__MAIN_TEXT__

Page 1

2300$ – ХАБАР ЗА ДОВІДКУ стор.

НА ДОРОГАХ ВСТАНОВИЛИ стор. 10 ВАГИ ДЛЯ ВАНТАЖІВОК

• НОВИНИ

До Дня міста Тернополя місь­ ка влада планує провести гранді­ озний конкурс. Для участі в ньому необхідно підготувати патріотич­ ний бу­кет або квіткову компози­ цію. На думку організаторів, це чу­ довий привід, щоб обʼєднати всіх мешканців міста спільною ідеєю. Конкурс проводитимуть у парку Національного відродження.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

6

ЗА СІМ МІСЯЦІВ У ДТП ЗАГИНУЛО 33 ЛЮДИНИ

стор.

8

стор.

ПОЛІЦЕЙСЬКІ СТЕЖИЛИ ЗА ПОРЯДКОМ НА ФЕСТИВАЛІ

9

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№13 (55) / 11 серпня 2016 року

Перший хоспіс в області від­ критий цього року у селі Плотича Тернопільського району. Медич­ ний заклад, в якому перебувати­ муть хворі із прогнозо­ваним ле­ тальним наслідком, ство­рений на базі місцевої протитуберкульоз­ ної лікарні. Доступ до па­цієнтів відкритий для родичів та друзів.

У Тернополі до Дня міста від­ новлюють постамент Данилу Га­ лицькому. Завершать ремонтні ро­ боти за кілька днів до святкування Дня Тернополя, тобто до 28 серп­ ня. Без ремонту підніжжя пам’ят­ ника Данилу Галицькому у центрі міста виглядав зовсім не урочисто – подекуди облицювальна плитка була вщент розбита. 13 серпня на Театральному майдані виступить американська християнська команда «Kut­less». За словами організаторів, це буде потужне світло-звукове шоу, яко­ го Тернопіль ще не бачив. Музи­ канти везуть з собою 30 тонн апа­ ратури.

Вакцина від сказу – є. На її прид­ бання Міністерство охорони здо­ ров’я України виділило 13 мільйо­ нів гривень. Препарат розподіли­ ли по областях, відповідно до кількості населення. Зокрема, в липні вакцину отримала і Терно­ пільщина.

В українську армію потрібні медики. У зв’язку із звільненням в запас військовослужбовців, які бу­ ли призвані під час п’ятої хвилі мобілізації, у 66 військовому мо­ більному госпіталі є 30 вакантних посад.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

День народження відзначили працівники Національної поліції Військовослужбовець – не робота, а покликання

Д

ев’ятнадцять років у військовій формі на захисті миру та спокою – саме стільки часу уже віддав державі батько двох дітей, а сьогодні командир Тернопільської артилерійсь­ кої бригади ОК «Захід» Сергій Баранов. Проте і зараз залишати службу чоловік не стор. 11 збирається.

стор.

9

На Тернопільщині завершився місячник добровільної здачі зброї

В

продовж місяця меш­ канці міста та області могли без будь-якої кримінальної чи адміністративної відповідальності принести та здати до правоохоронних органів незареєстровану зброю, набої та інші небез­ печні предмети. З 1 по 31 липня на Тернопільщи­ ні, як і в Україні в цілому, тривав мі­сячник добровільної здачі зброї. За цей час жителі краю принес­ ли 143 одиниці зброї та 297 боє­ припасів. Серед неї – дві нарізних армій­ського зразка, 63 мисливсь­

кої гладкоствольної, 47 холодної і 30 іншої. Принесли до органів внутріш­ ніх справ 18 одиниць газової зброї, 9 пристроїв для відстрілу ґумови­ ми кулями та 23 набої до спецзасо­ бів. Вирішується питання про ре­ єстрацію та оформлення докумен­ тів на 68 одиниць зброї. За рахунок добровільної здачі зброї від кримінальної відпові­ дальності звільнено 6 громадян. Працівники поліції кажуть, що незважаючи на закінчення місяч­ ни­ка добровільно зданої зброї, ро­ бота в цьому напрямку триватиме й надалі.


2

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

Шестеро мешканців області травмувалися в автопригодах

Ш

ість дорожньо-транспортних пригод у яких постраждали люди, трапилося минулими вихідними на Тернопільщині. Аварію з потерпілими задоку­ ментували кременецькі правоохо­ ронці. Про потерпілого, 29-річного мешканця Кременця поліцейських повідомили 6 серпня лікарі прий­ маль­ного відділення районної лі­ карні. Слідчо-оперативна група виїха­ ла на місце події та встановила, що опівночі водій іномарки «Фолькс­ва­ ґен Транспортер» скоїв наїзд на пі­ шохода, який переходив дорогу у невстановленому місці. Як резуль­ тат – чоловік з струсом головного мозку та численними забоями до­ правлений до медичного закладу. У водія взято забір крові, автомобіль поміщено на арештмайданчик. 6 серпня близько третьої годи­ ни з черепно-мозковою травмою та переломом черепа до Гусятинської райлікарні доправлено 20-річного мешканця села Городниця. Травми юнак отримав в результаті ДТП. Виїхавши на місце події, поліцей­ ські встановили, що травмований рухався вулицею села Городниця на мотоциклі МТ-11, яким керував міс­

цевий житель. Пасажир зачепився но­гою за автомобіль «ВАЗ», що стояв на узбіччі дороги та, не втримавшись, випав з транспорту. З тяж­кими трав­ мами хлопця доправлено до мед­ зак­ладу. Водіїв автомобіля та мото­ цик­ла освідчено на встановлення факту вживання алкоголю, обидва транс­портні засоби вилучено та до­ правлено на арештайданчик. Не впорався з керуванням та за­ їхав в огорожу мешканець села Озе­ ряни Бучацького району. Дорожньотранспортна пригода трапилася на одній з вулиць райцентру. Внаслідок зіткнення водій з забоями та трав­ мою голови госпіталізований в трав­

матологічне відділення райлікарні. У Тернополі наїхав на ногу пі­ шоходу водій іномарки «Мерседес». Подія трапилася на території про­ дуктового ринку. 32-річна мешкан­ ка обласного центру звернулася за допомогою до медиків. Працівники поліції нагадують, що з серпня на території краю роз­ почався місячник безпеки дорожньо­ го руху, головним завданням якого є вжиття превентивних заходів що­ до виявлення та припинення пору­ шень правил дорожнього руху та стабілізації ситуації на автошляхах області. Профілактичні заходи три­ ватимуть до 12 вересня.

На тернопільського поліцейського напав громадянин Нігерії

П

овідомлення про те, що в квартирі багатоповерхівки на вулиці Тролейбусній – бійка, надійшло до тер­ нопільських правоохоронців. Коли поліцейські прибули на міс­це події, то побачили у квартирі громадянина Руанди з явними оз­ наками пошкоджень голови. Як вия­ вилося при обстеженні, він отримав закриту черепно-мозкову травму, струс мозку та забійну рану тімені. Від проходження судово-медичної експертизи іноземець відмовився і заяви не написав. Потерпілий повідомив, що його травмував громадянин Нігерії, який перед приїздом поліцейських поки­ нув квартиру. Чоловіка правоохоронці дійсно бачили при вході в будинок, і зна­ йти його не стало проб­лемою. Помі­ тивши патрульних, гро­мадянин Ні­ герії спробував втекти та поліцей­ ським вдалося наздогнати його. Втікач поводився неадекватно й агресивно. При спробі надягнути кайданки, зловмисник вкусив полі­ цейського. Втікача доправили до Тернопільського відділу поліції, де його затримали в порядку статті 208 КПК України.

У ході слідчих дій вдалося з’я­ сувати, що затриманий – громадя­ нин Нігерії, який уже шість років перебуває на території України не­ законно. Іноземцю повідомили про підо­ зру в порушенні частини другої сат­ ті 345 ККУ – умисне заподіяння пра­ цівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості ті­ лесних ушкоджень у зв’язку з вико­ нанням цим працівником службо­ вих обов’язків, а це карається обме­ женням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той са­ мий строк. Триває слідство.

Смертельний удар ножем Повіривши шахраям, втратила 2700 євро

З

а підозрою у вчиненні вбивства оперативники Тернопільського відділу поліції в порядку статті 208 КПК затримали 67-річну жительку обласного центру. Жін­ ка зарізала свого співжителя. За попередніми даними, підоз­ рю­вана та її 58-річний співмешка­ нець напередодні розпивали алко­ гольні напої. Що стало причиною конфлікту, жінка достеменно пояс­ нити не може. Каже, вона сіла за ком­ п’ютер, а співжитель заважав їй. От і штиркнула його ножем.

Від проникаючого поранення грудної клітки чоловік помер в реа­ німаційному відділенні Університет­ ської лікарні. Про випадок медиків повідомив брат загиблого, до кот­ рого із зізнанням у вчиненому при­ йшла зловмисниця. Кримінальне провадження роз­ почато за частиною першою статті 115 Кримінального кодексу Украї­ ни. З місця події вилучено знаряддя вбивства. Пенсіонерка у скоєному зізна­ лася. Її затримали відповідно до статті 208 КПК України. Розпочато досудове розслідування.

В

же відома схема шахрайства про родича в поліції знову спрацювала в Тернополі. Шахраям, незважаючи на численні застереження, таки вдалося обдурити ще одну жертву.

ності можливо – слід лише знайти 6 тисяч євро. Такої суми у тернополянки не

На гачок аферистів потрапила 42-річна мешканка обласного цент­ ру. Уночі до жінки зателефонував невідомий та представився поліцей­ ським. Повідомив, що у сина вини­ кли чималі проблеми з Законом – він скоїв ДТП з потерпілими. Однак уникнути кримінальної відповідаль­

було, однак шахрай погодився і на ті заощадження, що зберігалися в помешканні – 2700 євро. За гроши­ ма на таксі приїхав ще один псевдо­ охоронець. Мовчки забрав гроші та залишив ошелешену жінку очікува­ ти новин про сина. Лише через дві години жінка таки спромоглася са­ ма зателефонувати сину і зрештою зрозуміла, що її обдурили пройдис­ віти. Поліцейські вкотре нагадують бути обачними та не довіряти не­ знайомцям. Ретельно перевіряйте усю інформацію, не спішіть переда­ вати маловідомим особам гроші.

Правоохоронці шукали неповнолітніх у розважальних закладах

Ч

ергову перевірку розважальних закладів Тернополя провели працівники управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції області.

Мета таких профілактичних від­ працювань – недопущення перебу­ вання у розважальних закладах не­ повнолітніх у нічний час без супро­ воду дорослих та продажу їм алко­ голю. Згідно Закону України «Про вне­ сення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку пере­ бування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері роз­ ваг або закладах громадського хар­

чування у нічний час» дітям віком до 16 років з 22:00 до 06:00 години заборонено перебувати у відповід­ них закладах. Неповнолітні не ма­ ють права відвідувати вночі розва­ жальні установи або заклади гро­ мадського харчування без присут­ ності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини. Тер­нопільські поліцейські пере­ вірили 19 таких закладів в обласно­

му центрі, які працюють після 22.00 години. Постійна профілактична робота правоохоронців з неповно­ літніми та їх батьками дає свої по­ зитивні результати – у жодному з них дітей віком до 16 років не ви­ явлено. Під час рейдів поліцейські про­ вели роз’яснювальну роботу з ке­ рівництвом та адміністрацією роз­ важальних закладів та попередили про відповідальність за продаж ал­ коголю неповнолітнім. Такі профілактичні відпрацю­ вання працівники поліції проводи­ тимуть і надалі.


3 З серпня почали діяти знижені Електронні сервіси ДФС ставки акцизного податку на авто митного спрямування ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

Г

С

оловне управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області повідомляє, що з 1 серпня набрав чинності Закон України від 31 травня 2016 ро­ку «Перехідні положення» Подат­ кового кодексу України щодо стимулювання розвит­ку ринку вживаних транспорт­них за­ собів» (далі – Закон №1389). Відповідно до Закону №1389 тим­часово, до 31 грудня 2018 року, встановлюються знижені ставки ак­цизного податку на транспортні засоби, що були у використанні (за­ лежно від виду транспортного засо­ бу та потужності його двигуна). При цьому передбачено, що зни­ жені ставки акцизного податку не застосовуються для легкових авто­ мобілів, якщо вони: – мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згід­ но із законом України та/або визна­ ної державою-агресором по відно­ шенню до України згідно із законо­ давством, або ввозяться з території

ХАБАРНИКІВ ЗАТРИМАЛИ «НА ГАРЯЧОМУ»

П

ід час отримання неправомірної вигоди силовики викрили двох працівників фіскальної служби. У ході проведення спільних за­ ходів співробітники відділу внут­ріш­ ньої безпеки ГУ ДФС у Тернопільсь­ кій області спільно з ВБКОЗ Управ­ ління СБУ та прокуратури, в рамках кримінального провадження, внесе­ ного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, на території привокзальної площі за­ лізничного вокзалу станції «Терно­ піль» провели документування фак­ ту отримання неправомірної виго­ ди двома працівниками ГУ ДФС у Тернопільській області, якими здійс­ нювалась фактична перевірка гос­ подарської діяльності підприємця області. У ході проведення перевірки за­ фіксовано, що відповідно до попе­ редньої домовленості із вказаним підприємцем, податківці отримали від підприємця неправомірну виго­ ду за зменшення суми штрафних санкцій у вигляді талонів на пальне в кількості 200 літрів, що в грошо­ вому еквіваленті складає орієнтов­ но 5000 гривень. Слідчим прокуратури Тернопіль­ ської області в рамках криміналь­ ного провадження працівникам ГУ ДФС області оголошено підозру про вчинення злочину. Триває слідство.

ьогодні суспільство і тен­ денцiї свiтового розвитку встановлюють новi зав­ дан­ня задля спрощення митних процедур пiд час переміщення товарiв територiєю країни, зменшення ризикiв порушення безпеки.

такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території Украї­ ни, визначеною такою згідно із за­ коном України; – вироблені до 1 січня 2010 року; – ввозяться на митну територію України особою для власного вико­ ристання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, пос­ тавки, дарування, комісії, доручен­ ня, поруки, інших господарсь­ких та цивільно-правових договорів або за

Відповідно, саме впровадження сучасних інформаційних технологій дозволяє зберегти дорогоцінний час для бізнесу і тим самим знач­но спростити та прискорити проход­жен­ ня митних формальностей. З цією метою Державна фіскаль­ на служба України запровадила цілу низку без­коштовних сервісів для платників податків, скориставшись якими, мож­на отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію дис­ танційно – не виходячи з офісу чи дому. Одним з таких є електронний сервіс «Митна статистика», який створений з метою ознайомлення із статистичною інформацією в тій чи іншій сфері, обсягами торговель­ них операцій України з іншими краї­

нами тощо. Зокрема, на Тернопільщині про­ тягом першого півріччя цього року зовнішньоекономічні операції про­ водились з торговельними партне­ рами із 64 країн світу – найчастіше з Польщею, Німеччиною, Білорусією, Італією та Великобританією. Окрім цього, функціонує сервіс «Електронна митниця». Він призна­чений для введення декларантами в автоматизовану сис­ тему митного оформлення елект­ ронних копій мит­них декларацій на паперовому носії та/або електрон­ них копій декларацій митної вар­ тості з використанням знімних но­ сіїв інформації та фіксування дати й часу їх подання. Так, за підсумками роботи пер­ шого півріччя 2016 року фахівці Тернопільської митниці Державної фіскальної служби оформили 10528 митних декларацій, в то­му числі 4136 митних декларацій – в режимі «Імпорт», 4188 – в митному режимі «Експорт» та 2204 митних деклара­ ції оформлено в інших митних ре­ жимах.

чинним шляхом, провели досліджен­ ня матеріалів з ознаками криміналь­ них правопорушень, в тому числі сім – з ознаками злочину, передба­ ченого статтею 209 Кримінального

кодексу Ук­раїни («легалізація (від­ мивання) до­ходів, одержаних зло­ чинним шляхом»), вісім – з ознака­ ми предикатних злочинів, тобто таких, що передують відмиванню коштів та внаслідок яких отримані «брудні доходи». З переданих досліджень мате­ріа­ лів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального право­по­

рушення та розпочато чотири кри­ мінальних провадження (одне кри­ міналь­не провадження за ознака­ ми злочину, передбаченого статтею 209 Кри­мінального кодексу Ук­раї­ ни (умис­не порушення вимог зако­ нодавства про запобігання та про­ тидію легалізації (відмиванню) до­ ходів, одержаних злочинним шля­ хом) та три – за предикатними зло­ чинами).

валась за цінами, нижчими від вста­ новлених мінімальних оптово-від­ пус­кних або роздрібних цін, у 2 – про­ даж тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздріб­ них цін, а також зафіксовано по од­ ному факту зберігання алкоголь­ них напоїв у місці, не внесеному до єдиного реєстру, та зберігання ал­ когольних напоїв без марок акциз­ ного податку встановленого зразка тощо. На підставі матеріалів перевірок прийнято рішення про анулю­вання 164 ліцензій на право здійс­нення роздрібної торгівлі алкоголь­ними напоями та 155 – на право вроздріб торгувати цигарками. В тому числі за порушення вимог статті 153 За­ кону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулю­ вання виробницт­ва і обігу спирту

етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами та доповнен­ нями) в частині продажу алкоголь­ них напоїв та тютюнових виробів

особам, які не досягли 18 років, ану­ льовано 22 ліцензії, зокрема, 17 – за продаж алкогольних напоїв та 5 – за продаж неповнолітнім тютюно­ вих виробів.

рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протя­ гом календарного року. У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були зас­ тосовані знижені ставки акцизного податку, платник податку зобов’я­за­ ний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 Подат­ кового кодексу України.

За матеріалами ДФС Тернопільщини щодо фактів незаконної легалізації доходів розпочато 4 кримінальні провадження

З

метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем ДФС вживає заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легаліза­ цією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. З початку року за результатами дослідження діяльності суб’єктів гос­ подарювання Тернопільської облас­ті працівники відділу боротьби з від­ миванням доходів, одержаних зло­

В області за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну підприємцям анулювали 22 ліцензії

З

початку року працівники фіскальної служби пе­ре­ вірили понад дев’яносто суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До частини з них зас­тосовано 775,6 тисяч гривень фінансових санкцій. Про це повідомили у відділі конт­ ролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного уп­ равління ДФС у Тернопільській об­ ласті. Перевірками встановлено 18 ви­ падків здійснення підприємцями торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без відпо­ відної ліцензії. У 18 випадках тор­ гівля алкогольними напоями відбу­


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

Голова обласної ради з робочою поїздкою побував у південних районах Тернопільщини

У

Заліщиках очільник області та керівники району відвідали гімназію, де ведуться роботи з реконструкції та добудови спортивного залу. Кошти на це були виділені з Державного фонду реґіонального розвитку минулого року.

– Треба мобілізувати усі сили та можливості, щоб завершити ремонт до початку нового навчального ро­ ку, адже часу залишилося обмаль, – наголосив Віктор Овчарук. – Діти першого вересня повинні прийти в оновлену школу – із сучасними спор­ тивним та актовим залами. Жодні роботи з початком навчального про­ цесу не можуть проводитися – це най­важливіше завдання. Побували керівники і в кому­на­ льній установі обласної ради «Залі­ щиць­кий обласний комунальний ди­ тячий санаторій». Для цього зак­ла­ду, за спри­яння Віктора Овчарука, прид­ бано дві ванни: гідро- і айромасажу.

У Чорткові обговорювався хід робіт на об’єктах соціальної сфери, які проводяться за рахунок субвен­ ції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів со­ ціально-економічного розвитку. До слова, Чортківський район отримав 4 мільйони гривень таких субвенцій. Приміром, 200 тисяч гривень виді­ лено на заміну вікон у клубі, бібліо­ теці, ФАПі села Заболотівка, 150 ти­ сяч – на заміну вікон у школі та са­ дочку в селі Базар тощо. Окрім цього район отримав 6 мільйонів 813 ти­ сяч гривень з Державного фонду ре­ ґіонального розвитку на капітальні видатки.

Коли іноземцеві можуть продовжити термін перебування в Україні

І

ноземці та особи без громадянства, які тимчасово пере­ бувають в Україні та в’їха­ли на її територію з краї­ни з безвізовим порядком в’їзду, можуть перебувати в державі не більш як 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України. У разі перевищення іноземцем дозволеного йому строку перебуван­ ня на території України він підля­ гає притягненню до адмінвідпові­ дальності та примусовому повер­ ненню до країни походження. – При виникненні обс­тавин, які унеможливлюють виїзд з України у встановлений строк, вони зобов’я­ зані звернутися до територіально­ го органу або підрозділу ДМС, – по­ яснює заступник начальника УДМС України в області – начальник від­ ділу у справах іноземців та осіб без громадянства Тетяна Мулик. Строк перебування iноземцiв та осiб без громадянства на територiї України продовжується у разi, коли

вони прибули: 1) за короткостроковою вiзою, а також з держав з безвiзовим поряд­ ком в’їзду за наявностi обґрунтова­ них пiдстав (лiкування, вагiтнiсть чи пологи, догляд за хворим членом родини, оформлення спадщини, по­ дання заяви про отримання дозво­ лу на iммiграцiю чи набуття грома­ дянства України тощо) та за умови подання пiдтверджувальних доку­ мен­тiв – на перiод iснування таких пiдстав, але не бiльш як 180 днiв з дати останнього в’їзду в Україну. 2) за транзитною вiзою в разi вимушеної зупинки на територiї Ук­ раїни у зв’язку з надзвичайними об­ ставинами за наявностi документа, що пiдтверд­жує причину та трива­ лiсть вимушеної зупинки – на пе­ рiод, необхiдний для усунення та­ ких обставин; 3) за довгостроковою вiзою, як­ що протягом строку дiї вiзи з по­ важних причин не оформлено пос­ вiдки на постiйне чи тимчасове про­ живання, за умови подання пiд­тверд­ жувальних документiв – на пе­рiод не бiльш як один мiсяць.

Також 4 мільйони гривень на ре­ монт об’єктів соціально-культурної сфери отримав і Борщівський район. Зокрема, на будинок культури у се­ лі Королівка виділено 750 тисяч гривень, ФАП у селі Цигани – 100 ти­ сяч, загальноосвітню школу у селі Гермаківка – 500 тисяч, школу у се­ лі Дзвинячка – 400 тисяч тощо. Під час зустрічі із керівництвом району також порушувалося питання про хід цих робіт. Під час зустрічі із мешканцями Більче-Золотого Віктор Овчарук об­ говорював питання адміністратив­ но-територіальної реформи. – Альтернативи реформ, у тому числі адміністративно-територіаль­ ній, не іс­нує. Адже децентралізація у сфері бюджетних відносин у цілому краї сприяла перевиконанню місце­ вих бюджетів, у тому числі БільчеЗолотецька громада за півроку вико­ нала бюджет майже на 194%. У разі створення об’єднаної територіаль­ ної гро­мади ці числа будуть на поря­ док ви­щі, – наголосив очільник об­ ласної ради. – У Більче-Золотецької громади чималі перспективи. Спра­ ва лише за тим, щоб перейти від слів до діла і створити об’єднану територіальну громаду. Тут живуть працьовиті люди, які вже фактично є об’єднаною громадою, адже до сільської ради входять й інші неве­ личкі села. Розвиток курортно-рек­ реаційного та туристичного напрям­ ку може стати ще одним джерелом наповнення місцевого бюджету.

Поліпшенням умов життя людей та якості адмінпослуг має вимірюватись робота депутата

М

айже мільйон гривень направ­лено на шкіль­ні автобуси, внесені змі­ ни до бюджету забезпечили близько мільйона на аеропорт, прийнято ряд прог­рам та інших рішень. – Неабияким розчаруванням і не лише для мене, як голови обласної ради, а й для громад краю стало не­ прийняття рішення «Про схвалення змін до перспективного плану фор­ мування територій громад Терно­ пільської області, – зазначив Вік­тор Овчарук. У сесійній залі під час його обго­ ворення було багато розмов та га­ ласу, колеги-депутати зламали чи­ мало списів. Проте потрібного лю­ дям результату так і не досягли. Популістські балачки переважили здоровий глузд і депутатський обо­ в’язок працювати для громади. Не допомогли і звернення до депута­ тів сільського голови Великих Де­ деркал Івана Данилю­ка з проханням пришвидшити процес створення но­ вої об’єднаної громади навколо їх­ нього села. Чоловік прямо сказав, що, спостерігаючи за сусідами, які об’єд­ нались, його односельці перекона­ лись, що саме такий шлях веде до успіху та позитивних змін. Те ж саме говорили і предс­тавник Великогли­ бочецької громади, і голова За­водсь­ кої селищної ради об’єднаної тери­

торіальної гро­мади Людмила Прав­ лінська. І це не дивно, що люди хочуть об’єднуватись, адже реалізація адмі­ ністративно-територіальної рефор­ ми за рік принесла конкретні ре­ зультати. До прикладу – за півріччя поточного року Байківецькою гро­ мадою виконано бюджет на 127%, а це перевиконання на 4 млн. 207 ти­ сяч грн., Великі Гаї – понад 164 % – майже 4 млн. 300 тисяч. Золотий По­ тік, де багато років пос­піль було не­ виконання бюджету, сьогод­ні має 180 відсотків перевиконання. І так прак­ тично усюди. Децентралізація у сфе­ рі бюджетних відносин сприяла ви­ конанню бюджету Тернополем за пів­ року на 141,4% – майже 104 млн. Уже в цьому році на розвиток інфраструктури об’єднаних громад в область надійшло 155,5 млн. грн. субвенції з державного бюджету. До прикладу: Великогаївська об’єдна­на громада отримала понад 8 млн. грн., Байківецька – 4 млн., Золотниківсь­ ка – більше як 8,5 млн., Золотопо­ тіцька – майже 6,5 млн. тощо. – Ми не такі багаті, щоб розки­ датись такими сумами, – каже Вік­ тор Овчарук. – Це ж не просто циф­ ри – це нові чи відремонтовані зак­ лади соціально-побутової сфери, це доро­ги, вуличне освітлення. Поліп­ шенням умов життя людей має вимі­ рюватись робота депутата, а всі ін­ ші балачки – популізм та демагогія.

hsc.gov.ua/ та обрати зручний для візиту час. Розповів очільник реґіонального сервісного центру і про те, як уник­ нути шахрайств чи купівлі викраде­ ного автомобіля або «двійника». За його словами, від початку року фа­ хівці центру виявили 20 автівок з перебитими номерами кузова, 17 з підробленими документами і 3, що перебували у розшуку Інтерполу. – Аби не стати жертвою злодіїв, люди повинні забути про купівлю автівок через інтернет чи дистанцій­ но. Потрібно, щоб авто обов’яз­ково

оглянули у сервісному центрі, пере­ вірили на справжність усіх запчас­ тин. Через спеціальні бази наші люди можуть одразу сказати, чи не перебу­ ває дане авто в розшуку і чи не є во­ но «двійником» іншого транспорту. Вже наприкінці цього року, ка­ же Святослав Вишневський, у реґіо­ нальному сервісному центрі очіку­ ють нововведення, а саме – ліквіда­ цію «живих» черг та впровадження електронних. Це дозволить значно пришвидшити обслуговування клі­ єнтів та зробить очікування більш комфортним.

У грудні в Тернопільському реґіональному сервісному центрі з’являться електронні черги

П

ро зміни та нововведення, які вплинуть на процес обслуговування громадян найближчим часом, розповів виконувач обов’яз­ ків директора реґіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області Святослав Вишневський. На початку зустрічі він наголо­ сив, що чутки, які ширилися інтер­ нетом про зміни в порядку реєстра­ ції на встановлення газобалонного обладнання, безпідставні. Жодних нововведень наразі немає. За словами Святослава Вишнев­ ського, останнім часом кількість клієнтів зросла, тому вони прийня­ ли рішення на літній період не зу­ пиняти прийом людей під час обід­ ньої перерви. Перенесли в сервісно­ му центрі і початок огляду транс­ портних засобів. Відтепер він стар­ туватиме о 8:30, а не з 9 ранку, як було раніше. Можуть відвідувачі сервісного центру моніторити і ситуацію з чер­ гами не виходячи з дому – через вебкамери, які працюють в режимі он­ лайн. Для цього потрібно лише зай­ ти на сайт за адресою http://rsc_ter.


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

Рятувальникам вручили нове сучасне аварійно-рятувальне обладнання

Т

риває робота щодо покра­ щення матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів області. Велику роль в забезпеченні осо­ бового складу підрозділів ДСНС спо­ рядженням та спецтехнікою відіг­ рають представники місцевих орга­ нів влади, які намагаються робити

все можливе, щоб працівники ДСНС при виконанні поставлених завдань були забезпечені всім необхідним. 26 липня рятувальникам 15-ї дер­жавної пожежно-рятувальної час­ тини вручили нове сучасне аварійнорятувальне обладнання, придбане за сприяння керівництва Заліщиць­ кої районної державної адміністра­ ції та органів місцевого самовряду­

Дотримання правил пожежної безпеки є надійним ґарантом того, що на столах будуть запашні та смачні короваї!

Л

іто – суворий екзаменатор пожежної безпеки, особливо, коли триває жнивна кампанія. Завдання кожного, хто причет­ ний до цієї важливої справи – док­ ласти всіх зусиль, щоб не допустити пожеж під час жнив та у місцях збе­ рігання й переробки продукції но­ вого врожаю. З цією метою проводиться ряд профілактичних та практичних за­ ходів, як перед жнивною кампанією, так і після її завершення, коли вини­ кає небезпека виникнення пожеж під час спалювання сухої стерні та пожнивних залишків. Під час профілактичних заходів співробітники Держслужби з над­ звичайних ситуацій звертали особ­

ливу увагу на технічний стан ком­ байнів, стан забезпеченості зерноз­ биральних агрегатів, тракторів та автомобілів сертифікованими вог­ негасниками, наявність хлопавок та лопат, проведення інструктажів з питань пожежної безпеки з робіт­ никами, які працюють на жнивах. Управління ДСНС України у Тер­ нопільській області закликає насе­ лення та суб’єктів господарської ді­ яльності дотримуватися правил по­ жежної безпеки під час збирання та зберігання врожаю. Основні причини пожеж під час жнив – необережне поводження з вог­нем, порушення правил експлуа­ тації машин та агрегатів, випалю­ вання стерні. У цей період наймен­ ша іскра чи недопалок може приз­ вести до масштабного загоряння.

вання. Зокрема, вогнеборці отрима­ ли 18 пожежних касок виробницт­ ва Польщі та Хорватії, 11 пар міцних чотиришарових пожежних рукавиць, 13 панорамних масок ПМ-88, при­ значених для захисту обличчя, ор­ ганів дихання та зору під час робо­ ти в екстремальних умовах, бензо­ пилу STIHL MS 361, 5 пар гумових пожежних чобіт та електродвигун

для оснащення рятувального човна. Захід відбувся на території За­ ліщицького районного відділу Уп­ рав­ління Державної служби Украї­ ни з надзвичайних ситуацій у Тер­ нопільській області за участю місь­ кого голови м. Заліщики Алли Квач, сільських голів сіл Дзвиняч, Угринь­ ківці, а також керівництва ДСНС об­ ласті, керівного та особового складу.

5

РЯТУВАЛЬНИКИ ПАТРУЛЮЮТЬ МІСЬКИЙ СТАВ

П

ро безпеку під час відпочинку на воді не можна забувати. Втрачаючи пильність, плавці ризикують втратити і життя. З початку року на водоймах на­ шої області загинуло 25 осіб (з них 3 неповнолітніх). На тернопільському ставі лега­ лізованим та паспортизованим є лише дальній пляж на вулиці Чу­ мацька. Там знаходиться пост ряту­ вально-водолазної служби. Враховуючи те, що відпочиваль­ ники не дотримуються рекоменда­ цій та купаються не лише у визна­ чених місцях, та з метою допомогти рятувально-водолазній службі і по­ силити заходи безпеки, начальник УДСНС України у Тернопільській об­ ласті Віктор Маслей прийняв рішен­ ня запровадити патрулювання вод­ ного плеса тернопільського ставу на рятувальному катері МАРС-700. Рятувальники нагадуватимуть відпочиваючим правила безпеки на воді та застерігатимуть від помилок.

Офіцери-вогнеборці змагалися за звання кращого начальника караулу

Н

а базі Управлінні ДСНС України у Тернопільсь­ кій області відбувся перший етап щорічного оглядуконкурсу «Кращий начальник караулу». У ньому взяли участь 39 офіцерів-вогнеборців з усіх пожежно-рятувальних підрозділів області. Мета заходу – підвищення ролі і авторитету начальників караулів, вдосконалення їхньої професійної майстерності, запровадження в ка­ раулах передового досвіду підго­тов­ ки особового складу та утримання техніки в готовності до дій за при­ значенням, а також підтримання ви­ сокого рівня дисципліни під час не­ сення служби. Протягом дня начальники ка­ раулів демонстрували професійну майстерність у виконанні спеціаль­ них вправ з пожежними драбинами та рятувальною мотузкою, вправ­ля­ лись в одяганні бойового споряд­ ження. Всі етапи контролювали фа­ хівці обласного Управління ДСНС. В тестовій формі вони також оціню­ ва­ли рівень володіння нормативноправовою базою знань та вивчали не менш важливі характеристики психологічної та фізичної підго­тов­ ки учасників. За сумарними результатами виз­ начено переможців в трьох номі­на­ ціях: кращим серед начальників ка­ раулів Державних пожежно-ряту­ва­ ль­них частин визнано Іллю Ку­коч­кі­ на – начальника караулу ДПРЧ-1, се­ ред Державних пожежно-ряту­валь­

них постів – Володимира Марчака – начальника відділення ДПРП-25, а переможцем в номінації кращий мо­ лодий начальник караулу Держав­ них пожежно-рятувальних частин обрано Миколу Фаринюка – началь­ ника караулу ДПРЧ-17.

Наступний етап конкурсу про­ водитиметься у вересні на базі ВПУ Львівсь­кого державного універси­ те­ту без­пеки життєдіяльності у Він­ ни­ці. Участь у ньому братимуть на­ чальники караулів, які здобули пер­ шість у номінаціях першого етапу.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

На Тернопільщину привезли унікальні Тернопільщина розвиватиме переробну промисловість ваги для контролю за вантажівками

П

онад 200 млн. гривень цьогоріч витратять на ремонт доріг Тернопільщини. Кошти виділені відповідно до березневої та червневої Постанов Уряду. Ремонтують дороги в краї за но­ вими технологіями, зокрема – вико­ ристовують метод холодного ресайк­ лінгу. Як стверджують у Службі ав­ томобільних доріг в Тернопільській області, задоволення хоч і коштов­ не, але надійне – при правильному

У ШКОЛАХ БУДУТЬ НОВІ КОМП’ЮТЕРИ

Ш

коли Тернопільської області отримають 737 комп’ютерів в рамках акції від Міністерства освіти та науки України. Усі комп’ютери є новими і бу­ дуть використовуватися виключно для навчання дітей. Про це повідо­ мила Ольга Хома, начальник управ­ ління освіти Тернопільської ОДА. – Розподіл між школами Украї­ ни відбувся відповідно до кількості дітей, які проживають в тій чи ін­ шій області. По 15 комп’ютерів от­ римають опорні школи, усі решта – 1-2 комплекси по 10 комп’ютерів, – зазначила Ольга Хома. За її словами, усі вчителі, які вестимуть уроки інформатики, ма­ ють закінчену вищу освіту з цієї спеціальності або ж пройшли відпо­ відні курси, які дозволяють викла­ дати цей предмет.

користуванні прослужити може до 10 років. У той же час загальний об­ сяг збитків, яких завдають недоб­ росовісні перевізники в Україні, що­ річно сягає 2,5-3 млрд. грн. З огляду на це – посилюють і контроль над експ­луатацією доріг – важковаговий та габаритний транспорт пропус­ кають з обмеженням. Днями в Тер­ нопільській області з’явилися три нових вагових комплекси, аналогів яким немає в Україні. На кінець червня в Тернопільсь­ кій області перевірено 324 транс­

порт­них засоби. Сума нарахованої плати за проїзд становить понад 5,5 тис. євро. Сума нарахованих штраф­ них санкцій за статтею 60 Закону України «Про автомобільний транс­ порт» ста­новить 10 тис. 200 грн. Усі перевізники та сільгоспвиробники, які використовують важковаговий та габаритний транспорт, повинні погоджувати маршрут та отримува­ ти дозвіл. Також в області працюють над тим, щоб обмежити рух ванта­ жівок через населені пункти. Голова Тернопільської ОДА Сте­ пан Барна акцентує на необхідності збереження оновленого дорожньо­ го полотна – це питання контролю, але не тільки з боку органів вико­ навчої влади, але і представників органів місцевого самоврядування, патрульної поліції, державтоінспек­ ції та інших компетентних органів. – Усі зусилля, витрачені на ре­ монт доріг, будуть знівельовані, як­ що вони будуть знищені вантажів­ ками. Тому це сфера спільної відпо­ відальності, – зазначає Степан Барна. Як засвідчує практика, навести порядок на автошляхах області не так вже й складно: лише за перші дві години роботи нового вагового комплексу в результаті зафіксова­ них порушень на відстій направили понад 2 десятки автівок. Залиша­ ється сподіватись, що і серед пере­ візників знайдуться ті, хто сумлін­ но дотримуватиметься встановле­ них норм та правил. На Тернопільщині, відповідно до роз­по­ряд­ження голови обласної дер­ жавної адміністації Степана Барни, якщо температура повітря є вищою від +28ОС, то з 10:00 до 22:00 тран­ спортним засобам, вага яких пере­ вищує 24 тонни – рухатися терито­ рією області, в тому числі і дорога­ ми державного значення, катего­ рично заборонено.

П

ротягом останніх років Тернопільщина нарощує виробництво агропродукції, забезпечуючи продовольчу безпеку держави, внутрішнє споживання в області та харчову галузь промисловості сировиною. Серед областей західного регіо­ ну України за обсягами валової про­ дукції Тернопільщина – на другому місці. Директор департаменту агропро­

мислового розвитку Тернопільсь­кої ОДА Віталій Луй зазначає, що особ­ ливо успішно розвивається рослин­ ництво. Тому одним із стратегічних завдань для області є збільшення числа потужностей, які б могли пе­ реробляти сільськогосподарську продукцію. Це, в свою чергу, у пер­ спективі дозволить Тернопільщині більш активно виходити на ринки збуту по Україні та за кордон. Окрім того, в обласній адміністрації мають на меті підтримувати розвиток ор­ ганічного фермерства.

В області ведуть боротьбу із незаконною вирубкою лісів

Н

аведення ладу в сфері лісового господарства – серед пріоритетних завдань керівництва Тернопільської ОДА. Спільно із силовими структура­ ми необхідно створити чітку та прозору систему реалізації сирови­ ни з метою припинення розкрадан­ ня лісового ресурсу, переконаний голова Тернопільської обласної дер­ жавної адміністрації Степан Барна.

– Ефективність використання лісового господарства – сьогодні це принципове питання. Спільно з си­ ловикам ми наведемо порядок що­ до реалізації лісу, а також запобі­ гання незаконної вирубки лісів на території Кременецького лісницт­ва й Тернопільської області загалом, – підкреслив очільник області. До слова, під жорстким контро­ лем перебуватиме й незаконна ді­ яльність кар’єрів та реалізація ал­ когольної продукції.

Оцінив хід жнив у Тернопільсь­ кому районі і голова обласної дер­ жавної адміністрації Степан Барна. – Найголовніше, що у діяльність сільсгоспвиробників не втручають­ ся ні контролюючі, ні правоохорон­ ні органи. На період жнивної кампа­

нії – мораторій на всі перевірки. Після збору врожаю будемо спілку­ ватися, аналізувати, вивчати, – на­ голосив Степан Барна. – Погода сприяє, аграрії техні­ кою забезпечені, – зауважив дирек­ тор де­партаменту АПК Віталій Луй.

На Тернопільщині жнива у розпалі

Т

ернопільський район – один з лідерів за темпами збору врожаю. Тут уже зібрано понад 70% ранніх зернових та зернобобових. Підбивати підсумки ще рано, однак попередні дані вже є.

Загалом по області середня вро­ жайність озимої пшениці 52,5 ц/га. Гороху – 37 ц/га, озимого ріпаку – 26,7 ц/га. Аграрії цьогорічним вро­ жаєм за­доволені. В окремих госпо­ дарствах показники вищі, ніж се­ редні по області.


НОВИНИ З МІСТА

НЕЗАБАРОМ В МІСТІ З’ЯВИТЬСЯ ЧЕТВЕРТА «РОЗУМНА ЗУПИНКА»

четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

Сергій Надал оглянув хід реконструкції дамби через Тернопільський став

У

Тернополі триває комплексна реконструкція дамби Тернопільського ставу на вулиці Руській.

Т

ри «розумні» зупинки на проспекті Бандери, на вулицях Руській та Кривоноса працюють у Тернополі. На них можна дізнатися час прибуття громадського транспор­ ту, розклад руху, інформацію про погоду та отримати багато іншої соціальної інформації. Міський голова Сергій Надал розповідає, що четверта «розумна» зупинка з’явиться у Тернополі до Дня міста. Заплановано її встанови­ ти на зупинці на вулиці Руській – бі­ ля церкви Різдва Христового. До слова, усі «розумні» зупинки облаштовані за кошти інвесторів, тому з міського бюджету на це гро­ ші не витрачаються.

Проектом передбачено прове­ дення капітального ремонту гідро­ технічних споруд – шлюзного моста та водонапуску у парк Топільче, а також асфальтобетонне покриття на посиленій основі. Хід проведення ре­монтних робіт оглянув міський голова Тернополя Сергій Надал. – Фахівці, які працюють над ре­ монтом дамби запевняють, що міст

У громадському транспорті Тернополя тариф на проїзд залишиться незмінним

Н

априкінці травня до міської ради звернулися перевізники з проханням переглянути тариф на перевезення у громадському транспорті міста та встановити його на рівні 3,5 грн.

– Спеціальна робоча група дос­ ліджувала пасажиропотік у громад­ ському транспорті Тернополя, до роботи залучала фахівців із вищих навчальних закладів, облаштувала відеокамери на окремих маршрутах та вивчала об’єктивність пода­ної пе­ ревізниками інформації щодо під­ няття тарифів, – розповідає зас­туп­ ник міського голови Володимир Ді­ дич. – Відповідно до висновку фа­ хівців, виконавчому комітету реко­ мендовано утриматися від піднят­

7

тя тарифів у громадському тран­ спорті міста. Як зауважив міський голова Тер­ нополя, тариф на проїзд у громад­ ському транспорті залишиться не­ змінним, а для збереження пільго­ вого проїзду міська рада виділить перевізникам компенсацію. – На черговій сесії для соціальнонезахищених ка­тегорій ми додат­ ково виділимо більше 3,5 млн. грн., як компенсацію за пільгові переве­ зення, – сказав Сергій Надал.

витримав би не більше року, адже уже відбувся частковий прорив не­ сучих конструкцій, – розповідає очіль­ ник Тернополя. – Зараз підрядники ремонтують і конструкції, і водо­ відведення, оновлять пішохідні ді­ лянки та проїзну частину, замінять дорожні відбійники. За словами Сергія Надала, ре­ монт на даній частині дамби фахів­ ці пла­нують завершити до 1 вересня. Після цього буде відновлюватися ін­ ша час­тина дорожнього покриття. За сприятливих погодних умов роботи заплановано закінчити у жовтні.

В Тернополі на ремонт шкіл та садочків виділили понад три мільйони гривень

У

Тернополі триває під­ готовка до початку навчального року. У міських школах зараз проводять необхідні ремонтні роботи. Як зазначає начальник управ­ ління освіти і науки Ольга Похиляк, на ремонт шкіл і садочків у Терно­ полі з міського бюджету було виді­ лено понад 3 мільйони гривень. Водночас на рівні держави терно­ пільські школи не отримали нічого. – Тривають роботи у міських школах. Зокрема, на це з міського бюджету було виділено 3,5 мільйо­ на гривень. На кожну дитину у до­ шкільному і загальноосвітніх зак­

ладах було виділено по 100 гри­ вень. Умовно кажучи, якщо в школі є 1000 учнів, то ця школа отримує сто тисяч гривень, – зазначає Ольга Похиляк. – Тим часом з держави на капітальні та поточні ремонти ми вже кілька років підряд грошей не отримували. Усі кошти на ремонти виділяють з міського бюджету. Нагадаємо, що у школах та са­ дочках заборонено примусово зби­ рати гроші з батьків на поточні пот­ реби та ремонти. Про порушення тернополян просять повідомляти в управління освіти та науки Терно­ пільської місь­кої ради. Керівники зак­ладів освіти не рідше двох разів на рік зобов’язані

зві­тувати перед громад­ськістю про використання коштів, що надійшли у заклади.

під будівництво та обслуговування будівель торгівлі за адресою вул. Микулинецька. – У нас є хороший досвід прода­ жу землі на аукціоні, адже 24 берез­ ня цього року вже відбувся земель­ ний аукціон з продажу 0,13 га на ву­ лиці Микулинецькій під будівницт­ во пункту придорожнього сервісу. При стартовій ціні в майже 416 тис. грн., ділянка була продана за 1 млн. 20 тис. грн., – зазначає секретар місь­ кої ради Віктор Шумада.

За словами посадовця, на черго­ ву сесію міськради депутатам уже за­ пропоновано до розгляду ще декіль­ ка рішень щодо продажу земельних ділянок на конкурсних засадах. – Ми вважаємо, що земельні аук­ ціони – це, насамперед, прозорість, чесність, запобігання корупційним проявам, відкрита конкурентність і максимальне поповнення бюджету, а відтак – можливість спрямувати ви­ ручені кошти на потреби мешканців міста, – переконаний Віктор Шумада.

В місті проведуть два земельних аукціони

17

серпня 2016 року відбудеться два зе­ мель­них аукціони.

Перший – на право оренди зе­ мельної ділянки площею 0,80 га на вул. Яреми для будівництва багато­ квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими примі­ щеннями громадського призначен­ ня, стартова річна плата оренди – 67666 грн. Другий – на продаж зе­ мельної ділянки площею 160 кв. м.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

8 серпня стартував місячник безпеки дорожнього руху НАТАЛІЯ БАРНИЧ

Т

исяча сорок вісім ДТП трапилося на дорогах Тернопільсь­ кої області за сім місяців цього року. Тридцять три людини загинуло, 412 осіб отримало травми.

Про це на зустрічі з журналіста­ ми повідомив начальник Головно­ го управління Національної поліції в області Олександр Богомол. Основна причина аварійності – порушення правил маневрування, перевищення швидкості, недотри­ мання дистанції, порушення правил проїзду перехресть та обгону. Не зва­ жають водії і на заборону керувати транспортом у нетверезому стані. – Уся інформація про ДТП при­

ходить на лінію «102». Кожне пові­ домлення реєструється і на кожне виїжджає поліція – по місту патруль­ на, по області інші працівники Нац­ поліції, – розповів Олександр Бого­ мол. – Всі автопригоди фіксуються. Тому один з фактів росту це те, що жодна аварія не залишається поза увагою навіть там, де легкі тілесні ушкодження. У цьому році, каже головний пра­ воохоронець краю, зменшилася кіль­

кість ДТП, в яких загинули люди. Аби змен­шити аварійність на авто­ шляхах Тер­нопільщини, в головно­ му управ­лін­ні національної поліції від початку року розробляються різноманітні інформаційні буклети та ролики, допомагають правоохо­ ронцям і керівники міста та області. Ведеться робота над покращенням освітлення проїжджої частини, на­ носиться розмітка та встановлю­ ються дорожні знаки. В місцях із найвищою кількістю аварій і там, де дозволяють норми, встановлені «лежачі поліцейські». – Восьмого серпня в державі, а Тернопільська область не виключен­ ня, стартує місячник безпеки руху, – каже Олександр Богомол. – До ньо­ го залучатимуться працівники пат­ рульної поліції, всі підрозділи Нац­ поліції, висвітлюватиметься тема­ тика у засобах масової інформації. Усе робитиметься для того, щоб зменшити кількість аварій на авто­ шляхах нашого краю. Помилковим очільник Нацполі­ ції вважає твердження водіїв про те, що якщо ти сів за кермо у стані алкогольного сп’яніння, але їдеш без порушення, то тебе не зупинять. Під час місячника правоохоронці проситимуть зупинятися на їхню вимогу усіх, кого вважатимуть за потрібне. Це робитиметься для то­ го, аби нагадати водіям ще раз про правила, а також вручити буклет про дотримання законів дороги. – Ми повинні бути з водіями та пішоходами партнерами, ми всі по­ винні дотримуватися правил дорож­ нього руху, – наголосив Олександр Богомол. – Ми повинні берегти жит­ тя своє та оточуючих. Для регулю­ вання правил дорожнього руху за­ лучатимуться всі працівники голов­ ного управління. Якщо раніше пот­ рібен був дозвіл з Міністерства, то тепер таке рішення я маю право при­ ймати самостійно. Про результати місячника право­ охоронці звітуватимуть щотижнево.

На зміну своїм товаришам відправилися на Донбас бійці роти «Тернопіль»

У

спішного виконання бойових завдань, високого рівня дисципліни та організованості побажав бійцям роти «Тернопіль», які 5 серпня відправилися на Схід, начальник Головного управління поліції в Тернопільській області Олександр Богомол. – Найголовніша вимога до вас – вберегти життя своє і свого товари­ ша, – наголосив він. – З честю і гід­ ністю виконайте поставлені зав­ дання. Сподіваюся, ця ротація мине спокійно. Бійці підрозділу відбувають в зону АТО уже не вперше і добре під­ готовленні до виконання поставле­ них перед ними завдань. Олександр Богомол також пові­ домив, що рота спецпризначення за­ безпечена всім необхідним для ви­ конання своїх службових обов’язків на Донбасі. Управління юстиції без­ оплатно передало спецпризначен­ цям три автомобілі: «БМВ», «Мерсе­ дес» і «Форд». – Ці транспортні засоби були вилучені з незаконного обігу, вони перебували у нас на зберіганні. Мі­ ністерство юстиції прийняло рішен­ ня передати три автомашини, які

добре послужать нашій державі, – розповів колишній боєць спецпід­ розділу «Тернопіль», а тепер началь­ ник головного територіального уп­ равління юстиції в Тернопільській області Едуард Кольцов. – Автомо­ білі знаходяться в робочому стані, сподіваюся, вони полегшать роботу нашим бійцям. Провести правоохоронців прий­ шли рідні, колеги та друзі. Побажан­ ня в усіх було єдине – здоровими і неушкодженими повернутися додо­му. – Дуже хвилююся, але вірю, що він повернеться. Я його дуже силь­ но люблю і знаю, що все буде доб­ре, – розповідає дружина одного з бій­ ців Людмила. 24 липня молодята відсвятку­ вали весілля, а вже 5 серпня чоловік поїхав виконувати службові обо­ в’язки на сході. – Дякую вам, дорогі батьки, дру­ жини, дорогі діти за те, що ви під­ тримуєте своїх татів, чоловіків, бра­ тів і дідусів. Для них це важливо, бо вони вірять в те, що їх тут чекають, – звернувся до присутніх голова ОДА Степан Барна. Після молитви та освячення, по­ прощавшись з рідними та близьки­ ми, бійці відправилися на зміну сво­ їм товаришам, що несуть службу в зоні АТО.

Правоохоронці створюють базу номерів цінних речей

О

дна з перешкод у розкритті злочину – це те, що потерпілі не мають інформації про свої речі, а саме про ті, які викрадаються, – про це заявив під час зустрічі з журналістами Олександр Богомол, начальник ГУНП в Тернопільській області. Найчастіше потерпають від зловмисників власники велосипедів, електроінструментів, відеореєстраторів, котлів та інших цінних речей.

– Злодії з кожним роком стають досвідченими. Вони, збираючись на злочин, одягають рукавиці, від ка­ мер відеоспостереження ховаються за масками, взуття викидають. Ті мікрооб’єкти, які слідчі вилучають з місця події, інколи просто важко дослідити і встановити по них злов­ мисників. Важко визначити, коли ми знаходимо все-таки крадене, і само­ го власника товару.

Олександр Богомол каже, що на­віть, коли вони знаходять схожі речі, ідентифікувати їх нереально. Власники не мають жодних доку­ ментів, які б підтверджували, що це справді їхня річ. – З п’ятдесяти викрадених у цьо­ му році велосипедів, жоден потер­ пілий не зміг надати номер двоко­ лісника, який є набитий на рамі. Та­ка ж ситуація і з іншою технікою – лю­

ди викидають ґарантійні листки, коробки з даними про виріб або не

переписують ідентифікаційні номе­ ри товару.

Аби робота проводилася більш ефективно, правоохоронці пропону­ ють мешканцям області надсилати інформацію про власні цінні речі на спеціально створену електронну ад­ ресу: nomerni_rechi@ukr.net. У листі необхідно вказати номер товару, марку, модель, колір та інші особливі ознаки. За бажанням – ім’я та прізвище власника товару, а також можна надати фотографію речей. Усю інформацію правоохоронці вноситимуть у спеціальну базу, яка буде закритою та конфіденційною. Таке нововведення, переконаний Олександр Богомол, допомагатиме слідчим, у разі крадіжки, оператив­ ніше перевіряти ломбарди та точ­ ки продажу-скупки чужого товару.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

9

Професійне свято поліцейських: у Тернополі відзначили першу річницю створення Нацполіції

У

рочистості з нагоди відзначення першої річниці створення Національної поліції України відбулися на Театральному майдані у Тернополі. На центральні площі міста вишикувалися в однострої особовий склад поліції Тернопільщини, патрульні, військовослужбовці та нацгвардійці. Винуватців свята привітали ке­ рівники тернопільської поліції, пред­ с­тавники обласної та міської влади, силових структур краю. – Це перша річниця новостворе­ ного відомства. Перші кроки вдають­ ся, – зазначив очільник Головно­го управління поліції в області Олек­ сандр Богомол. – Приємно зазначи­ ти, що за основними показниками, а це довіра населення до поліції, на­ ша область є першою в Україні. Пра­ воохоронцям довіряють 69 відсот­ків мешканців нашого краю. Зрозуміло, що є проблемні ситуації, однак ново­ введення та покращення тривають. Варто лише відмітити створення на території нашої області 16 поліцей­ ських станцій. Наш пілотний проект дав змогу поліцейським стати ближ­ чими до людей та оперативно нада­ вати допомогу громадянам навіть у найвіддаленіших куточках області. Модернізовано службу «102», у райо­ нах працюють групи швидкого реа­ гування. Бажаю усьому особовому складу високих професійних досяг­ нень та з гідністю нести службу. Зи­ чу усім здоров’я, благополуччя та мирного неба над головою. З нагоди свята за сумлінне вико­ нання службових обов’язків відзна­ ки та нагороди отримали працівни­ ки Головного управління, терито­ ріальних структурних підрозділів, пат­рульні поліцейські та працівни­

ки роти патрульної поліції особли­ вого призначення «Тернопіль».

Дзвінко лунали найщиріші при­ вітання для поліцейських від най­ менших учасників святкового захо­ ду – вихованців відомчого дошкіль­ ного навчального закладу «Берізка». Аби детально ознайомити тер­ нополян зі специфікою служби, по­ ліцейські організували на майдані

виставку техніки та спецзасобів, які використовують під час виконання службових повсякденних завдань і в ході спеціальних операцій. Знайо­ мила зі своїми послугами жителів та гостей міста і служба поліції охорони. Дорослі та дітлахи охоче фото­ графувалися з чотирилапими поміч­

никами правоохоронців, а службові собаки демонстрували свої уміння знаходити підозрілі предмети, ви­ бухівку затримувати злочинців. Ма­ ленькі тернополяни мали змогу від­ чути себе справжніми охоронцями правопорядку – вони з захопленям сідали за кермо службових авто.

165 правоохоронців Тернопільщини стежили за порядком на Всеукраїнському фестивалі «Дзвони Лемківщини»

В

продовж двох днів, 6-7 серпня, правоохоронці з кожного району Тернопільської області стежили за безпекою гостей та учасників Всеукраїнського фестивалю.

За словами заступника началь­ ника ГУНП в області Руслана Балика, поліцейські патрулювали усі місця масового скупчення людей, запобі­ гали правопорушенням та злочинам.

Забезпечували також і рух на авто­ шляхах. – На «Лемківській ватрі» ми об­ лаштували оперативний штаб з ви­ веденою на монітор камерою. Це

дозволило бачити безпосередньо зі штабу усе, що відбувалося на голов­ ній сцені, а також поруч з нею. Кожен правоохоронець був забезпечений радіозв’язком. Чергували на «Лемківській ват­ рі» і бригади швидкої допомоги від територіального медичного об’єд­ нання МВС. За пожежною ситуацію

стежили тут представники управ­ ління надзвичайних ситуацій в Тер­ нопільській області. – Готуючись до масштабного дійства, всю територію розділили на умовні сектори. За кожним закрі­ плювалися правоохоронці. За день до свята все урочище Бичова Мо­ настириського району перевірили

вибухотехніки на предмет небезпеч­ них речей, – каже Руслан Балик. Аби не було заторів, чергували поліцейські і на в’їздах-виїздах, а та­ кож робили усе можливе, аби не ут­ ворювалося скупчення транспорту на облаштованих парковках. – Враховуючи погодні умови, ми свою роботу організували так, аби люди несли чергування по змінах, – розповів Руслан Балик. – Це роби­ ло­ся для того, щоб в спеку наші наря­ ди могли перепочити від сонця і на­ ван­таження. Такі заходи набагато покращили роботу людей у формі. У ході інструктажу заступник начальника наголосив підлеглим до­ тримуватися правил та працювати лише відповідно до закону. Чергували всі оперативні служ­ би на святі до моменту від’їзду ос­ таннього учасника культурно-ма­ сового заходу. Усе пройшло на най­ вищому рівні і «Лемківська ватра» відбулася без суттєвих порушень закону та порядку.


10

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

У Тернополі напали та пограбували чоловіка Б ільше півмільйона гривень та мобільний телефон викрали двоє невідомих у жителя обласного центру.

За словами потерпілого, 3 серп­ ня о 20:00 на вулиці 15 Квітня на нього напали двоє чоловіків, пара­ лізували його електрошокером, на­ несли тілесні ушкодження та ви­ крали рюкзак з грошима. Після цього сіли в автомобіль «Мерседес Бенц» та втекли. На місце події прибули праців­ ники слідчо-оперативної групи та оперативники кримінальної поліції. Вони, опитавши очевидців, встано­ вили номер автомобіля – це EJC 011. У Тернополі поліцейські оголо­ сили план «Перехоплення» і розшу­ кують нападників. За допомогою потерпілий звер­ нувся до лікарні. Медики констату­ вали у тернополянина закриту че­

реп­но-мозкову травму, рани губи, забійну травму голови. Подія внесена до ЄРДР за части­ ною 4 статті 187 ККУ – розбій, спря­ мований на заволодіння майном у великих чи особливо великих роз­ мірах або вчинений організованою групою, або поєднаний із заподіян­

ням тяжких тілесних ушкоджень. Триває слідство. Хто бачив даний інцидент, чи знає місце знаходження автомобіля, правоохоронці просять повідом­ля­ ти за номерами телефонів: 27-12-58, (067)471-66-23 або на лінію «102». Анонімність ґарантується.

Мешканець Тернопільщини отримав сто гривень за дзвінок про замінування спиртзаводу

П

овідомлення про замінування державного підприємства надійшло до правоохоронців Чортківського відділу поліції. Невідомий повідомив про закладену вибухівку у приміщенні Марилівського спиртового заводу, що у селі Нагірнянка. На місце події виїхали усі екст­ ренні служби, евакуйовано робітни­ ків підприємства. Працівники ви­бу­ хо-технiчної служби НДЕКЦ обс­те­ жили будівлю заводу. Інформація про замінування не підтвердилася. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслі­ дувань згідно статті 259 ККУ Украї­ ни – завідомо неправдиве повідом­ лення про підготовку вибуху. Працівники управління кримі­ нальної поліції в Тернопiльськiй об­ ласті організували комплекс опера­ тивно-розшукових заходів, спрямо­ ваних на встановлення та затри­

мання особи, причетної до злочину. Правоохоронці з’ясува­ли, що дзві­ нок здійснив 58-річний мешканець Борщівського району. Чо­ловіка роз­ шукали в обласному центрі. Підоз­ рюваний у скоєному зізнався. Він заз­начає, що за здійснення дзвінка от­римав грошову винагороду у роз­ мірі ста гривень. Поліцейські вста­ новили й особу спільника. Прово­ дяться слідчі дії щодо затримання злов­мисника.

хисний трос та викотив велосипед із сходової клітки. Крадене завіз до родички на Борщівщину. Мав намір продати крадене, однак розжитися на дармові гроші крадію завадили поліцейські. Правоохоронці вилу­

чили чужий двоколісник. Відомості про подію внесені до ЄРДР згідно частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка. Подальшу долю зловмис­ ника вирішить суд.

Поліцейські Тернопільщини У Тернополі спіймали велосипедного злодія юбителя чужого двокозатримали злочинний дует лісного транспорту ви-

Д

воє мешканців райцентру Заліщики потерпіли від розбійного нападу. Злочинці посеред білого дня на вулиці відібрали у потерпілих прикраси та мобільний.

Зі слів начальника Заліщицько­ го відділення поліції Андрія Гожія, обидва зловмисники родом з Черні­ веччини. Батько та його неповно­ літній син приїхали на Тернопіль­ щину у пошуках незаконних заро­ бітків. Чоловік неодноразово суди­ мий, ще й перебуває на обліку у наркодиспансері. 39-річний буко­ винець вирішив обрати у спільники неповнолітнього сина. Проїжджаючи автівкою вули­ цею міста, злодії обрали жертв – па­ рубка та дівчину. Один з нападни­

ків став погрожувати потерпілим ножем, інший вдарив хлопця по го­ лові та наказав переляканій дівчині знімати прикраси. Розбійники відіб­ рали у них срібний ланцюжок, перс­ тень, мобільний телефон та втек­ли. Жертви розбою звернулися до по­ ліцейських, які оперативно розшу­ кали зловмисників. Правоохоронці зупинили автів­ ку нападників через 15 хвилин піс­ ля нападу та доправили до відді­ лення поліції. Старшого з родичів затримали у порядку статті 208 КПК України. Йому оголошено про підозру. За фактом розбою відкрито кримінальне провадження. Поліцей­ ські перевіряють причетність підо­ зрюваних до скоєння інших злочи­ нів на території області.

Л

крили тернопільські працівники поліції. Мешканець Борщівського району серед білого дня поцупив у жителя обласного центру велосипед. Потерпілий звернувся за допомогою до правоохоронців.

Зі слів керівника Тернопільсь­ кого відділу поліції Олега Турлая, поліцейські оперативно встановили особу крадія. Ним виявився 22-річ­ ний мешканець селища МельницяПодільська. Хлопець приїхав до Тер­ нополя у пошуках незаконного за­ робітку. У багатоповерхівці на ву­ лиці Руській молодик таки знайшов об’єкт злочину – дороговартісний ве­лосипед іноземного виробницт­ ва. Кусачками легко перерізав за­

2300 доларів вимагали за фальшиву довідку

Д

ві тисячі триста доларів США – саме в таку суму оцінили свої послуги четверо жителів Тернопільщини. Троє посередників – мешканці села Плотича, а виконавець – нотаріус з обласного центру. Факт вимагання та одержання не­правомірної вигоди задокументу­ вали працівники управління захис­ ту економіки Тернопільщини спіль­ но зі слідчими Головного управлін­ ня Національної поліції та праців­ никами прокуратури Тернопільсь­ кої області. За словами керівника управлін­

ня захисту економіки Тернопільщи­ ни Василя Мокрицького, гроші, які вимагала четвірка, мали йти для ви­ готовлення документу на виїзд ди­ тини за кордон без дозволу батька. Їх на гарячому під час передачі необхідної суми піймали правоохо­ ронці. Кошти вилучили. Наразі вирішується питання що­ до оголошення підозри трьом посе­ редникам у вчиненні кримінально­ го правопорушення за частиною 3 статті 369-2 Кримінального кодек­ су України – зловживання впливом та обрання останнім міри запобіж­ ного заходу. Відповідатиме перед законом і нотаріус.

Чоловіка, оголошеного в розшук на півдні, піймали на Тернопільщині

Р

аніше судимого жителя АР Крим міста Бахчисарай, у червня 2016 року оголосили в розшук правоохоронці Херсонщини. Чоловікові інкримінують части­ ну 3 статті 187 ККУ – розбій, поєд­ наний з проникненням у житло, ін­ ше приміщення чи сховище. За словами т.в.о. начальника Тернопільського відділення поліції Віктора Сніжка, піймали зловмисни­ ка у селі Смиківці Тернопільського району. Допомогли поліцейським в цьому мешканці села.

29 липня у відділення поліції надійшло повідомлення від місце­ вого жителя про невідомого у сусід­ ньому будинку. На місце події виїхала слідчооперативна група. При огляді оселі поліцейські виявили чоловіка. До бу­ динку він потрапив, віджавши ві­ кно. Господарів не було, оскільки дім вони використовують, як дачу. Невідомого привезли у відді­ лення поліції і уже там встановили, що чоловік знаходиться у розшуку. Сам затриманий зізнається, що три дні тому приїхав на Тернопільщи­ ну, аби сховатися від правосуддя.


РІЗНЕ

четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

Військовослужбовець – це не робота, а завдання перед Батьківщиною Д ев’ятнадцять років у військовій формі на захисті миру та спокою – саме стільки часу уже віддав державі батько двох дітей, а сьогодні командир Тернопільської артилерійської бригади Сергій Баранов. Одягнути військову форму Сер­ гій Миколайович вирішив ще в юні роки, хоча в родині військовослуж­ бовців не було. Підштовхнув до та­ кого вибору його вчитель з військо­ вої підготовки. Саме шкільні уроки, де навчали правил поводження зі зброєю, дисциплінованості, а також загартовували фізично, визначили майбутню професію юнака. Вибір си­ на підтримали батьки. Після закін­ чення військової академії почалися робочі будні, але вдосконалювати власні навики та вміння Сергій Ба­ ранов не припиняє і до сьогодні. – Я в гарячих точках не був, хоча завжди хотів туди потрапити. Навіть закінчив навчання на посаду інст­ руктора в Ірак. Їздив на тактичні навчання до Норвегії, Прибалтики. До Тернополя Сергій Баранов по­ т­рапив з Бердичева. Саме там він про­ходив військову службу у складі 26 артбригади. З 2014 року був зас­ тупником командира частини і його відправили старшим разом з арти­ лерійським дивізіоном у Крим. 15 червня чоловіка перекинули разом з підрозділом на схід України – в зону проведення антитерорис­ тич­ної операції. Сергій Баранов брав участь у веденні бойових дій в Щасті, в обороні Луганського аеропорту. Очолити артилерійську бри­га­ду військовому запропонували взим­ку 2014 року. Довго не думав – стверд­ ну відповідь дав майже одразу. І піс­ ля боїв під Дебальцево прий­няв но­ ву посаду в Тернополі.

– Я не думав довго, бо я знав, що в державі тоді і зараз був дефіцит офіцерів-артилеристів, а Батьківщи­ ну потрібно захищати. Казати «ні» я права не мав. Прийняв бригаду Сергій Баранов у занедбаному стані. Проте рук не опустив, а поступово зробив усе від нього можливе, аби відродити вій­ ськове містечко. – Я командні посади займаю ще з курсантських років і переконаний на сто відсотків – там, де працюють, буде все. Тим паче з нуля, як кажуть, створювати сім’ю краще, ніж потім перевиховувати дітей. Ми зараз плід­ но працюємо з керівниками міста та області, допомагають нам волон­ тери та самі тернополяни. Нам при­ везли меблі, в бібліотеку книги. Сьогодні в окремій артбригаді проходять службу як бійці строкової служби, так і контрактники. Пліч-опліч з чоловіками тут працюють і жінки. – В артбригаді є військові стро­ кової служби. Хлопці активно нав­ чаються і це наша заміна. Хто захо­ че залишитися на контракті-зали­ шиться, а хто не захоче, то ми буде­ мо знати, що є люди в резерві, які, у разі необхідності, зможуть захища­ ти нашу державу. За словами Сергія Баранова, сьогодні Тернопільська артбригада недоукомплектована. Потрібно ще близько п’ятисот людей віком від 18 до 60 років. Перший контракт для мобілізованих підписується на

У

держави, бути гідними в своїх по­ чинаннях. Не залишилось без уваги святкове дефіле у виконанні оркест­ ру Тернопільської артилерійської бригади ОК «Захід». Ця подія надов­ го залишиться у па­м’яті випускни­ ків, адже вони у своєму житті разом з дипломом спеціаліста ще й отри­ мали звання офіцера.

Бути військовим сьогодні престижно день відкритих дверей на стройовому плацу Тернопільської артилерійської бригади в урочистій обстановці склали присягу на вірність Україні понад 70 випускників Тернопільського національного економічного університету. Це вже 10-й ювілейний випуск навчального закладу, де близько ти­ сячі курсантів паралельно з іншими предметами вивчали військову спра­ ву. Підтягнуті, сповнені натхнення юнаки та дівчата дарували посміш­ ки присутнім, котрі прийшли їх при­ вітати з таким незабутнім святом. Із трибуни до мо­ло­дих офіцерів звер­ нувся командир військової частини Сергій Баранов та закликав молодь поповнювати ряди контрактної ар­ мії, професійно виконувати обов’яз­ ки в обороноздатності та захисті

шість місяців, а для інших на 3 та 5 років. – У нас розроблені програми і нам дається 2 місяці, щоб підготувати людину для виконання поставле­ них бойових завдань. Ми, вивчаючи досвід провідних країн світу, розу­ міємо, що цього часу недостатньо. Щоб військовий став професіоналом, потрібно 3 роки. І лише тоді можна говорити про професійну армію . Командир бригади каже, що бій­ ці перед підписанням контракту про­ ходять тестування у психолога, зда­ ють фізнормативи. Остаточне рі­ шення про прийняття на роботу під час співбесіди приймає очільник час­ тини. – Не служитимуть у нас чолові­ ки, схильні до зловживання спирт­ ними напоями. Якщо після першого разу догана та грошові стягнення не допомагають, то таку людину звільняють з лав Збройних Сил. Бійці артилерійської бригади постійно їздять на схід нашої дер­ жави у зону «неоголошеної» вій­ни.

11

НЕ ВСІ ЗАСУДЖЕНІ ХОЧУТЬ ХОДИТИ НА РОБОТУ

Н

а базі Монастириського районного центру зайнятості населення відбулася спільна нарада працівників районного центру зайнятості та співробітників Монастириського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України в Тернопільській області.

Три місяці вони там, а десять днів тут. Так триватиме до того часу, по­ ки не завершаться бойові дії. За пе­ ребування у зоні АТО військові от­ римують доплату. Жінки-війсь­ко­ві не виключення. Спростовує Сергій Баранов і чутки про брак харчуван­ ня на сході. – Вина військовослужбовців і людська лінь не дозволяє налаго­ дити нормальне харчування. Будьяких зривів постачання продуктів харчування в зону АТО не було жод­ ного разу ні за 2015 рік, ні цього. Дружина Сергія Баранова також військовослужбовець. Проте вона за­ лишилася з дітьми дома, бо змоги перевезти родину до Тернополя че­ рез брак житла, немає. Син Стас пе­ рейшов до п’ятого класу, а донька Анна йде цього року до школи. Ро­ дину Сергій Миколайович бачить не часто – раз в три місяці і то максимум два дні, але він знає, що дружина з усім впорається бездоганно і після закінчення бойових дій вони змо­ жуть уже разом виховувати дітей.

В ході наради старший інспектор Монастириського районного секто­ ру кримінально-виконавчої інспек­ ції Іван Концограда розповів, що на обліку інспекції перебуває 30 осіб, які вироками судів засуджені до по­ карань, не пов’язаних з позбавлен­ ням волі. З них, 25 осіб не працює. – Більшість з них, як правило, відмовляються від направлень до районного центру зайнятості на­ селення. Тому проблему необхідно ви­рішувати шляхом налагодження співпраці між підрозділами. Директор Монастириського ра­ йонного центру зайнятості населен­ ня проінформувала присутніх про стан ринку праці, про професії, які користуються попитом та про пе­ ре­лік професій по яких планується ор­ганізація навчання безробітних. Во­на запевнила, що у разі звернен­ ня підоблікових осіб до районного цент­ру зайнятості населення, усі ґарантовано отримають інформа­ ційні, консультаційні та профорієн­ таційні послуги. Працівники районного центру зайнятості населення надали кри­ мінально-виконавчій інспекції ін­ формаційні друковані матеріали, які допоможуть мотивувати підоб­ лікових осіб до працевлаштування.

ни в Тернопільській області №26, за сприяння профспілкової організа­ції установи, привітали Василя Степа­ новича із заслуженим виходом на пенсію, вручили пам’ятні подарун­

ки, висловили слова вдячності за са­ мовіддану і сумлінну працю, профе­ сіоналізм, побажали міцного здоро­ в’я, благополуччя, достатку та дов­ гих і спокійних років життя!

Співробітники Чортківської установи виконання покарань №26 привітали працівника із виходом на пенсію

Й

ого роки – його багатст­ во! Ці слова можна сказати про кожного, хто вір­ но і віддано служить улюбленій справі упродовж багатьох років свого життя. Понад 40 років водій вантажно­ го автомобіля гаража відділу інтен­ дантського та господарського забез­ печення Василь Степанович Білий віддав роботі в Чортківській уста­ нові виконання покарань №26. Це скромна, розсудлива, витримана лю­ дина, повністю віддана роботі та ко­ лективу з активною життєвою пози­ цією. За сумлінну, чесну і добросо­ вісну працю його високо цінують та шанують усі працівники установи. Керівництво спільно із колекти­ вом Чортківської установи виконан­ ня покарань управління ДПтС Ук­раї­


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 15 СЕРПНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 20.30 Новини 06.05, 07.10 АгроЕра 06.15 7 чудес України 06.40, 07.50, 08.25 Смакота 06.45, 07.05, 08.05 Спорт 07.20 Ера будiвництва 07.25 На слуху 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Телемагазин 09.05 Казки Лiрника Сашка 09.20 Хто в домi хазяїн? 09.35 Суспiльний унiверситет 10.20 Т/с «Таксi» 11.00 Перша шпальта 11.55 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Потрiйний стрибок. Фехтування 13.30, 20.00, 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 14.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бадмiнтон. Легка атлетика. Греко-римська бо­ ротьба. Кiнний Спорт 19.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Кiнний Спорт. Вiтрильний Спорт 21.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Спортивна гiмнастика. Стрибки у воду. Грекоримська боротьба. ВелоСпорт 01.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бокс. Бадмiн­ тон. Важка атлетика. Легка атлети­ ка. Стрибки з жердиною 04.50 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Кiнний Спорт 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 13.50, 14.25 «Слiпа» 14.50, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Х/ф «Уламки щастя» 20.15 Т/с «Свати 5» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 01.05, 02.00 Х/ф «Цiна життя» ▲ 02.50, 03.10 Х/ф «Жандарм iз Сен-Тропе» 04.25 «Служба розшуку дiтей» 04.30 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.50, 01.30 «Подробицi» - «Час» 07.20, 12.40 «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 08.15 «Орел i решка» 09.20 Х/ф «Чоловiк на годину» 13.30 «Судовi справи» 15.20 «Сiмейний суд» 16.20 «Чекай на мене. Україна» 17.50 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Х/ф «Варенька» 22.50 Т/с «Територiя краси» 02.30 Т/с «Сусiди»

ICTV 05.00 Служба розшуку дiтей 05.05, 03.10 Провокатор 06.00 Громадянська оборона 07.05 Факти 07.50, 19.20 Надзвичайнi новини 08.45 Факти. Ранок 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.10 Дивитись усiм! 11.10, 13.20 Х/ф «Ягуар» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 13.50 Х/ф «Повiтряний маршал» ▲ 16.15 Х/ф «Завтра не помре нiколи» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.25 Т/с «Пес» ▲ 22.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 23.25 Х/ф «На таємнiй службi Її Величностi» 02.15 Т/с «У полi зору» ▲ НОВИЙ 03.00 Великi почуття 03.55 Зона ночi 06.00, 07.25 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.30 Х/ф «Янголи Чарлi» ▲ 09.25 Х/ф «Янголи Чарлi 2» ▲ 11.30 Х/ф «Мiсiя нездiйсненна 4» 14.15 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац! 19.00 Х/ф «Черговий тато» 20.45 Х/ф «Черговий тато: Лiтнiй табiр» 22.35 Дешево i сердито 00.50 Х/ф «Аварiя» ▲

СТБ 07.15 «Все буде добре!» 09.15 «Зiркове життя» 11.10 Х/ф «П’ять рокiв та один день» ▲ 13.05, 20.00, 02.05 «Слiдство ведуть екст­ расенси» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 7» з Павлом Костi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Вагiтна у 16» 23.45 «Доньки-матерi» 00.50 «Один за всiх» 2+2

06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.40, 01.40 «Облом.UA» 08.50, 19.00, 23.00 «ДжеДАI»

09.10 «Top Gear» 12.00 «Українськi сенсацiї» 13.00 Д/ф «Дембель» 14.00 «Люстратор 7.62» 14.55 «Люстратор. Спецпроект» 15.50, 23.20 «Секретнi матерiали» 18.30 «Спецкор» 19.20 «Цiлком таємно» 20.00 Х/ф «Кiкбоксер 2: Дорога назад» ▲ 22.00 Т/с «Перевiзник» ▲ 23.55 Х/ф «Акулозавр» ▲ УКРАЇНА 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.00 Зоряний шлях 10.10 Т/с «Однолюби» 14.20, 15.30 Т/с «Берег надiї» ▲ 19.00, 01.50 Подiї 19.45, 02.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подаруй менi воскресiння» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Щурячi перегони» ▲ 05.05 Реальна мiстика НТН 05.10 Т/с «Втеча» ▲ 09.15 «Судiть самi» 09.50, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.20 Х/ф «Королева бензоколонки 2» 13.05, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Маямi 9» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.10 Т/с «Доктор Блейк» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Банши 3» ■ 00.40 Т/с «Служба порятунку №3» ▲ 03.00 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 03.45 «Легенди бандитської Одеси»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Принцеса на горошинi» 12.10 Т/с «Якось у казцi» 13.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.50, 23.00 Вiталька 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Т/с «Кухня» 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 05.00 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Про­вінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Сад, город, квітник» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.10, 01.00 Х/ф «Крутися, стріляй, біжи» 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 «Про нас» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.40 Дім книги 21.30 «Сільський календар» 22.00, 00.30, 03.30 Про­вінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Турбулентність-3» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Загублені у часі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Гра долі» 11.30 «Подорожні замальовки» 14.00 «Відверті діалоги» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Живі сторінки» 15.30 «Мамина школа» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Урок... для батьків» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Учнівський щоденник» 19.45 «Парламенти світу» 20.00 «Із нашої відеотеки» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 20.30 Новини 06.05, 07.05, 08.05 Ера бiзнесу 06.10, 07.15 АгроЕра 06.15 7 чудес України 06.40, 07.50, 08.25 Смакота 06.45, 07.10, 08.10 Спорт 07.21 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.05 Казки Лiрника Сашка 09.20 Школа Мерi Поппiнс 09.35 Суспiльний унiверситет 10.20 Т/с «Таксi» 11.00 Уряд на зв’язку з громадянами 11.45 Ре:форма 12.20 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Спортивна гiм­ настика. Легка атлетика 13.30, 20.00, 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 14.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бадмiнтон. Бай­дарки i каное. Легка атлетика. Стрибки у воду 17.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Греко-римсь­ ка боротьба. Кiнний Спорт. Бокс 19.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлетика 21.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Синхронне пла­ вання. Спортивна гiмнастика 22.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. ВелоСпорт. Гре­коримська боротьба. Стрибки у воду 02.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Важка атлети­ ка. Легка атлетика. Стрибки у висоту 04.50 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiтрильний Спорт

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 13.45, 14.20 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Х/ф «Уламки щастя» 20.15 Т/с «Свати 5» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.10, 02.50 Х/ф «Жандарм у Нью-Йорку» 01.05, 02.00 Х/ф «Цiна життя» ▲ 04.30 «Служба розшуку дiтей» 04.35 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.40, 01.40 «Подробицi» - «Час» 06.30, 11.10 «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 08.15 «Орел i решка» 09.15 Х/ф «Варенька» 13.00 «Судовi справи» 14.50 «Сiмейний суд» 15.45 «Давай одружимося» 17.50 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Варенька. Випробування любовi» 22.50 Т/с «Територiя краси» 02.40 Т/с «Сусiди» ICTV 04.05, 08.45 Факти 04.35 Провокатор 05.30, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.00 Т/с «Останнiй бiй майора Пугачова» ▲ 10.50, 13.20 Х/ф «На таємнiй службi Її Величностi» 12.45, 15.45 Факти. День 14.20, 16.20, 22.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 16.40, 21.25 Т/с «Пес» ▲ 17.40 Т/с «Останнiй бронепоїзд» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 23.25 Х/ф «Дiаманти назавжди» ▲ 01.55 Т/с «У полi зору» ▲ НОВИЙ 02.45 Служба розшуку дiтей 02.50 Зона ночi 04.55, 18.00 Абзац! 05.45, 07.15 Kids’ Time 05.50 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.10 Т/с «Друзi» 08.10 Т/с «Молодята» 10.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Х/ф «Двоє: я i моя тiнь» 20.55 Х/ф «Твої, мої i нашi» 23.05 Київ вдень та вночi

СТБ 06.55, 16.00 «Все буде добре!» 08.55 «Зiркове життя» 09.50 «Вагiтна у 16» 10.50 «Доньки-матерi» 11.55 «Україна має талант! 4» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 7» з Павлом Костi­ циним» 22.35 «Врятуйте нашу сiм’ю 3» 01.45 «Один за всiх» 2+2

06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 12.05, 01.40 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Сучаснi дива»

16 СЕРПНЯ 10.15 Д/ф «Найкраща зброя Другої свiто­ вої вiйни» 11.10 «6 кадрiв» 12.40 «Вiдеобiмба» 13.35 Т/с «МЕК 8» ▲ 14.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.55 Т/с «Загублений свiт» 15.50, 22.00 Т/с «Перевiзник» ▲ 16.45, 23.55 Х/ф «Вогняне коло» ▲ 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 20.00 Х/ф «Сiрi» ▲ УКРАЇНА 06.00, 11.40, 05.05 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.15 Зоряний шлях 12.40 Т/с «Тiльки про любов» 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 19.00, 01.20 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подаруй менi воскресiння» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲ 02.15 Х/ф «Щурячi перегони» ▲ НТН 04.10 Т/с «Втеча» ▲ 04.30 «Легенди бандитської Одеси» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.30 «Страх у твоєму домi» 13.20 Т/с «CSI: Маямi 9» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 03.25 «Свiдок» 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 6» ▲ 15.10 Т/с «Доктор Блейк» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Банши 3» ■ 00.40 Т/с «Служба порятунку №3» ▲ 02.25 «Європейський покерний турнiр» 03.55 «РечДОК»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Гензель i Гретель» 12.10 Т/с «Якось у казцi» 13.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.50, 23.00 Вiталька 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Т/с «Кухня» 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 05.00 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 Поза простором і часом 12.40 «Сучасна медицина і здоров’я» 13.00 «Зоринці -35» 14.00, 01.00 Х/ф «Святі і солдати» 17.30 «Право на успіх» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Євромакс» 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Філадельфійський екс­ перимент» ▲ 02.30 Хіт-парад

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Українське Барокко» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «В об’єктиві ТТБ» 10.50, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Нотатки на глобусі» 11.45 «Учнівський щоденник» 14.00 «Влада таланту» 14.30 «Краєзнавча подорож» 14.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 15.15 «Парламенти світу» 15.30 «Енергоманія» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Як це?» 17.30 «Гра долі» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 20.30 Новини 06.05, 07.10 АгроЕра 06.15 7 чудес України 06.40, 07.50, 08.25 Смакота 06.45, 07.05, 08.05 Спорт 07.20 Ера будiвництва 07.25 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.05 Казки Лiрника Сашка 09.20 М/ф «Друзi янголiв» 09.35 Суспiльний унiверситет 10.20 Т/с «Таксi» 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.30, 20.00, 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 14.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бадмiнтон. Лег­ ка атлетика. Байдарки i каное. Бо­ ротьба. Кiнний Спорт 19.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiтрильний Спорт 21.15, 22.45 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiт­ рильний Спорт. Бокс. Стрибки у во­ ду. Боротьба 22.40 Мегалот 01.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлети­ ка. Стрибки у довжину 05.05 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Кiнний Спорт 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 13.45, 14.20 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Х/ф «Уламки щастя» 20.15 Т/с «Свати 5» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.10, 02.35 Х/ф «Жандарм одружується» 00.50, 01.45 Х/ф «Цiна життя» ▲ 04.00 «Служба розшуку дiтей» 04.05 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.40, 01.40 «Подробицi» - «Час» 06.30, 11.10 «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 08.15 «Орел i решка» 09.15, 21.00 Т/с «Варенька. Випробування любовi» 13.00 «Судовi справи» 14.50 «Сiмейний суд» 15.45 «Давай одружимося» 17.50 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Т/с «Територiя краси» 02.40 Т/с «Сусiди» ICTV 03.50 Служба розшуку дiтей 03.55 Студiя Вашингтон 04.00 Факти 04.30 Провокатор 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10, 17.40 Т/с «Останнiй бронепоїзд» ▲ 11.10, 13.20 Х/ф «Дiаманти назавжди» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.20, 16.20, 22.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 16.40, 21.25 Т/с «Пес» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 23.25 Х/ф «Живи i дай померти iншим» ▲ 02.00 Т/с «У полi зору» ▲ НОВИЙ 03.05 Зона ночi 05.05 Абзац! 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.20 Т/с «Друзi» 08.15 Т/с «Молодята» 10.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 18.00 Абзац! 19.00 Х/ф «Оптом дешевше» 20.55 Х/ф «Оптом дешевше 2» 22.45 Київ вдень та вночi 02.05 Х/ф «Вторгнення: Битва за рай» ▲

СТБ 06.15 «Все буде добре!» 08.15 «Україна має талант! 4» 12.50 «Україна має талант! 5» 16.00 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 5» з Павлом Костi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Давай поговоримо про секс 2» 00.30 «Один за всiх» 01.45 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 12.05, 01.40 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Сучаснi дива» 10.15 Д/ф «Друга свiтова вiйна у 3D»

17 СЕРПНЯ 11.10 «6 кадрiв» 12.40 «Вiдеобiмба» 13.35 Т/с «МЕК 8» ▲ 14.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.55 Т/с «Загублений свiт» 15.50 Т/с «Перевiзник» ▲ 16.45, 23.55 Х/ф «Вогняне коло» ▲ 19.20 «Люстратор 7.62» 20.00 Х/ф «Рейд помсти» ▲ 22.00 Т/с «Перевiзник» ▲

УКРАЇНА 06.00, 11.40, 05.05 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.55 Зоряний шлях 12.40 Т/с «Тiльки про любов» 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 19.00, 03.00 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подаруй менi воскресiння» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲

НТН 04.55, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 07.05 Х/ф «У пошуках мiльйонерки» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.30 «Страх у твоєму домi» 13.15, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 6» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 15.10 Т/с «Доктор Блейк» ▲ 23.45 Т/с «Банши 3» ■ 00.40 Т/с «Служба порятунку №3» ▲ 02.55 «РечДОК» 03.15 «Легенди бандитської Одеси» 03.50 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Осляча шкура» 12.10 Т/с «Якось у казцi» 13.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.50, 23.00 Вiталька 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Т/с «Кухня» 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 05.00 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 «Євромакс» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.40 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00 «Зоринці -35» 14.00, 01.00 Х/ф «Страйкер» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Переписуючи Бетховена» 02.30 Хіт-парад

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Як це?» 10.20 «Служба розшуку дітей» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Крізь призму часу» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Європа очима українця» 14.00 «Будьте здорові» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Зроблено в Європі» 15.30 «Час змін» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Діловий ритм» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кри­ мінальної відповідальності; – придатність до військової служ­ би за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван­

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормова­ ний робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобу­ вати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взя­ ти участь у миротворчих операці­ ях або інших заходах міжнародно­ го військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

проводить набір на заміщення вакантних посад молодшого начальницького складу Чортківської установи виконання покарань (№ 26), Копичинської виправної колонії (№ 112), Збаразької виправної колонії (№ 63). Загальні вимоги до кандидатів:

1. Стать чоловіча (жіноча – Збаразька виправна колонія (№ 63)). 2. Вік до 30 років. 3. Служба в Збройних Силах, інших військових формуваннях або звіль­нені від призову згідно чинного законодавства, призовники на службу в Збройні сили України. 4. Позитивні характеристики із попередніх місць роботи, навчання. 5. Задовільний стан здоров’я.

Переваги проходження служби:

1. Змінний графік роботи (доба через три). 2. З/плата фінансується за рахунок коштів Держбюджету. 3. Виплата грошового забезпечення на оздоровлення. 4. Безкоштовне медичне обслуговування у закладах ДПтС України. 5. Відпочинок в санаторіях ДПтС України. 6. При необхідності надається гуртожиток. 7. Забезпечення разовим гарячим обідом. 8. Право (безоплатно) вступати на навчання до вищих навчальних зак­ла­ дів ДПтС України та здобути спеціальність «Право», «Правознавст­во», «Пси­ хологія», «Правоохоронна діяльність». 9. Безкоштовне речове забезпечення. 10. Професійне зростання. 11. Пільгове обчислення пенсії, пенсійне забезпечення. 12. При виході на пенсію з вислугою 25 років – довічна 50% знижка по оп­ ла­ті житлово-комунальних послуг та інші соціальні гарантії передбачені Законом України «Про Національну поліцію».

За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою:

Управління ДПтС України в Тернопільській області 46000, м. Тернопіль, вул. С. Стадникової, 40-а, тел.: (0352)-52-22-09. Копичинська виправна колонія (№ 112) м. Копичинці, вул. Шевченка, 94, тел.: (03557) 4-1775; 098-584-02-86. Чортківська установа виконання покарань (№ 26) м. Чортків, вул. Лесі Українки, 3, тел.: (03552) 2-32-70; 099-051-22-43. Збаразька виправна колонія (№ 63) Тернопільська обл., Збаразький р-н, с. Добриводи, тел: 098-584-02-86.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 20.30 Новини 06.05, 07.05, 08.05 Ера бiзнесу 06.10, 07.15 АгроЕра 06.15 7 чудес України 06.40, 07.50, 08.25 Смакота 06.45, 07.10, 08.10 Спорт 07.21 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.05 Казки Лiрника Сашка 09.20 Як це? 09.35 Суспiльний унiверситет 10.20 Т/с «Таксi» 11.25 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлети­ ка. Спортивна гiмнастика 13.30, 20.00, 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 14.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бадмiнтон. Бай­дарки i каное. Легка атлетика. Стрибки у воду 17.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Боротьба. Трi­ атлон. Синхронне плавання 21.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бокс 22.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Стрибки у во­ ду. Боротьба. Пентатлон 01.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлети­ ка. Штовхання ядра. Метання списа 04.35 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiтрильний Спорт

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 3» 13.45, 14.20 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Х/ф «Уламки щастя» 20.15 Т/с «Свати 5» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.10, 02.45 Х/ф «Жандарм на вiдпочинку» 01.00, 01.55 Х/ф «Цiна життя» ▲ 04.20 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.40, 01.30 «Подробицi» - «Час» 06.30, 11.10 «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 08.15 «Орел i решка» 09.15 Т/с «Варенька. Випробування любовi» 13.00 «Судовi справи» 14.50 «Сiмейний суд» 15.45 «Давай одружимося» 17.50 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 21.00 Т/с «Варенька. Наперекiр долi» 22.50 Т/с «Територiя краси» 02.40 Т/с «Сусiди» ICTV 04.00 Студiя Вашингтон 04.05 Факти 04.35 Провокатор 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05, 17.40 Т/с «Останнiй бронепоїзд» ▲ 11.10, 13.20 Х/ф «Живи i дай померти iншим» ▲ 12.45, 15.45 Факти. День 14.20, 16.20, 22.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 16.40, 21.25 Т/с «Пес» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 23.25 Х/ф «Людина iз золотим пiстолетом» 02.05 Т/с «У полi зору» ▲ НОВИЙ 02.55 Служба розшуку дiтей 03.00 Зона ночi 05.05, 18.00 Абзац! 06.00, 07.15 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.20 Т/с «Друзi» 08.15 Т/с «Молодята» 10.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Х/ф «Ну що, приїхали?» 20.50 Х/ф «Ну що, приїхали: Ремонт» 22.40 Київ вдень та вночi 01.55 Великi почуття

СТБ 06.45, 16.00 «Все буде добре!» 08.45 «Зiркове життя» 09.40 «Врятуйте нашу сiм’ю 3» 12.45 «Україна має талант! 5» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.00, 02.20 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 5» з Павлом Костi­ циним» 22.35 «Я соромлюсь свого тiла 2» 2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 12.00, 01.45 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00, 19.20, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Сучаснi дива» 10.15 Д/ф «Титанiк 100 рокiв у 3D» 11.10 «6 кадрiв» 12.30 «Вiдеобiмба» 13.25 Т/с «МЕК 8» ▲

18 СЕРПНЯ

четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

13.50 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.45 Т/с «Загублений свiт» 15.40 Т/с «Перевiзник» ▲ 16.35 Х/ф «Рейд помсти» ▲ 20.00 Х/ф «Хайджек» ▲ 22.00 Т/с «Перевiзник» ▲ 23.55 Х/ф «Шаблезубий» ■

УКРАЇНА 06.00, 11.40, 05.05 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.55 Зоряний шлях 12.40 Т/с «Тiльки про любов» 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 19.00, 02.30 Подiї 19.45, 03.15 «Говорить Україна» 20.25 Футбол. ЛЄ УЄФА. Плей офф. «Iстан­ бул Башакшехир» - «Шахтар» 22.30 Подiї дня 23.00 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲ НТН 04.15 Т/с «Кулагiн та партнери» 06.30 Х/ф «Любов на асфальтi» ▲ 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.30 «Страх у твоєму домi» 13.15, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 6» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 15.10 Т/с «Доктор Блейк» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Елементарно 3» ▲ 00.40 Т/с «Служба порятунку №3» ▲ 02.55 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 03.40 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Блакитна свiчка» 12.10 Т/с «Якось у казцi» 13.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.50, 23.00 Вiталька 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35, 22.00 Країна У 17.55 Панянка-селянка 19.00 Панянка-селянка. Мiжконтиненталь­ ний сезон 20.00 Одного разу пiд Полтавою 21.00 Т/с «Кухня» 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 05.00 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.00 «Зоринці -35» 3 ч. 14.00, 01.00 Х/ф «Охоронець брами» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Поза простором і часом 20.40 «Право на успіх» 21.30 «Євромакс» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Врятована» ▲ 02.30 Хіт-парад

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Краєзнавча подорож» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Надія є» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Із нашої відеотеки» 11.45 «Зроблено в Європі» 14.00 «На часі» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Вісті ТТБ» 15.15 «Фабрика ідей» 15.30 «ПрофStyle» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Вісті ТТБ» 17.15 «Акценти тижня» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Думки вголос» 21.50 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 20.30 Новини 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 07.20 АгроЕра 06.30, 07.50, 08.25 Смакота 06.35 Золотий гусак 07.30 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.30 Територiя закону 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Телемагазин 09.05 Казки Лiрника Сашка 09.20 Хочу бути 09.35 Суспiльний унiверситет 10.20 Т/с «Таксi» 11.00 Ре:форма 11.45 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Стрибки у воду. Легка атлетика 13.30, 20.00, 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 14.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлети­ ка. Ходьба. Байдарки i каное 16.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Кiнний Спорт. Художня гiмнастика. Вiльна бороть­ ба. Синхронне плавання 19.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. ВелоСпорт 21.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. ВелоСпорт. Бокс. Легка атлетика. Ходьба 22.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiльна бороть­ ба. Пентатлон 01.00, 04.45 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Кiнний Спорт 02.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлети­ ка. Стрибки з жердиною. Метання молота 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 07.45, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.35 «Маша i ведмiдь» 09.30 «Чотири весiлля 5» 10.55, 12.20 «Мiняю жiнку 4» 13.45, 14.20 «Слiпа» 14.45, 15.45 «Сiмейнi мелодрами 6» 17.10 Х/ф «Уламки щастя» ▲ 20.20 «Сватики» 20.50, 02.20 Концерт «Я люблю тебе...» 22.00 «Свiтське життя» 23.00 Х/ф «Жандарм та iнопланетяни» 00.45 Х/ф «Жандарм i жандарметки» 03.30 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 05.40, 00.50 «Подробицi» - «Час» 06.30, 11.10 «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 08.15 «Орел i решка» 09.15, 21.00 Т/с «Варенька. Наперекiр долi» 13.00 «Судовi справи» 14.50 «Сiмейний суд» 15.45 «Давай одружимося» 17.50 Новини 18.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 22.50 Х/ф «Гувернантка» ▲ 01.50 «Полювання на НЛО» 02.45 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» 05.30 «Чекай на мене. Україна» ICTV 03.55 Служба розшуку дiтей 04.00 Студiя Вашингтон 04.05 Факти 04.30, 03.20 Провокатор 05.30 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.05, 17.40 Т/с «Останнiй бронепоїзд» ▲ 11.05, 13.20 Х/ф «Людина iз золотим пiс­ толетом» 12.45, 15.45 Факти. День 14.20, 16.20 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 16.35 Т/с «Пес» ▲ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 Т/с «На трьох» 23.30 Х/ф «Шпигун, який кохав мене» 02.10 Т/с «У полi зору» ▲ НОВИЙ 02.45 Служба розшуку дiтей 02.50 Зона ночi 05.05, 18.00 Абзац! 06.00, 08.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 08.05 Т/с «Молодята» 10.55, 22.40 Київ вдень та вночi 19.00 Х/ф «Деннiс-мучитель» 20.50 Х/ф «Рiчi-багач» 01.45 Х/ф «Знову 16» ▲

СТБ 06.20, 18.30, 00.35 Т/с «Коли ми вдома» 06.45 «Зiркове життя» 08.35 Х/ф «Лабiринти кохання» ▲ 10.10 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiнити не можна» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 20.05 Х/ф «Мама напрокат» 22.35 Х/ф «Неiдеальна жiнка» 02.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 12.00, 03.30 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 09.00 «Секретнi матерiали»

19 СЕРПНЯ

09.20 Д/ф «Девiд Бекхем: Подорож у невi­ доме» 11.10 «6 кадрiв» 12.35 «Вiдеобiмба» 13.30 Т/с «МЕК 8» ▲ 13.55 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.50 Т/с «Загублений свiт» 15.45 Т/с «Перевiзник» ▲ 16.40 Х/ф «Хайджек» ▲ 19.20 Х/ф «10 000 днiв» ▲ 21.30 Х/ф «На одного менше» ▲ 23.40 Х/ф «Пiдводний човен» ▲ УКРАЇНА 06.00, 11.40 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.45 Зоряний шлях 12.40 Т/с «Тiльки про любов» 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар 2» ▲ 19.00, 03.50 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Подаруй менi воскресiння» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Нью-Йорк» ▲

НТН 04.45, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 06.50 Х/ф «Гладiатор за наймом» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.25 Т/с «Детективи» ▲ 11.30 «Страх у твоєму домi» 13.15, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Нью-Йорк 6» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 15.10 Т/с «Доктор Блейк» ▲ 23.45 Т/с «Елементарно 3» ▲ 00.40 Т/с «Служба порятунку №3» ▲ 02.55 «Випадковий свiдок» 03.00 «РечДОК» 04.25 «Легенди бандитської Одеси» 04.40 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Х/ф «Зорянi таляри» 12.10 Т/с «Якось у казцi» 13.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.50 Вiталька 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 16.35 Країна У 18.25 М/ф «Бiлка та Стрiлка» 20.00 М/ф «Льодовиковий перiод 4: Кон­ тинентальний дрейф» 21.25 Х/ф «Помста пухнастих» 23.05 Х/ф «Поганий Санта» ■ 01.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 05.00 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.10, 20.40 «Право на успіх» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Божі корівки» 17.30 Поза простором і часом 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.10 «Сільський календар» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Космічний дозор» ▲

ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Пілігрим» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Гра долі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00, 15.00, 17.00, 18.00 «Вісті ТТБ» 11.15 «Тема дня» 11.30 «Армія нескорених» 11.45 «Храми Поділля» 14.00 «Що робити?» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.15 «Думки вголос» 15.30 «Хочу бути...» 15.50 «Служба розшуку дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.15 «Актуальне інтерв’ю» 17.35 «Із нашої відеотеки» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.15 «Думки вголос» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА,

УТ-1 06.00 У просторi буття 06.35 На слуху 06.55 Телемагазин 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.15 Шеф-кухар країни 07.55 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.25 Як це? 09.45 Хто в домi хазяїн? 10.10 Хочу бути 10.30 Школа Мерi Поппiнс 10.45 Казки Лiрника Сашка 11.20 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiльна бороть­ ба. Легка атлетика 13.30 Студiя. Рiо-2016 р. 15.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Байдарки i ка­ ное. Художня гiмнастика. Стрибки у воду 18.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiльна бороть­ ба. Трiатлон. Художня гiмнастика. ВелоСпорт 20.00 Студiя. Рiо-2016 р. 20.30 Новини 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 21.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Худож­ня гiм­ настика. Стрибки у воду. Вiль­на бо­ ротьба. Пентатлон 22.40 Мегалот 22.45 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Худож­ня гiм­ настика. Стрибки у воду. Вiль­на бо­ ротьба. Пентатлон 01.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бокс 02.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Легка атлети­ ка. Метання списа. Стрибки у дов­ жину 05.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Гандбол 1+1 06.00 Х/ф «Жандарм та iнопланетяни» 07.00 «ТСН» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 10.00 «Свiтське життя» 10.55 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 15.40 «Вечiрнiй квартал» 17.35, 18.30 «Розсмiши комiка» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.20 Х/ф «Одного разу в Римi» ▲ 01.05 Х/ф «Арн» ▲

ІНТЕР 06.45 «Подробицi» - «Час» 07.50 Х/ф «Поживемо-побачимо» 09.15 Х/ф «Покровськi ворота» 12.00 Х/ф «Гувернантка» ▲ 14.00 Х/ф «Сусiди по розлученню» 16.00 Т/с «Полуничний рай» 20.00 «Подробицi» 20.30 Концерт «Микола Басков. Не тiльки про любов» 23.00 Х/ф «Ромашка, Кактус, Маргаритка» 00.55 «Подробицi» - «Час» 01.40 Х/ф «Без року тиждень» 03.00 Х/ф «Поживемо-побачимо» 04.40 Х/ф «Покровськi ворота» ICTV 05.10 Факти 05.40 М/с «Том i Джерi у ди­тинствi» 06.20 Стоп-10 07.20 Провокатор 08.15 Бiльше нiж правда 09.10 Секретний фронт 10.10 Антизомбi 11.05 Громадянська оборона 12.10 Iнсайдер 12.45 Факти. День 13.00 Iнсайдер 13.20 Х/ф «Шпигун, який кохав мене» 16.00 Х/ф «Живi вогнi» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «I цiлого свiту замало» 22.45 Х/ф «Агент Джоннi Iнглiш» 00.30 Х/ф «Крутний момент» ▲ 02.00 Стоп-10 03.00 Провокатор 03.55 М/с «Том i Джерi у ди­тинствi»

НОВИЙ 03.00 Служба розшуку дiтей 03.05 Зона ночi 05.05 Абзац! 06.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Монстри проти прибульцiв» 08.00 Kids’ Time 08.05 Дешево i сердито 10.15 Хто зверху 14.10 Т/с «СашаТаня» ▲ 17.05 Х/ф «Двоє: я i моя тiнь» 19.05 Х/ф «Хлопчикам це подобається» ▲ 21.00 Х/ф «Секс по дружбi» ▲ 23.10 Х/ф «Дорожня пригода» ▲ 01.00 Х/ф «Ну що, приїхали?» СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 10.20 «Розвiнчуємо або пiдтверджуємо псев­ донауки» 13.15 Х/ф «Одружений холостяк» 15.05 Х/ф «Мама напрокат» 17.00 Х/ф «Неiдеальна жiнка» 19.00 Х/ф «Як вийти замiж за мiльйо­ нера» ▲ 22.50 «Давай поговоримо про секс 2» 00.50 «Слiдство ведуть екстрасенси»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

20 СЕРПНЯ

2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.55 «Облом.UA» 10.00 «Вайпаут» 11.50 «Top Gear» 13.40 Х/ф «Апокалiпсис у Вегасi» ▲ 15.15 Х/ф «10 000 днiв» ▲ 17.10 Х/ф «Кiкбоксер 3: Мистецтво вiйни» 19.20 5 тур ЧУ з футболу. «Динамо» - «Во­ линь» 21.30 Х/ф «Шанхайський полудень» 23.40 Х/ф «Шаблезубий» ■ 01.30 «Облом.UA»

УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.15 Подiї 07.10 Зоряний шлях 09.15, 15.20 Т/с «Подаруй менi воскре­сiння» 17.00, 19.40 Т/с «Батько-одинак» ▲ 21.25 Х/ф «Роман у листах» 23.20 Реальна мiстика 02.05 Т/с «Форс-мажори 3» ▲ 05.20 Зоряний шлях НТН 05.25 Х/ф «Пригоди Електронiка» 09.15 Х/ф «Дежа вю» 11.30, 03.45 «РечДОК» 15.00 Т/с «Детективи» ▲ 19.00, 03.00 «Свiдок» 19.30 Т/с «Втеча» ▲ 23.30 Х/ф «Американський нiндзя 2: Конф­ ронтацiя» ▲ 01.10 Т/с «Убивчий вiддiл. Стамбул» ▲ 03.30 «Випадковий свiдок» 04.15 «Легенди бандитської Одеси» 05.10 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00, 10.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 06.45 Байдикiвка 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 11.15 М/ф «Бiлка та Стрiлка» 12.45 М/ф «Барбi та потаємнi дверi» 14.10 Х/ф «Найкращий друг шпигуна» 15.50 Х/ф «Прянощi та пристрастi» 18.00 М/ф «Льодовиковий перiод 4: Кон­ тинентальний перiод» 19.25 Х/ф «Помста пухнастих» 21.00 Одного разу пiд Полтавою 23.00 Вiталька 00.00 Х/ф «Прянощi та пристрастi» 02.00 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 «Сад, город, квітник» 06.15, 11.00 «Про нас» 06.45, 09.15 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Мер» 09.00 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00 «Слідства. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55 Тернопіль­ська погода 12.00 Європа у фокусі 12.30, 00.30 Х/ф «Життя і смерть Пітера Селлерса» 14.23 Тернопіль­ська погода 14.30 Мультфільм 15.00 Х/ф «Маленькі викрадачі» 16.30 Дім книги 16.55 Тернопіль­ська погода 17.00 Хіт-парад 18.00 «Наші вітання» 19.30 «Євромакс» 20.05 Тернопіль­ська погода 20.10 Поза простором і часом 20.45, 03.00 Октет «Орфей» 22.00, 04.00 Х/ф «Джіа» ▲ 00.05 Тернопіль­ська погода 00.10 Час-Тайм 02.30 Європа у фокусі ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Удосвіта» 10.30 «Хочу бути...» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Назбиране» 11.15 «Думки вголос» 11.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 14.00 «На часі» 14.55 «Вишневі усмішки» 15.00 «Із нашої відеотеки» 15.30 «Пілігрим» 15.50 «Іноземна для дітей» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Як на духу» 17.15 «Азбука смаку» 17.30 «Просто неба» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Сумщина INKOGNITO» 18.30 «Живе багатство України» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Українське Барокко» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.35 На слуху 06.55 Телемагазин 07.10 Крок до зiрок 07.55 Золотий гусак 08.15 Смакота 08.40 Свiт on-line 09.25 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Стрибки у во­ ду. Легка атлетика 12.50 Перша шпальта 13.30 Студiя. Рiо-2016 р. 14.30 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiльна бороть­ ба. Легка атлетика. Художня гiм­ настика 18.45 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Вiльна бороть­ба 20.00 Студiя. Рiо-2016 р. 20.30 Новини 20.45 Студiя. Рiо-2016 р. 21.15 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Бокс. Гандбол. Баскетбол 00.10 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Повтор най­цi­ кавiших подiй 01.25 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Summary iгор 02.00 ХХХI Олiмпiйськi iгри. Церемонiя зак­ риття

1+1 06.00 Х/ф «Жандарм i жандарметки» 07.05 «Українськi сенсацiї» 08.00 «Снiданок. Вихiдний» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 3: Танзанiя, Ефiопiя» 12.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 15.15 Т/с «Свати 5» 19.30, 04.55 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Я з тобою» ▲ 22.50 Х/ф «Правдива брехня» ▲ 01.30 «Свiтське життя» 02.15 Х/ф «Одного разу в Римi» ▲ 04.00 «Шiсть кадрiв» ІНТЕР 06.00 Х/ф «Покровськi ворота» 07.30, 00.20 «Подробицi» - «Час» 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подо­ рож» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 Концерт «Микола Басков. Не тiльки про любов» 14.30 Х/ф «Ромашка, Кактус, Маргаритка» 16.30 Х/ф «Щасливий маршрут» 18.10, 20.30 Т/с «Хай говорять» 20.00 «Подробицi» 22.30 Х/ф «Сусiди по розлученню» 00.50 Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу» 03.15 Т/с «Сусiди» 04.15 Х/ф «Без року тиждень» ICTV 05.25 Факти 05.55 М/с «Том i Джерi у дитинствi» 06.50 Стоп-10 07.45 Провокатор 08.45 Зiрка YouTube 09.50 Дивитись усiм! 10.50 Без гальм 11.15, 13.00 Х/ф «Живi вогнi» 12.45 Факти. День 13.20 Х/ф «Лiцензiя на убивство» 16.05 Х/ф «I цiлого свiту замало» 18.45 Факти. Вечiр 19.15 Х/ф «Помри, але не зараз» 21.55 Х/ф «Агент Джоннi Iнглiш 2. Перезавантаження» ▲ 23.55 Х/ф «Саботаж» ■ 02.00 Х/ф «Крутний момент» ▲ 03.25 Стоп-10 04.10 Провокатор 04.55 М/с «Том i Джерi у дитинствi» НОВИЙ 03.10 Великi почуття 03.45 Зона ночi 06.15 Kids’ Time 06.20 Х/ф «Оптом дешевше» 08.15 Х/ф «Оптом дешевше 2» 10.05 Kids’ Time 10.10 Х/ф «Черговий тато: Лiтнiй табiр» 12.00 Х/ф «Черговий тато» 13.50 Х/ф «Твої, мої i нашi» 15.55 Х/ф «Деннiс-мучитель» 17.45 Х/ф «Рiчi-багач» 19.35 Х/ф «Правила зйому: Метод Хiтча» 22.00 Х/ф «Шафер напрокат» 00.00 Х/ф «Дорожня пригода 2» ▲ 01.55 Х/ф «Ну що, приїхали: Ремонт»

СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 07.00 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 10.20 «Караоке на Майданi» 11.15 Х/ф «Як вийти замiж за мiльйо­ нера» ▲ 15.10 «Мiстичнi iсторiї 7» з Павлом Костi­ циним» 19.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.55 «Я соромлюсь свого тiла 2» 2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.25 «Облом.UA» 09.00 Бушидо 11.00 «Люстратор 7.62»

21 СЕРПНЯ 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 Д/ф «Дембель» 15.55 «Хоробрi серця» 16.50 Х/ф «Шанхайський полудень» ▲ 19.20 5 тур ЧУ з футболу. «Зоря» - «Карпати» 21.30 «ПроФутбол» 23.15 Х/ф «Дракони i пiдземелля: Книга заклять» ■ 00.55 «Облом.UA» УКРАЇНА

06.50 Подiї 07.30 Зоряний шлях 09.10 Т/с «Я його злiпила» ▲ 11.10 Т/с «Батько-одинак» ▲ 15.00 Х/ф «Роман у листах» 17.00 Т/с «Тест на любов» 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 20.00 Т/с «Тест на любов» 21.45 Т/с «Я його злiпила» ▲ 23.45 Реальна мiстика 01.40 Подiї тижня з Олегом Панютою 02.30 Т/с «Форс-мажори 3» ▲ 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою

НТН 05.45 Х/ф «Гладiатор за наймом» 07.15 Х/ф «Iнспектор карного розшуку» 09.00 Т/с «Походеньки нотарiуса Неглiн­цева» 13.10 Х/ф «Блондинка i блондинка» ▲ 15.00 Т/с «Втеча 2» ▲ 00.00 Х/ф «Обмiн тiлами» ■ 02.05 Х/ф «Американський нiндзя 2: Конф­ ронтацiя» ▲ 03.35 «РечДОК» 04.05 «Легенди бандитської Одеси» 04.35 «Правда життя. Професiї» ТЕТ 06.00 М/с «Дора-мандрiвниця» 06.45 Байдикiвка 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мульт MIX 09.50 М/с «Лис Микита» 10.10 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.40 М/ф «Барбi та потаємнi дверi» 12.00 Х/ф «Найкращий друг шпигуна» 13.40 Рятiвники 15.35 Т/с «Домашнiй арешт» 17.35 Одного разу пiд Полтавою 19.35 Країна У 22.35 Одного разу в Одесi 23.00 Вiталька 00.15 Х/ф «Поганий Санта» ■ 02.00 БарДак 03.15 17+ 03.55 Т/с «Щоденники Темного» ▲ 05.00 УТЕТа тато!

TV-4 06.00 Х/ф «Мер» 07.30 «Сад, город, квітник» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Маленькі викрадачі» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.30 «Право на успіх» 16.00 Поза простором і часом 16.20 «Слідства. Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00 Європа у фокусі 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.10, 04.15 Х/ф «Друзі по розуму» 23.45 Час-тайм 01.00 Октет «Орфей» 02.00 Хіт-парад ТТБ 08.00 «Ранок з ТТБ» 10.00 «Сумщина INKOGNITO» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 10.50 «Пісні нашого краю» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15 «Просто неба» 11.30 «Азбука смаку» 11.55 «Вишневі усмішки» 14.00 «Поклик таланту» 15.30 «Абетка здоров’я» 16.00 «У країні Мультляндії» 17.00 «Кобзар єднає Україну» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Подорож гурмана» 18.30 «Хатинка Василинки» 18.50 «Тиждень. Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

ЗАКЛАДИ, ДЕ БІЙЦІ АТО МОЖУТЬ ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» Адреса: 46002 м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1 Електронна адреса: terokkl@ukr.net Головний лікар – Бліхар Василь Євгенович, тел. 23-58-86 Відповідальна особа – Задорожна Любов Василівна тел. 52-57-53

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: tokkpnl@tokkpnl.org.ua Головний лікар – Шкробот Володимир Васильович, тел. 43-57-16 Відповідальна особа з питань стаціонарної психіатричної допомо­ ги – Косовська Леся Володимирівна, тел. 43-57-23 Відповідальна особа з питань стаціонарної неврологічної допомо­ ги – Кородюк Валентина Іванівна, тел.43-57-24 Заліщицький обласний комунальний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих Адреса: 48600, м. Заліщики, вул. Шашкевича, 42 Електронна адреса: demchukvla@ukr.net Головний лікар – Демчук Володимир Іванович, тел. 2-12-86 Відповідальна особа –Логін Надія Василівна, тел. 2-21-05

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: narco_st@ukr.net Головний лікар – Галанов Василь Степанович, тел. 43-61-47 Відповідальна особа – Шугалей Юрій Семенович, тел. 43-61-47

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «БільчеЗолотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48733, Борщівський район, с. Більче Золоте Електронна адреса: likarnya1947@meta.ua Головний лікар – Синоверський Любомир Васильович, тел. 3-30-31 Відповідальна особа – Скочиляс Наталя Ярославівна, тел. 3-30-49

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48106, Теребовлянський район, смт. Микулинці, вул. Га­ лицька, 2 Електронна адреса: mfizioter@ukr.net Головний лікар – Ясеник Зіновій Андрійович, тел. 5-14-59 Відповідальна особа – Мартинкевич Тетяна Володимирівна, тел. 5-11-06 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Адреса: 46023, м. Тернопіль, вул. Купчинського, 8 Електронна адреса: svasko@ukr.net Головний лікар – Шкробот Леонід Володимирович, тел. 26-86-80 Відповідальна особа – Недошитко Володимир Борисович, тел. 26-84-35 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 39 Електронна адреса: oshvd@ukr.net Головний лікар – Хара Олександр Іванович, тел. 52-36-14 Відповідальна особа –Шкробот Тетяна Степанівна, тел. 25-28-37

Тернопільське обласне комунальне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» Адреса: 46013, Тернопільська обл., Тернопільський р-н с. В. Гаї, вул. Підлісна, 26а Електронна адреса: toktd@ukr.net Головний лікар – Рудик Вадим Дмитрович, тел. 25-15-29 Відповідальна особа – Романів Тетяна Віталіївна, тел. 52-59-29 Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2 Електронна адреса: tmkl1tr@ukrpost.ua Головний лікар – Чайківський Ярослав Федорович, тел. 52-14-08 Відповідальна особа – Голик Євген Юліанович, тел. 25-34-22

Тернопільська міська комунальна лікарня №2 Адреса: 46014, м. Тернопіль, вул. Купчинського,14 Електронна адреса: admintkml2@ukr.net Головний лікар – Кміта Віктор Вікторович, тел. 26-37-75 Відповідальна особа – Паламар Станіслав Арсенович, тел. 26-19-47

Тернопільська міська комунальна лікарня №3 Адреса: 46018, м.Тернопіль, вул. Волинська, 40 Електронна адреса: TMKL3@meta.ua Головний лікар – Лазарчук Юрій Васильович, тел. 55-09-06 Відповідальна особа з надання стаціонарної допомоги – Русин Бог­ дан Романович, тел. 55-09-19 Відповідальна особа за координацію роботи з надання амбулатор­ ної допомоги Смаглій Галина Ярославівна, тел. 55-09-07


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 11 серпня 2016 року Досьє 102

ЗВИЧАЇ ТА ТРАДИЦІЇ НАРОДІВ СВІТУ • В Японії не прийнято йти з робо­ ти раніше за начальника. • У африканському племені Масаї люди вітають один одного стриб­ ками. Чим вище ви стрибнете, тим більшу повагу надасте. • У Норвегії не прийнято поступа­ тися місцем літнім людям в транс­ порті. Вважається, що цим ви під­ креслюєте свою фізичну перевагу. • У США не прийнято платити в рес­ торані за жінку. Вважається, що цим чоловіки підкреслюють свою фінансову перевагу. • У Китаї прийнято плямкати в гос­ тях, а інакше господарі можуть вважати своє готування несмач­ ним. Безшумно їсти в Китаї – об­ разити господарів і кухарів. • У Китаї не прийнято приносити квіти господині будинку. Вважа­ ється, що цим гості підкреслюють, цей будинок настільки некраси­ вим, що вони приносять прикра­ си з собою. • У Фінляндії не прийнято робити публічні компліменти. Вважа­ ється, що публічні компліменти не рахуються. • У Греції не рекомендується хва­ лити в гостях якусь вазу або кар­ тину, інакше господареві дове­ деться її вам подарувати. • Не прийнято стримувати відриж­ ку в Монголії і Бурятії – мовляв, без відрижки гість голодний, тре­ ба ще годувати. • В Індії в сімейному колі не гово­ рять «спасибі». Вважається, що члени сім’ї не повинні дякувати один одному. • У Китаї вважають, що дарувати живі квіти не можна. Це символ смерті – «вони ж скоро помруть». А от штучні – за милу душу – «во­ ни вічні». • У Грузії прийнято, щоб стакан у гостя завжди був повний, навіть якщо пити вже не хочеться. Тому якщо ввічливий гість щоразу ви­ пиває частування до дна, госпо­ дар так і буде змушений продов­ жувати доливати йому вино. • У Данії на Новий рік прийнято би­ ти фарфор об двері сусідів. При­ чому, сусіди ніколи не образять­ ся, адже посуд, як відомо, б’ється на щастя. • В одному зі штатів Індії дівчина може вийти заміж, пожити три дні у шлюбі, а потім розпрощатися на­ завжди з чоловіком. Після цьо­го вона може жити , як їй хочеться, і вільно вибирати собі коханців. • У Данії прапор, вивішений у вік­ні, говорить про те, що в цьому бу­ динку хтось святкує день народ­ ження. • У Латинській Америці при кож­ ній зустрічі і знайомстві прийня­ ті обійми і поцілунок . • Японця краще привітати покло­ ном так само, як і він вас. Зараз сучасні японці вже не дивуються простягнутій руці іноземця. • Аборигени племені Маорі з Но­ вої Зеландії при зустрічі труться один об одного носами, це таке привітання.

15

• СМАЧНОГО!

Домашній кетчуп Основним складником домаш­ нього кетчупу є помідори. А до них вже додаються різні приправи: для гостроти – часник або пекучий пе­ рець, для солодко-пряного смаку – паприку, гвоздику та корицю, для кислоти яблука. Пропонуємо приготувати тра­ диційний домашній кетчуп за най­ простішим рецептом. Інгредієнти: • помідори – 2 кг • болгарський перець – 5 шт. • цибуля – 5 шт. • цукор – 150 г • сіль – 2 ч.л. • гіркий перець – за смаком • крохмаль – 2 ст.л.

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

Приготування: 1. Помідори, цибулю і перець перемолоти і варити 2-3 години (щоб википіла рідина). 2. Потім додати усі спеції. По­ кипить 15-20 хв. Перемолоти зва­ рені складники в блендері, щоб була однорідна суміш. 3. Відібрати 0,5 склянки кетчу­ пу, охолодити, додати крохмаль, розмішати; до решти додати оцет. 4. З’єднати кетчуп з крохмалем та кетчуп з оцтом, як закипить – відставити з вогню.

• ПОСМІХНИСЬ! *****

Маля, плачучи, забігає на кух­ню. Мати запитує його: – Вовочка, чому ти плачеш? – Тому що татко вдарив мо­ лотком по пальцях. – Ну і чи треба через це пла­ кати? Навпаки, це ж навіть смішно. Маля знову розревілося: – От я і розсміявся.

*****

– Алло! Служба підтримки? Ви не знаєте, чому коли я гри­ зу сухарі, у мене зображення на моніторі тремтить?

*****

– Вовочка, ким працює твій тато? – Він соліст. – А де він співає? – Він не співає. Він солить капусту, огірки і помідори.

*****

Один комп’ютерник розка­ зує іншому: – Вчора повертаюся з робо­ ти трохи раніше звичного, а у дружини в ліжку – незнайомий мужик. І очі у обох хитрі-хит­ рі… Я відразу недобре запідоз­ рив, ки­нув­ся до компа, нама­ гаюся вийти в Інтернет – а во­ ни, гади, пароль змінили…

*****

Лікар: – Підготуйте свого чоловіка до найгіршого. – Лікарю, він помре? – Набагато гірше. Він біль­ ше не зможе пити пива.

*****

Пацієнт запитує у хірурга: – Лікарю, вам вдалося збе­ регти мою ногу? – Звичайно! Он вона стоїть в банці з формаліном…

*****

– Вовочка! Відійди зараз же від клітки з тигром! – Не бійся, мамо, я нічого йому не зроблю!

*****

Жінка миється у спільній ван­ній комунальної квартири, а сусід став на табуретку у ко­ ридорі і зазирає через скля­ний верх дверей. Вона помітила і говорить: – Ну, чого витріщився? Го­ лої баби не бачив? – Та треба ти мені! Я див­ люся, чиїм ти милом миєшся!

*****

Ну й лікарня! Коли я сюди прийшов, один лікар сказав, що у мене апендицит, другий – камені в нирках, третій – ва­ да серця. – І чим усе це закінчилось? – Вирізали в мене гланди.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• У першій половині серпня пого­ да постійна – зима буде довга. • Якщо квіти білої водяної лілеї до восьмої ранку не піднімуться над поверхнею – по обіді буде дощ; коли ж зовсім не з’являться – до зливи чи похолодання. • Перед дощем реп’ях розкриває свої колючки. • Перед негодою квітконіжки кар­ топлі згинаються донизу, а квіт­ ки начебто в’януть. • Якщо бур’яни влітку ростуть ви­ сокі – зима сніжна. • Коли літньої пори в прохолодну погоду чути грім, то така погода буде довго. • Якщо вечірня зоря з червоняс­ тим відтінком, а призахідне сон­ це також розчервонілося – вночі збереться на грозу. • Два вечори поспіль немає міся­ ця, а зорі світять – на дощ.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 11 серпня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 15 серпня ніч / день

+14 / +21

вітер

ВІВТОРОК, 16 серпня ніч / день

+13 / +17

вітер

ніч / день

+13 / +19

вітер

ніч / день

+11 / +19

вітер

КОЛЕСО. Точне місце винаходу колеса невідомо, вік історики оці­ нюють в межах 5-4 тисячоліття до нашої ери. Без колеса не було не ли­ ше сучасних засобів пересування, та­ ких як велосипед, автомобіль і на­ віть літак, але і безлічі механізмів.

Саме колесо послужило потужним стимулом для розвитку науки і ре­ месла: на його основі було створено гончарний круг, прядка, млин, шес­ терінки і багато іншого. СКЛО. Історики розходяться в

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

думках з приводу походження скла: одні вважають, що його винайшли в Єгипті, інші віддають перевагу Шу­ мерам. Як би там не було, це одне з найдавніших винаходів його вік на­ лічує близько 5 тисяч років! Тільки уявіть, що люди, які жили кілька тисячоліть тому, вміли виготовля­ ти не тільки прозоре, але і кольоро­ ве скло і використовувати його в декоративних цілях. КОМП’ЮТЕР. Вчені, що працю­ вали над створенням ЕОМ в середи­

ні 20 століття, навряд чи могли при­ пустити, що їх розробки повністю змінять життя людства. Те, що ство­ рювалося як обчислювальний засіб, нині використовується в усіх галу­ зях науки і у всіх сферах життя.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 5 м/с

ЧЕТВЕР, 18 серпня

давалося б, що будь-який винахід має бути геніальним. Але бажання придумати незвичайне часом призводить до таких абсурдних винаходів, що здивувати виходить на всі 200%, а от використовувати таке нововведення захоче не кожен. Представляємо вам цікаві факти про винаходи людства. КІНЕМАТОГРАФ. В кінці 19 сто­ ліття вчені намагалися знай­ти спо­ сіб змусити «картинки рухатися» і, до речі, деяким це вдавалося, проте лаври винахідників кінематографа належать братам Люм’єр. Відомо, що деякі глядачі, які дивилися знаме­ нитий «Поїзд» лякалися його і на­ віть намагалися втекти із залу. За­ раз кінематограф це не тільки до­ сягнення прогресу, але і потужна комерційна індустрія. ТЕЛЕФОН. Згадки про спро­би пе­ редати звук зустрічаються в лі­то­пи­ сах 9 століття нашої ери. У 19 сто­літ­ті кілька вчених працювали над ідеєю створення телефону, проте офіцій­ но його винахідником вважається американець Олександр Белл, який в 1876 році запатентував пристрій, названий ним «говорить телеграф». РАДІОПРИЙМАЧ. У 1895 році Олександр Попов представив пер­ ший радіоприймач, що працював за рахунок уловлювання електромаг­ нітних хвиль. Винахід Попова по­ служив основою не тільки для роз­ витку радіо, як засобу масової ін­ формації, воно відкрило нову еру у вивченні фізики. У наші дні радіос­ танції все частіше переходять на цифрове мовлення.

Пн/Зх, 3 м/с

СЕРЕДА, 17 серпня

Цікаві факти про винаходи людства

З

Пн/Зх, 4 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

ДРУКАРСЬКИЙ ВЕРСТАТ. Цей ви­нахід Йоганна Гуттенберга, що від­ носиться до 15 століття, стало рево­ люцією у виробництві книг. До впро­ вадження друкарського верстата книги переписувалися вручну, при­ чому на створення однієї книги мог­ ло йти кілька років. Друкарський верстат дав людству можливість знайомитися з великими літера­ турними творами. ПАПІР. Історичні хроніки стверд­ жують, що папір з’явився в Китаї у 2 столітті нашої ери. Спочатку її ро­ били з шовкових ниток, перейшов­ ши згодом на більш дешеві матеріа­ ли, такі як крохмаль і клей. З часом папір отримав широке поширення, витіснивши пергамент. Важ­ко уяви­ ти, щоб ми робили без звичайного білого паперу. МИЛО. Перші згадки про мило відносять до 3 тисячоліття до нашої ери. Стародавні єгиптяни викорис­ товували його не тільки для миття, але і для прання одягу. Крім того, саме мило стало основою для ство­ рення багатьох косметичних засо­ бів і побутової хімії. ПОРОХ. Порох придумали в Ки­ таї приблизно в 9 столітті нашої ери. Згідно з однією з версій, цей вина­ хід став випадковістю. Спочатку йо­ го використовували для феєрверків, але незабаром стали застосовувати у військових цілях. Саме порох став поштовхом для розвитку вогнепаль­ ної зброї і вибухових пристроїв.

Пд/Зх, 2 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 19 серпня ніч / день

+15 / +18

вітер

Пд, 3 м/с

СУБОТА, 20 серпня ніч / день

+14 / +31

вітер

Пд, 1 м/с

НЕДІЛЯ, 21 серпня ніч / день

+19 / +31

вітер

Пд, 3 м/с

За даними мережі Інтернет

• ДАВНЯ МУДРІСТЬ Добрий товар легко знаходить покупця. Плавт Докоряй другові наодинці, а хвали привселюдно. Солон Досить, щоб слова виражали зміст. Конфуцій Друга думка завжди розумніша за першу. Евріпід Дружба – це одностайність відносно прекрасного і справедливого. Платон Жінка або любить, або ненавидить: третього в неї немає. Публій Сір Жінку прикрашає мовчання. Гомер

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №13(55)  

Досьє 102 №13(55)  

Profile for dosie102
Advertisement