Page 1

УВАГА! ВЕЛОСИПЕДНІ ЗЛОДІЇ НЕ СПЛЯТЬ

стор.

3

ТАКСИСТ ЇЗДИВ ТЕРНОПОЛЕМ стор. 2 З ЧУЖИМИ ДОКУМЕНТАМИ

• НОВИНИ

Отримувачів субсидій та соцдопомог перевірятимуть. Ревізії здійснюватиме Держаудитслужба за дорученням Міністерства фінансів. Хвилюватись потрібно людям, які внесли неправдиві дані у декларації, це стосується і доходів, і придбання майна на суму більшу 50 тисяч гривень. Тернополяни виступили проти підняття вартості проїзду у громадському транспорті. Просять від­ термінувати реформу на один рік. Відповідну петицію «Мараторій на підняття вартості проїзду в громадському транспорті м. Тернопіль (маршрутні таксі та електротранспорт)» розмістили на сайті Міської ради.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

4

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ФЕСТИВАЛЮ СПОРТУ

стор.

9

ПАТРУЛЬНА ПОЛІЦІЯ РОЗШИРЮЄ ПОВНОВАЖЕННЯ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№15 (78) / 28 вересня 2017 року

Кожен герой, хто стає на захист Батьківщини

Фахівці Тернопільської регіональної державної лабораторії Держ­продспоживслужби здійсню­ вали вибірковий забір води у квар­ тирах тернополян в різних мікрорайонах міста. Паралельно те саме робили і представники КП «Тернопільводоканалу». Це дасть можливість потім порівняти результати. Другого жовтня оголосять результати по кожній пробі.

У вересні до Ланівців завітала польська делегація. Під час зустрічі із представниками місцевої влади обговорили питання створення у Ланівцях реабілітаційного цент­ ру для дітей з особливими потребами.

Тернопільські борці греко-рим­ ського стилю привезли «срібло» зі змагань у Харкові. За першість у чемпіонаті позмагались 13 команд, а це – 150 учасників. З Тернополя на змагання приїхали 12 юнаків.

Тернопільські медики розпочи­ нають вчити мову жестів. В прог­ раму включено: базові навички ро­ зуміння та спілкування мовою жес­ тів, та професійний спектр медичної термінології. Курси безкош­тов­ ні, проводяться щосереди в Ад­мі­ ністративному корпусі ТДМУ, в 1А аудиторії. Набір ще триває.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

1 жовтня стартує місячник добровільної здачі зброї

Г

ромадяни, які в зазначений термін добровільно звернуться до поліції та здадуть зброю, боєприпаси та спеціальні засоби, що зберігаються незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності. Першого жовтня стартує місячник добровільної здачі зброї. В нац­ поліції наголошують, якщо мешкан­ці області у вказаний термін доб­ро­ вільно здадуть до Національної поліції небезпечні предмети, то в подальшому, після оформлення відпо­ відних документів, вони мають мож­ ливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використову-

вати її на законних підставах. Начальник сектору контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи УПД ГУНП в області Степан Джинджиристий нагадує, що незареєстрована зброя – це не лише порушення закону, а й причина нещасних випадків. За його словами, боєприпаси чи інші небезпечні предмети потрап­ ляють на територію міста та області з зони проведення антитерористичної операції. Зберігають її без до­ кументів та з порушенням усіх правил. Такі пам’ятні сувеніри можуть бути небезпечними і призвести до негативних наслідків. Пам’ятайте, згідно з частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу

8

України (носіння, зберігання, прид­ бання, виготовлення, передача чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) – караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Для отримання більш детальної інформації мешканці області мо­жуть звертатися до територіальних органів головних уп­равлінь Національної поліції чи дільничних офіцерів поліції в місцях проживання або тимчасового перебування. Правоохоронці роблять усе мож­ ливе, аби мінімізувати кількість зло­ чинів з використанням зброї, а також запобігти нещасним випадкам з небезпечними предметами.


2

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 5

ЖОВТНЯ

6

ЖОВТНЯ

19

ЖОВТНЯ

22

ЖОВТНЯ

24

ЖОВТНЯ

народився ШРАМКО Олександр Михайлович, директор Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України народився МАЛАНЧУК Ігор Миронович, начальник УФЗБО ГУНП в Тернопільській області

народився НЕБЕСНИЙ Володимир Зіновійович, заступник голови Тернопільської обласної організації ФСТ «Динамо» України

народився БІЛЕЦЬКИЙ Михайло Миколайович, начальник управління патрульної поліції м. Тернополя

Правоохоронці звертаються до тернополян бути обачними

В

ісімсот американських доларів та 3 тисячі гривень вартувало мешканці Чорткова зняття прокляття, а жителька Збаразького району втратила 18 тисяч через свою безпечність. Два факти крадіжки поліцейські задокументували 21 вересня. Потерпілі – жінки похилого віку.

У ході проведених слідчо-оперативних заходів стало відомо, що до злочину причетні жінки ромської національності. Вони приїхали до села, ходили від хати до хати, купуючи горіхи. Не залишили осторонь і помешкання 78-річної жительки Чорткова. Зловмисниці почали спілкуватися з господинею, а потім попросили води. Жінка не відмовила та запросила гостей до хати. Під час розмови одна із незнайомок запевнила власницю помешкання, що на ній лежить страшне прокляття. Його може зня-

ти її приятелька, яка є відомою цілителькою. Допоки псевдоворожка знімала пороби, інша ходила будинком і шукала цінні речі. Коли всі «прокльони» було знято, жінки покинули помешкання. Спочатку пенсіонерка ні­ чого підозрілого не помітила, а через три дні виявила зникнення 800 аме­ риканських доларів та 3000 гривень. Ще один факт крадіжки задокументувати працівники Збаразького відділу поліції. Через свою безпечність жінка стала черговою жертвою пройдисвітів. Пенсіонерка залиши-

ла відчинений будинок, а сама пора­ лась по господарству. Повернувшись до оселі, 83-річна пенсіонерка вияви­ ла, що у неї пропало 18 000 гривень. Про це збаражчанка повідомила синові, який і звернувся до поліції. Потерпіла каже, що вона бачила неподалік свого будинку двох невідомих жінок. Про них розповідають і місцеві мешканці. За словами сусідів жертви крадіжки, того дня селом їздив автомобіль з представницями ромської національності. Відомості про події внесено в ЄРДР відповідно до частин 2 та 3 статті 185 ККУ. Працівники поліції закликають усіх мешканців краю взяти на озб­ роєння кілька порад: – якщо до вас підійшли на вулиці або зайшли на подвір’я з пропозицією поворожити чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше завершити спілкування з незнайомцями; – не дозволяйте чужинцям захо­ дити до свого помешкання; – не відповідайте на запитання, що стосуються вас чи ваших рідних; – не соромтеся покликати на до­ помогу перехожих чи су­сідів; – у жодному разі не давайте незнайомцеві своїх речей, грошей, кош­ товностей; – завжди замикайте вхідні двері. Якщо ви помітили підозрілих осіб ромської національності, які приїхали до села чи міста, та викликають у вас сумніви, не зволікайте і телефонуйте на лінію «102».

А

синці на голові, руках та ногах. У ході перевірки стало відомо, що господар, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, почав свари­ тися з гостею. Він кілька разів вдарив її дерев’яною палицею. Після проведення судово-медичної екс­пер­ тизи стало ві­домо, що смерть жінки настала в резуль­таті крововиливів. Родичі загиблої стверджують, що чо­ ловік і раніше бив співмешканку.

Підозрюваного у нанесенні тяж­ ких тілесних ушкоджень затримали відповідно до статті 208 КПК. Йому оголосили підозру відповідно до стат­ті 121 частина 2 ККУ – умисне тяжке тілесне ушкодження, що спри­ чинило смерть потерпілого. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до десяти років. Наразі чоловік перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

народився ГОЛОВАТИЙ Григорій Васильович, голова обласної ветеранської організації ГУНП в Тернопільській області

Нехай летять собі літа, Нам зупинити їх не вдасться. Хай буде істина проста: Чим більше літ, тим більше щастя. Людської шани зичимо й тепла, Достатку, злагоди в родині, Журба щоб в безвість відійшла, А радість жила в кожній днині.

Велозлодії нестимуть відповідальність за свої протиправні дії

Д

о Тернопільського відділу поліції щодня звертаються ошукані краяни, які потерпають від рук любителів чужих велосипедів. Всі вони через власну безпечність втратили своє майно. Місцеві поліцейські у ході опера­ тивно-розшукових заходів викрили двох зловмисників, які посягнули на чуже. Потерпілі залишали свої велосипеди в легкодоступних місцях, в під’їздах, на сходових клітках багатоповерхівок. Підозрюваним у кра­ діжках чоловікам 37 та 31 рік. Обидвоє жителі обласного центру і у скоєному вони зізналися. Один з них неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Відомості про події внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України. Тепер підозрюваним загрожує штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів гро­ мадян або громадські роботи на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років. Правоохоронці звертаються до жителів та гостей краю дотримуватися елементарних правил безпеки, аби вберегти своє майно. Пам’ятайте: – купуючи велосипед, збережіть документи на нього, а також сфото-

Десять років за ґратами загрожує мешканцю Тернопільського району

графуйте номер рами. На випадок, якщо хтось таки вкраде Ваш велосипед – документи та фото рами стануть доказом того, що саме Ви, а не злодій чи покупець краденого ве­ лосипеда, є справжнім власником; – не залишайте велосипед без нагляду навіть ненадовго. Якщо залишаєте ровер навіть на кілька хви­ лин – обов’язково закріпіть його на надійний ланцюг або замок; – можна обладнати велосипед велосигналізацією, а якщо це надто дороге задоволення, то намагайтесь, принаймні, залишати велосипед у зоні дії камер відеоспостереження; – не залишайте на велосипеді дороговартісне навісне обладнання (велокомп’ютер, фари і т.д.). Ці речі коштують чимало і теж є приман­ кою для злодіїв; У разі, якщо ви все-таки потерпіли від рук невідомих, телефонуйте на лінію «102».

лкоголь, сварка та нанесення тілесних ушкоджень стали причиною смерті шістдесятидвохрічної уродженки сусідньої держави. Жінка приїхала на територію України 21 вересня до знайомого в село Настасів Тернопільського району. В нього і зупинилася. За словами тимчасово виконую­ чого обов’язки начальника слід­чо­го відділення Тернопільського від­ділен­ ня поліції Олега Грабчука, 25 вересня о 17:35 в чергову частину Тернопільського відділення поліції надій­ шло повідомлення від жителя обласного центру. Чоловік повідомив, що його родич, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, дебоширить за місцем свого проживання. Коли на місце виклику приїхала слідчо-оперативна група, то на підлозі житлового будинку виявили мертву жінку, а господар помешкання спав на ліжку поруч. При попередньому огляді у жінки на тілі виявили ушкод­ження –


КРИМІНАЛ

четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

3

Водій, який помер 2 роки тому, до сьогодні Тисячу доларів вимагала посадовець Лановеччини «порушував» правила дорожнього руху

Б

ільше восьми місяців мешканець села Колодно Збаразького району працював таксистом у Тернополі, використовуючи при цьому посвідчення водія іншої людини.

Інформацію про те, що за кермом таксі перебуває водій, ймовірно, у стані наркотичного сп’яніння, надійшла на лінію «102» Збаразь­ кого відділення поліції 20 вересня.

Орієнтування на марку та номер ав­ тівки отримали працівники групи реагування патрульної поліції, які й помітили та зупинили даний транспортний засіб. Поліцейські запропонували водієві пройти медогляд, а також перевірили документи. Останні вияви­ лися дійсними. Проте сумнів у предс­ тавників ГРПП викликала фотографія на посвідченні водія, оскільки реальна людина дещо відрізнялася візуально від тієї, що на правах.

Увага! Діти – на дорозі!

В

продовж місяця працівники поліції нагадували дітям Правила дорожнього руху. Пізнавальні уроки проходили в загальноосвітніх навчальних закла­ дах, інтернатах, в старших групах садочків. З 20 серпня по 20 вересня на території Тернопільської області тривали профілактичні заходи під назвою «Увага! Діти – на дорозі!». На зустрічах представники поліції спілкувалися на тему безпеки дорожнього руху, а на практичних заняттях, які проходили під гаслом «Знаю, вмію, врятую», навчали підростаюче покоління основ надання домедичної допомоги постраждалим в ДТП.

Заступник начальника Збаразького відділення поліції Володимир Гарасимів каже, що перевіривши у базі дані документи стало відомо, що їх власник помер ще два роки тому, а посвідку використовував у своїх цілях його односельчанин. Як з’ясувалося, таксиста ще в січ­ ні цього року позбавили прав керування автівкою відповідно до статті 130 КуПАП за водіння транспортним засобом у стані алкогольного сп’я­ ніння. І лише після того, як збаражчанин втратив власний документ, він вирішив скористатися посвідчен­ ням товариша, яке зберігав у себе. За вісім місяців їзди з чужим документом водій таксі зібрав декілька штрафів за порушення ПДР. Продовжувати видавати себе за іншу людину відтепер житель села Ко­ лодно вже не зможе. Документ вилучили працівники поліції, автівку помістили на арештмайданчик. Наразі порушнику інкримінують статтю 126 частину 3 КуПАП – керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом. Чоловік у скоєному зізнався.

Шостого вересня оперативники захисту економіки, слідчого управління поліції та прокуратури піймали «на гарячому» начальника місцевого РАЦСу та її невістку, яка пра-

цює приватним підприємцем й надає юридичні послуги. Держпосадовець вимагали від громадянина Нігерії неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США. Саме в таку суму жінка оцінила пос­ луги за видачу дубліката свідоцтва про народження його сина. Гроші пе­ редавав іноземець через посередни­ цю-підприємця. Вирішується питання про затри­ мання підозрюваних відповідно до статті 208 КПК. Тривають слідчі дії.

Злодій спокусився на ковані вироби. Тернополянин викрав дві попільнички

Т

аємне викрадення чужого майна інкримінують працівники Тернопільського відділу поліції мешканцю обласного центру. Чоловік вирішив підзаробити на металобрухті.

Не оминули організатори місяч­ ника і творчі моменти. Окрім цього правоохоронці обстежили 76 маршрутів Тернопільської області, якими регулярно перевозять учнів до навчальних зак­ ладів 146 автобусів.

П

рийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою – таку статтю правоохоронці інкримінують двом жителям Ла­ новецького району.

З заявою про крадіжку до праців­ ників поліції у звернувся власник одного з розважальних закладів міс­ та. Розповів, що невідомий викрав дві ковані попільнички, розташовані при в’їзді на територію ресторану. Збитки підприємець оці­нив у 4 тисячі гривень. Камери відеоспостереження за-

фіксували зловмисника, тож поліцейські оперативно встановили йо­ го особу. Злодієм виявився 48-річний тернополянин, який в минулому відбував покарання за скоєння майнових злочинів. Чоловік проживає неподалік, тож аби заробити дармові гроші вирішив викрасти металеві вироби. Думав, що залишився непоміченим, однак тепер доведеться відповісти за скоєне. Крадене майно поліцейські повернули власнику, а за фактом злочину відкрито кримінальне провадження згідно статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка. Тривають слідчі дії.

Доля квартирних крадіїв з Львівської області у руках суду

Т

ріо «домушників» від­по­ відатиме у суді за вчинені крадіжки. Криміналь­ не провадження щодо мешкан­ ців Львівської облас­ті восьмого вересня передали на розгляд представникам Феміди. Чоловікам 1975, 1977 та 1991 ро­ ків народження інкримінують статтю 185 частина 3 ККУ – крадіжка, поєднана з проникненням у житло. За словами начальника відділен­ ня слідчого відділу ТВП ГУНП в Тернопільській області Павла Підперигори, першу крадіжку правоохоронці зареєстрували ще 16 травня 2017

року у Зборові. Того дня невідомі проникли до квартири місцевого мешканця та винесли гроші й золоті вироби на суму майже сорок тисяч гривень. Рівно через місяць злочин пов­ торився і шлях проникнення був ідентичний попередньому – пошкодження серцевини врізного замка. 16 червня жертвою крадіїв стали ще одні власники помешкання Зборова. Крадії проникли до житла і ви­ несли комп’ютерну техніку та золоті прикраси. Проте втекти зловмисникам не вдалося. Їх затримали опе­ ративники Зборівської поліції в той момент, коли тріо намагалося виї-

хати на автомобілі марки Audi А4 за межі області. У чоловіків вилучили трубний ключ та викрутку. Павло Підперигора каже, що у скоєному зізнався лише один з них. У ході проведених слід­чо-опера­тив­ них заходів з’ясува­лося, що дані осо­ би причетні ще до кількох крадіжок у Теребовлі та Львівській області. На злочин йшли вранці, квар­тиру обирали навмання. Брали лише непримітні речі, невелику побутову техніку, золото та гроші. Двоє підозрюваних неодноразово відбували покарання за май­нові злочини. Подальша доля крадіїв у руках суддів.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

В Управлінні ДМС в Тернопільській області з робочим візитом побував головний редактор профільного видання «Міграція»

В

Управлінні ДМС в Тернопільській області відбулася робоча зустріч начальника міграційної служби краю Томаша Вербича та головного редактора газети «Міграція», члена Спілки журналістів України Івана Супруновського. Спілкувалися про міграційну си­туацію на Тернопіллі, підвищений попит на біометричні паспорти, проблемні питання у роботі служби. – На Тернопільщині функціонують та реалізовують державну політику у сфері міграції вісімнадцять територіальних підрозділів міграційної служби та обласне Управління ДМС. Усі підрозділи оснащені обладнанням для оформлення ID-кар­ ток і біометричних паспортів для виїзду за кордон, попит на які суттєво зріс після підписання угоди про

безвіз. Так, за вісім місяців в області було оформлено понад 67 тисяч закордонних паспортів, – розпо­вів То­ маш Вербич. Керівник міграційної служби об­ ласті також звернув увагу на те, що Управління активно працює в нап­ рямку дотримання законності іноземцями, зокрема й студентами, яких в обласному центрі близько 1500. З початку року за позовами Управління суд розглянув 8 справ щодо примусового видворення іноземців, де задоволено вимоги, ще 2 справи перебуває на розгляді в суді.

Ситуація з протидією нелегальному перебуванню іноземних студентів після закінчення навчання чи відрахування з вишу ускладнюється порушеннями з боку окремих нав­ чальних закладів. Обговорили також подальшу співпрацю щодо інформування краян про діяльність міграційної служби Тернопілля на шпальтах та сайті газети «Міграція». – Станом на 1 вересня наш вебсайт переглянули майже 76 тисяч користувачів з 10 країн світу, газету «Міграція» передплачують у всіх областях України, відтак видання є потужним джерелом актуальної інформації про роботу міграційної служби, – резюмував Іван Петрович Супруновський.

становить 174 км, 39 з яких по території Тернопільської області.

Дорога Р-26 раніше сполучала Острог, Кременець та Радивилів, а згідно постанови тепер пролягає лише з Кременця на Острог. Натомість ділянку колишньої дороги Р-26 з Кременця до Радивилова обʼєднали з дорогою Р-32 і тепер вона має назву /М-06/ – Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка з індексом Н-02. Зміни відбулись і у назві дороги М-12. В процесі декомунізації дорога перейменована на Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знамʼян­ ка (через м.Вінницю). Протяжність автошляху при цьому не змінилась.

На Тернопільщині оновили назви кількох доріг

Н

а території Тернопільської області перейменували чотири автошляхи державного значення. Постановою Кабінету Міністрів України №654 від 9 вересня 2017 внесено зміни щодо назв, статусу, протяжності та значень низки авто­ мобільних доріг загального користування державного значення на території всієї України. Зокрема, у Тернопільській області дорогу Н-02 Львів – Тернопіль перейменували на М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська (на м. Люб­лін). Загальна протяжність нової дороги

Поліцейські долучилися до спортивного фестивалю «Відкриті уроки футболу»

В

рамках національного соціального проекту з масового футболу та спільної взаємодії Національної поліції України з Федерацією футболу України на Теребовлянському стадіоні «Колос» протягом п’яти днів тривав футбольний фестиваль «Відкриті уроки футболу». У спортивному дійстві взяли участь 190 учнів із 24 шкіл району, серед яких переселенці, діти учасників АТО та сироти. Проект соціального характеру, адже спрямований, передусім, на спортивний розвиток дітей. Тож спе­ ціалісти ділилися з дітьми секретами футболу, знайомили з вправа­ ми, які допомагають розвинути влуч­ ність, швидкість та витривалість. Опікувалися дітьми не лише вчителі та тренери, а й працівники поліції краю. Діти мали змогу поспілкуватися з поліцейськими, цікавились різним напрямками їх діяльності, ставили багато питань про роботу поліцейського. Працівники ювенальної пре­ венції під час бесід ще раз нагадали дітям, як поводити себе на вулиці, в

школі, на дорозі, як не стати жертвою злочину, застерегли від протиправних дій.

Працівники ювенальної превен­ ції ГУНП в Тернопільській області зазначили, що спортивний захід покликаний використати позитивну футбольну атмосферу, як виховний інструмент у попередженні дитячої злочинності. Правоохоронці роздали учням навчальні пам’ятки про права дитини.

• КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ

П

авле Дмитровичу, зараз ми з чоловіком у процесі розлучення. Цікавить питання аліментів. Скажіть, чи треба для цього звертатися до суду, чи можна якось визначитися без цього, і на які суми я можу розраховувати? Вікторія СТЕПАНЮК – Що треба зробити для виплати аліментів? – Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину в розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Аліменти відраховуються не піз­ ніше триденного строку від дня, вста­новленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії. На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані й тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, пе­ ревищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину. – Чи потрібно підписувати якісь папери? – Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому виз­ начаються розмір та строки виплати. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. – У яких випадках слід звертатися до суду? – У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду. – Яким може бути розмір аліментів? – Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: – на 1 дитину – однієї чверті, – на 2 дітей – однієї третини, – на 3 і більше дітей – половини заробітку платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. Суд за заявою одержувача може

визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. У такому випадку розмір аліментів підлягає індексації. Індексація проводиться згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення». Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У 2017 році прожитковий мінімум на дітей становить: – віком до 6 років: • з 1 січня – 1355 гривень, • з 1 травня – 1426 гривень, • з 1 грудня – 1492 гривні; – віком від 6 до 18 років: • з 1 січня – 1689 гривень, • з 1 травня – 1777 гривень, • з 1 грудня – 1860 гривень. – Чи є можливість змінити розмір аліментів? – Розмір аліментів може бути згодом зменшено або збільшено за домовленістю між батьками або за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного ста­ну, погіршення або поліпшення здо­ров’я когось із них. – За яких умов можливе дострокове припинення виплати аліментів? – За угодою між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення з дозволу органу опіки та піклування договору про припинення права на аліменти на дитину в зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації. Додаткову консультацію з цих питань Ви можете отримати у Головному територіальному управлін­ ні юстиції у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, тел. 52-22-92, 52-9081, 51-23- 42.


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

5

Вогнеборці відзначили своє професійне свято

В

Україні 17 вересня відзначили День Рятувальника, людей мужньої та відважної професії. Тих, хто першими приходять на допомогу, незважаючи на грізні стихії та переш­ коди. Ця професія об’єднує фахівців різних спеціальностей: пожежні, водолази, альпіністи, піротехніки, фахівці з хімічно­го та радіологічного захисту, медики, психологи – всі, чия професійна діяльність пов’язана з порятунком. Біля каплиці ікони Божої Матері «Неопалима купина», на терито­ рії Управління ДСНС України у Тернопільській області вогнеборці схи­ лили голови у спільній молитві, про­ хаючи в Господа мирного неба, спокою та добробуту. А далі, на Теат­ ральному майдані міста Тернополя начальник Управління полковник служби цивільного захисту Віктор Мас­лей звернувся до усіх, хто завітав на свято. У вітальному слові він щиро подякував за самовіддану та героїчну працю. Вітали тернопільсь­ ких рятувальників і перші особи області – голова обласної дер­жавної адміністрації, начальник цивільного захисту області Степан Бар­на та голова обласної ради Віктор Ов­ чарук. До побажань приєднався генерал-майор служби цивільного захисту у відставці Євген Лукавий. Розділили з тернопільськими рятувальниками свято й почесні гості – вогнеборці з польського міста Яст­ шембе-Здруй та литовського міста Шилале. Вперше на урочистому ши-

куванні були присутні представники місцевих пожежних команд Тернопільщини. За добросовісне виконання служ­ бових обов’язків та з нагоди професійного свята, кращим працівникам служби вручили почесні відзнаки, грамоти, чергові спеціальні звання. Того дня, в рамках святкувань,

на театральному майдані Тернопо­ ля провели громадську пізнаваль­ну ак­цію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Кожен, хто завітав на свято, мав змогу ознайомитись з первинними засобами пожежогасіння, оволодіти навичками ко­ристування ними, ознайомитись зі спеціальним спорядженням, яке ви­користовують в своїй роботі рятувальники, нав­ читись правилам надання домедич­ ної допомоги, отримати кваліфіковані консультації з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, а також стати учасником тематичних тренінгів, які проводили психологи.

Литовські вогнеборці подарували автомобіль

У

діяльності Управління ДСНС України у Тернопільській області велика увага приділяється напрямку міжнарод­ ного співробітництва.

Обмін досвідом з рятувальни­ ками сусідніх, західноєвропейських держав, їх матеріальна підтримка і методична допомога відіграють важ­ ливу роль у розвитку пожежно-рятувальної служби краю. Українські рятувальники впроваджують новітні тех­нології в сфері попередження катастроф та інших надзвичайних ситуацій, надання невідкладної допомоги у випадку виникнення надзвичайних подій та ситуацій. Співпраця з іноземними колегами ведеться не лише на рівні обласного управління, а й на рівні районних підрозділів. Зокрема, Борщівсь­ кий районний відділ підтримує ділове партнерство й дружні стосунки з пожежними добровольцями повітової пожежної частини міста Яст­ шембе-Здруй Республіки Польща, а також з мерією та рятувальниками м. Шилале, Литва. З нагоди Дня рятівника, делегації цих двох країн завітали на Тернопільщину. Вітаючи українських рятувальників, представники Польщі та Лит­ ви бажали миру, спокою та менше надзвичайних ситуацій. В дарунок Борщівському райвідділу ДСНС литовські вогнеборці передали автомобіль першої допомоги, обладнаний на базі ГАЗ-33027. Начальник Управління полковник служби цивільного захисту Вік­ тор Маслей подякував за дарунок та запевнив, що вже невдовзі даний транспортний засіб використовуватиметься за призначенням.

Канадські вогнеборці передали колегам з Тернопільщини матеріально-технічну допомогу

Д

о Управління ДСНС України у Тернопільській області завітала делегація вогнеборців з Канади. Гості вручили українським колегам матеріально-технічну допомогу, зібрану представниками пожежного департаменту м. Едмонтон, волонтерської організації Firefighter Aid for Ukraine – Amigo Relief Missions, Ltd., за підтримки львівського Ротарі-Клубу та Провінційної Ради Альберти – Конгресу Українців Канади. Тернопільським рятувальникам передали сучасне захисне споряд­ ження, робочий одяг, черевики з ви­ сокими берцями, різноманітні спе-

ціальні інструменти та обладнання. Очільник пожежно-рятувальної служби області подякував канадсь­ ким друзям за надану допомогу, яка дозволить покращити матеріальнотехнічну базу підпорядкованих підрозділів. Вік­тор Маслей сподівається, що ка­надсь­ко-ук­раїнське партнерство три­ватиме і в майбутньому, а ук­раїнські фахівці матимуть можливість вивчати та переймати професійний досвід зарубіжних колег. З Канади до України прибуло 7,5 тонн гуманітарного ван­тажу. Матеріально-технічне оснащення отримали Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закар­ патська області та м. Київ.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

Тернопільщина презентувала електронну картку пацієнта

П

резентація електронної картки пацієнта відбулася на базі Збаразького районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

Делегація з Тернопільщини взяла участь в УкраїнськоКитайському бізнес-форумі

У

Києві відбувся Українсько-Китайський бізнесфорум. Організатори заходу – Китайська Торгова Асоціація та Польсько-Китайська Інвестиційна Палата. Тернопільщину на бізнес-форумі представили керівники та підп­ риємці краю. Основна мета заходу – встановлення бізнес-зв’язків між представниками українських та китайських ділових кіл. Як підкреслив під час форуму

голова Тернопільської РДА Олександр Похилий, ділові бізнес-стосунки Тернопільщини та Китайсь­ кої Республіки вже сформовані. – За 1-ше півріччя 2017-го року товарообіг між підприємцями нашої області та Китаєм склав 9,9 мільйонів гривень. Тому, хочу подякувати організаторам, представникам влади та бізнесу за цей бізнесфорум, бо саме такі діалоги дають позитивні результати для розвитку і налагодження стосунків обох наших країн, – наголосив під час виступу Олександр Похилий.

Відтепер пацієнти користувати­ муться єдиною елект­рон­ною системою, де будуть міститися дані про кожного з них. А це, відповідно, дозволить лікарям надавати якісно та кваліфіковано медичну допомогу. Як зазначив під час презентації картки Володимир Богайчук, це пер­ ший крок щодо реформи системи охорони здоров’я. І все те, що обговорюється на рівні України і Міністерства, сьогодні реалізовується у Тернопільській області. Ціна картки, як поінформував Володимир Богайчук, 15 гривень. З одного боку картки міститься QRкод, що дозволить сканувати дані про пацієнта: прізвище, ім’я, по-бать­ кові, дата та рік народження, група крові і номер контактної особи. – Якщо особа перебуває без свідомості, то за допомогою карт­ки її можна ідентифікувати і надати їй кваліфіковану медичну допомогу. За цим – майбутнє, і сьогодні всі країни світу працюють за такою системою. Тернопільщина ж першою в Україні презентувала електронну картку пацієнта.

Наша мета – забезпечити кращий доступ до освіти дітям з особливими потребами

С

хема інклюзивної освіти передбачає навчання ді­ тей з особливими освітніми потребами у звичайному навчально-виховному закладі. Звісно, впровадження інклюзив­ ної освіти неможливе без внесення змін у стандарти викладання уроків. Адже вона передбачає адаптацію навчального матеріалу до кожної дитини. А також постійний психологічний супровід такого учня та робота з асистентом вчителя. Власне, завдяки ініціативі Президента Петра Порошенка, який у липні цьо­ го року підписав закон «Про внесен­ ня змін до Закону України «Про ос­ віту» щодо особливостей доступу осіб з особливими ос­вітніми потребами до освітніх пос­луг, це стало реальнішим та дос­тупнішим. На Тернопільщині у 2017/2018 навчальному році функціонуватимуть 35 загальноосвітніх навчальних закладів з 61 інклюзивним класом, 1 спеціальна школа, 3 спеціальні школи-інтернати, 3 навчальнореа­білітаційні центри та 2 навчально-виховні комплекси. Навчатиму­ ться в інклюзивних класах 79 дітей з особливими освітніми потребами, а це майже на 50% більше, ніж торік. – Це надзвичайно добра ініціа-

тива, адже запровадження інклюзивного навчання перш за все створює передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми пот­ ребами у загальноосвітній простір. Саме тому, наше завдання – щоб кож­ на дитина з особливими потребами, враховуючи її індивідуальні потреби, здібності та інтереси, могла здобувати освіту разом зі своїми од­но­ літками у звичайних класах. І батьки, і діти хочуть кращих умов для навчання та розвитку, а тому намагаються, щоб діти могли потрапити до тієї школи, яка їм подобається, а не до тієї, яку їм нав’я­зують чи рекомендують, – зазначив голова Тер­ нопільської ОДА Степан Барна. Сьогодні керівники загальноосвітніх навчальних закладів області звертають особливу увагу на створення відповідних умов з урахуванням особливостей розвитку дітей з інвалідністю. А це – доступність будівель і приміщень, використання належних форм і методів навчально-виховної роботи, психолого-педагогічний супровід, налагодження співпраці з батьками. Інклюзивна освіта – це пріо­ритет держави. Влада сподівається, що в області буде більше інклюзивних класів, а діти з особливими потребами матимуть кращий доступ до освіти.

Підрядники, які неякісно будуватимуть дороги, платитимуть за ремонт самостійно

Я

кісний ремонт і будів­ ництво доріг – першочергове завдання, яке влада ставить перед підрядниками. А тому стежити за тим, як ці роботи ведуться, вона буде регулярно. На цьому акцентував голова Тер­ нопільської ОДА Степан Барна під час особистого огляду автомагіст­ ралі Н-02 Тернопіль – Львів. – Дорога Н-02 – це одна з пріоритетних доріг, де ще цього року буде завершено поточний капіталь­ ний ремонт. Для нас дуже важливо, щоб кошти в обсязі 302 мільйонів гривень, які згідно з постановою Каб­міну спрямовані на будівницт­во цієї автомагістралі, були освоєні в повному обсязі. Тому ми стежимо не тільки за графіком виконання робіт, а й за їх якістю. Якщо буде доведено, що є дефекти, ставитимемо питання перед підрядником про пе­ ревиконання робіт за власний рахунок, – зазначив Степан Барна. Нам потрібні добрі та якісні дороги, які повинні бути комфортними для пересування пасажирів, во­діїв та інвесторів. Підрядник повинен дати гарантії та п’ять років обслуговувати дороги. Тобто за цей період держава не буде вкладати у ремонт доріг жодної гривні.


НОВИНИ З МІСТА

На Тернопільському міському стадіоні тривають роботи з влаштування газону

З

і слів начальника управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Миколи Крутя, газон потребував заміни, оскільки його не оновлювали понад тридцять років.

– Потреба в оновленні газону ви­ никла давно. Саме тому ми вирішили постелити рулонний газон, адже такий метод дає можливість в найкоротші терміни оновити зелене по­ криття та проводити ігри на стадіоні набагато раніше, аніж, якби газон пересівали заново, – пояснює Микола Круть. – Зазначу, що система поливу газону залишилася існуюча. За умов сприятливих погодних умов планується завершити роботи

Е з влаштування газону до кінця тижня, а вже через місяць на оновлено-

С

Особи, які отримають електронні квитки «Соціальна картка тернополянина» користуються правом проїзду у міському транспорті загального користування за окремо визначеним тарифом. Виготовляють такий квиток терміном на 5 років. Для отримання електронного квитка особи, які зареєстровані, про­ живають чи офіційно працюють у Тернополі, повинні надати такі доку­ менти: заповнену анкету-заяву, фото, згоду на збір та обробку їх персональних даних, підтвердження офі­ ційно зареєстрованого чи фактичного місця проживання та офіційного місця роботи у м. Тернополі. В підтвердження офіційно за­ реєстрованого місця проживання у Тернополі особа подає: паспорт гро­ мадянина України (у випадку наявності у особи Паспорта громадяни-

на України у формі ID-картки – довідку про реєстрацію місця проживання з органу реєстрації у Тернополі або довідку про внесення інформації до державного демографічного реєстру та видані документи, що складаються у формі витягу з державного демографічного реєст­ ру, або довідку про склад сім’ї чи зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб. В підтвердження офіційного міс­ця роботи у Тернополі особа подає довідку з місця роботи та завірену копію трудової книжки. В підтвердження фактичного місця проживання у Тернополі особа подає паспорт громадянина Ук­ раїни, акт, складений балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (ЖЕК), або об’єднан­ ням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), управителем або іншою обслуговуючою організацією про підтвердження фактичного місця проживання особи у Тер­ нополі.

му газоні можна проводити різноманітні змагання.

Загалом, до кінця року у місті планується облаштувати 19 таких парковок для дитячих колясок, з яких вже встановлено 12. Також у місті встановлено 114 велопарковок. Облаштували їх у громадських місцях (у скверах, парках, біля важливих соціальних об’єк­ тів), а також біля навчальних закла-

З

до 340 гривень, а для посадових осіб – від 850 до 1190 гривень. При виявленні зазначеного порушення тернополяни можуть звер­ татись в управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради (тел. 40-41-68), Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області, Управління ДСНС або на гарячу лінію міської ради за телефоном 15-80.

За спалювання листя передбачено адміністративну відповідальність настанням осені почастішали випадки спалювання листя та рослинних залишків мешканцями міста. Управління муніципальної поліції повідомляє, що самовільне випалювання рослинності або її залишків – це адміністративне правопорушення. За вказане правопорушення передбачено штраф від 170

Тернопіль – місто з найчистішим повітрям серед обласних центрів

З

а даними мережі спос­ тережень Національної гідрометслужби України визначено комплексний індекс забруднення атмосферного повітря міст України у І півріччі 2017 року. У Тернополі цей індекс становить 2,5 і є найнижчим показником серед 39-ти міст, які брали участь у дослідженні. За даними Гідрометслужби, у І

7

Парковки для дитячих колясок з’являються у різних мікрорайонах Тернополя кспериментальні парковки, де можна залишати і велосипеди, і дитячі коляски, встановлюють у Тернополі біля поліклінік, медичних закладів та поруч громадських місць, де часто відпочивають батьки з дітьми.

«Картку тернополянина» можуть отримати особи, які працюють та проживають у Тернополі оціальну карту тернополянина можуть оформити особи, які проживають, прописані чи офіційно працюють у Тернополі.

четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

півріччі 2017 року в 16-ти містах України рівень забруднення повіт­ ря (за комплексним індексом заб­ руднення атмосфери) оцінювався як високий – це Маріуполь, Днiпро, Кам’янсь­ке, Одеса, Слов’янськ, Лисичанськ, Луцьк, Київ, Миколаїв, Запоріжжя, Краматорськ, Кривий Ріг, Рубіжне, Рівне, Херсон, Ужгород. У п’яти обласних центрах нашої держави рівень забруднення характеризувався, як підвищений, у 18 містах – як низький.

дів (Технічного коледжу, Кооперативного технікуму, спортивної шко­ ли з футболу, Центру творчості дітей та юнацтва і т.д.).

ТРИВАЄ РЕМОНТ П’ЯТНАДЦЯТИ ДВОРІВ ТА ПРОЇЗДІВ

У

Тернополі тривають капітальні ремонти дворів, міжквартальних проїздів, доріг та об’єктів благоустрою, незважаючи на календарну осінь. Лише цього року у місті було проведено поточний ремонт проїзної частини на 118-ти вулицях та капітальний – на шести. Зараз триває ремонт шляхопроводу на вул. Бродівська, на дамбі тернопільсь­ кого ставу та вул. Глиняна. Загалом цього року завершено роботи на 15-ти об’єктах благоуст­ рою та ще тривають роботи з влаш­ тування колектора дощової каналізації на вул. 15 Квітня, ремонт підпірної стін­ки на вул. Карпенка та заміна покриття тротуару на цій ву­ лиці від буд. №5 до буд. №15, будівництво та підведення мереж водовідведення до кварталу садибних ж/б на вул. Микулинецька тощо. Шодо ремонту міжквартальних проїздів та прибудинкових територій, то уже завершено ремонт 19-ти таких об’єктів.

У Старому парку встановили дитячий та спортивний майданчики

У

Старому парку у Тернополі встановили спортивний та дитячий майданчики, провели реконст­ рукцію пішохідних доріжок. – Встановити вуличні тренажери у парку вдалося в рамках «Громадського бюджету», оскільки небайдужі тернополяни подали проект. Він набрав достатню кількість голосів та був реалізований цього року, – розповідає очільник Тернополя Сер­гій Надал. – Також у парку ми відремонтували пішохідні доріжки та облаштували дитячий май­ данчик.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

Кожен герой, хто стає на захист Батьківщини

М

амонт – саме так називають бойові побратими бійця роти поліції особливого призначення «Тернопіль» Романа Мельника. Неоголошена війна на сході України раптово увійшла в його життя у 2014 році та назавжди замінила ім’я на військовий позивний.

У родині Романа не тільки чоловіки носили офіцерські звання, працюючи у правоохороних органах. Мо­ лодша сестра Катерина обрала нелегку професію військового. Дівчина несла службу у Криму, коли агресори захопили українську територію. Як зазначає Роман, саме її патріотизм і спонукав його до рішучих змін. – Українських військових переконували перейти на бік ворога, запевняли, що вже на пропускному пункті Чонгар їх чекатиме українсь­ ка повстанська армія та розстрілюватиме усіх за те, що здали Крим, – розповідає боєць. – З кількох сотень військових лише 38 не зрадили вітчизну, у їх числі і моя сестра. Мирне життя для Романа закінчилося. Він разом з десятками інших волонтерів взявся допомагати усім добровальцям, які взяли до рук зброю та стали на захист східних кордонів. – Уся родина активно підключилася до допомоги, вдома кипіла грандіозна робота: сортували сотні аптечок, заготовлялися субпродукти. Впевнено можу сказати, що наші волонтери перевезли на схід понад 100 тонн продуктів. Віч-на віч зі страшними реаліями війни Роман зіткнувся у Маріу-

полі, коли місто накрило гра­дами. – Ми закупили медикаменти та завезли їх у обст­ріляне місто. Там я познайомився з бійцями різних військових підрозділів. Бачив страшні реалії, однак вже тоді вирішив йти добровольцем. У Тернополі саме створили доб­ ровольчий батальйон «Тернопіль». Його і обрав Роман. – Я часто спілкувався з працівниками міліції, ще працюючи в обласному КРУ. А коли формувався наш батальйон, допомагав його доб­ ровольцям з тактичною підготовкою, адже сам проходив строкову службу в збройних силах при Міністерстві оборони, – каже боєць. Співробітники новоутвореного спецбатальйону в польових умовах вчилися нести службу на блокпостах, освоювали навички поводження зі зброєю та відпрацьовували прийоми рукопашного бою. – Навіть зараз пам’ятаю свої вра­ ження від тих навчань, – пригадує Роман. – Вперше після занять півночі не спав, бо розумів, що хлопці, ок­ рім патріотизму та бажання захистити свою країну, не були підготовлені, як бійці. Однак сила волі у них усіх була вражаюча, сумлінно нав­ чалися. Слава Богу і зараз усі хлопці

живі і неушкодженні. Вступивши до спецбатальйону, Роман вперше поїхав на схід як боєць, а не як волонтер. Почалися численні ротації і нелегка служба, з якою справлявся на відмінно. – Під час останньої ротації ми на блокпості затримали озброєне злочинне угрупування, учасники якої перевозили зброю та заборонені ме­ дикаменти, – розповів спецпризначенець. Наші спільні зусилля дають результати. Роман й надалі поєднує робочі будні інспектора кадрового забезпечення з бойової підготовки та громадську роботу. Його запалу вистачає на участь в різних проектах задля допомоги учасникам АТО та їх родинам. – Громадська організація «Центр захисту прав учасників АТО «Нова держава», у складі якої перебуваю, спільно з одним із небайдужих забудовників, ініціювали проект ство­ рення у Тернополі центру реабілітації для учасників бойових дій. Що найважливіше, там має бути створений зал лікувальної фізкультури з спеціальним обладнанням, а таку допомогу потребують дуже багато бійців. Сподіваємося, що вже до кінця 2018 року центр відкриє двері всім нужденним. Перебуває Роман і у складі спеціальної комісії, яка допомагає атовцям отримати житло. Завдяки та­ким спільним діям громадських дія­чів, забудовників, міськради та інших не­ байдужих, квартири отримали вже 12 тернопільсь­ких бійців. А ще тернополянин проводить різні війсь­ ково-патріотичні вишколи, до яких залучає як підростаюче покоління, так і ветерінів МВС. Такі навчання відбувалися не лише на Тернопільщині, а й у східних областях. Там, спільно з медичним загоном спец­ призначенців «Білі берети», наші бійці навчали добровольців. – Ми надавали фундаментальні основи для тих, хто вирішив захищати країну, – розповідає Роман. – Важливо, щоб людина, яка взяла в руки зброю, відчувала себе справжнім воїном. Не закинув правоохоонець і во-

лонтерську діяльність. – Відправили на схід понад трид­ цять автівок, а ще нам ба­гато допомагає спілка українців з Америки, серед яких і тернополяни, – розповідає поліцейський. – Наша ко­лиш­ ня краянка пані Лариса вже передала допомоги на тисячі доларів. Безмежно вдячні таким людям за підтримку. Вона своєю небайдужістю рятує життя на передовій. У розробці ще один проект допомоги сім’ям загиблих воїнів. Роман, незважаючи на насичений графік роботи та численні навантаження, знаходить час для спілкування з родинами померлих бійців. Усіх їх вважає героями. – Знаєте, спілкувався якось з ма­ тір’ю героїчно загиблого у бою бійця. Якраз розроблявся пам’ят­ний

постамент і жінці не сподобалося, що до списку, де її син, також потрапила фамілія воїна, який помер не під час бойових дій чи спецзавдання. Особисто я переконаний, що кожен, хто залишив свій дім та поїхав на східні рубежі, є героєм. Він став на захист дітей і матерів. Своїх і чужих. Дивуєшся і захоплюєшся шален­ ним запалом до роботи цього бійця, який ще донедавна жив спокійним розміреним життям, разом з дружиною виховував донечку, а вже зараз побував з допомогою чи не в усіх точках протистояння аргесору, часом дуже небезпечних. – Дружина каже, от перестанеш їздити на схід, може й появиться синочок, – усміхається боєць. А як не їхати? Тому й донечка у нас поки одна…

Увага, водії! Не забудьте увімкнути ближнє світло фар автомобілів

З

1 жовтня на заміських дорогах необхідно включати денні ходові вогні або ближнє світло фар транспортних засобів. Ігнорування правил загрожує штрафом.

Відповідно до пункту 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня дане положення є обов’яз­ ковим для виконання і покликане підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як в світлий час доби, так і в темний. Відповідні норми в українському законодавстві пов’язані насамперед з необхідністю додаткового позначення транспортного засобу при недостатній видимості, зокрема в осінньо-зимовий період.

Саме в зазначений період, у зв’яз­ ку із скороченням світлового дня і погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху. Ця вимога є обов’язковою для виконання, – наголошують працівники поліції. При її ігноруванні, згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення водіями тран-

спортних засобів правил користування зовнішніми ос­віт­лю­валь­ни­ ми приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переоблад­ нання з порушенням вимог від­по­від­ них стандартів передбачено штраф у розмірі 425 гривень. Про це повідомили в прес-службі пат­рульної по­ ліції у соціальних мережах. В умовах недостатньої видимос­ ті на транспортних засобах можна вмикати дальнє світло фар або додатково протитуманні фари за умови, що це не буде засліплювати інших водіїв.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

9

Патрульна поліція надаватиме адміністра­тивні та господарські послуги з безпеки дорожнього руху

У

зв’язку з подальшим реформуванням поліції та реорганізацією її структурних підрозділів керівництво Національної поліції прийняло рішення, що з 17 вересня 2017 року уповноваженим підрозділом Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху на території країни є Департамент патрульної поліції та його територіальні відокремлені підрозділи. З метою належного виконання, покладених на Департамент нових завдань, було збільшено штатну чи­ сельність особового складу підрозді­ лів безпеки дорожнього рух та внесено відповідні зміни до нормативно-правових актів поліції в частині надання сервісних і платних послуг у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Окрім цього, для створення спри­ ятливих умов ведення господарської діяльності в країні скорочено терміни надання окремих адмінпослуг, а на офіційному веб-сайті Де­ партаменту патрульної поліції з’я­ вилися нові розділи з необхідною інформацією. Тому, починаючи з 17 вересня поточного року, надання адміністра­ тивних та господарських послуг у сфері безпеки дорожнього руху будуть здійснювати виключно Департамент патрульної поліції та його територіальні (відокремлені) під-

розділи на місцях. До компетенції відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції Тернополя входить: • участь у реалізації в межах повноважень Національної поліції Ук­ раїни державної політики у сфері

забезпечення безпеки дорожнього руху; • організація супроводження і забезпечення безпечного руху транс­ портних засобів спеціального приз­ начення; • погодження відповідно до вимог діючого законодавства, реконст­ рукцію і ремонт автомобільних доріг, залізничних переїздів, комплексів дорожнього сервісу та інших спо­ руд у межах відведення автомобіль­ них доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг; • підготовка та видача техніч-

Наркобізнес облаштував в Бережанському районі уродженець Івано-Франківщини

П

ро постійний продаж великої партії наркотиків в управління протидії наркозлочинності Головного управління Національної поліції в Тернопільській області надійшло повідомлення на початку вересня. Оперативники почали пе­ ревіряти та відпрацьовувати дану інформацію.

У ході проведених слідчо-оперативних заходів з’ясувалося, що наркобізнес на Бережанщині організував в помешканні своєї подруги урод­женець Івано-Франківської області. Він уже неодноразово відбував покарання за наркотики, грабежі та майнові злочини. Цього разу чоловік вирішив налагодити бізнес з торгівлі маковою соломкою, яку реалізовував лише великими партіями. Клієнтами «під­

приємця» були наркозалежні жителі обласного центру. Канали над­ ход­ження встановлюють оператив­ ники. За словами керівника управління протидії наркозлочинності Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Ми­ хайла Димиди, за двохсотграмову склянку меленої соломки просив 130 гривень. Заготовляв сировину дома, а за-

куповував мак в жителів Тернопіль­ ської та іншої областей. Про справу розмовляв за умови, якщо покупець брав не менше кілограма сушених рослин. Товар дома не зберігав, а об­ лаштував сховки по селу. Коли приїжджав «клієнт», він брав гроші і на нейтральній території передавав покупку. Михайло Димида каже, що правоохоронці провели контрольну закупку. Придбали у бізнесмена 20 склянок соломки на суму 2400 гривень. На товар зробив знижку, ос­ кільки велика партія. Уже у ході проведеного санкіонованого обшуку працівники уп­рав­ ління протидії наркозлочинності ви­ лучили у чоловіка шприци, приладдя для виготовлення опіуму. Його, зіз­ нається наркозалежний, варив для власного споживання. Жителя Івано-Франківської області затримали відповідно до статті 208 КПК. Йому інкримінують статтю 307 частину 2 Кримінального ко­ дексу України – незаконне виробництво, виготовлення, прид­бан­ня, зберігання, перевезення, пере­си­лан­ ня чи збут наркотичних засобів, вчи­ нене повторно. Санкція стат­ті пе­ редбачає покарання від 6 до 10 років з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання чоловікові міри запобіжного заходу.

них умов на розміщення об’єкта дорожнього сервісу та малої архітектурної форми; • погодження поданих у встановленому порядку пропозицій сто­ совно обладнання засобами організації дорожнього руху місць виконан­ ня дорожніх робіт, проектів та схем організації дорожнього руху, маршрутів руху пасажирського транс­пор­ ту, маршрутів організованого руху громадян і місць їх збору, порядку проведення спортивних та інших масових заходів, які можуть створити перешкоди дорожньому руху;

• видача в установленому порядку у випадках, передбачених законом, дозволів на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні; • погодження маршрутів дорож­ нього перевезення небезпечних ван­ тажів; • здійснення контролю за безпекою дорожнього руху під час надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів, у тому числі небезпечних, додержанням законодавства у зазначеній сфері.

На перехресті вулиць Руська та бульвару Шевченка зіткнулись два автомобілі

Д

орожньо-транспортна пригода трапилася близько дев’ятої ранку. Там не розминулися автомобілі BMW та Peugeot. В результаті зіткнення з тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада швидкої забрала водія Peugeot. Йому до приїзду медиків надавали першу долікарську допомогу перехожі. Стан ушкоджень чоловіка наразі невідомий. Кермуваль­ ник іншого авто суттєвих травм не отримав. В результаті удару обидва транс­

портних засоби вилетіли на тротуар. На щастя, перехожі не постраждали. За попередніми даними, водій BMW поїхав під знак, який забороняє рух механічних транспортних засобів зі сторони вулиці Бандери, а інша іномарка виїжджала з бульвару Шевченка на центральну дорогу. Що стало причиною зіткнення, вста­ новить слідство. Працівники поліції з’ясовують, який автомобіль порушив правила проїзду регульованого перехрестя. Подія внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 286 частина 1 ККУ. Триває слідство.


10

ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

На Громадській раді обговорили нюанси Запроваджено новий блокування реєстрації податкових накладних сервіс для платників ПДВ

У

Д

ФС доопрацював «Електронний кабінет платника» – інформує Тернопіль­ ський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу великих платників податків.

Головному управлінні ДФС у Тернопільській області 7 вересня відбулося чергове засідання Громадської ради.

Як відомо, з 1 липня 2017 року в повноцінному режимі запрацювала система моніторингу оцінки ризиків, що дає можливість призупинен­ ня реєстрації ризикових податкових накладних. У зв’язку із цим нововведенням у підприємницькому середовищі най­більш гостро звучить питання блокування реєстрації податкових накладних. Враховуючи цю ситуацію, учасники вважали за доцільне розглянути на засіданні Громадської ради при ГУ ДФС у Тернопільській області та обговорити питання впровадження Автоматизованої системи моніторингу оцінки ступеня ризиків, реєстрації та блокування податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Про практику застосування системи, загальні проб­лемні питання у реєстрації податко­вих накладних і їх блокування розповіла начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних сис-

тем ГУ ДФС у Тернопільській об­ ласті Наталя Волошинович. Відповідно до порядку денного присутні обговорили особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями – платниками єдиного податку I-III груп, які здійснюють реалізацію тех­ нічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремон­ ту, розповів заступник начальника управління аудиту – начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями ГУ ДФС

в області Андрій Вегера. Про наявність підстав для про­ведення перевірки суб’єктів господа­рювання, які здійснюють тор­гів­лю підакцизними товарами, присут­ніх ознайомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуван­ням підакцизних товарів Роман Савка. – Ви вкотре довели свою небайдужість та активну громадську позицію у вирішенні нагальних проб­ лем бізнесу Тернопільщини, – підсумував зуст­річ голова Громадської ради Михайло Лучко.

Платникам податку на додану вартість після ідентифікації з використанням ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів в особистому кабінеті надано можливість перегляду відомостей щодо ПН/РК, зареєстрованих, реєст­ рацію яких зупинено відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, а також щодо яких комісією ДФС прий­нято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Пошук інформації в ЄРПН здійс­ нюється за основними реквізитами ПН/РК, а також за індивідуальним податковим номером продавця та покупця товарів/послуг. Також плат­ ники мають можливість завантажи­ ти ПН/РК в електронному вигляді (у форматі xml з ЕЦП). Крім того, повідомляємо, що в Електронному кабінеті для платників ПДВ функціонують наступні

сервіси: – перегляд даних Реєстру платників ПДВ в режимі он-лайн; – формування та надсилання Ре­ єстраційної заяви платника податку на додану вартість, сервісних запитів та отримання витягів на них; – подання Податкової декларації з податку на додану вартість; – доступ до проведених операцій та руху коштів на електронному рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; – реєстрація ПН/РК в ЄРПН.

На Тернопільщині припинено Підприємці Тернопільщини забезпечили до бюджету 260,5 млн. гривень єдиного податку діяльність незаконної АГЗС

П

ід час проведення операції «Акциз-2017» співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Тернопільській області зафіксували факт незаконної реалізації пального. З метою здійснення протиправної діяльності на території, яка належить одному із суб’єктів господарювання, встановлено обладнання автомобільного газозаправного комп­ лексу та обладнання для заправки автомобілів дизпаливом. Реалізація дизпалива та скрап­ леного газу здійснювалась за готівкові кошти без застосування реєст­ ратора розрахункових операцій, доз­ вільних документів на здійснення вказаної діяльності (відсутній доз­

віл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на устаткування підвищеної небезпеки) та документів, що засвідчують якість та походження нафтопродуктів. У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено газ пропан-бутан в кількості 9,5 тисяч літрів та 52,4 тисяч літрів дизельного палива, обладнання на загальну суму орієнтовно 2 млн. гривень. Вирішується питання про притягнення порушника до адмініст­ ративної відповідальності. Законодавством за провадження господарської діяльності без документів дозвільного характеру, пе­ редбачених законом, встановлена відповідальність у вигляд штрафу, розмір якого може становити від 17 до 85 тисяч гривень.

Є

диний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво зростають та поповнюють бюджети місцевих громад. Станом на початок верес­ня цього року на податковому обліку перебувають понад 27 тисяч суб’єктів підприємницької діяльнос­ті, які застосовують спрощену систему оподаткування. Зокрема, із 23458 фізич­ них осіб – підприємців на спрощеній системі 4833 – платники першої

Бізнес отримав 272 мільйони гривень відшкодованого ПДВ

У

січні-серпні цього року 64 суб’єкти господарювання області заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 283 млн. гривень. Торік ця сума за відповідний період становила 168 млн гривень. Станом на початок вересня цього року платникам податків області вже відшкодовано з держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок 272 млн. гривень ПДВ, тоді як минулого року ця сума ста-

новила 95 млн. гривень. За результатами проведених пе­ ревірок з початку року упереджено 0,2 млн. гривень заявленого до відшкодування ПДВ. Загальний залишок невідшко­ до­ваного на розрахунковий рахунок ПДВ становить 50 млн. гривень, з них 33 млн. гривень перебувають в стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу Ук­ раїни і відповідних нормативних до­ кумен­тів та 17 млн. гривень – в стадії судового та адміністративного розгляду.

групи, 12849 – платники другої групи та 5776 – платники третьої групи. Серед 2882 юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи, 196 платників використовують ставку 3%, 2686 – ставку 5%, а ще 753 юросіб є платниками єдиного податку четвертої групи. Загалом до місцевих бюджетів Тернопільщини від представників малого підприємництва надійшло 260,5 млн. гривень єдиного податку, зокрема, фізичні особи – підприємці сплатили 168,7 млн. гривень єдиного податку, а юридичні особи – 91,8 млн. гривень.

НА РОЗВИТОК АРМІЇ – 118,3 МЛН. ГРИВЕНЬ ВІД ПЛАТНИКІВ КРАЮ

З

початку року платники області забезпечили до бюджету 118,3 млн. гривень військо­вого збору. Це становить 112,6% прогно­ зованого показника. Порівняно з січнем-серпнем минулого року сплата зрос­ла на 31,6 мільйонів гривень. Нагадаємо, що військовим збором оподатковуються доходи у фор­ мі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.


11 Із параду до своїх. Свято для гостей та жителів Тернополя влаштували бійці артбригади АРТБРИГАДА ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД»

ДУХОВНИЙ НАСТАВНИК – ПОМІЧ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

П

опри навчання та чер­ гування на визначених ді­лянках в зоні АТО, військовослужбовці знаходять час, щоб спілкуватися з духов­ним наставником.

четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

В

ажкі випробування завжди згуртовують людей, роблять ближчими, ріднішими. Події на сході України підтверджують це, адже саме за допомогою небайдужих громадян України нашим Збройним силам вдалося стримати агресора, водночас відродитись, стати сильними і навіть показовими.

Бійці окремої артбри­гади оперативного командування «Захід» вирішили вкотре заявити про себе. Організували виставку свого озброєння, провели агітаційну програму, влаштували свято для місцевих жителів та гостей міста. Серед завдань, які хотіли довести армійці – це поближче познайомити людей із технікою, якою вони та їх товариші обо­роняють країну сьогодні. Під час заходу пристутні мали змогу насолодитись грою військового оркестру, подивитись показові номери армійського рукопашного

бою, познайомитись з автоматичною стрілецькою зброєю та екіпіруванням солдата, а також переглянути матеріали на агітаційному столі щодо вступу на військову службу за контрактом, матеріальне забезпечення та весь соціальний пакет. Малеча найбільше раділа війсь­ ковому святу. Вони навіть встигли осідлати гармату поки їх батьки зна­ йомилися з цікавинками. Найголовнішим у проведенні такого заходу – це виховання підростаючого покоління, яке в свій час замінить тих, хто сьогодні їм демонструє цю військову техніку,

знайомить з різними азами війсь­ кової справи. Для настрою військових багато не потрібно. У них є свій дух, загар-

тований і бойовий. А вони сьогодні знову довели – народ і армія єдині. Якщо зв’язок буде міцним, то іншого шляху, як досягати успіхів, немає.

Військовий капелан отець Воло­ димир Андрухів і словом і ділом під­ тримує армійців, приділяє достатньо уваги для того, щоб кожен мав змогу звернутися до нього за порадою, прийти на сповідь та здійснити таїнство святого причастя. За словами душпастира, це йому вдається. Тут кожен знає, щоб отримати благословення, потрібно молитися із вірою, бо тоді ми готуємо себе до отримання благословень, які Небесний Батько зберігає для нас самих, для рідних і для нашої держави загалом.

ІХ Всеукраїнське військове паломництво відбувалося протягом двох днів у Марійському духовному центрі у селі Зарваниця

В

ійськовослужбовці, працівники збройних сил України, ліцеїсти, учасники бойових дій, представники добровольчих батальйонів, родини загиблих та багато інших людей приїхали з усіх куточків України, щоб взяти участь у військовій прощі. Цьогорічне паломництво проходило під назвою «Мій мир даю Вам». Мета цього заходу у спільній молитві просити у Всевишнього миру в Україні.

Серед учасників – керівництво області, районів, командування військових частин та комісаріатів, представники із Міністерст­ва оборони України, Генерального штабу

Збройних Сил України, На­ціональ­ ної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надз­вичайних ситуацій та Міністерст­ва юстиції України. Зустріч усіх учасників паломництва відбувалась біля парафіяльної церкви Пресвятої Трійці. Прочани пройшли на молебень урочистою хо­дою до площі перед Собором, де

стоїть скульптура Матері Божої. Піс­ ля цього учасників чекали різні локації та заходи, польова кухня із смачними стравами, розставлені на­ мети та місця для відпочинку. Під час обіду приємного наст­ рою додавав військовий оркестр окремої артилерійської бригади ОК «Захід». У кожного паломника достатньо часу для особистої молитви, ад­

же під час перебування у святих міс­ цях важливим є, щоб кожен українець там отримав зцілення. Відновлення хресних обітів (ку­ піль св. Анни), Хресна Дорога, За­ упокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками України, поминальна хода зі свічками, молитва за неві­домого солдата, ду­ хов­но-мистецька програма, виступи творчих колективів, Архиєрейська Божественна Літургія – це ще не весь перелік заходів, які могли відвідати під час прощі військовослужбовці та їх родини. – Сподіваюся, що Матір Божа Зарваницька об’єднає українську армію та український народ і зробить нашу перемогу швидкою. Ми зможемо повернути назад свою землю: Донецьк, Луганськ, Крим і Севастополь. Сьогодні на наших очах відроджуються військові частини у Тернопільській області, котрі були знищені. Тому, впевнений, що на наступний рік – десяте паломництво буде ще чисельнішим, – наголосив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна .


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

ПОНЕДІЛОК, 2 ЖОВТНЯ UA:ПЕРШИЙ 06.00 Д/с «Садовi скарби» 12.25, 22.15 Д/с «Супервiдчуття» 13.00, 15.00, 18.05, 21.00, 01.55 Новини 13.10, 14.25 Радiо. День 13.50 Перша шпальта 15.35 Д/с «Вагасi - японськi смаколики» 16.50 Хто в домi хазяїн? 17.15, 02.50 Вiкно до Америки 17.50, 01.10 Новини. Свiт 18.20, 21.30, 01.25, 02.20 Тема дня 18.35, 01.40 Новини. Культура 19.00 Д/с «Мистецький пульс Америки» 19.35 Д/ф «Срiбна Земля. Хронiка Карпатської України. 1919-1939» 21.50, 02.35 Новини. Спорт 23.30 Д/ф «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 03.15 Книга ЮА 03.45 Т/с «Чорна Рада» 05.30 Д/с «Орегонський путiвник»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 06.30, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку» 13.45, 14.45 Т/с «Свати 4» 15.45 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Т/с «Нескiнченне кохання» 19.30, 00.00 «ТСН» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Субота» 22.00 «Грошi» 23.15, 00.10 «Танцi з зiрками» 01.50 Т/с «Пончик Люся» 16+ 04.35 «Мольфар» ІНТЕР 05.30, 02.05 «Подробицi» - «Час» 06.00 М/ф 06.20, 14.00, 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Чого хочуть чоловiки» 11.10, 12.25 Х/ф «Продається кiшка» 16.10 «Чекай на мене» 18.00, 19.00, 04.25 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Я - охоронець» 16+ 00.35 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 02.45 «Скептик» 03.10 «Вдалий проект» 03.45 «Готуємо разом»

ICTV 04.45 Служба розшуку дiтей 04.50, 02.30 Дивитись усiм! 05.40, 19.20 Надзвичайнi новини 06.25 Факти тижня. 100 хвилин 08.45 Факти. Ранок 09.10 Спорт 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.05 Антизомбi 11.05, 13.20, 16.10 Т/с «Пес» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.25 Т/с «Пес 3» 16+ 22.30 Свобода слова 00.55 Т/с «Динотопiя. Новi пригоди» 03.15 Провокатор

НОВИЙ 03.00, 01.55 Зона ночi 04.00 Абзац 05.45, 07.35 Kids’ Time 05.50 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.40 Х/ф «Макс Пейн» 16+ 09.50 Х/ф «Залiзна людина 2» 16+ 12.20 Х/ф «Залiзна людина 3» 16+ 15.15 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Ревiзор 21.50 Х/ф «Одного разу у Вегасi» 16+ 23.50 Х/ф «Кодекс злодiя» 16+ 01.50 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.30, 15.25 «Все буде добре!» 08.30 «Все буде смачно!» 09.25 Х/ф «Сестронька» 11.20 Х/ф «Лабiринти кохання» 16+ 13.00 «Битва екстрасенсiв 17» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя» 20.00, 22.45 «Хата на тата» 03.10 «Найкраще на ТБ»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00 «Спецкор» 10.35 «ДжеДАI» 10.55 «Вiн, Вона i телевiзор» 15.00 Х/ф «На межi» 17.25 «Загублений свiт» 18.15 «Спецкор» 18.40 «ДжеДАI» 19.10 «Бандерлоги» 19.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Київ 2» 16+ 21.35 Х/ф «Перлини дракона: Еволюцiя» 23.15 Х/ф «Мега-акула проти Колоса» 16+ 01.00 Т/с «Вiкiнги 3» 18+ 01.55 Х/ф «Чорна долина» 03.25 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.30, 07.10, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 09.15, 05.00 Зоряний шлях

11.00 Реальна мiстика 12.00, 15.30 Т/с «Осiння мелодiя любовi» 16.00, 05.45 Т/с «Адвокат» 16+ 18.00 Т/с «Жiночий лiкар 3» 16+ 19.00, 23.00 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя 2» 23.30 Х/ф «Цар скорпiонiв» 16+

НТН 05.15 Х/ф «Дезертир» 06.50 Т/с «Походеньки нотарiуса Неглiн­ цева» 16+ 09.55 Т/с «Кулагiн та партнери» 11.50 «Страх у твоєму домi» 13.30 «Нашi» 14.15 «2 кiнськi сили» 14.45, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.05 Т/с «Темнi лабiринти минулого» 16+ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 23.45 Т/с «Морський патруль» 16+ 01.30 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 03.00 «Випадковий свiдок» 03.05 «РечДОК» 03.45 «Правда життя. Професiї» 04.20 «Легенди бандитської Одеси» К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 09.00, 15.00 Т/с «Беверлi-Хiлс, 90210» 11.00 «Орел i решка. Перезаван­таження» 12.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 13.00 «Їже, я люблю тебе!» 14.00, 21.00 «Вiрю не Вiрю» 17.00, 01.45 «Навколо М» 18.00 «Їже, я люблю тебе!» 19.00 «Орел i решка. Перезаван­таження» 20.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 22.00 Х/ф «Весiльний переполох» 00.00 Х/ф «А ось i вона» 16+ 02.30 «Нiчне життя» ТЕТ

06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 12.25 Панянка-селянка 13.25, 16.50, 19.55, 02.50 Країна У 14.25 Готель Галiцiя 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.30, 03.40 Вiталька 17.50, 00.00 Танька i Володька 18.55, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 21.25 Одного разу в Одесi 22.00 Казки У Кiно 23.00 Розсмiши комiка 01.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 02.00 Казки У

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Аристократи» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Справжня ціна 09.45 Про кіно 09.55, 22.35 Добрі традиції 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 У фокусі Європа 12.40 Євромакс 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Мій дикий Захід» 16+ 17.00 Феєрія мандрів 17.30 Про нас 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 Погляд зблизька 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Вбити президента» 16+ ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «6 соток» 09.15 «Загублені у часі» 09.30 «Мандри» 09.50, 18.30 «Із нашої відеотеки» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Подорожні замальовки» 12.15 «Мамина школа» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Урок... для батьків» 18.00 «Запоріжжя туристичне» 18.15 «Так було» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Біржа праці» 19.20 «Не перший погляд» 20.00 «Зелений Б.У.М.» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Земля - наш спільний дім» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Д/с «Садовi скарби» 06.30 Д/с «Бог в Америцi» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.25 М/с «Чорний пiрат» 09.00, 22.45 Д/с «Супервiдчуття» 09.30 Д/ф «Срiбна Земля. Хронiка Карпатської України. 1919-1939» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.05, 21.00, 01.55 Новини 13.10, 14.25 Радiо. День 13.50 Д/с «Орегонський путiвник» 15.15 Фольк-music 16.40 М/с «Книга джунглiв» 17.10, 00.30 Д/с «Порятунок ферми» 17.50, 01.10 Новини. Свiт 18.20, 21.30, 01.25, 02.20 Тема дня 18.35, 01.40 Новини. Культура 19.00 Перший на селi 19.25 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 20.25 Нашi грошi 21.50, 02.35 Новини. Спорт 22.15 Складна Розмова 23.30 Д/с «Латиноамериканська музика» 02.55 Д/ф «Таємницi Вiльнюса» 03.55 Т/с «Чорна Рада» 04.55 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.00 «ТСН» 06.30, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50 «Чотири весiлля» 12.20, 13.45 «Мiняю жiнку» 15.00 Т/с «Свати 4» 16.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Т/с «Нескiнченне кохання» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Субота» 22.00 «Життя без обману» 23.15, 00.10 Х/ф «Робiть вашi ставки!» 01.25 Т/с «Пончик Люся» 16+ 02.25 «Мольфар» ІНТЕР 05.10, 02.05 «Подробицi» - «Час» 05.50 М/ф 06.20, 13.30, 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25, 20.40 Т/с «Я - охоронець» 16+ 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.25 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.35 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 02.45 «Скептик» 03.10 «Вдалий проект» 03.45 «Готуємо разом» ICTV 04.20 Факти 04.40, 03.10 Дивитись усiм! 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Бiльше нiж правда 11.10, 13.20 Х/ф «Придурки» 12.45, 15.45 Факти. День 13.35 «На трьох» 14.15, 16.10 Т/с «Спецзагiн «Шторм» 16+ 16.40, 22.30 Т/с «Балада про Бомбера» 16+ 17.30, 21.25 Т/с «Пес 3» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Громадянська оборона 23.35 Х/ф «Тремтiння землi 4. Легенда по­ чинається» 16+ 01.45 Т/с «Динотопiя. Новi пригоди» НОВИЙ 03.00, 02.20 Зона ночi 03.50 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 10.15 Т/с «СашаТаня» 16+ 12.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 15.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Половинки 21.00 Київ вдень та вночi 22.10 Зiрки пiд гiпнозом

СТБ 06.50, 15.25 «Все буде добре!» 08.50 «Все буде смачно!» 10.45 «МастерШеф 5» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя» 20.00, 22.45 «МастерШеф 7» 00.05 «Один за всiх» 2+2

06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.35, 18.40 «ДжеДАI» 10.55, 19.10 «Бандерлоги» 11.25, 17.25 «Загублений свiт» 14.05 Х/ф «Перлини дракона: Еволюцiя» 15.45 Т/с «Схватка» 16+ 19.30, 20.35 Т/с «Ментiвськi вiйни. Київ 2» 21.35 Х/ф «Телефонна будка» 16+ 23.15 Х/ф «Вiд заходу до свiтанку» 18+ 01.20 Т/с «Вiкiнги 3» 18+ 02.10 Х/ф «Вишневi ночi» 03.35 «Облом.UA»

3 ЖОВТНЯ УКРАЇНА 06.30, 07.10, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 09.15, 03.40 Зоряний шлях 10.40 Свекруха чи невiстка 11.40, 04.00 Реальна мiстика 13.40, 15.30 Т/с «Черговий лiкар 3» 16.00, 04.50 Т/с «Адвокат» 16+ 18.00 Т/с «Жiночий лiкар 3» 16+ 19.00, 23.00, 02.50 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя 2» 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» 16+ 01.20 Х/ф «Цар скорпiонiв» 16+

НТН 04.45 Х/ф «Спрага» 06.00 Х/ф «Доля людини» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.25, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 14.45, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.30 Т/с «Доктор Блейк» 16+ 23.45 Т/с «Морський патруль» 16+ 01.30 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 03.00 «Випадковий свiдок» К1

06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 09.00, 15.00 Т/с «Беверлi-Хiлс, 90210» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00, 20.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 13.00, 18.00 «Їже, я люблю тебе!» 14.00, 21.00 «Вiрю не Вiрю» 17.00, 22.00 Т/с «Секс у великому мiстi» 16+ 19.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 02.20 «Нiчне життя» ТЕТ

06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 10.45 Х/ф «Король скейтборду: Найбiльш вертикальний примат» 12.25 Панянка-селянка 13.25, 16.50, 19.55, 02.50 Країна У 14.25 Готель Галiцiя 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.30, 03.40 Вiталька 17.50, 00.00 Танька i Володька 18.55, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 21.25 Одного разу в Одесi 22.00, 02.00 Казки У 23.00 Розсмiши комiка 01.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 05.50 Кориснi пiдказки 2

TV-4 06.00, 10.00 Т/с «Аристократи» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Погляд зблизька 08.05 Етикетка 08.20 ТНЕУ - калейдоскоп подій 08.30 Незвичайні культури 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Феєрія мандрів 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10, 21.20 Добрі традиції 12.15 Про кіно 12.30 Євромакс 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Рожева банда» 16+ 17.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 18.00 Т/с «Незнайомка з Уайлдфелл-Холлу» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Гал-кліп» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Міранда з кригою» 16+ ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Запоріжжя туристичне» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «Зелений Б.У.М.» 09.50 «Із нашої відеотеки» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Земля-наш спільний дім» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «В об’єктиві ТТБ» 11.45 «Так було» 12.15 «Біржа праці» 12.25 «Не перший погляд» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Звичайне диво» 17.30 «Манівцями» 18.00 «Енергоманія» 18.30 «Легенди Запоріжжя» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.00 «Cад. Город. Квітник» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, UA:ПЕРШИЙ 06.00, 09.05 Д/с «Садовi скарби» 06.30 Д/с «Бог в Америцi» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/с «Чорний пiрат» 09.30 Т/с «Гранд готель» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.05, 21.00, 01.55 Новини 13.10, 14.25 Радiо. День 13.50 Нашi грошi 15.15 Д/с «Нью-Йорк» 16.40 М/с «Книга джунглiв» 17.10, 00.30 Д/с «Порятунок ферми» 17.50, 01.10 Новини. Свiт 18.20, 21.30, 01.25, 02.20 Тема дня 18.35, 01.40 Новини. Культура 19.00 Культурна афiша здорової людини 19.25 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 20.25 Слiдство.Iнфо 21.50, 02.35 Новини. Спорт 22.15 Свiтло 23.25 Мегалот 23.30 Д/с «Латиноамериканська музика» 03.55 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.00 «ТСН» 06.30, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.55 «Чотири весiлля» 12.20, 13.50 «Мiняю жiнку» 15.00 Т/с «Свати 4» 16.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Т/с «Нескiнченне кохання» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Субота» 22.00, 23.30, 00.10 «Мiняю жiнку 12» 01.20 Т/с «Пончик Люся» 16+ 02.20 «Мольфар» ІНТЕР 05.10, 02.00 «Подробицi» - «Час» 05.50 М/ф 06.20, 13.30, 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25, 20.40 Т/с «Я - охоронець» 16+ 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.25 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.30 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 02.45 «Скептик» 03.10 «Вдалий проект» 03.45 «Готуємо разом» ICTV 04.10 Служба розшуку дiтей 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.40, 03.05 Дивитись усiм! 05.30, 10.10 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 11.10, 13.20 Х/ф «Тремтiння землi 4. Легенда починається» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.50 «На трьох» 14.10, 16.10 Т/с «Спецзагiн «Шторм» 16+ 16.35, 22.30 Т/с «Балада про Бомбера» 16+ 17.25, 21.25 Т/с «Пес 3» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 23.30 Х/ф «Тремтiння землi 5. Кровна рiдня» 16+ 01.40 Т/с «Динотопiя. Новi пригоди» НОВИЙ 03.00, 01.45 Зона ночi 03.50 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 10.15 Т/с «СашаТаня» 16+ 12.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 15.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Зiрки пiд гiпнозом 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Зорянi яйця 01.40 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.50, 15.25 «Все буде добре!» 08.50 «Все буде смачно!» 09.45 «МастерШеф 5» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя» 20.00, 22.45 «МастерШеф 7» 00.05 «Один за всiх»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.35, 18.40 «ДжеДАI» 10.55, 19.10 «Бандерлоги» 11.25, 17.25 «Загублений свiт» 13.55 Х/ф «Телефонна будка» 16+ 15.35 Т/с «Схватка» 16+ 19.30, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Київ 2» 21.30 Х/ф «Бермудськi щупальця» 16+ 23.40 Х/ф «Вiд заходу до свiтанку 2: Кривавi грошi Техасу» 18+ 01.05 Т/с «Вiкiнги 3» 18+ 02.00 Х/ф «Лiсова пiсня» 03.30 «Облом.UA»

4 ЖОВТНЯ УКРАЇНА 06.30, 07.10, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 09.15, 03.40 Зоряний шлях 10.40 Свекруха чи невiстка 11.40, 04.00 Реальна мiстика 13.40, 15.30 Т/с «Черговий лiкар 3» 16.00, 04.50 Т/с «Адвокат» 16+ 18.00 Т/с «Жiночий лiкар 3» 16+ 19.00, 23.00, 02.50 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя 2» 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» 16+

НТН 04.45 Х/ф «Два Федори» 06.10 Х/ф «Таємниця «Чорних дроздiв» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.40, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 14.45, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 15.30 Т/с «Iнспектор Джордж Джентлi» 23.45 Т/с «Морський патруль» 16+ 01.30 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 02.45 «Випадковий свiдок» 02.50 «РечДОК» 03.30 «Правда життя. Професiї» 04.05 «Легенди бандитської Одеси» К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 09.00, 15.00 Т/с «Беверлi-Хiлс, 90210» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 13.00, 18.00 «Їже, я люблю тебе!» 14.00 «Вiрю не Вiрю» 17.00, 22.00 Т/с «Секс у великому мiстi» 16+ 19.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 20.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 21.00 «Вiрю не Вiрю» 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 02.10 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 10.45 Х/ф «Шiсть лебедiв» 12.25 Панянка-селянка 13.25, 16.50, 19.55, 02.50 Країна У 14.25 Готель Галiцiя 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.30, 03.40 Вiталька 17.50, 00.00 Танька i Володька 18.55, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 21.25 Одного разу в Одесi 22.00, 02.00 Казки У 23.00 Розсмiши комiка 01.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 05.30 Кориснi пiдказки

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Незнайомка з Уайлдфелл-Холлу» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 Незвичайні культури 08.55, 17.55 Добрі традиції 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Феєрія мандрів 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35, 21.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Головоломка» 16+ 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 Українські традиції 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 У фокусі Європа 20.20 Євромакс 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Кращий із чоловіків»

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Звичайне диво» 09.15 «Тема дня» 09.30 «Cад. Город. Квітник» 09.50,10.45,20.15,21.30«Ізнашоївідео­теки» 10.00 «Будьте здорові» 10.30 «Манівцями» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Європа очима українця» 12.15 «Подорож гурмана» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 18.00 «Час змін» 18.30 «Хто в домі хазяїн?» 18.45 «Зупинись і здивуйся» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

РОЗПОЧАВСЯ НАБІР В ПОЛІЦІЮ НА ПОСАДИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ІТТ 20 вересня 2017 року в Тернопільській області розпочався набір в поліцію на посади поліцейський ізолятора тимчасового тримання

СЛУЖБОВІ ОБОВ’ЯЗКИ: • приймання затриманих і взятих під варту осіб до ІТТ; • забезпечення гарантовані Конституцією України права і законні інтереси затриманих осіб; • недопущення перебування в камерних блоках сторонніх осіб і пред­ метів; • забезпечення додержання особами, які перебувають у камерах, внутрішнього розпорядку; • забезпечення охорони та конвою­ вання осіб, підозрюваних у вчинен­ ні кримінального правопорушення, осіб, відносно яких обрано запобіжний захід тримання під вар­тою, осіб, які вчинили адміністративне правопорушення під час судових засідань, проведення слідчих дій за межами спеціальних закладів, у лікувальних закладах та під час проведення судово-психіат­ричних екс­ пертиз.

НЕОБХІДНІ ЯКОСТІ ТА НАВИЧКИ: • висока мотивація та орієнтація на якісні зміни в державі; • аналітичні здібності, здатність сис­ тематизувати, узагальнювати ін­ фор­мацію, комунікабельність; • неупередженість, порядність, чес­ ність; • самостійність, організованість, від­ повідальність; • наполегливість, рішучість, стрима­ ність, здатність швидко приймати рішення в умовах обмеженого часу

• стійкість до стресу, емоційних та фізичних навантажень; • вміння аргументовано висловлювати свою думку; • прагнення до розвитку та самовдосконалення; • досвід роботи з ПК (офісні прог­ рами, Інтернет) на рівні впевненого користувача.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ: • громадянство України; • вік від 18 років; • вільне володіння українською мо­ вою; • повна загальна середня освіта; • знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про попереднє ув’язнення», Кодексу Ук­ раїни про адміністративні правопо­ рушення; • відсутність офіцерського війсь­ ко­вого чи спеціального звання.

МИ ПРОПОНУЄМО: • заробітну плату від 7000 гривень (після успішного проходження пер­ винної професійної підготовки); • соціальне забезпечення згідно діючого законодавства; • професійну підготовку за міжнародними стандартами; • можливість отримання вищої ос­ віти у вищих навчальних закладах зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських; • перспективу кар’єрного росту.

УВАГА! У разі порушення Ваших прав під час проведення конкурсного відбору на службу в поліцію, у тому числі, вимагання неправомірної вигоди, Ви можете звернутися за телефонами: +38(050) 425-48-44, +38(050) 425-46-44.

Адреса: 46002, м. Тернопіль, вул. Галицька, 40. Телефонуйте (0352) 27-15-40, (067) 65-34-593, (067) 65-37-728.

Пішов з життя пенсіонер ОВС Тернопільщини

Ч

ерез важку хворобу у віці 45-ти років пішов з життя колишній начальник Шумського райвідділу міліції Василь Васильович Годя.

Службу в ОВС він розпочав у 1995 році, пройшов нелегкий шлях від оперуповноваженого відділення карного розшуку до керівника районного відділу міліції. Був щирим, товариським та сумлінним у роботі. У 2010 році через хворобу підполковник міліції звільнився з органів внутрішніх справ. Невблаганна смерть заб­ рала його 21 вересня 2017 року. Керівництво та особовий склад тернопільської поліції висловлює щире співчуття родині й близьким покійного та розділяє біль і горе непоправної втрати. Хай земля йому буде пухом і Вічна пам’ять!

ЧЕТВЕР, UA:ПЕРШИЙ 06.00, 09.05 Д/с «Садовi скарби» 06.30 Д/с «Бог в Америцi» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/с «Чорний пiрат» 09.30 Т/с «Гранд готель» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.05, 21.00, 01.55 Новини 13.10, 14.25 Радiо. День 13.50 Слiдство.Iнфо 15.15 Надвечiр’я. Долi 16.40 М/с «Книга джунглiв» 17.10, 00.30 Д/с «Порятунок ферми» 17.50, 01.10 Новини. Свiт 18.20, 21.30, 01.25, 02.20 Тема дня 18.35, 01.40 Новини. Культура 19.00 Д/ф «Христина. Кримське соло» 19.25 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 20.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 21.50, 02.35 Новини. Спорт 22.15 Д/с «Супервiдчуття» 23.30 Д/с «Латиноамериканська музика» 03.55 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 00.30 «ТСН» 06.30, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 10.50 «Чотири весiлля» 12.20, 13.45 «Мiняю жiнку» 15.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Т/с «Нескiнченне кохання» 20.30 «Секретнi матерiали» 21.00 Х/ф «Субота» 22.00 «Свiт навиворiт 9» 23.00 «Право на владу» 00.40 «Грошi» 02.05 Т/с «Пончик Люся» 16+ ІНТЕР 05.10, 02.05 «Подробицi» - «Час» 05.50 М/ф 06.20, 13.30, 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.15, 12.25, 20.40 Т/с «Я - охоронець» 16+ 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.25 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.35 Т/с «Любов згiдно iз законом» 16+ 02.45 «Скептик» 03.10 «Вдалий проект» 03.45 «Готуємо разом» ICTV 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.45, 02.45 Дивитись усiм! 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Секретний фронт 11.10, 13.20 Х/ф «Тремтiння землi 5. Кров­ на рiдня» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.45 «На трьох» 14.10, 16.10 Т/с «Спецзагiн «Шторм» 16+ 16.35, 22.35 Т/с «Балада про Бомбера» 16+ 17.30, 21.25 Т/с «Пес 3» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 23.30 Х/ф «Горець» 16+ 02.00 Т/с «Динотопiя. Новi пригоди» 03.30 Провокатор НОВИЙ 03.00, 01.45 Зона ночi 03.45 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 09.50 Т/с «СашаТаня» 16+ 12.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 15.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Зорянi яйця 21.00 Київ вдень та вночi 22.00 Суперiнтуїцiя 01.40 Служба розшуку дiтей

СТБ 07.00, 15.25 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 10.00 «МастерШеф 6» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 7» 23.45 «Один за всiх»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.35, 18.40 «ДжеДАI» 10.55, 19.10 «Бандерлоги» 11.25, 17.25 «Загублений свiт» 13.50 Х/ф «Бермудськi щупальця» 16+ 15.40 Т/с «Схватка» 16+ 19.30, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Київ 2» 21.35 Х/ф «Фантастична четвiрка 2. Вторг­ нення Срiбного Серфера» 16+ 23.25 Х/ф «Вiд заходу до свiтанку 3: Доч­ ка ката» 18+ 01.15 Т/с «Вiкiнги 3» 18+ 02.10 Х/ф «Камiнна душа» 03.45 «Облом.UA»

четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

5 ЖОВТНЯ

13

П’ЯТНИЦЯ,

УКРАЇНА 06.30, 07.10, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 23.00, 02.50 Сьогоднi 09.15, 03.40 Зоряний шлях 10.40 Свекруха чи невiстка 11.40, 04.00 Реальна мiстика 13.40, 15.30 Т/с «Черговий лiкар 3» 16.00, 04.50 Т/с «Адвокат» 16+ 18.00 Т/с «Жiночий лiкар 3» 16+ 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя 2» 23.30 Т/с «CSI. Мiсце злочину» 16+

НТН 04.45 Х/ф «Страх висоти» 06.10 Х/ф «Алегро з вогнем» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 15.30 Т/с «Iнспектор Джордж Джентлi» 23.45 Т/с «Морський патруль» 16+ 01.30 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 02.45 «РечДОК» 03.05 «Правда життя. Професiї» 03.45 «Легенди бандитської Одеси» К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 09.00, 15.00 Т/с «Беверлi-Хiлс, 90210» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00, 20.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 13.00, 18.00 «Їже, я люблю тебе!» 14.00, 21.00 «Вiрю не Вiрю» 17.00, 22.00 Т/с «Секс у великому мiстi» 16+ 19.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 02.10 «Нiчне життя» ТЕТ

06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 10.45 Х/ф «Вiльям i Кейт» 16+ 12.25 Панянка-селянка 13.25, 16.50, 19.55, 02.50 Країна У 14.25 Готель Галiцiя 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.30, 03.40 Вiталька 17.50, 00.00 Танька i Володька 18.55, 20.55 Одного разу пiд Полтавою 21.25 Одного разу в Одесi 22.00, 02.00 Казки У 23.00 Розсмiши комiка 01.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв»

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Незнайомка з Уайлдфелл-Холлу» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 У фокусі Європа 08.00 Євромакс 08.30 Незвичайні культури 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Феєрія мандрів 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Формула здоров’я 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Дрібка перцю» 15.45, 20.30 Добрі традиції 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Слідство. Інфо 20.35 Право на успіх 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 21.30 Смачна мандрівка 22.35, 04.00 Х/ф «Мама-привид» 16+

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Азбука смаку» 09.15 «Тема дня» 09.30 «Зупинись і здивуйся» 09.40 «Із нашої відеотеки» 10.00 «На часі» 10.45 «Надія є» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Хто в домі хазяїн?» 11.45 «Крізь призму часу» 12.15 «Народні перлинки з бабусиної скриньки» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 Телезамальовка 17.20 «Зупинись і здивуйся» 18.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 18.15 «Мандруємо вдома» 18.30 «Із нашої відеотеки» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.30 «Час країни»

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 09.05 Д/с «Садовi скарби» 06.30 Д/с «Бог в Америцi» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/с «Чорний пiрат» 09.30 Т/с «Гранд готель» 11.20 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.05, 21.00, 01.55 Новини 13.10, 14.25 Радiо. День 13.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 15.15 Свiтло 16.40 М/с «Книга джунглiв» 17.10 Д/с «Порятунок ферми» 17.50, 01.10 Новини. Свiт 18.20, 21.30, 01.25, 02.20 Тема дня 18.35, 01.40 Новини. Культура 19.00 Д/с «Супервiдчуття» 20.25 Перша шпальта 21.50, 02.35 Новини. Спорт 22.15 Д/ф «Генiчеськ» 22.45 Як дивитися кiно 23.20 Д/ф «Рiднi» 02.55 Д/с «Латиноамериканська музика» 03.55 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.30, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30, 11.00 «Чотири весiлля» 12.20, 13.45 «Мiняю жiнку» 15.00 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Т/с «Нескiнченне кохання» 20.15 «Лiга смiху 3» 22.20 «Iгри приколiв» 23.15 «Вечiрнiй Київ» 01.15 «Лiга смiху» 05.30 «Мультибарбара» ІНТЕР 05.10 «Подробицi» - «Час» 05.50 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.10, 12.25 Т/с «Я - охоронець» 16+ 13.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00 «Стосується кожного» 20.00, 03.00 «Подробицi тижня» 22.00 Х/ф «З життя начальника карного розшуку» 23.55 Х/ф «Без особливого ризику» 01.30 Х/ф «Вавiлон ХХ» 04.40 «Чекай на мене»

ICTV 04.20 Факти 04.40 Дивитись усiм! 05.30 Гражданская оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Iнсайдер 11.05, 13.20 Х/ф «Горець» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 14.05 Т/с «Спецзагiн «Шторм» 16+ 15.00, 16.10 Т/с «На безiменнiй висотi» 16+ 16.35 Т/с «Балада про Бомбера» 16+ 17.25 Т/с «Пес 3» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.30 Дизель-шоу 00.00 Комiк на мiльйон 01.45 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.00 Д/ф «Вiйна на нульовому кiлометрi» НОВИЙ 03.10 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 04.00 Абзац 05.45, 07.40 Kids’ Time 05.50 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.45, 22.40 Половинки 11.50, 21.40 Київ вдень та вночi 16.10, 19.00 Топ-модель по-українськи 02.15 Служба розшуку дiтей

СТБ 05.40, 23.25 Х/ф «Нiколи не забуду тебе» 07.40 Х/ф «Кохання на два полюси» 16+ 09.35 Х/ф «Дурна кров» 16+ 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя» 20.00, 22.45 «Сюрприз, сюрприз!» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.35, 18.40 «ДжеДАI» 10.55 «Бандерлоги» 11.25, 17.25 «Загублений свiт» 13.50 Х/ф «Фантастична четвiрка 2. Вторг­ нення Срiбного Серфера» 16+ 15.40 Т/с «Схватка» 16+ 19.10 Х/ф «Швидкiсть» 16+ 21.35 Х/ф «Швидкiсть 2: Круїз пiд конт­ ролем» 16+ 23.55 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 02.35 Х/ф «Двiйник» 03.45 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.30, 07.10, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 09.15, 05.30 Зоряний шлях 10.40 Свекруха чи невiстка

6 ЖОВТНЯ

11.40, 03.55 Реальна мiстика 13.40, 15.30 Т/с «Черговий лiкар 3» 16.00 Т/с «Адвокат» 16+ 18.00 Т/с «Жiночий лiкар 3» 16+ 19.00, 23.50, 03.10 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.35 Футбол. Квалiфiкацiя Чемпіонат Сві­ ту 2018р. Косово - Україна 00.10 По слiдах 00.50 Т/с «CSI. Мiсце злочину» 16+ НТН 04.35 Х/ф «Невизначена особа» 06.10 Х/ф «Товариш генерал» 07.55, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.20 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05 Т/с «CSI: Нью-Йорк 8» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 15.30 Т/с «Iнспектор Джордж Джентлi» 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 9» 16+ 23.45 Т/с «Морський патруль» 16+ 01.30 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 02.55 «Випадковий свiдок» 03.05 «РечДОК» К1 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 09.00, 15.00 Т/с «Беверлi-Хiлс, 90210» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00, 20.00 «Орел i решка. Рай та пекло» 13.00, 18.00 «Їже, я люблю тебе!» 14.00, 21.00 «Вiрю не Вiрю» 17.00 «Навколо М» 19.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 22.00, 01.45 «КВН на бiс» 23.00 «КВН» 02.30 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 10.45 Х/ф «Потрiйнi неприємностi» 12.25 Панянка-селянка 13.25, 16.50, 02.50 Країна У 14.25 Готель Галiцiя 14.55 Т/с «Домашнiй арешт» 15.30, 03.40 Вiталька 17.50, 00.00 Танька i Володька 19.00 Одного разу пiд Полтавою 20.00 М/ф «Як приборкати дракона 2» 21.50 Х/ф «Новiтнiй заповiт» 16+ 01.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 02.00 Казки У

TV-4 06.00, 10.00 Т/с «Незнайомка з УайлдфеллХоллу» 16+ 06.45, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Слідство. Інфо 08.00 Право на успіх 08.30 Смачна мандрівка 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30, 17.00 Феєрія мандрів 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 Українські традиції 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Немає що декларувати» 17.30 В.ф. «Воля або смерть» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.10 Погляд зблизька 20.40 Слід 21.50 Добрі традиції 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Вікторія і Альберт»

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Всяка всячина: інструкція з викорис­ тання» 09.15 «Тема дня» 09.30 «Із нашої відеотеки» 09.55 Телезамальовка 10.00 «Що робити?» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00, 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Армія нескорених» 12.15, 21.15 «Думки вголос» 12.30 «Мандруємо вдома» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Служба розшуку дітей» 18.00 «100 шедеврів» 18.15 «Смакота» 18.30 «Живі сторінки» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.30 «На часі» 20.15 «У пошуках легенд» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.30 «Arte, viva!» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА, UA:ПЕРШИЙ 06.00 Д/с «Садовi скарби» 06.30 Д/с «Бог в Америцi» 07.30 На слуху 08.00 Свiт он-лайн 08.20 М/с «Чорний пiрат» 09.05 Д/с «Садовi скарби» 09.40 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 10.30 Поколiння Z 11.00 Фольк-music. Дiти 11.50 Хто в домi хазяїн? 12.20 Лайфхак українською 12.45 Х/ф «Марiя-Антуанетта» 14.40 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 16.45 Х/ф «Червоний колiр Бразилiї» 20.30 Д/ф «Христина. Кримське соло» 21.00, 01.10 Новини 21.35 Д/с «Скарби та смертельнi таємницi морiв» 22.40 Д/ф «Українська рапсодiя» 23.25 Мегалот 23.30 Д/с «Нью-Йорк» 00.30 Д/с «Порятунок ферми» 01.35 Свiтло 02.30 Д/с «Бог в Америцi» 05.30 Д/с «Орегонський путiвник» 1+1 06.00 «ТСН» 06.55 «Грошi» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.45 «Життя без обману» 11.15 «Свiтське життя» 12.15 Х/ф «Субота» 16.35 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.10 «Свiтське життя» 00.10 «Мультибарбара» 04.40 «Вечiрнiй Київ»

ІНТЕР 05.45 М/ф 06.10 Х/ф «Два Федори» 08.00 Х/ф «Пiчки-лавочки» 10.00 «Василь Шукшин. Самородок» 11.00 Х/ф «Калина червона» 13.10 Х/ф «Вони билися за Батькiвщину» 16.20 Т/с «Тiльки про любов» 20.00 «Подробицi» 20.30 Творчий вечiр Валерiя Леонтьєва 23.15 Х/ф «Осiннi турботи» 16+ 01.00 Х/ф «Харвi Мiлк» 16+ 03.05 «Подробицi» - «Час» 03.35 «Василь Шукшин. Самородок» 04.25 Х/ф «Пiчки-лавочки»

ICTV 05.00 Факти 05.20 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 07.05 Дивитись усiм! 08.05 Без гальм 08.30 Краще не повторюй! 09.05 М i Ж 09.30 Дизель-шоу 10.45 Особливостi нацiональної ро­боти 12.45 Факти. День 13.00 «На трьох» 14.50 Комiк на мiльйон 16.25 Х/ф «Термiнатор» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Термiнатор 2» 16+ 23.25 Х/ф «Ковбої проти прибульцiв» 16+ 01.35 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 02.55 Провокатор НОВИЙ 03.00 Зона ночi 05.25, 06.55 Kids’ Time 05.30 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 09.50 Ревiзор 12.40 Зiрки пiд гiпнозом 14.40 Зорянi яйця 16.40 М/ф «Унiверситет монстрiв» 18.45 Х/ф «Тор» 16+ 21.00 Х/ф «Тор 2: Царство темряви» 16+ 23.10 Х/ф «Кодекс злодiя» 16+ 01.10 Х/ф «Хто я» 18+ СТБ 06.05 Х/ф «Я подарую собi диво» 16+ 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 10.20 «Сюрприз, сюрприз!» 13.10 «Зваженi та щасливi 7» 16.10 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 8» 21.30 Т/с «Коли ми вдома. Нова iсторiя»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 09.00 «Цiлком таємно» 09.35, 00.00 «Загублений свiт» 16.45 Х/ф «Агент Кодi Бенкс» 18.40 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2. Пункт призначення - Лондон» 20.30 Х/ф «Погоня» 22.00 Х/ф «Хижак» 18+ 01.00 «Територiя обману» 02.00 Х/ф «Камiнна душа» 03.35 «Облом.UA» 05.00 Змiшанi єдиноборства. UFC 216: То­нi Фергюсон vs Кевiн Лi. Пряма транс­ ляцiя з Лас-Вегаса УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 03.10 Сьогоднi

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

7 ЖОВТНЯ

07.15 Зоряний шлях 08.50, 15.20 Т/с «Вiкно життя 2» 17.10, 19.40 Т/с «Наперекiр всьому» 22.00 Х/ф «Олександра» 16+ 00.00 Т/с «Герократiя» 16+ 01.20 Реальна мiстика 03.50 Т/с «CSI. Мiсце злочину» 16+ 05.50 Зоряний шлях НТН 05.35 Х/ф «Дiвчина без адреси» 07.10 Х/ф «Вiчний поклик» 11.30 «РечДОК» 13.50 «Склад злочину» 15.30 «Крутi 90-тi» 17.20 «Речдок» 19.00 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Весiлля в Малинiвцi» 21.20 Х/ф «Нiчна варта» 16+ 23.35 Х/ф «Ганмен» 16+ 01.40 «Мисливцi за привидами» 03.05 «Свiдок» 03.35 «Випадковий свiдок» 03.50 «РечДОК» 04.15 «Легенди бандитської Одеси» 04.40 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 09.40 М/ф «Нiко 2» 11.00 Х/ф «Бунтарка» 13.00 «Ух ти show» 14.00 «Орел i решка. На краю свiту» 00.00 Х/ф «Дiтороднi» 16+ 01.45 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 10.50 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.20 Х/ф «Шiсть лебедiв» 13.00 М/ф «Принц Єгипту» 14.30 Рятiвники 18.00 М/ф «Як приборкати дракона 2» 19.40 Танька i Володька 00.00 Х/ф «Новiтнiй заповiт» 16+ 02.00 Казки У 02.50 Країна У 03.40 Вiталька TV-4

06.00 Про кіно 06.15, 11.00 Про нас 06.45, 09.15 Бадьорий ранок 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Гарячий кий» 16+ 08.55, 19.55 Добрі традиції 09.00 Час-Tайм 09.30 Єдина країна 10.00 Слідство. Інфо 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 11.55 Тернопільська погода 12.00 Смачна мандрівка 12.30, 00.30 Х/ф «Останній шанс» 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільми 15.00 Х/ф «Маленька принцеса» 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00, 02.30 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ - калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30, 03.30 У фокусі Європа 20.05 Тернопільська погода 20.10 В/ф «Воля або смерть» 21.40, 04.00 Х/ф «Зло» 16+ 23.30 Євромакс 00.05 Тернопільська погода 00.10 Час-Тайм

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Удосвіта» 09.30 «Живі сторінки» 10.00 «На часі» 10.45 «Думки вголос» 11.00 «Назбиране» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Arte, viva!» 12.00 «Слід» 12.20 «У пошуках легенд» 12.30 «Смакота» 16.00 «Вухаті та хвостаті» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Музей весілля» 17.15 «Cад. Город. Квітник» 17.35 «Моє місто» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Кулінарія від Андрія» 18.30 «Не перший погляд» 18.50 Телезамальовка 19.00 «Панорама подій» 19.45 «Просто неба» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «У світі захоплень» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 09.05 Д/с «Садовi скарби» 06.30, 02.30 Д/с «Бог в Америцi» 07.30 Свiт он-лайн 07.50 Смакота 08.20 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 09.40 Д/с «Скарби та смертельнi таємницi морiв» 10.55 Х/ф «Марiя-Антуанетта» 13.00 Як дивитися кiно 13.30 Фольк-music. Дiти 14.20 Фольк-music 15.30 Перший на селi 16.25 Т/с «Гранд готель» 21.00, 01.10 Новини 21.35 з Майклом Щуром 22.15 Д/с «Супервiдчуття» 22.45 Книга ЮА 23.10 Лайфхак українською 23.30 Д/с «Вагасi - японськi смаколики» 00.15, 05.30 Д/с «Орегонський путiвник» 01.35 Надвечiр’я. Долi

1+1 06.05 «ТСН» 07.00 «Українськi сенсацiї» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.50 «Розсмiши комiка» 10.50 «Свiт навиворiт 9» 11.55 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 13.00, 14.00, 15.00, 16.05 Т/с «Свати 4» 17.05 «Лiга смiху 3» 19.30, 05.00 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Танцi з зiрками» 23.20 «Iгри приколiв» 00.20, 04.10 «Мультибарбара» 01.20 «Аргумент Кiно» ІНТЕР 06.00 Х/ф «Калина червона» 08.00 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Рай i пекло» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00 Творчий вечiр Валерiя Леонтьєва 14.20 Т/с «Тiльки про любов» 18.30 «Крутiше за всiх» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Любка» 00.05, 03.45 Х/ф «Вiн, вона i я» 01.50, 05.10 «Подробицi» - «Час» 02.25 Х/ф «Осiннi турботи» 16+ ICTV

04.30 Факти 04.55 Т/с «Слiдчi» 16+ 07.30 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 10.25 Х/ф «Термiнатор» 16+ 12.45 Факти. День 13.00 Х/ф «Термiнатор 2» 16+ 16.00 Дизель-шоу 18.45 Факти тижня. 100 хвилин з О. Со­ко­ ловою 20.30 Комiк на мiльйон 22.15 Х/ф «Термiнатор 3» 16+ 00.30 Х/ф «Хулiгани» 16+ 02.10 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 03.30 Провокатор НОВИЙ

03.10 Зона ночi 05.40 Kids’ Time 05.45 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 06.55 Kids’ Time 07.00 Топ-модель по-українськи 09.50 М/ф «Унiверситет монстрiв» 11.50 Х/ф «Макс Пейн» 16+ 14.00 Х/ф «Тор» 16+ 16.10 Х/ф «Тор 2: Царство темряви» 16+ 18.20 Х/ф «Перший месник» 16+ 21.00 Х/ф «Перший месник: Iнша вiйна» 23.50 Х/ф «Одного разу у Вегасi» 16+ 01.50 Зона ночi СТБ 06.55 «Хата на тата» 08.55 «Все буде смачно!» 11.10 «Караоке на Майданi» 12.05 «МастерШеф 7» 19.00 «Битва екстрасенсiв 17» 21.30 «Один за всiх» 22.30 «Х-Фактор 8»

2+2 06.00 Змiшанi єдиноборства. UFC 216: То­нi Фергюсон vs Кевiн Лi. Пряма транс­ ляцiя з Лас-Вегаса 08.00 «Бандерлоги» 09.45 «Вiн, Вона i телевiзор» 12.45 Х/ф «Швидкiсть» 16+ 15.00 Х/ф «Швидкiсть 2: Круїз пiд конт­ ролем» 16+ 17.30 Х/ф «День, коли Земля зупинилась» 19.30 Х/ф «Хижаки» 16+ 21.30 ПроФутбол 23.15 Змiшанi єдиноборства. UFC 216: Тонi Фергюсон vs Кевiн Лi. Трансляцiя з Лас-Вегаса 02.00 Х/ф «Двойник» 03.10 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.50 Сьогоднi 07.40 Зоряний шлях 09.15 Х/ф «Олександра» 16+ 11.20 Т/с «Наперекiр всьому» 15.15 Х/ф «Хочу замiж» 16+ 17.15 Т/с «Дiм на холодному ключi» 16+ 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою

8 ЖОВТНЯ 20.00 Т/с «Дiм на холодному ключi» 16+ 22.15 Т/с «Сонячне затемнення» 01.50 Реальна мiстика 02.30, 04.50 Т/с «Жiночий лiкар 3» 16+ 04.00 Подiї тижня з Олегом Панютою

Репертуар вистав Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка

НТН 05.25 Х/ф «Людина в зеленому кiмоно» 06.30 Т/с «Бухта страху» 16+ 13.00 Х/ф «Весiлля в Малинiвцi» 14.45 «Легенди карного розшуку» 15.50 «Склад злочину» 17.20 «Речдок» 19.00 Т/с «Право на помилування» 16+ 22.40 Х/ф «Нiчна варта» 16+ 00.55 Х/ф «Ганмен» 16+ 02.55 «Таємницi кримiнального свiту» К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.40 «Чи знаєте ви, що...» 08.15 М/ф 08.45 «Ух ти show» 09.50 Х/ф «Бунтарка» 11.50 М/ф «Нiко 2» 13.10 «Орел i решка. На краю свiту» 20.00 Х/ф «Цей незручний момент» 16+ 21.50 «Орел i решка. На краю свiту» 00.50 «КВН» 03.15 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.15 Мультмiкс 10.55 М/ф «Принц Єгипту» 12.25 Х/ф «Потрiйнi неприємностi» 14.00 Рятiвники 18.00 Країна У 22.50 Танька i Володька 00.00 Казки У 02.20 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельницький» 04.20 Вiталька 05.30 Кориснi пiдказки

TV-4 06.00 Х/ф «Гарячий кий» 16+ 07.30 Українські традиції 07.45 Бадьорий ранок 08.00 Єдина країна 08.35 Тернопільська погода 08.40, 23.45 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 Справжня ціна 09.50 Бадьорий ранок 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Маленька принцеса» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 Сільський календар 14.30 Межа правди 15.30 Слід 15.55 Тернопільська погода 16.00 Право на успіх 16.20 Слідство. Інфо 16.55 Добрі традиції 17.00 Вікно в Америку 17.30 Про нас 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.45 Міська рада інформує 20.00 Огляд світових подій 20.30 Про нас 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10 Добрі традиції 22.15 Х/ф «Амурні справи Олександра» 00.00 Провінційні вісті 00.45 Міська рада інформує 01.00 Огляд світових подій 01.30 Х/ф «Гарячий кий» 16+ 03.00 «Гал-кліп» 03.30 Провінційні вісті 04.15 Х/ф «Амурні справи Олександра» ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Кулінарія від Андрія» 09.15 «Cад. Город. Квітник» 09.35 «Не перший погляд» 09.55 Телезамальовка 10.00 «Панорама подій» 10.45 «Спортивні меридіани» 11.00 «У світі захоплень» 11.30 «Словами малечі про цікаві речі» 11.45 «Учнівський щоденник» 12.00 «Вухаті та хвостаті» 12.15 «Допомагає служба зайнятості» 12.30, 17.50 «Пісні нашого краю» 12.40, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 16.00 «Поклик таланту» 17.30 «Мандри» 18.00 «У країні Мультляндії» 18.45 «Степовики» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

4

Комедія-жарт «Як наші діди парубкували» Легка комедійна вистава, наче пронизана духом ук­ раїнського села, сповнена традиційними піснями, тан­цями та жартами. Молодий парубок закоханий у дівчину та хоче на ній одружитися. Проте згоди на шлюб не дають її батьки. На які фантастичні вигадки здатні хлопці заради досягнення бажаної мети – ви навіть собі не уявляєте! ЖОВНЯ

5

Комедія «Тітка Чарлі» Джек і Чарлі, студенти з Оксфорда, намагаються у будь-який спосіб освідчитися своїм коханим Кітті й Енні, які наступного дня у супроводі дядька Спетлайга мають від’їздити на літо до Шотландії. Водночас Чарлі отримує телеграму від тітоньки, донни Люції, мільйонерки з Бразилії, про приїзд. Усе йде за планом: сніданок, багата тітонька, освідчення. Та враз чергова телеграма руйнує усі плани. ЖОВНЯ

8

Музична комедія «Гуцулка Ксеня» До Ворохти з Америки приїздить бізнесмен Майк Де­ делюк з племінником Яро, своячкою місіс Гелен та її дочкою Мері. Основна мета Майка – у короткий термін одружити Яро зі свідомою українкою, бо так заповів покійний батько, інакше усі гроші отримає Гелен і її дочка. Кожен притримується своїх інтересів: Майк – шукає наречену, Гелен навпаки «ставить йому палки у колеса», Мері – розважається з «гуцульським ковбоєм», Яро під впливом мальовничої природи таки знаходить своє кохання… Але чи покине гуцулка Ксеня свій рідний край?... ЖОВНЯ

11

Музична комедія «Сорочинський ярмарок» Комедія увібрала в себе і святковість, і колорит, і всілякі бувальщини, що трапляються на ярмарку… «Сорочинсь­ кий ярмарок» – то історія кохання зі сватанням та весіллям, з черговим примиренням Солопія Черевика з його жінкою Хіврею, яка хоч і лається, і гуляє, а все ж – своя, рідна! ЖОВНЯ

12

Героїчна трагікомедія «Слава героям» У шпиталі для ветеранів в одній палаті опиняються воїн УПА та боєць Радянської Армії. Між ними виникає конф­ лікт стосовно політичних розбіжностей на тлі Другої Світової війни. Спогади, незагоєні душевні рани, гнів, радість, вагання, розпач, любов керуватимуть головними героями задля однієї важливої місії сьогодення – подолання стереотипів, рабської психології, корупції, примирення світоглядів багатьох поколінь з точки зору молодих людей. ЖОВНЯ

14

Оперета «Кохання січового стрільця» Історія великої любові, яка змінює долі та знешкод­ жує усі перешкоди на своєму шляху, прикрашена мелодійною музикою Ярослава Барнича, уже понад дві сотні років була переглянута глядачами та оцінена театральними критиками. ЖОВНЯ

15

Трагікомедія «Дитина в дарунок» Усі стосунки між Чоловіком та Жінкою народжуються й розвиваються ще з біблійних часів Адама та Єви. Минають століття, а відповіді на прості й одвічні запитання-істини не знає ніхто… На що здатна Жінка заради любові, збереження сім’ї, щастя своєї доньки, коли її серце переповнене почуттям «берегині домашнього вогнища»? Складні сімейні стосунки, кохання і зради, проблеми батьків і дітей, цілих поколінь розкриває у своїй п’єсі Мирон Лисак. ЖОВНЯ

Початок вечірніх вистав о 1900 год. Квитки – у касі театру. Довідки за телефонами: 52-40-66, 25-05-04.


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОСМІХНИСЬ! Прийшов п’яний додому... Заліз в ліжко... обійняв дружину... І тут голос тещі: – Олена в іншій кімнаті... Так швидко я ще ніколи не тверезів.

Переносна радіостанція

*****

Пограбування банку і у грабіжника в суєті сповзає маска з об­ лич­чя. Грабіжник підходить до ка­ сира. – Ти бачив мене? – Так бачив. Постріл, труп. – Хто ще бачив моє обличчя? З глибини залу: – Теща моя, але вона зараз вдома.

*****

Виділення організму

Заварне ... Військов. підрозділ

Франц. монета Пристань

П’яний чоловік припов­зає додому з гулянки. Дружина зуст­річає його з віником в руках. Чоловік падає на коліна і ридає: – Люся, не відлітай! Це було в ос­ танній раз!

Фрукт. напій

Орган зору Чолов. ім'я День тижня

... Делон

Дитяча хвороба Автомат Калашн.

Острів органіч. походж.

Бог вітру

Задня частина судна

Планета Переселення Сонячної народів системи

Крик

Густе англ. пиво Рідкий метал

Райський сад

Жіноч. індійськ. одяг

Нота

Пістолет

Нота

Річка у Франції

Хім. елем.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ М

Л

О

М

О

А

М

А

Б

А

Н

Д

І

А

А

Ш

О

А

Н

А

Л

А

Е

М

У

П

І

М

А

М

О

Т

У

А

Р

А

Р

С

Т

Ф М

С

Н

І

К

У У

Д

Р

А

М

О

А І

А

В

Н

О

Р

А

Н

А

Р

Е

Т

И

Н

П

А

К

О

Р

О

Г

І

М Н

Н

К

В

А

А

К

Е

Т

І М

Т К

О

Р

Д А

Е С

В

Н

К А

С

Т

Я

Р

О

Н О

Н

У

О І

И

Т

І

О

Н

Н

У

К

Н

Б

О

А

О

А

Н

І

Т

Н

Г

В

А

Л Ь

Л

І

І

О

С

Н

К

Р

І

К

И

К

А

А

І С

Р

Р

Т

Т

Р

І

І

А

Р

К

Б

Я

А

А

К

С

Л П

М

Г

Н

И

А

К

Великий Бар'єрний ...

Е Е

Зображ. святих 0,2 грама

"Листя" сосни Спортивна оцінка

С

Виконавець вироку

Батько батька

NaCO3

П

Незасіяне поле

Гора в Греції Водяний Перша гризун нота

Нім. композитор

Товста мотузка

Хижий птах Сезон

Вокальний твір

Р

К

А

Р

Т

У

Р

О

Г

А

Інгредієнти: баклажани – 1,5 кг; сир твердий – 150 г; сухарі панірувальні – 150 г; батон – 100 г; спеції; петрушка – 2 пучки; часник – 1 зубчик; яйце куряче – 1 штука; мо­ локо – для замочування батону; сир м’який – 200 г; олія (для смаження). Приготування. Ріжемо баклажани кубиками, на гарячу сковороду вливаємо трохи олії, висипаємо баклажани і злегка обсмажуємо, додаємо половину склян­ки води, накриваємо кришкою і тушкуємо до м’якості 15-20 хвилин. Під кінець до­даємо пучок дрібносіченої петрушки. Перекладаємо баклажани в мис­ ку та даємо охолонути. Батон замочуємо в молоці. Коли баклажани повністю вис­ тигли, додаємо до них дрібно на-

Одиниця Син площі Дедала

Птах з попелу

Рідкісна річ

Атм. Предмет опади поклоніння

П

Майстер

Місто в Шотландії

• СМАЧНОГО!

Спальний вагон

Одиниця опору

Решето

Істор. обл. в Бельгії

*****

*****

Сухі стебла злаків Аеропорт в Парижі

*****

Цілий день на ТБ показують катастрофи, вбивства, насильство. А мультик «Ну, постривай!» Тепер можна дивитися тільки після 23:00. Там вовк курить!

Рушій торгівлі

Вид папуг

Розмнож. у риб

*****

*****

Півроку зозулі Реакція Вассермана

Рух у танці

Подружжя в сварці... – Хоч би посуд за собою помив, скотина! ... – Не можу... копита заважають!

Слухає мужик прогноз погоди. Передають «В Сибірі -45 градусів». Ну, не повірив, дзвонить своєму другові в Сибір: – Слухай, у вас там кажуть холоднеча страшна? – Та ні -20-25. - Так? А по телику сказали -45? – А-а-а... Ну так це може на вулиці!

Інертн. газ

Тонкий металев. стержень

*****

– Так, Вовочка, чому не був весь семестр? – Ну Марія Іванівна, я хворів! – Ну ну! По стриптиз-клубах гуляв ти! І не смій мені перечити! Мені зі сцени все було видно.

Команда коню

Команда Вид собаці живопису

Кухар на судні

– Здрастуйте, а можна дівчинку в синхронне плавання записати? – Звичайно, у нас якраз одна потонула!

Жінка біжить по селу з лісу, вся аж горить, розпатлана. Назустріч подруга йде. – Ти звідки така? – Так мене в лісі згвалтували. – І ти що, зараз в поліцію? – Ти що вдуріла? Зараз поїм і зно­ ву в ліс!

Його міняють на мило

15

Котлети з баклажанів

Цитрус

Річка в Іркутську

Азимут

Марка Обл. центр літака в Україні

Частина світу

Місто в Лаосі

Казах. поетспівець

*****

– Тату, ну чому ти думаєш, що якщо я була на дні народженні, то курила травичку? – Синку, я мама...

Прилад для вимір. глибини

Музичний Понтій ... інструмент Рафінад

четвер, 28 вересня 2017 року Досьє 102

Мор. розбійник

тертий твердий сир, яйце, віджатий батон, панірувальні сухарі, дрібно­ посічену петрушку (пучок, що зали­ шився), вичавлюємо часник, перчимо, солимо. З фаршу формуємо коржики, в центр яких кладемо шматочки м’я­ кого сиру. Згортаємо краї та формуємо котлетки. Обкачуємо їх в бо­ рошні чи панірувальних сухарях. Викладаємо котлетки на деко, зас­ телене пергаментом, і відправляємо у розігріту до 200 градусів духовку на 15-20 хвилин.


• МУДРІ ЦИТАТИ

16

• Мрії повинні бути або божевільними, або нереальними... Інакше – це просто плани на завтра! • Не за красу в тебе закохався, і не за старість разлюблю. • Навчіться відпускати. Рідне завж­ ди знайде дорогу назад. • Незрозуміла річ – душа. Ніхто не знає, де знаходиться, але всі знають, як болить. • Живи так, щоб люди, зіткнувшись з тобою, посміхнулися, а спілкую­ чись з тобою, стали трішки щасливіші. • Іноді якимись дивними шляхами в житті все налагоджується само собою. • Найбільша наша омана в тому, що у нас ще багато часу... • Не намагайся з’ясовувати стосун­ ки з людьми, які тебе розчарували. Мовчки залиш їх разом з усім непотрібом наодинці.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 28 вересня 2017 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 2 жовтня ніч / день

+5 / +14

вітер

ВІВТОРОК, 3 жовтня ніч / день

+7 / +10

вітер

ніч / день

+8 / +13

вітер

Один із найкрасивіших денд­ рологічних парків Європи, що розкинувся у старовинному містечку Умань, носить красиве жіноче ім’я. За легендою, юну гречанку, куплену на ринку Стамбулу, привезли в Україну, як бранку. Згодом Софія за­ чарує своїм шармом не одного знатного чоловіка. Її вроду оспівуватимуть прозаїки і поети, а сучасники назвуть першою красунею Європи. Парк «Софіївка» створювався, як весільний подарунок відомого магната Станіслава Потоцького своїй на­ реченій – тій самій Софії. Будівницт­ во парку коштувало графу астрономічної суми в 15 мільйонів злотих. Було це наприкінці XVIII століття. Зі всього світу сюди почали звозити екзотичні рослини. Штучні басейни, ставки, водоспади та навіть підземна річка наповнила своїми во­ дами раніше вкриту ярами землю. Спеціально створені скелі і гроти стали природною окрасою терито-

ніч / день

+11 / +13

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Сх, 4 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 6 жовтня ніч / день

рії. Цілих шість років чаклували руки майстрів, поки не перетворили пустинні простори на сад дивовижної краси.

УКРАЇНСЬКА ЕЛЛАДА Сьогодні тут росте понад 3000 видів дерев і кущів. Є свої озера, во-

доспади, джерела і фонтани. Парк «Софіївка» неможливо описати кіль­ кома реченнями. Це ціла жива країна. Тут розкинувся широкий Анг­лій­ ський парк, поряд з партерним амфітеатром і оранжереєю. Тут є свої Єлисейські поля, численні острівки на ставках з мостами, алеї, колони і статуї… Загалом дендропарк займає площу близько 170 гектарів. Уманський дендрологічний парк називають Елладою в мініатюрі.

Здавна усе тут нагадувало про Грецію – батьківщину прекрасної Софії. У XVІІІ столітті парк задумували, як ілюстрацію до найвідоміших поем

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Сх, 1 м/с

ЧЕТВЕР, 5 жовтня

дається, колись давно саме тут мешкали грецькі боги і герої міфів, тут відтворені сюжети відомих «Іліади» і «Одіссеї»… В античних колонах, старовинних фонтанах, порослих мохом кам’яних скульптурах живе образ міфічного, таємничого, вічного. Запрошуємо у мандрівку дивовижним садом екзотичних рослин і античних статуй, дзвінких струмків і водоспадів, романтичних алей і фонтанів. Запрошуємо у «Софіївку».

НА ЧЕСТЬ СОФІЇ

Пд, 5 м/с

СЕРЕДА, 4 жовтня

+10 / +14

Унікальний дендропарк «Софіївка» – неповторне та чудове творіння любові, природи і мистецтва

З

Пд, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

Гомера. Тож можна побувати у гротах Каліпсо, Діани чи Венери, побачити озеро Ітака та терасу Муз, статуї грецьких богів. А підземна річка парку веде у похмуре царство Аїда. Кажуть, Софія сама любила плавати нею у човні, при чому рухалася тільки у зворотному напрямі: від смерті до життя.

ЧАРІВНИЙ ПАРК

«Софіївка» названа одним із Семи чудес України і вважається справж­ нім шедевром світового садово-пар­ кового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ століть. На честь цього творіння природи свого часу навіть було названо планету – «Софіївка». За словами відвідувачів, денд­ ропарк має багато чарівних місць (у всіх значеннях цього слова): не лише вражаючих красою, а й здатних виконувати бажання. Попросити чого завгодно можна біля гроту Щастя чи Великого водоспаду, а великі кам’я­ ні вежі біля центрального входу бла­ гословляють шукачів взаємного ко­ хання. До речі, їх прикрашає вінець, такий самий, як у храмі давньоримської богині Вести в італійському містечку Тіволі. Кожен куточок парку має свою історію. Сезон у дендропарку екскурсій триває із травня по жовтень.

вітер

Пн/Сх, 6 м/с

СУБОТА, 7 жовтня ніч / день

+9 / +11

вітер

Пн/Сх, 2 м/с

НЕДІЛЯ, 8 жовтня ніч / день

+7 / +17

вітер

Пд/Сх, 5 м/с

За даними мережі Інтернет

• ВИСЛОВИ ЛЮБОМИРА ГУЗАРА

Україна не поділяється на захід або схід, а поділяється на тих, хто любить Україну, і хто не любить. Недовіра до інших починається з недовіри до себе і своєї здатності поважати іншого. Лідер – це людина, яка хоче більшого, яка знає, чим обдарована, яка виступає рушієм позитивних процесів і пробуджує в оточуючих бажання досягати своїх цілей. Робіть кожен день свою роботу, і не тільки заради самого себе, робіть разом з іншими і для всіх. Хай у Вас все буде добре. Па­м’я­ тайте, що любов – то основа всього у світі. Будуймо оази любові. Багато хто думає, що мир – то відсутність війни. Але мир – це є дещо більше. Коли ти своїми вчинками показуєш людині «я тобі вірю, я тобі довіряю», відкриваєш добро свого серця, це робить її іншою.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №15(78)  

Досьє 102 №15(78)  

Profile for dosie102
Advertisement