__MAIN_TEXT__

Page 1

ID-ПАСПОРТИ УЖЕ ВИДАЮТЬ

стор.

ДО РЯТУВАЛЬНИКІВ стор. 11 ЗАВІТАВ ТЕАТР «ДИВОСВІТ»

• НОВИНИ

Замість ще однієї хвилі мобілізації жителям Тернопільщини в обласному військкоматі пропонують службу за контрактом. Мотивацією для цього може стати розмір грошового забезпечення – по­ над сім тисяч гривень в місяць. З початку року, за інформацією служби надзвичайних ситуацій, в області через переохолодження за­ гинули четверо людей, дванадцять отримали обмороження.

У Тернополі продовжать ремонтувати дороги, двори та об’єк­ ти благоустрою. На це з міського бюджету виділили понад 160 міль­ йонів гривень. Ця сума на 20 відсот­ ків більша, ніж у минулому році. Міського голову Тернополя Сергія Надала визнано найвідповідальнішим мером України. Такі висновки оприлюднили на сайті системи народного контролю «Сло­ во і Діло». Діяльність очільника Тернополя оцінили у 57%.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

В

Тернополі відзначали найкращих та найдостойніших людей, які стали на захист нашої держави у час неоголошеної війни на стор. 2 Сході.

5

стор.

ВІЗИТ ПЕТРА ПОРОШЕНКА НА ТЕРНОПІЛЬЩИНУ

Новорічно-різдвяні свята завершилися. Вже з 20 січня у місті почали прибирати встановлені у грудні ялинки та ілюмінацію. Демонтують також шопку та кіоски з Театрального майдану. За перший тиждень оформлен­ ня паспорта громадянина у вигляді ID-картки територіальні підрозділи УДМС України в Тернопіль­ ській області прийняли 87 заяванкет на документ нового взірця.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

7

У МІСТІ ЗАПРАЦЮВАЛА НОВА МЕДИЧНА АМБУЛАТОРІЯ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№1 (43) / 22 січня 2016 року

У Тернополі нагородили Народних Героїв України

У Німеччині від­булася жіноча естафетна гонка у рамках 5-го ета­ пу Кубка світу з біатлону. За ук­ раїнську збірну виступала тернопільська біатлоністка Олена Підгрушна, яка принесла нашій команді золоті медалі.

У Тернополі міська рада хоче підняти вартість проїзду у маршрутках та тролейбусах. На проїзд у маршрутних таксі пропонується підняти тариф до 4 гривень, у тролейбусах – до 2,75 гривень.

6

Йорданською водою благословили поліцейських

С

ила Йордану вливається у ці хрещенські дні в душу кожного з нас. Шануючи традиції, українці запрошують до своїх осель священнослужителів, аби отримати благословення на рік прийдешній й окропити дім свяченою водою. 20 січня колектив Тернопільсь­ кого відділу поліції разом з настоятелем Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, отцем Орестом молилися за мир та спокій в Україні, просили Господнього благословення на нелегку працю.

– Це перше освячення нашого адміністративного приміщення з то­ го моменту, як у ніч гніву його було спалено, – розповів керівник Тернопільського відділу поліції Степан Савка. – З діда-прадіда наші люди перед тим, як входити до нового помешкання, ос­вячували його. Традиції я поважаю, тому сьогодні у стінах поліцейського відділу лунала молитва і отець освятив робочі кабінети наших працівників. Символічно, що у відновлених приміщеннях нині працює уже не міліція, а поліція. Настоятель собору, отець Орест поблаго­сло­вив поліцейських, побажав їм мудрості, сили, наснаги нес­

ти нелегку ношу правоохоронця, зазначив­ши, якими б важкими не

були робочі будні – завжди творити добрі діла.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 3

СІЧНЯ

5

СІЧНЯ

5

СІЧНЯ

11

СІЧНЯ

14

СІЧНЯ

26

СІЧНЯ

28

СІЧНЯ

народився ГУКАЛЮК Петро Михайлович, начальник Тернопільського відділення поліції

народився ДМИТРУК Віктор Володимирович, начальник сектору внутрішнього аудиту народився СЕНЮК Василь Богданович, командир роти ДПС

народився ІВАЩЕНКО Олег Олексійович, начальник відділу поліції охорони

народився КРАЙНИК Василь Іванович, начальник управління кадрового забезпечення народився БАЛКО Роман Михайлович, начальник сектору спеціального зв’язку

народився КУПЧАК Андрій Васильович, начальник Підволочиського відділу поліції

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Георгій Тука про службу батальйону спецпризначення «Тернопіль» у зоні АТО

Т

ернопільських поліцейських, які несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції, губернатор Луганщини пох­ валив за сумлінне виконання службових обов’язків.

«Сумлінно та відповідально відносяться до виконання поставлених завдань бійці батальйону спеціального призначення «Тернопіль», – про це, перебуваючи в Тернополі, заявив голова Луганської облдерж­ адміністрації Георгій Тука. Від початку неоголошеної війни хлопці постійно перебувають на Луганщині, охороняючи громадський порядок. Під відповідальністю правоохоронців і пропускний режим. – У нас хороша співпраця з тернопільськими поліцейськими. Хлоп­ ці невибагливі, навіть попри те, що живуть не в таких умовах, як хотілося б. Я сподіваюся, що ситуація зміниться на краще, і ми зможемо виділити для батальйону «Тернопіль» хороше та тепле приміщення. Своє невдоволення висловив

Геор­гій Тука ситуацією навколо «мандрівок» суддів окупованими територіями. Керівник Луганщини переконаний, що «вершителі правосуддя», родини яких перебувають в ЛНР, ДНР та Росії, не можуть бути об’єктивними в прийнятті рішень щодо сепаратизму. Розгляд багатьох справ просто гальмується. Багато з них тягнуться уже більше року. – Кожна людина повинна зроби­

ти свій вибір. Якщо вони не можуть на територію України забрати своїх рідних, тоді нехай звільняються. Гергій Тука переконаний, що ви­ рішити ситуацію зможе судова реформа, але оскільки швидко вона не пройде, то вихід – відрядити на Луганщину й Донеччину незалежних та незаангажованих суддів з інших реґіонів України. Саме вони повинні розглядати справи по сепаратизму.

рігають цілісність нашої держави. Премію «Народний Герой України» започаткували у 2015 році волонтери. Ордени у вигляді тризуба виготовляються вручну зі срібла, зібраного народом. – На кожен такий орден потрібно приблизно 26 натільних хрестиків, – розповів член нагородної ради Володимир Голоднюк. – Ці нагороди намолені і оберігають людину все життя. Долучилися до проекту і 12 країн світу, з яких надійшло сріб­ ло. Скальпель, джгути та ліки стали найважливішою зброєю на Сході України для уродженця Тернопільщини Дмитра Лося. Чоловік – лікар Львівського військово-медичного клінічного центру Західного реґіону. Впродовж кількох місяців він рятував наших бійців від смерті. Працювати доводилося у жахливих умовах, оперував під кулями та в

оточеному луганському аеропорту. Були моменти, що впродовж двох го­ дин медикам доводилося рятувати по двадцять п’ять поранених. Жодного бійця за час перебування на Сході Дмитро не втратив. – Я був під Слов’янськом, в луганському аеропорту, під Донець­ ком в складі мобільного госпіталю. Доводилося працювати у складних ситуаціях, в умовах ізоляції і під постійними обстрілами. Ми надавали допомогу в укриттях, де не було ніяких умов. Казбек Абдурзаков – чеченець за національністю, росіянин за громадянством, але українець за духом. Він – боєць розвідвзводу 57 бригади «Шалена зграя». Чоловіка визнано «Народним Героєм України». – Коли виносили сьогодні ук­ раїнський прапор, я згадав, як ми штурмували лінію оборони сепаратистів. Ми бачили страх в їхніх очах.

Сьогодні я вийшов на сцену з діть­ ми – це мій син та син товариша. Доз­ вольте нашому поколінню заверши­ ти цю війну, щоб наші діти не знали, як це втрачати друзів. Найважче організаторам дійст­ ва було вручати нагороди посмертно. На сцену за найвищою народною відзнакою піднімалися мами, дружини та родичі загиблих героїв. Після смерті свого вихованця захищати Україну в зону АТО поїхав тернопільський тренер з фрі-файту Валерій Чоботар з позивним «Гатило» . Він захищав селище Піски неподалік аеропорту, керував ротою, навчав бійців тактики ведення бою. Чоловік переконаний, якщо не зупинити війну на сході, вона прийде і на захід. – Війна – це страшна річ, але це чоловіча робота. Від тебе залежить доля твоїх рідних. Я пішов на фронт на початку серпня 2014 року після того, як загинув Орест Квач – мій учень. Я прийняв таке рішення, бо не хотів, щоб гинули молодші за ме­ не люди, які могли бути моїми діть­­ ми. Перша церемонія нагородження відбулася у червні в Києві, орденами вже відзначили у Львові, Дніпропетровську, Харкові, Житомирі, Слов’янську, Краматорську, на бойових позиціях, на тимчасовому кордоні з окупованим Кримом, в Одесі. Найвище народне визнання отримали вже 170 військових та цивільних. Незабаром відзначатимуть героїв у Полтаві та Запоріжжі. Наталка БАРНИЧ

У Тернополі пройшла урочиста церемонія вручення недержавних орденів «Народний Герой України»

У

Тернополі відзначали найкращих та найдостойніших людей, які стали на захист нашої держави у час неоголошеної війни на Сході.

Українську недержавну нагороду, орден «Народний Герой України» отримали тринадцять номінан-

тів. Серед них бійці, волонтери, медики, журналісти, капелани та інші люди, які, жертвуючи життям, обе-


КРИМІНАЛ

Наркоторговця взяли на гарячому

З

а підозрою у зберіганні та реалізації наркотичних речовин оперативники Тернопільського відділу поліції затримали 42-річного тернополянина. Чоловік збував різноманітні наркотичні засоби мешканцям міста. Підозрюваний не вперше пот­ рапляє в поле зору правоохоронців. У минулому він вже відбував покарання за скоєння наркотичних злочинів. Нещодавно звільнився з місць позбавлення волі, але знову взявся коїти протиправне. Наркотичні препарати тернопо­ лянин тривалий час збував мешканцям міста. Клієнтам пропонував різноманітні наркотики: елітний пре­ парат «субутекс» доза якого вартує сімсот гривень, таблетки «сонакс», опій. Прибутки від незаконного заробітку ділок отримував чималі. Правоохоронці провели необхід­ ні оперативні заходи із документування злочинної діяльності торговця. Отримавши необхідну доказову базу, викрили зловмисника. В ході санкціонованого обшуку оперативники вилучили у нього наркотичні препарати на 15 тисяч гривень. Підозрюваному інкримінують частину 1 статті 307 ККУ – незаконне виробництво, виготовлення, прид­ бан­ня, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також

У

незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинені повторно.

Д

о Шумського відділення поліції звернувся 50-річний житель села Залужжя і повідомив про те, що став жертвою шахраїв. Чоловік перечислив на два банківські карткові рахунки майже двадцять тисяч гривень. Гроші мали стати гарантією непритягнення до відповідальності його племінника, який начебто скоїв дорожньо-транспортну пригоду.

Поліцейські з’ясовують канали надходження наркотиків. Триває до­ судове розслідування.

3

Самосуд. Друзяка за ката. Реанімація стабільно-важкому коматозному стані жителя села Юськівці Ланівецького району госпіталізовано до реанімаційного відділення обласної лікарні. Стан потерпілого – результат пошуку втра­ ченого мобільного телефону.

У жителя Шумщини шахраї видурили майже двадцять тисяч гривень

Як з’ясувалося згодом, племінник в аварію не потрапляв, а частина грошей стала власністю прой­ дисвітів. Зі слів потерпілого, близько вось­ мої години ранку на його мобільний зателефонував невідомий і ошелешив новиною про аварію. Переконував, що молодого чоловіка затримала поліція, тому гроші потрібні негайно. Через півтори години родич перерахував п’ятнадцять тисяч гривень на картковий рахунок. Проте зловмисник запевнив, що цієї суми замало, тому на інший рахунок треба перечислити ще п’ять тисяч. Шум­ чанин виконав і цю умову. Правоохоронці встановили, що обидва карткові рахунки належать жителям Чернівецької області. З од­ ного, куди було перечислено майже п’ятнадцять тисяч гривень, зловмис­ ники грошей не зняли, бо картка заблокована банком, а от майже п’ять тисяч гривень у Чернівцях зняла не­

п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

Поліцейських про пацієнта з важ­ кими травмами повідомили медики Ланівецької центральної районної лікарні. До лікувального закладу чоловіка доправила карета швидкої допомоги. Попередній діагноз: субартеріальна правобічна гематома, перелом кісток основи черепа (уточнюється). Потерпілий також був у стані алкогольного сп’яніння. Поліцейські оперативно встано­ вили обставини нанесення тяжких тілесних ушкоджень 47-річному юсь­ ківчанину. Виявилося, чоловіка побив його ж товариш, з котрим вони шукали зниклий мобільний телефон. Ситуація зі зникненням апарата зв’язку виявилася банальною. 47-річ­ ний житель села Юськівці пожалівся 27-річному товаришеві, що в ньо­го вкрали мобільний. Тінь підозри кинув на односельців, в домі котрих частенько збиралися такі ж, як і вони, – любителі чаркування. Пізно ввечері товариші напідпитку доплен-

тали до сільського притону. Господарів вдома не було. Якраз в цей момент подав голос мобільний. Чоловік, що нарікав на злодіїв, став довго нишпорити в порваних кишенях і таки знайшов те, що вважав краденим. Товариш дорікнув, мовляв, даремно інших звинувачуєш. На що друзяка відповів, що дійсно винен і за це готовий понести покарання. А що обоє були нетверезі, то 27-річний юськівчанин одразу ж ви­ рішив покарати наклепника. Єди­ ним ударом у голову збив його з ніг, відтак ще й добряче копнув. Потерпілий втратив свідомість. Більше до тями чоловік не приходив. Ні тоді, коли друзяка відтирав його снігом, ні коли на виклик прибігла сільський фельдшер, ні в районній лікарні. Нині за його життя борються медики інтенсивної те­ рапії. А міцного кулаком 27-річного підозрюваного вже затримали поліцейські. Згідно статті 208 КПК його поміщено до ізолятора тимчасового тримання. Вирішується питання про обран­ ня міри запобіжного заходу. Кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 121 Кримінального кодексу України. Христина НАЗАР

Пострілом у живіт закінчився конфлікт

І

з проникаючим пораненням передньої стінки живота, закритою черепно-мозковою травмою та переломом кісток носа до Чортківської лікарні доставили мешканця райцентру, 1981 року народження. Травми він отримав під час суперечки. На місце події виїхала слідчооперативна група, яка встановила, що неподалік закладу громадського харчування, що в селі Вигода Гусятинського району, виник конф­ лікт між двома чоловіками. За словами начальника Гуся-

тинського відділення поліції Олега Білобровця, обоє фігурантів справи відпочивали в місцевому барі, але у різних компаніях. Між відвідувачами виникла суперечка, яка переросла в стрілянину. Один з чоловіків вистрілив іншому в живіт пристро-

єм для відстрілу гумовими кулями марки «ПМР». Пораненого доправили до лікарні. У нього медики діагностували легкі тілесні ушкодження, які не загрожують життю. До поліції заяви написали обидва чоловіки. Подія внесена до Єдиного реєст­ ру досудових розслідувань за статтею 296 (частина 4) – хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї. Триває слідство.

Підгаєцький стрілок понесе покарання за незаконне поводження зі зброєю

Н

езаконне поводження зі зброєю інкримінують працівники Підгаєцького відділення поліції 52-річному мешканцю райцентру. Чоловік вистрілив із незареєстрованої зброї та пошкодив вікно та двері помешкання сусідки. На щастя, ніхто не постраждав.

відома жінка. Поліцейські працюють над розкриттям даного злочину, а жителів краю вкотре застерігають буди пильними та уважними. До слова, з листопада минулого року на території області зареєст­ ровано три подібних шахрайства. Люди стали безпечнішими і не довіряють інформації, отриманій від не­ відомих.

Як стверджує підозрюваний, піс­ толет угорської марки «Браунінг» він знайшов у нежилому господарст­ ві батька. Небезпечною знахідкою часів Другої світової війни вирішив похвалитися перед друзями. Знявши із запобіжника пістолет, він випадково натиснув на курок. Пролунав самовільний постріл. Куля, пролетівши більше ста метрів, влучила у сусідське вікно та застрягла у міжкімнатних дверях. Власників будин­ ку на той момент не було вдома,

тому ніхто не постраждав. Працівники поліції розшукали стрілка. Той у скоєному зізнався та добровільно видав пістолет. Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 263 Кримінального кодексу України – незаконне поводження зі зброєю. Санкція стат­ті пе­редбачає покарання у вигляді поз­ бавлення волі на строк від двох до п’яти років. Триває розслідування.


4

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

Дні, проведені за межами України, головна медсестра вписувала у табель обліку робочого часу як відпрацьовані

С

лідчі Головного управління Національної поліції Тернопільської області оголосили підозру 44-річній жительці Тернопільського району. Головній медсестрі однієї з районних лікарень інкримінують три статті Кримінального кодексу – службове підроблення, використання підробленого документа, привласнення або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем.

Серед службових обов’язків головної медсестри лікарні було і ведення табелів обліку робочого часу персоналу. Цю роботу жінка виконувала аж надто «сумлінно», особ­ ливо, що стосувалося вписування

робочих годин у графу навпроти свого імені. Як з’ясували слідчі, кількість від­ працьованих годин головна медсест­ ра вписувала навіть у ті дні, коли фактично не перебувала на робочо-

му місці. Згідно відповідей на запити, наданих Державною прикордон­ ною службою України, в цей час медичний працівник перебувала за ме­ жами держави. В період за 2012-2014 роки таких фактів було щонайменше п’ять. По два-три робочих дні медсестра гуляла у закордонних від­ ряд­женнях, а, повернувшись звідти, вправно вписувала у табель обліку робочого часу відпрацьовані години, за що, відповідно, отримувала зарплатню. Кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 366 ККУ – складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів; час­ тиною другою статті 191 ККУ – при­ власнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм служ­ бовим становищем; частиною чет­ вер­тою статті 358 ККУ – викорис­тан­ ня заві­домо підробленого документа. Проводиться розслідування. Христина НАЗАР

Під час вибуху петарди 13-річному тернополянину травмувало пальці руки

Н

ещасний випадок трапився з 13-річним жителем Тернополя. Хлопець, гостюючи у бабусі, забавлявся піротехнікою. Петарда вибухнула в руках підлітка й скалічила його. З частковою травматичною ампутацією першого, другого та третього пальців правої кисті руки до Тернопільської обласної дитячої лі­ карні для надання меддопомоги при­ везли 13-річного хлопця. Про даний випадок медики повідомили співробітників поліції. Відомості про даний факт право­ охоронці внесли до Єдиного ре­єст­ ру досудових розслідувань за статтею 166 ККУ – злісне невиконання обо­в’язків по догляду за дитиною. У рамках проведення розслідування з’ясувалося, що хлопець – меш­ канець обласного центру, на канікули приїхав до бабусі у село Настасів Тернопільського району. Там ра­ зом зі своїми друзями вирішив розважитися піротехнікою. Результат таких забавок виявився невтішним – вибухом петарди дитині відірвало три пальці.

Правоохоронці встановили крам­ ницю, де хлопці придбали небезпечні іграшки. Це невеликий сільсь­ кий продуктовий магазин власник якого, не маючи будь-яких дозвільних документів, займався незаконним продажем піротехніки. У приватного підприємця вилучено залишки забороненої продукції. Медики прооперували потерпілого, його життю нічого не загрожує. Поліцейські проводять подаль­ ше досудове розслідування в рамках даного кримінального провад­ ження.

У міжконфесійний конфлікт довелося Товар до покупця так втрутитися поліцейським Шумщини і не дійшов. Розпочато фактом незаконного пе­решкоджання здійсненню релігійкримінальне провадження аного обряду роз­почато кримінальне провадження слідчими Шумського відділення поліції. Непорозуміння виникло

Н

і сировини, ні повернення грошей не дочекалася фірма з Чернігова, яка займається виготовленням паркету. Деревину замовили у підприємця з Гусятинщини, проте вантажу так і не отримали. У справу втрутилися поліцейські.

Як розповів начальник Гусятин­ ського відділення поліції Олег Білоб­ ровець, до них із заявою звернувся місцевий приватний підприємець. Чо­ ловік вже декілька років займається виготовленням виробів із дерева та співпрацює з чернігівською фір-

мою – продає їм заготовки паркету. Як зазвичай, замовник із Чернігова перечислив на рахунок гусятинського бізнесмена понад 50 тисяч гривень за товар. Згодом за сировиною приїхав вантажний автомо­ біль марки «Рено». За словами заявника, він завантажив автомобіль пар­кетною дошкою на загальну суму 35 тисяч гривень та видав водієві накладні. Те, що товар не дійшов до замов­ ника, підприємець з Гусятинщи­ни дізнався лише через місяць, коли до нього зателефонували чернігівські колеги. Вони повідомили, що деревину не отримали. За даним фактом співробітники Гусятинського відділення поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 190 ККУ – шахрайст­ во. Правоохоронці з’ясовують, чому товар не дійшов до замовника. Вже встановлено особу-перевізника ван­ тажу. Проводяться слідчі дії з метою розкриття даного злочину. Поліцейські звертаються до осіб, які займаються приватним бізнесом, бути обережними та пильними. Обо­ в’язково перевіряйте документи у осіб, яким передаєте вантаж. Завж­ ди підтримуйте зв’язок із замовником, аби впевнитися у доставці товару. У разі непередбачуваної ситуа­ ції телефонуйте 102.

З

між вірними московського та київського патріархатів села Кути.

Як розповів начальник поліцейського відділення Шумщини Анатолій Ігнатюк, конфлікт між громадами триває вже не один рік. Документи на володіння землею та церковною спорудою оформили представники московського патріархату, проте вірні православної церкви київського патріархату теж претендують на храм, адже стверджують, що будували святиню всім селом.

Домовленості можна досягнути, якщо встановити почергові богослужіння. Проте парафіяни, в яких є документи на церкву, час від часу провокують конфлікт, не дозволяючи іншій громаді здійснювати релігійні обряди. Так сталося і в першу неділю по Різдві. В ситуацію довелося втрутитися поліцейським. Правоохоронці не допустили порушень громадського порядку.

Жертвою мисливця став рідний брат

Т

рагедія сталася у Бучацькому районі. Двоє братів пенсійного віку вирішили піти на полювання, хоча сезон мисливства завершився. Браконьєрство закінчилося фатально для одного з родичів. 63-річного чоловіка випадково підстрелив з рушниці рідний брат. Повідомлення про пацієнта з вог­ непальним пораненням стегна надійшло до співробітників Бучацько­ го відділення поліції від медиків. Лікарі не змогли врятувати життя потерпілому. Від отриманої травми та значної втрати крові він помер. На місце події виїхала слідчо-опе­ ративна група. Як встановили правоохоронці, смертельне поранення потерпіло-

му з необережності спричинив рідний брат. Того дня родичі вирішили піти на полювання. Під час пост­ рілу 60-річний чоловік випадково поцілив у брата. Травма виявилася смертельною. Розпочато кримінальне провад­ ження за частиною 1 статті 119 Кри­ мінального кодексу України – вбивст­ во через необережність. Триває досудове розслідування.


5 Рибалок закликають бути уважними Купанням в ставку та обережними на замерзлих водоймах відсвяткували Йордан поліцейські Тернополя К ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

рига, що скувала зимові водойми, не є перешкодою для справжніх люби­ телів риболовлі. Деякі з них спакували свої снасті до теп­ лішої пори, але чимало виходять на вкриту льодом поверхню і в сніг, і в мороз.

Не лякає їх і відлига. Саме вона спонукала рятувальників вийти на кригу Тернопільського ставу, аби провести комплекс профілактичних заходів, спрямованих на попередження загибелі людей на водних об’єктах у зимовий період. Співробітники пожежно-рятувальної служби розповсюдили листівки з правилами безпечної поведінки на кризі та провели відповідний інструктаж серед шанувальників підлідного лову риби, яких у цей день чимало зібралося на поверхні замерзлого водного плеса. Також цього дня рятувальники провели тренування щодо проведення рятувальних дій на льоду.

К

озацьким кулішем та рибною юшкою пригощали у день Водохреща усіх, хто прийшов зануритися в крижану воду на території тернопільського клубу «Неп­ тун».

Згідно тактичного задуму навчань, внаслідок тривалого підвищення температури повітря льодовий покрив на замерзлій водоймі потоншав до 4-5 см, в результаті цього під одним з рибалок проламався лід й чоловік опинився у крижаній воді. Випадкові свідки одразу ж повідомили про подію до служби порятунку, після чого до місця події при-

було рятувальне відділення. Під час тренування працівники ДСНС демонстрували навики визволення людей з крижаної води використовуючи катер на повітряній подушці «Марс-700» та інше обладнання. Управління ДСНС в області закликає всіх громадян і особливо рибалок бути уважними та обережними під час знаходження на кризі.

на фасаді управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області зіб­ рались працівники установи, а також ветерани та пенсіонери пожежнорятувальної служби. Цього дня, з нагоди великого християнського свята, до них завітали святі отці. Вони освятили воду

та об’єднали всіх присутніх спільною молитвою. А далі, вже традиційно, благословили рятувальників та окропили їх цілющою Йорданською водою, а також освятили пожежну та аварійно-рятувальну техніку, що перебуває на озброєнні під­ розділів служби надзвичайних сутуацій.

Дорослі та діти, жінки та чоловіки під звучання новорічно-різдвяних пісень купалися в зимовій воді. Чергували на березі річки співробітники служби надзвичайних ситуацій, аби під час проведення водохресного обряду не трапилося не­ приємних і непередбачуваних ситуа­ цій. До слова, у місцях, відведених для масового купання громадян, працівники служби порятунку вис­ тавили рятувальні пости та організували чергування пожежно-рятувальних підрозділів. Долучилися до Йорданських ку-

пань і працівники обласного управління Національної поліції. Вперше спробували на собі силу крижаної води троє співробітників Науково-дос­ лідного експертно-криміналістич­но­ го центру. Чоловіки зізнаються, що відчуття неймовірні. – Захоплює дух, відчувається здо­ ров’я, тіло парує, а душа живе. Христос Хрещається! Прочитавши молитву, занурили­ ся у воду і брати Сімчуки – інспектори роти поліції особливого призначення ГУНП. Купання взимку для чоловіків – звична справа. – Вода чудова, відчуття ейфорії, – поділилися враженнями. Правоохоронці вірять, що купан­ ня в крижаній воді додадуть їм здо­ ров’я та сил, оскільки люди, які мор­ жують постійно, значно здоровіші, ніж пересічні городяни. Мар’яна ЛЕМІШКА

У день Хрещення Господнього рятувальників окропили Йорданською водою та благословили

Б

лагословити Йордансь­ кою водою співробітників рятувальної служби Тернопільщини прийшли священики. 19 січня, у день Хрещення Господнього, біля каплиці Пресвятої Богородиці Неопалимої Купини, що

Поради, як уникнути До рятувальників завітав травматизму взимку художній театр «Дивосвіт»

А

би уникнути вуличного травматизму, потрібно дотримуватись наступних правил.

Коли рухаєтеся тротуаром, то не поспішайте, не біжіть. Ніколи не ков­ зайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, та щоб не виїхати на проїжджу частину. Не ходіть близько краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування. Ніколи не перебігайте дорогу, навіть коли немає транспортних засобів. Не катайтеся на ковзанах тротуаром чи дорогою – це небезпечно. Ніколи не чіпляйтеся за транспортний засіб, щоб про­ кататися з «вітерцем». Це може приз­ вести до трагічних наслідків. Ніколи не спускайтеся на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу. Не грайтеся в рухливі іг­ри поб­ лизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля. Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ні-

К

олядками, щедрівками та святковими віншуваннями з різдвяними святами рятувальників при­ вітали учасники народного художнього театру «Дивосвіт» Тернопільської загальноосвітньої школи № 22.

коли не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися, або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса. Обходьте транспортні засоби уважно, коли обмежена видимість. Звертаємо також увагу водіїв – будьте обережними на дорозі та зас­тосовуйте безпечні методи керування транспортними засобами. Ви­користовуйте зовнішні світлові прилади. Будьте обачними при виборі швидкісного режиму руху. Різко не маневруйте, не гальмуйте, дотримуйтесь безпечної дистанції.

Янголи, пастушки, козаки, три царі зі Сходу, жид Мошко з Сурою та навіть кумедна мавпочка – символ 2016 року, завітали до управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Юні артисти театралізованим дійством – різдвяним вертепом відображали на сцені одвічну боротьбу добра зі злом. Їх щирі, добрі слова несли всім тепло і радість. Глядачі радо зустріли талановитих дітей та після завершення дійства подарували їм бурхливі оплески, а очільник пожежнорятувальної служби Тернопілля Віктор Маслей подякував гостям за неповторну атмосферу свята та чу-

довий вертеп. «Різдво – це свято спільне, ми ви­ рішили сьогодні завітати з вертепом до рятувальників, аби порадувати їх та нагадати про народження Ісуса, – розповіла художній керівник і режисер театру «Дивосвіт», відмінник освіти України Ольга Матвієв-

ська. – Наш колектив намагається всіляко підтримувати традиції та звичаї наших предків, адже колись наші діти – його учасники, маючи такі приємні спогади зі свого дитинства, теж захочуть їх передати, вже своїм діточкам. І тоді наша традиція буде жити!».


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

Голова ОДА Степан Барна оглянув у Бережанах реконструйовану котельню

У

рамках робочої поїздки на Бережанщину голова облдержадміністрації Степан Барна та народний депутат Тарас Юрик оглянули в райцентрі реконструйовану котельню, у якій встанов­ лено твердопаливний котел. Котельня знаходиться на балан­сі комунального підприємства теплових мереж Тернопільської обласної ради «Тернопільтеплокомуненерго» та надає послуги з теплопостачання Бережанському обласному комунальному закладу «Школа-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням

Н

Глава держави взяв участь у від­ критті новозбудованої школи у Соколові, що на Теребовлянщині. Подарунок школярам від Президента – комп’ютерний клас. Петро Порошенко побажав учням та педагогам натхнення до навчання, досягнення результатів та зростання у пат­ ріотичному дусі. У рамках робочої поїздки Пре­ зи­дент відвідав підприємст­во ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» та оз­найо­ мився з процесом виробництва.

«Ваше підприємство, як на мене, є дуже символічним, адже ми отримуємо нарешті безперешкодний дос­ туп на ринки країн Європейського Союзу, – констатував Петро Порошенко. Гарант також зауважив, що цього року лише в Тернопільській області на підприємстві ТОВ «СЕ Борд­ нетце-Україна» створено півтисячі робочих місць та повідомив, що наразі обговорюється можливість залучення інвестицій на новому виробничому комплексі у Чорткові. Того дня Глава держави мав зустріч з військовослужбовцями 44-ї окремої артилерійської бригади, вручив державні нагороди деся-

П

ід час візиту на Теребовлянщину голова ОДА Степан Барна разом із головою райдержадміністрації Юрієм Ништою відвідав сім’ю учасника АТО Тараса Воробця, щоб з’ясу­вати пот­ реби родини, дізнатися про її проблеми і в подаль­шому сприяти їх вирішенню.

трудового навчання», Бережансь­кій гімназії ім.Б.Лепкого, ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та адміністративному будинку Бережанської районної ради. У 2015 році в рамках реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів державного фонду реґіональ­ ного розвитку на реконструкцію ко­ тельні виділено 744,5 тис. грн. та 82,77 тис. грн. за рахунок співфінансування з місцевого бюджету. Встановлення котла на альтернативному виді палива дає можливість зекономити використання природнього га­ зу від 50 до 75 відсотків та значно покращити послуги з постачання теплової енергії.

Візит Петра Порошенка на Тернопільщину а початку січня з робочим візитом на Тернопіллі побував Президент України Петро Порошенко.

СТЕПАН БАРНА ВІДВІДАВ СІМ’Ю УЧАСНИКА АТО ТАРАСА ВОРОБЦЯ

тьом військовослужбовцям, які відзначилися у зоні проведення антитерористичної операції Верховний Головнокомандувач наголосив на необхідності створення належних умов для комплектування Збройних Сил військовослуж­ бовцями за контрактом, підвищення рівня державних соціальних гарантій та інших мотивацій для військовослужбовців. «В межах ухвале­ ного бюджету планується в два рази підвищити грошове забезпечення для військовослужбовців війсь­ кової служби за контрактом вже з цього місяця», – сказав Президент та додав, що буде значно покращено грошове забезпечення призов­ників.

Петро Порошенко вручив ключі від квартир сім’ям загиблих війсь­ ковослужбовців Павла Баса, Юрія На­ ливайчука, Романа Мусія, а також сім’ї Олександра Сеньовського – пораненого військовослужбовця з Гусятина, інваліда ІІ групи. Звертаючись до присутніх, Глава держави подякував військовослужбовцям та їхнім родинам: «Ще раз хочу як Президент подякувати за те, що в нас є такі воїни-офіцери, подякувати рідним за те, що ви берете на себе значну частину тягаря, але й значну частину честі – бути ро­­ диною захисників. Прийміть від мене подяку за мужність і героїзм, який ви продемонстрували. Низький уклін».

Житель Іванівки Тарас Воробець разом з дружиною Надією виховують двох хлопчиків дошкільного віку – Дениса та Володимира. Степан Барна познайомився та поспілкувався з дітьми. Розмова була щирою і невимушеною, із зворушливими дитячими розповідями. Цьо­ го дня очільник області не залишив сім’ю без подарунків: діти отримали солодощі, а також мікрохвильову піч, посуд до неї та постільну білизну. «Дітки дуже радісні, активні, що не може не тішити», – констатував Степан Степанович. Керівники привітали родину військовослужбовця зі святами, побажали усім міцного здоров’я, миру, повернення батька зі Сходу додому живим і неушкодженим та запевнили, що влада завжди підтримуватиме родини учасників АТО.

БРАКОНЬЄРІВ НЕ ЗУПИНЯЮТЬ ШТРАФНІ САНКЦІЇ

Т

енденція до збільшення кількості правопорушень у сфері мисливсь­ кого законодавства спостерігається на Тернопільщині щороку у період новорічних та різдвяних свят. Аби попередити таких шукачів пригод, працівники відділу лісового та мисливського господарства проводять патрулювання мисливських угідь. Як повідомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливсь­ кого господарства Тернопільського ОУЛМГ Андрій Барабаш, у результа­ ті проведення рейду спільно з єгерсь­ кою службою Кременеччини територією мисливських угідь Шум­сь­ кого та Кременецького районів, було затримано трьох осіб, яких при­ тягнуто до відповідальності згідно зі статті 85 ч.1 КУпАП. Одна особа затримана за полювання без відповідних дозвільних документів, про що складено про­ то­кол та накладено штраф у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів. Двох інших мисливців затримано за транс­портування добутих тварин без відмітки цього факту в конт­ роль­ній картці обліку добутої ди­чи­ ни. До даних осіб застосовано штраф­ ні санкції у розмірі шести не­опо­дат­ кованих мінімумів.


НОВИНИ З МІСТА

У Тернополі презентували інноваційні послуги в медицині

П

резентація єдиного інформаційного ресурсу для закладів «Центру первинної медико-санітарної допомоги» відбулася у приміщенні Тернопільської міської ради.

Невдовзі цей ресурс допоможе пацієнтам записатися на прийом до дільничного сімейного лікаря або вибрати іншого лікаря через Інтернет, дізнатися актуальну інформацію та отримати відповіді на запитання, а медичним працівникам – отримати важливу інформацію про стан здоров’я пацієнта. «Важливим етапом у нашій робо­ ті є дотримання закону про захист персональних даних. Це означає, що всі дані про медичні показники пацієнтів не зможе бачити ніхто, ок­ рім лікарів, відповідно до їх повноважень. У цій системі створена елект­ ронна база пацієнтів, проте доступу ні до своїх даних, ні до інформації про інших пацієнтів тернополяни не матимуть, – розповідає Оксана Фіцак, директор ТОВ «Медіасофт». – Одним із інструментів цього порталу є запис пацієнтів до сімейних лікарів, у тому числі є можливість вільного вибору лікаря, а також на сайті пацієнти отримуватимуть відповіді на актуальні питання». Також у системі лікар може здійс­ нювати контроль за проходженням

п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

7

Міська рада запрошує молодь до участі в «Школі молодого реформатора»

Т

ернопільська міська рада та ГО «Молодіжне об’єднання «Файне місто» запрошують взяти участь у другій навчальній програмі для молоді у міській раді «Школа молодого реформатора». Тривалість програми – три місяці, стажування проходитиме з першого лютого по тридцяте квітня.

необхідних обстежень пацієнтами, які повинна проходити кожна людина хоча б раз у рік. Також буде впроваджений реєстр для диспансерних та лежачих хворих, у якому медичні працівники будуть відмічати час і дату приходу до таких пацієнтів. «Тернопіль планомірно рухаєть­ ся у напрямку розвитку медицини, а новий інформаційний ресурс дозволяє частково відмовлятися від старих радянських нормативів, черг, адже це перехід на електронні стандарти. Впроваджуючи цей портал, ми вивчали досвід інших міст та країн, а щоб створити ресурс комфортним для місцевих мешканців, будемо враховувати всі пропозиції

та зауваження тернополян, – роз­по­ відає міський голова Сергій Надал. – Подальші наші плани – запровад­ ження єдиної електронної системи в усіх медичних закладах міста, щоб максимально дійти до європейсь­ ких інноваційних стандартів». Подавати власні пропозиції та побажання щодо роботи ресурсу http://www.medical.te.ua/ можна у «Центр первинної медико-санітарної допомоги» за телефоном 52-45-50, на електронну пошту tcpmsd@ukr.net, а також у відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради за телефоном 52-56-96 (м. Тернопіль, бул. Т.Шевченка, 1). Мар’яна ЗВАРИЧ

До обов’язків стажерів входить допомога у підготовці рішень міської ради, розпоряджень міського го­ лови та інших актів, підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів, виконання інших завдань спрямованих на підвищення ефективності роботи міської ради, підтримання зв’язків із представниками громадських організацій, сприяння розвитку волонтерського руху в місті та реалізації молодіжних і студентських ініціатив. Програма передбачає такі форми стажування: «неповний робочий день» – розрахована на тих, хто стажується на умовах неповного робочого дня і працює по 4 години в робочі дні; «волонтери» – розрахована на тих, хто бажає працювати в Тернопільській міській раді не менше 7-ми годин на тиждень. Вимоги до кандидатів: бути гро­ мадянином України і вільно володіти українською мовою; мати принаймні незакінчену вищу освіту (за­ кінчити другий курс) та бути академічно успішним; володіти щонаймен­ ше однією іноземною мовою; ма­ти досвід роботи з найбільш пошире-

ним програмним забезпеченням ПК; мати активну політичну позицію і бу­ти громадсько-активним; бути ві­ ком до 29 років на момент надход­ ження анкети; не бути штатним/по­ заштатним помічником-консуль­тан­ том депутатів усіх рівнів або штатним/позаштатним працівником ви­ко­ навчих органів ради, державних ор­ ганів або їх структурних підрозділів. За інформацією звер­тайтесь до координатора програми стажування: +38(096)8461896 – Ігор Стецюк.

У нашому місті запрацювала нова медична амбулаторія

Н

а проспекті С.Бандери, 72 вже розпочала прийом пацієнтів нова амбулаторія загальної-практики сімейної медицини. Тут працюють 27 медичних працівників, які обслуговують понад 20 тисяч тернополян з мікрорайону «Східний».

Амбулаторія забезпечена медич­ ною апаратурою та обладнанням, які дають можливість проводити на місці первинні аналізи крові, ЕКГ, визначати гост­роту зору. У маніпуляційному кабінеті, за призначенням лікаря, пацієнт відразу зможе отримати необхідне лікування. Для зручності створена інфор­маційна система черговості прийому. Сергій Надал зазначає, що кожно­ го року міська рада виділяє кош­ти на програму «Здоров’я терно­полян», у рамках якої намагається створити максимальні комфортні умови для відвідування мешканцями медичних закладів. «Починаючи із 2011 року, ми кожного року відкриваємо у місті амбулаторії сімейної медицини. Вже працюють такі заклади по вулицях Петриківській та Бродівській, на буль­варі Куліша. Роботи у цьому напрямку будуть продовжуватися», –розповів очільник Тернополя.


8 СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагородили Богдана Бутковського Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

Д

оброволець батальйону «Дніпро-1» отримав державну нагороду.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Присязі працівника ОВС України та українському народові, особисту мужність і відвагу, самовіддані дії в боротьбі з тероризмом за територіальну цілісність держави та відповідно до Указу Президента України, медаллю «Захиснику Вітчизни» відзначили тернополянина, депутата Тернопіль­ ської обласної ради Богдана Бутковського. У вересні 2014 року він пішов добровольцем в батальйон особливого призначення «Дніпро-1». Чоло­ вік тричі був у зоні проведення ан-

титерористичної операції. Побував у найгарячіших точках Сходу. Брав участь у боях в Пісках та під Маріуполем. Напередодні новорічно-різдвяних свят почесну нагороду Богдану Бутковському вручив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Очільник краю та керівники обласного управління Національної поліції подякували бійцеві, а також усім правоохоронцям, які вже тривалий час відстоюють незалежність нашої держави в зоні неоголошеної війни.

країна колядує, приносячи радість Христового Рождества у кожну оселю. Не оминули щедрі віншування місця роботи чорківських поліцейських. До відділу завітали колядники-щедрувальники з місцевого медичного коледжу.

ківської поліції Валентин Юрчак. – Часто організовуємо зустрічі зі студентами, проводимо бесіди на різноманітні правові та соціальні теми. З роками співпраця переросла у дружні взаємини, тому, коли наші добровольці їхали у відрядження в зону АТО, медичний коледж прид­ бав для них три бронежилети. Допомагають нам з пальним. Щирими віншуваннями, дзвінкою колядою та гарним настроєм на­пов­ нилася будівля відділу поліції, коли поріг переступили учасники ама­тор­ ського колективу. Святковий наст­ рій заразив усіх присутніх, до пісенної прослави Господа приєдналися й правоохоронці. Творче дійство за­ хоплювало, бо колядники не лише талановито співали, а й грали на му­ зичних інструментах. – Такий настрій додає снаги до праці, і робочі будні стають не такими похмурими, – поділився враженнями керівник відділу поліції.

Віншували поліцейським з Чорткова

У

– З викладацьким та студентсь­ ким колективом державного медич­

ного коледжу вже давно і тісно спів­ працюємо, – розповів начальник чорт­

Оселю керівника поліції засіяли вихованці дитячого будинку

У

Старий Новий рік родину керівника тернопільської поліції Олександра Богомола відвідали вихованці дитячого притулку.

Десятеро хлопчиків прийшли, аби засіяти оселю не тільки зерном пшениці, як символом достатку і благополуччя, а найщирішими та найтеплішими побажаннями.

Вихованці підшефного закладу завжди відвідують з колядою та щедрівками співробітників обласного управління поліції, а цьогоріч вирішили в особливий спосіб привітати родину керівника управління, тим більше, що Олександр Богомол мешкає неподалік при­тулку. Тож по-сусідськи і з вдячності за багаторічну опіку прийшли з віншуваннями. Миру, добра, злагоди, любові і достатку зичили вихованці сиротинця родині керівника поліції. Вражений таким візитом, Олександр Богомол щедро обдарував сівачів солодощами, фруктами, кош­ тами, за які вихованці придбають квитки на улюблений фільм. А ще побажав хлопчикам завжди підтримувати один одного, допомагати. Бо тільки так народжується справжня дружба, яка здатна подолати всі життєві труднощі.

Щедрівками та колядками привітали тернопільських поліцейських дошкільнята

14

січня, у перший день Нового року за старим стилем, до Головного управління Національної поліції Тернопільщини зі щедрівками та колядками завітали вихованці відомчого дитячого садка. З появою малят у стінах управління одразу ж запанувала святкова й радісна атмосфера. Дітлахи вітали правоохоронців із новорічними святами та, за давнім народним

звичаєм, щедрували і засівали. «Віншуєм Вам нині у Новому році, хай буде вам щастя на кожному кроці», – віншували малюки. Колядники побажали поліцейсь­ ким щастя та достатку, миру, здо­ ров’я та злагоди в родинах. Тимчасово виконуючий обов’яз­ ки начальника Головного управління Національної поліції в області Олександр Богомол щиро подякував за привітання та обдарував маленьких щедрувальників солодощами. Мар’яна ЛЕМІШКА

На змаганнях з триборства визначилися переможці

Н

айсильнішого триборця обирали серед працівників роти поліції особ­ ливого призначення ГУНП в області. У силових змаганнях взяли участь працівники взводів та офіцерський склад. Поліцейські підтягувалися на перекладині, штовхали гирі та піднімали штангу. В особистому заліку у підтягуванні першість здобули Іван Загорський (до 80кг), Віктор Кохно (до 90 кг) та Євген Кичак(понад 90 кг). У жимі штанги найвищі результати продемонстрували Віктор Кох­ но, Микола Мусь­ко та Ігор Гаврилюк. Найкращими у штовханні гир

стали Микола Мусько, Віктор Кохно, Євген Кичак. Перемогу у командному заліку здобули команди другого та четвер­ того взводів РПОП, срібло вибороли працівники третьої роти, бронза діс­ талася першій роті. Організатори змагань привітали переможців та відзначили їх грамотами. Як зазначив керівник підрозділу Віталій Кваснєвський проведення таких спортивних занять – це, насамперед, перебування у відмінній фізичній формі та покращення своїх професійних навичок. До слова, поліцейські вже провели тенісний та футбольний турніри, показали силу армреслінгу. На черзі змагання на звання кращого стрілка.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

9

Майбутні поліцейські вивчають ази професії у Львові

11

січня на базі Львівського державного університету внутрішніх справ стартувало навчання кандидатів, що пройшли конкурс у патрульну поліцію Тернополя. З відібраних 211 осіб (серед них 54 дівчини) сформовано сім навчальних груп, вишкіл яких триватиме два місяці. На початку весни поліцейські вже патрулюватимуть наше місто. Привітали майбутніх поліцейсь­ ких з початком освітнього процесу ректор львівського вишу Валерій Середа та начальник управління пат­ рульної служби Львова Антон Пу­зи­ ревський. «Ви всі свідомо та добровільно обрали цю професію. Правоохоронець – це людина, яка повинна захищати інших, а зробити це якісно зможе добре підготовлений фахівець, який знатиме законодавство і служитиме лише Закону та людям, а не окремим особам чи політичним партіям. Професія, яку ви обрали, це свого роду самопожертва для українського народу, тому я бажаю вам успіхів у навчанні. Нехай це і досить короткий період для вашої під­ готовки, проте постарайтесь взяти максимум з того, що даватимуть вам тренери», – зазначив Валерій Середа. Вітаючи майбутніх колег, Антон Пузиревський наголосив на важливості отримання якісних знань зі всіх навчальних дисциплін: «Вчіться, прагніть до самовдосконалення, адже робота патрульного поліцейсь­

кого дуже важлива. Вас чекатиме як похвала, так і критика громадян. Тож бажаю усім успіхів!». Опісля методисти кожної з семи груп ознайомили слухачів з їхнім розпорядком дня, переліком дисциплін, показали навчальні аудиторії, де хлопці та дівчата здобуватимуть необхідні знання та навички. Варто зазначити, що упродовж навчально­

го процесу слухачі опановуватимуть 25 навчальних дисциплін, зокрема: «професійна етика», «основи діяльності патрульної служби», «вогнева підготовка», «тактико-спеціальна під­ готовка», «фізична підготовка» та ін. Нагадаємо, відбір до лав полі­ цей­ських розпочався у Тернополі 14 жовтня. Перш ніж вступити на курси первинної професійної підготовки слухачів патрульної служби, усі добровольці пройшли низку випробувань. Зокрема тестування на загальну ерудованість та логічне мислення, військово-лікарську комісію, нормативи з фізичної підготовки, психологічні тести та співбесіду.

«Динамівці» окреслили плани на майбутнє ОЛЕНА КОЗЮК

З

вітно-виборна конференція обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» відбулася на базі Головного управлінні Національної поліції в області.

«Майже десять тисяч спортсменів з колективів правоохоронних органів області взяли участь у 134 фізкультурно-масових заходах, які відбулися впродовж 2011-2015 років», – про це заявив заступник голови обласного динамівського осередку Володимир Небесний. Кращими спортсменами обласної організації «Динамо» є предс­ тавники Головного управління Національної поліції, фіскальної служби, СБУ та рятувальники. Найдостойніші колективи от­ри­ мали кубки та дипломи за перемоги у спортивних змаганнях. Нагоро-

дили і кращого тренера з біатлону Ірину Меркушину, яка у 2015 році удостоїлася звання заслуженого тре­ нера України. Обрали під час конференції і голову фізкультурно-спортивного товариства. Ним став тимчасово вико­ нуючий обов’язки начальника ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол. – Я вдячний усім за довіру та обіцяю, що зроблю все можливе, аби фізична культура та спорт йшли пліч-о-пліч з працівниками правоохоронних органів області. Ми повинні розвивати та підтримувати кра-

щі динамівські традиції. Підготовлені фізично поліцейських – це необхідність часу. Популяризуватимуть учасники

товариства динамівський рух серед молоді та залучатимуть до проведення спортивних заходів і ветеранів органів внутрішніх справ.

КАНДИДАТИ ДО СПЕЦПІДРОЗДІЛУ КОРД ПРОХОДЯТЬ КУРС ПІДГОТОВКИ

Т

риває навчан­ня з фізичної, вогневої та психологічної підготовки кандидатів до спецпідрозділу КОРД. «Лише після успішного закінчення цього курсу навчань бійці будуть призначені в елітний поліцейський спецназ КОРД, – наголосив заступник начальника Департамен­ ту Микола Путій. – Саме така інтенсивна тренінгова технологія дозволяє надати їм фахові знання, вміння та навички. Окрім вогневої та фізичної підготовки, з бійцями проводять і професійні психологічні заняття». Курс триває паралельно з бо­ йовою підготовкою, що надає прак­ тичної спрямованості цим психологічним заняттям і на практиці. Доктор психологічних наук Денис Александров зазначив, що вже після перших занять майбутні працівники почали розуміти навіщо їм потрібна психологічна підготовка. «Дуже важливим компонентом у діяльності КОРД є знання психології. Головне, щоб бійці були готові діяти в складних умовах і володіти такими специфічними навиками, як здатність до самоконтролю, керування власними поведінко­вими реакціями, вміння впливати на оточуючих та взаємодіяти з ними», – по­ відомив Денис Александров.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

На Тернопільщині ліквідовано мережу інтерактивних клубів

М

ережа гральних закладів функціонувала одразу в декількох містах: Тернополі, Чорткові, Бучачі, Гусятині. Діяльність клубів організував житель обласного центру.

Столичні повії шукали клієнтів серед тернополян

П

ід час вечірнього відпрацювання обласного цент­ ру співробітники відділу боротьби з торгівлею людьми виявили в центральній частині міста двох дівчат, які пропо­ нували сексуальні послуги. 25-річні панянки приїхали з Киє­ ва, тому ціни на інтим, відповідно, встановлювали столичні. Клієнт мав платити не лише тисячу гривень за годину, проведену в компанії гаст­ ролерки, а й подбати про те, аби було де віддатися сексуальним утіхам. Зі слів старшого оперуповноваженого відділу БЗПТЛ Олександра Буняка, в Тернополі киянки перебу-

вали декілька днів. Свої послуги рекламували на одному з інтернетпорталів. Що ж привело столичний секстовар до провінційного Тернополя? Зі слів самих повій, в Києві вони боялися потрапити на очі знайомим, а далеко від дому займатися таким видом діяльності безпечніше. Та, либонь, не розраховували торговці власним тілом, що на їхню протизаконну діяльність так оперативно відреагують тернопільські поліцейські. Під час отримання грошей від майбутніх клієнтів повій ви­ явили правоохоронці. На гастролерок складено адміністративний про­ токол за статтею 180/1 КУАП.

До працівників поліції надійш­ ла інформація, що на території області функціонує розгалужена мережа гральних закладів. Організатор ігрових будинків орендував при­ міщення майже у всіх мікрорайонах обласного центру. Нелегальний біз­ нес приносив чималі доходи. Про це свідчать факти найму приміщень (сім у Тернополі та чотири в районах). Під час перевірки матеріалів інформація підтвердилась. Правоохоронці звернулись до суду з клопотанням про проведення слідчих дій. На початку січня працівники уп­равління захисту економіки Національної поліції України в Тернопільській та Рівненській областях за участю співробітників слідчого уп­ равління провели одинадцять санк­ ціонованих обшуків у приміщеннях гральних закладів. Правоохоронці вилучили понад 260 одиниць комп’ютерної техніки, серед яких 138 системних блоків, 92 флеш-накопичувачі, 11 платіжних терміналів та 22 монітори. Слідчим відділом відкрито кримінальне провадження за статтею 203-2 (зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України. За дане кримінальне правопорушення організатору загрожує чималий штраф – від 170 до 680 тисяч гривень з конфіскацією грального обладнання. Христина НАЗАР

Клофелінщиці винесли з помешкання клієнта все... Навіть його одяг

П

оліцейські Тернополя закликають чоловіків бути розбірливішими у спілкуванні з незнайомими жінками. В місті задокумен­ товані факти отруєння клофеліном. 27-річний житель обласного цент­ру звернувся до правоохоронців із заявою про крадіжку. Поліцейські, виїхавши на місце злочину, встановили: з квартири потерпілого зникли золоті прикраси, гроші, мобільний телефон, посуд і навіть одяг чоловіка. Та найдивніше в цій ситуації те, що на момент вчинення злочину господар був у квартирі, що­

правда, в неадекватному стані. Що сталося того дня, хто був у його квартирі, молодий чоловік па­ м’ятає невиразно. Але досвідчені оперативники знайшли пояснення безпа­м’ят­ст­ва і неадекватності потерпілого – чоловіка обпоїли клофеліном. Поліцейські проводять оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до злочину. А чоловіків закликають бути обачними та обережними. Не ходити з незнайомими жінками до саун, не запрошувати їх до власних квартир, та й взагалі бути перебірливішими у спілкуванні. Наталя ФЕДІВ

Мирова по-борщівськи: так обіймав опонента, що відкусив мочку вуха

І

нцидент стався у Борщові. До правоохоронців надійшло по­ ві­домлення від чергового лікаря місцевого медич­ного закладу про клієнта з відкушеною мочкою вуха. З’я­сувалося, чоловік втратив частину органу під час відпочинку в барі. Як встановили правоохоронці, потерпілий 38-річний житель селища Скала Подільська відпочивав ра­ зом з компанією у розважальному закладі, коли до їхнього столика прийшов не зовсім тверезий відвідувач і став провокувати скандал. Си­

туацію вдалося втримати під конт­ ролем, спровадивши з бару дебоши­ ра. А через деякий час зловмисник перестрів скалатчанина уже на вулиці. Став просити вибачення за неадекватну поведінку, навіть поліз обніматися на знак примирення. І

тут сталося непоправне – зубами схопив за вухо. Укус був настільки сильний, що мочки не стало. Потерпілий звернувся до медиків. Правоохоронці з’ясували, що при­ четний до нанесення тілесних уш­ коджень 31-річний житель райцентру. Чоловікові інкримінують частину першу статті 125 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

У барі побилися музикант та відвідувач

М

узикант одного з барів відмовився виконувати пісню на замовлення нетверезого клієнта, за що от­римав від останнього кулаком в обличчя. Повідомлення про бійку в одному з барів села Петриків Тернопільського району надійшло до поліцей­ ських близько опівночі. На міс­це події виїхала слідчо-оперативна група. Правоохоронці з’ясували, що не­ порозуміння виникло між музикантами та одним з відвідувачів бару.

26-річний житель селища Велика Бе­ резовиця вимагав, аби музики негайно виконали для нього пісню. Чо­ ловік був у стані алкогольного сп’я­ ніння, тому прохання зачекати, ад­ же є замовлення від інших клієнтів, сприйняв агресивно. Втихомирили хулігана поліцейські. За даним фактом розпочато кри­ мінальне провадження. Проводиться досудове розслідування. Потерпілому – 30-річному тернополянину видано направлення на проходження судово-медичної експертизи.


РІЗНЕ

п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

11

На Тернопільщині розпочали прийом Експерти виявили заяв на оформлення ID-паспортів машин-двійників

Н

В

а Тернопільщині міг­ра­ ційна служба розпочала прийом заяв на оформ­ лення паспорта громадянина України у вигляді ІD-картки.

На даний час ІD-картку можуть отримати лише 16-річні громадяни, які отримують паспорт уперше. Для них документ виготовлять безкош­ товно. Аби оформити паспорт, слід особисто звернутися в територіаль­ ний підрозділ міграційної служби за місцем реєстрації. Із собою слід мати свідоцтво про народження та, згідно постанови Кабінету Мініст­ рів України від 23.12.2015 №1132, копії документів, що посвідчують особу та підтверджують грома­дян­ ство бать­ків (для осіб, які на­ро­ди­ лися до 1 бе­резня 2001 року). Решті громадян за їхнім ба­жан­ ням або за потреби (загубили пас­ порт, змінили прізвище) оформля­ ти ID-картки розпочнуть у кінці січ­ ня-лютому, після ухвали Верховною Радою проекту Закону №3224 «Про внесення змін до деяких законів Ук­ раїни щодо документів, що підт­верд­ жують громадянство України, пос­ відчують особу чи її спеціальний ста­ тус, спрямованих на лібера­ліза­цію

везення на територію держави нерозмитнених іномарок, перебивання на них номерів кузова та реєстрація на документи вже існуючих легальних машин – за такими схемами працюють автоаферисти.

Європейським Союзом візового ре­ жиму для України». А відтак не­гай­но йти до «паспортного столу», аби об­ мі­няти паперовий документ на плас­ тиковий не варто, – про це запев­ни­ ли в обласному управлінні ДМС Ук­ раїни. – Паспорти, які є в обігу сьо­ годні залишаються дійс­ними. Першими прийом заяв на оформ­ лення основного документа в но­ вому форматі розпочали у Терно­по­ лі, Борщові, Бучачі, Кременці, Чорткові, Теребовлі, Ланівцях, Козові. У решті районних центрах цей процес запустять по мірі встановлення

та апробації обладнання, про це у міграційній службі області повідом­ лять додатково. У підрозділах міграційної служ­ би, де не відразу запрацюють комп­ лекси для прийому заяв на оформ­ лення ID-картки, громадя­нам, яким виповнилося 16-ть років, ви­да­вати­ муть паспорти у вигляді кни­жечки. За досвідом європейських держав, процес документування грома­ дян ID-картками триватиме 4-5 ро­ ків. Протягом 2016 року міграційна служ­ба планує видати понад 2 міль­ йони пластикових паспортів.

ід 9 грудня 2015 р. внесено зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

чи особами, уповноваженими уп­рав­ ляти таким майном; рішення власників майна, уповноважених ни­ми органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність. Під час проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортні засоби (крім випадків реєстрації нових транспортних засобів, перереєстрації транспортних засобів у зв’язку зі зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засо­ бів, вибракування їх у цілому) під-

На Тернопільщині від початку року експерти сервісного центру виявили дві автівки з перебитими номерами кузова та двигуна. В поле зору фахівців потрапили автомобілі «БМВ 525» та «ВАЗ 2121».

До уваги автовласників! Процедура реєстрації автотранспорту змінена

В

Відтепер документами, що підтверджують правомірність прид­бан­ ня транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори, укла­ дені на товарних біржах на зареєст­ рованих в уповноваженому органі МВС бланках; укладені та оформлені безпосередньо в сервісних цент­ рах МВС у присутності адміністраторів таких органів договори купів­ лі-про­дажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних цент­ рах МВС, за якими продавцями вис­ тупають суб’єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або розд­

рібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб’єктів уповноваженою особою і скріплені печаткою; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати; рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів

лягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірення iдентифiкацiйних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для ре­ єстрації документах. Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транс­ портний засіб (інших документів, які є підставою для реєстрації транс­ портного засобу) проводиться за зая­ вою власника. Установлення вiдпо­ вiдностi конструкції, перевірка за Єдиним державним реєстром МВС та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби проводяться уповноваженими особами сервісного центру МВС.

У ході перевірки з’ясувалося, що іномарка належить мешканцеві Рів­ ненської області, а теперішній водій керував транспортом на підставі доручення. Не здогадувався про несправжність автівки і власник «Ниви». У сервісному центрі виявили, що номери двигуна переварені – їх підтасували під номер в техпаспорті. Правоохоронці стверджують, що розпізнати та перевірити оригінал номера кузова можуть лише фахівці. Тому, перш ніж купувати автомобіль, його потрібно перевірити.

ТАЛОН СТРАХОВОГО ПОЛІСА ДЛЯ АВТО НЕ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ НА ЛОБОВОМУ СКЛІ

А

втоцивілка – обов’язко­ во. Талон на лобовому склі авто – ні. У цьому запевнив заступник начальника управління превентивної діяльності Головного уп­ равління Національної поліції в області Олег Турлай. – Ані законодавство, ані правила дорожнього руху не вимагають, аби талон до автоцивілки водії розміщували на лобовому склі транспорт­ ного засобу, – каже Олег Турлай. – Однак, кожен водій зобов’я­заний при собі мати страховий поліс. Умисне його наявність перевіряти не будуть, однак, обов’язково запитають чи перевірять, якщо водій скоїв ДТП чи став її учасником, або його транспортний засіб зупинили через якесь порушення. – За відсутність страхового поліса існує адміністративна відповідальність, – пояснив Олег Турлай. – Про це йдеться у ч. 1 ст. 126 Кодексу про адмінпорушення. Штраф – 425 грн.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 25 СІЧНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.20, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35, 23.25 На слуху 07.50, 08.35 Смакота 08.25 Мiграцiйний вектор 08.45 Кориснi поради 09.00 Вiчне 09.20 Бiатлон. Кубок свiту. Естафета 4х7 км. Чоловiки 11.05 Д/ф «Повернення видiв. Бiлий лелека» 12.10 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 12.35 Зроблено в Європi 13.15 Вiкно до Америки 13.50 Казки Лiрника Сашка 14.00 Школа Мерi Поппiнс 14.15 М/ф 15.20 Д/ф «Кенгiр. Сорок днiв волi» 17.00 Книга.ua 17.40 Суспiльний унiверситет 18.05 Час-Ч 18.15 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Ре:форма 20.00 Перша шпальта 20.30 Зроблено в Європi 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Подорожнi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.20 Новини. Свiт 01.45 Час-Ч 01.55 Т/с «Злочин iз багатьма невiдомими» 03.00 Телеверсiя аудiокниги «Аеропорт» 03.40 Д/ф «Кенгiр. Сорок днiв волi» 05.45 Вiчне 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 11.00, 12.30 «Мiняю жiнку 5» 12.20 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 14.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 19.30 «ТСН» 20.15 «Лiга смiху» 23.00 Х/ф «Шерлок» ▲ 02.45 «Лiга смiху» 05.10 «Служба розшуку дiтей» 05.15 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.55 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 06.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25 Т/с «Братськi узи» ▲ 13.50, 14.20 «Судовi справи» 15.05, 16.15 «Чекай на мене» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 00.00 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 02.10 Т/с «Збиток 5» ▲ 03.10 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 03.35 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 05.20 «Подробицi» - «Час»

ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 М/с «Молода Лiга Справедливостi» 05.15 Т/с «Неправдива гра 2» 05.50 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 06.45 Факти тижня з О. Соколовою 08.35 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Зiрка YouTube 11.05 Без гальм! 11.40 М i Ж 12.20, 13.15 Дивитися усiм! 12.45, 15.45 Факти. День 13.40 Х/ф «Вiчно молодий» 15.30, 16.20 Х/ф «Казино «Роял» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Дiстало! 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Свобода слова з А. Куликовим 00.10 Х/ф «Каратель» ▲ 02.20 Х/ф «П’янкий свiтанок» ▲ 04.05 Стоп-10 НОВИЙ 03.00 Шафа 04.05 Зона ночi 05.45, 07.05 Kids’ Time 05.50 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.10 Хто зверху? 14.00 Х/ф «Медальйон» 15.50 Х/ф «Вiйна богiв: Безсмертнi» ▲ 18.00 Абзац! 19.00 Ревiзор 21.00 Пристрастi за ревiзором 22.50 Х/ф «Iнтерв’ю з вампiром» ▲ 01.05 Х/ф «Дракула 2000» ▲

СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.45 «Моя правда. Олена Стеценко. У шлю­ бi з садистом» 09.40 «Зiркове життя» 12.30 Х/ф «Крижана пристрасть» ▲ 14.10 «Битва екстрасенсiв» 16.00 «Все буде добре!»

18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00 «Україна має талант! 6» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Україна має талант! 6» 23.45 Т/с «Коли ми вдома» 01.00 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 09.15 Зоряний шлях 10.15 «Говорить Україна» 11.30 Реальна мiстика 13.30, 15.30 Т/с «Кращий друг сiм’ї» 18.00 Т/с «Не зарiкайся», 11 с. ▲ 19.00, 02.00, 05.15 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Сходи в небеса» 2 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Хеллбой 2: Золота армiя» ▲ 02.45 «Говорить Україна» 03.50 Зоряний шлях 04.30 Т/с «Не зарiкайся», 11 с. ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Зорянi таляри» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50 Панянка-селянка 14.50 Вiталька 16.00 Країна У 17.00 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 20.00 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Країна У 22.00 Т/с «Корабель» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Міська рада інформує 07.40 «Євромакс» 08.10 Вікно в Америку 08.30 «Смаки культур» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 Зустріч з Наталею Земною 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Тримайся, козаче» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Погляд зблизька» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Миротворці» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.05 Х/ф «Тримайся, козаче» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Миротворці» ▲

ТТБ 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «Назбиране» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Музей волинської ікони» 17.30 «Легенди Запоріжжя» 18.00 «День - як мить» 18.20 «Мальовниче Тернопілля» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Влада таланту» 20.00 «Урок... для батьків» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Вони прославили наш край» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25, 23.25 На слуху 07.50, 08.35 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Про головне 09.50 Д/с «Клуб пригод» 10.50 Чоловiчий клуб 12.15 Перша студiя 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.45 Казки Лiрника Сашка 14.00 Хочу бути 14.20 М/ф 15.05 Фольк-music 16.15 Подорожнi 17.00 Д/ф «Сiмдесятники. Юрiй Iллєнко» 17.40 Суспiльний унiверситет 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Спецпроект «Децентралiзацiя» 21.25, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 Т/с «Злочин iз багатьма невiдомими» 03.05 Д/ф «Сiмдесятники. Юрiй Iллєнко» 03.30 Телевистава «Мина Мазайло», 1 с. 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 11.00 «Мiняю жiнку 5» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 19.30 «ТСН» 20.15 «Лiга смiху» 23.00 Х/ф «Шерлок» ▲ 00.50 Х/ф «Ти i я» ■ 02.30 «Лiга смiху» 04.40 «Служба розшуку дiтей» 04.45 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 12.45 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 12.25 Т/с «Поверни мою любов» 13.50, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.10 Т/с «Мисливцi за дiамантами» 02.15 Т/с «Збиток 5» ▲ 03.15 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 03.40 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 05.20 «Подробицi» - «Час»

ICTV 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.00 Секретний фронт 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 Т/с «Диверсант. Кiнець вiйни» ▲ 14.20, 16.15 Х/ф «Бiла iмла» ▲ 16.30 Патруль. Самооборона 16.55 Т/с «Прокурори» 17.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Громадянська оборона 21.25 Т/с «Життя i пригоди Мишка Япончика» ▲ 23.20 Х/ф «Повернення героя» ▲ 01.10 Т/с «Послiдовники» ▲ 02.45 Стоп-10 04.25 Т/с «Неправдива гра 2» НОВИЙ 02.55 Служба розшуку дiтей 03.00 Абзац! 03.55 Зона ночi 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 11.10 Т/с «Щасливi разом» 16.55 Дешево i сердито 18.00 Абзац! 19.00 Половинки 20.20 Х/ф «Деннi - ланцюговий пес» ▲ 22.20 Т/с «Гра престолiв» ■ 00.30 Х/ф «Дракула 2» ■ 02.10 Україна чудес

СТБ 06.55 «Все буде добре!» 08.55 «Моя правда. Якiв Шнеєрсон. Зрад­ жений син» 09.50 «Зiркове життя» 11.40 «Битва екстрасенсiв. Третя свiтова» 13.55 Х/ф «Красуня та чудовисько» ▲ 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Україна має талант! 6» 22.00 «Вiкна-Новини» 23.10 Т/с «Коли ми вдома» 00.35 «Слiдство ведуть екстрасенси»

26 СІЧНЯ УКРАЇНА 06.00 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.00, 19.45 «Говорить Україна» 11.15 Реальна мiстика 13.10 Т/с «Сходи в небеса» 1 с. 15.30 Т/с «Сходи в небеса» 2 с. 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.30 Т/с «Не зарiкайся», 12 с. ▲ 19.00, 01.20, 05.15 Подiї 21.00 Т/с «Сходи в небеса» 4 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 7»▲ 02.15 Х/ф «Хеллбой 2: Золота армiя» ▲ 04.10 Зоряний шлях

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Принцеса на горошинi» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 18.00 Вiталька 16.00, 21.00 Країна У 17.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 22.00 Т/с «Корабель» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.30 «Смаки культур» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Музичні делікатеси» 12.40 «Лікарська справа в Україні» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Комісар» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Прокляття самогубця» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Комісар» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Прокляття самогубця» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Скарби роду» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Стародавні культури» 11.25 «Край, в якому я живу» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 «Не перший погляд» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «День - як мить» 13.50 «Земляки» 14.30 «Легенди Запоріжжя» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Музей волинської ікони» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «Звірі у квартирі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Мандри» 17.35 «Сад. Город. Квітник» 18.00 «Замки Тернопілля» 18.15 «Тарасова візитка» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Із нашої відеотеки» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35, 23.35 На слуху 07.50, 08.35 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Спецпроект «Децентралiзацiя» 11.35 Ре:форма 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.45 Казки Лiрника Сашка 14.00 Хто в домi хазяїн? 14.20 М/ф 15.05 На гостину до Iвана Поповича. Пам’я­тi Вiктора Шпортька 15.50 Гра долi 16.55, 03.00 Д/ф «Подорожуймо Литвою» 17.40 Суспiльний унiверситет 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Т/с «Мафiоза» 20.30 Вересень 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.25 Тепло.ua 01.55 Т/с «Злочин iз багатьма невiдомими» 03.30 Телевистава «Мина Мазайло», 2 с. 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 11.05, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 14.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 19.30 «ТСН» 20.15, 02.30 «Лiга смiху» 23.00 Х/ф «Шерлок» ▲ 00.50 Х/ф «Жахливий доктор Файбс» ▲ 04.35 «Служба розшуку дiтей» 04.40 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 12.45 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 12.25 Т/с «Поверни мою любов» 13.50, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.05 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 02.15 Т/с «Збиток 5» ▲ 03.15 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 03.40 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 05.20 «Подробицi» - «Час»

ICTV 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55 Студiя Вашингтон 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.05, 20.20 Секретний фронт 11.50, 13.15, 21.25 Т/с «Життя i пригоди Мишка Япончика» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.15, 16.15 Х/ф «Повернення героя» ▲ 16.35 Патруль. Самооборона 16.55 Т/с «Прокурори» 17.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 23.20 Х/ф «Стирач» ▲ 01.35 Т/с «Послiдовники» ▲ 02.55 Стоп-10 04.30 Т/с «Неправдива гра 2» НОВИЙ 03.05, 18.00 Абзац! 04.00 Зона ночi 05.50, 07.10 Kids’ Time 05.55 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 12.10 Т/с «Татусевi дочки» 16.55 Дешево i сердито 19.00 Суперiнтуїцiя 20.25 Х/ф «Гiсть» ▲ 22.30 Т/с «Гра престолiв» ■ 00.35 Х/ф «Дракула 3» ■ 02.30 Україна чудес

СТБ 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 09.00 «Моя правда. В’ячеслав Узелков. Бiй за сiм’ю» 09.55 «Зiркове життя» 11.40 «Битва екстрасенсiв. Третя свiтова» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 23.00 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Україна має талант! 6» 00.45 «Слiдство ведуть екстрасенси» УКРАЇНА 06.00, 11.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї

27 СІЧНЯ 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.00 «Говорить Україна» 13.10 Т/с «Сходи в небеса» 3 с. 15.30 Т/с «Сходи в небеса» 4 с. 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.30 Т/с «Не зарiкайся», 13 с. ▲ 19.00, 01.20, 05.15 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Сходи в небеса» 6 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 7» ▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 03.30 Зоряний шлях ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Попелюшка» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50, 19.00 Панянка-селянка 14.50, 18.00 Вiталька 16.00, 21.00 Країна У 17.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 22.00 Т/с «Корабель» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов

TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 «Смаки культур» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Щоденник для батьків» 13.00 «Любов врятує світ», муніципальний Галицький камерний оркестр 14.00 Х/ф «Людина з півдня» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Магія природи» 17.30 «Сад, город, квітник» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.30 Міська рада інформує 22.40 Х/ф «Плавання» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Людина з півдня» ▲ 02.30 «Любов врятує світ», муніципальний Галицький камерний оркестр 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Плавання» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Мандри» 10.20 «Міста твої, Житомирщино» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Замки Тернопілля» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 Телезамальовка 12.45 «Із нашої відеотеки» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Будьте здорові» 14.30 «Європа очима українця» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Вінтаж» 15.30 «Час змін» 16.00 «Звірі у квартирі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Своє, українське» 17.30 «Дорога на Схід» 17.45 «Моя улюблена робота» 18.00 «Arte, viva!» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Діловий ритм» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів.

Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Тепло.ua 07.35, 23.25 На слуху 07.50, 08.35 Смакота 08.30 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 09.50 Д/с «Клуб пригод» 10.50 Вiкно до Америки 11.30 Вiйна i мир 12.15 Слiдство. Iнфо 13.15, 18.05, 01.45, 05.00 Час-Ч 13.45 Казки Лiрника Сашка 14.00 М/ф 14.30 Спогади 15.20 Надвечiр’я. Долi 16.10, 03.05 Свiтло 16.55 Д/ф «Сiмдесятники. Володимир Денисенко» 17.40 Суспiльний унiверситет 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.25 Т/с «Мафiоза» 20.25 Д/ф «Днi, якi змiнили Європу: Угорщина, серпень 1989 року» 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 5 баксiв.net 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.55 Т/с «Злочин iз багатьма невiдомими» 03.40 Телевистава «Чорна Пантера та Бiлий ведмiдь» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 11.05, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 14.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 19.30 «ТСН» 20.15 «Лiга смiху» 23.00 Х/ф «Шерлок» ▲ 00.50 Х/ф «Жанна Пуассон. Маркiза де Помпадур» ▲ 04.10 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 12.45 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 12.25 Т/с «Поверни мою любов» 13.50, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.05 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 02.10 Т/с «Збиток 5» ▲ 03.15 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 03.40 Т/с «Мисливцi за дiамантами» ▲ 05.20 «Подробицi» - «Час»

ICTV 05.55 Студiя Вашингтон 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.00 Секретний фронт 11.40, 13.05, 21.25 Т/с «Життя i пригоди Мишка Япончика» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.00, 16.15 Х/ф «Стирач» ▲ 16.35 Патруль. Самооборона 16.55 Т/с «Прокурори» 17.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Iнсайдер 23.20 Х/ф «Червона спека» ▲ 01.15 Т/с «Послiдовники» ▲ 02.50 Стоп-10 04.25 Т/с «Неправдива гра 2» НОВИЙ 03.10, 01.00 Служба розшуку дiтей 03.15, 18.00 Абзац! 04.10 Зона ночi 06.00, 07.10 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.05 Т/с «Щасливi разом» 16.55 Дешево i сердито 19.00 Половинки 20.20 Х/ф «Iгри патрiотiв» ▲ 22.55 Т/с «Гра престолiв» ■ 01.05 Х/ф «У джазi тiльки дiвчата» СТБ 07.05 «Все буде добре!» 09.05 «Моя правда Тетяна Литвинова» 10.00 «Зiркове життя» 11.55 «Битва екстрасенсiв. Третя свiтова» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55 «Україна має талант! 6» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Україна має талант! 6» 00.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

28 СІЧНЯ

п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

УКРАЇНА 06.00, 11.15 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.30 Зоряний шлях 10.00, 19.45 «Говорить Україна» 13.10 Т/с «Сходи в небеса» 5 с. 15.30 Т/с «Сходи в небеса» 6 с. 16.00 Глядач як свiдок 18.00, 04.30 Т/с «Не зарiкайся», 14 с. ▲ 19.00, 01.20, 05.15 Подiї 21.00 Т/с «Сходи в небеса» 8 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 7» ▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Блакитна свiчка» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50 Панянка-селянка 14.50 Вiталька 16.00 Країна У 17.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Вiталька 19.00 Панянка-селянка 21.00 Країна У 22.00 Т/с «Корабель» ▲ 23.55 Дайош молодьож! 00.25 Шпiлiвiлi 00.55 Т/с «Сплiт» ▲ 01.25 Анекдоти 01.55 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 «Смаки культур» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Європа у фокусі 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Довірся чоловікові» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Довірся чоловікові» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Моя улюблена робота» 11.25 «Гуморинка на хвилинку» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 «Не перший погляд» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «На часі» 14.30 «Arte, viva!» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Приходьте у мій світлий сад...» 15.30 «Фабрика ідей» 16.00 «ПрофStyle» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Храми Поділля» 17.30 «Розмова без нотацій» 18.00 «Степовики» 18.15 «Із нашої відеотеки» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Думки вголос» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Уряд на зв’язку з громадянами» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 07.50, 08.35 Смакота 08.25 Територiя закону 08.30 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55, 04.30 Про головне 09.50 Д/с «Клуб пригод» 10.50 Чоловiчий клуб. Спорт 12.00 Вересень 12.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15, 05.00 Час-Ч 13.45 Казки Лiрника Сашка 14.00 М/ф 14.30 Театральнi сезони 15.20 Вiра. Надiя. Любов 16.30 Д/ф «Герої України Крути. Перша Не­ залежнiсть» 17.40 Суспiльний унiверситет 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.35 Intermarium 20.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Перша студiя 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.20 Вертикаль влади 01.45 Музичне турне 03.05 Д/ф «Сiмдесятники. Володимир Денисенко» 03.40 Надвечiр’я. Долi 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 11.05, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 14.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.45 Т/с «Торговий центр» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 19.30 «ТСН» 20.15 «Вечiрнiй Київ» 22.30 «Свiтське життя» 23.30 Х/ф «Врятувати мiстера Бенкса» ▲ 02.05 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 12.40 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 12.25 Т/с «Поверни мою любов» 13.45, 14.20 «Судовi справи» 15.45, 16.15 «Сiмейний суд» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Х/ф «Таблетка вiд слiз» ▲ 22.55 Х/ф «Це все вона» ▲ 00.50 Т/с «Збиток 5» ▲ 02.00 «Подробицi» - «Час» 03.00 Д/ф «Жертви краси» 03.45 Х/ф «Чекаючи вантаж на рейдi Фуч­ жоу бiля Пагоди» ICTV 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55 Студiя Вашингтон 06.00 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 10.00 Секретний фронт 11.45, 13.05, 21.25 Т/с «Життя i пригоди Мишка Япончика» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.05, 16.15 Х/ф «Вiдшкодування збит­кiв» 16.35 Патруль. Самооборона 16.55 Т/с «Прокурори» 17.50 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм 20.20 Антизомбi 23.20 Х/ф «Термiнатор 3. Повстання машин» ▲ 01.20 Т/с «Послiдовники» 02.55 Стоп-10 04.30 Т/с «Неправдива гра 2» НОВИЙ 03.10 Абзац! 04.05 Зона ночi 05.55 Служба розшуку дiтей 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 11.50 Половинки 14.50 Дешево i сердито 18.00 Абзац! 19.00 Суперiнтуїцiя 20.15 Х/ф «Пряма i явна загроза» ▲ 23.10 Т/с «Гра престолiв» ■ 01.20 Х/ф «Iгри патрiотiв» ▲ СТБ 06.00, 18.30, 23.40 Т/с «Коли ми вдома» 07.50 «Зiркове життя» 09.45 Х/ф «Привiт, Кiндер!» 11.45 Х/ф «Жити далi» ▲ 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Україна має талант! 6» 00.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

29 СІЧНЯ

УКРАЇНА 06.00, 11.15 Реальна мiстика 06.10, 18.00 Т/с «Не зарiкайся», 15 с. ▲ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 10.00, 19.45, 03.30 «Говорить Україна» 13.10 Т/с «Сходи в небеса» 7 с. 15.30 Т/с «Сходи в небеса» 8 с. 16.00 Глядач як свiдок 21.00 Х/ф «Рiдна кровиночка» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 7» ▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 04.30 Зоряний шлях ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Бiляночка та Розочка» 12.10 Т/с «Та, що говорить з привидами» 13.50 Панянка-селянка 14.50 Вiталька 16.15 Країна У 17.15 Одного разу пiд Полтавою 18.15 Х/ф «Рожева пантера 2» 20.00 Х/ф «Рожева пантера» ▲ 21.45 Х/ф «Американський пирiг» ▲ 23.35 Х/ф «Дуже страшне кiно 3» ■ 01.00 Шпiлiвiлi 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.45 РайЦентр 03.10 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Перша леді» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Європа у фокусі 08.30 «Смаки культур» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Магія природи» 10.00 Т/с «Перша леді» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Лікарська справа в Україні» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «З’їсти персик» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Магія природи» 17.30 «Щоденник для батьків» 18.00 Т/с «Перша леді» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сад, город, квітник» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Плем’я пітьми» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «З’їсти персик» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Плем’я пітьми» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музей народних скарбів» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «ПрофStyle» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 «Маленька перерва» 12.45 «Тема дня» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Армія нескорених» 13.30 «Що робити?» 14.30 «Храми Поділля» 14.45 «Із нашої відеотеки» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Степовики» 15.30 «У пошуках легенд» 15.40 «Не перший погляд» 16.00 «Мандри кота Фініка» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Так було...» 17.30 «Cлово має народний депутат» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Музеями Тернопілля» 18.15 «Смакота» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Слід» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «Удосвіта» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


14

СУБОТА, УТ-1

06.00 Пiдсумки 06.25 У просторi буття 07.05 Шеф-кухар країни 08.10 АгроЕра. Пiдсумки 08.25 Свiт on line 08.40 Золотий гусак 09.15 М/ф 09.30 Школа Мерi Поппiнс 09.45 Хочу бути 10.05 Хто в домi хазяїн? 10.35 «Свято дитячих мрiй». Концертна 12.00 5 баксiв.net 13.00, 21.30 Полiцiя 1.0 13.50 Х/ф «Його мати та я» 15.55 Чоловiчий клуб 16.20 Український корт 16.55, 02.50 Баскетбол. Чемпiонат України. БК «Хiмiк» - БК «Волиньбаскет» 18.50 Х/ф «Втручання мами» 20.25 На пам’ять 21.00, 05.30 Новини 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 День Янгола 00.20 Вiд першої особи. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 02.30 Д/ф «Iван Терещенко. Колекцiонер справ благодiйних» 04.30 Д/ф «Герої України Крути. Перша Не­ залежнiсть» 1+1 06.00, 03.25 «Шiсть кадрiв» 09.30, 19.30 «ТСН» 10.30 «Свiтське життя» 11.30 «Вечiрнiй Київ» 13.45, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 17.30, 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 01.55 Х/ф «Старша дружина» ▲

ІНТЕР 05.45 «Подробицi» - «Час» 06.45 «Чекай на мене» 09.00, 03.25 Х/ф «Альошкине кохання» 10.45 Х/ф «Кохана жiнка механiка Гаврилова» 12.10 Т/с «Генеральська невiстка» 1, 4 с. 16.00 Х/ф «Ти будеш моєю» 17.50, 20.30 Т/с «Рiдкiсна група кровi» ▲ 20.00 «Подробицi» 22.35 Т/с «Все повернеться», 1, 4 с. ▲ 02.20 Д/ф «Потойбiчний свiт. Сни» 04.45 Х/ф «Тiнi забутих предкiв» ICTV 05.55 Факти 06.15 М/с «Молода Лiга Справедливостi» 07.05 Стоп-10 08.00 Х/ф «Немов громом уражений» 09.45 Секретний фронт 10.40 Антизомбi 11.40 Дiстало! 12.35, 13.00 Громадянська оборона 12.45 Факти. День 13.45 Iнсайдер 14.45 Х/ф «Вiдшкодування збиткiв» ▲ 16.45 Х/ф «Термiнатор 3. Повстання машин» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.10 Х/ф «Повiтряний маршал» ▲ 22.05 Х/ф «Змiї на борту лiтака» ▲ 00.00 Х/ф «Каратель. Територiя вiйни» ▲ 01.50 Т/с «Послiдовники» ▲ 03.15 Т/с «Неправдива гра 2» НОВИЙ 03.35 Шафа 04.25 Зона ночi 06.05, 08.35 Kids’ Time 06.10 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 08.40 Дешево i сердито 10.40 Ревiзор 12.45 Пристрастi за ревiзором 14.30 Суперiнтуїцiя 17.20 Х/ф «Елвiн i бурундуки» 19.10 Х/ф «Велика гра» ▲ 21.00 Х/ф «Коммандо» 22.50 Х/ф «Поцiлунок дракона» ■ 00.50 Х/ф «Пряма i явна загроза» ▲ СТБ 06.20, 11.55 Т/с «Коли ми вдома» 06.35, 09.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 14.35 «Перевтiлення» 16.55 Х/ф «Мандрiвка у закоханiсть» 19.00 Х/ф «Кров не вода» ▲ 22.40 Х/ф «Привiт, Кiндер!» 00.45 «Слiдство ведуть екстрасенси» УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 02.00 Подiї

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

30 СІЧНЯ

07.10 Зоряний шлях 09.00, 22.10 Т/с «Русалка» ▲ 13.00 Т/с «Дочки-матерi» 2 с. 15.20 Т/с «Дочки-матерi» 17.15, 19.40 Т/с «Сила вiри» ▲ 02.40 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 04.00 Реальна мiстика

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-дослiдниця» 10.35 М/ф «Атлантида: Загублена iмперiя» 12.10 М/ф «Бiлка та Стрiлка. Зорянi собаки» 13.50 М/с «Маша i Ведмiдь» 14.25, 19.45 Х/ф «Агент пiд прикриттям» 16.15 Х/ф «Рожева пантера 2» 18.00 Х/ф «Рожева пантера» ▲ 21.35 Х/ф «Американський пирiг» ▲ 23.25 Х/ф «Дуже страшне кiно 3» ■ 00.50 Дайош молодьож! 01.45 БарДак 02.55 Кузня зiрок 3 03.45 РайЦентр 04.35 Дамочки рулять TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Інше життя, або втеча з того світу» ▲ 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Євромакс» 10.00 «Слідства. інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.15 «Про нас» 11.30 «Сад, город, квітник» 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30 Х/ф «Екстрасенс» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 «Щоденник для батьків» 15.00 Х/ф «Маленькі викрадачі» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 ТНМК & МАСО Слобожанський 21.30 «Євромакс» 22.00 Х/ф «Тріумф кохання» ▲ 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Екстрасенс» ▲ 02.30 «Музичні делікатеси» 03.00 ТНМК & МАСО Слобожанський 04.20 Х/ф «Тріумф кохання» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Дива цивілізації» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Музеями Тернопілля» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вимираючі види. Пантера» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 «Не перший погляд» 13.00 «У пошуках легенд» 13.10 «Слід» 13.30 «На часі» 14.30 «Так було...» 14.45 «Смакота» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Із нашої відеотеки» 15.25 «Мальовниче Тернопілля» 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «Словами малечі про цікаві речі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Учнівський щоденник» 17.15 «Живі сторінки» 17.35 «Театральні зустрічі» 18.20 «В об’єктиві ТТБ» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Біржа праці» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Акценти тижня» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

НОВИЙ 21.00 «Коммандо». Бойовик. Колишнiй керiвник спец­ групи коммандос вiдпочиває вiд минулих битв. Але раптова поява банди терористiв, якi викрадають його малолiтню дочку, круто обривають розмiрене життя. Режисер: М.Л. Лестер. У ролях: А. Шварценнеггер, Р.Д. Чон, Д. Хедайа, У. Уеллс, Дж. Олсон.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.40 Свiт on line 08.15 Смакота 08.40 Тепло.ua 09.15 Гра долi 10.10 Мистецькi iсторiї 10.40 Спогади 11.10 Твiй дiм 11.50 Д/ф «Сiчневий бiй. Литовське радiо i телебачення 13 сiчня 1991 року» 13.00 Х/ф «Дитячий секрет» 14.40 Фольк-music 16.20 Д/ф «Повернення видiв. Рожевий фламiнго» 17.15 Чоловiчий клуб. Спорт 18.25, 02.30 Гандбол. ЧЄ. Фiнал 20.20 Театральнi сезони 21.00, 05.30 Новини 21.30 Прем’єр-мiнiстр України А. Яценюк про реформи 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга.ua 23.00 День Янгола 00.05 На слуху. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 04.10 Вiра. Надiя. Любов 05.00 Д/ф «Гармонiя протирiч Тетяни Яб­ лонської» 1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 08.00 «Українськi сенсацiї» 09.00 «Лото-Забава» 09.45 М/ф 09.55 «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт: Камбоджа» 12.05, 13.10, 14.10, 15.15, 16.15 «Свiт на­ виворiт 2: Iндiя» 17.25 «Мультибарбара» 19.20 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Ладога» ▲ 01.15 Х/ф «Старша дружина» ▲ 02.50 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.30 М/ф 06.45 «Подробицi» - «Час» 07.20 Х/ф «Кохана жiнка механiка Гаврилова» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 12.00 Т/с «Все повернеться», 1, 4 с. ▲ 16.00 Х/ф «Таблетка вiд слiз» ▲ 17.50, 21.40 Т/с «Рiдкiсна група кровi» ▲ 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 «10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром» 23.45 Х/ф «Ти будеш моєю» 01.40 Х/ф «Це все вона» ICTV 05.35 Факти 06.15 М/с «Молода Лiга Справедливостi» 06.55 Х/ф «Немов громом уражений» 08.45 Зiрка YouTube 10.25 Дивитись усiм! 11.35 Без гальм 12.10 М i Ж 12.45 Факти. День 13.00 Труба мiстера Сосиски 14.10 Х/ф «Годзила» 16.45 Х/ф «Повiтряний маршал» ▲ 18.45 Факти тижня з О. Соколовою 20.20 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.30 Х/ф «Квант милосердя» ▲ 22.40 Х/ф «Червона спека» ▲ 00.35 Х/ф «Вогонь iз пекла» ▲ 02.20 Х/ф «Каратель. Територiя вiйни» ▲ НОВИЙ 03.30 Зона ночi 05.35, 07.50 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 07.55 Х/ф «Елвiн i бурундуки» 09.45 Т/с «Пригода Мерлiна» 14.15 Х/ф «Велика гра» ▲ 16.00 Х/ф «Святий» ▲ 18.20 Х/ф «Найманi вбивцi» ▲ 21.00 Х/ф «Фахiвець» ▲ 23.05 Х/ф «Прибрати Картера» ▲ 01.10 Х/ф «Гiсть» ▲ СТБ 06.15 «ВусоЛапоХвiст» 07.10 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 12.05 «Караоке на Майданi» 12.55 «Подорож тiтки Алли Iталiєю» 15.15 Х/ф «Кров не вода» ▲ 19.00 «Битва екстрасенсiв» 20.50 Х/ф «Довгоочiкуване кохання» 22.45 Х/ф «Мандрiвка у закоханiсть» 00.50 «Слiдство ведуть екстрасенси»

• АНОНС

31 СІЧНЯ УКРАЇНА 07.00 Подiї 07.50 Реальна мiстика 09.45 Т/с «Дочки-матерi» 13.20 Т/с «Сила вiри» ▲ 17.20 Т/с «Якби я була цариця», 1 i 2 с. ▲ 19.00, 06.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 19.40, 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.00 Т/с «Якби я була цариця» ▲ 22.15 Х/ф «Рiдна кровиночка» ▲ 00.10 Т/с «Не зарiкайся» 11, 15 с. 04.00 Зоряний шлях

ТЕТ 06.00, 10.35 М/ф «Школа монстрiв: Втеча з острова Черепа» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-дослiдниця» 11.20 М/ф «Атлантида: Загублена iмперiя» 13.05 М/ф «Бiлка та Стрiлка. Зорянi собаки» 14.45 Країна У 00.10 Дайош молодьож! 01.05 Одна за всiх 01.55 БарДак 03.05 Кузня зiрок 3 03.55 РайЦентр 04.45 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Х/ф «Інше життя, або втеча з того світу» ▲ 07.30, 17.40, 20.45 «Про нас» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Святої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Маленькі викрадачі» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 16.00 «Щоденник для батьків» 16.30 «Слідства. інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Слід» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.30, 00.30 Міська рада інформує 19.40, 02.00 Хіт-парад 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.10 Х/ф «Я, ти і всі кого ми знаємо» ▲ 00.00 Провінційні вісті 00.40 ТНМК & МАСО Слобожанський 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Я, ти і всі кого ми знаємо» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Учнівський щоденник» 11.30 «У країні Мультляндії» 12.30 «Іноземна для дітей» 12.40 «Живі сторінки» 13.00 «Поклик таланту» 14.30 «Луцьк. Приємне відкриття» 14.50 «Мальовниче Тернопілля» 14.55 «Гуморинка на хвилинку» 15.00 «Театральні зустрічі» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «Біржа праці» 16.10 «Служба розшуку дітей» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Дива цивілізації» 17.25 «Мальовниче Тернопілля» 17.30 «Азбука смаку» 18.00 «Назбиране» 18.15 «Музей родини Косачів» 18.25 «Гуморинка на хвилинку» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 «Край, в якому я живу» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ICTV 14.10 «Годзила». Бойовик. На американському уз­ бережжi Тихого океану гримить страшна буря, i води стають стi­ною. Люди в шоцi, преса вимагає пояснень. Але незабаром усе з’ясову­єть­ ся, тому що у Нью-Йорку з’яв­ля­ єть­ся Годзилла... Режисер: Р. Еммерiх. У ролях: М. Бродерiк, М. Пiтiльє.

Назвали ім’я четвертого тренера «Голосу країни»

П

родюсери вокального шоу «Голос країни» назвали ім’я четвертого тренера, який посяде місце у «платиновій панелі» тренерів шостого сезону. Ним став лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

Раніше було оголоше­ но, що тренерські крісла шостого сезону також зай­ муть Потап, Іван Дорн і Тіна Кароль. Такої комбінації професіоналів музичної сфери ще не було в жодному проекті. Вакарчук займе тренерське крісло проекту вже вчетверте. На рахунку співака вже є одна перемога в шоу – в четвертому сезоні «Голосу країни» учасник його команди Ігор Грохоцький став переможцем проекту. Крім того, наставник продовжує підтримувати молодих виконавців і після закінчення шоу.

«Золотий глобус»-2016. Переможцем став Ді Капріо

У

Голівуді відбулася церемонія вручення премії «Золотий глобус», яка вважається другою за престижністю після Оскара.

Головний приз дістав­ ся картині «Легенда Х’ю Гласса» в номінації Кращий драматичний фільм. Виконавець головної ролі, голівудський актор Лео­ нардо Ді Капріо, який зіграв першопрохідника Х’ю Гласса, отримав премію за кращу чоловічу роль. Фільму також дісталася статуетку в категорії Найкращий режисер. Кращою комедією визнали науково-фантастичний драматичний фільм режисера Рідлі Скотта з Меттом Деймоном у головній ролі – «Марсіанин». Переможницею в номінації Краща жіноча драматична роль стала актриса Брі Ларсон за роль у філь­ мі «Кімната». Крім того «Золотий глобус» дістався співачці Леді Гага, яка перемогла в номінації Краща актриса міні-серіалу .

Нащадок королівської родини пішов до садочка

П

ринц Вільям та його дружина Кейт Міддл­тон поділилися черговими фото свого первістка – принца Джорджа.

В офіційному Facebook Британської монархії з’я­ вилися світлини малюка, який вперше пішов до ди­ тячого садочка. «Принц Джордж при­ й­шов перший день до садочка Монтессорі у Норфолку», – йдеться під фото. «Герцог і герцогиня Кембриджські оприлюднили фотографії, щоб відзначити цю подію», – додали у монархії.


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОЕТИЧНИМ РЯДКОМ Болить мені... Ти знаєш як болить? Болить біда, що зараз в Україні. Ця рана душу втомлену ятрить, І сліз не можу втримати я нині... Війна... Неоголошена ніким, Вбиває і калічить українців. І це наш брат? Та і чи був він ним? Щоб убивати нас прислав чужинців. Цей маразматик воювати звик. Бо ж не своїх дітей кидає в пекло. За хворий мозок, за імперський бздик, Життя вже не одне навіки смеркло. Болить мені...Ти знаєш як болить. Ця рана не дає мені спокою. І ця неоголошена війна, Розв’язана «братерською» рукою...

п’ятниця, 22 січня 2016 року Досьє 102

Пісня закоханого

*****

Що є любов?.. Одвічна невідомість… А відповідь шукає підсвідомість, Бо розумом її не осягнуть, У кожного в любові своя суть. Хтось покладе на плаху їй життя, Віддасть себе сповна без вороття, У спраглу душу протече рікою, В холоднім серці спалахне весною. А хтось наосліп швидко промайне, Аби взуття не замарать своє.. Натопче у душі та не вернеться, І слід у серці довго не зітреться… Чомусь так легко зраджують любов, Шукають потім іншу знов і знов. А боляче чомусь завжди лиш тому, Хто віддавав всього себе до скону. У кожного в любові своя суть, І розумом її не осягнуть, Адже любов – одвічна невідомість, І відповідь не знайде підсвідомість…

*****

...Я сильна, навіть зла. Я знаю: слабкість – це одна з диверсій. А я ще в диверсантах не була..

*****

Розп’ято нас між заходом і сходом, Що не орел – печінку нам довбе. Зласкався, доле, над моїм народом, Щоб він не дався знівечить себе!

*****

За мирні дні: за будні, і за свято, ми щиро вдячні кожному солдату...

*****

Єдиний Боже! Все обсіли хами. Веди мене шляхетними шляхами. І не віддай цим людям на поталу, – вони вже іншу віру напитали. Одплач в мені, одплач і одболи, – вони ж моїми друзями були! Ліна КОСТЕНКО

Антонов

Насіння злаків

Широкий диван

Нація

Льотчиквинищувач

Знак зодіаку Борошн. виріб

Венозна ...

Нім. фізик

Гора у Вірменії ... невіруючий

Вид живопису

Комаха

Бразил. народне гуляння

Шлюпка Од. ваги коштовн. каміння

Українськ. письменник

Вулкан на Філіппінах

Муза

Кінський ... ... Пугачова

Велика металева ємність

Фр. авто Аналіз крові

Сорт вина

Команда для коня

Судина

Гірське поселення

Крик в лісі

Артист кіно

Щипковий муз. інструм.

Ковкий метал

Нота

Вуглеводень Марка літака

... нот

Супутн. Юпітера Пістолет

Органоїд клітини Ріка в Казахстані

Географ. ...

Тропіч. пряна рослина

Рух у танці

Нота

Од. площі

Канава Човен Хейєрдала

Фінанс. Густина Автомат установа Калашн. Головний Частина убір єпископа телевізора

Продукт з бавовни

К

О

Р

А

Н

Л

І

Е

Б

А

Д

Е

О

Н

Т

О

Н

О

Н

Н

Т

Е

Д

І

Д

А

Р

Р

А Н

О

А

П

І

А

Р

К

Р

С

Я

Г

А

І

К

Р

У

Д

Й

Д

А

Е

Н

О

О

М

А

Р

Т

Т

І

Я

П

Г

Т Р

І

Н

О

С

В

А

Н

Т

А

О

Л

О

Г

У

Т

І

Н

Р

И

С

Я

Н

Т

А

Р

Б

О

Р

О

К

Е

Т Т

О

А

Р

О

Т

И

Я

Н

А

М

О

Р

А

М

А

К

А

К

Р

І

Р

М А

М

Ж

О

М

І

А

Н

Г

Л

А

А

О

А

Т

К

А

К

Н

Е С

Т

Р

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Не витрачайте гроші на одяг... Витрачайте їх на подорожі... Яка різниця, скільки ро­ ків вашим чоботам, якщо ви гуляєте в них Парижем.

*****

С

У

А

О

А

А

Н

О

Н

И

Б

Ф

Л

Н

О

Е

Я

С

Т

А С

К

П

Г

К

Ф

Орган зору

Кірка на снігу

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ О

Частина Метал з Йошкар-... гри в вуглецем теніс

Єгипет. фараон Місто в Шотландії

П

Марка літака

Річка в Росії

Літ. жанр

Кухонна ... Знак зодіаку

Зарядж. частинка

Вибухов. снаряд

Ріка в Росії

Смерч

А

Інгредієнти. Тісто: 1 яйце, 100 г цукру, 100 г маргарину, 250 г борошна, 1 ч.л. порошку до печива. Сирна маса: 1,5 кг сиру, 2 скл. цук­ ру, 4 яйця, 6 жовтків, 3 ч.л. ванільно­ го цукру, 200 мл молока, 100 мл олії, 3 ст.л. манки, 2 ст.л. крохмалю. Кокосова маса: 6 білків, 6 ст.л. цукру, 100 г кокосової стружки. Приготування. Збити яйце з цукром, додати маргарин, борошно з порошком. Замісити тісто. Сир перемолоти. Яйця збити з цукром, додати решту інгредієнтів. Все добре вимішати з сиром.

Озеро в Австралії

Суцвіття

Пряний лист

А

• СМАЧНОГО!

Сирник з кокосом

Дикий бик

Церковне прокляття

Говерла

*****

На світі можна жить без еталонів: По-різному дивитися на світ: Широкими очима, – з-під долоні, Крізь пальці, – у кватирку, – з-за воріт. Від того світ не зміниться нітрохи. А все залежить від людських зіниць. В широких – відіб’ється вся епоха. У звужених – збіговисько дрібниць.

Перший чоловік

О3

*****

Усі усіх не люблять – так завжди, Така уже настала в нас епоха… Усі усіх не люблять – півбіди. Всі брешуть, що всіх люблять – катастрофа.

Природ. фарба

Щит Зевса

15

А К Т

Г З

У

Р

О

Р

Е

Л

Л

О

Н

О

А

К

А

Золота медаль. Червоний диплом. Вільна каса.

*****

Чоловік вдарив по столі: – Хто в домі господар? Дружина: – Ну я, і що? – Нічого, просто так запитав.

*****

Слідчий: – Ви впізнаєте цей ніж? – Звичайно! – Ага, все-таки впізнаєте? – Як же не впізнати, ви його мені вже три тижні показуєте!

Гурт В. Цоя

Форму застелити пергаментом, викласти тісто, зверху сир і пекти 40 хв. при температурі 180°С. За цей час приготувати кокосову масу. Збити білки з цукром, додати кокосову стружку. Вийняти сирник з духовки, вик­ ласти зверху кокосову масу, і пек­ ти ще 20 хв.

Чіпси з лимона

Інгредієнти. Лимон, склянка цукру, півсклянки води. Приготування. Нарізати лимон тоненько. В каструлю налити воду, висипати цукор, поставить на вогонь, помішуючи. Покласти шма­ точки лимона в гарячий сироп та варити 25-30 хв. Деко застелити пергаментом і викласти на нього лимони. Сушити лимони 2 години в духовці при температурі 90°С.

*****

Є такі жінки, котрі гордо за­ являють: «Я одна така!» Дивишся на таку і думаєш: «І сла­ ва Богу!»

*****

Скільки б іграшок у дитини не було, все одно найулюбленішими будуть пульт, телефон і каструлі.

*****

У суді: – Підсудний, розкажіть ваш план пограбування банку. – Не можу, у залі багато кон­ курентів.

*****

– Вчора до нашої квартири заліз злодій. – І що? Взяв щось? – Та де там! Лежить у лікар­ ні. Дружина подумала, що це я повернувся так пізно...

*****

У магазині маленький хлоп­ чик: – У вас є зошити в кружечок? – Немає. Позаду чоловік: – Дитино, не мороч продавцю голови. Глянь, яка черга стоїть. Хлопчик відходить. Чоловік до продавця: – Доброго дня, дайте мені глобус України.

*****

Мені сказали: «Пити треба в міру». Я заглянув у словник: міра – одиниця об’єму рівна 26,24 літра... Опа!

*****

Бензин подорожчав, хліб – теж. Комунальні послуги підвищили. Добре, що зарплату не додали. Хоч якась стабільність.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• У січні – березень, то бійся в березні січня. • Глибокий сніг у січні – будуть до­ щі влітку. • Багато снігу – багато хліба. • Ясної днини високо летять проти вітру ворони – за добу-дві – ві­ тер зі снігом. • Зимова діброва почорніла – нас­ тане відлига з вітром. • Взимку ліс без вітру шумить – бу­ ти хуртовині. • Снігур заспівав – на хуртовину. • Пес на снігу згортається калачиком – на мороз, а витягується, роз­ кидає лапи – на відлигу. • Вечірній зіркопад – на нічний мо­ роз. • Якщо січень мокрий та з відлига­ ми – чекай холодного літа. • Якщо дерева в січні часто покриваються інеєм – на врожай.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 22 січня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 25 січня ніч / день

-12 / -5

вітер

ВІВТОРОК, 26 січня ніч / день

-4 / -2

вітер

ніч / день

-5 / -2

вітер

У перекладі з латинської високосний рік означає «другий шостий» З’явився цей термін дуже давно, і сьогодні мало кому відома історія його походження. Гай Юлій Цезар 1 січня 45 року до нашої ери ввів календар, відомий як «юліанський». Розробили його астрологи з Олександрії на чолі зі знаменитим ученим Созігеном. Відповідно до нього рік тривав 365,25 доби. Щоб ця похибка зрівнялася, було прийнято рішення ввести термін «високосний рік», який складався з 366 діб. Завдяки такому рішенню у лютому раз в чотири роки є 29 днів.

ніч / день

-8 / -4

вітер

Нещасливим вважається і 29 лю­ того. За церковним календарем це день преподобного Касіяна. У народних приповідках і легендах цей святий виглядає понурим і злим чоловіком. «Чому ти Касіяном дивишся!» – кажуть дітям, що дивляться на людей з-під лоба. «Касіян оком накинув – не буде з цього народжено-

ля все могло піти не так, як планувалося.

2016 рік – рік Вогняної Мавпи

Астрологи запевняють, що тварина східного календаря, яка є символом цього року, є не простим знаком, а справжнім покровителем і оберегом, який впливає на долі багатьох людей. Під час владарювання Мавпи багато стихій посилюються, тим са-

Чи варто хвилюватися?

Забобонні люди чекають нас­ тання високосного року з деяким побоюванням. Навіть сьогодні, в сто­ ліття видатних наукових розробок, не перестають турбуватися через 29 день лютого. З давніх часів люди очікували, що в цей період стається щось жахливе. Війни, епідемії, нев­ рожаї, пов’язували з впливом високосного року.

го добра!» – цей вираз найчастіше застосовується до телят, лошат та інших свійських тварин, але інколи він стосується і дітей, що народилися в Касіянів день. Люди намагалися встигнути завершити всі важливі справи до 29 лютого, оскільки піс­

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

мим підштовхуючи людей до вір­ них рішень, вчинків і починань. Як­ що людина визначає для себе мету досягти фінансового благополуччя або просування по роботі, то Мавпа обов’язково посприяє цьому. Здо­ро­ в’ю у 2016 році бажано приділити

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Сх, 4 м/с

ЧЕТВЕР, 28 січня

2016 році 366 днів, а це означає, що він – високосний. Таке трапляється з періодичністю раз в чотири роки і викликає безліч побоювань. Але чи насправді такий небезпечний ви­ сокосний рік і чого від нього чекати – спробуємо розібратися.

Історія високосного року

Зх, 2 м/с

СЕРЕДА, 27 січня

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

особливу увагу, тому що в цей період людський організм буде надзвичай­ но чутливим навіть до невеликих коливань негативних факторів. У силу того, що Мавпа є товариською і жвавим істотою, 2016 рік буде багатим на нові та корисні зна­ йомства. Головною його особливістю виступає можливість здійс­ни­ти давні мрії і кардинально змінити своє життя.

Чого очікувати від високосного?

Думки астрологів зводяться до одного – в 2016 році вдасться досягти врегулювання багатьох конфліктів, вирішити давні суперечки. При цьому не варто довіряти не­ знайомим людям, з обережністю ста­ витися до нових знайомств. У цей пе­ ріод активізуються шахраї, які праг­ нуть нажитися на чужому горі. Мавпа підштовхне багато пар до створення сімей, і рік обіцяє бути багатим на весільні церемонії. Люди почнуть проявляти турботу і ува­ гу до своїх близьких, тим самим розуміння між родичами досягне максимальних висот. Що стосується здоров’я, то тут не можна спускати все на самоплив. Лікарів бажано відвідувати не тільки за потребою, але й у профілактичних цілях. Нові знайомства, кар’єрне зростання, здійснення мрій – це все обіцяє принести з собою Мавпа.

Сх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 29 cічня ніч / день

2016-ий – високосний рік Вогняної Мавпи

У

Пд, 2 м/с

-15 / -10

вітер

Пн/Сх, 5 м/с

СУБОТА, 30 січня ніч / день

-11 / -8

вітер

Пн, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 31 січня ніч / день

-6 / 0

вітер

Пн/Сх, 2 м/с

За даними мережі Інтернет

• АФОРИЗМИ Кожен Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити ж треба! А. Куліч Новий рік потрібен дітям для казки, невдахам як точка відліку нової надії, іншим – для веселощів. Ішхан Геворгян Шкода, що Новий рік наступає саме тоді, коли найважче дістати ялинку. Олександр Ратнер Новорічний настрій – це коли радий бачити навіть тих, хто помилився дверима. Михайло Мамчич Завжди будь у війні зі своїми недоліками, в мирі зі своїми сусідами і кожен Новий Рік ставай кращою людиною. Бенджамін Франклін

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №1(43)  

Досьє 102 №1(43)  

Profile for dosie102
Advertisement