__MAIN_TEXT__

Page 1

БЕЗПЕКА – ПОНАД УСЕ! стор.

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ОХОРОНИ стор. 9 РОЗПОВІЛИ ПРО БЕЗПЕКУ

• НОВИНИ

За Тернопільщиною слідкуватиме нове територіальне управління НАБУ, яке відкрили у Львові. Його юрисдикція поширюється на вісім областей – Львівську, Волинську, Закарпатську, Чернівець­ ку, Тернопільську, Івано-Франківську, Рівненську та Хмельницьку.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

8

стор.

10

ТОРГІВЦЯ ЖИВИМ ТОВАРОМ ЗАТРИМАЛИ ПРАВООХОРОНЦІ

стор.

11

БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ЗАПРАЦЮВАЛО В ОБЛАСТІ

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№14 (56) / 1 вересня 2016 року

Очільники Тернопільської ОДА Степан Барна і облради Вік­тор Ов­ чарук вручили керівникам окремих навчальних закладів сертифікати й ключі від нових шкільних автобусів виробництва ПАТ «Автомобільна Компанія «Богдан Моторс».

На школи міста із міського бюд­ жету цього року виділили 3,5 млн. грн. Ці кошти спрямували на матеріально-технічну базу та ремонт приміщень і кабінетів. Для повноцінного функціонування шкіл без підтримки батьків не обійтись. З 1 жовтня 2016 року кожен бажаючий громадянин України зможе отримати паспорт у вигляді ID-картки. Обов’язкової заміни документів не буде. Так само, як не передбачається встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів. Потреби у сьомій хвилі мобілізації немає – українське військо пе­ реходить на контрактну службу. Збори з військовослужбовцямирезервістами, які мають бойовий досвід, отриманий під час проведення АТО на території Лугансь­ кої та Донецької областей, відбудуться у вересні. Другого вересня роботи з ремонту дамби продовжаться – працівники візьмуться за реконст­ рук­цію гідротехнічних споруд та іншої смуги дороги з боку парку «Топільче».

Тернополянам медики прогно­ зують три штами вірусу грип. Такі штами очікуються, зокрема, в цьому періоді, тобто, це 2016-2017 ро­ ки. Зазвичай в Тернополі епідсезон починається з жовтня.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

2

На Тернопільщині від рук зловмисника загинули жінка та двоє поліцейських

Поліцейські у скорботі за загиблими при виконанні колегами. Прощалися з ними 25 серпня на Борщівщині

К

олектив ГУ Нацполіції в Тернопільській області висловлює щирі співчуття рідним і близьким коллег, які загинули під час виконання професійних обов’язків. Від вогнепального поранення по­ мерли 30-річний Олександр РУДИК, оперуповноважений Борщівського відділення поліції та 31-річний Андрій ЧЕРНЯТИНСЬ­КИЙ, інспектор Борщівського відділення поліції. 25 серпня рідні, близькі та колеги провели в останню дорогу загиблих поліцейських. У невеличкому селі Шупарка со-

тні людей прийшли віддати шану Олександрові Рудику. Попрощатися з колегою, другом та просто хорошою людиною приїхали керівники обласної поліції, очільники району, колеги, товариші. – Був людиною з великої букви, справжній офіцер, – так усі згадують про Олександра. Жаль і сум в очах рідних і близьких. Люди не приховували сліз, нес­ ли численні квіти та вінки. Не змог­ ла прийти поховати чоловіка ва­ гітна дружина. Після звістки про смерть жінка перебуває під наглядом медиків. (Початок. Продовження на стор. 8)


2

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 7

ВЕРЕСНЯ

7

ВЕРЕСНЯ

13

ВЕРЕСНЯ

16

ВЕРЕСНЯ

25

ВЕРЕСНЯ

народився РОЗПУТНIЙ Олександр Володимирович, заступник начальника управління-начальник вiддiлу управлiння превентивної дiяльностi ГУНП в Тернопільській області народився СТУКАЛО Марина Свiтозарiвна, завiдувач сектору юридичного забезпечення ГУНП в Тернопільській області

народився ГОРБ’ЯК Володимир Михайлович, начальник Борщiвського вiддiлення полiцiї ГУНП в Тернопільській області народився КАТРУК Володимир Федорович , командир роти патрульної служби поліції особливого призначення «Тернопіль»

народився ЗАЛЬОПАНИЙ Андрiй Iванович, начальник управлiння кадрового забезпечення ГУНП в Тернопільській області

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас! Хай щастя приходить і ллється рікою, Хай горе обходить завжди стороною, Хай доля дарує Вам довгі літа, А в серці завжди хай живе доброта!

Підпал церкви розслідують тернопільські правоохоронці

29

серпня в Тернополі невідомі намагалися підпалити новозбудовану дерев’яну церкву Вознесіння Господнього УГКЦ.

Слідчо-оперативна група, котра прибула на місце події одразу виявила там очевидні сліди підпалу: ве­ лику зв’язку соснового хмизу прис­ тавлену до стіни церкви та відчутний запах нафтопродуктів. Специфічний запах горіння відчув один з прихожан, що вранці при­ йшов підливати квіти на території церкви. Він швидко знайшов місце де здійнялося полум’я і зміг вчасно загасити його за допомогою води приготованої для поливу зелені,– розповів адміністратор церкви отець Василь Шафран. Священик також додав, що досі

не помічав підозрілих людей довкола релігійної споруди. Зупинити пожежу вдалося дуже вчасно – храм майже не постраждав. Якби цього не сталося вогонь міг не тільки знищити дерев’яну споруду дотла, а можливо і перекинутися на дерева паркової зони поблизу. За словами заступника начальника Тернопільського відділу поліції Анд­рія Фірмана, слідчі з’ясували, що зловмисники не тільки спробували спалити церкву, а й спаплюжили її кам’яну підмурівку беззмістовними надписами. За фактом злочину відкрито кри­ мінальне провадження згідно частини 2 статті 15 ККУ та частини 2 стаття 194 ККУ – умисне знищення чи пошкодження майна шляхом підпалу. Слідчі дії тривають.

На Тернопільщині від рук озброєного зловмисника загинули жінка та двоє поліцейських. Вбивцю знешкодили

Т

роє людей, серед яких 41-річна жінка та двоє поліцейсь­ких, стали жертвами жителя села Бабинці Борщівського району. Чоловік з мисливської рушниці смертельно поранив дружину, а згодом й двох працівників місцевого відділення поліції. Зловмисник загинув – його застрелили правоохоронці під час штурму підсобного приміщення, де він переховувався. Сусіди розповідають, що у родині Василюків були сварки та крики, але ніхто не міг подумати, що дійде до вбивства. Чоловіка характеризують, як агресивну людину, він пос­ тійно ревнував дружину до інших. Подружжя час від часу їздило на заробітки до Польщі. Саме у день влас­ ної смерті жінка повернулася з-за кордону. Щодо хоббі вбивці, то люди кажуть, що він любив зброю та часто стріляв по мішенях на території власного господарства. За словами начальника Головно­ го управління Національної поліції в Тернопільській області Олександ­ ра Богомола, перше повідом­лен­ня про стрілянину у селі надійшло від місцевого жителя 22 серпня близько 21.00. Чоловік повідомив, що його сусід ходить по подвір’ї з мисливсь­ кою рушницею та стріляє. На місце події одразу виїхало двоє поліцейсь­ ких. Проте через деякий час до Борщівського відділення поліції зателе­ фонував сам зловмисник. Він заявив, що вбив власну дружину. – На місце події виїхали ще восьмеро поліцейських з місцевого відділення, – стверджує Олександр Бо­ го­мол. – Коли факт убивства підт­ вердився, за сигналом тривоги було задіяно додатково два десятки поліцейських. Всі правоохоронці бу­ли належно екіпіровані – зі зброєю, в бронежилетах, у касках. Вбивця здаватися відмовився. Він погрожував застрелитися, а далі забарикадувався у підсобному приміщенні. Впродовж кількох годин правоохоронці намагалися з ним до­ мовитися, але марно. Не реагував чо­ ловік на вмовляння доньки і почав стріляти. Одна з куль влучила поліцейському в шию. Його врятувати не вдалося. Ще одна через кілька годин поцілила іншого правоохоронця, який стояв в оточенні. Дріб потрапив трохи вище серця, поряд з пластиною бронежилета. Поліцей­ ський помер на місці. – Мною були підняті по тривозі спецпідрозділи, оточена територія. Я віддав наказ штурмувати будівлю, де переховувався вбивця. При цьому використовувалися лише світ­ лошумові і газові гранати – не бойові. Його ліквідували з вогнепальної зброї, – каже Олександр Богомол. У загиблих поліцейських залишилися вдовами дружини. В одного осиротіла дитина, а в іншого жінка перебуває на 3-му місяці вагітності. Сиротами стали і діти загиблої жінки – донька-восьмиклас­ниця та її старші брат з сестрою. У зв’язку з трагедією 23 серпня в ГУНП в Тер­

нопільській області оголосили День скорботи та приспустили державний прапор на будівлі поліції. Того ж дня на місце події приїхала голова Національної поліції Ук­ раїни Хатія Деканоідзе. Вона оглянула місце злочину, поспілкувалася з керівниками правоохоронного відомства нашого краю, відвідала пораненого правоохоронця, а також ро­ дини загиблих поліцейських. Трагедію Хатія Деканоідзе назвала чор­ ним днем для української поліції. – Це трагедія не лише для мене,

але й для усієї Національної поліції. Це трагедія для кожного поліцейсь­ кого. Ми втратили прекрасних молодих бійців. На жаль, ситуація, яка виникла на ґрунті ревнощів, призвела до біди. Не врятували бійців ні каски, ні бронежилети. Я сумую разом з родинами. Це горе, яке ми виправити не можемо. Але такою є професія поліцейського. Вони відда­ ли життя під час виконання службових обов’язків. Хатія Деканоідзе пообіцяла всіляко підтримувати родини загиб­ лих правоохоронців, а також приз­ начила службове розслідування що­ до ситуації, яка виникла у Борщівсь­ кому районі. Відповідно до нього буде дана оцінка діям правоохоронців та керівників поліції Тернопільщини під час знешкодження вбивці.


ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

Як повідомити органи ДФС про найманого працівника та сплатити за нього податок

«Г

аряча лінія» на тему «Як повідомити органи ДФС про найманого працівника та сплатити за нього податок» відбулася нещодавно в ГУ ДФС у Тернопільській області. На запитання відповідав заступник начальника управління, начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в області Андрій Михайлович Руцький. Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів. – Чим передбачено подання по­ відомлення про прийняття на ро­ боту працівника до податкової? – Це передбачено постановою Ка­ бінету Міністрів України від 17 черв­ ня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». – Андрію Михайловичу, розка­ жіть, як саме необхідно повідоми­ ти про прийнятого працівника? – Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Дер­ жавної фіскальної служби за місцем обліку їх, як платника єдиного внес­ ку на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Повідомити можна одним із таких способів: – засобами електронного зв’яз­ ку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб; – на паперових носіях разом з ко­ пією в електронній формі; – на паперових носіях, якщо тру­

дові договори укладено не більше, ніж із п’ятьма особами. Зауважу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою не передбачено. – Дата наказу про прийняття працівника співпадає з датою по­ чатку його роботи. Пане Андрію, скажіть, коли слід подати до по­ даткової таке повідомлення? – Повідомити органи ДФС необхідно до прийняття працівника на роботу. – Чи потрібно подавати пові­ домлення про прийняття пра­ цівника на роботу у разі прий­ няття його на роботу за цивіль­ но-правовою угодою? – Ні, не потрібно. Додатково повідомлю, що повідомлення про прийняття працівника на роботу, надані до територіаль­ них органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою, вважаються такими, що не подавалися. – Як правильно заповнити гр. 8 та гр. 9 повідомлення про прий­ няття працівника на роботу? – Так, формою повідомлення про прийняття працівника на роботу пе­ редбачено заповнення, зокрема, гр. 8 «Дата видання наказу або розпорядження про прийняття на роботу» та гр. 9 «Дата початку роботи».

3

ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ – ОДНЕ ІЗ ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ В ОБЛАСТІ

В

продовж семи місяців цього року підрозділ внутрішньої безпеки провів 44 службових перевірки. До правоохоронних органів направлено 14 матеріалів, відкрито 14 кримінальних проваджень.

Зазначені графи на паперових носіях та в електронній формі заповнюються у форматі «ддммрррр», де: «дд» – двозначне число, що означає календарний день у місяці; «мм» – двозначне число, що означає місяць року; «рррр» – чотири цифри числа року. Так, наприклад дата «16 серпня 2016 року» в гр. 8 та гр. 9 повідом­ лення заповнюється як «16082016». – Чула, що відбулися зміни що­ до єдиного внеску. А що саме змі­ нилося? – Так, з 1 січня 2016 року єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування із заробітної плати не утримується, а лише нараховується роботодавцем за ставкою 22 відсотки. – Я приватний підприємець, пла­ную прийняти двох найманих працівників. Які податки і збори слід сплачувати з зарпла­ти? – Із заробітної плати утримуєть­ ся податок на доходи фізичних осіб.

Ставка податку становить 18 відсот­ ків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, нада­ них) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 Податкового кодексу) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Окрім податку на доходи фізичних осіб, із заробітної плати найманого працівника слід утримати військовий збір. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Також на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати роботодавцем нараховується єдиний внесок на загальнообов’яз­ кове державне соціальне страхуван­ ня за ставкою 22 відсотки.

З них по два провадження відкрито по лінії податкового та митного законодавства, 9 – у сфері служ­ бової діяльності та одне провадження – у напрямку безпеки та захисту. З метою протидії корупції в органах ДФС області та Тернопільсь­ кої митниці ДФС, вжиття дієвих заходів, направлених на профілактику і попередження корупційних діянь, а також злочинів у сфері службової діяльності, підрозділ внутріш­ ньої безпеки відомства контролює діяльність працівників під час виконання службових обо­в’язків, вста­ новлюються особи, схиль­ні до вчинення протиправних дій, та вживаються заходи щодо відсторонення потенційних порушників від виконання службових обов’язків. За відповідний період керівникам фіскального органу направлено 22 подання з метою усунення умов, що сприяли правопорушенням. За результатами їх розгляду, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 33 працівники. ГУ ДФС звертається до громадян з проханням повідомляти будь-яку інфор­мацію щодо протиправних дій з боку службових осіб відомства на антикорупційний сервіс «Пульс» за номером (044) 284-00-07.

Майже 75 мільйонів гривень На Тернопіллі до порушників застосовано спрямували жителі області майже 2,3 млн. гривень фінансових санкцій на обороноздатність держави Зазначимо, що відповідно до чин­ початку року за результатами проведених перевірок су­ ного законодавства, продаж алко-

З

б’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, встановлено 74 порушення Закону України.

З

початку 2016 року до Дер­ жавного бюджету України з доходів жителів Тернопільщини перераховано 74,8 мільонів гривень військового збору, що на 13 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зауважимо, що військовий збір нараховується та сплачується із всіх доходів, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб. Згідно із змінами до Податкового кодексу справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Не є платниками військового збо­ ру громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановле­ ного на 1 січня звітного податкового

року (у 2016 році – 10 тис. 740 грн.), та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.

У ході перевірок встановлено 26 випадків роздрібної торгівлі алкогольними напоями неповнолітнім особам, 19 – торгівлі даними вироба­ ми без наявності ліцензій, 18 – здійс­ нення підприємцями торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптововідпускних або роздрібних цін, у 2 – продаж тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін. Крім цього, зафіксовано факти реалізації алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці, зберігання алкогольних напоїв у місці, не внесеному до єдиного реєстру, та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка тощо. За результатами перевіреної

ро­боти до порушників застосовано понад 2 мільйони 250 тисяч фінансових санкцій.

гольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який зас­ тосовується до суб’єкта господарювання, складає 6 800 гривень.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

Лише власний міцний Віктор Овчарук: На останніх господар на землі здатен місцевих виборах наші краяни голосували за людину, за господаря відродити наше село

В

іктор Овчарук завітав до ПСП «Ягільниця-В» і до ПАП «Дзвін», що у Чортківському районі. Очолюють їх депута­ ти відповідно Василь Вислоцький та Василь Градовий.

На Тернопільщині виявили 8-ох нелегальних мігрантів

Д

есятиденні цільові профілактичні заходи з виявлення іноземців, які нелегально перебувають в Україні, відбулися на Тернопіллі на виконання доручення Кабінету міністрів. Впродовж визначеного періоду посадові особи міграційної служби області відпрацьовували місця мож­ ливого перебування порушників міг­ раційного законодавства та осіб, які безпосередньо їм сприяють. З поміж іншого, було перевірено 17 продуктових та 8 речових ринків, 7 торгівельних майданчиків по всій області. В результаті проведених заходів міграційники виявили вісьмох нелегальних мігрантів. Щодо семи із них прийнято рішення про примусо­ ве повернення, щодо одного – про видворення із забороною в’їзду в Україну. Щодо порушників законодавст­ ва про правовий статус іноземців та осіб без громадянства складено 17 адміністративних протоколів: 13 –

за порушення правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України (стаття 203 КУпАП), 1 – за порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянст­ ва та оформлення для них документів (стаття 204 КУпАП), 3 – за нев­ життя заходів до забезпечення своє­ часної реєстрації іноземців і осіб без громадянства (стаття 205 КУпАП).

Керівник «Ягільниця-В» Василь Вислоцький розповів, що допомагає господарство дитячим садочкам та шко­лам. – Я для цих сіл не чужий, живу в Нагірянці, народився в Ягільниці, усіх пайовиків, усіх людей знаю особисто, знаю їх біди. Звертаються по допомогу – обов’язково підтримуємо земляків. Найбільше тут мріють про мирне небо, – каже Василь Михайлович. – Не так важливо, який урожай, а те, як ним розпорядитись, – піджартовує Василь Градовий, керівник ПАП «Дзвін». – Тим паче, що одне зіб­рали – інше сіємо. Похвалився господар і силосними ямами, картоплесховищем на 2000 т і найголовніше – реконструйованою фермою, яка розрахована на 600 дій­них корів. «Дзвін» бере найактивнішу участь у житті сіл, землю яких обробляє. Зокрема 30 км газопроводу підведено за рахунок господарства у школи, церкви. – Вкотре переконався, – каже Вік­ тор Овчарук, – що на останніх місцевих виборах наші краяни голосували за людину, за господаря. Стосовно моїх колег – депутатів-аграріїв, ви­борці не помилились. Кожен з них дбає за своїх односельців, земляків. Усюди, де працюють ці агрофірми, налагод­же­на інфраструктура. Переконаний, що на землі має працювати свій міцний господар – у цьому запорука розвитку села зокрема і краю в цілому.

Т

ой, хто працює у себе на малій батьківщині – перейматиметься проблема­ ми і своєї землі, і місцевих лю­ дей, – вважає Віктор Овчарук. Чужі великі агрохолдинги зай­ дуть на день-два – посіють, і так само за день-два зберуть, не дбаючи ні про ґрунти, ні про дороги, тим па­ че про місцевих жителів. У цьому переконався під час робочої поїздки у Теребовлянський та Чортківсь­ кий райони голова обласної ради Віктор Овчарук. Кінець літа – гаряча пора для хліборобів. Добігають кінця жнива. Готують поле до сівби озимих. І хоча погода поскупилась цьогоріч на життєдайну вологу, аграрії говорять, що врожаї непогані, принаймні, вис­ тачає, щоб і за паї розрахуватись,

щось продати і на насіння залишити, а той, хто має зерносховища, – і притримати. Як каже депутат обласної ради, керівник ПОП «Іванівське», традиційно після жнив ціни падають. Та попри звичні хліборобські клопоти керівники аг­рофірм дбають і про села, в яких працюють, і про людей. – І бруківку ставимо, – розповідає Антон Білик, – і капітальний ремонт дроги в Ілавче за день-дру­гий розпочинаємо, дах будинку куль­ту­ ри в Сороцькому перекриваємо, сло­ вом, все, що об’єднана громада запланувала – буде зроблено. А далі працюватимемо, щоб покращились села, щоб поліпшився добробут людей, які тут живуть. Ця позиція Антона Івановича – аг­рарія, депутата облради перекликається із позицією його колег.

Сергія Крамара, всі собаки виконали програму, як мінімум, на оцінку задовільно. Найкращий результат у першому етапі змагань показала ко­ манда Борщівського відділення поліції – кінолог Андрій Бордельний і німецька вівчарка Емма. – Для того, щоб повністю підготувати собаку для виконання службових обов’язків потрібно майже два

роки інтенсивної дресури, але результат вартий затрачених зусиль, – розповів начальник Кінологічного центру ГУНП в Тернопільській області Віталій Жилко. Переможець змагань вівчарка Емма та кінолог Анд­рій Бордельний виборюватимуть титул найкращого поліцейського кінолога України на чемпіонаті в Мукачево.

За звання кращого змагалися чотирилапі помічники тернопільських поліцейських

У

майстерності подолання смуги перешкод, затримання правопорушника та виконання вправ загальної підготовки службових собак змагалися поліцейські кінологи Тернопільщини. Своїми професійними навичками мірялися команди Кінологічного центру ГУНП в Тернопільській об­ ласті, Борщівського, Підволочисько­ го і Гусятинського відділень поліції – загалом вісім німецьких вівчарок та їх тренерів. Спершу собаки продемонстрували своє розуміння і точне виконання не тільки голосових команд, а й жестів господаря. Після цього во­ни разом з кінологами пройшли сму­гу перешкод, яка імітує труднощі пе­реслідування правопорушника. Особ­лива спритність знадобилася чотирилапим учасникам і кіноло­ гам, щоб одночасно подолати гладкий бар’єр висотою у два метри. За словами заступника начальника Кінологічного центру ГУНП


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

5

В селі Великі Гаї заступила на чергування перша в Україні добровільна пожежна команда

Я

к свідчить статистика, більша половина усіх пожеж на території області виникає у сільській місцевості. Особ­ ливої гостроти проблема захисту від вогню набуває у віддалених населених пунктах. Аби дістатися туди від найближ­ чого пожежно-рятувального підроз­ ділу затрачається безцінний час, від­ лік якого, у разі біди, йде не на хвили­ ни, на секунди – адже на кону стоїть порятунок нажитого важкою працею людського майна та збереження найціннішого – людського жит­тя. Іноді професійним вогнеборцям буває важко встигнути зупинити поширення стихії, долаючи до місця події відстань у понад 30, а то й більше кілометрів. В зв’язку з цим надзвичайно важливим є створення пожежних формувань на місцях . 23 серпня, в ході виконання пла­ ну заходів щодо реалізації Пілотного проекту про створення місцевих пожежних команд та розвитку доб­ ровільної пожежної охорони в Тернопільській області, на території Ве­ ликогаєвецької об’єднаної територіальної громади Тернопільського району урочисто заступила на чергування перша в нашій державі доб­ ровільна пожежна команда. На урочисту церемонію з нагоди відкриття завітали представники центрального апарату ДСНС України, перші особи області та району, представники органів місцевої виконавчої влади та сільської громади, а також делегація пожежно-рятувальної служби області. Новостворений підрозділ і його працівників освятили священнос-

лужителі та благословили, аби вогнеборці гідно виконували свій професійний обов’язок та завжди, з Божою опікою, після гасіння пожеж живими та неушкодженими поверталися до своїх домівок. Відкриваючи добровільну по­ жеж­ну команду голова обласної дер­ жавної адміністрації Степан Бар­на урочисто перерізав стрічку та побажав пожежникам наснаги в почесній справі порятунку людських жит­ тів та матеріальних цінностей. Також долучився до вітань голова обласної ради Віктор Овчарук. Він підкреслив, що створення на Тер­ нопільщині команд добровільної по­ жежної охорони є важливими внес­

ком для забезпечення безпечного життя та побуту мешканців області. Про важливість створення в районі даного підрозділу говорив і начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Вітаючи працівників новоствореного пожежного формування з початком нелегкої та вкрай важливої й потрібної громаді роботи він наголосив, що створення пожежної команди значно полегшить роботу підрозділів ДСНС. – Ми не зупинятимемося на досягнутому, а будемо продовжувати роботу, спрямовану на те, щоб навіть у найвіддаленіших, селах області діяли підрозділи місцевої пожежної охорони, – відзначив очільник пожежно-рятувальної служби. Cлід зазначити, що місцеві пожежні чергуватимуть у цілодобово-

му режимі, і у випадку виникнення пожежі, до прибуття основних сил зможуть протистояти руйнівній сти­ хії вогню. Сільські рятувальники забезпечені необхідним обладнан-

Тернопіль: збірна рятувальників здобула перемогу в чемпіонаті з волейболу за програмою «Динаміада-2016»

В

період з 21 по 23 серпня у Тернополі на спортивному майданчику обласної організації ФСТ «Динамо», відбувся чемпіонат з волейболу серед збірних команд правоохоронних органів Тернопільської області за програмою «Динаміада-2016».

За результатами зіграних матчів до фінальної частини змагань пот­ рапили збірні управлінь державної служби з надзвичайних ситуацій, дер­ жавної пенітенціарної служби, війсь­

кової частини Національної гвардії України та Управління поліції охорони в Тернопільській області. Боротьба за перемогу була досить напруженою, кожна із команд,

намагаючись вибороти першість, про­демонструвала достойну гру. Всі спортсмени показали хорошу фізич­ ну підготовку і згуртованість. За результатами зіграних матчів третє місце та, відповідно, «бронзу» здобула команда Військової частини Національної гвардії, срібними призерами обласного чемпіонату стали представники державної пе-

нітенціарної служби, виборовши друге місце, а перемогу отримали представники пожежно-рятувальної служби. Завершилися змагання нагород­ женням. Організатор турніру – зас­ тупник голови обласної організації «Динамо» Володимир Небесний вру­ чив командам-переможцям кубки, медалі та грамоти.

ням, яке дозволить їм виконувати завдання за призначенням. В якості дарунків з нагоди першого чергування, підроз­діл отримав пожежно-технічне обладнання.

УВАГА – КОНКУРС!

О

голошується Всеукраїнський Конкурс дитячоюнацької творчості «Безпека в житті – життя у безпеці». Мета та завдання Конкурсу – виховання у дітей та молоді культури безпечної життєдіяльності, привернення уваги громадськості до проблем дитячого травматизму, про­ паганда здорового способу життя, виявлення і підтримка талановитих, обдарованих дітей та розвиток їх творчого потенціалу. Конкурс дає можливість юнакам і дівчатам усвідомити особисту відповідальність за долю своєї країни, її природу, екологію; сприяє вихованню національно свідомих грома­ дян, патріотів своєї Батьківщини та загальнолюдських цінностей – доб­ роти, милосердя, співчуття, гуманізму, відповідальності, що є актуальними завжди. Тематика робіт різноманітна, зокрема: «Будьте обережні на воді!»; «Вогонь – наш друг, вогонь – наш во­ рог»; «Безпека в побуті»; «Безпека дітей в Інтернеті»; «Безпека на дорогах і транспорті» тощо.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

Тернопільщина відзначила День Незалежності на нескореній фортеці

«Н

ароджені вільними і залишимось нескореними» саме під та­ким гаслом на Тернопільщині відзначили 25-у річницю з Дня Незалежності України. Місцем цьогорічного святкуван­ ня стала гора Бона, що на Кременеч­ чині. Саме вона є символом величі, сили та незламності українського народу, адже ні одна навала монголо-татарських орд так і не змогла підкорити легендарну фортецю, збу­ довану на Боні. Ініціатором формату святкуван­ ня стала Тернопільська обласна дер­ жавна адміністрація, яка впродовж останніх декількох років спрямовує свою роботу на відкриття та представлення українцям всієї краси та унікальності свого краю. Це входить і в стратегію Тернопільщини, суть якої полягає в активному розвитку та приділенню максимальної уваги до районів та малих міст області. Відтак, над мурами славетного Кременецького замку 24 серпня замайорів блакитно-жовтий Прапор і пройшов всеукраїнський флешмоб, під час якого залунав Гімн України всіма її голосами. Такий формат святкування Дня Незалежності є унікальною новинкою не лише для Тернопільського краю, а й для інших областей нашої держави. Оскільки практика відзначення масштабного дійства не в обласному центрі не є поширеною.

– Ми, українці, народжені вільними, тому що свобода завжди була рушійною силою для перетворень і змін на краще. Цього року ми відзна­ чаємо 25 річницю Незалежності, але історія України не обмежується цими роками, адже наша історія значно довша та яскравіша. Згадаймо, Київську Русь, козацтво, Українську Народну Республіку, Майдан Гіднос­ ті… Народженими вільними були всі борці за Незалежність, усі померлі за нашу свободу, всі, хто її захищав і захищає сьогодні, а також ті, хто боровся і бореться за незалежність і розвиток нашої культури, нашої ідентичності. Перші кроки незалежності стали випробовуванням для всіх нас – це був певний тест на зрілість, терпіння, толерантність, непохитність позицій та вірність ідеалам. За ці роки ми пережили багато випробувань. Були часи кризи, але були й часи піднесення, – зазначив голова ОДА Степан Барна. Очільник краю наголосив, що сьогодні Тернопільщина впевнено крокує до реальних змін. За останні два роки наша область демонструє позитивну динаміку у промисловості, будівництві, капітальних інвестиціях та інших сферах. – Незважаючи на непрості часи, нам вдається гідно триматися на економічній мапі України. І це зав­ дяки тому, що ми вміємо гуртува­ тися. Вона дає свій результат – Тернопільщина лідер у реформі децен-

тралізації, і наші громади вже відчувають реальні зміни. Попереду у нас ще багато роботи, але головне – не

Центр підтримки контрактної армії

В

Тернопільській області демонструють одну з кращих практик співпраці місцевої адміністрації та збройних сил України. Виконуючи державне завдання з посилення обороноздатності країни, тут відкрили «Центр підтримки контрактної армії». Розміщується установа у приміщенні Тернопільської обласної ради, організаційне сприяння надає обласна адмініст­ рація.

Дана ініціатива належить Голові Тернопільської ОДА Степану Барні. За його словами, «Центр підт­рим­ ки контрактної армії» діятиме за принципом «єдиного вікна» – тут мо­ жуть отримати ши­рокий спектр послуг військові і члени їхніх родин. Першочерговим завданням діяльності Центру є популяризація контрактної служби в армії: тут нададуть вичерпну інформацію про вакансії, рівень оплати праці, можливі варіанти подальшої дислокації, допоможуть зібрати пакет доку-

ментів для вступу на службу за контрактом. Також в центрі будуть чергувати спеціалісти, які допомагатимуть військовим у питаннях соціального захисту: оформлення зе­ мельних ділянок, покращення житлових умов, можливість проходжен­ ня лікування та реабілітації, оформлення пільг для дітей. Демобілізованим бійцям підкажуть, де пройти перекваліфікацію та допоможуть з працевлаштуванням. «Центр підт­ римки контрактної армії» діятиме, як лекційно-тренінговий майданчик. Голова ТОДА Степан Барна каже, що дану практику планують поширити на райони області. – Важливо усвідомлювати, що сьогодні спектр підтримки, який мо­ жуть надати армії органи державної влади на місцях, має бути розширений. Існують приклади формального ставлення до цих питань, ми ж демонструємо наскільки високим може бути рівень співпраці між адміністрацією та військкоматом. На думку заступника військового комісара Тернопільської області Андрія Миськіва, діяльність Центру суттєво допоможе у виконанні планового завдання з набору на військову службу за контрактом.

зупинятися на досягнутому та діяти злагоджено!, – зауважив голова ОДА Степан Барна.

В ОБЛАСТІ КАР’ЄРИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЛЕГАЛЬНО

Л

егалізація всіх без винятку кар’єрів – це незворотній шлях розвитку видобувної галузі області. Про це наголосив очільник Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час наради з питань розвитку добувної галузі промисловості в області. – Всі поклади корисних копалин – для тих підприємців, які мають намір працювати лише прозоро. Сплачуючи податки, створюючи робочі місця та забезпечуючи гідну заробітну плату своїм робітникам. Зі свого боку я ґарантую максималь­ ний супровід в оформленні необхідної документації, – підкреслив голова Тернопільської ОДА. У вказаному заході взяли участь контролюючі та правоохоронні органи області, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств та суб’єкти господарювання, які працюють в сфері надрокористування. Присутні обговорили проблемні пи­ тання та перспективи розвитку добувної галузі промисловості області. За підсумками наради, райдерж­ адміністрації протягом місяця повинні оновити бази даних кар’єрів та суб’єктів господарювання у райо­ ні, а також забезпечити використан­ ня продукції місцевих підприємств добувної галузі для реалізації інвестиційних проектів, що фінансуються за кошти державного та місцевого бюджетів. Спільно з органами міс­ цевого самоврядування активізувати контроль за надрокористуванням.

Територіальні об’єднані громади фінансуватиме проект USAID

П

ротягом 5 наступних років Агентство США з міжнародного розвитку допомагатиме громадам Ук­ раїни розширити та укріпити здобутки реформи децентралізації. Це передбачає проект «ДОБРЕ», загальний обсяг фінансування якого складе 50 млн. дол. Зараз експерти здійснюють тур по областях і зустрічаються з потенційними учасниками. – Основною причиною, чому ми приїхали сьогодні в Тернопіль – це, перш за все, вивчити процеси децентралізації, які вже у вас відбулись; дізнатися, якого успіху ви досягли в питаннях громад та допомогти вам реалізувати подальші плани та отримати нові здобутки, – зазначив експерт проекту USAID в Україні «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» Мік Мюллей. Основна мета проекту «ДОБРЕ» – допомогти об’єднаним громадам здолати депресивний тип мислення. Вони повинні навчитися ефек-

тивно використовувати нові можливості, самостійно опікуватися май­ бутнім, приймати складні рішення і бути готовими нести за них від­ повідальність. В рамках реалізації проекту будуть підтримані кращі моделі розвитку, які далі поширюватимуть на всю Україну. – Проект спрямовуватиметься на розвиток економічного потенціалу громад. Також, вже після трьох років його реалізації з’явились і додаткові гранти, які підуть на реалізацію додаткових проектів, – зауважив експерт проекту USAID в Україні Маіс Ваноян. Остаточні результати конкурсу стануть відомі у жовтні. Але вже зараз можна прогнозувати, що як беззаперечний лідер у створені громад, Тернопільщина буде реалізовувати подальшу територіальну реформу при підтримці «ДОБРЕ». – Я вірю в те, що тернопільські громади також зможуть взяти участь в цих конкурсах. Більше того, конкурси будуть передбачати реалізацію проектів не лише для громад, а й для інфраструктури області, – сказав Степан Барна.


НОВИНИ З МІСТА

четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

7

Зірка бійцям АТО з’явилася Після реконструкції відкрили амбулаторію на тернопільській Алеї зірок сімейної медицини на бульварі Куліша

Н

Н

а День міста у Тернополі вшановують па­м’ять визначних особистостей, які зробили значний внесок у розвиток міста та прославляли його своєю працею в Україні та світі. Цьогоріч Алея зірок поповнилася одразу трьома зірками. – Минулого року ми відкрили зірку у формі квіток терену – одного із символів Тернополя усім волонтерам. Тоді вона не мала жодного прізвища і була присвячена усім тернополянам, які допомагали бійцям АТО. Цього року ми вшануємо самих бійців АТО також без прізвищ. Адже тисячі українських воїнів, які сьогодні захищають нашу землю від російських окупантів, гід­ні визнання, – каже Сергій Надал. Друга зірка відкрита відомому

композитору, співаку, автору багатьох пісень Андрію Підлужному, а третя встановлена в пам’ять про ак­ тора Мирослава Коцюлима. Довідка: Алея зірок у Тернополі відкрита 28 серпня 2011 року, розташована на вулиці Гетьмана Сагайдачного. У попередні роки вона поповнилася іменами Олени Підгрушної, Казимира Сікорського, Василя Бурми, Лесі Романчук, Степана Галябарди, Михайла Форгеля, Любомири Бойцун та інших.

М

робіт фінансують тернопільські під­ приємці, – зазначає очільник Терно­ поля. – Дальній пляж – це одне з найкращих місць відпочинку у місті, проте дорога туди була у жахливому стані. Наразі підрядники облаштовують нову основу, асфальтують дорожнє покриття та подекуди, де є можливість, облаштовують пішохід­ ні доріжки.

а бульварі Куліша, 7а (біля школи №27) після реконструкції відбулося відкриття амбулаторії сімейної медицини. Із бюджету на це виділили майже 1,5 мільйони гривень. Міський голова Сергій Надал роз­ повідає, що тепер амбулаторія зможе обслуговувати понад 20 тисяч пацієнтів – мешканців прилеглих будинків, адже тут стало більше кабінетів для прийому. – До капітального ремонту у амбулаторії працювало лише три лікарі, які обслуговували лише п’ять тисяч пацієнтів. Зараз же лікарів у цьому закладі працюватиме вісім, – розповідає очільник Тернополя. – Для надання необхідної допомоги ця амбулаторія забезпечена необхідним обладнанням. У минулі роки було відкрито ам­ булаторії на прос­пекті Степана Бандери, 72 та на вулиці Бродівській. Роботи у напрямку створення максимально комфортних умов для надання якісних медичних послуг тернополянам буде продовжуватися. Процес впровадження сімейної медицини в Україні розпочався із експериментального відкриття на Львівщині першої амбулаторії сімей­ ної медицини 1987 року.

Триває капітальний ремонт дороги до Дальнього пляжу айже 7,5 мільйонів гривень – така вартість капітального ремонту дороги до Дальнього пляжу, протяжністю майже 2,2 км. – Загалом вартість капітального ремонту дороги понад 7 млн. грн., проте лише 5 млн. виділяється із міського бюджету, а іншу частину

Найкращі учні тернопільських шкіл отримають іменні стипендії міськради

У

же з 1 вересня учні тернопільських шкіл у 17-ти номінаціях отримуватимуть щомісячні іменні стипен­ дії, які виплачуватимуть із міського бюджету Тернополя. Спеціальна конкурсна комісія з питань освіти та науки уже визначила претендентів на здобуття такої стипендії, проте їх остаточно по­ винні затвердити на черговій сесії міської ради. Як розповідає начальник управ-

ління освіти та науки Ольга Похиляк, кожна школа подавала претендентів з числа кращих та обдарованих учнів на отримання такої стипендії. Загалом було виділено 17 но­ мінацій, у кожній з яких по три учні отримуватимуть щомісяця 300 гри­ вень. Також комісія визначала претендентів на звання «Кращий учень школи». Усі стипендії названі іменами відомих тернопільських діячів. Наприклад, у сфері мовознавства стипендія присвячена імені завкафед­

ри мовознавства ТНПУ ім. В.Гнатюка Дмитра Бучка, в галузі історії – археологу Ігорю Гереті, а у сфері уч­ нівського самоврядування – першому бургомістру-українцю Володими­ ру Лучаківському. Міський голова Тернополя переконаний, що стипендії стимулюватимуть школярів поглиблювати свої знання у певній галузі. – Стипендії отримуватимуть пе­ реможці олімпіад, а також ті, хто мають кращі досягнення у цих 17-ти номінаціях, – відзначив Сер­гій Надал.

Героям АТО посмертно присвоїли звання «Почесний громадянин Тернополя»

З

вання «Почесний громадянин Тернополя» посмертно присвоїли бійцям, які загинули на Сході у зоні АТО. Загалом у списку 7 бійців. Депутати міської ради під час сесії підтримали таке рішення та вшанували полеглих у боротьбі за Незалежність України. У список увійшли: генерал-ма-

йор Сергій Кульчицький, учасники АТО Володимир Вовк, Юрій Горайський, Михайло Думанський, Андрій Питак, Михайло Стасів, Володимир Яницький. Окрім того почесними тернополянами стали Гоча Аробелідзе, громадський діяч Батумі, а також Володимир Кравець – ректор Тернопільського національного педагогічного Університету імені Володимира Гнатюка.

На вулиці Дружби відремонтували пішохідні доріжки

П

ід час традиційного ранкового об’їзду міста місь­ кий голова Сергій Надал побував на вулиці Дружби, де нещодавно завершився капітальний ремонт пішохідних ділянок.

– Раніше на цій ділянці було старе асфальтне покриття, яке не ремонтувалося більше 40 років. Мешканці часто зверталися до міської ради із проханням провести ремонт­ ні роботи на цій ділянці. Відтак було замінене старе покриття на фігурні елементи мощення, – розпові­ дає очільник Тернополя.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

На Тернопільщині вшанували пам’ять загиблих правоохоронців

Д

о монумента, встановленого на честь співробітників правоохоронних органів, котрі загинули під час виконання службових обо­ в’язків, поклали квіти керівники та працівники ГУ Нац­ поліції Тернопільщини. 22 серп­ня по всіх реґіонах вшановували пам’ять тих правоохоронців, котрі поклали своє життя не ли­ше у боротьбі зі злочинністю, а й загинули на східних рубежах нашої країни. – Слава Богу, Тернопільщина не втратила жодного правоохоронця у збройному конфлікті на Сході, – заз­ начив Олександр Богомол. – Ми понад півтора року стояли на передо­ вій у Попасній Луганської області, але всі наші співробітники повернулися живими. Голова обласної ветеранської ор­ ганізації Григорій Головатий нагадав імена тернопільських правоохорон­ ців, котрі загинули під час виконання службових обов’язків. Це Михайло Недогін зі Зборівського райвідділу міліції, Аркадій Гудак з обласного управління внутрішніх справ, Ігор Киналь, життя котрого трагічно обірвалося під час миротворчої місії в Косово, і доброволець баталь­ йону МВС «Азов» Андрій Дрьомін.

Працівники Управління поліції охорони в області розповіли про свою роботу тернополянам

Г

отуючись до проведення соціальної всеукраїнської акції «Квартира під охорону – 2016» поліцейські охорони встановили у центрі Тернополя рекламно-інформаційний намет. Саме в такий спосіб вони ознайомлювали громадян зі своєю діяльністю. Заступник начальника центру технічної охорони Управління поліції охорони в Тернопільській області Володимир Слідзевич розповідав тернополянам про умови та

Поліцейські у скорботі за загиблими при виконанні колегами. Прощалися з ними 25 серпня на Борщівщині (Продовження. Початок на стор. 1) Інспектора поліції Андрія Чернятинського поховали за декілька кілометрів від загиблого колеги, у рідному селі Сапогів на Борщівщині. Прощалися з капітаном поліції мешканці села, друзі дитинства, колеги, вчителі. Андрія тут знали, як хорошого товариша, доброго та чуй­ ного сина, батька та чоловіка. Поліцейські, які працювали з загиблим, досі не можуть повірити, що товариша немає серед живих. Щирі співчуття родинам загиб­ лих правоохоронців висловив керівник Національної поліцї краю Олександр Богомол.

– Нелегка професія працівника поліції – щодня боротися зі злом, захищати законність. Ці хлопці не зрадили присязі, заради роботи вони пожертвували найціннішим, що у них було – життям. Їх імена на­ завжди вписані в історію українсь­ кої поліції. На знак скорботи за загиблими 25 серпня на території області приспустили Державний Прапор із траурною стрічкою на адміністративних будівлях органів влади, місцевого самоврядування, під­приємст­ вах. На кладовищах пролунали залпи пострілів – остання шана, тим, хто виконав професійний обов’язок.

вартість замовлення послуг охорони, надавав консультації тим, хто постраждав від квартирних крадіжок, та радив, як вберегтися від проникнення в оселі. Поки дорослі обговорювали питання безпеки та охорони домівок, поліцейські охорони тішили малечу патріотичними повітряними кульками. Акція «Квартира під охорону» розпочнеться на Тернопільщині 15 вересня і триватиме вона до кінця мі­ сяця. Громадянам пропонують встановити охоронку з 50-ти відсот­ко­ вою знижкою на монтажні роботи.

В ОБЛАСНОМУ ГУНП ПОЧАЛА РОБОТУ ПОЛІЦЕЙСЬКА КОМІСІЯ

З

метою забезпечення прозорого добору та просування по службі поліцейських в правоохоронному відомстві Тернопільщини приступила до роботи поліцейська комісія. Перше організаційне засідання комісії відбулося 27 серпня. Таємним голосуванням її головою обрали Михайла Апостола, радника міністра МВС, а секретарем – Зеновія Гладчука, керівника ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО». Основні повноваження поліцейської комісії – відбір на службу в органи поліції, проведення конкурсу для призначення на вакантні посади в органи. Склад поліцейсь­кої комісії ГУНП Тернопільської області та порядок її діяльності зат­верд­ жено відповідно до наказу керів­ни­ ка поліції Олександра Богомола. Відповідно до Закону «Про Національну поліцію» до складу поліцейської комісії територіальних ор­ ганів поліції входять п’ять осіб. Згід­ но статті 51 цього закону двох предс­ тавників громадськості обирає обласна рада, по одному представнику визначають Міністр внутрішніх справ України, голова На­ціональної поліції та керівник відповідного територіального органу.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

Правоохоронці Тернопільщини та маленькі спортсмени демонстрували фізичну майстерність до Дня Незалежності України

С

портивні заходи, присвячені Дню Незалежності України, відбулися на базі Тернопільської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» . Участь у дійстві взяли працівники правоохоронних органів та дітлахи. Свято розпочали 9 команд правоохоронців-волейболістів, які виборювали першість у попередніх іграх чемпіонату за програмою «Ди­ наміада-2016». Спортсмени розіграли призові місця у фінальних змаганнях з волейболу. Серед команд-фіналістів

золото здобула команда управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Тернопільській області. Вони у запеклій боротьбі перемогли команду військовослужбовців в/ч 3002 НГУ. Бронзу забрали працівники управління Державної пенітенціарної служби України

в Тернопільській області. Надалі свою майстерність показали сноубордисти-динамівці ДЮСШ «Екстрім» на скейтах. Серед любителів цього спорту вже чимало переможців та призерів чемпіонатів України і учасників міжнародних змагань. Спортивне свято динамівці організували й для наймолодших любителів спорту, адже популяризація здорового способу життя серед дітей та підлітків, а також залучення

юнацтва до лав товариства «Динамо» є чи не основною метою таких заходів. Юні спортсмени зі своїми батьками виборювали першість у рухливих естафетах та іграх. Про відновлення сил учасників подбали куховари Національної поліції, які пригощали усіх стравами польової кухні. Переможці та призери змагань нагороджені кубками, медалями, па­ м’ятними призами, грамотами.

9

ПРАВООХОРОНЦІ РОЗПОВІЛИ ВИХОВАНЦЯМ ТАБОРУ ПРО БЕЗПЕКУ НА ДОРОЗІ

З

маленькими донецькими відпочивальниками, які проводять літні шкільні канікули в відпочинковооздоровчому закладі «Лісова пісня» у Борщівському районі, спілкувалися поліцейські. Працівники відділу управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області у невимушеній атмосфері нагадали діткам про дорожню грамоту. У період літніх канікул працівники поліції проводили на території області профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення пуб­ лічної безпеки і порядку під час літнього відпочинку та оздоровлен­ня дітей. Вони спілкувалися з юними гостями зі сходу країни. До Тернопільщини на оздоровлення завітали 40 дітей з Донецької області. Поліцейські провели із дітьми бесіду, під час якої звернули увагу юних учасників дорожнього руху на правила переходу доріг та вулиць, вимог до їзди на велосипеді, руху пішоходів біля проїжджої частини у темну пору доби. Аби закріпити знання, правоохоронці роздали дітям пам’ятки – застереження.

Дітлахам нагадають про Тернопільські правоохоронці інформують водіїв та пішоходів, як правила дорожнього руху уникнути трагедії на автошляхах Л

Б

рошури із порадами, як уникнути аварій на дорозі, розробили тернопільські правоохоронці для жителів області. Ме­та заходу – інформування водіїв та пішоходів про те, що дотримання Правил дорожнього руху зберігає життя та здоро­в’я тих, хто є взаємоввічливими на дорозі та дотримується правил.

В рамках проведення всеукраїнського місячника безпеки дорожньо­ го руху співробітники відділу уп­ рав­ління превентивної діяльності Тернопільської поліції вийшли на до­роги, аби роздати пам’ятки-засте­ реження водіям. У листівці кермувальники можуть прочитати осно-

вні поради для водіїв щодо безпечної поведінки на дорозі, а також застереження, які допоможуть автовласникам не потрапляти у автопригоди. – Такі інформативні заходи ду­же важливі, – вважає заступник началь­ никаГУНП в області Руслан Балик,

– адже з початку року на Тернопільщині збільшилася кількість ДТП з тяжкими наслідками. Подібна про­ філактична робота має принести позитивний результат. В переважній більшості, каже по­ ліцейський роти дорожньо-патруль­ ної служби Роман Клепач, саме водії є винуватцями ДТП. Тому слід неод­ норазово нагадувати їм про безпеку на дорозі. – Ці листівки ми роздаємо водіям, аби нагадати про дотримання правил дорожнього руху. Сподіваємося, що вони дослухаються до наших порад, стануть дисциплінованішими, а головне, не сідатимуть за кермо у нетверезому стані, – зазначає правоохоронець. Серед тих, хто отримав листівку – тернополянин Василь. – Лише тоді, коли кожен буде дотримуватися правил дорожнього руху, на дорогах буде порядок. Неважливо чи ти на джипі, чи на старенькому авто, яка твоя посада – за кермом усі рівні, – вважає водій. Правоохоронці сподіваються, що проведені заходи стануть позитивним досвідом для усіх водіїв і допоможуть покращити дорожню ситуа­ цію в краї.

истівки про правильну поведінку на дорозі розробили для наймолодших учасників дорожнього ру­ху поліцейські.

Працівники управління превентивної діяльності Нацполіції краю вкотре хочуть нагадати дітлахам, що найкращий спосіб зберегти жит­ тя на дорозі – завжди дотримуватись відповідних правил. У брошурі змальовані основні ситуації з повсякденного життя неповнолітніх учасників дорожнього руху: як правильно переходити дорогу, перетинати залізничні колії,

їхати в громадському транспорті, де заборонено гуляти та кататися на велосипеді. Перерахували поліцейські й основні правила, як убезпечити себе дорогою до школи. Правоохоронці вважають, що та­ кі різноманітні форми профілактич­ ної роботи допоможуть дітям зрозуміти життєву необхідність дотри­ мання вимог ПДР та головне – вбе­ регти від нещасних випадків на дорогах. Пам’ятки-застереження працівники поліції почнуть роздавати діт­ кам та їх батькам на вулицях міста, а з 1 вересня такі листівки отримають і навчальні заклади Тернополя.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

Торгівця живим товаром затримали працівники тернопільської поліції Д

Ч

оловік готував «на експорт» молоду тернополянку, переконуючи дів­ чину, що грецькі Афіни чекають на неї з розпростертими обіймами і купою грошей.

Матеріальна скрута, невлаштоване особисте життя, неможливість реалізувати себе, маючи за плечима вищу освіту – 25-річна тернополянка у відчаї вхопилася за пропозицію закордонних заробітків, повідомлен­ ня про які знайшла на одному з інтернет порталів. Спочатку вела переписку з автором оголошення. Чоловік, звичайно, не приховував, що робота буде пов’язана з наданням сек­суальних послуг, проте слово «інтим» губилося серед щедрих обіцянок про величезні заробітки – тисячу-півтори тисячі євро для початку, солодке життя поза роботою, розкішні, як для ма­лозабезпеченої людини умови проживання. Дівчина майже погодилася на пропозицію торговця, навіть зуст­рі­ лися, аби уточнити деякі деталі. Переступити через власну гідність тернополянка не змогла. Про факт вербування дізналися співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. – 30-річний тернополянин до ос­ таннього переконував жертву виїхати до Греції. Навіть позичив три тисячі гривень і п’ятдесят євро, аби та могла відкрити візу, познайомив з посередниками, які займаються підготовкою документів для виїзду

ДЕРЖПОСАДОВЕЦЬ ВИМАГАВ 3000 $ ЗА ВИДІЛЕННЯ ЗЕМЛІ о ГУ Держгеокадастру звернувся громадянин, щоб отримати в оренду земельну ділянку площею 2 га для ведення фермерського господарства.

за кордон, вказав розклад рейсових автобусів, які двічі на тиждень у середу та суботу виїжджають до Афін. Він вкотре наобіцяв райські умови і захмарні заробітки, словом, був неабияк зацікавлений у тому, аби дів­ чи­на погодилася на його пропозицію, – розповів старший оперуповно­ва­же­ ний в особливо важливих справах відділу боротьби зі злочинами, по­в’я­ заними з торгівлею людьми Олександр Буняк. – Оперативним шля­хом нам вдалося дізнатися ціну такої зацікавленості – триста євро щомісяця за роботу бранки у борделі. Поліцейські проводять оператив­ ні заходи, аби встановити, скільки дівчат зловмисникові вдалося відправити в грецькі доми розпусти. Судячи з того, що молодий чоловік ніде не працює, а живе на широку ногу – в розкішній квартирі, їздить на дорогому авто, – в цьому бізнесі, побудованому на «експорті» живого товару, він не початківець. Також правоохоронці намагаються встановити спільників тернополянина. – Нам вдалося затримати підоз­ рюваного в порядку статті 208 КПК якраз напередодні його планової поїздки до Греції, – розповів Олександр Буняк. – Під час санкціонованого обшуку в його квартирі було вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, флеш-карти, диски з відеопродукцією порнографічного змісту. Нині вирішується питання про обрання підозрюваному міри запобіжного заходу.

Кримінальне провадження розпочато за частиною першою статті 149 Кримінального кодексу України – торгівля людьми або інша не-

законна угода щодо передачі людини. Карається таке діяння позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Керівник кадастрової служби за позитивне вирішення питання зажадав «фінансової допомоги» у сумі 3 тисячі доларів США. Під час отримання другої частини неправомірної вигоди посадовця затримали оперативники Управління захисту економіки в Тернопільській області спільно з слідчими військової прокуратури Тернопільського гарнізону. Хабарник встиг отримати 500 доларів США. За даним фактом військова прокуратура Тернопільського гарнізону відкрила кримінальне провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України – прийнят­ тя пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Дане правопорушення передбачає від 5-ти до 10-ти років ув’яз­ нення з позбавленням права обій­ мати певні посади чи займатися пев­ ною діяльністю строком до 3-х років, з конфіскацією майна. Посадовця затримали в порядку статті 208 КпКУ. Управління звертається до громадян з проханням не платити хабарі нечистим на руку посадовцям, а звертатись до Управління захисту економіки в Тернопільській області за тел. 27-12-15, (098) 624-00-32 чи на спецлінію «102».

домив представник національної ра­ ди в Тернопільській області, заслужений журналіст України Михайло Зубик. – Адміністратор одного із зак­ ладів громадського харчування, що орендує торгову площу в ТРЦ, записав на флешку дитячий мультик, в одній із серій якого був логотип забороненого телеканалу, і транслював його через відеомонітор.

Правоохоронці поспілкувалися із генеральним директором ТРЦ «По­ доляни» Михайлом Ібрагімовим. Він запевнив, що проведе роз’ясню­валь­ ну роботу з орендарями, аби подіб­ на ситуація більше не повторилася. Зусилля Національної ради у справі очищення інформаційного простору держави активно підтримує поліція.

– Ми регулярно здійснюємо моніторинг кабельних комунікацій, а також внутрішніх мереж у готелях, місцях масового відпочинку та оз­до­ ровлення щодо трансляції російсь­ ких телепрограм, – розповідає старший інспектор Тернопільського від­ ділу поліції Андрій Родзоняк. – У ра­зі виявлення фактів протиправної діяльності ми інформуємо Нацраду.

Правоохоронці та представники з питань телебачення і радіомовлен­ ня в області звертаються до всіх керівників державних та комунальних установ, лікувальних закладів, готелів, баз відпочинку, розважальних закладів проявити у цей відповідальний час свідомість, патріотизм та сприяти підвищенню інформаційної безпеки нашої держави.

Поліцейські перевірили повідомлення щодо ретрансляції російського телеканалу в торгово-розважальному центрі

Д

нями в соціальній мере­ жі з’явилася інформація про те, що в одному із зак­ ладів громадського харчування в ТРЦ «Подоляни» ретранс­ люють телеканал «Росія». Нагадаємо: з 2014 року відповід­ но до судових ухвал та рішень Національної ради з питань телебачен­ ня і радіомовлення, на території Ук­ раїни припинено ретрансляцію телеканалів країни-агресора. Сьогодні заборона стосується 63 телеканалів, серед них: «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «НТВМир», «Россия-24», «Россия-1», «НТВ», «ТНТ», «TVCI», «Петербург-5», «РенТВ», «РБК-ТВ», «Звезда», а також «Life News» та «Russia Today» та ін. Поліцейські спільно з представником національної ради в Тернопільській області та посадовими особами УСБУ здійснили перевірку за даним повідомленням. – Під час виїзду у вказаний зак­ лад з’ясувалося, що це не ретранс­ ляція телевізійного каналу, – пові-


11 У Чортківській колонії відзначили Свято Преображення Господа Бога РІЗНЕ

Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали колонію

В

ажливим механізмом перевірки дотримання прав людини у місцях позбавлення волі є громадсь­ кий контроль діяльності ус­ танов виконання покарань. 25 серпня 2016 року представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проінспектували Копичинську виправну колонію (№ 112). Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ознайомилися з умовами від-

бування покарання засудженими. В ході огляду житлових та робочих приміщень виправної колонії представники Уповноваженого Верхов­ ної Ради Ук­раїни з прав людини поспілкувались із засудженим установи, цікавилися та вислухали скарги щодо протиправних дій зі сторони представників адміністрації установи тощо. Провели прийом з особистих питань. В кінці зустрічі підпили підсумки роботи, обговорили плани подальшої співпраці та надали рекомендації керівництву установи.

Засідання комісії Теребовлянської районної державної адміністрації з питань захисту прав дитини

З

асідання комісії з питань захисту прав дитини відбулося в Теребовлянській райдержадміністрації. Головував на зустрічі перший зас­ тупник керівника РДА Володимир Довгань. У засіданні комісії взяли участь директор Теребовлянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник служ­би у справах дітей Теребовлян­ ської РДА, працівники служби у справах дітей, представники відділу соціаль­ного захисту населення, освіти та охорони здоров’я районної адміністрації, а також працівники Теребовлянського районного від­ ділу кримінально-виконавчої інс­пек­ ції, органів внутрішніх справ Тере-

бовлянського району, окремі голови громад району, а також неповнолітні особи з батьками та особи молодіжного віку, які опинились у склад­ них життєвих обставинах. Основним доповідачем на комісії був начальник служби у справах дітей Теребовлянської РДА. Він виніс на розгляд комісії ряд питань, пов’язаних із захистом прав дітей Теребовлянського району. Про проведену роботу щодо осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, доповіли працівники Теребовлянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, надання працівниками центру послуги особам даної категорії, та про здійснення подальшого соціального супроводу засуджених підоблікових осіб.

четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

19

серпня капелан Чорт­ ківської установи виконання покарань отець Євген Гаврилишин у церкві святого Апостола та Євангеліста Івана, що на те­ риторії установи, відправив святкову літургію та освятив фрукти з нагоди свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

На літургії отець виголосив про­ повідь, у якій роз’яснив суть свята, навів різні приклади для утверд­ ження духовного життя, закликав знаходити час на молитву і бути терпеливими. Після Богослужіння капелан ос­ вятив плоди, які засудженим та ув’язненим передали священики,

що служать у церкві при установі. Дистанційно, за допомогою відео­ телекомунікаційної системи, змог­ли

переглянути богослужіння і засуджені, які утримуються в секторі максимального рівня безпеки.

У Чорткові неповнолітнім ув’язненим розповіли про права та обов’язки людини

Ч

ортківську установу виконання покарань №26 відвідали представники соціальних служб. Директор Чорт­кіського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Євгенія Деренюк та провідний спеціаліст центру Юлія Бережна прочитали лекцію для ув’язнених неповнолітніх, які утримуються в установі. Тема зуст­ річі – «Права та обов’язки людини». Гості побажали їм після звільнення з місць позбавлення волі повернутись до своїх сімей і більше не ставати на протиправний шлях.

Замість територіальних органів Міністерства юстицій на Тернопільщині запрацюють бюро правової допомоги

Ч

отирнадцять бюро правової допомоги (БПД) розпочнуть роботу вже з 1 вересня. Вони сприятимуть активному поширенню правової інформації та забезпечать доступ до юридичних консультацій на рівні територіальних громад. – Бюро є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспіль­ них груп, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції Едуард Кольцов. – Згідно з нашим баченням розвитку системи БПД, більшість людей в державі будуть використовувати правові інст­ рументи для вирішення своїх життєвих питань замість узвичаєних корупційних практик та матимуть рівний доступ до правосуддя для захисту своїх прав. Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на підвищення правової грамотності мешканців

сільської місцевості та малих міст, сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних суперечок і зменшенню навантажен­ ня на судову систему, попередженню злочинності, насамперед серед неповнолітніх. Планується формуватися мережа незалежних надавачів безоплатної правової допомоги, яка відповідатиме правовим потребам людей. Територіальні громади та держава визнаватимуть важливість і необхідність безоплатної пра­ вової допомоги та забезпечуватимуть стабільне її фінансування. На думку фахівців, робота бюро зменшує ризик обмеження доступу до права і правосуддя найбільш соціально вразливих суспільних верств

через запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільсь­ кій місцевості та малих містах. Територіальні громади активніше залучатимуться до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування. Є сподівання, що рівень побутової корупції теж зменшиться. За своїм статусом БПД не є окремими новоствореними установами, не мають статусу юридичної особи, не мають адміністративного персоналу і не потребують додаткових витрат на адміністрування. Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок економії в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівня. В складі бюро – юристи-практики, які надають безкоштовні правові консультації, використовуючи при цьому єдину базу таких консультацій, яку вони формують і під-

тримують в актуальному стані. У разі потреби ці юристи здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих вразливих категорій за рішенням місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги. Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Ірина Хондогій нагадала присутнім про те, що регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) запрацювали в Україні з першого січня 2013 року. Їх основним завданням було створити рівні можливості доступу до правосуддя. Зокрема, це захист, здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та перед іншими особами, складан-

ня процесуальних документів. З першого липня 2015 року 100 місцевих центрів з надання БВПД запрацювали по всій Україні. В області вони діють у Тернополі, Кременці і Чорткові та обслуговують певні райони. Безоплатна правова допомога в Україні вже понад рік надається в повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб. Ми допомагаємо соціально вразливим людям, передусім малозабезпеченим, інвалідам, дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни, учасникам АТО, членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам. В області запрацюють 14 БПД, а саме в: Бережанах, Борщові, Бучачі, Гусятині, Заліщиках, Збаражі, Зборові, Козові, Ланівцях, Підволочиську, Монастириську, Підгайцях, Теребовлі та Шумську.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 5 ВЕРЕСНЯ УТ-1 14.00 Казки Лiрника Сашка 14.10 Школа Мерi Поппiнс 14.50 Фольк-music 16.00 Пляжний футбол. Вiдбiрковий тур­ нiр до фiнальної частини ЧС. Украї­ на - Австрiя 17.00 Вiкно до Америки 17.30 Орегонський путiвник 18.00 Книга.ua 18.25, 01.20 Новини. Свiт 18.40, 21.00, 01.30, 05.30 Новини 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25 Вiзитiвка Карпат 19.30 Про головне 20.00 Перша шпальта 20.30 Перша студiя 21.30 Найяскравiшi моменти ХХХI Олiм­ пiйських iгор 21.40 Д/ф «Iсторiя однiєї криївки» 23.00 Пiдсумки 23.15 Золотий гусак 23.50 На слуху 00.20 Телемагазин 02.00 Д/ф «Операцiя «Тютюн» 02.55 Х/ф «Запорожець за Дунаєм» 04.10 Д/ф «Гармонiя протирiч Тетяни Яб­ лонської» 04.35 Д/с «Розкриття Америки» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 5» 14.10 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Уламки щастя» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Свати 5» 22.00 «Грошi» 00.00, 01.40 Х/ф «Вiкiнги» ■ 03.35 «Служба розшуку дiтей» 03.40 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.10 «Склад злочину» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 12.25 Т/с «Райськi яблучка» 13.20, 14.20 «Судовi справи» 14.30 «Сiмейний суд» 16.10 «Чекай на мене. Україна» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Райськi яблучка. Життя продов­ жується» 22.50 Т/с «Територiя краси» 00.40 Х/ф «Гра в пiжмурки» 02.20 Т/с «Сусiди» 04.25 «Подробицi» - «Час» 05.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» ICTV 05.45 Служба розшуку дiтей 05.50, 19.20 Надзвичайнi новини 06.50 Факти тижня 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.10 Дивитись усiм! 10.50, 13.20 Х/ф «Моя мачуха – iншо­пла­ нетянка» ▲ 12.45, 15.45 Факти 13.40 Х/ф «Всесвiтня вiйна Z» ▲ 16.10 Х/ф «Морський бiй» ▲ 18.45, 21.05 Факти 20.20 Бiльше нiж правда 21.40 Т/с «Пес» ▲ 22.25 Свобода слова 01.05 Т/с «Послiдовники» ▲ 02.00 Х/ф «Придорожнiй клуб» ▲ НОВИЙ 12.00 Х/ф «Красуня» ▲ 14.15 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац 19.00 Ревiзор 22.00 Пристрастi за ревiзором 00.50 Х/ф «Цiпонька» ▲ 02.50 Служба розшуку дiтей

СТБ 12.00 Т/с «Коли ми вдома» 12.50 Х/ф «Zolushka.ru» 15.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 «За живе!» 20.00 «Хата на тата» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.45 «Хата на тата» 01.20 «Один за всiх» 02.30 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.20 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 06.50, 08.25 «Top Gear» 08.05 «ДжеДАI» 09.40 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 10.25, 01.45 «Облом.UA» 11.00 «Реал-Бодрит» 12.00 «Українськi сенсацiї» 13.00 Д/ф «Дембель» 14.00 «Люстратор 7.62» 14.55 «Люстратор. Спецпроект» 15.50, 23.20 «Секретнi матерiали»

18.30 «Спецкор» 19.00 «ДжеДАI» 19.20 «Цiлком таємно» 20.00 Х/ф «Маска нiндзя» ▲ 22.00 Т/с «Перевiзник 2» ▲ 23.00 «ДжеДАI» 23.55 Х/ф «Пiранья» ■

УКРАЇНА 07.00 Зоряний шлях 09.50 Т/с «Сiльська iсторiя» 13.40 Т/с «Поки живу, люблю» ▲ 15.00, 19.00, 02.10 Подiї 15.30 Т/с «Поки живу, люблю» ▲ 18.00 Т/с «Спiвачка» 19.45 «Говорить Україна» 21.35 Футбол. Квалiфiкацiя ЧС-2018 р. «Ук­ раїна» - «Iсландiя» 23.50 Подiї дня 00.10 Х/ф «Особливо небезпечний» ■ 04.10 Т/с «Спiвачка» 05.10 Реальна мiстика 03.05 Зоряний шлях НТН 05.10 Х/ф «Вигiдний контракт» 10.10 «Кримiнальнi справи» 11.05 Т/с «Детективи» ▲ 12.10 Х/ф «Невловимi месники» 13.45, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.50 «Свiдок» 15.40 Х/ф «Розплата» ▲ 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Батькiвщина» ▲ 01.55 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.20 «Випадковий свiдок» 03.25 «РечДОК» 04.35 «Легенди бандитської Одеси»

ТЕТ 14.00 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтинен­таль­ ний сезон 20.00 Танька i Володька 21.00 Т/с «Кухня» 22.00 Країна У 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 УТЕТа тато! 02.25 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.50 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30 Єдина країна 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Сад, город, квітник» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Європа у фокусі» 12.40 «Слідства. Інфо» 13.10 Хіт-парад 14.00, 01.05 Х/ф «Крижаний смерч» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Про нас» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 18.45 Міська рада інформує 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Погляд зблизька» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Вторгнення на землю» ▲ 00.15 Час-Tайм 02.30 Хіт-парад

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Загублені у часі» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Степовики» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Калина» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Урок... для батьків» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Учнівський щоденник» 19.45 «Музеями Тернопілля» 20.00 Д/ф «Світова марка патонівців» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.05, 07.05, 08.05 Ера бiзнесу 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 07.15 АгроЕра 06.25 7 чудес України 06.50, 07.50, 08.20 Смакота 07.25 Ера будiвництва 07.30, 23.50 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Т/с «Таксi» 09.45, 02.00 Уряд на зв’язку з громадянами 10.15, 19.30 Про головне 10.50 Бiатлон. Пiдсумки лiтнього чемпiо­нату 11.50 Вiйна i мир 12.30 Вiкно до Америки 13.15 Пляжний футбол. Вiдбiрковий тур­ нiр до фiнальної частини ЧС. Украї­ на - Чехiя 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50 Подорожнi 15.40Д/ф«ГаннаВарпаховська.Повернення» 16.30, 04.35 Д/с «Розкриття Америки» 17.30 Д/с «Нацiональнi парки Америки» 18.25, 01.20 Новини. Свiт 19.00, 01.45 Новини. Культура 19.25 Вiзитiвка Карпат 20.00 Ре:форма 20.30 Нашi грошi 21.00, 01.30, 05.30 Новини 21.30 Найяскравiшi моменти ХХХI Олiм­ пiйських iгор 21.50 Д/ф «Хронiка УПА 1942-1954» 23.00 Пiдсумки 23.15 Золотий гусак 02.25 Класики свiтової лiтератури 02.40 Х/ф «Тарас Шевченко» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 5» 14.10 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Уламки щастя» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Свати 5» 22.00 «Життя без обману» 00.00, 01.40 Х/ф «Вiкiнги» ■ 03.35 «Служба розшуку дiтей» 03.40 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 11.15, 12.25, 05.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Райськi яблучка. Життя продовжується» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 14.45 «Сiмейний суд» 15.30 «Давай одружимося» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Територiя краси» 00.40 Т/с «Братськi узи» ▲ 02.40 Т/с «Сусiди» 04.25 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.10 Факти 04.35, 03.15 Провокатор 05.25, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05, 16.55 Т/с «1941» ▲ 11.55, 13.20 Х/ф «Придорожнiй клуб» ▲ 12.45, 15.45 Факти 14.35 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.30, 16.20, 21.40 Т/с «Пес» ▲ 18.45, 21.05 Факти 22.25 Х/ф «11 друзiв Оушена» 00.50 Т/с «Комiсар Рекс» 01.50 Т/с «Послiдовники» ▲ НОВИЙ

02.55 Зона ночi 05.05, 18.00 Абзац 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.20 Т/с «Молодята» 10.25 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Половинки 21.00 Х/ф «Сутiнки» ▲ 23.15 Х/ф «Люблю твою дружину» ▲ 01.15 Х/ф «Чоловiк за викликом 2» ■ СТБ 06.55, 16.00 «Все буде добре!» 08.55 «Все буде смачно!» 09.50, 18.30 «За живе!» 11.05 «Зiркове життя» 12.05 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.30 Т/с «Коли ми вдома» 00.40 «Один за всiх» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.10, 01.50 «Облом.UA»

6 ВЕРЕСНЯ 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20, 10.15 Д/ф «Загубленi свiти» 12.40 «Вiдеобiмба» 13.35 Т/с «Мушкетери 2» ▲ 15.45, 22.00 Т/с «Перевiзник 2» ▲ 16.45 Х/ф «Фiладельфiйський експеримент» ▲ 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 20.00 Х/ф «Вуличний воїн» ▲ 23.55 Х/ф «Тунель» ▲ УКРАЇНА 06.00, 10.50, 05.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 11.50 Х/ф «Доля Марiї» 13.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 18.00, 04.10 Т/с «Спiвачка» 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подарунок долi» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 2» ▲ 02.10 Х/ф «Особливо небезпечний» ■ НТН 05.00 Х/ф «Захар Беркут» 06.50 Х/ф «Буднi карного розшуку» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.00 «Страх у твоєму домi» 13.30, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 03.35 «Свiдок» 15.20, 23.45 Т/с «Батькiвщина» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 01.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 02.40 «Європейський покерний турнiр» 04.05 «Випадковий свiдок» 04.20 «РечДОК»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 07.35 М/с «Ескiмоска» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Рапунцель» 12.10 Х/ф «Стоптанi туфельки» 13.30 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Танька i Володька 21.00 Т/с «Кухня» 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Т/с «Якось у казцi» 02.25 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00 Провінційні вісті 07.35 «Погляд зблизька» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 Поза простором і часом 12.40 «Право на успіх» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Ланцюг» 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Право на успіх» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 19.00, 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Межа правди 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.35, 04.00 Х/ф «Легенда про дракона» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Чудесний канал» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 21.00 «Тема дня» 11.30 «Нотатки на глобусі» 11.45 «Учнівський щоденник» 14.00 «Спадщина» 14.30 «Як це було» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Музеями Тернопілля» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Як це?» 17.30 «Повір у себе. Ти зможеш» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.05, 07.05, 08.05 Спорт 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 7 чудес України 06.50, 07.50, 08.20 Смакота 07.20 Ера будiвництва 07.25 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.00 Т/с «Таксi» 09.45 Нашi грошi 10.15, 19.30, 04.00 Про головне 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Хто в домi хазяїн? 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50 Свiтло 15.40 Спогади 16.30, 04.35 Д/с «Розкриття Америки» 17.30 Д/с «Нацiональнi парки Америки» 18.25, 03.20 Новини. Свiт 19.00, 03.45 Новини. Культура 19.25 Вiзитiвка Карпат 20.00 Переселенцi 20.30 Слiдство. Iнфо 21.00, 03.30, 05.30 Новини 21.30 Найяскравiшi моменти ХХХI Олiм­ пiйських iгор 21.50 Д/ф «Хронiка УПА 1942-1954» 22.45 Мегалот 23.00 Студiя Паралiмпiада 2016 р. 00.00 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Цере­ монiя вiдкриття 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 03.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 5» 14.10 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Уламки щастя» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Свати 5» 22.00 «Повернiть менi красу 2» 00.00, 01.40 Х/ф «Вiкiнги» ■ 03.35 «Служба розшуку дiтей» 03.40 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 11.15, 12.25, 05.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Райськi яблучка. Життя продовжується» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 14.45 «Сiмейний суд» 15.30 «Давай одружимося» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Територiя краси» 00.40 Т/с «Братськi узи» ▲ 02.40 Т/с «Сусiди» 04.25 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.00 Служба розшуку дiтей 04.05 Студiя Вашингтон 04.10 Факти 04.35, 03.25 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.55, 16.55 Т/с «1941» ▲ 11.40, 13.20 Х/ф «11 друзiв Оушена» 12.45, 15.45 Факти 14.35 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.30, 16.20, 21.40 Т/с «Пес» ▲ 18.45, 21.05 Факти 20.20 Секретний фронт 22.25 Х/ф «12 друзiв Оушена» 01.00 Т/с «Комiсар Рекс» 02.00 Т/с «Послiдовники» ▲

НОВИЙ 03.05 Зона ночi 05.10, 18.00 Абзац 06.05, 07.20 Kids’ Time 06.10 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.25 Т/с «Молодята» 10.30 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Хто зверху 5 21.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Молодий мi­ сяць» ▲ 23.25 Х/ф «Академiя вампiрiв» ▲ 01.25 Х/ф «Люблю твою дружину» ▲ СТБ 07.10, 16.00 «Все буде добре!» 09.10 «Все буде смачно!» 10.05, 18.30 «За живе!» 11.25 «Зiркове життя» 12.20 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «МастерШеф 6» 23.30 Т/с «Коли ми вдома» 00.40 «Давай поговоримо про секс 3» 02.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.10, 01.45 «Облом.UA»

7 ВЕРЕСНЯ 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20, 10.15 Д/ф «Загубленi свiти» 12.45 «Вiдеобiмба» 13.35 Т/с «Мушкетери 2» ▲ 15.45, 22.00 Т/с «Перевiзник 2» ▲ 16.45 Х/ф «Нижче нуля» ▲ 19.20 «Люстратор 7.62» ▲ 20.00 Х/ф «24 години» ▲ 23.55 Х/ф «800 льє вниз Амазонкою» ▲ УКРАЇНА 06.00, 10.50, 05.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.50 Зоряний шлях 11.50 Т/с «Я житиму» 13.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 18.00, 04.10 Т/с «Спiвачка» 19.00, 02.50 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подарунок долi» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «Подарунок долi» 00.20 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 2» ▲

НТН 05.00 Х/ф «Кур’єр на Схiд» 06.45 Х/ф «Iнспектор карного розшуку» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.00 «Страх у твоєму домi» 13.35, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.45 «Свiдок» 15.25, 23.45 Т/с «Батькiвщина» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 01.55 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.15 «Випадковий свiдок» 03.30 «РечДОК» 04.10 «Легенди бандитської Одеси» 04.35 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Ескiмоска» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Пастушка» 12.10 Х/ф «Йоринда i Йорингель» 13.30 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Танька i Володька 21.00 Т/с «Кухня» 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Т/с «Якось у казцi» 02.25 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00 Провінційні вісті 07.35 Межа правди 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.35 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Джок» 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Твій дім» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 18.45 Міська рада інформує 19.00, 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Сучасна медицина і здоров’я» 20.30 Європа у фокусі 22.30 Міська рада інформує 22.40, 04.00 Х/ф «Битва у Сієтлі» ▲ ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Як це?» 10.20 «Служба розшуку дітей» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 21.00 «Тема дня» 11.30 «Європа очима українця» 14.00 «Будьте здорові» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Зроблено в Європі» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.40 Новини 06.05, 07.05, 08.05 Ера бiзнесу 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 07.15 АгроЕра 06.25 7 чудес України 06.50, 07.50, 08.20 Смакота 07.25 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.00 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Цере­ монiя вiдкриття 12.30 Слiдство. Iнфо 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Хочу бути 14.00 Суспiльний унiверситет 14.50 Надвечiр’я. Долi 15.45 Театральнi сезони 16.20 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Легка атлетика 18.25 Новини. Свiт 19.00 Новини. Культура 19.25 Вiзитiвка Карпат 19.30 Студiя. Паралiмпiада 2016 р. 21.00, 05.30 Новини 21.35 Яскравi моменти Рiо- 2016 р. 23.25 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Плаван­ ня. Легка атлетика 04.00 Свiтло 04.35 Д/с «Розкриття Америки» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55 «Мiняю жiнку 5» 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Уламки щастя» 20.30 «Чистоnews 2016» 21.00 Т/с «Свати 6» 22.00 «Свiт навиворiт 7» 00.00, 02.45 Х/ф «Вiкiнги» ■ 05.15 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 11.15, 12.25, 05.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Райськi яблучка. Життя продовжується» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 14.45 «Сiмейний суд» 15.30 «Давай одружимося» 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Територiя краси» 00.40 Т/с «Правдива iсторiя про Червонi вiтрила» 02.40 Т/с «Сусiди» 04.25 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.05 Студiя Вашингтон 04.10 Факти 04.35, 03.25 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.45, 16.55 Т/с «1941» ▲ 11.35, 13.20 Х/ф «12 друзiв Оушена» 12.45, 15.45 Факти 14.30 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.30, 16.20, 21.40 Т/с «Пес» ▲ 18.45, 21.05 Факти 20.20 Iнсайдер 22.25 Х/ф «13 друзiв Оушена» 00.55 Т/с «Комiсар Рекс» 01.55 Т/с «Послiдовники» ▲

НОВИЙ 03.15, 01.50 Служба розшуку дiтей 03.20, 01.55 Зона ночi 05.15, 18.00 Абзац 06.10, 07.25 Kids’ Time 06.15 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.30 Т/с «Молодята» 10.35 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Любов на виживання 21.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Затемнення» ▲ 23.15 Х/ф «Посвячений» ▲ 01.15 Про що говорять тварини СТБ 06.40, 16.00 «Все буде добре!» 08.40 «Все буде смачно!» 09.35, 18.30 «За живе!» 10.55 «Зiркове життя» 11.55 «МастерШеф 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 6» 01.05 «Один за всiх» 02.40 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.10, 02.15 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 19.20, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Загубленi свiти. Язичники» 10.15 Д/ф «Загубленi свiти. Кама Сутра»

8 ВЕРЕСНЯ

четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

12.35 Т/с «Мушкетери 2» ▲ 14.45, 22.00 Т/с «Перевiзник 2» ▲ 15.45, 23.55 Х/ф «Три днi на втечу» ▲ 20.00 Х/ф «Найкращi серед найкращих 3» УКРАЇНА 06.00, 10.50, 05.10 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00, 19.00, 02.50 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.50 Зоряний шлях 11.50 Т/с «Я житиму» 13.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 18.00, 04.10 Т/с «Спiвачка» 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подарунок долi» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «Подарунок долi» 00.20 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 2» ▲ НТН 05.10 Х/ф «Дорога в пекло» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.00 «Страх у твоєму домi» 13.30, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.50 «Свiдок» 15.20, 23.45 Т/с «Батькiвщина» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 01.55 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.20 «Випадковий свiдок» 03.25 «РечДОК» 04.05 «Легенди бандитської Одеси» 04.35 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Ескiмоска» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Бременськi музиканти» 12.10 Х/ф «Братик i сестричка» 13.30 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Танька i Володька 21.00 Т/с «Кухня» 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Т/с «Якось у казцi» 02.25 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Сучасна медицина і здоров’я» 08.00 Європа у фокусі 08.30 «Невідома Україна» 09.00 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 12.10 «Формула здоров’я» 13.00 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Захист Лужина» 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 «Гал-кліп» 18.00 Т/с «Пані покоївка» 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 Поза простором і часом 20.40 «Право на успіх» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Євромакс» 22.00 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Амурні справи Олександра» 00.15 Час-Tайм 00.30 Провінційні вісті 02.30 Хіт-парад 03.30 Провінційні вісті 04.00 Х/ф «Амурні справи Олександра»

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Чудесний канал» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Надія є» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 21.00 «Тема дня» 11.30, 21.50 «Із нашої відеотеки» 11.45 «Зроблено в Європі» 14.00 «На часі» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Акценти тижня» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Думки вголос» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00 Новини 06.05, 07.05, 08.05 Спорт 06.10, 07.10 АгроЕра 06.20 7 чудес України 06.50, 07.50, 08.20 Смакота 07.20 Ера будiвництва 07.25 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.00 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Плавання. Легка атлетика 10.30 Т/с «Таксi» 11.15 Перша студiя 12.00 Ре:форма 12.30 «План на завтра» з А. Рiнгiс 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 Як це? 14.10 Яскравi моменти Рiо- 2016 р. 14.30 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Веслування академiчне. Пауерлiфтинг 19.30 Студiя. Паралiмпiада 2016 р. 21.00, 05.30 Новини 21.30 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Дзюдо. Плавання. Легка атлетика 03.40 Музичне турне 04.35 Д/с «Нацiональнi парки Америки» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 М/ф «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 14.10 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Т/с «Уламки щастя» 20.15 «Розсмiши комiка. Дiти» 22.00 «Свiтське життя» 23.00, 02.25 Х/ф «1408» ▲ 01.00, 03.55 Х/ф «Льодовик» ■ 05.15 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.05, 11.15, 12.25 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20, 21.00 Т/с «Райськi яблучка. Життя продовжується» 13.40, 14.20 «Судовi справи» 14.45 «Сiмейний суд» 15.30 «Давай одружимося» 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 00.40 Т/с «Правдива iсторiя про Червонi вiтрила» 02.30 «Великi українцi» 02.55 Х/ф «Москаль-чародiй» 04.30 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.40, 03.15 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.45 Т/с «1941» ▲ 11.35, 13.20 Х/ф «13 друзiв Оушена» 12.45, 15.45 Факти 14.30 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.30, 16.20 Т/с «Пес» ▲ 16.55 Т/с «1942» ▲ 18.45, 21.05 Факти 20.20 Антизомбi 21.25, 22.20 Дизель-шоу 23.30 Х/ф «РЕД» ▲ 01.50 Т/с «Послiдовники» ▲ 02.35 Т/с «Спiраль» ▲

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.30, 18.00 Абзац 05.20, 06.40 Kids’ Time 05.25 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 06.45 Половинки 08.45 Київ вдень i вночi 15.15 Супермодель по-українськи 19.00 Супермодель по-українськи 3 21.40 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 1» ▲ 00.00 Х/ф «Воно» ■ 02.00 Про що говорять тварини СТБ 06.05 «Зiркове життя» 08.00 Х/ф «Здрастуйте Вам!» 10.05 Х/ф «Парфумерша» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.25 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 22.45 «Танцюють всi! 9» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 11.10, 01.40 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Мiсто Армагеддону» 10.15 Д/ф «Загубленi свiти» 12.45 «Вiдеобiмба» 13.30 Т/с «Мушкетери 2» ▲ 15.40 Т/с «Перевiзник 2» ▲

9 ВЕРЕСНЯ

16.40 Х/ф «Найкращi серед найкращих 3» 19.20 Х/ф «Найкращi серед найкращих 4: Без попередження» ▲ 21.15 Х/ф «Ведмежатник» ▲ 23.35 Х/ф «Розвiдка 2023» ■ УКРАЇНА 06.00, 10.50 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.00 Зоряний шлях 11.50 Х/ф «Помилки любовi» 13.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 18.00, 04.00 Т/с «Спiвачка» 19.00, 03.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 20.55 Футбол. Чемпiонат України. «Шахтар» - «Динамо» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 2» ▲ НТН 05.15 Х/ф «Вiрний Руслан» 05.45 «Правда життя. Професiї» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.00 «Страх у твоєму домi» 13.25, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.40 «Свiдок» 15.20, 23.45 Т/с «Батькiвщина» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 01.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.10 «Випадковий свiдок» 03.20 «РечДОК» 05.10 «Легенди бандитської Одеси»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.35 М/с «Ескiмоска» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Розумна селянська донька» 12.10 Х/ф «Хоробрий кравчик» 13.30 Одного разу пiд Полтавою 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35 Країна У 18.10 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2. Пункт призначення - Лондон» 20.00 Х/ф «Сам вдома 2» 22.10 Х/ф «Справжнi iндiйськi хлопцi» 00.30 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Т/с «Якось у казцi» 02.25 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.10 «Право на успіх» 08.30 «Невідома Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 «Екологічно чисте життя» 10.00 Т/с «Пані покоївка» 10.45 Ранковий фітнес 11.00 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40 «Твій дім» 13.00 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Третя п’ятниця» ▲ 16.00 Провінційні вісті 16.10 Дитяча година 17.00 «Екологічно чисте життя» 17.30 Поза простором і часом 18.00 Т/с «Пані покоївка» 19.00 Провінційні вісті 19.30 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Погляд зблизька» 20.40 «Слід» 21.00 «Наші вітання» 21.30 «Твій дім» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Мрійники» ▲ 02.30 Хіт-парад

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Чудесний канал» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Історія без купюр» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Армія нескорених» 11.45 «Храми Поділля» 14.00 «Що робити?» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15, 21.15 «Думки вголос» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Служба розшуку дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Із нашої відеотеки» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.30 «Легенди Запоріжжя» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА,

УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.20 У просторi буття 06.55 Телемагазин 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.15 Шеф-кухар країни 07.55 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 Пляжний футбол. Вiдбiрковий тур­ нiр до фiнальної частини ЧС 10.10 Як це? 10.30 Хто в домi хазяїн? 11.00 Хочу бути 11.40 Школа Мерi Поппiнс 12.00 Нацiональний вiдбiр до дитячого пiсен­ного конкурсу Євробачення2016 р. 15.00 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Веслування академiчне. Стрiльба з лука. Трiатлон 19.30 Студiя. Паралiмпiада 2016 р. 21.00, 05.30 Новини 21.30, 22.50 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Дзюдо. Настiльний тенiс. ВелоСпорт. Плавання. Легка атлетика 22.40 Мегалот 03.15 Музичне турне 04.35 Д/с «Нацiональнi парки Америки» 1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 06.45 «Грошi» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.05 «ТСН» 11.05 «Свiтське життя» 12.10 Х/ф «Роман вихiдного дня» ▲ 14.25 «Вечiрнiй квартал» 16.35 «Розсмiши комiка. Дiти» 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал. Юрмала 2016» 23.20, 04.50 Х/ф «Закони привабливостi» 01.20, 03.15 Х/ф «Кiмната тортур» ■ 02.55 «Шiсть кадрiв» ІНТЕР 05.35 «Чекай на мене. Україна» 06.50 Х/ф «Без року тиждень» 08.10 «Подробицi» - «Час» 09.10 М/ф «38 папуг» 09.30 «Надiя Румянцева. Одна з дiвчат» 10.30 Х/ф «Дiвчата» 12.30 Х/ф «Королева бензоколонки» 14.10 Т/с «Птах у клiтцi» ▲ 17.50 Т/с «Жереб долi» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Жереб долi» 22.15 Х/ф «Альпiнiст» 00.10 Х/ф «Випадковий запис» ▲ 01.50 «Подробицi» - «Час» 02.30 «Великi українцi» 02.55 «Надiя Румянцева. Одна з дiвчат» 04.00 Х/ф «Дiвчата» ICTV

04.55 Факти 05.05 М/с «Том i Джерi у дитинствi» 06.00 Стоп-10 06.55 Провокатор 07.50 Бiльше нiж правда 08.45 Секретний фронт 09.45 Антизомбi 10.45 Громадянська оборона 11.45 Iнсайдер 12.45 Факти 13.00 Х/ф «Немов громом уражений» 14.50 Х/ф «РЕД» ▲ 16.55 Х/ф «Подорож до центру Землi» 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Блейд» ▲ 22.35 Х/ф «Блейд 2» ▲ 00.45 Т/с «Спiраль» ▲ 02.15 Провокатор 03.45 Стоп-10

НОВИЙ 02.40 Служба розшуку дiтей 02.45 Зона ночi 04.55 Абзац 05.50, 07.45 Kids’ Time 05.55 Х/ф «Возз’єднання сiмейки Аддам­сiв» 07.50 Хто зверху 09.50 Ревiзор 12.50 Пристрастi за ревiзором 15.40 Любов на виживання 17.40 М/ф «Три богатирi i Шамаханська цариця» ▲ 19.00 М/ф «Шрек» 21.00 М/ф «Шрек 2» 22.50 Х/ф «Напруж звивини» 01.00 Х/ф «Посвячений» ▲ СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 Т/с «Коли ми вдома» 11.55 «Зваженi та щасливi 6» 16.15 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 7» 22.05 «Танцюють всi! 9» 02.00 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 09.00 «Облом.UA»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

10 ВЕРЕСНЯ

10.00 «Вайпаут» 12.10 «Top Gear» 14.20 «Вiдеобiмба» 15.00 Х/ф «Найкращi серед найкращих 4: Без попередження» ▲ 16.50 7 тур ЧУ з футболу. «Зоря» - «Сталь» 19.00 Х/ф «В тилу ворога» ▲ 21.05 Х/ф «Осине гнiздо» ▲ 23.05 Бокс. Чемпiонськiй бiй за версiєю WBA, WBC i IBF. Геннадiй Головкiн (Казахстан) - Келл Брук (Велика Бри­ танiя). Пряма трансляцiя УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 02.00 Подiї 07.10 Зоряний шлях 09.20, 15.20 Т/с «Подарунок долi» 17.15, 19.40 Т/с «Експрес вiдрядження» 22.00 Х/ф «Волошки для Василiси» 00.00 Реальна мiстика 02.50 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк 2» ▲ 05.10 Зоряний шлях НТН 06.25 Х/ф «Трест, який лопнув» 10.05 Х/ф «Без року тиждень» 11.30 «РечДОК» 15.00 Т/с «Детективи» ▲ 19.00 «Свiдок» 19.30 Т/с «Черговий янгол» ▲ 23.00 Х/ф «База» ■ 00.50 Т/с «Убивчий вiддiл. Стамбул» ▲ 02.40 «Свiдок» 03.10 «Випадковий свiдок» 03.25 «РечДОК» 04.00 «Легенди бандитської Одеси» 05.00 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 М/с «Дора-мандрiвниця» 06.45 Байдикiвка 07.35 М/с «Ескiмоска» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 11.05 М/с «Елвiн i бурундуки» 11.40 М/ф «Клуб Вiнкс: Таємниця морсь­ кої безоднi» 13.05 М/ф «101 далматинець» 14.30 Х/ф «Король повiтря: Повернення» 16.10 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2. Пункт призначення - Лондон» 18.00 Х/ф «Сам вдома 2» 20.10 Х/ф «Справжнi iндiйськi хлопцi» 22.30 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Одна за всiх 02.00 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато! TV-4 06.00 «Сад, город, квітник» 06.15 «Про нас» 06.45 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «15 і вагітна» 09.00, 00.10 Час-Tайм 09.15 Ранковий фітнес 09.30 Єдина країна 10.00 «Слідства. інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.00 «Про нас» 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55 Тернопільська погода 12.00 «Євромакс» 12.30, 00.30 Х/ф «Любимий друг» 14.25 Тернопільська погода 14.30 Мультфільм 15.00 Х/ф «Сніговики» 16.30 Дім книги 16.55 Тернопільська погода 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Сучасна медицина і здоров’я» 20.05 Тернопільська погода 20.10 Поза простором і часом 22.00, 04.00 Х/ф «Сара Бернар» 00.05 Тернопільська погода 02.30 Європа у фокусі 03.00 Хіт-парад ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Удосвіта» 10.30 «Хочу бути...» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Назбиране» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.00 «На часі» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.00 «Легенди Запоріжжя» 15.30 «Слід» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Ми Запоріжжя» 17.15 «Азбука смаку» 17.30 «Мелодії української душі» 18.00 «Випробуй на собі» 18.30 «Під одним небом» 19.00, 21.00 «Панорама подій» 19.30 «Пересопницьке Євангеліє» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.35 На слуху 06.55 Телемагазин 07.10 7 чудес України 07.55 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.00 Пляжний футбол. Вiдбiрковий тур­ нiр до фiнальної частини ЧС. Пiв­ фiнальний матч 09.55 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Плавання. Легка атлетика 11.40 Фольк-music 12.45 Д/ф «Давид Черкаський. Людина-джаз» 13.40 Перша шпальта 14.10 Яскравi моменти Рiо-2016 р. 14.30 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Веслу­ вання академiчне. Кульова стрiль­ ба. Трiатлон. Легка атлетика 19.30 Студiя. Паралiмпiада 2016 р. 21.00, 05.30 Новини 21.20 ХV Лiтнi Паралiмпiйськi iгри. Трiат­ лон. Настiльний тенiс. Плавання. Лег­ ка атлетика 04.15 Музичне турне 1+1 06.30 «Шiсть кадрiв» 07.00 «Українськi сенсацiї» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 7» 12.25 «Життя без обману» 13.50 «Повернiть менi красу 2» 15.05 Т/с «Свати» 19.30, 05.15 «ТСН-Тиждень» 21.00, 01.45 Х/ф «Гроза над Тихорiччям» 00.50 «Свiтське життя»

ІНТЕР 05.55 Х/ф «Королева бензоколонки» 07.35 М/ф 07.40 «Подробицi» - «Час» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00«Орелiрешка.Навколосвiтняподорож» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 Х/ф «Альпiнiст» 14.00 Т/с «Жереб долi» 17.45 Т/с «Секта» 20.00, 03.30 «Подробицi тижня» 21.30 Т/с «Секта» 23.10 Т/с «Птах у клiтцi» ▲ 05.20 «Склад злочину» ICTV 05.50 Факти 06.20 М/с «Том i Джерi у дитинствi» 07.15 Стоп-10 08.10 Провокатор 09.10 Зiрка YouTube 11.10 Дивитись усiм! 12.20 Без гальм 12.45 Факти 13.00 Х/ф «Немов громом уражений» 14.50 Х/ф «Подорож до центру Землi» 16.40 Х/ф «Супер 8» ▲ 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Макс Пейн» ▲ 22.20 Х/ф «Блейд 3. Трiйця» ▲ 00.40 Х/ф «Блейд» ▲ 02.50 Х/ф «Блейд 2» ▲ 05.00 М/с «Том i Джерi у дитинствi»

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 05.05 Абзац 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Кiт у чоботях» 07.20 Х/ф «Дивися, хто говорить 2» 09.05 Х/ф «Сутiнки» ▲ 11.35 Х/ф «Сутiнки. Сага. Молодий мi­ сяць» ▲ 14.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Затемнення» ▲ 16.40 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 1» ▲ 18.50 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 2» ▲ 21.00 Х/ф «П’ята хвиля» 23.15 Х/ф «Як я тепер люблю» ▲ 01.15 Х/ф «Воно» ■ СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00, 10.50 «Х-Фактор 7» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Караоке на Майданi» 13.00 «МастерШеф 6» 19.00, 01.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Один за всiх» 22.10 «Давай поговоримо про секс 3»

2+2 06.00 Бокс. Чемпiонськiй бiй за версiєю WBA, WBC i IBF. Геннадiй Головкiн (Казахстан) - Келл Брук (Велика Британiя) 09.00 Бушидо 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 Д/ф «Дембель» 16.00 «Роби бiзнес» 16.50 7 тур ЧУ з футболу. «Чорноморець» «Олександрiя» 19.00 Х/ф «Ведмежатник» ▲ 21.30 «ПроФутбол»

11 ВЕРЕСНЯ 23.15 Х/ф «Розвiдка 2023» ▲ 01.20 Х/ф «Темна сила» ■ УКРАЇНА 06.50 Подiї 07.30 Зоряний шлях 09.10 Х/ф «Помилки любовi» 11.00 Т/с «Експрес вiдрядження» 14.50 Х/ф «Доля Марiї» 16.50 Т/с «Пiдмiна в одну мить» ▲ 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 20.00 Т/с «Пiдмiна в одну мить» ▲ 21.40 Т/с «Я житиму» 01.20 Т/с «Спiвачка» 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою

НТН 05.30 Х/ф «Без року тиждень» 06.55 Х/ф «Випадковий запис» ▲ 08.20 Т/с «Життя, якого не було» ▲ 12.00 «Розсмiши комiка» 13.00 Т/с «Великi почуття» ▲ 14.00 Х/ф «Знову невловимi» 16.30 «Легенди карного розшуку» 19.00 Т/с «Черговий янгол» ▲ 22.30 Х/ф «У полонi космосу» ■ 00.00 Х/ф «Замерзлi» ▲ 01.50 «Таємницi кримiнального свiту» 02.55 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 04.10 «Легенди бандитської Одеси»

ТЕТ 06.00 М/с «Дора-мандрiвниця» 06.45 Байдикiвка 07.35 М/с «Ескiмоска» 08.00 МультMIX 09.45 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 11.05 М/с «Елвiн i бурундуки» 11.40 М/ф «101 далматинець» 12.55 Х/ф «Король повiтря: Повернення» 14.35 Рятiвники 15.35 Танька i Володька 17.35 Одного разу пiд Полтавою 19.35 Країна У 22.35 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Одна за всiх 02.00 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Х/ф «15 і вагітна» 07.30 «Сад, город, квітник» 07.45 Ранковий фітнес 08.00 Єдина країна 08.35 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 09.50 Ранковий фітнес 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Сніговики» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Сільський календар» 14.30 Межа правди 15.30 «Слід» 15.55 Тернопільська погода 16.00 Поза простором і часом 16.30 «Слідства. інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00 Провінційні вісті 19.45 Міська рада інформує 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Про нас» 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.05 Тернопільська погода 22.10, 04.15 Х/ф «П’ять днів у Римі» 23.45 Час-тайм 00.00, 03.30 Провінційні вісті 00.45 Міська рада інформує 01.00 Х/ф «Сара Бернар» 03.00 «Гал-кліп» ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Чудесний канал» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Мелодії української душі» 11.30 «Азбука смаку» 11.55 «Вишневі усмішки» 14.00 «Поклик таланту» 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Пересопницьке Євангеліє» 17.30 «Своїми очима» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Кохання Осьмачка» 18.30 «Невигадані історії» 18.50 «Тиждень. Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Музеї Волині»

ЗАКЛАДИ, ДЕ БІЙЦІ АТО МОЖУТЬ ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» Адреса: 46002 м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1 Електронна адреса: terokkl@ukr.net Головний лікар – Бліхар Василь Євгенович, тел. 23-58-86 Відповідальна особа – Задорожна Любов Василівна тел. 52-57-53

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: tokkpnl@tokkpnl.org.ua Головний лікар – Шкробот Володимир Васильович, тел. 43-57-16 Відповідальна особа з питань стаціонарної психіатричної допомоги – Косовська Леся Володимирівна, тел. 43-57-23 Відповідальна особа з питань стаціонарної неврологічної допомоги – Кородюк Валентина Іванівна, тел.43-57-24 Заліщицький обласний комунальний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих Адреса: 48600, м. Заліщики, вул. Шашкевича, 42 Електронна адреса: demchukvla@ukr.net Головний лікар – Демчук Володимир Іванович, тел. 2-12-86 Відповідальна особа –Логін Надія Василівна, тел. 2-21-05

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: narco_st@ukr.net Головний лікар – Галанов Василь Степанович, тел. 43-61-47 Відповідальна особа – Шугалей Юрій Семенович, тел. 43-61-47

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «БільчеЗолотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48733, Борщівський район, с. Більче Золоте Електронна адреса: likarnya1947@meta.ua Головний лікар – Синоверський Любомир Васильович, тел. 3-30-31 Відповідальна особа – Скочиляс Наталя Ярославівна, тел. 3-30-49

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48106, Теребовлянський район, смт. Микулинці, вул. Галицька, 2 Електронна адреса: mfizioter@ukr.net Головний лікар – Ясеник Зіновій Андрійович, тел. 5-14-59 Відповідальна особа – Мартинкевич Тетяна Володимирівна, тел. 5-11-06 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Адреса: 46023, м. Тернопіль, вул. Купчинського, 8 Електронна адреса: svasko@ukr.net Головний лікар – Шкробот Леонід Володимирович, тел. 26-86-80 Відповідальна особа – Недошитко Володимир Борисович, тел. 26-84-35 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 39 Електронна адреса: oshvd@ukr.net Головний лікар – Хара Олександр Іванович, тел. 52-36-14 Відповідальна особа –Шкробот Тетяна Степанівна, тел. 25-28-37

Тернопільське обласне комунальне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» Адреса: 46013, Тернопільська обл., Тернопільський р-н с. В. Гаї, вул. Підлісна, 26а Електронна адреса: toktd@ukr.net Головний лікар – Рудик Вадим Дмитрович, тел. 25-15-29 Відповідальна особа – Романів Тетяна Віталіївна, тел. 52-59-29 Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2 Електронна адреса: tmkl1tr@ukrpost.ua Головний лікар – Чайківський Ярослав Федорович, тел. 52-14-08 Відповідальна особа – Голик Євген Юліанович, тел. 25-34-22

Тернопільська міська комунальна лікарня №2 Адреса: 46014, м. Тернопіль, вул. Купчинського,14 Електронна адреса: admintkml2@ukr.net Головний лікар – Кміта Віктор Вікторович, тел. 26-37-75 Відповідальна особа – Паламар Станіслав Арсенович, тел. 26-19-47

Тернопільська міська комунальна лікарня №3 Адреса: 46018, м.Тернопіль, вул. Волинська, 40 Електронна адреса: TMKL3@meta.ua Головний лікар – Лазарчук Юрій Васильович, тел. 55-09-06 Відповідальна особа з надання стаціонарної допомоги – Русин Бог­ дан Романович, тел. 55-09-19 Відповідальна особа за координацію роботи з надання амбулаторної допомоги Смаглій Галина Ярославівна, тел. 55-09-07


ДОЗВІЛЛЯ

ЯК УНИКАТИ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ В СІМ’Ї?

У

кожній родині існували, існують і будуть існувати конфліктні ситуації між членами сім’ї. Але вирішальним фактором є власне ставлення до цих конфліктів. А невисловлені образи або невирішені до кінця проблеми, незабаром знову починають спливати назовні. Головна причина, над якою варто подумати, як можна уникати конфліктів, – твоє власне психічне здоров’я. Знижена самооцінка також є наслідком конфліктного настрою. Задумайся, а чи потрібно тобі це? Ми впевнені, що ні. Ніхто з нас не хоче конфліктів, тому ми даємо кілька важливих порад. Вони допоможуть уникати будь-яких конфліктів: Вчіться розуміти і поважати інших людей. Не починайте конфлікти першими. Задумайтеся, як часто ви їх провокуєте? Думайте позитивно. Бажайте добра. Ніколи не накопичуйте зло всередині себе. Популярна порада психологів, як уникнути конфлікту на роботі чи вдома – просто про­ мовчати. Не критикуй! Не сперечайся! Не скаржся! Не звинувачуй! І найголовніше – Посміхайся! Гарний настрій – порятунок від скандалів. Але що робити, якщо конфлікт вже стався і він турбує ваш розум? Є чудова техніка, яку ми радимо всім – «Висловися!». Для її виконання вам зараз потрібно висловити на листку всі свої образи, недомовленості, емоції, почуття, які ви відчуваєте до другої половинки. Запишіть все погане на листку паперу, що тривожить ваш розум, особливо образи. І після кожного висловлювання підписуйте: «Я прощаю! Я люб­ лю свою…». Слова вибачення і розуміння можуть бути іншими, але вони повинні охарактеризувати те, що ви зняли цей тягар зі свого серця і запалилися любов’ю до людини, з якою стався конфлікт. Але головний ключ до успіху виконання техніки – щирість. Все досить просто! А найголовніше, дуже ефективно! І ми сподіваємося, що тепер з вашого життя підуть конфліктні ситуації, а нові не будуть з’являтися! Навіщо шукати друзів на стороні, адже ось він поруч з тобою! І хто, як не кохана людина, допоможе, підкаже і порадить найкращий варіант? Адже ти – це він, а він – це ти, коли добре йому – добре і тобі, і навпаки! Цінуйте один одного і ва­ ші стосунки!

Водень, гелій

Рос. Дворян. Нульова Густина монарх титул широта

четвер, 1 вересня 2016 року Досьє 102

Заєць

Чорне ...

Зевс Ковкий метал

...-134 ... Монтан

Богсокіл

Сумчатий ведмідь Купе-люкс

Бобова рослина

Муз. стиль

... вітрів

Дикий бик

Документ

Роговцева 365 днів

Засіб для нігтів Неволя

Йожеф ...

Запал. вуха Музич. знак Вел. ссавець

Кашалот

Вулкан на Філіппінах

Пора року

Гніт

Незаперечне твердження

Родичка бджоли

Нагорода Величина відбивання світла

Бджол. ферма

Фото ...

Етажерка

Місто в Грузії

Катіон Шлюпка

Тех. рослина Чаcтина молекули

Нім. фізик

Хижа риба Гадал. карти

Річка в Росії

Красномовець

Крик в лісі Одяг попа

Супутник Юпітера Воло

3,14 Атака

... мушкетери

Гірський вітер

Ріка в Афр. Частинка світла

Ядерне паливо

Частина травної сис-ми

Трясовина

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ А

В

О

Е

Т

К С

Е

Р

О

Л

О

Л

О

Т О

Р

Д

А

А

К

Т

Т

Р

П Ш

О

О

П

Н О

Ф

И

А

Р

У

Р

Ї А

Г

І

А

Н

Р

Н

К

А

С

Е

О

Т

А

Р

Ш

Т

А

Н

И

О

О

М

Л

Е

Т

С

П

А

М

И

А

Н

О

І Н

Е

Л

Ь

Н

С

А

Р

Я К

А

Р

О

К

О

К

Р

У

Т

С

Т

О

Р

А

Т

А

Б

Е

В

А

П

А

Т

Н

Л

Е

Й

Е

І

А

О

П

Я

В

Е

А

Р

Ф

А

К

Я

О

У

Н

М

Д

Ц

Д

О

С К

О

А

К

Т

У

И

Д

Е

У

М

М

У

К

Р З

А

Л

А C П

А

А

П

О

О

О

А

Н

Е

С

О

Н

К

Л

А

Ь І

Б Л

О

М

О

Н

О

Р

І

О

Н

Р

Т

Н

А

В

Н

А

Р М

І

Я

О

Д

Я И

Н

Нота Укр. письменник

Передача м'яча

Божество Прилад Фігурна для вимір. лінійка тиску

Рос. режис.

Чол. голос

Хетська богиня

Гроші Латвії

Рів

Інгредієнти: • Баклажан – 2 кг; • Перець солодкий – 0,5 кг; • Цибуля – 3 штуки (великі); • Морква (велика) – 3 штуки; • Часник (головка) – 1 штука; • Петрушка – 1 пучок; • Приправа (для моркви по-корей­ ськи) – 1 пачка; • Олія – 1 склянка; • Цукор – 4 ст. л.; • Сіль – 1 ст. л.; • Оцет – 150 мл; • Соєвий соус – за смаком. Приготування. Баклажани миємо, зрізаємо пло­доніжки, про­ва­ рю­ємо 7-10 хви­лин у підсоленій воді. Виймаємо з води, даємо охолонути і чистимо від шкірки. Ріжемо баклажани досить товстими брусочками.

Нервовий відросток

Вимірює глибину

Річка у Фр.

Монета Лаосу

Команда до коня

Др.-грец. філософ

Вид трансп.

Зарядж. частинка

Марка літака

Сполука вуглецю

Частина гри

• СМАЧНОГО!

Баклажани по-корейськи

Понтон

Лікар

15

Софі ...

Молюск

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Вовочка підбіг до величез­ ного пса і став гладити його пишний хвіст. Мати з переляку кричить: – Що ти робиш? Він же вкусить тебе! – Ні, мама, з цього кінця вони не кусаються.

*****

Дві блондинки у душі: – Передай мені, будь-лас­ ка, шампунь. – У тебе в руці ціла бан­ка. – Так це для сухого волосся, а я своє вже намочила

*****

Лікарі обстежують призов­ ника. – Що у вас з рукою? – Кров із пальця брали? – А чому рука в гіпсі? – А я не давався…

Перець вимити, нарізати соломкою. Моркву тремо на буряковій тертці або спецальній тертці для корейської моркви. Цибулю чистимо, нарізаємо кільцями. Часник та петрушку дрібно посікти. Змішуємо усі інгредієнти, додаємо приправу, олію, цукор, сіль та оцет. Добу зберігаємо при кімнатній температурі. Через добу салат готовий до вживання. Зберігаємо його в холодильнику. Смачного!

*****

– Іване, давай-но по 100 грамів тяпнемо? – Не можу, у мене три причини не пити. По-перше, я за­ в’язав. По-друге, я за кермом. А по-третє, я вже 200 грамів хряпнув…

*****

Раніше я добре спав, тому що знав, що мене захищають. Потім я пішов до армії. Став спати гірше, тому що захищав. Повернувся з армії – взагалі не сплю, бо знаю, як захищають…

*****

У голлівудської зірки спитали, чому вона звільнила свою куховарку. – Готувала вона чудово, – зітхнула актриса, – але всім розповідала, що працює в мене вже сорок років…

*****

Два чоловіки вирішили ви­ пити. Підходять ще до одного і кажуть: – Третім будеш? – Закуска є?, – запитує той. – Курятина. Чоловік погодився. Розли­ ли, випили. Третій запитує: – А де ж курятина? Перші два: – Hy на, закури…

*****

Білявка за кермом в’їжд­ жає в зад іншому авто. Звідти виходить водій і запитує: – Ви хоч іспит із водіння складали? – Звичайно, і багато разів!

*****

Чоловік вранці, з бодуна, дивиться у люстерко і каже: – Я тебе не знаю, але я тебе підголю…


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 1 вересня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

• Врожай на горіхи – врожай хліба на майбутній рік. • Великі і високі мурашині купи восени – на сувору зиму. • Багато ягід горобини – осінь буде дощова, мало – суха. • Миші риють нори входом на південь – зима буде сувора. • Кроти носять у нори багато стер­ ні й соломи – зима буде холодна. • Багато грибів – мало хліба того ж року. • Якщо в дощову ніч сова часто пугикає – бути завтра добрій погоді. • Якщо осінь багата на гриби – зима буде тепла. • Коли гриби вродять, тоді на людей помір буває. • Ранком чути запах сажі – надвечір збереться велика злива. • Якщо коло буряків багато сухої гички – осінь буде тепла й суха.

ПОНЕДІЛОК, 5 вересня ніч / день

+19 / +20

вітер

ВІВТОРОК, 6 вересня ніч / день

+16 / +21

вітер

ніч / день

+17 / +22

вітер

ніч / день

+15 / +20

вітер

фон – це маленька радіостанція, електронний прилад, який постійно, навіть тоді, коли ви ним не користуєтесь, випромінює електромаг­ніт­ ні хвилі. Він весь час шукає зв’язок із найближчою передавальною релейною антеною, так званий стільник. Це легко перевірити. Зверніть увагу, на стільки вистачає заряду акумулятора тоді, коли ви цілий

день знаходитесь вдома, і тоді, коли подорожуєте або просто гуляєте з телефоном у кишені, звичайно ж, за однакової умови розмов з іншими абонентами. Ви неодмінно помітите, що під час руху заряд батареї за-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

кінчиться набагато швидше, ніж то­ ді, коли телефон постійно буде ле­ жа­ти на одному місці. Саме тому ме­ дики не рекомендують користуватися засобами зв’язку під час ходи або у транспорті, що їде. Адже тоді телефон випромінює найбільш потужні електромагнітні хвилі, пос­тій­ но шукаючи з’єднання з найближчою сотою, а відповідно, має найбільший вплив на організм людини. Отже, можна сказати, що ваш мобільник – це розумна «істота», яка самостійно проводить опиту-

вання та обирає антену, від якої сигнал найпотужніший. Крім того, телефон автоматично регулює силу власного випромінювання, залежно від місця розташування стільника. Себто у сільській місцевості, де

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 10 м/с

ЧЕТВЕР, 8 вересня

ові дослідження шведських учених ще раз засвідчили – мобільні телефони можуть шкідливо впливати на клітини мозку, особливо користувачів до 19 років.

Ще у 1998-1999 роках вчені Великобританії відмовилися від безпосереднього використання мобіль­ них телефонів, надавши перевагу спеціальним комплектам. Науковці, примушуючи піддослідних мишей «користуватися» мобілками, прості­ ше кажучи, опромінювали їх елект­ ромагнітними хвилями на кшталт тих, які використовуються у цих мо­ більних телефонах, твердять, що ці шкідливі коливання здатні змінювати структуру ДНК гризунів та навіть ушкоджувати хромосоми, а, від­ повідно, не можуть бути безпечними для людини. За словами британців, використання мобільних телефонів може викликати втому, тривогу, головні та вушні болі, зниження імунітету, втрату пам’яті, хворбу Альцгеймера та ракові пухлини мозку. А ще мобілки мають здатність притягувати електричні розряди. Науковці університету Лунда (Швеція) після найновіших дослід­ жень дійшли висновку, що навіть найнижчі рівні електромагнітного опроміненення зі стандартних мобільних телефонів можуть викликати пошкодження нейронів мозку. А ось думка доцента кафедри ра­ діотехніки Чернівецького національ­ ного університету імені Ю. Федь­ко­ вича Олега Жука: Мобільний теле-

Зх, 7 м/с

СЕРЕДА, 7 вересня

Мобільні телефони – переваги і недоліки

Н

Зх, 4 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

антен не так багато і телефонам доводиться працювати в посиленному режимі, вплив електромагнітних хвиль на людину буде значно більший, ніж у місті. Отож робіть висновки, шановні читачі, самі. Але про всяк випадок даємо кілька порад власникам мобільних телефонів: – користуйтесь спеціальними чохлами для телефонів, це не тільки допоможе зберегти ваш апарат в ідеальному стані, але й захистить від непотрібного опромінення; – тримайте телефони подалі від тіла, аби вони не могли впливати на біоритми вашого організму; – розмови з іншими абонентами мають бути якомога коротшими. Пам’ятайте, що тут, як і з алкоголем, часте та затяжне вживання може перетворитися на невиліковну хворобу; – не говоріть під час руху. Коли ви їдете в транспорті, колосальний вплив відбувається на мозок, а коли йде пішки, електромагнітні хвилі ще й впливають на хребет; – використовуйте стільникові телефони з системи «вільні руки»; – не рекомендується використовувати стільникові телефони дітям дошкільного віку, вагітним, починаючи від встановлення вагітнос­ ті, людям, які мають неврологічні захворювання; – тривалість розмови – не більше трьох хвилин, а пауза між розмовами – 15 хвилин.

Пн/Зх, 7 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 9 вересня ніч / день

+14 / +21

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 10 вересня ніч / день

+12 / +18

вітер

Пн/Зх, 5 м/с

НЕДІЛЯ, 11 вересня ніч / день

+11 / +20

вітер

Пн/Сх, 1 м/с

За даними мережі Інтернет

• ДАВНЯ МУДРІСТЬ Для того, хто вміє добре користатися своїм життям, воно не коротке. Луцій Анней Сенека Жінку прикрашає мовчання. Гомер До волі веде лише одне: зневага до того, що не залежить від нас. Епіктет Добра людина – та, котра па­м’я­ тає свої гріхи і забуває свої добрі справи; зла людина – та, котра па­ м’ятає свої добрі справи і забуває свої гріхи. Талмуд Життя коротке, мистецтво ж – вічне. Гіппократ Живи з людьми так, щоб твої друзі не стали недругами, а недруги стали друзями. Піфагор

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №14(56)  

Досьє 102 №14(56)  

Profile for dosie102
Advertisement