__MAIN_TEXT__

Page 1

УВАГА! НОВИЙ ВИД ШАХРАЙСТВ

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ стор. 2 ГОТУЮТЬСЯ ДО ЖНИВ

• НОВИНИ

На внутрішньообласних автобусних маршрутах оберуть перевізників. 28 липня в приміщенні облдержадміністрації відбудеться конкурс на право здійснювати перевезення пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування у зви­ чайному режимі руху. П’ять чеських тролейбусів кур­ суватимуть у Тернополі до кінця серпня. Ще п’ять планують привезти до кінця року. Машини не нові, але в доброму стані, кажуть у «Тернопільелектротранс». Тролей­ буси, що привезуть із Чехії – марки «Шкода 15 Тр», так звані гармошки. Ціна одного тролейбуса – 16,5 тисяч євро.

Управління патрульної поліції Тернополя повідомляє, що з почат­ ком жнив частішають порушення перевезення вантажів транспортними засобами, вага яких перевищує 40 тонн. А за це передбачена адміністративна відповідальність.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

Аби розвантажити шкільну програму Міністерство освіти запропонувало нововведення. Вони створили сайт, де усі охочі, насамперед, вчителі-практики рекомен­ дують, що можна забрати чи перенести в програму старших класів. Почали ревізію з програм для першокласників. На сайт вже надійш­ ло шість тисяч порад.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

5

стор.

11

«ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ» У ЗБАРАЗЬКІЙ КОЛОНІЇ

стор.

14

ЗАКЛАДИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ БІЙЦІВ АТО

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№11 (53) / 14 липня 2016 року

Поліцейські викрили групу квартирних крадіїв

Тернопільський центр зайнятості допоможе опанувати майже 150 професій. Підготовка здійсню­ ється на базі ПТУ, вищих навчальних закладів області та інших реґіонів, на підприємствах, в установах і організаціях, а також у цент­ рах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. На Тернопільщині за даними обласної Держсанепідслужби від укусів кліщів постраждали 4 особи. Спеціалісти зареєстрували 3 ви­ падки хвороби Лайма. Кількість звернень за медичною до­помогою через укуси кліщів збільшується.

стор.

стор.

2

Дільничний має бути і медиком, і психологом

Д

ільничний Східного масиву Роман Грицик працює там вже 15 років. Каже, що за весь цей час встиг вивчити багатьох мешканців або вони впізнають його. Робота нелегка. Потрібно не піддаватись стресам та вміти перев­ тілюватись. Адже нес­ подіванок тут стор. 9 не бракує.

Увага! Триває операція «Мак»

З

початку проведення цільової операції «Мак» дільничні офіцери поліції Тернопільщини викрили майже 122 факти незаконного посіву дурману. Найбільше – на Кременеччині, Козівщині, Збаражчині та Бережан­ щині. За кожним з виявлених фактів відомості внесені до ЄРДР і кваліфіковані частиною першою статті 310 ККУ – посів або вирощування снотворного маку чи конопель. Рекордною кількістю культиву­ вання дурману відзначилася родина із села Зелена Бучацького району. На присадибній ділянці поліцей­

ські виявили 2136 рослин маку. Не на пиріжки старалася і господиня із Жизномира також на Бучаччині. На її городі правоохоронці виявили майже дві тисячі рослин снодійного зілля. На одній з ділянок у селі Стриївка Збаразького району господарі урізноманітнили се­лекцію нарковмісної зелені. Окрім май­же півтисячі голівок маку буяло ще й з десяток кущів марихуани. Нагадаємо, загальнодержавна оперативно-профілактична операція «Мак 2016» стартувала на початку червня і триватиме до кінця вересня. Мета операції – виявити та знищити незаконні посіви нарковмісних рослин маку і конопель, перекрити канали їх реалізації.


2

КРИМІНАЛ

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

Групу квартирних крадіїв викрили оперативники Тернопільської поліції

Д

воє чоловіків та жінка склали кістяк злочинної зграї, що орудувала на Тернопіллі. Кожен зі зловмисників мав своє завдання у злодійському «проекті».

31-річна тернополянка вивідува­ ла інформацію про господарів, їхні статки, дізнавалася, коли останніх не буде вдома, її 33-річний знайомий відповідав за «безпечне» перебуван­ ня в чужій домівці, а головним торбохватом виступав раніше судимий за вбивство 47-річний житель обласного центру. За оперативними даними, свою злочинну діяльність тріо розпочало цього року на третій день Великодніх свят. За цей період жертвами злодіїв стали троє мешканців Тернополя. Усі жили по сусідству зі «спостерігачкою», родина зі Збаража – теж добрі знайомі тернополянки. П’ятим у списку жертв мав бути мешканець Вишнівця Збаразького району, однак зловмисникам не вда­ лося довести справу до кінця. – Одразу після замаху на крадіж­ ку нам вдалося затримати зловмисників, – розповів начальник відділу управління кримінальної поліції Михайло Шмиглик. – Нині щодо пі­ дозрюваних розпочато кримінальне провадження за частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу.

ЗЛОВМИСНИКИ ОБКРАДАЮТЬ ПРИПАРКОВАНІ АВТОМОБІЛІ

Н

а початку тижня 250 єв­ро та тисячу гривень втратив житель Кременця.

До слова, з трьох учасників зграї лише жінка не має судимості. Її спільники вже не раз потрапляли у поле зору правоохоронців. Об’єктами наживи зловмисників переважно ставали квартири на першому поверсі та приватні будин­ ки. Проникали туди шляхом віджиму пластикових вікон. Зі слів криміналістів, котрі доку­ ментували діяльність зграї, плани в лиходіїв були грандіозні. На досягну­ тому зупинятися не збиралися. Зло­ чини планували фактично щотижня, та не завжди вдавалося проникати до чужих квартир. Перевагу зловмисники надавали цінним негабаритним речам і грошам. Приміром з однієї квартири ви­ несли 5000 доларів США, 1150 євро, 35000 гривень та близько 20 най­ме­ нувань золотих виробів. З приватного будинку у Збаражі, окрім валю­ ти та ювелірних прикрас, поцупили золоті злитки та монети, ноутбук, срібний посуд. Частину цінностей здавали до ломбардів, решту возили на ринки східних областей. Наталія БІСОВСЬКА

У чоловіка в ніч з десятого на одинадцяте липня невідомі, пошкодивши заднє бокове вікно, проникли в салон автомобіля «Volkswagen Passat» та викрали гроші. Транспорт, кажуть правоохоронці, потерпілий залишив, як завжди, в дворі будинку без нагляду. Десять хвилин знадобилося кра­ діям, аби обікрасти жителя села Іг­ ровиця Тернопільського району. 11 липня чоловік став жертвою злодіїв. За словами потерпілого, він відійшов від автомобіля «Таврія» лише на кілька хвилин. Транспорт не зачиняв, бо знаходився неподалік. Коли повернувся, то помітив, що з салону щезла барсетка в якій було 12 тисяч гривень, паспорт громадянина України та посвідчення водія. Як не стати жертвою злодіїв вже неодноразово розповідали поліцейські: не залишайте в автомобілі цінні речі, замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго, обладнайте авто сигналізацією та вмикайте її кожного разу, коли виходите з автомобіля.

Три крадіжки за одну ніч. Поліцейські Увага! Новий Тернополя затримали злодія-рекордсмена вид шахрайства П ісля двох обкрадених автівок гастролер з Івано-Франківщини поліз у вікно чужої квартири.

Б

ути уважними, продаючи товар невідомим, закликають правоохоронці Тернопільщини. За словами заступника начальника міського відділу поліції Сергія Га­ танюка, останніми днями вони почали фіксувати новий вид шахрайства. Жертвами стають люди, які продають товар через інтернет мережу.

Залишився без золотого ланцюж­ ка та грошей житель Тернополя. Чо­ ловік на одному з сайтів розмістив оголошення про продажу прикраси. Йому під вечір зателефонував незнайомий і сказав, що готовий придбати дану річ. Зустрілися вони поблизу ТРЦ «По­доляни». Ланцюжок продавець віддав лише після того, як на мобільний прийшло смс-повідомлен­ня про зарахування коштів на картку, а це 8 440 гривень. Та коли потерпілий захотів зняти гроші, їх не було. Як каже Сергій Гатанюк, шахраї винайшли нову схему для обдурювання людей. Для цього вони використовують «І-бокси» або банківсь­ кі картки. Зловмисники дійсно кидають гроші на вказаний рахунок, але після того, як спільник забирає товар, гроші щезають. Шахрай від-

Як розповів заступник начальника Тернопільського відділу поліції Сергій Гатанюк, за підозрою у вчиненні серії крадіжок правоохоронці затримали в порядку статті 208 КПК 22-річного уродженця Фран­ківщи­ ни. Молодому чоловікові інкримінують частину 2 статті 185 ККУ.

Раніше неодноразово судимий за крадіжки, незаконне заволодіння ав­ томобілем та втягнення у злочинну діяльність неповнолітніх фран­ківча­ нин після звільнення з місць поз­ бавлення волі одружився на тернополянці, переїхав до Підгороднього Тернопільського району. Як встано­ вили правоохоронці, два місяці тому зловмисник обікрав чужу автівку, розбивши бокове вікно. Тоді вда­ лося поцупити навігатор. Вичекавши, лиходій вирішив

пов­торити «подвиг». Цього разу злодій, обікравши дві автівки, поліз ще й через вікно до чужого помешкання. Шум розбудив господиню. На­ робивши крику, жінка злякала невідомого і той вискочив назад через вікно. Лиходія тієї ж ночі затримали патрульні та доставили до відділу поліції. Підозрюваний перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу.

райони Тернополя з метою профілак­ тики та викорінення проституції. Правоохоронці кажуть, що в ос­ новному жінки легкої поведінки, які надають сексуальні послуги за гроші, «працюють» в районі вулиці Про­ тасевича, іноді їх ловлять і по готелях. Вік працівниць – 30-35 років. Се­ ред них як неодружені, так і жінки, які мають родини. Тернополянки зіз­ наються, що вийти на вулицю їх зму­ сило складне фінансове становище. За годину роботи заробляють близь­ко 500 гривень. Клієнти, як пра­вило, водії далеких рейсів, а іноді і таксисти. Протидіяти цьому явищу в державі важко, оскільки за заняття прос­

титуцією існує лише адміністратив­ не покарання, а це в основному штра­ фи та громадські роботи. Олександр Буняк стверджує, що проституція це проблема всього сус­ пільства і боротися з нею потрібно не лише правоохоронцям. Багато за­ лежить і від місцевої влади та самих мешканців. За даними Українського інститу­ ту соціальних досліджень, 20% дів­ чат займаються проституцією для власного фізіологічного задоволення, 70% шукають легких грошей, 60% розглядають секс-бізнес, як тим­ часове заняття, близько 30% працюють повіями за примусом.

На Тернопільщині триває боротьба з наданням сексуальних послуг за гроші

міняє попередню операцію з переведення коштів ще до того, як продавець дістанеться до банкомату. Іноді злодії кидають своїм жерт­ вам «підроблені» смс-ки з номерів, які на перший погляд схожі на ті, що присилає банк. Правоохоронці просять людей бути обережними. Якщо є можливість зустрічатися і передавати товар з рук в руки, то вимагайте розрахунок готівкою або йдіть разом і знімайте гроші. Лише після того від­ давайте товар. Не вірте смс-пові­дом­ ленням та іншим оповіщенням, які надходять на телефон. Саме так ви зможете вберегти себе від шахраїв.

З

аняття проституцією задокументували правоохоронці щодо двох тернополянок. Жінок піймали на гарячому під час відпрацювання обласного центру. Їм висунули обвинувачення відповідно до статті 181-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За словами Олександра Буня­ ка, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу боротьби, пов’язаних зі злочинами торгівлі людьми, їхні працівники постійно відпрацьовують усі мікро-


КРИМІНАЛ

Жінка після інтимних стосунків обкрадала своїх партнерів

К

радіжку приватного майна правоохоронці Тернополя інкримінують місцевій мешканці. Жін­ка обкрадала чоловіків. Із заявою про зникнення із гаманця чотирьох тисяч гривень до поліції звернувся житель обласного центру. У злочині чоловік запідоз­ рив нову знайому, оскільки сума щезла в той час, коли вона була у нього в гостях. Зі схожою скаргою до Тернопіль­ ського відділу поліції звернувся ще один тернополянин. Він повідомив, що з його номеру в готелі жінка на ім’я Наталя викрала мобільний телефон та 500 гривень. За словами заступника начальника міськвідділу поліції Сергія Гатанюка, у ході слідчо-розшукових за­ ходів правоохоронці з’ясували, що до двох цих крадіжок причетна одна і

В та ж особа. Тернополянка, 1984 року народження, відвідувала нічні клуби і там знайомилася з чоловіками. Після закладів відпочинку знайомство продовжувалося під час ін­тимних стосунків на квартирі у чоловіка або в готельному номері.

Н

10 липня працівники управління патрульної поліції в селі Смиківці, неподалік аеропорту, спинили автомобіль із пошкодженням лакофарбового покриття правої сторони. Водій не мав при собі жодних документів на транспорт, а також пе­ ребував у стані алкогольного сп’я­ ніння. Патрульні склали два адмі­ ністративних протоколи. Водія і йо­го товариша відпустили, а біля автівки залишили чергових, очікуючи слідчо-оперативну групу, аби відігнати транспорт на арештмайданчик. Начальник Тернопільського від­ ділу поліції Олег Турлай каже, що

зробити це одразу не було змоги через великий натовп людей на фестивалі. Уже 11 липня до правоохоронців надійшло повідомлення про угон автомобіля «ЗАЗ-110267» темно-зеленого кольо­ру. Транспорт стояв при­ паркований в дворі будинку на вулиці Вербицького, а його в ніч з 10 на 11 викрали невідомі. Як з’ясува­ лося, саме цю автівку зупиняли патрульні вночі поблизу аеропорту. Піднявши протокол, правоохоронці одразу вийшли на слід крадіїв. Чоловік у скоєному зізнався. Він заявив, що вирішив з товаришем викрасти авто, аби доїхати на фестиваль «Файне місто». Раніше житель Тернопільського району у поле зору правоохоронців не потрап­ ляв. Слідчі розшукують напарника викрадача. Триває слідство.

Правоохоронці припинили незаконну діяльність кар’єру

Г

ромадська організація «Протидія корупції та мо­ ніторинг екології «Скеля» спільно з працівниками уп­рав­ ління захисту економіки Нац­ поліції та Теребовлянського відділення поліції вия­вили та задокументували не­законний видобуток корисних копалин у селі Бернадівка, що на Теребовлянщині. Як розповів керівник теребовлянської поліції Роман Олійник, вони оперативно відреагували, виїхали до Бернадівки і на гарячому застали копачів каменю.

З місця нелегального надровидобування вилучили грей­дер, екска­ ватор та вантажівку. За даним фак­ том відомості внесе­ні в ЄРДР за статтею 240 КК України. Три­ває досудове розслідування. Припинили діяльність нелегаль­ ного кар’єру і співробітники Монастириського відділення поліції. Поб­ лизу села Гончарівка місцеві жителі розкопали берег та незаконно видобували вапняк. Поліцейські вилучили вантажний автомобіль, півтора куба каменю та екскаватор. Вирішується питання про накладення арешту на да­ не майно.

Вранці, поки новий «кавалер» спав, жінка обкрадала його і тікала. Раніше тернополянка у поле зору правоохоронців не потрапляла. У скоєному жінка зізналася. Її перевіряють на причетність до схожих кримінальних правопорушень.

3

Тернополянин пограбував 67-річного пенсіонера, якому стало погано на вулиці післяінсультному стані у відділення психоневрологічної лікарні потрапив пенсіонер. Шістдесятисемилітньому чоловікові стало погано поблизу залізничного вокзалу. Саме в цей момент його пограбував невідомий.

Викрали автомобіль, аби поїхати на фестиваль езаконне заволодіння транспортним засобом інкримінують правоохоронці жителю Тернопільського району.

четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

За словами потерпілого, він поп­ росив випадкового перехожого показати дорогу до залізничного вокзалу. Невідомий зорієнтував пенсіо­ нера і навіть провів. Проте старшому чоловікові в якийсь момент стало погано і «добрий помічник» зап­ ропонував тернополянину зайти у приміщення вокзалу в прохолодне місце. Довівши до кас, посадив, а потім пограбував, забравши у потерпілого гаманець в якому були український та закордонний паспорти, пенсійне, посвідчення ветерана пра­

ці, а також 2800 гривень. Після цього невідомий втік. Швидку та поліцію викликали люди. На місце події виїхала слідчооперативна група. Як каже Сергій Гатанюк, заступник начальника міського відділу по­ ліції, менше доби знадобилося правоохоронцям, аби розшукати злодія. Ним виявився раніше судимий за крадіжки тернополянин, 1985 року народження. Грабіжник у скоєному зізнався. Він повернув потерпілому лише документи, бо гроші встиг вит­ ратити на власні потреби. Наразі зловмисника перевіряють на причетність до скоєння інших кримінальних правопорушень. Три­ ває слідство відповідно до статті 186 частини 1 Кримінального кодексу України – відкрите викрадення чужого майна (грабіж). Наталія БАРНИЧ

Якщо не пам’ятаєте, куди поділися ваші речі, то не стверджуйте правоохоронцям, що їх вкрали

З

аяви про крадіжки, особ­ливо мобільних телефонів, надходять до поліцейських найчастіше. Люди зазвичай стверд­ жують, що хтось поцупив у них мобільний пристрій. Правоохоронці витрачають час і зусилля на те, щоб з’ясувати обс­та­ вини крадіжки, знайти винуватця.

Доволі часто з’ясовується, що по­ рушує закон сам «потерпілий», – каже старший оперуповноважений уп­ равління кримінальної поліції Василь Сороцький. – З початку цього року до поліцейських області надійшло 386 заяв про викрадення мобільних телефонів. Третину крадіжок нам вдалося розкрити, у 75-ти випадках кримінальні провадження закриті через відсутність складу злочину. Чому про­вадження закриваються? Причина проста – заявники втратили свої мобільні, проте у заяві написали, що телефони у них вкрали, – роз­ повів Василь Сороцький. – До слова, через трату часу на розкриття виду­ маних крадіжок, зростає число не-

розкритих. Адже замість працювати над пошуком реальних крадіїв, наші співробітники витрачають зусилля на те, щоб з’ясувати, чи справ­ді стався злочин, чи потерпілий при­ думав собі історію про крадіжку. Зі слів старшого оперуповноваженого, найперше криміналісти беруться за розкриття тих фактів, у яких є склад злочину. Вкрадений те­ лефон шукатимуть швидше, аніж за­гублений. Тому заявники, не без підказок «знаючих», вказують у повідомленні про те, що телефон крадений. Забуваючи, що в Кримінальному кодексі є дві статті, які передбачають покарання за подібні «фан­ тазії». Зокрема стаття 383 ККУ – завідомо неправдиве повідомлення

про вчинення злочину та стаття 384 ККУ – завідомо неправдиве показання. Порушуючи ці норми закону, можна втрапити за грати. – Хочу запевнити людей, загублену річ оперативники також шукають, тому не треба дослуховуватися до чиїхось «добрих порад» і са­ мим не варто придумувати про кра­ діжку, якщо ви не пам’ятаєте куди подівся ваш мобільний, – каже ка­ пітан поліції. – Хочу навести прик­ лад, коли молодий чоловік, звернувшись із заявою до правоохоронців «фантазував», як дорогою додому у нього викрали телефон. Вже з перших свідчень так званого потерпілого стало зрозуміло – чоловік ка­же неправду, а той наполягав на своїй позиції. З’ясува­лося, тернополянин, будучи напідпитку, просто загубив недешевий апарат зв’язку. Застерігають поліцейські і тих, хто привласнює знайдене майно. Стаття 193 ККУ – незаконне прив­ ласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опини­ лося у неї, передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до ста п’ят­ десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадсь­ ких робіт на строк до двохсот сорока годин, або виправних робіт на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців. Якщо ви знайшли чужу річ, краще спробуйте розшукати її власника і повернути. Можливо, отримаєте винагороду, або, принаймні, людина буде вам вдячна. Не можете самостійно знайти господаря згуби, зверніться до правоохоронців.


4

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

Операція «Урожай-2016» Вирішити проблему тіньової зайнятості дасть вагомі результати в області реально після об’єднання щодо легалізації зайнятості усіх учасників бюджетного процесу

У

процесі реформування податкової та бюджетної систем впродовж останніх двох років створено необхідну законодавчу базу для проведення децентралізації бюджетних ресурсів та зміцнення фінансової самодостатності місцевих громад.

В

раховуючи аграрну специфіку області, особливого контролю потребує діяльність сільськогосподарських товаровиробників. Саме тому під егідою ТОДА стартувала операція «Урожай». Її проведення не випадкове, ад­же аналіз стану фінансово-господарсь­ кої діяльності підприємств із знач­ ними обсягами виробництва, кількості площ сільськогосподарських угідь, загальних обсягів реалізації то­варів (послуг), використання тру­ дових ресурсів показав, що деякі підприємства за рівних умов ведення діяльності на однакових площах землі мають різне податкове навантаження, яке на більшості підприємствах є незначним. На цьому акцентував увагу присутнім на засіданні колегії обласної державної адміністрації начальник Головного управління ДФС у Терно­ пільській області Ігор Комендат. – Торік під час проведення операції «Урожай-2015» також досягну­

то вагомих результатів, адже додат­ ково оформлено 2 тис. 211 най­ма­них працівників, легалізовано 21,5 млн. грн. виплаченого доходу, додатково бюджет отримав 2,9 млн. грн. подат­ ку на доходи фізосіб, 7,5 млн. грн. єди­ ного соціального внеску. Сподіваюсь, що і цьогоріч результати будуть не менш вагомими. Тим більше, як свід­ чить аналітика, працювати є над чим. За даними розрахунку ф.№1-ДФ за І квартал із 681 с/г-виробників 199 або 29% взагалі не використовували працю найманих працівників, – зазначив Ігор Комендат. За його словами, штрафи чималі (від 1 тис. 378 грн. до 41 тис. 340 грн.) і це змусить суб’єктів господарюван­ ня переглянути свої позиції щодо економії витрат за рахунок тіньової зайнятості, адже платежі від її легалізації будуть значно меншими від штрафних санкцій. Тому органам міс­ цевого самоврядування необхідно більш тісніше співпрацювати з ор­ ганами Держпраці, податковими інс­ пекціями для забезпечення ефектив­ ної координації спільних заходів.

Зокрема, йдеться про ті податки, які залишаються в розпорядженні місцевих громад, та підвищення їх граничних ставок. Як результат, зрос­ тання доходів місцевих бюджетів – за 2015 рік приріст становив 23,3%, за 5 місяців цього року – 47,5%. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Тер­ нопільській об­ласті Ігор Комендат. – Як свідчить практика, лише за­ конодавчих змін замало – однією з основних перешкод для досягнення поставленої керівницт­вом держави мети є високий рівень тінізації економічних процесів, зок­рема, на ринку праці та підакцизних товарів. Гост­рою є дана проб­лема для нашої області, – підкреслив очільник об-

В

– У зв’язку із демобілізацією вій­ сь­ковослужбовців, вакантних по­сад є дуже багато, – наголосив військовий комісар області Володимир Катинський, – від цивільних до війсь­ко­ вих. Запрошуємо на службу за конт­ рактом за місцем проживання. Учасники зустрічі заслухали зві­ ти щодо питань мобілізації, ділилися досвідом, як наповнити ЗМІ інформацією по даній те­матиці. Степан Барна на­голосив на виконанні доручень пре­зидента – об­ласть повинна звітувати у вказані строки про результати відбору військовослужбовців за конт­рактом, звертати увагу на якість по відбору самих

кандидатів, приділяти біль­шу увагу військовим, які пройшов АТО і знову бажають служити у ЗСУ за конт­ рактом, спростити для них процедуру його підписання, всебічно допомагати та підтримувати.

цівникам, 1 квартал 2015 року – май­же 215 тис. працівникам. Є певні об’єктивні сторони такої ситуації. Зокрема, в області висока питома ва­ га бюджетних установ, в яких протягом останнього року внаслідок оптимізації структури бачимо знач­ не скорочення чисельності працівників, що і вплинуло на загальну кар­ тину. Але зрозуміло, що значна частина вивільнених працівників не може ніде не працювати. За статистичними даними кількість офіційно зареєстрованих безробітних становить орієнтовно 13 тис. осіб і порівняно з минулим роком зменшується. Враховуючи безробітних та 42 тис. приватних підприємців, по більш як 50% працездатного населення відсутня інформація про отримані доходи. Проблема тіньової зай­нятості очевидна і всім учасникам бюджетного процесу. Необхідно значно під­ вищити рівень співпраці, взаємодії та координації своїх дій для досягнення реальних результатів, – підсумував начальник ГУ ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

совно підприємця за фактом умисного ухилення від сплати податків, використання завідомо неправдивих документів та невиконання судового рішення. Він відобразив у бухгалтерському обліку та податковій звітності недостовірні документи про прид­ бання товарів та послуг з метою не-

законного заниження об’єктів оподаткування з податку на доходи фізичних осіб та з податку на додану вартість, внаслідок чого до бюджету не надійшло май­же 2 млн. грн. по­ датків. У ході слідства підприємець кілька разів відмовлявся виконувати рішення суду, що стосувалось до­ судового розслідування.

На Тернопільщині підприємець відповідатиме за ухилення від сплати 2 млн. грн. податків

З

початку року слідчі податкової міліції ДФС направили до суду 10 кримінальних проваджень. Слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільсь­ кій області завершило розслідування кримінального провадження сто­

Альтернатива мобілізації – служба за контрактом в Збройних силах

44-й окремій артилерійській бригаді відбулась нарада щодо залучення осіб на військову службу за контрактом.

ласного фіскального відомства. Ігор Комендат каже, що незважаючи на ріст надходжень податку на доходи фізичних осіб за 5 місяців цього року, порівняно з відповідним періодом минулого року на 52,4%, суттєвих зрушень в легалізації робочих місць не відбулося. Приріст досягнуто за рахунок збільшення фонду оплати внаслідок підвищення середньої заробітної плати та самої ставки ПДФО (з 15% до 18%). Попри велику кількість нарад, робочих зустрічей з суб’єктами господарювання, зростання кількості найманих працівників, що отримують систематично заробітну плату, в області не спостерігається. Як нас­ лідок – на Тернопільщині один з найнижчих в країні відсотків офіційного працевлаштування. – За даними, поданих податковими аґентами розрахунків ф.№1-ДФ за 1 квартал 2016 року, ними задек­ ларовано виплачену заробітну плату 200 тис. найманим працівникам або 37% працездатного віку, тоді як за 4 квартал 2015 року – 211 тис. пра­

Гостям показали умови проживання та побуту військовослужбовців-строковиків артбригади, оз­на­ йо­мили з територією части­ни, її па­ м’ятними місцями, розповіли про бо­ йові досягнення у зоні АТО.

Служитиму допоки ворог на нашій землі

З

ручний довільний одяг та легке взуття цивільного вирішив поміняти на військову форму та берци житель Тернопільщини. Чоловік, повернувшись після мо­ білізації додому, прийняв рішення і далі захищати нашу державу від ворогів. – Місяць відпочину і знову піду служити, – так ствердно говорить демобілізований військовослужбовець, учасник бойових дій АТО Ростислав Легкий. Чоловік знову вирішив служити у війську та підписати контракт вже в іншій для нього час­ тині, а саме у 44-й окремій артилерійській бригаді. Людина з двома вищими освітами, котрій мало що заважало жити у цивільному житті, покинула роботу начальника відділу державного реєстру виборців у

Бережанській райдержадміністрації та пішла захищати державу від агресора. Можливо за короткий час побачимо його у строю бригади Тернополя.


5 На Тернопільщині триває активний етап підготовки до жнив

ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ!

Відбулось засідання штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

У

зв’язку з підвищенням класу пожежної небезпеки на всій території України збільшилася ймовірність загорання лісів, торфовищ та сільгоспугідь.

Під головуванням Віце-прем’єрміністра – Міністра реґіонального розвитку, будівництва та житлово-

У КОЛЕКТИВІ РЯТУВАЛЬНИКІВ ПОПОВНЕННЯ

Д

ип­ломи спеціалістів от­ри­ мали випусники Львівсь­ кого державного універси­ тету безпеки життєдіяльності. Цього року підрозділи пожежнорятувальної служби області попов­ нились кваліфікованими дипло­мо­ ваними спеціалістами. 13 випуск­ни­ ків прибули для подальшого проходження служби до Управління державної служби України з надзвичай­ них ситуацій у Тернопільській області. Молодих фахівців привітав т.в.о. начальника Управління підполковник служби цивільного захисту Ігор Павук. Він побажав лейтенантам, щоб знання і навички, які вони набули протягом навчання, стали надійним фундаментом для їхнього про­фесійного зростання та сприяли чесному і сумлінному ви­конанню ними свого службового обов’яз­ку – бути завжди напоготові для захисту, порятунку та допомоги.

комунального господарства України Геннадія Зубка у режимі відеоконференції відбулось засідання між­ві­

четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

домчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенноекологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Від Тернопільщини у заході взяли участь голова ТОДА Степан Барна, перший заступник голови ОДА Іван Крисак, т.в.о. начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільсь­кій області під­полковник служби цивіль­ ного захисту Ігор Павук, начальник Управління з питань цивільного захисту населення ТОДА Ігор Лівінсь­ кий та керівний склад територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту краю. У ході зустрічі заслуховувались питання прогнозування роз­витку гідрометеорологічної ситуації у літ­ ній період 2016 року, а також заходи, вживання яких допоможе ефективно протидіяти загрозам, пожежам і надзвичайним ситуаціям у природних екосистемах України. У підсумку заходу було визначено ряд пріоритетних завдань, дот­ри­ мання яких сприятиме зменшенню рівня пожеж у природніх екосистемах та сільгоспугіддях. Серед найваж­ ливіших з них можна виділити такі: • цілодобове спостереження за лі­ совими масивами та сільгоспугіддями; • неухильне дотримання планів дій протипожежного захисту лісів, торфовищ та сільгоспугідь; • проведення роз’яснювальної ро­ боти серед керівників підприємств, установ та організацій щодо дотримання вимог пожежної безпеки під час виконання робіт.

Н

Під час перевірок особлива увага звертається на стан електрогосподарства, шляхів евакуації, систем опалення, наявність працездатного зовнішнього протипожежного водопостачання, протипожежної автоматики тощо. За результатами перевірок будуть підготовлені і направлені до місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, керівникам підприємств інформації щодо протипожежного стану сіль­ госппідприємств для вжиття відповідних заходів. Сьогодні кожен керівник агропромислового комплексу усіх форм власності мусить знати вимоги пожежної безпеки, дотримуватись їх та пам’ятати, що до початку жнив вся зернозбиральна техніка, агрега­ ти та автомобілі повинні бути відремонтовані, оснащені справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками. Слід зауважити, що перед початком збирання врожаю, зерносклади і зерносушарки повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки. Виявлені протипожежні недоліки

необхідно усувати до приймання зерна. Всі працівники, залучені до збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж. Мотопомпи та пристосовану техніку слід обладнати пристроями для гасіння пожеж. В сільгосппідприємствах усіх форм власності з питань забезпечення пожежної безпеки при збиранні врожаю необхідно провести перевірку боєздатності добровільних протипожежних формувань, провести навчання та обов’язкове страхування їх членів. Управління ДСНС України в Тер­ нопільській області звертається до сільгоспвиробників: не варто легковажити питаннями пожежної без­ пеки, тим самим наражаючи на небезпеку людське життя, майно та матеріальні цінності. Пам’ятайте, пожежу легше попе­ редити, ніж погасити!

ся та пізнаватимуть світ разом з польськими однолітками. Традиція такого літнього таборування започаткована 14 років тому, в рамках співпраці між польськими пожежними з міста Катовіце та ук­раїн­сь­ кими рятувальниками з Тернополя. Дітям надовго запам’ятаються посвячення в члени табору, вечірні посиденьки біля вогнища з гітарою і випіканням ковбасок, дискотеки та інші розваги. Вони зустрінуть ба-

гато нових друзів, побувають на різноманітних пізнавальних екскурсіях, відвідають зоопарк, ознайомляться з пожежними підрозділами, технікою та пожежно-технічним спорядженням польських вогне­ борців, під наглядом дорослих зможуть вдосталь позасмагати та покупатися у водах Балтики. Їх очікує корабельна подорож у відкритому морі й розваги у Веселому містечку, їзда на конях, спортивні змагання та

заходи спортивно-пожежного змісту. До слова, юні-пожежні з Тернопільщини не лише розважатимуться. Їх навчатимуть безпечно розпалювати вогнище, добувати прісну воду, надавати долікарську допомогу та багато іншого корисного та цікавого. Діти набудуть нового досвіду та отримають безліч яскравих вражень. А після завершення табірної зміни зміцнілими та загартованими повернуться додому.

а порозі жнива. Щоб незабаром духмяний хліб безпечно потрапив на наші столи – на Тернопільщині триває активний етап підготовки до їх проведення. Не залишаються осторонь й працівники Управління ДСНС у Тернопільській області.

Юні рятувальники таборуватимуть у Польщі

Ш

естеро юних рятувальників з Тернопільщини у супроводі офіцера-опікуна з числа працівників Управління ДСНС України у Тернопільській області відбули в Республіку Польща. Тут, в навчально-відпочинковому таборі на Балтійському узбережжі, вони протягом трьох тижнів оз­ доровлюватимуться, навчатимуть-


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

Тернопільський район – На Тернопільщині відновлюють очисні споруди та впорядковують сміттєзвалища лідер у рейтингу діяльності

Н

асамперед ми дбаємо про здоров’я жителів краю, тож неабияке значення має реконструкція та створення нових очисних спо­руд, – про це наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. У діяльності об'єднаних територіальних громад області актуальним залишається питання очистки води, адже її забруднення негативно впливає на стан довкілля та здо­ ров’я людей. До того ж на відновлення очисних споруд передбачена субвенція з держбюджету. На так давно очисні споруди

функціонували лише в обласному центрі та прилеглій до нього території. За рік роботи Степана Барни на посаді голови Тернопіль­сь­кої ОДА вони запрацювали в Ланівцях, Збаражі, Шумсь­ку, Хоростко­ві та Бережанах. – Наразі відповідні роботи щодо

відновлення очисних споруд прово­ дяться у місті Копичинці та смт. Товс­ те, – зазначив очільник області. – До слова, на території області налічується 912 водних об’єктів та 26 водосховищ. Із них лише 504 офіційно передано в оренду. Відтак 408 експ­ луатується незаконно. Звертаюся до представників громадськості з пропозицією спільно врегулювати це питання. Серед завдань, що потребують першочергового вирішення, під час наради присутні наголосили на впо­ рядкуванні сміттєзвалищ області, ви­діленні земельної ділянки для узаконеної утилізації сміття та роздільному сортуванні відходів. Також мова йшла про пошуки можливостей введення в експлуатацію, придбану ще у 2009 році сміттєсортувальну лінію. Нагадаємо, зараз вона знаходиться у місті Скалат й перебуває на балансі обласної ради. – Сміттєвалище повинне функціонувати, дотримуючись усіх законодавчо встановлених норм. Для ме­ не це принципово важливе питання і я доведу, що його вирішення можливе, – підсумував Степан Барна.

З

гідно результатів рейтингової оцінки результатів діяльності за І квартал 2016 року лідируючу позицію впевнено зайняв Тернопільський район. Найкращою та найуспішнішою роботу району визнали у напрямках: «Економічна ефективність», «Фі­ нансова самодостатність», «Ефектив­ ність ринку праці» та «Розвиток інф­ раструктури». – Ми працюємо за принципом:

«А що я зробив для розвитку свого краю?». Лише спільними зусиллями ми змогли досягти такого результату. Серед пріоритетних напрямків нашої роботи є забезпечення мобілізаційної кампанії, допомога сім’ям бійців АТО, боротьба з корупцією, залучення інвестицій, розвиток інфраструктури, а також створення додаткових робочих місць. Таким чином ми зможемо відродити наш реґіон та країну в цілому, – зазначив голова Тернопільської РДА Олександр Похилий.

ках. Враховуємо й те, що планується відновлення військової частини на території Тернопільської області. У найближчому часі подібні захо-

ди проводитимуться частіше. У них братимуть участь не лише молоді люди з обласного центру, а й з усієї області.

ми Євросоюзу. Подібний захід – це додаткова можливість презентувати можливості нашого краю, а також встановлення напрямків подальшої співпраці. Окрім потужного потенціалу для майбутнього розвитку та працьовитого населення, Тернопіль­ щина славиться ще й неабияким ту­ ристичним потенціалом. Загалом, Дні Тернопілля потрібні для реалізації наших ідей та створення привабливого іміджу для туристів та потенційних інвесторів, – підкрес-

лив голова ТОДА Сте­пан Барна. У рамках виставки відбудеться міжнародний ярмарок автопричепів та кемпінгів, байк-шоу, водно-спортивні ігри, конгрес ін­новацій в галузі туризму, міжнародні змагання з мотокросу, різноманітні майстерні у сфері найновіших туристичних трендів, зуст­річі з відомими спортсменами, демонстрації кулінарних страв шести континентів світу. Пла­ нується проведення семінару на туристичну тематику.

45 дітей учасників АТО В Тернопільській області провели відпочинуть у Польщі військово-патріотичні тренування

45

дітей учасників АТО з Тернопільщини вирушили на відпочинок до Польщі (Мазовецьке воєводство). Там вони проведуть 14 днів.

Програма поїздки досить наси­ че­на. Вона дозволить відпочити і мо­рально, і фізично. До того ж це чу­до­ва нагода розповісти про нашу краї­ну, представити її культуру і традиції. Це друга поїздка дітей учасників АТО за кордон цього року. З 18 по 30 червня 45 дітей відвідали Хор­ ватію. Поїздки безкоштовні. Вит­ра­ ти за кордоном беруть на себе іно­ зем­ні партнери. – Уже другий рік поспіль завдяки нашим іноземним партнерам діти наших захисників мають можли-

вість відпочити, побачити нові цікаві країни. Минулого року такою можливістю скористалися 180 дітей, було організовано 6 поїздок в країни Європи, – зазначив Степан Барна. Супроводжують групу дітей 5 до­ рослих, серед яких – вчителі та медик, тому батькам хвилюватися не варто. – Не забувайте, що ви – українці. З гордістю носіть вишиванки, наш прапор та розмовляйте тільки рідною мовою, – звернувся до дітей очіль­ник краю. Нагадаємо, проект реалізується з ініціативи Степана Барни, голови ОДА, за сприяння Міністерства закордонних справ України та обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі проекти в області втілюватимуть і надалі.

В

ійськово-патріотичний вишкіл для молоді відбувся у рамках святкування 125-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця.

Вишкіл провели на території Гвинтівкового артилерійського полігону в селі Біла Тернопільського району. – Головна мета проведення таких заходів – це популяризація Служ­ би Оборони України, формування територіальної оборони на Тернопільщині, – відзначив голова обл­ держадміністрації Степан Барна. – Ми повинні проводити військовий всебічний вишкіл для нашої молоді. Сьогодні нам потрібні люди, які хочуть і вміють тримати зброю в ру-

В Угорщині пройдуть Дні Тернопілля

Т

ернопільська область презентуватиме свій потенціал в Угорському парламенті. Наразі ведуться перемовини щодо організації та проведення Днів Тернопілля у місті Будапешт, що орієнтовно відбудуться у жовтнілистопаді поточного року. – Для нас надзвичайно важливо налагоджувати ефективну співпрацю з сусідніми державами, країна-


НОВИНИ З МІСТА

Сергій Надал оглянув стан реконструкції пляжу «Циганка»

М

іський голова Тернополя Сергій Надал оглянув стан реконструкції одного із найбільших об’єктів, який ремонтують цього року, пляжу «Циганка».

ДЛЯ ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ «ТЕРНОПІЛЬ» ПЛАНУЮТЬ СТВОРИТИ СУЧАСНУ БАЗУ

Н

а утримання футболь­ ного клубу «Тернопіль» міська рада разом з меценатами виділяє близько 1,5 млн. грн. На сьогоднішній день вкладають­ ся також кошти у міський стадіон та клубну інфраструктуру. Команда забезпечена всім необхідним, проводить якісні збори, підписує нових гравців. – Сьогодні ФК «Тернопіль» – це футбольне обличчя нашого міста, клуб, який має достойно представляти Тернопіль у вищих дивізіонах чемпіонату України. У місті розроб­ лена концепція розвитку футбольного клубу на декілька років з перс­ пективою виходу в Прем’єр-Лігу, де основу клубу будуть складати гравці, для яких Тернопіль є рідним містом, – зазначив почесний президент муніципального клубу Сергій Надал. Футбольне керівницт­во дер­жа­ ви зберегло можливість для ФК «Тер­ нопіль» почати наступний футбо­ льний сезон у Першій Лізі. З нового турнірного сезону фут­ болісти тернопільського клубу готові радувати вболівальників чудовою грою та новими перемогами.

Як розповідає очільник Тернополя, у цій частині парку ім. Т.Шевченка облаштують пішохідний фон­ тан, велодоріжки, оглядові майданчики, екстрим парк, спортивний та дитячий майданчики. Окрім того, усюди буде доступний wi-fi та камери відеоспостереження. – Цей об’єкт – один із найбільших, які ми ремонтували за останні роки і він стане ще однією окрасою нашого міста, громадським простором, який об’єднує спорт та відпочинок, – розповідає Сергій Надал. – Наразі тут здійснюють роботи з ук­ ріплення берегу, бетонування оглядових майданчиків, пішохідних ділянок, тощо. Майже усі роботи ми плануємо завершити до Дня міста, до 28 серпня. На оновлення пляжу «Циганка» з бюджету міста виділили 10 мільйонів гривень. Окрім цього влада планує відремонтувати територію від «Острівка кохання» до cамого пляжу. Реконструкція відбудеться у чотири етапи. Перший етап розпоч­ нуть із укріплення набережної. Нагадаємо, концепцію реконст­ рукції цієї території розробила громадська ініціатива URBAN.te. Тернопільська міська рада наразі працює над реалізацією проекту. Набережну поділять на шість зон. Планується побудова алеї, зони тихого відпочинку, головної площі та «Зеленого пляжу».

четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

7

Бруківку із дамби Тернопільського ставу використають на інші об’єкти

У

Тернополі триває капітальна реконструкція дамби Тернопільського ставу на вулиці Руській.

Проектом передбачено проведення капітального ремонту гідротехнічних споруд – шлюзного моста та водонапуску у парк Топільче, а після цих робіт на проїжджій частині облаштують асфальтобетонне по­ криття на посиленій основі. Як розповідає начальник відді­ лу інженерно-транспортної інфра­ ст­рук­тури Андрій Дроздовський, стару бруківку, яку демонтовують з дам­би, використають при ре­монті інших об’єктів. Передбачене розбирання бру­ ківки площею 1078 кв.м. Її використають для ремонту проїжджої частини біля бульвару Шевченка та пішохідної зони на вулиці Брюкнера.

Через ремонт дамби буде частково перекритий рух на вулиці Руська

Н

а засіданні виконавчого комітету прийнято рішення про часткове пе­ рекриття руху на вулиці Руська (вздовж дамби Тернопіль­ сь­кого ставу). Рух буде перекрито по смугах. З 30 червня розпочалися підготовчі роботи для проведення капітального ремонту дамби. Як зауважив міський голова Сергій Надал, пе­ редбачено капремонт проїжджої час­ тини, а також гідроспоруд. – Проект передбачає реконст­

рукцію асфальтобетонного покриття, реконструкцію 14 оди­ниць існуючих колодязів інженерних мереж, реконструкцію водопроводу та мереж зовнішнього освітлення. На даний час вартість цього об’єкту сягає близько 30 мільйонів. Планується, що капітальний ремонт проводитиметься із залученням коштів Державного фонду реґіонального розвитку. Наразі з цього фонду виділено 5 мільйонів гривень, – зауважив Сергій Надал. Рух на вулиці Руська буде перекрито до 29 липня.

У дитячому садочку №26 відремонтували прилеглу територію та замінили вікна на енергоефективні

М

іський голова Тернополя Сергій Надал оглянув стан виконання ре­ монтних робіт у дитячому са­ дочку №26, який розташований на вул. Лесі Українки, 7а. Біля цього закладу провели ремонт асфальтобетонного покриття, а у садочку – замінили вікна на енер­ гозберігаючі. – У цьому році міська рада розпочала реалізовувати нову програму, яка передбачає ремонт під’їзних шляхів до закладів та самих територій у тринадцяти дитячих садочках

Тернополя. У дошкільному закладі №26 сьогодні уже завершено ремонт покриття, проходів до дитячих майданчиків, а також замінено усі вікна на енергозберігаючі. Частину кош­тів для цих потреб виділила міська рада, а іншу надала компанія «Per­fect» у рамках соціального партнерства, – розповідає Сергій Надал. – Зазначу, що до 1 вересня у цьому садочку заплановано відкрити додаткову групу, у якій навчатимуться майже 30 дітей. До кінця літа у Тернопо­лі відкриють ще 6 додаткових груп, розпочне роботу садок на вул. Юності.


8

СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

Успішний приклад співпраці територіальної громади та Національної поліції продовжується на Тернопільщині

Ч

ергову поліцейську станцію відкрили у селищі Залізці Зборівського району. Вона обслуговуватиме близько сорока населених пунктів у режимі швидкого реагування.

На урочистості з нагоди відкрит­ тя завітали керівники Нацполіції Тернопільщини, представники влади та місцевого самоврядування. З початком нової роботи поліцей­ ських привітав перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. – Основний крок – поближче до людей вже зроблено. Станцію відкрито. Ваша праця необхідна людям, тож нехай вони гідно оцінять відмін­ ний порядок на ввіреній вам території. Сподівання на тісну співпрацю місцевої влади та поліції висловив і народний депутат України Тарас Юрик. Він зазначив, що Тернопільщина гідно показала приклад іншим областям. – Процес унікальний на рівні держави. Приємно, що ми першими можемо передавати досвід іншим регіонам не тільки за кількістю новостворених територіальних громад, а й поліцейських станцій. Сподіваюся, люди оцінять ефект таких нововведень. До праці в новоствореній поліцейській установі приступили четверо правоохоронців. Вони позмінно забезпечуватимуть правопорядок та надаватимуть усю необхідну допомогу населенню. Задля ефективної роботи їх забезпечили усім необхідним – приміщенням, технікою, транспортом. – Ваші найголовніші завдання – публічна безпека та профілактична робота. Усі сподівання, які покладаються на вас, виконуйте з гідністю і честю. Саме тоді люди оцінять вашу

працю, – звернувся до працівників заступник начальника Головного уп­ равління поліції Тернопільщини Рус­ лан Балик. Радіють відкриттю правоохорон­ ного відомства і жителі селища. – Приємно, що прогресивні перетворення не залишили осторонь

й Залізці, – каже голова селищної ра­ ди Любомир Фесик. – Вірю, що моло­ дий колектив поліцейської станції внесе нову творчу ініціативу і не тіль­ ки забезпечить правопорядок, а й по­ передить скоєння протиправного. Тринадцяту поліцейську станцію відкрили у Великих Дедеркалах Шумського району. Заступник начальника Головно­ го управління поліції Руслан Балик зазначив, що проект, започаткова-

ний на Тернопільщині, вже знайшов підтримку в інших реґіонах і його ефективність оцінила Голова Нацпо­ ліції Хатія Деканоідзе. Працівникам станції присутні ба­ жали професійно виконувати свою роботу, а питання, які виникатимуть з матеріальним забезпеченням та паливно-мастильними матеріалами голова Великодедеркалівської сільради Іван Данилюк пообіцяв вирішувати.

До слова, створення поліцейсь­ кої дільниці, котра обслуговуватиме Великі Дедеркали та навколишні села, а це майже десять тисяч населення – ініціатива саме сільського голови Івана Данилюка. Про це зазначив керівник Шумської район­ ної державної адміністрації Юрій Го­ ловатюк Він запевнив, що з таким керманичем села місцева поліцейсь­ ка станція завжди і всім буде забезпечена.

В Головному поліцейському відомстві В області триває місячник добровільної здачі зброї Тернопільщини відзначили кращих працівників слідчого управління П

З

а сумлінне та належне виконання своїх службових обо­ в’язків подякував тернопільським слідчим начальник Нацполіції краю Олександр Богомол. Понад двадцять працівників слідчих підрозділів отримали грамоти та винагороди.

Урочистості за участі керівників слідчих підрозділів, слідчих та вете­ ранів органів внутрішніх справ відбулися в Головному управлінні тернопільської поліції. – Слідство вийшло на перший ру­ біж по боротьбі зі злочинністю, – заз­ начив Олександр Богомол. – Цей під­ розділ є кузнею керівних кадрів в поліції. Аби досягти найкращих результатів слід працювати ефективно та відкрито, займати позицію лю­ дей. Успіхів вам, здоров’я та натх­ нення. За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, досягнуті результати у боротьбі зі злочинністю і правопорушеннями наказом МВС кращих слідчих нагородили грамотами подяками та грошо­ вими преміями.

ершого липня на Тер­ нопільщині стартував місячник добровільної здачі зброї.

За словами старшого інспектора з особливих доручень управління превентивної діяльності Головного управління Національної по­ лі­ції в Тернопільській області Степана Джин­джиристого, за 13 днів жителі краю здали 29 оди­ниць мисливської зброї, чотири з яких пе­ре­ бувало у незаконному обігу. При­ несли свідомі громадяни п’ять га­зо­ вих пістолетів та три пристрої для відстрілювання ґумовими кулями. 22 особи подали документи для реєстрації зброї. 15 зданих предметів правоохоронці направили на знищення через технічну несправність. Здавши добровільно зброю, двоє жителів Тернопільщини уникнули

адміністративної відповідальності. Степан Джинджиристий зверта­ ється до усіх, хто має стару або незареєстровану зброю, приносити її, здавати чи реєструвати. – Нагадую ще раз усім мешканцям, котрі мають у своєму розпоряд­ женні незареєстровану мисливсь­ку зброю – якщо ви добровільно здасте її у органи внутрішніх справ, ви уникнете відповідальності за її незаконне зберігання, а також отримаєте можливість зареєструвати цю зброю та користуватись нею на законних підставах. Власники зброї, які не пройшли перереєстрацію, повинні з’явитися впродовж місячника в органи внут­ рішніх справ, аби уникнути суворих заходів, пов’язаних з вилученням зброї та анулюванням дозволів на їх зберігання чи носіння. Триватимуть заходи з добровіль­ ної здачі зброї до 31 липня.


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

9

Дільничний має бути і медиком, і психологом ВІКТОРІЯ ВИСОЧАН

Д

ільничний Східного масиву Роман Грицик працює там вже 15 років. Каже, що за весь цей час встиг вивчити багатьох мешканців або вони впізнають його. Робота дільничного інспектора нелегка і щоб працювати тут, пот­ рібно не піддаватись стресам та вмі­ ти перевтілюватись. Адже неспо­ діванок тут не бракує. З нагоди Дня дільничного, який відзначали 18 черв­ня, журналасти поспілкувалася з дільничним адміністративної зони №9, що на просп. Степана Бандери, 88 Романом Грициком. На посаді дільничного пан Грицик працює вже 15 років. За цей час вже встиг вивчити багатьох мешкан­ ців «Східного» масиву, а вони добре знають його. Роман Грицик каже, що міліціонером хотів стати ще з ди­ тинства, тому у виборі професії не сумнівався. Відтак після закінчення служби у армії пішов працювати у правоохоронні органи і з 2002 року був закріплений дільничним на Схід­ ному масиві, там працює і досі. – Наскільки важка робота дільничного? – Ця робота стосується багатьох напрямків – починаючи із охорони громадського порядку на вулицях, закінчуючи розкриттям злочинів се­ редньої важкості. Це крадіжки з підвалів, під’їздів, грабунки, крадіжки з квартир, бійки, хуліганства. Якою буде наша робота після реформуван­ ня, не знаємо, але надіємось на позитивні зміни. Адже у нас зараз дуже багато паперової роботи і якщо її забрати, то буде більше часу, щоб помагати людям. – Східний масив спокійний за рів­нем злочинності чи навпаки? – Його називають спальним масивом. Та водночас масив розвивається, багато молоді. То ж загалом «Східний» район важкуватий – бо там проживає велика кількість «під­ облікового елементу» – тобто раніше

судимих. Тут часто скоюють крадіжки, наприклад останні випадки – квартирні крадіжки, крадіжки велосипедів. А в загальному, то важкий масив. Починаючи зі злочинів, закінчуючи активними зверненнями від пенсіонерів. Наплив тих звер­ нень дуже великий, частина з них не за адресою, але ми змушені відреагувати. – Коли починається робочий день дільничного і коли завершується? – Робочий день з 8.00-8.30 і до 18.00, буває що до 20.00. Адже іноді потрібно поспілкуватися з людьми, які весь день на роботі і застати дома їх можна вже у після робочий час. В нічний час я не працюю, але якщо є необхідність зробити якусь роботу, іноді доводиться затримуватися і до 00.00 і до 1.00. А були випадки, коли ми проводили документування злочину, то доводилося затримуватися і до 4.00. Якщо сказати по правді, якщо неділя у мене вихідний – це велике щастя. – На що мешканці скаржаться найчастіше? – Багато скарг стосуються сімей­ них відносин. Наприклад, чоловік час­то випиває, жінка скаржиться, мовляв, зробіть з ним щось. Ми рекомендуємо звернутися в наркодис­ пансер до фахівців чи в приватні клініки. Законом передбачені адмін­ протоколи щодо насилля в сім’ї, але

останнє слово за судом, який прий­ має рішення, – громадські роботи чи арешт. Ми також проводимо профілактичні бесіди, але не завжди цього достатньо – Чи бували випадки у роботі, які загрожували вашій безпеці та життю? – Такі випадки були, але я така людина, що цим не переймаюсь, просто треба знайти підхід у складній ситуації та уникнути небезпеки. Були випадки, коли надійшло повідомлення, що у дворі будинку людина неадекватна і небезпечно поводиться стосовно знайомих. Ми під’їжджаємо і бачимо, що чоловік тримає в руці розбите скло, погрожує усім. Та в процесі розмови він раптом скеровує агресію на себе і вже погрожує , щоб не підходити до нього, бо поріже собі вени. Ми намагаємося вирішувати ситуацію – спілкуємося, переконуємо або стараємося затримати, щоб він не зав­ дав шкоди або собі чи оточуючим. – За 15 років не було думки змі­ нити роботу? – Це така робота, на якій не кожен витримає. Але якщо людина готова до цього і має бажання працювати, то проблем немає. Тут треба бути людиною багатогранною. Адже різні ситуації та постійне спілкування з людьми заставляють перевтілюватися. Раз треба бути стро­ гим, раз добрим, треба знаходити

майте перш ніж вчинити якусь дію чи прийняти якесь рішення. Ми віримо, що через місяць зустрінемо

вас живими та здоровими. Тому дотримуйтеся безпеки, прикривайте спини один одному і пам’ятайте, вас

підхід, бути психологом, а іноді і ме­ диком, адже часто доводиться працювати і з медичними групами. Загалом, щоб описати цю роботу, тре­ ба просто побачити її з середини. – Скільки у вас звернень у день? – Може бути 5-6. Але буває дуже багато звернень безпідставних, ад­ же є багато людей, які мислять як за Союзу і думають, що дільничний всесильний на своїй території і може зробити все. А буває людина при­ ходить і може дві години просто сидіти і говорити і треба її вислухати. Та більшість звернень, коли люди справді потребують допомоги і я стараюся вирішувати проблему. А якщо ще взяти звернення зі «Східного» на лінію 102, то за день їх може бути 15-20 різного характеру. – Як даєте раду з курцями? Ад­ же закон забороняє палити у гро­ мадських місцях. – Звернення з такого приводу бу­ вають, та небагато. Втім, ми постійно працюємо у цьому напрямку – у ра­зі виявлення таких порушень скла­ даємо адмінпротоколи та проводимо профілактичну роботу. Буває, що люди одразу вибачаються і йдуть со­ бі. Таким ми виносимо попередження. А є такі, що систематично палять у громадських місцях та ще й злов­ живають спиртним, – на таких скла­ даємо адмінпротоколи. – Чи думали ви змінити мік­ рорайон для роботи?

– За 15 років я вже так вивчив людей на «Східному» і вони мене і мій мобільний номер, що іноді хотілося б змінити район і номер телефону. Але з іншої сторони – мені лег­ ко працювати, бо все про всіх знаю. Якщо я не знаю, то знає хтось з моїх знайомих, які живуть на Східному. Хто не має мого номера, питають у інших, хто має. І так все передається від одного до другого. Один мік­ рорайон – це як велике село, де всі про всіх знають. До речі, за 15 років роботи декого пам’ятаю ще дітьми, а зараз вони дорослі. Наш громадсь­ кий пункт охорони правопорядку розташований в гуртожитку, і я знаю багато таких хлопців, які неповнолітніми були не дуже чемними, хуліганили, та подорослішали і виправилися. Зараз у багатьох власні сім’ї і вони вже думають про те, як їх прогодувати, як заробити на житло. Хоча є багато таких, які не виправилися і досі. – Які ваші захоплення? – Наша робота важка і психологічно і фізично. Часу на відпочинок та захоплення практично немає. До­ дому зазвичай потрапляю біля 22.00 і часу ні на що не залишається. Вст­ игаю хіба що переглянути новини в інтернеті, і якщо перегляну фільм – то пощастило, бо іноді дивлюсь ли­ ше третину і засинаю. Відтак перег­ ляд одного фільму затягується на декілька днів.

На ціле місто 15 дільничних – це дуже мало

13

громадських пунктів охорони правопорядку діють у різних мікрорайонах Тернополя, у них працюють 15 дільничних.

– Це дуже мало, адже в попередні роки було 3-4 дільничних на од­ ному пункті, – каже начальник сек­ тору відділу превентивної діяль­ нос­ті Тернопільського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тер­ нопіль­ській області Іван Рибчак. – Та зараз є проблема з кадрами, і це

загальноукраїнська проблема. Це все сталося через скорочення та ре­ формування, а також дехто з дільничних пішов у військові, адже там зарплата вища. Поки не закінчиться реформа і всі не пройдуть атестацію, доти ми перебуваємо у підвішеному стані. Загалом від реформи чекаємо покращення умов праці дільничних, підвищення зарплати. А також спростування паперової системи. Адже зараз багато організацій переходять на електронні ва­ ріанти ведення документації.

Тернопільські оперативники вирушили на Схід України

В

иконувати бойові зав­ дання в зону проведення антитерористичної операції поїхали працівники оперативних служб поліції Тернопільщини. У складі зведеної групи – четверо співробітників кримінальної поліції. Жоден з правоохоронців раніше не ніс служби в зоні проведення антитерористичної операції, тому доведеться нелегко. Побажав хлопцям добросовісно­ го несення служби і повернення додому в повному складі заступник на­ чальника Головного управління по­ ліції Олег Ляхович. – Добросовісно виконуйте пок­ ладені на вас обов’язки, добре ду-

чекають вдома. Підтримати оперативників при­йш­ли рідні, колеги та друзі. Після благословення свяще-

ника тернопільські оперативники вирушили на Схід. Наталія БІСОВСЬКА


10

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

Віктор Овчарук взяв участь у засіданні робочої групи Комітету реґіонів ЄС – Україна

Р

еформи в Україні, їхнє наближення до європейських стандартів є можливістю для країни поліпшити діяльність влади, отримати інвестиції та доступ до великого ринку. Саме так вважає голова обласної ради Віктор Овчарук. Він взяв участь у роботі другого засідання робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна. Делегацію України предс­ тавляли перший заступник Мініст­ ра реґіонального розвитку Ук­раїни В’ячеслав Негода, Президент Все­ук­ раїнської асоціації органів місцевого самоврядування Сер­гій Чернов, керівники Одещи­ни. З європейської сторони до робочої групи увійшли Президент Комітету Реґіонів ЄС Маркку Марккула, перший Віце-президент Комітету Карл-Хейнз Ламбертс, Віце-президент Конгресу місцевих та реґіональних влад Європи Мослер-Торнстрем Гудрун. Учасники обговорили перспективи, хід та мету впровадження адміністративно-територіальної ре­ фор­ми в Україні, формування концепції співпраці з інституціями Євросоюзу та шляхи заохоченням міс­ цевих органів влади та територіаль­ них громад до кардинальних змін у

принципах та діяльності. В’ячеслав Негода зазначив, що на даному етапі проведення реформи першочерговим завданням є підтримка об’єднаних територіальних громад необхідними фінансовими ресурсами та здійснення організаційного й методичного суп­ роводу їхньої діяльності, надання допомоги для реалізації різноманітних проектів. Очільник Тернопільської обл­ ради Віктор Овчарук переконаний, що Україна вже багато зробила у напрямку реформ, зокрема – відбулося об’єднання багатьох місцевих органів влади, збільшено фінансування місцевих бюджетів. Тернопіл­

Обласна рада сприяє та допомагає військовим

К

ожна держава дбає про оборону власних кордонів та земель. Україна – не виняток. У цьому запорука нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і внуків. За словами голови обласної ради Віктора Овчарука, на підтримку осіб, які брали участь в АТО, та членів сімей загиблих на 2016 рік в рамках обласної цільової програми було передбачено 1,7 мільйонів гри­ вень. На сьогодні обласна рада надала допомогу 324 особам на суму понад 470 тисяч гривень. Органи місцевого самоврядуван­ ня долучаються до укомплектування загонів територіальної оборони на Тернопільщині, поліпшення військово-патріотичного виховання мо­ лоді та стану облаштування війсь­ кових містечок у Тернополі, Теребовлі, Чорткові та Бережанах. – Переконаний, що до вирішення цих питань вкрай необхідно залуча­ ти державні та представницькі органи місцевого самоврядування, ви­ користовувати інформаційний прос­ тір, адже, можливо, не усі до кінця

усвідомлюють важливість створення таких територіальних загонів оборони, про які, до речі, говорила громадськість одразу після початку російської агресії на терени нашої держави. Участь у таких загонах – це оборона стратегічних об’єктів нашої області, нашого реґіону, України, – наголосив Віктор Овчарук. - Ок­ рім цього в області систематично проводитимуться військово-патріо­ тичні вишколи у вигляді гри для старшокласників, студентів на базі територіальних загонів оборони, за­ лучатимемо до їх проведення війсь­ ковослужбовців, учасників АТО. У Теребовлі на території війсь­ ково-патріотичного центру «Мирот­ ворець» під гаслом «Мудрість. Шляхетність. Відвага» відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У Чорному Лісі на Збаражчині дислокувався ІІІ-й обласний Молодіжний Форум, під час якого, окрім дискусій на суспільні теми, юні активісти Тернопільщини взяли участь у «Інструкторсько-методичному семінарі з військово-патріотичного виховання «Кузня захисників України».

ля одне із перших відчуло переваги цього, адже додатково об’єд­нані громади отримали чималі кош­ти. – Безперечно, є певні перешкоди. Жодна нова справа без цього не буває. Але ми маємо бути відкриті до змін, навіть жертвуючи якимись сьогоденними преференціями, заради успішного, заможного майбутнього наших громад. Під час роботи робочої групи Комітету реґіонів ЄС – Україна я переконався, що партнерство, діалог, згуртованість – ос­ новні гасла цієї зустрічі, які мають стати гаслами і нашої щоденної пра­ ці, а Тернопілля повинно використовувати усі наявні інструменти та досвід європейських партнерів.

До Дня Конституції відзнаки отримали представники правоохоронних органів

Г

олова обласної ради Вік­ тор Овчарук та голова ОДА Степан Барна вручили відзнаки працівникам правоохоронних органів області. – Ваша діяльність безпосередньо пов’язана із забезпеченням дотриманням конституційних прав та сво­ бод наших громадян. Нехай ваші дії, рішення завжди будуть чесними та правдивими, – наголосив Віктор Ов­ чарук. – Кожен із нас прагне жити добре на рідній землі, мати можливість гідно працювати і відпочивати. Маємо пам’ятати, що ніхто окрім нас не зробить наш край успішним та заможним, а державу – могутньою, вільною і незалежною. Переконаний, що, керуючись положеннями Конституції, Тернопільська об­

ласна рада та депутатський корпус, працюючи спільно та злагоджено із виконавчою гілкою влади, з керівниками підприємств, організацій, ус­ танов, гідно витримають будь-які випробування долі, зуміють забезпечити високий рівень життя громадян нашого краю. Хочу побажати у цей урочистий день кожному із нас відчути гордість за нашу область, за нашу країну, бо нам є чим пишати­ся. Міцного здоров’я, миру та злагоди кожній українській родині! За сумлінну працю, високий про­ фесіоналізм, зразкове виконання службових обов’язків грамоти обласної ради, відзнаки «Подяка голови Тернопільської обласної ради», цінні подарунки отримали працівники поліції, судів, прокуратури та ветерани.

Флешмоб та «День відкритих дверей» для молоді влаштували працівники територіального управління юстиції

В

рамках проведення тижня правових знань та з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України працівники Головного територіального управління юстиції в області провели низку заходів.

Спільно з учнями Тернопільсь­ кого навчально-виховного комплек­ су «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2» вони ор­ ганізували на Театральному майдані тематичний флешмоб.

Під час заходу учням роздали 100 буклетів «20 років Конституції України». На юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету відбувся круглий стіл на тему «Конститу-

ція України – Основний Закон держави очима молодих дослідників – студентів юридичного факультету». Співорганізаторами круглого столу виступила кафедра конституційного, адміністративного та фінансово­ го права вишу. Молоді науковці, сту­ денти та практичні працівники поді­ лилися думками з приводу вдос­ко­ налення та необхідності внесення змін до Основного Закону держави. День відкритих дверей відбувся в Головному територіальному уп­ равлінні юстиції для студентів юри­ дичного факультету ТНЕУ та юридичної клініки «Liberta». Молоді дос­ лідники ознайоми­лися з основними напрямками роботи нотаріату, державної виконавчої служби, підрозділу з питань дер­жавної реєстрації, судової роботи та міжнародного спів­ робітництва. Начальник уп­равління Едуард Кольцов розповів студентам про те, як відбувається реформа юстиції в області, відповів на запитання з при­ воду майбутнього працевлаш­туван­ ня випускників.


ПРАВОСУДДЯМ. СПРАВЕДЛИВІСТЮ. ДОБРОМ.

четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

У Збаразькій колонії, що на Тернопільщині, організували «День відкритих дверей» НАТАЛІЯ БАРНИЧ

Д

вісті двадцять засуджених жінок відбувають покарання у Збаразькій виправній колонії, що у селі Добриводи на Тернопільщині. Вони щодня працюють на виробництві з пошиття одягу, постільної білизни, виготовляють спецодяг для військовослужбовців, шили форму для бійців, які перебувають в зоні проведення антитерористичної операції. Готову продукцію продають не лише в Україні, але й за її межами. – Сьогодні наше завдання – пошиття робочих костюмів «стандарт», – розповідає засуджена Інна. – Дів­ чата роблять замальовки, а я ріжу

ножем, а потім, щоб добре деталі вирізати, роблю насічки і ріжу на спецобладнанні. Напарниці маркерують, складають і напівготову про­

дукцію передають наверх, де її зшивають. Робочий шестигодинний день засуджених починається о 7:30. Пра­ цюють жінки і по суботах. Кожна з них отримує заробітну плату. Час­ ти­ну грошей вираховують за хар­ чу­ван­ня та на комунальні послуги. Решта залишається для власних пот­ реб засуджених. У вільний час жінки працюють на городі. Після трудотерапії засуджені від­ почивають та відвідують гуртки з вишивання, спорту, вивчають історію та законодавство. До свят та визначних дат готують виставки та концертні програми. Не втратити зв’язок із соціумом і допомогти засудженим адаптуватися до умов перебування в ув’яз­ ненні, а також продовжити життя після звільнення допомагає психолог Наталія Соколик. Найнеприємніший момент у роботі, каже жінка – це повідомляти рідним неприємні новини про смерть та важкі хвороби. Але попри це, Наталія свою роботу любить. – Якщо є засуджені з психічними відхиленнями та суїцидальним синд­ ромом, ми займаємося з ними до-

датково і вносимо до групи ризику. Всі бажаючі, які хочуть і звертаються, у нас є кімната психологічного розвантаження, проводимо з ними бесіди та тренінги. Є у Збаразькій виправній колонії бібліотека, їдальня, баня, прачеч­ на, перукарня. Тут створені усі умови для проживання та відбування покарань, – каже начальник Збаразь­ кої виправної колонії Андрій Макар. Керівник установи стверджує, що заклади відбування покарань Украї­ ни поступово наближаються до Європейського зразка. Усе робиться для того, щоб ув’язнені не відчували дискомфорту, оскільки кожна люди­ на має право на другий шанс. – Я вважаю, що усі засуджені зас­ луговують, щоб жити у повноцінному суспільстві. Кожного дома чекають рідні та близькі. Одне з основних завдань працівників виправних закладів та вла­ ди – зробити усе можливе, аби люди, які раніше вчиняли злочини, біль­ше на цей шлях не поверталися. Для цього потрібно створити від­повідні умови, адже суспільство не завжди готове прийняти тих, хто сидів у в’язниці.

11

В ЗАСУДЖЕНОЇ ПІД ЧАС ОГЛЯДУ ВИЯВИЛИ МОБІЛЬНИЙ

Д

о яких тільки методів не вдаються засуджені, щоб замаскувати заборонені предмети та пронести їх в ус­ танову виконання покарань, що охороняється. В Збаразькій виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільсь­ кій області №63 під час огляду особистих речей засудженої працівники оперативного відділу та відділу нагляду і безпеки виявили та вилучили мобільний телефон і зарядний пристрій. Заборонені предмети засуджена заховала в каблуку зимового взуття. Вона зазделегідь вирізала отвори для речей і підготувала устілку на липкій стрічці, щоб гарно прис­та­ вала і була не помітною при огляді. Даний факт зареєстрували відповідно до чинного законодавства. Нагадаємо, що засудженим доз­ воляється спілкуватися по телефону у спеціально відведених приміщеннях. Розмови проводяться за рахунок засудженого і під контролем предс­тавника ад­міністрації.

«День дисципліни» влаштували у Чортківській УВП №26

У

Чортківській установі виконання покарань уп­ равління ДПтС України в Тернопільській області №26 відбувся «День дисципліни».

У ході заходу організатори провели стройовий огляд осіб рядового та начальницького складу, в ході якого перевірили стан форми одягу, наголосили на порядок її збереження та загальний зовнішній виг­ ляд співробітників. Начальник Чорт­ ківської установи Володимир Заверуха наголосив присутнім про дот­ римання правил особистої безпеки в побуті та дотримання транспортної дисципліни і правил безпеки під час купання у відкритих водоймах. Працівникам установи довели ін­ формацію Державної служби України з надзвичайних ситуацій про над­ звичайні події в Україні за місяць, прослухали вони і лекцію на тему:

«Європейські пенітенціарні (в’язнич­ ні) правила», а також інформацію «Про заходи запобігання корупції». Наголосили і нагадали бути обе­ режними під час тихого полювання за грибами. Старший інспектор групи із со-

ціально-виховної та психологічної роботи Тарас Бакун прочитав присутнім лекцію на тему: «Основні положення Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження і покарання 1984 року»

у зв’язку із відзначенням «Міжнародного дня на підтримку жертв тортур». Начальник відділу режиму і охо­ рони Чортківської установи виконання покарань Ігор Пшеничний до­ датково пояснив порядок належно-

го проведення обшуків засудженим та ув’язненим, які перебувають в ус­ танові та вибувають за її межі. Мета цього – недопущення потрапляння на режимну територію заборонених предметів, що суттєво впливає на оперативну обстановку в установі.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

ПОНЕДІЛОК, 18 ЛИПНЯ УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.20 Новини 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 07.20 АгроЕра 06.30, 07.50, 08.25 Смакота 06.35, 23.25 Золотий гусак 07.30 Ера будiвництва 07.35, 23.50 На слуху 08.30 Паспортний сервiс 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Перша студiя 10.15 Т/с «Таксi» 10.55 Чоловiчий клуб 11.30 Д/ф «Джиммi Картер» 1 с. 13.35 Казки Лiрника Сашка 13.50 М/ф «Друзi янголiв» 14.15 Суспiльний унiверситет 15.15 Д/ф «Я там був не з власної волi» 17.00 Вiкно до Америки 17.30 Орегонський путiвник 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.30 Ре:форма 20.00 Перша шпальта 20.30 Д/с «Повернення». «Волонтер» 21.50 Подорожнi 23.00 Пiдсумки 01.45 Книга.ua 02.10 Д/ф «Гнат Юра. На перехрестях часу» 02.55 Т/с «Час збирати камiння» 05.05 Д/ф «Варшава вчора й сьогоднi»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.45, 09.10 «Top Gear» 08.50, 19.00 «ДжеДАI» 11.10 Х/ф «Чорний орел» ▲ 13.00 «Українськi сенсацiї» 14.05, 18.50 «Люстратор 7.62» 15.00 «Люстратор. Спецпроект» 15.55 «Секретнi матерiали» 18.30 «Спецкор» 19.20 «Цiлком таємно» 20.00 Х/ф «Джек Гантер. В пошуках скар­ бiв Угарiта» ▲ 22.00 Т/с «Таксi: Бруклiн» 23.00 Д/ф «Дембель» 23.55 Х/ф «Вежа» ▲ 02.10 «Облом.UA»

УКРАЇНА 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 09.15, 02.15 Зоряний шлях 11.30, 05.20 Реальна мiстика 12.30 Х/ф «Олександра» ▲ 14.30, 15.30 Т/с «Кращий друг сiм’ї» 19.00, 01.20 Подiї 19.45, 04.15 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Королева гри» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Х/ф «Бiблiотекар 2: Повернення в копальнi царя Соломона»

1+1 06.00 «ТСН-Тиждень» 07.00, 08.00 «Найкращий ресторан з Русланом Сенiчкiним» 09.00 «Чотири весiлля 5» 10.25 «Мiняю жiнку 2» 11.55, 12.15, 12.50 «Слiпа» 13.15, 14.10 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.10, 16.10 «Розсмiши комiка» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 4» 19.30 «ТСН» 20.15 Т/с «Свати 4» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.15, 03.35 Х/ф «Центурiон» ▲ 01.10 Х/ф «Джекi Браун» ▲ 05.35 «Служба розшуку дiтей»

НТН 05.00 Т/с «Слiд саламандри» ▲ 08.45 «Кримiнальнi справи» 09.35, 17.30 Т/с «Детективи» ▲ 11.05 Х/ф «Кримiнальний талант» 13.50, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Маямi 8» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.25 «Свiдок» 15.45, 00.40 Т/с «Гаваї 5.0» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.00 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 03.55 «Легенди бандитської Одеси» 04.20 «Правда життя. Професiї»

ICTV 05.20 Служба розшуку дiтей 05.25 М/ф «Скубi-Ду. Скубiдумськi iгри» 05.45, 19.20 Надзвичайнi новини 06.45 Факти тижня з О. Соколовою 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.00 Без гальм 10.35 М i Ж 11.00 Дивитись усiм! 11.50, 13.20 Х/ф «STARперцi» ▲ 12.45, 15.45 Факти 14.30, 16.20 Х/ф «Людина, яка бiжить» ▲ 16.50 Х/ф «Початковий код» ▲ 18.45, 21.05 Факти 20.20 Кримiнальна Україна 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» ▲ 22.30 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 23.25 Х/ф «По слiду» ▲ 01.50 Х/ф «Армiя темряви» ■ 03.35 Т/с «Неправдива гра 2» ▲

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30, 20.00 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Справжня ціна» 09.45 «Сад, город, квітник» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.10, 01.00 Х/ф «Те, що бачив місяць» 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 «Про нас» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.30 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 «Сільський календар» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Іржавий алюміній» ▲

ІНТЕР 06.20 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Х/ф «Полiт фантазiї» ▲ 11.15, 12.25, 04.45 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 14.40 «Сiмейний суд» 15.20 «Чекай на мене» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 22.20 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 01.10, 04.15 «Подробицi» - «Час» 01.50 «Вiйна всерединi нас» 02.35 Т/с «Сусiди»

НОВИЙ 03.00, 02.10 Шурочка 04.05 Зона ночi 06.00, 08.40 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 06.55 М/ф «Хортон» 08.45 Х/ф «Вiрус любовi» 10.40 Х/ф «Не для дiвчаток» ­ 12.35 Х/ф «Прокляття моєї матерi» ▲ 14.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Дешево i сердито 21.20 Суперiнтуїцiя 00.15 Х/ф «Прокляття моєї ма­терi» ▲

СТБ 07.00 «Все буде добре!» 09.00 «Зiркове життя» 09.55 Х/ф «Безцiнне кохання» ■ 14.00, 20.05, 01.50 «Слiдство ведуть екст­ расенси» 15.55 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 7» з Павлом Костi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Вагiтна у 16» 23.45 «Доньки-матерi» 00.40 «Один за всiх»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.30 Т/с «Та, що говорить з привидами» 15.20, 17.50 Т/с «Домашнiй арешт» 16.20, 22.00 Країна У 18.50, 19.55, 20.55 Одного разу пiд Полта­ вою 19.15, 20.20 Одного разу в Одесi 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 04.35 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.30 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲

ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Учнівський щоденник» 19.45 «Сучасник» 20.00 «Із нашої відеотеки» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.30, 01.55 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни» 23.00 «Музичний калейдоскоп» 23.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 23.35 «Загублені у часі» 23.50 «Пісні нашого краю» 00.00 «Вісті ТТБ» 00.30 «Подорожні замальовки» 01.00 «Відверті діалоги» 02.00 «Вісті ТТБ» 02.30 «Мамина школа» 03.00 «У країні Мультляндії»

ВІВТОРОК,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.20 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 07.20 АгроЕра 06.30, 07.50, 08.25 Смакота 06.35, 23.25 Золотий гусак 07.30, 23.50 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15, 18.55 Про головне 09.45, 01.45 Уряд на зв’язку з громадянами 10.15 Т/с «Таксi» 11.05 Д/ф «Джиммi Картер» 2 с. 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 М/ф «Друзi янголiв» 13.55 Хто в домi хазяїн? 14.15 Суспiльний унiверситет 15.10 Фольк-music 16.35 Подорожнi 17.30 Мистецький пульс Америки 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.40 Т/с «Травма» 20.30 Нашi грошi 21.50 Вiйна i мир 22.40 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 02.10 Д/ф «Сiчневий бiй. Литовське радiо i телебачення 13 сiчня 1991 року» 02.55 Т/с «Час збирати камiння»

19 ЛИПНЯ 2+2 06.00 М/ф 07.45, 12.10, 01.45 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 08.50, 18.50 «Люстратор 7.62» 09.00, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Пiдземнi мiста. Чикаго» 10.15 Д/ф «Пiдземнi мiста. Майя» 11.10 «6 кадрiв» 12.45 «Вiдеобiмба» 13.40 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.35 Т/с «Загублений свiт» 15.15, 22.00 Т/с «Таксi: Бруклiн» 16.10 Х/ф «Вежа» ▲ 19.20 «Люстратор. Спецпроект» 20.00 Х/ф «Джек Гантер. Небесна зiрка» ▲ 23.55 Х/ф «САТ. 8» ▲ УКРАЇНА 06.00, 11.40, 05.20 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15 Зоряний шлях 12.40, 21.00 Т/с «Королева гри» ▲ 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» ▲ 19.00, 02.55 Подiї 19.45 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ 03.45 Х/ф «Бiблiотекар 2: Повернення в копальнi царя Соломона»

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 07.00, 08.00 «Найкращий ресторан з Русланом Сенiчкiним» 09.00 «ТСН» 09.45 «Чотири весiлля 5» 11.00 «Мiняю жiнку 2» 12.15, 12.50 «Слiпа» 13.15, 14.10, 04.20 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.10, 16.10 «Розсмiши комiка» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 4» 19.30 «ТСН» 20.15 Т/с «Свати 4» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.10, 02.20 Х/ф «Король Артур» 01.35 «ТСН» 05.35 «Служба розшуку дiтей»

НТН 04.50, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 06.40 Х/ф «Дама з папугою» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.20 Т/с «Детективи» ▲ 11.30 «Страх у твоєму домi» 13.20, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Маямi 8» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 03.10 «Свiдок» 15.15, 00.40 Т/с «Гаваї 5.0» ▲ 23.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 02.25 «Європейський покерний турнiр» 03.45 «Випадковий свiдок» 03.55 «РечДОК» 04.45 «Легенди бандитської Одеси»

ICTV 04.15 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.50, 16.45 Т/с «Сонька - золота ручка» ▲ 11.45, 13.20 Х/ф «По слiду» ▲ 12.45, 15.45 Факти 14.25, 22.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.20, 16.20, 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» ▲ 18.45, 21.05 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Громадянська оборона 23.25 Х/ф «Вторгнення» ▲ 01.20 Х/ф «STARперцi» ▲ 03.25 Т/с «Неправдива гра 2» ▲

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Сільський календар» 08.05 «Сад, город, квітник» 08.20 ТНЕУ-калейдоскоп подій 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10 «Твій дім» 12.40 «Сучасна медицина і здоров’я» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Неспокійний свідок» ▲ 17.30 «Школа домашнього комфорту» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 20.30 «Євромакс» 21.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Темний бік життя. Після вироку» ▲

ІНТЕР 06.15 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 11.10, 12.25, 04.40 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 14.40, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00, 01.00 Подробицi 20.30 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 22.20 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 01.45 «Вiйна всерединi нас» 02.30 Т/с «Сусiди» 04.10 «Подробицi» - «Час»

НОВИЙ 03.15 Шурочка 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Зона ночi 06.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.20 Kids’ Time 07.25 Т/с «Друзi» 09.45 Т/с «Щасливi разом» 15.15 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Т/с «СашаТаня» ▲ 20.00 Супермодель по-українськи 22.25 Київ вдень та вночi 00.10 Х/ф «Поцiлунок дракона» ■ 02.00 Шурочка

СТБ 06.50 «Все буде добре!» 08.55 «Зiркове життя» 09.45 Х/ф «Маша» ▲ 11.45 «Вагiтна у 16» 12.45 «Доньки-матерi» 13.25 «Україна має талант! 6» 15.55 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 7» з Павлом Костi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Врятуйте нашу сiм’ю 3» 01.50 «Один за всiх»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.30 Т/с «Та, що говорить з привидами» 15.20, 17.50 Т/с «Домашнiй арешт» 16.20, 22.00 Країна У 18.50, 19.55, 20.55 Одного разу пiд Полта­ вою 19.15, 20.20 Одного разу в Одесi 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 04.35 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.30 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲

ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.30, 01.55 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00, 02.30 «Тема дня» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Із нашої відеотеки» 23.25 «Велети духу і слави. Українська місія» 23.30 «Із нашої відеотеки» 00.00 «Вісті ТТБ» 00.30 «В об’єктиві ТТБ» 00.45 «Пісні нашого краю» 01.00 «Легенди Запоріжжя» 01.30 «Енергоманія» 02.45 «Учнівський щоденник» 02.00 «Вісті ТТБ» 03.00 «У країні Мультляндії»

СЕРЕДА,

20 ЛИПНЯ

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.15, 21.00, 01.30, 05.20 Новини 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 07.20 АгроЕра 06.30, 07.50, 08.25 Смакота 06.35, 23.25 Золотий гусак 07.30 Ера будiвництва 07.35 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00 Вiчне 09.15 Про головне 09.45 Нашi грошi 10.15 Т/с «Таксi» 11.00 Засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 М/ф «Друзi янголiв» 13.55 Школа Мерi Поппiнс 14.15 Суспiльний унiверситет 15.10 Ювiлейний вечiр диригента В. Гуцала 17.30 Д/с «Вiзит до Кореї» 18.00, 01.20 Новини. Свiт 18.40 Спецпроект «Євробачення-2017. Бит­ ва мiст» 21.50 Слiдство. Iнфо 22.40 Мегалот 23.00 Пiдсумки 23.50 На слуху 01.45 Д/ф «Операцiя «Тютюн» 02.40 Класики свiтової лiтератури 02.55 Т/с «Час збирати камiння» 05.45 Вiчне

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 12.10, 01.45 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30 «Спецкор» 08.50, 18.50, 19.20 «Люстратор 7.62» 09.00 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Пiдземнi мiста. Новий Орлеан» 10.15 Д/ф «Пiдземнi мiста. Секретнi ра­дян­ сь­кi бази» 11.10 «6 кадрiв» 12.45 «Вiдеобiмба» 13.50 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.45 Т/с «Загублений свiт» 15.40 Т/с «Таксi: Бруклiн» 16.40, 23.55 Х/ф «САТ. 8» ▲ 18.30 «Спецкор» 20.00 Х/ф «Джек Гантер. Прокляття гроб­ ницi Ехнатона» ▲ 22.00 Т/с «Легенди» ▲ 23.20 «Секретнi матерiали»

ІНТЕР 06.15 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 11.05, 12.25, 04.40 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 14.40, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 22.20 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 01.05 Подробицi 01.50 «Вiйна всерединi нас» 02.30 Т/с «Сусiди» 04.10 «Подробицi» - «Час»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.30 Т/с «Та, що говорить з привидами» 15.20, 17.50 Т/с «Домашнiй арешт» 16.20, 22.00 Країна У 18.50, 19.55, 20.55 Одного разу пiд Полта­ вою 19.15, 20.20 Одного разу в Одесi 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 04.35 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.30 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲

1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 07.00, 08.00 «Найкращий ресторан з Русланом Сенiчкiним» 09.00, 19.30, 01.15 «ТСН» 09.45 «Чотири весiлля 5» 11.00 «Мiняю жiнку 2» 12.15, 12.50 «Слiпа» 13.15, 14.10, 03.45, 04.30 «Сiмейнi мелод­ рами 6» 15.10, 16.10 «Розсмiши комiка» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 4» 20.15 Т/с «Свати 4» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.10, 02.00 Х/ф «План втечi» ▲ 05.45 «Служба розшуку дiтей»

ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.50, 16.45 Т/с «Сонька - золота ручка» ▲ 11.45, 13.20 Х/ф «Вторгнення» ▲ 12.45, 15.45 Факти 14.20, 22.25 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.20, 16.20, 21.25 Т/с «Нiконов i Ко» ▲ 18.45, 21.05 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Секретний фронт 23.25 Х/ф «Поза полем зору» ▲ 01.55 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ 03.35 Т/с «Неправдива гра 2» ▲ НОВИЙ 03.10 Шурочка 04.25 Зона ночi 06.00 Kids’ Time 06.05 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.15 Kids’ Time 07.20 Т/с «Друзi» 09.45 Т/с «Щасливi разом» 15.15 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Т/с «СашаТаня» ▲ 20.00 Супермодель по-українськи 22.00 Київ вдень та вночi 23.45 Х/ф «3 днi на вбивство» ▲ 02.05 Шурочка

СТБ 06.45 «Все буде добре!» 08.45 «Зiркове життя» 11.45 «Україна має талант! 6» 15.55 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 5» з Павлом Костi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Давай поговоримо про секс 2» 00.30 «Один за всiх» 01.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

УКРАЇНА 06.00, 11.40, 05.20 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.35 Зоряний шлях 12.40, 21.00 Т/с «Королева гри» ▲ 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» ▲ 19.00, 02.50 Подiї 19.45, 03.35 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ НТН 05.10, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 07.00 Х/ф «Золота баба» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.20 Т/с «Детективи» ▲ 11.35 «Страх у твоєму домi» 13.20, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Маямi 8» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.35 «Свiдок» 15.15, 00.40 Т/с «Гаваї 5.0» ▲ 23.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.05 «Випадковий свiдок» 03.20 «РечДОК» 04.10 «Легенди бандитської Одеси» 04.35 «Правда життя. Професiї»

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 «Євромакс» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10, 21.30 «Гал-кліп» 12.40 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Останній герой» 16.40 «Чарівний ключик» 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 17.30 «Твій дім» 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Формула здоров’я» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «Жахливий день Іларії Алпі» ▲ ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.30, 01.55 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00, 23.30 «Тема дня» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 22.30 «Час країни» 23.00 «Європа очима українця» 23.45 «Крізь призму часу» 00.00 «Вісті ТТБ» 00.30 «Діловий ритм» 01.00 «Будьте здорові» 02.00 «Вісті ТТБ» 02.30 «Пісні нашого краю» 02.40 «Як це?» 03.00 «У країні Мультляндії»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби. Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчуван-

ня під час несення служби в добово­ му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах України; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВСУ; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ оголошує конкурс для надання супутніх послуг (банківські/ фінансові супутні послуги) у структурних та територіальних підрозділах УДМС України в Тернопільській області Для участі у конкурсі допускаються суб’єкти господарської діяльності, філії, відділення, які надають послуги з прийому платежів. Для участі у конкурсі до конкурсної комісії подаються такі документи: 1. Заява за формою, встановленою організатором конкурсу. 2. Конкурсна пропозиція, яка подається в конверті з написом «На конкурс щодо надання банківських послуг. Не відкривати до початку конкурсу». На конверті зазначаються найменування або прізвище, ім’я, по батькові учасника, його місцезнаходження або місце проживання, номери телефонів та перелік супутніх послуг, на надання яких він притендує. 3. Засвідчені в установленому порядку копії установчих документів (для фізичної особи-підприємця – документа, що посвідчує особу), доз­волів, ліцензій у разі, коли провадження відповідного виду господарської діяльності передбачає їх наявність. 4. Довідку про те, що стосовно учасника не порушено справу про банкрутство. 5. Довідку з обслуговуючого банку про відсутність простроченої заборгованості за кредитами, дійсну на момент розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями. 6. Довідку територіального органу Міндоходів про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) дійсну на момент розкриття конвертів з конкурсними пропозиціями. Інформацію про умови проведення конкурсу можна отримати в УДМС України в Тернопільській області. Термін прий­нят­тя документів – протягом 30 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу за адресою: м.Тернопіль, бул. Шев­ ченка, 10. Телефон для довідок (0352) 430548, 271321.

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.20 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 07.20 АгроЕра 06.30, 07.50, 08.25 Смакота 06.35, 23.25 Золотий гусак 07.30, 23.50 На слуху 08.30 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.15 Спецпроект «Євробачення-2017. Бит­ ва мiст» 11.30 Вiйна i мир 12.10 Слiдство. Iнфо 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 М/ф «Друзi янголiв» 13.55 Як це? 14.15 Суспiльний унiверситет 15.00 Спогади 15.35 Надвечiр’я. Долi 16.35 Свiтло 17.10 Д/с «Середземномор’я» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 18.55 Про головне 19.20 Т/с «Травма» 21.50 «Схеми» з Н. Седлецькою 22.40, 02.40 Класики свiтової лiтератури 23.00 Пiдсумки 01.45 Д/ф «Пiсля прем’єри - розстрiл» 02.55 Т/с «Час збирати камiння» 1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 07.00, 08.00 «Найкращий ресторан з Русланом Сенiчкiним» 09.00 «ТСН» 09.45 «Чотири весiлля 5» 11.00 «Мiняю жiнку 2» 12.15, 12.50 «Слiпа» 13.15, 14.10, 04.40 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.10, 16.10 «Розсмiши комiка» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 4» 19.30 «ТСН» 20.15 Т/с «Свати 4» 21.15 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 23.15 «Право на владу 2016» 00.30, 03.05 Х/ф «Кiмната тортур» ■ 02.20 «ТСН» ІНТЕР 06.15 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 11.05, 12.25, 04.45 «Слiдство вели...» з Л. Ка­ невським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 14.40, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.05, 19.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 22.20 Т/с «Ластiвчине гнiздо» 01.05 Подробицi 01.50 «Вiйна всерединi нас» 02.35 Т/с «Сусiди» 04.15 «Подробицi» - «Час» ICTV 04.15 Студiя Вашингтон 04.20 Факти 04.40 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15 Надзвичайнi новини 09.45, 16.45 Т/с «Сонька - золота ручка» ▲ 11.45, 13.20 Х/ф «Поза полем зору» ▲ 12.45, 15.45 Факти 14.30, 22.30 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.25, 16.20, 21.30 Т/с «Нiконов i Ко» ▲ 18.45, 21.10 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.20 Iнсайдер 23.30 Х/ф «Заборонений вимiр» ■ 01.20 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ 03.20 Т/с «Неправдива гра 2» ▲ НОВИЙ 03.05 Шурочка 04.10 Служба розшуку дiтей 04.15 Зона ночi 05.50 Kids’ Time 05.55 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.20 Kids’ Time 07.25 Т/с «Друзi» 09.55 Т/с «Щасливi разом» 15.20 Т/с «Не родись вродлива» 19.00 Т/с «СашаТаня» ▲ 20.00 Супермодель по-українськи 21.50 Київ вдень та вночi 23.35 Х/ф «Людина листопада» ▲ 01.45 Шурочка

СТБ 06.50 «Все буде добре!» 08.50 «Зiркове життя» 09.50 «Врятуйте нашу сiм’ю 3» 12.55 «Україна має талант! 6» 15.55 «Все буде добре!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 21.00 «Мiстичнi iсторiї 5» з Павлом Костi­ циним» 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 «Я соромлюсь свого тiла 2» 02.20 «Слiдство ведуть екстрасенси»

21 ЛИПНЯ

четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 07.35, 12.10, 01.40 «Облом.UA» 08.10, 19.00, 23.00 «ДжеДАI» 08.30 «Спецкор» 08.50 «Люстратор 7.62» 09.00, 19.20, 23.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Пiдземнi мiста. Нью-Йорк» 10.15 Д/ф «Пiдземнi мiста. Вашингтон» 11.10 «6 кадрiв» 12.45 «Вiдеобiмба» 13.55 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.50 Т/с «Загублений свiт» 15.45, 22.00 Т/с «Легенди» ▲ 16.40 Х/ф «САТ. 8» ▲ 18.30 «Спецкор» 18.50 «Люстратор 7.62» 20.00 Х/ф «2000: Момент Апокалiпсису» ▲ 23.55 Х/ф «З-пiд землi» ▲ УКРАЇНА 06.00, 11.40, 05.20 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.35 Зоряний шлях 12.40, 21.00 Т/с «Королева гри» ▲ 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» ▲ 19.00, 02.50 Подiї 19.45, 03.35 «Говорить Україна» 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲

НТН 05.05 Т/с «Кулагiн та партнери» 07.00 Х/ф «Сказання про двох братiвблизнюкiв» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55 Т/с «Детективи» ▲ 11.35 «Страх у твоєму домi» 13.20, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Маямi 8» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.15, 00.40 Т/с «Гаваї 5.0» ▲ 17.20 Т/с «Детективи» ▲ 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.00 «Випадковий свiдок» 03.15 «РечДОК» 04.05 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.30 Т/с «Та, що говорить з привидами» 15.20, 17.50 Т/с «Домашнiй арешт» 16.20, 22.00 Країна У 18.50, 19.55, 20.55 Одного разу пiд Полта­ вою 19.15, 20.20 Одного разу в Одесi 23.00 Вiталька 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30, 04.35 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.30 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Формула здоров’я» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 12.40 «Сад, город, квітник» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Диявольский вітер» 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 «Слідства. Інфо» 20.40 «Право на успіх» 21.30 «Школа домашнього комфорту» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Довірся чоловікові» ▲

ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.25 «Тернопіль сьогодні» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00, 23.45 «Тема дня» 21.15 «Армія нескорених» 21.30 «Думки вголос» 21.50, 00.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Акценти тижня» 23.20 «Пісні нашого краю» 23.30 «Надія є» 00.00 «Вісті ТТБ» 00.45 «Фабрика ідей» 01.00 «На часі» 01.55 «Вишневі усмішки» 02.00 «Вісті ТТБ» 02.35 «Велети духу і слави. Українська місія» 02.40 «ПрофStyle» 03.00 «У країні Мультляндії»

13

П’ЯТНИЦЯ,

УТ-1 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 18.30, 21.00, 01.30, 05.20 Новини 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 07.20 АгроЕра 06.30, 07.50, 08.25 Смакота 06.35, 23.25 Золотий гусак 07.30 Ера будiвництва 07.35, 23.50 На слуху 08.30 Територiя закону 08.35 ПаСпорт.ua 08.45, 00.20 Телемагазин 09.00, 05.45 Вiчне 09.20, 18.55 Про головне 09.40 Ре:форма 10.15 Т/с «Таксi» 11.00 Вiкно до Америки 11.30 Дорога до Рiо- 2016 г. 12.00 Д/ф «Волонтер» 12.25 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.30 Казки Лiрника Сашка 13.40 М/ф «Друзi янголiв» 13.55 Хочу бути 14.15 Суспiльний унiверситет 15.35 Вiра. Надiя. Любов 16.30 Гра долi 17.10 Д/с «Середземномор’я» 18.15, 01.20 Новини. Свiт 19.40 Т/с «Травма» 20.30 Х/ф «Давай не сьогоднi» 21.50 Перша студiя 23.00 Пiдсумки 01.45 Музичне турне 02.55 Т/с «Час збирати камiння»

1+1 06.00, 03.55 «Шiсть кадрiв» 07.00, 08.00 «Найкращий ресторан з Русланом Сенiчкiним» 09.00, 19.30 «ТСН» 09.45 «Чотири весiлля 5» 11.00 «Мiняю жiнку 2» 12.15, 12.50 «Слiпа» 13.15, 14.10 «Сiмейнi мелодрами 6» 15.10, 16.10 «Розсмiши комiка» 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксолана 4» 20.20 «Сватики» 22.00 «Свiтське життя» 23.00 «Вечiрнiй Київ» 00.55 Х/ф «Кам’яний хрест» 02.15 Х/ф «Камiнна душа» ІНТЕР 06.15 М/ф 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.40 Новини 07.15, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 09.20 Т/с «Двадцять рокiв без любовi» ▲ 11.10, 12.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 13.30, 14.20 «Судовi справи» 14.40, 16.15 «Сiмейний суд» 16.40 «Давай одружимося» 18.05 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Мама буде проти» 1, 4 с. 00.55, 05.30 «Подробицi» - «Час» 01.25 Х/ф «Дике кохання» 03.45 «Чекай на мене»

ICTV 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Студiя Вашингтон 04.15 Факти 04.35 Провокатор 05.25 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 09.45, 16.55 Т/с «Сонька - золота ручка» ▲ 11.45, 13.20 Х/ф «У пастцi часу» 12.45, 15.45 Факти 14.35 Т/с «Вiддiл 44» ▲ 15.35, 16.20 Т/с «Нiконов i Ко» ▲ 18.45, 21.05 Факти 20.20 Антизомбi 21.25 Т/с «На трьох» 23.35 Х/ф «Повернення героя» ▲ 01.50 Х/ф «Заборонений вимiр» ■ 03.15 Т/с «Неправдива гра 2» ▲ НОВИЙ 03.10 Шурочка 04.05 Служба розшуку дiтей 04.10 Зона ночi 05.50 Kids’ Time 05.55 М/с «Пiнгвiни Мадагаскару» 07.35 Kids’ Time 07.40 Київ вдень та вночi 12.30, 20.00 Супермодель по-українськи 19.00 Т/с «СашаТаня» ▲ 21.50 Київ вдень та вночi 23.35 Х/ф «У вигнаннi» ▲ 01.35 Шурочка СТБ 06.05 «Зiркове життя» 08.05 Х/ф «Королева бензоколонки» 09.45 Х/ф «Сестронька» 11.40 Х/ф «Ой, ма-моч-ки!» 18.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Т/с «Коли ми вдома» 20.05 Х/ф «Сильна слаба жiнка» ▲ 22.00 «Вiкна-Новини» 22.35 Х/ф «Крижана пристрасть» ■ 00.30 Т/с «Коли ми вдома» 01.55 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 06.35 «Нове Шалене вiдео по-українськи»

22 ЛИПНЯ

07.35, 12.10, 02.00 «Облом.UA» 08.10, 19.00 «ДжеДАI» 08.30, 18.30 «Спецкор» 08.50, 18.50 «Люстратор 7.62» 09.00, 19.20 «Секретнi матерiали» 09.20 Д/ф «Пiдземнi мiста. Сицилiя» 10.15 Д/ф «Пiдземнi мiста. Неаполь та Рим» 11.10 «6 кадрiв» 12.45 «Вiдеобiмба» 13.55 Т/с «Мисливцi за релiквiями» 14.50 Т/с «Загублений свiт» 15.45 Т/с «Легенди» ▲ 16.40 Х/ф «2000: Момент Апокалiпсису» ▲ 20.00 Х/ф «Уцiлiлий» ▲ 22.15 Х/ф «Палаючий острiв» ■ 00.15 Х/ф «З-пiд землi» ▲ УКРАЇНА 06.00, 11.40 Реальна мiстика 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Подiї 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 04.35 Зоряний шлях 12.40 Т/с «Королева гри» ▲ 14.40, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» ▲ 19.00, 02.50 Подiї 19.45, 03.35 «Говорить Україна» 21.00 Х/ф «Срiблястий дзвiн струмка» ▲ 23.00 Подiї дня 23.30 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ НТН 05.05, 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 06.55 Х/ф «Загублений рай» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 09.55, 17.20 Т/с «Детективи» ▲ 11.35 «Страх у твоєму домi» 13.20, 14.20, 21.30 Т/с «CSI: Маямi 8» ▲ 14.00, 19.00, 23.15, 02.30 «Свiдок» 15.15, 00.40 Т/с «Гаваї 5.0» ▲ 23.45 Т/с «Пiд куполом 2» ▲ 03.00 «Випадковий свiдок» 03.15 «РечДОК» 04.05 «Легенди бандитської Одеси» 05.00 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 Малята-твiйнята 06.50 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 07.35 М/с «Чагiнгтон» 08.00 Мультик з Лунтиком 10.10 М/с «Клуб Вiнкс: Школа чарiвниць» 11.00 Т/с «Усi жiнки - вiдьми» 13.30 Т/с «Та, що говорить з привидами» 15.20, 17.50 Т/с «Домашнiй арешт» 16.20 Країна У 18.50 М/ф «Три мушкетери: Мiккi, Дональд, Гуфi» 20.00 М/ф «Добриня Микитович та Змiй Горинич» ▲ 21.10 М/ф «Альоша Попович i Тугарин Змiй» ▲ 22.35 Х/ф «Кохання з перешкодами» ▲ 00.35 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.35, 04.35 УТЕТа тато! 02.25 Дайош молодьож! 03.15 17+ 03.30 Т/с «Щоденники Темного 2» ▲ TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Пані покоївка» 06.45, 09.15, 10.45 Ранковий фітнес 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 «Слідства. Інфо» 08.10 «Право на успіх» 08.30 «Унікальна Україна» 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 «Дивовижне і небезпечне» 11.00, 16.10 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 «Твій дім» 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Екстремальне побачення» 17.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ-калейдоскоп подій 20.10 «Сільський календар» 20.40 «Золоте стремено» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Дорога на грецьке весілля» ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 18.00 «Вісті ТТБ» 18.15, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 18.20 Т/с «Таксі» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.30, 01.55 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.15, 00.45 «Думки вголос» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Час країни» 23.00 «Актуальне інтерв’ю» 23.20 «Пісні нашого краю» 23.30 «Пілігрим» 00.00 «Вісті ТТБ» 00.30 «Армія нескорених» 01.00 «Що робити?» 02.00 «Вісті ТТБ» 02.30 Соціальна реклама 02.35 «Служба розшуку дітей» 02.40 «Хочу бути...» 03.00 «У країні Мультляндії»


14

СУБОТА, УТ-1 06.00 Пiдсумки 06.20 На слуху 06.45, 00.20 Телемагазин 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.15 Шеф-кухар країни 08.10 Смакота 08.35 Золотий гусак 09.10 Мистецький пульс Америки 09.40 Як це? 10.00 Хто в домi хазяїн? 10.25 Хочу бути 10.45 Школа Мерi Поппiнс 11.00 Казки Лiрника Сашка 11.20 М/ф «Друзi янголiв» 12.20 Х/ф «Атака на Перл Харбор» 15.05 Чоловiчий клуб. Спорт 16.20 Чоловiчий клуб 16.55 Д/ф «Клiнтон» 18.55 Дорога до Рiо. Урочистi проводи нацiональної олiмпiйської команди України на Iгри XXXI Олiмпiади Рiо-де-Жанейро 20.30 На пам’ять 21.00, 05.35 Новини 21.30 Дорога до Рiо-2016 р. Спецвипуск 22.00 Проект «Україна-25». Українська нова хвиля. Анiмац. фiльм «Атракцiон» 22.10 Альтернативна музика 22.40 Мегалот 23.00 Територiя закону 23.20 Вперед на Олiмп! 23.40 Золотий гусак 01.20 Музичне турне 02.25 Телевистава «Кассандра» 03.50 Свiтло 04.30 Дорога до Рiо-2016 р. Спецвипуск 05.00 Про головне 1+1 06.15 Х/ф «Монстр у Парижi» 08.05 «Сватики» 09.40 «ТСН» 10.40 «Свiтське життя» 11.40 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 16.35 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка 6» 19.30 «ТСН» 20.15 «Українськi сенсацiї» 21.15 «Вечiрнiй квартал» 23.10 Х/ф «Артур Ньюман» ▲ 01.00 «Вечiрнiй Київ» 02.40 Х/ф «Монстр у Парижi» 04.10 «Шiсть кадрiв»

ІНТЕР 06.00 Х/ф «Марiя, Мiрабелла» 07.30 Х/ф «Трень-брень» 09.30 «Тисяча рокiв на Афонi» 10.45 Х/ф «Бережiть жiнок» 13.45 Х/ф «Шалено закоханий» 15.45 Т/с «Мама буде проти» 20.00 «Подробицi» 20.30 «Слов’янський базар у Вiтебську». Урочисте закриття 23.00 «Вiктор Постол. Чемпiон iз Димерки» 00.00 «Бокс на Iнтерi. Вiктор Постол - Лукас Матiссе» 01.10 «Подробицi» - «Час» 01.55 «Легенди бандитського Києва» 02.20 Х/ф «Шалено закоханий»

ICTV 05.00 М/с «Скубi-Ду» 05.40 Факти 06.05 М/с «Том i Джерi у дитинствi» 07.00 Стоп-10 08.00 Провокатор 09.00 Кримiнальна Україна 10.00 Секретний фронт 11.00 Антизомбi 11.55 Громадянська оборона 12.45 Факти 13.10 Iнсайдер 14.10 Х/ф «У пастцi часу» 16.40 Х/ф «Повернення героя» ▲ 18.45 Факти 19.20 Надзвичайнi новини 20.05 Х/ф «Залiзний кулак» ▲ 22.00 Х/ф «Залiзний кулак 2» ▲ 23.55 Х/ф «Вiрус» ▲ 01.50 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ 03.10 Т/с «Неправдива гра 2» ▲ НОВИЙ 02.55 Шурочка 03.45 Служба розшуку дiтей 03.50 Зона ночi 05.20 Kids’ Time 05.25 М/с «Монстри проти прибульцiв» 07.00 Kids’ Time 07.05 Дешево i сердито 09.30 Хто зверху 13.25 Т/с «СашаТаня» ▲ 16.35 М/ф «Сьомий гном» 18.20 Х/ф «Iсторiя лицаря» 21.00 Х/ф «Мушкетери» ▲ 23.00 Х/ф «Брати Грiмм» ▲ 01.10 Х/ф «Не для дiвчаток»

СТБ 05.50 «ВусоЛапоХвiст» 08.00 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 12.20 «Мiлана проти експертiв!» 13.40 Х/ф «Королева бензоколонки» 15.10 Х/ф «Сильна слаба жiнка» ▲ 17.00 Х/ф «Крижана пристрасть» ■ 19.00 Х/ф «Час кохати» 22.50 «Давай поговоримо про секс 2» 00.45 «Слiдство ведуть екстрасенси»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

23 ЛИПНЯ

2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.25 «Облом.UA» 10.10 «Вайпаут» 12.00 «Top Gear» 14.00 «ДжеДАI» 15.00 Х/ф «Супербрати Марiо» 17.00 Х/ф «Легенда. Гробниця дракона» ▲ 19.20 1 тур ЧУ з футболу. «Динамо» - «Олек­ сандрiя» 21.25 Х/ф «Пулбой: Тамуючи лють» ▲ 23.15 Х/ф «Органiзм» ▲ 01.05 Х/ф «800 льє вниз Амазонкою» УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 01.40 Подiї 07.10, 05.10 Зоряний шлях 09.00 Х/ф «Коханець для Люсi» 11.00 Х/ф «Любов для бiдних» ▲ 13.00, 15.20 Т/с «Поговори зi мною про лю­­ бов» 17.10, 19.40 Т/с «Зимовий вальс» ▲ 21.50 Х/ф «Хочу замiж» ▲ 23.45 Реальна мiстика 02.20 Т/с «C.S.I.: Мiсце злочину Маямi» ▲ НТН 06.05 Х/ф «Стара фортеця» 09.40 Х/ф «У зонi особливої уваги» 11.30, 03.10 «РечДОК» 15.00 Т/с «Детективи» ▲ 19.00, 02.40 «Свiдок» 19.30 Т/с «Кулагiн та партнери» 23.00 Х/ф «Рiка смертi» ▲ 00.55 Х/ф «Усе як слiд!» 03.05 «Випадковий свiдок» 04.25 «Легенди бандитської Одеси» 05.20 «Правда життя. Професiї»

ТЕТ 06.00 М/с «Пiдлiтки-мутанти черепашкинiндзя» 06.20, 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 10.35 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.35 М/ф «Школа монстрiв: Великий монстровий риф» 12.55 М/ф «Lego: Пригоди Клатча Паверса» 14.20 М/ф «Три мушкетери: Мiккi, Дональд, Гуфi» 15.30 Х/ф «Вiльям i Кейт» ▲ 17.20 М/ф «Добриня Микитович та Змiй Горинич» ▲ 18.45 М/ф «Альоша Попович i Тугарин Змiй» ▲ 20.00 Х/ф «Агент пiд прикриттям» 21.45 Х/ф «Кохання з перешкодами» ▲ 23.45 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.45 Одна за всiх 02.15 БарДак 04.10 17+ 05.00 Дамочки рулять TV-4 06.00 «Сад, город, квітник» 06.15, 11.00 «Про нас» 06.45, 09.15 Ранковий фітнес 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Місія» 09.00 Час-Tайм 09.30 Єдина країна 10.00 «Слідства. Інфо» 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 11.55, 14.23, 16.55 Тернопільська погода 12.00 «Школа домашнього комфорту» 12.30, 00.30 Х/ф «Улюбленець жінок» ▲ 14.30 Мультфільм 15.00 М/ф «Непереможна команда» 16.30 Дім книги 17.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ-калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.00 Єдина країна 19.30 «Євромакс» 20.05, 00.05 Тернопільська погода 20.10 Творчий вечір Вадима Крищенка 21.15 Х/ф «Джефферсон в Парижі» ▲ 23.30 Європа у фокусі 00.10 Час-Тайм 02.30 Творчий вечір Вадима Крищенка 03.45 Х/ф «Джефферсон в Парижі» ▲ ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 18.00 «Із нашої відеотеки» 18.50 Соціальна реклама 18.55 «Служба розшуку дітей» 19.00 «Панорама подій» 19.30 «Сад.Город.Квітник» 19.50 «Пісні нашого краю» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Вишневі усмішки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Панорама подій» 21.30 «Поклик таланту» 23.00 «Назбиране» 23.15 «Думки вголос» 23.30 «Запоріжжя туристичне» 23.50 «Театральні зустрічі» 01.00 «На часі» 01.55 «Вишневі усмішки» 02.00 «Удосвіта» 02.30 «Захисник Вітчизни-рятувальник» 03.00 «У країні Мультляндії»

НЕДІЛЯ,

УТ-1 06.00 Свiт православ’я 06.45 Крок до зiрок 07.35 Свiт on-line 08.10 Смакота 08.35 Золотий гусак 09.10 Дорога до Рiо. Урочистi проводи нацiональної олiмпiйської команди України на Iгри XXXI Олiмпiади Рiо-де-Жанейро 10.55 Гра долi 11.45 Мистецькi iсторiї 12.15 Спогади 12.45 Театральнi сезони 13.40 Фольк-music 14.50 Перша студiя. Спецвипуск 15.15 Д/с «Декомунiзацiя» 16.50 Д/ф «Клiнтон» 18.45 Т/с «Мафiоза» 21.00, 05.35 Новини 21.40 Перша шпальта 22.15 Книга.ua 23.00 Паспортний сервiс 23.20 День Янгола 00.20 Телемагазин 01.20 Музичне турне 02.25 Телевистава «Житейське море» 03.55 Надвечiр’я. Долi 04.45 Вiра. Надiя. Любов 1+1 06.00 «Шiсть кадрiв» 08.05 «Українськi сенсацiї» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.05 «ТСН» 11.00 «Свiт навиворiт 5» 12.25 Т/с «Центральна лiкарня» ▲ 15.15 Т/с «Свати 4» 19.30 «ТСН» 20.15 Х/ф «Темнi лабiринти минулого» ▲ 00.10 «Свiтське життя» 01.10 Х/ф «Темнi лабiринти минулого» ▲ 04.15 Х/ф «Камiнна душа» ІНТЕР 04.00 «Бокс на Iнтерi. Вiктор Постол - Теренс Кроуфорд». Прямий ефiр 08.00 М/ф 08.10 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка» 11.00 «Орел i решка. Шопiнг» 12.00 «Слов’янський базар у Вiтебську» 14.25 Х/ф «Любити не можна забути» ▲ 16.20 Х/ф «Осiннi турботи» ▲ 18.05, 20.30 Т/с «Усе повернеться» ▲ 20.00 «Подробицi» 22.30 «Бокс на Iнтерi. Вiктор Постол - Теренс Кроуфорд» 23.40 Х/ф «Двiчi в одну рiчку» ▲ 01.30 Х/ф «Любити не можна забути» ▲ ICTV 05.00 М/с «Скубi-Ду» 05.40 Факти 06.25 М/с «Том i Джерi у дитинствi» 07.05 Стоп-10 08.05 Зiрка YouTube 08.50 Дивитись усiм! 09.55 Без гальм 10.20 Х/ф «Залiзний кулак» ▲ 12.10, 13.00 Х/ф «Залiзний кулак 2» ▲ 12.45 Факти 14.20 Х/ф «Мисливцi за привидами» ▲ 16.25 Х/ф «Мисливцi за привидами 2» ▲ 18.45 Факти тижня з О. Соколовою 20.25 Х/ф «Кур’єр» ▲ 22.25 Х/ф «Дев’ять ярдiв» ▲ 00.25 Х/ф «Типу крутi лягавi» ▲ 02.45 Т/с «Морська полiцiя. Спецвiддiл» ▲ 03.30 Т/с «Неправдива гра 2» ▲ НОВИЙ 03.15 Шурочка 04.10 Зона ночi 05.50, 08.10 Kids’ Time 05.55 М/с «Дракони: Вершники Йолопа» 08.15 М/с «Кiт у чоботях» 10.05 М/ф «Сьомий гном» 11.50 М/ф «Джастiн i лицарi доблестi» 13.45 Х/ф «Iсторiя лицаря» 16.10 Х/ф «Мушкетери» ▲ 18.10 Х/ф «Робiн Гуд: принц злодiїв» ▲ 21.00 Х/ф «Александр» ▲ 00.20 Х/ф «У вигнаннi» ▲ 02.15 Х/ф «Брати Грiмм» ▲

СТБ 05.55 «ВусоЛапоХвiст» 07.00 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 10.25 «Караоке на Майданi» 11.20 Х/ф «Час кохати» 15.10 «Мiстичнi iсторiї 5» з Павлом Костi­ циним» 19.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.50 «Я соромлюсь свого тiла 2» 2+2 06.00 М/ф 06.40 «Маски-шоу» 07.50 «Нове Шалене вiдео по-українськи» 08.25 «Облом.UA» 09.00 Бушидо 11.00 «Люстратор 7.62» 12.00 «Люстратор. Спецпроект» 13.00 «Секретнi матерiали» 14.00 «Цiлком таємно» 15.00 Д/ф «Дембель» 16.00 Д/ф «Зброя»

24 ЛИПНЯ 16.50 Х/ф «Уцiлiлий» ▲ 19.20 1 тур ЧУ з футболу. «Днiпро» - «Волинь» 21.30 «ПроФутбол» 23.15 Х/ф «Палаючий острiв» ■ 01.15 Х/ф «Органiзм» ▲ УКРАЇНА 06.50, 19.00, 01.20, 06.00 Подiї 07.30 Зоряний шлях 09.10 Х/ф «Хочу замiж» ▲ 11.10 Т/с «Зимовий вальс» ▲ 15.00 Х/ф «Срiблястий дзвiн струмка» ▲ 17.00, 19.40 Т/с «Якби я була царицею» ▲ 21.45 Т/с «Поговори зi мною про любов» 02.10 Таємний код зламано НТН 06.20 Х/ф «Загублений рай» 07.45 Х/ф «У зонi особливої уваги» 09.35 Т/с «Угода» ▲ 12.55 «Розсмiши комiка» 14.45 Х/ф «Принцеса на бобах» 16.45 «Легенди карного розшуку» 19.00 Т/с «Слiд саламандри» ▲ 22.40 Х/ф «Транссибiрський експрес» ▲ 00.45 Х/ф «День мумiї» ▲ 02.10 Х/ф «Рiка смертi» ▲ 03.55 «Випадковий свiдок» 04.10 «РечДОК» 04.35 «Легенди бандитської Одеси» ТЕТ 06.00 М/ф «Школа монстрiв» 07.30 Байдикiвка 08.25 М/с «Смiшарики. Пiн-код» 09.00 Мультик з Лунтиком 09.40 М/с «Дора-мандрiвниця» 10.35 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.35 М/ф «Lego: Пригоди Клатча Паверса» 13.00 Х/ф «Вiльям i Кейт» ▲ 14.50 Х/ф «Агент пiд прикриттям» 16.35 Т/с «Домашнiй арешт» 18.35 Країна У 00.00 Т/с «Свiтлофор» ▲ 01.30 Одна за всiх 02.00 БарДак 04.10 17+ 05.00 Дамочки рулять

TV-4 06.00 Х/ф «Місія» 07.30 «Сад, город, квітник» 07.45, 09.50 Ранковий фітнес 08.00 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 «Справжня ціна» 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 М/ф «Непереможна команда» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 «Погляд зблизька» 14.30 «Формула здоров’я» 15.30 «Право на успіх» 16.00 «Майстер-клас із Наталкою Фіцич» 16.20 «Слідства. Інфо» 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 «Про нас» 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00 Європа у фокусі 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 21.30 Єдина країна 22.10 Х/ф «Месники: гра для двох» ▲ 23.45 Час-тайм 01.00 Творчий вечір Вадима Крищенка 02.10 Хіт-парад 04.15 Х/ф «Месники: гра для двох» ▲ ТТБ 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Телевізор» 09.40 «Мальовниче Тернопілля» 09.45 Соціальна реклама 09.50, 10.50, 23.45 «Пісні нашого краю» 10.00 «Вінниця. 650 років молодості» 10.30 «Велети духу і слави. Українська місія» 10.35 «Словами малечі про цікаві речі» 11.00 «Спортивні меридіани» 11.15, 23.00 «Спадщина» 11.30, 03.15 «Кулінарія від Андрія» 11.55, 20.30 «Вишневі усмішки» 12.00 «У країні Мультляндії» 13.00 «Абетка здоров’я» 13.30 «Поклик таланту» 18.00 «У народному стилі» 18.30 «Сад.Город.Квітник» 18.50 «Тиждень.Крок за кроком» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки» 23.15 «Храми Поділля» 23.30 «7 природних чудес України» 01.00 «Час змін» 01.30 «У пошуках легенд» 01.40 «Як це?» 02.00 «Дива цивілізації» 02.30 «Немов сльозинка на щоці землі» 02.45 «Вінтаж» 03.00 «Степовики» 03.30 «Урок... для батьків»

ЗАКЛАДИ, ДЕ БІЙЦІ АТО МОЖУТЬ ПРОЙТИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» Адреса: 46002 м. Тернопіль, вул. Клінічна, 1 Електронна адреса: terokkl@ukr.net Головний лікар – Бліхар Василь Євгенович, тел. 23-58-86 Відповідальна особа – Задорожна Любов Василівна тел. 52-57-53

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: tokkpnl@tokkpnl.org.ua Головний лікар – Шкробот Володимир Васильович, тел. 43-57-16 Відповідальна особа з питань стаціонарної психіатричної допомоги – Косовська Леся Володимирівна, тел. 43-57-23 Відповідальна особа з питань стаціонарної неврологічної допомоги – Кородюк Валентина Іванівна, тел.43-57-24 Заліщицький обласний комунальний госпіталь інвалідів війни та реабілітованих Адреса: 48600, м. Заліщики, вул. Шашкевича, 42 Електронна адреса: demchukvla@ukr.net Головний лікар – Демчук Володимир Іванович, тел. 2-12-86 Відповідальна особа –Логін Надія Василівна, тел. 2-21-05

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Адреса: 46027, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14 Електронна адреса: narco_st@ukr.net Головний лікар – Галанов Василь Степанович, тел. 43-61-47 Відповідальна особа – Шугалей Юрій Семенович, тел. 43-61-47

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «БільчеЗолотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48733, Борщівський район, с. Більче Золоте Електронна адреса: likarnya1947@meta.ua Головний лікар – Синоверський Любомир Васильович, тел. 3-30-31 Відповідальна особа – Скочиляс Наталя Ярославівна, тел. 3-30-49

Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації» Адреса: 48106, Теребовлянський район, смт. Микулинці, вул. Галицька, 2 Електронна адреса: mfizioter@ukr.net Головний лікар – Ясеник Зіновій Андрійович, тел. 5-14-59 Відповідальна особа – Мартинкевич Тетяна Володимирівна, тел. 5-11-06 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Адреса: 46023, м. Тернопіль, вул. Купчинського, 8 Електронна адреса: svasko@ukr.net Головний лікар – Шкробот Леонід Володимирович, тел. 26-86-80 Відповідальна особа – Недошитко Володимир Борисович, тел. 26-84-35 Комунальна установа Тернопільської обласної ради «Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер» Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 39 Електронна адреса: oshvd@ukr.net Головний лікар – Хара Олександр Іванович, тел. 52-36-14 Відповідальна особа –Шкробот Тетяна Степанівна, тел. 25-28-37

Тернопільське обласне комунальне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія» Адреса: 46013, Тернопільська обл., Тернопільський р-н с. В. Гаї, вул. Підлісна, 26а Електронна адреса: toktd@ukr.net Головний лікар – Рудик Вадим Дмитрович, тел. 25-15-29 Відповідальна особа – Романів Тетяна Віталіївна, тел. 52-59-29 Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги Адреса: 46006, м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 2 Електронна адреса: tmkl1tr@ukrpost.ua Головний лікар – Чайківський Ярослав Федорович, тел. 52-14-08 Відповідальна особа – Голик Євген Юліанович, тел. 25-34-22

Тернопільська міська комунальна лікарня №2 Адреса: 46014, м. Тернопіль, вул. Купчинського,14 Електронна адреса: admintkml2@ukr.net Головний лікар – Кміта Віктор Вікторович, тел. 26-37-75 Відповідальна особа – Паламар Станіслав Арсенович, тел. 26-19-47

Тернопільська міська комунальна лікарня №3 Адреса: 46018, м.Тернопіль, вул. Волинська, 40 Електронна адреса: TMKL3@meta.ua Головний лікар – Лазарчук Юрій Васильович, тел. 55-09-06 Відповідальна особа з надання стаціонарної допомоги – Русин Бог­ дан Романович, тел. 55-09-19 Відповідальна особа за координацію роботи з надання амбулаторної допомоги Смаглій Галина Ярославівна, тел. 55-09-07


ДОЗВІЛЛЯ

четвер, 14 липня 2016 року Досьє 102

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ПЕРЕОБЛАДНАНОГО АВТОТРАНСПОРТУ НЕ ЗМІНИВСЯ

• СМАЧНОГО!

Кабачки по корейськи на зиму

І

нформація, яка з'явилася в інтернет-виданнях, щодо змін в порядку перереєстрації транспортних засобів під час встановлення газобалонного обладнання, не відповідає дійсності.

Інгредієнти: кабачок – 1 кг, пе­ рець солодкий червоний – 2-3 шт., морква – 2-3 шт., часник – 1 шт., спе­ ції для корейської моркви – 1-2 ч. л. Для маринаду: цукор – 0,5 ск., олія – 0,5 ск., оцет 6% – 0,5 ск., сіль – 1 ст. л. Приготування. Кабачки чистимо, видаляємо зернятка, тремо на тертці для корейської моркви. Перець чистимо від насіння, рі­жемо соломкою. Моркву чистимо, натираємо на тертці для корейської моркви. Часник чистимо, пропускаємо через часникодавку. Змішуємо овочі, часник та спеції і ставимо в холодне місце на 5-6 годин.

Про це заявив провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю реґіонального сервісного центру в Тернопільській області Василь Барановський. Він стверджує, що на адресу їхньої установи жодних документів про зміни в перереєстрації не надходили. – Щоб встановити газобалонне обладнання потрібно звернутися в сервісний центр в Тернопільській області, пройти оглядекспертизу транспортного засобу, оплатити в касі за бланкову продукцію та надрукувати заяву на перереєстрацію авто. Переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому па­ ливі заборонено робити власноруч. Для цього необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до суб’єктів господарювання, які за рік переобладнують п’ять і біль­ше автівок та мають свідоцт­ во про погодження конструкції

транспортного засобу на відповідний вид переобладнання. Для переобладнання автівки власники транспортного засобу по­ винні мати при собі громадянсь­ кий паспорт або документ, що його заміняє, ідентифікаційний код, сві­ доцтво про реєстрацію транспорт­ ного засобу, документи про відповідальність автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху, а також квитанції про оплату послуг. Якщо власник автівки відсутній, то довірена особа повинна мати доручення, завірене нотаріусом. Процедуру перереєстрації необхідно зробити протягом 10 днів з дня встановлення обладнання. Власникам переобладнаних транспортних засобів видаються нові свідоцтва про реєстрацію із зазначенням особливостей конструкції транспортного засобу. Нагадаємо, що Кодекс України про адмінпорушен­ня передбачає відповідальність за керування автомобілем, переобладнаним з пору­ шенням відповідних правил, норм і стандартів у виді штрафу.

15

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ

Тепер займемося маринадом. Змішуємо оцет, цукор та сіль, доб­ ре вимішуємо, додаємо олію і знов ретельно перемішуємо. Заливаємо овочі маринадом, добре вимішуємо. Розкладаємо салат в бан­ки. Ста­ вимо банки з салатом в каструлю заливаємо водою до плічок. Стери­ лізуємо 30-35 хвилин – літрові бан­ ки, 20-25 хвилин – півлітрові. Банки закручуємо, перевертає­ мо догори дном і вкриваємо теп­ лою ковдрою. Коли банки остигнуть, можна відкривати і знімати пробу.

• ДИТЯЧІ ПЕРЛИ *****

– У нас бабуся у селі всіх пів­ ників перерізала. Нехай тепер сама яйця несе.

*****

– Ой, дідусю, кицька чхнула! – Чому ж ти, Оленка, не сказала коту: на здоров'я? – А хто мені скаже спасибі?

*****

- Як же ти впав з ліжка? - А я вночі спав-спав і на себе не дивився, а потім подивився на ліжко і бачу: мене там немає.

*****

Чотирирічний Вадик з подивом побачив, що дорослі на­ ливають у молочник не молоко, а вино. – Тепер це не молочник, а ви­нуватець.

*****

– Знаєш, тату, у всіх звірів спина нагорі, а живіт внизу!

*****

– А погано бути пташкою: захочеш поцілувати маму – і дзьобнеш її.

*****

– Оленко, куди ти! Стривай! Не треба показувати собачці, що ти її боїшся. Оленка, тікаючи: – А навіщо я їй буду брехати, якщо я її і справді боюся?

*****

– Спідниця – це коли дві ноги в одну штанину.

*****

– Хто гарніший – тато чи мама? – Не буду вам відповідати, бо не хочу ображати маму.

*****

– Скільки тобі років? – Скоро вісім, а поки три.

*****

У дитсадку вихователь показує дітям картинку. На картинці зображений хлоп­чина, який тікає від розлюченого гусака. Вдалині будиночок. П’ятирічна дівчинка бере указку і стукає по будиночку. – Я стукаю, – пояснює вона, – щоб хлопчикові швидше від­ крили, а то його гусак вкусить.

*****

Філософія мистецтва: – Я так багато співаю, що кім­ната робиться велика, кра­ сива...

*****

– Коли цукерку тримаєш у роті, вона смачна. А коли в руці – несмачна.


• НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

16

• Бджоли раді цвіту – люди літу. • Коли цвіте біб – тяжко на хліб, а коли мак, то вже не так. • Літом і баба сердита на піч. • Хто літом спеки боїться, той зимою не має чим грітися. • Хто про землю дбає, вона тому повертає. • Буде той голодний, хто жнивами холодочка шукає. • Хто вліті буде співати, той узимі буде танцювати. • Влітку один тиждень рік годує. • Не питає добрий жнець, чи широкий загонець. • Не той урожай, що на полі, а той, що в коморі. • Що літом ногами загребеш, то зимою руками не збереш. • Усе теє пригодиться, що на полі коріниться.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 14 липня 2016 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 18 липня ніч / день

+17 / +22

вітер

ВІВТОРОК, 19 липня ніч / день

+17 / +22

вітер

ніч / день

+14 / +21

вітер

Грецьке слово Helianthus перекладається як «сонце» та «квітка». Назва цієї рослини більшістю мов означає сонце. Сонячною її називають і французи, і італійці, і голландці, і англійці. Соняшник нарікали порізному: мексиканською квіткою, пе­руанською хризантемою, індійсь­ кою золотою квіткою і американсь­ кою хризантемою. Але поступово ці назви майже у всіх народів були витіснені. Їх замінили слова, коренем яких було «сонце». Відомий нам соняшник із 2-мет­ ровим стеблом і величезним кошиком із чорним насінням – це куль­ турна рослина, виведена людьми. У природі ж соняшник зовсім не такий. Ця дика кущова рослина має по 20-30 квіток величиною з ромашку. Вони тягнуться до сонця навіть у похмурий день. У їхній стеблах накопичується фітогормон ауксин, який регулює ріст. Збільшення кіль­ кості ауксину у тій частині стебла, яка не освітлюється сонячними про­ менями, змушує рослину тягнутись

ніч / день

+13 / +25

вітер

до світла. Та коли соняшник виростає, його геліотропні властивості проявляються не так сильно і жовті голівки повертаються у бік сходу.

СИМВОЛ СОНЦЯ

Легенда каже, що боги подарували людям соняшник, щоб тепло і світло ніколи не покидало їх. Нам, європейцям, цю рослину привезли іспанці лише у 1500 році. А от у Пів-

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

нічній Америці соняшник вирощували ще у 3000 році до н. е. Індіанські племена вже тоді сіяли «сонячне зерно», вживаючи соняшник, як їжу і, як ліки. У багатьох індіанських культурах соняшник використовувався як символ божества Сонця і зображався на його емблемі, особливо в ацтеків Мексики, у інків Перу. У Великобританії за вікторіанської епохи зображення цієї квітки ткали на тканинах, вирізали з дерева і кували з металу. Кажуть, якщо покласти квітку

соняшника під подушку на ніч, мож­ на побачити пророчий сон. Адже соняшник називають квіткою одкровення. Люди здавна вірили у добру силу цієї рослини і у її магічні властивості, здатні відганяти нечисту енергію.

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Пн/Зх, 4 м/с

ЧЕТВЕР, 21 липня

літку, коли вся земля буяє соковитою зеленню, а відпочиле від весняних дощів небо сміється синню, на полях Ук­ раїнського Півдня сходять мільйони сонць. То розквітають соняшники. Яскраві, гарячі пелюстки виграють золотом, милуючи людське око. Ці дивовижні життєрадісні квіти давно стали одним із символів української землі, хоч насправді є гостями з далеких материків. Тепер вони ростуть тут сотнями гектарів, вкриваючи поля золотим покривалом надзвичайної краси.

HELIANTHUS

Пн/Зх, 6 м/с

СЕРЕДА, 20 липня

ніч / день

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями УМВС України в області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

+16 / +26

вітер

Пд/Зх, 3 м/с

СУБОТА, 23 липня

СИМВОЛ УКРАЇНИ Прикрашати своє житло малюн­ ками квітів, дерев, птахів, інших сим­ волів – давня українська традиція. Це можна побачити на прикладі ста­ рих глиняних чи дерев’яних хат. Роз­ писані стіни світлиць, двері, столи, ліжка, стільці, скрині, колиски, навіть коромисла і вулики. Особливо багато малювали на побутових пред­ метах у козацьку добу. В українській культурі соняшник шанують, як особливу квітку. Для українців це один із образів Батьків­ щини. Кажуть, як квітка тягнеться пелюсточками до Сонця, так і люди­ на своїми думками, словами і справами звернена до рідної Вітчизни. Як Сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – найвища, єдина, дана Богом цінність. Символ родючості та процвітан­ ня, соняшник у нас завжди зобра­ жа­ли на творах народного мистецт­ ва: малювали на картинах, посуді, чи просто на стінах хати, на печі, до­давали в орнамент на дерев’яних чи глиняних виробах. Гарячими пе­ люст­ками цвіте соняшник на вишитих рушниках та українських сороч­ ках. Тут він символізує енергію сон­ ця і здоров’я. З давніх-давен по всій Україні цю квітку саджали біля тинів та на городах. Сьогодні Україна займає друге місце за вирощуванням соняшникового насіння у світі.

Пд, 1 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 22 липня

Історія про Золоту квітку – символ України

В

Пн/Зх, 6 м/с

ніч / день

+18 / +24

вітер

Пн/Зх, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 24 липня ніч / день

+17 / +21

вітер

Пн/Зх, 6 м/с

За даними мережі Інтернет

• ЦИТАТИ ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ Держава створюється не заради того, щоб тільки жити, а переважно для того, щоб жити щасливо. Арістотель Держави гинуть тоді, коли не можуть більше відрізняти хороших людей від поганих. Антісфен Дивно влаштована людина – вона засмучується, коли втрачає багатство, і байдужа до того, що без­ поворотно линуть дні її життя. Абу-ль-Фарадж Дитинство варто шанувати най­­ більше. Ювенал Для того, щоб ми були щасливими, нашому щастю завжди повинно чогось не вистачати. К. А. Гельвецій

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домівку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №11(53)  

Досьє 102 №11(53)  

Profile for dosie102
Advertisement