__MAIN_TEXT__

Page 1

ВИКРИЛИ ПІДПІЛЬНЕ ВІРТУАЛЬНЕ КАЗИНО

стор.

У ЛІКАРНЯХ МІСТА БУДУТЬ стор. 5 ОЦІНЮВАТИ МЕДПОСЛУГИ

• НОВИНИ

На Тернопільщині триває набір на військову службу за конт­ рактом. Охочі вступити до війська можуть піти служити у будь-яку військову частину, однак в пріори­ теті – Тернопільська окрема артилерійська бригада.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

7

стор.

9

ВІД СНІГУ ЗВІЛЬНЕНО МАЙЖЕ П’ЯТЬ ТИСЯЧ АВТОШЛЯХІВ

стор.

10

ОБЛАСТЬ СПІВПРАЦЮЄ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ 69 КРАЇН

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№19 (61) / 24 листопада 2016 року

У тернопільських магазинах гречка вартує в середньому 38-40 гривень за кілограм. У департамен­ ті агропромислового розвитку запевняють, що зібрали добрий урожай гречки. Однак впливати на ціноутворення не можуть.

В oблacтi плaнyють poзши­pи­ ти мepeжy кoмyнaльних aптeк. Дo кiнця poкy нoвi зaклaди хoчyть вiд­ кpити щe y чoтиpьoх paйцeнт­paх. Дeпyтaти Тepнoпiльcькoї oблpaди нa poзвитoк кoмyнaльнoї aптeчнoї мepeжi виділили 700 тиc. гpн. На Тернопільщині складатимуть реєстр із транспортних засобів приватних підприємств, які змо­ жуть допомагати комунальникам у разі виникнення надзвичайних ситуацій чи стихійних лих. Про це заявив голова ОДА Степан Барна.

Листопадовий снігопад зав­дав істотної шкоди сільському господарству реґіону. Цукровий буряк, кукурудзу можливо врятувати, але ситуація гірша з соняшником, соєю, картоплею, оскільки вони залиша­ ються на полях. Показники вро­жаю будуть меншими.

Висновки науковців: Тернопіль – це аномальна кліматична зона України. Вчені акцентують, що міс­ то перетворюється у кліматичну аномалію, тому владі та громаді треба бути готовими до аномальних природних катаклізмів, якраз з епіцентром у нашому місті. Українська команда з грекоримської боротьби здобула срібні нагороди на Кубку Європейських Націй, який проходив у Румунії. У складі української команди виступив і тернопільський борець Анд­ рій Антонюк.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Аферисти, не виходячи з дому, ошукують людей Реформа поліції – це відновлення довіри населення до людей у формі

В

ідкритість поліції – головний фактор, якому під силу по­ вернути довіру населен­ ня, – про це у інтерв’ю по­ відомив начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол. Роз­ повів головний поліцейсь­ кий краю про хід рефор­ми, про усунення можливості приховування злочинів, перекручування фактів й реформування стор. 2 лінії «102».

стор.

3

До уваги водіїв та власників вантажних транспортних засобів!

3

метою запобігання уск­ ладнень у дорожньому русі та попередження скоєння ДТП правоохоронці наголошують водіям зверну­ ти увагу на технічний стан своїх транспортних засобів. При погіршенні дорожніх умов, під час керування автомобілями, будьте уважними та обережними, чітко дотримуйтеся вимог Правил дорожнього руху, обирайте безпеч­ ну швидкість та дистанцію руху, а також уникайте різкого гальмуван­ ня та маневрування транспортним засобом.

В умовах негоди кожному варто дотримуватися таких правил: – за можливості відмовтеся від виїздів на власному автомобілі; – виходьте з дому лише у разі крайньої необхідності, обов’язково вдягнувшись по погоді; – рухайтесь розчищеними доріжками, не наближайтесь до будинків та споруд з даху яких може впасти кучугура снігу; – переходьте вулицю лише по пішохідних переходах та будьте при цьому уважні: в складних погодних умовах знижується видимість для водіїв та збільшується гальмівний шлях транспортного засобу.


2

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 5

ГРУДНЯ

8

ГРУДНЯ

12

ГРУДНЯ

12

ГРУДНЯ

12

ГРУДНЯ

14

ГРУДНЯ

народився ПРОСТИЙ Іван Михайлович, т.в.о. начальника Бучацького відділення поліції ГУНП в Тернопільській області

народився РАТУШНЯК Олександр Володимирович, начальник відділу режиму та технічного захисту інформації ГУНП в Тернопільській області народився КУЧЕР Ігор Олександрович, т.в.о. командира роти поліції особливого призначення ГУНП в Тернопільській області народився ГОЖІЙ Андрій Ігорович, начальник Заліщицького відділення поліції ГУНП в Тернопільській області

народився ПОБУРИННИЙ Ярослав Богданович, начальник Монастириського відділення поліції ГУНП в Тернопільській області народився МУЛА Микола Станіславович, керівник Центру обслуговування підрозділів ГУНП в Тернопільській області

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Оперативники встановили особу шахрая-гастролера, який забрав у школярок мобільні телефони

З

ловмисник гастролює по всій Україні, скоюючи злочини. У вчиненні шах­ райств, пов’язаних з мобіль­ ними телефонами, його під­ озрюють поліцейські інших областей. У Тернополі зловмисникові уже оголошено три підозри щодо вчинення шахрайських діянь, та затримати його досі не вдалося. Після того, як йому вдається заволодіти чужим майном, він покидає місто. У парках та інших місцях відпочинку лиходій підстерігає школярів, які гуляють без батьків, підходить до них, представляється поліцейським і вимагає показати телефон, мовляв, апарат треба перевіри­

ти, бо він може бути крадений. Діти віддають мобільні зловмисникові, а той втікає з чужим майном. В парку «Топільче» до двох систер підійшов невідомий, назвався поліцейським та заволодів їхніми мобільними. Вартість втраченого батьки школярок оцінили у 26 тисяч гривень. Діти впізнали на фото кривдника. Це житель селища Першотравневе Овруцького району Житомирської області, 1975 року народження. Раніше неодноразово судимий. Правоохоронці радять батькам роз­повісти дітям про подібні афери. Ніхто на вулиці не має право вимагати в них особисті речі, тому пот­ рібно заборонити неповнолітнім спілкуватися з незнайомцями.

Начальник ГУ Національної поліції в області Олександр БОГОМОЛ: «Переконаний, прозорість роботи Національної поліції дозволить спростувати тезу Хатії Деканоідзе щодо корупції в структурі»

У

команді грузинів-рефор­ маторів гучні відставки. Кабінет міністрів Украї­ ни звільнив Хатію Деканоідзе з посади голови Національної поліції і затвердив на її місце в­.о. голови Нацполіції Вади­ ма Трояна. Нагадаємо, Хатія Деканоідзе подала у відставку з посади голови На­ ціональної поліції України 14 листо­ пада. – Я, як і обіцяла, протягом року створила фундамент для розвитку нової Національної поліції... Але, на жаль, мої повноваження і воля не були достатніми для різких змін, – сказала вона. У травні 2016 року Деканоідзе в інтерв’ю DT.UA казала, що змусити піти може тільки внут­рішнє відчуття, що долати протис­тояння системи більше неможливо. Ймовірно, справжня причина звільнення грузинки не така вже й очевидна. Надто близька у часі її зая­ва про відставку з таким же наст­ роєм співвітчизника Міхеіла Саакаш­ вілі, який «втомився виконувати обо­ в’язки голови Одеської ОДА», а кілька годин перед цим про відхід з посади начальника головного управління Нацполіції в Одеській області повідомив Гіоргі Лорткіпанідзе. Во­ чевидь, мали місце і результати виборів президента США. Тут, у рамках своєї маргінесиТернопільщини, можемо лише здогадуватися, що буде далі в Україні загалом, але як позначаться кадрові зміни у верхівці Національної поліції України на ситуації в області, спробували з’ясувати в начальника головного управління національної поліції в Тернопільській області Олександра Богомола. – Олександре Миколайовичу, що можете сказати про внесок Хатії Деканоідзе в реформування Національної поліції в Україні? – Реформування проводила не тільки Хатія, а й всі поліцейські Ук­ раїни. Впродовж десятків років було накопичено багато негативу щодо роботи колишньої міліції, який проявлявся у кількох напрямках: ка­ тування, незаконні арешти, фальси­ фікації речових доказів, кримінальних проваджень, виконання злочин­ них наказів під час Революції Гідності. Тож реформування було більш, ніж потрібним. Насамперед, позитив реформи – поява відкритості в поліції – головний фактор, якому під силу повернути довіру населення. Також – модернізація прийому інформації від населення, усунення можливості приховування злочинів,

перекручування фактів, ре­ формуван­ня лінії «102». Це почалося за період керівництва Хатії Деканоідзе. Підтримую рішення про ліквідацію Державтоінспекції, яку замінила патрульна поліція, але, на жаль, це відбулося лише в великих містах. Поки що виконуємо ці функції за рахунок інших пра­ цівників поліції, але за значної неукомп­ лекто­ваності через реформу, переатестацію, виконувати це зараз вкрай складно. Ще один плюс: за участю гро­ мадськос­ті відбувається призначен­ ня на керівні посади в поліції. Загалом атестаційний процес по­казав справжню підготовку полі­цей­ських з досвідом, показав коруп­ційні проя­ ви, відношення суспільства до поліцейських, оскільки багато ін­фор­ мації під час атестації надійшло як­ раз від громадськості, що має дуже серйозний профілактичний ефект і найбільше переживає щодо майбут­ нього реформованого відомства. Попри весь позитив, негатив теж є. Під час підписання закону про Національну поліцію було упущено кілька моментів щодо заборони на оперативно-розшукову роботу поліцейських. Поки недоліки усунули, пройшло 8 місяців, що не могло не позначитися на криміногенній ситуації. – Все-таки, відставка Дека­ ноідзе – наскільки це небезпечно для перспективи Національної по­ ліції? – Пропозиції Хатії Деканоідзе щодо реформування були прийняті системою. Система змінилася. Переконаний, її хороші починання не будуть втрачені, оскільки прописані в інструкціях, законах, у підходах до роботи, в зміні структури роботи поліції. – На одному з крайніх в часі брифінгів вона зазначила, що Міністерство внутрішніх справ Ук­ раїни так і не подолало корупцію. Чи нема підстав потерпати, що з відходом «наглядача», усе стане таким, як було до створення поліції? – Я ніколи не платив за посади, ніколи не брав грошей від когось за працевлаштування. Це дуже серйоз­ ний момент, бо коли людина йде працювати і в неї вимагають гроші за роботу, вона автоматично починає думати, як ці гроші «відпрацювати». Переконаний, прозорість дальшої роботи поліції дозволить спрос­ тувати тезу Хатії Деканоідзе щодо

корупції в структурі. Принаймні я роблю все для того, щоб так і було бодай у Тернопільській області. – Чи відомий вам стиль роботи новопризначеного в.о. голови Нацполіції Вадима Траяна? – З Вадимом Анатолійовичем зустрічався кілька разів, коли він був першим заступником Хатії. Людина компетентна в роботі поліції, в оперативній діяльності, у проблемах поліції. Його стиль – стиль роботи професіонала. – Чого очікуєте, як начальник ГУНП у Тернопільській області від головного керівництва Нацполіції? – Належного реагування на пропозиції з регіонів. Сподіваюся, що реакція керівництва з Києва буде відвертою, як і раніше. – Після ліквідації «борщівсь­ кого стрілка» у деяких засобах масової інформації з’я­ви­лася інформація про те, що начеб­то Департамент внутрішньої без­пе­ ки у своєму висновку визнав Вашу службову недбалість щодо організації цього затримання, і що Вас переведуть в іншу область. Звідки «ростуть ноги» цього повідомлення, як вважаєте? – Хатія Деканоідзе приїжджала в Тернопіль щодо з’ясування всіх обс­ тавин цього затримання. Отримала вичерпні відповіді на всі запитання від мене, як свідка події. Через кілька днів після того я доповів мініст­ ру внутрішніх справ України. Було прийнято рішення не притягувати до відповідальності жодного з працівників поліції. Зняття мене з посади чи переведення не розглядалося. Я відслідкував джерело тієї неправдивої інформації в інтернет-ЗМІ, знаю ініціатора, але зараз озвучувати його не буду. – Це хтось із політичних персон? – Це один з державних службовців у Тернопільській області, який на мою думку, вкрав гроші з державного бюджету. Розмовляла Ірина Юрко


КРИМІНАЛ

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

3

Житель Тернопілля Правоохоронці закликають за 15 хвилин втратив бути обережними, продаючи та понад 19 тисяч гривень купуючи товари через інтернет

З

битків на 19 100 гривень зазнав житель села Біла Тернопільського району. Чоловік став жертвою крадіїв. Потерпілий заявив, що 18 лис­ то­пада у проміжок часу з 10:05 по 10:20 невідомі особи пошкодили пе­ редню пасажирську дверку його автомобіля «Тойота Авенсіс» і викрали чоловічу сумочку. На момент зло­ чину автівка знаходилася на вулиці Купчинського, 1 в обласному центрі. Заявник стверджує, що у сумці було 10 тисяч гривень, 100 доларів, банківські картки, документи його та на іномарку. Проте зловмисники на цьому не

зупинилися. Потерпілий не встиг заблокувати карти і уже згодом діз­ нався, що з одного рахунку пропало 2660 гривень. Правоохоронці розшукують злов­ мисників. Подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка. Поліцейські застерігають водіїв та їхніх пасажирів не залишати у автомобілях цінних речей, побутову техніку та сумки. Зловмисники, йду­ чи повз автівки, заглядають у салони, шукаючи наживу. Їм потрібно ли­ ше декілька хвилин, щоб здійс­ни­ ти крадіжку. Тому, будьте обережними!

М

айже шість тисяч гри­ вень та ноутбук марки «Neu Sonik» втратила кременчанка у суботу 20 лис­ топада. Жінка стала жертвою шахраїв. За словами Володимира Галеви­ ча, начальника Кременецького відділу поліції, потерпіла напередодні на сайті «OLX» розмістила оголошення про те, що продає побутову техніку. Близько 17:00 їй зателефонував чоловік і повідомив, що зацікавився комп’ютером. Він почав розпитувати вартість товару та деякі деталі про нього. Коли продавець та покупець зійшлися на ціні, то домовилися зустрітися. Кременчанка продиктувала невідомому номер картки, куди перевести обумовлену суму, а це 6 тисяч гривень. На зустріч з покупцем поїхав її чоловік. Ноутбук він віддав лише після того, як на номер телефону потерпілої прийшло смс-по­ві­ домлення про те, що на рахунок надійшли гроші. Банкомату поруч не було, тому кременчани не одразу зрозуміли, що стали жертвою шахрайства. Правоохоронці розшукують злов­ мисників і попереджають: купуючи товар, спробуйте дізнатися якнай-

Отримання нотаріально посвідченого документа обійшлося жительці Тернопільщини у 2300 доларів США

Б

ажання вивезти дитину за кордон вартувало мешканці райцентру Козова 2300 американських доларів. Нагріли руки на цій справі троє жителів Тернопо­ ля, а сфальшувала необхід­ ний документ державний нотаріус. Слідчі Головного управління На­ ціональної поліції Тернопільської об­ ласті висунули обвинувачення усім чотирьом фігурантам кримінально­ го провадження. Трьом з них інкримінують частину третю статті 369-2 ККУ – одержання неправомірної ви­ го­ди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функ­ цій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди, а працівниця нотаріату понесе відповідальність за службове підроблення – стаття 366 ККУ. Коли з чоловіком ніяк не вдалося домовитися про дозвіл на вивіз дити­ ни за кордон, козівчанці зголосився допомогти знайомий тернополянин. Знала б жінка у яку суму обійдеться

їй ця допомога, і що заповітний документ вона отримає злочинним шляхом, мабуть, не погоджувалася б на це. Як розповіла слідча СУ ГУНП в Тернопільській області Юлія Хрущ, зловмисників взяли на гарячому – під час отримання неправомірної ви­ годи. Вже за реквізитами в докумен­ ті встановили й нотаріуса, що погодився на фальсифікацію дозволу. Досудове слідство завершено і

буде передано до суду щойно підоз­ рювані ознайомлять із матеріалами. Якщо суд визнає підозрюваних винних у вчиненому, нотаріусу загрожує не лише штраф, а й позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а трьом посередникам у цій справі може світити позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіска­цією майна.

більше інформації про продавця. Попросіть надіслати на електронну пошту додаткові фото. Таким чином ви переконаєтеся, що товар дійсно існує і знатимете хоча б пошту продавця. Ніколи не здійснюйте повну або часткову передоплату товару. Найкраще розраховуватися при от­ риманні. Таке ж прохання і до тих, хто продає через сайти оголошень. Не вірте смс-повідомленням, домовляй­ теся про отримання грошей готівкою при зустрічі. Це убезпечить вас від шахрайства. Інтернет дозволяє видурювати кошти з будь-якої частини світу і при цьому гарно маскуватися.

Шахраї телефонують своїй жерт­ ві посеред ночі на мобільний або стаціонарний телефон. Людина не встигає повністю прокинутися, бере трубку, і їй повідомляють, що син чи то просто родич, або й знайомий скоїв злочин. Аби втримати емоції, приберіть слухавку від вуха і порахуйте до десяти. Після цього усе почуте будете сприймати з більш холодною головою, – переконані у по­ ліції. Якщо ви все ж потрапили на гачок зловмисників, неодмінно звертайтеся до правоохоронних органів. Будьте пильними. Недарма народна мудрість говорить: довіряй, але перевіряй.

Жертвою шахрайства стала родина із Гусятина

Т

исячу гривень зняли невідомі з банківської картки машканця рай­ центру Гусятин. За поперед­ німи даними, злов­мисників було двоє – чоловік та жінка. За словами поліцейських, донь­ ка потерпілого на одному із сайтів розмістила оголошення про продаж дитячого вживаного одягу. 18 листопада їй зателефонувала невідома та представилася Юлією. Вона заявила, що є представником однієї із фірм та закуповує речі для будинку сиріт. Ціна, яку на сайті вказала потерпіла, а це 500 гривень, її влаштовувала і зловмисниця попросила наз­ вати номер картки, але того банку, який їй підходив для переказу. Продавець одягу повідомила, що не користується послугами вказано­ го банку і перенаправила «благодій­ ницю» до свого батька у якого була потрібна картка. Невідома так і вчинила – пос­піл­ кувалася з чоловіком, сказала, що від його доньки і взяла номер картки для переказу грошей. Проте за кілька хвилин до чоловіка зателефонував невідомий, пред­

с­тавився представником банку і зая­ вив, що з його картки намагаються зняти гроші. Щоб не трапилося крадіжки, додзвонювач сказав назвати особисті дані, аби він зміг заблокувати рахунок. Чоловік в паніці назвав таємну особисту інформацію, а через деякий час отримав смс-пові­ домлення про зняття з картки 1100 гривень. Ошукана жінка та її батько звер­ нулися в Гусятинське відділення по­ ліції. Правоохоронці встановлюють особи зловмисників.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

Українські жінки завжди були прикладом незламності духу та відданого служіння нації

Т

рьох мужніх жінок із юві­ леями привітав голова обласної ради Віктор Ов­ чарук. Відзнаку «Подяка голо­ ви Тернопільської обласної ради» вручено з нагоди 90-річ­ чя від Дня народження бага­ торічному політичному в’яз­ ню, члену ОУН-УПА Стефанії Джоджик.

З нагоди 85-річчя від Дня народ­ ження таку ж відзнаку отримала ба­ гаторічний відповідальний секретар Тернопільської обласної організації Всеукраїнського товариства політич­ них в’язнів і репресованих, ветеран ОУН-УПА Віра Зарихта. За багаторічну плідну громадсь­ ку і депутатську діяльність, патріотизм, особистий внесок у справу ут­ вердження української держави та з нагоди 70-річчя від Дня народження цінний подарунок (годинник) го­ лови Тернопільської обласної ради вручено Марії Крупі.

– Українські жінки завжди були прикладом незламності духу та відданого служіння українській нації, – наголосив під час нагородження го­ лова обласної ради Віктор Овчарук. – Ризикуючи власним життям, Ви стали на шлях боротьби та утверд­ ження нашої незалежності, становлення нашої держави. Ви боролися,

Змінимо країну разом

У

рамках угоди між Луган­ ською та Тернопільсь­ кою областями за проек­ том «Змінимо країну разом» на Тернопільщині майже мі­ сяць перебували 25 лугансь­ ких педагогів, а тернопільські – на Луганщині.

Учителі обмінювалися досвідом, проводили уроки, брали участь у по­ зашкільних заходах. Сьогодні, на за­ вершення перебування гостей на Тер­ нопіллі, відбулася зустріч очільників області із педагогами з Луганщини. – Тернопільщина постійно приймає делегації жителів Сходу України. Упродовж літа у кращих оздоровчих та відпочинкових закладах нашого краю зміцнювали своє здо­ ров’я 112 діток з Луганщини та Донеччини, – заз­начив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Тернопільщина завжди щиро зустрічає гостей. Переконаний, що і діти, і ви це від-

чули. Також підтримуються тісні еко­ номічні та культурні відносини між різними підприємствами та установами наших областей. Зараз непростий час переживає наша держава. Адже вороги топчуть нашу землю. Як медик скажу – коли вражається якась частина організму, то болить усе тіло. Так і з Україною – болить за окуповані території Луганщини та Донеччини, за захоплений Крим. Віримо, що не на довго це. Ми обо­в’яз­ ково повернемо українські території і будемо жити у єдиній, демократичній і незалежній Українській дер­ жаві. Адже недарма саме за це мужньо борються наші захисники із різ­ них областей держави, цьому допомагають волонтери та підтримує бо­ ротьбу за єдність увесь український народ. Голова обласної ради Віктор Ов­ чарук передав усім педагогам чотиритомник «Тернопільського енцик­ лопедичного словника».

як кожна мати, за краще майбутнє для своїх дітей, онуків. І у них Ви бачили краще майбутнє для усієї нашої держави. Низький уклін Вам за жертовність та незламність. Новим поколінням потрібні Ваші життєві мудрість, знання, поради, Ваші розум та досвід. Нехай Господь дарує Вам довгі роки!

Жінка забула маленького сина на вокзалі у Тернополі

Н

а залізничному вокзалі Тернополя 23-річна жи­ телька Жмеринки Він­ ницької області залишила ма­ ленького сина, а сама сіла у потяг та поїхала. Хлопчику в лютому виповниться лише два рочки. Свідки розповідають, що бачили жінку, яка прямувала до потяга. У руках вона тримала велику сумку, а поруч йшло двоє дітей. Матір разом із старшим хлопчиком сіла в приміський поїзд Трускавець-Дніпропет­ ровськ, а молодшого чи то залишила, чи то забула на пероні. Це помітила перехожа й поспішила з дитиною до вагону, в який зайшла матір. Проте передати малечу не встигла – поїзд рушив. Дитину небайдужий чоловік при­вів до співробітників поліцейсь­ кої станції і вони оперативно встановили особу горе-матері. За словами самої жінки, вона ли­ ше у потязі помітила, що сина немає. Зірвати стоп-кран їй не дозволили провідники. Тому начальник поїзда висадив жмеринчанку на найближчій станції в Підволочиську.

Тернопільські правоохоронці по­ відомили матір, що її син у них. Жінка пообіцяла невдовзі приїхати за дитиною, але так і не з’явилася. До вечора маленький знайда знаходився в приміщенні поліцейської станції вокзалу. Того дня за малюком так ніхто і не приїхав. Пра­ воохоронці нагодували Валентинчика й доправили в дитячу лікарню. За хлопчиком батьки приїхали лише наступного дня. Валентинові на дорогу поліцейські передали солодкі гостинці.

Пропажу готівки пенсіонер помітив лише через два дні. Звернувся за допомогою до поліцейських. В ході оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили, що зловмисниці можуть пересува-

лися на автомобілі «Опель Астра» чорного кольору, номер АТ 7367 ВН. Якщо комусь відомо про місцезнаходження шахрайок, телефонуйте у Кременці (03546) 2-22-45 або на лінію «102» у будь-який відділ поліції.

Аферистки виманили кошти у пенсіонера

Ш

ість тисяч гривень викрали двоє невідо­ мих у жителя район­ ного центру Кременець. 12 листопада близько 9 години аферистки завітали до помеш­ кання 87-річного пенсіонера. Жінки представились праців­ никами Червоного Хреста. Кошти злодійки викрали за вже відомою схемою: розповіли, що надають грошову допомогу. Простягнули чоловіку п’ятсот гривень однією купюрою та попросили дати решту – двісті гривень. Старенький пішов міняти гроші, а шахрайки під­ гледіли, де у пенсіонера сховок. Тоді одна з жінок попросилася на кухню попити води, а інша витягла з-під матрацу усі пенсійні заощадження. Злодійки пішли, залишивши потерпілого з фальшивою п’ятисоткою.

Двоє кременчан пішли на злочин, перебуваючи під домашнім арештом

К

вартирну крадіжку, а також угон автомобіля інкримінують правоохо­ ронці Кременеччини двом жителям райцентру. Раніше судимі чоловіки залізли до приватного помешкання, а також спробували викрасти автівку господаря. Як розповідає начальник Кременецького відділу поліції Володи-

мир Галевич, двоє кременчан, побачивши на підвіконнику ключ, спочатку розбили вікно приватного бу­ динку, а далі відімкнули оселю. Про­ те обікрасти приміщення не встиг­ ли, бо додому повернувся власник. Зловмисники прихопили лише мобільний телефон, вискочили з будинку та заховалися. Господар увійшов до оселі, а ключі від автомобіля залишив у замку запалювання. Крадії вирішили скористатися цим і ви-

крали авто марки «ВАЗ-2106». Проте від’їхати далеко вони не змогли, оскільки забуксували у снігу. Злодіїв, відповідно до статті 208 КПК України, затримали правоохоронці. Чоловіки раніше притягувалися до кримінальної відповідальності, а на момент злочину вони пе­ ребували під домашнім арештом. Їм інкримінують статтю 185 (3) – крадіжка та 289 (2) – незаконне заволо­ діння транспортним засобом.


КРИМІНАЛ

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

5

Співорганізатори злочинного угрупування, Атовець та контрактник з Тернопільщини до що витрясало гроші з тернополян через півсмерті побили херсонця ігри у віртуальне казино, під слідством

С

лідчі Головного управ­ лін­ня поліції Тернопіль­ щини оголосили підозру трьом жителям обласного центру за фактом зайняття гральним бізнесом групою осіб. Кримінальне провад­ ження незабаром буде пере­ дано до суду. Двоє з підозрюваних, до слова, уже не вперше потрапляють у поле зору правоохоронців. Один з них ра­ ніше судимий за крадіжки, інший – за вимагання. Як розповів заступник начальника відділу слідчого управління ГУНП в Тернопільській області Олек­ сандр Процак, аби маскувати свою злочинну діяльність, підозрювані ви­ користовували підставних осіб, зареєстрованих, як приватних підпри­ ємців, та від їх імені укладали договори оренди на приміщення, що пра­ цювали під виглядом інтернет-кафе. Насправді чітко підібраний персонал таких громадських закладів давав можливість доступу клієнтам до азартних ігор. – Клієнт в платіжній системі вво­

див свій номер телефону на який приходило повідомлення з кодом доступу до його персонального рахунку в казино, – розповідає Олександр Процак. – На вказаний рахунок через термінал гравець перераховував кошти. І таким чином от­ римував доступ до гральних ігор. У випадку виграшу таким же шляхом можна було отримати гроші. Під час санкціонованого обшуку, проведеного за місцем проживання співорганізаторів азартного бізне-

су та у приміщеннях гральних закладів, було вилучено комп’ютерну техніку, платіжні термінали та гроші, здобуті злочинним шляхом. Зловмисникам правоохоронці ін­ кримінують час­тину 3 статті 28, час­ тину 1 статтю 203-2 Кримінального кодексу України. За зайняття граль­ ним бізнесом, вчиненим організова­ ною групою, передбачено покарання у вигляді штрафу від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

С

півробітники Козівського відділення поліції за під­ озрою у нанесенні тяж­ ких тілесних ушкоджень за­ тримали в порядку статті 208 КПК двох місцевих жителів.

Учасник АТО та військовослужбовець-контрактник до півсмерті побили жителя Херсонщини. Як встановили поліцейські, 39-річ­ ний житель села Новоросійськ Скадовського району в Козові перебував разом зі своїм братом. Чоловіки вирішили зайти до місцевого бару, де, трохи випивши, стали обговорю­ вати своє кримінальне минуле, адже обоє раніше судимі. Голосні розмови не сподобалися 35-річному військовослужбовцю, місцевому жителю. Невдоволений, він покликав на підмогу свого 46-річного знайомого, аби вказати заїжджим на їх місце. Сварка і шарпанина закінчилися у поліцейському відділенні. Хуліганів вти­ хомирили, взяли свідчення і відпустили. Та місцеві забіяки, старший з котрих майстер з бойових мистецтв та часник АТО, вирішили таки пров­ чити чужаків. Підстерегли їх на тем­ ній вулиці і накинулися. Одному з

братів вдалося втекти, а інший став мішенню нападників. Коли жертва втратила свідомість, забіяки зрозуміли, що перес­ таралися. Викликали швидку допомогу. Потерпілого госпіталізували з важкими травмами голови. Одразу ж була проведена хірургічна операція з видалення субдуральної гематоми. Медики оцінюють стан потер­ пілого як важкий. Він не приходить до тями. Зловмисникам висунуто підоз­ру у порушенні частини 2 статті 121 ККУ. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

дивився, що до магазину можна заб­ ратися через вікно, розташоване на задньому фасаді приміщення. Уночі подався коїти протиправне. Товар

зловмисник продав, а гроші витратив на власні потреби. Відкрито провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України.

Незаконий бізнес наркоділка Поліцейські спіймали магазинного злодія припинили правоохоронці з заявою про крадіжку з

У

тримання місць для не­ законного вживання нар­ котичних засобів, збут та зберігання наркотиків ін­ кримінують правоохоронці мешканцю обласного центру. 34-річний батько двох дітей організував прибутковий, однак незаконний бізнес. Як повідомили у слідчому уп­рав­ лінні ГУНП в Тернопільській області, тернополянин в минулому вже притягувався до кримінальної відповідальності за наркозлочини. Чоловіка позбавлено водійських прав через водіння авто у стані наркотич­ ного сп’яніння, однак це не завадило ділку продовжити й далі мало не щодня їздити на власному авто у Збараж. Саме там підозрю­ваний і об-

лаштував притон. В орендованому приміщенні облаштував дискотеку, без будь-яких на те дозволів, а одну з кімнат використовував для вживання наркотичних речовин. Любителі дурману приходили до ділка за зіллям і там же його і вживали. Однак незаконну діяльність тер­ нополянина припинили правоохоронці. Під час санкціонованого обшуку притону поліцейські вилучили 200 грам марихуани, 10 грам амфетаміну та саморобні пристрої для вживання наркотиків. Наркоділку доведеться відповіс­ ти за скоєне одразу за трьома статтями ККУ – 307, 309 та 317. Вирішується питання про затримання злов­ мисника. Правоохоронці також вста­ новлюють канали надходження до підозрюваного наркотичних речовин.

І

магазину до міськвід­ділу поліції звернулася 31-річна тернополянка. Жінка розпо­ віла, що вночі до її крам­ниці забрався невідомий.

Виїхавши на місце злочину, працівники поліції з’ясували, що злов­ мисник забрався досередини, розбивши металопластикове вікно. З крамниці крадій виніс різний товар: шкіряні гаманці, сонцезахисні окуляри, рукавиці. Сума завданого збитку склала понад 4000 гривень. Правоохоронці розшукали любителя чужого майна. Ним виявився в минулому судимий за крадіжки 30-річний тернополянин. Молодик, вийшовши з місць позбавлення волі, знову почав криміналити. При-

Дует неповнолітніх криміналив у Тернополі

В

ідкрите викрадення чу­ жого майна та хуліган­ ські дії інкримінують правоохоронці двом неповно­ літнім мешканцям Збаразько­ го району. Від протиправних дій неповнолітніх потерпіли львів’янин та мешканець Тер­ нопільського району. 17-річні хлопці проживають у селі Мишківці на Збаражчині, нав­ чаються у селищі Вишнівець. Товариші вже потрапляли в поле зору

пра­воохоронців за адмінпроступки. Одного з неповнолітніх виховує ста­ ренька бабуся, іншого мачуха. До обласного центру парубки приїхали у пошуках пригод. І таки знайшли їх. Вже на залізничному вокзалі у хлопців виник конфлікт з мешканцем села Довжанка. Хлопці стали доводити чоловіку свою правоту кулаками. Добряче відлупцювавши потерпілого, подалися гуляти нічним містом і натрапили на чер­ гову жертву. Помітили хлопця, який саме розмовляв по телефону і вирі-

шили привласнити дороговартісну мобілку. З погрозами вирвали телефон з рук власника і втекли. Однак уникнути відповідальнос­ ті парубкам не вдалося. Поліцейські розшукали злочинний дует та вилучили крадене. За фактом грабежу відкрито кримінальне провадження. Щодо хуліганських дій забіяк, то зважаючи на тяжкі ушкодження побитого мешканця району, дії обох неповнолітніх можуть бути переква­ ліфіковані, як нанесення тяжких тілесних ушкоджень.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

У Тернополі гуртожиток для залізничників перетворили на повноцінний будинок

К

лючі від 52 відремон­ тованих помешкань отримали працівники «Львівської залізниці», які проживають у Тернополі. Взяв участь в урочистому за­ ході голова Тернопільсь­кої обласної держаної адмініст­ рації Степан Барна.

– Сьогодні ми вирішуємо і соціальне питання і питання розвитку та перспективи сфери залізничного транспорту на Тернопільщині, у якій працює понад 3,5 тисячі осіб. Це міль­ йони надходжень податків. Тож крім слів щирої вдячності за наполегливу працю, ми підтримуємо цих людей реальними справами, – зазначає очільник області. Важливо, що у непростий для економіки час держава знаходить можливості забезпечувати простих працівників «Укрзалізниці» не тільки робочими місцями, але й житлом. У зданому будинку сім’ї отри­ мали сорок чотири однокімнатних квартир та вісім двокімнатних. До того для багатодітних родин виділено по дві квартири. – Для мешканців, які проживатимуть у цих квартирах, вже створені всі належні умови. Зроблений ремонт, встановлені газові плити, котли, умивальники, ванни. Фактич­ но, люди можуть вже заселятися, –

ЗЕКОНОМЛЕНІ КОШТИ ПОТРІБНО СПРЯМОВУВАТИ НА ДОВГОБУДИ

Н

а 18 проектах, які реа­ лізовуються в області цього року та фінансу­ ються з Фонду регіонального розвитку, вдалося заощадити понад 1,43 мільйонів гривень. Ці кошти будуть перенаправленні на Микулинецьку обласну фізіотерапевтичну лікарню реабіліта­ ції, аби завершити будівництво очис­ них споруд на даному об’єкті. – Раціональне використання фінансових ресурсів, жорсткий конт­ роль за грошовими потоками та про­ зорі тендери дали змогу заощадити чималу суму, якої буде достатньо, щоб вже у цьому році завершити будівництво очисних споруд в Микулинецькій лікарні. Таким чином, ми уникнемо ситуації, коли незавершені проекти переносяться на наступний рік. Наше завдання – докладати максимум зусиль, аби на Тернопільщині не виникали нові довгобуди і скорочувалася чисельність існуючих, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Він підкреслив, що у Микулинецькій фізіотерапевтичній лі­карні зможуть проходити реабілітацію учасники АТО та члени їхніх родин.

2 інвалідів війни та 5 сімей загиблих військовослужбовців отримають компенсацію на придбання житла

Д

ля того, щоб виплатити компенсацію в повному обсязі для всіх осіб, які перебувають у черзі на жит­ ло, додатково необхідно ще 1,6 мільйона гривень. Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Степан Барна. Як роз’яснив директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський, цього року нашій області виділили 4162000 гривень сім’ям загиблих військово­ службовців та інвалідам І-ІІІ груп з

числа військовослужбовців на пок­ ращення житлових умов. – 14 листопада відбулося засідання робочої групи щодо розподілу цієї субвенції з державного бюд­ жету на місцеві. Наразі сі­м’ї загиблих та військовослужбовці – інваліди, які потребують покращення житлових умов, стоять на квартирному обліку. Згідно з цією черговістю, на комісії затверджено такий розподіл суми для виплати компенсації, – зазначив Вадим Боярський. Тернопільська ОДА надіслала відповідне клопотання до Міністерства соціальної політики України.

Військові-контрактники отримують 10 тисяч гривень

Г

ромадяни, які служити­ муть за контрактом у Збройних Силах України та складатимуть присягу в Тернополі, отримають разову грошову допомогу – 10 тисяч гривень.

повідомляє начальник регіональної філії «Львівська залізниця» Іван Гру­ ник.

У перспективі мешканці гуртожитку зможуть отримати право влас­ ності на займане житло.

– Якщо раніше ці гроші виплачувалася лише тернополянам, то не­ щодавно були прийняті певні зміни. Тепер виплати здійснюватимуться всім громадянам, які призиваються

через Тернопільський об’єднаний міський військовий комісаріат неза­ лежно від місця реєстрації, – пояснює військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського війсь­ кового комісаріату Микола Бойко. До слова, одноразову грошову до­помогу виплачують Байковецька та Великогаївська громади. Гроші на виплати для контрактників передбачено й від районних рад Кременецького, Шумського та Гусятин­ ського районів.

палаці, де мешкали останні предс­ тавники славетного роду, – зазначи­ ла директор громадської організації «East European Cooperation» Беатріче Белявців. Спільна культурно-історична спадщина України та Литви налічує тисячі артефактів, які представляють велику цінність для дослідників і поціновувачів мистецтва. Одним із об’єднуючих фактів є історія королівської родини Князів Вишневецьких. Родовід Князів Вишневецьких налічує чимало славетних предс­тав­ ників. Зокрема, 19 червня 1669 р. Михайло Корибут Вишневецький був вибраний Польським королем і Великим Князем Литовським після

правління шведської династії Вази, коли нарешті престол зайняв «свій» місцевий претендент від «П’ястів». Його предком був Корибут – онук родоначальника цілої династії Великого Князя Литовського Гедиміна, син Великого Князя Ольгерда і Уляни Тверської, який прийняв пра­ вославну віру і був хрещений ім’ям Дмитра. На виставці представлені порт­ рети найвідоміших представників родини Князів Вишневецьких XVIXVIII ст. Фотокопії на полотні виготовлені за кошти Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки з оригіналів, що знаходяться у музеях України, Білорусі і Литви.

Литва передала колекцію портретів видатних князів

У

Вишнівці Збаразького району відбулося урочисте від­ криття виставки «Князі Вишневецькі – спільна культурна спадщина та історична пам’ять Литви і України».

В рамках заходу Литва передала палацу Вишневецьких на безтермінове зберігання копії портретів кня­ зів Вишневецьких, які зберігаються в музеях України, Білорусі, Литви. – Не дивно, що родина, яка дала видатних лідерів відразу чотирьом народам – українцям, білорусам, ли­ товцям і полякам, – залишила по собі неабиякий культурно-історичний спадок. Зокрема, цілу галерею порт­ ретів, які зберігаються в музеях Литви, України, Білорусі. Нам дуже приємно, що саме на Тернопільщині зберігатиметься унікальна ко-

лекція портретів. Загалом, більше 20 замків Тернопілля тісно пов’яза­ ні з історією Польщі, Литви та Украї­ ни, – підкреслив Сте­пан Барна. – За кошти Міністерства закордонних справ Литовської Республіки були зроблені фотокопії на полотні з 14 портретів, на яких зображені видатні члени родини Вишневецьких. Сьогодні литовська сторона передає ці картини, як нашу спіль­ ну культурну спадщину та історичну пам’ять, що об’єднує Литву і Ук­ раїну для подальшого експонування та зберігання у Вишневецькому


НОВИНИ З МІСТА

Сергій Надал: «Тернополяни, які отримали вуличні травми, отримають відшкодування вартості лікування»

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

М

іський голова відвідав пацієнтів Тернопільсь­ кої міської комуналь­ ної лікарні швидкої медичної допомоги, які отримали трав­ ми внаслідок снігопаду.

КОМІСІЯ ПЕРЕВІРИТЬ ЯКІСТЬ ПРИБИРАННЯ ДВОРІВ У ТЕРНОПОЛІ

С

пеціальна комісія переві­ рить якість прибирання та очищення прибудин­ кових територій, які обслуго­ вують балансоутримуючі ор­ ганізації. Відповідне розпорядження підписав Сергій Надал. – У міську раду надходить дуже багато скарг на неналежне прибирання дворів та прибудинкових територій від снігу. Тому комісія, у яку входять представники ЖКГ та депутатів, повинна провести перевірку кожної скарги, – розповідає очільник Тернополя. – Якщо під­ твер­дить­ся факт неякісного прибирання, то мешканцям зроблять пе­ рерахунок вартості оплати і люди будуть звільнені на 100% від плати за обслуговування будинку.

– Ще раз хочу попросити вибачення у цих людей та їх рідних за те, що ні техніка, ні комунальні служби не встигли оперативно справитися з ситуацією, внаслідок чого люди от­ римали травми, – каже очільник Тер­ нополя. – Сьогодні на лікуванні у тер­ нопільській лікарні перебувають 22 особи, які отримали травми через снігопади. Нам надана інформація про вартість їх лікування, тому ми компенсуємо їм 100% тієї суми, яку вони потратили на лікування. У той же час Сергій Надал додає, що загальна вартість витрат на лікування буде виставлена як претен­ зія для відшкодування підряднику, який винен у невиконанні своїх договірних зобов’язань і не прибрав місто під час снігопадів. – Кількість пацієнтів, які отрима­ ли вуличні травми під час першого снігу, цього року не зросла у порівнянні з минулими роками, – зазначає головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

7

Міський голова передав техніку в зону проведення антитерористичної операції

В

ійськовослужбовці тер­ нопільського гарнізону поїхали 9 листопада на ротацію у зону АТО. Разом з рідними, друзями та свя­ щенослужителями побажати щасли­ вої дороги та здоров’я тернопільсь­ ким військовослужбовцям прибув міський голова Сергій Надал. За словами очільника обласного центру, Тернопільська міська рада систематично допомагає війсь­ ковослужбовцям. Цього разу забезпечила транс­ портування, паливно-мастильні матеріали та пе­редала генератор.

– Наші тернопільські військово­ службовці поїхали у Попасну. Там вони замінять своїх колег, які тривалий час захищають Україну від російського окупанта, забезпечують громадський порядок, – зазначив очільник Тернополя. – Сьогодні ми передали військовим у зону проведення антитерористичної операції генератор. Адже на Сході чули від військових, що їм бракує такої техніки. Тому ми передаємо генератор і максимально намагаємося допомогти нашим військовослужбовцям у рам­ках програми підтримки обороноздатності військових формувань тер­нопільського гарнізону.

У лікарнях запровадять оцінку надання медпослуг

Н

ачальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпе­ чення Ростислав Левчук підписав меморандум щодо впровадження у лікувальних закладах Тернополя оцінки якості надання медичних послуг з співзасновником «Yaware», засновником компанії «Magnetic One Municipal Technologies». Засновник компанії Руслан Савчишин розповідає, що цей проект є соціальним та спрямований на покращення сер­вісу в медичних закладах міста, який у користування для Тернополя вони нададуть безкоштовно. Одним з елементів програми є розміщення наліпки на дверях кабінетів працівників медичних закладів, на якій буде запитання до пацієнта, чи є у нього зауваження до якості обслуговування. Якщо у відвідувача є зауваження, то він може

скористатися QR-кодом або надіс­ лати SMS за вказаним номером. Дані передаватимуться керівницт­ву лі­ карні. – Ця програма допоможе виявити та швидко зреагувати керівницт­ ву медичних закладів на наявні проблеми обслуговування пацієнтів. Завдяки отриманим результатам ке­ рівники будуть бачити динаміку змін і зможуть приймати необхідні рішення, – каже начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення. – До речі, якщо ми впро­

вадимо цей сервіс у медичних зак­ ладах Тернополя, то це буде зроб­ лено вперше по усій Україні.

Така новація буде впроваджена у медичних закладах Тернополя через декілька тижнів.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

Правові уроки провели Поліцейські подякували школярам, які працівники поліції для допомогли розшукати свого товариша повідомлялося, тернопільських школярів аніше що під час оперативного

З

нати свої права, викону­ вати обов’язки, орієнту­ ватися у законодавстві – саме такі питання обговори­ ли працівники управління превентивної діяльності по­ ліції Тернопільщини з учня­ ми міської загальноосвітньої школи №22.

Зустріч проходила у рамках місячника з питань реалізації і захисту прав людини. Як зазначив старший інспектор поліції Микола Подлецький, у ході бесіди дуже важливо доступно пояснити школярам їхні основні обо­ в’язки у всіх сферах життя: в школі, вдома, у відносинах між однокласниками та друзями, виховати повагу до вчителів, батьків, людей похилого віку. Поліцейські розповіли уч­ ням про основні права дитини, ок­ ремо зупинилися на питанні насильства у сім’ях та куди звертатися за допомогою. Дізналися школярі і про норми законодавства, а саме про адмініст­ ративну та кримінальну відповідаль­

ність неповнолітніх. Працівники по­ ліції застерегли юних слухачів від порушень громадського порядку. Люди у формі навели приклади поширених протиправних вчинків за які настає адмінвідповідальність, на­ голосили, яку шкоду дитячому ор­ ганізму приносить вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління чи наркотичні речовини. Дітям наголосили, що легких наркотиків не бу­ ває, а всі наркотичні засоби, в тому числі і курильні суміші, є сильною отрутою. Окремо зупинилися поліцейсь­ кі й на питанні підліткової злочинності. Учням розповіли, як, коли і за що вони можуть притягуватися до кримінальної відповідальності. Школярі не тільки слухали, а й активно брали участь у бесіді, ставили запитання щодо роботи поліцейських та як правильно поводитися у певних життєвих ситуаціях. Правоохоронці впевнені, що знання, отримані на правових уроках, допоможуть юним слухачам вирости правосвідомими та чесними громадянами.

Р

відпрацювання Тернопо­ ля на масиві «Бам» правоохо­ ронці виявили 16-річного Ма­ маєва Петра Володимировича учня 10 класу, про зникнення якого повідомила матір. Роз­ шукати втікача людям у фор­ мі допомогли його четверо однокласників.

Допоки хлопця шукали і батьки, і поліцейські, він відпочивав в «Подолянах». В торгово-розважальному центрі його помітили однокласники. Вони підійшли до хлопця й розповіли, що його шукають правоохоронці й попросили повернутися до­до­ му. Петро натомість почав тікати. Наздогнали втікача друзі аж на вул. Симоненка. Там зателефонували директору школи, в якій навча-

ються, а він вже викликав поліцію. Правоохоронці гідно оцінили вчинок підлітків й запросили їх в Головне управління поліції, аби подякувати. Заступник начальника – началь­

ник кримінальної поліції ГУНП в області Степан Яцух побажав свідомим учням тернопіль­ських шкіл №13 та №5 й надалі не бути байдужими до долі оточуючих й вручив їм подарунки – футбольні м’ячі.

Ветерани Бучаччини звернулися до керівника ГУНП в області Олександра Богомола, відзначити пра-

цівників поліції за їх добре відношення до пенсіонерів та виконання вимог Міністра МВС Ук­раїни.

Подяка від Бучацької Асоціації ветеранів МВС

В

етерани вдячні керівни­ кам і колективу відділен­ ня поліції за підтримку колишніх працівників ОВС Бучацького району, активну і плідну співпрацю з ветеран­ ською організацією та надан­ ня допомоги. За організацію проведення урочистих зборів з нагоди Дня вшанування пенсіонерів і ветеранів ОВС Бучацька райорганіза­ція Асоціації ве­ теранів МВС України від імені всіх пенсіонерів ОВС дякує колишньому начальнику Бучацького відділення НП в області Сергію Гаврилюку, в.о. начальника від­ділення Івану Простому, старшому інспектору кадрового забезпечення Сергію Василику.

Громадська організація «Джерела громадського здоров’я» організувала тренінг для співробітників превентивної поліції Тернопільщини

Н

а зустріч з представни­ ками громадської орга­ нізації прибули співро­ бітники превентивного під­ розділу поліції з усієї області, адже, як вважають організа­ тори зібрання, інформація, якою вони діляться з поліцей­ ськими, життєво важлива.

«Джерела громадського здоро­ в’я» – це центр, який переймається проблемами найуразливішої групи населення. Тому мають досвід спілкування з потенційними носіями та­ ких небезпечних недуг як ВІЛ, вірус­ні гепатити В і С, туберкульоз інші інфекції, що передаються статевими шляхами. Зі слів старшого соціального пра­ цівника організації Тетяни Блащук, поліцейські, котрі найтісніше кон-

тактують з населенням, а це, зокрема, дільничні офіцери, мають знати, яка потенційна загроза може чекати на них. А якщо ти озброєний знаннями, то , відповідно, зменшується

ризик. Саме задля інформування по­ ліцейських, а після атестації прий­ ш­ло багато нових людей, й проводився сьогоднішній тренінг. Звернули увагу представники

громадської організації і на дотримання прав наркозалежних, котрі проходять замісну підтримуючу терапію. Учасники зібрання отримали на­

оч­ний матеріал для того, щоб розповісти про це своїм колегам. Також бажаючі мали можливість пройти експрес-тести на виявлення інфекцій.


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ!

Тернопіль: продовжується ліквідація наслідків негоди

З

першого дня снігопаду на Тернопільщині був створений міжвідомчий оперативно-координаційний штаб з ліквіда­ ції наслідків негоди, який очолив голова обласної держав­ ної адміністрації Степан Барна. До складу штабу увійшли предс­ тавники усіх екстрених служб нашого краю, зокрема: обленерго, облавтодор, ДСНС, Національна полі-

ція та інші відомства. Саме внаслідок тісної співпраці усіх служб у короткий час були розчищені дороги міжобласного значен­

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

ня, відновлене електропостачання у більшості населених пунктів, та надано допомогу багатьом людям. Працівники Служби порятунку розгорнули пункти обігріву для гро­ мадян, які потрапили у снігові пастки. Інженерна техніка ДСНС спільно з технікою облавтодору брали участь у розблокуванні доріг, витягувані із снігових заметів техніки. Також цілодобово надавалась допомога паса­ жирам великогабаритних маршрут­ них та туристичних автобусів як у обігріві, так і у транспортуванні їх до найближчих населених пунктів. Загальна кількість осіб, яким бійці Служби порятунку надали допомогу під час негоди становить майже 1800. На даний час без електропостачання залишаються 11 населених пунктів краю. Продовжується розчищення доріг від снігових заметів. Всього за період негоди від снігу звільнено близько 5000 км транс­ портних шляхів.

9

Рятувальники змагались за звання кращої ланки газодимозахисної служби

Н

а базі 5-ї державної по­ жежно-ря­тувальної час­ тини Управління ДСНС у Тернопільській області від­ булися фінальні щорічні зма­ гання рятувальників-газоди­ мозахисників. Першість виборювали 11 команд – переможців зональних етапів. Рятувальники змагались за звання кра­ щої ланки газодимозахисної служби, демонструючи вправність та профе­ сійну майстерність. Вітаючи учасників зма­гань зас­ тупник начальника Управління Юрій Берестецький підкреслив, що газодимозахисна служба в пожежно-рятувальній справі потребує чи не най­ більшої теоретичної, спеціальної та фізичної підготовки, адже саме газодимозахисники першими заходять у палаючі будівлі та задимлені приміщення, проводять розвідку і рятують людей, життя яких в бага-

тьох випадках залежить від майс­ терності і професіоналізму бійців. Використовуючи висувну драбину вогнеборці підіймались у вік­ но третього поверху навчальної вежі, звідки за допомогою подвійної рятувальної петлі проводили рятування умовного потерпілого та саморятування. В задимленому приміщенні теплодимокамери вони шу­ кали та евакуйовували «потерпілого» та ліквідовували умовну пожежу. Змагання були максимально наб­ лижені до реальних. Чемпіонами цьогорічних змагань стали вогнеборці Кременеччини, які здобули перше місце та перехідну відзнаку імені старшого лейтенанта служби цивільного захисту Ростислава Манащука. Другу сходинку зайняли рятувальники з Чорткова, третю – команда з Гусятинського краю. Від керівництва Уп­ равління переможці одержали кубки, грамоти та цінні подарунки.

знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпаси, або є підозрілим – не торкайтеся його! Про знахідку негайно повідом­ ляйте рятувальникам, зателефонувавши за номером «101».

Правильно і безпечно знеш­ко­ дити вибухонебезпечні пред­мети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити цього самостійно, адже це може при­ звести до трагічних нас­лідків!

пожежно-рятувальної частини №3 управління у складі чотирьох чоловік. Усі свої зу­сил­ля ря­тувальники спрямовували на недопущення перекидання полум’я на сусідню будівлю. О 20:25 на допомогу з’явився чер­ говий караул частини спеціальної по­жежної техніки аварійно-ряту­ва­ ль­ного загону спеціального призна­ чення Управління у складі чотирьох чоловік. А о 21:25 до ліквідації залучили

двох бійців 1-го державного пожежно-рятувального загону 1-ї ДПРЧ. Завдяки професійним діям вогнеборців уже о 21:10 загорання локалізували, а о 22:26 ліквідували пов­ ністю. При огляді території з’ясува­лося, що вогонь знищив покрівлю, внут­ рішнє облицювання стін, бетономішалку, вібростіл, меблі, інструменти. Від полум’я врятовано сусідню будівлю. Причини виникнення пожежі та збитки встановлюються.

Гарнізон державної пожежної На Кременеччині піротехніки ДСНС знешкодили охорони отримав апарати авіаційну бомбу часів Другої світової війни захисту органів дихання ід час пошуку метало­ брухту місцеві мешкан­

Д

нями на Кременеччині відбулась приємна подія. Гарнізон державної по­ жежної охорони отримав су­ часні апарати захисту органів дихання.

За сприяння Управління ДСНС України в Тернопільській області, обласної державної адміністрації та депутатського корпусу обласної ради виділено кошти для закупівлі апаратів захисту органів дихання на стиснутому повітрі. Відтепер кременецькі вогнебор­ ці матимуть на озброєнні таке необхідне для безпечної роботи спорядження. Всього закупили 9 комплектів дихальних апаратів фірми Drager нового покоління. Завдяки поєднанню комфорту та винятково якісної пневматики цей апарат ідеально підходить для зав­ дань, де простота та зручність екс-

плуатації мають першочергове значення. Він є легким, але надійним та зручним для вдягання, забезпечує максимально можливий захист органів дихання і зору людини під час гасіння пожежі та роботи у непридатному для дихання, токсичному та задимленому газовому середовищі, при гасінні пожеж в будівлях, спору­ дах та на підприємствах. Такий апарат дає можливість рятувальнику працювати при температурах нав­колишнього середовища від мінус 40 до +600С впродовж 50 хвилин, а також вдосконалена маска захищає органи зору та шкіру обличчя. Тому використання цих апаратів є дуже важливим кроком на шляху до полегшення роботи та забезпечення вищого рівня безпеки рятувальників під час виконання завдань за призначенням.

П

ці на полі у селі Лішня Кременецького району вияви­ ли фугасну авіабомбу SD-50.

Небезпечну знахідку фахівці гру­ пи піротехнічних робіт аварійно-ря­ тувального загону спеціального приз­ начення Управління ДСНС України у Тернопільській області вилучили, транспортували та знешкодили у безпечному місці. Рятувальники провели роз’яс­ ню­валь­ну роботу з населенням і зас­терегли та закаликали їх у разі виявлення небезпечних предметів дотримуватися заходів безпеки та правил поводження з вибухівкою. Управління Державної служби Ук­раїни з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області закликає громадян завжди пам’ятати: якщо ви

У Великих Бірках рятувальники ДСНС краю ліквідували пожежу промислових приміщень

П

овідомлення про поже­ жу у селі Великі Бірки Тернопільського району надійшло до рятувальників 16 листопада о 19:29. Уже о 19:55 на місце події прибули вогнеборці місцевої пожежної команди села Великі Бірки. Фахівці про­вели розвідку і встановили, що горять промислові приміщення міс­цевого підприємства. О 20:00 при­їхав черговий караул


10

ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

Тернопільська митниця ДФС забезпечила На «Пульс» ДФС звернулося 730 млн. гривень бюджетних надходжень 11 платників Тернопільщини

У

січні-жовтні Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 730 млн. грн. митних платежів, що на 13,3% більше за аналогічний період минулого року.

Зокрема, у жовтні до державної скарбниці надійшло 98,9 млн. грн. митних платежів (+13,3 млн. грн. або 15,5% до минулого року). У розрізі видів податків найбіль­ ше надійшло від сплати податку на додану вартість – 661,5 млн. грн., що на 196,6 млн. грн. або 42,3% більше, ніж торік. Також сплачено 59,6 млн. грн. мита; 7,2 млн. грн. акцизного по­ датку; 1,7 млн. грн. плати за здійснен­ ня митних формальностей та інших

У МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ НАДІЙШЛО ПОНАД 1,7 МІЛЬЯРДІВ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ

Д

оходи місцевих бюджетів Тернопільської області за січень-жовтень скла­ ли 1 млрд. 728,1 млн. гривень податкових платежів. Це на 289,6 млн. гривень більше від очікуваного та на 566,7 млн. гривень або майже 50% більше за відповідний період минулого року. Зокрема, у жовтні доходи місцевих бюджетів склали 230,4 млн. гривень (119,9%). Порівняно з минулорічним жовтнем забезпечено приріст надходжень на 84 млн. гривень або на 57,4%. Як зазначає начальник Головно­ го управління Державної фіскальної служби у Тернопільсь­кій області Ігор Комендат, найбільшу суму надходжень забезпечено внаслідок сплати податку на доходи фізичних осіб, його протягом січня-жовтня на­ дійшло 986,9 млн. гривень. Су­б’єк­ ти малого підприємництва сплатили 248,5 млн. гривень єдиного податку, що на 57,1 млн. гривень більше від очікуваного. Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів з початку 2016 року склали 204,3 млн. гривень, додатково місцеві бюджети отримали 3,1 млн. гри­ вень. За словами фіскалів, прогнозний показник виконано на 101,5 від­ сотків.

платежів. Як зазначила в. о. начальника Тер­ нопільської митниці ДФС Оксана Ан­ тонович, позитивна динаміка у надходженнях відбулася завдяки збіль­ шенню обсягів імпорту бюджетофор­ муючих підприємств, в тому числі і сезонна активізація імпортерів сіль­ сь­когосподарської техніки. Всього підприємства, які збільшили надход­ ження порівняно з минулим роком, за 10 місяців поточного року сплати­

ли 461 млн. грн. або 63% від адмініст­ рованої суми, зріст до минулого ро­ку становить 205 млн. грн. або 80%. Також збільшенню цьогорічних надходжень посприяли підприємст­ ва, які не працювали минулого ро­ ку (в тому числі з місцем обліку в інших областях України), а цього року здійснили імпорт. Загалом такі підприємства сплатили 68 млн. грн., а це 9% від адміністрованої митницею суми податків. Крім цього, відбулося оформлен­ ня в зоні діяльності Тернопільської митниці товарів підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС, в тому числі із східних областей Ук­ раїни. Так, 57 підприємств при імпортуванні сплатили 126,6 млн. грн. податків або 17% від адміністрованої митницею суми платежів. Загальна сума додаткових надходжень від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів становить 28,3 млн. грн. (3,9% від адміністрованої суми), в т.ч. мит­ на вартість – 25,2 млн. грн. (3,5% від адміністрованої суми); класифікація – 2,2 млн. грн. (0,3% від адміністрованої суми); країна походження – 888,2 тис. грн. (0,1% від адміністрованої суми).

Бізнес Тернопільщини сплатив майже 143 млн. грн. податку на прибуток

В

продовж січня-жовтня платники Тернопільсь­ кої області спрямували до Зведеного бюджету Украї­ ни 142,9 млн. грн. податку на прибуток, в т. ч. до держбюд­ жету – 127,8 млн. грн., місце­ вих бюджетів – 15,1 млн. грн. Індикативний показник доходів загального фонду виконаний на 134%, до держбюджету – на 128%,

місцевих бюджетів – на 221,4%. До загального фонду зведеного бюджету з початку року сплачено 7,5 млн. гривень частини чистого при­ бутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету, індикативний показник доходів загального фонду виконаний на 179,2 відсотки. Порівняно з відповідним періодом минулого року надход­ ження збільшились на 6,4 млн. гривень.

З

початку року на антико­ рупційний сервіс ДФС Ук­ раїни «Пульс» від платни­ ків податків Тернопільсь­кої області надійшло 11 звер­ нень. Найчастіше платники порушува­ ли питання щодо подання податкової звітності та реєстрації податкових накладних, роботи органів ДФС, бюджетного від­шкодування ПДВ, системи електронного адміністрування ПДВ та затримки митного оформлення. Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадуємо, сервіс «Пульс» ДФС України – це цілодобова «гаряча» телефонна лінія за номером 044284-00-07, на яку платники податків мають змогу повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон Ук­ раїни. Про результати розгляду інфор­ мації клієнтів повідомляють в режимі зворотного зв’язку.

Мешканці Тернопільської області сплатили майже 111 мільйонів гривень військового збору

З

початку року жителі об­ ласті перерахували до бюджету 110,9 млн. гри­ вень військового збору, що становить 106,8% прогноз­ ного показника. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільсь­ кій області Ігоря Комендата, порівняно з січнем-жовтнем минулого ро­ ку надходження військового збору зросли на 16,9% або на 16 млн. гривень. Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у фор­ мі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, от­ риманого від організатора азартної

гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті прий­ мання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низку інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

нічне обладнання, полімерні матеріали, пластмаси, в тому числі сировина для виробництва поролону,

пластмасові вироби, а також транспортні засоби і свіжоморожена риба, інші товари.

Підприємці Тернопільської області налагодили торговельне партнерство та співпрацю із представниками 69 країн світу

З

початку року загальний товарообіг Тернопіль­ ської області склав 463 млн. дол. США й порівняно з аналогічним періодом 2015 року збільшився на 11%. Зокрема, імпортовано на 233,6 млн. дол. США, що на 13% порівняно з січнем-жовтнем минулого року. На 9% зросли обсяги експортних опера­ цій і становлять 229,4 млн. дол. США. Як повідомила в. о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, за 10 місяців оформлено 18 984 митних декларацій, з яких понад 7,5 тисяч – імпортних та майже 7,3 тисяч – експортних, а також більш ніж 4,1 тисяч декларацій оформлено в інших митних режи-

мах. При цьому забезпечено стовідсоткове оформлення декларацій в електронному вигляді. На початок листопада на обліку митниці перебувало 1190 су­б’єктів ЗЕД. Зовнішньоекономічні операції проводили з торго­вельними партнерами із 69 країнами. Перші позиції займають Польща, Німеччина, Бі­ лорусія, Великобританія та Італія. Здебільшого експортували елект­ роустаткування, м’я­со яловичини, курки, олію рослинного походження, меблі, освітлювальні прилади, насіння і плоди олійних рослин та інші товари. Серед імпортованих товарів переважали електроустаткування, зокрема проводи та арматура ізольовані, радіотехнічні пристрої, меха-


11 Про захист прав громадян розповіли Скільки коштує паспорт правоохоронцям Тернопільщини для виїзду за кордон? РІЗНЕ

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

експерти Регіонального центру

П

ро особливості захисту та дотримання прав і свобод громадян право­ охоронцям шести районів краю нагадали представники Регіонального центру з надан­ ня безоплатної вторинної пра­ вової допомоги Тернопільсь­ кої області та поліцейський – омбудсмен. Валентина Августович разом із начальником відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Регіонального центру Віталієм Сольсь­ким та заступником начальника відділу організації надання безоплатної вто­ ринної правової допомоги Олегом Ко­ ноненком провели навчання для пра­ цівників особового складу відділів та відділень поліції. В рамках зустрічі вони обговори­ ли шляхи інформування працівників Регіонального центру про адмініст­ ративне та кримінальне затримання осіб, про адміністративний арешт та застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Віталій Сольський та Олег Коно­ ненко нагадали працівникам поліції, що повідомити про все можна за єди­ ним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги Регіонального центру: 0-800-213-103. Організатори зустрічі звернули увагу правоохоронців на практичні моменти призначення Регіональним центром захисника для захисту інтересів осіб та озвучили, що варто уникати та на що слід зважати під час винесення постанови. Серед іншого закликали обов’язково зазначати підстави для залучення особі захисника за призначенням, уникати помилок при вказуванні номеру ЄРДР, не допускати невідповідність

За новим законодавством, при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, пот­ рібно сплатити адмінзбір, що включає вартість адмініст­ративної послуги, вартість бланку документа та його персоналізацію, – пояснює начальник Управління ДМС України в області Томаш Вербич. Як і раніше громадяни можуть оформити закордонний паспорт в звичайному порядку, тобто за 20 ро­ бочих днів, так і в терміновому – за 7. Так, з 3 листопада цього року ад­ мінзбір за оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 20 робочих днів складає: 557,32 грн. за паспорт з безконтактним електронним

В

Його для студентів першого кур­ су за спеціальністю «Правознавст­ во» провела директор Регіонального центру з надання безоплатної вто­ринної правової допомоги (далі – БВПД) у Тернопільській області Ірина Хондогій Відкритий урок присвятили ета­ пам реформування Нацпо­ліції України. Про свою роботу студентам розповіли представники Уп­равління патрульної поліції у м. Тер­нополі, які також навчалися у цьому виші. У процесі відкритого уроку сту-

носієм; 491,32 грн. за паспорт, що не містить безконтактного електрон­ ного носія. У разі оформлення в терміновому порядку, а це протягом 7 робочих днів, складає: 810,32 грн. за паспорт з безконтактним елект­рон­ ним носієм; 744,32 грн. за паспорт що, не містить безконтактного елек­ т­ронного носія. Із збільшенням вартості послуги уряд скасував держмито, а загальна вартість закор­донного пас­ порта в результаті стала меншою.

Міграційники заборонили в’їзд в Україну 3-ом іноземцям

інформації частин постанови, не забувати проставляти печатку та підпис у ній. На зустрічах, що відбулися у Кре­ менецькому відділі поліції, Шумсь­ кому і Лановецькому відділеннях по­ ліції працівники правоохоронних ор­ ганів спільно із модераторами заходу обговорили законність затриман­ ня осіб в кримінальному та адмініст­ ративному порядку, наголосили на правах затриманих осіб. Омбудсмен Валентина Августо-

Про реформу Національної поліції розповіли студентам ТНЕУ ідкритий урок на тему «Реформування Націо­ нальної поліції України» відбувся на юридичному фа­ культеті Тернопільського національного економічного університету.

В

Україні змінилася вар­ тість закордонного пас­ порта. Це відбулося після набрання чинності постанови КМУ №770 від другого листо­ пада «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції».

денти ознайомилися з ходом прове­ дення реформи та принципами діяльності поліції, а також із правом кожного громадянина України на доступ до безоплатної правової допомоги. Усього в Тернопільській області працює три місцеві центри з надання БВПД: Тернопільський, Креме­ не­цький та Чортківський, а також чотирнадцять бюро пра­вової допомоги. Останні є структурними підрозділами місцевих цент­рів з надання БВПД. За єдиним номером системи бе­ зоплатної правової допомоги в Ук­ раїні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій те­ риторії держави. А також дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої держа­ вою, та як її можна отримати.

вич акцентувала увагу на тому, що права людей повинні бути дотрима­ ні від самого початку затримання. Фахівці звернули увагу на вразливі групи затриманих, особливо на ті, які перебувають на замісній підтримувальній терапії. Наприкінці лекції працівники Ре­ гіонального центру нагадали про ін­ формаційну лінію Міжнародної організації з міграції для громадян Ук­ раїни, які повернулися з-за кордону: 0-800-303-022.

В

продовж тижня посадові особи міграційної служби Тернопільщини винесли рішення про заборону в’їзду в Україну трьом іноземцям, які нелегально перебували на території нашої держави. 9 листопада двох нелегалів –гро­ мадян Молдови та Азербайджану – виявили під час відпрацювань на ринку. Ще одного – камерунця – днем раніше на залізничному вокзалі. Під час перевірки порушники не змог­

ли надати жодних документів, які б підтверджували законність їхнього перебування в Україні. Щодо нелегальних мігрантів по­ садові особи Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області прийняли рішен­ ня про примусове повернення, яке супроводжується забороною в’їзду в Україну строком на три роки. Якщо впродовж місяця порушники не покинуть територію нашої держави, УДМС звертатиметься до суду з кло­ потанням щодо їхнього видворення.

Потерпілий повідомив, що шахрайці на вигляд 20-25 років, середньої статури, волосся стрижене під каре, розмовляє українською мовою з російським акцентом. Камера відеореєстратора зафік-

сувала жінку. Правоохоронці звертаються до усіх, хто у момент злочину був на місці події, залишати інформацію, зателефонувавши на лінію «102» або в будь-який підрозділ поліції.

В області шахраюють з талонами на пальне

М

айже десять тисяч гри­ вень за талони на паль­ не віддав 28-річний тер­нополянин, але так їх і не отримав. За даним фактом пра­ воохоронці відкрили кримі­ нальне провадження за стат­ тею 190 ККУ – шахрайство. За словами потерпілого, до нього зателефонував невідомий чоловік й запропонував придбати талони на пальне за вигідною ціною. Чо­ловік спокусився на пропозицію й зголосився придбати талонів на дев’ять тисяч шістсот гривень. Відтак домовилися про зустріч на АЗС. На території автозаправної стан­ ції чоловіка зустріла молода жінка. Незнайомка взяла готівку й попросила зачекати поки винесе талони, сама ж тим часом зникла.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 28 ЛИСТОПАДА УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.35 Паспортний сервiс 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Т/с «Травма» 10.45 Д/с «Смачнi подорожi» 11.50 Церемонiя нагородження перемож­ цiв Мiжнародного конкурсу «Adami Media Приз-2016» 13.20 Казки Лiрника Сашка 13.30 М/с «Мандрiвники в часi» 13.50 Суспiльний унiверситет 14.30 Фольк-music 16.00 Твiй дiм 2 16.30 Д/с «Вiзит до Кореї» 17.00 Вiкно до Америки 17.20 Мовами свiту. Мистецький пульс Аме­ рики 17.50 Книга.ua 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.20 Обличчя вiйни 19.30 Про головне 20.00 Перша шпальта 20.30 Вересень 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 На слуху 23.50 Вiд першої особи 02.00 Д/с «Увесь цей джаз» 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.05 Д/ф «Василь Стус. Феномен суток» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.50 «Мiняю жiнку 5» 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30, 04.45 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Село на мiльйон» ▲ 22.00 «Грошi» 23.35 Т/с «Теорiя брехнi 2» ▲ 01.25 Х/ф «Заповiтне бажання» 03.05 Х/ф «Холодне лiто 53-го» 05.35 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 06.10, 11.10, 12.25, 14.40 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Осiннi турботи» ▲ 14.00 «Речдок» 15.20 «Чекай на мене» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Нитки долi» ▲ 22.50 Х/ф «Полiт фантазiї» ▲ 00.50, 05.25 «Подробицi» - «Час» 01.50 Х/ф «Лiсова пiсня» 03.25 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельниць­ кий» ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50, 19.20 Надзвичайнi новини 06.45 Факти тижня 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.05 Х/ф «Американський нiндзя. Про­ тиборство» ▲ 12.00, 13.20 Дивитись усiм! 12.45, 15.45 Факти. День 14.05, 16.20 Х/ф «Чорнi мiтки» ▲ 16.40 Х/ф «Копи на пiдхватi» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.25 Т/с «Пацики» ▲ 22.10 Свобода слова 00.25 Х/ф «Сiм’я смертi» ■ 02.35 Т/с «Перетинаючи межу» ▲ НОВИЙ

03.00 Зона ночi 04.40, 18.00 Абзац 05.30, 06.50 Kids’ Time 05.35 М/с «Губка Боб» 06.55 Х/ф «Полоненi сонця» ▲ 08.40 Х/ф «Голоднi iгри» ▲ 11.30 Х/ф «Голоднi iгри: I спалахне по­ лум’я» ▲ 14.15 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Ревiзор 22.15 Пристрастi за ревiзором 01.00 Х/ф «Хочу як Брiджет» ▲ 02.50 Служба розшуку дiтей СТБ 06.25, 16.00 «Все буде добре!» 08.25 «Все буде смачно!» 10.20, 18.30 «За живе!» 11.50 Х/ф «Максим Перепелиця» 13.40 «Битва екстрасенсiв 16» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.35 «Хата на тата» 00.15 «Один за всiх» 01.30 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.30 «Дембель» 08.25, 19.00 «ДжеДАI» 08.45 Д/ф «Помста природи 3» 11.30 Т/с «Вуличний боєць: Кулак убивцi» ▲ 14.30 «Українськi сенсацiї» 15.30 «Люстратор 7.62» 16.30 «Люстратор. Спецпроект» 17.30 «Секретнi матерiали» 18.30 «Спецкор» 19.20 «Цiлком таємно» 20.00 Х/ф «Зубастий торнадо 3» ▲ 21.50 Х/ф «Зiткнення з Землею» ▲ 23.35 Т/с «Загублений свiт» 01.25 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельниць­ кий» 03.25 Х/ф «Вишневi ночi» УКРАЇНА 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.30 Подiї 09.15, 03.30 Зоряний шлях 10.40, 04.20 Реальна мiстика 11.40 Х/ф «Повiр, усе буде добре...» 13.50, 15.30 Т/с «Салямi» 18.00 Т/с «Спiвачка i доля» ▲ 19.45, 02.20 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Форсаж 4» ▲ 05.10 Агенти справедливостi

НТН 05.20 Х/ф «Ранкове шосе» 06.55 Х/ф «Жiночi радощi та печалi» 08.35, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 09.35, 17.30 Т/с «Детективи» ▲ 10.35 Х/ф «Дорога в пекло» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: кiберпростiр» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.00 «Свiдок» 15.40 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила» ■ 01.00 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 02.30 «Випадковий свiдок» 02.35 «РечДОК» 03.20 «Легенди бандитської Одеси» 03.40 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.40 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 10.35 Х/ф «Аладiн» 12.55, 22.00 Танька i Володька 13.55, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 20.00 Країна У 17.50 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.25 М/с «Лис Микита» TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Сад, город, квітник» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Прорама «У фокусі Європа» 12.40 «Слідства.Інфо» 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.05 Х/ф «Остання воля» 17.00 «Незвичайні культури» 17.30 «Про нас» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.30 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 «Погляд зблизька» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Вбити президента» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.30 «Музичний калейдоскоп» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Урок... для батьків» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Сімдесятники. Володимир Денисенко» 18.55 Телезамальовка 19.30 «Учнівський щоденник» 19.45 «Музеями Тернопілля» 20.00 «Із нашої відеотеки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 Ера бiзнесу 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 07.05, 08.30 Смакота 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Т/с «Травма» 09.55 Уряд на зв’язку з громадянами 10.30, 19.30 Про головне 11.00 Д/с «Декомунiзацiя.ua». «Живi й нес­ ко­ренi» 11.20 Вiйна i мир 12.05 Вiкно до Америки 12.25 Вересень 13.20 Казки Лiрника Сашка 13.30 М/с «Мандрiвники в часi» 13.50 Суспiльний унiверситет 14.25 Подорожнi 15.35 Борхес. «На порозi нацiональної доби» 16.05 Д/с «Середземномор’я» 16.45 Д/с «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.20 Вiзитiвка Карпат 20.00 #@)?$0 з Майклом Щуром 20.30 Нашi грошi 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Д/с «Увесь цей джаз» 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.10 Д/ф «Раїса Недашкiвська. Те, що не вмирає» 05.55 Гiмн України 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45, 03.50 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30, 04.35 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Село на мiльйон» ▲ 22.00 «Новий Iнспектор Фреймут. Мiста» 23.35 Т/с «Теорiя брехнi 2» ▲ 01.25 Х/ф «Рятувальник» ▲ 05.25 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 06.10, 11.10, 12.25 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Нитки долi» ▲ 14.00 «Речдок» 14.40 «Судовi справи» 16.45 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Фродя» 00.40, 04.45 «Подробицi» - «Час» 01.45 Х/ф «Вперед, за скарбами гетьмана!» 03.15 Х/ф «Лiсова пiсня» ICTV 04.20 Факти 04.40 Провокатор 05.25, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05, 16.45 Т/с «Кримiнолог» ▲ 12.00, 13.20 Х/ф «Американський нiнд­зя. Протиборство» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Пацики» ▲ 22.20 Х/ф «Скажений Макс» ▲ 00.15 Т/с «Лас-Вегас» ▲ 01.55 Т/с «Перетинаючи межу» ▲ НОВИЙ 02.55, 01.50 Зона ночi 04.50 Дорослi як дiти 06.05, 18.00 Абзац 06.55, 08.10 Kids’ Time 07.00 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.15 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.15, 16.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.10 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Аферисти в сiтях 2 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Зiрки пiд гiпнозом СТБ 06.40, 16.00 «Все буде добре!» 08.40 «Все буде смачно!» 10.35, 18.30 «За живе!» 11.50 «МастерШеф. Дiти» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.30 «Давай поговоримо про секс 2» 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.25 «Облом.UA»

29 ЛИСТОПАДА 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Хоробрi серця» 12.25 «Вiдеобiмба» 14.55, 23.40 Т/с «Загублений свiт» 16.45 Х/ф «Зiткнення з Землею» ▲ 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 20.00 Х/ф «Ера динозаврiв» ▲ 21.50 Х/ф «Акулозавр» ▲ 00.35Д/ф«Новiтаємницiтеракотовихвоїнiв» 01.40 Х/ф «Захар Беркут» 03.15 Х/ф «Двiйник» УКРАЇНА 06.00, 13.20 Агенти справед­ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.50 Зоряний шлях 11.20, 04.20 Реальна мiстика 15.30, 05.10 Агенти справед­ливостi 16.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i доля» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» ▲ 02.10 Х/ф «Форсаж 4» ▲

НТН 04.05 М/ф «Як козаки...» 05.20 Х/ф «Екiпаж машини бойової» 06.25 Х/ф «Один шанс iз тисячi» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.00 «Склад злочину» 10.50 «Страх у твоєму домi» 11.40 Х/ф «Любов на асфальтi» ▲ 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: кiберпростiр» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 01.45 «Свiдок» 15.40 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 17.30 Т/с «Детективи» ▲ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила» ■ 00.50 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 02.15 «Європейський покерний турнiр» 03.00 «РечДОК» 03.25 «Легенди бандитської Одеси» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.50 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 10.45 Х/ф «Шоколад» 12.55, 22.00 Танька i Володька 13.55, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 20.00 Країна У 17.50 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.25 М/с «Лис Микита» TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.20 ТНЕУ - калейдоскоп подій 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Незвичайні культури» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Твій дім» 12.30 Прогграма «Про кіно» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Падіння комети» 17.30 «Школа домашнього комфорту» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Поспішне рішення» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Як це?» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Просто неба» 11.45 «Учнівський щоденник» 14.30 «Легенди Запоріжжя» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Музеями Тернопілля» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Смакота» 17.30 «Моя улюблена робота» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Київська старовина» 18.55 Телезамальовка 19.30 «Будьте здорові» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Т/с «Травма» 09.55 Нашi грошi 10.30, 19.30 Про головне 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.20 Казки Лiрника Сашка 13.30 Хто в домi хазяїн? 13.50 Суспiльний унiверситет 14.25 Свiтло 15.25 Д/ф «Євромайдан. SOS. Право на гiд­ нiсть» 16.05 Д/с «Середземномор’я» 16.45 Д/с «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.20 Вiзитiвка Карпат 20.00 Д/ф «Кiно протесту» з циклу «Культура протесту» 20.05 Д/ф «Майдан. Один великий фiльм» з циклу «Культура протесту» 20.15 Д/ф «Сила камери» з циклу «Культура протесту» 20.30 Слiдство. Iнфо 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 22.40 Мегалот 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Д/с «Увесь цей джаз» 03.00 Т/с «Час збирати камiння» 04.20 Д/ф «Київська старовина. Свiт мистецтва. Зiрка у формi квадрата»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Село на мiльйон» ▲ 22.00 «Повернiть менi красу 2» 23.35, 03.40 Т/с «Теорiя брехнi 2» ▲ 01.25 Х/ф «Баунтi» ▲ 05.30 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 05.35, 11.10, 12.25 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Нитки долi» ▲ 14.00 «Речдок» 14.40 «Судовi справи» 16.45 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Фродя» 00.45, 04.55 «Подробицi» - «Час» 01.45 Х/ф «Вечiр напередоднi Iвана Ку­ пала» 03.00 Х/ф «Дике кохання» ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00, 16.45 Т/с «Кримiнолог» ▲ 11.55, 13.20 Х/ф «Скажений Макс» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 21.25 Т/с «Пацики» ▲ 22.15 Х/ф «Скажений Макс 2. Воїн дороги» 00.10 Т/с «Лас-Вегас» ▲ 01.50 Т/с «Перетинаючи межу» ▲ НОВИЙ 03.00, 01.30 Зона ночi 04.00 Х/ф «Привиди Марса» ■ 06.00, 18.00 Абзац 06.50, 08.05 Kids’ Time 06.55 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Щасливi разом» 10.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 13.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 19.00, 22.00 Варьяти 21.00 Київ вдень та вночi 01.25 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.55, 16.00 «Все буде добре!» 08.55 «Все буде смачно!» 10.45, 18.30 «За живе!» 12.05 «МастерШеф. Дiти» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.35 «Давай поговоримо про секс 2» 01.30 «Слiдство ведуть екстрасенси»

30 ЛИСТОПАДА 2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.05 «Облом.UA» 08.10 «ДжеДАI» 08.30 «Спецкор» 09.00 «Дембель» 10.00Д/ф«Новiтаємницiтеракотовихвоїнiв» 12.10 «Вiдеобiмба» 14.10, 01.10 Т/с «Загублений свiт» 15.05 Х/ф «Ера динозаврiв» ▲ 16.55 Кубок України з футболу. 1/4 фiналу. «Нафтовик-Укрнафта» - «Динамо» 18.55 Кубок України з футболу. 1/4 фi­на­ лу. «Днiпро» - «Ворскла» 21.00 Х/ф «Поганий лейтенант» ▲ 23.15 Х/ф «Охоронець» ▲ 02.05 Х/ф «Чорна Рада» УКРАЇНА 06.00, 13.20 Агенти справедли­востi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.40 Зоряний шлях 11.20, 04.20 Реальна мiстика 15.30, 05.10 Агенти справедли­востi 16.00, 21.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i доля» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» ▲

НТН 03.45 М/ф «Як козаки...» 04.25 «Правда життя. Професiї» 05.10 Х/ф «Москаль-чарiвник» 06.25 Х/ф «Прощавайте, фараони!» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.10 «Склад злочину» 11.05 «Страх у твоєму домi» 12.00 Х/ф «Випадковий запис» ▲ 13.40, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: кiберпростiр» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.40 «Свiдок» 15.35 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 17.30 Т/с «Детективи» ▲ 22.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас 10» ▲ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила» ■ 00.50 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 03.10 «РечДОК» 03.40 «Легенди бандитської Одеси» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 10.50 Х/ф «Август Раш» 12.55, 22.00 Танька i Володька 13.55, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 20.00 Країна У 17.50 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.25 М/с «Лис Микита» TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Незвичайні культури» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.35 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Бренда Старр» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 Євромакс 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Вічна північ» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Європа очима українця» 14.30 «Крізь призму часу» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Смакота» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Сімдесятники. Микола Мащенко» 18.50 «Українські голови в Баварії» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 Ера бiзнесу 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 07.05, 08.30 Смакота 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Т/с «Травма» 09.55 «План на завтра» з А. Рiнгiс 10.30, 19.30 Про головне 11.00 Д/ф «Василь Симоненко. Тиша i грiм» 11.35 Розсекречена iсторiя 12.30 Слiдство. Iнфо 13.20 Казки Лiрника Сашка 13.30 Як це? 13.50 Суспiльний унiверситет 14.25, 03.40 Надвечiр’я. Долi 15.40 Спогади 16.05 Д/с «Середземномор’я» 16.40 Д/с «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.20 Вiзитiвка Карпат 20.00 Prime time з М. Гонгадзе 20.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Д/с «Увесь цей джаз» 03.00 Свiтло 04.30 Уряд на зв’язку з громадянами

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45, 02.30 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Т/с «Село на мiльйон» ▲ 22.00 «Свiт навиворiт 8» 23.00 «Право на владу» 00.45, 03.20 Х/ф «Нiчний гiсть» ▲ ІНТЕР 05.45, 11.10, 12.25 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Нитки долi» ▲ 14.00 «Речдок» 14.40 «Судовi справи» 16.45 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Х/ф «Хронiки зради» ▲ 00.55, 05.20 «Подробицi» - «Час» 02.00 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельниць­ кий» 04.10 Х/ф «Вечiр напередоднi Iвана Ку­ пала» ICTV 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.45 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00, 16.45 Т/с «Кримiнолог» ▲ 11.55, 13.20 Х/ф «Скажений Макс 2. Воїн дороги» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 21.25 Т/с «Пацики» ▲ 22.15 Х/ф «Скажений Макс 3. Пiд купо­ лом грому» ▲ 00.35 Т/с «Лас-Вегас» ▲ 02.00 Т/с «Перетинаючи межу» ▲ 02.45 Т/с «Спiраль» ▲ НОВИЙ 03.00, 02.10 Зона ночi 03.50 Х/ф «Привид дому на пагорбi» ▲ 06.00, 18.00 Абзац 06.50, 08.05 Kids’ Time 06.55 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Щасливi разом» 10.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 13.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 19.00 Зiрки пiд гiпнозом 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Аферисти в сiтях 2 00.10 Варьяти 02.05 Служба розшуку дiтей СТБ 06.40 «Все буде добре!» 08.40 «Все буде смачно!» 10.20 «За живе!» 11.50 «МастерШеф. Дiти» 16.00 «Все буде добре!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 «За живе!» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 6» 00.00 «Один за всiх» 01.10 «Слiдство ведуть екстрасенси»

1 ГРУДНЯ

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.00 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Дембель» 10.00 Д/ф «Найбiльший авiалайнер в iс­то­ рiї: Аеробус А380» 12.15 «Вiдеобiмба» 14.15, 23.45 Т/с «Загублений свiт» 16.05 Х/ф «Поганий лейтенант» ▲ 19.20 «Секретнi матерiали» 20.00 Х/ф «Охоронець» ▲ 21.55 Х/ф «Тактична сила» ▲ 01.35 Х/ф «Пострiл у трунi» УКРАЇНА 06.00, 13.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.40 Зоряний шлях 11.20, 04.20 Реальна мiстика 15.30, 05.10 Агенти справедливостi 16.00, 21.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i доля» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» ▲

НТН 05.20 Х/ф «I ти побачиш небо» ▲ 06.25 Х/ф «Полювання на єдинорога» ▲ 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.30 Т/с «Детективи» ▲ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45 Т/с «CSI: кiберпростiр» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.40 «Свiдок» 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 10» ▲ 15.40 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила» ■ 00.50 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 03.10 «РечДОК» 03.30 «Легенди бандитської Одеси» 03.55 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 10.20 Х/ф «Герцог» 11.55, 17.50 Панянка-селянка 12.55, 22.00 Танька i Володька 13.55, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 20.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.25 М/с «Лис Микита» TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 Євромакс 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Незвичайні культури» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Заручники честі» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.30 Д/ф «Українські голови в Баварії» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Зламати ногу» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Із нашої відеотеки» 11.45 «Українські голови в Баварії» 14.30 «Надія є» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Мандри Великим Лугом» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Акценти тижня» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Соло на два голоси» 18.55 Телезамальовка 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40, 21.00, 01.30, 05.00 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.30 Територiя закону 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Т/с «Травма» 09.55 Д/ф «Reforms United» iз документаль­ ної трилогiї «Неймовiрнi українцi» 10.25, 19.30, 04.30 Про головне 10.55 Д/ф «Василь Стус. Феномен суток» 11.55 Prime time з М. Гонгадзе 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.20 Казки Лiрника Сашка 13.30 Хочу бути 13.50 Суспiльний унiверситет 14.25, 03.35 Вiра. Надiя. Любов 15.40 Театральнi сезони 16.05 Д/с «Середземномор’я» 16.40 Д/с «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.20 Обличчя вiйни 20.00 На пам’ять 20.30 «План на завтра» з А. Рiнгiс 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.30 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Музичне турне 03.05 Д/ф «Назарiй Яремчук: афганська iсторiя» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.15 «Вечiрнiй Київ» 22.00 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» ▲ 23.30 Х/ф «Красиве життя» 01.45 «Квартал i його команда» ІНТЕР 06.10, 11.10, 12.25 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Нитки долi» ▲ 14.00 «Речдок» 14.40 «Судовi справи» 16.45 «Сiмейний суд» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.00 Х/ф «Мiмiно» 01.00 «Подробицi» - «Час» 02.00 Х/ф «Дике кохання» 03.55 «Таємницi пiрамiд» 04.45 «Чекай на мене» ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45, 03.55 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.50, 16.45 Т/с «Кримiнолог» ▲ 11.45, 13.20 Х/ф «Скажений Макс 3. Пiд куполом грому» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу 23.55 «Що? Де? Коли?» 01.00 Х/ф «Не погрожуй Пiвденному Цент­ ру...» 02.30 Т/с «Спiраль» ▲ НОВИЙ 03.00, 02.50 Зона ночi 03.40 Х/ф «Хочу як Брiджет» 05.30, 18.00 Абзац 06.20, 07.35 Kids’ Time 06.25 М/с «Губка Боб» 06.45 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 07.40 Х/ф «Павутина Шарлотти» 09.30, 22.45 Половинки 2 11.10, 21.45 Київ вдень та вночi 15.20, 19.00 Супермодель по-українськи 3 00.25 Х/ф «Привид дому на пагорбi» ▲ 02.45 Служба розшуку дiтей СТБ 07.25 «Зiркове життя» 09.15 Х/ф «Домоправитель» 11.05 Х/ф «Коли її зовсiм не чекаєш» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 19.55, 22.45 «Танцюють всi! 9» 22.00 «Вiкна-Новини» 00.30 Т/с «Коли ми вдома» 02.00 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2 ГРУДНЯ

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 10.55 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Дембель» 10.00 Д/ф «Найбiльший авiалайнер в iсто­ рiї: Аеробус А380» 12.30 «Вiдеобiмба» 14.45, 00.55 Т/с «Загублений свiт» 16.35, 23.00 Х/ф «Месник» ▲ 19.20 Х/ф «Тактична сила» ▲ 21.10 Х/ф «Мега-акула проти Колоса» ▲ 01.50 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» УКРАЇНА 06.00 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.30 Зоряний шлях 11.30, 03.40 Реальна мiстика 13.30, 16.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i доля» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Анка з Молдаванки» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» ▲

НТН 04.50 Х/ф «Корупцiя» 06.05 Х/ф «Аварiя - донька мента» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.30 Т/с «Детективи» ▲ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 10» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.35 «Свiдок» 15.35 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила» ■ 00.50 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 03.05 «РечДОК» 03.35 «Легенди бандитської Одеси» 04.00 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 10.35 М/ф «Школа монстрiв: Вiтаємо у Monster High» 11.55, 17.50 Панянка-селянка 12.55 Танька i Володька 13.55 Одного разу пiд Полтавою 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50 Країна У 20.00 Х/ф «Час» ▲ 22.00 Х/ф «128 ударiв серця на хвилину» ▲ 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.25 М/с «Лис Микита» TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства.Інфо» 08.10 Д/ф «Українські голови в Баварії» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Незвичайні культури» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Мадам Едуар та інс­ пектор Леон» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Лавровий каньйон» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Що робити?» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Армія нескорених» 14.30 «Музей Марії Заньковецької» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Думки вголос» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Служба розшуку дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Вони прославили наш край» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Подаруй надію» 18.40 «Квіткова магія» 18.50 «Азбука смаку» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.15 «Думки вголос» 21.30 «Arte, viva!» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА, УТ-1 06.00 У просторi буття 06.30 Пiдсумки 06.50 Телемагазин 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни 07.50 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 М/с «Мандрiвники в часi» 09.50 Як це? 10.20 Хто в домi хазяїн? 10.40 Хочу бути 11.00 Школа Мерi Поппiнс 11.20 Суспiльний унiверситет 12.00 Д/ф «Назарiй Яремчук. Мiсiя, позначена небом» 12.50 Пiсенний спас 13.55 5 баксiв.net 15.30 Книга.ua 16.00 Український корт 16.35 Чоловiчий клуб. Спорт 17.50 Чоловiчий клуб 18.30 Д/ф «УКРАЯ» 20.30 Баклани на Балкани 21.00 Новини 21.30 Спорт. Тиждень 21.55 Розсекречена iсторiя 22.45 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 Вперед на Олiмп 23.40 Золотий гусак 00.20 Телемагазин 01.20 Новини 01.40 Музичне турне 02.45 Класики свiтової лiтератури 03.05 Д/ф «Назарiй Яремчук. Мiсiя, позначена небом» 03.45 Х/ф «Далекий голос зозульки»

1+1 06.00 Х/ф «Красиве життя» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 «ТСН» 11.00 «Повернiть менi красу 2» 12.10 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» ▲ 13.50 «Голос. Дiти 3» 16.35 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.15 «Свiтське життя» 00.15 «Вечiрнiй Київ» 02.05 «Недiля з Кварталом»

ІНТЕР 06.45 «Подробицi» - «Час» 07.30 Х/ф «Мiмiно» 09.30 «Юрiй Яковлєв. Смiшний. Серйозний. Справжнiй» 10.20 Х/ф «Гусарська балада» 12.20 Х/ф «Дiм для двох» 14.15 Х/ф «Хронiки зради» ▲ 16.15 Х/ф «Любити не можна забути» ▲ 18.10, 20.30 Х/ф «Чоловiк на годину» 20.00 «Подробицi» 22.30 «Добривечiр на Iнтерi» 23.20 «Навколо М» 00.20 Х/ф «Ласкаво просимо в капкан» 02.20 «Життя в кредит» 03.00 «Подробицi» - «Час» 03.30 Х/ф «Людина народилася» 05.00 «Юрiй Яковлєв. Смiшний. Серйозний. Справжнiй» ICTV 05.20 Факти 05.40 Бiльше нiж правда 06.35 Секретний фронт 07.35 Антизомбi 08.35 Громадянська оборона 09.35 Iнсайдер 10.35, 13.00 Т/с «Пацики» ▲ 12.45 Факти. День 14.00 Х/ф «Iндiана Джонс. У пошуках втра­ченого ковчега» 16.15 Х/ф «Iндiана Джонс i Храм долi» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Боги Єгипту» ▲ 22.40 Х/ф «Мутанти» ■ 00.55 Х/ф «Не погрожуй Пiвденному Цент­ ру...» 02.20 Т/с «Спiраль» ▲ 04.20 Провокатор НОВИЙ

03.00 Зона ночi 04.20 Абзац 05.15, 06.30 Kids’ Time 05.20 М/с «Губка Боб» 06.35 Хто зверху? 4 08.35 Ревiзор 11.50 Пристрастi за ревiзором 14.40 Зiрки пiд гiпнозом 16.30 Х/ф «Континуум» ▲ 18.40 Х/ф «Перший месник» ▲ 21.00 Х/ф «Перший месник: Iнша вiйна» ▲ 23.45 Х/ф «Сигнал» ▲ 01.45 Х/ф «Полоненi сонця» ▲ СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Т/с «Коли ми вдома» 13.50 «Зваженi та щасливi 6» 17.00 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 7» 21.45 Т/с «Коли ми вдома»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

3 ГРУДНЯ

22.35 «Х-Фактор 7. Пiдсумки голосування» 23.40 «Танцюють всi! 9» 2+2 06.00 М/ф 07.00 «Маски-шоу» 08.00, 16.00 «Облом.UA» 08.40 «Вайпаут» 10.45 «Богатирi» 11.45 «Top Gear» 13.50 17 тур Чемпіонату України з футболу. «Чорноморець» - «Волинь» 16.50 17 тур Чемпіонату України з футболу. «Зоря» - «Днiпро» 19.00 Х/ф «13-й район» ▲ 20.40 Х/ф «Ведмежатник» ▲ 23.00 Х/ф «Поцiлунок дракона» ■ 00.55 Х/ф «Унiверсальний солдат 4» ■ 02.50 Х/ф «Вiдьма» УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.10, 05.00 Зоряний шлях 10.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 11.00 Х/ф «Я буду поряд» 13.00, 15.20 Т/с «Бiлий налив» ▲ 17.00, 19.40 Т/с «Лабiринти долi» ▲ 21.20 Х/ф «З чистого листа» 23.25 Реальна мiстика 02.10 Т/с «CSI. Мiсце злочину» ▲ НТН 06.25 Х/ф «Щит i меч» 11.10, 02.15 «РечДОК» 12.50 «Склад злочину» 14.15 Т/с «Детективи» ▲ 17.10 Х/ф «Одиночне плавання» 19.00, 01.45 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Спокута» 21.15 Х/ф «Знову невловимi» 23.50 Х/ф «Недоторканi» ▲ 02.45 «Випадковий свiдок» 02.55 «Легенди бандитської Одеси» 03.20 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Козаки. Футбол» 07.10 Байдикiвка 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.40, 05.25 М/с «Лис Микита» 09.55 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.25 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.50 М/ф «Барбi Дрiмтопiя» 12.10 М/ф «Попелюшка. Повний уперед» 14.05 Х/ф «Щоденник слабака 3. Собачi днi» ▲ 15.50 Х/ф «Час» ▲ 17.50, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 18.55 Казки У 20.00, 23.00 Країна У 22.00 Танька i Володька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 «Сад, город, квітник» 06.15, 11.00 «Про нас» 06.45, 09.15 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Коли мене покохають» ▲ 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00 Прорама «Слідства. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30, 00.30 Х/ф «Хліб і троянди» 14.30 Мультфільм 14.50 Х/ф «Магія золотого ведмедя» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ - калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.30 У фокусі Європа 20.10, 02.30 Гурт «Фіра». Концерт 21.30, 04.00 Х/ф «Червона скрипка» ▲ 23.30 Євромакс

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 11.00 «Пісні нашого краю» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.30 «Удосвіта» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Arte, viva!» 15.30 «Слід» 15.50 «Азбука смаку» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Назбиране» 17.15 «Хочу бути...» 17.35 «Казки запорозькі від Санька Сита» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Тисяча снопів вітру» 18.45 «Повір у себе. Ти-зможеш!» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.35 На слуху 06.55, 00.20 Телемагазин 07.15, 07.50, 23.20 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 Спорт. Тиждень 09.30 Баклани на Балкани 10.00 Х/ф «Цiна людини» 12.05 Театральнi сезони 12.35 Мистецькi iсторiї 12.50 Спогади 13.20 Гра долi 14.20 Фольк-music 15.30 Твiй дiм 2 15.45 Борхес. «Поява народiв на картi Європи» 16.10 Обличчя вiйни 16.40 Т/с «Епоха честi» 20.10 Подорожнi 21.00, 01.20 Новини 21.30 Перша шпальта 22.00 #@)?$0 з Майклом Щуром 22.30 Класики свiтової лiтератури 23.00 Паспортний сервiс 01.40 Музичне турне 02.45 Телевистава «Повiя» 04.50 Муз. фiльм «Образи» 1+1 06.00 «Недiля з Кварталом» 07.00 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.50 «Грошi» 11.00 «Свiт навиворiт 8» 12.00 «Новий Iнспектор Фреймут. Мiста» 13.35 «Українськi сенсацiї» 14.35 Т/с «Село на мiльйон» ▲ 18.30 Х/ф «Недотурканi» ▲ 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос. Дiти 3» 00.00 Х/ф «Заклинач коней» ▲ 02.50 «Аргумент Кiно» 03.25 «Свiтське життя» 04.15 М/ф «Ескiмоска 2: Пригоди в Арк­ тицi»

ІНТЕР 05.40 Х/ф «Гусарська балада» 07.40 «Подробицi» - «Час» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подорож» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 «Добривечiр на Iнтерi» 13.00 Х/ф «Любити не можна забути» ▲ 14.50 Х/ф «Чоловiк на годину» 18.30, 21.30 Т/с «Хай говорять» 20.00 «Подробицi тижня» 23.50 Х/ф «Життя, як цирк» ▲ 01.50 Х/ф «Балаган» ICTV 06.40 Факти 07.10 «Що? Де? Коли?» 08.15 Дивитись усiм! 10.10 Краще не повторюй 11.10, 13.00 Х/ф «Iндiана Джонс. У пошу­ ках втраченого ковчега» 12.45 Факти. День 13.50 Х/ф «Iндiана Джонс i Храм долi» 16.05 Х/ф «Iндiана Джонс i останнiй хрестовий похiд» 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Iндiана Джонс i Королiвство кришталевого черепа» 22.55 Х/ф «Iнший свiт 3. Повстання лi­ канiв» ■ 00.40 Х/ф «Мутанти» ■ 02.40 Т/с «Спiраль» ▲ 04.05 Провокатор

НОВИЙ 03.20 Зона ночi 04.50 Абзац 05.40, 06.55 Kids’ Time 05.45 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.00 Т/с «Пригоди Мерлiна» 11.40 Х/ф «Тi, що зупиняють час» 13.30 Х/ф «Перший месник» ▲ 15.50 Х/ф «Перший месник: Iнша вiйна» ▲ 18.30 Х/ф «Реальна сталь» ▲ 21.00 Х/ф «Робот Чаппi» ▲ 23.20 Х/ф «Привиди Марса» ▲ 01.20 Х/ф «Континуум» ▲ СТБ 06.55 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 10.50 Т/с «Коли ми вдома» 12.55 «МастерШеф 6» 19.00 «Битва екстрасенсiв 16» 21.15 «Один за всiх» 22.30 «Х-Фактор 7» 01.15 «Х-Фактор 7. Пiдсумки голосування» 02.20 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2 06.00 М/ф 07.00 «Маски-шоу» 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.35 «Облом.UA» 09.00 Бушидо 10.35, 16.00 «Роби бiзнес» 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект»

4 ГРУДНЯ 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 «Дембель» 16.25 Х/ф «Ведмежатник» ▲ 19.00 Х/ф «Ронiн» 21.30 «ПроФутбол» 23.15 Х/ф «Мега-акула проти Колоса» ▲ 01.05 Х/ф «Вiдплата» ▲ 02.40 Х/ф «Чотири листи фанери» 04.00 Х/ф «Все перемагає любов»

Репертуар вистав Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка

УКРАЇНА 06.50 Подiї 07.30 Зоряний шлях 09.25 Х/ф «Солдат Iван Бровкiн» 11.20 Т/с «Лабiринти долi» ▲ 15.00 Х/ф «З чистого листа» 17.10, 20.00 Т/с «Горобини китицi чер­вонi» 19.00, 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою 21.45 Т/с «Бiлий налив» ▲ 01.10 Т/с «Спiвачка i доля» ▲ 05.00 Реальна мiстика НТН 03.50 Х/ф «Аварiя - донька мента» 04.15 «РечДОК» 04.45 «Випадковий свiдок» 04.50 «Легенди бандитської Одеси» 05.20 Х/ф «Суворi кiлометри» ▲ 07.00 Х/ф «Спокута» 08.45 Т/с «День гнiву» ▲ 12.40 Х/ф «Знову невловимi» 15.10 Х/ф «Кубанськi козаки» 17.10 «Легенди карного розшуку» 19.00 Т/с «13» ▲ 23.00 Х/ф «Хулiгани 2: Cтiй на своєму» ▲ 00.45 Х/ф «Зграя» ■ 02.40 Х/ф «Недоторканi» ▲

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Козаки. Футбол» 07.10 Байдикiвка 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.40, 05.25 М/с «Лис Микита» 09.55 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.25 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.50 М/ф «Попелюшка. Повний уперед» 12.15 М/ф «Школа монстрiв: Великий монст­ровий риф» 13.55 Х/ф «Схiдна наречена» 15.55 Вiталька 16.50, 20.00 Країна У 17.50, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 18.55 Казки У 22.00 Танька i Володька 23.00 Х/ф «128 ударiв серця на хвилину» ▲ 01.00 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Х/ф «Коли мене покохають» ▲ 07.30 «Про кіно» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00, 21.30 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Магія золотого ведмедя» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Слід» 16.00 Євромакс 16.30 «Слідства.Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00, 02.30 Огляд світових подій 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 22.10, 04.15 Х/ф «Моя мама - шпигунка» 23.45 Час-тайм 01.00 Гурт «Фіра». Концерт ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Театральні сезони» 11.55 «Вишневі усмішки» 14.30 «Поклик таланту» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Абетка здоров’я» 17.30 «Повір у себе.Ти-зможеш!» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Як це?» 18.30 «День як мить» 18.50 «Тиждень.Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Тисяча снопів вітру»

Комедія «Наталка Полтавка» «Наталка Полтавка» – перший твір нової українсь­ ЛИСТОПАДА кої драматургії. Головна героїня п’єси – Наталка, як уособлення кращих рис української жінки, що відстоює людську гідність, бореться за своє щастя.

24

Драма «Украдене щастя» Драма з сільського життя в п’яти діях. В основі п’єси ЛИСТОПАДА лежить народна «Пісня про шандаря» у якій яскраво виражене прагнення до справедливої свободи селян. Широка насиченість п’єси українським фольклором породила реалістичну народну драму.

26

Оперета «Кохання січового стрільця» Романтична оперета про історію кохання молодої ЛИСТОПАДА мадярської дівчини та січового стрільця змінила уявлення багатьох про життя та побут січового стрілецтва, якому також були притаманні почуття кохання та бажання прекрасного. Історія великої любові, яка змінює долі та знешкоджує усі перешкоди на своєму шляху, прикрашена мелодійною музикою Ярослава Барнича, уже понад дві сотні років була переглянута глядачами та вдячно оцінена театральними критиками.

27

Трагікомедія «Дитина в дарунок» Усі стосунки між Чоловіком та Жінкою народжуються ЛИСТОПАДА й розвиваються ще з біблійних часів Адама та Єви. Минають століття, а відповіді на прості й одвічні запитання-істини не знає ніхто… Але на що здатна жінка заради любові, збереження сім’ї, щастя своєї доньки, коли її серце переповнене почуттям «берегині домашнього вогнища»? Складні сімейні стосунки, кохання і зради, проблеми батьків і дітей, цілих поколінь… розкриває у своїй п’єсі Мирон Лисак.

30

Комедія-жарт «Як наші діди парубкували» Легка комедійна вистава наче пронизана духом ук­ ГРУДНЯ раїнського села, сповнена піснями, танцями та жартами. Парубок закоханий у дівчину та хоче на ній одружитися. Проте згоди на шлюб не дають її батьки. На які вигадки здатні хлопці заради досягнення мети – ви навіть собі не уявляєте!

1

Драма «Записки кирпатого Мефістофеля» Він – носій руйнівної сили, спрямованої на близьких ГРУДНЯ людей. Душевний спокій залишає кожного, хто потрапляє під його вплив. Любовними пригодами він намагається компенсувати свою бездуховність.

4

Музичні вечори в театральному фойє Перлини української класичної музики лауреати ГРУДНЯ Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Лідія Футорська скрипка) та Віталій Бобровський (рояль).

5

Комедія «Мина Мазайло» Сюжет п’єси нескладний: службовець Мина МазайГРУДНЯ ло хоче зробити кар’єру за допомогою зміни прізвища, його підтримують дружина, дочка Рина і сестра дружини тьотя Мотя. Опирається нововведенням син Мини Мокій, який любить українську мову і культуру. З цього приводу у родині постійно розгоряються дискусії.

8

Початок вечірніх вистав о 1900 год. Квитки – у касі театру. Довідки за телефонами: 52-40-66, 25-05-04.


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 24 листопада 2016 року Досьє 102

ЗВИЧКИ ЛЮДЕЙ, ЯКІ РОБЛЯТЬ РАНОК ПРОДУКТИВНИМ

Р

Інгредієнти: Для тіста: масло – 120 г, борошно – 220 г, яйце – 1 штука, розпушувач – 2 чайні ложки, какао – 45 г, цукор – 240 г, молоко – 125 г, вода (окріп) – 60 мл. Для крему: сир – 300 г, вершки – 200 мл, цукор – 100 г. Приготування: Масло збиваємо з цукром міксером поки інгредієнти не розмі­ шаються. Додаємо яйце, збавляємо швидкість міксера до мінімаль­ ної і додаємо молоко. Тепер вимішуємо борошно та розпушувач тіста. Замішуємо тісто,

Повноцінний сні­данок. Розпочинайте день із здорового сніданку. Це не лише наповнюватиме поживою тіло, а й буде сприяти кращій роботі мозку. Фізичні вправи. Відчуйте, що маєте серце і воно може активніше працювати, а ваша кров насправді може рухатися судинами. Зробіть собі хоч якусь фізичну активність перед роботою – навіть якщо це 10 хвилин бігу на біговій доріжці або певна кількість відтискань. Важливі справи. Запам’ятай­ те, що вранці мозок найкраще оп­ рацьовує та сприймає інформацію. Набагато краще вирішувати важ­ ливі питання вранці. Планування дня. Ранок є найвдалішим моментом скласти план на день. Розставте пріоритети, а якщо необхідно – напишіть їх на листку та зберігайте впродовж дня. Вживання фруктів. Фрукти – це добра ідея на початок нового робочого дня. Це джерело вітамінів, яке наповнює мозок енергією. Робота в прохолодному при­ міщенні. Більшість людей цього не помічають, проте, ми є продуктивнішими, коли працюємо в холоді. Це особливо справджується вранці. Необхідно прокидатися та занурюватися в холодне середови­ ще, щоб мозок прокинувся.

• ОГОЛОШЕННЯ ПРОДАМ

Продам секцію гладких катків (3 шт), ширина одного – 0,95 м, діа­ метр 0,45 м, є пробки для баласту і 2 задніх салінблоки нових до Fiat Skudo, багажник до бусів типу Fiat або Рeugeot. Тел.: 0673025048. Продам раму до УАЗа, є перед­ ні і задні ресори, ступиці і колеса; є документи, придатна для виготовлення платформи причепа до трактора. Тел.: 0967628332. ПРОПОНУЮ РОБОТУ

Продавців друкованої продукції у кіоски та приміщення магазинів. Можна пенсійного віку. Позмінний графік роботи. Тел.: 0687418293. Жінка для сортування та ви­ да­чі товару. Ранковий графік роботи. Тел.: 0687418293, 23-60-64. ПОСЛУГИ

Спорудження та утеплення да­ хів. Вкладання ламінату та інші ре­ монтні роботи. Тел.: 0988662089.

• СМАЧНОГО!

Шоколадне печиво Вупі пай

анок – це надзвичайно важлива частина дня, яка задає ритм усім по­ дальшим подіям.

Продам кутник 100/100/10 4 штуки, довжина 4,7м, 2 залізно до­­ рожні рейси по 3,7м і 2 бухти дроту по 100 кг, діаметром 4 мм. Тел.: 0673407857.

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

додавши сухі інгредієнти і продов­ жуючи збивати на мінімальній швид­ кості. Останнім інгредієнтом вводи­ мо какао, додаючи його в чашу міксера невеликими порціями. Тісто перекладаємо в кон­ди­тер­ ський мішок з круглою насадкою і видавлюємо кружечки на деко, дно якого застелене пергаментним па­ пером. Випікаємо в духовці розігрітій до 1800С протягом 8 хвилин. Приготуємо крем. Вершки зіб’є­ мо з цукром. Потім вводимо м’який сир і збиваємо масу поки вона не стане однорідною. Готовий крем пе­ рекладаємо в кондитерський мішок. Печиву даємо охолонути. Потім на дно однієї печеньки викладаємо крем і накриваємо іншою.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 24 листопада 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• Листопад – ворота зими. • Листопад – полузимник: і колесо, і полоз любить. • Листопад на рябій кобилі їздить: то сніг, то бруд. • У листопаді з ранку може дощити, а надвечір кучугурами сніг ле­ жати. • Листопад морозам доріжку показує. • У листопаді перший міцний сніг випадає за ніч. • Листопад чим-чим, а стужею всіх багатіїв одягти може, та ще й на всю бідну братію залишиться. • Тепло старому в листопаді в ночі на гарячій печі. • У листопаді зима з осінню борються. • Хто в листопаді не мерзне, тому й у водохресну холоднечу не замерзнути.

ПОНЕДІЛОК, 28 листопада ніч / день

0/0

вітер

ВІВТОРОК, 29 листопада ніч / день

-5 / -4

вітер

ніч / день

-7 / -3

вітер

ніч / день

-5 / 0

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Зх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 2 грудня ніч / день

Іноді у хворих із серцево-судинною недостатністю розвивається тимчасове звикання до сечогінних препаратів, їх дія різко знижується. Тоді на допомогу може прийти хур-

ма. Необхідно їсти 3-4 плоди на день, чергуючи їх із трьома 100 грамовими порціями гарячого молока. Результати такого лікування помітні уже на другий день. Хурма багата на магній. Вона

знижує ймовірність утворення каменів. Крім того, плоди хурми допомагають вивести з організму солі натрію. Йод, що міститься в хурмі, зведе до мінімуму можливість виникнення проблем з щитовидною залозою. Включивши у раціон цю корисну ягоду, допомагаємо нормалі­зува­ти роботу сечовивідних ор­ганів, завдя­ ки чому позбавляємо ор­ганізм від великої кількості шкідливих солей. Хурма позбавить шлункових роз­

ладів, допоможе налагодити ро­бо­ ту травної системи. Адже пектин, що входить до вітамінного складу хурми, здатний за короткий термін справитися з діареєю. Хурма містить немалу дозу бета-

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Зх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 1 грудня

урма – це найсолодший плід: глюкоза і фруктоза станов­ лять чверть його маси. Двома-трьома плодами можна вта­ мувати голод. Багато хто навіть їсть сушену хурму з чаєм замість цукерок чи цукру. Ця властивість плоду має дуже вели­ ке значення для хворих з вадами серця. Організм використовує цукор хурми для живлення серцевого м’яза. При цьому рівень глюкози у крові залишається незмінним. Вживаючи хурму, маємо мож­ ливість наситити організм корисни­ ми вітамінами та мінералами. Концентрація таких мікроелементів як каротин, магній та калій в хурмі висока, та й кількість вітамінів А, С, і Р більша ніж в інших фруктах. Ще одним важливим аспектом є наявність в хурмі цукру: фруктози та глюкози, а за кількістю антиоксидантів хурма може позмагатись з рекордсменом в цьому плані – зеленим чаєм. Людям із хворим серцем корисно знати й те, що хурма містить багато калію. Тим, хто вживає сечогінні засоби, що виводять калій, часто доводиться додатково приймати пре­парати з солями калію. Але прийому зайвих ліків можна уникнути, ввівши замість них до раціону хурму, абрикоси та яблука. Хурма також має сечогінну дію. Це найголовніша властивість, зав­ дяки якій вона вважається майже лікарським засобом у кардіології. На курортах Кавказу лікарі здавна рекомендували хворим з патологією серця і судин з’їдати по 2-3 плоди японської хурми на день. Ефект перевершував будь-які сподівання.

Пн, 6 м/с

СЕРЕДА, 30 листопада

-1 / +2

Хурма: користь, шкода та властивості плоду

Х

Пн/Зх, 6 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

каротину, що дуже добре впливає на здоров’я очей. Хурма має здатність захистити організм від кишкової палички та золотистого стафілококу. Для тих, що надають перевагу сухофруктам: сушена хурма до­по­ може під час лікування гіпертонії. Корисна інформація для курців: регулярне вживання у раціон цього фрукта може скоротити вірогідність появи ракових клітин. Хоча, більш ефективно буде не думати про користь та шкоду хурми, а відмовитись від шкідливої звички. Незважаючи на користь, хурма може бути й шкідливою. Заподіяти шкоду вживання хурми може людям, що хворіють цук­ ровим діабетом. В цьому випадку хурму можна дозволити собі лише у виключних ситуаціях. Не слід давати хурму дітям до трьох років. Цей фрукт містить таку речовину, як танін. Вступаючи у взає­ модію з шлунковим соком, він пе­ ретворює вміст шлунку у в’язку та лип­ку субстанцію, яка може утворити комок, який дитячий організм самостійно вивести не зможе. Через цю ж речовину – танін, хурму не можна їсти людям, які перенесли операцію на кишківник. У деяких людей вживання хурми може викликати алергічну реакцію. Пов’язано це з високою чутливістю організму на йод, якого дуже багато в хурмі.

вітер

Зх, 9 м/с

СУБОТА, 3 грудня ніч / день

-1 / +2

вітер

Пд/Сх, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 4 грудня ніч / день

0 / +4

вітер

Пд, 3 м/с

За даними мережі Інтернет

• ДАВНЯ МУДРІСТЬ Лише рука друга може вирвати шипи із серця. Гельвецій Лоза приносить три грона: гроно насолоди, гроно сп’яніння і гроно огиди. Анахарсіс Люди не народжуються, а стають тими, хто вони є. Клод Гельвецій Людина без Батьківщини – все од­ но, що людина без матері. Мансісідор Людина вища за тварину здатністю до мови, але нижча за неї, ко­ ли негідно поводиться з мовою. Сааді Май завжди більше розуму, ніж самолюбства. Епікур

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домів­ ку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №19(61)  

Досьє 102 №19(61)  

Profile for dosie102
Advertisement