Page 1

Shkolla e Policisë, ja lista e kandidatëve për provim

ILDKP Rikontroll pasurive të zyrtarëve të lartë, ja kush përfshihet në hetim

Publikohet tabela e plotë e emrave për çdo qytet

Politikë Faqe 5 GAZETë E përditshme E martë 11 mars 2014 NR: 2909, ÇMIMI 20 LEKË ÇMIMI për maqedoni dhe greqi 1 euro www.standard.al e-mail: info@standard.al marketing@standard.al Botim i “standard”

Nga taksa e tokës Skema, si do të kompensohen ish-pronarët

Del udhëzimi i Financave

Publikohen rregullat, si do të kryhet rimbursimi i TVSH-së bizneseve

Ndërhyrje në ligjin 7501. Marrja e certifikatës së pronës do të kushtojë 300 mijë lekë të vjetra

Politikë Faqe 3

Propozimi surprizë Dhoma Amerikane e Tregtisë: Legalizoni dhe taksoni hashashin

T

ë ardhurat që do të mblidhen nga taksimi i tokës do të shkojnë për kompensimin e pronarëve. Ka qanë ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i cili ka konfirmuar ndërhyrje në ligjin 7501 dhe propozimin e një skeme të re për ish-pronarët. Gjatë një interviste në “A1 Report”, Panariti bëri të ditur se i ka propozuar Kryeministrit që të... Lexoni në faqen 11

Aktualitet Faqe 5

Bashkia e Tiranës Padit INUK-n për bllokimin e punimeve në bulevardin e ri

Debatet dhe replikat në Kuvend

Interpelanca me Kryeministrin/ Topalli: Vendin po e merr krimi, Rama nuk ka lidhje me realitetin I sh-kryeparlamentarja Jozefina Topalli zhvilloi dje një interpelancë me Kryeministrin Edi Rama lidhur me situatën e rendit në vend. Edhe pse deputetet e opozitës kishin braktiskur më parë sallën e Kuvendit në shenjë proteste për shkeljen e rregullores... Faqe 2

Gratë inatosen me gjithkënd...! Suplement Faqe 13-17 cmyk

10-11 << Raporti mjekoligjor / 7 Atentat / 7

“Bosi” s’është vrarë me Eksploziv banesës 3 plumba, u masakrua së ish-punonjësit me sende të forta të SHISH-it

Logos &Art

Mbledhja e grupit PD Basha: Marrëdhënie të kushtëzuar me Kuvendin deri në rikthimin e legjitimitetit

L

azarati, fshati prej 5 mijë banorësh, me sipërfaqe administrative më të vogël në qarkun e Gjirokastrës, dje ka mbajtur zi. Morti mbizotëronte. Hajriu, babai i Shpend Bashës, ulej e ngrihej sa herë hynin dhe dilnin burrat e fshatit...

S

ulmohet nga jashtë me eksploziv artizanal banesa e ish-efektivit të Shërbimit Informativ Ushtarak dhe Shërbimit Informativ Shtetëror...

Politikë Faqe 4

Corriere della Sera Fiksimet e Edlirës: Kam bërë gjënë e duhur, kundër fatit të pamëshirshëm Kronikë Faqe 6


2

E martë, 11 mars 2014

Politikë

Interpelanca me Kryeministrin

Topalli: Vendin po e merr krimi, Rama nuk ka lidhje me realitetin Rama: Tritoli që në kohën tuaj, ne rilindëm policinë dhe do të mbajmë premtimet Florenc Drizari Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli zhvilloi dje një interpelancë me Kryeministrin Edi Rama lidhur me situatën e rendit në vend. Edhe pse deputetet e opozitës kishin braktiskur më parë sallën e Kuvendit në shenjë proteste për shkeljen e rregullores siç pretenduan ata, disa prej tyre u rikthyen në sallë, duke ndjekur interpelancën mes Topallit dhe Ramës. Ish-drejtuesja e Kuvendit të Shqipërisë për tetë vitet e qeverisjes së djathtë Jozefina Topalli, akuzoi Kryeministrin për shifrat e larta të kriminalitetit dhe shkarkimet në policinë e shtetit. Sipas deputetës së opozitës, rendi dhe siguria ne vend janë në shifra të lartë dhe situata është e frikshme për jetën e pronën “Askush nuk ndihet me i sigurte. Qytetaret zgjohen ne mengjes dhe sapo hapin syte degjojne ose per shperthim tritoli , ose per vrasje , ose per humbje Askush nuk ndihet me i sigurte. Qytetaret zgjohen ne mengjes dhe sapo hapin syte degjojne ose per shperthim tritoli

jeete nga aksidentet ! Por kjo eshte vetem zgjimi! Gjate dites degjojne per grabitje , per plackitje me maska e me kallashnikov, per perleshje me arme mes te rinjve edhe ne shkolla! Por dita nuk mbyllet ketu! Ne mbrembje trishtimi ,frika e ankthi i pasigurise behet edhe me e rende! Shperthime te tjera tritoli, humbje jete, plagosje ,vjedhje,djegie makinash, vrasje, masakra raportojne mediat!”,deklaroi Topalli. Pas prezantimit të çështjeve të ngitura në interpelancë nga ish-kryeparlamentarja Topalli, kryeministri Edi Rama në hyrje të fjalimit shprehu ngushëllimet e tij për vdekjen pak ditë më parë të ish-

Jozefina Topalli dje në parlament

zëvendësministrit demokrat Ferdinand Poni. Më tej Rama tha se shifrat e kriminalitetit që jep opozita nuk janë reale. Ai akuzoi krerët e opozitës se po bëjnë politikë me shifrat e të vrarëve. “Në këtë foltore, lideri i Partisë Demokratike, ka premtuar se do të kërkojë ndjesë publike në rast se shifra jozyrtare e të vdekurve, mbi 50 vetë, që sipas partisë së tij, janë vrarë nga mesi i shtatorit në mesin e janarit, do të rezultonte e pavërtetë. Kjo është dita ta kërkojë ndjesën përmes jush Jozefinë, për lojën makabre politike me shifra qëllimisht të fryra vrasjesh. Sepse deri në fundin e shkurtit numri i viktimave është më pak se 50, ndërsa numri i vrasjeve vetëm 43; ndërkohë që, për të njëjtën periudhë të një viti më parë, kur qeveriste Partia Demokratike, viktimat kanë qenë 73 dhe vrasjet 64. Pra, edhe pse ne vetë nuk jemi aspak të kënaqur me gjithë sa kemi arritur në më pak se gjashtë muaj, i kemi ulur në një të tretën, fiks 33%,

“S’më mbetet tjetër të them veçse fjalën e Spartak Ngjelës “amanet mushkat zotërinj”,-tha Rama

edhe numrin e vrasjeve, edhe numrin e viktimave”,-deklaroi Rama. Më tej në replikën e saj, Topalli akuzoi Kryeministrin Rama se qëllimisht ka ulur shifrat e kriminalitetit. “Ju ulni kriminalitetin duke fallsifikuar shifrat| JU i thoni tritolit dhe eres se tij “era shtet”!Sot po flisni me tritol e trafiqe! Pergjigja juaj eshte edhe e turshme!Keshtu si ju “ kush nuk qeveris”’?edhe zani Caushi…” Gjatë interpelancës së djeshme mes Topallit dhe Ramës nuk munguan akuzat dhe batutat. Rama e mbylli fjalën duke cituar Spartak Ngjelën, ndërsa ishkryeparlamentarja replikoi me po të njëjtën shprehje. “S’më mbetet tjetër të them veçse fjalën e Spartak Ngjelës “amanet mushkat zotërinj”,-tha Rama. Ndërsa Topalli edhe pse jashtë mikrofonit iu përgjigj: Po e mbyll me fjalën e mushkës.

Debatet dhe replikat Topalli – Rama Jozefina Topalli: Rendi dhe siguria në vend janë dëshpëruese! Situata është e frikshme për jetën e pronën! Askush nuk ndihet me i sigurtë! Edi Rama: Në këtë foltore, lideri i Partisë Demokratike, ka premtuar se do të kërkojë ndjesë publike në rast se shifra jozyrtare e të vdekurve, mbi 50 vetë, që sipas partisë së tij, janë vrarë nga mesi i shtatorit në mesin e janarit, do të rezultonte e pavërtetë. Kjo është dita ta kërkojë ndjesën përmes jush Jozefinë... Jozefina Topalli: Sa gënjeshtar që je mor zoti Kryeministër! Edi Rama: Ndërsa në gjithë harkun kohor të qeverisjes suaj, e dini sa keni larguar? 3188 punonjës policie! Jozefina Topalli: Lexo emrat. Edi Rama: Vetëm Sekretari juaj i Përgjithshëm në MPB, kishte të punësuar brënda kësaj ministrie 2 kunetër, nipin e gruas, mbesën e gruas, nipin e tij dhe dy kushërinj të tjerë. Drejtori juaj i SHKB, kishte edhe të dy vëllezërit e punësuar në ministri... Jozefina Topalli: I paburrë... Edi Rama: Koha do të provojë se sa i dobishëm ishte për Shqipërinë e për shqiptarët investimi i votës së 23 qershorit në kutizën e Aleancës për Shqipërinë Europiane, ndërkohë që tanimë, koha e ka provuar, se nga ç’kthetra injorance të egër e babëzie të pashërueshme kanë shpëtuar shqiptarët në 23 qershor. Jozefina Topalli: Të them që është sjellja më e papërgjegjshme që kam dëgjuar ndonjëherë nga ndonjë kryeministër i cilës do anë për një çështje që ka të bëjë me jetën e fëmijës, të familjarëve dhe të bizneseve. Zoti Kryeministër, ishte e turpshme përgjigja juaj. Gjuha juaj ishte gjuhë tritoli! Ilir Meta: Zoti Kryeministër! Edi Rama: Çarë të them unë zoti kryetar, të sjell puna në këtë situatë ku do të dëgjoshë çfarë dëgjuam dhe kur mendon që për parafolësen populli ka paguar gjithë ato rroga e ado dieta. S’më mbetet tjetër të them veçse fjalën e Spartak Ngjelës “amanet mushkat zotërinj” Ilir Meta: Zonja Topalli keni të drejtën e replikës. Jozefina Topalli: Po e mbyll me fjalën e mushkës.

Opozita braktis votimin, Kuvendi miraton amnistinë dhe ndryshimet në Kodin Penal Kuvendi i Shqipërisë miratoi në seancë plenare projektligjin “Për dhënie amnistie” me 84 voto pro dhe projektligjin “Kodi i Procedurës Penale i Republikës së Shqipërisë”, të ndryshuar”. përfaqësuesit e opozitës nuk morën pjesë në votim, ndërkohë që nga radhët e deputetëve të mazhorancës mungonte deputeti Fidel Ylli. Në tërësi shumica parlamentare i votoi projektligjet që ishin në axhendë me 84 votat e saj. Para fillimit të procesit të votimit, deputetët e opozitës akuzuan mazhorancën për

mos zhvillimin e Parlamentit të enjten e kaluar, ku duhej të ishte miratuar procesverbali i seancës plenare të datës 27 shkurt 2014, dhe sipas tyre duhet të mblidhej përpara Konferenca e Kryetarëve dhe të merrte një vendim. Pas debateve opozita u largua nga Kuvendi duke u shprehur se nuk po zbatohet Rregullorja e Kuvendit, Kushtetuta, ligji. Lidhur me këtë çështje, Kryetari Meta sqaroi deputetët e opozitës se ditën e mërkurë dt 5 mars 2014 parlamenti u mblodh në një seancë

të posaçme për të dëgjuar Presidentin e Republikës së Italisë dhe seanca e djeshme ishte parashikuar më parë, meqenëse ditën e enjte 14 deputetë nga maxhoranca dhe opozita do të jenë në Strasburg në një takim me delegacionin e Parlamentit Europian. “Shumica e projektligjeve të cilët ishin në proces për t’u miratuar të enjten e kaluar nuk kishin përfunduar ende nëpër komisione, prandaj unë gjykova që të mos mblidheshin ditën e enjte vetëm për të miratuar procesverbalin”,- tha Kryetari Meta.

Mes kreut të Kuvendit dhe kryetarit të grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, pati edhe debate. Gjithcka ndodhi në momentin kur foltorja e Kuvendit u zaptua nga deputetët e PD që bllokuan vijimin me rendin e ditës. Sipas tyre, mazhoranca po shkel Kushtetutën me çdo votim që kryen në Kuvend. Pas largimit nga seanca parlamentare, Edi Paloka bëri me dije qendrimin e të djathtëve duke thënë se ky largim nuk do të thotë se opozita po bojkoton parlamentin.


3

E martë, 11 mars 2014

Politikë

Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së

Opozita, Basha: Marrëdhënie të kushtëzuar me Kuvendin deri në rikthimin e legjitimitetit Pas takimit në PPE, Basha: Berishës iu rezervua një respekt i denjë për një dekan të politikës së djathtë Florenc Drizari “Marrëdhënie të kushtëzuar me Kuvendin e Shqipërisë deri në rikthimin e legjitimitetit”. Ky është qëndrimi i fundit i opozitës në raport me mazhorancën qeverisëse. Ky qëndrim u pohua nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së djeshme të grupit parlamentar demokrat. Basha theksoi se kjo marrëdhënie do të vazhdojë derisa mazhoranca të rikthejë rivendosjen e ligjit në Kuvend, duke nënkuptuar tërheqjen e procedurave parlamentare të ndërmarra nga mazhoranca për shkarkimin e kryeinspektores së ILDKP-së, Zana Xhuka. Qëndrimi i opozitës tha Basha nuk ka të bëjë me raportet ndaj një individi (Zana Xhukës), por me qasjen që po mban shumica parlamentare ndaj institucioneve parlamentare. Lulzim Basha “Ne përsërisim qëndrimin tonë se marrëdhënia e grupit tonë dhe e opozitës me Kuvendin do të vijojë të mbetet e kushtëzuar, për shkak të dhunimit flagrant të Kushtetutës me datë 20 shkurt me shkarkimin e paligjshëm dhe antikushtetues të kreut të ILDKP-së, si prova gjenerale e shumicës për të uzurpuar institucionet e pavarura apo për t’i vënë ato në kontroll dhe diktat politik. Ky qëndrim do të mbahet derisa të rivendoset ligji dhe kushtetutshmëria në Kuvend”, - tha Basha.

Grupi i PD-së, 1 minutë heshtje për Ferdinand Ponin

“Dje përcollëm për në banesën e fundit Ferdinand Ponin, mikun dhe shokun tonë të dashur, kolegun e respektuar, drejtuesin, veprimtarin dhe zyrtarin shembullor, demokratin e vendosur e mendjehapur, që ia kushtoi jetën e tij politike një çështjeje madhore të demokracisë, siç janë zgjedhjet, decentralizimi dhe autonomia e pushtetit vendor, modernizimi i qeverisjes, ku dha një kontribut të pashlyeshëm dhe të dorës së parë”, - deklaroi kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili pas këtij fjalimi të mbajtur dje në mbledhjen e grupit parlamentar, kërkoi nga deputetët e djathtë të mbanin një minutë heshtje në nderim të figurës së Ferdinand Ponit, ish-zëvendësministër i Brendshëm në qeverisjen e PD-së si dhe anëtar i Këshillit Bashkiak të Tiranës deri pak ditë më parë. Ferdinand Poni u nda nga jeta të shtunën nga një atak kardiak.

Grupi parlamentar i PD-së

PPE Mbledhja e grupit parlamentar të opozitës nisi me 1 minutë heshtje në nder të Ferdinand Ponit, i cili u nda nga jete tri ditë më parë. Më pas, Basha informoi deputetët për vizitën e një delegacioni nga PD-ja në PPE. Të enjten e kaluar Partia Demokratike u përfaqësua me një delegacion të nivelit të lartë në kongresin e Partive Popullore Evropiane, PPE, kongres i cili zgjodhi edhe kandidatin për President të Bashkimit Evropian. Në fjalën e tij, Basha foli edhe për pritjen që iu rezervua delegacionit shqiptar. Duke folur për ish-kryBasha tha se “zotit Berisha iu rezervua një respekt i denjë për një dekan që ka ndarë një jetë të gjatë politike me familjen politike evropiane

eministrin, Basha tha se “zotit Berisha iu rezervua një respekt i denjë për një dekan që ka ndarë një jetë të gjatë politike me familjen politike evropiane të qendrës dhe qendrës se djathtë”. Ai vijoi më tej, duke thënë se pjesëmarrja aktive dhe roli aktiv i Partisë Demokratike në familjen politike të PPE-së ka një rëndësi të madhe për aspiratat demokratike dhe evropiane të shqiptarëve. Duke iu rikthyer aktualitetit politik, Basha theksoi se partnerët evropian shprehën vlerësimin e tyre pozitiv të njëzëshëm për qëndrimin e PD-së të mbështetjes pa kushte te

Elmar Brok: Kam frikë se Rama po luan lojën e vjetër Gjatë mbledhjes së djeshme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, foli edhe për reagimin që kishte marrë nga ndërkombëtarët gjatë takimit që zhvilloi me delegacionin e djathtë në kongresin e PPE-së. Basha iu referua deklaratave të fundit të kryetarit të Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Evropian, Elmar Brok, duke thënë se, sipas tij, kur vërehen mijëra shkarkime në vend dhe militantët ftohen të aplikojnë në sitin e internetit të partisë për t’u futur në administratë, kjo është të duash ta bësh vendin pronën tënde. Basha citoi duke integrimit evropian të vendit. Basha tha se mesazhi nga kryetarët e qeverive të shteteve anëtare dhe përfaqësuesit e lartë të institucioneve evropiane të pranishëm në këtë kongres ishte i qartë dhe pa ekuivok. “Shkeljet e përsëritura të Kushtetutës, kapja dhe përpjekjet për të vënë nën diktat e kontroll politik institucionet e pavarura, zhbërja e investimeve evropiane në fushën e administratës publike dhe Policisë se Shtetit, cenimi i themeleve të shtet-

thënë: ”Kur shoh që ndryshohen postet kundër rregullave, duke përfshirë këtu edhe në raste që lidhen me rolin e Presidentit të Republikës për institucionet e pavarura, atëherë kam frikë se zoti Rama po luan lojën e vjetër. Dhe parimet që ne mbrojmë fort për forcimin e shtetit ligjor dhe këtë radhë janë shkelur nga qeveria. Kur mora vesh se aktet kushtetuese mund të ndryshohen përmes një akti normativ të qeverisë, kjo është më shumë se befasuese, është afër një regjimi diktatorial. Tejkalimin e Kushtetutës përmes një akti normativ qeveritar, s’e kam parë kurrë këtë përpara përveçse në diktatura”. Elmar Brok

it ligjor nga qeveria shqiptare përbëjnë një rrezik kërcënues për statusin në qershor dhe për udhëtimin e Shqipërisë në drejtim të integrimit evropian në tërësi”. Me tej, kreu i PD-së foli për takimin e nivelit të lartë mes përfaqësuesve të pozitës dhe opozitës me komisionerin për Zgjerimin në BE, Stefan Fyle. Sipas Bashës konkluzionet e qeverisë treguan qëllimin e shumicës së majtë ndaj opozitës, për ta zbahur rolin dhe kontributin në fushën e integrimit evropian.

Mblidhet të martën Këshilli i Sigurisë Kombëtare Ngjarjet e fundit kriminale në vend, duke përfshirë edhe shpërthimet me tritol, pritet të mbledhin ditën e martë, më datë 11 mars, Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Mësohet se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dërguar ftesë për Kryeministrin e vendit, Edi Rama, ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Jeronim

Baze, kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi, kreun e Policisë së Shtetit Artan Didi, si dhe prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Mbledhja e Këshillit të Sigurisë do të zhvillohet në Presidencë dhe pritet të nisë në orën 10:30. Mësohet se gjatë kësaj mbledhjeje do të diskutohet për situatën e sigurisë dhe atentatet e kohëve të fundit me

tritol në vend. Prania e zyrtarëve të lartë të shtetit ende nuk është konfirmuar plotësisht. Dyshimet për praninë e tyre në këtë takim vijnë nga fakti që krerët e mazhorancës kanë kritikuar ditët e fundit lëvizjet e kreut të shtetit Bujar Nishani dhe të disa institucioneve të pavarura në vend. Gjithashtu, kritika ka pasur edhe ndaj punës së kreut të Shërbi-

mit Informativ Shtetëror dhe prokurorit të Përgjithshëm. Më herët ka qenë vetë Kryeministri Edi Rama, i cili ka kërkuar hetim të pavarur për ngjarjet e 21 Janarit me prokurorë të huaj, ndërsa për SHISH-in kreu i qeverisë ka thënë se nuk është në lartësinë e duhur dhe reforma e qeverisë pritet të prekë edhe këtë institucion.


4

E martë, 11 mars 2014

Politikë Ish-kryeministri Berisha: Pse dyshja Rama-Meta rrezikon statusin e kandidatit

Ish- kryeministri Sali Berisha deklaron se krerët e mazhorancës qeverisë, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta po rrezikojnë sipas tij përsëri marrjen e statusit kandidat në muajin qershor. Për Berishën, Rama dhe Meta po përdorin votën si shuplakë për opozitën, ku theksoi ai, mazhoranca po e kthen shtetin nga ligjor në policor. “Statusi përsëri në rrezik nga dyshja Rama - Meta! Qershori po afron dhe ne përsëri rrezikojmë të na refuzohet statusi i vendit kandidat. Kjo sepse, 6 muaj në pushtet, Rama - Meta përdorin votën pro të qytetarëve si: shuplakë për opozitën, të cilën e vlerësoi

si “gropë septike”, kazëm ndaj standardeve evropiane dhe institucioneve të vendit, për tejkalimin si në diktatura nga qeveria të Kushtetutës dhe rrëzimin me vendime të qeverisë të neneve të saj si dhe të ligjeve dhe vendimeve të gjykatave në funksion të pushtetit personal, për shndërrimin e shtetit ligjor në shtetin policor, për gijotinën politike ndaj administratës publike për ndërtimin e piramidës së financave publike dhe rritjen e borxhit, për ndërtimin e sistemit kleptokratik dhe për shndërrimin e Shqipërisë në protektorat krimi. Duke mbetur tek vendimi i vendeve të BEsë në dhjetor, Berisha sqaroi se,: “Fill

pas zgjedhjeve, disa qeveri, deklaruan se, për ti dhënë Shqipërisë statusin, atyre ju duhej kohë që të bindeshin për qëndrimin e qeverisë së re ndaj zbatimit te ligjeve, reformave dialogut me opoziten.Në deklaratat e

tyre, në dhjetorin që kaloi, kancelaria Angela Merkel, kryeministrat David Kameron e Mark Rutte bënë të qartë se, përcaktues për refuzimin e tyre te statusit te vendit kandidat Shqipërisë, është qëndrimi qeverisë ndaj shtetit ligjor, bashkëpunimit me opozitën, lufta kundër krimit dhe korrupsionit”. Sipas ish-kreut të qeverisë, Rama nuk ka interes integrimin por vetëm integrimin ne funksion te pushtetit te tij. “Prandaj dhe ai, pas të gjitha këtyre qëndrimeve dhunuese ndaj kritereve të Kopenhagenit, përdori shqipen e Naimit për të fajësuar me gjuhën e Enverit udhëheqësit europianë”.

Reforma administrative

Ish-kryeministri Ylli Bufi: Ndarja e re s’bëhet për kursime, duhen ndryshuar 20 ligje Propozimi për ndarjen territoriale, Bufi: Pse kërkojmë që Shqipëria të ndahet në 6 rajone Gëzim Saliu Ish-kryeministri i vendit, Ylli Bufi, deklaroi se reforma administrative territoriale duhet të ketë si qëllim parësor rritjen e shërbimeve dhe buxhetit të njësive vendore dhe jo shkurtimin që do të sjellë, sipas qeverisë, kursime në arkën e shtetit. Si një ndër përfaqësuesit e portalit “shtetiweb”, i cili ka prezantuar pak ditë më parë propozimin për riorganizimin administrativ të vendit, Bufi theksoi se me ndarjen e re duhet të synohet rritja e kontributit të pushtetit vendor. “Ne në parim theksojmë që qëllimi i reformës nuk janë shkurtimet, por rritja e shërbimeve, por duke rritur edhe buxhetin. Pra, pushteti vendor duhet të ketë më shumë buxhet. Me këtë riorganizim ne duam të rritet kontributi i pushteti vendor, duhet të arrijmë 35-40%. Nuk ka sens të flitet për kursime”, - tha ai, në emisionin “7 pa 5” në “VP”. Propozimi Duke bërë të ditur se reforma administrative do të ketë si domosdoshmëri ndërhyrjen në Kushtetutë, ku duhet të ndryshohen, sipas tij, mbi 20 ligje, Bufi theksoi se paketa e re ligjore do të prekë përkatësisht ligjin për ndarjen e territorit dhe ligjin organik për pushtetin vendor. “Ne propozo-

Ylli Bufi

Propozimi me 6 rajone

jmë që pushteti vendor të jetë përsëri në dy nivele, siç është edhe aktualisht, por të ndarë në 5 rajone e rreth 80 bashki. Nuk do të quhen më komuna, po do quhen të gjitha bashki. Bashkitë do jenë qendrat urbane rreth së cilës do të bashkohen edhe komunat. Ne kemi kërkuar që veç kriterit të popullsisë, traditës apo edhe terrenit, kemi vlerësuar shumë kriterin e efiçencës së pushtetit vendor. Raporti i të ardhurave të veta ndaj buxhetit të tyre dhe i kemi klasifikuar njësitë që plotësojnë 50%, atë që janë 35-40 % dhe ata që shkojnë nën 30%. Mbi këtë bazë ne kemi nxjerrë një numër që është rreth 80 bashki”.

Ndarja e propozuar • Rajoni i Shkodrës – 617 mijë banorë dhe do të ketë 16 bashki • Rajoni i Arbrit – 987 mijë banorë dhe do të ketë 20 bashki • Rajoni Elbasan – Korçë ose ELKO, do të ketë 803 mijë banorë dhe do ketë 18 bashki • Rajoni i Muzakajve – do të ketë 738 mijë banorë dhe do të ketë 18 bashki • Rajoni i Kaonëve – do të ketë 510 mijë banorë dhe do të ketë 16 bashki. • Tirana – do të ketë 518 mijë banorë

Sipas tij, propozimi është bazuar mbi basenet ujore, ku edhe popullsia është më e madhe. “Tiranës i japim një status të veçantë kryeqyteti. Pjesa e komunave që janë urbanizuar me një plan si Kashari, Farka, Dajti, i kemi bashkuar me kryeqytetin”, - tha ai. Ndërkohë, ish-kryeministri që ka qenë pjesë e komisionit parlamentar të vitit 2004, bëri të ditur se një reformë e tillë ka të domosdoshme pjesëmarrjen e opozitës, por edhe më gjerë. “Një reformë e tillë nuk prek vetëm qeverisjen vendore, në thelb ajo prek funksionimin e shtetit. Vetë komisioni bipartizan ende nuk mund të mblidhet jo vetëm sepse nuk ka kuorumin, por sepse mungesa e opozitës kë një ndikim në mbarëvajtjen. Vetë opozita ka shumë arsye që duhet tu thotë po. Duhet gjetur një gjuhë e përbashkët në fjalorin politik të aktualitet të ditës. Z. Fino dha një mesazh shumë të qartë ku tha se ne jemi të interesuar që ta bëjmë reformën bashkë me opozitën”, - tha ai. Sipas propozimit të portalit “shtetiweb”, i cili pritet të shtohet me propozimet të tjera që do të vijnë nga shoqëria civile vendi ndahet në gjashtë rajone: rajoni i Shkodrës, rajoni i Arbrit, rajoni Elbasan-Korçë, rajoni i Muzakajve, rajoni i Kaonëve dhe Tirana. Në total do të jenë 89 bashki dhe nuk do të ketë më komuna e qarqe.

Bashkia e Tiranës padit INUK-n për bllokimin e punimeve në bulevardin e ri Bashkia e Tiranës ka bërë padi kundër Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar për bllokimin e punimeve në bulevardin e ri. Padia është bërë në Gjykatën Administrative dhe, sipas Bashkisë, vendimi i INUKut për ndalimin e punimeve është

i jashtëligjshëm dhe jashtë kompetencave të tij. Pak ditë më parë, INUK vendosi të ndalonte vazhdimin e punimeve për bulevardin e ri të Tiranës, me argumentin e ankesave që ishin bërë nga banorët. Për nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës, Enno Boz-

do, ky nuk është thjesht një vendim administrativ, por mirëfilli një vendim politik që ka vetëm një regjisor dhe skenarist Edi Ramën. Përfaqësues të INUK-ut thonë se dosja e ankimeve është voluminoze dhe kërkon jo pak ditë për t’u shqyrtuar, por ata

Bashkia e Tiranës

nuk janë në gjendje të japin një datë të përafërt të zhbllokimit. Do të jetë vendimi i Gjykatës Administrative, i cili pritet t’i japë zgjidhje çështjes për ndërtimin e bulevardit, në të kundërt INUK do të vazhdojë bllokimin e punimeve.


5

E martë, 11 mars 2014

Politikë

ILDKPKI

Rikontroll pasurive të zyrtarëve të lartë nga viti 2003, ja kush përfshihet në hetim Regjistër elektronik për konfliktin e interesave, verifikim nëse të afërmit e zyrtarëve kanë përfituar nga fondet publike Gëzim Saliu Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave ka vendosur fillimin e procedurave të kontrollit, rikontrollit dhe hetimit administrativ të të gjithë deklaratave të interesave private që nga viti 2003 për funksionarët e lartë të shtetit. Sipas këtij institucioni, hetimi administrativ ka nisur për të gjithë zyrtarët e lartë në vend, që nga Presidenti i Republikës, Kryeministri, Kreu i Kuvendit, deputetët, drejtuesit e policisë, doganave e deri te gjyqtarët dhe prokurorët e të gjitha niveleve. Në bazë të këtij vendimi do të rikontrollohen deklaratat e pasurisë që prej vitit 2003 edhe për kryetarët e bashkive, drejHetimi administrativ ka nisur për të gjithë zyrtarët e lartë në vend, që nga Presidenti i Republikës etj.

torit të Shërbimit Informativ Shtetëror, drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, drejtorit të Përgjithshëm të Zyrës Qendrore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme. Rikontrolli Duke bërë të ditur se rezultatet e kontrollit do të përfundojnë dhe do të bëhen publike rast pas rasti deri më datë 31.12.2014, ILDPKPI nënvizoi se vendimi i saj është marrë nisur nga situata në të cilën gjendet zyra e administrimit të dosjeve të kontrollit të plotë të deklaratave të interesave private të zyrtarëve. “Nisur nga fakti i konstatimit të zhdukjes së regjistrit disavjeçar të de-

Godina e ILDKP-së

noncimit të rasteve të korrupsionit dhe interesave private të fshehura ose të padeklaruara të zyrtarëve, raste këto të denoncuara nga ana e qytetarëve, medias dhe shoqërisë civile; nisur nga fakti që prej vitit 2006 nuk është kontrolluar asnjë zyrtar i lartë nëse ka përfituar nga fondet publike apo jo, sipas ndalimeve të përcaktuara në nenin 21 të ligjit nr. 9367, datë 7.4.2005 “Për parandalimin e konfliktit të interesave në ushtrimin e funksioneve publike”, i ndryshuar; nisur nga konstatimi se gjatë këtyre viteve është shkelur tepër rëndë detyrimi ligjor i nenit 25 të ligjit nr. 9049, datë 10.4.2003 “Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive, detyrimeve financiare të të zgjedhurve dhe të disa nëpunësve publikë”, i ndryshuar, për skemën e kontrollit, duke lënë jashtë skemës së kontrollit të plotë, qëllimisht, zyrtarë të niveleve të ndryshme”, - bënte të ditura arsyet sipas saj ILDKPKI për rikontrollin e pasurive. Më tej, theksohej se rikontrolli dhe hetimi administrativ do të zhvillohej përmes një politike të hapur dhe transparente, ku nuk do të mungojë bashkëpunimi me institucionet e specializuara në luftën kundër korrupsionit. Po ashtu ky institucion pohoi se ka nisur punën për hartimin e regjistrit elektronik për konfliktin e interesave me qëllim që të fillojë verifikimi nëse zyrtari, bashkëshortja, prindërit e zyrtarit, prindërit e bashkëshortes, fëmijët në moshë madhore, kanë lidhur apo jo kontrata me institucionet shtetërore dhe kanë përfituar nga fondet publike “në kundërshtim me ndalimet e përcaktuara në nenin 21 të ligjit nr. 9367, datë 7.4.2005 “Për parandalimin e konfliktit të interesave në ushtrimin e funksioneve publike”.

Mark Crawford

Propozimi surprizë

Dhoma Amerikane e Tregtisë: Legalizoni dhe taksoni hashashin Crawford: Arsyeja e humbjes së statusit, lufta kundër krimit, pjesë e së cilës është marijuana. “Shqipëria prodhuesi më i madh në Evropë. Ose i hapni luftë Lazaratit, ose e konsideroni marijuanën produkt të taksueshëm”

K

u duhet të shkojnë paratë dhe kapitali i investitorëve? Në vitin 2014, a ofron Shqipëria ndonjë sektor me interes për të investuar apo duhet të vazhdojmë me energjinë dhe turizmin? Fillimisht duhet të themi se për sa u përket sektorëve tradicionalë si energjia apo turizmi, ato janë shfrytëzuar pak dhe vazhdojnë të paraqesin probleme lidhur me koncesionet apo pronësinë e tokës. Kështu mund të themi se bregdeti i Shqipërisë është ende i pashfrytëzuar ndërsa minierat punojnë dukshëm nën kapacitete optimale. Por, për sa i përket investimeve, ekzistojnë edhe ide të tjera. Unë sapo jam kthyer nga Uashingtoni ku kam diskutuar pikërisht për investimet në Shqipëri. Gjithashtu tek sa kam komunikuar me ambasadorin amerikan këtu, kemi arritur në përfundimin se sektori më i madh i ekonomisë shqiptare, është i paligjshëm. Ne në Amerikë kemi bërë të ligjshëm marijuanën në disa shtete ku mund të përmend qartazi shtetin e Uashingtonit apo Kolorados. Unë personalisht jam konservator, por përsëri jam ekonomist. Pra, nëse ju jeni ndër prodhuesit më të mëdhenj të një malli që tregtohet në botë, por është i paligjshëm në Shqipëri, atëherë duhet të filloni të mendoni. Pra ju po thoni se, duke menduar ekonomikisht, sektori i mbjelljes, përpunimit dhe shitjes së marijuanës, nëse do të ishte i ligjshëm, do të ishte një sektor fitimprurës për vendin tonë? Unë jam pro.

Të taksohej dhe të përfitonte buxheti i shtetit prej tij? Ne e taksojmë në shtetin e Kolorados në masën 25% të fitimit. Ju duhet të kuptoni se marijuana kur largohet nga paligjshmëria dhe trajtohet si produkt në aspektin ekonomik, atëherë kemi të bëjmë me diçka krejtësisht ndryshe. Së fundmi Presidenti amerikan është shprehur publikisht se fitimet nga tregtia e marijuanës mund të përfshihen edhe në sistemin bankar, sigurisht pas disa kontrolleve. Nëse Shtetet e Bashkuara, bota dhe sigurisht Shqipëria kanë dështuar në diçka, kjo nëse ju jeni ndër prodhuesit më të mëdhenj të një malli që tregtohet në botë, por është i paligjshëm në Shqipëri, atëherë duhet të filloni të mendoni

është lufta kundër tregtimit të paligjshëm të marijuanës. Sot ka njerëz të burgosur për krime të cilat nuk quhen më të tilla. Sot që flasim, pas legalizimit, në disa shtete amerikane ky treg është i kontrolluar dhe fitimprurës si për operatorët ashtu dhe për shtetin. Pra, sot shteti amerikan mendon se si mund ta përdorë ekonomikisht këtë produkt? Së fundmi në shtetin e Kolorados, zyrat e taksave kanë arritur në përfundimin se të ardhurat nga ky produkt janë më të larta se sa parashikimi. Kështu që bilanci e tregon qartë se cila është ana pozitive. Tashmë shteti fiton më shumë nga sa kishte parashikuar. Ju keni jetuar për shumë vjet

në Shqipëri. A nuk mendoni se në vendin tonë do të ishte e vështirë të pranohej legalizimi i këtij produkti? Arsyet e mungesës së statusit kandidat nuk janë feja e përhapur myslimane dhe as lëvizje të forta kundër Shqipërisë. Arsyeja kryesore është lufta e humbur kundër krimit të organizuar, pjesë e madhe e së cilës është dhe trafikimi i marijuanës. Ju jeni prodhuesi më i madh në Evropë, dhe këtu nuk kemi kundërshtime. Nëse ju anatemoni një fakt i cili në të vërtetë po ndodh përditë e më shumë, atëherë ky është rasti. Ju keni 2 mundësi. Mund të deklaroni se jeni kundër përfundimisht dhe t’i shpallni luftë të hapur fshatit të famshëm Lazarat, por këtu e kam fjalën për luftë të vërtetë jo si kjo që keni bërë deri tani. Në anë tjetër, mundeni të filloni të mendoni ekonomikisht dhe do ta konsideroni marijuanën produkt duke e taksuar, tregtuar dhe sigurisht përfituar prej saj, sepse për momentin ju jeni në mes të këtyre dy qasjeve. Ata që ju shohin nga jashtë, mendojnë se nuk jeni serioz, pasi edhe pse e dënoni, asgjë nuk ndryshon për prodhimin e marijuanës në Shqipëri. Ju tashmë jeni bërë si Meksika, e cila nga jashtë hiqet si shtet konservator me ligje të forta, por brenda të gjithë e dimë që është kaos. Mos u bëni kështu. Legalizojeni, taksoheni, futeni në ekonomi dhe kështu do të fitoni njëkohësisht dy herë luftën. Një herë kundër trafikut dhe njëherë kundër të ardhurave të ulëta në buxhet. Nëse të gjithë ndërgjegjësoheni, kjo do ishte një mundësi e mirë investimi. Intervistë/TV Scan


6

E martë, 11 mars 2014

Kronikë

Itali

Fiksimet e Edlirës: Kam bërë gjënë e duhur, kundër fatit të pamëshirshëm Bota depresive e 37-vjeçares shqiptare, shkak divorci, dështimi i foshnjës dhe investimi i dështuar prej 20 mln eurosh Edlirën e përndiqte mendimi se vajzat e saj do të përfundonin në rrugë dhe do t’i humbiste u detyrua që të punonte për të përballuar nga ana financiare jetesën me tri vajzat. Për shkak të stërmundimeve ajo humbi fëmijën e saj dhe kjo bëri që të binte në depresion. Zoti e faltë, por dua të them që ajo ka vuajtur jashtëzakonisht shumë”.

Corriere della Sera Giusi Fasano e Gianni Santucci

A

jo që mbetet tashmë janë trupat e përgjakur të vajzave të saj, ndërsa nuk ka ndryshuar mendimin se ka bërë gjënë e duhur, duke shpëtuar nga një fat i pamëshirshëm. Në mendjen e saj kalojnë si flesh minutat nga sulmi barbar mbi vajzat, e ngjashme me skenat horror. Edlira mbetet e zhytur në këtë botë, ndonëse asgjë nuk ekziston më për të tani. Prej muajsh kjo 37-vjeçare, e cila kishte emigruar nga Shqipëria dhe jetonte me vajzat e saj, nuk ishte më vetvetja. E mbytur dhe e varrosur nga vuajtja dhe hidhërimi, Edlira kishte kaluar në një gjendje depresioni. Braktisja nga burri për një vajzë më të re në moshë, dështimi i fëmijës së katërt, një biznes i dështuar prej 20 mln eurosh, problemet shëndetësore, papunësia, monotonia dhe mundimi i përballimit të rutinës me tri vajza që janë në rritje dhe me një buxhet mujor prej vetëm 1100 eurosh. Kjo rutinë ishte shkatërruese për Edlirën, e cila e quante si një luftë mbijetese të përditshme. Prej kohësh Edlira kishte rënë pre e depresionit, i cili i kishte deformuar çdo mendim. Ishte e bindur në vetvete që asnjëherë nuk do të arrinte t’ia dilte mbanë e vetme dhe e dëshpëruar për të përballur jetesën në vendin tonë, me pak para në xhep, me vajzat që duheshin rritur dhe pa bashkëshortin në krah. Me Bashkimin kishin vendosur që të ndaheshin në shtatorin e vitit të kaluar, edhe pse shkresat i kishin firmosur disa javë më parë. Të nesërmen e asaj dite, kur Bashkimi u nis për në Shqipëri, ajo duhet të ketë kuptuar që e kishte humbur përgjithmonë, ndonëse ai kishte

Tre vajzat e Edlira Dobrushit

vajtur për në Kukës që t’i prezantonte familjes së tij të fejuarën e re, një vajzë 25-vjeçare. Për Edlirën kjo ishte një dramë e re, që duhet t’ia shtonte gjithë fatkeqësisë së saj. Vetëm ditën e krimit, mamaja e Edlirës, Atlija, ka rrëfyer për mediat shqiptare: “Vajza ime priste një fëmijë dhe e dështoi”, - ka rrëfyer e moshuara. “Me bashkëshortin e saj kishin mosmarrëveshje financiare dhe situata u acarua edhe më shumë kur ajo vendosi që të blejë një truall tokë në Rrashbull, afër Durrësit. Donte ta përdorte tokën për të ndërtuar një banesë, por vëllezërit e burrit të saj nuk e lejuan, duke i djegur një investim prej rreth 20 milionë euro. Ajo vuante nga veshka, e cila i shkaktonte shqetësime të shumta dhe pas operacionit

Prej kohësh Edlira kishte rënë pre e depresionit, i cili i kishte deformuar çdo mendim. Ishte ... ...e bindur në vetvete që asnjëherë nuk do të arrinte t’ia dilte mbanë e vetme

Fiksimi Të dielën, gjatë marrjes në pyetje, ajo ka shpjeguar pa u përlotur se e ka bërë këtë veprim duke e gjykuar si të drejtë dhe se ajo ka shpëtuar vajzat e saj nga një fat i pamëshirshëm, si dhe që i ka mbrojtur nga të këqijtë, pasi në të kundërt do të ishin bërë prostituta. Ishte e vetme dhe nuk mund të jetonin në këtë dëshpërim. Edlira ishte e fiksuar me idenë që nuk do të arrinte kurrë t’u ofronte vajzave të saj një jetë të mirë. Ishte e tmerruar nga e ardhmja dhe ishte e bindur që çdo gjë që do të kishte bërë, do të ishte vetëm dëshpërim për Simonën, Keisin dhe Sindin. Bashkimi i jepte 400 euro për pagimin e qirasë dhe 700 për jetesë, vetë Edlira nxirrte disa fitime nga shitja e punimeve me dorë që bënte në banesë. Është me të vërtetë një shifër modeste, por në shtëpinë ku jetonin dhe nga pamja e jashtme e vajzave nuk të krijohej përshtypja që vajzat ishin të lëna mënjanë dhe të keqrritura nga mamaja e tyre ose që jetonin në kushte mjerane. Prindërit e burrit të saj thonë se Gjykata kishte vendosur që kujdestarinë e vajzave t’ia kalonte atij dhe se ajo i kishte me vete natën e së dielës, sepse Bashkimi ishte nisur për të qëndruar 15 ditë në Shqipëri me të fejuarën. Një tjetër detaj që i duhet shtuar këtij “pazëlli” është depresioni. Ajo i vrau në një cep të shtëpisë dhe më pas i shtriu në krevatin martesor, duke i vëzhguar për gati 4 orë. Një klithmë drithëruese për mbijetesë. “Nuk janë më”, - i ka thënë fqinjës Edlira.

Ngujohet familja e Edlirës, prindërit e Bashkimit hapin dyert e mortit Familja Dobrushi në Kukës ka hapur dyert e mortit pas vdekjes së tri mbesave që u vranë barbarisht nga nëna e tyre në Itali. Ndërsa xhaxhallarët presin mbërritjen nga Italia të trupave të pajetë, në Golem të Kavajës familja e autores është ngujuar. Të afërmit dhe banorët braktisin nënën dhe motrat e Edlira Dobrushit, e cila masakroi tre fëmijët e saj. Në Shëmri të Kukësit familja Dobrushi po përgatitet për ceremoninë mortore. Vrasja e tri mbesave në Itali nga nëna e tyre, Edlira Dobrushi, i ka pllakosur në zi. Nga momenti i marrjes së lajmit në shtëpinë e babait të viktimave priten e përcillen njerëz për ngushëllime. Ndryshe nga dy ditë më parë, tashmë askush nuk flet më për ngjarjen. Tjetër atmosferë është në familjen e autores së tragjedisë në Golem të Kavajës, atje ku jeton nëna e Edlira Dobrushit. Orëve të para kjo familje e vogël u vizitua nga të afërm më tepër për t’u informuar se çfarë kishte ndodhur. Dy ditë më pas, banorët dhe fisi Çopa kanë braktisur Atlijen, nënën e gruas që vrau tre fëmijët e saj. Familjarët e 37-vjeçares janë ngujuar brenda në banesë, jo vetëm duke u përballur me dhimbjen, por edhe për të gjetur një përgjigje për pyetjet e shumta rreth tragjedisë. Simona 13 vjeçe, Keisi 10 vjeçe dhe Sindi 3 vjeçe u goditen për vdekje me thikë në banesën e tyre nga e ëma, Edlira Dobrushi.

Edlira Dobrushi

Leko, kthehet në Itali babai i vajzave të vrara nga mamaja Bashkim Dobrushi, punëtori shqiptar, u kthye për të ndarë dhimbjen me familjarët e tij. Presidenti i shkollës: Kur më njoftuan, m’u shemb bota Bashkim Dobrushi, punëtori shqiptar që e mori vesh në vendlindje vdekjen e tri vajzave, të vrara në

banesë nga mamaja, është kthyer në shtëpi për të ndarë dhimbjen me familjarët e tij. Ai mbërriti në Itali të dielën në mbrëmje, me një linjë fluturimi nga Tirana në Malpensa. E ka kaluar natën në banesën e vëllait të tij, i cili është në fazë divorci nga bashkëshortja, vetëm pak metra larg vendit ku ndodhi tragjedia. Karabinierët e Lekos kanë respektuar vuajtjen e tij dhe kanë vendosur që të mos e thërrasin menjëherë

për ta marrë në pyetje. Është caktuar dita e hënë kur burri do të merret në pyetje në rajonin e policisë, për të kuptuar më mirë cila ishte situata mes tij dhe gruas, arrestuar ditën e diel, pasi rrëfeu vrasjen e trefishtë. Presidenti i shkollës: “Kjo është një tragjedi që lë të gjithë pa fjalë. Detyra e shkollës është që të mbrojë kujtimin e viktimave”, - është shprehur Giampiero Grasso, drejtuesi i shkollës së Komunës së Kiuzos e Maxhanikos

Xhaxhai i 3 vajzave

të Lekos, në të cilën ishin nxënëse viktimat. Qyteti është zgjuar sërish nën akthin e horrorit, për çka ndodhi pardje, kur një mama me origjinë shqiptare, Edlira Dobrushi, 37 vjeçe, ka vrarë me thikë tri vajzat e saj, Simona Dobrushi që ishte në klasë të tretë, Keisi në klasë të pesë dhe vogëlushja Sindi, që ishte në kopsht. “Kur më njoftuan m’u duk sikur mu shemb bota dhe më ra tavani në kokë”, është shprehur drejtori.


7

E martë, 11 mars 2014

Kronikë Raporti mjekoligjor “Bosi” nuk është vrarë me tre plumba, por u masakrua me sende të forta

Telnis Skuqi Lazarati, fshati prej 5 mijë banorësh, me sipërfaqe administrative më të vogël në qarkun e Gjirokastrës, dje ka mbajtur zi. Morti mbizotëronte. Hajriu, babai i Shpend Bashës, ulej e ngrihej sa herë hynin dhe dilnin burrat e fshatit, ndërsa gratë vajtonin mbi trupin e pajetë të 25-vjeçarit, që u vra dy ditë më parë në pikën më të lartë të qytetit të Gjirokastrës. “I shkreti Hajri, humbi djalin në moshën më të bukur. Gjithë ditën punonte me furgon për të siguruar të ardhurat e familjes dhe befas dëgjon se i biri paska qenë bosi i drogës. Ky është kulmi”, - thotë një banor i fshatit dhe

sakaq ndez cigaren. Shtëpia ku ka jetuar prej 25 vitesh viktima, nuk ofron luks të tepruar të një “bosi”. Tavolina e bukës të ngjan si ato të paravitit 1990, ndërsa banesa ka standardin e një objekti të ndërtuar shpejt e shpejt. “Nuk dua ta besoj që një 25-vjeçar paska qenë “bosi i drogës” në Lazarat”, - thotë bashkëfshatari. Më tej, N. B. thotë se Shpendi prej 8 marsit nuk u kthye në shtëpi. “Prindërit e Shpendit nuk kanë lënë vend pa kërkuar. Ata iu drejtuan policisë lokale për ndihmë, por denoncimi i tyre u mor me sportivitet nga institucioni ligjzbatues”, - shprehet N. B., i cili është shumë i revoltuar më etiketimet që i bëri policia viktimës. “Policia në vend të kërkojë falje, që nuk ishte në

Shpend Basha

gjendje të parandalonte krimin, akuzon viktimën”, - shton ai. N. B. tregon se Shpendi ishte përdorues i drogës, kishte konflikte të lehta me të tretët, por kurrë nuk ka pasur probleme me drejtësinë. “Të jetosh çdo ditë në Gjirokastër nga mëngjesi në mbrëmje pa frikën se dikush do të arrestojë

dhe pas vdekjes Shpendi të etiketohet “bosi i drogës”, për mua është çmenduri dhe papërgjegjshmëri e policisë”, - thotë N. B., ndërsa shton se policia e vrau për së dyti viktimën. Sipas tij, viktima Shpend Basha nuk është qëlluar pas koke me pistoletë, por kafka e tij është copëtuar me sende të forta. “Kemi të bëjmë me një vrasje të keqorganizuar, jo për “prishje pazaresh”. Shpendi është masakruar barbarisht dhe më pas është qëlluar vetëm me një plumb pistolete, i cili ka hyrë në kraharor dhe ka dalë në veshka”, - thuhet në raportin mjekoligjor. Dora e djathtë, sipas raportit mjekoligjor, ishte thyer nga një goditje me sende të forta, ndërsa trupi është lënë në vendngjarje prej 24 orësh.

Atentat

Eksploziv banesës së ish-punonjësit të SHISH-it Policia, dyshime për ngatërrim shënjestre, në pallatin ku ndodhi ngjarja jetojnë disa deputetë Dëshmia e Ilir Dakos: Nuk kam konflikte me askënd, në 2006-ën dola në pension hen të habitur me gjithë çfarë ka ndodhur. “Jetojmë këtu që prej 16 vjetësh dhe asnjëherë nuk kemi pasur probleme, në këtë pallat gjysma janë deputetë. E vetmja mundësi është që të kenë ngatërruar shënjestër”, - thonë familjarët që ende nuk e kanë mbledhur vet-

Anxhela Tato Sulmohet nga jashtë me eksploziv artizanal banesa e ish-efektivit të Shërbimit Informativ Ushtarak dhe Shërbimit Informativ Shtetëror, Ilir Dako. Xhamat e dritares, të thyera nga shpërthimi, kanë rënë mbi motrën e Dakos, e cila ka marrë plagë të lehta dhe pas ndihmës së parë mjekësore është plotësisht jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 02:40 pas mesnate, duke u gdhirë dita e hënë, në rrugën “Ymer Kurti”, në zonën e Tiranës së Re, përballë gjimnazit “Petro Nini Luarasi”. Në pallatin e ish-agjentit sekret, i cili prej vitit 2006 është në pension, banojnë edhe deputetë dhe ish-deputetë, siç janë Fidel Ylli, Sulejman Starova, Neritan Ceka dhe Paskal Milo, çfarë ka bërë që policia të përfshijë në hetime edhe pistën e një gabimi në objektiv, duke hetuar edhe kërcënime të mundshme ndaj këtyre. Madje, një kat më poshtë

2:40

en nga shpërthimi. Komshinjtë tregojnë që Dako prej 10 vitesh ishte i papunë, ndërsa nuk ka as ndonjë biznes.

Ballkoni ku u hodh eksplozivi

banesës së Dakos, banon me qira një prej zëvendësministrave të Bujqësisë, ballkoni i të cilit është dëmtuar gjithashtu nga shpërthimi. Në pallatin ku ndodhi shpërthimi, deri 2 javë më parë kanë banuar rreth 30 muxhahedinë të rezist-

pas mesnate ka qenë ora kur ka ndodhur ngjarja e rëndë

encës iraniane, të cilët kanë mbërritur në Shqipëri sipas një marrëveshjeje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por, sipas policisë, nuk ka prova që të ketë lidhje mes tyre dhe ngjarjes. Familjarët e Ilir Dakos, jashtë kamerave, shpre-

Dëshmia Vetë Ilir Dako mohon që të ketë pasur probleme apo konflikte. Ai rrëfen se është e vërtetë që ka qenë punonjës në Ministrisë e Brendshme, por kjo shumë kohë më parë. Në një intervistë për me-

dian ai tregon se prej vitit 2006 ka dalë në pension dhe ka dyshime se ngjarja mund të jetë një ngatërrim shënjestre. Fatmirësisht, motra e tij ndodhet jashtë rrezikut për jetën, vetëm me disa dëmtime të lehta. “Kjo ngjarje nuk ka të bëj me mua, duhet të jetë patjetër ndonjë ngatërrim shënjestre. Unë kam punuar në Ministrinë e Brendshme në shërbim informativ të ushtrisë, por që prej vitit 2006 jam shkëputur vetë dhe kam dalë në pension. Nuk kam pasur ndonjëherë probleme apo kërcënime apo konflikte. Kur ka ndodhur shpërthimi në banesë ka qenë motra ime, e cila ka vetëm disa aludime të lehta dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ajo ka dëgjuar zhurmë dhe ka dalë në ballkon, pasi ndodhej në dhomë duke fjetur gjumë. Nga shpërthimi është dëmtuar pak. Nuk e di se kush mund ta ketë bërë, pasi mendoj që nuk ka lidhje me mua. Nuk e di se për kë mund të ketë qenë”, - shprehet Ilir Dako.

Pranga Shemsie Kadrisë, Prokuroria apeloi vendimin e Gjykatës së Tiranës

Arrestohet shefi i Financës, falsifikoi dokumentet për një tender

Arrestohet në Doganën e Kakavijës, teksa udhëtonte drejt Greqisë, ish-presidentja e firmës piramidale “Gjallica”. Lajmi konfirmohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, sipas së cilës, Shemsie Kadria, është arrestuar në bazë të një urdhër arresti të Prokurorisë të lëshuar në 23 mars të vitit të kaluar, për akuzën e mashtrimit me shuma të mëdha. Vendimi i Shkallës së Parë i pafajësisë është apeluar nga Proku-

Është arrestuar shefi i Financës së një komune në Berat pasditen e djeshme, pasi dyshohet se ka falsifikuar një dokumentacion për një tender për blerje të lëndës drusore në Skrapar. Sipas policisë, i arrestuari Saimir Ahmeti, 41 vjeç, akuzohet për shpërdorim detyre “duke falsifikuar dokumentacionin e një procedurë tenderimi për blerje të lëndës drusore për nevoja të Komunës Çepan, Skrapar”. Ahmeti, 41 vjeç, është banues në fshatin

Shemsie Kadria

roria dhe urdhri i arrestit vijon të jetë në fuqi. Kadria u lirua nga burgu në 7 mars të vitit 2007 falë am-

nistisë së Presidentit të Republikës, në atë kohë, Alfred Moisiu, ndërsa i kishin mbetur ende 3 vite e gjysmë burg. Në janar të vitit 2001, Gjykata e Tiranës e dënoi me 17 vjet burg ish-bosen e “Gjallicës”, ndërsa në muajin qershor 2001 Gjykata e Apelit la të njëjtin vendim. “Gjallica” ka pasur 69.808 kreditorë, ndërsa borxhi i kompanisë, sipas ekspertëve, ka qenë mbi 200 milionë dollarë.

Çepan të Skraparit, me detyrë shef Finance në Komunë. Operacioni i kapjes së tij u kodua “Tenderi” .


8

E martë, 11 mars 2014

Kronikë

Analiza

Gjykatat Administrative, shorti dhe sistemi audio, emergjente Dy problematikat u nxorën në pah nga krerët e gjykatave, marrin garanci nga nënkryetari i KLD-së për mbështetje gjyqtari është e lartë. Problemë mbetet shorti elektronik si dhe regjistrimi audio, po ashtu s’kemi faqe zyrtare për dhënie informacioni. Problem është edhe mungesa e ndihmësit ligjor, çka i shton volumin gjykatësit”, - theksoi Roshi. Duke folur për ambientet, Roshi bëri të ditur se “Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Tiranë ka 7 salla gjykimi dhe 16 gjyqtarë, pra 1 sallë për 2 gjyqtarë, që duke parë fluksin nuk është e mjaftueshme, por pavarësisht kësaj është respektuar afati i gjykimit”, - tha ai.

Sonja Caka

E

hapur me 4 nëntor të vitit të kaluar, Gjykata Administrative analizon punën e muajve të parë të funksionimit të saj. Dhe, si çdo gjë e re, e cila ka nisur rishtas, edhe aty kanë dalë në pah problemet e para për të cilat kërkohet zgjidhje. Kështu, ndër problematikat e shfaqura, dy kanë qenë ato më kryesoret, vendosja e sistemit audio dhe shortit elektronik në Gjykatat Administrative, të cilat do të jenë objektivat kryesore për vitin 2014. Ndërkohë që, Kreu i Gjykatës Administrative gjatë analizës kërkoi rritjen e numrit të këshilltarëve ligjorë, me qëllim rritjen e shpejtësisë së gjykimit. “Kërkojmë vendosjen e sistemit elektronik dhe audio, çka do rriste efiçencën, si dhe hapësira për trajnime”, - u shpreh kryetari Eriol Roshi. Nënkryetari i KLD-së garantoi se këto dy objektiva do të përmbushen në vijimësi. I pranishëm në analizën vjetore të Gjykatës Administrative, Cefa tha se pavarësisht problemeve, shumë objektiva janë arritur. “Gjatë katër muajve të parë janë evidentuar probleme të shumta, si nga ana logjistike, ashtu edhe nga ajo burokratike, por pavarësisht kësaj puna është bërë mirë”, - tha Cefa. “Transparenca mbete misioni ynë kryesor, prandaj dhe vendosja e sistemit elektronik të regjistrimit të seancave dhe hedhjes së shortit në rrugë elektronike, duke eliminuar çdo dyshim të palëve në proces, janë objektivat kryesore të 2014-ës”, - u shpreh Cefa, duke garantuar mbështetje të plotë nga ana e KLD-së për këto gjykata. Problematikat Kryetari i Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Tiranë dhe ai i Gjykatës Administrative të Apelit janë shprehur se shorti elektronik dhe mungesa e regjistrimit audio të seancave gjyqësore mbeten dy nga problemet më shqetësuese të punës së Gjykatave Administrative në vend. Kastriot Selita, kryetar i Gjykatës Ad-

Analiza e Gjykatës Administrative

ministrative të Apelit, e cila ushtron kompetencat e saj në gjithë vendin, theksoi se ka mungesë të logjistikës dhe të zyrave. “Edhe pse nuk kemi shërbime mbështetëse, si ndihmës ligjor, regjistrim elektronik të çështjeve, brenda 30 ditëve të para janë gjykuar çështje që prisnin tre vjet në Gjykatën Civile. Po ashtu, gjatë muajve janarshkurt 2014 janë gjykuar sipas afateve kohore në ligj 435 çështje, çka tregon përkushtim dhe vullnet të plotë për të kryer punën tonë”, - tha ai. “Ne jemi 7 gjyqtarë që mbulojmë gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë dhe nga 4 nëntori deri më 28 shkurt kemi të regjistruar a1264 çështje, nga të cilat 6 nga juridiksioni fillestar, ndërsa pjesa tjetër me ankimim. Nga totali, janë gjykuar 435 çështje deri më 28 shkurt dhe kjo përbën sukses, pasi po të bëjmë llogaritë, çdo gjyqtar shqyrton mbi dy çështje në ditë”, - theksoi ai. “Sot, që po flasim, janë çuar në dhomë këshillimi 414 çështje dhe janë në seancë gjyqësore 21 çështje”, - theksoi Kreu

i Gjykatës së Administrative të Apelit, i cili shtoi se veç sa më sipër problem është dhe mjedisi i punës ku hapësirat nuk janë të mëdha dhe prandaj kanë nisur diskutimet për këtë. Ndërkohë, Eriol Roshi, kryetar i Gjykatës Adminis-

435

çështje janë gjykuar sipas afateve kohore në ligj, çka tregon përkushtim dhe vullnet per teë kryer punën tonë

trative të Shkallës së parë në Tiranë, tha se mungesa e logjistikës, duke filluar nga regjistrimi audio e duke vijuar me vonesat në postim, janë problemet kryesore që na çojnë në zvarritje të çështjeve. Sipas tij, në 2 muajt e parë të punës së kësaj gjykatë janë regjistruar 780 çështje, nga të cilat për 196 është dhënë vendimi, ndërsa pjesa tjetër, 594 janë mbartura për vitin aktual. “Shifrat tregojnë se ngarkesa e çdo

Cefa Në fjalën e tij, nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Cefa, u shpreh se një gjykatë administrative efikase, do të thotë shpejtësi, por edhe transparencë në vendimmarrje dhe kjo pa dyshim që do të luajnë një rol të rëndësishëm në luftën kundër korrupsionit. Sipas tij, Këshilli i Lartë i Drejtësisë, si kurdoherë do të kërkojë në vazhdimësi nga trupa gjyqësore administrative, që të jetë model në zbatimin e ligjit. Duke u ndalur te problematikat që kanë dalë gjatë ushtrimit të veprimtarisë të Gjykatave Administrative, z. Cefa tha se “problem dhe sfidë e radhës mbetet nevoja për të përmirësuar cilësinë e shërbimeve administrative në këto gjykata, pa të cilat puna e gjyqtarit të vetëm do të ishte joefiçente. Fjalën e kam për plotësimin e këshilltarëve ligjorë të gjyqtarëve, përmirësimin e kushteve dhe infrastrukturës së punës, futjen e teknologjisë në shortimin e çështjeve dhe regjistrimin e seancave. Këto janë detyra që nuk i përkasin KLD në fakt, por ne do të jemi vazhdimisht në kërkim të përmbushjes së këtyre standardeve”. Në përfundim të fjalës së tij, numri dy i KLDsë u shpreh se “KLD nuk do të bëjë kompromis me askënd, në kurriz të së drejtës së publikut për të marrë drejtësi të shpejtë dhe cilësore. Këshilli do të jetë monitorues i kujdesshëm, por edhe penalizues i ashpër në të gjitha rastet, kur do të identifikohet veprimtari joligjore”.

Shtyhet gjyqi ndaj Mziut, akuza: Gjyqi, me prapavijë politike Për të dytën herë është shtyrë seanca ndaj kryebashkiakut të Kamzës, Xhelal Mziu. Seanca e parë u shty për mungesë të vetë të pandehurit, ndërsa dje pasi mungonte i pandehuri tjetër, drejtori i Tatimeve të Bashkisë, Bujar Loshi. Kryetari i Bashkisë së Kamzës deklaroi jashtë mjediseve të Gjykatës se akuzat ndaj tij kanë prapavijë politike dhe janë të pavërteta. Xhelal Mziu ishte vetë dje i pranishëm në Gjykatën e Tiranës për të marrë pjesë në procesin gjyqësor, ku ai akuzohet për pabarazi në tendera, por seanca u shty. Në një deklaratë për median, Mziu shprehu gatishmërinë e tij për t’u paraqitur sa herë që kërkohet në seancë. “Nuk ka asnjë bazë ligjore, veçse me prapavijë politike. Kjo akuzë që është

Xhelal Mziu

bërë ndaj meje, është e pavërtetë. Jam i gatshëm të përballem me drejtësinë në çdo moment. Do të vij në çdo seancë gjyqësore”, - tha Mziu. Kryebashkiaku Xhelal Mziu, juristi Atli Hoti dhe kreu i Tatimeve në Bashkinë e Kamzës, Bujar Loshi, janë akuzuar për pabarazi në tendera. Hetimi nisi pas denoncimeve të kompanive “Gjoka Konstruksion” dhe “Albavia”. “Gjoka Konstruksion” u përjashtua nga ndërtimi i rrugës “Zgjimi” në Valias, edhe pse kishte fituar tenderin, për shkak të disa pretendimeve të ngritura nga Mziu dhe Hoti më pas.

Gjykata rrëzon kërkesën e Gjikës për pushim të çështjes Nuk pranohet kërkesa e kryebashkiakut Shpëtim Gjika për pushim të çështjes, duke rrëzuar kështu çdo shpresë të tij për të shpallur të pavlefshme dhe jashtë afateve aktet procedurale të hetimit të Prokurorisë së Vlorës për akuzat e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Falsifikim dokumentesh” ndaj tij. Gjyqtari Arben Micko, pasi dëgjoi katër faqet

e konkluzioneve të prokurorëve, i dha të drejtë argumentimit se për ta çështja ndaj Gjikës ka nisur në 23 korrik të vitit 2013, kur është ngritur dhe akuza ndaj tij, dhe jo në 21 shtator, kur nisën hetimet për ligjshmërinë e pallatit të vjehrrit të kryebashkiakut të Tiranës, në shtator të vitit 2012 apo në veprimet procedurale të 19 shkurtit të vitit 2013.

Në përfundim të seancës, gjyqtari Arben Micko ka vendosur që seanca tjetër të bëhet ditën e hënë, në datën 17 mars 2014. Kreu i Bashkisë së Vlorës, i cili ishte i pranishëm në seancë, tha se është një proces i montuar politikisht ndaj tij. Gjika akuzohet nga Prokuroria për abuzime në dhënien e lejeve të ndërtimit në dy raste. Funksioni i tij si kryetar Bashk-

Shpëtim Gjika

ie u përdor si argument nga Prokuroria për të zhvendosur procesin ndaj tij nga Vlorë në Gjykatën Penale në Tiranë. Sipas avokatëve mbrojtës të Gjikës, i pavlefshëm ishte edhe akti i ekspertimit që Prokuroria ka kryer për dy pallatet pa leje në Vlorë. Për pasojë, sipas avokatëve, gjatë veprimeve hetimore ishin shkelur dhe të drejtat e njeriut.


9

E martë, 11 mars 2014

Intervista

Rikthimi i eshtrave të Eqrem bej Vlorës. Flet Hëna Këlcyra, vajza e tezes së Eqrem bej Vlorës

Hëna Këlcyr a:

Momentet e fundit të jetës së Eqrem bej Vlorës Intervistoi: Roland Qafoku

J

u lutem më tregoni momentet e fundit kur u nda nga jeta Eqrem bej Vlora! Ne banonim bashkë në Vjenë pas vdekjes së babait tim. Kishim kaluar vetëm gjashtë muaj në Austri. Në darkë thirra urgjencën, pasi Eqrem Beu ndihej keq dhe shkuam në spital, ku insistova të mos e lija vetëm. U futëm së bashku në spital e ndërsa mjekët kërkonin t’i bënin diagnostikim, ai fliste me mua në gjuhën shqipe, ndërsa me mjekun gjermanisht. Në ndërprerje, më pyeti mjeku nëse Eqrem Beu kur fliste shqip dhe bënte ndonjë gabim. Por jo, ai fliste normal si gjithnjë. Më tha është e para herë në jetën time që një pacient të jetë në këto gjendje shëndetësore që ishte ai e të fliste përnjëherësh dy gjuhë në mënyrë perfekte. Pas një ore pata përshtypjen se shpëtoi. Vajta në dhomë, pyeta doktorin. Dhe me tha: “Mjerisht jo, maksimumi mund të mbijetojë deri në orën pesë”. Por cila ishte diagnoza? Diagnoza ishte dobësi në zemër. Këtë e kishin konstatuar edhe më parë. Eqremi ishte 83 vjeç e disa muaj. Njëherë Eqrem Beu kur do të bënte një intervenim, i thanë që zemra i rrezikonte intervenimin. Por atëherë mundi të shpëtojë. Herën e dytë, jo. Pati një ditë, një problem në zemër në autobus edhe konstatuam nga mjekët më të mëdhenj në Vjenë, me përkrahjen e Shaqir Kolonjës, që ka qenë një mjek shqiptar në Austri. Çfarë ndodhi në momentin kur ju tha mjeku? Shkuat në shtëpi apo ndenjët me të? Ne ndenjëm aty. Edhe pse kishte pesë orë jetë, Eqrem Beu ishte normal, kështu që biseduam. Më dha udhëzime, që shpenzimet e varrimit të paguheshin nga lekët që ai kishte. Dhe më kërkoi që nëse nuk mjaftojnë vëri ti, por mos i kërko nga motrat që kishte në Itali apo të tjerët. Por nëse teprojnë lek nga ato që kam, t’ia dërgosh motrës së vogël në Shqipëri. Ju qëndruat me të në dhomën e tij? Po, unë qëndrova në dhomën e tij. Ishte një dhomë e klasit të dytë. Xhaxha Eqremi vijonte të kërkonte ndjesë që më la pa gjumë që më shqetësoi. Edhe pse i thosha që nuk jam e shqetësuar më tha që e shoh, sepse lëviz nëpër dhomë. Kur erdhi ora pesë e mëngjesit, më pyeti sa është ora. Ai më pyeste vazhdimisht atë natë për orën. Kur i thash që ora është pesë, atëherë e kuptova që Eqrem Beu e kishte dëgjuar mjekun kur tha se mund të mbijetonte deri në pesë orë. Por në të vërtetë ai ka hyrë në koma, rreth orës tetë të mëngjesit

Eqrem Bej Vlora

Mjeku më tha është e para herë në jetën time që një pacient të jetë në këto g jendje shëndetësore që ishte ai e të fliste përnjëherësh dy g juhë në mënyrë perfekte

Hëna Këlcyra

të po asaj ditë. Gjithsej ndenji në spital 12 orë. Pas orës pesë, erdhën dy mikesha të miat austriake. E lashë 10 minuta me to, edhe telefonova të motrat, mamanë time në Romë, edhe familjen se si ishte situata shëndetësore. Në atë kohë mamaja ime, kishte gjashtë muaj në Romë, një kohë pas vdekjes së babait. Ju sa vjeçe ishit? Unë isha 27 vjeçe kur vdiq xhaxha Eqremi. E pyetët se ku ta varrosim? Më tha që vendose ti. Sigurisht vendosa që të varrosej aty. U ktheva në dhomë, prita sa t’i dilte shpirti. Vuajti shumë momentet e fundit? Jo, vetëm donte të ngrihej nga krevati. Madje, ata kërkuan që ta lidhnin, por i thashë që lëreni, do të ngrihet le të ngrihet. Më pas e morën. Cilat ishin fjalët e fundit që tha? Jua thashë që ai më falënderonte dhe kërkonte falje që më kishte shqetësuar. Ju tha diçka për familjen e tij? Të vetmet fjalë që më tha ishte që lekët që do të mbeten nga paratë që kishte në librezë, pas shpenzimeve që unë do të beja për varrimin, t’i dërgoheshin motrës së tij ne Shqipëri, për vajzën”. A la amanet Eqrem bej Vlora? Jo, nuk la. Cili ishte pengu i tij? Jo nuk di. Unë kam qenë me ty dy herë në spital. Gjëja më interesante që më ka bërë më shumë përshtypje ka qenë herën e parë. Unë kisha dy-tre muaj në Gjermani që punoja dhe më shkuan një letër ku me thotë që duhet të operohet se ishte në rrezik jete dhe të bëja hapat e duhura ti gjeja një spital. Atëherë u çudita. Pse do të vish në Gjermani dhe nuk shkon në Itali ku kishte dy motra, mamanë time. Edhe më tha që nëse do të vdes, dua të vdes në duart e

tua. Por sidomos të mos varrosem në tokën italiane. Nuk donte të varrosej në Itali. Po pse jo në token italiane? Kjo mbetet një pikëpyetje. A kërkoi që eshtrat e tij te preheshin në Shqipëri? Jo, as ai e as babai im Ali Këlcyra. Nuk ishte një temë që hapej se e dinim si ishte situata në Shqipëri. Si u bë varrimi i Eqrem bej Vlorës? Ata e futën në një frigorifer, se duhej gjetur një varrezë. Kjo ishte diçka problematike, sepse xhaxha Eqremi disa ditë më parë kishte qenë në kinema për të parë një film të Frojdit. Edhe filmi niste sesi Fjordi, një student ne Vjenë i cili ishte nga feja e vjetër, viziton spitalin e madh të Vjenës, ku janë këto komunitetet e ndryshme fetare. Duke parë filmin, më tha sa varrezë e shëmtuar është kjo. Nuk do të doja kurrë të varrosesha në këtë vend. Pas vdekjes së tij, i shoqëruar nga një mik i imi i cili punonte ne Ambasadën amerikane shkuam në këto zyrat për të bërë hapat, sepse duke mos pasur rezidencë në Austri, pasi ai ishte mysafir ne shtëpinë time. Eqrem Beu ka banuar me mua dhe me prindërit, tete vjet në Itali. Problematika ishte gjetja e një varri. M’u desh një ditë për ta gjetur. Nga dita që vdiq, sa ditë kaluan derisa u varros? Ai vdiq më 30 mars dhe më 4 prill u bë varrimi. Si u bë varrimi? Në varrezën që ai nuk donte? Varrimi u bë në një nga varrezat më të bukura të Vjenës në “Neustift Am Walde”. Erdhi dhe i vëllai, kunati i tij dhe mamaja. Nga Italia erdhi edhe zoti Boçari, një shqiptar nga Vlora, të cilin e kapën gjermanët. Si u bë ceremonia? Me rit mysliman. Aty ishim unë më mamanë, i vëllai i tij, vëllai i mamasë, z. Bocari dhe një kosovar nga Belgjika që përfaqësonte Kosovën, sepse ai në kohën italiane, ka qenë ministër i Tokave të Liruara. Ishte një përfaqësues i një instituti me të cilin Eqrem Beu bashkëpunoi për librin “Kujtimet e tij” që pati aq shumë famë në Shqipëri, si dhe ishte familja ime austriake dhe z. Shaqir Kolonja. Domethënë nuk bëheshin më shumë se 10 persona që morën pjesë në varrim? Po. As 10 vetë nuk ishim në ceremoninë e varrimit.


10

E martë, 11 mars 2014

Ekonomi

Udhëzimi

Del udhëzimi i Financave, si do të kthehen 93 mln euro TVSH e prapambetur Publikohen rregullat, si do të kryhet rimbursimi i TVSH-së bizneseve. Publikohen rregullat që duhen ndjekur për të përfituar brenda 60 ditëve shifrën që nuk ka dhënë shteti për biznesin Ervin Kaduku

M

inistria e Financave ka hartuar më në fund udhëzimin e shumëpritur për procedurat e reja të rimbursimit të Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH), i cili do të mundësojë që thesari të bëjë pagesën në mënyrë automatike pas 60 ditësh, pa u varur nga rezultati i kontrollit të tatimeve, siç ndodhte më parë. Pas diskutimeve e mbledhjeve pa fund me anëtarët e Këshillit Tatimor dhe grupet e tjera të interesit, Ministria e Financave ka gati udhëzimin “Për disa shtesa dhe ndryshime në udhëzimin nr. 17, datë 13.5.2008 “Për Tatimin mbi Vlerën e Shtuar”, i ndryshuar”, i cili ka në thelb ndryshimin e procedurave të rimbursimit të TVSHsë për bizneset. Mosmarrja e TVSHsë në kohën e duhur ishte kthyer në një shqetësim të madh për sipërmarrjet, sidomos ato eksportuese, që prej kohësh po kërkonin zgjidhjen e këtij problemi. Udhëzimi përcakton që thesari do ta bëjë pagesën në mënyrë automatike pas 60 ditësh. Sipas burimeve nga financat, ky udhëzim vjen edhe në kuadër të strategjisë së shlyerjes së borxheve dhe moskrijimin e detyrimeve të reja. Si do të kryhet rimbursimi Sipas strategjisë për likuidimin e pagesave të vonuara, shuma që shteti u detyrohet bizneseve për rimbursimin e TVSH-së është 12.84 miliardë lekë ose rreth 18% të totalit të detyrimeve të prapambetura. Strat-

Si do të kryhet pagesa për eksportuesit Në ditën në të cilën kërkesa konsiderohet e pranuar, ajo adresohet për kontroll në vend, të personit të tatueshëm. Sipas udhëzimit, radha e kontrollit ndjek në çdo rast dhe pa asnjë përjashtim, radhën kronologjike të paraqitjes së kërkesave për rimbursim të TVSH-së. Për personat e tat-

Mosmarrja e TVSHsë në kohën e duhur ishte kthyer në një shqetësim të madh për sipërmarrjet, sidomos... ...ato eksportuese, që prej kohësh po kërkonin zgjidhjen e këtij problemi egjia parashikon që rimbursimi nga sistemi i thesarit i tepricës kreditore të kërkueshme të TVSH-së pas datës 1 janar 2014, sipas procedurës së miratuar me udhëzim të ministrit të Financave. Pagesat do

ueshëm të klasifikuar si eksportues me risk zero, kontrolli tatimor në vend nuk është i detyrueshëm përpara miratimit të rimbursimit nga Drejtoria Rajonale Tatimore. Për këtë kategori të eksportuesve, kontrolli tatimor mund të kryhet në çdo moment sipas planifikimit për kontroll. të fillojnë nga detyrimet më të vjetra tek ato më të reja, sipas datave të dorëzimit, vlerësimit dhe aprovimit nga institucionet përkatëse, të dokumentacionit që vërteton kryerjen e punimeve/shërbimeve/dorëzimin e mallrave dhe/ose kërkesën për rimbursimin e TVSH-së, tatimfitimit. Rimbursimi i TVSH-së dhe tepricës kreditore të tatimit mbi fitimin do të fillojnë gjatë vitit 2014. Pagesat e rimbursimeve, pas verifikimit, do të kryhen kundrejt fondeve buxhetore të miratuara për këtë qëllim dhe sipas parimit hyrje e parë dalje e parë, duke u bazuar në datën e paraqitjes së kërkesës nga subjekti tatimpagues në organin tatimor (data e protokollit të organit tatimor) pavarësisht se kur është vlerësuar dhe miratuar nga ky i fundit. Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve do të verifikojë, para se të bëhen pagesat, që pretendimet e rimbursimit të TVSH-së dhe Tatimit mbi

Foto ilustruese

Fitimin janë të vlefshme. Verifikimi dhe kontrolli do të kryhen bazuar në datën e paraqitjes së kërkesës nga subjekti tatimpagues në organin tatimor (data e protokollit të organit tatimor). Një grup ekspertësh i dedikuar do të ngrihet pranë Ministrisë së Financave për të siguruar minimizimin e riskut të abuzimeve në procesin e rimbursimit të TVSH-së.

60

ditë është afati që përcakton udhëzimi për bërjen e pagesës nga ana e thesarit në mënyrë automatike

Rimbursimi automatik brenda 60 ditësh Sipas burimeve nga Financat, ndryshimi kryesor në mënyrën e rimbursimit të TVSH-së lidhet me faktin se tashmë rimbursimi do të bëhet automatikisht nga thesari brenda 60 ditësh. Më parë, procesi i rimbursim-

it kryhej vetëm pas rezultatit të kontrollit të tatimorëve, pavarësisht afateve që ishin të përcaktuara në ligj. Procedura e re nuk e përjashton faktin që bizneset të jenë subjekt i kontrolleve tatimore, në bazë të analizës së riskut, por gjithsesi rimbursimi i TVSH-së tashmë do të jetë një proces i sigurt dhe i shpejtë, sepse ai nuk do të varet më në dorë të tatimeve, por garantohet me ligj, pasi thesari do ta bëjë pagesën pa “pyetur” tatimet. Sipas udhëzimit, afatet e përcaktuara për rimbursimin e TVSH-së sipas kategorive të personave të tatueshëm fillojnë nga data e protokollimit të kërkesës për rimbursim të TVSH-së, në Drejtorinë Rajonale Tatimore, datë e cila është e njëjtë me datën e mbërritjes ose paraqitjes së kërkesës për rimbursim nëpërmjet shërbimit postar rekomande (me nënshkrim të marrësit). Si do të bëhet kërkesa për rimbursim Udhëzimi përcakton që çdo per-

INSTAT: Inflacioni 1.9%, sërish nën kufirin minimal të BSH Në muajin shkurt 2014 ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të konsumit (Inflacioni) është 1,9%, njoftoi Instituti i Statistikave. Një vit më parë, në të njëjtin muaj inflacioni ishte në masën 2.5%. Në këtë mënyrë, niveli i inflacionit vijon të mbetet nën kufirin minimal të përcaktuar nga Banka e Shqipërisë (2-4%) për të disatin muaj radhazi. Sipas BSH, kjo situatë vjen nga rënia e konsumit dhe vështirësitë financiare të qytetarëve dhe biznesit.

Rritja më e madhe e çmimeve vërehet në grupin “Pije alkoolike dhe duhan” me 6,3% pasuar nga grupi “Mallra dhe shërbime të ndryshme” me 5,6%, “Ushqime dhe pije joalkoolike” me 2,9%, “Qira, ujë, lëndë djegëse dhe energji” me 2,0%, “Hotele, kafene dhe restorante” me 1,9% etj. Ndërsa ulja me e madhe e çmimeve vërehet në grupin “Veshje dhe këpucë” me 3,4%, pasuar nga grupi “Komunikimi” me 2,8%, dhe “Shën-

deti” me 1,3% etj. Rritja vjetore në muajin Shkurt është ndikuar kryesisht nga grupi “Ushqime dhe pije joalkoolike” me 1,14 pikë për qind. Në këtë grup çmimet e nëngrupit “Fruta” janë rritur me 16,7% dhe nëngrupit “Zarzavate” me 13,7%. Ndërsa çmimet e nëngrupit “Vajra dhe yndyra” u ulën me 4,4% pasuar nga nëngrupi “Sheqer e ëmbëlsira” me 3,8%, “Kafe, çaj e kakao” me 1,6%, “Qumësht, djathë e vezë

Banka e Shqipërisë

me 0,6% etj. Rritja e çmimeve të grupit ”Pije alkoolike dhe duhan” ka kontribuar me 0,23 pikë për qind në ndryshimin vjetor. Krahasuar me një vit më parë çmimi i duhanit u rrit me 11,6%. Çmimet e grupit “Qira, ujë, lëndë djegëse dhe energji” kanë kontribuar me 0,33 pikë për qind. Në këtë grup çmimet e materialeve për mirëmbajtjen e shtëpisë u rritën me 2,6% dhe çmimi i ujit të pijshëm me 0,7%.


11

E martë, 11 mars 2014

Ekonomi

Nga taksa e tokës

Skema si do kompesohen ish-pronarët Ndërhyrje në ligjin 7501. Marrja e certifikatës së pronës do të kushtojë 300 mijë lekë të vjetra

son i tatueshëm, i cili plotëson kushtet e parashikuara në nenin 50 të ligjit, ka të drejtë të kërkojë rimbursimin e TVSH-së. Për të kërkuar rimbursimin e TVSH-së, personi i tatueshëm, pasi të ketë plotësuar rubrikën përkatëse “Kërkesë për rimbursim të TVSH-së” të Formularit të Deklarimit të TVSH-së të periudhës së fundit tatimore, dërgon në Drejtorinë Rajonale Tatimore: -Një kërkesë me shkrim me objekt “Kërkesë për rimbursim të TVSHsë”, në të cilën specifikohen të dhënat identifikuese të personit të tatueshëm, emri i administratorit/ët, adresën/at e saktë të veprimtarisë, degën e bankës dhe numrin e llogarisë bankare të

12.84

mld lekë është shuma që shteti i ka detyrim bizneseve për rimbursimin e TVSH-së

personit të tatueshëm, një përshkrim të shkurtër të veprimtarisë dhe arsyet e krijimit të TVSH-së kreditore, periudhën përgjatë së cilës është krijuar TVSH-ja kreditore, si dhe nëse kërkesa për rimbursim është për herë të parë apo jo. Nëse personi i tatueshëm që kërkon rimbursimin e TVSH-së është eksportues, kjo shprehet në kërkesën e paraqitur. - Formularin “Kërkesë për Rimbursim” sipas modelit të treguar në foto. Më pas, Drejtoria Rajonale Tatimore, me marrjen e kërkesës për rimbursim, protokollon kërkesën në regjistrin e protokollit dhe brenda ditës së nesërme e regjistron atë në një regjistër të veçantë për rimbursimet e

TVSH-së, sipas rendit kronologjik të datës së paraqitjes së kërkesës. Më pas, punonjësi i ngarkuar me mbajtjen dhe administrimin e regjistrit të rimbursimeve, brenda 3 (tri) ditëve punë, nga data e regjistrimit në regjistrin e rimbursimeve, kryen dhe përfundon procesin e verifikimit paraprak të kërkesës për rimbursim në lidhje me të dhënat identifikuese të personit të tatueshëm dhe të shumës së paraqitur në formularin “Kërkesë për Rimbursim”, nëse ajo është e barabartë me shumën e paraqitur në rubrikën përkatëse të FDP-së së muajit korrespondues, si dhe periudhën për të cilën është kërkuar rimbursimi. Më pas verifikohet plotësimi i kërkesave ligjore mbi kërkesën për rimbursim, të cilat konsistojnë në: -Për personat e tatueshëm të përcaktuar eksportues sipas VKM-së për këtë qëllim, verifikimin e plotësimit të kriterit ligjor nëse teprica kreditore e kërkuar për rimbursim është e barabartë ose më e madhe se 400.000 lekë; -Për personat e tatueshëm të tjerë joeksportues, verifikimin e plotësimit të kriterit ligjor nëse personi i tatueshëm ka mbartur tepricë kreditore të TVSH-së për të paktën tri periudha tatimore radhazi dhe kjo tepricë është e barabartë ose më e madhe se 400.000 lekë. Në rastin kur nga procesi i verifikimit paraprak të kërkesës për rimbursim rezulton se kriteret nuk janë plotësuar, udhëzimi përcakton që kërkesa konsiderohet e parregullt dhe nuk pranohet. Në rastin kur nga procesi i verifikimit paraprak të kërkesës për rimbursim rezulton se kriteret janë plotësuar, kërkesa konsiderohet e pranuar.

Të ardhurat që do të mblidhen nga taksimi i tokës do të shkojnë për kompensimin e pronarëve. Ka qanë ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, i cili ka konfirmuar ndërhyrje në ligjin 7501 dhe propozimin e një skeme të re për ish-pronarët. Gjatë një interviste në “A1 Report”, Panariti bëri të ditur se i ka propozuar Kryeministrit që të ardhurat e taksës së tokës të shkojnë 100% për fondin e kompensimit financiar të ish-pronarëve. “Ligji 7501 është ligji i reformës agrare, i ndarjes së tokës bujqësore. Ky ligj është përgjegjës kryesor për fragmentimin e bujqësisë shqiptare dhe për atë që duhet bujqësi e mbijetesës, dhe jo bujqësi e shkallës së gjerë që ne duam të promovojmë. Ministria e Bujqësisë ka administruar dhe çështjen e ndarjes së titujve të pronësisë. Problemi i konfliktit midis brezave sa i takon pronarëve dhe përfituesve nga

25

mijë hektarë tokë janë vënë në dispozicion për kompensim nga ana e shtetit për ish-pronarët

ana e ligjit 7501, i cili ka është krijuar pas ndarjes së tokave. Në të dy rastet janë të ligjshëm. Por ka diskutime. Ligji ka perspektivën të shkojë drejt finales, pra të jepet titujt e pronësisë për përfituesit, dhe të gjendet zgjidhje për kompensimin e pronarëve, sa më parë. E kundërta mund të krijonte një kaos të madh në vend. ne nuk kemi hequr nga kompensimi fizik i pronarëve, dhe janë venë në dispozicion 25 mijë hektarë. Por kjo tokë nuk është në bllok, megjithatë është e përshtatshme për t’u dhënë për kompensim. Shumë shpejt do bëjmë publike hartën ku ndodhen këto toka. Ato janë pranë zonave turistike. Megjithatë, kërkohen 60 mijë hektarë tokë që të kompensohen. Shteti nuk mund të gjejë edhe 35 mijë hektarë, por do të bëhet kompensimi financiar i pronarëve. Ata që marrin certifikatën e tokës, kanë të drejtë ta shesin, blejnë, ta përdorin si kolateral etj. Por nëse bëhesh pronar i tokës do t’i nënshtrohen taksimit. Nëpërmjet sistemit të tatimit shteti krijon të ar-

Foto ilustruese

“Në krye të dy muajve 100-150 certifikatat e para të pronësisë. Ne vëmë në dispozicion të përfituesve grante, mbështetje me fondet IPA që të kuptohet vlera reale e pronësisë” - u shpreh Panariti

Edmond Panariti

dhurat e tij, dhe unë propozoj që këto të ardhura që vijnë nga tatimi i tokës të shkojë 100% për fondin e kompensimit financiar të ish-pronarëve”, - përmendi Panariti gjatë intervistës në emisionin “Tete a tete”. Tokat Po kështu, ministri i Bujqësisë foli edhe për disa ndryshme për përdorimin e tokës, duke nisur që nga humbja e të drejtës së pronësisë. “Në krye të dy muajve 100-150 certifikatat e para të pronësisë. Ne vëmë në dispozicion të përfituesve grante, mbështetje me fondet IPA që të kuptohet vlera reale e pronësisë. Ndërsa nga taksimi dhe vjelja e të tatimeve, do të shkojnë të ardhurat tek fondi i kompensimit financiar të pronarëve. Në rast se toka bujqësore mbetet më shumë se dy vite djerrë do të humbë e drejta e pronësisë. Këtë do ta propozojmë. Pra këto toka do të futen në cikël ekonomik. Kostoja financiare e marrjes së certifikatës së pronësisë 300 mijë lekë të vjetra”, - theksoi Panariti. Propozimet e ministrit të Bujqësisë pritet të mbërrijnë shumë shpejt në Këshillin e Ministrave.


12

E martë 11 mars 2014

Speciale

Cebit-i provon një orientim të ri Cebit-i vazhdon të jetë panairi më i madh i kompjuterave në botë, por ai ndodhet një hap pas zhvillimit të shpejtë të botës së informatikës. Një koncept i ri synon të sjellë shkëlqimin e vjetër

V

izitorët e rregullt të Cebitit e kanë përjetuar fillimin modest 28 vjet të shkuara, si qendër e teknikës për zyra dhe asaj informative. Eksitimin e degës së teknologjisë informative në kapërcyell të mijëvjeçarit, kur qindra-mijëra vetë vërshonin në sallat e panairit dhe kthjelljen, kur plasi flluska e madhe e teknologjisë informative. Cebit ka qenë gjithmonë pasqyra e një dege të ekonomisë, që ndodhet në ndryshim të përhershëm. Vitet e fundit organizatorët e panairit u përpoqën të arrinin një akt ekuilibri midis ekspertëve vizitorë dhe përdoruesve privatë, por njëri nga të dy mbetej gjithmonë i pakënaqur. Imazhi dhe cilësia e panairit u dëmtuan. 100 biznes i IT-së Dhe tani erdhi kthesa radikale: shefi i ri i Cebit-it, Oliver Frese, orientohet tek biznesi i teknologjisë informative dhe e bën këtë 100 për

cmyk

qind, siç thotë ai. “Ky është një zhvillim logjik i viteve të fundit. Pjesa e vizitorëve ekspertë është rritur në mënyrë të konsiderueshme, në të njëjtën masë ka rënë numri i vizitorëve privatë”, - thotë Frese për “DW”. Pjesëmarrësit në ekspozitë investojnë në një masë të konsiderueshme në shfaqjen në panair dhe në fund të panairit ata duan të kenë në

xhep kontakte konkrete biznesi.

për sipërmarrjet dhe jo programin më të fundit për motin. Veçanërisht fokusi është drejtuar te sasia gjigande e të dhënave në epokën digjitale. Motoja e panairit është “Datability”. “Kjo fjalë perifrazon trajtimin e vazhdueshëm dhe me përgjegjësi të sasisë së madhe të të dhënave”, - thotë shefi i panairit, Frese. 90 për qind e të dhënave në dispozicion sot kanë lindur në dy vitet e shkuara, përditë sasia shtohet. “Ekspozuesit tregojnë produkte konkrete, me të cilat mund t’i shfrytëzosh këto të dhëna për një rrjedhë më të mirë të komunikimit, për përshtatjen optimale të sistemeve energjetike, për shëndetësinë dhe për logjistikën”.

Tema qendrore siguria e të dhënave Kështu që, tani në qendër të vëmendjes do të jetë biznesi i IT-së, edhe nëse do të jenë smartfonët dhe kompjuterat tablet ata, që do të mbizotërojnë në stenda. Por ato tregojnë para së gjithash zgjidhjet profesioniste

Publicitet për besim Por që prej skandalit të përgjimeve të NSA-së është rritur ndjeshmëria e njerëzve edhe për mënyrën si trajtohen të dhënat e tyre, edhe tek sipërmarrjet, që i kanë depozituar të dhënat e tyre në re, pra në qendrat informatike. Shefi i shoqatës gjermane së IT së

kësaj dege, Bitkom, Dieter Kempf, thotë: “Dëshmia funksionon, që ne i trajtojmë sasi të mëdha të dhënash me përgjegjësi dhe me siguri, duke respektuar mbrojtjen e të dhënave personale dhe e bëjmë këtë me zgjidhje, që tregohen këtu”. Kjo nis që nga “kriptografia - pra kodimi, shifrimi i të dhënave delikate dhe me transparencën, se cilat të dhëna memorizojmë ne dhe si i vlerësojmë ato”. Kjo për Kempfin është edhe një temë politike shoqërore. Firmat e përfaqësuara në shoqatë janë të fuqishme, për sa i përket sigurisë së të dhënave, por meqenëse shpesh janë sipërmarrje të vogla, ato nuk mund të kalojnë në ekspansion të përbotshëm, si gjigandët amerikanë të internetit. Për sa i përket anës informatike, në Gjermani vazhdon të ekzistojë mungesë e madhe specialistësh të informatikës. Synimi i Cebit-it është gjithashtu që të tërheqë vëmendjen, që te inxhinierët programues deri të matematicienët dhe fizikanët, për kriptografinë.


Logos &Art Gratë inatosen me gjithkënd...! Branko Merxhani

C

ili është koncepsioni i sotmë i shoqërisë s’onë për këtë fenomen dublë psykologjiko-sociologjik? Kaq Mëma sa edhe Djali, brënda në qarkun e koncepsionevet të sotme shoqërore, ç’tjetër përfaqësojnë përveç se vetëm vdekësinë e një mysteri të heshtur? Në hiet e errësirës s’onë mendore po pëlcasin dallgat e një padijeje të tmerëshme. Dhe brenda në një botë të tillë, plot mjergullë, myk dhe shkretëtirë, krijesa e sa-polindur, që nga djepi akoma, po përball errësirën e parë të qënies: Djali është i dënuari më i pafajëshmë i shoqërisë s’onë… Vjen në jetë pa nonjë ndihmë, mirë po instiktet naturale e shtyjnë përpara një nevojë të madhe: Të orientohet me jetën rreth e rrotull tij. Të gjithë janë të ra, të panjohura, të pakuptuarshme për ‘të. Pikërisht në vitëret e para po përball vështirësitë më të mbëdha. Po kush do t’i japij kurajo? Cili do të kuptojë nevojat e tij dhe kush do t’a udhëheqij që të sgjidhij vështirësit e para dhe dyshimet e para? Pozita e tij brënda në familjen t’onë të sotme është krejt e çlumtur. Mëma s’i jep gjë tjetër përveç dashurisë naturale. Të mbëdhenjtë, që e rrethojnë, e shohin vetëm me syrin e superioritetit. As nonjë nga ne nuk mban mënd më vitëret e tij të foshnjërisë. Po askush nuk e studjoi kurrë Psykologjin e Djalit. Djali, brënda në shtëpin e prindërvet të tij, sheh të gjitha fuqitë, të gjitha zotësitë, të gjitha meritat në pushtetin e të mbëdhenjvet. Marja e tij pjesë në këto kondita të rrethit (milieu) është pothua e asgjëshme. Kjo gjëndje e bën më të pazotë, më të dobët nga ç’është. Dhe e vetmja gjë që i fal ky qark familjar është i pari rëzim shpirtëror, që psykologjikisht thuhet Sensi i lnferioritetit. Po kjo është e padurueshme dhe e shtyn në një shpëtim me pahir. Djali për këtë sens kompensohet me një aktivitet real, gjer sa gjen rast për këtë gjë, ose shtyhet për një kompensim fenomenik, për një forcim fiktif të vetë-vlerës së tij, zakonisht me inatin, me padëgjimin, me rebelimin. Kështu rjedhin “të metat fizike gjoja të moshës foshnjore”, siç thotë populli, kur se në realitet të gjitha këto anomalira nuk janë tjetër veç se mjete që përdor djali që të shpëtojë nga shtypja e padurueshme që i bën sensi i inferioritetit. Bile shumë herë trazohen edhe shumë faktorë të tjerë kurajonjës, p.sh. Inferioriteti i Organevet, që kontribuojnë gjithëmonë në ndjenjën më të thellë të inferioritetit të, tij dhe paraqitin gjithëmonë trazime shpirtërore dhe anomalira më të mbëdha në veprën e edukatës së tij: Psykologjia e sotme në këto kondita të jetës familjare gjen shkaket e origjinës të së gjitha po thua typevet neurastenike dhe thymopathike si edhe të karakterevet kriminale.

cmyk

Mëma dhe djali Me formën e sotme të shoqërisë dhe në gradën e tanishme të organizimit arësimor, Familja zë vendin e parë në rritjen e djemvet dhe Mëma është personi kryesor në jetën e Djalit. Lidhjet e Djalit tek Mëma përbëjnë periodën e parë të marëdhënievet të tij njerëzore dhe dashuria e mëmës sgjuan brënda tij ndjenjën e lidhjes së tij me botën e jashtme. Kur mungon dashuria e mëmës, d.m.th. kur grada e interesit të mëmës nuk është e mjaftë që të sgjuajë brënda në shpirtin e Djalit çfaqjet e para të sensit shoqëror, ahere Djali e ndjen vetëhen e tij brënda në një vënd armik dhe shvillohet në një misanthrop. Po mëma duhet të ketë shumë mëndjen që të mos e tepërojë në dashurinë e saj. Përkëdheljet e tepërta të mëmës, “dashuria e madhe”, shton gjer në një pikë të rezikëshme monotoninë shpirtërore të Djalit, provokon në djemtë femërëzimin e tyre, pengon sgjerimin e sensit shoqëror, e bën mëmën të doemosme për çdo gjë e përherë dhe krijon një izolim të fortë me botën e jashtëme. Të gjithë karakteret sociale janë viktima të ngatërimevet psyqike të moshës foshnjore, sidomos rrjedhje “të dashurisë së madhe”. Mirë po edhe rreptësia e mëmës është e dëmshme. Prindërit, që përdorin djemt e tyre si kuklla të stolisura me përkëdhelje pa fund, ose si shërbëtorë të vegjël që rrihen dhe goditen për çdo çqetësim pa rëndësi, nuk bëjnë gjë tjetër përveç se pregatitin njerëzit e dështuar të jetës së pastajme, klientë për psykiatrët, për çmëndinat, për burgjet. Nuk ka dënim që të mos jetë shumë a pak i dëmëshmë. Shumë mëma, kur dënojnë djemt e tyre, pandehin se diç bëjnë. Po dënimi nuk sjell veç një përmirësim të jashtmë. Po dëmi, që provokon brënda në shpirtin e djalit, është i pallogaritëshmë. Dënimi është ai që lëron tek djali inatin, reaksionin, të cilat luftojnë kryesisht kurdoherë me mjete negative: Bindje fenomenike, rëndim i fantasisë, të rrema, dynakëri, vjedhje e rafinuar etj. Dashuria e mëmës duhet të jetë kaq e matur, llogjike dhe pa pasion, sa që të mos e bëjë djalin të pazotë edhe për dashurira të tjera. Një lidhje konfidence. Vetëm me këtë lidhje do të mundij mëma të largojë në çastin e duhur djalin e saj, pa nonjë tronditje, dhe do të mundij më lehtazi t’a udhëheqij për te babai, vëllezërit, miqtë, shkolla, profesioni, martesa – për te Shoqëria. Një nga konstatimet më serioze të Psykologjisë së re është edhe ky: Rolin më të madh në formimin e karakterit dhe në trajtimin e personalitetit e lozin vjetet e para të jetës së djalërisë!. Fati i djalit gjëndet në duart e prindërvet. Sigurisht në çështjet e edukatës lot një rol me rëndësi edhe rrethi shoqëror: “Edukata është gjithëmonë dhe

kudo një fonksion i shoqërisë. Shoqëria, me të gjitha fenomenet e saj historike, psyqike dhe ideologjike, ushtëron një shtypje kolosale mbi trajtimin e karakterit të njeriut’: thotë Durkheim-i. Atavisma është fakt. Djali është një krijesë, që sjell me vetëhe një formë të caktuar inteligjence dhe një typ sentimental jete. Psykologjia e re nuk mohon se instiktet janë të bashkëlindura (innes). Një instikt nuk çduket. Mirë po “ngjarjet dhe peripetitë e jetës së çdo njeriu caktojnë edhe shvillimin e instiktevet. Është në dorën tonë të permetojmë ose jo punimin dhe shvillimin e lirë të imtiktevet, d. m. th po të duam, mundemi të pengojmë veprimin e tyre të lirë dhe të hapët brënda në ndërgjegjen t’onë. Mundemi shumë bukur të përpiqemi ti! realizojmë SUBLIMASIONIN e instiktevet”. Po vjetet e para të moshës së djalërisë, ndështypjet e para të jetës, japin drejtimin positif a negatif në shvillimin e këtij sublimasioni moralizonjës. Në këtë fazë të jetës mbillen rrënjat e karakterit dhe sigurohet shvillimi normal i qënies shpirtërore së njeriut: Nga edukata e mëmës varet fati i Kombësisë dhe njerëzimit t’onë. Sot nuk dimë vetëm këto gjëra. Nuk dimë vetëm se shvillimi shpirtëror i jetës së djalit ndryshon dhe vjen më parë nga perioda në të cilën fillon shvillimi i personalitetit mendor të tij (në moshën 6 vjeç). Për hir të punës së Sigmund Freud-it, dihet sot se djali i vogël nuk është pa seksualitet. Pas Freud-it, Hovi Seksual, ky element afrodisiak, lot rolin më me rëndësi në zhvillimin e jetës shpirtërore të njeriut. Për fat të keq nuk më permetohet të vazhdoj më tepër në një analizë më të gjerë të parimevet të shkollës psyko-analitike, se pse kuptimi i parimevet shkencore të kësaj shkolle lyp një thellim shumë të specializuar në problemet e psykologjis së re. Tash-për-tash ne nuk kemi tjetër qëllim përveç se të shtyjmë njerëzit e paktë t’onë me kulturë për studime psykologjike. Po ajo që mund t’u kujtohet këtu mëmavet është rëndësia kryesore e çështjes së gjumit në moshën e djalërisë. S’i merrni dot me mënd përfundimet e tmerëshme dhe konsekuencat katastrofale, që shkakëtojnë në rrugën shpirtërore dhe mendore përgjithësisht të peripetisë njerëzore dhe në trajtimin e karakterit shpirtëror, ndërshtypjet e moshës së djalërisë, kur në dhomën e fjetjes së prindërvet krijesa e vogël bëhet dëshmonjës i një skene bashkëshortore. Hidhërohem shumë që edhe në këtë kaptinë me shumë rëndësi të mos sgjatem dot. Po kam të jap një këshillë: Mëma! Mos i mësoni djemt të flënë në folenë e dashurisë! Mëma ka për detyrë të vëjë re dhe të

ndihmojë shvillimin e jetës shpirtërore të djalit të saj. Në qoftë se nuk është në pozitë t’a bëjë këtë gjë, të paktën duhet të jetë kaq e rezervuar dhe kaq e hollë sa që të mos shkakëtojë pengime dhe dëme në dispozitat shpirtërore të njeriut të vogël. Po djali, që të mundij të shvillojë, pa pengime dhe pa ndërhyrje të huajë, entitetin e tij, më parë nga të gjitha ka nevojë për një qark të lirë aktiviteti dhe lëvizjeje. Vetëm mëma mundet të pregatitij këtë qark. Çdo ndërhyrje në veprat dhe lëvizjet e djalit, çdo zëvendësim i zotësisë individuale dhe spontaneitetit të tij, çdo ndihmë dhe përkrahje e kotë, janë gjëra të rezikshme dhe antipedagogjike. “Systemi pedagogjik më i mirë – thotë Maria Mantessori – është ai sistem që ka si bazë dhe parim lirinë. Mirë po për fat të keq ngjau krejt e kundërta. Prindërit më të shumtë i përdorin djemt si skllevër të vegjël. Mëmat t’ona duhet të kenë kurdoherë para sysh se edukata e djalit nuk nus nga shkolla. Fillon nga djepi. Di shumë prindër, që dërfejnë me skercot e djemvet të tyre, si djemtë me kukllat e tyre. Kam takuar prindër, jo dhe fare pa kulturë, të cilët vetëm e vetëm që të kënaqin vizitorët e tyre u japin cigare djemvet sapo trivjeçarë dhe kur krijesa gracioze, nga një imitim semplë, nga zakon ose dhe nga korrupsion trashëgimor, e pi duhanin si burrat, pashë babanë dyzetvjeçar të humbasij brenda në një det gëzimi dhe dëfrimi!… Natyrisht, në thembrën e kufizuar të një artikulli, nuk është e mundur të vë brënda as të gjitha marëdhënjet midis mëmës dhe djalit, po as edhe vijat e përgjithëshme të psykologjis së djalit. Pastaj edhe qëllimi im nuk është ky. Po nga sa shkrova gjer këtu mundemi lehtazi të nxjerim përfundimin e parë se edukata familjare lot një rol shumë më me rëndësi në shvillimin e karakterit dhe të personalitetit të njeriut, shumë më me rëndësi nga ç’e marim me mend, dhe sa për një edukatë familjare të mirë, më parë nga të gjitha, duhen mëmat e mësuara. Ja ku duhet të qëndresojnë përpjekjet e tyre, të marim përsipër rolin e ndriçimit dhe të propagandës, themelonjëset e inspiruara të Organizatës së mirë që quhet “Gruaja Shqiptare”. Problemi i edukatës së Djalit është lidhur ngusht me problemin e edukatës së prindërvet. Besoj të më jepet rast të shkruaj edhe mbi këtë themë disa radhë. Po ajo që dua të theksoj edhe një herë këtu është: Kurrë nuk do të mundim të hedhim bazat e rilindjes s’onë shoqërore, pa ndihmën dhe bashkëpunimin e botës femërore. Dhe kurrë nuk do të mundim të krijojmë elementë shoqërorë më të mira, njerës me një kulturë të vërtetë dhe me një njerëzim dhe qytetërim me të lartë, në qoftë se nuk do të derdhim një përpjekje intensive që të japim baza psykologjike në formën dhe jetën e brëndëshme të shkollës s’onë fillore, dhe në qoftë se nuk sjellin një ndryshim shpirtëror në konditat e sotme të edukatës s’onë familjare… 1930


14

E martë 11 mars 2014

Logos & Art Bardhyl Londo poeti i brezit të viteve ‘89-të ndër të vetmin lëvrues të poemës, nuk rresht së dhëni poezisë shqipe lirizimin itensiv, në një eter personal duke ju përgjigjur një gjendje shpirtërore të ekuilibruar me materien. Poezi me metrikën standarde, Londo vlerësohet për jehonën melodike dhe traditën e pasur të vargjeve Toskë

Gratë inatosen me gjithkënd...! Bardhyl Londo Një gotë verë në Pargë Si një pelegrin i rikthyer në tempull etjedjegur nga rruga e largët, në kafenenë e parë buzë detit rrëkëllej një gotë verë dhe pi Pargën Prostitutat e qytetit të madh Si do t’ia bejmë për një flirt sonte, sepse për dashuri as që bëhet fjalë. Në hollin e hotelit Kosmos prostitutat presin në radhë. Gjunjëzbuluar nëpër kolltukë të gatëshm të fusin mes gjunjëve qytetin e madh. Jashtë dritat e makinave bien mbi dëborën e pistë. Rrugët e qytetit ndotin me llumëtirë menustracionesh. Menopauza kurrë s’do ta shterpojë këtë qytet. Vetëm vetmia qenka e tmerrshme në këtë qytet të zhurmshëm. Madje vetmia me kurvat pranë më e zezë është se vetë varri. Vetëm vetminë ka të madhe ky qytet. Vetë është aq i vogël sa futet në shalët e një prostitute. Por si do t’ia bëjmë për një flirt sonte sepse për dashuri as që bëhet fjalë. Vetminë vrite me kurvën e parë. Nesër do të lindë një qytet i madh si ky. Sepse vetëm nga flirtet, kurrë nga dashuritë, kanë lindur qytet e mëdhenj. Vasilika Dimër edhe verë 200 vjet në shkallë pret Vasilika-psherëtima e bardhë e Ali Pashës. Pret e pret Penelopa moderne. Dimrit si një e-mail vetëtimash Ali Pashaj i dërgon një buzëqeshje. Mëtonjësit ikin të tmerruar. Shtëpia në Litharicë mbetet vetëm e Saj dhe e Ali Pashës. Verës trupi pa kokë i Vezirit plak nëpërepos rrokulliset vargjet dhe kapitujt bën katrahurë. Eposi mbetet vetëm i Trupit dhe i Vasilikës. Ditën qan mbi trupin. Natën fle me kokën singrica me tokën. Ngrica dhe Toka janë vetëm të saja dhe të Ali Pashës. Penelopa moderne as vetë nuk e di se ç’pret ditët duke numëruar me gishta si tespije. Të lodhur mëtonjësit janë shpërndarë prej kohësh shtëpive publike të Janinës

Edouard Manet, “Surprised nymph”, 1861 pëlhura e endur netëve shitet në tregun e Gabit. Pret Penelopa moderne. Me gishtat e bukur numëron ditët si tespijet e bardha të Ali Pashës. Mëtonjësit u lodhën. Të pashpresë bredhin shtëpive publike të Janinës pëlhura e endur netëve të pritjes shitet në tregun e Gabit. E zeza tragjike e Ballkanit Kanë ndërruar shkrepat e Ballkanit. Autostradat si rripa të stërmëdhenj shtrëngojnë belin e gadishullit tragjik. Po prapë fastfudeve, kafeneve dhe restoranteve të zhurmshme buzë autostradave kudo kam parë plakat me të zeza. E verdha është e Van Gogut, bluja e Ticianit, e zeza tragjike e Ballkanit mitik. Gratë shfaqen më të ngrysura se e zeza që kanë veshur, të inatosura me gjithkënd, por nuk e dinë përse, gati janë të nisin luftën, por nuk e dinë se kë kanë armik, mërmërisin fjalë që nuk i kuptojnë as vetë ndonëse flasin në gjuhën e tyre,

flenë dhe zgjohen me kujtimin e të vrarëve nëpër luftëra të cilat nuk i dinë përse janë bërë, I kanë harruartë gjitha rrugët nga skleroza e pamëshirshme, vetëm rrugën për në varreza s’e ngatërrojnë kurrë, ngrenë këngë vaji për bij e bija që kanë rënë duke shkelur kufij për të dalë në një botë të madhe, duke kaluar dogana me një koli cigaresh kontrabande sa për të mbajtur fëmijët me bukë, dridhen nga tmerri kur kujtojnë vajzat e vrara me përdhunë semaforëve të kuq të metropoleve evropiane. Impozante si perandorë spektërrendë nuk e morën vesh kurrë se çfarë perandorie zotërojnë, mallkojnë veten dhe fqinjët, as vetë s’e dinë përse, vitet i masin me një kalendar që as ato vetë s’e kuptojnë: kur u vra filani, kur qëlluan filanin, kur iku djali i madh... Bijat dhe mbesat e tyre tani vishen krejt ndryshe, moda nga Parisi dhe NJu-Jorku më shpejt vjen tek ato se kudo tjetër Po prapë brenda tyre diku rri fshehur dhe është gati të shpërthejë e zeza e pikëlluar e Ballkanit. Marrë nga revista “Poeteka”, numri 17, vjeshtë 2010


E martë 11 mars 2014

15

Logos & Art

Dialog me të dehurin Franc Kafka

M

e sa duket e kemi lënë pas dore mbrojtjen e atdheut. Deri tani s’jemi marrë me këtë gjë, të zënë nga puna jonë; po ngjarjet e fundit na shtyjnë të jemi të kujdesshëm. Unë kam një tregtore këpucari në sheshin para pallatit perandorak. Sapo hap tregtizën në mëngjes, vë re se kryet e të gjitha rrugëve që dalin në shesh janë të zënë nga njerëz të armatosur. Nuk janë ushtarët tanë, po nomadë të veriut. Kushedi si kanë mundur të mbërrinë në kryeqytetin tonë, i cili ndodhet shumë larg kufijëve. Sidoqoftë, janë aty dhe numri i tyre më duket se shtohet çdo mëngjes. Janë rregulluar jashtë sipas natyrës së tyre, sepse nuk i durojnë dot banesat. Mprehin shpata e majat e shigjetave, bëjnë ushtrime më kuaj: sheshin e qetë, të pastruar me kujdes, e kanë kthyer në stallë. Nganjëherë dalim nga tregtoret dhe mundohemi të mbledhim plehrat më të mëdha, po gjithnjë e më rrallë e kryejmë këtë punë, pasi nuk ia vlen barra qiranë dhe mund të na shtypin kuajt e tyre, apo të hamë ndonjë kamxhik. Me nomadët nuk mund të flitet. Ata s’e dinë gjuhën tonë, po edhe nuk mund të thuash se kanë ndonjë gjuhë të tyre. Merren vesh si sorrat dhe tërë ditën dëgjohet një krrakitje e pandërprerë. Nuk i kuptojnë zakonet dhe institucionet tona, s’kanë asnjë interesim; prandaj as kanë dëshirë që t’u flasësh me shenja. Mund të dërmosh nofullat, mund të copëtosh pulset, ata s’të kuptojnë, kurrë s’do të të kuptojnë. Shpesh bëjnë ngërdheshje; tregojnë të bardhën e syrit, nxjerrin shkumë nga goja, po me këtë nuk duan të shprehin asgjë, as të trembin: bëjnë ashtu se e kanë zakon. Kur kanë nevojë për ndonjë send, e marrin. Nuk mund të thuash se përdorin forcën; ne hiqemi në një anë para se të na hidhen dhe u lemë gjithçka. Edhe mua më kanë marrë mjaft gjëra të mira. Po nuk mund të qahem kur mendoj për shembull çfarë i ka ngjarë kasapit përballë. Ky sapo e vari mishin dhe nomadët e shqyen dhe e hëngrën. Edhe kuajt e tyre hanë mish; shpesh shihet një kalorës që rri shtrirë pranë kalit të tij, duke kafshuar po ate copë mishi bashkë me kafshën. Kasapi ka frikë dhe nuk guxon ta mbyllë tregtizën. Ne jemi të arsyeshëm, mbledhim të holla dhe e ndihmojmë. Sikur nomadët mos të kenë mish, çfarë do të bënin? Po kushedi çfarë do të bëjnë edhe nëse hanë mish përditë. Kohët e fundit kasapi mendoi se do t’i kursente vetes mundimin për ta çarë mishin dhe solli një ka të gjallë. S’do ta beje me një gjë të tillë. Ndenja me shumë se një orë i shtrirë gjatë e gjerë në fund të tregtizës sime pasi u mbulova me tërë teshat që kisha, batanije e nënkrijesa, që mos të dëgjoja ulërimën e kaut, të cilin nomadët e kishin sulmuar nga të gjitha anët: e shqyenin me kafshime dhe merrnin copa nga mishi i vakët. Nuk pata guxim të dilja jashtë, dola vetëm atëherë kur ishte kthyer qetësia: ata ishin shtrirë të sfilitur përreth tepricave të kaut, si të dehurit rreth një voze. Pikërisht atëherë m’u duk se shquajta perandorin vetë në një dritare të pallatit; zakonisht ai nuk shkel kurrë në dhomat e jashtme, se apartamenti i tij më i parapëlqyer është tek një kopsht i fshehtë; po atë ditë m’u duk se po rrinte në dritare dhe kokëulur vështronte se çfarë po ndodhte para kështjellës. “Çfarë do të ndodhë? - pyetëm të gjithë. - Deri kur do ta durojmë këtë mendim? Pallati perandorak i ka joshur nomadët, po nuk mund t’i largojë. Dera e madhe është e mbyllur; roja, që më parë hynte e dilte hijerëndë, tani rri pas dritaresh të mbrojtura nga hekurat. Shpëtimi i atdheut ka ngelur në dorë të artizanëve dhe tregtarëve, po ne nuk jemi ne lartësi të një detyre të tillë dhe kurrë s’do të mburremi për këtë. Ky keqkuptim do të na çojë drejt shkatërrimit. Para Ligjit ara Ligjit është një derëtar. Atij i drejtohet një fshatar, i cili do të hyjë te Ligji. Po derëtari i thotë se tani për tani nuk mund ta lerë të hyjë. Njeriu mendohet, pastaj e pyet nëse mund të hyjë më vonë. “Ndoshta, i përgjigjet derëtari, po jo tani”. Derëtari tërhiqet anash; me që dera

P

Edhe mua më kanë marrë mjaft gjëra të mira. Po nuk mund të qahem kur mendoj për shembull çfarë i ka ngjarë kasapit përballë

Kalova qetësisht nga hija në dritën hënore, zbërtheva pardesynë dhe u ngroha; pastaj pasi ngrita duart, e bëra të hesht zukatjen e natës dhe nisa të përsiat:

Henri Matisse, “Music”, 1910

e Ligjit është përherë e hapur, njeriu përulet për të pare brenda. Roja e vë re dhe qesh: “Nëse të tërheq kaq shumë thotë - përpiqu të hysh, megjithëse është e ndaluar. Po hap sytë: unë jam i fortë. Dhe jam derëtari i fundit. Çdo sallë ka derëtarin e vet, njeri më i fuqishëm se tjetri. As unë nuk i bëj ballë të tretit”. Fshatari nuk e priste këtë lloj vështirësie. Ligji duhet të jetë i lirë që të hyjë brenda cilido, në çdo rast, mendon, po duke e parë mirë derëtarin veshur me gëzof, me hundën e madhe me majë, mjekrën e gjatë, të zezë prej tartari, bindet se është më mirë të prese derisa të marrë lejen për të hyrë. Rojtari i jep një stol dhe i thotë të ulet aty pranë derës. Ai ulet aty për dite e për vite. Bën shumë përçapje që të pranohet brenda, e lodh derëtarin me lutjet e tij. Roja nganjëherë i bën pyetje, e pyet për fshatin e tij dhe për shumë gjëra të tjera, po janë pyetje pa rëndësi, ashtu siç i bëjnë zotërinjtë; në fund i thotë se ende nuk mund ta lejojë që të hyjë. Njeriu, i cili ishte gatitur për atë rrugë duke marrë plot gjëra me vete, bën përpjekje që ta thyejë rojtarin, duke i dhënë gjithçka, pa pyetur a janë gjëra me vlerë, apo jo. Tjetri nuk zmbraps asnjë dhuratë, por thotë: “Po pranoj vetëm që ti të më thuash se, ke lënë pa provuar ndonjë mënyrë”. Për vite e vite njeriu nuk resht duke e vështruar derëtarin. Harron të tjerët dhe i duket se i pari është pengesa e vetme për të hyrë te Ligji. Vitet e para mallkon me zë të lartë, pa marrë parasysh asgjë, fatin e tij të keq, pastaj kur plaket, flet me vete. Bëhet si fëmijë dhe pasi gjatë shumë viteve ka vrojtuar derëtarin dhe ia njeh edhe pleshtat e gëzofit, u lutet pleshtave që ta bindin rojtarin. Më në fund, shikimi i dobësohet dhe ai nuk e di më a mungon drita, apo e gënjejnë sytë. Megjithatë në errësirë e dallon shkëlqimin që shpërthen nga Porta e Ligjit. Nuk i ka mbetur shumë kohë për të jetuar. Para vdekjes të gjitha ngjarjet e kohëve të fundit, të mbledhura në kokën e tij, shndërrohen në një pyetje, të cilën ende nuk ia ka drejtuar rojtarit. I bën një shenjë burrit, pasi nuk mund ta drejtojë me trupin e ngrirë. Derëtari duhet të përkulet, se tani kanë shumë ndryshim trupi, në dëm të fshatarit. “Çfarë kërkon të dish më? e pyet rojtari. Je i pangopur”, “Nëse të gjithë synojnë Ligjin, thotë njeriu - si është puna që gjatë tërë këtyre viteve askush përveç meje, nuk ka kërkuar të hyjë brenda”. Rojtari e sheh se burri është nga fundi i jetës dhe që ai ta kuptojë, i ulurin në veshin, tashmë të mbyllur. “Këtu nuk mund të hynte askush, se kjo derë ishte caktuar për ty. Tani po largohem dhe po e mbyll”. Avokati i ri emi një avokat të ri, doktor Buçefalusin. Pamja e tij ka pak ngjashmëri me epokën kur ai ishte kali i Aleksandrit të Maqedonisë; po rishtari e di çfarë të mendojë. S’ka shumë që pashë një ftues gjyqi, i cili me një shikim plot admirim, shikim admirues të një ndjekësi të vrapimeve me kuaj, ndiqte avokatin që po ngjiste shkallën e mermertë të gjyqit me hap tingëllues, ngaqë i ngrinte shumë këmbët. Gjykata në përgjithësi miraton pranimin e Buçefalusit. Duke dhënë provë të një mirëkuptimi të habitshëm, na thonë se Buçefalusi në rregullimin e sotëm shoqëror ndodhet në një pozitë të vështirë dhe qoftë për këtë, qoftë për vlerën e tij në historinë universale, meriton

K

vlerësim të madh. Sot askush nuk mund ta mohojë se ekziston një Aleksandër i Madh. Nuk mungon ai që ka praktikë për vrasje; as mungon gatishmëria që të përshkosh mikun me ushtë tej ndanë nga një cep i tryezës në tjetrën; për shumëkënd, Maqedonia është tepër e vogël; mallkojnë Filipin, të atin... e megjithatë askush, askush nuk i prin drejt Indisë. Edhe atëherë dyert e Indisë ishin të paarritshme, po rruga e tyre ishte përcaktuar nga shtampa mbretërore. Tani ato dyer gjenden në një anë tjetër, më të largët e më të lartë, nuk ka njeri të rrëfejë rrugën; shumëkush e zë shpatën, po vetëm për ta vringëlluar dhe shikimi që kërkon ta ndjekë, ngatërrohet. Për këtë, mbase gjëja më e mirë është të zhytesh te kodet, siç ka bërë Buçefalusi. I lirë, me ijet pa këllqet e kalorësit, pranë kandilit tc qetë, larg nga zhaurima e betejës aleksandrine, ai lexon dhe kthen faqet e librave të lashtë. Dialog me të dehurin ur dola nga dera e madhe me hapa të vegjël, u sulmova nga qielli me hënë e yje, nga kupa e madhe qiellore e nga sheshi i Bashkisë, nga kisha dhe Shtylla e Virgjëreshës. Kalova qetësisht nga hija në dritën hënore, zbërtheva pardesynë dhe u ngroha; pastaj pasi ngrita duart, e bëra të hesht zukatjen e natës dhe nisa të përsiat: Po pse silleni sikur ekzistoni me të vërtetë? Doni të ma mbushni mendjen se unë jam ireal, zotëri qesharak i ndalur mbi kalldrëmin e blertë? Eh, ka kaluar shumë kohë që kur ti ishe real, o qiell; dhe ti, o shesh, kurrë nuk ke qenë real. Natyrisht ju jeni, gjithnjë përmbi mua, po vetëm se unë ju le të qetë. I faleminderit zotit, ti hënë nuk je më hënë! Kot vijoj të të thërras hënë, mbase sepse hënë të thërrasin të gjithë. Përse nuk bën më naze kur të thërras, o fener i harruar venecian me ngjyra të çuditshme? Përse tërhiqesh prapa kur të them Shtylla e Virgjëreshës? E përse, o Shtylla e Virgjëreshës, nuk e njoh më qëndrimin tënd kërcënues kur të quaj: hënë që lëshon dritë të mugët? Duket se me të vërtetë nuk ju bën mirë kur ndokush rri e mendon për punën tënde: ju humbni edhe nga ana shpirtërore, edhe nga shëndeti. O zot sa përfitim do kish mendimtari, po të mësonte nga i dehuri! Ç’është kjo heshtje? Më duket sikur nuk fryn më erë. Dhe shtëpizat që nganjëherë më duket sikur e përshkojnë sheshin sikur të kishin rrota, janë ngulur fort në tokë... Hesht, hesht: nuk duket më as vija e zezë e hollake që zakonisht i ndan nga dheu. Nisa të rend. Pa vështirësi bëra tri herë rrotullimin e sheshit të madh dhe pasi nuk takova asnjë të dehur, duke mbajtur po atë shpejtësi, pa ndjerë lodhje, u drejtova nga Karlsgasse. Duke u bërë përherë më e vogël, hija ime rendte përkrah, pranë mureve, në një shteg të hapur në mes të shtëpive dhe rrugës. Ndërsa kaloja para kazermës së zjarrfikësve, dëgjova zhurma që vinin nga Klajner Ringu; kur mbërrita atje, dallova një të dehur aty te kangjellat e çezmës, me krahë të hapura, duke përplasur këmbët e futura në këpucë prej druri.

K


16

E martë 11 mars 2014

Lista e kandidatëve

Shkolla e policisë, ja lista e kandidatëve për provim 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143

Tirane LUAN KUJTIM KALEMI MARJO BANUSH ARIFI PAL ZEF LLESHI ADA OSMAN BERMETA ADAIL EMBI NUREDINAJ ADELA LEK SULKA ADELA YMER GEGICI ADELAJDA RAMADAN GORICA ADEM ZEQIR MUHAMETAJ ADENIS KRISTAQ NAKO ADI FIQIRI KACI ADI LULZIM SHETELI ADIL ADRIATIK BRAHO ADLI KALEM MIRAKA ADMIR ASTRIT LIKA ADMIR KASAM FERATI ADMIR KIN DODAJ ADMIR NDREK LUFI ADMIRANT HALIM GJATA ADMIRAZEM HASANDOCI ADMIRIM PULLUMB KASA ADNAND XHAVID RASA ADNANT GEZIM BANE ADRIAN BEDRI DULLA ADRIAN EDUART MEHMETI ADRIAN FATMIR KULENI ADRIAN FIQIRI VECANI ADRIAN KUJTIM HELMI ADRIAN KUJTIM PIKLI ADRIAN MITER KOLBUCAJ ADRIAN MUSA BURNAZI ADRIAN NURI KICI ADRIAN RAMIZ REXHEPI ADRIAN TOFIK QERANA ADRIAN VULLNET GJOKA ADRIAN XHELDIN KALOSHI ADRIANA ALI GJANA ADRIANA MALIQ KREKA ADRIATIK ELMAZ DHROMI ADRIATIK IDRIZ SALLAHU ADRIATIK ISMAIL CENA ADRIATIK LAVER ZANI ADRIATIK NAIM LIKA ADRIATIK SABRI KURTI ADRIATIK SALI PECI ADRIATIK SHEFKI NDREGJONI ADRIATIK VULLNET CACA ADRIATIK YLLI BAKAJ AFERDITA HALIL KOKA AFINISA VEIS HAXHIAJ AFRIM IZMIR SHABANI AFRIM SHUKRI TAHIRAJ AFRIM XHAVID ISLAMI AGE NIKOLL NDOU AGETINA PREND PERZEFI AGIM GANI GOGA AGIM MYSLIM MUSAJ AGIM NAIM CELA AGIM NOVRUZ TERPOLLARI AGIM RIZA DEDA AGIM RIZA VUCAJ AGIM VATH REXHA AGOSTIN KOL UKCAMAJ AGRON HALIT SHEHI AGRON HAMDI KILI AGRON HAMIT HYSA AGRON NDUE TOSKU AGRON PETRIT HOXHA AGRON RAMAZAN RAMA AGRON VATH DANI AGRON YMER MEMA AGUSTIN ASLLAN SPAHIU AGUSTIN RAMAZAN ALLROCI AIDA BARJAM MURATLLARI AIDA DOD DOCAJ AIDA ENGJELL DALANI AJDIN ABDULLA MISIRI AJET QAMIL HALILI AJET RUSTEM SHKURTI AJET SOKOL NAZO AJLA MUSTAFA CAUSHAJ AKIL NIKOLL PEPKOLAJ AKIL PETRIT HYKAJ ALBA KASTRIOT SINANAJ ALBA NESTI NAKO ALBA YLLI FETAHU ALBAN ABDULLAH QOKU ALBAN ADEM CELAJ ALBAN AGIM SAKO ALBAN AZGAN ISMAILAJ ALBAN BAJRAM XHEPA ALBAN BEKIM SHYTI ALBAN DYLBER DULE ALBAN ENVER KAPXHIU ALBAN FATOS LILA ALBAN FELIKS HYSA ALBAN FITOR AGALLIU ALBAN HAMIT TACI ALBAN HASAN MEHDIHOXHA ALBAN HYQMET SHARRA ALBAN ISAT PAJA ALBAN LUFTAR HOXHA ALBAN MARTIN PREBIBAJ ALBAN MEHMET ELQENI ALBAN MIFTAR MUCA ALBAN MISLIM BALLIU ALBAN NDUE KOLNDREU ALBAN POLIKRON PUJO ALBAN PRENG SHURBI ALBAN RAKIP DERVISHI ALBAN SADIK MECI ALBAN SEID MERSINI ALBAN SHPETIM LILA ALBAN VELI LLANI ALBAN XHAFER AGAJ ALBAN XHEVAT KRYEZIU ALBANA BESNIK ABAZI ALBANA BUJAR TABAKU ALBANA FRROK GJINI ALBANA GEZIM MERDANAJ ALBANA HYSEN KADIU ALBANA ISLAM GJYRIQI ALBANA MUSA MULKURTI ALBERT ABEDIN KOLLESHI ALBERT BUJAR CAUSHI ALBERT ENVER HOXHA ALBERT FATMIR NEZIRI ALBERT GEZIM HOXHA ALBERT HYSEN TOTA ALBERT KAMBER KOCI ALBERT MYFTAR HYSA ALBERT PAVLIN LIKA ALBERT PETRIT LIKA ALBERT PJETER KOLA ALBERT QAMIL LALA ALBERT REFAT KERCYKU ALBERT REFIK SOLLAKU ALBERT REXHEP METANI ALBERT RIZA TROCI ALBERT RRAPUSH MYFTARAJ ALBES QAZIM SELIMI ALBI HASAN ZEZA ALBI SHKELQIM BELBA

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287

ALBIAN AGIM TAKU ALBINA JONUZ MISKU ALBION HURMET BAKALLI ALBIONA MUHAMET AJDINI ALBJOND AGIM QATO ALBURENT SINAN TARE ALDA NDRICIM HYSA ALDA SABRI DRIZA ALDI ALBERT CANAJ ALDI BASHKIM MOLLA ALDI FIQIRI LIKA ALDI MAKSIM SOTIRI ALDI NAIM CULLHAJ ALDINO KUDRET HASANI ALDO ADRIAN CELA ALDO AGIM PRENCI ALDO MIRE SHARRA ALDO PELLUMB TERPOLLARI ALDO PETRIT TOQI ALDO VLADMIR POHJA ALDOMENO ASTRIT BRAHOLLARI ALDORJAN FEMI AVDIU ALEKS LLAZO SOTIRI ALEKS NEXHIP GJOKA ALEKS QERIM SALLA ALEKS SHAH NDOU ALEKSANDER FOTAQ DHIAMANDI ALEKSANDER GANI TRESA ALEKSANDER HAXHI CENAJ ALEKSANDER HAXHI IMERAJ ALEKSANDER KAPLLAN LIKA ALEKSANDER NAZMI SINA ALEKSANDER NDUE DODAJ ALEKSANDER NEVJON TOROLLARI ALEKSANDER SALI LAMI ALEN DED THANA ALFONC OSMAN SHABA ALFONS NIKOLL PRENGA ALFRED ABAZ BALLIU ALFRED ABAZ SOLLAKU ALFRED ADEM GJIKA ALFRED ALI DEMIRI ALFRED ALI RAMA ALFRED AQIF KATESHI ALFRED BAJRAM ALLA ALFRED FRAN NDREU ALFRED GANI XHEPA ALFRED HAJDAR CINGA ALFRED HASAN TUTAJ ALFRED QAMIL KANINA ALFRED QAMIL RRISKA ALFRED RASIM BELULI ALFRED RIZA PRECI ALFRED SELMAN DACI ALFRED ZEF BARI ALGERS ASLLAN MUS-ISLAMAJ ALGERT FAIK HYSA ALGERT QAZIM TARJA ALGERT QEMAL DURO ALI ARBEN XHEKA ALI BUJAR KARAJ ALI GEZIM VATHI ALI ZEQIR ISMAILGECI ALIDA ZYLFI SADA ALIJAN ARBEN MEMA ALIM TOMORR MUHOLLARI ALISA ARIAN MEME ALJONA BARDHYL BIXHAKU ALJONA QAZIM JAURRI ALKET ASQERI KOROMANI ALKET AVNI HALILAJ ALKET BESNIK MEJDANI ALKET DRITAN SHIMA ALKET FATMIR SALIASI ALKET GEZIM ZOTI ALKET LARDI ZELA ALKET LIMAN IBRA ALKET MUHAREM SERANAJ ALKIDONA FLORIN KECI ALLAMAN NAIM TAKU ALLAMAN NURI HOXHA ALMA MUHARREM DAJTI ALMA NAZIT HYSALIU ALMA NEIM AHMETAJ ALMA RUFAT KEBEJ ALMA THOMA PRIFTI ALMARIN HASAN ZENELI ALMARIN PETRIT KRAKULLI ALMARIO NDUE QEHAJA ALMIR ALBERT CARA ALMIR BAJRAM MAMICA ALMIR RAKIP XHELESHI ALSID KASTRIOT LUSHA ALTIN RIZA CALA ALTIN AGIM BIg ALTIN ASTRIT SHIMA ALTIN AVDI SYLAJ ALTIN GANI BAJRAMAJ ALTIN HAJDAR SHAHINI ALTIN ISAT TRESA ALTIN MUSTAFA MANREKA ALTIN NIAZI KASNECI ALTIN NURE MALLUTA ALTIN PELLUMB MOLLANJI ALTIN QAMIL RRISKA ALTIN QERIM KACA ALTIN RAMADAN SEJDARAS ALTIN RAMAZAN HASMUCA ALTIN SEHIT BICI ALTIN VELEDIN LIKAJ ALTIN ZEF KOLECI ALTINA TEFIK VLLACAJ ALTON VIKTOR GJATA ALTRIM SELMAN HAKA AMANTI DASHAMIR HAMZARAJ AMARILDA AGIM BROSHKA AMARILDO AGIM BEGA AMARILDO ALFRED VATA AMARILDO BESNIK TARE AMARILDO GJOK GJECI AMARILDO HYSEN ALI AMARILDO ISMAIL SULA AMARILDO LIGOR MERTIRI AMARILDO PETRIT BACKA AMARILDO QEMAL VELIKO AMARILDO RAMIS LAMAJ AMARILDO SAIT BEBA AMARILDO SIMON MENDREJA AMARILDO XHAVIT BEQIRI AMARILDO ZAMIR METANI AMBRA REFIK BAKALLI AMET XHAFERR MOLLA ANA AGIM SEJDINI ANA GJERGJ NDOCI ANDERSEN SELAMI GJECAJ ANDI NAMIK SELMANI ANDI ABAZ MEMOLLA ANDI AGIM LAMI ANDI AGRON HAXHAJ ANDI AJET NDREU ANDI BEQIR KOCI ANDI EDMOND TARELLI ANDI ENEGJELL CELMETA ANDI FATOS SALLAKU

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431

ANDI HASIM CIDHNAKU ANDI ISLAM HAKA ANDI ISUF HAKBALLA ANDI KADRI VLADI ANDI KUJTIM DUKA ANDI LULI XHANGOLI ANDI NAZIF ALLA ANDI NAZMI ELEZI ANDI NEBI ISMAILAJ ANDI PETRIT CABEJ ANDI RAMADAN LLUKA ANDI SADI BILALI ANDI SHEFQET DAJTI ANDI SINAN HIDRI ANDI YZEIR MEHMETI ANDI ZAMIR BERATI ANDJAN LIRI MALI ANDON JANI FERROS ANDON MARK MALAVECI ANDONETA ADEM PANE ANDREA GRAMOZ SALILLARI ANDREA KASTRIOT META ANDRI GORI KUMARAKU ANDRI HYSNI LUZI ANDRIAN ARBEN MICI ANDRIMEN ARDJAN BAKU ANDRIN PRELE VUKSANAJ ANDUEL AGIM DANAJ ANDUEL CELIK AGOLLI ANDUELA SELMAN RECI ANEST LUAN SALAJ ANEST SADIK ZACAJ ANGJELIN PJETER LLESHI ANI HAKI DUQI ANI MUHARREM BYKU ANIADA TOMOR HAMELI ANIDA FILIP ALIAJ ANILA AJET MALAJ ANILA FATMIR ALLA ANILA MILAIM MUJA ANILA SHABAN DERVISHI ANILA SHAQIR YMAJ ANILA SHAQIR YMAJ ANISA BEXHET TOTA ANISA MILAZIM BORI ANISA NDOC KOCI ANIST FATMIR LICOLLARI ANITA NAFI SAMARXHIU ANITA SUBI XHEPA ANJEZA HAKI SEFA ANJEZA QAZIM XHEDIKU ANJOLA AVNI SALAS ANTIGONA AGIM QERIMI ANTON FADIL SHERA ANTON SHAN PREBIBAJ ANTONELA EDMOND JAHJOLLI ANTONIO EDUARD PERCUNI ANTONOS TAMARIT ELMAZAJ ANTUEL FERIT BANI ANXHELA BUJAR QEFALIA ANXHELA FLAMUR TERKUCI ANXHELA HYMER BLACERI ANXHELA INDRIT SHABA ANXHELA LADIMIR QAFA ANXHELA MESLYM HASMCA ANXHELA SHKELQIM LILA ANXHELO LEONARD KOLPEPAJ ARANIT BASHKIM PRECI ARANIT FAIK LUSHI ARBAN KUJTIM KOCI ARBEN ALI PEKA ARBEN BRAHIM GJYRIQI ARBEN HYSMET KAPLLANI ARBEN JAK KACOLI ARBEN JAKUP KADIU ARBEN LULZIM KELMENDI ARBEN MHILL PREKNDREAJ ARBEN NAZIF LOSHA ARBEN PIRO STEFANI ARBEN QAZIM LLOZI ARBEN RAMADAN CARA ARBEN REFIT CIBUKU ARBEN REXHEP TOCILLA ARBEN RRUZHDI QINAMI ARBEN SALVATOR UKA ARBEN XHAVID HIDRI ARBER FERHAT SHKURTA ARBER GANI CAUSHI ARBER HYSNI SHAHINI ARBER MUHAMET CENUKA ARBER MUHARREM LUKA ARBER MUHARREM UKPERAJ ARBER QAZIM GOZHINA ARBER REXHEP SKENDO ARBER SADIK MULAJ ARBER SERVET JONUZI ARBER SHEFQET KOROMANI ARBER SHTJEFEN PEPKOLAJ ARBER SKENDER GJOLENA ARBIO LLAZAR CUKA ARBRI EQEREM XHELILI ARBRI NIKOLL HASAJ ARDENISA LEFTER BASHA ARDI PEEPARIM KAPLLANI ARDIAN BAJRAM PLAKU ARDIAN DEMIR GOGA ARDIAN FITIM BALLA ARDIAN HAZIS PRENI ARDIAN HILE GJERGJAJ ARDIAN ISLAM PASHOLLARI ARDIAN MUFIT ALKU ARDIAN SULEJMAN HOXHA ARDIANA CELNIK JAUPI ARDION ENGJELL SHUKOLLARI ARDIT ABDULLA OMURI ARDIT ABEDIN MBRAKULLI ARDIT AGIM DODAJ ARDIT AGIM GJYSHKA ARDIT ARJAN VEZI ARDIT BAJRAM ZUNA ARDIT DURIM SULA ARDIT EDMOND VRAPI ARDIT EMIN BELLO ARDIT ENGJELL GEGA ARDIT ENVER CUFAJ ARDIT ESAT LUSHKA ARDIT GANI MCINI ARDIT HALIL SULAJ ARDIT HAMIT SKANA ARDIT KADRI KACI ARDIT MIFTAR KURTAJ ARDIT MUHAMET BALLCAJ ARDIT PERPARIM cAcANI ARDIT PERPARIM QOSE ARDIT QEMAL KARAXHA ARDIT RAHMI XHANGO ARDIT RIZA GJONAJ ARDIT SAFET FERA ARDIT SHEFQET MAHMUTI ARDITA KOL MACAJ ARDJAN FEIM BEQIRI ARDJAN VELI DISHA AREDIO BAJRAM MUZHAQI ARENC BAJAZIT QORDAJ

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575

ARGENT LAVDRIM MATA ARGJELA YZEIR RRUSHI ARGJEND PAJTIM HOXHA ARGJENDA XHOXHI PRIFTI ARI BAJRAM BIBA ARIAN ZYLFO ZOTOLLI ARIANA HYSEN SHAHINI ARIF IDRIZ NDREU ARIFEL SALI SHAHA ARIOLA XHEVIT NURJA ARION PREKE PECI ARION SHEFQET VANGJELI ARIS FERDI KASEMI ARITON KIMET CIKA ARJAN AGUR CELA ARJAN ALI ZEKTHI ARJAN ASIM DOCAJ ARJAN FADIL KARAJ ARJAN FAHRI MANI ARJAN FEHMI CANI ARJAN HALIL MURATI ARJAN HAXHI FURRIKU ARJAN HAZIR MATA ARJAN IBRAHIM QEMALLI ARJAN ISA MACI ARJAN LIMAN MALI ARJAN MUHARREM SACI ARJAN QEMAL DODA ARJAN RIFAT VELSULA ARJAN SELAMI GRECA ARJAN SHKELQIM VELCANI ARJAN SINAN LLARI ARJAN SKENDER MUCOBEGA ARJAN SULEJMAN CEKA ARJANA PRENG SHURBI ARJEL LIRIM XHANGOLI ARJELA ARBEN GEGA ARJET NOVRUS HALILAJ ARJETA XHEVIT GURI ARJOL BARDHYL DERVISHI ARJON NDER PERBIBA ARLIND APOSTOL MUCKA ARLIND BASHKIM SHIMA ARLIND LIRJAN BINAJ ARLIND NAIM MAMICA ARLIND NEKI MEDA ARMAN ISA XHAMETA ARMAND ADEM HOXHA ARMAND ADRIATIK RAKIPI ARMAND AGIM ALLAMANI ARMAND ARBEN KAMULLA ARMAND ASENI CELANJI ARMAND AVNI DOMI ARMAND BASHKIM QAFOKU ARMAND BASTRI GOXHA ARMAND ENVER ZENELI ARMAND HAMIT RAMA ARMAND ISUF CANI ARMAND MEHDI ISLAMI ARMAND MEHMET HAMDI ARMAND MHILL LLESHAJ ARMAND NIKOLL PRENGA ARMAND RUSTEM LALA ARMAND SEVO MUHAMETI ARMAND SKENDER HASANI ARMAND XHEMAL BAROKA ARMAND ZINI MALAJ ARMANDO ABAZ MEMIA ARMANDO AGRON XHEKA ARMANDO ARTAN GOXHABELLI ARMANDO BARJAM HASKAJ ARMANDO BASHKIM MEMA ARMANDO BASHKIM SHABANI ARMANDO BEDRI AGALLIU ARMANDO GANI YMER ARMANDO GEZIM SHKALLA ARMANDO ISLAM DORZI ARMANDO ISMET HAXHIU ARMANDO LEK PICAKU ARMANDO MUHARREM HIDI ARMANDO PALI MUSA ARMANDO PELLUMB CULLHAJ ARMANDO SPIRO ROCI ARMANDO VATE MALI ARMANDO XHEVAT ISAKU ARMANDO XHEVDET BILLA ARMELINO PETRIT MALAJ ARMEND JASHAR DYLI ARMEND SELIM NEZAJ ARMINA ZURDI BERBERI ARMINDA AGRON BARDHO ARMINDA RESMI TAFALLA ARMIR PETRIT TANUSHI ARMONELA ISMAIL MERKURI ARNELA HYSEN ZERELLARI ARNOL DAUT GURA ARNOLD AGRON SHEHI ARNOLD ARBEN KRUJA ARNOLD BESIM MUSABELLIU ARNOLD BUJAR SHABA ARNOLD JOVAN SHUNDI ARSEL AFRIM HOXHA ARSELA SELIM HAJDINAJ ARSEN AGIM OSMANLLARI ARSEN ALI MEMIA ARSEN ETEM ZENELAJ ARSEN GAFURR CORAPI ARSEN PRIAMO RAPO ARSEN SAIM KETA ARSILDO ALEKSANDER LEGISI ARTAN BAKI BEGAJ ARTAN ERMAL PERMETI ARTAN GANI SHEBEKU ARTAN HASAN HOXHA ARTAN MUHARREM MALASI ARTAN NEXHAT CAUSHI ARTAN PERPARIM BLLACA ARTAN QATIP ALUSHAJ ARTAN RAMI DALLO ARTAN REXHEP HIDRI ARTAN RIFAT BALI ARTENCA XHEVAHIR COTA ARTENIS KUDRET FEKAJ ARTI LUAN CANA ARTIL GANI SHINI ARTILA SALI MORINAJ ARTIOL ARI KAIKO ARTUR AHMET RAMAJ ARTUR ISMAIL HOXHA ARTUR ISMAIL ISUFI ARTUR ZYLYF HOXHA ASAN HAXHI DAUTAJ ASLLAN ADEM TAFAJ ASLLAN ANDI AZEMAJ ASLLAN MUSTAFA BRAHJA ASQERID MIHAL ZHOLAJ ASTRIT AHMET DOGJANI ASTRIT BAJRAM VUTHAJ ASTRIT BUJAR MERSINI ASTRIT DEMIRALI ILJAZI ASTRIT HAZIZ VOKA ASTRIT ILIR HYKA ASTRIT MAHMUT GAPI ASTRIT OSMAN ALLMETA

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719

ASTRIT OSMAN HAKA ASTRIT PAL PEPKOLAJ ASTRIT PASHK NDOJA ASTRIT QAZIM KULLA ASTRIT SAHIT PASHKAJ ASTRIT SEFER HAXHIASI ASTRIT XHEMAL QOLLAKU ASTRIT XHEMIL VALIKAJ ATNAND PETRIT QATO AUGUST ARBEN LLOCI AUREL AGRON METOLLI AUREL ARIAN SHKOZA AUREL FATMIR GJANA AUREL FLAMUR FIKAJ AUREL HASIM MtRTIRI AUREL IDAJET XHELILI AUREL LUAN CELA AUREL MEDI QETI AUREL NDUE NIKA AUREL NEZIR KLOSI AUREL SALI KOKA AUREL SHYQYRI HYKA AUREL VLADIMIR IMERALIAJ AUREL XHELAL META AUREL ZINI MALAJ AURENC AGRON TEREZIU AURORA NIKOLLE THOMOLLARI AURORA SHABAN HILAJ AVDURRAHMAN SELAMET CARA AVIR ZYHDI SKUQI AVNI BAKI SHYTI BAFTISHA TASIM XHABRAHIMI BAFTJAR MISLIM ZENELHASANI BAJRAM KUJTIM HIDA BAJRAM MUHARREM XHEPA BAJRAM NAZMI SALIU BAJRAM SADEDIN ILIAS BAJRAM SELMAN LIKA BARDHA SHEFQET MARA BARDHOK GJON CUPI BARDHYL AQIF SHERA BARION VEXHI MU~O BARSI MEXHIT HAKCANI BASHKIM ABDULLA BUDLLA BASHKIM KURT RUSI BASTRI HAXHI DAFKU BEDRI RAMIZ BRETI BEHAR BAJRAM LANAJ BEHAR GEZIM DAJTI BEHAR LAIM KAMBERI BEHAR NAIM KADRIJA BEHAR URFI MULLAMETI BEHAR XHELAL ISMAILAJ BEHAR XHELAL QOKU BEJO ASTRIT ZOTAJ BEKIM ALI PRENGZAJ BEKIM HALIM ZALLINI BEKIM QAZIM NDREPEPAJ BEKIM SAFET KURTAGA BEKIM YLLI ALUSHI BEKLIE DAUT COLI BELFIOR ASTRIT ISMAILI BELINDA NIKOLLA MITRUSHI BELINDO BUJAR CAKA BENARD AFRIM NASUFI BENARD MUHARREM MUCA BENARDO LIMAN GJYLA BENCI ASTRIT BIMI BEQIR QAMIL KABILI BEQIR SHABAN VOGLI BEQIR TEFIK PIRA BERNARD BESNIK BOJA BERNARD MYRTEZA MUKA BERTI BEJANI XHEMOLLARI BES AGIM GUMENI BESAR CEL HAJDARAJ BESAR LEKE LLESHI BESARD BRAHIM BAJRAMI BESARIJE FATMIR TOCILLA BESART FATMIR MULAJ BESART ISUF GJANA BESART MAKSIM HAXHIU BESART XHEMAL CERRI BESIAN DALIP LUZI BESIM HYSEN HASANAJ BESJAN RAMIZ ALIAJ BESMIR AGIM DUDA BESMIR BAFTJAR SHERIFI BESMIR BANUSH MANAJ BESMIR BESNIK BRAHJA BESMIR BESNIK LAO BESMIR BUJAR SULAJ BESMIR EDMOND SKENDERI BESMIR EDUART GJOLEKA BESMIR FATOS USHA BESMIR GEZIM SHKALLA BESMIR GJOVALIN NDOJ BESMIR HETEM SALKO BESMIR KADRI QEMA BESMIR KUJTIM TOSKA BESMIR LATIF TOLA BESMIR LUAN PASHA BESMIR LUDOVIK KOLA BESMIR LUSH MERTURI BESMIR MERSIN LLURI BESMIR NEZIR MULGECI BESMIR OSMAN SELI BESMIR PAL MATOSHI BESMIR PASHK NDOJA BESMIR PELLUMB ALIAJ BESMIR QAZIM DOMI BESMIR RAKIP LLESHI BESMIR RAMAZAN GJYLI BESMIR SADIK SYLAJ BESMIR SHPEND ISMAILAJ BESMIR TAHIR AVDIAJ BESMIR XHAFER MUSLIJAJ BESMIR ZEF FASLIA BESMIRA RAMIR ALIAJ BESMIRA RAMIZ DIDA BESNIK FADIL MICI BESNIK FEKO AZISLLARI BESNIK HARIF STAFA BESNIK LAN KORTOCI BESNIK LULASH KOLPRECAJ BESNIK MHILL PREKNDREAJ BESNIK MUHARREM DEMA BESNIK NIKOLL PALNIKAJ BESNIK SELIM BAULLI BESNIK SHKURT KARAJ BESTAR QANI ELEZAJ BETIM BAJRAM KASTRATI BILBIL BINAK KERTOCI BIM GANI PERHATI BLEDAR BAJRAM BROSHKA BLEDAR BAJRAM HASANAJ BLEDAR BELUL PIPERO BLEDAR BLEDAR KARAFILI BLEDAR DILAVER DISHA BLEDAR FAIK PEPOSHI BLEDAR GEZIM REKA BLEDAR GJOVALIN PRENDI BLEDAR GUT HAKLAMI BLEDAR HAMDI MICI

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863

BLEDAR ISLAM RRAFMANI BLEDAR KUJTIM IBRO BLEDAR LATIF ZENELAJ BLEDAR LUAN VATA BLEDAR MUJDIN NELA BLEDAR PETRIT BURRELI BLEDAR PULLUMB HOXHA BLEDAR RAHIM MEHMETI BLEDAR RASIM LAHI BLEDAR SKENDER ALMADHI BLEDAR SPARTAK MALAJ BLEDAR VEIS SELAMI BLEDAR VELI KECI BLEDAR XHAVIT FJOLLA BLEDAR XHEMAL RRAHMANI BLEDI FATMIR HAXHIMALI BLEDI MAZE MAZAJ BLEDI VAIT BEKTESHI BLEDION SAMI DISHA BLEDJAN ASLLAN HALILI BLEDJAN PETRIT NEZIRI BLEDJAN ZIHNI OCKA BLEID FERHAT BICI BLENARD FATMIR HAJDINI BLENDI KAMBER ZEFI BLENDI NURI BANJA BLENDI QANI DOKOLLARI BLENDI SELIM LLAGACI BLERIM AVDYL CAKAJ BLERIM BASHKIM KOCI BLERIM DULE HARIZI BLERIM FAIK SULKO BLERIM ISMAIL SARACI BLERIM IZET HYSI BLERIM KADRI GJONA BLERIM LUTFI XHAJA BLERIM NEXHAT VRENEZI BLERIM NIMAN BARXHANI BLERIM RAMAZAN LACI BLERIM RAMIZ SADIKAJ BLERIM RUFAT SPAHIA BLERIM SELIM BUSHI BLERIM SHYQYRI BALLA BLERIM VELI ALLMUCA BLERIM ZENEL BALLA BLERINA BOZHIN CFARKU BLERINA ENVER SULA BLERINA HAMZA MICI BLERINA SULEJMAN KOLA BLERINA TEFIK MUCI BLERTA BAFTJAR KISHTA BLERTA BUJAR CEKICI BLERTA GEZIM SOFIA BLERTA MICO LLUPO BLERTIN NOVRUS MERIZAJ BORZILOK HETEM KOROMANI BRAHIM LIMAN MUCMATAJ BRIKEL AGIM NAKO BRIKELA SHAHIN KALOSHI BRIKENA IBRUSH DEMKO BRIKENA ZYBER LICI BRION AGRON SULI BRISILDA DILAVER TOTA BRIXHILDA IMER KAIA BRUNALD XHEVAHIR TARJA BRUNILA MEXHIT MEMUSHI BRUNILDA ARQILE DASHI BRUNILDA BASHKIM DUDA BRUNILDA BEDRI METOSHI BRUNILDA BESIM BALLGJINI BRUNILDA GEZIM METALLARI BRUNILDA ZEF GJOKA BRUNO BEDRI KURTI BRUNO ENGJELL XHAFERAJ BRUNO LEONIDHA MAKO BRUNO SHYQYRI MURATI BUJAR AHMET OSMANAJ BUJAR ELES COCKA BUJAR GRAMOZ SPAHIU BUJAR ISA HAKA BUJAR LULASH MARTINI BUJAR SAMI DERVISHI BUKURIE ALI DEMIRAJ CANI FATOS MARIGLEN CAUSH SIMON DOCI CEL SHABAN IMERAJ CESK NDUE NDOCI CLIRIM FERHAT DAUTI CLIRIM LEZAN DODAJ CLIRIM SHEFQET SINA DAFINA ELMAZ ZACA DAFINA JASHAR PRENDI DAJANA BASHKIM MECA DAJLAN AGIM HASA DALLANDYSHE LIMAN SULAJ DAMJAN NIKOLLA TEFA DAMJAN QEMAL NUZI DANE QAMIL META DANIEL BEDRI META DANIEL FERDINANT ALUSHI DANIEL ILMI JAUPLLARI DANIEL KASEM BEQIRI DANIEL LADMIR KUPE DANIEL SHAIP CELA DANIEL XHEVDET DUMI DANIEL XHEVDET ZERE DANIELA AGRON XHELEZI DANJEL MARK ZHIVANAJ DANJEL SOTIRAQ CULAKU DANJEL XHEVAIR DRABAJ DANJELA DITRON BREGU DANJOLA RIZA ALIKO DARDAN KONGRES KORTOCI DARDAN PAJAZIT CAHANI DASHAMIR ALI HASA DASHAMIR EMERLLA KOVACI DASHAMIR IBRAHIM SALA DASHAMIR MEHMET MEMA DASHAMIR SHABAN DEDJA DASHAMIR SHEFQET KOLA DASHNOR SHEFKI KOLOSHI DAVID ARBEN LUGA DAVID NEXHAT LAMI DEA TELAT RICKU DEAN VLADIMIR MACAJ DEKO GAZI LILKA DEMONA ABAS ABAS DENADA BASHKIM BUCI DENADA BASHKIM HYSENI DENADA FAIK COBAJ DENADA KORAB JOVANI DENALDO AUTOR BRAHJA DENIOL ALBERT PAJOLLI DENIS ADEM RUCI DENIS AGRON HASANMEMA DENIS AGRON MIHALI DENIS ALBERT AMELI DENIS ANDREA STEFA DENIS BASHKIM DEMIRXHIU DENIS BEDRI AMEDA DENIS BESNIK TETA DENIS DASHNOR TOTA DENIS FITIM CUPI DENIS GENCI DIBRA

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1


E martë 11 mars 2014

17

Lista e kandidatëve 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015

DENIS GEZIM KOCI DENIS HAMIT SALLAKU DENIS KLOSH RECI DENIS KUDRET MEMA DENIS KUJTIM DUKA DENIS LULEZIM HYKA DENIS LULZIM CANI DENIS LUMAN TROPLINI DENIS MEJDIN AGA DENIS MYFTAR VLADI DENIS NAMIK PIRRA DENIS RAMIZ ALLMETA DENIS RASIM KERJOTA DENIS RITVAN TRIMI DENIS SIMJOL TRAJA DENIS SKENDER STAFA DENIS VASIL MITI DENIS XHEVIT HIDRI DENIS ZELFI GJANA DENISA ADRIATIK MURATAJ DENISA BEDRI KODRA DENISA HYSEN MEMA DENISA ILIRJAN SHEHU DENISA NEZIR FIDANI DENISA TEKI XHELILI DENISA XHEFERR NONI DENISA ZYHDI HIMA DERVIN AGRON USATJ DERVISH HAZIZ DAUTI DESANTILA KASTRIOT BARJAMAJ DESHIRA MUHAMET DJALOSHI DESTAN MALIQ ALUSHI DETON VUKAJ DEDE DEVIS GENCI LAMI DHIMITER MIKEL LEFTA DHIMITRULLA PETRO JORGO DHONIS ASTRIT PAZI DHURATA QAZIM SINANI DHURATA SHEFQET LEKA DHURIM ASLLAN KRRUTA DIAMANT BESIM MARGJEKA DILANT PERPARIM HARIZI DINTELA DERVISH ZACELLARI DIONIS MAKSIM KASAPI DIONIS MYRTEZA MUKA DIONIS RAMAZAN ISMAILI DITJAN ASTRIT TOLLJA DITMIR PRENDUSH META DITURI LATIF BEZATI DIVJONA TEKI ZAIMI DIZENE KUJTIM CAHANI DONALD ADRIAN UKU DONALD BEXHET GEGA DONALD ESAT ISMAILI DONALD PELLUMB IBRAHIMLLARI DONALD QAMIL LOHJA DONALD RAMIZ MEZINI DONALD SHPETIM MEHMETI DONARD AGIM BRAMATI DONIKA ABDI DISHANI DONIKA NDUE TOSKU DORENTINA DED PALI DORIAN AVDULLA HIMA DORIAN DURIM META DORIAN GJERGJI XHELILI DORIAN HALIL KAMBERI DORIAN HALIM HOXHA DORIAN IRJAKU RESHIT DORIAN KADRI HYSA DORIAN KADRI SORRA DORIAN LAVDI DIDA DORIAN NEFAIL MEMOCI DORIAN NEXHIP SULKOLLARI DORIAN RAMAZAN META DORIAN SADIK GUXHA DORIAN SHAQIR PJETRI DORIAN SOKRAT PRIFTI DORIAN TURABI CAUSHAJ DORINA AGIM MEMA DORINA FUAT VELAJ DORINA ISMAIL BALLIU DORINA MERSIN CULLHAJ DORINA SHYQIRI BESHIRI DORISA FEDERIK HYSAJ DORJAN AGRON FEJZAJ DORJAN FRAN KASA DORJAN HETEM CANGOLLARI DORJAN JEMIN GJOSHI DORJAN VANGJEL KRISTO DORJANO ARJAN CELA DRIAN SHABAN DEMIRI DRILON FERIT GAPI DRILON GJIN LEKAJ DRILON GJON BARDHI DRILON QAZIM KULICI DRILON RRUSTEM CENA DRILONA SHKELQIM CERA DRIN FADIL ISMAILI DRINI GEZIM HOXHA DRINI SHKELQIM ZEQO DRITA LEK KOLA DRITAN ADEM SUKAJ DRITAN DYZEN BIRACI DRITAN FRAN NIKOLLI DRITAN KUJTIM IMERI DRITAN LUTFI BRAMI DRITAN NDOC UKA DRITAN NEXHMI LLACI DRITAN RASIM CANI DRITAN SHABAN BALLIU DURIM MURAT RROSHI DURIM RIFAN MURJA DYLBERE REFAT QORDJA EDA JONUS DEDI EDARJOLA NDUE MARKU EDART VASIL BILALI EDI ENGJELLI BESHIKAJ EDI ESHEREF MATA EDI NUNI PACE EDILAND FAIK NDREU EDISNAJD YLLI KAREMANAJ EDISON AGIM BAJRAKTARI EDISON ALI MUCMATA EDISON BAFTJAR VISHA EDISON BAJRAM HYSENI EDISON BEDRI NEZIRI EDISON BESIM LIKA EDISON FATMIR DIBRA EDISON FATMIR PIRJA EDISON GEZIM HIDA EDISON ILIAZ MEHMETAJ EDISON ISA PEMAJ EDISON JONUZ COKA EDISON MARK GJONAJ EDISON MINIR AGOLLI EDISON NUREDIN BAKIU EDISON PELLUMB TABAKU EDISON PETRIT DUKA EDISON QEMAL KOCEKU EDISON RAMAZAN LALA EDISON SAHIT ZHOBI EDISON TAHIR DUDA EDISON VANGJEL ALLA EDISON XHAVIT BALLIU EDIT SHPETIM SULA EDJOLA NEKI XHAFERRAJ EDLIR DEMO OMERI EDLIR GEZIM BINJAKU EDLIR PERPARIM DOKA EDLIRA EDMONT GREMI EDLIRA SELMAN KAJA EDMIR ESAT DALLIU

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167

EDMIR HYSEN AHMAGJOKAJ EDMIR SHPEND HOXHA EDMIRIT BUJAR KRYPI EDMOND FILIP BUSHGJOKAJ EDMOND HYSNI MUSOLLARI EDMOND LAVER GOJDA EDMOND LLESH JAKA EDMOND NAZMI KURTI EDMOND NDREK PRENDI EDMOND QEMAL PERJA EDMOND SELIM ZEQO EDMOND XHAFER SAKOLLARI EDMOND XHEVDET QORRAJ EDMOND ZYLFI SPATA EDRINALTA EDMOND KONDAKCIU EDSON KOL GJOKA EDUARD FRANG GJOKA EDUARD GJON LASKAJ EDUARD MEHDI ELEZI EDUARD MILAJET LUSHA EDUARD MUSTAFA RRISKA EDUARD PASHA RROSHI EDUARD QEMAL ALLMUCA EDUARD SAMI LUCA EDUARD SKENDER GJUTA EDUARD ZYHDI HIDRI EDUART ENVER MEMAJ EDUART ESAT SPAHIU EDUART GEZIM KATROSHI EDUART HAMIT BOJA EDUART HYSEN GRECI EDUART JAHO META EDUART JASHAR LAMAJ EDUART KADRI GJERAJ EDUART KOL DUSHAJ EDUART MARKO MERKURI EDUART MITHAT ZEQIRAJ EDUART MUHAMET SULAJ EDUART NDUE PRENGA EDUART SHPEND MESHI EDUART SHPETIM MAHMUDA EDURT SULEJMAN SHEHU EDVALD XHEVDET QORRAJ EDVIN AVNI SPAHIU EDVIN HALIL ISMAILAJ EFTJONA KRISTAQ BLLACI EGERT ARJAN NDREU EGI AHMET SELITA EGI FATOS BULLAJ EGLAND HAXHI BALLIU EGLANTINA BASHKIM SHIMA EGLANTINA EQEREM MANAJ EGLANTINA PRENG LEPURI EGLANTINA PRENGA LLESHAJ EGLANTINA SHYQYRI AVDULLARI EGLANTINA THOMA PRIFTI EGLANTINA XHEVIT KUMRIJA EGLI HYSEN MEHMETI EGLI ORJOL GJANA EGZON BAFTJAR MIHAJ EGZON NAZMI MUJA EIKOLINO KUJTIM KAMBERRI EINA GEZIM PORRO EJONA BILBIL PIRA EJONA GEZIM LIKA EJUP QEMAL QOKAJ EKLEDI DEFRIM HYSOLLI EKLEVA AVDUL KOMINA ELDA BESIM CANI ELDA NAIM DERVISHI ELDA ZOI TAFA ELDERIN DOD PERKEQI ELDERIS GJOKE DODAJ ELDI ALBERT CUKO ELDI DEMIR QERSHORI ELDI MEXHIT MUCA ELDISONA BAFTJAR METOHU ELEFTERIOS PANDELI SULLAJ ELENA THOMA KITA ELENC XHEMAL ALLA ELEVIST VERI KAFA ELIAN IGLI GUGASHI ELIDA AGIM GJONI ELIDA BESNIK XHEPA ELIDA NDUE SIMONAJ ELIDA RIZA HASA ELIDA SEJDIN DOKO ELIDJAN NURI CELA ELIDJANA XHEVAHIR TOCILA ELIDON BAJRAM SULA ELIDON BASHKIM MBRATI ELIDON DIN LAMNICA ELIDON DULE SHEHU ELIDON GEZIM BUCPAPAJ ELIDON HYSEN KANANI ELIDON NIKOLL DEDA ELIDON NOVRUS XHEMALI ELIDON PJETER MRISHAJ ELIDON XHAVIT PALUSHI ELIGERT VLADIMIR CIPI ELION AVNI HODA ELIONA KUJTIM HAXHIAJ ELIS ALI CARUNGU ELIS BARDHOK DIDA ELIS BARJAM DINE ELIS DINO DAJLANAJ ELIS ELEZ DELIA ELIS EMIN SHIMA ELIS HIKMET TELALLARI ELIS MARTIN NDOCI ELIS NEXHAT LIKOLLARI ELIS PETRIT AGALLIU ELIS PJETSR LLESHI ELIS SAMI ZENELI ELISA BASRI PLAKU ELISA GANI VRAPI ELISA ISUF GJYRIQI ELISABETA AGIM XHYLA ELISABETA LUTFI VLASHI ELIVERSA SHKPLQIM BALA ELJAS SULEJMAN HYSENI ELJON ANTON PALUCA ELJON FATMIR DIBRA ELJON HYSEN KURPALI ELJON ILMI MEMOCI ELJON MEHMET ISMALAJ ELJON OSMAN DEDA ELJON QERIM MEMA ELJONA HYSEN DALIPI ELJONA QAMIL SULEJMANI ELMAS AJET GURI ELMAZ ENVER HAKRAMA ELMIR FILIP VODO ELONA ASLLAN XHETANI ELONA KOL GJOKLEKAJ ELONA MUHARREM BAJRAMI ELONA PETRIT ILAMAJ ELONA PJETER KOLBUCAJ ELONA RAMADAN LAZELLARIQ ELONA SHAIP CANI ELSA FATMIR NDREU ELSA LATO XHUFI ELSA NEVION MOLLA ELSA SHPETIM ALMADHI ELSI KUJTIM BEZO ELSID FATMIR CALI ELSID HAJDAR HAJDARI ELSINA KUJTIM ZANUNI ELSON DRITAN CEKREZI ELSON LUAN MEMA ELSON NEZIR SKANA ELSON NUREDIN CALAJ

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230

ELSON RAIF HOXHA ELTION NOVRUS LAMA ELTON AGRON KONDI ELTON AGRON XHAFERI ELTON ALI BEQIRI ELTON ASTRIT JAHAI ELTON BAKI BEQIRAJ ELTON BELUL BARDHI ELTON BESNIK LICO ELTON CAUSH MERKA ELTON FEJZI PUCI ELTON FEJZI PUCI ELTON GANI BRUCI ELTON GRAMOS JAUPI ELTON HAJRI SHUAIPI ELTON HAJRULLA DUKA ELTON HALIL VELSULA ELTON HALIM CULLHAJ ELTON HAZBI JAUPI ELTON ILIA DUSHKU ELTON ISAK KURTI ELTON ISLAM KARAJ ELTON JEMIN GJOSHI ELTON LUAN NUREDIN ELTON LUTFI BALLIU ELTON NEIM SHAHINAJ ELTON NESTI DOKOLLARI ELTON RAMAZAN XHAMANI ELTON SABA AGA ELTON SABRI DEMA ELTON SHAQIR KECO ELTON SHEFQET DACI ELTON SHYQYRI ALLA ELTON SOKRAT VUCANI ELTON SULEJMAN HASPEPA ELTON XHAFERR VELAJ ELTON XHELADIN LALA ELTON YLLI FEZGA ELUAR ROLAND GJIKA ELVI NURI BAJRAMI ELVIN FATOS MANAJ ELVINO ENVER MEMA ELVIR AGRON KARAJ ELVIRA RAKIP CAPJA ELVIS ARBEN SAKAJ ELVIS FATMIR MINXOLLI ELVIS FERDINAND PRECI ELVIS GJOVALIN BALA ELVIS IDRIZ HIDA ELVIS ISA LLESHI ELVIS ISMAIL VRAJA ELVIS JASHAR PEKA ELVIS KADRI ZAJMI ELVIS KUJTIM ELEZI ELVIS MAXHUN HAJDARI ELVIS MIKEL KOLA ELVIS SHABAN THACI ELVIS SHABAN ZIAI ELVIS SHAN PEPKOLAJ ELXHIN SOKOL GJUMI EMANUEL BUJAR MUKAJ EMANUELA IBRAHIM VESELI EMARILDO PERPARIM LIKOLLARI

data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1 data 18 G1

1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317

DATA 18.03.2014 GRUPI DYTE EMIGRENA ISMAIL QERRETI data 18 G2 EMIL KUJTIM KOLA data 18 G2 EMILAJNA ABAZ KADIU data 18 G2 EMILIAN GEZIM PASHKAJ data 18 G2 EMILIANO SHEMSI PRECI data 18 G2 EMILIANO SHUKRI VISHA data 18 G2 EMILJAN AVDI MAJTARE data 18 G2 EMILJAN BEDRI SARACI data 18 G2 EMILJAN DUSHAN SHANAJ data 18 G2 EMILJAN FATMIR SHAHINI data 18 G2 EMILJAN PJETSR LAFETAJ data 18 G2 EMILJAN REXHEP LENA data 18 G2 EMILJAN SHAIP CANI data 18 G2 EMILJANIHAXHI BALLA data 18 G2 EMILJANO ALBERT TAKU data 18 G2 EMILJANO ARJAN MEGA data 18 G2 EMILJANO BAKI KULLOLLI data 18 G2 EMILJANO BESIM META data 18 G2 EMILJANO DURIM MERHORI data 18 G2 EMILJANO EDUARD SENKA data 18 G2 EMILJANO KUJTIM SHEHU data 18 G2 EMILJANO NEIM LAME data 18 G2 EMILJANO OSMAN HARIZI data 18 G2 EMILJANO PRENG FRROKU data 18 G2 EMILJANO VESEL DUSHKU data 18 G2 EMILJANO XHEVAIR SHABA data 18 G2 EMILJANO XHEZMI MUCAJ data 18 G2 EMILTON ISMET ASLLANAJ data 18 G2 EMIN GAZMIR CERRI data 18 G2 EMINE RAHIM SHIMA data 18 G2 EMIRGENT ABEDIN ATEHEMAJ data 18 G2 EMIRIAN ALBERT HALILAJ data 18 G2 EMIRJAN AVNI BRAHA data 18 G2 EMIRJAN BEHAR HATE data 18 G2 EMIRJAN FIQIRI META data 18 G2 EMONELA ARDIAN ALIA data 18 G2 ENDRI AGRON ALUSHANI data 18 G2 ENDRI ALI ZENUNAJ data 18 G2 ENDRI BASHKIM ABAZI data 18 G2 ENDRI EMIL DYRMA data 18 G2 ENDRI FATMIR HOXHA data 18 G2 ENDRI FATMIR ISMAILAJ data 18 G2 ENDRI JONUS PACI data 18 G2 ENDRI KUJTIM BALLA data 18 G2 ENDRI MAHMUT SULA data 18 G2 ENDRI NEZIR SHIMA data 18 G2 ENDRI NIJAT KROI data 18 G2 ENDRI SAMIT ISUFLLARI data 18 G2 ENDRI SHERIF QERSHORI data 18 G2 ENDRI SHKELQIM HOXHA data 18 G2 ENDRI VLADIMIR DUSHI data 18 G2 ENDRION JOVAN PILINCI data 18 G2 ENDRIS PASHK LLESHAJ data 18 G2 ENDRISON ASLLAN KURTESI data 18 G2 ENDRIT AGIM KOCEKU data 18 G2 ENDRIT BASHKIM VELIKA data 18 G2 ENDRIT BUJAR BERISHA data 18 G2 ENDRIT GtZIM PASHKAJ data 18 G2 ENDRIT KIMET FETAHU data 18 G2 ENDRIT MAZAR XHELILI data 18 G2 ENDRIT MHILL SHPENDI data 18 G2 ENDRIT NAIM PLAKU data 18 G2 ENDRIT NEZIR cAUSHI data 18 G2 ENDRIT NJAZI NEZIRI data 18 G2 ENDRIT REXHEP HSUKAJ data 18 G2 ENDRIT REXHEP TUTA data 18 G2 ENDRIT SADIK HAFIZI data 18 G2 ENDRIT SELIM MUJAJ data 18 G2 ENDRIT SHABAN KtMBACI data 18 G2 ENDUGEL ARSHI LIcI data 18 G2 ENEA ARTUR ALIKO data 18 G2 ENEA BUJAR SKORA data 18 G2 ENEA DHIMITRAQ RISTA data 18 G2 ENEA FATMIR BUSHATI data 18 G2 ENEA HURMET BAKALLI data 18 G2 ENEA ILIA DAUTI data 18 G2 ENEA JANI QOSJA data 18 G2 ENEA MIHALLAQ MIHO data 18 G2 ENEA NAZMI KAJA data 18 G2 ENEA SK~NDER XHAHOLLI data 18 G2 ENEA YLLSON HOXHA data 18 G2 ENEID AGUSH GJONAJ data 18 G2 ENEO ENVER BREGU data 18 G2 ENERIDA GAZMENT TRIMI data 18 G2 ENES HASIM BRIMI data 18 G2 ENGJELL AGRON BUDINI data 18 G2 ENGJELLIM REFAT ALUSHI data 18 G2

1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469

ENGJELLUSHE GAFURR VISHA ENI ARDIAN GURAKUQI ENI ASTRIT TARE ENI ILIRJAN BAKALLI ENI SADIK BISTRI ENI SHKPLQIM SADA ENID ENVER HAZIZI ENIO SOTIR cUKO ENIS DEFRIM DYRMISH ENKELAND XHEVDET XHIKA ENKELEDA KOcI KOcIA ENKELEDA SHAQIR SULAJ ENKELEDA SHPtTIM JAHJOLLI ENKELEDA TAHIR BALLA ENKIS SOKOL ALIAJ ENKLAJD BEQIR GUMA ENO ILO BOcI ENRI ARBEN VESELI ENRI MEXHAT MANCJA ENRI NIKOLLAQ TELE ENRIGEN RIZA ROSHI ENRIK BUJAR RAMA ENTELA HAJRULLA SOKOLI ENTELA IDAJET LEKA ENTELA MUHAMET FERZAJ ENTON ELMAZ YMETI ENVER HEKURAN MECE ENVER MARK KACORRI ENVER SINAN MATERA ENXHI GANI OSMA ENXHI LLUKAN TOLI ENXHI MAKSIM LALAJ ENXHI PIRO GAZEPI ENXHI QANI RUKA ERALD BAJRAM SHIMA ERALD BEDRI SELA ERALD BUJAR XHAMANI ERALD FADIL CAKRRI ERALD KASEM VATHAJ ERALD LUAN SALAKU ERALD MESAR PEZA ERALD NAIM BRUCI ERALD PETRO JOSIFI ERALD REXHEP GJONI ERALD SHEFQET MEMA ERALD SKENDER HITHI ERALD SOKOL MULAJ ERALD TOMOR RAPOLLARI ERALD TOSUN QOSE ERALD ZYBER LIKA ERALDA ARTUR VODA ERALDO BASHKIM ASANI ERALDO BATJAR HADUSHAJ ERALDO EDMOND COMANI ERALDO HAMDI ZERELLARI ERALDO MARTIN KOLGJOKAJ ERALDO NESIM MEMAJ ERALDO ROJET QOSE ERAND MYSYM HYSA ERAND SAMI XEKA ERANDES FLAMUR DEMA ERBLIN AHMET LAZRI ERBLIN BASHKIM ISLAMI ERBLIN BASHKIM KADRIU ERBLIN FATMIR IMERAJ ERDI KADRI RRAFMANI ERDIT AGRON GAGUSHI ERENIK GJOK SOKOLI ERENIK LIT ISMAILAJ ERGES BUJAR SHAZIVARI ERGES URIM KAMBERI ERGEST BEKTASH SKENDERAJ ERGEST MISIR KOSHI ERGEST SEJDIN LLOcI ERGEST SELMAN MALO ERGI BAJRAM KALO ERGISA PETRIT MUcA ERGYS BAHTO VEJSELI ERGYS BUJAR KALLMETI ERGYS DEMUSH SOKOLAJ ERGYS MEVLUD MYRTA ERGYS PERPARIM MUSTAFARAJ ERGYST SEJFULLA LUMANI ERI DYLAVER VRAJA ERI SHEFQET MATA ERIADA KASTRIOT SINANAJ ERIANT FEJZI SHAKAJ ERIDAN BASHKIM SALIASI ERIDI FATMIR SHERIFI ERIDJAN BRAHIM RABO ERIDJON AMELI HAXHIA ERIDON ZEF BELESHI ERIK XHEME MUSLIAJ ERIKSIANO AGIM HYSESANI ERIKSON MINUSH LILA ERILD HASIM cARGU ERILDA BAKI BEQIRAJ ERIN PERPARIM DERVISHAJ ERINALDA XHAFERR KALEMI ERIND AVNI KASAPI ERIND MUSA HIDA ERIND PELLUMB SHKEMBI ERIND SEFER XHELEKU ERIND SHKELQIM BRESA ERIND SKENDER KALBAJ ERIND SULEJMAN SULTAFA ERINDA VLADIMIR SADO ERION BAFTJAR DERVISHI ERION DHIMITSR MINO ERION EDUART SUVARIJA ERION FATMIR JAHO ERION FERDINAND DUcKA ERION HAXHI SHTREZI ERION IZEDIN REKA ERION LIMAN BALLA ERION SADIK KURTI ERION SALI LATO ERION SERRI SULAJ ERION SHERIF MUSTAFAJ ERION XHEVIT QYRA ERIS ALI CULLHAJ ERIS GtZIM HAMZAI ERIS JORGJI GOREA ERIS SHEQET SPAHO ERIS VLASH BUSHI ERIS XHEMAL DOLLOMAJA ERISA LEFTER PELLUMBI ERISA MUHAMET LIMANI ERISA PETRAQ MOSKO ERISELDA ARMANDO SPATHARA ERISELDA PETREF DOLLANI ERISERD ALBERT ZYFI ERISJANO KASTRIOT LALA ERIZJAN RAMAZAN BRAHIMI ERJOL NAZMI TARJA ERJOLA PtRPARIM MERKURI ERJOLA VANGJEL DISHO ERJON BAJRAM ELEZI ERJON BUJAR DOKA ERJON DERVISH TOBLI ERJON EQEREM NURCJA ERJON FARI DAJKO ERJON FATMIR AHMETI ERJON FATMIR BEQAJ ERJON FETA SHAHA ERJON FITIM KOCI ERJON HAJDAR TAFA ERJON HASAN DEDOLLI ERJON ISUF ONUZI ERJON JAHO SULAJ ERJON MAKSIM HOXHA ERJON MUHAMET SALIAJ

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2

1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621

ERJON MUHARREM HALILI ERJON MURAT SALLAKU ERJON MUSA MEMOCI ERJON MYRTEZA IBRAHIMLLARI ERJON NESHAT TROCI ERJON NIKOLLA GAGU ERJON SADIK PECA ERJON SHABAN JAHELEZI ERJON SOTIR ZENELAJ ERJON TASIM MYRTA ERJON VEHBI VUKA ERJONA ENVER LIKAJ ERJONA MAKSIM QOSE ERJONA NAIM LLESHI ERKAN RUSTEM BITRI ERKANI FATMIR SHKRETA ERKELA SHERBET CELHAKA ERKIN XHELAL LIKA ERLAD LUAN BACI ERLIN MEHMET KORITA ERLIN PRENG DODA ERLIN RUFAN HAKRAMA ERLIN SKENDER HYSA ERLIND ESTREF TOCILA ERLIND FATMIR CECAJ ERLIND FATMIR DEMIRAJ ERLIND FERDINAND PYLLA ERLIND HATEM DELILAJ ERLINDA MEDER CAKO ERLIS EQEREM ISUFI ERLIS RESMI DISHANI ERLIS ZYHDI BARDHI ERLIT BUJAR DORZI ERMAL AVDURAMAN SALIASI ERMAL BELUL TAFMIZI ERMAL BESRI MESI ERMAL BUJAR MANCELLARI ERMAL BUJAR SENKA ERMAL DIN GJONAJ ERMAL FILIP PULAJ ERMAL FLAMUR HOXHAJ ERMAL HASAN SHIMA ERMAL HETEM CANGOLLARI ERMAL HYSEN ISMAJLUKAJ ERMAL HYSNI SHKRELI ERMAL ILJAZ FERKO ERMAL JANI PAPA ERMAL KASTRIOT CICI ERMAL KOL KOLAJ ERMAL LUAN MEMUSHI ERMAL MILTIJADH PAPADHIMA ERMAL MITAT MURATI ERMAL MUHAMET DRIZA ERMAL MUHARREM MALLIKU ERMAL OSMAN RAFMANI ERMAL PAL SEFERI ERMAL RAMIS OSMANI ERMAL SAZAN KOSIQI ERMAL SULEJMAN SULTAFA ERMAL VELO DINA ERMAL XHEMIL KOTRI ERMAL ZENEL MEMA ERMALD KUJTIM SUBASHI ERMANDO KAPLLON ALBAJRAMI ERMANT JASHAR SHPATA ERMELA LIRIM LIKA ERMELINDA AVNI ZYKA ERMELINDA NDOC MAKA ERMELINDA PAJTIM DURO ERMELINDA PETRO PROTOPAPA ERMES PtRPARIM HYSENAJ ERMILINDA SHPETIM MEZINI ERMIR NURI SHEHU ERMIR ADEM DODA ERMIR AGIM MEZINI ERMIR BASHKIM SALLAKU ERMIR BILBIL TUKA ERMIR ELES CAMI ERMIR MINIR PUPA ERMIR MUHAMET CARA ERMIR NAIM BUSHAJ ERMIR NAZMI YMERI ERMIR QAZIM SHKALLA ERMIR QAZIM ZYLFO ERMIR RUSHAN HARIZI ERMIR SELMAN BIZGJONI ERMIR SHYQYRI DUNGA ERMIR XHAVIT AGA ERMIRA ALI HOXHA ERNALDO BUJAR MAXHAKU ERNES VLADMIR METAJ ERNEST FADIL MICAJ ERNEST MELEQ BAZE ERNEST MUHARREM AHMETAJ ERNEST PERLAT LLANA ERNEST SAMI BAJRAKTARI ERNEST SAMI MERA ERNEST VILI SINJARI ERNIS MUSTAFA DOJA ERSI NASE LALAJ ERSI XHEVIT HALLDIRI ERSIDA SOFRON ZEROLLARI ERSIN MUSA ZYLFO ERTI AGIM HITO ERTON LULZIM XHEBRAHIMI ERTON SALI XHIKA ERTUGEL NEXHIP LEKLI ERVELINO HYSMET KRYEMADHI ERVIN AGIM ALVORA ERVIN AGRON LAKTI ERVIN ANASTAS TUSHA ERVIN ASTRIT KEQI ERVIN BAFQAR ALIA ERVIN BASHKIM KARDHIQI ERVIN BESNIK QEHAJ ERVIN DILAVER HOXHA ERVIN ELEZ MYFTARI ERVIN FERIT RRAHMANAJ ERVIN FLAMUR SALIASI ERVIN GANI BODINI ERVIN GRAMOS XHAKOLLI ERVIN HAKI MANDRI ERVIN HAMDI BEGU ERVIN HEKURAN JAUPI ERVIN HEKURAN LUFTA ERVIN IBRAHIM BAJA ERVIN JOVAN KOLE ERVIN KUJTIM BEQILLARI ERVIN LLESH MENGA ERVIN MARASH VUKAJ ERVIN NAIM LLESHI ERVIN NIKO KOLONJA ERVIN PAJTIM PELLUMBI ERVIN PELLUMB ZYFI ERVIN QAZIM DANI ERVIN QAZIM HOXHA ERVIN RASIM HOXHA ERVIN SABRI DEMA ERVIN SABRI ELQENI ERVIN SADIK DAJTI ERVIN XHELAL DOGJANI ERVIN ZYLFO BAJRAM ERVINI HASAN MUSKAJ ERVIS ADEM PERLEKA ERVIS ADEM VILA ERVIS ANASTAS RISKA ERVIS ASLLAN JAUPI ERVIS AVNI ISAKU ERVIS BAJRAM PREGEZAJ ERVIS BASHKIM XEXA ERVIS BEHAR LIKRAMA ERVIS BUJAR UKU

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2

1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 1673 1674 1675 1676 1677 1678 1679 1680 1681 1682 1683 1684 1685 1686 1687 1688 1689 1690 1691 1692 1693 1694 1695 1696 1697 1698 1699 1700 1701 1702 1703 1704 1705 1706 1707 1708 1709 1710 1711 1712 1713 1714 1715 1716 1717 1718 1719 1720 1721 1722 1723 1724 1725 1726 1727 1728 1729 1730 1731 1732 1733 1734 1735 1736 1737 1738 1739 1740 1741 1742 1743 1744 1745 1746 1747 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 1756 1757 1758 1759 1760 1761 1762 1763 1764 1765 1766 1767 1768 1769 1770 1771 1772 1773

ERVIS DEMIR KARAJ ERVIS ENVER BIRAQI ERVIS FIQIRET BRESHANAJ ERVIS GEZIM MALI ERVIS GEZIM XHIKNELI ERVIS HAKI BADINI ERVIS HEKURAN MEREPEZA ERVIS HYSNI SULA ERVIS ISMAIL KODRA ERVIS LIPI LUANI ERVIS MEHMET CIBAKU ERVIS MUSTAFA BAKALLI ERVIS NDRICIM KOSTA ERVIS NIJAZ NURIDINAJ ERVIS OSMAN KURTAJ ERVIS QAZIM COLLAKU ERVIS TONIN NDOCI ERVIS URIM FRAHOLLI ERVIS VELEDIN ZOTAJ ERVIS VLADIMIR ISMOLLI ERVIS XHAVIT HUSHA ERVIS XHEVDET XHAFERRAJ ERVIS ZENEL HALILAJ ERVIS ZEQIR SELMANI ERVIST SERJAN SINOVARFAJ ERZEN HASAN UKA ESAT RAMAZAN CAKONI ESKIL GJOVALIN QOKAJ ESMA DURIM GJONI ESMA ISLAM SHABANI ESMERALD ARIF SAKOLLARI ESMERALDA BARDHYL ELMALLARI ESMERALDA BRAHUSH SALIASI ESMERALDA HASAN LLESHI ESMERALDA MARK KOLA ESMERALDA PELLUMB ZOTAJ ESMERALDA QAMIL ERCEKU ESMERALDA QAMIL KAPLLANI ESMERALDA SHEFQET DORZI ESMERALDA VAIT MIRA ESMERALDA XHAVIT CERKA ESMERALDO FATOS IZOLLARI ESMERALDO LUAN MBROCI ET'HEM HYDAI BELEGU ETIGREJ SHKELQIM LLANGOZI ETLATIN ENVER HOXHA ETLEVA PETRIT KODRA ETLEVA RAMAZAN QOKU ETLEVA SKENDER COBA ETLEVA YMER DUQI ETMOND AGIM CANI ETMOND BAFTJAR NIKA ETVIN SURJA SULA EUGEN ARTIN SALIASI EUGEN BUJAR BALLA EUGEN PASHK VELA EUGENT ELEZ NEZAJ EUGLEN YLLI FARRUKU EUGLENT FESTIM KANTO EUKLID PAL LLESHI EULJAN BARDHYL ESKIU EVA MELEQ VERCA EVA YLLI LICO EVANGJELI TODI FERRA EVELINA FATMIR BARAKU EVEREST HYSNI COLLAKU EVISA AVNI ISUFAJ EVJON SKENDER TUSHA FABIAN RADJON THANASI FABIOLA ADRIAN STOLI FABIOLA FIDAI FRANGU FABIOLA KIN DODAJ FABIOLA PAL STEAJ FABJAN BESIM CELMETA FABJAN MINA CANI FABJAN RUSTEM CEKIRRI FABJOLA AGIM KARATI FABJOLA VESEL DOCI FABJON FERIT LLESHI FABJON XHEMALI IMERI FADIL XHEMAL ALLARAJ FAIK MURAT HOXHA FANOL SKENDER KASTRIOTI FATBARDH ALUSH COLLAKU FATBARDH FERID ELEZI FATBARDH ISLAM BALLGJINI FATBARDH MUSTAF ALIAJ FATBARDHA REFAT SHIBA FATBARDHE SADIN SHEHU FATIME QAZIM ZELA FATION DALI KOLDASHI FATION FATBARDH BAKALLI FATION KASTRIOT GOXHAJ FATION LAKE KULLSI FATION PJETER NDERVATAJ FATJON ALI ARUCI FATJON ARBEN BARO FATJON BASHKIM GJANA FATJON BINAK THACI FATJON BUJAR KAMBERRI FATJON EDMOND DYLQESHI FATJON FADIL KOPANI FATJON FESTIM FASHO FATJON GEZIM SHPATI FATJON HAMDI PINARI FATJON HIDER ISLAMAJ FATJON HYSNI CANI FATJON ISMAIL MARTINI FATJON KAPLLAN MUCA FATJON KASEM XHAMETA FATJON KRISTO BALLA FATJON MARK NDOCI FATJON PERLAT ABAZAJ FATJON QASHIP PICI FATJON RIZA SADIKAJ FATJON SAMI KOKOMECI FATJON SAMI KOTARJA FATJON SULEJMAN DEDA FATJON VANGJEL SIMO FATLIND SAMI HYKAJ FATMA ILIR MARKOLAJ FATMIR BINAK MEMAJ FATMIR GEZIM FILOLLI FATMIR JONUS KALIA FATMIR PULLUMB GLLOGA FATMIR VELI FUSHA FATMIRA MUSTAFA ALLARAJ FATMIRA NUHI AGA FATOS IDRIZ TOTA FATOS LUTIF ALLARAJ FATRI BEHAR SARACI FAVJO FATMIR ET'HEMAJ FAZI HAJRODIN IMERAJ FEIM MEHMET DURRA FEJRALDO HYSNI SHKEMBI FELIKS ASQERI HODA FERALDO BEHAR TOSKA FERDINANT BILAL GJYPI FERDINANT VLASH KABALI FERIK DYLBER HOXHALLARI FESTIM GANI POJANA FESTIM MELEQ CECAJ FESTIM MILAZIM PEMAJ FESTIM NAZMI PICARI FESTIME GANI SALIAJ FETAH SABRI ORUCI FIDARIJE MYFTAR BARDHOSHI FIFLER MUARREM DOKA FILI MUSLI PILAFI FISNIK GEZIM GJIKAJ FISNIK HAMDI DOKA FISNIK PASHK MARKU

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2


18

E martë 11 mars 2014

Lista e kandidatëve 1774 FISNIK RUZHDI BURGU 1775 FITARE SHEFKI KURTI 1776 FITIM AGIM SHIQERUKAJ 1777 FITIM AZEM MUCA 1778 FITIM SHAQIR ALGJONI 1779 FJODOR AGIM LUSHA 1780 FJODORA ARJAN BUSHAJ 1781 FJONA XHEZAR SOGANI 1782 FJONADA BARDHYL HENAJ 1783 FJORALBA HAJDAR COBANI 1784 FJORENTIN AGRON MEHMETI 1785 FJORI NAIM CULLHAJ 1786 FJORILDA BEXHET KALICI 1787 FLAMUR ALI DISHMETA 1788 FLAMUR BAFTJAR MAXHALLAKU 1789 FLAMUR BEJKUSH SINANI 1790 FLAMUR FAIK LACI 1791 FLAMUR HAJDAR PEPOSHI 1792 FLAMUR ISAK LUSHA 1793 FLAMUR PALI GJONPALAJ 1794 FLAVIO ALBERT BEJLERI 1795 FLOGERT LULZIM MEMA 1796 FLOGERT RIFAT PYKA 1797 FLOGERT SELMAN SPAHIU 1798 FLOGERT TOFIK QERENA 1799 FLOGERT XHEVET BALA 1800 FLORA XHELAL BEZATI 1801 FLORENC ASTRIT DUKA 1802 FLORENC FERIT BULKU 1803 FLORENC HAMID RAMA 1804 FLORENC QAMIL LALA 1805 FLORENC QEMAL TORI 1806 FLORENC RIZA BESHIRI 1807 FLORENC RUSTEM CJAPI 1808 FLORENC SELIM BOZHA 1809 FLORENC XHAFERR TOSKU 1810 FLORENCA QEMAL TOPUZI 1811 FLORENTINA SINAN DOMI 1812 FLORIAN ARBEN SHKALLA 1813 FLORIAN BAHRI ELMAZI 1814 FLORIAN BUJAR HALILAJ 1815 FLORIAN DED LULASHI 1816 FLORIAN GAZMEND SHEHI 1817 FLORIAN GOLIK KAPAJ 1818 FLORIAN HAJRI PUSHI 1819 FLORIAN LUAN NURCELLARI 1820 FLORIAN LUTFI DACI 1821 FLORIAN MEHDI ZHUPANI 1822 FLORIAN MUSA IDRIZI 1823 FLORIAN PETREF DIMRAJ 1824 FLORIAN SELIM CEKA 1825 FLORIAN VASIL VELO 1826 FLORIDA VASIL ILIA 1827 FLORIDAN KOL GERAJ 1828 FLORIDONA MUJE SELIMAJ 1829 FLORIN MEHMET KURMEKAJ 1830 FLORIND XHEMAL BUCI 1831 FLORINDA MARK DOMI 1832 FLORINDA PJETSR LEPURI 1833 FLORJAN AGRON SHEHAJ 1834 FLORJAN ASLLAN KASA 1835 FLORJAN BESNIK XHEMALAJ 1836 FLORJAN JETOR PERFUNDIM 1837 FLORJAN LUTFI DOGA 1838 FLORJAN MALIQ HUSHA 1839 FLORJAN MINYR BEQIRI 1840 FLORJAN MUSTAFA HOXHA 1841 FLORJAN NEXHIP XHAJA 1842 FLORJAN RAMAZAN KUKLI 1843 FLORJAN RRAHIM MURATAJ 1844 FLORJAN TOMOR LIFO 1845 FLORJAN VERI HASA 1846 FLORJAN XHEVDET SHKOPI 1847 FLORJAN ZENEL KUCA 1848 FLORJAN ZYBER ZEBI 1849 FLUTURA SABRI NORA 1850 FLUTURA XHEMAI STAFA 1851 FOGERT RUZHDI SORRA 1852 FORCIM SHUAIP SAHITAJ 1853 FRAN DODE MARKU 1854 FRAN MARK KOCA 1855 FRANC RESHIT BALLA 1856 FRANCI BESNIK SHEHU 1857 FRANKO PERPARIM MURJA 1858 FRDERIK RAMAZAN HOXHA 1859 FRESKIM HASIDIN OSMANAJ 1860 FRIDA YMER QOSE 1861 FTOS BEKIM KASEMLLARI 1862 GABRIEL RAMAZAN 1863 GADJALO CERCIS LESKAJ 1864 1865 GAZMEND HYSEN LAMI 1866 GAZMEND PJETER KOKA 1867 GAZMEND PRENG LLESHAJ 1868 GAZMEND RAMAZAN MUCALLA 1869 GAZMEND SHEFIK QOKU 1870 GAZMEND SULEJMAN PELA 1871 GAZMENT HYSEN ZENELI 1872 GAZMENT QAMIL ZYLYFTARI 1873 GAZMIR ILMI LLESHI 1874 GAZMIR JEMIN BUBEQI 1875 GAZMIR SADIK LAMAJ 1876 GENARD ENVER MARA 1877 GENARD SHKELZEN DRIZA 1878 GENC FERHAT CAUSHI 1879 GENC MARASH PROGNI 1880 GENC VASIL LICO 1881 GENC XHEM DOMI 1882 GENC ZENEL BALLA 1883 GENCI MISIR IDRIZI 1884 GENCI NAZMI BUSHI 1885 GENCI PETRIT FAMA 1886 GENCI SERVET BRAIMLLARI 1887 GENCI TIMO LUTO 1888 GENT GJOVALIN MIRASHI 1889 GENTAJN HAXHI SELBA 1890 GENTI DERVISH BARJAMI 1891 GENTI GEZIM TORBA 1892 GENTIAN ABDULLA TRESA 1893 GENTIAN AGRON GOXHAJ 1894 GENTIAN BEKIM TETA 1895 GENTIAN DASHNOR MU~O 1896 GENTIAN HAKI BUNOCA 1897 GENTIAN JANI FANI 1898 GENTIAN KADRI HASANAJ 1899 GENTIAN LULZIM HALILI 1900 GENTIAN LUTFI DOGA 1901 GENTIAN NAZIF DISHA 1902 GENTIAN RRAPUSH CEREKU 1903 GENTIAN SADIK HOXHA 1904 GENTIAN SAMI LLESHI 1905 GENTIAN VIKTOR GJAKROSA 1906 GENTIAN VLADMIR AMETLLI 1907 GENTIAN YLLI CUKALI 1908 GENTIAN ZEF KOLA 1909 GENTIN ENVER OSMA 1910 GENTJAN ALI SULTAFA 1911 GENTJAN BESNIK BALLA 1912 GENTJAN GANI IMERAJ 1913 GENTJAN ILMI PIRA 1914 GENTJAN JAHO ALIA 1915 GENTJAN MARK GJONAJ 1916 GENTJAN MARTI ZEFI 1917 GENTJAN MURAT CALI 1918 GENTJAN NAIM KURTAJ 1919 GENTJAN RAKIP CELA 1920 GENTJAN SABRI SALA 1921 GENTJAN SKENDER BODINI 1922 GENTJAN SKENDER DERVISHI 1923 GENTJAN SKENDER KADIU 1924 GENTJAN SULEJMAN SHEHU 1925 GENTJAN XHELAL RAMA

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2

1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077

GENTJANA LLESH TUCI GERALD AGRON MAKISHTI GERALD ALI FJOLLA GERALD FAIK SENKA GERALD FERDINAND KRYEZIU GERALD ILMI GJETA GERALD PERPARIM HAFIZLLARI GERALD SHEFQET ALLMUCA GERALD SINAN VRAPI GERALD TAHIR BARDHI GERALDI SINAN SHAMETAJ GERALDO KLEMENT MERKO GERALDO KOSTA KARATI GERALDO TELHA FUQIJA GERALT BUJAR LARA GERARD QEMAL STROKA GERHARD AVDI LAMAJ GERSI KUJTIM LEKA GERSIL BUJAR GJONA GERSJAN ZYHDI DUMI GERSON RAMAZAN AGO GERT SELAMI BEQIRAJ GERTA LEVEND MERKAJ GERTI BAKI KODUZI GERTI GEZIM HOXHA GERTI LEONIDHA METANI GERTI SHKELQIM LLESHI GESTIAN FATMIR SELAMI GEZIM AGIM QERIMI GEZIM FRROK LIKA GEZIM GJON KALTHI GEZIM IBRAHIM KALAJA GEZIM NDOC UKA GEZIM NEKI ZOTAKAJ GEZIM SAMI TAFA GEZIM SAMI VELIAJ GEZIM SHAQIR BUFI GILBERT FATOS KAPXHIU GJERGJI HASAN MUSKAJ GJERGJI ISA SELAMAJ GJERGJI LAZER LINADI GJERGJI SOTIR KACE GJOKLEJ VUKSAN YLBER GJOVALIN PRENG BRUNGA GJYSTINA NDUE KOLA GLADIOL VIKTOR PILLATI GLADIOLA MYSLIM BREGU GLEDI MYRTEZA NONAJ GLEDIAN STEFAN JANAQI GLEDIS FATOS SEFERASI GLEDIS MUSTAFA HIDA GLENTIAN KODHEL LLAPUSHI GLODIAN QAZIM MARKOLA GOJART BAJRAM ESTREFI GRADIOLA MLIJE SELIMAJ GRAMOZ BAJRAM SOKOLAJ GRESIAN ABAS LEKA GRESILDA TEKI PASHOLLARI GRETA ADRIATIK DACE GRETA ILIR HASANI GRETA ZEF CUMRAKU GRISEL MEHMET CENAJ GRISELD JASHAR XHAJA GRISELD KRENAR MICI GRISELD SK~NDER TATA GRISELDA ENVER DURMISHI GRISELDA GEZIM CANI GRISELDI VELI STAFA GRISILD SAMI KARIQI GURIAN SOKRAT LECINI GUXIM MUHAMET AHMAGJOKAJ HAJDAR VESEL MUKAJ HAJRI SHABAN GJETA HAJRIJE SULEJMAN COPA HAKI JASHAR DOMI HAKI SHABAN XHEPA HAKIK HALIL LALA HAKIL MYSLYM TERPO HALIL FATMIR KAZAZI HALIL REXHEP MARQESHI HALIT DURIM RECI HAMIT AHMET DISHA HAMIT AHMET KARAJ HAMIT BAJRAM ALLARAJ HAMIT HASAN SHIRA HAMZA RIZA ALLA HAQIM SULEJMAN MURATI HARIS ALBEN PASHAJ HARRJAN EDMOND LILA HASAN ABDULLA VOGLI HASAN BUJAR BARDHI HASAN IBRAHIM BALLIU HASAN IMER SHEHI HASAN REMZI CAMI HASAN SHERIF TAVAJ HASHIM AQIF META HATION BEZAT AGOLLI HAXHI HYSEN XHOKOLA HAXHI RIZA BEKA HAXHI SELIM SPAHIU HAZIM SEFER PRENCI HEKURAN BAJRAM KASTRATI HEKURAN HAMIT DUKA HEKURAN HYSNI VODHA HEKURAN MAN LATIFI HEKURAN PERPARIM KASO HELIDON HASAN KOLA HELIOS ADEM TARJA HELVIS THANAS NOTE HENRI ASTRIT VERIU HENRI RAIMOND DERVENI HENRI YLLI VOSKA HERALD DYLBER KURTI HERGI VIKTOR KADILLARI HERILTON MYZAFER CEKICI HERIS BASHKIM GORANA HERMAN FATMIR TRESA HERMES PERPARIM PANE HEURAN ANASTAS HOXHA HIRME TEFIK LAMA HOSELITO LUAN OSMENAJ HUZUR BILAL DYBELI HYQMET NURI GJATA HYRMET HYSNI METALIA HYSA SHEFKI HOXHA HYSEN XHEMAL SYLA HYSEN ZENEL CENAJ HYSNI SHAQIR DUKA IBRAHIM ENVER BALLA IBRAHIM LAVDI ZENELI IBRAHIM QAMIL SHIMA IBRAHIM SAMI DOKU IDI AGIM MALETAJ IDI DASHNOR CAUSHLLARI IDLIR BEDRI MUHO IDRIS GEZIM KURTI IDRIS ZYLIFTAR SHEHU IDRIT BAKI HOXHA IDRIZ KASTRIOT BESHOLLI IGLI ARBEN IBRAHIMI IGLI GJON PRENGA IGLI JONUS MEMUSHI IGLI KASEM HAXHIAJ IGLI LLAZI SPIRO IGLI ZIJA BAKALLI IGLIAN SEIT FLAMURI IKABELE SHABAN SALLAKU ILDA BASHKIM CARA ILIA AVDI LIKA ILIA ODISE TODHE ILIA ROBERT THAKA ILIAN DHIMITER GABA

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2

2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 2096 2097 2098 2099 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 2123 2124 2125 2126 2127 2128 2129 2130 2131 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 2141 2142 2143 2144 2145 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 2157 2158 2159 2160 2161 2162 2163 2164 2165 2166 2167 2168 2169 2170 2171 2172 2173 2174 2175 2176 2177 2178 2179 2180 2181 2182 2183 2184 2185 2186 2187 2188 2189 2190 2191 2192 2193 2194 2195 2196 2197 2198 2199 2200 2201 2202 2203 2204 2205 2206 2207 2208 2209 2210 2211 2212 2213 2214 2215 2216 2217 2218 2219 2220 2221 2222 2223 2224 2225 2226 2227 2228 2229

ILIAS BARJAM SADEDIN ILIAZ AHMET TABAU ILIR ABDULLA QORRI ILIR BESIM HODA ILIR BESIM QEFALIA ILIR CERCIZ VEIZI ILIR HALIT DANA ILIR HAMIT ELEZAJ ILIR HIQMET HATIJA ILIR HYSEN DOGANI ILIR MAKSIM KOVACI ILIR MELEQ ZERANI ILIR PELLUMB HOXHA ILIR QEMAL BALLA ILIR RAMIZ VATA ILIR REXHEP HOXHA ILIR SADIK LUGA ILIR SAFET CELA ILIR SAMI ISUFAJ ILIR SKENDER ADEMI ILIR TONIN DOCI ILIR VLADIMIR MACOLLI ILIR VLADIMIR XHAJA ILIRJAN GJELOSH ALIA ILIRJAN IBRAHIM SHKURTI ILIRJAN KOL KOLA ILIRJAN RAMAZAN SELIMI ILIRJANA HASAN HASANI ILIRJANA IMER QERIMAJ ILIRJETA XHEVIT QYRA ILJAZ OSMAN QORDAJ ILMI RAMAZAN LETA ILMIR PULLUMB DORZI ILMIS AGRON HOXHA ILVENA ILO NAUM IMANUEL BUJAR BODE IMANUEL FLORAND SHEMA IMERDI EDUART GANI INA HALIT MARKU INA HAXHI LIKA INA SAZAN DEMOLLARI INDRIT ABDULLA RAMALLORI INDRIT AGIM MURATI INDRIT AHMET TERZIU INDRIT ARBEN HOXHA INDRIT ARBEN SHEHU INDRIT BAJRAM CUKA INDRIT BESNIK HYSA INDRIT BINAS SULKU INDRIT GEZIM META INDRIT HAKIK KADRIU INDRIT HALIL LAPRAKU INDRIT MERSIN LACI INDRIT NAZMI HOXHA INDRIT PETRIT BODINI INDRIT RAM BRAHAJ INDRIT RAMAZAN KAZIU INDRIT ROBERT ALIMANI INDRIT SABRI HOXHA INDRIT SELIM ALLMUCA INDRIT SHPETIM SHINO INDRIT SYRJA KURTI INDRIT VASIL KARAGUNI INDRIT XHAFER ALLARAJ IOANN PETRO CELI IRDI IBRAHIM BILALI IRDI MUSTAFA KUME IRDI SHPETIM DOKU IRENA TEFIK ALIKO IRENA VEHBI TOLA IRFAN KAPLLAN HUSHI IRIDA SHKELQIM BARJAMI IRIDA VAJA MIHAL IRIS BEHAR SKORA IRISA ALI SALIHILA IRISA ARTAN CANE IRJON HADER KALANI IRLIND MEDI ELEZI IRMA BAJRAM VELOLLARI IRSA FLORI JAHO IRSIDA HAJDAR MUSTA IRVENA VEXHI NELI ISAK BEQIR SHEHI ISIDA BUJAR PINDERI ISLAM ADEM VISHA ISLAM SELIM HYSA ISLAM XHEMAL TARJA ISMAIL BEQIR TAFA ISMAIL FATMIR BARDHOSHI ISMAIL JAKUP HOXHA ISMEN VEHBI KOLA ISMERILDA CELNIK GONGO ISMET AHMET ALIAJ ISMET KADRI ELEZI IVANA SULEJMAN ALIAJ IVANA XHOXHI GOGA IVONA SHERIF MALAJ IZMIR BILBIL BALLIU IZMIR QEMAL MEMA JACE NEKI YSOLLIU JAKUP BEHAR KATESHI JANI MIHAL VILA JANI THOMA CANOLLARI JANI YLLI ZOTAJ JEMIN ISMAIL MARKAJ JETLIS AZEM HOXHAJ JETMIR ALUSH ZIRA JETMIR MEXHIT PEPOSHI JETMIR QERIM STOJKU JETMIR XHEMAL LAMI JETMIR XHEMAL TUFA JETMIR ZYBER KOCI JETNOR SHABAN KULICI JETNOR YMER ELEZI JETON EMIN HYSA JETON FILIP PEPKOLAJ JETON HALIL MESHI JETON HYSNI CEKIQI JETON LUTFI LAMI JETON SKENDER DISHA JEVI VANGJEL QEMIRAVI JEZERC BAJRAM SELIMAJ JOAN FERBENT DURRA JOANA HAJRO MIFTARAJ JOLA VILSON CARCANI JOLANDA NESTI BEHARI JOLIST LUTFI CANI JON ZYLYFTAR HATELLARI JONA ROBERT NDOJA JONA SKENDER KOLECI JONADA EDMOND DERVISHI JONIDA ALUSH STAFA JONIDA DASHAMIR HOXHA JONIDA IDAJET SHIMA JONIDA PETRIT HOXHA JONIDA XHEVAIR KANANI JONIDA XHEVDET SELIMI JONILD REXHEP HOXHA JONUZ NDOK MALAJ JORGEN SHKELQIM LEKA JORGO ETHEM DOSTI JORGO ZIA HASAJ JOVAN KRISTAQI PRIFTI JULGIN ISA MOLLA JULIA AUREL SHOTA JULIAN AGRON BARO JULIAN ALBERT ALLAMANI JULIAN ARBEN VELIAJ JULIAN ARISTIDH cIPA JULIAN AVDURRAMAN QAMA JULIAN FAIK BALLA JULIAN FARIK CELA

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2

2230 2231 2232 2233 2234 2235 2236 2237 2238 2239 2240 2241 2242 2243 2244 2245 2246 2247 2248 2249 2250 2251 2252 2253 2254 2255 2256 2257 2258 2259 2260 2261 2262 2263 2264 2265 2266 2267 2268 2269 2270 2271 2272 2273 2274 2275 2276 2277 2278 2279 2280 2281 2282 2283 2284 2285 2286 2287 2288 2289 2290 2291 2292 2293 2294 2295 2296 2297 2298 2299 2300 2301 2302 2303 2304 2305 2306 2307 2308 2309 2310 2311 2312 2313 2314 2315 2316 2317 2318 2319 2320 2321 2322 2323 2324 2325 2326 2327 2328 2329 2330 2331 2332 2333 2334 2335 2336 2337 2338 2339 2340 2341 2342 2343 2344 2345 2346 2347 2348 2349 2350 2351 2352 2353 2354 2355 2356 2357 2358 2359 2360 2361 2362 2363 2364 2365 2366 2367 2368 2369 2370 2371 2372 2373 2374 2375 2376 2377 2378 2379 2380 2381

JULIAN FATMIR MORINA JULIAN FILIP DHOSI JULIAN GEZIM DEMCOLLI JULIAN HAKI HOXHA JULIAN HAMZA SHKJAU JULIAN HISMET DRAZHI JULIAN METUSH GERBOTI JULIAN MUSA SALLAKU JULIAN NDUE BOKRRUGJI JULIAN PETRIKA LIGORI JULIAN PULLUMB QAZOLLI JULIAN QAZIM STAFA JULIAN RAKIP MUSTAFAJ JULIAN SHABAN BERDHOSHI JULIAN TONIN YMERI JULIAN VEIP BREGU JULIAN XHEVAIR OSMA JULIAN YLLI KESHI JULIAN YMER BYTYCI JULINDA KUJTIM SHTEPANI JULIO ALI ABDIU JULJAN ADEM RAMO JULJAN BASHKIM KALLAKU JULJAN HASAN BAJRAKTARI JULJAN SHABAN HOXHA JULJAN SHKELQIM HAKA JULJAN TELHA MEMA JUNIDA AFRIM BESHKU JURGEN AGIM SEJDINI JURGEN ARBEN NIKA JURGEN ASTRIT KARAJ JURGEN BESNIK TURTULLI JURGEN DINO HASANLLARI JURGEN EDMOND BRUSHA JURGEN FREDERIK NOGA JURGEN LAVDIM SHANAJ JURGEN MUSA GASHI JURGEN RAMI KAMBO JURGEN SHKELQIM SKUQI JURGER EDMOND BRRARI KADIFE MURAT MUCA KADRI ARTUR RRODHE KADRI HAXHI QOKU KADRI QERIM SHEHU KALEM DILAVER HAKA KALEM NEBI BYKU KAMBER ALI PELIVANI KAMELA SPIRO GOGO KARAFIL RUZHDI PALUSHI KASEM ISMAIL BAKALLI KASEM JONUS GOREZI KASTRIOT BEKTASH LAME KASTRIOT BUJAR SALA KASTRIOT GJOVALIN GJOKA KASTRIOT HYSEN BASHUKAJ KASTRIOT MARASH SHABANI KASTRIOT SADIK BERMETA KEJDI AGRON GOCI KEJDI BUJAR HALILAGA KELTON HAMDI DRICI KELTRIN LLAMBI HILA KESHNIK BEDRI DELIU KEVIN FATMIR FUSHA KEVIN ILMI BASHKU KEVIN KASTRIOT HARKA KEVIN PETRIT TEMA KILO GEZIM THEODHORI KIMET NURI BALLIU KIMETE HASAN BASHA KLAJD AGIM KURTI KLAJDI AGIMSHKALLA KLAJDI CLIRIM XHEPEXHIU KLAJDI MAZAR RAKIPI KLAJDI MUHAMET ZHILLA KLAJDI NIK SHTRUNGEZA KLAJDI NIKOLL MRRUKU KLAJDI RESUL FECANJA KLAJDI SHEFQET HYKA KLAJDI SHKELQIM LAME KLAJDI SHKELQIM MEKOLLI KLAJDI VLADIMIR SHKURTA KLAJDI YLBER XHAFERI KLARA SHKELQIM ISALLARI KLARITA PETRIT MANARKOLLI KLARITA RAUF HOXHAJ KLAUDIA ALEKSANDER PRENGA KLAUDIA SKENDER BOCI KLAUDIO ALBERT BRARI KLAUDIO FRAN DUSHA KLAUDIO ISUF JAKUPI KLAUDJA PETRAQ KAJA KLAUDJO GJERGJI NACE KLAUREDI SHKELQIM KOXHAJ KLAUS FATOS DIKE KLAUS LUDMIR DOLLMA KLEA SPIRO KAMBERI KLEANTI PERIKLI BITI KLEART PETRIT MERXHO KLEDI BAJRAM KODRA KLEDIAN ASTRIT QOSE KLEIDI LEFTER HYSI KLEJDI EDMOND SALIAJ KLEJDI GEZIM KOg KLEJDI VELO CANAJ KLEJDIS KUJTIM PLAKU KLEJDJA BEHAR KASO KLEMEND SHYQYRI RAMAJ KLEMENT BILBIL HASNBELLIU KLEMENT SHYQYRI GORISHTI KLEO SHPETIM ALUSHAJ KLEONA BESNIK SALA KLEVI ALFRED BIBA KLEVIN BASHKIM ZENELI KLEVIS AGRON DINE KLEVIS BESNIK RAMA KLEVIS GURI AGOLLI KLEVIS KASEM SULA KLEVIS NEZIR CANAMETI KLEVIS QERIM ISMENI KLEVIS VENETIK MYDINI KLEVIS YLVI AGOLLI KLEVISIAN AJET HYSENAJ KLIDIAN YMER LIKA KLINTON QEMAL HOTI KLIODIAN NEXHIP SKENDAJ KLITI SHAZIVAR SULA KLITON BUJAR FERA KLITON LIMAN KOKA KLITON MYSLYM SINA KLITON PETRIT SADIKAJ KLITON XHEVAHIR HAKA KLODI FATOS MATI KLODI PETRIT HAKA KLODIAN ARBEN LISHA KLODIAN BESIM TAFA KLODIAN FRROK KOVACAJ KLODIAN HAKI DAPI KLODIAN HAMIT OSMENAJ KLODIAN HASAN ABDYLI KLODIAN HYSEN KURPALI KLODIAN KUJTIM SALIASI KLODIAN MAN JAKU KLODIAN MYSYM ZEKAJ KLODIAN PETRIT IMERAJ KLODIAN RASIM KICI KLODIAN RRAHMAN BICI KLODIAN SADIK LEKA KLODIAN SHABAN SINANAJ KLODIAN SKENDER CAKMASHI KLODIAN TASIM GJANA KLODIAN TOME VDAKAJ KLODIAN TOMOR GJATA

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2

2382 2383 2384 2385 2386 2387 2388 2389 2390 2391 2392 2393 2394 2395 2396 2397 2398 2399 2400 2401 2402 2403 2404 2405 2406 2407 2408 2409 2410 2411 2412 2413 2414 2415 2416 2417 2418 2419 2420 2421 2422 2423 2424 2425 2426 2427 2428 2429 2430 2431 2432 2433 2434 2435 2436 2437 2438 2439 2440 2441 2442 2443 2444 2445 2446 2447 2448 2449 2450 2451 2452 2453 2454 2455 2456 2457 2458 2459 2460

KLODIAN VIKTOR BIZHGA KLODIANA ABDI DISHANI KLODIANA HAJRI BALLIU KLODIANA NURI SALIASI KLODIJAN LUAN HAJDARI KLODJAN BUJAR TAKU KLODJAN ENGJELL BREGASI KLODJAN GEZIM KURA KLODJAN HALIT MARKU KLODJAN MYRTEZA HAKA KLODJAN RAMAZAN BULKU KLODJAN SHEFQET SALIASI KLODJAN SKENDER HAKRAMA KLODJANA FRAN LLESHI KORAB HASAN IVANI KORAB SABRI KUCI KORAB TAHIR ELEZAJ KOSTANCA BIBE BUSHPEPA KOSTANDIN MIHALLAQ XHELILI KOSTIKA GJERGJI KOTI KOZETA XHEZAR POTOMI KRENAR BUJAR KABA KRENAR MIHAL DINE KRENAR MURAT HOXHA KRENAR RIZA BAKI KRESHNIK ARTUR KUTA KRESHNIK AVNI BAJA KRESHNIK BASHKIM HOXHA KRESHNIK FAIK RUCI KRESHNIK HASAN AHMETAJ KRESHNIK KOL PRENDI KRESHNIK MUHARREM NEZAJ KRISELDA TOMOR CANI KRISJEL LLAMBI PORO KRISTAQ THIMO BENA KRISTI ADRIATIK PLAKU KRISTI ARDIAN HUQI KRISTI DHIONIS GOLLOSHI KRISTI KOCO CITA KRISTI NIKOLIN MERTIRI KRISTIANO LANDI METAJ KRISTINA ALBERT CAKERI KRISTINA BERTI JANKO KRISTINA MEDIN SHEHU KRISTJAN GJON LULASHI KRISTJAN MIRASH SHKEMBI KRISTJAN PJETER MORINAJ KRISTJAN VATE MALI KRISTJANA NIK LUCI KRISTO JANI RROKAJ KUDRET ARJAN OSMANI KUDRET BESNIK SALIU KUJTIM PETRIT HALILI KUJTIM QAZIM PACA KUJTIM RUFAT SHOTI LAB AVNI DOMI LAERT AGIM AVDIJA LAERT GEZIM CIZMJA LAERT HETEM SALIANJI LAERT SHERIF BAKIAJ LAJDIA ISMAIL BRAHO LAURELA LUTFI GODUNI LAURENC VASIP PERJA LAURETA SHKRLQIM MUCO LAVDERI SELIM KABOCI LEDI HEKURAN CEPELE LEDI KUJTIM BALLIU LEDI LEONARD LEKBELLO LEDIAN ADEM LATO LEDIAN QAMIL ELEZI LEDIAN SHAQIR DELIU LEDIAN XHEMAL HOXHA LEDINA SHABAN CELA LEDIO BAKI GURTHI LEDION DHIMITRAQ KUKURECI LEDION KRENAR BAKO LEDION MURAT AGOLLI LEDION SEIT KACA LEDJAN ASTRIT KOJKU

data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data 18 G2 data18 G2

2461 2462 2463 2464 2465 2466 2467 2468 2469 2470 2471 2472 2473 2474 2475 2476 2477 2478 2479 2480 2481 2482 2483 2484 2485 2486 2487 2488 2489 2490 2491 2492 2493 2494 2495 2496 2497 2498 2499 2500 2501 2502 2503 2504 2505 2506 2507 2508 2509 2510 2511 2512 2513 2514 2515 2516 2517 2518 2519 2520 2521 2522 2523 2524 2525 2526 2527 2528 2529 2530 2531

DATA 19.03.2014 GRUPI PARE LEDJAN BURHAN LEKAJ data 19 G1 LEDJAN ELMI SHINI data 19 G1 LEDJAN PELLUMB CAKRI data 19 G1 LEDJANA ARIF BAJRAMI data 19 G1 LEDJO SAMI FJOLLA data 19 G1 LEDJON ENVER ZENELAKU data 19 G1 LEIDA VLADIMIR GJINI data 19 G1 LEONAR GARIP KIKA data 19 G1 LEONARD AVDYL LIKSKRNDAJ data 19 G1 LEONARD BASHKIM DINGA data 19 G1 LEONARD BILAL PEPMARKU data 19 G1 LEONARD BINAN BEU data 19 G1 LEONARD EMIN CERRI data 19 G1 LEONARD FIL SULI data 19 G1 LEONARD FIQIRI DRICI data 19 G1 LEONARD FLAMUR CECAJ data 19 G1 LEONARD FRAN LULI data 19 G1 LEONARD HAZIZ RRESHKA data 19 G1 LEONARD HEKURAN PRENJASI data 19 G1 LEONARD HYSNI KAMBERI data 19 G1 LEONARD IBRAHIM ELEZI data 19 G1 LEONARD JAK DEDA data 19 G1 LEONARD METUSH LAMA data 19 G1 LEONARD NAIM KAZHAJA data 19 G1 LEONARD NAZMI DUMI data 19 G1 LEONARD NOK HAXHIJA data 19 G1 LEONARD REXHEP ALIMETA data 19 G1 LEONARD SOFO ADEMAJ data 19 G1 LEONARD XHELAL DURRSI data 19 G1 LEONARD XHEMAL ALLUSHI data 19 G1 LEONARDO HAXHI MARKU data 19 G1 LEONORA BEKIM FEZGA data 19 G1 LEONORA VEBI DISHA data 19 G1 LEONS ABDYL BALLA data 19 G1 LETA AGIM JESKU data 19 G1 LEVENT GRAMOZ QORRAJ data 19 G1 LEVJANA SELMAN TAFCIU data 19 G1 LIDA KOKONESH BICAKU data 19 G1 LIGFRID SHPETIM STRUGA data 19 G1 LIKAN SERVET DOGJANI data 19 G1 LILJANA AGIM KALEMI data 19 G1 LIMAN HAMIT MURATI data 19 G1 LINDAR BRAHIM MEMIA data 19 G1 LINDIO BUJAR LILA data 19 G1 LINDITA ISUF PIKU data 19 G1 LINDITA LLAZAR DIDO data 19 G1 LINDITA MATO DURI data 19 G1 LINDITA PRENG IFTI data 19 G1 LINDITA XHELAL CANI data 19 G1 LIONEL JORGJI PRIFTI data 19 G1 LIRELA KASTRIOT CI~I data 19 G1 LIRIDON AGIM RRUSTEMAJ data 19 G1 LIRIDON HAN DOCI data 19 G1 LIRIDON LEONARD DERVISHAJ data 19 G1 LIRIE OSMAN DUKU data 19 G1 LIRIJE ISMAIL GJOSHI data 19 G1 LIRIM MUHARREM SEFA data 19 G1 LIRIM VOTIM RAMA data 19 G1 LLAMBION ARIAN SHORE data 19 G1 LORANDA SKENDER SULU data 19 G1 LORELA SHAZIVAR KISHTA data 19 G1 LOREN SHKELQIM PASHOLLARI data 19 G1 LORENA AGRON MEHMETI data 19 G1 LORENC AVNI VLADI data 19 G1 LORENC FATOS DENJELI data 19 G1 LORENC FESTIM HOXHA data 19 G1 LORENC HYSEN FJORA data 19 G1 LORENC RMAZAN ISAKU data 19 G1 LOREND OSMAN BARUTI data 19 G1 LORIS MARTIN JAKU data 19 G1 LORJEN BLERIM LAME data 19 G1

2532 2533 2534 2535 2536 2537 2538 2539 2540 2541 2542 2543 2544 2545 2546 2547 2548 2549 2550 2551 2552 2553 2554 2555 2556 2557 2558 2559 2560 2561 2562 2563 2564 2565 2566 2567 2568 2569 2570 2571 2572 2573 2574 2575 2576 2577 2578 2579 2580 2581 2582 2583 2584 2585 2586 2587 2588 2589 2590 2591 2592 2593 2594 2595 2596 2597 2598 2599 2600 2601 2602 2603 2604 2605 2606 2607 2608 2609 2610 2611 2612 2613 2614 2615 2616 2617 2618 2619 2620 2621 2622 2623 2624 2625 2626 2627 2628 2629 2630 2631 2632 2633 2634 2635 2636 2637 2638 2639 2640 2641 2642 2643 2644 2645 2646 2647 2648 2649 2650 2651 2652 2653 2654 2655 2656 2657 2658 2659 2660 2661 2662 2663 2664 2665 2666 2667 2668 2669 2670 2671 2672 2673 2674 2675 2676 2677 2678 2679 2680 2681 2682 2683

LOZJAN MEHMET KAPLLANI LUAN ABDURRAHMAN CEKICI LUAN AHMET QYLAHXHIU LUAN BARI SELKO LUAN FATMIR SINANAJ LUAN FERRIT MISHOVA LUAN PELLUMP MEMETAJ LUAN REXHEP MERA LUAN XHAVIT DERVISHI LUAN XHEMAL SHALCA LUCE LEK MASHEQAJ LUCI PETRIT VISHKULLI LUDJANO RESHAT HYSI LUFTETAR MERSIN BOZHA LUIGJ MIHALLAQ TOTOKOCOPULLO LUIS JOSIF GJONI LULEZIM NIJAZI PERLLAKU LULJETA BESNIK LAMI LULZIM BAJRAM CELA LULZIM BESNIK DODA LULZIM FEHMI SUTI LULZIM GEGE GEGA LULZIM GEZIM META LULZIM ISA CELA LULZIM PAL LLESHI LUMJAN KRISTAQ META LUMNIR HALIL ISUFAJ LUNEO NEXHMI HOXHA LURJAN BIBE RICA LUSJAN MYNYR ZEQAJ LUTFI BAJRAM RRAHMANAJ MADRID HAJDAR MALAJ MAHMUT IBRAHIM DERVISHI MAHMUT LUTFI HASA MAJOL MAHMUT ZUNA MAJSIDA KAMER HASAJ MAKLAN SELMAN ALLMUCA MAKSIM AHMET BAJRAKTARI MAKSIM KUJTIM ELEZI MALDIN PAQSOR MINO MALVIN BEZAT XEBA MALVINA GURI GODUNI MALVINA MARK PALAJ MAMICA SOTIR TASHO MANJOLA ASTBIT KARAJ MANJOLA BASHKIM MERKA MANJOLA NIKOLL FRROKU MANJOLA SKIFTER KARASANI MANJOLA XHEM MARKAJ MANJOLA ZENEL LAMA MANTELA RAMADAN ALIAJ MANUEL SELAM FERI MANUSHAQE AVNI PRENCI MANUSHAQE HYSNI BORUFI MARENGLEN NOVRUZ JAZAJ MARGIL QANI BAKIASI MARIA BESNIK DENGU MARIGLEN AGIM MATAJ MARIGLEN AGRON CUKAJ MARIGLEN AGRON KARAJ MARIGLEN ARIF MEMOLLA MARIGLEN ASTRIT SHKALLA MARIGLEN BASHKIM BITRI MARIGLEN HAMIT SALLAKU MARIGLEN HASAN KATESHI MARIGLEN HYSEN DEDEJ MARIGLEN KASTRIOT SKUKA MARIGLEN MARK DODAJ MARIGLEN MARTIN GECI MARIGLEN MUHARREM LUKA MARIGLEN NAIM TROKSI MARIGLEN PETRIT REKA MARIGLEN QANI MYRTA MARIGLEN RAMI FETISHI MARIGLEN RUSTEM BALLA MARIGLEN SHKELQIM HOXHA MARIGLEN SHKELZEN HOXHA MARIGLEN TAFIL DEMCE MARIGLEN VASILLAQ DELLOCI MARIGLEN ZIJA KAPAJ MARIGLENT BUSH VLADI MARIGLENT HAJDAR MUCA MARIGLENT QAZIM NEZIRI MARILDO KRESHNIK GOLEMI MARILDO VENETIK QOSE MARILO REXHEP META MARIN DERVISH GARUNJA MARIN HYSNI LILA MARINALDI NIKO CEKICI MARINELA HAJDAR KOCI MARINGLEN FATMIR ZUNA MARINGLEN SKENDER FRANGU MARIO BASHKIM CELA MARIO GEZIM META MARIO ILIR MUCA MARIO KOSTANDIN TACI MARIO MUHARREM SKENDERI MARIO PIRO NURIU MARIO RAHIM YMERI MARIO SHERIF KARAJ MARION BUJAR BEGEJA MARION FIGAN QATOLLARI MARIUS MYREHAK BREGU MARIUS XHAVIT DERVISHI MARJEL GJOVALIN DEDA MARJENT VLASH HOTI MARJET FATMIR KURTI MARJETA JAK TUCI MARJETA REFAT SULA MARJETA SABRI BRAKAJ MARJO ARQILE LLUPO MARJO DURIM GJOJDESHI MARJO EDMOND IBRA MARJOLA LULEZIM DANGLLI MARJUS FLAMUR BIZHUTA MARJUS ILIA ZHAVA MARJUS LULEZIM XIXI MARJUS SHKELQIM KASA MARK KOL NIKOLLI MARK PAL GEGA MARKEL EDMOND SHTYLLA MARSEL AFRIM KOTORJA MARSEL ASLLAN DEDA MARSEL DHIMITER VANGJELI MARSEL GENC MAXHARI MARSEL ILIR VARANGU MARSEL MYRTEZA KREKA MARSEL QEMAL CELA MARSEL TOMORR HYSOLLI MARSEL XHELIL MESITI MARSEL YLLI DOSTI MARSELA CAUSH RREZHDA MARSELA MARASH SHAHINI MARSELA NAZMI BAJRAMI MARSELA TRENDAFIL PAJA MARSELA ZYLYFTAR ZANAJ MARSELDA QAKO DURRO MARSEN BEHAR URUCI MARSIDA ET'HEM MULLETI MARSIDA TOMOR KURTI MARSIDA VESEL LLABUT MARTIN AVNI HOXHA MARTIN GURALI STOJKU MARTIN HAMDI HIDENI MARTIN LULASH ZHIVANAJ MARTIN PELLUMB MALAJ MARTIN SAFET KASAJ MARTIN YLLSON SELMANLLARI MATEO THEODHORI GLLAVA MATEO XHAFERR ASLLANAJ MATILDA FAIK CANI MATILDA FATMIR SACAJ

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1


E martë 11 mars 2014

19

Lista e kandidatëve 2684 2685 2686 2687 2688 2689 2690 2691 2692 2693 2694 2695 2696 2697 2698 2699 2700 2701 2702 2703 2704 2705 2706 2707 2708 2709 2710 2711 2712 2713 2714 2715 2716 2717 2718 2719 2720 2721 2722 2723 2724 2725 2726 2727 2728 2729 2730 2731 2732 2733 2734 2735 2736 2737 2738 2739 2740 2741 2742 2743 2744 2745 2746 2747 2748 2749 2750 2751 2752 2753 2754 2755 2756 2757 2758 2759 2760 2761 2762 2763 2764 2765 2766 2767 2768 2769 2770 2771 2772 2773 2774 2775 2776 2777 2778 2779 2780 2781 2782 2783 2784 2785 2786 2787 2788 2789 2790 2791 2792 2793 2794 2795 2796 2797 2798 2799 2800 2801 2802 2803 2804 2805 2806 2807 2808 2809 2810 2811 2812 2813 2814 2815 2816 2817 2818 2819 2820 2821 2822 2823 2824 2825 2826 2827 2828 2829 2830 2831 2832 2833 2834 2835

MATILDA HALIT BUZHIQI MATILDA SAMI HAMOLLARI MATILDA SKENDER HOXHA MATILDA YLLI XHAMXHIU MATJEL XHELAL LACI MATLEN GEZIM TAHIRAJ MAURISIO FATMIR MALAJ MAVLIN FETRI KAMBERRI MEDIN HALIL HALILAJ MEDISON QAZIM PERLEKA MEHMET ALI BIBE MEHMET HAMDI NEZIRI MEHMET HAMIT RRECEKU MELIAN BASHKIM SALIASI MELIGENA REXHEP MYRTO MELSI HALIT BOGDANI MEMET HODO DURMISHI MENDJON NDUE NDOI MENDRIT SELMAN BEKA MENSI ETMOND MUCA MENSUR MISIR SHABA MEREL SADIK TROKSI MERILJANA BILAL HYSA MERINELA ILIA PALLA MERJAN XHEVAHIR KALLDANI MERLIN KALEM MARKOLAJ MEXHID HAMZA HOXHA MIFAIL SELMAN GJETA MIGA AGIM SOPJANI MIGEDA GEZIM DAJALLARI MIGEN EQEREM MEHMETAJ MIGENA AGRON FETAU MIGENA KORAB SHKURTI MIGENA QETSOR SATKA MIGERT KASEM XHELESHI MIHANE HAKIK SEJRANAJ MIKEL ARTAN SHAHINI MIKEL DILAVER SELIMI MIKEL GEZIM HYSNI MIKEL LUAN MUJO MIKEL PETRO SHEHAJ MIKEL XHEMAL GUCI MIKELIANO FIQIRI KARAJ MIKLOVAN BASHKIM FEJZULLA MILOSANA QEREM KAPLLANAJ MILUDJAN EDMOND CACELLARI MIMOZA FATMIR GURI MIMOZA KUJTIM KALEMI MIMOZA RESHAT ISMAILI MIMOZA VAIT ISMAILI MIMOZA VIKTOR MARKU MIMOZA YLMI LECINI MIR RRAHMAN DODAJ MIRAND FATMIR HALILAJ MIRANDA ISMAIL MALAJ MIRANDA QAZIM SINANI MIRANDA SABRI MUCA MIREL SALI MUCA MIRELA GRAMOS REXHEPI MIRELA KASTRIOT SINGA MIRELA RIZA YMERI MIRELA YZEIR HASMUCA MIRGEN HAMIT TACI MIRIAN XHAVID KOLLCAKU MIRITAN COL MUCHASAJ MIRJAN EMIN CEKIRRI MIRJAN GEZIM DERVISHI MIRJAN IDRIZ DORZI MIRJAN KUJTIM VASKU MIRJAN TRAJKO PJETRI MIRJETA PJETER LLESHAJ MIRSADA HAMDI AGALLIU MIRSEL BASHKIM MINJA MIRUSH AVDULLA GJYLA MIRZANE HEKURAN KRASNIQI MITRI RAPI PRIFTI MIVLUD ALI ZHUPA MONDI HAKI QORDJA MUAMERKE KASTRIOT BIXHAKAS MUHAMED BESNIK RRAPI MUHAMED OSMAN ZHUPA MUHAREM SHKELQIM BARJAMI MUHARREM ISLAM SENKA MUHARREM KADRI ZYLFO MUHARREM SAMI BERDELLIMA MUHARREM VOKER XHINI MURAT QERIM META MURAT SKENDER DACI MUSLI SADIK DUSHKU MUSTAF MEHMET MANAJ MUSTAF XHELAL VODHA MYFTAR KADRI PENGU MYHYRIJE MUSTAFA BIRACI MYSLIM NIKO REHOVA NAFIE MAKSUT TORO NAIM BELUL MUCODEMI NAJADA ISMAIL GERBI NASI VLADMIR NAKO NASIP PELLUMB ALIMEMA NATASHA VELI MEMAJ NAXHIE YLLI JONUZAJ NAZMI BAZE DOCE NDRICIM BASHKIM PRECI NDRICIM FADIL MEMA NDRICIM FATOS CANI NDRICIM HAMDI KILI NDRICIM IBRAHIM BRAHO NDRICIM ZENEL OSMANI NDUE MHILL NDOJ NEDJAN ILJAS MANI NEFARDA FADIL MADANI NELSON ALUSH SALA NERIADA ZYDI ZEQO NERIDE ZEF NDOI NERITAN JANI TOPI NERITAN SABRI FEKA NERITAN XHELAL SHKJAU NERTIL DHIMITRAQ SELIMAN NERTIL HASAN HYKA NERTIL LEFTER QOSE NERTIL NURI HOXHA NERTIL PELLUMB AGO NERTIL PELLUMB DEDEJ NERTIL PELLUMB HASKA NERTIL ZHIVKO STERJO NERTILA GANI SKUDRINJA NERTILA MILTJADH KOCO NERTILA MISIR MATRAKU NERTILA PJETER DODA NERTILA RRAHIM MET-HASANI NERTILA SIHAT PAPIS NERTILA SKENDER HOXHA NESILDA SHPETIM LAHO NESTOR BRAHIM LLAPI NETILDA AGIM DOMI NEVALDO YZEIR HAJDARAJ NEVILA HETEM OMER NEVILA KAPLLAN TOLA NEVILA QAZIM SINANI NEXHAT MEXHIT BUSHI NEXHMI DURIM DEMROZI NEXHMIE HALIT NGOTA NEZIR QEMAL MULIU NGADHNJIM BESIM CAHANI NIK NDUE VUKAJ NIKE GJON GJOLI NIKO HYSEN LIMKA NIKO THOMA BELLO NIKOLETA RUSTEM BUSHI NIKOLIN GJOK KOLNDREU NIKOLIN KOL PJETERNIKAJ NIKOLIN ZEF PERGJINI

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

2836 2837 2838 2839 2840 2841 2842 2843 2844 2845 2846 2847 2848 2849 2850 2851 2852 2853 2854 2855 2856 2857 2858 2859 2860 2861 2862 2863 2864 2865 2866 2867 2868 2869 2870 2871 2872 2873 2874 2875 2876 2877 2878 2879 2880 2881 2882 2883 2884 2885 2886 2887 2888 2889 2890 2891 2892 2893 2894 2895 2896 2897 2898 2899 2900 2901 2902 2903 2904 2905 2906 2907 2908 2909 2910 2911 2912 2913 2914 2915 2916 2917 2918 2919 2920 2921 2922 2923 2924 2925 2926 2927 2928 2929 2930 2931 2932 2933 2934 2935 2936 2937 2938 2939 2940 2941 2942 2943 2944 2945 2946 2947 2948 2949 2950 2951 2952 2953 2954 2955 2956 2957 2958 2959 2960 2961 2962 2963 2964 2965 2966 2967 2968 2969 2970 2971 2972 2973 2974 2975 2976 2977 2978 2979 2980 2981 2982 2983 2984 2985 2986 2987

NIKOS PETRIT LAGESIRA NILIAND YMER GJANA NIMET HAMZA HAKBALLA NORALDA SOKRAT PECI NOVIOL GJERGJ PAPULI NOVRUZ HYSEN BEJKAJ NOVRUZ IBRAHIM MANDRI NOVRUZ JAKE DURO NURIAN AGRON KORFUZI NURILDA MAKSIM CAPULLARI ODLIRANA PAJTIM DERVISHI OEDA HYSEN SHERA OERD LULZIM KUKALI OGERT MUSA SHESHI OLDIAN ZYRDI BRESHO OLGER GASPER BEJLERI OLGERS HYSNI SHUKA OLGERT GRAMOS BICI OLGERT ZENEL ZERE OLIANT AGIM SEFERI OLJAN REBANI ZHUPA OLKETA BASHKIM TOROVATE OLMI NIKOLIN GJELOSHI OLSI ALUSH BARDHI OLSI ELMAZ KURTI OLSI FLAMUR BRUSHA OLSI ISLAM HOTI OLSI LEFTER ALIAJ OLSI LUAN LAMETA OLSI MUJSI SHAMETI OLSI PETRIT DEMISHAJ OLSI SHEFQET AGA OLSI SKENDER HOXHALLI OLSI TEFIK VOSKA OLSI VELI DOKA OLSIAN CAUSH GJOLENA OLSIAN FATOS MERO OLSJAN SABRI SALIU OLTA ARBEN LAMI OLTA DILAVER TAHIRLLARI OLTA ISTREF PETRITAJ OLTI ISMAIL BAKALLI OLTION NEZIR HIMA OLTION OSMAN DOCI OLTION SUBI MATA OLTION YLBER MUCA OLTJAN BILAL DUKA OLTJAN FEJZULLA GJELI OLTJAN ISMET URUCI OLTJAN NAIM TAKU OLTJAN SAMI HAKA OLTJAN XHAVIT ZYLFA OLTJON AGRON BASHA OLTJON DHIOGJEN THANASI OLTJONA HAJRULLA KRENA ORALDO SHAQIR TAKO OREST VANGJEL PAPA ORGES FATOS GAQI ORGES FEIM BAXHAKU ORGES ILIRJAN PRIFTI ORGES KAPLLAN IBRAIMLLARI ORGES LUAN ZOTAJ ORGEST BASHKIM CUNI ORHAN YLLI DURO ORION DHIMITER VANGJELI ORJALDA SALI BAJRAKTARI ORJETA BUJAR GJONI ORJOL VALTER XHEMOLLARI ORJOLA OSMAN KARAJ ORJON GJIN MULAJ ORLAND NEVRUZ RROSHI ORLAND XHAVIT META ORLANDO KASEM NAKO ORLANDO LIRIM CELA ORMAL MUSA NEZAJ ORNEL MIHAL ZHOLAJ ORNEL SHEFQET YMERAJ ORNELA ALI HOXHA ORNELA AVDUL LUKU ORNELA BARDHYL BOSHNJAKU ORNELA BASHKIM AGA ORNELA LUAN REXHAJ ORNELA MYSTEHAK GOGA ORNELA QAMIL PALANIKU ORNELA VIKTOR LIKAJ ORSIOLA PETRAQ KICE OSMAN QAZIM HAMZAJ OSMAN SHABAN SALA PAJTIM RASIM NDREU PAJTIM SERVET MIHASI PAL PJETER PRENGAJ PANDI BORIS SKOROVOTI PAOLA PANDELI TOLLOZHANI PARIS SHERIF MUSAJ PARLIND HAZBI HOXHA PASHA BESIM MUCA PASHK GJOVALIN KOLA PASHK LUSH FRROKU PASHKO PREL NIKA PASHKU GJON NDOU PATRIS HEKURAN REXHO PAULA HAXHI JAUPI PAULIN JANI DROLLI PAULIN MYSLYM MERKAJ PELLUMB SAMI MUCA PEME KADRI KAPLLANI PEME SAME HOXHAJ PEPARIM XHULIO DIDA PERIKLI XHELIL DOCI PERPARIM HALIT SELMANI PERPARIM PRENDUSH ZMALI PERPARIM SABRI HYSALIU PERPRIM NIKOLLE PJETERNIKAJ PERVIS IBRAHIM KAROSHI PIRO VANGJEL RROGA PJERIM TONIN MHILLI PLAMIR FRANO FIGURI PLLUM BEQIR PEPKOLAJ PRANEVERA YMER FECI PRANVERA ARBEN KACA PRANVERA NUHI AGA PRANVERA PETRIT SULA PRIZREN LIT ISMALAJ PROKOP ALBERT BENA QAMIL ENVER QERANA QANI YQEZAR TORO QAZIM ASLLAN COPA QAZIM EMIN BASHA QAZIM HULUZ BALLIU QAZIM QERIM CECA QAZIM SALI KALOSHI RADO REFAT MAHMUTAJ RAHMI KADRI TOTRAKU RAIMIND PETRIT DASHI RAIMOND XHEVDET DUQI RAJMANDA JONUS SKENDERAJ RAJMONDA DANJEL GJYRIQI RAJMONDA IBRAHIM ZEZA RAKIP BUJAR SHEHU RAKIP VEBI RUSI RAMAZAN DIN ZALLINA RAMAZAN GEZIM GURRA RAMAZAN QAMIL KOSENI RAMDAN DALIP ADEMI RAMIS AGRON XHURXHI RAMIS ISMET RECI RANDO PETRIT BLETA RASELDO SEFER PATA REA MUHAMET KYCYKU REAL RAJMOND LULI REAND ANDREA KOSTRISTA REDI MEHDI KARRECI

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

2988 2989 2990 2991 2992 2993 2994 2995 2996 2997 2998 2999 3000 3001 3002 3003 3004 3005 3006 3007 3008 3009 3010 3011 3012 3013 3014 3015 3016 3017 3018 3019 3020 3021 3022 3023 3024 3025 3026 3027 3028 3029 3030 3031 3032 3033 3034 3035 3036 3037 3038 3039 3040 3041 3042 3043 3044 3045 3046 3047 3048 3049 3050 3051 3052 3053 3054 3055 3056 3057 3058 3059 3060 3061 3062 3063 3064 3065 3066 3067 3068 3069 3070 3071 3072 3073 3074 3075 3076 3077 3078 3079 3080 3081 3082 3083 3084 3085 3086 3087 3088 3089 3090 3091 3092 3093 3094 3095 3096 3097 3098 3099 3100 3101 3102 3103 3104 3105 3106 3107 3108 3109 3110 3111 3112 3113 3114 3115 3116 3117 3118 3119 3120 3121 3122 3123 3124 3125 3126 3127 3128 3129 3130 3131 3132 3133 3134 3135 3136 3137 3138 3139

REDI SULEJMAN JAKUPAJ REDIAN MERSIN AGOLLI REDIAN PETRIT BALLA REDINELA ZIA ISMAILI REDION MUSA GJONA REDJAN RESHIT BARDHI REDJANA KAHREMAN SULEJMANI REDJANA KAHREMAN SULEJMANI REDJANA SEIT SINANI REDJO ASTRIT KOCI REDJONA FREDI RAVOLLI REIMAL MYSRET HYSA REIZ HALIM LIKA REMI PELLUMB CENOLLI REMZI MENDUH ISTREFI RENALD ARJAN VLLAMASI RENALDA HASAN HASANAJ RENALDO BASHKIM PRENJASI RENARD BESNIK BALLA RENARD RIZA HASA RENARDO JANI TOPI RENATO ADRIAN KOTROCI RENATO BARDHYL FASKAJ RENATO BEDRI KOLLESHI RENATO BEQIR XEKA RENATO FATMIR ZACELLARI RENATO ISMAIL SULA RENATO MELEQ TOLLOZHINJA RENATO QIRJAKO BOCI RENATO SHEFKI PEPA RENATO SKENDER CANAJ RENATO ZEQIR HOXHAJ RENIS HAXHI RADAJ RENTO IZET HALIL REONARD BASHKIM VATA RESHAT ABAZ ISLAILAJ RESHAT NAZMI KOCI RESHIT BANUSH KULLOLLI RESMIJE HASAN LLESHI RESTEM HYSEN HOXHA REXHEP ADEM REXHA REXHEP MUHAMET LIKA REXHEP SOKOL DISHA REXHEP XHAVIT SINA REXHEP ZEQ TREZHNJEVA REXHINO GANI KRASNIQI REXHINO KUJTIM KELLECI REZARTA REFAT LAKO REZARTA XHEVIT DINE RIDVAN PELLUMB BRISKAJ RIGERS EDUART MEREPEZA RIGERS IZJA SHKULAKU RIGERS MAKSIM PRIFTI RIGERS THIMO BENA RIGERS YLBER MUCA RIGERT KUJTIM LUSHA RIGERT XHEVAT SULA RIGLEN EQEREM UKU RIGUS PETRIT LAMAJ RILAND FIQRI GJUZI RILIND RUZHDI JUBA RIMIN MINYR HASALLIU RINOR JONUZ CERA RINOR TOME DAKAJ RINUSH VILSON KADRI RITANO ARTUR NANO RITVAN GJOVALIN PALI RITVAN HAKI CILA RITVAN LEKE SEFERI RITVAN SERVET ZIKA RIVENA HYSEN LIKA RIVJANA SABRI HOXHA RIXHERS ARJAN MAMCELLARI RIZIOLT NAPOLON LARTI ROBERS RIZA BREGU ROBERT FLAMUR PROTOPAPA ROBERT ISLAM MYRTA ROBERT KOSTA JORGJI RODION KUJTIM DAUTI ROJMIR SUBI HAMZAJ ROLAND BAJRAM NELA ROLAND BAKI LLAKA ROLAND BUJAR LILA ROLAND FLAMUR KASLLA ROLAND FRROK GJINAJ ROLAND GEZIM HIDRI ROLAND HALIL ISLAMAJ ROLAND HAMEZ RRUSTAJ ROLAND ISUF LETI ROLAND KADRI HASMUCA ROLAND NIK CERRI ROLAND PETRIT SINANI ROLAND RAIT BEQIRI ROLAND RAMAZAN CANI ROMALDO SAMI CALA ROMEO AGRON DRAGOJ ROMEO DHORI DINAKU ROMEO NURI TAKU ROMEO RRAHMAN DAPI ROMEO SAFET XHAFERAJ ROMEO SKENDER GJOKA ROMERO MAKSIM BRACE ROMINA FASLI BRESA ROMINA LEVEN HALILI ROMINA VASIL XHANGO RONALD SELIM DOKA ROVENA ADRIATIK DOCE ROVENA LYTFI CANI ROVENA NAIM KODRA ROXHENS ZIJA FARRUKU ROZETA GEZIM NURA ROZETA SOKRAT GJECI ROZETA TOMORR SELIMAJ RREMZI RAMAZAN HYSENAJ RUBENS KUJTIM SINA RUBIN ADEM DATJA RUBIN HYSNI SHEHI RUBIN KAMBER MUSTAFAJ RUBIN NAPOLON NDREU RUBIN TEFIK NURJA RUDENS AVNI HYSA RUDINA DEMIR FETO RUDINA LUAN CAVOLLI RUDINA RUSTEM ISAKU RUDLIN THOMA BOGDANI RUDOLF LUFTULLA ADEMI RUKIE BAJRAM VAKA RUSHIT AGRON SHKURTA RUSTEM NDRICIM SULA SABAH HYSEN LATIFI SABRI ARSHI NDREU SABRI SEID HIDRI SADETE QAMIL POPSHINI SADETIN SILVER PALLOSHA SADIK MERSIN KATESHI SADIK MERSIN SHKRETA SAHIT FERIT LASKU SAIM SKYFER MARGJEKA SAIMIR ADRIATIK MALELLI SAIMIR AJET GUDA SAIMIR AVNI KASA SAIMIR BEKTESH MEKO SAIMIR FATMIR KURTI SAIMIR GJON PRENGA SAIMIR ISMET PIRANEJ SAIMIR KADRI KERCUKU SAIMIR LYTFI VEIZI SAIMIR MARTIN ZEFI SAIMIR MEHILL GJINAJ SAIMIR MEHMET LLUKAJ SAIMIR MURAT ALLUSHI SAIMIR PETRIT PIRJA

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

3140 3141 3142 3143 3144 3145 3146 3147 3148 3149 3150 3151 3152 3153 3154 3155 3156 3157 3158 3159 3160 3161 3162 3163 3164 3165 3166 3167 3168 3169 3170 3171 3172 3173 3174 3175 3176 3177 3178 3179 3180 3181 3182 3183 3184 3185 3186 3187 3188 3189 3190 3191 3192 3193 3194 3195 3196 3197 3198 3199 3200 3201 3202 3203 3204 3205 3206 3207 3208 3209 3210 3211 3212 3213 3214 3215 3216 3217 3218 3219 3220 3221 3222 3223 3224 3225 3226 3227 3228 3229 3230 3231 3232 3233 3234 3235 3236 3237 3238 3239 3240 3241 3242 3243 3244 3245 3246 3247 3248 3249 3250 3251 3252 3253 3254 3255 3256 3257 3258 3259 3260 3261 3262 3263 3264 3265 3266 3267 3268 3269 3270 3271 3272 3273 3274 3275 3276 3277 3278 3279 3280 3281 3282 3283 3284 3285 3286 3287 3288 3289 3290 3291

SAIMIR SALI KARAJ SAIMIR XHELADIN MATUKA SAIR MUSTAFA LEKA SAJMIR GEZIM CAKA SAJMIR HYSEN DIDA SAJMIR PETRIT SHIMA SAJMIR QAZIM GJONGECAJ SAJMIR SKENDER KULLAJ SAJMIRA PERPARIM KAMBERI SAKI HALIT KALLESHI SALI BUJAR GUXHA SALI SELMAN SHKRETA SAMED KADRI SYKAJ SAMET YLLI SHEHU SAMET ZYBER SINANI SAMI KAMBER BALLA SAMI NAIM SHEHU SAMILJANO PERPARIM BALAXHIA SAMIN MEHMET NELA SANTILJANO ILIR BUCI SANTJAGO SHEFQET MALKO SANTJOLA NAIM KODRA SARA ALFRED CUKA SAZAN SOKOL MARTICANAJ SAZAN XHEMAL ALLUSHI SEDJAN FETI KASLI SEFEDIN REXHEP JAHI SEFER GEZIM SALLAKU SEFER HAJRULLA LUKAJ SEIT BESIM LLESHI SELAJD SULO KAPAJ SELDI EGJBER BIZHGA SELIM ASLLAN KOLOSHI SELIM ILMI DRIZA SELIM SKENDER SHARE SELIM ZENEL CARCANI SELMO BEDRI LICA SEMISJANA ILIR LACI SENTIAN SULEJMAN RRUKAJ SERVET HEKTOR ALKU SERXHIO BESNIK SINA SERXHIO KOL HAJDARKOLAJ SERXHIO PETRIT PAPA SHABAN BUJAR BALLA SHABAN ISMAIL HAKA SHABAN SHPETIM SHPATI SHABAN VEHBI KOLA SHANI MILAZIM HALILI SHEFIT MAHMUT HIMALLARI SHEFQET SAMI SHAHINI SHEHAT MUFIT ALKU SHENDET ETEM TELHA SHERET MUHAMET KUKA SHERI OLIVER HOXHA SHERIF OSMAN ABDYLI SHERIFE SHEFKI HYSA SHKELQIM AVNI TOTAJ SHKELQIM FADIL VELI SHKELQIM FATMIR HAXHIMALI SHKELQIM MEXHIT CERRI SHKELQIM REXHEP KAZA SHKELQIM RRAPUSH RUCI SHKELQIM SHYQYRI HASMUCA SHKELZEN FIQIRI LAMUCA SHKELZEN GANI MEMIA SHKELZEN LUAN PEPOSHI SHKELZEN MEXHIT MALLIKU SHKELZEN MUSAFA BAKALLI SHKELZEN QAMIL TAFA SHPAT NURO CELAJ SHPATI ALIOSHA POPI SHPATI THOMAQ PEJA SHPATI VAIT HYKOLLARI SHPEND ADEM DORZI SHPEND ALLAMAN MECALLA SHPENDI HAMID DEMA SHPETIM ADEM ISUFI SHPETIM MUATAFA PRECI SHPETIM NIMAN MEMIA SHPETIM ORHAN PASHA SHPETIM PASHK DEDA SHPETIM RIFAT PERLICA SHPETIM XHAVIT XHEPA SHQIPE LUTFI LITA SHQIPE RIFAT CAKRAJ SHQIPONJA KUKEL QOKAJ SHYQYRI MUHARREM MUKA SHYQYRIE ADEM ALIAJ SIBORA JASHAR LLESHI SIDORELA LUAN FERATI SIDORELA PAL STEAJ SIDRIT SAIMIR KRAJA SIGI SERVET OSMA SILVA HALIM MUSTAFAGAJ SILVANA ISUF MUZHAQI SILVANA LUAN MERA SILVANA PREND BIBAJ SILVANA SABRI ZEMANI SILVANA XHELADIN DEMA SILVI ASTRIT CEKA SKENDER JEMIN MERPEZA SKENDER MARASH PROGNI SKENDER SHEFQET DAJTI SKERDI HAJRULLA CELHAKA SKERDILAJD HYSNI QOSE SOKOL AJRI FRASHERI SOKOL DHIMITRI GJORE SOKOL FEIM KRYEZIU SOKOL GJIN GJOLI SOKOL HAMZA ALLDERVISHI SOKOL HYSEN IBRA SOKOL ISA ROCI SOKOL ISMAIL SHEHI SOKOL JORGJI DHIMA SOKOL MERXHAN PALUSHI SOKOL MYSLIM ZERANI SOKOL NAFIS BICI SOKOL NDUE SHURLA SOKOL PREND DELIJA SOKOL RAMIZ HALILAJ SOKOL SABRI DEDA SOKOL SELAMI GRECA SOKOL SHAIP ZENELI SOKOL SHKELQIM BACA SOKOL VLADIMIR HASANI SOKOL VLADMIR HOXHAJ SOKOL XHEVAIR SULAJ SOKOL YMER KOKOSHI SONI KRISTAQ MINO SONIL AHMET LIKA SONILA FAIK LALA SONILA FATMIR LICOLLARI SONILA SULEJMAN HYSA SORED BASHKIM MEMO SOSE HYSE KANTO SPARTAK FLAMUR BEQARAJ SPARTAK NAIM MUCA SPARTAK PETRIT KASAPI SPARTAK VALENTIN KOLAVERI SPIRO LLAMBI PROKO STEFAN MIHAL TODHE STELIO ILIRJAN SHENA STILJAN ROBERT DECKA STIVSON LUAN MEMISHA STRAVRULA HIQMET ALIDERVISHAJ SUADA ALEKO RIRA SUADA EDUART BALLA SUELA DINO CICO SUL SALI KACANI SULEJMAN ALI CIKU SULEJMAN HAJREDIN LOCA SULEJMAN HYSNI MANI

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

3292 3293 3294 3295 3296 3297 3298 3299 3300 3301 3302 3303 3304 3305 3306 3307 3308 3309 3310 3311 3312 3313 3314 3315 3316 3317 3318 3319 3320 3321 3322 3323 3324 3325 3326 3327 3328 3329 3330 3331 3332 3333 3334 3335 3336 3337 3338 3339 3340 3341 3342 3343 3344 3345 3346 3347 3348 3349 3350 3351 3352 3353 3354 3355 3356 3357 3358 3359 3360 3361 3362 3363 3364 3365 3366 3367 3368 3369 3370 3371 3372 3373 3374 3375 3376 3377 3378 3379 3380 3381 3382 3383 3384 3385 3386 3387 3388 3389 3390 3391 3392 3393 3394 3395 3396 3397 3398 3399 3400 3401 3402 3403 3404 3405 3406 3407 3408 3409 3410 3411 3412 3413 3414 3415 3416 3417 3418 3419 3420 3421 3422 3423 3424 3425 3426 3427 3428 3429 3430 3431 3432 3433 3434 3435 3436 3437 3438 3439 3440 3441 3442 3443

SULLTAN HAMIT TACI TAHIR AHMET ZYBERAJ TAJAR KUJTIM TROKA TAJAR ZAIM ZIKA TAULAN LUSH BUSHATI TAULAND GANI CANI TAULANT BAKI SULA TAULANT DASHMIR SADIKAJ TAULANT KUJTIM DODA TAULANT MUSA AGOLLI TAULANT NURI CEKREZI TAULANT PETRIT CULLHAJ TAULANT PETRIT POPLEKAJ TAULANT QATIP NDREU TAULANT QEMAL GJANA TAULANT RAMIS COKU TAULANT SHAQIR NIKA TAULANT SHARAF KOCALI TAULANT SOKRAT PEPA TAULANT XHEMAL HALIL TAULANT YLLI HYSENBELLIU TAULENT FATOS ANASTASI TED AVNI KOLDASHI TEFTA RAKIP BICAKU TEJDI KASTRIOT KASO TELI SOFO CIKO TERALID ALI DODGJINI THANAS ARISTOTEL KAPETANI THANAS SOKRAT VESHI TONIN BEGATOR PASHOLLARI TONIN LULASH GJONPALAJ TONIO NEBI CANI TRIFON IBRO AZIS UARDA HYSNI BELLI UKSAN SKENDER LAMI ULIAN ZAGOLL BRINJA ULJAN FADIL UZUNI ULJAN QEMAL HASKO URAN HIVZI SINANI URAN QEMAL KOLA URIM FERIDON HYKOLLARI URIM RIZA DERVISHI VALAND KAREMAN HOXHA VALBONA AGIM ASLLANAJ VALBONA NURI IBRO VALDETE XHEMAL MALI VALENTINA TOSUN CUNI VALENTINA ZENI SATKA VALMIR KASTRIOT RODI VALMIR SHABAN HAXHIAJ VALMIRA FATMIR KULICI VALMIRA MITER NGJELIU VALTER HAJDAR CEMETA VALTER XHELIL DOCI VANGJEL NEZIR HYSA VASIL ISMAIL KOCI VASIL KRISTAQ LENO VASIL KRISTAQ STEFANI VASIL LAZAM HALILAJ VASIL RAMAZAN AJAZI VASIL SABRI ELEZI VEBI XHELAL ALLARAJ VEIP QEMAL BANI VERA BIRBIL LLENGA VERA FADIL ALLA VERI REXH DIDA VERION XHEMALI BEQIRAJ VERJON ROBERT RECI VESEL HAXHI IMER VETON MARTIN PROGNI VIDA PASHK PALUSHAJ VIKTOR LEONART TODHE VIKTOR LULEZIM TALE VIKTOR MARK KACORRI VILIAN IVAN HAXHILLARI VILMA BUJAR CAKERI VILMA PASHK SEFERI VILSON JETNOR MALAJ VILSON NIKOLL DODAJ VILSON TAHIR PRENGZI VILSON VLADIMIR ARAPI VIOLETA BESNIK TAKU VISAR MOIS HOXHA VISAR PETRO MUSA VISAR RAM BUCPAPAJ VITJON DINO LELAJ VITOR HIL GJERGJAJ VJOLA SKENDER HOXHAJ VJOLA VLADIMIR GJINI VJOSAVA BEXHET DODA VLADIMIR ARIF ABEDINI VLADIMIR EMRI DEDJA VLADIMIR IDRIZ PONARI VLADIMIR PREL GJELOSHGJOKAJ VLADMIR ALI HILAJ VLADMIR BAJRAM DEMA VLADMIR HAKI ZELA VLADMIR SELAM MURATI VOLTER EMIN MUCO VOLTISA FLAMUR SULA VOLTJAN KLAJD CANAJ VULLNET ENVER OSMA VULLNET RAMDAN PLAKU XHEINIS BARI SINA XHEKLI NIKOL NAKO XHELAL FATMIR LILJA XHELAL HAXHI QOKU XHEMAL BAJRAM BAJRAMI XHEMIL SHABAN BRIHMANI XHEMILE HYSEN METOSHI XHEMIS BEGTASH PETI XHENIS SEFEDIN VRAPI XHENSILA BAJRAM AROCI XHENSILA FATOS METOLLI XHENSILO RUHI DRIZI XHENSINO KRENAR VEIZI XHENTIL BEQO TRIMI XHENTJANA HASAN CARUNGU XHERSI DURIM KURTI XHEVAHIR ASLLAN LOSHA XHEVAHIR DED MARASHI XHEVAHIR HYSEN KERCIKU XHEVAHIR REXHEP RUCI XHEVDET DALIP KOCI XHEVDET KADRI KULI XHIBE VELI MURJA XHILDA NEFAIL BRAHIMLLARI XHILSON NAIM HYSA XHIMI BASHKIM ELSINA XHIMI ZABIT KORUMI XHINO FROOK GJINI XHOANA AGIM KOKA XHONI HASAN KUQO XHUANA PELLUMB YZELLARI XHULIAN ASLLAN MEHMETI XHULIANO VLADMIR HIDERSHAJ XHULIO EDMOND BANA XHULJA HAZVI HAMITI XHULJAN KUJTIM KAU XHULJANA ABEDIN ISMAILI XHULJANO ILIR XHULI XHULJANO ILIRJAN KOTOBELLI XHULJANO MARTIN PRELA XHULJANO VIKTOR TROKA XHULJO KASTRIOT NAZERAJ YGEN MUHAMET BALILLARI YLBER BASHKIM DYBELI YLBER GEZIM CIKAJ YLBER LUTFI ELEZAJ YLBER RASIM BRAHIMI YLBER REXHEP KURCANI YLBER SAHIT ZENELAJ

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

3444 3445 3446 3447 3448 3449 3450 3451 3452 3453 3454 3455 3456 3457 3458 3459 3460 3461 3462 3463 3464 3465 3466 3467 3468 3469 3470 3471 3472 3473 3474 3475 3476 3477

YLBER SELIM CMETA YLBER SERVET MALI YLLI DALI LALA YLLI GANI STAFA YLLI GJOK MALA YLLI IMER HASA YLLI MEVLAN KOLGJINI YLLI RAMAZAN KADIU YLLI SHAHIN SHEHU YLLI SHERIF QOKU YLLI XHEMALI DAFKU YLLKA HALIL KRASHI YLLKA HALIL KRRASHI YLLKA HASAN DEMOLLARI YZEIR DULE SHEHU ZAIMIR ARBEN VELIAJ ZAMIR FEIM CELA ZAMIR SAHIT CAKRAJ ZAMIRA BEQIR MUCO ZAMIRA DILAVER MUHAREMI ZAMIRA LEKE MARKU ZAMIRA LUTFI KAROSHI ZAMIRA MERKUR FISHEKAJ ZEFIRIN NIKOLL PALUCA ZENEL HOZUR HOXHA ZENEL ISUF STAFA ZHAKLINA SAMI CERPJA ZHANETA NEBI DEMIRLIKA ZIHNI RAMAZAN GEZDORI ZIHNI RASIM KASAMI ZYHDI ADRIAN BAKALLI ZYHDI LUAN VEIZAJ ZYLBIHAR HAVZI MAHMUTAJ ZYLYFTAR ENVER DEMCE

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

3478 3479 3480 3481 3482 3483 3484 3485 3486 3487 3488 3489 3490 3491 3492 3493 3494 3495 3496 3497 3498 3499 3500 3501 3502 3503 3504 3505 3506 3507 3508 3509 3510 3511 3512 3513 3514 3515 3516 3517 3518 3519 3520 3521 3522 3523 3524 3525 3526 3527 3528 3529 3530 3531 3532 3533 3534 3535 3536 3537 3538 3539 3540 3541 3542 3543 3544 3545 3546 3547 3548 3549 3550 3551 3552 3553 3554 3555 3556 3557 3558 3559 3560 3561 3562 3563 3564 3565 3566 3567 3568 3569 3570 3571 3572 3573 3574 3575 3576 3577 3578 3579 3580 3581 3582 3583 3584 3585 3586 3587 3588 3589 3590 3591 3592 3593

Shkoder FLUTURA FAHRI ALIJA ADEM ISLAM LICI AD MIR HASAN LANI ADNAN BAJRAM TULA ADNANT XHEMAL SENAJ ADONIS DEDE MEMA ADRIAN FIQIRET SHEMA AFRIM NEZIR BOGA AGIM MARASH MARKAJ AGOSTIN KOLE NDREVASHAJ AGRON MEHMET LINA AGUSTIN GJON PLLUMBAJ AGUSTIN NIKOLLE JAKU AJET KRESHNIK ZALLI AJET MUSTAF ALIJA AJET OSMAN BRAHIMI ALBAN MUSA XHAKA ALBAN PELLUMB NDRECA ALBAN SAZAN KELMENDI ALBANO DED KRAJA ALBERT NIKE FUSHA ALBI NDOC HILA ALDO GASPER JAKU ALEKSANDER GJERGJ DODANI ALEKSANDER LULASH KOLA ALEKSANDER NIKE GJELAJ ALEKSANDER PAL KOLA ALEKSANDER SHAN ALIJA ALFONS MIRASH LELAJ ALFONS NIKOLL THEKNA ALFRED MARTIN UKAJ ALFRED NIKOLLE KRONIKU ALFRED PASHK PRENDI ALFRED RROK LEKAJ ALFRED TONIN PALUSHAJ ALKETIN GJOKE MIRI ALMIR MUSTAFA ISHMAKU ALTIN ISA FIRI ALVAR SEJDI HOXHA AMELA MYZAFER ZADRIMA AMIR RESHIT KURTULAJ ANDELA QEMAL QELA ANDI BEQIR BEQIRI ANDREA MARTIN FJERZA ANDREA SIMON MARKU ANESTI KLEMENTIN BURRILL ANGJELIN MARK FUSHA ANGJELIN NIKOLL DEDA ANGJELIN NIKOLLE GRPCYRA ANGJELIN PAL PJETRI ANGJELIN SHTJEFEN LLESHI ANILA TAHIR HAXHIA ANTE SIMON RUMIJA ANTON NUSH PECAJ ANTONETA GJELOSH PROGNI ANTONETA PAVLI SHQAU ANTONIO EDUARD SHLLAKU ANUAR AHMET REQAJ ARBEN UKE PEMAJ ARDIAN NIKE FUSHA ARDIAN NUH MBIARRA ARDIAN SKENDER PUKA ARDIAN XHEMAL ISAJ ARDIS XHAVIT QOQJA ARDIT EQEREM OSMANI ARDIT QEMAL LLUKAJ ARDIT RAMADAN ISUFAJ ARDIT ZEQIR BAJRAKURTAJ ARDMIR FRROK DODA ARENS ADNAN TUZI ARIANA PAL KOLA ARIOLA MYZAFER ZAGANI ARION FETIN MUCA ARJAN KUJTIM VERRACUKU ARJAN PJETER NDOCA ARJAN PREK DELIJA ARJANA DHEMITER SHALA ARJETA ARBEN DYCA ARJETA ARBEN HASANAJ ARMANDO GJIN DERMANI ARMANDO VALENTIN MARKU ARSEN ADEM NEZIRI ARSEN ISUF REXHAJ ARSEN SADIKMEHMEDAJ ARSEN SELAMI BERDICA ARTA NDUE DODANI ARTAN GJELOSH NDRESHAJ ARTAN ZEF LASKAJ ARTUR GJON PRENDI ARTUR KOLE GECAJ ARTUR TONIN GJONI ARVELINO ARBEN SHUKU ARVIS ARBEN ISLAMI ASRET NAIM KURTOVIQ BAFTJA ZAIM LAg BAJRAM ALI LLUKAJ BALE MARK DUSHKU BASHKIM HAMID TYRBETARI BDULLAH SAIT BUSHAJ BEDRI MEHMET LINA BEHAR YMER UJKAJ BEKIM REFIK ZAGANI BENARD GJON NDRECA BESAR NADIR STAJKU BESIAN AGIM ZHIVANI BESMIR BEQIR QERSHIJA BESMIR DAUT QERSHIJA BESMIR NDOC DOQAJ BESMIR ZAMIR LACI BESMIR ZENEL NOBOLLI BLEDAR ISLAM TAFAJ BLERIAN BASRI ZAGANI BLERIM YZER DANI BLERINA PAL MARKU BRIGON BILAL UJKAJ BRUNILDA MUHAMET BAQANI

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1


20

E martë 11 mars 2014

Lista e kandidatëve 3594 3595 3596 3597 3598 3599 3600 3601 3602 3603 3604 3605 3606 3607 3608 3609 3610 3611 3612 3613 3614 3615 3616 3617 3618 3619 3620 3621 3622 3623 3624 3625 3626 3627 3628 3629 3630 3631 3632 3633 3634 3635 3636 3637 3638 3639 3640 3641 3642 3643 3644 3645 3646 3647 3648 3649 3650 3651 3652 3653 3654 3655 3656 3657 3658 3659 3660 3661 3662 3663 3664 3665 3666 3667 3668 3669 3670 3671 3672 3673 3674 3675 3676 3677 3678 3679 3680 3681 3682 3683 3684 3685 3686 3687 3688 3689 3690

BRUNO ZEF MEMA BUJAR NUH TOPQIJA BUKURIJE PAL KERR-I CHRISTIAN NIKOLIN DEMAJ DAFINA MARKETIN TANUSHI DANJEL MARK GURAJ DANJEL PAULIN RUMIJA DENIS AHMET BRAHIMI DENIS BRAHIM BURAZERI DENIS FATMIR SYKJA DENIS IRFAN GJYREZI DENIS KUJTIM HOTAJ DENIS NIMET LETI DILAVER JAK DEDA DISON YLLSON KUTROLLI DITMIR ENVER BRAHIMI DITMIR GEZIM GRIMCI DONALD BERHAN SHIMAJ DORIAN DED DEDA DORIAN ZEF NIKOLLI DORJAN FADIL ZEQIRAJ DORJAN FATMIR TAFA DRILON EJLL BROQAJ DRITAN KUJTIM HOXHAJ DRITAN MARK COKU DURIM YLVER PODE EDISON KOLE PREKA EDISON MARK KRONAJ EDISON PELLUMB GJONA EDISON RUSHIT DRIZA EDLIR LATIF HYSHTRA EDLIRA GJOVALIN NDOCI EDMIR AGIM ZALEJ EDMONDA DED GJINAJ EDUARD FATMIR QERAJ EDUARD GJOKE GURRA EDUARD JOSIF GJONEJ EDUARD LUIGJ HILA EDUARD NDUE PREMALAJ EDUART ZEF DERMANI EGIR PETRIT QELA EGZON QEMAL RRUSTJA ELDORJAN MUSTAFE DASHJA ELHADI MAHIR HYSEJNI ELIDON GJON GJERGJI ELIDON HAJRI PIRANEJ ELIDON LUAN HAXHIJA ELIS HYSNI LOHJA ELIZABETA GJOVALIN KOLGEGAJ ELJANDA UKE HALMUSAJ ELMIRA QERIM VUCAJ ELSAD FADIL SENAJ ELSID ADNAN PRIZRENI ELSON ALEKSANDER BABANI ELSON SYLEJMAN DELISHAJ ELSON VEHBI NASA ELTON BAJRAM GOLEMI ELTON SADIK HAXHAGAJ ELVAN FEJZI KUKAJ ELVAN ZEF NDOCI ELVIS ANDREA DAKA ELVIS DILAVER JUKA ELVIS GEZIM BEKTESHI ELVIS MIRASH GURI EMILIANO PREND MARKAJ EMILJANO cESK FUSHA EMIRJON TONIN HASAJ ENDRIT AZEM MESHNUNI ENGIN MYZAFER cIELLZA ENRID KOL FERRA ENRIK cESK FUSHA ENRIK VITOR VUKA ERALDO GJON DEJA ERENIK LODOVIK BALAJ ERGI BEQIR PERAJ ERGYS GEZIM HAXHIJA ERION ARIF GECI ERION ILIR cARKU ERJON HAJDAR MAZHI ERJON PREKE PELLUMBAJ ERJON SABRI LEKAJ ERMAL GJOK SIMONI ERMAL NDUE VECAJ ERMAND YLLI HILA ERMIR IS MET QERSHIJA ERMIR MARTIN HUBA ERMIRAND ZEF HUBA ERNIS MUSTAFA MARASKA ERSA ILMI ALIJAJ ERSELA MEFIT LOHJA ERSID SHEMSI DULAJ ERTIGEN FADIL BAJRAKTARI ERVID RIFAT SYNAJ ERVIN BESNIK BRAHIMI ERVIN DEDE ZEFI ERVIN KADRI BURGAJ ERVIN KEL PJETRI

data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1 data 19 G1

3691 3692 3693 3694 3695 3696 3697 3698 3699 3700 3701 3702 3703 3704 3705 3706 3707 3708 3709 3710 3711 3712 3713 3714 3715 3716 3717 3718 3719 3720 3721 3722 3723 3724 3725 3726 3727 3728 3729 3730 3731 3732 3733 3734 3735 3736 3737 3738 3739 3740 3741 3742 3743

DATA 19.03.20 14 GRUPI DYTE ERVIN MYZAFER KRAJA data 19 G2 ERVIN SULEJMAN LLUKAJ data 19 G2 ERVIN VEHBI cOcJA data 19 G2 ERVIS AGUSTIN BUSHI data 19 G2 ERVIS SHUAJP BELSIJA data 19 G2 ERZEN MEHMET MUSAJ data 19 G2 ESIOLA GJON COLAJ data 19 G2 ESMERALD HYSNI GURADECI data 19 G2 ESMIR SULEJMAN RRINGAJ data 19 G2 EZMIR HASAN LEKAJ data 19 G2 FADRIT SULEJMAN SHAHMANI data 19 G2 FATJON AFRIM TRASHANI data 19 G2 FATJON BEQIR LLUKAJ data 19 G2 FATJON JONUZ HAMZI data 19 G2 FATJON S MAJL BAcINA data 19 G2 FATJONA BESNIK BOROVA data 19 G2 FATLUM QAZIM LEKAJ data 19 G2 FATMIR LUSH ZYLE data 19 G2 FATMIR NEXHIP ALUSHI data 19 G2 FATMIR NIKOLL PJETRI data 19 G2 FEJZI YMER HYSEJNI data 19 G2 FERDINAND ZEF PRRONI data 19 G2 FERIT KADRI TELUKA data 19 G2 FLAMUR GJELOSH cARDAKU data 19 G2 FLAVIO LAZER MARGJOKAJ data 19 G2 FLAVIO NUSH MALOCAJ data 19 G2 FLORE ZYMER HASANAJ data 19 G2 FLORIAN MARK MURRI data 19 G2 FLORIN GJERGJ PJETRI data 19 G2 FLORIN NDUE GJOKA data 19 G2 FLORIN PREKE KUVENDI data 19 G2 FLORJAN BIB NDOJ data 19 G2 FLORJAN FRAN BIBA data 19 G2 FLORJAN PREc GORRAJ data 19 G2 FRAN KOLE MARASHI data 19 G2 FRAN ZEF NICAJ data 19 G2 FRANcESK ANGJELIN KOLA data 19 G2 FRROK DOD VASIJA data 19 G2 GASPER FREDERIK MARKU data 19 G2 GAZMEND LULASH SHKEMBI data 19 G2 GAZMIR GEZIM ALIJA data 19 G2 GENC GEZIM ALIJA data 19 G2 GENC HYSEN HAXHI data 19 G2 GENTIANA NDREKMATIJA data 19 G2 GENTJAN ADEM BYTYQI data 19 G2 GENTJAN QAZIM PAQRAMI data 19 G2 GENTJANA LUKE PREKNICAJ data 19 G2 GERDIAN NAZMI BRAHILIKA data 19 G2 GERTHARD AGRON SHISHKJA data 19 G2 GEZIM NIKOLL TOTA data 19 G2 GEZIM NURI FERHATI data 19 G2 GEZIM PAL BREGU data 19 G2 GEZIM REXHEP CURRI data 19 G2

3744 3745 3746 3747 3748 3749 3750 3751 3752 3753 3754 3755 3756 3757 3758 3759 3760 3761 3762 3763 3764 3765 3766 3767 3768 3769 3770 3771 3772 3773 3774 3775 3776 3777 3778 3779 3780 3781 3782 3783 3784 3785 3786 3787 3788 3789 3790 3791 3792 3793 3794 3795 3796 3797 3798 3799 3800 3801 3802 3803 3804 3805 3806 3807 3808 3809 3810 3811 3812 3813 3814 3815 3816 3817 3818 3819 3820 3821 3822 3823 3824 3825 3826 3827 3828 3829 3830 3831 3832 3833 3834 3835 3836 3837 3838 3839 3840 3841 3842 3843 3844 3845 3846 3847 3848 3849 3850 3851 3852 3853 3854 3855 3856 3857 3858 3859 3860 3861 3862 3863 3864 3865 3866 3867 3868 3869 3870 3871 3872 3873 3874 3875 3876 3877 3878 3879 3880 3881 3882 3883 3884 3885 3886 3887 3888 3889 3890 3891 3892 3893 3894 3895

GEZIM ZEF RRAHI GJERGJ LIN GJELOSHI GJIN MARK GEGA GJOK NIKOLL LLESHI GJOVALIN FRAN BACAJ GJOVALIN GJIN DODA GJOVALIN MARTIN QUKU GJOVALIN NDUE PRENDI GJOVALIN PRELE FRROKU GJOVANA GJERGJ VUKAJ GLEDIS ADNAND BASHI GRISELDA KUJTIM KRYMI HARIS NEXHAT MANDIJA IGOR BOZHO MATANOVIQ ILIRJAN FADIL HOTAJ ILIRJAN YMER SUFAJ INDRIT IS MET TULA IRGEN ABDUHRRAMAN DOMNORI IRIN BRAHIM RUQI ISA RIZA URUg ISMET FAIK UJKA IZMIR FAIK MUSELAJ IZMIR ISUF VELIJA JAKOBIN SANDER FJERCE JAKSON GJOVALIN KOLA JETMIR RESHIT MATLIJA JETMIR REXHEP SHABANEJ JETMIR ZENEL DIBRA JULJANA SHTJEFEN BARDHI KASTRIOT VISAR BICUKAJ KELVIN ADEM CAKAJ KLAOS BASHKIM CURRI KLEAND MERXHAN REXHA KLEDIAN HAXHI BAJRAKURTAJ KLEDIS DIN HOXHAJ KLIDI NAZMI ZAGANI KLODJAN FATMIR SELIMI KLODJAN KOL VECAJ KOLE MARTIN MOLLA KOLTI GJON NIKAJ KRISTIAN GJOVALIN PJETRI KRISTIAN PAL KODRA KRISTIAN PJETER KODRA KRISTINA PALOK BITUKU KRISTINE SHAN BUXHA KRISTJAN KOL MARKU KRISTJAN MARTIN UKAJ KRISTJAN NDOKE GJONPALAJ KRISTJAN ZEF NIKOLLI KRISTJANA GEG NDREU KRISTJANA NIK NIKAJ KUJTIM ZEF PRENDI LEONARD ZEF FUSHA LIRIDON MAZLLUM LUSHI LIRIDON MEHDI TARABOSHI LIRIDON RIFAT BURGAJ LODOVIK KOLE NDOCI LODOVIK NDREC DODA LUAN FATMIR CURRAJ LUAN LEKE GJOKA LUAN PASHK PJETRI LUCIANO KANTO MALOCAJ LULJETA MARASH KOLICAJ LULZIM LAZER GESHTENJA LULZIM SADRI ZYMERI LULZIME REXHEP BEQIRI MAKSIM DRITAN NDOCI MAN MUSA DASHI MARIN ZEF DODANI MARJAN FRAN GJONAJ MARJAN GJERGJ NACAJ MARJAN NDOJ UKAJ MARJETA KOL BABAJ MARK JAK TANUSHI MARKO NIKOLL SULI MARSIDA GEZIM CIKU MARSIDA KOL TANUSHI MARTIN PJETER DELIJAJ MATEOS ALFRED JUBANI MATILDA MARTIN SHABI MERIDIAN ARTAN TIVARI METIN BESIM SUMA MIKEL VALENTIN ZADRIMA MIRAND BEQIR LICI MIRSAD FADIL SENAJ MIRSAD FERID PIRANAJ MIRSAD QAZIM SHABANAJ MIRSADA KASEM SELIMI NAIM FATMIR SHULLANI NARD MARK PRENUKA NARD PLLUMB DOQAJ NAZAR BILAL MEHAJ NDREC DOD DODA NDRICIM LARO LASKU NDUE MARK KOCA NDUE MHILL LUFAJ NDUE NDREC PRENGA NDUE PRENG GJINI NERTILA NDREC DEDA NIK SOKOL MUSLIA NIKE DEDE NJEBZA NIKE TOM GJELAJ NIKOLIN ANTON FRROKU NIKOLIN FRROK LLESHI NIKOLIN LAZER BIBA NIKOLL NDUE PRENDI OLION RIFAT KODRA ORJON FLORENC LIMKA PAL LULASH MHILLI PARID BASHKIM JUKA PASHKO MHILL FUSHA PATRIK SELIM FURRIKU PAVLIN MARK DEDA PAVLIN RROK ZHARI PAVLO BARDH NIKA PETRI PEP ARRAMALLI PETRIT FRAN DUKAJ PLLUMB ZENEL CERA RAMAZAN BASHKIM TAHIRI RAMAZAN HAMZA LEKAJ REZART RAMAZAN DEMIRAJ RIDVAN YMER LUZAKU RIFAT GANI CENALIA RITVAN GJOKE PJETRI ROBERT GJERGJ FTONI ROLAND SANDER DARRAGJATI ROMARIO PASHKO PACAJ RONALD JAK CARA RUBIN FRAN BISHA RUDIN ZOK HYSA SABIN XHEMAL LLUKAJ SAFET ZENEL KUTI SAIMIR MUSA KODRA SAJMIR TONIN ALIAJ SAJMIRA SKENDER MORINAJ SALI MET REXHEPI SAMET EQREM DODA SAMET HILMI HALILI SAMET JUP VERRI SAMIR ADEM HIJA SANTILJANO LAZER HILAJ SENAD GEZIM SHERBELA SENAD QAZIM PERFATI SENADA PERLAT MEAJ SENTILJANO LORO ZHALA SERGJO GJOVALIN KRONAJ SERXHO PREK DEJA SHAQIR VELI SUMA SHKELZEN SULEJMAN LLUKAJ SHPETIM ASLLAN LIKAJ SHPETIM SHPRESIM PLOZHA SIDOREL LUAN XHEKA

data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2

3896 3897 3898 3899 3900 3901 3902 3903 3904 3905 3906 3907 3908 3909 3910 3911 3912 3913 3914 3915 3916 3917 3918 3919 3920 3921 3922 3923 3924 3925 3926 3927 3928 3929 3930 3931 3932 3933 3934 3935 3936 3937 3938 3939 3940 3941 3942 3943

SILVER PJETER DARDHA SILVESTER HALIL S MAKAJ SINDRIT AGIM METVELAJ SOKOL LAZER HEBAJ SOKOL NDOK LEKNDREAJ SOKOL ZEF MARKU SPARTAK BASHKIM SALA STIVEN BUJAR LATIFI SUAD BINAK ULAJ SUAD SABRI DRITARJA TAULAND BARDHUL BEJKO TONIN PASHUK GJINI VALBONA KOL VATAJ VALENTIN DOD KECI VALENTIN KOLE DENIKU VALENTIN MHILL TOPJANA VALENTIN PASHK LUSHI VALMIR BARI KUKAJ VALMIR HYSNI TAFLAJ VALTER MARTIN KODRA VALTJANO FRAN STERKAJ VEHBI MUHAMET MILANI VIKTO RROK SHABAJ VIKTOR GJERGJ DODANI VIKTOR NDOK KERR-I VILSON ZENEL LUSHAJ VIOLETA PALE DEDA VIRTYT YMER BECI VISAR RUZHDI PODE VISI VLASH PRENDI VITOR ZEF SHTJEFNI VLADIMIR FRANG DODA VLADIMIR ZEF VLADAJ VULLNET BASHKIM QOKAJ XHEJLANDA XHELADIN VUCAJ XHEMIL FEJZI KAQUBETI XHENET HALIM DANI XHEVAHIR RAMIZ HASANI XHOVANA ARBEN GJERGJI XHULIAN LODOVIK HILA XHULIO ALBERT PROVAKU XHULIO BERNARD PALI YLBER DELI METVELAJ YLLI BEQIR BUHAJ ZAMIR ALI ALIJA ZEF GJERGJ MARKU ZEF LEK BRACI ZEF NDUE DEDNDREAJ

data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2 data 19 G2

5830 5831 5832 5833 5834 5835 5836 5837 5838 5839 5840 5841 5842 5843 5844 5845 5846 5847 5848 5849 5850 5851 5852 5853 5854 5855 5856 5857 5858 5859 5860 5861 5862 5863 5864 5865 5866 5867 5868 5869 5870 5871 5872 5873 5874 5875 5876 5877 5878 5879 5880 5881 5882 5883 5884 5885 5886 5887 5888 5889 5890 5891 5892 5893 5894 5895 5896 5897 5898 5899 5900 5901 5902 5903 5904 5905 5906 5907 5908 5909 5910 5911 5912 5913 5914 5915 5916 5917 5918 5919 5920 5921 5922 5923 5924 5925 5926 5927 5928 5929 5930 5931

fier ARMANDO AGRON YMERAJ ABAS MYLEZIN NEZHA ABRISEL NOVRUZ PASHAJ ADA ALI BOCKA ADELJAN AGIM MUCAJ ADEM DILAVER LAg ADEM IRFAN BARJAMAJ ADIOL MAKSIM NUSHI ADIOL VEIS BRAMALUSHAJ ADMIR ISMAIL RAPO ADMIR PERPARIM ZOTAJ ADNAN RESHAT cELAJ ADNIS KASEM MECAJ ADRI FITIM COBAJ ADRIAN ALI HEBEJA ADRIATIK FAIK HOXHA ADRIATIK VASIL PRIFTI ADRIATIK VATHI HAJDARI ADRIATIK VELI NGRACANI ADRIET FERIK MALKA AFRIM ESTREF REXHEPAJ AFRIM GEZIM KRASNIQI AFRIM GJYSHO HOXHA AGETIN RAMIS MERKAJ AGIM ENVER NAZERAJ AGIM HAJDAR SHEMUNI AGUSTIN RAMAZAN CILI AIDA PASHO SHKAMBI AJET ZYLYFTAR DERVISHI ALBAN ARISTIR PRIFTI ALBAN BRAHIM FERRA ALBAN HAJDAR ARAPI ALBAN KADRI FERZAJ ALBAN KASEM KALAJ ALBAN PERPARIM DEMIRI ALBAN PETREF HYSENAJ ALBANO AGIM KOLONJARI ALBANO LLAZAR MANXHARI ALBANO XHEMAL GJATA ALBERT NAIM KADIU ALBERT PAJTIM CELAJ ALBERT SAMI YZEIRAJ ALBERT THOMA DHIMA ALBI AFRIM VECANI ALBI FATMIR GJATA ALBION ALI LIKA ALBION SOKRAT LLUPO ALBJON GJYSHO HOXHAJ ALBJON SERVET IDRIZAJ ALDI IRFAN SALIAJ ALDI NIKOLLAQ MANDRO ALDI RUSTEM XHEPAJ ALDO KASTRIOT VELIAJ ALEKS MYSLIM KACABUMI ALEKSANDER JANI CAKAJ ALFRED MYQEREM METOHU ALGERT AJET KAMSI ALGERT ANESTI SALIAJ ALGERT RAMIS KUKA ALMARIN BUJAR MEBELLI ALMARIN KASTRIOT BUFAZI ALMARIN VASIL PUPI ALMENT RES MI NUKAJ ALTIN AGUR ALUSHAJ ALTIN KADRI HOXHAJ ALTIN LAVDOSH HAZIZAJ ALTIN NDREK DHANI ALTIN PAJTIM HOXHAJ ALTIN SKENDER BACKA ALUSH KAREMAN ASLLANAJ ALUSH YZEIR SEFERI AMARAL EROLAND BABALLEKU AMARILD RRAPO RIZAJ AMARILDO BARDHYL SHPATA AMARILDO FATMIR DRIZA AMARILDO ILIA SHABANI AMARILDO SAMI TOSKA AMARILDO ZANI HOXHA AMARJON PETRIT BIDA ANA AGIM PELANAJ ANDI AGRON JOSIFI ANDI BUJAR ALIU ANDI CENO KARAFILAJ ANDI LLAZAR PJETRI ANDI LONIDHA LULE ANDI VASILLAQ SHURDHA ANDREA ALBERT DAKA ANDREA ISMAIL ALIAJ ANDREA ZOJ RISTA ANDUEL VANGJEL NDONI ANESTI ABEDIN ALIAJ ANGJELOS BRAHIM MUHAJ ANISA GEZIM DUNICARI ANISA PETRAQ GJIKA ANISA VELO CAKAJ ANTEST PANDELI LAMCAJ ANTONETA BRAHIM SKENDERAJ ANXHELA MINELLA NASI ANXHELA SELADIN XHYLIU ANXHELA ZYNI HALIMI ARANIT HAXHI AMETAJ ARBEN ESTREF KASAJ

data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1

5932 5933 5934 5935 5936 5937 5938 5939 5940 5941 5942 5943 5944 5945 5946 5947 5948 5949 5950 5951 5952 5953 5954 5955 5956 5957 5958 5959 5960 5961 5962 5963 5964 5965 5966 5967 5968 5969 5970 5971 5972 5973 5974 5975 5976 5977 5978 5979 5980 5981 5982 5983 5984 5985 5986 5987 5988 5989 5990 5991 5992 5993 5994 5995 5996 5997 5998 5999 6000 6001 6002 6003 6004 6005 6006 6007 6008 6009 6010 6011 6012 6013 6014 6015 6016 6017 6018 6019 6020 6021 6022 6023 6024 6025 6026 6027 6028 6029 6030 6031 6032 6033 6034 6035 6036 6037 6038 6039 6040 6041 6042 6043 6044 6045 6046 6047 6048 6049 6050 6051 6052 6053 6054 6055 6056 6057 6058 6059 6060 6061 6062 6063 6064 6065 6066 6067 6068 6069 6070 6071 6072 6073 6074 6075 6076 6077 6078 6079 6080 6081 6082 6083

ARBEN PANDI KONDAKCIU ARBER AGRON PRIFTI ARBER AGUR HEQIMAJ ARBER BILBIL FETIU ARBER DASHNOR JAHAJ ARBER ISA BEHARI ARBER MEDIN HAXHIAJ ARBER NIKOLLA HILA ARBER ODISE STAMBOLLIU ARBER PANO MUSKAJ ARBER SOKOL MUCOLLARI ARBERI BRAHIM ELEZAJ ARBION HAJDAR HOXHA ARBRI PELLUMB OS MENI ARDIS MUSTAFA LOg ARDIT AGUR ARAPI ARDIT AGUR FEJZULLA ARDIT AGUST XHEPI ARDIT ANDRE DOKO ARDIT ARBEN PASHAJ ARDIT DURIM BUZI ARDIT FAIK FEJZULLA ARDIT FATOS BIDA ARDIT MIKAIL MONE ARDIT PETRAQ AKULLI ARDIT QANI BUSHI ARDIT VANGJEL MESONJESI ARDIT VANGJEL RINA ARDIT VASIL PETUSHI ARDIT XHEZMI JAUPAJ ARDJAN GEZIM AJDINOLLI ARGILJAN LULEZIM KUKA ARGJEND GEZIM DUNICARI ARI AGIM GREMI ARIAN NEIM MEMAJ ARIAN SHABAN SHKRELI ARJAN HALIL GOROVELLI ARJAN KASO XHAFAJ ARJAN MELEQ HEBEJA ARJAN SHYQERI BEQARAJ ARJANID KOZMA CAPUNI ARKODULA TODI BANE ARLEN SKENDER MEMETI ARLIND BILBIL HODAJ ARLIND DERVISH DERVISHAJ ARLIND SADIK RUKO ARMAND FERDI HAZIZAJ ARMAND KOSTANDIN HILA ARMAND XHEVAT MALAJ ARMANDI NASI PETRO ARMANDO AGIM CAKO ARMANDO FETA SULAJ ARMANDO KADRI SHAHU ARMANDO KASTRIJOT SINANAJ ARMANDO NAMIK KANANI ARMANT ANDREA RRUSHI ARSEN BEQIR MURRIZI ARSEN QATIP FERKO ARSILDO VASIL SHYTI ARTAN HASIM cIKA ARTAN NEZIR HAZIZAJ ARTID FLAMUR PASHAJ ARTINE DILAVER LAcI ARTIOL MEZAN XHAFERI ARTION NOVURZ ALLA ARTIONIL VIRON FEJZULLA ARTONIL ISA IDRIZAJ ARTUR ABDYL cELA AUREL BUJAR ZHOLLANJI AUREL ISMAIL JAJAJ AUREL MINA KUQI AUREL VIKTOR NIKOLLA AURORA RRAPI GJINI AVDULLA ARBEN DRIZA BARJAM VASIL HALLA BEKIM ADEM SOPJANI BERTI MYQEREM METOHU BESIAN ARDIAN BUDO BESIM SALI MEcI BESMIR AVNI KALAJ BESMIR AVUDURRAMAN HOXHA BESMIR LAVER HOXHA BESMIR MISLIM LAcKA BESMIR NAMIK GJYLA BESMIR NIKOLLAQ MERTIRI BESMIR SHYQERI HOXHA BESMIR VILAJET GJOJDESHI BESNIK BILAL GOGA BILBIL FATMIR HYSAJ BLEDAR BARDHYL HAJDARI BLEDAR BASHKIM XHELILAJ BLEDAR BUJAR PETRITI BLEDAR LLAQI BOcI BLEDAR NAMIK cEPELE BLEDAR NUREDIN MEMUSHI BLEDAR PETREF SKENDERAJ BLEDAR QEMAL LEVONJA BLEDAR RUSTEM FATA BLEDAR SALI ISUFAJ BLEDAR TEKI REXHEPAJ BLEDAR XHEVDET TENAJ BLEDAR YLLI HASANBASHAJ BLEDI NIKOLLA PINA BLEDION LINDOR SEITAJ BLERIM ABAS GISHTO BLERIM DILAVER BALLA BLERIM LEFTER CEKAJ BLERIM MALI LICO BLERIM PELLUMB TARAJ BLERINA BARJAM CEPELE BRUNO SOKRAT MARINI BRUNO SOLLI DUDA BRUNO VLADIMIR GEGA BUSHI FADIL BRAHIMAJ DAJANA XHEVIT SHKRELA DANIEL MITAT AGARAJ DANIEL SHEZAI SIQECA DASHAMIR FASLLI MERKAJ DASHAMIR NEXHIP VELAJ DASHAMIR QANI PATOZI DENIS ASTRIT KOqU DENIS AZEM SINA DENIS GAQI QENDRO DENIS KASTRIOT MOLLAJ DENIS MARENGLEN BARXHA DENIS MIHAL PRIFTI DENIS PANDELI TOREMENI DENIS REMZI SPAHIU DENIS SALI SALIKAJ DENIS YLLI BEQAJ DENIS ZIJAUDIN JASHARI DENISA VASIL SHANO DEONALD GANI DEDEJ DESARD NEXHAT PELO DEVIS BUJAR SULOVARI DHIMITER UANI AKULLI DHORI VELEDIN BERAJ DILAVER TAJAR IDRIZAJ DIONIS ALI TUSHE DIONIS DALIP GEGA DIONIS SOKRAT VALLJA DOMENIKO MAKSIM BITA DONALD BARJAM DOGANI DONALD BILBIL BINAJ DONALD IDAJET SINA DONALD VASIL NDONE DONALD YLLI PIRRA DONALD YLLI ZENELAJ DONALT AFRIM ZEQIRI DORALDO XHEZMI VEIZAJ DOREL LUAN CENAJ DORINA KUJTIM DOSTI

data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1

6084 DORINA NURI ARAPI 6085 DORJAN ESAT BUFI 6086 DRILON MITRO NDONI 6087 DRINI VENDIM SITAJ 6088 DRITAN FLAMUR MANXHARAJ 6089 DRITAN PETRIT QOSE 6090 DURIM ISUF ALIAJ 6091 DYLJEN FADIL COKU 6092 EDA ARQILE MONI 6093 EDIS LATIF ZENELI 6094 EDISON ADRIATIK ZAIMI 6095 EDISON JONUS SKENDERAJ 6096 EDISON PELLUMB TOMORRI 6097 EDISON ZABIT BEJTE 6098 EDLIR THEMI KUQI 6099 EDMIRA YMER LUSHKAJ 6100 EDUARD XHEVDET MALAJ 6101 EDUART BARJAM LIKAJ 6102 EDUART BASHKIM TROKA 6103 EDUART FLAMUR PEQINI 6104 EDUART HYSEN HAMOLLARI 6105 EDUART KASEM SINA 6106 EDUART LEFTER XHELILAJ 6107 EDUART MEZIN BARO 6108 EDUART MITAT RIZAJ 6109 EDUART RUSTEM XHEPAJ 6110 EGISELDA SIMON DOKO 6111 EGLANTIN HAJDAR ADEMAJ 6112 EGLI VIKTOR BOCI 6113 EGLISJON BEHAR DOKO 6114 EGUERT PERPARIM HOXHA 6115 EJLIN ASLLAN KAJO 6116 ELBADRIS BLERAND ZEQO 6117 ELDI FERDINANT VOGLI 6118 ELDOR AFRIM HOXHA 6119 ELIDJON NUREDIN SALAJ 6120 ELIDON ROLAND NIKO 6121 ELIKSER LUAN MUCA 6122 ELION JONUZ HAZIZI 6123 ELIRED FATMIR PEPA 6124 ELIS AGRON XHEMALI 6125 ELIS ALUSH MALAJ 6126 ELIS FEIM HATIA 6127 ELIS MIKAIL KOLI-I 6128 ELJAN ALUSH ALUSHAJ 6129 ELMIRA THOMA RAMA 6130 ELONA VILSON ZHAKA 6131 ELSID GEZIM GJERMENI 6132 ELSON LEONARD JONGARI 6133 ELSON LLAZAR HILA 6134 ELSON PREK VATNIKAJ 6135 ELTION NIKOLLAQ RRAPI 6136 ELTON DHIMITER BASHA 6137 ELTON DHORI DHAMO 6138 ELTON FUAT ZOTO 6139 ELTON LONI MANXHARI 6140 ELTON LONI ZAKA 6141 ELTON MITI RRUSHI 6142 ELTON NGJEL DANI 6143 ELTON RAMO MALAJ 6144 ELTON VIRON DHIMA 6145 ELVI ALFRED BOcI 6146 ELVIS AGIM KOcIAJ 6147 ELVIS BASHKIM MUcAJ 6148 ELVIS ISUF ALLIAJ 6149 ELVIS NAMIK ROSHI 6150 ELVIS ROBERT MEcO G1DATA 20.03.20 14 GRUPI DYTE 6151 EMA ENVER LAMAJ 6152 EMANUEL VIKTOR LIPE 6153 EMIGUEL HAIR MEcO 6154 EMILIANO MYHEDIN QATO 6155 EMILJAN HYSEN MUSAKU 6156 EMILJAN LEFTER LAMcE 6157 EMILJAN PETREF LUMI 6158 EMILJAN SEFRET ARAPI 6159 EMILJANO BILBIL BUZO 6160 EMILJANO ESTREF YZEIRAJ 6161 EMILJANO GODO MINGAJ 6162 EMILJANO SOTIR NDREKO 6163 EMILJO KOZMA cUNI 6164 EMIRALDO AZIS SHANAJ 6165 EMIRJON ARBEN XHINDOLE 6166 EMIRJON QAZIM MYFTARAJ 6167 ENDRI DANO cILOTI 6168 ENDRI METAT AVDULLAJ 6169 ENDRI PETRIT QORRI 6170 ENDRIT ASQERI YMETI 6171 ENDRIT FLAMUR XHAFA 6172 ENDRIT GEZIM KAPAJ 6173 ENDRIT PETRO cUNI 6174 ENDRIT YLLI FILAJ 6175 ENEA ARISTIR HILA 6176 ENEA ILIR LUSHKA 6177 ENEA KRISTAQ LAKA 6178 ENEA MYZAFER SHAMETAJ 6179 ENEO STAVRI GJINI 6180 ENGJELL JONUS BIDA 6181 ENI ARQILE SOTIRI 6182 ENIGERT KOSTANDIN MONI 6183 ENISA AGRON GOGA 6184 ENISA BEKIM QEMALLI 6185 ENKEL GANI ARAPI 6186 ENKELEJDA JANI TROKA 6187 ENRI LLAZAR PARANGONI 6188 ENRI SKENDER BIcAKU 6189 ENRIK NEBI HAXHAJ 6190 ENSID YLLI ZIU 6191 ENTELA LLAZAR KANE 6192 ENTELA NAMIK HAXHIAJ 6193 ENTILJO FADIL BUZI 6194 ENTON BASHKIM KAZAZAJ 6195 ERALD ASTRIT YLLI 6196 ERALD EQEREM SKENDAJ 6197 ERALD JONUS BAKAJ 6198 ERALD LAVER KAPAJ 6199 ERALD PASHO AGOLLI 6200 ERALD RRAPO MEMAJ 6201 ERALDA LUFTAR VELAJ 6202 ERALDO BEDRI BANUSHI 6203 ERALDO GRAMOS RUcAJ 6204 ERAND SADIK ZENELI 6205 ERGES BEHXHET VRAPI 6206 ERGEST MINA DAKA 6207 ERGEST MYSTEHAK KOcIAJ 6208 ERGI LIU GOGA 6209 ERGISEL ED MONT GJATA 6210 ERGYS HAIR NAZERAJ 6211 ERI PELLUMB BANUSHAJ 6212 ERIDJOL REXHEP XHAFA 6213 ERIKSON YLLI MAHMUTI 6214 ERILDO LONARD HYSI 6215 ERIND MYZAFER GROPA 6216 ERION BEGO ALIAJ 6217 ERION BESIM SEITAJ 6218 ERION ISMET HATIA 6219 ERION NEBI GODUNI 6220 ERION SHAQIR SALAJ 6221 ERION SHKELQIM SADIKAJ 6222 ERION ZEQIR POLLOGATI 6223 ERIS ARISTIR KOLIcI 6224 ERIS HILLI GJOKA 6225 ERIS HYSNI JESHILI 6226 ERISEL JETNOR GEGA 6227 ERISELDA VLADIMIR IDRIZAJ 6228 ERJOLA EDMOND LULE 6229 ERJON BILBIL LAMAJ 6230 ERJON BUJAR HAKIU 6231 ERJON FAIK MEMAJ 6232 ERJON HARILLA GJATA 6233 ERJON HASAN SELIMAJ 6234 ERJON KUJTIM OS MENAJ

data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 G1 data 20 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

6235 6236 6237 6238 6239 6240 6241 6242 6243 6244 6245 6246 6247 6248 6249 6250 6251 6252 6253 6254 6255 6256 6257 6258 6259 6260 6261 6262 6263 6264 6265 6266 6267 6268 6269 6270 6271 6272 6273 6274 6275 6276 6277 6278 6279 6280 6281 6282 6283 6284 6285 6286 6287 6288 6289 6290 6291 6292 6293 6294 6295 6296 6297 6298 6299 6300 6301 6302 6303 6304 6305 6306 6307 6308 6309 6310 6311 6312 6313 6314 6315 6316 6317 6318 6319 6320 6321 6322 6323 6324 6325 6326 6327 6328 6329 6330 6331 6332 6333 6334 6335 6336 6337 6338 6339 6340 6341 6342 6343 6344 6345 6346 6347 6348 6349 6350 6351 6352 6353 6354 6355 6356 6357 6358 6359 6360 6361 6362 6363 6364 6365 6366 6367 6368 6369 6370 6371 6372 6373 6374 6375 6376 6377 6378 6379 6380 6381 6382 6383 6384 6385 6386

ERJON MUHAMET SHURDHA ERJON XHELADIN HASANI ERJONA MUHARREM LILA ERJUS NASI LASKA ERLIND AGRON XHILE ERLIND DHIMO BOCI ERLIND KUJTIM JAHAJ ERLIND PAJTIM MYFTARAJ ERLIR BAJRAM GJATA ERMAL BARJAM HODAJ ERMAL BUJAR TROKA ERMAL KADRI OS MENAJ ERMAL KOL SHTEMBARI ERMAL KOSTANDIN TOLI ERMAL LEFTER LAMAJ ERMAL LUAN VIDHISHTA ERMAL MALIQ LICAJ ERMAL MICO DHANA ERMAL PASKAL DAJA ERMAL QANI BEHARAJ ERMAL SELAMET KRASNIQI ERMAL SHEMSI SALIAJ ERMAL SHEZI CAKA ERMAL VASILLAQ THANO ERMAND AGRON SERJANAJ ERMELINDA QEMAL METOHU ERMIR AGIM XHAFA ERMIR CERCIS MUSAKU ERMIR HETEM SHKRELA ERMIR NEIM DERVISHI ERMIR ZOJ MILE ERSID VLLASI BULLGARI ERTUGEL AGRON SELIMAJ ERVALD ANESTI PRIFTI ERVIN AVNI HOXHAJ ERVIN BUJAR ARRANJAKU ERVIN FARI DINOSHI ERVIN IBRAHIM KASA ERVIN KOSTANDIN MERTIRI ERVIN VANGJEL PRIFTI ERVIN YLLI MALAJ ERVIS BILBIL cILOTI ERVIS GEZIM KAPAJ ERVIS IQMET HEQIMAJ ERVIS JOSIF VULO ERVIS KAMBER cELA ERVIS MIKAIL KOcI ERVIS RAZMI AHMETAJ ERVIS SOKRAT RISTA ERVISA ARQILE KAcELI ERVIST BEHAR DRIZA ESMERALD HAMIT GREMBI ESMERALDA FUAT KARIcI ESMERALDA HAKI SHEQI ESMERALDA HALIL GOROVELLI EUGEN LULZIM SHATERI EUGERT ALLTUN cULLHAJ EZMIR KUJTIM IBISHI FABJON ENVER cALAJ FATBARDH AGRON KURTI FATION AGIM LAMAJ FATION BARDHUL BANI FATION MINA BARDHO FATION SHEFQET BALLABANI FATJON AGIM KAPLLANI FATJON AGUR cEPELE FATJON ASLLAN RROKAJ FATJON BARDHUL NUREDINI FATJON BASHKIM MUcAJ FATJON BEQIR MAcI FATJON BRAHIM YLLI FATJON KADRI SALIAJ FATJON NEXHIP cEKREZI FATJON NOVRUS RUSHITAJ FATJON PETRAQ RRAPI FATJON QEMAL BIcAKU FATMIR AVDUL DEMIRAJ FATMIR BASHKIM QAMILI FATMIR QANI NAZERAJ FATMIR SELMAN SHKRELA FATMIR YMER PASHO FEJZI ALUSH ARAPAJ FEJZO ATEM ISUFI FERDINANT SADIK RUKAJ FESTIM ENVER NURKA FESTIM KUJTIM JEMINI FESTIM VLADIMIR LUTAJ FIORALBI FADIL RESULAJ FJANTON TOFIK cELA FJONA PETRIT BOBRATI FJORALD KOZMA LINA FJORALDA TAIP GJOSHI FJORDI GRAMOS HODAJ FLATON QAZIM MURATAJ FLORANT HASAN XHARAJ FLORANT RAMADAN GREMBI FLORENC ARBEN TROKA FLORENC SPIRO SULAJ FLORI METAT CEKAJ FLORIAN ARISTIR DIMO FLORIAN ASTRIT BUFAZI FLORIAN BILO DERVISHI FLORIAN ERFAN BENDO FLORIAN PANDI NUSHI FLORJAN IDRIZ BOME FLUSER SYRJAN MEcI FLUTURIM HAIR SALOBEAJ FLUTURIM RITO GEGA FOGERT FATMIR SHALJANI FOGERT JORGO GOROVELLI FORCIAN AVNI DAKA FRANcESKO LEONARD BRAHIMAJ FRANcESKO LUFTAR FRASHERI FRANKO FATJON KOLLcINAKU FRANKO NDRIcIM LALA FREDI NEBI LEZAJ GANI RRAPO METAJ GAZMEND SHKELQIM ALLIAJ GAZMENT FATMIR cAKO GENCI AVNI BALLHYSA GENCI HEKURAN MULLAJ GENCI PAJTIM KASAJ GENTIAN BILBIL DIELLAJ GENTIAN ELMAS PELO GENTIAN GEZIM ABDURRAMANI GENTIAN LLAZAR GJEcI GENTIAN VANGJEL LERA GENTJAN BAKI BEQIRAJ GENTJAN PETREF HYSENAJ GERALDO ALBERT MEHMETI GERD VEIS LLANAJ GERI ANDREA SHYTERMEJA GERTA VANGJEL MILJA GERTI ANDREA DIMO GESTJAN GASPER YMERAJ GEZIM FILAT SULAJ GEZIM KOSTA ZYKAJ GEZIM QEMAL LALAJ GEZIM QERIM MYRTAJ GEZIM TEKI KUQARI GEZIM THO MA TOPALLI GJENCI REFAT HYSENBELLIU GJERGJI AVNI YZEIRAJ GJERGJI KARAFIL KOROVESHAJ GJERGJI ZAIM CEPELE GJONLEKE SKENDER FILAJ GLADIOL SHKELQIM CENAJ GLENIS PERPARIM BUZI GRAMOS MALIQ SACDANAKU GRAMOZ PERPARIM GREMI GRISELD GEZIM RAMADANAJ GULJAN MOISI NDONI

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2


E martë 11 mars 2014

21

Lista e kandidatëve 6387 6388 6389 6390 6391 6392 6393 6394 6395 6396 6397 6398 6399 6400 6401 6402 6403 6404 6405 6406 6407 6408 6409 6410 6411 6412 6413 6414 6415 6416 6417 6418 6419 6420 6421 6422 6423 6424 6425 6426 6427 6428 6429 6430 6431 6432 6433 6434 6435 6436 6437 6438 6439 6440 6441 6442 6443 6444 6445 6446 6447 6448 6449 6450 6451 6452 6453 6454 6455 6456 6457 6458 6459 6460 6461 6462 6463 6464 6465 6466 6467 6468 6469 6470 6471 6472 6473 6474 6475 6476 6477 6478 6479 6480 6481 6482 6483 6484 6485 6486 6487 6488 6489 6490 6491 6492 6493 6494 6495 6496 6497 6498 6499 6500 6501 6502 6503 6504 6505 6506 6507 6508 6509 6510 6511 6512 6513 6514 6515 6516 6517 6518 6519 6520 6521 6522 6523 6524 6525 6526 6527 6528 6529 6530 6531 6532 6533 6534 6535 6536 6537 6538

HAJDAR BUJAR BACKA HALIM BASHKIM QUSHKU HASIM ABEN XHAFAJ HAXHI LUTFI HOXHA HAXHI SABRI ALUSHAJ HAZBI VELEDIN BEQIRAJ HAZIZ BEQAR HAZIZAJ HEKURAN LAME MERKAJ HEKURAN MAKSIM KORRESHI HENRI AMET SHPERDHEA HETEM MUSTAFA MURATAJ HILMI MYQEREM MALAJ HRISTOS SPIRO MARKU HYSNI ALBERT SEITAJ IDAJET HAXHI SHEHU IDAJET LUTFI BEHARI IGLI GENCI TAKA IGLI MUHARREM PELIVANI ILIA AVDULLA SEFA ILIA BASHKIM ZHAPAJ ILIA IRAKLI LALA ILIAN GEZIM SHAMETAJ ILIR LAVDOSH LAMCAJ ILIR MISIR TYRKU ILIR SELIM LUMI ILIRJAN SHPETIM BARAJ ILJARDO ILIR MALAJ INA LLAZI RRUSHI INDRIT FLAMUR RABIJA INDRIT SHEFIT TAFA INGRID PETRAQ LOPARI INVA JOVAN BARDHO IRDI GEZIM MEHMETI ISIDOR ASQERI CUNI ISUF ALIM RAPAJ IZAURA KUJTIM MUSA IZMIR FAIK DUNGU IZMIR NEIM HAXHIU JANI ALEKO PAPA JANI KRISTAQ DIMO JASHAR NEZIR PLAKA JASHAR SELIM DUSHKAJ JETMIR BASHKIM HOXHAJ JOHAN MAKSIM STASA JON EDMOND FRESKINA JONEL LUFTAR SUTI JORIDA LULEZIM CAUSHAJ JOVALIN PILO BOCI JUDMIR PANDELI PRIFTI JULIAN JONUZ MATAJ JULIAN MYLAZIM TAFILLARI JULIND BESNIK BUZI JULJAN PIRO GOLEMI JURGEN MESTAN ALI JURGEN BUJAR BREGU JURGEN BUJAR SALIKAJ JURGEN LIKO KRAKULLI JURGEN LLAZAR KUQI JURGEN MAKSIM NACI JURGES PAJTIM NUREDINAJ JUSTILIAN MAKSIM PRENCE KALTRI GEZIM DOLLANI KASEM AVDYL DUPI KEIDI SHEZAI SULKO KETRINA BARJAM GOXHAJ KEVI ALEN BILAJ KLAJD FATMIR MUSAKU KLAJDI GEZIM MURRIZI KLAJDI ISA GREMBI KLAJDI KOZMA SHTEMBARI KLAJDI MAKSI GJIKA KLARENC HYSNI KORCARI KLAUDIA LUAN GJYLA KLAUDIO IDAJET MALAJ KLAUDIO KUJTIM AGAJ KLAUDIO TEFIK MUCAJ KLEANT FATMIR HAXHIU KLEANT NIKOLLAQ STOPANI KLEDI MEGAN cANAKU KLEDION ARJAN TROKA KLEDIS ALUSH DYLE KLEJDI GEZIM KOSHI KLEMENT BARDHYL ZYKAJ KLEONEL SAFET ISUFAJ KLEVI THOMA PEPA KLEVIS ANDON PETANI KLEVIS GRAMOS KARAFILAJ KLEVIS KUJTIM LAMGAJ KLITON ARTUR FEJZO KLITON LULEZIM JAUPAJ KLITON NAUN KULJA KLODI MAKSIM BARAJ KLODIAN FUAT SANXHAKU KLODIAN TODI TASHI KLOILDA ASTRIT ARAPI KOZETA LUFTAR KUKA KOZMA SOTIR CIKO KRESHNIK BAJRUSH SAKUTA KRESHNIK MUHAMET BUNDO KRESHNIK XHEVIT HEQIMAJ KRISTIAN PIRO BANE KRISTOFOR LEONARD SOLLAKU LAMIRELDO NASI TOLE LAURENC LAVER BUZI LAURENC NASI KUMARAKU LAURENT ARQILE ARAPI LAVDOSH ASLLAN CEKAJ LAVDOSH BEQIR TOSKA LAZE SHABAN GJERGAJ LEDI BARJAM HOXHAJ LEDI MINA BARDHO LEDIAN KUJTIM ZYKA LEDIANO LUAN SULAJ LEDIO HYSEN KORGARI LEDIO NAZIF MUGO LEDIO SHKELQIM RROSHI LEDION BEHAR SINOLLARI LEDION FATJON GOROVELLI LEDION HYSNI LEKA LEDION ILMI SELACI LEDION KRISTAQ ALLKANJARI LEDJAN LUFTAR SHEHAJ LEDJON LEFTER LIGAJ LEONARD FIQIRI LAMAJ LEONARD MUHAMET LAZI LEONARD NAZMI SHARKA LEONARD SHEFQET CAUSHAJ LEONARD SOTIR CUKA LEONARD ZEIM MUCA LEORANT PELLUMB AHMETAJ LIGERT HALIM KURTI LINTOR BARJAM OS MENAJ LIVJONA BASHKIM SUTI LORENA REFAN RAPAJ LORENC ISA NEZHA LORENZO FLAMUR RABIAJ LOROENC SYRJA SHARKA LUAN ANDON GURGURI LUAN SHABAN HYSENAJ LUDJAN LUAN ISUFAJ LUIS FERIK RAMAJ LULJAN ZENJEL HOXHAJ LUSIANO FETI REXHA LYSJEN AGRON MEMA MAILIND XHEZMI RAKIPAJ MAKSIM IBRAHIM CELA MALDIN KUDRET AZIZAJ MALKER AGRON GJIKA MALTIN DHIMO LAMAJ MALVIN NAMIK DAJA MARCEL MALIQ LICAJ MARGIL KAPLLAN DEDEJ

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

6539 6540 6541 6542 6543 6544 6545 6546 6547 6548 6549 6550 6551 6552 6553 6554 6555 6556 6557 6558 6559 6560 6561 6562 6563 6564 6565 6566 6567 6568 6569 6570 6571 6572 6573 6574 6575 6576 6577 6578 6579 6580 6581 6582 6583 6584 6585 6586 6587 6588 6589 6590 6591 6592 6593 6594 6595 6596 6597 6598 6599 6600 6601 6602 6603 6604 6605 6606 6607 6608 6609 6610 6611 6612 6613 6614 6615 6616 6617 6618 6619 6620 6621 6622 6623 6624 6625 6626 6627 6628 6629 6630 6631 6632 6633 6634 6635 6636 6637 6638 6639 6640 6641 6642 6643 6644 6645 6646 6647 6648 6649 6650 6651 6652 6653 6654 6655 6656 6657 6658 6659 6660 6661 6662 6663 6664 6665 6666 6667 6668 6669 6670 6671 6672 6673 6674 6675 6676 6677 6678 6679 6680 6681 6682 6683 6684 6685 6686 6687 6688 6689 6690

MARIEL BASHKIM GOXHAJ MARIGLEN AGIM ORUCAJ MARIGLEN HAKI MUCAJ MARIGLEN ISLAM RAMA MARIGLEN LATIF HODAJ MARIGLEN YLLI KOROVESHAJ MARIGLENT HAKI PEPA MARIO ABEDIN MAHMUTAJ MARIO IDRIZ IDRIZI MARIO LILI SOTA MARIOL SPIRO NDONI MARIUS ADRIAN ABAZI MARIUS BAHIR HAJDINI MARIUS MEDIN KAPLLANAJ MARIUS PELLUMB TORO MARIUS UANI ZAKA MARJOLA VILSON GJATA MARJON FATMIR SHEHAJ MARJUS GRAMOS KARAFILAJ MARJUS PIRO VASA MARKELIAN NOVRUZ CAKAJ MARKELJANO FREDI MAHMUTAJ MARSEL CAUSH TATA MARSEL FLAMUR CAKA MARSEL PELLUMB JONGARI MARSEL SALI MYRTO MARTIN BILBIL VEIZAJ MARTIN MYNYR HOXHAJ MATEO AGIM MERTIKA MATEO BASHKIM BRACE MATEO PLLUMB PIRRA MATEO VLADIMIR SHTEMBARI MATILD HYQMET COADERAJ MENTOR GANI GJOKA MERITAN LEFTER SULAJ MEVLAN SHABAN SHKRELI MIGEL AGIM KULAJ MIGUEL PELLUMB SHAMETAJ MIHAL DHIMITER KUMARAKU MIKLOVAN AGRON MUSARAJ MIKLOVAN ARISTIR GREMI MIKLOVAN RRAPO MYRTAJ MILIAN ANDRE PRIFTI MIRALD NAZIF LAZAJ MIRAND XHEVIT MUCA MIRANDA XHEVAIR IDRIZI MIREL NAZIF SULAJ MISHEL SHKELQIM FERKO MITAT NAZMI XHINDI MURAT JANI MERKAJ MYSLIM LEONARD SIQECA NADJOL DHIMITRAQ SEMA NATASHA AGIM SHKOZA NDRICIM GANI GURGURI NEBI ARIF HYSKAJ NEGLAND FESTIM BRAHIMAJ NEIM RES MI AVDULAJ NERTIL GURI MALAJ NERTIL QEREM XHELAJ NERTIL QEREM XHEMALAJ NERTILA IBRAHIM DUKA NESTOR VELEDIN ALIAJ NEXHMI BEKTASH CAUSHI NIKOLIN LIGOR NUSHI NISHAT TOMORR BEGAJ NJAZI NUREDIN SEMANAJ NUREDIN LIVAN SHARKA NUREDIN YSMET GEGA NURI SHEFQET RRAPAJ OLGERT VANGJEL SHYTI OLMIRA XHAFER SHEHAJ OLSEN REXHEP SHKRELA OLSI ARTUR MEMUSHI OLSI NIKOLLAQ BITA OLSI PERPARIM BRACE OLSIAN BLERIM ZAIMI OLSION PELLUMB KASA OLSJAN VLADIMIR MUKAJ OLTI ALI HOXHA OLTI HAZIS CEPELE OLTI MAKSIM LLUPO OLTIAN FATMIR HAJDERAJ OLTION JASHAR MYRTO OLTION MAKSIM KABA OLTION PETRIT SHANI OLTJON XHEVAIR LUTO ORESTI PASKAL BUSHI ORGES KUJTIM BUZI ORGEST ALBERT ALIAJ ORGEST BARJAM MUCA ORGEST TRIFON CAULI ORJETA ALI SUBASHAJ ORNELA SHAQIR DACI OSJAN ATJET NUMANAJ OS MEN FATMIR LIKAJ PAULIN MITRI KONDAKCIU PERPARIM REFAT LAMAJ PETRALBA PETREF HOXHAJ PLORENC PLLUMB DEDEJ QAMIL MAKSIM BARAJ QAMILE SAMI RUCAJ QASHIP QERIM MUCA QAZIM KADRI AGARAJ QEMAL MYNYR DREKA RALBI PETRAQ LOPARI RAMADAN DEMIR DEMO RAMAZAN XHEVAIR MYRTAJ REARNO KUDRET ZHUPANI REDIAN ARTIAN JANO REDIAN VLLASI SOTA REDION AGRON GOLEMI REDJON NEXHMEDIN DERVISHI REDON YMERLLI HEBEJA REFIJE TAIP MUCA RENALD ARTUR QOSE RENALDO MIKAIL RAMA RENATO AGIM LALAJ RENATO ALBERT KORCARI RENATO IDAJET BREGU RENATO PAJTIM ZEKAJ REPELIND REXHEP KASAJ REXHEP RRAHMAN TROSHKU RIGERT LEFTER MANAJ RIGERTA PELLUMB LIKA RINALD ALFRED JANJI RINARD ILIR TROKA RINIOL KUJTIM GREMI RIZA HYSNI HAXHIAJ ROBERT IBRAHIM DURAJ ROBERT KADRI BRAMALUSHAJ ROBERT XHEZMI SALIAJ ROGERT PETRIT LAg ROLAND ISMAIL HASALLA ROLAND TEKI BALLA ROMARIO RRUHI MEHMETAJ ROMARIO SHKELQIM GJOKA ROMEO ILIA DERVISHAJ ROMINA BARJAM OSMENAJ ROMIR RODOLF BELTOJA ROMIR VIKTOR ZAIMI ROZANA FONE DAJLANI RUDAN MIHAL BUSHI RUDOLF HAZIS MURATI RUSHIT HYSEN HYSENAJ SABRI YLLI KANANI SABRINA AGRON MUSKAJ SADI VEPRIM HALILAJ SAFET ALI MAKA SAFETE LUAN TOSKA SAIMIR BARDHYL MERKAJ SAIMIR DASHNOR SENKA SAIMIR FASLLI HILAJ

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

6691 6692 6693 6694 6695 6696 6697 6698 6699 6700 6701 6702 6703 6704 6705 6706 6707 6708 6709 6710 6711 6712 6713 6714 6715 6716 6717 6718 6719 6720 6721 6722 6723 6724 6725 6726 6727 6728 6729 6730 6731 6732 6733 6734 6735 6736 6737 6738 6739 6740 6741 6742 6743 6744 6745 6746 6747 6748 6749 6750 6751 6752 6753 6754 6755 6756 6757 6758 6759 6760 6761 6762 6763 6764 6765 6766 6767 6768 6769 6770 6771 6772 6773 6774 6775 6776 6777 6778 6779 6780 6781 6782 6783 6784 6785 6786 6787 6788 6789 6790 6791

SAIMIR GEZIM ISUFAJ SAIMIR TOFIK MUHAMETAJ SAJMIR ARISTOTEL IKONO MI SAJMIRA PETRF MEHMETAJ SALVADOR BARJAM GJOKA SANTILJANO YLLI REKAJ SEBASTIAN PELLUMB LAME SEBASTJANO PERPARIM SHPATA SEIT PAJTIM CEKAJ SEIT SHEME JAUPAJ SELFO BARJAM KAPAJ SENTILIAN QANI SHARKA SERGEI SOFOKLI CUKO SHKELQIM HAXHI XHAFERI SHKELQIM QAZIM METAJ SHKELQIM RAME PLAKA SHKELQIM REFAT BREGAJ SHKELZEN KASTRIOT CANAJ SHKELZEN SEIT ZENELAJ SHPENDI SYRIA SULAJ SHPETIM QANI MUSKAJ SIDOREL DERVISH DEDEJ SILJAN XHEZMI NEZHA SILVAN SEFEDIN BALLA SILVANA BARJAM MURRIZI SILVIA ASTRIT ZOTAJ SKERDILAJD KUJTIM HODAJ SKERDILAJD PERPARIM BRACE SOFIE QANI LEKA SOKOL MUSTAFA LLESHI SOKOL VASIL PRIFTI SOKRAT HAREDIN RAKIPAJ SONI KAPEDAN HOXHA STEFAN ZAIM MUCA SUELA MYSLYM BULLA SULO BESNIK VRAPI TAULANT BARJAM XHEMZAJ TAULANT GEZIM IS MAILAJ TAULANT GEZIM ZOTAJ TAULANT JANI MOCI TAULANT PELLUMB COADERAJ TAULANT QERIM PIRRA TAULANT REXHEP GJATA TAULANT SULEJMAN KALOSHI TAULANT VASIL SHEHU TAULANT XHEVAHIR GJATA TAULANT XHEVAIR MUSKO TEHLA ELMAS SULAJ TELO FETAH DURAJ THOMA MIHALLAQ PRIFTI THOMA THOMA PJETRI TOMORR AHMET KRASNIQI URAN ANDREAT SELMANI VALDIT SELIM KURTI VALTER LAZE ELMAZAJ VALTER MYSTEHAK PASHAI VALTER MYZAFER PATOZI VALTER SYRJA MYRTAJ VANGJEL VIKTOR SULAJ VASIL ANDREA STAMATI VASIL ILIA BECI VASIL JORGO XHOXHI VASIL NUREDIN HOXHA VEBIUS TAIP ISLAMAJ VEIP FEJZI ASIMETAJ VELIKO NAZMI AGALLIU VESEL BARDHYL ARAPI VIDIR ISUF GOGA VIKTORI PETRAQ UJENIKU VILJARDO HYSNI TOMORRI VILSON AJET HYKA VILSON ASLLAN SHAHAJ VILSON BAKI DERVISHAJ VILSON GANI KRABA VILSON PAJTIM TROKA VIONEL BARJAM BRAHIMAJ VIRJON BILBIL SADIKU VLADIMIR RAKIP SEITAJ XHELAL ISLAM BUZI XHENIS LORENC SINJARI XHENISION ILIRJAN GREMBI XHOELA ARDIAN FERRA XHON AGIM BOg XHORALD HAMDI ALLA XHULIAN FERDINANT CUKO XHULIAN LATIF KULLA XHULIANO RIZA RANI XHULIO PIRO DHANA XHULJAN MAKSIM JONGARI XHULJAN SHKEQIM XHOGU XHULJANO ABAS YMERAJ XHULJANO FERDINAT KADILLARI XHULJANO FLUTURIM SHULI XHULJANO SKENDER HAZIZAJ XHULJO AGIM NAKA XHULJO ARDJAN BALLAJ XHULJO TRIFON VILA YLLI JANI RRAPI YLLI JASHAR MATO ZAHO GURI RROKAJ ZAMIR HYSENJ LUTO

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

6792 6793 6794 6795 6796 6797 6798 6799 6800 6801 6802 6803 6804 6805 6806 6807 6808 6809 6810 6811 6812 6813 6814 6815 6816 6817 6818 6819 6820 6821 6822 6823 6824 6825 6826 6827 6828 6829 6830 6831 6832 6833 6834 6835 6836 6837 6838 6839 6840

elbasan LODIAN JORGJI CALLADEJ ADELA BESNIK SHOTI ADELINA BEQIR GOGA ADELINA TAFIL SHAHINI ADELINA XHEMAL MUSTA ADHURIM ADEM KUMARA ADI DHIMITER BODURRI ADI NEXHMEDIN SULI ADILA NAZMI SHARRA ADILE BASHKIM LLESHANAKU AD MIR JOSIF DEDJA ADOLFE RAMAZAN LEKA ADRIAN RAMAZAN RAMA ADRIAN SHERIF PISHA ADRIATIK BASHKIM AGOLLI ADRIATIK SERVET KOJKU AFRIM SEIT ALLKJA AGIM ALI BARDHOSHI AGIM OSMAN HAKA AGRON ALI CANGOJA AGRON HASAN BALLA AGRON XHEMAL MUSTA AGUSTIN HAZIZ ALLKOJA AIDA BEQIR BAHA AIDA SHABAN PRECI ALBAN HYQMET DYBELI ALBAN MIT'HAT KYCYKU ALBAN PETRIT HASA ALBAN RYZHDI SKURA ALBAN SKENDER ZHARRI ALBANO AGIM SULA ALBANO NAZMI GJOLENA ALBERT MALIQ ALLIU ALBERT STEFAN BERDUFI ALBINA RUZHDI SALLIU ALDI ALFRED SHQAU ALDI BASHKIM BIBA ALDO ASTRIT TAHIRAJ ALEKSANDER AGIM DYRMA ALEKSANDER FAIK ZHARRI ALEKSANDER NAIM COTA ALEKSANDER RAMIS MIMINI ALFRED ADRIATIK CERRIKU ALFRED DHIMITER SHQAU ALFRED EMIN BICAKU ALFRES LAHIM SHUSHKU ALFRET IZET RAPI ALFRET RAMAZAN BORICI ALGERT IDAJET KALA

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

6841 6842 6843 6844 6845 6846 6847 6848 6849 6850 6851 6852 6853 6854 6855 6856 6857 6858 6859 6860 6861 6862 6863 6864 6865 6866 6867 6868 6869 6870 6871 6872 6873 6874 6875 6876 6877 6878 6879 6880 6881 6882 6883 6884 6885 6886 6887 6888 6889 6890 6891 6892 6893 6894 6895 6896 6897 6898 6899 6900 6901 6902 6903 6904 6905 6906 6907 6908 6909 6910 6911 6912 6913 6914 6915 6916 6917 6918 6919 6920 6921 6922 6923 6924 6925 6926 6927 6928 6929 6930 6931 6932 6933 6934 6935 6936 6937 6938 6939 6940 6941 6942 6943 6944 6945 6946 6947 6948 6949 6950 6951 6952 6953 6954 6955 6956 6957 6958 6959 6960 6961 6962 6963 6964 6965 6966 6967 6968 6969 6970 6971 6972 6973 6974 6975 6976 6977 6978 6979 6980 6981 6982 6983 6984 6985 6986 6987 6988 6989 6990 6991 6992

ALGERT RRAPUSH SULAJ ALGERT SHYQYRI MERXHANI ALJON HASAN BUFI ALKETA SHYQYRI DANI ALMA DHIMITER BODURRI ALMA JORGJI THANO ALTIN ASLLAN PLAKAXHIU ALTIN BEKTASH MUSAJ ALTIN KADRI DOSKU ALTIN NIKOLL DEDJA ALTIN ROBERT DUKOLI ALTIN SEIT BENO ALTIN TASIM KALIA ALTIN XHEVAT OZUNI ALUSH JANI MEGO AMARILD ARBEN PETRELA AMARILDO ALI DANI AMARILDO HAZIS GOSTIMA AMARILDO PETRIT PANXHI AMBRA ENVER PEPA ANA FLAMUR ARAPI ANA JOSIF KRISTANI ANA PETRIT DEBROVA ANA RIZA KRYEMADHI ANDI HAJDAR MALAJ ANDI MURAT MEMA ANDI REXHEP KARAMUCA ANDRA SHPETIM KOGIU ANDRI RAMAZAN TABAKU ANESTI ISLAM BLLOSHMI ANGJI HAJDIN LLESHI ANILA KOL SHQAU ANISA THOMA BORA ANKEAS ASTRIT SHABANI ANTIGONA DALIP GALA ANTONETA ISA ASLLANI ANXHELA PELLUMB KOPAGI ANXHELA XHEVIT BRAHA ARBEN ARIF KUSHI ARBEN HAXHI HYSA ARBEN PELIVAN ZANI ARBEN SERVET DRAGOTI ARBER HAZIZ BIBA ARBER JAHO GODOLJA ARBER LULZIM MUHA ARBER SHAHIN KARAMUCA ARBER SPIRO CELA ARBER VIKTOR SKENDERI ARBERI RIFAT BELBA ARDIAN ALI TANUSHI ARDIAN DALIP RIKA ARDIAN KOSTANDIN TOPUZI ARDIAN SELMAN BALLIU ARDIT MUSA DUSHKU ARDIT RYZHDI HALILI ARDIT SAFET SHUTI ARDIT YLLI DAUTI ARDJAN FADIL GJATA ARDJAN KADRI IBRAHIMI ARDJAN KASEM LALA ARDJAN YMER ZAMBAKU ARELD SHYQYRI NDREU ARIAN KADRI ALIMETA ARIAN SKENDER XHIKA ARIAN XHEVIT QEFA ARIANIT IDRIS NEZHA ARIANIT ILJAZ BULLARI ARJAN AGIM SHQAU ARJAN DILAVER MUCODEMI ARJAN HASAN GRIBA ARJAN HAXHI VRAPI ARJAN NAZMI METOSHI ARJAN SHKELQIM ZDRAVA ARJAN XHEMALI LIKRAMA ARJANA DURIM POPA ARJOLA AGRON PEPA ARLIND AGIM TAFA ARLIND RRUZHI HASKO ARMAND ADEM CANI ARMAND GEZIM STAFA ARMAND GEZIM TRAGA ARMAND KUJTIM KURATI ARMAND NIKOLLA KOPACI ARMIR AGIM HOXHA ARMIR MUSA HOXHA ARMIR SHPETIM CILI ARNOLD GEZIM GJINI ARON SULEJMAN DUKA ARSEN ALI RRODHE ARSEN QANI JAUPI ARSENI RAMAZAN BALLA ARTAN ALI XHAFA ARTAN HAKI SADUSHI ARTENIDA AGRON ASLLANAJ ARTION HALIT TACI ARTUR DILAVER GJYMENGA ARTUR ISMAIL TARBA ARTUR KOSTIKA RUVINA ARTUR REFKI LIKRAMA ARTUR RIFAT SELIMAJ ARTUR SULEJMAN cELA ARZAN HEKURAN TASHI ASIM QANI KOLLARJA ASLLAN ISUF cEKREZI ASQERI SAMIT SALLA ASTRIT VASIL DEDJA AUREL BASHKIM VERCANI AUREL BUJAR PAJA AUREL DILAVER OZUMI AUREL GURI ALISUFI AUREL HAXHI KAMPULA AUREL IFTIMI cAKALLI AUREL NDRICIM BAJRAMI AUREL SKENDER TAHIRI AURORA PELLUMB DEDJA AURORA YZEIR HALILI AVDI IBRAHIM SALLA AVDI MYFTAR MUCO AVNI BARAM GANCI AVNI SEJDIN KOCI AVNI TAFIL BAJRAMI BAJRAM GEZIM PEPA BAJRAM RAMIZ BOZHIQI BAKI ISLAM PRODANI BARDHI HEKUR CEKREZI BARDHYL ENVER ALLA BASHKIM SHYQYRI SENI BEHAR BAJRAM SHEHU BEHAR ISUF GJEKOLA BEHAR SKENDER cELA BELINDA ALI MORINA BENARD QAZIM FLAMURI BENARD SHERBET DRANGA BENART ABAZ LOKA BENHARD OSMAN LEKA BENI SPIRO PANXHI BERGIM NAZMI KARAJ BERTI MARKU SHATI BESJAN ENVER SHAHINI BESMIR KUJTIM ALLUSHI BESMIR VELI METANI BESMIR ZENEL GJEVORI BESNIK HYQMET KYCYKU BETI ABEDIN FACJA BILBIL BUKUROSH MUSAJ BJORDI XHEVAHIR SHKURTI BLEART BEKIM BENGU BLEDAR AGIM CANI BLEDAR GANI PLAKA BLEDAR JAKOV PANXHI BLEDAR KAMER KOPACI BLEDAR RAMAZAN FORGALI

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

6993 6994 6995 6996 6997 6998 6999 7000 7001 7002 7003 7004 7005 7006 7007 7008 7009 7010 7011 7012 7013 7014 7015 7016 7017 7018 7019 7020 7021 7022 7023 7024 7025 7026 7027 7028 7029 7030 7031 7032 7033 7034 7035 7036 7037 7038 7039 7040 7041 7042 7043 7044 7045 7046 7047 7048 7049 7050 7051 7052 7053 7054 7055 7056 7057 7058 7059 7060 7061 7062 7063 7064 7065 7066 7067 7068 7069 7070 7071 7072 7073 7074 7075 7076 7077 7078 7079 7080 7081 7082 7083 7084 7085 7086 7087 7088 7089 7090 7091 7092 7093 7094 7095 7096 7097 7098 7099 7100 7101 7102 7103 7104 7105 7106 7107 7108 7109 7110 7111 7112 7113 7114 7115 7116 7117 7118 7119 7120 7121 7122 7123 7124 7125 7126 7127 7128 7129 7130 7131 7132 7133 7134 7135 7136 7137 7138 7139 7140 7141 7142 7143 7144

BLEDAR SELMAN GJATA BLEDAR VIKTOR SINANI BLEDAR YLLI CULLHAJE BLEDI FERAT MUSAJ BLEDIAN XHEVIT KOcI BLEDION OSMAN MEKSHI BLEND VASIL PANXHI BLENDAR HYSNI SINANI BLENDI NAIM HOXHOLLI BLENDI NEVRUZ HOXHA BLENDI YMER ALIMETA BLER SABRI KACA BLERIM FATMIR BEDELI BLERIM IBRAHIM VASKU BLERIM IDRIZ LACKA BLERIM MEXHIT HANA BLERIM NAZIF LLESHI BLERON KOL KARAJ BRUNILDA KUJTIM YMERALILAJ BRUNO HASAN CANI BUKURI BAJRAM URUcI BUKUROSH SERVET ALLA DAFINA EDMOND MEMA DALIP DANE MIRAKA DANIEL ALEKSANDER BINJAKU DANIEL BASHKIM LUZI DANIEL BESIM GJETA DANIEL ENVER AGOLLI DANIEL HYSEN ZOTO DANIEL LUAN KOTORRI DANIELA cLIRIM LEKA DASHAMIR JAKOV QOSJA DASHAMIR NEVRUS QOSJA DEMIR LUAN KAZIU DENIS AGIM BEDELI DENIS BELUL SINANI DENIS FADIL HASA DENIS LEFTER HOXHALLARI DENIS PERPARIM KAMBERAJ DENIS SHEFKI cARcIU DENIS ZIHNI SKAPI DESARA ADEM HOXHA DHIMITER ROBERT RANXHA DIANA ENVER TOCKA DIONIS MANDIR SHAIPI DIONIS XHEVDET TOSKU DONALD JOSIF DEDJA DONALDO MERKUR RANXHA DONIKA XHEMAL TANUSHI DORIAN AGRON cELA DORIAN ASTRIT GOLEMI DORIAN BESNIK YZEIRAJ DORIAN XHEZAR cOTA DORINA IRAKLI cIPI DORIVEN FERIT BASHA DORJAN ALI GURRA DORJAN LAVDIM LUTA DORJAN XHEMIL ZDRAVA DORONALD HAXHI DANGA DRILON JEMIN ZOGU DRILONA HYQMET DERSTILA DRITAN DILAVER RRODHE DRITAN HAZIZ FACJA DRITAN KAMBER VRETO DRITAN PETRIT HASA DURIM HALIT RUDA DYLBER HALIL QOSJA DYLBER QERIM DERVISHI EDIONA HEKURAN SHAHINASI EDISON FATMIR LISI EDISON HYSNI RRODHE EDISON SEFER SHUKA EDISON SERVET LAZI EDISON TAFIL ELEZI EDMIR ZAIM KURTI EDMOND ADEM BOZHIQI EDMOND FERDINAND BAKRI EDMOND FOTI HIDRI EDMOND JAKUP MJESHTRI EDUART ADEM MYFTARI EDUART ADEM SPAHIU EDUART DULE BORA EDUART MUSA TOLA EDUART QAZIM ROcI EDUART SAMIT RIKA EDUART SHABAN BALLA EDUART SHKELQIM CAKA EDUART ZEQO LLAPUSHI EGLANT BESNIK LEKA EGLANTIN ZYRDI BALLA EGLENTEMO ISUF KAMBERAJ EGLI BEHAR PAJA EJONA BESNIK LEKA ELA ENVER TOCKA ELARD HYSNI ZENELI ELCA PETRIT TANUSHI ELDA HYSEN DUZHA ELDA LUAN NUSHI ELENA HAJDAR BALLA ELENA OSMAN SALIU ELGERT KADRI DASHI ELIANA HAMDI HAMZALLARI ELIDJON AVNI GANCI ELIDON MALIQ IBRAHIMI ELIDON SHEFQET MUCA ELIO MEVLAN ALIKAJ ELIO SELADIN RABA ELION GEZIM ZHGUNI ELIS SHABAN GJOLENA ELONA QAMIL BICI ELONA SEFEDIN SINANI ELONA XHEVIT ALLKJA ELONI VIKTOR QOSJA ELSON RRAHMAN ROg ELSON XHEMAL XHARDA ELTON ABEDIN XHELILI ELTON CAUSH MUCA ELTON HAMDI BORICI ELTON IDRIZ MANA ELTON KRISTAQ SKENDERI ELTON MISIR SHABANI ELVIE BEQO SHULI ELVIRA SHEFQET KOCI ELVIS QANI KACA ELVIS RAKIP SINANI ELVIS YLLI ZHARRI ELVIST AGRON KACI EMANUEL ALEKES SHQAU EMANUELA ZYBER XHAKOJ EMILJANA DYLBER LIg EMILJANO LEFTER MUCA EMILJANO NAZMI FERHATI EMILJANO PETRIT PAJA EMIRJON SHEFKI VASKU ENDRI MERKUR HAZIZI ENDRI RAMAZAN ALLA ENDRIT BUJAR JAUPI ENDRIT JAHO TAFANI ENDRIT OSMAN SULAJ ENDRIT RAMAZAN MURASHI ENDRIT TAHIR AHMATI ENDRIT XHAFERR KUQJA ENGJELL NURI MIRAKA ENGJELL YLLI HAZIZOLLI ENKEL ENVER XHAFERRI ENKELAN BESIM BICAKU ENKELANA ISTREF BELBA ENKELED ZARIF MICI ENKELEDA METI BOZI ENKLENT AVNI SHULI ENO NAZMI CANI ENRIKET AZBI MUSAI

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2

7145 7146 7147 7148 7149 7150 7151 7152 7153 7154 7155 7156 7157 7158 7159 7160 7161 7162 7163 7164 7165 7166 7167 7168 7169 7170 7171 7172 7173 7174 7175 7176 7177 7178 7179 7180 7181 7182 7183 7184 7185 7186 7187 7188 7189 7190 7191 7192 7193 7194 7195 7196 7197 7198 7199 7200 7201 7202 7203 7204 7205 7206 7207 7208 7209 7210 7211 7212 7213 7214 7215 7216 7217 7218 7219 7220 7221 7222 7223 7224 7225 7226 7227 7228 7229 7230 7231 7232 7233 7234 7235 7236 7237 7238 7239 7240 7241 7242 7243 7244 7245 7246 7247 7248 7249 7250 7251 7252 7253 7254 7255 7256 7257 7258 7259 7260 7261 7262 7263 7264 7265 7266 7267 7268 7269 7270 7271 7272 7273 7274 7275 7276 7277 7278 7279 7280 7281 7282 7283 7284 7285 7286 7287 7288 7289 7290 7291 7292 7293 7294 7295 7296

ENTELA XHEZAR BEZATI ENTILA LEFTER DEDJA ERAD RIZA GOLEMI ERALD HILMI HAIRULLAJ ERALD RAMIZ DUSHKU ERALDA MIRI NANUSHI ERALDI ENGJELL KOPRENCKA ERDRIN SHABAN RABOJA ERGIN RAKIP RAMA ERGIN STAVRI ZHUPA ERGIT ALFRET DULI ERGYS SHYQERI HIDRI ERI MUSTAFA DEDJA ERINA SERVET TOSKA ERINDA XHEVAT KARRIQI ERION KRISTO CELA ERION RAMADAN RIKA ERION SAFET SHUTI ERION ZAIM HANA ERIS BASHKIM SKENDERI ERIS ISMAIL TERZIU ERJALD BAKI MUSAI ERJOL GANI COTA ERJON AGIM BALOZI ERJON AGIM SHARKU ERJON FERDINANT ZISKO ERJON HEKURAN KURTI ERJON NAUN BODURRI ERJON PULLUMB SADIKU ERJON RAMAZAN DUZHA ERJON RIZA MEcJA ERJON SAMI SHATA ERJON SHKELQIM ISAKU ERJON SKENDER ZHARRI ERJONA PANDELI BELEGU ERLIND FATMIR HALA ERLIND TAFIL MARISHTA ERMAL SKENDER cERRI ERMAL XHAFERR ZERO ERMAL ZAK HALILI ERMAND DHIMITER MERSINI ERMAND GEZIM TAFA ERMELINO NAZMI GJELI ERMIR HAZIZ QOSHKU ERMIR HIQMET KUNIQI ERMIR IRAKLI SHEGANI ERMIR SHEFQET BUZANI ERMIRA KADRI MYZEQARI ERNEST FLORI GJELI ERSED DYLAVER BRACJA ERSI RIZA KRYEMADHI ERSID FERIT ALLKO ERVIN BASHKIM SENJA ERVIN DILAVER GALA ERVIN HASAN HIDA ERVIN OSMAN SALLA ERVIN PETRIT BEZHANI ERVIN SULEJMAN MUCA ERVIN ZYLYF HOXHA ERVIS BUJAR DRANGA ERVIS FASLLI KUMRIJA ERVIS GANI MYQELEFI ERVIS GJOK ZIU ERVIS HYSNI BAHJA ERVIS ILIR GJINI ERVIS MERKUR SINANI ERVIS RIFAN BASHA ERVIS THOMA BERDUFI ERVIS XHEVAHIR BALLA ERXHES KOZMA KACI ESMERALD ISA ROCI ESMERALDA IZET RRODHE ESMERALDO SHYQYRI META ETLEVA KOVI RANXHA ETMOND MUSTAFA CERRIKU ETMOND PREN QOSJA ETMOND THANAS VASKU ETVINA JAHO KOg EUGLEN LILE BOCI EUGLEN SHKELQIM ZOGU EVIO ANASTAS SKENDERI FATBARDH AGIM SALLA FATBARDH NDRICIM MUZHAQI FATION FATMIR MUCA FATION XHEVAIR SULEJMANI FATJON FATMIR KANANI FATJON GEZIM BALLIU FATJON ISLAM COTA FATMIRE MEHMET CORA FATOS BARDHO KOPACI FATOS XHEVIT BICA FECI MUHAMET HYSNI FERDINAND BAJRAM ZOGU FERDINAND MYSLIM TABAKU FERDINAND NOZI KARAJ FERRARI PETRIT ISUFI FESTIM TAFIL HOXHA FIQIRI TAFIL CELA FJORAL HAXHI HALLIDRI FLAMUR ANDON CAKALLI FLONORA DILAVER BARDHOSHI FLORENC ATEM QYRA FLORENC DHIMITER MUCA FLORENC FETAH HIDA FLORENC FILIP MUFALI FLORENC JORGJI RANXHA FLORENC MYRTEZA ELEZI FLORENC SALI TANUSHI FLORENC XHEVDET KOg FLORI QAMIL MONA FLORIAN BUJAR ROg FLORIDA KADRI DANI FRANC LUAN TOCILA FRANCESKO FATMIR TOPALLI GAZMEND ISMAIL RAMA GAZMENT SAMI LACKA GAZMOR XHEVAHIR LLAHA GELMOND DESTAN BICAKU GENCI HAJDIN TAFA GENCI XHEVAHIR CELA GENJAN LUAN MALJA GENTI KUJTIM KARAJ GENTIAN AGIM MYFTARI GENTIAN ALUSH SINA GENTIAN AVDI HOXHA GENTIAN HALIT RUDA GENTIAN NEKI XHIKA GENTIAN SHEFQET KUMRIJA GENTIAN SKENDER SKUQI GENTIAN XHEVDET OZUMI GENTJAN AGIM BEQIRI GENTJAN MUSTAFA HUSHI GERALD GEZIM KOJO GERALDO BUJAR HYSA GESIAN RAKIP CEKREZI GEZIM ALIT SULMINA GEZIM IDRIZ MURATI GEZIM XHELAL TOPI GJERGJI BARDHYL DYLI GJERGJI MARK QOSJA GREISI BAJRAM CARCIU GRISELDA QANI BODURRI GRISELDA RAHMAN ROg HAFIZE SHPETIM PEQINI HAJREDIN XHETAN STOJNA HALIT AGIM cELA HALIT XHAFERR TOSKU HAMIT SABRI SHAHINI HEKURAN RAMAZAN BURRAJ HENOR MUHAMENT BEZATI HENRI HYSEN GJATA HERMAND HEKURAN HUNCI

data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2 data 20 G2


22

E martë 11 mars 2014

Sport

Besnik Hasi, trajneri i ri i Anderlehtit

RSC Anderleht ka shkarkuar trajnerin John van den Brom pas humbjes së nëntë sezonale dhe e ka zëvendësuar me ndihmësin i tij, Besnik Hasi. Humbja e të shtunës 1-0 nga Oud-Heverlee Leuven, e ka lënë kampionin e Belgjikës në vendin e tretë në tabelë me 12 pikë prapa liderit Standard Liege dhe kjo i ka kushtuar me punë strat-

Besnik Hasi dhe Roger Vanden Stock

egut holandez. “Në këtë moment, fatkeqësisht, nuk ka opsion tjetër pos që ta falënderojmë Van den Bromin për angazhimet e tij në dy sezonet e fundit. Shkarkimi i tij është një shpërndarje e përgjegjësisë nga bordi, trajneri dhe lojtarët”, deklaroi kreu i Anderlehtit, Roger Vanden Stock. 42-vjeçari Hasi e ka prezantuar

si lojtar Anderlehtin gjatë viteve 2000-2006. Ish-mesfushori shqiptar që kur e mbylli karrierën në vitin 2008 ka qenë në postin e ndihmëstrajnerit te klubi belg. “Besnik Hasi e njeh klubin në tërësi. Ne si bord jemi të bindur se ai ka cilësitë për ta zgjuar këtë skuadër”, - ka deklaruar menaxheri gjeneral, Herman Van Holsbeek.

Liga e Kampioneve

Milani kërkon mrekullinë ndaj Atletikos, Guardiola gjen formulën ndaj Arsenalit Ekipit milanist përballë Ateltikos i duhet një fitore, që duket tepër e vështirë, duke parë edhe formën e skuadrës së Simeones Pep Guardiola u shpreh se mënyra e vetme për të shmangur disfatën ndaj Arsenalit është mbajtja e topit Sot luhen edhe dy nga ndeshjet e dyta të fazës së 1/16 në Ligën e Kampioneve. Turneu prestigjioz evropian do të hapë siparin me dy sfida mjaft emocionuese. Përballë do të jenë bavarezët me “topçinjtë”, ndërsa në krahun tjetër do të jetë një klasike spanjolle italiane midis Atletikos dhe Milanit. Bavarezët kanë rezultatin në favor, por londinezët gjithmonë janë një surprizë e madhe dhe për pak arritën që t’i eliminonin gjermanët vjet. Ndërkaq, skuadra e Sedorfit është në një sfidë “për jetë a vdekje” përballë Atletikos së Madridit. Skuadra milaniste është e vetmja italiane e mbijetuar dhe duhet që të ruajë nderin. Mirëpo duket se në Madrid përballë dyshes Kosta-Vija nuk do të jetë aspak e lehtë. Ndeshjet e sotme përcaktojnë edhe dy skuadrat e para që kalojnë në fazën e 1/8-ave. Guardiola: Nëse mbajmë topin, kalojmë në fazën tjetër Pep Guardiola ka këmbëngulur se Bajerni i Mynihut duhet të kërkojë fitoren nëpërmjet zotërimit të topit në ndeshjen ndaj Arsenalit të martën në mbrëmje, edhe pse nuk e ka të nevojshme suksesin pas triumfit 2-0 në “Emirates Stadium” tri javë më parë. “Nëse do t’i lëmë Arsenalit zotërimin e topit, atëherë do të kemi shumë probleme”, - tha Guardiola. “Ata kanë shumë lojtarë cilësorë, si Kacorla, Ozil, Roziçki dhe Arteta. Do të ndihen shumë mirë në fushë nëse u dorëzojmë topin”, - shtoi tekniku i bavarezëve, i cili mendon se ekipi i tij është më i fortë kur sulmon. “Kur mendojmë vetëm për sulmin, jemi më të mirë. Nëse nisim të mendojmë për mbrojtjen, ka shumë mundësi të mos i kapim çerekfinalet. E njoh shumë mirë Arsenalin, pasi kam luajtur dy herë kundër tyre me Barcelonën. E them me siguri se në çerekfinale do të kalojë skuadra që do të zotërojë më shumë topin”, - deklaroi tekniku katalanas.

Venger: Ozili tregon veten ndaj Bajernit

Milani drejt misionit të pamundur Kundër skuadrës së Diego Pablo Simeones, nëse do të analizonim rezultatet e marra në transfertë nga ekipi i Klarens Sedorfit, të flasim për kualifikim, për momentin duket si një mision i pamundur. Në këtë sezon, “djalli” në 14 ndeshjet jashtë fushe në kampionat ka arritur të fitojë vetëm në tri raste, ndërsa në tri transfertat në Ligën e Kampioneve ka fituar vetëm një. Seria negative vijon me të njëjtat ritme edhe në vitin 2014, kur në timonin e ekipit është vendosur holandezi. Në gjashtë ndeshje jashtë shtëpisë Milani ka arritur të fitojë vetëm dy: kundër Kaljarit dhe Sampdorias. Në bankën e “të akuzuarve” është reparti sulmues, që në katër ndeshjet e fundit, në tri raste nuk ka arritur dot të gjejë rrugën e golit. Nëse analizojmë ndeshjet që kuqezinjtë kanë luajtur në vitin 2014, Milani vetëm në tri takime ka arritur të fitojë me dy gola diferencë: në ndeshjen e parë të vitit kundër Atalantës 3-0, ndaj Specias në Kupën e Italisë 3-1 dhe kundër Sampdorias me

rezultatin 2-0. Pavarësisht nga rendimenti në rritje i lojës, alarmi është i fortë dhe i qartë. Kundër Atletikos, kuqezinjtë nuk duhet të fshihen më pas alibive të ndryshme: nuk do të mjaftonte një lojë e bukur dhe raste të shumta të pakonkretizuara dhe as fati kundër, duhet të fitojnë. Ndërsa Galiani, për të frymëzuar skuadrën, përmendi fitoren e madhe të Milanit në Mynih ndaj Bajernit, në vitin 2007, vit kur italianët fituan Ligën e Kampioneve për herë të fundit. “E kishim shumë të vështirë edhe atëherë. Kishim barazuar 2-2 në San Siro dhe fituam në Gjermani 2-0, kur askush nuk e priste. Do të shkojmë në Madrid për të tentuar deri në fund. I kemi pothuajse të gjithë lojtarët në dispozicion dhe jemi në gjendje të mirë fizike”, - deklaroi Galiani. Tifozët e Milanit i kanë shpresat tek Kaka dhe Baloteli: “Baloteli ka pak dhimbje në shpatull, por është normale. Shpresojmë që Kaka’ të kthehet ai që njohim ne në një mbrëmje të madhe si kjo që na pret”.

Ançeloti në kërkim të Verratit Trajneri i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti, ka ringjallur interesimin për të nënshkruar me Marko Verratin nga Paris Sent Zhermen. Ançeloti e vlerëson Verratin si lojtarin e ri më të mirë italian dhe kishte punuar me të në Paris sezonin e kaluar. “Tuttomercatoweb” shkruan se Reali kishte

filluar ta ndërtonte rrugën për ta sjellë Verratin në Madrid qysh verën e kaluar dhe është inkurajuar nga lajmet se PSG-së është duke tentuar të rinovojë marrëveshjen aktuale me lojtarin. Verrati deri tani ka qenë ngurrues të mendojë për negociata, duke i hapur derën kështu Realit të bëjë një ofertë për të.

Marko Verrati

Arsen Venger kërkon ta motivojë sa më shumë organizatorin Mesut Ozil në kuadër të ndeshjes së kthimit ndaj Bajernit të Mynihut, takim që do të zhvillohet ditën e martë në “Allianz Arena”. Londinezët do të mundohen të përmbysin rezultatin 2-0 të ndeshjes së parë, por do të marrin zemër nga fitorja 2-0 që arritën vitin e kaluar në Gjermani po ndaj bavarezëve. Venger tha se Ozil e përjetoi shumë keq humbjen e 11-metërshit gjatë ndeshjes së parë, kur rezultati ishte 0-0: “Mendoj se e vuajti shumë psikologjikisht. Ai ndjeu se kishte zhgënjyer shokët e skuadrës në një moment shumë të rëndësishëm të ndeshjes dhe kjo gjë ndikoi në lojën e tij”. Gjithsesi, trajneri i Arsenalit shtoi se Ozil e ka kaluar momentin e vështirë: “Tashmë e ka harruar penalltinë dhe ka një mundësi shumë të mirë të martën për të treguar aftësitë e tij”. Olivier Zhirud kërkon që bashkëlojtarët e tij të besojnë se mund ta përmbysin disavantazhin prej dy golash kundër bavarezëve në Ligën e Kampioneve. “Shpresojmë që fillimisht të mos pësojmë gol dhe pastaj të shënojmë shpejt. Kemi një mundësi të mirë, nëse besojmë në cilësinë tonë dhe angazhohemi me vendosmëri të njëjtë si ndaj Evertonit. Bajerni është një ekip shumë i mirë, prandaj do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, por mendoj se kemi mundësi të vazhdojmë tutje”, - ka deklaruar francezi.


23

E martë 11 mars 2014

Zbavitje

Fjalëkryqi i “Standard” 1 12

2

3

4

13

5

6

7

14

15

17

18

23

19

24

27

20

21

32

25

34

39

45

48

53

35

41 44

47

30

38

40

11

16

29

37

43

10

26

33

36

9

22

28

31

42

8

54 59

49 55

56

46

50

51 57

52

58

60

HORIZONTAL 2. I ka tek dafina. 5. Eshtë bar mole. 9. Agjenci Grumbullimi Vlorë. 12. Janë enë të holla gjaku. 15. Një ndarje e qytetit. 17. Eshtë gara më e gjatë. 18. Octavio, shkrimytar nobelist. 20. I ftojnjë tre të parët. 23. Eshtë art i të folurit. 24. Ishin kalorësit e Karlit të Madh. 26. Moore aktore. 27. Eshtë shalë... gomari.

28. Janë tornot dhe frezat. 30. Janë teke në rripa. 31. Kufizojnë një hark. 32. David de portier spanjoll. 33. Eshtë arti i… shtatë. 36. Samuel bomber kamerunas. 37. Ai ekzekekutiv tani është bashki. 38. Kështu thonë se bëhet pësimi. 40. Eshtë sekt mysliman. 41. I televiziv është pa ujë. 42. Shaë që qe klarinetist i famshëm. 44. Eshtë grykësi, i babëzituri. 45. Parashtesë për vetë... makinën.

46. Mbetet në fund. 47. Nasi shkrimtar. 48. U shkrua nga Émile Zola. 49. Eshtë katyror në sipërfaqe. 51. Summer këngëtare. 53. Ai dhe ajo. 54. Kush ka... ka zët. 55. Monmdrian piktor. 57. Synojnë një çmim Oscar. 59. Eshtë skuadra që synon titullin. 60. Regjistrohen nga sizmografët

3

4 5 6

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

M A K I N A D O Z A H A L L E M E R

I

E

T A M E

A K S V

I

U T

P

H E R M A F R O D I T E R R

I

T O R

I A L E

E Z E

T H E L E

N O R

I

O V I D I

A T N

K A T E T E L L

A

E T E

T I

I

M E N I

I

G O M A R

S K O T A

S T I N E

S K U

VERTIKAL 1. Është ai që e sheh gotën gjysmë bosh. -Është shahu i fundit. 2. Ishte burri i parë. -Një mund të jetë ushtarak. 3. I ka të ndryshme turku. -Është sakrifikimi. 4. Mund të jenë të rralla. -Rasti kur nuk është ai. 5. Institucione Rajonale turizmi. -Kanë lindur nga prindër të racave tën dryshme të tillë. 6. Dix piktor. -Nuk mungojnë në xhami. 7. Një numër burrash. -Një artiste me tutu. 8. Kufij itinerari. -Mun të jetë eftar. -Kufizojnë një sektor. 9. Jetimja e Fantinas. -Gasol i NBA. 10. Kufizojnë elemente. -Nuk ka ndërmjet të pasurve dhe të varfërve. -Inicialet e Santana-s.

T

T O N E T

R T T O D E

R R M

K L A S A T A R A

12. Markë pistolete. -Regjisori i Billy Budd. -Vajza e Picasso-s.

I

G E R E

I N G U R T E B

A K T I

S P E K T A K L E T

P E

A P A R A T E T

T

R J A

L A

T I

K A L L A S H N I K O V B E L L I N I

I

S E F A R D

A E A L T

H I

F

I

11. Film i Stanley Kubrick. -Drita pa kufij. 12. Është kompozim i kënduar. -Ne në Itali. 13. Qe edukator i Dionisit. -Inicialet e Nolte aktor. 14. Janë katolikë të Libanit. -Qendër në kaos. 15. Norah këngëtare. -Ente lokale Vlorë. 16. Clapton këngëtar. -Ekstreme në taraf. -Matet pa kufij. 17. Fillojnë komandimin. -Emri i parë i Remarque. 18. Mbyllin një manastir. -Janë në kupë. -Linearë pa larë. -Inicialet e Argento regjisor. 19. Janë paga të moshës së tretë. -Ventura saksofonist. 20. La pa përfunduar Franciade. -Në krye të komunitetit. 21. Mund të jetë balistike. -Një Art që qe pianist i famshëm. 22. Harris aktor. -Mund të jetë limousine.

Përgjigjja e fjalëkryqit të kaluar

Eshtë një fjalëkryq për ekspertët dhe për kampionët. Për ta zgjidhur duhet që kutitë e zeza të vendosen nga ju

Duhet të nxini 44 kuti HORIZONTAL 1. Janë aktet e atdhetarëve. -Mbyllin një mendim. -Janë garat mes skuadrave. 2. Alibega e basketbollit. -Një numë femrash. -Një pjesë e eskimezëve. -Janë linjat me... Jumbo jet. -Inicialet e Delon. 3. Janë vazo. -Një hektar i shkurtër. -Mbreti i... francezëve. -Ndërmarrje Rajonale Korçë.

24. Përhapet me frikë. 25. Ai i Kuq u hap për hebrejtë. 28. Luca aktore. 29. Mund të jetë sigurie. 33. Një peshk i liqenit të Pogradecit. 34. Jean aktor. 35. Eshtë shkolla elementare. 37. Një paguhet për vonesë. 39. Morgana e mbretit Artur. 41. Ndiqen me ilaçe. 42. Parker regjisor. 43. Një mjet primitiv Lundrimi. 45. Bëjnë arte me re. 46. Mund të jenë autonome të tilla. 48. Një rrjetë në tenis. 49. Bega komik. 50. Një verë në... Francë. 51. Perignon i champagne-s. 52. Ndërmarrje Ekonomike Tiranë. 54. Fundi i një faze. 55. Inicialet e Eluard poet. 56. Mbyllin komentin. 57. Fillojnë transmetimin.

Përgjigjja e fjalëkryqit të kaluar

M E S

Fjalëkryqi pa skemë 1 2

VERTIKAL 1. Një tabu… për myslimanët. 2. Janë kampet më të shkurtra. 3. Tosca e Puccini-t. 4. Luis futbollist portugez. 5. Mbyllin një koment. 6. Mbahen nga oratorët. 7. Në krye të autoriteteve. 8. Gjysmë alarmi. 9. Mbahet në Ramazan. 10. Eshtë barkë e, anije e... vjetër. 11. Eshtë cilësi. 12. Janë tipa… tipografikë. 13. Shtrihet pa fund në Amerikën e Jugut. 14. Janë tek në rrasa. 16. Agjenci Doganore Lokale. 17. Një e tretë për pensionistët. 18. Mund të jenë cigaresh. 19. I vidhet ustait. 20. Joan piktor. 21. Eshtë buzëqeshja e Gioconda-s. 22. Fillojnë detyrën.

4. Të fundit në veprim. -Një gjysmë trofeu. -Heroi i Daniel Defoe. 5. Janë legjenda. -Ishte perandoria e... Justinianit -Një karavelë e Kolombit. 6. Inicialet e Tappert që interpreton Derrick. -Janë kundërshtarët e idealistëve. -Organizma Sociale Autonome. 7. Teket e një sorre. -Janë aktivistë të partisë. -Modela e Praksitelit. 8. Janë fushat sportive.

D E B A T E T E M I

-Janë shtathedhur, trupmëdhenj. -Janë materialet si eternit. 9. Janë shërbimet me letra. -Në fund të fundit. -Një bombë tensitike. -Gjysma e datave. 10. Është dëshmor i kishës. -Ekstreme në rajon. -Gjysma e etheve. -Fillojnë turnin. 11. Një është edhe baribal. -Janë lajmet e bujshme. -Një herë e një kohë.

T U R

N E R O E T

I

N

A K D A I

E P R A

I

S A

Z S

C I

A M A Z O N A T

R D S

S T A R E T

S D R

M E S

K O R R E K T E S I

F E

A R E A P A

I

V E R S H I M I M U M

M A G J

M A R T

T E N E R V

E

M E K

S A B A

I

M D J O E L

I

E N O X R

G O N E T

I K A R D

I

I

N

D O R A

I

O R T A K E T H E R M E T

N G

I

T O R

K T A U R

N E T

S T E R E T

I

G E R E

E D

O P E L S T

M I

A

I R T

Q U E N T A

I

N L U T H E R K

A N N Q A L

I K E

I

D A

S

D


cmyk

Standard 11 mars 2014  
Standard 11 mars 2014  
Advertisement