби роду» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Загублені у часі» 13.30 «Музичний калейдоскоп» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Вінтаж» 15.15 «Край, в якому я живу» 15.20 Муз. фільм «Прости» 15.30 «А у нас кіно знімали...» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Плекайте мову» 17.15 «100 шедеврів» 17.30 «Випробуй на собі» 18.00 «У народному стилі» 18.30 «У дорозі. Щоденник» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.00 «Урок... для батьків» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Тернопілля крізь роки» 21.50 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25, 18.55 Про головне 09.55, 04.10 Д/с «Шляхами Саксонiї» 10.35 Богатирськi iгри 11.55 Д/ф «Голодомор 1932-1933 рр. Пост­ геноцидний синдром» 12.25 «Prime-time» з М. Гонгадзе 13.15, 18.05, 01.45 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 Хочу бути 14.15 М/ф 15.05 Фольк-music 16.15 Подорожнi 17.10 Д/ф «Сардинiя, люди i конi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 ДебатиPRO 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Вiйна i мир 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 Телевистава «Безталанна» 04.40 Уряд на зв’язку з громадянами 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.20 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 14.00, 21.00 Т/с «Слуга народу» 15.05 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 20.30 «Чистоnews» 22.00 «Новий Iнспектор Фреймут 3» 00.00 Х/ф «Фортуна Вегаса» ▲ 01.50 Х/ф «Чорний дрiзд» ▲ 03.50 «Супергерої» 05.10 «Служба розшуку дiтей» 05.15 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.35 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 22.55, 03.25 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Танцi на вугiллi» ▲ 00.55 Х/ф «Голий пiстолет» ▲ 02.30 «Вдалий проект» ICTV 05.10 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Цивiльна оборона 11.10 Т/с «Далекобiйники» 12.05 Х/ф «Втеча з Лос-Анджелеса» 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 Х/ф «Втеча з Лос-Анджелеса» 14.45 Т/с «Код Костянтина» 16.20 Патруль. Самооборона 16.45 Т/с «Вiддiл 44» 17.45 Т/с «Далекобiйники» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Цивiльна оборона 21.30 Т/с «Нiконов i Ко» 22.30 Т/с «Вiддiл 44» 23.25 Х/ф «Примарний гонщик» ▲ 01.25 Х/ф «Далласький клуб покупцiв» ▲ 04.30 Т/с «Ганнiбал» НОВИЙ 03.05 Служба розшуку дiтей 03.10 Т/с «Франклiн i Беш» 04.00 Зона ночi 05.55, 07.15 Kids’ Time 06.00 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 10.50 Т/с «Не родись вродлива» 18.00, 02.05 Абзац! 19.00 Половинки 20.30 Х/ф «Гола правда» ▲ 22.20 Супермодель по-українськи 00.05 Х/ф «Чортiв мобiльник» ▲

СТБ 06.15, 16.00 «Все буде добре!» 08.15 «Все буде смачно!» 09.10 «Зiркове життя. Заможнi та неза­ мiжнi» 10.10 «Зiркове життя. Оголенi та знедо­ленi» 11.00 «Битва екстрасенсiв» 12.35 «Танцюють всi! 5» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 00.00 «Один за всiх»

1 ГРУДНЯ 01.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 02.00 Х/ф «Бiй пiсля перемоги»

УКРАЇНА 06.00, 12.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00 «Говорить Україна» 13.15, 15.30 Х/ф «Я все пам’ятаю» 16.00 Глядач як свiдок 18.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Я все пам’ятаю» 4 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 5»▲ 01.20 Х/ф «Гладiатор» ▲ 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 05.05 Глядач як свiдок

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.00 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Блакитна свiчка» 12.10 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 04.25 УТЕТа тато! 15.50, 21.00 Вiталька 17.00, 22.00 Країна У 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.00 Дайош молодьож! 23.55 Т/с «Молодий вовк» ▲ 00.45 Т/с «Любить не любить» ▲ 01.15 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.05 УТЕТа в Iнтернетi 02.55 Теорiя зради 05.15 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Духовні роздуми» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Про кіно» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Секретарка» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Компроміс» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Аліса та Шарлі» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Секретарка» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Аліса та Шарлі» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Випробуй на собі» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Тернопілля крізь роки» 13.50 «Із нашої відеотеки» 14.00 «У народному стилі» 14.30 «Плекайте мову» 14.45 «100 шедеврів» 15.00 «Енергоманія» 15.30 «У дорозі. Щоденник» 15.50 «Парламенти світу» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Хатинка Василинки» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Зона ризику» 18.00 «Замки Тернопілля» 18.15 «Смакота» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Назбиране» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 17.45, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 07.50 Код безпеки 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Про головне 09.55 ДебатиPRO 11.30 Дорогi депутати 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 Хто в домi хазяїн? 14.15 М/ф 15.05 Музичне турне 16.30, 04.00 Д/ф «Сага старовинної пущi» 17.30, 01.20 Новини. Свiт 18.10 Бiатлон. Кубок свiту. Iндивiдуальнi перегони 20 км. Чоловiки 20.30 Вересень 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 Бiатлон. Кубок свiту 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 14.00, 21.00 Т/с «Слуга народу» 15.05 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 19.30, 23.15, 03.20 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 22.00 «Одруження наослiп» 00.00 Х/ф «Чорний дрiзд» ▲ 01.50 Х/ф «День подяки» 03.50 «Супергерої» 05.05 «Служба розшуку дiтей» 05.10 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.35 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 11.15, 12.45 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 22.55, 03,25 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Танцi на вугiллi» ▲ 00.55 Х/ф «Голий пiстолет 2 1/2: Запах страху» ▲ 02.25 «Готуємо разом»

ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Студiя Вашингтон 05.10 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00 Цивiльна оборона 11.05, 17.45 Т/с «Далекобiйники» 12.00, 13.20 Х/ф «Пiдривник» 12.45, 15.45 Факти. День 14.25 Т/с «Код Костянтина» 15.25, 16.20 Патруль. Самооборона 16.45, 22.30 Т/с «Вiддiл 44» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 21.30 Т/с «Нiконов i Ко» 23.25 Х/ф «Примарний гонщик 2. Дух помсти» ▲ 01.15 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.30 Т/с «Ганнiбал» НОВИЙ 03.05 Т/с «Франклiн i Беш» 03.55 Зона ночi 05.55, 07.10 Kids’ Time 06.00 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.15 Т/с «Щасливi разом» 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац! 19.00 Половинки 20.00 Хто зверху? 4 22.00 Х/ф «Блондинка в законi» 00.00 Дешево i сердито 02.00 Абзац! 03.00 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.10 «Все буде добре!» 08.05 «Все буде смачно!» 09.10 «Зiркове життя. Полюби себе такою» 10.05 «Зiркове життя. Теща щастю не за­ вада» 11.00 «Битва екстрасенсiв» 12.35 «Танцюють всi! 5» 16.00 «Все буде добре!»

2 ГРУДНЯ 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «МастерШеф 5» 00.40 «Один за всiх» 01.50 «Слiдство ведуть екстрасенси» 02.55 Х/ф «Бiй пiсля перемоги»

УКРАЇНА 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.20 Х/ф «Я все пам’ятаю» 16.00, 05.05 Глядач як свiдок 18.00, 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 21.00 Х/ф «Я все пам’ятаю» 6 с. 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 5» ▲ 23.50 Подiї дня 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.00 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiв­ниць» 11.00 Х/ф «Бiлоснiжка» 12.10 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 04.25 УТЕТа тато! 15.50, 21.00 Вiталька 17.00, 22.00 Країна У 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.00 Дайош молодьож! 23.55 Т/с «Молодий вовк» ▲ 00.45 Т/с «Любить не любить» ▲ 01.15 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.05 УТЕТа в Iнтернетi 02.55 Теорiя зради 05.15 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.00 «Гал-кліп» 12.30 «Щоденник для батьків» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Блакитний метелик» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Про кіно» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.30 Міська рада інформує 22.40 Х/ф «Айріс» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Блакитний метелик» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Айріс» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Замки Тернопілля» 12.15 «Назбиране» 12.30 «Європа очима українця» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Будьте здорові» 14.00 «Зона ризику» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Подорожні замальовки» 15.30 «Час змін» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Своє, українське» 17.15 «Печери Тернопілля» 17.30 «Стародавні культури» 18.00 «Актуально» 18.15 «Дорога на Схід» 18.30 «Усе в тобі» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Діловий ритм» 20.00 «Серединки-найкраще село у світі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «На часі» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кри­ мінальної відповідальності; – придатність до військової служ­ би за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван­

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормова­ ний робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобу­ вати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взя­ ти участь у миротворчих операці­ ях або інших заходах міжнародно­ го військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

Завідувача сектору інформаційних технологій Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного профе­ сійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем спеціаліс­ та, магістра; – знання державної мови; – стаж роботи на державній службі не менше 2 років або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 3 років; – досвід роботи на комп’ютері.

Головного спеціаліста відділу з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України Вимоги до кандидатів: – вища освіта відповідного профе­ сійного спрямування за освітньокваліфікаційним рівнем спеціаліс­ та, магістра; – знання державної мови; – стаж роботи за фахом в державній службі на посаді провідного спеціа­ ліста не менше 1 року або стаж ро­ бо­ти за фахом в інших сферах уп­ рав­ління не менше 3 років; – досвід роботи на комп’ютері Особи, які бажають взяти участь в конкурсі, подають такі документи: – заяву про участь в конкурсі; – заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками; – дві фотокартки розміром 4х6; – копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вче­ ного звання, присудження наукового ступеня; – декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»; – копію документа, що посвідчує особу; – копію військового квитка для військовозобов’язаних; – довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності). Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу за адресою: м. Тернопіль, бул. Шевченка, 10, кабінет №9. Телефон: 27 13 52.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 17.45 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Тепло.ua 07.40, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Д/ф «Сардинiя, люди i конi» 10.15 Вiкно до Америки 10.40 Чоловiчий клуб.Спорт 11.40 Вiйна i мир 12.20 Слiдство. Iнфо 13.15, 01.45 Час-Ч 13.40 Казки Лiрника Сашка 13.50 М/ф 14.30 Спогади 15.20, 03.45 Надвечiр’я. Долi 16.10, 04.35 Свiтло 16.50 Д/ф «Дар» 17.30, 01.20 Новини. Свiт 18.10 Бiатлон. Кубок свiту. Iндивiдуальнi перегони 15 км. Жiнки 20.10, 21.40 З перших вуст 20.30 «Prime-time» з М. Гонгадзе 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 5 баксiв.net 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 Бiатлон. Кубок свiту 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 04.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 7» 14.00, 21.00 Т/с «Слуга народу» 15.05 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 20.30 «Чистоnews» 22.00, 23.30 «Право на владу» 00.30 Х/ф «День подяки» 02.15 Х/ф «На одного менше» ▲ 04.30 «Супергерої» 05.05 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.35 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 22.55, 03.25 Т/с «Шлюб за заповiтом 3: Тан­ цi на вугiллi» ▲ 00.55 Х/ф «Голий пiстолет 33 1/3: Ос­ тання образа» ▲ 02.20 «Орел i решка. Ювiлейний 2»

ICTV 05.10 Студiя Вашингтон 05.15 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Цивiльна оборона 11.10 Т/с «Далекобiйники» 12.10, 13.20 Х/ф «Легiонер» 12.45, 15.45 Факти. День 14.45 Т/с «Код Костянтина» 16.20 Патруль. Самооборона 16.45 Т/с «Вiддiл 44» 17.45 Т/с «Далекобiйники» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Iнсайдер 21.05 Факти. Вечiр 21.30 Т/с «Нiконов i Ко» 22.25 Т/с «Вiддiл 44» 23.30 Х/ф «Широко крокуючи» 01.15 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.40 Т/с «Ганнiбал» НОВИЙ 03.05, 02.20 Т/с «Франклiн i Беш» 03.55 Зона ночi 05.55, 07.10 Kids’ Time 06.00 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 18.00, 01.15 Абзац! 19.00 Суперiнтуїцiя 20.30 Х/ф «Блондинка в законi 2» 22.20 Хто зверху 3 00.15 Стенд-Ап шоу 02.15 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.00 «Все буде добре!» 07.55 «Все буде смачно!» 08.55 «Зiркове життя. Не бiйтеся народжу­ вати» 09.50 «Зiркове життя. Щасливi покiрнi дру­ жини» 10.45 «Битва екстрасенсiв»

3 ГРУДНЯ

п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

12.20 «Танцюють всi! 5» 16.00 «Все буде добре!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 5» 23.15 «Один за всiх» 00.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 01.35 Х/ф «Самотнє плавання»

УКРАЇНА 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30, 21.00 Х/ф «Я все пам’ятаю» 16.00, 05.05 Глядач як свiдок 18.00, 04.10 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 19.00, 01.20 Подiї 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 5» ▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.00 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Про риболовлю та його дружину» 12.10 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 04.25 УТЕТа тато! 15.50, 21.00 Вiталька 17.00, 22.00 Країна У 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 23.00 Дайош молодьож! 23.55 Т/с «Молодий вовк» ▲ 00.45 Т/с «Любить не любить» ▲ 01.15 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.05 УТЕТа в Iнтернетi 02.55 Теорiя зради 05.15 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Божі корівки» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 «Вікно в Європу. Сильні разом» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Компроміс» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Великий білий тягар» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Божі корівки» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Великий білий тягар» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Серединки-найкраще село у світі» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Усе в тобі» 13.50 «Музей книги і друкарства України» 14.05 «Стародавні культури» 14.30 «Печери Тернопілля» 14.45 «Актуально» 15.00 «Фабрика ідей» 15.30 «Розмова без нотацій» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «ПрофStyle» 17.15 «Храми Поділля» 17.30 «Як це було» 18.00 «Невигадані історії» 18.30 «Думки вголос» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Уряд на зв’язку з громадянами» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 07.50 Код безпеки 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Д/ф «Дар» 09.55 Український корт 10.30 Богатирськi iгри 11.55 Вересень 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15, 01.45 Час-Ч 13.50 Казки Лiрника Сашка 14.05 Школа Мерi Поппiнс 14.25 М/ф 15.25, 03.45 Вiра. Надiя. Любов 16.25 Д/ф «Живi» 17.45 Як це? 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55, 04.35 Про головне 19.40 Т/с «Бiлявка» 20.30 «План на завтра» з А. Рiнгiс 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Перша студiя 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.20 Вертикаль влади 01.55 Музичне турне 02.55 Д/ф «Кличте мене Кучо: гей з Уганди»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30, 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 2» 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 14.00 Т/с «Слуга народу» 15.05 «Клiнiка» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 20.20 «Вечiрнiй Київ» 22.40 «Свiтське життя» 23.40 Х/ф «На одного менше» ▲ 02.10 Х/ф «Там, на небачених стежках» 03.20 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.35 «Подробицi» - «Час» 06.35 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Заради любовi я все зможу!» 11.15, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.00 Х/ф «Пограбування по-iталiйськи» 01.20 Х/ф «Рiчка смертi» ▲ 03.05 Х/ф «Синдбад: Легенда семи морiв» ICTV 05.05 Служба розшуку дiтей 05.10 Студiя Вашингтон 05.15 Провокатор 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Цивiльна оборона 11.15 Т/с «Далекобiйники» 12.15, 13.20 Х/ф «Битва драконiв» 12.45, 15.45 Факти. День 14.45 Т/с «Код Костянтина» 16.20 Патруль. Самооборона 16.45 Т/с «Вiддiл 44» 17.45 Т/с «Далекобiйники» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Антизомбi 21.05 Факти. Вечiр 21.30 Т/с «Нiконов i Ко» 22.30 Дизель-шоу 23.30 Х/ф «Пiдривник» 01.10 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.35 Т/с «Ганнiбал»

НОВИЙ 03.15 Т/с «Франклiн i Беш» 04.05 Зона ночi 06.10 Служба розшуку дiтей 06.15, 07.30 Kids’ Time 06.20 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.35 Т/с «Друзi» 11.20 Т/с «Щасливi разом» 16.10, 19.00 Супермодель по-українськи 18.00 Абзац! 21.30 Суперiнтуїцiя 23.05 Половинки 01.50 Х/ф «Джулi i Джулiя: Готуємо щастя за рецептом» ▲ СТБ 05.25 Х/ф «Любов земна» 07.10 «Зiркове життя. Барбi з покалiче­ни­ ми душами» 08.10 «Зiркове життя. Жорстокий роман» 09.05 Х/ф «Особистi обставини» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома»

4 ГРУДНЯ

20.00, 22.45 «Танцюють всi! 8» 22.00 «Вiкна-Новини» 00.20 Т/с «Коли ми вдома» 01.40 Х/ф «Любов земна»

УКРАЇНА 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Х/ф «Я все пам’ятаю» 16.00, 04.55 Глядач як свiдок 18.00, 04.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 19.00, 01.20 Подiї 21.00 Х/ф «Любов iз пробiрки» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 5» ▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 06.45 Х/ф «Синя борода» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.00 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Злодiй та його учитель» 12.10 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50 Панянка-селянка 14.50, 04.25 УТЕТа тато! 15.50 Вiталька 17.10 Країна У 18.10 М/ф «Залiзяки» ▲ 20.00 М/ф «Турбо» 21.50 Х/ф «Невдахи» ▲ 23.40 Х/ф «Доказ смертi» ■ 01.40 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.30 УТЕТа в Iнтернетi 02.55 Теорiя зради 05.15 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 «Вікно в Європу. Сильні разом» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Етнографія і фольклор» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Ангел з майбутнього» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Модна правда» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Кохаючись» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Хіт-парад 02.00 Х/ф «Ангел з майбутнього» ▲ 03.30 Провінційні вісті

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «ПрофStyle» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Невигадані історії» 12.30 «Армія нескорених» 12.45 «Тема дня» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Думки вголос» 13.30 «Храми Поділля» 13.45 «7 природних чудес України» 14.00 «Що робити?» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Як це було» 15.30 «Легенди Запоріжжя» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Живе багатство України» 17.20 «Парламенти світу» 17.30 «Слово має народний депутат» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Із нашої відеотеки» 18.15 «Музеями Тернопілля» 18.30 «Слід» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.00 «Удосвіта» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «Актуально» 21.45 «7 природних чудес України» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.25 У просторi буття 07.00 На слуху 07.30 Вертикаль влади 08.10 АгроЕра. Пiдсумки 08.25 Код безпеки 08.40 Вперед на Олiмп! 09.10 Хочу бути 09.30 Школа Мерi Поппiнс 09.45 Хто в домi хазяїн? 10.15 Х/ф «Снiговики» 12.05 «Men Sound» 13.25 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 10 км. Чоловiки 15.25 Богатирськi iгри 16.25 Бiатлон. Кубок свiту. Спринт 7, 5 км. Жiнки 18.00 Чоловiчий клуб 18.45 Х/ф «Сiсi - непокiрна iмператриця» 20.30 На пам’ять 21.00, 05.35 Новини 21.30 Полiцiя 1.0 22.15 Iнша музика з Олексiєм Коганом 22.40 Мегалот 23.00 День Янгола 00.05 Вiд першої особи. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 02.35 Бiатлон. Кубок свiту 1+1 06.00 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 06.35 «Життя без обману» 07.45 «Грошi» 09.00 «Свiтське життя» 10.00, 19.30 «ТСН» 11.00 «Маша i ведмiдь» 12.10 «Маленькi гiганти» 14.05 «Вечiрнiй Київ» 16.40, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 23.15 «Що? Де? Коли?» 00.30, 02.05 Х/ф «Iмперiя» ▲ 03.30 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.00 «Подробицi» - «Час» 06.00 М/ф 06.25 «Чекай на мене» 08.40 «Школа доктора Комаровського» 09.30 Х/ф «Дитина до листопада» 11.30 «Подорожi в часi» 12.00 «Кохання з першого погляду» 13.00 Т/с «Щасливчик Пашка» 1, 5 с. 18.00, 20.30 Т/с «Тiльки не вiдпускай мене» 20.00 «Подробицi» 22.30 Х/ф «Хронiки зради» 00.30 Х/ф «Любов на асфальтi» ▲

ICTV 05.20 Факти 05.40 М/с «Том i Джерi в дитинствi» 06.35 Стоп-10 07.40 Х/ф «Битва драконiв» 09.30 Секретний фронт 10.30 Антизомбi 11.30 Дiстало! 12.30, 13.00 Цивiльна оборона 12.45 Факти. День 13.45 Iнсайдер 14.45 Т/с «Нiконов i Ко» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.10 Х/ф «Iлюзiя обману» 22.20 Х/ф «Дiвчина з татуюванням дракона» ▲ 01.40 Х/ф «Обитель зла» ▲ 03.10 Т/с «Ганнiбал» 03.55 Т/с «Код Костянтина» НОВИЙ 04.10 Зона ночi 06.05, 08.40 Kids’ Time 06.10 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 08.45 Хто зверху 3 10.35 Ревiзор 13.00 Пристрастi за ревiзором 15.10 Хто зверху? 4 17.10 М/ф «Бджiлка Майя» 19.00 Х/ф «Крок вперед 2: Вулицi» 21.00 Х/ф «Крок вперед 3D» 23.05 Х/ф «Дiвчина мого найкращого друга» ■ 01.00 Х/ф «Гола правда» ▲

СТБ 06.20 Х/ф «Будьте моїм чоловiком...» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Зваженi та щасливi 5» 12.00, 22.25 Т/с «Коли ми вдома» 14.50 Х/ф «Любов i голуби» 16.55 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 6» 23.30 «Х-Фактор 6. Пiдсумки голосування»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

5 ГРУДНЯ

00.40 «Танцюють всi! 8» 03.45 Х/ф «Будьте моїм чоловiком...»

УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 02.30 Подiї 07.10 Х/ф «Синя борода» ▲ 09.00, 01.20 Вiдверто з Машею Єфросинiною 10.00, 00.20 Зоряний шлях. Субота 11.00 Х/ф «Любов iз пробiрки» 13.10 Т/с «Мiй», 1 i 2 с. ▲ 15.20 Т/с «Мiй» ▲ 17.30 Т/с «Чужа жiнка», 1 i 2 с. ▲ 19.40 Т/с «Чужа жiнка» ▲ 22.25 Х/ф «Руда» 03.20 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 05.10 Реальна мiстика ТЕТ 06.00 М/ф «Острiв скарбiв» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.05 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 08.40 М/с «Лалалупси» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-дослiдниця» 10.35 М/с «Стiч!» 11.25 М/ф «Залiзяки» ▲ 13.05 М/ф «Аеротачки» 14.50 Т/с «Нiделяндiя» 18.00 М/ф «Турбо» 19.50 Вiталька 21.25 Країна У 23.15 Дайош молодьож! 00.10 Х/ф «Невдахи» ▲ 02.00 БарДак 03.10 Кузня зiрок 3 04.00 Шпiлiвiлi 04.50 Дамочки рулять TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30, 11.15 «Про нас» 06.45, 09.15, 11.00 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Вишневі ночі» ▲ 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.30 «Євромакс» 10.00 Вікно в Європу. Сильні разом 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Компроміс» 12.25 Х/ф «Джок» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 «Щоденник для батьків» 15.00 Х/ф «Пригоди Тома Соєра» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00, 23.30 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Соло» 21.05 Ювілейний концерт М.Блаженка 00.05 Тернопільська погода 00.30 Х/ф «Кун-фу мавпи» ▲ 02.00 Вікно в Європу. Сильні разом 02.30 Ювілейний концерт М.Блаженка 04.00 Х/ф «Джок» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Із нашої відеотеки» 10.45 «Плекайте мову» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Музеями Тернопілля» 12.15 «Актуально» 12.30 «На часі» 13.00 «Театральні зустрічі» 14.40 «Слід» 15.00 «Моя улюблена робота» 15.10 «Живе багатство України» 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «Словами малечі про цікаві речі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Учнівський щоденник» 17.15 «4 лапи» 17.30 «Балет життя» 18.20 «Це дерево дивне й по втраті не в’яне» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Подорожні замальовки» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Акценти тижня» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту» 23.00 Мовлення у цифровому форматі ICTV 20.10 «Iлюзiя обману». Трилер. Це iсторiя про вуличних фокусникiв. Їх багато хто любить, але у них є й ненависники. За всi­ ма фокусами стоїть обман i вiр­ту­ оз­ний грабiж людей i банкiв, але публiка цього не бачить, а вiрить, що це чиста i щира магiя. Режисер: Л. Летер’є. У ролях: Дж. Айзенберг, М. Фрiман.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.20 Шеф-кухар країни 08.15 Свiт on line 08.40 Тепло.ua 09.00 Як це? 09.30 5 баксiв.net 09.50 Спогади 10.20 Твiй дiм 10.45 Фольк-music 11.55 Бiатлон. Кубок свiту. Переслiдування 12, 5 км. Чоловiки 13.20 Чоловiчий клуб. Спорт 14.25 Бiатлон. Кубок свiту. Переслiдування 10 км. Жiнки 15.55 Баскетбол. Чемпiонат України. Ми­ колаїв - Волиньбаскет 17.45 Гандбол. Лiга Чемпiонiв. «Ск’єрн» (Да­ нiя) - «Мотор» (Запо­рiж­жя. Україна) 19.35 Театральнi сезони 20.05 Т/с «Бiлявка» 21.00 Новини 21.30 Прем’єр-мiнiстр України А. Яценюк про реформи 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга.ua 23.00 День Янгола 00.05 На слуху. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 02.15 Бiатлон. Кубок свiту 03.55 Гандбол. Лiга Чемпiонiв. «Ск’єрн» (Да­ нiя) - «Мотор» (Запо­рiж­жя. Україна) 05.35 Новини 1+1 06.00 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 06.55 «Що? Де? Коли?» 08.00 «Українськi сенсацiї» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф 09.50 «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00, 12.10, 13.25 «Свiт навиворiт 3: Тан­ занiя, Ефiопiя» 14.35 «Новий Iнспектор Фреймут 3» 15.45 «Одруження наослiп» 17.00 «Розсмiши комiка» 18.00 «Сказочная Русь 2015» 19.20 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 19.30 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Все одно ти будеш мiй» 01.05 Х/ф «Равлики. Давай не сьогоднi. Гостi мого дому. Я тебе знаю» ▲ 02.35 Х/ф «Там, на небачених стежках» 03.45 «Шiсть кадрiв» 05.15 «ТСН-Тиждень» ІНТЕР 02.50 «Подробицi» - «Час» 03.35 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» 06.00 М/ф 06.30 Х/ф «Балада про солдата» 08.15 «Вдалий проект» 09.10 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Ювiлейний» 11.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 12.05 Т/с «Щасливчик Пашка» 6, 12 с. 19.00 «Кохання з першого погляду» 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 21.40 Т/с «Тiльки не вiдпускай мене» 01.50 Х/ф «Хронiки зради»

ICTV 05.30 Факти 05.55 М/с «Том i Джерi в дитинствi» 06.50 Зiрка YouTube 08.10 Дивитися всiм! 09.10 «Путня країна» 11.05 Дизель-шоу 12.20 Х/ф «Подорож до центру Землi» 12.45 Факти. День 14.35 Х/ф «Легiонер» 16.35 Х/ф «Iлюзiя обману» 18.45 Факти тижня 20.25 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром України 20.35 Х/ф «Людина листопада» 23.00 Х/ф «Пiсля заходу» 00.55 Х/ф «Обитель зла 2. Апокалiпсис» ▲ 02.30 Т/с «Код Костянтина» 03.15 Стоп-10 03.50 Т/с «Код Костянтина» НОВИЙ 03.00 Т/с «Франклiн i Беш» 03.45 Зона ночi 05.55 Kids’ Time 06.00 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 07.55 М/ф «Гномео i Джульєта» 09.20 Kids’ Time 09.25 М/ф «Бджiлка Майя» 11.10 Х/ф «Блондинка в законi» 13.00 Х/ф «Блондинка в законi 2» 15.00 Х/ф «Крок вперед 2: Вулицi» 17.00 Х/ф «Крок вперед 3D» 19.00 Х/ф «Крок вперед 4» 21.00 Х/ф «Крок вперед 5: Усе або нiчого» 23.10 Х/ф «Реальнi дiвчатка» 01.05 Х/ф «Дiвчина мого найкращого друга» ■ СТБ 05.20 «Слiдство ведуть екстрасенси» 06.10 Х/ф «Командир щасливої «Щуки» 08.05 «Х-Фактор 6» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 10.50 «Х-Фактор 6» 15.00 «МастерШеф 5» 19.00 «Битва екстрасенсiв 15»

6 ГРУДНЯ 21.15 «Один за всiх» 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 01.40 «Детектор брехнi 7» 02.35 «Слiдство ведуть екстрасенси» 03.20 Х/ф «Командир щасливої «Щуки» УКРАЇНА 07.10 Подiї 08.00 Реальна мiстика 09.00 Т/с «Мiй» ▲ 13.00 Т/с «Чужа жiнка» ▲ 17.00 Т/с «Мiй коханий генiй» 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 19.40 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.00 Т/с «Мiй коханий генiй» 22.00 Х/ф «Синя борода» ▲ 00.00 Х/ф «Руда» 02.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Вiдплата» 1, 4 с. 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою

ТЕТ 06.00 М/ф «Острiв скарбiв» 06.55 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.20 Байдикiвка 08.05 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 08.40 М/с «Лалалупси» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-дослiдниця» 10.35 М/ф «Школа монстрiв. Привиди» 11.50 М/ф «Аеротачки» 13.15 М/ф «Як козаки...» 14.30 Х/ф «Русалонька» 15.35 Х/ф «Нове вбрання короля» 16.45 Т/с «Нiделяндiя» 19.50 Вiталька 21.25 Країна У 23.15 Дайош молодьож! 00.10 Х/ф «Доказ смертi» ■ 02.00 БарДак 03.10 Кузня зiрок 3 04.00 Шпiлiвiлi 04.50 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Х/ф «Вишневі ночі» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «Пригоди Тома Соєра» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Щоденник для батьків» 16.30 «Слідства.Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 17.40 «Про кіно» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.30 Міська рада інформує 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10 Х/ф «Крижаний смерч» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.35 Ювілейний концерт М.Блаженка 02.00 Хіт-парад 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Крижаний смерч» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Подорожні замальовки» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Поклик таланту» 13.30 «Спортивні меридіани» 13.45 «Учнівський щоденник» 14.00 «Театральні зустрічі» 15.40 «Край, в якому я живу» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «Мальовниче Тернопілля» 16.10 «Служба розшуку дітей» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Балет життя» 17.50 Телезамальовка 18.00 «Назбиране» 18.15 «У дорозі. Щоденник» 18.30 «Дива цивілізації» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Скарби роду» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «7 природних чудес України» 22.30 «Наодинці з усіма» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

Андре Тан обирає моделей за інтелектом

Д

изайнер Андре Тан обирає моделей, які мають цікаві хобі та є особистостями.

«Перш за все зараз ці­ нується у моделях осо­ бистість. Нікому не ціка­ ва тупа моделька, яка ні­ чим не захоплюється і ходить як зомбі. Вона має читати книжки, займати­ ся музикою, бути фотог­ рафом, словом, обов’яз­ ково чимось займатися. Дуже смішно, коли питаєш у моделі, яку вона книгу прочитала, а вона відповідає фейсбук чи твіттер», – зізнається Андре. – Моделей багато у нас в країні, адже Україна родюча на красу, проте цим вже не візьмеш. 90-60-90 – це банальне і старе, як світ. Зараз, крім параметрів, треба мати щось ще у голові».

Наталя Сумська не бачить себе у політиці

А

кторка Наталя Сумська взяла участь у зйомці серіалу «Слуга народу», де зіграла маму головного героя. В інтерв’ю акторка розповіла, що сподіваєть­ ся, що такий президент, як герой картини, колись з’явиться в реальності і в Україні. «На даному етапі, най­ ближчі років 10-20 не по­ вірю, що в політиці мож­ на жити правдиво. Були такі приклади – чесні, цікаві та відкри­ ті. Обіцяють багато, а потім, переступаючи поріг, міняються кардинально – і не впізнаєш людину», – ділиться Сумська. Не дивлячись на те, що серіал позиціонують, як політичну комедію, сама Сумська називає його також сімейним.

Син Кріштіану Роналду не знайомий з матір’ю

С

ин Кріштіану Роналду з’явив­ ся п’ять років то­му таємничим чином.

В інтерв’ю спортсмен тоді говорив, що в ньому неймовірно сильно було розвинене батьківське на­ чало і тому він, скористав­ шись послугами сурогат­ ної мами, нарешті став татом. Хтось вірить в цю іс­ торію, хтось вважає, що міні Роналду – це продукт любові на одну ніч. Як би там не бу­ ло, дитина з самого першого дня проживає зі своїм батьком. Як з’ясували журналісти, хлопчик досі не знає таємниці свого на­ родження і ще жодного разу не бачився зі своєю мамою. Сам футболіст вважає свого сина абсолютно щасливою лю­ диною, бо любов він отримує в надлишку від тата і бабусі.


ДОЗВІЛЛЯ

ЯК ОФОРМИТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДИТИНІ?

«Д

итячий» закордонний паспорти ззовні нічим не відрізняється від документів дорослих, але є деякі відмінності в процедурі його оформлення і терміні дії. Оформлення документа здій­ снюється на підставі заяви одного з батьків (усиновлювачів, опікунів чи піклувальників) дитини. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, потрібна заява лише того, з ким дитина проживає постійно. До підрозділу міграційної служ­ би окрім заяви-анкети одного з батьків слід також подати: свідоцт­ во про народження дитини; два фото 3,5 на 4,5 см та одне фото 10 на 15 см (для дітей до 12 років); до­ кументи, що підтверджують здійс­ нення встановлених законодавст­ вом платежів, або документи про звільнення від таких платежів. Якщо дитина проживає з одним із батьків, заявник разом з докумен­ тами також подає оригінал або за­ свідчену в установленому поряд­ку копію одного з наступних докумен­ тів: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбав­ лення батьківських прав дру­гого з батьків; рішення суду про визна­ ння другого з батьків без­вісно від­ сутнім; рішення суду про визнан­ ня другого з батьків не­дієз­датним; довідки про реєст­ра­цію місця про­ живання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету; оригінал витягу з Державного ре­ єстру актів цивільного стану гро­ мадян про народ­жен­ня із зазна­ ченням відомостей про бать­ка, від­ повідно до статті 135 (ч.1) Сімей­ ного кодексу України. Оскільки закордонний паспорт також є документом, що підтверд­ жує громадянство його власника, то у випадку, якщо один з батьків дитини – іноземець, до переліку обов’язкових документів додаєть­ ся довідка про реєстрацію непов­ нолітньої особи громадянином Ук­ раїни. Її можна оформити в тери­ торіальному підрозділі міграцій­ ної служби за місцем реєстрації. Державне мито при виготов­ ленні закордонного паспорта для дітей, які не досягли 16-річного віку, не стягується. Вартість оформлення закор­ донного паспорта для осіб, які не досягли 16-річного віку, в звичай­ ному порядку (до 20 днів) – 325,47 грн. (без електронного носія ін­ формації) та 391,47 (з електрон­ним носієм інформації). У терміновому порядку (до 7 днів) – 412,62 грн. (без електронного носія інформа­ ції) та 478,62 грн. (з електронний носієм інформації). З 12 років біометричні дані ди­ тини, за згодою батьків, можуть бу­ ти внесені в паспорт на електро­ нний носій інформації. Термін дії «дитячого» закор­ донного паспорта – чотири роки.

Храм богині Афіни

Др.-рим. чолов. одяг

Чоловічий двобортний одяг

Частина Римської імперії

п’ятниця, 27 листопада 2015 року Досьє 102

Зимовий транспорт

Майстер

Зобр. святих Марка літака

Зарядж. іон

Рондо Літерат. жанр

Феодал

Частина двигуна

Капкан для риб

Інерт. газ

...-тумба

Житель Греції

Росл. жир Кірка на снігу

Одинич. вектор Бір Наука про звуки

Клич перем.

"Око" авто

Спеціаліст по птахах

Гостра гірська вершина

Мусульманство

Піщана споруда

Човен Хейєрдала Ріка у Франції

Нова економ. політика

Власник банку

Житло північ. народів

Один. маси Хв. дерево Команда до коня

Рів

Міський транспорт

Одиниця площі

Монокль Місто в

Мезоз. ...

Г

Н

У

М

Ч

О

У

С

У

А

Л

Р

Н

К

Е

А

С

А

Т

Р

Ю

О

Р

О

М

І

Р

А

Й

С

Е

Т

І

Л

Я

К

Р Н

А

И К

А

Т

Ю

Ш

Л

Е Я

М

П

І

О

К

А

М

Р

Х

І

В

А

Л

П

Е

Р

З

О К

Е

Д

Ф

І

П Г

О

А

Т

І

О

С

Т

Р

М

А

О

М

Е

Т

Р

А

Р О

Б

М П Р

Н Ф

П

А

Л

А Е

Н

Д

Т

І

И

А

Н

Г

Р

І

О

К

С

А

Р

М

О

Р

Т

А

М

А

Р

А

А

К

О

Р

О

К

А

Т

Ф

А

Л

К

У

Т

А

А

Р

П

Е

Е

О

Й

Г

А

А Я

Л

О

Р

А

У

Т

А

Д

О

П П

Т

Л Х

Б

О

А

А И

А

С

А

Трапеза

Портова споруда

Автомат Калашн.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ Е

Вечір з танцями

12 міс.

Крем для гоління

Р

Нота

Місто в Грузії

Здатність ока

Дикий бик

Н

Папуга Кухар Шотландії на судні Опір

Канал для води

А

Морська риба

Хрещен. батько

Вулкан на Сицилії

Ріка в Рос.

Грушевий тарт

... Табачник

Духовн. чин

Місто в Кот-Д'івуар Іспан. монета

Ріка в Італії Наука про яйця

Ріка у Франції

Бобова рослина

Стиль мист.

Кінцівка звіра

Інгредієнти: 350 г полуниці, 5 ст. л. води, 200 г вершків, 1 ч. л. ли­ монного соку, 130 г цукру, 16-17 г желатину. Приготування. Залийте жела­ тин водою на 20 хв. Нагрійте суміш на до повного розчинення і ос­тудіть. Полуницю подрібніть у блендері ра­ зом з цукром та соком лимона. Збийте вершки, додайте пере­ терту через сито полуницю та же­ латин. Розлийте суміш у силіконові форми і поставте в холодильник.

Хижа річкова риба

Світильник Тенісний ...

• СМАЧНОГО!

Полуничне суфле

Нім. філософ

Монета Лаосу Городн. овоч

Передача м'яча Сумчатий ведмідь

15

П

Т

Л

М

К

А

І

Я

Г

А

Р

Е

М

Аварія

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Рівень володіння англійсь­ кою: розумію по інтонації, що відбувається.

*****

Хочете дізнатися мій рецепт надійного і постійного схуд­ нення? Отже, беремо одну квартиру в кредит...

*****

– Як часто ви вживаєте ал­ коголь? – Більше одного разу на тиждень. – А конкретніше? – Сім.

*****

– Тату, а що таке любов? – Синку, ну як тобі поясни­ ти... бачив мандарин? – Так. – Взагалі не схоже.

Інгредієнти: 150 г вершкового масла, 200 г борошна, 30 г цукру, 1 яйце, 1 ст. л. води, 1 кг груш, 4 ст. л. цукру, 2 ч. л. меленої кориці, сіль. Приготування. Масло (100 г) поріжте на шматки і складіть в мис­ ку, просійте борошно разом з сіллю. Додайте цукор і перемішайте. Злег­ ка збийте яйце, змішайте його з во­ дою і всіма сухими інгредієнтами. Обгорніть тісто плівкою і залиште на 30 хв. Розкачайте тісто товщиною 3 мм і викладіть в змащену маслом форму. Поріжте очищені гру­ші тон­ кими скибочками. На тісто віялом викладіть груші, потім ма­ленькі шматочки масла, посипте ко­ри­цею. Випікайте в розігрітій до 190˚С ду­ ховці 25-30 хвилин.

*****

– А ти сподобалася моїм батькам, вони сказали, що ти розумна і мила. – Дуже приємно це чути! – Але я не витримав і сказав, що вони погано тебе знають!

*****

Хто-небудь знає, по якій по­суді, в якій тональності і чим треба стукати, щоб містер Про­пер помив усю квартиру?

*****

– Коханий, адже правда, що я тобі дана Богом? – Так, рідна. Тільки за які гріхи – не знаю ...

*****

Під час іспиту викладач звер­ тається до студента: – Ну, голубчику, переконай­ те мене, що вам не треба йти в армію.

*****

Зараз, як ніколи раніше, ста­ ло очевидним, що «батьківсь­кі збори» – від слова «збирати».

*****

Обожнюю, коли начальник раптово застає мене за робо­ тою.

*****

Чотири відсотки зарядки на телефоні, а відчуваю себе так, ніби у мене закінчується ки­ сень.

*****

– У тебе совість чиста? – Звичайно! Я нею жодного разу не користувався!

*****

Дуже шкода, що стікери, які нагадують про термінові спра­ви, через півроку відкле­ юють­ся.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• В листопаді світанок із сутінка­ ми в полудень зустрічаються. • Листопадовий день, як заячий хвіст. • Листопад – не лютий, проте спи­ тає, чи одягнутий та взутий. • У листопаді зима з осінню бо­ реться. • У листопаді сонця, як у старої ба­ би чепуріння. • Коли в листопаді небо заплаче, то слідом за дощем і зима прийде. • Листопад – заспів зими і сутінок року. • Листопад вересню – онук, жовт­ ню – син, а зимі – рідний брат. • Листопад білими кіньми їде. • Якщо перший сніг упав на мокру землю – залишиться, на суху – ско­ро зійде. • Рано замерзне – довго не розтане.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 27 листопада 2015 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 30 листопада ніч / день

+1 / +3

вітер

ВІВТОРОК, 1 грудня ніч / день

+3 / +5

вітер

Ч

ОБРАТИ СВІТАНОК ЗАМІСТЬ БУДИЛЬНИКА

«Те, що ви тиснете на кнопку бу­ дильника, часто є ознакою того, що вам не вистачає сну», – каже дирек­ тор із медичних питань Центру роз­ ладів сну, доктор Роберт Розенберг. Досипання після першого сиг­ налу будильника насправді робить людину більш сонною, збиває з пан­ телику її внутрішній годинник. І хоча жодне дослідження не під­ твердило, що будильники шкідливі для здоров’я, Розенберг усе одно не радить користуватися ними. Він при­ пускає, що різкий звуковий сигнал, який вириває людину зі сну, спри­ чиняє викид стресових гормонів. На думку Розенберга, краще за­ вести собі «стимулятор світанку» – девайс, котрий починає вмикати світло в кімнаті за 20-30 хвилин до того, як настане час прокидатися.

НЕ БУДИТИ «ВНУТРІШНЬОГО КРИТИКА»

Не варто, навіть не вилізши з ліжка, тягтися за телефоном, захо­ дити в соцмережі, перевіряти пош­ ту тощо.

ніч / день

+1 / +7

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Зх, 6 м/с

ЧЕТВЕР, 3 грудня ніч / день

+1 / +3

вітер

На думку психолога Черрі Хілл, якщо людина, прокинувшись, одра­ зу поринає в купу справ, які їй сьо­ годні треба зробити, або, наприк­лад, переглядає картинки чужого життя в Facebook, у ній прокидається «внут­ рішній критик». Це той невгамовний голос у ва­ шій голові, котрий весь час крити­ кує, судить та оцінює вас, і ніколи не замовкає. Коли ви починаєте день, слухаючи «внутрішнього критика», ваш рівень стресу одразу ж зростає.

нельського університету Стейсі Се­ лоб вважає, що це шкідливо. «Тривале перебування під гаря­ чим душем, руйнує захисний бар’єр шкіри. Це призводить до сухості шкі­ ри, легше виникають подразнення, куди може потрапити інфекція», –по­ переджає Селоб. Вона радить ком­ фортну, а не гарячу температуру

ніч / день

Гарячий душ, особливо взимку, іноді здається законною винагоро­ дою за сильну волю, котра допомо­ гла нам вилізти з ліжка. Проте дер­ матолог медичного коледжу Кор­

Уночі наші м’язи та суглоби «сплять» та можуть дерев’яніти. Не поспішайте вставати з ліжка. Лежа­ чи, порухайте в різні боки руками та ногами, зробіть кругові рухи за­

СУБОТА, 5 грудня ніч / день

+2 / +5

СНІДАТИ, АЛЕ НЕ НАЛЯГАТИ НА ВУГЛЕВОДИ

вітер

Пд/Зх, 6 м/с

НЕДІЛЯ, 6 грудня

Лікарі вже давно кажуть про те, що пропускати сніданок – шкідливо. Людина, що не поснідала, відчува­

ніч / день

+5 / +2

вітер

Пн/Зх, 8 м/с

За даними мережі Інтернет

Навіть на троні протираються штани. С. Лец Одна голова добре, а дві... – не доз­волено за штатним розкладом! О.Рас

PОЗБУДИТИ М’ЯЗИ ТА СУГЛОБИ

Досьє102

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Пд, 4 м/с

За непродуманої чистки рядів залишається все більше бруду. М.Мамчич

води. Після душу варто використо­ вувати косметичні засоби для зво­ ложення шкіри.

Заснована 28 вересня 2012 року

-3 / +3

вітер

• АФОРИЗМИ

Робити фізичні вправи в будьякий час дня – це краще, ніж не ро­ бити їх узагалі, каже ад’юнкт-про­ фесор Університету Нової Англії, фахівець зі спортивної медицини, доктор Лара Карлсон. «Були дослідження, під час яких спостерігали за людьми, що займа­ лися спортом вранці, й тими, хто робив це по обіді. І ті, хто робить вправи вранці, мали нижчий тиск протягом дня та краще спали», – на­ голошує вона.

НЕ ПЕРЕГРІВАТИСЯ В ДУШІ

Пн/Зх, 7 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 4 грудня

п’ястками, щоби до суглобів дійшла кров та кисень.

БУДИТИ ТІЛО ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ

ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Зх, 5 м/с

СЕРЕДА, 2 грудня

Експерти радять, як правильно починати день ерез «неправильний» ранок увесь день може піти шкереберть. Про найпоширеніші помилки, котрих ми припускаємося, розказали експерти.

Зх, 5 м/с

тиме брак енергії та, швидше за все, переїсть калорій протягом дня. «Порожні вуглеводи дають вам енергію, але вона може бути корот­ котривалою», – говорить речниця Аме­риканської академії харчуван­ ня та дієт Ізабель Мейплз. Вона ра­ дить поєднувати продукти з різних груп, наприклад, протеїн, кліткови­ ну та цільне зерно, тоді енергія ви­ вільнятиметься повільніше, і ситість триватиме довше.

Іноді нездібний в першому ряду досягає успіху в другому. Вольтер Іноді буває простіше залишити роботу, аніж жалітися на неї. Ж.Лабрюйєр Високопосадовець збільшує кіль­ кість підлеглих, лише не суперників... С.Паркінсон

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №20(40)  

Досьє 102 №20(40)  

Profile for dosie102
Advertisement