Page 1

Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Kronika biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Szamocinie rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

MOL w bibliotece W II półroczu tego roku szkolnego do biblioteki został zakupiony program komputerowy „MOL”. Program ten umożliwia skomputeryzowanie prac bibliotecznych takich jak: prowadzenie ksiąg inwentarzowych, tworzenie opisów do katalogów, rejestrowanie czytelników, udostępnianie książek, prowadzenie statystyki czytelnictwa, kontrolowanie terminów zwrotu książek. Mamy nadzieję że program pomoże nam również usprawnić obsługę czytelnika i poprawić jakość naszej pracy.

Ponadto pracownice biblioteki ukończyły kurs „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”. W związku z przystąpieniem Zespołu Szkół w Szamocinie do kolejnej edycji programu współfinansowanego z EFS "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" do naszej biblioteki pozyskano 4 zestawy komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne. W chwili obecnej biblioteka dysponuje 9 stanowiskami.

Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

„Wierszowanki - rymowanki” Konkurs recytatorski zorganizowany we współpracy z SZOK i Biblioteką Publiczną Oddział dla dzieci

18.10.2007 Dla naszych dzieci z Zespołu Szkół w Szamocinie był to dzień, w którym mogły pokazać swoje talenty i zamiłowanie do poezji. Sala widowiskowa Szamocińskiego Ośrodka Kultury wypełniła się rodzicami, dziadkami, koleżankami i kolegami zaproszonymi przez występujące młody talenty. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury w składzie Ida Bocian, Aleksandra Wojciechowska, Dominika Mankiewicz, Beata Ostynowicz i Emilia Wojciechowska udały się na obrady. Komisja oceniała: znajomość tekstu, sposób prezentacji utworu, wyraz artystyczny oraz stroje. Po burzliwych obradach komisja postanowiła przyznać nagrody w każdym z przedziałów wiekowych.

Oto klasyfikacja: Klasy 2: I miejsce Kinga Kozera II miejsce Kasia Semrau III miejsce Klaudia Młynarczyk Wyróżnienie otrzymała Ada Semrau Klasy 3: I miejsce Bartek Sobczyński II miejsce Weronika Popkowska i Ada Małofiej III miejsce Agata Rybarczyk Wyróżnienia otrzymali: Kinga Talar, Tomek Rekus i Wojtek Wysota Klasy 4: I miejsce Jan Hordych II miejsce Kasia Schok III miejsce Kacper Speier Wyróżnienia otrzymały: Daria Kądziołka, Angelika Popkowska, Oliwia Matews, Faustyna Zjawińska Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Przedświąteczne spotkania w bibliotece Malujemy bombki choinkowe 13.12.2007 Wspólnie z nauczycielami świetlicy Magdaleną Sędłak i Joanną Cebeniak po raz kolejny spotkałyśmy się na wspólnym dekorowaniu ozdób choinkowych. Tym razem było nas naprawdę sporo, bo aż 45. „Zbliżały się Święta Bożego Narodzenia. Za oknem padał śnieg, a w salonie dzieci pomagały stroić mamie choinkę. Na zielonym, pachnącym drzewku wisiało już dużo kolorowych bombek. Jedna z nich była wyjątkowo ładna – złota, ozdobiona srebrnymi, błyszczącymi gwiazdkami. Wisiała dumnie na najwyższej gałęzi.” „Bombka” Dorota Głośnicka

Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

„Jesteśmy czytelnikami” czyli pasowanie na czytelnika 10.01.2008 Uczniowie klas pierwszych dostąpili zaszczytu pasowania na czytelnika. Uroczystość przygotowały gimnazjalistki a klas II. Uczniowie poznali regulamin wypożyczania książek. Rozwiązywali również krzyżówkę i zagadki, które sprawdziły ich gotowość do wypożyczania książek. Po zdaniu tego egzaminu nastąpiło pasowanie na czytelnika. Czerwony Kapturek czyli nasza aktorka wręczyła uczniom pamiątkowe zakładki do książek. Dzieci otrzymały także specjale dyplomy. Przed Wami krótki fotoreportaż z uroczystości!

Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską autorką książek dla dzieci 28.05.2008 Na to niezwykłe spotkanie zaprosiła nasze dzieci Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamocin, Odział dla dzieci.

Książkowo – muzyczna podróż wiodła przez pięciolinię, klucz wiolinowy, nuty - aż po akoladę...

“(...) Była sobie raz dżdżownica pośród dżdżownic unikalna. Cała była kolorowa, a w dodatku – muzykalna! Nawet imię miała inne, niż dżdżownicy mieć wypada, bo na cześć muzycznej klamry nazywano ją – Akolada (...)”.

Spotkanie umilała nam muzyka z płyt dołączonych do książek: "Muzyczna zgraja” oraz “Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, a także występy muzyczne samej autorki.

Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał ani na chwilę.

Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

„Czy znasz te lektury?” Konkurs ze znajomości lektur 03.06.2008 To już kolejna edycja tego konkursu. Tradycyjnie uczniowie przeszli przez dwa etapy sprawdzające ich wiedzę i umiejętności. W etapie pierwszym wzięło udział 42 uczniów do drugiego etapu zakwalifikowało się już tylko 13 osób. Dzieci w jego toku odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania o różnym stopniu trudności. Następnie rozwiązywały krzyżówkę i inne zadania w formie zabawy sprawdzające znajomość lektur poznanych w klasie III. Uczestnicy byli dobrze przygotowani do konkursu i wykazali się szczegółową wiedzą. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, których fundatorem była Rada Rodziców.

Współorganizatorką tegorocznego konkursu była nauczycielka kształcenia zintegrowanego: p Ewa Kurek. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie znajomości lektur obowiązujących w klasach początkowych, ale przede wszystkim zachęcenie uczniów do aktywnego czytelnictwa.

A oto wyniki konkursu: I miejsce Alicja Kuske II miejsce Agata Rybarczyk III miejsce Magdalena Lejba

Rok szkolny 2007/2008


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Nadchodzą wakacje a wiec czas na przemyślenia i refleksję nad tym co można poprawić, zmienić na lepsze.

Rok szkolny 2007/2008

kronika biblioteki 2007-2008  

kronika biblioteki

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you