__MAIN_TEXT__

Page 1

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

стор.

2

ПІДОЗРЮВАНИЙ У ВБИВСТВІ стор. 8 ЖІНКИ УЖЕ ПІД ВАРТОЮ

• НОВИНИ

У міcькій раді Тернополя ух­ ва­лили рішення щодо безкоштов­ ного проїзду категорії людей, які поcтраждали внаcлідок Чорнобиль­ cь­кої АЕC. Люди, які поcтраждали внаcлідок катаcтрофи на Чорно­ бильcькій АЕC І та ІІ категорії мо­ жуть безкоштовно кориcтуватиcя пільговим проїздом у маршрутках міcта без обмежень.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

стор.

НАРКОПРИТОН В ПІД’ЇЗДІ БАГАТОПОВЕРХІВКИ

3

ГЕРОЇ БУДНІВ – БЕЗ ВІЙНИ СОЛДАТИ

стор.

9

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№13 (76) / 24 серпня 2017 року

Тернопільщина посіла третє місце в Україні за результатами ЗНО. Згідно даних рейтингу, серед­ ній бал учнів Тернопільщини під час іспитів склав 146,54. Загалом ЗНО в області здавали 4 тис. 581 особа, з них 23% не здали одного або більше тестів. Найкращі зна­ ння в Україні продемонстрували учні Львівської області, найгірші – Закарпатської. З 1 по 31 серпня на території Тернопільської області проводи­ ться операція під умовною наз­ вою «Мігрант». П’ять колонок-качалок відре­ монтують в Тернополі. Як повідо­ мив заступник начальника управ­ ління ЖКГ Андрій Дроздовський, три з них вже оновлені. Це качал­ ки на вулицях: 15 Квітня, 5, Злуки, 57, Лесі Українки, 37.

Перший в Укрaїнi музей жур­ нaлiстики вiдкриється нaпри­кiн­цi вересня у селi Бaвoрiв Тернoпiль­ ськoгo рa­йoну в примiщеннi кo­ лиш­ньoї кoл­гoспнoї кoнтoри. Йo­гo експoнaти, збiр яких нaрaзi три­ вaє, будуть пo­в’я­зaнi як з iстoрiєю журнaлiс­тики Укрaїни i крaю в цi­ лoму, тaк i з oк­ремими мiсцевими видaннями тa oсoбистoстями.

22-24 вересня у Тернополі три­ватиме фест «Сала і самого­ ну». Хмільний та рестораторсь­кий пер­фоманс фінансуватиметься за кошт Громадського бюджету Тер­ нополя. Наразі вже відлунали три гастрофестивалі «Тернопільсь­ка брама», «Галицька дефіляда» і «Ко­ роп-фест», що також спонсору­ва­ лись з міського бюджету.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

З 26-ю річницею Незалежності, Україно! Шановні краяни! Щиро вітаю Вас із Незалежністю України, святом Успіння Пресвятої Богородиці та Днем міста Тернополя!

С

уверенність України стала для всіх нас випробуванням на зрілість, терпіння, патріотизм. Останні роки, мабуть, є найскладнішими за всю сучасну історію. Усе ще палає вогнем війни Схід держави. Кращі сини і дочки стоять на захисті нашої землі і багато з них заплатили за це власним життям. Тому на мирних територіях ми по­ винні віддавати усі свої сили, знан­ ня, вміння та працю, аби розвивати нашу економіку, аби довести до ло­ гічного завершення розпочаті про­ європейські реформи.

Зичу кожному наснаги, терпе­ ливості, віри в краще майбутнє. Не­ хай над нашою землею завж­ди буде мирне небо, а в серці кожного по­ більшає добра. Разом з християнським святом Успіння Пресвятої Богородиці жи­ телі Тернополя святкують День міс­ та. Як тільки не називають наш Тер­ нопіль: і містом каштанів, і файним містом, і українською Женевою. Для мене – це місто мого дитин­ ства, місто, в якому тепер зростають мої діти. Я бажаю Тернополю і всім тернополянам процвітання та радос­ ті, краси та нових здобутків! Олександр БОГОМОЛ


2

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

Оперативники встановили особу жінки, тіло якої виявили у ставку, та затримали підозрюваного

Ї

хнє спілкування почалося в соціальних мережах. Жінка мешканка Львівщини, а її залицяльник – уродженець Кам’янка-Бузького району. Вперше та востаннє їхні шляхи перетнулися на Тернопіллі.

На родинному обійсті 25-річний чоловік перебував з трьохрічним ма­ люком. Його вагітна дружина в цей час перебувала у лікарні. 38-річна жінка на побачення зі своєю смер­ тю приїхала близько опівночі в чет­ вер, 17 серпня. Автобусом добралася до Золочева, а звідти – на таксі. – Вбивця готувався до зустрічі з жінкою, придбав пляшку вина і шо­ коладку, але до хати її запрошувати не став через дитину, – розповідає заступник начальника ГУНП в Тер­ нопільській області Володимир Га­ левич. – На березі ставка вони роз­ пили алкоголь, покупалися, а далі жінка затіяла суперечку, бо чоловік категорично відмовився вести її до будинку. Пригадуючи ту ніч, львів’я­нин не може пояснити причин своєї агресії,

але під час конфлікту вдарив пасію кулаком в обличчя, а коли вона при­ грозила звернутися в поліцію, почав душити. Рот жертви закрив клей­ кою стрічкою, яку знайшов непода­ лік. Коли жінка перестала дихати, скинув у воду. Проте тіло одразу спливло. Тоді чоловік замотав у фут­ бол­ку жертви 14-кілограмовий ка­ мінь і скинув тіло з дамби у ставок. – Підозрюваний мабуть був пе­ вен, що тіло ще довго ніхто не зна­ йде, бо на деякий час залишився в Калинівці, – каже Володимир Гале­ вич. – До Львова поспішив у неділю, коли на ставку знайшли труп. Вбивці не вдалося уникнути від­ повідальності завдяки копіткій ро­ боті співробітників управління кар­ ного розшуку та дільничних інспек­ торів. 22 серпня його затримали у Львові. З’ясувалося, що він уже не вперше переступив межу закону. На даний час львів’янину оголо­ сили підозру за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу Украї­ ни – умисне вбивство. Також зло­ вмиснику обрано міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Громадянина Грузії тернопільські поліцейські затримали за вчинення розбійного нападу на двох жінок

П

осеред білого дня іноземець вчинив розбійний напад на двох тернополянок. Коли зловмисника намагалися затримати свідки злочину, той став погрожувати їм ножем.

– 14 серпня близько обіду до чергової частини Тернопільського відділу поліції надійшло повідом­ лення від 20-річної жительки села Великі Гаї про те, що невідома осо­ ба з автомобіля «Тойота Кемрі» ви­ крала її особисті речі та сумочку по­ други. Інцидент стався на вулиці Збаразькій в обласному центрі. На місце події виїхала слідчо-опера­ тивна група. Як розповів старший слідчий Тернопільського відділу поліції Ми­ рон Шеремета, дівчата, вийшовши з автіки, не замкнули дверцят і цим скористався зловмисник. Через зад­ ню дверку він проник до салону і поцупив дві жіночі сумочки. Потер­ пілі помітили крадія та зчинили га­ лас. На крик відреагували перехожі й спробували затримати нападни­ ка, однак той став погрожувати їм ножем. Обеззброїли 30-річного зловмис­ ника поліцейські. Нині громадянин Грузії затриманий в порядку статті 208 КПК та перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Зловмисник свою вину заперечує. Вирішується питання про оголошення йому пі­ дозри у вчиненні кримінального пра­ вопорушення, передбаченого час­ти­ ною 1 статті 187 ККУ, та обрання мі­ ри запобіжного заходу. Як зазначив керівник Терно­ піль­ського відділу поліції Сергій Гаврилюк, останнім часом на тери­ торії не лише Тернополя, а й Украї­ ни почастішали випадки скоєння майнових злочинів громадянами

Допоможіть розшукати підозрюваних!

П

равоохоронці Тернополя просять допомоги у пошуку двох зловмис­ ників, громадян Грузії. Чоловіки можуть поводити себе агресивно, відтак, побачивши схо­ жих осіб, негайно повідомляйте по­ ліцію. Абралава Райбулі Роляндович, 06.12.1981 р.н., уродженець м. Ца­ ленджиха, краю Самегрело-Верхня, громадянин Грузії, тимчасово не пра­ цюючий, без постійного місця про­ живання та реєстрації, раніше суди­ мий за ч.1 та ч.2 ст.185 КК України. Зріст 172 см, середньої статури, волосся темно русяве, коротке із за­ лисиною. Чакаберія Зураб Тенгізович, 01.08.1988 р.н., уродженець м. Галі, Абхазької області, Республіка Гру­ зія, громадянин Грузії, без реєстра­ ції та постійного місця проживання, раніше не судимий.

інших держав. – Я звертаюся до жителів Тер­ нополя з проханням бути уважни­ ми і пильнувати, чи не з’явилися у

За останні два тижні на Тернопіллі виявили майже півсотні порушників міграційного законодавства

З

1 по 15 серпня міграційники спільно з правоохоронцями Тернопільщини викрили 45 іноземних громадян, які порушили міграційне законодавство України.

Зріст 170-175 см, худорлявої ста­ тури, волосся темне, середньої до­ вжини, хвилясте. Особливі прикме­ ти: татуювання на лівому передп­ ліччі у вигляді павутини, татуюван­ ня на правій та лівій ключиці у виг­ ляді зірок. Інформацію про зловмисників можна повідомляти за номерами:

096 620-66-73, 067 790-30-04, або 102 у будь-який підрозділ поліції. На Тернопільщині останнім ча­ сом побільшало кримінальних ви­ падків за участю гастролерів з Кав­ казу. Якщо помітите людей, які по­ водяться підозріло, при­дивляються до квартир чи автомобілів – негай­ но викликайте поліцію.

вашому дворі, будинку особи кав­ казької національності. Якщо ви по­ мітили іноземців – зателефонуйте на 102. В поліції є достатньо можли­ востей, аби оперативно відреагува­ ти на ваше повідомлення і переві­ рити чи законно перебуває інозе­ мець на території України.

Їх притягнули до адміністра­ тивної відповідальності за частиною 1 статті 203 КУпАП. Такі проміжні результати спільних профілактич­ них заходів з протидії нелегальній міграції, які зараз тривають на всій території України. – Щодо 31 іноземця прийнято рішення про примусове повернен­ ня з України, 9 із них заборонено по­дальший в’їзд на територію на­ шої держави, – повідомили у секто­ рі ор­ганізації запобігання нелегаль­ ній міг­рації, реадмісії та видворен­ ня УДМС в Тернопільській області.

У міграційній службі нагадують, що іноземці, які постійно або тим­ часово проживають в Україні, повин­ ні завжди мати із собою посвідку та документ, що посвідчує їхню особу.


КРИМІНАЛ

четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

Тернопільські поліцейські перекрили канал надходження на «чорний ринок» сильнодіючих лікарських препаратів

М

асштабну спецоперацію із затримання торговців силь­ нодіючими медичними препаратами оперативники поліції Тернопільщини із залученням спецпідрозділу КОРД, під процесуальним керівництвом Тернопільської місцевої прокуратури провели на початку серпня. Двох сімейних лікарів, раніше не­ одноразово судиму наркозалежну чортківчанку та таксиста підозрю­ ють у реалізації засобів, що підляга­ ють предметно-кількісному обліку. – Два роки ми проводили доку­ ментування злочинної діяльності цих осіб, – розповів керівник управ­ ління протидії наркозлочинності ГУНП в Тернопільській області Ми­ хайло Димида. – Наразі оперативні заходи тривають, адже маємо ще чимало запитань до фігурантів цьо­ го кримінального провадження. У 2015 році співробітники уп­ равління протидії наркозлочиннос­ ті отримали оперативну інформацію про те, що жителька Чорткова реа­ лізовує у Тернополі медичні препа­ рати Соннат і Димедрол – таблетки, що підсилюють дію наркотиків, від­ пускаються тільки за рецептами в обмеженій кількості. Було зрозу­ міло, у цьому наркобізнесі в раніше су­димої чорківчанки мають бути спільники. І на їх слід поліцейські

вийшли. Причетними до криміналь­ ного збагачення виявилися двоє сі­ мейних лікарів з Чорткова. Спочат­ ку медики лише продавали спіль­ ниці рецепти, отримуючи по 200 гри­ вень за кожен «папірець», а згодом один із ескулапів вирішив й сам тор­ гувати таблетками, – так навару ви­ ходило значно більше. До наркозалежних покупців то­ вар доходив з величезною накрут­ кою. Приміром, якщо вартість упа­ ковки медичного препарату в апте­ ці – сто гривень, то на чорному рин­ ку одна таблетка вартувала сімдесят гривень. Коли бізнес був налагод­ жений, чортківчанка, шукаючи нові канали збуту, залучила до справи тернопільського таксиста. Попередньо відомо, рецепти го­ ре-медики виписували на осіб, кот­ рі або за кордоном, або похилого віку, або навіть немає в живих. Зі слів Михайла Димиди, під час санкціонованого обшуку в одного з лікарів було знайдено та вилучено

майже тисячу таблеток препаратів Соннат, Димедрол, Фенозепам, Гіда­ зепам, медичні картки пацієнтів, ку­ ди, вочевидь, і вписувалися схеми прийому цих лікарських засобів, де­ сять готових рецептів, лікарську пе­ чатку, банківські картки та 12 тисяч гривень. У будинку спільниці, окрім 50 таблеток, готових до реалізації, також знайдено 20 кілограмів ма­ кової соломки, 15 грамів опію, посуд для виготовлення наркотиків та 9 тисяч гривень, здобутих злочинним шляхом. В тернопільського так­сис­

Позашляховик, як плата за борг

H

ummer H2, як борг за невиплачені послуги. Саме таким методом державна виконавча служба допомогла управлінню поліції охорони в Тернопільській області забрати гроші за надані послуги. За словами начальника УПО Оле­ га Іващенка, їхня установа більше року співпрацювала з однією при­ ватною фірмою Тернополя. Поліцейські забезпечували охо­ рону громадської безпеки та поряд­ ку на території підприємства. Спо­ чатку оплата надходила вчасно, про­ те впродовж останніх кількох міся­ ців власник кошти не перерахову­ вав. Таким чином борг виріс у суму понад вісімсот тисяч гривень. Поліції охорони довелося захищати свої ін­

тереси у суді. Таких випадків, ствер­ джує Олег Іващенко, у їхній практи­ ці було не багато. – Даний випадок нашої співпра­ ці з Тернопільським міським відді­ лом ДВС доказав дієвість механізму примусового виконання рішення суду. Звичайно, що позитивний ре­ зультат досягнуто завдяки вчасним та професійним діям працівників та чіткої організації їхньої роботи. Аби повернути заборговані кош­ ти, представники управління полі­

ції охорони звернулися з позовом про стягнення грошей до суду. І як тільки Феміда його задо­ вольнила, за справу взялися пред­ ставники ви­конавчої служби Терно­ поля. – Дане провадження і сам процес його здійснення є взірцевим прик­ ладом співпраці між собою не лише органів державної влади, але дер­ жавного виконавця і стягувача ви­ конавчого провадження. З моменту відкриття і до скерування коштів стягувачу, представники Управлін­ ня поліції охорони активно цікави­ лися роботою, усіма моментами, до­ помагали у виявленні майна борж­ ника, його транспортуванні, а потім й зберіганні, – розповів начальник Тернопільського місь­кого відділу державної виконавчої служби Ро­ ман Литвин. Усе відбувалося чітко та відпо­ відно до закону. Уже наступного дня після рішення суду у боржника вилучили та арештували позашля­ ховик. Далі його виставили на від­ критий аукціон. Після того, як Hummer H2 пішов з-під молотка, управління поліції охорони в Тернопільській області отримало назад більшу частину ко­ штів – понад 730 тисяч гривень, а 73 тисячі було скеровано для напо­ внення державного бюджету, як ви­ конавчий збір.

та вилучено 204 таблетки та 6600 гривень. Ще один лікар три­мав у се­ бе вдома медичні карти пацієнтів та лікарську печатку. Загальна вар­ тість вилучених медичних препара­ тів за цінами «чорного ринку» ста­ новить сто тисяч гривень. 45-річній чортківчанці оголоше­ но підозру за частиною 3 статті 321 ККУ та обрано міру запобіжного за­ ходу у вигляді цілодобового домаш­ нього арешту. Вирішується питання про оголошен­ня підозри та обран­ ня запобіжного заходу спільникам.

3

НАЧАЛЬНИЦЯ ВІДДІЛУ РДА ВИМАГАЛА ГРОШІ У ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ

О

держання неправомірної вигоди службовою особою поєднане з її вимаганням інкримінують правоохоронці начальниці відділу однієї з районних держ­ адміністрацій. Вимагаючи гроші за вирішення питань, що входили до її компетен­ ції, держслужбовець намагалася зба­ гатити власну кишеню на шість ти­ сяч гривень. До чиновниці за допомогою звер­ нувся приватний підприємець. Чо­ ловік хотів орендувати приміщен­ ня для здійснення підприємниць­ кої діяльності. За оформлення від­ повідних документів жінка вимага­ ла шість тисяч. Чоловік повідомив про це правоохоронців. Працівники управління захисту економіки в Тернопільській області спільно з місцевою прокуратурою викрили чиновницю. Її затримали в службовому кабінеті під час отри­ мання хабаря. Вирішується питан­ ня про оголошення підозри у вчи­ ненні кримінального порушення, передбаченого статтею 368 ККУ – прий­няття пропозиції, обіцянки або одер­жання неправомірної вигоди службовою осо­бою та обрання міри запобіжного заходу.

Раніше судимий влаштував наркопритон у сушильному приміщенні багатоповерхівки

О

перативники управління протидії наркозлочинності Тернопільщини виявили наркопритон в одній з багатоповерхівок обласного центру. 33-річний раніше неодноразово судимий тернополянин в сушильному приміщенні облаштував собі не тільки житло, а й цілу нарколаболаторію. Як розповів заступник началь­ ника управління протидії наркоз­ лочинності Андрій Шафранський, зловмисника вигнали з дому, бо ви­ носив з помешкання усе, лиш би об­ міняти на дозу. Але навіть це не зу­ пинило тернополянина. Оселився він в сушильному приміщенні бага­ токвартирного будинку на вулиці Галицькій і продовжував свою зло­ чинну діяльність. До слова, в мину­ лому був судимий за наркозлочини, крадіжки та грабежі. На сушці лиходій обладнав дві кімнати. Одна слугувала спальнею, а в іншій, кинувши подовжувач, по­ ставив електроплиту і варив дур­ ман. Запах ацетону розходився по всьому будинку, та люди одразу ду­ мали, що хтось з мешканців робить

ремонт. Згодом, помітивши невідо­ мих візитерів, які часто навідува­ лися до нового сусіда, збагнули, чим той займається. – Ми оперативно відреагували на звернення людей і затримали злов­ мисника. Під час огляду було вилу­ чено півтора кілограма макової со­ ломки, чотири грами опію, прист­рій для вживання марихуани та посуд, який зловмисник використовував для виготовлення наркотиків, – ка­ же Андрій Шафранський. Кримінальне провадження роз­ почато за частиною першою статті 309 ККУ. Триває розслідування.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

Консультує Міністр юстиції

П

ане Міністре, вітаю Вас! У мене є пай, який я хочу здати в оренду нашому місцевому фермеру. Прошу детально роз’яснити, як мені діяти і що робити, щоб не стати жертвою обману і не попастися на вудку рейдерів? Які документи підтверджують право власності на землю? – Щоб передати землю в оренду, Ви повинні мати документ, який під­ тверджує, що Ви є її власником. До­ кументи, які посвідчують право влас­ ності на земельну ділянку, можна розділити на 2 групи. Перша. Документи, видані до 1 січ­ня 2013 року: державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю чи державний акт на пра­ во власності на земельну ділянку. Друга. Документи, які видава­ лися після 1 січня 2013: свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєст­ ру речових прав на нерухоме май­ но про реєстрацію права власності. Право постійного користування зе­ мельною ділянкою посвідчується державним актом на право постій­ ного користування земельною ді­ лянкою. При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призна­ чення також посвідчується догово­ ром купівлі-продажу або свідоцт­ вом про право на спадщину. – Які вимоги ставляться до орендаря? – Другим важливим питанням є вибір орендаря, з яким Ви у майбут­ ньому підпишете договір оренди. Відповідно до чинного законодавст­ ва орендарями земельних ділянок можуть бути державні адміністра­ ції всіх рівнів, Кабінет Міністрів та уряд Криму в межах повноважень, визначених законом; сільські, селищ­ ні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Криму; громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об’єд­ нан­ня та організації, а також іно­ земні держави. Між власником та орендарем має бути укладений до­ говір оренди землі, зареєстрований відповідно до діючих на момент укладання законів. – Як має виглядати договір? – Договір укладається у письмо­ вій формі й може бути посвідчений нотаріально. Він має містити інфор­ мацію про об'єкт оренди (кадастро­ вий номер, місце розташування, роз­ мір земельної ділянки); строк дії до­ говору оренди; орендну плату (роз­ мір, індексація, спосіб та умови роз­ рахунків, строків, порядку її внесен­ ня і перегляду, відповідальність за несплату). Строк дії договору для ді­ лянок сільськогосподарського при­ значення від 7 до 50 років. Розмір щорічної орендної плати встанов­ люється за згодою сторін, але не може бути меншим за 3% вартості земельної ділянки. За згодою сто­ рін у договорі оренди землі можуть зазначатися й інші умови. – Що робити, якщо кадастровий номер не вказаний? – Необхідно звернутися до спе­

Сергій ГАПЧУК

ціалізованого підприємства щодо виготовлення технічної докумен­ тації із землеустрою. Після цього треба пройти реєстрацію в регіо­ нальному підрозділі Держгеокада­ стру та зареєструвати право влас­ ності в Державному реєстрі речо­ вих прав на нерухоме майно. – Чи можна змінити умови до­ говору чи розірвати його? – Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною зго­ дою сторін або у судовому порядку. Договір може бути розірваний за згодою сторін або ж на вимогу од­ нієї із сторін за рішенням суду. Розі­ рвання договору оренди землі в од­ носторонньому порядку не допус­ кається, окрім випадків, коли така можливість прописана у самому до­ говорі. – Після підписання договору земля одразу переходить у користування орендаря? – Ні, підписання договору є не­ обхідною, але не достатньою умо­ вою для того, щоб повноцінно всту­ пити в права користування орендо­ ваною ділянкою. Право оренди зе­ мельної ділянки виникає з момен­ ту державної реєстрації оренди зе­ мельної ділянки. – Куди звернутися, щоб провес­ ти реєстрацію договору оренди? – Провести державну реєстра­ цію права оренди земельної ділян­ ки може будь-який суб’єкт держре­ єстрації: виконавчі органи сільсь­ ких, селищних та міських рад; нота­ ріуси; центри надання адміністра­ тивних послуг; інші акредитовані суб’єкти. – Скільки коштує така процедура? – Держава чітко визначає вар­ тість послуги з реєстрації договорів оренди в залежності від строку, за який буде реєстраторами проведе­ но цю процедуру. Вартість зміню­ ється від 0,05 прожиткового міні­ муму за реєстрацію протягом 5 ро­ бочих днів до 2,5 прожиткових мі­ німумів за термінову реєстрацію впродовж двох годин.

Мобільний інформаційний пункт юстиції завітав на Збаражчину

К

онсультування грома­ дян у рамках проекту Мін’юсту – «Юстиція – відкрита для людей!» відбулося у Збаражі та поблизу сільради у Чернихівцях. Захід провели начальник Голов­ ного територіального управління юс­тиції Едуард Кольцов та дирек­ тор Регіонального центру з надан­ ня безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Хондогій. Мета зустрічі – формування пра­ вової свідомості шляхом інформу­ вання громадян про їхні права та ме­ ханізми їх захисту. Працівники го­ ловного територіального управлін­ ня юстиції та регіонального цент­ ру з надання безоплатної вторин­ ної пра­вової допомоги ознайомили місцевих жителів зі створенням мо­ більних інформаційних пунктів у віддалених населених пунктах Тер­ нопільщини з питань правового ін­ формування населення. Розповіли про початок інформаційної кампа­

нії щодо запуску Всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право!». Едуард Кольцов розповів про те, що у планах працівників управлін­ ня юстиції на найближчі місяці від­ відати 461 населений пункт облас­ ті, аби проконсультувати та роз’яс­ ни­ти громадянам чинне законо­

давст­во та суть безоплатної вто­ ринної правової допомоги. Цікавилися громадяни впровад­ женням сервісів Мін’юсту таких як: «Шлюб за добу», «Електрон­ний апос­ тиль», «Видача свідоцтва про народ­ ження в пологовому будинку», «Дер­ жавна реєстрація народження в зак­ ладах охорони здоров’я» та інші.

Дітям нагадали про їхні права та обов’язки

К

вест-вікторину на тему «Знаємо свої права» провели для спортсменів дитячо-юнацької спортивної школи предс­ тавники Управління забезпечення прав людини НПУ, Теребовлянського бюро правової допомоги та молодіжного цент­ру. Зустріч відбувалася на терито­ рії дитячого оздоровчого закладу «Промінь», що на Теребовлянщині. Саме там у спортсменів, які займа­

ються вільною боротьбою, боксом, футболом та волейболом, проходи­ ли навчально тренувальні збори. Під час квест-вікторини старший

інспектор з особливих доручень УЗПЛ НПУ Валентина Августович спільно із головним спеціалістом Те­ ребовлянського бюро правової до­по­ моги Іриною Папінко та тренером молодіжного центру розвитку «Міст» Мар’яною Гевко розповіли підрос­ таючому поколінню про те, які саме права дітей закріплені в Конвенції про права дитини, здійснили подо­ рож до країни Права разом із казко­ вими героями. Не оминули органі­ затори і розмови щодо конкретних життєвих ситуацій, в яких порушу­ ються права дитини, поговорили про відповідальність, яка наступає в ре­ зультаті порушення прав. Захід пройшов активно, весело, продуктивно. Дітлахи відповідали на питання вікторини, сперечались про почуте, а також у малюнках ві­ дображали мрії та бачення власної «Пра­вової Країни». Юні спортсмени зазначили, що головними є право на життя, на сім’ю, право на харчу­ вання, на відпочинок та інше і їхнє дот­римання є однією із основ роз­ вит­ку демократичної держави. – Ви знаєте, що були часи, коли дітей взагалі не сприймали, як лю­ дей особливого віку. До них стави­ лись так, як до дорослих. Минуло не одне тисячоліття, поки людство зро­ зуміло, що діти потребують відмін­ ного і особливого ставлення, – по­ відомила слухачам Валентина Ав­ густович. Світова спільнота визначає пра­ во кожної дитини на рівень життя необхідний для фізичного, розумо­ вого, духовного, морального і соці­ ального розвитку. Подібні зуст­річі є важливими для формування у під­ ростаючого покоління правосвідо­ мості та відповідальності.


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

5

В селі Озеряни заступила на чергування новостворена місцева пожежна команда

В

селі Озеряни Борщівського району зас­тупила на чергування новостворена місцева пожежна команда. Цей підрозділ обслуговуватиме 5 населених пунктів Озерянської об’єд­ на­ної територіальної громади, де проживає 2640 мешканців. Заходи з нагоди відкриття МПК зібрали чимало гостей. На урочистос­ ті завітали керівники області та ра­ йону, Управління Державної служ­

би України з надзвичайних ситуа­ цій у Тернопільській області, пред­ ставники органів місцевого самов­ рядування, священнослужителі та

мешканці Озерянської об’єднаної те­ риторіальної громади. Звертаючись до присутніх Го­ лова Тернопільської обласної дер­ жавної адміністрації Степан Барна подякував всім, хто в теперішній, не простий для держави час, все ж від­ найшов можливість для створення ще одного боєздатного пожежного

Табір «Юний рятувальник» закрив сезон

В

ідбулось урочисте закриття ще однієї незабутньої зміни в польовому спеціалізованому таборі «Юний рятувальник», який вже одинадцять років поспіль, щоліта збирає під своїм крилом дітей рятувальників та їхніх друзів. За два тижні, проведених в та­ борі, діти дізнались чимало нового,

цікавого та корисного, загартува­ лись, стали самостійними та відпо­

відальними. Хлопці та дівчата ще довго пам’я­татимуть захоплюючі конкурси та спортивні розваги, ці­ каві екскурсії та веселі пригоди. А ще, від тепер вони знайомі з ряту­ вальною технікою, знають, як діяти у випадку пожежі, вміють розгорта­ ти пожежні рукави, подавати воду на гасіння та користуватись вогне­ гасниками, надавати першу медич­ ну допомогу, діяти у випадку вияв­ лення вибухонебезпечних предме­ тів, вправно і швидко в’язати ряту­ вальні вузли й за допомогою ряту­ вальної мотузки долати водні пере­ пони. Щодня діти грали у футбол, во­ лейбол, шахи, настільний теніс, бад­ мінтон, малювали, співали чи слу­ хали музику, а увечері один з наме­ тів перетворювався на великий кі­ нозал. Активний відпочинок, друж­ нє спілкування, веселі розваги, спор­ тивні ігри, дотримання чіткого роз­ порядку дня, пильний нагляд з боку вихователів – усі ці фактори скріп­ люють дух і тренують витримку, го­ тують до дорослого життя. Усе, чому навчилися, юні вогне­ борці показали своїм рідним, близь­ ким та усім, хто прибув на урочис­ тості з нагоди завершення табірної зміни. На таборувальників че­кали різноманітні подарунки, гра­моти, па­ м’ятні медалі та посвідчення учас­ ника табору. А особливим сюрпри­ зом для всіх стала можливість сфо­ тографуватися в компанії справж­ ніх байкерів та промчати з «Верш­ никами вогню» на їхніх «залізних конях» околицями табору. Урочис­ те дійство завершилося святковим концертом.

підрозділу. Зокрема він відзначив, що функціонування кожної місце­ вої пожежної команди – це перш за все, інвестиція в безпеку об’єднаних територіальних громад, а відтак – врятовані людські життя та збере­ жене від вогню майно. До слова, на Тернопільщині сила­ ми бійців МПК ліквідовується близь­

ко 30 відсотків пожеж у сільській місцевості. На Борщівщині це вже четверта діюча місцева пожежна команда. Вона фінансуватиметься з місцевого бюджету. Особовий склад наразі сформовано з трьох чоловік, які виявили бажання стати на сто­ рожі безпеки у своєму та сусідніх селах. Приміщення сільським вог­ неборцям надала місцева громада. Підрозділ забезпечено всім необ­ хідним для виконання завдань за призначенням. Зокрема, від органів виконавчої влади, місцевого самов­ рядування та Управління ДСНС Ук­ раїни у Тернопільській області вог­ неборці отримали бойовий одяг, кас­ ки, мотопомпу, бензопилу та пожеж­ ний автомобіль. Вручаючи ключі від автоцистер­ ни, очільник пожежно-рятувальної служби Віктор Маслей привітав пра­ цівників новоствореного пожежно­ го підрозділу з початком нелегкої, але важливої для громади роботи та зауважив, що на досягнутому вони зупинятися не будуть.

Щоб уникнути трагедії на воді, необхідно дотримуватись правил!

З

азвичай, відпочинок біля води – чи не найкращий спосіб охолодитися, коли за вікном прогнозують спеку. Однак, якщо нехтувати елементарними правилами безпеки, дозвілля може мати сумні наслідки. Необережна поведінка на воді ледь не обернулася трагедією для громадянина Республіки Чехія, 1988 року народження. Він, гостюючи на Тернопільщині, під час відпочинку на ставі в с. Мушкатівка Борщівсь­ ко­го району вирішив «освіжитися» та не розрахував можливостей. Повідомлення про нещасний ви­ падок отримали рятувальники. За словами очевидців, чоловік заплив на середину водойми та почав то­ нути: він то зникав, то виринав на поверхню й кликав на допомогу. Прибувши на місце події праців­

ники ДСНС запобіг­ли лиху і вряту­ вали потерпілого, який вже з остан­ ніх сил боровся за своє життя. Чоло­ вікові надали долікарську допомогу. Від госпіталізації той відмовився. Найпоширенішою причиною не­ щасних випадків на воді є недотри­ мання громадянами правил безпеч­ ної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. З діть­ ми нещасні випадки ста­ються заз­ вичай через те, що дорослі залиша­ ють їх без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки або ж дозволяють самостійно відвідува­ ти водойми. Аби зменшити сумну статисти­ ку загибелі на водних об’єктах, фа­ хівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також проводять роз’ясню­вальну роботу щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку.


6 ОДА ІНФОРМУЄ Злочинні спроби асимілювати лемків, як представників української нації серед інших народів – зазнали фіаско Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

У

вісімнадцяте на Тернопільщині відлунали «Дзвони Лемківщини». Фестиваль вважається однією із найбільш колоритних подій року, він вражає етнічною самобутністю.

Свято є прикладом стійкості на­ ціонального духу та відданості рід­ ному краю, адже усі злочинні спро­ би асимілювати представників ук­

раїн­ської нації серед інших народів – зазнали фіаско. Голова Тернопільської ОДА Сте­ пан Барна пригадує, що лемківську

культуру та традиції прищепили йому у дитинстві дідусь та бабуся, які також були депортованими. – Усвідомлення того, що ти є ук­ раїнцем, лемком, стали важливою складовою у формуванні мого сві­ тогляду, у виборі переконань та на­ віть роботи, яку проводжу сьогодні. Хоча лемки і є невеликою етнічною групою українців, але їх внесок у роз­ виток самобутньої української куль­ тури є неоціненним. Можливість зби­ ратися на Фестивалі «Дзвони Лем­ ківщини» та аналогічних лемківсь­ ких ватрах – це можливість не про­ сто проявити свою пісню, говірку, особливості побуту. Це необхідна складова об’єднання українського суспільства довкола своєї культури, – зазначає Степан Барна. Водночас голова ОДА звернув увагу, що «Дзвони Лемківщини» не є виключно розважальним заходом, адже в ці дні розділяємо й біль, яко­ го зазнали лемки під час репатріації та операції «Вісла». У дні Фестива­ лю збираються родини, які свого часу були розділенні й позбавленні спілкування на довгі роки. – Минуло 70 років від тих тра­ гічних подій, але ми пам’ятаємо праг­ нення тоталітарного режиму знищи­ ти українців. Цей біль дає стимул до боротьби нам сьогодні, це нагаду­ вання кожному із нас – наскільки важливо зберігати єдність нації. Бо коли ми єдині – ми непереможні, – наголошує голова ОДА. За словами голови обласної ра­ ди Віктора Овчарука, наразі розгля­ дається можливість, щоб «Лемківсь­ ке село» – місце проведення Фести­ валю, працювало, як туристичний об’єкт протягом усього року.

На Тернопільщині відбувся прес-тур для журналістів – «Україна очима редактора»

Д

елегація представників регіональних ЗМІ відвідала славетний край Тернопілля, щоб за допомогою слова й фотосвітлин передати своїм читачам всю його велич та красу. Впродовж трьох днів тривав ви­ їзний прес-тур у рамках журналіст­ ської акції «Україна очима редакто­ ра». У ньому взяли участь представ­ ники видань з Київської, Вінницької, Дніпропетровсь­кої, Кіровоградської, Львівської, Пол­тавської, Хмельниць­ кої, Сумської, Черкаської, Чернівець­ кої та Тернопільської областей. Учасників прес-туру чекала на­ сичена програма, адже організато­ ри даного заходу – Тернопільська об­ ласна державна адміністрація спіль­ но з Українським журналістським фондом – вирішили продемонстру­ вати неповторні й оригінальні «род­ зинки» Тернопілля. Подорож розпочалася з огляду історичних об’єктів м. Кременець, гори Бона, зокрема. Найсміливіші ма­ ли змогу прокататися на санній тра­сі у Кременці. Згодом оглянули архі­ тектурну пам’ятку – парково-пала­ цовий комплекс у смт. Вишнівець Збаразького району. Під час оглядин одного з най­ давніших Теребовлянського замку з гостями краю зустрівся заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик, який подарував їм сувеніри. – Щиро вітаю у нашому гостин­ ному краю. Зважаючи на кількість пам’яток і цікавих об’єктів, Терно­ пільщина й надалі розвиватиме ту­ ристичну інфраструктуру. Підсум­ ки минулого року вселяють опти­ мізм – спостерігається приріст кіль­

кості туристів в межах 15-20%. Тер­ нопільщина повинна стати турис­ тичною перлиною Галичини. Учасники прес-туру були над­ звичайно вражені, побувавши у гіп­ совому музеї-печері «Вертеба», все­ редині якого знаходяться десятки археологічних розкопок стародав­ ніх трипільських культур. Представники регіональних ЗМІ відвідали Борщівський район, який зачарував гостей краю красою пе­ черного храму в селі Монастирок, куди звідусіль з’їжджаються для ду­ ховного зцілення. Мандрівка про­ довжилася містом Чортків, де учас­ ників зустрів його мер Володимир Шматько і запропонував прогуля­ тися неповторним містом, огляну­ ти красу храмів та замку. Далі був дивовижний Джуринський водос­пад, фотосесія Заліщицького півострову та знайомство з величною річкою Дністер. Щоб відвідати Тернопілля є ба­ гато причин, серед яких не лише храми, замки, печери, водоспади, го­ ри й численні старовинні храми і святині. Туристів чекають сучасні туристично-відпочинкові комплек­ си, у яких можна комфортно відпо­ чити після подоро­жі. Як відзначила заступник завід­ увача відділу соціальних питань та листів газети Верховної Ради «Голос України» Юлія Потапенко, найбіль­ ше Тернопілля вразило її своєю ба­ гатогранністю й різноманітністю. – Ми побували під землею, по­ бачили всю Тернопільщину з висо­ ти пташиного польоту, побували у давніх святинях, відчули їхній енер­ гетичний потенціал. Все, що поба­ чили, справило на нас максимально позитивне враження.

му Прем’єр-міністр України Володи­ мир Гройсман дав доручення ство­ рити оперативні штаби в кожній об­ ласті для того, щоб можна було своє­ часно та швидко реагувати на про­ типравні дії недобросовісних суб’єк­ тів підприємницької діяльності. Вод­ ночас, створення штабу дозволить

кваліфіковано й оперативно першим особам області відреагувати на по­ рушення і вчинити відповідні дії, щоб не відбувалися безкарні випад­ ки, які не дозволяють чесним лю­ дям працювати на землі, – зауважив Перший заступник голови Терно­ пільської ОДА Іван Крисак.

Мета штабу протидії рейдерства – захист власників землі

Н

а Тернопільщині починає діяти оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників земель і збіжжя області. Оперативний штаб із протидії рейдерства очолив голова ТОДА Сте­ пан Барна. Заступниками керівника оперативного штабу стали Перший заступник голови ОДА Іван Крисак та начальник Головного територіаль­ ного управління юстиції в області Едуард Кольцов. До складу опера­ тивного штабу ввійшли представни­ ки правоохо­рон­них органів – началь­ ник ГУНП у Тернопільській області Олек­сандр Богомол, об­ласний про­ курор В’я­чес­лав Перч, начальник Уп­ равління СБУ в області Віталій Най­ да, а також фермери та аграрії. Як стало відомо під час першого установчого засідання новостворе­ ного штабу, метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі

чи урожаю, а також швидко та опе­ ративно реагувати на будь-які не­ законні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надава­ ти правову допомогу в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, сприяти правоо­ хоронним органам у фіксації вчине­

них правопорушень і притягненні винних осіб до відповідальності. – Дуже часто на обласну держав­ ну адміністрацію, а також безпосе­ редньо на Кабінет Міністрів Украї­ ни надходять звернення щодо рей­ дерських захоплень земельних ді­ лянок або обмолот врожаю. Саме то­


НОВИНИ З МІСТА

Заходи з відзначення Дня Державного Прапора, 26-ї річниці Незалежності України та 477-ї річниці Дня міста Тернополя 24 СЕРПНЯ 2017 РОКУ (ЧЕТВЕР) № Час Назва заходу Місце проведення п/п проведення 1 Гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда» Протягом дня Парк ім. Т.Г.Шевченка Музей політв’язнів та 2 Концерт патріотичної пісні (Десантно-козацький рій) 13.00 год. репресованих (дворик) політв’язнів 3 Екскурсії в музей політв’язнів та репресованих Протягом дня Музей та репресованих виставки – презентації книги про засновника монумен­таль­ 4 Відкриття 14.00 год. АртГалерея ного мистецтва українського художника Михайла Бойчука біля 5 «Тернопіль туристичний» Інформ-арт – локації та екскурсії з 14.00 год. Територія Тернопільського замку 6 Дитячий спортивний фестиваль 15.30 год. Театральний майдан 7 «Непрочитана книга» поезо-інсталяція 17.00 год. Cквер Т.Г. Шевченка 8 Концерт Муніципального духового оркестру «Оркестра Волі» 18.30 год. Театральний майдан концерт до 26-ї річниці Незалежності України. Гурти 9 Святковий 19.30 год. Театральний майдан «Невимний кудень», «МоторРолла» 10 Молодіжна вечірка «Open air» за участю кращих діджеїв України 21.00 год. Парк ім. Т.Г.Шевченка (о.Чайка) 11 Арт-інсталяція – «Незалежні люди» Протягом дня Вул. Гетьмана Сагайдачного 25 СЕРПНЯ 2017 РОКУ (П’ЯТНИЦЯ) № Час Назва заходу Місце проведення п/п проведення 1 Гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда» Протягом дня Парк ім. Т.Г.Шевченка зона пляжу 2 Тренувально – показові виступи по фрістайлу Протягом дня Відпочинкова «Циганка» 3 Чемпіонат світу з водномоторного спорту (кваліфікаційні заїзди) 13.00 год. Тернопільський став 4 Відкриття персональної виставки Михайла Кузіва до Дня міста 13.00 год. Український дім біля 5 «Тернопіль туристичний» Інформ-арт – локації та екскурсії з 14.00 год. Територія Тернопільського замку виступи від молодіжної організації «Кайрос» (піший та Відпочинкова зона пляжу 6 Розважальні 15.00 год. вело квести, естафети, мокрий волейбол, ігри в аліос та уно…) «Циганка» 7 Відкриття виставки художників м. Ельблонга (Польща) 19.00 год. АртГалерея 26 СЕРПНЯ 2017 РОКУ (СУБОТА) № Час Назва заходу Місце проведення п/п проведення майданчик 1 Відкритий кубок міста Тернополя з пляжного волейболу з10.00 год. Волейбольний відпочинкової зони «Циганка» 2 Світовий чемпіонат з водномоторного спорту Протягом дня Тернопільський став Бульвар Т. Т.Шевченка (біля 2 Концерт Муніципального духового оркестру «Оркестра Волі» 12.00 год. пам’ятника С. Крушельницької) 3 Мистецький проект «Арт – КУБ» 13.00 год. Театральний майдан біля Тернопільсь­ 4 «Тернопіль туристичний» Інформ-арт – локації та екскурсії з 14.00 год. Територія кого замку 5 Танцювальний марафон з 14.00 год. Театральний майдан виступи від молодіжної організації «Кайрос» (естафети, 6 Розважальні 15.00 год. Бульвар Данила Галицького фар­би холлі, розіграші призів, виступ бітбоксера, хіп-хоп, ігри…) 7 Виступ колективу «Szalone malolaty» м. Ельблонг (Польща) 17.00 год. Театральний майдан 8 Вистава київського театру ходулістів «Хайлайтс» 17.30 год. Театральний майдан міського голови та членів виконавчого комітету з офіційними 9 Зустріч 15.00 год. Український Дім делегаціями 10 Дитяча розважальна програма 16.00 год. Співоче поле 11 Молоді таланти файного міста 17.00 год. Співоче поле Набережна Тернопільського 12 Урочисте відкриття Чемпіонату світу з водомоторного спорту 18.00 год. ставу (сцена біля причалу) Пісенний вернісаж за участю провідних Тернопільських гуртів. Пре­ Набережна Тернопільського 13 зентація альбому «Світові шлягери» за участю Заслуженого артиста 18.15 год. ставу (сцена біля причалу) України В. Вермінського. Святкові гості – гурти «Солоха» та «Трутні» українського міського романсу. Конкурс на краще зізнання в 14 Вечір 18.00 год. коханні 15 Відкриття аераційного фонтану 21.00 год. 27 серпня 2017 РОКУ (неділя) № Час Назва заходу п/п проведення 1 Світовий чемпіонат з водномоторного спорту Протягом дня квітів до пам’ятника Івана Франка з нагоди 161-ї річниці 2 Покладання 13.00 год. від дня народження Концерт переможців та лауреатів фестивалів і конкурсів серед 3 дитячих початкових спеціалізованих 14.00 год. мистецьких навчальних закладів 4 5 6

«Тернопіль туристичний». Інформ-арт – локації та екскурсії

Відкритий кубок міського голови з греко – римської боротьби

Арт-інсталяція – «Незалежні люди» Парк ім. Т.Г.Шевченка № Назва заходу п/п 1 Гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда»

Вул. Гетьмана Сагайдачного Парк ім. Т.Г.Шевченка

Місце проведення

Тернопільський став

Вул. Гетьмана Сагайдачного Вул. Гетьмана Сагайдачного

Територія біля Тернопільсь­ кого замку біля Тернопільсь­ з 16.00 год. Територія кого замку Протягом дня Біля пам’ятника Івану Франку з 14.00 год.

Час Місце проведення проведення Протягом дня Парк ім. Т.Г.Шевченка Набережна Тернопільського 2 Концерт Муніципального духового оркестру «Оркестра Волі» 17.00 год. ставу (сцена біля причалу) Набережна Тернопільського 3 Урочисте закриття Чемпіонату світу з водомоторного спорту 18.00 год. ставу (сцена біля причалу) концерт до Дня міста за участю провідних Тернопільських Набережна Тернопільського 4 Святковий 18.30 год. гуртів та виконавців. ставу (сцена біля причалу) Набережна Тернопільського 5 Концерт скрипаля – віртуоза Святослава Кондратіва 20.45 год. ставу (сцена біля причалу) саунд – треку фільму «Данило Галицький» за участю Набережна Тернопільського 6 Презентація 21.15. год. Андрія Підлужного. ставу (сцена біля причалу) Набережна Тернопільського 7 Концерт культового українського гурту «Kozak System» 21.30 год. ставу (сцена біля причалу) 8 Молодіжна вечірка за участю кращих діджеїв України 21.00 год. Парк ім. Т. Шевченка (о.Чайка) Парк Національного Відродження № Час Назва заходу Місце проведення п/п проведення Тернового поля». Виставка – продаж виробів майстрів Парк Національного 1 «Скарби 12.00 год. народної творчості Відродження лотерея від Тернопільської міської організації Національного 2 Безпрограшна Протягом дня Парк товариства «Червоного Хреста» Відродження Розважальні виступи від молодіжної організації «Кайрос» (естафети, Парк Національного 3 мокрий волейбол, фарби холлі, розіграші призів, виступ бітбоксера, 15.00 год. відродження хіп – хоп, танцювальна програма, ігри в аліос та уно…) 4

Виступ колективу «Szalone malolaty» м. Ельблонг (Польща) 18.00 год. «Співай Україно». Концерт переможців та лауреатів Всеукраїнських та 15.00 год. Міжнародних конкурсів 6 Вшанування та нагородження кращих тернополян 19.00 год. 7 Гала-концерт за участю Тернопільських виконавців. 19.30 год. спеціальних гостей свята: музичний гурт «Друзі мої», народ­ний 8 Виступи 20.30 год. артист України С. Гіга, заслужена артистка України Квітослави SteveG відкриття фонтану та дзеркала сцени Співочого поля та 9 Урочисте 22.00 год. виступ театру «Метанос – шоу» 28 СЕРПНЯ 2017 РОКУ (ПОНЕДІЛОК) № Час Назва заходу п/п проведення 5

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Урочиста літургія до свята Успення Пресвятої Богородиці та 477-ї річниці міста

Відкриття мистецького проекту «Духовні джерела» до 130-річчя ук­раїнської крайової етнографічної виставки: Виставка Володимира Крісака «Макети церков» та замків Тернопілля; Авторський стріт-арт на асфальті «Немає переводу добрим звичаям народу»; Виставка робіт учасників художньо-мистецьких пленерів «Палітра осінніх Карпат»; «Палітра буковинського краю»; «Зберегти збережене»; Етновиставка робіт декоративно-ужиткового мистецтв позашкільних – закладів міста «Як у нас на Україні» Встановлення рекорду Тернополя по посткроссінгу

Концерт Муніципального Галицького камерного оркестру

«Тернопіль туристичний». Інформ-арт – локації та екскурсії

«Крізь терни до зірок». Мистецька імпреза з нагоди поповнення Алеї Зірок таблицями добровольцям АТО, іменами Віри та Дмитра Стець­ кам, Василя Ярмуша Відкриття медіацентру

Екскурсія Підземеллям Тернополя. Знахідки і перспективи «Краса творить добро». Благодійна акція від перукарського салону «Marine»

Співоче поле Співоче поле Співоче поле Співоче поле Співоче поле

Парк Національного відродження

Місце проведення

10.00 год.

Церква Успення Пресвятої Богородиці (вул. Князя Острозького,55)

з 12.00 год.

Територія Тернопільського замку

13.30 год.

Територія перед входом до головпоштамту Вул. Гетьмана Сагайдачного Територія біля Тернопільсь­ кого замку

14.00 год.

з 14.00 год. 15.00 год.

Вул. Гетьмана Сагайдачного

Центральна дитяча бібліотека (вул. Миру, 4а) Протягом дня Тернопільський замок 16.00 год.

Протягом дня Театральний майдан

четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

7

Тернопільська міська рада працює над створенням інтерактивної карти Реєстру комунального майна

С

ергій Надал спільно з Центром громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі та компанією MagneticOne. Municipal Technologies презентували концепцію створення інтерактивної карти Реєстру комунального майна Тернополя. Зі слів Сергія Надала, місь­ка ра­ да прагне у своїй роботі залиша­ тися максимально відкритою. Тому місто продовжуватиме працювати над оприлюдненням від­критих да­ них, зокрема Реєстру містобудівних умов та обмежень й оп­рилюд­ню­ва­ ти їх на інтерактивних платформах. – Робота з впровадження інтер­ активної картки реєстру комуналь­ ного майна потребує завантаження багатьох даних, проте перші кроки у цьому напрямку вже зроблені. Міс­ то зацікавлене у раціональному ви­

Днями розпочнеться реконструкція скверу біля площі Героїв Євромайдану

У

сквері, який знаходиться на площі Героїв Євромайдану, між житловими будинками на вул. Медова та вул. Танцорова, скоро розпочнуться ремонтні роботи. Днями міський голова Сергій На­ дал, проектанти, представники ор­ ганізації Urban.te провели виїзну ро­ бочу нараду на цьому об’єкті, під час якої обговорили проект реконст­ рукції та етапи його реалізації. Очільник Тернополя Сергій На­ дал розповідає, що роботи на цьому об’єкті будуть розділені на дві чер­ ги: цього року планується відремон­ тувати покриття відпочинкової зо­ ни та оновити вуличне освітлення, а інші заплановані роботи розпо­ чнуть наступного року. – Загальна вартість проекту скла­ дає понад 3 млн. грн., тому спільно, під час робочої зустрічі, нами було

вирішено до Покрови провести бла­ гоустрій відпочинкової зони та об­ лаштувати зовнішнє вуличне освіт­ лення. Інші роботи з ремонту тро­ туарів, влаштування схеми органі­ зації дорожнього руху біля скверу, озеленення, встановлення велопар­ ковок, тощо будуть проведені вже у 2018 році, – зазначає міський голо­ ва Сергій Надал. Ініціативу щодо облаштування на площі Героїв Євромайдану «Скве­ ру Волонтерів пам’яті Віктора Гур­ няка» подали дружина загиблого бійця АТО Віктора Гурняка – Ірина та його друг – депутат міської ради На­зар Зелінка. Вони звернулися до громадської ініціативи молодих ар­ хітекторів-урбаністів Urban.te щодо створення концепції громадського простору, які розробили концеп­ цію, враховуючи всі пропозиції, в тому числі і ті, які надійшли під час проведених громадських слухань.

користанні комунального майна, ос­ кільки це впливає на дохідну час­ тину місцевого бюджету, – пояснює очільник Тернополя. – Інтерактив­ на карта Реєстру – це спільна робо­ та, яка частково фінансується за ра­ хунок коштів місцевого бюджету, а частково створюватиметься зусил­ лями волонтерів та представників громадської організації, які будуть вносити інформацію. Почалася робота над розроблен­ ням Стратегії розвитку відкритих даних у Тернополі. Над нею працю­ ватиме Центр громадського конт­ро­ лю «ДІЙ!» разом з командою мережі тренерів відкритих даних проекту TAPAS. Перші результати роботи будуть презентовані до 1 жовтня.

НАШ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР УВІЙШОВ У ДЕСЯТКУ НАЙКОМФОРТНІШИХ МІСТ ДЛЯ ЖИТТЯ

Ж

урнал «Фокус» оприлюднив нові рейтинги комфортності ук­ раїнських міст для життя. Тернопіль у цьому рейтингу зай­ няв почесне 7 місце, а ще вісім років тому наше місто було на 34 місці. У рейтингу зазначається, що ще декілька років тому у цьому рейтин­ гу лідерами були міста-мільйонни­ ки. Після Революції Гідності все змі­ нилося і позиції лідерів серед най­ комфортніших міст зайняли неве­ ликі центри західної України. Серед переваг Тернополя у рей­ тингу зазначається низький рівень злочинності, розвинене залізничне та автомобільне сполучення та хо­ роша екологія. Згадали у рейтингу також про впровадження у місті «Карти тернополянина».

У парку Топільче облаштовують футбольне поле

П

ід час традиційного ранкового об’їзду міста, 10 серпня, очільник Тернополя Сергій Надал побував у парку Топільче, де тривають роботи з облаштування футбольного поля. І вже 9 вересня на оновленому полі розпочнеться Чемпіонат Укра­ їни серед команд дитячо-юнацької футбольної ліги. – Раніше ця територія вже ви­ користовувалася для проведення тренувань з футболу. Зараз ми об­ лаш­товуємо тут повноцінне поле, яке відповідатиме усім нормам і на якому можна буде проводити зма­ гання всеукраїнського та міжнарод­ ного рівня, – пояснює міський го­ло­ ва. – Наразі тут облаштовано газон, встановлено систему автоматично­ го поливу та огорожу. У найближ­ чих планах – облаштувати технічну зону, нанести розмітку та встано­

вити футбольні ворота. На перспек­ тиву на цій території повинні бути облаштовані трибуни та місця для переодягання спортсменів з душо­ вими кабінами. Також у місті тривають роботи з облаштування газону футбольно­

го поля на Центральному стадіоні, а наступним проектом буде віднов­ лення стадіону колишнього «Ком­ байнового заводу», який буде реа­лі­ зовуватися за кошти міського бюд­ жету у рамках проекту «Громадсь­ кий бюджет».


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

В Головному управлінні Національної поліції краю відзначили День державного прапора

Д

ень державного прапора поліцейські Тернопільщини відзначили урочистим підняттям стягу на флагштоку біля адміністративної будівлі управління. Проте за наказом керівника по­ ліції жовто-синє знамено було при­ спущене, адже 23 серпня для терно­ пільських правоохоронців – це ще день скорботи за загиблими полі­ цейськими Андрієм Чернятинсь­ким та Олександром Рудиком. – Кожна нація, виборюючи не­ залежність та розбудовуючи дер­ жаву, обирає символи своєї єдності, сили, свободи та честі. Найбільш ша­ нованим серед таких для українців є Державний прапор України, – звер­ нувся до присутніх керівник Голов­ ного управління поліції Тернопіль­ щини Олександр Богомол. – Симво­

лами України в новітньому їх трак­ туванні є безхмарне небо, як сим­ вол миру, та жовті пшеничні лани, як символ достатку. Ці кольори є втіленням єдності, честі та гідності,

традицій державотворення, історії та сьогодення. Під цим знаменом ми йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це наш істо­ ричний дух, наша совість і наша не­

зламність, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. З нагоди відзначення Дня дер­ жавного прапора та 26-річниці про­ голошення Незалежності України

тер­нопільські поліцейські отрима­ ли відзнаки та подяки Тернопільсь­ кої ОДА та обласної ради, а також заохочення від Тернопільської об­ ласної профспілкової організації.

Силові структури Тернопілля виборювали першість у волейболі

С

портивні заходи, присвячені Дню Незалежності України, відбулися на базі Тернопільської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України.

Силовики Тернопільщини зма­ галися за першість у волейбольному чемпіонаті за програмою змагань «Динаміада-2017».

72 спортсмени у складі восьми команд колективів фізичної куль­ тури правоохоронних органів запе­ кло змагалися за почесне перше

місце. Усі гравці демонстрували спортивні та особисті якості, необ­ хідні для успішної гри, а за їх грою спостерігав суддя національної ка­ тегорії Роман Єднаківський У підсумку золоту нагороду здо­ була команда Управління поліції охо­ рони в Тернопільській області, заки­

нувши найбільшу кількість влучних м’ячів за сітку суперника. Почесне друге місце посіли працівники Голов­ ного управління Національної полі­ ції в Тернопільській області. Бронзу забрали волейболісти Управління Державної служби надзвичайних си­ туацій України в області.

Визначив суддя і кращого грав­ ця волейбольного турніру. Такий ти­ тул здобув начальник Бережансь­ кого відділу поліції Сергій Горяний, який представляв команду тер­но­ пільських поліцейських. – Приємно було спостерігати бо­ ротьбу спортсменів за кожен м’яч, – підсумував фінал змагань Віктор Мацикур, начальник управління фі­ зичної культури і спорту Тернопіль­ ської ОДА. – Зазначу, що такі зма­ гання для силових відомств дуже корисні, адже сприяють не тільки фізичному гарту та відмінній спор­ тивній підготовці, а й згуртовують колектив. Кожен підставляє своє пле­че задля загального, найкращо­ го результату. Погоджується з ним і голова об­ ласної фізкультурно-спортивної ор­ ганізації Володимир Небесний. Ка­ же, товариство «Динамо» й надалі сприятиме розвитку фізичної куль­ тури серед правоохоронців та ін­ ших силових структур.

Правоохоронців краю нагородили відзнаками Президента

В

ідзнаки Президента Ук­ раїни «За участь в антитерористичній операції» та почесні грамоти МВС отримали в тернопільській поліції працівники роти поліції особ­ ливого призначення «Тернопіль» та правоохоронці.

Нагороди їм вручив керівник поліції Тернопільської області Олек­ сандр Богомол під час наради в об­ ласному управлінні. Він побажав поліцейським та спецпризначенцям здоров’я, сили і наполегливості для подальших про­ фесійних здобутків.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

9

За два роки роботи Національної поліції тернопільські правоохоронці втратили двох своїх колег-побратимів

М

инув рік, коли не тільки Тернопільщину, а й всю Україну сколихнула трагічна звістка про загибель під час виконан­ ня службових обов’язків двох співробітників Борщівсько­го відділення поліції. 23 серпня пішли із життя 30-річний майор Олександр Рудик і 31-річний капітан Андрій Чернятинський.

Яким був рік після трагедії, ми запитали у керівника Головного уп­ равління Національної поліції Тер­ нопільщини Олександра Богомола. – Смерть наших співробітників, – це той гіркий і трагічний урок, який змушує кожного, хто пов’язав своє життя з поліцією, щомиті па­ м’я­тати, наскільки небезпечною є на­ ша професія. Тернопільщина втра­ тила двох поліцейських, а загалом в Україні за два роки, відколи працює Національна поліція, загинуло 18 співробітників. Не забуваймо й тих, хто поклав своє життя за мир та спокій в часи незалежності. Це Анд­ рій Дрьомін – хоча і не був правоохо­ ронцем, але став добровольцем ба­ тальйону МВС «Азов» і поліг у бо­ ротьбі з агресором на Донбасі, Ігор Киналь, котрий загинув під час ми­ ротворчої місії в Косово, капітан мі­ ліції Михайло Недогін, старший лей­ тенант міліції Аркадій Гудак, пам’я­ таємо про нашого земляка – співро­ бітника спецпідрозділу КОРД Віта­ лія Валецького. Рік після трагедії у Бабинцях на

Борщівщині був морально важким для кожного співробітника терно­ пільської поліції. У молодих людей, що загинули, залишилися батьки, сім’ї, в Андрія – 7-річний син, особ­ ливо хвилювалися за дружину Олек­ сандра, адже на момент трагедії вона була при надії. Слава Богу, цій муж­ ній жінці вдалося доносити і на­ро­ди­ ти здорове маля. У січні цього року

ми вітали молоду маму з народжен­ ням донечки, яку нарекли прекрас­ ним ім’ям Анна. Хочу сказати, ми не залишили родин Андрія та Олександра. Роби­ ли все, аби підтримати їх не тільки морально, а й матеріально. Одразу після трагедії дали заклик про до­ помогу на який першим відгукнув­ ся особовий склад управління полі­ ції. Одноденний заробіток, який від­ дав кожен поліцейський, було пере­ дано рідним. Ініціативу допомогти сім’ям за­ гиблих працівників поліції підтри­ мав Міністр внутрішніх справ. Тоді

були зібрані кошти і підписані ін­ вестиційні договори з однією з тер­ нопільських будівельних компаній. Гадаю, родини уже облаштовують свої квартири. Наші працівники і, зокрема, спів­ робітники борщівської поліції пос­ тійно підтримують контакт з роди­ нами Олександра та Андрія, і якщо потрібна будь-яка допомога – завж­ ди відгукуються. Загибель побратимів спонука­ ла поліцейських Тернопільщини до ще однієї важливої місії – відгукува­ тися на трагедії й біди тих, хто по­ трапив у скрутну життєву ситуа­

цію. Щопівроку кожен з працівни­ ків перераховує в так звану касу взаємодопомоги одноденний заро­ біток. З цих кош­тів була виплачена до­ помога рідним загиблого спецприз­ наченця з Кременеччини Віталія Валецького та родинам інших полі­ цейських, що загинули під час спецо­ перації в Кня­жичах, допомогу на реа­ білітацію от­римали чотирнадцять поранених в зоні проведення анти­ терористичної операції співробітни­ ків тернопільської поліції, перераху­ вали кошти і співробітникам, у кого важко захворіли рідні.

У роковини загибелі Андрія Чернятинського та Олександра Рудика в Борщові відкрили меморіальний монумент

М

инув рік з дня загибелі під час виконання службових обов’язків двох співробітників Борщівського відділення поліції 30-річного майора Олександ­ ра Рудика і 31-річного капітана Андрія Чернятинського. На спогад про офіцерів колеги з борщівської поліції ініціювали від­ криття меморіальної дошки. Виступаючи перед присутніми, начальник Головного управління Нацполіції краю Олександр Бого­ мол згадав ті трагічні події 23 серп­ ня минулого року. – Нелегким був цей рік без Олек­ сандра та Андрія. Осиротів наш ко­ лектив. Ми втратили кращих офіце­ рів. Але пам’ять про них житиме за­ вжди у наших серцях. Багато хороших спогадів, бага­ то добрих і щирих слів почули рідні про своїх Андрія та Олександра. Але хвилюючий момент був попереду… Коли співробітники борщівської по­ ліції зняли білу завісу, з гранітних скрижалей – навіки застиглим пог­ лядом дивилися на усіх «герої буд­ нів – без війни солдати» – Андрій Чернятинський та Олександр Ру­ дик. Після відкриття меморіальних монументів поліцейські разом з рід­ ними відвідали могили хлопців.


10

ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

Нюанси погашення податкового боргу

Г

аряча лінія на тему «Нюанси погашення податкового боргу» відбулася нещодавно в ГУ ДФС у Тернопільській області. На запитання відповідав начальник управління погашення боргу Головного управління ДФС у Тернопільській області Михайло Манастирський.

– Наше підприємство не сплатило єдиний податок в сумі 980 грн. у зв’язку з відсутністю кош­ тів. Ми очікували на податкову вимогу та не отримали її. Можливо проблема у доставці? – Ні, проблем у доставці нема. По­даткова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не переви­ щує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1020 гривень. І лише у випадку збіль­ шення загальної суми податкового боргу понад згаданий розмір орган державної фіскальної служби зобо­ в’язаний надіслати податкову ви­ могу боржнику. Якщо після направлення подат­ кової вимоги сума податкового бор­гу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, по­ даткова вимога додатково не над­ силається. – Мною було погашено подат-

ковий борг. Коли податкову вимогу відкличе податкова? – Податкова вимога вважається відкликаною у день, протягом якого відбулося погашення суми подат­ кового боргу в повному обсязі. Вона відкликається в автоматичному ре­ жимі. Та відзначу вам, що законо­ давством не передбачено надсилан­ ня платнику податків документа, що вказує на факт відкликання по­ даткової вимоги. – Я, як громадянин, надав в користування підприємству автомобіль. Нещодавно дізнався, що по­ даткова описує його майно за борги. Чи можуть мій автомобіль забрати? – Ні. Оскільки відповідно до По­ даткового кодексу не можуть бути використані, як джерела погашення податкового боргу платника подат­ ків, зокрема, майно, яке перебуває у володінні або користуванні плат­ ника податків, тобто яке не перебу­

ває у його власності. – Коли і у який термін платнику при виникненні податкового боргу надсилається податкова вимога? – Податкова вимога надсила­ ється платнику податків не раніше першого робочого дня після закін­ чення граничного строку сплати су­ ми грошового зобов’язання. Податкова вимога вважається надісланою юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юри­ дичної особи під розписку або надіс­ лано листом з повідомленням про вручення, а фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній осо­ бі або її законному представникові чи надіслано листом на її ад­ресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з по­ відомленням про вручення. – Чи припиняється податкова застава, якщо податковий борг визнають безнадійним? – Так. Майно платника податків звільняється з податкової застави, зокрема, у разі визнання податко­ вого боргу безнадійним. – Яким чином проводиться стягнення коштів та продаж майна товариства? – Орган фіскальної служби має право звернутися до суду з поданням про стягнення податкового бор­гу після спливу 60 календарних днів з моменту надсилання платнику по­ датків податкової вимоги. Рішення суду щодо надання вказаного доз­ волу є підставою для прийняття ор­ ганом державної фіскальної служ­ би рішення про погашення усієї су­ ми податкового боргу. Стягнення коштів здійснюється за рахунок вилучення готівки, ви­ явленої у касі, або інших місцях збе­ рігання, за згодою платника подат­ ків, а також шляхом надсилання бан­ ку, що обслуговує боржника, пла­

тіжних вимог на суму податкового боргу. Зазначена норма не поширю­ ється на платників податків – фізич­ них осіб, оскільки Податковим ко­ дексом встановлено особливий по­ рядок стягнення податкового бор­ гу для зазначеної категорії платни­ ків податків. – Чи мають право працівники податкової вилучати готівку з каси підприємства в рахунок погашення податкового боргу без згоди керівника? – Контролюючий орган має пра­ во здійснювати стягнення коштів у рахунок погашення податкового бор­гу за рахунок готівки, що нале­ жить такому платнику податків на підставі рішення суду. – Чи можна у Центрі обслуговування платників дізнатися інформацію про бізнес-партнера, чи є у нього борги? – Така інформація оприлюдню­ ється та розміщується на офіційно­ му веб-порталі ДФС. Працює елек­ тронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Для пе­ ревірки інформації щодо наявності податкового боргу у платника по­ датків необхідно ввести його код ЄДРПОУ або точну назву. Після вве­ дення такої інформації в одне з по­ лів система здійснить пошук по ря­ ду баз даних, доступних для публіч­ ного використання, і повідомить про результати пошуку. При цьому слід враховувати, що у електронному онлайн сервісі «Ді­ знайся більше про свого бізнес-парт­ нера» зазначається інформація про наявність боргу платника загалом по Україні, тоді як платник подат­ ків може перебувати на обліку не лише в контролюючому органі за ос­ новним місцем обліку, а й облікову­ ватись як платник окремих подат­ків та зборів в контролюючих органах за неосновним місцем обліку.

загальна вартість операції за вира­ хуванням непрямих податків. Також у новій редакції викла­ дено додаток «Інформація про по­ в’я­заних осіб» до Звіту, який відте­ пер має більш зручну для заповне­ ння форму. Пункти 1 – 3 розділу I Порядку викладено у новій редакції, відпо­ відно до якої Звіт подається до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо елек­ тронного документообігу та елек­ тронного цифрового підпису. У разі, якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому Звіті інформацію надано не у по­ вному обсязі або вона містить по­ милки, або недоліки, такий платник податків має право подати: – новий Звіт (звіт з позначкою «звітний новий») до граничного стро­ку подання Звіту за такий са­ мий звітний період;

– уточнюючий Звіт (звіт з поз­ начкою «уточнюючий») після гра­ ничного строку подання звіту за такий самий звітний період. Новий та уточнюючий Звіти по­ винні містити повну інформацію про контрольовані операції за звіт­ ний рік, як передбачено при скла­

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ПІДПРИЄМЦЯМ ВІДШКОДОВАНО 249 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ПДВ

У

січні-липні цього року 64 суб’єкти господарювання Тернопільської області заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 248 млн. гривень. Торік ця сума за відповідний період становила 132 млн. гривень. Станом на початок серпня цьо­ го року платникам податків області вже відшкодовано з держбюджету грошовими коштами на розрахун­ ковий рахунок 249 млн. гривень ПДВ, тоді як минулого року ця сума ста­ новила 84 млн. гривень. За результатами проведених пе­ ревірок з початку року упереджено 0,2 млн. гривень заявленого до від­ шкодування податку на додану вар­ тість. Загальний залишок невідшко­ дованого на розрахунковий раху­ нок ПДВ становить 40 млн. гривень, з них 23 млн. гривень перебувають в стадії перевірок та процедурі бю­ джетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу Ук­ раїни і відповідних нормативних до­ кументів та 17 млн. гривень – в ста­ дії судового та адміністративного розг­ля­ду. Станом на початок серпня ми­ нулого року невідшкодований за­ лишок Податку на додану вартість на розрахунковий рахунок стано­ вив 79 млн. гривень. Варто нагадати, що з 1 квітня 2017 року впроваджено Електрон­ ний реєстр автоматичного відшко­ дування Податку на додану вар­ тість.

Змінено форму та порядок складання звіту про контрольовані операції

Т

ернопільський відділ податкового супроводження під­ приємств Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС повідомляє, що 16 червня 2017 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 N468 (далі – наказ N468) «Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Звіт та Порядок). Звіт про контрольовані опера­ ції, здійснені платниками податків протягом 2016 року, заповнюється та подається за оновленою формою та в порядку, затвердженим нака­ зом N468. Водночас Звіти за 2016 рік, подані платниками до набран­ ня чинності наказом N468, вважа­ ються дійсними. Головною відмінністю від по­ передньої форми Звіту є доповне­ ння додатка до Звіту «Відомості про кон­тр ­ ольовані операції» графою 25 «Сторона, що досліджується», в якій у разі застосування для встановлен­ ня відповідності умов контрольо­ ваної операції принципу «витягну­ тої руки» методів ціни перепрода­

жу, «витрати плюс» та чистого при­ бутку, має бути зазначена інформа­ ція про сторону, що досліджується відповідно до пп. 39.3.2.7 пп. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Кодексу. У випадках, якщо платник податків обирає сто­ роною, що досліджується, себе, у гра­ фі зазначається «1», якщо обрано особу-контрагента у контрольова­ них операціях, зазначається «0». Під час застосування методів порівняль­ ної неконтрольованої ціни або роз­ поділу прибутку графа 25 не запов­ нюється. Назва графи 20 додатка до Звіту «Відомості про контрольовані опе­ рації» приведена у відповідність до вимог Кодексу: в ній зазначається

данні основного Звіту (звіту з поз­ начкою «звітний»). Якщо останній день строку по­ дання Звіту припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операцій­ ний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.


11 Артилеристи вправні у різних калібрах

АРТБРИГАДА ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ «ЗАХІД»

Відпрацювання бойової майстерності

В

ійськовослужбовці ок­ ремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» на директрисах полігонів закріплюють свою професійну майстерність.

З подарунками в зону АТО їздили представники місцевих рад

П

редставники міської та обласної рад Тернополя в черговий раз навідались до військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО. Цього разу вони проклали чи­ малий маршрут, аби відвідати своїх земляків на Східних теренах Украї­ ни. За словами першого заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри, посадовці вже побували у Попасній, Кремінній, відвідали вій­ ськово-патріотичний табір «Єдина Україна», провели презентацію кни­ ги про УПА та завітали до Сєвєродо­

нецька. Саме туди, за дорученням місь­кого голови Тернополя Сергія Надала, представники міської та об­ ласної рад завезли розбірні ліжка. Обов’язко­вою і традиційною була зупинка у артилеристів. Зустріч з бійцями пройшла, як завжди, в дружній атмосфері та за­ лишила хороші спогади від спілку­ вання. Депутати поміж іншого цікави­ лись побутом армійців, передали хлопцям, привезені із собою засоби індивідуального призначення, а та­ кож побажали швидкого повернен­ ня додому із перемогою.

Капелан Володимир Андрухів – підтримка військовослужбовців

Р

елігія у Збройних силах України визнається сьогодні, як вагомий чинник державної безпеки, що формує національну культуру і водночас прищеплює людині високі моральні цінності. На війні віра в Бога по-особ­ли­ вому має велику силу, а щоденні мо­ литви та недільні богослужіння, спо­ віді та духовні бесіди є невід’ємни­ ми у повсякденному житті солдата. Військовий капелан – отець Воло­ димир Андрухів завжди є поруч із військовослужбовцями окремої ар­

тилерійської бригади оперативно­ го командування «Захід». Ар­мійсь­ кий священик щоразу вболіває за кожного захисника, радіє за досяг­ нення і переживає, якщо у когось негаразди. Психологічна підтримка воїнів, основою яких є зміцнення контак­ тів між різними віросповіданнями в інтересах формування морального духу, стоїть серед основних завдань військових священників УПЦ, тому наснага отця Володимира Андрухі­ ва є надзвичайно ефективною під час виконання душпастирських обо­ в’язків в підрозділах бригади.

Практичні заняття із бойової та спеціальної підготовки з особовим складом проводять командири, па­ ралельно удосконалюючи свої на­ вички в управлінні підрозділами. Обслуги гармат відпрацьовують зла­годженість своїх дій, а обчислю­ вачі, навідники, розвідники та бага­ то інших спеціалістів освоюють на практиці теорію, виконують на за­ лік нормативи у точності, дальності та вправності. Артилеристи, які нещодавно по­ вернулись із зони АТО, а сьогодні практично «живуть» на полігоні ка­ жуть, що в будь-яку мить, в разі за­ гострення конфлікту, готові їхати назад, аби захистити українських громадян від посягань зі сторони російського агресора. Зв’язківці – жінки нарівні із чо­ ловіками змагались у швидкості на вихідних положеннях та влучності стрільби із автомата. Військовослуж­ бовці виконували вправи з розби­ рання та збирання автомата, засво­ ювали теоретичні знання.

четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

В

ійськовослужбовці окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» на базі свого навчального центру під час заходів вогневої підготовки з практичним виконанням стрільб вдосконалюють професійну майстерність. Затримавши подих на природ­ ному видиху швидко виконують за­ своєні вправи під час проведення занять з різними видами стрілець­

кої зброї. Спостерігаючи за ціллю, більшість стріляє влучно. По коман­ ді «До бою» усі організовано споря­ джають зброю із дотриманням за­ ходів безпеки. Слід відмітити,що під час подібних виучок в особового складу формується майстерність у діях зі зброєю, здійснюється розви­ ток особистості, вдосконалюється психічна стійкість і готовність до ефективних дій в бойовій обстанов­ ці. А це означає, що артилеристи мо­ жуть дати відсіч як на відстані, так і в ближньому бою.

Акцію «Шкільний ранець» організували працівники держпродспоживслужби

Д

ванадцять школярів – дітей учасників АТО з Тернопільщини напередодні 1-го вересня отримали подарунки від працівників головного управління держпродспоживслужби в Тер­ нопільській області. Добродії передали свій одноден­ ний заробіток, щоб частину з цих коштів витратили на канцелярське приладдя, набори для навчання та шкільні ранці для дітей, чиї батьки брали участь в антитерористичній операції. Організатори врахували ві­кові особливості кожної дитини, тому подарунки підбирали індиві­ дуально. Працівники цієї організації про­ водять подібні заходи не вперше, допомагають сім’ям та учасникам АТО, збирають кошти на реабіліта­ цію та лікування, організовують у свята доброчинства по районах. Сьо­ годнішня акція «Шкільний ранець для дітей», за словами начальника головного управління Держпродспо­ живслужби в Тернопільській облас­ ті Василя Хомінця, для них є звич­ ним ділом. – Ми дбаємо за наших захисни­ ків так, як це робили в 2014-2015 роках, думаємо про них і сьогодні, будемо перейматися цим завтра. Хочемо, щоб ці дітки відчували гор­ дість за своїх батьків, так само, як і ми сьогодні пишаємося їх батьками

– нашими захисниками. Запрошує­ мо долучатись також інші організа­

ції, аби разом забезпечувати міцний тил в родинах наших воїнів.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

ПОНЕДІЛОК, 28 СЕРПНЯ UA:ПЕРШИЙ 06.00, 19.55 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Мандрiвники в часi» 07.05 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/ф «Книга джунглiв» 09.05 Д/с «Супервiдчуття» 09.30 Концерт симфонiчного оркестру K&K Philharmoniker (Австрiя) 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.30, 21.00, 01.25 Новини 13.15, 23.00 Перша шпальта 14.00 Розсекречена iсторiя 15.20 Д/с «Бог в Америцi» 16.35 Д/с «Садовi скарби» 17.20 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 17.45 Вiкно до Америки 18.15, 01.10 Новини. Свiт 18.45, 21.30, 01.50 ХХIХ Всесвiтня Унiвер­ сiада-2017 р. Щоденник 19.00, 02.05 Новини. Культура 19.20 Д/с «Мистецький пульс Америки» 20.30 Вересень 21.50 Д/ф «Iван Франко» 23.30 Чоловiчий клуб 02.20 Д/с «Вагасi - японськi смаколики» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50, 12.20 Х/ф «Дiвчата» 12.00, 16.45 «ТСН» 13.05 Т/с «Слуга народу» 15.45 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Х/ф «Нескiнченне кохання» 19.30 «ТСН» 20.15, 21.15, 22.15 Т/с «Центральна лiкар­ ня» 16+ 23.15 «Танцi з зiрками» 01.15 «Ворожка» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Як же бути серцю» 16+ 12.25 Х/ф «Як же бути серцю. Продов­ ження» 16+ 13.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.10 «Чекай на мене» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Схiднi солодощi» 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 00.25 Х/ф «Двоє» 16+ 02.15, 05.15 «Подробицi» - «Час» 02.55 «Великi українцi» 03.20 «Вдалий проект» 03.55 «Готуємо разом» ICTV 05.45, 19.20 Надзвичайнi новини 06.30 Факти тижня. 100 хвилин 08.45 Факти. Ранок 09.10 Спорт 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.15 Антизомбi 11.15 Секретний фронт 11.35, 13.20 Х/ф «Помiнятися мiсцями» 12.45, 15.45 Факти. День 14.40, 16.10 Х/ф «Людина з залiзними ку­ лаками 2» 16+ 16.55 Х/ф «Людина з залiзними кулаками» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.25 Т/с «Таємницi i брехня» 16+ 22.25 Т/с «Полювання на Вервольфа» 16+ 23.25 Т/с «Амулет Землемор’я» 16+ НОВИЙ 03.00, 02.30 Зона ночi 04.40, 18.00 Абзац 05.30, 06.55 Kids’ Time 05.35 М/с «Сiмейка Крудс» 05.55 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Х/ф «Гонитва» 08.40 Х/ф «Розбори в Бронксi» 16+ 10.30 Х/ф «Смокiнг» 12.30 Х/ф «Коммандо» 16+ 14.30 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Заробiтчани 21.00 Дешево i сердито 22.00 Х/ф «Сутiнки» 16+ 00.30 Х/ф «Стерво»

СТБ 07.05, 15.30, 18.00 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 10.00 Х/ф «Дамське танго» 11.45 «Битва екстрасенсiв 16» 13.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 19.00 Т/с «Тато Ден» 20.00, 22.45 «Хата на тата»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 10.55 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.25, 18.40 «ДжеДАI» 11.10 Х/ф «Безодня» 14.45 Х/ф «Свiтанок планети мавп» 16+ 17.15 «Загублений свiт» 19.05 «Бандерлоги» 19.30, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Одеса»

21.30 Х/ф «Убити Бiлла 2» 16+ 00.10 Х/ф «Вiдчайдушний месник» 18+ 02.05 Х/ф «Чорна долина» УКРАЇНА 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 09.15, 03.30 Зоряний шлях 10.50 Т/с «Русалка» 14.45, 15.30 Т/с «Його любов» 19.00, 23.00, 01.30 Сьогоднi 19.45, 02.20 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя» 23.30 Х/ф «Потрiйний форсаж: Токiйсь­ кий дрифт» 16+ 04.30 Реальна мiстика 05.20 Т/с «Черговий лiкар 3»

НТН 04.50 Х/ф «Вiнчання зi смертю» 06.05 Т/с «Життя, якого не було» 16+ 09.10, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 16+ 11.35 «Страх у твоєму домi» 13.25, 15.05, 21.30 Т/с «Елементарно 2» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 15.20 Т/с «13» 16+ 23.45 Т/с «Пiд куполом 3» 16+ 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 02.45 «Випадковий свiдок» 02.55 «РечДОК» 03.55 «Легенди бандитської Одеси»

К1 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00, 16.20 «Файна Юкрайна» 10.30 «Розсмiши комiка» 11.25, 19.00 «Орел i решка» 12.25, 18.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.25, 20.00 «Орел i решка. На краю свiту» 15.25, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний 2» 22.00 Х/ф «Наречена-втiкачка» 16+ 00.15 Х/ф «Моє велике грецьке весiлля 2» 02.00 Х/ф «Блондинка i блондинка» 16+ 03.25 «Нiчне життя» ТЕТ

06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 10.30 Х/ф «Румпельштiльцхен» 11.40 Х/ф «Столику, накрийся» 12.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.55 Одного разу в Одесi 15.20, 03.30 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55, 04.00 Вiталька 17.50, 22.00, 02.40 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Танька i Володька 23.00 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 01.50 Казки У

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 19.00, 22.00 Файне місто 2017 р. 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Справжня ціна 09.45 Про кіно 09.55, 22.35 Добрі традиції 11.00, 16.00 Дитяча година 12.10, 02.30 Черкаський державний заслу­ жений український народний хор 14.00, 00.35 Х/ф «Бруно» 17.00 Смаки культур 17.30 Про нас 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Ірина Федишин «Музична феєрія» 20.40 Дім книги 21.30 Сільський календар 22.40, 04.30 Х/ф «Врятована» 16+ ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Просто неба» 09.15 «Загублені у часі» 09.30 «Дива цивілізації» 10.00 «Відверті діалоги» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Подорожні замальовки» 12.15 «Мамина школа» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Урок... для батьків» 18.00 «Манівцями» 18.15 «Азбука смаку» 18.30 «Легенди Запоріжжя» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Степовики» 19.45 «Серце міста» 20.00 «Із нашої відеотеки» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Земля - наш спільний дім» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/ф «Книга джунглiв» 09.05 Д/ф «Садовi скарби» 09.30 Т/с «Гранд-готель» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.30, 21.00, 01.25 Новини 13.15, 23.00 Вересень 14.00 Розсекречена iсторiя 15.20 Фольк-music 16.35 Д/с «Садовi скарби» 17.20 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 18.15, 01.10 Новини. Свiт 18.45, 21.30, 01.50 ХХIХ Всесвiтня Унiвер­ сiада-2017 р. Щоденник 19.00, 02.05 Новини. Культура 19.20 Д/с «Мистецький пульс Америки» 19.55 Перший на селi 20.30 Нашi грошi 21.50 Т/с «Серце океану» 23.30 Чоловiчий клуб 02.20 Д/ф «Тi десять рокiв. Євген Сверстюк» 03.10 Т/с «Роксолана» 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50 «Чотири весiлля 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20 «Мiняю жiнку 11» 13.50 Т/с «Слуга народу» 15.30 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Х/ф «Нескiнченне кохання» 19.30 «ТСН» 20.15, 21.15, 22.15 Т/с «Центральна лiкар­ ня» 16+ 23.15 Х/ф «Белль» 01.15 «Ворожка» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.20, 12.25, 20.40 Т/с «Схiднi солодощi» 14.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 00.25 Х/ф «Чорта з два» 16+ 02.05, 05.15 «Подробицi» - «Час» 02.50 «Подорожi в часi» 03.25 «Вдалий проект» 03.55 «Готуємо разом»

ICTV 05.35, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Бiльше нiж правда 11.10, 13.20 Т/с «Амулет Землемор’я» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.35 «На трьох» 15.05, 16.10 Т/с «Далеко вiд вiйни» 16+ 16.45, 22.25 Т/с «Полювання на Вервольфа» 17.45, 21.25 Т/с «Таємницi i брехня» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 23.25 Х/ф «Рейд: Спокута» 18+ 01.30 Х/ф «Рейд-2» 18+ НОВИЙ 03.00, 02.00 Зона ночi 04.45, 18.00 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Сiмейка Крудс» 06.00 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 10.30 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.30 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Половинки 21.15 Х/ф «Сутiнки. Сага. Молодий мiсяць» 00.00 Х/ф «Iнфоголiки» СТБ 06.30, 15.30 «Все буде добре!» 09.10 «Все буде смачно!» 10.05 «Битва екстрасенсiв 16» 12.15 «МастерШеф 5» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Тато Ден» 20.00, 22.45 «МастерШеф 7» 23.25 «Моя правда. Ектор Хiменес-Браво» 00.20 «Один за всiх»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.25, 18.40 «ДжеДАI» 10.55, 19.05 «Бандерлоги» 11.15, 17.15 «Загублений свiт» 13.20 Х/ф «Ультиматум» 16+ 15.20 Т/с «Одинак» 16+ 19.30, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Одеса» 21.30 Х/ф «Загнаний» 16+ 23.35 ЧС з боксу 2017 р. 1/4 фiналу. Гамбург 01.35 Т/с «Iнспектор Алекс 6» 02.30 Х/ф «Захар Беркут» 04.05 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.10, 12.50 Т/с «Черговий лiкар 3»

29 СЕРПНЯ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.00 Зоряний шлях 10.50, 05.20 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» 16+ 19.00, 23.00, 03.15 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя» 23.30 Т/с «Закон i порядок: спецiальний корпус» 16+ 01.20 Х/ф «Потрiйний форсаж: Токiйсь­ кий дрифт» 16+ НТН 05.10 Х/ф «Веселi Жабокричi» 06.15 Х/ф «Сiм старих i одна дiвчина» 07.50, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.30 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «Елементарно 2» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 15.40 Т/с «Болота» 16+ 23.45 Т/с «Пiд куполом 3» 16+ 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 02.45 «РечДОК» 04.15 «Легенди бандитської Одеси» К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00 «Файна Юкрайна» 10.30 «Розсмiши комiка» 11.25, 19.00 «Орел i решка» 12.25, 18.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.25 «Орел i решка. На краю свiту» 15.25 «Орел i решка. Ювiлейний 2» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Х/ф «Наречена-втiкачка» 16+ 02.40 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 10.30 Х/ф «Червона шапочка» 11.40 Х/ф «Румпельштiльцхен» 12.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.55 Одного разу в Одесi 15.20, 03.30 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55, 04.00 Вiталька 17.50, 22.00, 02.40 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Танька i Володька 23.00 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 01.50 Казки У

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00 Файне місто 2017 р. 07.35 Сільський календар 08.05 Українські традиції 08.30 Невідома Україна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Смаки культур 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10, 21.50 Добрі традиції 12.15 Про кіно 12.30, 20.30 Євромакс 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Турбулентність -3» 16.00, 19.00, 22.00 Провінційні вісті 17.30 Смачна мандрівка 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 21.30 «Гал-кліп» 22.35 Х/ф «Смертельний поцілунок» 16+ 00.30, 03.30 Провінційні вісті ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Азбука смаку» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «Випробуй на собі» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Земля-наш спільний дім» 11.00, 12.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «В об’єктиві ТТБ» 11.45 «Серце міста» 12.15 «Манівцями» 12.30 «Степовики» 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Невигадані історії» 18.00 «Енергоманія» 18.30 «У народному стилі» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, UA:ПЕРШИЙ 06.00, 19.55 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/ф «Книга джунглiв» 09.05 Д/ф «Садовi скарби» 09.30 Т/с «Гранд-готель» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.30, 21.00, 01.25 Новини 13.15, 23.00 Нашi грошi 14.00 Розсекречена iсторiя 15.20, 02.20 Д/с «Нью-Йорк» 16.35 Д/с «Садовi скарби» 17.20 Хочу бути 17.40 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 18.15, 01.10 Новини. Свiт 18.45, 21.30, 01.50 ХХIХ Всесвiтня Унiвер­ сiада-2017 р. Щоденник 19.00, 02.05 Новини. Культура 19.20 Д/с «Мистецький пульс Америки» 20.30 Слiдство.Iнфо 21.50 Т/с «Серце океану» 22.45 Мегалот 23.30 Чоловiчий клуб 03.15 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.50 «Чотири весiлля 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20 «Мiняю жiнку 11» 13.45 Т/с «Слуга народу» 15.25 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Х/ф «Нескiнченне кохання» 19.30 «ТСН» 20.15, 21.15, 22.15 Т/с «Центральна лiкар­ ня» 16+ 23.15 Х/ф «Володар морiв: На краю свiту» 01.50 «Ворожка» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.20, 12.25, 20.40 Т/с «Схiднi солодощi» 14.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 00.25 Х/ф «Загублене мiсто» 02.20, 05.15 «Подробицi» - «Час» 03.00 «Подорожi в часi» 03.20 «Вдалий проект» 03.55 «Готуємо разом»

ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45 Дивитись усiм! 05.35, 10.10 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини 11.10, 13.20 Т/с «Амулет Землемор’я» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.35 «На трьох» 14.00, 16.10 Т/с «Далеко вiд вiйни» 16+ 16.45, 22.25 Т/с «Полювання на Верволь­ фа» 16+ 17.45, 21.25 Т/с «Таємницi i брехня» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Секретний фронт 23.25 Т/с «10, 5. Апокалiпсис» 16+ 02.45 Дивитись усiм! НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.45 Абзац 05.40, 06.55 Kids’ Time 05.45 М/с «Сiмейка Крудс» 06.05 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 10.30 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.30 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац 19.00 Зiрки пiд гiпнозом 21.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Затемнення» 16+ 23.20 Х/ф «Кохання у великому мiстi 2» 16+ 01.10 Х/ф «Гiсть» СТБ 07.05 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 09.55 «Битва екстрасенсiв 16» 12.00 «МастерШеф 5» 15.30 «Все буде добре!» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Тато Ден» 20.00, 22.45 «МастерШеф 7» 23.25 «Моя правда. Ектор Хiменес-Браво» 00.20 «Один за всiх» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.25, 18.40 «ДжеДАI» 10.55, 19.05 «Бандерлоги» 11.15, 17.15, 00.20 «Загублений свiт» 13.20 Х/ф «Загнаний» 16+ 15.20 Т/с «Одинак» 16+

30 СЕРПНЯ 19.30, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Одеса» 21.30 Х/ф «Чужi» 16+ 01.20 Т/с «Iнспектор Алекс 6» 02.15 Х/ф «Вишневi ночi» 03.40 «Облом.UA»

УКРАЇНА 06.10, 12.50, 05.20 Т/с «Черговий лiкар 3» 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.40 Зоряний шлях 10.50, 04.30 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» 16+ 19.00, 23.00, 02.50 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя» 23.30 Т/с «Закон i порядок: спецiальний корпус» 16+ НТН 05.25 Х/ф «Ще до вiйни» 07.50, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.30 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «Елементарно 2» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.20 «Свiдок» 15.40 Т/с «Болота» 16+ 23.45 Т/с «Пiд куполом 3» 16+ 02.50 «РечДОК» 04.20 «Легенди бандитської Одеси»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00 «Файна Юкрайна» 10.30 «Розсмiши комiка» 11.25, 19.00 «Орел i решка» 12.25, 18.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.25, 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.25, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.10 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 10.30 Х/ф «Бременськi музиканти» 11.40 Х/ф «Червона шапочка» 12.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.55 Одного разу в Одесi 15.20, 03.30 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55, 04.00 Вiталька 17.50, 22.00, 02.40 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Танька i Володька 23.00 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 01.50 Казки У

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 Євромакс 08.30 Невідома Україна 08.55, 17.55 Добрі традиції 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Смаки культур 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 Галицький шлягер. Тернопіль, 1 ч. 14.00, 01.00 Х/ф «Чорний яструб» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 Українські традиції 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Формула здоров’я 21.30 Смачна мандрівка 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Інше життя» 16+ 02.30 Хіт-парад ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Не перший погляд» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «У народному стилі» 10.00 «Будьте здорові» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Європа очима українця» 12.15 «Невигадані історії» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 18.00 «Час змін» 18.30 «Хто в домі хазяїн?» 18.45 «Мандри Великим Лугом» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Сучасник» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кри­ мінальної відповідальності; – придатність до військової служ­ би за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби.

Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван­ ня під час несення служби в добово­

му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобу­ вати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах Ук­раїни; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВС Ук­ раїни; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взя­ ти участь у миротворчих операці­ ях або інших заходах міжнародно­ го військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 19.55 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/ф «Книга джунглiв» 09.05 Д/ф «Садовi скарби» 09.30 Т/с «Гранд-готель» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.30, 21.00, 01.25 Новини 13.15, 23.00 Слiдство.Iнфо 14.00 Розсекречена iсторiя 15.20 Надвечiр’я. Долi 16.35 Д/с «Садовi скарби» 17.05 Школа Мерi Поппiнс 17.20 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 18.15, 01.10 Новини. Свiт 18.45, 21.30, 01.50 ХХIХ Всесвiтня Унiвер­ сiада-2017 р. Яскравi моменти 19.00, 02.05 Новини. Культура 19.20 Д/с «Мистецький пульс Америки» 20.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 21.50 Т/с «Серце океану» 23.30 Чоловiчий клуб 02.20 Д/ф «Пiсля прем’єри - розстрiл» 03.10 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.55 «Чотири весiлля 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20, 13.50 «Мiняю жiнку 11» 15.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Х/ф «Нескiнченне кохання» 19.30 «ТСН» 20.15, 21.15, 22.15 Т/с «Центральна лiкар­ ня» 16+ 23.15 Х/ф «Австралiя» 16+ 02.25 Х/ф «Белль» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.20, 12.25, 20.40 Т/с «Схiднi солодощi» 14.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00, 19.00, 04.30 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.40 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 00.25 Х/ф «Хочу дитину» 02.25, 05.15 «Подробицi» - «Час» 03.05 «Ризиковане життя. Кавоманiя» 03.50 «Готуємо разом»

ICTV 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45 Дивитись усiм! 05.35 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Секретний фронт 11.10, 13.20 Т/с «10, 5. Апокалiпсис» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.40 «На трьох» 14.00, 16.10 Т/с «Далеко вiд вiйни» 16+ 16.45, 22.25 Т/с «Полювання на Верволь­ фа» 16+ 17.45, 21.25 Т/с «Таємницi i брехня» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 23.25 Х/ф «Ямакасi, або Новi самураї» 16+ 01.20 Х/ф «Рейд: Спокута» 18+ 02.55 Дивитись усiм!

НОВИЙ 03.05 Служба розшуку дiтей 03.10 Зона ночi 04.45, 18.00 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Сiмейка Крудс» 06.05 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 10.30 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.30 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Зорянi яйця 21.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 1» 16+ 23.10 Х/ф «Фiлософи» 16+ 01.20 Х/ф «Нереальний блокбастер» 16+ СТБ 07.05 «Все буде добре!» 09.05 «Все буде смачно!» 10.55 «МастерШеф 5» 15.30 «Все буде добре!» 17.30 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Тато Ден» 20.00, 22.45 «Зваженi та щасливi 7» 22.00 «Вiкна-Новини» 00.20 «Один за всiх»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.25, 18.40 «ДжеДАI» 10.55, 19.05 «Бандерлоги» 11.15, 17.15, 23.30 «Загублений свiт» 12.25 Х/ф «Чужi» 16+ 15.10 Т/с «Одинак» 16+ 19.30, 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Одеса» 21.30 ЧС з боксу 2017 р. 1/2 фiналу. Гамбург

31 СЕРПНЯ

четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

00.30 Т/с «Iнспектор Алекс 6» 01.25 «Територiя обману» 02.25 Х/ф «Чотири листи фанери» 03.45 «Облом.UA»

УКРАЇНА 06.10, 05.20, 12.50 Т/с «Черговий лiкар 3» 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.40 Зоряний шлях 10.50, 04.30 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» 16+ 19.00, 23.00, 02.50 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Вiкно життя» 23.30 Т/с «Закон i порядок: спецiальний корпус» 16+ НТН 05.05 Х/ф «Грiшник» 06.30 Х/ф «Без року тиждень» 07.50, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.25, 17.30 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «Елементарно 2» 16+ 14.45 Свiдок 15.40 Т/с «Болота» 16+ 19.00, 23.15, 02.50 «Свiдок» 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 02.05 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.20 «Випадковий свiдок» 03.30 «РечДОК» 04.30 «Легенди бандитської Одеси»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00 «Файна Юкрайна» 10.30 «Розсмiши комiка» 11.25, 19.00 «Орел i решка» 12.25, 18.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.25, 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.25, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.10 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 10.30 Х/ф «Рапунцель» 11.40 Х/ф «Бременськi музиканти» 12.50 Повне перевтiлення. Дiм за тиждень 13.50, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.55 Одного разу в Одесi 15.20, 03.30 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55, 04.00 Вiталька 17.50, 22.00, 02.40 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Танька i Володька 23.00 Панянка-селянка 00.00 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 01.50 Казки У

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Формула здоров’я 08.30 Невідома Україна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Смаки культур 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Соло 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Людина з півдня» 15.45, 19.55 Добрі традиції 17.30 «Гал-кліп» 19.30 «Наші вітання» 20.00 «Голос громад» 21.35 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35 Х/ф «Великий білий тягар» 16+

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Сучасник» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «До чистих джерел» 10.00 «На часі» 10.45 «Надія є» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Хто в домі хазяїн?» 11.45 «Крізь призму часу» 12.15 «Жіночий клуб» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.13, 17.15 «Подорож гурмана» 18.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 18.15 «Літо на Зеленій вулиці» 18.30 «Акценти тижня» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 19.55 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 Ера бiзнесу 07.35 Агроера 07.45 Спорт 07.50 Вiд першої особи 08.20 М/ф «Книга джунглiв» 09.05 Д/ф «Садовi скарби» 09.30 Т/с «Гранд-готель» 11.15 Т/с «Епоха честi» 13.00, 15.00, 18.30, 21.00, 01.25 Новини 13.15, 23.00 «Схеми» з Н. Седлецькою 14.00 Розсекречена iсторiя 15.20 Д/с «Вагасi - японськi смаколики» 16.35 Д/с «Садовi скарби» 16.55 Хто в домi хазяїн? 17.20 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 18.15, 01.10 Новини. Свiт 18.45, 21.30, 01.50 ХХIХ Всесвiтня Унiвер­ сiада-2017 р. Яскравi моменти 19.00, 02.05 Новини. Культура 19.20 Д/с «Мистецький пульс Америки» 20.30 Борхес 21.50 Богатирськi iгри 22.40 Д/с «Дика планета» 23.30 Д/с «Дикi тварини» 00.25 Д/с «Пiвденна Корея сьогоднi» 00.35 Український корт 02.20 Надвечiр’я. Долi 03.10 Т/с «Роксолана»

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.55 «Чотири весiлля 6» 12.00, 16.45 «ТСН» 12.20, 13.50 «Мiняю жiнку 11» 15.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана» 17.10 Х/ф «Нескiнченне кохання» 19.30 «ТСН» 20.15, 23.00 «Лiга смiху» 01.35 «Вечiрнiй Київ» 05.25 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 17.40 Новини 07.10, 08.10 «Ранок з Iнтером» 09.20 «Давай одружимося» 11.20, 12.25, 22.00 Т/с «Схiднi солодощi» 14.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.50, 16.45 «Речдок» 18.00 «Стосується кожного» 20.00, 03.25 «Подробицi тижня» 00.05 Х/ф «Ключ без права передачi» 01.50 Х/ф «Коли настає вересень...» 05.05 «Чекай на мене»

ICTV 04.15 Служба розшуку дiтей 04.20 Студiя Вашингтон 04.25 Факти 04.45 Смотреть всем! 05.35 Гражданская оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00 Iнсайдер 11.10 Т/с «10, 5. Апокалiпсис» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 13.20 «На трьох» 14.05, 16.10 Т/с «Далеко вiд вiйни» 16+ 16.45 Т/с «Полювання на Вервольфа» 16+ 17.45 Т/с «Таємницi i брехня» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 Дизель-шоу. Прем’єра 23.50 Х/ф «Вiдчайдушнi шахраї» 16+ 01.55 Х/ф «Рейд 2» 18+ НОВИЙ 02.55, 02.00 Служба розшуку дiтей 03.00, 02.05 Зона ночi 04.40, 18.00 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Сiмейка Крудс» 06.00 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Половинки 09.15 Київ вдень i вночi 19.00 Топ-модель по-українськи 21.40 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 2» 16+ 23.50 Х/ф «Злиття двох мiсяцiв» 18+ СТБ 06.45 Х/ф «Стережися автомобiля» 08.35, 23.45 Х/ф «Найпривабливiша i най­ симпатичнiша» 10.05 Х/ф «Любов на мiльйон» 17.30, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.00 Т/с «Тато Ден» 20.00, 22.45 «Сюрприз, сюрприз!»

2+2 06.00 М/ф 08.00, 12.15 «Вiн, Вона i телевiзор» 10.00, 18.15 «Спецкор» 10.25, 18.40 «ДжеДАI» 10.55 «Бандерлоги» 11.15, 17.15 «Загублений свiт» 13.20 Х/ф «У тилу ворога: Вiсь зла» 16+ 15.25 Х/ф «У тилу ворога: Колумбiя» 16+ 19.10 Х/ф «В iм’я помсти» 16+ 21.00 ЧС з боксу 2017 р. 1/2 фiналу. Гамбург 23.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.40 «Цiлком таємно» 02.05 Х/ф «Вiдьма» 04.00 «Облом.UA»

1 ВЕРЕСНЯ

УКРАЇНА 06.10, 12.50 Т/с «Черговий лiкар 3» 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.15 Зоряний шлях 10.50, 04.25 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» 16+ 19.00, 23.00, 03.40 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00, 00.00 Т/с «Мiй капiтан» 16+ 23.20 Спецiальний репортаж 02.10 Т/с «Закон i порядок: спецiальний корпус» 16+ НТН 05.10 Х/ф «Звинувачується весiлля» 06.35 Х/ф «Нiчний мотоциклiст» 07.50, 09.00, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 08.30 Ранковий «Свiдок» 10.30, 17.30 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «Елементарно 2» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.45 «Свiдок» 15.40 Т/с «Доктор Блейк» 16+ 23.45 Т/с «Чорнi вiтрила 2» 18+ 02.00 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.15 «Випадковий свiдок» 03.30 «РечДОК» 04.25 «Легенди бандитської Одеси» 05.05 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00, 16.20 «Файна Юкрайна» 10.30, 00.50 «Розсмiши комiка» 11.25, 19.00 «Орел i решка» 12.25, 18.00, 01.40 «Орел i решка. Шопiнг» 14.25, 20.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 15.25, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 23.00 «Вечiрнiй квартал» 02.30 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50, 05.30 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 10.15 Х/ф «Прянощi i пристрастi» 12.20 Повне перевтiлення. Дiм за тиж­день 13.50 Одного разу пiд Полтавою 14.55 Одного разу в Одесi 15.20 Т/с «Домашнiй арешт» 15.55, 03.55 Вiталька 17.50, 23.30, 03.00 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.00 М/ф «Льодовиковий перiод» 21.30 М/ф «Льодовиковий перiод: Вели­ кi яєчнi пригоди» 22.00 Х/ф «Нянь» 16+ 01.30 Повне перевтiлення. Дiм за тиж­день

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 16+ 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Голос громад» 09.00 Час-Tайм 09.30, 17.00 Смаки культур 11.00, 16.10 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 Українські традиції 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Ліфт» 17.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.10 Сільський календар 20.40 Про кіно 21.50 Добрі традиції 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Мрійники» 16+ 00.15 Час-Tайм

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 09.15 «Тема дня» 09.30 «Подорож гурмана» 10.00 «Що робити?» 11.00, 12.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Армія нескорених» 12.15, 21.15 «Думки вголос» 12.30 «Літо на Зеленій вулиці» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Слід» 17.35 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Не перший погляд» 18.15 «Смакота» 18.30 «Зелений Б.У.М.» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Із нашої відеотеки» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.30 «Arte, viva!» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 На слуху 08.00 Свiт он-лайн 08.20 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 09.05 Д/с «Садовi скарби» 09.30 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 10.15 Хто в домi хазяїн? 10.40 Хочу бути 11.00 Школа Мерi Поппiнс 11.20 Фольк-music 12.40 Т/с «Серце океану» 16.25 Богатирськi iгри 17.10 Х/ф «Червоний колiр Бразилiї» 21.00 Новини 21.30 Д/с «Скарби та смертельнi таємницi морiв» 22.20 Книга.ua 22.45 Мегалот 23.00 Борхес 23.30 Д/с «Бог в Америцi» 00.35 Д/с «Мистецький пульс Америки» 01.10 Новини 01.30 Вiкно до Америки 01.50 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 02.45 Д/ф «Кенгiр. 40 днiв волi» 04.05 Т/с «Роксолана» 1+1

06.05 «ТСН» 07.00 «Грошi» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 «Свiтське життя» 11.00 «Вгадай ящик» 12.05 Х/ф «Все одно ти будеш мiй» 16.30 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.10 «Свiтське життя» 00.10 «Вечiрнiй Київ» 04.05 Х/ф «Австралiя» 16+

ІНТЕР 06.10 М/ф 06.30 Х/ф «Вусатий нянь» 08.00 Х/ф «Пригоди Електронiка» 12.05 Х/ф «Доживемо до поне­дiлка» 14.10 Х/ф «Ваша зупинка, мадам!» 16.00 Х/ф «Молодята» 16+ 18.00 Т/с «Терор любов’ю» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Терор любов’ю» 22.30 Х/ф «Курортний роман» 16+ 00.20 Х/ф «Чоловiк повинен платити!» 02.10 «Подробицi» - «Час» 02.40 Х/ф «Вусатий нянь» 03.45 Х/ф «Доживемо до поне­дiлка» 05.25 Подробицi

ICTV 04.45 Факти 05.05 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 06.35 Дивитись усiм! 07.30 Без гальм 08.30 М i Ж 09.30 Дизель-шоу 10.45 Особливостi нацiональної роботи 12.45 Факти. День 13.00 «На трьох» 14.10 Х/ф «Вiдчайдушнi шахраї» 16+ 16.15 Х/ф «Денне свiтло» 16+ 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «План втечi» 16+ 22.30 Х/ф «Саботаж» 16+ 00.40 Х/ф «Ямакасi, або Новi самураї» 16+ 02.10 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 02.50 Провокатор НОВИЙ 03.00 Зона ночi 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 10.00 Заробiтчани 12.00 Дешево i сердито 13.00 Зiрки пiд гiпнозом 15.00 Зорянi яйця 17.00 М/ф «Думками навиворiт» 19.00 Х/ф «Бiлоснiжка: Помста гномiв» 21.00 Х/ф «Попелюшка» 23.00 Х/ф «Закляття» 16+ 01.15 Зона ночi

СТБ 06.05 «ВусоЛапоХвiст» 07.10 «Моя правда. В’ячеслав Узелков. Бiй за сiм’ю» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 10.00 «Зваженi та щасливi 7» 13.45 «Сюрприз, сюрприз!» 16.20 «Хата на тата» 19.00 «Х-Фактор 8» 21.35 «Суддi Х - Небаченi факти!» 22.50 Т/с «Тато Ден» 2+2 06.00 М/ф 08.00 «Загублений свiт» 12.00 «Цiлком таємно» 12.35 Т/с «Зустрiчна смуга» 16+ 16.25 Х/ф «Свiтанок планети мавп» 16+ 19.00 ЧС з боксу 2017 р. Фiнал. Гамбург 23.00 Х/ф «Якась справедливiсть» 18+ 00.55 «Територiя обману» 01.55 Х/ф «Ярослав Мудрий» 03.05 «Облом.UA»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

2 ВЕРЕСНЯ

УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 02.00 Сьогоднi 07.15, 05.30 Зоряний шлях 08.10, 15.20 Т/с «Вiкно життя» 16.45, 19.40 Т/с «Дзвiнок iз минулого» 21.35 Футбол. Квалiфiкацiя Чемпіонат Сві­ ту - 2018 р. Україна - Туреччина 23.50 Реальна мiстика 02.40 Т/с «Закон i порядок: спецiальний корпус» 16+ НТН 06.10 Х/ф «Обережно! Червона ртуть» 07.40 Х/ф «Чорний трикутник» 11.30 «РечДОК» 13.50 «Склад злочину» 15.20 «Таємницi радянського дефiциту» 17.20 «РечДОК» 19.00 «Свiдок» 19.30 Х/ф «Вихiд» 16+ 21.15 Х/ф «Справжня МакКой» 16+ 23.15 Х/ф «Розплата» 16+ 00.55 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 02.40 «Свiдок» 03.10 «Випадковий свiдок» 03.25 «РечДОК» 04.25 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.20 М/ф «Вiдважна Лiфi» 12.10 Т/с «H2O: Просто додай води» 13.45«Орелiрешка.Навколосвiтняподорож» 00.00 Х/ф «Невидимий» 16+ 01.50 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 10.20 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 10.50 М/ф «Йосип: Володар снiв» 12.30 Х/ф «Рапунцель» 13.40 Х/ф «Щоденник слабака 3. Собачi днi» 16+ 15.20 Казки У Кiно 18.00 М/ф «Льодовиковий перiод: Ве­ли­ кi яєчнi пригоди» 18.25 М/ф «Льодовиковий перiод» 19.55 Одного разу пiд Полтавою 22.05 Танька i Володька 22.35 Казки У Кiно 00.05 Одного разу в Одесi 01.45 Казки У 02.35 Х/ф «Тримайся, козаче!» 03.45 Вiталька 05.30 Кориснi пiдказки TV-4 06.00, 14.00 Про кіно 06.15, 11.00 Про нас 06.45, 09.15 Бадьорий ранок 07.00 Провінційні вісті 07.35, 00.30 Х/ф «Божі корівки» 08.55, 19.55 Добрі традиції 09.00 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00, 19.30 У фокусі Європа 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 11.55, 14.25, 16.55 Тернопільська погода 12.00 Євромакс 12.30 «Голос громад» 14.30 Мультфільм 14.50 Х/ф «Вероніка повертається» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ - калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 20.05, 00.05 Тернопільська погода 20.10, 02.00 Концерт «Я не втомлюсь» 22.10, 04.00 Х/ф «Прекрасна Донна» 16+ 00.10 Час-Тайм ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Удосвіта» 09.30 «Зелений Б.У.М.» 10.00 «На часі» 10.45 «Думки вголос» 11.00 «Назбиране» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Arte, viva!» 12.00 «Слід» 12.20 «Сяйво віри» 16.00 «Смакота» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вухаті та хвостаті» 17.15 «Обереги» 17.35 «Із нашої відеотеки» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Кулінарія від Андрія» 18.30 «Живі сторінки» 19.00 «Панорама подій» 19.45 «Стародавні культури» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Сміємося- не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «У світі захоплень» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Д/с «Орегонський путiвник» 06.40 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 07.30 Свiт он-лайн 07.50 Смакота 08.20 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 09.05 Д/с «Дика планета» 09.30 Д/с «Скарби та смертельнi таємницi морiв» 10.30 Х/ф «Марiя-Антуанетта» 12.15 Театральнi сезони 12.45 Мистецькi iсторiї 12.55 Фольк-music 14.20 Т/с «Гранд-готель» 20.30 Перша шпальта 21.00 Новини 21.30 Д/с «Супервiдчуття» 22.00 Д/с «Вагасi - японськi смаколики» 23.00 Книга.ua 23.30 Богатирськi iгри 00.25 Д/с «Пiвденна Корея сьогоднi» 00.35 Д/с «Мистецький пульс Америки» 01.10 Новини 01.30 Театральнi сезони

1+1 06.50 М/ф «Маша i ведмiдь» 07.00 «Українськi сенсацiї» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 10.35 Т/с «Слуга народу» 14.05, 16.50 «Лiга смiху» 19.30 «ТСН-Тиждень» 21.00 «Танцi з зiрками» 23.00 Х/ф «Правдива брехня» 16+ 01.50 «Свiтське життя» 02.35 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 05.15 «ТСН-Тиждень» ІНТЕР 06.00 М/ф 06.30 Х/ф «Пiдкидьок» 08.00 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Рай i пекло» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00 Х/ф «100 мiльйонiв євро» 16+ 14.00 Т/с «Терор любов’ю» 18.00 Т/с «Перша спроба» 16+ 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Перша спроба» 16+ 22.20 Х/ф «Ваша зупинка, мадам!» 00.15 Х/ф «Молодята» 16+ 02.05 «Подробицi» - «Час»

ICTV 04.35 Факти 05.05 Т/с «Код Костянтина» 16+ 07.40 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 11.35 «На трьох» 12.45 Факти. День 13.00 «На трьох» 14.10 Х/ф «Чорна дiра» 16+ 16.15 Х/ф «Хронiки Рiддiка» 16+ 18.45 Факти тижня. 100 хвилин 20.35 Х/ф «Рiддiк» 16+ 22.55 Х/ф «План втечi» 16+ 01.15 Х/ф «Саботаж» 16+ 02.55 Т/с «Морська полiцiя. Лос-Анджелес» 04.20 Провокатор НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.35 Kids’ Time 04.40 М/с «Губка Боб i квадратнi штани» 06.25 Kids’ Time 06.30 Топ-модель по-українськи 09.00 Х/ф «Сутiнки» 16+ 11.30 Х/ф «Сутiнки. Сага. Молодий мi­ сяць» 16+ 14.00 Х/ф «Сутiнки. Сага. Затемнення» 16+ 16.40 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 1» 16+ 18.50 Х/ф «Сутiнки. Сага. Свiтанок: частина 2» 16+ 21.00 Х/ф «Чаклунка» 16+ 23.00 Х/ф «Закляття 2» 16+ 01.35 Х/ф «Стерво» СТБ 07.05 Х/ф «Стережися автомобiля» 09.00 «Все буде смачно!» 10.40 «Караоке на Майданi» 11.35 «Хата на тата» 13.35 «МастерШеф 7» 19.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Один за всiх» 22.10 «Х-Фактор 8»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Бандерлоги» 09.10 «Вiн, Вона i телевiзор» 15.00 Х/ф «Мiцний горiшок: Хороший день, щоб померти» 16+ 16.50 Х/ф «Чужий 3» 16+ 19.00 Х/ф «Солдат Джейн» 16+ 21.30 ПроФутбол 23.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC». О. Вол­ ков vs С. Струве 01.00 «Територiя обману» 02.00 Х/ф «Ярослав Мудрий» 03.15 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.50 Сьогоднi 07.40 Зоряний шлях 08.50 Т/с «Мiй капiтан» 16+ 13.00 Т/с «Дзвiнок iз минулого» 17.00 Т/с «Кращий друг сiм’ї»

3 ВЕРЕСНЯ 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 20.00 Т/с «Кращий друг сiм’ї» 22.00 Т/с «Квiти вiд Лiзи» 16+ 01.50 Реальна мiстика 02.40 Т/с «Черговий лiкар 3» 04.10 Подiї тижня з Олегом Панютою

НТН 04.55 Х/ф «Граки» 06.20 Х/ф «Загадка Ендхауза» 08.15 Т/с «Життя, якого не було» 16+ 11.25 Х/ф «Вихiд» 16+ 13.10 Х/ф «Ти - менi, я - тобi» 14.50 «Легенди карного розшуку» 16.00 «Склад злочину» 17.20 «РечДОК» 19.00 Т/с «13» 16+ 22.40 Х/ф «Експеримент» 18+ 00.30 Х/ф «Справжня МакКой» 16+ 02.20 «Таємницi кримiнального свiту»

К1 05.10 «Рецепти щастя. Нова iсторiя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 09.25 Т/с «H2O: Просто додай води» 11.00 М/ф «Вiдважна Лiфi» 12.50«Орелiрешка.Навколосвiтняподорож» 23.00 Х/ф «Велике весiлля» 16+ 00.45 «Вечiрнiй квартал» 02.20 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00 Байдикiвка 06.30 Казка з татом 06.50 Кориснi пiдказки 07.10 Це наше - це твоє 07.20 Мультмiкс 09.30 М/ф «Йосип: Володар снiв» 11.10 Х/ф «Щоденник слабака 3. Собачi днi» 16+ 12.50 Х/ф «Прянощi i пристрастi» 14.55 Танька i Володька 18.00 Х/ф «Нянь» 16+ 19.30 Одного разу пiд Полтавою 22.05 Танька i Володька 22.35 Казки У Кiно 00.05 Одного разу в Одесi 01.10 Казки У 03.05 Вiталька 05.30 Кориснi пiдказки

TV-4 06.00 Х/ф «Божі корівки» 07.30 Українські традиції 07.45 Бадьорий ранок 08.00 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 Справжня ціна 09.50 Бадьорий ранок 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Вероніка повертається» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 Погляд зблизька 14.30 Формула здоров’я 15.30 Євромакс 16.00 Українські традиції 16.20 У фокусі Європа 16.55 Добрі традиції 17.00 Вікно в Америку 17.30 Про нас 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45 Міська рада інформує 20.00 Огляд світових подій 20.30 Про нас 21.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.10 Добрі традиції 22.15 Х/ф «Сестри Март на Різдво» 16+ 23.45 Час-тайм 00.45 Міська рада інформує 01.00 Огляд світових подій 01.30 Концерт «Я не втомлюсь» 04.15 Х/ф «Сестри Март на Різдво» 16+ ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Кулінарія від Андрія» 09.15 «Обереги» 09.35 «Живі сторінки» 10.00 «Панорама подій» 10.45 «Спортивні меридіани» 11.00 «У світі захоплень» 11.30 «Словами малечі про цікаві речі» 11.45 «Учнівський щоденник» 12.00 «Вухаті та хвостаті» 12.15 «Стародавні культури» 12.30, 17.50 «Пісні нашого краю» 12.40, 20.30 «Сміємося - не здаємося» 16.00 «Поклик таланту» 17.30 «Мандри» 18.00 «У країні Мультляндії» 18.45 «Із нашої відеотеки» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

• НОВЕЛИ ВІД ЛІЛІЇ КОСТИШИН

«ХОЧЕТЕ, Я ВИП’Ю ЗА ВАС?» Вечірньої пори в кафе людно, але тихо, бо погляди чи не всіх відвідувачів прикуті до екрана телевізора. Там новини. З зони АТО. Наші вояки передають привіти мамам, дружинам. У когось вдома залишилися дрібні діти. Ось показують таку ро­ дину. Мелеча чекає з війни татка, а молода дружина розпові­ дає, як пишається своїм чоловіком, молиться за нього. І раптом я помічаю, як за барною стійкою бармен… плаче. На вигляд йому трохи за тридцять. Він крадькома витирає да­ леко не скупі чоловічі сльози. Здається, соромиться. Бо відвер­ тається, наливаючи з кеха в кухоль квас для молодої білявки. Не впильнував, бідолаха, розлив. – Ви що, плачете? – здивувалася дівчина. – Нема чого пла­ кати. Ви ж тут, а не там… – Тому й плачу, що не там, – силувано всміхнувся чоловік, подаючи дівчині кухоль. – Там було би мені легше. – Хочете, я вип’ю за вас? – запропонувала чарівна гостя, аби втішити бармена. – Випийте за них, – кивнув на телевізор. – І за Україну… Відтак обернувся і пішов до кухні, накульгуючи на праву ногу, поранену на Майдані.

ПОБАЧИТИ СИНА

Мати дивилася новини і плакала. Дві молоденькі наречені розписувалися просто в лікарняній палаті зі своїми коханими – хлопцями, котрі повернулися зі східного фронту інвалідами. Дівчата ще й узяли з них обіцянку: з церкви після вінчання во­ ни нестимуть їх на руках… Так і буде, бо любов перемагає все. Мама стишила звук і навшпиньки підійшла до ледь причи­ нених дверей у сусідню кімнату. Її син після чергової дози зас­ покійливого нарешті заснув. Він паралізований. Упав із риш­ тувань на будові, в Москві. Поки підлікували, перевезли, моло­ да дружина, забравши всі гроші й сина, виїхала до своїх батьків на Луганщину. Тепер нещасний чоловік засинає і прокидається з однією думкою: коли ж вона повернеться, коли він обніме свою дитину? Усі ж звідти втікають на захід, до чужих людей. А в неї ж тут – дім. Тільки б усе було добре. Тільки би ще раз по­ бачити сина…

ВОЛОНТЕРКА

Дитинка цієї волонтерки розвивалася в маминому лоні під звуки пострілів і ридання жінок, під супровід різких маминих слів, якими вона розмовляла з високопосадовцями і генерала­ ми, бо нормативних не вистачало. Тоді вона вивозила людей із окупованого Криму, а потім доставляла допомогу військовим на східний фронт. І крихітна дівчинка під серцем допомагала. Бо їй матір присвячувала кожний свій учинок. Її сонячному майбутньому в незалежній Україні. Богу дякувати, малятко народилося здоровим і спокійним. Шість пар хрещених провадили його до хреста. Священик по­ радив не відмовляти нікому з тих, хто бажав узяти на себе відповідальність перед Богом за виховання дитини. Так і зро­ били. Нині мама, вирушаючи в своїх волонтерських справах, зби­ раючи допомогу для війська, ставить в автівку колисочку з донькою. Заплаче – погодує. Захоче спати – десятки пар дужих солдатських рук готові її поколисати. А мама, дбаючи про жит­ тя чужих синів, мріє, що її дівчинка теж колись стане мамою. І народить сина. І він знатиме про війну тільки з книжок…

РУШНИК

Вона ще не хотіла заміж, бо ж молода зовсім, а її коханий не хотів чекати. Та всі карти перемішала війна. Нині вона тут, ва­ рить вишневе варення, а її хлопець – у зоні проведення анти­ терористичної операції. Вже перестав здригатися від пострі­ лів. Почав курити і трошки затинатися. Коли його забрали, вона присягнула: справлять весілля відразу, як повернеться. «Я тобі обіцяю, чуєш?! – кричала в слу­ хавку й навіщось затуляла вільне вухо, ніби постріли лунали не там, а тут. – Я люблю тебе! Тільки посмій мені не повернутися! Я вже рушник весільний почала вишивати, чуєш? Ти ж знаєш, який це подвиг для мене, я кожен другий хрестик випорюю і спочатку починаю!» Солдатик чув і вперше в житті плакав. Не зі страху, не від безвиході, не тому, що був м’якосердим – швидше навпаки. Він плакав від щастя і вже напевне знав, що має повернутися з цьо­ го пекла живим. І стати з коханою на рушничок, в якому її ма­ ленькою ручкою кожен другий хрестик покладений двічі…


ДОЗВІЛЛЯ

Автомат Калашн. Податок на Вивчає імпорт птахів

• ПОСМІХНИСЬ! Прийшла з пробіжки з розби­ тим носом... Сказала чоловікові, що кров просто пішла... Ну не визна­ ватися ж йому, що я задивилася на свої груди і врізалася в стовб...

*****

Чарівна штука шлюб! Є в ньому щось магічне! Одружуються зай­ чика з котиками, а розлучаються корови з козлами...

Гостра гірська вершина

Красномовець

*****

Старий єврей помирає. Раптом відкриває очі і говорить онукові: – Моня, я чую запах фарширова­ ної риби, принеси мені шматочок. Онук повертається і говорить: – Бабуся сказала: ніякої риби, це на похорон.

Частина травн. сис-ми.

Марка літака

Рух повітря в димарі

Кількість примірників

...-Плата

Транспорт Баби Яги

Кондит. виріб

Плід пальми

Друг Мауглі

Орган зору

Спір Хвороба вуха Матеріал з каучуку

Спорт. снаряд Клей

... достатку

Ковкий метал

Спорт. гра

Місто шумерів

Майстер Рідина Тропічна Країна трава в Азії Хім. елем. в роті Предмет посуду

Друга Піщана Роман пустеля Мушкетика страва в Африці

Родичка бджоли Жін. ім'я

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ К

Н

О Д

М

Е

К

О

К

А

Н

Р

А

К

Х

К

А

П

С Н

І

Т

А

О

Т

И

Н

О

Ф

Е

Р

Б

А

О

Д

Ш

А

А

Р

Т

О

Р

Ф О

К К

А

А

Р

А

К

О

Р А Х Б А

Л

Л

І

Е

Р

Т

А

Р

Х

А

Р

А

К

М

Е

К

К

А

А

Л

А

Л

І

Ь

А

Р

Р С О

Л

Т О

Т А

Я

Е

У

І

Р

А

У

А

К

Т

Н

О

М

Р

К

О

Р

А

А

С

К

О

Л

Л

І

І

Я

Я Ф

О

Е

Т

С

Е

А

Р

О Й

Р

Н

А

Н

І

Л

Р К

А

П

О

Н

Н

Ю

О

Р

О

П

Р

К

О

М

П

О

Т

Т

О

С

А

О

Англ.

Притока філософ Печори Знак

Частина одягу

зодіаку

Баштанна Елементарна частинка культура Круїз Льодова кірка на снігу

И

Б

А О Р Д

О

А

С А

Ь

Д

Й

З Е

Н

Е

С

Т

О

П

К

Р

О

К

А

А

С

Т

Інгредієнти: • печиво шоколадне – 150 г; • сир вершковий – 200 г; • вершки жирністю 33-35%; • цукрова пудра – 100 г; • ванілін – до смаку; • желатин – 10 г; • холодна вода – 60 мл; • крем «Тірамісу» – 1 упаковка; • какао-порошок – 2 ст.л. Приготування. Печиво подрібнюємо у крихту і насипаємо на дно склянок товщи­ ною 1-1,5 см. Холодні вершки збиваємо з цук­ ровою пудрою та ваніліном до стійких піків. Поступово додаємо вершковий сир, продовжуючи збивати. Желатин заливаємо 60 мл холод­ ної води і розтоплюємо на водяній

Накип

Столиця Канади

Л

Чізкейк «Тірамісу»

Молодий чоловік

"Вбивця" Титаніка

Дикий бик

• СМАЧНОГО!

Сировина для цигарок

Низ відра

Одна з гілок влади

Навчал. Заєць заклад

15

Нота

Неотруйна Коротка кумедна змія розповідь

Р

Страва з рису

"Шкіра" дерева

Канава для води Столиця Чехії

*****

Люди, як ви думаєте, штовхну­ ти улюблену тещу в ополонку на Водохреще – це свята справа чи кримінальна?

Капітан Водопровідний ... ...

Місто в респ. Чад

*****

*****

Гора в Греції Отруйна змія

*****

– Отче Василій, а чому до вас на проповідь повний храм народу на­ бивається, молоді дуже багато, і всі виглядають щасливими? – Значить, є на те воля Божа, – відповів отець Василь, щиро заби­ ваючи кадило коноплями.

... Цзе Дун

"Батько" детективу

*****

– Увечері, вирушаючи спати, вам слід залишати за дверима всі свої неприємності, – радить психоте­ рапевт своєму пацієнтові. – І ви думаєте, – каже пацієнт, – що моя дружина погодиться спа­ ти на сходовій клітці?

Супутник Юпітера Озеро в Пн. Америці

Домашня тварина

– А це точно спеціальний теле­ фон для Селфі? – Так фоткайся вже швидше. – А чому він у формі рушниці? – Фоткайся, тобі кажуть!

Розмова в автобусі в годину пік: – Чоловік! Ви п’яні, жахливо п’я­ ні, огидно п’яні! – А у вас, дівчино, ноги криві, страшенно криві, гидотно криві! А я завтра тверезий буду!

Дезоксирибонукл. кислота

Обертова Вулканічна частина порода машини

*****

– Чому ви берете на роботу тіль­ ки одружених? – Тому що вони звикли до образ і не поспішають додому в кінці ро­ бочого дня.

"..., постривай"

Говерла 100 см.

Ніготь коня

Дороги не відремонтували, але мат заборонили, як їхати – не зро­ зуміло...

*****

Світильник

Декарт

*****

– Кохана, яка в тебе гарна нова блузка! Вона грайливо: – А у мене під нею нічого немає Він, не відриваючись від теле­ візора: – Не переживай, ще виростуть!!!

четвер, 24 серпня 2017 року Досьє 102

С

Німецький фізик Відтінок Передача Житло Макаревича туриста

Велика ягода

бані (не даємо кипіти). Вводимо в сирну масу і перемішуємо. Розділяємо суміш по склянках по­ верх крихти і ставимо у холодиль­ ник до застигання (4-6 годин). Крем «Тірамісу» готуємо за ре­ цептом на упаковці. Викладаємо його у кондитерський мішок та витискаємо поверх застиглого чізкейку. Посипаємо какао. Холодний чізкейк «Тірамісу» в склянці готовий! Смачного!


• ІСТОРИЧНІ ФАКТИ

16

• У 1936р в Берліні були проведе­ ні Олімпійські ігри, які, на думку Гітлера, повинні були довести пе­ ревагу і верховенство арійської раси всьому світу. • У столиці Німеччини проживають представники 184 національнос­ тей, також тут найчисленніша ту­ рецька діаспора. • З 13 серпня 1961 по 9 листопада 1989 року Берлін був розділе­ ний 155-кілометровою стіною на Східний і Західний. • У світі є ще 118 населених пунк­ тів, що носять назву Берлін. • У Берліні 180 км водних шляхів і 1700 мостів, це більше ніж у Ве­ неції. • Телевізійна вежа Берліна Berli­ner Fernzehturn – найвища споруда в Німеччині, її висота становить 368 м. Також ця вежа є однією з найвищих будівель в Європі.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 24 серпня 2017 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 28 серпня ніч / день

+17 / +28

вітер

ВІВТОРОК, 29 серпня ніч / день

+18 / +23

вітер

Б

Місто має свою особливу істо­ рію. 27 років воно було частиною двох різних держав – НДР і Західно­ го Берліна. Спосіб і рівень життя в двох різ­ них частинах Берліну дуже контр­ астували, тому за час поділу міста було зроблено тисячі спроб втекти до західної його частини. Після воз­ з’єднання Німеччини у 1990-му ро­ ці Берлін – загальнонімецька сто­ лиця. Символом міста є ведмідь. Він присутній на гербі міста, а також на різних пам’ятниках та сувенірах. Можна сказати, що місто є «під­ ручником історії в камені». Гармо­ нійне поєднання старовинних ву­ лиць та сучасних будівель надають йому особливий шарм. Візитною карткою Берліна вже 300 років є вулиця Унтер-ден-Лін­ ден, що представляє собою замаско­ ваний тінистими гілками дерев буль­ вар. Тут розмістилися затишні кафе і величезний пам’ятник Фрідріху Ве­ ликому. Тут також розташовані та­ кі пам’ятники архітектури як Стара бібліотека, музей Люстгартен, Дер­ жавний оперний театр. Берлін не дозволить Вам нудь­ гувати. У будь-яку пору року Вас чекають різноманітні вечірки. А чо­ го тільки не придумаєш, і чим не

ніч / день

+19 / +24

вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Зх, 4 м/с

ЧЕТВЕР, 31 серпня ніч / день

+16 / +30

вітер

Пд, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 1 вересня ніч / день

пожертвуєш заради того, щоб отри­ мати запрошення на бал, концерт чи вечірку. Адже Берлін – головне клубне місто Європи. Мабуть, немає міста в Німеччи­ ні, в якому змішалася така кількість епох, часів, стилів та культур. Отож, що варто побачити у Бер­ ліні? Берлінська стіна – мур було збу­ довано всього за одну ніч і майже

Браденбурзькі ворота – символ об’єднаної Німеччини. Під час ізоля­ ції вони були частиною Стіни і ви­хід до них для звичайних людей був за­ боронений. Рейхстаг – будівля, в якій засідає німецький парламент Бундестаг. У 1999 році був збудований скляний купол над Рейхстагом, куди сьогод­ ні можна сходити на екскурсію. На стінах будівлі ще збереглися напи­

28 років він був фактичним кордо­ ном між двома ворогуючими дер­ жавами. Перетин кордону був доз­ волений лише у контрольно-про­ пускних пунктах. Після об’єднання Німеччини стіна була знесена, а з тих її частин, які залишились – ство­ рена Істсайдська Галерея.

си, залишені радянськими солдата­ ми під час штурму Рейхстагу. Меморіал Голокосту – має до­ сить незвичний вигляд – це 2700 плит із каменю різної висоти. Па­ м’ятник присвячений євреям, яких закатували нацисти. Музейний острів – на ньому зна­

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 6 м/с

СЕРЕДА, 30 серпня

Берлін – суворий і прекрасний! Місто каменю і зелені ерлін – найбільше місто Німеччини і друге найбільше місто в Європейсь­ кому Союзі після Лондона.

Пд/Зх, 5 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

ходяться п’ять найвідоміших музеїв Берліну. Також тут можна і прогу­ лятись в парку Люстгартен, і поми­ луватись могутнім Берлінським Ка­ федральним Собором – найбільшою протестантською церквою Німеччи­ ни. Острів внесений у список світо­ вої спадщини ЮНЕСКО. Шарлоттенбуг – розкішний за­ мок в однойменному районі Берлі­ ну. Відомий багатством своїх інте­ р’єрів та великим садом. Меморіальна церква кайзера Вільгельма – під час Другої Світової церква постраждала, тому було ви­ рішено її знести. Ця ідея викликала масу обурення в суспільстві. Тому майже зруйновану церкву залиши­ ли, а поруч збудували нову церкву і вежу. Ззовні це звичайні будівлі, як­ що ж зайти всередину – то скляні стіни світяться синім кольором від попадання сонячного світла. В на­ роді їх назвали «пудреницею» і «по­ мадою» через їх форму. Червона Ратуша – будівля отри­ мала свою назву через колір цегли, з якої вона збудована. Сьогодні тут засідає берлінський Сенат і мер Берліну. Берлін – місто з давньою істо­ рією, місто, яке відіграло важливу роль у житті мільйонів людей, міс­ то, яке й досі захоплює і змушує по­ любити його із першої зустрічі. Ви можете відвідати Берлін і на власні очі побачити всю його велич і красу.

+18 / +32

вітер

Зх, 3 м/с

СУБОТА, 2 вересня ніч / день

+19 / +30

вітер

Пд/Зх, 2 м/с

НЕДІЛЯ, 3 вересня ніч / день

+17 / +22

вітер

Зх, 3 м/с

За даними мережі Інтернет

• ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БЕРЛІН У Берліні апартаментам і квартирам привласнюють не номери, а ім’я їхнього власника. У 1878 р. в Берліні були встановлені перші громадські туалети в світі. Призначені вони були в основному для позбавлення від випитої кави, тому називалися «Caf Achteck». Перший в Європі світлофор був встановлений в Берліні на Потс­ дамській площі, було це в 1924 році. Система оплати за проїзд у громадському транспорті розрахована на добропорядних пасажирів. Тут немає квиткових обмежувачів на вході та виході. У Берліні розташований найбільший музей шоколаду в світі «Schokoladenhaus Fassbender & Ra­ usch». Берлін вважається найзеленішим містом. Площа зелених скверів і парків у ньому досягає 5500 га.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №13(76)  

Досьє 102 №13(76)  

Profile for dosie102
Advertisement