Page 1

СУДОВИЙ ВЕРДИКТ

ЗА ПОРЯТУНОК ОНУКА – стор. 3 16 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

• НОВИНИ

Священики Тернопільсько-Збо­ рівської архиєпархії УГКЦ повернулися з чергової духовної місії у зоні АТО. Близько 10 днів отці про­ водили душпастирську роботу у місцях дислокації Збройних Сил України поблизу Маріуполя. Для тернополян різного віку проведуть 10 майстер-класів, під час яких навчатимуть, як викорис­ товувати нові медіа у повсякденному або культурному житті. Діли­ тимуться досвідом фахівці зі всієї країни у рамках програми MediaLab. Гроші на проект виділить ЄС.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

4

стор.

НОВИЙ ДИТЯЧИЙ САДОЧОК ВІДКРИЛИ В САРАНЧУКАХ

6

стор.

ЛІЦЕЇСТИ З КОРОПЦЯ – В ГОСТЯХ У МІЛІЦІОНЕРІВ

9

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№19 (39) / 6 листопада 2015 року

Конкурс до лав патрульної поліції склав 24 особи на місце

Студенти ТНПУ паралельно з навчанням в рідному виші можуть здобувати ос­віту за схожим напрямком у польському навчальному закладі. Днями дипломи бакалаврів та магіст­рів отримали близько 30-ти випускників.

Пологовий корпус Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» завершать до кінця року. Реконструкцію здійс­ нюють у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства».

У родинах, що мешкають на Тер­нопільщині, більшість хатньої роботи виконує жінка, лише 24% чоловіків готові порівну розділити домашні обов’язки. Такими вияви­ лися резуль­та­ти соцопитування, про­веденого Київським міжнарод­ ним інститутом соціології у рамках проекту «Щастя у чотири руки». 15 тисяч дітей на Тернопільщи­ ні вже щепили від поліомієліту. Минулого тижня завершився перший тур вакцинації проти цієї недуги. Загалом їх буде три. Вакцина якіс­на і утримується в належних умовах, запевняють фахівці. Кров для онкохворих дітей, які лікуються у гематологічному відділенні Тернопільської міської лікарні, можна здати до 30 листопада у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Врятуй дитині життя».

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

2

А. ІГНАТЮК: «Без досконалої правоохоронної системи держава розвиватися не буде»

Н

ачальник Шумського райвідділу внут­ рішніх справ Анатолій Миколайович Ігнатюк сподівається, що завдяки реформам робота в пра­ воохоронних органах стане чи не найпрестижнішою, гідно оплачуватиметься. Бо ж нелегка вона, ця служба мілістор. 8 ціонера.


2

ІНФОРМАЦІЯ

Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 13

ЛИСТОПАДА

14

ЛИСТОПАДА

14

ЛИСТОПАДА

17

ЛИСТОПАДА

20

ЛИСТОПАДА

23

ЛИСТОПАДА

народився ГАВРИЛЮК Сергій Васильович, начальник Бучацького РВ УМВС, підполковник міліції

народився КОНИК Андрій Васильович, начальник управління матеріального забезпечення УМВС

народився ШИНКАР Ігор Михайлович, заступник начальника управління кадрового забезпечення УМВС народився КОВТУН Андрій Богданович, начальник сектору Укрбюро Інтерполу УМВС, підполковник міліції

народився ВАСИЛИШИН Михайло Володимирович, помічник начальника управління - начальник СМЗ УМВС, полковник міліції

А

рсен Аваков детально описав структуру і функції територіальних органів Національної поліції – від невеликих населених пунктів до столиці.

народився КІСІЛЬ Орест Михайлович, начальник штабу УМВС, полковник міліції

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

У відпустку із зони АТО військовослужбовець приїхав з арсеналом вибухівки та набоїв

Н

Глава МВС України розповів, як буде функціонувати нова поліція

а залізничному вокзалі у Тернополі правоохоронці затримали війсь­ ковослужбовця з арсеналом вибухонебезпечних предметів, речовин та набоїв. Чоловік приїхав з АТО у відпустку. Як розповів заступник начальника слідчого відділу тернопільської міської міліції Сергій Кисіль, вісім гранат, півтори сотні різнокаліберних набоїв та кілограм ар­ тилерійського пороху привіз із собою із зони АТО військовослуж­ бовець. На залізничному вокзалі у Тернополі «колекціонера» зупинили міліціонери. Усі військові «сувеніри» були вилучені та направлені на експертизу. За словами начальника вибухотехнічної служби Науково-дослідного експертно-криміналістичного цент­

ру при УМВС Ігора Васьківа, вилу­ че­ні гранати є бойовими – три Ф1 та п’ять РГД-5. Під час вибуху зона ураження становить 50-100 метрів. Також судово-хімічна експертиза засвідчила, що пакунки з порошкоподібною речовиною вагою майже кілограм не що інше, як вибуховий артилерійсь­кий порох. Повідомлення за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфіковано частиною першою статті 263 Кримінального кодексу України – носін­ ня, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Проводиться досудове розслідування. Караєть­ся таке діяння позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

За словами міністра внутрішніх справ України, зараз процес створення поліції увійшов в активну фазу практичного етапу. Зміни відбуваються щодня, і їх динаміка є ду­ же високою. У той же час важливо забезпечити створення та функціонування якісного правоохоронного сер­вісу, покликаного служити суспільству і захищати його права. Глава МВС підкреслив, що в малих містах країни і в сільській місце­ вості (430 міст, 880 селищ, 28 тисяч сіл) проживає 24,5 мільйона гро­мадян. «Кожен з них повинен бути впев­ нений, що в разі необхідності отри-

має кваліфіковану допомогу поліцейського, і це – запит суспільства, реалізація якого є фундаментальним для побудови нової європейсь­кої Ук­ раїни», – зазначив Арсен Аваков. Виходячи з цього, глава МВС назвав вкрай важливим питання про принципи і функціональну побудову структури територіальних органів поліції з обслуговування невеликих населених пунктів. Для досягнення мети – забезпечення правопорядку та безпеки для людей в будь-якому місці України, максимальна кількість поліцейсь­ких на місцях (близько 44 тисяч співробітників) буде залучена до забезпечення правопорядку на вулицях, а не в офісах. Крім того, в якості способів досягнення довіри з боку суспільства до поліції Арсен Аваков назвав необхідність розвитку її сервісних функцій, підвищення ефективності у всіх сферах взаємовідносин з громадянами, досягнення високої мобільності і оснащеності поліцейсь­ ких, а також оптимізації витрат, функціональної та штатної структури поліцейських сил. Глава МВС підкреслив, що прий­ няттю рішення про введенню нової

функціональної схеми на місцях передували практичні експерименти. Їх результати дали необхідний досвід та інформацію для побудови оптимальної структури поліції. Структура Національної поліції включає в себе Центральний офіс та Головні управління національної по­ ліції у реґіонах. У той же час систе­ ма місцевих органів поліції в структурі Головних управлінь національної поліції в реґіонах буде формуватися за «кущовим» принципом. Він передбачає створення відділів поліції, через які буде здійснюватися управління та організація діяльності відділень поліції – базових органів у складі «куща». Крім того, ключовими елемента­ ми територіальних органів поліції на місцях (відділів, відділень) будуть також і поліцейські дільниці, через які в основному і буде здійснюватися безпосередня комунікація із суспільством і населенням. «Замість карати і «кришувати» поліція буде служити і захищати! Ос­ новна мета поліцейської роботи – забезпечення правопорядку та без­ пеки для людей в будь-якому місці України – від найменшого села до великого міста. Висока довіра людей до поліції – вторинна мета, дуже важ­ лива, що забезпечує високу якість ви­ конання головного завдання поліцейського», – зазначив Арсен Аваков.

виборчих бюлетенів, поширення інформації щодо розповсюдження разом зі спецвипуском газети «20 хвилин» психотропної речовини. У день виборів до органів внут­ рішніх справ Тернопільщини надійшло 14 повідомлень про факти порушень виборчого законодавства. За п’ятьма з них розпочато кримінальні провадження. До ЄРДР внесено повідомлення про знищення виборчих бюлетенів у селі Бліх Зборівському районі, у селі Новосілка Бучацького району та у Бережанах. Ведеться досудове розслідування і за фактом хуліганства, яке задокументували правоохоронці на вибор­

чій дільниці в селі Білокриниця Кре­ менецького району. Після дня волевиявлення до тернопільських правоохоронців надійшло ще десять повідомлень. Вісім з них було кваліфіковано статтями Кримінального кодексу, зок­ рема, статтею 158-1 – незаконне ви­ користання виборчого бюлетеня, 158-2 – незаконне знищення виборчої документації та 126 (ч.1) – умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень. За всіма кримінальними фактами проводяться слідчі дії.

Виборчий процес на Тернопільщині завершився вісімнадцятьма кримінальними провадженнями

П

ро це під час круглого столу за участю спостерігачів Опори, журналістів та членів ТВК заявили представники обласного уп­ равління внут­рішніх справ. Начальник управління громадської безпеки Борис Брик уточнив, що за період підго­товки, проведення та післявиборчого процесу до правоохоронців надійшло 69 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Серед найпоширеніших – порушення проведення передвиборчої агітації та порядку голосування, пошкод­ження виборчих бюлетенів, підкуп виборців, нанесення тілесних уш­коджень тощо. Заступник начальника організа­ ційно-методичного відділення слід­ чого управління Наталя Процик повідомила, що вісімнадцять фактів внесені до ЄРДР і за ними розпочато кримінальні провадження. За період передвиборчих перегонів було порушено п’ять кримінальних проваджень. Зокрема, за фактами звернення кандидата в депутати зі Зборівщини про внесення неправдивих відомостей до реєстру виборців, пош­кодження банерів, виявлення в одній з тернопільських друкарень необлікованих


3 Крадія правоохоронці застали на місці скоєння злочину КРИМІНАЛ

14 років ув’язнення – судовий вердикт убивці з Гусятинщини

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

С

урове рішення винесла днями колегія суддів апеляційного суду Тер­ нопіль­ської області, залишивши без змін вирок першої інстанції: убивці «відміряли» 14 років позбавлення волі. Особливо тяжкий злочин, вбивство, сталося у Нижбірку Гусятинсь­ кого району Тернопільської області весною 2014 року. Причетним до трагедії виявився 28-річний раніше неодноразово судимий житель Гусятинщини. Тіло 59-річного місцевого жителя з ознаками насильницької смерті знайшла родичка. Вона й повідомила про це міліціонерів. Правоохоронці з’ясували, що цілий день потерпілий провів у товаристві якогось молодика. Зі слів очевидців, чо­ ловіки випивали. Спочатку – в бу­ динку спільної знайомої, а згодом – в оселі загиблого. Встановити особу молодика, який, найімовірніше причетний до вбивст­ва, а відтак з’ясувати причину кривавого злочину, міліціонери Гусятинського райвідділу внут­ріш­ ніх справ змогли уже за декілька го­ дин. Оперативники затримали 28-річ­ ного чоловіка в барі, де він від над-

Д

о правоохоронців Зборівського райвідділу внут­ рішніх справ звернувся приватний підприємець із се­ла Заруддя. Чоловік розповів, що до його крамниці проник зло­ дій. Правоохоронці одразу виїхали на місце події.

мірно вжитої дози алкоголю зас­нув за столиком. Прийшов до тями уже в райвідділі міліції. Тоді й став розповідати про вчорашні «пригоди». З його слів, вбивати нікого не планував, допоки потерпілий не обмовився, що має збереження. А потреба у грошах виникла, коли закінчилася оковита. Господар спочатку відмовлявся давати на пляшку, а потім таки погодився. Що в сховку є чимала сума, підозрюваний підгледів, відтак, не мовивши ні слова, пішов на кухню, взяв ніж і повернувся до кімнати.

Наживу шукав у старенької сусідки

44

-річного жителя Кременеччини шумські правоохоронці підозрюють у вчиненні грабежу. Жертвою зловмисника стала 79-річна пенсіонерка. Раніше судимий кременчанин міс­цем свого проживання обрав чийсь закинутий будинок у селі Баш­ ківці Шумського району. Жителів у цьому населеному пункті залишилося небагато, переважно пенсіонери. До 79-річної мешканки Башківців якось й постукав у двері кременчанин. Жінка не стала відчиняти, відповівши, що вечірньої пори гостей на поріг не пускає. Та відмова не завадила зловмисникові увірватися до чужого помешкання, тим більше, що наміри мав недобрі. Аби старенька не впізнала його,

лиходій ще з порога схопив пенсіонерку за голову, відвертаючи її обличчя від себе. Так водив бабусю по хаті, поки не знайшов гро­шей та горілки. Потерпіла розповідає, що забрав 85 гривень та дві пляшки спиртного. Пильність злов­мисник втратив, коли в око впав старенький мобільний, що лежав на ліжку. Коли потягнувся за телефоном, жін­ ка встигла розгледіти його обличчя. У нападникові впізнала нового сусіда. Вже наступного дня старенька розповіла про вечірній візит молодика сусідці. Та повідомила родичів потерпілої, від яких про злочин довідалися правоохоронці. Проти підозрюваного розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 186 ККУ. Проводиться досудове розслідування.

Ударом леза в шию звалив потерпілого на підлогу. Взяв гроші і пішов геть. Проти підозрюваного було розпочато кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу – вбивство. Суд першої інстанції виніс вирок – 14 років в’язниці. Однак злов­ мисник з таким рішенням не погодився. Він звернувся до апеляційного суду, сподіваючись на м’як­ше покарання. Але колегія суддів, вив­ чивши обставини злочину, залишила вирок без змін. Галина ВІЯТИК

Як повідомив перший заступник начальника Зборівського райвідділу внутрішніх справ Денис Бортняк, підозрюваним у скоєнні протиправ­ ного виявився неповнолітній мешканець села Вірлів. Хлопчина вже не вперше потрапляє в поле зору працівників міліції. В суді слухається кримінальне провадження за фактом крадіжки грошей з приватного помешкання, де студент коледжу – головний підозрюваний. До сусіднього села хлопчина подався з метою обікрасти місцеву крамничку. З його слів, потрібні були гроші на празник. Коли сутеніло, пробрався до магазину. Зумів пролізти між гратами через відчинену кватирку. Але втекти так само непомітно, як і потрапити до торгового приміщення, хлопчині не вдало-

У Ланівцях завантажений піском вагон на ходу врізався у тепловоз

А

варія на залізничній ко­ лії сталася через порушення правил безпеки.

Зі слів першого заступника начальника Лановецького райвідділу внутрішніх справ Руслана Хайдарова, працівники залізниці повинні бу­ ли зачепити завантажений піском вагон у хвіст поїзда. Проте багатотонну платформу надійно не закріпили на колії і вона самовільно рушила. Спроба підчепити некерований транспортер до локомотива на ходу була невдалою. Як наслідок, вагон скотився у приміщення депо

на території ТОВ «Ланівці-Інвест». Там зіткнувся з тепловозом. Удар був такої сили, що тепловоз вибив стіну депо і зійшов з рейок. Кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 276 Кримінального кодексу України.

До кар’єру за камінням – з банкою вибухосуміші

В

ибухонебезпечну речовину вилучили у мешкан­ ця Бережанського району правоохоронці. Чоловік виготовив суміш власноруч. Працівники бережанської міліції під час відпрацювання району виявили на території недіючого кам’я­ного кар’єру 59-річного жителя села Рекшин. Останній мав при собі скля­ну банку з речовиною, схожою на вибухову суміш. Чоловік зізнався, що виготовив її власноруч.

За попередніми даними, селянин вирішив використати вибухівку в кар’єрі, аби назбирати каміння для господарських робіт. Така небезпеч­ на оборудка є незаконною, а також могла призвести до трагедії. Банку з речовиною вилучено та направлено на експертизу. Ві­до­мос­ ті про подію внесено до Єдиного ре­ єстру досудових розслідувань з пра­во­ вою кваліфікацією час­тини 1 статті 263 ККУ – виготовлення ви­бухових речо­вин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

ся – один з мешканців села почув шум у зачиненому магазині та поспішив викликати міліцію. Правоохоронці застали хлопця на місці злочину. Відомості про події внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Юному крадію доведеться відповісти за скоєні протиправні вчинки. Його дії слідчі кваліфікують за статтею 185 ККУ – крадіжка.

ЗА ЦУКРОВИМИ КОРЕНЕПЛОДАМИ – НА ЧУЖЕ ПОЛЕ

С

півробітники Кременецького райвідділу внутрішніх справ на гарячому спіймали 38-річного жителя села Кімната. Чоловік намагався вивезти з чужого поля понад шість тонн цукрових буряків. Сільськогосподарське підпри­ єм­ство з Рівненщини орендує у селі Кімната Кременецького району зем­ лі. На них цього річ вирощували цукрові буряки. Проте, коли прийшов час збирати урожай, окрім орендаторів на коренеплоди поклав око й місцевий житель. Як встановили кременецькі пра­ воохоронці, чоловік ретельно спланував крадіжку. У лісі, неподалік ка­ гатів з буряками, залишив власну вантажівку, а за коренеплодами ти­ хо під’їжджав підводою. Декілька ви­ лазок – і кузов вантажівки був пов­ ний. Планував крадене обміняти на цукор, та крадія помітили охоронці. Во­ни й повідомили міліціонерів. Зловмисника взяли на гарячому. Автомобіль вилучили та помістили на арешт майданчик. Крадене повернули власникам. Щодо підозрюваного розпочато кримінальне провадження за частиною першою статті 185 ККУ – кра­ діжка. Проводиться досудове розслідування.


4 КРИМІНАЛ За порятунок онука тернополянка віддала шахраям 16 тисяч гривень Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

П

равоохоронці вже неодноразово застерігали, попереджали та нагадували по радіо, телебаченню і на сторінках преси про так звані «телефонні шахрайст­ ва», однак жителі краю продовжують потрапляти на гачок аферистів.

«Ваш син у міліції. Готуйте гроші» – за такою вже знайомою схемою шахраї ошукали чергову жертву – 77-річну жительку обласного центру. До пенсіонерки зателефонували вночі. У слухавці пролунав незнайомий голос. Співрозмовник представився працівником міліції і повідомив стареньку, що її онук вчи­ нив дорожньо-транспортну пригоду, і тепер йому загрожує в’язниця. Про­ те одразу заспокоїв бабусю, мовляв, проблему можна вирішити – потріб­ ні лише гроші. Перелякана старенька одразу погодилася заплатити за порятунок онука. Псевдоміліціонер попрохав назвати адресу та повідомив, що за грошима приїде його спів­ робітник.

Н

Першу вдалішу спробу поживитися на агрофірмі кримінальний дует скоїв ще на початку жовтня. Ціллю був зерновий тік, куди їх впустив охоронець. Допоки злодії господарювали на ввіреному йому об’єкті, недобросовісний працівник вдавав, що спить. Тоді з приміщен­ ня зернотоку зловмисники винесли майже тонну зерна та 145 кілогра-

«Д

обрий день. Вас турбує служба безпеки банку. З вашої картки хтось намагався зняти гроші. Ми її заблокували. Щоб розблокувати, уточніть деякі да­ні та пін-код», – такий нес­ подіваний дзвінок із невідомого номера пролунав ввечері в помешканні 29-річної тернополянки.

Гроші жінка передала у під’їзді будинку. Схвильована повернулася додому та стала чекати звістки від онука. Лише вранці сама набрала номер родича. Той, вислухавши бабусю, сам зателефонував правоохоронцям. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці знову застерігають краян від подібних афер. Легше запобігти шахрайству, ніж роз­рахо­ вувати на повернення грошей.

Шумські міліціонери завадили крадіям поцупити дизпаливо а Шумщині міліціонери впіймали двох крадіїв під час спроби поцупити дизпаливо з фермерського господарства. З’ясувалося, що на територію підприємства зловмисники проникали не вперше, а допомагав їм у цьому охоронець.

Представляючись працівниками банку, пройдисвіти продовжують видурювати кошти у краян

мів насіння соняшника. Загальна вартість накраденого – понад чотири ти­сячі гривень. Згодом злодії наслідили у приватному саді в селі Потутори Бережанського району. Звідти викрали 120 кілограмів яблук. Суму збитків власник оцінив у 720 гри­вень. Зі слів підозрюваних, крадені яб­лука та зерно вони хотіли продати. Та планам завадили правоохоронці. За фактами крадіжок підозрюваним інкримінують час­ти­ни другу та третю статті 185 Кри­мінально­го ко­дексу України. За співучасть у злочині найімовірніше доведеться відповісти й охоронцеві агрофірми. Ірина БОЙКО

Що робити, якщо вам все ж зателефонували? Запитайте у того, хто телефонує, як його звати і в якому відділі міліції він працює. Перепитайте прізвище та ім’я родича. Зателефонуйте тому, кому начебто потрібна ваша допомога. Якщо абонент не відповідає, не панікуйте – наберіть 102 і дізнайтеся, чи знаходиться в міліції ваш родич. Завжди перевіряйте отриману від незнайом­ ців інформацію.

Жінка, не роздумуючи, назвала всю конфіденційну інформацію. А псевдопрацівник, пообіцявши зателефонувати та повідомити про зміну захисту, поклав слухавку. Дзвінка від нього жінка так і не дочекалася, лише невдовзі отримала повідомлення, що з її рахунку знято 3200 гривень – увесь залишок на картці. Довелося самій телефонувати, але вже в міліцію. Правоохоронці мало не щодня реєструють подібні шахрайства. Не­ зважаючи на численні застереження, люди продовжують нехтувати елементарними правилами безпеки. Працівники міліції вкотре нага-

дують: будь-який банк, телефонуючи до клієнта, ніколи не буде уточнювати жодні конфіденційні дані. Для проведення платежу досить по­ відомити платникові тільки номер картки. Будь-які інші уточнювальні запитання про код, пароль означають, що ви маєте справу з шахраями. Якщо ж ви все-таки видали конфіденційну інформацію, треба одразу ж заблокувати картку, зателефонувавши до банку. Якщо торгуєте в інтернет-мережі, подбайте про окрему картку для розрахунків, також встановіть ліміт для зняття коштів з рахунку. Не вка­ зуйте свій телефон як контактний в оголошеннях будь-якого типу, заз­ начивши при цьому номер своєї картки. Якщо ж до вас телефонують під приводом змінити паролі, перевести гроші, збільшити термін дії картки, і, при цьому, вимагають захисні дані, – кладіть слухавку та самостійно перевіряйте всю інформацію у відділені банку. Якщо ви все ж стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте 102.

Двоє тернополян «розділили» три статті Кримінального кодексу

У

вчиненні серії крадіжок та незаконних заволодінь автотранспортом тернопільські правоохоронці підозрюють двох молодих людей. Раніше судимий житель Великої Березовиці скомпанувався з тернополянином і злочинний дует промишляв майновими злочинами в обласному центрі. Останнім «подвигом» зловмисників стало незаконне проникнення до чужого помешкання. Молодики, хильнувши зайвого, ймовірно ви­ рішили пошукати наживи в одному з приватних будинків в обласному центрі. Раптова поява кватиранта – студента з Африки, який орендує помешкання, настільки спантеличи­ ла непроханих візитерів, що ті до приїзду правоохоронців не змогли вибратися з чужого будинку. Там їх і застали співробітники служби охо­ рони. Як повідомив начальник Тернопільського міського відділу внут­ рішніх справ Петро Гукалюк, підоз­ рюваними виявилися 21-річний ра­ ніше судимий за майнові злочини житель Великої Березовиці та 20-річ­ ний тернополянин. З’ясувалося, молоді люди причетні й до інших протиправних діянь. У ході слідчо-оперативних заходів було встановлено, що злодійський дует має стосунок до крадіжок велосипеда з багатоповерхівки по вулиці 15 Квітня та товару з торгового центру «Новус». Незаконне заволодіння мопедами «Хонда» та «Вайпер» – теж справа рук зловмисників. Зі слів Петра Гукалюка, наприкінці вересня лиходії поцупили з

під’їзду багатоповерхівки, що по вулиці 15 Квітня, гірський велосипед. Пошкодивши трос-замок, їм вдалося викотити чужий двоколісник. Злочин був вчинений вночі, очевидців

не було, тому затримати гарячими слідами підозрюваних тоді не вдалося. А крадії розперезалися не на жарт. До моменту викриття зловмисники вчинили ще два заволодіння мопедами та крадіжку з торгового центру «Новус». Обидва транспортні засоби безпечні господарі залишили без нагляду у дворах будинків, тому особливих схем крадіжок

лиходіям придумувати не довелося. Зрештою, як і в торгових залах цент­ ру, – спритність рук і вміння відволікти увагу продавця допомогли розжитися деякими комп’ютер­ни­ ми аксесуарами, зокрема, навушниками та мишкою, а також парою чо­ ловічих шкарпеток. Та випадок порушення недотор­ каності житла став початком кінця. Хоч твердили захмеліли молодики,

що зайшли просто води напитися, та в міліціонерів і квартиранта інші прояснення нічного візиту непроханих гостей. Проти зловмисників розпочато кримінальні провадження одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України – крадіжка, незаконне заволодіння транспортними засобами та незаконне про­никнення до житла. Христина НАЗАР


ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ!

Тернопільські рятувальники вдосконалювали вміння надавати домедичну допомогу постраждалим

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

П

орушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – одна з поширених причин виникнення пожеж у побуті в зимову пору року.

них курсів поділився начальник караулу 14-ої державної пожежно-рятувальної час­тини управління Дмит­ ро Кріса: «Я дуже задоволений, що черговий раз потрапив на ці курси. Адже знання, які ми тут отримуємо, є дуже корисними та важливими не лише для працівників служби порятунку, але й для кожного пересічного громадянина».

Зрозуміло, що кожен прагне, аби у його оселі було тепло та затишно, для цього вмикає різноманітні елект­ ронагрівальні прилади, користуєть­ ся несправним пічним опаленням. Як наслідок – виникнення пожеж, знищення матеріальних цінностей та загибель людей. У зв’язку з цим управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області звертається до громадян із застереженням дотримуватись еле­ ментарних правил пожежної безпеки в побуті та виконувати заходи безпеки при використанні печей та електричних побутових нагрівальних при­ладів. Запам’ятайте, при користуванні печами забороняється: розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду; доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям; розташовувати меблі та інше обладнання поблизу печей на відстані менше 0,7 м; проводити розпалення печей дровами великих розмірів; сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети; використовувати для обігріву несправні опалювальні печі; категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар – це може приз­ вести до отруєння чадним газом; ви­ носити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель. В опалювальний сезон не забу-

за перемогу. Чемпіонами цьогорічних змагань заслужено стали вогне­ борці 5-ої державної пожежно-ряту­ вальної частини управління. Вони вибороли перехідну відзнаку імені старшого лейтенанта служби цивільного захисту Ростислава Манащука. Другими стали рятувальники

3-ої державної пожежно-рятувальної частини, третє місце зайняла ко­ манда з міста Зборів. Звання «Кращий газодимозахисник» отримав мо­ лодший сержант служби цивільного захисту Василь Максимів – рятувальник 10-ої державної пожежнорятувальної частини управління.

Кращим майстром бази ГДЗС виз­ нано прапорщика служби цивільного захисту Володимира Зайцева – бійця 5-ої державної пожежно-рятувальної частини управління. Від керівництва управління та спонсорів переможці отримали куб­ ки, грамоти та цінні подарунки.

Р

ної іммобілізації, навчались проводити різні види перев’язок при уявних пош­кодженнях різних ділянок тіла, вив­чали різні способи перенесення потерпілих та багато іншого. На завер­шення заняття практичні навики були закріплені переглядом та обговоренням навчального відеофіль­му з даної тематики. Своїми враженнями, від навчаль­

Пожежники нагадують правила користування пічним опаленням та електричними приладами вайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на три місяці. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування побутовими електроприла­ дами. Аналіз таких пожеж показує, що вони стаються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил користування електропобутовими приладами і прихованої їх несправності. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електромережі, або при неправильній її експлуатації. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнути декілька побутових приладів водночас. Якщо в місці короткого замикання є горючі матеріали й конструкції, во­ ни миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть пошкодити ізоляцію. Запам’ятайте декілька основних запобіжних заходів і правил пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті: нагрівальні прилади можна вста­нов­ лювати тільки на негорючі підс­тав­ ки; забороняється залишати при­ла­ ди, що увімкнені, без нагляду та вми­ кати в одну розетку одночасно декілька приладів; необхідно спос­те­ рігати за щільністю контактів у місцях приєднання проводів приладів до вилки тощо; забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами. Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-рятувальну службу за телефоном 101. При можливості проведіть евакуацію людей та розпоч­ніть гасіння пожежі підручними засо­ бами.

ятувальник – професія відважних і сильним духом, покликання яких рятувати, допомагати, захищати. І не рідко в руках працівників цієї мужньої професії знаходяться життя людей. У цей час дорогою стає кожна секунда. Тоді вчасне надання домедичної допомоги стає надзвичайно важливим. Часто при нещасному випадку необхідно не тільки негайно надати потерпілому домедичну допомогу, а й швидко і правильно доставити його в найближчу лікувальну ус­танову. Порушення правил перенесення і перевезення потерпілого мо­же призвести до непоправної шкоди і в подальшому мати вплив на якість здо­ ров’я та життя постраждалого. Фахівці управління ДСНС України в Тернопільській області організували проведення курсів домедичної допомоги для працівників служби порятунку. «Такі заняття є надзвичайно важливими для наших бій­ ців. Адже у корені самої професії «ря­ тувальник» знаходиться її основне завдання – порятунок людсь­ких жит­ тів. А виклики на різного роду надзвичайні ситуації дуже часті, і ніхто не може передбачити, що ж коїться на місці події», – розповів начальник лікарсько-експертної комісії управління, майор служби цивільного захисту Богдан Ягельський. Під його керівництвом рятуваль­ ники вдосконалювали тактику надання невідкладної допомоги у над­ звичайних ситуаціях, мали можливість попрак­тикуватись у застосуван­ ні різноманітних засобів транспорт­

5

Відбулись змагання рятувальників-газодимозахисників

У

Бережанах на базі 7-ої державної пожежно-рятувальної частини управління ДСНС України в Тернопільській області відбулися фінальні щорічні змагання команд рятувальників-газодимозахисників. В умовах максимально наближених до реальних бійці ДСНС демонстрували свою професійну майстерність, змагаючись за звання кращої та найбільш підготовленої ланки газодимозахисної служби. Вітаючи учасників змагань, начальник управління ДСНС області Віктор Маслей підкреслив, що газодимозахисна служба в пожежно-рятувальній справі потребує чи не най­ більшої підготовки, адже саме газодимозахисники першими заходять у палаючі будівлі та задимлені приміщення. Змагання відбувались у три етапи. Газодимозахисники здійснювали бойову перевірку ізолюючих апаратів, проводили саморятування з вік­ на третього поверху навчальної ве-

жі, здійснювали пошук та евакуацію умовного потерпілого. Усі команди достойно боролись


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

Звернення Степана Барни до переможців місцевих виборів

Ш

ановні колеги! Проведення місцевих виборів завершило перезавантаження влади після Революції Гідності. День голосування на Тернопільщині пройшов спокійно та без порушень, які би могли вплинути на волевиявлення виборців. Переважна більшість людей в комісіях сумлінно працювали, самовіддано виконуючи свій громадянський обов’язок.

Тому я хочу подякувати всім, хто долучився до проведення виборів. Окрема подяка журналістам та спостерігачам, які кваліфіковано ви­ конували свою роботу, вказуючи на можливі помилки чи незначні порушення. Однак, виборами життя не закінчується. Законом встановлено термін, по завершенню якого ми отримаємо персональний склад органів місце-

вого самоврядування на Тернопіллі. Але вже зараз ми повинні думати над тим, як об’єднати національно-державницькі сили для консолідації їхньої роботи на благо кожного мешканця нашої області. Я закликаю відкинути все, що нас роз’єднує і зосередитися на наступних спільних позиціях. На Тернопільщині немає реваншу представників режиму Януковича і тому всі сили, які формують місцеву владу, є державницькими. Всі представ­ ники партій повинні сконцентрувати свої зусилля на об’єднанні за­ ради миру в країні, заради розвит­ ку області, заради добробуту кожного мешканця. Політична складова робо­ти повинна відійти на другий план, поступившись господарському підходу. Створення проукраїнської більшості в обласній раді, орієнтовану на залучення інвестицій, створення робочих місць, зростання роз­

мірів як мінімальної зарплати, так і споживацького кошика українців. Як голова облдержадміністрації, готовий виступити гарантом до­ тримання цих позицій, якщо всі пар­ тії відкинуть амбіції та зосередяться на конкретній роботі заради задоволення реальних потреб мешканців Тернопільщини. Впевнений, що громадяни більше оцінять реальні справи єдиної згуртованої команди патріотів, ніж нічим не підкріплений популізм та спонтанні мітингувальні настрої. Нам немає чого ділити, але нам є що об’єднувати. Настав час єднання довкола принципів євроінтеграції, економічного розвитку та зростання добробуту українців. Закликаю всіх до єднання та праці! Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан БАРНА

Проведено декомунізацію природно-заповідного фонду Тернопільщини

Т

ерпільщина позбавляється комуністичного минулого в назвах територій та об’єктів природнозаповідного фонду. На виконання статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», за пропозицією Тернопільської обласної дер­ жавної адміністрації, рішенням жовт­ невої сесії Тернопільської обласної ради змінено назви наступних територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення: – ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб С.А.Ковпака» площею 0,03 га, що розташована в кв. 33 вид. 3 Скалатського лісництва державного підприємства «Тернопільське лісове господарст­ во», – на «Дуб «Король»; – ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Дуб Петра Пер­ шого» площею 0,02 га, що розташована в кв. 24 вид. 2 Бережанського лісництва державного підприємст­ ва «Бережанське лісомисливське гос­ подарство», – на «Дуб «Велетень».

На виконання прийнятого рішення департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації буде внесено відповідні змі­ ни до документів, що визначають завдання, науковий профіль, характер функціонування і режим територій та об’єктів природно-заповідного фонду. За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів

Новий дитячий садочок Розвиток інфраструктури та туризму запрацював у Саранчуках будуть визначені пріоритетними

У

рамках робочої поїздки на Бережанщину голова Тернопільської ОДА Степан Барна відвідав село Саранчуки, де взяв участь у відкритті дошкільного навчального закладу «Сонечко».

«Наші діти – це наше майбутнє. І, не зважаючи на складну ситуацію в країні, ми робимо все можливе, аби вони зростали у належних умовах, – наголосив Степан Барна. – Від­ крит­тя садочка – це результат спіль­ ної роботи всіх гілок влади, колективу дошкільного закладу та батьків. Спо­діваюся, що у районі з’я­вить­ ся ще не один садочок, адже якісна дошкільна підготовка дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків».

Для реконструкції закладу з міс­ цевого бюджету було виділено 295 тисяч гривень. За ці гроші було проведено повний капітальний ремонт приміщень, закуплено ліжечка та постільну білизну, сучасні меблі, за­ мінено вікна, встановлено двері, під­ ведено воду. Відкриття садочка стало можли­ вим завдяки зусиллям голови сільсь­ кої ради Василя Куртяка. Неабияк допомогли й спонсори: Агропродсервіс, ЗахідАгроМХТ. Вони придбали технологічне обладнання та посуд для харчоблоку. Завдяки ТзОВ Аг­рокультура «Тернопіль» закуплено спортивно-ігровий майданчик. Частину робіт здійснено за кошти батьків вихованців, які також актив­ но долучилися до процесу реконст­ рукції.

напрямками у 2016 році на Тернопіллі

Н

априкінці жовтня в приміщенні Тернопільського національного економічного університету відбулося засідання обласної ко­ ординаційної ради з пи­тань туризму. Йшлося про пер­ шочергові завдання в галузі туризму та сфері гостинності Тернопільської області. Заступник д и р е к т о­р а департамен­ ту – начальник управління роз­ витку туристич­ ної інфраструк­ ту­ри Н. Яворсь­кий відкрив засідання, ознайомив присутніх із порядком денним від­ мітивши, що розвиток інфраструктури та туризму будуть визначені пріоритетними напрямками у 2016 році. Державно-приват­ не партнерство та кластерна модель об’єднання всіх учасників рин­ ку туристичних послуг повинні бути основними принципами роботи райдержадміністрацій у питаннях

розвитку сфери туризму. Заступник голови Кременецької районної державної адміністрації В’ячеслав Онишкевич розповів про досвід роботи з розвитку туристичної галузі Кременецького району та плани на середньострокову перспективу. Голова громадської ради при об­ ласній держадміністрації Лариса Ри­ мар наголосила на необхідності реалізації конкретних кроків з відновлення діяльності санаторних закладів Гусятинщини. Підтримала ініціативу голови ОДА Степана Барни про підготовку проектів для от­ римання коштів на розвиток громад. Головний лікар закритого ак­ ціо­нерного товариства «Санаторій «Ме­добори» Василь Мартинюк поділився баченням щодо розвитку Тернопільщини як курортної території, дав практичні рекомендації щодо відродження санаторіїв, зок­ рема участі у грандових проектах ЄС, а також наголосив на необхіднос­ ті проведення інвентаризації об’єк­ тів комунальної власності для її передачі інвесторам. За підсумками обговорення члени обласної координаційної ради прийняли відповідні рішення.


НОВИНИ З МІСТА

Міський голова Сергій НАДАЛ: «Дякую тернополянам за довіру»

П

онад шістдесят відсотків тернополян підтримали у першому турі на посаду міського голови діючого очільника Тернополя Сергія Надала. Дорогі тернополяни, українці, друзі! Ви вдруге надали мені почесну можливість бути обраним міським головою. Дякую за довіру! Дякую

кожному, хто своїм голосом підтримав працю моєї команди. Дякую кож­ ному, хто своїм голосом дав нам мож­ ливість і натхнення працювати заради розвитку нашого міста. За результатами виборів маємо нову міську раду. До неї увійшли: ВО «Свобода», Блок Петра Порошен­ ка «Солідарність», Громадський рух «Народний контроль», ВО «Батьківщина», Об’єднання «Самопоміч», «Гро­ мадянська позиція», Радикальна пар­

Тернопіль впроваджує систему електронних закупівель PROZORRO

Т

ернопіль запроваджує у практику органу місцевого самоврядування систему електронних закупівель PROZORRO. Як розповідає міський голова Сергій Надал, сервіс уже діє і будьхто може перейти на закупівлі із сайту Тернопільської міської ради з розділу «Електронні закупівлі». «Тернопіль є першим серед інших міст, де впроваджується проект «PROZORRO». Адже раніше він вико­ ристовувався на рівні міністерств, – каже Сергій Надал. – Основна мета цього ресурсу – ефективне викорис­ тання коштів місцевого бюджету, зокрема сум, які не підпадають під дію Закону «Про здійснення держав­ них закупівель», тобто це до 200 тисяч гривень на товари та послуги та до 1,5 мільйона гривень на вико-

нання робіт». Начальник управління економіки, промисловості та праці Тетяна Корчак каже, що міська рада продовжує демонструвати відкритість щодо використання коштів із міського бюджету. Адже на сайті міської ради уже тривалий час діють розділи «Відкритий бюджет» та «Тендери». А з 1 жовтня Тернопільська міська рада розпочала здійснювати закупівлі через систему електрон­ них закупівель «PROZORRO». «Уже є розпочаті і декілька завершених процедур електронних за­купівель, – розповідає Тетяна Кор­ чак. – Під час процедури аукціону ми не бачимо, хто подає пропозиції. Адже система у кінцевому результаті лише показує того, хто подав найнижчу ціну. Далі ми вивчаємо інформацію про переможця і після цього підписуємо договір».

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

тія. Вірю, що з новими назвами партій, новими прізвищами, новими ко­ мандами в міську раду прийдуть но­ві ідеї. Моя програма кандидата на посаду міського голову, як і програма ВО «Свобода», була максимально конкретною. Вона базувалась на продовженні капітального ремонту і відродженні Тернополя, розвитку житлово-комунального господарст­ва, транспорту та енергозберігаючих технологій. І ця програма була підтримана голосами понад 60 відсот­ ків тернопільських виборців. Закликаю всіх новообраних депутатів до співпраці. Ми можемо ра­ зом написати план розвитку нашого міста. Взявши за основу мою програму, давайте доповнимо її про­ позиціями з ваших передвиборчих програм. І розпочнемо спільну роботу вже починаючи з першої сесії новообраної міської ради. Закликаю всіх до співпраці! До праці заради Тернополя! Слава Україні! З повагою міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ

7

Тернопіль – серед лідерів за оцінкою послуг та сфер в обласних центрах України

З

а підтримки Уряду Канади та Міжнародного республіканського інституту (IRI) соціологічна група «Рейтинг» провела муніципальні опитування у всіх обласних центрах України. Загалом у кожному місті було опитано по 800 респондентів, які оці­ нювали якість послуг та сфер у своїх містах. Тернополянам пропонували оці­

нити рівень якості послуг за 5-бальною шкалою. За результатами опитування, Тернопіль отримав схваль­ ні відгуки місцевих жителів у сферах вуличного освітлення, транс­порт­ ної інфраструктури, дитячих садків, шкіл, університетів, технікумів, коледжів, закладів культури, спортив­ них закладів, медичних закладів, публічних парків та скверів. Середній бал склав 3,2. При цьому інший лідер – місто Львів також отримав оцінку 3,2, а Харків та Вінниця – 3,4.

Почали діяти електронні петиції

«Е

лектронні петиції» – це другий інноваційний проект, який реалізовує Тернопільська місь­ ка рада спільно із фондом Східна Європа.

«Електронна петиція» – особлива форма колективного звернення громадян. На сайті Тернопільської міської ради у розділі «Петиції» будьхто може або подати власну пети-

цію, або підтримати уже створену, – каже начальник патронатного від­ ділу Максим Черкашин. – Протягом наступних двох днів петиція появляється на сайті і з цієї дати до трьох місяців на її підтримку повин­ ні віддати голоси 250 тернополян. Далі, за умови наб­рання необхідної кількості голосів, петиція передається на розгляд виконавчого комітету або сесії Тернопільської місь­ кої ради».

Нагадаємо, що антивандальні ву­личні тренажери з початку цього року були встановлені на острівку «Чайка», у «Парку здоров’я» та на бульварі Куліша. Також у місті ді-

ють універсальні спортивні майданчики на ву­лицях 15 Квітня, Вербицького, Старий ринок, Пилипа Ор­ лика та на бульварі Данила Галицького.

Для тернополян облаштували ще три майданчики з тренажерами

Н

ові антивандальні вуличні тренажери встановили у парках «Топіль­ че» (біля екстрим-парку) та «Національного відроджен­ ня», а також на вул. Новий світ, 95. «Спортивний майданчик на Новому світі перебував у занедбаному стані. Саме тому, на численні звернення тернополян, ми вирішили облаштувати там наразі вісім вуличних тренажерів, а у наступні роки завершити реконструкцію майданчика, облаштувати футбольну та волейбольні зони та поруч встановити дитячий майданчик, – каже міський голова Сергій Надал. – Облаштування спортивних майданчиків триватиме у місті надалі, щоб тернополяни мали комфортні умови для занять спортом».


8

СПРАВИ МІЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

Конкурсний відбір до лав патрульної поліції Тернополя склав 24 особи на одне місце

Г

оловна функція патрульних поліцейських – це спілкування з громадянами і їх захист. Про це в інтерв’ю заявив голов­ ний патрульний поліцейський України Олександр Фацевич.

Непублічний керівник найпуб­ лічнішої структури МВС наголосив, ті, хто вирішив пов’язати свою служ­ бу саме з патрульною поліцією, повинен усвідомити, що робота ця не з легких, і завжди є ризик. «Головне завдання патрульного – вернутися живим. Тому продовжуємо навчати співробітників, як вести себе з агресивно налаштованими людьми, три­ мати дистанцію», – зазначив Олександр Фацевич. Тим молодим людям, котрі виявили бажання служити в патруль-

ній поліції Тернополя, варто взяти на замітку слова глави патрульної поліції і з відповідальністю поставитися до новообраної професії. Висока зарплата, на яку, до слова, біль­ шість претендентів й спокусилися, – це ціна щоденної ризикованої праці. Сьогодні на вулицях українсь­ких міст несуть службу вже понад п’ять тисяч нових поліцейських. Незабаром до них приєднаються й ті, хто пройде всі етапи відбору та навчання у Тернополі, і стане до лав захисників нашого міста. На запитання,

як готують людяних поліцейських, Олександр Фацевич відповів: «Це тривалий процес. Більшість молодих людей приходять з бажанням щось змінити. Водночас, ми – частина сус­ пільства в якому живемо, – такі як усі. Правило поліцейського: стався до іншого так, як хочеш, щоб до тебе ставилися». Тому варто вже з перших днів усвідомити аксіому людських взаємин і пам’ятати, що статус поліцейського вимагає подекуди простягати людині «хліб», навіть, якщо вона тобі – «каменюку». «Навіть у правопорушника, до якого застосовуємо спецзасоби, ми зобов’язані запитати: чи не тиснуть вам наручники», – каже Олександр Фацевич. Зміни, про які так активно розповідають наші майбутні поліцейсь­ кі, мають стати реальністю, а не лише порожніми гаслами. Ми ж па­м’я­ таємо слова Махмата Ганді: «Хочеш змінити світ – почни з себе». 4 листопада у Тернополі закінчився набір кандидатів до патрульної поліції. Хто ж претендує стати нашими захисниками, і які конкурсні випробування їх чекають. Про це на брифінгу розповів заступник начальника обласного управління міліції Олег Ляхович. З його слів, за кількістю заяв, що надійшли від тернополян, жителів області та мешканців інших ре-

ґіонів конкурсний відбір до лав пат­ рульної поліції склав 24 особи на одне місце. Серед претендентів більшість чо­ ловіки – 65%. З вищою освітою біль­ ше половини кандидатів – 59,8%, 77,5% мають водійське посвідчення, 44,8% – безробітні, 7,3% – діючі пра­ цівники міліції. Найактивнішими бу­ ли тернополяни, вони подали 2230 анкет. Мешканців області – 1823, кан­ дидатів з інших реґіонів – 723. – Щодо кандидатів на службу в патрульну поліцію є конкретні вимо­ ги, – зазначив Олег Ляхович, – і, насамперед, братимуть тих, хто їм відповідає. Відібрати мають 200 осіб і серед них – третина дівчат.

9 листопада розпоч­неться початок відбору. Стартує він з тестування загального розвитку, яке проходитиме на базі бібліотеки ТНЕУ. Да­лі претендентів чекають заліки з фізпідготовки та медична комісія. Не оминуть кандидатів спів­бесіда та розмова з психологами. Кандидати, які пройдуть всі ета­ пи бездоганно, будуть зараховані на навчання до патрульної поліції. Заняття заплановані на кінець січня і проходитимуть вони у Львові, на ба­зі університету внутрішніх справ. Також 4 листопада розпочався набір тренерів для нової патрульної служби Тернополя. Набір триватиме до 2 грудня 2015 року.

Анатолій Миколайович сподівається, що завдяки реформам робо­ та в правоохоронних органах стане чи не найпрестижнішою, гідно оп­ лачуватиметься. Бо ж нелегка вона, ця служба міліціонера. З найважчих моментів у своїй роботі керівник шумської міліції пригадує міжрелігійні конфлікти в районі. – Розпалити ворожнечу між людь­ми дуже легко, важко вгамувати людський гнів, – каже Анатолій Миколайович. – Якось чотири дні довелося стояти в оточенні, аби не допустити бійок та кровопролиття між вірянами різний конфесій. Не раз доводилося чути докори і в сторону працівників міліції. Та ще гірше було пережити так звану «ніч гніву» у лютому 2014 року. Підполковник міліції пригадує ті буремні дні, як страшний сон. Запевняє, недовіра громади до міліції – це найгірше в роботі правоохоронця. Сподівається, що молодим кад­ рам, які прийшли на службу чи ще навчаються, ніколи більше не доведеться переживати такі моменти. У 2010 році Анатолія Ігнатюка було призначено на посаду началь-

ника Шумського райвідділу внут­ рішніх справ. Робота ця важка, вимагає віддавати їй і день, і ніч, без вихідних. Однак завдяки досвіду, злагодженості та професійному під­ бору кадрів увесь особовий склад функціонує як одна команда. – Вважаю, що в роботі, як у спор­ ті: мають бути чіткі правила гри, мають бути і судді, а головне – злагоджена праця усіх гравців, – зазначає очільник Шумської міліції. Сам Анатолій Миколайович теж грає у футбол, полюбляє рибалити.

У щільному робочому графіку таки знаходить вільну хвилину для улюблених справ. – Чи шкодую, що вибрав такий шлях? Ні, не шкодую. Бо моя робота – допомагати людям, – зазначає впев­ нено. – От і син Андрій продовжив мою справу, вже два роки працює в органах внутрішніх справ. Головне, щоб твою працю належно оцінили, а імідж правоохоронця зростав. Без надійної та досконалої правоохоронної системи ніяка держава розвиватися не буде.

Анатолій ІГНАТЮК: «Без досконалої правоохоронної системи жодна держава розвиватися не буде»

Ф

утбольний м’яч, велосипед, допомога батькам по господарству і жодних комп’ютерів – з усмішкою згадує своє дитинство очільник Шумського райвідділу міліції Ана­ толій Миколайович. Підполковник зізнається, що навіть не думав про службу в правоохоронних органах. А сьогодні міліцейську династію в родині Ігнатюків продовжує син Андрій. – Закінчив школу, пройшов вишкіл зв’язківця в армії, пішов здобувати професійну освіту. Спочатку закінчив сільськогосподарський тех­ нікум, а згодом отримав диплом про вищу освіту в Академії на­род­ного господарства в Тернополі, – пригадує Анатолій Миколайович. У 1992 році вирішив спробувати себе на службі в органах внутрішніх справ. Підрозділ боротьби з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування – саме там розпо­ чав роботу слідчим Анатолій Миколайович. Спочатку працював у Кременці, а згодом перевівся до обласного центру. Під час службових відряджень об’їздив ледь не всю Ук­раї­ ну, адже на той час слідчо-оператив­ на група з перевірками виїжджала на всі великі підприємства в різних об­ластях. Згодом, у зв’язку з реорганізацією, працював слідчим новоут­во­ реної податкової міліції в Тернополі.

У 2006 році Анатолій Ігнатюк повернувся на рідну Шумщину та обійняв посаду заступника начальника кадрового забезпечення Шумського райвідділу внутрішніх справ. – Слід віддати належне моїй дру­ жині Галині – вона стійко і мужньо пе­реносить всі тягарі моєї мілі­цейсь­ кої служби. А я, у свою чергу, завж­ ди старався залишати важкі робочі будні поза домівкою, – розповідає Анатолій Миколайович. Це лише на перший погляд робота кадровиків здається легкою, проте саме цей підрозділ докладає максимум зусиль для формування професійного кадрового потенціалу органів внутрішніх справ. – Майже весь колектив, сформований мною в 2000-х роках, працює й донині, – розповідає начальник. – Молодь на той час активно вступала до правоохоронних органів, на жаль, зараз часи змінилися.


СПРАВИ МІЛІЦЕЙСЬКІ

Розпочався прийом заявок до спеціального підрозділу Національної поліції КОРД

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

Н

априкінці жовтня в Ук­ раїні стартував конкурсний відбір у новий сцецназ Національної поліції КОРД («Корпус оперативно-раптової дії»). За словами глави МВС Арсена Авакова, КОРД прийде на зміну численним спеціальним підрозділам колишньої міліції і буде дія­ти як єдина система спецназу. – КОРД не буде ні автоматичним наступником колишніх підрозділів, ні продовжувачем ряду сумних традицій минулого, – поообіцяв міністр. – Він буде якісно новим поліцейсь­ ким підрозділом, що вбере в себе досвід кращих вітчизняних і світових спецназів з найсучаснішим так­ тичним і технічним оснащенням. За принципами дії – найбільш близький до американського SWAT. На першо­ му етапі документи на конкурс мають право подати бійці добровольчих батальйонів особливого приз­ начення МВС, спецпідрозділів «Сокіл», «Грифон», міліції особливо­го призначення і патрульні поліцейські. Кандидатів у новий поліцейсь­ кий спецназ чекають жорсткі базові вимоги. Вони пройдуть випробування в тренувальному таборі, тести на психо-фізичну і морально-етич­ну адекватність. На другому етапі відбору в спец­ наз буде відкритий прийом конкурсних заявок для всіх бажаючих. «Ми вітаємо і особливо виділяємо кандидатів, що мають за плечима

реальний досвід бойових і спеціаль­ них дій – будемо раді бачити їх на конкурсі. І тим не менше – кожен кандидат пройде всі етапи жорст­ кого конкурсного відбору», – резюмував гла­ва МВС. Ймовірно базова зарплата поліцейських спецназівців (всього їх пла­ нується близько 1,5 тисячі) складе від 10 до 15 000 гривень, залежно від спеціалізації. Два тижні тому закінчи­ли нав­ чання 20 інструкторів (більшість – зі спецназу «Сокіл»), які будуть тренувати кандидатів у спецназівці. Самі вони отримували нові знання від колег з американського SWAT, спецназу управління по боротьбі з наркотиками DEA Мін’юсту США, техаських рейнджерів і представників американського прикордонного патруля BORTAC.

«Спецназівці управління по боротьбі з наркотиками DEA Мін’юсту США проводили дуже цікаве і нове для наших бійців заняття – зачистка так званого killer house (вбивчого будинку), для якого був побудований спеціальний повномасштабний макет на одному з полігонів, розповів речник МВС Артем Шевченко. – На тренуваннях використо­ вувалися справжні боєприпаси – це найвищий рівень стрілецької майс­ терності і в той же час ризик спецназівців». Західні колеги допомагають не тільки інструктажем, а й обладнанням. Зокрема, подарували тюнінгований позашляховик Toyota Tundra підвищеної прохідності і вантажопідйомності, здатний перевозити десять бійців спецпідрозділу КОРД з амуніцією та спорядженням.

агадати школярам правила безпечної поведінки на вулиці та у спілкуванні з незнайомими людьми вирішили співробітники відділу кримінальної міліції у справах дітей Тернопільського міськвідділу внутрішніх справ разом з автоінспекторами ДАІ. Зустріч організували у навчально-виховному комплексі «Школа-ліцей №13».

ся активно згадувати правила дорожнього руху. А ще, щоб убезпечити школярів від наїздів транспорту у темну пору доби, міліціонери порекомендували їм придбати світловідбивачі та наклеїти їх на верхній одяг і шкільні портфелі. Ольга Бирчак каже, що наявність видимих світловідбивачів на одязі чи аксесуарах пішоходів май-

9

Вихованці Коропецького ліцею-інтернату завітали до обласного управління міліції

П

ро озброєння правоохоронців, службу бійців в зоні проведення антитерористичної операції, правила поведінки в надзвичайних ситуаціях та воєнних умовах розповіли тернопільські правоохоронці вихованцям Коропецького обласного ліцею-інтернату. З історією створення міліції Тер­ нопільщини, культурними та спортивними досягненнями правоохоронців підлітки ознайомилися у відомчому музеї. У стрілецькому тирі ліцеїсти спостерігали за навчальни­ ми стрільбами працівників міліції. Підліткам також продемонстрували спецзасоби, які використовують у своїй роботі працівники міліції, а вихованці ліцею приміряли на себе захисні шоломи та бронежилети. Коропецький обласний ліцейін­тернат з посиленою військово-фі-

зичною підготовкою, тому дітей цікавило все, пов’язане зі спортом, а зокрема, нормативи, які слід виконувати для вступу на службу до поліції. Гостям розповіли про умови при­ йому до відомчих навчальних зак­ ладів та новостворених полі­цейсь­ ких служб, якими якостями характеру, знаннями та вміннями повин­ ні володіти кандидати на службу до силових структур. Як зазначив командир роти Коропецького обласного ліцею-інтернату Володимир Сопків, сьогодні в навчальному закладі навчається по­ над двісті учнів. Усі вони здобувають необхідні знання, проходять посиле­ ну військову підготовку. Випуск­ни­ки незабаром обиратимуть свій фах, а в майбутньому поповнять ря­ди захисників Вітчизни. Такі зустрічі, переконаний Володимир Сопків, необ­ хідні, адже вихованці з перших уст дізнаються про міліцейську службу.

Міліціонери провели профілактичну бесіду зі школярами

Н

Зі слів директора навчального закладу Руслана Вавричука, в наш час діти стали дуже активними. Вони все вміють, все знають, подекуди скептично ставляться до зауважень та повчань старших. Тому є нагальна необхідність у проведенні профілактичних заходів за участю співро­ бітників органів внутрішніх справ. – Сьогоднішня зустріч з правоохоронцями – це ще одне нагадуван­ ня нашим школярам про безпеку, – каже Руслан Вавричук. – Безпеку на дорозі, у спілкуванні, адже знаємо, як часто діти стають жертвами ДТП та потрапляють у тенета шахраїв. Оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей Ольга Бир­ чак розповіла ліцеїстам про те, що, згідно статистики, на дорогах Украї­ ни щодня стається чотири дорож-

ньо-транспортні пригоди за участю дітей, в яких троє неповнолітніх зазнають травм. Тому школярі взяли-

же на 85 відсотків знижує ризик наїзду на них транспорту, а також майже у шість з половиною разів зменшує число травмованих та загиблих у ДТП. Ще одне проблема, на яку концентрували увагу правоохоронці під час зустрічі з ліцеїстами, – випадки шахрайства, жертвами яких стають, на жаль, не лише дорослі, а й діти.

Тому міліціонери застерегли школярів не заводити випадкових знайомств на вулиці, не ставати до розмови з незнайомцями, не вестися на пропозиції невідомих людей передбачити майбутнє. На реальних прикладах співробітники міліції про­ демонстрували, якими можуть бути наслідки від безпечного спілкування з незнайомцями.


10

РІЗНЕ

Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

Почався набір до підрозділу протидії наркозлочинності Національної поліції

П

оказником ефективності роботи підрозділу протидії наркозлочинності стане відсутність наркотиків на вулицях держави. Про це йшлося на нараді керівників територіальних підрозділів служби в МВС України.

Набір до підрозділу протидії нар­ козлочинності, створення якого у структурі Національної поліції анон­ сував глава МВС України Арсен Аваков, розпочався у листопаді. Новопризначений керівник підрозділу протидії наркозлочинності Ілля Кива зазначив, що старий штат колишнього УПНОН скоротять майже наполовину. Критерії для працівників, які продовжать свою роботу в департаменті, будуть високи­ ми. Заробітна плата теж буде під­ вищена. Через це лише найсумлінніші працівники зможуть продов­ жити боротьбу із наркозлочинніс-

тю за новими стандартами. «Ми вимагаємо, тому повинні щось давати навзамін, аби кожен належно виконував свої обов’язки. Проте наш головний обов’язок – стояти на варті здоров’я свого народу», – зазначив Ілля Кива.

Для претендентів на будь-яку посаду в Департаменті протидії нар­ козлочинності, важливу роль відіг­ раватимуть юридична освіта, фізич­ на підготовка і моральні якості. Ілля Кива також зазначив, що у складі підрозділу будуть створені де­

в’ять так званих «зональних» відділів. Їх працівники відповідатимуть за ситуацію в різних областях країни. «Оцінка нашої роботи полягає не в цифрах. Справжній показник нашої роботи – це порядок на вулицях. Ми будемо заробляти повагу суспільства», – наголосив він. Нагадаємо, 22 жовтня міністр внутрішніх справ України Арсен Ава­ ков повідомив про розформування управління протидії незаконному обігу наркотиків МВС України та про виведення за штат понад тисячі його співробітників. Міністр заявив, що колишні працівники повин­ ні будуть пройти повну переатестацію і перевірку із застосуванням де­ тектора брехні. За оцінками Департаменту внут­ рішньої безпеки 80-90 відсотків співробітників служб боротьби з незаконним обігом наркотиків не зможуть пройти процес переатестації і будуть звільнені зі служби.

ли постійні покупці. Під час санкціонованого обшуку в помешканні чортківчанки правоохоронці виявили та вилучили сотню півлітрових пляшок з алкоголем, горловини яких обклеєні акцизками з ознаками підроблення, дві шестилітрові пляшки спирту не­ відомого походження, порожню тару з-під горілчаної продукції, пробки, ємності для змішування спритосуміші та інше приладдя. Усе вилучене міліціонери нап­ равили на експертизу. Жінці інкримінують одразу дві статті Кримінального кодексу: 199 – виготовлення, зберігання, прид­ бання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту

або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї та 204 – незакон-

не виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів.

БІЛЬШЕ СОТНІ ЖИТЕЛІВ ТЕРНОПОЛЯ У ДЕНЬ ВИБОРІВ ОТРИМАЛИ ПАСПОРТ ТА ВКЛЕЇЛИ ФОТО В ДОКУМЕНТ

У

день виборів усі територіальні підрозділи міг­ раційної служби Тернопілля працювали. Таке рішення було прийнято ДМС з метою забезпечення реалі­ зації українцями виборчого права. Ад­же отримати бюлетень на виборчій дільниці, а відтак і здійснити волевиявлення, можна лише за наявності дійсного паспорта громадянина України.

Приватне помешкання стало ґуральнею

П

ротягом декількох місяців чортківські міліціонери спільно із співробітниками управління протидії злочинам у сфері економіки документували незаконну діяльність 37-річної жительки Чорткова. Жінка у власній квартирі «готувала» алкогольний сурогат й продавала його задешево на ринку районного ценру. Рецепт «фірмової» оковитої від чортківчанки: спирт сумнівної якос­ті змішати з водою, отриману рідину розлити в пляшки та наклеїти на них фальшиві акцизні марки. З таким товаром – на ринок, де вже бу-

– У день виборів ми надали адміністративні послуги 104 жителям обласного центру, – повідомила начальник Тернопільського міського відділу УДМС України в області Люд­ мила Лужняк. – Із них 83 – вклейка фотографії у зв’язку з досягненням відповідного віку, 21 – видача паспорта громадянина України. За словами Людмили Йосипівни, 25 вклейок здійснили того ж дня, адже тернополяни прийшли в міськвідділ міграційної служби з виборчих дільниць, де не змогли отримати бюлетень через відсутність у паспорті фотографії, що відповідає вікові. Послугу громадянам надали оперативно, тож вони таки проголосували.

Завершився місячник добровільної здачі зброї

З

і слів старшого інспектора дозвільної системи обласного управління внутрішніх справ Степана Джинджиристого, жителі області за час проведення профілактичних заходів здали до органів внутрішніх справ понад 200 одиниць зброї.

– Люди скористалися можливість не лише без правових наслідків позбутися небезпечних речей, а й зареєструвати зброю у власне ко­ ристування, – каже Степан Джинд­ жиристий. – Бо місячник добровільної здачі зброї дає такий шанс. Цим скористався житель Борщівського району. Віднайшовши на горищі придбаного господарства мис­ ливську гладкоствольну рушницю, яка виявилася технічно справною, чоловік звернувся до правоохоронців з проханням зареєструвати її для власного використання. Із зданих 203 одиниць зброї 31 перебувала у незаконному обігу, реш­ ту краяни принесли через технічну несправність, або це були змушені зробити родичі померлих власників чи з інших причин. Карабін «Маузер» часів Другої

світової війни житель Заліщицького району знайшов під час демонтажу підсобного приміщення. За стіль­ ки років витвір німецьких зброярів не втратив здатності виконувати свою основну функцію, проте знахідку сві­ домий заліщанин відніс до міліції. Правоохоронці вкотре застерігають: за незаконне зберігання вогнестрільної зброї передбачена кримінальна відповідальність. Водночас міліціонери не матимуть жодних претензій до громадян, які доб­ро­ вільно поз­будуться незареєст­ро­ва­ них небезпечних предметів. До слова, згідно соціологічного опитування, проведеного дослідни­ цьким центром Сфера, 93% українців висловилися за прийняття найближчим часом закону, який би регулював обіг зброї для цивільного населення, при цьому 89% підтри-

мують включення в цей закон норми про надання громадянам права на володіння короткоствольною наріз­ ною вогнепальною зброєю. Основними аргументами прихильників цього закону і включення в нього норми про володіння корот­ коствольною нарізною вогне­паль­ ною зброєю є те, що це приведе до зниження рівня злочинності (63%), підвищення соціальної відповідаль­ ності громадян (58%) і буде фактором стримування для проявів сепаратизму і тероризму (42%). Водночас основними аргумента­ ми противників надання відповідного права були побоювання, що це призведе до зростання жертв через побутові конфлікти (7%), що зброю зможуть придбати психічно неврівноважені люди (5%) і це вплине на зростання злочинності (5%).


ТЕЛЕДОСЬЄ

ПОНЕДІЛОК, 9 ЛИСТОПАДА УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 08.45 Кориснi поради 09.00 День української писемностi та мови. Диктант Нацiональної єдностi 09.05, 05.45 Вiчне 09.25 Перша студiя 10.10 Д/ф «Формула життя Олександра Пал­ ладiна» 10.30, 11.45 Диктант Нацiональної єдностi 12.05 Д/ф «Втеча з культу» 13.15 Вiкно до Америки 13.50 Т/с «Естонська РСР» 14.25 Казки Лiрника Сашка 14.35 М/с «Друзi-янголи» 14.50 Хочу бути 15.30 Х/ф «Страсний тиждень» 17.15 Богатирськi iгри 18.05 Час-Ч 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Дорогi депутати 20.00 Перша шпальта 20.30 Зроблено в Європi 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Подорожнi 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 01.45 Х/ф «Зламанi» 03.10 Д/ф «Кличте мене Кучо: гей з Уганди» 04.00 Т/с «Царiвна» 1+1 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.45 «Мiняю жiнку 7» 12.20 Х/ф «Особливостi нацiонального полювання» 14.10 «Слiпа» 14.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 19.30, 23.15, 03.50 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Грошi» 23.30 «Мiнкульт» 00.00 Х/ф «Мабуть, боги з’їхали з глузду» 02.05 Х/ф «Кон-тiкi» 04.40 «Супергерої» 05.05 «Служба розшуку дiтей» 05.10 «Телемагазин» ІНТЕР 05.40 Д/с «Україна: забута iсторiя» 06.40 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25 Т/с «Серафима Прекрасна» 13.50, 14.20 «Судовi справи» 15.00, 16.15 «Чекай на мене» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00, 02.40 Т/с «Вiдлига» 00.50 Х/ф «Дзвiнок» ■ ICTV 05.10 Служба розшуку дiтей 05.15 М/с «Том i Джерi в дитинствi» 06.00 Надзвичайнi новини 06.45 Факти тижня 08.45 Факти. Ранок 09.15 Труба мiстера Сосиски 10.15 Дивитися всiм! 10.30 Х/ф «Ягуар» 12.45, 15.45 Факти. День 13.05 Х/ф «Леон» 16.05 Х/ф «П’ятий елемент» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Дiстало! 21.25 Свобода слова 00.20 Х/ф «Малавiта» ▲ 02.25 Х/ф «Азартнi iгри» ▲ 04.10 Т/с «Ганнiбал»

НОВИЙ 06.00, 07.10 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.00 Т/с «Щасливi разом» 13.55 Х/ф «Кидок кобри» 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 18.00, 02.25 Абзац! 19.00 Ревiзор 21.45 Пристрастi за ревiзором 23.55 Х/ф «Солдат Джейн» ▲ 03.20 Служба розшуку дiтей 03.25 Т/с «Милi обманщицi» ▲ 04.15 Зона ночi

СТБ 05.55, 16.00 «Все буде добре!» 07.50 «Все буде смачно!» 08.45, 18.30 «За живе!» 10.00 «Зiркове життя. Закарбованi у пам’ятi» 10.55 «Зiркове життя. Самогубцi-невдахи» 11.50 «Битва екстрасенсiв 15» 14.00 «Танцюють всi! 2» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Хата на тата»

23.15 «Детектор брехнi 7» 00.35 «Один за всiх» 01.35 Х/ф «Застава у горах» 03.35 Нiчний ефiр

УКРАЇНА 05.50 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 06.00 Подiї тижня з О. Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 09.15 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Не йди» ▲ 18.00, 04.30 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 19.00, 02.00, 05.15 Подiї 21.00 Т/с «Цвiт черемшини» 2 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Мумiя» ▲ 02.50 Х/ф «Смокiнг по-рязанськи» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.35 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепаш­кинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Обережно, дiти! 11.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.25, 19.00 Панянка-селянка 14.20 Пiвцарства за любов 15.15 Вiталька 16.20, 22.00 Країна У 17.40, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 22.55 Дайош молодьож! 00.40 Анекдоти 01.10 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 Теорiя зради 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Міська рада інформує 07.40 «Євромакс» 08.10 Вікно в Америку 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Про нас» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 11.00 Дитяча година 12.10 Вікно в Європу. Сильні разом 12.40 «Слідства.інфо» 13.10 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Карпатське золото» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Сільський календар» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Миротворці» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.05 Х/ф «Карпатське золото» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 «Унікальна Україна» 04.30 «Гал-кліп»

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Подорож гурмана» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Назбиране» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Мамина школа» 12.30 «Скарби роду» 13.00, 16.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Загублені у часі» 13.30 «Музичний калейдоскоп» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 Із нашої відеотеки. «Симфонія дерева» 15.20 «Живе багатство України» 15.40 «Гра долі» 15.55 «Край, в якому я живу» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Сад. Город. Квітник» 17.20 «100 шедеврів» 17.35 Із нашої відеотеки. «Нескорені краяни» 17.50 «Духовні скарби України» 18.00 «Золота провінція» 18.30 «Подаруй надію» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.00 «Урок... для батьків» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Імена» 22.30 «Чаc країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

ВІВТОРОК, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25 Про головне 09.55 Д/ф «Журналiст i масовий вбивця» 10.50 Подорожнi 12.00 Уряд на зв’язку з громадянами 12.25 Дорогi депутати 13.15, 18.05, 01.45 Час-Ч 13.40 Т/с «Земля обiтована» 14.40 Казки Лiрника Сашка 14.50 М/с «Друзi-янголи» 15.40 Фольк-music 16.45 Чоловiчий клуб. Спорт 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 ДебатиPRO 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Вiйна i мир 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 02.00 Чоловiчий клуб. Спорт 03.00 Т/с «Земля обiтована» 04.00 Т/с «Царiвна» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.45 «Мiняю жiнку 7» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 19.30, 23.15, 03.55 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Iнспектор Фреймут» 00.00 Х/ф «Кон-тiкi» 02.10 Х/ф «Полiт Фенiкса» ▲ 04.25 «Супергерої» 05.05 «Служба розшуку дiтей» 05.10 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 «Подробицi» - «Час» 06.30 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00 Новини 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Серафима Прекрасна» 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.40 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00, 02.45 Т/с «Вiдлига» 00.15 Х/ф «Марафонець» ▲

ICTV 05.10 Провокатор 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Цивiльна оборона 11.05 Т/с «Далекобiйники» 12.00, 13.20 Х/ф «Прибульцi 2. Коридори часу» 12.45 Факти. День 14.50 Т/с «Код Костянтина» 15.45 Факти. День 16.25 Патруль. Самооборона 16.50 Т/с «Вiддiл 44» 17.50 Т/с «Далекобiйники» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Цивiльна оборона 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» 22.25 Т/с «Вiддiл 44» 23.20 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.25 Т/с «Ганнiбал» НОВИЙ 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.20 Т/с «Друзi» 10.50 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац! 19.00 Половинки 20.30 Х/ф «Драконiвськi перли: Еволю­цiя» 22.15 Супермодель по-українськи 23.55 Абзац! 00.55 Т/с «Милi обманщицi» ▲ 03.25 Зона ночi СТБ 05.55 «Вiкна-Новини» 06.30 «Все буде добре!» 08.25 «Все буде смачно!» 09.20 «За живе!» 10.45 «Зiркове життя. Вижити пiсля смертi» 11.25 «Зiркове життя. Недолюбленi дiти» 12.25 «Битва екстрасенсiв» 13.55 «Танцюють всi! 2» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини»

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

10 ЛИСТОПАДА

18.30 «За живе!» 20.00 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 23.45 «Один за всiх» 00.50 Х/ф «Мiчман Панiн» 02.35 Нiчний ефiр

УКРАЇНА 06.00 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Цвiт черемшини» 16.00 Глядач як свiдок 18.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Цвiт черемшини» 4 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 4»▲ 01.20 Х/ф «Мумiя» ▲ 03.30 «Говорить Україна» 04.30 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 05.20 Глядач як свiдок

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.35 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Обережно, дiти! 11.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.25 Панянка-селянка 14.20 Пiвцарства за любов 15.15 Вiталька 16.20 Країна У 17.10 Одного разу пiд Полтавою 18.00 Т/с «Кухня» 18.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 19.00 Панянка-селянка 20.00 Т/с «Кухня» 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 21.00 Одного разу пiд Полтавою 22.00 Країна У 22.55 Дайош молодьож! 00.40 Анекдоти 01.10 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 Теорiя зради 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 14.00 «Сільський календар» 14.30 «Духовні роздуми» 15.00 Переможний голос віруючого 15.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Компроміс» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Євромакс» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Щоденник для батьків» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Іржавий алюміній» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Гетьманські клейноди» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Іржавий алюміній» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Випробуй на собі» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Перлини Прибузького краю» 14.00 Д/ф «Батурин-столиця гетьмана І.Ма­ зепи» 14.25 Із нашої відеотеки. «Нескорені краяни» 14.40 «Сад. Город. Квітник» 15.00 «Енергоманія» 15.30 «Золота провінція» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Зона ризику» 18.00 «Замки Тернопілля» 18.15 «Степовики» 18.30 «Крізь призму часу» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.00 «Соціальні грані» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Герої серед нас» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

11

СЕРЕДА,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.25, 18.55 Про головне 09.55 ДебатиPRO 11.30, 01.45 Д/ф «Конфуцiй. Шлях видатного мислителя» 12.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.15, 18.05 Час-Ч 13.40, 03.00 Т/с «Земля обiтована» 14.40 Казки Лiрника Сашка 14.50 М/с «Друзi-янголи» 15.05 Школа Мерi Поппiнс 15.40 Музичне турне 16.40 Як це? 17.10 Д/с «Сага старовинної пущi» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.30 Нацiональнi дебати. Київ 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 02.10 Вiра. Надiя. Любов 04.00 Т/с «Царiвна» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 04.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Мiняю жiнку 7» 10.45 «Мiняю жiнку 4» 12.20 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 22.00 «Весiлля наослiп» 00.00 Х/ф «Полiт Фенiкса» ▲ 02.05 Х/ф «Великий майстер» ▲ 04.30 «Супергерої» 05.00 «Служба розшуку дiтей» 05.05 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 «Подробицi» - «Час» 06.30 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Серафима Прекрасна» 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.40 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00, 02.45 Т/с «Вiдлига» 00.15 Х/ф «Сонна Лощина» ▲ 02.25 «Легенди бандитської Одеси» ICTV 05.05 Служба розшуку дiтей 05.10 Студiя Вашингтон 05.15 Провокатор 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00 Цивiльна оборона 11.00, 17.50 Т/с «Далекобiйники» 11.55, 13.20 Х/ф «Вартовi порядку» 12.45, 15.45 Факти. День 14.30 Т/с «Код Костянтина» 15.30, 16.25 Патруль. Самооборона 16.50, 22.25 Т/с «Вiддiл 44» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» 23.20 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.20 Т/с «Ганнiбал»

НОВИЙ 06.00, 07.10 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.15 Т/с «Щасливi разом» 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 18.00, 01.05 Абзац! 19.00 Хто зверху? 4 20.55 Х/ф «Вогонь i лiд» 22.40 Аферисти в мережах 02.05 Служба розшуку дiтей 02.10 Т/с «Милi обманщицi» ▲ 03.50 Зона ночi

СТБ 05.25, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 06.00, 16.00 «Все буде добре!» 07.55 «Все буде смачно!» 08.50, 18.30 «За живе!» 10.00 «Зiркове життя. Особливо небез­печ­нi кумири» 10.55 «Зiркове життя. Пiдкаблучники за власним бажанням» 11.50 «Битва екстрасенсiв» 13.25 «Танцюють всi! 3»

11 ЛИСТОПАДА 20.00, 22.45 «МастерШеф 5» 01.35 «Один за всiх» 03.00 Х/ф «Почни спочатку» 04.25 Нiчний ефiр

УКРАЇНА 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.20 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.45 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Цвiт черемшини» 16.00, 05.20 Глядач як свiдок 18.00, 04.30 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 21.00 Т/с «Цвiт черемшини» 6 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 4»▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.35 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Обережно, дiти! 11.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.25, 19.00 Панянка-селянка 14.20 Пiвцарства за любов 15.15 Вiталька 16.20, 22.00 Країна У 17.10, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 22.55 Дайош молодьож! 00.40 Анекдоти 01.10 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50, 03.35 Теорiя зради 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов

TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 «Євромакс» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 «Щоденник для батьків» 13.00 І.Федишин «Музична феєрія» 14.00 Х/ф «Іван та кобила» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Про кіно» 17.45 «Духовні роздуми» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Музичні делікатеси» 22.00 Провінційні вісті 22.30 Міська рада інформує 22.40, 04.00 Х/ф «Не забувай мене, заради всіх святих» ▲ 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Іван та кобила» ▲ 02.20 І.Федишин «Музична феєрія» 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Замки Тернопілля» 12.15 «Герої серед нас» 12.30 «Європа очима українця» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Будьте здорові» 14.00 «Зона ризику» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Дива цивілізації» 15.30 «Час змін» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Своє, українське» 17.15 «7 природних чудес України» 17.30 «Скарби музеїв Полтавщини» 18.00 «Актуально» 18.15 «Дорога на Схід» 18.30 «Усе любов’ю зміряне до дна...» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Діловий ритм» 20.00 «Будуть приходити люди» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «На часі» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


ЧЕТВЕР,

12

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Тепло.ua 07.40, 23.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20 Нацiональнi дебати. Київ 10.50 Вiйна i мир 11.50 Вiкно до Америки 12.20 Слiдство. Iнфо 13.15, 18.05 Час-Ч 13.40, 03.10 Т/с «Земля обiтована» 14.40 Казки Лiрника Сашка 14.50 М/с «Друзi-янголи» 15.05 Хто в домi хазяїн? 15.50, 02.20 Надвечiр’я. Долi 16.45 Свiтло 17.30 Книга.ua 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55, 01.45 Про головне 19.40 Т/с «Бiлявка» 20.30 «Prime-time» з Мирославою Гонгадзе 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40, 22.45 З перших вуст 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.15 5 баксiв.net 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 04.00 Т/с «Царiвна»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.45 «Мiняю жiнку 4» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 19.30, 23.15, 04.15 «ТСН» 20.30 «Чистоnews» 21.00 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 22.00, 23.30 «Право на владу» 00.20 Х/ф «Великий майстер» ▲ 02.25 Х/ф «Збройовий барон» ▲ 04.45 «Супергерої» 05.15 «Телемагазин»

ІНТЕР 05.25 «Подробицi» - «Час» 06.30 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Серафима Прекрасна» 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.40 «Сiмейний суд» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00, 02.25 Т/с «Вiдлига» 00.40 Х/ф «Пятница 13-те» ■

ICTV 05.05 Студiя Вашингтон 05.10 Провокатор 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.05 Цивiльна оборона 11.05 Т/с «Далекобiйники» 12.00, 13.20 Х/ф «Любов на трьох» 12.45, 15.45 Факти. День 14.30 Т/с «Код Костянтина» 15.30, 16.25 Патруль. Самооборона 16.50, 22.20 Т/с «Вiддiл 44» 17.50 Т/с «Далекобiйники» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Iнсайдер 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» 23.20 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.20 Т/с «Ганнiбал»

НОВИЙ 06.00, 07.10 Kids’ Time 06.05 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 16.10 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац! 19.00 Суперiнтуїцiя 20.25 Х/ф «Подорож: Таємничий острiв» 22.15 Хто зверху? 00.15 Абзац! 01.15 Служба розшуку дiтей 01.20 Т/с «Милi обманщицi» ▲ 03.55 Зона ночi

СТБ 05.40, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 06.15 «Все буде добре!» 08.15 «Все буде смачно!» 09.10 «За живе!» 10.20 «Зiркове життя. Приреченi на самот­ нiсть» 11.15 «Битва екстрасенсiв» 12.55 «Танцюють всi! 3» 16.00 «Все буде добре!» 18.30 «За живе!»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

12 ЛИСТОПАДА

20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 5» 23.05 «Один за всiх» 00.20 Х/ф «Ти iнодi згадуй» 02.05 Нiчний ефiр

УКРАЇНА 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Цвiт черемшини» 16.00 Глядач як свiдок 18.00 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 19.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Цвiт черемшини» 8 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 4» ▲ 01.20 Подiї 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 03.45 Зоряний шлях 04.30 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 05.20 Глядач як свiдок ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.35 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Обережно, дiти! 11.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.25, 19.00 Панянка-селянка 14.20 Пiвцарства за любов 15.15 Вiталька 16.20, 22.00 Країна У 17.10, 21.00 Одного разу пiд Полтавою 18.00, 20.00 Т/с «Кухня» 18.30, 20.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 22.55 Дайош молодьож! 00.15 Т/с «Янгол або Демон» ▲ 02.00 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 Теорiя зради 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Соло» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Тіні забутих предків» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Музичні делікатеси» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 21.30 «Вікно в Європу. Сильні разом» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Компроміс» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Розкішне життя» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Х/ф «Тіні забутих предків» ▲ 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Розкішне життя» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Телевізор» 12.30 «На часі» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Тема дня» 13.30 «Скарби музеїв Полтавщини» 14.00 «Будуть приходити люди» 14.25 «Усе любов’ю зміряне до дна...» 14.45 «Актуально» 15.00 «Фабрика ідей» 15.30 «Розмова без нотацій» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «ПрофStyle» 17.15 «Храми Поділля» 17.30 Із нашої відеотеки 18.30 «Думки вголос» 18.45 «Служба розшуку дітей» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Мальовниче Тернопілля» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Уряд на зв’язку з громадянами» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


ТЕЛЕДОСЬЄ

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

13

П’ЯТНИЦЯ,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20, 08.25, 00.25 Вiд першої особи 06.45, 07.15, 08.15 Спорт 06.55, 08.40 Ескулап 07.25 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Кориснi поради 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55, 04.30 Про головне 10.00 Д/ф «Революцiя: за i проти» 10.50 Д/с «Сага старовинної пущi» 12.05 Д/ф «Кайпiнськi будинки-привиди» 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.15 Час-Ч 13.40, 03.40 Т/с «Земля обiтована» 14.50 М/ф «Iсторiя про мрiю» 14.55 Казки Лiрника Сашка 15.30 Спогади 16.00 Театральнi сезони 16.40 Вiра. Надiя. Любов 17.45 Чоловiчий клуб 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.40 Т/с «Бiлявка» 20.30 «План на завтра» з Анастасiєю Рiнгiс 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.40 З перших вуст 21.50 Перша студiя 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.20 Вертикаль влади 01.45 Музичне турне 02.55 Український корт 03.20 Д/ф «Кайпiнськi будинки-привиди» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.45 «Мiняю жiнку 4» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20 Х/ф «Кохання у великому мiстi 3» 13.20 «Ворожка» 14.00 «Слiпа» 14.40 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.40 «Клiнiка» 17.15 Т/с «Заборонене кохання» 19.30, 03.25 «ТСН» 20.20 «Вечiрнiй Київ» 22.40 «Свiтське життя» 23.40 Х/ф «Збройовий барон» ▲ 02.05, 03.55 Х/ф «Помiж» ■ 05.15 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.25 «Подробицi» - «Час» 06.30 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.05, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Серафима Прекрасна» 11.25, 12.25 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.20, 16.15 «Судовi справи» 16.40 «Сiмейний суд» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.30 Х/ф «Хрещений батько» ▲ 02.55 Д/ф «Кладовищенськi iсторiї» 03.45 Х/ф «Пятница 13-те» ■

Державна служба охорони при управлінні МВС України

в Тернопільській області надає весь спектр охоронних послуг фізичним та юридичним особам: – охорона об’єктів різних форм власності; – інкасація, перевезення та супроводження цінних паперів та грошових знаків; – охорона та супроводження туристичних груп; – охорона вантажів, перевезення цінностей; – послуги професійних охоронців; – забезпечення охорони ділових зустрічей, урочистих та представницьких заходів;

– реагування на надходження тривожного сигналу з об’єктів, що перебувають під охороною ДСО; – професійне встановлення, повне обслуговування найдосконаліших технічних засобів безпеки; – сертифікація засобів охоронного призначення; – розробка стандартів у галузі охорони.

Телефони: (0352) 52-64-45, 25-56-42, 23-59-34 – цілодобово.

ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05 Студiя Вашингтон 05.10 Провокатор 05.55 Факти 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.00 Цивiльна оборона 11.00 Т/с «Далекобiйники» 11.55, 13.20 Х/ф «Iнструкцiї не додаються» 12.45, 15.45 Факти. День 14.50 Т/с «Код Костянтина» 16.25 Патруль. Самооборона 16.50 Т/с «Вiддiл 44» 17.50 Т/с «Далекобiйники» 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Антизомбi 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» 22.20 Що по телеку? 23.20 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 02.35 Х/ф «Вартовi порядку» 04.15 Т/с «Код Костянтина» НОВИЙ 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55, 07.10 Kids’ Time 06.00 М/с «Губка Боб Квадратнi Штани» 07.15 Т/с «Друзi» 11.00 Т/с «Щасливi разом» 16.15, 19.00 Супермодель по-українськи 18.00 Абзац! 20.40 Половинки 22.05 Суперiнтуїцiя 23.45 Стенд-Ап шоу 00.40 Х/ф «Солдат Джейн» ▲ 02.55 Абзац! 03.50 Зона ночi

СТБ 06.00, 02.30 Х/ф «Не горюй» 07.50 «Зiркове життя. Не народись вродливою» 08.50 «Зiркове життя. Обережно - альфонси!» 09.45 Х/ф «Рiвняння любовi»

13 ЛИСТОПАДА 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.20 Т/с «Коли ми вдома» 19.55, 22.45 «Танцюють всi! 8» 04.10 Нiчний ефiр

УКРАЇНА 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.00, 19.45 «Говорить Україна» 12.15 Реальна мiстика 13.15, 15.30 Т/с «Цвiт черемшини» 16.00, 05.20 Глядач як свiдок 18.00, 03.45 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 19.00, 01.20, 04.35 Подiї 21.00 Т/с «Цвiт черемшини» 10 с. 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi 4» ▲ 02.15 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.35 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.05 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Обережно, дiти! 11.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.25 Панянка-селянка 15.15 Вiталька 16.30 Країна У 17.20 Одного разу пiд Полтавою 18.15 Х/ф «Кохання та iншi катастрофи» 20.00 Х/ф «Час» ▲ 22.00 Х/ф «Ларго Вiнч. Початок» ▲ 00.00 Х/ф «Чужi проти Хижака 2» ■ 01.45 УТЕТа в Iнтернетi 02.50 Теорiя зради 04.20 УТЕТа тато! 05.10 Це любов TV-4 06.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.00 Вікно в Європу. Сильні разом 08.30 Переможний голос віруючого 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Унікальна Україна» 10.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Про кіно» 13.00 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Вбивство у зимовій Ялті» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Унікальна Україна» 17.30 «Модна правда» 18.00 Т/с «Чужі гріхи» ▲ 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Про кіно» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Духовні роздуми» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Абсолютне вторгнення» ▲ 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 01.00 Хіт-парад 02.00 Х/ф «Вбивство у зимовій Ялті» ▲ 03.30 Провінційні вісті ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «ПрофStyle» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 Д/ф «Вражаючий світ тварин» 12.30 «Армія нескорених» 12.45 «Тема дня» 13.00 «Вісті ТТБ» 13.15 «Думки вголос» 13.30 «Храми Поділля» 13.45 «Запоріжжя туристичне» 14.00 «Що робити?» 14.55 «Мальовниче Тернопілля» 15.00 «Ми українські» 15.30 «Видатні волиняни» 16.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Краяни» 17.25 «Духовні скарби України» 17.30 «Cлово має народний депутат» 17.50 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Мамина сорочка» 18.15 «Музеями Тернопілля» 18.30 «Влада таланту» 18.50 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.00 «Удосвіта» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 21.30 «Актуально» 21.45 «Парламенти світу» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 Мовлення у цифровому форматі


СУБОТА,

14

УТ-1 06.00, 07.00 Пiдсумки 06.25 У просторi буття 07.25 На слуху 07.50 Вертикаль влади 08.20 АгроЕра. Пiдсумки 08.40 Вперед на Олiмп! 09.20 М/с «Друзi-янголи» 09.45 Хочу бути 10.05 М/ф «Iсторiя про мрiю» 10.10 М/ф «Тарбозавр» 12.05, 21.30 Полiцiя 1.0 12.55, 02.35 Хокей. Чемпiонат України. «Донбас» - «Рапiд» 15.30 Богатирськi iгри 16.20 Чоловiчий клуб 16.55 Баскетбол. Чемпiонат України. БК «Хi­ мiк» - БК «Iнфiз-Баскет» 19.10 Концерт сестер Тельнюк 20.30 На пам’ять 21.00, 05.30 Новини 22.20 Iнша музика з Олексiєм Коганом 22.40 Мегалот 23.00 День Янгола 00.05 Гранд-шоу «Я люблю тебе, Україно!» 01.20 Музичне турне 04.40 Вiра. Надiя. Любов 1+1 06.15 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 07.05 «Їжа з Пiднебесної. Середовище перебування» 08.05 «Грошi» 09.30 «Свiтське життя» 10.30, 19.30 «ТСН» 11.30 «Маленькi гiганти» 14.00 «Вечiрнiй Київ» 16.30, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї» 23.15 «Що? Де? Коли?» 00.30, 01.25 Х/ф «Остання людина на Землi» 02.20 Х/ф «Академiя пана Ляпки» 05.05 «Найвидатнiшi фокусники свiту»

ІНТЕР 05.15 Д/с «Легенди бандитської Одеси» 05.35 «Чекай на мене. Україна» 07.50, 08.40 «Школа доктора Комаровсь­ кого» 09.30 Х/ф «Бiлоруський вокзал» 11.30 «Подорожi в часi» 12.00 «Кохання з першого погляду» 13.00 Т/с «Доярка з Хацапетiвки 2» 18.00, 20.30 Т/с «Мама буде проти» ▲ 20.00 «Подробицi» 22.30 «Великий бокс». Денис Берiнчик Iнносент Аньянву, Умар Саламов - Дуду Енгумбу 00.20, 04.15 «Великий бокс» на «Iнтерi» 02.45 «Подробицi» - «Час» 03.15 Д/ф «Ген жорстокостi»

ICTV 05.40 Факти 06.05 М/с «Том i Джерi в дитинствi» 06.55 Стоп-10 07.50 Провокатор 09.45 Секретний фронт 10.45 Антизомбi 11.45 Дiстало! 12.45 Факти. День 13.00 Цивiльна оборона 13.55 Iнсайдер 14.50 Т/с «Нiконов i Ко» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Х/ф «Геракл. Початок легенди» 22.00 Х/ф «Вiйна богiв. Безсмертнi» 00.00 Х/ф «Незаконне вторгнення» ▲ 02.10 Х/ф «Блакитна безодня» 04.50 Т/с «Код Костянтина»

НОВИЙ 05.40, 07.35 Kids’ Time 05.45 М/с «Пригоди Джиммi Нейтрона» 07.40, 14.35 Хто зверху? 09.40 Ревiзор 12.25 Пристрастi за ревiзором 16.35 М/ф «Переполох у Гiмалаях» 18.05 Х/ф «Гаррi Поттер i фiлософський камiнь» 21.00 Х/ф «Гаррi Поттер i таємна кiмната» 00.05 Х/ф «Вогонь i лiд» 01.45 Х/ф «Анонiм» ▲ 04.05 Зона ночi СТБ 06.20 Х/ф «Ти - менi, я - тобi» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Хата на тата» 11.55, 23.00 Т/с «Коли ми вдома» 16.30 «Зваженi та щасливi 5» 19.00 «Х-Фактор 6»

• АНОНС

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

14 ЛИСТОПАДА

23.55 «Х-Фактор 6. Пiдсумки голосування» 01.20 «Танцюють всi! 8» 04.45 Нiчний ефiр УКРАЇНА 07.00, 15.00, 21.00, 02.00, 04.10 Подiї 07.10 Х/ф «Страшна красуня» 09.00, 00.40 Вiдверто з Машею Єфроси­ нiною 10.00, 23.40 Зоряний шлях. Субота 11.00 Т/с «Найщасливiша» 14.40, 15.20 Т/с «Люба. Любов» ▲ 18.50 Футбол. Вiдбiр до Євро-2016 р. «Ук­раї­ на» - «Словенiя» 21.30 Х/ф «Терапiя любов’ю» 02.40 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 04.40 Реальна мiстика ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.05 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 08.40 М/с «Лалалупси» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-дослiдниця» 10.35 М/с «Стiч!» 11.20 М/ф «Бiонiкл: Вiдродження легенди» 12.35 М/ф «Бембi 2» 13.45, 22.00 Країна У 14.15 Х/ф «Боги, мабуть, з’їхали з глузду» 16.15 Х/ф «Моя супермама» 18.00 Х/ф «Час» ▲ 20.00 Вiталька 21.00 Одного разу пiд Полтавою 22.55 Дайош молодьож! 23.50 Х/ф «Ларго Вiнч. Початок» ▲ 01.35 Одна за всiх 02.20 БарДак 04.00 Веселi мамзелi TV-4 06.00 Європа у фокусі 06.30, 11.15 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «4 листи фанери» ▲ 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Унікальна Україна 10.00 Вікно в Європу. Сильні разом 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 Ранковий фітнес 11.30 Зміни свій світ 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Компроміс» 12.30, 21.55 Х/ф «Дитячий будинок» ▲ 14.25 Тернопільська погода 14.30 «Щоденник для батьків» 15.00 Х/ф «У тридев’ятому царстві» ▲ 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00, 03.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00, 23.30 Єдина країна 19.30 «Музичні делікатеси» 20.05 Тернопільська погода 20.10 Концерт Арсена Мірзояна 21.20 «Євромакс» 00.05 Тернопільська погода 00.30 Х/ф «Моя вечірка» ▲ 02.30 «Музичні делікатеси» 04.00 Х/ф «Прекрасна Рита» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Новини України» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Запоріжжя туристичне» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Музеями Тернопілля» 12.15 «Актуально» 12.30 «На часі» 13.00 «Театральні зустрічі» 14.40 «Влада таланту» 15.00 «Дива цивілізації» 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «Словами малечі про цікаві речі» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Учнівський щоденник» 17.15 Танцює «Бджілка» 17.40 «Живе багатство України» 18.00 Із нашої відеотеки. «Цвіт Галичини» 18.40 «Думки вголос» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Подорожні замальовки» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Акценти тижня» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту» 23.00 Мовлення у цифровому форматі УКРАЇНА 21.30 «Терапiя любов’ю». Нiна розлучена i живе разом iз донькою-студенткою Юлею. На за­ нят­тях йогою вона знайомиться з iнструктором i власником спортивного клубу Женею. Згодом вони закохуються одне в одного... Режисери: В. Басова, О. Басова. У ролях: А. Лобоцький, О. Дробише­ ва, П. Фiлоненко.

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.05 Свiт православ’я 06.35 Крок до зiрок 07.20 Шеф-кухар країни 08.15 Свiт on line 08.40 Тепло.ua 09.20 Хто в домi хазяїн? 09.40 Як це? 10.00 5 баксiв.net 10.25 Спогади 10.55 Твiй дiм 11.45 Фольк-music 12.55 Хокей. Чемпiонат України. «Донбас» - «Рапiд» 15.30 Чоловiчий клуб. Спорт 16.45 Д/ф «Веслувальник» 17.40 Т/с «Вiкендовi iсторiї» 18.45 Театральнi сезони 19.20 Т/с «Бiлявка» 21.00 Новини 21.30 Прем’єр-мiнiстр України А. Яценюк про реформи 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга.ua 23.00 День Янгола 00.05 На слуху. Пiдсумки 01.20 Музичне турне 02.25 Баскетбол. Чемпiонат України. БК «Хi­ мiк» - БК «Iнфiз-Баскет» 04.05 Т/с «Вiкендовi iсторiї» 05.00 Уряд на зв’язку з громадянами 05.30 Новини

1+1 06.05 «Найвидатнiшi фокусники свiту» 07.00 «Що? Де? Коли?» 08.00 «Українськi сенсацiї» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф 09.50 «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 12.15 «Iнспектор Фреймут» 13.35 «Весiлля наослiп» 15.00 «Чотири весiлля 4» 16.30 «Розсмiши комiка» 17.30 Х/ф «Особливостi нацiональної ри­ боловлi» 19.30 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Маленькi гiганти» 23.15 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 23.25 «Свiтське життя» 00.25 Х/ф «Помин. Перший крок у хмарах» 01.55 Х/ф «Академiя пана Ляпки» 04.30 «Шiсть кадрiв» 05.25 «ТСН-Тиждень» ІНТЕР 05.00 «Великий бокс» на «Iнтерi» 06.15 «Великий бокс». Денис Берiнчик - Iн­ носент Аньянву, Умар Саламов - Ду­ ду Енгумбу 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Ювiлейний 2» 11.05 Х/ф «Шалено закоханий» 13.05 Т/с «Доярка з Хацапетiвки 2» 19.00 «Кохання з першого погляду» 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 21.40 Т/с «Мама буде проти» ▲ 02.05 Х/ф «Шалено закоханий» 03.40 Х/ф «День перший, день останнiй» 04.50 «Подробицi тижня» ICTV 05.40 Факти 06.05 М/с «Том i Джерi в дитинствi» 06.55 Х/ф «Iнструкцiї не додаються» 09.25 Зiрка YouTube 10.45 Дивитися всiм! 11.45 Труба мiстера Сосиски 12.45 Факти. День 13.00 Дивитися всiм! 14.25 Х/ф «Золота дитина» 16.15 Х/ф «Поїздка до Америки» 18.45 Факти тижня 20.25 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 20.35 Х/ф «13-й район. Цеглянi маєтки» 22.30 Х/ф «Напролом» 00.20 Х/ф «Нiкiта» ▲ 02.35 Х/ф «Любов на трьох» 04.05 Т/с «Код Костянтина»

НОВИЙ 05.35, 07.25 Kids’ Time 05.40 Х/ф «Флiппер» 07.30 М/ф «Переполох у Гiмалаях» 09.00 Х/ф «Драконiвськi перли: Еволю­цiя» 10.45 Х/ф «Подорож: Таємничий острiв» 12.30 Х/ф «Гаррi Поттер i фiлософський камiнь» 15.15 Х/ф «Гаррi Поттер i таємна кiмната» 18.15 Х/ф «Гаррi Поттер i в’язень Азкабана» ▲ 21.00 Х/ф «Гаррi Поттер i кубок вогню» 23.45 Х/ф «Мерайя Мундi i скринька Мi­ даса» ▲ 01.40 Х/ф «Привiт, Джулi» 03.15 Зона ночi СТБ 06.20 «Х-Фактор 6» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 10.50 «Х-Фактор 6» 13.50 «МастерШеф 5» 15.10 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 15.35 «МастерШеф 5» 19.00 «Битва екстрасенсiв 15» 21.15 «Один за всiх»

15 ЛИСТОПАДА 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 01.15 «Детектор брехнi 7» 02.25 Х/ф «Ти - менi, я - тобi» 04.00 Нiчний ефiр

УКРАЇНА 06.30 Подiї 07.00 Реальна мiстика 08.00 Т/с «Найщасливiша» 11.50 Т/с «Люба. Любов» ▲ 15.35 Х/ф «Терапiя любов’ю» 17.45, 20.15 Т/с «Вiдбиток любовi» ▲ 19.00, 06.00 Подiї тижня з О. Панютою 23.00 Подiї. Вибори- 2015 г. 23.30 10 хвилин з Прем’єр-мiнiстром 23.50 Глядач як свiдок 01.40 Т/с «Клан ювелiрiв. Битва» 1, 5 с.

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.30 Байдикiвка 08.05 М/с «Смiшарики. Новi пригоди» 08.40 М/с «Лалалупси» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-дослiдниця» 10.35 М/с «Стiч!» 11.20 М/ф «Бембi 2» 12.35М/ф«Бiонiкл:Вiдродженнялегенди» 13.45, 22.00 Країна У 14.30 Х/ф «Моя супермама» 16.15 Х/ф «Боги, мабуть, з’їхали з глузду» 18.15 Х/ф «Кохання та iншi катастрофи» 20.00 Вiталька 21.00 Одного разу пiд Полтавою 22.55 Дайош молодьож! 23.50 Х/ф «Чужi проти Хижака 2» ■ 01.35 Одна за всiх 02.20 БарДак 04.00 Веселi мамзелi

TV-4 06.00 Х/ф «4 листи фанери» ▲ 07.30 «Про нас» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Європа у фокусі 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.45 Ранковий фітнес 10.00 Дім книги 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 «Духовні роздуми» 12.00 Х/ф «У тридев’ятому царстві» ▲ 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.30 «Про нас» 15.55 Тернопільська погода 16.00 «Щоденник для батьків» 16.30 «Слідства. інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.20 «Модна правда» 17.40 «Про кіно» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.30 Міська рада інформує 19.40 Хіт-парад 20.45 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10 Х/ф «Рятувальний модуль» ▲ 23.45 Час-тайм 00.00 Провінційні вісті 00.30 Міська рада інформує 00.40 Концерт Арсена Мірзояна 01.50 Х/ф «Прекрасна Рита» ▲ 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Моя вечірка» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Подорожні замальовки» 10.30 «Велети духу і слави» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «У країні Мультляндії» 12.00 «Поклик таланту» 13.30 «Спортивні меридіани» 13.45 «Учнівський щоденник» 14.00 «Театральні зустрічі» 15.40 «Духовні скарби України» 15.45 «Думки вголос» 16.00 «Мальовниче Тернопілля» 16.10 «Служба розшуку дітей» 16.15 «Чудесний канал» 16.50 «Пісні нашого краю» 17.00 «Наодинці з усіма» 17.30 Із нашої відеотеки.» Розквітай, моє Поділля» 18.00 «Назбиране» 18.15 «Подорож гурмана» 18.50 «Край, в якому я живу» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Скарби роду» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 21.55 «Духовні скарби України» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 Із нашої відеотеки. «Весільні рушники Світлани Новосад» 22.30 «Музика двох сердець» 22.50 «Мальовниче Тернопілля» 23.00 Мовлення у цифровому форматі

Співак Стінг змушений продавати своє майно

Б

ританський співак Стінг разом із дружиною Труді Стайлер виставила на продаж свою колекцію сучасного мистецтва, яку збирали 20 років. Подружжя, яке недав­ но позбулося свого лон­ донського маєтку, втор­ гу­вавши за нього понад 28 мільйонів доларів, вирішило, що настав час для кардинальних змін. Тому, слідом за шикарним будинком із дев’ятьма спальнями, з молотка на аукціоні «Christie’s» підуть картини та інші твори митців 20-го століття. Подейкують, подружжя пішло на цей крок, бо останнім часом Стінгу не щастить із заробітками. Співакові навіть довелося достроково припинити своє шоу на Бродвеї, оскільки до нього майже не було інтересу публіки.

Мейхер підтвердила народження доньки

С

півачка й актриса Надія Мейхер підтвердили, що дійсно стала мамою втретє.

«Я дійсно стала мамою, я вже вдома! У мене все чудово», – розповіла артистка. Надя додала, що вони з чоловіком Михайлом Ур­жумцевим до останнього не знали, хто в них народиться – пара вирішила не цікавитися статтю дитини до пологів. «У нас народилася дівчинка, дуже спокійна, але буває вередує. Ночами іноді доводиться не спати. Зараз всі в турботах, гуляємо, ростемо, вчимося посміхатися. Все у нас добре, я щасливий. Міняю підгузки, гуляю з коляскою, від усього отримую величезне задоволення», – зізнався Уржумцев.

Донька Кончаловського отямилася після коми

Д

онька російсь­ кого режисера Андрія Кончаловського та телеведучої Юлії Висоцької вийшла з коми. 15-річна Марія вже по­ вернулася до Росії з Фран­ ції, де останні два роки була в комі після жахливої аварії. Про покращення стану доньки Кончаловсь­ ко­го повідомляє «Комсомольская правда». Видан­ ня отримало знімки Маші, зроблені в одному з реґіонів Росії. Судячи з фото, дівчину вивозять на прогулянку, щоб вона дихала свіжим повітрям. Кончаловський і Висоцька не поспішають розповідати про доньку та її реабілітацію.


ДОЗВІЛЛЯ

В ЧОМУ УКРАЇНЦІ ПЕРШІ В СВІТІ?

У

країна завжди була і є багатою на талановитих людей. Це і вчені, і літератори, і винахідники, і техніки, котрі першими в світі запатентували най­ дивовижніші винаходи. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробило літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю – Ан-225 «Мрія». Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війсь­ ка Запорізького». Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Пет­ ром Прокоповичем. Україна в ос­ танні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світового запасу. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Ук­раїні. Найстарішим навчальним зак­ ладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія. Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 містах по всьому світу. Станція метро «Арсенальна» у Києві – найглибша у світі. Вона про­ ходить під землею на глибині 105 м. Український духовий інструмент трембіта – найдовший духовий музичний інструмент у світі. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найгарніших – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м. Український «Південмаш» виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. Першим вищим навчальним зак­ладом в Україні була Острозька колегія, що була заснована у місті Острог князем Костянтином Острозьким у 1576 р. В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат зна­ ходиться географічний центр Європи. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області. Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об’ємом в 56,25 л. Найдавніша ма­па, а також найстародавніше поселення Homo Sa­ piens знайдені в Україні: у селі Ме­ жиріччя Рівненсь­кої області.

Дрібна морська риба

... Цокотуха

Антилопа

Розмнож. Велика у риб бочка

п’ятниця, 6 листопада 2015 року Досьє 102

Магістраль

Загострений стовп

Леді ...

Аналіз крові

Іспанська срібна монета

Др.-грец. математик

Дев'ятий ...

Орган зору

Фігове дерево

Монета Лаосу

Роман Мушкетика

Схід

Запах ... Цзедун

"Листя" ялини

Троп. плід

Черево судна

100 см Частина роману

Частина Ріка в Рос. сорочки Хиж. птах

Незасіяне Сканд. бог грому поле

Паличка з сіркою

Едем ... Гагарін

Частина пальця Щілина

...-деЖанейро

Стих. явище

Марка літака Відросток

Поселення в Сер. Азії

Тип вагона

К

А

М

А

О

А

М

Б

У

З

П

М

А

С

Л

О

М

О

Р

С

З

А

І

У

Л

А О

Л

Р

М

О О

К

Н

Е

З

А

Н

А

Р

Н

К

О

Р

Д

І

Р

М

К

А

С

К

А

А

Т

У

А

Т

О

М

Р

А

І

К

С

Т

Т

Т

О

Л

Р

Е

П

І

К Я М

Р

С

А

Т

А

Н

І

Х

У

Т

А

Л

І

Л

І

П

У

Л

С

У

А

Х

Д

У

Е

Т Я

Е

Б

Б

У

Д

А

А

Т

О

В

Р

А

А

Я

Нота

У

А Ю

А

Г Р

О

У

Р

С

В Ф

А

І

Місто в КНДР

Г

У

А

Н

О

Б

О

Р

Д

А

Ж

К

О

Л

А

Р А Н

Г

Ж

А

Р

Р

О

Т

А

Т

А С

К А

Ь

Рос. художник

Баба-...

Дружини хана

Вигук

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Ніколи людина не буває такою уважною і обережною, як коли йде з кухні в зал з пов­ ною тарілкою гарячого супу.

*****

– От бачиш, яка ти. Собі взяла великий шматок, а мені залишила маленький. – А ти як би зробив? – Я взяв би собі маленький. – Ну, а що ти тоді кричиш, я тобі такий і дала.

*****

Л

А

Т

Ї

І

П

Голова мусульман

“Вогонь!"

Вулкан на Філіппінах

Великий папуга

О

К

Л

Я

А

Й

О О

А

У

Т

С

Л

Д

Я

И

Т

Ц Е

Червона ...

Рів

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

Ф

Вид живопису "Віщий" князь

Рід військ

Р

Місто в Одес. обл.

Похоронна колісниця Ріка у Франції

О

Склепіння

Грузин. цариця

Нота

Бог Сонця

Отвір у шкірі

Воєнна здобич

Примат

...-134

Б

Шлюпка

16,360 кг

Посол

Острів в Індонезії

Ріка в Рос.

Привид

Раб повстанець

Част. гри в теніс

Інгредієнти: 2 плавлених сир­ ки, 5-7 печериць, 200 г броколі, 2 картоплі, 1 морква, сіль, олія. Приготування. Печериці нарі­ заємо. Обсмажуємо. Морквину тре­ мо на тертці і теж обсмажуємо. Броколі ділимо на суцвіття. Ріжемо картоплю. У киплячу воду додаємо всі інгредієнти, солимо і варимо протягом 10 хвилин. Натираємо сирок на тертці і додаємо в суп. Варимо ще п’ять хвилин, поки сирок не розплавиться. Посипаємо кропом. Подаємо з грінками.

Автор "Одіссеї"

Орган нюху

К

Тропіч. вітер

Едгар ...

РибоПритока нуклеїнова Печори кислота

Одиниця площі

Рондо

• СМАЧНОГО!

Сирний суп з печерицями

Конд. виріб

Документ

15

– Хочеш я перетворю твоє життя на справжнє пекло?! – Вибач, я ще не готовий до відносин.

*****

Ось дожився: на платну медицину не вистачає грошей, на безкоштовну – здоров’я.

Сирна запіканка Інгредієнти: 5 яєць, 2/3 скл. цукру, 1 скл. сметании, 1/2 скл. ман­ ки, 500 г сиру, 1 ч. л. розпушувача, 1 ч. л. ванільного цукру Приготування. Манку змішуємо зі сметаною, даємо постояти 30-40 хв. Білки відділяємо від жовт­ ків. Жовтки до­даємо до сиру, досипаємо розпушу­вач, манку зі сме­ таною і збиваємо блендером. Білки збиваємо з цукром, після цього акуратно вводимо у сирну суміш. Випікаємо 50-55 хв. Смакуйте на здоров’я!

*****

*****

– А ви хто? – Я жінка вашої мрії! – Але я не про таку мріяв! – А збулася така!

Будильник використовують для того, щоб: 10% – вчасно прокинутися, 90% – вирубати його і поспати ще.

*****

– Забудь все, чого тебе вчили в інституті. – Я не вчився в інституті. – Тоді ви нам не підходите, нам потрібні люди з вищою освітою.

*****

Рекламу про кредити треба читати навпаки. Не «Візьми кредит! Немає проблем!», а «Немає проблем? Візьми кредит!»

– Любий, тут сир закінчився! – Треба говорити не «Закінчився», а «Я зжерла весь сир». Відповідальність треба нести, мила, відповідальність ...

*****

– Мені більше нічого втрачати! – Ну, дивись сама, я б на твоєму місці кілька кілограмчиків скинув.

*****

Якщо ти сміливий, спритний, впевнений в собі – то краще йди додому і проспись, поки не начудив зайвого.

*****

*****

Психологами доведено, що в світі як мінімум 5-ти людям ми симпатичні, 3-м подобаємося і хтось один в нас закоханий. Запитання: де ці 9 дебілів?


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• Як листопад дерев не обтрусить, довга зима бути мусить. • Зірки яскраві – на мороз, тьмяні – на відлигу. • Грім у листопаді – на малосніжну зиму. • Блимають зірки – погода погіршиться. • Гуси на березі ставка ховають го­ лови в пір’я – похолодає. • Сова кричить – холод віщує. • Побілів заєць – не забаряться й «білі мухи». • Після листопадових заморозків – грудневий мороз. • Яка погода в листопаді, така і в квітні. • Пізній листопад – до суворої і затяжної зими. • Якщо в листопаді з’явилися комарі – зима буде теплою.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 п’ятниця, 6 листопада 2015 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 9 листопада ніч / день

+4 / +13

вітер

ВІВТОРОК, 10 листопада ніч / день

+7 / +12

вітер

ніч / день

+9 / +14

вітер

ніч / день

+7 / +14

вітер

перед вами людина, яка витрачає значні суми на дорогі та вишукані

речі. Ощадливі люди навпаки залишають на листі вузькі поля. ФОРМА БУКВ. Власник округ­ лих букв готовий до діалогу. З ним можна домовлятися, обговорювати нові проекти. Незграбні форми говорять про змагальний дух людини, яка не готова йти на компроміс. Поєднання двох видів букв позитивно характеризує людину. Це тактовна особистість, з гарним смаком, в міру гостинна і вміє зачаровувати оточуючих.

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Ось так, не маючи великих знань, можна дізнатися про характер людини. При цьому слід враховувати, що почерк може змінюватися в залежності від настрою або інших при­ чин. Постійна зміна манери написан­ ня підкаже вам, що ви маєте справу з творчою і вразливою натурою.

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

ГРАФОЛОГІЧНИЙ ТЕСТ. Розмір літер: дуже маленькі – 3б; маленькі – 7б; середні – 17б; великі – 20б. Нахил літер: вліво – 2б; значний нахил вліво – 5б; нахил вправо – 14б; різкий нахил вправо -6б; пряме написання – 10б. Форма літер: округлі – 9б; за­ гострені – 10б; середні – 19б. Напрям почерку: рядки «пов­ зуть» вверх – 16б; рядки прямі – 12б; рядки «повзуть» вниз – 1б. Інтенсивність (розмашистість і сила натиску): легка – 18б; середня – 15б; дуже сильна – 21б. Написання слів: схильність до з’єднання букв у слові – 11б; схильність до окремого написання букв – 18б; змішаний стиль – 15б. Загальна оцінка: почерк старан­ ний, літери чітко виведені – 13б; по­ черк нерівний, деякі слова важко прочитати – 9б; літери написані недбало, почерк нерозбірливий – 4б.

Ключ до графологічного тесту. 38 –51: такий почерк характерний людям літнім та зі слабким здоров’ям. 52 – 63: так пишуть люди нерішучі, пасивні, флегматичні. 64 – 75: цей почерк характерний людям нерішучим, м’яким, із витонченими манерами. Вони дещо наївні, але не позбавлені почуття власної гідності. 76 – 87: цей почерк притаманний людям щирим, відвертим. Такі люди товариські, вразливі, як правило, хороші сім’янини. 88 – 98: люди з таким почерком відрізняються чесністю і добропорядністю, мають сильну стійку психіку, вони ініціативні, рішучі і кмітливі. 99 – 109: це індивідуалісти. Вони мають запальний характер і гострий розум. Зазвичай незалежні у думках і вчинках, але водночас часто ображаються і важкі у спілкуванні. Це люди обдаровані, схильні до творчості. 110 – 121: це почерк людей безвідповідальних, грубих і зарозумілих.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Зх, 6 м/с

ЧЕТВЕР, 12 листопада

аука графологія, що вивчає почерк, здатна розкрити таємниці, які людина і сама про себе не знає. Фахівцям для цього достатньо переглянути кілька написаних від руки сторінок. Професійні навики набувати довго, а ось отримати деякі знання можна прямо зараз. НАХИЛ БУКВ. Якщо людина під час написання вибудовує букви вер­ тикально – це означає, що перед вами розважлива особистість. Танцюючі літери і зміна нахилу означає, що перед вами несерйозна особа. Невеликий нахил впра­во свідчить про дру­ желюбність, якщо букви ніби лягають на рядок, то будьте обережні, власник почерку схильний до крайнощів. Нахил у лівий бік притаманний людям з гострим розумом і хорошою витримкою. ХАРАКТЕР ПОЧЕРКУ. Розмашис­ тий почерк свідчить про комунікабельність людини, яка вміє легко вступати в контакт. Дрібні літери засвідчують, що перед вами скритна особистість. Каліграфічне написання притаманне людям акуратним, обов’язковим. Власники нерозбір­ ли­вого по­черку знервовані, безтурботні й енергійні особистості. РЯДОК І ПОЛЯ. Якщо при написанні букви рвуться вгору, значить людина по життю оптиміст. Якщо почерк зісковзує з рядка вниз, значить, ви маєте справу з песимістом. Наповзаючі одна на одну букви при­ таманні економній особистості. Про марнотратство розповідають великі прогалини між словами. Широкі відступи з усіх сторін свідчать, що

Зх, 5 м/с

СЕРЕДА, 11 листопада

Як визначити характер людини за почерком?

Н

Пн/Зх, 7 м/с

Зх, 5 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 13 листопада ніч / день

+3 / +14

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 14 листопада ніч / день

+4 / +10

вітер

Пд, 4 м/с

НЕДІЛЯ, 15 листопада ніч / день

+4 / +8

вітер

Зх, 4 м/с

За даними мережі Інтернет

• АФОРИЗМИ Знищити нашу мову неможливо – це те саме, що запломбувати Ніагару. Лесь Танюк Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає. Х.Арце Мов поганих не існує в світі. Є лише погані язики. А. Бортняк Я певен, що знання української мови безмежно збагатить кожну російську людину, яка проживає в Україні. Леонід Вишеславський Чудова думка втрачає свою цінність, коли вона погано висловлена. Франсуа Вольтер

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Досьє 102 №19(39)