__MAIN_TEXT__

Page 1

ВІРТУАЛЬНИЙ СУТЕНЕР стор.

ПРО РОБОТУ ПОДАТКОВОЇ стор. 2 МІЛІЦІЇ РОЗПОВІВ В. ДУМА

• НОВИНИ

Державний комітет статистики оприлюднив інформацію про рівень заробітної плати у всіх ре­ ґіонах України. Тернопільщина по­ сідає останнє місце у списку.

37 ліфтів до кінця цього року відремонтують у багатоповерхівках Тернополя, відповідно до затвердженого титульного списку капітальних ремонтів та висновків експертів.

Обласний центр СНІДу став структурним підрозділом обласного наркологічного диспансеру. Рішення про об’єднання закладів прийняла сесія обласної ради. Як переконує керівництво області, про­цес злиття має на меті «оживити» центр СНІДу та посилити профілактичну роботу.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

3

стор.

5

ЗАХИСТ ВІД ПОЖЕЖ – ЗАВДАННЯ РЯТУВАЛЬНИКІВ

НАШІ КІНОЛОГИ СТАЛИ КРАЩИМИ В УКРАЇНІ

стор.

8

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№16 (58) / 6 жовтня 2016 року

Продавців зброї піймали на Тернопільщині силовики

На території Тернопільської об­ласті захворюваність грипом та ГРВІ утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року, не перевищуючи епідпорогові значен­ ня, зазначила прес-служба Тернопільського ОЛЦ. Гіпсова печера Оптимістична на Тернопольщині є найбільшою в світі та занесена в Книгу рекордів Гіннеса. За 50 років досліджень вдалося розвідати 250 кілометрів ходів. Але ця цифра не остаточна. Кожна нова експедиція додає печері кількасот метрів.

У неділю, 9 жовтня, у Тернополі відбудеться виставка-аукціон кар­тин Христини Снігур «Еволюція душі 2.0». Частину зібраних кош­ тів спрямують на лікування онко­ хворих дітей.

Тернопільська художниця Ган­ на Осадко створила розмальовкуантистрес. Видання просякнуте на­ ціональною традицією образів-сим­ волів. За словами художниці, такі розмальовки вже стали розкрученим брендом світового книжкового ринку. Тому мисткиня вирішила створити суто українське видання.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

9

40 днів пам’яті. На Тернопільщині пом’янули поліцейських

П

ершого жовтня минуло сорок днів з дня трагічної загибелі двох поліцейських. Тернопільська поліція назавж­ди попрощалася зі своїми побратимами Олександром Рудиком, оперупов­ новаженим Борщівського відділення поліції, майором поліції та Анд­ рієм Чернятинським, інспектором Борщівського відділення поліції, ка­пі­ таном поліції. Офіцери загинули при виконанні службових обов’язків. Ранкове зібрання в Головному управлінні поліції розпочалося хвилиною мовчання за загиблими. Також представники управління та ра­ йонного відділення разом з рідни-

ми зібралися у храмах сіл Шупарка та Сапогів, звідки родом поліцейсь­кі, задля спільної молитви за їхні душі. Біль втрати меншим не стає, зіз­ наються ті, хто добре знав Олександра та Андрія. Навпаки, усвідомлення, що їх уже ніколи не повернути – нестерпно роздирає зсередини. Олександр Рудик та Андрій Чернятинський загинули 23 жовтня під час виконання службових обов’яз­ ків у селі Бабинці Борщівського району. Поліцейські брали участь у знешкодженні озброєного зловмис­ ника і заплатили за це власним життям. Борщівську трагедію голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе назвала «чорним днем» для

всього силового відомства країни. Аби підтримати родини загиб­ лих, Міністр внутрішніх справ Ар-

сен Аваков вручив їм ордери на квартири, а Головне управління поліції надало матеріальну допомогу.


2

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 6

ЖОВТНЯ

19

ЖОВТНЯ

24

ЖОВТНЯ

народився МАЛАНЧУК Ігор Миронович, начальник відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Тернопільській області народився НЕБЕСНИЙ Володимир Зіновійович, заступник голови Тернопільської обласної організації ФСТ «Динамо» України народився ГОЛОВАТИЙ Григорій Васильович, голова обласної ветеранської організації ГУНП в Тернопільській області

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Розпочався місячник добровільної здачі зброї

З

1 по 31 жовтня в Україні триває місячник доб­ро­ вільної здачі зброї. До­лу­ чилися до нього і правоохоронці Тернопільщини. Впродовж місяця мешканці області мають можливість добровільно звер­нутися у підрозділи поліції, щоб здати незареєстровану зброю, уник­нувши при цьому адміністративної та кримінальної відповідаль­ ності. Мисливські гладкоствольні руш­ ниці, газові пістолети, які не були викрадені та не стали знаряддям

злочину, відповідно до частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України, можна законно зареєструвати під час місячника. Під час літнього місячника здачі зброї жителі Тернопільщини при­ несли до поліції 324 одиниці зброї та 1042 боєприпасів. 44 мисливсь­ ких рушниці перебували в незаконному обігу. Працівники поліції вкотре нагадують мешканцям краю, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення Закону, а й причина нещасних випадків, які трап­ляються як з дорослими, так і з дітьми.

Депутат сільської ради примушував дівчат займатися проституцією

С

еред тих, хто потрапив на гачок звідника-шантажиста, була й 16-річна школярка з Рівненщини. Дівчина довірилася незнайомцеві, а коли дізналася, що його обіцянки – суцільна брехня, відмовилася ставати проституткою. Помста «кавалера» була вишуканою.

Оперативники відділу по боротьбі з торгівлею людьми вийшли на слід депутата Почапинецької сільської ради Тернопільського району. 35-річного чоловіка підозрюють у звідництві, розповсюдженні дитячої порнографії та втягненні у проституцію. Що чоловік займається такими брудними справами, дружина підоз­ рюваного дізналася від оперативників. – Ця жахлива пригода сталася з неповнолітньою жителькою Рів­нен­ щини, – розповів старший опер­упов­ новажений в особливо важливих справах відділу по боротьбі з тор­ гів­лею людьми Олександр Буняк. – 16-річна школярка в соцмережах познайомилася із заможним бізнес-

Де можна буде оформити ID-паспорт

О

формити ID-паспорт можна буде в 11 територіальних підрозділах міграційної служби області. • Тернопільський міськвідділ УДМС – м. Тернопіль, вул Коновальця 6, тел. (0352) 27-78-08, 26-11-65. • Борщівський районний сектор УДМС – м. Борщів, вул. І. Франка, 10, тел. (03541) 2-28-48. • Бучацький районний сектор УДМС – м. Бучач, вул. Міцкевича, 6, тел. (03544) 2-18-69. • Збаразький районний сектор УДМС – м.Збараж, вул. Б.Хмельницького, 24, тел. (03550) 2-21-39. • Зборівський районний сектор УДМС – м.Зборів, вул. Б. Хмельницького, 44, тел. (03540) 2-24-20. • Козівський районний сектор УДМС – смт. Козова, вул. Січових Стрільців, 2, тел. (03547) 2-13-33. • Кременецький районний сектор УДМС – м. Кременець, вул. Драгоманова, 9, тел. (03546) 2-39-66. • Лановецький районний сектор УДМС – м. Ланівці, вул. Волинська, 7 тел. (03549) 2-12-70.

меном, котрий, з його слів, через пос­тійну зайнятість підприємницт­ вом та волонтерством, ніяк не міг влаштувати сімейне життя. Переписувалися близько місяця. Школярка стала довіряти незнайомцеві, тому на його прохання вислати в приват фотографії в стилі «ню» відповіла згодою. Віртуальний кавалер переконував, що про свою майбутню дружину він має знати все. Та події повернулися геть в інше русло. «Бізнесмен» виявися не тим, за кого себе видавав, а фото йому потрібні були для шантажу. Неповнолітню зловмисник пос­ тавив перед вибором: або вона зай­ мається проституцією, або відверті фотокартки побачать усі. Дівчина

Правовий урок для бережанських школярів провели правоохоронці

Н

а виховну годину до учнів шостого класу Бережанської гімназії ім. Б. Лепкого завітали пра­ воохоронці Бережанського відділу поліції.

• Теребовлянський районний сектор УДМС – м. Теребовля, вул. Січо­вих Стрільців, 13, тел. (03551) 2-39-46. • Тернопільський районний сектор УДМС – м. Тернопіль, вул. Степова, 45, тел. (0352) 43-61-16. • Чортківський районний сектор УДМС - м.Чортків, вул. Горбачевсь­ кого, 5, тел. (03552) 2-32-28. У тих підрозділах, де ще немає технічної можливості оформлення паспортів у вигляді ID-картки (Бе-

режанському, Гусятинському, Заліщицькому, Монастириському, Під­ во­лочиському, Підгаєцькому та Шум­ сь­кому), продовжать видавати паспорти у формі книжечки, які залиша­ ються дійсним документом, що пос­ відчує особу та громадянство власника. Міграційна служба вживає заходів для встановлення програмнотехнічних комплексів для оформлен­ ня документів нового взірця у всіх районах області.

спочатку погодилася, та врешті їй вистачило сміливості, на відміну від інших жертв, сказати збоченцеві – «ні». Вже через деякий час директор школи викликав до свого кабінету її з матір’ю і попередив про відрахування з навчального закладу. Причиною стали ті самі зловісні фото, котрі зловмисник розмістив на сайті школи. – Серед тих, хто спочатку спокусився на пропозицію так званого «бізнесмена» вити сімейне гніздо, а в подальшому став жертвою шантажу і таки погодився торгувати власним тілом заради збагачення сутенера, стали троє дівчат з Тернополя, – повідомив Олександр Буняк. – Жертви змушені були виїжджати до клієнтів на виклик, щойно цього вимагав звідник, інакше ризикували стати посміховиськом через відверті фото, якими щоразу їх шантажував зловмисник. Дівчата понад усе боялися бути осудженими близькими, знайомими, друзями. А зловмисник на це й розраховував. Тому майже два роки вів свої брудні справи. Аби шукати клієнтів, розмістив у інтернет-мережі оголошення про надання сексуальних пос­луг. Таким чином на зароблені від експлуатації чужих тіл гроші, а це від 500 до 1000 гривень, утримував власну родину. Хтозна, скільки б ще тривали по­ невіряння довірливих тернополянок, і скільки б ще дівчат потрапило у тенета розпусти, майстерно роз­ ставлені сільським депутатом, якби за справу не взялися поліцейські. Триває досудове розслідування.

Працівники поліції вкотре нагадали дітям про необхідність дот­ римання правил дорожнього руху та правила поведінки в громадсь­ ких місцях. Інспектори дорожньо-патрульної служби Бережанського відділу поліції Іван Чоп’як та Галина Бак­ лакова розповіли про основні вимо­ ги правил дорожнього руху, правила для пішоходів, пасажирів, вело­ си­пе­дистів, наголосили на необхідності використання світловідбиваючих еле­ментів на одязі в нічний час, що дозволить водієві завчасно побачити пішохода та заздалегідь под­бати про зупинку або зниження

швидкості руху. Аби учні добре засвоїли знання, їм роздали листівкипам’ятки. Також поліцейські пояснили дітям, яку шкоду організму, особливо дитячому, завдають алкоголь, паління та наркотики. Розповіли й про відповідальність неповнолітніх перед Законом, навели безліч прикладів, як правопорушники за порушення норм законодавства пот­ рапляють на облік та відбувають по­ карання в місцях позбавлення волі. Поліцейські пояснили школярам ос­новні правили поведінки, які підлітки повинні знати і дотримуватися, щоб не стати на шлях злочинних дій. Правоохоронці впевнені, що про­ ведення такої попереджувальної ро­ боти з підлітками вкрай необхідне, адже має на меті формування у молоді правомірної поведінки і поваги до Законів України.


3 Податкових міліціонерів 34 тисячі гривень – розмір штрафу Тернопільщини відзначили за незаконне виготовлення горілки ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

орденом та спецзваннями

З

працівниками податкової міліції області зустрівся перший зас­тупник началь­ ника ГУ ДФС в Тернопільській області Віталій Дума. – Оперативно зреагувавши та проявивши мужність, наш працівник знешкодив правопорушника зі зброєю в руках та допоміг разом з співробітниками патрульної поліції затримати його та ще двох нападників. Ми маємо гідний приклад того, як слід вчиняти в аналогійній си­ туації, – розповів Віталій Романович. За проявлений професіоналізм та відвагу під час попередження злочинних дій і знешкоджен­ня злочинця, перший заступник начальни­ ка області нагородив орденом «За від­вагу та мужність» старшого інс­ пектора з оперативної діяльності штабу оперативного управління ГУ ДФС в області старшого лейтенанта податкової міліції Миколу Танчака.

За словами Віталія Думи, знач­ на частина особово­го складу податкової міліції брала участь у заходах із вик­риття та припинення злочинів у сфері оподаткування на сході країни, несли службу на пунктах конт­ролю в’їзду-виїзду та у складі мобільних груп здійснювали патру­ лю­вання уздовж лінії розмежування. Одним із тих, хто доб­ровільно виявив бажання служити, гідно нести свій конституційний обов’язок на сході країни був старший інспектор з особливих доручень сектору активних заходів оперативного уп­ рав­ління ГУ ДФС у Тернопільській області Олександр Римар. За сумлінне виконання обов’язків у зоні АТО йому присвоєно чергове дост­ рокове спецзвання – капітан податкової міліції. Ще двоє працівників податкової міліції от­римали чергові спеціальні звання середнього начальницького складу.

Про торгівлю фальсифікованим алкоголем необхідно інформувати територіальні органи податкової

У

період із 22 по 26 вересня 2016 року у Харківсь­ кій області зафіксовано чисельні випадки отруєння алкогольним сурогатом, у тому числі факти загибелі людей внаслідок інтоксикації після споживання фальсифікованих горілчаних виробів. За даними фактами розпочаті кримінальні провадження за статтею 115 ККУ – умисне вбивство та частиною 3 статті 204 ККУ – незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів. Податківці закликають керівників суб’єктів господарювання, фізичних осіб-підприємців, які здійс­ нюють оп­тову та роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, бути від­по­­ відаль­ними і дотримуватись вимог закону. У разі надходження пропозицій щодо придбання алкоголь-

них напоїв сумнівної якості, за цінами, які є нижчими від мінімально встановлених, такі пропозиції слід категорично відхиляти. Бажання от­ римати більший дохід, реалізовуючи фальсифікований алкоголь, може зробити вас співучасником у вчи­ ненні злочину. Звертаємо увагу всіх громадян, що мінімальна ціна пляшки горілки місткістю 0,5 літра не може бути мен­ шою за 54 гривні 90 копійок, пляшки місткістю 0,25 літра – відповідно 24 гривні 45 копійок. Якщо вам пропонують придбати горілку за меншою ціною або на пляшці із алкогольним напоєм відсутня марка акцизного податку, можете бути впев­ нені у тому, що це фальсифікат. Про всі факти перебування в обігу фальсифікованих алкогольних напоїв просимо інформувати за телефонами (0352) 43-46-45, 43-04-16, а також податкові інспекції та їх відділення у районах.

П

ро основні напрямки роботи податкової міліції, хід реформування та розгляд кримінальних проваджень розповів газеті «Досьє 102» перший заступник начальника ГУ ДФС у Тернопільській області Віталій Дума.

– Пане Віталію, зараз у державі триває широкомасштабна реформа правоохоронної системи, зокрема ско­рочення чисельності їх співробітників. Як ця реформа проходить у податковій міліції, чи позначилось скорочення особового складу на роботі? – Впродовж 2016 року штатна чисельність підрозділів податкової міліції області скоротилась майже у 2 рази. Взагалі ліквідовані підрозділи на районному рівні. Нам вдалось зберегти професійне ядро колективу та забезпечити на належному рівні роботу як оперативного, так і слідчого підрозділів. Ми орієнтуємо співробітників на необхідність підвищення ефективності аналітичної роботи. – Ви можете підтвердити, що тиск на бізнес з боку контролюючих органів зменшується? – У порівнянні із аналогічним періодом минулого року кількість розпочатих кримінальних провад­ жень зменшилась вдвічі. При цьому кількість направлених до суду кримінальних проваджень не зменшилась. Цього року вперше за період існування податкової міліції Тернопільщини завершено розслідування та направлено до суду кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, якою завдано збитків бюджету на суму 7 млн. гри­ вень. У ході досудового розслідуван­ ня відшкодовано 1,3 млн. гривень, накладено арешт на майно на суму 17,1 млн. гривень. – Віталію Романовичу, у Вас є можливість порівняти роботу податкової міліції із роботою в органах внутрішніх справ. Що б Ви відзначили в першу чергу ? – З досвіду роботи в органах внутрішніх справ у підрозділах протидії економічній злочинності, боротьби з організованою злочинністю можу сказати, що процес розслідування злочинів у економічній сфе­ рі займає досить багато часу. Це зумовлено необхідністю дослідження значної кількості документів та гос­ подарських операцій, проведених по всій Україні, а іноді й за її межами. Особливістю ж розслідування подат­ кових злочинів є те, що експертні дослідження у провадженнях про податкові злочини (почеркознавчі, економічні, технічні, будівельні, товарознавчі) тривають кілька місяців. – Якими є основні напрямки ро­ боти податкової міліції сьогодні? – Перш за все – це відпрацювання підприємств реального сектору економіки, які користуються послугами «конвертаційних центрів», ви-

криття та припинення фактів розкрадання бюджетних коштів. протидія незаконному обігу підакцизних товарів, виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері. – Викриття «конвертаційних центрів» рідкість для нашої області, важко пригадати коли вос­ таннє такі факти виявлялись правоохоронними органами Тернопільщини. – У червні цього року нами припинено діяльність «конвертаційного» центру, створеного групою осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки західного реґіону. Завдані бюджету збитки становлять 5,4 млн. гривень. Вилучено готівку у національній та іноземній валюті на суму 2,2 млн. гривень, на які накладено арешт, також вилучені печатки, штампи та факсиміле підписів керівників тран­ зитно-конвертаційних підприємств та вигодонабувачів, чекові книжки, банківські картки. Триває досудове розслідування за фактами фіктивного підприємництва та умисного ухилення від сплати податків в особ­ ливо великих розмірах. Попередній такий факт мав місце у 2011 році. – Ви згадали, що податкова міліція займається розслідуванням фактів розкрадання бюд­ жет­них коштів. Але ж цим зай­ маються практично всі правоохоронні органи: і поліція, і СБУ, і прокуратура. Ви якось співпрацює­ те, координуєте свої дії чи працюєте поодинці ? – Звичайно ж ми співпрацюємо, обмінюємось інформацією, проводимо спільні заходи. – Тернопільщина не є прикор­ дон­ним реґіоном, тому для багатьох є дивним, що у нас можуть скоюватись злочини у митній сфері. – Митні правопорушення мають місце не лише на кордоні. Податкова міліція протидіє як незаконному ввезенню товарів в Україну, так і їх подальшому обігу на внутрішньому ринку. Нами зруйновано схему імпорту транспорту за заниженою фактурною вартістю, що призвело до несплати митних платежів на суму 6,9 млн. гривень. Триває досудове розслідування за фактом умисного ухи­

лення від сплати податків в особливо великих розмірах. – Найчастіше доводиться зустрічати у ЗМІ інформацію про виявлені факти незаконного виготовлення алкогольних напоїв. На Вашу думку, чому ця сфера настільки криміналізована ? – Причина проста – підакцизна продукція, до якої відносяться не лише алкогольні напої, а й тютюнові вироби, паливно-мастильні матеріали, транспортні засоби, користується постійним попитом. А тому нашим завданням є протидія незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів, створення сприят­ ливих умов для добросовісних виробників та продавців шляхом припинення діяльності їх «тіньових» конкурентів. – Ні для кого не є секретом той факт, що до зайняття незаконним бізнесом, мається на увазі саме виготовлення горілки, ба­ гатьох людей штовхає скрутне матеріальне становище. – На жаль, це дійсно так. У багатьох випадках незаконною діяльністю займаються малозабезпечені громадяни, зокрема безробітні та пенсіонери. Але штраф за це є і його максимальний розмір може становити 34 тисячі гривень. Звичайно, це не стосується того випадку, коли незаконна діяльність налагоджена із розмахом. Нещодавно ми спільно з працівниками СБУ затримали автомобіль, який перевозив більш як 24 тис. літрів спирту. Розпочато кримінальне провад­ ження. – Ваші працівники їздять у зону АТО. Чим вони там займаються? – Наші співробітники відряджаються для проходження служби у спецпідрозділі податкової міліції, який здійснює оперативне забезпечення зони проведення АТО. Їхнє завдання – виявлення та припинення фактів незаконного переміщення товарів через лінію розмежу­ван­ ня, контроль автомобільних та залізничних перевезень. Вони у складі мобільних груп патрулюють лінію розмежування, так звану «зеленку». В цілому службу на сході краї­ ни пройшли 40 відсотків особового скла­ду. Тривалість ротації становить 4 місяці.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

Профтехосвіта області повинна йти у ногу з часом

Г

олова обласної ради Вік­ тор Овчарук провів робочу нараду з представниками професійно-технічних закладів області. На зустрічі керівники профтехосвіти по­ рушували питання недофінансування галузі.

– Питання дуже гостре, – наголо­ сив Віктор Овчарук, – адже фінансування профтехосвіти тепер лягло на місцеві бюджети. Переконаний, що проблему вдасться вирішити. На пле­нарному засіданні четвертої сесії депутати прийняли звер­ нення з цього питання до керівницт­ ва держави. Окрім цього в Тернопільську область має надійти стабілізаційна дотація і частина з цих коштів бу­де спрямована на профе­ сійно-тех­нічні заклади.

Водночас очільник обласної ради загострив увагу на необхідності кардинальних змін у системі проф­ техосвіти. – На жаль, у багатьох навчальних закладах матеріально-технічна база є вкрай застарілою, немає миттєвої реакції на запити ринку праці тощо, – зазначив Віктор Овчарук. – Профтехосвіта області повинна йти у ногу з часом. Відтак виникла ідея розпочати пілотний проект із тісної співпраці бізнесу з професійно-технічною освітою. Підприємст­ва та підприємці готові вкладати кошти у заклади проф­ техосвіти, які б готували для них висококваліфікованих спеціалістів саме за тими спеціальностями, які їм необхідні у діяльності. У такій співпраці бачу єдиний вихід у збереженні ПТУ.

Внісши зміни до бюджету, сесія направила кошти медичним установам та на ремонт доріг

П

ід час першого пленарного засідання четвертої сесії Тернопільської обласної ради депутати прийняли рішення внести зміни до обласного бюджету на поточний рік.

Зокрема – у зв’язку з визначенням переможців обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській об­ ласті у 2016 році (про який чимало писали раніше) відповідно до рішен­ ня обласної ради від 15 березня 2014 року було збільшено видатки депар­ таменту фінансів Тернопільської ОДА майже на 2 мільйона 700 тисяч гривень для субвенцій іншим місце­ вим бюджетам на співфінансування проектів переможців конкурсу. Депутати виділили кошти (100 тисяч гривень) на виготовлення нау­ ково-проектної документації з ліквідації передаварійного стану фасадів і даху пам’ятки архітектури ХVІІ століття церкви Різдва Христового у місті Тернополі. Також управлінню охорони здо­ ров’я Тернопільської облдержадміністрації за рахунок залишку медич­ ної субвенції на початок року було вирішено спрямувати майже 200 ти­ сяч гривень на фінансування поточ­

І порох є в порохівницях, і є бажання допомагати сьогодні українській армії

П

ідготувати зимові речі, утеплити бліндажі та палатки, запастися водою та дровами – першочергове завдання військових, які обороняють державу на сході України. Усе це зібрати допомагають хлопцям волонтери. Бійців в зоні АТО відвідали волонтери полку «Миротворець». Бла­ годійники привезли хлопцям багато необхідних речей. Михайло Гнатюк – волонтер з Житомирщини. Чоловік почав зай­

матися благодійністю ще з часів Май­ дану. Бійцям на схід він привіз велику ємність для води, виготовлену із товстостінного металу. Її повинні використовувати для облаштування лазні на дровах. – Для зими це хороша річ. Бійці зможуть нагріти велику кількість води, що є вкрай важливим у побуті під час настання холодної пори року. Трьохсоткілограмову металеву ємність вантажили на палету за допомогою спецобладнання мешканці села Кровинці. До місця призначення її привезла одна з місцевих фірм.

Провідати військовослужбовців окремої артилерійської бригади ОК «Захід» приїхали волонтери з Тернополя Світлана та Сергій Стойко, капелан УПЦ КП отець Богдан. Вони привезли бійцям домашні смаколики та подарунки. – Ми у Тернополі активно співпрацюємо із середньою школою №19, – розповіла Світлана. – Учні постійно допомагають солдатам. Керівництво разом із вчителями цього року планують організувати музей речей, привезених із АТО. Вони всім колективом просили привезти будь-що для експозиції музею. Аби підтримати школярів, хлоп­ ці в знак подяки передали їм розписану автографами знешкоджену ар­ тилерійську гільзу. Її урочисто передали в музей школи. Тернопільським артилеристам діти також підготували подарунки – обереги, ляльки-мотанки, вишили образки і тризуби, намалювали малюнки та передали більше сотні пар теплих взуттєвих устілок. Школярі побажали захисникам швид­кого завершення бойових дій на Сході та повернення до власного дому – найкращого і найтеплішого місця на землі.

ного ремонту приміщень комуналь­ ної установи Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини» і 50 тисяч гривен на придбання м’я­ кого інвентаря комунальному зак­ ладу Тернопільської обласної ради «Тернопільський центр «Мати і дитина». Сесія вирішила здійснити перерозподіл коштів за рахунок їх економії, виділених Бучацькому реабілітаційному центру на фінансування видатків Золотопотіцької районної комунальної лікарні в сумі 100 тисяч гривень. Відповідно до звернень голов­них

розпорядників коштів обласного бюджету перерозподілено – за рахунок економії коштів на оплату ко­ мунальних послуг і енергоносіїв та інших поточних видатків для забезпечення обов’язкових витрат спеціа­ лізованому територіальному медич­ ному об’єднанню «Фтизіатрія», обласній комунальній психоневрологічній лікарні, Центру екстреної ме­ дичної допомоги та обласній лікарні «Хоспіс» понад мільйон гривень. Обласна рада спрямувала 760 ти­сяч гривень на співфінансування (10%) поточного ремонту автомобільних доріг загального користування і місцевого значення.

Артилеристи запрошують на службу за контрактом

З

метою активної співпраці з громадськістю та інформування населення про військову службу за контрактом Тернопільська окрема артилерійська бригада ОК «Захід» проводить агітацію у своєму реґіоні. За допомогою різноманітних за­ собів, через пресу, радіо, телебачення, розповсюдження друкованої про­ дукції та усними виступами війсь­ко­ вослужбовці-артилеристи демонст­ рують на своєму прикладі переваги

контрактної служби та ознайомлюють з роботою військової частини цивільне населення. Цього разу офі­ цери та військовий духовий оркестр побували у райцентрах Тернопільщини. Сподіваємось вже незабаром до нас приєднаються нові земляки, які бажають освоїти військові спеціальності у артилерійсь­ких підрозділах та замінять хлопців, призваних за мобілізацією на війсь­ковос­луж­ бовців-контрактників у Збройних Силах України. Інформація артилеристів: www.facebook.com/44art.br


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

5

Тернопільщина – флагман в напрямку створення місцевих та добровільних пожежних формувань Д ля Управління ДСНС у Тернопільській області одним із пріоритетних завдань є забезпечення протипожежного захисту віддалених населених пунктів.

Багато уваги приділяється ство­ ренню місцевих та добровільних по­ жежних формувань. На Тернопільщи­ ні, в селі Литячі Заліщицького району, створили добровільну пожежну команду, вже другу в області з початку поточного кварталу. На адресу вогнеборців линуло

чимало теплих слів. Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна побажав пожежникам миру, здоров’я, Божого благословення та наснаги в почесній справі порятунку людсь­ких жит­ тів та матеріальних цінностей. З нагоди відкриття новостворе-

ного підрозділу присутніх привітала й радник Міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва. Вона подякувала за виконану роботу та відзначила, що Тернопільська об­ ласть в Україні є флагманом в нап­ рямку створення місцевих та доб­ ро­вільних пожежних формувань. – Створення добровільних пожеж­ них команд – це вимога сьогодення! – зазначив заступник голови ДСНС України Руслан Білошицький. – Ад­

На Чортківщині провели тренування з ліквідації умовної надзвичайної ситуації на небезпечному об’єкті

В

Чортківському районі на території ПрАТ «Агропродукт» рятувальники тренувалися ліквідовувати умовну надзвичайну ситуацію на хімічно-небезпечному об’єкті.

Мета заходу – перевірити готовність рятувальників Чорткова до дій з ліквідації надзвичайних ситуа­ цій у разі аварії на хімічно-небезпечному об’єк­ті з викидом аміаку. Згідно тактичного задуму, внас­ лідок розгерметизації ємності з аміа­ ком, на території підприємства від­ бувся витік хімічно-небезпечної ре­ човини. Працівники об’єкту сповістили про подію керівництво, повідомили екстрені служби району та вжили першочергові заходи щодо мінімізації наслідків надзвичайної ситуації. На місце події прибули черговий караул 6-ї державної пожежно-рятувальної частини, бригада швидкої допомоги та працівники МВС. Рятувальники провели розвідку, ева­ куювали з осередку події умовних потерпілих та здійснили ліквідацію наслідків аварії. Медики надавали пер­шу допомогу ураженим та організували їх транспортування до лікувального закладу, працівники поліції забезпечували громадську безпеку та охо­ роняли територію. Після тренувань організатори заходу підвели підсумки. Учасникам навчань вказали на основні аспекти при виконанні подібних аварійно-рятувальних робіт, наголосили на необхідності тісної та злагодженої взаємодії між усіма службами цивільного захисту.

же саме у віддалених населених пунктах проблема захисту від вогню набуває особливої гостроти. Аби забезпечити надійний протипожеж­ ний захист сільської місцевості пот­ рібно, щоб територіальні громади активно створювали добровільні про­типожежні формування, як це робиться в європейсь­ких країнах. Він передав для потреб добровільної пожежної команди пожежний автомобіль.

Про важливість добровільних по­ жежних команд говорив і начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Вітаючи працівників новоствореного підрозділу з початком нелегкої та вкрай важливої для громади роботи він зауважив, що створення добровільної пожежної команди в даному населеному пункті – це ґарантія безпеки не лише села Литячі, але й прилеглих сіл-сусідів. Він відзначив, що від сьогодні на плечі вогнеборців-добровольців ля­ гає відповідальність за пожежну без­ пеку десяти населених пунктів району – сіл Буряківка, Слобідка, Попівці, Кошилівці, Садки, Дорогичівка, Литячі, Хмелева, Свершківці та Шутроминці, а захист від пожеж от­ римають майже 7 тисяч осіб. – Ми не зупинятимемося на досягнутому, а будемо продовжувати роботу, спрямовану на те, щоб навіть у найвіддаленіших селах області функціонували добровільні пожежні команди – зазначив очільник пожежно-рятувальної служби.

У селищі Вишнівець відзначили 70-у річницю з часу створення підрозділу пожежної охорони

П

ожежній команді в селищі Вишнівець Збаразького району виповнилося 70 років. За цей період селищні вогнебор­ ці ліквідували тисячі пожеж, врятували сотні людських життів. З нагоди ювілею привітати іменинників завітали місцеві мешканці, представники влади та духо­венст­ ва, ветерани пожежної охорони району та представ­ники Управління ДСНС у Тернопільській області. Селищний голова Василь Стефанський відзначив, що добре усвідомлює важливу роль, яку відіграють рятувальники для місцевої гро­ мади, адже вони приходять на допомогу не лише при виникненні пожеж. Взимку визволяють транс­

порт, що застряг у снігових заметах, під час повеней відкачують воду з підвалів та погребів, при ДТП рятують людей з понівеченого транспор­ ту та надають необхідну допомогу. Високо оцінив роботу Вишнівецьких вогнеборців зас­тупник начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Роман Тер­ лецький. Він від імені керівництва подякував їм за зразкове виконання завдань по захисту ввіреної їм території від пожеж та інших надзвичайних подій. Працівників та ветеранів Виш­ нівецької місцевої пожежної команди нагородили грамотами, подяками та цінними подарунками. Після офіційної частини місцеві художні колективи подарували усім присутнім святковий концерт.


6 ОДА ІНФОРМУЄ Відремонтовані дороги – це спільне завдання для влади і громадськості Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

Т

ернопільська область активно взялася до ремонту стратегічних доріг. І якщо забезпечити виділення фінансів більше в компетенції адміністрації краю, то громадськість цілком може долучатися до контролю.

В Збаразькому районі, поблизу села Чернихівці, ремонтують дорогу державного значення М-19. Вона сполучає Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече. Зараз роботи ведуться на ділянці протяжністю майже 3 км – використовують нову технологію ресайклінгу, майстри проходять від­ повідну підготовку. Обійдеться ремонт цієї частини шляху практично у 22 мільйони гривень. Дорога є відгалуженням міжнародного транс­ портного коридору. Протягом 2015-2016 років на да­ ній магістралі, що проходить Тер-

Б

Всіх добровольців, які брали участь в АТО, для отримання відповідного статусу просять звертатися в експертну комісію, що діє при Тернопільській ОДА. – Незважаючи на те, має боєць АТО статус учасника бойових дій чи

С

творення IT-технологій та сучасних продуктів програмування – одна з точок науково-інтелектуального прориву Тернопільщини. – Тернопіль – це студентське місто, у наших вузах навчаються понад 40 тисяч студентів. Це наш інтелектуальний потенціал. Сучасні продукти програмування можна вико-

ристати в охороні здоров’я, системі безпеки, веденні різноманітних об­ ліків тощо, – зазначив на відкритті Всеукраїнської студент­ської олімпіа­ ди Юрій Юрик. У ній взяли участь представники 18-ти університетів Південно-За­ хідного реґіону, а також три шкільні команди. Переможці стануть учас­ никами Міжнародної олімпіади, що відбудеться за кордоном.

У Тернополі на вулиці Валовій встановили пам’ятник Ігорю Ґереті

нопільською областю, вже відремон­ тували понад 5 км, витратили на це близько 26 млн. грн. – Найважливішим елементом нашої роботи є здійснення контролю за темпами та якістю виконання робіт. Закликаю і представників гро­

мад, і «Автомайдан», і всіх решту долучатися і здійснювати контроль, фіксувати та повідомляти про факти недобросовісного виконання. Це спільне завдання для нашої області і його успіх залежить від нас усіх, – зазначив Степан Барна.

ні, ми завжди реагуємо на всі їхні звернення – це принципова позиція, – наголосив заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик. Сюди входять представники всіх громадських організацій, що мають відношення до добровольчих батальйонів в Тернопільській області. – Орієнтовно через тиждень ми почнемо збирати документи від усіх добровольців, які хочуть отримати статус учасника бойових дій. Основними і базовими є подання від

керівників штабів, тобто від самих військових структур, у яких війсь­ ковослужбовець стояв на обліку. А також подання від громадських організацій, через які вони йшли у добровольці, – наголошує Юрій Юрик. До цього абсолютно відкритого процесу просять долучатися всіх представників громадських організацій, а також ЗМІ. На даний момент в області налічується близько 3200 демобілізованих.

Для отримання статусу добровольців АТО просять звертатися в комісію при ТОДА ійці АТО отримують належну допомогу у вирішенні особистих питань, оздоровлення чи санаторного лікування.

Кращі програмісти Тернопільщини поїдуть на Міжнародну олімпіаду

Т

епер відомий археолог, краєзнавець, історик та громадський діяч крокує бруківкою назустріч людям, з сумкою через плече. Тепер ця сумка стала «символом» – кожен, хто її торкнеться, отримає заряд мудрості, знань, наснаги до відкриттів та самовдосконалення. Автор такої ідеї – скульптор, виходець з Тернополя Олесь Маляр.

На засіданні художньої ради екс­ перти обрали найкращу модель, яку ще й схвалила донька Ігоря Ґерети. Архітектор пам’ятника – голова прав­ління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олег Головчак. Найбільше Ігоря Ґерету згадують, як дуже добру та водночас скромну людину, він був глибокою особистістю з надзвичайно високою працездатністю.

На Тернопільщині впроваджується проект «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності реґіонів»

П

ідвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності реґіонів в рамках програми «Польська допомога для розвитку – 2016» обговорили представ­ ники уряду та аґентства розвитку підприємництва Польщі. – Тернопільська область динамічно розвивається, тож зацікавлена у реалізації подібних програм. У нас функціонують 44 підприємства із польськими капіталовкладеннями. Серед наших пріоритетів – спри­ яння у подальшому розширенні спів­ праці. Для нас цінний досвід Польщі у питаннях залучення інвестицій, створенні концепції індустріаль­ них парків, аґенцій інвестицій та міжнародної технічної допомоги, – підкреслив Степан Барна. Очільник області відзначив теперішню мінімізацію бюрократичних перепон для розвитку бізнесу, а також активну роботу децентралізації. В області вже утворено 26 територіальних громад і планується ще 12. Триває посилена робота, спря­ мована на те, щоб всі вони були еко-

номічно сильними та конкурентноздатними. Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Га-

лина Воляник презентувала загальну концепцію Центру підтримки підприємництва в області в рамках реалізації на території Тернопільської області Програми «Польська допомога для розвитку – 2016». Представники польської сторони підтримали запропоновану концепцію та заявили про свою готов-

ність до співпраці з Тернопільщиною в напрямку найшвидшого втілення запропонованого. – Ми вперше у Тернополі й дуже раді, що маємо можливість завітати до вас. Реалізація даного проекту – це лише початок подальшого розвитку плідної співпраці на рівні обох країн, – зазначив радник міністерст­

ва економічного розвитку Респуб­ ліки Польща Кшиштоф Сівек. Варто зазначити, до Програми «Польська допомога для розвитку – 2016» увійшли не всі реґіони Ук­ раїни, а лише ті, що протягом останніх років виявляли активність та зацікавленість у процесі реформування.


НОВИНИ З МІСТА

четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

7

У Тернополі відкрили У місті працюють цілодобові аварійно-диспетчерські служби цілодобовий туристично-

У

Тернополі з початку вересня розпочали роботу дві аварійно-диспетчерські служби, які здійснюють ліквідацію будьяких аварійних ситуацій, що виникають у житлових будинках міста – на Східному та Сонячному масивах. Зокрема, до них можна звертатися під час пошкоджень на внутрішньо будинкових мережах централь-

ного опалення, елект­ро-, тепло- та водопостачання. – Тепер при виникненні будь-якої

На вулиці Карпенка триває капітальний ремонт міжквартального проїзду

Д

нями міський голова Сергій Надал оглянув стан виконання ремонтних робіт міжквартального проїз­ ду на вул. Карпенка вздовж будинків 3-13. За словами очіль­ника Тернополя, цей проїзд – один із найбільших міжквартальних проїздів, які ремон­ тують цього року у місті. – Мешканці прилеглих будинків зверталися у міську раду із проханням відремонтувати цей міжквартальний проїзд, адже поблизу знаходиться дитячий садочок, ок­ рім того під час дощів виникає проблема із підтопленням сусідніх будинків, – розповідає Сергій Надал. – Після капітального ремонту цього покриття ми вирішимо одразу декілька проблемних питань, зокрема, облаштуємо належне водовідведення та додаткові місця для паркування автомобілів жителів прилеглих будинків, відремонтуємо про­

їжджу частину, якою зможуть корис­ туватися також батьки дітей для під’їзду до дитячого садочку на вул. Юності. Очільник міста особисто контро­ лює якість виконання ремонт­них робіт у Тернополі. Також він зак­ ликає мешканців, при наявності зауважень чи пропозицій щодо ремон­ тів, звертатися у міську раду або телефонувати на довідку 15-80.

аварійної ситуації тернополяни можуть звертатися у спеціально створені аварійні бригади. Наразі у місті таких є два підприємства, які створили такі бригади та вони справляються із усіма викликами, хоч надіємося, що з часом їх кількість буде збільшуватися, – зазначає очільник Тернополя Сергій Надал. – Під час створення цих бригад ми переймали досвід з інших міст України та Польщі. Однією із приватних фірм у Тернополі, яка створила аварійні брига­ ди, є ПП «Східний масив». Саме з ни­ ми заключають договори на аварійне обслуговування будинку ЖЕКи та ОСББ. Викликати їх зможуть і ок­ремі мешканці багатоповерхівки, про­те, якщо будинок не має угоди з аварійною бригадою, то власнику помешкання доведеться самостійно оп­лачувати вартість витрат за усі виконані роботи. – Аварійна служба на нашому підприємстві розпочала роботу 1 ве­ ресня. На сьогодні у нас є дві аварійні машини, які обладнані необ­хід­ни­ ми інструментами для пов­ної локалізації будь-якої аварійної ситуації, яка може виникнути у жит­лових бу­ динках, – каже директор ПП «Східний масива» Михайло Дереворіз. На підприємстві щодня з 8.00 до 20.00 год. працює диспетчерська служба, а у нічний час усі виклики спрямовуються безпосередньо на аварійні бригади. Контактний телефон аварійних бригад у Тернополі: (0352) 243607, 0672083686 та 067358833.

інформаційний центр

П

ерший цілодобовий туристично-інформаційний центр відкрили у Тернополі. У ньому мешканці та гості міста зможуть отримати безкоштовну туристичну мапу «98 причин відвідати Тернопіль». – Наразі в Україні немає жодного туристично-інформаційного цент­ ру, який працює цілодобово. Специфіка Тернополя у тому, що через на­ ше місто більшість туристів приїжд­ жає та від’їжджає вночі, або ж залишаються на один день. Тому у всіх буде можливість у будь-який час до­ би придбати сувеніри, – розповідає директор КП «Туристично-інформа­ ційний центр» Тарас Ковальчук. На відкритті центру був присутній секретар міської ради Віктор Шу­ мада, який зазначив, що відкриття

цього закладу саме 27 вересня є дуже символічним. Адже цього дня відзначають Всесвітній день туризму. – Туристична галузь є важлива для нашого міста. Про це свідчить той факт, що у квітні міська рада прийняла «Програму стратегічного розвитку міста до 2025 року», у якій міститься окремий розділ про туризм. На сьогодні ми виділяємо два важливі туристичні напрямки у міс­ті – це подієвий та релігійний туризм, – зазначає Віктор Шумада. – До речі, цього року наше місто вже відвідало близько 150 тисяч туристів. А у наших планах створення нових цікавих туристичних об’єктів, наприклад, дослідження підземель та облаштування оглядового майданчика на Катедрі. «Туристично-інформаційний центр» Тернополя знаходиться за адресою вул. Грушевського, 2.

Сергій Надал: «Цього року у Тернополі термомодернізують 25 будинків»

У

Тернополі триває реалізація програми термомодернізації, відповідно до якої передбачено встановлення у багатоквартирних житлових будинках індивідуально-теплових пунктів, утеплення стін та дахів, заміни вікон на енергоефективні за програмою співфінансування 30/70 (30% вартості ро­біт оплачують мешканці і 70 % виділяється з міського бюджету). – Роботи із термомодернізації цього року мають провести у 25-ти будинках, у частині з них буде утеплено фасад, у інших замінено вік­на, відремонтовано дахи та інженерні мережі, – розповідає міський голова Сергій Надал. Зараз триває утеп­лення фасаду у будинку на вул. Володимира Ве­ ликого, 1, ще у планах цього року утеплити стіни на вул. Карпенка, 4А та вул. Оболоня, 11. Очільник Тернополя зазначає, що завдяки заходам термомодернізації жителі будинку зможуть економити та менше платити за комунальні послуги в опалювальний період. Наразі за програмою термомодернізації замінено вікна на вул. Бро­

дівській, 50, Київській, 10, Лучаківсь­ кого, 12А, Чалдаєва, 10, на проспекті Злуки, 39, утеплено покрівлю на

вул. Будного, 20 та утеплено стіни на вул. Богдана Хмель­ницького, 21А й Чумацька, 27. Роботи із утеплення та заміни вікон тривають ще на п’яти об’єктах та готуються документи на термомодернізацію 11 будинків. Більшість з цих робіт планують завершити до початку опалювального сезону.


8 СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ У Головному управлінні Нацполіції краю нагородили правоохоронців Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

П

одяки від Міністра внут­ рішніх справ України Арсена Авакова отримали п’ятеро працівників тернопільської поліції. Відомчі заохочувальні відзнаки вручили бійцям роти особливого призначення «Тернопіль». Подяками МВС України за сумлінне ставлення до покладених посадових обов’язків, ініціативу та наполегливість заохочено капітана по­ ліції Миколу Вербицького, підполковника Романа Гладиша, старшого сержанта Івана Мороза, капрала На­ зарія Старика та сержанта поліції Ярослава Тарківського. Нагороди бійцям вру­чив керівник поліції Тернопільської області

Кінолог з Тернопільщини переміг у чемпіонаті України

Н

а Закарпатті у місті Мукачеве відбулися змагання Першого чемпіонату Нацполіції України з багатоборства кінологів. Понад тисячу службових собак здобували звання кращого помічника поліцейського. Три дні чотирилапі та їх інст­рук­ тори змагалися у подоланні 200-метрової смуги перешкод. У виконанні комплексу вправ загальної та спе­ ціальної підготовки розшукових со­ бак, у затриманні умовного правопорушника, обшукувати місцевість

Олександр Богомол під час наради в обласному главку відомства. Він побажав поліцейським си­

ли і наполегливості для подальших здобутків, успіхів у роботі та благополуччя у родинах.

Вислухати, підтримати допомог­ ти та почути вдячні слова означає, що подібні заходи проводяться недаремно, а без допомоги дільнич-

ного офіцера поліції тут, звичайно ж, ніяк не обійтись, бо його покликання та службовий обов’язок – бути серед людей. Відвідують поліцейські і родини переселенців з тимчасово окупованої території та зони антитерористичної операції. Такі сім’ї опинилися в складних життєвих умовах і їм, як ніколи, потрібна стороння підтримка. Як зазначають самі переселені, доброзичливе та небайдуже ставлення всіх, хто допомагав їм облаштуватися на новому місці – без­ цінне. Подібні заходи правоохоронці проводитимуть й надалі, адже підтримка та допомога необхідні нашим краянам, а для поліції дають змогу стати максимально ближчими до населення.

та правильно виконувати команди. Усі собаки достойно виборю­­ ва­ли першість, адже серед них 600 розшукових, 130 спеціалізувалися на по­шуку вибухівки та зброї, а 100 – на виявленні наркотичних речовин. Що­місяця близько 20 команд кінологів із собаками виїжджають на ви­конання завдань у зону АТО. Титул найкращого поліцейсь­ко­ го кінолога здобув Андрій Бордельний з Кінологічного центру ГУНП в Тернопільській області. Його службова собака Емма найкраще виконала усі поставлені завдання та здо­ була золоту нагороду.

Всеукраїнську акцію «Від щирого серця» підтримують правоохоронці області

З

апочаткована у 2014 році Міністерством внутрішніх справ іміджева акція «Від щирого серця» продов­ жує свою добру справу. Працівники правоохоронних ві­ домств допомагають дружинам, дітям, батькам літнього віку, рідні яких перебувають у відрядженні та охороняють спокій країни на лінії вогню, а також самотнім пенсіонерам. В одній домівці чекають на повернення сина, в іншій – на чоловіка чи брата. Комусь потрібно нарубати та скласти дрова, допомогти зібрати урожай на городі, хтось про­ сить привезти з міста ліки, а декому у пустій домівці не вистачає просто­ го спілкування.

Урок з безпеки провели правоохоронці у школі-інтернаті

П

ро специфіку роботи поліцейських, про несення служби в зоні антитерористичної операції, про проведення різноманітних операцій, а також про заходи безпеки при знахідці небезпечних предметів розповіли учням школи-інтернату для слабочуючих діток правоохоронці.

– В зв’язку з ситуацією, яка скла­ лася сьогодні в Україні, чимало озб­ роєння, боєприпасів, гранат пот­рап­ ляє на мирні території, – каже старший інспектор з особливих доручень управління кадрового забез­печен­

ня ГУНП в Тернопільській області Олександр Тріль. – Ми хочемо, щоб діти, які стикнуться з даною си­туа­ цією в своєму житті, могли нормаль­ но відреагувати і знали, що ро­бити. Батьки багатьох вихованців на-

вчального заходу є учасниками АТО, чимало татусів і зараз захищає цілісність кордонів на сході України. Діти пишаються своїми героями і цікавляться усім, що відбувається в зоні неоголошеної війни. – Ми покликали працівників поліції, аби вони заспокоїли дітей, щоб пояснили, що батьки захищають Батьківщину заради миру та добра, заради блага України. Їхні батьки пішли на схід і вони є героями нашої держави, – каже соціальний педагог загальноосвітньої шко­ ли-інтернату Тернопільської міської ради Ірина Бігуняк. Спілкувалися правоохоронці з дітьми і на різні патріотичні теми. Одне з бажань, яке озвучили маленькі українці – це покататися на автомобілі з мигалками та ще ближче познайомитися з людьми у формі.


КРИМІНАЛ

Продавців зброї піймали на Тернопільщині силовики

К

четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

9

Банківські шахраї викрали з рахунку чортківчанина понад 20 тисяч гривень

ілька десятків різнока­ ліберних набоїв, ручний кулемет Калашникова, протитанковий гранатомет РПГ-22, ніж та глушник вилучили поліцейські спільно з опе­ ративниками служби безпеки у двох мешканців Тернополя.

Безвісти зниклого 57-річного таксиста знайшли повішеним

П

овідомлення про зникнення таксиста з селища Велика Березовиця надійшло до правоохоронців Тернопільського відділення поліції 29 вересня від сина. Він розповів, що його батько 27 вересня виїхав власним авто на роботу і з ним втрачено зв’язок. Правоохоронці розпочали пошу­

ки безвісти зниклого. Результати ви­ явилися невтішними: чоловіка знайшли повішеним у лісовому масиві поблизу села Великі Гаї. Автомобіль поліцейські виявили поруч місця по­ дії. Усі цінні речі та документи померлого залишилися в авто. При попередньому огляді тіла слідів насильницької смерті не вияв­ лено. Судмедексперти встановлять точну причину смерті.

Поліцейські охорони піймали крадія дизельного палива

П

рацівники Управління поліції охорони в Тернопільській області піймали машиніста бульдозера, який намагався поцупити дизельне паливо.

Факт крадіжки паливно-мастильних матеріалів із кар’єру Новосілка виявили поліцейські охорони. Вони ж повідомили про це і підволочиських правоохоронців. У ході перевірки стало відомо, що 10 літрів дизельного мастила з території кар’єру викрав 47-річний машиніст бульдозеру, який там пра­ цював. Недобросовісному працівнику поліцейські попередньо інкримінують частину 1 статті 185 ККУ – крадіжка. Санкція статті передбачає по­ карання у вигляді штрафу від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до двох років, або позбав­ лення волі на строк до трьох років.

За словами начальника відділен­ ня слідчого управління ГУНП Рус­ тама Гикавчука, повідомлення про двох ймовірних продавців зброї силовики відпрацьовували та перевіряли тривалий час. За попередньою інформацією, підготовкою до незаконного збуту небезпечних предметів займалося двоє тернополян. У ході перевірки стало відомо, що тридцятилітні чоловіки неодноразово притягувалися до криміналь­ ної відповідальності за умисні корисливі злочини. 28 вересня, відповідно до ухвали суду, у їхніх помешканнях відбулися обшуки. Чоловікам інкримінують статтю 263 ККУ – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

І

з заявою до правоохорон­ ців звернувся житель райцентру Чортків та повідомив, що з його банківського рахунку зникло понад двадцять тисяч гривень. Зі слів потерпілого, на його мобільний зателефонувала невідома особа, представилась співробітником служби безпеки фінустанови і запевнила, що з його рахунку якісь зловмисники намагаються зняти кош­ти, тому потрібен пароль дос­ тупу до платіжної системи, аби запобігти злочину.

Повіривши словам незнайомця, чортківчанин сказав заповітні цифри і поплатився за це – з рахунку пропало двадцять тисяч двісті гривень. Правоохоронці проводять оперативні заходи задля встановлення особи шахрая, а краянам радять бути пильними та уважними, особливо щодо грошових операцій. Паролі, коди доступу маєте знати тільки ви, і ніхто більше – це перед­ бачено в угодах будь-якого банку. Співробітники банку ніколи не телефонують до клієнтів за такою інформацією.

ви­мога є обов’язковою для виконання, а за її iгнорування передба-

чено штраф у розмiрi вiд 425 до 510 гривень.

ділі поліції, конфлікти між колишнім подружжям – справа часта. Нещодавно було направлено до суду кримінальне провадження за фактом нанесення тілесних ушкоджень, де підозрюваним виступив чоловік – 37-річний уродженець Заліщицького району. Потерпіла – колишня дружина – жителька Чортківщини. Подружжя разом не мешкає, хоча має спільних шестеро дітей. Одного з вечорів заліщанин зно­

ву навідався на обійстя екс-дружи­ ни. Дверей вона йому не відчинила, а той пообіцяв помститися. За декілька хвилин подвір’я вже було задимлене – горіла стодола. Поки при­ їхали пожежники, вогонь перекинув­ ся й на літню кухню. Господарські будівлі стали згарищем. Поліцейські розшукують палія, бо той після вчиненого переховуєть­ ся. Кримінальне провадження розпочато за частиною 2 статті 194 ККУ.

Поліцейські нагадують: водіям з 1 жовтня слід вмикати фари!

З

1 жовтня по 1 травня на території України буде діяти вимога пункту 9.8 Правил дорожнього руху про попереджувальні сигнали. У зв’язку зi скороченням свiт­ лового дня та погодними умовами виникає необхiднiсть у пiдвищеннi видимостi автомобiля для пiшохо­ дiв та iнших учасникiв руху, а вiдтак за мiстом потрiбно вдень вмикати фари. Це передбачено постановою Ка­ бiнету Мiнiстрiв України вiд 11 лютого 2013 року. Кермувальники по­ виннi виконувати таку вимогу лише поза межами населених пунктiв. Правоохоронці нагадують, що

Чоловік підпалив стодолу на обійсті екс-дружини

П

ожежа спалахнула в одному з приватних господарств в Чортківському районі. З’ясувалося, причиною загорання став підпал. За попередньою інформацією по­ ліцейських, саме до пожежі причетний колишній чоловік потерпілої. Він таким методом мстив екс-дру­жи­ ні за те, що не пустила його до хати. Як розповіли в Чортківському від­


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

Житель Закарпаття обікрав мешканців Тернопільщини на півмільйона гривень

Р

озбиті металопластикові вікна, пошкоджені рами та інші сліди проникнення залишали по собі невідомі квартирні злодії, які впродовж кількох місяців орудували на Тернопільщині. Від рук злов­ мисників потерпіли мешканці обласного центру, Тернопільсь­ кого та Чортківського районів. За словами слідчого Тернопільсь­ кого відділу поліції Мирона Шеремети, злочини були між собою схожі. Зловмисник проникав до осель на першому або другому поверхах. В помешканнях злодій шукав цінні речі, які можна швидко та непомітно реалізувати. Найчастіше він крав готівку, ювелірні вироби, електроні­ ку, побутову техніку та інструменти. З однієї квартири в обласному центрі зловмисник викрав вісім тисяч доларів, шістдесят колекційних кишенькових годинників, понад двад­цять ювелірних виробів та ноутбук. У селі Петриків Тернопільсь­ кого району невідомий привласнив побутову техніку та електроніку на більш як дві тисячі гривень. Подібним був почерк злодія і в Чорткові. Там він з оселі пенсіонерки викрав речей на десять тисяч гривень. Серед іншого були дорогоцінні прикраси. Ще двічі зловмисник намагався проникнути до помешкань через розбиті вікна, проте завершити заплановане йому не вдалося.

Не погребував злодій і крадіжкою в чортківському храмі. Уже звичним для себе способом він проник до Церкви християн віри євангельської, де викрав побутову техніку та інші цінні речі. Саме в Чорткові правоохоронцям вдалося впіймати зловмисника. Чоловік намагався покинути межі нашої області. Його на автовокзалі помітив поліцейський патруль. Пра­ во­охоронці попросили невідомого показати документи, на що той відреагував неадекватно. Чоловіка запросили до відділу поліції, де встановили його особу. Це – раніше судимий за тридцять май­ нових злочинів 40-річний житель Закарпаття. Він наприкінці 2015 ро­ ку вийшов з місць позбавлення волі. Результати експертиз та пере-

вірок, проведених правоохоронцями, встановили причетність чоловіка до скоєння численних крадіжок. Чоловік у них зізнався. Він розповів, що крадене збував на ринках і в лом­ бардах, а деякі речі зберігав у сховках. Частину краденого поліцейські відшукали і вилучили. Серійному злодієві-рецидивісту інкримінують дві квартирні крадіж­ ки в обласному центрі, три в Тернопільському районі та дві у Чорткові. За фактами цих семи злочинів відкрито кримінальні провад­ження за частиною третьою статті 185 Кримі­ нального кодексу України – крадіжка, поєднана з проникненням в жит­ ло інше приміщення чи сховище. На­ разі поліцейські встанов­люють причетність зловмисника і до інших по­ дібних злочинів.

Не повідомляйте конфіденційні дані незнайомцям по телефону!

Ч

ергове шахрайство з банківськими картками задокументували правоохоронці області. У мешканки містечка Хоростків на Гусятин­ щині аферист виманив кошти. Спрацювала вже відома шахрай­ ська схема. Незнайомець зателефонував на мобільний та представився працівником банку. Повідомив, що з рахунку намагалися зняти кошти, її карту заблоковано і слід негайно змінити паролі. Жертва назвала усі захисні коди банківської картки. Ре­ зультат: у 48-річної мешканки району викра­ли 1500 гривень. На мобільний надійшло повідомлення про перерахування кош­тів з рахунку. Жінка повідомила про злочин в поліцію. За фактом шахрайст­ва відкрито кримінальне провад­ження.

Аби не потрапити в шахрайські пастки, слід не довіряти незнайомцям конфіденційну інформацію. Нагадуємо, жоден банківський працівник не телефонує до клієнтів з запитами про захисні коди, номери банківських карток, тощо.

Шахрая, який видурив мобільний у неповнолітнього, спіймали

В

ід злочинних дій шахрая потерпів неповнолітній мешканець обласного центру. Аферист, представившись працівником поліції, викрав у 9-річного хлопчика засіб зв’язку. Незнайомець перестрів хлопчину близько 15 години в міському парку «Шевченка». Представившись працівником поліції, попросив надати для перевірки мобільний теле­ фон. Пояснив, що розшукує вик­ра­ дений у парку мобільний. Хлопчик виконав прохання. Однак, як тільки

телефон опинився у руках незнайомця, той втік. Працівники поліції розшукали зловмисника. Ним виявився 41-річний мешканець Житомирщини. Чоловік в минулому вже притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння майнових злочинів. На Тернопільщину приїхав у пошуках злочинних заробітків. Тепер знову доведеться відповідати за скоєне кримінальне правопорушення. За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження. Поліцей­ ські перевіряють причетність чоловіка до скоєння інших злочинів.

йомим. Приміром, вирваний у школярки мобільний вар­тістю шість ти­ сяч гривень продав за чотири сотні. Незаконне заволодіння транс­ портними засобами – ще одне кримінальне хобі 22-річного тернополянина. Оперативники підозрюють його у вчиненні двох таких злочинів. Автівки були знайдені, але гос-

подарям це не принесло радості, ад­ же викрадене «Рено» зловмисник спалив, а «Жигулі» розбив, вчинивши ДТП. Кримінальне провадження розпочато за частиною другою статті 186 та частиною другою статті 289 Кримінального кодексу України. Три­ ває досудове розслідування.

Шахрайство інкримінують Три пограбування та два факти незаконного правоохоронці 23-річному заволодіння транспортними засобами – справа рук 22-річного тернополянина жителю Тернопільщини перативники криміналь-

С

тарий телефон підмінив на новий та здійснив процедуру повернення через пошту. Саме так мешканець Кременця, 1993 року народ­ ження, вирішив обдурити продавця побутової техніки.

За словами начальника Кременецького відділу поліції Володимира Галевича, підозрюваний замовив мобільний телефон марки Samsung S5. Товар пообіцяв оплатити після отримання. 19 вересня замовлення надійшло «Новою поштою» на одне з відділень. Покупець прийшов, оглянув товар та оформив операцію з повернення відправникові, мотивуючи, що він не підійшов. І лише 26 вересня стало відомо, що кременчанин під час огляду замінив засоби зв’язку. Працівники пошти викликали правоохоронців. Камери відеоспостереження зафіксували момент, коли чоловік міняв телефони – у коробку поклав старий мобільний, а собі забрав новий. У скоєному двадцятитрьохлітній хлопець зізнався, телефон вилучили. Подію внесли до єдиного реєст­ ру досудових розслідувань за части­ ною 1 статті 190 ККУ– шахрайство.

О

ної поліції Тернопільщини вийшли на слід злов­ мисника, причетного до пог­ рабувань та незаконних заволодінь транспортними засобами.

Як повідомив начальник відділу кримінальної поліції ГУНП Тернопільської області Михайло Шмиг­ лик, оперативними заходами вдало­ ся встановити причетність раніше неодноразово судимого зловмисни­ ка до трьох пограбувань та двох викрадень автомобілів. Наживою лиходія під час відкри­ того викрадення майна ставали мобільні телефони. Апарати зв’яз­ку він викрав у жителя обласного центру та мешканця села Смиківці Тернопільського району. Його жертвою стала й 10-річна дівчинка, котру злов­ мисник пограбував серед білого дня на шкільному под­вір’ї. Крадене фак­ тично за безцінь збував своїм зна-


КРИМІНАЛ

У селі Байківці під ворота подвір’я підкинули вибухівку

І

нформацію про предмет, схожий на снаряд, повідомив на лінію «102» житель села Байківці Тернопільського району. Чоловік заявив, що на його подвір’ї, одразу біля воріт, невідомі в трубу запхали вибухівку. На місце виклику одразу виїхали усі екстрені служби. При огляді знахідки з’ясувалося, що це муляж. За словами начальника Тернопільського відділення поліції Вік­ тора Волощука, за останніх кілька місяців, це вже друге повідомлення про підкинутий снаряд на даному подвір’ї. І вдруге вибухівка виявилася безпечною. Зать господаря присадибної ділянки підозрює, що причетні до таких жартів його заздрісники. Він з дружиною переїхав на Тернопільщину зі Львова і свого часу займався інвестиційним бізнесом. Чоловік каже, що йому неодноразово на сторінку в соцмережах приходили повідомлення з вимогою поділитися грошима і просили п’ять тисяч доларів. Проте жодних контактів вимагачі не залишали. Правоохоронці розшукують при­ четних до таких «жартів» людей.

четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

11

Ключ у дверях заманив до помешкання злодіїв

В

ласники помешкання у селі Оришківці на Гусятинщині подалися на город, а злодії до хати. Ключі потерпілі безпечно залишили в замку. Повернувшись до домівки, зрозуміли, що там побував хтось чужий. З шафи у кімнаті зникли дві тисячі гривень. Потерпілі звернулися за допомогою до правоохоронців. За фактом крадіжки відкрите кри­мі­ наль­не провадження. Поліцейські застерігають краян не залишати ключі від помешкань в легкодоступних місцях, за­микати двері. Злодії у першу чергу шукають

готівку у шафі, поміж речами, в кишенях верхнього одягу, під матрацом і навіть у банках з харчами на кухні. Не залишайте ювелірні вироби на тумбі чи трюмо. Від крадіжки ніхто не застрахований. Та найголовніше – не довіряйте незнайомцям! Остерігайтесь чужин­ ців, що стукають у двері під приводом продати чи купити товар, не вір­ те у слова про страшні родинні пороби та не приставайте на пропозиції зняти закляття, а особливо на готівці чи золоті! Спроваджуйте як­ найшвидше таких непроханих осіб подалі від помешкання, а про підоз­ рілих краще одразу повідомляйте пра­ воохоронцям.

Поліцейські та активісти Акумуляторних злодіїв взяли «на гарячому» перативники кримінальпротистоять нелегальному ної поліції у вчиненні серії крадіжок підозрюгральному бізнесу ють 29-річного жителя обласного центру та 21-річного

Н

а одному з сайтів з’я­ви­ лася ін­формація під назвою «В які «ігри» грає тернопільська місцева поліція», де автор вказував адреси, за якими ймовірно розміщені гральні заклади.

Правоохоронці від­реагували на дану публікацію. Працівники превенції та оперативники здійснили перевірку закладів, за всіма вказаними адресами, а це і у Тернополі, і в Кременці, і в Чорткові, і в Гусятині. Загалом більше десяти приміщень. Інформація про виявлені пору-

шення стала причиною відкриття ряду кримінальних проваджень, також за окремими фактами проводяться додаткові перевірки, тому їх внесено до Єдиного обліку. Поліцейські нагадують: зайняття гральним бізнесом – це порушен­ ня статті 203-2 ККУ. Покарання за це – штрафні санкції від 10 до 40 ти­сяч неоподатковуваних мінімумів до­хо­ дів громадян з конфіскацією грального обладнання – частина перша статті, та від 40 до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів гро­ мадян з конфіскацією грального об­ ладнання – частина друга статті.

О

уродженця Монастирищини.

Як встановили оперативники, молодики спеціалізувалися на крадіжках з автомобілів, зокрема, надавали перевагу акумуляторам. На да­ ний час доведена причетність злов­ мисників до двох фактів незаконного заволодіння майном. З легко-

вика «ВАЗ-2102» крадії поцупили акумулятор «Іста» вартістю понад шістсот гривень, а з «Жигулів» першої моделі винесли майна на понад тисячу гривень. Окрім акумуляторної батареї, чоловіки спокусилися ще й на зарядний пристрій до планшета. Свою причетність до вчинення крадіжок зловмисники визнають. Ре­ чові докази у них вилучили. Крадіїв перевіряють на причетність до вчинення інших протип­рав­ них діянь. Кримінальне провад­жен­ ня розпочато за статтею 185 ККУ.

Квартирантку обікрав раніше судимий 35-річний син власниці помешкання

Д

о поліцейських із заявою про викрадення ноутбука звернулася 19-річна тернополянка. Дівчина повідомила, що дорога техніка зникала з орендованої кімнати. У вчиненні злодійства потерпіла запідозрила сина власниці квартири. Поліцейські перевірили версію заявниці і зловмисник зізнався у скоєному. Він підтвердив, що коли матері не було вдома, він взяв ключі від кімнати, в якій жили квартирантки, і поцупив в однієї ноутбук. Портативний комп’ютер того ж дня

заніс до ломбарду, виручивши лише третину його реальної вартості – понад чотири тисячі гривень. Гроші витратив на власні потреби. Як з’ясувалося, зловмисник уже не вперше потрапляє в поле зору правоохоронців – раніше був судимий за майнові злочини. Обкрадання квартирантів – для нього теж не нова справа. Матері вже доводилося відкупляти дівчатам різноманітну техніку, яку викрадав її син. Вирішується питання щодо оголошення 35-річному зловмиснику підозри у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 10 ЖОВТНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.35 Паспортний сервiс 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.50 Вiчне 09.10 Т/с «Таксi» 09.50 Переселенцi 10.15 Д/с «Китай на кiнчику язика» 12.00 Чоловiчий клуб. Спорт 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Як це? 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50 Фольк-music 16.00 Твiй дiм 16.30, 17.30 Орегонський путiвник 17.00 Вiкно до Америки 18.00 Книга.ua 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25, 22.45 З перших вуст 19.30 Про головне 20.00 Перша шпальта 20.30 Вересень 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Класики свiтової лiтератури 02.15 Муз. фiльм «Лючiя де Ламмермур» 03.40 Д/с «Мости мiж свiтами»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.35 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.10 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 02.05 Т/с «Уламки щастя 2» 20.30, 00.00 «Чистоnews» 21.00 Т/с «Найкращий» тиждень мого життя» ▲ 22.00 «Грошi» 00.20 Т/с «Вiкiнги 3» ■ 01.15 Т/с «Вiкiнги 3». Мовою оригiналу ■ 04.05 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.10, 13.20, 14.20, 05.25 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 14.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Казка про Жiнку i Чоловiка» 11.10, 12.25 Х/ф «Любов за розкладом» 15.15 «Чекай на мене. Україна» 17.40 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Маестро» 00.10 Т/с «Особистi обставини» 01.55, 04.30 «Подробицi» - «Час» 02.50 Т/с «Сусiди» ICTV 05.50 Служба розшуку дiтей 05.55, 19.20 Надзвичайнi новини 06.50 Факти тижня 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.00 Зiрка YouTube 11.25 Без гальм 11.50, 13.20 Дивитись усiм! 12.45, 15.45 Факти. День 13.35, 16.20 Х/ф «Капiтан Фiлiпс» ▲ 16.45 Х/ф «Помпеї» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.40 Т/с «Нюхач» 22.25 Свобода слова 01.05 Х/ф «Александр» ▲

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.55 Дорослi як дiти 06.10, 18.00 Абзац 07.05, 08.20 Kids’ Time 07.10 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.25 М/ф «Ранго» 10.50 М/ф «Аладдiн i король розбiй­никiв» 12.20 Х/ф «Останнiй мисливець на вiдьом» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Ревiзор 22.00 Пристрастi за ревiзором 00.45 Х/ф «Без жартiв» ▲ 02.40 Служба розшуку дiтей СТБ 06.40, 16.00 «Все буде добре!» 08.40 «Все буде смачно!» 10.35, 18.30 «За живе!» 11.50 Х/ф «Баламут» 13.40 «Битва екстрасенсiв 16» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Хата на тата» 01.15 «Один за всiх» 02.25 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи»

07.05 «Top Gear» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 09.50 «Облом.UA» 11.00 «Реал-Бодрит» 12.00 «Українськi сенсацiї» 13.00 Д/ф «Дембель» 13.55 «Люстратор 7.62» 14.55 «Люстратор. Спецпроект» 15.50 «Секретнi матерiали» 18.30 «Спецкор» 19.20 «Цiлком таємно» 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 21.05 Х/ф «План пограбування» ▲ 22.20 Х/ф «Хороша людина» ■ 00.25 Х/ф «Вiдмороженi» ■ УКРАЇНА 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 09.15, 03.10 Зоряний шлях 10.50, 04.20 Реальна мiстика 11.50 Х/ф «Бiла сукня» 13.45, 16.00 Т/с «Анютине щастя» 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.00, 01.15 Подiї 19.45, 02.05 «Говорить Україна» 20.55 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Цар скорпiонiв» 05.10 Агенти справедливостi

НТН 05.10 Т/с «Полювання на Вервольфа» 09.10, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.15 Т/с «Детективи» ▲ 11.45 Х/ф «Вантаж без маркування» 13.30, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 9» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.20 «Свiдок» 15.25 Т/с «Гаваї 5.0 4» ▲ 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 22.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас 12» ▲ 23.45 Т/с «Той, що читає думки 3» ▲ 00.40 Т/с «Мертва зона» ▲ 02.50 «Випадковий свiдок» 02.55 «РечДОК» 03.50 «Легенди бандитської Одеси» 04.50 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.55 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Ескiмоска. Пригоди в Арктицi» 08.00 МультMIX 10.25 Х/ф «Р... Раджкумар» 13.00, 21.00 Танька i Володька 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.00 Вiталька 16.55, 22.00 Країна У 17.55, 23.00 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Сад, город, квітник» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Тіні забутих предків» 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Про нас» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.40 Дім книги 21.30 «Сільський календар» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Амазонки» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Пісні нашого краю» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.30 «Музичний калейдоскоп» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Загублені у часі» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Урок... для батьків» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Чудесний канал» 18.45 «Азбука смаку» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Учнівський щоденник» 19.45 «Музеями Тернопілля» 20.00 «Із нашої відеотеки» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 Ера бiзнесу 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 07.05, 08.30 Смакота 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.50 Вiчне 09.10 Т/с «Таксi» 09.50 Уряд на зв’язку з громадянами 10.25, 19.30 Про головне 10.55 Спорт. Тиждень 11.25 Вiйна i мир 12.05 Вiкно до Америки 12.30 Вересень 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Школа Мерi Поппiнс 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50 Подорожнi 15.50 Д/ф «Простiр толерантностi. Корiн­ ня, кров i душа» 16.30 Д/с «Китай на кiнчику язика» 17.30 Д/с «Нью-Йорк» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25, 22.45 З перших вуст 20.00 Ре:форма 20.30 Нашi грошi 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Уряд на зв’язку з громадянами 02.30 Телевистава «Назар Стодоля» 03.40 Д/с «Мости мiж свiтами» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.35 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.10 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 02.05 Т/с «Уламки щастя 2» 20.30 «Чистоnews», 61 с. 21.00Т/с«Найкращий»тижденьмогожит­тя» 22.00 «Життя без обману» 00.00 «Чистоnews» 00.20 Т/с «Вiкiнги 3» ■ 01.15 Т/с «Вiкiнги 3». Мовою оригiналу ■ 04.05 «Служба розшуку дiтей»

ІНТЕР 06.10, 11.25, 12.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 14.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Маестро» 14.45 «Судовi справи» 15.45 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 17.40 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.10 Т/с «Особистi обставини» 01.55, 04.35 «Подробицi» - «Час» 02.50 Т/с «Сусiди» ICTV 04.20 Факти 04.45, 03.20 Провокатор 05.30, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 12.00, 13.20 Х/ф «Метеор», 1 с. ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.30 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.25, 16.20, 21.40 Т/с «Нюхач» 16.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 22.30 Х/ф «Акула-робот» ▲ 00.30 Т/с «Комiсар Рекс» 01.40 Т/с «Ганнiбал» ■ НОВИЙ 02.45, 01.50 Зона ночi 04.40 Дорослi як дiти 05.55, 18.00 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Половинки 2 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Любов на виживання

СТБ 07.25 «Все буде добре!» 09.25 «Все буде смачно!» 11.15, 18.30 «За живе!» 12.45 «МастерШеф 5» 16.00 «Все буде добре!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.30 «Давай поговоримо про секс 2» 01.30 «Один за всiх»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи»

11 ЖОВТНЯ 07.35, 01.45 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Х/ф «Пiдводний човен» ▲ 13.25 Т/с «Доставити будь-якою цiною» ▲ 17.25, 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 20.50 Х/ф «Один шанс на двох» ▲ 23.55 Х/ф «Початок кiнця» УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30, 05.10 Агенти справед­ ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.40 Зоряний шлях 11.15, 04.20 Реальна мiстика 15.50 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.45 «Говорить Україна» 19.00, 01.20 Подiї 20.55 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 4» ▲ 02.10 Х/ф «Цар скорпiонiв» НТН 06.10 Х/ф «Вантаж без маркування» 07.55, 09.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.35, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 12.10 «Мисливцi за привидами» 13.45 Т/с «CSI: Нью-Йорк 9» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 12» ▲ 15.35 Т/с «Гаваї 5.0 4» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Той, що читає думки 3» ▲ 00.40 Т/с «Мертва зона» ▲ 02.45 «Випадковий свiдок» 02.50 «РечДОК» 03.55 «Легенди бандитської Одеси» 05.25 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.55 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Ескiмоска. Пригоди в Арктицi» 08.00 МультMIX 10.50 Х/ф «Нове вбрання короля» 12.00, 17.55, 23.00 Панянка-селянка 13.00, 21.00 Танька i Володька 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.00 Вiталька 16.55, 22.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Т/с «Студiя 17» ▲ 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Твій дім» 12.40, 17.30 «Право на успіх» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Острів Джорджа» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Прямий ефір з міським головою Сергієм Надалом 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Останні герої» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Чудесний канал» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Нотатки на глобусі» 11.45 «Учнівський щоденник» 14.30 «На власні очі» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Музеями Тернопілля» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Як це?» 17.30 «Живе багатство України» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Чудесний канал» 18.45 «Азбука смаку» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.50 Вiчне 09.10 Т/с «Таксi» 09.50 Нашi грошi 10.25, 19.30 Про головне 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Хто в домi хазяїн? 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50 Свiтло 15.40 Гра долi 16.10 Мистецькi iсторiї 16.30 Д/с «Китай на кiнчику язика» 17.30 Д/с «Нью-Йорк» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25, 22.45 З перших вуст 20.00 Переселенцi 20.30 Слiдство. Iнфо 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 22.40 Мегалот 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Х/ф «Ну, ти й вiдьма» 03.40 Д/с «Мости мiж свiтами»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.35 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку» 14.10 «Слiпа» 14.45, 04.10 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15, 02.05 Т/с «Уламки щастя 2» 20.30, 00.00 «Чистоnews» 21.00Т/с«Найкращий»тижденьмогожиття» 22.00 «Повернiть менi красу 2» 00.20 Т/с «Вiкiнги 3» ■ 01.15 Т/с «Вiкiнги 3». Мовою оригiналу ■ 04.05 «Служба розшуку дiтей» ІНТЕР 05.30, 11.25, 12.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 14.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Маестро» 14.45 «Судовi справи» 15.45 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 17.40 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Маестро» 00.10 Т/с «Особистi обставини» 02.05, 04.45 «Подробицi» - «Час» 03.00 Т/с «Сусiди» ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 11.55, 13.20 Х/ф «Метеор», 2 с. ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.25, 16.20, 21.40 Т/с «Нюхач» 16.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 22.30 Х/ф «Хулiгани» ▲ 00.40 Т/с «Комiсар Рекс» 01.45 Х/ф «Акула-робот» ▲ 03.25 Провокатор

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 03.50 Х/ф «Той, що виганяє диявола: Початок» ■ 05.55 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац 19.00, 22.00 Хто зверху? 5 21.00 Київ вдень та вночi 01.50 Служба розшуку дiтей 01.55 Зона ночi СТБ 07.10 «Все буде добре!» 09.10 «Все буде смачно!» 11.00, 18.30 «За живе!» 12.20 «МастерШеф 5» 16.00 «Все буде добре!» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 00.20 «Давай поговоримо про секс 2» 02.10 «Один за всiх»

12 ЖОВТНЯ 2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.05, 01.30 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 22.50 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 23.10 «Секретнi матерiали» 09.20 «Хоробрi серця» 10.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 12.30 «Вiдеобiмба» 14.00, 23.30 Х/ф «Початок кiнця» ▲ 17.40, 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 19.20 «Люстратор 7.62» ▲ 20.50 Х/ф «Винищувачi» ▲

УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30, 05.10 Агенти справед­ ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.50 Зоряний шлях 11.15, 04.20 Реальна мiстика 15.50 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.00, 02.50 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 20.55 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 4» ▲ НТН 06.35 Х/ф «Де ви, лицарi?» 07.55, 09.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.35, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 12.10 «Мисливцi за привидами» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 12» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.35 Т/с «Гаваї 5.0 4» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Той, що читає думки 3» ▲ 00.40 Т/с «Мертва зона» ▲ 03.05 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 04.15 «Легенди бандитської Одеси» 05.15 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.55 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Ескiмоска. Пригоди в Арктицi» 08.00 МультMIX 10.50 Х/ф «Принцеса на горошинi» 12.00, 17.55, 23.00 Панянка-селянка 13.00, 21.00 Танька i Володька 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.00 Вiталька 16.55, 22.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Т/с «Студiя 17» ▲ 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Прямий ефір з міським головою Сергієм Надалом 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.40 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Ангел з майбутнього» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Без тями від кохання» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Будьте здорові» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Європа очима українця» 14.30 «Крізь призму часу» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Зроблено в Європі» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Діловий ритм» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Чудесний канал» 18.45 «Азбука смаку» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40, 21.00, 01.30, 05.10 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 Ера бiзнесу 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 07.05, 08.30 Смакота 07.15 Ранок 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.50 Вiчне 09.10 Т/с «Таксi» 09.50 «План на завтра» з А. Рiнгiс 10.25, 19.30, 04.40 Про головне 10.55 Чоловiчий клуб 11.30 Розсекречена iсторя 12.30 Слiдство. Iнфо 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Як це? 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50, 03.45 Надвечiр’я. Долi 15.50 Спогади 16.30 Д/с «Китай на кiнчику язика» 17.30 Д/с «Нью-Йорк» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25, 22.45 З перших вуст 20.00 Перша студiя 20.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честi» 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 02.00 Класики свiтової лiтератури 02.15 Х/ф «Провiнцiалки»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.30, 03.45 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 «Мiняю жiнку» 14.10 «Слiпа» 14.45, 03.00 «Мольфар» 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.15 Т/с «Уламки щастя 2» 20.30, 00.45 «Чистоnews» 21.00Т/с«Найкращий»тижденьмогожиття» 22.00 «Свiт навиворiт 7» 23.00 «Право на владу 2016» 01.15 Т/с «Вiкiнги 3» ■ 02.10 Т/с «Вiкiнги 3». Мовою оригiналу ■ ІНТЕР 05.40, 11.25, 12.25, 14.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 14.00 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Маестро» 14.45 «Судовi справи» 15.45 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 17.40 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.10 Т/с «Особистi обставини» 02.15, 04.55 «Подробицi» - «Час» 03.15 Т/с «Сусiди» ICTV 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.45, 03.25 Провокатор 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 12.00, 13.20 Х/ф «Супернова», 1 с. ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.20, 16.20, 21.40 Т/с «Нюхач» 16.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 22.25 Х/ф «Фантоми» ■ 00.20 Т/с «Комiсар Рекс» 01.20 Х/ф «Хулiгани» ▲ НОВИЙ 03.00, 01.15 Зона ночi 03.45 Х/ф «Константiн» ■ 05.55, 18.00 Абзац 06.45, 08.05 Kids’ Time 06.50 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 08.10 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 10.05 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.25 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Любов на виживання 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Суперiнтуїцiя 23.15 Половинки 2 01.10 Служба розшуку дiтей

СТБ 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55, 18.30 «За живе!» 11.10 «МастерШеф 5» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 6» 00.15 «Один за всiх» 02.15 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.05, 01.35 «Облом.UA»

13 ЖОВТНЯ

четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

08.10, 19.00, 22.50 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 19.20, 23.10 «Секретнi матерiали» 09.20 «Хоробрi серця» 10.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 12.30 «Вiдеобiмба» 13.55, 23.30 Х/ф «Загарбники: Генезис» ▲ 15.55 Х/ф «Винищувачi» ▲ 17.40, 20.00 Т/с «Останнiй коп» ▲ 20.50 Х/ф «Блекджек» ▲

УКРАЇНА 06.00, 13.15, 15.30, 05.10 Агенти справед­ ливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.50 Зоряний шлях 11.15, 04.20 Реальна мiстика 15.50 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 19.00, 02.50 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 20.55 Т/с «На лiнiї життя» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 4» ▲ НТН 06.20 Х/ф «Бажаю здоров’я!» 07.55, 09.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.35, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 12.10 «Мисливцi за привидами» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 12» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.35 «Свiдок» 15.35 Т/с «Гаваї 5.0 4» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Той, що читає думки 3» ▲ 00.40 Т/с «Мертва зона» ▲ 03.05 «Випадковий свiдок» 03.20 «РечДОК» 04.25 «Легенди бандитської Одеси» 05.00 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10, 09.55 М/с «Клуб Вiнкс: Школа ча­ рiвниць» 07.35 М/с «Ескiмоска. Пригоди в Арктицi» 08.00 МультMIX 10.50 Х/ф «Дiвчинка з сiрниками» 12.00, 17.55, 23.00 Панянка-селянка 13.00, 21.00 Танька i Володька 14.00, 20.00 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.00 Вiталька 16.55, 22.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Т/с «Студiя 17» ▲ 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Сад, город, квітник» 12.30 «Галицький шлягер», 1 ч. 14.00 Х/ф «Мій хлопець повернувся» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства.Інфо» 20.40 «Право на успіх» 21.30 «Євромакс» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Хакер» ▲ 01.00 Х/ф «Мій хлопець повернувся» 02.30 Хіт-парад ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Із нашої відеотеки» 11.45 «Зроблено в Європі» 14.30 «Надія є» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Акценти тижня» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Чудесний канал» 18.45 «Азбука смаку» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.10, 06.45, 08.10 Спорт 06.15 АгроЕра 06.25, 07.05, 08.25 Смакота 06.35 Ера будiвництва 07.15 Ранок 08.15 АгроЕра 08.30 Територiя закону 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.00 Д/ф «Українська революцiя» 10.00 Д/ф «Тризуб Нептуна» 10.25 Д/ф «Хронiка УПА 1942-1954» 13.15 Урочистостi з нагоди Дня захисника України 14.20 Фольк-music. «Встань, козацька славо!» 15.40 На пам’ять 16.10 Д/ф «Я - вiйна» 16.50 Д/ф «Без права на славу» 17.35 Д/ф «Дебальцеве» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25 З перших вуст 19.30, 03.05 Про головне. Спецвипуск 20.30 «План на завтра» з А. Рiнгiс 21.00, 01.30, 05.10 Новини 21.30, 05.35 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.30 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 23.20 Золотий гусак 23.50 На слуху 00.20 Телемагазин 02.00 Музичне турне 04.00 Д/ф «Без права на славу» 04.40 Д/ф «Поверни менi iм’я» 1+1 06.00 «Сказочная Русь» 19.30 «ТСН» 20.20 «Вечiрнiй Київ» 22.00 «Свiтське життя» 23.00 «Лiга смiху. Юрмала» 00.55 Х/ф «Заручник» ▲ 02.45 «Що? Де? Коли?»

ІНТЕР 05.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 17.40 Новини 07.15, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Маестро» 16.40 «Давай одружимося» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 «Чорне дзеркало» 23.00 Х/ф «Поїзд поза розкладом» 00.45 Х/ф «Тiнi забутих предкiв» 02.35 «Подробицi» - «Час» 03.25 «Україна: забута iсторiя» 04.15 «Чекай на мене. Україна»

ICTV 04.10 Служба розшуку дiтей 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.45 Провокатор 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 10.10 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 12.05, 13.20 Х/ф «Супернова», 2 с. ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.20, 16.20 Т/с «Нюхач» 16.50 Т/с «Острiв непотрiбних людей» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу 23.20 Х/ф «Ультрафiолет» ▲ 01.05 Т/с «Комiсар Рекс» 02.05 Х/ф «Фантоми» ■ 03.50 Провокатор

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 03.45 Х/ф «Останнє вигнання диявола» ■ 05.15 Абзац 06.05, 07.20 Kids’ Time 06.10 М/с «Iсторiї Тома i Джерi» 07.25 Т/с «Спецзагiн Кобра» ▲ 09.25 Половинки 2 11.20 Київ вдень та вночi 15.15, 19.00 Супермодель по-українськи 3 18.00 Абзац 21.40 Київ вдень та вночi 22.40 Половинки 2 00.35 Суперiнтуїцiя 01.55 Служба розшуку дiтей 02.00 Зона ночi СТБ 05.55 «Зiркове життя» 07.50 Х/ф «Дихай зi мною» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00 «Танцюють всi! 9» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Танцюють всi! 9» 00.30 Т/с «Коли ми вдома» 02.00 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35 «Облом.UA» 08.10 «ДжеДАI» 08.30 «Хоробрi серця. Саур-Могила» 09.35 «Хоробрi серця. Мар’їнка»

14 ЖОВТНЯ

10.40 «Хоробрi серця. Артилеристи» 11.55 «Хоробрi серця. Танкiсти» 13.30 «Хоробрi серця. Розвiдники» 14.35 «Хоробрi серця. Сапери» 15.20 Д/ф «ДАП. 48 годин з кiборгами» 15.35 Х/ф «Блекджек» ▲ 17.40 Т/с «Останнiй коп» ▲ 18.30 «Спецкор» 19.00 Т/с «Гвардiя» 22.45 «Хоробрi серця» 23.50 «Пiснi, народженi в АТО» 00.50 Д/ф «Край Землi» 01.40 Д/ф «5 кiборгiв»

УКРАЇНА 06.00 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00 Подiї 07.15, 08.15, 09.15 Ранок з Україною 10.00, 15.30, 20.00 Т/с «На лiнiї життя»▲ 15.00, 19.00, 02.00 Подiї 02.50 Реальна мiстика 05.50 Зоряний шлях НТН 05.40 Х/ф «Гетьманськi клейноди» 06.00 «Правда життя. Професiї» 07.10 Х/ф «Пропала грамота» 08.40, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.40, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 12.10 Х/ф «Акцiя» 13.55, 21.30 Т/с «CSI: Лас-Вегас 12» ▲ 15.35 Т/с «Гаваї 5.0 4» ▲ 19.00, 02.45 «Свiдок» 00.00 Т/с «Той, що читає думки 3» ▲ 01.00 Т/с «Мертва зона» ▲ 03.15 «Випадковий свiдок» 03.20 «РечДОК» 05.00 «Легенди бандитської Одеси»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 Байдикiвка 07.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 07.35 М/с «Козаки. Футбол» 07.55 М/с «Пригоди Котигорошка та його друзiв» 09.05 М/ф «Пригоди iмператора 2. Новi пригоди Кронка» 10.20 М/ф «Мультачки: Байки Сирника» 11.00 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Х/ф «Доктор Дулiттл 5» 16.40 Х/ф «Доктор Дулiттл 4» 18.15 Х/ф «Доктор Дулiттл 3» 20.00 Х/ф «Доктор Дулiттл» 21.25 Х/ф «Доктор Дулiттл 2» 23.00 Х/ф «Потанцюймо» 01.00 Т/с «Студiя 17» ▲ 01.55 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.10, 20.40 «Право на успіх» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 11.00 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00 Х/ф «Боги річкового світу» ▲ 16.00 Дитяча година 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 19.00, 00.30 У фокусі Європа 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.10 «Сільський календар» 22.00, 03.30 Огляд світових подій 22.35, 04.00 Х/ф «Тихий плач» ▲ 01.00 Х/ф «Боги річкового світу» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Що робити?» 11.00 Д/ф «Козацькі ікони» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Армія нескорених» 14.30 «Чудесний канал» 14.45 «Пісні нашого краю» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 Д/ф «Слід на землі» 15.15 «Думки вголос» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Служба розшуку дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 Д/ф «Козацька церква» 17.15 «Актуальне інтерв’ю» 17.35 «Азбука смаку» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 Д/ф «Вишнівець» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 «Чудесний канал» 18.45 «Храми Поділля» 19.00 «Музика двох сердець» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.15 «Думки вголос» 21.30 «Arte, viva!» 22.00 «Встань козацька славо» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА,

УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.15 У просторi буття 06.50 Телемагазин 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни 07.50 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 М/с «Мандрiвники в часi» 10.05 Як це? 10.35 Хто в домi хазяїн? 10.55 Хочу бути 11.15 Школа Мерi Поппiнс 11.35 Суспiльний унiверситет 12.25 Д/с «Нью-Йорк» 14.30, 02.20 Волейбол. Суперкубок Украї­ни серед чоловiкiв. «Локомотив» (Хар­ кiв) - «Барком-Кажани» (Львiв) 16.00 Чоловiчий клуб. Спорт 17.30 Чоловiчий клуб 18.05 Д/ф «Крiзь час i слово. Iван Драч» 19.05 Х/ф «Антонiо Вiвальдi: Принц Ве­ нецiї» 21.00 Новини 21.30 Спорт. Тиждень 21.55 Розсекречена iсторя 22.45 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 Вперед на Олiмп 23.40 Золотий гусак 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 03.45 Д/с «Нью-Йорк» 05.35 Новини 1+1

06.00 «В мережi» 07.15 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 «Свiтське життя» 11.00 «Повернiть менi красу 2» 12.15 Х/ф «Велика рiзниця» 14.00 «Голос. Дiти 3» 16.35 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Лiга смiху. Юрмала» 23.10 «Вечiрнiй Київ» 00.50 Х/ф «Вогнем i мечем» 03.55 Х/ф «Заручник» ▲

ІНТЕР 06.20, 02.15 «Подробицi» - «Час» 07.20 Х/ф «Ласкаво просимо, або Сто­рон­ нiм вхiд заборонено» 09.00 «Три любовi Євгенiя Євстигнєєва» 10.00 Х/ф «Золоте теля» 13.45 Х/ф «Навмисно не придумаєш» ▲ 15.45 Х/ф «Погана сусiдка» 17.50 Т/с «Знахарка» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Знахарка» 22.30 «Добривечiр на Iнтерi» 23.15 «Навколо М» 00.15 Х/ф «Список контактiв» ▲ 02.50 «Великi українцi» 03.10 Х/ф «Тiнi забутих предкiв» 05.00 «Три любовi Євгенiя Євстигнєєва»

ICTV 05.15 Факти 05.35 Х/ф «Метеор», 1 i 2 с. ▲ 09.10 Бiльше нiж правда 10.10 Секретний фронт 11.05 Антизомбi 12.05, 13.00 Громадянська оборона 12.45 Факти. День 13.20 Iнсайдер 14.15 Х/ф «Острiв» ▲ 17.00 Х/ф «Таксi 2» ▲ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Таксi 3» 21.50 Х/ф «Таксi 4» ▲ 23.40 Х/ф «Ультрафiолет» ▲ 01.25 Т/с «Чорний список» ▲ 02.50 Стоп-10 03.40 Провокатор

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.15 Абзац 05.05, 07.15 Kids’ Time 05.10 М/ф «Ранго» 07.20 Хто зверху? 5 09.15 Ревiзор 12.20 Пристрастi за ревiзором 15.10 Любов на виживання 17.10 М/ф «Корпорацiя монстрiв» 19.00 М/ф «Унiверситет монстрiв» 21.00 Х/ф «Тор» ▲ 23.10 Х/ф «Рейд» ■ 01.10 Х/ф «Останнє вигнання диявола» ■

СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Т/с «Коли ми вдома» 12.20 «Зваженi та щасливi 6» 16.00 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 7» 22.05 «Танцюють всi! 9» 02.05 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маскi-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

15 ЖОВТНЯ

09.00 «Облом.UA» 09.50 «Вайпаут» 12.10 «Top Gear» 13.15 Х/ф «Вiйна драконiв» ▲ 15.00 Х/ф «Юрськi мисливцi» ▲ 16.50 11 тур Чемпіонату України з футболу. «Зоря» - «Волинь» 19.20 11 тур Чемпіонату України з футболу. «Чорноморець» - «Динамо» 21.25 Х/ф «Останнiй кордон» ▲ 23.15 Х/ф «Щелепи 3D» ▲ 00.55 Х/ф «Бурова» ▲ УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.35 Подiї 07.10 Зоряний шлях 10.00 Кулiнарна Академiя Олексiя Суханова 11.00 Х/ф «Життя пiсля життя» ▲ 13.00, 15.20 Т/с «В очiкуваннi любовi» ▲ 17.00, 19.40 Т/с «Лист надiї» ▲ 21.45 Х/ф «Намисто» ▲ 23.45 Реальна мiстика 02.15 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 4» ▲ 05.10 Зоряний шлях

НТН 06.30 Х/ф «Слухати у вiдсiках» 09.00 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» 11.30, 03.15 «РечДОК» 15.00 Т/с «Детективи» ▲ 19.00, 02.30 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Мiцний горiшок» 21.00 Х/ф «Справжня МакКой» ▲ 23.00 Х/ф «Ударна група» ▲ 00.45 Т/с «Служба порятунку №3» ▲ 03.00 «Випадковий свiдок» 05.00 «Легенди бандитської Одеси» 05.25 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Козаки. Футбол» 07.10 Байдикiвка 07.35 М/с «Ескiмоска. Пригоди в Арктицi» 08.00 МультMIX 09.55 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.25 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.50 Вiталька 13.00 Х/ф «Доктор Дулiттл 5» 14.40 Х/ф «Доктор Дулiттл 4» 16.15 Х/ф «Доктор Дулiттл 3» 18.00 Х/ф «Доктор Дулiттл» 19.25 Х/ф «Доктор Дулiттл 2» 21.00 Танька i Володька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Одна за всiх 02.00 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 «Сад, город, квітник» 06.15 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Огляд світових подій 07.35 Х/ф «Крихітка Джиммі» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Єдина країна 10.00 «Слідства. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 «Про нас» 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55 Тернопільська погода 12.00 Європа у фокусі 12.30 Х/ф «Легенда темної гори» 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільм 15.00 Х/ф «Благі наміри» 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Євромакс» 20.05 Тернопільська погода 20.10 «Соло» 21.00, 02.30 «Галицький шлягер», 2 ч. 22.15 Х/ф «Мумія - принц Єгипту» ▲ 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм 00.30 Х/ф «Легенда темної гори» 04.00 Х/ф «Мумія - принц Єгипту» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На часі» 11.00 «Пісні нашого краю» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.30 «Удосвіта» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Arte, viva!» 15.30 «Чудесний канал» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Назбиране» 17.15 «Хочу бути...» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Встань козацька славо» 18.30 Д/ф «Стародавні культури» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «На відстані душі» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.35 7 чудес України 06.55, 00.20 Телемагазин 07.15 На слуху 07.50, 23.40 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 Х/ф «Антонiо Вiвальдi: Принц Ве­ нецiї» 11.05 М/с «Мандрiвники в часi» 12.00 Театральнi сезони 12.25 Мистецькi iсторiї 12.50 Спогади 13.25 Гра долi 14.20 Фольк-music 15.30 Д/ф 16.00 Твiй дiм 2 16.30 Т/с «Епоха честi» 20.10 Подорожнi 21.00, 05.35 Новини 21.30 Перша шпальта 22.00 Книга.ua 22.30 Класики свiтової лiтератури 23.00 Паспортний сервiс 23.20 Добрi справи 01.20 Музичне турне 02.30 «Мина Мазайло»

1+1 06.00 «Недiля з Кварталом» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 7» 12.00 «Грошi» 13.25 «Українськi сенсацiї» 14.25 «Життя без обману» 15.50Т/с«Найкращий»тижденьмогожиття» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Голос. Дiти 3» 23.25 «Аргумент Кiно» 00.05 «Свiтське життя» 01.05 Х/ф «Велика рiзниця» 02.35 Х/ф «Вогнем i мечем» ІНТЕР 06.00 Х/ф «Ласкаво просимо, або Сторон­ нiм вхiд заборонено» 07.40 «Подробицi» - «Час» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подорож» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 «Навколо М» 13.00 «Добривечiр на Iнтерi» 14.00 Х/ф «Погана сусiдка» 16.00 Х/ф «Дуель» 18.00 Т/с «Лабiринти долi», 1 i 2 с. ▲ 20.00 «Подробицi тижня» 21.30 Т/с «Лабiринти долi», 3 i 4 с. ▲ 23.15 Х/ф «Навмисно не придумаєш» ▲ 01.25 Х/ф «Золоте теля» ICTV 06.05 Факти 06.35 Х/ф «Супернова», 1 i 2 с. ▲ 10.00 Зiрка YouTube 11.15 Дивитись усiм! 12.45 Факти. День 13.05 Без гальм 13.25 Х/ф «Таксi 2» ▲ 15.10 Х/ф «Таксi 3» 16.55 Х/ф «Таксi 4» ▲ 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Примарний гонщик» ▲ 22.25 Х/ф «Примарний гонщик 2. Дух помсти» ▲ 00.15 Х/ф «Арена» ■ 02.10 Т/с «Чорний список» ▲ 03.35 Стоп-10 04.20 Провокатор НОВИЙ

02.55 Зона ночi 04.45 Абзац 05.35, 07.25 Kids’ Time 05.40 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.30 Т/с «Пригоди Мерлiна» 11.00 М/ф «Корпорацiя монстрiв» 12.50 М/ф «Унiверситет монстрiв» 14.50 М/ф «Монстри на канiкулах» ▲ 16.40 Х/ф «Тор» ▲ 18.50 Х/ф «Тор 2: Царство темряви» ▲ 21.00 Х/ф «Месники» ▲ 23.55 Х/ф «Рейд 2: Вiдплата» ■ СТБ 05.45 «ВусоЛапоХвiст» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 10.50 Т/с «Коли ми вдома» 12.15 «МастерШеф 6» 19.00 «Битва екстрасенсiв 16» 21.15 «Один за всiх» 22.25 «Х-Фактор 7» 01.50 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маскi-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.20 «Облом.UA» 09.00 Бушидо 10.35, 16.00 «Роби бiзнес» 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно»

16 ЖОВТНЯ 15.00 «Дембель» 16.25 Х/ф «У пошуках скарбiв нiбе­лун­гiв» 19.20 11 тур Чемпіонату України з футболу. «Карпати» - «Днiпро» 21.30 «ПроФутбол» 23.15 Х/ф «Синдбад i Мiнотавр» ■ 01.00 Х/ф «Щелепи 3D» ▲ УКРАЇНА 06.50 Подiї 07.30 Зоряний шлях 09.00 Х/ф «Намисто» ▲ 11.00 Т/с «Лист надiї» ▲ 15.00 Х/ф «Бiла сукня» 17.00, 20.00 Т/с «Знайти чоловiка у великому мiстi» 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 22.10 Т/с «В очiкуваннi любовi» ▲ 01.50 Т/с «Спiвачка i Султан» ▲ 05.10 Реальна мiстика 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою

НТН 06.45 Х/ф «Акцiя» 08.30 Х/ф «Тупик» ▲ 10.00 Т/с «Охоронець 3» ▲ 13.20 Х/ф «Мiцний горiшок» 14.50 Х/ф «Справжня МакКой» ▲ 16.45 «Легенди карного розшуку» 19.00 Т/с «Iлюзiя полювання» ▲ 23.00 Х/ф «Щасливе число Слевiна» ▲ 01.00 Х/ф «Акулосьминiг» ■ 02.40 Х/ф «Ударна група» ▲ 04.10 «Випадковий свiдок» 04.35 «Легенди бандитської Одеси» 05.50 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.45 М/с «Козаки. Футбол» 07.10 Байдикiвка 07.35 М/с «Ескiмоска. Пригоди в Арктицi» 08.00 МультMIX 09.55 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.25 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.50 М/ф «Пригоди iмператора 2. Новi пригоди Кронка» 12.05 М/ф «Мультачки: Байки Сирника» 12.45 Вiталька 15.00, 16.00, 17.00 Тань­ка i Володька 15.35, 16.35, 17.35, 18.35, 19.35, 20.35 Одного разу пiд Полтавою 18.00, 19.00, 20.00 Тань­ка i Володька 21.00 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.00 Одна за всiх 02.00 Теорiя зради 02.50 БарДак 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Х/ф «Крихітка Джиммі» 07.30 «Сад, город, квітник» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Благі наміри» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.30 «Право на успіх» 16.00 Прямий ефір з міським головою Сергієм Надалом 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00 Огляд світових подій 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.10, 04.15 Х/ф «День батька» 23.45 Час-тайм 01.00 «Галицький шлягер», 2 ч. 02.30 «Євромакс» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «На відстані душі» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 Д/ф «Прощай дівчино» 11.40 «Азбука смаку» 11.55 «Вишневі усмішки» 14.30 «Поклик таланту» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Абетка здоров’я» 17.30 Д/ф «Хотин» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Театральні сезони» 18.45 «Замки Тернопілля» 18.50 «Тиждень. Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

ЗАКЛАДИ, ДЕ БІЙЦІ АТО МОЖУТЬ ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» Адреса: 46002 м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1 Електронна адреса: terokkl@ukr.net Головний лікар – Бліхар Василь Євгенович, тел. 23-58-86 Відповідальна особа – Задорожна Любов Василівна тел. 52-57-53

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: tokkpnl@tokkpnl.org.ua Головний лікар – Шкробот Володимир Васильович, тел. 43-57-16 Відповідальна особа з питань стаціонарної психіатричної допомоги – Косовська Леся Володимирівна, тел. 43-57-23 Відповідальна особа з питань стаціонарної неврологічної допомоги – Кородюк Валентина Іванівна, тел.43-57-24 Заліщицький обласний комунальний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих Адреса: 48600, м. Заліщики, вул. Шашкевича, 42 Електронна адреса: demchukvla@ukr.net Головний лікар – Демчук Володимир Іванович, тел. 2-12-86 Відповідальна особа –Логін Надія Василівна, тел. 2-21-05

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: narco_st@ukr.net Головний лікар – Галанов Василь Степанович, тел. 43-61-47 Відповідальна особа – Шугалей Юрій Семенович, тел. 43-61-47

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «БільчеЗолотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48733, Борщівський район, с. Більче Золоте Електронна адреса: likarnya1947@meta.ua Головний лікар – Синоверський Любомир Васильович, тел. 3-30-31 Відповідальна особа – Скочиляс Наталя Ярославівна, тел. 3-30-49

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48106, Теребовлянський район, смт. Микулинці, вул. Галицька, 2 Електронна адреса: mfizioter@ukr.net Головний лікар – Ясеник Зіновій Андрійович, тел. 5-14-59 Відповідальна особа – Мартинкевич Тетяна Володимирівна, тел. 5-11-06 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Адреса: 46023, м. Тернопіль, вул. Купчинського, 8 Електронна адреса: svasko@ukr.net Головний лікар – Шкробот Леонід Володимирович, тел. 26-86-80 Відповідальна особа – Недошитко Володимир Борисович, тел. 26-84-35 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 39 Електронна адреса: oshvd@ukr.net Головний лікар – Хара Олександр Іванович, тел. 52-36-14 Відповідальна особа –Шкробот Тетяна Степанівна, тел. 25-28-37

Тернопільське обласне комунальне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» Адреса: 46013, Тернопільська обл., Тернопільський р-н с. В. Гаї, вул. Підлісна, 26а Електронна адреса: toktd@ukr.net Головний лікар – Рудик Вадим Дмитрович, тел. 25-15-29 Відповідальна особа – Романів Тетяна Віталіївна, тел. 52-59-29 Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2 Електронна адреса: tmkl1tr@ukrpost.ua Головний лікар – Чайківський Ярослав Федорович, тел. 52-14-08 Відповідальна особа – Голик Євген Юліанович, тел. 25-34-22

Тернопільська міська комунальна лікарня №2 Адреса: 46014, м. Тернопіль, вул. Купчинського,14 Електронна адреса: admintkml2@ukr.net Головний лікар – Кміта Віктор Вікторович, тел. 26-37-75 Відповідальна особа – Паламар Станіслав Арсенович, тел. 26-19-47

Тернопільська міська комунальна лікарня №3 Адреса: 46018, м.Тернопіль, вул. Волинська, 40 Електронна адреса: TMKL3@meta.ua Головний лікар – Лазарчук Юрій Васильович, тел. 55-09-06 Відповідальна особа з надання стаціонарної допомоги – Русин Бог­ дан Романович, тел. 55-09-19 Відповідальна особа за координацію роботи з надання амбулаторної допомоги Смаглій Галина Ярославівна, тел. 55-09-07


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 6 жовтня 2016 року Досьє 102

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТВАРИН • Ви знали, що курка несе близько 200 яєць на рік. • Чау-чау єдина собака з не рожевим язиком. • Довгострокова пам’ять золотої рибки складає всього 3 секунди. • Акула-молот за один раз може зробити виводок в кількості 3040 акулят. • Перша тварина, яка побувала на Місяці – черепаха. • Верблюд легко може прожити без краплі води протягом 2 тижнів. • Щури можуть прожити довше всіх без води. • У річці Амазонка живе унікальний рожевий дельфін. • Черепахи схожі тривалістю свого життя з людьми. Як і у людей дов­ гожителями вважаються ті, які досягають 100 років. • Безхребетними є близько 95% жи­ вих організмів нашої планети. • Всього за багаторічну історію вивчення флори і фауни, вчені нарахували близько 1млн. 100 тис. видів членистоногих, 9 тис. видів ссавців, понад 24 тис. видів риб, 8 тис. плазунів, 5 тис. земноводних, а також 260 тис. видів рослин. • Тільки уявіть, тарантул може обійтися без їжі близько 2 років. • А ви знали такий цікавий факт, що мурахи зовсім не сплять? • Улюблений колір комарів – синій. • Найбільше комарі люблять кусати дітей. • Attacus Atlas – найбільший ніч­ний метелик. Розмах його крил досягає 30 сантиметрів. • Кішки страшенно не люблять, ко­ ли їх чіпають. Для них це навіть невеликий стрес. • До речі, саме від комарів страж­ дає велика частина людства Землі, при чому деякі з випадків закінчуються смертельно. • У світі близько 2500 видів комарів. • Омари мають синій відтінок крові. • Хвіст павича, а точніше його пі­р’я, в довжину становить близько 2 метрів. • Одні з живих істот на Землі, які зовсім не хворіють – акули. • Дельфіни, коли сплять одне око завжди залишають відкритим. • Дитинча слона виношується протягом 22 місяців, а північноамери­ канського опосума – всього 8 днів. • Комахи дихають всім свої тілом, оскільки легких у них немає. • Найбільша тварина на землі – бла­ китний кит. • Дорослий бобер може досягати ваги рівної 30 кг. • Вага язика блакитного кита скла­ дає приблизно стільки ж, скільки вага слона. • Довжина пташки колібрі становить близько 5 сантиметрів. • У страусів самець піклується про відкладенні яйця. • Уявіть, тарган одне з тих комах, яке може жити без голови, поки не помре від голоду. • Вбивство панди в Китаї карається смертною карою. • Собаки мають рівень чарівності в 100 разів краще, ніж люди.

15

• СМАЧНОГО!

Курячі котлети з капустою в духовці Іноді хочеться потішити себе оригінальною і в той же момент простою стравою, щоб недовго сто­я­ти біля плити і отримати чудовий результат. Курячі котлети з капустою готуються швидко і не вимагають особливих умінь. Інгредієнти: • куряча грудка – 1 кг; • капуста білокачанна – 250 г; • цибуля – 1 шт; • часник – 1 зубець; • яйце – 1 шт; • панірувальні сухарі – 0,5 склянки; • спеції (сіль, перець, паприка).

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

Приготування: Куряче м’ясо порізати на шмат­ ки та перемолоти на м’ясорубці. Сиру капусту теж перемолоти на м’ясорубці, видавити з неї зайвий сік та додати до курятини. Цибулю потерти на найдрібнішій тертці, часник пропустити через часникодавку. Додати до капусти і м’яса. До перемелених складників до­ дати яйце та спеції, все перемішати. Деко застелити пергаментом, змазати олією та викласти сформовані котлети, вмочивши з обох боків у сухарях. Випікати котлети в розігрітій духовці при температурі 2000С по 10 хвилин з кожної сторони.

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Стоїть велика черга в студентській столовій, без черги протиснувся студент, дає дві гривні: – Дві сосиски, будь-ласка. Черга з обуренням: – Ух буржуй. Студент даючи ще одну гривню: – І 10 виделок...

*****

Оголошення в студентсь­ кій столовій: «Шановні студенти! Просимо вас не кидати котлети на підлогу, а то вже здохли три собаки».

*****

– Дайте, будь ласка, два квит­ки до Сочі. – Навіщо? Вже листопад. Що ви там забули? – Дитину…

*****

Вирішив Бог пере­вірити, як студенти готуються до сесії. Послав ангела в Оксфорд, Кембридж та К-ПДУ. Прилітає ангел тай каже: – В Оксфорді – вчать, в Кембриджі – вчать, в К-ПДУ – п’ють. Через три тижні та сама історія. За ніч до початку сесії: – В Оксфорді – вчать, потом покрились, в Кембриджі – вчать, аж посивіли, в К-ПДУ – моляться. Бог подумавши хвилинку каже: – Як своїм не допомогти.

*****

Зустрічаються двоє кроко­ дилів: – Ну, як полювання? – Двох негрів з’їв, а ти? – А я одного москаля. – Брешеш, ану дихни…

*****

– Чим будемо горілку запивати? – Колою. – Я – пас, у мене печінка слабка!

*****

Сидять два куми: – Куме, а ви знаєте, тоті москалі, шляк би їх трафив, але вони такі героїчні люди! – Та ви шо таке триндите! – Ну так от. Слухайте. Йду я вчора попри ставок, глип – а там москаль топиться. Я йому: «Може тобі допомогти?». А він все кричить та й кричить: «Та ну! Та ну!»

*****

У конкурсі «Україна очима москалів» перемогу здобув пан Василь зі Львова, який виклав очима москалів трьох­ мет­рове слово «УКРАЇНА!»


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 6 жовтня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• Жовтень-болотник ні колеса, ні полоза не любить. • У жовтні гріє ціп, а не піч. • Жовтень ходить по краю та й виганяє птахів із раю. • Для роботящого Федота і в жовт­ ні знайдеться робота. • У жовтні на день сім погод: сіє, віє, крутить, мутить, реве, зверху ллє, а знизу мете! • У жовтні виореш мілко, весною посієш рідко, то вродиться дідько. • У жовтні тільки руки зябнуть, а в листопаді й ноги дубіють. • Не встиг у жовтні роздивитися, як сонце зійшло, а воно уже на заході. • Жовтень хоч і холодний, але листопад і його перехолодить. • Осінь каже: «Бери, бо як зима прийде, хоч і схочеш узяти, то не візьмеш!»

ПОНЕДІЛОК, 10 жовтня ніч / день

+4 / +7

вітер

ВІВТОРОК, 11 жовтня ніч / день

+7 / +7

вітер

ніч / день

+3 / +5

вітер

ніч / день

+1 / +5

вітер

змагаються у вправах на гімнастичних снарядах, вільному стилі і опорних стрибках. Легендою спортивної гімнастики стала Ольга Корбут (чотириразова чемпіонка). На честь її імені навіть названий один з елементів – «сальто Корбут». Ольга стала пер-

шою в історії гімнасткою, яка зуміла його виконати. До речі, через високий ризик отримати травму, цей трюк спортивний комітет заборонив. Особлива роль відведена роз-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

минці. Якщо спортсмен перед змаганнями її пропускає, то судді знімають з нього або всієї команди очки. Крім того, тренеру не можна розмовляти зі своїм вихованцем під час його виступу, а за одяг невстановленого зразка спортсмена і зовсім можуть зняти зі змагань. А ви знаєте, що кращі в природі гімнасти – орангутанги? У 2010 році один з голландських зоопарків змушений був наймати олімпійця Епке Зондерланд для того, щоб він

дав мавпам кілька уроків акробатики. Справа в тому, що ці примати в неволі розучилися навіть перестрибувати з гілки на гілку. Спортсмен із завданням впорався, орангутанги із задоволенням повторювали

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Сх, 4 м/с

ЧЕТВЕР, 13 жовтня

портивна гімнастика – це красивий, динамічний вид фізичного навантаження, що вимагає від спортсменів повної самовіддачі. Розглянемо цікаві факти про спортивну гімнастику, які допоможуть зрозуміти всю глибину цього спорту. Гімнастика виникла в стародавній Греції, за часів античних олімпіад. Варто відзначити, що крім комплексу базових вправ, вона включала в себе плавання, біг, бокс, бороть­ бу і навіть верхову їзду. За межами Греції гімнастику вивчали в Китаї і Індії. У цих країнах існували комплекси вправ, спрямовані на розвиток гнучкості і збільшення фізичної сили. Зараз вони трансформувалися в окремі дисцип­ ліни, які ми знаємо, як йога і ушу. Ще до нашої ери використовувалися пристосування, зовні дуже схожі з сучасними гімнастичними снарядами. Наприклад, в Стародавньому Ри­ мі основам верхової їзди навчалися на тренажері, який сьогодні прикрашає будь-який спорт­зал і називається «конем». Сучасна епоха гімнастики починається з 1881 року, коли була створена Європейська гімнастична асоціація. У 1897 році вона переформатувалася в Міжнародну організацію гімнастики і діє до сьогоднішнього дня. Гімнастика стала настільки популярною, що увійшла в обов’яз­ко­ ву програму перших Олімпійських ігор. У сучасній програмі атлети

Сх, 3 м/с

СЕРЕДА, 12 жовтня

Цікаві факти про спортивну гімнастику

С

Пн/Зх, 3 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

всі рухи і незабаром почали лазити не гірше, ніж раніше. Якщо мавпи так деградують без регулярних тре­ нувань, то чого очікувати від людини. Ви ніколи не замислювалися, звідки гімнастам вдається черпати силу для своїх виступів? Весь сек­ рет у законах фізики. Наприклад, якщо для виконання одного сальто спортсмену знадобиться «Х» енергії, то, скільки сил йому потрібно на виконання п’яти таких вправ? Якщо все робити в динаміці, то «Х» та «5 × Х» по витраті енергії відрізнятися практично не будуть. Тут задієте принцип маховика. Так, так того самого, який колись застосовувався на вітряних млинах. Маховик прийнято вважати першим акумулятором, який створений людиною. Суть його роботи в наступному: коли пристрій розкручується, то він запасається додатковою енергією, а потім, у міру необхідності, віддає її назад. Тому, п’ять сальто виконати так само реально, як і одне. Аналогічні фізичні закони діють практично в кожній вправі. Досвідчені спортсмени не тільки знайомі з ними, а й успішно використовують їх у своїх виступах. Гімнастика – це непросто краса, неймовірна точність і фізична сила. Це ще й інтелект, який допомагає втілювати чу­деса в реальність.

Сх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 14 жовтня ніч / день

0 / +5

вітер

Пн/Сх, 4 м/с

СУБОТА, 15 жовтня ніч / день

+2 / +10

вітер

Сх, 4 м/с

НЕДІЛЯ, 16 жовтня ніч / день

+1 / +8

вітер

Пд/Сх, 2 м/с

За даними мережі Інтернет

• ДАВНЯ МУДРІСТЬ Коли не звертають уваги на кри­ тику і похвалу народу та спокійно миряться з втратою його симпатій – погане управління країною. Сюнь-Цзи Життя прекрасне, якщо нав­ чишся жити. Менандр Здолати шкідливі звички можна тільки сьогодні, завтра – буде пізно. Конфуцій Коли ховається сонце, все тьмяніє, так само і бесіда без зухвалості йде не на користь. Плутарх Знання – настiльки дорогоцiнна рiч, що їх не соромно добувати з будь-якого джерела. Фома Аквiнський

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №16(58)  

Досьє 102 №16(58)  

Profile for dosie102
Advertisement