__MAIN_TEXT__

Page 1

В ОБЛАСТІ ТРИВАЄ ОПЕРАЦІЯ «МАК»

стор.

2

ІНОГОРОДНІХ ЗЛОДІЇВ стор. 8 ЗАТРИМАЛИ ОПЕРАТИВНИКИ

• НОВИНИ

Впродовж трьох років людям, які мають не менше 15 років страхового стажу, але не мають 25 років стажу буде призначатися держ­ соцдопомога за їхніми доходами в розмірі прожиткового мінімуму і вона буде виплачуватися до моменту набуття такими особами права на пенсійну виплату.

Газета нагороджена Почесною грамотою МВС України

БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ – ШАХРАЇ НЕ СПЛЯТЬ

стор.

3

стор.

ЛІТО – ПОРА ВІДПУСТОК ТА КВАРТИРНИХ КРАДІЖОК

9

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

№10 (73) / 29 червня 2017 року

У жовтні цього року майже шість мільйонів пенсіонерів отримають підвищені виплати. Після перерахунку надбавки становити­ муть від 200 до 1000 гривень. На осучаснення пенсій до кінця року потрібно 11 млрд. гривень. Агрономи Тернопільщини з кожним роком збільшують використання мінеральних добрив на полях. Краще забезпечення рослин елементами живлення сприяє підвищенню врожайності.

Понaд 500 тисяч гривeнь ви­ дiлять з мiського бюджeту Тeр­но­ поля нa оплaту eлeктроeнeргiї для роботи фонтaнiв. Про цe йдeться у рiшeннi виконaвчого комiтeту Тeр­ нопiльської мiської рaди.

1,5-2 тисячі євро – зарплата дівчат за роботу в сексуальному рабстві в Польщі

Медичне обладнання: прилади та інструменти для хірургії та ендоскопії загальною вартістю 330 тисяч гривень передав Бережанській центральній районній комунальній лікарні мешканець Сполучених Штатів Америки, який є вихідцем із Бережан. Українська влада вирішила пе­ рейняти традицію західних країн. На центральному й регіональних рівнях започаткували молитовні сніданки, до яких залучають представників різних християнських конфесій. Ініціативу вирішила перейняти і Тернопільщина.

У Львові пройшов Всеукраїнський турнір із армреслінгу. У ньо­ му взяв участь відомий на теренах України та світу Андрій Пушкар, родом із Кременця. Наш земляк став переможцем чемпіонату у ваговій категорії 95+.

ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА

41782

3,50 ГРН.

стор.

2

Олександр КУШКА: «Контроль за роботою поліції – основне завдання Управління забезпечення прав людини»

Ф

ункцію поліцейського омбудсмена на території Тер­ нопільської області виконуватиме Олександр Кушка – головний спеціаліст відділу уповноваженого Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцей­ ській діяльності. – Пане Олександре, чому Ви вирішили працювати поліцейсь­ ким омбудсменом і де та ким працювали до того? – Починаючи з 2009 року я працював слідчим Зборівського райвідділу міліції. Потім мене перевели у Кременець, а з 2011 року працював у слідчому відділі ДТП. В 2015 потрапив під скорочення, а далі доля закинула в Міністерство внут­

рішніх справ, а саме в управління запобігання корупції і проведення люстрації. Я там пропрацював рік, а коли оголосили конкурс на заміщен­ ня посади в управління забезпечення прав людини, вирішив повернутися додому. Успішно пройшов кон­ курс, тестування та співбесіду. Бажаючих було багато – більше сотні кандидатів. (Початок. Продовження на стор. 9)


2

РІЗНЕ

Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

Прийміть найщиріші вітання з нагоди свята! 22

ЛИПНЯ

23

ЛИПНЯ

25

ЛИПНЯ

26

ЛИПНЯ

29

ЛИПНЯ

народився КОВАЛЬ Віталій Михайлович, начальник сектору органiзацiї дiяльностi iзоляторiв тимчасового тримання ГУНП в Тернопільській області народився ЧОРНОБАЙ Сергій Миколайович, начальник відділу зв’язку та телекомунікації ГУНП в Тернопільській області

народився ФЕДЧИШИН Степан Миколайович, командир роти поліції особливого призначення ГУНП в Тернопільській області

народився ГДАНСЬКИЙ Микола Володимирович, заступник начальника Тернопільського управління ДВБ Національної поліції України народився КУНЬКА Юрій Григорович, начальник Підгаєцького відділення Бережанського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Нехай летять собі літа, Нам зупинити їх не вдасться. Хай буде істина проста: Чим більше літ, тим більше щастя. Людської шани зичимо й тепла, Достатку, злагоди в родині, Журба щоб в безвість відійшла, А радість жила в кожній днині.

Двох квартирних злодіїв кавказької національності затримали оперативники

Тернополянин обіцяв дівчатам, які погодилися на сексуальне рабство в Польщі, зарплату в 1,5-2 тисячі євро

Ч

оловіка, який вербував дівчат для надання сек­ суальних послуг за гро­ ші, затримали правоохоронці Тернополя на кордоні. 19 червня оперативники відділу боротьби із злочинами, пов’я­за­ни­ ми з торгівлею людьми, слідчі, працівники прокуратури та прикор­дон­ ної служби Західного регіонального управління провели спільну операцію щодо недопущення вивозу дівчат для роботи у «сексуальному рабстві». За словами керівника відділу Олександра Буняка, вербуванням дівчат займався тридцятидев’яти­ літній тернополянин. Він через своїх друзів та знайомих шукав молодих жінок віком від 20 до 30 років модельної зовнішності для роботи за кордоном у Республіці Польща. Роботодавець пропонував охочим підзаробити місця прибиральниць у готельних комплексах. Зарплата у місяць там мала бути в межах п’ятисот євро. Коли дівчата погод­ жувалися, чоловік розповідав й про альтернативу із доходом, який в 3-4 рази перевищував попередню суму. За 1,5-2 тисячі євро дівчата мали працювати повіями у борделях. Двоє мешканок Тернопільської об-

ласті погодилися на пропозицію торгувати тілом. Виготовленням документів, офо­ рм­ленням візи, працевлаштуванням та транспортним перевезенням зай­ мався вербувальник сам. Гроші, витрачені на них, заробітчанки мали повернути згодом. 19 червня правоохоронці затримали роботодавця разом із двома заробітчанками та водієм на пункті державного пропуску «Шегині». До Польщі вони їхали автомобілем мар­ ки Mercedes з польською реєстра­ цією. Вербувальника затримали від-

повідно до статті 208 КПК. Дівчат, які погодилися на добровільне «сек­ суальне рабство» опитали та відпустили додому. Наразі оперативники встановлюють місця, де мали працювати мешканці краю, а також з'ясовують, скільки українських дівчат тернополянин таким способом переправив за кордон. Даний факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 149 частина 2 Криміна­ льного кодексу України – торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини.

його помешкання відеокамеру, два планшети, алкогольні напої – загалом на суму майже 8 тисяч гривень. Операція із затримання злов­мис­ ників пройшла блискуче. Поліцейським Зборівщини допомагали оперативники кримінальної поліції об­ласті. – Підозрюваними виявилися троє мешканців Львівщини – двоє з них раніше судимі за майнові злочини, – розповів заступник началь-

ника ГУНП в Тернопільській області Степан Яцух. – Маємо підозри, що гастролери причетні до крадіжки, яка сталася у Зборові місяць тому. Адже, за оперативними даними, тоді «засвітилася» автівка марки «Ауді», на якій пересувалися злочинці. На аналогічному транспортному за­ собі зловмисники й тепер приїхали до райцентру. Діяли зайди в білий день: заходили у під’їзди багатоповерхівок і шукали, де господарів немає вдома. Якщо зустрічали когось з місцевих, розповідали, що проводять соцопитування. Квартира потерпілого збо­рів­ чанина того дня була єдина, куди зловмисники відважилися проникнути. Суд обрав міру запобіжного заходу підозрюваним. Двоє з них перебувають під вартою, третій – під домашнім арештом. Їм інкримінують частину 3 стат­ті 185 Кримінального кодексу Ук­ раї­ни та перевіряють на причетність до вчинення аналогічних злочинів на території Тернопільщини та Львівської області.

Злодійські «гастролі» трьох львів’ян перервали працівники поліції Тернопільського краю

З

граю затримали на виїзді зі Зборова. У зловмисни­ ків вилучили чуже майно, яке вони напередодні вигре­ бли з квартири у райцентрі.

З

олота та грошей на суму в п’ятсот тисяч гривень викрали невідомі з по­ мешкання тернополянки. Повідомлення про проникнення в житло надійшло на лінію «102» 21 червня. Потерпіла заявила, що вона вийшла на кілька годин, а повернувшись, застала в квартирі роз­ гардіяж. В період з 10:30 до 13:20 в квартиру на масиві «Дружба» залізли невідомі. На місце злочину виїжджала слід­ чо-оперативна група. За словами старшого слідчого Тернопільського відділу поліції Тараса Сиротюка, до оселі невідомі проникли, підібравши спецзасоби до замка. У пошуках цінних речей перевернули у квартирі все. Знайшовши ювелірні вироби та гроші, втекли.

Проведеними слідчо-оперативними заходами злодіїв за кілька годин вдалося затримати. Крадіями виявилися чоловіки кавказької національності 1983 та 1989 років народження. Вони уже потрапляли у поле зору правоохоронців за аналогічні злочини. Крадіїв затримали згідно з статтею 208 КПК. Зараз вони знаходяться в ізоляторі тимчасового тримання. Частину крадених речей, а також від­ мички у чоловіків вилучили. Свою вину вони не визнають і відмовляються давати будь-які свідчення. Триває слідство відповідно до статті 185 частина 5 ККУ – крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою. Санк­ ція статті передбачає покарання на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Близько обідньої пори до співробітників Зборівського відділення поліції звернувся житель районного центру і повідомив про крадіжку. Невідомі особи, зламавши серцевину замка вхідних дверей, винесли з


КРИМІНАЛ

У Тернополі поліція затримала організовану злочинну групу

С

аме під час виготовлення опію оперативники карного роз­ шуку разом з підрозділом протидії наркозлочинності за­ тримали групу осіб, які варили та продавали наркотичні речовини мешканцям Тернополя.

Працівники поліції тривалий час стежили за діяльністю чотирьох тер­ нополян, а зібравши достатньо доказів та встановивши шляхи надходження заборонених товарів, з обшуком пішли в так-званий наркопритон. Його зловмисники облаш­ тували у квартирі одного з багатоквартирних будинків Тернополя на вулиці Лесі Українки.

За словами начальника управління карного розшуку Анатолія Гус­ ки, «бізнесмени» раніше судимі і не­ одноразово притягувалися до кри­ мінальної відповідальності за зберігання та розповсюдження наркотиків. Проте жоден з чотирьох на шлях виправлення не став. У ході оперативних заходів стало відомо, що чоловіки об’їжджали

села Тернопільської та інших облас­ тей і скуповували у людей маковин­ ня. Після цього товар вони переробляли, виготовляли опій, розподіляли між собою і продавали наркозалежним особам. За грам сировини просили 100 гривень. Під час проведених чотирьох санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили обладнання для варіння наркосировини, прекурсори, вторинну сировину, близько 20 міліграм опію та гроші. Окрім цього в одного з тернополян виявили 17 предметів, схожих на набої до вогнепальної зброї «ТОЗ-8». Вилучене оперативники направили на експертизу в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр. Трьох наркоторговців уже затримали відповідно до статті 208 КПК. Вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу четвертому спільнику. Подія внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 307 ККУ – незаконне виробництво, виготовлення, придбан­ ня, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

3

Банківські шахраї не сплять!

У

сі прогресивні банки масово переводять робо­ ту сервісів та надання послуг у дистанційні канали обслуговування. Не дивлячись на введення нових сервісів та винахідливість зловмисників, види шахрайства залишаються аналогічними попереднім і їх умовно можна поділити на декілька видів. Шахрайство з використанням додаткових технічних засобів. Най­ більш популярними є скімінг та кеш-трепінг. Скімінг – тут використовується скімер – інструмент зловмисника для зчитування магнітної доріжки платіжної карти, кештрепінг – зловмисники встанов­лю­ ють на купюрообмінник банкомату спеціальну накладку, яка перешкоджає видачі готівки клієнту. При виявленні будь-яких підоз­ рілих додаткових предметів на бан­ коматах чи терміналах, представ­ ни­ки банку просять повідомити про це фінансову установу. Шахрайства, що розраховані на людський фактор. Тут передове місце займає кардінг. Люди са­ мос­тійно передають шахраям особисті дані – пін-коди, CVV-коди та інші реквізити. Часто це відбувається у ході телефонної розмови чи інтернет-переписки. Правоохоронці неодноразово

попереджали, що у жодному разі не можна писати пін-код на картці, повідомляти невідомим жодних цифр, які надійшли SMS-повідомленням, а при купівлі-продажу товарів через інтернет, краще завести окремий віртуальний рахунок. Для більшої гарантії безпеки ва­ ших коштів скористайтесь наступними рекомендаціями: – не залишайте свої картки без нагляду; – не передавайте картки та пінкоди іншим особам; – не вказуйте в оголошеннях но­ мер мобільного телефону, на який ви отримуєте SMS-пові­домлення про рух коштів. Для оголошень використовуйте інший номер телефону, який не при­в’язаний до банківських карток. Для здійснення фінансових операцій через Інтернет або для оголошень використовуйте спеціальну Ін­ тернет-картку, яку можна відкрити безкоштовно в Приват24. У разі надходження дзвінка з невідомого номера необхідно передзвонити на номер підтримки ПриватБанку 3700 і уточнити у оператора всю інформацію по картці, при втраті або крадіжці – електронний гаманець заблокувати. Пам’ятайте, що шахраї діють швидко, впевнено та покладаючись на Вашу довірливість й необізнаність.

На Тернопільщині шахрай Переховуючись від слідства, 26-річний житель збирає гроші, прикриваючись Чортківщини продовжив злочинну діяльність іменем Олександра Богомола Страсну П’ятницю перед Великоднем Чортківський суд кинув межі області – розповів Ігор Рибачок. – Залишав по собі обкраде­ обрав міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового

У

Т

риста євро та 15 тисяч гривень – саме таку суму віддала жителька Козів­ ського району сусідові – Чор­ нію Володимиру Павловичу. Чоловік пообіцяв, що допомо­ же її доньці скласти іспити із ЗНО-2017. Ґарантом стовід­ соткового результату, за його переконаннями, був началь­ ник ГУНП в Тернопільсь­кій області Олександр Богомол.

Жінка повірила помічникові, ос­ кільки він її далекий родич, а окрім того, раніше працював в органах внутрішніх справ. Чоловік сказав, що керівник поліції допомагатиме лише після того, як отримає передоплату. У разі провалу задуманого, він поверне усі кош­ти. Гроші потерпіла передавала у Тернополі. Проте донька іспити не склала, але плату назад не отримала. Натомість родич почав погрожувати і зас­терігав, щоб вона проти головного поліцейського краю «не виступала». Незважаючи на розповіді пана Чорнія, жінка звернулася за допомогою до Олександра Богомола і ли­ ше тоді зрозуміла, що стала жертвою шахрая.

домашнього арешту для жителя села Росохач. Чоловіка затримали на гарячому під час крадіжки з дачного будинку. Та через декілька днів підозрюваний зник.

Як каже начальник Козівського відділення поліції Сергій Горяний, Володимир Чорній в правоохоронних органах не працює ще з 2015 ро­ ку. Проте відомо, що після звільнення чоловік почав підзаробляти шахрайствами, посилаючись на зв’яз­ки у поліції. Наразі місце перебування зловмисника не відоме. Його розшу­ кують правоохоронці. Даний факт внесений в ЄРДР за статтею 190 частина 1 ККУ – шахрайство. Олександр Богомол звертається до мешканців краю, які потерпіли від співпраці з шахраєм, прикриваю­ чись іменем начальника поліції, повідомляти на лінію «102» або за номером телефону чергової частини (067) 471 66 23.

Розшукувати його довелося не лише поліцейським Тернопільщини, бо, будучи втікачем, крадій встиг наслідити і на Львівщині, і в ІваноФранківській області. – Маємо підозри, що лише в Чортківському районі раніше судимий зловмисник вчинив понад п’ят­ надцять крадіжок, – розповів заступ­ ник начальника Чортківського відділу поліції Ігор Рибачок. – Це крадіжки з дачних будинків, новобудов, церков та сільських рад. Аналогічні злочини задокументували наші колеги з Гусятинського району, а також Львівщини, Франківщи­ ни. За оперативними даними, саме в цих регіонах лиходій ховався від слідства. У лютому цього року раніше судимий за крадіжки та пограбування 26-річний житель села Росохач після восьми років ув’язнення вийшов на волю. Будучи за гратами, встиг налагодити особисте життя, і, щойно покинув стіни колонії, перевіз зі Стрийського району Львівщини до Росохача жінку з двома діть­ ми. Як забезпечуватиме нове сімейство вирішив одразу – за чужий ра-

хунок, тому, як тільки з’явився в селі, з дачних будинків, що неподалік, стали зникати цінні речі. Крадія взяли на гарячому. Суд обрав йому міру запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт. Та зловмисникові сиділося на місці недовго – через декілька днів він утік. – Затримати лиходія одразу нам не вдалося, адже той кочував із села в село, із району в район, а далі по-

ні приватні садиби, сільради, храми. Лише на території Чортківського району обікрав чотири церкви. Подібні факти задокументовані й на Львівщині. Затримати зловмисника вдалося на території Івано-Франківської області. У нього вилучили цілий зло­ дійський арсенал – фомки, відмички та інші інструменти. Наразі лиходій уже перебуває під вартою в слідчому ізоляторі. Правоохоронці відкрили кримінальне про­ вадження відповідно до частинитретьої статті 185 Кримінального кодексу України.


4

ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ СПІЛКИ АДВОКАТІВ Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

Помилки у документах на землю – причина спорів

С

таття 41 Конституції України та стаття 321 Цивільного кодексу України передбачають недоторканість права власності. Це означає, що всі мають утримуватися від безпідставного заволодіння чужим майном. Проте, нерідко зазначене право порушується. Інколи цьому сприяє накладення земельних ділянок одна на одну, коли межі однієї ділянки перетинають іншу або інші ділянки і в такий спосіб частина сусіднього земельного наділу, згідно правовстановлюючих документів, опиняється у власності іншої особи.

ЩО ВИКЛИКАЛО ВИНИКНЕННЯ ДАНОЇ ПРОБЛЕМИ

Етап земельної реформи в Ук­ раїні розпочався в 1991 році, коли уряд намагався якомога пришвидшити приватизацію земель. Тоді ос­ новними правоустановчими документами на землю були сертифікати на земельну частку (пай) та державний акт на право власності на землю. Ні в одному, ні в іншому документі не було зазначеного кадаст­ рового номеру і кадастрового плану. Сертифікат на земельну частку (пай) посвідчував право на земельну ділянку в межах певного угіддя чи урочища і без окремо сформованого кадастрового плану не вказував, де конкретна земельна ділянка знаходиться. Кадастрові плани були виключно в письмових варіантах і зберігались переважно в органах міс­ цевого самоврядування чи адмініст­ раціях, залежно від місця розташування земельної ділянки. Як бачимо, на даному етапі розвитку земельного кадастру, пришвидшення приватизації землі відбулось шляхом спрощення процедури. І як наслідок – проблеми з виз­ наченням місця земельних ділянок та меж в натурі. З часу відновлення в Україні в 1992 році інституту права приватної власності на землю і до 1 січня 2013 року основним документом, який посвідчував право власності на земельні ділянки, був державний акт на право власності на землю. Його видачі передувало оформлення землевпорядної документації. При цьому, в перші роки оформлення відповідних прав громадян на землю землевпорядна документація складалася виключно в паперовій формі. І лише з липня 2003 року при оформленні права власності на землю було започатковано складання землевпорядної документації на но­ востворені земельні ділянки поряд з паперовою і в електронній формі на магнітних носіях (наказ Держком­ зему України від 02.06.2003 р. №174 «Про затвердження Тимчасового по­ рядку ведення Державного реєстру земель»). Як наслідок, через те, що в оциф­ рованому вигляді існує інформація про розміщення в просторі не всіх земель, право власності на які оформ­ лене до складення землевпорядної

документації в електронній формі, то окремі власники вже зіткнулись з невизнанням чи оспоренням належного їм права власності. Це по­ в’язано з тим, що є випадки, коли геопросторове розташування ділянок визначалося без належної точності, так як окремі землевпорядні організації виконували свої роботи без виходу на місцевість та без при­ в’язки поворотних точок меж ділянок до пунктів національної геодезичної мережі. Зокрема, подібні випадки мали місце в практиці під час реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України №844 від 05.08.2009 року «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України», коли відбувалося оформлення землевпорядної документації за бюджетні кошти. Це пов’язано з тим, що у вищезгаданій постанові Кабміну при оформленні прав на землю стадія погодження меж суміжними землевласниками не передбачалася, хоча зазначена стадія є обов’язковою при проведенні кадастрових зйомок та складанні технічної документації із землеустрою. Вищезазначені випадки спричи­ нили та по сьогоднішній день спричиняють виникнення неточностей у землевпорядній документації і, як наслідок, – це призводить до накладення земельних ділянок, – коли згідно двох або більше різних землевпорядних документів одна і та ж ділянка землі, розташована на певному відрізку, фактично займає територію іншої, як правило, сусідньої земельної ділянки.

ЯКІ НЕЗРУЧНОСТІ ЦЕ СПРИЧИНЯЄ?

Відомості про земельну ділянку, яка накладена на іншу земельну ділянку (або має місце накладення іншої земельної ділянки) неможливо внести до Державного земельного кадастру, адже п. 6 ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлює як одну з підстав для відмови у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини. При цьому, власник не зможе одержати кадастровий номер, необхідний при відчуженні земельної ділянки. Поруч із цим в договорах купівлі-продажу, міни, дарування і в договорах іпотеки з метою ідентифікації земельної ділянки обов’яз­ ково зазначається кадастровий номер. Це означає, що за відсутності та­ кого номера особа не може пов­но­ цінно здійснювати розпорядження своєю власністю – продати, подарувати земельну ділянку або будівлю чи іншу споруду, розташовану на

такій ділянці. В 2013 році відбулися зміни до законодавства і на даний момент документом, що посвідчує право власності на землю, є свідоцтво про право власності. Також був створений Державний земельний кадастр в якому ведеться електронний облік земельних ділянок. Проте, не зважаючи на значне покращення якості технічного і матеріального забезпечення як і ведення обліку, так і проектних організацій, які займаються проектними роботами, проблема з накладеними земельними ділянками залишається. До цієї проблеми нерідко додається проблема, коли виніс земельної ділянки в натуру не можливий оскільки згідно кадастрового плану дана ділянка попадає на річку, іншу водойму, ліс.

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ

В першу чергу вирішення проб­ леми накладення кадастрових планів залежить від етапу, на якому бу­ ло виявлено дане накладення та від характеру спотворення кадастрового плану. Якщо зміщення було виявлене до моменту виготовлення правоус­ тановчих документів, то в такому випадку особа повторно звертається до проектної організації, яка робила проект землеустрою даної земельної ділянки з проханням усунення помилки. Якщо ж в проекті землеустрою даної земельної ділян­ ки не було помилок, а виявилось що сусідня ділянка зміщена, то залиша­ ється тільки судовий спосіб захисту свого права. Взагалі, після прийняття Закону України «Про державний земель­ ний кадастр», якщо хоч одна земельна ділянка, яка буде накладатись, зареєстрована в базі державного земельного кадастру, то залишається тільки судовий спосіб захисту свого права. Це пояснюється тим, що законом встановлено обмеження на внесення в державний кадастр земельної ділянки, якщо в неї не будуть сходитись межові лінії з суміжними земельними ділянками. Що стосується безпосереднього судового розгляду, то такий розг­ ляд буде здійснюватись в межах позовного провадження. Процедура судового захисту буде йти таким чином, що в процесі судового розгляду залучається проектна організація (або призначається судова екс­ пертиза), яка і робить контрольні виміри всіх спірних земельних ділянок. І уже згідно судового рішення, суд зобов’язує скасувати державний акт чи свідоцтво про право власності, внести зміни до кадастрового плану тої земельної ділянки, яка була зміщена і внести в базу даних державного кадастру кадастровий план позивача. У разі, коли помилка в межах земельних ділянок виникла в процесі внесення відомостей до Державно-

го земельного кадастру, то застосовуються правила підп. 2 п. 144 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 року №1051. Згідно із ним, якщо факт не­ відповідності відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, підтверджено, то державний кадастровий реєстратор за допомогою програмного забезпечення державного земельного кадаст­ ру виправляє допущену помилку. В такому випадку зацікавлена особа звертається до органу, який перевіряє відомості, внесені до Державного земельного кадастру і, якщо такий факт підтверджується, то орган, який здійснює ведення Державного земельного кадастру, бе­ зоплатно виправляє допущену помилку. Дане виправлення повинно бути зроблене на протязі одного дня з моменту звернення, і через день після внесення поправок необхідно повідомити особу, яка зверталась для виправлення. Якщо ж помилка була зроблена не з вини органу, що здійснює ведення реєстру, то таке виправлення буде здійснюватись на оплатній основі. Таким чином, вихід з описаної си­ туації залежить від власників конк­ ретних наділів землі: чи готовий з них хтось поступитися іншому, чи навпаки між ними відсутній компроміс – наявний спір з приводу меж земельних ділянок. Звичайно, в ситуації, коли спір між сусідніми землевласниками відсутній, простіше поберегти нерви, гроші, час і звернутися до альтернативних заходів, щоб захистити свої права. Зі змісту ч. 2 ст. 144 Конституції України та ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів їх невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними з ініціативи зацікавлених осіб в судовому порядку. Однак, як вважає Конституційний Суд України (мотивувальна частина рішення Конституційного Суду України від 16 квітня 2009 р. №7-рп/2009 (спра­ ва про скасування актів органів місцевого самоврядування), це не по-

збавляє орган місцевого самоврядування права за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України). Це означає, що заінтересована особа може звернутися до органу місцевого самоврядування з проханням (заявою) про скасування прийнятого ним раніше рішення, що порушує законні інтереси та права власника. І тоді не потрібно буде йти до суду. Але важливим в цій ситуації буде те, чи погоджуватиметься на скасування рішення власник суміжної земельної ділянки, інтереси якого воно зачіпатиме. Тому, за відсутності спору з при­ воду меж між суміжними землевласниками, один з них, звертається до органу місцевого самоврядування з проханням змінити або скасувати своє рішення. Після цього, особа здійснює переробку документів на право власності, звертаючись до землевпорядної організації та розробляючи технічну документації з землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі на місцевості, так як погодили сторони. Наступним кроком є внесення відомостей до Державного земельного кадастру та до правовстановлюючих документів на земельну ділянку згідно п. 4 перехідних положень Закону України «Про земельний кадастр». А у випадку помилки в процесі внесення відомостей до Державного земельного кадастру достатнім буде звернутися до державного кадастрового реєстратора для її виправлення. Якщо ж між землевласниками існує спір, то питання щодо меж земельних ділянок все-таки вирішуватиметься у судовому порядку. Так чи інакше, проблему слід вирішувати. У будь-якому разі не варто зволікати та залишатись з проблемою на самоті. Рекомендую звертатись до професіоналів, адвокатів, які допоможуть Вам у рішенні даної проблеми. Керівник Адвокатського Бюро «Право і справедливість», адвокат ТВ ГО «Спілка адвокатів України» Радміла ІЗАЙ


ЗАПОБІГТИ! ВРЯТУВАТИ! ДОПОМОГТИ! четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

5

Командно-штабні навчання на Тернопільщині завершилися! Р В ятувальники спільно з спеціалізованими службами прак­ тично відпрацювали дії керівників усіх рівнів при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій, а також визначили шляхи вдосконалення роботи щодо забезпечення безпеки життєдіяльності населення на території регіону. В умовах, наближених до реальних, моделювали різноманітні надзвичайні ситуації під час яких перевіряли дії екстрених служб: пожежно-

рятувальних підрозділів, ава­рійних бригад енергетиків, газовиків, кому­ нальників, медиків, поліції та інших. Підводячи підсумки, керівники

навчань високо оцінили готовність обласних та районих структур протидіяти загрозам та надзвичайним ситуаціям. – Я вражений відповідальним ставленням людей Тернопільщини до питань цивільного захисту, – зазначив заступник директора Депар­ таменту організації заходів цивільного захисту Василь Скакун. – Це є

запорукою того, що у разі виникнення надзвичайних ситуацій екст­ рені служби адекватно та швидко відреагують на загрози та з мінімаль­ ними наслідками ліквідують їх. Результати навчань довели, що організація роботи щодо забезпечення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій відповідає вимогам документів.

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАПОБІГЛИ РУЙНУВАННЮ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ Бережанах, у старовин­ ному двоповерховому будинку, обвалився між­ поверховий балкон. На момент руйнування на балконі перебували четверо місцевих жителів, двоє з яких впали з конст­ рукції, отримали травми різної важкості та шпиталізовані в Бережанську ЦРЛ. На місце подій направляли черговий караул ДПРЧ-7 Управління та оперативну групу Бережанського ра­ йонного відділу ДСНС. Прибувши на місце рятувальники побачили вели­ чезну бетонну плиту, що повисла на висоті десяти метрів. У разі її падіння існувала реальна загроза руйнуванню будинку та інженерних ко­ мунікацій. Не втрачаючи ні хвилини, надзвичайники, використовуючи стаціонарну лебідку автомобіля ЗІЛ-131 та металеві троси, зафіксували обвалені конструкції. Оскільки проводити роботи по демонта­жу в темну пору доби категорично забороняється, було прийнято рішення організувати чергування осо­ бового складу пожежно-рятувального підрозділу до ранку. Наступного дня за допомогою спецобладнання розрізали металеві основи конструкції та спустили бетонну платформу на землю. Загалом до робіт було залучено 10 чоловік особового складу, 2 одиниці техніки. На місці події працювала оперативна група Управління ДСНС України в області на чолі з пер­ шим заступником начальника уп­ рав­ління Ігорем Павуком. Завдяки злагодженим діям рятувальників та комунальних служб міста наслідки події мінімізували.

Ряди рятувальників Тернополя Вогнеборці врятували хлібозавод поповнили 16 випускників Д о оперативно-диспетчер­ ської служби 14 червня о 19.07 надійшло повідо­ млення про пожежу в примі­ щенні Тернопільського хлібо­ заводу на вулиці С.Будного.

В

чорашні випускники Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, у відповід­ ності до наказу та попере­ днього розподілу, 12 червня прибули для подальшого про­ ходження служби до Управ­ ління ДСНС України в Терно­ пільській області.

Шістнадцять молодих лейтенан­ тів попов­нять ряди рятувальників Тернопільщини. Приємно відмітити, що серед новоспечених офіцерів, лейтенант служби цивільного захисту Сисюк Олена Євгенівна відмінно завершила навчання та отримала диплом з відзнакою. Начальник Управління ДСНС Ук­

раїни в області Віктор Маслей привітав молодих офіцерів з початком

кар’єри та побажав успіхів в пода­ льшій службовій діяльності.

Прибувши до місця виклику рятувальники встановили, що горять просмолені дерев’яні балки на рівні третього поверху у виробничому приміщенні. Загальна площа пожежі 30 м.кв. Одночасно із гасінням вогню вогнеборці приступили до евакуації персоналу, вивели на свіже по­ віт­ря десять працівників хлібокомбінату, двох з них зняли з даху будівлі. Через 54 хвилини з моменту от­ римання повідомлення пожежу ліквідували. Загалом до гасіння залучили 6 одиниць техніки та 20 чоловік особового складу. Завдяки зла-

годженим діям рятувальників пожежу вдалося ліквідувати в мінімальні терміни. Внаслідок події ні­ хто не постраждав. Причину виникнення пожежі та завдані збитки встановить слідство.


6

ОДА ІНФОРМУЄ

Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

Голова ОДА, «Автомайдан» та журналісти проінспектували ремонт дороги М-19

Р

емонт стратегічного для Тернопільщини напрям­ ку в напрямку Дубно, а саме відрізок дороги М-19, що є частиною Європейського автомобільного маршруту E85, залишається під пиль­ ним наглядом. Регулярні виїзди на цей автошлях здійснює голова Тернопільсь­ кої ОДА Степан Барна, щоб переконатися у належних темпах ремонтних робіт, а особливо у їхній якості. У понеділок, 19 червня, огляд було здійснено на проміжку 302-307 км. В цей же день дороги області інс­ пектували журналісти знімальної групи та ВО «Автомайдан». Непо­ далік Збаража, на дорозі М-19, вони

випадково зустрілися з головою ОДА. Тож цей день справді виявився «контрольним». На даний час від межі Тернополя вже відремонтовано ділянку про­ тяжністю 23 км, водночас частина робіт на цьому відрізку ще триває, оскільки технологія вимагає кількашарового покриття. За дорученням голови Терно­ піль­ської ОДА, техніка повинна пра­ цювати з ранку до вечора, максимально використовуючи світловий день та сприятливі погодні умови для ремонту дороги. – Тернопіль-Дубно для нас є одним із стратегічних напрямків, тому акумулюємо тут максимально можливий ресурс. До середини липня плануємо здійснити реконструк-

цію цієї дороги приблизно до Ко­ лодненської громади. Очікуємо, що в найближчому часі ми приступимо до освоєння коштів з митного перевиконання, а це приблизно 45-50 млн. грн. станом на липень місяць, – зазначив Степан Барна. Також він повідомив, що на продовження ремонтних робіт в даному напрямку необхідно ще близько 280 млн. грн. – в цьому розраховують на підтримку Кабінету міністрів Ук­ раїни, водночас 140 млн. грн. у нинішньому році на згадану ділянку планують спрямувати з так званих кредитних коштів. Під час інспектування автошляху Ігор Василів з ВО «Автомайдан» здійснив замір температури асфальт­ ного покриття – датчик засвідчив,

що порушень немає. – Ми давно не бачили, щоб на Тернопільщині будували дороги та­ кими темпами. Під час інспектування пересвідчилися, що використовується дійсно хороша система: де є і мінеральна суміш, і система ресайклінгу, вже є два шари і маємо надію, що покладуть і третій захисний, – зазначив Ігор Василів. Як повідомив під час огляду дороги Богдан Юлик, начальник САД в Тернопільській області, особлива увага приділяється першому шару – основі, яка є несучою, тому два ша­ ри асфальтобетону прокладаються зі щебня меншої зернистості. Ремонтні роботи на ділянці Тер­ нопіль-Кременець ведуться без при­ пинення руху автотранспорту.

НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ШКОЛЯРІ З ПОЛЬЩІ НАЛАГОДЖУВАЛИ ДРУЖБУ БЕЗ КОРДОНІВ

Д

ві делегації дітей шкіль­ ного віку – з Тернопілля та міста Зелена Гура Лю­ буського воєводства – у рам­ ках обласного марафону «З турботою про дитину» зміс­ товно й цікаво спільно прове­ ли декілька днів. Захід для 17 школярів з Польщі та 40 дітей з області, батьки яких беруть участь в АТО, дітей-сиріт та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, три­ває під гаслом «Дружба без кордонів». З делегаціями дітей обох сторін зустрівся заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик. – Такий позитивний досвід спіл­ кування наших дітей дасть у найближчому майбутньому хороший ре­ зультат – коли вони підростуть, то вироблять спільну позицію та об’єд­ нають свої зусилля для розбудови обох сусідських країн, – зазначив Юрій Юрик. Він переконаний, що гостям неодмінно сподобається Тернопільщи­ на багата на замки, різні унікальні місцевості та культурну спадщину. – Ми хочемо, щоб Тернопільщина стала для вас другим домом, у який ви з радістю повертатиметеся знову і знову. Європейські цінності сконцентровані на щирості та гостинності, а наш спільний дім не має кордонів, – підсумував заступник голови ТОДА Юрій Юрик.

Будівництвом доріг в Тернопільській До 125-річчя з дня народження області зацікавилася турецька компанія Патріарха Йосифа Сліпого

Г

олова Тернопільської ОДА Степан Барна зустрівся з пред­ ставниками турецької компанії «Арест Вест Констракшн Компані», які виразили свою зацікавленість будувати до­ роги у Тернопільській області. Під час зустрічі йшлося про по­ дальші перспективи й можливості щодо майбутньої співпраці.

За словами Степана Барни, з 1 січня 2018 року вступає в дію закон України «Про дорожній фонд», відповідно до якого всі дороги місцевого значення перейдуть в управління області. Загальна ж протяжність доріг в області близько 5 тисяч кілометрів, 1400 з яких це дороги державного й міжнародного значен­ ня, решта – дороги місцевого значення. Таким чином, 35% дорожнього фонду України буде спрямовано на дороги місцевого значення. Саме тому це буде в рази більший бюджет, ніж був закладений раніше на місцеві дороги в Тернопільській області. – Якщо ваша фірма покаже хороший результат по роботі в Тернопільській області, то буде мати дуже серйозні перспективи в Україні загалом. Щодо нашої області, то, гадаю, найближчим часом вам роботи вистачить. Ми зацікавлені у співпраці, адже на Тернопільщині компа-

ній, які готові працювати над даним питанням, не дуже багато. Важливими для нас також у подальшій спільній співпраці є такі аспекти, як ціна та гарантія, адже ціна, яку ви запропонуєте, повинна бути конкурентною, порівняно з іншими ком-

паніями, які працюють на території України, – наголосив Степан Барна. У свою чергу іноземні представники висловили свою зацікавленість у подальшій співпраці й уже зареєстрували свою фірму у Козові, яка називається Тернопільська філія ТзОВ «Арест-Вест Констракшн Компані». При цьому, вони обговорили можливість будівництва на території Тернопільщини асфальт­ ного заводу, що також є непоганою нагодою для нашої області.

відкрили унікальну виставку

У

фойє Тернопільської ОДА відкрилася тема­ тична виставка з нагоди 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Налічує виставка 40 екземплярів, своєрідних блоків, які мають близько ста одиниць зберігання. Зокрема, це марки, що дозволяють простежити всі шляхи, які пройшов Йосиф Сліпий після ув’язнення. Діятиме виставка близько двох тижнів. Участь у її відкритті взяв голова Тернопільської ОДА Степан Барна. За його словами, постать Йосифа Сліпого неординар­на для Тернопільської області. Ад­же це людина, котра була не тільки, священиком, духівником, кардиналом, а й патріотом українського народу. – Йосиф Сліпий очолював українську церкву у складний період, і хоча робив це недовго, проте за свою службу був засланий на 18 років до концентраційних таборів. Цьо­ го ж року виповнюється 125 років з дня народження Йосифа Кардинала Сліпого і з ініціативи народних

депутатів від Тернопільщини Миколи Люшняка та Ігоря Побера ми відзначаємо це на загальноук­раїн­ сь­кому рівні. Саме тому наше зав­ дання – зробити все, щоб ця пос­ тать була доступною, зрозумілою і про неї в області знали всі. Можливо сьогодні у виставці марок відображена скромна інформація про Йосифа Сліпого, але вона достатньо насичена й змістовна, а головне – підкреслює важливість цієї постаті, – зазначив Степан Барна. Водночас, як додав директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк, постать Йосифа Сліпого заслуговує на всебічну увагу і вивчення. Адже його дух і сила волі сприяли тому, що його душпастирська діяльність роз­ будовувала українську греко-католицьку церкву і церковні громади на тих континентах, де знаходилася українська спільнота. – В особі Йосифа Сліпого ми стали власниками унікальної колекції і будемо працювати, щоби його постать утверджувалася і щоби духов­ ність нашої нації збагачувалася.


НОВИНИ З МІСТА

Депутати прийняли зміни до бюджету міста Тернополя

Н

а XV сесії Тернопільської міської ради депутати прийняли зміни до бюд­ жету Тернополя на 2017 рік. Загалом, як зауважив міський голова Сергій Надал, на фінансуван­ ня галузей додатково направлено понад 52 млн грн. – Прийняті зміни до бюджету Тернополя є надзвичайно важливими, адже, в іншому випадку, у літній період школи та дитячі садочки, інші інфраструктурні об’єкти могли залишитися без ремонтів, а сфера соціального захисту – без належного фінансування. Проте депутати від­ новили роботу і проголосували за зміни, – розповідає Сергій Надал. Прийнято рішення про співфінансування проекту «Водна арена», внесено зміни у програму розвитку фізкультури і спорту та програму «Турбота». – Сфера освіти отримала додатково понад 15 млн. гривень на поточні ремонти (з розрахунку по 100

З гривень на учня), на капремонт закладів освіти, встановлення сигналізації. Охорона здоров’я отримала майже 2,5 млн. гривень на придбання обладнання, проведення ремонтів у медичних закладах, сфера куль­ тура – кошти на ремонт закладів культури, а спорт – на капремонт приміщень ДЮСШ №1 та басейну,

на капремонт доріжок стадіону та інше, – додає очільник Тернополя. З міської казни виділено кошти на забезпечення пільгового перевезення пасажирів у гро­мадському транспорті міста, майже 12 млн. на сферу ЖКГ та кошти на внесення змін у план зонування та змін меж міста.

З

настанням літнього пері­ оду у Тернополі продо­ вжується капітальний ремонт дворів, доріг, між­ квартальних проїздів та ін­ ших об’єктів благоустрою.

У

правління ЖКГ уклало угоду з підприємством, яке знищує не­без­печну рослину – борщівник. На ці потреби з міського бюд­ жету передбачено майже 200 тисяч гривень. – Ця рослина є небезпечною під час цвітіння, адже випари борщівника обпікають шкіру. Тому спеціалісти розпочали роботи з знищення рослини завчасно. Роботи тривають у парку Загребелля та по усьому місту, – пояснює начальник уп­рав­ ління ЖКГ, благоустрою та екології Олег Соколовський. При виявленні борщівника телефонуйте у довідку міськради за номером 15-80 або повідомляйте уп­ равління ЖКГ.

Зокрема, цими днями триває ка­ пітальний ремонт трьох тротуарів на вул. С.Качали, вул. І.Франка та вул. Б.Хмельницького. Від початку року у Тернополі вже завершено ремонт десяти тротуарів на вул. Новий Світ, вул. Гли-

няна, вул. Кн.Острозького (поблизу Філармонії), вул. Білецька, вул. Лозовецька, вул. Макаренка (поблизу ЗОСШ №9), вул. Карпенка, вул. Дубовецька, вул. Танцорова, а також від ЗОСШ №16 до котельні на бул. Просвіти, 9А. На цих об’єктах проведено заміну бордюрного каменю та фігурних елементів мощення. Зі слів Сергія Надала, цього року на ремонт тротуарів передбачено майже 6 млн. гривень, за які заплановано відремонтувати 17 тротуарів у різних мікрорайонах міста.

7

Сергій Надал звернувся до керівництва Тернопільського району з вимогою зупинити будівництво газової заправки вимогою зупинити будів­ ництво газозаправного пункту, яке ведеться під вікнами багатоповерхових житлових будинків на вулиці Морозенка, звернувся місь­ кий голова.

Капітально відремонтували десять тротуарів

ТРИВАЮТЬ РОБОТИ ЗІ ЗНИЩЕННЯ БОРЩІВНИКА

четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

Сергій Надал на­діслав звернення голові Тернопільської районної державної адмініст­рації Олександ­ ру Похилому та сільському голові Байковецької об’єд­наної територіальної громади Анатолію Кулику.

– Незважаючи на те, що формально будівництво ведеться на те­ риторії Байковецької об’єднаної те­ риторіальної громади, фактично від­ бувається всього за декілька десятків метрів від житлових будинків Тернополя. Окрім того, газозаправний пункт є об’єктом підвищеної не­безпеки та становить потенційну загрозу життю та здоров’ю мешкан­ ців одного з найбільш густонаселених мікрорайонів Тернополя при не­ дотриманні навіть найменших правил експлуатації.

В обласному центрі триває утеплення фасадів будинків

Т

ретій рік у Тернополі триває реалізація «Про­ грами енергоефектив­ ності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя», яка реалі­ зовується на умовах співфі­ нансування – 70% з міського бюджету та 30% за кошти мешканців. У рамках цієї програми відбувається утеплення фасадів будинків, дахів, підвалів, заміна вікон та дверей на енергозберігаючі. Одним з таких об’єктів, де зараз тривають роботи з утеплення, є будинок на вул. Оболоня, 19. Міський голова Сергій Надал оглянув стан виконання робіт на цьому об’єкті. Голова ОСББ Андрій Кшемінсь­ кий розповідає, що у 2015 році в цьому будинку вони утеплили одну

стіну, після чого мешканці відчули суттєву економію, адже за послуги теплопостачання почали сплачувати майже вдвічі менше. Саме тому спільно мешканці прийняли рішення продовжити утеплення іншої торцевої стіни, а після цього планують розпочати роботи з утеплення інших стін. – Приклад цього будинку є надзвичайно показовим, коли тернополяни дбають про власний будинок, а також роблять усе, щоб зробити його енергоефективним. Ад­же, у першу чергу, це економія енергоресурсів та коштів, які сплачують самі ж мешканці за тепло взимку, – каже очільник Тернополя. – Загалом цього року плануємо утеплити у Тернополі 23 об’єкти на суму понад 5 млн. грн. Маємо ще 15 поданих звернень на утеплення, тому шукаємо шляхи дофінансування.

– Мешканці поскаржилися на га­ ражі, які розташовані посередині їх двору та попросили їх демонтувати. Окрім того, вони звернули увагу на поганий стан фасаду будинків та да­хів, – розповідає міський голова Сер­гій Надал. – Враховуючи остан-

ню про­позицію, фахівці житловокомунального господарства, до завершення капітального ремонту двору, повинні надати варіант ремонтів фасадів та дахів на умовах співфінансування міської ради разом з мешканцями.

Сергій Надал оглянув ремонт на вул. Б.Хмельницького

Д

нями розпочався капі­ тальний ремонт двору за адресою вул. Б.Хмель­ ницького, 29, 31, 33. Під час традиційного ранкового об’їзду міста очільник обласного

центру Сергій Надал разом з мешканцями прилеглих будинків обговорив проект капітального ремонту двору, який передбачає заміну дорожнього покриття та облаштування території для дитячого майданчика.


8 СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ Громада, яка співпрацює з поліцією, розвивається успішніше, – Мері Фасано, волонтер Корпусу Миру Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

В ОБЛАСТІ ТРИВАЄ ОПЕРАЦІЯ «МАК-2017»

Б

лизько 22-ох фактів ви­ рощування «снодійного маку» та коноплі вия­ви­ ли оперативники підрозділу протидії наркозлочинності УКП ГУНП в Тернопільській області.

А

мериканка Мері Фасано приїхала в Україну, як волонтер Корпусу Миру. Два роки її праці будуть присвячені про­ блемам освітньо-економічного розвитку громад.

– Я – зі штату Род-Айленд і з власного досвіду знаю, що ті громади, які тісно співпрацюють з полі­ цією, розвиваються успішніше, – по­ ділилася Мері Фасано. – Адже полі-

ція завжди має багато інформації, корисної для людей. Саме заради налагодження тісної співпраці волонтер Корпусу Миру й прийшла на зустріч з керівни-

ком Головного управління Націона­ льної поліції Олександром Богомолом. Супроводжував гостю регіональ­ ний представник Уповноваженого з прав людини в області Володимир Шевченко. Насамперед, Мері Фасано цікавилася співпрацею поліцейських з

громадськими організаціями. Дізнав­ шись, що при управлінні діє Гро­ мад­ська рада, захотіла дізнатися про принципи й методи її роботи. Поліцейські запросили волонтерку відвідати наступне зібрання, ближче познайомитися з громадськими активістами й від них почути думку про роботу поліції.

грає у фіналі, і команда хороша, команда зіграна, – каже заступник голови Тернопільської обласної організації ФСТ «Динамо» Володимир Не­бесний. І хоча цього разу виграли знову

представники фіскальної служби, ін­ші спортсмени показали захоплю­ ючу гру. Відіграватимуться переможені уже в наступних змаганнях, але тепер з волейболу, гирьового спорту та самбо.

Представники дев’яти правоохоронних структур Тернопілля «перекваліфікувалися» на футболістів

Е

моції, азарт та бажання перемогти вирували на футболь­ ному майданчику у фізкультурно-спортивному товаристві «Динамо». Впродовж двох днів там тривали змагання з міні-футболу між командами силових структур нашого краю у рамках «Динаміади-2017».

– Досить достойні команди, мат­чі відбуваються цікаві. Учасники товариства «Динамо» щотижнево тре­ нуються на майданчиках «Динамо». Це тренування і по волейболу, і по футболу, і по інших видах спорту, – розповідає Олександр Богомол. Представники дев’яти структур Тернопілля «перекваліфікувалися» на футболістів і вдалося це їм дуже добре. Усі гравці продемонстрували спортивні та особисті якості, необхідні для успішної гри. Дев’яносто гравців у напруженій боротьбі змагалися за першість. На майданчику за кожну з команд вболівали свої керівники. Вони і коментували, і емоційно підказували гравцям, що і як робити заради перемоги. Проте найщиріше переживав за команду працівників поліції ГУНП наймолодший вболівальник Олексій Криворучко. Хлопчик, незважаючи на травму ногу, намагався всіля­ ко підтримати гравців. Олексій став маленьким символом команди. Не стояв осторонь і начальник ГУНП Олександр Богомол. Він, як голова Тернопільської обласної організації ФСТ «Динамо» мусив бути об’єктивним та переживати за усіх учасників однаково навіть попри те, що за призові місця змагалися його підлеглі.

– Вболіваємо сьогодні за здоровий спосіб життя. Гра досить цікава і слабких команд немає. Є команди, які поставили за ціль краще боротися чи гірше. Кожна гра цікава і нема гри в одні ворота. Пристрасті на полі вирували неабиякі. Гра була цікавою та напруженою до останньої хвилини. Гравці змагалися, не жаліючи ні себе, ні суперника. Запекла боротьба виз­ начила переможців. До фіналу дійшло лише чотири найсильніших команди. За третє місце відіграли матч гравці Головного управління Нац­ поліції та Управління поліції охорони. Проте з рахунком 2:0 третю сходинку вирвала команда ГУНП. Важкою, але цікавою була гра за перше та друге місця. Суперником команди ГУ ДФС виступили війсь­ ковослужбовці Нацгвардії – військо­ вої частини 3002. Проте досвід грав­ців Фіскальної служби допоміг здобути перемогу команді. Єдиним голом у ворота суперника вони вибороли бажане перше місце. – Якщо порівняти міні-футбол з минулими роками, то видно, що команди підтягнулися і рівень готовності кращий. Багато молодого поповнення і рівень піднявся. В півфіналі була більш запекліша боротьба. Команда ГУ ДФС уже третій рік

В Україні триває спецоперація «Мак-2017». Вона розпочалася 25 травня. За словами начальника підрозділу протидії наркозлочинності в області Михайла Димиди, впродовж першого тижня працівники поліції проводили роз’яснювальні роботи з мешканцями краю та влас­ никами підприємств щодо посівів маку та коноплі. Вони ще раз нагадали населенню про законодавчі заборони на таке городництво. Вже 1 червня розпочався практичний етап спецоперації. Її мета – виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, перекриття усталених ка­ налів надходження наркотичних за­ собів від виробника до споживача та притягнення порушників до відповідальності. Від початку спецоперації оперативники обстежили 1842 об’єкти – 55 сільськогосподарських підприємств та 1787 присадибних ділянок. Під час перевірок правоохоронці ви­ явили 22 факти незаконних посівів – 16 посівів маку, 5 коноплі та один посів коноплі на дикоростучих ділянках. Михайло Димида нагадує, що відповідно до частини 1 статті 310 (Посів або вирощування снотворно­ го маку чи конопель) ККУ незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин ка­ раються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років. Відповідно до статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні посіви та вирощування снотворного маку до 100 рослин чи до 10 рослин конопель грозять штрафом до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. Оперативники нагадують, що ке­ рівники підприємств, на території яких з’являються самосіви снодійного маку та конопель, також від­ повідатимуть перед законом. І їхнє завдання самостійно знищувати ці рослини. Право вирощувати нарковмісні рослини мають лише юридичні осо­ би, які для цього повинні отримати спеціальні дозволи. Правоохоронці просять жителів міста і області про будь-які факти нелегальних посівів снодійного маку чи конопель, повідомляти до відповідних територіальних відділків поліції або на лінію «102».


СПРАВИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

9

Про що Вам говорить початок літнього сезону? Про відпочинок? А нам – про збільшення крадіжок!

М

айже щохвилини в Україні трапляється одна квартирна крадіжка. Сучасні злодії стають професійними. Добре відомі і надійні способи захисту від «домушників» пере­ вірку на придатність проходять не завжди.

Сучасні квартирні злодії вигаду­ ють усе нові й нові способи проникнення до чужого житла. Хоча і старими перевіреними методами користуються також. На першому міс­ ці серед способів незаконного проникнення, а це майже 30%, здійсню­ ється шляхом підбору ключів та зла­ му замків. Для цього в арсеналі зло­ чинців маса різноманітних прист­ роїв та механізмів. Від розвідних та газових ключів до «елегантних» на­ борів відмичок, котрі за рівнем ви-

готовлення деколи схожі на витвір слюсарного мистецтва. Найчастіше серцевини замків або висвердлюють, або ламають. Другу позицію посідають крадіжки шляхом вільного доступу – че­ рез відчинені двері чи вікна, без їх пошкоджень. Особливих професійних навичок від злочинця такий спосіб проникнення не вимагає. Тут основну роль відіграє легковажність самих мешканців, які залишають незачи-

неними двері, вікна та балкони своїх помешкань. На третьому місці – злам вхідних дверей, а на четвертій позиції проникнень – «віджим» або пошкоджен­ ня вікон. В основному – пластикових. Донедавна громадяни тішили себе думкою, що відчинити пластикове вікно неможливо. Винахідливі злочинці цей міф розвіяли. Зламати пластикові вікна набагато легше, ніж дерев’яні. Цікавим є питання, що крадуть квартирні злодії найчастіше. Нас­туп­ ний рей­тинг, складений за заявами потерпілих. Отже, перше місце з величезним відривом від другого і приб­лизно однаковими результатами посідають гроші та ювелірні вироби – в основному золото. Це крадуть чи не в 75 відсотках випадків. Друга позиція – комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони, фото­ апарати та телевізори. Приблизно 25% заявників вказують у переліку викрадених речей саме їх. Як вберегтись від квартирної крадіжки? Нехтувати не варто нічим. В першу чергу, замками. Вони повинні бути захищеними і надійними. Не рекомендується ставити китайські металеві двері. Матеріал, з якого вони виготовлені, лише за назвою – метал. Насправді відчини-

(Продовження. Початок на стор. 1) Я був переконаний, що з даною роботою впораюся, бо знаю її зсередини і знаю, де і які порушення можуть допускатися. – В чому полягає Ваша робота? – Одне з завдань управління – превенція та проведення службових перевірок. Я та моя колега будемо моніторити ситуацію, що відбувається у відділах та відділеннях поліції, в територіальних органах, в ізоляторах тимчасового тримання. Ми повинні знати всю ситуацію щодо забезпечення прав людини на місцях. Окрім цього до наших функцій входить контроль за своєчасністю надання допомоги правозахисників, а в разі потреби й медичної. А найважливіше – ми повинні запобігати такому явищу, як фізичний вплив. – Які першочергові завдання ви поставили перед собою, прий­ шовши в дане управління? – Перше, що я поставив собі за мету, прийшовши сюди на роботу, це впровадження законних затримань, правильне та офіційне оформ­ лення документів на підставі відповідних рішень, а також людсь­ке

ставлення до затриманих осіб – надання їм адвокатів, повідомлення центрів надання безоплатної правової допомоги та викорінення такої практики, як застосування сили та інше. Це все буде присікатися. – Пане Олександре, скільки ча­ су потрібно, аби навести лад в правоохоронному відомстві, щоб викорінити неповагу та пору­ шення прав затриманих? – Зрозуміло, що одразу це все втілити буде нереально, але ми будемо вчити працівників поліції, як мінімізувати такі порушення, як робити це все по закону, а не так, як вимагала цього раніше система чи керівництво. Ми всі добре усвідомлюємо, що через гоніння за показни­ками, починаються порушення. Хо­ча у законі чітко прописано, як має проходити затримання, на підставі чого, скільки воно має відбуватися. Тобто, є чітко визначена процедура. – Ви тривалий час пропрацю­ вали слідчим. Чи не переживає­ те, що у Вашій роботі виникне конфлікт інтересів з колишніми колегами? – По-перше, я уже не атестований працівник, а державний службовець.

Я знав куди іду і що входитиме в мої обов’язки. По-друге, з того часу, як моя посада була скорочена, пройш­ ло трохи часу. В ГУНП відбулася переатестація, відсіялося багато людей. З колишніх колег залишилися одиниці і всі вони порядні люди з якими, я надіюся, проблем не буде виникати. Щодо інших працівників поліції, то для них я буду в ролі біль­ ше просвітника-месіонера, який ходитиме, розказуватиме і показуватиме, як треба, а як не потрібно робити. – Як ви каратимете порушни­ ків? Чи передбачені якісь догани та стягнення за недобросовісне виконання своїх обов'язків полі­ цейськими? – Основна задача нашого управління – це не покарання винних, не звільнення чи догана. Ми повинні виявляти ці факти, аналізувати, з’я­ совувати в чому причина їхня і усувати сам корінь – викорінювати такі порушення. Якщо з’ясується, що це проблема на рівні законодавства, значить будемо звертатися через центральний апарат і вносити зміни. Якщо це проблема матеріального характору чи особистісні відносини з ке-

ти їх можна консервним ножем. Не залишайте відчиненими вік­ на, коли йдете з дому, і обов’язково ставте решітки, якщо живете на нижніх поверхах. Запам’ятайте, хороші сусіди –до­ даткова пара очей. Якщо є можливість, обладнайте своє житло сигналізацією. Підключення до централізованої охорони Управління поліції охорони – задоволення не дешеве, але без вкладених у це кількох тисяч гривень і невеликої абонплати в місяць ви можете залишитися без цінних речей, а в деяких випадках – позбутися жит­ тя і здоров’я. Надійну охорону квартир та будинків пропонує Управління поліції охорони в Тернопільській області. Не кваптеся з укріпленням передніх дверей – це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кра­ щий вихід. Не міняючи передніх, від­ разу встановіть другі двері. Вони по­ винні бути надійні та міцні. Можна встановити металеві двері, але мон­ таж провести так, щоб злодії не мог­ли підчепити їх ломом. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший – сер­ йозніший. Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами. – Особливо це стосується по-

мешкань першого і останнього поверхів, а також вікон, до яких підведені пожежні драбини. Щоб бути впевненим у безпеці свого помешкання, найнадійніше – встановити охоронну сигналізацію, під’єднану до пульту централізованого спостереження Управління поліції охорони, – радить начальник Управління поліції охорони в Тернопільській об­ ласті Олег Іващенко. Працівники поліції охорони про­ понують багаторівневу систему охо­ рони житла. У квартирі можна встановити сповіщувачі відкриття дверей, руху, розбиття скла, чи такі, що реагуватимуть на світло та звук. Як­ що злодій все ж таки намагатиме­ ться залізти до оселі, сповіщувачі одразу ж повідомлять про це на централізований пульт. І вже за лічені хвилини на місце події прибуде група реагування поліції охорони. Аби ваше майно пильнували справжні фахівці, достатньо звернутись до Управління поліції охорони Тернопільської області. – Ми пропонуємо і тимчасову охорону помешкання. Втім, найкраще – це подбати про постійний захист квартири, – наголошує полков­ ник поліції Олег Іващенко. Пам’ятайте, для сучасних грабіж­ ників немає майже нічого немож­ ливого. Тому про безпеку варто под­ бати вже зараз.

рівником – це також буде вирішуватися. – Вже зараз Ви можете ска­ зати, коли саме та в яких підроз­ ділах виникає найчастіше пору­ шення прав людини? – Найбільше порушень прав людини на стадії затримання особи, а саме, коли працівники поліції зат­ римують на вулиці, в квартирі, в потязі. Тут починаються всі основні проблеми: не повідомляють вчасно центр безоплатної правової допомо­ ги про те, що особу затримали, затримують в один час, а привозять в райвідділ на кілька годин пізніше. Ці проблеми найчастіше виникають в тих підрозділах, які затримують осіб – це оперативні підрозділи, патрульна поліція, будь-хто, хто бере участь у затриманнях та проведеннях різноманітних операціях. Всі вва­ жають, що особа злочинець і винна, а тому можна порушувати її права. – Вас двоє, як Ви плануєте всти­гати стежити за всіма і всім? – Все просто – береться добове зведення про злочини, витяг по затриманнях та інформація з центру безоплатної правової допомоги і це все звіряється по кількості затри-

маних і повідомлень, які надійшли. При виявленні порушень, з’ясо­вує­ мо, чому вони виникли і дається час для усунення. При повторному виникненні ми ініціюємо проведення службового розслідування і вирішуємо питання про дисциплінарну відповідальність. За таким принципом ми перевірятимемо не лише відділки поліції, але й ізолятори тимчасового тримання, камери для затриманих і доставлених. Це робиться для того, аби уникнути порушень прав людини, утримування затриманих в нелюдських умовах. Нагадаємо, що Управління забезпечення прав людини створене під час реорганізації міліції в поліцію. Це була вимога реформи. Зараз управління активно розвивається по всіх областях України і розширюється штат. У Тернополі прийом громадян представники Управління забезпечення прав людини проводитимуть за адресою: Валова, 11 кожного вівторка з 14:00 до 18:00 та четверга з 9:00 до 13:00. Номер телефону поліцейського омбудсмена – (068) 2836-520, електронна адреса: uzpl_ ternopil@police.gov.ua.

Олександр КУШКА: «Контроль за роботою поліції – основне завдання Управління забезпечення прав людини»


10 ДФС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ Тернопільська митниця Співробітники податкової міліції вирушили захищати східний кордон ДФС: до бюджету надійшло Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

Н

ещодавно у зону АТО вирушила чергова ротація співро­ бітників податкової міліції, які замінили там своїх колег, що несли службу впродовж чотирьох місяців цього року.

Загалом з початку війни на сході країни 29 співробітників підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Тернопільській області пройшли службу у зоні проведення антитерористичної операції. Вони виконували свої обов’язки у складі мобільних груп, патрулюючи лінію розме­ жування, несли службу на контроль­ них пунктах в’їзду/виїзду, переш­ коджаючи незаконному переміщен­

ню через «умовний» кордон на сході країни товарів та грошових кош­ тів, які використовувались для фінансування терористичної діяльності. Співробітники податкової міліції Тернопільської області неодноразово брали участь у резонансних затриманнях партій товарів та грошових коштів при спробі їх перевезення через лінію розмежування.

В рахунок погашення податкового боргу до бюджету спрямовано 34,8 мільйонів

З

меншення сум податко­ вого боргу і відповідно наповнення бюджетів усіх рівнів залишається од­ ним із пріоритетів роботи фіскальної служби. Тому зусилля працівників ДФС області спрямовані на активізацію роботи щодо зменшення заборгованості представників бізнесу Тернопілля перед бюджетом та на вжит­ тя заходів щодо упередження виник­ нення такої заборгованості. Як зазначив начальник ГУ ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, за п’ять місяців поточного року податковий борг до зведеного

бюджету в абсолютному значенні зменшено на 53,7 млн. гривень і станом на початок червня становить 279,4 млн. гривень. До місцевого бюджету сума боргу складає 67,2 млн. гривень, який, порівняно з початком року, зменшився на 89,7 млн. гривень. За результатами роботи у травні забезпечено зменшення податкового боргу до зведеного бюджету на суму 0,4 млн. гривень. За п’ять місяців цього року в рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету спрямо­ вано 34,8 млн. гривень, в тому чис­лі до державного – 21,6 млн. гривень. Зокрема, у травні сплачено до зве-

496,6 мільйонів гривень

деного бюджету 6,7 млн. гривень, з них до державного бюджету – 3,9 млн. гривень.

В

продовж січня-травня цього року Тернопільсь­ кою митницею ДФС до бюджету спрямовано 496,6 млн. гривень. Це на 190,8 млн. гривень або на 62% більше, порівняно з відповідним пе­ ріодом минулого року. Як зазначила начальник Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, у розрізі видів податків найбільше надійшло від сплати податку на додану вартість – 413,6 млн. грн. Також сплачено 67,4 млн. грн. мита; 14,6 млн. грн. акцизного податку; 1 млн. грн. плати за здійснення митних формальностей та інших платежів. Серед таких товарів, при митно-

му офор­мленні яких сплачено найбільше податків, були легкові автомобілі товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД (сплачено 77,9 млн. грн., що на 76,3 млн. грн. або у 49 разів більше, ніж торік); причепи та напівпричепи для перевезення вантажів товарної позиції 8716 (сплачено 49,8 млн. грн., порівняно з минулим роком це на 45,3 млн. грн. або в 11 разів більше); сідельні тягачі товарної позиції 8701 (сплачено 52,5 млн. грн., приріст порівняно з 2016 роком склав 45,9 млн. грн. або у 8 ра­ зів більше). Загальна сума додаткових надходжень від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів становить 21,2 млн. гривень.

Видача свідоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами

Г

аряча лінія на тему «Видача свідоцтва про допущення до­ рожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами» відбулася нещодав­ но в Тернопільській митниці ДФС. На запитання відповідав в. о. начальника відділу організації митного контролю Терно­ пільської митниці ДФС Олег Валентинович Жарков.

– Після аварії на транспорт­ ному засобі замінили тент. Чи втрачає силу свідоцтво про допу­ щення транспортного засобу до перевезення, якщо змінився його колір? – Так, якщо основні характеристики транспортного засобу, зокрема, колір тенту були змінені, то свідоцтво про допущення транспор­ ту втрачає силу та підлягає процедурі нового допущення перед тим, як його можна буде використову­ вати для перевезень. Уповноважена посадова особа митного органу вно­сить відмітку про недійсність цього свідоцтва до електронного Журналу реєстрації видачі свідоцтва про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення товарів під митними печатками та пломбами.

– В мене викрали документи, де було й свідоцтво про допущен­ ня? Чи митний орган видасть ме­ ні дублікат? – При втраті свідоцтва про допущення власником транспорт­ного засобу або його вилучення митними органами дублікат свідоцтва не видається. Власник звертається до митного органу видачі щодо про­ ходження процедури допущення транспортного засобу і отримання нового свідоцтва про допущення. – Який строк дії свідоцтва про допущення? – Строк дії свідоцтва про допущення – два роки з дня його оформлення. Після закінчення цього строку транспортні засоби повинні пре­ д’являтися митному органу видачі або, якщо транспортний засіб не під­ лягає реєстрації – митниці країни, в

якій проживає його власник або ко­ ристувач, для перевірки та для продовження дії свідоцтва про допущення. При наданні тимчасового реєст­ раційного талона на транспортний засіб дія свідоцтва про допущення обмежується строком дії тимчасового реєстраційного талона, але не більше 2 років. – Протягом якого часу вида­ ється свідоцтво про допущення? – Свідоцтво про допущення видається митним органом видачі влас­нику транспортного засобу про­ тягом одного робочого дня (але не пізніше наступного робочого дня) після надання повного пакета документів і подання транспортного засобу до огляду. – Я хочу отримати свідоцтво про допущення транспортного за­ собу до перевезення товарів, де митниця буде здійснювати огляд транспорту? – Огляд транспортного засобу здійснюється у місці, визначеному наказом митного органу видачі, посадовими особами митного органу

видачі, на яких покладено відповідні функції. За рішенням керівника митного органу видачі або уповноваженої ним особи огляд може здійснюватися на території підприємства або у визначеному в заяві власника місці за умови надання ним відповідної заяви у таких випадках: – оформлення значної кількості транспортних засобів (більше ніж 10); – значна відстань від місця стоянки транспортного засобу до місць розташування підрозділів митного органу видачі, на посадових осіб яких покладено функції здійснення митного контролю при допущенні транспортних засобів до перевезень товарів під митними печатками та пломбами; – неможливість подання транспортного засобу у місце, визначене наказом митного органу видачі для здійснення його огляду, у зв’яз­ ку з технічними обмеженнями (обмеженнями, пов’язаними із габаритами, тощо). – На підприємстві закінчу­ ється термін свідоцтва про до­

пущення транспорту до переве­ зення вантажів, як мені продо­ вжити? – Для продовження строку дії свідоцтва про допущення заявником подаються такі документи: – письмову заяву довільної форми на ім’я керівника митного органу видачі за підписом власника транс­ портного засобу і з його печаткою (за наявності). У заяві, що подається юридичною особою, повинні бути зазначені місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ власника, номер свідоцтва про допущення, яке потребує продовження строку дії, номер свідоцт­ ва про допущення, яке потребує про­ довження; – свідоцтво про допущення, яке потребує продовження; – комплект фотографій або крес­ лень транспортного засобу з від­ бит­ком ОНП і підписом посадової особи митного органу видачі, які по­верталися заявнику після оформ­ лен­ня або останнього про­дов­жен­ ня строку дії свідоцтва. Необхідно пред’явити транс­порт­для огляду.


РІЗНЕ

четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

Безпека суспільства – це найголовніша мета провадження пробації в Україні

С

истема покарань, не пов’язана із позбавленням волі, існу­ вала в нашій країні й раніше. Це покарання, пов’язані із забороною займати певні посади і займатись певною діяль­ ністю. Є покарання у виді громадських робіт, які полягають у безоплатному відпрацюванні на об’єктах, які визначені орга­ нами місцевого самоврядування. Ці покарання були і до того, як була впроваджена пробація в Україні. Але в усьому світі був інший підхід до альтернативних покарань. Альтернативне покарання – це лише частина системи пробації. Людина не потрапляла в місця позбавлення волі, її дійсно залишали у соціумі та виносили вирок. Відповідно до Закону України «Про пробацію» передбачено три ви­ ди пробації: досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді); наглядова пробація – здійснен­ ня наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуван­ ню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація; пенітенціарна пробація – це до­ помога особі, яка готується до звіль­ нення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влашту-

МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА НЕ ОФОРМЛЯЄ ЗАПРОШЕНЬ ІНОЗЕМЦЯМ НА ОТРИМАННЯ ВІЗИ ДЛЯ В’ЇЗДУ В УКРАЇНУ

М

іграційна служба від­не­ давна не оформляє зап­ рошення іноземцям для отримання української візи. Такі зміни визначені постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 118 «Про затвердження Правил оформлення віз для в’їз­ ду в Україну і транзитного проїзду через її територію». Як діяти зараз? Адже запрошення й надалі є підставою для офор­ млення короткострокової візи. – Аби оформити запрошення іно­земцеві, фізичним особам (укра­ їнцям чи громадянам іншої країни, які перебувають в Україні на закон­ них під­ставах), тепер потрібно звер­ татися до нотаріуса, – пояснюють в міграційній службі. – Юридичні осо­ би, зареєстровані в Україні, можуть самос­тійно оформити запрошення на своє­му офіційному бланку.

ванні за обраним нею місцем проживання, госпіталізація до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві. У нас в країні вже впроваджена досудова доповідь, яка відноситься до досудової пробації. Відтепер про­ бація починає діяти з моменту от­ римання судом матеріалів про злочин для розгляду. Досудова доповідь – певний документ, який повинен складати працівник пробації у співпраці з обвинуваченими та подавати його в суд для винесення справедливого вироку. Вона складається на підставі оцінки ризику вчинення повторного правопорушення особою. Станом на 14.06.2017 року на ви­ конання до Тернопільського міськрайонного відділу з питань пробації Західного міжрегіонального уп­ равління з питань виконання кримінальних покарань та пробації надійшло 53 ухвали про складання до­ судових доповідей, з них 8 відносно неповнолітніх осіб. На даний час на виконанні Тернопільського міськрайонного відділу з питань пробації знаходиться 15 ухвал щодо складання досудових доповідей. Працівники пробації – це особ­ лива категорія персоналу криміна­ льної юстиції. Вони можуть мати

різну освіту, але щоб було зрозуміло, у світі їх називають соціальними юристами. Вони не юристи лише за освітою, а це юристи, які мають глибокі знання у сфері соціальної роботи. З іншого боку – це соціальні працівники, які мають глибокі знання у сфері соціальної роботи та у сфері юриспруденції. Також, однією з ознак, про яку часто згадують, коли говорять про пробацію, є пробаційні програми. Пробаційні програми – це спеціальні програми соціально-психологічного або психокорекційного спрямування, які зобов’язує пройти суд для того, щоб людина змінила свою поведінку, своє відношення до оточуючих, свій внутрішній світ. В інших країнах світу лікувальним підходом вже давно вважається не тіль­ ки обов’язкове проходження лікувальних програм, пов’язаних із залежністю від алкоголю та наркотиків, а й програм, спрямованих на змі­ ну внутрішнього світу людини, що має суттєвий вплив на її поведінку. Дані програми почнуть діяти з 1 січ­ ня 2018 року після затвердження їх у визначеному законодавчому порядку. Наступним етапом є наглядова пробація, яка передбачає пробаційний нагляд та роботу із засудженими до покарань не пов’язаних із позбавленням волі, яка полягає в проведенні оцінки та складанні плану виховної роботи. Наразі відпрацьовуються форми і методи моніторин­ гу якості виконання цих заходів. Держава виділяє кошти для того, щоб утримувати за гратами лю-

дей, які на сьогоднішній день не мають ніяких обов’язків. Така людина може просто нічого не робити, а громадяни зі своїх податків будуть сплачувати за те, щоб її там ут­ри­ мували. Якщо в нашій країні витрачається 1000 гривень у квартал на того, хто відбуває альтернативне покарання, то в місцях позбавлення волі – 20000 гривень у квартал, а можливо вже і більше. Окремим напрямком пробації є система роботи з неповнолітніми. Розпочато створення центрів ювенальної пробації, в яких працівники пробації працюють з неповнолітніми. 98% неповнолітніх пройш­ ли програми на базі цих центрів та в подальшому не вчинили повторних злочинів. До 2% відносяться не­ повнолітні, які до моменту завершення пробації не досягли позитив­ ного результату в проходженні про­ грам. Основним завданням Цент­рів є надання послуг комплексної допомоги, що сприятиме зниженню рів­ня рецидиву злочинів та якнайш­вид­ шому поверненню неповнолітніх до соціально-прийнятних умов життєдіяльності на благо держави та громади, надавши своєчасно ком­п­лекс­ ну фахову допомогу. Пробація – це не абсолютно новий революційний шлях, це більш цивілізований метод, який довів свою ефективність в усьому світі са­ ме з точки зору безпеки суспільства та попередження вчинення повторних правопорушень особами, які вже їх вчиняли. Забезпечується в такий спосіб безпека громади.

ліфікації злочинів, ведення процесу в суді, складання судової фабули у справі, розробці стратегії захисту, підготовці письмових судових дебатів на практиці. Майбутні юристи розіграли й допит свідків. Практичні аспекти щодо успішного ведення судового процесу на-

прикінці дебатів студентам роз’яс­ нили фахівці Центру. В Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплат­ ну вторин­ну правову допомогу.

Студенти юридичного факультету ТНЕУ провели судове засідання

П

остановку судового за­ сідання у кримінальній справі в приміщенні юридичного факультету ТНЕУ розіграли студенти. Керівництво факультету запросило до складу журі представників Регіонального центру з надання без­ оплатної вторинної правової допомоги. У постановці судового засідання взяли участь студенти 3 курсу юридичного факультету, які розділилися на дві команди: «Veni vidi vici» («Прийшов, побачив, переміг») та «Честь і справедливість». Після вивчення курсу кримінального пра­ ва і процесу для майбутніх фахівців права актуальним стало питання вті­ лення своїх здобутих знань у практичні навички. Тож вони мали змогу повправлятися у реалізації набутих знань. Студенти відпрацювали свої знан­ня кримінально-правової ква-

11

ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ – ЦЕ ЯКІСНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

Г

олова обласної ради пере­ бував з робочою поїздкою у Чорткові. Віктор Овча­ рук ознайомився із можли­ востями та перспективами створення та розвитку пів­ денного госпітального окру­ гу, центр якого планується зосередити на базі Чортків­ ської районної лікарні. – У мене чітка і принципова позиція – створення окружних лікарень є тим кроком, який повинен зробити медицину на місцях якіснішою та професійнішою. У селах та містечках є чимало лікарень. Чи ризикне хтось із мешканців потрапити до лікаря, який робить лише кіль­ ка операцій на рік чи приймає лише кілька пологів? Переконаний, питання риторичне. Кожен хоче пот­ рапити до лікаря, який має щоденну практику, – наголосив Віктор Ов­ чарук. – Створення госпітальних ок­ ругів – це можливість надавати якіс­ ні медичні послуги та виплекати високопрофесійні кадри. У такому медичному закладі, де обслуговуватимуться тисячі пацієнтів із кількох районів, збережуться та виростуть справжні фахівці із значним досвідом. Під час обговорення йшлося і про перспективи створення перинатального центру другого рівня на базі Чортківського районного пологового будинку, де б працювали фахівці із районів, які входять до госпітального округу. Умови, включаючи обладнання, є цілком дос­тат­ німи. Так, пологовий будинок розрахований на те, щоб приймати до півтори тисячі пологів на рік. Віктор Овчарук під час зустрічі із головним лікарем центральної ра­ йонної лікарні Романом Чортківсь­ ким обговорив ідею передачі приміщення Чортківського шкірвендис­ пансеру для потреб Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Натомість в одному з корпусів районної лікарні відкриється відділення такого профілю, де будуть працевлаштовані працівники диспансеру. У планах – створення хоспісу у Чорткові. Дискусія не завершена, наголосив голова обласної ради. Адже є багато ідей та задумів. – Лікарня повинна стати ефективним закладом охорони здоров’я, де висококваліфіковані медичні працівники надають послуги високої якості, незалежно від місця розташування – чи то в обласному центрі, чи то в госпітальному округу, – додав Віктор Овчарук. – Ці заклади повинні бути добре оснащені, у тому числі діагностичною апаратурою, та працювати так, щоб нею користувалися усі, кому це необхідно. Ми прагнемо цього, аби нашим тернополянам надавалася уся необхідна допомога саме у нашій області. За таким принципом організації медичної допомоги йшли дер­жави – Ка­ нада, Чехія, Словаччина, Фінляндія.


12

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

ПОНЕДІЛОК, 3 ЛИПНЯ UA:ПЕРШИЙ 15.00, 21.00 Новини 15.35 Х/ф «Вiчнi таки» 17.20 Театральнi сезони 17.50 Вiкно до Америки 18.15, 01.20 Новинний блок 18.50, 22.50 З перших вуст 19.00, 01.55 Новини. Культура 19.20 Перша шпальта 19.55 Вересень 20.20, 02.10 Про головне 21.30 Новини. Спорт 21.50 Вiйна i мир 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 23.25 На слуху 00.25 Вiд першої особи 02.45 Т/с «Таксi» 04.05 Д/с «Аболiцiонiсти»

1+1 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 02.05 «ТСН» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.45 «Мiняю жiнку 6» 12.20, 01.05 Т/с «Байки Мiтяя» 14.30, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксо­ лана» 20.15, 21.15 Т/с «Свати 6» 22.20 Х/ф «Пiзнє каяття» 16+ 23.20, 02.30 Х/ф «Любов з ризиком для життя» 16+ ІНТЕР 06.00 М/ф «Зачарований хлопчик» 06.50, 03.45 «Подробицi» - «Час» 07.20 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 08.15 «Орел i решка. На краю свiту» 10.00 Т/с «Тiльки не вiдпускай мене» 16+ 13.50 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.20 «Чекай на мене» 17.40 Новини 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 20.00 «Подробицi» 20.40 Т/с «Пiдземний перехiд» 16+ 22.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 16+ 00.30 Т/с «Чотири пори лiта» 16+ 04.25 «Вдалий проект» 04.55 «Готуємо разом»

ICTV 04.55 Служба розшуку дiтей 05.00 Дивитись усiм! 05.50, 19.20 Надзвичайнi новини 06.35 Факти тижня. 100 хвилин 08.45 Факти. Ранок 09.10 Спорт 09.15 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 10.10 Антизомбi 11.10 Секретний фронт 12.30, 13.20 Х/ф «Боєць» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 14.40, 16.10 Х/ф «Загублений свiт» 16+ 17.00 Х/ф «Парк юрського перiоду 3» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Бiльше нiж правда 21.25 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 22.25 Свобода слова 00.20 Х/ф «Шосе смертi» 16+ 01.50 Провокатор НОВИЙ 03.00, 02.25 Зона ночi 03.50, 18.00 Абзац 04.45, 05.55 Kids’ Time 04.50 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 06.00 Х/ф «Супер 8» 16+ 08.15 Х/ф «Гонитва» 16+ 10.00 Х/ф «Новачок» 16+ 11.45 Х/ф «Копи на пiдхватi» 16+ 14.00 Х/ф «Пандорум» 16+ 16.00 Х/ф «Земля пiсля нашої ери» 16+ 19.00 Ревiзор 21.45 Пристрастi за Ревiзором 00.30 Х/ф «Ломбард» 16+ 02.20 Служба розшуку дiтей

СТБ 06.45, 16.00 «Все буде добре!» 08.40 «Планета земля 2» 09.40 Х/ф «Сестронька» 11.35 «Україна має талант! 7» 13.45 «Битва екстрасенсiв 14» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 23.05 «Слiдство ведуть екстра­сенси» 20.30, 22.45 «Хата на тата» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00, 22.10 «Вiн, Вона i телевiзор» 14.55 Х/ф «Дракано» 16.45 Х/ф «Вiдкрите море: Новi жертви» 16+ 19.30 «Зловмисники» 20.15 Х/ф «Унiверсальний солдат 3: Но­ вий початок» 16+ 23.10 Т/с «Теорiя брехнi 3» 16+ 00.55 «Територiя обману» 01.55 Х/ф «Богдан-Зиновiй Хмельниць­ кий» 03.55 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.50, 07.15, 08.15 Ранок з Україною 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 09.15 Зоряний шлях 11.00 Т/с «Бiлий налив» 16+ 14.45, 15.30 Т/с «Ласкаво просимо на Канари»

19.00, 23.00 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Однолюби» 23.30 Х/ф «Неймовiрний Халк» 16+ 05.00 Сьогоднi 05.45 Зоряний шлях

НТН 05.00 Т/с «День гнiву» 16+ 08.15, 20.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 21.30 Т/с «Той, що читає думки 3» 16+ 14.45, 19.00, 23.15, 02.20 «Свiдок» 15.35 Т/с «Лiнiя захисту» 16+ 23.45 Т/с «Комiсар Хельдт» 16+ 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.10 «Випадковий свiдок» 03.20 «РечДОК» 03.50 «Легенди бандитської Одеси» 04.10 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00, 16.20 «Файна Юкрайна» 10.25, 18.00, 00.10 «Розсмiши комiка» 11.25 «Навколо М» 12.20, 19.00, 01.50 «Орел i решка. Шопiнг» 14.15, 20.00 «Орел i решка. На краю свiту» 15.15, 21.00 «Орел i решка. Навколосвiтня подорож» 22.00 Х/ф «Наречений напрокат» 16+ 03.15 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 09.35 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.30 Х/ф «Бременськi музиканти» 11.40 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 12.30 ЛавЛавСar 13.30, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.35 Готель Галiцiя 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.35, 04.05 Вiталька 17.50, 22.00, 02.25 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Рятiвники 23.00 Найгiрший водiй країни 00.00 Т/с «Як уникнути покарання за вбивство» 18+ 00.55 Т/с «Отже» 18+ 01.15 Шпiлiвiлi 01.35 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.50, 18.45 Міська рада інформує 08.00 Вікно в Америку 08.30 Єдина країна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Справжня ціна 09.45 Про кіно 09.55 Добрі традиції 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Межа правди 13.10, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Крихітка Джиммі» 17.00 Магія природи 17.30 Про нас 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Єдина країна 20.30 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.40 Дім книги 21.30 Сільський календар 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35 Добрі традиції 22.40, 03.55 Х/ф «Іржавий алюміній» 16+ ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 09.15 «Загублені у часі» 09.30 «У народному стилі» 09.50 «У пошуках легенд» 10.00 «Відверті діалоги» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Подорожні замальовки» 12.00 «Мамина школа» 12.30 «Кобзар єднає Україну» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Урок... для батьків» 18.00 «Просто неба» 18.15 «Азбука смаку» 18.35 «Із нашої відеотеки» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Народний контроль» 19.45 «Cучасник» 20.00 «Імена» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Тема дня» 21.15 «В об’єктиві ТТБ» 21.30 «Земля-наш спільний дім» 22.00 «Вісті ТТБ» 22.30 «Чаc країни»

ВІВТОРОК,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 00.25 Вiд першої особи 07.25, 23.25 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он-лайн 09.00, 16.50 Т/с «Площа Берклi» 09.55 Д/ф «Таємницi Вiльнюса» 10.50 Т/с «Епоха честi» 11.45 Д/с «Орегонський путiвник» 12.10 Д/с «Порятунок ферми» 12.40, 21.30 Новини. Спорт 13.30 Уряд на зв’язку з громадянами 13.55 Т/с «Лiнiя захисту» 15.20 Фольк-music 16.20 Мистецькi iсторiї 17.45 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 18.50, 22.50 З перших вуст 19.00, 01.55 Новини. Культура 19.20 Д/с «Садовi скарби» 19.55 Нашi грошi 20.20, 02.10 Про головне 21.00 Новини 21.50 Д/ф «Мисливцi за нацистами» 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 02.45 Т/с «Таксi»

1+1 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.45, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.40, 01.05 Т/с «Байки Мiтяя» 13.40, 14.55, 20.15, 21.15 Т/с «Свати 6» 16.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксо­ лана» 19.30, 02.05 «ТСН» 22.20 Х/ф «Пiзнє каяття» 16+ 23.20, 02.30 Х/ф «Хочу як Брiджет» 16+ ІНТЕР 05.35, 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 06.30 М/ф 06.50, 03.35 «Подробицi» - «Час» 07.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 08.20 «Орел i решка. На краю свiту» 10.15 «Давай одружимося» 12.10, 20.40 Т/с «Пiдземний перехiд» 16+ 14.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.45 «Речдок» 17.40 Новини 20.00 «Подробицi» 22.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 16+ 00.35 Т/с «Чотири пори лiта» 16+ 04.15 «Вдалий проект» 04.50 «Готуємо разом» ICTV 05.35, 20.20 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Бiльше нiж правда 11.30, 13.20 Х/ф «Метеор» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 14.00 Т/с «Володимирська, 15» 16+ 16.10 Т/с «Демони» 16+ 17.55 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 21.25 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 22.10 Х/ф «Колонiя» 18+ 23.55 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 00.50 Х/ф «Шосе смертi» 16+ 02.05 Провокатор НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.45, 18.00 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 19.00 Супермодель по-українськи 21.30 Х/ф «Пустун» 16+ 23.20 Х/ф «Новачок» 16+ 01.10 М/ф «Ранго»

СТБ 07.00, 16.00 «Все буде добре!» 08.55 «Все буде смачно!» 09.50 «Україна має талант! 7» 11.55 «Мiстичнi iсторiї 2 з Павлом Костiци­ ним» 13.45 «Битва екстрасенсiв 14» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 23.05 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.30, 22.45 «Вагiтна у 16» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00 Д/ф «Помста природи» 11.00, 22.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 15.05 Х/ф «Воїни-охоронцi» 16+ 16.55 Х/ф «Списаний» 16+ 19.30 «Зловмисники» 20.15 Х/ф «Зубастий торнадо» 16+ 23.00 Т/с «Теорiя брехнi 3» 16+ 00.45 «Територiя обману» 01.45 Х/ф «Москаль-чарiвник» УКРАЇНА 06.10, 09.15 Зоряний шлях 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 10.50, 04.35 Реальна мiстика

4 ЛИПНЯ

12.50 Агенти справедливостi 16+ 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» 16+ 19.00, 23.00, 03.50 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Однолюби» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ 02.00 Х/ф «Неймовiрний Халк» 16+ НТН 05.20 Х/ф «Вантаж без маркування» 06.55 Х/ф «Хiд у вiдповiдь» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00, 20.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.30, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 23.45 Т/с «Комiсар Хельдт» 14.45, 19.00, 23.15, 02.20 «Свiдок» 15.40, 21.30 Т/с «Той, що читає думки 3» 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.10 «Випадковий свiдок» 03.20 «РечДОК» 03.50 «Легенди бандитської Одеси»

К1 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00 «Файна Юкрайна» 10.25, 18.00 «Розсмiши комiка» 11.25 «Навколо М» 12.20, 19.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.15, 20.00 «Орел i решка. На краю свiту» 15.15 «Орел i решка. Навколосвiтня подо­ рож» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний сезон» 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 09.35 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.30 Х/ф «Хоробрий кравчик» 11.40 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 12.30 ЛавЛавСar 13.30, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.35 Готель Галiцiя 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.35, 04.05 Вiталька 17.50, 22.00, 02.25 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Рятiвники 23.00 Найгiрший водiй країни 00.00 Т/с «Як уникнути покарання за вбивство» 18+ 00.55 Т/с «Отже» 18+ 01.15 Шпiлiвiлi 01.35 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Сільський календар 08.05 Українські традиції 08.20 ТНЕУ - калейдоскоп подій 08.30 Невідома Україна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Магія природи 11.00, 16.10 Дитяча година 11.45 «Чарівний ключик» 12.10, 21.50 Добрі традиції 12.15 Про кіно 12.30, 20.30 Євромакс 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Секретарка» 17.30 Смачна мандрівка 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Європа у фокусі 21.30 «Гал-кліп» 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Філадельфійський експеримент» 16+ ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «Імена» 10.00 «Музичний калейдоскоп» 10.30 «Земля-наш спільний дім» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «В об’єктиві ТТБ» 11.45 «Просто неба» 12.00 «Азбука смаку» 12.20 «Cучасник» 12.30 «Мандри Великим Лугом» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Proфесіонал» 17.35 «Міста твої, Житомирщино» 18.00 «Енергоманія» 18.30 «Народна скарбниця» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Будьте здорові» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Крізь призму часу» 21.30 «Європа очима українця» 22.30 «Час країни»

СЕРЕДА, UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25, 00.25 Вiд першої особи 07.20, 23.25 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он-лайн 09.00, 16.30 Т/с «Площа Берклi» 09.55 Т/с «Епоха честi» 11.40 Д/с «Орегонський путiвник» 12.10 Д/с «Порятунок ферми» 12.40, 21.30 Новини. Спорт 13.30 Нашi грошi 13.55 Т/с «Лiнiя захисту» 15.20 Свiтло 17.25 Хочу бути 17.45 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 18.50, 22.50 З перших вуст 19.00, 01.55 Новини. Культура 19.20 Д/с «Дикi тварини» 19.55 Слiдство.Iнфо 20.20, 02.10 Про головне 21.00 Новини 21.50 Д/ф «Мисливцi за нацистами» 22.40 Мегалот 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 02.45 Т/с «Таксi» 04.05 Д/с «Аболiцiонiсти» 05.00 Вiра. Надiя. Любов

1+1 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45 «ТСН» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.45, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.40, 01.00 Т/с «Байки Мiтяя» 13.45, 15.00, 20.15, 21.20 Т/с «Свати 6» 16.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксо­ лана» 19.30, 02.05 «ТСН» 22.20 Х/ф «Пiзнє каяття» 16+ 23.20, 02.30 Х/ф «Нянь» 16+ ІНТЕР 05.30, 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 06.25 М/ф 06.50, 03.40 «Подробицi» - «Час» 07.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 08.20 «Орел i решка. На краю свiту» 10.15 «Давай одружимося» 12.10, 20.40 Т/с «Пiдземний перехiд» 16+ 14.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.45 «Речдок» 17.40 Новини 20.00 «Подробицi» 22.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 16+ 00.30 Т/с «Повернешся - поговоримо» 04.20 «Вдалий проект» 04.50 «Готуємо разом» ICTV 04.25 Студiя Вашингтон 04.30 Факти 04.50 Дивитись усiм! 05.35, 10.10 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 11.55, 13.20 Х/ф «Метеор» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 14.10, 16.10 Т/с «Демони» 16+ 17.55 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Секретний фронт 21.25 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 22.10 Х/ф «Пароль «Риба-меч» 16+ 00.05 Х/ф «Колонiя» 18+ 01.40 Провокатор НОВИЙ 04.45, 18.00 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Щасливi разом» 19.00 Супермодель по-українськи 21.30 Х/ф «Тисяча слiв» 16+ 23.15 Х/ф «Пустун» 16+ 01.10 Служба розшуку дiтей 01.15 Х/ф «Морський пiхотинець» 16+

СТБ 06.45, 16.00 «Все буде добре!» 08.45 «Все буде смачно!» 09.40 «Україна має талант! 7» 12.00 «Мiстичнi iсторiї 2 з Павлом Костiци­ ним» 13.50 «Битва екстрасенсiв 14» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.40 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.30, 22.45 «Кохана, ми вбиваємо дiтей» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00, 23.00 «Територiя обману» 11.00, 22.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 14.55 Т/с «Загублений свiт» 16.45 Х/ф «Зубастий торнадо» 16+ 19.30 «Зловмисники» 20.15 Х/ф «Зубастий торнадо 2» 16+ 02.00 Х/ф «Страченi свiтанки» 03.30 «Облом.UA»

УКРАЇНА 06.10, 12.50, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною

5 ЛИПНЯ 09.15, 03.30 Зоряний шлях 10.50, 04.30 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» 16+ 19.00, 23.00, 02.40 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Однолюби» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 04.30 Х/ф «Очiкуючи вантаж на рейдi Фучжоу бiля Пагоди» 04.40 «Легенди бандитської Одеси» 06.45 Х/ф «Одиночне плавання» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00, 20.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.30, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 23.45 Т/с «Комiсар Хельдт» 14.45, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 15.40, 21.30 Т/с «Той, що читає думки 3» 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.05 «Випадковий свiдок» 03.15 «РечДОК»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00 «Файна Юкрайна» 10.25, 18.00 «Розсмiши комiка» 11.25 «Навколо М» 12.20, 19.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.15, 20.00 «Орел i решка. На краю свiту» 15.15, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний се­ зон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.15 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 09.35 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.30 Х/ф «Пастушка» 11.40 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 12.30 ЛавЛавСar 13.30, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.35 Готель Галiцiя 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.35, 04.05 Вiталька 17.50, 22.00, 02.25 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Рятiвники 23.00 Найгiрший водiй країни 00.00 Т/с «Як уникнути покарання за вбивство» 18+ 00.55 Т/с «Отже» 18+ 01.15 Шпiлiвiлi 01.35 Теорiя зради TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Європа у фокусі 08.00 Євромакс 08.30 Невідома Україна 08.55, 17.55 Добрі традиції 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Магія природи 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 «Гал-кліп» 12.35 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 13.00, 02.30 О.Мальвинко, Т.Сава, концерт у Тернополі 14.00, 01.00 Х/ф «Джок» 16.40 «Чарівний ключик» 17.30 Українські традиції 18.45, 22.30 Міська рада інформує 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Формула здоров’я 21.30 Смачна мандрівка 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.40, 04.00 Х/ф «День батька» ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «Народна скарбниця» 10.00 «Будьте здорові» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Європа очима українця» 12.00 «Міста твої, Житомирщино» 12.10 «Proфесіонал» 12.30 «Обереги» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Діловий ритм» 18.00 «Час змін» 18.30 «Хто в домі хазяїн?» 18.45 «Біржа праці» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Зупинись і здивуйся» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Надія є» 21.30 «Із нашої відеотеки» 22.30 «Час країни»


ТЕЛЕДОСЬЄ

ЧЕТВЕР,

ТРИВАЄ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ Національна гвардія проводить набір чоловіків на військову службу за контрактом у військову частину 3002, а також водіїв зі стажем водіння не менше року та кухарів. Вимоги до кандидата: – вік до 35 років; – відсутність притягнення до кримінальної відповідальності; – придатність до військової служби за станом здоров’я; – повна загальна середня освіта або проходження строкової військової служби.

Військовослужбовцям НГУ за контрактом держава гарантує: – стабільне грошове забезпечення (в розмірі від 3800 гривень); – додаткові виплати за умови про­ ходження військової служби; – одноразову матеріальну допомо­гу щороку; – виплату грошового забезпечення на оздоровлення; – безоплатне триразове харчування під час несення служби в добово­

му наряді; – п’ятиденний (40 год.) нормований робочий тиждень; – безкоштовне медичне обслугову­ вання у закладах МВС України; – безкоштовне речове забезпечення; – професійне зростання; – можливість безкоштовно здобувати цивільну вищу освіту у вищих військових навчальних закладах Ук­раїни; – щорічну відпустку (від 30 до 45 діб); – відпочинок у санаторіях МВС Ук­ раїни; – під час проходження військової служби за контрактом військово­ службовці мають можливість взяти участь у миротворчих операціях або інших заходах міжнародного військового співробітництва; – пенсійне забезпечення.

Набір до лав Національної гвардії України здійснюється за адресою: м. Тернопіль, вул. С. Будного, 1. Контактні телефони: (0352) 53 69 66, (068) 105 91 79.

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Ера бiзнесу 06.15, 07.15, 08.15 Спорт 06.20, 08.20 АгроЕра 06.30, 00.25 Вiд першої особи 07.25, 23.25 На слуху 08.35 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он-лайн 09.00, 16.30 Т/с «Площа Берклi» 09.55 Т/с «Епоха честi» 11.40 Д/с «Орегонський путiвник» 12.10 Д/с «Порятунок ферми» 12.40, 21.30 Новини. Спорт 13.30 Слiдство.Iнфо 13.55 Т/с «Лiнiя захисту» 15.20 Надвечiр’я. Долi 17.25 Школа Мерi Поппiнс 17.40 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 18.50, 22.50 З перших вуст 19.00, 01.55 Новини. Культура 19.20 Д/с «Дикi тварини» 19.55 «Схеми» з Н. Седлецькою 20.20, 02.10 Про головне 21.00 Новини 21.50 Д/ф «Мисливцi за нацистами» 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 02.45 Т/с «Таксi» 04.05 Уряд на зв’язку з громадянами 04.30 Д/ф «Василь Симоненко. Тиша i грiм» 05.00 Свiтло 1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30, 02.10 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.45, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.40, 01.05 Т/с «Байки Мiтяя» 13.45, 15.00, 20.15, 21.20 Т/с «Свати 6» 16.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксо­ лана» 22.20 Х/ф «Пiзнє каяття» 16+ 23.20, 02.35 Х/ф «Зовсiм не бабiй» 16+ ІНТЕР 05.35, 18.00, 19.00 «Стосується кожного» 06.25 М/ф 06.50, 03.40 «Подробицi» - «Час» 07.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 08.20 «Орел i решка. На краю свiту» 10.15 «Давай одружимося» 12.10, 20.40 Т/с «Пiдземний перехiд» 16+ 14.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.45 «Речдок» 17.40 Новини 20.00 «Подробицi» 22.40 Т/с «Пiзнай мене, якщо зможеш» 16+ 00.25 Х/ф «Усе можливо» 02.20 Х/ф «Жiнка для всiх» 04.20 «Вдалий проект» 04.50 «Готуємо разом»

ICTV 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Секретний фронт 11.50, 13.20 Х/ф «Пароль «Риба-меч» 16+ 12.45, 15.45 Факти. День 14.10, 16.10 Т/с «Демони» 16+ 17.55 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Iнсайдер 21.25 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 22.10 Х/ф «Змiї на борту лiтака» 16+ 00.20 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 01.45 Провокатор НОВИЙ 03.00, 01.30 Зона ночi 04.45, 18.00 Абзац 05.35, 06.55 Kids’ Time 05.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 07.00 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 19.00 Супермодель по-українськи 21.25 Х/ф «Золота дитина» 23.15 Х/ф «Бумеранг» 01.25 Служба розшуку дiтей

СТБ 07.05, 16.00 «Все буде добре!» 09.00 «Україна має талант! Дiти» 12.00 «Мiстичнi iсторiї 2 з Павлом Костiци­ ним» 13.50 «Битва екстрасенсiв 14» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30, 00.35 «Слiдство ведуть екстрасенси» 20.30, 22.45 «Я соромлюсь свого тiла 3» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00, 00.25 «Територiя обману» 11.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 15.00 Т/с «Загублений свiт» 16.50 Х/ф «Зубастий торнадо 2» 16+ 19.20 Х/ф «Поганий лейтенант» 16+ 21.50 Х/ф «Зубастий торнадо 3» 16+ 23.35 Т/с «Теорiя брехнi 3» 16+ 02.25 Х/ф «Двiйник» 03.35 «Облом.UA»

УКРАЇНА 06.10, 12.50, 05.20 Агенти справедливостi 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 03.30 Зоряний шлях

6 ЛИПНЯ

четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

10.50, 04.30 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» 16+ 19.00, 23.00, 02.40 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Однолюби» 23.30 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 05.25 Х/ф «Олеся» 06.55 Х/ф «Роби - раз!» 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00, 20.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.30, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 23.45 Т/с «Комiсар Хельдт» 14.45, 19.00, 23.15, 02.15 «Свiдок» 15.40 Т/с «Той, що читає думки 3» 16+ 21.30 Т/с «Той, що читає думки 4» 16+ 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.05 «Випадковий свiдок» 03.10 «РечДОК» 03.40 «Легенди бандитської Одеси» 04.00 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00 «Файна Юкрайна» 10.25, 18.00 «Розсмiши комiка» 11.25 «Навколо М» 12.20, 19.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.15, 20.00 «Орел i решка. На краю свiту» 15.15, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний се­ зон» 16.20, 23.00 Т/с «Доктор Хаус» 16+ 22.00 «КВН на бiс» 00.45 Т/с «Ти - моє життя» 02.20 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 09.35 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.30 Х/ф «Розумна селянська донька» 11.40 Т/с «Баффi - винищувачка вампiрiв» 12.30 ЛавЛавСar 13.30, 19.55 Одного разу пiд Полтавою 14.35 Готель Галiцiя 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.35, 04.05 Вiталька 17.50, 22.00, 02.25 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.55 Рятiвники 23.00 Найгiрший водiй країни 00.00 Т/с «Як уникнути покарання за вбивство» 18+ 00.55 Т/с «Отже» 18+ 01.15 Шпiлiвiлi 01.35 Теорiя зради

TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Формула здоров’я 08.30 Невідома Україна 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30, 17.00 Магія природи 11.00, 16.10 Дитяча година 12.10 Соло 13.00 А. Оленин та симфонічний оркестр Тернопільської філармонії 14.00, 01.00 Х/ф «Думки сторін» 16+ 15.45, 20.25 Добрі традиції 17.30 «Гал-кліп» 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 Слідство. Інфо 20.30 У фокусі Європа 21.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Справжнє кохання» 16+ 02.30 Хіт-парад

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 09.15, 21.00 «Тема дня» 09.30 «Біржа праці» 09.40 «Мандри» 10.00 «На часі» 10.45 «Надія є» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Хто в домі хазяїн?» 11.45 «Крізь призму часу» 12.00 «Творчий портрет» 12.30 «Весела мозаїка «Хутірських музик» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «З народної криниці» 18.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 18.15 «Сад.Город.Квітник» 18.30 «Акценти тижня» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «Що робити?» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.15 «Армія нескорених» 21.45 «Думки вголос» 22.30 «Час країни»

13

П’ЯТНИЦЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00, 07.00, 08.00, 13.00, 15.00 Новини 06.10, 07.10, 08.10 Спорт 06.15, 08.15 АгроЕра 06.25 Життєлюб 07.20, 23.25 На слуху 08.30 Територiя закону 08.40 ПаСпорт.ua 08.45 Свiт он-лайн 09.00, 16.30 Т/с «Площа Берклi» 09.55 Т/с «Епоха честi» 11.40 Д/с «Орегонський путiвник» 12.10 Д/с «Порятунок ферми» 12.40, 21.30 Новини. Спорт 13.30 «Схеми» з Н. Седлецькою 13.55 Т/с «Лiнiя захисту» 15.20 Вiра. Надiя. Любов 17.25 Хто в домi хазяїн? 17.45 М/с «Книга джунглiв» 18.15, 01.20 Новинний блок 18.50, 22.50 З перших вуст 19.00, 01.55 Новини. Культура 19.15 Д/с «Увесь цей джаз» 20.20, 02.10 Про головне 21.00 Новини 21.50 Д/ф «Мисливцi за нацистами» 22.55, 05.50 Вiчне 23.00, 00.00, 01.00 Пiдсумки 00.25 Вiд першої особи 02.45 Т/с «Таксi» 04.00 Фольк-music 05.00 Надвечiр’я. Долi

1+1 06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 16.45, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.10, 09.10 Снiданок з «1+1» 09.30 «Чотири весiлля 2» 10.45, 12.20 «Мiняю жiнку 6» 12.40 Т/с «Байки Мiтяя» 13.45, 15.00 Т/с «Свати 6» 16.00, 17.10 Т/с «Величне столiття. Роксо­ лана» 20.15, 22.10 «Лiга смiху 2» 00.05 «Вечiрнiй Київ» 02.05 «Маленькi гiганти» ІНТЕР 05.35, 18.00 «Стосується кожного» 06.25 М/ф 06.50 «Подробицi» - «Час» 07.30 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 08.20 «Орел i решка. На краю свiту» 10.15 «Давай одружимося» 12.10 Т/с «Пiдземний перехiд» 16+ 14.15 «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 16.45 «Речдок» 17.40 Новини 20.00, 02.35 «Подробицi тижня» 22.00 Х/ф «Було у батька три сини» 00.55 Х/ф «Грозовий перевал» 04.15 «Чекай на мене» ICTV 05.35 Громадянська оборона 06.30 Ранок у великому мiстi 08.45 Факти. Ранок 09.15, 19.20 Надзвичайнi новини 10.10 Iнсайдер 11.30, 13.20 Х/ф «Змiї на борту лiтака» 12.45, 15.45 Факти. День 14.00, 16.10 Т/с «Демони» 16+ 17.55 Т/с «Снайпер. Зброя вiдплати» 16+ 18.45, 21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi 21.25 «На трьох» 00.30 Х/ф «Сфера» 16+ 02.45 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 03.30 Провокатор НОВИЙ 03.00, 01.20 Зона ночi 03.50 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 05.40, 18.00 Абзац 06.35, 07.55 Kids’ Time 06.40 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 08.00, 19.00 Супермодель по-українськи 21.45 Х/ф «Мiльйонер мимоволi» 16+ 23.40 Х/ф «Украдене побачення» 16+ 01.15 Служба розшуку дiтей

СТБ 05.50 Х/ф «Аварiя - дочка мента» 07.45 Х/ф «Я тебе кохаю» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.30 Х/ф «Двi iсторiї про кохання» 20.40, 22.35 Х/ф «Не пiдганяй кохання» 23.25 «Слiдство ведуть екстрасенси» 2+2 06.00 М/ф 08.00, 18.30 «Спецкор» 08.30, 19.00 «ДжеДАI» 09.00 «Територiя обману» 10.00 «Роби бiзнес» 10.40 «Вiн, Вона i телевiзор» 15.00 Т/с «Загублений свiт» 16.50 Х/ф «Земний апокалiпсис» 16+ 19.20 Х/ф «Зубастий торнадо 3» 16+ 21.05 Х/ф «Вуличний воїн» 16+ 22.55 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.15 «Нишпорки» 01.40 «Цiлком таємно» 02.05 Х/ф «Чорна долина» 03.35 «Облом.UA»

УКРАЇНА 06.10, 12.50 Агенти справедливостi 16+ 07.00, 08.00, 09.00, 15.00 Сьогоднi 07.15, 08.15 Ранок з Україною 09.15, 05.45 Зоряний шлях

7 ЛИПНЯ

10.50, 04.15 Реальна мiстика 14.45, 15.30 Т/с «Жiночий лiкар» 16+ 19.00, 23.00, 03.30 Сьогоднi 19.45 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Однолюби» 23.20 «Слiдами Грантоєдов» 00.00 Т/с «Однолюби» 02.00 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 05.15 Х/ф «Беремо все на себе» 06.40 Х/ф «Свавiлля» 16+ 08.30 Ранковий «Свiдок» 09.00, 20.00 Т/с «Кулагiн та партнери» 10.30, 17.25 Т/с «Детективи» 16+ 12.00 «Страх у твоєму домi» 13.45, 15.05, 23.45 Т/с «Комiсар Хельдт» 14.45, 19.00, 23.15, 02.20 «Свiдок» 15.40, 21.30 Т/с «Той, що читає думки 4» 01.30 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.10 «Випадковий свiдок» 03.15 «РечДОК» 03.45 «Легенди бандитської Одеси» 04.30 «Правда життя. Професiї»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 10.00, 16.20 «Файна Юкрайна» 10.25, 18.00 «Розсмiши комiка» 11.25 «Навколо М» 12.20, 19.00 «Орел i решка. Шопiнг» 14.15, 20.00 «Орел i решка. На краю свiту» 15.15, 21.00 «Орел i решка. Ювiлейний се­ зон» 22.00 «КВН на бiс» 23.00 «Вечiрнiй квартал» 00.45 «Бiйцiвський клуб» 02.25 «Нiчне життя» ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 09.40 Х/ф «Герой з плаката» 12.30 ЛавЛавСar 13.30 Одного разу пiд Полтавою 14.35 Готель Галiцiя 15.00 Т/с «Домашнiй арешт» 15.35, 04.05 Вiталька 17.50, 02.50 Країна У 18.50 Казки У Кiно 20.00 Х/ф «Шпигун по сусiдству» 21.45 Х/ф «Дiти шпигунiв 2: Острiв утра­ чених мрiй» 23.25 Х/ф «Пластик» 16+ 01.15 Х/ф «Смужка нескошених диких квiтiв» TV-4 06.00, 10.00, 18.00 Т/с «Справа Дойлів» 06.45, 09.15, 10.45 Бадьорий ранок 07.00, 16.00, 19.00 Провінційні вісті 07.35 Слідство.Інфо 08.00 У фокусі Європа 08.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 09.00, 00.15 Час-Tайм 09.30 Магія природи 11.00, 16.10 Дитяча година 11.50 «Чарівний ключик» 12.10 «Гал-кліп» 12.40, 21.30 Українські традиції 13.00, 02.30 Хіт-парад 14.00, 01.00 Х/ф «Уроки водіння» 17.00 «Магія природи» 17.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 19.30, 21.00 «Наші вітання» 20.00 ТНЕУ - калейдоскоп подій 20.10 Сільський календар 20.40 Про кіно 21.50 Добрі традиції 22.00, 00.30, 03.30 Провінційні вісті 22.35, 04.00 Х/ф «Тихий плач» 16+

ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00, 11.00, 16.00, 17.00 «Вісті ТТБ» 09.15 «Тема дня» 09.30 «Із нашої відеотеки» 10.00 «Що робити?» 11.15, 17.50 «Пісні нашого краю» 11.25, 20.30 «Сміємося- не здаємося» 11.30 «Армія нескорених» 12.00 «Всяка всячина: інструкція з вико­ ристання» 12.15, 21.15 «Думки вголос» 12.30 «Вінтаж» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.15 «Актуальне інтерв’ю» 17.35 «Служба розшуку дітей» 18.00 «Степовики» 18.15 «Смакота» 18.30 «ПрофStyle» 18.55, 20.25 «Тернопіль сьогодні» 19.00, 22.00 «Вісті ТТБ» 19.30 «На часі» 20.15 «Зупинись і здивуйся» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Назбиране» 21.30 «Arte, viva!» 22.30 «Час країни»


14

СУБОТА, UA:ПЕРШИЙ 06.00 У просторi буття 06.35 Пiдсумки 07.05 АгроЕра. Пiдсумки 07.20 Шеф-кухар країни 08.05 Смакота 08.30, 23.00 Свiт on-line 08.45 Телемагазин 09.00 М/с «Пiп вiдкриває свiт» 09.50 М/с «Легенда про Бiлоснiжку» 10.45 Хто в домi хазяїн? 11.10 Хочу бути 11.50 Фольк-music 13.05 Д/ф «Мисливцi за нацистами» 16.50 Д/ф «Колажi» 17.30 Книга.ua 18.00 Чоловiчий клуб. Спорт 19.20 Чоловiчий клуб 20.00 Д/с «Скарби та смертельнi таємницi морiв» 21.00 Новини 21.30 Розсекречена iсторiя 22.20 Д/с «Дикi тварини» 22.45 Мегалот 23.25 Життєлюб 23.50 На слуху. Пiдсумки 01.20 Д/с «Увесь цей джаз» 02.20 Д/ф «Мiстерiя Марiї. М. Приймаченко» 02.45 Т/с «Таксi» 04.00 Д/ф «Таємницi Вiльнюса» 05.00 Вiра. Надiя. Любов 1+1 06.00, 19.30 «ТСН» 06.35 «Грошi» 07.50, 23.15 «Свiтське життя» 08.50 Х/ф «Кохання неждане надiйде» 12.40 Х/ф «Пiзнє каяття» 16+ 16.30, 21.15 «Вечiрнiй квартал» 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 Х/ф «Знай наших» 00.15, 02.10 «Лiга смiху 2»

ІНТЕР 06.00 М/ф «Дюймовочка» 06.25 Х/ф «Самотня жiнка бажає позна­ йомитися» 08.15 Х/ф «Будьте моїм чоловiком» 10.00 «Лiя Ахеджакова. Маленька жiнка у великому кiно» 11.00 Х/ф «Службовий роман» 14.10 Т/с «Вузький мiст» 18.00 Т/с «Двi долi. Нове життя» 16+ 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Двi долi. Нове життя» 16+ 00.15 Х/ф «Краще в менi» 02.20, 05.00 «Подробицi» - «Час» 02.55 Х/ф «Було у батька три сини»

ICTV 04.20 Факти 04.40 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 06.10 Дивитись усiм! 07.05 Без гальм 08.00 Я зняв! 08.55 «На трьох» 11.55, 13.00 Х/ф «Чорнильне серце» 12.45 Факти. День 14.05 Х/ф «Сфера» 16+ 16.45 Х/ф «Пiк Данте» 18.45 Факти. Вечiр 19.20 Надзвичайнi новини. Пiдсумки 20.05 Х/ф «Ред» 16+ 22.05 Х/ф «Ред 2» 16+ 00.10 Х/ф «Сповiдь небезпечної людини» 02.15 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 03.30 Провокатор НОВИЙ 03.00 Зона ночi 04.35 Т/с «Татусевi дочки» 16+ 05.30, 06.45 Kids’ Time 05.35 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 06.50 Супермодель по-українськи 09.20 Ревiзор 12.10 Пристрастi за Ревiзором 15.00 Х/ф «Бумеранг» 17.20 Х/ф «Золота дитина» 19.15 Х/ф «Знайомтеся: Дейв» 21.00 Х/ф «Без вiдчуттiв» 16+ 22.50 Х/ф «Скаути проти зомбi» 16+ 00.35 Х/ф «Ломбард» 16+ 02.15 Зона ночi

СТБ 06.05 «Все буде добре!» 08.05 «Караоке на Майданi» 09.00 «Все буде смачно!» 10.50 «Хата на тата» 12.50 «Вагiтна у 16» 14.50 Х/ф «Двi iсторiї про кохання» 16.50 Х/ф «Не пiдганяй кохання» 19.00 Х/ф «Вiтер в обличчя» 22.50 Х/ф «Спортлото-82» 00.40 «Слiдство ведуть екстрасенси»

2+2 06.00 М/ф 08.00 «Зловмисники» 10.40 Д/ф «Помста природи» 13.30 «Цiлком таємно» 14.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 17.15 Х/ф «Вуличний воїн» 16+ 19.00 Х/ф «Унiверсальний агент» 16+ 20.45 Х/ф «Воїн ушу» 16+ 22.15 Х/ф «Нiндзя» 18+ 00.00 «Територiя обману» 01.00 «Цiлком таємно» 01.30 «Люстратор 7.62. Прокляття сис­теми» 01.55 Х/ф «Захар Беркут» 03.30 «Облом.UA»

ТЕЛЕДОСЬЄ

Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

8 ЛИПНЯ

05.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC». Пряма трансляцiя

УКРАЇНА 07.00, 15.00, 19.00, 02.30 Сьогоднi 07.15, 05.10 Зоряний шлях 08.40 Т/с «Однолюби» 13.50, 15.20 Т/с «Кров не вода» 16+ 17.50, 19.40 Т/с «Янгол у серцi» 22.50 Х/ф «Намисто» 16+ 00.50 Реальна мiстика 03.10 Т/с «Закон i порядок: злочинний на­ мiр» 16+ НТН 05.10 Х/ф «Щит i меч» 11.30, 04.00 «РечДОК» 14.15 «Склад злочину» 15.45 «Крутi 90-тi» 17.20 «Речдок» 19.00, 02.55 «Свiдок» 20.00 Х/ф «Дачниця» 16+ 21.50 Х/ф «Слiпий» 16+ 23.40 Х/ф «Жiнка з П’ятого округу» 16+ 01.05 Т/с «Полiцiя Маямi» 16+ 03.45 «Випадковий свiдок» 04.30 «Легенди бандитської Одеси»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 09.45 Х/ф «Принц i я 3: Медовий мiсяць» 11.40 Т/с «H2O: Просто додай води» 13.00 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 23.50 «Вечiрнiй квартал» 01.30 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00, 05.40 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 09.35 М/с «Елвiн i бурундуки» 10.30 М/с «Дора i друзi. Пригоди в мiстi» 11.00 М/ф «Клуб Вiнкс: Таємниця мор­ ської безоднi» 12.25, 19.50 Одного разу пiд Полтавою 14.00 Казки У Кiно 16.10 Х/ф «Дiти шпигунiв 2: Острiв утра­ чених мрiй» 18.05 Х/ф «Шпигун по сусiдству» 22.00 Країна У 00.00 Х/ф «Нiчна тусовка» 01.40 Х/ф «Герой з плаката» 04.00 Вiталька TV-4

06.00 Про кіно 06.15, 11.00 Про нас 06.45, 09.15 Бадьорий ранок 07.00 Провінційні вісті 07.35 Х/ф «Божі корівки» 08.55, 19.55 Добрі традиції 09.00 Час-Tайм 09.30, 19.00 Єдина країна 10.00 Слідства. Інфо 10.30 Блага звістка з Ріком Реннером 11.30 Майстер-клас із Наталкою Фіцич 11.55, 14.25, 16.55, 20.05, 00.05 Терно­ пільська погода 12.00, 02.30 Євромакс 12.30, 00.30 Х/ф «Арарат» 16+ 14.30 Мультфільм 14.50 Х/ф «Чарівник Ла-ла» 16.30 Дім книги 17.00, 23.00 Хіт-парад 17.50 ТНЕУ - калейдоскоп подій 18.00 «Наші вітання» 19.30 У фокусі Європа 20.10, 03.00 Галицький муніципальний ка­мерний оркестр. Концерт попу­ ляр­ної музики 21.10, 04.00 Х/ф «Дівчина моїх страхіть» 00.10 Час-Тайм ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «Удосвіта» 09.30 «Степовики» 09.45 «Смакота» 10.00 «На часі» 10.45 «Думки вголос» 11.00 «Назбиране» 11.15 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Arte, viva!» 12.00 «Театральні зустрічі» 16.00 «Не перший погляд» 16.15 «У країні Мультляндії» 17.00 «Живі сторінки» 17.20 «Зелений Бум» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «Учнівський щоденник» 18.15 «Кулінарія від Андрія» 18.30 «Дорогою додому...» 19.00 «Панорама подій» 19.45 «Із нашої відеотеки» 20.00 «Спортивні меридіани» 20.15 «Словами малечі про цікаві речі» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «У світі захоплень» 21.30 «Поклик таланту»

НЕДІЛЯ,

UA:ПЕРШИЙ 06.00 Свiт православ’я 06.35 На слуху 07.05 Вiд першої особи 07.25 Життєлюб 08.10 Смакота 08.35 Паспортний сервiс 08.45 Свiт on-line 09.00 Д/с «Скарби та смертельнi таємницi морiв» 10.00 Х/ф «Мадам Нобель» 12.00 Театральнi сезони 12.30 Д/с «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 14.30 Мистецькi iсторiї 14.45 Фольк-music 15.50 Перший на селi 16.35 Х/ф «Милий друг» 18.30 Х/ф «Королiвський генерал» 20.30 Перша шпальта 21.00 Новини 21.30 Д/с «Традицiйнi свята Мацурi» 22.20 Д/с «Дикi тварини» 23.00 Свiт on-line 23.25 Територiя закону 23.30 Вiд першої особи. Пiдсумки 01.20 Д/с «Блюз. Мартiн Скорсезе предс­ тавляє» 02.55 Т/с «Таксi» 04.15 Чоловiчий клуб. Спорт 05.25 Чоловiчий клуб

1+1 06.00 Х/ф «Кохання неждане надiйде» 09.00 «Лото-Забава» 09.40 М/ф «Маша i ведмiдь» 10.10 «Розсмiши комiка» 11.10, 12.10, 13.10, 14.00, 15.00, 16.00 «Свiт навиворiт: Камбоджа» 17.00, 18.30 «Свiт навиворiт 8» 19.30 «ТСН-Тиждень» 21.00 Х/ф «Бiженка» 01.15 Х/ф «Одержимiсть» 16+ 04.55 «Ескiмоска 2: Пригоди в Арктицi» 05.15 «ТСН-Тиждень» ІНТЕР 05.30 М/ф «Дикi лебедi» 06.25 Х/ф «Артист iз Кохановки» 08.00 «Вдалий проект» 09.00 «Готуємо разом» 10.00 «Орел i решка. Рай i пекло» 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження» 12.00 Х/ф «Зразковi сiм’ї» 14.10 Х/ф «Службовий роман» 17.30 Т/с «Двi долi. Нове життя» 16+ 20.00 «Подробицi» 20.30 Т/с «Двi долi. Нове життя» 16+ 00.00 Т/с «Вузький мiст» ICTV 05.35 Факти 06.00 Т/с «Код Костянтина» 16+ 08.30 Т/с «Вiддiл 44» 16+ 12.10, 13.00 Х/ф «Пiк Данте» 12.45 Факти. День 14.25 Х/ф «Ред» 16+ 16.40 Х/ф «Ред 2» 16+ 18.45 Факти тижня. 100 хвилин 20.30 Х/ф «Людина листопада» 16+ 22.45 Х/ф «Iнтереси держави» 16+ 00.40 Х/ф «Одинак» 16+ 02.30 Т/с «Лас-Вегас» 16+ 03.55 Провокатор

НОВИЙ 03.00 Зона ночi 05.25 Х/ф «Морський пiхотинець» 16+ 07.10 Kids’ Time 07.15 М/с «Пригоди Кота у чоботях» 09.55 Kids’ Time 10.00 Х/ф «Дрiллбiт Тейлор. Школа ви­ живання» 12.00 Х/ф «Тисяча слiв» 16+ 13.50 Х/ф «Мiльйонер мимоволi» 16+ 15.50 Х/ф «Знайомтеся: Дейв» 17.40 Х/ф «Без вiдчуттiв» 16+ 19.15 Х/ф «Дiм iз приколами» 21.00 Х/ф «Дикий, дикий Вест» 16+ 23.00 Х/ф «Якщо твоя дiвчина - зомбi» 16+ 00.50 Х/ф «Скаути проти зомбi» 18+ 02.35 Зона ночi

СТБ 07.05 «Все буде добре!» 09.00 «Все буде смачно!» 11.20 «Караоке на Майданi» 12.15 «Планета земля 2» 13.20 Х/ф «Вiтер в обличчя» 17.10 Х/ф «Спортлото-82» 19.00, 02.00 «Слiдство ведуть екстрасенси» 22.40 «Я соромлюсь свого тiла 3»

2+2 06.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC». Пряма трансляцiя 08.30 «Роби бiзнес» 09.00 «Вiн, Вона i телевiзор» 16.00 Х/ф «Земний апокалiпсис» 16+ 17.40 Х/ф «Воїн ушу» 16+ 19.05 Х/ф «Мiчений» 16+ 21.00 Х/ф «Полiцейськi» 16+ 22.55 «Змiшанi єдиноборства. UFC» 01.15 Х/ф «Чуваки i дракони» 16+ 03.05 Х/ф «Вишневi ночi» 04.30 «Облом.UA» УКРАЇНА 06.50 Сьогоднi 07.30 Зоряний шлях 08.10 Т/с «Однолюби»

9 ЛИПНЯ 15.00 Х/ф «Намисто» 16+ 17.00, 20.00 Т/с «Волошки» 16+ 19.00 Подiї тижня з Олегом Панютою 21.45 Т/с «Кров не вода» 16+ 01.10 Реальна мiстика 02.50 Таємний код зламано. Епоха водолiя 03.35 Таємний код зламано. Хвороба 04.20 Агенти справедливостi 16+ 05.50 Подiї тижня з Олегом Панютою

НТН 04.50 Х/ф «Фарт» 06.00 Х/ф «Шкiра» 07.30 Т/с «Заповiдник страху» 16+ 11.00 Х/ф «Дачниця» 16+ 12.45 Х/ф «Акцiя» 14.20 «Легенди карного розшуку» 15.45 «Склад злочину» 17.20 «Речдок» 19.00 Т/с «Iлюзiя полювання» 16+ 22.40 Т/с «Головний калiбр» 16+ 02.00 Х/ф «Слiпий» 16+ 03.30 «Таємницi кримiнального свiту»

К1 05.10 «Рецепти щастя» 06.00 «Спецiя» 06.30 «Top Shop» 07.50 «Чи знаєте ви, що...» 08.25 М/ф 09.00 Т/с «H2O: Просто додай води» 10.25 Х/ф «Принц i я 3: Медовий мiсяць» 12.15 «Орел i решка. Незвiдана Європа» 23.00 Х/ф «Замерзла з Маямi» 00.50 «Розсмiши комiка» 02.40 «Нiчне життя»

ТЕТ 06.00 Кориснi пiдказки 06.20 Казка з татом 06.40 Це наше - це твоє 06.50 Байдикiвка 07.20 М/с «Дора-мандрiвниця» 07.50 Мультмiкс 08.45 М/ф «Клуб Вiнкс: Таємниця мор­ ської безоднi» 10.10 Х/ф «Нiчна тусовка» 11.50 Вiталька 19.50 Одного разу пiд Полтавою 22.00 Країна У 00.00 Х/ф «Пластик» 16+ 01.50 Х/ф «Смужка нескошених диких квiтiв» 03.15 Вiталька 05.40 Кориснi пiдказки

TV-4 06.00 Х/ф «Божі корівки» 07.30 Українські традиції 07.45, 09.50 Бадьорий ранок 08.00, 21.30 Єдина країна 08.35, 15.55, 22.05 Тернопільська погода 08.40 Час-Тайм 09.00 Повнота радості життя 09.30 Справжня ціна 10.15 Пряма трансляція Божественної Свя­ тої Літургії з Архикатедрального Со­ бору УГКЦ м.Тернополя 11.40 Дім книги 12.00 Х/ф «Чарівник Ла-ла» 13.30 «Чарівний ключик» 14.00 Погляд зблизька 14.30 Формула здоров’я 15.30 Євромакс 16.00 Українські традиції 16.20 Слідство. Інфо 16.55, 22.10 Добрі традиції 17.00 Вікно в Америку 17.30, 20.30 Про нас 18.00 «Наші вітання» 19.00, 00.00, 03.30 Провінційні вісті 19.45, 00.45 Міська рада інформує 20.00, 01.00 Огляд світових подій 21.00, 03.00 «Гал-кліп» 22.15, 04.15 Х/ф «Святкові велоперего­ ни» 16+ 23.45 Час-тайм 01.30 Галицький муніципальний камер­ ний оркестр. Концерт популярної музики 02.30 У фокусі Європа ТТБ 06.45 «Слово Боже на кожен день» 06.55 «Цей день в історії» 07.00 «Ранок з ТТБ» 09.00 «У світі захоплень» 09.30 «Живі сторінки» 09.45 «Кулінарія від Андрія» 10.00 «Панорама подій» 10.45 «Спортивні меридіани» 11.00 «Учнівський щоденник» 11.15 «Пісні нашого краю» 11.25 «Сміємося - не здаємося» 11.30 «Словами малечі про цікаві речі» 11.45 «Зелений Бум» 12.15 «Дорогою додому...» 16.00 «Поклик таланту» 17.30 «Не перший погляд» 17.50 «Пісні нашого краю» 18.00 «У країні Мультляндії» 18.45 «Добрий господар» 19.00 «Музичний калейдоскоп» 19.30 «Мамина школа» 20.00 «Подорожні замальовки» 20.30 «Сміємося - не здаємося» 20.35 «Пісня в дарунок» 20.45 «Вечірня казка» 21.00 «Відверті діалоги» 22.00 «Загублені у часі» 22.15 «Із нашої відеотеки»

ТЕРНОПОЛЮ

Знаєш, Тернополе, я вже твоя. На віки. Вода твого ставу струмує в мені замість крові. З твоєї каштаново-теплої зелен-руки Навік причастилася трунком святої любові. Знаєш, Тернополе, як я сумую, бува, Як потяги мчать мене ген за твої видноколи. І сниться мені свіжоскошена в парках трава, І тепла бруківка, і солов’їні соло. Віриш, Тернополе, кожен мій подих – тобі: Праця моя, кожен крок по дзвінкому бруку. Помисли, прагнення і круговерті мрій… Я завше простягну тобі допомоги руку. Чуєш, Тернополе, ти в нас такий один. Погляд милує краса твоя вічно юна. Як помістить її в рамки метафор і рим, Які твою лірику переспівають струни? Знаєш, Тернополе, я своїм дітям на сон Завше вигадую казку нову про тебе. З голосом маминим тепло звучить в унісон Синя мелодія твого ясного неба. Знаєш, Тернополе, мирні оці небеса – То нагорода за ревне твоє українство. Хоч полиново-гірка материнська сльоза, Довкола війни об’єднала усеньке місто. Бачиш, Тернополе, схід вигорає в огні. Але для тебе чужої біди не буває. Ти вже упокоїв в своїй благодатній землі Стількох наймужніших дітей, мій зелений раю… Пишайся, Тернополе, маєш пишатися ким, Твої волонтери – як ангели всемогутні. В сирих бліндажах у кривавому лоні війни Дарують бійцям сподівання на добре майбутнє. Чуєш, Тернополе, я у дарунок тобі Щиру молитву скеровую Богу до Неба. Щоб дав тобі дочок розумних й порядних синів, Бо доброму батькові більше нічого не треба. Вітаю, Тернополе, кожне твоє кущеня, Кожнісіньку вуличку, кожен найменший камінчик. Не буде у тебе хай жодного чорного дня, Бо сам ти на карті – надії ясний промінчик. Бачиш, Тернополе, осінь іде до нас, В оправу багряну візьме твою пишну вроду. А потім прийде для куті та колядки час, А потім воскресне весна у твоїй природі. Знаєш, Тернополе, твій падолист і сніг, Щастя бузкове і ягідно-стигле літо Я враженням світлим складаю в душевний архів, Аби у розлуці з тобою себе зігріти. Віриш, Тернополе, скільки б не мав ти літ, Скільки б тривог тобі болем душі не рвали, Для мене ти будеш дорожчим за всенький світ, Моїм одкровенням, моїм прижиттєвим раєм.

ВИРОСТИ ЛЮДИНУ

Скільки в дитину вкладеш – Стільки від неї й отримаєш. Сій, доглядай – і пожнеш: Стане малятко Людиною. Сій щогодини, щодня Зерна любові та гідності, Ретельно поли бур’ян, З корінням виймай погрішності. Любов’ю натхненно грій, Не бійся перелюбити! Пильнуй, щоб лихий пирій Не зміг її засліпити. Вкривай від дощів облуд, Закутуй від холоду злості. Намитий буденням бруд З тендітних змивай листочків. Водночас гартуй до життя, Не завше ж погідно буде. А раптом – мороз, сльота Чи градом приб’є до грунту? Підживлюй її щодня Добром, милосердям, щастям. Щоби росла й цвіла, Прищеплюй святим причастям. До Господа ревно молись, Терпіння хай дасть тобі й сили, Бо дуже непросто зростить З малої – Велику Людину.

Ліля КОСТИШИН


ДОЗВІЛЛЯ

• ПОСМІХНИСЬ! В аптеку заходить дівчина в нор­ ковій шубі. Фармацевт: – Ви щось хотіли? У відповідь дівчина відкриває шубу, під якою нічого немає, і каже: – Розумієте, я вже місяць не бачила чоловіка... – Розумію... Візьміть очні краплі.

*****

– Лікарю, скажіть, у мене грип?! – Так!!! – Свинячий?! – Так!!! – Ви впевнені?! – Абсолютно! Тільки свиня мог­ ла викликати «швидку» в 4 ранку з температурою 36,7!

Катар шлунка

Радіотелеграф. агентство України

Розділ Партія для фізики 1-го виконавця

четвер, 29 червня 2017 року Досьє 102

Частина Нічн. відпоч. морськ. Вид плаякоря вання

Чиста культура мікроорганізмів

Рів

Муз. твір для соло

"Шкіра" дерева

Друг Шерлока Холмса

Трапеза

Рослин. жир

Холодна зброя

Нащадок змішан. шлюбу

Голов. убір Папи Рим.

Місце поГрошов. зики грошей стягнення під заставу

Миючий засіб

Хім. елем. Невідоме Музичн. супровід

Розділ. знак

Підвісна Сплав сітка міді, олова, Урочист. обід

алюмін.

Морськ. рак

Перший чоловік

Основна тканина органа

Нім. композ.

"Півроку" зозулі

Товста мотузка

Локомотивне ...

Мезозойська ...

*****

Уряд вирішив ввести щорічну перевірку робочих у нарколога і психіатра... Мабуть теж вважають, що тверезі і нормальні люди за таку зарплату працювати не будуть...

*****

Той, хто прокидається рано – жайворонок, пізно – сова. А той, хто погано спить і ходить з чорними колами під очима – панда!

Слабкоалкогол. напій

В Київ. Русі боярський будинок

Відтінок певного кольору

Вулик. рамка

Річка у Франції

Головн. убір монарха

Роговцева

ВІДПОВІДІ НА СКАНВОРД, НАДРУКОВАНИЙ У МИНУЛОМУ НОМЕРІ ГАЗЕТИ Р

С

О

К Р

І

О

З

Р

І К П

Л

Т

Ч

Л

О

А

Т

Т

О

Н

Р

О

О

Й

С

Т

А

Т

Г

М

Р

Е

У

С

А

Т

М

А

Е

О

Т

Р

И

С

О

Н

Т

Р

А

Т У

Р

Н

П

А

І

Р

А

Р

У

Я Х

О

Ь

О

Н

Т

Р

А

Х

Р

Н

Д

К

О П

Л

О

Т

О

Р

Е

К

Т

О

Р

Д

А

К

А

К

Р

К

И

Н

І

Н

О

Е

Я

А

Р

І

К

А

Л

Е

А

Л

К

Ф

С

У

К

А

Т

Х

О

А

Л

В

Б

Л Р

А

А

Т

А

Й

Н

А

К

В

А А

М

Е

Т

А

П

О

З

Б

А

У

Н І

И

У

З

И

Р

К

А

А

А

У

Е

К

П

А

П

М

О

У

Л Л

А

Ю

М М

М

Г

А С

Канал для води

Отруйна змія

Команда коню

Притока Печори Площа

Крісло монарха

О

Верблюд Валка верблюдів

Човен Бажання Хейєрдала поїсти Густина

Крій, зразок, Місто в за яким Росії шиють

Хрещена мати

Сорт цукерок

Рай

Е

Інгредієнти: сметана – 500 г; бісквіт – 300 г; желатин – 3 столові ложки; полуниця; цукор – 1 склянка; ківі. Приготування. 1/2 склянки холодної води заливаємо в желатин і залишаємо на півгодини. А самі тим часом збиваємо сметану з цукром. Желатин через півгодини стави­ мо на вогонь і підігріваємо до пов­ ного розчинення (найголовніше – не доводити до кипіння). Сметану тоненькою цівкою вводимо в желатин, постійно помішуючи.

... Лорак

Річка в Росії

Нота

Літній тортик

Побачення

Прикраса, різновид корони

Світильник

П

Супутн. Юпітера

Кухон. прилад

Малокрів'я

*****

*****

Запален. середн. вуха

Марка літака

*****

Заходить доярка в корівник, п’я­ на, хитається. Корова недоєна докірливо мордою качає: – Знову нажерлися?!! Доярка, розтягуючи губи в дурній посмішці: – М-м-у-у-у... Корова: – Ну гаразд. Тримайся за цицьки, сама пострибаю.

Прикраса для нігтів

Частина телевіз.

• СМАЧНОГО!

• • • • • •

Предмет меблів

Вчора мені було нудно і я написала незнайомому чоловікові під фото: «Ти мене більше не любиш?» Сьогодні в гостях на сторінці у мене було 250 його друзів, на чолі з дружиною... Мужик, якщо ти ще живий – пробач! В ресторані. У офіціанта на шиї на мотузці прив’язана ложка. Відвідувач запитує: – Вибачте, а навіщо Вам ложечка на шнурівці? – Уявіть собі – несу я вам суп і тут в нього падає муха! Ну я обережно ложечкою її витягаю – не руками ж! І Вам приємно, і гігієнічно! – Зрозуміло, а що це у вас за шнурівка з ширінки стирчить? – А це якщо мені раптом в туалет захочеться, я за неї і витягну, щоб не бруднити руки. – А назад? – А назад – ложечкою!!!

Річка у Франції

...-Плата

Молода вівця

*****

– Коханий, подаруй мені що-не­ будь таке, щоб легенько так ніжкою натиснула, і, р-р-раз стрілка від 0 до 100. – Ваги підійдуть?

Нота

15

С

С Т О

Глибоку посудину застилаємо хар­човою плівкою, на дно викладаємо ягоди ківі і полуниці нарізані на половинки, потім викладаємо шар бісквіта поламаного на шматочки, знову шар ягід і ще шар бісквіта. Сумішшю желатину і сметани за­ ливаємо те що вийшло, і ставимо на 2 години в холодильник. Після закінчення 2-х годин дістаємо тор­ тик з холодильника і акуратно перевертаємо на блюдо. Смачного!


• ЗВИЧАЇ У РИМІ

16

• У Стародавньому Римі існував звичай – якщо хтось вби­вав чийогось батька, то злочинця топили в мішку, куди поміщали змію, со­ баку і півня. Для чого, невідомо! • Перший у світі торговий центр був побудований в Римі імператором Траяном. • Піт гладіаторів і жир тварин, які билися на арені, продавався в сувенірних горщиках. Вважалося, що це прекрасний засіб для поліпшення кольору обличчя. • Багаті жінки могли дозволити собі тіні для повік або помаду. Правда, макіяж в основному робили собі повії. • У давньоримській армії існував вид страти під назвою «децимація» – страта кожного десятого. Підрозділ, який провинився, поділяли на десятки незалежно від рангу і терміну служби.

ДО ЗУСТРІЧІ!

Досьє 102 четвер, 29 червня 2017 року

• ФОТОМИТЬ

• ІНТЕРНЕТПОГОДА

ПОНЕДІЛОК, 3 липня ніч / день

+15 / +19

вітер

ВІВТОРОК, 4 липня ніч / день

+13 / +19

вітер

ніч / день

+12 / +20 вітер

ніч / день

+12 / +24 вітер

Адреса редакції: 46002, м. Тернопіль, вул. Живова, 11 тел./факс 23-60-64

Пн/Зх, 3 м/с

П’ЯТНИЦЯ, 7 липня ніч / день

байстрюк, і могли виникнути великі проблеми з поділом майна. Але незважаючи на загальноприйняту думку про вакханалію людських

пристрастей, що панувала в Давньому Римі, є теорія, що така розгнузданість була властива тільки аристократії, жителям міста Пом­ пеї, фрески з цього міста до цих пір заборонені для демонстрації в багатьох країнах. У Стародавньому Римі прости-

туція, була однією з найпоширеніших жіночих професій. Там були спеціальні бронзові монети, якими оплачувалися послуги повій – спінт­ рії. На цих грошах були зображені еротичні сцени – як правило, люди в різноманітних позах в момент статевого акту. На самій вершині «плат­ ної любові» панували куртизанки – це були незвичайні повії. Куртизанки мали привілейованих коханців,

вони впливали на культурне, а також суспільне життя і, звичайно, були оточені розкішшю. У свій час в Стародавньому Римі була подоба кіно, на сценах у всіх подробицях розігрувалися історичні баталії. Відомо, що для інсценування однієї битви було викопане

Досьє102 ГРОМАДСЬКО-ПРАВОВА ГАЗЕТА

ВИДАВЕЦЬ ПП Ігор Флешар

Зх, 6 м/с

ЧЕТВЕР, 6 липня

им – це вічне місто в якому варто побувати кожному. Тут збережена левова частка людської історії та цивілізації. Для того, щоб повністю описати це місто, не вистачило б паперу, чорнила, букв та слів. «Про що не пиши, ніяк не поміс­ тиш», – сказав про Рим український письменник Юрій Андру­ хович. Однією з головних проблем Стародавнього Риму була перенаселеність, тому міста розширювалися і в висоту. Але через невпевненість в міцності високих конструкцій імператор Август навіть видав указ, який забороняв будувати будівлі вище 21 метра. Сучасна проблема великих міст – автомобільні пробки. Схожі проб­ леми були і в Римі. Цезар одного разу випустив указ, що забороняє рух приватних колісниць в денний час. У I-II століттях н. е. середня тривалість життя римських чоловіків ста­ новила 41 рік, а жінок – 29 років. За різними даними в Колізеї загинуло від 270 до 500 тисяч осіб. У Римі налічувалося близько 144 громадських туалетів. Це були місця, де можна було також почути ос­ танні новини і поспілкуватися на будь-які теми. Стародавній Рим зна­менитий своїми вільними вдачами: одностатеві зв’язки, групові оргії (і не тільки) там були в порядку речей. Хоча знатним багатим римлянам не слід було вдаватися до сексу на стороні з жінками з вищого суспільства, тому що в результаті міг з’явитися

Зх, 4 м/с

СЕРЕДА, 5 липня

+14 / +30

Рим – місто мрій та історії, місто-вічність та музей

Р

Пн/Зх, 6 м/с

Заснована 28 вересня 2012 року

Реєстраційне свідоцтво КВ 19413-9213Р від 28.09.2012 р. видане Державною реєстраційною службою України, м. Київ Матеріали, підготовленні за оперативними зведеннями ГУНП в Тернопільсь­ кій області, можуть носити характер версії. За точність викладених фактів відповідає автор. За зміст і достовірність інформації у рекламних публікаціях відповідальність несе рекламодавець. Редакція не завжди поділяє по­­зицію авторів. Використання в будь-якій формі опублікованих у газеті матеріалів – за згодою редакції. Посилання на газету при цьому обов’язкове. Газета виходить двічі на місяць українською мовою. Наклад – 5000 прим. Віддруковано видавництвом «А-Прінт», м.Тернопіль, вул. Текстильна. 28, тел. (0352) 52 27 37, (067) 350 17 94, a-print.com.ua

велике штучне озеро. Поцілунок молодят в кінці церемонії одруження, як звичай, при­ йшов із Стародавнього Риму. Тоді весілля було контрактом, а поцілунок був свого роду печаткою, яка його скріплює. У Стародавньому Римі срібло видобували руками. Хлопчиків опус­ кали у вузькі тісні нори, дуже глибокі. Через те, що там було спекотно і були присутні отруйні гази, прожити в такому режимі можна було не більше 3-х місяців. Стародавній Рим славився першим в історії прототипом «каналізації». Але вона була індивідуальна у кожного вдома. І коли твоя оселя знаходиться над великим контейнером з відходами, потрібен хтось не бридливий, хто відвезе все це доб­ ро. Цим займався стеркораріус. Вуличні грабіжники – головний біч Вічного міста. Тому перше і головне правило – будьте уважні на вулицях, тут повно кишенькових злодюжок. Фотоапарати й камери краще повісити на шию, щоб грабіжники на мопедах не зірвали їх. Кращий спосіб дізнатися Рим відмовитися від точних маршрутів і оплачених екскурсій. Йдіть туди, куди вам хочеться, – тільки так ви зможете пізнати загадкову «душу» Вічного міста, побачити те, що бачили Мікеланджело і Караваджо, Де­ бюссі і Ганс Християн Андерсен, Гоголь і Бродський.

вітер

Пд, 3 м/с

СУБОТА, 8 липня ніч / день

+19 / +33 вітер

Пд, 3 м/с

НЕДІЛЯ, 9 липня ніч / день

+25 / +36 вітер

Пд, 6 м/с

За даними мережі Інтернет

• ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО РИМ У Стародавньому Римі, якщо пацієнт помирав під час операції, лікарю відрізали руки. Колізей був найбільшою ареною в той час, він міг вмістити більше 200 000 чоловік. У Стародавньому Римі, тільки хлопчики ходили в школу, а дівчатка залишалися вдома і вчилися від своїх матерів. Римський імператор Нерон од­ ру­жився на чоловікові – одному зі своїх рабів по імені Скорус. У Стародавньому Римі вважалося, що у людини, у якої ніс з горбинкою, є потенціал лідера. На древніх змаганнях з боротьби у Римі було тільки одне правило – не видавлювати очі. Іноді для лікування безпліддя римські лікарі рекомендували пити кров повалених гладіаторів.

ТРИВАЄ ПЕРЕДПЛАТА

на громадсько-правову газету «Досьє 102»

Єдина громадсько-правова газета Тернопільщини з найоперативнішими кримінальними повідомленнями, цікавою інформа­цією з України і світу, ексклюзивними інтер­ в’ю з відомими людьми, найактуальнішими со­ціаль­­ними темами, програмою телебачення приходитиме у Вашу домів­ ку, якщо станете нашим читачем!

ІНДЕКС 41782

Profile for dosie102

Досьє 102 №10(73)  

Досьє 102 №10(73)  

Profile for dosie102
Advertisement