Page 1

ШАХРАЇВ ВИКРИЛИ ПРАВООХОРОНЦІ

ЧОЛОВІК ПЛАНУВАВ стор. 4 ЗАРОБИТИ НА ОГОРОЖІ

• НОВИНИ

У наступному році «комуналка» може подорожчати на 50%. В діючому тарифі закладена вартість імпортного газу – 185 доларів за тисячу кубометрів, а в проекті бюд­жету на 2017 рік передбачено, що блакитне паливо для України подорожчає до 245 доларів.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

2

стор.

ЗАВЕРШУЄТЬСЯ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

8

стор.

10

НЕВІДОМІ ВИКРАЛИ З БУДИНКУ ГРОШІ ТА ВТЕКЛИ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№17 (59) / 27 жовтня 2016 року

У Тернополі шукають студентів, які «здаватимуть» викладачівкорупціонерів. Студент­ське антикорупційне аґенст­во проводить но­ вий набір до Тернопіль­ського територіального відділення.

В рамках проекту «Змінимо краї­ну разом» у Тернопіль приїхало 25 вчителів з Луганщини. Вони близько місяця обмінюватимуться своїм професійним та культурним досвідом з колегами і учнями області. На Луганщину з Тернопіль­ сь­кої області поїхало 18 педагогів. До Тернополя 8 листопада завітає сценарист, режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук. Він не тільки презентує свої фільми «Борода» та «Красна Маланка», а й дасть майс­ тер-клас з написання кіносцена­ ріїв та модеруватиме Інфор­мацій­ ну панель: «Кіно, як засіб культурної ідентифікації».

На базі колишнього спортивного товариства «Буревісник» роз­ почала свою діяльністю дитячоюнацька спортивна школа з водних видів спорту. На утримання цього закладу з міського бюджету Тернополя виділено понад 200 ти­ сяч гривень. Наразі у школі займається веслуванням 130 вихованців. Встановити відеокамери біля комунальних атракціонів у парках міста та запровадити квитки з двома рівнями контролю пропонує депутат міськради. Для забезпечення прав дітей із особливими потребами у Тернополі на базі ДНЗ №2 створять спецгрупи. Всього передбачено чо­тири інклюзиві групи, в яких навчатимуться найменші тернополяни.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

Управління поліції охорони оновило автопарк Військова служба – це престиж та дисципліна

С

уворий, але справед­ ливий, не люблю брехні і розпочату справу завжди завер­ шую, – саме так характе­ ризує себе командир другого стрілецького батальйону військової частини 3002 Західного територіального об’єд­ нан­ня Нацгвардії Ук­ раїни Дмитро стор. 2 Гуртовський.

стор.

9

Правоохоронці просять краян повідомляти про підозрілих осіб!

Н

а Тернопільщині почас­ тішали випадки злочи­ нів, скоєних громадяна­ ми інших країн. Подібні злодіяння зафіксовано в обласному центрі та в районах. Невідомі виманюють гроші і прикраси, обкрадають та грабують помешкання. Потерпілі та свідки злодіянь здебільшого описують зловмисників, як осіб кавказької, грузинської національності чи ромів. Правоохоронці звертаються до усіх мешканців Тернопільщини повідомляти в поліцію про усіх таких

підозрілих осіб. Якщо ви помітили у населеному пункті незнайомців, які під приводом купівлі чи продажу товарів обходять помешкання, не­гайно повідомте про них правоохоронців, діль­ничного інспектора чи сільського голову. Пові­домляйте про­ но­вих сусідів-іноземців, які осе­ лилися поруч. Правоохоронці перевірять законність та причини їхнього перебування в області. З аналогічним проханням поліцейські звертаються й до усіх орендодавців. Варто знати, кому ви здаєте в оренду житло. Вчасний дзвінок на лінію «102» зможе убезпечити від злочинців!


2 СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Військова служба – це самовдосконалення, престиж та дисципліна, – переконаний командир Дмитро Гуртовський Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

НАТАЛІЯ БАРНИЧ

С

уворий, але справедливий, не люблю брехні і розпочату справу завжди завершую, – саме так характеризує себе командир другого стрілецького батальйону військової частини 3002 Західного територіального об’єднан­ня Націо­ нальної гвардії Ук­раїни Дмитро Гуртовський. Мрії одягнути військову форму з дитинства Дмитро не мав. В родині воєнних не було, тому й захоп­ лення у хлопця були дещо інакшими. Навчаючись у школі він думав, що своє майбутнє пов’яже лише зі спортом. – Я ще в четвертому класі почав займатися греко-римською боротьбою та спортивним орієнтуванням. І як результат – я отримав перший дорослий розряд по греко-римсь­ кій боротьбі. Окрім цього займався самбо і здобув третій дорослий розряд. Третій розряд маю і по спортив­ ному орієнтуванні. Захоплювався туризмом. З дитинства хлопець любив тех­ ніку, транспорт, цікавився зброєю, полюванням і військовою тематикою. Проте уже ближче до закінчення школи мрії та захоплення змінилися, але не кардинально. Піс­ля випускного Дмитро вирішив по­в’я­за­ ти своє життя з Національною гвардією. Він вступив до Харківсь­кого інституту Національної гвардії Ук­ раїни на командний, інженерно-тех­ нічний факультет за напрямком ав­ томобілі та автомобільне господарст­ во. Прикладом для нього став його старший брат. Після закінчення навчання продовжив службу на посаді від командира взводу до командира роти у

КРАВ НАСІННЯ, АБИ ГОДУВАТИ ХУДОБУ

К

радіжку майна інкримі­ нують правоохоронці Бучацького відділення поліції мешканцю села Ба­ риш. Чоловік привласнив понад три тонни насіння со­ няшника у підприємства.

Про нестачу збіжжя правоохо­ рон­цям повідомили працівники аг­ рарного комплексу. Поліцейські взя­ лися за розслідування та встановили особу злодія. Ним виявився один з водіїв вантажівок, який вивозив урожай з поля. Зловмисник, транспортуючи на­ сіння, декілька разів завертав до власного помешкання та залишав там частину соняшнику. Загалом се­ лянин викрав понад три тонни насіння на суму понад тридцять тисяч гривень. Однак наміру заробити чималі гроші на краденому не мав соняшником годував худобу. У скоєному чоловік зізнався. За фактом злочину відкрите кримінальне провадження. Подальшу долю підозрюваного вирішить суд.

Навчальному центрі внутрішніх військ в місті Золочів. Далі рік нав­ чання у магістратурі. За плечими робота у військовій частині Луцька на посаді заступника командира батальйону, у Золочеві – командира навчального батальйону з підготов­ ки військовослужбовців військової служби за контрактом. – Через службову необхідність мені запропонували для проходжен­ ня служби перейти у Тернопіль. Я думав не довго і погодився. Мене підтримала родина. Йдучи на нове місце Дмитро Гур­ товський знав, що бойовий підрозділ – це величезна робота з людьми, за яких він нестиме відповідальність. Новопризначений очільник зізнається, що перші враження від батальйону Нацгвардії у Тернополі лише позитивні. – Всі сприйняли мене, як свого. Я тут нікого не знав, але все прой­ шло добре. Керівники міста, області та силових структур сприйняли мене позитивно і це мене приємно здивувало. Людське відношення на­ дало ще більшої впевненості в собі і в тому, що я зробив правильний вибір і не помилився. Сьогодні Дмитро Гуртовський продовжує роботу свого поперед­ни­ ка – підтримання високої бойової готовності військовослужбовців ба­

тальйону до виконання завдань за призначенням, зміцнення законнос­ ті та правопорядку, закінчує в части­ ні ремонти та облаштовує житловопобутові умови бійців. Органи державної влади надають всебічну підтримку і запрошують на різні заходи. – Сьогодні в батальйоні війсь­ кової частини 3002 Західного територіального об’єднання Національної гвардії України проходять службу 50 строковиків. Проте термін завершується і хлопці звільняються. Працює у нас і біля сотні контрактників. За словами Дмитра Гуртовського, набір на контрактну службу у них продовжується. Батальйон потребує не лише військових, але й фахівців різних спеціальностей. Усім бажаючим держава ґарантує гідне соціаль­ не забезпечення. Бійці контрактної служби отримують не менше семи тисяч гривень зарплати плюс преміювання. Повний соцпакет, опла­ чу­ється з бюджету і проживання в гуртожитках сімейного типу, а для офіцерів компенсовується вартість оренди квартир. – У нас два основних підрозділа – це рота з конвоювання та охорони підсудних і патрульна рота з охорони громадського порядку. В першу чергу тернопільський батальйон Національної гвардії чекає поповнення контрактників – спе­ ціалістів, а саме: кулеметників, гранатометників, снайперів, водіїв БТР та водіїв автобусів категорії С, спеціалістів зв’язку й інженерної підго­ товки. Критерії – освіта не нижча середньої технічної. Весь особовий склад проходить психологічні тес-

ти на придатність та фізпідготовку. Перевіряють у них і стан здоров’я. Завжди і у всьому командира батальйону Нацгвардії підтримує його друга половинка – дружина На­ дія. З нею, каже Дмитро, вони знайомилися двічі. – Вперше я побачив Надію, коли був у Золочеві. Вона звідти родом. За фахом – вчитель молодших класів. Так співпало, що і я, і вона були на зборі урожаю. Тоді лише познайо­ милися, перекинулися кількома сло­ вами і роз’їхалися. Вдруге я її зуст­ рів через півроку у Тернополі. Відтоді почали зустрічатися. Перш ніж одружитися Дмитро розповів Надії про нелегку долю дружини військовослужбовця – це і затримки на роботі, довготермінові відрядження, виїзди через службову необхідність. Вона зі всім погоди­ла­ ся і у 2007 році вони поєднали долі. Сьогодні подружжя Гуртовсь­ких виховує двох діток – дев’ятилітню доньку Софію та двомісячного си-

ночка Давида. Житло наразі винай­ мають, але Дмитро стоїть у черзі на власне помешкання, як учасник антитерористичної операції. – Я майже весь час на роботі, але дружина не жаліється. У вільний час ми в першу чергу відвідуємо батьків, а далі – зустрічаємося з дру­зями та розважаємося. Я люблю відпочивати в горах – це моє хоббі на яке зараз часу нема взагалі. Кожну вільну хвилину Дмитро проводить з дітьми і сподівається, що вони виростуть хорошими людь­ ми і оберуть для себе достойну професію у майбутньому. Він підтримає їхній будь-який вибір. Не проти чоловік, якщо вони захочуть стати військовими також. – Я вважаю, що кожна робота – це добре, але завжди почате потрібно завершувати. Так вчив мене бать­ ко, так вчитиму я своїх дітей. Якщо робити все «лівою» ногою, то толку не буде. Щоб досягти чогось у житті, потрібно наполегливо працювати.

нував правоохоронцю, який мешкає в сусідньому селі та розповів, що не­ відомі на трасі обрізають трос. Працівник поліції на власній машині ви­ їхав на місце події та вже дорогою викликав слідчо-оперативну групу Бережанського відділу поліції. Підоз­ рілу автівку поліцейський помітив неподалік вже зрізаної огорожі. Однак злодій покинув свій транспорт та встиг втекти до лісу. Слідчі на місці злочину виявили

бус «IVECO», в багажному відділені якого лежав викрадений матеріал та знаряддя злочину. Загалом злодію вдалося обрізати тисячу шістсот метрів тросу, задавши збитків державі на суму більш як сто тисяч гри­вень. Транспорт помістили на арештмайданчик. Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника Бережанської поліції Микола Баклаков, правоохоронцям вда­

лося встановити особу злодія. Ним виявився раніше судимий 26-річний мешканець Львівщини. Молодик в минулому відбував покарання за наркозлочини, а тепер вирішив скої­ ти крадіжку. Металеві троси злодій планував здати на металобрухт, однак довершити задумане йому завадили поліцейські. Зловмисника розшукали, він у скоєному зізнався. За фактом крадіжки відкрите кримінальне провадження.

Правоохоронці розшукали крадія дорожньої огорожі

К

радіжку металевої ого­ рожі задокументували працівники Бережансь­ кого відділу поліції. Злодій обрізав понад тисячу метрів тросу на автодорозі «Кірово­ град-Знамянка» . Про крадіжку державного майна поліцейським у жовтні близько 5 години повідомив один з мешканців села Куряни. Чоловік зателефо-


ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Оксана АНТОНОВИЧ: «Основні аспекти реформування митниці»

П

ро особливості та осно­ вні аспекти реформуван­ ня митниці – у ін­терв’ю з виконуючою обов’язки на­ чальника Тернопільської митниці ДФС Оксаною Анто­ нович. – Оксано Валентинівно, сьогод­ ні у всіх «на слуху» митна рефор­ ма. Відтак кожного пересічного громадянина цікавить, які ж змі­ ни відбудуться на митниці? – Україна, взявши курс на євроінтеграцію, зобов’язалася здійснити ряд реформ на митниці. Серед важливих завдань, які допоможуть вдосконалити митну систему Украї­ ни та налагодити взаємовідносини з бізнесом – спрощення митних про­ цедур, електронізація сервісів, вдосконалення системи аналізу ризиків, повний запуск «Єдиного вікна», мінімізація митних правопорушень, приєднання до NCTS – загальноєвропейської комп’ютеризованої системи управління транзитними вантажами, розробленої для електрон­ ного документообігу, розбудова інф­ раструктури та створення інституту уповноваженого економічного опе­ ратора (УЕО). – Які ще новинки зачеплять нашу митницю? – Запровадження принципу «єди­ ного вікна» є суттєвим кроком на шляху реформування митниць, який також передбачає і зміну в роботі інших державних органів. Однією з головних переваг впро­ вадження даної системи є спрощення бюрократичних процедур та вик­ лючення «людського фактору» при митному оформленні товарів. «Єди­не вікно» передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який прохо-

дить через кордон України і про ре­ зультати його держконтролю. Важливо, що доступ буде надаватися сторонам безкоштовно. За серпень-вересень працівники тернопільської митниці через «Єдине вікно» оформили більше 60 заявок. – Є доручен­ня Прем’єр-мініст­ ра щодо обо­в’яз­кового впровад­ ження відеофікса­ції на митниці під час здійснення митного ог­ля­ ду. Що можете роз­казати про ре­ формування в цьому напрямку? – Важливим елементом реформи митниці є запровадження фотота відеофіксації оглядів товарів чи транспортних засобів у пунктах про­ пуску через державний кордон, в зонах митного контролю внутрішніх митниць, а також під час виконання міжвідомчими мобільними групами заходів з метою забезпечення прозорості проведення митного огляду, прискорення митних процедур, підвищення ефективності здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції. Кінцевий етап реформування в цьому напрямку передбачає впровадження обов’язкової відеофіксації огляду на всій митній території України та реалізацію можливості прикріплення відеозаписів до мит-

Податкова міліція виявила фальсифікований алкоголь

С

півробітники податкової міліції ГУ ДФС у Тернопі­ льській області здійс­ню­ ють заходи, спрямовані на не­ допущення в обіг алкогольних напоїв та сировини для їх ви­ робництва, які становлять заг­ розу життю і здоров’ю людини. Нещодавно встановлено факт виготовлення з метою збуту фальсифікованих алкогольних напоїв. Фальсифікат розливався у приватному домоволодінні в антисанітарних умовах у пляшки, що вже були у користуванні. З метою надання «то­ варного вигляду» наклеювались під­ роблені марки акцизного податку. Під час обшуку виявлено та вилучено 243 пляшки фальсифікова-

них алкогольних напоїв, 23 літри спирту, знаряддя для виготовлення та упакування фальсифікованих алкогольних напоїв. Загальна вартість вилучених підакцизних товарів становить 14,1 тисяч гривень. Триває досудове розслідування. Всього ж з початку року співробітники податкової міліції області з незаконного обігу вилучили 1,9 тисяч літрів алкогольних напоїв на суму 280 тисяч гривень, 75,4 тисяч літрів спирту на суму 7,4 мільйонів гривень. Завершено розслідування та направлено до суду кримінальні провадження стосовно 11 осіб, які займались незаконним виготовлен­ ням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв.

них декларацій за допомогою функціоналу автоматизованої системи митного оформлення ДФС. – Тобто для забезпечення фо­ то- та відеофіксації оглядів ство­ рено ще й спеціальні групи? – У рамках виконання доручення Прем’єр-міністра України створено мобільні групи з питань боротьби з контрабандою та іншими правопорушеннями у митній сфері. Діяльність цих груп направлена на виявлення та попередження фактів порушень законодавства з питань державної митної справи. На сьогодні створено 20 таких мобільних груп, які з вересня вже розпочали активну роботу по західному кордону держави та ще декількох областях. Працюватимуть вони у цілодобовому режимі. Координацію роботи мобільних груп покладено на Міжвідомчий цільовий центр, що працює при ДФС. Він формується із представників Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції. – Чи будуть у Вас якісь поба­ жання для наших читачів? – Хочу побажати, щоб всі нововведення відбувалися лише на благо нашої держави і на користь нам.

четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

3

Платники Чортківщини освоюють податкові новації

Б

оротьба з тіньовою еко­ номікою та зарплатами «в конвертах», якісне обслуговування платників, забезпечення стабільних над­ ходжень до бюджету та нала­ годження діалогу з представ­ никами бізнесу Тернопільщи­ ни – саме такі завдання стоять перед ГУ ДФС області. З метою налагодження якісного діалогу з платниками податків фахівці разом із заступником начальника відомства Сергієм Господариком побували у Чорткові. Поїздка виявилась насиченою. Під час зустрічі із заступником редактора місцевої газети «Голос народу» Оксаною Свистун йшлося про ак­туальні зміни податкового законодавства та їх вплив на функціонування підприємницького середовища і життя мешканців Чортківсь­ кого краю. Журналіст цікавилася пи­ таннями легалізації заробітної плати та акцизним податком на розд­ ріб. Спільно обговорили й законопроект майбутніх змін податкового законодавства. В актовій залі Чортківської РДА відбулась зустріч із місцевими бухгалтерами та підприємцями. – Вітаю усіх у цьому залі. Сьо-

годні ми зібралися, щоб обговорити питання, які хвилюють підприємницьке середовище, почути пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства в період реформування, – звернувся до присутніх заступник начальника ГУ ДФС у Тер­ нопільській області Сергій Господарик. – Незважаючи на те, що початок 2016 року видався насиченим податковими новаціями, ми знову на порозі змін. Я переконаний, що від того, як виглядатиме податкова система, залежить, чи дійсно ми зро­ бимо крок назустріч тому, аби права всіх наших громадян та підприємств були рівні. Фахівці фіскальної служби провели для платників семінар з актуальних питань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, оподаткування податком на прибуток, ПДВ, податком на доходи фізичних осіб, акцизним податком, розповіли про новації в оподаткуванні ресурсних, рентних та місцевих податків. Із предс­тавниками влади району обговорили питання покращення умов для розвитку підприємницт­ ва, пошуку резервів розширення бази опо­даткування, протидії тіньовій зай­нятості населення на Чортківщині.

Перші призові місця та звання кращого футболіста – результат командних ігор ГУ ДФС Тернопільщини

Н

а спортивній базі Тернопільської обласної організації ФСТ «Динамо» України, спорткомплексах «Текстерно» та управління СБУ області відбулись футбольні та волей­ больні змагання, приурочені Дню захисника України.

У півфінальній грі футбольних змагань за звання найкращих бо­ ролись працівники Державної фіскальної служби області, Тернопільської митниці ДФС та Національної поліції Тернопільщини. У результаті футбольних баталій з результатом 4:1, здобути першість та завоювати турнірне золото вдалось команді ГУ ДФС. За результатами гри судді визначили кращого футболіста. Ним став гравець команди Тарас Таращук. Справжню командну гру продемонстрували фіскали області й у волейбольному турнірі. Не поступившись волейболістам з обласного СБУ та Управління поліції охорони, волейбольна команда ГУ ДФС зайняла перше при­зове місце. Суперникам дістались срібло та бронза.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

«Ваш син у поліції, потрібні кошти!» Шахраїв, що «працювали» за цією схемою, викрили правоохоронці

О

перативники Тернопільського відділу поліції спільно з співробітниками кримінальної поліції Головного управ­ ління вийшли на слід шахраїв, що видурювали в старень­ ких тернополян десятки тисяч гривень, вигадуючи неправдиві історії про неприємності з їхніми рідними та близькими. «Вашого онука затримали за те, що він вчинив дорожньо-транспорт­ ну пригоду в якій загинула людина», – таку новину посеред ночі почув у телефонній слухавці 89-річний тернополянин. Спантеличений дідусь зібрав усе до копійки – а це 22 тисячі гривень і віддав невідомому чоловікові заради порятунку родича. Нас­ тупного ранку онук пояснив пенсіонерові, що його надурили. Подібних історій, «сценаристами» яких виступили двоє зловмисників, безліч. Поліцейським вже вда­ лося довести причетність підозрюваних до дев’яти фактів шахрайст­ ва. Але переконані, це ще не вершина айсберга. Дурисвітів об’єднують товарись­ кі взаємини. Один на даний час перебуває в місцях позбавлення волі, а інший – раніше судимий – працює в Тернополі таксистом. Шахрайсь­ кий дует працював за чітко спланованою схемою. Ув’язнений брав на себе роль додзвонювача. Саме від нього старенькі довідувалися про

неприємності з родичами. Його спільник на волі у справі виступав кур’єром – приїжджав до обдурених пенсіонерів і забирав гроші. Видурене ділили між собою. А ділити було що. Суми складали десятки тисяч гривень. Приміром, в 90-річного дідуся зловмисники забрали десять тисяч гривень, у 74-річ­ ного пенсіонера – три з половиною тисячі американських доларів, за по­рятунок сина жителька обласного центру віддала майже три тисячі євро. Поліцейські встановлюють, чи не було у підозрюваних спільників і пе­ ревіряють їх на причетність до вчи­ нення інших протиправних діянь. 46-річного водія таксі арештовано. На даний час він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Слідчі дії тривають й щодо спільника, який перебуває у місцях позбавлення волі. Кримінальне провадження розпочато за частиною 3 статті 190 Кри­ мінального кодексу України.

В Тернополі триває стажування фахівців для роботи у сервісних центрах краю

У

вересні в Тернопільській області стартував набір кандидатів на стажуван­ ня в сервісних центрах МВС. Мешканцям краю пропонували пройти навчання на посади держслужбовців за напрямком адмініст­ раторів фронт-офісів сервісних цент­ рів. Бажаючих виявилося чимало. На адресу Головного центру надійшло більше п’ятисот заявок. З них обрали лише вісімдесят. – Даний захід дасть можливість людям, які стажуватимуться тут, ознайомитися з роботою територіальних сервісних центрів та зрозуміти зможуть чи ні вони тут працювати, – каже Ігор Мельник, заступник директора регіонального сервісного центру МВС в області. Кожен із вісімдесяти кандидатів проходив співбесіду на базі територіального сервісного центру. Її проводили представники централь­ ного офісу та громадських організацій. З усіх вони відібрали двадцять найсильніших. Триватиме навчання п’ять тижнів. Один відводиться для вивчення теорії і чотири на практич­ ні заняття. Після навчального курсу абітурієнти захищатимуть здобуті знання на конкурсі.

ВОРОЖБИТИ «ВПОЛЮВАЛИ» ЧЕРГОВУ ЖЕРТВУ

8

тисяч євро, 6 тисяч дола­ рів, 200 злотих, 100 гру­ зинських ларі, 500 гри­ вень та ще й цілу купу золо­ тих прикрас – таку ціну зап­ латила тернополянка за зняття прокляття з родини. 24-річну тернополянку обдурили дві невідомі жінки. Їх 21 жовтня близько обіду дівчина зустріла дорогою додому на вулиці Коновальця. Жінки, як завше перепитали дорогу, мовляв немісцеві. Слово за сло­ вом зав’язалася розмова. І тут дів­ чина дізналася страшну новину – на родині лежить страшне прокляття, а вже невдовзі слід чекати страшної біди. Незнайомки пророкували смер­ тельні хвороби на родичів, запевни­ ли, що пороби лежать на багатстві, а саме на грошах та прикрасах. Одна з жінок сказала, що їх слід очистити і запропонувала провести обряд. Жертва одразу погодилася та поспішила додому. Нещасна винес­ ла з дому всі прикраси (25 ювелірних виробів) та гроші, витягла навіть з гаманця. Принесла ворожкам та сама передала їм до рук. А ті, сказавши їй молитися, подалися проводити обряд. Більше їх тернополянка не бачила, як і усіх своїх грошей та прикрас. Коли відійшла від гіпнотичного шоку зрозуміла, що її обманули. Зателефонувала в поліцію.

Поліцейські розшукують зловмисників, які пограбували квартиру в центрі Тернополя

Д

о правоохоронців надій­ шло повідомлення від тернополянки про те, що її помешкання пограбували четверо невідомих. Жінці вда­ лося зателефонувати до полі­ ції вже після того, як зловмис­ ники покинули помешкання. Зі слів потерпілої, вранці у її квартирі зникло світло. Вона була вдома сама і вийшла, аби перевірити електрощиток. Саме тоді до житла увірвалися четверо чоловіків. Гос­ подиню заштовхали досередини й кинули на землю. Нападники спочатку планували зв’язати її, але жінка просила, щоб цього не робили. Зрештою, один зі зловмисників став утримувати потерпілу, допоки його поплічники нишпорили у квартирі. Знайшовши гроші та ювелірні вироби, грабіжники покинули помешкання, зв’язавши перед тим гос­ подиню. Залишившись сама, потерпіла звільнилася й зателефонувала до поліції. Обличчя нападники обмотали шарфами, відтак описати їх потерпіла не змогла. Жінка каже, що най-

імовірніше це були особи кавказької національності. За даним фактом поліцейські роз­почали кримінальне проваджен­ ня за частиною 2 статті 186 ККУ – грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильст­ ва, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб. Нападників розшукують. Можливих свідків злочину правоохоронці просять телефонувати до поліції.


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

5

Пожежно-рятувальна служба міста оновлюється

У

рочистості з нагоди введення в експлуатацію новозбудо­ ваного службового гаража на три виїзди, а також відкрит­ тя реконструйованої навчальної башти відбулися в Тер­ нополі на території 1-ї державної пожежно-рятувальної части­ ни 1-го державного пожежно-рятувального загону.

Заходи приурочили до тридцять п’ятої річниці реорганізації міської пожежної охорони в воєнізовану. Цього дня до тернопільських рятувальників завітали міський голова Сергій Надал, керівництво Управлін­ ня на чолі з полковником служби ци­ вільного захисту Віктором Маслеєм, а також ветерани пожежно-рятувальної служби області. На адресу вогнеборців линули щирі слова подяки за їхню важку та самовіддану працю. Ветерани, чия служба колись була тісно пов’язана з пожежною охороною міста, дякували своїм молодим колегам за те, що ті продовжують славетні традиції та з честю виконують свій благородний обов’язок. Сергій Надал висловив рятувальникам вдячність за надійний захист Тернополя від пожеж та інших надзвичайних ситуацій та подарував дисковий бензоріз «Stihl». Окрім того ветеранів та кращих працівників було відзначено нагородами і грамотами обласного Управління ДСНС. – Оновлення пожежно-рятуваль­ них частин – це надзвичайно важлива подія як для міста, так і для Тернопільщини загалом, – відзначив під час виступу Віктор Маслей.

– Незважаючи на непростий час, ми не сходимо з обраного напрямку на модернізацію матеріально-технічної бази підрозділів Управління дер­ жавної служби з надзвичайних ситуацій області. І в цьому нам допома­ гає розуміння та всебічна підтримка представників органів виконавчої влади. Він також наголосив, що сьогод­ ні для рятувальників створюються всі умови для тренування, праці та відпочинку, що, безумовно, суттєво підвищує боєздатність Служби порятунку «101».

Вогнеборці, в числі яких чимало членів збірної команди Уп­равління з пожежно-прикладного спорту, про­ демонстрували гостям свої вміння та навики роботи з рятувальним спорядженням та пожеж­ними драбинами. На оновленій після реконструкції навчальній вежі, вони переносили й встановлювали висувну драбину та піднімались по ній у вікно 3-го поверху, за допомогою штурмо­ вої драбини, за лічені секунди опинялися у вікні 4-го поверху нав­ чальної вежі, звідки за допомогою рятувальної мотузки демонстрували прийоми саморятування. На завершення заходу керівник обласного Управління ДСНС подякував бійцям пожежно-рятувальної служби та побажав їм, аби після не-

легкої щоденної бойової роботи вони завжди повертались до рідних домівок. Настоятель парафії Свя­ того Івана Богослова отець Іван Ко-

зій благословив усіх присутніх та ок­ропив свяченою водою службові приміщення, техніку та навчальну вежу.

Дотримуйтесь правил пожежної Робота рятувальника важка та небезпечна, безпеки під час експлуатації але не завжди люди це усвідомлюють обігрівальних приладів ус виїзду з пожежних депо мусить адзвичайна подія! І машина з сиреною несеться через усе

Д

ержавна служба України з надзвичайних ситуацій з метою запобігання ви­ никнення пожеж та інших надзвичайних подій зверта­ ється до громадян з проханням дотримуватися основних пра­ вил користування різними обігрівальними приладами.

Так, з початку року в Україні виникло 63 тисячі 157 пожеж, з яких 21 тисяча 517 – у житловому секторі. Під час експлуатації електроприладів для обігріву: – перед увімкненням обігріваль­ ного пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень; – не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, ад­ же електромережа може не витримати перевантаження; – не розміщувати обігрівач поб­ лизу легкозаймистих предметів; – не накривати радіатор елект­ роприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу; – не обігрівати житло саморобними та несправними електрообігрівачами; – не залишати ввімкненими обіг­ рівальні пристрої виходячи з дому.

Під час експлуатації пічного опа­ лення забороняється: – залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; – користуватися печами, які мають тріщини; – розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором; – сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; – застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.

Н

місто. Відважні рятувальники борються з вогнем, стихією, іншими негараздами, нерідко ціною свого життя. Це по­ трібна і справді чоловіча професія, яка, нажаль, не завжди ці­ нується. А виною цьому є і міфи про неї. Рятувальники сплять на ро­ боті. Актуальною така думка була, коли пожежні служили по 25 років, а жили вони прямо там, де і працювали – в пожежних частинах. Там во­ ни і їли, і спали, виховували своїх дітей, і вели господарство. Тоді пожежна служба була ще важчою, ніж сьогодні – працювали в одну зміну. Підйом був о 5 ранку, а робочий день тривав по 15-16 годин. Це стало основою для міфу. Зараз служба рятувальників починається приблизно о восьмій і триває цілу добу. Після цього три доби люди відпочивають. У роз­по­ рядку дня дійсно значиться сон. Кожного дня на номер «101» приходять десятки повідомлень про різні надзвичайні події, а інколи і просто хтось пустує. Тому говорити, що пожежні сплять на роботі, не варто. Рятувальники приїздять без води. Так нерідко кажуть незадоволені швидкістю роботи рятувальників спостерігачі. Насправді цей міф цілком можна аргументовано спростувати. Для гасіння пожеж за-

звичай використовують автоцистерни на основі ЗІЛ-130. Обсяг такої ємності становить 2350 літрів. Якщо на пожежі буде працювати хо­ ча б один ствол, при цьому не найпотужніший, то вся вода з цистерни піде за 7,5 хвилин. Якщо ж стволів буде два або один потужний, то при­ везеної води вистачить взагалі на 5-6 хвилин гасіння пожежі. Тому, як тільки закінчується привезений запас води, автоцистерна стає на вододжерело. Щоб не було перерв і затримок, перша прибула машина витрачає запас води на гасіння вогню, а друга автоцистерна одразу стає на джерело для забезпечення безперебійної подачі. Рятувальники довго їхали на пожежу. Певні проблеми у відношеннях до безпеки призвели до того, що радіус виїзду пожежних підрозділів на пожежі та надзвичайні ситуації в декілька разів перевищує нормований. Для нашого підрозділу до 60 км. У відповідності до ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень» раді-

бути не більше 3 км дорогами загального користування. Коли пожежна машина їде на роботу, то у неї з дірявої цистер­ ни може витікати вода. Насправді в цистерні є контрольна труба рівня води. Вона знаходиться всередині ємності та необхідна для випуску повітря при заправці цистерни від звичайної водопровідної мережі. Як тільки цистерна наповнюється, з контрольної труби виливається вода. Тим самим стає зрозуміло, що цистерна повна. Рятувальники не акуратно від­ кривають двері. Часто люди просять не шкодити їхні двері. Але ж рятувальна служба потрібна перш за все для гасіння пожеж і проведення аварійно-рятувальних робіт. Коли мова іде про людські життя, забезпечення збереження дверей – не є пріоритетною справою. Та й ус­ таткування для безруйнівного відчинення замків у рятувальників не­ має. Тому краще зазделегідь замислитися: «де ключі» і як відчинити ваші «фортифікаційні» двері. Ми намагаємося робити свою роботу бездоганно, але стан техніки, доріг, обмеження в законодавчій базі та ще багато чинників впливають на нашу роботу.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

До кінця року Тернопільській профтехосвіті покриють борги

Т

ернопільська область найближчим часом змо­ же виплатити зарплати працівникам та стипендії студентам професійно-техніч­ них закладів. Кабінет міністрів України прий­ няв рішення про виділення стабілізаційної дотації місцевим бюджетам на погашення заробітної плати та енергоносіїв бюджетної сфери. Відповідна Постанова уже підписана.

Про це повідомив Степан Барна під час оперативної наради. – Зважаючи на складність ситуа­ ції, в якій опинилися викладачі, пра­ цівники та студенти сфери профтех­ освіти області, я звернувся до уряду про виділення додаткового фінансу­ вання. Я мав розмову з прем’єр-мі­ ністром України 13 жовтня і він з розумінням поставився до тієї ситуа­ ції, в якій опинилася профтехосвіта Тернопільської області. Недоліки, що мали місце по виплатам, будуть лік-

У селі Плотича відкрився перший в області «Хоспіс» для безнадійно хворих

Б

езнадійно хворі люди, як ніхто потребують належ­ ного догляду. Для них вкрай важлива на лише ква­ ліфікована медична допомо­ га, а й психологічна реабілі­ тація, соціальна та моральна підтримка. Про це наголосив начальник уп­ равління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Богайчук під час засідання круглого столу «Розвиток паліатив­ ної та хоспісної допомоги в Тернопільській області». Перший на теренах області хоспіс на 30 стаціонарних ліжок цьогоріч вдалося відкрити завдяки сприянню Тернопільської облдержадміністрації та обласної ради. Функціонує даний заклад у селі Плотича Тер­ нопільського району за кошти з обласного бюджету. – Тут вже перебувають 15 важко хворих, які потребують цілодобової допомоги. Вони отримують повний комплекс заходів із всебічної підт­ римки. Один з девізів нашої роботи: «Ми не можемо додати днів до вашо­ го життя, зате можемо додати життя у ваші дні», – зазначив головний лікар комунальної установи Тернопільської обласної ради Тернопільсь­ ка обласна лікарня «Хоспіс». Фахівці, які працюють в даному закладі, пройшли відповідне навчан­

ня в Івано-Франківську. Також планується залучити до цієї роботи психологів та представників духовенства. Значну підтримку у сфері паліативної медицини надають волонтери, багато долучається й Тернопіль­ ський державний медуніверситет. – Укладений договір про спів­ працю із закладом «Хоспіс» щодо навчання та практичних занять. Буде створена школи волонтерства з подальшою можливістю проходжен­ ня практики на базі стаціонарного хоспісу. А також запровадження навчальних програм із паліативної та хоспісної допомоги для лікарів сімейної практики, медсестер, – розповіла директор навчально-наукового інституту медсестринства Тер­ нопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевсь­ кого Світлана Ястремська. За словами Володимира Богайчука, інші додаткові ліжко-місця для догляду за безнадійно хворими плануємо створити у районах області, а також ще п’ять в Тернопільському будинку дитини. – Віримо, що спільними зусиллями усіх гілок влади, громадських організацій, медичних фахівців, меценатів, волонтерів та небайдужих людей заклад хоспіс зможе функціонувати й на належному рівні надавати допомогу даній категорії пацієнтів, – підсумував він.

відовані найближчим часом, – зазначив Степан Барна. За його словами, за кілька днів в область надійдуть 77 мільйонів гри­ вень, які будуть розподілені між галуззю освіти, медицини та соціального захисту. Згідно процедури, бюд­ жетна комісія Тернопільської облас­ ної Ради розподілить кошти відповідно до потреб. – Таким чином, орієнтовно до кінця жовтня люди зможуть отримати зарплати та стипендії. На ці потреби для галузі професійно-технічної освіти Тернопільщини до кінця року потрібно близько 37-38 міль­ йонів, – повідомив голова Тернопіль­ ської ОДА. Як відомо, з початку 2016 року утримання закладів професійно-тех­ нічної освіти було перекладено з державного на місцеві бюджети. Не всі виявилися готовими до цього. Тим не менше, з січня по серпень Тернопільщині вдалося забезпечити функціонування закладів професійно-технічної освіти за рахунок обласного та міського бюд­жетів – на це було спрямовано 47 мільйонів гривень.

Завдяки децентралізації наша область отримає нове обличчя

Щ

е 11 громад готові до об’єднання цього року. Про це повідомив голо­ ва ОДА Степан Барна під час відкриття Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Шумській об’єдна­ ній територіальній громаді. – Дев’ять з них готові йти на вибори у грудні. Зараз дуже важливо показати, що дає децентралізація. І саме такі події, як відкриття Центру надання адміністративних послуг, який обслуговуватиме майже 21 ти­

сячу громадян, яскраво показують це. Тут максимально доступні і якіс­ні послуги на місцях, - зауважив очільник краю. Голова ОДА повідомив, що є ідея провести «Дні громад» в Тернопільській області. Мета – популяризація позитивного досвіду об’єднаних територіальних громад області. – Завдяки децентралізації наша область отримає нове обличчя, – ре­ зюмував очільник краю. Нагадаємо, наразі на Тернопільщині функціонує 26 об’єднаних територіальних громад.

Енергозбереження – це шлях до економічної незалежності

З

атверджена Обласна комплексна програма щодо енергоефективнос­ ті й енергозбереження на 2016-2019 роки.

Про це наголосив начальник уп­ равління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження Тернопільської облдержадміністра­ ції Василь Ясіновський. – Програма містить низку заходів щодо популяризації енергоефек­ тивності й енергозбереження. Крім того, управлінням інфраструктури розроблено енергетичний паспорт області, а також практичні поради для громадян, як можна економити енергоносії, – зазначив Василь Ясінов­ ський. В структурі споживання енергетичних ресурсів на Тернопільщині перше місце займає природний газ, на другому – електрична енергія. Та­ ким чином, використання альтернативних джерел енергії, в першу чергу місцевих видів палива, є одним із факторів підвищення рівня енергетичної безпеки. У сфері енергоефективності та енергозбереження Тернопільською ОДА проводиться робота за наступними напрямками: модернізація ко­ телень, що обслуговують об’єкти соціальної сфери на використання альтернативних видів палива, впро­ вадження технологій, які передбачають використання електричного

обігріву та гаря­чого водопостачання, технології, що передбачають використання віднов­люваних джерел енергії, санація будівель та споруд

бюджетної сфери, популяризація населення через ЗМІ ефективного та ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів.


НОВИНИ З МІСТА

четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

7

Пам’ятник Героям Небесної сотні відкрили та урочисто освятили У

Т

исячі тернополян, предс­ тавники духовенства та міський голова Сергій На­ дал взяли участь у відкритті та освяченні пам’ятника Ге­ роям Небесної Сотні.

Перед тим до місця розташуван­ ня пам’ятника – на Площу Героїв Єв­ ромайдану – була організована урочиста хода на честь усіх Героїв та борців за волю і незалежність. Пам’ятник «Героям Небесної сот­

ні» – це композиція, яка символізує декоративний вихор. У скульптурі зображена фігура юнака – невинної жертви та ангела – символу слави Героїв. – Герої Небесної сотні захищали свободу, щоб український народ мав майбутнє, тому ми відкриваємо па­ м’ятник тим, хто боровся і загинув за Україну під час Революції Гідності. Сьогодні ми також шануємо кожного, хто поліг за Україну раніше і бореться за неї зараз, – зазначив на

відкритті очільник Тернополя Сергій Надал. – У цей день згадаймо також слова великого патріота України Степана Бандери. Він вчив цінувати свободу і говорив: «Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, ви­ рощений ним самим і ніким не відібраний». Під час Революції Гідності кожен українець від Сходу до Заходу усвідомив цінність демократії. Ко­ жен усвідомив потребу захищати свою національну ідентичність, боронити мову, культуру та державу.

У Тернополі відкрили сучасний перинатальний центр ІІ рівня

Ц

ентр відкрили на базі другої міської лікарні на вул. Р. Куп­ чинського, 14. Медична структура дозволить покращити рівень надання допомоги як жінкам, так і новонародженим.

На придбання нового медичного обладнання з міського бюджету виділено майже три мільйони гривень та закуплено ліжка-трансформери, УЗД-апарат, інкубатор для но­ вонароджених, дихальний апарат. – Відкриття перинатального цент­ру другого рівня у Тернополі – це дійсно історична подія для нашого міста. Його поява дасть змогу медикам виходжувати немовлят ва­ гою від 1500 грамів. Нова медична структура дозволить значно покращити рівень надання медичної допомоги як жінкам, так і новонарод­ женим, – зазначив Сергій Надал. – Акушерсь­ке від­ділення вже двічі підтверджувало міжнародне звання «Клініки, доб­розич­ливої до дитини».

Контакти аварійно-диспетчерських служб

Н

а базі чотирьох балан­ соутримуючих підпри­ ємств створено аварій­ но-диспетчерські бригади. Ці бригади здійснюють ліквідацію будь-яких пошкоджень на внут­ рішньобудинкових мережах цент­ рального опалення, тепло-, водо- та електропостачання, які виникають у будинках міста. Представники об’єднань спів-

власників багатоквартирних будин­ ків чи ЖЕКи можуть на вибір заключити договір із будь-якою аварійною бригадою на обслуговування житлового фонду. Індивідуально аварійно-диспет­ черську бригаду можуть виклика­ ти мешканці за окрему плату, якщо договір з цією аварійною бригадою укладений не був. Заявки на здійснення робіт приймаються за телефонами:

1. ПП «Східний масив»: (0352) 24-36-07 (цілодобово), +38-067-20836-86 (з 8.00 до 17.00) та +38-067350-88-33 (з 17.00 до 08.00). 2. ПП «Люкс»: (0352) 26-86-09 (з 08.00 до 17.00 год.) та (0352) 42-6807 (від 17.00 до 8.00 та цілодобово у вихідні). 3. ПП «Вікторія-М» (0352) 42-6365 (цілодобово), +38-068-600-66-32. 4. ПП «Дружба-сервіс-житло-1» (0352) 43-58-60, (0352) 53-59-56.

Проект пам’ятни­ка Героям Небесної сотні був обраний під час спеціального бліц-кон­курсу на початку червня 2015 року, адже перший переможець написав відмову від участі. Скульптура – це робо­та заслу­ женого художника України Романа Віль­гушинсь­кого та заслуженого архітектора Ук­раїни Івана Жовнича. Висота композиції становить 9 мет­ рів (без постаменту), а сама фігура – майже 3 метра.

ВІДБУДЕТЬСЯ І ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ «КІНОХВИЛЯ» Тернополі з 3 по 12 лис­ топада 2016 року відбу­ деться І Всеукраїнський форум «КіноХвиля». Відповідне розпорядження, з ме­ тою вшанування відомих митців Ук­ раїни, привернення уваги суспільст­ ва до пізнання історії свого народу, збереження та примноження ду­хов­ них цінностей краю, підписав міський голова Сергій Надал. У програмі форуму: перегляди фільмів «Гніздо горлиці», «Брати. Ос­тання сповідь», «Українські шерифи», «Фараони», «Війна за власний рахунок», «Повернення», тощо; інформаційні панелі про особливос­ ті урбаністичного та сучасного ук­ раїн­ського документального кіно. Під час форуму «КіноХвилі» буде ого­лошено про встановлення пре­ мії ім. Ярослава Геляса та ім. С. Шагайди, а також конкурси на краще кіно, зняте на гаджет, «Громадсь­ кість на сто­рожі» – на кращу короткометражку чи відеоролик про болючі проблеми сьогодення та конкурс на кращу короткометражку про Тернопіль. Усі кінозаходи відбуватимуться у «Палаці Кіно» Тернополя за адресою: вул. Івана Франка, 8.

У місті запрацює сім котелень на альтернативних видах палива

В

Тернополі запрацює сім котелень на альтерна­ тивних видах палива, які забезпечуватимуть теплом заклади бюджетної сфери. За словами міського голови Сер­ гія Надала, у місті вже змонтовано три такі котельні, роботи на інших тривають. – У зв’язку з підняттям вартос­ ті на газ та електроенергію також зросли тарифи на теплопостачання, на які, на жаль, міська влада не може впливати. Тому ми намагаємося знайти інші шляхи, як тернополянам менше платити за опалення. Особ­ ливо це буде актуально з 2017 року, коли повністю фінансування шкіл, лікарень та дитячих садків здійс­ню­ ватиметься за кошти міського бюд­ жету, – розповідає Сергій Надал.

З метою економії на опаленні, але наданні якісних послуг, у місті до кінця року розпочнуть роботу сім котелень на торф’яній крихті. Заради реалізації цього проекту було залучено інвестора та побудовано завод із переробки торфу на торф’яні крихти – сировини для котелень. – За рахунок роботи котелень на альтернативних видах палива ми зменшуємо споживання російського газу і поступово заміщуємо його українським паливом. За нашими підрахунками, за опалювальний сезон, завдяки роботі цих котелень, ми зекономимо більше 8 тис. куб. м. газу та близько 20 мільйонів гривень, – додає Сергій Надал. – Наразі у Тернополі вже працює подібна котельня на базі третьої лікарні, яка за попередній опалювальний сезон зекономила до 30%.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

Керівники Головного управління Нацполіції Тернопільщини підбили підсумки своєї роботи

П

ідсумки роботи підрозділів поліції за три квартали 2016 року проаналізували на колегії керівництва Головного уп­ равління Національної поліції в Тернопільській області.

Розширене засідання проходило за участю керівного складу поліції краю, очільників Управління державної міграційної служби, служби надзвичайних ситуацій та команди­ ра батальйону ВЧ-3002 Національної гвардії України. Присутні розглянули оперативно-службову діяльність відділів та відділень області та обговорили стан взаємодії між терито­ ріальними підрозділами, діяльність яких координує Міністерство внут­ рішніх справ України. Перед початком засідання нача­ ль­ник тернопільської поліції Олександр Богомол вручив грамоти та нагороди чотирьом працівникам ві­домства. Відзнаки за сумлінне виконання службових обов’язків та службу державі від голів обласної адмініст­ рації та ради отримали правоохорон­ ці Володимир Калинчук, Олег Зак­ ревський, Ольга Бирчак та начальник Бучацького відділу поліції Сергій Гаврилюк. Представив керівник присутнім і нового працівника Управління забезпечення прав людини у Національній поліції, старшого інспектора з особливих доручень Валентину Августович. Поліцейський омбудс­ мен контролюватиме дотримання умов тримання людини в відділах поліції, ізоляторах тимчасового три­ мання, працюватиме зі зверненнями громадян.

Керівники структурних підрозділів прозвітували про роботу тернопільської поліції за поточний період, зокрема детально зупинились на криміногенній ситуації в області. Незважаючи на низку негативних чинників, серед яких антитерористична операція на сході, знаходження у незаконному обігу значної кіль­ кості вогнепальної зброї та боєприпасів, поліцейські Тернопільщини вживали усіх заходів щодо посилення протидії злочинності та забезпечення правопорядку. Завдяки злагодженій роботі усіх служб, рівень злочинності в Тернопільській області є одним із найниж­ чих по Україні. Ужитими заходами розкрито всі навмисні убивства та зґвалтування. Поліцейські знешко-

В області триває місячник добровільної здачі зброї

С

то вісімдесят вісім оди­ ниць зброї здали на Тер­ нопільщині місцеві меш­ канці за 26 днів жовтня. В області, як і в Україні в ціло­ му, першого жовтня старту­ вав місячник добровільної здачі зброї. За словами старшого інспектора з особливих доручень управління превентивної діяльності ГУНП в Тер­ нопільській області Степана Джинд­ жиристого, жителі міста та області принесли до поліції 57 одиниць нарізної мисливської зброї. З 61 мисливських гладкоствольних руш­ниць без дозволу було 27. За чотири тижні до нацполіції здали 53 одиниці холодної зброї, а також три саморобної. Принесли свідомі громадяни 18 спецзасобів серед яких – 12 газових пістолетів та 6 пристроїв для відстрілювання ґумовими кулями. Громадяни, які принесуть до ор­ ганів внутрішніх справ у вказаний термін будь-яку зброю, звільняються

дили організовану злочинну групу, учасники якої скоїли 28 злочинів. Виявили 87 злочинів, пов’язаних з незаконним поводженням зі зброєю і боєприпасами, з незаконного обігу вилучили 6 одиниць вогнепальної зброї, 1847 набоїв, 9 одиниць холод­ ної зброї та 28 вибухових пристроїв. Під час обговорень піднімалися питання боротьби з корупцією, зок­ рема обліковано 12 фактів вимагання та отримання неправомірної вигоди, викрили 8 кримінальних правопорушень з ознаками кримінальної корупції. Присутні обговорили й недоліки в організації роботи поліцейського відомства: збільшення кількості гра­ бежів, квартирних крадіжок та ДТП з тяжкими наслідками. На колегії визначили методи їх усунення та розробили відповідні розпоряджен­ня. Намітили правоохоронці і пріоритетні напрямки подальшої спів­

Актуальними залишаються питання недопущення порушень законності серед працівників поліції. Олександр Богомол нагадав при­ сутнім, що критерієм оцінки кожного поліцейського є, передусім, його порядність та професіоналізм.

Випускники тернопільського відділення Національної академії внутрішніх справ отримали дипломи правознавців

У

рочисті збори з вручен­ ня дипломів випускни­ кам Тернопільського відділення навчально-науко­ вого інституту №4 Національ­ ної академії внутрішніх справ України відбулися в Головно­ му управлінні Нацполіції.

від кримінальної відповідальності. В подальшому вони мають можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати її в особисту власність і використовувати на законних підставах. Степан Джинджиристий зверта­ ється до усіх, хто має стару або незареєстровану зброю, приносити її, здавати чи реєструвати. Місячник триватиме до 31 жовтня.

праці з іншими підрозділами. Окремі питання щодо спільної роботи висловили начальник управління ДСНС Вік­тор Маслей, командир тер­ нопільсь­ких нацгвардійців Дмитро Гуртовсь­кий та керівник міграційної служби Томаш Вербич.

Тридцять двоє вчорашніх студентів правоохоронного вишу отри­ мали документи про базову вищу ос­ віту за напрямком «правознавство». Як розповів завідувач відділення Василь Крайнік, серед нинішніх випускників – співробітники поліцейських підрозділів та цивільні осо­ би. Усі вони отримали належний рі­ вень знань і вмінь, дехто – поєднуючи навчання з виконанням своїх службових обов’язків. Привітав випускників заступник начальника Головного управління Національної поліції Тернопільщини Олег Ляхович.

– Отримання диплому – це ваше особисте досягнення. Тож бажаю, щоб здобуті знання стали надійним підґрунтям у наданні фахової допомоги людям. Він закликав випускників з числа цивільної молоді приходити на службу до поліції. Олег Ляхович за-

певнив, що після реорганізації професія правоохоронця стає престижною, зростають зарплати. Приєдналися до привітань й інші керівники управління. Вони побажали не зупинятися на досягнутому та гідно застосувати здобуті знання на благо держави.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ

Профілактичні заходи – дієвий спосіб запобігання злочинності

З

метою активізації роботи щодо розкриття майнових зло­ чинів, незаконного зберігання зброї, боєприпасів, нарко­ тичних речовин, виявлення правопорушень та розкриття інших видів злочинів у жовні на території Кременецького та Теребовлянсь­кого районів здійснювалися оперативно-профі­ лактичні відпрацювання.

Зі слів заступника начальника ГУНП Тернопільщини Руслана Бали­ ка, було проведено інст­руктаж з пра­ цівниками поліції, націливши їх на уважне та ввічливе ставлення до громадян, уникнення провокацій, дотримання особистої безпеки, дис­ ципліни та законності. Під час відпрацювань співробітникам територіальних підрозділів поліції допомагали колеги з Національної полі­ції, зокрема оперативники, інспектори з нагляду за дорожнім рухом, спецпризначенці. В ході відпрацювання населених

ШКОЛЯРІВ НАВЧАЛИ ПРАВА

П

роведення правових уроків у навчальних закладах краю – тради­ ційні заходи для учнів. Зустрічі з школярами спря­мо­ вані на формування правомірної поведінки та профілактики правопорушень серед неповнолітніх, а то­ му дуже важливо доступно та зрозуміло пояснити дітям основи законодавства. Уроки права провели поліцейські у Збаразькій санаторній школіінтернаті. Дітям пояснили поняття «правомірна поведінка», «правопорушення», розповіли про види злочинів. Школярі вчилися аналізувати, яке саме правопорушення вчинено і яку відповідальність нестимуть герої історій. Подібний урок пройшов і в Соборненській школі, що в Тернопільському районі. Пра­воохоронці розповіли учням про адміністративну та кримінальну відповідальність, навели приклади негативної поведінки підлітків, в резуль­таті якої вони опинились на лаві підсудних. Дітям нагадали про руйнівний вплив на організм цигарок та алкоголю, застерегли від вживання наркотиків.

пунктів районів перевірялись особи, схильні до вчинення злочинів й правопорушень та раніше судимі. – Головним нашим завданням під час проведення профілактичних заходів є налагодження контак­ту з громадянами, проведення роз’яс­ню­ вальних бесід, застережен­ня від різ­ ного роду протиправних діянь, – каже Руслан Балик. – Оперативна частина відпрацю­вань включала реальні заходи щодо розкриття злочинів. Вже сьогодні поліцейські підводять підсумки відпрацювань. Зок­ре­ ма, в Теребовлянському районі бу-

ло виявлено факт крадіжки металобрухту, до вчинення якої причетний 34-річний житель районного цент­ ру. Складено дванадцять адмініст­ ративних протоколів, зокрема, за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях, вчинення насильства у сім’ї, порушення правил дорожнього руху. На Кременеччині в ході відпрацювань складено 65 адміністративних протоколів. Майже третина з них – за порушення правил торгівлі на ринку, п’ята частина – за появу у громадських місцях в стані алкоголь­ ного сп’яніння, задокументовано не­ поодинокі випадки незаконних валютних операцій, вчинення правопорушення неповнолітніми, порушен­ ня адміннагляду, керування транс­ портними засобами в стані алкогольного сп’яніння та інші. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесено вісім повідомлень. Викрито факт грубого порушення трудового законодавства на приватному підприємстві, де без на­ лежного оформлення працювали наймані робітники, роз­крито декіль­ ка крадіжок приватного майна, виявлено факти розповсюдження пор­ нографії, незаконної реалізації під­ акцизних товарів, припинено діяль­ ність нелегального кар’єру. – Ефективність таких заходів очевидна, – підсумовує полковник поліції Руслан Балик, – тому оперативно-профілактичні відпрацювання триватимуть й надалі.

четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

9

Визначні місця Тернопільської області під пильним наглядом управління поліції охорони

З

кожним роком проблеми збереження історико-куль­ турної спадщини набува­ ють все більшого значення. Свідченням того є значні по­ сягання, розкрадання, нищен­ ня визначних пам’яток Тер­ нопільщини. Близько десяти визначних пам’я­ ток історії та мистецтва знаходяться під наглядом управління поліції охорони в Тернопільській області. Серед них: музей «Словацького», Ху­ дожній та краєзнавчий музеї, Кременецький ботанічний сад, Кременецький замок на горі Бона, Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник, Святоуспенська Почаївська Лавра. – Охорона забезпечується цілодобово спеціально підготовленими, озброєними працівниками поліції охорони. На об’єктах встановлені кнопки термінового виклику поліції, засоби сигналізації, які забезпечують миттєве реагування нарядами груп реагування у разі протиправних посягань, – запевнив заступ­ ник начальника Управління поліції охорони в Тернопільській області Ро­ман Лихота. Пишаються своїми надбаннями та експонатами, а також переживають за їхню цілісність працівники музею Юліуша Словацького. За словами Тамари Сеніної, директор Кременецького закладу, дякуючи охо-

роні професіоналів, жодних посягань не було. Кілька разів спрацьовувала сигналізація, але група бійців приїжджала завжди вчасно. – Дякуючи управлінню поліції охорони, ми завжди спокійні і ночі наші проходять в спокої. Якщо музей через наші причини не працює, то охоронці завжди знаходяться біля музею. Ми знаємо і впевнені, що наш музей в надійних руках. Пишаються мешканці Тернопіл­ ля своїм Кременецьким замком, що на горі Бона. До наших днів збереглися двоярусна надбрамна вежа з аркою, бічні оборонні мури, частково палац і вежа над ним. Уже кілька років поспіль працівники уп­равлін­ ня поліції охорони стежать за порядком у цьому історичному місці. – На даний об’єкт приїжджають люди напідпитку, вчиняють тут роз­ бірки і розводять багаття. Наша задача, щоб такі люди не заїжджали на об’єкт і не порушували цілісності даного історичного об'єкту. Групи затримання Управління поліції охорони неодноразово виїжд­ жали на виклики, адже раритетні експонати, витвори мистецтва та па­м’ятки історії ваблять любителів швидкого збагачення. Проте втекти з награбованим ще не вдавалось нікому. Тому замовники послуг уп­ равління поліції охорони з впевненістю можуть сказати, що історичні та культурні здобутки краю перебувають під надійним захистом.

Управління поліції охорони оновило автопарк

Т

ернопільські охоронці – одні з кращих, хто зумів налаго­ дити ефективну роботу у сфері надання охоронних послуг, – про це на урочистостях з нагоди вручення ключів від нових автомобілів співробітникам управління поліції охорони заявив керівник Департаменту поліції охорони Сергій Будник. – Управління поліції охорони Тернопільщини, як і управління по всіх реґіонах держави – це структури, які перебувають на самофінансуванні, – зазначив генерал поліції третього рангу Сергій Будник. – Тому сьогоднішня подія – це заслуга тернопільських працівників служби охорони. Адже вони змогли заробити кошти, щоб поповнити свій автопарк новими автівками. Відтепер на вулицях Тернополя патрулюватиме шість нових транспортних засобів. – Ці автівки залишатимуться у розпорядженні поліції охорони обласного центру. Але ми й надалі докладатимемо зусиль, щоб оновити автопарк підрозділів, що дислокуються в районах, – запевнив керівник управління поліції охорони Тернопільської області Олег Іващенко. – На ринку охоронних послуг ми витримуємо конкуренцію. І придбання но­ вих автомобілів сьогодні, а в майбут­ ньому оновлення пульту центрального спостереження, який планує-

мо зробити найсучаснішим і найкращим в Україні – свідчення того, що люди довіряють нам свою безпеку та безпеку свого майна. Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Бар­ на переконаний, що захисту багато не буває, особливо в час, коли в державі тривають військові дії. – Захищати бізнес, захищати своє майно – у цьому мають потребу наші краяни. Тому добре, що поліція охорони оновлюється, стає мо­ більнішою. Ефективність та оперативність – це те, що ви можете запропонувати людям і вони готові за це платити, – заявив очільник Тернопільського краю. Що робота управління охорони покращиться переконані і ті, хто без­ посередньо працює з людьми. Начальник центру технічної охо­ рони управління поліції охорони Олексій Дзюра каже, що тепер тернополяни отримуватимуть ще якісніше та оперативне реагування від охоронців.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

Поліцейські піймали злодіїв, які посеред дня викрали готівку

М

айже сорок тисяч гривень викрали злодії ромської на­ ціональності з приватного помешкання у селі Кути на Шумщині. Зловмисників піймали працівники поліції.

Хоч поліцейські неодноразово зас­терігали краян бути обачними та пильнувати власне майно, 59-річ­

на господиня залишила незамкненими двері будинку та пішла поратися по господарству. Навіть не по-

Підприємець заплатив майже сорок тисяч за міндобрива, але так їх й не отримав

мітила, як на подвір’я увійшли непрохані гості – троє смуглявих жінок. Одна з них одразу зайшла до помешкання. Спритна зловмисниця од­ разу кинулася обшукувати усі доб­ ре відомі злодіям сховки і швидко знайшла у шафі під одягом гаманець з грошима. Сховала крадене та вий­ шла з хати. Злочинна трійця кинулася до автівки, що чекала їх на дорозі. Однак підозрілих осіб помітив господар помешкання, який повертався додому. Чоловік поспішив на подвір’я та покликав дружину. Спитав, навіщо пустила на господарство непроханих гостей, а коли зрозумів, що жінка їх навіть не бачила, кинувся до хати перевіряти чи всі речі на місці. Однак гаманець зник, а з ним усі заощад­ ження – двадцять тисяч гривень, чо­ тириста євро та триста доларів. Гос­ подар одразу зателефонував в полі­ цію та повідомив про крадіжку. Чоло­ вік описав зловмисників та автівку. Правоохоронці розпочали пошу­ ки зловмисників. Їх автомобіль вдалося перехопити на до­ро­зі. Злочинний квартет прямував у напрямку Шумська. Усіх їх доправили до відділення поліції. Як з’ясували пра­ воохоронці, троє жінок – мешканки Хмельниччини, а їх водій родом з Рівненщини. Під час обшуку, у однієї зі зловмисниць пра­воохоронці вилучили викрадені грив­ні та 400 євро. 41-річну підозрювану затримали згідно статті 208 КПК України. За фактом злочину відкрито кри­ мінальне провадження згідно частини 3 статті 185 ККУ.

П

ня підроблених документів, печаток, штампів) ККУ оперативники Управ­ ління захисту економіки (УЗЕ) в Тер­ нопільській області ДЗЕ Національної поліції спільно із працівниками обласної прокуратури провели 19 санкціонованих обшуків приміщень лісових господарств області, а також у столярних цехах. Правоохоронці вилучили 28 під­ донів із готовими виробами з дуба,

майже тисячу одиниць необрізаної дошки та 75 стовбурів дерева породи «дуб», а також устаткування для переробки деревини. Крім того, печатки фізичних та юридичних осіб та 195 чистих бланків документів про походження лісопродукції із відтисками оригіналів печаток суб’єктів підприємниць­ кої діяльності, частина з яких вже була підписана.

ідприємець з Гусятин­ ського району перераху­ вав майже сорок тисяч гривень авансу за партію мі­ неральних добрив фірмі, яка зареєстрована у Києві. На то­ вар чекав більше тижня, але так його і не отримав. Як розповів поліцейським потер­ пілий, до нього зателефонував чоловік, який представився директором столичної фірми, й запропонував купити мінеральні добрива за вигідною ціною. Аграрій пропозицією зацікавився і планував прид­ бати сто тонн товару. Домовилися про постачання першої партії. Покупець перерахував постачальнику 39 тисяч гривень. Через день до нього зателефонували з львівської фірми-перевізника й повідомили, що найближчим часом

доставлять вантаж. Але очікування затягнулося. Підприємець впродовж п’яти днів телефонував перевізнику. Його запевняли, що потрібно зачекати, бо поламався транспорт. Наступного разу потерпілий дотелефонувався до перевізника вже з кабінету слідчого. Почуте остаточ­ но переконало чоловіка, що товар, за який він сплатив чималу суму, так і не отримає: «Жодних угод ні з вами, ні з постачальником ми не укладали». Правоохоронці з’ясовують, хто ви­явився шахраєм чи постачальник, який не відвантажив міндоб­ рива, чи фірма-перевіз­ник, яка не виконала свої зобов’я­зан­ня. За даним фактом відкрито кримінальне провад­ження за частиною 2 статті 190 ККУ – шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому.

На Тернопільщині заступник начальника лісового господарства організував підпільний лісовий бізнес

Д

о протиправної діяльності долучив своїх родичів. Безпо­ середнім керівництвом та організацією займались посадо­ вець та його дружина. Оперативники Управління захисту економіки Нацполіції та працівники обласної прокуратури провели 19 санкціонованих обшуків. Працівники УЗЕ у Тернопільсь­ кій області припинили налагоджену злочинну схему у лісовій галузі. Оперативники встановили, що до її організації причетний заступник на­ чальника одного з лісництв. Він зро­ бив зі своїх родичів та знайомих під­ приємців, через яких проводився екс­ порт лісопродукції. Вона була прид­ бана у державних підприємств на підставі фіктивних документів про походження деревини. Встановлено, що незаконно здо­ бута деревина розпилю­ється та переробляється у столярному цеху. Де-юре власник одна осо­ба, де-фак­ то – реальні керівні та ор­ганізаційні функції здійснює заступ­ник началь­ ника лісгоспу через дружину. В рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 4 статті 191 (Привласнення, розтрата

майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), частиною 4 статті 358 (Під­роб­ лення документів, печаток, штам­ пів та бланків, збут чи використан-

Під час проведення обшуку помешкання організатора схеми також було вилучено понад 11,7 тисяч доларів США. Оперативники УЗЕ у Тернопільській області ДЗЕ Нацполіції продовжують проводити заходи, спрямовані на викриття правопорушень у лісовій галузі, встановлення осіб, причетних до їх вчинення та притягнення до відповідальності.


РІЗНЕ

Пенітенціарії краю відзначили День захисника України

В

управлінні ДПтС Ук­раїни в Тернопільській області провели урочисті заходи з нагоди відзначення Дня захисника України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на схо­ді країни – в зоні проведення антитерористичної операції. – Вічна пам’ять нашим Героям! Жит­тя кожного з цих людей – це приклад мужності, відданості, пат­ ріотизму, любові до України. Ніхто не в праві забути дні, коли в ім’я віри і правди учасники АТО віддали своє життя за територіальну цілісність і незалежність України, – звер­ нувся у своєму привітальному слові до колективу начальник управління Державної пенітенціарної служби Ук­

раїни в Тернопільській області полковник внутрішньої служби Андрій Шацький. В своєму виступі він акцентував увагу на важливості святкування Дня захисника України, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої дер­ жави. Кращих працівників криміналь­ но-виконавчої служби Тернопільсь­ кої області нагородили нагрудними знаками, почесними грамотами, подяками Міністерства юстиції, Тер­ нопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради, Державної пенітенціарної служ­ би України та управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області.

В Копичинській ВК №112 провели духовний захід за участю місіонерів із Норвегії

З

метою покращення про­ філактичної та виховної роботи серед засуджених в Копичинській виправній ко­лонії провели духовну зуст­ річ засуджених із представни­ ками Церкви Повної Євангелії «Любов і Зцілення». Предс­тавники Норвезької церкви «Фрі кір­кен» та Церкви Пов­ної Євангелії «Любов і Зцілення» розповіли засудженим про різноманітні шляхи, якими людина повинна

йти до Бога, прочитали витяги із Біб­лії про життя практикуючого християнина. Засуджені активно об­ говорили порушені проблеми. Після проведеного заходу обговорили гості й плани подальшої співпраці з установою. Адміністрація установи дякує представникам Церкви Пов­ної Єван­ гелії «Любов і Зцілення» та гостям із Норвегії за проведений захід, який дав можливість засудженим зрозуміти, що його ду­ховне здоров’я залежить тільки від нього самого.

четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

11

Створення в області діагностичного центру в галузі онкології – значний крок у розвитку медицини краю

Щ

ороку на Тернопільщи­ ні реєструється 5-7 ти­ сяч випадків захворю­ ваності на онкопатологію. Протокол про наміри щодо ство­ рення такого центру підписаний між Тернопільською обласною радою, комунальною установою Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» та NU-MED Центром діагностики і онкологічної терапії у Замосці (Польща). – Створення в області сучасного діагностичного центру в галузі онкології буде значним кроком у роз­ витку медицини області, – наголосив під час зустрічі Віктор Овчарук. – Такий заклад повинен запрацювати на теренах Тернопільщини. Це буде значним кроком вперед у зас­ тосуванні нових методів діагностики і лікування онкологічних захворювань. Залучення до реалізації про­ екту комунальної установи Тернопільської обласної ради – обласного клінічного онкологічного диспансеру та іноземних партнерів, може стати хорошим прикладом співпраці між українськими та польськими медиками. Створення центру діагностики і онкологічної терапії вимагатиме на­ лежно підготовлених фахівців, зазначив очільник обласної ради. – У травні цього року підписано угоду про співпрацю польської медичної компанії «NU-MED GROUP S.A» з Тернопільським державним

медичним університетом. Згідно з укладеною угодою, науковий персонал кафедри онкологiї, променевої дiагностики i терапiї та радiа­ цiйної медицини університету зможе стажуватися і підвищувати свою кваліфікацію у клініках променевої терапії «NU-MED GROUP S.A». З часом студенти медичного університету також матимуть можливість проходити виробничу практику на базі онкологічного шпиталю імені Папи Іоанна Павла ІІ в м. Замості, – додав Віктор Овчарук. Особливу роль у подальшій активізації співробітництва відіграє підписаний Протокол про наміри що­ до співпраці. Віктор Овчарук звернув увагу польських колег на те, що і Тернопільська обласна рада, і Тернопільська обласна державна адміністрація приділяють значну увагу питан-

ням покращення умов надання медичної допомоги населенню області та підвищення її якості. У цьому напрямку вже є конк­ ретні позитивні зрушення. Проведено реконструкцію перинатального центру «Мати і дитина», завершується будівництво кардіоцентру та радіологічної лабораторії, а також відновлюється та налагоджується робота мережі комунальних аптек. Польські колеги наголосили на тому, що готові до співпраці, особливо у такому важливому напрямку, як сучасна діагностика онкологічних захворювань та онкологічна терапія. – Застосування новітніх методів у цій галузі, які уже застосовуються у Польщі, дасть можливість врятувати тисячі життів українських пацієнтів, – зазначили поляки.

рігати, як міняється наш край, адже нині об’єд­нані громади задіяли май­ же 350 про­ектів з будівництва, відновлення, реконст­рукції й модернізації інфраструктур­них та соціальних об’єк­тів, які практично усі діють за умов співфінансування, – стверд­ жує Віктор Овчарук. Таким чином ми вже може­мо сказати на прикладі Тернопільщи-

ни: хід реформи сприятиме посиленню відповідальності місцевих і реґіональних громад за розвиток власних територій та підвищен­ню ефективності використання міс­це­ вих ресурсів. – Я впевнений, що сьогодні в процесі фінансової децентралізації громада стає фактичним господарем, – зазначив голова облради.

У процесі децентралізації громада стає фактичним господарем своєї території

П

итання децентралізації все більше набуває еко­ номічної доцільності. Принцип фінансової само­ стійності є ключовим при формуванні місцевого само­ врядування. За словами голови Тернопільсь­ кої обласної ради Віктора Овчарука, процес децентралізації в краї пере­ йшов у формування фінансово самодостатніх адміністративно-територіальних одиниць. Хоча і пот­ре­ бує додатково змін у податковому та бюджетному законодавстві. Відомо, що необхідність децент­ ралізації системи управління в Ук­ раїні назрівала тривалий період як в економічній, так і політичній площині. Разом з тим раніше, до Револю­ ції Гідності, вона розглядалася в основному в гуманітарній сфері. Нині ж хід реформи у розпалі. Тернопільщина стала флагманом у цих процесах. – Ми маємо можливість спосте-


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 31 ЖОВТНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.35 Паспортний сервiс 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.10 Т/с «Травма» 10.00 Український корт 10.40 Чоловiчий клуб. Спорт 11.55 Розсекречена iсторiя 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Хочу бути 14.05 Суспiльний унiверситет 14.50 Фольк-music 16.00 Твiй дiм 2 16.30 Д/с «Вiзит до Кореї» 17.00 Вiкно до Америки 17.30 Мовами свiту. Мистецький пульс Аме­ рики 18.00 Книга.ua 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25, 22.45 З перших вуст 19.30 Про головне 20.00 Перша шпальта 20.30 Вересень 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Д/ф «Герої України Крути. Перша Не­ залежнiсть» 03.00 Д/с «Бог в Америцi» 04.00 Д/с «Подорожуй Литвою» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.20 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 02.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30, 00.00 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Кандидат» ▲ 22.00 «Грошi» 00.25 Т/с «Iмперiя» ▲ 01.25 Т/с «Iмперiя». Мовою оригiналу ▲ 04.15 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 05.40, 13.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25 Т/с «Крапля свiтла» ▲ 12.00, 14.00, 17.40 Новини 15.15 «Чекай на мене» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Схiднi солодощi» ▲ 23.00 Т/с «Одну тебе люблю» ▲ 01.05, 04.55 «Подробицi» - «Час» 02.05 Х/ф «Юденкрайс, або Вiчне колесо» 03.20 Х/ф «Iван Франко» ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50, 19.20 Надзвичайнi новини 06.50 Факти тижня 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.10 Зiрка YouTube 11.30 Без гальм 11.55, 13.20 Дивитись усiм! 12.45, 15.45 Факти. День 14.05, 16.20 Х/ф «Ханна. Досконала зброя» 16.45 Х/ф «Солт» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.40 Т/с «Поганий хороший коп» ▲ 22.30 Свобода слова 00.30 Х/ф «Вороги» ▲ 02.30 Х/ф «Релiкт» ■ НОВИЙ 03.00, 02.30 Зона ночi 05.55, 18.00 Абзац 06.45, 08.00 Kids’ Time 06.50 М/с «Том i Джерi шоу» 08.05 М/ф «Рапунцель: Заплутана iсторiя» 10.00 Х/ф «Ужастики» ▲ 12.05 Х/ф «Персi Джексон i викрадач блис­ кавок» ▲ 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Ревiзор 21.55 Пристрастi за ревiзором 00.45 Х/ф «Ейс Вентура - детектив з роз­ шуку домашнiх тварин» ▲ 02.25 Служба розшуку дiтей СТБ 06.15, 16.00 «Все буде добре!» 08.15, 18.30 «За живе!» 09.45 Х/ф «Приборкувачка тигрiв» 11.45 Х/ф «Довгоочiкуване кохання» 13.40 «Битва екстрасенсiв 16» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Хата на тата» 01.10 «Один за всiх» 02.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Top Gear» 08.05, 19.10 «ДжеДАI» 08.25 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 10.20 «Облом.UA» 12.55 «Українськi сенсацiї» 13.55 «Люстратор 7.62» 14.55 «Люстратор. Спецпроект» 15.50 «Секретнi матерiали» 18.30 «Спецкор» 19.30 «Цiлком таємно» 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 20.50 Х/ф «Центурiон» ▲ 22.45 Х/ф «Доберман» ■ 00.45 Д/ф «Заручники правосуддя»

УКРАЇНА 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.50 Подiї 09.15, 03.45 Зоряний шлях 10.50, 04.20 Реальна мiстика 11.50 Х/ф «Справи сiмейнi» 13.45, 15.30 Т/с «Щастя є» 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.00, 01.50 Подiї 19.45, 02.40 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Якщо та якби» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Цар скорпiонiв 4: Загублений трон» ▲ 05.10 Агенти справедливостi

НТН 05.50 Т/с «Смертельний танець» ▲ 09.50, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.45, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 12.15 Х/ф «Раз на раз не випадає» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 13» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 01.40 «Свiдок» 15.40 Т/с «Морський патруль» ▲ 23.45 Т/с «Той, що читає думки 4» ▲ 00.40 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 02.10 «РечДОК» 03.10 «Легенди бандитської Одеси» 04.20 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.45 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 10.45 Х/ф «Iсторiї нашого кохання» 12.55, 21.00 Танька i Володька 13.55, 20.00 Одного разу в Одесi 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 22.00 Країна У 17.50 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Сад, город, квітник» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Прорама «У фокусі Європа» 12.40 «Слідства.Інфо» 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.05 Х/ф «Відсутня ланка» 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Про нас» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.40 Дім книги 21.30 «Погляд зблизька» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Демократичний теро­ рист» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Пісні нашого краю» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.30 «Музичний калейдоскоп» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Урок... для батьків» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Блукаюча зірка Ісаака Бабеля» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Учнівський щоденник» 19.45 «Музеями Тернопілля» 20.00 «Із нашої відеотеки» 20.20 «Лугини» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 Ера бiзнесу 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 07.05, 08.30 Смакота 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.10 Т/с «Травма» 09.50 Уряд на зв’язку з громадянами 10.25, 19.30 Про головне 10.55 Спорт. Тиждень 11.25 Вiйна i мир 12.05 Вiкно до Америки 12.30 Вересень 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Школа Мерi Поппiнс 14.05 Суспiльний унiверситет 14.55 Подорожнi 15.50 Борхес. Україна на картах: географiя з iсторiєю 16.30 Д/с «Клуб пригод» 17.30 Д/с «Аболiцiонiсти - борцi проти рабства» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 20.00 Ре:форма 20.30 Нашi грошi 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Класики свiтової лiтератури

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.20 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 02.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30, 00.00 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Кандидат» ▲ 22.00 «Новий Iнспектор Фреймут. Мiста» 00.25 Т/с «Iмперiя» ▲ 01.25 Т/с «Iмперiя». Мовою оригiналу ▲ 04.15 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 05.45, 11.15, 12.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Схiднi солодощi» ▲ 12.00, 14.00, 17.40 Новини 14.45 «Судовi справи» 15.40 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.00 Т/с «Одну тебе люблю» ▲ 01.10, 04.45 «Подробицi» - «Час» 02.10 Х/ф «Назар Стодоля» 03.25 Х/ф «Юденкрайс, або Вiчне колесо» ICTV 04.20 Факти 04.40 Провокатор 05.25, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.45, 16.45 Т/с «Винищувачi 2» ▲ 11.50, 13.20 Х/ф «Вороги» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.10 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.05, 16.20, 21.40 Т/с «Поганий хороший коп» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 22.30 Х/ф «Обитель зла 3. Вимирання» ▲ 00.30 Т/с «Чорний список 2» ▲ 02.00 Х/ф «Код доступу «Кейптаун» ▲ НОВИЙ 03.00, 01.15 Зона ночi 04.40 Дорослi як дiти 05.55, 18.00 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Том i Джерi шоу» 08.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Аферисти в мережах 20.55 Київ вдень та вночi 21.50 Любов на виживання

СТБ 06.25, 16.00 «Все буде добре!» 08.25 «Все буде смачно!» 09.20, 18.30 «За живе!» 10.50 «МастерШеф 5» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.50 «Давай поговоримо про секс» 01.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35 «Облом.UA» 08.10, 19.10 «ДжеДАI»

1 ЛИСТОПАДА 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 Х/ф «Подорож до центру Землi» 11.20 Х/ф «День вторгнення» ▲ 13.00 Т/с «Екстант» ▲ 15.30 Х/ф «У пошуках бурштинової кiм­ нати» ▲ 17.40, 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 19.30 «Люстратор. Спецпроект» 20.50 Х/ф «Незнайомець» ▲ 22.40 Х/ф «Небезпечна зона» ▲ 00.35 Х/ф «Змiй» УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30, 05.10 Агенти справед­ ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.15, 04.20 Реальна мiстика 15.50 Х/ф «Моя любов» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.30 Футбол. Лiга чемпiонiв УЄФА. «Бен­ фiка» - «Динамо» 23.50 Подiї дня 00.10 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲ 02.40 Х/ф «Цар скорпiонiв 4: Загублений трон» ▲ НТН 04.50 М/ф «Як козаки кулiш варили» 05.00 Х/ф «Поет i княжна» 06.25 Х/ф «Поїзд поза розкладом» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.05 «Страх у твоєму домi» 11.45 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 13» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 01.40 «Свiдок» 15.40 Т/с «Морський патруль» ▲ 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 23.45 Т/с «Той, що читає думки 4» ▲ 00.40 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 02.10 «Європейський покерний турнiр» 03.00 «Випадковий свiдок» 03.05 «РечДОК» 03.35 «Легенди бандитської Одеси» 04.00 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.50 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 10.20 Х/ф «Подвiйнi неприємностi» 11.55, 17.50 Панянка-селянка 12.55, 21.00 Танька i Володька 13.55, 20.00 Одного разу в Одесi 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 22.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Твій дім» 12.40, 17.30 «Право на успіх» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Кришталевий камінь» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Полярна буря» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Як це?» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 21.00 «Тема дня» 11.30 «Мандри Великим Лугом» 11.45 «Учнівський щоденник» 14.30 «Із нашої відеотеки» 14.50 «Лугини» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Музеями Тернопілля» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Вінтаж» 17.30 «Просто неба» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Стародавні культури» 18.30 Д/ф «Гайдамацьким шляхом» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.10 Т/с «Травма» 09.50 Нашi грошi 10.25, 19.30 Про головне 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Хто в домi хазяїн? 14.05 Суспiльний унiверситет 14.55, 02.15 Свiтло 15.40 Гра долi 16.10 Мистецькi iсторiї 16.30 Д/с «Клуб пригод» 17.30 Д/с «Аболiцiонiсти - борцi проти раб­ ства» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 20.00 Д/ф «Протидiя» 20.30 Слiдство. Iнфо 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 22.40 Мегалот 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Класики свiтової лiтератури 03.00 Телевистава «Пора жовтого листя» 04.10 Д/ф «Раїса Недашкiвська. Те, що не вмирає» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.20 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 02.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30, 00.00 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Кандидат» ▲ 22.00 «Повернiть менi красу 2» 00.25 Т/с «Iмперiя» ▲ 01.25 Т/с «Iмперiя». Мовою оригiналу ▲ 04.15 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 05.30, 11.15, 12.25, 14.20, 05.25 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Схiднi солодощi» ▲ 12.00, 14.00, 17.40 Новини 14.45 «Судовi справи» 15.40 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.00 Т/с «Одну тебе люблю» ▲ 01.10, 04.40 «Подробицi» - «Час» 02.05 Х/ф «Наймичка» 03.20 Х/ф «Назар Стодоля» ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.45, 16.40 Т/с «Винищувачi 2» ▲ 11.40, 13.20 Х/ф «Код доступу «Кейптаун» 12.45, 15.45 Факти. День 14.05 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.05, 16.20, 21.40 Т/с «Поганий хороший коп» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 22.25 Х/ф «Обитель зла 4. Життя пiсля смертi» ■ 00.30 Т/с «Чорний список 2» ▲ 02.00 Х/ф «Обитель зла 3. Вимирання» ▲ НОВИЙ 03.00, 01.55 Зона ночi 03.55 Х/ф «Незаконне вторгнення» ▲ 05.55, 18.00 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Том i Джерi шоу» 08.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Варьяти 21.00 Київ вдень та вночi 21.55 Хто зверху? 5 01.50 Служба розшуку дiтей СТБ 06.50, 16.00 «Все буде добре!» 08.50 «Все буде смачно!» 10.45, 18.30 «За живе!» 12.05 «МастерШеф 5» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.35 «Давай поговоримо про секс 2» 01.25 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2 ЛИСТОПАДА 2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-укра­їнськи» 07.35, 11.05 «Облом.UA» 08.10, 19.10 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 «Хоробрi серця» 10.25 «Нове Шалене вiдео по-укра­їнськи» 12.30 «Вiдеобiмба» 14.05 Т/с «Екстант» ▲ 15.45 Х/ф «Небезпечна зона» ▲ 17.40, 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 19.30 «Люстратор 7.62» ▲ 20.50 Х/ф «Дiм, де сходить сонце» ▲ 22.40 Х/ф «Змiй» ▲ 00.15 Х/ф «Теккен» ■ УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30, 05.10 Агенти справед­ ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.40 Зоряний шлях 11.15, 04.20 Реальна мiстика 15.50 Х/ф «Готель для Попелюшки» 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Клушi» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Воскресiння Розстрiляного вiдрод­ ження 01.20 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲ НТН 04.30 М/ф «Як козаки у футбол грали» 04.45 Х/ф «Нiагара» 06.15 Х/ф «Розвiдники» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.05 «Страх у твоєму домi» 11.50 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 13» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 01.35 «Свiдок» 15.40 Т/с «Морський патруль» ▲ 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 23.45 Т/с «Той, що читає думки 4» ▲ 00.40 Т/с «Копи-новобранцi» ▲ 02.05 «Випадковий свiдок» 02.20 «РечДОК» 03.20 «Легенди бандитської Одеси» 04.05 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 10.00 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 10.30 Х/ф «Принци повiтря» 11.55, 17.50 Панянка-селянка 12.55, 21.00 Танька i Володька 13.55, 20.00 Одного разу в Одесi 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 22.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.35 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Концерт «Ніч у філармонії» 1 ч. 14.00, 01.00 Х/ф «Три дівчини» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Соло» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Термінове занурення»

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Європа очима українця» 14.30 «Крізь призму часу» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Просто неба» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «У колі любові Миколи Рушковського» 18.50 «Тарасова візитка» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 Ера бiзнесу 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 07.05, 08.30 Смакота 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.10 Т/с «Травма» 09.50 «План на завтра» з А. Рiнгiс 10.25, 19.30 Про головне 10.55 Чоловiчий клуб 11.30 Розсекречена iсторiя 12.30 Слiдство. Iнфо 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Як це? 14.05 Суспiльний унiверситет 14.55 Надвечiр’я. Долi 15.55 Спогади 16.30 Д/с «Клуб пригод» 17.30 Д/с «Аболiцiонiсти - борцi проти раб­ ства» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 20.00 Перша студiя 20.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 22.45 З перших вуст 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Д/ф «Трипiлля. Забута цивiлiзацiя старої Європи» 03.00 Телевистава «Повiя» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.35 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 03.05 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.30, 00.45 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Кандидат» ▲ 22.00 «Свiт навиворiт 8» 23.00 «Право на владу 2016» 01.15 Т/с «Iмперiя» ▲ 02.15 Т/с «Iмперiя». Мовою оригiналу ▲

ІНТЕР 06.10, 11.15, 12.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Схiднi солодощi» ▲ 12.00, 14.00, 17.40 Новини 14.45 «Судовi справи» 15.40 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 23.00 Т/с «Одну тебе люблю» ▲ 01.05, 04.50 «Подробицi» - «Час» 02.05 Х/ф «Iван Франко» 03.40 Х/ф «Наймичка» ICTV 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.45, 03.30 Провокатор 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 16.40 Т/с «Винищувачi 2» ▲ 12.00, 13.20 Х/ф «Апокалiпсис 10.5», 1 с. ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.05 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.00, 16.20, 21.40 Т/с «Поганий хороший коп» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 22.25 Х/ф «Обитель зла 5. Вiдплата» ■ 00.25 Т/с «Чорний список 2» ▲ 02.00 Х/ф «Обитель зла 4. Життя пiсля смертi» ■ НОВИЙ 03.00, 01.15 Зона ночi 04.10 Х/ф «Монстри» ▲ 05.55 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Том i Джерi шоу» 08.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац 19.00 Зiрки пiд гiпнозом 20.55 Київ вдень та вночi 21.55 Суперiнтуїцiя 23.15 Хто зверху? 5 01.10 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.40, 16.00 «Все буде добре!» 08.40 «Все буде смачно!» 09.40, 18.30 «За живе!» 10.55 «МастерШеф 5» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 6» 00.15 «Один за всiх» 01.35 «Слiдство ведуть екстрасенси»

3 ЛИСТОПАДА

четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-укра­їнськи» 07.35, 11.05 «Облом.UA» 08.10, 19.10 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 19.30 «Секретнi матерiали» 09.20 «Хоробрi серця» 10.15 «Нове Шалене вiдео по-укра­їнськи» 12.30 «Вiдеобiмба» 14.15 Т/с «Екстант» ▲ 15.55 Х/ф «Дiм, де сходить сонце» ▲ 17.40, 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 20.50 Х/ф «Викрадення лiтака» ▲ 22.40 Х/ф «Теккен» ■ 00.15 Х/ф «Пiдземелля мертвих» ▲ УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30, 05.10 Агенти справед­ ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 02.50 Зоряний шлях 11.15, 03.30 Реальна мiстика 15.50 Х/ф «Якщо та якби» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.50 Футбол. Лiга Європи УЄФА. «Гент» «Шахтар» 00.00 Президент: вiд мрiї до звершення НТН 04.35 М/ф «Як козаки наречених визво­ ляли» 04.55 Х/ф «Захар Беркут» 06.25 Х/ф «Екiпаж машини бойової» 07.50, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.05 «Страх у твоєму домi» 11.50 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 13» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 01.40 «Свiдок» 15.40 Т/с «Морський патруль» ▲ 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 23.45 Т/с «Той, що читає думки 4» ▲ 00.40 Т/с «Копи-новобранцi» 02.10 «Випадковий свiдок» 02.15 «РечДОК» 03.00 «Легенди бандитської Одеси» 03.45 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.50 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 10.20 Х/ф «Каштанчик: герой Централь­ ного парку» 11.55, 17.50 Панянка-селянка 12.55, 21.00 Танька i Володька 13.55, 20.00 Одного разу в Одесi 14.55, 23.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50, 22.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Соло» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00, 02.30 Концерт «Ніч у філармонії» 2 ч. 14.00, 01.00 Х/ф «Ліфт» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.40 «Право на успіх» 21.30 «Євромакс» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Один божевільний день»

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 21.00 «Тема дня» 11.30 Д/ф «У колі любові Миколи Рушковського» 14.30 «Надія є» 14.45, 17.50 «Пісні нашого краю» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Галерея образів» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Тарасова візитка» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Акценти тижня» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Полум’я Дениса Городничого» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.30 Територiя закону 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.10 Т/с «Травма» 09.50 Ре:форма 10.25, 19.30, 04.00 Про головне 11.00 Корупцiя в законi 12.00 Перша студiя 12.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Хочу бути 14.05 Суспiльний унiверситет 14.55 Вiра. Надiя. Любов 15.55 Театральнi сезони 16.30 Д/с «Клуб пригод» 17.05 Д/ф «Дорога до Мемфiса» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 20.00 На пам’ять 20.30 «План на завтра» з А. Рiнгiс 21.00, 01.30, 05.00 Новини 21.30, 05.25 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.30 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Музичне турне 03.00 Д/с «Аболiцiонiсти - борцi проти раб­ ства» 04.30 Уряд на зв’язку з громадянами 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 3» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 14.10 «Слiпа» 14.45 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» ▲ 20.15 «Вечiрнiй Київ 2016» 22.00 «Свiтське життя» 23.00 «Лiга смiху» 00.55 «Квартал i його команда»

ІНТЕР 05.40, 11.15, 12.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Схiднi солодощi» ▲ 12.00, 14.00, 17.40 Новини 14.45 «Судовi справи» 15.40 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.00 Х/ф «Прощення» ▲ 01.00 «Подробицi» - «Час» 02.00 «Iгор Тальков. Повержений в бою» 03.00 «Великi українцi» 03.20 Х/ф «Вавiлон ХХ» 05.00 «Чекай на мене» ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45, 03.50 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.50, 16.35 Т/с «Винищувачi 2» ▲ 11.50, 13.20 Х/ф «Апокалiпсис 10.5», 2 с. ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.05 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.00, 16.20 Т/с «Поганий хороший коп» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу 23.55 «Що? Де? Коли?» 00.55 Х/ф «Крижанi солдати» ▲ 02.35 Х/ф «Обитель зла 5. Вiдплата» ■ НОВИЙ 02.55, 02.20 Зона ночi 03.00 Х/ф «Монстри 2: Темний конти­ нент» ▲ 05.30, 18.00 Абзац 06.20, 07.40 Kids’ Time 06.25 М/с «Губка Боб» 06.50 М/с «Том i Джерi шоу» 07.45 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 09.40, 22.40 Половинки 2 11.35, 21.40 Київ вдень та вночi 15.15, 19.00 Супермодель по-українськи 3 00.35 Аферисти в мережах 02.15 Служба розшуку дiтей СТБ 05.05 «Зiркове життя» 06.55 Х/ф «Осiннiй вальс» ▲ 09.05 Х/ф «Вербна недiля» ▲ 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.00 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Танцюють всi! 9» 01.10 «Слiдство ведуть екстрасенси»

4 ЛИСТОПАДА

2+2 06.00 М/ф 07.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.05 «Облом.UA» 08.10, 19.15 «ДжеДАI» 08.30 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 «Хоробрi серця» 10.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 12.30 «Вiдеобiмба» 13.25 Т/с «Екстант» ▲ 15.05 Х/ф «Викрадення лiтака» ▲ 16.50 14 тур ЧУ з футболу. «Волинь» - «Сталь» 19.50 Х/ф «Заручник» ▲ 22.00 Х/ф «Фунт плотi» ■ 00.05 Х/ф «Воїни-перевертнi» ▲ УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.30 Зоряний шлях 11.15, 03.40 Реальна мiстика 15.50 Х/ф «Клушi» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Весiльна сукня» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲ НТН 05.15 М/ф «Як козаки сiль купували» 05.20 Х/ф «Тримайся, козаче!» 06.25 Х/ф «Загiн особливого призначення» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.05 «Страх у твоєму домi» 11.50 Т/с «СБУ. Спецоперацiя» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 13» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 01.40 «Свiдок» 15.40 Т/с «Морський патруль» ▲ 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 23.45 Т/с «Той, що читає думки 4» ▲ 00.40 Т/с «Копи-новобранцi» 02.10 «Випадковий свiдок» 02.20 «РечДОК» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.15 М/ф «Три мушкетери: Мiккi, До­ нальд, Гуфi» 10.25 Х/ф «Король сноуборду» 11.55, 17.50 Панянка-селянка 12.55 Танька i Володька 13.55 Одного разу в Одесi 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55 Вiталька 16.50 Країна У 20.00 Х/ф «Блондинка в законi» 22.00 Х/ф «Блондинка в законi 2. Черво­ не, бiле i блондинка» 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00, 05.00 УТЕТа тато! 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства.Інфо» 08.10 «Право на успіх» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Принцеса Карабу» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Тільки поцілунок» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Що робити?» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Армія нескорених» 14.30 «Козацька звитяга» 14.45, 17.50 «Пісні нашого краю» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Думки вголос» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Служба розшуку дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Смакота» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Д/ф «Микола Косач і Колодяжне: «Де пахнув сніг...» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.15 «Думки вголос» 21.30 «Arte, viva!» 22.30 «Час країни»


СУБОТА,

14

УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.15 У просторi буття 06.50 Телемагазин 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни 07.50 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 М/с «Мандрiвники в часi» 10.05 Як це? 10.35 Хто в домi хазяїн? 10.55 Хочу бути 11.20 Школа Мерi Поппiнс 11.35 Казки Лiрника Сашка 11.50 Суспiльний унiверситет 13.10 Пiсенний спас 14.10 Д/ф «Дорога до Мемфiса» 15.40 Книга.ua 16.15 Д/ф «Clinton or Trump» 18.30 Х/ф «Останнiй шанс» 20.30 Баклани на Балкани 21.00 Новини 21.30 Спорт. Тиждень 21.55 Розсекречена iсторiя 22.45 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 Вперед на Олiмп 23.40 Добрi справи 00.20 Телемагазин 01.20 Новини 01.40 Музичне турне 02.40 Класики свiтової лiтератури 03.00 Д/с «Аболiцiонiсти - борцi проти раб­ ства» 04.00 Д/ф «Августин Волошин. Метеорит незалежностi - над Срiбною землею» 05.00 Надвечiр’я. Долi 1+1

07.00 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 «Свiтське життя» 11.00 «Повернiть менi красу 2» 12.15 Х/ф «Попелюшка з райського ост­ рова» 14.00 «Голос. Дiти 3» 16.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 2016» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Лiга смiху» 23.10 «Вечiрнiй Київ 2016» 00.55 Х/ф «Три днi» 02.30 «Недiля з Кварталом» ІНТЕР 07.00 Х/ф «Екiпаж машини бойової» 08.15 «Подробицi» - «Час» 09.15 Х/ф «Балада про солдата» 11.10 Х/ф «Ати-бати, йшли солдати...» 13.00 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 22.30 «Добрий вечiр на Iнтерi» 23.15 «Навколо М» 00.15 Х/ф «Другий шанс» 02.15 Х/ф «Вавiлон ХХ» 04.00 Х/ф «Чекаючи вантаж на рейдi Фуч­ жоу бiля Пагоди»

ICTV 05.20 М/с «Пригоди мультинят» 06.00 Факти 06.20 Х/ф «Апокалiпсис 10.5», 1 i 2 с. ▲ 09.45 Бiльше нiж правда 10.35 Секретний фронт 11.35 Антизомбi 12.30, 13.00 Громадянська оборона 12.45 Факти. День 13.45 Iнсайдер 14.20 Х/ф «Грошовий поїзд» ▲ 16.45 Х/ф «Подвiйний КОПець» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Праведник» ▲ 22.40 Х/ф «Два стволи» ▲ 00.40 Х/ф «Крижанi солдати» ▲ 02.20 Т/с «Чорний список 2» ▲ 04.00 Провокатор

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.30 Абзац 05.25, 06.45 Kids’ Time 05.30 М/с «Губка Боб» 06.50 Суперiнтуїцiя 08.10 Ревiзор 11.10 Пристрастi за ревiзором 13.55 Зiрки пiд гiпнозом 15.55 М/ф «Титан: Пiсля Землi» 17.45 Х/ф «Трансформери» 21.00 Х/ф «Трансформери: Помста по­ леглих» ▲ 23.55 Х/ф «Монстри» ▲ 01.50 Зона ночi

СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55, 23.05 Т/с «Коли ми вдома» 12.25 «Зваженi та щасливi 6» 16.05 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 7» 23.55 «Х-Фактор 7. Пiдсумки голосування» 01.10 «Танцюють всi! 9» 2+2 06.00 М/ф 07.00 «Маски-шоу»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

5 ЛИСТОПАДА

08.00 «Облом.UA» 08.40 «Вайпаут» 11.00 «Богатирi» 12.00 «Top Gear» 13.05 Х/ф «Абсолютний нуль» ▲ 14.40 Х/ф «Заручник» ▲ 16.50 14 тур Чемпіонату України з футболу. «Карпати» - «Ворскла» 19.00 Х/ф «Вiдплата» ▲ 21.10 Х/ф «Веселi» канiкули» ▲ 23.10 Х/ф «Шлях вiйни» ■ 01.00 Х/ф «Пiдземелля мертвих» ▲ УКРАЇНА 07.00 Подiї 07.10 Зоряний шлях 10.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 11.00 Х/ф «Весiльна сукня» 13.10, 15.20 Т/с «Лiки для бабусi» ▲ 15.00 Подiї 17.10, 19.40 Т/с «Гра в любов» ▲ 19.00 Подiї 21.50 Х/ф «Чого хочуть чоловiки» ▲ 23.45 Реальна мiстика 01.35 Подiї 02.15 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲ 05.10 Зоряний шлях

НТН 05.50 М/ф «Як козаки олiмпiйцями стали» 06.10 Х/ф «Очiкуючи вантаж на рейдi Фуч­ жоу бiля Пагоди» 08.25 Х/ф «Кримiнальний талант» 11.30, 03.40 «РечДОК» 15.00 Т/с «Детективи» ▲ 19.00, 03.00 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Перевертень у погонах» ▲ 21.10 Х/ф «Дев’ятi врата» ▲ 23.45 Х/ф «Епоха героїв» ▲ 01.30 Х/ф «Танго смертi» 03.30 «Випадковий свiдок» 04.45 «Легенди бандитської Одеси»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Козаки. Футбол» 07.10 Байдикiвка 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.55 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.25 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.50 Х/ф «Король сноуборду» 12.20 Х/ф «Каштанчик: герой Централь­ ного парку» 14.00 Країна У 16.00 Х/ф «Блондинка в законi» 18.00 Х/ф «Блондинка в законi 2. Черво­ не, бiле i блондинка» 20.00 Танька i Володька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 «Сад, город, квітник» 06.15 «Про нас» 06.45, 09.15 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Собака-привид» 09.00 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00 Прорама «У фокусі Європа» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 «Про нас» 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55, 14.25, 16.55, 20.05, 00.05 Тернопіль­ ська погода 12.00, 19.30 «Євромакс» 12.30, 00.30 Х/ф «Будинок, який купила Мері» 14.30 Мультфільм 15.00 Х/ф «Хлопчиська є хлопчиська» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ - калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 20.10, 02.30 25 років Т.А.Н.Г.о, балет «Нескорені духом» 21.40, 04.00 Х/ф «Читай по губам» ▲ 00.10 Час-Тайм ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 11.00 «Пісні нашого краю» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.30 «Удосвіта» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Arte, viva!» 15.30 «Слід» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Назбиране» 17.15 «Хочу бути...» 17.35 «Казки запорозькі від Санька Сита» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Театральні сезони» 18.45 «Кулінарія від Андрія» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.35 На слуху 06.55, 00.20 Телемагазин 07.15, 07.50 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 Баклани на Балкани 09.30 Х/ф «Останнiй шанс» 11.40 М/с «Мандрiвники в часi» 12.30 Театральнi сезони 12.55 Мистецькi iсторiї 13.10 Спогади 13.40 Гра долi 14.40 Фольк-music 15.45 Твiй дiм 2 16.00 Борхес. Україна на картах: географiя з iсторiєю 16.35 Т/с «Епоха честi» 20.10 Подорожнi 21.00, 01.20 Новини 21.30 Перша шпальта 22.00 з Майклом Щуром 22.30, 02.40 Класики свiтової лiтератури 23.00 Паспортний сервiс 23.20 Шлягер року 01.40 Музичне турне 03.00 Д/с «Аболiцiонiсти - борцi проти раб­ ства» 04.00 Д/ф «Рейх: крах чорних селекцiо­нерiв» 05.00 Вiра. Надiя. Любов 1+1 06.10 Х/ф «Попелюшка з райського ост­ рова» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 8» 12.00 «Новий Iнспектор Фреймут. Мiста» 13.20 «Грошi» 14.40 «Українськi сенсацiї» 15.40 Х/ф «Кандидат» ▲ 19.30, 05.10 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос. Дiти 3» 23.15 Х/ф «Рятувальник» ▲ 01.50 «Аргумент Кiно» 02.20 «Свiтське життя» 03.10 Х/ф «Три днi» ІНТЕР 05.50 Х/ф «Ати-бати, йшли солдати...» 07.40 «Подробицi» - «Час» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подорож» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 «Навколо М» 13.00 «Добрий вечiр на Iнтерi» 14.00, 21.30 Т/с «Поверни мою любов» ▲ 20.00 «Подробицi тижня» 00.00 Х/ф «Два Iвани»

ICTV 05.30 М/с «Пригоди мультинят» 06.10 Факти 06.50 Х/ф «Грошовий поїзд» ▲ 08.55 Зiрка YouTube 10.10 Дивитись усiм! 11.50 Без гальм 12.15, 13.00 Х/ф «Подвiйний КОПець» ▲ 12.45 Факти. День 14.40 Х/ф «Два стволи» ▲ 16.40 Х/ф «Чорна дiра» ▲ 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Рiддiк 3D» ▲ 22.40 Х/ф «Рембо 4» ▲ 00.20 Х/ф «Вдруге не посадять» ▲ 02.10 Т/с «Чорний список 2» ▲ 04.15 Провокатор НОВИЙ 03.00, 02.25 Зона ночi 04.15, 06.10 Kids’ Time 04.20 М/ф «Титан: Пiсля Землi» 05.05 Абзац 06.20 Т/с «Пригоди Мерлiна» 10.00 Х/ф «Ейс Вентура: Поклик природи» 11.50 Х/ф «Трансформери» ▲ 15.00 Х/ф «Трансформери: Помста по­ леглих» ▲ 18.00 Х/ф «Трансформери 3» ▲ 21.00 Х/ф «Трансформери: Столiття ви­ мирання» ▲ 00.05 Х/ф «Монстри 2: Темний континент»

СТБ 06.50 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 10.50 Т/с «Коли ми вдома» 12.55 «МастерШеф 6» 19.00 «Битва екстрасенсiв 16» 21.15 «Один за всiх» 22.30 «Х-Фактор 7» 02.45 «Х-Фактор 7. Пiдсумки голосування» 2+2 06.00 М/ф 07.00 «Маски-шоу» 08.00 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.35 «Облом.UA» 09.00 Бушидо 10.35, 16.00 «Роби бiзнес» 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 «Дембель»

6 ЛИСТОПАДА 16.25 «Супероблом» 16.50 14 тур ЧУ з футболу. «Чорноморець» - «Зоря» 19.15 14 тур Чемпіонату України з футболу. «Днiпро» - «Динамо» 21.30 «ПроФутбол» 23.15 Х/ф «Фунт плотi» ■ 01.20 Х/ф «Воїни-перевертнi» ▲ УКРАЇНА 06.35 Подiї 07.15 Воскресiння Розстрiляного вiдрод­ ження 09.00 Х/ф «Готель для Попелюшки» 11.10 Т/с «Гра в любов» ▲ 15.10 Х/ф «Моя любов» ▲ 17.15 Т/с «Бiлi троянди надiї» ▲ 19.00, 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою 20.00 Т/с «Бiлi троянди надiї» ▲ 21.50 Т/с «Лiки для бабусi» ▲ 01.20 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ НТН 05.50 М/ф «Як козаки мушкетерам допо­ магали» 06.10 Х/ф «Загiн особливого призначення» 07.30 Х/ф «Перевертень у погонах» ▲ 09.10 Т/с «Я - охоронець» ▲ 12.45 «Розсмiши комiка» 13.40 Т/с «Великi почуття» ▲ 14.40 Х/ф «Принцеса на бобах» 16.45 «Легенди карного розшуку» 19.00 Т/с «13» ▲ 22.30 Х/ф «Мачете» ■ 00.30 Х/ф «Верблюжi павуки» ■ 03.30 «Випадковий свiдок» 03.40 «РечДОК»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Козаки. Футбол» 07.10 Байдикiвка 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 МультMIX 09.55 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.25 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.50 М/ф «Три мушкетери: Мiккi, До­ нальд, Гуфi» 12.00 Х/ф «Чотири днi з життя Чанднi» 14.35, 15.35, 16.35, 17.35, 18.35, 19.35 Одного разу пiд Полтавою 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00 Одного разу в Одесi 20.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Шпiлiвiлi 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Х/ф «Собака-привид» 07.30 «Сад, город, квітник» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00, 21.30 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Хлопчиська є хлопчиська» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Слід» 16.00 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 16.30 «Слідства.Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00 Огляд світових подій 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 22.10, 04.15 Х/ф «Аватар» ▲ 23.45 Час-тайм 01.00 25 років Т.А.Н.Г.о, балет «Нескорені духом» 02.30 «У фокусі Європа» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Театральні сезони» 11.55 «Вишневі усмішки» 14.30 «Поклик таланту» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Абетка здоров’я» 17.30 «Чотири лапи» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Як це?» 18.25 «Азбука смаку» 18.40 «Світ професій» 18.50 «Тиждень.Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

ЗАКЛАДИ, ДЕ БІЙЦІ АТО МОЖУТЬ ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» Адреса: 46002 м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1 Електронна адреса: terokkl@ukr.net Головний лікар – Бліхар Василь Євгенович, тел. 23-58-86 Відповідальна особа – Задорожна Любов Василівна тел. 52-57-53

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: tokkpnl@tokkpnl.org.ua Головний лікар – Шкробот Володимир Васильович, тел. 43-57-16 Відповідальна особа з питань стаціонарної психіатричної допомоги – Косовська Леся Володимирівна, тел. 43-57-23 Відповідальна особа з питань стаціонарної неврологічної допомоги – Кородюк Валентина Іванівна, тел.43-57-24 Заліщицький обласний комунальний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих Адреса: 48600, м. Заліщики, вул. Шашкевича, 42 Електронна адреса: demchukvla@ukr.net Головний лікар – Демчук Володимир Іванович, тел. 2-12-86 Відповідальна особа –Логін Надія Василівна, тел. 2-21-05

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: narco_st@ukr.net Головний лікар – Галанов Василь Степанович, тел. 43-61-47 Відповідальна особа – Шугалей Юрій Семенович, тел. 43-61-47

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «БільчеЗолотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48733, Борщівський район, с. Більче Золоте Електронна адреса: likarnya1947@meta.ua Головний лікар – Синоверський Любомир Васильович, тел. 3-30-31 Відповідальна особа – Скочиляс Наталя Ярославівна, тел. 3-30-49

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Мику­ линецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48106, Теребовлянський район, смт. Микулинці, вул. Галицька, 2 Електронна адреса: mfizioter@ukr.net Головний лікар – Ясеник Зіновій Андрійович, тел. 5-14-59 Відповідальна особа – Мартинкевич Тетяна Володимирівна, тел. 5-11-06 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Терно­ пільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Адреса: 46023, м. Тернопіль, вул. Купчинського, 8 Електронна адреса: svasko@ukr.net Головний лікар – Шкробот Леонід Володимирович, тел. 26-86-80 Відповідальна особа – Недошитко Володимир Борисович, тел. 26-84-35 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 39 Електронна адреса: oshvd@ukr.net Головний лікар – Хара Олександр Іванович, тел. 52-36-14 Відповідальна особа –Шкробот Тетяна Степанівна, тел. 25-28-37

Тернопільське обласне комунальне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» Адреса: 46013, Тернопільська обл., Тернопільський р-н с. В. Гаї, вул. Підлісна, 26а Електронна адреса: toktd@ukr.net Головний лікар – Рудик Вадим Дмитрович, тел. 25-15-29 Відповідальна особа – Романів Тетяна Віталіївна, тел. 52-59-29 Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2 Електронна адреса: tmkl1tr@ukrpost.ua Головний лікар – Чайківський Ярослав Федорович, тел. 52-14-08 Відповідальна особа – Голик Євген Юліанович, тел. 25-34-22

Тернопільська міська комунальна лікарня №2 Адреса: 46014, м. Тернопіль, вул. Купчинського,14 Електронна адреса: admintkml2@ukr.net Головний лікар – Кміта Віктор Вікторович, тел. 26-37-75 Відповідальна особа – Паламар Станіслав Арсенович, тел. 26-19-47

Тернопільська міська комунальна лікарня №3 Адреса: 46018, м.Тернопіль, вул. Волинська, 40 Електронна адреса: TMKL3@meta.ua Головний лікар – Лазарчук Юрій Васильович, тел. 55-09-06 Відповідальна особа з надання стаціонарної допомоги – Русин Бог­ дан Романович, тел. 55-09-19 Відповідальна особа за координацію роботи з надання амбулаторної допомоги Смаглій Галина Ярославівна, тел. 55-09-07


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 27 жовтня 2016 року Досьє 102

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КІШОК

К

• ОГОЛОШЕННЯ Втрачений диплом КК 012572, ви­даний Волинцю Василю Борисовичу, вважати недійсним.

• СМАЧНОГО!

Домашній глінтвейн від застуди

ішки давно вже вважа­ ються невіддільною частиною нашого жит­ тя. Але як багато ви знаєте про них? У цій статті спро­ буємо розкрити їх з такого боку, про який ви навіть і не підозрювали. Тож почнемо… • Коти зазвичай копають ямки лівої лапкою, кішки – правою. • Кігті у кішок організовані таким чином, що вони не можуть злазити з дерева вниз головою. • Кішки здатні виробляти до ста різноманітних звуків. • Кішки здатні відчувати емоції, а їх мозок дуже близький до людського. • Домашні кішки здатні розвивати швидкість до 50 км/год, але утримувати її можуть лише нетривалий час. • Коли кішка крутиться навколо ваших ніг, вона позначає вас своїм запахом, а зовсім не лащиться, як вважає багато хто. • Практично всі господарі домашніх кішок розмовляють зі своїми вихованцями. • Багато вчених всерйоз вважають кішок інопланетними створіннями, так як їм приписуються унікальні здібності, яких немає біль­ ше ні у одної земної тварини. • Улюбленим місцем для сну у кішок є не тепле ліжко, як вважає багато хто, а аркуш паперу, що шурхотить. • Кішки не люблять ізольованих просторів, тому намагаються, щоб всі двері в будинку були постійно відкриті. • Кішки здатні передбачити майбутнє і вгадати появу господаря задовго до його приходу. • Саме кішка винайшла йод – вона випадково розбила пробірки, що містять різні речовини, в результаті чого ці речовини перемішалися і вийшов йод. • Кішки можуть пройти до будинку не одну тисячу кілометрів. • Домашні коти можуть попередити інфаркт у своїх господарів. • Сім’ї, в яких живуть кішки, набагато міцніші, серед них менший відсоток розлучень. • У світі багато кішок, які мають офіційне місце служби і отримують «зарплату» за свою роботу. • Кішки здатні спілкуватися зі свої­ ми господарями – коли живуть багато років пліч-о-пліч кішка і людина, вони легко можуть зрозуміти один одного. • У кішок кольоровий зір, а також є улюблені кольори. • При падінні кішка приземляється не на лапи – вона лише амортизує удар – падає вона на живіт.

15

Інгредієнти: • червоне вино – 0,7 л; • мед – 3 ст. л.; • лимон – 1 половинка; • кисле яблуко – 1 штука; • імбир (свіжий) – 2 ч. л.; • гвоздика – 6 штучок; • кориця – 1 паличка; • кардамон – 2 штуки; • мускатний горіх – 0,5 ч. л.; • чорний перець – 4 горошини. Приготування: Добре миємо яблуко та лимон, нарізаємо невеликими шматками (від цедри та шкірки не чистимо).

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

Вино виливаємо у каструльку додаємо спеції: натертий імбир, пе­ рець, гвоздику, корицю та кардамон. Постійно помішуючи нагріває­ мо вино до температури – 70-750С. Знімаємо вино з вогню, додаємо яблука та лимон. Щільно нак­ рити кришкою, вкутати ковдрою та залишити настоювати 20 хвилин. До­даємо мед і даємо ще пос­ тояти 10 хвилин. Готовий глінтвейн процідити через марлю. Приймати гарячим перед сном, невеликими ковтками. За один прийом не варто випивати більше 350 г. Смачної вам дегустації та будь­ те здорові!


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 27 жовтня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• Жовтень ходить по краю, та виганяє птиць із гаю. • Сади дерево змолоду – на старість буде як знахідка. • Антонівка добре вродила – нас­ тупного року хліб уродить. • Багато ягід – зима буде сувора. • Багато шишок на соснах та ялинах – на холодну зиму. • Багато павутиння – на довгу суху осінь. • Калина достигла, а листя на ній зелене – осінь буде тепла. • Вранці трава пахне сильніше зви­ чайного – на дощ. • Горіхів та жолудів багато, а грибів мало – зима буде сувора. • Горобина вродила рясно – осінь буде дощова, а зима морозяна. • Горобина, калина, чорна бузина достигли рано – чекай сніжної і лютої зими.

ПОНЕДІЛОК, 31 жовтня ніч / день

0 / +4

вітер

ВІВТОРОК, 1 листопада ніч / день

+1 / +1

вітер

Д ліні.

Чоловіки почали голитися близь­ ко 20 тисяч років тому. В діло йшло все – скребки, кам’яні ножі, порожні раковини молюсків. Греки та римляни перей­няли єгипетський метод гоління за допомогою бронзових скребків. Вої­ни по­ чали голити не тільки бороди, але і волосся на голові. З тих пір неголені дикі народи стали називати «варварами» (від лат. barba – борода). У Стародавньому Римі хлопці по­ чинали голитися при досягненні 20 років. Цей день відзначали, як свято. Вже стародавні греки відкривали салони для гоління, де зустрічалися не тільки для того, щоб поголитися, але і щоб обмінятися новинами. Заможні люди часто голилися за допо­ могою особистого слуги або викликали цирульника у будинок. Стародавні греки фарбували свої пещені бороди кольоровою глиною чи, покривши лугом, висвітлювали, підставивши підборіддя на сонце. Вчені і філософи були, як правило, бороданями. Стародавні індуси фар­ бували бороду, використовуючи рос­ линні барвники – хну і басму, в особливо урочистих випадках – червоний та темно-синій кольори. Було прийнято змащувати волосся бороди кокосовим або пальмовим мас-

ніч / день

-2 / 0

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Пн/Зх, 3 м/с

ЧЕТВЕР, 3 листопада ніч / день

-2 / +4

вітер

Зх, 6 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 4 листопада ніч / день

лом, на ніч прибирати в спеціальні футляри зі шкіри – набородники. В країнах Далекого Сходу – Китаї, Япо­ нії, Кореї бороду було прийнято відпускати в зрілому віці. У Стародавній Юдеї борода вважалася головною прикрасою чоловіків, підстрига­ ти її було заборонено законом, а пра­ вовірного мусульманина уявити без бороди взагалі неможливо. До Петра Першого до бороди на Русі ставилися з великою повагою, для російської людини не було більш

тяжкого звинувачення, ніж плювок на бороду. А за вирваний у бійці жмут волосся з бороди або вусів брали ве­ личезний на ті часи штраф, більше, ніж за скалічену руку. А священики навіть відмовляли безбородим бла-

гословення. У 1698 році цар Петро I підписав указ «Про носіння німецької сукні, про гоління борід і вусів, про ходіння розкольникам в зазначеному для них вбранні». За цим указом з 1 вересня 1698 росіянам заборонялося носити бороду. Виняток було зроблено тільки для священиків. З усіх, хто не бажав розлучатися з бородою, належало брати мито. Нововведення не вик­ликало за-

хоплення у підданих російського царя. За церковними нормам гоління бороди вважалося гріхом, так як людина порушувала вигляд, даний йому від Бога. Указом від 16 січня 1705 була

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн, 5 м/с

СЕРЕДА, 2 листопада

Голитися чи не голитися: факти про бороду ля багатьох чоловіків борода – це справа честі, для декого – результат

Пн/Зх, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

встановлена розрядна сітка тарифів. Різні прошарки населення повинні були платити щорічний податок від 30 до 100 рублів. Селяни в селі носили бороду безкоштовно, але при в’їзді в місто і виїзді платили по 1 копійці. У 1715 році для всього населення на Русі було введено єдине мито – 50 рублів на рік. При цьому бородань повинен бути одягнений в старомодний мундир. Кожний, хто побачив порушника одягненого не по указу, міг донести начальству і отримати половину штрафу. Якщо винний не міг заплатити потрібну суму, його відправляли на каторгу. Після смерті Петра Великого далеко не відразу дозволили вільне но­ сіння бороди. Тільки 6 квітня 1772 Катерина Друга скасувала мито. При цьому обмовлялося, що державні і придворні чиновники повинні бути голеними. Заборони і податки на бороду вводилися і в інших країнах. Лікарі кажуть, що поява бороди пізніше тридцяти років є ознакою пізнього розвитку, а у важких випадках (відсутність бороди в сорокп'ятдесят років) необхідно пройти курс лікування. До речі, у Наполеона не росла борода. Чоловік, який приблизно з вісімнадцяти років щоранку витрачає на гоління хвилин вісім, до часу виходу на пенсію проводить перед дзеркалом за цим заняттям, в цілому, вже 2287 годин, тобто більше трьох місяців.

+2 / +4

вітер

Зх, 6 м/с

СУБОТА, 5 листопада ніч / день

+1 / +3

вітер

Пн/Зх, 6 м/с

НЕДІЛЯ, 6 листопада ніч / день

+2 / +6

вітер

Пд/Зх, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

• ДАВНЯ МУДРІСТЬ Згинайся тільки для того, щоб підняти тих, хто впав. Епікур Кожен здатний добре робити ли­ше те, до чого його надихає муза. Платон Кожній людині властиво помилятися, але нікому, крім дурня, не властиво бути впертим у своїй помилці. Арістотель Заздрість – ворог щасливих. Епіктет Коли не звертають уваги на кри­ тику і похвалу народу та спокійно миряться з втратою його симпатій – це погане управління країною. Сюнь-Цзи Коли народ дурний, ним легко керувати. Шан Ян

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домів­ ку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №17(59)  

Досьє 102 №17(59)  

Profile for dosie102
Advertisement