Page 1

Si ndahen fondet për njësitë bashkiake, 90 milionë lekë për të rinjtë që do të hapin biznes

Mazhoranca me 78 vota

Dorëzojnë mandatin 7 ministra

Të përmirësosh karrierën, ja disa mënyra Suplementi Faqe 13-17

Politikë Faqe 18

GAZETë E përditshme E mërkurë 18 dhjetor 2013 NR: 2832, ÇMIMI 20 LEKË ÇMIMI për maqedoni dhe greqi 1 euro www.standard.al e-mail: info@standard.al marketing@standard.al Botim i “standard”

Refuzimi i BE-së

Shqipëria pa status, pesë shtete kundër

Tryeza me opozitën Biznesi i bashkohet së djathtës: Kundër taksës progresive

Eurokomisioneri Fyle: Nuk ka kushte të reja për Shqipërinë, vijoni reformat Basha: Qeveria, përgjegjëse për refuzimin. Rama: U vlerësuam nga BE-ja

K

ëshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian vendos që Shqipëria të mos marrë statusin e vendit kandidat, duke e shtyrë vendimin në qershorin e vitit 2014. Në mbledhjen e djeshme në Bruksel, ministrat...

2-3 << Basha: S’do lejojmë noterizimin e paaftësisë së qeverisë në Kuvend Takimi, Biznesi reagon: Qeveria është nënshtruar ndaj FMN-së

Lexoni në faqen 4-5

Takimi në Ministrinë e Financave FMN jep 300 milionë euro: Paguani faturat e bizneseve!

S

hqipëria dhe FMN ranë dje dakord të hartojnë një paketë masash për rritje të qëndrueshme ekonomike, duke filluar me shlyerjen e borxheve dhe reformimin e sistemit fiskal. Stafi i FMN-së dhe përfaqësues të qeverisë shqiptare... Lexoni në faqen 9

Incidenti i së Dielës

Ardit Gjebera rrëfen: Pse nuk përfundova dot spektaklin Faqe 11

cmyk

Këshilli Bashkiak Emrat e studentëve dhe nxënësve që marrin bursë

Taksa për banesën Majko kundër: Shtëpia nuk është tregues i pasurisë

Sociale Faqe 13

Aksidenti / 21

Politikë Faqe 3

Vrasja e Lamajt / 11

Zhdukja e portofolit të Mbyllen hetimet, Olldashit, Prokuroria brenda 1 javë nis hetimet dosja në Gjykatë

P

rokuroria e Tiranës nis hetimet për zhdukjen e portofolit të ishdeputetit Olldashi natën e aksidentit tragjik. Burime nga organi i akuzës bëjnë me dije se tashmë ka nisur verifikimi i të gjitha provave që do të çojnë në zbulimin e personit që grabiti portofolin...

M

byllet dosja hetimore për biznesmenin Arben Frroku, nën akuzë për ekzekutimin e ish-shefit të komisariatit numër 6...

Ndryshojnë rregullat Destinimi i fitimit deri më 31 mars, jo në 31 korrik Ekonomi Faqe 19

Pretenca / 21

Plagosi kryekomunarin, 20 vjet burg për Altin Shabanin


2

E mërkurë, 18 dhjetor 2013

Politikë

Buxheti i 2014-ës dhe paketa fiskale

Biznesi kundër taksës progresive, “qeveria është nënshtruar ndaj FMN-së” Bregasi: Rritja e taksave prish imazhin e një vendi atraktiv për investime Ekonomia me evazion 40% mund të rrisë lehtësisht pa hequr barrierën fiskale Florenc Drizari Shoqatat e biznesit në Shqipëri dhe dhoma e tregtisë, kundërshtojnë paketën fiskale të qeverisë të dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë. Përfaqësus të tyre thonë se qeveria nuk është konsultuar me biznesin paçka se qeveria kishte premtuar më parë se do të dëgjohej zëri i tyre. Paketa fiskale sëbashku me “Buxhetin e Shtetit për vitin 2014”, pritet të diskutohet në parim në Kuvendin e Shqipërisë, ndërkohë që shqyrtimi i saj në komisionet parlamentare ka nisur prej dy ditësh. Gjatë tryezës së djeshme të organizuar nga Partia Demokratike me përfaqësues të shoqatave të biznesit dhe të dhomave të tregtisë, u ngrit shqetësimi për aplikimin e taksës progresive përkundrejt asaj që është aktualisht, taksës së sheshtë. Në takim morën pjesë përfaqësues të shoqatës “Biznes Albania”, kofindustrisë, Shoqata e Transportit Publik, Shoqata e Ndërtuesve, Shoqata Shqiptare e Turizmit, Bashkimi i dhomave të tregëtisë etj. Sipërmarrësit shqiptar kërkuan rishikimin e vendimit të qeverisë si dhe dëgjimin e zërit të tyre para se të ndërmerren nisma të rëndësishme për të ardhmen financiare të vendit. Ata thanë se paketa fiskale e qeverisë prek drejt-

Rama: Asnjëherë s’kemi premtuar se taksat do t’i vendosë biznesi Kryeministri Edi Rama gjatë një komenti në rrjetin social “Facebook” komentoi shkurtimisht qëndrimet publike të mbajtura nga disa shoqata të biznesit dhe dhomat e tregtisë, duke thënë nuk ka premtuar se për rritjen e taksave do të vendosë biznesi. “Asnjehere s’kemi premtuar se taksat do i vendosi biznesi po se do dialogojme me respekt me biznesin dhe e kemi bere kete si asnjehere!”, - ka shkruar një ditë më parë Kryeministri

përsëdrejti interesat e tyre dhe rritja e taksave në këtë periudhën nuk është e këshillueshme. Një pjesë e tyre thanë se fillimisht qeveria duhet të rrisë efektivitetin e administratës tatimore në mbledhjen e TVSH dhe më pas të shikohet ndërhyrja në sistemin fiskal. Kjo u argumentua se një pjesë e administratës publike përbëhet nga punonjës të rinj si dhe ndarja e re sektoriale e qeverisë me disa dikastere do një kohë të mjaftueshme për të parë efektet.

Edi Rama. Para zgjedhjeve të 23 qershorit opozita e atëhershme, sot në qeverisje, ka zhvilluar disa tryeza të përbashkëta me biznesin, ndërkohë që gjatë takimit të djeshëm që përfaqësues të sipërmarrjen në Shqipëri zhvilluan me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, u shprehën se qeveria nuk është konsultuar për paketën e re fiskale. Ata thanë se aplikimi i taksës progresive në fillim të marrjes të mandatit do të sjellë pasoja negative për ekonominë.

Biznes Albania Luan Bregasi nga “Biznes Albania” tha se rritja e tatimit mbi fitimin është absurd, sepse e ardhura në buxhetin e shtetit është 60 milionë dollarë dhe kjo nuk është një e ardhur çudibërëse. “Me 60 milionë ne krijojmë një imazh sikur në Shqipëri janë rritur taksat , do më thënë hajde të rrisim një taksë që krijon një të ardhur shumë të mirë për buxhetin e shtetit dhe ne jemi gati të përballojmë këtë situatë meqenëse ka disa gropa të

Gjatë seancës së djeshme parlamentare

Buxhuku duke folur në emër të konfindustrisë kërkoi mbrojtjen e tatim- fitimit prej 10% për të gjithë sektorët Rritja e tatimit mbi fitimin është absurd, sepse e ardhura në buxhetin e shtetit është 60 milionë dollarë

pambushura, por kjo na prish pak imazhin do më thënë të një vendi atraktiv për investime , sidomos për investime të huaja”, - u shpreh ai.

Konfindustria Ndërkaq, Gjergj Buxhuku duke folur në emër të konfindustrisë kërkoi mbrojtjen e tatim- fitimit prej 10% për të gjithë sektorët e biznesit që punojnë në kushtet e konkurrencës së lirë. “Buxheti të jep pamjen e nënshtrimit të qeverisë ndaj FMN –së me të gjitha standardet e ashpra fiskale të saj. Mbështetur në të gjitha të dhënat sot ekonomia shqiptare me evazion 40% ka mundësinë që të rris lehtësisht pa hequr barrierën fiskale mbi dyqind milionë euro krahasimisht dyqind milionë dollarëve diçka e përafërt e kërkuar nga FMN dhe Banka Botërore që do ta rris borxhin publik në shifrën e rëndë afro 75%”, - tha Buxhuku.

Taksa e banesës

Majko kundër qeverisë: Në Shqipëri shtëpia nuk është tregues i pasurisë Mbledhja e djeshme e komisionit të Ligjeve u shoqërua me bebate, ku edhe përfaqësues të mazhorancës kritikuan nismët e qeverisë për projektligjin “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr.9632, datë 30.10.2006, “Për sistemin e taksave vendore”, të ndryshuar. Taksa e banesës e cila parashikon që personat fizikë që kanë më shumë se një shtëpi banimi, do taksohen dyfish për çdo banesë që kanë më tepër, solli reagimin e deputetit të PS-së, Pandeli Majko. Ish-kryem-

inistri socialist kërkoi sqarime nga ministri i Shtetit Bledi Çuçi, se ky e kishte marrë qeveria këtë shembull. “Keni ndonjë sistem referimi. Nëse ke më shumë se një banesë, të paguash për banesën tjetër dyfishin e taksës, do tu lutesha një shpjegim pak më të gjerë. Ju merreni edhe me reformën e ndarjes administrative. Ne tani mund të ndodhemi para absurdit të ndarjes administrative se për shembull në bazë të këtij ndryshimi që keni sjellë ju këtu, vilat që janë ndërtuar jashtë vijës

së verdhë të kësaj Tirane që kemi ne dhe është akoma vija e verdhë e komitetit ekzekutiv të dikurshëm, do të paguajnë gjysmën e taksës, ndërsa tiransi i vjetër që është brenda vijës së verdhë paguan dyfishin”, - tha Majko. Nga ana e tij, ministri Bledi Çuçi iu përgjigj duke thënë se “nëse ke shtëpi të dytë në fshat, brenda në Golem, nuk ka të njëjtën taksë me atë që e ka në Golem, por e ka në fshat turistik buzë detit sepse ky që e ka për qëllime luksi, do paguajë dyfish. Këtu

Pandeli Majko

është bërë diferenca”. Në replikë të përgjigjes së Ministrit, Cuçi, Majko tha se në Shqipëri shtëpia nuk është tregues i pasurisë. “Unë e kuptoj se po pate më shumë se një shtëpi, me logjikën kush është pak më i pasur...dakord edhe në Amerikë kështu bëhet, shtëpia është tregues i pasurisë. Do më falni, por në Shqipëri shtëpia nuk është tregues i pasurisë”, - tha deputeti Majko. Gjithashtu ai ngriti shqetësimin se çfarë do të bëhet me shtëpitë e paregjistruara.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

3

Politikë

Tryeza me biznesin

Basha: S’do lejojmë noterizimin e paaftësisë së qeverisë në Kuvend Kreu i PD-së, Basha: Shtëpisë nuk ja ven dot flakën edhe po të jesh i zoti i shtëpisë prindi apo kryefamiljari, ky është krim Florenc Drizari

Ridvan Bode: Qeveria mori sharrën dhe sharroi degën ku ishte ulur Paketa e re fiskale sipas ish-ministrit të Financave Ridvan Bode do të krijojë informalitet dhe pabarazi në tregun financiar të vendit. Bode tha kjo paketë fiskale rrit presionin për informalitet, sepse klasifikon dy grupe të ndryshme një që merr faturat do të paguajë 15% dhe një që nuk merr faturat do të paguajë 7.5% dhe kjo sipas tij, është një rritje e presionit mbi qarkullimin e mallrave, rritjen e informalitetit. Sipas z. Bode, pretendimet nga ana e qeverisë se rritja e taksave është një kërkesë e Fondit Monetar Ndërkombëtar që po negocion me Këshillin e Ministrave, nuk qëndrojnë. “Kjo nuk është e vërtetë, pasi ne kemi diskutuar dhe kemi dhe dokumentet që FMN-ja na ka kërkuar që të bashkëpunojmë dhe nuk na ka kërkuar rritje të taksave.

FMN na ka kërkuar balanca të tjera, të cilat sigurisht mund të jenë dhe të dhimbshme disa prej tyre, por asnjëherë FMN-ja nuk na ka kërkuar që të ndërhyjmë në taksa. Këtu nuk është vetëm çështja tek taksat, pasi në vitin 2014 programohet një rritje ekonomike, e cila në tërësi rrit prodhimin e brendshëm bruto të Shqipërisë me 40 miliardë lekë, pra me 400 milion dollarë. Kaq rritet PBB-ja e Shqipërisë në vitin 2014 sipas qeverisë dhe të 40 miliardë lekët janë programuar që të futen në buxhetin e shtetit dhe në këtë rast biznesit nuk i mbetet asnjë gjë”, - deklaroi ish-ministri i Financave, Ridvan Bode gjatë tryezës së djeshme me përfaqësues të shoqatave të biznesit dhe dhomave të tregtisë.

FMN na ka kërkuar balanca të tjera, të cilat sigurisht mund të jenë dhe të dhimbshme disa prej tyre, por asnjëherë FMN-ja nuk na ka kërkuar që të ndërhyjmë në taksa Ridvan Bode

“Ku po shkon ekonomia shqiptare?”. Ishte ky slogani i Partisë Demokratike gjatë tryezës konsultative që u mbajt dje me përfaqësus të shoqatave të sipërmarrjes dhe dhomave të tregtisë. Tryeza u zhvillua në formën e pyetje-përgjigjeve, por edhe e deklaratave të hapura mes përfaqësuesve të biznesit në vendin tonë dhe deputetëve të Partisë Demokratike, ish-funksionarë të lartë të qeverisjes së kaluar. Kryetari PD-së, Lulzim Basha iu drejtua biznesmënëve duke thënë se qëllimi kryesor i opozitës është përpjekja për të rikuperuar mungesën e konsultimit, transparencës dhe dëgjimit të zëri të grupeve të interesit në procesin e hartimit të projektbuxhetit për vitin 2014, shoqëruar nga paketa

50

për qind e tatimfitimit është një shifër e e pabërballueshme për ekonominë sipas kryetarit Basha

fiskale. Për kryetarin e opozitës, shqetësim mbetet largimi arbitrar i sistemit të taksës së sheshtë siç e quajti ai dhe rritja me 50% e tatimfitimit, “do ta kapë prej fyti këtë rritje njomëzake që Shqipëria dhe shqiptarët kanë gëzuar tashmë prej 5-6 vitesh me radhë”. Gjithashtu Basha tha se heqja e kësaj takse do të shkaktojë një efekt negativ mbi ekonominë, trembje investitorëve, nxjerrjen e Shqipërisë nga harta e investimeve të huaja si dhe efekte të paparashikuara jo vetëm e euros, dollarit, por edhe lekut. LULZIM BASHA Kreu i Partisë Demokratike siguroi shoqatat e biznesit në Shqipëri se opozita do të jetë një zë mbështetës i tyre në Kuvend gjatë diskutimeve që do t’i bëhen buxhetit dhe paketës së re fiskale. “Ne nuk do të lejojmë që papërgjegjshmëria, mungesa e vizionit, paaftësia që është demonstruar deri më sot me procesin e buxhetit të pikojë në Kuvend dhe të marrë aty një noterizim duke përdorur edhe njëherë organin

Jorida Tabaku: Nga 1 Janar 2014 biznesi do të tatohet me 50% më shumë Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku i quajti të ligjshme shqetësimet e përfaqësuesve të biznesit me nismat e paketës fiskale të qeverisë. Sipas zonjës Tabaku, nga 1 Janar 2014 biznesi do të tatohet me 50% më shumë, pagat do të tatohen deri në 23%, karburanti do të kushtojë minimalisht 120 lekë/litër më shtrenjtë, duke sjellë një rritje zinxhir të cmimeve që do të prekin çdo shqiptar. Pas tryezës së djeshme të konsultave që opozita organizoi me Biznesin dhe Dhomat e Tregtisë, u diskutua në lidhje me shqetësimet e biznesit për ndikimin që ka rritja e taksave dhe tatimeve. Gjatë një komenti të bërë në profilin e saj në “Facebook”, Tabaku tha se “biznesi ka shqetësimin se që nga 1 Janari nuk do të mund të konkurojë në

Takimet mes opozitës dhe biznesit • Të mërkurën tryezë me investitorët e huaj • Të enjten konsulta me agroindustrinë, me fasonet dhe biznesin e vogël, • Të premten me konsumatorët dhe grupet e ndryshme të interesit

më sovran të kësaj Republike si një noter të rëndomtë për të noterizuar katastrofën në Shqipëri.Kjo nuk mund të tolerohet, këtu nuk bëhet fjalë më për marzhe vendimmarrje, sepse je votuar t’i katër muaj përpara dhe bën ç’të duash”,- deklaroi z. Basha. Konferenca e djeshme konsultative me biznesin pati në fokus të diskutimeve ndikimin e paketës fiskale të qeverisë si dhe të projektbuxhetit 2014 në ekonominë e ven-

Jorida Tabaku

rajon, produktet shqiptare do të kenë çmime më të larta dhe nuk do të ketë më investitorë të huaj që do të zgjedhin Shqipërinë si destinacion për investime! Bizneset sot deklaruan se për herë të parë në 10 vitet e fundit nuk janë konsultuar nga qeveria dhe nuk janë dëgjuar për këto rritje drastike të taksave!”

dit. Në tërësi kjo paketë financiare u prit me shqetësim nga përfaqësues të biznesit. Në tërësi, përfaqësus të shoqatave të biznesit kërkuan thanë se qeveria nuk ishte konsultuar për nismat që do të merrte, ndërkohë që vendimet e mazhorancës prekin drejtpërsëdrejti këta të fundit dhe konsumatorët shqiptar. Nga ana e tyre deputetët e opozitës kritikuan ashpër ndryshimin e modelit fiskal në vendin tonë, duke vënë theksin se ekonomia shqiptare përballoi me sukses krizën rajonale dhe atë globale të pas 2008-ës, falë reformave të qeverisjes së djathtë. Në kuadër të tryezës së djeshme konsultative me biznesin, opozita pritet të zhvillojë në tre ditët e ardhshme tryeza të tjera me grupet e interesit, siç janë nvestitorët e huaj, biznesi i vogël dhe ai fason, grupet vulnerabël që preke nga ky biznes. Më pas opozita pritet që të dalë në hartimin e një drafti që do t’ja paraqesë atë qeverisë gjatë diskutimit të projektbuxhetit këtë fundjavë në Kuvendin e Shqipërisë.


4

E mërkurë, 18 dhjetor 2013

Politikë

Këshilli i Ministrave në Bruksel

Vendimi: BE refuzon dhënien e statusit, shtyhet në qershor 5 shtete anëtare të BE-së, kundër marrjes së statusit në dhjetor Fyle: Nuk ka kushte të reja për Shqipërinë, vijoni reformat Gëzim Saliu

Vendimet e Këshillit

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian vendos që Shqipëria të mos marrë statusin e vendit kandidat, duke e shtyrë vendimin në qershorin e vitit 2014. Në mbledhjen e djeshme në Bruksel, ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së, pasi njohën progresin e bërë nga vendi këtë vit, theksuan rëndësinë e vazhdimësisë së reformave të përcaktuara si kyçe nga Komisioni Evropian. Duke bërë të ditur se nuk ka kushte të reja për Shqipërinë, por kërkohet vazhdimësi e reformave si edhe dialog politik mes palëve, komisionari për Zgjerimin, Stefan Fyle, deklaroi se perspektiva e qartë për statusin e vendit kandidat do të jetë muaji qershor. “Nuk do të ketë një status që do të jepet direkt, është çështje kohe. E kam bërë të qartë, pozitën e Këshillit të BE që Shqipëria ka ecur përpara dhe që vendet anëtare gjithashtu duhet të plotësojnë. Sigurisht janë dhe ato 3 çështjet e rëndësishme, që siç janë nuk ka kushte shtesë dhe kjo është e rëndësishme për gjithë vendet anëtare. Dhe së dyti, ka pasur vlerësim dhe mirënjohje për punën e bërë dhe ajo dallohet dhe në një prej paragrafëve që është specifik për progresin e bërë nga Shqipëria dhe elementi i tretë është parashikueshmëria që është e rëndësishme për pjesën më të madhe të vendeve anëtare dhe që i referohet takimit të ardhshëm të BE në Qershor që bazohet në raportin e komisioni”, - tha

Serbia nis në janar negociatat për anëtarësim Këshilli i Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian vendosi dje që negociatat për anëtarësim me Serbinë të fillojnë në muajin janar të vitit 2014. Ndonëse 21 janari është përmendur si datë e mundshme, ajo pritet që përfundimisht të caktohet nga kryesuesja e radhës e BE-së, Greqia, e cila merr përsipër këtë detyrë nga një janari. Vendimi, i cili duhet të miratohet nga Këshilli Evropian në takimin e 19 dhe 20 dhjetorit, pasoi raportimin e shefes së Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, e cila e ka cilësuar mbresëlënës përparimin në normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duke bërë thirrje për hapjen e negociatave për anëtarësim të eurokomisioneri në konferencën për shtyp në fund të mbledhjes së Këshillit. Në këtë kontekst, Fyle bëri të ditur se ka pasur zhvillime domethënëse në Shqipëri, duke vënë theksin tek konsensusi ndërpartiak. “Zhvillimi i qetë i zgjedhjeve ishte një hap përpara për Shqipërinë dhe në luftën për

kësaj të fundit. Në përfundimet e takimit, sipas zyrtarëve të Bashkimit Evropian, kërkohet nga Prishtina dhe Beogradi që të lidhin “një marrëveshje ligjore për normalizimin e plotë të marrëdhënieve, para se Serbia të bëhet anëtare e Bashkimin Evropian”. Ministrat e Jashtëm që diskutuan procesin e zgjerimit me vendet e Ballkanit Perëndimor, mbështetën edhe hapjen tashmë të negociatave për Marrëveshjen e StabilizimAsocimit me Kosovën. Bisedimet me Serbinë ishin ato që siguruan fillimin e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit që pritet të përmbyllen në pranverën e vitit që po vjen, me plane që marrëveshja të nënshkruhet në fillim të verës së ardhshme. krimin dhe korrupsionin. Kam qenë në Shqipëri para pak kohësh dhe për të nisur dialogun për prioritetet kyçe dhe kam njohur një dialog si me qeverinë ashtu dhe me opozitën, lidhur me luftën kundër krimit të organizuar, dhe jam i befasuar për bashkëpunimin me mes tyre dhe unë besoj fort se

Gjatë takimit të Këshillit të Ministrave të Jashtëm të BE

këto angazhime do vazhdojnë. Jemi në rrugë të duhur për këtë takim të qershorit”. 5 shtetet Pesë shtete anëtare të Bashkimit Evropian: Gjermania, Franca, Britania e Madhe, Holanda dhe Danimarka, kanë propozuar në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Ministrave një ndryshim në tekstin e projekt-përfundimeve, ku kërkuan që Shqipërisë t’i jepet statusi i kandidatit qershorin e ardhshëm. “Këshilli mirëpret veprime të mëtejshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe angazhimin e qeverisë së re për të intensifikuar

përpjekjet në këtë fushë. Këshilli shpreson të marrë një vendim lidhur me dhënien e statusit të kandidatit Shqipërisë në qershor 2014, në varësi të miratimit nga Këshilli Evropian, me kusht që Shqipëria ta vazhdojë përparimin inkurajues të arritur deri tani”, - thuhej në tekstin e propozuar nga 5 shtetet anëtare, i konfirmuar nga burimet diplomatike të “Zërit të Amerikës”. Vendimi i djeshëm i Këshillit të Ministrave të BE-së për shtyrjen e marrjes së statusit të vendit kandidat për Shqipërinë pritet të konfirmohet më pas në 19 dhe 20 dhjetor nga Këshilli i krerëve të shteteve dhe qeverive të BE-së.

Ministrja e Integrimit

Sondazhi

Gjosha: Do të vijojmë të përmbushim angazhimet

Bie ndjeshëm mbështetja për qeverinë “Rama”

Pas vendimit të Këshillit të Ministrave, ministria e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, deklaroi dje se qeveria do të vazhdojë me ritme të shpejta zbatimin e të gjitha reformave që kanë nisur. “Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian mori vendimin lidhur me propozimin e bërë nga Komisioni Evropian për dhënien e statusit të vendit kandidat të Shqipërisë. Këshilli ka vlerësuar progresin domethënës dhe angazhimin e qeverisë së re për të intensifikuar punën në kuadër të procesit të integrimit, duke theksuar se Shqipëria

Vetëm tre muaj pas betimit zyrtar, kuota pozitive e kabinetit ministror të përzgjedhur nga Edi Rama ka rënë nën nivelin kritik 50%, në sondazhin periodik “Barometër 24” të Eduart Zaloshnjës në “News 24”. Aktualisht, vetëm 47% e të anketuarve në kampionin prej 1200 votuesish aktivë urbanë kanë opinion pozitiv për ekipin e ministrave, ndërkohë që 57% e të anketuarve kanë votuar për mazhorancën aktuale në 23 qershor. Perceptimi për

është në rrugë të mbarë dhe marrja e statusit është vetëm çështje kohe. Këshilli i ka cilësuar mbresëlënëse hapat e ndërmarra sidomos sa i përket reformave integruese, duke vënë theksin te konsensusi i arritur nga klasa politike. Sipas tij, qeveria dhe Parlamenti i ri kanë treguar se kanë mundësi për ta mbajtur këtë konsensus politik. Këshilli shprehet se do të shqyrtojë statusin e Shqipërisë duke u bazuar mbi raportin e radhës që do të prezantohet nga Komisioni Evropian. Do të vijojmë të përmbushim angazhimet.”

dy drejtimet kryesore të qeverisjes, rendin dhe ekonominë,ka pësuar një përkeqësim të ndjeshëm në muajin e fundit. Aktualisht, vetëm 43% e të anketuarve mendonin se situata e rendit po përmirësohet nën qeverisjen e re, nga 61% që mendonin kështu një muaj më parë. Vetëm 41% mendojnë se gjendja ekonomike e Shqipërisë do të jetë më e mirë pas një viti, nga 55% që mendonin kështu një muaj më parë.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

5

Politikë

Reagimi pas vendimit

Basha: Qeveria, përgjegjëse për refuzimin. Rama: U vlerësuam nga BE Kreu i PD-së: Statusin ua lamë gati, arbitrariteti dhe paligjshmëria ushqyen fuqishëm skeptikët Kryeministri: Kompromis mes arritjeve të Shqipërisë dhe ngërçit të brendshëm jashtë Shqipërisë rritjen ekonomike. Koalicioni Rama-Meta nuk i mbeti gjë veçse të shkonin të merrnin statusin. Ky ishte realiteti kur ata erdhën në qeverisje, aq më tepër që PD kur doli në opozitë, përcaktoi politikën “Po” pa kushte ndaj integrimit në përgjithësi”. Në fund të reagimit të tij, duke theksuar se PD shpreson se shtyrja e statusit do të përjetohet si një dush i ftohtë nga shumica PS-LSI, Basha pohoi se ëndrra evropiane e shqiptarëve nuk mund të ndalet, përtej lajmeve të këqija nga qeveria.

Gëzim Saliu

Partia Demokratike shpreson se shtyrja e statusit do të përjetohet si një dush i ftohtë nga shumica PS-LSI

Vendimi i marrë nga Këshilli i Ministrave të Jashtëm të BE-së për refuzimin e dhënies së statusit të vendit kandidat për Shqipërinë dhe shtyrjen e tij me 6 muaj u cilësua dje nga kreu i opozitës, Lulzim Basha, si përgjegjësi e qeverisë dhe personalisht e Kryeministrit Edi Rama. Në një konferencë nga selia blu, kreu i PD-së tha se statusi ishte gati që vitin e kaluar, por Partia Socialiste, sipas tij, si në opozitë, me mosvotimin e tri ligjeve, ashtu edhe në mazhorancë, me vendimet arbitrare kundër shtetit ligjor, shkelmoi marrjen e statusit kandidat. “Ne u përfshimë në një përpjekje të vazhdueshme për marrjen e statusit me partnerët tanë. Bëmë gjithçka kur ishim në qeveri dhe gjithçka mundëm kur dolëm në opozitë, por suksesi në synime të tilla kërkon doemos qeverinë, ku duket qartë ku është problemi. Asgjë e re nuk ka ndodhur në këtë kohë në Shqipëri, veçse qeveria. Shtyrja e statusit është përgjegjësi e saj, vepër e saj. Kjo qeveri dhe Rama personalisht, përmes arbitraritetit dhe paligjshmërisë, goditjeve të institucioneve të pavarura, shkatërrimit të policisë së shtetit, spastrimet në administratë zhbëri dhe kanë ushqyer fuqishëm skeptikët dhe kanë kthyer në skeptikë

fuqitë e mëdha evropiane që deri dje ishin të hapur dhe pozitivë në dhënien e statusit”, - tha Basha. Në këtë kontekst, kreu i PD-së bëri të ditur ecurinë e procesit për marrjen e statusit, ku nënvizoi angazhimin e qartë të të djathtëve si në qeveri ashtu edhe në opozitë. “Shqipëria ishte gati që vitin e kaluar, por siç dihet, statusi u shty për shkak të bllokimit të 3 ligjeve të famshme nga PS-ja në opozitë. Në maj të këtij viti, 3 ligjet u votuan dhe rruga u hap. Në qershor PD zhvilloi zgjedhjet më të mira dhe kreu kalimin demokratik të pushtetit në duart e ish-opozitës së majtë duke përmbushur një kriter të hershëm të funksionimit të demokracisë dhe

Asgjë e re nuk ka ndodhur në këtë kohë në Shqipëri, veçse qeveria. Shtyrja e statusit është përgjegjësi e saj duke fuqizuar marrjen e statusit. Nuk kishte më asnjë pengesë, asnjë arsye për të mos na e dhënë. Si qershia mbi tortë erdhi edhe progres-raporti në tetor të këtij viti. Komisioni njohu faktin se përkundrejt krizës, Shqipëria ruajti stabilitetin makroekonomik dhe

Rama Ndërkohë, Kryeministri Rama, i gjendur në Azerbajxhan, e komentoi vendimin e marrë nga Këshilli i Ministrave të BE-së në rrjetin social “Facebook”, ku theksoi se pavarësisht refuzimit, Brukseli vlerësoi punën e qeverisë. “Kompromis mes arritjeve të Shqipërisë dhe ngërçit të brendshëm jashtë Shqipërisë. Vlerësohet lart puna e qeverisë, po vendimi në qershor!”, - shkruante Rama. Në të njëjtën linjë edhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili shoqëronte Kryeministrin në vizitën e tij në Baku, përmes “Twitter”-it theksoi: “Shtyrja e vendimit për statusin e vendit kandidat nuk ndihmon Shqipërinë as në rajon! Të angazhuar për të vazhduar me procesin e reformës!”

Reagimet e të djathtëve

Berisha: Revanshi antishtet i qeverisë, arsyeja kryesore e refuzimit Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka reaguar dje për vendimin e Këshillit të Ministrave të BE-së, duke theksuar se shkaku kryesor për refuzimin e statusit për Shqipërinë ishte revanshi antishtet, antikushtetues dhe antiligjor i qeverisë “Rama-Meta”. “Nje analize me thelle do behet, por eshte e qarte si drita e diellit se per Evropen kreu aktual i ekzekutivit Edi Rama eshte politikani i vetem i kontinentit qe: Kur do vendosej per firmosjen e Marreveshjes se Stabilizim Asociimit futi ne Parlament 3 muaj bilbila, dajre dhe trumpeta per bllokimin e firmosjes se saj; kur iu paraqit Presidences çeke ne prill te vitit 2008 kerkesa jone per hapjen e procesit te anetaresimit te Shqiperise ne BE. Z. Rama kundershtoi dhe e denoncoi si nje akt

elektoral; pas zgjedhjeve te vitit 2009 kur do vendosej nga Keshilli i Ministrave te BE per dhenien Shqiperise te Pyetesorit prej 2284 dhe mbi 2000 nenpyetjeve per te provuar aftesite e Shqiperise ne procesin e integrimit Edi Rama bojkotoi per 6 muaj Parlamentin; kur do vendosej hapja e procesit per dhenien e vizave per Shqiptaret ne maj te vitit 2010, Edi Rama nisi para kryeministrise greven e urise per bllokimin e tij dhe me pas organizoi protesta ne mbare vendin nen moton “hap kutite te çliroj vizat” dhe loboi me deputete albanofob ne Bruksel per bllokimi e procesit; kur Komisioni Europian rekomandoji ne tetor te vitit 2012 statusin e vendit kandidat per Shqiperine me kushtin e vetem qe te votoheshin tre ligje ne Parlament, per te cilat ishte arritur konsen-

susi qe ne janar te atij viti, Edi Rama refuzoi votimin e tyre deri me 30 maj te vitit 2013 vetem e vetem qe te bllokonte statusin e vendit kandidat”, shkruante Berisha. Në këtë kontekst, ish-kreu i ekzekutivit theksoi se shkaku i vërtetë i refuzimit të statusit të vendit kandidat ka në themel:Revanshin antishtet, antikushtetues, antiligjor te qeverise Rama-Meta; Ndryshimin e Kushtetutes, ligjeve te vendit dhe vendimit te gjykatave me vendimet e qeverise Rama-Meta dhe vrapin drejt shtetit policor; Luften e eger kunder Presidences, KLD, Gjykatave dhe institucioneve te pavarura; Gijotinen politike te qeverise Rama-Meta ndaj administrates publike: Emerimet kleptokratike antiligjore ne drejtim te agjencive te ndryshme te vendit”.

Shkaku i vërtetë i refuzimit të statusit të vendit kandidat ka në themel:Revanshin antishtet, antikushtetues, antiligjor te qeverise Rama-Meta;


6

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12815, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Drejtor në Drejtorinë e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12809, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Drejtor në Drejtorinë e Kujdesit Social në Drejtorinë e Përgjithshme të Politikave të Zhvillimit dhe Promovimit të Qytetit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës: Drejton dhe organizon punën për zhvillimin dhe implementimin e aktiviteteve të ndryshme për promovimin e vlerave ekonomiko-kulturore dhe turisitike të qytetit si konferenca, panaire, aktivitete kulturore-artistike etj. në funksion të një qyteti tërheqës dhe konkurues për tregun e biznesit dhe të vizitorëve. Zhvillon dhe vlerëson mundësitë për të vendosur kontakte me agjenci promovimi, universitete, institucione kërkimore dhe biznese vendase si dhe me actorë të huaj me anë të pjesmarrjes në aktivitete ndërkombëtare. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë. Preferohet të ketë kualifikim master. Të ketë përvojë pune mbi 5 vjet në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira drejtuese, organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Përshkrimi i punës: Sigurimi i identifikimit dhe hartimit të politikave, strategjive, planeve dhe projekteve në fushat e arsimit parauniversitar, kujdesit shëndetësor dhe programeve lokale të kujdesit social duke synuar arritjen e standarteve bashkohore në përputhje me politikat kombëtare dhe rajonale. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë. Të ketë përvojë pune mbi 5 vjet në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12823, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin vendin e lirë të punës në pozicionin Drejtor në Drejtorinë e Menaxhimit të Kontratave në Drejtorinë e Përgj. të Planifikimit dhe Menaxhimit të Shërbimeve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12794, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për tre vende të lira pune në pozicionin Inspektor në Drejtorinë e Inspektimit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës: Zbatimi i kontratave të sipërnarrjes në Infrastrukturë, duke synuar realizimin e objekteve me parametra bashkëkohorë për të siguruar standarte jetese dhe zhvillimi për qytetin. Zbaton projektet për Ivestimet të reja në infrastrukturë, sip. urbane. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë. Të ketë përvojë pune jo më pak se 5 vjet në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të gjuhëve të Bashkimit Europian. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Përshkrimi i punës: Inspektojnë dhe koordinojnë punën me departamenteve të ndryshme të bashkisë mbi çdo problematikë të ngritur nga qytetarët apo grupe intetresi duke berë të mundur rritjen e trasparences dhe parandalimin e rasteve korruptive. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë në degët e Fakultetit Ekonomik Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme Të ketë njohuri të gjuhëve të Bashkimit Europian. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

7

Politikë

Firmoset marrëveshja

TAP, Rama: U hapet rruga projekteve të reja “Shqipëria duhet të bëhet një nxitës i gazifikimit për shumë vende të rajonit” Firmoset marrëveshja përfundimtare për kalimin e gazit në Evropë nga gazsjellësi Trans-Adriatik Pipeline, TAP. Në Baku të Azerbajxhanit, Presidenti Ilham Alijev së bashku me delegacionet përkatëse të qeverive të përfshira në këtë projekt firmosën dje marrëveshjen e përbashkët, duke nënvizuar se TAP do të ndryshojë hartën e energjisë. Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, dhe ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, ishin të pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes së këtij projekti, që do të kalojë nga Shqipëria për në Bashkimin Evropian. Pas ceremonisë, kreu i qeverisë shqiptare ka theksuar se TAP është një projekt i madh që do t’u hapë rrugën projekteve të reja. “Implementimi i projektit Trans-Adriatik të gazsjellësit TAP do të hapë rrugën për projekte të reja të tilla si IAP. TAP është një projekt i madh, por do të jetë akoma më i madh pasi do t’u hapë rrugën projekteve të reja inovative të përbashkëta mes Shqipërisë, Kroacisë, Bosnjë-Hercegovinës dhe Malit të Zi, në një përpjekje të përbashkët për të promovuar IAP, i cili do shpërndajë gazin në tregjet e reja nga Korridori Jugor i gazit deri në rrjedhën e pasme të tij”, - tha Rama. Projekti Për Kryeministrin e vendit, TAP do të jetë një burim i zhvillimit jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për Kroacinë, Maqedoninë, Malin e Zi, dhe të gjitha vendet e tjera të Evropës Juglindore. Sipas Ramës, projekti nuk është vetëm një mundësi për zhvillimin e tregut kombëtar të Shqipërisë që kërkon mbështetje dhe kontribut të veçantë

Samaras nuk merr pjesë në ceremoni Kryeministri i Greqisë, Antonis Samaras, nuk ka marrë pjesë dje në ceremoninë e firmosjes së marrëveshjes për projektin TAP. Shkak për këtë mungesë është bërë një defekt në avionin qeveritar, gjë që ka bërë të pamundur udhëtimin e kreut të qeverisë greke drejt Bakut të Azerbajxhanit. të Azerbajxhanit. “Shqipëria duhet të bëhet një “nxitës” i gazifikimit për shumë vende të rajonit të cilat ende nuk kanë tregje të tilla dhe infrastrukturën e nevojshme. Për Shqipërinë, TAP është jo vetëm një grup mundësish, por edhe një sërë detyrimesh. Qeveria jonë do të paraqesë burimet e nevojshme njerëzore, material dhe kuadrin institucional për gara ntimin e punës të projektit TAP”, - deklaroi kreu i qeverisë. TAP-i u zgjodh në qershor nga konsorciumi i Deniz Shah si projekti më i preferuar për të transportuar gazin nga fushat e Shah Deniz me fazën II, në Evropë. TAP pritet të lehtësojë furnizimin me gaz të disa vendeve të Evropës Juglindore, përfshirë Bullgarinë, Shqipërinë, Bosnjë-Hercegovinën, Malin e Zi, Kroacinë etj. Me shitjet e para të gazit për Gjeorgjinë dhe Turqinë, që parashikohet të realizohen në fund të vitit 2018, pritet që në Evropë ato të nisin përafërsisht një vit më pas, pra në vitin 2019. Ndërkohë, sipas projektit është parashikuar që rreth vitit 2019 Shah Deniz të furnizojë me 16 miliardë metra kub gaz në vit Evropën.

> Kryeministri Rama me Presidentin e Azerbajxhanit

> Qeveria pas betimit në Presidencë

Mazhoranca me 78 vota

Dorëzojnë mandatin e deputetit 7 ministra Mungesa e shumicës në KQZ zgjat procesin, hyn në “lojë” Kolegji Zgjedhor Dorëheqja e ministrave të tjerë të kabinetit në janar, emrat e rinj në Kuvend Gëzim Saliu Pas thuajse katër muajsh nga dekretimi i qeverisë së re, në bazë të marrëveshjes paraelektorale mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, 7 ministra të qeverisë depozitojnë kërkesën për të dorëzuar mandatin e deputetit. Përkatësisht, katër ministra të PSsë dhe tre të LSI-së dorëzuan dje pranë Kuvendit kërkesën për lënien vullnetare të mandatit të deputetit. Ministri për Marrëdhënien me Parlamentin Ilirjan Celibashi, ministrja e Turizmit dhe Rregullimit të Territorit Eglantina Gjermeni, ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto, ai i Drejtësisë Nasip Naço, ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj dhe ministrja për Administratën Publike dhe Teknologjinë Milena Harito firmosën dje deklaratën e dorëheqjes, e cila u depozitua edhe në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ky institucion do të mblidhet paraditen e sotme për të zhvilluar procedurat ligjore të miratimit të lënies së mandateve të shtatë deputetëve, ku më pas do të bëhet edhe zëvendësimi i tyre me emrat që vijnë më poshtë në listën përkatëse. Sipas Kodit Zgjedhor, përparësi në procedurën e zëvendësimit kanë kandidatet femra. Ndërkohë, ministri për Marrëdhëniet me Parlamentin,

Emrat që zëvendësojnë ministrat në Kuvend • Ilirjan Celibashi - zëvendësohet nga Anduel Xhindi • Eglantina Gjermeni zëvendësohet nga Adelina Rista • Erion Veliaj - zëvendësohet nga Vladimir Kosta, • Edmond Haxhinasto zëvendësohet nga Miranda Rira • Milena Harito - zëvendësohet nga Enkeleda Shkreli • Klajda Gjosha - zëvendësohet nga Kejdi Mehmetaj • Nasip Naço - zëvendësohet nga Selfo Kapllani Ilirjan Celibashi, deklaroi dje se dorëheqja nga mandati i deputetit vjen në funksion të përmbushjes së zotimit të mazhorancës për të shmangur funksionet e dyfishta. “Sot së bashku me kolegët ministra Eglantina Gjermeni, Milena Harito, Klajda Gjosha, Erion Veliaj, Edmond Haxhinasto dhe Nasip Naço dorëzojmë mandatin e deputetit. Përmbushim një zotim politik për shmangien e funksioneve të dyfishta dhe përqendrohemi në rolet tona ekzekutive”, - shkruante Celibashi në rrjetin social “Facebook”. Procedura Pas kërkesës zyrtare të shtatë ministrave të kabinetit qeveritar

drejtuar Parlamentit për të hequr dorë nga mandatit i deputetit, institucioni më i lartë legjislativ bën njoftimin e KQZ-së për boshllëkun e krijuar. Problematika që lind në këtë rast është mungesa e shumicës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku pritet të ndiqet e njëjta procedurë si me shpalljen e rezultatit të zgjedhjeve të 23 qershorit, pra që mazhoranca t’i drejtohet Kolegjit Zgjedhor për t’i dhënë zgjidhje përfundimtare procesit. Ndërkohë, nga dorëzimi i mandateve të 7 ministrave të qeverisë, në Kuvend do të përfshihen shtatë emra të rinj, të cilët ishin vendosur më poshtë në listën zgjedhore përkatëse. Kështu, mandatin e deputetit të Celibashit do ta marrë Anduel Xhindi, i cili ka qenë më parë deputet i PS-së për thuajse dy vjet, pasi zëvendësoi ish-deputeten Ermelinda Meksi, që la mandatin pasi Partia Socialiste e zgjodhi atë kandidaturë për në këshillin mbikëqyrës te Bankës së Shqipërisë. Ndërkohë, mandatin e deputetit të ministrit Erion Veliaj do ta marrë Vladimir Kosta e ndërsa Milena Harito do të zëvendësohet nga ish-deputetja e PS-së, e cila rikthehet në Kuvend, Enkelejda Shkreli Shamku. Nga ana tjetër, ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni do të zëvendësohet nga Adelina Rista, ministri Edmond Haxhinasto nga Miranda Rira, Klajda Gjosha nga 20-vjeçarja Kejdi Mehmetaj dhe Nasip Naço nga Selfo Kapllani.


8

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12791, datë 11.12..2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 4 vende e lira të punës në pozicionin Kryeinspektor në Drejtorinë e Auditit te Brendshem. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000. “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12847, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Përgjegjës Sektori në Sektorin e Administrimit të Ndërmarrjeve, në Drejtorinë e Financës. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Hartimi i manualit specifik per fusha te vecanta te auditit te brendshem ne zbatim te manualit te auditimit te brendshem dhe dergimi per miratim ne Keshillin Bashkiak. Hartimi i planit vjetor dhe strategji per veprimtarine e fundit te auditit te brendshem dhe dergimi per miratim te Kryetari i Bashkise. Raportimi periodikisht per gjetjet, perfundimet dhe rekomandimet qe rezultojne nga veprimtarite audituese, tek Kryetari i Bashkise dhe pergatitja e raporteve vjetore ose periodike. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në Fakultetin e Drejtesise ose te Ekonomise. Të ketë përvojë pune jo më pak se 3 vjet në fusha të ngjashme. Te jete i pajisur me certifikate auditi. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Kryen analiza për përmirësimin e situatës ekonomiko-financiare të ndërmarrjeve industriale me vetëfinancim në varësi të Bashkisë dhe propozon strategji për mirëorganizimin dhe funksionimin e tyre. Kryen analiza dhe bën propozime për përmirësimin e strukturës organizative të ndërmarrjeve të varësisë. Organizon punën dhe ndjek procesin e qiradhënies dhe monitorimin e kontratave të qirasë. Bën verifikime, përgatit dokumentacionin e nevojshem dhe ndjek procesin e privatizimit të pronave shtetërore. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë ne nje nga deget e Inxhinierise ose prane Fakultetit te Drejtesise. Të ketë 3 vjet përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, ligji nr. 9936, dt. 26.06.2008 “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë”, ligji nr. 10296, dt. 08.07.2010 “Për menaxhimin financiar dhe kontrollin”, ligji nr. 7582, dt. 13.07.1992 “Për ndërmarrjet shtetërore”, Udhëzimi nr.6, 03.09.1992 “Për zbatimin e ligjit nr. 7582, dt. 13.07.1992”. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12822, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Përgjegjës Sektori në Sektorin e Infrastrukturës Rrugore në Drejtorinë e Menaxhimit të Kontratave. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12816, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Përgjegjës Sektori në Sektorin e Planifikimit të Projekteve të Turizmit në Drejtorinë e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Kryen kontrollin teknik të projekteve, që ato të jenë të mjaftueshme për zbatim e t’ju përmbahen kërkesave të udhëzimeve e kushteve teknike të projektimit. Analizon të dhënat dhe azhornon në vazhdimësi gjëndjen e infrastrukturës egzistuese, nëpërmjet verifikimeve në terren, kërkesave të komunitetit apo të dhënave të marra nga ndërmarrjet e varësisë.

Sigurimi i realizimit të projekteve dhe aktiviteteve të ndryshme turistike, konferencave, promovimeve, inagurimeve etj. Supervizimi i projekteve të miratuara për realizim, si dhe krijimi i mundësive më të mira për shtimin e impaktit të tyre. Promovimi i kulturës, artit, traditës, historisë, si dhe zhvillimi i impaktit turistik të Qytetit të Tiranës.

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në një nga degët e inxhinierisë. Të ketë përvojë pune mbi 3 vjet në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE-së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në një nga degët e shkencave shoqërore. Të ketë përvojë pune mbi 3 vjet në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

9

Sipas ekspertëve të Fondit Monetar, “ekonomia pritet ta rimarrë veten në vitin 2014 Programi parashikon shlyerjen e detyrimeve të prapambetura të qeverisë dhe faturave të papaguara

Gjatë takimit të djeshëm ndërmjet FMN -së dhe ministrisë së financave

Takimi

FMN i jep qeverisë 300 milionë euro: Paguani faturat e bizneseve! Stafi i FMN-së dhe përfaqësues të qeverisë shqiptare arritën në marrëveshjen për një program ekonomik Përfaqësuesit i Fondit, Nadeen Ilahi: “Programi ofron mbështetje për rimëkëmbjen ekonomike, masa fiskale” Shqipëria dhe FMN ranë dje dakord të hartojnë një paketë masash për rritje të qëndrueshme ekonomike, duke filluar me shlyerjen e borxheve dhe reformimin e sistemit fiskal. Stafi i FMN-së dhe përfaqësues të qeverisë shqiptare arritën në marrëveshjen për një program ekonomik, i financuar nga FMN-ja me 300 milionë euro me kushte të buta, me normë interesi 2-3 për qind dhe mospagimin e kapitalit për 4 deri në 10 vjet. Por, ky është hapi i parë. Marrëveshja do të shqyrtohet nga bordi drejtues i FMN-së në janar. Programi ekonomik i fokusuar në disa fusha reforma, sipas përfaqësuesit të Fondit, Nadeen Ilahi, ofron mbështetje për rimëkëmbjen ekonomike, masa fiskale dhe strukturore. “Programi parashikon që borxhet të shlyhen pa penguar rritjen ekonomike. Shlyerja e borxheve do të nxitë edhe konsolidimin fiskal dhe do të përmirësojë sistemin bankar për një zinxhir detyrimesh që palët ia kanë njëra

tjetrës”, - tha ai.Masat fiskale do të jenë të moderuara, që të mos preket rritja ekonomike. në këtë pikë programi është elastik; kur ekonomia shfaqet më e dobët objektivat fiskale do të zbutet, nëse ekonomia ecën më shpejt edhe objektivat fiskale do të rriten. FMN dhe qeveria ranë dakord që baza tatimore do të zgjerohet dhe që masat fiskale do të jenë të drejta, duke trajtuar i trajtuar të gjithë taksapaguesit njëlloj.

300

Milionë euro është shuma për të cilën u arrit akordi me FMN, me një norme interesi 2-3 për qind

FMN Sipas ekspertëve të Fondit Monetar, “ekonomia pritet ta rimarrë veten në mënyrë modeste në vitin 2014, por staniacioni i kreditimit, bilancet e rënduara të firmave, dobësia e partnerëve

Viti 2013, rritja ekonomike 1.3% Rritja ekonomike gjatë vitit 2013 do të arrijë në 1.3%. Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, ka deklaruar gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bankës së Shqipërisë etj., se ekonomia vendase mbetet nën potencial dhe prandaj ajo duhet medoemos nxitur. “Ne kemi vendosur që të nisim shlyerjen e borxheve që me nisjen e vitit 2014, në janar, shumë

tregtarë dhe rënia e dërgesave të emigrantëve pritet ta kufizojnë rritjen në rreth 2 për qind”. Sipas FMN, programi parashikon shlyerjen e detyrimeve të prapambetura të qeverisë dhe faturave të

që arrin në 35 miliardë lekë. Interesat e sotme të borxhit janë sa gjysma e borxhit. Kemi rënë dakord edhe me FMN-në. Do të marrim hua me terma të buta nga FMN dhe BB për të injektuar likuiditetin e nevojshëm”, - tha ai. Ai gjithashtu paralajmëroi se qeveria do të marrë një sërë masash fiskale për të ulur korrupsionin dhe nxitur përmirësimin e shërbimit tatimor dhe doganor

papaguara. Kjo do të forcojë bilancet e kompanive private dhe do të lehtësojë rinisjen e kreditimit, duke ndihmuar në uljen e kredive nën-standard dhe duke mbështetur kërkesën vendase.

Sipas FMN, “sistemi financiar i Shqipërisë e ka përballuar mirë krizën. Kapitali dhe likuiditeti në sistemin bankar është në përputhje me kërkesat rregullatore. Megjithatë, kreditë e këqija janë rritur ndjeshëm, kryesisht si rezultat i ngadalësimit ekonomik dhe akumulimit të detyrimeve të prapambetura nga qeveria. Rreziqet Sektori i energjisë elektrike dhe sistemi i pensioneve përbëjnë rrezik për situatën fiskale. Autoritetet planifikojnë të ndërmarrin reforma gjithëpërfshirëse në afatin e mesëm për t’i bërë këto sektorë të qëndrueshëm dhe për t’i sjellë më pranë praktikave më të mira ndërkombëtare. Por, paketa fiskale e propozuar nga qeveria, ku është parashikuar ndër të tjera rritje e taksave, nuk mund të sjellë një zgjerim të bazës tatimpaguese, por rritje të evazionit fiskal. Kjo është pranuar edhe nga vetë komuniteti i biznesit gjatë komenteve të bëra për këtë paketë. Këtë e thotë Fondi Monetar.


10

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12799, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Përgjegjës Zyre në në Zyrën për Barazinë Gjinore. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12780, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Përgjegjës në Sektorin e Marrëdhënieve me Jashtë. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Nxitja e barazisë gjinore dhe një pjesëmarrje të gjërë të gruas në jetën ekonomike, politike e kulturore të qytetit si dhe formulimin dhe zhvillimin e politikave për parandalimin dhe reduktimin e dhunës në marrëdhëniet familjare, e në përgjithësi të dhunës me bazë gjinore.

Zgjerimin e lidhjeve kulturore me organizma homologe ndërkombetare për të krijuar imazhin kozmopolit të qytetit të Tiranës. Kërkesa të veçanta për kandidatin:

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë, në Shkenca Politike dhe Sociale. Të ketë mbi 3 vjet përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

• • • • •

Të ketë arsim të lartë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë çertfikatë që vërteton mbrojtjen e gjuhës së huaj. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12806, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e Imazhit të Qytetit në Drejtorinë e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12793, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist ne Sektorin Buxhetit Vjetor dhe Afatmesem në Drejtorinë e Planifikimit Strategjik. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Të krijojë kontakte me të gjitha palët e interesuara për zhvillimin e turizmit në Tiranë dhe bashkëpunimi me to për marketingun e qytetit si një destinacion turistik, të sigurojë informacion mbi të gjitha zhvillimet rilevante në sektorin e imazhit të turizmit në Shqipëri duke qenë në kontakt të përhershëm me të gjitha shoqatat rilevante, institucionet shtetërore dhe palët e interesuara në përmirësimin e imazhit të qytetit, pjesëmarrje aktive në aktivitetet kombëtare dhe ndërkombëtare me qëllim promovimin e qytetit.

Punon per pergatitjen e dokumentit te programit buxhetor afatmesem dhe vjetor. Pergatit analizen e kerkesave buxhetore te njesive shpenzuese te Bashkise se Tiranes ne perputhje me kerkesat e udhezimit per hartimin e buxhetit. Ndjek procesin e monitorimit te zbatimit te projekt buxhetit afatmesem dhe vjetor sipas kerkesave te udhezimit.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë ne shkenca sociale Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë ne deget juridik ose ekonomik. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE-së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

11

Kronikë

Vrasja e Dritan Lamajt

Mbyllen hetimet, brenda 1 jave dosja do të depozitohet në Gjykatë Prova më e rëndësishme, rrëfimi i dëshmitarit okular që pa Frrokun në makinë natën e ngjarjes Biznesmeni Arben Frroku, nën akuzë për vrasje me dashje të ish-kryekomisarit Lamaj dhe armëmbajtje pa leje Anxhela Tato Mbyllet dosja hetimore për biznesmenin Arben Frroku, nën akuzë për ekzekutimin e ish-shefit të komisariatit numër 6, Dritan Lamaj. Lajmi bëhet me dije nga burime të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, të cilët janë nga fundi me përgatitjet e konkluzioneve dhe dërgimin e dosjes së plotë në Gjykatë. Siç bëhet me dije, brenda një jave dosja “Frroku” do të depozitohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda për akuzën e vrasjes me dashje. Dosja do të hidhet në shortin e përzgjedhjes së relatorit dhe anëtarëve të trupës gjykuese. Burime zbulojnë se prova më e rëndësishme që ka në dorë Prokuroria është rrëfimi i një dëshmitari okular, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, për arsye sigurie. Dëshmitari është nën mbrojtjen e organit të akuzës dhe ka rrëfyer se natën e ngjarjes ka parë në makinë të akuzuarin Arben Frroku. Akuza e vrasjes me dashje bazohet edhe tek përplasjet e herëpashershme që biznesmeni Frroku ka pasur me ish-shefin Lamaj. Prokuroria disponon tabulatet e smsve kërcënuese në numrin e të ndjerit Lamaj. Këto dy prova janë kyçi i dosjes së akuzës. Por, nga ana tjetër, biznesmeni Frroku ka mohuar kategorikisht të ketë lidhje me ekzekutimin e zyrtarit të lartë të policisë. Pak javë më parë, në një seancë me dyer të mbyllura në Gjykatën e Krimeve të Rënda, Frroku rrëfeu gjithë itinerarin dhe lëvizjet e tij përgjatë 24 orëve të 24 shkurtit dhe arsyet përse nuk

Dritan Lamaj

Arben Frroku

ka gisht në ekzekutimin e ish-shefit të komisariatit të Kombinatit, por pavarësisht nga alibia, nuk mundi ta bindte dot gjykatësen Etleva Deda të ndryshonte masën e sigurisë, që pati marrë ndaj tij në mungesë. Gjykata vendosi të linte në fuqi vendimin për të lënë Frrokun në burg, pasi, me sa duket, u bind nga fjala e prokurorit, i cili tha se ka prova të qëndrueshme për çështjen mbi të cilën ngrihen dyshimet mbi Arben Frrokun. I dyshuari Frroku mbahet në ambientet e paraburgimit “Jordan Misja” (burgu 313). Ai u ekstradua nga Greqia pak javë më parë nën masa të rrepta sigurie. Arben Frroku u vu në pranga në Selanik të Greqisë, pak orë pasi në

zonën e “Vasil Shantos”, u qëllua me 12 plumba për vdekje kryekomisari Dritan Lamaj. Dhjetë muaj ai qëndroi në burgjet greke, derisa të përfundoheshin procedurat e ekstradimit. Më 8 nëntor u transferua për në vendin tonë. Dëshmia “Konfliktet e mia me Dritan Lamajn i kam denoncuar në organet përkatëse dhe hetimin e tyre e kam lënë në dorën e tyre. Nuk kam lidhje me vrasjen e tij”, - pjesë nga dëshmia e Arben Frrokut. Biznesmeni, i dyshuar si autori i vrasjes së ish-shefit të komisariatit nr. 6, Dritan Lamaj, është marrë në pyetje mbi gjashtë orë

Rrëfimi i dëshmitarit okular që është nën mbrojtje dhe tabulatet e sms-ve kërcënuese... ... pjesë e dosjes që po përgatitet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila do të depozitohet në Gjykatë

nga ana e prokurorëve të Krimeve të Rënda. Në qelinë e tij ditën e shtunë janë paraqitur tre përfaqësues të institucionit të akuzës, së bashku me dy oficerë policie dhe mbrojtësin e të pandehurit Frroku. Mësohet se i akuzuari nuk i është shmangur asnjë përgjigjeje dhe ka ritheksuar disa herë se nuk është ai autori i ekzekutimit. Para prokurorëve, Frroku ka treguar me detaje itinerarin e lëvizjeve dhe ka referuar pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë, ndërsa ka pohuar për konfliktet e herëpashershme të ndjerin Lamaj, ngjarje për të cilat ka parë të arsyeshme zgjidhjen në rrugë ligjore. “Është e vërtetë që kam pasur konflikte të herëpashershme me Dritan Lamajn, i cili më ka shoqëruar disa herë në komisariat, por për këto ngjarje unë u jam drejtuar organeve të drejtësisë dhe e kam pritur nga ato zgjidhjen. Në momentin e ekzekutimit të Dritan Lamajt, unë isha jashtë Tiranës, në afërsi të Elbasanit. Këtë pretendim unë e mbështes tek pamjet filmike që kanë kapur kamerat e sigurisë të disa karburanteve dhe lokaleve në rrugën nacionale, por kjo mund të vërtetohet edhe nga vendndodhja e telefonit celular”, - ka dëshmuar Arben Frroku. Ndërkohë, i ka cilësuar si të pavërteta dhe sajesë thëniet e dëshmitarit, i cili është marrë në mbrojtje nga ana e Prokurorisë. Arben Frroku është pyetur edhe në lidhje me intervistën e dhënë në televizionin “ABC News”, pak ditë nga arrestimi në qelinë në Selanik. Një kopje e kësaj interviste është e depozituar në Prokurori.

Mashtrimi

Kavajë

Shisnin 2 herë apartamente, procedim penal 2 personave

Tenton të vrasë veten, plagos policin në komisariat

Mashtruan qytetarët duke u premtuar apartamente, të cilat më pas ua shisnin personave të tretë. Policia e Tiranës ka çuar për ndjeke penale dy shtetas nën akuzën e mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve, njëri prej tyre është administrator i një firme ndërtimi. Bëhet fjalë për shtetasin A. Sherifi, i cili i mori 90 mijë euro një klienti dhe apartamentin ia shiti dikujt tjetër. Klienti I. Bajollari e ka paditur, pasi pretendon se nëpërmjet

Shoqëroi një të ndaluar në komisariat, i cili tentoi të vetëvritej dhe plagosi policin. Ngjarja ka ndodhur mesditën e djeshme në komisariatin e Kavajës. Uniformat blu bëjnë me dije se i plagosuri është efektivi i policisë Xhemal Palku, i cili është transportuar me urgjencë për kurim në spitalin e Durrësit dhe ndodhet në reanimacion. Sipas bluzave të bardha, punonjësi i policisë ka një plagë shpuese në zonën e kofshës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Pas

Sherifi i ka premtuar se do t’i shiste një apartament banimi dhe një dyqan

mashtrimit Sherifi i ka premtuar se do t’i shiste një apartament banimi dhe një dyqan në pallatin që po ndërtonte dhe më pas i ka marrë shumën e parave prej 90.000 eurosh, duke ia shitur një shtetasi tjetër, por kjo nuk ishte hera e parë. “Nga hetimet e kryera, ka rezultuar se shtetasi A. Sherifi të njëjtën vepër penale e ka kryer edhe me disa qytetarë të tjerë, të cilëve dyshohet se u ka marrë para, duke u premtuar kontrata shitjeje dhe u ka shitur më pas per sonave të tretë”, - thuhet në njoftimin e policisë.

Shoqërova një person në komisariatin e Kavajës. Gjatë kontrollit i gjetëm një pistoletë pa leje

kurimit, efektivi Palku ka rrëfyer ngjarjen për median. Ai tregon se ka shoqëruar një person në komisariat dhe është qëlluar nga i ndaluari. “Shoqërova një person në komisariatin e Kavajës. Gjatë kontrollit i gjetëm një pistoletë pa leje, por i ndaluari kishte pasur edhe një armë tjetër të fshehur. Ai nxori pistoletën e dytë dhe më qëlloi në kofshë”. Policia bën me dije se autor i plagosjes së efektivit të policisë është Nazim Bufi. I ndaluari kishte me vete dy pistoleta, sqarojnë blutë.


12

E mërkurë, 18 dhjetor 2013

Kronikë Korçë Vrasja e vëllezërve Çollaku, Prokuroria nis kryesisht hetimet

Vrasja e vëllezërve Melsi e Klevis Çollaku nuk do të mbyllet vetëm me dy ekspertizat dhe lëvizjet private të familjarëve për gjetjen e një eksperti për ribërjen e ekspertizës për ta. Prokuroria e Korçës ka nisur hetimet kryesisht, për vrasjen nga policia greke të dy vëllezërve në fshatin kufitar me Greqinë. Burime nga organi i akuzës bënë me dije se po hetohet për veprën penale

“Vrasje në rrethana cilësuese”. Të njëjtat burime bëjnë me dije se për këtë arsye, Prokuroria pret marrjen e raportit përfundimtar të ekspertizës mjekoligjore për dy vëllezërit Çollaku. Pjesë e dosjes së hetimit do të jenë edhe veprimet e kryera nga policia greke. Mësohet se një letërporosi është nisur në drejtim të policisë greke, me qëllim vënien në dispozicion të të gjithë informacionit

>

Vendi ku ndodhi krimi në Brescia të Italisë

dhe dokumentacionit lidhur me vrasjen e Melsi dhe Klevis Çollakut. Ndërkohë, edhe familjarët kanë ndërmarrë hapat e tyre privatisht. Ara janë nisur drejt Italisë pak ditë më parë për të kontaktuar një ekspert, me qëllim ribërjen e ekspertizës mjekoligjore për djemtë e tyre. Ata dyshojnë se dy vëllezërit janë vrarë, torturuar barbarisht dhe në trupat e tyre janë gjetur shenja të dukshme dhune.

Pas braktisjes së mbledhjes nga Naço e Çomo

KLD: Ikja nga mbledhja, sulm i hapur politik nga ekzekutivi domosdoshmërinë për vlerësimin e karrierës së gjyqtarëve, bojkotuan seancën ku u vlerësua karriera për 43 gjyqtarë! Ata që prej kohësh flasin për eficencë në sistem, krijojnë qëllimisht situata penguese në emërimet e gjyqtarëve! Ata që prej kohësh flasin pa bërë asgjë, largohen kur vjen koha e veprimit! Ata që prej kohësh propagandojnë se janë në mbrojtje të ligjshmërisë, shkelën dje, publikisht, detyrimin e tyre kushtetues për të dhënë kontributin konstruktiv në tryezën e Këshillit. Këshilli i Lartë i Drejtësisë, në pak më shumë se

Reagimi, një ditë pas mbledhjes së zhvilluar me dyer të mbyllura Zëdhënësi Kuçi: Do t’u drejtohemi ndërkombëtarëve të ndjekin çështjen Sonja Caka Lufta mes KLD-së dhe qeverisë duket se po thellohet më tepër, sidomos edhe pas daljes së djeshme të këtij institucioni me një deklaratë për shtyp. Duke akuzuar ekzekutivin për sulm të hapur politik për të nënshtruar gjyqësorin, përmes zëdhënësit të këtij institucioni, KLD njofton se do t’u drejtohet ndërkombëtarëve për ta ndjekur sa më afër këtë çështje. “Këshilli i Lartë i Drejtësisë shpreh keqardhje të thellë dhe njëkohësisht zhgënjim për qëndrimin në seancën e djeshëm plenare të përfaqësuesve të mazhorancës qeverisëse, të cilët largimin e tyre aspak serioz dhe dinjitoz nga mbledhja e Këshillit, nën petkun e transparencës dhe mbrojtjes së ligjshmërisë, ushtruan “de facto” një presion të paprecedentë antiligjor ndaj anëtarëve të KLDsë dhe të gjithë trupës gjyqësore. Largimi i paralajmëruar, menjëherë pas fillimit të seancës së djeshme plenare, dëshmoi se këta anëtarë të Këshillit nuk kanë aspak qëllim të kontribuojnë për përmirësimin e sistemit gjyqësor! Këshilli i Lartë i Drejtësisë u bën thirrje të gjithë partnerëve tanë ndërkombëtarë dhe në mënyrë të veçantë Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, që të ndjekin nga afër zhvillimet e fundit në këtë institucion dhe garanton ata dhe të gjithë trupën gjyqësore se KLD nuk do të lejojë intimidimin nga presione të karakterit politik!”, - deklaroi Kuçi.

cmyk

22 > Nga mbledhja e Këshillit të lartë të Drejtësisë

Akuza Në deklaratën e tij për shtyp, zëdhënësi konfirmoi përplasjet e ashpra mes KLD-së dhe ekzekutivit, kur akuzoi këta të fundit për ndërhyrje të qeverisë në pushtetin gjyqësor. “Të gjendur pa asnjë argument ligjor, përfaqësuesit e mazhorancës qeverisëse në Këshill, përdorën terma poshtërues për Këshillin dhe gjyqtarët që prej vitesh japin Largimi i Naços dhe Çomos Zëdhënësi Kuçi e ka pasur një reagim edhe për largimin e dy anëtarëve Nasip Naço e Sokol Çomo nga mbledhja e dy ditëve më parë. Sipas tij, ky institucion e shikon si të paralajmëruar dhe për më tepër presion për qeverinë e drejtësisë. “Largimi i paralajmëruar, menjëherë pas fillimit të seancës

Zëdhënësi i KLD-së, Elis Kuçi

çdo ditë drejtësi në gjykatat e vendit. Ky veprim është një ndërhyrje e drejtpërdrejtë e qëllimplotë në veprimtarinë e pushtetit gjyqësor nga qeveria! Është një revansh i pastër politik ndaj Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ndaj sistemit të drejtësisë, me të vetmin qëllim: nënshtrimin për të përfituar!”, - përfundoi Elis Kuçi deklaratën për shtyp.

së djeshme plenare, dëshmoi se këta anëtarë të Këshillit nuk kanë aspak qëllim të kontribuojnë për përmirësimin e sistemit gjyqësor! Ata që prej kohësh propagandojnë publikisht nevojën për plotësimin e vendeve vakant në gjykata, bojkotuan seancën e parashikuar për këtë gjë ende pa filluar diskutimi! Ata që prej kohësh propagandojnë

“Ky veprim është një ndërhyrje e drejtpërdrejtë e qëllimplotë në veprimtarinë e pushtetit gjyqësor nga qeveria”, - u shpreh Kuçi

mbledhjeve plenare ka zhvilluar KLD që nga fillimi i këtij viti

një vit, ka ndërtuar standardet mbi të cilat është bazuar çdo promovim në vlerësimin profesional të mbi 235 gjyqtarëve. Për herë të parë po krijohet lista e renditjes së gjyqtarëve bazuar në pikëzimin profesional të tyre, në kontrast të plotë me përvojën shumëvjeçare të mëparshme, kur në promovimin e gjyqtarëve prevalonin vetëm konsideratat subjektive. Këshilli i Lartë i Drejtësisë, prej mbi një viti, nëpërmjet zhvillimit të 22 mbledhjeve plenare ka përballuar një punë kolosale, duke pasur një ndër prioritet e tij, transparencën, transparencën, transparencën totale, ndaj publikut dhe ndaj trupës gjyqësore. Ne nuk mendojmë se transparenca konsiston në njoftimet e procedimeve disiplinore në media dhe jo në rrugë zyrtare, siç ligji e kërkon! Ne nuk mendojmë se kërkesa e bërë në kundërshtim me praktikën e mirë, për emërimin në gjykatën e Tiranës të 12 studentëve magjistratë të cilët sapo kanë mbaruar Shkollën e Magjistraturës, duke shpërfillur ata gjyqtarë që prej vitesh e vitesh kontribuojnë në sistem, përbën reformë”, - tha ai.


ime

Financa

Studentët dhe nxënësit që marrin bursë nga bashkia 53 bursa të pashfrytëzuara do t’i kthehen Ministrisë së Arsimit Ja familjet që trajtohen me bonus strehimi

-Alinda Mislim Dragjoshi, studente e vitit të parë në Universitetin e Mjekësisë, Fakulteti i Shkencave Mjekësore Teknike, filiali Kukës. -Kreshnik Kastriot Bushi, student i vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, Fakulteti i Shkencave Humane, Elbasan. -Manjola Fadil Gashi, studente e vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Fakulteti i Edukimit, dega Durrës. -Panajota Hasan Merko, studente e vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, Fakulteti i Shkencave Humane, dega Gazetari, Elbasan.

Driçim Çaka

M

bledhja e sotme e Këshillit Bashkiak të Tiranës do të ketë në rend dite katër vendime. Dy vendimet më të rëndësishme dhe që prekin direkt nxënësit, studentët dhe familjet në nevojë janë miratimi i bursave dhe bonusi i strehimit. Këshilli Bashkiak pritet të miratojë 5 bursa të plota për nxënësit, 11 bursa të plota dhe një gjysmë bursë për studentët si dhe rimiratimin e emrave që kanë përfituar bursë në vitet e kaluara. 53 bursa të cilat nuk janë shfrytëzuar nga Bashkia, pritet t’i kthehen Ministrisë së Arsimit. Po kështu, me konsenus mes këshilltarëve pritet të kalojë edhe vendimi për familjet që do të përfitojnë bonus strehimi. Do të jenë gjashtë familje që do të përfitojnë nga 6900 lekë deri në 16.900 lekë (të reja) bonus strehimi nga Bashkia e Tiranës.

Përfiton gjysmë burse studenti: -Jehona Gani Nezaj, studente e vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Fakulteti i Biznesit, Durrës. Përfitojnë bursë të plotë shteti nxënësit: -Sara Maksim Gërbi, nxënëse e klasës XII, shkolla e Mesme Teknike Ekonomike, Tiranë. -Laura Ilir Lila, nxënëse e klasës XI, shkolla artistike “Jordan Misja”, Tiranë. -Tea Qirjako Kozma, nxënëse e klasës XII, shkolla artistike “Jordan Misja”, Tiranë.

Përfitojnë bursë të plotë shteti nxënësit: -Donika Pal Gjoka, nxënëse e klasës X në shkollën e mesme të përgjithshme “Leonik Tomeo”, Durrës. -Arsen Agim Tufa, nxënës i klasës X në shkollën e mesme të përgjithshme “Naim Frashëri”, Durrës. Përfitojnë bursë të plotë shteti studentët: -Besnik Lufti Vata, student i vitit të parë në Universitetin e Mjekësisë, Fakulteti i Shkencave Mjekësore Teknike, filiali Kukës. -Henerik Sulo Sadiku, student i vitit të parë në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Ekonomisë, filiali Sarandë. -Emanuela Pal Gjoka, studente e vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Moisiu”, Fakulteti Ekonomik, Durrës. -Ali Rasim Shahini, student i vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, Fakulteti i Shkencave të Natyrës, Elbasan. -Xhersida Ilmi Kaca, studente e vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, Fakulteti i Shkencave Humane, Elbasan. -Denis Kujtim Çorapi, student i vitit të parë në Universitetin “Luigj Gurakuqi”, Fakulteti i Shkencave Natyrore, Shkodër. -Nazlije Hebil Kola, studente e vitit të parë në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, Fakulteti i Infermierisë, Elbasan.

cmyk

Rimiratohet për bursë të plotë shteti nxënësja: -Eglantina Naim Basha, nxënëse e klasës X në gjimnazin “Andon Zako Çajupi”, Tiranë

Do të jenë 5 bursa të plota për nxënësit, 11 bursa të plota dhe një gjysmë bursë për studentët

Rimiratohet për bursë të plotë shteti nxënësi konviktor: -Adriatik Imer Koltraka, nxënës i klasës XII në shkollën e mesme “HoteleriTurizëm”, Tiranë.

Familjet që përfitojnë bonus strehimi Emër Atësi Mbiemër Shuma që përfiton Hume Kurt Sefaj 16 431 lekë Besnik Shaban Çaushi 6 960 lekë Baki Rexhep Çepele 6 960 lekë Dylber Fadil Tufa 6 960 lekë Laje Kadri Birja 6 960 lekë Endrit Jeton Strazimiri 16 870 lekë Totali 61 141 lekë


14

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12798, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist ne Sektorin Zëri i Qytetarit në Drejtorinë e Marrëdhënieve me Publikun. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12779, datë 26.11.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 5 vende e lira të punës në pozicionin Specialist ne Sektorin e Asistences Ligjore dhe Legjislacionit në Drejtorinë Juridike. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Të kontribuojë dhe te marre pjese ne nje komunikim te hapur dhe transparent ndermjet Bashkise se Tiranes dhe qytetareve duke marre opinionet e tyre dhe duke i percjelle ato ne struktura te ndryshme te aparatit per sherbimet e ofruara nga Bashkia e Tiranes.. Merr pjese ne vjeljen e opiniot publik nepermjet sondazheve periodike dhe ben sygjerime mbi permiresime te imazhit publik te Bashkise.

Merr pjese ne procesin e dhenies se asistences ligjore dhe juridike per njohjen me te mire, kuptimin dhe zbatimin e legjislacionit nga strukturat e Bashkise se Tiranes. Drejton punen per zbatimin e legjislacionit ne fuqi per ceshtje qe i propozohen per miratim organeve te qeverisjes vendore dhe atyre qe funksionojne prane saj me ligje te vecanta.

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë ne shkenca sociale Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE-së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative dhe të punës në grup.

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë ne Fakultetin e Drejtesise Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12820, datë 26.11.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 2 vende e lira të punës në pozicionin Specialist ne Sektorin e Implementimit Projekteve të Infrastruktures në Njësinë e Menaxhimit të Projekteve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12821, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 2 vende e lira të punës në pozicionin Specialist ne Sektorin e Projekteve Sociale në Njësinë e Menaxhimit të Projekteve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Menaxhimi i projekteve dhe kontratave, zbatimi i tyre ne perputhje me udhezimet e CEB, EBRD, World Bank dhe legjislacionin shqipetar. Permbushja e objektivave kryesore per arritjen e qellimeve te caktuara ne planin e zbatimit te projekteve.. Koordinimi i pergjithshem i ketyre projekteve.

Menaxhimi i projekteve dhe kontratave, zbatimi i tyre ne perputhje me udhezimet e CEB, EBRD, World Bank dhe legjislacionin shqipetar. Permbushja e objektivave kryesore per arritjen e qellimeve te caktuara ne planin e zbatimit te projekteve.. Koordinimi i pergjithshem i ketyre projekteve.

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë ne deget inxhineri ose administrim-biznes. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE-së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartëne nje nga deget e inxhinierise ose prane Fakultetit Ekonomik. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë 18 dhjetor 2013

Financa ime

Bashkia, 90 milionë lekë për të rinjtë që do të hapin biznes Për vitin 2014 do të vijojë të ofrohet fondi i garancisë për mikrokredi ose kredi që do të ofrohen për bizneset e reja të drejtuara nga të rinj, në shumën 90.000.000 lekë

P

ër vitin 2014 buxheti i bashkisë parashikon 470.000.000 lekë transferta për njësitë bashkiake. Transferta do të vijojë të miratohet e ndarë në dy pjesë, në funksion të miradministrimit të të ardhurave. Pjesa që i takon pagesës së detyrimeve për arsimin parauniversitar për ujë, energji, telefon e materiale pastrimi, është veçuar nga pjesa tjetër e cila do të mbulojë nevojat e njësive bashkiake për paga, sigurime, shpenzime operative të normuara sipas funksioneve që ato kryejnë.

3% që parashikon ligji. Këto fonde do të përdoren sipas përcaktimeve ligjore: Fondi rezervë do të përdoret për financimin e shpenzimeve që nuk mund të parashikohen gjatë hartimit të buxhetit, me vendime të Këshillit Bashkiak; fondi i kontigjencës do të përdoret për të përballuar efektet e mosrealizimit të të ardhurave, nevojën e kryerjes së financimeve të reja dhe shtimin e financimeve mbi fondet e miratuara të programeve ekzistuese, në rast se do të jetë e nevojshme gjithmonë me miratimin e Këshillit Bashkiak.

Shtresat në nevojë dhe të rinjtë “Transfertat për individët përbëhen nga transfertat për mbështetje sociale të shtresave në nevojë si bonusi i qerasë, stimuj ekselence, si ai për nxënësit e shkëlqyer dhe stimuj të tjerë si pagesa për bebet, të cilat do të vijojë të ofrohen nga Bashkia e Tiranës edhe për periudhën në vijim”, - thuhet në relacionin e buxhetit të Bashkisë së Tiranës. Për vitin 2014 do të vijojë të ofrohet fondi i garancisë për mikrokredi ose kredi që do të ofrohen për bizneset e reja të drejtuara nga të rinj, në shumën 90.000.000 lekë. Në këtë fond do të shtohet nisma më e re e Bashkisë së Tiranës në kuadër të mbështetjes së biznesit dhe punësimit. Do të përfshihet në këtë fond, në shumën 100.000.000 lekë, fondi i projektit në mbështetje të SME-ve në bashkëpunim me AADF dhe “NorFund”. Ky projekt konsiston në formimin e partneritetit midis donatorëve për të krijuar një institucion financiar kredidhënës efikas dhe serioz. Qeveria norvegjeze ka rënë dakord që të mbulojë të gjitha kostot paraprake të start-up të bizneseve, ndërkohë që partnerët AADF dhe BT do t’i përdorin fondet e tyre totalisht për kapital kreditimi. Projekti do t’i përgjigjet mungesës së financimeve të orientuar për sipërmarrjet/bizneset MSME (micro, small, medium-sized enterprises) dhe do të menaxhohet nga CFF Albania dhe do të mbikëqyret nga bordi drejtues i përbërë nga donatorët e përfshirë.

Donacionet e parashikuara në buxhet Mbështetur në programin e ngritjes së fondeve dhe në procesin e bashkëpunimit dhe koordinimit të partnerëve ndërkombëtarë dhe vendas që operojnë në Tiranë, Bashkia e Tiranës në përputhje me prioritetet e vendosura për periudhën afatmesme dhe projektet që janë në vijimësi, parashikon të realizojë nëpërmjet projekteve me donatorë shumat si më poshtë: -3.225.000 USD -85.548.282 euro -20.448.550 eekë Projektet me donatorë konsistojnë kryesisht në rritjen e kapaciteteve të stafit të Bashkisë së Tiranës dhe ofrimin e asistencës teknike. Gjithashtu, Bashkia e Tiranës ka përfituar mbështetjen nga partnerë ndërkombëtarë për realizimin e projekteve strategjike siç janë zgjatimi i bulevardit verior dhe rehabilitimi i lumit të Tiranës, ndërtimi i terminalit apo projekti i linjës e tramit. Për të gjitha këto projekte, Bashkia e Tiranës ka detyrimin e rimbursimit të vlerës së TVSHsë për subjektet zbatuese, pasi ky tatim nuk mbulohet nga fondet e donatorëve. Projektet me donatorë paraqiten të detajuar në pjesën e dytë të relacionit të PBA-së, ku trajtohen aktivitetet sipas programeve.

Fondi rezervë dhe kontigjenca Për periudhën afatmesme 20142016, fondi rezervë dhe ai i kontigjencës, të llogaritur sipas ligjit për menaxhimin e sistemit buxhetor, arrijnë së bashku në shumën 120.000.000 lekë për çdo vit dhe përbëjnë mesatarisht 1.3% të totalit të buxhetit, kundrejt limitit deri në

Transferta e akorduar për vitin 2014, për secilën njësi bashkiake Njësitë bashkiake

Paga

Sigurime

Njësia bashkiake nr.1 Njësia bashkiake nr.2 Njësia bashkiake nr.3 Njësia bashkiake nr.4 Njësia bashkiake nr.5 Njësia bashkiake nr.6 Njësia bashkiake nr.7 Njësia bashkiake nr.8 Njësia bashkiake nr.9 Njësia bashkiake nr.10 Njësia bashkiake nr.11 Totali

15,871 29,100 16,000 18,100 18,160 32,050 20,310 17,240 18,140 19,960 17,460 222,391

2,476 4,570 2,540 2,830 2,840 5,050 3,180 2,740 2,850 3,170 2,730 34,976

Shpenzime Administrata 26,447 42,220 23,340 29,312 29,600 44,400 31,890 25,342 29,994 29,087 29,925 341,557

Shpenzime Arsimi 10,443 13,000 9,000 11,100 16,000 8,000 15,400 10,500 16,000 6,500 12,500 128,443

Total 2014 36,890 55,220 32,340 40,412 45,600 52,400 47,290 35,842 45,994 35,587 42,425 470,000

15


16

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12841, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist ne Sektorin e Sipërfaqeve Urbane në Drejtorinë e Menaxhimit të Kontratave në Drejtorinë e Përgj. të Planifikimit dhe Menaxhimit të Shërbimeve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12790, datë 11.12..2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist në Drejtorinë e Auditit te Brendshem. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Hartimi i manualit specifik per fusha te vecanta te auditit te brendshem ne zbatim te manualit te auditimit te brendshem dhe dergimi per miratim ne Keshillin Bashkiak. Hartimi i planit vjetor dhe strategji per veprimtarine e fundit te auditit te brendshem dhe dergimi per miratim te Kryetari i Bashkise. Raportimi periodikisht per gjetjet, perfundimet dhe rekomandimet qe rezultojne nga veprimtarite audituese, tek Kryetari i Bashkise dhe pergatitja e raporteve vjetore ose periodike.

Zbatimi i kontratave të sipërnarrjes në Infrastrukturë, duke synuar realizimin e objekteve me parametra bashkëkohorë për të siguruar standarte jetese dhe zhvillimi për qytetin. Zbaton projektet për Ivestimet të reja në infrastrukturë, sip. urbane. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të gjuhëve të Bashkimit Europian. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Përshkrimi i punës:

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në Fakultetin e Ekonomise. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Te jete i pajisur me certifikate auditi. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, si dhe literature specifike per kete pozicion pune. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999“Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000“Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12829, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për nëntë vende të lira pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Shqyrtimit të Aplikimeve në Drejtorinë e Kontrollit të Zhvillimit të Territorit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12830, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për katër vende të lira pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Standartizimit në Drejtorinë e Planifikimit të Territorit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Shqyrtimi e vlerësimi i kërkesave për lejimin e kryerjes së punimeve për zhvillimin e tokës ose të strukturës në të, deri në vendimarrje , në përputhje me përcaktimet e detyrueshme të politikave të hartuara, planeve e rregulloreve të miratuara dhe legjislacionit në fuqi;

Harmonizimi i interesave publike dhe atyre private në funksion të zhvillimit të qëndrueshëm të territorit, nëpërmjet standardizimit në projektimin e zhvillimeve në territor; përcaktimi i standarteve dhe rregullave për hartimin dhe zbatimin e projekteve dhe planeve vendore dhe planeve të detajuara vendore;

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në degën Arkitekturë dhe Drejtësi. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në degën Arkitekturë ose Inxhinieri. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë 18 dhjetor 2013

17

Financa ime

M

jaft specialistë për fushën e karrierës mendojnë se koha më e mirë për të përmirësuar karrierën tuaj është kur ju jeni në një pozicion të caktuar pune. Kjo ndodh, sepse ju keni më shumë mundësi për të vlerësuar një variacion mundësish dhe gjithashtu do të jeni i aftë të vlerësoni se çfarë po arrini me pozicionin aktual pa u ndikuar negativisht nga një dëshirë për të lëvizur. Në tregun e sotëm të punës është në dorën tuaj të merrni kontrollin e drejtimit të karrierës suaj. Ekzistojnë shumë mënyra në të cilat ju mund ta zhvilloni karrierën tuaj:

Të përmirësosh karrierën, ja disa mënyra

Iniciativa

Basha: 4 mijë pemë dhe drurë dekorativë do të mbillen gjatë këtij sezoni në Tiranë

Duke kërkuar më shumë përgjegjësi do të tregoni gatishmëri për të marrë përgjegjësi më të mëdha. Shefi juaj do të kuptojë se ju punoni shumë, jeni i ndërgjegjshëm dhe me vlera të mëdha për kompaninë

Flisni me shefin tuaj I tregoni shefit tuaj për ato që ju keni si synim të arrini. Ndajini qëllimet tuaja me atë dhe diskutoni se si mund t’i arrini këto qëllime së bashku. Kërkoni për më shumë përgjegjësi Duke kërkuar më shumë përgjegjësi do të tregoni gatishmëri për të marrë përgjegjësi më të mëdha. Shefi juaj do të kuptojë se ju punoni shumë, jeni i ndërgjegjshëm dhe me vlera të mëdha për kompaninë. Përmirësoni aftësitë tuaja Duke zhvilluar aftësitë tuaja ju do të keni mundësi të zhvilloni karrierën tuaj në nivele të mëtejshme. Fokusohuni në përmirësimin e aftësive që ju i cilësoni si të dobëta. Për shembull: nëse aftësitë tuaja nuk janë shumë të forta, përpiquni t’i përmirësoni ato. Dëgjoni me kujdes se si komunikojnë të tjerët dhe do të keni mundësi të përmirësoni këto aftësi. Përdorni iniciativën tuaj Iniciativa nuk është një aftësi që mund të kërkohet, është diçka që përfshin idenë që ju të mendoni jashtë kornizave, bëhuni i pavarur dhe mos kini frikë nga refuzimi. Megjithëse mund të jeni i kënaqur nga roli juaj aktual mos i lini gjërat të

Iniciativa nuk është një aftësi që mund të kërkohet, është diçka që përfshin idenë që ju të mendoni jashtë kornizave, bëhuni i pavarur dhe mos kini frikë...

zhvillohen në atë mënyrë. Shprehni mendimet tuaja dhe ngrini zërin.

zhvillimin e karrierës suaj dhe, pse jo, të keni një ngritje në detyrë.

Gjeni një këshillues Gjeni dikë që duket si këshilluesi juaj. Nëse ata punojnë jashtë ose brenda kompanisë, të kesh një këshillues është një mënyrë mjaft e mirë për të fituar këshilla dhe orientime në

Luani pjesën Ne të gjithë duam të kemi një rritje në detyrë dhe të kemi zhvillime në karrierë, por nëse nuk luani pjesën, ju nuk do t’i përfitoni këto. Luani rolin për atë se çfarë aspironi

BQE, luftë deflacionit Banka Qendrore Evropiane (BQE) është e gatshme të ndërhyjë, nëse inflacioni mbetet i ulët për një kohë të gjatë. Kjo është sfida e re e presidentit të Bankës së Evropës, Mario Draghi, i cili gjithsesi siguroi tregjet se Eurozona do t’i shpëtojë deflacionit të stilit japonez. Draghi e ka “timonin në duar”, megjithatë nuk pranoi të jepte detaje për instrumentet që ka në dispozicion për të “luftuar” çdo dobësi të tejzgjatur të çmimeve. Presidenti i Bankës Qendrore Evropiane theksoi se arsyeja që bankat nuk po kreditojnë individët dhe kompanitë nuk është për shkak se nuk kanë fonde, duke sinjalizuar se tani për tani, banka qendrore nuk ka ndërmend të ndërmarrë një

dhe jo rolin të cilin keni. Përhapni rrjetin tuaj Forconi rrjetin tuaj personal. Nëse shefi juaj aktual nuk po ju ndihmon të zhvilloni karrierën tuaj, atëherë lidhjet janë të rëndësishme në punën tuaj dhe një mënyrë për të zhvilluar karrierën tuaj. dupunë.com.

Bashkia e Tiranës ka nisur sezonin e mbjelljes së pemëve. Në këtë sezon janë planifikuar të mbillen rreth 4 mijë pemë dhe drurë dekorativë anembanë qytetit. Kryebashkiaku Basha ka qenë i pranishëm në mbjelljen e 390 pemëve, financuar nga një bankë private. Kryetari i Bashkisë theksoi se shtimi i gjelbërimit në Tiranë është domosdoshmëri dhe për këtë arsye Bashkia e Tiranës e ka vendosur që në fillim shtimin e gjelbërimit të hapësirave të gjelbra e të pemëve në Tiranë, në krye të axhendës së saj. “Dua t’u raportoj me kënaqësi qytetarëve të Tiranës, që pak më shumë se dy vjet nga nisja e administratës sime, në qytet janë mbjellë plot 25 mijë pemë dhe dru të rinj dekorativë, nga të cilët 12.500 janë pemë dekorative anembanë qytetit. Jemi në rrugë të mbarë për të përmbushur premtimet tona. Puna do të vijojë me ritme të larta. Vetëm në arteriet e reja të qytetit, siç është bulevardi i ri dhe rehabilitimi i lumit të Tiranës do të shtohen qindra, mijëra metra katrorë gjelbërim dhe dhjetëra mijë drurë dekorativë, pemë që do të bëjnë të mundur pikë së pari një ambient më të shëndetshëm, cilësi ajri më të mirë por edhe hapësira më të përshtatshme për të kaluar kohën e lirë, për ta bërë kështu qytetin tonë përmes këtyre veprave, hap pas hapi një qytet ku jetohet më mirë, punohet dhe shijohet më mirë koha e lirë për të gjithë e në veçanti për brezin e ri”, deklaroi kryebashkiaku Basha.

Kosovë, kreditë e këqija, 153 milionë euro program të ri të financimit afatgjatë. Gjatë muajve të fundit, inflacioni në Eurozonë ka rënë shumë poshtë objektivit afatmesëm prej 2 për qind të Bankës Qendrore, ndërkohë që blloku doli nga recesioni dhe bankat po përpiqen të “pastrojnë” bilancet e tyre, që u përkeqësuan gjatë periudhës së krizës. “Jemi plotësisht të vetëdijshëm për rreziqet që na kanosen nga rënia e vazhdueshme e çmimeve”, - tha Draghi përpara Parlamentit Evropian. “Këshilli Drejtues është i gatshëm dhe i aftë të veprojë nëse do të jetë e nevojshme. Por situata nuk është e ngjashme me Japoninë e viteve ‘90”, - shtoi Draghi. Banka Qendrore Evropiane uli normën bazë të interesit në nivelin më të ulët rekord prej 0.25 për qind në nëntor, e alarmuar nga rënia e inflacionin në 0.7 për qind gjatë tetorit.

K

reditë e këqija në vend edhe më tutje vazhdojnë të pësojnë rritje të konsiderueshme në raport me vitet e kaluara. Sipas raportit të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) shihet se kreditë e këqija në fund të shtatorit të këtij viti kanë arritur në 8,5 për qind, e derisa në fund të qershorit të këtij vitit kishin qenë 7,8 për qind. Sipas BQK-së, kjo rritje e pjesëmarrjes së kredive joperformuese në gjithsej kreditë kryesisht i atribuohet normës më të ulët të rritjes së gjithsej kredive gjatë kësaj periudhe. Sektorët që kontribuuan në rritjen e kredive joperformuese gjatë kësaj periudhe ishin kryesisht tregtia dhe industria prodhuese. “Kreditë joperformuese vazhdojnë të jenë mirë të mbuluara me provizionet për humbjet e mundshme nga kreditë. Në shtator 2013, mbulueshmëria e kredive joperformuese me provizione për humbje nga kreditë është rritur në 113,2 për qind, krahasuar me 112,6 për qind në dhjetor 2012. Sektori bankar vazhdoi të ketë nivel të kënaqshëm të mjaftueshmërisë së kapitalit edhe në TM3 2013. Treguesi i Mjaftueshmërisë së Kapitalit (CAR) në shtator 2013 arriti në 16,4 për qind nga 14,2 për qind sa ishte në dhjetor 2012”, -

thuhet në raportin e BQK-së. Më tej në raport thuhet se sektori bankar u karakterizua me performancë pozitive edhe në tremujorin e tretë të vitit 2013, ku fitimi neto i sektorit arriti vlerën prej 22.4 milionë euro, që tregon për një rritje prej 5.2 milionë euro krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Përderisa të hyrat e sektorit bankar kanë shënuar rritje të lehtë krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit paraprak, gjithsej shpenzimet kanë pësuar rënie dhe kjo kryesisht për shkak të shpenzimeve më të ulëta në kategorinë e shpenzimeve për provizione dhe shpenzimeve tjera jo nga interesi. “Zvogëlimi i shpenzimeve të sektorit bankar është reflektuar edhe në raportin e shpenzimeve ndaj të hyrave të sektorit bankar. Në shtator 2013, raporti i shpenzimeve ndaj të hyrave ishte 87,2 për qind, krahasuar me nivelin prej 88,8 për qind sa ishte në shtator 2012. Megjithatë, kryesisht si pasojë e rënies më të madhe të shpenzimeve në qershor 2013 krahasuar me shtatorin 2013, raporti i shpenzimeve ndaj të hyrave të sektorit bankar ishte më i lartë në shtator të këtij viti krahasuar me qershorin 2013 kur ky raport qëndroi në 86,7 për qind”, - thuhet në raport.


18

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12831, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Analizës së Kostove në Drejtorinë e Prokurimeve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12846, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për tre vende të lira pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Ankimimeve në Drejtorinë Juridike. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Sigurimi i mirëpërdorimit të fondeve publike dhe uljen e shpenzimeve proceduriale për procedurat e prokurimit të zhvilluara nga Bashkia e Tiranës; respektimi i standardeve ligjore e teknike të miratuara në mënyrë që të rrisë efiçencën në realizimin e procedurave të prokurimit të zhvilluara nga Bashkia Tiranë.

Përfaqësimi në të gjitha konfliktet gjyqësore në të cilat Bashkia është palë ndërgjyqëse, në të gjitha shkallët e gjykimit, me qëllim përfaqësimin sa më dinjitoz të Bashkisë së Tiranës në mbrojtje të pronës publike, si dhe përftimin e interesave maksimale për institucionin.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në Fakultetin Juridik ose Ekonomik. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë për Drejtësi. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12833, datë 11.12.2013, Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 4 vende te lira të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e GIS Kadastrës, në Drejtorinë e Planifikimit të Territorit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12786, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Infrastrukturës TIK, në Drejtorinë e Teknologjisë së Informacionit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Të përcaktojë dhe te ndjeke politikat dhe direktivat në përdorimin e GIS dhe mirëmbajtjen e të dhënave (siguri, akses, backup, të dhënat – frekuenca dhe përditësimi i tyre si dhe kontrolli i cilësisë), të ndihmojë integrimin e të dhënave të infrasturkturës hapësinore si dhe planifikimi dhe koordinimi i GIS me sektorë të tjerë dhe shkëmbimi i të dhënave si dhe trajnimi i stafit të Bashkisë.

Zhvillimi i politikave dhe procedurave për hyrje dhe përdorim të rrjetit kompjuterik dhe/ose të data bazës së internetit; administrimi i të drejtave të përdoruesve në rrjet; zbatimi i masave parandaluese dhe strategji për rritjen e performancës së rrjetit kompjuterik; përcaktimi i kërkesave teknike për sistemet në ngarkim, si dhe asistencë në përgatitjen e termave të referencës për informatizimin e mëtejshëm të Bashkisë së Tiranës;

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në një nga degët e Inxhinierisë, ose degen topografi. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhe të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative dhe të punës në grup.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në degën Informatikë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Çertifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Çertifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, VKM. Nr. 459, dt. 16.06.2010 për “Miratimin e standarteve të përbashkëta gjeodezike dhe GIS”, Ligji nr. 10119, dt. 23.04.2009 për “Planifikimin e Territorit”. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

19

Ekonomi

Ndryshojnë rregullat për deklarimin e fitimeve

Destinimi i fitimit deri më 31 mars, jo në 31 korrik Ndryshon deklarimi i “kanalizimit” të fitimeve të një ndërmarrjeje, që tani duhet të bëhet nga 1 janari, kur biznesi duhet të përcaktojë shumën e rezervave ligjore, pjesën që do të përdoret për investime ose për shtesë kapitali dhe pjesën që do të shpërndahet në formë dividendi, jo nga data 31 korrik që është aktualisht, por në datën 31 mars, në kuadër të paketës së re fiskale. Sipas relacionit të financave, propozohet heqja e detyrimit për mbledhjen e organit vendimmarrës për miratimin e pasqyrave financiare dhe destinimin e fitimit brenda 6 muajve nga mbyllja e vitit financiar. Ky ndryshim është në përputhje me legjislacionin tregtar në fuqi. Propozohet edhe ndryshimi i afatit për dorëzimin e vendimit të organit vendimmarrës të shoqërive tregtare për destinimin e fitimit pas tatimit, duke përcaktuar shumën e rezervave ligjore, pjesën që do të përdoret për investime ose për shtesë kapitali dhe pjesën që do të shpërndahet në formë dividendi, nga data 31 korrik që është aktualisht, në datën 31 mars. Me ndryshimin e propozuar synohet që të ulen pengesat administrative, duke njesuar momentin e dorëzimit të vendimit të organit vendimmarrës për destinimin e fitimit pas tatimit, duke përcaktuar

Sportel banke

shumën e rezervave ligjore, pjesën që do të përdoret për investime ose për shtesë kapitali dhe pjesën që do të shpërndahet në formë dividendi, me kohën e dorëzimit të pasqyrave financiare pranë organeve tatimore. Ndryshimi Ndryshimet në ligjin n. 8438, datë 28.12.1998, “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar: Në nenin 33/1 “Depozitimi i

vendimit për miratimin e rezultatit vjetor dhe destinimi i fitimit”, ndryshohet me këtë përmbajtje: “1. Shoqëritë tregtare, sipas ligjit ‘Për tregtarët dhe shoqëritë tregtare’, të ndryshuar, pas pagimit të tatimit mbi fitimin, sipas dispozitave të kreut III të këtij ligji, duhet të miratojnë në asamblenë e ortakëve apo organin kompetent vendimmarrës të shoqërisë rezultatet financiare të vitit paraardhës dhe ta destinojnë

10

Mijë lekë është gjoba që parashikohet per çdo muaj vonese në zbatimin e këtij ligji

fitimin pas tatimit, duke përcaktuar shumën e rezervave ligjore, pjesën që do të përdoret për investime ose për shtesë kapitali dhe pjesën që do të shpërndahet në formë dividendi. 2. Shoqëritë tregtare dhe personat fizikë, sipas pikës 1 të këtij neni, duhet të depozitojnë pranë organeve tatimore, vendimin e organit përgjegjës/vendimin e personit fizik, jo më vonë se data 31 mars. Për paraqitjen me vonesë të këtij vendimi zbatohet një gjobë prej 10 000 (dhjetë mijë) lekësh për çdo muaj vonesë. 3. Personi juridik duhet të derdhë për llogari të organit tatimor tatimin mbi dividendin e pagueshëm, sipas pikës 1 të këtij neni, jo më vonë se data 31 mars, kur bëhet miratimi i rezultateve, pavarësisht nëse është bërë ose jo shpërndarja e dividendit. 4. Vendimi i asamblesë së ortakëve, i organit kompetent të shoqërisë apo vendimi i personit fizik, sipas këtij neni, për miratimin e rezultatit dhe destinimin e fitimit pas tatimit, duhet të paraqitet në organin tatimor, në përputhje me afatin e përcaktuar në pikën 2 të këtij neni, edhe nëse rezultati për vitin ushtrimor ka qenë me humbje apo zero”. Për mosdepozitimin e vendimit zbatohen penalitetet, sipas pikës 2 të këtij neni.

BE – Rusi, debat për gazsjellësin jugor Marrëveshjet mes koncernit energjetik rus, “Gazprom”, dhe shtatë vendeve evropiane ishin nënshkruar, kur Komisioni Evropian tërhoqi frenat: Marrëveshjet shkelin rregullat e BE-së, sepse një firmë nuk mund të jetë njëherazi pronarja e një gazsjellësi dhe monopoliste e transportit të gazit. Në janar, eurokomisioneri evropian për Energjetikën, Günther Oettinger, do të udhëtojë drejt Moskës, për të negociuar me përfaqësues të Kremlinit në emër të gjashtë vendeve anëtare, Hungarisë, Bullgarisë, Kroacisë, Sllovenisë, Austrisë dhe Greqisë, si edhe të vendit kandidat të BE-së, Serbisë. Në jugun e Rusisë, në Bullgari dhe Serbi janë vendosur ndërkohë tubacionet e para të gazsjellësit jugor, të njohur si “South Stream Pipeline”. Që në fund të vitit 2015 pritet që gazi rus të kalojë përmes Detit të Zi dhe të transportohet në BE përmes këtij

Propozime nga Brukseli

gazsjellësi. Stacionet e fundit janë Austria dhe Hungaria, dega jugore në të ardhmen mund të përfshijë Greqinë dhe përmes Adriatikut të kalojë në Italinë e Jugut. “Një gazsjellës duhet të funksionojë si një autostradë. Gjithsekush mund ta përdorë dhe të paguajë në bazë të tarifave në fuqi”, - deklaron “Një gazsjellës duhet të funksionojë si një autostradë. Gjithsekush mund ta përdorë dhe të paguajë në bazë të tarifave në fuqi”

zëdhënësja e komisionerit të BE-së për Energjinë, Marlene Holzner, por kjo nuk është parashikuar në kontratat ndërkombëtare, “sepse “Gazprom”-i pretendon të ketë në dorë të gjitha kapacitetet”, - kritikon ajo në bisedë me “Deutsche

Gazsjellësi TAP

Welle”-n. Ndërsa Antonio Hurtado, drejtor i Institutit për Teknikën Energjetike në Universitetin e Drezdenit, sqaron se kjo politikë, pra kur një koncern ka në dorë të gjithë frenat, është “kundër klientëve”. “Është kuptuar ndërkohë që nuk është as e drejtë nga ana e konkurrueshmërisë, kur firmat janë zotëruese të të gjitha hallkave të zinxhirit të prodhimit”, - sqaron

Hurtado. Pikërisht për këtë arsye menaxhimi i gazsjellësit jugor nuk duhet të jetë në duart e “Gazprom”it. Megjithatë, jo të gjithë e ndajnë këtë qëndrim. Rusia financon pjesën më të madhe të projektit me 16 miliardë euro, prandaj edhe duhet të përfitojë nga ky projekt, është e mendimit gazetarja serbe Jelica Putnikovic, kryeredaktore e gazetës “Balkan Magazin”.

Pasi ende nuk është e qartë se si do të veprohet me projektin, bankat janë shumë të kujdesshme në dhënien e kredive. Një zgjidhje e mundshme në debatin për këtë çështje, sipas KE-së, është që “Gazprom” të sigurojë një menaxhim të pavarur të gazsjellësit. Marlene Holzner nga Komisioni Evropian thotë se “në këtë rast, “Gazprom”-i do të ishte pronar i gazsjellësit, por pa ndikim në biznesin e përditshëm”.


20

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12834, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për një vend të lirë pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Infrastrukturës dhe Pajisjeve në Drejtorinë e Prokurimeve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12845, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 2 vende te lira të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e Inventarizimit dhe Regjistrimit të Pronave Publike, në Drejtorinë Juridike. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”. Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës: Menaxhon procedurën e prokurimit, nga paraqitja e kërkesës për fillimin e një procedure prokurimi nga drejtoria përkatëse, deri në lidhjen e kontratës me operatorin ekonomik fitues, duke analizuar realizimin e procedurës së prokurimit në përputhje me kushtet teknike dhe aktet ligjore në fuqi. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në fakultetin juridik, ekonomik. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Merr pjese ne procesin per identifikimin e pronave të paluajtshme shtetërore në territorin nën juridiksionin e Bashkisë së Tiranës. Mbikëqyr procesin e përgatitjes së listave të iventarit, të transferimit të pronave në pronësi të Bashkisë Tirane si dhe regjistrimi pranë ZVRPP-së të pronave që kanë kaluar në pronesi të Bashkisë Tiranë. Ndjek proceduren e konfirmimit të statusit aktual juridik te prones për sektorin, per drejtorite e Bashkisë së Tiranës si dhe për të tretë. Rekomandon mbi zgjidhjen e konflikteve te pronesise duke ndihmuar me zgjidhjen e problemeve topogafike dhe ligjore te evidentuara gjate punes.. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë pranë Fakultetit të Drejtësisë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për“Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, ligji nr. 8743, dt. 22.02.2001 për “Pronat e paluajtshme të shtetit”. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12818, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 3 (tre) vende të lira pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit në Drejtorinë e Marrëdhënieve me Publikun. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12819, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 3 vende te lira të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e Kontratave dhe Marrëveshjeve, në Drejtorinë Juridike. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Ndihma në dhënien e informacionit të plotë, të shpejtë dhe të mbështetur mbi bazën ligjore përkatëse, tek qytetarët, të cilëve u ofrohet nga Bashkia e Tiranës. Asistimi dhe ndihma ndaj qytetarëve për formulimin e kërkesave apo ankesave. Dhënia e shpjegimeve të nevojshme për të gjitha paqartësitë që kanë qytetarët në lidhje me shërbimet që ofrohen.

Merr pjese ne procesin për hartimin dhe dhënien e ndihmës ligjore për kontratat dhe marrëveshjet si dhe kërkon informacion teknik nga strukturat e Bashkisë për përcaktimin e të drejtave dhe detyrimeve duke negociuar në lidhje me to gjate pergatitjes së kontratave, aktmarreveshjeve, memorandumeve të mirëkuptimit dhe bashkëpunimit në mbështetje me aktet ligjore dhe nënligjore që janë fuqi. Jep sugjerime në përcaktimin e sanksioneve dhe përgjegjësive për zbatimin e të drejtave dhe detyrimeve të marra përsipër në kontrata dhe marrëveshje duke bashkëpunuar me strukturat përkatëse.

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

Kërkesa të veçanta për kandidatin:

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

• • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë pranë Fakultetit të Drejtësisë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta. • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë, 18 dhjetor 2013

21

Kronikë Pretenca Plagosi kryekomunarin, 20 vjet burg për Altin Shabanin

Plagosi kryekomunarin pasi e largoi nga puna, kërkohet dënimi me 20 vjet heqje lirie. Prokuroria ka kërkuar shpalljen fajtor të të pandehurit Altin Shabani për akuzën e vrasjes në rrethana cilësuese mbetur në tentativë dhe dënimin në total me 20 vjet burg. “Në datën 3 qershor të 2012 rreth orës 20:30, Elmi Allmuça po kthehej nga fshati Mustafakoç, për në drejtim

të shtëpisë të tij. Elmi Allmuça ishte duke udhëtuar me automjetin e tij të markës “Mercedes-Benz” dhe rrugës që kalon nëpër fshatin Mustafakoç i ka dalë përpara një tjetër automjet që i ka bllokuar kalimin e rrugës. Nga ky automjet ka zbritur Altin Shabani, i cili është afruar pranë Elmi Allmuçës dhe i është drejtuar me fjalët: “A e di ti që unë e kam familjen pa bukë?” I

dëmtuari, Elmi Allmuça, i ka thënë Altin Shabanit se këto probleme nuk mund të zgjidheshin në atë vend dhe në atë moment, por në zyrë. Më pas, duke shfrytëzuar një hapësirë të lirë që ndodhej ndërmjet automjetit të tij dhe automjetit të Altin Shabanit, është larguar nga ai vend. Sapo ka filluar të largohet, nëpërmjet xhamit të derës së pasme të pasagjerit dhe pasqyrës së krahut të drejtuesit të

automjetit, Elmi Allmuça ka konstatuar se Altin Shabani ka nxjerrë nga brezi një pistoletë dhe me të ka qëlluar në drejtim të automjetit që ai drejtonte. Si pasojë e kësaj të shtëne ka mbetur i plagosur rëndë Elmi Allmuça, i cili ka mundur të largohet disa metra më tutje nga vendi i ngjarjes, kurse Altin Shabani është larguar nga vendi i ngjarjes së bashku me armën e krimit”.

Aksidenti

Zhdukja e portofolit të Olldashit, Prokuroria nis hetimet Kallëzimi nga SHKB-ja, pas denoncimit të familjarëve, dyshimet tek banorët e zonës Depozitohen procesverbalet e shërbimeve të punonjësve të policisë, që ishin të pranishëm natën e ngjarjes Anxhela Tato Prokuroria e Tiranës nis hetimet për zhdukjen e portofolit të ishdeputetit Olldashi natën e aksidentit tragjik. Burime nga organi i akuzës bëjnë me dije se tashmë ka nisur verifikimi i të gjitha provave që do të çojnë në zbulimin e personit që grabiti portofolin e të ndjerit. Kallëzimi penal është bërë në organin e akuzës nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, pas ankesës së familjarëve të të ndjerit Olldashi për mosmarrjen në dorëzim të portofolit. Bëhet me dije se në Prokurori janë depozituar edhe processhërbimet e të gjithë punonjësve të policisë, që natën e ngjarjes kanë qenë të pranishëm. Burime bëjnë me dije se gjithë pesha e dyshimeve bie mbi banorët e zonës, të cilët kanë shkuar të parët tek makina e përmbysur, ndërsa nga dëshmitë e efektivëve të policisë, nuk ka figuruar asnjëri të ketë gisht në këtë episod të turpshëm. “Portofoli nuk u gjet mes provave të fiksuara në vendngjarjen, e aksidentit fatal ku humbi jetën deputeti, dhe ky ishte i vetmi send që nuk është marrë në dorëzim nga të afërmit e tij.

> Makina e ish-deputetit të PD-së, Sokol Olldashi Ky i fundit nuk është fiksuar në procesverbalet e prokurorisë dhe policisë së Tiranës, pasi sipas burimeve nuk është gjetur në vendngjarje, por as brenda ambienteve të makinës “Mercedes-Benz” me targë AA 003 HN. Dyshimet flasin se portofoli mund të jetë vjedhur nga persona

që kanë qenë të pranishëm në vendngjarje, duke përfshirë këtu dhe banorë të zonës. Ndërkohë, në makinën e Olldashit u gjet telefoni, ora, dy libra të grupit Portofoli nuk u gjet mes provave në vendngjarje dhe ky ishte i vetmi send që nuk është marrë nga të afërmit e tij

“Bitëlls”, një libër ekonomik, 20 pako duhan të bluar, qindra filtra cigaresh si dhe dy laptopë”, - thotë një burim nga organi i akuzës. Kallëzimi Pas aksidentit, pasi i janë dorëzuar familjes sendet personale të deputetit Sokol Olldashi, ka pasur një paqartësi nisur me provat e gjetura në vendin e ngjarjes. Këtu ka nisur një kërkesë llogarie ndaj ekspertëve, oficerëve, mjekëve e të gjithë personave që kanë qenë të

pranishëm në vendin e ngjarjes, për shkak se familja pretendon se nuk u është kthyer portofoli i të ndjerit. Burime nga grupi hetimor thanë se në vendin e ngjarjes, brenda, por edhe jashtë makinës nuk është gjetur asnjë portofol. Ndërsa u verifikuan me imtësi edhe rrobat që kishte veshur Olldashi në momentin e aksidentit, një pulovër me ngjyrë jeshile dhe një palë pantallona kadife, në xhepat e të cilave nuk është gjetur portofol. Një përfaqësues i familjes Olldashi është paraqitur fillimisht në polici dhe prokurori, duke kërkuar portofolin personal të të ndjerit Olldashi, por që në fakt pas verifikimeve të kryera është konstatuar se ky send nuk është shkruar në listën e provave të gjetura në vendin e aksidentit. Pavarësisht kësaj, nga ana e Prokurorisë së Tiranës iu është dhënë garanci përfaqësuesit të familjes Olldashi që do të bënin një rikontroll tjetër të provave, me shpresën e gjetjes së portofolit, në të cilin ish-deputeti i PD-së Sokol Olldashi, kishte një sasi lekësh dhe disa karta elektronike bankomati, por edhe pas verifikimeve nuk pati asnjë zhurmë nga portofoli, i cili u zhduk në mënyrë të mistershme.

Takimi

Adriatik Llalla: Thellim i hetimit për burimin e pastrimit të parave “Hetimet kundër korrupsionit, informalitetit në fushën e ndërtimeve dhe krimit të organizuar kanë orientuar prokurorinë shqiptare drejt investigimit të thelluar lidhur me pastrimin e parave që gjenerojnë nga këto aktivitete të paligjshme”. Kështu deklaroi prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, gjatë një bisede me ambasadoren e Republikës së

Francës në Shqipëri dhe drejtorit të TRACFIN (agjencia kundër pastrimit të parave, Francë), JeanBaptiste Carpentier. Zyra e shtypit e Prokurorisë së Përgjithshme bën të ditur se gjatë këtij takimi, kryeprokurori Llalla theksoi se falë nismës gjithëpërfshirëse të organit të prokurorisë në luftën kundër ndërtimeve të paligjshme, hetime po thellohen mbi burimin

e krijimit të tyre. “Pikërisht, ky është objektivi ynë kryesor, i cili natyrisht ecën krahas hetimeve për abuzimin me detyrën nga ana e funksionarëve lokalë për dhënien e lejeve të ndërtimit”. Sipas kryeprokurorit, në të njëjtën linjë po veprohet edhe me hetimet lidhur me trafikun e lëndëve narkotike në sasi të mëdha, për të provuar qarkullimin

Adriatik Llalla

e parave të rrjedhura nga ky aktivitet i paligjshëm në sipërmarrje të ndryshme private. Gjithashtu, edhe të ardhurat e krijuara nga korrupsioni janë një tjetër objekt, i cili po hetohet lidhur me pastrimin e parave”. Mësohet se zyrtarët francezë diskutuan me kryeprokurorin Llalla mbi mundësitë e forcimit të bashkëpunimit të mëtejshëm


22

E mërkurë 18 dhjetor 2013

Reklamë

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12828, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për tre vende të lira pune në pozicionin Specialist në Sektorin e Kontrollit të Zbatimit të Lejeve në Drejtorinë e Kontrollit të Zhvillimit të Territorit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12780, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e Marrëdhënieve me Jashtë. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Kryerja e kontrolleve të vazhdueshme në territor, mbi realizimin e punimeve që kryen në strukturat e pajisura me leje punimesh, në të gjitha fazat e ndërtimit, deri në pajisjen me leje përdorimi dhe kur verifikon shkelje të kushteve specifike, të vendosura për realizimin e zhvillimit dhe instrumentve të planifikimit, merr masat e nevojshme dhe vë në dijeni Inspektoriatin Ndërtimor e Urbanistik, për kundravajtje administrative sipas ligjit në fuqi.

Zgjerimin e lidhjeve kulturore me organizma homologë ndërkombëtare për të krijuar imazhin kozmopolit të qytetit të Tiranës.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në një nga degët e Inxhinierisë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, menaxhuese dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë çertfikatë që vërteton mbrojtjen e gjuhës së huaj. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

BASHKIA E TIRANËS

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot. 12812, datë 11.12.2013, Bashkia e Tiranës shpall konkursin për vendin e lirë të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e Planifikimit te Kalendarit, në Drejtorinë e Artit dhe të Kulturës. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1, VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” ( i ndryshuar) dhe urdhrit nr. prot.12803, datë 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për 2 vende te lira të punës në pozicionin Specialist në Sektorin e Zhvillimit Profesional, në Drejtorinë e Politikave të Punësimit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës:

Përshkrimi i punës:

Të organizojë dhe të menaxhojë aktivitetet e Bashkisë Tiranë, të hartojë dhe të mbikqyrë procedurat për realizimin dhe planifikimin e kalendarit per aktivitetet qe organion Bashkia e Tiranes dhe mbështetjen e projekteve artistiko-kulturore, të iniciojë dhe koordinojë aktivitete me institucione kulturore dhe institucione/subjekte të tjera të mundshme, të raportojë, arkivojë, strukturojë dhe të standartizojë të dhënat.

Merr pjese ne hartimin mbi mundësinë e zhvillimit profesional të individëve në sektore të caktuar, pasi vlereson aftesite e tyre. Organizon dhe merr pjese ne projekte te ndryshme ne lidhje me politikat e punesimit që kryen Bashkia e Tiranës.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhe të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë kryer arsimin e lartë në Fakultetin e Ekonomise ose ne Fakultetin e Drejtesise. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të një gjuhë të vendeve të BE – së. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira organizative, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Çertifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Çertifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, VKM nr. 540, dt. 21.12.1992 për “Krijimin e Këshillave Artistiko-Kulturore dhe për shpërblimin e anëtarëve të tyre” (i ndryshuar”. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, ligji nr. 8872, dt. 29.03.2002 për “Arsimin dhe formimin profesional në Republikën eShqipërisë” (i ndryshuar) dhe ligji nr. 7995, dt. 20.09.1995 për “Nxitjen e punësimit” (i ndryshuar). Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


E mërkurë 18 dhjetor 2013

23

Reklamë Incidenti

BASHKIA E TIRANËS NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Ardit Gjebrea rrëfen: Pse nuk përfundova dot spektaklin e së dielës

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12817, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për dy vende të lira pune në pozicionin specialist në Sektorin e Implementimit të Projekteve në Drejtorinë e Turizmit dhe Promovimit të Qytetit. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”. Përshkrimi i punës: Implementimi i projekteve të turizmit në interes të ngritjes dhe përmirësimit të vazhdueshëm të imazhit turistik të vendit. Mbështetjen e iniciativave që kanë për qëllim përmirësimin e sektorit të turizmit ne vend, nxitjen e formave të zhvillimit të turizmit dhe kapaciteteve turistike. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë në një nga degët e Shkencave Sociale. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të gjuhës angleze. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave: Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja. Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.aldhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

K

antautori Ardit Gjebrea, njëkohësisht një nga prezantuesit më të suksesshëm të spektakleve që “konkurrojnë” njëra-tjetrën në TV-të shqiptare ka rrëfyer në rrjetin social, “lodhjen që e mundi”. Bëhet fjalë, siç ai shkruan, për ndërprerjen e programin prej tij, duke e mos përfunduar dot, për shkak të tensionit të lartë. Numri i fansave që kanë reaguar pas statusit të tij, ku rrëfente gjendjen, është mjaft i madh, duke treguar ndjeshmëri të madhe ndaj shëndetit të Gjebreas. Vetë prezantuesi ja çfarë ka shkruar për këtë “incident”: “Dhe lodhja kete here me mundi... Te dielen, per ata qe e pane dhe e ndoqen, nuk e perfundova dot programin - shkak tensioni i larte. Rreth 20 min torture, djerse, uje ne djerse, energjia po shteronte, zeri po fikej dhe gjithcka ne kolaps... Jo sipas rradhes qe duhej, u ktheva nga komisioni i telebingos dhe thashe: Fillojme nga loja! - dhe kuptova qe nuk mund te luaja me veten, u dorezova!

BASHKIA E TIRANËS

Ne fakt kisha nje jave qe po beja "sherr me binjakun tjeter" (me qe jam i shenjes binjaket) qe kish nevoje per pak pushim e une nuk e degjoja. Bela' e madhe kur nuk ia var vetes. Dhe BAM, ma dha! Po u tregua i mire, thjesht me paralajmeroi. Asgje serioze, por qe duhet marre shume serizoisht. Ne te kundert nuk do me fale me'. E kam bere kete pakt tashme: 1. Jo ore te pafundme pune. 2. Ushtrim fizik. 3. Kur Zoti e ka dhene pushimin, e paska patur fjalen edhe per mua. Pertej shakave, e pata vertete pisk, por faleminderit Zot, se me ate tension, hmmmm... Kjo ishte! Shpresoj me aq dhe faleminderit te gjitheve qe u interesuat per mua. Zoti ju dhente shendet e jete!” Edhe ne i urojmë shëndet të plotë prezantuesit që u ka dhënë pamje tjetër spektakleve, jashtë klisheve televizive, duke vendosur ndjeshmërinë njerëzore.

BASHKIA E TIRANËS

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12838, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për dy vende të lira pune në pozicionin specialist në Sektorin e Menaxhimit të Strehimit në Drejtorinë e Menaxhimit të Strehimit dhe Shërbimit Social.Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Në zbatim të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, neni 13, VKM–së nr. 231, datë 11.05.2000 “Për pranimin në shërbimin civil dhe periudhën e provës”, pika 7, ndryshuar me VKM–në nr.196, datë 06.04.2001, pika 1,VKB-së nr.8, datë 12.10.2011 “Mbi miratimin e strukturës organizative të aparatit të Bashkisë së Tiranës” (i ndryshuar) dhe urdhrit nr. Prot- 12842, dt. 11.12.2013 Bashkia e Tiranës shpall konkursin për dy vende të lira pune në pozicionin specialist në Sektorin e Infrastrukturës Rrugore në Drejtorinë e Menaxhimit të Kontratave në Drejtorinë e Përgj. të Planifikimit dhe Menaxhimit të Shërbimeve. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat e përgjithshme në përputhje me nenin 12 të ligjit nr. 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”.

Përshkrimi i punës: Hartimi i politikave mbi strehimin dhe mirëmbajtjen e banesave, ofrimi i një shërbimi sa më cilësor për shtresën më në nevojë të komunitetit të qytetit të Tiranës,me qëllim lehtësimin e strehimit të tyre. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme Të ketë njohuri të gjuhëve të Bashkimit Europian. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Përshkrimi i punës: Zbatimi i kontratave të sipërnarrjes në Infrastrukturë, duke synuar realizimin e objekteve me parametra bashkëkohorë për të siguruar standarte jetese dhe zhvillimi për qytetin. Zbaton projektet për Ivestimet të reja në infrastrukturën rrugore. Kërkesa të veçanta për kandidatin: • • • • •

Të ketë arsim të lartë në një nga degët e inxhinierisë. Të ketë përvojë pune në fusha të ngjashme. Të ketë njohuri të gjuhëve të Bashkimit Europian. Të ketë njohuri shumë të mira të programeve kompjuterike. Të ketë aftësi të mira komunikuese, dhe të punës në grup.

Paraqitja e dokumentave:

Paraqitja e dokumentave:

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 15.01.2014 në Sektorin e Komunikimit dhe Pritjes së Qytetarit këto dokumenta: • Kërkesë për aplikim • Curriculum vitae • Certifikatë personale me foto dhe përbërja familjare • Fotokopje të diplomës dhe listës së notave të noterizuara • Certifikata kualifikimi (në rast se ka) • Vlerësim pune nga punëdhënësi i fundit • Fotokopje të librezës së punës dhe librezës së kontributeve • Dëshmi e gjendjes gjyqësore dhe mjekësore • Dokumenti për master, doktoraturë (në rast se ka), fotokopje e noterizuar • Dëshmi të gjuhëve të huaja.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo çertifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.al dhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.

Studentët që kanë mbaruar jashtë shtetit duhet të kenë bërë njohjen e e diplomave apo certifikatave. Dokumentet duhet të paraqiten vetëm në gjuhën shqipe. Konkurimi do të bazohet në njohuritë për Kushtetutën, Kodin e procedurave administrative, ligjin nr. 8652, datë 31.07.2000 për “Organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, ligjin nr. 8654, datë 31.07.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Bashkisë së Tiranës”, ligjin 8549, datë 11.11.1999 “Statusi i nëpunësit civil”, ligji 9131, datë 08.09.2003 për “Rregullat e etikës në administratën publike”, literatura specifike për këtë pozicion. Këtë njoftim mund ta gjeni dhe në faqen e bashkisë www.tirana.gov.aldhe në tabelën e lajmërimeve për publikun.


cmyk

Standard 18 12 2013